June 19th Invitational
6/19/2005

Event 1  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Parisi, Lauren N          15 Tmsuffolk-MR         1:01.27    1:01.71
  2 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  1:00.99    1:01.98
  3 Ahern, Taryn M            19 Express Swimming-MR  1:05.00    1:04.41
  4 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  1:03.10    1:04.89
  5 Ryan, Sarah A             15 Express Swimming-MR  1:01.27    1:05.01
  6 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         1:01.08    1:05.24
  7 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  1:02.04    1:05.31
  8 McDonough, Maureen        15 WAC-MR               1:07.50    1:06.31
  9 McNeely, Megan A          16 Express Swimming-MR  1:04.85    1:06.69
 10 Hartford, Catherine D     18 Express Swimming-MR  1:04.34    1:06.89
 11 Taddeo, Marisa S          13 North Shore-MR       1:06.62    1:06.92
 12 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               1:05.71    1:06.99
 13 Degrazia, Kristen A       15 Tmsuffolk-MR         1:03.03    1:07.02
 14 Biagioli, Caitlyn         15 Tmsuffolk-MR         1:03.58    1:07.22
 15 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               1:05.97    1:07.51
 16 Simonetti, Christine      12 North Shore-MR       1:03.82    1:07.83
 17 Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR         1:07.32    1:08.54
 18 Burns, Jayme R            16 Tmsuffolk-MR         1:09.39    1:08.83
 19 Cosentino, Christina M    15 WAC-MR               1:07.50    1:09.00
 20 Chan, Jessica             16 Express Swimming-MR  1:06.97    1:09.04
 21 Runco, Christine          16 WAC-MR               1:09.00    1:09.36
 22 Bonagura, Christine M     17 Express Swimming-MR  1:07.19    1:09.55
 23 Maloney, Caitlyn          15 WAC-MR               1:08.50    1:09.98
 24 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  1:08.82    1:10.05
 25 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  1:08.72    1:10.08
 26 Mark, Kelly A             16 Express Swimming-MR  1:09.00    1:10.15
 27 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  1:08.31    1:10.24
 28 Mullaney, Megan G         12 North Shore-MR       1:10.94    1:11.29
 29 NG, Melissa K             15 Tmsuffolk-MR         1:13.57    1:12.12
 30 Cunningham, Amanda R      16 Express Swimming-MR  1:11.70    1:12.13
 31 Chan, Olivia              10 Express Swimming-MR  1:12.53    1:12.62
 32 Worth, Kristen M          15 Express Swimming-MR  1:20.28    1:13.24
 33 Schettino, Caitlin A      16 WISC-MR              1:12.61    1:13.52
 34 Hracs, Caitlyn A          12 Pisces-CT            1:12.11    1:14.12
 35 McGrath, Kelly            11 Express Swimming-MR  1:15.11    1:15.62
 36 Narus, Jessica L          12 North Shore-MR       1:13.28    1:16.21
 37 Silver, Elizabeth L       16 Tmsuffolk-MR         1:15.44    1:16.96
 38 Johnson, Danielle M       16 Express Swimming-MR  1:15.00    1:17.58
 39 Scarnati, Jennifer        15 Express Swimming-MR  1:17.52    1:18.85
 40 Fabrizio, Jessica M       10 North Shore-MR       1:18.41    1:19.17
 41 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR  1:18.53    1:20.18
 42 Kuzniewski, Kayla J       10 Express Swimming-MR  1:25.00    1:21.38
 43 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  1:22.97    1:21.58
 44 Marmol, Janet             12 OWA-MR               1:19.37    1:21.91
 45 Brennan, Brianna M        12 Pisces-CT            1:23.44    1:22.26
 46 Clarke, Caitlyn M         12 Express Swimming-MR  1:20.21    1:22.51
 47 Ansman, Mary J            10 North Shore-MR       1:22.09    1:22.95
 48 Lehner, Stefanie J         9 Express Swimming-MR  1:21.41    1:23.57
 49 Newman, Carly J           12 OWA-MR               1:26.18    1:38.94
 50 Koukoulas, Victoria       12 Express Swimming-MR  1:40.00    1:40.83
 51 Haugh, Clare M            11 OWA-MR               1:42.96    1:46.51

Event 2  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jablonski, Gregory J      18 OWA-MR                 55.57      56.87
  2 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR    55.46      57.97
  3 Ahern, Michael G          15 Express Swimming-MR    57.64      58.79
  4 Gitman, Robert            15 WAC-MR                 56.50      59.06
  5 Jordan, John M            20 OWA-MR               1:01.23      59.33
  6 Yeager, Kyle A            16 Tmsuffolk-MR           58.49      59.39
  7 Caputo, Daniel            15 WAC-MR                 59.00    1:00.22
  8 Chester, Nicholas J       15 Tmsuffolk-MR           59.63    1:00.26
  9 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR                 58.57    1:00.40
 10 Bormann, Thomas L         15 Tmsuffolk-MR         1:02.00    1:01.55
 11 Mongan, Kevin M           15 Tmsuffolk-MR         1:00.62    1:02.44
 12 Qama, Eros                19 WAC-MR                 58.50    1:02.49
 13 Clarke, Sean              16 Express Swimming-MR  1:00.86    1:02.79
 14 DiDonato, Michael A       17 OWA-MR               1:02.81    1:03.07
 15 Bennett, Brian H          16 Express Swimming-MR  1:01.00    1:03.15
 16 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR                 59.55    1:04.34
 17 Lynch, Joe P              16 Express Swimming-MR  1:04.00    1:04.51
 18 Hardy, Thomas R           16 Express Swimming-MR  1:05.00    1:04.75
 19 Gassert, Matthew J        15 Express Swimming-MR  1:05.73    1:05.26
 20 Algazy, Noam              15 Tmsuffolk-MR         1:11.53    1:05.64
 21 Panzl, Jonathan W         15 Unattached           1:05.00    1:05.89
 22 D'Errico, Angelo C        17 OWA-MR                 58.18    1:06.08
 23 Castellano, Joseph        15 WAC-MR               1:00.00    1:06.16
 24 Brennan, Eric S           15 Pisces-CT            1:04.21    1:06.22
 25 Jennings, Ryan M          16 Tmsuffolk-MR         1:05.53    1:06.48
 26 Kuo, Theodore             12 Express Swimming-MR  1:04.86    1:06.59
 27 Zhang, Ross J             15 TVSC-MR              1:05.25    1:06.65
 28 Colon, Joseph M           15 OWA-MR               1:04.84    1:07.05
 29 Mangus, Peter E           17 Express Swimming-MR  1:07.00    1:07.08
 30 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               1:05.68    1:07.44
 31 Carmichael-Lopes, Bernil  11 Express Swimming-MR  1:06.40    1:07.45
 32 Stoute, Michael S         16 TVSC-MR              1:07.87    1:08.39
 33 Angelo, Nicholas L        15 Tmsuffolk-MR         1:15.23    1:09.13
 34 Benz, Joseph M            15 Pisces-CT            1:13.09    1:10.01
 35 Woodhead, Derek R         12 North Shore-MR       1:08.08    1:10.37
 36 Eldor, Gal                15 TVSC-MR              1:07.39    1:10.77
 37 woodhead, Bryan P         11 North Shore-MR       1:10.41    1:12.00
 38 Kowalsky, Austin          10 Express Swimming-MR  1:15.00    1:13.13
 39 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR  1:12.41    1:13.75
 40 Mayer, Michael            12 Express Swimming-MR  1:12.45    1:14.39
 41 Lennon, Michael J         11 OWA-MR               1:13.08    1:14.55
 42 Friedman, Josh            15 Express Swimming-MR  1:15.00    1:15.03
 43 St Jean, Bryan            15 TVSC-MR              1:16.63    1:17.57
 44 Ling, Kevin               11 Express Swimming-MR  1:18.39    1:17.88
 45 Nayab, Justin A           12 Pisces-CT            1:15.50    1:18.45
 46 Scholz, Philip            17 TVSC-MR              1:10.32    1:19.05
 47 Adegbite, Adeola          12 Express Swimming-MR  1:20.00    1:23.36
 48 Sack, Danny C             11 OWA-MR               1:20.07    1:24.73
 49 Yavid, Mike A             11 North Shore-MR       1:22.18    1:26.99
 50 Ke, Richard M             11 Express Swimming-MR  1:24.99    1:27.05
 51 Clarke, Kristopher        10 Express Swimming-MR  1:24.54    1:27.66
 52 Newell, Michael J         11 North Shore-MR       2:30.00    1:43.88

