2005 RedTails International Invitational
6/18/2005 to 6/19/2005

Event 1  Women 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================

Event 2  Men 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Labour, Raphy             18 RedTails             4:58.17    5:15.66
                1:08.92   2:29.21 (1:20.29)   4:04.71 (1:35.50)   5:15.66 (1:10.95)
  2 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails             5:08.91    5:16.64
                1:11.87   2:31.67 (1:19.80)   4:04.95 (1:33.28)   5:16.64 (1:11.69)
  3 Alix, Julio C             16 RedTails             5:14.89    5:35.30
                1:11.18   2:38.53 (1:27.35)   4:18.39 (1:39.86)   5:35.30 (1:16.91)
  4 Yuventi, Jumie N          18 RedTails             5:27.57    5:38.78
                1:11.55   2:39.52 (1:27.97)   4:18.82 (1:39.30)   5:38.78 (1:19.96)

Event 3  Women 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters             2:40.92    2:33.06
                1:13.13   2:33.06 (1:19.93)
  2 Diaz, Susan               12 Twisters             2:36.00    2:36.49
                1:15.21   2:36.49 (1:21.28)
  3 Guaman, Kelly C           11 Twisters             2:46.81    2:40.65
                1:17.29   2:40.65 (1:23.36)
  4 Yeung, Maggie P           11 UN                        NT    2:45.70
                1:19.13   2:45.70 (1:26.57)
  5 Kagan, Vlada              11 UN                   2:58.84    2:50.07
                1:21.89   2:50.07 (1:28.18)
  6 Daboudet, Oriane          11 NYCC                 2:52.99    2:51.31
                1:24.13   2:51.31 (1:27.18)
  7 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters                  NT    2:51.80
                1:20.53   2:51.80 (1:31.27)
  8 Lee, Jenny                12 Dolphin              2:50.66    2:54.75
                1:20.75   2:54.75 (1:34.00)
  9 Haruki, Yuria             11 Twisters             3:00.00    2:57.03
                1:25.62   2:57.03 (1:31.41)
 10 Laskowski, Caroline       11 Twisters                  NT    2:59.06
                1:22.88   2:59.06 (1:36.18)

Event 4  Men 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters             2:21.64    2:23.76
                1:09.01   2:23.76 (1:14.75)
  2 Yamout, Nader             11 Twisters             2:30.26    2:24.80
                1:11.27   2:24.80 (1:13.53)
  3 Oxsitin, Pavel            12 Dolphin              2:24.22    2:25.03
                1:10.31   2:25.03 (1:14.72)
  4 Doherty, Christopher      12 Twisters             2:35.09    2:29.35
                1:12.99   2:29.35 (1:16.36)
  5 Abrams, Michael           12 UN                   2:40.00    2:34.42
                1:14.77   2:34.42 (1:19.65)
  6 Erskine, Brendan          12 Twisters             2:35.39    2:35.70
                1:14.64   2:35.70 (1:21.06)
  7 Malychev, Peter           12 Dolphin              2:29.22    2:37.72
                1:13.39   2:37.72 (1:24.33)
  8 Barbosa, Larry S          12 Twisters             2:40.25    2:38.77
                1:14.42   2:38.77 (1:24.35)
  9 Lopez, Gerivel            12 Paraiso              2:46.21    2:50.08
                1:22.84   2:50.08 (1:27.24)
 10 Kunze, Ian M              12 NYCC                 2:34.50    2:52.13
                1:26.33   2:52.13 (1:25.80)
 11 Jose, Ransel              12 Paraiso              2:58.10    3:02.79
                1:28.02   3:02.79 (1:34.77)

Event 5  Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daboudet, Audrey          15 NYCC                 1:32.12    1:34.15

Event 6  Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yuventi, Jumie N          18 RedTails             1:14.64    1:17.86
  2 Pazmino, Mauro F          15 Twisters             1:13.95    1:19.98
  3 Marte, Adrian             16 Paraiso              1:17.62    1:21.48
  4 Sinche, Cristian A        15 NYCC                 1:19.51    1:22.67
  5 Kopczynski, Konrad B      16 NYCC                 1:25.51    1:24.69
  6 Hua, Terry                18 RedTails             1:25.71    1:28.04
  7 Poon, Kelvin              15 Twisters             1:24.71    1:28.13
  8 Gomez, Jorge              16 Paraiso              1:26.28    1:29.00
  9 Oxsitin, Konstantin       15 Dolphin              1:24.40    1:33.20
 10 Lewis, Kitwane A          15 UN                   1:34.00    1:38.21

Event 7  Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters               44.15      44.35
  2 Diaz, Susan               12 Twisters               45.00      44.85
  3 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters               44.25      44.88
  4 Lee, Jenny                12 Dolphin                42.80      45.18
  5 Kagan, Vlada              11 UN                     44.75      45.62
  6 Santana, Melissa          12 RedTails               48.93      46.28
  7 Neverson, Jair K          12 RedTails               45.09      46.91
  8 Laskowski, Caroline       11 Twisters               45.53      47.00
  9 Maliza, Lissette C        12 Twisters               47.79      47.76
 10 Daboudet, Oriane          11 NYCC                   48.69      48.29
 11 Guaman, Kelly C           11 Twisters               47.34      48.39
 12 Haruki, Yuria             11 Twisters               50.00      48.48
 13 Yeung, Maggie P           11 UN                     49.04      49.25
 14 Lewis, Kamara A           12 UN                     48.00      49.26
 15 Pang, Sharon              12 Twisters                  NT      51.91
 16 Batista, Demelly          12 RedTails               53.98      53.56
 17 Ducasse, Cynthia          12 RedTails               57.27      54.28
 18 Salgado, Catalina         12 Twisters                  NT      55.24
 19 Nunez, Thalia             12 RedTails               54.51      55.33
 20 Tirado, Marianela         12 RedTails             1:00.09    1:04.95
 21 Nunez, Nadyli             12 RedTails             1:07.14    1:07.26
 22 Berroa, Gabriela          11 RedTails             1:10.47    1:08.58

Event 8  Men 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gumiela, Kryspin          12 Twisters               35.77      36.31
  2 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters               37.09      36.92
  3 Malychev, Peter           12 Dolphin                42.80      42.04
  4 Oxsitin, Pavel            12 Dolphin                44.80      43.16
  5 Erskine, Brendan          12 Twisters               42.44      43.54
  6 Martinez, Keannu C        12 Twisters               43.34      43.86
  7 Yamout, Nader             11 Twisters               47.71      45.03
  8 Wadolowski, Thomas        11 Twisters               46.07      45.45
  9 Barbosa, Larry S          12 Twisters               44.25      46.46
 10 Polanco, Christopher A    12 Twisters               48.00      46.67
 11 Jose, Ransel              12 Paraiso                47.49      48.44
 12 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT      50.36
 13 Lopez, Gerivel            12 Paraiso                49.52      51.23
 14 Elie, Daniel              11 RedTails               59.21      59.02
 15 Chen, Zhaoyu              11 RedTails             1:20.09    1:16.86

Event 9  Women 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Villegas, Joanna          15 RedTails             3:03.21    3:15.22

Event 10  Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Labour, Raphy             18 RedTails             2:07.08    2:26.77
                1:11.63   2:26.77 (1:15.14)
  2 Sadovski, Stanislav       16 Dolphin              2:24.40    2:28.76
                1:14.10   2:28.76 (1:14.66)
  3 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails             2:17.48    2:30.48
                1:13.39   2:30.48 (1:17.09)
  4 Alix, Julio C             16 RedTails             2:10.09    2:37.89
                1:17.98   2:37.89 (1:19.91)
  5 Pazmino, Mauro F          15 Twisters             2:25.96    2:43.78
                1:19.67   2:43.78 (1:24.11)
  6 Kooperkamp, Nathanael     16 RedTails             2:41.51    2:51.14
                1:22.61   2:51.14 (1:28.53)
  7 Gomez, Jorge              16 Paraiso                   NT    2:58.81
                1:26.49   2:58.81 (1:32.32)

Event 11  Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters             1:15.15    1:16.74
  2 Guaman, Kelly C           11 Twisters             1:20.86    1:22.48
  3 Lee, Jenny                12 Dolphin              1:22.66    1:28.10
  4 Laskowski, Caroline       11 Twisters             1:25.92    1:31.24
  5 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters                  NT    1:31.74
  6 Yeung, Maggie P           11 UN                        NT    1:33.96
  7 Lewis, Kamara A           12 UN                   1:28.00    1:34.18
  8 Santana, Melissa          12 RedTails             1:25.08    1:35.36
  9 Pang, Sharon              12 Twisters                  NT    1:36.62
 10 Maliza, Lissette C        12 Twisters             1:45.26    1:39.02
 11 Neverson, Jair K          12 RedTails             1:30.09    1:40.23
 12 Nunez, Thalia             12 RedTails             1:46.91    1:45.86
 13 Batista, Demelly          12 RedTails             1:46.88    1:48.66
 14 Nunez, Nadyli             12 RedTails             1:48.05    1:50.17
 15 Narvaez, Lucia            11 RedTails             1:55.64    1:57.80
 16 Alva, Connie              11 RedTails             1:58.75    2:06.39
 17 Smith, Chelsey            12 RedTails             2:15.09    2:42.54

Event 12  Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Doherty, Christopher      12 Twisters             1:17.49    1:17.41
  2 Gumiela, Kryspin          12 Twisters             1:14.57    1:17.95
  3 Erskine, Brendan          12 Twisters             1:24.64    1:26.17
  4 Wadolowski, Thomas        11 Twisters             1:25.70    1:29.08
  5 Kunze, Ian M              12 NYCC                 1:22.14    1:31.45
  6 Lopez, Gerivel            12 Paraiso              1:38.40    1:32.33
  7 Martinez, Keannu C        12 Twisters             1:32.80    1:32.41
  8 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT    1:39.18
  9 Jose, Ransel              12 Paraiso              1:45.10    1:45.64

Event 13  Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daboudet, Audrey          15 NYCC                 1:02.57    1:02.98
  2 Abbey, Erin               24 N. Y. A. C.          1:00.57    1:03.78
  3 Villegas, Joanna          15 RedTails             1:19.30    1:21.67

Event 14  Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lee, Jeffrey A            24 N. Y. A. C.            55.00      54.57
  2 Buren, Paul J             24 N. Y. A. C.            52.50      55.54
  3 Wilson, Eric              25 N. Y. A. C.            56.85      58.68
  4 Sadovski, Stanislav       16 Dolphin                56.80      58.71
  5 Alix, Julio C             16 RedTails               58.84      58.85
  6 Labour, Raphy             18 RedTails               55.31      59.42
  7 Kopczynski, Konrad B      16 NYCC                   56.48      59.48
  8 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails             1:00.69    1:01.33
  9 Yuventi, Jumie N          18 RedTails               59.56    1:01.55
 10 Narvaez, Marco            15 RedTails             1:02.62    1:02.68
 11 Olivier, Francisco        16 RedTails             1:01.31    1:02.73
 12 Marte, Adrian             16 Paraiso              1:00.40    1:03.35
 13 Oxsitin, Konstantin       15 Dolphin              1:04.80    1:03.41
 14 Pazmino, Mauro F          15 Twisters               58.68    1:03.92
 15 Sinche, Cristian A        15 NYCC                 1:03.65    1:04.07
 16 Kooperkamp, Nathanael     16 RedTails             1:05.56    1:05.55
 17 Gomez, Jorge              16 Paraiso              1:05.81    1:06.50
 18 Lewis, Kitwane A          15 UN                   1:10.00    1:09.02
 19 Poon, Kelvin              15 Twisters             1:08.73    1:12.07
 20 Hua, Terry                18 RedTails             1:17.55    1:21.63

