2005 AGUA Ice Cream Meet
6/18/2005 to 6/19/2005

Event 1  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Derlath, Erica A          14 Unattached           2:29.96    2:28.59
                1:10.00   2:28.59 (1:18.59)
  2 White, Austin L           13 Gsa-NC               2:31.91    2:32.56
                1:12.45   2:32.56 (1:20.11)
  3 Daly, Jenna S             14 LIAC-MR              2:40.87    2:37.99
  4 Ackerman, Amanda L        14 LIAC-MR              2:42.00    2:38.20
                                1:15.83 ( )   2:38.20 (1:22.37)
  5 Roberts, Hilary           14 Agua Swim Team-MR    2:38.77    2:38.33
                1:14.60   2:38.33 (1:23.73)
  6 Bransfield, Sammy J       14 LIAC-MR              2:43.25    2:41.68
                                1:18.16 ( )   2:41.68 (1:23.52)
  7 Rawson, Chelsea M         14 Gsa-NC               2:39.90    2:43.25
                1:18.88   2:43.25 (1:24.37)
  8 Casado, Laurie            14 Ciy-MR               2:42.85    2:44.46
                                1:21.45 ( )   2:44.46 (1:23.01)
  9 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               2:48.70    2:45.72
                1:25.12   2:45.72 (1:20.60)
 10 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               2:46.63    2:46.16
                1:19.43   2:46.16 (1:26.73)
 11 Festa, Julia D            13 LIAC-MR              2:43.51    2:47.10
                                1:20.31 ( )   2:47.10 (1:26.79)
 12 Weir, Emily C             13 Darien Piranhas-CT   2:52.08    2:47.54
                                1:21.63 ( )   2:47.54 (1:25.91)
 13 Morrison, Kasey R         14 Darien Piranhas-CT   2:47.56    2:47.94
                1:20.47   2:47.94 (1:27.47)
 14 Brooke, Taylor W          13 LIAC-MR              2:50.17    2:48.11
                                1:22.18 ( )   2:48.11 (1:25.93)
 15 Tyznar, Jessica A         14 LIAC-MR              2:46.14    2:48.48
                                1:20.50 ( )   2:48.48 (1:27.98)
 16 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    2:49.03    2:48.49
                1:19.95   2:48.49 (1:28.54)
 17 Berg, Shea P              13 MSC-MR               2:40.44    2:49.16
                1:19.99   2:49.16 (1:29.17)
 18 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC               2:39.89    2:49.68
                1:19.03   2:49.68 (1:30.65)
 19 Wachsberg, Amanda L       14 Agua Swim Team-MR    2:46.19    2:51.38
                1:21.27   2:51.38 (1:30.11)
 20 Miller, Elizabeth R       14 MSC-MR               2:49.56    2:52.14
                                1:25.32 ( )   2:52.14 (1:26.82)
 21 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC               2:57.59    2:52.45
 22 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR    2:57.05    2:53.03
 23 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC               2:50.69    2:53.10
                                1:20.27 ( )   2:53.10 (1:32.83)
 24 Moore, Jhanna             14 Agua Swim Team-MR    2:45.06    2:53.50
                                1:21.01 ( )   2:53.50 (1:32.49)
 25 Gibson, Lauren M          14 CSC-MR               2:46.65    2:54.36
                1:24.85   2:54.36 (1:29.51)
 26 Lopez, Jennifer           14 Zeus-CT              3:05.98    2:54.64
 27 Watson, Katie J           13 MSC-MR               2:51.36    2:54.86
                                1:20.86 ( )   2:54.86 (1:34.00)
 28 Larkins, Melanie A        13 Darien Piranhas-CT   2:56.38    2:55.27
 29 Abribat, Casey M          14 Aqua Gems-MR         3:04.43    2:56.00
                                1:21.40 ( )   2:56.00 (1:34.60)
 30 Whiting, Courtney C       14 Darien Piranhas-CT   3:02.28    2:58.04
                                1:26.80 ( )   2:58.04 (1:31.24)
 31 Pampillonio, Jennifer M   14 Pace-MR              2:51.83    2:58.88
                                1:23.69 ( )   2:58.88 (1:35.19)
 32 Wang, Diana G             14 MSC-MR               2:49.08    2:59.94
                1:26.41   2:59.94 (1:33.53)
 33 O'Brien, Kris C           14 Darien Piranhas-CT   3:10.49    3:00.15
 34 Masi, Elizabeth T         14 Darien Piranhas-CT   3:04.70    3:00.18
                                1:23.85 ( )   3:00.18 (1:36.33)
 35 Seker, Celine G           13 Agua Swim Team-MR    3:00.40    3:00.76
                                1:26.39 ( )   3:00.76 (1:34.37)
 36 Mulligan, Nicole A        14 Ciy-MR               2:58.58    3:01.91
 37 Braca, Gianna L           13 Pace-MR              2:54.86    3:02.00
 38 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    2:59.22    3:03.71
 39 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    3:07.86    3:06.25
 40 Henry, Elizabeth M        13 OWA-MR               3:05.96    3:06.33
                                1:29.07 ( )   3:06.33 (1:37.26)
 41 Sabatini, Nina B          13 OWA-MR               3:05.40    3:12.25
                                1:33.69 ( )   3:12.25 (1:38.56)
 42 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR              3:08.78    3:15.83
 43 Boulbol, Lauren E         13 HS-MR                3:13.25    3:20.14
 44 Russo, Grace B            13 Agua Swim Team-MR         NT    3:23.72
 45 Zamojda, Carolina         14 Darien Piranhas-CT   3:38.58    3:27.00
                1:36.69   3:27.00 (1:50.31)
 46 Iroff, Erika              13 Ciy-MR               3:35.89    3:34.73
                1:28.26   3:34.73 (2:06.47)
 47 Eng, Christina            13 Ciy-MR               3:48.43    3:57.39
 -- O'Connell, Christina A    14 Agua Swim Team-MR    3:05.58         DQ
                                1:29.26 ( )        DQ (1:44.81)
 -- Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR    2:56.44         DQ

Event 2  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M         14 LIAC-MR              2:25.72    2:22.18
                                1:07.69 ( )   2:22.18 (1:14.49)
  2 Lane, Sean M              14 LIAC-MR              2:27.74    2:26.33
                                1:11.55 ( )   2:26.33 (1:14.78)
  3 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               2:25.74    2:28.48
                                1:10.12 ( )   2:28.48 (1:18.36)
  4 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               2:36.28    2:33.23
                                1:12.34 ( )   2:33.23 (1:20.89)
  5 Hopkins, Christopher R    14 Sharks-CT            2:27.47    2:34.70
                                1:15.12 ( )   2:34.70 (1:19.58)
  6 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR  2:30.05    2:35.39
                                1:13.77 ( )   2:35.39 (1:21.62)
  7 Staszewski, Alec L        14 OWA-MR               2:37.99    2:35.43
                                1:11.85 ( )   2:35.43 (1:23.58)
  8 Kim, Daniel H             14 Ciy-MR               2:29.48    2:36.26
                                1:13.10 ( )   2:36.26 (1:23.16)
  9 Ruhm, William C           13 Gsa-NC               2:36.30    2:36.33
                                1:14.94 ( )   2:36.33 (1:21.39)
 10 Alejandro, Steffen        14 Agua Swim Team-MR    2:33.43    2:36.98
                                1:18.82 ( )   2:36.98 (1:18.16)
 11 Ciecimirski, Evan E       13 Sharks-CT            2:38.14    2:40.16
                                1:18.15 ( )   2:40.16 (1:22.01)
 12 Coleman, Zachary T        13 CSC-MR               2:36.20    2:42.27
                                1:16.84 ( )   2:42.27 (1:25.43)
 13 O'Neill, Brian P          13 LIAC-MR              2:51.80    2:43.57
                                1:18.64 ( )   2:43.57 (1:24.93)
 14 Koyama, Hiro              14 Pace-MR              2:39.69    2:44.22
                                1:16.55 ( )   2:44.22 (1:27.67)
 15 Flynn, Thomas J           13 Agua Swim Team-MR    2:50.47    2:46.96
                                1:20.45 ( )   2:46.96 (1:26.51)
 16 Ochakovsky, Shawn         14 OWA-MR               2:50.62    2:48.24
                                1:21.18 ( )   2:48.24 (1:27.06)
 17 Treesh, Philip R          14 Darien Piranhas-CT   2:46.69    2:48.87
                                1:17.60 ( )   2:48.87 (1:31.27)
 18 Deignan, Billy C          13 LIAC-MR              3:02.00    2:49.26
                                1:20.38 ( )   2:49.26 (1:28.88)
 19 DiGuglielmo, Thomas A     13 Zeus-CT              2:45.42    2:49.82
                                1:23.91 ( )   2:49.82 (1:25.91)
 20 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC               2:59.24    2:51.70
                                1:22.63 ( )   2:51.70 (1:29.07)
 21 Sheridan, James F         13 LIAC-MR              2:51.82    2:51.97
                                1:20.83 ( )   2:51.97 (1:31.14)
 22 Raczynski, Joseph         13 Agua Swim Team-MR    2:48.68    2:54.68
                                1:18.33 ( )   2:54.68 (1:36.35)
 23 Filardi, Andrew D         13 OWA-MR               2:56.36    2:56.06
                                1:24.35 ( )   2:56.06 (1:31.71)
 24 Russo, Cameron J          13 OWA-MR               3:01.10    2:56.52
                                1:25.05 ( )   2:56.52 (1:31.47)
 25 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               2:59.77    2:58.12
                                1:28.84 ( )   2:58.12 (1:29.28)
 26 Nevin, Robby L            14 Darien Piranhas-CT   3:00.89    2:59.00
                                1:24.26 ( )   2:59.00 (1:34.74)
 27 Pilo, Matthew C           13 LIAC-MR              3:05.77    3:00.06
                                1:27.07 ( )   3:00.06 (1:32.99)
 28 Mariano, Collin J         13 Pace-MR              2:55.66    3:02.57
                                1:24.08 ( )   3:02.57 (1:38.49)
 29 Bianco, Phillip E         13 HS-MR                2:55.14    3:04.37
                                1:25.25 ( )   3:04.37 (1:39.12)
 30 Poblador, Jason G         13 OWA-MR               3:06.74    3:10.62
                                1:29.35 ( )   3:10.62 (1:41.27)
 31 Whitelaw, Jack            13 Agua Swim Team-MR         NT    3:11.78
                                1:25.22 ( )   3:11.78 (1:46.56)
 32 Tran, Jonathan F          13 HS-MR                3:09.89    3:18.84
                                1:36.24 ( )   3:18.84 (1:42.60)
 33 Chan, Norman              13 Ciy-MR               3:34.08    3:21.08
                                1:38.31 ( )   3:21.08 (1:42.77)
 34 Johnson, Kyle P           13 LIAC-MR              3:35.78    3:21.54
                                1:38.63 ( )   3:21.54 (1:42.91)
 35 Sykes, David G            13 Gsa-NC               3:09.89    3:23.42
                                1:37.72 ( )   3:23.42 (1:45.70)
 -- Tam, Stephen              14 Ciy-MR               3:19.53         DQ
                                1:36.12 ( )        DQ (2:00.37)
 -- Goutzounis, Peter T       13 LIAC-MR              3:35.96         DQ
                                1:36.24 ( )        DQ (1:39.32)

Event 3  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Skelos, Daphne F          17 LIAC-MR              2:26.85    2:25.37
                                1:08.34 ( )   2:25.37 (1:17.03)
  2 Clemens, Alison P         16 Agua Swim Team-MR    2:18.92    2:25.43
                                1:10.45 ( )   2:25.43 (1:14.98)
  3 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  2:31.50    2:31.10
                                1:12.34 ( )   2:31.10 (1:18.76)
  4 Alejandro, Tricia A       15 Agua Swim Team-MR    2:31.56    2:33.36
                                1:12.84 ( )   2:33.36 (1:20.52)
  5 Tomasula, Kellyanne M     16 Aqua Gems-MR         2:32.74    2:34.64
                                1:11.36 ( )   2:34.64 (1:23.28)
  6 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               2:33.17    2:35.06
                                1:15.57 ( )   2:35.06 (1:19.49)
  7 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               2:32.18    2:35.60
                                1:13.23 ( )   2:35.60 (1:22.37)
  8 Miller, ME E              18 Gsa-NC               2:30.69    2:36.67
                                1:16.95 ( )   2:36.67 (1:19.72)
  9 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               2:42.67    2:36.86
                                1:14.94 ( )   2:36.86 (1:21.92)
 10 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC               2:37.28    2:37.30
                                1:16.49 ( )   2:37.30 (1:20.81)
 11 Klein, Jackie C           17 UNMSC-MR             2:29.18    2:37.41
                                1:14.71 ( )   2:37.41 (1:22.70)
 12 Bullock, Morgan K         18 Sharks-CT            2:30.23    2:37.48
                                1:15.02 ( )   2:37.48 (1:22.46)
 13 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               2:39.00    2:37.97
                                1:15.16 ( )   2:37.97 (1:22.81)
 14 Willeboordse, Fall C      39 Agua Swim Team-MR    2:35.57    2:38.39
                                1:14.37 ( )   2:38.39 (1:24.02)
 15 White, Ellison E          16 Gsa-NC               2:36.41    2:38.44
                                1:16.57 ( )   2:38.44 (1:21.87)
 16 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  2:29.68    2:38.64
                                1:16.35 ( )   2:38.64 (1:22.29)
 17 Wollner, Margaret J       17 Agua Swim Team-MR    2:30.33    2:38.84
                                1:16.94 ( )   2:38.84 (1:21.90)
 18 Block, Caitlin C          17 Darien Piranhas-CT   2:39.98    2:39.22
                                1:18.44 ( )   2:39.22 (1:20.78)
 19 Palmeri, Stephanie A      17 LIAC-MR              2:42.00    2:40.02
                                1:16.99 ( )   2:40.02 (1:23.03)
 20 Ryan, Sarah A             15 Express Swimming-MR  2:42.25    2:40.13
                                1:16.82 ( )   2:40.13 (1:23.31)
 21 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  2:36.21    2:40.21
                                1:19.89 ( )   2:40.21 (1:20.32)
 22 Leik, Emily N             16 Gsa-NC               2:31.19    2:40.38
                                1:15.45 ( )   2:40.38 (1:24.93)
 23 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  2:40.93    2:40.75
                                1:18.74 ( )   2:40.75 (1:22.01)
 24 Siegel, Erika A           15 Agua Swim Team-MR    2:35.05    2:41.01
                                1:15.67 ( )   2:41.01 (1:25.34)
 25 Aiello, Christina E       15 MSC-MR               2:39.22    2:41.10
                                1:16.23 ( )   2:41.10 (1:24.87)
 26 Lee, Katherine E          16 Agua Swim Team-MR    2:32.95    2:41.48
                                1:18.18 ( )   2:41.48 (1:23.30)
 27 Gray, Katelynn M          17 Darien Piranhas-CT   2:43.04    2:41.67
                                1:16.22 ( )   2:41.67 (1:25.45)
 28 Tran, Cristina L          15 Zeus-CT              2:38.57    2:42.17
                                1:16.57 ( )   2:42.17 (1:25.60)
 29 Phillips, Caroline R      16 Gsa-NC               2:40.45    2:43.26
                                1:15.74 ( )   2:43.26 (1:27.52)
 30 Vessa, Gabby K            15 LIAC-MR              2:44.83    2:44.04
                                1:18.24 ( )   2:44.04 (1:25.80)
 31 Sudano, Ashley M          15 CSC-MR               2:39.08    2:44.44
                                1:16.73 ( )   2:44.44 (1:27.71)
 32 Smith, Devin E            16 CSC-MR               2:33.79    2:45.33
                                1:18.17 ( )   2:45.33 (1:27.16)
 33 Williams, Jeysa R         15 MSC-MR               2:41.94    2:45.95
                                1:20.83 ( )   2:45.95 (1:25.12)
 34 Kemp, Victoria L          17 MSC-MR               2:43.36    2:46.84
                                1:17.77 ( )   2:46.84 (1:29.07)
 35 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    2:42.70    2:46.89
                                1:18.56 ( )   2:46.89 (1:28.33)
 36 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC               2:43.79    2:47.01
                                1:18.07 ( )   2:47.01 (1:28.94)
 37 Campbell, Sasha A         15 Sharks-CT            2:48.67    2:47.09
                                1:18.62 ( )   2:47.09 (1:28.47)
 38 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC               2:50.68    2:47.31
                                1:18.70 ( )   2:47.31 (1:28.61)
 39 Carson, Kelsey S          16 Sharks-CT            2:38.73    2:47.69
                                1:19.57 ( )   2:47.69 (1:28.12)
 40 Coratti, Samantha J       16 MSC-MR               2:40.41    2:48.30
                                1:18.41 ( )   2:48.30 (1:29.89)
 41 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    2:44.39    2:48.84
                                1:20.34 ( )   2:48.84 (1:28.50)
 42 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC               2:49.94    2:49.32
                                1:19.40 ( )   2:49.32 (1:29.92)
 43 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC               2:46.67    2:49.83
                                1:24.23 ( )   2:49.83 (1:25.60)
 44 Lewis, Jennie B           18 Darien Piranhas-CT   2:50.44    2:50.31
                                1:19.51 ( )   2:50.31 (1:30.80)
 45 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC               2:42.55    2:50.34
                                1:13.67 ( )   2:50.34 (1:36.67)
 46 Sabens, Ginna M           16 Pace-MR              2:41.99    2:50.65
                                1:20.72 ( )   2:50.65 (1:29.93)
 47 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  2:45.12    2:50.73
                                1:20.13 ( )   2:50.73 (1:30.60)
 48 Latino, Bridget L         15 MSC-MR               2:54.08    2:50.95
                                1:21.91 ( )   2:50.95 (1:29.04)
 49 Benjamin, Malaika N       15 Agua Swim Team-MR    2:46.36    2:53.55
                                1:22.22 ( )   2:53.55 (1:31.33)
 50 Morrison, Erin S          18 Darien Piranhas-CT   2:48.23    2:54.35
                                1:20.93 ( )   2:54.35 (1:33.42)
 51 Rives, Sally A            16 Gsa-NC               2:50.33    2:55.03
                                1:21.83 ( )   2:55.03 (1:33.20)
 52 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  2:52.65    2:55.44
                                1:24.21 ( )   2:55.44 (1:31.23)
 53 Macdonald, Keely R        15 Gsa-NC               2:47.70    2:57.50
                                1:20.19 ( )   2:57.50 (1:37.31)
 54 Hennessy, Molly A         15 Zeus-CT              3:02.49    2:59.79
                                1:24.61 ( )   2:59.79 (1:35.18)
 55 Stafford, Lindsey A       17 LIAC-MR              2:54.49    3:00.92
                                1:29.89 ( )   3:00.92 (1:31.03)
 56 Mazzilli, Meridith P      17 Pace-MR              2:50.33    3:02.31
                                1:27.51 ( )   3:02.31 (1:34.80)
 57 Feinman, Elisa K          15 Agua Swim Team-MR    3:19.35    3:12.15
                                1:28.90 ( )   3:12.15 (1:43.25)
 58 O'Connell, Caitlin E      16 Agua Swim Team-MR    3:05.55    3:13.58
                                1:36.41 ( )   3:13.58 (1:37.17)

Event 4  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT            2:10.64    2:14.54
                                1:01.68 ( )   2:14.54 (1:12.86)
  2 Hudson, Henry D           19 Unattached           2:11.17    2:15.89
                                1:04.26 ( )   2:15.89 (1:11.63)
  3 Padgett, Robert J         17 Gsa-NC               2:07.77    2:17.22
                                1:04.06 ( )   2:17.22 (1:13.16)
  4 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC               2:16.96    2:18.09
                                1:01.82 ( )   2:18.09 (1:16.27)
  5 EL Tahawy, Noor S         16 LIAC-MR              2:20.94    2:19.35
                                1:04.24 ( )   2:19.35 (1:15.11)
  6 Smith, Bobby J            16 LIAC-MR              2:18.96    2:20.15
                                1:04.37 ( )   2:20.15 (1:15.78)
  7 Dent, Rog L               16 LIAC-MR              2:23.85    2:20.68
                                1:08.25 ( )   2:20.68 (1:12.43)
  8 O'Neill, Tom D            15 LIAC-MR              2:23.59    2:20.84
                                1:08.80 ( )   2:20.84 (1:12.04)
  9 Geissinger, Peter W       15 Darien Piranhas-CT   2:22.34    2:23.14
                                1:06.42 ( )   2:23.14 (1:16.72)
 10 Stathopoulos, Cary A      17 Agua Swim Team-MR    2:19.11    2:25.11
                                1:10.15 ( )   2:25.11 (1:14.96)
 11 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR  2:20.29    2:25.27
                                1:11.09 ( )   2:25.27 (1:14.18)
 12 Sagginario, Joseph T      16 CSC-MR               2:19.48    2:25.31
                                1:08.50 ( )   2:25.31 (1:16.81)
 13 Tishchenko, Anton E       19 Agua Swim Team-MR    2:19.23    2:26.55
                                1:05.91 ( )   2:26.55 (1:20.64)
 14 D'Errico, John A          16 OWA-MR               2:16.20    2:26.60
                                1:08.12 ( )   2:26.60 (1:18.48)
 15 Wang, Vinson M            16 MSC-MR               2:22.60    2:27.27
                                1:08.68 ( )   2:27.27 (1:18.59)
 16 Berg, Kyle G              16 MSC-MR               2:14.93    2:27.35
                                1:08.72 ( )   2:27.35 (1:18.63)
 17 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC               2:27.90    2:28.14
                                1:10.61 ( )   2:28.14 (1:17.53)
 18 Chan, Lawrence S          16 Ciy-MR               2:20.17    2:28.22
                                1:08.21 ( )   2:28.22 (1:20.01)
 19 O'Connor, Jonathan R      15 Zeus-CT              2:29.65    2:29.39
                                1:12.15 ( )   2:29.39 (1:17.24)
 20 D'Errico, Angelo C        17 OWA-MR               2:27.63    2:29.73
                                1:14.23 ( )   2:29.73 (1:15.50)
 21 Mann, Tim P               15 Gsa-NC               2:20.01    2:30.12
                                1:11.96 ( )   2:30.12 (1:18.16)
 22 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    2:29.99    2:31.57
                                1:11.97 ( )   2:31.57 (1:19.60)
 23 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            2:28.07    2:32.03
                                1:13.34 ( )   2:32.03 (1:18.69)
 24 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR               2:30.00    2:32.19
                                1:12.01 ( )   2:32.19 (1:20.18)
 25 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR    2:24.92    2:32.23
                                1:10.19 ( )   2:32.23 (1:22.04)
 26 Altman-Kurosaki, Jonas Y  16 Agua Swim Team-MR    2:25.77    2:32.92
                                1:10.24 ( )   2:32.92 (1:22.68)
 27 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               2:26.17    2:32.96
                                1:08.08 ( )   2:32.96 (1:24.88)
 28 Byrnes, Thomas J          15 MSC-MR               2:24.11    2:33.20
                                1:11.44 ( )   2:33.20 (1:21.76)
 29 Murray, Connor J          15 MSC-MR               2:30.14    2:34.35
                                1:13.07 ( )   2:34.35 (1:21.28)
 30 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    2:33.52    2:34.47
                                1:14.96 ( )   2:34.47 (1:19.51)
 31 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC               2:34.88    2:35.18
                                1:11.16 ( )   2:35.18 (1:24.02)
 32 Bennett, Brian H          16 Express Swimming-MR  2:35.37    2:35.37
                                1:12.87 ( )   2:35.37 (1:22.50)
 33 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              2:31.85    2:36.13
                                1:13.19 ( )   2:36.13 (1:22.94)
 34 Pramer, Ryan J            16 Zeus-CT              2:33.17    2:36.32
                                1:15.48 ( )   2:36.32 (1:20.84)
 35 Lebost, Dan J             18 Pace-MR              2:34.07    2:37.53
                                1:13.26 ( )   2:37.53 (1:24.27)
 36 Weir, Graham S            16 Darien Piranhas-CT   2:29.34    2:37.94
                                1:16.53 ( )   2:37.94 (1:21.41)
 37 Featherston, Jay M        15 Zeus-CT              2:32.88    2:39.18
                                1:14.22 ( )   2:39.18 (1:24.96)
 38 Hardy, Thomas R           16 Express Swimming-MR       NT    2:39.81
                                1:16.31 ( )   2:39.81 (1:23.50)
 39 Pennoyer, Connor D        15 Zeus-CT              2:38.76    2:40.19
                                1:16.42 ( )   2:40.19 (1:23.77)
 40 Travieso, Alec            16 Agua Swim Team-MR    2:44.36    2:41.68
                                1:16.92 ( )   2:41.68 (1:24.76)
 41 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    2:36.52    2:44.73
                                1:15.37 ( )   2:44.73 (1:29.36)
 42 Charriez, Alec J          15 Pace-MR              2:39.00    2:45.80
                                1:16.84 ( )   2:45.80 (1:28.96)
 43 Suarez, Michael V         16 Pace-MR              2:43.28    2:48.12
                                1:22.20 ( )   2:48.12 (1:25.92)
 44 Salcedo, Hember           15 Unattached           2:42.93    2:51.83
                                1:19.68 ( )   2:51.83 (1:32.15)
 45 Salasyuk, Alex            19 Agua Swim Team-MR    3:10.45    2:54.13
                                1:19.82 ( )   2:54.13 (1:34.31)
 46 Rueda, Andres A           18 Agua Swim Team-MR    2:33.72    3:06.60
                                1:23.54 ( )   3:06.60 (1:43.06)

