2005 MR Condors July Jubilee
7/24/2005

Event 1  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Barry, Elizabeth R  10 Bgnw Marlins-MR                  35.83
  2 McLaughlin, Genna    8 Bgnw Marlins-MR                  36.71
  3 Gallagher, Molly A  10 Pace-MR                          37.28
  4 Campbell, Julianne   9 HYB-MR                           37.49
  5 Duncalf, Katie S    10 Bgnw Marlins-MR                  37.71
  6 Gallagher, Megan E   8 Pace-MR                          39.31
  7 Flor, Erica M       10 HYB-MR                           39.75
  8 Rota, Amanda P       8 Bgnw Marlins-MR                  41.03
  9 White, Amanda A      9 HYB-MR                           41.32
 10 Sweet, Lauren        8 Cond-MR                          42.59
 11 Lepera, Alyssa R     9 HYB-MR                           46.95
 12 Nofi, Cearan I      10 HYB-MR                           48.24
 13 Meehan, Sarah        9 HYB-MR                           48.38
 14 Miller, Kerri P      8 Pace-MR                          50.08
 15 Rota, Kimberly A     8 Bgnw Marlins-MR                  51.41
 16 Barry, Kristina F    8 Bgnw Marlins-MR                  53.50
 17 McClung, Demi R      6 Pace-MR                          58.97
 18 Guttridge, Christi   8 Bgnw Marlins-MR                1:00.08
 19 McClung, Taylor R    8 Pace-MR                        1:00.95

Event 2  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M    10 Bgnw Marlins-MR                  34.22
  2 McLaughlin, James   10 Bgnw Marlins-MR                  36.21
  3 Johnson, Sam H      10 Bgnw Marlins-MR                  38.37
  4 Carlino, Keith A    10 MSC-MR                           38.49
  5 Hickey, Brandon S   10 MSC-MR                           39.68
  6 Capodanno, Michael   9 HYB-MR                           40.28
  7 Brown, Nate M        8 HYB-MR                           42.95
  8 Mendez, Spencer D    9 HYB-MR                           44.93
  9 Canals, Matthew     10 Cond-MR                          45.26
 10 Munz, Jordan B      10 Unattached-MR                    46.13
 11 LaRue, Paul V        7 MSC-MR                           48.63
 12 Saulle, Daniel J     9 HYB-MR                           53.23
 13 Gurnett, Clayton R   8 MSC-MR                           54.80

Event 3  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Polhill, Ali C      12 Bgnw Marlins-MR                  30.34
  2 Scilufo, Taylor     12 Bgnw Marlins-MR                  31.09
  3 Giner, Racquel C    12 Bgnw Marlins-MR                  31.54
  4 Kadala, Kristyn E   12 Pace-MR                          31.74
  5 Campbell, Maryelle  11 HYB-MR                           31.84
  6 Brooks, Meghan E    12 Bgnw Marlins-MR                  32.23
  7 Sims, Danielle      11 Bgnw Marlins-MR                  32.50
  8 Pujals, Michaela C  12 HYB-MR                           32.97
  9 Merz, Wendy A       11 HYB-MR                           32.99
 10 Wade, Zoey A        11 HYB-MR                           33.43
 11 Richardson, Erica   12 Cond-MR                          33.52
 12 Aiello, Jennifer M  12 MSC-MR                           33.83
 13 Waring, Megan P     12 HYB-MR                           33.96
 14 Wilt, Chase H       12 Bgnw Marlins-MR                  34.25
 15 Harvey, Diana M     11 HYB-MR                           34.26
 16 Levine, Kelly T     11 MSC-MR                           34.71
 17 Vacchiano, Jenna M  11 HYB-MR                           35.26
 18 Ryan, Katie C       12 HYB-MR                           35.36
 19 Brown, Rebecca M    12 HYB-MR                           35.37
 20 Vacchiano, Callie   11 HYB-MR                           35.41
 21 Mechalakos, Mary A  12 Big Blue-MR                      35.48
 22 Janos, Valerie J    11 Pace-MR                          36.08
 23 Walsh, Taylor M     11 HYB-MR                           36.41
 24 Carlino, Emelia A   12 MSC-MR                           37.14
 25 Bonifacio, Stephan  12 Cond-MR                          37.68
 26 Saulle, Melanie C   12 HYB-MR                           39.13
 27 Blacker, Sara P     12 Bgnw Marlins-MR                  40.11
 28 Nofi, Chelsea E     12 HYB-MR                           40.28
 29 Guttridge, Kaitlyn  11 Bgnw Marlins-MR                  40.83
 30 Neves, LuisaMaria   11 MSC-MR                           43.70
 31 Sterling, Therese   11 HYB-MR                           45.04
 32 Su, Stephanie       11 Unattached-MR                    48.53