Event 15  Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters               32.16      32.62
  2 Yeung, Maggie P           11 UN                        NT      33.02
  3 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters                  NT      33.36
  4 Diaz, Susan               12 Twisters               33.00      33.46
  5 Santana, Melissa          12 RedTails               32.70      33.62
  6 Lewis, Kamara A           12 UN                     34.00      33.92
  7 Haruki, Yuria             11 Twisters               37.00      34.35
  8 Guaman, Kelly C           11 Twisters               34.70      34.67
  9 Lee, Jenny                12 Dolphin                35.10      35.09
 10 Kagan, Vlada              11 UN                     34.70      35.46
 11 Mitchell, Sierra          11 RedTails               37.43      35.88
 12 Laskowski, Caroline       11 Twisters               35.04      35.93
 13 Daboudet, Oriane          11 NYCC                   37.52      36.33
 14 Neverson, Jair K          12 RedTails               34.78      38.09
 15 Maliza, Lissette C        12 Twisters               40.45      38.29
 16 Batista, Demelly          12 RedTails               39.88      38.86
 17 Ducasse, Cynthia          12 RedTails               40.08      39.23
 18 Nunez, Nadyli             12 RedTails               40.27      39.77
 19 Salgado, Catalina         12 Twisters                  NT      39.78
 20 Nunez, Thalia             12 RedTails               41.30      41.52
 21 Pang, Sharon              12 Twisters                  NT      42.20
 22 Narvaez, Lucia            11 RedTails               42.15      45.71
 23 Alva, Connie              11 RedTails               45.89      46.31
 24 Tirado, Marianela         12 RedTails               46.07      46.41
 25 Berroa, Gabriela          11 RedTails               51.90      54.27
 26 Smith, Chelsey            12 RedTails               54.15      56.06

Event 16  Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gumiela, Kryspin          12 Twisters               28.58      29.41
  2 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters               30.89      30.42
  3 Abrams, Michael           12 UN                     33.00      31.13
  4 Yamout, Nader             11 Twisters               32.68      32.23
  5 Oxsitin, Pavel            12 Dolphin                31.00      32.29
  6 Doherty, Christopher      12 Twisters               32.49      32.43
  7 Lopez, Gerivel            12 Paraiso                33.63      33.31
  7 Malychev, Peter           12 Dolphin                31.10      33.31
  9 Barbosa, Larry S          12 Twisters               33.55      33.53
 10 Erskine, Brendan          12 Twisters               33.66      34.18
 11 Polanco, Christopher A    12 Twisters               35.00      34.32
 12 Wadolowski, Thomas        11 Twisters               33.82      34.55
 13 Jose, Ransel              12 Paraiso                34.98      35.62
 14 Martinez, Keannu C        12 Twisters               36.62      36.68
 15 Kunze, Ian M              12 NYCC                   34.43      37.48
 16 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT      39.78
 17 Elie, Daniel              11 RedTails               43.22      42.19
 18 Chen, Zhaoyu              11 RedTails               55.09      50.00

Event 18  Men 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sadovski, Stanislav       16 Dolphin              2:25.50    2:36.18
                1:12.38   2:36.18 (1:23.80)
  2 Marte, Adrian             16 Paraiso              2:28.11    2:42.39
                1:14.39   2:42.39 (1:28.00)
  3 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails             2:35.69    2:48.17
                1:17.69   2:48.17 (1:30.48)
  4 Oxsitin, Konstantin       15 Dolphin              2:45.50    2:51.89
                1:19.94   2:51.89 (1:31.95)
  5 Narvaez, Marco            15 RedTails             2:48.45    2:55.08
                1:27.55   2:55.08 (1:27.53)
  6 Labour, Raphy             18 RedTails             2:32.07    2:55.18
                1:15.66   2:55.18 (1:39.52)
  7 Olivier, Francisco        16 RedTails             3:05.75    3:03.68
                1:30.49   3:03.68 (1:33.19)

Event 19  Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kagan, Vlada              11 UN                   1:32.28    1:25.33
  2 Diaz, Susan               12 Twisters             1:28.00    1:26.42

Event 20  Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters             1:13.76    1:13.75
  2 Gumiela, Kryspin          12 Twisters             1:12.17    1:15.96
  3 Doherty, Christopher      12 Twisters             1:20.01    1:20.49
  4 Abrams, Michael           12 UN                   1:22.00    1:23.95
  5 Yamout, Nader             11 Twisters             1:21.06    1:24.14
  6 Barbosa, Larry S          12 Twisters             1:21.56    1:27.12
  7 Martinez, Keannu C        12 Twisters             1:27.56    1:32.34
  8 Malychev, Peter           12 Dolphin              1:17.44    1:36.73
  9 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT    1:50.67

Event 22  Men 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Riverbank RedTails Swim Team  'B'                 4:35.09    4:45.16
     1) Labour, Raphy 18                2) Hua, Terry 18
     3) Alix, Julio C 16                4) Narvaez, Marco 15
                1:07.11   2:33.96 (1:26.85)   3:41.90 (1:07.94)   4:45.16 (1:03.26)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 4:20.09    4:50.66
     1) Gebremedhin, Haftom 18          2) Yuventi, Jumie N 18
     3) Olivier, Francisco 16           4) Kooperkamp, Nathanael 16
                1:11.34   2:29.74 (1:18.40)   3:44.94 (1:15.20)   4:50.66 (1:05.72)

Event 23  Women 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 6:53.16    7:01.84
     1) Batista, Demelly 12             2) Mitchell, Sierra 11
     3) Santana, Melissa 12             4) Neverson, Jair K 12
                1:50.56   3:42.93 (1:52.37)   5:29.43 (1:46.50)   7:01.84 (1:32.41)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'B'                 7:30.09    7:47.44
     1) Narvaez, Lucia 11               2) Ducasse, Cynthia 12
     3) Nunez, Thalia 12                4) Nunez, Nadyli 12
                2:00.44   4:08.63 (2:08.19)   6:12.06 (2:03.43)   7:47.44 (1:35.38)
 -- LaGuardia Aquatic Club  'A'                       5:52.77         DQ
     1) Bouzarouata, Sarah 11           2) Laskowski, Caroline 11
     3) Guaman, Kelly C 11              4) Vanderlinden, Mariel 12
                1:18.12   2:58.06 (1:39.94)   4:24.88 (1:26.82)        DQ (1:13.90)

Event 24  Men 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       4:58.45    5:10.02
     1) Doherty, Christopher 12         2) Sangtippawan, Chudchane 12
     3) Gumiela, Kryspin 12             4) Yamout, Nader 11
                1:19.08     1:40.74 (21.66)   3:59.77 (2:19.03)   5:10.02 (1:10.25)
  2 LaGuardia Aquatic Club  'B'                       5:34.70    5:54.81
     1) Erskine, Brendan 12             2) Martinez, Keannu C 12
     3) Barbosa, Larry S 12             4) Wadolowski, Thomas 11
                1:37.52   3:08.03 (1:30.51)   4:47.39 (1:39.36)   5:54.81 (1:07.42)

Event 27  Women 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mejia, Cinthia            14 RedTails             5:42.44    5:47.99
                1:16.90   2:52.24 (1:35.34)   4:31.97 (1:39.73)   5:47.99 (1:16.02)
  2 Trinidad, Ayla            14 RedTails             5:48.00    5:48.19
                1:18.98   2:50.37 (1:31.39)   4:32.57 (1:42.20)   5:48.19 (1:15.62)
  3 Sowinski, Marta           13 Twisters                  NT    6:31.53
                1:32.91   3:15.49 (1:42.58)   5:07.11 (1:51.62)   6:31.53 (1:24.42)

Event 28  Men 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yanez, Gabriel F          14 Twisters             5:28.32    5:29.88
                1:11.31   2:34.64 (1:23.33)   4:15.42 (1:40.78)   5:29.88 (1:14.46)
  2 Polanco, Jose A           14 Twisters             5:33.17    5:31.59
                1:16.10   2:44.71 (1:28.61)   4:17.04 (1:32.33)   5:31.59 (1:14.55)
  3 Dupres, Paul P            13 RedTails             5:38.57    5:53.31
                1:12.21   2:37.90 (1:25.69)   4:29.08 (1:51.18)   5:53.31 (1:24.23)
  4 Duch, Jack                14 RedTails             5:29.27    5:56.00
                1:22.62   2:51.44 (1:28.82)   4:39.05 (1:47.61)   5:56.00 (1:16.95)

Event 29  Women 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters             2:25.09    2:33.52
                1:13.35   2:33.52 (1:20.17)
  2 Sun, Angela               10 Twisters             2:44.35    2:41.24
                1:18.68   2:41.24 (1:22.56)
  3 Kim, Elizabeth             9 UN                        NT    2:45.56
                1:17.92   2:45.56 (1:27.64)
  4 Fidan, Cagla              10 Twisters             2:57.29    2:49.81
                1:20.07   2:49.81 (1:29.74)
  5 Kennedy, Calla            10 NYCC                 2:55.72    2:56.23
                1:24.69   2:56.23 (1:31.54)
  6 Barrett, Janae J          10 Twisters             3:01.04    2:56.45
                1:25.36   2:56.45 (1:31.09)
  7 Barbosa, Tabitha           9 Twisters             3:32.07    3:02.80
                1:30.12   3:02.80 (1:32.68)
  8 Yu, Wynona K               9 Twisters                  NT    3:08.53
                1:29.77   3:08.53 (1:38.76)
  9 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters                  NT    3:08.79
                1:30.48   3:08.79 (1:38.31)
 10 Walsh, Georgina           10 NYCC                 3:47.30    3:34.28
                1:41.03   3:34.28 (1:53.25)
 11 Kamel, Mira S              9 Twisters             3:41.48    3:40.84
                1:45.83   3:40.84 (1:55.01)
 12 Kamel, Rita S             10 Twisters             3:45.47    3:59.45
                1:54.86   3:59.45 (2:04.59)