Event 5  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Forrester, Alex           13 Badger-MR            1:00.50    1:00.76
  2 Geller, Carolyn F         14 Ciy-MR               1:03.24    1:02.71
  3 Kelly, Emily C            13 LIAC-MR              1:03.35    1:02.97
  4 White, Austin L           13 Gsa-NC               1:03.07    1:03.26
  5 Daly, Jenna S             14 LIAC-MR              1:02.48    1:03.31
  6 Derlath, Erica A          14 Unattached           1:04.14    1:03.59
  6 Festa, Julia D            13 LIAC-MR              1:05.51    1:03.59
  8 Gaffey, Melanie A         13 CSC-MR               1:02.31    1:03.75
  9 Smith, Ashley A           13 LIAC-MR              1:07.49    1:04.44
 10 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC               1:05.89    1:05.39
 11 Ackerman, Amanda L        14 LIAC-MR              1:08.39    1:05.84
 12 Larkins, Melanie A        13 Darien Piranhas-CT   1:07.05    1:06.17
 13 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               1:05.97    1:06.30
 14 Hogan, Michelle M         13 GAEL-MR              1:04.20    1:06.37
 15 Gryglewska, Anna C        14 Zeus-CT              1:08.65    1:06.49
 16 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  1:05.85    1:06.51
 17 Morrison, Kasey R         14 Darien Piranhas-CT   1:05.32    1:06.56
 18 Roberts, Hilary           14 Agua Swim Team-MR    1:06.25    1:06.75
 19 Fritsch, Kristina M       14 HS-MR                1:06.27    1:06.82
 20 Casado, Laurie            14 Ciy-MR               1:05.19    1:07.07
 21 Rawson, Chelsea M         14 Gsa-NC               1:06.09    1:07.51
 22 Lopez, Jennifer           14 Zeus-CT              1:10.98    1:08.08
 23 Van Leeuwen, Carrie C     13 Sharks-CT            1:07.90    1:08.14
 24 Berg, Shea P              13 MSC-MR               1:05.58    1:08.33
 25 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC               1:10.98    1:08.39
 26 Brooke, Taylor W          13 LIAC-MR              1:08.60    1:09.00
 27 Weir, Emily C             13 Darien Piranhas-CT   1:10.56    1:09.24
 28 Braca, Gianna L           13 Pace-MR              1:07.76    1:09.47
 29 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    1:07.53    1:09.80
 30 Masi, Elizabeth T         14 Darien Piranhas-CT   1:12.07    1:09.87
 31 Wang, Diana G             14 MSC-MR               1:06.69    1:09.98
 32 Henry, Elizabeth M        13 OWA-MR               1:08.41    1:09.99
 33 Wachsberg, Amanda L       14 Agua Swim Team-MR    1:07.94    1:10.08
 34 Raimonde, Olivia L        14 LIAC-MR              1:11.38    1:10.41
 35 Miller, Elizabeth R       14 MSC-MR               1:08.89    1:10.93
 36 Yildirim, Nesli           13 Agua Swim Team-MR    1:13.68    1:10.98
 37 Romano, Stephanie A       14 Sharks-CT            1:10.82    1:11.01
 38 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  1:09.88    1:11.17
 39 Elizee, Juleen            14 Ciy-MR               1:10.24    1:11.21
 40 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC               1:10.99    1:11.28
 41 O'Brien, Kris C           14 Darien Piranhas-CT   1:13.81    1:11.31
 42 Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR    1:12.00    1:12.15
 43 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR    1:13.10    1:12.16
 44 Mulligan, Nicole A        14 Ciy-MR               1:11.82    1:12.84
 45 Tyznar, Jessica A         14 LIAC-MR              1:10.45    1:13.01
 46 Abribat, Casey M          14 Aqua Gems-MR         1:14.43    1:13.20
 47 Seker, Celine G           13 Agua Swim Team-MR    1:12.23    1:13.81
 48 Whiting, Courtney C       14 Darien Piranhas-CT   1:12.26    1:13.90
 49 Gibson, Lauren M          14 CSC-MR               1:10.62    1:14.30
 50 Watson, Katie J           13 MSC-MR               1:09.94    1:14.54
 51 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               1:15.19    1:15.05
 52 Sabatini, Nina B          13 OWA-MR               1:12.01    1:15.36
 53 Alameda, Maria L          13 HS-MR                1:18.32    1:17.63
 54 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    1:19.46    1:18.30
 55 Morrissey, Alexa D        13 HS-MR                1:18.07    1:18.31
 56 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    1:15.75    1:18.56
 57 Xue, Rosalia S            13 Unattached           1:19.00    1:18.67
 58 Yeo, Alyssa L             13 Agua Swim Team-MR    1:28.02    1:19.41
 59 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR              1:18.96    1:20.03
 60 Lawrence, Emma            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:20.18
 61 Caracciolo, Bianca R      13 LIAC-MR              1:23.97    1:21.51
 62 O'Connell, Christina A    14 Agua Swim Team-MR    1:16.90    1:21.88
 63 Russo, Grace B            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.45
 64 Zamojda, Carolina         14 Darien Piranhas-CT   1:32.35    1:26.03
 65 Iroff, Erika              13 Ciy-MR               1:28.79    1:29.10
 66 Kleinbart, Jessica        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:29.26
 67 Shi, Lucy                 13 Agua Swim Team-MR    1:30.94    1:31.08
 68 Eng, Christina            13 Ciy-MR               1:28.14    1:36.64

Event 6  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            13 LIAC-MR                58.80      57.76
  2 Chang, Adam Y             13 LIAC-MR                59.72      58.60
  3 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR    57.18      58.83
  4 Lane, Sean M              14 LIAC-MR              1:00.15    1:00.56
  5 Skobrev, Artem A          14 Sharks-CT            1:02.03    1:00.99
  6 Derlath, Jonathan H       13 Unattached           1:02.60    1:01.35
  7 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               1:00.66    1:03.06
  8 Andrews, Ayman C          13 Aqua Gems-MR         1:02.29    1:03.07
  9 Hopkins, Christopher R    14 Sharks-CT            1:02.26    1:03.13
 10 Treesh, Philip R          14 Darien Piranhas-CT   1:07.86    1:04.80
 11 Koyama, Hiro              14 Pace-MR              1:04.22    1:04.84
 12 Ruhm, William C           13 Gsa-NC               1:04.35    1:05.63
 13 O'Neill, Brian P          13 LIAC-MR              1:07.49    1:05.78
 14 DiGuglielmo, Thomas A     13 Zeus-CT              1:08.99    1:07.03
 15 Filardi, Andrew D         13 OWA-MR               1:08.56    1:07.93
 16 Ochakovsky, Shawn         14 OWA-MR               1:10.40    1:08.11
 17 Mariano, Collin J         13 Pace-MR              1:07.76    1:08.90
 18 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC               1:08.59    1:08.94
 19 Whitelaw, Jack            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:09.10
 20 Deignan, Billy C          13 LIAC-MR              1:11.71    1:09.14
 21 Raczynski, Joseph         13 Agua Swim Team-MR    1:03.84    1:09.19
 22 Flynn, Thomas J           13 Agua Swim Team-MR    1:08.23    1:09.24
 23 Pilo, Matthew C           13 LIAC-MR              1:09.18    1:09.93
 24 Sheridan, James F         13 LIAC-MR              1:12.15    1:10.02
 25 Pramer, Tyler D           13 Zeus-CT              1:15.36    1:10.35
 26 Russo, Cameron J          13 OWA-MR               1:13.57    1:14.70
 27 Nahvi, Nima J             14 OWA-MR                    NT    1:15.76
 28 Tran, Jonathan F          13 HS-MR                1:15.73    1:16.30
 29 Poblador, Jason G         13 OWA-MR               1:14.26    1:16.37
 30 Tam, Stephen              14 Ciy-MR               1:14.17    1:17.11
 31 Fournier, Clement S       14 Agua Swim Team-MR    1:18.57    1:17.83
 32 Goutzounis, Peter T       13 LIAC-MR              1:17.28    1:18.55
 33 Sykes, David G            13 Gsa-NC               1:17.69    1:19.17
 34 Chan, Norman              13 Ciy-MR               1:12.51    1:19.97
 35 Johnson, Kyle P           13 LIAC-MR              1:21.60    1:21.02
 36 Zhaarn, Maheswaran        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.70
 37 Oppenheimer, Harry O      13 GAEL-MR              1:23.62    1:36.00
 -- Rostrup, Geoffrey D       13 CSC-MR               1:20.96         DQ

Event 7  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            16 LIAC-MR                59.35    1:00.56
  2 Kempton, Kristalynn M     18 LIAC-MR              1:01.53    1:01.67
  3 Fasano, Jackie A          16 LIAC-MR              1:02.42    1:01.77
  4 Ryan, Sarah A             15 Express Swimming-MR  1:01.27    1:02.23
  5 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  1:00.99    1:02.54
  6 Festa, Natalia K          16 LIAC-MR              1:03.59    1:02.91
  7 Bodnar, Katharine D       15 Agua Swim Team-MR    1:02.72    1:03.30
  8 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    1:00.92    1:03.51
  9 Willeboordse, Fall C      39 Agua Swim Team-MR    1:00.60    1:03.63
 10 Klein, Jackie C           17 UNMSC-MR             1:01.60    1:03.64
 11 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  1:03.10    1:03.99
 12 Staskiewicz, Sophie D     16 Agua Swim Team-MR    1:01.17    1:04.16
 13 Genovese, Kate A          15 Unattached           1:08.16    1:04.17
 14 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               1:02.50    1:04.18
 15 Tomasula, Kellyanne M     16 Aqua Gems-MR         1:01.64    1:04.40
 16 Bullock, Morgan K         18 Sharks-CT            1:00.75    1:04.41
 17 Tyznar, Tina A            15 LIAC-MR              1:05.47    1:04.50
 18 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  1:02.04    1:04.88
 19 Miller, ME E              18 Gsa-NC               1:03.69    1:04.93
 20 Block, Caitlin C          17 Darien Piranhas-CT   1:01.87    1:05.07
 21 Tran, Cristina L          15 Zeus-CT              1:02.66    1:05.09
 22 Leite, Karla              18 LIAC-MR              1:04.87    1:05.36
 23 Balder, Jaclyn M          16 Unattached           1:06.21    1:05.41
 24 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    1:05.27    1:05.60
 25 Cowperthwaite, Leah D     15 Gsa-NC               1:04.04    1:05.71
 26 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC               1:02.33    1:06.03
 27 Morrison, Erin S          18 Darien Piranhas-CT   1:02.84    1:06.09
 28 Smith, Devin E            16 CSC-MR               1:04.03    1:06.26
 29 White, Ellison E          16 Gsa-NC               1:05.66    1:06.36
 30 Van Leeuwen, Laura S      15 Sharks-CT            1:04.16    1:06.52
 31 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC               1:05.25    1:06.54
 32 Leik, Emily N             16 Gsa-NC               1:02.57    1:06.63
 33 Lee, Katherine E          16 Agua Swim Team-MR    1:05.69    1:06.68
 34 Vessa, Gabby K            15 LIAC-MR              1:05.35    1:06.76
 35 Gray, Katelynn M          17 Darien Piranhas-CT   1:04.51    1:06.82
 36 Kaliades, Dena V          16 LIAC-MR              1:08.20    1:07.04
 37 Palmeri, Stephanie A      17 LIAC-MR              1:06.71    1:07.13
 38 Siano, Alyssa M           15 LIAC-MR              1:06.86    1:07.16
 39 Baconcini, Kellyn E       15 LIAC-MR              1:07.71    1:07.38
 40 Sudano, Ashley M          15 CSC-MR               1:03.91    1:07.46
 41 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC               1:07.67    1:07.57
 42 Carson, Kelsey S          16 Sharks-CT            1:04.94    1:07.58
 43 Lewis, Jennie B           18 Darien Piranhas-CT   1:01.89    1:07.69
 44 Coratti, Samantha J       16 MSC-MR               1:06.07    1:07.76
 45 Siegel, Erika A           15 Agua Swim Team-MR    1:05.89    1:07.97
 46 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC               1:07.04    1:07.99
 47 Rives, Sally A            16 Gsa-NC               1:06.80    1:08.20
 48 Latino, Bridget L         15 MSC-MR               1:08.42    1:08.30
 49 Kemp, Victoria L          17 MSC-MR               1:05.70    1:08.39
 50 Hennessy, Molly A         15 Zeus-CT              1:09.60    1:08.72
 51 Kretz, Sarah J            16 LIAC-MR              1:09.85    1:08.75
 52 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  1:08.31    1:09.17
 53 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  1:08.72    1:09.23
 54 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               1:08.92    1:10.18
 55 Campbell, Sasha A         15 Sharks-CT            1:10.30    1:10.45
 56 Sabens, Ginna M           16 Pace-MR              1:05.19    1:10.53
 57 Williams, Jeysa R         15 MSC-MR               1:07.45    1:10.60
 58 Crane, Francesca          17 Agua Swim Team-MR    1:06.12    1:10.67
 59 Benjamin, Malaika N       15 Agua Swim Team-MR    1:08.43    1:11.19
 60 Stafford, Lindsey A       17 LIAC-MR              1:08.41    1:11.69
 61 Mark, Kelly A             16 Express Swimming-MR  1:09.00    1:12.01
 62 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:12.31
 63 Mazzilli, Meridith P      17 Pace-MR              1:08.38    1:12.45
 64 Moore, Erin A             15 CSC-MR               1:11.26    1:12.72
 65 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC               1:09.10    1:12.88
 66 Feinman, Elisa K          15 Agua Swim Team-MR    1:13.08    1:16.35
 67 D'Arcangelis, Katherine   15 CSC-MR               1:18.13    1:17.15
 68 O'Connell, Caitlin E      16 Agua Swim Team-MR    1:16.07    1:18.30
 69 Burgos, Alexis M          15 Ciy-MR               1:18.06    1:21.96
 70 Vingerhoets, Maddie T     15 Agua Swim Team-MR    1:23.30    1:24.92

Event 8  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC                 52.52      53.48
  2 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR      54.10      53.98
  3 Wollner, Samuel B         19 Agua Swim Team-MR      54.09      54.80
  4 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT              53.39      54.88
  5 Tishchenko, Anton E       19 Agua Swim Team-MR      53.09      55.14
  6 Zimarev, Yury             18 LIAC-MR                55.04      56.39
  7 D'Errico, John A          16 OWA-MR                 55.80      57.02
  8 Sagginario, Joseph T      16 CSC-MR                 57.06      57.12
  9 Padgett, Robert J         17 Gsa-NC                 53.77      57.30
 10 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR    55.46      57.31
 11 Kameyama, Ryosuke         16 Aqua Gems-MR           58.16      57.52
 12 Ahern, Michael G          15 Express Swimming-MR    57.64      57.93
 13 Geissinger, Peter W       15 Darien Piranhas-CT     58.56      58.16
 14 Berg, Kyle G              16 MSC-MR                 55.56      58.19
 15 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC                 56.95      58.33
 16 O'Neill, Tom D            15 LIAC-MR              1:00.33      58.49
 17 Sabala, Michael C         25 Agua Swim Team-MR      55.95      58.62
 18 Wang, Vinson M            16 MSC-MR                 58.09      58.77
 19 Mann, Tim P               15 Gsa-NC                 57.18      58.95
 20 Chan, Lawrence S          16 Ciy-MR                 56.64      59.10
 21 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC                 58.24      59.40
 22 O'Connor, Jonathan R      15 Zeus-CT              1:00.07      59.54
 23 Pramer, Ryan J            16 Zeus-CT              1:00.84      59.74
 24 Stathopoulos, Cary A      17 Agua Swim Team-MR      58.81      59.92
 25 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR      58.69      59.93
 26 Hudson, Henry D           19 Unattached             56.33    1:00.08
 27 Altman-Kurosaki, Jonas Y  16 Agua Swim Team-MR    1:00.05    1:00.22
 28 Bennett, Brian H          16 Express Swimming-MR    59.28    1:01.25
 29 Featherston, Jay M        15 Zeus-CT              1:01.64    1:01.50
 30 McLaurin, Marc            15 Ciy-MR               1:00.49    1:01.52
 31 Byrnes, Thomas J          15 MSC-MR                 59.20    1:01.71
 32 Anderson, Mark C          15 MSC-MR                 59.30    1:01.81
 33 Lebost, Dan J             18 Pace-MR                58.93    1:01.84
 34 Weir, Graham S            16 Darien Piranhas-CT   1:02.65    1:01.91
 35 Zarriello, Andrew W       15 LIAC-MR              1:02.81    1:02.25
 36 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              1:00.92    1:03.13
 37 Suarez, Michael V         16 Pace-MR              1:03.28    1:03.65
 38 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    1:00.61    1:03.77
 39 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    1:02.06    1:03.96
 40 Hardy, Thomas R           16 Express Swimming-MR  1:06.00    1:04.08
 41 Pennoyer, Connor D        15 Zeus-CT              1:10.33    1:04.12
 42 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    1:03.22    1:04.22
 43 Charriez, Alec J          15 Pace-MR              1:03.46    1:04.24
 44 Master, Deep R            16 LIAC-MR              1:07.46    1:05.37
 45 Murray, Connor J          15 MSC-MR               1:02.93    1:05.38
 46 Travieso, Alec            16 Agua Swim Team-MR    1:05.33    1:05.64
 47 Moore, Malcolm            15 Ciy-MR               1:02.81    1:05.67
 48 Salasyuk, Alex            19 Agua Swim Team-MR    1:06.01    1:05.99
 49 Salcedo, Hember           15 Unattached           1:06.84    1:06.39
 50 Russo, Matt J             18 OWA-MR               1:03.47    1:06.41
 51 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR                 59.14    1:06.79
 52 Rueda, Andres A           18 Agua Swim Team-MR    1:01.61    1:09.16
 53 Rojtinnakorn, Arriya      16 Ciy-MR               1:06.56    1:09.85
 54 Jimenez, Jeremy A         15 Ciy-MR               1:18.19    1:14.16

Event 9  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Evans, Laura A            14 Badger-MR            2:46.98    2:49.58
                                1:21.07 ( )   2:49.58 (1:28.51)
  2 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               2:53.18    2:52.55
                                1:23.38 ( )   2:52.55 (1:29.17)
  3 Rawson, Chelsea M         14 Gsa-NC               2:56.55    2:58.47
                                1:25.20 ( )   2:58.47 (1:33.27)
  4 Bransfield, Sammy J       14 LIAC-MR              3:00.66    2:59.14
                                1:24.34 ( )   2:59.14 (1:34.80)
  5 Casado, Laurie            14 Ciy-MR               2:57.54    3:04.01
                                1:31.35 ( )   3:04.01 (1:32.66)
  6 Weir, Emily C             13 Darien Piranhas-CT   3:02.67    3:06.65
                                1:29.57 ( )   3:06.65 (1:37.08)
  7 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  2:54.67    3:08.58
                                1:29.45 ( )   3:08.58 (1:39.13)
  8 Brooke, Taylor W          13 LIAC-MR              3:08.99    3:09.77
                                1:33.33 ( )   3:09.77 (1:36.44)
  9 Parodi, Ellen M           13 Unattached           3:18.43    3:12.58
                                1:33.19 ( )   3:12.58 (1:39.39)
 10 Miller, Elizabeth R       14 MSC-MR               3:10.92    3:15.15
                                1:35.26 ( )   3:15.15 (1:39.89)
 11 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC               3:25.69    3:16.32
                                1:36.42 ( )   3:16.32 (1:39.90)
 12 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  3:14.19    3:20.96
                                1:37.34 ( )   3:20.96 (1:43.62)
 13 Gibson, Lauren M          14 CSC-MR               3:04.80    3:24.08
                                1:36.00 ( )   3:24.08 (1:48.08)
 14 Yildirim, Nesli           13 Agua Swim Team-MR    3:25.89    3:24.50
                                1:39.89 ( )   3:24.50 (1:44.61)
 15 Larkins, Melanie A        13 Darien Piranhas-CT   3:27.72    3:26.36
                                1:40.96 ( )   3:26.36 (1:45.40)
 16 Lopez, Jennifer           14 Zeus-CT              3:30.90    3:30.21
                                1:41.33 ( )   3:30.21 (1:48.88)
 17 Elizee, Juleen            14 Ciy-MR               3:25.88    3:32.47
                                1:37.50 ( )   3:32.47 (1:54.97)
 18 Pampillonio, Jennifer M   14 Pace-MR              3:21.71    3:33.42
                                1:41.50 ( )   3:33.42 (1:51.92)
 19 Skivanek, Alexandra L     13 Agua Swim Team-MR         NT    3:39.55
                                1:45.53 ( )   3:39.55 (1:54.02)
 20 Yeo, Alyssa L             13 Agua Swim Team-MR         NT    3:45.37
                                1:47.80 ( )   3:45.37 (1:57.57)
 21 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR              3:48.44    3:46.28
                                1:49.02 ( )   3:46.28 (1:57.26)
 22 Shi, Lucy                 13 Agua Swim Team-MR    3:53.87    3:58.53
                                1:57.26 ( )   3:58.53 (2:01.27)
 23 Zamojda, Carolina         14 Darien Piranhas-CT   3:59.88    4:00.26
                                1:55.80 ( )   4:00.26 (2:04.46)

Event 10  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Alejandro, Steffen        14 Agua Swim Team-MR    2:35.93    2:48.76
                                1:21.18 ( )   2:48.76 (1:27.58)
  2 Kim, Daniel H             14 Ciy-MR               2:53.06    2:54.03
                                1:23.83 ( )   2:54.03 (1:30.20)
  3 Ciecimirski, Evan E       13 Sharks-CT            2:56.65    2:55.77
                                1:23.81 ( )   2:55.77 (1:31.96)
  4 Hopkins, Christopher R    14 Sharks-CT            2:49.35    2:56.21
                                1:24.13 ( )   2:56.21 (1:32.08)
  5 Deignan, Billy C          13 LIAC-MR              3:15.00    3:07.49
                                1:28.97 ( )   3:07.49 (1:38.52)
  6 Lally, Trevor J           13 Zeus-CT              3:07.33    3:17.22
                                1:34.43 ( )   3:17.22 (1:42.79)
  7 Pilo, Matthew C           13 LIAC-MR              3:13.33    3:17.61
                                1:35.69 ( )   3:17.61 (1:41.92)
  8 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               3:14.63    3:19.75
                                1:34.85 ( )   3:19.75 (1:44.90)
  9 Pramer, Tyler D           13 Zeus-CT              3:25.43    3:27.76
                                1:40.08 ( )   3:27.76 (1:47.68)
 10 Fournier, Clement S       14 Agua Swim Team-MR    3:28.72    3:35.57
                                1:43.04 ( )   3:35.57 (1:52.53)
 11 Sykes, David G            13 Gsa-NC                    NT    3:49.34
                                1:51.32 ( )   3:49.34 (1:58.02)
 12 Zhaarn, Maheswaran        13 Agua Swim Team-MR         NT    4:06.56
                                1:56.05 ( )   4:06.56 (2:10.51)

Event 11  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Clemens, Alison P         16 Agua Swim Team-MR    2:33.02    2:42.26
                                1:18.39 ( )   2:42.26 (1:23.87)
  2 Kempton, Kristalynn M     18 LIAC-MR              2:46.94    2:43.44
                                1:19.88 ( )   2:43.44 (1:23.56)
  3 Leite, Karla              18 LIAC-MR              2:37.84    2:43.84
                                1:19.09 ( )   2:43.84 (1:24.75)
  4 Sheridan, Nicole F        15 LIAC-MR              2:51.40    2:53.94
                                1:23.25 ( )   2:53.94 (1:30.69)
  5 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               2:50.59    2:55.16
                                1:25.14 ( )   2:55.16 (1:30.02)
  6 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    2:44.08    2:55.49
                                1:25.47 ( )   2:55.49 (1:30.02)
  7 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  2:54.37    2:56.65
                                1:25.27 ( )   2:56.65 (1:31.38)
  8 Lee, Katherine E          16 Agua Swim Team-MR    2:49.30    3:02.25
                                1:28.76 ( )   3:02.25 (1:33.49)
  9 Tran, Cristina L          15 Zeus-CT              3:11.08    3:03.40
                                1:27.02 ( )   3:03.40 (1:36.38)
 10 Block, Caitlin C          17 Darien Piranhas-CT   3:10.41    3:03.84
                                1:31.09 ( )   3:03.84 (1:32.75)
 11 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  2:55.86    3:04.00
                                1:28.85 ( )   3:04.00 (1:35.15)
 12 Miller, ME E              18 Gsa-NC               2:48.98    3:04.24
                                1:28.53 ( )   3:04.24 (1:35.71)
 13 Williams, Jeysa R         15 MSC-MR               2:54.41    3:04.34
                                1:29.83 ( )   3:04.34 (1:34.51)
 14 Crane, Francesca          17 Agua Swim Team-MR    2:55.00    3:05.07
                                1:28.79 ( )   3:05.07 (1:36.28)
 15 Wollner, Margaret J       17 Agua Swim Team-MR    2:59.47    3:06.19
                                1:30.06 ( )   3:06.19 (1:36.13)
 16 Kretz, Sarah J            16 LIAC-MR              3:03.61    3:07.46
                                1:30.00 ( )   3:07.46 (1:37.46)
 17 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  2:53.77    3:07.51
                                1:29.41 ( )   3:07.51 (1:38.10)
 18 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC               3:06.45    3:08.61
                                1:33.42 ( )   3:08.61 (1:35.19)
 19 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC               3:05.46    3:08.96
                                1:33.91 ( )   3:08.96 (1:35.05)
 20 Smith, Devin E            16 CSC-MR               2:54.64    3:09.76
                                1:29.36 ( )   3:09.76 (1:40.40)
 21 Aiello, Christina E       15 MSC-MR               3:03.73    3:10.02
                                1:33.79 ( )   3:10.02 (1:36.23)
 22 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  3:01.14    3:11.50
                                1:32.49 ( )   3:11.50 (1:39.01)
 23 Mazzilli, Meridith P      17 Pace-MR              3:05.95    3:22.68
                                1:35.57 ( )   3:22.68 (1:47.11)
 24 Phillips, Caroline R      16 Gsa-NC               3:09.63    3:23.25
                                1:39.32 ( )   3:23.25 (1:43.93)
 25 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC                    NT    3:31.21
                                1:40.01 ( )   3:31.21 (1:51.20)
 26 Vingerhoets, Maddie T     15 Agua Swim Team-MR    3:41.37    3:44.82
                                1:49.21 ( )   3:44.82 (1:55.61)

