July 9th-10th LIE Invitational
7/9/2005 to 7/10/2005

Event 1  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M            14 Agua Swim Team-MR    2:32.93    2:36.09
                1:11.01   2:36.09 (1:25.08)
  2 Larson, Kim P             13 IA-MR                2:37.72    2:36.43
                1:14.58   2:36.43 (1:21.85)
  3 Weaver, Joan M            13 IA-MR                2:41.39    2:40.91
                1:16.03   2:40.91 (1:24.88)
  4 Harris, Katherine *       14 LBA-MR               2:46.88    2:44.80
                1:20.59   2:44.80 (1:24.21)
  5 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               2:45.18    2:45.56
                1:24.37   2:45.56 (1:21.19)
  6 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  2:43.27    2:45.96
                1:21.73   2:45.96 (1:24.23)
  7 Fountain, Michelle L      14 IA-MR                2:49.35    2:46.91
                1:19.52   2:46.91 (1:27.39)
  8 Moore, Jhanna             14 Agua Swim Team-MR    2:45.56    2:46.95
                1:18.35   2:46.95 (1:28.60)
  9 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               2:46.16    2:48.03
                1:21.16   2:48.03 (1:26.87)
 10 Shanley, Kelly M          13 Express Swimming-MR  2:46.62    2:48.04
                1:19.95   2:48.04 (1:28.09)
 11 Parmiter, Lindsey T       13 Express Swimming-MR  2:47.51    2:48.79
                1:24.65   2:48.79 (1:24.14)
 12 Ryan, Mary Courtney       13 WAC-MR               2:51.96    2:52.43
                1:21.06   2:52.43 (1:31.37)
 13 Armstrong, Alyssa         14 NY Sharks-MR         2:54.32    2:53.96
                1:22.53   2:53.96 (1:31.43)
 14 Gavin, Patricia A         14 WAC-MR               2:46.35    2:54.72
                1:26.39   2:54.72 (1:28.33)
 15 Kuzniewski, Megan A       13 Express Swimming-MR  2:51.28    2:55.51
                1:25.21   2:55.51 (1:30.30)
 16 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  2:51.90    2:57.08
 17 Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR    3:02.02    2:57.30
                1:26.30   2:57.30 (1:31.00)
 18 Stenger, Alexa            13 LBA-MR               2:53.25    2:57.90
                1:25.66   2:57.90 (1:32.24)
 19 Rosa, Samantha N          14 IA-MR                3:03.15    2:58.69
                1:26.39   2:58.69 (1:32.30)
 20 Kelly, Shavon             14 LBA-MR               2:59.49    3:00.32
                1:25.19   3:00.32 (1:35.13)
 21 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR               2:55.35    3:00.61
                1:31.56   3:00.61 (1:29.05)
 22 Patton, Colleen M         13 Express Swimming-MR  2:56.40    3:04.49
                1:28.61   3:04.49 (1:35.88)
 23 Luqman, Kyle M            13 IA-MR                3:05.07    3:05.32
                1:27.46   3:05.32 (1:37.86)
 24 McDermott, Kara M         13 Express Swimming-MR  3:12.27    3:06.17
                1:32.26   3:06.17 (1:33.91)
 25 Sabatini, Nina B          13 OWA-MR               3:05.40    3:06.29
                1:30.88   3:06.29 (1:35.41)
 26 Perrone, Victoria A       14 North Shore-MR       3:03.72    3:10.64
                1:29.73   3:10.64 (1:40.91)
 27 Burke, Stephanie H        13 GAEL-MR              3:21.06    3:12.19
                1:33.48   3:12.19 (1:38.71)
 28 Heisler, Lucy J           13 Agua Swim Team-MR    3:28.11    3:12.20
                1:31.29   3:12.20 (1:40.91)
 29 Georgescu, Mary A         14 Agua Swim Team-MR    3:12.58    3:12.79
                1:31.20   3:12.79 (1:41.59)
 30 Lappas, Alexandra         14 NY Sharks-MR         3:00.71    3:13.24
                1:33.55   3:13.24 (1:39.69)
 31 Quinn, Kelsey M           13 Express Swimming-MR  3:07.79    3:13.74
                1:31.86   3:13.74 (1:41.88)
 32 Sigismondi, Rachel C      13 IA-MR                3:19.66    3:15.87
 33 Duggan, Cassidy           13 Express Swimming-MR  3:20.89    3:17.16
                1:32.60   3:17.16 (1:44.56)
 34 Leavy, Katie M            13 Express Swimming-MR  3:40.00    3:21.90
                1:34.05   3:21.90 (1:47.85)
 35 Gomez, Kiara J            13 Twisters-MR          3:32.49    3:22.24
                1:33.66   3:22.24 (1:48.58)
 36 Nicoletto, Ava E          14 HYB-MR               3:18.75    3:24.86
                1:33.01   3:24.86 (1:51.85)
 37 Fishman, Leah R           13 OWA-MR               3:31.09    3:35.63
                1:46.95   3:35.63 (1:48.68)

Event 2  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               2:33.23    2:30.89
                1:12.78   2:30.89 (1:18.11)
  2 Yafayev, Vadim            14 Dolfins-AD           2:20.50    2:32.04
                1:11.79   2:32.04 (1:20.25)
  3 O'Connor, Michael T       14 HYB-MR               2:28.45    2:32.10
                1:12.24   2:32.10 (1:19.86)
  4 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               2:43.51    2:45.83
                1:17.03   2:45.83 (1:28.80)
  5 Visconti, Michael J       14 Express Swimming-MR  2:55.85    2:46.50
                1:20.16   2:46.50 (1:26.34)
  6 Battisti, Marc            14 Express Swimming-MR  2:51.71    2:48.10
                1:19.08   2:48.10 (1:29.02)
  7 Coleman, Matthew L        14 North Shore-MR       2:50.61    2:48.56
                1:19.85   2:48.56 (1:28.71)
  8 Friedman, Remy            13 LBA-MR               2:51.54    2:50.81
                1:18.15   2:50.81 (1:32.66)
  9 Brown, Edward             14 NY Sharks-MR         3:05.95    2:52.51
                1:21.07   2:52.51 (1:31.44)
 10 Wismer, Richard           14 WAC-MR               2:56.15    2:54.65
                1:26.82   2:54.65 (1:27.83)
 11 Schaedtler, Andrew H      13 IA-MR                2:55.68    2:55.32
                1:25.72   2:55.32 (1:29.60)
 12 Filardi, Andrew D         13 OWA-MR               2:55.29    2:57.49
                1:24.76   2:57.49 (1:32.73)
 13 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               2:58.12    2:58.71
                1:29.42   2:58.71 (1:29.29)
 14 Campbell, Michael P       14 HYB-MR               3:10.64    2:59.70
                1:25.11   2:59.70 (1:34.59)
 15 Sweeney, P.J.             13 WAC-MR               3:30.00    3:04.10
                1:26.99   3:04.10 (1:37.11)
 16 Feng, Xinchen             14 OWA-MR               3:21.91    3:15.53
                1:33.10   3:15.53 (1:42.43)
 17 Nahvi, Nima J             14 OWA-MR                    NT    3:16.96
                1:32.97   3:16.96 (1:43.99)
 18 Lewis, Khalid A           14 Twisters-MR          3:00.00    3:17.71
                1:31.65   3:17.71 (1:46.06)
 19 Knight, Conor J           13 Express Swimming-MR  3:16.54    3:25.69
                1:38.99   3:25.69 (1:46.70)
 20 Epstein, Jarrod           13 Express Swimming-MR  3:45.00    3:49.89

Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Simonetti, Christina F    12 North Shore-MR       1:03.82    1:06.91
  2 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR    1:09.33    1:08.01
  3 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          1:08.71    1:08.78
  4 Mullaney, Megan G         12 North Shore-MR       1:10.94    1:09.24
  5 Diaz, Susan               12 Twisters-MR          1:11.65    1:09.37
  6 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              1:11.04    1:09.53
  7 Stanford, Brittany        12 LBA-MR               1:11.86    1:10.75
  8 Schuermann, Kerry         12 LBA-MR               1:11.59    1:10.76
  9 Wade, Zoey A              11 HYB-MR               1:12.80    1:11.03
 10 McKee, Kaitlin            12 Express Swimming-MR  1:12.14    1:12.06
 11 Krebs, Kristen E          12 Express Swimming-MR  1:13.23    1:12.49
 12 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR               1:13.11    1:13.17
 13 Waring, Megan P           12 HYB-MR               1:15.48    1:13.36
 13 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:14.85    1:13.36
 15 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters-MR          1:16.38    1:13.57
 16 Campbell, Maryellen       11 HYB-MR               1:16.65    1:14.01
 17 Haruki, Yuria             11 Twisters-MR          1:20.00    1:14.48
 18 Madalena, Kathryn M       12 Express Swimming-MR  1:12.85    1:14.68
 19 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  1:17.16    1:14.75
 20 Armstrong, Shannon        11 NY Sharks-MR         1:17.09    1:14.88
 21 Yeung, Maggie P           11 Twisters-MR          1:14.00    1:15.00
 22 Sanchez, Michelle J       11 Agua Swim Team-MR    1:17.43    1:15.10
 23 Gavin, Kara               11 WAC-MR               1:13.00    1:15.22
 24 Harvey, Diana M           11 HYB-MR               1:15.50    1:15.25
 25 Termine, Amanda L         12 IA-MR                1:18.68    1:15.47
 26 Sinicropi, Alison T       11 HYB-MR               1:22.80    1:15.59
 27 Marmol, Janet             12 OWA-MR               1:19.37    1:17.21
 28 Zawatson, Cady            11 LBA-MR               1:17.40    1:17.29
 29 O'Neill, Mary-Liz G       11 HYB-MR               1:22.66    1:17.56
 30 Pierce, Sara N            11 IA-MR                1:20.20    1:17.62
 31 Chen, Lillian             11 Express Swimming-MR  1:18.53    1:17.73
 32 Cutrera, Gabriella D      12 FLY-MR               1:18.33    1:18.78
 33 Clarke, Caitlyn M         12 Express Swimming-MR  1:20.21    1:19.10
 34 Castellano, Gabriella     12 WAC-MR               1:20.58    1:19.18
 35 Rosa, Tracey L            12 IA-MR                1:21.49    1:20.48
 36 Della Ratta, Christine A  12 HYB-MR               1:30.77    1:20.91
 37 Vacchiano, Jenna M        11 HYB-MR               1:27.14    1:21.37
 38 Sandor, Hanna W           11 IA-MR                1:25.53    1:22.11
 39 Cross, Ingrid L           12 HYB-MR               1:24.20    1:22.38
 40 Geissler, Kimberley       11 WAC-MR               1:19.58    1:22.58
 41 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.59
 42 Filardi, Victoria L       12 OWA-MR               1:22.07    1:23.01
 43 Maliza, Lissette C        12 Twisters-MR          1:24.78    1:24.01
 44 Cohen, Lynzee Rose        11 WAC-MR               1:24.68    1:24.23
 45 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR  1:22.00    1:24.55
 46 Doherty, Gini S           12 HYB-MR               1:26.29    1:24.77
 47 Dans, Miesha K            11 OWA-MR               1:23.72    1:24.91
 48 Winkler, Erika            11 FLY-MR               1:24.04    1:25.77
 49 Tobin, Kate E             12 IA-MR                1:29.60    1:26.06
 50 Ko, Jennifer E            12 FLY-MR               1:25.72    1:26.34
 51 Sun, Faye                 12 Express Swimming-MR  1:30.18    1:26.62
 52 Quinn, Shannon C          11 Express Swimming-MR  1:22.99    1:26.76
 53 Wirski, Natalie A         11 North Shore-MR       1:26.22    1:26.91
 54 Simeone, MaryCate         11 Express Swimming-MR  1:25.88    1:27.09
 55 Caprioli, Carly A         12 LBA-MR               1:32.71    1:27.94
 56 Jacobsen, Ginger M        12 Express Swimming-MR  1:29.40    1:28.31
 57 Irwin, Danielle M         11 IA-MR                1:29.03    1:29.20
 58 Nofi, Chelsea E           12 HYB-MR               1:42.40    1:29.72
 59 Scarcello, Samantha L     11 HYB-MR               1:29.09    1:29.76
 60 Wall, Mackensie E         11 HYB-MR               1:27.89    1:29.81
 61 Visconte, Jessica         11 IA-MR                1:40.98    1:29.82
 62 Callaghan, Lindy          12 LBA-MR               1:35.83    1:33.00
 63 Kelly, Corinne            11 LBA-MR               1:40.00    1:35.58
 64 Jordan, Pamela A          11 North Shore-MR       1:42.78    1:40.58
 65 Koukoulas, Victoria L     12 Express Swimming-MR  1:35.00    1:41.70
 66 Awad, Mary E              11 HYB-MR               1:49.44    1:41.81
 67 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR          1:44.01    1:43.33
 68 Sterling, Therese N       11 HYB-MR               1:38.82    1:43.44
 69 Haugh, Clare M            11 OWA-MR               1:41.93    1:43.98
 70 Yuen, Tori A              11 Agua Swim Team-MR    1:29.98    1:44.29

Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             12 Express Swimming-MR  1:04.86    1:04.32
  2 Sullivan, Sean P          11 HYB-MR               1:05.70    1:04.54
  3 Gianino, Alexander Z      12 GAEL-MR              1:06.65    1:04.72
  4 Wallace, Daniel P         12 OWA-MR               1:04.90    1:05.74
  5 Carmichael-Lopes, Bernil  11 Express Swimming-MR  1:06.40    1:06.23
  6 Oxsitin, Pavel            12 DSC-MR               1:08.40    1:08.04
  7 Spierer, Josh A           12 IA-MR                1:07.66    1:08.26
  8 Yamout, Nader             11 Twisters-MR          1:10.11    1:08.35
  9 Malychev, Peter           12 DSC-MR               1:07.40    1:09.13
 10 Barbosa, Larry S          12 Twisters-MR          1:12.94    1:11.37
 11 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:12.52    1:11.79
 12 Lennon, Michael J         11 OWA-MR               1:13.08    1:12.33
 13 Fountain, Greg J          11 IA-MR                1:16.45    1:12.96
 14 Zhou, Richard             12 347-992-5850-MR      1:18.70    1:15.13
 15 Holtzman, Scott J         11 OWA-MR               1:16.57    1:15.28
 16 Alton, Shane              12 LBA-MR               1:15.34    1:16.20
 17 Torres, David             11 FLY-MR               1:12.82    1:16.45
 18 Li, Matt                  11 FLY-MR               1:16.50    1:16.47
 19 Lindeman, Grant E         12 IA-MR                1:25.64    1:16.84
 20 Cammarosano, Joe          12 LBA-MR               1:19.56    1:17.85
 21 Chen, Eric                12 FLY-MR               1:27.04    1:18.18
 22 Quintin, Hector H         11 LBA-MR               1:22.55    1:18.21
 23 Leahey, Ryan              11 LBA-MR               1:24.66    1:18.73
 24 Ng, Kevin                 11 OWA-MR               1:18.06    1:19.02
 25 Sanchez, Jude M           12 Agua Swim Team-MR    1:15.34    1:19.06
 26 Wallace, Robert J         11 OWA-MR               1:22.45    1:19.43
 27 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                1:20.71    1:20.51
 28 Romero, Andres            12 FLY-MR               1:27.70    1:21.01
 29 Wang, Eugene W            11 OWA-MR               1:23.18    1:21.18
 30 Zhang, Thomas             11 NY Sharks-MR         1:16.88    1:21.39
 31 Buoniello, Blake J        11 IA-MR                1:24.33    1:21.46
 32 Weaver, Chris R           11 IA-MR                1:26.16    1:22.28
 33 Pierce, Tyler J           11 IA-MR                1:26.73    1:22.78
 34 Sack, Danny C             11 OWA-MR               1:20.07    1:24.24
 35 Palmer, John A            12 Express Swimming-MR  1:25.24    1:24.44
 36 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR              1:26.58    1:24.72
 37 Reich, Joseph S           11 Twisters-MR          1:25.00    1:29.91
 38 Kelly, Alex               12 IA-MR                1:24.57    1:30.00
 39 Weaver, Jesse A           11 IA-MR                1:27.01    1:41.77
 40 Bonelli, Bobby            11 Express Swimming-MR  1:48.98    1:52.24
 41 Seltenreich, Dane M       11 Express Swimming-MR  1:59.29    1:59.10