Event 3  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Biagioli, Alana           13 Tmsuffolk-MR         1:04.22    1:04.08
  2 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               1:07.47    1:07.46
  3 Yeager, Keira M           14 Tmsuffolk-MR         1:08.41    1:09.18
  4 Kistulinec, Lauren        14 North Shore-MR       1:09.80    1:09.79
  5 Shockness, Jasmine A      14 Express Swimming-MR  1:06.51    1:10.41
  6 Cannon, Taylor            14 Tmsuffolk-MR         1:09.58    1:10.48
  7 Parmiter, Lindsey T       13 Express Swimming-MR  1:10.34    1:10.83
  8 Sigaty, Samantha M        14 North Shore-MR       1:10.24    1:10.87
  9 Kelly, Ariana R           13 North Shore-MR       1:12.00    1:10.95
 10 Ryan, Mary Courtney       14 WAC-MR               1:10.00    1:11.31
 11 Archer, Heather A         13 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:11.64
 12 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         1:13.97    1:11.81
 13 Makowski, Michelle T      14 Tmsuffolk-MR         1:10.18    1:11.90
 14 Vairo, Corinne D          13 TVSC-MR              1:14.53    1:12.04
 15 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  1:09.88    1:12.34
 16 Capustin, Kimberly B      13 TVSC-MR              1:11.83    1:12.41
 17 Warren, Michelle N        13 Tmsuffolk-MR         1:11.90    1:12.65
 18 Patton, Colleen M         13 Express Swimming-MR  1:11.40    1:12.78
 19 Fischetti, Olivia R       14 Tmsuffolk-MR         1:12.48    1:12.81
 20 Conard, Kate E            13 TVSC-MR              1:15.05    1:13.09
 21 Nocera, Angela            14 Tmsuffolk-MR         1:12.90    1:13.24
 22 Kuzniewski, Megan A       13 Express Swimming-MR  1:11.65    1:13.66
 23 Goetz, Stephanie A        14 Tmsuffolk-MR         1:13.44    1:15.00
 24 McDermott, Kara M         13 Express Swimming-MR  1:18.94    1:15.30
 25 Woskoff, Rebecca E        14 TVSC-MR              1:16.92    1:16.53
 26 Drury, Kelly M            13 Tmsuffolk-MR         1:16.27    1:17.62
 27 Ouzounian, Christine A    14 TVSC-MR              1:16.40    1:19.09
 28 Rudolph, Holly E          13 Express Swimming-MR  1:19.53    1:19.14
 29 Jannuzzi, Catherine A     14 Tmsuffolk-MR         1:22.08    1:19.28
 30 Kahn, Alyssa N            14 Tmsuffolk-MR         1:21.90    1:20.58
 31 Dunmire, Arianna C        13 TVSC-MR              1:19.15    1:20.60
 32 Kruse, Mary E             13 TVSC-MR              1:18.03    1:21.31
 33 Walsh, Kaitlyn            13 Tmsuffolk-MR         1:24.11    1:22.56
 34 Desousa, Yvonne C         13 Tmsuffolk-MR         1:23.09    1:22.68
 35 Quinn, Kelsey M           13 Express Swimming-MR  1:27.03    1:22.89
 36 Huchthausen, Elizabeth A  13 TVSC-MR              1:22.12    1:23.34
 37 Worth, Kara E             13 Express Swimming-MR  1:25.34    1:25.02
 38 LaSala, Brielle V         13 TVSC-MR              1:26.29    1:30.16
 39 Kaplan, Lyndsey P         13 North Shore-MR       1:35.66    1:35.86
 40 Scholz, Mirjam S          14 TVSC-MR              2:11.62    2:34.35

Event 4  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR    57.18      59.34
  2 Podniesinski, Jonathan J  14 Tmsuffolk-MR           59.92      59.79
  3 Windler, Andrew J         14 Tmsuffolk-MR         1:01.39    1:01.03
  4 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         1:00.90    1:02.96
  5 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               1:04.46    1:03.24
  6 Staszewski, Alec L        14 OWA-MR               1:04.14    1:03.64
  7 Caputo, Michael           14 WAC-MR               1:06.50    1:04.38
  8 Lohrer, Jesse T           13 Tmsuffolk-MR         1:13.86    1:07.59
  9 Yu, Wayne L               14 TVSC-MR              1:11.52    1:07.95
 10 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               1:09.57    1:09.17
 11 Battisti, Marc            14 Express Swimming-MR  1:08.09    1:09.97
 12 Hinds, Jonathan A         13 Tmsuffolk-MR         1:10.13    1:10.63
 13 Clark, Matthew A          14 TVSC-MR              1:12.69    1:10.77
 14 Feng, Xinchen             14 OWA-MR               1:15.86    1:12.75
 15 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              1:15.13    1:13.18
 16 Ting, Alex                13 Express Swimming-MR  1:16.91    1:13.89
 17 Aberle, William A         14 TVSC-MR              1:13.01    1:14.51
 18 Fine, Emil                14 TVSC-MR              1:13.66    1:16.01
 19 Kamal, Mobeen             14 TVSC-MR              1:17.21    1:16.25
 20 Pangal, John P            13 Tmsuffolk-MR         1:22.73    1:18.69
 21 Knight, Conor J           13 Express Swimming-MR  1:22.86    1:23.16
 22 Bormann, Christian L      13 Tmsuffolk-MR         1:22.96    1:25.49