Event 30  Men 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters             2:33.89    2:32.59
                1:12.40   2:32.59 (1:20.19)
  2 Dervisevic, Alen          10 UN                   2:33.79    2:34.31
                1:14.03   2:34.31 (1:20.28)
  3 Mo, Daniel                 9 Twisters             2:53.03    2:52.13
                1:23.90   2:52.13 (1:28.23)
  4 Kunze, Colin J            10 NYCC                 2:52.33    2:52.16
                1:24.82   2:52.16 (1:27.34)
  5 Lin, Kevin                10 UN                        NT    3:03.44
                1:30.04   3:03.44 (1:33.40)
  6 Cherfas, Mark H           10 Dolphin              3:00.66    3:04.26
                1:30.29   3:04.26 (1:33.97)
  7 Pu, Austin                 9 Twisters             3:06.42    3:05.31
                1:27.97   3:05.31 (1:37.34)
  8 Dong, Richard              9 Twisters                  NT    3:09.77
                1:30.47   3:09.77 (1:39.30)
  9 Karasev, Nikita            9 Dolphin              3:03.66    3:10.44
                1:30.92   3:10.44 (1:39.52)
 10 Delgado, Cristopher        9 Paraiso                   NT    3:40.91
                1:43.03   3:40.91 (1:57.88)
 11 Barbosa, Kevin             9 Twisters                  NT    3:48.96
                1:49.62   3:48.96 (1:59.34)
 12 Kunze, Aidan J             8 NYCC                      NT    3:49.49
                1:50.77   3:49.49 (1:58.72)
 13 Jose, Israel              10 Paraiso                   NT    4:04.71
                1:48.65   4:04.71 (2:16.06)

Event 31  Women 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mejia, Cinthia            14 RedTails             1:23.01    1:33.01
  2 Pazmino, Sara E           13 Twisters             1:33.12    1:34.86
  3 Dias, Marcela K           13 Twisters             1:34.91    1:36.11
  4 Neverson, Khira A         14 RedTails             1:37.03    1:38.85
  5 Pozo, Katherine           14 RedTails             1:36.42    1:39.59
  6 Sowinski, Marta           13 Twisters             1:40.14    1:43.55
  7 Ducasse, Sheila           13 RedTails             2:00.09    1:49.22
  8 Lozano, Gladys            14 RedTails             1:52.21    1:50.90
  9 Lau, Allison              14 Twisters             1:49.84    1:51.33
 10 Cruz, Precilla D          14 RedTails             1:54.10    1:52.53
 11 Williams, Jaleesa         13 RedTails             1:50.09    2:00.06
 12 Faulkner, Breyanna        13 RedTails             1:55.75    2:04.80
 13 Escolastico, Gracy        13 RedTails             2:00.09    2:05.92

Event 32  Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Polanco, Jose A           14 Twisters             1:22.20    1:20.72
  2 Wong, Jeffrey             14 Twisters             1:21.91    1:22.60
  3 Lee, John                 14 Dolphin              1:20.00    1:23.07
  4 Ghanim, Ayman             13 Twisters             1:33.91    1:24.75
  5 Lee, Joe                  13 Dolphin              1:24.40    1:30.28
  6 Tan, Randy                13 UN                        NT    1:32.14
  7 Duran, Gabriel            14 Paraiso              1:35.85    1:34.20
  8 Ching, Brian G            14 UN                        NT    1:34.60
  9 Portes, Miguel A          13 Paraiso              1:34.58    1:37.08
 10 Slutsky, Daniel           14 RedTails             1:36.90    1:41.65
 11 Lewis, Khalid A           14 UN                        NT    1:46.11

Event 33  Women 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters               37.24      37.39
  2 Barrett, Janae J          10 Twisters               46.25      42.55
  3 Fidan, Cagla              10 Twisters               43.04      44.42
  4 Kim, Elizabeth             9 UN                     48.75      46.53
  5 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters               47.56      48.03
  6 Sun, Angela               10 Twisters               50.61      49.09
  7 Kennedy, Calla            10 NYCC                   49.40      49.17
  8 Barbosa, Tabitha           9 Twisters               50.87      50.06
  9 Yu, Wynona K               9 Twisters               52.89      50.69
 10 Polanco, Emily            10 ADA                    52.72      50.88
 11 Kamel, Rita S             10 Twisters               53.22      52.36
 12 Kamel, Mira S              9 Twisters               53.46      52.71
 13 Weinberg, Tian             9 RedTails               58.68      55.17
 14 Walsh, Georgina           10 NYCC                   58.78      57.55
 15 Tan, Cathy                 7 Twisters             1:04.00      58.32
 16 Rosario, Perla             9 RedTails             1:02.31      59.48
 17 Almeida, Gabriela          7 Twisters             1:08.49    1:01.28
 18 Rodriguez, Tina G          6 Twisters             1:16.74    1:15.10
 19 Yanez, Tania               8 Twisters             1:24.14    1:21.06
 -- Avital, Abigail            8 RedTails             1:30.09         DQ

Event 34  Men 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters               44.01      42.22
  2 Dervisevic, Alen          10 UN                     44.07      44.18
  3 Mo, Daniel                 9 Twisters               48.09      48.41
  4 Infante, Justin L         10 RedTails             1:20.09      48.84
  5 Pu, Austin                 9 Twisters               47.82      48.87
  6 Ching, Benjamin G         10 UN                        NT      49.45
  7 Dong, Richard              9 Twisters               50.95      51.54
  8 Atkinson, Davroy           9 RedTails               58.13      53.60
  9 Salgado, Daniel E          9 Twisters               55.83      55.77
 10 Zhou, Ethan                8 Twisters                  NT      56.16
 11 Kunze, Aidan J             8 NYCC                      NT      59.13
 12 Delgado, Cristopher        9 Paraiso              1:00.23      59.14
 13 Lin, Kevin                10 UN                        NT      59.20
 14 Mo, Joseph J               7 Twisters             1:01.59      59.55
 15 Mijares, Dean F            9 Twisters             1:08.35    1:00.34
 16 Hoyt, Malcolm              9 RedTails             1:01.16    1:02.00
 17 Barbosa, Kevin             9 Twisters             1:07.59    1:06.28
 18 Jose, Israel              10 Paraiso                   NT    1:08.52
 19 Amiama-Gomez, Ramon        9 RedTails             1:30.09    1:14.83
 20 Vargas, Anthony J          8 RedTails             1:30.09    1:15.40
 21 Nudell, Isaack             8 RedTails             1:20.09    1:23.61
 -- Ortega, Xavier             8 RedTails             1:20.09         DQ

Event 35  Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Trinidad, Ayla            14 RedTails             2:44.77    2:49.63
                1:22.11   2:49.63 (1:27.52)
  2 Ortiz, Ciara              14 RedTails             2:47.40    2:53.21
                1:24.72   2:53.21 (1:28.49)
  3 Salgado, Laura S          13 Twisters                  NT    2:54.16
                1:26.35   2:54.16 (1:27.81)
  4 Medrano, Rosanna          14 RedTails             3:01.58    3:02.00
                1:28.49   3:02.00 (1:33.51)
  5 Sowinski, Marta           13 Twisters             3:03.01    3:07.40
                1:31.83   3:07.40 (1:35.57)

Event 36  Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yanez, Gabriel F          14 Twisters             2:32.12    2:34.96
                1:17.21   2:34.96 (1:17.75)
  2 Dupres, Paul P            13 RedTails             2:30.34    2:35.51
                1:15.37   2:35.51 (1:20.14)
  3 Duch, Jack                14 RedTails             2:37.28    2:45.46
                1:21.55   2:45.46 (1:23.91)
  4 Duran, Gabriel            14 Paraiso                   NT    2:57.64
                1:22.29   2:57.64 (1:35.35)
  5 Lee, Joe                  13 Dolphin              2:50.50    2:58.10
                1:24.94   2:58.10 (1:33.16)
  6 Tan, Randy                13 UN                        NT    3:03.76
                3:03.93         3:03.76 ( )
  7 Portes, Miguel A          13 Paraiso                   NT    3:28.45
                1:41.80   3:28.45 (1:46.65)

Event 37  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters             1:11.51    1:16.18
  2 Sun, Angela               10 Twisters             1:19.89    1:24.13
  3 Fidan, Cagla              10 Twisters             1:22.46    1:28.53
  4 Kim, Elizabeth             9 UN                   1:30.75    1:28.75
  5 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters             1:34.33    1:33.76
  6 Yu, Wynona K               9 Twisters             1:35.81    1:34.82
  7 Barrett, Janae J          10 Twisters                  NT    1:34.95
  8 Barbosa, Tabitha           9 Twisters             1:34.90    1:37.59
  9 Kamel, Mira S              9 Twisters             1:54.19    1:51.87
 10 Weinberg, Tian             9 RedTails             2:01.08    1:53.17
 11 Rosario, Perla             9 RedTails             2:00.09    1:55.96
 12 Kamel, Rita S             10 Twisters             2:03.56    2:07.69

Event 38  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters             1:14.06    1:20.21
  2 Dervisevic, Alen          10 UN                   1:27.80    1:26.20
  3 Mo, Daniel                 9 Twisters             1:26.57    1:27.83
  4 Kunze, Colin J            10 NYCC                 1:37.09    1:36.87
  5 Pu, Austin                 9 Twisters             1:42.07    1:38.14
  6 Lin, Kevin                10 UN                        NT    1:41.19
  7 Cherfas, Mark H           10 Dolphin              1:33.66    1:43.91
  8 Karasev, Nikita            9 Dolphin              1:35.66    1:45.15
  9 Dong, Richard              9 Twisters             1:45.08    1:45.69
 10 Infante, Justin L         10 RedTails             2:00.09    1:51.61
 11 Gorinshteyn, Jonathan      8 Dolphin                   NT    1:57.24
 12 Zhou, Ethan                8 Twisters                  NT    2:03.24
 13 Mijares, Dean F            9 Twisters             2:05.68    2:06.40
 14 Varona, Derick            10 RedTails             2:30.09    2:18.23

Event 39  Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mejia, Cinthia            14 RedTails             1:06.11    1:07.23
  2 Trinidad, Ayla            14 RedTails             1:06.81    1:07.83
  3 Sowinski, Marta           13 Twisters             1:09.04    1:09.22
  4 Salgado, Laura S          13 Twisters             1:11.87    1:11.71
  5 Dias, Marcela K           13 Twisters             1:12.02    1:13.34
  6 Medrano, Rosanna          14 RedTails             1:15.47    1:14.71
  7 Pazmino, Sara E           13 Twisters             1:13.61    1:15.15
  8 Ducasse, Sheila           13 RedTails             1:19.57    1:19.01
  9 Neverson, Khira A         14 RedTails             1:15.88    1:19.09
 10 Pozo, Katherine           14 RedTails             1:20.42    1:19.49
 11 Lozano, Gladys            14 RedTails             1:21.20    1:20.29
 12 Williams, Jaleesa         13 RedTails             1:25.09    1:29.61
 13 Lau, Allison              14 Twisters             1:32.58    1:32.28
 14 Escolastico, Gracy        13 RedTails             1:43.60    1:33.60
 15 Inoa, Charlene            13 RedTails             1:43.93    1:38.33
 16 Cruz, Precilla D          14 RedTails             1:38.67    1:38.36
 17 Faulkner, Breyanna        13 RedTails             1:28.92    1:41.35