Event 5  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shiota, Lili M            14 Agua Swim Team-MR    2:27.72    2:35.27
                1:13.67   2:35.27 (1:21.60)
  2 Larson, Kim P             13 IA-MR                2:35.32    2:37.16
                1:17.81   2:37.16 (1:19.35)
  3 Ryan, Mary Courtney       13 WAC-MR               2:45.10    2:43.98
                1:20.17   2:43.98 (1:23.81)
  4 Shanley, Kelly M          13 Express Swimming-MR  2:49.22    2:48.68
                1:23.53   2:48.68 (1:25.15)
  5 Lange, Kristen            14 NY Sharks-MR         2:49.83    2:51.60
                1:24.76   2:51.60 (1:26.84)
  6 Armstrong, Alyssa         14 NY Sharks-MR         2:54.53    2:52.51
                1:25.30   2:52.51 (1:27.21)
  7 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  2:45.35    2:53.52
                1:25.36   2:53.52 (1:28.16)
  8 Kelly, Ariana R           14 North Shore-MR       2:59.12    2:55.32
                1:25.25   2:55.32 (1:30.07)
  9 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               2:57.45    2:55.84
                1:23.93   2:55.84 (1:31.91)
 10 Stenger, Alexa            13 LBA-MR               2:53.84    2:55.95
                1:26.93   2:55.95 (1:29.02)
 11 Rosa, Samantha N          14 IA-MR                3:06.08    3:04.49
                1:31.35   3:04.49 (1:33.14)
 12 Patton, Colleen M         13 Express Swimming-MR  2:57.57    3:05.11
                1:33.50   3:05.11 (1:31.61)
 13 Luqman, Kyle M            13 IA-MR                3:04.38    3:06.91
                1:30.72   3:06.91 (1:36.19)
 14 Rudolph, Holly E          13 Express Swimming-MR  3:10.69    3:07.58
                1:31.83   3:07.58 (1:35.75)
 15 Jou, Stephanie            13 347-992-5850-MR      3:01.63    3:07.92
                1:32.44   3:07.92 (1:35.48)
 16 Burke, Stephanie H        13 GAEL-MR              3:03.61    3:08.08
                1:31.81   3:08.08 (1:36.27)
 17 McDermott, Kara M         13 Express Swimming-MR  3:10.09    3:16.67
                1:36.37   3:16.67 (1:40.30)
 18 Sigismondi, Rachel C      13 IA-MR                3:21.11    3:17.74
                1:36.13   3:17.74 (1:41.61)
 19 Heisler, Lucy J           13 Agua Swim Team-MR         NT    3:20.57
                1:39.33   3:20.57 (1:41.24)
 20 Nicoletto, Ava E          14 HYB-MR               3:05.75    3:23.63
                1:40.35   3:23.63 (1:43.28)
 21 Leavy, Katie M            13 Express Swimming-MR  3:30.00    3:41.71
                1:48.32   3:41.71 (1:53.39)
 22 Kaplan, Lyndsey P         13 North Shore-MR       3:50.82    3:48.19
                1:50.72   3:48.19 (1:57.47)

Event 6  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Catano, AL                14 IA-MR                2:28.32    2:24.42
                1:09.43   2:24.42 (1:14.99)
  2 Coleman, Matthew L        14 North Shore-MR       2:43.43    2:40.93
                1:19.94   2:40.93 (1:20.99)
  3 Battisti, Marc            14 Express Swimming-MR  2:49.44    2:49.24
                1:22.61   2:49.24 (1:26.63)

Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR          1:15.15    1:14.56
  2 Sepe, Lauren K            12 GAEL-MR              1:18.71    1:15.86
  3 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  1:17.85    1:16.01
  4 Schuermann, Kerry         12 LBA-MR               1:17.51    1:18.05
  5 Wade, Zoey A              11 HYB-MR               1:19.37    1:18.42
  6 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR    1:23.18    1:22.10
  7 Giordano, Krista N        12 North Shore-MR       1:18.17    1:22.18
  8 Madalena, Kathryn M       12 Express Swimming-MR  1:19.30    1:22.62
  9 Brown, Rebecca M          12 HYB-MR               1:22.91    1:22.81
 10 McGrath, Kelly            11 Express Swimming-MR  1:24.61    1:24.83
 11 Ryan, Katie C             12 HYB-MR               1:24.81    1:25.74
 12 Harvey, Diana M           11 HYB-MR               1:25.00    1:26.16
 12 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR               1:23.04    1:26.16
 14 McKee, Kaitlin            12 Express Swimming-MR  1:25.44    1:26.29
 15 Stefanello, Nicolette     11 LBA-MR               1:29.14    1:27.70
 16 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters-MR          1:32.32    1:28.30
 17 Merz, Wendy A             11 HYB-MR               1:24.17    1:28.69
 18 Castellano, Gabriella     12 WAC-MR               1:27.98    1:30.00
 19 Nam, Christina            11 FLY-MR               1:27.45    1:30.70
 20 Zawatson, Cady            11 LBA-MR               1:29.07    1:31.32
 21 Cross, Ingrid L           12 HYB-MR               1:33.74    1:31.33
 22 Maisel, Amanda D          12 Agua Swim Team-MR    1:44.42    1:32.52
 23 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR  1:27.49    1:32.68
 23 Winkler, Erika            11 FLY-MR               1:36.16    1:32.68
 25 Cutrera, Gabriella D      12 FLY-MR               1:33.92    1:32.91
 26 Chen, Lillian             11 Express Swimming-MR  1:33.07    1:32.95
 27 Clarke, Caitlyn M         12 Express Swimming-MR  1:35.45    1:33.26
 28 Rosa, Tracey L            12 IA-MR                1:33.89    1:34.03
 29 Marmol, Janet             12 OWA-MR               1:35.43    1:34.17
 30 Chen, Vicki               12 347-992-5850-MR      1:37.70    1:35.39
 31 Sandor, Hanna W           11 IA-MR                1:38.45    1:35.41
 32 Pierce, Sara N            11 IA-MR                1:34.58    1:36.93
 33 Simeone, MaryCate         11 Express Swimming-MR  1:32.39    1:37.05
 34 Cohen, Lynzee Rose        11 WAC-MR               1:35.89    1:37.45
 35 Irwin, Danielle M         11 IA-MR                1:37.30    1:37.99
 36 Geiselman, Rebekah        11 LBA-MR               1:38.84    1:38.14
 37 Ialenti, Pamela S         11 Express Swimming-MR  1:39.72    1:38.23
 38 Sun, Faye                 12 Express Swimming-MR  1:41.26    1:41.04
 39 Quinn, Shannon C          11 Express Swimming-MR  1:38.20    1:42.18
 40 Guarino, Catherine T      11 Express Swimming-MR  1:43.38    1:43.85
 41 Jacobsen, Ginger M        12 Express Swimming-MR  1:38.60    1:45.82
 42 Newman, Carly J           12 OWA-MR               1:34.59    1:48.34
 43 Jordan, Pamela A          11 North Shore-MR       1:58.87    1:48.81
 44 Scarcello, Samantha L     11 HYB-MR               1:51.88    1:51.44
 45 Visconte, Jessica         11 IA-MR                1:56.66    1:56.11
 46 Koukoulas, Sophia A       11 Express Swimming-MR  2:06.55    2:01.53
 47 Awad, Mary E              11 HYB-MR               2:10.55    2:08.96

Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             12 Express Swimming-MR  1:15.66    1:17.26
  2 Carmichael-Lopes, Bernil  11 Express Swimming-MR  1:19.59    1:18.21
  3 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:19.37
  4 Oxsitin, Pavel            12 DSC-MR               1:15.50    1:21.60
  5 Goldstein, Jake P         11 HYB-MR               1:30.50    1:22.70
  6 Duva, Ben                 12 Express Swimming-MR  1:25.77    1:23.34
  7 Lennon, Michael J         11 OWA-MR               1:26.33    1:23.88
  8 Torres, David             11 FLY-MR               1:23.34    1:25.15
  9 Ling, Kevin               11 Express Swimming-MR  1:27.26    1:25.72
 10 Spierer, Josh A           12 IA-MR                1:23.55    1:25.90
 11 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR    1:39.92    1:27.50
 12 Sanchez, Jude M           12 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.90
 13 Leahey, Ryan              11 LBA-MR               1:31.23    1:29.02
 14 Lindeman, Grant E         12 IA-MR                1:33.85    1:29.72
 15 Wu, Raymond G             12 347-992-5850-MR      1:42.50    1:29.77
 16 Fountain, Greg J          11 IA-MR                1:28.97    1:30.22
 17 Vatsia, Sohrab K          11 Express Swimming-MR  1:31.04    1:32.64
 18 Reich, Joseph S           11 Twisters-MR          1:38.00    1:36.62
 19 Palmer, John A            12 Express Swimming-MR  1:34.76    1:37.56
 20 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR              1:34.45    1:38.48
 21 Pierce, Tyler J           11 IA-MR                1:40.08    1:41.16
 22 Kelly, Alex               12 IA-MR                1:40.26    1:47.56
 23 Bonelli, Bobby            11 Express Swimming-MR  2:21.95    2:07.05

Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Harris, Katherine *       14 LBA-MR               1:13.34    1:11.41
  2 Weaver, Joan M            13 IA-MR                1:13.63    1:11.69
  3 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               1:18.01    1:15.05
  4 Fountain, Michelle L      14 IA-MR                1:13.93    1:16.27
  5 Moore, Jhanna             14 Agua Swim Team-MR    1:20.07    1:19.25
  6 Kuzniewski, Megan A       13 Express Swimming-MR  1:17.34    1:19.51
  7 Kelly, Ariana R           14 North Shore-MR       1:21.03    1:22.84
  8 Sabatini, Nina B          13 OWA-MR               1:22.53    1:23.17
  9 Miller, Ashley D          14 North Shore-MR       1:29.64    1:25.04
 10 Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR    1:34.78    1:28.93
 11 Lappas, Alexandra         14 NY Sharks-MR         1:23.27    1:31.61
 12 Georgescu, Mary A         14 Agua Swim Team-MR    1:32.77    1:32.46
 13 Jou, Stephanie            13 347-992-5850-MR      1:37.06    1:32.62
 14 Heiss, Caitlin            13 LBA-MR               1:32.65    1:35.60
 15 Gomez, Kiara J            13 Twisters-MR          1:41.36    1:39.53
 16 Quinn, Kelsey M           13 Express Swimming-MR  1:36.23    1:39.97
 17 Fishman, Leah R           13 OWA-MR               1:52.47    1:55.48
 -- Kaplan, Lyndsey P         13 North Shore-MR       2:13.88         DQ

Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Catano, AL                14 IA-MR                1:07.72    1:05.47
  2 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               1:07.53    1:08.12
  3 Yafayev, Vadim            14 Dolfins-AD           1:08.49    1:10.58
  4 Visconti, Michael J       14 Express Swimming-MR  1:16.67    1:18.55
  5 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               1:15.55    1:21.70
  6 Brown, Edward             14 NY Sharks-MR         1:22.65    1:24.03
  7 Feng, Xinchen             14 OWA-MR               1:23.16    1:24.54
  8 Filardi, Andrew D         13 OWA-MR               1:22.83    1:28.01
  9 Sweeney, P.J.             13 WAC-MR               1:29.00    1:31.51
 10 Betzios, Nikolas P        13 OWA-MR               1:36.26    1:38.53
 11 Knight, Conor J           13 Express Swimming-MR  1:34.95    1:39.35
 12 Epstein, Jarrod           13 Express Swimming-MR  1:38.07    1:46.73

Event 11  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sepe, Lauren K            12 GAEL-MR                33.05      32.97
  2 Schuermann, Kerry         12 LBA-MR                 34.90      34.04
  3 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR      34.48      34.67
  4 Giordano, Krista N        12 North Shore-MR         36.00      36.42
  5 Diaz, Susan               12 Twisters-MR            38.52      36.54
  6 Lewis, Kamara A           12 Twisters-MR            38.00      36.65
  7 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR                37.95      36.79
  8 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR      38.62      37.03
  9 Martinez, Adrianna        11 FLY-MR                 37.86      37.37
 10 Merz, Wendy A             11 HYB-MR                 35.50      37.52
 11 Campbell, Maryellen       11 HYB-MR                 38.38      37.86
 12 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR                 36.97      38.00
 13 Gavin, Kara               11 WAC-MR                 36.50      38.06
 14 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR         NT      38.88
 15 Yeung, Maggie P           11 Twisters-MR            39.00      38.90
 16 Termine, Amanda L         12 IA-MR                  40.04      39.21
 17 Ryan, Katie C             12 HYB-MR                 40.53      39.35
 18 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR    38.57      39.65
 19 Nam, Christina            11 FLY-MR                 38.71      40.19
 20 Zawatson, Cady            11 LBA-MR                 41.17      40.27
 21 Vanderlinden, Mariel      12 Twisters-MR               NT      40.46
 22 Della Ratta, Christine A  12 HYB-MR                 39.19      40.58
 23 Mirabal, Blair V          12 FLY-MR                 45.63      41.36
 24 Sanchez, Michelle J       11 Agua Swim Team-MR      42.63      41.47
 25 O'Neill, Mary-Liz G       11 HYB-MR                 42.80      42.07
 26 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR    41.60      42.18
 27 Filardi, Victoria L       12 OWA-MR                 42.83      42.55
 28 Vacchiano, Callie E       11 HYB-MR                 42.08      42.78
 29 Clarke, Caitlyn M         12 Express Swimming-MR    43.25      42.97
 30 Haruki, Yuria             11 Twisters-MR            42.00      42.98
 31 Wirski, Natalie A         11 North Shore-MR         46.70      43.40
 32 Marmol, Janet             12 OWA-MR                    NT      43.46
 33 Wall, Mackensie E         11 HYB-MR                 42.79      43.52
 34 Vacchiano, Jenna M        11 HYB-MR                 46.15      43.84
 35 Chen, Vicki               12 347-992-5850-MR        43.10      44.43
 36 Sun, Faye                 12 Express Swimming-MR    45.48      44.82
 37 Tobin, Kate E             12 IA-MR                  46.95      46.01
 38 Ialenti, Pamela S         11 Express Swimming-MR    45.53      46.48
 39 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR    47.00      46.79
 40 Newman, Carly J           12 OWA-MR                 43.69      47.86
 41 Nofi, Chelsea E           12 HYB-MR                 49.55      47.97
 42 Haugh, Clare M            11 OWA-MR                 55.80    1:01.53
 43 Yuen, Tori A              11 Agua Swim Team-MR      47.86    1:03.31

