2005 Metro South Silvers
2/11/2005 to 2/13/2005

Event 1  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:30.99  ZQ
        6:44.99  JO
        7:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Buonaiuto, Kelsey          9 TVSC-MR              7:10.90    6:57.77 SILV
                  19.05   6:57.77 (6:38.72)
Non-Award Division
  1 Cho, Rachel               10 LIAC-MR              6:55.00    6:14.51 ZQ
                  16.00   6:14.51 (5:58.51)
  2 Kelly, Hannah             10 LIAC-MR              6:50.00    6:27.40 ZQ
                  16.53   6:27.40 (6:10.87)
  3 Henry, Olivia             10 OWA-MR               7:07.30    6:30.68 ZQ
                  28.70   6:30.68 (6:01.98)
  4 Coccaro, Claudia          10 TVSC-MR              7:12.70    6:31.56 JO
                  19.11   6:31.56 (6:12.45)
  5 Ouzounian, Jaclyn         10 TVSC-MR              7:02.23    6:37.32 JO
                  12.46   6:37.32 (6:24.86)

Event 2  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:30.99  ZQ
        6:44.99  JO
        7:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR              6:46.00    6:03.02 ZQ
                  30.55     1:05.99 (35.44)     1:43.23 (37.24)     2:19.11 (35.88)
        2:56.72 (37.61)     3:34.67 (37.95)     4:11.82 (37.15)     4:48.35 (36.53)
        5:26.87 (38.52)     6:03.02 (36.15)
  2 Santoro, Philip           10 TVSC-MR              7:13.43    6:35.34 JO
                  33.87     1:11.71 (37.84)     1:51.40 (39.69)     2:31.88 (40.48)
        3:12.81 (40.93)     3:53.60 (40.79)     4:34.92 (41.32)     5:16.25 (41.33)
        5:57.05 (40.80)     6:35.34 (38.29)

Event 3  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.09  ZQ
        2:15.49  JO
        2:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Muller, Kristin           11 TVSC-MR              2:25.31    2:18.83 SILV
                  32.04     1:09.24 (37.20)     1:46.28 (37.04)     2:18.83 (32.55)
  2 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              2:29.12    2:19.31 SILV
                  32.60     1:08.35 (35.75)     1:45.58 (37.23)     2:19.31 (33.73)
  3 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR               2:25.74    2:19.39 SILV
                  31.61     1:06.92 (35.31)     1:43.79 (36.87)     2:19.39 (35.60)
  4 Norman, Samantha          11 Tmsuffolk-MR         2:19.15    2:19.83 SILV
                  31.32     1:06.80 (35.48)     1:43.34 (36.54)     2:19.83 (36.49)
  5 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              2:24.09    2:20.39 SILV
                  31.81     1:07.66 (35.85)     1:44.36 (36.70)     2:20.39 (36.03)
  6 Johns, Maggie             12 LIAC-MR              2:19.74    2:20.67 SILV
                  30.67     1:06.87 (36.20)     1:44.10 (37.23)     2:20.67 (36.57)
  7 Bassi, Julia              12 TVSC-MR              2:24.47    2:21.57 SILV
                  32.92     1:09.55 (36.63)     1:46.23 (36.68)     2:21.57 (35.34)
  8 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR              2:23.27    2:21.71 SILV
                  33.08     1:09.98 (36.90)     1:47.36 (37.38)     2:21.71 (34.35)
  9 Narus, Jessica            11 North Shore-MR       2:19.63    2:22.58 SILV
                  31.37     1:07.28 (35.91)     1:45.26 (37.98)     2:22.58 (37.32)
 10 Bader, Jordan             12 LIAC-MR              2:26.80    2:24.24 SILV
                  32.54     1:09.79 (37.25)     1:48.45 (38.66)     2:24.24 (35.79)
 11 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR               2:24.64    2:24.36 SILV
                  32.11     1:09.73 (37.62)     1:48.69 (38.96)     2:24.36 (35.67)
 12 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR       2:25.30    2:25.24 SILV
                  31.35     1:07.13 (35.78)     1:46.85 (39.72)     2:25.24 (38.39)
 13 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR       2:31.54    2:25.86 SILV
                  33.07     1:10.88 (37.81)     1:49.32 (38.44)     2:25.86 (36.54)
 14 Torre, Melissa            11 LIAC-MR              2:21.13    2:26.01 SILV
                  33.04     1:09.42 (36.38)     1:47.86 (38.44)     2:26.01 (38.15)
 15 English, Julia            11 WISC-MR              2:27.43    2:29.57 SILV
                  32.65     1:10.76 (38.11)     1:51.00 (40.24)     2:29.57 (38.57)
 16 Harvey, Diana             11 HYB-MR               2:31.07    2:31.78 SILV
                  33.88     1:12.76 (38.88)     1:53.55 (40.79)     2:31.78 (38.23)
Non-Award Division
  1 Russell, Eva              12 LIND-MR              2:15.75    2:06.75 ZQ
                  29.16     1:01.46 (32.30)     1:34.69 (33.23)     2:06.75 (32.06)
  2 Brennan, Alyssa           11 TVSC-MR              2:16.87    2:14.27 JO
                  30.06     1:03.90 (33.84)     1:39.41 (35.51)     2:14.27 (34.86)
  3 Glenday, Heather          12 CSC-MR               2:20.53    2:14.40 JO
                  28.90     1:02.00 (33.10)     1:38.35 (36.35)     2:14.40 (36.05)
  4 Tan, Emily                11 LIAC-MR              2:31.80    2:35.02
                  34.78     1:13.86 (39.08)     1:55.45 (41.59)     2:35.02 (39.57)

Event 4  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:13.99  ZQ
        2:15.49  JO
        2:32.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR       2:27.89    2:18.36 SILV
                  30.74     1:05.85 (35.11)     1:43.07 (37.22)     2:18.36 (35.29)
  2 Conroy, Michael           11 OWA-MR               2:21.68    2:18.40 SILV
                  30.99     1:06.09 (35.10)     1:42.75 (36.66)     2:18.40 (35.65)
  3 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR         2:19.37    2:18.54 SILV
                  31.15     1:06.86 (35.71)     1:43.41 (36.55)     2:18.54 (35.13)
  4 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR              2:18.15    2:19.17 SILV
                  30.51     1:06.33 (35.82)     1:43.67 (37.34)     2:19.17 (35.50)
  5 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR     2:19.39    2:19.34 SILV
                  30.17     1:05.84 (35.67)     1:43.08 (37.24)     2:19.34 (36.26)
  6 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               2:20.84    2:20.74 SILV
                  30.99     1:06.92 (35.93)     1:44.41 (37.49)     2:20.74 (36.33)
  7 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR     2:29.96    2:20.98 SILV
                  31.55     1:07.50 (35.95)     1:45.27 (37.77)     2:20.98 (35.71)
  8 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR         2:23.93    2:23.85 SILV
                  32.92     1:10.62 (37.70)     1:47.93 (37.31)     2:23.85 (35.92)
  9 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR         2:21.76    2:24.45 SILV
                  31.87     1:09.27 (37.40)     1:48.29 (39.02)     2:24.45 (36.16)
 10 Makowski, John            12 Tmsuffolk-MR         2:27.16    2:24.75 SILV
                  32.75     1:09.66 (36.91)     1:48.19 (38.53)     2:24.75 (36.56)
 11 Arana, Oscar              12 LIAC-MR              2:23.51    2:24.96 SILV
                  33.52     1:11.04 (37.52)     1:49.10 (38.06)     2:24.96 (35.86)
 12 Ng, Kevin                 11 OWA-MR               2:30.69    2:29.11 SILV
                  32.16     1:09.26 (37.10)     1:49.78 (40.52)     2:29.11 (39.33)
 13 Jennings, Paul            12 Tmsuffolk-MR         2:30.61    2:30.30 SILV
                  34.96     1:13.63 (38.67)     1:53.20 (39.57)     2:30.30 (37.10)
 14 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR               2:29.23    2:30.49 SILV
                  33.70     1:11.54 (37.84)     1:51.61 (40.07)     2:30.49 (38.88)
 15 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR            2:27.99    2:30.68 SILV
                  32.98     1:11.57 (38.59)     1:51.18 (39.61)     2:30.68 (39.50)
 16 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR              2:30.29    2:31.20 SILV
                  33.66     1:11.93 (38.27)     1:52.27 (40.34)     2:31.20 (38.93)
Non-Award Division
  1 Sheridan, James           12 LIAC-MR              2:17.02    2:12.21 ZQ
                  30.43     1:03.99 (33.56)     1:38.37 (34.38)     2:12.21 (33.84)
  2 Woodhead, Derek           12 North Shore-MR       2:21.50    2:13.73 ZQ
                  29.57     1:02.97 (33.40)     1:38.52 (35.55)     2:13.73 (35.21)
  3 Spierer, Josh             12 IA-MR                2:23.01    2:13.85 ZQ
                  30.60     1:04.53 (33.93)     1:40.17 (35.64)     2:13.85 (33.68)

Event 5  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:03.99  ZQ
        5:07.99  JO
        5:38.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         5:11.16    5:09.64 SILV
                  33.12     1:12.02 (38.90)     1:52.45 (40.43)     2:32.92 (40.47)
        3:16.78 (43.86)     4:00.29 (43.51)     4:35.62 (35.33)     5:09.64 (34.02)
  2 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR              5:18.58    5:17.99 SILV
                  33.60     1:13.01 (39.41)     1:53.85 (40.84)     2:34.45 (40.60)
        3:21.37 (46.92)     4:07.87 (46.50)     4:44.88 (37.01)     5:17.99 (33.11)
  3 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               5:15.87    5:18.85 SILV
                  32.64     1:12.49 (39.85)     1:53.67 (41.18)     2:35.97 (42.30)
        3:21.17 (45.20)     4:07.48 (46.31)     4:44.03 (36.55)     5:18.85 (34.82)
  4 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR              5:36.39    5:19.99 SILV
                  34.61     1:16.02 (41.41)     1:56.05 (40.03)     2:35.60 (39.55)
        3:21.17 (45.57)     4:06.87 (45.70)     4:43.57 (36.70)     5:19.99 (36.42)
  5 Blom, Danielle            13 HAA-MR               5:11.15    5:20.86 SILV
                  33.36     1:13.88 (40.52)     1:52.93 (39.05)     2:31.79 (38.86)
        3:21.32 (49.53)     4:10.60 (49.28)     4:45.67 (35.07)     5:20.86 (35.19)
  6 Wachter, Dana             14 TVSC-MR              5:28.80    5:21.83 SILV
                  35.53     1:16.93 (41.40)     1:57.36 (40.43)     2:37.74 (40.38)
        3:24.00 (46.26)     4:11.95 (47.95)     4:47.29 (35.34)     5:21.83 (34.54)
  7 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR         5:22.11    5:22.64 SILV
                  34.00     1:16.77 (42.77)     1:58.24 (41.47)     2:38.60 (40.36)
        3:25.68 (47.08)     4:10.88 (45.20)     4:47.14 (36.26)     5:22.64 (35.50)
  8 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         5:26.34    5:25.24 SILV
                  33.67     1:18.13 (44.46)     1:57.11 (38.98)     2:36.75 (39.64)
        3:25.57 (48.82)     4:13.63 (48.06)     4:49.26 (35.63)     5:25.24 (35.98)
  9 Santaniello, Samantha     13 HYB-MR               5:34.36    5:25.90 SILV
                  31.86     1:10.80 (38.94)     1:53.23 (42.43)     2:36.11 (42.88)
        3:21.46 (45.35)     4:07.89 (46.43)     4:47.16 (39.27)     5:25.90 (38.74)
 10 Plaschka, Jade            14 HAA-MR               5:37.55    5:29.00 SILV
                  31.77     1:10.39 (38.62)     1:53.89 (43.50)     2:34.87 (40.98)
        3:24.77 (49.90)     4:14.70 (49.93)     4:52.29 (37.59)     5:29.00 (36.71)
 11 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               5:32.42    5:30.99 SILV
                  36.40     1:19.24 (42.84)     2:01.94 (42.70)     2:46.03 (44.09)
        3:30.93 (44.90)     4:16.87 (45.94)     4:54.09 (37.22)     5:30.99 (36.90)
Non-Award Division
  1 Taddeo, Marisa            13 North Shore-MR       5:10.00    4:59.78 ZQ
                  32.02     1:08.35 (36.33)     1:44.99 (36.64)     2:20.66 (35.67)
        3:05.78 (45.12)     3:52.01 (46.23)     4:26.31 (34.30)     4:59.78 (33.47)
  2 Purdy, Dana               14 TVSC-MR              5:08.29    5:05.02 JO
                  33.10     1:12.32 (39.22)     1:51.01 (38.69)     2:29.72 (38.71)
        3:13.02 (43.30)     3:56.05 (43.03)     4:31.04 (34.99)     5:05.02 (33.98)
  3 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              5:10.65    5:05.35 JO
                  32.78     1:10.50 (37.72)     1:51.80 (41.30)     2:32.95 (41.15)
        3:15.13 (42.18)     3:56.98 (41.85)     4:32.33 (35.35)     5:05.35 (33.02)
  4 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              5:16.37    5:07.99 JO
                  32.97     1:12.70 (39.73)     1:50.94 (38.24)     2:28.82 (37.88)
        3:12.96 (44.14)     3:57.32 (44.36)     4:33.47 (36.15)     5:07.99 (34.52)
  5 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR              5:38.58    5:39.26
                  34.90     1:19.04 (44.14)     2:01.29 (42.25)     2:43.61 (42.32)
        3:33.53 (49.92)     4:23.87 (50.34)     5:02.02 (38.15)     5:39.26 (37.24)
 -- Warren, Michelle          13 WISC-MR              5:11.63         DQ
                  33.19     1:10.61 (37.42)     1:51.77 (41.16)     2:32.05 (40.28)
        3:15.19 (43.14)

Event 6  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:00.99  ZQ
        5:02.99  JO
        5:22.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               5:22.75    5:08.98 SILV
                  30.82     1:10.37 (39.55)     1:49.60 (39.23)     2:28.53 (38.93)
        3:13.66 (45.13)     3:58.06 (44.40)     4:34.30 (36.24)     5:08.98 (34.68)
  2 Trinidad, Daryl           14 OWA-MR               5:16.15    5:22.46 SILV
                  31.71     1:09.69 (37.98)     1:51.75 (42.06)     2:33.03 (41.28)
        3:16.90 (43.87)     4:03.09 (46.19)   5:22.43 (1:19.34)      5:22.46 (0.03)
Non-Award Division
  1 Dowling, Mark             13 TVSC-MR              5:03.06    4:58.57 ZQ
                  30.78     1:05.92 (35.14)     1:45.31 (39.39)     2:24.43 (39.12)
        3:06.01 (41.58)     3:48.96 (42.95)     4:24.54 (35.58)     4:58.57 (34.03)
  2 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              5:05.71    5:00.61 ZQ
                  30.97     1:08.24 (37.27)     1:48.98 (40.74)     2:28.21 (39.23)
        3:11.45 (43.24)     3:56.43 (44.98)     4:29.64 (33.21)     5:00.61 (30.97)
  3 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         5:13.29    5:02.05 JO
                  31.75     1:09.08 (37.33)     1:47.47 (38.39)     2:25.52 (38.05)
        3:10.65 (45.13)     3:56.13 (45.48)     4:29.58 (33.45)     5:02.05 (32.47)
  4 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               5:12.77    5:24.87
                  33.22     1:12.08 (38.86)     1:53.35 (41.27)     2:34.87 (41.52)
        3:21.22 (46.35)     4:08.40 (47.18)     4:46.90 (38.50)     5:24.87 (37.97)

Event 6A  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:27.99  JO
        5:59.99  SILV
             --  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR              5:35.78    5:28.04 SILV
  2 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR              5:34.20    5:44.42 SILV
Non-Award Division
  1 Kolackovsky, Kerrie       12 LIAC-MR              5:29.97    5:09.09 JO
  2 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              5:30.22    5:26.14 JO
  3 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR              5:28.20    5:26.84 JO
 -- DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              5:31.46         DQ

Event 6B  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:27.99  JO
        5:59.99  SILV
             --  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR         5:30.38    5:33.03 SILV
Non-Award Division
  1 Lee, Oliver               12 LIAC-MR              5:30.09    5:21.06 JO
  2 Spinella, Nick            12 LIAC-MR              5:35.00    5:21.45 JO

Event 7  Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.39  ZQ
        5:06.99  JO
        5:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Ryan, Meg                 15 Tmsuffolk-MR         5:08.34    5:09.37 SILV
                  30.39     1:06.33 (35.94)     1:45.85 (39.52)     2:25.64 (39.79)
        3:11.81 (46.17)     3:58.71 (46.90)     4:34.20 (35.49)     5:09.37 (35.17)
  2 Monaco, Kellie            17 CSC-MR               5:18.38    5:22.04 SILV
                  32.46     1:12.51 (40.05)     1:55.63 (43.12)     2:38.50 (42.87)
        3:24.02 (45.52)     4:10.66 (46.64)     4:46.95 (36.29)     5:22.04 (35.09)
  3 LI, Qing                  15 TVSC-MR              5:13.56    5:23.53 SILV
                  34.53     1:15.82 (41.29)     1:54.70 (38.88)     2:32.49 (37.79)
        3:21.43 (48.94)     4:09.21 (47.78)     4:46.26 (37.05)     5:23.53 (37.27)
  4 Dowd, Caitlin             15 TVSC-MR              5:23.79    5:25.99 SILV
                  32.93     1:12.25 (39.32)     1:54.45 (42.20)     2:37.02 (42.57)
        3:21.59 (44.57)     4:09.91 (48.32)     4:48.76 (38.85)     5:25.99 (37.23)
Non-Award Division
  1 Tisch, Meredith           17 TVSC-MR              5:08.28    5:04.38 JO
                  31.53     1:09.90 (38.37)     1:48.21 (38.31)     2:26.60 (38.39)
        3:10.40 (43.80)     3:55.81 (45.41)     4:30.60 (34.79)     5:04.38 (33.78)
 -- Kovacs, Laura             15 Tmsuffolk-MR         5:11.72         DQ
                  31.53     1:10.42 (38.89)     1:47.41 (36.99)     2:24.27 (36.86)
        3:09.26 (44.99)     3:54.54 (45.28)     4:30.09 (35.55)          DQ (33.82)

Event 8  Boys 15-18 400 Yard IM

Event 9  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:30.39  ZQ
        5:35.99  JO
        6:05.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Birkmire, Jenna           13 TVSC-MR              5:39.56    5:36.07 SILV
                  29.63     1:02.63 (33.00)     1:36.63 (34.00)     2:11.07 (34.44)
        2:45.36 (34.29)     3:19.57 (34.21)     3:54.17 (34.60)     4:28.76 (34.59)
        5:03.41 (34.65)     5:36.07 (32.66)
  2 Einsidler, Allie          14 Tmsuffolk-MR         5:36.69    5:40.44 SILV
                  29.73     1:02.91 (33.18)     1:37.26 (34.35)     2:11.68 (34.42)
        2:46.47 (34.79)     3:21.49 (35.02)     3:56.81 (35.32)     4:31.73 (34.92)
        5:06.27 (34.54)     5:40.44 (34.17)
  3 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR         6:04.37    5:45.18 SILV
                  30.37     1:03.73 (33.36)     1:38.73 (35.00)     2:14.47 (35.74)
        2:49.98 (35.51)     3:25.07 (35.09)     4:00.60 (35.53)     4:36.25 (35.65)
        5:11.46 (35.21)     5:45.18 (33.72)
  4 Morcerf, Marykate         13 WISC-MR              5:58.76    5:46.31 SILV
                  30.13     1:02.70 (32.57)     1:37.03 (34.33)     2:11.63 (34.60)
        2:47.00 (35.37)     3:23.20 (36.20)     3:59.09 (35.89)     4:35.76 (36.67)
        5:11.08 (35.32)     5:46.31 (35.23)
  5 Yeager, Keira             14 Tmsuffolk-MR         5:41.72    5:47.43 SILV
                  30.91     1:05.08 (34.17)     1:39.18 (34.10)     2:12.94 (33.76)
        2:48.07 (35.13)     3:24.05 (35.98)     3:59.59 (35.54)     4:36.38 (36.79)
        5:12.89 (36.51)     5:47.43 (34.54)
  6 English, Meredith         14 WISC-MR              5:46.21    5:48.20 SILV
                  29.66     1:03.09 (33.43)     1:38.02 (34.93)     2:13.13 (35.11)
        2:48.44 (35.31)     3:24.52 (36.08)     4:00.75 (36.23)     4:37.02 (36.27)
        5:13.20 (36.18)     5:48.20 (35.00)
  7 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         5:51.39    5:49.59 SILV
                  30.97     1:05.49 (34.52)     1:42.57 (37.08)     2:19.04 (36.47)
        2:54.70 (35.66)     3:30.45 (35.75)     4:06.50 (36.05)     4:42.67 (36.17)
        5:17.88 (35.21)     5:49.59 (31.71)
  8 Delyra, Alexa             14 WISC-MR              5:50.91    5:49.81 SILV
                  30.44     1:04.60 (34.16)     1:39.55 (34.95)     2:15.07 (35.52)
        2:51.07 (36.00)     3:27.29 (36.22)     4:04.10 (36.81)     4:40.51 (36.41)
        5:16.86 (36.35)     5:49.81 (32.95)
  9 Wachter, Dana             14 TVSC-MR              5:45.31    5:51.43 SILV
                  31.40     1:05.81 (34.41)     1:41.59 (35.78)     2:16.93 (35.34)
        2:53.03 (36.10)     3:29.06 (36.03)     4:05.03 (35.97)     4:40.67 (35.64)
        5:16.66 (35.99)     5:51.43 (34.77)
 10 Hoffman, Morgan           13 WISC-MR              6:00.00    5:52.53 SILV
                  30.44     1:04.45 (34.01)     1:39.74 (35.29)     2:16.11 (36.37)
        2:52.46 (36.35)     3:29.02 (36.56)     4:06.62 (37.60)     4:43.55 (36.93)
        5:20.01 (36.46)     5:52.53 (32.52)
 11 Rivera, Celine            13 TVSC-MR              5:54.92    5:52.73 SILV
                  31.09     1:05.66 (34.57)     1:41.63 (35.97)     2:17.75 (36.12)
        2:53.25 (35.50)     3:29.34 (36.09)     4:05.78 (36.44)     4:41.79 (36.01)
        5:17.94 (36.15)     5:52.73 (34.79)
 12 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         5:56.25    5:52.84 SILV
                  31.90     1:07.07 (35.17)     1:42.73 (35.66)     2:19.05 (36.32)
        2:55.06 (36.01)     3:30.76 (35.70)     4:06.57 (35.81)     4:42.67 (36.10)
        5:18.56 (35.89)     5:52.84 (34.28)
 13 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              6:04.08    5:53.49 SILV
                  32.97     1:08.71 (35.74)     1:45.03 (36.32)     2:21.52 (36.49)
        2:57.96 (36.44)     3:34.12 (36.16)     4:09.75 (35.63)     4:45.29 (35.54)
        5:20.20 (34.91)     5:53.49 (33.29)
 14 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              5:58.73    5:56.84 SILV
                  31.34     1:06.84 (35.50)     1:43.53 (36.69)     2:20.40 (36.87)
        2:57.36 (36.96)     3:33.66 (36.30)     4:10.37 (36.71)     4:46.87 (36.50)
        5:22.64 (35.77)     5:56.84 (34.20)
 15 Garambone, Nina           13 TVSC-MR              6:03.85    5:58.27 SILV
                  32.76     1:08.53 (35.77)     1:44.74 (36.21)     2:21.37 (36.63)
        2:57.82 (36.45)     3:34.69 (36.87)     4:11.56 (36.87)     4:48.16 (36.60)
        5:24.11 (35.95)     5:58.27 (34.16)
 16 Kistulinec, Lauren        14 North Shore-MR       5:54.17    6:00.32 SILV
                  31.50     1:06.34 (34.84)     1:42.54 (36.20)     2:19.00 (36.46)
        2:55.49 (36.49)     3:32.49 (37.00)     4:09.84 (37.35)     4:47.35 (37.51)
        5:24.36 (37.01)     6:00.32 (35.96)
 17 Goldstein, Amanda         13 HYB-MR               6:02.83    6:01.76 SILV
                  31.13     1:06.36 (35.23)     1:43.04 (36.68)     2:20.60 (37.56)
        2:58.45 (37.85)     3:35.26 (36.81)     4:11.33 (36.07)     4:48.04 (36.71)
        5:25.33 (37.29)     6:01.76 (36.43)
 18 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       6:03.50    6:02.18 SILV
                  31.97     1:07.15 (35.18)     1:43.55 (36.40)     2:20.38 (36.83)
        2:57.26 (36.88)     3:34.66 (37.40)     4:11.92 (37.26)     4:49.35 (37.43)
        5:26.88 (37.53)     6:02.18 (35.30)
 19 Davis, Lauren             14 HAA-MR               6:05.55    6:04.24 SILV
                  32.53     1:09.16 (36.63)     1:46.04 (36.88)     2:23.06 (37.02)
        3:00.01 (36.95)     3:37.11 (37.10)     4:14.77 (37.66)     4:52.31 (37.54)
        5:28.27 (35.96)     6:04.24 (35.97)
Non-Award Division
  1 LeGuyader, Sydney         14 IA-MR                5:38.88    5:33.41 JO
                  30.20     1:03.55 (33.35)     1:37.11 (33.56)     2:10.89 (33.78)
        2:44.77 (33.88)     3:19.02 (34.25)     3:53.01 (33.99)     4:27.01 (34.00)
        5:00.69 (33.68)     5:33.41 (32.72)
  2 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               5:57.03    6:05.76
                  31.66     1:06.79 (35.13)     1:43.45 (36.66)     2:21.11 (37.66)
        2:58.74 (37.63)     3:36.44 (37.70)     4:14.55 (38.11)     4:52.04 (37.49)
        5:29.60 (37.56)     6:05.76 (36.16)
  3 Matthes, Olivia           14 WISC-MR              6:02.00    6:06.23
                  31.40     1:06.62 (35.22)     1:43.02 (36.40)     2:19.89 (36.87)
        2:57.25 (37.36)     3:35.52 (38.27)     4:13.09 (37.57)     4:51.42 (38.33)
        5:29.44 (38.02)     6:06.23 (36.79)

Event 10  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:27.49  ZQ
        5:32.09  JO
        6:05.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         5:42.06    5:34.86 SILV
                  28.08     1:00.91 (32.83)     1:34.62 (33.71)     2:09.01 (34.39)
        2:43.64 (34.63)     3:18.65 (35.01)     3:53.58 (34.93)     4:28.28 (34.70)
        5:02.85 (34.57)     5:34.86 (32.01)
  2 Schwab, Taylor            14 North Shore-MR       5:34.02    5:35.23 SILV
                  29.48     1:02.63 (33.15)     1:36.67 (34.04)     2:11.76 (35.09)
        2:46.51 (34.75)     3:20.96 (34.45)     3:55.12 (34.16)     4:29.59 (34.47)
        5:03.74 (34.15)     5:35.23 (31.49)
  3 DaSilva, Jonathan         14 TVSC-MR              5:42.35    5:40.17 SILV
                  30.52     1:04.10 (33.58)     1:38.30 (34.20)     2:12.74 (34.44)
        2:47.92 (35.18)     3:23.26 (35.34)     3:57.95 (34.69)     4:33.15 (35.20)
        5:07.41 (34.26)     5:40.17 (32.76)
  4 Russell, Lucais           14 LIND-MR              5:41.75    5:41.13 SILV
                  29.67     1:03.43 (33.76)     1:38.25 (34.82)     2:13.65 (35.40)
        2:48.74 (35.09)     3:23.89 (35.15)     3:58.86 (34.97)     4:34.60 (35.74)
        5:09.86 (35.26)     5:41.13 (31.27)
  5 Dowling, Mark             13 TVSC-MR              5:55.51    5:41.40 SILV
                  29.94     1:04.19 (34.25)     1:39.91 (35.72)     2:15.66 (35.75)
        2:50.90 (35.24)     3:25.95 (35.05)     4:00.51 (34.56)     4:34.79 (34.28)
        5:08.95 (34.16)     5:41.40 (32.45)
  6 Dokonal, Jan              13 HYB-MR               5:37.42    5:42.90 SILV
                  28.90     1:00.83 (31.93)     1:33.54 (32.71)     2:07.81 (34.27)
        2:41.27 (33.46)     3:16.16 (34.89)     3:51.43 (35.27)     4:27.91 (36.48)
        5:05.28 (37.37)     5:42.90 (37.62)
  7 Coleman, Matthew          13 North Shore-MR       5:47.17    5:43.55 SILV
                  30.73     1:04.34 (33.61)     1:39.24 (34.90)     2:14.24 (35.00)
        2:49.18 (34.94)     3:23.92 (34.74)     3:59.18 (35.26)     4:34.52 (35.34)
        5:09.54 (35.02)     5:43.55 (34.01)
  8 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              5:41.18    5:43.57 SILV
                  30.46     1:05.00 (34.54)     1:40.45 (35.45)     2:15.85 (35.40)
        2:51.52 (35.67)     3:26.42 (34.90)     4:01.71 (35.29)     4:36.53 (34.82)
        5:10.88 (34.35)     5:43.57 (32.69)
  9 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               5:52.23    5:45.04 SILV
                  30.01     1:02.21 (32.20)     1:36.56 (34.35)     2:11.71 (35.15)
        2:47.32 (35.61)     3:23.51 (36.19)     4:00.40 (36.89)     4:36.52 (36.12)
        5:12.03 (35.51)     5:45.04 (33.01)
 10 Donaghy, Collin           14 Sachem-MR            5:49.85    5:48.75 SILV
                  30.49     1:04.49 (34.00)     1:39.30 (34.81)     2:15.05 (35.75)
        2:50.90 (35.85)     3:27.04 (36.14)     4:02.57 (35.53)     4:38.99 (36.42)
        5:14.73 (35.74)     5:48.75 (34.02)
 11 Zhang, Ross               14 TVSC-MR              5:51.58    5:50.47 SILV
                  29.75     1:04.56 (34.81)     1:40.09 (35.53)     2:15.96 (35.87)
        2:52.04 (36.08)     3:28.18 (36.14)     4:04.22 (36.04)     4:41.24 (37.02)
        5:16.78 (35.54)     5:50.47 (33.69)
 12 Gibbons, Jason            13 HYB-MR               5:52.92    5:52.42 SILV
                  31.29     1:06.08 (34.79)     1:41.36 (35.28)     2:16.89 (35.53)
        2:52.45 (35.56)     3:28.29 (35.84)     4:05.24 (36.95)     4:41.53 (36.29)
        5:18.05 (36.52)     5:52.42 (34.37)
 13 Filardi, Andrew           13 OWA-MR               5:58.86    5:53.34 SILV
                  31.36     1:05.97 (34.61)     1:41.56 (35.59)     2:17.42 (35.86)
        2:53.81 (36.39)     3:29.87 (36.06)     4:06.07 (36.20)     4:42.54 (36.47)
        5:18.69 (36.15)     5:53.34 (34.65)
 14 Trinidad, Daryl           14 OWA-MR               6:00.43    5:58.10 SILV
                  30.22     1:05.02 (34.80)     1:40.89 (35.87)     2:16.87 (35.98)
        2:52.99 (36.12)     3:29.41 (36.42)     4:06.46 (37.05)     4:43.68 (37.22)
        5:21.56 (37.88)     5:58.10 (36.54)
 15 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               5:50.54    6:04.23 SILV
                  31.03     1:06.18 (35.15)     1:42.47 (36.29)     2:20.01 (37.54)
        2:58.30 (38.29)     3:35.87 (37.57)     4:13.51 (37.64)     4:50.95 (37.44)
        5:28.00 (37.05)     6:04.23 (36.23)
Non-Award Division
  1 Gaughran, Mackenzy        14 TVSC-MR              5:33.62    5:27.28 ZQ
                  28.91     1:01.18 (32.27)     1:33.72 (32.54)     2:07.28 (33.56)
        2:40.47 (33.19)     3:13.99 (33.52)     3:47.76 (33.77)     4:21.86 (34.10)
        4:54.97 (33.11)     5:27.28 (32.31)

Event 11  Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:29.99  ZQ
        5:31.99  JO
        5:54.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         5:34.62    5:32.34 SILV
                  29.24     1:02.30 (33.06)     1:36.19 (33.89)     2:10.06 (33.87)
        2:44.25 (34.19)     3:18.40 (34.15)     3:51.97 (33.57)     4:26.01 (34.04)
        4:59.74 (33.73)     5:32.34 (32.60)
  2 Burns, Jayme              16 Tmsuffolk-MR         5:41.09    5:38.32 SILV
                  30.15     1:03.65 (33.50)     1:37.62 (33.97)     2:12.12 (34.50)
        2:46.71 (34.59)     3:21.38 (34.67)     3:56.19 (34.81)     4:31.13 (34.94)
        5:05.64 (34.51)     5:38.32 (32.68)
  3 Stafford, Lindsey         16 LIAC-MR              5:48.22    5:40.19 SILV
                  30.79     1:04.51 (33.72)     1:38.87 (34.36)     2:13.40 (34.53)
        2:48.01 (34.61)     3:22.28 (34.27)     3:56.92 (34.64)     4:31.66 (34.74)
        5:06.55 (34.89)     5:40.19 (33.64)
  4 Wiles, Hannah             15 IA-MR                5:49.37    5:40.36 SILV
                  30.37     1:03.99 (33.62)     1:38.79 (34.80)     2:13.62 (34.83)
        2:48.91 (35.29)     3:23.90 (34.99)     3:58.96 (35.06)     4:33.58 (34.62)
        5:08.27 (34.69)     5:40.36 (32.09)
  5 Sciacca, Krysten          16 Tmsuffolk-MR         5:48.91    5:48.04 SILV
                  31.13     1:05.03 (33.90)     1:39.55 (34.52)     2:14.57 (35.02)
        2:50.02 (35.45)     3:25.51 (35.49)     4:01.06 (35.55)     4:36.88 (35.82)
        5:12.79 (35.91)     5:48.04 (35.25)
  6 Hutzler, Kayla            15 TVSC-MR              5:48.62    5:53.58 SILV
                  31.27     1:05.74 (34.47)     1:41.01 (35.27)     2:16.61 (35.60)
        2:52.78 (36.17)     3:29.09 (36.31)     4:05.11 (36.02)     4:41.42 (36.31)
        5:17.85 (36.43)     5:53.58 (35.73)
  7 Rosenbrock, Katie         15 HAA-MR               5:50.38    5:54.56 SILV
                  30.96     1:05.52 (34.56)     1:41.28 (35.76)     2:16.95 (35.67)
        2:53.60 (36.65)     3:30.38 (36.78)     4:07.30 (36.92)     4:44.40 (37.10)
        5:20.08 (35.68)     5:54.56 (34.48)
Non-Award Division
  1 LI, Qing                  15 TVSC-MR              5:52.98    5:59.22
                  30.44     1:03.95 (33.51)     1:39.21 (35.26)     2:14.64 (35.43)
        2:51.22 (36.58)     3:28.50 (37.28)     4:06.31 (37.81)     4:43.81 (37.50)
        5:22.03 (38.22)     5:59.22 (37.19)

Event 12  Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:08.89  ZQ
        5:19.99  JO
        5:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Robertson, Brian          15 Sachem-MR            5:24.63    5:21.21 SILV

Event 13  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.49  ZQ
        2:07.99  JO
        2:22.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yeager, Keira             14 Tmsuffolk-MR         2:13.51    2:09.36 SILV
                  29.86     1:02.77 (32.91)     1:37.26 (34.49)     2:09.36 (32.10)
  2 Anderer, Stephanie        13 HAA-MR               2:13.92    2:09.45 SILV
                  29.59     1:02.29 (32.70)     1:36.03 (33.74)     2:09.45 (33.42)
  3 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR         2:10.44    2:10.05 SILV
                  29.48     1:02.29 (32.81)     1:36.20 (33.91)     2:10.05 (33.85)
  4 Morcerf, Marykate         13 WISC-MR              2:13.02    2:10.31 SILV
                  29.84     1:02.62 (32.78)     1:36.92 (34.30)     2:10.31 (33.39)
  5 Hoffman, Morgan           13 WISC-MR              2:09.92    2:10.75 SILV
                  29.26     1:02.13 (32.87)     1:36.95 (34.82)     2:10.75 (33.80)
  6 Purdy, Dana               14 TVSC-MR              2:13.12    2:10.92 SILV
                  30.01     1:03.02 (33.01)     1:37.15 (34.13)     2:10.92 (33.77)
  7 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              2:12.32    2:11.69 SILV
                  30.29     1:03.78 (33.49)     1:38.52 (34.74)     2:11.69 (33.17)
  8 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         2:09.83    2:11.76 SILV
                  30.13     1:04.05 (33.92)     1:39.08 (35.03)     2:11.76 (32.68)
  9 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         2:14.18    2:11.95 SILV
                  31.10     1:05.00 (33.90)     1:39.56 (34.56)     2:11.95 (32.39)
 10 LaPorta, Katie            13 IA-MR                2:12.38    2:12.75 SILV
                  29.05     1:02.28 (33.23)     1:37.64 (35.36)     2:12.75 (35.11)
 11 Blom, Danielle            13 HAA-MR               2:08.65    2:12.91 SILV
                  28.98     1:02.16 (33.18)     1:37.92 (35.76)     2:12.91 (34.99)
 12 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         2:14.12    2:12.99 SILV
                  29.41     1:02.69 (33.28)     1:37.91 (35.22)     2:12.99 (35.08)
 13 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              2:16.45    2:13.45 SILV
                  30.13     1:04.41 (34.28)     1:39.19 (34.78)     2:13.45 (34.26)
 14 Holloway, Rebecca         14 TVSC-MR              2:11.52    2:14.13 SILV
                  30.02     1:04.43 (34.41)     1:39.07 (34.64)     2:14.13 (35.06)
 15 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               2:13.07    2:14.24 SILV
                  30.94     1:04.53 (33.59)     1:39.55 (35.02)     2:14.24 (34.69)
 16 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         2:17.08    2:14.57 SILV
                  31.06     1:05.37 (34.31)     1:40.41 (35.04)     2:14.57 (34.16)
 16 Rivera, Celine            13 TVSC-MR              2:10.96    2:14.57 SILV
                  29.89     1:04.26 (34.37)     1:39.67 (35.41)     2:14.57 (34.90)
 18 Nocera, Angela            14 North Shore-MR       2:21.29    2:15.12 SILV
                  30.51     1:05.22 (34.71)     1:41.24 (36.02)     2:15.12 (33.88)
 19 Bruder, Kristi            13 IA-MR                2:12.70    2:15.35 SILV
                  30.29     1:03.69 (33.40)     1:39.51 (35.82)     2:15.35 (35.84)
 20 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       2:14.72    2:15.37 SILV
                  30.81     1:04.67 (33.86)     1:40.22 (35.55)     2:15.37 (35.15)
 21 Santaniello, Samantha     13 HYB-MR               2:18.01    2:15.42 SILV
                  30.92     1:05.17 (34.25)     1:39.57 (34.40)     2:15.42 (35.85)
 21 Goldstein, Amanda         13 HYB-MR               2:20.46    2:15.42 SILV
                  31.49     1:07.02 (35.53)     1:42.27 (35.25)     2:15.42 (33.15)
 23 Lucas, Lauren             14 HYB-MR               2:17.04    2:16.83 SILV
                  30.71     1:05.66 (34.95)     1:43.03 (37.37)     2:16.83 (33.80)
 24 Miller, Ashley            14 North Shore-MR       2:18.36    2:16.84 SILV
                  30.86     1:05.34 (34.48)     1:41.06 (35.72)     2:16.84 (35.78)
 25 Holscher, Amanda          14 HYB-MR               2:15.58    2:16.98 SILV
                  30.24     1:05.35 (35.11)     1:41.74 (36.39)     2:16.98 (35.24)
 26 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR         2:14.51    2:17.19 SILV
                  31.24     1:05.66 (34.42)     1:41.14 (35.48)     2:17.19 (36.05)
 27 Wachter, Dana             14 TVSC-MR              2:16.07    2:17.51 SILV
                  33.97     1:07.81 (33.84)     1:42.79 (34.98)     2:17.51 (34.72)
 28 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                2:14.92    2:17.77 SILV
                  30.30     1:05.21 (34.91)     1:41.63 (36.42)     2:17.77 (36.14)
 29 Davis, Lauren             14 HAA-MR               2:18.48    2:17.83 SILV
                  11.93     1:07.89 (55.96)     1:43.59 (35.70)     2:17.83 (34.24)
 30 Schmid, kristen           13 WISC-MR              2:17.22    2:18.42 SILV
                  32.52     1:08.55 (36.03)     1:44.26 (35.71)     2:18.42 (34.16)
 31 Domenchello, Missy        14 IA-MR                2:14.78    2:18.43 SILV
                  31.26     1:05.84 (34.58)     1:42.00 (36.16)     2:18.43 (36.43)
 32 Geddrie, Jade             14 WISC-MR              2:16.62    2:18.46 SILV
                  31.64     1:06.19 (34.55)     1:41.82 (35.63)     2:18.46 (36.64)
 33 Klett, Torrey             13 North Shore-MR       2:21.82    2:18.66 SILV
                  31.25     1:06.45 (35.20)     1:43.38 (36.93)     2:18.66 (35.28)
 33 Bolin, Kathleen           13 CSC-MR               2:20.94    2:18.66 SILV
                  32.17     1:07.65 (35.48)     1:44.24 (36.59)     2:18.66 (34.42)
 35 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               2:18.80    2:18.93 SILV
                  31.15     1:05.92 (34.77)     1:42.35 (36.43)     2:18.93 (36.58)
 36 Logan, Colleen            13 LIAC-MR              2:21.30    2:19.19 SILV
                  31.61     1:07.17 (35.56)     1:43.80 (36.63)     2:19.19 (35.39)
 37 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR              2:16.86    2:19.50 SILV
                  30.06     1:04.87 (34.81)     1:42.01 (37.14)     2:19.50 (37.49)
 38 Chung, Nicole             13 LIAC-MR              2:21.66    2:20.50 SILV
                  30.73     1:05.55 (34.82)     1:43.27 (37.72)     2:20.50 (37.23)
 39 Sheldon, Aya              13 LIAC-MR              2:17.19    2:20.95 SILV
                  32.64     1:08.62 (35.98)     1:45.50 (36.88)     2:20.95 (35.45)
 40 Beach, Laura              14 HYB-MR               2:20.02    2:22.08 SILV
                  33.48     1:09.15 (35.67)     1:45.12 (35.97)     2:22.08 (36.96)
 41 Capustin, Kimberly        13 TVSC-MR              2:22.38    2:22.73 SILV
                  32.45     1:07.90 (35.45)     1:45.55 (37.65)     2:22.73 (37.18)
Non-Award Division
  1 Birkmire, Jenna           13 TVSC-MR              2:08.57    2:04.22 ZQ
                  28.85     1:00.35 (31.50)     1:32.76 (32.41)     2:04.22 (31.46)
  2 Anderer, Britney          13 HAA-MR               2:08.30    2:05.62 JO
                  27.98     1:00.27 (32.29)     1:33.69 (33.42)     2:05.62 (31.93)
  3 Einsidler, Allie          14 Tmsuffolk-MR         2:11.90    2:07.37 JO
                  29.15     1:01.40 (32.25)     1:34.74 (33.34)     2:07.37 (32.63)
  4 Gianotti, Teresa          13 HYB-MR               2:22.56    2:23.76
                  10.97       37.64 (26.67)   2:23.76 (1:46.12)
  5 Grieco, Tara              14 HAA-MR               2:22.50    2:23.97
                  32.29     1:08.63 (36.34)     1:46.78 (38.15)     2:23.97 (37.19)
  6 Caldwell, Alessandra      14 LIAC-MR              2:17.48    2:24.25
                  31.43     1:07.60 (36.17)     1:45.85 (38.25)     2:24.25 (38.40)
  7 Kelly, Ariana             13 North Shore-MR       2:22.55    2:24.40
                  10.63   2:24.40 (2:13.77)
  8 Law, Stephanie            14 HYB-MR               2:22.97    2:25.17
                  10.61   2:25.17 (2:14.56)