Event 40  Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dupres, Paul P            13 RedTails             1:02.42    1:02.59
  2 Duch, Jack                14 RedTails             1:02.38    1:04.14
  3 Polanco, Jose A           14 Twisters             1:03.65    1:04.19
  4 Lee, John                 14 Dolphin              1:05.00    1:05.06
  5 Yanez, Gabriel F          14 Twisters             1:04.26    1:05.09
  6 Duran, Gabriel            14 Paraiso              1:08.81    1:08.12
  7 Wong, Jeffrey             14 Twisters             1:07.77    1:09.25
  8 Lee, Joe                  13 Dolphin              1:07.80    1:09.45
  9 Lewis, Khalid A           14 UN                        NT    1:11.11
 10 Tan, Randy                13 UN                        NT    1:13.84
 11 Portes, Miguel A          13 Paraiso              1:12.68    1:14.63
 12 Ching, Brian G            14 UN                        NT    1:16.87
 13 Narvaez, Gregory          13 RedTails             1:18.64    1:17.27
 14 Slutsky, Daniel           14 RedTails             1:16.85    1:17.91
 15 Zhao, William             13 Twisters                  NT    1:25.54

Event 41  Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters               30.00      30.31
  2 Sun, Angela               10 Twisters               33.33      33.36
  3 Kim, Elizabeth             9 UN                     34.70      33.91
  4 Fidan, Cagla              10 Twisters               33.38      34.22
  5 Barrett, Janae J          10 Twisters               36.55      35.37
  6 Kennedy, Calla            10 NYCC                   37.49      37.88
  7 Barbosa, Tabitha           9 Twisters               37.46      37.93
  8 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters               37.72      38.91
  9 Yu, Wynona K               9 Twisters               41.18      39.38
 10 Polanco, Emily            10 ADA                    41.00      42.47
 11 Kamel, Mira S              9 Twisters               45.52      43.27
 12 Walsh, Georgina           10 NYCC                   43.71      43.90
 13 Rosario, Perla             9 RedTails               46.75      45.08
 14 Tan, Cathy                 7 Twisters               47.79      47.67
 15 Kamel, Rita S             10 Twisters               44.25      48.33
 16 Weinberg, Tian             9 RedTails               49.07      48.37
 17 Fortson, Amber D          10 RedTails             1:00.09      48.52
 18 Almeida, Gabriela          7 Twisters               51.95      48.75
 19 Rodriguez, Tina G          6 Twisters             1:01.18      54.63
 20 Avital, Abigail            8 RedTails             1:05.37      59.19
 21 Yanez, Tania               8 Twisters             1:02.69    1:01.40

Event 42  Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters               30.84      30.67
  2 Dervisevic, Alen          10 UN                     32.97      32.37
  3 Kunze, Colin J            10 NYCC                   36.36      36.20
  4 Mo, Daniel                 9 Twisters               35.48      36.88
  5 Pu, Austin                 9 Twisters               37.23      37.08
  6 Lin, Kevin                10 UN                        NT      37.56
  7 Atkinson, Davroy           9 RedTails               37.57      38.04
  7 Cherfas, Mark H           10 Dolphin                37.00      38.04
  9 Ching, Benjamin G         10 UN                        NT      39.27
 10 Dong, Richard              9 Twisters               37.77      39.33
 11 Karasev, Nikita            9 Dolphin                38.10      41.18
 12 Infante, Justin L         10 RedTails               50.09      41.27
 13 Delgado, Cristopher        9 Paraiso                43.57      42.02
 14 Salgado, Daniel E          9 Twisters               44.79      42.23
 15 Mo, Joseph J               7 Twisters               46.44      45.33
 16 Gorinshteyn, Jonathan      8 Dolphin                   NT      46.48
 17 Jose, Israel              10 Paraiso                44.70      46.83
 18 Kunze, Aidan J             8 NYCC                   41.00      46.91
 19 Barbosa, Kevin             9 Twisters               44.81      47.01
 20 Zhou, Ethan                8 Twisters               51.58      49.41
 21 Mijares, Dean F            9 Twisters               48.84      49.50
 22 Hoyt, Malcolm              9 RedTails               55.10      55.47
 23 Vargas, Anthony J          8 RedTails             1:10.09      55.76
 24 Varona, Derick            10 RedTails             1:10.09      56.61
 25 Nudell, Isaack             8 RedTails               57.94      58.70
 26 Amiama-Gomez, Ramon        9 RedTails             1:00.09      58.72
 27 Ortega, Xavier             8 RedTails             1:02.55    1:01.73
 28 Smith, William             8 RedTails             1:10.09    1:05.84

Event 43  Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mejia, Cinthia            14 RedTails             2:46.16    2:56.04
                1:23.37   2:56.04 (1:32.67)
  2 Salgado, Laura S          13 Twisters             3:05.41    2:58.12
                1:23.85   2:58.12 (1:34.27)
  3 Trinidad, Ayla            14 RedTails             3:03.43    3:16.27
                1:29.46   3:16.27 (1:46.81)
  4 Ortiz, Ciara              14 RedTails             3:17.94    3:34.02
                1:33.81   3:34.02 (2:00.21)
 -- Neverson, Khira A         14 RedTails             4:00.00         DQ
                1:43.30        DQ (1:57.90)

Event 44  Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yanez, Gabriel F          14 Twisters             2:29.21    2:34.69
                1:14.16   2:34.69 (1:20.53)
  2 Polanco, Jose A           14 Twisters             2:42.51    2:55.43
                1:22.21   2:55.43 (1:33.22)
  3 Dupres, Paul P            13 RedTails             2:45.49    3:02.05
                1:20.54   3:02.05 (1:41.51)
  4 Narvaez, Gregory          13 RedTails             3:30.09    3:43.48
                1:44.36   3:43.48 (1:59.12)

Event 45  Women 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       2:27.73    2:30.57
     1) Sun, Angela 10                  2) Zhu, Annie 10
     3) Fidan, Cagla 10                 4) Barrett, Janae J 10
                1:16.12   2:30.57 (1:14.45)
  2 LaGuardia Aquatic Club  'B'                       3:01.04    3:05.11
     1) Yu, Wynona K 9                  2) Preda, Christina 9
     3) Barbosa, Tabitha 9              4) Buyukerkan, Ayse 9
                1:34.42   3:05.11 (1:30.69)
  3 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 4:00.09    3:59.77
     1) Avital, Abigail 8               2) Weinberg, Tian 9
     3) Rosario, Perla 9                4) Fortson, Amber D 10
                2:04.56   3:59.77 (1:55.21)

Event 46  Men 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       2:37.81    2:44.52
     1) Mo, Daniel 9                    2) Pu, Austin 9
     3) Mo, Samuel 10                   4) Dong, Richard 9
                1:31.48   2:44.52 (1:13.04)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 4:00.09    4:01.32
     1) Ortega, Xavier 8                2) Infante, Justin L 10
     3) Atkinson, Davroy 9              4) Nudell, Isaack 8
                1:56.26   4:01.32 (2:05.06)         4:01.32 ( )         4:01.32 ( )

Event 47  Women 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       5:23.41    5:29.36
     1) Pazmino, Sara E 13              2) Dias, Marcela K 13
     3) Salgado, Laura S 13             4) Sowinski, Marta 13
                1:25.11   2:59.07 (1:33.96)   4:19.05 (1:19.98)   5:29.36 (1:10.31)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 4:38.06    5:38.81
     1) Ortiz, Ciara 14                 2) Mejia, Cinthia 14
     3) Trinidad, Ayla 14               4) Ducasse, Sheila 13
                1:22.66     1:43.63 (20.97)   2:57.05 (1:13.42)   5:38.81 (2:41.76)
  3 Riverbank RedTails Swim Team  'B'                 4:50.09    6:04.02
     1) Medrano, Rosanna 14             2) Pozo, Katherine 14
     3) Neverson, Khira A 14            4) Lozano, Gladys 14
                1:24.83   3:10.62 (1:45.79)   4:46.33 (1:35.71)   6:04.02 (1:17.69)
  4 Riverbank RedTails Swim Team  'C'                 5:30.09    7:41.75
     1) Faulkner, Breyanna 13           2) Cruz, Precilla D 14
     3) Williams, Jaleesa 13            4) Escolastico, Gracy 13
                1:54.37     2:24.67 (30.30)   6:54.40 (4:29.73)     7:41.75 (47.35)

Event 48  Men 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       4:45.30    4:51.37
     1) Ghanim, Ayman 13                2) Stepinski, Jan 13
     3) Yanez, Gabriel F 14             4) Polanco, Jose A 14
                1:14.44   2:35.78 (1:21.34)   3:46.25 (1:10.47)   4:51.37 (1:05.12)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 5:00.09    5:34.90
     1) Duch, Jack 14                   2) Slutsky, Daniel 14
     3) Dupres, Paul P 13               4) Narvaez, Gregory 13
                1:14.01   2:52.58 (1:38.57)   4:10.65 (1:18.07)   5:34.90 (1:24.25)

Event 49  Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daboudet, Audrey          15 NYCC                 2:15.66    2:20.55
                1:06.22   2:20.55 (1:14.33)
  2 Jones, Megan              25 N. Y. A. C.               NT    2:34.96
                1:11.99   2:34.96 (1:22.97)
  3 Alva, Angie               15 RedTails             2:42.30    2:40.58
                1:16.04   2:40.58 (1:24.54)
  4 Richards, Tiffany N       17 NFS                  2:49.07    2:52.80
                1:23.29   2:52.80 (1:29.51)
  5 Villegas, Joanna          15 RedTails             2:53.46    2:57.87
                1:22.46   2:57.87 (1:35.41)
  6 Steward, Maya A           17 RedTails             2:30.09    2:57.95
                1:23.28   2:57.95 (1:34.67)

Event 50  Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Labour, Raphy             18 RedTails             2:03.62    2:10.11
                1:01.72   2:10.11 (1:08.39)
  2 Alix, Julio C             16 RedTails             2:20.77    2:11.99
                1:03.12   2:11.99 (1:08.87)
  3 Kopczynski, Konrad B      16 NYCC                 2:03.10    2:13.68
                1:04.71   2:13.68 (1:08.97)
  4 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails             2:09.93    2:14.14
                1:03.95   2:14.14 (1:10.19)
  5 Marte, Adrian             16 Paraiso              2:17.87    2:21.16
                1:05.63   2:21.16 (1:15.53)
  6 Sinche, Cristian A        15 NYCC                 2:20.82    2:21.34
                1:08.24   2:21.34 (1:13.10)
  7 Brown, Kamau R            15 NNFS                 2:11.99    2:21.41
                1:07.97   2:21.41 (1:13.44)
  8 Narvaez, Marco            15 RedTails             2:16.81    2:22.42
                1:06.60   2:22.42 (1:15.82)
  9 Gomez, Jorge              16 Paraiso              2:23.30    2:30.40
                1:13.74   2:30.40 (1:16.66)
 10 Kooperkamp, Nathanael     16 RedTails             2:22.35    2:30.87
                1:11.96   2:30.87 (1:18.91)
 11 Williams, Christophe      16 NFS                  2:41.19    2:45.30