Event 12  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dent, Rog L               16 LIAC-MR              2:36.66    2:38.23
                                1:17.15 ( )   2:38.23 (1:21.08)
  2 D'Errico, Angelo C        17 OWA-MR               2:35.51    2:43.91
                                1:19.74 ( )   2:43.91 (1:24.17)
  3 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    2:37.36    2:51.28
                                1:22.98 ( )   2:51.28 (1:28.30)
  4 Castillo, Charlie D       18 OWA-MR               2:35.00    2:51.63
                                1:19.06 ( )   2:51.63 (1:32.57)
  5 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            2:46.85    2:52.35
                                1:22.69 ( )   2:52.35 (1:29.66)
  6 Chan, Lawrence S          16 Ciy-MR               2:40.18    2:53.91
                                1:24.42 ( )   2:53.91 (1:29.49)
  7 Berg, Kyle G              16 MSC-MR               2:47.46    2:55.02
                                1:23.98 ( )   2:55.02 (1:31.04)
  8 Mann, Tim P               15 Gsa-NC               2:38.83    2:56.75
                                1:25.41 ( )   2:56.75 (1:31.34)
  9 Kameyama, Ryosuke         16 Aqua Gems-MR         2:50.02    2:57.69
                                1:23.23 ( )   2:57.69 (1:34.46)
 10 Murray, Connor J          15 MSC-MR               2:49.13    2:57.73
                                1:26.12 ( )   2:57.73 (1:31.61)
 11 Suarez, Michael V         16 Pace-MR                   NT    2:59.33
                                1:21.14 ( )   2:59.33 (1:38.19)
 12 Weir, Graham S            16 Darien Piranhas-CT   2:55.83    2:59.48
                                1:25.85 ( )   2:59.48 (1:33.63)
 13 Altman-Kurosaki, Jonas Y  16 Agua Swim Team-MR         NT    3:01.71
                                1:24.98 ( )   3:01.71 (1:36.73)
 14 Russo, Matt J             18 OWA-MR               2:42.19    3:05.03
                                1:26.35 ( )   3:05.03 (1:38.68)
 15 Anderson, Mark C          15 MSC-MR               2:41.23    3:05.68
                                1:29.02 ( )   3:05.68 (1:36.66)
 16 Travieso, Alec            16 Agua Swim Team-MR    2:58.38    3:06.68
                                1:28.06 ( )   3:06.68 (1:38.62)
 17 Pramer, Ryan J            16 Zeus-CT              3:01.24    3:08.50
                                1:28.62 ( )   3:08.50 (1:39.88)
 18 Byrnes, Thomas J          15 MSC-MR               3:09.38    3:16.77
                                1:34.79 ( )   3:16.77 (1:41.98)
 19 Rojtinnakorn, Arriya      16 Ciy-MR               3:06.21    3:17.20
                                1:33.84 ( )   3:17.20 (1:43.36)

Event 13  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Evans, Laura A            14 Badger-MR            1:07.40    1:12.12
  2 Gaffey, Melanie A         13 CSC-MR               1:12.37    1:15.39
  3 Kelly, Emily C            13 LIAC-MR              1:14.98    1:16.66
  4 Berg, Shea P              13 MSC-MR               1:09.72    1:17.08
  5 Tyznar, Jessica A         14 LIAC-MR              1:14.97    1:17.18
  6 Geller, Carolyn F         14 Ciy-MR               1:16.84    1:17.85
  7 Moore, Jhanna             14 Agua Swim Team-MR    1:15.09    1:18.03
  8 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC               1:18.88    1:18.08
  9 Fritsch, Kristina M       14 HS-MR                1:17.56    1:18.70
 10 Smith, Ashley A           13 LIAC-MR              1:20.42    1:19.52
 11 Hogan, Michelle M         13 GAEL-MR              1:18.46    1:20.60
 12 Abribat, Casey M          14 Aqua Gems-MR         1:18.57    1:20.84
 13 Dwyer, Brianne M          14 Express Swimming-MR  1:14.93    1:20.91
 14 Wang, Diana G             14 MSC-MR               1:16.37    1:21.00
 15 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    1:22.59    1:21.11
 16 Rawson, Chelsea M         14 Gsa-NC               1:16.78    1:21.27
 17 Gryglewska, Anna C        14 Zeus-CT              1:18.30    1:21.45
 18 Raimonde, Olivia L        14 LIAC-MR              1:23.07    1:21.90
 19 Morrison, Kasey R         14 Darien Piranhas-CT   1:26.07    1:21.99
 20 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               1:21.76    1:22.53
 21 Masi, Elizabeth T         14 Darien Piranhas-CT   1:23.84    1:22.68
 22 Van Leeuwen, Carrie C     13 Sharks-CT            1:21.42    1:22.76
 23 Braca, Gianna L           13 Pace-MR              1:17.81    1:23.07
 24 Ialenti, Caitlin C        14 Express Swimming-MR  1:18.48    1:23.89
 25 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC               1:23.56    1:24.13
 26 O'Brien, Kris C           14 Darien Piranhas-CT   1:23.14    1:25.77
 27 DiDonato, Emily           14 OWA-MR               1:20.59    1:26.09
 28 Altman-Kurosaki, Hannah   13 Agua Swim Team-MR    1:23.58    1:26.21
 29 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               1:19.34    1:26.30
 30 Seker, Celine G           13 Agua Swim Team-MR    1:21.35    1:26.44
 31 Whiting, Courtney C       14 Darien Piranhas-CT   1:26.13    1:26.52
 32 Morrissey, Alexa D        13 HS-MR                1:28.87    1:26.76
 33 Romano, Stephanie A       14 Sharks-CT            1:25.94    1:27.23
 34 Watson, Katie J           13 MSC-MR               1:21.91    1:27.53
 35 Alameda, Maria L          13 HS-MR                1:26.67    1:27.67
 36 Pampillonio, Jennifer M   14 Pace-MR              1:23.90    1:27.94
 37 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC               1:30.86    1:28.17
 38 Henry, Elizabeth M        13 OWA-MR               1:21.48    1:28.20
 39 Mulligan, Nicole A        14 Ciy-MR               1:23.71    1:28.50
 40 Weir, Emily C             13 Darien Piranhas-CT   1:31.62    1:28.59
 41 Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR    1:26.28    1:29.01
 42 Larkins, Melanie A        13 Darien Piranhas-CT   1:29.56    1:29.80
 43 Boulbol, Lauren E         13 HS-MR                1:26.53    1:30.21
 44 Lawrence, Emma            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.71
 45 Xue, Rosalia S            13 Unattached           1:33.00    1:32.10
 46 Russo, Grace B            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:33.97
 47 Yeo, Alyssa L             13 Agua Swim Team-MR    1:31.95    1:34.81
 48 Zamojda, Carolina         14 Darien Piranhas-CT   1:38.04    1:35.00
 49 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR              1:30.22    1:36.12
 50 Skivanek, Alexandra L     13 Agua Swim Team-MR         NT    1:36.52
 51 Caracciolo, Bianca R      13 LIAC-MR              1:34.23    1:37.55
 52 Shi, Lucy                 13 Agua Swim Team-MR    1:44.40    1:46.77
 53 Kleinbart, Jessica        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:48.29
 54 Eng, Christina            13 Ciy-MR               1:45.15    1:50.28
 -- Yildirim, Nesli           13 Agua Swim Team-MR    1:28.53         DQ

Event 14  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            13 LIAC-MR              1:07.12    1:06.97
  2 Finnegan, Chris M         14 LIAC-MR              1:09.41    1:09.13
  3 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               1:05.01    1:10.64
  4 Skobrev, Artem A          14 Sharks-CT            1:09.80    1:11.75
  5 Chang, Adam Y             13 LIAC-MR              1:12.22    1:11.88
  6 Koyama, Hiro              14 Pace-MR              1:13.04    1:13.14
  7 Derlath, Jonathan H       13 Unattached           1:10.00    1:14.83
  8 Andrews, Ayman C          13 Aqua Gems-MR         1:08.42    1:14.93
  9 Treesh, Philip R          14 Darien Piranhas-CT   1:13.96    1:15.62
 10 Staszewski, Alec L        14 OWA-MR               1:14.66    1:15.84
 11 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               1:18.07    1:16.27
 12 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR  1:10.54    1:16.41
 13 Coleman, Zachary T        13 CSC-MR               1:14.84    1:17.54
 14 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC               1:17.29    1:18.28
 15 Ruhm, William C           13 Gsa-NC               1:20.16    1:18.54
 16 Ciecimirski, Evan E       13 Sharks-CT            1:20.61    1:21.00
 17 Flynn, Thomas J           13 Agua Swim Team-MR    1:18.66    1:21.35
 18 Pramer, Tyler D           13 Zeus-CT              1:22.68    1:21.40
 19 DiGuglielmo, Thomas A     13 Zeus-CT              1:22.79    1:21.99
 20 Ochakovsky, Shawn         14 OWA-MR               1:21.40    1:22.13
 21 Sheridan, James F         13 LIAC-MR              1:21.55    1:22.35
 22 Filardi, Andrew D         13 OWA-MR               1:19.92    1:22.56
 23 Nevin, Robby L            14 Darien Piranhas-CT   1:28.38    1:24.45
 24 Russo, Cameron J          13 OWA-MR               1:20.00    1:24.86
 25 Whitelaw, Jack            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.09
 26 Lally, Trevor J           13 Zeus-CT              1:30.95    1:29.44
 27 Bianco, Phillip E         13 HS-MR                1:19.84    1:29.63
 28 Pilo, Matthew C           13 LIAC-MR              1:30.52    1:31.74
 29 Haghighi, Kevin           14 OWA-MR               1:29.36    1:32.04
 30 Tran, Jonathan F          13 HS-MR                1:26.86    1:33.72
 31 Rostrup, Geoffrey D       13 CSC-MR               1:35.00    1:33.73
 32 Sykes, David G            13 Gsa-NC               1:27.59    1:34.66
 33 Nahvi, Nima J             14 OWA-MR                    NT    1:35.83
 34 Tam, Stephen              14 Ciy-MR               1:30.23    1:36.03
 35 Zhaarn, Maheswaran        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:40.06
 36 Johnson, Kyle P           13 LIAC-MR              1:39.08    1:41.08
 -- Chan, Norman              13 Ciy-MR               1:27.60         DQ
 -- Goutzounis, Peter T       13 LIAC-MR              1:40.01         DQ
 -- Fournier, Clement S       14 Agua Swim Team-MR         NT         DQ

Event 15  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Skelos, Daphne F          17 LIAC-MR              1:07.01    1:08.35
  2 Tomasula, Kellyanne M     16 Aqua Gems-MR         1:07.78    1:10.03
  3 Festa, Natalia K          16 LIAC-MR              1:09.09    1:10.73
  4 Tyznar, Tina A            15 LIAC-MR              1:10.84    1:10.89
  5 Kaliades, Dena V          16 LIAC-MR              1:11.10    1:11.06
  6 Bodnar, Katharine D       15 Agua Swim Team-MR    1:08.70    1:12.07
  7 Alejandro, Tricia A       15 Agua Swim Team-MR    1:11.80    1:13.48
  8 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC               1:08.70    1:13.71
  9 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               1:10.01    1:13.77
 10 Bullock, Morgan K         18 Sharks-CT            1:09.91    1:15.19
 11 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               1:11.41    1:15.47
 12 Willeboordse, Fall C      39 Agua Swim Team-MR    1:08.93    1:15.51
 13 Macdonald, Keely R        15 Gsa-NC               1:17.49    1:16.86
 14 White, Ellison E          16 Gsa-NC               1:15.06    1:16.87
 15 Campbell, Sasha A         15 Sharks-CT            1:17.30    1:17.22
 16 Baconcini, Kellyn E       15 LIAC-MR              1:19.10    1:17.59
 17 Phillips, Caroline R      16 Gsa-NC               1:13.23    1:17.86
 18 Leik, Emily N             16 Gsa-NC               1:12.32    1:17.99
 19 Ryan, Sarah A             15 Express Swimming-MR  1:16.66    1:18.26
 20 Van Leeuwen, Laura S      15 Sharks-CT            1:11.27    1:18.33
 21 Miller, ME E              18 Gsa-NC               1:11.50    1:18.61
 22 Coratti, Samantha J       16 MSC-MR               1:11.49    1:19.00
 23 Aiello, Christina E       15 MSC-MR               1:14.87    1:19.05
 24 Genovese, Kate A          15 Unattached           1:21.20    1:19.41
 25 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC               1:14.51    1:19.47
 26 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC               1:17.94    1:19.87
 27 Cowperthwaite, Leah D     15 Gsa-NC               1:17.83    1:20.08
 28 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC                    NT    1:20.20
 29 Sabens, Ginna M           16 Pace-MR              1:13.44    1:21.93
 30 Hartford, Laura G         15 Express Swimming-MR  1:18.81    1:22.00
 31 Gray, Katelynn M          17 Darien Piranhas-CT   1:21.50    1:22.31
 32 Feinman, Elisa K          15 Agua Swim Team-MR    1:27.32    1:22.79
 33 Morrison, Erin S          18 Darien Piranhas-CT   1:21.01    1:23.50
 34 Rives, Sally A            16 Gsa-NC               1:18.95    1:24.33
 35 Moore, Erin A             15 CSC-MR               1:22.26    1:24.59
 36 Stafford, Lindsey A       17 LIAC-MR              1:25.46    1:26.09
 37 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC               1:24.03    1:26.42
 38 Hennessy, Molly A         15 Zeus-CT              1:28.16    1:26.58
 39 Lewis, Jennie B           18 Darien Piranhas-CT   1:27.22    1:27.68
 40 Latino, Bridget L         15 MSC-MR               1:23.68    1:28.39
 41 Burgos, Alexis M          15 Ciy-MR               1:33.81    1:41.50
 42 D'Arcangelis, Katherine   15 CSC-MR               1:54.87    1:47.23
 43 Vingerhoets, Maddie T     15 Agua Swim Team-MR    1:40.93    1:48.60

Event 16  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC                 57.60    1:00.52
  2 Hudson, Henry D           19 Unattached             59.62    1:01.31
  3 Smith, Bobby J            16 LIAC-MR              1:02.06    1:02.92
  4 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT            1:01.11    1:02.94
  5 Padgett, Robert J         17 Gsa-NC                 58.67    1:05.63
  6 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               1:02.97    1:07.92
  7 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC               1:07.23    1:08.31
  8 Ahern, Michael G          15 Express Swimming-MR  1:04.89    1:08.41
  9 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR    1:06.55    1:08.64
 10 Sabala, Michael C         25 Agua Swim Team-MR    1:02.21    1:09.31
 11 Swensen, Dan C            16 LIAC-MR              1:12.04    1:10.51
 12 Geissinger, Peter W       15 Darien Piranhas-CT   1:12.67    1:10.91
 13 Lebost, Dan J             18 Pace-MR              1:09.72    1:11.95
 14 Bennett, Brian H          16 Express Swimming-MR  1:11.26    1:13.52
 15 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC               1:08.91    1:13.93
 16 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    1:09.89    1:14.22
 17 Anderson, Mark C          15 MSC-MR               1:09.64    1:14.30
 18 Featherston, Jay M        15 Zeus-CT              1:10.89    1:14.36
 19 O'Connor, Jonathan R      15 Zeus-CT              1:10.89    1:14.65
 20 Hardy, Thomas R           16 Express Swimming-MR  1:13.00    1:15.31
 21 Salcedo, Hember           15 Unattached           1:15.30    1:15.73
 22 Pennoyer, Connor D        15 Zeus-CT              1:18.62    1:17.58
 23 Weir, Graham S            16 Darien Piranhas-CT   1:19.00    1:19.43
 24 Zarriello, Andrew W       15 LIAC-MR              1:19.41    1:19.68
 25 Charriez, Alec J          15 Pace-MR              1:16.21    1:20.83
 26 Rueda, Andres A           18 Agua Swim Team-MR    1:09.20    1:23.24
 27 Salasyuk, Alex            19 Agua Swim Team-MR    1:23.65    1:25.23
 28 Russo, Matt J             18 OWA-MR               1:17.17    1:26.72
 29 Rojtinnakorn, Arriya      16 Ciy-MR               1:27.30    1:28.91
 30 Moore, Malcolm            15 Ciy-MR               1:24.42    1:29.50
 31 Jimenez, Jeremy A         15 Ciy-MR               1:30.71    1:37.52
 -- Master, Deep R            16 LIAC-MR              1:22.82         DQ

Event 17  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Forrester, Alex           13 Badger-MR            2:23.79    2:23.86
                                1:07.17 ( )   2:23.86 (1:16.69)
  2 White, Austin L           13 Gsa-NC               2:29.39    2:30.44
                                1:11.36 ( )   2:30.44 (1:19.08)
  3 Roberts, Hilary           14 Agua Swim Team-MR    2:35.94    2:39.24
                                1:14.33 ( )   2:39.24 (1:24.91)
  4 Hogan, Michelle M         13 GAEL-MR              2:36.42    2:46.22
                                1:15.60 ( )   2:46.22 (1:30.62)
  5 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC               2:36.59    2:51.26
                                1:21.35 ( )   2:51.26 (1:29.91)
  6 Gaffey, Melanie A         13 CSC-MR               2:45.31    2:54.55
                                1:19.74 ( )   2:54.55 (1:34.81)
  7 Geller, Carolyn F         14 Ciy-MR               2:55.00    2:54.75
                                1:19.93 ( )   2:54.75 (1:34.82)
  8 Van Leeuwen, Carrie C     13 Sharks-CT            2:50.53    2:57.91
                                1:23.91 ( )   2:57.91 (1:34.00)
  9 Morrison, Kasey R         14 Darien Piranhas-CT   2:52.81    3:00.35
                                1:21.38 ( )   3:00.35 (1:38.97)
 10 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR    3:01.25    3:01.75
                                1:23.27 ( )   3:01.75 (1:38.48)
 11 Moore, Jhanna             14 Agua Swim Team-MR    2:50.75    3:06.99
                                1:23.99 ( )   3:06.99 (1:43.00)
 12 Wachsberg, Amanda L       14 Agua Swim Team-MR    3:15.65    3:09.36
                                1:31.13 ( )   3:09.36 (1:38.23)
 13 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC               3:00.25    3:10.18
                                1:25.12 ( )   3:10.18 (1:45.06)
 14 Sabatini, Nina B          13 OWA-MR               3:19.70    3:18.51
                                1:35.72 ( )   3:18.51 (1:42.79)
 15 Elizee, Juleen            14 Ciy-MR               3:10.00    3:25.35
                                1:31.32 ( )   3:25.35 (1:54.03)

Event 18  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             13 LIAC-MR              2:34.00    2:30.90
                                1:10.87 ( )   2:30.90 (1:20.03)
  2 Ruhm, William C           13 Gsa-NC               2:29.69    2:32.89
                                1:14.31 ( )   2:32.89 (1:18.58)
  3 Cerra, Nicholas           13 OWA-MR               2:32.15    2:33.18
                                1:13.03 ( )   2:33.18 (1:20.15)
  4 Smith, Kendall C          14 Express Swimming-MR  2:33.29    2:40.32
                                1:15.17 ( )   2:40.32 (1:25.15)
  5 Kim, Daniel H             14 Ciy-MR               2:27.85    2:40.39
                                1:12.63 ( )   2:40.39 (1:27.76)
  6 Ciecimirski, Evan E       13 Sharks-CT            2:36.39    2:49.45
                                1:20.19 ( )   2:49.45 (1:29.26)
  7 Andrews, Ayman C          13 Aqua Gems-MR         2:36.69    2:50.01
                                1:16.31 ( )   2:50.01 (1:33.70)
  8 Treesh, Philip R          14 Darien Piranhas-CT   3:00.00    2:50.21
                                1:20.52 ( )   2:50.21 (1:29.69)
  9 Staszewski, Alec L        14 OWA-MR               2:47.27    2:51.88
                                1:16.09 ( )   2:51.88 (1:35.79)
 10 Nevin, Robby L            14 Darien Piranhas-CT   2:57.69    2:57.40
                                1:21.96 ( )   2:57.40 (1:35.44)
 11 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC                    NT    3:04.37
                                1:26.01 ( )   3:04.37 (1:38.36)
 -- Poblador, Jason G         13 OWA-MR               3:20.18        DNF
                                1:39.68 ( )

Event 19  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Klein, Jackie C           17 UNMSC-MR             2:27.19    2:29.72
                                1:10.93 ( )   2:29.72 (1:18.79)
  2 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               2:25.43    2:30.07
                                1:13.05 ( )   2:30.07 (1:17.02)
  3 Siano, Alyssa M           15 LIAC-MR              2:31.09    2:30.13
                                1:12.98 ( )   2:30.13 (1:17.15)
  4 Gray, Katelynn M          17 Darien Piranhas-CT   2:34.47    2:33.96
                                1:13.62 ( )   2:33.96 (1:20.34)
  5 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               2:30.66    2:34.59
                                1:14.57 ( )   2:34.59 (1:20.02)
  6 Fasano, Jackie A          16 LIAC-MR              2:30.80    2:36.07
                                1:13.20 ( )   2:36.07 (1:22.87)
  7 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               2:30.28    2:36.62
                                1:14.10 ( )   2:36.62 (1:22.52)
  8 Clemens, Alison P         16 Agua Swim Team-MR    2:32.56    2:36.72
                                1:14.94 ( )   2:36.72 (1:21.78)
  9 Staskiewicz, Sophie D     16 Agua Swim Team-MR    2:23.83    2:36.82
                                1:13.29 ( )   2:36.82 (1:23.53)
 10 White, Ellison E          16 Gsa-NC               2:32.53    2:36.87
                                1:15.80 ( )   2:36.87 (1:21.07)
 11 Palmeri, Stephanie A      17 LIAC-MR              2:32.00    2:37.08
                                1:14.61 ( )   2:37.08 (1:22.47)
 12 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC               2:31.95    2:39.30
                                1:15.67 ( )   2:39.30 (1:23.63)
 13 Lewis, Jennie B           18 Darien Piranhas-CT   2:42.64    2:42.20
                                1:16.93 ( )   2:42.20 (1:25.27)
 14 Holleran, Michelle K      17 Express Swimming-MR  2:43.12    2:42.56
                                1:17.95 ( )   2:42.56 (1:24.61)
 15 Balder, Jaclyn M          16 Unattached           2:51.31    2:42.67
                                1:14.29 ( )   2:42.67 (1:28.38)
 16 Phillips, Caroline R      16 Gsa-NC               2:37.92    2:43.25
                                1:19.11 ( )   2:43.25 (1:24.14)
 17 Sheridan, Nicole F        15 LIAC-MR              2:35.11    2:44.85
                                1:17.43 ( )   2:44.85 (1:27.42)
 18 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC               2:41.65    2:45.73
                                1:21.53 ( )   2:45.73 (1:24.20)
 19 Kemp, Victoria L          17 MSC-MR               2:39.39    2:47.20
                                1:17.76 ( )   2:47.20 (1:29.44)
 20 Carson, Kelsey S          16 Sharks-CT            2:40.55    2:47.32
                                1:20.52 ( )   2:47.32 (1:26.80)
 21 Campbell, Sasha A         15 Sharks-CT            2:43.26    2:49.77
                                1:19.98 ( )   2:49.77 (1:29.79)
 22 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    2:38.37    2:50.59
                                1:16.88 ( )   2:50.59 (1:33.71)
 23 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    2:44.58    2:52.19
                                1:21.51 ( )   2:52.19 (1:30.68)
 24 Van Leeuwen, Laura S      15 Sharks-CT            2:43.39    2:52.45
                                1:21.71 ( )   2:52.45 (1:30.74)
 25 Sudano, Ashley M          15 CSC-MR               2:43.50    2:53.41
                                1:22.40 ( )   2:53.41 (1:31.01)
 26 Morrison, Erin S          18 Darien Piranhas-CT   2:55.28    2:54.52
                                1:20.75 ( )   2:54.52 (1:33.77)
 27 Parodi, Annie T           16 Unattached           3:07.43    2:56.30
                                1:22.72 ( )   2:56.30 (1:33.58)
 28 Macdonald, Keely R        15 Gsa-NC                    NT    2:56.51
                                1:26.44 ( )   2:56.51 (1:30.07)
 29 Mark, Kelly A             16 Express Swimming-MR  2:51.91    2:58.45
                                1:22.30 ( )   2:58.45 (1:36.15)
 30 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC               2:59.38    2:59.76
                                1:19.85 ( )   2:59.76 (1:39.91)
 31 Ras, Jessica A            15 Express Swimming-MR  2:57.26    3:02.97
                                1:26.12 ( )   3:02.97 (1:36.85)
 32 Ferrante, Francesca S     15 OWA-MR               2:53.42    3:04.89
                                1:25.23 ( )   3:04.89 (1:39.66)
 33 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC                    NT    3:05.92
                                1:21.41 ( )   3:05.92 (1:44.51)
 34 Moore, Erin A             15 CSC-MR               2:58.59    3:10.18
                                1:25.83 ( )   3:10.18 (1:44.35)