Event 5  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Parisi, Lauren N          15 Tmsuffolk-MR         2:25.87    2:28.35
                1:13.14   2:28.35 (1:15.21)
  2 Cosentino, Christina M    15 WAC-MR               2:25.50    2:34.69
                1:14.28   2:34.69 (1:20.41)
  3 Taddeo, Marisa S          13 North Shore-MR       2:32.28    2:35.67
                1:15.45   2:35.67 (1:20.22)
  4 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               2:29.86    2:37.30
                1:17.62   2:37.30 (1:19.68)
  5 Mein, Hannah M            18 Unattached           2:35.18    2:39.55
                1:19.97   2:39.55 (1:19.58)
  6 Biagioli, Caitlyn         15 Tmsuffolk-MR         2:35.17    2:41.60
                1:17.94   2:41.60 (1:23.66)
  7 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  2:50.00    2:42.76
                1:20.22   2:42.76 (1:22.54)
  8 McNeely, Megan A          16 Express Swimming-MR  2:34.47    2:43.78
                1:20.09   2:43.78 (1:23.69)
  9 Simonetti, Christine      12 North Shore-MR       2:47.36    2:46.23
                1:35.38   2:46.23 (1:10.85)
 10 Ryan, Sarah A             15 Express Swimming-MR  2:42.97    2:49.63
                1:20.22   2:49.63 (1:29.41)
 11 Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR         2:45.88    2:50.51
                1:24.47   2:50.51 (1:26.04)
 12 Hartford, Catherine D     18 Express Swimming-MR  2:35.72    2:51.43
                1:23.17   2:51.43 (1:28.26)
 13 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  2:46.08    2:51.81
                1:33.65   2:51.81 (1:18.16)
 14 Chan, Jessica             16 Express Swimming-MR  2:46.88    2:52.10
                1:35.67   2:52.10 (1:16.43)
 15 Merlo, Allison M          15 Express Swimming-MR  2:52.44    2:52.47
                1:22.66   2:52.47 (1:29.81)
 16 Hracs, Caitlyn A          12 Pisces-CT            2:48.13    2:52.89
 17 Maloney, Caitlyn          15 WAC-MR               2:48.50    2:52.97
                1:22.21   2:52.97 (1:30.76)
 18 Madalena, Kathryn M       12 Express Swimming-MR  2:45.23    2:53.03
                1:22.66   2:53.03 (1:30.37)
 19 McDonough, Maureen        15 WAC-MR               2:40.00    2:53.94
                1:22.21   2:53.94 (1:31.73)
 20 Mu, Isabella              11 Express Swimming-MR  2:59.40    2:55.07
                1:24.47   2:55.07 (1:30.60)
 21 Scarnati, Jennifer        15 Express Swimming-MR  3:07.24    3:11.30
                1:33.65   3:11.30 (1:37.65)
 22 Brennan, Brianna M        12 Pisces-CT            3:12.90    3:20.90
                1:35.67   3:20.90 (1:45.23)
 23 Johnson, Danielle M       16 Express Swimming-MR  3:15.00    3:21.11
                1:35.38   3:21.11 (1:45.73)
 24 Newman, Carly J           12 OWA-MR                    NT    3:52.97
                1:51.31   3:52.97 (2:01.66)
 -- Ansman, Mary J            10 North Shore-MR            NT         DQ
                1:56.28        DQ (2:00.08)

Event 6  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gitman, Robert            15 WAC-MR               2:14.00    2:21.09
                1:08.82   2:21.09 (1:12.27)
  2 Ahern, Michael G          15 Express Swimming-MR  2:18.18    2:27.36
                1:13.46   2:27.36 (1:13.90)
  3 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               2:18.83    2:29.36
                1:11.61   2:29.36 (1:17.75)
  4 Chester, Nicholas J       15 Tmsuffolk-MR         2:26.54    2:31.48
                1:13.04   2:31.48 (1:18.44)
  5 Jablonski, Gregory J      18 OWA-MR               2:15.00    2:34.92
                1:18.22   2:34.92 (1:16.70)
  6 D'Errico, John A          16 OWA-MR               2:22.47    2:36.97
                1:16.54   2:36.97 (1:20.43)
  7 Jordan, John M            20 OWA-MR               2:50.49    2:39.79
                1:18.20   2:39.79 (1:21.59)
  8 Hardy, Thomas R           16 Express Swimming-MR  3:00.00    2:47.03
                1:21.47   2:47.03 (1:25.56)
  9 Brennan, Eric S           15 Pisces-CT            2:44.91    2:48.97
                1:20.40   2:48.97 (1:28.57)
 10 Kuo, Theodore             12 Express Swimming-MR  2:40.77    2:49.27
                1:24.39   2:49.27 (1:24.88)
 11 Carmichael-Lopes, Bernil  11 Express Swimming-MR  2:56.21    2:49.90
                1:25.84   2:49.90 (1:24.06)
 12 Eldor, Gal                15 TVSC-MR              2:46.14    2:53.86
                1:24.48   2:53.86 (1:29.38)
 13 Benz, Joseph M            15 Pisces-CT            2:53.20    2:56.48
                1:28.89   2:56.48 (1:27.59)
 14 Woodhead, Derek R         12 North Shore-MR       3:00.00    2:56.90
                1:27.03   2:56.90 (1:29.87)
 15 woodhead, Bryan P         11 North Shore-MR       3:00.00    2:57.78
                1:27.14   2:57.78 (1:30.64)
 16 Lennon, Michael J         11 OWA-MR                    NT    3:03.80
                1:32.49   3:03.80 (1:31.31)
 17 Ling, Kevin               11 Express Swimming-MR  3:20.00    3:05.61
                1:33.01   3:05.61 (1:32.60)
 18 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               3:10.06    3:06.66
                1:32.46   3:06.66 (1:34.20)
 19 Mu, Nicholas               8 Express Swimming-MR       NT    3:10.12
                1:33.76   3:10.12 (1:36.36)
 20 St Jean, Bryan            15 TVSC-MR              3:15.59    3:13.85
                1:38.65   3:13.85 (1:35.20)
 21 Friedman, Josh            15 Express Swimming-MR  3:20.00    3:32.30
                1:40.58   3:32.30 (1:51.72)
 22 Nayab, Justin A           12 Pisces-CT            2:54.60    3:36.28
                1:46.94   3:36.28 (1:49.34)
 23 Yavid, Mike A             11 North Shore-MR            NT    3:54.22
                1:55.70   3:54.22 (1:58.52)
 24 Newell, Michael J         11 North Shore-MR       3:30.00    4:16.59