Event 51  Women 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters             2:52.41    2:51.21
                1:21.15   2:51.21 (1:30.06)
  2 Guaman, Kelly C           11 Twisters             2:57.64    2:53.78
                1:22.57   2:53.78 (1:31.21)
  3 Diaz, Susan               12 Twisters             2:59.00    2:59.63
                1:26.27   2:59.63 (1:33.36)
  4 Sherard, Ashley M         11 NFS                  3:02.03    3:05.38
                1:32.25   3:05.38 (1:33.13)
  5 Kagan, Vlada              11 UN                   3:17.16    3:06.94
                1:31.25   3:06.94 (1:35.69)
  6 Yeung, Maggie P           11 UN                        NT    3:07.26
                1:30.39   3:07.26 (1:36.87)
  7 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters                  NT    3:16.45
                1:35.44   3:16.45 (1:41.01)
  8 Wilcox, Vanessa L         11 NFS                  3:18.40    3:18.66
                1:34.39   3:18.66 (1:44.27)
  9 Belnavis, Samantha J      11 NFS                  3:09.47    3:19.93

Event 52  Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters             2:35.51    2:39.92
                1:15.73   2:39.92 (1:24.19)
  2 Yamout, Nader             11 Twisters             2:53.49    2:49.62
                1:22.50   2:49.62 (1:27.12)
  3 Doherty, Christopher      12 Twisters             2:52.02    2:49.84
                1:19.03   2:49.84 (1:30.81)
  4 Abrams, Michael           12 UN                   3:00.00    2:52.29
                1:19.84   2:52.29 (1:32.45)
  5 Erskine, Brendan          12 Twisters             2:55.17    2:54.94
                1:26.66   2:54.94 (1:28.28)
  6 Barbosa, Larry S          12 Twisters             3:01.02    2:56.95
                1:26.18   2:56.95 (1:30.77)
  7 Martinez, Keannu C        12 Twisters             3:03.45    3:04.73
                1:29.15   3:04.73 (1:35.58)
  8 Polanco, Christopher A    12 Twisters             3:10.00    3:09.64
                1:29.01   3:09.64 (1:40.63)
  9 Lopez, Gerivel            12 Paraiso              3:21.54    3:16.80
                1:33.81   3:16.80 (1:42.99)
 10 Jose, Ransel              12 Paraiso              3:30.60    3:37.63
                1:46.14   3:37.63 (1:51.49)

Event 53  Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Villegas, Joanna          15 RedTails             1:23.99    1:27.91

Event 54  Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Labour, Raphy             18 RedTails               58.72    1:03.44
  2 Yuventi, Jumie N          18 RedTails             1:05.75    1:10.06
  3 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails             1:05.95    1:10.51
  4 Alix, Julio C             16 RedTails             1:07.64    1:12.04
  5 Brown, Kamau R            15 NNFS                 1:11.78    1:15.67
  6 Olivier, Francisco        16 RedTails             1:12.10    1:16.29
  7 Kooperkamp, Nathanael     16 RedTails             1:15.35    1:22.15
  8 Wong, Justin              16 Twisters                  NT    1:22.37
  9 Gomez, Jorge              16 Paraiso              1:21.42    1:24.63

Event 55  Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters               35.51      35.28
  2 Guaman, Kelly C           11 Twisters               37.63      38.21
  3 Santana, Melissa          12 RedTails               38.83      40.80
  4 Kagan, Vlada              11 UN                     40.67      41.38
  5 Diaz, Susan               12 Twisters               44.00      41.56
  6 Haruki, Yuria             11 Twisters                  NT      41.99
  7 Neverson, Jair K          12 RedTails               42.09      44.05
  8 Mitchell, Sierra          11 RedTails               44.18      44.48
  9 Maliza, Lissette C        12 Twisters               43.89      44.52
 10 Sorenson-Graham, Dina O   11 NFS                    45.46      45.57
 11 Hutchinson, Brianna R     11 NFS                       NT      45.94
 12 Batista, Demelly          12 RedTails               48.36      48.09
 13 Nunez, Thalia             12 RedTails               48.64      48.66
 14 Nunez, Nadyli             12 RedTails               49.85      50.23
 15 Narvaez, Lucia            11 RedTails               50.28      53.64
 16 Ducasse, Cynthia          12 RedTails               53.46      53.87
 17 Tirado, Marianela         12 RedTails               57.61      54.09
 18 Alva, Connie              11 RedTails               53.74      55.20
 19 Lert-Haan, Najwa A        12 NFS                       NT      59.63
 20 Berroa, Gabriela          11 RedTails             1:00.51    1:00.87
 21 Hawkins, Maya T           11 NFS                       NT    1:12.90
 22 Smith, Chelsey            12 RedTails             1:04.52    1:14.17
 23 Manning, Shanice          11 RedTails               56.32    1:20.08

Event 56  Men 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gumiela, Kryspin          12 Twisters               33.60      34.08
  2 Doherty, Christopher      12 Twisters               35.32      35.84
  3 Yamout, Nader             11 Twisters               37.75      37.67
  4 Barbosa, Larry S          12 Twisters               38.84      38.95
  5 Wadolowski, Thomas        11 Twisters               40.43      39.65
  6 Erskine, Brendan          12 Twisters               39.97      39.97
  7 Martinez, Keannu C        12 Twisters               43.58      42.68
  8 Lopez, Gerivel            12 Paraiso                45.77      43.12
  9 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT      45.42
 10 Pu, Andrew                11 Twisters               45.88      47.80
 11 Milano, Kenneth A         12 NFS                    54.62      51.79
 12 Holmes, Bryan             11 NFS                    50.06      53.47
 13 Elie, Daniel              11 RedTails               56.58      57.64
 14 Chen, Zhaoyu              11 RedTails             1:00.09    1:06.53
 15 Hawkins, Malachi T        12 NFS                  1:10.97    1:07.14

Event 57  Women 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Steward, Maya A           17 RedTails             3:20.09    3:41.07
                1:45.97   3:41.07 (1:55.10)

Event 58  Men 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yuventi, Jumie N          18 RedTails             2:43.92    2:52.74
                1:21.28   2:52.74 (1:31.46)
  2 Marte, Adrian             16 Paraiso              2:50.67    2:59.04
                1:25.28   2:59.04 (1:33.76)
  3 Sinche, Cristian A        15 NYCC                 2:48.41    3:00.01
                1:26.04   3:00.01 (1:33.97)
  4 Wong, Justin              16 Twisters             2:53.54    3:01.52
                1:26.56   3:01.52 (1:34.96)
  5 Poon, Kelvin              15 Twisters             3:10.21    3:11.16
                1:30.42   3:11.16 (1:40.74)
  6 Hua, Terry                18 RedTails             3:11.93    3:19.68
                1:32.45   3:19.68 (1:47.23)
  7 Phillips, Andrew          15 NFS                  3:18.82    3:21.70
                1:32.89   3:21.70 (1:48.81)

Event 59  Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sherard, Ashley M         11 NFS                  1:27.66    1:34.88
  2 Kagan, Vlada              11 UN                   1:38.84    1:37.32
  3 Daboudet, Oriane          11 NYCC                 1:40.09    1:37.76
  4 Guaman, Kelly C           11 Twisters             1:41.09    1:37.98
  5 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters                  NT    1:40.44
  6 Belnavis, Samantha J      11 NFS                  1:32.14    1:41.06
  7 Yeung, Maggie P           11 UN                        NT    1:41.79
  8 Neverson, Jair K          12 RedTails             1:46.18    1:45.24
  9 Mitchell, Sierra          11 RedTails             1:46.41    1:48.58
 10 Maliza, Lissette C        12 Twisters             1:52.47    1:49.03
 11 Wilcox, Vanessa L         11 NFS                  1:45.72    1:51.36
 -- Haruki, Yuria             11 Twisters                  NT         DQ

Event 60  Men 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters             1:18.10    1:20.82
  2 Gumiela, Kryspin          12 Twisters             1:18.45    1:22.82
  3 Martinez, Keannu C        12 Twisters             1:34.00    1:36.26
  4 Erskine, Brendan          12 Twisters             1:34.55    1:37.96
  5 Wadolowski, Thomas        11 Twisters             1:44.74    1:41.01
  6 Jose, Ransel              12 Paraiso              1:48.35    1:50.87
  7 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT    1:56.04

Event 61  Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daboudet, Audrey          15 NYCC                   28.95      29.15
  2 Jones, Megan              25 N. Y. A. C.            32.00      31.57
  3 Alva, Angie               15 RedTails               33.85      35.11
  4 Villegas, Joanna          15 RedTails               35.35      35.81
  5 Richards, Tiffany N       17 NFS                    34.35      36.03
  6 Steward, Maya A           17 RedTails               35.09      36.24

Event 62  Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Labour, Raphy             18 RedTails               25.20      24.96
  2 Alix, Julio C             16 RedTails               26.98      26.68
  3 Kopczynski, Konrad B      16 NYCC                   26.43      26.98
  4 Yuventi, Jumie N          18 RedTails               26.69      27.05
  5 Olivier, Francisco        16 RedTails               27.73      27.82
  6 Marte, Adrian             16 Paraiso                26.62      28.35
  7 Brown, Kamau R            15 NNFS                   27.62      28.48
  8 Narvaez, Marco            15 RedTails               28.23      28.49
  9 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails               28.62      28.63
 10 Sinche, Cristian A        15 NYCC                   28.58      29.12
 11 Wong, Justin              16 Twisters               28.73      29.49
 12 Phillips, Andrew          15 NFS                    28.17      29.74
 13 Gomez, Jorge              16 Paraiso                28.22      29.94
 14 Kooperkamp, Nathanael     16 RedTails               29.98      30.32
 15 Poon, Kelvin              15 Twisters               29.84      30.79
 16 Williams, Christophe      16 NFS                    31.55      31.18
 17 Hua, Terry                18 RedTails               33.09      33.80