Event 12  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             12 Express Swimming-MR    32.45      32.36
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR      34.14      33.38
  3 Wallace, Daniel P         12 OWA-MR                 33.24      33.72
  4 Goldstein, Jake P         11 HYB-MR                 35.00      34.50
  5 Gianino, Alexander Z      12 GAEL-MR                34.86      34.60
  6 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR    35.21      34.77
  7 Sullivan, Sean P          11 HYB-MR                 35.01      35.13
  8 Yamout, Nader             11 Twisters-MR            35.14      35.22
  9 Barbosa, Larry S          12 Twisters-MR            36.83      35.92
 10 Mayer, Michael            12 Express Swimming-MR    37.73      37.36
 11 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR      36.93      37.69
 12 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR      38.35      37.91
 13 Quintin, Hector H         11 LBA-MR                 40.14      38.55
 14 Leahey, Ryan              11 LBA-MR                 40.40      38.81
 15 Lennon, Michael J         11 OWA-MR                 40.27      38.88
 16 Li, Matt                  11 FLY-MR                 40.70      38.97
 17 Ke, Richard M             11 Express Swimming-MR    38.96      39.22
 18 Duva, Ben                 12 Express Swimming-MR    38.46      39.97
 19 Romero, Andres            12 FLY-MR                 41.35      40.19
 20 Chung, Vernal R           11 347-992-5850-MR        43.40      40.24
 21 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  40.79      40.31
 22 Ling, Kevin               11 Express Swimming-MR    41.69      40.51
 23 Cammarosano, Joe          12 LBA-MR                 41.97      41.06
 24 Buoniello, Blake J        11 IA-MR                  40.91      41.22
 25 Ng, Kevin                 11 OWA-MR                 37.82      42.88
 26 Vatsia, Sohrab K          11 Express Swimming-MR    44.80      43.85
 27 Wallace, Robert J         11 OWA-MR                 46.08      44.40
 28 Alton, Shane              12 LBA-MR                 44.93      44.48
 29 Weaver, Chris R           11 IA-MR                  45.91      44.78
 30 Wang, Eugene W            11 OWA-MR                 49.50      44.99
 31 Palmer, John A            12 Express Swimming-MR    44.66      45.89
 32 Holtzman, Scott J         11 OWA-MR                 44.80      46.25
 33 Weaver, Jesse A           11 IA-MR                  47.11      56.66

Event 13  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               2:49.35    2:52.10
                1:22.23   2:52.10 (1:29.87)
  2 Colletta, Morgan G        14 HYB-MR               2:55.25    2:57.59
                1:27.56   2:57.59 (1:30.03)
  3 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR               2:59.56    3:01.80
                1:27.97   3:01.80 (1:33.83)
  4 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  2:54.67    3:02.43
                1:28.26   3:02.43 (1:34.17)
  5 Parmiter, Lindsey T       13 Express Swimming-MR  3:04.23    3:03.01
                1:29.14   3:03.01 (1:33.87)
  6 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               3:11.65    3:04.63
                1:30.05   3:04.63 (1:34.58)
  7 Gavin, Patricia A         14 WAC-MR               3:00.97    3:06.42
                1:28.64   3:06.42 (1:37.78)
  8 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR               3:08.11    3:19.61
                1:36.72   3:19.61 (1:42.89)
  9 Lange, Kristen            14 NY Sharks-MR         3:11.81    3:25.01
                1:39.72   3:25.01 (1:45.29)
 10 Perrone, Victoria A       14 North Shore-MR       3:23.51    3:29.92
                1:40.21   3:29.92 (1:49.71)
 11 Kelly, Shavon             14 LBA-MR               3:31.75    3:33.26
                1:43.79   3:33.26 (1:49.47)
 12 Heiss, Caitlin            13 LBA-MR               3:46.54    3:33.97
                1:44.61   3:33.97 (1:49.36)
 13 Rudolph, Holly E          13 Express Swimming-MR  3:48.19    3:48.30
                1:48.17   3:48.30 (2:00.13)
 14 Leavy, Katie M            13 Express Swimming-MR  3:50.00    3:59.42
                1:54.50   3:59.42 (2:04.92)

Event 14  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Schaedtler, Andrew H      13 IA-MR                3:11.09    3:11.50
                1:31.95   3:11.50 (1:39.55)
  2 Wismer, Richard           14 WAC-MR               3:06.46    3:15.04
                1:35.27   3:15.04 (1:39.77)
  3 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               3:14.63    3:18.85
                1:37.16   3:18.85 (1:41.69)
  4 Ching, Brian G            14 Twisters-MR          3:20.00    3:31.46
                1:38.87   3:31.46 (1:52.59)
  5 Campbell, Michael P       14 HYB-MR               3:20.67    3:35.34
                1:43.22   3:35.34 (1:52.12)
  6 Betzios, Nikolas P        13 OWA-MR               3:57.79    3:42.06
                1:44.87   3:42.06 (1:57.19)
  7 Nahvi, Nima J             14 OWA-MR                    NT    3:56.37
                1:53.03   3:56.37 (2:03.34)

Event 15  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Stanford, Brittany        12 LBA-MR               1:26.38    1:27.06
  2 Waring, Megan P           12 HYB-MR               1:31.34    1:27.45
  3 Simonetti, Christina F    12 North Shore-MR       1:27.73    1:28.65
  4 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  1:30.14    1:28.77
  5 Mullaney, Megan G         12 North Shore-MR       1:26.13    1:28.92
  6 Krebs, Kristen E          12 Express Swimming-MR  1:30.88    1:31.22
  7 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              1:32.66    1:32.05
  8 McGrath, Kelly            11 Express Swimming-MR  1:30.21    1:33.58
  9 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR               1:31.62    1:33.61
 10 Madalena, Kathryn M       12 Express Swimming-MR  1:34.23    1:36.19
 11 Brown, Rebecca M          12 HYB-MR               1:38.37    1:37.28
 12 Callaghan, Lindy          12 LBA-MR               1:39.36    1:37.74
 13 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR              1:28.68    1:37.97
 14 McKee, Kaitlin            12 Express Swimming-MR  1:37.27    1:38.68
 15 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR  1:39.36    1:39.01
 16 Stefanello, Nicolette     11 LBA-MR               1:40.29    1:39.89
 17 Corso, Kimberly M         11 Express Swimming-MR  1:34.00    1:40.04
 18 Marmol, Janet             12 OWA-MR               1:41.36    1:40.43
 19 Sinicropi, Alison T       11 HYB-MR               1:43.27    1:40.54
 20 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR    2:02.61    1:41.27
 21 Ko, Jennifer E            12 FLY-MR               1:37.93    1:41.76
 22 Martinez, Adrianna        11 FLY-MR               1:41.58    1:42.32
 23 Maliza, Lissette C        12 Twisters-MR          1:46.12    1:42.70
 24 Vacchiano, Callie E       11 HYB-MR               1:48.75    1:43.20
 25 Geissler, Kimberley       11 WAC-MR               1:42.84    1:43.34
 26 Guarino, Catherine T      11 Express Swimming-MR  1:49.93    1:43.61
 27 Maisel, Amanda D          12 Agua Swim Team-MR    1:43.54    1:43.63
 28 Nam, Christina            11 FLY-MR               1:52.97    1:46.33
 29 Armstrong, Shannon        11 NY Sharks-MR         1:46.76    1:46.63
 30 Chen, Lillian             11 Express Swimming-MR  1:42.68    1:47.16
 31 Simeone, MaryCate         11 Express Swimming-MR  1:47.07    1:48.60
 32 Geiselman, Rebekah        11 LBA-MR               1:52.87    1:49.66
 33 Harvey, Diana M           11 HYB-MR               1:45.76    1:50.22
 34 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR          1:53.54    1:51.19
 35 Caprioli, Carly A         12 LBA-MR               1:58.25    1:51.24
 36 Winkler, Erika            11 FLY-MR               1:50.10    1:53.49
 37 Dans, Miesha K            11 OWA-MR               1:48.14    1:56.51
 38 Doherty, Gini S           12 HYB-MR               2:00.65    1:57.82
 39 Kelly, Corinne            11 LBA-MR               2:00.97    1:58.18
 40 Koukoulas, Victoria L     12 Express Swimming-MR  2:10.00    1:58.82
 41 Koukoulas, Sophia A       11 Express Swimming-MR  2:10.74    2:02.11
 42 Wirski, Natalie A         11 North Shore-MR       2:09.34    2:02.74
 43 Sterling, Therese N       11 HYB-MR               2:00.95    2:08.10
 -- Su, Stephanie             11 347-992-5850-MR      2:01.00         DQ
 -- Jordan, Pamela A          11 North Shore-MR       2:30.00         DQ

Event 16  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes, Bernil  11 Express Swimming-MR  1:21.43    1:22.79
  2 Gianino, Alexander Z      12 GAEL-MR              1:24.89    1:23.13
  3 Mayer, Michael            12 Express Swimming-MR  1:27.42    1:29.55
  4 Wallace, Daniel P         12 OWA-MR               1:26.52    1:30.50
  5 Goldstein, Jake P         11 HYB-MR               1:29.78    1:30.58
  6 Malychev, Peter           12 DSC-MR               1:25.50    1:32.10
  7 Zhou, Richard             12 347-992-5850-MR      1:42.02    1:33.78
  8 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:29.96    1:34.78
  9 Chen, Eric                12 FLY-MR               1:35.27    1:35.05
 10 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR  1:32.46    1:35.38
 11 Wu, Raymond G             12 347-992-5850-MR      1:43.50    1:36.19
 12 Holtzman, Scott J         11 OWA-MR               1:36.57    1:36.40
 13 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR    1:39.17    1:36.47
 14 Yamout, Nader             11 Twisters-MR          1:36.96    1:36.74
 15 Ling, Kevin               11 Express Swimming-MR  1:39.96    1:39.62
 16 Sack, Danny C             11 OWA-MR               1:38.07    1:40.10
 17 Wang, Eugene W            11 OWA-MR               1:41.58    1:41.12
 18 Duva, Ben                 12 Express Swimming-MR  1:37.87    1:41.79
 19 Ke, Richard M             11 Express Swimming-MR  1:37.66    1:45.16
 20 Chung, Vernal R           11 347-992-5850-MR      2:00.00    1:49.64
 21 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR              1:47.07    1:49.68
 22 Wallace, Robert J         11 OWA-MR               1:57.80    1:51.75
 23 Zhang, Thomas             11 NY Sharks-MR         1:48.04    1:52.85
 24 Seltenreich, Dane M       11 Express Swimming-MR  2:06.83    1:59.75

Event 17  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             13 IA-MR                1:01.48    1:01.43
  2 Weaver, Joan M            13 IA-MR                1:03.63    1:03.55
  3 Fountain, Michelle L      14 IA-MR                1:02.76    1:04.84
  4 Shiota, Lili M            14 Agua Swim Team-MR    1:02.66    1:05.84
  5 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               1:05.97    1:06.15
  6 Shanley, Kelly M          13 Express Swimming-MR  1:08.18    1:06.98
  7 Armstrong, Alyssa         14 NY Sharks-MR         1:06.80    1:07.23
  8 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  1:05.85    1:07.82
  9 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               1:07.46    1:08.50
 10 Moore, Jhanna             14 Agua Swim Team-MR    1:06.10    1:08.59
 11 Harris, Katherine *       14 LBA-MR               1:08.63    1:08.92
 12 Colletta, Morgan G        14 HYB-MR               1:06.61    1:09.63
 13 Stenger, Alexa            13 LBA-MR               1:10.42    1:10.27
 14 Parmiter, Lindsey T       13 Express Swimming-MR  1:10.34    1:10.37
 15 Miller, Ashley D          14 North Shore-MR       1:11.30    1:10.62
 16 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               1:10.74    1:11.46
 17 Lange, Kristen            14 NY Sharks-MR         1:09.50    1:11.51
 18 Kelly, Shavon             14 LBA-MR               1:12.58    1:11.54
 19 Kelly, Ariana R           14 North Shore-MR       1:10.95    1:11.79
 20 Gavin, Patricia A         14 WAC-MR               1:10.76    1:12.27
 21 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  1:09.88    1:12.29
 22 Ryan, Mary Courtney       13 WAC-MR               1:10.66    1:12.48
 23 Rosa, Samantha N          14 IA-MR                1:16.30    1:13.83
 24 Patton, Colleen M         13 Express Swimming-MR  1:11.40    1:14.50
 25 Sabatini, Nina B          13 OWA-MR               1:12.01    1:14.87
 26 Heisler, Lucy J           13 Agua Swim Team-MR    1:18.51    1:15.65
 27 Lappas, Alexandra         14 NY Sharks-MR         1:09.75    1:15.67
 28 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR               1:11.22    1:16.28
 29 Heiss, Caitlin            13 LBA-MR               1:15.73    1:16.38
 30 Nicoletto, Ava E          14 HYB-MR               1:13.99    1:16.90
 31 McDermott, Kara M         13 Express Swimming-MR  1:15.30    1:17.05
 32 Luqman, Kyle M            13 IA-MR                1:14.30    1:17.60
 32 Burke, Stephanie H        13 GAEL-MR              1:17.05    1:17.60
 34 Jou, Stephanie            13 347-992-5850-MR      1:22.63    1:18.05
 35 Sigismondi, Rachel C      13 IA-MR                1:25.49    1:19.87
 36 Perrone, Victoria A       14 North Shore-MR       1:14.01    1:19.91
 37 Rudolph, Holly E          13 Express Swimming-MR  1:19.14    1:20.75
 38 Georgescu, Mary A         14 Agua Swim Team-MR    1:20.65    1:22.12
 39 Quinn, Kelsey M           13 Express Swimming-MR  1:22.89    1:22.29
 40 Gomez, Kiara J            13 Twisters-MR          1:27.34    1:25.31
 41 Fishman, Leah R           13 OWA-MR               1:25.92    1:29.02
 42 Kaplan, Lyndsey P         13 North Shore-MR       1:35.66    1:37.99