Event 7  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  2:41.90    2:44.18
                1:20.99   2:44.18 (1:23.19)
  2 Ryan, Mary Courtney       14 WAC-MR               2:46.00    2:46.26
                1:22.21   2:46.26 (1:24.05)
  3 Shanley, Kelly M          13 Express Swimming-MR  2:49.22    2:49.79
                1:24.32   2:49.79 (1:25.47)
  4 Cannon, Taylor            14 Tmsuffolk-MR         2:47.12    2:50.66
                1:24.92   2:50.66 (1:25.74)
  5 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  2:45.35    2:53.92
                1:26.29   2:53.92 (1:27.63)
  6 Sigaty, Samantha M        14 North Shore-MR       2:51.04    2:56.14
                1:25.59   2:56.14 (1:30.55)
  7 Conard, Kate E            13 TVSC-MR              3:11.08    2:56.38
                1:28.84   2:56.38 (1:27.54)
  8 Shockness, Jasmine A      14 Express Swimming-MR  2:47.38    2:58.16
                1:27.44   2:58.16 (1:30.72)
  9 Kelly, Ariana R           13 North Shore-MR       3:04.06    2:59.12
 10 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               2:49.12    2:59.46
                1:28.39   2:59.46 (1:31.07)
 11 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         3:06.12    3:01.55
                1:29.86   3:01.55 (1:31.69)
 12 Fischetti, Olivia R       14 Tmsuffolk-MR         3:05.90    3:03.48
                1:30.66   3:03.48 (1:32.82)
 13 Capustin, Kimberly B      13 TVSC-MR              3:07.40    3:03.59
                1:31.22   3:03.59 (1:32.37)
 14 Patton, Colleen M         13 Express Swimming-MR  2:57.57    3:06.52
                1:31.22   3:06.52 (1:35.30)
 15 Rudolph, Holly E          13 Express Swimming-MR  3:10.69    3:11.38
                1:33.30   3:11.38 (1:38.08)
 16 Huchthausen, Elizabeth A  13 TVSC-MR              3:07.01    3:13.06
                1:33.72   3:13.06 (1:39.34)
 17 McDermott, Kara M         13 Express Swimming-MR  3:10.09    3:16.46
                1:34.15   3:16.46 (1:42.31)
 18 Woskoff, Rebecca E        14 TVSC-MR              3:21.51    3:17.39
                1:39.90   3:17.39 (1:37.49)
 19 Dunmire, Arianna C        13 TVSC-MR              3:16.34    3:22.73
                1:39.52   3:22.73 (1:43.21)
 20 Vairo, Corinne D          13 TVSC-MR              3:30.00    3:23.90
                1:40.08   3:23.90 (1:43.82)
 21 Kruse, Mary E             13 TVSC-MR              3:25.67    3:26.29
                1:38.73   3:26.29 (1:47.56)
 22 Kaplan, Lyndsey P         13 North Shore-MR       3:00.00    3:50.82
 23 Scholz, Mirjam S          14 TVSC-MR              3:45.00    5:53.32
                3:07.23   5:53.32 (2:46.09)

Event 8  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Staszewski, Alec L        14 OWA-MR               2:36.37    2:41.50
                1:18.01   2:41.50 (1:23.49)
  2 Clark, Matthew A          14 TVSC-MR              2:54.30    2:52.48
                1:25.12   2:52.48 (1:27.36)
  3 Battisti, Marc            14 Express Swimming-MR  2:52.00    2:55.46
  4 Visconti, Michael J       14 Express Swimming-MR  2:57.09    3:05.44
                1:31.78   3:05.44 (1:33.66)
  5 Kamal, Mobeen             14 TVSC-MR              3:04.83    3:05.46
                1:32.30   3:05.46 (1:33.16)
  6 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              3:30.64    3:11.73
                1:34.41   3:11.73 (1:37.32)
  7 Fine, Emil                14 TVSC-MR              3:08.61    3:16.74
                1:36.05   3:16.74 (1:40.69)

Event 9  Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Degrazia, Kristen A       15 Tmsuffolk-MR         1:12.17    1:09.99
  2 Ahern, Taryn M            19 Express Swimming-MR  1:15.00    1:10.22
  3 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  1:08.58    1:12.08
  4 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  1:15.60    1:15.88
  5 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         1:15.34    1:17.71
  6 Taddeo, Marisa S          13 North Shore-MR       1:16.35    1:18.60
  7 Burns, Jayme R            16 Tmsuffolk-MR         1:21.46    1:18.66
  8 Mark, Kelly A             16 Express Swimming-MR  1:16.74    1:19.60
  9 Chan, Olivia              10 Express Swimming-MR  1:20.63    1:20.41
 10 Worth, Kristen M          15 Express Swimming-MR  1:23.10    1:22.19
 11 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  1:15.14    1:22.41
 12 Sigaty, Christine T       12 North Shore-MR       1:22.26    1:24.87
 13 Hracs, Caitlyn A          12 Pisces-CT            1:29.26    1:25.31
 14 Kuzniewski, Kayla J       10 Express Swimming-MR  1:29.20    1:29.48
 15 Lehner, Stefanie J         9 Express Swimming-MR  1:38.34    1:30.40
 16 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  1:42.13    1:38.57
 17 Clarke, Caitlyn M         12 Express Swimming-MR  1:36.23    1:43.45
 18 Newman, Carly J           12 OWA-MR               1:43.21    1:47.48
 19 Fabrizio, Jessica M       10 North Shore-MR            NT    1:53.82

Event 10  Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 D'Errico, John A          16 OWA-MR                 59.43    1:01.07
  2 Yeager, Kyle A            16 Tmsuffolk-MR         1:02.56    1:03.07
  3 Qama, Eros                19 WAC-MR               1:00.00    1:03.96
  4 Jablonski, Gregory J      18 OWA-MR               1:01.46    1:05.68
  5 Mongan, Kevin M           15 Tmsuffolk-MR         1:06.64    1:06.36
  6 Lynch, Joe P              16 Express Swimming-MR  1:08.00    1:09.30
  7 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR  1:07.30    1:09.66
  8 Clarke, Sean              16 Express Swimming-MR  1:09.39    1:11.02
  9 Panzl, Jonathan W         15 Unattached           1:11.00    1:11.19
 10 Bennett, Brian H          16 Express Swimming-MR  1:09.00    1:12.68
 11 Castellano, Joseph        15 WAC-MR               1:03.50    1:13.49
 12 Kuo, Theodore             12 Express Swimming-MR  1:12.84    1:14.37
 13 Bormann, Thomas L         15 Tmsuffolk-MR         1:27.53    1:15.86
 14 Woodhead, Derek R         12 North Shore-MR       1:13.71    1:17.03
 15 Mangus, Peter E           17 Express Swimming-MR  1:15.00    1:19.43
 16 woodhead, Bryan P         11 North Shore-MR       1:18.61    1:20.95
 17 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR  1:18.96    1:21.34
 18 Zhang, Ross J             15 TVSC-MR              1:18.48    1:21.64
 19 Kowalsky, Austin          10 Express Swimming-MR  1:31.00    1:27.22
 20 Stoute, Michael S         16 TVSC-MR              1:24.05    1:28.36
 21 Mayer, Michael            12 Express Swimming-MR  1:23.74    1:28.46
 22 Scholz, Philip            17 TVSC-MR              1:17.05    1:31.59
 23 Ke, Richard M             11 Express Swimming-MR  1:28.32    1:35.86
 24 Mu, Nicholas               8 Express Swimming-MR  1:39.95    1:51.76
 25 Clarke, Kristopher        10 Express Swimming-MR  1:43.56    1:53.82