Event 20  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT            2:00.15    2:09.92
                                1:01.65 ( )   2:09.92 (1:08.27)
  2 Wollner, Samuel B         19 Agua Swim Team-MR    2:04.94    2:11.42
                                1:03.45 ( )   2:11.42 (1:07.97)
  3 EL Tahawy, Noor S         16 LIAC-MR              2:13.54    2:14.16
                                1:04.15 ( )   2:14.16 (1:10.01)
  4 D'Errico, John A          16 OWA-MR               2:09.18    2:17.50
                                1:05.67 ( )   2:17.50 (1:11.83)
  5 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    2:19.95    2:21.06
                                1:07.73 ( )   2:21.06 (1:13.33)
  6 Dent, Rog L               16 LIAC-MR              2:19.27    2:21.71
                                1:09.42 ( )   2:21.71 (1:12.29)
  7 Smith, Bobby J            16 LIAC-MR              2:11.84    2:23.84
                                1:07.02 ( )   2:23.84 (1:16.82)
  8 Geissinger, Peter W       15 Darien Piranhas-CT   2:18.22    2:24.59
                                1:07.12 ( )   2:24.59 (1:17.47)
  9 Wang, Vinson M            16 MSC-MR               2:18.13    2:27.07
                                1:07.17 ( )   2:27.07 (1:19.90)
 10 Swensen, Dan C            16 LIAC-MR              2:27.48    2:29.81
                                1:10.67 ( )   2:29.81 (1:19.14)
 11 Sagginario, Joseph T      16 CSC-MR               2:22.84    2:30.21
                                1:10.74 ( )   2:30.21 (1:19.47)
 12 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            2:30.21    2:33.95
                                1:11.32 ( )   2:33.95 (1:22.63)
 13 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR  2:30.66    2:34.16
                                1:11.67 ( )   2:34.16 (1:22.49)
 14 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              2:29.16    2:35.50
                                1:11.10 ( )   2:35.50 (1:24.40)
 15 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC               2:52.41    2:38.73
                                1:16.18 ( )   2:38.73 (1:22.55)
 16 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               2:34.22    2:43.86
                                1:15.42 ( )   2:43.86 (1:28.44)
 17 Master, Deep R            16 LIAC-MR              2:50.90    2:53.02
                                1:20.18 ( )   2:53.02 (1:32.84)
 18 D'Errico, Angelo C        17 OWA-MR               2:40.40    2:57.83
                                1:24.27 ( )   2:57.83 (1:33.56)

Event 21  Girls 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            16 LIAC-MR              4:17.64    4:29.17
                                1:05.29 ( )                             2:14.44 ( )
                                3:22.69 ( )   4:29.17 (1:06.48)
  2 Fasano, Jackie A          16 LIAC-MR              4:23.77    4:32.67
                                1:05.74 ( )                             2:14.74 ( )
                                3:23.71 ( )   4:32.67 (1:08.96)
  3 Derlath, Erica A          14 Unattached           4:32.55    4:34.30
                                1:05.82 ( )                             2:15.21 ( )
                                3:25.20 ( )   4:34.30 (1:09.10)
  4 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               4:33.42    4:35.50
                                1:07.44 ( )                             2:17.20 ( )
                                3:27.02 ( )   4:35.50 (1:08.48)
  5 Festa, Julia D            13 LIAC-MR              4:39.00    4:38.77
                                1:07.32 ( )                             2:19.03 ( )
                                3:30.49 ( )   4:38.77 (1:08.28)
  6 Dwyer, Shannon M          16 Express Swimming-MR  4:34.78    4:38.94
                                1:05.89 ( )                             2:17.14 ( )
                                3:29.21 ( )   4:38.94 (1:09.73)
  7 Skelos, Daphne F          17 LIAC-MR              4:43.39    4:39.40
                                1:07.52 ( )                             2:17.93 ( )
                                3:28.81 ( )   4:39.40 (1:10.59)
  8 Kempton, Kristalynn M     18 LIAC-MR              4:39.43    4:42.38
                                1:07.84 ( )                             2:19.23 ( )
                                3:31.33 ( )   4:42.38 (1:11.05)
  9 White, Austin L           13 Gsa-NC               4:42.33    4:42.55
                                1:08.18 ( )                             2:20.68 ( )
                                3:32.39 ( )   4:42.55 (1:10.16)
 10 Wollner, Margaret J       17 Agua Swim Team-MR    4:40.88    4:42.79
                                1:08.46 ( )                             2:20.64 ( )
                                3:33.19 ( )   4:42.79 (1:09.60)
 11 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC               4:45.02    4:43.04
                                1:08.62 ( )                             2:20.47 ( )
                                3:33.58 ( )   4:43.04 (1:09.46)
 12 Smith, Ashley A           13 LIAC-MR              4:59.04    4:43.18
                                1:07.99 ( )                             2:20.71 ( )
                                3:33.56 ( )   4:43.18 (1:09.62)
 13 Daly, Jenna S             14 LIAC-MR              4:28.97    4:43.25
                                1:07.00 ( )                             2:18.33 ( )
                                3:30.77 ( )   4:43.25 (1:12.48)
 14 Kelly, Emily C            13 LIAC-MR              4:53.00    4:44.46
                                1:08.87 ( )                             2:21.30 ( )
                                3:33.15 ( )   4:44.46 (1:11.31)
 15 Ackerman, Amanda L        14 LIAC-MR              4:45.00    4:44.86
                                1:08.07 ( )                             2:20.25 ( )
                                3:33.01 ( )   4:44.86 (1:11.85)
 16 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               4:42.87    4:44.98
                                1:08.44 ( )                             2:20.64 ( )
                                3:32.78 ( )   4:44.98 (1:12.20)
 17 Alejandro, Tricia A       15 Agua Swim Team-MR    4:41.05    4:47.55
                                1:08.63 ( )                             2:22.19 ( )
                                3:34.81 ( )   4:47.55 (1:12.74)
 18 Sullivan, Ellen F         17 Express Swimming-MR  4:41.69    4:50.50
                                1:09.16 ( )                             2:22.67 ( )
                                3:36.98 ( )   4:50.50 (1:13.52)
 19 Staskiewicz, Sophie D     16 Agua Swim Team-MR    4:41.57    4:54.02
                                1:10.27 ( )                             2:24.99 ( )
                                3:40.31 ( )   4:54.02 (1:13.71)
 20 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    4:46.93    4:55.13
                                1:09.85 ( )                             2:26.28 ( )
                                3:41.74 ( )   4:55.13 (1:13.39)
 21 Bodnar, Katharine D       15 Agua Swim Team-MR    4:49.01    4:56.10
                                1:10.76 ( )                             2:27.87 ( )
                                3:44.44 ( )   4:56.10 (1:11.66)
 22 Leik, Emily N             16 Gsa-NC               4:44.87    4:57.34
                                1:09.35 ( )                             2:24.35 ( )
                                3:41.95 ( )   4:57.34 (1:15.39)
 23 Dwyer, Caitlin L          16 Express Swimming-MR  4:48.50    4:58.24
                                1:11.34 ( )                             2:27.51 ( )
                                3:43.62 ( )   4:58.24 (1:14.62)
 24 Nugent, Susan A           13 OWA-MR               4:53.27    5:00.07
                                3:46.02 ( )   5:00.07 (1:14.05)

Event 22  Boys 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 O'Neill, Tom D            15 LIAC-MR              4:15.52    4:20.98
                                1:02.60 ( )                             2:09.09 ( )
                                3:15.74 ( )   4:20.98 (1:05.24)
  2 Lane, Sean M              14 LIAC-MR              4:30.98    4:27.15
                                1:06.22 ( )                             2:14.71 ( )
                                3:22.59 ( )   4:27.15 (1:04.56)
  3 Finnegan, Chris M         14 LIAC-MR              4:29.28    4:27.25
                                1:04.34 ( )                             2:12.76 ( )
                                3:21.45 ( )   4:27.25 (1:05.80)
  4 Derlath, Jonathan H       13 Unattached           4:33.00    4:29.75
                                1:06.21 ( )                             2:14.90 ( )
                                3:23.40 ( )   4:29.75 (1:06.35)
  5 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC               4:26.22    4:30.09
                                1:03.85 ( )                             2:13.47 ( )
                                3:25.60 ( )   4:30.09 (1:04.49)
  6 Sabala, Michael C         25 Agua Swim Team-MR    4:12.60    4:31.10
                                1:03.88 ( )                             2:12.89 ( )
                                3:23.30 ( )   4:31.10 (1:07.80)
  7 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               4:28.78    4:31.41
                                1:05.09 ( )                             2:14.20 ( )
                                3:23.97 ( )   4:31.41 (1:07.44)
  8 Wakefield, Kevin A        17 Express Swimming-MR  4:12.99    4:32.84
                                1:05.50 ( )                             2:16.71 ( )
                                3:27.01 ( )   4:32.84 (1:05.83)
  9 EL Tahawy, Noor S         16 LIAC-MR              4:28.56    4:33.64
                                1:06.23 ( )                             2:15.92 ( )
                                3:25.92 ( )   4:33.64 (1:07.72)
 10 Stathopoulos, Cary A      17 Agua Swim Team-MR    4:19.63    4:33.73
                                1:05.75 ( )                             2:14.32 ( )
                                3:24.93 ( )   4:33.73 (1:08.80)
 11 Wagner, Jack S            13 LIAC-MR              4:46.78    4:34.25
                                1:05.50 ( )                             2:16.02 ( )
                                3:26.59 ( )   4:34.25 (1:07.66)
 12 Kameyama, Ryosuke         16 Aqua Gems-MR         4:29.09    4:36.51
                                1:05.39 ( )                             2:16.28 ( )
                                3:27.27 ( )   4:36.51 (1:09.24)
 13 Ahern, Michael G          15 Express Swimming-MR  4:32.88    4:38.70
                                1:07.89 ( )                             2:18.85 ( )
                                3:29.79 ( )   4:38.70 (1:08.91)
 14 Padgett, Robert J         17 Gsa-NC               4:27.62    4:39.31
                                1:06.18 ( )                             2:20.04 ( )
                                3:31.76 ( )   4:39.31 (1:07.55)
 15 Swensen, Dan C            16 LIAC-MR              4:33.21    4:39.36
                                1:08.05 ( )                             2:20.05 ( )
                                3:30.85 ( )   4:39.36 (1:08.51)
 16 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR    4:42.14    4:39.67
                                1:05.77 ( )                             2:17.46 ( )
                                3:30.06 ( )   4:39.67 (1:09.61)
 17 D'Errico, John A          16 OWA-MR               4:24.30    4:40.21
                                1:06.15 ( )                             2:20.35 ( )
                                3:32.95 ( )   4:40.21 (1:07.26)
 18 Mann, Tim P               15 Gsa-NC               4:35.54    4:42.42
                                1:06.49 ( )                             2:18.37 ( )
                                3:30.73 ( )   4:42.42 (1:11.69)
 19 Hopkins, Christopher R    14 Sharks-CT            4:35.28    4:46.09
                                1:06.91 ( )                             2:19.63 ( )
                                3:33.91 ( )   4:46.09 (1:12.18)
 20 Ziplow, Jason L           17 OWA-MR               4:37.49    4:48.80
                                1:07.25 ( )                             2:20.83 ( )
                                3:36.26 ( )   4:48.80 (1:12.54)
 21 Bennett, Brian H          16 Express Swimming-MR  4:42.00    4:49.13
                                1:08.96 ( )                             2:24.07 ( )
                                3:39.78 ( )   4:49.13 (1:09.35)
 22 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            4:45.95    4:49.66
                                1:07.10 ( )                             2:22.24 ( )
                                3:37.95 ( )   4:49.66 (1:11.71)
 23 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC               4:37.76    4:54.92
                                1:07.09 ( )                             2:21.01 ( )
                                3:39.52 ( )   4:54.92 (1:15.40)
 24 Alejandro, Steffen        14 Agua Swim Team-MR    4:44.65    4:56.41
                                1:10.97 ( )                             2:28.97 ( )
                                3:43.95 ( )   4:56.41 (1:12.46)

Event 25  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR              2:47.72    2:48.03
                                1:22.62 ( )   2:48.03 (1:25.41)
  2 LeBlanc, Natalie A        12 Zeus-CT              2:49.14    2:48.08
                                1:20.86 ( )   2:48.08 (1:27.22)
  3 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR    2:52.32    2:50.83
                                1:20.09 ( )   2:50.83 (1:30.74)
  4 Walker, Sarah M           12 Gsa-NC               2:50.64    2:51.05
                                1:19.99 ( )   2:51.05 (1:31.06)
  5 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR              3:02.34    2:55.78
                                1:23.23 ( )   2:55.78 (1:32.55)
  6 Indyk, Allison M          11 MSC-MR               3:02.19    2:57.02
                                1:26.80 ( )   2:57.02 (1:30.22)
  7 Shields, Marisa A         12 Zeus-CT              2:50.10    2:58.51
                                1:23.64 ( )   2:58.51 (1:34.87)
  8 Hoffman, Shekinah L       11 MSC-MR               2:57.89    2:59.67
                                1:25.58 ( )   2:59.67 (1:34.09)
  9 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC               2:55.89    3:01.46
                                1:23.31 ( )   3:01.46 (1:38.15)
 10 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT            2:54.45    3:01.83
                                1:32.70 ( )   3:01.83 (1:29.13)
 11 Kwa, Adelene              12 Agua Swim Team-MR    2:57.01    3:01.95
                                1:28.10 ( )   3:01.95 (1:33.85)
 12 Klein, Morganne           12 UNMSC-MR             2:57.64    3:06.58
                                1:32.61 ( )   3:06.58 (1:33.97)
 13 Qian, Ashley              11 Ciy-MR               3:06.29    3:07.98
                                1:30.11 ( )   3:07.98 (1:37.87)
 14 Watson, Carly E           11 MSC-MR               3:08.09    3:08.15
 15 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC               3:26.03    3:10.53
                                1:33.65 ( )   3:10.53 (1:36.88)
 16 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR    3:34.45    3:12.07
                                1:33.49 ( )   3:12.07 (1:38.58)
 17 Sotomayor, Emily J        12 Darien Piranhas-CT   3:23.66    3:13.06
                                1:34.75 ( )   3:13.06 (1:38.31)
 18 Kallansrude, Kimberly L   11 OWA-MR               3:26.98    3:13.51
                                1:34.75 ( )   3:13.51 (1:38.76)
 19 Lam, Carolina             12 Ciy-MR               3:07.77    3:13.73
                                1:33.22 ( )   3:13.73 (1:40.51)
 20 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC               3:13.57    3:17.31
                                1:33.89 ( )   3:17.31 (1:43.42)
 21 Cowperthwaite, Emily V    12 Gsa-NC               3:20.79    3:19.19
                                1:43.82 ( )   3:19.19 (1:35.37)
 22 Mulligan, Kelly M         11 Ciy-MR               3:09.00    3:19.50
                                1:33.31 ( )   3:19.50 (1:46.19)
 23 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC               3:26.13    3:19.96
                                1:35.93 ( )   3:19.96 (1:44.03)
 24 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR         3:21.36    3:20.64
                                1:41.84 ( )   3:20.64 (1:38.80)
 25 Burke, Stephanie H        12 GAEL-MR              3:21.06    3:21.16
                                1:32.06 ( )   3:21.16 (1:49.10)
 26 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR              3:37.00    3:22.19
                                1:36.32 ( )   3:22.19 (1:45.87)
 27 Balunek, Ashley R         11 Zeus-CT              3:39.13    3:28.41
                                1:38.23 ( )   3:28.41 (1:50.18)
 28 Baritz, Katie M           11 Zeus-CT              3:31.89    3:28.77
                                1:39.86 ( )   3:28.77 (1:48.91)
 29 Pereira, Ellyshia C       11 Ciy-MR               3:29.39    3:31.31
                                1:31.51 ( )   3:31.31 (1:59.80)
 30 Dans, Miesha K            11 OWA-MR               3:38.74    3:38.63
                                1:49.74 ( )   3:38.63 (1:48.89)
 31 Newman, Carly J           12 OWA-MR               4:06.08    3:38.83
                                1:42.65 ( )   3:38.83 (1:56.18)
 32 Karcher, Rebecca E        12 LIAC-MR              3:59.00    3:44.60
                                1:44.25 ( )   3:44.60 (2:00.35)
 -- Aiello, Jennifer M        12 MSC-MR               2:55.26         DQ
                                1:23.39 ( )        DQ (1:36.44)

Event 26  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR              2:43.75    2:43.91
                                1:16.08 ( )   2:43.91 (1:27.83)
  2 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR              2:47.80    2:46.58
                                1:18.74 ( )   2:46.58 (1:27.84)
  3 Wallace, Daniel P         12 OWA-MR               2:46.85    2:47.93
                                1:20.03 ( )   2:47.93 (1:27.90)
  4 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR              2:49.34    2:48.13
                                1:18.82 ( )   2:48.13 (1:29.31)
  5 Park, Jay S               12 LIAC-MR              2:55.34    2:53.49
                                1:24.64 ( )   2:53.49 (1:28.85)
  6 Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT            2:58.50    2:53.52
                                1:21.97 ( )   2:53.52 (1:31.55)
  7 Disalvo, Brian Z          12 MSC-MR               3:01.83    2:55.51
                                1:23.95 ( )   2:55.51 (1:31.56)
  8 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               3:02.28    2:56.45
                                1:26.01 ( )   2:56.45 (1:30.44)
  9 Bacci, Ryan D             12 Ciy-MR               2:52.72    2:57.33
                                1:23.13 ( )   2:57.33 (1:34.20)
 10 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    3:00.42    3:02.17
                                1:30.17 ( )   3:02.17 (1:32.00)
 11 Brynin, Max B             12 Pace-MR              3:08.86    3:04.77
                                1:31.54 ( )   3:04.77 (1:33.23)
 12 Lennon, Michael J         11 OWA-MR               3:11.64    3:04.79
                                1:30.61 ( )   3:04.79 (1:34.18)
 13 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR    3:06.41    3:10.16
                                1:32.43 ( )   3:10.16 (1:37.73)
 14 Shariff, Bob              12 LIAC-MR              3:12.53    3:13.13
                                1:34.21 ( )   3:13.13 (1:38.92)
 15 Sack, Danny C             11 OWA-MR               3:18.41    3:17.25
 16 Kelkar, Ashwin D          11 OWA-MR               3:10.48    3:17.77
                                1:33.67 ( )   3:17.77 (1:44.10)
 17 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              3:31.69    3:18.01
                                1:37.77 ( )   3:18.01 (1:40.24)
 18 Cisneros, Luis            12 Agua Swim Team-MR    3:28.39    3:18.87
                                1:36.28 ( )   3:18.87 (1:42.59)
 19 Bandovic, Ivan            12 Agua Swim Team-MR    3:46.75    3:22.25
                                1:37.68 ( )   3:22.25 (1:44.57)
 20 Stuart, Ian D             11 Aqua Gems-MR         3:30.59    3:29.86
                                1:40.08 ( )   3:29.86 (1:49.78)
 21 Li, Collin                11 Ciy-MR               3:36.61    3:50.90
                                1:43.33 ( )   3:50.90 (2:07.57)
 22 Sullivan, Sean S          11 MSC-MR               4:10.00    4:16.95
                                2:04.70 ( )   4:16.95 (2:12.25)
 -- Turek-Herman, Josh        11 Ciy-MR               3:48.00         DQ
                                1:44.29 ( )        DQ (1:47.86)

Event 27  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR              2:59.68    2:54.68
                                1:21.06 ( )   2:54.68 (1:33.62)
  2 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    2:52.35    2:54.70
                                1:22.99 ( )   2:54.70 (1:31.71)
  3 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR    3:00.99    3:00.25
                                1:24.04 ( )   3:00.25 (1:36.21)
  4 Boyko, Emily F            10 MSC-MR               3:05.07    3:06.48
                                1:30.71 ( )   3:06.48 (1:35.77)
  5 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR              3:09.29    3:08.71
                                1:29.13 ( )   3:08.71 (1:39.58)
  6 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR               3:10.31    3:10.13
                                1:33.61 ( )   3:10.13 (1:36.52)
  7 Chen, Catherine           10 Ciy-MR               3:48.52    3:15.04
                                1:34.11 ( )   3:15.04 (1:40.93)
  8 Henry, Olivia P           10 OWA-MR               3:24.04    3:19.18
                                1:35.88 ( )   3:19.18 (1:43.30)
  9 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    3:31.46    3:20.48
                                1:37.25 ( )   3:20.48 (1:43.23)
 10 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR              3:24.63    3:21.80
 11 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR              4:00.00    3:24.75
                                1:41.04 ( )   3:24.75 (1:43.71)
 12 Moody, Bridget            10 LIAC-MR              3:50.00    3:24.93
                                1:39.77 ( )   3:24.93 (1:45.16)
 13 O'Brien, Caroline C       10 Darien Piranhas-CT   3:39.42    3:25.69
                                1:36.67 ( )   3:25.69 (1:49.02)
 14 Marmo, Marisa A           10 CSC-MR               3:48.55    3:26.47
                                1:39.30 ( )   3:26.47 (1:47.17)
 15 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR              3:31.90    3:28.20
                                1:43.71 ( )   3:28.20 (1:44.49)
 16 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC               3:49.09    3:47.43
                                1:53.24 ( )   3:47.43 (1:54.19)
 17 Theoklitos, Sophia Z      10 Zeus-CT              3:53.69    3:47.86
                                1:50.76 ( )   3:47.86 (1:57.10)
 18 Alarcon, Silvana A         9 Zeus-CT              4:23.47    3:49.63
                                1:52.99 ( )   3:49.63 (1:56.64)
 19 Oyen-Ustad, Lillian E      8 MSC-MR               4:38.00    3:57.55
                                1:53.96 ( )   3:57.55 (2:03.59)
 20 Bergin, Kate C             8 MSC-MR               4:05.00    3:58.27
                                1:55.32 ( )   3:58.27 (2:02.95)
 21 Quezada, Betsy D           8 MSC-MR               4:30.00    4:04.89
                                1:59.24 ( )   4:04.89 (2:05.65)
 22 Lizzio, Corinne M          8 LIAC-MR              4:15.00    4:05.39
                                1:59.65 ( )   4:05.39 (2:05.74)
 23 Henry, Sarah A             9 OWA-MR                    NT    4:17.58
 -- Schatzberg, Annie M       10 Agua Swim Team-MR    3:54.24         DQ
                                1:54.01 ( )        DQ (1:58.72)
 -- Ham, Mallory L            10 Zeus-CT              4:36.56         DQ
                                2:19.03 ( )        DQ (2:18.93)

Event 28  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR              2:48.61    2:45.16
                                1:16.62 ( )   2:45.16 (1:28.54)
  2 Salcedo, Matt             10 Unattached           3:02.83    2:58.91
                                1:25.38 ( )   2:58.91 (1:33.53)
  3 Flynn, Patrick            10 Agua Swim Team-MR    3:05.98    2:59.73
                                1:25.24 ( )   2:59.73 (1:34.49)
  4 Sherman, Sammy I          10 Agua Swim Team-MR    3:13.17    3:09.96
                                1:34.84 ( )   3:09.96 (1:35.12)
  5 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR    3:11.12    3:14.38
                                1:34.95 ( )   3:14.38 (1:39.43)
  6 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT            3:20.48    3:22.17
                                1:39.90 ( )   3:22.17 (1:42.27)
  7 Furlong, John P            9 EDST-CT              3:33.99    3:23.41
  8 Coleman, Gregory M        10 CSC-MR               3:36.81    3:35.68
                                1:45.44 ( )   3:35.68 (1:50.24)
  9 Lam, Kevin                10 Ciy-MR               4:14.00    3:41.15
                                1:47.51 ( )   3:41.15 (1:53.64)
 10 Cheng, Noah               10 Ciy-MR               4:17.53    3:46.42
                                1:50.03 ( )   3:46.42 (1:56.39)
 11 Disalvo, Brett Z          10 MSC-MR               3:56.00    3:50.44
                                1:57.16 ( )   3:50.44 (1:53.28)
 12 Murphy, Robert            10 CSC-MR               3:32.00    3:50.78
                                1:44.43 ( )   3:50.78 (2:06.35)
 13 Burke, Christopher M      10 OWA-MR               4:20.71    3:54.11
                                1:56.51 ( )   3:54.11 (1:57.60)
 14 Gurnet, Clayton R          8 MSC-MR               4:18.00    4:16.88
                                2:07.33 ( )   4:16.88 (2:09.55)
 15 LaRue, Paul V              7 MSC-MR               4:25.00    4:20.67
                                2:14.23 ( )   4:20.67 (2:06.44)