Event 63  Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters             1:09.78    1:10.19
  2 Diaz, Susan               12 Twisters             1:11.00    1:12.27
  3 Yeung, Maggie P           11 UN                   1:14.44    1:12.39
  4 Sherard, Ashley M         11 NFS                  1:10.24    1:14.00
  5 Guaman, Kelly C           11 Twisters             1:14.44    1:15.12
  6 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters             1:19.68    1:18.17
  7 Haruki, Yuria             11 Twisters                  NT    1:19.07
  8 Santana, Melissa          12 RedTails             1:15.69    1:20.06
  9 Belnavis, Samantha J      11 NFS                  1:15.74    1:21.62
 10 Daboudet, Oriane          11 NYCC                 1:24.36    1:21.80
 11 Wilcox, Vanessa L         11 NFS                  1:21.36    1:24.60
 12 Maliza, Lissette C        12 Twisters             1:28.60    1:25.56
 13 Hutchinson, Brianna R     11 NFS                       NT    1:27.54
 14 Neverson, Jair K          12 RedTails             1:24.24    1:29.03
 15 Batista, Demelly          12 RedTails             1:33.08    1:29.31
 16 Sorenson-Graham, Dina O   11 NFS                  1:30.66    1:30.28
 17 Mitchell, Sierra          11 RedTails             1:32.12    1:30.38
 18 Nunez, Nadyli             12 RedTails             1:34.16    1:33.09
 19 Nunez, Thalia             12 RedTails             1:36.39    1:37.81
 20 Ducasse, Cynthia          12 RedTails             1:41.36    1:39.08
 21 Alva, Connie              11 RedTails             1:41.98    1:40.85
 22 Tirado, Marianela         12 RedTails             2:00.09    1:44.85
 23 Narvaez, Lucia            11 RedTails             1:38.45    1:47.66
 24 Lert-Haan, Najwa A        12 NFS                       NT    1:50.18
 25 Berroa, Gabriela          11 RedTails             2:13.62    2:04.43
 26 Hawkins, Maya T           11 NFS                       NT    2:14.89
 27 Smith, Chelsey            12 RedTails             2:00.09    2:22.89

Event 64  Men 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gumiela, Kryspin          12 Twisters             1:04.32    1:05.44
  2 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters             1:06.98    1:06.98
  3 Abrams, Michael           12 UN                   1:16.00    1:09.95
  4 Yamout, Nader             11 Twisters             1:10.69    1:10.15
  5 Doherty, Christopher      12 Twisters             1:10.78    1:11.12
  6 Barbosa, Larry S          12 Twisters             1:13.21    1:12.05
  7 Erskine, Brendan          12 Twisters             1:13.82    1:13.03
  8 Lopez, Gerivel            12 Paraiso              1:16.41    1:16.29
  9 Wadolowski, Thomas        11 Twisters             1:14.50    1:17.92
 10 Polanco, Christopher A    12 Twisters             1:20.00    1:19.09
 11 Jose, Ransel              12 Paraiso              1:19.20    1:24.80
 12 Holmes, Bryan             11 NFS                  1:27.91    1:27.42
 13 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT    1:31.74
 14 Milano, Kenneth A         12 NFS                  1:45.26    1:33.69
 15 Pu, Andrew                11 Twisters             1:31.23    1:39.13
 16 Elie, Daniel              11 RedTails             1:47.63    1:41.97
 17 Chen, Zhaoyu              11 RedTails             2:00.09    1:54.26
 18 Hawkins, Malachi T        12 NFS                  1:51.17    2:03.29

Event 65  Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jones, Megan              25 N. Y. A. C.          1:13.00    1:17.75
  2 Alva, Angie               15 RedTails             1:32.14    1:35.96
  3 Richards, Tiffany N       17 NFS                  1:34.17    1:38.04
  4 Villegas, Joanna          15 RedTails             1:42.91    1:49.25

Event 66  Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Labour, Raphy             18 RedTails             1:02.21    1:05.36
  2 Yuventi, Jumie N          18 RedTails             1:00.09    1:09.49
  3 Gebremedhin, Haftom       18 RedTails             1:10.60    1:10.00
  4 Marte, Adrian             16 Paraiso              1:05.53    1:10.89
  5 Alix, Julio C             16 RedTails             1:05.49    1:11.84
  6 Kopczynski, Konrad B      16 NYCC                 1:14.40    1:12.60
  7 Olivier, Francisco        16 RedTails             1:09.89    1:16.55
  8 Gomez, Jorge              16 Paraiso              1:14.30    1:17.14
  9 Narvaez, Marco            15 RedTails             1:11.30    1:20.25
 10 Phillips, Andrew          15 NFS                  1:10.71    1:22.61
 11 Sinche, Cristian A        15 NYCC                 1:19.49    1:26.76
 12 Williams, Christophe      16 NFS                  1:36.75    1:54.89

Event 67  Women 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kagan, Vlada              11 UN                     37.86      37.58
  2 Bouzarouata, Sarah        11 Twisters               39.01      37.78
  3 Diaz, Susan               12 Twisters               38.00      38.11
  4 Yeung, Maggie P           11 UN                     40.87      40.40
  5 Santana, Melissa          12 RedTails               39.88      41.48
  6 Neverson, Jair K          12 RedTails               42.09      41.93
  7 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters                  NT      43.14
  8 Haruki, Yuria             11 Twisters                  NT      43.26
  9 Daboudet, Oriane          11 NYCC                   44.28      45.54
 10 Sorenson-Graham, Dina O   11 NFS                    45.32      49.95
 11 Mitchell, Sierra          11 RedTails               42.95      52.12
 12 Batista, Demelly          12 RedTails               56.89      52.47
 13 Nunez, Thalia             12 RedTails               50.51      53.97
 14 Nunez, Nadyli             12 RedTails             1:00.31      57.97
 15 Ducasse, Cynthia          12 RedTails             1:02.02      58.35
 16 Alva, Connie              11 RedTails               58.46    1:01.38
 17 Narvaez, Lucia            11 RedTails               55.87    1:02.28
 -- Hutchinson, Brianna R     11 NFS                       NT         DQ

Event 68  Men 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gumiela, Kryspin          12 Twisters               31.19      32.24
  2 Sangtippawan, Chudchane   12 Twisters               34.50      32.80
  3 Abrams, Michael           12 UN                     36.00      34.02
  4 Doherty, Christopher      12 Twisters               35.09      35.22
  5 Yamout, Nader             11 Twisters               35.14      36.12
  6 Barbosa, Larry S          12 Twisters               36.83      37.41
  7 Polanco, Christopher A    12 Twisters               38.00      37.93
  8 Lopez, Gerivel            12 Paraiso                42.29      38.93
  9 Martinez, Keannu C        12 Twisters               38.76      42.29
 10 Jose, Ransel              12 Paraiso                38.70      42.34
 11 Reich, Joseph S           11 Twisters                  NT      46.81
 12 Milano, Kenneth A         12 NFS                    53.51      47.58
 13 Pu, Andrew                11 Twisters               50.25      50.67
 14 Holmes, Bryan             11 NFS                    48.00      56.74
 15 Hawkins, Malachi T        12 NFS                  1:05.95    1:00.37
 16 Elie, Daniel              11 RedTails             1:10.09    1:02.50

Event 70  Men 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 3:52.09    4:25.44
     1) Yuventi, Jumie N 18             2) Narvaez, Marco 15
     3) Kooperkamp, Nathanael 16        4) Alix, Julio C 16
                1:01.10     1:20.39 (19.29)     1:42.85 (22.46)   4:25.44 (2:42.59)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'B'                 4:25.09    4:28.43
     1) Gebremedhin, Haftom 18          2) Olivier, Francisco 16
     3) Hua, Terry 18                   4) Labour, Raphy 18
                1:00.55   2:05.28 (1:04.73)     2:24.65 (19.37)   4:28.43 (2:03.78)

Event 71  Women 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       5:12.50    5:02.71
     1) Bouzarouata, Sarah 11           2) Guaman, Kelly C 11
     3) Vanderlinden, Mariel 12         4) Maliza, Lissette C 12
                1:20.89     1:42.46 (21.57)     2:34.92 (52.46)   5:02.71 (2:27.79)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 5:26.90    6:03.01
     1) Neverson, Jair K 12             2) Mitchell, Sierra 11
     3) Batista, Demelly 12             4) Santana, Melissa 12
                1:30.97   3:14.52 (1:43.55)   4:41.80 (1:27.28)   6:03.01 (1:21.21)
  3 Riverbank RedTails Swim Team  'B'                 6:00.09    6:49.47
     1) Nunez, Nadyli 12                2) Nunez, Thalia 12
     3) Narvaez, Lucia 11               4) Ducasse, Cynthia 12
                1:32.27   3:12.74 (1:40.47)   4:59.61 (1:46.87)   6:49.47 (1:49.86)

Event 72  Men 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       4:32.77    4:41.33
     1) Gumiela, Kryspin 12             2) Sangtippawan, Chudchane 12
     3) Yamout, Nader 11                4) Doherty, Christopher 12
                1:10.97   2:23.73 (1:12.76)   3:34.51 (1:10.78)   4:41.33 (1:06.82)
  2 LaGuardia Aquatic Club  'B'                       5:02.85    5:08.86
     1) Barbosa, Larry S 12             2) Erskine, Brendan 12
     3) Wadolowski, Thomas 11           4) Martinez, Keannu C 12
                1:19.65   3:55.18 (2:35.53)   5:08.86 (1:13.68)

Event 73  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mejia, Cinthia            14 RedTails             2:23.48    2:26.82
                1:09.87   2:26.82 (1:16.95)
  2 Trinidad, Ayla            14 RedTails             2:28.63    2:30.03
                1:13.33   2:30.03 (1:16.70)
  3 Sowinski, Marta           13 Twisters             2:34.13    2:33.64
                1:13.19   2:33.64 (1:20.45)
  4 Wadolowska, Julia         13 Twisters             2:36.06    2:39.22
                1:16.44   2:39.22 (1:22.78)
  5 Sherard, Nia              13 NFS                  2:35.58    2:44.35
                1:19.35   2:44.35 (1:25.00)
  6 Medrano, Rosanna          14 RedTails             2:46.26    2:47.61
                1:18.53   2:47.61 (1:29.08)
  7 Mohammed, Averie J        14 NFS                  2:48.17    2:51.97
                1:22.51   2:51.97 (1:29.46)
  8 Lozano, Gladys            14 RedTails             2:50.09    2:58.00
                1:24.41   2:58.00 (1:33.59)
  9 Innis, Raven              14 NFS                  2:47.20    2:58.19
                1:21.04   2:58.19 (1:37.15)
 10 Ortiz, Ciara              14 RedTails             2:35.44    2:58.78
                1:24.78   2:58.78 (1:34.00)
 11 McKenzie, Ashley S        13 NFS                  3:02.66    3:05.78
                1:26.56   3:05.78 (1:39.22)