Event 11  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Biagioli, Alana           13 Tmsuffolk-MR         1:21.02    1:17.97
  2 Kuzniewski, Megan A       13 Express Swimming-MR  1:17.34    1:19.90
  3 Warren, Michelle N        13 Tmsuffolk-MR         1:19.90    1:20.17
  4 Kelly, Ariana R           13 North Shore-MR       1:21.03    1:21.15
  5 Makowski, Michelle T      14 Tmsuffolk-MR         1:27.93    1:23.02
  6 Kahn, Alyssa N            14 Tmsuffolk-MR         1:26.36    1:26.70
  7 Capustin, Kimberly B      13 TVSC-MR              1:27.98    1:28.10
  8 Nocera, Angela            14 Tmsuffolk-MR         1:24.90    1:30.55
  9 Conard, Kate E            13 TVSC-MR              1:30.85    1:31.29
 10 Ouzounian, Christine A    14 TVSC-MR              1:31.85    1:32.97
 11 Worth, Kara E             13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:38.05
 12 Quinn, Kelsey M           13 Express Swimming-MR  1:36.23    1:40.31

Event 12  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Podniesinski, Jonathan J  14 Tmsuffolk-MR         1:23.55    1:07.05
  2 Windler, Andrew J         14 Tmsuffolk-MR         1:06.59    1:07.11
  3 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               1:08.39    1:07.53
  4 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR  1:06.92    1:11.68
  5 Aberle, William A         14 TVSC-MR              1:25.00    1:17.59
  6 Caputo, Michael           14 WAC-MR               1:14.50    1:17.84
  7 Visconti, Michael J       14 Express Swimming-MR  1:16.67    1:19.45
  8 Feng, Xinchen             14 OWA-MR               1:26.60    1:23.16
  9 Ting, Alex                13 Express Swimming-MR  1:25.46    1:29.48
 10 Knight, Conor J           13 Express Swimming-MR  1:34.95    1:39.90

Event 13  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mein, Hannah M            18 Unattached           2:48.40    2:50.56
                1:23.87   2:50.56 (1:26.69)
  2 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               2:49.35    2:53.54
                1:25.32   2:53.54 (1:28.22)
  3 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  2:54.37    3:00.18
                1:26.56   3:00.18 (1:33.62)
  4 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  2:53.77    3:06.76
                1:29.65   3:06.76 (1:37.11)
  5 Cunningham, Amanda R      16 Express Swimming-MR  3:04.14    3:07.28
                1:29.56   3:07.28 (1:37.72)
  6 Mu, Isabella              11 Express Swimming-MR  3:06.88    3:09.25
                1:31.94   3:09.25 (1:37.31)
  7 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  3:14.82    3:10.04
                1:33.27   3:10.04 (1:36.77)
  8 Mullaney, Megan G         12 North Shore-MR       3:30.00    3:11.47
                1:31.95   3:11.47 (1:39.52)
  9 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  3:01.14    3:12.14
                1:32.14   3:12.14 (1:40.00)
 10 Silver, Elizabeth L       16 Tmsuffolk-MR         3:12.89    3:12.37
                1:34.08   3:12.37 (1:38.29)
 11 McGrath, Kelly            11 Express Swimming-MR  3:23.09    3:16.13
                1:34.11   3:16.13 (1:42.02)
 12 Cosentino, Christina M    15 WAC-MR               3:02.00    3:19.91
 13 Schettino, Caitlin A      16 WISC-MR              3:11.69    3:19.99
                1:36.08   3:19.99 (1:43.91)
 14 Chan, Jessica             16 Express Swimming-MR  3:11.46    3:22.82
                1:36.47   3:22.82 (1:46.35)
 15 Merlo, Allison M          15 Express Swimming-MR  3:18.86    3:23.94
                1:37.73   3:23.94 (1:46.21)
 16 Narus, Jessica L          12 North Shore-MR       3:12.06    3:24.32
                1:37.18   3:24.32 (1:47.14)
 17 Madalena, Kathryn M       12 Express Swimming-MR  3:33.25    3:25.39
                1:39.96   3:25.39 (1:45.43)
 18 Sigaty, Christine T       12 North Shore-MR       3:30.00    3:34.94
                1:42.66   3:34.94 (1:52.28)
 19 Marmol, Janet             12 OWA-MR                    NT    3:37.54
                1:43.80   3:37.54 (1:53.74)
 20 Lucas, Marie E             9 Express Swimming-MR  4:39.79    3:42.31
                1:51.08   3:42.31 (1:51.23)
 21 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR  3:38.67    3:43.48
                1:48.11   3:43.48 (1:55.37)
 22 Fabrizio, Jessica M       10 North Shore-MR            NT    3:46.42
                1:51.06   3:46.42 (1:55.36)
 23 Kruse, Mary E             13 TVSC-MR              3:36.96    3:46.59
                1:49.42   3:46.59 (1:57.17)
 24 Ansman, Mary J            10 North Shore-MR            NT    4:03.15
                1:58.68   4:03.15 (2:04.47)
 25 Koukoulas, Victoria       12 Express Swimming-MR  3:45.00    4:24.13
                2:05.92   4:24.13 (2:18.21)

Event 14  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 D'Errico, Angelo C        17 OWA-MR               2:29.72    2:42.76
                1:17.50   2:42.76 (1:25.26)
  2 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR               2:27.22    2:47.49
                1:18.41   2:47.49 (1:29.08)
  3 Caputo, Daniel            15 WAC-MR               2:39.50    2:55.71
                1:23.99   2:55.71 (1:31.72)
  4 Algazy, Noam              15 Tmsuffolk-MR         3:00.81    2:57.83
                1:26.48   2:57.83 (1:31.35)
  5 Angelo, Nicholas L        15 Tmsuffolk-MR         3:05.61    2:58.05
                1:25.94   2:58.05 (1:32.11)
  6 Clarke, Sean              16 Express Swimming-MR  2:53.47    3:03.83
                1:27.52   3:03.83 (1:36.31)
  7 DiDonato, Michael A       17 OWA-MR               2:47.69    3:04.55
                1:29.61   3:04.55 (1:34.94)
  8 Colon, Joseph M           15 OWA-MR               2:53.96    3:06.20
                1:30.65   3:06.20 (1:35.55)
  9 Carmichael-Lopes, Bernil  11 Express Swimming-MR  2:55.58    3:10.11
                1:32.96   3:10.11 (1:37.15)
 10 Zhang, Ross J             15 TVSC-MR              3:04.39    3:12.53
                1:34.43   3:12.53 (1:38.10)
 11 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               2:59.20    3:14.01
                1:30.05   3:14.01 (1:43.96)
 12 Castellano, Joseph        15 WAC-MR               2:37.00    3:14.07
                1:33.99   3:14.07 (1:40.08)
 13 Mayer, Michael            12 Express Swimming-MR  3:15.86    3:16.72
                1:35.81   3:16.72 (1:40.91)
 14 Eldor, Gal                15 TVSC-MR              3:25.65    3:18.63
                1:35.70   3:18.63 (1:42.93)
 15 Gassert, Matthew J        15 Express Swimming-MR  3:18.96    3:23.96
                1:36.36   3:23.96 (1:47.60)
 16 Stoute, Michael S         16 TVSC-MR              3:19.74    3:24.69
                1:40.25   3:24.69 (1:44.44)
 17 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               3:19.90    3:25.95
                1:39.91   3:25.95 (1:46.04)
 18 Lo, Arthur                12 Express Swimming-MR  3:18.41    3:25.97
                1:40.19   3:25.97 (1:45.78)
 19 St Jean, Bryan            15 TVSC-MR              3:35.00    3:30.95
                1:43.69   3:30.95 (1:47.26)
 20 Ling, Kevin               11 Express Swimming-MR  3:40.00    3:34.79
                1:45.13   3:34.79 (1:49.66)
 21 Sack, Danny C             11 OWA-MR               3:33.39    3:38.83
                1:48.39   3:38.83 (1:50.44)
 22 Scholz, Philip            17 TVSC-MR              3:22.81    3:42.90
                1:50.09   3:42.90 (1:52.81)
 23 Yavid, Mike A             11 North Shore-MR       4:00.00    3:50.93
                1:51.47   3:50.93 (1:59.46)
 24 Adegbite, Adeola          12 Express Swimming-MR  3:50.00    4:04.44
                1:52.66   4:04.44 (2:11.78)
 -- Ke, Richard M             11 Express Swimming-MR  3:38.65         DQ
                1:53.81        DQ (1:58.94)