Event 18  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR    57.18      58.70
  2 Catano, AL                14 IA-MR                1:00.70      59.53
  3 Yafayev, Vadim            14 Dolfins-AD             59.85    1:03.76
  4 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               1:03.24    1:03.80
  5 O'Connor, Michael T       14 HYB-MR               1:04.14    1:04.05
  6 Ragin, Gregory            14 OWA-MR               1:02.52    1:05.88
  7 Battisti, Marc            14 Express Swimming-MR  1:09.97    1:06.09
  8 Coleman, Matthew L        14 North Shore-MR       1:06.59    1:06.61
  9 Friedman, Remy            13 LBA-MR               1:08.40    1:06.91
 10 Wismer, Richard           14 WAC-MR               1:08.80    1:08.04
 11 Filardi, Andrew D         13 OWA-MR               1:07.93    1:08.95
 12 Visconti, Michael J       14 Express Swimming-MR  1:08.23    1:08.96
 13 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               1:09.17    1:09.80
 14 Campbell, Michael P       14 HYB-MR               1:11.85    1:10.04
 15 Lewis, Khalid A           14 Twisters-MR          1:10.00    1:10.22
 16 Schaedtler, Andrew H      13 IA-MR                1:08.68    1:10.63
 17 Brown, Edward             14 NY Sharks-MR         1:10.42    1:11.48
 18 Feng, Xinchen             14 OWA-MR               1:12.75    1:14.58
 19 Ching, Brian G            14 Twisters-MR          1:15.00    1:15.65
 20 Sweeney, P.J.             13 WAC-MR               1:17.00    1:15.89
 21 Nahvi, Nima J             14 OWA-MR               1:15.76    1:16.29
 22 Knight, Conor J           13 Express Swimming-MR  1:22.86    1:21.76
 23 Betzios, Nikolas P        13 OWA-MR               1:19.81    1:22.74
 24 Epstein, Jarrod           13 Express Swimming-MR  1:24.26    1:28.02

Event 19  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Simonetti, Christina F    12 North Shore-MR         29.25      29.66
  2 Sepe, Lauren K            12 GAEL-MR                31.21      30.66
  3 Mullaney, Megan G         12 North Shore-MR         33.49      31.38
  4 Bouzarouata, Sarah        12 Twisters-MR            32.16      31.52
  5 Campbell, Maryellen       11 HYB-MR                 32.68      31.80
  6 Diaz, Susan               12 Twisters-MR            33.62      32.25
  7 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR                 32.58      32.34
  8 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR      31.98      32.40
  9 Giordano, Krista N        12 North Shore-MR         32.69      32.41
 10 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR                32.91      32.60
 11 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR      32.68      33.09
 11 Wade, Zoey A              11 HYB-MR                 34.14      33.09
 13 Haruki, Yuria             11 Twisters-MR            34.00      33.33
 14 Lewis, Kamara A           12 Twisters-MR            33.50      33.38
 15 Stanford, Brittany        12 LBA-MR                 32.28      33.46
 16 Krebs, Kristen E          12 Express Swimming-MR    33.98      33.83
 17 McKee, Kaitlin            12 Express Swimming-MR    33.94      33.89
 18 Yeung, Maggie P           11 Twisters-MR            33.00      33.93
 19 Waring, Megan P           12 HYB-MR                 35.05      33.95
 20 Merz, Wendy A             11 HYB-MR                 33.10      34.02
 21 Ryan, Katie C             12 HYB-MR                 34.12      34.09
 22 Sanchez, Michelle J       11 Agua Swim Team-MR      34.79      34.12
 23 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR      36.01      34.15
 24 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR                 33.45      34.23
 25 Martinez, Adrianna        11 FLY-MR                 35.86      34.50
 26 Sinicropi, Alison T       11 HYB-MR                 35.11      34.69
 27 Brown, Rebecca M          12 HYB-MR                 35.02      34.72
 28 Termine, Amanda L         12 IA-MR                  37.17      34.96
 29 Shiota, Lena A            12 Agua Swim Team-MR      34.34      35.03
 30 Madalena, Kathryn M       12 Express Swimming-MR    34.34      35.15
 31 Gavin, Kara               11 WAC-MR                 33.90      35.16
 32 Rosa, Tracey L            12 IA-MR                  37.76      35.27
 33 Armstrong, Shannon        11 NY Sharks-MR           35.07      35.36
 34 Geissler, Kimberley       11 WAC-MR                 34.31      35.38
 35 Marmol, Janet             12 OWA-MR                 34.76      35.49
 36 O'Neill, Mary-Liz G       11 HYB-MR                 36.79      35.60
 37 Cutrera, Gabriella D      12 FLY-MR                 35.87      35.61
 38 Vacchiano, Jenna M        11 HYB-MR                 36.11      35.74
 39 Stefanello, Nicolette     11 LBA-MR                 35.97      35.96
 40 McGrath, Kelly            11 Express Swimming-MR    35.35      36.04
 41 Zawatson, Cady            11 LBA-MR                 34.12      36.09
 42 Pierce, Sara N            11 IA-MR                  37.74      36.23
 43 Lawler, Rachel            11 Express Swimming-MR    36.47      36.60
 44 Sandor, Hanna W           11 IA-MR                  38.54      36.64
 45 Castellano, Gabriella     12 WAC-MR                 35.98      36.68
 46 Chen, Vicki               12 347-992-5850-MR        38.50      36.71
 47 Della Ratta, Christine A  12 HYB-MR                 35.82      36.74
 48 Maisel, Amanda D          12 Agua Swim Team-MR      37.30      37.03
 49 Chen, Lillian             11 Express Swimming-MR    35.08      37.09
 50 Cross, Ingrid L           12 HYB-MR                 38.24      37.14
 51 Mirabal, Blair V          12 FLY-MR                 39.21      37.39
 52 Doherty, Gini S           12 HYB-MR                 37.04      37.82
 53 Vacchiano, Callie E       11 HYB-MR                 39.21      37.89
 54 Ko, Jennifer E            12 FLY-MR                 37.63      37.91
 55 Dans, Miesha K            11 OWA-MR                 36.74      38.06
 56 Quinn, Shannon C          11 Express Swimming-MR    37.98      38.15
 57 Cohen, Lynzee Rose        11 WAC-MR                 36.87      38.23
 58 Warren, Frances V         12 Express Swimming-MR    36.19      38.37
 59 Maliza, Lissette C        12 Twisters-MR            40.45      38.50
 60 Filardi, Victoria L       12 OWA-MR                 38.85      38.54
 61 Tobin, Kate E             12 IA-MR                  41.97      38.66
 62 Guarino, Catherine T      11 Express Swimming-MR    39.43      38.74
 63 Caprioli, Carly A         12 LBA-MR                 41.14      38.99
 64 Ialenti, Pamela S         11 Express Swimming-MR    37.87      39.44
 65 Irwin, Danielle M         11 IA-MR                  40.77      39.47
 66 Jacobsen, Ginger M        12 Express Swimming-MR    40.38      39.50
 67 Nofi, Chelsea E           12 HYB-MR                 39.42      39.99
 68 Wall, Mackensie E         11 HYB-MR                 39.23      40.26
 69 Scarcello, Samantha L     11 HYB-MR                 37.57      40.35
 70 Geiselman, Rebekah        11 LBA-MR                 39.24      40.88
 71 Newman, Carly J           12 OWA-MR                 39.79      41.43
 72 Callaghan, Lindy          12 LBA-MR                 45.32      41.46
 73 Awad, Mary E              11 HYB-MR                 42.51      43.26
 74 Koukoulas, Victoria L     12 Express Swimming-MR    40.35      43.82
 75 Kelly, Corinne            11 LBA-MR                 44.74      44.24
 76 Haugh, Clare M            11 OWA-MR                 41.98      45.50
 77 Su, Stephanie             11 347-992-5850-MR        44.00      46.33
 78 Sterling, Therese N       11 HYB-MR                 41.19      46.41
 79 Koukoulas, Sophia A       11 Express Swimming-MR    47.98      46.64
 80 Yuen, Tori A              11 Agua Swim Team-MR      41.26      48.59
 81 Kamel, Rita S             11 Twisters-MR            44.25      48.74

Event 20  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P          11 HYB-MR                 29.72      29.61
  2 Kuo, Theodore             12 Express Swimming-MR    29.70      29.92
  3 Wallace, Daniel P         12 OWA-MR                 29.68      29.97
  4 Carmichael-Lopes, Bernil  11 Express Swimming-MR    30.29      30.20
  5 Hu-Van Wright, En-Wei     11 Agua Swim Team-MR      31.30      31.24
  6 Malychev, Peter           12 DSC-MR                 30.90      31.32
  7 Spierer, Josh A           12 IA-MR                  31.53      31.67
  8 Oxsitin, Pavel            12 DSC-MR                 31.00      31.94
  9 Barbosa, Larry S          12 Twisters-MR            33.55      32.59
 10 Sanchez, Jude M           12 Agua Swim Team-MR      32.85      33.20
 11 Li, Matt                  11 FLY-MR                 32.60      33.30
 12 Lennon, Michael J         11 OWA-MR                 33.03      33.40
 13 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR    33.01      33.62
 14 Fountain, Greg J          11 IA-MR                  34.42      34.05
 15 Zhou, Richard             12 347-992-5850-MR        34.50      34.26
 16 Cammarosano, Joe          12 LBA-MR                 35.31      34.35
 17 Alton, Shane              12 LBA-MR                 34.67      34.54
 18 Torres, David             11 FLY-MR                 35.25      34.71
 19 Dagayev, Daniil           12 IA-MR                  36.99      34.72
 20 Ling, Kevin               11 Express Swimming-MR    35.00      34.76
 21 Lindeman, Grant E         12 IA-MR                  37.29      34.85
 22 Ng, Kevin                 11 OWA-MR                 34.13      34.87
 23 Holtzman, Scott J         11 OWA-MR                 37.60      35.37
 24 Ke, Richard M             11 Express Swimming-MR    35.48      36.09
 25 Vatsia, Sohrab K          11 Express Swimming-MR    37.94      36.51
 26 Wu, Raymond G             12 347-992-5850-MR        38.00      36.61
 27 Wang, Eugene W            11 OWA-MR                 37.75      36.88
 28 Quintin, Hector H         11 LBA-MR                 37.25      37.21
 29 Chung, Vernal R           11 347-992-5850-MR        39.05      37.26
 30 Sack, Danny C             11 OWA-MR                 36.34      37.29
 31 Zhang, Thomas             11 NY Sharks-MR           38.51      37.51
 32 Wallace, Robert J         11 OWA-MR                 36.62      37.55
 33 Kelly, Alex               12 IA-MR                  38.25      37.84
 34 Pierce, Tyler J           11 IA-MR                  39.34      37.94
 35 Weaver, Chris R           11 IA-MR                  40.16      37.95
 36 Buoniello, Blake J        11 IA-MR                  37.94      38.04
 37 Reich, Joseph S           11 Twisters-MR            38.00      39.33
 38 Weaver, Jesse A           11 IA-MR                  41.09      41.81
 39 Bonelli, Bobby            11 Express Swimming-MR    49.05      50.56
 40 Seltenreich, Dane M       11 Express Swimming-MR    52.97      57.43

Event 21  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  2:27.72    2:32.22
                1:12.75   2:32.22 (1:19.47)
  2 D'Ambrosia, Janie         16 Agua Swim Team-MR    2:35.90    2:38.99
                1:12.68   2:38.99 (1:26.31)
  3 LeGuyader, Clare L        16 IA-MR                2:36.18    2:40.20
                1:17.87   2:40.20 (1:22.33)
  4 Martinez, Bianca          15 FLY-MR               2:36.40    2:42.64
                1:19.45   2:42.64 (1:23.19)
  5 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  2:40.75    2:42.89
                1:19.37   2:42.89 (1:23.52)
  6 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               2:37.97    2:43.83
                1:15.52   2:43.83 (1:28.31)
  7 Zhu, Annie                10 Twisters-MR          2:38.00    2:43.97
                1:17.22   2:43.97 (1:26.75)
  8 Simonetti, Christina F    12 North Shore-MR       2:38.07    2:44.24
                1:17.26   2:44.24 (1:26.98)
  9 Guzman, Paula             15 FLY-MR               2:40.32    2:44.54
                1:18.10   2:44.54 (1:26.44)
 10 Crane, Francesca          17 Agua Swim Team-MR    2:39.44    2:45.31
                1:16.83   2:45.31 (1:28.48)
 11 Janowski, Mary-Elyse E    15 OWA-MR               2:46.49    2:45.57
                1:22.68   2:45.57 (1:22.89)
 12 Doolittle, Lauren         17 NY Sharks-MR         2:48.31    2:46.53
                1:20.34   2:46.53 (1:26.19)
 13 Hogan, Michelle M         13 GAEL-MR              2:38.90    2:47.30
                1:18.44   2:47.30 (1:28.86)
 14 LeGuyader, Sydney         15 IA-MR                2:44.54    2:48.75
                1:20.29   2:48.75 (1:28.46)
 15 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    2:45.30    2:49.99
                1:20.07   2:49.99 (1:29.92)
 16 Cremer, Kylie E           15 IA-MR                2:47.23    2:50.30
                1:22.70   2:50.30 (1:27.60)
 17 Pujals, Leiya S           16 HYB-MR               2:45.28    2:50.56
                1:19.61   2:50.56 (1:30.95)
 18 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               2:52.80    2:50.64
                1:23.35   2:50.64 (1:27.29)
 19 Chan, Jessica             16 Express Swimming-MR  2:45.68    2:50.68
                1:20.18   2:50.68 (1:30.50)
 20 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  2:45.12    2:50.76
                1:21.48   2:50.76 (1:29.28)
 21 Cunningham, Amanda R      16 Express Swimming-MR  2:50.30    2:51.46
                1:22.76   2:51.46 (1:28.70)
 22 Schuermann, Kerry         12 LBA-MR               2:50.28    2:52.65
                1:21.46   2:52.65 (1:31.19)
 23 Comas, Larisa             17 NY Sharks-MR         2:47.66    2:52.87
                1:22.75   2:52.87 (1:30.12)
 24 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    2:46.89    2:53.38
                1:21.97   2:53.38 (1:31.41)
 25 Wong, Bethany K           16 Twisters-MR          2:50.17    2:53.56
                1:22.09   2:53.56 (1:31.47)
 26 Benjamin, Malaika N       15 Agua Swim Team-MR    2:52.86    2:53.89
                1:22.97   2:53.89 (1:30.92)
 27 Maloney, Caitlin          15 WAC-MR               2:51.05    2:53.99
                1:18.51   2:53.99 (1:35.48)
 28 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  2:52.65    2:55.67
                1:23.35   2:55.67 (1:32.32)
 29 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              2:57.23    2:56.71
                1:26.59   2:56.71 (1:30.12)
 30 Beach, Laura L            15 HYB-MR               2:55.68    2:57.89
                1:23.95   2:57.89 (1:33.94)
 31 Domenchello, Missy        15 IA-MR                2:55.45    2:58.02
                1:21.27   2:58.02 (1:36.75)
 32 Stanford, Brittany        12 LBA-MR               2:53.05    2:58.76
                1:26.13   2:58.76 (1:32.63)
 33 Gerrity, Sara Day         14 LBA-MR               3:01.40    3:00.46
                1:25.30   3:00.46 (1:35.16)
 34 Solomianko, Marta         16 OWA-MR               2:53.88    3:02.35
                1:31.19   3:02.35 (1:31.16)
 35 Stenger, Rebecca E        15 LBA-MR               2:53.44    3:05.49
 36 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR               3:04.03    3:05.55
                1:28.90   3:05.55 (1:36.65)
 37 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR               3:05.55    3:06.03
                1:29.54   3:06.03 (1:36.49)
 38 Servello, Meghan L        16 NY Sharks-MR         2:58.34    3:10.75
                1:34.59   3:10.75 (1:36.16)
 39 Lau, Jessica              16 Twisters-MR          3:06.02    3:12.29
 40 Geissler, Cristin         15 WAC-MR               3:01.43    3:12.88
                1:30.73   3:12.88 (1:42.15)
 41 Cotter, Sarah K           15 HYB-MR               3:27.45    3:25.35