Event 29  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sepe, Lauren K            12 GAEL-MR              1:10.13    1:07.74
  2 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR              1:06.92    1:07.77
  3 LeBlanc, Natalie A        12 Zeus-CT              1:08.28    1:08.53
  4 Walker, Sarah M           12 Gsa-NC               1:10.02    1:08.76
  5 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR    1:09.08    1:09.33
  6 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              1:11.54    1:10.01
  7 Davey, Emily E            12 Sharks-CT            1:11.31    1:10.08
  8 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR              1:09.43    1:10.40
  9 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR              1:13.58    1:10.50
 10 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT            1:10.76    1:11.40
 11 Geissinger, Emilie A      12 Darien Piranhas-CT   1:13.37    1:11.78
 12 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC               1:09.56    1:12.56
 12 Cyrus, Kimberly L         12 Agua Swim Team-MR    1:12.81    1:12.56
 14 Carter, Jillian N         11 Zeus-CT              1:16.00    1:12.60
 15 Futterman, Kale           12 Agua Swim Team-MR    1:13.36    1:12.62
 16 Shields, Marisa A         12 Zeus-CT              1:09.30    1:13.49
 17 Aiello, Jennifer M        12 MSC-MR               1:14.03    1:14.42
 18 Shiota, Lena A            11 Agua Swim Team-MR    1:14.08    1:14.61
 19 Pampillonio, Janine C     12 Pace-MR              1:14.46    1:14.76
 20 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR              1:13.65    1:14.84
 21 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:12.76    1:14.85
 22 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR               1:16.67    1:15.48
 23 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC               1:18.85    1:15.57
 24 Sanchez, Michelle J       11 Unattached           1:17.43    1:16.70
 25 Burke, Stephanie H        12 GAEL-MR              1:17.05    1:16.81
 26 Macedonio, Kaitlyn E      12 LIAC-MR              1:19.29    1:16.88
 27 Cowperthwaite, Emily V    12 Gsa-NC               1:12.72    1:17.17
 28 Seckin, Mina              12 Agua Swim Team-MR    1:18.43    1:17.99
 29 Xue, Vanessa K            11 Unattached           1:28.00    1:18.04
 30 Chocianowski, Alexis K    12 Ciy-MR               1:24.38    1:18.31
 31 Treesh, Catherine M       12 Darien Piranhas-CT   1:21.53    1:18.59
 32 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR              1:14.14    1:19.00
 33 Ramos, Natalie            11 CSC-MR               1:20.00    1:19.54
 34 Lloyd, Cecilia            12 Ciy-MR               1:22.57    1:19.85
 35 Burke, Caroline B         12 Darien Piranhas-CT   1:32.02    1:20.00
 36 Lam, Carolina             12 Ciy-MR               1:22.14    1:20.02
 37 Raby, Zami J              12 Agua Swim Team-MR    1:24.47    1:20.34
 38 Baritz, Katie M           11 Zeus-CT              1:27.90    1:20.73
 39 Watson, Carly E           11 MSC-MR               1:17.30    1:21.78
 40 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC               1:15.87    1:21.82
 41 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR         1:18.12    1:22.18
 42 Enberg, Miranda M         11 Sharks-CT            1:25.46    1:22.25
 43 Goldson, Olivia R         11 LIAC-MR              1:24.35    1:24.38
 44 Exposito, Sarah M         11 LIAC-MR              1:25.70    1:24.70
 45 Mulligan, Kelly M         11 Ciy-MR               1:17.21    1:25.02
 46 Balunek, Ashley R         11 Zeus-CT              1:31.30    1:25.76
 47 Lotito, Sam M             11 LIAC-MR              1:29.13    1:27.05
 48 Portillo, Laura M         11 Zeus-CT              1:35.42    1:27.72
 49 Schildnecht, Sydney N     11 Darien Piranhas-CT   1:36.44    1:27.76
 50 Smith, Emily J            12 Agua Swim Team-MR    1:34.26    1:29.35
 51 Karcher, Rebecca E        12 LIAC-MR              1:30.00    1:31.53
 52 Manigat-Medor, Elodie M   12 Zeus-CT              1:45.81    1:34.39
 53 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR    1:34.86    1:36.44
 54 Sullivan, Jessica L       11 CSC-MR               1:44.73    1:36.79
 55 Lee, Rose                 11 Ciy-MR               1:36.85    1:37.37
 56 Neves, LuisaMaria B       11 MSC-MR               1:47.00    1:39.00
 57 Morgan, Justina           11 HS-MR                1:56.76    1:40.45
 58 Haugh, Clare M            11 OWA-MR               1:49.41    1:41.93
 59 Selensky, Jennifer C      11 Darien Piranhas-CT   1:59.01    1:43.96
 60 Conslato, Marisa M        11 LIAC-MR              1:42.76    1:46.69

Event 30  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR              1:04.71    1:05.53
  2 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR              1:05.03    1:05.95
  3 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR              1:07.70    1:07.73
  4 Arana, Oscar Y            12 LIAC-MR              1:08.10    1:07.98
  5 Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT            1:09.41    1:10.09
  6 Park, Jay S               12 LIAC-MR              1:08.40    1:10.64
  7 Bacci, Ryan D             12 Ciy-MR               1:08.83    1:10.91
  8 Disalvo, Brian Z          12 MSC-MR               1:13.39    1:11.82
  9 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               1:11.98    1:12.00
 10 Sanchez, Jude M           12 Unattached           1:15.34    1:12.42
 11 Staskiewicz, Sasha        12 Agua Swim Team-MR    1:16.19    1:15.98
 12 Ospina, John S            12 Zeus-CT              1:17.30    1:16.53
 13 Chetvertkov, Anton        12 Agua Swim Team-MR    1:22.75    1:18.34
 13 Hendrickson, Andrew A     12 Sharks-CT            1:16.56    1:18.34
 15 Romano, Michael N         11 Sharks-CT            1:20.02    1:18.84
 16 Shariff, Bob              12 LIAC-MR              1:18.03    1:20.22
 17 Cisneros, Luis            12 Agua Swim Team-MR    1:21.67    1:22.40
 18 Wallace, Robert J         11 OWA-MR               1:23.26    1:22.45
 19 Forde, James H            12 Darien Piranhas-CT   1:26.43    1:23.51
 20 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR              1:26.58    1:23.96
 21 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              1:19.78    1:23.97
 22 Fackelman, Eric           11 CSC-MR               1:26.52    1:24.46
 23 Bandovic, Ivan            12 Agua Swim Team-MR    1:43.26    1:25.04
 24 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR              1:32.32    1:26.24
 25 Crilly, Dennis J          11 LIAC-MR              1:31.52    1:27.49
 26 Arana, Anthony Y          11 LIAC-MR              1:30.37    1:28.78
 27 Ellis, David              11 Ciy-MR               1:29.28    1:29.21
 28 Vanegas, Sebastian        12 Zeus-CT              1:41.18    1:29.72
 29 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR    1:31.00    1:33.90
 30 Walpole, Ryan             12 LIAC-MR              1:32.10    1:34.72
 31 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.85
 32 Li, Collin                11 Ciy-MR               1:39.75    1:38.81
 33 Gupta, Vivek              11 Ciy-MR               1:42.25    1:39.42
 34 Gallegos, David           12 Zeus-CT              2:12.27    1:53.01
 35 Sullivan, Sean S          11 MSC-MR               2:01.39    1:57.41

Event 31  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR    1:06.07    1:08.16
  2 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR              1:10.10    1:10.25
  3 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR              1:11.37    1:13.55
  4 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:16.65    1:18.08
  5 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR         1:17.77    1:18.75
  6 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR               1:20.56    1:19.28
  7 Chen, Catherine           10 Ciy-MR               1:21.10    1:19.90
  8 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR    1:22.48    1:20.12
  9 Henry, Olivia P           10 OWA-MR               1:17.50    1:20.23
 10 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR              1:20.53    1:22.04
 11 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR              1:21.28    1:22.51
 12 Stobbie, Julia C           9 Darien Piranhas-CT   1:22.25    1:23.80
 13 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR              1:25.73    1:24.30
 14 Marmo, Marisa A           10 CSC-MR               1:27.43    1:24.84
 15 O'Brien, Cailin F         10 Darien Piranhas-CT   1:31.83    1:24.87
 16 Theoklitos, Sophia Z      10 Zeus-CT              1:38.17    1:26.16
 17 Danovitch, Amelia E        9 Agua Swim Team-MR    1:34.87    1:26.22
 18 Pan, Leah                 10 Ciy-MR               1:28.15    1:27.04
 19 Moody, Bridget            10 LIAC-MR              1:22.87    1:27.12
 20 Molinelli, Emily R         9 Darien Piranhas-CT   1:37.11    1:27.85
 21 Ogisu, Emilie              9 Agua Swim Team-MR    1:36.92    1:28.12
 22 Massillon, Arielle J       9 LIAC-MR              1:28.98    1:28.54
 23 Gasparino, Brynn A        10 Darien Piranhas-CT   1:30.89    1:28.55
 24 Aiello, Sarah              9 CSC-MR               1:30.41    1:28.56
 25 Cloud, Jaclyn A            9 Sharks-CT            1:31.25    1:29.63
 26 Johnson, Christina M       9 LIAC-MR              1:32.55    1:31.81
 27 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC               1:34.81    1:32.78
 28 Whitelaw, Lucy            10 Agua Swim Team-MR    1:52.67    1:33.72
 29 Schatzberg, Annie M       10 Agua Swim Team-MR    1:37.65    1:33.80
 30 Doyle, Carly L             8 Agua Swim Team-MR    1:42.74    1:34.67
 31 Flynn, Caitlin C           9 Agua Swim Team-MR    1:33.45    1:35.75
 32 Henry, Sarah A             9 OWA-MR               1:44.36    1:36.07
 33 Cheng, Lindsay             9 Ciy-MR               1:40.00    1:36.13
 34 Bergin, Kate C             8 MSC-MR               1:52.81    1:36.78
 35 Sun, Wanlin                8 Agua Swim Team-MR    1:47.98    1:37.03
 36 Haar, Hanna R             10 CSC-MR               1:38.51    1:38.49
 37 Ramos, Jasmine             8 CSC-MR               1:39.60    1:39.39
 38 Stanton, Grace S           9 CSC-MR               1:41.09    1:39.43
 39 Alarcon, Silvana A         9 Zeus-CT              1:46.06    1:39.77
 40 Russo, Mary R             10 Agua Swim Team-MR    1:55.64    1:40.18
 41 LeBlanc, Gabbie M          8 Zeus-CT              1:50.58    1:41.16
 42 Oyen-Ustad, Lillian E      8 MSC-MR               1:49.24    1:41.17
 43 Ham, Mallory L            10 Zeus-CT              1:56.40    1:41.23
 44 Lizzio, Corinne M          8 LIAC-MR              1:41.01    1:41.40
 45 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.54
 46 Arana, Jessica             7 LIAC-MR              1:30.89    1:41.81
 47 Chin, Shannon T           10 Ciy-MR               1:44.55    1:42.91
 48 Boyko, Jaime P             9 LIAC-MR              1:42.20    1:43.14
 49 Miller, Kerri P            8 Pace-MR              2:15.00    1:44.47
 50 Feinstein, Sydney I        9 Zeus-CT              2:12.46    1:45.00
 51 Perez, Catherine           9 Zeus-CT              2:00.14    1:46.26
 52 Quezada, Betsy D           8 MSC-MR               1:42.39    1:46.55
 53 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:56.30    1:47.64
 54 Bianco, Sara E             7 HS-MR                2:21.72    1:47.83
 55 Lotito, Taylor P           8 LIAC-MR              1:52.00    1:52.21
 56 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR    2:08.94    1:52.93
 57 Coleman, Mackenzie         7 CSC-MR               1:56.33    1:54.22
 58 Dudek, Caitlin M           9 Zeus-CT              2:04.44    1:55.05
 59 Kim-E, Grace S             8 Darien Piranhas-CT   1:56.02    1:55.57
 60 Pereira, Nicole V          8 Ciy-MR               1:58.66    1:55.74
 61 Maragos, Patricia M       10 Zeus-CT              2:16.95    1:56.46
 62 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR         NT    1:57.73
 63 Kallansrude, Kaitlyn S     9 OWA-MR               1:55.00    1:57.80
 64 Kearney, Brianna C         8 Darien Piranhas-CT   1:45.00    2:01.74
 65 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR    2:08.57    2:02.90
 66 Sack, Nicole M             8 OWA-MR               2:05.92    2:03.01
 67 Shehan, Olivia W           8 Agua Swim Team-MR         NT    2:04.70
 68 Tsanas, Ariana P           7 Agua Swim Team-MR         NT    2:07.13
 69 Khal-Laayoun, Yasmina      8 Agua Swim Team-MR         NT    2:10.43
 70 Moore, Jiovanni A          8 Agua Swim Team-MR    2:26.91    2:15.42
 71 Murphy, Meaghan            9 CSC-MR               2:44.98    2:32.70
 72 Sullivan, Nayara S         8 MSC-MR               2:30.00    2:36.88

Event 32  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR              1:07.77    1:07.66
  2 Salcedo, Matt             10 Unattached           1:13.89    1:17.72
  3 Kim, Sean Y               10 LIAC-MR              1:22.75    1:22.71
  4 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR    1:35.63    1:24.09
  5 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT            1:22.33    1:24.72
  6 Cloud Jr, Geoffrey W      10 Sharks-CT            1:27.67    1:26.56
  7 Coleman, Gregory M        10 CSC-MR               1:29.80    1:27.09
  8 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    1:38.74    1:29.08
  9 Enquist, John L           10 Sharks-CT            1:30.60    1:30.25
 10 Finnegan, Dan P           10 LIAC-MR              1:28.06    1:30.71
 11 Peterson, Robert W        10 Sharks-CT            1:39.84    1:31.62
 12 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR    1:33.64    1:32.56
 13 Burke, Christopher M      10 OWA-MR               1:35.57    1:32.78
 14 Murphy, Robert            10 CSC-MR               1:26.80    1:32.97
 15 Shariff, Nad               9 LIAC-MR              1:35.48    1:33.84
 16 Finnegan, Matt F          10 LIAC-MR              1:34.96    1:34.16
 17 Brunswick, Samuel D       10 Agua Swim Team-MR    1:36.34    1:34.23
 18 Poblador, John M           9 OWA-MR               1:44.74    1:35.88
 19 Lam, Kevin                10 Ciy-MR               1:38.40    1:35.98
 20 Seckin, Timmy              8 Agua Swim Team-MR    1:46.36    1:36.41
 21 Blesi, Frank J             9 LIAC-MR              1:48.27    1:36.59
 22 Sichler, Jason K          10 Darien Piranhas-CT   1:35.12    1:36.63
 23 Chen, Dennis               9 Ciy-MR               1:41.02    1:38.63
 24 Disalvo, Brett Z          10 MSC-MR               1:52.27    1:39.03
 25 Ruvkun, Andrew H           9 Agua Swim Team-MR    1:42.06    1:39.30
 26 DiGuglielmo, Dillon A      7 Zeus-CT              1:55.00    1:39.57
 27 Schwartz, Nes S            8 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.28
 28 Hosokawa, Kenji            8 Zeus-CT              1:55.00    1:42.41
 29 Brynin, Zeke M             8 Pace-MR              1:48.81    1:45.85
 30 Koganov, Willy             8 HS-MR                1:49.88    1:46.27
 31 Davey, Sean R              7 Sharks-CT            1:40.00    1:47.88
 32 Gurnet, Clayton R          8 MSC-MR               1:56.12    1:48.03
 33 Pan, Noah                  7 Ciy-MR               1:54.50    1:48.39
 34 LaRue, Paul V              7 MSC-MR               1:56.49    1:54.66
 35 Lin, Justin                9 Ciy-MR               1:51.00    1:54.88
 36 Mawae, Kirkland K          8 LIAC-MR              1:50.60    1:57.13
 37 Ruckdeschel, Paul          8 CSC-MR               2:20.00    1:59.69
 38 Ospina, Michael A          8 Zeus-CT              2:05.00    2:01.06
 39 Gasparek, Dillon           7 CSC-MR               2:30.00    2:08.72
 40 Li, Ryan J                 9 Ciy-MR               2:03.00    2:17.35
 41 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR               2:20.00    2:20.83
 42 McDougall, Robert          7 CSC-MR               2:10.00    2:33.04
 43 Pena, Ricardo A            8 Darien Piranhas-CT   2:13.70    3:19.47

Event 33  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR                38.24      39.15
  2 Sotomayor, Emily J        12 Darien Piranhas-CT     42.46      41.88
  3 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR                40.28      42.17
  4 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR                42.17      42.70
  5 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR      41.93      42.73
  6 Burke, Caroline B         12 Darien Piranhas-CT     43.78      42.86
  7 Indyk, Allison M          11 MSC-MR                 42.80      43.22
  8 Kwa, Adelene              12 Agua Swim Team-MR      42.80      43.23
  9 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR                45.42      43.27
 10 Enberg, Miranda M         11 Sharks-CT              44.68      43.90
 10 Davey, Emily E            12 Sharks-CT              43.58      43.90
 12 LeBlanc, Natalie A        12 Zeus-CT                41.95      43.98
 13 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC                 41.99      44.19
 14 Xue, Vanessa K            11 Unattached             54.00      44.85
 15 Treesh, Catherine M       12 Darien Piranhas-CT     48.10      44.87
 16 Manigat-Medor, Elodie M   12 Zeus-CT                47.19      45.29
 17 Hoffman, Shekinah L       11 MSC-MR                 44.71      45.43
 18 Raby, Zami J              12 Agua Swim Team-MR      46.13      46.29
 19 Pereira, Ellyshia C       11 Ciy-MR                 45.91      46.57
 20 Carter, Jillian N         11 Zeus-CT                50.63      46.88
 21 Shields, Marisa A         12 Zeus-CT                46.98      47.42
 22 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR                 44.84      47.65
 23 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR           46.39      48.29
 24 Ramos, Natalie            11 CSC-MR                 50.91      49.78
 25 Schildnecht, Sydney N     11 Darien Piranhas-CT     55.63      50.70
 26 Smith, Emily J            12 Agua Swim Team-MR      58.65      51.16
 27 Lotito, Sam M             11 LIAC-MR                50.34      51.72
 28 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR      53.31      52.12
 29 Dans, Miesha K            11 OWA-MR                 50.57      52.17
 30 Conslato, Marisa M        11 LIAC-MR                49.90      52.35
 31 Macedonio, Kaitlyn E      12 LIAC-MR                55.92      52.54
 32 Exposito, Sarah M         11 LIAC-MR                56.97      53.95
 33 Portillo, Laura M         11 Zeus-CT                51.08      54.02
 34 Goldson, Olivia R         11 LIAC-MR                56.43      54.36
 35 Lee, Rose                 11 Ciy-MR                 55.70      54.74
 36 Morgan, Justina           11 HS-MR                1:00.93      54.82
 37 McGee, Shayna K           11 GAEL-MR                52.38      54.88
 38 Balunek, Ashley R         11 Zeus-CT                59.24      55.56
 39 Selensky, Jennifer C      11 Darien Piranhas-CT   1:02.51      56.03
 40 Baritz, Katie M           11 Zeus-CT                56.55      56.18
 41 Karcher, Rebecca E        12 LIAC-MR                55.00      56.62
 42 Neves, LuisaMaria B       11 MSC-MR               1:00.00      57.39
 43 Newman, Carly J           12 OWA-MR                 56.77      58.01
 44 Kaliades, Leah K          11 LIAC-MR                59.65      58.46

Event 34  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR      41.21      42.08
  2 Bacci, Ryan D             12 Ciy-MR                 42.16      42.19
  3 Wallace, Daniel P         12 OWA-MR                 39.20      42.30
  4 Arana, Oscar Y            12 LIAC-MR                44.33      43.44
  5 Sanchez, Jude M           12 Unattached             43.21      44.51
  6 Chetvertkov, Anton        12 Agua Swim Team-MR      45.74      44.59
  7 Sack, Danny C             11 OWA-MR                 45.50      45.34
  8 Park, Jay S               12 LIAC-MR                44.37      45.35
  9 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR      46.08      45.40
 10 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR                 43.69      45.89
 11 Ospina, John S            12 Zeus-CT                54.00      47.30
 12 Forde, James H            12 Darien Piranhas-CT     47.82      47.88
 13 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                46.62      48.39
 14 Romano, Michael N         11 Sharks-CT              48.19      48.59
 15 Shariff, Bob              12 LIAC-MR                44.34      48.89
 16 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR                52.43      49.11
 17 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR                42.03      49.49
 18 Vanegas, Sebastian        12 Zeus-CT              1:02.76      49.51
 19 Pau, Justin J             11 Agua Swim Team-MR      53.70      51.84
 20 Stuart, Ian D             11 Aqua Gems-MR           51.88      52.41
 21 Crilly, Dennis J          11 LIAC-MR                51.61      52.74
 22 Arana, Anthony Y          11 LIAC-MR              1:12.21      55.37
 23 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR         NT      55.39
 24 Walpole, Ryan             12 LIAC-MR                56.44      56.49
 25 Gupta, Vivek              11 Ciy-MR                 56.63    1:00.51
 26 Sullivan, Sean S          11 MSC-MR               1:07.77    1:05.33
 27 Gallegos, David           12 Zeus-CT              1:13.98    1:18.08

Event 35  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               10 Agua Swim Team-MR      40.81      42.66
  2 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR      43.10      43.01
  3 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR                 45.48      46.00
  4 Boyko, Emily F            10 MSC-MR                 45.03      46.23
  5 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR      47.57      47.14
  6 Pan, Leah                 10 Ciy-MR                 50.89      48.45
  6 O'Brien, Caroline C       10 Darien Piranhas-CT     49.71      48.45
  8 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      48.00      48.82
  9 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR                46.40      49.05
 10 Fuchs, Amanda             10 Agua Swim Team-MR      48.29      50.34
 11 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR                50.95      51.16
 12 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR           50.09      51.38
 13 Massillon, Arielle J       9 LIAC-MR                50.87      51.46
 14 O'Brien, Cailin F         10 Darien Piranhas-CT     55.75      51.64
 15 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR                54.12      51.72
 16 Schatzberg, Annie M       10 Agua Swim Team-MR      51.86      51.74
 17 Aiello, Sarah              9 CSC-MR                 50.69      52.28
 18 Johnson, Christina M       9 LIAC-MR                50.50      52.32
 19 Molinelli, Emily R         9 Darien Piranhas-CT     55.52      52.56
 20 Whitelaw, Lucy            10 Agua Swim Team-MR    1:05.89      53.34
 21 Gasparino, Brynn A        10 Darien Piranhas-CT     52.86      53.97
 22 Stobbie, Julia C           9 Darien Piranhas-CT     53.84      54.11
 23 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC                 55.76      54.15
 24 Flynn, Caitlin C           9 Agua Swim Team-MR      52.85      54.19
 25 Kallansrude, Kaitlyn S     9 OWA-MR                 55.28      56.18
 26 LeBlanc, Gabbie M          8 Zeus-CT              1:00.26      56.77
 27 Doyle, Carly L             8 Agua Swim Team-MR      56.87      57.02
 28 Pereira, Nicole V          8 Ciy-MR                 56.83      57.43
 29 Boyko, Jaime P             9 LIAC-MR              1:04.31      59.40
 30 Theoklitos, Sophia Z      10 Zeus-CT              1:00.46      59.43
 31 Maragos, Patricia M       10 Zeus-CT              1:01.66      59.50
 32 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR    1:06.45      59.78
 33 Quezada, Betsy D           8 MSC-MR               1:01.37    1:00.23
 34 Russo, Mary R             10 Agua Swim Team-MR      59.98    1:00.25
 35 Alarcon, Silvana A         9 Zeus-CT              1:10.25    1:00.44
 36 Lizzio, Corinne M          8 LIAC-MR                58.53    1:00.60
 37 Lotito, Taylor P           8 LIAC-MR                58.97    1:00.75
 38 Oyen-Ustad, Lillian E      8 MSC-MR               1:04.12    1:01.72
 39 Sun, Wanlin                8 Agua Swim Team-MR      59.87    1:01.87
 40 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR    1:01.22    1:01.98
 41 Arana, Jessica             7 LIAC-MR              1:04.48    1:02.08
 42 Shehan, Olivia W           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:02.66
 43 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:00.97    1:03.18
 44 Bianco, Sara E             7 HS-MR                1:11.53    1:03.95
 45 Haar, Hanna R             10 CSC-MR               1:13.35    1:04.66
 46 Perez, Catherine           9 Zeus-CT              1:12.68    1:06.38
 47 Feinstein, Sydney I        9 Zeus-CT              1:07.16    1:06.63
 48 Coleman, Mackenzie         7 CSC-MR               1:15.56    1:06.71
 49 Selensky, Jessica M        9 Darien Piranhas-CT   1:16.25    1:06.80
 50 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR    1:08.07    1:06.87
 51 Ham, Mallory L            10 Zeus-CT              1:17.47    1:07.21
 52 Sack, Nicole M             8 OWA-MR               1:10.29    1:07.50
 53 Dudek, Caitlin M           9 Zeus-CT              1:11.59    1:08.69
 54 Khal-Laayoun, Yasmina      8 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.16
 55 Sullivan, Nayara S         8 MSC-MR               1:23.00    1:12.82
 56 Tsanas, Ariana P           7 Agua Swim Team-MR    1:22.04    1:14.84
 57 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:16.24
 58 FurLong, Allie G           6 EDST-CT              1:44.15    1:21.49
 59 Miller, Kerri P            8 Pace-MR              1:16.20    1:22.70
 -- Kearney, Brianna C         8 Darien Piranhas-CT   1:01.00         DQ
 -- Henry, Julia L             6 OWA-MR               1:26.51         DQ