Event 15  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yeager, Keira M           14 Tmsuffolk-MR         2:56.12    2:58.82
                1:26.80   2:58.82 (1:32.02)
  2 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  2:54.67    3:06.52
                1:29.68   3:06.52 (1:36.84)
  3 Parmiter, Lindsey T       13 Express Swimming-MR  3:04.23    3:08.79
                1:33.98   3:08.79 (1:34.81)
  4 Shockness, Jasmine A      14 Express Swimming-MR  3:07.18    3:15.08
                1:33.76   3:15.08 (1:41.32)
  5 Archer, Heather A         13 Tmsuffolk-MR         3:13.20    3:20.82
                1:36.70   3:20.82 (1:44.12)
  6 Shanley, Kelly M          13 Express Swimming-MR  3:18.19    3:22.05
  7 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  3:14.19    3:26.08
                1:40.12   3:26.08 (1:45.96)
  8 Dunmire, Arianna C        13 TVSC-MR              3:40.00    3:28.29
                1:41.73   3:28.29 (1:46.56)
  9 McDermott, Kara M         13 Express Swimming-MR  3:36.93    3:29.19
                1:41.31   3:29.19 (1:47.88)
 10 Ouzounian, Christine A    14 TVSC-MR              3:23.61    3:29.98
                1:43.22   3:29.98 (1:46.76)
 11 Woskoff, Rebecca E        14 TVSC-MR              3:28.52    3:30.36
                1:44.32   3:30.36 (1:46.04)
 12 Kuzniewski, Megan A       13 Express Swimming-MR  3:50.10    3:32.12
                1:45.16   3:32.12 (1:46.96)
 13 Desousa, Yvonne C         13 Tmsuffolk-MR         3:35.55    3:35.95
                1:42.34   3:35.95 (1:53.61)
 14 Quinn, Kelsey M           13 Express Swimming-MR  3:38.64    3:36.17
                1:46.67   3:36.17 (1:49.50)
 15 Huchthausen, Elizabeth A  13 TVSC-MR              3:30.85    3:40.35
                1:46.32   3:40.35 (1:54.03)
 16 LaSala, Brielle V         13 TVSC-MR              3:45.00    3:41.39
                1:47.32   3:41.39 (1:54.07)
 17 Vairo, Corinne D          13 TVSC-MR              3:45.00    3:41.96
                1:47.75   3:41.96 (1:54.21)
 18 Goetz, Stephanie A        14 Tmsuffolk-MR         3:39.26    3:43.31
                1:46.77   3:43.31 (1:56.54)
 19 Rudolph, Holly E          13 Express Swimming-MR  3:48.19    3:50.89
                1:51.53   3:50.89 (1:59.36)

Event 16  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hinds, Jonathan A         13 Tmsuffolk-MR         3:02.67    3:01.93
                1:24.58   3:01.93 (1:37.35)
  2 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         3:16.20    3:10.42
                1:31.82   3:10.42 (1:38.60)
  3 Yu, Wayne L               14 TVSC-MR              3:08.27    3:12.51
                1:31.91   3:12.51 (1:40.60)
  4 Clark, Matthew A          14 TVSC-MR              3:36.36    3:16.92
                1:34.21   3:16.92 (1:42.71)
  5 Lohrer, Jesse T           13 Tmsuffolk-MR         3:24.85    3:17.00
                1:34.95   3:17.00 (1:42.05)
  6 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               3:14.63    3:18.30
                1:35.95   3:18.30 (1:42.35)
  7 Kamal, Mobeen             14 TVSC-MR              3:40.75    3:23.68
                1:39.59   3:23.68 (1:44.09)
  8 Fine, Emil                14 TVSC-MR              3:39.07    3:40.72
                1:46.24   3:40.72 (1:54.48)
  9 Zhu, Joseph               13 TVSC-MR              3:35.00    3:42.18
                1:46.14   3:42.18 (1:56.04)