Event 4  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P    12 HYB-MR                           29.57
  2 Goldstein, Jake P   11 HYB-MR                           30.89
  3 Wolin, Seth A       12 Cond-MR                          34.18
  4 Zhou, Richard       12 Unattached-MR                    34.60
  5 Olin, Evan D        11 Un-Marlins-MR                    36.61
  6 Simon, Henry L      11 Bgnw Marlins-MR                  36.83
  7 Benedict, Grant E   11 Big Blue-MR                      38.07
  8 Wasserman, Kurt M   11 Bgnw Marlins-MR                  39.92
  9 Disalvo, Brett Z    11 MSC-MR                           45.61

Event 5  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Gallagher, Molly A  10 Pace-MR                          49.77
  2 McLaughlin, Genna    8 Bgnw Marlins-MR                  51.43
  3 Gallagher, Megan E   8 Pace-MR                          54.06
  4 Rota, Amanda P       8 Bgnw Marlins-MR                  56.20
  5 Flor, Erica M       10 HYB-MR                           56.36
  6 Barry, Kristina F    8 Bgnw Marlins-MR                1:00.78
  7 Meehan, Sarah        9 HYB-MR                         1:02.30
  8 Sweet, Lauren        8 Cond-MR                        1:03.28
  9 Nofi, Cearan I      10 HYB-MR                         1:03.43
 10 White, Amanda A      9 HYB-MR                         1:05.20
 11 McClung, Taylor R    8 Pace-MR                        1:05.64
 12 Rota, Kimberly A     8 Bgnw Marlins-MR                1:09.26
 13 Lepera, Alyssa R     9 HYB-MR                         1:10.29
 14 Guttridge, Christi   8 Bgnw Marlins-MR                1:12.74
 15 Miller, Kerri P      8 Pace-MR                        1:16.32
 16 McClung, Demi R      6 Pace-MR                        1:28.26

Event 6  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M    10 Bgnw Marlins-MR                  45.12
  2 McLaughlin, James   10 Bgnw Marlins-MR                  48.70
  3 Johnson, Sam H      10 Bgnw Marlins-MR                  49.73
  4 Canals, Matthew     10 Cond-MR                          54.23
  5 LaRue, Paul V        7 MSC-MR                           56.12
  6 Mendez, Spencer D    9 HYB-MR                           57.84
  7 Brown, Nate M        8 HYB-MR                           58.11
  8 Hickey, Brandon S   10 MSC-MR                           58.77
  9 Carlino, Keith A    10 MSC-MR                           58.85
 10 Munz, Jordan B      10 Unattached-MR                  1:04.22
 11 Capodanno, Michael   9 HYB-MR                         1:07.14
 12 Gurnett, Clayton R   8 MSC-MR                         1:09.27
 13 Saulle, Daniel J     9 HYB-MR                         1:12.95

Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Giner, Racquel C    12 Bgnw Marlins-MR                1:26.95
  2 Polhill, Ali C      12 Bgnw Marlins-MR                1:27.66
  3 Waring, Megan P     12 HYB-MR                         1:28.24
  4 Kadala, Kristyn E   12 Pace-MR                        1:30.01
  5 Janos, Valerie J    11 Pace-MR                        1:30.95
  6 Campbell, Maryelle  11 HYB-MR                         1:33.18
  7 Blacker, Sara P     12 Bgnw Marlins-MR                1:36.33
  8 Brooks, Meghan E    12 Bgnw Marlins-MR                1:38.54
  8 Brown, Rebecca M    12 HYB-MR                         1:38.54
 10 Rota, Alexandra P   11 Bgnw Marlins-MR                1:39.53
 11 Chen, Vicki         12 Unattached-MR                  1:41.90
 12 Vacchiano, Callie   11 HYB-MR                         1:45.31
 13 Carlino, Emelia A   12 MSC-MR                         1:46.78
 14 Harvey, Diana M     11 HYB-MR                         1:47.27
 15 Saulle, Melanie C   12 HYB-MR                         1:47.44
 16 Vacchiano, Jenna M  11 HYB-MR                         1:49.97
 17 Levine, Kelly T     11 MSC-MR                         1:50.44
 18 Guttridge, Kaitlyn  11 Bgnw Marlins-MR                1:50.89
 19 Su, Stephanie       11 Unattached-MR                  1:53.34
 20 Mechalakos, Mary A  12 Big Blue-MR                    1:55.34
 21 Bonifacio, Stephan  12 Cond-MR                        1:55.77
 22 Walsh, Taylor M     11 HYB-MR                         1:55.89
 23 Nofi, Chelsea E     12 HYB-MR                         2:00.59
 24 Neves, LuisaMaria   11 MSC-MR                         2:00.82
 25 Wolin, Sarah R      12 Cond-MR                        2:01.32
 26 Sterling, Therese   11 HYB-MR                         2:06.40

Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Goldstein, Jake P   11 HYB-MR                         1:31.54
  2 Zhou, Richard       12 Unattached-MR                  1:38.89
  3 Wolin, Seth A       12 Cond-MR                        1:43.80
  4 Wasserman, Kurt M   11 Bgnw Marlins-MR                1:50.60
  5 Simon, Henry L      11 Bgnw Marlins-MR                1:51.62
  6 Benedict, Grant E   11 Big Blue-MR                    2:00.01
  7 Disalvo, Brett Z    11 MSC-MR                         2:05.24

Event 9  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Barry, Elizabeth R  10 Bgnw Marlins-MR                1:31.73
  2 Duncalf, Katie S    10 Bgnw Marlins-MR                1:34.44
  3 Campbell, Julianne   9 HYB-MR                         1:54.38

Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Carlino, Keith A    10 MSC-MR                         1:54.86
  2 Hickey, Brandon S   10 MSC-MR                         1:57.05
  3 LaRue, Paul V        7 MSC-MR                         2:25.06
 -- Gurnett, Clayton R   8 MSC-MR                              DQ

Event 11  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Polhill, Ali C      12 Bgnw Marlins-MR                  33.33
  2 Scilufo, Taylor     12 Bgnw Marlins-MR                  33.35
  3 Sims, Danielle      11 Bgnw Marlins-MR                  33.71
  4 Aiello, Jennifer M  12 MSC-MR                           34.78
  5 Brooks, Meghan E    12 Bgnw Marlins-MR                  35.90
  6 Merz, Wendy A       11 HYB-MR                           36.24
  7 Pujals, Michaela C  12 HYB-MR                           36.68
  8 Richardson, Erica   12 Cond-MR                          37.02
  9 Wilt, Chase H       12 Bgnw Marlins-MR                  37.71
 10 Wade, Zoey A        11 HYB-MR                           38.55
 11 Harvey, Diana M     11 HYB-MR                           38.64
 12 Rota, Alexandra P   11 Bgnw Marlins-MR                  40.85
 13 Ryan, Katie C       12 HYB-MR                           41.11
 14 Blacker, Sara P     12 Bgnw Marlins-MR                  41.92
 15 Vacchiano, Jenna M  11 HYB-MR                           43.71
 16 Mechalakos, Mary A  12 Big Blue-MR                      44.38
 17 Guttridge, Kaitlyn  11 Bgnw Marlins-MR                  45.08
 18 Vacchiano, Callie   11 HYB-MR                           45.09
 19 Walsh, Taylor M     11 HYB-MR                           47.36
 20 Carlino, Emelia A   12 MSC-MR                           49.86
 21 Nofi, Chelsea E     12 HYB-MR                           49.93
 22 Saulle, Melanie C   12 HYB-MR                           50.74
 23 Neves, LuisaMaria   11 MSC-MR                           57.22
 -- Sterling, Therese   11 HYB-MR                              DQ

Event 12  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Goldstein, Jake P   11 HYB-MR                           34.63
  2 Sullivan, Sean P    12 HYB-MR                           35.35
  3 Olin, Evan D        11 Un-Marlins-MR                    41.79
  4 Wasserman, Kurt M   11 Bgnw Marlins-MR                  44.02
  5 Wolin, Seth A       12 Cond-MR                          44.35
  6 Simon, Henry L      11 Bgnw Marlins-MR                  45.05
  7 Benedict, Grant E   11 Big Blue-MR                      49.35
 -- Disalvo, Brett Z    11 MSC-MR                              DQ