Event 14  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.49  ZQ
        2:01.99  JO
        2:24.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Russell, Lucais           14 LIND-MR              2:06.06    2:03.25 SILV
                  28.44     1:00.15 (31.71)     1:32.16 (32.01)     2:03.25 (31.09)
  2 Krause, Billy             13 Tmsuffolk-MR         2:10.53    2:03.74 SILV
                  28.10       59.82 (31.72)     1:32.18 (32.36)     2:03.74 (31.56)
  3 Hallinan, James           13 IA-MR                2:05.22    2:03.77 SILV
                  28.68       59.67 (30.99)     1:31.99 (32.32)     2:03.77 (31.78)
  4 Dowling, Mark             13 TVSC-MR              2:06.73    2:03.93 SILV
                  27.49       59.11 (31.62)     1:32.48 (33.37)     2:03.93 (31.45)
  5 Dokonal, Jan              13 HYB-MR               2:02.79    2:04.98 SILV
                  28.54       59.84 (31.30)     1:32.60 (32.76)     2:04.98 (32.38)
  6 Coleman, Zachary          13 CSC-MR               2:07.14    2:05.89 SILV
                  29.34     1:01.43 (32.09)     1:34.63 (33.20)     2:05.89 (31.26)
  7 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               2:05.87    2:05.99 SILV
                  28.33     1:00.05 (31.72)     1:33.78 (33.73)     2:05.99 (32.21)
  8 Schwab, Taylor            14 North Shore-MR       2:11.67    2:06.24 SILV
                  28.43     1:00.47 (32.04)     1:33.73 (33.26)     2:06.24 (32.51)
  9 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         2:12.09    2:06.41 SILV
                  27.87     1:00.52 (32.65)     1:34.82 (34.30)     2:06.41 (31.59)
 10 Zhang, Ross               14 TVSC-MR              2:13.03    2:06.88 SILV
                  29.19     1:02.40 (33.21)     1:35.58 (33.18)     2:06.88 (31.30)
 11 Hoey, Chris               14 HYB-MR               2:14.72    2:08.14 SILV
                  29.82     1:04.52 (34.70)     1:38.24 (33.72)     2:08.14 (29.90)
 12 White, Timothy            14 HYB-MR               2:15.08    2:08.35 SILV
                  29.40     1:01.73 (32.33)     1:35.64 (33.91)     2:08.35 (32.71)
 13 Conway, Sean              14 CSC-MR               2:21.57    2:08.98 SILV
                  27.87     1:00.41 (32.54)     1:35.08 (34.67)     2:08.98 (33.90)
 14 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              2:11.18    2:10.34 SILV
                  29.24     1:02.70 (33.46)     1:37.49 (34.79)     2:10.34 (32.85)
 15 Johns, Matthew            14 LIAC-MR              2:17.54    2:11.57 SILV
                  30.17     1:03.78 (33.61)     1:38.42 (34.64)     2:11.57 (33.15)
 16 Filardi, Andrew           13 OWA-MR               2:13.27    2:12.03 SILV
                  30.05     1:03.65 (33.60)     1:38.02 (34.37)     2:12.03 (34.01)
 17 Coombs, Robert            14 HAA-MR               2:16.83    2:12.16 SILV
                  29.91     1:03.43 (33.52)     1:38.35 (34.92)     2:12.16 (33.81)
 18 Gibbons, Jason            13 HYB-MR               2:14.18    2:12.28 SILV
                  29.34     1:03.32 (33.98)     1:38.58 (35.26)     2:12.28 (33.70)
 19 Trinidad, Daryl           14 OWA-MR               2:11.70    2:12.71 SILV
                  29.04     1:02.23 (33.19)     1:37.60 (35.37)     2:12.71 (35.11)
 20 Coleman, Matthew          13 North Shore-MR       2:14.54    2:13.05 SILV
                  30.23     1:03.52 (33.29)     1:37.63 (34.11)     2:13.05 (35.42)
 21 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               2:13.19    2:13.59 SILV
                  29.27     1:02.47 (33.20)     1:37.77 (35.30)     2:13.59 (35.82)
 22 Donaghy, Collin           14 Sachem-MR            2:10.83    2:13.79 SILV
                  29.77     1:03.96 (34.19)     1:39.44 (35.48)     2:13.79 (34.35)
 23 Logigian, Tyler           14 HYB-MR               2:19.90    2:14.50 SILV
                  31.28     1:05.64 (34.36)     1:40.53 (34.89)     2:14.50 (33.97)
 24 Clifford, Joseph          14 HAA-MR               2:15.78    2:14.68 SILV
                  31.04     1:06.26 (35.22)     1:41.45 (35.19)     2:14.68 (33.23)
 25 Ballon, Carlos            13 LIAC-MR              2:18.05    2:16.74 SILV
                  30.83     1:05.00 (34.17)     1:41.20 (36.20)     2:16.74 (35.54)
 26 Khabibrakhmanov, Ildar    14 OWA-MR               2:18.40    2:16.82 SILV
                  30.58     1:05.69 (35.11)     1:41.64 (35.95)     2:16.82 (35.18)
 27 Selinger, Joseph          13 TVSC-MR              2:17.12    2:17.23 SILV
                  31.05     1:06.02 (34.97)     1:42.03 (36.01)     2:17.23 (35.20)
 28 Hirsch, Taylor            14 HAA-MR               2:20.13    2:17.50 SILV
                  31.74     1:07.16 (35.42)     1:44.19 (37.03)     2:17.50 (33.31)
 29 Moore, Ryan               13 HYB-MR               2:17.76    2:17.56 SILV
                  30.49     1:05.65 (35.16)     1:42.01 (36.36)     2:17.56 (35.55)
 30 Aberle, William           13 TVSC-MR              2:19.36    2:17.87 SILV
                  30.76     1:05.63 (34.87)     1:42.08 (36.45)     2:17.87 (35.79)
 31 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               2:20.97    2:17.93 SILV
                  31.34     1:05.62 (34.28)     1:42.24 (36.62)     2:17.93 (35.69)
 32 Santospirito, Chris       13 WISC-MR              2:21.26    2:18.15 SILV
                  30.99     1:05.96 (34.97)     1:43.78 (37.82)     2:18.15 (34.37)
 33 Lettieri, Nicholas        14 CSC-MR               2:23.46    2:18.46 SILV
                  28.64     1:03.38 (34.74)     1:41.62 (38.24)     2:18.46 (36.84)
 34 Ellis, Steven             13 HAA-MR               2:22.68    2:18.72 SILV
                  31.81     1:07.59 (35.78)     1:44.82 (37.23)     2:18.72 (33.90)
 35 Bottoni, Marco            14 HAA-MR               2:19.65    2:18.93 SILV
                  30.70     1:06.24 (35.54)     1:44.01 (37.77)     2:18.93 (34.92)
 36 Fine, Emil                14 TVSC-MR              2:21.51    2:22.19 SILV
                  32.33     1:08.00 (35.67)     1:45.86 (37.86)     2:22.19 (36.33)
 37 Russo, Cameron            13 OWA-MR               2:21.88    2:22.58 SILV
                  32.48     1:10.14 (37.66)     1:48.98 (38.84)     2:22.58 (33.60)
 38 McCarthy, Danny           13 HAA-MR               2:22.39    2:23.94 SILV
                  33.87     1:10.74 (36.87)     1:48.91 (38.17)     2:23.94 (35.03)
Non-Award Division
  1 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         2:06.63    2:01.60 JO
                  27.45       57.85 (30.40)     1:30.21 (32.36)     2:01.60 (31.39)
  2 Gaughran, Mackenzy        14 TVSC-MR              2:02.01    2:01.79 JO
                  28.42       59.34 (30.92)     1:30.49 (31.15)     2:01.79 (31.30)

Event 15  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.89  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR                44.15      43.31 SILV
  2 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR         44.76      43.50 SILV
  3 Greco, Emily              10 WISC-MR                45.37      44.00 SILV
  4 Flaherty, Kimberly        10 HYB-MR                 46.23      44.41 SILV
  5 Johnson, Christina         9 LIAC-MR                46.17      44.52 SILV
  6 Enoksen, Tory             10 CSC-MR                 46.45      44.79 SILV
  7 Massillon, Arielle         9 LIAC-MR                43.85      44.92 SILV
  8 Reilly, Samantha          10 HYB-MR                 46.14      45.53 SILV
  9 Given, Danielle           10 Tmsuffolk-MR           45.99      45.79 SILV
 10 Aiello, Sarah              9 CSC-MR                 49.59      45.86 SILV
 11 Hutzler, Alexandra         8 TVSC-MR                46.69      45.98 SILV
 12 Donnelly, Alexandra       10 North Shore-MR         46.22      46.03 SILV
 13 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR         46.42      46.13 SILV
 14 Sandor, Hanna             10 IA-MR                  43.98      46.20 SILV
 15 Lydon, Breann              9 Tmsuffolk-MR           47.36      46.26 SILV
 16 Tierney, Emily            10 OWA-MR                 49.05      46.62 SILV
 17 Coraor, Kaja              10 HYB-MR                 46.79      46.80 SILV
 18 Henderson, Emma           10 IA-MR                  47.04      46.84 SILV
 19 Glenday, Kerry             9 CSC-MR                 48.24      46.96 SILV
 20 Marmo, Marisa              9 CSC-MR                 48.94      47.07 SILV
 21 Ingram, Alaina            10 IA-MR                  48.34      47.12 SILV
 21 Kranis, Genna              9 LIAC-MR                49.33      47.12 SILV
 23 Henry, Olivia             10 OWA-MR                 48.03      47.19 SILV
 24 Catano, Tiffany            8 IA-MR                  48.67      47.40 SILV
 25 Swartwout, Erica           8 WISC-MR                46.75      47.53 SILV
 26 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR                47.27      47.76 SILV
 27 Stewart, Kristen          10 North Shore-MR         48.34      47.87 SILV
 28 Kuerner, Kate             10 Sachem-MR              48.99      47.97 SILV
 29 Giuliano, Tiana           10 LIND-MR                48.15      48.00 SILV
 30 Ansman, Mary              10 North Shore-MR         48.76      48.23 SILV
 31 Cohen, Gennie             10 HAA-MR                 47.53      48.26 SILV
 32 Matthes, Kelly             9 WISC-MR                49.00      48.38 SILV
 33 Bassani, Gloria           10 CSC-MR                 48.97      48.54 SILV
 -- McCloud, Megan            10 LIND-MR                47.53         DQ
 -- Lotito, Sam               10 LIAC-MR                48.11         DQ
Non-Award Division
  1 Coccaro, Claudia          10 TVSC-MR                43.24      42.26 JO
  2 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR                43.60      42.77 JO
  3 Rohan, Alexa               9 North Shore-MR         49.08      50.98
  4 Stamatos, Maria            9 HYB-MR                 50.04      51.54

Event 16  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.19  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Parisi, Joey              10 Tmsuffolk-MR           44.59      44.10 SILV
  2 Dutton, Matthew           10 HAA-MR                 44.51      44.14 SILV
  3 Soroka, Stanley           10 LIAC-MR                44.65      44.32 SILV
  4 Hesse, Niklas             10 TVSC-MR                44.97      44.47 SILV
  5 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR           44.27      44.57 SILV
  6 Drennan, Patrick           9 WISC-MR                47.78      45.13 SILV
  7 Buoniello, Blake          10 IA-MR                  46.08      45.43 SILV
  8 Purdy, Evan               10 TVSC-MR                47.17      45.80 SILV
  9 Harasym, James            10 TVSC-MR                46.71      46.25 SILV
 10 Johns, Nicky              10 LIAC-MR                46.36      46.36 SILV
 11 LeGuyader, Travis         10 IA-MR                  44.47      46.48 SILV
 12 Zitelny, Edan              9 Tmsuffolk-MR           47.31      46.55 SILV
 13 kavitt, kevin             10 WISC-MR                47.21      46.63 SILV
 14 Lyon, Craig               10 Sachem-MR              48.42      46.71 SILV
 15 mattson, James            10 WISC-MR                49.75      46.74 SILV
 16 Taddeo, Matthew            9 CSC-MR                 47.99      47.12 SILV
 17 Coleman, Gregory          10 CSC-MR                 48.63      47.36 SILV
 18 Schneider, William        10 WISC-MR                47.70      47.38 SILV
 19 Zagaja, Robert             9 HYB-MR                 46.24      47.54 SILV
 20 Jimenez, Bartek           10 WISC-MR                48.16      47.78 SILV
 21 Darcy, Matthew             9 Sachem-MR              49.74      47.85 SILV
 22 Broderick, Joseph          9 WISC-MR                50.01      48.18 SILV
 23 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR                49.26      48.24 SILV
 -- Podniesinski, Peter       10 Tmsuffolk-MR           46.88         DQ
Non-Award Division
  1 Russell, Douglas           8 LIND-MR                50.02      50.34
  2 Rosa, Jack                 8 IA-MR                  45.73      50.77
  3 Enzinger, Adam            10 Sachem-MR              48.57      50.79

Event 17  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.19  ZQ
        1:16.49  JO
        1:26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 English, Meredith         14 WISC-MR              1:17.50    1:16.56 SILV
                  36.53     1:16.56 (40.03)
  2 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         1:17.38    1:16.66 SILV
                  36.83     1:16.66 (39.83)
  3 Bauer, Alexandra          14 HYB-MR               1:18.39    1:16.74 SILV
                  36.27     1:16.74 (40.47)
  4 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               1:16.53    1:17.66 SILV
                  36.73     1:17.66 (40.93)
  5 Warren, Michelle          13 WISC-MR              1:16.58    1:17.98 SILV
                  36.84     1:17.98 (41.14)
  6 Taddeo, Marisa            13 North Shore-MR       1:17.42    1:18.46 SILV
                  37.20     1:18.46 (41.26)
  7 Haight, Jacqueline        14 Sachem-MR            1:16.67    1:18.53 SILV
                  37.17     1:18.53 (41.36)
  8 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR              1:18.20    1:19.49 SILV
                  38.02     1:19.49 (41.47)
  9 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         1:18.67    1:19.50 SILV
                  37.54     1:19.50 (41.96)
 10 Weaver, Joan              13 IA-MR                1:20.36    1:19.78 SILV
                  38.43     1:19.78 (41.35)
 11 Carballeira, Kim          13 TVSC-MR              1:22.64    1:20.41 SILV
                  38.35     1:20.41 (42.06)
 12 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR              1:23.21    1:20.42 SILV
                  38.11     1:20.42 (42.31)
 13 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               1:18.48    1:20.45 SILV
                  38.37     1:20.45 (42.08)
 14 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         1:19.23    1:20.51 SILV
                  38.43     1:20.51 (42.08)
 15 Einsidler, Allie          14 Tmsuffolk-MR         1:22.11    1:20.88 SILV
                  38.79     1:20.88 (42.09)
 16 Luqman, Kyle              13 IA-MR                1:22.23    1:21.09 SILV
                  38.40     1:21.09 (42.69)
 17 Veccia, Jackie            13 North Shore-MR       1:21.42    1:21.44 SILV
                  39.45     1:21.44 (41.99)
 18 Bruder, Kristi            13 IA-MR                1:18.41    1:21.57 SILV
                  38.15     1:21.57 (43.42)
 19 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR         1:20.83    1:21.68 SILV
                  38.65     1:21.68 (43.03)
 20 Fusco, Kristina           13 Tmsuffolk-MR         1:22.90    1:21.78 SILV
                  38.47     1:21.78 (43.31)
 21 Morcerf, Marykate         13 WISC-MR              1:21.32    1:21.93 SILV
                  38.57     1:21.93 (43.36)
 22 Yoo, Monica               14 TVSC-MR              1:24.48    1:22.26 SILV
                  39.32     1:22.26 (42.94)
 23 Perrone, Victoria         14 North Shore-MR       1:21.81    1:22.35 SILV
                  39.59     1:22.35 (42.76)
 24 Beach, Laura              14 HYB-MR               1:22.39    1:22.83 SILV
                  39.63     1:22.83 (43.20)
 25 Gordon, Ashley            13 LIND-MR              1:23.80    1:23.48 SILV
                  39.49     1:23.48 (43.99)
 26 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                1:21.67    1:23.62 SILV
                  38.54     1:23.62 (45.08)
 27 Peterson, Lauren          14 HAA-MR               1:26.14    1:23.66 SILV
                  39.19     1:23.66 (44.47)
 27 LeGuyader, Sydney         14 IA-MR                1:24.69    1:23.66 SILV
                  39.85     1:23.66 (43.81)
 27 Grega, Allison            13 North Shore-MR       1:22.29    1:23.66 SILV
                  39.35     1:23.66 (44.31)
 30 Dunmire, Arianna          13 TVSC-MR              1:24.94    1:23.69 SILV
                  39.55     1:23.69 (44.14)
 31 Matthes, Olivia           14 WISC-MR              1:21.04    1:23.82 SILV
                  39.37     1:23.82 (44.45)
 32 Kelly, Ariana             13 North Shore-MR       1:23.72    1:24.17 SILV
                  40.22     1:24.17 (43.95)
 33 Caputo, Callie            13 HYB-MR               1:25.71    1:25.17 SILV
                  39.74     1:25.17 (45.43)
 34 Klett, Torrey             13 North Shore-MR       1:26.62    1:25.20 SILV
                  40.58     1:25.20 (44.62)
 35 Marlow, Danielle          13 Tmsuffolk-MR         1:23.19    1:25.30 SILV
                  40.91     1:25.30 (44.39)
 36 Nugent, Susan             13 OWA-MR               1:23.12    1:25.51 SILV
                  40.45     1:25.51 (45.06)
 37 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR              1:23.20    1:25.71 SILV
                  40.45     1:25.71 (45.26)
 38 Ritter, Jamie             13 Tmsuffolk-MR         1:26.12    1:25.95 SILV
                  41.36     1:25.95 (44.59)
 39 Lucas, Lauren             14 HYB-MR               1:22.17    1:26.34 SILV
                  40.69     1:26.34 (45.65)
 40 Woskoff, Rebecca          14 TVSC-MR              1:25.87    1:26.49 SILV
                  41.96     1:26.49 (44.53)
 41 Desousa, Yvonne           13 Tmsuffolk-MR         1:26.60    1:26.67 SILV
                  40.86     1:26.67 (45.81)
 42 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       1:23.90    1:26.79 SILV
                  41.51     1:26.79 (45.28)
 -- Kleinschnitz, Nicole      14 TVSC-MR              1:25.14         DQ
                  38.43          DQ (42.98)
Non-Award Division
  1 Holscher, Amanda          14 HYB-MR               1:25.01    1:26.94
                  40.80     1:26.94 (46.14)
  2 Domenchello, Missy        14 IA-MR                1:25.10    1:26.97
                  41.96     1:26.97 (45.01)
  3 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         1:22.33    1:26.98
                  40.69     1:26.98 (46.29)
  4 Kahn, Alyssa              13 Tmsuffolk-MR         1:25.77    1:27.01
                  41.21     1:27.01 (45.80)
  5 Brinkwart, Aisha          14 HYB-MR               1:26.15    1:27.10
                  39.73     1:27.10 (47.37)
  6 Chung, Nicole             13 LIAC-MR              1:25.19    1:28.30
                  41.55     1:28.30 (46.75)
 -- Miller, Ashley            14 North Shore-MR       1:25.07        DFS

Event 18  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.69  ZQ
        1:14.49  JO
        1:24.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Krause, Billy             13 Tmsuffolk-MR         1:15.07    1:14.59 SILV
                  35.75     1:14.59 (38.84)
  2 Orsini, Michael           13 HAA-MR               1:14.84    1:15.17 SILV
                  35.36     1:15.17 (39.81)
  3 Logigian, Tyler           14 HYB-MR               1:16.29    1:15.49 SILV
                  36.41     1:15.49 (39.08)
  4 Deignan, Billy            13 LIAC-MR              1:16.41    1:15.76 SILV
                  36.04     1:15.76 (39.72)
  5 Lettieri, Nicholas        14 CSC-MR               1:15.35    1:16.32 SILV
                  35.24     1:16.32 (41.08)
  6 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               1:15.53    1:17.32 SILV
                  36.68     1:17.32 (40.64)
  7 Zhang, Ross               14 TVSC-MR              1:17.65    1:17.53 SILV
                  37.40     1:17.53 (40.13)
  8 Yu, Wayne                 14 TVSC-MR              1:19.28    1:17.85 SILV
                  35.44     1:17.85 (42.41)
  9 Garcia, Kevin             14 IA-MR                1:15.36    1:18.52 SILV
                  37.17     1:18.52 (41.35)
 10 Khabibrakhmanov, Ildar    14 OWA-MR               1:19.18    1:19.12 SILV
                  37.53     1:19.12 (41.59)
 11 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               1:20.87    1:19.64 SILV
                  37.55     1:19.64 (42.09)
 12 Sinelnikov, Sasha         13 North Shore-MR       1:18.87    1:19.87 SILV
                  36.80     1:19.87 (43.07)
 13 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              1:17.64    1:20.50 SILV
                  37.71     1:20.50 (42.79)
 14 Donaghy, Collin           14 Sachem-MR            1:23.62    1:20.75 SILV
                  38.34     1:20.75 (42.41)
 15 Aberle, William           13 TVSC-MR              1:22.38    1:20.84 SILV
                  38.28     1:20.84 (42.56)
 16 Ochakovsky, Michael       14 OWA-MR               1:23.39    1:21.06 SILV
                  39.04     1:21.06 (42.02)
 17 Coombs, Robert            14 HAA-MR               1:22.09    1:21.60 SILV
                  38.74     1:21.60 (42.86)
 18 King, Brendan             14 IA-MR                1:21.43    1:21.69 SILV
                  38.41     1:21.69 (43.28)
 19 Clark, Matthew            13 TVSC-MR              1:21.75    1:21.81 SILV
                  38.34     1:21.81 (43.47)
 20 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               1:22.60    1:21.92 SILV
                  38.72     1:21.92 (43.20)
 21 Coleman, Zachary          13 CSC-MR               1:19.49    1:22.26 SILV
                  38.59     1:22.26 (43.67)
 22 Ellis, Steven             13 HAA-MR               1:19.42    1:22.89 SILV
                  39.33     1:22.89 (43.56)
 23 Caceres, Dan              13 LIAC-MR              1:23.96    1:23.56 SILV
                  39.31     1:23.56 (44.25)
 24 Saintlaurent, Jeremy      13 HAA-MR               1:19.50    1:23.99 SILV
                  38.61     1:23.99 (45.38)
 -- Pilo, Matthew             13 LIAC-MR              1:24.14         DQ
                  38.02          DQ (45.17)
Non-Award Division
  1 Jimenez, Marcin           13 WISC-MR              1:24.08    1:24.84
                  39.53     1:24.84 (45.31)
  2 Ng, Michael               13 LIND-MR              1:23.29    1:25.18
                  40.46     1:25.18 (44.72)
  3 Brandt, Joseph            13 LIND-MR              1:23.42    1:26.54
                  40.85     1:26.54 (45.69)
 -- Smit, Kevin               13 TVSC-MR              1:16.10         DQ
                  33.61          DQ (37.91)
 -- Schwab, Taylor            14 North Shore-MR       1:21.41        DFS

Event 19  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.99  ZQ
          32.29  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR         32.91      32.78 SILV
  2 Morency, Erin             10 HYB-MR                 33.43      32.80 SILV
  3 Lehnert, Courtney         10 WISC-MR                35.72      33.08 SILV
  4 Corso, Kimberly           10 LIND-MR                33.49      33.19 SILV
  5 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR                36.55      33.47 SILV
  6 Ansman, Mary              10 North Shore-MR         34.42      33.51 SILV
  7 Miller, Heather           10 Sachem-MR              35.05      33.62 SILV
  7 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR                34.49      33.62 SILV
  9 Catano, Tiffany            8 IA-MR                  33.74      33.76 SILV
 10 Molano, Phoebe            10 TVSC-MR                33.19      33.77 SILV
 11 Barry, Amanda              9 WISC-MR                34.62      33.94 SILV
 12 Stewart, Kristen          10 North Shore-MR         34.36      34.08 SILV
 13 Lulley, Shannon           10 HAA-MR                 35.59      34.10 SILV
 13 Tierney, Emily            10 OWA-MR                 36.07      34.10 SILV
 15 Ingram, Alaina            10 IA-MR                  33.38      34.19 SILV
 16 Greco, Emily              10 WISC-MR                35.33      34.20 SILV
 17 Cohen, Gennie             10 HAA-MR                 34.62      34.23 SILV
 18 DuPre, Pamela             10 CSC-MR                 35.24      34.26 SILV
 19 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR         34.76      34.34 SILV
 20 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR                33.42      34.36 SILV
 21 Goode, Karina             10 Sachem-MR              35.85      34.43 SILV
 22 Enoksen, Tory             10 CSC-MR                 35.38      34.46 SILV
 23 Toth, Kayleigh            10 Tmsuffolk-MR           35.83      34.60 SILV
 24 Henderson, Emma           10 IA-MR                  36.06      35.03 SILV
 25 Wall, Mackensie           10 HYB-MR                 34.62      35.10 SILV
 25 Sandor, Hanna             10 IA-MR                  33.40      35.10 SILV
 27 McCloud, Megan            10 LIND-MR                36.31      35.19 SILV
 28 Gibbons, Nicolette        10 HYB-MR                 35.33      35.24 SILV
 29 McHale, Shannon           10 HAA-MR                 35.71      35.29 SILV
 30 Bassani, Gloria           10 CSC-MR                 36.56      35.37 SILV
 31 Riggio, Gina               9 Farmingdale-MR         35.59      35.42 SILV
 32 Ruijgh, Sietske           10 HYB-MR                 34.62      35.48 SILV
 33 Betzios, Alexandra         9 OWA-MR                 35.54      35.53 SILV
 34 Rohan, Alexa               9 North Shore-MR         34.89      35.54 SILV
 35 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR                34.88      35.64 SILV
 36 Melin, jessica            10 WISC-MR                34.82      35.77 SILV
 37 Giuliano, Tiana           10 LIND-MR                33.49      35.80 SILV
 38 Lydon, Breann              9 Tmsuffolk-MR           35.42      35.91 SILV
 39 Marmo, Marisa              9 CSC-MR                 35.62      35.94 SILV
 40 Weiner, Sierra             8 HYB-MR                 35.00      36.12 SILV
 41 Scheck, Meaghan            9 IA-MR                  36.33      36.28 SILV
 42 Stamatos, Maria            9 HYB-MR                 36.19      36.46 SILV
 43 Treble, Molly              8 LIAC-MR                36.49      36.47 SILV
Non-Award Division
  1 Reilly, Samantha          10 HYB-MR                 36.26      37.36
  2 Hutzler, Alexandra         8 TVSC-MR                36.67      37.52
  3 Massillon, Arielle         9 LIAC-MR                36.01      38.06
  4 Perry, Jacqueline         10 Sachem-MR              35.89      38.92

Event 20  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.49  ZQ
          32.29  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 McAllister, Dylan         10 IA-MR                  33.23      32.33 SILV
  2 Murphy, Robert            10 CSC-MR                 35.20      32.69 SILV
  3 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR           33.09      32.84 SILV
  4 Parisi, Joey              10 Tmsuffolk-MR           32.62      32.99 SILV
  5 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR                33.04      33.08 SILV
  6 Wallace, Robert           10 OWA-MR                 34.72      33.12 SILV
  7 Buoniello, Bailey          9 IA-MR                  34.60      33.26 SILV
  8 McCartney, Connor          9 HYB-MR                 33.29      33.71 SILV
  9 mattson, James            10 WISC-MR                34.65      33.98 SILV
 10 Merle, Brian              10 Sachem-MR              36.38      34.20 SILV
 11 Harasym, James            10 TVSC-MR                33.91      34.21 SILV
 12 Schneider, William        10 WISC-MR                34.52      34.31 SILV
 13 Buoniello, Blake          10 IA-MR                  34.66      34.32 SILV
 14 Franz, Zachary            10 HYB-MR                 34.31      34.46 SILV
 15 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR              34.98      34.55 SILV
 16 Soroka, Stanley           10 LIAC-MR                34.25      34.87 SILV
 16 Petkanas, Diamantis       10 Farmingdale-MR         33.57      34.87 SILV
 18 Johns, Nicky              10 LIAC-MR                35.83      34.90 SILV
 19 Coleman, Gregory          10 CSC-MR                 36.23      35.03 SILV
 20 Hesse, Niklas             10 TVSC-MR                35.05      35.10 SILV
 21 Leary, Matthew            10 LIAC-MR                36.17      35.32 SILV
 21 Purdy, Evan               10 TVSC-MR                35.87      35.32 SILV
 23 Clark, Ryan               10 TVSC-MR                34.24      35.40 SILV
 24 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR                34.76      35.47 SILV
 25 Konarski, Kevin            9 LIND-MR                35.04      35.53 SILV
 26 Santanella, Jacob         10 North Shore-MR         36.24      35.64 SILV
 27 Hausmann, Matthew         10 WISC-MR                34.68      35.70 SILV
 28 Kim, Sean                  9 LIAC-MR                36.00      36.08 SILV
 29 Broderick, Joseph          9 WISC-MR                36.56      36.11 SILV
 30 Burke, Christopher        10 OWA-MR                 36.31      36.18 SILV
 31 Rosa, Jack                 8 IA-MR                  35.31      36.30 SILV
 32 Charles, Brandon           9 Tmsuffolk-MR           36.61      36.44 SILV
Non-Award Division
  1 Podniesinski, Peter       10 Tmsuffolk-MR           32.87      31.88 JO
  2 Jimenez, Bartek           10 WISC-MR                35.83      37.56
  3 Kalletta, Sean            10 IA-MR                  36.21      37.59

Event 21  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.69  ZQ
          27.19  JO
          30.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Delyra, Alexa             14 WISC-MR                27.37      27.33 SILV
  2 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR                27.45      27.41 SILV
  3 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR                27.77      27.43 SILV
  4 Cremer, Kylie             14 IA-MR                  28.56      27.44 SILV
  5 Hoffman, Morgan           13 WISC-MR                27.55      27.54 SILV
  6 Taddeo, Marisa            13 North Shore-MR         27.54      27.61 SILV
  7 Purdy, Dana               14 TVSC-MR                27.84      27.63 SILV
  8 Blom, Danielle            13 HAA-MR                 27.88      27.79 SILV
  9 Yeager, Keira             14 Tmsuffolk-MR           27.50      27.84 SILV
 10 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR           27.45      27.90 SILV
 11 Rivera, Celine            13 TVSC-MR                27.50      28.13 SILV
 12 LeGuyader, Sydney         14 IA-MR                  27.64      28.19 SILV
 13 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR           28.05      28.33 SILV
 14 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR           27.67      28.44 SILV
 14 Bauer, Alexandra          14 HYB-MR                 28.06      28.44 SILV
 16 Moore, Erin               14 CSC-MR                 27.88      28.58 SILV
 16 Fusco, Kristina           13 Tmsuffolk-MR           28.83      28.58 SILV
 18 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR           28.50      28.62 SILV
 18 Plaschka, Jade            14 HAA-MR                 28.84      28.62 SILV
 20 Cohen, Jacqui             14 HAA-MR                 28.09      28.68 SILV
 21 Kleinschnitz, Nicole      14 TVSC-MR                28.81      28.79 SILV
 22 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR         28.86      28.80 SILV
 23 Gordon, Ashley            13 LIND-MR                28.86      28.83 SILV
 24 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                  28.30      28.94 SILV
 24 Trifiletti, Sarah         14 HYB-MR                 28.23      28.94 SILV
 26 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR           28.88      28.96 SILV
 27 Matthes, Olivia           14 WISC-MR                27.87      28.97 SILV
 28 Goldstein, Amanda         13 HYB-MR                 29.23      29.01 SILV
 28 Kistulinec, Lauren        14 North Shore-MR         29.03      29.01 SILV
 30 Citron, Ashley            14 TVSC-MR                29.06      29.03 SILV
 31 Schmid, kristen           13 WISC-MR                28.51      29.04 SILV
 32 Bruder, Kristi            13 IA-MR                  28.32      29.07 SILV
 32 Bransfield, Sammy         13 LIAC-MR                29.40      29.07 SILV
 34 Miller, Ashley            14 North Shore-MR         29.13      29.14 SILV
 35 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR                28.76      29.15 SILV
 36 Santaniello, Samantha     13 HYB-MR                 28.03      29.18 SILV
 37 English, Meredith         14 WISC-MR                28.68      29.23 SILV
 38 Lifavi, Danielle          13 IA-MR                  29.92      29.28 SILV
 39 Nicoletto, Ava            14 HYB-MR                 29.57      29.44 SILV
 39 Luqman, Kyle              13 IA-MR                  29.09      29.44 SILV
 41 Chung, Nicole             13 LIAC-MR                28.81      29.48 SILV
 42 Goetz, Stephanie          13 Ts-Unattached-MR       30.00      29.49 SILV
 43 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR           29.60      29.60 SILV
 44 Grega, Allison            13 North Shore-MR         29.30      29.67 SILV
 45 Law, Stephanie            14 HYB-MR                 29.55      29.73 SILV
 46 Gibson, Lauren            14 CSC-MR                 29.24      29.82 SILV
 47 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR                29.77      29.90 SILV
 48 Domenchello, Missy        14 IA-MR                  28.53      29.91 SILV
 49 Vanderveldt, Meredith     13 WISC-MR                29.96      29.93 SILV
 50 Klett, Torrey             13 North Shore-MR         29.54      29.96 SILV
 51 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR                 29.07      29.98 SILV
 52 Davis, Lauren             14 HAA-MR                 29.58      30.00 SILV
 53 Geddrie, Jade             14 WISC-MR                29.64      30.01 SILV
 54 Capustin, Kimberly        13 TVSC-MR                29.85      30.06 SILV
 55 Grieco, Tara              14 HAA-MR                 29.52      30.08 SILV
 56 Caldwell, Alessandra      14 LIAC-MR                29.42      30.15 SILV
Non-Award Division
  1 Lucas, Lauren             14 HYB-MR                 27.46      27.18 JO
  2 Ienuso, Joli              14 Sachem-MR              29.93      30.34
  3 Damato, Eva               14 North Shore-MR         29.79      30.36
  4 Gianotti, Teresa          13 HYB-MR                 29.14      30.39
  5 Sheldon, Aya              13 LIAC-MR                29.80      30.44
  6 Marlow, Danielle          13 Tmsuffolk-MR           30.19      30.52
  7 Haight, Jacqueline        14 Sachem-MR              30.11      30.53
  8 Worledge, Hayley          14 HYB-MR                 30.19      31.60

Event 22  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.79  ZQ
          25.69  JO
          28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 King, Brendan             14 IA-MR                  26.21      26.20 SILV
  2 Trinidad, Daryl           14 OWA-MR                 25.90      26.24 SILV
  3 McIlvain, Brian           13 CSC-MR                 26.30      26.25 SILV
  4 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR                27.21      26.41 SILV
  5 Krause, Billy             13 Tmsuffolk-MR           26.72      26.50 SILV
  6 Schwab, Taylor            14 North Shore-MR         26.79      26.56 SILV
  7 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR           26.77      26.73 SILV
  8 Conway, Sean              14 CSC-MR                 28.04      26.75 SILV
  9 Hallinan, James           13 IA-MR                  26.92      26.80 SILV
 10 Clifford, Joseph          14 HAA-MR                 28.26      27.07 SILV
 11 Zhang, Ross               14 TVSC-MR                27.22      27.11 SILV
 12 Santospirito, Chris       13 WISC-MR                27.49      27.45 SILV
 13 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR                 27.96      27.59 SILV
 14 White, Timothy            14 HYB-MR                 27.42      27.72 SILV
 15 Orsini, Michael           13 HAA-MR                 27.16      27.76 SILV
 15 Lettieri, Nicholas        14 CSC-MR                 27.98      27.76 SILV
 17 Coleman, Zachary          13 CSC-MR                 27.58      27.80 SILV
 18 Caceres, Dan              13 LIAC-MR                28.02      27.87 SILV
 19 Donaghy, Collin           14 Sachem-MR              28.05      27.91 SILV
 20 Smit, Kevin               13 TVSC-MR                26.21      27.98 SILV
 -- Khabibrakhmanov, Ildar    14 OWA-MR                 26.40         DQ
Non-Award Division
  1 Dowling, Mark             13 TVSC-MR                25.97      25.58 JO
  1 Staszewski, Alec          14 OWA-MR                 26.00      25.58 JO
  3 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR           26.06      25.62 JO
  4 Selinger, Joseph          13 TVSC-MR                27.81      28.41
  5 Saintlaurent, Jeremy      13 HAA-MR                 27.99      28.53

Event 23  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.39  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Flaherty, Kimberly        10 HYB-MR               1:26.60    1:22.22 SILV
                  39.10     1:22.22 (43.12)
  2 Hetzer, Nicole             9 CSC-MR               1:24.82    1:22.97 SILV
                  41.19     1:22.97 (41.78)
  3 Donnelly, Alexandra       10 North Shore-MR       1:24.43    1:23.75 SILV
                  41.10     1:23.75 (42.65)
  4 Corso, Kimberly           10 LIND-MR              1:25.25    1:24.25 SILV
                  40.75     1:24.25 (43.50)
  5 McHale, Shannon           10 HAA-MR               1:27.03    1:24.84 SILV
                  40.31     1:24.84 (44.53)
  6 Henderson, Emma           10 IA-MR                1:25.73    1:25.34 SILV
                  40.62     1:25.34 (44.72)
  7 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR       1:26.11    1:25.42 SILV
                  41.67     1:25.42 (43.75)
  8 DuPre, Pamela             10 CSC-MR               1:31.04    1:27.37 SILV
                  42.04     1:27.37 (45.33)
  9 Melin, jessica            10 WISC-MR              1:39.09    1:28.34 SILV
                  41.33     1:28.34 (47.01)
 10 Enoksen, Tory             10 CSC-MR               1:37.53    1:29.43 SILV
                  42.19     1:29.43 (47.24)
 11 Ruijgh, Sietske           10 HYB-MR               1:31.59    1:29.65 SILV
                  42.80     1:29.65 (46.85)
 12 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR       1:25.34    1:29.81 SILV
                  42.56     1:29.81 (47.25)
 13 Flor, Erica                9 HYB-MR               1:38.16    1:29.92 SILV
                  43.91     1:29.92 (46.01)
 14 Fitzgerald, Kaitlyn        9 HAA-MR               1:38.93    1:30.13 SILV
 15 Cuiffo, Andie              9 WISC-MR              1:37.33    1:30.18 SILV
                  42.71     1:30.18 (47.47)
 16 Sandor, Hanna             10 IA-MR                1:25.80    1:30.36 SILV
 17 Glenday, Kerry             9 CSC-MR               1:34.79    1:30.69 SILV
                  43.74     1:30.69 (46.95)
 18 Treble, Molly              8 LIAC-MR              1:38.80    1:30.91 SILV
                  45.50     1:30.91 (45.41)
 19 Marmo, Marisa              9 CSC-MR               1:29.43    1:31.10 SILV
                  43.08     1:31.10 (48.02)
 20 Rohan, Alexa               9 North Shore-MR       1:32.60    1:31.12 SILV
                  43.62     1:31.12 (47.50)
 21 Bamba, Katrina             8 LIAC-MR              1:35.07    1:31.21 SILV
                  44.24     1:31.21 (46.97)
 22 Given, Danielle           10 Tmsuffolk-MR         1:34.60    1:31.26 SILV
                  43.64     1:31.26 (47.62)
 23 Moody, Bridget            10 LIAC-MR              1:36.45    1:31.27 SILV
                  44.46     1:31.27 (46.81)
 24 Lydon, Breann              9 Tmsuffolk-MR         1:37.29    1:31.50 SILV
                  44.32     1:31.50 (47.18)
 25 Ansman, Mary              10 North Shore-MR       1:33.27    1:31.57 SILV
                  45.49     1:31.57 (46.08)
 26 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               1:30.22    1:31.67 SILV
                  43.91     1:31.67 (47.76)
 27 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR              1:35.98    1:32.33 SILV
                  44.79     1:32.33 (47.54)
 27 Wagner, Alexis             9 Tmsuffolk-MR         1:34.47    1:32.33 SILV
                  45.11     1:32.33 (47.22)
 29 Scheck, Meaghan            9 IA-MR                1:34.70    1:32.58 SILV
                  45.17     1:32.58 (47.41)
 30 Lulley, Shannon           10 HAA-MR               1:39.71    1:32.76 SILV
                  44.73     1:32.76 (48.03)
 31 Hogan, Anna                9 TVSC-MR              1:33.23    1:32.89 SILV
                  43.77     1:32.89 (49.12)
 32 McCloud, Megan            10 LIND-MR              1:30.36    1:34.26 SILV
                  46.68     1:34.26 (47.58)
 33 Harpool, Chelsea          10 TVSC-MR              1:34.37    1:34.30 SILV
                  46.08     1:34.30 (48.22)
 34 Lulley, Chandler          10 HAA-MR               1:35.90    1:34.40 SILV
                  44.10     1:34.40 (50.30)
 35 Toth, Kayleigh            10 Tmsuffolk-MR         1:30.81    1:34.44 SILV
                  44.12     1:34.44 (50.32)
 36 Gibbons, Nicolette        10 HYB-MR               1:38.45    1:34.55 SILV
                  49.28     1:34.55 (45.27)
 37 Goode, Karina             10 Sachem-MR            1:37.13    1:35.02 SILV
                  45.15     1:35.02 (49.87)
 38 Tierney, Emily            10 OWA-MR               1:33.13    1:35.59 SILV
                  45.42     1:35.59 (50.17)
 39 Stewart, Kristen          10 North Shore-MR       1:33.56    1:35.79 SILV
                  44.92     1:35.79 (50.87)
 40 Perry, Jacqueline         10 Sachem-MR            1:36.94    1:36.00 SILV
                  46.56     1:36.00 (49.44)
 41 Giuliano, Tiana           10 LIND-MR              1:33.10    1:37.48 SILV
                  44.93     1:37.48 (52.55)
 42 McAuliffe, Phoebe          9 TVSC-MR              1:38.32    1:38.32 SILV
                  47.35     1:38.32 (50.97)
 43 Ryder, Michaela           10 North Shore-MR       1:39.66    1:39.76 SILV
                  48.75     1:39.76 (51.01)
 -- Bassani, Gloria           10 CSC-MR               1:34.30         DQ
                  46.15          DQ (49.06)
 -- Molano, Phoebe            10 TVSC-MR              1:28.66         DQ
 -- Miller, Heather           10 Sachem-MR            1:28.83         DQ
                  45.33          DQ (45.07)
 -- Leonardo, Alexandra       10 LIAC-MR              1:37.41         DQ
                  45.59          DQ (48.47)
 -- Catano, Tiffany            8 IA-MR                1:23.36         DQ
                  40.25          DQ (42.47)
Non-Award Division
  1 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR              1:24.48    1:20.18 JO
                  38.68     1:20.18 (41.50)
  2 Henry, Olivia             10 OWA-MR               1:23.45    1:21.89 JO
                  40.31     1:21.89 (41.58)
  3 Kranis, Genna              9 LIAC-MR              1:37.21    1:41.10
                  48.88     1:41.10 (52.22)
  4 Kuerner, Kate             10 Sachem-MR            1:36.29    1:42.11
                  47.81     1:42.11 (54.30)
 -- Morency, Erin             10 HYB-MR               1:37.56        DFS