Event 36  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     10 Agua Swim Team-MR      46.75      43.94
  2 Flynn, Patrick            10 Agua Swim Team-MR      47.75      46.79
  3 Furlong, John P            9 EDST-CT                48.19      47.53
  4 Sherman, Sammy I          10 Agua Swim Team-MR      49.38      48.54
  5 Chen, Dennis               9 Ciy-MR                 55.22      51.90
  6 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR      57.59      53.47
  7 Finnegan, Matt F          10 LIAC-MR                56.10      53.66
  8 Disalvo, Brett Z          10 MSC-MR                 52.34      54.80
  9 Burke, Christopher M      10 OWA-MR                 54.42      55.20
 10 Enquist, John L           10 Sharks-CT              53.69      55.22
 11 Peterson, Robert W        10 Sharks-CT              55.08      56.87
 12 Finnegan, Dan P           10 LIAC-MR                57.25      58.47
 13 Shariff, Nad               9 LIAC-MR                59.43      59.78
 14 Koganov, Willy             8 HS-MR                1:03.67    1:00.16
 15 Brynin, Zeke M             8 Pace-MR              1:01.98    1:00.34
 16 Lin, Justin                9 Ciy-MR               1:02.89    1:01.60
 17 Poblador, John M           9 OWA-MR               1:06.80    1:02.10
 18 LaRue, Paul V              7 MSC-MR               1:09.00    1:02.57
 19 Schwartz, Nes S            8 Agua Swim Team-MR         NT    1:03.33
 20 Mawae, Kirkland K          8 LIAC-MR              1:03.06    1:03.50
 21 Ruvkun, Andrew H           9 Agua Swim Team-MR      58.48    1:03.89
 22 Seckin, Timmy              8 Agua Swim Team-MR    1:05.07    1:05.37
 23 Gurnet, Clayton R          8 MSC-MR               1:11.33    1:06.06
 24 DiGuglielmo, Dillon A      7 Zeus-CT              1:11.57    1:06.67
 25 Li, Ryan J                 9 Ciy-MR               1:09.55    1:06.68
 26 Ospina, Michael A          8 Zeus-CT              1:21.38    1:07.44
 27 Davey, Sean R              7 Sharks-CT                 NT    1:09.55
 28 Blesi, Frank J             9 LIAC-MR              1:11.85    1:10.71
 29 Pena, Ricardo A            8 Darien Piranhas-CT   1:21.75    1:29.82
 -- Ruckdeschel, Paul          8 CSC-MR               1:15.00         DQ
 -- Sullivan, Raymond          7 CSC-MR               1:30.00         DQ
 -- Pan, Noah                  7 Ciy-MR                 58.41         DQ
 -- Hosokawa, Kenji            8 Zeus-CT              1:06.64         DQ
 -- McDougall, Robert          7 CSC-MR               1:15.00         DQ

Event 37  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sepe, Lauren K            12 GAEL-MR              1:18.71    1:20.00
  2 Aiello, Jennifer M        12 MSC-MR               1:19.78    1:21.10
  3 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR              1:21.64    1:21.31
  4 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:25.03    1:21.38
  5 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR              1:26.21    1:21.92
  6 Walker, Sarah M           12 Gsa-NC               1:22.54    1:22.04
  7 Futterman, Kale           12 Agua Swim Team-MR    1:20.59    1:22.90
  8 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC               1:27.57    1:25.21
  9 Shiota, Lena A            11 Agua Swim Team-MR    1:22.67    1:25.43
 10 Cyrus, Kimberly L         12 Agua Swim Team-MR    1:25.25    1:25.47
 11 Watson, Carly E           11 MSC-MR               1:22.66    1:25.85
 12 Qian, Ashley              11 Ciy-MR               1:27.05    1:25.95
 13 Davey, Emily E            12 Sharks-CT            1:26.18    1:26.44
 14 Burke, Stephanie H        12 GAEL-MR              1:28.36    1:26.90
 15 Geissinger, Emilie A      12 Darien Piranhas-CT   1:34.23    1:27.58
 16 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT            1:23.65    1:28.34
 17 Sotomayor, Emily J        12 Darien Piranhas-CT   1:27.94    1:28.84
 18 Carter, Jillian N         11 Zeus-CT              1:34.46    1:28.87
 19 Pampillonio, Janine C     12 Pace-MR              1:28.41    1:29.97
 20 Chocianowski, Alexis K    12 Ciy-MR               1:38.24    1:30.00
 21 Sanchez, Michelle J       11 Unattached           1:31.70    1:32.03
 22 Pereira, Ellyshia C       11 Ciy-MR               1:29.03    1:32.36
 23 Cowperthwaite, Emily V    12 Gsa-NC               1:34.98    1:32.37
 24 Seckin, Mina              12 Agua Swim Team-MR    1:36.50    1:32.57
 25 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC               1:34.66    1:33.01
 26 Enberg, Miranda M         11 Sharks-CT            1:31.41    1:33.43
 27 Macedonio, Kaitlyn E      12 LIAC-MR              1:47.76    1:33.55
 28 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR              1:37.32    1:34.87
 29 Kallansrude, Kimberly L   11 OWA-MR               1:31.80    1:34.88
 30 Burke, Caroline B         12 Darien Piranhas-CT   1:39.32    1:36.96
 31 McGee, Shayna K           11 GAEL-MR              1:35.14    1:37.79
 32 Lloyd, Cecilia            12 Ciy-MR               1:34.57    1:38.28
 33 Exposito, Sarah M         11 LIAC-MR              1:40.39    1:38.56
 34 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR         1:32.23    1:42.38
 35 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC               1:36.87    1:42.45
 36 Goldson, Olivia R         11 LIAC-MR              1:39.07    1:42.50
 37 Karcher, Rebecca E        12 LIAC-MR              1:40.00    1:43.02
 38 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR               1:40.27    1:43.08
 39 Schildnecht, Sydney N     11 Darien Piranhas-CT   1:45.86    1:44.08
 40 Portillo, Laura M         11 Zeus-CT              1:53.70    1:45.48
 41 Lotito, Sam M             11 LIAC-MR              1:45.96    1:49.25
 42 Conslato, Marisa M        11 LIAC-MR              1:49.84    1:50.10
 43 Manigat-Medor, Elodie M   12 Zeus-CT              1:52.10    1:51.62
 44 Morgan, Justina           11 HS-MR                1:56.02    1:52.19
 45 Kaliades, Leah K          11 LIAC-MR              1:54.95    1:54.19
 46 Neves, LuisaMaria B       11 MSC-MR               1:52.00    1:56.81
 47 Sullivan, Jessica L       11 CSC-MR               1:55.41    1:57.35
 48 Selensky, Jennifer C      11 Darien Piranhas-CT   2:09.92    2:02.61
 49 Haugh, Clare M            11 OWA-MR               2:03.16    2:11.32

Event 38  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR              1:18.58    1:16.93
  2 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR              1:17.49    1:17.60
  3 Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT            1:19.24    1:23.40
  4 Lennon, Michael J         11 OWA-MR               1:27.94    1:26.33
  5 Disalvo, Brian Z          12 MSC-MR               1:27.11    1:27.61
  6 Hendrickson, Andrew A     12 Sharks-CT            1:26.68    1:28.49
  7 Chetvertkov, Anton        12 Agua Swim Team-MR    1:27.62    1:28.85
  8 Ospina, John S            12 Zeus-CT              1:29.53    1:29.39
  9 Sanchez, Jude M           12 Unattached                NT    1:29.82
 10 Kelkar, Ashwin D          11 OWA-MR               1:26.21    1:30.30
 11 Brynin, Max B             12 Pace-MR              1:30.29    1:30.33
 12 Staskiewicz, Sasha        12 Agua Swim Team-MR    1:32.19    1:30.75
 13 Turek-Herman, Josh        11 Ciy-MR               1:40.36    1:36.51
 14 Bialo, Matthew J          12 GAEL-MR              1:34.45    1:36.92
 15 Sack, Danny C             11 OWA-MR               1:30.28    1:37.14
 16 Shariff, Bob              12 LIAC-MR              1:37.93    1:39.40
 17 Romano, Michael N         11 Sharks-CT            1:37.39    1:40.19
 18 Ellis, David              11 Ciy-MR               1:54.05    1:40.36
 19 Wallace, Robert J         11 OWA-MR               1:44.79    1:40.87
 20 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR    1:39.38    1:43.96
 21 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR              1:48.00    1:44.71
 22 Li, Collin                11 Ciy-MR               1:40.47    1:44.80
 23 Crilly, Dennis J          11 LIAC-MR              1:48.11    1:44.99
 24 Arana, Anthony Y          11 LIAC-MR              1:45.51    1:45.65
 25 Vanegas, Sebastian        12 Zeus-CT              1:51.55    1:55.51
 26 Sullivan, Sean S          11 MSC-MR               1:50.88    1:56.44
 27 Walpole, Ryan             12 LIAC-MR              1:56.26    1:57.92
 28 Gallegos, David           12 Zeus-CT              2:20.99    2:22.92
 -- Fackelman, Eric           11 CSC-MR               1:48.98         DQ
 -- Pau, Justin J             11 Agua Swim Team-MR    2:11.29         DQ

Event 39  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR              1:20.21    1:21.21
  2 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR    1:19.93    1:22.62
  3 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR              1:26.81    1:28.94
  4 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR              1:29.03    1:29.83
  5 Fuchs, Amanda             10 Agua Swim Team-MR    1:35.29    1:31.49
  6 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:27.62    1:32.62
  7 Henry, Olivia P           10 OWA-MR               1:30.88    1:33.69
  8 Chen, Catherine           10 Ciy-MR               1:36.37    1:33.75
  9 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR              1:29.85    1:34.06
 10 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR         1:30.58    1:34.82
 11 Boyko, Emily F            10 MSC-MR               1:27.66    1:35.48
 12 Cloud, Jaclyn A            9 Sharks-CT            1:43.93    1:39.52
 13 Danovitch, Amelia E        9 Agua Swim Team-MR    1:42.51    1:41.53
 14 Ogisu, Emilie              9 Agua Swim Team-MR    1:51.78    1:41.61
 15 Molinelli, Emily R         9 Darien Piranhas-CT   1:42.37    1:43.27
 16 Bergin, Kate C             8 MSC-MR               1:56.93    1:44.39
 17 Moody, Bridget            10 LIAC-MR              1:38.20    1:45.23
 18 Haar, Hanna R             10 CSC-MR               1:49.06    1:46.96
 19 Russo, Mary R             10 Agua Swim Team-MR      54.43    1:48.11
 20 Aiello, Sarah              9 CSC-MR               1:51.79    1:48.19
 21 Oyen-Ustad, Lillian E      8 MSC-MR               2:20.51    1:49.03
 22 Massillon, Arielle J       9 LIAC-MR              1:48.48    1:50.00
 23 LeBlanc, Gabbie M          8 Zeus-CT              2:03.85    1:50.57
 24 Chin, Shannon T           10 Ciy-MR               1:57.29    1:51.50
 24 Arana, Jessica             7 LIAC-MR              1:56.23    1:51.50
 26 Cheng, Lindsay             9 Ciy-MR               1:58.00    1:53.54
 27 Quezada, Betsy D           8 MSC-MR               1:54.07    1:53.74
 28 Johnson, Christina M       9 LIAC-MR              1:53.31    1:56.00
 29 Stanton, Grace S           9 CSC-MR               2:08.50    2:00.71
 30 Ramos, Jasmine             8 CSC-MR               2:19.00    2:01.91
 31 Boyko, Jaime P             9 LIAC-MR              2:01.94    2:02.11
 32 Perez, Catherine           9 Zeus-CT              2:32.16    2:05.79
 33 Feinstein, Sydney I        9 Zeus-CT              2:41.54    2:09.49
 34 Kim-E, Grace S             8 Darien Piranhas-CT   2:01.34    2:11.15
 35 Dudek, Caitlin M           9 Zeus-CT              2:08.87    2:11.17
 36 Lotito, Taylor P           8 LIAC-MR              2:04.66    2:12.09
 37 Coleman, Mackenzie         7 CSC-MR               2:36.00    2:15.84
 38 Maragos, Patricia M       10 Zeus-CT              2:21.06    2:21.72
 39 Sullivan, Nayara S         8 MSC-MR               2:20.00    2:39.89
 40 Murphy, Meaghan            9 CSC-MR               2:45.00    2:49.39
 -- Kallansrude, Kaitlyn S     9 OWA-MR                    NT         DQ
 -- Selensky, Jessica M        9 Darien Piranhas-CT   2:32.16         DQ
 -- Sack, Nicole M             8 OWA-MR               2:16.78         DQ

Event 40  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR              1:19.59    1:18.11
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     10 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:19.43
  3 Salcedo, Matt             10 Unattached           1:22.23    1:31.53
  4 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT            1:31.86    1:36.44
  5 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR    1:39.09    1:37.24
  6 Coleman, Gregory M        10 CSC-MR               1:37.99    1:37.69
  7 Kim, Sean Y               10 LIAC-MR              1:41.86    1:39.79
  8 Brunswick, Samuel D       10 Agua Swim Team-MR    1:41.41    1:40.44
  9 Cloud Jr, Geoffrey W      10 Sharks-CT            1:38.32    1:45.90
 10 Finnegan, Dan P           10 LIAC-MR              1:41.78    1:46.16
 11 Enquist, John L           10 Sharks-CT            1:41.29    1:47.66
 12 Cheng, Noah               10 Ciy-MR               1:57.38    1:48.58
 13 Sichler, Jason K          10 Darien Piranhas-CT   1:47.19    1:49.31
 14 Peterson, Robert W        10 Sharks-CT            1:42.43    1:51.50
 15 Koganov, Willy             8 HS-MR                2:26.31    1:51.71
 16 Gurnet, Clayton R          8 MSC-MR               2:09.02    1:52.24
 17 Blesi, Frank J             9 LIAC-MR              1:48.83    1:55.21
 18 DiGuglielmo, Dillon A      7 Zeus-CT              2:05.00    1:55.87
 19 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR    2:08.71    1:56.74
 20 Poblador, John M           9 OWA-MR               2:02.86    2:00.53
 21 Shariff, Nad               9 LIAC-MR              2:03.84    2:03.59
 22 Mawae, Kirkland K          8 LIAC-MR              1:57.33    2:04.79
 23 LaRue, Paul V              7 MSC-MR               2:09.31    2:06.36
 24 Hosokawa, Kenji            8 Zeus-CT              2:05.00    2:06.82
 25 McDougall, Robert          7 CSC-MR               2:19.90    2:09.70
 26 Ruckdeschel, Paul          8 CSC-MR               2:32.00    2:14.85
 27 Gasparek, Dillon           7 CSC-MR               2:40.00    2:18.24
 28 Ospina, Michael A          8 Zeus-CT              2:18.66    2:20.31
 29 Pena, Ricardo A            8 Darien Piranhas-CT   2:24.17    2:31.72
 30 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR               3:00.00    2:56.20
 -- Davey, Sean R              7 Sharks-CT                 NT         DQ
 -- Finnegan, Matt F          10 LIAC-MR              1:45.31         DQ

Event 41  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sepe, Lauren K            12 GAEL-MR                33.05      33.55
  2 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC                 33.26      33.79
  3 Futterman, Kale           12 Agua Swim Team-MR      35.24      34.12
  4 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR      35.04      34.48
  5 Hoffman, Shekinah L       11 MSC-MR                 36.01      35.79
  6 Geissinger, Emilie A      12 Darien Piranhas-CT     35.84      36.39
  7 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC                 38.32      36.91
  8 McDavid, Aiesha A         12 GAEL-MR                37.95      37.44
  9 Qian, Ashley              11 Ciy-MR                 36.91      38.53
 10 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR      36.39      38.62
 11 Indyk, Allison M          11 MSC-MR                 38.47      38.90
 12 Macedonio, Kaitlyn E      12 LIAC-MR                43.34      39.22
 13 Cyrus, Kimberly L         12 Agua Swim Team-MR      40.74      39.42
 14 Xue, Vanessa K            11 Unattached             48.00      39.49
 15 Ramos, Natalie            11 CSC-MR                 39.70      39.50
 16 Watson, Carly E           11 MSC-MR                 38.24      39.84
 17 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR                43.94      40.03
 18 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR      39.87      40.06
 19 Sanchez, Michelle J       11 Unattached             42.63      40.49
 19 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC                 43.43      40.49
 21 Raby, Zami J              12 Agua Swim Team-MR      40.30      40.53
 22 Seckin, Mina              12 Agua Swim Team-MR      41.41      40.76
 23 Lam, Carolina             12 Ciy-MR                 40.25      41.01
 24 Chocianowski, Alexis K    12 Ciy-MR                 44.89      41.08
 25 Shiota, Lena A            11 Agua Swim Team-MR      39.42      41.47
 26 Mulligan, Kelly M         11 Ciy-MR                 40.02      41.81
 27 Kwa, Adelene              12 Agua Swim Team-MR      40.80      42.15
 28 Treesh, Catherine M       12 Darien Piranhas-CT     44.78      42.32
 29 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR                43.61      43.78
 30 Kallansrude, Kimberly L   11 OWA-MR                 44.98      45.49
 31 Smith, Emily J            12 Agua Swim Team-MR    1:04.09      47.06
 32 Lloyd, Cecilia            12 Ciy-MR                 41.33      47.26
 33 Newman, Carly J           12 OWA-MR                 43.69      47.46
 34 Goldson, Olivia R         11 LIAC-MR                48.33      48.07
 35 Dans, Miesha K            11 OWA-MR                 47.83      48.33
 36 Exposito, Sarah M         11 LIAC-MR                56.00      50.44
 37 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR      49.36      50.81
 38 McGee, Shayna K           11 GAEL-MR                46.55      51.43
 39 Sullivan, Jessica L       11 CSC-MR                 51.88      56.08
 40 Neves, LuisaMaria B       11 MSC-MR               1:04.00    1:01.97
 41 Conslato, Marisa M        11 LIAC-MR                48.00    1:02.25
 42 Haugh, Clare M            11 OWA-MR               1:11.94    1:04.68
 -- Lee, Rose                 11 Ciy-MR                 48.66         DQ

Event 42  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR                33.22      33.82
  2 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR                33.30      34.29
  3 Arana, Oscar Y            12 LIAC-MR                35.99      35.44
  4 Disalvo, Brian Z          12 MSC-MR                 35.67      35.72
  5 Park, Jay S               12 LIAC-MR                36.27      37.33
  6 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR      36.89      38.03
  7 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR      39.85      38.35
  8 Hendrickson, Andrew A     12 Sharks-CT              40.88      39.20
  9 Lennon, Michael J         11 OWA-MR                 41.52      40.27
 10 Staskiewicz, Sasha        12 Agua Swim Team-MR      40.45      40.84
 11 Romano, Michael N         11 Sharks-CT              40.63      40.86
 12 Stuart, Ian D             11 Aqua Gems-MR           39.41      41.63
 13 Bandovic, Ivan            12 Agua Swim Team-MR      57.59      42.84
 14 Turek-Herman, Josh        11 Ciy-MR                 43.97      43.30
 15 Cisneros, Luis            12 Agua Swim Team-MR      43.15      43.95
 16 Kelkar, Ashwin D          11 OWA-MR                 42.75      44.21
 17 Forde, James H            12 Darien Piranhas-CT     44.31      45.44
 18 Ellis, David              11 Ciy-MR                 44.19      45.94
 19 Wallace, Robert J         11 OWA-MR                 47.22      46.10
 20 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR                50.00      48.83
 21 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                49.52      48.88
 22 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR      46.34      49.82
 23 Siegel, Jonah             11 Agua Swim Team-MR         NT      51.76
 24 Gupta, Vivek              11 Ciy-MR                 55.16      54.18
 25 Crilly, Dennis J          11 LIAC-MR                49.00      56.73
 26 Arana, Anthony Y          11 LIAC-MR              1:10.05      57.24
 27 Pau, Justin J             11 Agua Swim Team-MR      45.43      58.73

Event 43  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR                35.81      36.27
  2 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR                36.52      36.95
  3 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR      37.53      37.90
  4 Boyko, Emily F            10 MSC-MR                 38.66      40.56
  5 O'Brien, Caroline C       10 Darien Piranhas-CT     41.10      41.88
  6 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR      42.10      42.28
  7 Stobbie, Julia C           9 Darien Piranhas-CT     49.41      42.84
  8 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR                48.45      43.30
  9 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR                41.12      43.31
 10 Moody, Bridget            10 LIAC-MR                40.96      43.79
 11 Pan, Leah                 10 Ciy-MR                 41.66      43.92
 12 Leary, Tanita A            9 GAEL-MR                42.84      43.94
 13 Danovitch, Amelia E        9 Agua Swim Team-MR      44.72      44.76
 14 Gasparino, Brynn A        10 Darien Piranhas-CT     44.56      44.90
 15 O'Brien, Cailin F         10 Darien Piranhas-CT     44.90      45.23
 15 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR                45.39      45.23
 17 Fuchs, Amanda             10 Agua Swim Team-MR      42.09      45.42
 18 Henry, Olivia P           10 OWA-MR                 44.98      45.76
 19 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR           42.43      45.83
 20 Marmo, Marisa A           10 CSC-MR                 48.35      47.76
 21 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      46.30      47.78
 22 Flynn, Caitlin C           9 Agua Swim Team-MR      47.30      48.07
 23 Massillon, Arielle J       9 LIAC-MR                58.23      48.15
 24 Johnson, Christina M       9 LIAC-MR                56.00      48.76
 25 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC                 46.84      49.47
 26 Ogisu, Emilie              9 Agua Swim Team-MR      50.82      49.84
 27 Whitelaw, Lucy            10 Agua Swim Team-MR      57.87      51.46
 28 Chin, Shannon T           10 Ciy-MR                 51.35      51.96
 29 Cheng, Lindsay             9 Ciy-MR                 54.93      52.34
 30 Henry, Sarah A             9 OWA-MR                 56.68      52.57
 31 Pereira, Nicole V          8 Ciy-MR                 56.14      55.01
 32 Ramos, Jasmine             8 CSC-MR                 52.04      57.12
 33 Lizzio, Corinne M          8 LIAC-MR                54.00      57.33
 34 Bergin, Kate C             8 MSC-MR               1:03.61      57.96
 35 Arana, Jessica             7 LIAC-MR                56.43    1:00.88
 36 Kearney, Brianna C         8 Darien Piranhas-CT   1:08.03    1:01.50
 37 Miller, Kerri P            8 Pace-MR              1:02.00    1:01.66
 38 Bianco, Sara E             7 HS-MR                1:08.00    1:02.86
 39 Kim-E, Grace S             8 Darien Piranhas-CT     58.04    1:04.60
 40 Sun, Wanlin                8 Agua Swim Team-MR      52.34    1:05.85
 40 Stanton, Grace S           9 CSC-MR                 58.07    1:05.85
 42 Khal-Laayoun, Yasmina      8 Agua Swim Team-MR         NT    1:06.83
 43 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR    1:00.83    1:07.76
 44 Shehan, Olivia W           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:08.29
 45 FurLong, Allie G           6 EDST-CT              1:31.07    1:08.87
 46 Kallansrude, Kaitlyn S     9 OWA-MR               1:01.22    1:10.19
 47 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.90
 48 Damsky, Abby K             9 Agua Swim Team-MR    1:08.04    1:10.97
 49 Tsanas, Ariana P           7 Agua Swim Team-MR         NT    1:11.34
 50 Boyko, Jaime P             9 LIAC-MR              1:03.32    1:12.00
 51 Sack, Nicole M             8 OWA-MR               1:17.26    1:14.27
 52 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:14.88
 53 Selensky, Jessica M        9 Darien Piranhas-CT   1:28.49    1:18.92
 54 Moore, Jiovanni A          8 Agua Swim Team-MR         NT    1:20.30
 55 Sullivan, Nayara S         8 MSC-MR               1:29.00    1:24.12
 56 Murphy, Meaghan            9 CSC-MR               1:38.59    1:36.44
 -- Cloud, Jaclyn A            9 Sharks-CT              46.32         DQ

Event 44  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR                33.34      33.23
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     10 Agua Swim Team-MR      34.14      34.39
  3 Flynn, Patrick            10 Agua Swim Team-MR      39.56      39.36
  4 Salcedo, Matt             10 Unattached             35.87      39.46
  5 Sherman, Sammy I          10 Agua Swim Team-MR      41.53      41.39
  6 Murphy, Robert            10 CSC-MR                 39.18      42.80
  7 Furlong, John P            9 EDST-CT                40.01      43.02
  8 Yeo, Maxwell Z            10 Agua Swim Team-MR      52.69      45.64
  9 Enquist, John L           10 Sharks-CT              45.13      46.50
 10 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT              44.29      47.37
 11 Chen, Dennis               9 Ciy-MR                 49.17      47.82
 12 Lam, Kevin                10 Ciy-MR                 47.59      48.58
 13 Disalvo, Brett Z          10 MSC-MR                 56.32      49.49
 14 Cloud Jr, Geoffrey W      10 Sharks-CT              45.83      49.77
 15 Brunswick, Samuel D       10 Agua Swim Team-MR      48.62      50.81
 16 Cheng, Noah               10 Ciy-MR                 46.09      51.21
 17 Burke, Christopher M      10 OWA-MR                 52.86      52.60
 18 Kim, Sean Y               10 LIAC-MR                51.70      54.28
 19 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      50.00      55.54
 20 Schwartz, Nes S            8 Agua Swim Team-MR         NT      55.68
 21 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR      57.90      55.69
 22 Eckhardt, Colin H          9 MSC-MR               1:00.77      56.04
 23 Poblador, John M           9 OWA-MR               1:06.87      58.91
 24 Brynin, Zeke M             8 Pace-MR                59.00      59.12
 25 Seckin, Timmy              8 Agua Swim Team-MR      56.68    1:00.77
 26 Blesi, Frank J             9 LIAC-MR              1:08.12    1:01.65
 27 Sichler, Jason K          10 Darien Piranhas-CT   1:00.77    1:02.20
 28 Ruvkun, Andrew H           9 Agua Swim Team-MR      56.64    1:03.52
 29 Finnegan, Matt F          10 LIAC-MR                57.00    1:07.26
 30 Pan, Noah                  7 Ciy-MR               1:01.67    2:08.02
 31 Lin, Justin                9 Ciy-MR               1:02.00    2:17.25
 32 Li, Ryan J                 9 Ciy-MR               1:05.00    2:18.29