Event 74  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yanez, Gabriel F          14 Twisters             2:18.83    2:18.42
                1:07.07   2:18.42 (1:11.35)
  2 Dupres, Paul P            13 RedTails             2:18.99    2:18.50
                1:05.53   2:18.50 (1:12.97)
  3 Polanco, Jose A           14 Twisters             2:20.15    2:20.43
                1:08.19   2:20.43 (1:12.24)
  4 Duch, Jack                14 RedTails             2:13.09    2:22.38
                1:08.19   2:22.38 (1:14.19)
  5 Johnstone, Sean O         13 NNFS                 2:27.20    2:26.81
                1:10.02   2:26.81 (1:16.79)
  6 Duran, Gabriel            14 Paraiso              2:34.16    2:26.97
                1:10.33   2:26.97 (1:16.64)
  7 Wong, Jeffrey             14 Twisters             2:28.68    2:36.52
                1:14.20   2:36.52 (1:22.32)
  8 Hart, Bryan J             13 NFS                  2:38.69    2:39.62
                1:16.50   2:39.62 (1:23.12)
  9 Kingston, Yohancey        13 NFS                       NT    2:40.66
                1:14.12   2:40.66 (1:26.54)
 10 Hernandez, Jason          14 NFS                  2:39.95    2:41.45
                1:20.23   2:41.45 (1:21.22)
 11 Tan, Randy                13 UN                        NT    2:41.47
                1:15.95   2:41.47 (1:25.52)
 12 Portes, Miguel A          13 Paraiso              2:33.30    2:46.21
                1:19.72   2:46.21 (1:26.49)
 13 Slutsky, Daniel           14 RedTails             2:54.00    2:49.73
                1:20.31   2:49.73 (1:29.42)
 14 Gomes, Christopher        14 NFS                  3:29.17    3:23.64
                1:28.04   3:23.64 (1:55.60)

Event 75  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sun, Angela               10 Twisters             3:03.54    3:02.11
                1:22.80   3:02.11 (1:39.31)
  2 Fidan, Cagla              10 Twisters             3:17.53    3:06.40
                1:29.05   3:06.40 (1:37.35)
  3 Kim, Elizabeth             9 UN                        NT    3:08.96
                1:30.66   3:08.96 (1:38.30)
  4 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters             3:23.29    3:19.63
                1:37.80   3:19.63 (1:41.83)
  5 Barbosa, Tabitha           9 Twisters                  NT    3:23.36
                1:38.28   3:23.36 (1:45.08)

Event 76  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters             2:49.27    2:52.49
                1:21.56   2:52.49 (1:30.93)
  2 Mo, Daniel                 9 Twisters             3:02.76    3:16.67
                1:31.11   3:16.67 (1:45.56)
  3 Lin, Kevin                10 UN                        NT    3:32.29
                1:36.79   3:32.29 (1:55.50)

Event 77  Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Trinidad, Ayla            14 RedTails             1:15.27    1:18.80
  2 Ortiz, Ciara              14 RedTails             1:18.81    1:21.07
  3 Medrano, Rosanna          14 RedTails             1:23.89    1:25.19
  4 Wadolowska, Julia         13 Twisters             1:22.01    1:26.15
  5 Sowinski, Marta           13 Twisters             1:24.10    1:30.60
  6 Pozo, Katherine           14 RedTails             1:31.31    1:31.47
  7 Gomez, Kiara J            13 Twisters             1:34.43    1:32.62
  8 Hunter, Finnisha          14 RedTails             1:32.20    1:34.63
  9 Ducasse, Sheila           13 RedTails             1:44.35    1:41.72
 10 Sherard, Nia              13 NFS                  1:29.58    1:43.97
 11 Williams, Jaleesa         13 RedTails             1:35.09    1:45.81
 12 Faulkner, Breyanna        13 RedTails             1:45.26    1:51.81
 13 Wong, Sherrinette S       14 NFS                  1:59.66    1:52.94
 14 Inoa, Charlene            13 RedTails             2:17.43    2:02.28
 15 Cruz, Precilla D          14 RedTails             1:40.09    2:10.09

Event 78  Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yanez, Gabriel F          14 Twisters             1:11.50    1:10.67
  2 Dupres, Paul P            13 RedTails             1:10.03    1:11.72
  3 Duch, Jack                14 RedTails             1:11.16    1:16.19
  4 Duran, Gabriel            14 Paraiso              1:23.01    1:18.64
  5 Tan, Randy                13 UN                        NT    1:24.02
  6 Wong, Jeffrey             14 Twisters             1:23.48    1:25.35
  7 Narvaez, Gregory          13 RedTails             1:31.71    1:35.99
  8 Portes, Miguel A          13 Paraiso              1:34.74    1:39.51
  9 Gomes, Christopher        14 NFS                  1:55.86    1:52.12

Event 79  Women 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters               33.63      34.22
  2 Sun, Angela               10 Twisters               36.97      38.73
  3 Fidan, Cagla              10 Twisters               39.16      39.76
  4 Kim, Elizabeth             9 UN                     42.36      41.97
  5 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters               42.84      42.44
  6 Barrett, Janae J          10 Twisters               44.70      43.09
  7 Yu, Wynona K               9 Twisters               45.02      43.97
  8 Barbosa, Tabitha           9 Twisters               42.99      44.87
  9 Tan, Cathy                 7 Twisters               55.38      48.77
 10 Weinberg, Tian             9 RedTails               53.66      49.31
 11 Kamel, Mira S              9 Twisters               50.46      50.97
 12 Almeida, Gabriela          7 Twisters               55.91      55.27
 13 Rosario, Perla             9 RedTails               54.48      56.36
 14 Kamel, Rita S             10 Twisters               52.43      56.68
 15 Johnstone, Toniesha        8 NNFS                   55.35      57.17
 16 Fortson, Amber D          10 RedTails             1:10.09      57.34
 17 Gomes, Ashley              9 NFS                    59.04      59.04
 18 Rodriguez, Tina G          6 Twisters             1:08.81    1:02.22
 19 Yanez, Tania               8 Twisters             1:13.97    1:04.98
 20 Avital, Abigail            8 RedTails             1:20.09    1:06.66

Event 80  Men 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters                  NT      35.03
  2 Dervisevic, Alen          10 UN                     41.89      39.68
  3 Mo, Daniel                 9 Twisters               39.29      40.48
  4 Pu, Austin                 9 Twisters               43.12      44.47
  5 Dong, Richard              9 Twisters               45.12      45.28
  6 Lin, Kevin                10 UN                        NT      45.38
  7 Atkinson, Davroy           9 RedTails               45.75      47.29
  8 Infante, Justin L         10 RedTails             1:00.09      49.72
  9 Russell, Travis D          9 NFS                       NT      51.01
 10 Mo, Joseph J               7 Twisters               53.05      51.56
 11 Cato, Cameron A            8 NFS                       NT      52.43
 12 Delgado, Cristopher        9 Paraiso                54.29      52.75
 13 Jose, Israel              10 Paraiso                51.57      52.80
 14 Zhou, Ethan                8 Twisters               54.69      55.41
 15 Hoyt, Malcolm              9 RedTails             1:01.13      59.85
 16 Amiama-Gomez, Ramon        9 RedTails             1:10.09    1:02.02
 17 Varona, Derick            10 RedTails             1:20.09    1:03.90
 18 Vargas, Anthony J          8 RedTails             1:10.09    1:04.97
 19 Nudell, Isaack             8 RedTails             1:06.89    1:05.40
 20 Ortega, Xavier             8 RedTails             1:10.41    1:06.16
 21 Holston, Kamau S           8 NNFS                      NT    1:17.56

Event 81  Women 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Neverson, Khira A         14 RedTails             3:28.09    3:37.73
                1:42.20   3:37.73 (1:55.53)
  2 Lozano, Gladys            14 RedTails             3:59.59    4:03.12
                1:55.57   4:03.12 (2:07.55)

Event 82  Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Polanco, Jose A           14 Twisters             2:55.18    2:57.51
                1:26.05   2:57.51 (1:31.46)
  2 Wong, Jeffrey             14 Twisters             3:03.30    3:03.09
                1:27.97   3:03.09 (1:35.12)
  3 Tan, Randy                13 UN                        NT    3:12.69
                1:33.16   3:12.69 (1:39.53)
  4 Portes, Miguel A          13 Paraiso                   NT    3:26.39
                1:40.80   3:26.39 (1:45.59)
  5 Slutsky, Daniel           14 RedTails             3:30.09    3:28.43
                1:39.39   3:28.43 (1:49.04)
  6 Hart, Bryan J             13 NFS                       NT    3:33.33
                1:45.07   3:33.33 (1:48.26)
  7 Ching, Brian G            14 UN                        NT    3:38.36
                1:40.85   3:38.36 (1:57.51)

Event 83  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters             1:19.47    1:19.77
  2 Barrett, Janae J          10 Twisters             1:42.85    1:36.30
  3 Fidan, Cagla              10 Twisters             1:34.51    1:38.46
  4 Kim, Elizabeth             9 UN                        NT    1:42.20
  5 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters             1:43.14    1:44.30
  6 Yu, Wynona K               9 Twisters             1:54.28    1:51.50
  7 Polanco, Emily            10 ADA                  2:01.20    1:55.30
  8 Kamel, Rita S             10 Twisters             1:55.05    1:55.33
  9 Kamel, Mira S              9 Twisters             2:02.80    2:02.72
 10 Tan, Cathy                 7 Twisters             2:00.00    2:08.90
 11 Rodriguez, Tina G          6 Twisters                  NT    2:53.72

Event 84  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters             1:36.18    1:33.62
  2 Dervisevic, Alen          10 UN                   1:34.60    1:38.17
  3 Pu, Austin                 9 Twisters             1:41.01    1:43.85
  4 Mo, Daniel                 9 Twisters             1:43.32    1:43.91
  5 Ching, Benjamin G         10 UN                        NT    1:50.31
  6 Dong, Richard              9 Twisters             1:52.49    1:56.46
  7 Zhou, Ethan                8 Twisters                  NT    2:05.23

Event 85  Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mejia, Cinthia            14 RedTails               30.49      30.37
  2 Wadolowska, Julia         13 Twisters               31.05      30.99
  3 Trinidad, Ayla            14 RedTails               30.86      31.44
  4 Sowinski, Marta           13 Twisters               31.27      31.81
  5 Mohammed, Averie J        14 NFS                    32.59      32.51
  6 Neverson, Khira A         14 RedTails               31.96      33.03
  7 Ortiz, Ciara              14 RedTails               32.92      33.09
  8 Ducasse, Sheila           13 RedTails               33.61      33.51
  9 Hunter, Finnisha          14 RedTails               33.45      33.60
 10 Innis, Raven              14 NFS                    33.52      34.23
 11 Medrano, Rosanna          14 RedTails               33.69      34.42
 12 Pozo, Katherine           14 RedTails               34.38      34.68
 13 McKenzie, Ashley S        13 NFS                    33.70      35.34
 14 Sherard, Nia              13 NFS                    34.00      35.39
 15 Williams, Jaleesa         13 RedTails               38.09      37.09
 16 Lozano, Gladys            14 RedTails               35.68      37.49
 17 Gomez, Kiara J            13 Twisters               37.57      37.57
 18 Wong, Sherrinette S       14 NFS                    40.75      39.90
 19 Cruz, Precilla D          14 RedTails               40.10      40.59
 20 Faulkner, Breyanna        13 RedTails               38.27      41.30
 21 Inoa, Charlene            13 RedTails               44.57      44.00