Event 24  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.39  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Leary, Matthew            10 LIAC-MR              1:25.14    1:22.66 SILV
                  40.82     1:22.66 (41.84)
  2 Harasym, James            10 TVSC-MR              1:23.71    1:24.05 SILV
                  41.44     1:24.05 (42.61)
  3 Coleman, Gregory          10 CSC-MR               1:25.39    1:27.33 SILV
                  42.49     1:27.33 (44.84)
  4 Buoniello, Blake          10 IA-MR                1:27.18    1:27.45 SILV
                  43.09     1:27.45 (44.36)
  5 Murphy, Robert            10 CSC-MR               1:26.89    1:27.49 SILV
                  41.33     1:27.49 (46.16)
  6 kavitt, kevin             10 WISC-MR              1:34.90    1:28.82 SILV
  6 Buoniello, Bailey          9 IA-MR                1:29.52    1:28.82 SILV
                  42.68     1:28.82 (46.14)
  8 Soroka, Stanley           10 LIAC-MR              1:28.69    1:28.87 SILV
                  43.63     1:28.87 (45.24)
  9 Kim, Sean                  9 LIAC-MR              1:36.60    1:29.96 SILV
 10 Hausmann, Matthew         10 WISC-MR              1:29.21    1:30.30 SILV
                  43.99     1:30.30 (46.31)
 11 Johns, Nicky              10 LIAC-MR              1:33.45    1:30.36 SILV
                  44.03     1:30.36 (46.33)
 11 Quiwa, John               10 Tmsuffolk-MR         1:35.95    1:30.36 SILV
 13 Finnegan, Dan              9 LIAC-MR              1:39.99    1:31.80 SILV
                  45.54     1:31.80 (46.26)
 14 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            1:31.42    1:32.56 SILV
                  45.62     1:32.56 (46.94)
 15 Clark, Ryan               10 TVSC-MR              1:29.42    1:32.81 SILV
                  47.19     1:32.81 (45.62)
 16 Zarriello, Kyle            9 LIAC-MR              1:38.34    1:33.11 SILV
                  45.32     1:33.11 (47.79)
 17 Wallace, Robert           10 OWA-MR               1:37.45    1:33.32 SILV
                  45.28     1:33.32 (48.04)
 18 Petkanas, Diamantis       10 Farmingdale-MR       1:32.03    1:34.30 SILV
                  44.75     1:34.30 (49.55)
 18 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR              1:35.68    1:34.30 SILV
 20 Franz, Zachary            10 HYB-MR               1:31.86    1:35.18 SILV
                  45.63     1:35.18 (49.55)
 20 Deck, austin              10 WISC-MR              1:35.59    1:35.18 SILV
 22 Zitelny, Edan              9 Tmsuffolk-MR         1:36.43    1:35.26 SILV
                  45.91     1:35.26 (49.35)
 23 Darcy, Matthew             9 Sachem-MR            1:38.94    1:39.48 SILV
                  48.30     1:39.48 (51.18)
 -- Phelan, Andrew            10 HYB-MR               1:38.89         DQ
                  45.71          DQ (50.01)
 -- Zagaja, Robert             9 HYB-MR               1:37.65         DQ
                  48.02          DQ (49.82)
 -- Konarski, Kevin            9 LIND-MR              1:38.93         DQ
Non-Award Division
  1 Fitzpatrick, Kieran        9 HYB-MR               1:23.66    1:18.01 ZQ
                  38.75     1:18.01 (39.26)
  2 Lennon, Michael           10 OWA-MR               1:23.55    1:18.14 ZQ
                  37.70     1:18.14 (40.44)
  3 Podniesinski, Peter       10 Tmsuffolk-MR         1:22.22    1:19.37 ZQ
                  40.15     1:19.37 (39.22)
  4 LeGuyader, Travis         10 IA-MR                1:22.43    1:21.10 JO
                  39.58     1:21.10 (41.52)
  5 McAllister, Dylan         10 IA-MR                1:23.56    1:21.18 JO
                  39.41     1:21.18 (41.77)
 -- mattson, James            10 WISC-MR              1:35.22         DQ
 -- Hesse, Niklas             10 TVSC-MR              1:40.05         DQ
                  49.18          DQ (51.44)
 -- Kalletta, Sean            10 IA-MR                1:34.70         DQ

Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.99  ZQ
        1:07.89  JO
        1:18.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              1:09.73    1:07.99 SILV
                  33.28     1:07.99 (34.71)
  2 Bruder, Kristi            13 IA-MR                1:08.55    1:08.77 SILV
                  34.07     1:08.77 (34.70)
  3 Lucas, Lauren             14 HYB-MR               1:08.17    1:09.01 SILV
                  33.76     1:09.01 (35.25)
  4 Hoffman, Morgan           13 WISC-MR              1:08.19    1:09.21 SILV
                  33.96     1:09.21 (35.25)
  5 Blom, Danielle            13 HAA-MR               1:07.99    1:09.30 SILV
                  33.73     1:09.30 (35.57)
  6 Purdy, Dana               14 TVSC-MR              1:08.27    1:09.55 SILV
                  34.18     1:09.55 (35.37)
  7 Einsidler, Allie          14 Tmsuffolk-MR         1:08.09    1:09.60 SILV
                  34.26     1:09.60 (35.34)
  8 Caldwell, Alessandra      14 LIAC-MR              1:10.08    1:09.90 SILV
                  34.18     1:09.90 (35.72)
  9 Cremer, Kylie             14 IA-MR                1:08.97    1:09.92 SILV
                  34.05     1:09.92 (35.87)
 10 Anderer, Stephanie        13 HAA-MR               1:10.27    1:10.44 SILV
                  34.07     1:10.44 (36.37)
 11 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR         1:09.78    1:10.93 SILV
                  34.66     1:10.93 (36.27)
 12 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR              1:10.65    1:11.00 SILV
                  35.01     1:11.00 (35.99)
 13 Beach, Laura              14 HYB-MR               1:10.58    1:11.41 SILV
                  35.06     1:11.41 (36.35)
 14 Morcerf, Marykate         13 WISC-MR              1:12.39    1:11.49 SILV
                  35.65     1:11.49 (35.84)
 15 Bolin, Kathleen           13 CSC-MR               1:11.03    1:11.75 SILV
                  36.29     1:11.75 (35.46)
 16 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       1:11.63    1:11.76 SILV
                  35.40     1:11.76 (36.36)
 17 Rivera, Celine            13 TVSC-MR              1:10.57    1:11.89 SILV
                  35.16     1:11.89 (36.73)
 18 Yeager, Keira             14 Tmsuffolk-MR         1:16.18    1:11.95 SILV
                  35.96     1:11.95 (35.99)
 19 Delyra, Alexa             14 WISC-MR              1:11.61    1:11.99 SILV
                  35.29     1:11.99 (36.70)
 20 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         1:12.01    1:12.07 SILV
                  35.51     1:12.07 (36.56)
 21 Geddrie, Jade             14 WISC-MR              1:11.94    1:12.30 SILV
                  35.27     1:12.30 (37.03)
 21 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR              1:11.32    1:12.30 SILV
                  35.15     1:12.30 (37.15)
 23 Damato, Eva               14 North Shore-MR       1:12.10    1:12.44 SILV
                  35.99     1:12.44 (36.45)
 24 Nocera, Angela            14 North Shore-MR       1:11.89    1:12.54 SILV
                  34.88     1:12.54 (37.66)
 25 Nugent, Susan             13 OWA-MR               1:10.40    1:12.65 SILV
                  35.61     1:12.65 (37.04)
 26 Wachter, Dana             14 TVSC-MR              1:14.73    1:12.96 SILV
                  36.31     1:12.96 (36.65)
 27 Holloway, Rebecca         14 TVSC-MR              1:12.43    1:13.17 SILV
 28 Moore, Erin               14 CSC-MR               1:11.94    1:13.28 SILV
                  35.62     1:13.28 (37.66)
 29 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         1:14.99    1:13.41 SILV
                  35.72     1:13.41 (37.69)
 30 Bauer, Alexandra          14 HYB-MR               1:12.33    1:13.58 SILV
                  35.55     1:13.58 (38.03)
 31 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         1:12.78    1:13.60 SILV
                  36.66     1:13.60 (36.94)
 32 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              1:14.17    1:13.67 SILV
                  37.01     1:13.67 (36.66)
 33 Ouzounian, Christine      14 TVSC-MR              1:14.82    1:13.76 SILV
                  35.65     1:13.76 (38.11)
 34 Lifavi, Danielle          13 IA-MR                1:15.33    1:14.36 SILV
                  36.75     1:14.36 (37.61)
 35 Matthes, Olivia           14 WISC-MR              1:13.62    1:14.38 SILV
                  36.28     1:14.38 (38.10)
 36 Fusco, Kristina           13 Tmsuffolk-MR         1:17.54    1:14.68 SILV
                  36.41     1:14.68 (38.27)
 37 Capustin, Kimberly        13 TVSC-MR              1:15.97    1:14.80 SILV
                  36.45     1:14.80 (38.35)
 38 Peterson, Lauren          14 HAA-MR               1:15.81    1:14.83 SILV
 39 Ortega, Andrea            13 LIAC-MR              1:15.54    1:14.84 SILV
                  36.84     1:14.84 (38.00)
 40 Kelly, Ariana             13 North Shore-MR       1:15.27    1:15.14 SILV
                  36.77     1:15.14 (38.37)
 41 Davis, Lauren             14 HAA-MR               1:16.67    1:15.47 SILV
                  37.20     1:15.47 (38.27)
 42 Marlow, Danielle          13 Tmsuffolk-MR         1:13.93    1:15.50 SILV
                  36.30     1:15.50 (39.20)
 43 Ritter, Jamie             13 Tmsuffolk-MR         1:16.27    1:15.51 SILV
                  36.77     1:15.51 (38.74)
 44 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR         1:16.06    1:15.53 SILV
                  37.04     1:15.53 (38.49)
 45 Santaniello, Samantha     13 HYB-MR               1:15.31    1:15.55 SILV
                  37.13     1:15.55 (38.42)
 46 Fischetti, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:17.28    1:15.61 SILV
                  36.56     1:15.61 (39.05)
 47 Luqman, Kyle              13 IA-MR                1:14.54    1:15.72 SILV
                  37.08     1:15.72 (38.64)
 48 Gianotti, Teresa          13 HYB-MR               1:14.87    1:15.76 SILV
                  37.06     1:15.76 (38.70)
 48 Grieco, Tara              14 HAA-MR               1:12.88    1:15.76 SILV
                  38.06     1:15.76 (37.70)
 50 Kleinschnitz, Nicole      14 TVSC-MR              1:18.04    1:15.86 SILV
                  37.06     1:15.86 (38.80)
 51 Klett, Torrey             13 North Shore-MR       1:17.81    1:16.65 SILV
                  37.93     1:16.65 (38.72)
 52 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               1:13.53    1:16.67 SILV
                  37.22     1:16.67 (39.45)
 53 Perrone, Victoria         14 North Shore-MR       1:16.45    1:16.77 SILV
                  37.17     1:16.77 (39.60)
 54 DeVivo, Kimberly          14 Sachem-MR            1:18.04    1:16.84 SILV
                  37.14     1:16.84 (39.70)
 55 Ienuso, Joli              14 Sachem-MR            1:16.89    1:17.25 SILV
                  37.25     1:17.25 (40.00)
 56 Veccia, Jackie            13 North Shore-MR       1:17.85    1:17.26 SILV
                  37.60     1:17.26 (39.66)
 57 Sheldon, Aya              13 LIAC-MR              1:14.13    1:17.45 SILV
                  38.06     1:17.45 (39.39)
 58 Rosa, Samantha            13 IA-MR                1:16.56    1:17.50 SILV
                  37.64     1:17.50 (39.86)
 59 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                1:14.44    1:17.54 SILV
                  37.58     1:17.54 (39.96)
 60 Kahn, Alyssa              13 Tmsuffolk-MR         1:17.01    1:17.87 SILV
                  38.25     1:17.87 (39.62)
 61 Miller, Ashley            14 North Shore-MR       1:17.39    1:17.96 SILV
                  38.31     1:17.96 (39.65)
 62 Grega, Allison            13 North Shore-MR       1:14.17    1:18.07 SILV
                  38.55     1:18.07 (39.52)
 -- Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR              1:14.65         DQ
                  36.62          DQ (37.56)
 -- Gordon, Ashley            13 LIND-MR              1:15.08         DQ
                  36.28          DQ (39.50)
Non-Award Division
  1 Papish, Molly             14 TVSC-MR              1:08.97    1:06.66 ZQ
                  32.61     1:06.66 (34.05)
  2 Carballeira, Kim          13 TVSC-MR              1:09.05    1:07.43 JO
                  33.39     1:07.43 (34.04)
  3 Goldstein, Amanda         13 HYB-MR               1:16.17    1:18.42
                  37.94     1:18.42 (40.48)
 -- Holscher, Amanda          14 HYB-MR               1:08.57        DFS
 -- Gibson, Lauren            14 CSC-MR               1:15.10        DFS

Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.49  ZQ
        1:04.99  JO
        1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 White, Timothy            14 HYB-MR               1:05.33    1:05.02 SILV
                  31.58     1:05.02 (33.44)
  2 Staszewski, Alec          14 OWA-MR               1:06.49    1:06.18 SILV
                  32.28     1:06.18 (33.90)
  3 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         1:08.01    1:06.27 SILV
                  32.17     1:06.27 (34.10)
  4 Conway, Sean              14 CSC-MR               1:12.37    1:07.07 SILV
                  32.29     1:07.07 (34.78)
  5 McIlvain, Brian           13 CSC-MR               1:06.78    1:07.51 SILV
                  32.88     1:07.51 (34.63)
  6 Bormann, Thomas           14 Tmsuffolk-MR         1:06.45    1:07.70 SILV
                  33.17     1:07.70 (34.53)
  7 Gaughran, Mackenzy        14 TVSC-MR              1:06.01    1:07.91 SILV
                  33.49     1:07.91 (34.42)
  8 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               1:09.17    1:08.00 SILV
                  32.94     1:08.00 (35.06)
  9 Hinds, Jonathan           13 Tmsuffolk-MR         1:15.20    1:08.85 SILV
                  34.05     1:08.85 (34.80)
 10 Clifford, Joseph          14 HAA-MR               1:09.03    1:08.86 SILV
                  34.11     1:08.86 (34.75)
 11 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         1:11.28    1:08.97 SILV
                  33.56     1:08.97 (35.41)
 12 Johns, Matthew            14 LIAC-MR              1:10.00    1:10.00 SILV
                  34.51     1:10.00 (35.49)
 13 Santospirito, Chris       13 WISC-MR              1:11.64    1:10.02 SILV
                  33.29     1:10.02 (36.73)
 14 Coleman, Zachary          13 CSC-MR               1:09.35    1:10.17 SILV
                  34.85     1:10.17 (35.32)
 15 Lettieri, Nicholas        14 CSC-MR               1:07.84    1:10.30 SILV
                  33.06     1:10.30 (37.24)
 16 Filardi, Andrew           13 OWA-MR               1:12.30    1:10.92 SILV
                  35.10     1:10.92 (35.82)
 17 Russo, Cameron            13 OWA-MR               1:14.11    1:10.99 SILV
                  34.18     1:10.99 (36.81)
 18 Coleman, Matthew          13 North Shore-MR       1:11.18    1:11.15 SILV
                  35.15     1:11.15 (36.00)
 19 Selinger, Joseph          13 TVSC-MR              1:09.25    1:11.38 SILV
                  35.85     1:11.38 (35.53)
 20 Hirsch, Taylor            14 HAA-MR               1:12.46    1:11.42 SILV
                  34.99     1:11.42 (36.43)
 20 Coombs, Robert            14 HAA-MR               1:08.36    1:11.42 SILV
                  35.23     1:11.42 (36.19)
 22 Hallinan, James           13 IA-MR                1:11.04    1:11.49 SILV
                  34.68     1:11.49 (36.81)
 23 Gibbons, Jason            13 HYB-MR               1:12.06    1:11.85 SILV
                  35.20     1:11.85 (36.65)
 24 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               1:09.57    1:12.09 SILV
                  35.23     1:12.09 (36.86)
 25 Ochakovsky, Shawn         14 OWA-MR               1:12.36    1:12.25 SILV
                  35.16     1:12.25 (37.09)
 26 Santanella, Frank         14 North Shore-MR       1:14.01    1:12.78 SILV
                  35.19     1:12.78 (37.59)
 27 Donaghy, Collin           14 Sachem-MR            1:12.97    1:12.85 SILV
                  35.69     1:12.85 (37.16)
 28 Moore, Ryan               13 HYB-MR               1:13.52    1:13.40 SILV
                  35.42     1:13.40 (37.98)
 29 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               1:15.04    1:13.59 SILV
                  35.79     1:13.59 (37.80)
 30 Clark, Matthew            13 TVSC-MR              1:13.42    1:14.07 SILV
                  36.35     1:14.07 (37.72)
 31 Ballon, Carlos            13 LIAC-MR              1:13.57    1:14.27 SILV
                  36.41     1:14.27 (37.86)
 32 Ochakovsky, Michael       14 OWA-MR               1:15.22    1:14.56 SILV
                  36.92     1:14.56 (37.64)
 33 Kamal, Mobeen             14 TVSC-MR              1:15.95    1:15.01 SILV
                  35.57     1:15.01 (39.44)
 34 Brandt, Joseph            13 LIND-MR              1:15.55    1:15.46 SILV
                  36.55     1:15.46 (38.91)
 35 Aberle, William           13 TVSC-MR              1:16.70    1:15.98 SILV
                  36.66     1:15.98 (39.32)
 36 Fine, Emil                14 TVSC-MR              1:17.05    1:17.00 SILV
                  37.83     1:17.00 (39.17)
 37 Khabibrakhmanov, Ildar    14 OWA-MR               1:16.10    1:17.10 SILV
                  37.54     1:17.10 (39.56)
 38 McCarthy, Danny           13 HAA-MR               1:16.33    1:17.20 SILV
                  37.84     1:17.20 (39.36)
 39 Stein, Kenny              13 IA-MR                1:16.42    1:17.34 SILV
                  37.25     1:17.34 (40.09)
 40 Jimenez, Marcin           13 WISC-MR              1:16.49    1:17.42 SILV
                  36.44     1:17.42 (40.98)
 41 Ng, Michael               13 LIND-MR              1:17.15    1:17.85 SILV
                  37.94     1:17.85 (39.91)
 42 Robertson, Sean           13 TVSC-MR              1:15.92    1:18.82 SILV
                  38.12     1:18.82 (40.70)
 -- Orsini, Michael           13 HAA-MR               1:17.59         DQ
                  38.80          DQ (40.07)
 -- Caceres, Dan              13 LIAC-MR              1:12.46         DQ
                  35.12          DQ (38.25)
Non-Award Division
  1 King, Brendan             14 IA-MR                1:07.24    1:04.63 JO
                  32.43     1:04.63 (32.20)
  2 Hoey, Chris               14 HYB-MR               1:05.23    1:04.71 JO
                  32.10     1:04.71 (32.61)

Event 27  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          35.59  ZQ
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR                38.19      37.74 SILV
  2 Wall, Mackensie           10 HYB-MR                 38.67      38.73 SILV
  3 Hetzer, Nicole             9 CSC-MR                 38.13      38.93 SILV
  4 Dieterich, Sara           10 CSC-MR                 39.92      39.00 SILV
  5 Flaherty, Kimberly        10 HYB-MR                 38.12      39.25 SILV
  6 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR                39.66      39.94 SILV
  7 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR                39.49      40.45 SILV
  8 Zeffiro, Valerie          10 Sachem-MR              43.63      40.57 SILV
  9 DuPre, Pamela             10 CSC-MR                 42.34      40.66 SILV
 10 Moody, Bridget            10 LIAC-MR                39.11      40.73 SILV
 11 Given, Danielle           10 Tmsuffolk-MR           44.11      40.79 SILV
 12 McHale, Shannon           10 HAA-MR                 42.01      40.84 SILV
 13 Barry, Amanda              9 WISC-MR                42.28      40.86 SILV
 14 Tierney, Emily            10 OWA-MR                 42.00      40.88 SILV
 15 Ruijgh, Sietske           10 HYB-MR                 43.38      41.07 SILV
 16 Stewart, Kristen          10 North Shore-MR         42.29      41.19 SILV
 17 Greco, Emily              10 WISC-MR                40.88      41.30 SILV
 17 Kalletta, Claire           8 IA-MR                  43.97      41.30 SILV
 19 Scheck, Meaghan            9 IA-MR                  41.54      41.36 SILV
 20 Melin, jessica            10 WISC-MR                43.78      41.57 SILV
 21 Corso, Kimberly           10 LIND-MR                39.17      41.61 SILV
 22 Rohan, Alexa               9 North Shore-MR         41.50      41.74 SILV
 23 Catano, Tiffany            8 IA-MR                  40.96      41.78 SILV
 24 Santospirito, Melissa     10 WISC-MR                42.45      42.06 SILV
 25 Sandor, Hanna             10 IA-MR                  39.41      42.10 SILV
 26 Ingram, Alaina            10 IA-MR                  41.47      42.26 SILV
 27 Hutzler, Alexandra         8 TVSC-MR                43.18      42.60 SILV
 28 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR                43.93      42.64 SILV
 29 Cohen, Gennie             10 HAA-MR                 43.05      42.67 SILV
 30 Whalen, Bridget            9 WISC-MR                42.73      42.80 SILV
 31 Betzios, Alexandra         9 OWA-MR                 43.69      42.86 SILV
 32 Carangi, Taylor            9 WISC-MR                45.11      43.11 SILV
 33 Molano, Phoebe            10 TVSC-MR                44.43      43.33 SILV
 34 Marmo, Marisa              9 CSC-MR                 44.02      43.64 SILV
 35 McCloud, Megan            10 LIND-MR                42.11      43.92 SILV
 36 Brandt, Marisa            10 Sachem-MR              44.71      44.03 SILV
 37 Cuiffo, Andie              9 WISC-MR                44.92      44.05 SILV
 38 Lydon, Breann              9 Tmsuffolk-MR           45.04      44.42 SILV
 39 Kuerner, Kate             10 Sachem-MR              44.00      44.59 SILV
 -- Enoksen, Tory             10 CSC-MR                 41.05         DQ
 -- Giuliano, Tiana           10 LIND-MR                42.94         DQ
 -- Henry, Olivia             10 OWA-MR                 39.89         DQ
Non-Award Division
  1 Toth, Kayleigh            10 Tmsuffolk-MR           44.03      45.79
  2 McAuliffe, Phoebe          9 TVSC-MR                43.10      45.86
  3 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR         42.71      46.18
  4 Morency, Erin             10 HYB-MR                 40.56      46.76
  5 Henderson, Emma           10 IA-MR                  45.22      49.48

Event 28  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.39  ZQ
          37.59  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Kelkar, Ashwin            10 OWA-MR                 39.20      37.88 SILV
  2 Buoniello, Bailey          9 IA-MR                  40.66      38.11 SILV
  3 Lennon, Michael           10 OWA-MR                 40.70      38.34 SILV
  4 Griffiths, Micheal        10 CSC-MR                 41.06      39.38 SILV
  5 Leary, Matthew            10 LIAC-MR                41.22      40.23 SILV
  6 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR              40.06      40.40 SILV
  7 Zitelny, Edan              9 Tmsuffolk-MR           44.31      40.41 SILV
  8 Purdy, Evan               10 TVSC-MR                40.41      40.66 SILV
  9 Hesse, Niklas             10 TVSC-MR                42.33      40.78 SILV
 10 Plaschka, Justin           8 HAA-MR                 44.99      41.66 SILV
 11 Kim, Sean                  9 LIAC-MR                43.37      42.33 SILV
 12 Konarski, Kevin            9 LIND-MR                40.63      42.80 SILV
 13 LeGuyader, Travis         10 IA-MR                  38.94      42.86 SILV
 14 Schneider, William        10 WISC-MR                45.14      43.09 SILV
 15 Soroka, Stanley           10 LIAC-MR                43.26      43.25 SILV
 15 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR                41.37      43.25 SILV
 17 Rosa, Jack                 8 IA-MR                  40.06      43.42 SILV
 18 Clark, Ryan               10 TVSC-MR                42.79      43.49 SILV
 19 Jimenez, Bartek           10 WISC-MR                42.13      44.50 SILV
 20 Russell, Douglas           8 LIND-MR                44.60      44.82 SILV
 21 Wallace, Robert           10 OWA-MR                 43.15      45.01 SILV
 22 Broderick, Joseph          9 WISC-MR                40.87      45.10 SILV
 -- Hausmann, Matthew         10 WISC-MR                40.32         DQ
Non-Award Division
  1 Podniesinski, Peter       10 Tmsuffolk-MR           38.26      36.22 ZQ
  2 Murphy, Robert            10 CSC-MR                 39.99      36.50 JO
  3 Buoniello, Blake          10 IA-MR                  38.61      36.81 JO
  4 McAllister, Dylan         10 IA-MR                  41.03      37.58 JO
  5 Johns, Nicky              10 LIAC-MR                44.07      51.91
 -- Barrios, Nicholas         10 CSC-MR                 44.50         DQ

Event 29  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.09  ZQ
        1:07.49  JO
        1:14.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Taddeo, Marisa            13 North Shore-MR       1:07.52    1:07.93 SILV
                  31.42     1:07.93 (36.51)
  2 Yeager, Keira             14 Tmsuffolk-MR         1:10.70    1:08.06 SILV
                  32.08     1:08.06 (35.98)
  3 Larson, Kim               13 IA-MR                1:09.84    1:08.11 SILV
                  30.58     1:08.11 (37.53)
  4 Plaschka, Jade            14 HAA-MR               1:07.95    1:08.45 SILV
                  31.27     1:08.45 (37.18)
  5 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              1:07.83    1:08.64 SILV
                  31.93     1:08.64 (36.71)
  6 Santaniello, Samantha     13 HYB-MR               1:11.67    1:09.00 SILV
                  31.69     1:09.00 (37.31)
  7 Delyra, Alexa             14 WISC-MR              1:08.66    1:09.13 SILV
                  32.08     1:09.13 (37.05)
  8 Nugent, Susan             13 OWA-MR               1:09.60    1:09.46 SILV
                  32.50     1:09.46 (36.96)
  9 Warren, Michelle          13 WISC-MR              1:07.93    1:09.60 SILV
                  33.00     1:09.60 (36.60)
 10 Morcerf, Marykate         13 WISC-MR              1:07.54    1:09.71 SILV
                  32.55     1:09.71 (37.16)
 11 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              1:11.61    1:10.36 SILV
                  32.55     1:10.36 (37.81)
 12 English, Meredith         14 WISC-MR              1:08.77    1:10.52 SILV
                  32.51     1:10.52 (38.01)
 13 Vanderveldt, Meredith     13 WISC-MR              1:11.37    1:11.04 SILV
                  32.79     1:11.04 (38.25)
 14 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR              1:10.58    1:11.38 SILV
                  34.19     1:11.38 (37.19)
 15 Moore, Erin               14 CSC-MR               1:08.03    1:11.46 SILV
                  32.81     1:11.46 (38.65)
 16 Cohen, Jacqui             14 HAA-MR               1:12.59    1:11.57 SILV
                  33.29     1:11.57 (38.28)
 17 Blom, Danielle            13 HAA-MR               1:11.24    1:11.77 SILV
                  33.25     1:11.77 (38.52)
 18 Nocera, Angela            14 North Shore-MR       1:13.58    1:13.53 SILV
                  33.60     1:13.53 (39.93)
 19 Klett, Torrey             13 North Shore-MR       1:13.81    1:14.06 SILV
                  34.64     1:14.06 (39.42)
 20 Domenchello, Missy        14 IA-MR                1:12.88    1:14.07 SILV
                  34.80     1:14.07 (39.27)
 21 Ritter, Jamie             13 Tmsuffolk-MR         1:13.09    1:14.11 SILV
                  33.88     1:14.11 (40.23)
Non-Award Division
  1 Bransfield, Sammy         13 LIAC-MR              1:10.45    1:07.21 JO
                  31.05     1:07.21 (36.16)
  2 Kahn, Alyssa              13 Tmsuffolk-MR         1:13.99    1:16.26
                  36.00     1:16.26 (40.26)
  3 Kelly, Ariana             13 North Shore-MR       1:13.38    1:16.38
                  35.02     1:16.38 (41.36)
  4 Ienuso, Joli              14 Sachem-MR            1:12.77    1:17.28
                  34.74     1:17.28 (42.54)
  5 Schmid, kristen           13 WISC-MR              1:14.01    1:18.76
                  36.01     1:18.76 (42.75)
  6 Geddrie, Jade             14 WISC-MR              1:13.92    1:19.49
                  36.04     1:19.49 (43.45)
 -- Gibson, Lauren            14 CSC-MR               1:11.93        DFS

Event 30  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  ZQ
        1:04.99  JO
        1:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Selinger, Joseph          13 TVSC-MR              1:05.22    1:05.49 SILV
                  31.02     1:05.49 (34.47)
  2 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              1:07.29    1:06.11 SILV
                  10.83     1:06.11 (55.28)
  3 McIlvain, Brian           13 CSC-MR               1:06.49    1:06.37 SILV
                  31.61     1:06.37 (34.76)
  4 Staszewski, Alec          14 OWA-MR               1:07.13    1:06.78 SILV
                  31.24     1:06.78 (35.54)
  5 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               1:14.00    1:06.80 SILV
                  29.78     1:06.80 (37.02)
  6 Hallinan, James           13 IA-MR                1:06.38    1:06.87 SILV
                  31.86     1:06.87 (35.01)
  7 Trinidad, Daryl           14 OWA-MR               1:06.41    1:06.95 SILV
                  31.29     1:06.95 (35.66)
  8 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         1:08.96    1:07.51 SILV
                  31.59     1:07.51 (35.92)
  9 Bormann, Thomas           14 Tmsuffolk-MR         1:11.08    1:08.05 SILV
                  31.52     1:08.05 (36.53)
 10 Zhang, Ross               14 TVSC-MR              1:12.16    1:09.45 SILV
                  32.46     1:09.45 (36.99)
 11 Coleman, Zachary          13 CSC-MR               1:09.32    1:11.17 SILV
                  32.99     1:11.17 (38.18)
 12 Dokonal, Jan              13 HYB-MR               1:09.45    1:11.99 SILV
                  33.19     1:11.99 (38.80)
 13 Johns, Matthew            14 LIAC-MR              1:12.54    1:12.33 SILV
                  33.18     1:12.33 (39.15)
 14 Clifford, Joseph          14 HAA-MR               1:12.14    1:13.03 SILV
                  34.56     1:13.03 (38.47)
 15 Logigian, Tyler           14 HYB-MR               1:10.95    1:13.27 SILV
                  34.21     1:13.27 (39.06)
 16 Filardi, Andrew           13 OWA-MR               1:13.36    1:13.64 SILV
                  34.30     1:13.64 (39.34)
 17 Coombs, Robert            14 HAA-MR               1:14.74    1:13.95 SILV
                  33.51     1:13.95 (40.44)
 18 Ballon, Carlos            13 LIAC-MR              1:13.93    1:14.01 SILV
                  35.29     1:14.01 (38.72)
 19 Khabibrakhmanov, Ildar    14 OWA-MR               1:11.77    1:14.09 SILV
                  12.44   1:14.09 (1:01.65)
 20 Santospirito, Chris       13 WISC-MR              1:12.89    1:14.43 SILV
                  33.80     1:14.43 (40.63)
Non-Award Division
  1 Smit, Kevin               13 TVSC-MR              1:14.28    1:02.51 JO
                  29.28     1:02.51 (33.23)
  2 Dowling, Mark             13 TVSC-MR              1:06.83    1:03.93 JO
                  29.76     1:03.93 (34.17)
  3 Schwab, Taylor            14 North Shore-MR       1:05.00    1:04.73 JO
                  29.90     1:04.73 (34.83)
  4 Hoey, Chris               14 HYB-MR               1:13.44    1:18.87
                  37.06     1:18.87 (41.81)
  5 Brandt, Joseph            13 LIND-MR              1:14.87    1:20.43
                  36.59     1:20.43 (43.84)

Event 31  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:53.99  ZQ
        2:55.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Corso, Kimberly           10 LIND-MR              2:58.54    3:01.22 SILV
                  43.97     1:27.71 (43.74)     2:20.93 (53.22)     3:01.22 (40.29)
  2 Ingram, Alaina            10 IA-MR                3:05.79    3:03.27 SILV
                  43.57     1:29.21 (45.64)     2:24.25 (55.04)     3:03.27 (39.02)
  3 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR              3:07.43    3:08.04 SILV
                  44.46     1:29.51 (45.05)     2:24.21 (54.70)     3:08.04 (43.83)
  4 Catano, Tiffany            8 IA-MR                3:06.82    3:10.38 SILV
                  43.48     1:31.10 (47.62)     2:29.08 (57.98)     3:10.38 (41.30)
 -- Tierney, Emily            10 OWA-MR               3:08.50         DQ
                  42.16     1:33.20 (51.04)     2:26.81 (53.61)          DQ (41.79)
 -- Henry, Olivia             10 OWA-MR               3:00.94         DQ
                  42.57     1:27.63 (45.06)     2:24.16 (56.53)          DQ (34.99)
 -- Dieterich, Sara           10 CSC-MR               3:11.88         DQ
                  42.96     1:24.83 (41.87)     2:21.74 (56.91)          DQ (39.54)
Non-Award Division
  1 Hetzer, Nicole             9 CSC-MR               3:19.63    2:53.87 ZQ
                  40.24     1:25.55 (45.31)     2:14.68 (49.13)     2:53.87 (39.19)

Event 32  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:59.29  ZQ
        2:59.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Purdy, Evan               10 TVSC-MR              3:07.55    3:00.83 SILV
                  42.07     1:27.53 (45.46)     2:23.33 (55.80)     3:00.83 (37.50)
  2 Harasym, James            10 TVSC-MR              3:04.42    3:02.18 SILV
                  43.30     1:27.55 (44.25)     2:23.25 (55.70)     3:02.18 (38.93)
  3 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            3:13.94    3:10.17 SILV
                  42.01     1:30.41 (48.40)     2:28.14 (57.73)     3:10.17 (42.03)
  4 Rosa, Jack                 8 IA-MR                3:15.75    3:14.89 SILV
                  44.16     1:34.46 (50.30)     2:32.36 (57.90)     3:14.89 (42.53)
Non-Award Division
  1 Goldstein, Jake           10 HYB-MR               3:00.65    2:30.87 ZQ
                  33.32     1:12.58 (39.26)     1:57.48 (44.90)     2:30.87 (33.39)
  2 Friedman, Alec            10 HYB-MR               3:11.76    2:51.90 ZQ
                  36.39     1:20.18 (43.79)     2:11.71 (51.53)     2:51.90 (40.19)
  3 Lennon, Michael           10 OWA-MR               3:01.33    2:54.63 ZQ
                  40.90     1:24.65 (43.75)     2:19.18 (54.53)     2:54.63 (35.45)
  4 Kelkar, Ashwin            10 OWA-MR               3:01.39    2:56.10 ZQ
                  40.55     1:22.64 (42.09)     2:19.94 (57.30)     2:56.10 (36.16)
  5 Leary, Matthew            10 LIAC-MR              3:06.85    2:59.20 ZQ
                  41.96     1:24.45 (42.49)     2:18.91 (54.46)     2:59.20 (40.29)
  6 Kim, Sean                  9 LIAC-MR              3:18.85    3:21.18
                  46.87     1:34.88 (48.01)   2:38.79 (1:03.91)     3:21.18 (42.39)

Event 33  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:20.49  ZQ
        2:24.99  JO
        2:47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Cremer, Kylie             14 IA-MR                2:25.72    2:26.08 SILV
                  31.64     1:10.12 (38.48)     1:52.68 (42.56)     2:26.08 (33.40)
  2 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR         2:27.06    2:28.82 SILV
                  30.54     1:08.13 (37.59)     1:54.89 (46.76)     2:28.82 (33.93)
  3 Morcerf, Marykate         13 WISC-MR              2:29.70    2:28.93 SILV
                  32.46     1:11.80 (39.34)     1:55.98 (44.18)     2:28.93 (32.95)
  4 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         2:29.87    2:29.27 SILV
                  34.05     1:12.15 (38.10)     1:55.14 (42.99)     2:29.27 (34.13)
  5 Warren, Michelle          13 WISC-MR              2:27.36    2:29.35 SILV
                  34.32     1:13.92 (39.60)     1:56.51 (42.59)     2:29.35 (32.84)
  6 Santaniello, Samantha     13 HYB-MR               2:32.06    2:29.82 SILV
                  30.86     1:10.37 (39.51)     1:53.84 (43.47)     2:29.82 (35.98)
  7 Nugent, Susan             13 OWA-MR               2:27.29    2:31.11 SILV
                  32.46     1:10.99 (38.53)     1:57.22 (46.23)     2:31.11 (33.89)
  8 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         2:26.51    2:31.18 SILV
                  11.65       33.17 (21.52)   1:57.93 (1:24.76)     2:31.18 (33.25)
  9 Bruder, Kristi            13 IA-MR                2:26.16    2:31.87 SILV
                  33.42     1:11.77 (38.35)     1:56.97 (45.20)     2:31.87 (34.90)
 10 Holloway, Rebecca         14 TVSC-MR              2:38.88    2:32.61 SILV
                  32.81     1:10.97 (38.16)     2:00.64 (49.67)     2:32.61 (31.97)
 11 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR              2:36.16    2:33.08 SILV
                  34.69     1:13.31 (38.62)     1:58.30 (44.99)     2:33.08 (34.78)
 12 Hoffman, Morgan           13 WISC-MR              2:31.54    2:33.25 SILV
                  35.25     1:13.25 (38.00)     2:00.28 (47.03)     2:33.25 (32.97)
 13 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR         2:33.69    2:33.71 SILV
                  34.24     1:14.10 (39.86)     1:58.88 (44.78)     2:33.71 (34.83)
 14 Drury, Kelly              13 Tmsuffolk-MR         2:41.77    2:33.94 SILV
                  34.22     1:14.07 (39.85)     1:58.58 (44.51)     2:33.94 (35.36)
 15 Fusco, Kristina           13 Tmsuffolk-MR         2:35.54    2:34.33 SILV
                  34.78     1:15.42 (40.64)     2:00.50 (45.08)     2:34.33 (33.83)
 16 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               2:30.15    2:34.40 SILV
                  11.63       34.01 (22.38)   1:58.82 (1:24.81)     2:34.40 (35.58)
 17 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               2:37.79    2:34.80 SILV
                  36.09     1:16.85 (40.76)     2:01.38 (44.53)     2:34.80 (33.42)
 18 Bauer, Alexandra          14 HYB-MR               2:37.73    2:34.83 SILV
                  33.63     1:12.99 (39.36)     1:57.32 (44.33)     2:34.83 (37.51)
 19 Wachter, Dana             14 TVSC-MR              2:36.50    2:34.90 SILV
                  35.31     1:13.96 (38.65)     2:01.06 (47.10)     2:34.90 (33.84)
 20 Moore, Erin               14 CSC-MR               2:32.43    2:35.32 SILV
                  33.40     1:12.88 (39.48)     2:00.38 (47.50)     2:35.32 (34.94)
 21 Rivera, Celine            13 TVSC-MR              2:32.91    2:35.67 SILV
                  33.29     1:13.95 (40.66)     2:01.70 (47.75)     2:35.67 (33.97)
 22 Caldwell, Alessandra      14 LIAC-MR              2:34.19    2:36.02 SILV
                  33.08     1:11.24 (38.16)     2:00.05 (48.81)     2:36.02 (35.97)
 23 Domenchello, Missy        14 IA-MR                2:32.43    2:36.79 SILV
                  34.41     1:11.91 (37.50)     2:00.82 (48.91)     2:36.79 (35.97)
 24 Goldstein, Amanda         13 HYB-MR               2:35.09    2:37.05 SILV
                  11.50       36.59 (25.09)     1:18.04 (41.45)   2:37.05 (1:19.01)
 25 Plaschka, Jade            14 HAA-MR               2:34.76    2:37.81 SILV
                  32.63     1:11.95 (39.32)     2:02.30 (50.35)     2:37.81 (35.51)
 26 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       2:36.47    2:37.88 SILV
                  36.38     1:15.33 (38.95)     2:03.48 (48.15)     2:37.88 (34.40)
 27 Fischetti, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         2:40.68    2:37.92 SILV
                  34.93     1:14.68 (39.75)     2:02.25 (47.57)     2:37.92 (35.67)
 28 Gordon, Ashley            13 LIND-MR              2:38.57    2:38.54 SILV
                  33.71     1:14.39 (40.68)     2:01.70 (47.31)     2:38.54 (36.84)
 29 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         2:40.16    2:38.88 SILV
                  39.64     1:19.96 (40.32)     2:03.59 (43.63)     2:38.88 (35.29)
 30 Ritter, Jamie             13 Tmsuffolk-MR         2:39.63    2:39.27 SILV
                  33.73     1:14.16 (40.43)     2:02.80 (48.64)     2:39.27 (36.47)
 31 Veccia, Jackie            13 North Shore-MR       2:39.03    2:39.82 SILV
                  35.21     1:18.50 (43.29)     2:03.62 (45.12)     2:39.82 (36.20)
 32 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR              2:34.47    2:39.91 SILV
                  34.25     1:15.09 (40.84)     2:03.88 (48.79)     2:39.91 (36.03)
 33 Davis, Lauren             14 HAA-MR               2:42.13    2:40.19 SILV
                  36.45     1:18.38 (41.93)     2:05.18 (46.80)     2:40.19 (35.01)
 34 Cohen, Jacqui             14 HAA-MR               2:37.06    2:40.36 SILV
                  35.23     1:18.01 (42.78)     2:05.54 (47.53)     2:40.36 (34.82)
 35 Ouzounian, Christine      14 TVSC-MR              2:46.14    2:40.41 SILV
                  36.10     1:15.07 (38.97)     2:02.25 (47.18)     2:40.41 (38.16)
 36 Trifiletti, Sarah         14 HYB-MR               2:46.15    2:40.59 SILV
                  35.43     1:17.03 (41.60)     2:03.73 (46.70)     2:40.59 (36.86)
 37 Luqman, Kyle              13 IA-MR                2:44.08    2:40.95 SILV
                  36.11     1:19.35 (43.24)     2:05.13 (45.78)     2:40.95 (35.82)
 38 Perrone, Victoria         14 North Shore-MR       2:43.84    2:42.63 SILV
                  37.47     1:19.10 (41.63)     2:06.96 (47.86)     2:42.63 (35.67)
 39 Rosa, Samantha            13 IA-MR                2:45.87    2:42.82 SILV
                  37.54     1:18.34 (40.80)     2:08.04 (49.70)     2:42.82 (34.78)
 40 Beach, Laura              14 HYB-MR               2:35.39    2:43.14 SILV
                  38.75     1:18.22 (39.47)     2:07.86 (49.64)     2:43.14 (35.28)
 41 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                2:36.98    2:43.18 SILV
                  34.96     1:17.83 (42.87)     2:05.91 (48.08)     2:43.18 (37.27)
 42 Kelly, Ariana             13 North Shore-MR       2:37.81    2:43.21 SILV
                  36.65     1:17.44 (40.79)     2:05.46 (48.02)     2:43.21 (37.75)
 43 Bolin, Kathleen           13 CSC-MR               2:41.50    2:44.53 SILV
                  35.45     1:15.06 (39.61)     2:08.96 (53.90)     2:44.53 (35.57)
 44 Miller, Ashley            14 North Shore-MR       2:43.09    2:44.70 SILV
                  36.13     1:19.67 (43.54)     2:09.40 (49.73)     2:44.70 (35.30)
 45 Kahn, Alyssa              13 Tmsuffolk-MR         2:40.58    2:45.16 SILV
                  35.49     1:18.93 (43.44)     2:06.87 (47.94)     2:45.16 (38.29)
 46 Damato, Eva               14 North Shore-MR       2:45.98    2:46.56 SILV
                  38.62     1:18.59 (39.97)     2:09.33 (50.74)     2:46.56 (37.23)
 -- Peterson, Lauren          14 HAA-MR               2:47.75         DQ
                  33.77     1:15.16 (41.39)     2:02.17 (47.01)          DQ (35.67)
 -- Nocera, Angela            14 North Shore-MR       2:42.81         DQ
                  33.89     1:14.41 (40.52)     2:04.64 (50.23)          DQ (34.15)
 -- Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         2:32.03         DQ
                  33.59     1:12.68 (39.09)     2:01.48 (48.80)          DQ (33.12)
Non-Award Division
  1 Bransfield, Sammy         13 LIAC-MR              2:25.92    2:24.06 JO
                  31.55     1:08.73 (37.18)     1:49.29 (40.56)     2:24.06 (34.77)
  2 Purdy, Dana               14 TVSC-MR              2:30.36    2:24.99 JO
                  32.31     1:09.85 (37.54)     1:50.78 (40.93)     2:24.99 (34.21)
  3 Vanderveldt, Meredith     13 WISC-MR              2:41.16    2:48.67
                  34.95     1:20.02 (45.07)     2:11.22 (51.20)     2:48.67 (37.45)
  4 Ortega, Andrea            13 LIAC-MR              2:47.09    2:48.78
                  36.45     1:18.03 (41.58)     2:11.56 (53.53)     2:48.78 (37.22)
  5 Marlow, Danielle          13 Tmsuffolk-MR         2:43.29    2:48.86
                  38.06     1:19.79 (41.73)     2:09.53 (49.74)     2:48.86 (39.33)
  6 Schmid, kristen           13 WISC-MR              2:42.52    2:49.18
                  36.05     1:20.31 (44.26)     2:11.69 (51.38)     2:49.18 (37.49)
  7 Chung, Nicole             13 LIAC-MR              2:42.76    2:49.31
                  35.91     1:20.62 (44.71)     2:12.05 (51.43)     2:49.31 (37.26)
 -- Holscher, Amanda          14 HYB-MR               2:32.45        DFS
 -- Lucas, Lauren             14 HYB-MR               2:32.47        DFS