Event 45  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT            5:05.10    5:02.29
                1:14.28   2:31.52 (1:17.24)   3:48.89 (1:17.37)   5:02.29 (1:13.40)
  2 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR              5:18.75    5:02.50
                1:13.38   2:30.68 (1:17.30)   3:48.48 (1:17.80)   5:02.50 (1:14.02)
  3 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR              5:10.33    5:09.89
                1:13.85   2:32.50 (1:18.65)   3:51.35 (1:18.85)   5:09.89 (1:18.54)
  4 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR    5:21.24    5:23.82
                1:17.07   2:42.35 (1:25.28)   4:04.78 (1:22.43)   5:23.82 (1:19.04)
  5 Groccia, Adrienne D       12 GAEL-MR              5:38.64    5:26.93
                1:17.34   2:43.48 (1:26.14)   4:07.67 (1:24.19)   5:26.93 (1:19.26)
  6 Walker, Sarah M           12 Gsa-NC               5:26.31    5:34.74
                1:23.15   2:51.67 (1:28.52)   4:15.33 (1:23.66)   5:34.74 (1:19.41)
  7 Geissinger, Emilie A      12 Darien Piranhas-CT   5:49.89    5:34.82
                                  24.44 ( )   5:34.82 (5:10.38)
  8 Hoffman, Shekinah L       11 MSC-MR               5:36.98    5:36.67
                1:20.64   2:47.71 (1:27.07)   4:13.71 (1:26.00)   5:36.67 (1:22.96)
  9 Aiello, Jennifer M        12 MSC-MR               5:43.42    5:39.98
                                  22.92 ( )   5:39.98 (5:17.06)
 10 Cowperthwaite, Emily V    12 Gsa-NC               5:47.47    5:40.84
                                  24.08 ( )   5:40.84 (5:16.76)
 11 Indyk, Allison M          11 MSC-MR               5:56.00    5:43.88
                                  23.29 ( )   5:43.88 (5:20.59)
 12 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC               6:31.28    6:00.63
                1:25.56   2:58.04 (1:32.48)   4:29.41 (1:31.37)   6:00.63 (1:31.22)
 13 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC               6:25.03    6:13.67
                                  33.16 ( )
                                2:08.03 ( )         2:08.03 ( )   6:13.67 (4:05.64)
 14 Treesh, Catherine M       12 Darien Piranhas-CT   6:45.68    6:18.50
                1:27.12   3:08.07 (1:40.95)   4:47.14 (1:39.07)   6:18.50 (1:31.36)
 15 Sotomayor, Emily J        12 Darien Piranhas-CT   6:30.05    6:24.22
                                  31.35 ( )
                                3:50.33 ( )         3:50.33 ( )   6:24.22 (2:33.89)
 16 Burke, Caroline B         12 Darien Piranhas-CT   6:52.93    6:39.57
                1:30.55   3:14.76 (1:44.21)   4:59.09 (1:44.33)   6:39.57 (1:40.48)

Event 46  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR              5:06.00    5:12.02
                                1:13.25 ( )                             2:32.90 ( )
                                3:53.20 ( )   5:12.02 (1:18.82)
  2 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR              6:08.30    5:22.11
                                5:22.04 ( )      5:22.11 (0.07)
  3 Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT            5:23.44    5:22.26
                                1:16.05 ( )                             2:39.57 ( )
                                4:01.79 ( )   5:22.26 (1:20.47)
  4 Murphy, Thomas P          12 OWA-MR               5:26.16    5:23.32
                                1:16.30 ( )                             2:39.47 ( )
                                4:02.98 ( )   5:23.32 (1:20.34)
  5 Brynin, Max B             12 Pace-MR              5:42.47    5:33.06
                                1:20.62 ( )                             2:45.18 ( )
                                4:10.17 ( )   5:33.06 (1:22.89)
  6 Lennon, Michael J         11 OWA-MR               6:31.20    5:34.79
                1:19.24   2:45.15 (1:25.91)   4:10.77 (1:25.62)   5:34.79 (1:24.02)
  7 Hendrickson, Andrew A     12 Sharks-CT            5:41.08    5:42.60
                                1:16.98 ( )                             2:44.54 ( )
                                4:14.34 ( )   5:42.60 (1:28.26)
  8 Kelkar, Ashwin D          11 OWA-MR               5:43.02    6:02.24
                                1:21.01 ( )                             2:51.48 ( )
                                4:28.85 ( )   6:02.24 (1:33.39)
  9 Sack, Danny C             11 OWA-MR               6:13.87    6:17.24
                1:29.12   3:07.79 (1:38.67)   4:46.21 (1:38.42)   6:17.24 (1:31.03)
 10 Wallace, Robert J         11 OWA-MR                    NT    6:18.95
                1:30.38   3:10.16 (1:39.78)   4:48.24 (1:38.08)   6:18.95 (1:30.71)

Event 47  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Forrester, Alex           13 Badger-MR              27.67      28.46
  2 Geller, Carolyn F         14 Ciy-MR                 28.92      28.85
  3 Evans, Laura A            14 Badger-MR              28.78      29.62
  4 Casado, Laurie            14 Ciy-MR                 29.23      30.47
  5 Hoover, Mary C            14 Badger-MR              30.34      30.51
  6 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC                 30.09      30.57
  7 Festa, Julia D            13 LIAC-MR                30.82      30.69
  8 Ackerman, Amanda L        14 LIAC-MR                31.91      30.77
  9 Mesavage, Julie H         14 WRAT-CT                31.21      30.87
 10 Smith, Ashley A           13 LIAC-MR                31.81      30.92
 11 Van Leeuwen, Carrie C     13 Sharks-CT              31.66      31.02
 12 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR      31.21      31.39
 13 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR                 31.35      31.53
 14 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC                 32.78      31.57
 15 Yildirim, Nesli           13 Agua Swim Team-MR      32.01      31.68
 16 Wachsberg, Amanda L       14 Agua Swim Team-MR      31.41      31.96
 17 Tyznar, Jessica A         14 LIAC-MR                32.34      31.97
 18 Fritsch, Kristina M       14 HS-MR                  31.01      31.98
 19 Geotes, Nicole M          14 Sharks-CT              31.46      32.00
 20 Raimonde, Olivia L        14 LIAC-MR                31.73      32.07
 21 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC                 31.09      32.16
 22 Wyatt, Allison B          13 Big Blue-MR            32.00      32.34
 23 Horrigan, Savitri P       13 WRAT-CT                34.06      32.39
 24 Abribat, Casey M          14 Aqua Gems-MR           32.43      32.57
 25 Elizee, Juleen            14 Ciy-MR                 31.69      32.68
 26 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR      33.39      32.85
 27 McGowan, Jillian          14 Badger-MR              33.66      33.13
 28 Seker, Celine G           13 Agua Swim Team-MR      33.50      33.46
 29 Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR      33.41      33.51
 30 Gibson, Lauren M          14 CSC-MR                 33.04      33.53
 30 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR                 33.07      33.53
 32 Bransfield, Sammy J       14 LIAC-MR                33.10      33.54
 33 Bladek, Laura E           14 WRAT-CT                32.54      33.69
 34 Alameda, Maria L          13 HS-MR                  34.60      33.73
 35 Fox, Sarah M              13 WRAT-CT                33.19      33.85
 36 Lazare, Libby             13 Badger-MR              34.21      34.11
 37 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR                 33.00      34.44
 38 Boginsky, Erica           13 Agua Swim Team-MR         NT      34.48
 39 McCarttney, Theresa C     13 Big Blue-MR            32.40      34.64
 40 Anerella, Christine       14 Ciy-MR                 35.57      34.74
 41 Miccio, Nyssa L           14 WRAT-CT                34.71      34.97
 42 Lawrence, Emma            13 Agua Swim Team-MR         NT      34.98
 43 Xue, Rosalia S            13 Unattached             35.00      35.04
 44 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR                 34.86      35.39
 45 Lampert-Hoover, Montana   13 Agua Swim Team-MR         NT      35.43
 46 Valdes-Rodriguez, Suzy T  13 WRAT-CT                36.62      35.67
 47 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR                36.11      35.68
 48 Boulbol, Lauren E         13 HS-MR                  36.30      35.76
 49 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR      35.99      35.88
 50 Outlaw, Kathryn E         14 Sharks-CT              35.19      36.45
 51 Anerella, Jacqueline      13 Ciy-MR                 39.77      38.12
 52 Auber, Anastasia F        13 Agua Swim Team-MR         NT      38.29
 53 Kleinbart, Jessica        13 Agua Swim Team-MR         NT      39.20
 54 Iroff, Erika              13 Ciy-MR                 40.70      40.24
 55 Skivanek, Alexandra L     13 Agua Swim Team-MR         NT      40.43
 56 Eng, Christina            13 Ciy-MR                 37.10      40.65
 57 Shi, Lucy                 13 Agua Swim Team-MR      41.06      41.95

Event 48  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            13 LIAC-MR                26.81      27.22
  2 Chang, Adam Y             13 LIAC-MR                27.21      27.23
  3 Skobrev, Artem A          14 Sharks-CT              28.39      28.64
  4 O'Connor, Michael T       14 HYB-MR                 28.95      28.73
  5 Holek, Thomas F           14 GAEL-MR                29.07      29.25
  6 Andrews, Ayman C          13 Aqua Gems-MR           29.05      29.33
  7 Ruhm, William C           13 Gsa-NC                 29.36      29.48
  8 Raczynski, Joseph         13 Agua Swim Team-MR      28.94      29.70
  9 Whitelaw, Jack            13 Agua Swim Team-MR         NT      29.91
 10 Helt, Jeffrey M           13 WRAT-CT                28.84      30.24
 11 Deignan, Billy C          13 LIAC-MR                31.32      30.33
 12 Thomson, Matt D           14 WRAT-CT                32.29      30.79
 13 Coleman, Zachary T        13 CSC-MR                 31.31      31.88
 14 Flynn, Thomas J           13 Agua Swim Team-MR      32.41      31.89
 15 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC                 31.13      31.93
 16 Carroll, Ed E             13 WRAT-CT                35.65      32.06
 17 Moore, Ryan J             13 HYB-MR                 31.90      32.11
 18 Chan, Norman              13 Ciy-MR                 31.46      32.21
 19 Tam, Stephen              14 Ciy-MR                 33.18      32.66
 20 Parker, Ian A             13 WRAT-CT                32.97      32.98
 21 Tziolis, Stefan C         13 WRAT-CT                32.97      34.19
 22 Sykes, David G            13 Gsa-NC                 35.69      37.71

Event 49  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC                 27.47      28.91
  2 Tomasula, Kellyanne M     16 Aqua Gems-MR           28.45      29.00
  3 Goldson, Liz C            16 LIAC-MR                27.91      29.16
  4 Miller, ME E              18 Gsa-NC                 28.33      29.57
  5 Festa, Natalia K          16 LIAC-MR                28.90      29.62
  6 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR      28.70      29.65
  7 Bullock, Morgan K         18 Sharks-CT              29.44      29.86
  7 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC                 29.32      29.86
  9 White, Ellison E          16 Gsa-NC                 29.64      29.97
 10 Leik, Emily N             16 Gsa-NC                 29.59      30.27
 11 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC                 29.64      30.39
 12 Smith, Anna N             16 WRAT-CT                30.34      30.40
 13 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC                 30.16      30.44
 14 Van Leeuwen, Laura S      15 Sharks-CT              28.88      30.47
 15 Bedson, Laura M           16 WRAT-CT                30.79      30.62
 16 Genovese, Kate A          15 Unattached             31.01      30.67
 17 Tyznar, Tina A            15 LIAC-MR                30.51      30.80
 18 Carson, Kelsey S          16 Sharks-CT              29.55      30.90
 19 Sudano, Ashley M          15 CSC-MR                 30.52      31.00
 20 Waters, Ciara M           15 Sharks-CT              29.41      31.08
 21 Cowperthwaite, Leah D     15 Gsa-NC                 30.13      31.11
 22 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC                 31.18      31.12
 23 Rives, Sally A            16 Gsa-NC                 30.69      31.21
 23 Vessa, Gabby K            15 LIAC-MR                30.75      31.21
 25 Palmeri, Stephanie A      17 LIAC-MR                30.89      31.39
 26 Strittmatter, Laura A     18 WRAT-CT                30.90      31.44
 27 Smith, Devin E            16 CSC-MR                 30.50      31.45
 28 McGowan, Jaclyn           16 Badger-MR              30.98      31.47
 29 Pujals, Leiya S           16 HYB-MR                 31.28      31.85
 30 Kaliades, Dena V          16 LIAC-MR                31.57      31.87
 31 Macdonald, Keely R        15 Gsa-NC                 30.75      31.92
 32 Bladek, Christina M       18 WRAT-CT                29.69      31.96
 33 Zweig, Julia A            17 Agua Swim Team-MR      32.20      32.50
 34 Fufido, Maria             16 Badger-MR              32.35      32.51
 35 Baconcini, Kellyn E       15 LIAC-MR                31.24      32.61
 36 Moore, Erin A             15 CSC-MR                 31.50      32.81
 37 Feinman, Elisa K          15 Agua Swim Team-MR      32.62      33.09
 38 Shapiro, Laurie D         15 LIAC-MR                33.43      33.49
 39 Adams, Kelsey P           15 HYB-MR                 32.36      33.59
 40 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC                 32.30      33.70
 41 Stafford, Lindsey A       17 LIAC-MR                31.51      33.80
 42 Brady, Marykate           15 Big Blue-MR            35.40      34.92
 43 Portch, Caitlin J         16 Big Blue-MR            33.38      35.25
 44 Abramowitz, Ellen         16 Ciy-MR                 33.42      35.29
 45 Fox, Emma L               15 WRAT-CT                33.12      35.99
 46 Burgos, Alexis M          15 Ciy-MR                 35.93      36.96
 47 Leite, Karla              18 LIAC-MR                30.06      37.26
 48 Vingerhoets, Maddie T     15 Agua Swim Team-MR      37.13      37.80
 49 Pierce, Mia J             15 HYB-MR                 39.19      41.26

Event 50  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR      24.85      24.91
  2 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC                 24.12      25.16
  3 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT              25.32      25.29
  4 Tishchenko, Anton E       19 Agua Swim Team-MR      24.41      25.45
  5 Sadovski, Stanislav       16 Dolphins-MR            25.50      25.54
  6 Zimarev, Yury             18 LIAC-MR                25.21      25.70
  7 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC                 26.08      26.33
  8 Padgett, Robert J         17 Gsa-NC                 24.77      26.37
  9 Kameyama, Ryosuke         16 Aqua Gems-MR           26.82      26.63
 10 Sagginario, Joseph T      16 CSC-MR                 27.30      26.76
 11 Travers, Mike R           37 LIAC-MR                   NT      26.90
 12 Mann, Tim P               15 Gsa-NC                 26.76      27.36
 13 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC                 26.42      27.68
 14 Cogan, Brian A            17 LIAC-MR                27.02      27.70
 15 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR      27.95      28.01
 16 Gavin, Tripp G            15 HYB-MR                 27.98      28.33
 17 Kelly, Patrick T          15 LIAC-MR                28.68      28.39
 18 Oxsitin, Konstantin       15 Dolphins-MR            28.50      28.79
 19 Johanson, Tim             15 Badger-MR              29.39      28.81
 20 Salasyuk, Alex            19 Agua Swim Team-MR      29.49      29.26
 20 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR                28.34      29.26
 22 Travieso, Alec            16 Agua Swim Team-MR      28.36      29.40
 23 Stubbs, Paul L            17 WRAT-CT                30.25      29.47
 24 Shalmiyev, Emil           18 Agua Swim Team-MR      28.62      29.54
 25 Master, Deep R            16 LIAC-MR                30.00      30.26
 26 Salcedo, Hember           15 Unattached             30.11      30.27
 27 Marks, Danny J            17 Aqua Gems-MR           29.25      30.50
 28 Willis, Joshua J          15 HYB-MR                 30.65      30.61
 29 Rueda, Andres A           18 Agua Swim Team-MR      28.57      30.89
 30 Freire, Jonathan H        15 HYB-MR                 31.27      30.91

Event 51  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Forrester, Alex           13 Badger-MR            1:04.78    1:07.24
  2 White, Austin L           13 Gsa-NC               1:06.20    1:07.45
  3 Daly, Jenna S             14 LIAC-MR              1:13.39    1:10.53
  4 Bolander, Katie D         14 Agua Swim Team-MR    1:09.63    1:11.85
  5 Geller, Carolyn F         14 Ciy-MR               1:11.97    1:12.31
  6 Roberts, Hilary           14 Agua Swim Team-MR    1:12.37    1:13.19
  7 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC               1:09.39    1:14.64
  8 Hughes, Katie             14 Badger-MR            1:10.57    1:15.62
  9 Van Leeuwen, Carrie C     13 Sharks-CT            1:14.35    1:16.16
 10 Casado, Laurie            14 Ciy-MR               1:17.02    1:18.94
 11 Raimonde, Olivia L        14 LIAC-MR              1:19.47    1:19.21
 12 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR               1:17.99    1:19.74
 13 Parodi, Ellen M           13 Unattached           1:21.43    1:19.90
 14 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC               1:15.96    1:19.99
 15 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC               1:29.49    1:20.30
 16 McCarttney, Theresa C     13 Big Blue-MR          1:13.84    1:20.64
 17 Geotes, Nicole M          14 Sharks-CT            1:15.78    1:21.63
 18 Kancir, Kim S             14 WRAT-CT              1:22.25    1:21.92
 19 Wachsberg, Amanda L       14 Agua Swim Team-MR    1:18.09    1:21.95
 20 Abribat, Casey M          14 Aqua Gems-MR         1:29.43    1:22.21
 21 Lazare, Libby             13 Badger-MR            1:22.84    1:22.78
 22 Friel, Cat M              13 WRAT-CT              1:26.80    1:24.68
 23 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR              1:29.92    1:26.49
 24 Delise, Abby M            14 WRAT-CT              1:29.70    1:26.57
 25 Miccio, Nyssa L           14 WRAT-CT              1:24.42    1:26.63
 26 Gibson, Lauren M          14 CSC-MR               1:19.70    1:26.78
 27 Wyatt, Allison B          13 Big Blue-MR          1:26.94    1:29.10
 28 Elizee, Juleen            14 Ciy-MR               1:16.55    1:29.95
 29 Lampert-Hoover, Montana   13 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.26
 30 Heisler, Lucy J           13 Agua Swim Team-MR    1:48.13    1:47.06
 31 Eng, Christina            13 Ciy-MR               1:50.00    1:54.97

Event 52  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             13 LIAC-MR              1:06.30    1:04.96
  2 Wiederecht, Chris D       14 WRAT-CT              1:04.66    1:05.68
  3 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               1:09.42    1:06.96
  4 Ruhm, William C           13 Gsa-NC               1:09.22    1:07.65
  5 Grinalds, Andrew B        14 WRAT-CT              1:12.00    1:07.66
  6 Kim, Daniel H             14 Ciy-MR               1:07.47    1:09.50
  7 Andrews, Ayman C          13 Aqua Gems-MR         1:09.92    1:10.89
  8 Hopkins, Christopher R    14 Sharks-CT            1:10.28    1:11.05
  9 Strittmatter, Alex A      14 WRAT-CT              1:16.77    1:13.14
 10 Alejandro, Steffen        14 Agua Swim Team-MR    1:12.34    1:13.74
 11 O'Neill, Brian P          13 LIAC-MR              1:16.72    1:14.45
 12 Thomson, Matt D           14 WRAT-CT              1:20.77    1:15.72
 13 Holek, Thomas F           14 GAEL-MR              1:16.91    1:17.64
 14 Sakaguchi, Toshi          14 WRAT-CT              1:19.91    1:18.06
 15 Platow, Bart E            14 WRAT-CT              1:18.58    1:21.41
 16 Helt, Jeffrey M           13 WRAT-CT              1:19.95    1:22.03
 17 Abel, Larry H             13 WRAT-CT              1:23.33    1:24.33
 18 Sheridan, James F         13 LIAC-MR              1:27.14    1:24.53
 19 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC               1:19.90    1:25.48
 20 Flynn, Thomas J           13 Agua Swim Team-MR    1:20.89    1:28.63
 21 Chan, Norman              13 Ciy-MR               1:27.39    1:28.70
 -- Whitelaw, Jack            13 Agua Swim Team-MR         NT         DQ

Event 53  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kempton, Kristalynn M     18 LIAC-MR              1:06.26    1:07.18
  2 Skelos, Daphne F          17 LIAC-MR              1:07.45    1:07.73
  3 Fasano, Jackie A          16 LIAC-MR              1:09.94    1:08.80
  4 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC               1:07.11    1:08.99
  5 Clemens, Clare A          19 Agua Swim Team-MR    1:08.10    1:09.16
  6 Staskiewicz, Sophie D     16 Agua Swim Team-MR    1:05.07    1:09.29
  7 Bullock, Morgan K         18 Sharks-CT            1:08.10    1:09.61
  8 Festa, Natalia K          16 LIAC-MR              1:07.20    1:09.78
  9 Siano, Alyssa M           15 LIAC-MR              1:10.23    1:09.99
 10 Smith, Anna N             16 WRAT-CT              1:08.37    1:10.20
 11 Bedson, Laura M           16 WRAT-CT              1:09.65    1:10.58
 12 Tomasula, Kellyanne M     16 Aqua Gems-MR         1:08.70    1:10.63
 13 Wollner, Margaret J       17 Agua Swim Team-MR    1:08.31    1:10.74
 14 Siegel, Erika A           15 Agua Swim Team-MR    1:09.89    1:10.85
 15 Palmeri, Stephanie A      17 LIAC-MR              1:10.00    1:11.45
 16 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    1:08.23    1:11.76
 17 White, Ellison E          16 Gsa-NC               1:10.05    1:11.83
 18 Vessa, Gabby K            15 LIAC-MR              1:09.99    1:11.92
 19 Alejandro, Tricia A       15 Agua Swim Team-MR    1:13.61    1:11.98
 20 Miller, ME E              18 Gsa-NC               1:09.36    1:12.43
 21 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               1:08.32    1:12.45
 22 Clemens, Alison P         16 Agua Swim Team-MR    1:08.83    1:12.65
 23 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               1:11.92    1:13.12
 24 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               1:10.82    1:13.46
 25 Bodnar, Katharine D       15 Agua Swim Team-MR    1:16.18    1:13.66
 26 Fufido, Maria             16 Badger-MR            1:18.40    1:13.74
 27 Crane, Francesca          17 Agua Swim Team-MR    1:10.72    1:14.12
 28 Sheridan, Nicole F        15 LIAC-MR              1:13.16    1:14.38
 29 Carson, Kelsey S          16 Sharks-CT            1:10.23    1:14.73
 30 Sudano, Ashley M          15 CSC-MR               1:11.38    1:14.97
 31 Phillips, Caroline R      16 Gsa-NC               1:12.60    1:15.17
 32 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    1:10.70    1:15.43
 33 Lee, Katherine E          16 Agua Swim Team-MR    1:27.72    1:15.86
 34 Van Leeuwen, Laura S      15 Sharks-CT            1:12.18    1:16.05
 35 Benjamin, Malaika N       15 Agua Swim Team-MR    1:15.56    1:16.47
 36 Campbell, Sasha A         15 Sharks-CT            1:14.83    1:16.91
 37 Waters, Ciara M           15 Sharks-CT            1:14.63    1:16.98
 38 McGowan, Jaclyn           16 Badger-MR            1:17.49    1:17.04
 39 Rives, Sally A            16 Gsa-NC               1:16.79    1:17.45
 40 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC               1:13.77    1:17.73
 41 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    1:16.18    1:18.83
 42 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC               1:11.94    1:19.41
 43 Kretz, Sarah J            16 LIAC-MR              1:16.11    1:19.51
 44 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC                    NT    1:19.71
 45 Bladek, Christina M       18 WRAT-CT              1:14.78    1:20.11
 46 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC               1:22.29    1:20.75
 47 Macdonald, Keely R        15 Gsa-NC               1:20.12    1:20.81
 48 Moore, Erin A             15 CSC-MR               1:16.87    1:21.07
 49 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC               1:38.72    1:22.78
 50 Pujals, Leiya S           16 HYB-MR               1:17.97    1:23.18
 51 Brady, Marykate           15 Big Blue-MR          1:28.12    1:28.29
 52 Abramowitz, Ellen         16 Ciy-MR               1:21.81    1:28.67
 53 Kokoszka, Diana           15 Ciy-MR               1:26.48    1:29.15
 54 Balder, Jaclyn M          16 Unattached           1:17.21    1:33.46
 55 Burgos, Alexis M          15 Ciy-MR               1:43.06    1:42.09