Event 17  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Parisi, Lauren N          15 Tmsuffolk-MR         2:11.60    2:14.50
                1:05.29   2:14.50 (1:09.21)
  2 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  2:10.64    2:14.80
                1:06.06   2:14.80 (1:08.74)
  3 Degrazia, Kristen A       15 Tmsuffolk-MR         2:15.97    2:16.78
                1:05.81   2:16.78 (1:10.97)
  4 Mein, Hannah M            18 Unattached           2:14.79    2:19.82
                1:08.96   2:19.82 (1:10.86)
  5 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  2:14.31    2:20.12
                1:07.76   2:20.12 (1:12.36)
  6 Ahern, Taryn M            19 Express Swimming-MR  2:15.00    2:21.28
                1:08.85   2:21.28 (1:12.43)
  7 Zaltsman, Janine          15 Tmsuffolk-MR         2:21.53    2:21.33
                1:08.83   2:21.33 (1:12.50)
  8 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               2:19.15    2:21.64
                1:09.40   2:21.64 (1:12.24)
  9 McNeely, Megan A          16 Express Swimming-MR  2:20.80    2:22.39
                1:09.32   2:22.39 (1:13.07)
  9 Ryan, Sarah A             15 Express Swimming-MR  2:13.78    2:22.39
                1:08.98   2:22.39 (1:13.41)
 11 Biagioli, Caitlyn         15 Tmsuffolk-MR         2:17.75    2:23.12
                1:09.19   2:23.12 (1:13.93)
 12 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  2:14.78    2:23.69
                1:10.75   2:23.69 (1:12.94)
 13 Bonagura, Christine M     17 Express Swimming-MR  2:23.99    2:24.80
 14 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               2:21.44    2:24.97
                1:10.85   2:24.97 (1:14.12)
 15 McDonough, Maureen        15 WAC-MR               2:25.00    2:25.65
                1:11.20   2:25.65 (1:14.45)
 16 Einsidler, Allie          15 Tmsuffolk-MR         2:23.62    2:28.35
                1:11.15   2:28.35 (1:17.20)
 17 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  2:25.20    2:29.16
                1:11.66   2:29.16 (1:17.50)
 18 Burns, Jayme R            16 Tmsuffolk-MR         2:31.78    2:29.43
                1:12.07   2:29.43 (1:17.36)
 19 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  2:26.79    2:29.48
                1:12.22   2:29.48 (1:17.26)
 20 Simonetti, Christine      12 North Shore-MR       2:39.34    2:30.86
                1:14.23   2:30.86 (1:16.63)
 21 Mark, Kelly A             16 Express Swimming-MR  2:30.67    2:31.59
                1:13.19   2:31.59 (1:18.40)
 22 Cunningham, Amanda R      16 Express Swimming-MR  2:35.55    2:31.80
                1:12.97   2:31.80 (1:18.83)
 23 Maloney, Caitlyn          15 WAC-MR               2:32.50    2:32.13
                1:13.75   2:32.13 (1:18.38)
 24 Mu, Isabella              11 Express Swimming-MR  2:30.99    2:32.44
                1:13.45   2:32.44 (1:18.99)
 25 Merlo, Allison M          15 Express Swimming-MR  2:35.70    2:36.04
                1:14.23   2:36.04 (1:21.81)
 26 Mullaney, Megan G         12 North Shore-MR       2:37.62    2:36.74
                1:16.94   2:36.74 (1:19.80)
 27 Chan, Olivia              10 Express Swimming-MR  2:42.24    2:40.01
                1:18.74   2:40.01 (1:21.27)
 28 Worth, Kristen M          15 Express Swimming-MR  2:42.54    2:41.71
                1:16.91   2:41.71 (1:24.80)
 29 Sigaty, Christine T       12 North Shore-MR       3:00.00    2:43.10
                1:19.66   2:43.10 (1:23.44)
 30 Madalena, Kathryn M       12 Express Swimming-MR  2:37.89    2:44.66
                1:19.02   2:44.66 (1:25.64)
 31 Scarnati, Jennifer        15 Express Swimming-MR  2:43.99    2:45.93
                1:21.37   2:45.93 (1:24.56)
 32 Leung, Alissa             12 Express Swimming-MR  2:49.00    2:46.37
                1:21.35   2:46.37 (1:25.02)
 33 Silver, Elizabeth L       16 Tmsuffolk-MR         2:43.94    2:47.66
                1:20.75   2:47.66 (1:26.91)
 34 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR  2:51.69    2:50.78
                1:23.23   2:50.78 (1:27.55)
 35 Narus, Jessica L          12 North Shore-MR       2:38.19    2:53.96
 36 Marmol, Janet             12 OWA-MR                    NT    3:01.61
                1:28.70   3:01.61 (1:32.91)
 37 Lehner, Stefanie J         9 Express Swimming-MR  3:40.05    3:02.44
                1:30.23   3:02.44 (1:32.21)
 38 Clarke, Caitlyn M         12 Express Swimming-MR  3:16.84    3:02.69
                1:25.90   3:02.69 (1:36.79)
 39 Brennan, Brianna M        12 Pisces-CT            3:08.63    3:03.58
                1:28.09   3:03.58 (1:35.49)
 40 Koukoulas, Victoria       12 Express Swimming-MR  3:30.00    3:48.18
                1:47.21   3:48.18 (2:00.97)
 41 Haugh, Clare M            11 OWA-MR               4:19.33    3:49.11
                1:51.66   3:49.11 (1:57.45)

Event 18  Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR  1:57.07    2:06.40
                1:02.41   2:06.40 (1:03.99)
  2 D'Errico, John A          16 OWA-MR               2:01.24    2:06.74
                1:02.80   2:06.74 (1:03.94)
  3 Gitman, Robert            15 WAC-MR               2:06.00    2:08.94
                1:02.86   2:08.94 (1:06.08)
  4 Yeager, Kyle A            16 Tmsuffolk-MR         2:07.40    2:09.44
                1:03.41   2:09.44 (1:06.03)
  5 Mongan, Kevin M           15 Tmsuffolk-MR         2:09.37    2:10.85
                1:03.43   2:10.85 (1:07.42)
  6 Ahern, Michael G          15 Express Swimming-MR  2:06.31    2:11.83
                1:04.21   2:11.83 (1:07.62)
  7 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               2:08.36    2:12.55
                1:04.86   2:12.55 (1:07.69)
  8 Bormann, Thomas L         15 Tmsuffolk-MR         2:12.08    2:12.90
                1:04.21   2:12.90 (1:08.69)
  9 Chester, Nicholas J       15 Tmsuffolk-MR         2:07.30    2:13.72
                1:04.89   2:13.72 (1:08.83)
 10 Qama, Eros                19 WAC-MR               2:08.00    2:13.74
                1:05.57   2:13.74 (1:08.17)
 11 Caputo, Daniel            15 WAC-MR               2:17.00    2:14.99
                1:05.35   2:14.99 (1:09.64)
 12 Bennett, Brian H          16 Express Swimming-MR  2:11.00    2:15.78
                1:05.08   2:15.78 (1:10.70)
 13 Hardy, Thomas R           16 Express Swimming-MR  2:20.00    2:17.81
                1:07.03   2:17.81 (1:10.78)
 14 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               2:19.97    2:17.90
                1:07.95   2:17.90 (1:09.95)
 15 DiDonato, Michael A       17 OWA-MR               2:18.04    2:20.98
                1:09.21   2:20.98 (1:11.77)
 16 Lynch, Joe P              16 Express Swimming-MR  2:15.00    2:21.21
                1:09.77   2:21.21 (1:11.44)
 17 D'Errico, Angelo C        17 OWA-MR               2:11.33    2:23.09
                1:10.85   2:23.09 (1:12.24)
 18 Panzl, Jonathan W         15 Unattached           2:20.00    2:24.77
                1:10.45   2:24.77 (1:14.32)
 19 Jennings, Ryan M          16 Tmsuffolk-MR         2:24.04    2:25.49
                1:10.98   2:25.49 (1:14.51)
 20 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR               2:06.15    2:25.96
                1:07.91   2:25.96 (1:18.05)
 21 Algazy, Noam              15 Tmsuffolk-MR         2:24.51    2:26.42
                1:09.59   2:26.42 (1:16.83)
 22 Brennan, Eric S           15 Pisces-CT            2:25.25    2:26.70
                1:09.71   2:26.70 (1:16.99)
 23 Gassert, Matthew J        15 Express Swimming-MR  2:28.83    2:28.11
 24 Angelo, Nicholas L        15 Tmsuffolk-MR         2:32.78    2:33.18
                1:14.49   2:33.18 (1:18.69)
 25 Benz, Joseph M            15 Pisces-CT            2:34.39    2:34.42
                1:16.36   2:34.42 (1:18.06)
 26 Jordan, John M            20 OWA-MR               2:24.71    2:35.98
                1:08.82   2:35.98 (1:27.16)
 27 Colon, Joseph M           15 OWA-MR               2:26.20    2:36.80
                1:14.25   2:36.80 (1:22.55)
 28 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               2:34.26    2:37.73
                1:15.84   2:37.73 (1:21.89)
 29 Lennon, Michael J         11 OWA-MR               2:42.37    2:38.36
                1:17.51   2:38.36 (1:20.85)
 30 Cheung, Calvin            15 OWA-MR               2:24.60    2:40.39
                1:17.31   2:40.39 (1:23.08)
 31 Kowalsky, Austin          10 Express Swimming-MR  2:50.00    2:41.77
                1:19.64   2:41.77 (1:22.13)
 32 Nayab, Justin A           12 Pisces-CT            2:42.60    3:01.57
                1:27.53   3:01.57 (1:34.04)
 33 Mu, Nicholas               8 Express Swimming-MR  2:58.50    3:01.62
                1:31.13   3:01.62 (1:30.49)
 34 Sack, Danny C             11 OWA-MR               2:54.93    3:04.98
                1:32.63   3:04.98 (1:32.35)
 35 Adegbite, Adeola          12 Express Swimming-MR  3:00.00    3:12.86
                1:27.29   3:12.86 (1:45.57)