Event 34  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:15.29  ZQ
        2:18.99  JO
        2:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Dowling, Mark             13 TVSC-MR              2:20.39    2:19.02 SILV
                  30.44     1:07.30 (36.86)     1:48.23 (40.93)     2:19.02 (30.79)
  2 Staszewski, Alec          14 OWA-MR               2:20.10    2:19.45 SILV
                  30.72     1:05.28 (34.56)     1:47.94 (42.66)     2:19.45 (31.51)
  3 King, Brendan             14 IA-MR                2:19.36    2:20.93 SILV
                  11.17     1:04.99 (53.82)     1:50.52 (45.53)     2:20.93 (30.41)
  4 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         2:23.44    2:22.82 SILV
                  31.67     1:07.83 (36.16)     1:52.18 (44.35)     2:22.82 (30.64)
  5 Dokonal, Jan              13 HYB-MR               2:20.53    2:24.19 SILV
                  32.42     1:08.66 (36.24)     1:52.77 (44.11)     2:24.19 (31.42)
  6 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               2:27.19    2:24.42 SILV
                  30.41     1:08.34 (37.93)     1:52.53 (44.19)     2:24.42 (31.89)
  7 Coleman, Zachary          13 CSC-MR               2:25.31    2:25.25 SILV
                  13.71     1:09.81 (56.10)     1:53.85 (44.04)     2:25.25 (31.40)
  8 White, Timothy            14 HYB-MR               2:22.89    2:25.41 SILV
                  30.95     1:06.35 (35.40)     1:50.79 (44.44)     2:25.41 (34.62)
  9 Trinidad, Daryl           14 OWA-MR               2:25.18    2:26.62 SILV
                  31.36     1:10.11 (38.75)     1:52.21 (42.10)     2:26.62 (34.41)
 10 Hallinan, James           13 IA-MR                2:24.71    2:26.76 SILV
                  31.55     1:08.77 (37.22)     1:55.55 (46.78)     2:26.76 (31.21)
 11 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         2:26.24    2:28.54 SILV
                  32.36     1:12.31 (39.95)     1:55.56 (43.25)     2:28.54 (32.98)
Non-Award Division
  1 Hinds, Jonathan           13 Tmsuffolk-MR         2:28.48    2:29.26
                  33.97     1:12.05 (38.08)     1:54.26 (42.21)     2:29.26 (35.00)
  2 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               2:28.73    2:29.74
                  10.94       31.90 (20.96)   1:55.33 (1:23.43)     2:29.74 (34.41)
  3 Coombs, Robert            14 HAA-MR               2:27.53    2:29.90
                  10.95       33.31 (22.36)     1:11.77 (38.46)   2:29.90 (1:18.13)

Event 35  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:53.99  ZQ
        2:55.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Lang, Merika              12 HYB-MR               3:04.69    3:05.72 SILV
  2 Sabatini, Nina            12 OWA-MR               3:19.96    3:08.36 SILV
                2:02.59     2:27.15 (24.56)     3:08.36 (41.21)
Non-Award Division
  1 Kolackovsky, Kerrie       12 LIAC-MR              2:56.02    2:43.26 ZQ
                3:16.91         2:43.26 ( )
  2 Waring, Megan             11 HYB-MR               2:56.74    2:54.89 JO

Event 36  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:53.99  ZQ
        2:59.99  JO
        3:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Sack, Danny               11 OWA-MR               3:10.28    3:08.88 SILV
                  43.09     1:32.48 (49.39)     2:21.89 (49.41)     3:08.88 (46.99)
  2 Trinidad, Darren          12 OWA-MR               3:18.02    3:19.50 SILV
                  45.60     1:36.60 (51.00)     2:28.90 (52.30)     3:19.50 (50.60)
Non-Award Division
  1 Heinemann, Erik           12 LIAC-MR              3:04.79    2:53.61 ZQ
                  39.21     1:23.79 (44.58)     2:09.63 (45.84)     2:53.61 (43.98)
  2 Spinella, Nick            12 LIAC-MR              3:04.02    2:54.13 JO
                  38.27     1:21.73 (43.46)     2:08.05 (46.32)     2:54.13 (46.08)
  3 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               3:04.66    2:56.49 JO
                  39.16     1:23.96 (44.80)     2:10.58 (46.62)     2:56.49 (45.91)
  4 Lee, Oliver               12 LIAC-MR              3:03.08    2:58.21 JO
                  37.40     1:23.94 (46.54)     2:12.12 (48.18)     2:58.21 (46.09)

Event 37  Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.89  ZQ
        2:05.99  JO
        2:16.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Evans, Kathleen           17 Tmsuffolk-MR         2:06.23    2:06.29 SILV
                  28.59     1:00.24 (31.65)     1:33.19 (32.95)     2:06.29 (33.10)
  2 LI, Qing                  15 TVSC-MR              2:11.55    2:07.24 SILV
                  29.83     1:01.87 (32.04)     1:35.41 (33.54)     2:07.24 (31.83)
  3 Windler, Courtney         17 Tmsuffolk-MR         2:07.77    2:07.62 SILV
                  29.60     1:01.50 (31.90)     1:34.52 (33.02)     2:07.62 (33.10)
  4 Wiles, Hannah             15 IA-MR                2:09.78    2:08.09 SILV
                  29.05     1:00.70 (31.65)     1:34.35 (33.65)     2:08.09 (33.74)
  5 Bertoncini, Dana          16 WISC-MR              2:08.00    2:08.36 SILV
                  29.83     1:01.89 (32.06)     1:34.94 (33.05)     2:08.36 (33.42)
  6 Nocera, Melissa           17 North Shore-MR       2:13.26    2:09.23 SILV
                  29.99     1:02.09 (32.10)     1:35.99 (33.90)     2:09.23 (33.24)
  7 Kovacs, Laura             15 Tmsuffolk-MR         2:11.15    2:10.11 SILV
                  29.90     1:02.94 (33.04)     1:37.15 (34.21)     2:10.11 (32.96)
  8 Ng, Christina             17 LIND-MR              2:12.46    2:10.40 SILV
                  28.79     1:01.42 (32.63)     1:36.03 (34.61)     2:10.40 (34.37)
  9 Stafford, Lindsey         16 LIAC-MR              2:09.76    2:10.60 SILV
                  30.34     1:03.30 (32.96)     1:37.04 (33.74)     2:10.60 (33.56)
 10 Hutzler, Kayla            15 TVSC-MR              2:10.99    2:11.16 SILV
                  30.85     1:03.82 (32.97)     1:38.04 (34.22)     2:11.16 (33.12)
 11 Milano, Lisa              15 WISC-MR              2:10.63    2:11.19 SILV
                  29.58     1:02.35 (32.77)     1:36.69 (34.34)     2:11.19 (34.50)
 12 Sciacca, Krysten          16 Tmsuffolk-MR         2:11.35    2:11.59 SILV
                  30.86     1:04.22 (33.36)     1:38.00 (33.78)     2:11.59 (33.59)
 13 Pelle, Allison            15 WISC-MR              2:09.90    2:12.30 SILV
                  31.14     1:04.58 (33.44)     1:38.81 (34.23)     2:12.30 (33.49)
 14 Rosenbrock, Katie         15 HAA-MR               2:15.13    2:12.37 SILV
                  30.49     1:04.41 (33.92)     1:38.60 (34.19)     2:12.37 (33.77)
 15 Harris, Kelly             17 Farmingdale-MR       2:11.60    2:13.27 SILV
                  30.61     1:04.00 (33.39)     1:38.63 (34.63)     2:13.27 (34.64)
 16 Krause, Colleen           16 Tmsuffolk-MR         2:14.12    2:13.72 SILV
                  30.78     1:04.43 (33.65)     1:38.97 (34.54)     2:13.72 (34.75)
 17 Dowd, Caitlin             15 TVSC-MR              2:14.38    2:13.80 SILV
                  30.93     1:04.86 (33.93)     1:39.64 (34.78)     2:13.80 (34.16)
 18 Squillante, Jillian       15 IA-MR                2:12.02    2:14.18 SILV
                  29.78     1:03.13 (33.35)     1:38.60 (35.47)     2:14.18 (35.58)
 19 Monaco, Kellie            17 CSC-MR               2:16.36    2:14.39 SILV
                  30.36     1:04.78 (34.42)     1:40.30 (35.52)     2:14.39 (34.09)
 20 Schettino, Caitlin        16 WISC-MR              2:15.69    2:14.84 SILV
                  31.03     1:05.22 (34.19)     1:40.29 (35.07)     2:14.84 (34.55)
 21 Pujals, Leiya             16 HYB-MR               2:12.28    2:15.42 SILV
                  31.58     1:05.49 (33.91)     1:40.30 (34.81)     2:15.42 (35.12)
 22 Kayserian, Nadin          16 OWA-MR               2:12.59    2:15.66 SILV
                  31.99     1:06.43 (34.44)     1:41.29 (34.86)     2:15.66 (34.37)
Non-Award Division
  1 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         2:09.01    2:03.91 JO
                  28.10       59.77 (31.67)     1:31.97 (32.20)     2:03.91 (31.94)
  2 Kelly, Taylor             16 TVSC-MR              2:14.70    2:19.81
                  31.61     1:06.28 (34.67)     1:41.91 (35.63)     2:19.81 (37.90)
  3 Schreck, Hannah           15 IA-MR                2:14.03    2:19.98
                  32.84     1:08.64 (35.80)     1:44.63 (35.99)     2:19.98 (35.35)
  4 Raitz, Kaitlyn            15 CSC-MR               2:15.44    2:20.12
                  31.43     1:06.69 (35.26)     1:43.24 (36.55)     2:20.12 (36.88)

Event 38  Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.99  ZQ
        1:54.99  JO
        2:01.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Kempton, Thomas           16 LIAC-MR              2:01.86    1:58.29 SILV
                  26.81       56.70 (29.89)     1:27.34 (30.64)     1:58.29 (30.95)
  2 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               1:59.45    2:00.10 SILV
                  27.44       57.97 (30.53)     1:29.54 (31.57)     2:00.10 (30.56)
  3 Lam, Garrett              16 Tmsuffolk-MR         2:01.23    2:00.83 SILV
                  26.04       55.44 (29.40)     1:27.33 (31.89)     2:00.83 (33.50)
Non-Award Division
  1 Goodrich, Robert          17 Tmsuffolk-MR         2:00.39    2:04.84
                  27.22       57.56 (30.34)     1:28.65 (31.09)     2:04.84 (36.19)
  2 Master, Deep              16 LIAC-MR              2:01.87    2:06.51
                  27.59       59.77 (32.18)     1:33.70 (33.93)     2:06.51 (32.81)

Event 39  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.59  ZQ
        1:12.29  JO
        1:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR               1:16.30    1:12.32 SILV
                  35.20     1:12.32 (37.12)
  2 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              1:12.37    1:12.59 SILV
                  36.23     1:12.59 (36.36)
  3 Kolackovsky, Kerrie       12 LIAC-MR              1:13.14    1:12.91 SILV
                  35.22     1:12.91 (37.69)
  4 Coombs, Laurisa           12 TVSC-MR              1:13.14    1:13.58 SILV
                  35.26     1:13.58 (38.32)
  5 Brown, Rebecca            11 HYB-MR               1:14.62    1:13.61 SILV
                  36.11     1:13.61 (37.50)
  6 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR               1:16.20    1:14.07 SILV
                  36.19     1:14.07 (37.88)
  7 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR              1:15.23    1:14.18 SILV
                  36.99     1:14.18 (37.19)
  8 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR              1:15.81    1:14.68 SILV
                  36.68     1:14.68 (38.00)
  9 Vertullo, Christine       12 IA-MR                1:15.83    1:14.90 SILV
                  37.15     1:14.90 (37.75)
 10 Baraban, Allyson          11 Tmsuffolk-MR         1:19.77    1:14.99 SILV
                  36.72     1:14.99 (38.27)
 11 Pujals, Michaela          11 HYB-MR               1:18.46    1:15.13 SILV
                  37.29     1:15.13 (37.84)
 12 Ryan, Katie               11 HYB-MR               1:18.36    1:15.32 SILV
                  37.68     1:15.32 (37.64)
 13 Muller, Kristin           11 TVSC-MR              1:15.94    1:15.47 SILV
                  36.28     1:15.47 (39.19)
 14 Johns, Maggie             12 LIAC-MR              1:14.11    1:15.69 SILV
                  35.73     1:15.69 (39.96)
 15 Martirano, Chloe          12 TVSC-MR              1:20.62    1:16.64 SILV
                  37.17     1:16.64 (39.47)
 16 Hansen, Kaitlyn           12 IA-MR                1:21.33    1:16.66 SILV
                  37.42     1:16.66 (39.24)
 17 Getz, Katherine           12 HYB-MR               1:16.99    1:16.70 SILV
 18 Bassi, Julia              12 TVSC-MR              1:17.73    1:16.83 SILV
                  37.90     1:16.83 (38.93)
 19 Harvey, Diana             11 HYB-MR               1:18.96    1:16.88 SILV
                  37.71     1:16.88 (39.17)
 20 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR              1:16.49    1:16.94 SILV
                  37.34     1:16.94 (39.60)
 21 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR       1:14.51    1:17.06 SILV
                  37.50     1:17.06 (39.56)
 22 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR       1:18.10    1:17.09 SILV
                  37.62     1:17.09 (39.47)
 23 Narus, Jessica            11 North Shore-MR       1:18.63    1:17.44 SILV
                  37.36     1:17.44 (40.08)
 24 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR              1:20.22    1:17.54 SILV
                  36.59     1:17.54 (40.95)
 25 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR              1:17.56    1:17.59 SILV
                  38.50     1:17.59 (39.09)
 26 VanWart, Alexis           12 HAA-MR               1:21.82    1:17.80 SILV
                  38.43     1:17.80 (39.37)
 27 Macedonio, Kaitlyn        12 LIAC-MR              1:18.97    1:17.87 SILV
                  38.15     1:17.87 (39.72)
 28 Heinsohn, Alyssa          11 LIND-MR              1:19.15    1:18.47 SILV
                  37.90     1:18.47 (40.57)
 29 Waring, Megan             11 HYB-MR               1:24.14    1:18.53 SILV
                  38.27     1:18.53 (40.26)
 30 English, Julia            11 WISC-MR              1:24.16    1:18.79 SILV
                  37.83     1:18.79 (40.96)
 31 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR       1:21.72    1:18.98 SILV
                  37.79     1:18.98 (41.19)
 32 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR       1:18.67    1:19.54 SILV
                  38.58     1:19.54 (40.96)
 33 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:20.32    1:19.61 SILV
                  38.09     1:19.61 (41.52)
 34 Acompora, Alyssa          11 LIND-MR              1:18.17    1:20.40 SILV
                  39.74     1:20.40 (40.66)
 35 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR               1:18.37    1:20.47 SILV
                  39.52     1:20.47 (40.95)
 36 Hopkins, Caitlyn          12 Sachem-MR            1:19.27    1:20.69 SILV
                  39.32     1:20.69 (41.37)
 37 Mazza, Samantha           12 North Shore-MR       1:21.75    1:21.18 SILV
                  39.84     1:21.18 (41.34)
 38 Radtke, Dara              12 Sachem-MR            1:19.53    1:21.52 SILV
                  39.95     1:21.52 (41.57)
 39 Ramos, Natalie            11 CSC-MR               1:23.88    1:21.62 SILV
                  39.72     1:21.62 (41.90)
 39 Kallansrude, Kimberly     11 OWA-MR               1:24.55    1:21.62 SILV
                  39.23     1:21.62 (42.39)
 41 Norotsky, Alanna          11 Tmsuffolk-MR         1:23.99    1:21.63 SILV
                  40.12     1:21.63 (41.51)
 42 Rosa, Tracey              11 IA-MR                1:24.13    1:21.76 SILV
                  39.93     1:21.76 (41.83)
 43 Talcott, Shelby           12 OWA-MR               1:24.87    1:23.46 SILV
                  40.01     1:23.46 (43.45)
 44 Raynor, Nicole            11 Tmsuffolk-MR         1:24.64    1:24.46 SILV
                  41.70     1:24.46 (42.76)
 45 Irwin, Danielle           11 IA-MR                1:23.87    1:24.78 SILV
                  41.99     1:24.78 (42.79)
 -- Lee, Grace                12 North Shore-MR       1:18.33         DQ
                  36.60          DQ (40.39)
 -- Robinson, Erica           12 TVSC-MR              1:22.72         DQ
                  41.28          DQ (41.83)
Non-Award Division
  1 Torre, Melissa            11 LIAC-MR              1:13.34    1:10.91 JO
                  34.68     1:10.91 (36.23)
  2 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR              1:13.06    1:11.30 JO
                  35.16     1:11.30 (36.14)
  3 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              1:12.62    1:11.41 JO
                  34.52     1:11.41 (36.89)
  4 Smith, Colleen            12 CSC-MR               1:13.65    1:12.11 JO
                  34.89     1:12.11 (37.22)
  5 Ramos, Krystal            12 CSC-MR               1:23.30    1:26.53
                  41.08     1:26.53 (45.45)
 -- Reade, Nora               11 Farmingdale-MR       1:24.86         DQ
                  41.21          DQ (45.78)

Event 40  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.59  ZQ
        1:13.99  JO
        1:25.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR     1:24.98    1:14.39 SILV
                  36.07     1:14.39 (38.32)
  2 Schaedtler, Andrew        12 IA-MR                1:16.39    1:15.62 SILV
                  36.05     1:15.62 (39.57)
  3 Na, Joseph                11 LIAC-MR              1:19.88    1:16.68 SILV
                  37.01     1:16.68 (39.67)
  4 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR         1:20.11    1:16.98 SILV
                  37.06     1:16.98 (39.92)
  5 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR               1:15.29    1:17.03 SILV
                  37.20     1:17.03 (39.83)
  6 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR               1:22.08    1:17.26 SILV
                  36.96     1:17.26 (40.30)
  7 Jennings, Paul            12 Tmsuffolk-MR         1:19.64    1:17.43 SILV
                  38.53     1:17.43 (38.90)
  8 Drago, Adam               12 IA-MR                1:18.82    1:17.80 SILV
                  38.03     1:17.80 (39.77)
  9 McCort, Gregory           12 North Shore-MR       1:21.31    1:18.04 SILV
                  37.17     1:18.04 (40.87)
 10 Zhu, Joseph               12 TVSC-MR              1:20.14    1:18.14 SILV
                  37.69     1:18.14 (40.45)
 11 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR         1:19.08    1:18.47 SILV
                  38.89     1:18.47 (39.58)
 12 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR              1:19.59    1:18.71 SILV
                  38.34     1:18.71 (40.37)
 13 Zhang, Daniel             12 TVSC-MR              1:22.33    1:19.62 SILV
 14 Fountain, Greg            11 IA-MR                1:17.41    1:19.75 SILV
                  37.92     1:19.75 (41.83)
 15 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR              1:21.10    1:20.26 SILV
                  38.76     1:20.26 (41.50)
 16 Chipev, Liuben            11 North Shore-MR       1:22.13    1:20.55 SILV
 17 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               1:22.30    1:20.62 SILV
 18 Poniatowski, Jakub        12 CSC-MR               1:21.01    1:20.66 SILV
                  39.00     1:20.66 (41.66)
 19 Arana, Oscar              12 LIAC-MR              1:17.91    1:20.84 SILV
                  40.92     1:20.84 (39.92)
 20 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                1:22.05    1:21.25 SILV
                  40.18     1:21.25 (41.07)
 21 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              1:25.02    1:22.87 SILV
                  40.54     1:22.87 (42.33)
 22 Matthes, Collin           12 WISC-MR              1:23.93    1:23.06 SILV
 23 Weilert, John             12 WISC-MR              1:24.20    1:23.67 SILV
 24 Farrington, Aindriu       12 North Shore-MR       1:24.87    1:23.71 SILV
                  41.00     1:23.71 (42.71)
 25 Dieterich, Eric           12 CSC-MR               1:25.75    1:23.81 SILV
                  40.85     1:23.81 (42.96)
 26 Casey, Sean               12 WISC-MR              1:23.56    1:24.55 SILV
 27 Kontos, Nicholas          11 Tmsuffolk-MR         1:25.78    1:24.64 SILV
                  41.50     1:24.64 (43.14)
 -- Makowski, John            12 Tmsuffolk-MR         1:19.51         DQ
                  35.65          DQ (39.12)
Non-Award Division
  1 Jiran, Monte              12 Ts-Unattached-MR     1:15.60    1:12.19 JO
                  35.22     1:12.19 (36.97)
  2 Lohrer, Jesse             12 Tmsuffolk-MR         1:19.53    1:12.44 JO
                  35.57     1:12.44 (36.87)
  3 Park, Jay                 11 LIAC-MR              1:17.11    1:12.77 JO
                  35.72     1:12.77 (37.05)
  4 Walker, Elijah            12 LIAC-MR              1:17.64    1:13.35 JO
                  36.34     1:13.35 (37.01)
  5 Spierer, Josh             12 IA-MR                1:14.73    1:13.86 JO
                  36.50     1:13.86 (37.36)
  6 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR         1:18.42    1:13.97 JO
                  36.26     1:13.97 (37.71)
  7 Sack, Danny               11 OWA-MR               1:20.25    1:26.25
                  40.93     1:26.25 (45.32)

Event 41  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.79  ZQ
        1:16.19  JO
        1:23.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Jurukovska, Jana          15 North Shore-MR       1:18.12    1:16.62 SILV
                  35.63     1:16.62 (40.99)
  2 Kovacs, Laura             15 Tmsuffolk-MR         1:19.21    1:16.91 SILV
                  36.78     1:16.91 (40.13)
  3 LeGuyader, Clare          15 IA-MR                1:17.13    1:17.13 SILV
                  37.09     1:17.13 (40.04)
  4 Geller, Hallie            15 Tmsuffolk-MR         1:18.26    1:17.79 SILV
                  37.59     1:17.79 (40.20)
  5 Harris, Kelly             17 Farmingdale-MR       1:17.58    1:17.95 SILV
                  36.69     1:17.95 (41.26)
  6 Ng, Christina             17 LIND-MR              1:18.57    1:17.99 SILV
                  36.51     1:17.99 (41.48)
  7 Larson, Christie          16 Sachem-MR            1:17.55    1:18.26 SILV
                  37.35     1:18.26 (40.91)
  8 Kelly, Rebecca            15 IA-MR                1:18.96    1:18.37 SILV
                  36.85     1:18.37 (41.52)
  9 Silver, Elizabeth         16 Tmsuffolk-MR         1:19.01    1:18.72 SILV
                  37.61     1:18.72 (41.11)
 10 Schettino, Caitlin        16 WISC-MR              1:17.62    1:20.02 SILV
                  37.11     1:20.02 (42.91)
 11 Ahmed, Lila               15 Sachem-MR            1:22.33    1:20.20 SILV
                  38.67     1:20.20 (41.53)
 11 LI, Qing                  15 TVSC-MR              1:20.17    1:20.20 SILV
                  37.96     1:20.20 (42.24)
 13 Wilson, Brittany          15 Sachem-MR            1:19.14    1:20.30 SILV
                  38.24     1:20.30 (42.06)
 14 Nocera, Melissa           17 North Shore-MR       1:19.47    1:20.41 SILV
                  38.01     1:20.41 (42.40)
 15 Tisch, Meredith           17 TVSC-MR              1:16.75    1:20.55 SILV
                  37.62     1:20.55 (42.93)
 16 Milano, Lisa              15 WISC-MR              1:21.41    1:20.94 SILV
                  38.89     1:20.94 (42.05)
 17 Stafford, Lindsey         16 LIAC-MR              1:22.07    1:21.05 SILV
                  38.19     1:21.05 (42.86)
 18 Sciacca, Krysten          16 Tmsuffolk-MR         1:18.83    1:21.82 SILV
                  38.97     1:21.82 (42.85)
 19 Bueti, Sara               16 North Shore-MR       1:22.80    1:21.92 SILV
                  38.95     1:21.92 (42.97)
 20 Ansman, Kate              16 North Shore-MR       1:23.61    1:22.50 SILV
                  39.21     1:22.50 (43.29)
Non-Award Division
  1 Smith, Ashley             15 North Shore-MR       1:16.34    1:15.39 JO
                  35.24     1:15.39 (40.15)
  2 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         1:16.72    1:15.95 JO
                  36.24     1:15.95 (39.71)
  3 Ryan, Meg                 15 Tmsuffolk-MR         1:17.45    1:16.12 JO
                  36.36     1:16.12 (39.76)
  4 Toor, Catherine           15 HYB-MR               1:23.59    1:24.78
                  40.52     1:24.78 (44.26)
  5 Brekne, Kristen           17 TVSC-MR              1:21.91    1:25.36
                  39.35     1:25.36 (46.01)

Event 42  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.49  ZQ
        1:08.49  JO
        1:13.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Sheridan, Will            16 HYB-MR               1:12.02    1:09.93 SILV
                  33.11     1:09.93 (36.82)
  2 Feldman, Jason            16 OWA-MR               1:13.77    1:11.61 SILV
                  33.47     1:11.61 (38.14)
Non-Award Division
  1 Colon, Joseph             15 OWA-MR               1:09.56    1:07.84 JO
                  31.75     1:07.84 (36.09)
  2 Chester, Nicholas         15 Tmsuffolk-MR         1:12.31    1:07.94 JO
                  32.02     1:07.94 (35.92)

Event 43  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.89  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR                29.35      28.90 SILV
  1 Sabatini, Nina            12 OWA-MR                 28.94      28.90 SILV
  3 Campbell, Maryellen       11 HYB-MR                 30.01      28.92 SILV
  4 Johns, Maggie             12 LIAC-MR                29.63      29.13 SILV
  5 Coombs, Laurisa           12 TVSC-MR                29.18      29.30 SILV
  6 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR                 28.93      29.34 SILV
  7 Norman, Samantha          11 Tmsuffolk-MR           29.79      29.36 SILV
  8 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR         29.57      29.45 SILV
  9 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR                28.98      29.47 SILV
 10 Krause, Morgan            11 HYB-MR                 30.27      29.54 SILV
 11 Muller, Kristin           11 TVSC-MR                30.48      29.63 SILV
 11 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR                29.99      29.63 SILV
 13 Bader, Jordan             12 LIAC-MR                30.46      29.74 SILV
 14 Riley, Brianna            12 WISC-MR                30.06      29.81 SILV
 15 Pujals, Michaela          11 HYB-MR                 29.73      29.94 SILV
 16 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR                 30.20      30.32 SILV
 17 Narus, Jessica            11 North Shore-MR         31.07      30.42 SILV
 18 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR         30.25      30.45 SILV
 19 VanWart, Alexis           12 HAA-MR                 30.92      30.46 SILV
 20 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR         31.40      30.51 SILV
 21 Vertullo, Christine       12 IA-MR                  30.74      30.56 SILV
 22 Acompora, Alyssa          11 LIND-MR                30.95      30.58 SILV
 23 Verdi, Kristen            12 North Shore-MR         31.16      30.64 SILV
 24 Holler, Jillian           12 TVSC-MR                31.59      30.69 SILV
 25 Ramos, Krystal            12 CSC-MR                 31.69      30.77 SILV
 26 Hesse, Samantha           12 TVSC-MR                31.40      30.80 SILV
 27 Torre, Melissa            11 LIAC-MR                29.68      30.88 SILV
 28 Ryan, Katie               11 HYB-MR                 30.75      30.89 SILV
 29 Kupres, Amber             11 CSC-MR                 31.74      30.96 SILV
 30 Harvey, Diana             11 HYB-MR                 31.23      30.97 SILV
 31 Sinicropi, Alison         11 HYB-MR                 31.82      31.00 SILV
 32 Alotta, Angela            12 Sachem-MR              31.48      31.11 SILV
 33 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR         31.04      31.12 SILV
 34 Tan, Emily                11 LIAC-MR                32.39      31.14 SILV
 35 Bassi, Julia              12 TVSC-MR                30.59      31.22 SILV
 36 Waring, Megan             11 HYB-MR                 30.91      31.30 SILV
 37 Ivanov, Denitza           12 HAA-MR                 31.86      31.36 SILV
 38 Getz, Katherine           12 HYB-MR                 31.30      31.39 SILV
 39 English, Julia            11 WISC-MR                31.12      31.46 SILV
 40 Hansen, Kaitlyn           12 IA-MR                  32.48      31.64 SILV
 41 Talcott, Shelby           12 OWA-MR                 31.84      31.66 SILV
 42 Baraban, Allyson          11 Tmsuffolk-MR           32.23      31.69 SILV
 43 Boccio, Marissa           12 Farmingdale-MR         32.18      31.76 SILV
 44 Della Ratta, Christine    11 HYB-MR                 31.72      31.88 SILV
 45 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR                31.23      31.92 SILV
 46 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR                31.76      31.95 SILV
 46 DiPreta, Stephanie        11 LIAC-MR                32.46      31.95 SILV
 48 Macedonio, Kaitlyn        12 LIAC-MR                31.40      32.08 SILV
 49 Koch, Carolyn             11 LIND-MR                31.95      32.10 SILV
 50 Reade, Nora               11 Farmingdale-MR         32.12      32.48 SILV
 -- Walsh, Taylor             11 HYB-MR                 31.87         DQ
Non-Award Division
  1 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                32.13      32.88
  2 O'Neill, Mary-Liz         11 HYB-MR                 32.42      33.23
  3 Sigismondi, Rachel        12 IA-MR                  31.87      33.52
  4 Radtke, Dara              12 Sachem-MR              31.91      33.70

Event 44  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.59  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Spierer, Josh             12 IA-MR                  29.42      28.83 SILV
  2 Walker, Elijah            12 LIAC-MR                29.65      28.98 SILV
  3 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR       29.17      29.05 SILV
  4 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR         29.37      29.07 SILV
  5 Sheridan, James           12 LIAC-MR                29.76      29.13 SILV
  6 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR                30.38      29.14 SILV
  6 Arana, Oscar              12 LIAC-MR                29.11      29.14 SILV
  8 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR           29.16      29.43 SILV
  9 Na, Joseph                11 LIAC-MR                30.60      29.75 SILV
 10 Jiran, Monte              12 Ts-Unattached-MR       29.25      29.81 SILV
 11 Murphy, Thomas            11 OWA-MR                 29.71      29.93 SILV
 12 Brandt, Stephan           12 Sachem-MR              31.09      29.99 SILV
 13 Makowski, John            12 Tmsuffolk-MR           30.95      30.60 SILV
 14 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR           30.16      30.65 SILV
 15 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR           32.00      30.70 SILV
 16 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR                 31.31      30.73 SILV
 17 Bischoff, Kent            11 Tmsuffolk-MR           32.33      30.80 SILV
 17 Drago, Adam               12 IA-MR                  30.99      30.80 SILV
 19 Shariff, Bob              12 LIAC-MR                31.89      30.85 SILV
 20 Fountain, Greg            11 IA-MR                  30.64      30.96 SILV
 21 Konarski, Karol           12 LIND-MR                31.99      31.09 SILV
 22 melin, paul               12 WISC-MR                31.54      31.16 SILV
 23 DeBenedicts, Keith        12 Sachem-MR              31.87      31.20 SILV
 24 Hillsberg, Matthew        12 IA-MR                  31.72      31.40 SILV
 25 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR                 30.97      31.43 SILV
 26 McCort, Gregory           12 North Shore-MR         31.27      31.45 SILV
 27 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR                31.76      31.47 SILV
 28 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR              30.85      31.57 SILV
 29 Matthes, Collin           12 WISC-MR                30.69      31.76 SILV
 30 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR                32.13      32.36 SILV
 31 Zhang, Daniel             12 TVSC-MR                32.40      32.44 SILV
Non-Award Division
  1 Galan, Bryan              11 Tmsuffolk-MR           28.90      27.80 JO
  2 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR       30.08      28.61 JO
  3 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  32.03      32.50
  4 Sack, Danny               11 OWA-MR                 32.04      32.84
  5 Fisher, Alexander         11 CSC-MR                 32.34      36.11

Event 45  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.39  ZQ
          26.99  JO
          28.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 LeGuyader, Clare          15 IA-MR                  27.23      27.13 SILV
  2 Kovacs, Laura             15 Tmsuffolk-MR           27.35      27.25 SILV
  3 Burns, Jayme              16 Tmsuffolk-MR           27.27      27.27 SILV
  4 Squillante, Jillian       15 IA-MR                  27.47      27.42 SILV
  5 Ryan, Meg                 15 Tmsuffolk-MR           27.12      27.61 SILV
  6 Evans, Kathleen           17 Tmsuffolk-MR           27.45      27.62 SILV
  7 LI, Qing                  15 TVSC-MR                27.62      27.66 SILV
  8 Dowd, Caitlin             15 TVSC-MR                27.64      27.76 SILV
  9 Wiles, Hannah             15 IA-MR                  27.68      27.83 SILV
 10 Tisch, Meredith           17 TVSC-MR                27.18      27.94 SILV
 11 Jurukovska, Jana          15 North Shore-MR         27.99      28.03 SILV
 12 Bertoncini, Dana          16 WISC-MR                28.21      28.08 SILV
 12 Manton, Katelynn          17 Farmingdale-MR         28.14      28.08 SILV
 14 Milano, Lisa              15 WISC-MR                27.85      28.11 SILV
 15 Gorospe, Stephanie        15 IA-MR                  28.23      28.26 SILV
 16 Yanoti, Eileen            16 IA-MR                  27.87      28.39 SILV
 17 Windler, Courtney         17 Tmsuffolk-MR           27.81      28.43 SILV
Non-Award Division
  1 Stafford, Lindsey         16 LIAC-MR                28.47      28.54
  2 Pelle, Allison            15 WISC-MR                28.26      28.66
  3 Kayserian, Nadin          16 OWA-MR                 27.95      28.81
  4 Adams, Kelsey             15 HYB-MR                 28.43      28.82
  5 Costello, MaryGrace       17 LIAC-MR                28.39      28.88
  6 Pujals, Leiya             16 HYB-MR                 27.46      29.06
  7 Golden, Caitlin           18 IA-MR                  28.39      29.18
  8 Brekne, Kristen           17 TVSC-MR                27.45      29.25
  9 Raitz, Kaitlyn            15 CSC-MR                 28.04      29.48
 10 Kelly, Taylor             16 TVSC-MR                27.89      31.17

Event 46  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.19  ZQ
          23.79  JO
          26.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Robertson, Brian          15 Sachem-MR              23.93      23.94 SILV
  2 Malik, Kamil              16 LIND-MR                24.20      24.73 SILV
  3 Goodrich, Robert          17 Tmsuffolk-MR           24.84      24.93 SILV
  4 Lam, Garrett              16 Tmsuffolk-MR           24.85      25.04 SILV
  5 Ortiz, Samuel             15 Sachem-MR              25.66      25.18 SILV
  6 Colon, Joseph             15 OWA-MR                 25.51      25.33 SILV
  7 Garambone, Douglas        17 TVSC-MR                25.58      25.55 SILV
  8 Cheung, Calvin            15 OWA-MR                 25.81      25.71 SILV
  9 Hardy, Thomas             15 LIND-MR                26.27      26.03 SILV
 10 Master, Deep              16 LIAC-MR                26.50      26.10 SILV
 11 Jennings, Ryan            16 Tmsuffolk-MR           26.23      26.38 SILV
Non-Award Division
  1 Saintlaurent, Reginald    16 HAA-MR                 26.30      29.07
 -- Kempton, Thomas           16 LIAC-MR                25.60        DFS

Event 47  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.09  ZQ
          37.49  JO
          44.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Carballeira, Kaitlyn      12 TVSC-MR                38.71      37.57 SILV
  2 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR                 38.17      37.61 SILV
  3 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR                37.66      37.71 SILV
  4 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR                37.86      38.21 SILV
  5 Brown, Rebecca            11 HYB-MR                 39.40      39.11 SILV
  6 Norman, Samantha          11 Tmsuffolk-MR           39.79      39.26 SILV
  7 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR                40.56      39.65 SILV
  8 Holler, Jillian           12 TVSC-MR                40.37      39.66 SILV
  9 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR         39.79      39.76 SILV
 10 Smith, Colleen            12 CSC-MR                 40.33      39.77 SILV
 11 D'Angelo, Caroline        11 TVSC-MR                40.27      39.95 SILV
 12 Chun, Joyce               12 Tmsuffolk-MR           42.60      40.03 SILV
 13 Pujals, Michaela          11 HYB-MR                 39.56      40.05 SILV
 14 Bassi, Julia              12 TVSC-MR                39.97      40.23 SILV
 15 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR                 42.48      40.25 SILV
 16 Vertullo, Christine       12 IA-MR                  42.21      40.33 SILV
 17 Leggio, Raelynn           12 CSC-MR                 41.73      40.52 SILV
 18 Krause, Morgan            11 HYB-MR                 41.35      40.54 SILV
 19 Vacchiano, Callie         11 HYB-MR                 43.89      40.92 SILV
 20 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR                42.91      41.07 SILV
 21 Rosa, Tracey              11 IA-MR                  41.80      41.16 SILV
 22 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR                41.78      41.21 SILV
 23 Alotta, Angela            12 Sachem-MR              40.25      41.29 SILV
 24 Marlow, Remi              11 Tmsuffolk-MR           42.48      41.34 SILV
 25 Kakani, Pragya            12 LIAC-MR                40.96      41.50 SILV
 26 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR                 42.22      41.52 SILV
 27 Walsh, Taylor             11 HYB-MR                 43.79      41.62 SILV
 28 Martirano, Chloe          12 TVSC-MR                44.05      41.65 SILV
 29 Talcott, Shelby           12 OWA-MR                 42.76      41.67 SILV
 30 Hansen, Kaitlyn           12 IA-MR                  42.08      41.68 SILV
 31 Sabatini, Nina            12 OWA-MR                 41.70      41.70 SILV
 32 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR         40.62      41.94 SILV
 33 Robinson, Erica           12 TVSC-MR                42.68      41.97 SILV
 33 Swartwout, Christine      11 WISC-MR                44.07      41.97 SILV
 35 Ryan, Katie               11 HYB-MR                 44.03      42.00 SILV
 36 Lang, Merika              12 HYB-MR                 41.03      42.05 SILV
 37 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR                42.82      42.10 SILV
 38 Tan, Emily                11 LIAC-MR                40.68      42.26 SILV
 39 Torre, Melissa            11 LIAC-MR                40.04      42.32 SILV
 40 Roett, Katelyn            12 IA-MR                  41.26      42.58 SILV
 41 Mazza, Samantha           12 North Shore-MR         42.90      42.88 SILV
 42 Hopkins, Caitlyn          12 Sachem-MR              42.42      42.89 SILV
 42 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR                 41.79      42.89 SILV
 44 Kupres, Amber             11 CSC-MR                 41.54      42.90 SILV
 45 Sigismondi, Rachel        12 IA-MR                  42.04      43.10 SILV
 46 Boccio, Marissa           12 Farmingdale-MR         43.19      43.12 SILV
 47 Sinicropi, Alison         11 HYB-MR                 43.18      43.71 SILV
 48 Hernandez, Marissa        12 CSC-MR                 42.94      43.94 SILV
 49 Heinsohn, Alyssa          11 LIND-MR                43.79      44.08 SILV
 50 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                42.86      44.28 SILV
 -- Goldinger, Chelsea        12 LIAC-MR                43.97         DQ
 -- Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR                 38.43         DQ
 -- Hammer, Jesse             12 LIAC-MR                41.80         DQ
 -- Black, Gabrielle          11 HYB-MR                 43.39         DQ
Non-Award Division
  1 Campbell, Maryellen       11 HYB-MR                 39.24      36.83 JO
  2 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR         42.45      44.40
  3 Koch, Carolyn             11 LIND-MR                44.14      44.41
  4 Sheridan, Kerry           11 HYB-MR                 42.87      44.49
  5 Norotsky, Alanna          11 Tmsuffolk-MR           43.54      45.98
  6 Hansen, Sarah             11 Sachem-MR              38.49      47.23
  7 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR                43.69      48.36

Event 48  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.49  ZQ
          38.09  JO
          43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Walker, Elijah            12 LIAC-MR                41.28      38.18 SILV
  2 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR         39.06      38.42 SILV
  3 Jiran, Monte              12 Ts-Unattached-MR       40.07      38.96 SILV
  4 Park, Jay                 11 LIAC-MR                38.86      39.18 SILV
  5 Arana, Oscar              12 LIAC-MR                41.16      39.31 SILV
  6 Heinemann, Erik           12 LIAC-MR                38.91      39.43 SILV
  7 Sheridan, James           12 LIAC-MR                39.33      39.61 SILV
  8 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR                40.12      39.85 SILV
  8 Bormann, Christian        12 Tmsuffolk-MR           42.19      39.85 SILV
 10 Johnson, Kyle             12 LIAC-MR                42.07      39.87 SILV
 11 Holtzman, Scott           11 OWA-MR                 41.46      39.96 SILV
 12 Galan, Bryan              11 Tmsuffolk-MR           41.98      40.16 SILV
 13 Matthes, Collin           12 WISC-MR                39.55      40.22 SILV
 14 Brandt, Stephan           12 Sachem-MR              42.02      40.64 SILV
 15 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR       42.91      40.87 SILV
 16 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR                41.59      40.90 SILV
 17 DeBenedicts, Keith        12 Sachem-MR              40.57      41.31 SILV
 18 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR           41.10      41.36 SILV
 19 Makowski, John            12 Tmsuffolk-MR           43.22      41.42 SILV
 20 Wilson, Kyle              12 Sachem-MR              40.88      41.59 SILV
 21 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR                43.37      42.26 SILV
 22 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR              41.35      42.36 SILV
 23 Sack, Danny               11 OWA-MR                 41.08      42.64 SILV
 24 Griffiths, David          11 CSC-MR                 43.18      42.77 SILV
 24 Konarski, Karol           12 LIND-MR                42.68      42.77 SILV
 26 melin, paul               12 WISC-MR                43.70      42.94 SILV
 27 Cremer, Andrew            11 IA-MR                  42.53      42.96 SILV
 28 Trinidad, Darren          12 OWA-MR                 43.44      43.34 SILV
 29 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR                42.19      43.49 SILV
 30 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR                 41.12      43.55 SILV
 31 Chipev, Liuben            11 North Shore-MR         43.42      43.78 SILV
 -- Shariff, Bob              12 LIAC-MR                42.43         DQ
Non-Award Division
  1 Hausmann, Edward          12 WISC-MR                38.43      35.95 ZQ
  2 Sullivan, Sean            11 HYB-MR                 42.16      36.83 ZQ
  3 Spinella, Nick            12 LIAC-MR                38.29      36.85 ZQ
  4 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR       38.12      37.10 ZQ
  5 Lee, Oliver               12 LIAC-MR                38.53      37.21 ZQ
  6 Byrnes, Evan              12 Sachem-MR              39.35      37.58 JO
  7 Drago, Adam               12 IA-MR                  41.77      44.13
  8 Casey, Sean               12 WISC-MR                43.33      44.50