Event 22  Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 D'Ambrosia, Chris         18 Agua Swim Team-MR    2:14.77    2:22.90
                1:07.56   2:22.90 (1:15.34)
  2 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR    2:25.22    2:23.26
                1:07.07   2:23.26 (1:16.19)
  3 Jablonski, Gregory J      18 OWA-MR               2:10.86    2:23.58
                1:09.81   2:23.58 (1:13.77)
  4 Stathopoulos, Cary A      17 Agua Swim Team-MR    2:24.80    2:25.98
                1:11.50   2:25.98 (1:14.48)
  5 Gitman, Robert S          15 WAC-MR               2:19.41    2:26.64
                1:08.58   2:26.64 (1:18.06)
  6 Reilly, Timothy C         16 Express Swimming-MR  2:30.00    2:26.77
                1:07.09   2:26.77 (1:19.68)
  7 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR  2:20.29    2:29.20
                1:12.17   2:29.20 (1:17.03)
  8 Frawley III, Robert J     16 OWA-MR               2:28.32    2:29.29
                1:14.16   2:29.29 (1:15.13)
  9 Curci, Brian P            18 Agua Swim Team-MR    2:33.02    2:29.78
                1:14.76   2:29.78 (1:15.02)
 10 Woo, Shaun Y              17 Agua Swim Team-MR    2:25.23    2:29.86
                1:10.93   2:29.86 (1:18.93)
 11 Goldstein, Alex A         16 HYB-MR               2:26.60    2:30.10
                1:10.66   2:30.10 (1:19.44)
 12 Sadovski, Stanislav       16 DSC-MR               2:25.50    2:31.53
                1:07.01   2:31.53 (1:24.52)
 13 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR    2:28.42    2:32.16
                1:10.25   2:32.16 (1:21.91)
 14 Qama, Eros                19 WAC-MR               2:32.97    2:32.66
                1:09.66   2:32.66 (1:23.00)
 15 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              2:31.85    2:35.19
                1:12.92   2:35.19 (1:22.27)
 16 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    2:34.47    2:35.99
                1:16.74   2:35.99 (1:19.25)
 17 O'Reilly, Patrick J       16 North Shore-MR       2:34.03    2:36.92
                1:12.35   2:36.92 (1:24.57)
 18 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    2:31.57    2:37.00
                1:14.62   2:37.00 (1:22.38)
 19 Castellano, Joseph        15 WAC-MR               2:29.08    2:37.13
                1:14.30   2:37.13 (1:22.83)
 20 Gross, Ben                17 LBA-MR               2:28.04    2:37.50
                1:10.57   2:37.50 (1:26.93)
 21 Alaimo, TJ J              16 NY Sharks-MR         2:37.88    2:38.53
                                1:14.63 ( )   2:38.53 (1:23.90)
 22 Clarke, Sean              16 Express Swimming-MR  2:36.17    2:39.34
                1:14.89   2:39.34 (1:24.45)
 23 Patton, Thomas H          16 Express Swimming-MR  2:36.69    2:40.09
                                1:16.70 ( )   2:40.09 (1:23.39)
 24 Lavery, Erik              16 NY Sharks-MR         2:33.59    2:40.13
                1:16.80   2:40.13 (1:23.33)
 25 Vanwinkle, John J         15 North Shore-MR       2:32.59    2:40.27
                1:16.23   2:40.27 (1:24.04)
 26 Dorfman, Jake             16 NY Sharks-MR         2:35.01    2:41.60
                1:15.18   2:41.60 (1:26.42)
 27 Gianino, Alexander Z      12 GAEL-MR              2:40.82    2:42.09
                                1:20.59 ( )   2:42.09 (1:21.50)
 28 White, Timothy G          15 HYB-MR               2:38.89    2:44.14
                                1:14.74 ( )   2:44.14 (1:29.40)
 29 Martinez-White, Naeem     15 Agua Swim Team-MR    2:42.75    2:46.83
                                1:17.39 ( )   2:46.83 (1:29.44)
 30 Keller, Josh A            17 IA-MR                2:51.02    2:47.36
                                1:21.43 ( )   2:47.36 (1:25.93)
 31 Gassert, Matthew J        15 Express Swimming-MR  2:52.89    2:50.41
                1:22.21   2:50.41 (1:28.20)
 32 Tan, Randy                13 Twisters-MR          3:00.00    2:55.78
                1:26.07   2:55.78 (1:29.71)
 33 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               2:56.45    2:55.94
                1:25.09   2:55.94 (1:30.85)
 34 Park, Jin Woo W           13 FLY-MR               2:54.18    2:56.69
                1:28.06   2:56.69 (1:28.63)
 35 Murphy, Chris             16 IA-MR                2:58.61    2:58.09
                1:24.97   2:58.09 (1:33.12)
 36 Irwin, Bobby J            15 IA-MR                2:45.30    3:09.16
                  20.80   1:32.88 (1:12.08)   3:09.16 (1:36.28)

Event 23  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    1:07.09    1:10.21
  2 Sun, Angela               10 Twisters-MR          1:13.84    1:14.30
  3 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR    1:14.03    1:14.58
  4 Kim, Elizabeth             9 Twisters-MR          1:16.19    1:14.75
  5 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:16.65    1:14.95
  6 Arana, Jennifer            8 FLY-MR               1:16.82    1:17.03
  7 Giraldo, Daniela          10 FLY-MR               1:19.89    1:17.12
  8 Fabrizio, Jessica M       10 North Shore-MR       1:18.00    1:17.74
  9 Catano, Tiffany            8 IA-MR                1:23.89    1:20.84
 10 Ramsey, Danielle           9 Express Swimming-MR  1:20.86    1:21.81
 11 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR    1:20.12    1:21.91
 12 Barrett, Janae J          10 Twisters-MR          1:22.47    1:23.52
 13 Zoll, Christina M         10 Express Swimming-MR  1:22.05    1:23.85
 14 DeFreitas, Sophie          9 WAC-MR               1:31.92    1:24.05
 15 Betzios, Alexandra P       9 OWA-MR               1:32.22    1:24.46
 16 Barbosa, Tabitha           9 Twisters-MR          1:24.15    1:27.38
 17 Ras, Jackie T              9 Express Swimming-MR  1:31.94    1:27.83
 18 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR    1:37.70    1:28.31
 19 Cannon, Kellie             9 LBA-MR               1:38.26    1:28.98
 20 Preda, Christina           9 Twisters-MR          1:29.86    1:30.09
 21 Rodriguez, Nicole          9 FLY-MR               1:30.00    1:30.96
 22 Schlicte, Lindsay M        9 Express Swimming-MR  1:30.00    1:31.35
 23 Groccia, Jackie A          8 GAEL-MR              1:35.15    1:31.62
 24 Santos, Samantha P        10 FLY-MR               1:50.00    1:34.16
 25 Vani, Jacqueline J         8 Express Swimming-MR  1:45.00    1:34.80
 26 Nicpon, Catherine          8 LBA-MR               1:40.00    1:34.99
 27 Yun, Debbie               10 Twisters-MR          1:42.69    1:35.23
 28 Lutfy, Elena G            10 Express Swimming-MR  1:40.26    1:35.56
 29 Friedman, Jenna           10 LBA-MR               1:45.35    1:37.79
 30 Whelan, Erin T             9 North Shore-MR       1:36.66    1:37.86
 31 Ren, Vivi                 10 NY Sharks-MR              NT    1:39.53
 32 Sagliocca, Alison P       10 North Shore-MR       1:47.96    1:39.92
 33 Kamel, Mira S              9 Twisters-MR          1:42.12    1:39.97
 34 McNamara, Alison           7 NY Sharks-MR         1:57.55    1:40.17
 35 Rogers, Catherine M        9 North Shore-MR       1:42.14    1:40.87
 36 Kalletta, Claire M         8 IA-MR                1:48.74    1:41.18
 37 Defreitas, Hanna M         8 WAC-MR               1:53.08    1:42.91
 38 Tan, Cathy                 7 Twisters-MR               NT    1:46.36
 39 Heiss, Sara               10 LBA-MR               1:45.57    1:47.45
 40 Alston, Neka              10 LBA-MR               1:50.81    1:47.88
 41 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:47.64    1:52.36
 42 Perrone, Amanda J          9 North Shore-MR       1:57.82    1:52.77
 43 Nielsen, Shelby L         10 IA-MR                1:49.12    1:53.89
 44 King, Maura B              9 IA-MR                2:24.97    1:55.59
 45 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR    1:52.93    1:58.30
 46 Palmer, Fiona E            7 Express Swimming-MR  1:55.00    2:00.11
 47 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR    2:02.90    2:01.21
 48 Sack, Nicole M             7 OWA-MR               2:03.01    2:01.47
 49 Tommaso, Alexa V          10 FLY-MR               2:00.00    2:02.49
 50 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR  2:18.37    2:14.57
 51 Moore, Jiovanni A          8 Agua Swim Team-MR    2:15.42    2:14.82
 52 Simeone, Annie             7 Express Swimming-MR  2:06.00    2:22.02

Event 24  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 MO, Samuel                10 Twisters-MR          1:07.91    1:09.72
  2 Singer, Nathan Q          10 NY Sharks-MR         1:16.95    1:15.85
  3 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR    1:20.95    1:19.11
  4 MO, Daniel                 9 Twisters-MR          1:20.87    1:20.81
  5 Kim, Austin W              9 FLY-MR               1:23.12    1:20.86
  6 Likhitskiy, Kevin M       10 DSC-MR               1:21.40    1:21.58
  7 Cherfas, Mark H           10 DSC-MR               1:20.40    1:23.06
  8 Lin, Kevin                10 Twisters-MR          1:24.00    1:23.26
  9 Buoniello, Bailey J       10 IA-MR                1:26.78    1:24.05
 10 Rosa, Jack M               9 IA-MR                1:36.51    1:24.18
 11 McNamara, Shane            9 NY Sharks-MR         1:23.41    1:25.38
 12 Kalletta, Sean P          10 IA-MR                1:32.24    1:26.18
 13 Sperandio, Alec            8 WAC-MR               1:27.98    1:26.51
 14 Warren, Colin J            9 Express Swimming-MR  1:35.00    1:27.51
 15 O'Meara, James            10 LBA-MR               1:30.00    1:30.10
 16 Patton, Daniel            10 Express Swimming-MR  1:35.00    1:30.93
 17 Caponegro, Frank           9 Express Swimming-MR  1:35.26    1:31.20
 18 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    1:29.08    1:32.28
 19 Burke, Christopher M      10 OWA-MR               1:32.78    1:32.62
 20 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR    1:32.56    1:35.10
 21 Cascione, Anthony V       10 Express Swimming-MR  1:39.30    1:36.31
 22 De los Santos, Christian   8 FLY-MR               1:41.69    1:37.00
 23 Avila, Derek R             9 IA-MR                1:46.83    1:38.21
 24 Poblador, John M           9 OWA-MR               1:35.88    1:39.07
 25 McDonough, Martin J        8 Express Swimming-MR  1:39.14    1:39.61
 26 Zoll, Christopher J        7 Express Swimming-MR  1:41.74    1:42.42
 27 Murray, Jonathan           9 LBA-MR               2:08.42    1:54.75
 28 Hagemann, Alex A           8 Express Swimming-MR  1:59.85    1:58.21
 29 Cheong, Kevin              9 Express Swimming-MR  2:20.57    2:16.61

Event 25  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               2:29.86    2:40.25
                1:19.57   2:40.25 (1:20.68)
  2 McNeely, Megan A          16 Express Swimming-MR  2:34.47    2:43.03
                1:19.53   2:43.03 (1:23.50)
  3 Guzman, Paula             15 FLY-MR               2:43.00    2:44.20
                1:20.55   2:44.20 (1:23.65)
  4 LeGuyader, Clare L        16 IA-MR                2:39.35    2:46.04
                1:21.62   2:46.04 (1:24.42)
  5 Doolittle, Lauren         17 NY Sharks-MR         2:40.99    2:47.21
                1:22.62   2:47.21 (1:24.59)
  6 Schuermann, Kerry         12 LBA-MR               2:44.43    2:48.87
                1:24.16   2:48.87 (1:24.71)
  7 Cremer, Kylie E           15 IA-MR                2:50.87    2:49.64
                1:25.47   2:49.64 (1:24.17)
  8 Maloney, Caitlin          15 WAC-MR               2:43.62    2:49.67
                1:21.36   2:49.67 (1:28.31)
  9 Domenchello, Missy        15 IA-MR                2:50.23    2:50.51
                1:22.87   2:50.51 (1:27.64)
 10 Yoo, Andrea               14 FLY-MR               2:40.81    2:51.27
                1:21.90   2:51.27 (1:29.37)
 10 Sweeney, Breanne          15 WAC-MR               2:41.92    2:51.27
                1:21.40   2:51.27 (1:29.87)
 12 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  2:46.08    2:52.86
                1:24.46   2:52.86 (1:28.40)
 13 Chan, Jessica             16 Express Swimming-MR  2:46.88    2:54.46
                1:24.97   2:54.46 (1:29.49)
 14 Shockness, Jasmine A      15 Express Swimming-MR  2:47.38    2:55.57
                1:25.68   2:55.57 (1:29.89)
 15 Beach, Laura L            15 HYB-MR               2:53.11    2:55.87
                1:26.98   2:55.87 (1:28.89)
 16 Parra, Angela P           14 FLY-MR               2:46.89    2:56.37
                1:25.22   2:56.37 (1:31.15)
 17 Ryan, Katie C             12 HYB-MR               3:08.75    2:59.73
                1:29.37   2:59.73 (1:30.36)
 18 Mangino, Barbara          15 FLY-MR               2:55.40    3:00.04
                1:28.33   3:00.04 (1:31.71)
 19 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              3:21.56    3:01.12
                1:29.24   3:01.12 (1:31.88)
 20 Brown, Rebecca M          12 HYB-MR               3:03.53    3:02.17
                1:28.29   3:02.17 (1:33.88)
 21 Adams, Kelsey P           15 HYB-MR               2:58.02    3:02.95
                1:31.64   3:02.95 (1:31.31)
 22 Scarnati, Jennifer        15 Express Swimming-MR  3:07.24    3:06.45
                1:32.68   3:06.45 (1:33.77)
 23 Kelly, Rebecca C          16 IA-MR                3:34.30    3:07.09
                1:28.79   3:07.09 (1:38.30)
 24 Geissler, Cristin         15 WAC-MR               3:07.44    3:12.12
                1:33.77   3:12.12 (1:38.35)
 25 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR               2:56.75    3:13.36
                1:36.86   3:13.36 (1:36.50)