Event 19  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Biagioli, Alana           13 Tmsuffolk-MR         2:17.70    2:21.48
                1:08.54   2:21.48 (1:12.94)
  2 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  2:21.69    2:25.40
                1:09.37   2:25.40 (1:16.03)
  3 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               2:25.41    2:28.11
                1:11.34   2:28.11 (1:16.77)
  4 Yeager, Keira M           14 Tmsuffolk-MR         2:29.73    2:30.37
                1:13.43   2:30.37 (1:16.94)
  5 Makowski, Michelle T      14 Tmsuffolk-MR         2:30.02    2:30.64
                1:12.96   2:30.64 (1:17.68)
  6 Parmiter, Lindsey T       13 Express Swimming-MR  2:28.54    2:31.32
                1:13.04   2:31.32 (1:18.28)
  7 Ryan, Mary Courtney       14 WAC-MR               2:32.00    2:31.51
                1:14.89   2:31.51 (1:16.62)
  8 Archer, Heather A         13 Tmsuffolk-MR         2:27.80    2:32.51
                1:14.33   2:32.51 (1:18.18)
  9 Cannon, Taylor            14 Tmsuffolk-MR         2:35.47    2:35.82
                1:15.47   2:35.82 (1:20.35)
 10 Warren, Michelle N        13 Tmsuffolk-MR         2:36.90    2:35.98
                1:17.50   2:35.98 (1:18.48)
 11 Patton, Colleen M         13 Express Swimming-MR  2:33.15    2:37.95
                1:15.87   2:37.95 (1:22.08)
 12 Einsidler, Lisa           13 Tmsuffolk-MR         2:38.28    2:38.13
                1:15.55   2:38.13 (1:22.58)
 13 Fischetti, Olivia R       14 Tmsuffolk-MR         2:39.30    2:38.21
                1:16.60   2:38.21 (1:21.61)
 14 Sigaty, Samantha M        14 North Shore-MR       2:32.74    2:38.38
                1:15.26   2:38.38 (1:23.12)
 15 Nocera, Angela            14 Tmsuffolk-MR         2:45.90    2:42.78
                1:18.49   2:42.78 (1:24.29)
 16 Goetz, Stephanie A        14 Tmsuffolk-MR         2:43.93    2:50.25
                1:20.67   2:50.25 (1:29.58)
 17 Jannuzzi, Catherine A     14 Tmsuffolk-MR         3:19.49    2:55.76
                1:25.52   2:55.76 (1:30.24)
 18 Desousa, Yvonne C         13 Tmsuffolk-MR         2:59.06    2:56.77
                1:26.37   2:56.77 (1:30.40)
 19 Kahn, Alyssa N            14 Tmsuffolk-MR         2:56.34    2:57.83
                1:24.26   2:57.83 (1:33.57)
 20 Walsh, Kaitlyn            13 Tmsuffolk-MR         3:00.83    3:01.85
                1:28.81   3:01.85 (1:33.04)
 21 LaSala, Brielle V         13 TVSC-MR              3:12.95    3:15.32
                1:32.67   3:15.32 (1:42.65)

Event 20  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Podniesinski, Jonathan J  14 Tmsuffolk-MR         2:08.53    2:09.91
                1:04.39   2:09.91 (1:05.52)
  2 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR  2:07.46    2:10.39
                1:04.21   2:10.39 (1:06.18)
  3 Windler, Andrew J         14 Tmsuffolk-MR         2:11.03    2:10.54
                1:03.67   2:10.54 (1:06.87)
  4 Qiao, Matthew             14 Tmsuffolk-MR         2:17.08    2:19.39
                1:06.96   2:19.39 (1:12.43)
  5 Caputo, Michael           14 WAC-MR               2:16.50    2:21.17
                1:08.01   2:21.17 (1:13.16)
  6 Staszewski, Alec L        14 OWA-MR               2:18.36    2:24.53
                1:08.68   2:24.53 (1:15.85)
  7 Battisti, Marc            14 Express Swimming-MR  2:33.00    2:30.02
                1:14.35   2:30.02 (1:15.67)
  8 Visconti, Michael J       14 Express Swimming-MR  2:30.83    2:30.24
                1:15.23   2:30.24 (1:15.01)
  8 Lohrer, Jesse T           13 Tmsuffolk-MR         2:27.81    2:30.24
                1:10.58   2:30.24 (1:19.66)
 10 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               2:29.60    2:31.49
                1:12.50   2:31.49 (1:18.99)
 11 Aberle, William A         14 TVSC-MR              2:33.96    2:39.51
                1:18.20   2:39.51 (1:21.31)
 12 Hinds, Jonathan A         13 Tmsuffolk-MR         2:43.26    2:39.59
                1:15.91   2:39.59 (1:23.68)
 13 Feng, Xinchen             14 OWA-MR               2:39.98    2:42.33
                1:19.26   2:42.33 (1:23.07)
 14 Yu, Wayne L               14 TVSC-MR              2:41.96    2:44.22
                1:18.96   2:44.22 (1:25.26)
 15 Pangal, John P            13 Tmsuffolk-MR         2:54.10    2:49.41
                  15.80   2:49.41 (2:33.61)
 16 Knight, Conor J           13 Express Swimming-MR  2:56.60    3:00.99
                                1:27.08 ( )   3:00.99 (1:33.91)
 17 Bormann, Christian L      13 Tmsuffolk-MR         3:00.91    3:04.08
                                1:29.50 ( )   3:04.08 (1:34.58)

Brought to you by Computer Aide, Inc.

Log Hit