Event 49  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:06.29  ZQ
        1:06.49  JO
        1:13.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Evans, Kathleen           17 Tmsuffolk-MR         1:07.11    1:06.95 SILV
                  33.01     1:06.95 (33.94)
  2 LeGuyader, Clare          15 IA-MR                1:07.50    1:07.07 SILV
                  33.19     1:07.07 (33.88)
  3 LI, Qing                  15 TVSC-MR              1:07.81    1:07.25 SILV
                  33.23     1:07.25 (34.02)
  4 Ryan, Meg                 15 Tmsuffolk-MR         1:08.85    1:07.32 SILV
                  32.88     1:07.32 (34.44)
  5 Krause, Colleen           16 Tmsuffolk-MR         1:09.07    1:07.84 SILV
                  33.36     1:07.84 (34.48)
  6 Ng, Christina             17 LIND-MR              1:07.79    1:08.95 SILV
                  32.38     1:08.95 (36.57)
  7 Ansman, Kate              16 North Shore-MR       1:06.63    1:09.11 SILV
                  34.14     1:09.11 (34.97)
  8 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         1:07.62    1:09.87 SILV
                  34.32     1:09.87 (35.55)
  9 Whalen, Kerri             17 WISC-MR              1:12.02    1:09.92 SILV
                  34.34     1:09.92 (35.58)
 10 Pelle, Allison            15 WISC-MR              1:08.86    1:09.99 SILV
                  34.39     1:09.99 (35.60)
 11 Wiles, Hannah             15 IA-MR                1:11.56    1:10.24 SILV
                  34.37     1:10.24 (35.87)
 12 Windler, Courtney         17 Tmsuffolk-MR         1:11.49    1:10.32 SILV
                  34.27     1:10.32 (36.05)
 13 Toor, Catherine           15 HYB-MR               1:09.73    1:10.59 SILV
                  34.69     1:10.59 (35.90)
 14 Manton, Katelynn          17 Farmingdale-MR       1:10.20    1:11.14 SILV
                  34.16     1:11.14 (36.98)
 15 Tisch, Meredith           17 TVSC-MR              1:08.05    1:11.36 SILV
                  34.64     1:11.36 (36.72)
 16 Hutzler, Kayla            15 TVSC-MR              1:10.68    1:11.68 SILV
                  35.09     1:11.68 (36.59)
 17 Rosenbrock, Katie         15 HAA-MR               1:11.29    1:12.03 SILV
                  35.58     1:12.03 (36.45)
 18 Sciacca, Krysten          16 Tmsuffolk-MR         1:08.90    1:12.16 SILV
                  35.35     1:12.16 (36.81)
 19 Kelly, Taylor             16 TVSC-MR              1:07.18    1:12.23 SILV
                  35.12     1:12.23 (37.11)
 20 Dowd, Caitlin             15 TVSC-MR              1:08.69    1:12.26 SILV
                  34.94     1:12.26 (37.32)
 21 Adams, Kelsey             15 HYB-MR               1:11.73    1:12.44 SILV
                  36.38     1:12.44 (36.06)
 22 Nocera, Melissa           17 North Shore-MR       1:10.15    1:12.94 SILV
                  35.73     1:12.94 (37.21)
Non-Award Division
  1 Costello, MaryGrace       17 LIAC-MR              1:10.26    1:13.24
                  36.19     1:13.24 (37.05)
  2 Gorospe, Stephanie        15 IA-MR                1:11.08    1:14.51
                  36.15     1:14.51 (38.36)
  3 Raitz, Kaitlyn            15 CSC-MR               1:09.62    1:14.53
                  36.37     1:14.53 (38.16)
  4 Rosato, Julianna          15 CSC-MR               1:11.26    1:16.39
                  36.95     1:16.39 (39.44)
  5 Schreck, Hannah           15 IA-MR                1:12.38    1:17.97
                  38.37     1:17.97 (39.60)

Event 50  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.69  ZQ
        1:00.49  JO
        1:06.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Malik, Kamil              16 LIND-MR              1:04.88    1:03.70 SILV
                  30.66     1:03.70 (33.04)
  2 Hardy, Thomas             15 LIND-MR              1:04.88    1:04.03 SILV
                  31.04     1:04.03 (32.99)
  3 Kempton, Thomas           16 LIAC-MR              1:06.80    1:04.37 SILV
                  31.75     1:04.37 (32.62)
  4 Garambone, Douglas        17 TVSC-MR              1:04.12    1:05.18 SILV
                  32.07     1:05.18 (33.11)
  5 Jennings, Ryan            16 Tmsuffolk-MR         1:06.58    1:06.17 SILV
                  32.20     1:06.17 (33.97)
  6 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               1:06.71    1:06.57 SILV
                  32.85     1:06.57 (33.72)

Event 51  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.69  ZQ
          31.79  JO
          37.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR                33.73      32.71 SILV
  2 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR         35.67      32.93 SILV
  3 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR                 33.34      33.34 SILV
  4 Pujals, Michaela          11 HYB-MR                 32.68      33.46 SILV
  5 Muller, Kristin           11 TVSC-MR                34.19      33.56 SILV
  6 Vertullo, Christine       12 IA-MR                  36.43      33.77 SILV
  7 Campbell, Maryellen       11 HYB-MR                 34.79      33.95 SILV
  7 Acompora, Alyssa          11 LIND-MR                34.97      33.95 SILV
  9 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR                 34.23      34.01 SILV
 10 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR         33.56      34.15 SILV
 11 Johns, Maggie             12 LIAC-MR                34.47      34.28 SILV
 12 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR                 34.19      34.36 SILV
 13 Hesse, Samantha           12 TVSC-MR                35.36      34.62 SILV
 14 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR                33.77      34.65 SILV
 15 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR                33.97      34.69 SILV
 16 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR                 36.98      34.90 SILV
 17 Isaksen, Lyndsay          11 TVSC-MR                34.19      35.00 SILV
 18 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR         35.19      35.22 SILV
 19 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR                34.54      35.31 SILV
 20 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR                 34.41      35.39 SILV
 21 Macedonio, Kaitlyn        12 LIAC-MR                33.88      35.55 SILV
 22 Heinsohn, Alyssa          11 LIND-MR                36.96      35.56 SILV
 23 Chun, Joyce               12 Tmsuffolk-MR           36.16      35.57 SILV
 24 Ryan, Katie               11 HYB-MR                 36.79      35.88 SILV
 25 Coombs, Laurisa           12 TVSC-MR                34.85      35.96 SILV
 26 Della Ratta, Christine    11 HYB-MR                 34.68      36.08 SILV
 27 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR         36.30      36.36 SILV
 28 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR                35.33      36.53 SILV
 29 Black, Gabrielle          11 HYB-MR                 35.64      36.63 SILV
 30 Bader, Jordan             12 LIAC-MR                36.24      36.72 SILV
 31 Brown, Rebecca            11 HYB-MR                 37.12      36.75 SILV
 32 Krause, Morgan            11 HYB-MR                 36.97      36.77 SILV
 33 Ramos, Natalie            11 CSC-MR                 35.61      36.89 SILV
 -- Riley, Brianna            12 WISC-MR                35.94         DQ
Non-Award Division
  1 Kolackovsky, Kerrie       12 LIAC-MR                32.46      31.32 JO
  2 Hansen, Kaitlyn           12 IA-MR                  35.86      37.29
  3 Ramos, Krystal            12 CSC-MR                 36.52      37.37
  4 Lang, Merika              12 HYB-MR                 35.91      37.48
  5 Narus, Jessica            11 North Shore-MR         36.11      37.83
  6 Torre, Melissa            11 LIAC-MR                35.31      38.09

Event 52  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.29  ZQ
          32.59  JO
          39.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR           36.17      32.76 SILV
  2 Conroy, Michael           11 OWA-MR                 34.27      32.80 SILV
  3 Arana, Oscar              12 LIAC-MR                33.40      32.88 SILV
  4 Na, Joseph                11 LIAC-MR                34.32      33.10 SILV
  5 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR                 33.96      33.18 SILV
  6 McCort, Gregory           12 North Shore-MR         34.10      33.21 SILV
  7 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR           34.56      33.35 SILV
  8 Walker, Elijah            12 LIAC-MR                39.45      33.71 SILV
  9 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR                34.03      34.00 SILV
 10 Hillsberg, Matthew        12 IA-MR                  35.45      34.16 SILV
 11 Bischoff, Kent            11 Tmsuffolk-MR           35.62      35.40 SILV
 12 Chipev, Liuben            11 North Shore-MR         36.36      35.77 SILV
 13 Fountain, Greg            11 IA-MR                  37.36      36.19 SILV
 14 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR                34.44      36.24 SILV
 15 Spierer, Josh             12 IA-MR                  39.06      36.35 SILV
 16 Murphy, Thomas            11 OWA-MR                 36.65      36.38 SILV
 17 Johnson, Kyle             12 LIAC-MR                38.12      36.43 SILV
 18 Hayes, Connor             11 Tmsuffolk-MR           38.37      36.45 SILV
 19 Fischetti, Michael        12 Tmsuffolk-MR           39.21      36.72 SILV
 20 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR                36.01      36.84 SILV
 21 Griffiths, David          11 CSC-MR                 37.38      37.40 SILV
 22 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR                 37.40      37.72 SILV
 23 Zhang, Daniel             12 TVSC-MR                38.25      37.82 SILV
 24 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  35.39      37.92 SILV
 25 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR              36.89      37.96 SILV
 26 Brandt, Stephan           12 Sachem-MR              37.21      38.31 SILV
 27 Drago, Adam               12 IA-MR                  37.75      38.60 SILV
 28 Pangal, John              12 Tmsuffolk-MR           39.43      38.75 SILV
 29 Henry, Kevin              11 WISC-MR                38.95      39.54 SILV
 -- Jennings, Paul            12 Tmsuffolk-MR           38.10         DQ
Non-Award Division
  1 Sheridan, James           12 LIAC-MR                34.41      32.20 JO
  2 Trinidad, Darren          12 OWA-MR                 39.48      40.16
 -- Fisher, Alexander         11 CSC-MR                 39.37         DQ

Event 53  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.49  ZQ
        1:05.99  JO
        1:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 LeGuyader, Clare          15 IA-MR                1:08.50    1:06.50 SILV
                  31.12     1:06.50 (35.38)
  2 Bertoncini, Dana          16 WISC-MR              1:06.00    1:08.26 SILV
                  31.87     1:08.26 (36.39)
  3 Ansman, Kate              16 North Shore-MR       1:06.23    1:08.34 SILV
                  31.65     1:08.34 (36.69)
  4 Pelle, Allison            15 WISC-MR              1:07.34    1:08.66 SILV
                  32.35     1:08.66 (36.31)
  5 Kovacs, Laura             15 Tmsuffolk-MR         1:08.64    1:09.50 SILV
                  31.47     1:09.50 (38.03)
  6 Ng, Christina             17 LIND-MR              1:07.59    1:10.52 SILV
                  32.38     1:10.52 (38.14)
  7 Squillante, Jillian       15 IA-MR                1:09.28    1:10.61 SILV
                  32.35     1:10.61 (38.26)
  8 Monaco, Kellie            17 CSC-MR               1:09.22    1:10.92 SILV
                  32.09     1:10.92 (38.83)
  9 Rosenbrock, Katie         15 HAA-MR               1:11.20    1:10.96 SILV
                  32.85     1:10.96 (38.11)
 10 Tisch, Meredith           17 TVSC-MR              1:12.48    1:10.99 SILV
                  32.83     1:10.99 (38.16)
 11 Jurukovska, Jana          15 North Shore-MR       1:09.53    1:11.07 SILV
                  32.24     1:11.07 (38.83)
 12 Wiles, Hannah             15 IA-MR                1:10.72    1:11.13 SILV
                  32.69     1:11.13 (38.44)
 13 Milano, Lisa              15 WISC-MR              1:08.85    1:11.39 SILV
                  11.34   1:11.39 (1:00.05)
 14 Windler, Courtney         17 Tmsuffolk-MR         1:12.50    1:11.63 SILV
                  33.02     1:11.63 (38.61)
 15 Sciacca, Krysten          16 Tmsuffolk-MR         1:09.20    1:11.65 SILV
                  33.26     1:11.65 (38.39)
 16 Nuszer, Devin             15 LIAC-MR              1:12.52    1:12.07 SILV
                  32.91     1:12.07 (39.16)
 17 Gorospe, Stephanie        15 IA-MR                1:11.52    1:12.29 SILV
                  34.38     1:12.29 (37.91)
Non-Award Division
  1 Whalen, Kerri             17 WISC-MR              1:08.00    1:04.53 JO
                  30.48     1:04.53 (34.05)
  2 Burns, Jayme              16 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:05.96 JO
                  31.05     1:05.96 (34.91)
  3 Nocera, Melissa           17 North Shore-MR       1:10.99    1:12.80
                  33.33     1:12.80 (39.47)
  4 Manton, Katelynn          17 Farmingdale-MR       1:09.13    1:13.04
                  33.04     1:13.04 (40.00)
  5 Brennan, Callie           17 TVSC-MR              1:09.69    1:14.80
                  33.17     1:14.80 (41.63)

Event 54  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.89  ZQ
          58.99  JO
        1:05.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Lam, Garrett              16 Tmsuffolk-MR           59.35      59.01 SILV
                  26.60       59.01 (32.41)
  2 Robertson, Brian          15 Sachem-MR            1:01.96      59.97 SILV
                  28.13       59.97 (31.84)
  3 Chester, Nicholas         15 Tmsuffolk-MR         1:01.62    1:00.14 SILV
                  27.74     1:00.14 (32.40)
  4 Kempton, Thomas           16 LIAC-MR              1:04.62    1:01.14 SILV
                  28.21     1:01.14 (32.93)
  5 Goodrich, Robert          17 Tmsuffolk-MR         1:01.30    1:02.10 SILV
                  28.35     1:02.10 (33.75)
  6 Panzl, Jonathan           15 LIND-MR              1:04.86    1:03.85 SILV
                  29.60     1:03.85 (34.25)
  7 Colon, Joseph             15 OWA-MR               1:05.57    1:04.24 SILV
                  29.70     1:04.24 (34.54)

Event 55  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:28.19  ZQ
        2:32.29  JO
        2:54.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Norman, Samantha          11 Tmsuffolk-MR         2:33.44    2:34.81 SILV
                  32.59     1:10.42 (37.83)     1:58.80 (48.38)     2:34.81 (36.01)
  2 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR               2:46.90    2:35.69 SILV
                  35.01     1:14.07 (39.06)     2:00.04 (45.97)     2:35.69 (35.65)
  3 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR       2:46.19    2:36.23 SILV
                  36.17     1:17.11 (40.94)     2:02.19 (45.08)     2:36.23 (34.04)
  4 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR              2:35.39    2:36.61 SILV
                  34.69     1:13.55 (38.86)     2:02.66 (49.11)     2:36.61 (33.95)
  5 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              2:46.90    2:37.96 SILV
                  11.30   1:13.19 (1:01.89)     2:02.32 (49.13)     2:37.96 (35.64)
  6 Smith, Colleen            12 CSC-MR               2:44.41    2:38.10 SILV
                  33.78     1:14.56 (40.78)     2:02.38 (47.82)     2:38.10 (35.72)
  7 Vertullo, Christine       12 IA-MR                2:48.81    2:40.97 SILV
                  34.95     1:15.78 (40.83)     2:03.88 (48.10)     2:40.97 (37.09)
  8 Campbell, Maryellen       11 HYB-MR               2:45.73    2:42.28 SILV
                  35.93     1:16.91 (40.98)     2:04.49 (47.58)     2:42.28 (37.79)
  9 Narus, Jessica            11 North Shore-MR       2:45.95    2:43.63 SILV
                  38.29     1:21.44 (43.15)     2:06.75 (45.31)     2:43.63 (36.88)
 10 Sabatini, Nina            12 OWA-MR               2:50.16    2:44.14 SILV
                  35.85     1:21.33 (45.48)     2:10.81 (49.48)     2:44.14 (33.33)
 11 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR               2:44.28    2:44.49 SILV
                  37.14     1:20.91 (43.77)     2:07.35 (46.44)     2:44.49 (37.14)
 12 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR               2:52.42    2:44.64 SILV
                  35.93     1:20.91 (44.98)     2:09.19 (48.28)     2:44.64 (35.45)
 13 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR               2:44.65    2:44.65 SILV
                  37.16     1:16.92 (39.76)     2:09.69 (52.77)     2:44.65 (34.96)
 14 Waring, Megan             11 HYB-MR               2:45.48    2:45.10 SILV
                  39.16     1:23.31 (44.15)     2:08.68 (45.37)     2:45.10 (36.42)
 15 Pujals, Michaela          11 HYB-MR               2:42.91    2:45.44 SILV
                  37.28     1:20.98 (43.70)     2:09.41 (48.43)     2:45.44 (36.03)
 16 Ryan, Katie               11 HYB-MR               2:46.08    2:45.69 SILV
                  36.70     1:19.42 (42.72)     2:07.85 (48.43)     2:45.69 (37.84)
 17 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR       2:43.41    2:45.87 SILV
                  36.17     1:18.58 (42.41)     2:09.71 (51.13)     2:45.87 (36.16)
 18 Baraban, Allyson          11 Tmsuffolk-MR         2:49.34    2:46.49 SILV
                  38.53     1:18.74 (40.21)     2:09.23 (50.49)     2:46.49 (37.26)
 19 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR              2:52.16    2:50.25 SILV
                  38.18     1:19.98 (41.80)     2:13.15 (53.17)     2:50.25 (37.10)
 20 Brown, Rebecca            11 HYB-MR               2:50.42    2:50.57 SILV
                  38.50     1:21.37 (42.87)     2:11.28 (49.91)     2:50.57 (39.29)
 21 VanWart, Alexis           12 HAA-MR               2:51.12    2:51.37 SILV
                  36.19     1:19.22 (43.03)     2:12.78 (53.56)     2:51.37 (38.59)
 -- Holler, Jillian           12 TVSC-MR              2:51.62         DQ
                  38.02     1:22.99 (44.97)     2:12.75 (49.76)          DQ (38.33)
 -- Bader, Jordan             12 LIAC-MR              2:48.45         DQ
                  37.08     1:19.51 (42.43)     2:10.26 (50.75)          DQ (35.15)
Non-Award Division
  1 Brennan, Alyssa           11 TVSC-MR              2:43.14    2:23.79 ZQ
                  31.72     1:08.52 (36.80)     1:50.06 (41.54)     2:23.79 (33.73)
  2 Simonetti, Christina      11 North Shore-MR       2:34.03    2:26.59 ZQ
                  30.33     1:07.20 (36.87)     1:51.99 (44.79)     2:26.59 (34.60)
  3 Lang, Merika              12 HYB-MR               2:53.25    2:54.49
                  37.78     1:25.28 (47.50)     2:13.06 (47.78)     2:54.49 (41.43)

Event 56  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:34.49  ZQ
        2:36.69  JO
        2:59.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Walker, Elijah            12 LIAC-MR              2:42.94    2:38.03 SILV
                                1:15.98 ( )     2:03.68 (47.70)     2:38.03 (34.35)
  2 Wilson, Kyle              12 Sachem-MR            2:41.27    2:38.09 SILV
                  33.11     1:12.39 (39.28)     2:04.37 (51.98)     2:38.09 (33.72)
  3 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR         2:40.13    2:42.18 SILV
                  35.36     1:15.79 (40.43)     2:05.64 (49.85)     2:42.18 (36.54)
  4 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               2:41.33    2:44.02 SILV
                  37.39     1:19.45 (42.06)     2:07.12 (47.67)     2:44.02 (36.90)
  5 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR               2:57.26    2:44.55 SILV
                  35.90     1:17.06 (41.16)     2:06.70 (49.64)     2:44.55 (37.85)
  6 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR     2:45.87    2:45.04 SILV
                  36.77     1:17.75 (40.98)     2:08.07 (50.32)     2:45.04 (36.97)
  7 Na, Joseph                11 LIAC-MR              2:57.79    2:48.79 SILV
                  34.87     1:17.35 (42.48)     2:08.78 (51.43)     2:48.79 (40.01)
  8 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR            2:51.86    2:49.34 SILV
                  41.46     1:23.85 (42.39)     2:13.43 (49.58)     2:49.34 (35.91)
  9 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR              2:49.84    2:50.14 SILV
                  37.75     1:19.92 (42.17)     2:13.54 (53.62)     2:50.14 (36.60)
 10 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR              2:55.25    2:50.27 SILV
                  33.81     1:18.66 (44.85)     2:10.35 (51.69)     2:50.27 (39.92)
 11 Jennings, Paul            12 Tmsuffolk-MR         2:53.20    2:52.55 SILV
                  40.69     1:22.47 (41.78)     2:14.39 (51.92)     2:52.55 (38.16)
 12 McCort, Gregory           12 North Shore-MR       2:54.44    2:52.89 SILV
                  33.97     1:18.29 (44.32)     2:12.28 (53.99)     2:52.89 (40.61)
 13 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR              2:51.45    2:53.85 SILV
                  41.09     1:23.00 (41.91)     2:16.50 (53.50)     2:53.85 (37.35)
 -- Wallace, Nicholas         12 HAA-MR               2:58.89         DQ
                  39.59     1:21.21 (41.62)     2:15.50 (54.29)          DQ (36.90)
 -- Arana, Oscar              12 LIAC-MR              2:40.48         DQ
                  35.49     1:18.76 (43.27)     2:06.90 (48.14)          DQ (36.61)
Non-Award Division
  1 Hausmann, Edward          12 WISC-MR              2:45.12    2:29.27 ZQ
                  30.87     1:07.91 (37.04)     1:56.10 (48.19)     2:29.27 (33.17)
  2 Sheridan, James           12 LIAC-MR              2:39.20    2:31.38 ZQ
                  32.50     1:10.21 (37.71)     1:56.73 (46.52)     2:31.38 (34.65)
  3 Schaedtler, Andrew        12 IA-MR                2:45.02    2:33.54 ZQ
                  33.96     1:14.87 (40.91)     1:58.65 (43.78)     2:33.54 (34.89)
  4 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR     2:47.17    2:35.63 JO
                  33.85     1:13.37 (39.52)     1:59.54 (46.17)     2:35.63 (36.09)
  5 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR         2:37.41    2:35.65 JO
                  14.19       34.90 (20.71)   2:00.56 (1:25.66)     2:35.65 (35.09)
  6 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR       2:44.16    2:36.61 JO
                  11.47   1:15.09 (1:03.62)     2:01.13 (46.04)     2:36.61 (35.48)
  7 DeBenedicts, Keith        12 Sachem-MR            2:58.77    2:59.93
                  43.23     1:30.99 (47.76)     2:21.47 (50.48)     2:59.93 (38.46)
  8 Trinidad, Darren          12 OWA-MR               2:57.02    3:00.07
                  40.40     1:25.08 (44.68)     2:19.32 (54.24)     3:00.07 (40.75)
  9 Sack, Danny               11 OWA-MR               2:57.27    3:00.80
                  45.71     1:29.70 (43.99)     2:23.02 (53.32)     3:00.80 (37.78)
 -- Park, Jay                 11 LIAC-MR              2:40.01         DQ
                  33.86     1:14.27 (40.41)     2:02.70 (48.43)          DQ (33.75)

Event 57  Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:19.49  ZQ
        2:23.49  JO
        2:43.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Krause, Colleen           16 Tmsuffolk-MR         2:26.56    2:28.59 SILV
                  31.11     1:07.88 (36.77)     1:53.54 (45.66)     2:28.59 (35.05)
  2 Whalen, Kerri             17 WISC-MR              2:41.46    2:31.21 SILV
                  30.89     1:09.48 (38.59)     1:56.05 (46.57)     2:31.21 (35.16)
  3 Squillante, Jillian       15 IA-MR                2:24.39    2:31.51 SILV
                  31.65     1:09.48 (37.83)     1:55.92 (46.44)     2:31.51 (35.59)
  4 Dowd, Caitlin             15 TVSC-MR              2:24.76    2:31.53 SILV
                  32.95     1:11.74 (38.79)     1:55.81 (44.07)     2:31.53 (35.72)
  5 Jurukovska, Jana          15 North Shore-MR       2:34.78    2:32.03 SILV
                  32.94     1:12.78 (39.84)     1:57.42 (44.64)     2:32.03 (34.61)
  6 Monaco, Kellie            17 CSC-MR               2:31.50    2:32.87 SILV
                  33.01     1:15.01 (42.00)     1:59.23 (44.22)     2:32.87 (33.64)
  7 Geller, Hallie            15 Tmsuffolk-MR         2:34.22    2:33.28 SILV
                  36.50     1:15.04 (38.54)     1:57.73 (42.69)     2:33.28 (35.55)
  8 Pujals, Leiya             16 HYB-MR               2:26.02    2:33.51 SILV
                  34.12     1:14.79 (40.67)     1:58.43 (43.64)     2:33.51 (35.08)
  9 Manton, Katelynn          17 Farmingdale-MR       2:33.02    2:35.75 SILV
                  33.21     1:12.09 (38.88)     1:59.59 (47.50)     2:35.75 (36.16)
 10 Rosenbrock, Katie         15 HAA-MR               2:32.40    2:36.29 SILV
                  33.47     1:12.53 (39.06)     2:01.53 (49.00)     2:36.29 (34.76)
 11 Silver, Elizabeth         16 Tmsuffolk-MR         2:38.86    2:36.61 SILV
                  36.04     1:17.20 (41.16)     1:59.54 (42.34)     2:36.61 (37.07)
 12 Ahmed, Lila               15 Sachem-MR            2:42.37    2:38.14 SILV
                  36.70     1:17.59 (40.89)     2:03.29 (45.70)     2:38.14 (34.85)
 13 Kayserian, Nadin          16 OWA-MR               2:40.43    2:38.31 SILV
                  35.38     1:16.76 (41.38)     2:05.31 (48.55)     2:38.31 (33.00)
 14 Raitz, Kaitlyn            15 CSC-MR               2:33.30    2:41.50 SILV
                  35.86     1:16.80 (40.94)     2:04.79 (47.99)     2:41.50 (36.71)
 14 Wilson, Brittany          15 Sachem-MR            2:37.28    2:41.50 SILV
                  11.26   1:13.58 (1:02.32)     2:02.43 (48.85)     2:41.50 (39.07)
 16 Toor, Catherine           15 HYB-MR               2:37.68    2:42.54 SILV
                  37.53     1:16.86 (39.33)     2:06.01 (49.15)     2:42.54 (36.53)
Non-Award Division
  1 Ryan, Meg                 15 Tmsuffolk-MR         2:24.46    2:22.30 JO
                  30.19     1:07.13 (36.94)     1:49.79 (42.66)     2:22.30 (32.51)
  2 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         2:24.41    2:22.96 JO
                  30.59     1:06.01 (35.42)     1:51.04 (45.03)     2:22.96 (31.92)
  3 Burns, Jayme              16 Tmsuffolk-MR         2:23.59    2:23.10 JO
                  31.29     1:09.28 (37.99)     1:51.52 (42.24)     2:23.10 (31.58)
  4 Evans, Kathleen           17 Tmsuffolk-MR         2:24.10    2:23.24 JO
                  31.17     1:07.92 (36.75)     1:51.29 (43.37)     2:23.24 (31.95)
  5 Nuszer, Devin             15 LIAC-MR              2:43.03    2:43.44
                  33.94     1:16.07 (42.13)     2:06.15 (50.08)     2:43.44 (37.29)
  6 Rosato, Julianna          15 CSC-MR               2:37.05    2:44.29
                  35.62     1:17.14 (41.52)     2:07.37 (50.23)     2:44.29 (36.92)
  7 Gorospe, Stephanie        15 IA-MR                2:39.22    2:44.35
                  35.42     1:16.99 (41.57)     2:08.11 (51.12)     2:44.35 (36.24)
  8 Brennan, Callie           17 TVSC-MR              2:40.34    2:45.01
                  34.11     1:16.28 (42.17)     2:05.85 (49.57)     2:45.01 (39.16)
  9 Brekne, Kristen           17 TVSC-MR              2:36.48    2:45.66
                  10.75   1:17.34 (1:06.59)     2:06.21 (48.87)     2:45.66 (39.45)
 10 Bueti, Sara               16 North Shore-MR       2:39.00    2:48.36
                  36.96     1:22.62 (45.66)     2:10.68 (48.06)     2:48.36 (37.68)
 -- Milano, Lisa              15 WISC-MR              2:35.22        DFS
 -- Schettino, Caitlin        16 WISC-MR              2:38.90        DFS

Event 58  Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.29  ZQ
        2:10.99  JO
        2:33.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Robertson, Brian          15 Sachem-MR            2:16.85    2:13.33 SILV
                  28.59     1:00.89 (32.30)     1:41.70 (40.81)     2:13.33 (31.63)
  2 Garambone, Douglas        17 TVSC-MR              2:24.07    2:20.78 SILV
                  29.97     1:05.97 (36.00)     1:50.73 (44.76)     2:20.78 (30.05)
  3 Hardy, Thomas             15 LIND-MR              2:21.75    2:23.09 SILV
                  31.19     1:06.74 (35.55)     1:51.97 (45.23)     2:23.09 (31.12)
  4 Colon, Joseph             15 OWA-MR               2:23.54    2:23.28 SILV
                  30.07     1:08.89 (38.82)     1:49.10 (40.21)     2:23.28 (34.18)
  5 Irwin, Bobby              15 IA-MR                2:29.39    2:23.45 SILV
                  31.53     1:09.65 (38.12)     1:51.14 (41.49)     2:23.45 (32.31)
  6 Jennings, Ryan            16 Tmsuffolk-MR         2:23.83    2:24.62 SILV
                  32.05     1:07.84 (35.79)     1:52.24 (44.40)     2:24.62 (32.38)
  7 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               2:24.69    2:25.28 SILV
                  29.56     1:05.01 (35.45)     1:48.25 (43.24)     2:25.28 (37.03)
  8 Master, Deep              16 LIAC-MR              2:29.42    2:25.40 SILV
                  30.99     1:08.67 (37.68)     1:53.35 (44.68)     2:25.40 (32.05)
  9 Feldman, Jason            16 OWA-MR               2:27.66    2:26.77 SILV
                  30.22     1:07.93 (37.71)     1:52.39 (44.46)     2:26.77 (34.38)
 10 Eldor, Gal                15 TVSC-MR              2:32.97    2:27.32 SILV
                  30.42     1:07.17 (36.75)     1:52.71 (45.54)     2:27.32 (34.61)
 11 Sheridan, Will            16 HYB-MR               2:31.06    2:28.59 SILV
                  32.33     1:11.93 (39.60)     1:52.96 (41.03)     2:28.59 (35.63)
 -- Angelo, Nicholas          15 Tmsuffolk-MR         2:24.03         DQ
                  31.36     1:08.94 (37.58)     1:50.58 (41.64)          DQ (34.47)

Event 59  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:29.99  ZQ
        2:36.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Muller, Kristin           11 TVSC-MR              2:39.34    2:39.43 SILV
                  37.62     1:19.65 (42.03)     2:00.79 (41.14)     2:39.43 (38.64)
  2 Coombs, Laurisa           12 TVSC-MR              2:39.82    2:40.06 SILV
                  37.78     1:18.90 (41.12)     2:00.37 (41.47)     2:40.06 (39.69)
  3 Johns, Maggie             12 LIAC-MR              2:40.01    2:40.31 SILV
                  36.98     1:18.32 (41.34)     1:59.97 (41.65)     2:40.31 (40.34)
  4 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR              2:39.50    2:42.27 SILV
                  38.43     1:20.24 (41.81)     2:02.31 (42.07)     2:42.27 (39.96)
  5 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR              2:43.06    2:42.94 SILV
                  38.59     1:21.32 (42.73)     2:03.53 (42.21)     2:42.94 (39.41)
  6 Brown, Rebecca            11 HYB-MR               2:43.18    2:44.21 SILV
                  39.53     1:20.50 (40.97)     2:03.09 (42.59)     2:44.21 (41.12)
  7 Bassi, Julia              12 TVSC-MR              2:45.56    2:46.65 SILV
                  38.98     1:20.89 (41.91)     2:04.49 (43.60)     2:46.65 (42.16)
  8 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR              2:48.51    2:48.25 SILV
                  41.00     1:23.73 (42.73)     2:07.66 (43.93)     2:48.25 (40.59)
  9 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR              2:50.14    2:49.57 SILV
                  40.64     1:23.45 (42.81)     2:06.97 (43.52)     2:49.57 (42.60)
 10 Holler, Jillian           12 TVSC-MR              2:54.93    2:56.79 SILV
                  42.97     1:28.32 (45.35)     2:14.31 (45.99)     2:56.79 (42.48)
Non-Award Division
  1 Simonetti, Christina      11 North Shore-MR       2:40.09    2:28.61 ZQ
                  34.20     1:13.25 (39.05)     1:53.17 (39.92)     2:28.61 (35.44)
  2 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR               2:45.49    2:31.95 JO
                  36.23     1:14.87 (38.64)     1:54.17 (39.30)     2:31.95 (37.78)
  3 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR              2:39.03    2:33.23 JO
                  36.81     1:15.87 (39.06)     1:55.09 (39.22)     2:33.23 (38.14)
  4 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              2:38.51    2:34.43 JO
                  37.42     1:16.84 (39.42)     1:56.95 (40.11)     2:34.43 (37.48)
  5 Kolackovsky, Kerrie       12 LIAC-MR              2:41.50    2:35.56 JO
                  37.19     1:16.96 (39.77)     1:56.92 (39.96)     2:35.56 (38.64)
  6 Torre, Melissa            11 LIAC-MR              2:45.00    2:36.46 JO
                  37.15     1:16.39 (39.24)     1:56.39 (40.00)     2:36.46 (40.07)

Event 60  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.99  ZQ
        2:39.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Park, Jay                 11 LIAC-MR              2:49.89    2:42.31 SILV
                  38.79     1:22.09 (43.30)     2:03.78 (41.69)     2:42.31 (38.53)
  2 Spierer, Josh             12 IA-MR                2:42.94    2:43.09 SILV
                  39.44     1:22.77 (43.33)     2:04.39 (41.62)     2:43.09 (38.70)
  3 Zhang, Daniel             12 TVSC-MR              2:58.25    2:56.81 SILV
                  41.86     1:27.54 (45.68)     2:13.81 (46.27)     2:56.81 (43.00)
Non-Award Division
  1 Lee, Oliver               12 LIAC-MR              2:40.13    2:23.47 ZQ
                  33.03     1:09.80 (36.77)     1:47.67 (37.87)     2:23.47 (35.80)
  2 Spinella, Nick            12 LIAC-MR              2:40.05    2:24.11 ZQ
                  33.75     1:10.91 (37.16)     1:48.75 (37.84)     2:24.11 (35.36)
  3 Heinemann, Erik           12 LIAC-MR              2:40.25    2:27.29 ZQ
                  34.77     1:12.68 (37.91)     1:50.47 (37.79)     2:27.29 (36.82)
  4 Sheridan, James           12 LIAC-MR              2:40.50    2:37.68 JO
                  38.15     1:18.33 (40.18)     1:58.46 (40.13)     2:37.68 (39.22)
  5 Trinidad, Darren          12 OWA-MR               2:59.01    3:00.83
                  43.31     1:28.64 (45.33)     2:15.61 (46.97)     3:00.83 (45.22)

Event 61  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.19  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Ansman, Mary              10 North Shore-MR       1:15.45    1:12.51 SILV
                  34.89     1:12.51 (37.62)
  2 Catano, Tiffany            8 IA-MR                1:17.76    1:13.59 SILV
                  35.27     1:13.59 (38.32)
  3 Flaherty, Kimberly        10 HYB-MR               1:14.41    1:13.73 SILV
                  34.89     1:13.73 (38.84)
  4 Ingram, Alaina            10 IA-MR                1:14.46    1:13.93 SILV
                  35.85     1:13.93 (38.08)
  5 Cox, Danielle             10 HYB-MR               1:12.39    1:14.24 SILV
                  35.73     1:14.24 (38.51)
  6 Morency, Erin             10 HYB-MR               1:17.05    1:14.53 SILV
                  35.14     1:14.53 (39.39)
  6 Witkin, Alexis            10 HYB-MR               1:13.07    1:14.53 SILV
                  34.84     1:14.53 (39.69)
  8 Barry, Amanda              9 WISC-MR              1:14.58    1:14.72 SILV
                  35.80     1:14.72 (38.92)
  8 Tierney, Emily            10 OWA-MR               1:18.68    1:14.72 SILV
                  36.47     1:14.72 (38.25)
 10 Stewart, Kristen          10 North Shore-MR       1:17.12    1:14.75 SILV
                  35.71     1:14.75 (39.04)
 11 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR              1:14.19    1:15.36 SILV
                  34.95     1:15.36 (40.41)
 12 Lehnert, Courtney         10 WISC-MR              1:16.16    1:15.44 SILV
                  35.44     1:15.44 (40.00)
 13 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR              1:15.56    1:16.18 SILV
                  36.27     1:16.18 (39.91)
 14 Corso, Kimberly           10 LIND-MR              1:12.59    1:16.92 SILV
                  36.05     1:16.92 (40.87)
 15 Molano, Phoebe            10 TVSC-MR              1:19.44    1:17.07 SILV
                  36.66     1:17.07 (40.41)
 16 Riggio, Gina               9 Farmingdale-MR       1:20.30    1:17.31 SILV
                  37.03     1:17.31 (40.28)
 17 Marmo, Marisa              9 CSC-MR               1:17.48    1:17.37 SILV
                  36.38     1:17.37 (40.99)
 18 DuPre, Pamela             10 CSC-MR               1:20.86    1:17.95 SILV
                  20.63     1:17.95 (57.32)
 19 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR       1:19.70    1:18.42 SILV
                  36.42     1:18.42 (42.00)
 20 Ruijgh, Sietske           10 HYB-MR               1:19.19    1:18.68 SILV
                  36.55     1:18.68 (42.13)
 21 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               1:17.53    1:18.89 SILV
                  37.46     1:18.89 (41.43)
 22 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR              1:20.66    1:18.92 SILV
                  36.41     1:18.92 (42.51)
 23 Miller, Heather           10 Sachem-MR            1:17.41    1:19.16 SILV
                  37.53     1:19.16 (41.63)
 24 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR              1:20.62    1:19.17 SILV
                  38.29     1:19.17 (40.88)
 25 Lotito, Sam               10 LIAC-MR              1:20.95    1:19.45 SILV
                  23.89     1:19.45 (55.56)
 26 Toth, Kayleigh            10 Tmsuffolk-MR         1:21.25    1:19.82 SILV
                  16.31   1:19.82 (1:03.51)
 27 Sandor, Hanna             10 IA-MR                1:14.27    1:20.11 SILV
                  36.50     1:20.11 (43.61)
 28 Gibbons, Nicolette        10 HYB-MR               1:19.71    1:21.40 SILV
                  39.82     1:21.40 (41.58)
 29 Perry, Jacqueline         10 Sachem-MR            1:20.86    1:21.47 SILV
                  38.99     1:21.47 (42.48)
Non-Award Division
  1 Dieterich, Sara           10 CSC-MR               1:12.46    1:10.44 JO
                  33.31     1:10.44 (37.13)
  2 Giuliano, Tiana           10 LIND-MR              1:19.79    1:21.58
                  37.64     1:21.58 (43.94)

Event 62  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.79  ZQ
        1:12.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 McAllister, Dylan         10 IA-MR                1:14.63    1:12.63 SILV
                  34.34     1:12.63 (38.29)
  2 Petkanas, Diamantis       10 Farmingdale-MR       1:16.47    1:15.33 SILV
                  35.81     1:15.33 (39.52)
  3 Soroka, Stanley           10 LIAC-MR              1:14.12    1:16.01 SILV
                  36.54     1:16.01 (39.47)
  4 Buoniello, Blake          10 IA-MR                1:16.78    1:16.18 SILV
                  36.12     1:16.18 (40.06)
  5 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR              1:14.42    1:16.21 SILV
                  35.51     1:16.21 (40.70)
  6 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR         1:13.83    1:16.22 SILV
                  35.39     1:16.22 (40.83)
  7 Clark, Ryan               10 TVSC-MR              1:17.94    1:16.24 SILV
                  36.20     1:16.24 (40.04)
  8 Kim, Sean                  9 LIAC-MR              1:19.48    1:16.37 SILV
                  36.53     1:16.37 (39.84)
  9 mattson, James            10 WISC-MR              1:18.28    1:17.02 SILV
                  38.01     1:17.02 (39.01)
 10 Leary, Matthew            10 LIAC-MR              1:19.62    1:17.10 SILV
                  36.89     1:17.10 (40.21)
 11 Konarski, Kevin            9 LIND-MR              1:15.26    1:17.28 SILV
                  36.90     1:17.28 (40.38)
 12 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR              1:17.76    1:17.33 SILV
                  36.34     1:17.33 (40.99)
 13 Schneider, William        10 WISC-MR              1:17.73    1:17.97 SILV
                  37.62     1:17.97 (40.35)
 14 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            1:17.05    1:18.06 SILV
                  37.41     1:18.06 (40.65)
 15 Buoniello, Bailey          9 IA-MR                1:17.83    1:18.17 SILV
                  37.12     1:18.17 (41.05)
 16 Broderick, Joseph          9 WISC-MR              1:21.40    1:20.19 SILV
                  38.75     1:20.19 (41.44)
 17 Murphy, Robert            10 CSC-MR               1:17.60    1:20.90 SILV
                  35.85     1:20.90 (45.05)
Non-Award Division
  1 Harasym, James            10 TVSC-MR              1:14.06    1:11.73 JO
                  34.14     1:11.73 (37.59)
  2 Parisi, Joey              10 Tmsuffolk-MR         1:15.45    1:12.40 JO
                  11.65   1:12.40 (1:00.75)
  3 Deck, austin              10 WISC-MR              1:19.34    1:22.75
                  38.72     1:22.75 (44.03)
  4 Hausmann, Matthew         10 WISC-MR              1:19.23    1:23.38
                  39.07     1:23.38 (44.31)
  5 Wallace, Robert           10 OWA-MR               1:17.09    1:28.87
                  40.82     1:28.87 (48.05)