Event 13  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Barry, Elizabeth R  10 Bgnw Marlins-MR                  42.41
  2 Duncalf, Katie S    10 Bgnw Marlins-MR                  42.42
  3 Gallagher, Megan E   8 Pace-MR                          45.65
  4 Rota, Amanda P       8 Bgnw Marlins-MR                  47.09
  5 Flor, Erica M       10 HYB-MR                           47.19
  6 Gallagher, Molly A  10 Pace-MR                          47.61
  7 McLaughlin, Genna    8 Bgnw Marlins-MR                  49.23
  8 Campbell, Julianne   9 HYB-MR                           49.53
  9 Barry, Kristina F    8 Bgnw Marlins-MR                  52.51
 10 Sweet, Lauren        8 Cond-MR                          54.09
 11 Miller, Kerri P      8 Pace-MR                          56.82
 12 Lepera, Alyssa R     9 HYB-MR                           57.08
 13 Nofi, Cearan I      10 HYB-MR                           57.26
 14 McClung, Taylor R    8 Pace-MR                          57.77
 15 Meehan, Sarah        9 HYB-MR                           58.17
 16 White, Amanda A      9 HYB-MR                           59.14
 17 Rota, Kimberly A     8 Bgnw Marlins-MR                1:04.13
 18 McClung, Demi R      6 Pace-MR                        1:05.58
 19 Guttridge, Christi   8 Bgnw Marlins-MR                1:09.19

Event 14  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M    10 Bgnw Marlins-MR                  38.15
  2 McLaughlin, James   10 Bgnw Marlins-MR                  41.15
  3 Johnson, Sam H      10 Bgnw Marlins-MR                  47.64
  4 Capodanno, Michael   9 HYB-MR                           48.72
  5 Brown, Nate M        8 HYB-MR                           50.61
  6 Mendez, Spencer D    9 HYB-MR                           54.38
  7 Canals, Matthew     10 Cond-MR                          55.49
  8 Gurnett, Clayton R   8 MSC-MR                           56.80
  9 LaRue, Paul V        7 MSC-MR                           59.59
 10 Saulle, Daniel J     9 HYB-MR                         1:00.39
 11 Munz, Jordan B      10 Unattached-MR                  1:00.83

Event 15  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Polhill, Ali C      12 Bgnw Marlins-MR                1:16.98
  2 Scilufo, Taylor     12 Bgnw Marlins-MR                1:17.80
  3 Wade, Zoey A        11 HYB-MR                         1:18.95
  4 Sims, Danielle      11 Bgnw Marlins-MR                1:19.78
  5 Giner, Racquel C    12 Bgnw Marlins-MR                1:20.62
  6 Aiello, Jennifer M  12 MSC-MR                         1:22.59
  7 Brown, Rebecca M    12 HYB-MR                         1:26.08
  8 Brooks, Meghan E    12 Bgnw Marlins-MR                1:26.38
  9 Ryan, Katie C       12 HYB-MR                         1:26.45
 10 Campbell, Maryelle  11 HYB-MR                         1:26.71
 11 Merz, Wendy A       11 HYB-MR                         1:27.31
 12 Harvey, Diana M     11 HYB-MR                         1:27.32
 13 Waring, Megan P     12 HYB-MR                         1:28.27
 14 Richardson, Erica   12 Cond-MR                        1:28.68
 15 Pujals, Michaela C  12 HYB-MR                         1:29.42
 16 Rota, Alexandra P   11 Bgnw Marlins-MR                1:30.96
 17 Wilt, Chase H       12 Bgnw Marlins-MR                1:31.11
 18 Levine, Kelly T     11 MSC-MR                         1:31.33
 19 Mechalakos, Mary A  12 Big Blue-MR                    1:32.18
 20 Chen, Vicki         12 Unattached-MR                  1:34.62
 21 Blacker, Sara P     12 Bgnw Marlins-MR                1:35.65
 22 Vacchiano, Jenna M  11 HYB-MR                         1:41.40
 23 Nofi, Chelsea E     12 HYB-MR                         1:43.38
 24 Vacchiano, Callie   11 HYB-MR                         1:44.66
 25 Walsh, Taylor M     11 HYB-MR                         1:45.02
 26 Saulle, Melanie C   12 HYB-MR                         1:46.09
 27 Neves, LuisaMaria   11 MSC-MR                         1:55.42
 -- Sterling, Therese   11 HYB-MR                              DQ