Event 26  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lenard, Andrzej           20 Twisters-MR          2:10.72    2:19.66
                1:07.74   2:19.66 (1:11.92)
  2 Reilly, Timothy C         16 Express Swimming-MR  2:25.00    2:26.42
                1:10.70   2:26.42 (1:15.72)
  3 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               2:18.83    2:28.14
                1:10.58   2:28.14 (1:17.56)
  4 Willis, Joshua J          15 HYB-MR               2:29.68    2:30.01
                1:11.77   2:30.01 (1:18.24)
  5 Neuwirth, Ben J           21 Agua Swim Team-MR    2:40.00    2:30.87
                1:14.92   2:30.87 (1:15.95)
  6 Gitman, Robert S          15 WAC-MR               2:14.29    2:34.73
                1:05.56   2:34.73 (1:29.17)
  7 Alaimo, TJ J              16 NY Sharks-MR         2:32.05    2:35.16
                1:16.25   2:35.16 (1:18.91)
  8 Yanez, Gabriel F          14 Twisters-MR          2:32.12    2:35.21
                1:16.54   2:35.21 (1:18.67)
  9 Jordan, John M            20 OWA-MR               2:30.18    2:35.62
                1:16.07   2:35.62 (1:19.55)
 10 Goldstein, Alex A         16 HYB-MR               2:27.03    2:37.59
                1:15.31   2:37.59 (1:22.28)
 11 Yafayev, Vadim            14 Dolfins-AD           2:25.28    2:37.90
                1:16.44   2:37.90 (1:21.46)
 12 Richman, Joseph Z         16 GAEL-MR              2:40.18    2:41.10
                1:18.86   2:41.10 (1:22.24)
 13 Gianino, Alexander Z      12 GAEL-MR              2:44.90    2:44.69
                1:22.96   2:44.69 (1:21.73)
 14 Richman, Peter Z          15 GAEL-MR              2:41.16    2:44.95
                1:20.44   2:44.95 (1:24.51)
 15 Dorfman, Jake             16 NY Sharks-MR         2:38.36    2:45.28
                1:19.52   2:45.28 (1:25.76)
 16 Guelly, Stefan M          13 FLY-MR               2:44.58    2:45.39
                1:22.34   2:45.39 (1:23.05)
 17 Stathopoulos, Cary A      17 Agua Swim Team-MR    2:29.47    2:47.72
                1:23.25   2:47.72 (1:24.47)
 18 Rusinak, Derek            16 WAC-MR               2:47.14    2:48.75
                1:22.96   2:48.75 (1:25.79)
 19 Sanidas, Stavros          14 FLY-MR               2:49.12    2:52.98
                1:25.61   2:52.98 (1:27.37)
 20 Keller, Ethan A           15 IA-MR                2:57.80    2:55.85
                1:26.57   2:55.85 (1:29.28)
 21 Rueda, Andres A           18 Agua Swim Team-MR    2:41.26    2:58.90
                1:25.98   2:58.90 (1:32.92)
 22 Fang, Corey               13 FLY-MR                    NT    3:00.11
                1:25.76   3:00.11 (1:34.35)
 23 Allen, Arthur R           16 Express Swimming-MR  3:40.00    3:17.39
                1:35.25   3:17.39 (1:42.14)
 -- Freire, Jonathan H        15 HYB-MR               2:45.98         DQ
                1:12.81        DQ (1:40.72)

Event 27  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sun, Angela               10 Twisters-MR          1:19.89    1:21.86
  2 Chan, Olivia              10 Express Swimming-MR  1:22.93    1:22.86
  3 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR    1:22.01    1:23.72
  4 Kuzniewski, Kayla J       10 Express Swimming-MR  1:28.65    1:25.10
  5 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    1:27.32    1:26.35
  6 Fidan, Cagla              10 Twisters-MR          1:22.46    1:27.90
  7 Catano, Tiffany            8 IA-MR                1:33.80    1:28.55
  8 Arana, Jennifer            8 FLY-MR               1:41.34    1:31.27
  9 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters-MR          1:34.33    1:31.57
 10 Francis, Casey L          10 Express Swimming-MR  1:31.07    1:31.61
 11 Yu, Wynona K               9 Twisters-MR          1:35.81    1:32.47
 12 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  1:33.00    1:32.60
 13 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR              1:33.61    1:33.94
 14 Lehner, Stefanie J         9 Express Swimming-MR  1:37.15    1:33.99
 15 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR              1:33.62    1:34.31
 16 Zoll, Christina M         10 Express Swimming-MR  1:34.35    1:35.04
 17 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR    1:31.49    1:35.83
 18 Ramsey, Danielle           9 Express Swimming-MR  1:35.19    1:36.01
 19 Nash, Jennifer             9 LBA-MR               1:47.09    1:40.00
 20 Preda, Christina           9 Twisters-MR          1:42.07    1:43.49
 21 Ramsey, Ashley            10 Express Swimming-MR  1:46.28    1:43.66
 22 Rohan, Alexa B             9 North Shore-MR       1:42.34    1:44.68
 23 Groccia, Jackie A          8 GAEL-MR              1:52.58    1:45.88
 24 Defreitas, Hanna M         8 WAC-MR               2:01.67    1:50.04
 25 Ren, Vivi                 10 NY Sharks-MR         1:59.64    1:50.50
 26 McNamara, Alison           7 NY Sharks-MR         2:38.26    1:51.78
 27 Tietjen, Megan R           9 Express Swimming-MR  1:57.07    1:53.09
 28 Friedman, Jenna           10 LBA-MR               1:54.35    1:54.19
 29 Whelan, Erin T             9 North Shore-MR       1:58.19    1:54.34
 30 Sagliocca, Alison P       10 North Shore-MR       1:58.93    1:55.26
 31 Noonan, Kristen N          9 Express Swimming-MR  2:00.31    1:55.80
 32 Kamel, Mira S              9 Twisters-MR          1:54.19    1:57.14
 33 Ialenti, Devon E           9 Express Swimming-MR  1:59.09    1:58.96
 34 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR  2:12.79    1:59.33
 35 Sack, Nicole M             7 OWA-MR               2:12.60    2:06.75
 36 Rubino, Sarah              9 Express Swimming-MR  2:14.84    2:08.74
 37 Nielsen, Shelby L         10 IA-MR                1:58.52    2:09.90
 38 Yanez, Tania               8 Twisters-MR               NT    2:17.22
 39 Rodriguez, Tina G          6 Twisters-MR               NT    2:20.59
 40 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR  2:30.00    2:25.88
 41 Simeone, Annie             7 Express Swimming-MR  2:39.77    2:36.36
 42 Palmer, Fiona E            7 Express Swimming-MR  2:10.00    2:41.92
 -- Rogers, Catherine M        9 North Shore-MR       1:51.96         DQ

Event 28  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kowalsky, Austin J        10 Express Swimming-MR  1:24.51    1:21.90
  2 MO, Daniel                 9 Twisters-MR          1:26.57    1:25.94
  3 Mu, Nicholas               8 Express Swimming-MR  1:29.18    1:28.33
  4 Domagala, Michael          8 FLY-MR               1:50.00    1:33.35
  5 Clarke, Kristopher        10 Express Swimming-MR  1:37.49    1:35.01
  6 Moon, Jay                  9 FLY-MR               1:46.00    1:35.82
  7 Sperandio, Alec            8 WAC-MR               1:39.42    1:37.45
  8 Lozano, Joseph             9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:47.20
  9 Patton, Daniel            10 Express Swimming-MR  1:50.00    1:50.36
 10 Stenger, Adam              8 LBA-MR               1:51.08    1:50.68
 11 Hagemann, Alex A           8 Express Swimming-MR  2:13.69    2:15.90
 12 Sun, James                 9 Express Swimming-MR  2:15.85    2:19.87
 13 Cheong, Kevin              9 Express Swimming-MR  2:30.00    2:27.95

Event 29  Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 D'Ambrosia, Janie         16 Agua Swim Team-MR    1:11.37    1:11.29
  2 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  1:08.58    1:11.34
  3 LeGuyader, Sydney         15 IA-MR                1:11.13    1:13.16
  4 Hogan, Michelle M         13 GAEL-MR              1:09.95    1:13.22
  5 Simonetti, Christina F    12 North Shore-MR       1:14.69    1:14.16
  6 Martinez, Bianca          15 FLY-MR               1:11.19    1:14.32
  7 Shanja, Arbra             13 FLY-MR               1:12.40    1:14.64
  8 Crane, Francesca          17 Agua Swim Team-MR    1:11.57    1:15.18
  9 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    1:11.49    1:16.37
 10 Comas, Larisa             17 NY Sharks-MR         1:15.35    1:16.52
 11 Schuermann, Kerry         12 LBA-MR               1:16.38    1:16.79
 12 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    1:17.47    1:17.80
 13 Flaherty, Meagan E        16 HYB-MR               1:12.34    1:18.17
 14 Janowski, Mary-Elyse E    15 OWA-MR               1:18.12    1:18.36
 15 Gromling, Kristin         16 LBA-MR               1:15.00    1:18.70
 16 Gerrity, Sara Day         14 LBA-MR               1:19.03    1:18.73
 17 Mark, Kelly A             16 Express Swimming-MR  1:16.74    1:18.79
 18 Guelly, Gabi K            15 FLY-MR               1:19.19    1:19.00
 19 Benjamin, Malaika N       15 Agua Swim Team-MR    1:16.47    1:19.53
 20 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  1:15.14    1:20.07
 21 Israel, Lynn R            16 Express Swimming-MR  1:16.78    1:20.20
 22 Sweeney, Breanne          15 WAC-MR               1:17.82    1:21.66
 23 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               1:15.59    1:21.84
 24 Geissler, Heather         15 WAC-MR               1:22.10    1:26.13
 25 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR               1:27.08    1:29.03
 26 Solomianko, Marta         16 OWA-MR               1:35.97    1:32.57
 27 Scarnati, Jennifer        15 Express Swimming-MR  1:34.45    1:33.12
 28 Geissler, Cristin         15 WAC-MR               1:23.42    1:36.64
 29 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR               1:31.90    1:45.89

Event 30  Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sadovski, Stanislav       16 DSC-MR                    NT    1:01.53
  2 Neuwirth, Ben J           21 Agua Swim Team-MR    1:02.00    1:01.95
  3 Qama, Eros                19 WAC-MR               1:00.72    1:04.21
  4 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR    1:02.80    1:04.61
  5 Chipev, George F          17 North Shore-MR       1:03.62    1:05.74
  6 Gross, Ben                17 LBA-MR               1:02.18    1:05.96
  7 D'Ambrosia, Chris         18 Agua Swim Team-MR    1:04.05    1:06.54
  8 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    1:05.49    1:07.28
  9 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR    1:05.81    1:07.39
 10 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              1:08.47    1:07.90
 11 Richman, Joseph Z         16 GAEL-MR              1:05.37    1:07.93
 12 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR               1:07.89    1:08.44
 13 Richman, Peter Z          15 GAEL-MR              1:09.47    1:08.89
 14 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               1:06.06    1:09.06
 15 DiDonato, Michael A       17 OWA-MR               1:04.34    1:09.15
 16 O'Reilly, Patrick J       16 North Shore-MR       1:06.60    1:09.30
 17 Preda, Anthony I          14 Twisters-MR          1:13.68    1:10.12
 18 Jordan, John M            20 OWA-MR               1:15.34    1:10.26
 19 Castellano, Joseph        15 WAC-MR               1:03.25    1:10.94
 20 Clarke, Sean              16 Express Swimming-MR  1:09.39    1:11.96
 21 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR  1:07.30    1:12.06
 22 Lavery, Erik              16 NY Sharks-MR         1:10.31    1:12.93
 23 Yanez, Gabriel F          14 Twisters-MR          1:07.38    1:13.13
 24 Vanwinkle, John J         15 North Shore-MR       1:07.51    1:13.15
 25 Pickel, James C           16 FLY-MR               1:10.16    1:13.48
 26 Oxsitin, Konstantin       15 DSC-MR               1:10.50    1:13.85
 27 Rusinak, Derek            16 WAC-MR               1:09.70    1:14.40
 28 Colon, Joseph M           15 OWA-MR               1:12.24    1:14.66
 29 Keller, Ethan A           15 IA-MR                1:18.35    1:15.53
 30 Reich, Brendan W          17 OWA-MR                    NT    1:16.94
 31 White, Timothy G          15 HYB-MR               1:11.49    1:18.02
 32 Martinez-White, Naeem     15 Agua Swim Team-MR    1:15.52    1:19.04
 33 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               1:22.66    1:21.43
 34 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR  1:21.09    1:21.97
 35 Ng, Jason                 17 OWA-MR               1:19.24    1:38.47

Event 31  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters-MR            33.00      33.37
  2 Sun, Angela               10 Twisters-MR            35.69      36.88
  3 Fidan, Cagla              10 Twisters-MR            36.97      38.65
  4 Giraldo, Daniela          10 FLY-MR                 39.50      39.71
  5 Kuzniewski, Kayla J       10 Express Swimming-MR    38.74      40.17
  6 Lehner, Stefanie J         9 Express Swimming-MR    39.53      40.69
  7 Barrett, Janae J          10 Twisters-MR            40.60      41.12
  8 Francis, Casey L          10 Express Swimming-MR    40.13      41.36
  9 DeFreitas, Sophie          9 WAC-MR                 47.72      42.96
 10 Rodriguez, Nicole          9 FLY-MR                 52.00      43.80
 11 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters-MR            44.92      44.13
 12 Barbosa, Tabitha           9 Twisters-MR            43.38      44.30
 13 Nash, Jennifer             9 LBA-MR                 45.23      44.85
 14 Rivera, Ashley M          10 FLY-MR                 58.00      45.42
 15 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR                42.84      45.61
 16 Ramsey, Ashley            10 Express Swimming-MR    50.00      47.27
 17 Yu, Wynona K               9 Twisters-MR            49.47      47.36
 18 Schlicte, Lindsay M        9 Express Swimming-MR    48.00      47.38
 19 Betzios, Alexandra P       9 OWA-MR                 49.00      47.86
 20 Preda, Christina           9 Twisters-MR            48.61      48.05
 21 Chen, Julia Y              9 FLY-MR                 55.00      48.20
 22 Cannon, Kellie             9 LBA-MR                 53.95      48.51
 23 Rohan, Alexa B             9 North Shore-MR         46.34      48.69
 24 Ras, Jackie T              9 Express Swimming-MR    55.00      48.70
 25 Ramsey, Danielle           9 Express Swimming-MR    51.00      48.95
 26 Nicpon, Catherine          8 LBA-MR                 47.35      49.35
 27 Harrington, Morgan         7 LBA-MR               1:00.03      49.40
 28 Cruz, Brigitti S           9 FLY-MR                 55.00      50.10
 29 Kalletta, Claire M         8 IA-MR                  46.31      50.29
 30 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR                48.83      50.39
 31 Hao, Amy P                 9 FLY-MR                 54.00      50.96
 32 Yun, Debbie               10 Twisters-MR            52.40      51.20
 33 Lawler, Caitlin            8 Express Swimming-MR    54.11      55.57
 34 Andriopoulos, Andriana     9 FLY-MR               1:00.00      58.82
 35 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR                 55.73    1:00.58
 36 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR    50.00    1:01.78
 37 Perrone, Amanda J          9 North Shore-MR       1:14.58    1:05.47
 38 Rogers, Catherine M        9 North Shore-MR       1:12.88    1:05.76
 39 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:08.04    1:10.91
 40 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR    1:10.90    1:12.05
 41 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR    1:14.88    1:17.22
 42 Moore, Jiovanni A          8 Agua Swim Team-MR    1:20.30    1:22.07