Event 63  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.59  ZQ
          58.99  JO
        1:06.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Anderer, Stephanie        13 HAA-MR                 59.36      59.23 SILV
                  28.35       59.23 (30.88)
  2 Hoffman, Morgan           13 WISC-MR                59.32      59.45 SILV
                  28.68       59.45 (30.77)
  3 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR           59.41      59.69 SILV
                  28.71       59.69 (30.98)
  4 Lucas, Lauren             14 HYB-MR                 59.37    1:00.10 SILV
                  28.72     1:00.10 (31.38)
  5 Cremer, Kylie             14 IA-MR                  59.72    1:00.12 SILV
                  28.94     1:00.12 (31.18)
  6 LaPorta, Katie            13 IA-MR                  59.88    1:00.14 SILV
                  28.33     1:00.14 (31.81)
  7 Yeager, Keira             14 Tmsuffolk-MR           59.49    1:00.24 SILV
                  29.17     1:00.24 (31.07)
  8 Purdy, Dana               14 TVSC-MR              1:01.03    1:00.26 SILV
                  29.37     1:00.26 (30.89)
  9 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              1:01.55    1:00.40 SILV
                  28.78     1:00.40 (31.62)
 10 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              1:00.40    1:00.50 SILV
                  29.58     1:00.50 (30.92)
 11 Delyra, Alexa             14 WISC-MR                59.90    1:00.70 SILV
                  29.21     1:00.70 (31.49)
 12 Holscher, Amanda          14 HYB-MR               1:00.42    1:00.76 SILV
                  28.36     1:00.76 (32.40)
 13 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR              1:01.03    1:00.77 SILV
                  28.46     1:00.77 (32.31)
 14 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         1:00.26    1:00.98 SILV
                  29.29     1:00.98 (31.69)
 15 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         1:01.44    1:01.05 SILV
                  29.84     1:01.05 (31.21)
 16 Blom, Danielle            13 HAA-MR                 59.73    1:01.11 SILV
                  28.97     1:01.11 (32.14)
 17 English, Meredith         14 WISC-MR              1:01.42    1:01.70 SILV
                  29.60     1:01.70 (32.10)
 18 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         1:01.17    1:01.73 SILV
                  29.31     1:01.73 (32.42)
 19 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR              1:01.61    1:01.76 SILV
                  29.83     1:01.76 (31.93)
 20 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       1:02.07    1:01.84 SILV
                  10.20     1:01.84 (51.64)
 21 Plaschka, Jade            14 HAA-MR               1:01.67    1:01.95 SILV
                  29.99     1:01.95 (31.96)
 22 Bruder, Kristi            13 IA-MR                1:00.34    1:02.13 SILV
                  29.71     1:02.13 (32.42)
 23 Kistulinec, Lauren        14 North Shore-MR       1:02.30    1:02.30 SILV
                  29.75     1:02.30 (32.55)
 24 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         1:02.77    1:02.34 SILV
                  30.29     1:02.34 (32.05)
 25 Fusco, Kristina           13 Tmsuffolk-MR         1:02.83    1:02.41 SILV
                  30.27     1:02.41 (32.14)
 26 Cohen, Jacqui             14 HAA-MR               1:01.83    1:02.45 SILV
                  29.87     1:02.45 (32.58)
 27 Rivera, Celine            13 TVSC-MR              1:00.32    1:02.48 SILV
                  29.80     1:02.48 (32.68)
 28 Warren, Michelle          13 WISC-MR              1:01.26    1:02.55 SILV
                  30.23     1:02.55 (32.32)
 29 Goldstein, Amanda         13 HYB-MR               1:04.13    1:02.72 SILV
                  30.60     1:02.72 (32.12)
 30 Nocera, Angela            14 North Shore-MR       1:02.85    1:02.88 SILV
                  30.10     1:02.88 (32.78)
 31 Bauer, Alexandra          14 HYB-MR               1:02.94    1:02.93 SILV
                  29.52     1:02.93 (33.41)
 32 Matthes, Olivia           14 WISC-MR              1:01.24    1:02.96 SILV
                  29.75     1:02.96 (33.21)
 33 Kleinschnitz, Nicole      14 TVSC-MR              1:05.72    1:03.00 SILV
                  30.42     1:03.00 (32.58)
 34 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                1:01.62    1:03.02 SILV
                  29.73     1:03.02 (33.29)
 35 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR              1:04.91    1:03.04 SILV
                  30.17     1:03.04 (32.87)
 36 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               1:02.77    1:03.23 SILV
                  30.33     1:03.23 (32.90)
 37 Gordon, Ashley            13 LIND-MR              1:04.49    1:03.36 SILV
                  29.98     1:03.36 (33.38)
 38 Miller, Ashley            14 North Shore-MR       1:02.79    1:03.81 SILV
                  30.48     1:03.81 (33.33)
 39 Domenchello, Missy        14 IA-MR                1:01.85    1:03.83 SILV
                  30.89     1:03.83 (32.94)
 40 Moore, Erin               14 CSC-MR               1:03.20    1:03.94 SILV
                  29.78     1:03.94 (34.16)
 41 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR         1:03.74    1:04.08 SILV
                  30.67     1:04.08 (33.41)
 42 Klett, Torrey             13 North Shore-MR       1:04.13    1:04.20 SILV
                  31.14     1:04.20 (33.06)
 43 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               1:02.50    1:04.23 SILV
                  31.05     1:04.23 (33.18)
 44 Capustin, Kimberly        13 TVSC-MR              1:05.19    1:04.25 SILV
                  31.04     1:04.25 (33.21)
 45 Garambone, Nina           13 TVSC-MR              1:04.69    1:04.28 SILV
                  30.87     1:04.28 (33.41)
 46 Lifavi, Danielle          13 IA-MR                1:05.81    1:04.38 SILV
                  30.74     1:04.38 (33.64)
 47 Logan, Colleen            13 LIAC-MR              1:06.04    1:04.54 SILV
                  31.14     1:04.54 (33.40)
 48 Wachter, Dana             14 TVSC-MR              1:04.44    1:04.81 SILV
                  31.18     1:04.81 (33.63)
 49 Sheldon, Aya              13 LIAC-MR              1:03.12    1:04.93 SILV
                  31.21     1:04.93 (33.72)
 50 Davis, Lauren             14 HAA-MR               1:04.23    1:04.95 SILV
                  31.68     1:04.95 (33.27)
 51 Leonardo, Cassandra       14 LIAC-MR              1:03.98    1:05.03 SILV
                  30.70     1:05.03 (34.33)
 52 Geddrie, Jade             14 WISC-MR              1:03.59    1:05.13 SILV
                  31.65     1:05.13 (33.48)
 53 Perrone, Victoria         14 North Shore-MR       1:05.42    1:05.23 SILV
                  31.24     1:05.23 (33.99)
 54 Kelly, Ariana             13 North Shore-MR       1:03.42    1:05.24 SILV
                  11.71     1:05.24 (53.53)
 55 Fischetti, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:05.04    1:05.28 SILV
                  30.99     1:05.28 (34.29)
 56 Grega, Allison            13 North Shore-MR       1:04.93    1:05.41 SILV
                  31.29     1:05.41 (34.12)
 57 Grieco, Tara              14 HAA-MR               1:04.13    1:05.50 SILV
                  32.24     1:05.50 (33.26)
 57 Luqman, Kyle              13 IA-MR                1:04.34    1:05.50 SILV
                  30.35     1:05.50 (35.15)
 59 Beach, Laura              14 HYB-MR               1:04.44    1:05.55 SILV
                  31.39     1:05.55 (34.16)
 60 Gianotti, Teresa          13 HYB-MR               1:03.28    1:05.63 SILV
                  31.60     1:05.63 (34.03)
 60 Vanderveldt, Meredith     13 WISC-MR              1:04.09    1:05.63 SILV
                  31.19     1:05.63 (34.44)
 62 Law, Stephanie            14 HYB-MR               1:04.80    1:05.81 SILV
                  31.91     1:05.81 (33.90)
 63 Nicoletto, Ava            14 HYB-MR               1:05.22    1:05.88 SILV
                  31.48     1:05.88 (34.40)
Non-Award Division
  1 Damato, Eva               14 North Shore-MR       1:04.74    1:06.70
                  32.00     1:06.70 (34.70)
  2 Ortega, Andrea            13 LIAC-MR              1:05.45    1:07.63
                  32.90     1:07.63 (34.73)

Event 64  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.29  ZQ
          55.99  JO
        1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 DaSilva, Jonathan         14 TVSC-MR                56.33      56.18 SILV
                  27.07       56.18 (29.11)
  2 Staszewski, Alec          14 OWA-MR                 56.66      56.34 SILV
                  27.03       56.34 (29.31)
  3 Cremer, Christian         13 IA-MR                  56.68      56.50 SILV
                  26.94       56.50 (29.56)
  4 Hallinan, James           13 IA-MR                  57.52      57.07 SILV
                  27.78       57.07 (29.29)
  5 Schwab, Taylor            14 North Shore-MR         56.77      57.20 SILV
                  27.75       57.20 (29.45)
  6 Hoey, Chris               14 HYB-MR                 56.71      58.02 SILV
                  28.30       58.02 (29.72)
  7 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR                58.76      58.14 SILV
                  28.33       58.14 (29.81)
  8 Zhang, Ross               14 TVSC-MR                57.74      58.16 SILV
                  27.95       58.16 (30.21)
  9 Dieterich, Matthew        14 CSC-MR               1:00.89      58.49 SILV
                  27.88       58.49 (30.61)
 10 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR           59.36      58.70 SILV
                  28.00       58.70 (30.70)
 11 White, Timothy            14 HYB-MR                 59.10      58.80 SILV
                  28.13       58.80 (30.67)
 12 Johns, Matthew            14 LIAC-MR              1:01.04      59.30 SILV
                  29.01       59.30 (30.29)
 13 Coleman, Zachary          13 CSC-MR                 59.02      59.42 SILV
                  29.16       59.42 (30.26)
 14 McIlvain, Brian           13 CSC-MR                 58.77      59.67 SILV
                  28.32       59.67 (31.35)
 15 Lee, Eric                 13 OWA-MR                 58.99      59.93 SILV
                  28.67       59.93 (31.26)
 16 Clifford, Joseph          14 HAA-MR                 59.38    1:00.09 SILV
                  28.80     1:00.09 (31.29)
 17 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               1:01.72    1:00.46 SILV
                  29.11     1:00.46 (31.35)
 18 Lettieri, Nicholas        14 CSC-MR               1:00.92    1:00.50 SILV
                  29.02     1:00.50 (31.48)
 19 Gibbons, Jason            13 HYB-MR               1:01.09    1:00.61 SILV
                  29.20     1:00.61 (31.41)
 20 Selinger, Joseph          13 TVSC-MR              1:01.16    1:00.63 SILV
                  29.39     1:00.63 (31.24)
 21 Donaghy, Collin           14 Sachem-MR            1:00.10    1:00.80 SILV
                  29.55     1:00.80 (31.25)
 22 Coleman, Matthew          13 North Shore-MR       1:02.11    1:00.97 SILV
                  29.26     1:00.97 (31.71)
 23 Santospirito, Chris       13 WISC-MR              1:00.98    1:01.11 SILV
                  29.37     1:01.11 (31.74)
 24 Filardi, Andrew           13 OWA-MR               1:01.21    1:01.19 SILV
                  29.23     1:01.19 (31.96)
 25 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               1:01.88    1:01.23 SILV
                  29.25     1:01.23 (31.98)
 26 Coombs, Robert            14 HAA-MR               1:00.19    1:01.41 SILV
                  29.42     1:01.41 (31.99)
 27 Caceres, Dan              13 LIAC-MR              1:00.92    1:01.91 SILV
                  29.21     1:01.91 (32.70)
Non-Award Division
  1 Ragin, Gregory            14 OWA-MR                 56.14      54.92 JO
                  26.23       54.92 (28.69)
  2 Dowling, Mark             13 TVSC-MR                56.12      55.77 JO
                  26.65       55.77 (29.12)
  3 King, Brendan             14 IA-MR                  56.50      55.79 JO
                  27.18       55.79 (28.61)
  4 Ballon, Carlos            13 LIAC-MR              1:02.56    1:02.89
                  30.53     1:02.89 (32.36)
  5 Hirsch, Taylor            14 HAA-MR               1:02.34    1:03.02
                  30.21     1:03.02 (32.81)
  6 Orsini, Michael           13 HAA-MR               1:02.08    1:03.48
                  30.30     1:03.48 (33.18)
  7 Moore, Ryan               13 HYB-MR               1:02.26    1:03.54
                  30.52     1:03.54 (33.02)
  8 Bottoni, Marco            14 HAA-MR               1:02.47    1:04.04
                  30.60     1:04.04 (33.44)

Event 65  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.79  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Catano, Tiffany            8 IA-MR                  38.51      38.03 SILV
  2 Henry, Olivia             10 OWA-MR                 39.29      38.08 SILV
  3 Hetzer, Nicole             9 CSC-MR                 39.68      38.22 SILV
  4 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR                38.17      38.23 SILV
  5 Corso, Kimberly           10 LIND-MR                38.09      38.26 SILV
  6 Black, Maleah              9 HYB-MR                 38.77      38.28 SILV
  7 Donnelly, Alexandra       10 North Shore-MR         39.04      38.68 SILV
  8 Ingram, Alaina            10 IA-MR                  39.29      39.07 SILV
  8 Stamatos, Maria            9 HYB-MR                 40.18      39.07 SILV
 10 Melin, jessica            10 WISC-MR                39.12      39.20 SILV
 11 Sandor, Hanna             10 IA-MR                  38.66      39.22 SILV
 12 Molano, Phoebe            10 TVSC-MR                39.07      39.76 SILV
 13 Henderson, Emma           10 IA-MR                  40.22      39.79 SILV
 14 Lehnert, Courtney         10 WISC-MR                41.00      39.80 SILV
 15 Greco, Emily              10 WISC-MR                41.04      40.50 SILV
 16 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR         40.43      40.68 SILV
 17 Glenday, Kerry             9 CSC-MR                 44.34      40.74 SILV
 18 Zeffiro, Valerie          10 Sachem-MR              41.74      40.80 SILV
 19 Weiner, Sierra             8 HYB-MR                 40.59      40.89 SILV
 20 Enoksen, Tory             10 CSC-MR                 41.52      40.98 SILV
 21 Lulley, Chandler          10 HAA-MR                 43.87      41.21 SILV
 21 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR         40.48      41.21 SILV
 23 Toth, Kayleigh            10 Tmsuffolk-MR           43.19      41.24 SILV
 24 Bassani, Gloria           10 CSC-MR                 42.99      41.26 SILV
 25 Cohen, Gennie             10 HAA-MR                 41.30      41.27 SILV
 26 DuPre, Pamela             10 CSC-MR                 40.70      41.31 SILV
 27 Cuiffo, Andie              9 WISC-MR                43.68      41.32 SILV
 28 Rohan, Alexa               9 North Shore-MR         42.00      41.34 SILV
 29 Witkin, Alexis            10 HYB-MR                 40.29      41.36 SILV
 30 McCloud, Megan            10 LIND-MR                40.33      41.37 SILV
 31 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR                39.48      41.39 SILV
 32 Stewart, Kristen          10 North Shore-MR         41.89      41.45 SILV
 33 Ruijgh, Sietske           10 HYB-MR                 41.47      41.72 SILV
 34 Giuliano, Tiana           10 LIND-MR                40.33      42.02 SILV
 35 Bamba, Katrina             8 LIAC-MR                42.50      42.03 SILV
 36 Lulley, Shannon           10 HAA-MR                 43.50      42.06 SILV
 37 Flor, Erica                9 HYB-MR                 41.40      42.26 SILV
 38 Carangi, Taylor            9 WISC-MR                42.13      42.35 SILV
 39 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR                41.87      42.41 SILV
 40 Morency, Erin             10 HYB-MR                 42.13      42.45 SILV
 41 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR                41.25      42.55 SILV
 42 Scheck, Meaghan            9 IA-MR                  43.63      42.85 SILV
 43 Barry, Amanda              9 WISC-MR                40.90      42.89 SILV
 44 Lydon, Breann              9 Tmsuffolk-MR           42.64      42.97 SILV
 45 Weiner, Jade               8 HYB-MR                 43.78      43.18 SILV
 46 Tierney, Emily            10 OWA-MR                 40.26      43.64 SILV
 47 Moody, Bridget            10 LIAC-MR                43.76      43.66 SILV
 48 Marmo, Marisa              9 CSC-MR                 41.65      43.78 SILV
 -- Hutzler, Alexandra         8 TVSC-MR                41.23         DQ
Non-Award Division
  1 McHale, Shannon           10 HAA-MR                 39.94      36.99 JO
  2 Ouzounian, Jaclyn         10 TVSC-MR                38.10      37.44 JO
  3 Gibbons, Nicolette        10 HYB-MR                 41.97      44.54
  4 Hogan, Anna                9 TVSC-MR                44.37      44.61
  5 Miller, Heather           10 Sachem-MR              39.83      45.15
  6 Perry, Jacqueline         10 Sachem-MR              44.00      45.16
  6 Kalletta, Claire           8 IA-MR                  43.64      45.16
  8 Drury, Shannon             8 Tmsuffolk-MR           42.70      45.43
  9 Koch, Julianne             8 LIND-MR                41.42      46.21

Event 66  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.99  ZQ
          37.99  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Murphy, Robert            10 CSC-MR                 42.19      39.09 SILV
  2 Harasym, James            10 TVSC-MR                39.04      39.15 SILV
  3 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR                39.27      39.24 SILV
  4 kavitt, kevin             10 WISC-MR                40.64      39.46 SILV
  5 Plaschka, Justin           8 HAA-MR                 43.73      39.48 SILV
  6 Buoniello, Bailey          9 IA-MR                  41.35      40.33 SILV
  7 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR              40.41      40.45 SILV
  8 Johns, Nicky              10 LIAC-MR                42.56      40.48 SILV
  9 Broderick, Joseph          9 WISC-MR                40.64      41.05 SILV
 10 Schneider, William        10 WISC-MR                42.14      41.27 SILV
 11 Hausmann, Matthew         10 WISC-MR                41.08      41.46 SILV
 12 Kalletta, Sean            10 IA-MR                  42.52      41.59 SILV
 13 Clark, Ryan               10 TVSC-MR                43.34      41.83 SILV
 14 Kim, Sean                  9 LIAC-MR                43.02      42.19 SILV
 15 Franz, Zachary            10 HYB-MR                 40.04      42.28 SILV
 16 Petkanas, Diamantis       10 Farmingdale-MR         42.32      42.74 SILV
 17 Soroka, Stanley           10 LIAC-MR                41.42      42.83 SILV
 18 Zitelny, Edan              9 Tmsuffolk-MR           43.56      42.90 SILV
 19 Buoniello, Blake          10 IA-MR                  41.59      43.00 SILV
 19 Zagaja, Robert             9 HYB-MR                 43.34      43.00 SILV
 21 Phelan, Andrew            10 HYB-MR                 43.59      43.19 SILV
 22 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR                42.93      43.31 SILV
 23 Russell, Douglas           8 LIND-MR                43.00      43.42 SILV
 24 Konarski, Kevin            9 LIND-MR                44.10      44.02 SILV
 25 Rosa, Jack                 8 IA-MR                  42.79      44.15 SILV
Non-Award Division
  1 Friedman, Alec            10 HYB-MR                 38.73      36.81 ZQ
  2 Leary, Matthew            10 LIAC-MR                38.72      36.99 ZQ
  3 Fitzpatrick, Kieran        9 HYB-MR                 38.84      37.18 JO
  4 Parisi, Joey              10 Tmsuffolk-MR           38.52      37.24 JO
  5 McAllister, Dylan         10 IA-MR                  38.84      37.71 JO
  6 Deck, austin              10 WISC-MR                43.79      44.50
  7 Barrios, Nicholas         10 CSC-MR                 40.88      46.45

Event 67  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.99  ZQ
        2:26.49  JO
        2:48.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Cremer, Kylie             14 IA-MR                2:30.18    2:28.74 SILV
                  36.74     1:14.29 (37.55)     1:52.02 (37.73)     2:28.74 (36.72)
  2 Purdy, Dana               14 TVSC-MR              2:31.14    2:28.80 SILV
                  35.45     1:13.44 (37.99)     1:51.77 (38.33)     2:28.80 (37.03)
  3 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR         2:31.78    2:30.82 SILV
                  35.36     1:12.60 (37.24)     1:51.62 (39.02)     2:30.82 (39.20)
  4 Domenchello, Missy        14 IA-MR                2:27.99    2:31.28 SILV
                  35.69     1:13.82 (38.13)     1:52.45 (38.63)     2:31.28 (38.83)
  5 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         2:36.81    2:31.29 SILV
                  35.62     1:13.87 (38.25)     1:52.74 (38.87)     2:31.29 (38.55)
  6 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR              2:35.95    2:31.30 SILV
                  36.42     1:14.81 (38.39)     1:53.67 (38.86)     2:31.30 (37.63)
  7 Yeager, Keira             14 Tmsuffolk-MR         2:32.91    2:31.37 SILV
                  36.83     1:15.61 (38.78)     1:54.14 (38.53)     2:31.37 (37.23)
  8 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       2:33.74    2:31.93 SILV
                  36.09     1:14.08 (37.99)     1:53.61 (39.53)     2:31.93 (38.32)
  9 English, Meredith         14 WISC-MR              2:39.60    2:32.23 SILV
                  35.41     1:13.23 (37.82)     1:53.04 (39.81)     2:32.23 (39.19)
 10 Holscher, Amanda          14 HYB-MR               2:35.00    2:32.56 SILV
                  35.48     1:14.73 (39.25)     1:54.30 (39.57)     2:32.56 (38.26)
 11 Wachter, Dana             14 TVSC-MR              2:35.09    2:32.64 SILV
                  37.19     1:15.64 (38.45)     1:54.58 (38.94)     2:32.64 (38.06)
 12 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         2:35.73    2:32.82 SILV
                  36.73     1:15.90 (39.17)     1:54.83 (38.93)     2:32.82 (37.99)
 13 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR              2:33.58    2:33.06 SILV
                  36.14     1:14.52 (38.38)     1:54.61 (40.09)     2:33.06 (38.45)
 14 LeGuyader, Sydney         14 IA-MR                2:26.59    2:33.65 SILV
                  35.39     1:13.26 (37.87)     1:52.58 (39.32)     2:33.65 (41.07)
 15 Damato, Eva               14 North Shore-MR       2:34.24    2:33.71 SILV
                  37.12     1:16.95 (39.83)     1:56.45 (39.50)     2:33.71 (37.26)
 16 Bruder, Kristi            13 IA-MR                2:32.17    2:34.21 SILV
                  36.10     1:14.80 (38.70)     1:54.59 (39.79)     2:34.21 (39.62)
 17 Rivera, Celine            13 TVSC-MR              2:34.70    2:34.22 SILV
                  36.57     1:16.16 (39.59)     1:56.54 (40.38)     2:34.22 (37.68)
 18 Anderer, Stephanie        13 HAA-MR               2:33.27    2:34.51 SILV
                  35.71     1:14.66 (38.95)     1:54.88 (40.22)     2:34.51 (39.63)
 19 Nocera, Angela            14 North Shore-MR       2:39.26    2:34.56 SILV
                  35.12     1:13.62 (38.50)     1:54.32 (40.70)     2:34.56 (40.24)
 20 Holloway, Rebecca         14 TVSC-MR              2:40.03    2:34.69 SILV
                  35.07     1:13.85 (38.78)     1:54.40 (40.55)     2:34.69 (40.29)
 21 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              2:35.72    2:34.82 SILV
                  37.45     1:16.89 (39.44)     1:57.40 (40.51)     2:34.82 (37.42)
 22 Bolin, Kathleen           13 CSC-MR               2:33.07    2:34.88 SILV
                  37.01     1:15.68 (38.67)     1:56.18 (40.50)     2:34.88 (38.70)
 23 Warren, Michelle          13 WISC-MR              2:37.69    2:34.92 SILV
                  36.47     1:16.40 (39.93)     1:56.21 (39.81)     2:34.92 (38.71)
 24 Beach, Laura              14 HYB-MR               2:35.91    2:35.54 SILV
                  37.20     1:16.06 (38.86)     1:56.38 (40.32)     2:35.54 (39.16)
 25 Halbohn, Colleen          13 LIND-MR              2:40.10    2:36.44 SILV
                  35.41     1:14.53 (39.12)     1:55.91 (41.38)     2:36.44 (40.53)
 26 Lucas, Lauren             14 HYB-MR               2:32.60    2:36.72 SILV
                  36.39     1:16.51 (40.12)     1:58.47 (41.96)     2:36.72 (38.25)
 27 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               2:40.23    2:37.37 SILV
                  36.93     1:16.85 (39.92)     1:57.65 (40.80)     2:37.37 (39.72)
 28 Ouzounian, Christine      14 TVSC-MR              2:40.99    2:37.79 SILV
                  36.07     1:15.56 (39.49)     1:57.08 (41.52)     2:37.79 (40.71)
 29 Makowski, Michelle        13 Tmsuffolk-MR         2:36.04    2:38.36 SILV
                  36.79     1:16.90 (40.11)     1:57.76 (40.86)     2:38.36 (40.60)
 30 Moore, Erin               14 CSC-MR               2:32.17    2:38.40 SILV
                  36.66     1:16.78 (40.12)     1:58.35 (41.57)     2:38.40 (40.05)
 31 Plaschka, Jade            14 HAA-MR               2:43.43    2:38.92 SILV
                  37.20     1:17.56 (40.36)     1:58.90 (41.34)     2:38.92 (40.02)
 32 Kleinschnitz, Nicole      14 TVSC-MR              2:42.48    2:39.24 SILV
                  36.58     1:16.79 (40.21)     1:58.98 (42.19)     2:39.24 (40.26)
 33 Gianotti, Teresa          13 HYB-MR               2:39.95    2:39.70 SILV
                  36.82     1:17.84 (41.02)     1:59.62 (41.78)     2:39.70 (40.08)
 34 Gordon, Ashley            13 LIND-MR              2:44.33    2:40.00 SILV
                  37.16     1:17.16 (40.00)     1:58.91 (41.75)     2:40.00 (41.09)
 35 Lifavi, Danielle          13 IA-MR                2:47.11    2:40.19 SILV
                  37.63     1:18.39 (40.76)     2:00.46 (42.07)     2:40.19 (39.73)
 36 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               2:39.99    2:40.33 SILV
                  36.56     1:16.66 (40.10)     1:59.04 (42.38)     2:40.33 (41.29)
 37 Garambone, Nina           13 TVSC-MR              2:43.32    2:41.25 SILV
                  38.16     1:18.86 (40.70)     2:00.34 (41.48)     2:41.25 (40.91)
 38 Ortega, Andrea            13 LIAC-MR              2:43.25    2:41.32 SILV
                  37.98     1:17.92 (39.94)     1:59.97 (42.05)     2:41.32 (41.35)
 39 Davis, Lauren             14 HAA-MR               2:43.03    2:41.50 SILV
                  38.53     1:19.80 (41.27)     2:01.33 (41.53)     2:41.50 (40.17)
 40 Rosa, Samantha            13 IA-MR                2:45.35    2:42.02 SILV
                  38.04     1:19.55 (41.51)     2:02.03 (42.48)     2:42.02 (39.99)
 41 Perrone, Victoria         14 North Shore-MR       2:40.91    2:43.26 SILV
                  37.99     1:18.55 (40.56)     2:00.88 (42.33)     2:43.26 (42.38)
 42 Grieco, Tara              14 HAA-MR               2:38.98    2:43.28 SILV
                  38.90     1:21.01 (42.11)     2:03.26 (42.25)     2:43.28 (40.02)
 43 Kelly, Ariana             13 North Shore-MR       2:44.79    2:43.66 SILV
                  37.62     1:18.95 (41.33)     2:01.75 (42.80)     2:43.66 (41.91)
 44 Huchthausen, Elizabeth    13 TVSC-MR              2:48.51    2:44.40 SILV
                  38.36     1:20.35 (41.99)     2:03.37 (43.02)     2:44.40 (41.03)
 45 Sheldon, Aya              13 LIAC-MR              2:41.04    2:44.55 SILV
                  39.14     1:20.94 (41.80)     2:03.27 (42.33)     2:44.55 (41.28)
 46 Bauer, Alexandra          14 HYB-MR               2:43.63    2:44.60 SILV
                  37.78     1:19.50 (41.72)     2:02.65 (43.15)     2:44.60 (41.95)
 47 Luqman, Kyle              13 IA-MR                2:44.35    2:45.28 SILV
                  38.48     1:20.97 (42.49)     2:03.30 (42.33)     2:45.28 (41.98)
 47 Veccia, Jackie            13 North Shore-MR       2:46.83    2:45.28 SILV
                  38.93     1:21.18 (42.25)     2:03.10 (41.92)     2:45.28 (42.18)
 49 Cohen, Jacqui             14 HAA-MR               2:38.83    2:45.62 SILV
                  39.23     1:21.14 (41.91)     2:03.50 (42.36)     2:45.62 (42.12)
 50 Marlow, Danielle          13 Tmsuffolk-MR         2:46.72    2:46.08 SILV
                  37.36     1:19.25 (41.89)     2:03.58 (44.33)     2:46.08 (42.50)
 51 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                2:38.84    2:46.90 SILV
                  38.78     1:20.58 (41.80)     2:04.36 (43.78)     2:46.90 (42.54)
 52 Ashfaq, Nayab             14 IA-MR                2:47.96    2:48.51 SILV
                  38.33     1:20.33 (42.00)     2:04.08 (43.75)     2:48.51 (44.43)
 -- Geddrie, Jade             14 WISC-MR              2:33.69         DQ
                  35.91     1:14.77 (38.86)     1:55.16 (40.39)          DQ (40.08)
Non-Award Division
  1 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              2:32.87    2:24.77 JO
                  34.19     1:11.08 (36.89)     1:48.79 (37.71)     2:24.77 (35.98)
  2 Biagioli, Alana           13 Tmsuffolk-MR         2:32.38    2:25.89 JO
                  34.38     1:11.17 (36.79)     1:48.81 (37.64)     2:25.89 (37.08)
 -- Nugent, Krista            14 CSC-MR               2:48.43         DQ
                  39.50     1:23.49 (43.99)     2:10.47 (46.98)          DQ (44.78)

Event 68  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:17.19  ZQ
        2:22.99  JO
        2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Schwab, Taylor            14 North Shore-MR       2:30.28    2:26.23 SILV
                  34.46     1:11.36 (36.90)     1:49.27 (37.91)     2:26.23 (36.96)
  2 Johns, Matthew            14 LIAC-MR              2:33.46    2:26.82 SILV
                  35.57     1:12.91 (37.34)     1:50.49 (37.58)     2:26.82 (36.33)
  3 Hoey, Chris               14 HYB-MR               2:28.40    2:26.89 SILV
                  36.17     1:13.03 (36.86)     1:47.40 (34.37)     2:26.89 (39.49)
  4 Coombs, Robert            14 HAA-MR               2:38.42    2:28.06 SILV
                  35.78     1:13.87 (38.09)     1:51.40 (37.53)     2:28.06 (36.66)
  5 Hallinan, James           13 IA-MR                2:36.77    2:28.27 SILV
                  34.56     1:11.54 (36.98)     1:49.97 (38.43)     2:28.27 (38.30)
  6 Donaghy, Collin           14 Sachem-MR            2:31.64    2:29.76 SILV
                  35.92     1:07.57 (31.65)     1:52.75 (45.18)     2:29.76 (37.01)
  7 Clifford, Joseph          14 HAA-MR               2:29.20    2:29.86 SILV
                  36.02     1:14.37 (38.35)     1:53.36 (38.99)     2:29.86 (36.50)
  8 Selinger, Joseph          13 TVSC-MR              2:28.96    2:29.93 SILV
                  36.67     1:14.38 (37.71)     1:52.80 (38.42)     2:29.93 (37.13)
  9 Coleman, Matthew          13 North Shore-MR       2:32.88    2:30.26 SILV
                  36.28     1:14.76 (38.48)     1:53.49 (38.73)     2:30.26 (36.77)
 10 McIlvain, Brian           13 CSC-MR               2:25.00    2:30.93 SILV
                  33.62     1:11.22 (37.60)     1:51.21 (39.99)     2:30.93 (39.72)
 11 Lettieri, Nicholas        14 CSC-MR               2:25.99    2:31.48 SILV
                  33.95     1:11.25 (37.30)     1:50.94 (39.69)     2:31.48 (40.54)
 12 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              2:35.60    2:31.85 SILV
                  36.22     1:15.68 (39.46)     1:55.60 (39.92)     2:31.85 (36.25)
 13 Clark, Matthew            13 TVSC-MR              2:34.54    2:32.44 SILV
                  36.37     1:15.08 (38.71)     1:54.49 (39.41)     2:32.44 (37.95)
 14 Russo, Cameron            13 OWA-MR               2:39.54    2:32.98 SILV
                  35.36     1:14.62 (39.26)     1:54.15 (39.53)     2:32.98 (38.83)
 15 Gibbons, Jason            13 HYB-MR               2:38.32    2:34.72 SILV
                  37.00     1:16.44 (39.44)     1:56.20 (39.76)     2:34.72 (38.52)
 16 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               2:34.64    2:36.36 SILV
                  37.00                             1:57.03 ( )     2:36.36 (39.33)
 17 Zhang, Ross               14 TVSC-MR              2:36.64    2:36.37 SILV
                  36.52     1:16.31 (39.79)     1:56.72 (40.41)     2:36.37 (39.65)
 18 Filardi, Andrew           13 OWA-MR               2:38.68    2:36.41 SILV
                  37.31     1:17.48 (40.17)     1:57.92 (40.44)     2:36.41 (38.49)
 19 Santospirito, Chris       13 WISC-MR              2:38.60    2:38.86 SILV
                  35.23     1:15.55 (40.32)     1:58.65 (43.10)     2:38.86 (40.21)
 -- Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         2:36.82         DQ
                  34.37     1:12.62 (38.25)     1:52.31 (39.69)          DQ (37.60)
Non-Award Division
  1 Staszewski, Alec          14 OWA-MR               2:23.29    2:18.71 JO
                  32.21     1:07.05 (34.84)     1:43.07 (36.02)     2:18.71 (35.64)
  2 Dieterich, Matthew        14 CSC-MR               2:26.31    2:20.13 JO
                  34.19     1:09.30 (35.11)     1:44.92 (35.62)     2:20.13 (35.21)
  3 DaSilva, Jonathan         14 TVSC-MR              2:24.20    2:20.31 JO
                  33.22     1:08.99 (35.77)     1:45.56 (36.57)     2:20.31 (34.75)
  4 Bormann, Thomas           14 Tmsuffolk-MR         2:23.62    2:21.37 JO
                  33.71     1:09.51 (35.80)     1:45.80 (36.29)     2:21.37 (35.57)
  5 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         2:23.30    2:22.11 JO
                  33.06     1:08.42 (35.36)     1:45.70 (37.28)     2:22.11 (36.41)

Event 69  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.59  ZQ
        1:33.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Buckley, Taylor           10 Sachem-MR            1:35.08    1:36.13 SILV
                  45.03     1:36.13 (51.10)
  2 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR              1:36.40    1:37.05 SILV
                  46.97     1:37.05 (50.08)
  3 Hutzler, Alexandra         8 TVSC-MR              1:40.61    1:37.21 SILV
                  46.09     1:37.21 (51.12)
  4 Flaherty, Kimberly        10 HYB-MR               1:38.26    1:37.25 SILV
                  47.17     1:37.25 (50.08)
  5 Enoksen, Tory             10 CSC-MR               1:45.86    1:37.62 SILV
                  46.80     1:37.62 (50.82)
  6 Donnelly, Alexandra       10 North Shore-MR       1:39.46    1:38.31 SILV
                  47.17     1:38.31 (51.14)
  7 Greco, Emily              10 WISC-MR              1:36.68    1:38.59 SILV
                  46.05     1:38.59 (52.54)
  8 Given, Danielle           10 Tmsuffolk-MR         1:40.87    1:39.23 SILV
                  48.55     1:39.23 (50.68)
  9 Tierney, Emily            10 OWA-MR               1:41.50    1:39.30 SILV
                  47.72     1:39.30 (51.58)
 10 Catano, Tiffany            8 IA-MR                1:44.78    1:39.62 SILV
                  48.08     1:39.62 (51.54)
 11 McCloud, Megan            10 LIND-MR              1:44.29    1:39.87 SILV
                  49.34     1:39.87 (50.53)
 12 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR              1:47.72    1:40.05 SILV
                  47.78     1:40.05 (52.27)
 13 Sandor, Hanna             10 IA-MR                1:35.54    1:40.43 SILV
                  48.11     1:40.43 (52.32)
 13 Swartwout, Erica           8 WISC-MR              1:43.94    1:40.43 SILV
                  47.56     1:40.43 (52.87)
 15 Wagner, Alexis             9 Tmsuffolk-MR         1:46.42    1:40.78 SILV
                  49.43     1:40.78 (51.35)
 16 Johnson, Christina         9 LIAC-MR              1:47.28    1:40.82 SILV
                  47.10     1:40.82 (53.72)
 17 Lotito, Sam               10 LIAC-MR              1:42.25    1:41.05 SILV
                  49.42     1:41.05 (51.63)
 18 Massillon, Arielle         9 LIAC-MR              1:37.91    1:41.88 SILV
                  48.34     1:41.88 (53.54)
 19 Marmo, Marisa              9 CSC-MR               1:42.75    1:42.08 SILV
                  48.09     1:42.08 (53.99)
 20 Lydon, Breann              9 Tmsuffolk-MR         1:42.18    1:42.56 SILV
                  49.54     1:42.56 (53.02)
 21 Ansman, Mary              10 North Shore-MR       1:46.88    1:42.99 SILV
                  49.79     1:42.99 (53.20)
 22 Henry, Olivia             10 OWA-MR               1:49.06    1:43.25 SILV
                  50.71     1:43.25 (52.54)
 23 Brandt, Marisa            10 Sachem-MR            1:49.04    1:43.34 SILV
                  49.84     1:43.34 (53.50)
 24 Henderson, Emma           10 IA-MR                1:46.81    1:43.74 SILV
                  48.94     1:43.74 (54.80)
 25 Kranis, Genna              9 LIAC-MR              1:50.37    1:43.95 SILV
                  50.62     1:43.95 (53.33)
 26 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR       1:40.67    1:44.03 SILV
                  49.51     1:44.03 (54.52)
 27 Ingram, Alaina            10 IA-MR                1:50.00    1:44.04 SILV
                  48.75     1:44.04 (55.29)
 28 Stewart, Kristen          10 North Shore-MR       1:50.63    1:44.19 SILV
                  49.99     1:44.19 (54.20)
 29 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               1:45.92    1:46.29 SILV
                  49.00     1:46.29 (57.29)
 30 Matthes, Kelly             9 WISC-MR              1:46.33    1:46.33 SILV
                  51.26     1:46.33 (55.07)
 31 Glenday, Kerry             9 CSC-MR               1:47.10    1:46.39 SILV
                  49.30     1:46.39 (57.09)
 32 DuPre, Pamela             10 CSC-MR               1:47.93    1:46.83 SILV
                  50.73     1:46.83 (56.10)
 33 Rohan, Alexa               9 North Shore-MR       1:50.70    1:48.01 SILV
                  50.04     1:48.01 (57.97)
 34 Giuliano, Tiana           10 LIND-MR              1:48.65    1:49.44 SILV
                  50.18     1:49.44 (59.26)
 -- Witkin, Alexis            10 HYB-MR               1:50.10         DQ
                  46.90          DQ (53.39)
Non-Award Division
  1 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR       1:36.79    1:33.42 JO
                  44.92     1:33.42 (48.50)
  2 Flor, Erica                9 HYB-MR               1:49.81    1:51.95
                  53.82     1:51.95 (58.13)

Event 70  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:33.29  ZQ
        1:35.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Podniesinski, Peter       10 Tmsuffolk-MR         1:41.71    1:36.66 SILV
                  46.18     1:36.66 (50.48)
  2 Hesse, Niklas             10 TVSC-MR              1:37.98    1:36.89 SILV
                  46.49     1:36.89 (50.40)
  3 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR         1:39.99    1:36.97 SILV
                  46.85     1:36.97 (50.12)
  4 Dutton, Matthew           10 HAA-MR               1:38.71    1:37.31 SILV
                  48.71     1:37.31 (48.60)
  5 Buoniello, Blake          10 IA-MR                1:46.66    1:37.89 SILV
                  46.63     1:37.89 (51.26)
  6 Leary, Matthew            10 LIAC-MR              1:39.52    1:39.11 SILV
                  47.98     1:39.11 (51.13)
  7 Lyon, Craig               10 Sachem-MR            1:45.95    1:40.35 SILV
                  48.44     1:40.35 (51.91)
  8 kavitt, kevin             10 WISC-MR              1:38.31    1:40.41 SILV
                  48.27     1:40.41 (52.14)
  9 LeGuyader, Travis         10 IA-MR                1:44.78    1:40.58 SILV
                  46.48     1:40.58 (54.10)
 10 Zitelny, Edan              9 Tmsuffolk-MR         1:45.31    1:41.46 SILV
                  49.47     1:41.46 (51.99)
 11 Schneider, William        10 WISC-MR              1:46.10    1:44.27 SILV
                  48.86     1:44.27 (55.41)
 12 Wallace, Robert           10 OWA-MR               1:46.73    1:44.32 SILV
                  48.88     1:44.32 (55.44)
 13 Taddeo, Matthew            9 CSC-MR               1:41.51    1:44.34 SILV
                  48.33     1:44.34 (56.01)
 14 Broderick, Joseph          9 WISC-MR              1:44.88    1:44.48 SILV
                  51.80     1:44.48 (52.68)
 15 Johns, Nicky              10 LIAC-MR              1:42.31    1:45.09 SILV
                  49.11     1:45.09 (55.98)
 16 Coleman, Gregory          10 CSC-MR               1:47.44    1:45.15 SILV
                  51.00     1:45.15 (54.15)
 17 Darcy, Matthew             9 Sachem-MR            1:50.86    1:46.18 SILV
                  50.92     1:46.18 (55.26)
 18 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            1:49.34    1:46.63 SILV
                  50.64     1:46.63 (55.99)
 19 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR              1:46.57    1:48.56 SILV
                  52.67     1:48.56 (55.89)
Non-Award Division
  1 Parisi, Joey              10 Tmsuffolk-MR         1:43.02    1:34.15 JO
                  44.86     1:34.15 (49.29)
  2 Franz, Zachary            10 HYB-MR               1:36.19    1:35.02 JO
                  44.58     1:35.02 (50.44)
  3 McAllister, Dylan         10 IA-MR                1:39.50    1:35.59 JO
                  44.46     1:35.59 (51.13)
 -- Drennan, Patrick           9 WISC-MR              1:41.84         DQ
                  56.64        DQ (1:03.20)

Event 71  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.99  ZQ
        2:42.99  JO
        3:02.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Delyra, Alexa             14 WISC-MR              2:43.40    2:43.13 SILV
                  35.60     1:16.56 (40.96)     1:59.64 (43.08)     2:43.13 (43.49)
  2 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR              2:43.89    2:43.81 SILV
                  37.47     1:19.13 (41.66)     2:01.98 (42.85)     2:43.81 (41.83)
  3 Boltja, Chelsea           13 Tmsuffolk-MR         2:47.92    2:48.17 SILV
                  38.26     1:20.88 (42.62)     2:04.27 (43.39)     2:48.17 (43.90)
  4 Bauer, Alexandra          14 HYB-MR               2:51.69    2:48.21 SILV
                  37.54     1:20.65 (43.11)     2:04.80 (44.15)     2:48.21 (43.41)
  5 Gibson, Lauren            14 CSC-MR               2:43.54    2:48.69 SILV
                  37.39     1:21.00 (43.61)     2:05.30 (44.30)     2:48.69 (43.39)
  6 Garambone, Nina           13 TVSC-MR              2:57.20    2:49.34 SILV
                  38.19     1:20.97 (42.78)     2:06.42 (45.45)     2:49.34 (42.92)
  7 Haight, Jacqueline        14 Sachem-MR            2:51.30    2:49.41 SILV
                  38.58     1:21.66 (43.08)     2:05.91 (44.25)     2:49.41 (43.50)
  8 Goldstein, Amanda         13 HYB-MR               2:45.86    2:49.82 SILV
                  39.35     1:22.50 (43.15)     2:06.89 (44.39)     2:49.82 (42.93)
  9 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR              2:50.84    2:49.96 SILV
                  39.01     1:22.86 (43.85)     2:07.19 (44.33)     2:49.96 (42.77)
 10 Archer, Heather           13 Tmsuffolk-MR         2:48.33    2:51.40 SILV
                  38.31     1:22.89 (44.58)     2:07.39 (44.50)     2:51.40 (44.01)
 11 Borutecene, Gabrielle     13 HYB-MR               2:49.05    2:51.62 SILV
                  39.85     1:23.28 (43.43)     2:07.08 (43.80)     2:51.62 (44.54)
 12 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR              2:55.93    2:51.76 SILV
                  39.48     1:23.34 (43.86)     2:07.91 (44.57)     2:51.76 (43.85)
 13 Weaver, Joan              13 IA-MR                2:56.05    2:55.68 SILV
                  10.40   1:25.61 (1:15.21)     2:10.57 (44.96)     2:55.68 (45.11)
 14 Bruder, Kristi            13 IA-MR                2:52.73    2:57.82 SILV
                  39.47     1:24.76 (45.29)     2:11.50 (46.74)     2:57.82 (46.32)
 15 Veccia, Jackie            13 North Shore-MR       2:58.40    2:58.03 SILV
                  40.29     1:25.87 (45.58)     2:12.29 (46.42)     2:58.03 (45.74)
 16 Nugent, Krista            14 CSC-MR               2:59.95    2:58.37 SILV
                  39.78     1:25.27 (45.49)     2:12.75 (47.48)     2:58.37 (45.62)
 17 Jennings, Erica           14 Tmsuffolk-MR         2:55.52    2:59.38 SILV
                  40.69     1:25.91 (45.22)     2:12.87 (46.96)     2:59.38 (46.51)
 18 Yoo, Monica               14 TVSC-MR              2:57.05    3:00.10 SILV
                  11.30   1:25.66 (1:14.36)     2:12.07 (46.41)     3:00.10 (48.03)
 19 Perrone, Victoria         14 North Shore-MR       3:00.38    3:01.12 SILV
                  40.99     1:27.41 (46.42)     2:15.61 (48.20)     3:01.12 (45.51)
 20 Beach, Laura              14 HYB-MR               2:55.13    3:01.28 SILV
                  41.18     1:27.69 (46.51)     2:14.66 (46.97)     3:01.28 (46.62)
 21 Ouzounian, Christine      14 TVSC-MR              3:00.19    3:01.31 SILV
                  41.45     1:27.08 (45.63)     2:13.73 (46.65)     3:01.31 (47.58)
 22 Sigaty, Samantha          14 North Shore-MR       3:01.26    3:01.45 SILV
                  41.80     1:27.84 (46.04)     2:14.93 (47.09)     3:01.45 (46.52)
 23 Luqman, Kyle              13 IA-MR                2:59.95    3:01.83 SILV
                  40.53     1:27.44 (46.91)     2:15.41 (47.97)     3:01.83 (46.42)
 24 Kiernan, Amanda           14 IA-MR                2:59.57    3:02.69 SILV
                  40.38     1:26.45 (46.07)     2:14.68 (48.23)     3:02.69 (48.01)
Non-Award Division
  1 Anderer, Stephanie        13 HAA-MR               2:43.47    2:39.99 ZQ
                  36.36     1:16.89 (40.53)     1:58.49 (41.60)     2:39.99 (41.50)
  2 Marlow, Danielle          13 Tmsuffolk-MR         2:59.37    3:03.23
                  40.98     1:28.10 (47.12)     2:16.77 (48.67)     3:03.23 (46.46)
  3 LeGuyader, Sydney         14 IA-MR                2:56.75    3:03.57
                  41.87     1:28.92 (47.05)     2:16.51 (47.59)     3:03.57 (47.06)
  4 Matthes, Olivia           14 WISC-MR              2:57.59    3:03.84
                  40.59     1:27.84 (47.25)     2:16.57 (48.73)     3:03.84 (47.27)
  5 Moore, Erin               14 CSC-MR               2:58.87    3:04.83
                  41.47     1:28.49 (47.02)     2:17.38 (48.89)     3:04.83 (47.45)
  6 Rivera, Celine            13 TVSC-MR              3:01.77    3:04.95
                  42.04     1:29.54 (47.50)     2:19.30 (49.76)     3:04.95 (45.65)