Event 16  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P    12 HYB-MR                         1:19.98
  2 Goldstein, Jake P   11 HYB-MR                         1:23.21
  3 Olin, Evan D        11 Un-Marlins-MR                  1:26.96
  4 Zhou, Richard       12 Unattached-MR                  1:31.91
  5 Simon, Henry L      11 Bgnw Marlins-MR                1:36.72
  6 Benedict, Grant E   11 Big Blue-MR                    1:38.33
 -- Wasserman, Kurt M   11 Bgnw Marlins-MR                     DQ

Event 17  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Barry, Elizabeth R  10 Bgnw Marlins-MR                3:14.64
                                1:32.21 ( )   3:14.64 (1:42.43)
  2 Duncalf, Katie S    10 Bgnw Marlins-MR                3:16.45
                                1:34.39 ( )   3:16.45 (1:42.06)
  3 McLaughlin, Genna    8 Bgnw Marlins-MR                3:39.31
                                1:49.53 ( )   3:39.31 (1:49.78)
  4 Rota, Amanda P       8 Bgnw Marlins-MR                3:42.36
                                1:49.29 ( )   3:42.36 (1:53.07)
  5 Flor, Erica M       10 HYB-MR                         3:47.17
                                1:49.98 ( )   3:47.17 (1:57.19)
  6 Barry, Kristina F    8 Bgnw Marlins-MR                4:09.36
                                2:04.24 ( )   4:09.36 (2:05.12)
  7 Sweet, Lauren        8 Cond-MR                        4:22.94
                                2:09.93 ( )   4:22.94 (2:13.01)

Event 18  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 McLaughlin, James   10 Bgnw Marlins-MR                3:14.44
                                1:35.71 ( )   3:14.44 (1:38.73)
  2 Hickey, Brandon S   10 MSC-MR                         3:41.35
                                1:47.32 ( )   3:41.35 (1:54.03)
  3 Johnson, Sam H      10 Bgnw Marlins-MR                3:41.66
                                1:56.47 ( )   3:41.66 (1:45.19)
  4 Carlino, Keith A    10 MSC-MR                         3:52.24
                                1:55.27 ( )   3:52.24 (1:56.97)

Event 19  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Scilufo, Taylor     12 Bgnw Marlins-MR                2:49.66
                                1:20.99 ( )   2:49.66 (1:28.67)
  2 Sims, Danielle      11 Bgnw Marlins-MR                2:51.06
                                1:19.79 ( )   2:51.06 (1:31.27)
  3 Aiello, Jennifer M  12 MSC-MR                         2:56.20
                                1:22.46 ( )   2:56.20 (1:33.74)
  4 Wade, Zoey A        11 HYB-MR                         2:58.02
                                1:26.62 ( )   2:58.02 (1:31.40)
  5 Campbell, Maryelle  11 HYB-MR                         2:58.19
                                1:24.88 ( )   2:58.19 (1:33.31)
  6 Waring, Megan P     12 HYB-MR                         2:59.55
                                1:31.35 ( )   2:59.55 (1:28.20)
  7 Pujals, Michaela C  12 HYB-MR                         3:02.44
                                1:28.88 ( )   3:02.44 (1:33.56)
  8 Kadala, Kristyn E   12 Pace-MR                        3:02.79
                                1:29.84 ( )   3:02.79 (1:32.95)
  9 Giner, Racquel C    12 Bgnw Marlins-MR                3:03.53
                                1:27.13 ( )   3:03.53 (1:36.40)
 10 Ryan, Katie C       12 HYB-MR                         3:09.73
                                1:31.90 ( )   3:09.73 (1:37.83)
 11 Rota, Alexandra P   11 Bgnw Marlins-MR                3:10.30
                                1:32.70 ( )   3:10.30 (1:37.60)
 12 Wilt, Chase H       12 Bgnw Marlins-MR                3:10.64
                                1:32.57 ( )   3:10.64 (1:38.07)
 13 Brown, Rebecca M    12 HYB-MR                         3:16.17
                                1:32.80 ( )   3:16.17 (1:43.37)
 14 Levine, Kelly T     11 MSC-MR                         3:18.60
                                1:38.16 ( )   3:18.60 (1:40.44)
 15 Janos, Valerie J    11 Pace-MR                        3:18.68
                                1:40.60 ( )   3:18.68 (1:38.08)
 16 Merz, Wendy A       11 HYB-MR                         3:20.43
                                1:33.81 ( )   3:20.43 (1:46.62)
 17 Chen, Vicki         12 Unattached-MR                  3:26.75
                                1:37.77 ( )   3:26.75 (1:48.98)
 18 Carlino, Emelia A   12 MSC-MR                         3:31.81
                                1:51.15 ( )   3:31.81 (1:40.66)
 19 Guttridge, Kaitlyn  11 Bgnw Marlins-MR                3:31.88
                                1:49.17 ( )   3:31.88 (1:42.71)