Event 32  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 MO, Samuel                10 Twisters-MR            32.93      32.90
  2 Dervisevic, Alen          10 Twisters-MR            36.00      37.85
  3 Kowalsky, Austin J        10 Express Swimming-MR    35.88      38.03
  4 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR      42.21      40.05
  5 Kim, Austin W              9 FLY-MR                 45.00      40.24
  6 MO, Daniel                 9 Twisters-MR            41.24      42.24
  7 Moon, Jay                  9 FLY-MR                 43.50      42.78
  8 Buoniello, Bailey J       10 IA-MR                  43.86      44.44
  9 Lin, Kevin                10 Twisters-MR            40.00      44.68
 10 Mu, Nicholas               8 Express Swimming-MR    42.39      45.61
 11 Ching, Benjamin G         10 Twisters-MR            48.00      47.30
 12 Rosa, Jack M               9 IA-MR                  46.07      47.49
 13 Clarke, Kristopher        10 Express Swimming-MR    52.10      47.63
 14 Cherfas, Mark H           10 DSC-MR                 44.00      47.81
 15 MO, Joseph J               7 Twisters-MR               NT      49.36
 16 Warren, Colin J            9 Express Swimming-MR    46.58      50.06
 17 Kalletta, Sean P          10 IA-MR                  48.55      50.31
 18 De los Santos, Christian   8 FLY-MR               1:00.00      51.87
 19 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      52.06      52.25
 20 Patton, Daniel            10 Express Swimming-MR  1:00.00      57.13
 21 Murray, Jonathan           9 LBA-MR               1:03.95    1:00.83
 22 Avila, Derek R             9 IA-MR                  58.19    1:03.17

Event 33  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  2:54.37    2:58.27
                1:25.93   2:58.27 (1:32.34)
  2 Cunningham, Amanda R      16 Express Swimming-MR  3:04.14    3:02.99
                1:29.09   3:02.99 (1:33.90)
  3 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR               3:01.80    3:03.91
                1:30.25   3:03.91 (1:33.66)
  4 Crane, Francesca          17 Agua Swim Team-MR    2:56.09    3:06.97
                1:29.70   3:06.97 (1:37.27)
  5 Stanford, Brittany        12 LBA-MR               3:10.29    3:07.73
                1:30.44   3:07.73 (1:37.29)
  6 Wong, Bethany K           16 Twisters-MR          3:01.27    3:08.22
                1:28.72   3:08.22 (1:39.50)
  7 Waring, Megan P           12 HYB-MR               3:17.40    3:08.60
                1:32.28   3:08.60 (1:36.32)
  8 McNeely, Megan A          16 Express Swimming-MR  3:05.60    3:10.00
                1:32.59   3:10.00 (1:37.41)
  9 Betancourt, Lauren        13 FLY-MR               3:03.00    3:10.18
                1:30.02   3:10.18 (1:40.16)
 10 Pujals, Leiya S           16 HYB-MR               3:04.20    3:11.67
                1:32.18   3:11.67 (1:39.49)
 11 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  3:08.00    3:12.32
                1:35.32   3:12.32 (1:37.00)
 12 Yoo, Melisa               14 FLY-MR               3:08.80    3:13.44
                1:31.87   3:13.44 (1:41.57)
 13 Shockness, Jasmine A      15 Express Swimming-MR  3:07.18    3:15.52
                1:34.60   3:15.52 (1:40.92)
 14 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              3:19.08    3:15.94
                1:35.29   3:15.94 (1:40.65)
 15 Krebs, Kristen E          12 Express Swimming-MR  3:08.00    3:19.05
                1:36.42   3:19.05 (1:42.63)
 16 Chan, Jessica             16 Express Swimming-MR  3:11.46    3:22.16
                1:35.71   3:22.16 (1:46.45)
 17 Kelly, Rebecca C          16 IA-MR                3:31.75    3:23.41
                1:33.58   3:23.41 (1:49.83)
 18 Servello, Meghan L        16 NY Sharks-MR         3:09.80    3:29.05
                1:42.46   3:29.05 (1:46.59)
 19 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR               3:21.65    3:29.89
                1:39.19   3:29.89 (1:50.70)
 20 Stenger, Rebecca E        15 LBA-MR               3:15.02    3:32.69
                1:42.92   3:32.69 (1:49.77)
 21 Brown, Rebecca M          12 HYB-MR               3:22.45    3:38.82
                1:44.16   3:38.82 (1:54.66)
 22 Cotter, Sarah K           15 HYB-MR               3:19.85    3:50.67

Event 34  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jablonski, Gregory J      18 OWA-MR               2:24.00    2:42.41
                1:18.44   2:42.41 (1:23.97)
  2 Woo, Shaun Y              17 Agua Swim Team-MR    2:43.10    2:43.37
                1:16.81   2:43.37 (1:26.56)
  3 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    2:51.09    2:43.77
                1:19.48   2:43.77 (1:24.29)
  4 Curci, Brian P            18 Agua Swim Team-MR    2:47.57    2:44.07
                1:19.10   2:44.07 (1:24.97)
  5 Preda, Anthony I          14 Twisters-MR          2:48.55    2:49.49
                1:21.26   2:49.49 (1:28.23)
  6 O'Connor, Michael T       14 HYB-MR               2:44.33    2:49.54
                1:19.86   2:49.54 (1:29.68)
  7 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR               2:28.14    2:49.97
                1:21.37   2:49.97 (1:28.60)
  8 Yafayev, Vadim            14 Dolfins-AD           2:43.88    2:54.29
                1:23.03   2:54.29 (1:31.26)
  9 Castellano, Joseph        15 WAC-MR               2:42.31    2:54.40
                1:24.18   2:54.40 (1:30.22)
 10 Gavin, Tripp G            15 HYB-MR               2:50.20    2:54.46
                1:22.75   2:54.46 (1:31.71)
 11 Goldstein, Ross T         15 HYB-MR               2:55.85    2:55.47
                1:22.97   2:55.47 (1:32.50)
 12 Colon, Joseph M           15 OWA-MR               2:53.96    3:00.68
                1:27.93   3:00.68 (1:32.75)
 13 Park, Jin Woo W           13 FLY-MR               2:58.74    3:02.37
                1:27.56   3:02.37 (1:34.81)
 14 Tan, Randy                13 Twisters-MR          3:15.00    3:04.34
                1:29.31   3:04.34 (1:35.03)
 15 Gianino, Alexander Z      12 GAEL-MR              2:54.65    3:04.56
                1:28.08   3:04.56 (1:36.48)
 16 Lee, Doohyun              14 FLY-MR               2:58.78    3:05.99
                1:27.74   3:05.99 (1:38.25)
 17 DiDonato, Michael A       17 OWA-MR               2:47.69    3:07.75
                1:28.80   3:07.75 (1:38.95)
 18 Keller, Josh A            17 IA-MR                3:00.70    3:08.24
                1:30.48   3:08.24 (1:37.76)
 19 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               2:59.20    3:10.57
                1:32.20   3:10.57 (1:38.37)
 20 Gassert, Matthew J        15 Express Swimming-MR  3:18.96    3:19.72
                1:35.14   3:19.72 (1:44.58)
 21 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR  3:20.09    3:22.31
                1:40.13   3:22.31 (1:42.18)
 22 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               3:19.90    3:22.75
                1:38.05   3:22.75 (1:44.70)
 23 Irwin, Bobby J            15 IA-MR                3:14.38    3:31.17
                1:40.80   3:31.17 (1:50.37)
 24 Allen, Arthur R           16 Express Swimming-MR  3:40.00    4:01.48
                1:51.03   4:01.48 (2:10.45)

Event 35  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chan, Olivia              10 Express Swimming-MR  1:32.95    1:31.88
  2 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    1:32.88    1:34.98
  3 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:33.49    1:35.02
  4 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR    1:37.04    1:38.53
  5 Kim, Elizabeth             9 Twisters-MR          1:42.00    1:39.77
  6 Giraldo, Daniela          10 FLY-MR               1:43.37    1:42.01
  7 Fabrizio, Jessica M       10 North Shore-MR       1:42.51    1:43.31
  8 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  1:44.82    1:43.32
  9 Rubiano, Alexandra K       9 Twisters-MR          1:43.14    1:43.53
 10 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR    1:43.44    1:44.78
 11 Arana, Jennifer            8 FLY-MR               1:50.00    1:45.80
 12 Sawkins, Emma E            9 GAEL-MR              1:50.08    1:48.59
 13 Ramsey, Ashley            10 Express Swimming-MR  2:06.65    1:48.67
 14 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR              1:50.85    1:50.02
 15 Yu, Wynona K               9 Twisters-MR          1:54.28    1:53.48
 16 Zoll, Christina M         10 Express Swimming-MR  2:00.38    1:54.40
 17 Betzios, Alexandra P       9 OWA-MR               2:00.05    1:59.94
 18 Kamel, Mira S              9 Twisters-MR          2:02.80    1:59.95
 19 Defreitas, Hanna M         8 WAC-MR               2:06.59    2:00.22
 20 Vani, Jacqueline J         8 Express Swimming-MR  2:10.00    2:00.79
 21 Tan, Cathy                 7 Twisters-MR               NT    2:01.40
 22 Rodriguez, Nicole          9 FLY-MR               2:00.00    2:05.63
 23 Lutfy, Elena G            10 Express Swimming-MR  2:13.26    2:09.01
 24 Heiss, Sara               10 LBA-MR               2:08.05    2:09.09
 25 Whelan, Erin T             9 North Shore-MR       2:20.95    2:12.99
 26 Lawler, Caitlin            8 Express Swimming-MR  2:15.00    2:13.20
 27 Tietjen, Megan R           9 Express Swimming-MR  2:15.00    2:13.76
 28 Ialenti, Devon E           9 Express Swimming-MR  2:29.36    2:14.15
 29 Schlicte, Lindsay M        9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:15.28
 30 Sack, Nicole M             7 OWA-MR               2:44.86    2:32.34
 31 Noonan, Kristen N          9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:33.56
 32 Rubino, Sarah              9 Express Swimming-MR  2:51.75    2:35.32
 33 Alston, Neka              10 LBA-MR               2:46.09    2:35.59
 34 Yanez, Tania               8 Twisters-MR               NT    2:50.98
 35 Rodriguez, Tina G          6 Twisters-MR               NT    2:51.58
 -- Rogers, Carolyn A          8 North Shore-MR       2:40.00         DQ

Event 36  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Singer, Nathan Q          10 NY Sharks-MR         1:32.25    1:31.79
  2 Dervisevic, Alen          10 Twisters-MR          1:38.00    1:39.51
  3 Moon, Jay                  9 FLY-MR               1:43.08    1:43.60
  4 Ching, Benjamin G         10 Twisters-MR          1:40.00    1:43.83
  5 McNamara, Shane            9 NY Sharks-MR         1:46.95    1:47.22
  6 Likhitskiy, Kevin M       10 DSC-MR               1:50.50    1:49.40
  7 Caponegro, Frank           9 Express Swimming-MR  2:01.33    1:58.86
  8 Lozano, Joseph             9 Express Swimming-MR  2:00.75    1:58.95
  9 Sperandio, Alec            8 WAC-MR               1:52.35    2:02.41
 10 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    1:59.59    2:02.67
 11 McDonough, Martin J        8 Express Swimming-MR  1:55.00    2:03.03
 12 Wang, Eric                 9 FLY-MR               1:55.00    2:07.71
 13 Zoll, Christopher J        7 Express Swimming-MR  2:15.00    2:07.72
 14 Stenger, Adam              8 LBA-MR               2:16.75    2:09.17
 15 Cascione, Anthony V       10 Express Swimming-MR  2:22.99    2:11.70
 16 O'Meara, James            10 LBA-MR               2:00.00    2:11.85
 17 Sun, James                 9 Express Swimming-MR  2:30.00    2:14.60

Event 37  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  1:00.99    1:02.25
  2 Ryan, Sarah A             15 Express Swimming-MR  1:01.27    1:03.25
  3 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  1:03.10    1:04.02
  4 D'Ambrosia, Janie         16 Agua Swim Team-MR    1:04.79    1:04.95
  5 LeGuyader, Clare L        16 IA-MR                1:04.74    1:05.09
  6 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  1:02.04    1:05.38
  7 Ahern, Taryn M            19 Express Swimming-MR  1:04.00    1:05.40
  8 Kristic, Marta            15 FLY-MR               1:06.00    1:05.63
  9 Janowski, Mary-Elyse E    15 OWA-MR               1:04.47    1:05.85
 10 Simonetti, Christina F    12 North Shore-MR       1:06.00    1:06.41
 11 McNeely, Megan A          16 Express Swimming-MR  1:04.85    1:06.82
 12 Yoo, Andrea               14 FLY-MR               1:05.94    1:06.93
 13 Martinez, Bianca          15 FLY-MR               1:04.97    1:07.07
 14 Comas, Larisa             17 NY Sharks-MR         1:07.06    1:07.22
 15 Flaherty, Meagan E        16 HYB-MR               1:04.00    1:07.67
 16 Hogan, Michelle M         13 GAEL-MR              1:04.20    1:07.69
 17 Sweeney, Breanne          15 WAC-MR               1:09.87    1:07.92
 18 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               1:05.71    1:08.12
 19 Doolittle, Lauren         17 NY Sharks-MR         1:05.61    1:08.17
 20 De los Santos, Diana      13 FLY-MR               1:08.50    1:08.64
 21 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  1:08.72    1:08.89
 22 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR               1:10.54    1:08.92
 23 Maloney, Caitlin          15 WAC-MR               1:16.79    1:09.06
 24 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    1:05.60    1:09.14
 24 Cremer, Kylie E           15 IA-MR                1:09.08    1:09.14
 26 Pujals, Leiya S           16 HYB-MR               1:07.97    1:09.48
 27 Guelly, Gabi K            15 FLY-MR               1:08.61    1:09.74
 28 Mark, Kelly A             16 Express Swimming-MR  1:09.00    1:09.82
 29 LeGuyader, Sydney         15 IA-MR                1:07.57    1:09.83
 30 Shockness, Jasmine A      15 Express Swimming-MR  1:06.51    1:10.17
 31 Shanja, Arbra             13 FLY-MR               1:08.90    1:10.28
 32 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  1:08.31    1:10.69
 33 Cunningham, Amanda R      16 Express Swimming-MR  1:11.70    1:10.86
 34 Parra, Angela P           14 FLY-MR               1:12.27    1:11.21
 35 Mangino, Barbara          15 FLY-MR               1:11.22    1:11.35
 36 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               1:10.74    1:11.43
 37 Solomianko, Marta         16 OWA-MR               1:11.30    1:11.45
 38 Israel, Lynn R            16 Express Swimming-MR  1:09.82    1:11.56
 39 Benjamin, Malaika N       15 Agua Swim Team-MR    1:09.16    1:11.87
 40 Stenger, Rebecca E        15 LBA-MR               1:10.38    1:12.35
 41 Gerrity, Sara Day         14 LBA-MR               1:12.20    1:12.54
 42 Geissler, Cristin         15 WAC-MR               1:10.84    1:12.59
 43 Domenchello, Missy        15 IA-MR                1:10.16    1:12.67
 44 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    1:09.71    1:12.73
 45 Adams, Kelsey P           15 HYB-MR               1:09.72    1:12.93
 46 Kelly, Rebecca C          16 IA-MR                1:18.82    1:13.21
 47 Geissler, Heather         15 WAC-MR               1:11.33    1:13.23
 48 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR               1:13.11    1:13.81
 49 Beach, Laura L            15 HYB-MR               1:13.13    1:14.69
 50 Yoo, Melisa               14 FLY-MR               1:13.86    1:15.40
 51 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR               1:14.02    1:15.50
 52 Scarnati, Jennifer        15 Express Swimming-MR  1:17.52    1:15.87
 53 Ryan, Katie C             12 HYB-MR               1:14.98    1:16.98
 54 Lau, Jessica              16 Twisters-MR          1:13.69    1:17.02
 55 Cotter, Sarah K           15 HYB-MR               1:15.25    1:18.14
 56 Servello, Meghan L        16 NY Sharks-MR         1:13.18    1:19.53
 57 Brown, Rebecca M          12 HYB-MR               1:18.46    1:19.78