Event 72  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:38.79  ZQ
        2:42.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Zhang, Ross               14 TVSC-MR              2:46.22    2:43.18 SILV
                  37.73     1:20.23 (42.50)     2:01.45 (41.22)     2:43.18 (41.73)
  2 Hirsch, Taylor            14 HAA-MR               2:59.93    2:43.20 SILV
                  10.94   1:18.44 (1:07.50)     2:01.08 (42.64)     2:43.20 (42.12)
  3 Logigian, Tyler           14 HYB-MR               2:47.18    2:43.71 SILV
                  37.36     1:18.88 (41.52)     2:01.29 (42.41)     2:43.71 (42.42)
  4 Deignan, Billy            13 LIAC-MR              2:54.59    2:45.48 SILV
                  36.68     1:18.25 (41.57)     2:01.90 (43.65)     2:45.48 (43.58)
  5 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         2:54.63    2:47.39 SILV
                  37.74     1:20.89 (43.15)     2:04.40 (43.51)     2:47.39 (42.99)
  6 Orsini, Michael           13 HAA-MR               2:53.35    2:48.45 SILV
                  37.56     1:21.27 (43.71)     2:06.04 (44.77)     2:48.45 (42.41)
  7 Coleman, Zachary          13 CSC-MR               2:52.23    2:48.49 SILV
                  38.07     1:20.70 (42.63)     2:05.30 (44.60)     2:48.49 (43.19)
  8 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              2:45.65    2:49.69 SILV
                  38.94     1:21.86 (42.92)     2:06.74 (44.88)     2:49.69 (42.95)
  9 Yu, Wayne                 14 TVSC-MR              2:55.24    2:50.01 SILV
                  37.07     1:18.84 (41.77)     2:03.67 (44.83)     2:50.01 (46.34)
 10 Coombs, Robert            14 HAA-MR               2:51.51    2:50.40 SILV
                  39.24     1:23.11 (43.87)     2:07.80 (44.69)     2:50.40 (42.60)
 11 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               2:53.65    2:50.65 SILV
                  39.11     1:22.63 (43.52)     2:07.02 (44.39)     2:50.65 (43.63)
 12 Lee, Eric                 13 OWA-MR               2:52.82    2:52.38 SILV
                  38.10     1:21.58 (43.48)     2:06.39 (44.81)     2:52.38 (45.99)
 13 Garcia, Kevin             14 IA-MR                2:47.91    2:53.11 SILV
                  38.30     1:21.96 (43.66)     2:06.99 (45.03)     2:53.11 (46.12)
 14 Hallinan, James           13 IA-MR                2:54.32    2:53.21 SILV
                  38.14     1:21.00 (42.86)     2:06.10 (45.10)     2:53.21 (47.11)
 15 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               2:55.22    2:53.52 SILV
                  38.04     1:21.87 (43.83)     2:06.68 (44.81)     2:53.52 (46.84)
 16 King, Brendan             14 IA-MR                2:58.59    2:55.02 SILV
                  38.23     1:22.27 (44.04)     2:09.25 (46.98)     2:55.02 (45.77)
 17 Lettieri, Nicholas        14 CSC-MR               2:50.44    2:55.10 SILV
                  38.52     1:23.25 (44.73)     2:08.79 (45.54)     2:55.10 (46.31)
 18 Ellis, Steven             13 HAA-MR               2:51.02    2:57.60 SILV
                  39.65     1:25.19 (45.54)     2:11.83 (46.64)     2:57.60 (45.77)
Non-Award Division
  1 White, Timothy            14 HYB-MR               2:45.95    2:42.69 JO
                  35.67     1:16.42 (40.75)     1:58.90 (42.48)     2:42.69 (43.79)

Event 73  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:21.99  ZQ
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Corso, Kimberly           10 LIND-MR              1:34.00    1:33.83 SILV
                  42.28     1:33.83 (51.55)
  2 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR              1:36.04    1:33.98 SILV
                  40.55     1:33.98 (53.43)
  3 DuPre, Pamela             10 CSC-MR               1:38.83    1:36.57 SILV
                  45.19     1:36.57 (51.38)
  4 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               1:39.65    1:38.07 SILV
                  46.00     1:38.07 (52.07)
 -- Henry, Olivia             10 OWA-MR               1:34.55         DQ
                  42.59          DQ (49.14)
Non-Award Division
  1 Moody, Bridget            10 LIAC-MR              1:38.22    1:25.69 JO
                  39.58     1:25.69 (46.11)
 -- Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR       1:40.94        DFS

Event 74  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.69  ZQ
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Leary, Matthew            10 LIAC-MR              1:34.36    1:32.46 SILV
                  43.54     1:32.46 (48.92)
  2 Konarski, Kevin            9 LIND-MR              1:35.88    1:34.38 SILV
                  44.00     1:34.38 (50.38)
Non-Award Division
  1 Kelkar, Ashwin            10 OWA-MR               1:32.40    1:26.03 ZQ
                  39.20     1:26.03 (46.83)
  2 Murphy, Robert            10 CSC-MR               1:40.45    1:29.42 JO
                  38.83     1:29.42 (50.59)

Event 75  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:25.79  ZQ
        2:30.99  JO
        2:42.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Cremer, Kylie             14 IA-MR                2:33.76    2:34.00 SILV
                  32.91     1:10.82 (37.91)     1:52.02 (41.20)     2:34.00 (41.98)
  2 Fountain, Michelle        14 IA-MR                2:40.46    2:35.10 SILV
                  32.46     1:10.15 (37.69)     1:51.56 (41.41)     2:35.10 (43.54)
  3 Citron, Ashley            14 TVSC-MR              2:36.84    2:35.26 SILV
                  33.32     1:12.06 (38.74)     1:52.94 (40.88)     2:35.26 (42.32)
  4 Plaschka, Jade            14 HAA-MR               2:38.15    2:41.34 SILV
                  34.15     1:15.50 (41.35)     1:58.11 (42.61)     2:41.34 (43.23)
Non-Award Division
  1 Moore, Erin               14 CSC-MR               2:41.51    2:43.00
                  34.13     1:15.61 (41.48)     1:59.63 (44.02)     2:43.00 (43.37)

Event 76  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:27.69  ZQ
        2:29.99  JO
        2:38.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Schwab, Taylor            14 North Shore-MR       2:31.33    2:31.40 SILV
                  31.74     1:09.27 (37.53)     1:50.96 (41.69)     2:31.40 (40.44)
Non-Award Division
  1 Capobianco, Jeffrey       14 TVSC-MR              2:31.81    2:27.43 ZQ
                  31.89     1:11.06 (39.17)     1:51.20 (40.14)     2:27.43 (36.23)
  2 Staszewski, Alec          14 OWA-MR               2:30.24    2:28.17 JO
                  11.84     1:08.77 (56.93)     1:48.04 (39.27)     2:28.17 (40.13)
  3 Trinidad, Dustin          13 OWA-MR               2:36.26    2:42.24
                  34.43     1:14.89 (40.46)     1:57.99 (43.10)     2:42.24 (44.25)

Event 77  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.99  ZQ
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Donnelly, Alexandra       10 North Shore-MR       1:23.56    1:21.65 SILV
                  37.44     1:21.65 (44.21)
  2 Corso, Kimberly           10 LIND-MR              1:21.42    1:22.76 SILV
                  39.86     1:22.76 (42.90)
  3 Henry, Olivia             10 OWA-MR               1:22.02    1:22.91 SILV
                  38.60     1:22.91 (44.31)
  4 Dieterich, Sara           10 CSC-MR               1:26.03    1:24.34 SILV
                  37.23     1:24.34 (47.11)
  5 Flaherty, Kimberly        10 HYB-MR               1:23.93    1:24.89 SILV
                  40.25     1:24.89 (44.64)
  6 Barry, Amanda              9 WISC-MR              1:26.53    1:25.60 SILV
                  40.49     1:25.60 (45.11)
  7 Catano, Tiffany            8 IA-MR                1:26.63    1:26.03 SILV
                  40.96     1:26.03 (45.07)
  8 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR              1:28.85    1:26.46 SILV
                  40.92     1:26.46 (45.54)
  9 Ingram, Alaina            10 IA-MR                1:27.61    1:26.53 SILV
                  41.39     1:26.53 (45.14)
 10 Black, Maleah              9 HYB-MR               1:29.18    1:26.74 SILV
                  41.87     1:26.74 (44.87)
 11 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR       1:28.53    1:26.76 SILV
                  43.30     1:26.76 (43.46)
 12 Witkin, Alexis            10 HYB-MR               1:25.25    1:27.08 SILV
                  41.15     1:27.08 (45.93)
 13 Enoksen, Tory             10 CSC-MR               1:29.60    1:27.50 SILV
                  40.99     1:27.50 (46.51)
 14 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR              1:28.07    1:27.59 SILV
                  42.15     1:27.59 (45.44)
 15 DuPre, Pamela             10 CSC-MR               1:29.78    1:27.91 SILV
                  39.97     1:27.91 (47.94)
 16 Woodhead, Sandi            9 North Shore-MR       1:30.44    1:28.50 SILV
                  41.76     1:28.50 (46.74)
 17 McCloud, Megan            10 LIND-MR              1:30.93    1:28.73 SILV
                  42.03     1:28.73 (46.70)
 18 Hutzler, Alexandra         8 TVSC-MR              1:28.73    1:28.99 SILV
                  41.92     1:28.99 (47.07)
 19 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR              1:27.52    1:29.14 SILV
                  43.19     1:29.14 (45.95)
 20 Greco, Emily              10 WISC-MR              1:28.53    1:29.15 SILV
                  40.70     1:29.15 (48.45)
 21 Stamatos, Maria            9 HYB-MR               1:30.50    1:29.85 SILV
                  41.19     1:29.85 (48.66)
 22 Tierney, Emily            10 OWA-MR               1:29.63    1:30.07 SILV
                  42.55     1:30.07 (47.52)
 23 Sandor, Hanna             10 IA-MR                1:27.41    1:31.53 SILV
                  45.43     1:31.53 (46.10)
Non-Award Division
  1 Coccaro, Claudia          10 TVSC-MR              1:25.38    1:18.06 ZQ
                  37.00     1:18.06 (41.06)
  2 Hetzer, Nicole             9 CSC-MR               1:24.86    1:20.52 JO
                  39.89     1:20.52 (40.63)
  3 Buckley, Taylor           10 Sachem-MR            1:22.52    1:20.90 JO
                  38.40     1:20.90 (42.50)
  4 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               1:27.39    1:31.72
                  41.22     1:31.72 (50.50)
  5 Morency, Erin             10 HYB-MR               1:30.89    1:31.95
                  42.85     1:31.95 (49.10)
  6 Giuliano, Tiana           10 LIND-MR              1:30.05    1:32.56
                  40.72     1:32.56 (51.84)

Event 78  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:20.89  ZQ
        1:22.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Kelkar, Ashwin            10 OWA-MR               1:26.36    1:23.09 SILV
                  38.24     1:23.09 (44.85)
  2 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR         1:24.90    1:23.12 SILV
                  37.70     1:23.12 (45.42)
  3 LeGuyader, Travis         10 IA-MR                1:28.46    1:23.34 SILV
                  37.90     1:23.34 (45.44)
  4 McAllister, Dylan         10 IA-MR                1:25.11    1:24.43 SILV
                  38.54     1:24.43 (45.89)
  5 Harasym, James            10 TVSC-MR              1:26.24    1:24.85 SILV
                  39.84     1:24.85 (45.01)
  6 Leary, Matthew            10 LIAC-MR              1:28.48    1:25.10 SILV
                  39.95     1:25.10 (45.15)
  7 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR              1:26.89    1:26.11 SILV
                  39.95     1:26.11 (46.16)
  8 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            1:30.95    1:27.63 SILV
                  40.06     1:27.63 (47.57)
  9 Soroka, Stanley           10 LIAC-MR              1:28.92    1:28.24 SILV
                  42.51     1:28.24 (45.73)
 10 Rosa, Jack                 8 IA-MR                1:31.23    1:31.05 SILV
                  42.28     1:31.05 (48.77)
 11 Franz, Zachary            10 HYB-MR               1:28.68    1:31.08 SILV
                  45.43     1:31.08 (45.65)
 12 Coleman, Gregory          10 CSC-MR               1:29.64    1:31.30 SILV
                  43.44     1:31.30 (47.86)
Non-Award Division
  1 Podniesinski, Peter       10 Tmsuffolk-MR         1:28.32    1:21.22 JO
                  38.97     1:21.22 (42.25)
  2 Johns, Nicky              10 LIAC-MR              1:30.79    1:33.45
                  44.94     1:33.45 (48.51)
  3 Gecewicz, Matthew         10 LIND-MR              1:29.39    1:34.16
                  44.41     1:34.16 (49.75)
  4 Hausmann, Matthew         10 WISC-MR              1:30.71    1:34.34
                  42.14     1:34.34 (52.20)

Event 79  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:30.39  ZQ
        2:35.99  JO
        2:55.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Dieterich, Sara           10 CSC-MR               2:44.11    2:40.64 SILV
                  36.16     1:17.17 (41.01)     2:00.19 (43.02)     2:40.64 (40.45)
  2 Gibbons, Nicolette        10 HYB-MR               2:50.92    2:43.55 SILV
                  38.05     1:20.53 (42.48)     2:02.96 (42.43)     2:43.55 (40.59)
  3 Marmo, Marisa              9 CSC-MR               2:51.47    2:49.04 SILV
                  37.59     1:19.92 (42.33)     2:03.83 (43.91)     2:49.04 (45.21)
  4 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR              2:43.00    2:49.43 SILV
                  37.87     1:20.03 (42.16)     2:04.25 (44.22)     2:49.43 (45.18)
Non-Award Division
  1 Coccaro, Claudia          10 TVSC-MR              2:36.61    2:29.57 ZQ
                  34.65     1:12.93 (38.28)     1:52.36 (39.43)     2:29.57 (37.21)
  2 Hetzer, Nicole             9 CSC-MR               2:36.16    2:31.68 JO
                  34.83     1:14.26 (39.43)     1:54.98 (40.72)     2:31.68 (36.70)
  3 Donnelly, Alexandra       10 North Shore-MR       2:37.04    2:32.15 JO
                  34.45     1:13.96 (39.51)     1:54.81 (40.85)     2:32.15 (37.34)

Event 80  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:31.89  ZQ
        2:39.99  JO
        2:55.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Coleman, Gregory          10 CSC-MR               2:41.53    2:43.36 SILV
                  37.08     1:18.93 (41.85)     2:02.01 (43.08)     2:43.36 (41.35)
  2 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR         2:46.20    2:43.90 SILV
                  37.06     1:18.97 (41.91)     2:02.37 (43.40)     2:43.90 (41.53)
  3 Kim, Sean                  9 LIAC-MR              2:50.29    2:44.11 SILV
                  37.62   2:04.23 (1:26.61)     2:44.11 (39.88)
  4 Clark, Ryan               10 TVSC-MR              2:55.38    2:46.39 SILV
                  36.15   2:03.83 (1:27.68)     2:46.39 (42.56)
Non-Award Division
  1 Harasym, James            10 TVSC-MR              2:44.77    2:38.59 JO
                  36.08     1:16.79 (40.71)     1:58.47 (41.68)     2:38.59 (40.12)

Event 81  Girls 11-12 200 Yard Butterfly

Event 82  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.99  ZQ
        2:39.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dowling, Jake             12 TVSC-MR              2:58.49    2:19.89 ZQ
                  31.66     1:07.24 (35.58)     1:43.47 (36.23)     2:19.89 (36.42)
  2 Heinemann, Erik           12 LIAC-MR              2:40.04    2:28.27 ZQ
                  32.19     1:09.78 (37.59)     1:48.82 (39.04)     2:28.27 (39.45)

Event 83  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.89  ZQ
        1:02.29  JO
        1:11.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Johns, Maggie             12 LIAC-MR              1:03.94    1:03.53 SILV
                  30.09     1:03.53 (33.44)
  2 Sabatini, Nina            12 OWA-MR               1:07.99    1:03.82 SILV
                  30.63     1:03.82 (33.19)
  3 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR               1:04.01    1:04.10 SILV
                  30.55     1:04.10 (33.55)
  4 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR              1:05.05    1:04.36 SILV
                  31.61     1:04.36 (32.75)
  5 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR               1:04.57    1:04.42 SILV
                  30.75     1:04.42 (33.67)
  6 Coombs, Laurisa           12 TVSC-MR              1:03.63    1:04.43 SILV
                  30.49     1:04.43 (33.94)
  7 Norman, Samantha          11 Tmsuffolk-MR         1:06.50    1:04.44 SILV
                  30.78     1:04.44 (33.66)
  8 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              1:05.47    1:04.77 SILV
                  30.81     1:04.77 (33.96)
  9 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR       1:04.93    1:04.86 SILV
                  30.77     1:04.86 (34.09)
 10 Krause, Morgan            11 HYB-MR               1:06.72    1:05.09 SILV
                  31.35     1:05.09 (33.74)
 11 Riley, Brianna            12 WISC-MR              1:06.05    1:05.21 SILV
                  31.66     1:05.21 (33.55)
 12 Pujals, Michaela          11 HYB-MR               1:06.43    1:05.24 SILV
                  30.71     1:05.24 (34.53)
 13 Torre, Melissa            11 LIAC-MR              1:05.33    1:05.26 SILV
                  31.38     1:05.26 (33.88)
 14 Bassi, Julia              12 TVSC-MR              1:06.48    1:05.27 SILV
                  31.55     1:05.27 (33.72)
 14 Muller, Kristin           11 TVSC-MR              1:05.76    1:05.27 SILV
                  31.37     1:05.27 (33.90)
 14 VanWart, Alexis           12 HAA-MR               1:06.11    1:05.27 SILV
                  31.13     1:05.27 (34.14)
 17 Narus, Jessica            11 North Shore-MR       1:06.91    1:05.37 SILV
                  31.41     1:05.37 (33.96)
 18 Acompora, Alyssa          11 LIND-MR              1:06.82    1:05.52 SILV
                  31.60     1:05.52 (33.92)
 19 Bader, Jordan             12 LIAC-MR              1:07.43    1:05.84 SILV
                  31.30     1:05.84 (34.54)
 20 Vertullo, Christine       12 IA-MR                1:07.43    1:05.88 SILV
                  31.69     1:05.88 (34.19)
 21 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR       1:08.72    1:06.07 SILV
                  32.35     1:06.07 (33.72)
 22 Hopkins, Caitlyn          12 Sachem-MR            1:07.49    1:06.37 SILV
                  31.96     1:06.37 (34.41)
 23 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR       1:08.16    1:06.70 SILV
                  31.56     1:06.70 (35.14)
 24 Macedonio, Kaitlyn        12 LIAC-MR              1:09.29    1:06.74 SILV
                  32.53     1:06.74 (34.21)
 25 Lee, Grace                12 North Shore-MR       1:07.26    1:06.79 SILV
                  31.43     1:06.79 (35.36)
 26 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR       1:06.29    1:06.85 SILV
                  32.31     1:06.85 (34.54)
 27 Ryan, Katie               11 HYB-MR               1:08.13    1:07.43 SILV
                  32.13     1:07.43 (35.30)
 28 Waring, Megan             11 HYB-MR               1:07.26    1:07.63 SILV
                  32.03     1:07.63 (35.60)
 29 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR               1:07.18    1:07.67 SILV
                  31.91     1:07.67 (35.76)
 30 Verdi, Kristen            12 North Shore-MR       1:07.28    1:08.04 SILV
                  32.30     1:08.04 (35.74)
 31 Getz, Katherine           12 HYB-MR               1:09.68    1:08.48 SILV
                  33.25     1:08.48 (35.23)
 32 English, Julia            11 WISC-MR              1:08.24    1:08.53 SILV
                  32.22     1:08.53 (36.31)
 33 Holler, Jillian           12 TVSC-MR              1:09.63    1:08.81 SILV
                  33.24     1:08.81 (35.57)
 34 Harvey, Diana             11 HYB-MR               1:08.10    1:08.85 SILV
                  32.70     1:08.85 (36.15)
 35 Boccio, Marissa           12 Farmingdale-MR       1:08.66    1:08.97 SILV
                  12.55     1:08.97 (56.42)
 36 Hansen, Kaitlyn           12 IA-MR                1:10.45    1:08.98 SILV
                  33.18     1:08.98 (35.80)
 37 Hesse, Samantha           12 TVSC-MR              1:09.98    1:09.02 SILV
                  33.60     1:09.02 (35.42)
 38 Baraban, Allyson          11 Tmsuffolk-MR         1:10.87    1:09.37 SILV
                  33.30     1:09.37 (36.07)
 39 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR              1:08.80    1:09.45 SILV
                  32.88     1:09.45 (36.57)
 40 Brown, Rebecca            11 HYB-MR               1:09.24    1:10.17 SILV
 41 Walsh, Taylor             11 HYB-MR               1:09.82    1:10.20 SILV
                  33.21     1:10.20 (36.99)
 42 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:08.95    1:10.31 SILV
                  32.60     1:10.31 (37.71)
 43 Koch, Carolyn             11 LIND-MR              1:10.48    1:10.59 SILV
                  35.01     1:10.59 (35.58)
 44 Tan, Emily                11 LIAC-MR              1:09.24    1:10.67 SILV
                  33.79     1:10.67 (36.88)
Non-Award Division
  1 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              1:02.44    1:00.78 JO
                  29.25     1:00.78 (31.53)
  2 Robinson, Erica           12 TVSC-MR              1:11.25    1:11.82
                  34.41     1:11.82 (37.41)

Event 84  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.69  ZQ
        1:02.69  JO
        1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Walker, Elijah            12 LIAC-MR              1:06.31    1:02.91 SILV
                  30.72     1:02.91 (32.19)
  2 Sheridan, James           12 LIAC-MR              1:04.97    1:03.20 SILV
                  30.18     1:03.20 (33.02)
  3 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR         1:05.07    1:03.33 SILV
                  30.41     1:03.33 (32.92)
  4 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR     1:05.55    1:03.47 SILV
                  30.72     1:03.47 (32.75)
  5 Arana, Oscar              12 LIAC-MR              1:05.38    1:03.66 SILV
                  31.54     1:03.66 (32.12)
  6 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR       1:04.38    1:03.67 SILV
                  30.54     1:03.67 (33.13)
  7 Lee, Andy                 11 OWA-MR               1:08.98    1:03.70 SILV
                  29.65     1:03.70 (34.05)
  8 Jiran, Monte              12 Ts-Unattached-MR     1:05.05    1:04.20 SILV
                  30.90     1:04.20 (33.30)
  9 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR     1:10.93    1:05.25 SILV
                  30.42     1:05.25 (34.83)
 10 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR              1:08.65    1:05.80 SILV
                  31.74     1:05.80 (34.06)
 11 Brandt, Stephan           12 Sachem-MR            1:07.69    1:06.32 SILV
                  31.68     1:06.32 (34.64)
 12 Makowski, John            12 Tmsuffolk-MR         1:07.92    1:06.36 SILV
                  31.62     1:06.36 (34.74)
 13 Na, Joseph                11 LIAC-MR              1:09.23    1:06.68 SILV
                  31.42     1:06.68 (35.26)
 14 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               1:06.30    1:06.69 SILV
                  31.89     1:06.69 (34.80)
 15 Fountain, Greg            11 IA-MR                1:07.49    1:06.92 SILV
                  31.19     1:06.92 (35.73)
 16 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR         1:07.91    1:07.24 SILV
                  32.77     1:07.24 (34.47)
 17 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR               1:07.90    1:07.85 SILV
                  32.69     1:07.85 (35.16)
 18 Shariff, Bob              12 LIAC-MR              1:11.28    1:08.09 SILV
                  32.98     1:08.09 (35.11)
 19 DeBenedicts, Keith        12 Sachem-MR            1:10.26    1:08.36 SILV
                  32.88     1:08.36 (35.48)
 20 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR         1:05.67    1:08.37 SILV
                  32.13     1:08.37 (36.24)
 21 Drago, Adam               12 IA-MR                1:10.12    1:09.00 SILV
                  33.02     1:09.00 (35.98)
 22 Konarski, Karol           12 LIND-MR              1:11.27    1:09.29 SILV
                  32.51     1:09.29 (36.78)
 23 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR               1:09.97    1:09.42 SILV
                  32.47     1:09.42 (36.95)
 24 Coraor, Everett           12 HYB-MR               1:09.96    1:09.77 SILV
                  33.06     1:09.77 (36.71)
 25 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR            1:09.33    1:09.90 SILV
                  33.02     1:09.90 (36.88)
 26 Matthes, Collin           12 WISC-MR              1:09.64    1:10.09 SILV
                  33.39     1:10.09 (36.70)
 27 Johnson, Kyle             12 LIAC-MR              1:11.47    1:10.42 SILV
                  33.37     1:10.42 (37.05)
 28 McCort, Gregory           12 North Shore-MR       1:09.92    1:10.75 SILV
                  32.46     1:10.75 (38.29)
 29 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR              1:10.61    1:11.31 SILV
                  34.10     1:11.31 (37.21)
Non-Award Division
  1 Spierer, Josh             12 IA-MR                1:04.08    1:02.35 JO
                  30.06     1:02.35 (32.29)
  2 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR              1:03.83    1:02.51 JO
                  29.35     1:02.51 (33.16)
  3 Trinidad, Darren          12 OWA-MR               1:11.33    1:13.09
                  34.67     1:13.09 (38.42)
  4 Zhu, Joseph               12 TVSC-MR              1:11.37    1:13.26
                  33.97     1:13.26 (39.29)
  5 Maldonado, Eric           12 North Shore-MR       1:08.12    1:14.89
                  34.87     1:14.89 (40.02)
  6 melin, paul               12 WISC-MR              1:11.30    1:16.57
                  33.85     1:16.57 (42.72)

Event 85  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.59  ZQ
          58.19  JO
        1:03.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Evans, Kathleen           17 Tmsuffolk-MR           58.43      58.91 SILV
                  28.28       58.91 (30.63)
  2 Wiles, Hannah             15 IA-MR                  59.07      59.04 SILV
                  28.63       59.04 (30.41)
  3 Dowd, Caitlin             15 TVSC-MR                59.34      59.29 SILV
                  28.60       59.29 (30.69)
  4 Burns, Jayme              16 Tmsuffolk-MR           58.84      59.32 SILV
                  28.56       59.32 (30.76)
  4 Fuchs, Lauren             18 TVSC-MR              1:00.08      59.32 SILV
                  28.47       59.32 (30.85)
  6 Ahn, Suejin               15 North Shore-MR         58.27      59.43 SILV
                  28.73       59.43 (30.70)
  7 Ryan, Meg                 15 Tmsuffolk-MR           58.66      59.47 SILV
                  28.37       59.47 (31.10)
  8 Kovacs, Laura             15 Tmsuffolk-MR           59.02      59.50 SILV
                  28.68       59.50 (30.82)
  9 LI, Qing                  15 TVSC-MR              1:00.77      59.55 SILV
                  28.77       59.55 (30.78)
 10 Tisch, Meredith           17 TVSC-MR                59.42      59.73 SILV
                  28.31       59.73 (31.42)
 11 Yanoti, Eileen            16 IA-MR                1:01.72    1:00.61 SILV
                  29.12     1:00.61 (31.49)
 12 Milano, Lisa              15 WISC-MR              1:00.23    1:00.74 SILV
                  28.89     1:00.74 (31.85)
 13 Nocera, Melissa           17 North Shore-MR         59.44    1:00.91 SILV
                  29.06     1:00.91 (31.85)
 14 Bertoncini, Dana          16 WISC-MR                58.85    1:01.33 SILV
                  29.27     1:01.33 (32.06)
 15 Squillante, Jillian       15 IA-MR                1:00.81    1:01.38 SILV
                  29.25     1:01.38 (32.13)
 16 Sciacca, Krysten          16 Tmsuffolk-MR         1:01.55    1:01.68 SILV
                  29.61     1:01.68 (32.07)
 17 Pujals, Leiya             16 HYB-MR                 59.79    1:01.70 SILV
                  29.44     1:01.70 (32.26)
 18 Whalen, Kerri             17 WISC-MR              1:02.69    1:01.88 SILV
                  29.44     1:01.88 (32.44)
 19 Manton, Katelynn          17 Farmingdale-MR       1:01.48    1:01.95 SILV
                  29.30     1:01.95 (32.65)
 20 Monaco, Kellie            17 CSC-MR               1:01.79    1:01.98 SILV
                  29.60     1:01.98 (32.38)
 21 Pelle, Allison            15 WISC-MR              1:01.60    1:01.99 SILV
                  30.23     1:01.99 (31.76)
 22 Rosenbrock, Katie         15 HAA-MR               1:01.31    1:02.31 SILV
                  29.74     1:02.31 (32.57)
 23 Jurukovska, Jana          15 North Shore-MR       1:02.24    1:02.52 SILV
                  29.69     1:02.52 (32.83)
 24 Lorber, Kim               17 North Shore-MR       1:02.79    1:02.56 SILV
                  29.70     1:02.56 (32.86)
 25 Stafford, Lindsey         16 LIAC-MR              1:01.68    1:02.71 SILV
                  30.33     1:02.71 (32.38)
 26 Kelly, Taylor             16 TVSC-MR              1:01.91    1:02.72 SILV
                  30.20     1:02.72 (32.52)
 27 Gorospe, Stephanie        15 IA-MR                1:02.58    1:02.82 SILV
                  29.90     1:02.82 (32.92)
 28 Adams, Kelsey             15 HYB-MR               1:01.37    1:02.97 SILV
                  30.27     1:02.97 (32.70)
 29 Krause, Colleen           16 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:03.39 SILV
                  30.49     1:03.39 (32.90)
Non-Award Division
  1 Raitz, Kaitlyn            15 CSC-MR               1:01.72    1:03.67
                  30.36     1:03.67 (33.31)
  2 Schreibman, Marnina       15 HYB-MR               1:03.20    1:04.32
                  30.92     1:04.32 (33.40)
  3 Solomianko, Marta         15 OWA-MR               1:02.79    1:04.42
                  30.92     1:04.42 (33.50)
  4 Toor, Catherine           15 HYB-MR               1:03.35    1:05.58
                  31.06     1:05.58 (34.52)
  5 Rosato, Julianna          15 CSC-MR               1:03.10    1:05.71
                  31.27     1:05.71 (34.44)
  6 Geller, Hallie            15 Tmsuffolk-MR         1:03.24    1:05.91
                  31.57     1:05.91 (34.34)
  7 Brennan, Callie           17 TVSC-MR              1:02.73    1:06.52
                  31.64     1:06.52 (34.88)
  8 Lawson, Elena             16 CSC-MR               1:03.10    1:07.00
                  31.06     1:07.00 (35.94)
  9 Brekne, Kristen           17 TVSC-MR              1:00.90    1:08.25
                  31.65     1:08.25 (36.60)
 -- Costello, MaryGrace       17 LIAC-MR              1:01.67        DFS

Event 86  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.39  ZQ
          52.59  JO
          57.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Mortazavi, David          17 Sachem-MR              52.97      52.92 SILV
                  25.41       52.92 (27.51)
  2 Kempton, Thomas           16 LIAC-MR                55.50      54.16 SILV
                  26.06       54.16 (28.10)
  3 Goodrich, Robert          17 Tmsuffolk-MR           54.33      54.83 SILV
                  26.21       54.83 (28.62)
  4 Clay, Stephen             15 Sachem-MR              54.20      54.87 SILV
                  26.03       54.87 (28.84)
  5 Outcault, Andrew          15 HAA-MR                 55.45      55.39 SILV
                  26.99       55.39 (28.40)
  6 Garambone, Douglas        17 TVSC-MR                55.30      55.50 SILV
                  26.43       55.50 (29.07)
  7 Musso, Andrew             15 Tmsuffolk-MR           54.70      55.65 SILV
                  26.59       55.65 (29.06)
  8 Thorp, Matthew            15 Sachem-MR              56.31      55.94 SILV
                  26.99       55.94 (28.95)
  9 TerBush, Ryan             15 HAA-MR                 56.93      56.50 SILV
                  27.04       56.50 (29.46)
 10 Jennings, Ryan            16 Tmsuffolk-MR           56.71      56.89 SILV
                  27.19       56.89 (29.70)
 11 Colon, Joseph             15 OWA-MR                 56.97      57.05 SILV
                  27.15       57.05 (29.90)
 12 Master, Deep              16 LIAC-MR                57.40      57.09 SILV
                  27.52       57.09 (29.57)
 13 Malik, Kamil              16 LIND-MR                54.20      57.42 SILV
                  25.88       57.42 (31.54)
Non-Award Division
  1 Link, Stephen             16 Sachem-MR              57.03      52.42 JO
                  24.60       52.42 (27.82)
  2 Outcault, Ryan            15 HAA-MR                 55.42      57.64
                  27.77       57.64 (29.87)

Event 87  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.49  ZQ
          33.59  JO
          39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR                 34.13      33.63 SILV
  2 Brown, Rebecca            11 HYB-MR                 34.73      34.14 SILV
  3 Muller, Kristin           11 TVSC-MR                37.33      34.17 SILV
  4 Vertullo, Christine       12 IA-MR                  34.71      34.21 SILV
  5 Coombs, Laurisa           12 TVSC-MR                34.34      34.39 SILV
  6 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR                37.32      34.61 SILV
  7 Pujals, Michaela          11 HYB-MR                 35.92      34.63 SILV
  8 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR                 35.59      34.80 SILV
  9 Macedonio, Kaitlyn        12 LIAC-MR                35.12      34.99 SILV
 10 Krause, Morgan            11 HYB-MR                 38.46      35.10 SILV
 11 Johns, Maggie             12 LIAC-MR                34.08      35.29 SILV
 12 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR         35.55      35.44 SILV
 13 Hansen, Kaitlyn           12 IA-MR                  36.04      35.54 SILV
 14 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR                36.76      35.71 SILV
 15 Baraban, Allyson          11 Tmsuffolk-MR           37.52      35.96 SILV
 16 Acompora, Alyssa          11 LIND-MR                35.59      36.04 SILV
 17 Heinsohn, Alyssa          11 LIND-MR                35.57      36.06 SILV
 18 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR         36.05      36.13 SILV
 19 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR         37.45      36.36 SILV
 20 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR                35.69      36.40 SILV
 21 Bassi, Julia              12 TVSC-MR                36.15      36.53 SILV
 22 Getz, Katherine           12 HYB-MR                 36.89      36.58 SILV
 23 Sabatini, Nina            12 OWA-MR                 37.59      36.61 SILV
 24 Riley, Brianna            12 WISC-MR                35.73      36.68 SILV
 25 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                38.24      36.70 SILV
 26 Mazza, Samantha           12 North Shore-MR         37.68      36.94 SILV
 26 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR         37.03      36.94 SILV
 28 Waring, Megan             11 HYB-MR                 35.92      37.06 SILV
 29 VanWart, Alexis           12 HAA-MR                 36.93      37.17 SILV
 30 Black, Gabrielle          11 HYB-MR                 38.26      37.21 SILV
 31 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR                37.47      37.33 SILV
 32 Holler, Jillian           12 TVSC-MR                38.84      37.79 SILV
 33 Ryan, Katie               11 HYB-MR                 36.78      37.82 SILV
 34 Chun, Joyce               12 Tmsuffolk-MR           37.56      37.94 SILV
 35 Kallansrude, Kimberly     11 OWA-MR                 37.36      37.95 SILV
 36 English, Julia            11 WISC-MR                37.80      37.98 SILV
 37 Norotsky, Alanna          11 Tmsuffolk-MR           38.97      38.01 SILV
 38 Della Ratta, Christine    11 HYB-MR                 38.75      38.07 SILV
 39 Radtke, Dara              12 Sachem-MR              36.79      38.15 SILV
 40 Bader, Jordan             12 LIAC-MR                38.74      38.18 SILV
 41 Harvey, Diana             11 HYB-MR                 36.37      38.27 SILV
 42 Tan, Emily                11 LIAC-MR                39.02      38.31 SILV
 43 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR                 37.47      38.41 SILV
 44 Lang, Merika              12 HYB-MR                 36.73      38.46 SILV
 45 Ramos, Krystal            12 CSC-MR                 38.64      39.01 SILV
 46 Ramos, Natalie            11 CSC-MR                 38.78      39.06 SILV
 -- Alotta, Angela            12 Sachem-MR              38.29         DQ
Non-Award Division
  1 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR                35.84      33.35 JO
  2 Torre, Melissa            11 LIAC-MR                33.80      33.46 JO
  3 Grieco, Elissa            11 HAA-MR                 38.38      39.70

Event 88  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.89  ZQ
          33.99  JO
          42.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Woodhead, Derek           12 North Shore-MR         34.55      34.01 SILV
  2 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR           34.52      34.20 SILV
  3 Na, Joseph                11 LIAC-MR                36.97      34.42 SILV
  4 Lohrer, Jesse             12 Tmsuffolk-MR           38.54      34.49 SILV
  5 Schaedtler, Andrew        12 IA-MR                  34.92      34.50 SILV
  6 Drago, Adam               12 IA-MR                  35.02      34.63 SILV
  7 Spierer, Josh             12 IA-MR                  35.23      34.96 SILV
  8 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR         35.00      35.02 SILV
  9 Zhu, Joseph               12 TVSC-MR                37.96      35.08 SILV
 10 Lee, Andy                 11 OWA-MR                 36.25      35.18 SILV
 11 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR       40.12      35.26 SILV
 12 Makowski, John            12 Tmsuffolk-MR           35.25      35.34 SILV
 13 Poniatowski, Jakub        12 CSC-MR                 35.80      35.68 SILV
 14 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR                36.46      35.83 SILV
 15 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR                 37.61      35.87 SILV
 16 Coraor, Everett           12 HYB-MR                 36.06      36.07 SILV
 17 Arana, Oscar              12 LIAC-MR                35.44      36.43 SILV
 17 Jiran, Monte              12 Ts-Unattached-MR       34.25      36.43 SILV
 19 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR                 35.47      36.49 SILV
 20 Jennings, Paul            12 Tmsuffolk-MR           37.59      36.94 SILV
 21 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR           36.10      37.07 SILV
 22 Fountain, Greg            11 IA-MR                  36.65      37.27 SILV
 23 Brandt, Stephan           12 Sachem-MR              38.83      37.38 SILV
 24 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR              36.55      37.45 SILV
 25 Maldonado, Eric           12 North Shore-MR         35.18      37.58 SILV
 26 Zhang, Daniel             12 TVSC-MR                37.84      37.86 SILV
 27 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR           36.93      37.87 SILV
 28 Johnson, Kyle             12 LIAC-MR                39.46      38.07 SILV
 29 Murphy, Thomas            11 OWA-MR                 36.87      38.20 SILV
 30 Elkins, Ian               12 IA-MR                  38.18      38.41 SILV
 31 Sinelnikov, Misha         12 North Shore-MR         39.38      38.44 SILV
 32 Farrington, Aindriu       12 North Shore-MR         41.95      38.53 SILV
 32 Bischoff, Kent            11 Tmsuffolk-MR           41.04      38.53 SILV
 34 Chipev, Liuben            11 North Shore-MR         39.35      38.54 SILV
 35 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR                37.89      38.55 SILV
 36 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR                40.44      38.85 SILV
 36 Weilert, John             12 WISC-MR                40.06      38.85 SILV
 38 Dieterich, Eric           12 CSC-MR                 39.91      38.94 SILV
 39 Bormann, Christian        12 Tmsuffolk-MR           41.30      39.31 SILV
 40 Trinidad, Darren          12 OWA-MR                 39.50      39.56 SILV
 41 Matthes, Collin           12 WISC-MR                40.23      39.75 SILV
 42 Shariff, Bob              12 LIAC-MR                41.19      39.80 SILV
 43 DeBenedicts, Keith        12 Sachem-MR              38.41      39.81 SILV
 44 Kontos, Nicholas          11 Tmsuffolk-MR           40.96      39.82 SILV
 45 melin, paul               12 WISC-MR                39.85      39.91 SILV
 46 Konarski, Karol           12 LIND-MR                41.95      40.14 SILV
 47 Fisher, Alexander         11 CSC-MR                 41.29      40.41 SILV
 48 Zagaja, Henry             11 HYB-MR                 39.54      41.21 SILV
 49 Pierce, Tyler             11 IA-MR                  38.06      41.45 SILV
 50 Ajemian, Chris            12 LIAC-MR                40.76      41.94 SILV
Non-Award Division
  1 Dowling, Jake             12 TVSC-MR                37.68      31.97 ZQ
  2 Walker, Elijah            12 LIAC-MR                35.40      33.15 JO
  3 Sheridan, James           12 LIAC-MR                34.07      33.37 JO
  4 Park, Jay                 11 LIAC-MR                35.54      33.91 JO
  5 Cohen, Drew               12 HAA-MR                 40.52      42.48