Event 20  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P    12 HYB-MR                         2:50.94
                                1:20.65 ( )   2:50.94 (1:30.29)
  2 Wolin, Seth A       12 Cond-MR                        3:27.93
                                1:44.72 ( )   3:27.93 (1:43.21)
 -- Disalvo, Brett Z    11 MSC-MR                              DQ
                                2:06.42 ( )        DQ (2:02.57)

Event 21  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Borutecene, Gabrie  13 HYB-MR                         3:08.22
  2 Wyatt, Allison B    13 Big Blue-MR                    3:09.64

Event 22  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Yafayev, Vadim      14 Dolfins-AD                     2:46.13
                                1:19.65 ( )   2:46.13 (1:26.48)

Event 23  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Pujals, Leiya S     17 HYB-MR                         3:14.81
                                1:32.85 ( )   3:14.81 (1:41.96)
  2 Cotter, Sarah K     15 HYB-MR                         3:47.09
                                1:50.76 ( )   3:47.09 (1:56.33)
  3 Carlucci, Brannan   11 Cond-MR                        4:04.50
                                1:58.60 ( )   4:04.50 (2:05.90)

Event 24  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Bullock, Perry W    19 UNAT-FG                        2:42.53
                                1:17.72 ( )   2:42.53 (1:24.81)
  2 Goldstein, Ross T   15 HYB-MR                         2:59.90
                                1:26.20 ( )   2:59.90 (1:33.70)
  3 Gavin, Tripp G      15 HYB-MR                         3:03.02
                                1:27.50 ( )   3:03.02 (1:35.52)
  4 Zhou, Hank          15 Unattached-MR                  3:06.27
                                1:27.15 ( )   3:06.27 (1:39.12)

Event 25  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Holden, Kim B       13 Bgnw Marlins-MR                1:11.40
  2 Niessl, Steffi E    14 Bgnw Marlins-MR                1:12.27
  3 Sims, Micah         13 Bgnw Marlins-MR                1:16.40
  4 Cooper, Sammie C    13 Bgnw Marlins-MR                1:20.30
  5 Mahony, Meghan K    14 HYB-MR                         1:23.61
  6 Borutecene, Gabrie  13 HYB-MR                         1:25.70
  7 Wyatt, Allison B    13 Big Blue-MR                    1:25.96
  8 Jou, Stephanie      13 Unattached-MR                  1:28.33
  9 McCarttney, Theres  13 Big Blue-MR                    1:30.34
 10 Doherty, Gini S     12 HYB-MR                         1:40.67

Event 26  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Asaga, Kazu         14 Bgnw Marlins-MR                1:06.76
  2 Naudy, Enrique I    14 Cond-MR                        1:07.86
  3 Charriez, Nick I    13 Bgnw Marlins-MR                1:10.86
  4 Charriez, Greg T    13 Bgnw Marlins-MR                1:12.26
  5 Yafayev, Vadim      14 Dolfins-AD                     1:14.40
  6 Hoey, Chris R       14 HYB-MR                         1:15.84
  7 Mariano, Collin J   14 Pace-MR                        1:19.33
  8 Campbell, Michael   14 HYB-MR                         1:19.70
  9 Wallace, Theodore   13 HYB-MR                         1:39.57

Event 27  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Cotter, Sarah K     15 HYB-MR                         1:34.09