Event 38  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR      53.98      55.39
  2 Sadovski, Stanislav       16 DSC-MR                 56.80      57.32
  3 D'Ambrosia, Chris         18 Agua Swim Team-MR      55.00      57.39
  4 Jordan, John M            20 OWA-MR                 58.11      57.92
  5 Ahern, Michael G          15 Express Swimming-MR    57.64      58.94
  6 Chipev, George F          17 North Shore-MR         58.27      58.96
  7 Gross, Ben                17 LBA-MR                 55.59      59.15
  8 Frawley III, Robert J     16 OWA-MR                 56.97      59.24
  9 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR    55.46      59.49
 10 Dorfman, Jake             16 NY Sharks-MR           58.63      59.56
 11 Gitman, Robert S          15 WAC-MR                 57.85    1:00.00
 12 O'Reilly, Patrick J       16 North Shore-MR       1:00.30    1:00.28
 13 Reilly, Timothy C         16 Express Swimming-MR  1:00.00    1:00.47
 14 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR                 58.57    1:00.67
 15 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR      59.89    1:00.86
 15 Stathopoulos, Cary A      17 Agua Swim Team-MR      59.92    1:00.86
 17 Curci, Brian P            18 Agua Swim Team-MR    1:02.17    1:00.90
 17 Neuwirth, Ben J           21 Agua Swim Team-MR    1:00.00    1:00.90
 19 Vanwinkle, John J         15 North Shore-MR       1:00.32    1:01.75
 20 Qama, Eros                19 WAC-MR                 59.90    1:01.79
 21 Richman, Joseph Z         16 GAEL-MR              1:00.09    1:01.85
 22 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              1:00.92    1:01.94
 23 Martinez-White, Naeem     15 Agua Swim Team-MR    1:03.36    1:02.77
 24 Alaimo, TJ J              16 NY Sharks-MR         1:02.48    1:02.90
 25 Chang, One June J         14 FLY-MR                 59.00    1:02.91
 26 DiDonato, Michael A       17 OWA-MR               1:02.81    1:03.38
 27 Pickel, James C           16 FLY-MR               1:02.20    1:03.63
 28 Preda, Anthony I          14 Twisters-MR          1:02.18    1:03.90
 29 Oxsitin, Konstantin       15 DSC-MR               1:02.80    1:04.01
 30 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    1:04.22    1:04.12
 31 Rusinak, Derek            16 WAC-MR               1:05.21    1:04.57
 32 Richman, Peter Z          15 GAEL-MR              1:05.57    1:05.15
 33 Gassert, Matthew J        15 Express Swimming-MR  1:05.26    1:05.44
 34 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    1:01.00    1:06.22
 35 Woo, Shaun Y              17 Agua Swim Team-MR    1:01.23    1:06.74
 36 Keller, Ethan A           15 IA-MR                1:10.60    1:07.05
 37 Reich, Brendan W          17 OWA-MR                    NT    1:07.58
 38 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               1:05.68    1:07.71
 39 Colon, Joseph M           15 OWA-MR               1:04.84    1:07.86
 40 Sanidas, Stavros          14 FLY-MR               1:06.95    1:08.50
 41 Guelly, Stefan M          13 FLY-MR               1:08.64    1:08.63
 42 Keller, Josh A            17 IA-MR                1:06.93    1:09.15
 43 Yanez, Gabriel F          14 Twisters-MR          1:04.26    1:09.21
 44 Rueda, Andres A           18 Agua Swim Team-MR    1:05.66    1:09.62
 45 Irwin, Bobby J            15 IA-MR                1:10.17    1:10.31
 46 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               1:09.87    1:10.32
 47 Lee, Doohyun              14 FLY-MR               1:13.04    1:11.32
 48 Murphy, Chris             16 IA-MR                1:09.81    1:11.55
 49 Allen, Arthur R           16 Express Swimming-MR  1:14.34    1:13.61
 50 Ng, Jason                 17 OWA-MR               1:05.09    1:13.82
 51 Tan, Randy                13 Twisters-MR          1:10.00    1:13.99
 52 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR                 59.52    1:15.93
 53 Fang, Corey               13 FLY-MR                    NT    1:19.06

Event 39  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                10 Twisters-MR            31.00      30.15
  2 Chan, Olivia              10 Express Swimming-MR    32.32      32.45
  3 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR      33.75      33.75
  4 Fidan, Cagla              10 Twisters-MR            33.38      34.26
  5 Kim, Elizabeth             9 Twisters-MR            34.70      34.41
  6 Barrett, Janae J          10 Twisters-MR            35.98      35.34
  7 DeFreitas, Sophie          9 WAC-MR                 38.76      36.30
  8 Fabrizio, Jessica M       10 North Shore-MR         35.61      36.31
  9 Kuzniewski, Kayla J       10 Express Swimming-MR    36.35      36.42
 10 Catano, Tiffany            8 IA-MR                  37.47      36.51
 11 Francis, Casey L          10 Express Swimming-MR    35.18      36.57
 12 Rivera, Ashley M          10 FLY-MR                 47.00      36.66
 13 Lehner, Stefanie J         9 Express Swimming-MR    36.82      36.87
 14 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR    37.01      37.66
 15 Nash, Jennifer             9 LBA-MR                 39.31      37.77
 16 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR      35.75      37.95
 17 Rohan, Alexa B             9 North Shore-MR         39.53      38.05
 18 Ras, Jackie T              9 Express Swimming-MR    38.90      38.53
 19 Barbosa, Tabitha           9 Twisters-MR            37.46      38.77
 20 Betzios, Alexandra P       9 OWA-MR                    NT      39.15
 21 Fuchs, Amanda B           10 Agua Swim Team-MR      39.55      40.34
 22 Cannon, Kellie             9 LBA-MR                 40.20      40.64
 23 Chen, Julia Y              9 FLY-MR                 43.59      41.85
 24 Santos, Samantha P        10 FLY-MR                 50.00      42.11
 25 Ren, Vivi                 10 NY Sharks-MR           45.62      42.14
 26 Groccia, Jackie A          8 GAEL-MR                42.31      42.47
 27 Friedman, Jenna           10 LBA-MR                 42.77      42.69
 28 Lutfy, Elena G            10 Express Swimming-MR    42.61      42.87
 29 McNamara, Alison           7 NY Sharks-MR           46.09      42.95
 30 Vani, Jacqueline J         8 Express Swimming-MR    46.72      43.09
 31 Yun, Debbie               10 Twisters-MR            45.63      43.54
 32 Andriopoulos, Andriana     9 FLY-MR                 48.00      43.61
 33 Harrington, Morgan         7 LBA-MR                 49.41      43.93
 34 Cruz, Brigitti S           9 FLY-MR                 45.77      44.14
 35 Lawler, Caitlin            8 Express Swimming-MR    45.68      44.53
 36 Hao, Amy P                 9 FLY-MR                 42.45      44.57
 37 Perrone, Amanda J          9 North Shore-MR         48.69      44.81
 38 Tietjen, Megan R           9 Express Swimming-MR    47.08      45.86
 39 Kalletta, Claire M         8 IA-MR                  46.01      45.94
 40 Tan, Cathy                 7 Twisters-MR            46.49      46.58
 41 Ialenti, Devon E           9 Express Swimming-MR    47.43      46.59
 42 Sagliocca, Alison P       10 North Shore-MR         47.06      46.84
 43 Alston, Neka              10 LBA-MR                 44.49      46.88
 44 Barrett, Seanna T          8 Express Swimming-MR    49.10      47.22
 45 Noonan, Kristen N          9 Express Swimming-MR    48.54      47.24
 46 Rubino, Sarah              9 Express Swimming-MR    49.62      47.68
 47 Heiss, Sara               10 LBA-MR                 47.88      47.93
 48 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR      49.86      48.43
 49 Nielsen, Shelby L         10 IA-MR                  47.03      48.73
 50 King, Maura B              9 IA-MR                  53.49      52.04
 51 Tommaso, Alexa V          10 FLY-MR               1:00.00      52.38
 52 Cammarosano, Danielle      8 LBA-MR                 51.05      53.84
 53 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR      51.41      54.11
 54 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR      54.88      55.63
 55 Palmer, Fiona E            7 Express Swimming-MR    55.95      58.95
 56 Rogers, Carolyn A          8 North Shore-MR       1:03.97    1:00.19
 57 Reynolds, Ceilie M         7 Express Swimming-MR  1:02.83    1:00.35
 58 Simeone, Annie             7 Express Swimming-MR  1:05.38    1:01.14
 59 Rodriguez, Tina G          6 Twisters-MR          1:00.01    1:01.61
 60 Yanez, Tania               8 Twisters-MR          1:02.30    1:02.90
 61 Moore, Jiovanni A          8 Agua Swim Team-MR         NT    1:02.93

Event 40  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 MO, Samuel                10 Twisters-MR            30.84      30.73
  2 Dervisevic, Alen          10 Twisters-MR            33.00      32.59
  3 Kowalsky, Austin J        10 Express Swimming-MR    31.20      32.82
  4 Singer, Nathan Q          10 NY Sharks-MR           36.32      34.35
  5 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR      36.41      36.09
  6 Domagala, Michael          8 FLY-MR                 39.96      36.36
  7 Lin, Kevin                10 Twisters-MR            35.00      36.43
  8 Clarke, Kristopher        10 Express Swimming-MR    37.26      36.69
  9 Buoniello, Bailey J       10 IA-MR                  38.38      37.07
 10 Mu, Nicholas               8 Express Swimming-MR    37.10      37.35
 11 Cherfas, Mark H           10 DSC-MR                 36.70      37.68
 12 McNamara, Shane            9 NY Sharks-MR           38.96      38.13
 13 Likhitskiy, Kevin M       10 DSC-MR                 36.90      38.30
 14 Rosa, Jack M               9 IA-MR                  40.70      38.39
 15 Kalletta, Sean P          10 IA-MR                  41.72      39.63
 16 Warren, Colin J            9 Express Swimming-MR    40.01      40.06
 17 Caponegro, Frank           9 Express Swimming-MR    41.19      40.07
 18 Ching, Benjamin G         10 Twisters-MR            40.00      40.53
 19 O'Meara, James            10 LBA-MR                 39.19      40.72
 20 Lozano, Joseph             9 Express Swimming-MR    40.95      40.78
 21 Burke, Christopher M      10 OWA-MR                 40.96      41.15
 22 Wang, Eric                 9 FLY-MR                 43.11      41.71
 23 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR      40.16      41.92
 24 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      40.71      43.18
 25 Cascione, Anthony V       10 Express Swimming-MR    42.17      43.29
 26 Avila, Derek R             9 IA-MR                  48.16      44.37
 27 Poblador, John M           9 OWA-MR                 45.24      44.98
 28 Stenger, Adam              8 LBA-MR                 46.42      45.96
 29 MO, Joseph J               7 Twisters-MR            46.00      46.76
 30 McDonough, Martin J        8 Express Swimming-MR    45.99      46.88
 31 Zoll, Christopher J        7 Express Swimming-MR    45.15      47.06
 32 Murray, Jonathan           9 LBA-MR                 50.02      49.25
 33 Hagemann, Alex A           8 Express Swimming-MR    56.91      50.96
 34 Sun, James                 9 Express Swimming-MR    58.98      57.41
 35 Cheong, Kevin              9 Express Swimming-MR  1:08.71    1:05.42
 36 Ortof, Harry C             6 Express Swimming-MR  1:04.25    1:05.59

Event 41  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR                    NT    1:24.80
  2 Waring, Megan P           12 HYB-MR                    NT    1:27.52

Event 42  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Krebs, Kristen E          12 Express Swimming-MR       NT      42.51
  2 McGrath, Kelly            11 Express Swimming-MR       NT      42.93

Event 43  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kuzniewski, Megan A       13 Express Swimming-MR       NT    2:53.15

Event 44  Boys 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Freire, Jonathan H        15 HYB-MR                    NT      34.00
  2 Torres, David             11 FLY-MR                    NT      39.61

Event 45  Boys 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 O'Connor, Michael T       14 HYB-MR                    NT      35.14
  2 Goldstein, Ross T         15 HYB-MR                    NT      36.65
  3 Sack, Danny C             11 OWA-MR                    NT      45.38

Event 46  Mixed 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jordan, John M            20 OWA-MR                    NT      25.84
  2 Gavin, Tripp G            15 HYB-MR                    NT      29.08
  3 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR                    NT      29.53
  4 Flaherty, Meagan E        16 HYB-MR                    NT      29.94
  5 Ryan, Katie C             12 HYB-MR                    NT      34.20

Event 47  Mixed 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pickel, James C           16 FLY-MR                    NT    1:03.23

Event 48  Boys 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hyb-MR  'A'                                            NT    2:08.65
     1) Willis, Joshua J 15             2) O'Connor, Michael T 14
     3) Goldstein, Alex A 16            4) Gavin, Tripp G 15

Event 49  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 McNeely, Megan A          16 Express Swimming-MR       NT    3:11.45

Event 50  Mixed 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goldstein, Alex A         16 HYB-MR                    NT      31.31
  2 Kuzniewski, Kayla J       10 Express Swimming-MR       NT      39.84

Event 51  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR                    NT    1:26.23
  2 Waring, Megan P           12 HYB-MR                    NT    1:27.45

Event 52  Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Willis, Joshua J          15 HYB-MR                    NT    1:10.92


Brought to you by Computer Aide, Inc.

Log Hit