Event 89  Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:19.59  ZQ
        2:23.99  JO
        2:35.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         2:34.54    2:26.23 SILV
                  34.14     1:11.47 (37.33)     1:49.96 (38.49)     2:26.23 (36.27)
  2 Pelle, Allison            15 WISC-MR              2:24.34    2:26.66 SILV
                  35.37     1:12.47 (37.10)     1:49.75 (37.28)     2:26.66 (36.91)
  3 Bertoncini, Dana          16 WISC-MR              2:24.00    2:26.87 SILV
                  34.94     1:11.57 (36.63)     1:49.38 (37.81)     2:26.87 (37.49)
  4 Lorber, Kim               17 North Shore-MR       2:24.74    2:27.26 SILV
                  34.34     1:11.57 (37.23)     1:50.06 (38.49)     2:27.26 (37.20)
  5 Tisch, Meredith           17 TVSC-MR              2:25.98    2:27.27 SILV
                  34.59     1:12.01 (37.42)     1:50.15 (38.14)     2:27.27 (37.12)
  6 Kelly, Taylor             16 TVSC-MR              2:28.01    2:29.62 SILV
                  35.90     1:13.82 (37.92)     1:52.20 (38.38)     2:29.62 (37.42)
  7 Veccia, Samantha          15 North Shore-MR       2:31.58    2:30.70 SILV
                  35.18     1:12.79 (37.61)     1:52.06 (39.27)     2:30.70 (38.64)
  8 Dowd, Caitlin             15 TVSC-MR              2:34.58    2:30.93 SILV
                  35.64     1:13.92 (38.28)     1:52.69 (38.77)     2:30.93 (38.24)
  9 Rosenbrock, Katie         15 HAA-MR               2:28.36    2:32.20 SILV
                  36.42     1:15.11 (38.69)     1:54.29 (39.18)     2:32.20 (37.91)
 10 Costello, MaryGrace       17 LIAC-MR              2:29.51    2:33.64 SILV
                  36.05     1:15.03 (38.98)     1:54.58 (39.55)     2:33.64 (39.06)
 11 Squillante, Jillian       15 IA-MR                2:27.53    2:33.72 SILV
                  34.86     1:12.88 (38.02)     1:52.99 (40.11)     2:33.72 (40.73)
 12 Bowman, Colleen           17 IA-MR                2:29.57    2:34.13 SILV
                  36.17     1:14.56 (38.39)     1:54.57 (40.01)     2:34.13 (39.56)
 13 Gorospe, Stephanie        15 IA-MR                2:31.71    2:34.25 SILV
                  35.74     1:14.58 (38.84)     1:54.97 (40.39)     2:34.25 (39.28)
Non-Award Division
  1 Ansman, Kate              16 North Shore-MR       2:25.25    2:22.12 JO
                  34.08     1:09.36 (35.28)     1:46.14 (36.78)     2:22.12 (35.98)
  2 LI, Qing                  15 TVSC-MR              2:26.99    2:23.10 JO
                  33.70     1:09.36 (35.66)     1:46.11 (36.75)     2:23.10 (36.99)
  3 Toor, Catherine           15 HYB-MR               2:28.21    2:35.43
                  35.85     1:15.42 (39.57)     1:56.82 (41.40)     2:35.43 (38.61)
  4 Manton, Katelynn          17 Farmingdale-MR       2:34.76    2:37.36
                  36.91     1:16.85 (39.94)     1:57.80 (40.95)     2:37.36 (39.56)
  5 Stafford, Lindsey         16 LIAC-MR              2:35.20    2:39.73
                  38.23     1:18.90 (40.67)     1:59.73 (40.83)     2:39.73 (40.00)

Event 90  Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:07.49  ZQ
        2:13.09  JO
        2:22.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               2:18.41    2:15.95 SILV
                  32.25     1:06.31 (34.06)     1:41.44 (35.13)     2:15.95 (34.51)
  2 Garambone, Douglas        17 TVSC-MR              2:22.51    2:22.77 SILV
                  33.63     1:09.65 (36.02)     1:46.46 (36.81)     2:22.77 (36.31)
Non-Award Division
  1 Mongan, Kevin             15 Tmsuffolk-MR         2:14.36    2:05.88 ZQ
                  29.80     1:01.24 (31.44)     1:33.75 (32.51)     2:05.88 (32.13)
  2 Robertson, Brian          15 Sachem-MR            2:13.83    2:09.44 JO
                  29.52     1:02.09 (32.57)     1:36.52 (34.43)     2:09.44 (32.92)
  3 Clay, Stephen             15 Sachem-MR            2:13.32    2:12.27 JO
                  30.27     1:03.19 (32.92)     1:37.89 (34.70)     2:12.27 (34.38)
  4 TerBush, Ryan             15 HAA-MR               2:13.78    2:12.88 JO
                  31.35     1:05.33 (33.98)     1:39.47 (34.14)     2:12.88 (33.41)

Event 91  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:20.49  JO
        1:34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              1:24.05    1:21.40 SILV
                  38.76     1:21.40 (42.64)
  2 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR               1:26.61    1:21.53 SILV
                  38.70     1:21.53 (42.83)
  3 Waring, Megan             11 HYB-MR               1:21.80    1:21.61 SILV
                  39.61     1:21.61 (42.00)
  4 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR               1:21.33    1:22.21 SILV
                  39.26     1:22.21 (42.95)
  5 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR       1:24.90    1:22.46 SILV
                  39.78     1:22.46 (42.68)
  6 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR              1:24.23    1:23.39 SILV
                  39.86     1:23.39 (43.53)
  7 Smith, Colleen            12 CSC-MR               1:27.28    1:24.11 SILV
                  40.18     1:24.11 (43.93)
  8 Bassi, Julia              12 TVSC-MR              1:25.86    1:25.23 SILV
                  41.17     1:25.23 (44.06)
  9 D'Angelo, Caroline        11 TVSC-MR              1:29.14    1:26.00 SILV
                  41.02     1:26.00 (44.98)
 10 Norman, Samantha          11 Tmsuffolk-MR         1:26.82    1:26.11 SILV
                  40.31     1:26.11 (45.80)
 11 Coombs, Laurisa           12 TVSC-MR              1:27.26    1:26.56 SILV
                  41.32     1:26.56 (45.24)
 12 Vertullo, Christine       12 IA-MR                1:25.71    1:26.61 SILV
                  42.05     1:26.61 (44.56)
 13 Brown, Rebecca            11 HYB-MR               1:26.82    1:27.42 SILV
                  41.50     1:27.42 (45.92)
 14 Roett, Katelyn            12 IA-MR                1:33.44    1:27.51 SILV
                  40.55     1:27.51 (46.96)
 15 Chun, Joyce               12 Tmsuffolk-MR         1:30.12    1:27.82 SILV
                  42.12     1:27.82 (45.70)
 16 Lang, Merika              12 HYB-MR               1:27.97    1:28.15 SILV
                  41.52     1:28.15 (46.63)
 17 Pujals, Michaela          11 HYB-MR               1:26.30    1:28.24 SILV
                  41.90     1:28.24 (46.34)
 18 Hammer, Jesse             12 LIAC-MR              1:30.88    1:28.26 SILV
                  41.33     1:28.26 (46.93)
 19 Sabatini, Nina            12 OWA-MR               1:31.49    1:28.39 SILV
                  42.46     1:28.39 (45.93)
 20 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR              1:28.97    1:28.43 SILV
                  43.01     1:28.43 (45.42)
 21 Holler, Jillian           12 TVSC-MR              1:27.63    1:28.78 SILV
                  42.81     1:28.78 (45.97)
 22 Rosa, Tracey              11 IA-MR                1:31.83    1:29.00 SILV
                  41.89     1:29.00 (47.11)
 23 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR              1:30.34    1:29.12 SILV
                  41.87     1:29.12 (47.25)
 24 Talcott, Shelby           12 OWA-MR               1:31.80    1:29.21 SILV
                  41.76     1:29.21 (47.45)
 25 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR               1:30.88    1:29.30 SILV
                  42.20     1:29.30 (47.10)
 26 Torre, Melissa            11 LIAC-MR              1:24.88    1:29.33 SILV
                  42.18     1:29.33 (47.15)
 27 Robinson, Erica           12 TVSC-MR              1:32.66    1:29.38 SILV
                  42.15     1:29.38 (47.23)
 28 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR              1:28.55    1:29.57 SILV
                  41.84     1:29.57 (47.73)
 29 Alotta, Angela            12 Sachem-MR            1:28.20    1:29.68 SILV
                  42.16     1:29.68 (47.52)
 30 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              1:30.61    1:29.94 SILV
                  12.76   1:29.94 (1:17.18)
 31 Mazza, Samantha           12 North Shore-MR       1:32.91    1:31.07 SILV
                  43.71     1:31.07 (47.36)
 32 Tan, Emily                11 LIAC-MR              1:30.22    1:31.23 SILV
                  44.07     1:31.23 (47.16)
 32 Sinicropi, Alison         11 HYB-MR               1:34.27    1:31.23 SILV
                  43.44     1:31.23 (47.79)
 34 Kakani, Pragya            12 LIAC-MR              1:31.32    1:31.51 SILV
                  41.92     1:31.51 (49.59)
 35 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR       1:30.74    1:32.60 SILV
                  43.95     1:32.60 (48.65)
 36 Acompora, Alyssa          11 LIND-MR              1:34.36    1:32.87 SILV
                  44.79     1:32.87 (48.08)
 37 Boccio, Marissa           12 Farmingdale-MR       1:34.15    1:32.91 SILV
                  43.04     1:32.91 (49.87)
 38 Swartwout, Christine      11 WISC-MR              1:33.45    1:33.71 SILV
                  44.24     1:33.71 (49.47)
 39 Hernandez, Marissa        12 CSC-MR               1:30.73    1:33.72 SILV
                  44.76     1:33.72 (48.96)
 40 Verdi, Kristen            12 North Shore-MR       1:33.86    1:33.93 SILV
                  45.04     1:33.93 (48.89)
 41 Sigismondi, Rachel        12 IA-MR                1:33.79    1:34.50 SILV
                  43.66     1:34.50 (50.84)
Non-Award Division
  1 Carballeira, Kaitlyn      12 TVSC-MR              1:20.60    1:19.65 JO
                  38.33     1:19.65 (41.32)
  2 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR              1:21.28    1:20.22 JO
                  38.15     1:20.22 (42.07)
  3 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:32.37    1:34.70
                  44.24     1:34.70 (50.46)
  4 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR              1:30.67    1:34.85
                  45.27     1:34.85 (49.58)
  5 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR               1:34.02    1:35.21
                  45.53     1:35.21 (49.68)
 -- Weinstein, Rebecca        12 LIAC-MR              1:33.57         DQ
                  43.36          DQ (51.72)

Event 92  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.39  ZQ
        1:24.09  JO
        1:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Park, Jay                 11 LIAC-MR              1:26.41    1:24.45 SILV
                  39.53     1:24.45 (44.92)
  2 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR         1:24.36    1:25.05 SILV
                  40.06     1:25.05 (44.99)
  3 Arana, Oscar              12 LIAC-MR              1:25.15    1:25.24 SILV
                  41.05     1:25.24 (44.19)
  4 Galan, Bryan              11 Tmsuffolk-MR         1:30.58    1:25.76 SILV
                  42.04     1:25.76 (43.72)
  5 Coraor, Everett           12 HYB-MR               1:24.51    1:26.77 SILV
                  40.94     1:26.77 (45.83)
  6 Holtzman, Scott           11 OWA-MR               1:30.67    1:27.19 SILV
                  41.93     1:27.19 (45.26)
  7 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR              1:27.54    1:28.31 SILV
                  41.48     1:28.31 (46.83)
  8 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR     1:30.98    1:28.64 SILV
                  41.64     1:28.64 (47.00)
  9 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR              1:30.96    1:29.96 SILV
                  42.20     1:29.96 (47.76)
 10 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR            1:31.01    1:31.23 SILV
                  43.96     1:31.23 (47.27)
 11 DeBenedicts, Keith        12 Sachem-MR            1:31.84    1:31.24 SILV
                  43.56     1:31.24 (47.68)
Non-Award Division
  1 Lohrer, Jesse             12 Tmsuffolk-MR         1:25.58    1:18.80 ZQ
                  37.99     1:18.80 (40.81)
  2 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR     1:24.44    1:21.55 ZQ
                  39.46     1:21.55 (42.09)
  2 Dowling, Jake             12 TVSC-MR              1:24.73    1:21.55 ZQ
                  38.47     1:21.55 (43.08)
  4 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               1:24.91    1:22.43 JO
                  38.96     1:22.43 (43.47)
  5 Walker, Elijah            12 LIAC-MR              1:26.09    1:22.80 JO
                  40.50     1:22.80 (42.30)
  6 Byrnes, Evan              12 Sachem-MR            1:26.36    1:22.96 JO
                  40.35     1:22.96 (42.61)
  7 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR       1:24.57    1:23.72 JO
                  39.96     1:23.72 (43.76)
  8 Heinemann, Erik           12 LIAC-MR              1:24.38    1:23.84 JO
                  39.99     1:23.84 (43.85)
  9 Matthes, Collin           12 WISC-MR              1:29.60    1:32.04
                  43.91     1:32.04 (48.13)
 10 Chipev, Liuben            11 North Shore-MR       1:31.66    1:32.24
                  44.15     1:32.24 (48.09)
 11 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR         1:26.64    1:34.01
                  43.30     1:34.01 (50.71)

Event 93  Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:39.19  ZQ
        2:42.99  JO
        2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Burns, Jayme              16 Tmsuffolk-MR         2:44.16    2:43.68 SILV
                  37.68     1:19.33 (41.65)     2:01.77 (42.44)     2:43.68 (41.91)
  2 Geller, Hallie            15 Tmsuffolk-MR         2:51.11    2:48.03 SILV
                  38.31     1:21.05 (42.74)     2:04.52 (43.47)     2:48.03 (43.51)
  3 Yanoti, Eileen            16 IA-MR                2:52.60    2:48.13 SILV
                  37.45     1:19.46 (42.01)     2:03.59 (44.13)     2:48.13 (44.54)
  4 Silver, Elizabeth         16 Tmsuffolk-MR         2:54.54    2:48.69 SILV
                  38.83     1:20.03 (41.20)     2:04.70 (44.67)     2:48.69 (43.99)
  5 Schettino, Caitlin        16 WISC-MR              2:50.71    2:49.09 SILV
                  37.47     1:20.72 (43.25)     2:04.57 (43.85)     2:49.09 (44.52)
  6 Monaco, Kellie            17 CSC-MR               2:43.19    2:49.43 SILV
                  37.50     1:20.49 (42.99)     2:05.09 (44.60)     2:49.43 (44.34)
  7 Sciacca, Krysten          16 Tmsuffolk-MR         2:47.42    2:49.51 SILV
                  38.42     1:21.32 (42.90)     2:05.11 (43.79)     2:49.51 (44.40)
  8 LI, Qing                  15 TVSC-MR              2:48.82    2:50.68 SILV
                  39.28     1:21.68 (42.40)     2:06.35 (44.67)     2:50.68 (44.33)
  9 Kelly, Taylor             16 TVSC-MR              2:47.65    2:50.75 SILV
                  37.40     1:20.12 (42.72)     2:04.25 (44.13)     2:50.75 (46.50)
 10 Lawson, Elena             16 CSC-MR               2:50.35    2:51.56 SILV
                  37.80     1:21.59 (43.79)     2:07.72 (46.13)     2:51.56 (43.84)
 11 Larson, Christie          16 Sachem-MR            2:51.76    2:52.28 SILV
                  38.46     1:22.76 (44.30)     2:07.95 (45.19)     2:52.28 (44.33)
 12 Wilson, Brittany          15 Sachem-MR            2:51.01    2:54.38 SILV
                  40.39     1:24.76 (44.37)     2:10.24 (45.48)     2:54.38 (44.14)
 13 Milano, Lisa              15 WISC-MR              2:55.08    2:55.30 SILV
                  39.41     1:23.40 (43.99)     2:09.07 (45.67)     2:55.30 (46.23)
Non-Award Division
  1 Esposito, Jennifer        17 Tmsuffolk-MR         2:43.50    2:38.40 ZQ
                  36.40     1:16.36 (39.96)     1:57.16 (40.80)     2:38.40 (41.24)
  2 Ansman, Kate              16 North Shore-MR       2:54.70    2:57.45
                  40.64     1:25.66 (45.02)     2:11.76 (46.10)     2:57.45 (45.69)
  3 Squillante, Jillian       15 IA-MR                2:53.61    3:02.53
                  40.75     1:26.57 (45.82)     2:14.25 (47.68)     3:02.53 (48.28)
 -- Bowman, Colleen           17 IA-MR                2:46.79        DFS

Event 94  Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:30.49  ZQ
        2:31.99  JO
        2:42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Barnett, Kevin            15 HAA-MR               2:40.28    2:33.04 SILV
                  34.16     1:13.58 (39.42)     1:53.33 (39.75)     2:33.04 (39.71)
  2 TerBush, Ryan             15 HAA-MR               2:34.12    2:33.86 SILV
                  34.20     1:13.52 (39.32)     1:54.30 (40.78)     2:33.86 (39.56)
  3 Angelo, Nicholas          15 Tmsuffolk-MR         2:42.67    2:38.33 SILV
                  34.82     1:16.52 (41.70)     1:57.89 (41.37)     2:38.33 (40.44)
  4 Clay, Stephen             15 Sachem-MR            2:42.04    2:39.46 SILV
                  35.11     1:15.20 (40.09)     1:57.59 (42.39)     2:39.46 (41.87)
  5 Thorp, Matthew            15 Sachem-MR            2:41.21    2:39.90 SILV
                  36.14     1:16.32 (40.18)     1:58.48 (42.16)     2:39.90 (41.42)
  6 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               2:39.10    2:40.52 SILV
                  35.71     1:16.49 (40.78)     1:58.40 (41.91)     2:40.52 (42.12)
  7 Musso, Andrew             15 Tmsuffolk-MR         2:40.80    2:41.94 SILV
                  36.47     1:17.67 (41.20)     2:00.49 (42.82)     2:41.94 (41.45)
 -- Colon, Joseph             15 OWA-MR               2:33.12         DQ
                  32.50     1:10.04 (37.54)     1:50.65 (40.61)          DQ (42.43)

Event 95  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:08.69  ZQ
        1:12.39  JO
        1:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR              1:20.55    1:14.22 SILV
                  35.32     1:14.22 (38.90)
  2 Sabatini, Nina            12 OWA-MR               1:18.80    1:15.17 SILV
                  36.20     1:15.17 (38.97)
  3 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR               1:14.56    1:16.98 SILV
                  36.19     1:16.98 (40.79)
  4 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR       1:16.83    1:17.20 SILV
                  35.74     1:17.20 (41.46)
  5 Hesse, Samantha           12 TVSC-MR              1:24.52    1:17.79 SILV
                  37.76     1:17.79 (40.03)
  6 DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              1:16.56    1:17.93 SILV
                  37.05     1:17.93 (40.88)
  7 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR              1:17.64    1:18.32 SILV
                  36.68     1:18.32 (41.64)
  8 Pujals, Michaela          11 HYB-MR               1:21.08    1:18.45 SILV
                  36.12     1:18.45 (42.33)
  9 DiPreta, Stephanie        11 LIAC-MR              1:25.82    1:19.83 SILV
                  37.52     1:19.83 (42.31)
 10 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR       1:24.48    1:19.95 SILV
                  36.77     1:19.95 (43.18)
 11 Isaksen, Lyndsay          11 TVSC-MR              1:23.62    1:20.31 SILV
                  36.41     1:20.31 (43.90)
 12 Macedonio, Kaitlyn        12 LIAC-MR              1:17.57    1:20.34 SILV
                  37.74     1:20.34 (42.60)
 13 Marlow, Remi              11 Tmsuffolk-MR         1:27.08    1:20.98 SILV
                  36.92     1:20.98 (44.06)
 14 Muller, Kristin           11 TVSC-MR              1:18.28    1:21.03 SILV
                  36.83     1:21.03 (44.20)
 15 Lynch, Kellie             11 TVSC-MR              1:21.18    1:21.12 SILV
                  37.33     1:21.12 (43.79)
 16 Bader, Jordan             12 LIAC-MR              1:23.95    1:21.24 SILV
                  38.32     1:21.24 (42.92)
 17 Bassi, Julia              12 TVSC-MR              1:18.30    1:21.36 SILV
                  37.61     1:21.36 (43.75)
 18 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR              1:25.01    1:21.74 SILV
                  38.66     1:21.74 (43.08)
 19 Heinsohn, Alyssa          11 LIND-MR              1:27.43    1:23.52 SILV
                  37.60     1:23.52 (45.92)
 20 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR       1:24.04    1:24.34 SILV
                  38.46     1:24.34 (45.88)
 21 Lang, Merika              12 HYB-MR               1:25.29    1:24.60 SILV
                  38.45     1:24.60 (46.15)
 22 Robinson, Erica           12 TVSC-MR              1:25.99    1:26.14 SILV
                  39.71     1:26.14 (46.43)

Event 96  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.79  ZQ
        1:14.49  JO
        1:28.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Arana, Oscar              12 LIAC-MR              1:19.10    1:15.52 SILV
                  35.97     1:15.52 (39.55)
  2 McCort, Gregory           12 North Shore-MR       1:16.08    1:16.83 SILV
                  11.28   1:16.83 (1:05.55)
  3 Wilson, Kyle              12 Sachem-MR            1:17.28    1:17.08 SILV
                  33.99     1:17.08 (43.09)
  4 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR               1:20.00    1:18.49 SILV
                  35.70     1:18.49 (42.79)
  5 Walker, Elijah            12 LIAC-MR              1:22.60    1:19.23 SILV
                  36.39     1:19.23 (42.84)
  6 Bischoff, Kent            11 Tmsuffolk-MR         1:25.26    1:22.31 SILV
                  38.14     1:22.31 (44.17)
  7 Chipev, Liuben            11 North Shore-MR       1:24.18    1:22.72 SILV
                  38.04     1:22.72 (44.68)
  8 Johnson, Kyle             12 LIAC-MR              1:26.02    1:26.02 SILV
                  39.21     1:26.02 (46.81)
  9 Cohen, Drew               12 HAA-MR               1:24.23    1:26.79 SILV
                  38.80     1:26.79 (47.99)
 10 Zhang, Daniel             12 TVSC-MR              1:27.92    1:27.53 SILV
                  39.88     1:27.53 (47.65)
Non-Award Division
  1 Park, Jay                 11 LIAC-MR              1:16.19    1:12.49 ZQ
                  34.71     1:12.49 (37.78)
  2 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR     1:17.08    1:12.79 ZQ
                  33.84     1:12.79 (38.95)
  3 Na, Joseph                11 LIAC-MR              1:17.32    1:14.04 JO
                  34.37     1:14.04 (39.67)
  4 Sheridan, James           12 LIAC-MR              1:19.22    1:14.47 JO
                  33.30     1:14.47 (41.17)
  5 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR              1:28.73    1:29.15
                  40.52     1:29.15 (48.63)

Event 97  Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:20.49  ZQ
        2:29.99  JO
        2:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Whalen, Kerri             17 WISC-MR              2:38.00    2:30.97 SILV
                  31.15     1:07.51 (36.36)     1:47.22 (39.71)     2:30.97 (43.75)
Non-Award Division
  1 Ryan, Meg                 15 Tmsuffolk-MR         2:30.02    2:26.95 JO
                  31.33     1:06.78 (35.45)     1:44.34 (37.56)     2:26.95 (42.61)

Event 98  Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.69  ZQ
        2:18.99  JO
        2:30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Kempton, Thomas           16 LIAC-MR              2:25.60    2:19.72 SILV
                  29.79     1:04.47 (34.68)     1:40.86 (36.39)     2:19.72 (38.86)
  2 Goodrich, Robert          17 Tmsuffolk-MR         2:20.99    2:23.25 SILV
                  30.32     1:06.44 (36.12)     1:44.24 (37.80)     2:23.25 (39.01)
  3 Scholz, Philip            16 TVSC-MR              2:29.80    2:28.45 SILV
                  31.12     1:08.05 (36.93)     1:48.13 (40.08)     2:28.45 (40.32)
Non-Award Division
  1 Master, Deep              16 LIAC-MR              2:30.90    2:31.01
                  32.55     1:10.42 (37.87)     1:51.33 (40.91)     2:31.01 (39.68)

Event 99  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:08.89  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Norman, Samantha          11 Tmsuffolk-MR         1:12.26    1:11.95 SILV
                  32.53     1:11.95 (39.42)
  2 Smith, Colleen            12 CSC-MR               1:13.56    1:12.42 SILV
                  33.01     1:12.42 (39.41)
  3 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR              1:13.14    1:12.63 SILV
                  34.14     1:12.63 (38.49)
  4 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              1:14.82    1:13.39 SILV
                  32.98     1:13.39 (40.41)
  5 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR              1:16.72    1:13.40 SILV
                  33.51     1:13.40 (39.89)
  5 Tromp, Jacqueline         12 CSC-MR               1:12.20    1:13.40 SILV
                  34.62     1:13.40 (38.78)
  7 Johns, Maggie             12 LIAC-MR              1:15.78    1:14.24 SILV
                  34.78     1:14.24 (39.46)
  8 Muller, Kristin           11 TVSC-MR              1:16.02    1:14.32 SILV
                  34.04     1:14.32 (40.28)
  9 Vertullo, Christine       12 IA-MR                1:18.58    1:14.74 SILV
                  35.05     1:14.74 (39.69)
 10 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR               1:15.08    1:14.87 SILV
 11 Mullaney, Megan           12 North Shore-MR       1:15.38    1:14.88 SILV
                  34.93     1:14.88 (39.95)
 12 Mo, Jimin                 12 North Shore-MR       1:18.50    1:15.22 SILV
                  36.60     1:15.22 (38.62)
 13 Narus, Jessica            11 North Shore-MR       1:14.36    1:15.30 SILV
                  36.44     1:15.30 (38.86)
 14 Torre, Melissa            11 LIAC-MR              1:14.20    1:15.85 SILV
                  35.20     1:15.85 (40.65)
 15 Zarriello, Megan          12 LIAC-MR              1:14.19    1:16.02 SILV
                  35.28     1:16.02 (40.74)
 16 Ryan, Katie               11 HYB-MR               1:17.42    1:16.03 SILV
                  35.29     1:16.03 (40.74)
 17 Sabatini, Nina            12 OWA-MR               1:18.35    1:16.39 SILV
                  35.95     1:16.39 (40.44)
 18 Baraban, Allyson          11 Tmsuffolk-MR         1:21.68    1:17.72 SILV
                  35.75     1:17.72 (41.97)
 19 Sigaty, Christine         12 North Shore-MR       1:16.56    1:17.87 SILV
                  35.87     1:17.87 (42.00)
 20 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR               1:20.40    1:18.39 SILV
                  36.70     1:18.39 (41.69)
 21 Acompora, Alyssa          11 LIND-MR              1:19.88    1:18.42 SILV
                  35.47     1:18.42 (42.95)
 22 Yao, Li Yan               11 TVSC-MR              1:17.98    1:18.66 SILV
                  37.45     1:18.66 (41.21)
 22 Diaz, Danielle            11 TVSC-MR              1:16.69    1:18.66 SILV
                  36.23     1:18.66 (42.43)
 24 Holler, Jillian           12 TVSC-MR              1:20.62    1:18.72 SILV
                  37.07     1:18.72 (41.65)
 25 Bader, Jordan             12 LIAC-MR              1:18.46    1:18.79 SILV
                  36.90     1:18.79 (41.89)
 26 Talcott, Shelby           12 OWA-MR               1:20.06    1:19.04 SILV
                  37.25     1:19.04 (41.79)
 27 Lang, Merika              12 HYB-MR               1:20.94    1:21.05 SILV
                  38.55     1:21.05 (42.50)
 -- Macedonio, Kaitlyn        12 LIAC-MR              1:18.83         DQ
 -- DaSilva, Taylor           11 TVSC-MR              1:12.38         DQ
                  34.36          DQ (37.50)
 -- Riley, Brianna            12 WISC-MR              1:20.15         DQ
                  36.40          DQ (39.05)
Non-Award Division
  1 Carballeira, Kaitlyn      12 TVSC-MR              1:15.02    1:10.37 JO
                  33.34     1:10.37 (37.03)
  2 Tan, Emily                11 LIAC-MR              1:20.78    1:22.21
                  39.41     1:22.21 (42.80)
  3 Hendrickson, Sarahrose    12 Farmingdale-MR       1:18.66    1:22.27
                  38.14     1:22.27 (44.13)
 -- Waring, Megan             11 HYB-MR               1:16.67        DFS
 -- Brown, Rebecca            11 HYB-MR               1:18.29        DFS
 -- Pujals, Michaela          11 HYB-MR               1:16.36        DFS
                  11.20
 -- Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR               1:15.48        DFS

Event 100  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.49  ZQ
        1:12.29  JO
        1:22.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR         1:14.72    1:12.42 SILV
                  33.83     1:12.42 (38.59)
  2 woodhead, Bryan           11 North Shore-MR       1:15.78    1:13.10 SILV
                  33.49     1:13.10 (39.61)
  3 Walker, Elijah            12 LIAC-MR              1:17.89    1:13.22 SILV
                  34.22     1:13.22 (39.00)
  4 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR         1:14.66    1:13.86 SILV
                  35.91     1:13.86 (37.95)
  5 Arana, Oscar              12 LIAC-MR              1:15.11    1:14.10 SILV
                  35.25     1:14.10 (38.85)
  6 Lee, Andy                 11 OWA-MR               1:17.65    1:14.71 SILV
                  34.11     1:14.71 (40.60)
  7 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR     1:21.54    1:15.74 SILV
                  34.99     1:15.74 (40.75)
  8 Makowski, John            12 Tmsuffolk-MR         1:19.93    1:16.37 SILV
                  34.82     1:16.37 (41.55)
  9 Yagoda, Nick              12 LIAC-MR              1:16.92    1:16.41 SILV
                  34.37     1:16.41 (42.04)
 10 Na, Joseph                11 LIAC-MR              1:19.05    1:17.16 SILV
                  36.20     1:17.16 (40.96)
 11 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR              1:16.98    1:17.47 SILV
                  35.38     1:17.47 (42.09)
 12 McIlvain, Patrick         11 CSC-MR               1:18.69    1:17.64 SILV
                  37.18     1:17.64 (40.46)
 13 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               1:17.49    1:17.94 SILV
                  36.89     1:17.94 (41.05)
 14 Wallace, Nicholas         12 HAA-MR               1:18.20    1:18.16 SILV
                  36.46     1:18.16 (41.70)
 15 Coraor, Everett           12 HYB-MR               1:18.36    1:18.34 SILV
                  36.17     1:18.34 (42.17)
 16 Johnson, Kyle             12 LIAC-MR              1:22.14    1:20.86 SILV
                  39.01     1:20.86 (41.85)
 17 Chipev, Liuben            11 North Shore-MR       1:20.85    1:21.75 SILV
                  37.69     1:21.75 (44.06)
Non-Award Division
  1 Byrnes, Evan              12 Sachem-MR            1:20.33    1:10.94 JO
                  32.41     1:10.94 (38.53)
  2 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR     1:12.43    1:11.37 JO
                  32.26     1:11.37 (39.11)
  3 Schaedtler, Andrew        12 IA-MR                1:15.03    1:11.72 JO
                  34.88     1:11.72 (36.84)
  4 Park, Jay                 11 LIAC-MR              1:13.38    1:12.21 JO
                  33.59     1:12.21 (38.62)
  5 Sheridan, James           12 LIAC-MR              1:13.82    1:12.22 JO
                  33.38     1:12.22 (38.84)
  6 Mulderrig, Jack           12 LIAC-MR              1:21.92    1:25.38
                  40.14     1:25.38 (45.24)

Event 101  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:51.19  ZQ
        6:03.99  JO
        6:35.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR              6:10.91    6:06.48 SILV
                  33.44     1:10.93 (37.49)     1:49.02 (38.09)     2:25.49 (36.47)
        3:03.02 (37.53)     3:41.10 (38.08)     4:19.30 (38.20)     4:56.38 (37.08)
        5:32.93 (36.55)     6:06.48 (33.55)
  2 Purdy, Kristen            12 TVSC-MR              6:10.59    6:06.90 SILV
                  33.20     1:10.93 (37.73)     1:48.80 (37.87)     2:26.05 (37.25)
        3:03.38 (37.33)     3:41.57 (38.19)     4:20.05 (38.48)     4:56.91 (36.86)
        5:33.67 (36.76)     6:06.90 (33.23)
  3 Narus, Jessica            11 North Shore-MR       6:34.95    6:16.82 SILV
                  35.26     1:13.86 (38.60)     1:52.18 (38.32)     2:30.79 (38.61)
        3:09.09 (38.30)     3:47.65 (38.56)     4:25.99 (38.34)     5:03.28 (37.29)
        5:39.96 (36.68)     6:16.82 (36.86)
  4 Smith, Colleen            12 CSC-MR               6:22.23    6:18.08 SILV
                  33.65     1:11.79 (38.14)     1:50.83 (39.04)     2:29.44 (38.61)
        3:08.57 (39.13)     3:47.75 (39.18)     4:25.75 (38.00)     5:04.15 (38.40)
        5:42.25 (38.10)     6:18.08 (35.83)
  5 Rosenbrock, Michelle      12 HAA-MR               6:28.28    6:24.03 SILV
                  33.58     1:12.40 (38.82)     1:52.22 (39.82)     2:31.10 (38.88)
        3:10.69 (39.59)     3:49.31 (38.62)     4:29.24 (39.93)     5:07.98 (38.74)
        5:47.17 (39.19)     6:24.03 (36.86)
Non-Award Division
  1 Henry, Elizabeth          12 OWA-MR               6:30.72    6:02.59 JO
                  35.00     1:13.24 (38.24)     1:49.60 (36.36)     2:26.74 (37.14)
        3:03.43 (36.69)     3:39.56 (36.13)     4:15.79 (36.23)     4:52.54 (36.75)
        5:29.68 (37.14)     6:02.59 (32.91)
  2 Ramos, Krystal            12 CSC-MR               6:32.63    7:05.10
                  36.83     1:18.57 (41.74)     2:01.28 (42.71)     2:44.32 (43.04)
        3:28.73 (44.41)     4:12.68 (43.95)     4:56.70 (44.02)     5:40.59 (43.89)
        6:23.28 (42.69)     7:05.10 (41.82)
 -- Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR              6:24.05        DFS

Event 102  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.99  ZQ
        6:03.99  JO
        6:41.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
SILV - Division
  1 Spierer, Josh             12 IA-MR                6:11.96    6:08.06 SILV
                  33.61     1:10.81 (37.20)     1:49.49 (38.68)     2:28.70 (39.21)
        3:07.31 (38.61)     3:45.40 (38.09)     4:22.95 (37.55)     4:59.94 (36.99)
        5:36.26 (36.32)     6:08.06 (31.80)
  2 Murphy, Thomas            11 OWA-MR               6:14.48    6:11.25 SILV
                  32.06     1:08.68 (36.62)     1:46.37 (37.69)     2:23.71 (37.34)
        3:01.78 (38.07)     3:40.11 (38.33)     4:18.86 (38.75)     4:57.33 (38.47)
        5:35.28 (37.95)     6:11.25 (35.97)
  3 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR              6:28.37    6:26.15 SILV
                  32.86     1:11.02 (38.16)     1:51.49 (40.47)     2:32.77 (41.28)
        3:13.27 (40.50)     3:54.42 (41.15)     4:34.27 (39.85)     5:13.33 (39.06)
        5:50.36 (37.03)     6:26.15 (35.79)
  4 Pisano, Jake              12 Tmsuffolk-MR         6:23.59    6:28.70 SILV
                  34.88     1:13.86 (38.98)     1:55.05 (41.19)     2:35.72 (40.67)
        3:15.95 (40.23)     3:56.50 (40.55)     4:33.96 (37.46)     5:14.70 (40.74)
        5:53.69 (38.99)     6:28.70 (35.01)
  5 Donaghy, Daniel           11 Sachem-MR            6:26.37    6:37.18 SILV
                  36.22     1:15.31 (39.09)     1:54.93 (39.62)     2:35.33 (40.40)
        3:15.68 (40.35)     3:55.74 (40.06)     4:36.77 (41.03)     5:18.05 (41.28)
        5:58.46 (40.41)     6:37.18 (38.72)
Non-Award Division
  1 Sheridan, James           12 LIAC-MR              6:17.76    5:59.71 ZQ
                  34.55     1:11.76 (37.21)     1:48.23 (36.47)     2:24.43 (36.20)
        3:01.02 (36.59)     3:37.89 (36.87)     4:14.51 (36.62)     4:50.38 (35.87)
        5:26.55 (36.17)     5:59.71 (33.16)

Event 105  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Murphy, Thomas            11 OWA-MR                    NT      30.09

Event 112  Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Murphy, Thomas            11 OWA-MR                    NT      38.46

Event 113  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ragin, Gregory            14 OWA-MR                    NT    1:16.02

Event 114  Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sack, Danny               11 OWA-MR                    NT    3:08.64

Event 201  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 McAllister, Dylan         10 IA-MR                     NT      32.24
  2 Ansman, Mary              10 North Shore-MR            NT      33.11
  3 Ingram, Alaina            10 IA-MR                     NT      33.66
  4 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR                   NT      34.18
  5 Eastman, Lizard            9 LIAC-MR                   NT      34.60

Event 202  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goldstein, Jake           10 HYB-MR                    NT    1:02.05
  2 Ouzounian, Jaclyn         10 TVSC-MR                   NT    1:08.78
  3 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR            NT    1:10.50

Event 203  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Weaver, Joan              13 IA-MR                     NT    2:01.68

Event 206  Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR                   NT    1:14.11
  2 Leary, Matthew            10 LIAC-MR                   NT    1:18.15
  3 Catano, Tiffany            8 IA-MR                     NT    1:21.68
  4 Hetzer, Nicole             9 CSC-MR                    NT    1:23.81

Event 208  Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Corso, Kimberly           10 LIND-MR                   NT      39.60
  2 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR                   NT      42.87
  3 Hesse, Niklas             10 TVSC-MR                   NT      44.55
  4 Taddeo, Matthew            9 CSC-MR                    NT      46.11

Event 209  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smit, Kevin               13 TVSC-MR                   NT    1:11.58
  2 Deignan, Billy            13 LIAC-MR                   NT    1:14.76

Event 210  Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Taddeo, Marisa            13 North Shore-MR            NT    2:45.12

Event 211  Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Murphy, Robert            10 CSC-MR                    NT      35.46

Event 215  Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Coccaro, Claudia          10 TVSC-MR                   NT    2:47.94
  2 Barry, Amanda              9 WISC-MR                   NT    3:00.65
  3 Coleman, Gregory          10 CSC-MR                    NT    3:11.87
  4 Rohan, Alexa               9 North Shore-MR            NT    3:28.91

Event 301  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ng, Christina             17 LIND-MR                   NT      26.16
  2 Feldman, Jason            16 OWA-MR                    NT      27.03
  3 Squillante, Jillian       15 IA-MR                     NT      27.29
  4 Spierer, Josh             12 IA-MR                     NT      28.72
  5 Sabatini, Nina            12 OWA-MR                    NT      29.26
  6 Lampe, Shannon            12 TVSC-MR                   NT      29.77

Event 302  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chester, Nicholas         15 Tmsuffolk-MR              NT      50.86

Event 306  Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Eldor, Gal                15 TVSC-MR                   NT    1:06.73
  2 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR          NT    1:11.35

Event 307  Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Halbohn, Kyle             12 LIND-MR                   NT    2:36.85
  2 Norotsky, Alanna          11 Tmsuffolk-MR              NT    2:52.82

Event 309  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DaSilva, Jonathan         14 TVSC-MR                   NT    1:12.43
  2 Schettino, Caitlin        16 WISC-MR                   NT    1:16.80
  3 Jiran, Monte              12 Ts-Unattached-MR          NT    1:22.88
  4 Marlow, Remi              11 Tmsuffolk-MR              NT    1:28.26

Event 310  Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
 -- Brennan, Alyssa           11 TVSC-MR                   NT         DQ

Event 311  Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Na, Joseph                11 LIAC-MR                   NT      32.63

Event 312  Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Outcault, Andrew          15 HAA-MR                    NT    1:01.58

Event 314  Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Conroy, Michael           11 OWA-MR                    NT    1:11.93

Event 401  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cohen, Jacqui             14 HAA-MR                    NT      28.47
  2 Cannon, Gabriella         10 WISC-MR                   NT      33.22
  3 Ansman, Mary              10 North Shore-MR            NT      33.47
  4 Buoniello, Bailey          9 IA-MR                     NT      34.06
  5 Murphy, Robert            10 CSC-MR                    NT      34.09
  6 Hausmann, Matthew         10 WISC-MR                   NT      35.27

Event 402  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Veccia, Samantha          15 North Shore-MR            NT      57.76
  2 Moursi, Sara              13 Tmsuffolk-MR              NT    1:00.04
  3 Nocera, Angela            14 North Shore-MR            NT    1:01.90
  4 McAllister, Dylan         10 IA-MR                     NT    1:12.03

Event 403  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fountain, Michelle        14 IA-MR                     NT    2:02.62
 -- Cremer, Christian         13 IA-MR                     NT         DQ

Event 404  Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR              NT    5:35.14

Event 405  Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany            8 IA-MR                     NT      37.76
  2 Ingram, Alaina            10 IA-MR                     NT      38.16
  3 Henry, Olivia             10 OWA-MR                    NT      38.71
  4 Toback, Gabbie             9 LIAC-MR                   NT      38.85
  5 Coleman, Gregory          10 CSC-MR                    NT      39.12
  6 Melin, jessica            10 WISC-MR                   NT      40.17

Event 406  Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bruder, Kristi            13 IA-MR                     NT    1:07.95
  2 Kleinschnitz, Brittany    13 TVSC-MR                   NT    1:10.40
  3 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR                   NT    1:13.47

Event 408  Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Corso, Kimberly           10 LIND-MR                   NT      40.23
  2 Fabrizio, Jessica         10 North Shore-MR            NT      42.89
  3 Buoniello, Blake          10 IA-MR                     NT      45.19

Event 409  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Deignan, Billy            13 LIAC-MR                   NT    1:16.41
  2 Garambone, Nina           13 TVSC-MR                   NT    1:19.45
  3 McCloud, Megan            10 LIND-MR                   NT    1:42.85

Event 411  Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kelkar, Ashwin            10 OWA-MR                    NT      38.43

Event 412  Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Citron, Ashley            14 TVSC-MR                   NT    1:09.11

Event 414  Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ouzounian, Jaclyn         10 TVSC-MR                   NT    1:19.21

Event 415  Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gregorace, Zoe             8 LIAC-MR                   NT    3:11.40

Event 501  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Spierer, Josh             12 IA-MR                     NT      28.96

Event 502  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Forgione, Michael         12 Ts-Unattached-MR          NT    1:05.16

Event 503  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bowman, Colleen           17 IA-MR                     NT    2:00.08
  2 Fountain, Michelle        14 IA-MR                     NT    2:03.32
  3 Evans, Kathleen           17 Tmsuffolk-MR              NT    2:06.73

Event 505  Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Brown, Rebecca            11 HYB-MR                    NT      33.71
  2 Muller, Kristin           11 TVSC-MR                   NT      34.07
  3 Lohrer, Jesse             12 Tmsuffolk-MR              NT      34.21
  4 Na, Joseph                11 LIAC-MR                   NT      34.31

Event 506  Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ansman, Kate              16 North Shore-MR            NT    1:08.71
  2 Johns, Maggie             12 LIAC-MR                   NT    1:15.11

Event 509  Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Geller, Hallie            15 Tmsuffolk-MR              NT    1:17.84
  2 Casalicchio, Cristina     12 HYB-MR                    NT    1:20.74
  3 Waring, Megan             11 HYB-MR                    NT    1:20.81
  4 Norotsky, Alanna          11 Tmsuffolk-MR              NT    1:36.81

Event 510  Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Brennan, Alyssa           11 TVSC-MR                   NT    2:36.40
  2 Simonetti, Christina      11 North Shore-MR            NT    2:51.28
  3 Marlow, Remi              11 Tmsuffolk-MR              NT    3:09.54

Event 511  Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goetz, Mathew             11 Ts-Unattached-MR          NT      31.31
  2 Yeager, Christian         11 Tmsuffolk-MR              NT      32.22
  3 Herrmann, Charles         11 Tmsuffolk-MR              NT      32.31
  4 Pujals, Michaela          11 HYB-MR                    NT      33.35
  5 Baraban, Allyson          11 Tmsuffolk-MR              NT      36.43

Event 512  Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Krause, Colleen           16 Tmsuffolk-MR              NT    1:07.96

Event 513  Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ouzounian, Lauren         12 TVSC-MR                   NT    2:34.87

Event 514  Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              11 Tmsuffolk-MR              NT    1:10.30
  2 Kelkar, Ashwin            10 OWA-MR                    NT    1:20.95

Event 515  Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jiran, Monte              12 Ts-Unattached-MR          NT    2:37.81

Event 516  Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik           12 LIAC-MR                   NT    5:11.84

Event 516  Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik           12 LIAC-MR                   NT    5:11.84

Brought to you by Computer Aide, Inc.

Log Hit