Event 28  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Bullock, Perry W    19 UNAT-FG                        1:07.90
  2 Willis, Joshua J    15 HYB-MR                         1:09.52
  3 Goldstein, Alex A   16 HYB-MR                         1:09.99
  4 Carlucci, Conor     16 Cond-MR                        1:11.65
  5 Schaub, CJ J        15 Cond-MR                        1:12.41
  6 Lebost, Dan J       18 Pace-MR                        1:13.09
  7 Freire, Jonathan H  15 HYB-MR                         1:13.59
  8 Zhou, Hank          15 Unattached-MR                  1:31.35

Event 29  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Niessl, Steffi E    14 Bgnw Marlins-MR                  29.15
  2 Sims, Micah         13 Bgnw Marlins-MR                  31.43
  3 Cooper, Sammie C    13 Bgnw Marlins-MR                  31.47
  4 Holden, Kim B       13 Bgnw Marlins-MR                  31.67
  5 Wyatt, Allison B    13 Big Blue-MR                      32.23
  6 Borutecene, Gabrie  13 HYB-MR                           32.71
  7 Mahony, Meghan K    14 HYB-MR                           33.16
  8 McCarttney, Theres  13 Big Blue-MR                      34.13
  9 Jou, Stephanie      13 Unattached-MR                    35.41
 10 Doherty, Gini S     12 HYB-MR                           37.78
 11 Carlucci, Brannan   11 Cond-MR                          41.72

Event 30  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Asaga, Kazu         14 Bgnw Marlins-MR                  27.32
  2 Naudy, Enrique I    14 Cond-MR                          27.71
  3 Campbell, Michael   14 HYB-MR                           29.11
  4 Hoey, Chris R       14 HYB-MR                           29.43
  5 Charriez, Nick I    13 Bgnw Marlins-MR                  29.84
  6 Charriez, Greg T    13 Bgnw Marlins-MR                  31.24
  7 Mariano, Collin J   14 Pace-MR                          31.57
  8 Wallace, Theodore   13 HYB-MR                           32.99

Event 31  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Hebrank, Hilary B   17 Unattached-MR                    30.46
  2 Pujals, Leiya S     17 HYB-MR                           31.94
  3 Rodriguez, Erica    15 Unattached-MR                    35.12
  4 Cotter, Sarah K     15 HYB-MR                           36.22

Event 32  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Bullock, Carroll C  19 Unattached-MR                    26.08
  2 Carlucci, Conor     16 Cond-MR                          26.71
  3 Lebost, Dan J       18 Pace-MR                          27.40
  4 Schaub, CJ J        15 Cond-MR                          27.57
  5 Goldstein, Ross T   15 HYB-MR                           28.75
  6 Goldstein, Alex A   16 HYB-MR                           28.82
  7 Gavin, Tripp G      15 HYB-MR                           29.40
  8 Willis, Joshua J    15 HYB-MR                           29.99
  9 Freire, Jonathan H  15 HYB-MR                           30.15
 10 Zhou, Hank          15 Unattached-MR                    33.14
 11 Zhu, Anthony        15 Unattached-MR                    35.92

Event 33  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Niessl, Steffi E    14 Bgnw Marlins-MR                1:10.27
  2 Holden, Kim B       13 Bgnw Marlins-MR                1:11.44
  3 Cooper, Sammie C    13 Bgnw Marlins-MR                1:15.41
  4 Sims, Micah         13 Bgnw Marlins-MR                1:19.07
  5 McCarttney, Theres  13 Big Blue-MR                    1:23.67
  6 Jou, Stephanie      13 Unattached-MR                  1:32.96

Event 34  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Asaga, Kazu         14 Bgnw Marlins-MR                1:04.14
  2 Naudy, Enrique I    14 Cond-MR                        1:09.75
  3 Charriez, Nick I    13 Bgnw Marlins-MR                1:11.31
  4 Yafayev, Vadim      14 Dolfins-AD                     1:14.19
  5 Charriez, Greg T    13 Bgnw Marlins-MR                1:14.43
  6 Hoey, Chris R       14 HYB-MR                         1:31.78
  7 Wallace, Theodore   13 HYB-MR                         1:45.96

Event 35  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Hebrank, Hilary B   17 Unattached-MR                  1:12.91
  2 Rodriguez, Erica    15 Unattached-MR                  1:41.26

Event 36  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Bullock, Carroll C  19 Unattached-MR                  1:01.42
  2 Bullock, Perry W    19 UNAT-FG                        1:01.53
  3 Goldstein, Alex A   16 HYB-MR                         1:12.82
  4 Goldstein, Ross T   15 HYB-MR                         1:23.59
  5 Zhu, Anthony        15 Unattached-MR                  1:29.89