Event 86  Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dupres, Paul P            13 RedTails               27.63      27.68
  2 Polanco, Jose A           14 Twisters               29.03      28.80
  3 Ghanim, Ayman             13 Twisters               31.89      28.97
  4 Duran, Gabriel            14 Paraiso                28.48      29.05
  5 Duch, Jack                14 RedTails               28.63      29.35
  6 Kingston, Yohancey        13 NFS                       NT      29.73
  7 Johnstone, Sean O         13 NNFS                   29.82      29.79
  8 Yanez, Gabriel F          14 Twisters               29.69      29.86
  9 Ching, Brian G            14 UN                        NT      32.48
 10 Wong, Jeffrey             14 Twisters               29.98      32.68
 11 Tan, Randy                13 UN                        NT      32.73
 12 Hart, Bryan J             13 NFS                    31.78      32.85
 13 Hernandez, Jason          14 NFS                    32.90      33.20
 14 Portes, Miguel A          13 Paraiso                32.34      33.62
 15 Gomes, Christopher        14 NFS                    38.67      33.77
 16 Slutsky, Daniel           14 RedTails               34.44      35.17
 17 Narvaez, Gregory          13 RedTails               34.40      35.23

Event 87  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters             1:05.28    1:06.98
  2 Sun, Angela               10 Twisters             1:13.84    1:13.74
  3 Kim, Elizabeth             9 UN                   1:16.19    1:17.03
  4 Barrett, Janae J          10 Twisters             1:22.47    1:20.88
  5 Barbosa, Tabitha           9 Twisters             1:24.15    1:26.20
  6 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters             1:26.74    1:28.17
  7 Yu, Wynona K               9 Twisters             1:32.51    1:32.52
  8 Kamel, Mira S              9 Twisters             1:42.12    1:39.98
  9 Johnstone, Toniesha        8 NNFS                 1:55.32    1:41.74
 10 Polanco, Emily            10 ADA                  1:36.51    1:41.80
 11 Rosario, Perla             9 RedTails             1:51.96    1:43.34
 12 Tan, Cathy                 7 Twisters             1:50.00    1:44.66
 13 Kamel, Rita S             10 Twisters             1:44.01    1:51.61
 14 Gomes, Ashley              9 NFS                  1:59.21    1:52.60
 15 Weinberg, Tian             9 RedTails             1:56.66    1:54.31
 16 Almeida, Gabriela          7 Twisters             2:05.82    1:56.05
 17 Fortson, Amber D          10 RedTails             2:10.09    2:02.40
 18 Rodriguez, Tina G          6 Twisters                  NT    2:13.50
 19 Avital, Abigail            8 RedTails             2:10.09    2:14.05

Event 88  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dervisevic, Alen          10 UN                   1:11.60    1:11.91
  2 Mo, Daniel                 9 Twisters             1:20.87    1:22.07
  3 Pu, Austin                 9 Twisters             1:24.05    1:25.00
  4 Lin, Kevin                10 UN                        NT    1:25.37
  5 Dong, Richard              9 Twisters             1:25.68    1:27.45
  6 Ching, Benjamin G         10 UN                        NT    1:30.02
  7 Atkinson, Davroy           9 RedTails             1:35.76    1:33.77
  8 Infante, Justin L         10 RedTails             1:45.09    1:36.29
  9 Cato, Cameron A            8 NFS                       NT    1:36.59
 10 Delgado, Cristopher        9 Paraiso              1:41.72    1:42.31
 11 Jose, Israel              10 Paraiso              1:45.20    1:42.78
 12 Russell, Travis D          9 NFS                       NT    1:51.75
 13 Zhou, Ethan                8 Twisters                  NT    1:51.90
 14 Hoyt, Malcolm              9 RedTails             2:00.09    1:56.72
 15 Amiama-Gomez, Ramon        9 RedTails             2:00.09    2:07.02
 16 Vargas, Anthony J          8 RedTails             2:30.09    2:13.32
 17 Holston, Kamau S           8 NNFS                      NT    2:16.61
 18 Ortega, Xavier             8 RedTails             2:15.09    2:17.80
 19 Varona, Derick            10 RedTails             2:20.09    2:38.34

Event 89  Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mejia, Cinthia            14 RedTails             1:14.50    1:14.64
  2 Wadolowska, Julia         13 Twisters             1:18.24    1:21.59
  3 Innis, Raven              14 NFS                  1:17.25    1:26.62
  4 Trinidad, Ayla            14 RedTails             1:18.01    1:27.02
  5 Sowinski, Marta           13 Twisters             1:22.60    1:28.45
  6 Pozo, Katherine           14 RedTails             1:29.19    1:30.70
  7 Ortiz, Ciara              14 RedTails             1:24.87    1:32.91
  8 Neverson, Khira A         14 RedTails             1:25.09    1:34.54
  9 McKenzie, Ashley S        13 NFS                  1:31.49    1:34.78
 10 Hunter, Finnisha          14 RedTails             1:37.18    1:39.76
 11 Mohammed, Averie J        14 NFS                  1:35.75    1:49.55
 12 Wong, Sherrinette S       14 NFS                  1:58.14    1:59.91
 13 Ducasse, Sheila           13 RedTails                  NT    2:05.44

Event 90  Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yanez, Gabriel F          14 Twisters             1:07.38    1:07.46
  2 Dupres, Paul P            13 RedTails             1:08.56    1:09.33
  3 Johnstone, Sean O         13 NNFS                 1:11.89    1:13.25
  4 Polanco, Jose A           14 Twisters             1:11.92    1:15.83
  5 Duran, Gabriel            14 Paraiso              1:16.30    1:15.93
  6 Kingston, Yohancey        13 NFS                       NT    1:21.53
  7 Hernandez, Jason          14 NFS                  1:18.29    1:22.43
  8 Duch, Jack                14 RedTails             1:15.45    1:22.91
  9 Narvaez, Gregory          13 RedTails             1:40.53    1:39.79

Event 91  Women 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters               33.68      32.94
  2 Sun, Angela               10 Twisters               35.69      35.76
  3 Fidan, Cagla              10 Twisters               36.97      37.97
  4 Barrett, Janae J          10 Twisters               41.20      41.53
  5 Barbosa, Tabitha           9 Twisters               43.38      45.94
  6 Yu, Wynona K               9 Twisters               49.47      46.43
  7 Johnstone, Toniesha        8 NNFS                      NT      56.87
  8 Almeida, Gabriela          7 Twisters               58.26      58.56
  9 Kamel, Mira S              9 Twisters             1:06.12    1:02.56
 10 Rosario, Perla             9 RedTails               58.80    1:04.53
 11 Kamel, Rita S             10 Twisters               59.33    1:05.04
 12 Gomes, Ashley              9 NFS                  1:32.41    1:19.15
 13 Weinberg, Tian             9 RedTails             1:20.09    1:22.95

Event 92  Men 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                10 Twisters               32.93      32.56
  2 Dervisevic, Alen          10 UN                     37.56      38.38
  3 Lin, Kevin                10 UN                        NT      41.68
  4 Pu, Austin                 9 Twisters               41.63      44.19
  5 Dong, Richard              9 Twisters               44.22      46.01
  6 Infante, Justin L         10 RedTails             1:10.09      47.21
  7 Mo, Joseph J               7 Twisters                  NT      51.71
  8 Atkinson, Davroy           9 RedTails               53.89      59.51
  9 Delgado, Cristopher        9 Paraiso                   NT    1:10.75
 10 Jose, Israel              10 Paraiso                   NT    1:16.14
 11 Nudell, Isaack             8 RedTails             1:30.09    1:30.06
 12 Ortega, Xavier             8 RedTails             1:20.09    1:30.34

Event 93  Women 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 4:57.75    5:00.26
     1) Trinidad, Ayla 14               2) Medrano, Rosanna 14
     3) Ortiz, Ciara 14                 4) Mejia, Cinthia 14
                1:11.12                             3:48.24 ( )   5:00.26 (1:12.02)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'B'                 5:30.09    5:31.67
     1) Hunter, Finnisha 14             2) Ducasse, Sheila 13
     3) Lozano, Gladys 14               4) Neverson, Khira A 14
                1:18.54                             4:08.58 ( )   5:31.67 (1:23.09)
  3 Riverbank RedTails Swim Team  'C'                 6:00.09    6:31.54
     1) Williams, Jaleesa 13            2) Faulkner, Breyanna 13
     3) Cruz, Precilla D 14             4) Pozo, Katherine 14
                1:39.35     2:26.58 (47.23)   5:09.60 (2:43.02)   6:31.54 (1:21.94)

Event 94  Men 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       4:20.09    4:28.18
     1) Polanco, Jose A 14              2) Yanez, Gabriel F 14
     3) Stepinski, Jan 13               4) Wong, Jeffrey 14
                1:05.98   2:12.94 (1:06.96)   3:22.74 (1:09.80)   4:28.18 (1:05.44)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 4:25.09    4:48.81
     1) Duch, Jack 14                   2) Narvaez, Gregory 13
     3) Slutsky, Daniel 14              4) Dupres, Paul P 13
                1:04.33   2:27.00 (1:22.67)   3:45.04 (1:18.04)   4:48.81 (1:03.77)

Event 95  Women 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       4:54.37    5:03.18
     1) Zhu, Annie 10                   2) Fidan, Cagla 10
     3) Sun, Angela 10                  4) Barrett, Janae J 10
                1:13.19   2:34.07 (1:20.88)   3:55.35 (1:21.28)   5:03.18 (1:07.83)
  2 LaGuardia Aquatic Club  'B'                       5:53.37    6:12.94
     1) Barbosa, Tabitha 9              2) Buyukerkan, Ayse 9
     3) Preda, Christina 9              4) Yu, Wynona K 9
                1:40.65   3:12.37 (1:31.72)   4:48.91 (1:36.54)   6:12.94 (1:24.03)
  3 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 6:00.09    8:08.54
     1) Weinberg, Tian 9                2) Fortson, Amber D 10
     3) Avital, Abigail 8               4) Rosario, Perla 9
                1:58.64   4:06.80 (2:08.16)   6:22.69 (2:15.89)   8:08.54 (1:45.85)

Event 96  Men 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club  'A'                       5:18.51    5:27.25
     1) Mo, Samuel 10                   2) Mo, Daniel 9
     3) Pu, Austin 9                    4) Dong, Richard 9
                1:10.56   2:38.31 (1:27.75)   4:01.65 (1:23.34)   5:27.25 (1:25.60)
  2 Riverbank RedTails Swim Team  'A'                 5:30.09    7:43.44
     1) Infante, Justin L 10            2) Hoyt, Malcolm 9
     3) Amiama-Gomez, Ramon 9           4) Atkinson, Davroy 9
                1:40.06   3:47.72 (2:07.66)   6:03.20 (2:15.48)   7:43.44 (1:40.24)
  3 Riverbank RedTails Swim Team  'B'                 6:00.09    9:43.99
     1) Vargas, Anthony J 8             2) Varona, Derick 10
     3) Ortega, Xavier 8                4) Nudell, Isaack 8
                2:19.47     2:38.09 (18.62)   7:27.05 (4:48.96)   9:43.99 (2:16.94)

Brought to you by Computer Aide, Inc.

Log Hit