Event 37  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Borutecene, Gabrie  13 HYB-MR                         2:39.69
                                1:17.90 ( )   2:39.69 (1:21.79)
  2 Mahony, Meghan K    14 HYB-MR                         2:49.39
                                1:22.12 ( )   2:49.39 (1:27.27)

Event 38  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Yafayev, Vadim      14 Dolfins-AD                     2:22.22
                                1:09.71 ( )   2:22.22 (1:12.51)
  2 Mariano, Collin J   14 Pace-MR                        2:34.48
                                1:14.18 ( )   2:34.48 (1:20.30)
  3 Campbell, Michael   14 HYB-MR                         2:39.01
                                1:17.79 ( )   2:39.01 (1:21.22)
  4 Wallace, Theodore   13 HYB-MR                         2:47.56
                                1:22.21 ( )   2:47.56 (1:25.35)

Event 39  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Pujals, Leiya S     17 HYB-MR                         2:38.95
                                1:15.51 ( )   2:38.95 (1:23.44)
  2 Cotter, Sarah K     15 HYB-MR                         2:51.25
                                1:22.89 ( )   2:51.25 (1:28.36)
  3 Rodriguez, Erica    15 Unattached-MR                  2:54.68
                                1:22.43 ( )   2:54.68 (1:32.25)

Event 40  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Goldstein, Ross T   15 HYB-MR                         2:28.54
                                1:15.30 ( )   2:28.54 (1:13.24)
  2 Goldstein, Alex A   16 HYB-MR                         2:29.92
                                1:13.81 ( )   2:29.92 (1:16.11)
  3 Willis, Joshua J    15 HYB-MR                         2:33.13
                                1:15.20 ( )   2:33.13 (1:17.93)
  4 Freire, Jonathan H  15 HYB-MR                         2:33.51
                                1:16.22 ( )   2:33.51 (1:17.29)

Event 41  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Niessl, Steffi E    14 Bgnw Marlins-MR                2:38.75
                                1:10.83 ( )   2:38.75 (1:27.92)
  2 Holden, Kim B       13 Bgnw Marlins-MR                2:49.51
                                1:19.81 ( )   2:49.51 (1:29.70)
  3 Sims, Micah         13 Bgnw Marlins-MR                2:49.59
                                1:22.08 ( )   2:49.59 (1:27.51)
  4 Wyatt, Allison B    13 Big Blue-MR                    2:52.14
                                1:24.53 ( )   2:52.14 (1:27.61)
  5 Cooper, Sammie C    13 Bgnw Marlins-MR                2:52.70
                                1:20.26 ( )   2:52.70 (1:32.44)
  6 McCarttney, Theres  13 Big Blue-MR                    3:06.59
                                1:28.61 ( )   3:06.59 (1:37.98)

Event 42  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Asaga, Kazu         14 Bgnw Marlins-MR                2:31.29
                                1:10.85 ( )   2:31.29 (1:20.44)
  2 Charriez, Greg T    13 Bgnw Marlins-MR                2:45.13
                                1:18.77 ( )   2:45.13 (1:26.36)
  3 Charriez, Nick I    13 Bgnw Marlins-MR                2:51.60
                                1:18.65 ( )   2:51.60 (1:32.95)
  4 Campbell, Michael   14 HYB-MR                         2:59.72
                                1:25.42 ( )   2:59.72 (1:34.30)

Event 43  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================

Event 44  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points
===============================================================================
  1 Bullock, Perry W    19 UNAT-FG                        2:21.35
                                1:06.77 ( )   2:21.35 (1:14.58)
  2 Carlucci, Conor     16 Cond-MR                        2:22.83
                                1:07.99 ( )   2:22.83 (1:14.84)
  3 Willis, Joshua J    15 HYB-MR                         2:38.68
                                1:13.97 ( )   2:38.68 (1:24.71)
  4 Lebost, Dan J       18 Pace-MR                        2:47.50
                                1:15.40 ( )   2:47.50 (1:32.10)
  5 Freire, Jonathan H  15 HYB-MR                         2:55.61
                                1:24.22 ( )   2:55.61 (1:31.39)

Brought to you by Computer Aide, Inc.

Log Hit