Event 54  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT              54.07      57.02
  2 Zimarev, Yury             18 LIAC-MR                58.96      59.62
  3 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC                 58.56      59.78
  4 Tishchenko, Anton E       19 Agua Swim Team-MR      57.21    1:00.07
  5 Sadovski, Stanislav       16 Dolphins-MR               NT    1:01.07
  6 EL Tahawy, Noor S         16 LIAC-MR              1:02.12    1:02.34
  7 Smith, Bobby J            16 LIAC-MR              1:02.20    1:02.44
  8 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR    1:00.61    1:03.60
  9 O'Neill, Tom D            15 LIAC-MR              1:07.08    1:03.95
 10 Dent, Rog L               16 LIAC-MR              1:03.13    1:04.46
 11 Sagginario, Joseph T      16 CSC-MR               1:01.48    1:04.62
 12 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    1:04.83    1:05.49
 13 Platow, David B           18 WRAT-CT              1:04.20    1:05.58
 14 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR    1:05.04    1:05.81
 15 Sabala, Michael C         25 Agua Swim Team-MR    1:02.16    1:06.23
 16 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC               1:08.26    1:07.54
 17 Altman-Kurosaki, Jonas Y  16 Agua Swim Team-MR    1:06.52    1:07.63
 18 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC               1:06.57    1:08.25
 19 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              1:08.47    1:10.07
 20 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            1:09.15    1:10.74
 21 Cogan, Brian A            17 LIAC-MR              1:12.06    1:12.00
 22 Oxsitin, Konstantin       15 Dolphins-MR               NT    1:13.18
 23 Stubbs, Paul L            17 WRAT-CT              1:13.80    1:15.18
 24 Master, Deep R            16 LIAC-MR              1:17.51    1:15.64
 25 Johanson, Tim             15 Badger-MR            1:16.18    1:15.90
 26 Shalmiyev, Emil           18 Agua Swim Team-MR    1:08.93    1:17.07
 27 Gavin, Tripp G            15 HYB-MR               1:10.72    1:18.24
 28 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    1:23.95    1:21.30
 29 Salasyuk, Alex            19 Agua Swim Team-MR    1:21.45    1:22.47
 30 Rojtinnakorn, Arriya      16 Ciy-MR               1:23.93    1:23.30
 -- Jimenez, Jeremy A         15 Ciy-MR               1:43.85         DQ

Event 55  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Derlath, Erica A          14 Unattached           2:31.62    2:29.41
                1:12.77   2:29.41 (1:16.64)
  2 Hughes, Katie             14 Badger-MR            2:27.00    2:33.54
                1:13.17   2:33.54 (1:20.37)
  3 Kelly, Emily C            13 LIAC-MR              2:35.60    2:37.17
                1:17.93   2:37.17 (1:19.24)
  4 White, Austin L           13 Gsa-NC               2:35.78    2:38.51
                1:17.94   2:38.51 (1:20.57)
  5 Tyznar, Jessica A         14 LIAC-MR              2:36.17    2:38.61
                1:19.06   2:38.61 (1:19.55)
  6 Smith, Ashley A           13 LIAC-MR              2:43.71    2:41.69
                1:19.21   2:41.69 (1:22.48)
  7 Hoover, Mary C            14 Badger-MR            2:38.74    2:45.47
                1:19.80   2:45.47 (1:25.67)
  8 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC               2:52.20    2:47.37
                1:23.86   2:47.37 (1:23.51)
  9 McGowan, Jillian          14 Badger-MR            2:49.48    2:47.67
                1:22.18   2:47.67 (1:25.49)
 10 Mesavage, Julie H         14 WRAT-CT              2:53.25    2:49.17
                1:21.94   2:49.17 (1:27.23)
 11 Lazare, Libby             13 Badger-MR            2:48.68    2:49.45
                1:22.34   2:49.45 (1:27.11)
 12 Bolander, Katie D         14 Agua Swim Team-MR    2:40.84    2:51.81
                1:22.87   2:51.81 (1:28.94)
 13 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    2:54.51    2:53.93
                1:27.39   2:53.93 (1:26.54)
 14 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               2:55.97    2:54.35
                1:26.67   2:54.35 (1:27.68)
 15 Kancir, Kim S             14 WRAT-CT              2:57.32    2:54.67
                1:26.84   2:54.67 (1:27.83)
 16 Fox, Sarah M              13 WRAT-CT              3:00.74    2:55.01
                1:25.78   2:55.01 (1:29.23)
 17 Abribat, Casey M          14 Aqua Gems-MR         2:44.43    2:55.58
 18 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR    2:48.77    2:56.09
                1:26.58   2:56.09 (1:29.51)
 19 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR    2:52.90    2:58.10
                1:29.10   2:58.10 (1:29.00)
 20 Bladek, Laura E           14 WRAT-CT              2:47.72    2:58.33
                1:27.26   2:58.33 (1:31.07)
 21 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               2:57.45    2:58.62
                1:27.06   2:58.62 (1:31.56)
 22 Van Leeuwen, Carrie C     13 Sharks-CT            3:02.69    2:58.68
                1:30.14   2:58.68 (1:28.54)
 23 Delise, Abby M            14 WRAT-CT              2:58.29    3:00.63
                1:28.75   3:00.63 (1:31.88)
 24 Alameda, Maria L          13 HS-MR                3:07.58    3:01.44
                1:27.83   3:01.44 (1:33.61)
 25 Raimonde, Olivia L        14 LIAC-MR              2:57.90    3:01.79
                1:47.24   3:01.79 (1:14.55)
 26 Geotes, Nicole M          14 Sharks-CT            2:51.00    3:06.90
                1:30.45   3:06.90 (1:36.45)
 27 Lawrence, Emma            13 Agua Swim Team-MR         NT    3:13.87
                1:34.12   3:13.87 (1:39.75)
 28 Valdes-Rodriguez, Suzy T  13 WRAT-CT              3:20.82    3:17.18
                1:36.54   3:17.18 (1:40.64)
 29 Yildirim, Nesli           13 Agua Swim Team-MR    3:19.14    3:17.50
 30 Outlaw, Kathryn E         14 Sharks-CT            3:04.44    3:17.67
                1:35.46   3:17.67 (1:42.21)
 31 Xue, Rosalia S            13 Unattached           3:10.00    3:25.01
                1:41.90   3:25.01 (1:43.11)
 32 Skivanek, Alexandra L     13 Agua Swim Team-MR         NT    3:27.83
                1:41.06   3:27.83 (1:46.77)

Event 56  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            13 LIAC-MR              2:23.96    2:24.24
                1:09.76   2:24.24 (1:14.48)
  2 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               2:17.90    2:26.54
                1:13.05   2:26.54 (1:13.49)
  3 Finnegan, Chris M         14 LIAC-MR              2:22.84    2:26.74
  4 Grinalds, Andrew B        14 WRAT-CT              2:36.99    2:28.19
                1:11.87   2:28.19 (1:16.32)
  5 Lane, Sean M              14 LIAC-MR              2:38.82    2:33.12
                1:15.19   2:33.12 (1:17.93)
  6 Derlath, Jonathan H       13 Unattached           2:33.15    2:33.82
                1:16.41   2:33.82 (1:17.41)
  7 Skobrev, Artem A          14 Sharks-CT            2:26.77    2:34.43
                1:16.19   2:34.43 (1:18.24)
  8 Helt, Jeffrey M           13 WRAT-CT              2:35.75    2:41.04
                1:18.62   2:41.04 (1:22.42)
  9 Kim, Daniel H             14 Ciy-MR               2:30.86    2:41.80
                1:19.40   2:41.80 (1:22.40)
 10 Hopkins, Christopher R    14 Sharks-CT            2:36.43    2:42.56
                1:20.16   2:42.56 (1:22.40)
 11 Andrews, Ayman C          13 Aqua Gems-MR         2:37.36    2:46.61
                1:22.00   2:46.61 (1:24.61)
 12 Coleman, Zachary T        13 CSC-MR               2:43.03    2:47.89
                1:21.31   2:47.89 (1:26.58)
 13 Ruhm, William C           13 Gsa-NC               2:50.02    2:48.28
                1:25.33   2:48.28 (1:22.95)
 14 Raczynski, Joseph         13 Agua Swim Team-MR    2:40.89    2:51.73
                1:23.37   2:51.73 (1:28.36)
 15 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC               2:45.99    2:56.25
                1:27.71   2:56.25 (1:28.54)
 16 Sheridan, James F         13 LIAC-MR              3:02.50    2:56.93
                1:25.78   2:56.93 (1:31.15)
 17 Abel, Larry H             13 WRAT-CT              2:58.75    3:00.51
                1:28.00   3:00.51 (1:32.51)
 18 Tziolis, Stefan C         13 WRAT-CT              3:01.82    3:01.05
                1:28.57   3:01.05 (1:32.48)
 19 Moore, Ryan J             13 HYB-MR               2:51.45    3:05.00
 20 Sykes, David G            13 Gsa-NC               3:08.59    3:18.48
                1:35.90   3:18.48 (1:42.58)
 21 Tam, Stephen              14 Ciy-MR               3:18.66    3:32.06

Event 57  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Skelos, Daphne F          17 LIAC-MR              2:20.96    2:23.71
                1:10.08   2:23.71 (1:13.63)
  2 Tomasula, Kellyanne M     16 Aqua Gems-MR         2:27.12    2:33.23
                1:15.12   2:33.23 (1:18.11)
  3 Tyznar, Tina A            15 LIAC-MR              2:34.56    2:33.99
                1:14.43   2:33.99 (1:19.56)
  4 Alejandro, Tricia A       15 Agua Swim Team-MR    2:28.39    2:34.64
                1:15.80   2:34.64 (1:18.84)
  5 Kaliades, Dena V          16 LIAC-MR              2:31.44    2:34.69
                1:15.44   2:34.69 (1:19.25)
  6 Clemens, Alison P         16 Agua Swim Team-MR    2:22.00    2:35.57
  7 Bullock, Morgan K         18 Sharks-CT            2:25.00    2:36.67
                1:17.57   2:36.67 (1:19.10)
  8 Lee, Aurora B             16 WRAT-CT              2:33.33    2:37.28
                1:18.03   2:37.28 (1:19.25)
  9 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               2:34.57    2:38.18
 10 Festa, Natalia K          16 LIAC-MR              2:31.31    2:38.57
                1:16.07   2:38.57 (1:22.50)
 11 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               2:39.43    2:40.29
                1:20.85   2:40.29 (1:19.44)
 12 Leik, Emily N             16 Gsa-NC               2:33.63    2:40.66
                1:17.61   2:40.66 (1:23.05)
 13 Cowperthwaite, Leah D     15 Gsa-NC               2:42.31    2:41.77
                1:21.70   2:41.77 (1:20.07)
 14 Macdonald, Keely R        15 Gsa-NC               2:41.66    2:42.09
                1:21.60   2:42.09 (1:20.49)
 15 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC               2:40.52    2:42.82
                1:18.74   2:42.82 (1:24.08)
 16 White, Ellison E          16 Gsa-NC               2:39.89    2:43.22
                1:20.53   2:43.22 (1:22.69)
 17 Staskiewicz, Sophie D     16 Agua Swim Team-MR    2:26.15    2:43.23
                1:19.75   2:43.23 (1:23.48)
 18 Phillips, Caroline R      16 Gsa-NC               2:33.78    2:43.92
                1:20.18   2:43.92 (1:23.74)
 19 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC               2:47.11    2:44.59
 20 Campbell, Sasha A         15 Sharks-CT            2:37.76    2:44.68
                1:20.21   2:44.68 (1:24.47)
 21 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC               2:41.03    2:44.76
                1:22.20   2:44.76 (1:22.56)
 22 Siegel, Erika A           15 Agua Swim Team-MR    2:32.14    2:45.60
                1:20.34   2:45.60 (1:25.26)
 23 Baconcini, Kellyn E       15 LIAC-MR              2:42.96    2:46.20
                1:21.89   2:46.20 (1:24.31)
 24 Wollner, Margaret J       17 Agua Swim Team-MR    2:38.93    2:46.34
                1:21.85   2:46.34 (1:24.49)
 25 Waters, Ciara M           15 Sharks-CT            2:32.89    2:46.86
                1:21.23   2:46.86 (1:25.63)
 26 Van Leeuwen, Laura S      15 Sharks-CT            2:37.43    2:47.22
                1:22.37   2:47.22 (1:24.85)
 27 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC               2:34.30    2:47.41
                1:19.26   2:47.41 (1:28.15)
 28 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    2:42.47    2:51.36
                1:25.13   2:51.36 (1:26.23)
 29 Genovese, Kate A          15 Unattached           2:51.52    2:52.22
                1:22.90   2:52.22 (1:29.32)
 30 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC               2:47.29    2:53.04
                1:23.23   2:53.04 (1:29.81)
 31 Parodi, Annie T           16 Unattached           3:01.43    2:53.09
                1:23.50   2:53.09 (1:29.59)
 32 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    2:45.14    2:56.86
                1:26.93   2:56.86 (1:29.93)
 33 Carson, Kelsey S          16 Sharks-CT            2:44.52    2:56.94
                1:26.73   2:56.94 (1:30.21)
 34 Rives, Sally A            16 Gsa-NC               2:51.89    2:59.15
                1:28.76   2:59.15 (1:30.39)
 35 Adams, Kelsey P           15 HYB-MR               2:58.02    2:59.30
                1:29.43   2:59.30 (1:29.87)
 36 Stafford, Lindsey A       17 LIAC-MR              2:59.93    3:06.28
                1:30.92   3:06.28 (1:35.36)
 37 Portch, Caitlin J         16 Big Blue-MR          3:18.08    3:20.99

Event 58  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC               2:08.15    2:14.67
                1:06.26   2:14.67 (1:08.41)
  2 Smith, Bobby J            16 LIAC-MR              2:12.88    2:15.19
                1:06.48   2:15.19 (1:08.71)
  3 Padgett, Robert J         17 Gsa-NC               2:07.81    2:16.73
                1:06.78   2:16.73 (1:09.95)
  4 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT            2:13.86    2:17.77
                1:06.74   2:17.77 (1:11.03)
  5 Dunn, Michael S           17 WRAT-CT              2:20.44    2:22.34
                1:09.66   2:22.34 (1:12.68)
  6 Driscoll, Frisk X         18 WRAT-CT              2:20.15    2:25.58
                1:10.82   2:25.58 (1:14.76)
  7 Platow, Danny H           16 WRAT-CT              2:25.10    2:26.08
                1:11.27   2:26.08 (1:14.81)
  8 Willis, Joshua J          15 HYB-MR               2:29.68    2:29.15
                1:12.50   2:29.15 (1:16.65)
  9 Swensen, Dan C            16 LIAC-MR              2:29.94    2:29.60
                1:13.04   2:29.60 (1:16.56)
 10 Kameyama, Ryosuke         16 Aqua Gems-MR         2:26.40    2:29.61
                2:29.59      2:29.61 (0.02)
 11 Sabala, Michael C         25 Agua Swim Team-MR    2:14.80    2:30.36
                1:12.62   2:30.36 (1:17.74)
 12 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC               2:29.18    2:32.46
                1:15.41   2:32.46 (1:17.05)
 13 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    2:38.41    2:34.56
                1:17.02   2:34.56 (1:17.54)
 14 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC               2:29.56    2:34.62
                1:16.47   2:34.62 (1:18.15)
 15 Gleason, David X          15 Agua Swim Team-MR    2:36.10    2:40.06
                1:20.08   2:40.06 (1:19.98)
 16 Johanson, Tim             15 Badger-MR            2:36.78    2:42.89
                1:20.44   2:42.89 (1:22.45)
 17 Salcedo, Hember           15 Unattached           2:41.92    2:45.23
                1:20.59   2:45.23 (1:24.64)
 18 Kelly, Patrick T          15 LIAC-MR              2:47.18    2:48.99
                1:20.28   2:48.99 (1:28.71)
 19 Sullo, Joe A              15 WRAT-CT              2:41.14    2:53.06
                1:23.52   2:53.06 (1:29.54)
 20 Rueda, Andres A           18 Agua Swim Team-MR    2:29.79    3:01.20
                1:27.60   3:01.20 (1:33.60)
 -- Freire, Jonathan H        15 HYB-MR               2:45.98         DQ
                1:20.35        DQ (1:25.21)

Event 59  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Evans, Laura A            14 Badger-MR            1:18.81    1:19.32
  2 Casado, Laurie            14 Ciy-MR               1:19.60    1:24.38
  3 Bransfield, Sammy J       14 LIAC-MR              1:25.90    1:24.66
  4 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR               1:24.31    1:25.46
  5 Horrigan, Savitri P       13 WRAT-CT              1:26.96    1:25.78
  6 Wyatt, Allison B          13 Big Blue-MR          1:24.42    1:28.41
  7 Roberts, Hilary           14 Agua Swim Team-MR    1:29.14    1:29.16
  8 Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR    1:31.80    1:31.05
  9 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC               1:35.42    1:32.01
 10 Fritsch, Kristina M       14 HS-MR                1:32.46    1:32.13
 11 Miccio, Nyssa L           14 WRAT-CT              1:33.29    1:32.99
 12 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               1:29.11    1:33.63
 13 Outlaw, Kathryn E         14 Sharks-CT            1:32.40    1:33.73
 14 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR               1:26.70    1:34.73
 15 Elizee, Juleen            14 Ciy-MR               1:28.25    1:35.38
 16 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC               1:33.79    1:35.89
 17 Yildirim, Nesli           13 Agua Swim Team-MR    1:32.29    1:36.24
 18 Piskin, Tori E            14 Agua Swim Team-MR    1:33.94    1:36.74
 19 Delise, Abby M            14 WRAT-CT              1:45.54    1:39.59
 20 Boulbol, Lauren E         13 HS-MR                1:37.83    1:40.30
 21 Anerella, Christine       14 Ciy-MR               1:41.26    1:42.48
 22 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR              1:43.60    1:42.77
 23 Boginsky, Erica           13 Agua Swim Team-MR         NT    1:43.37
 24 Skivanek, Alexandra L     13 Agua Swim Team-MR         NT    1:43.75
 25 Iroff, Erika              13 Ciy-MR               1:49.93    1:46.13
 26 Xue, Rosalia S            13 Unattached           1:45.00    1:49.11
 27 Auber, Anastasia F        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:49.23
 28 Shi, Lucy                 13 Agua Swim Team-MR    1:52.21    1:53.38
 29 Kleinbart, Jessica        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:58.55
 30 Russo, Grace B            13 Agua Swim Team-MR         NT    2:10.17
 -- Eng, Christina            13 Ciy-MR               2:11.87         DQ
 -- Gibson, Lauren M          14 CSC-MR               1:25.59         DQ

Event 60  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 O'Connor, Michael T       14 HYB-MR               1:15.66    1:14.94
  2 Alejandro, Steffen        14 Agua Swim Team-MR    1:12.09    1:15.59
  3 Holek, Thomas F           14 GAEL-MR              1:18.49    1:22.69
  4 Deignan, Billy C          13 LIAC-MR              1:27.53    1:22.74
  5 Sakaguchi, Toshi          14 WRAT-CT              1:32.11    1:26.48
  6 Parker, Ian A             13 WRAT-CT              1:30.70    1:31.29
  7 Platow, Bart E            14 WRAT-CT              1:40.09    1:36.35
  8 Tam, Stephen              14 Ciy-MR               1:36.42    1:36.66
  9 Goutzounis, Peter T       13 LIAC-MR              1:38.14    1:37.31
 10 Sheridan, James F         13 LIAC-MR              1:57.93    1:39.57
 11 Chan, Norman              13 Ciy-MR               1:35.36    1:46.98
 12 Carroll, Ed E             13 WRAT-CT              1:54.45    1:50.60
 13 Sykes, David G            13 Gsa-NC               1:37.49    1:52.03

Event 61  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kempton, Kristalynn M     18 LIAC-MR              1:15.52    1:16.46
  2 Leite, Karla              18 LIAC-MR              1:15.67    1:18.97
  3 Clemens, Clare A          19 Agua Swim Team-MR    1:15.48    1:19.03
  4 Sheridan, Nicole F        15 LIAC-MR              1:21.99    1:21.96
  5 Bedson, Laura M           16 WRAT-CT              1:22.73    1:22.68
  6 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               1:19.11    1:23.70
  7 Lee, Katherine E          16 Agua Swim Team-MR    1:19.21    1:24.88
  8 Miller, ME E              18 Gsa-NC               1:21.03    1:25.11
  9 Crane, Francesca          17 Agua Swim Team-MR    1:20.14    1:25.65
 10 Smith, Devin E            16 CSC-MR               1:20.26    1:26.31
 11 White, Ellison E          16 Gsa-NC               1:25.00    1:27.48
 12 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC               1:25.23    1:28.23
 13 McGowan, Jaclyn           16 Badger-MR            1:26.87    1:28.25
 14 Kretz, Sarah J            16 LIAC-MR              1:28.13    1:28.82
 15 Parodi, Annie T           16 Unattached           1:25.43    1:29.31
 16 Pujals, Leiya S           16 HYB-MR               1:24.75    1:29.58
 17 Bodnar, Katharine D       15 Agua Swim Team-MR    1:33.52    1:29.68
 18 Wollner, Margaret J       17 Agua Swim Team-MR    1:23.21    1:29.75
 19 Zweig, Julia A            17 Agua Swim Team-MR    1:28.66    1:30.24
 20 Fox, Emma L               15 WRAT-CT              1:27.77    1:30.49
 21 Phillips, Caroline R      16 Gsa-NC               1:30.00    1:34.15
 22 Benjamin, Malaika N       15 Agua Swim Team-MR    1:28.97    1:34.26
 23 Shapiro, Laurie D         15 LIAC-MR              1:33.56    1:35.97
 24 Kokoszka, Diana           15 Ciy-MR               1:33.13    1:38.22
 25 Stafford, Lindsey A       17 LIAC-MR              1:36.55    1:39.11
 26 Burgos, Alexis M          15 Ciy-MR               1:39.34    1:41.90
 27 Vingerhoets, Maddie T     15 Agua Swim Team-MR    1:42.53    1:45.85
 28 Feinman, Elisa K          15 Agua Swim Team-MR    1:51.80    1:51.86
 29 Pierce, Mia J             15 HYB-MR               2:02.15    1:55.92

Event 62  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dent, Rog L               16 LIAC-MR              1:12.81    1:13.57
  2 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    1:10.23    1:15.41
  3 Platow, David B           18 WRAT-CT              1:12.14    1:15.87
  4 Novotny, Phillip G        16 WRAT-CT              1:17.92    1:18.94
  5 Mann, Tim P               15 Gsa-NC               1:13.53    1:19.16
  6 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR    1:15.49    1:21.74
  7 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            1:17.06    1:21.77
  8 Travieso, Alec            16 Agua Swim Team-MR    1:22.50    1:22.47
  9 Marks, Danny J            17 Aqua Gems-MR         1:17.79    1:22.87
 10 Altman-Kurosaki, Jonas Y  16 Agua Swim Team-MR    1:16.25    1:22.97
 11 Gavin, Tripp G            15 HYB-MR               1:19.56    1:23.72
 12 Rojtinnakorn, Arriya      16 Ciy-MR               1:25.96    1:27.51
 13 Jimenez, Jeremy A         15 Ciy-MR               1:46.68    1:53.84
 14 Salasyuk, Alex            19 Agua Swim Team-MR    1:37.34    1:54.93

Event 63  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Forrester, Alex           13 Badger-MR            2:08.89    2:09.04
                1:02.11   2:09.04 (1:06.93)
  2 Festa, Julia D            13 LIAC-MR              2:17.37    2:13.76
                1:05.45   2:13.76 (1:08.31)
  3 Derlath, Erica A          14 Unattached           2:12.17    2:14.18
                1:05.04   2:14.18 (1:09.14)
  4 Kelly, Emily C            13 LIAC-MR              2:16.68    2:14.60
                1:04.25   2:14.60 (1:10.35)
  5 White, Austin L           13 Gsa-NC               2:14.72    2:15.19
                1:06.05   2:15.19 (1:09.14)
  6 Daly, Jenna S             14 LIAC-MR              2:11.40    2:15.53
  7 Evans, Laura A            14 Badger-MR            2:19.30    2:15.59
                1:06.22   2:15.59 (1:09.37)
  8 Ackerman, Amanda L        14 LIAC-MR              2:19.67    2:16.89
                1:07.07   2:16.89 (1:09.82)
  9 Smith, Ashley A           13 LIAC-MR              2:20.15    2:18.62
                1:07.39   2:18.62 (1:11.23)
 10 Hughes, Katie             14 Badger-MR            2:23.00    2:22.06
                1:08.44   2:22.06 (1:13.62)
 11 Geller, Carolyn F         14 Ciy-MR               2:18.10    2:22.43
                1:05.48   2:22.43 (1:16.95)
 12 Lawless, Meg C            14 Gsa-NC               2:30.56    2:25.45
                1:09.60   2:25.45 (1:15.85)
 13 Bolander, Katie D         14 Agua Swim Team-MR    2:18.69    2:27.46
                1:10.25   2:27.46 (1:17.21)
 14 Tyznar, Jessica A         14 LIAC-MR              2:26.59    2:28.43
                1:12.39   2:28.43 (1:16.04)
 15 Lazare, Libby             13 Badger-MR            2:30.13    2:29.51
                1:12.84   2:29.51 (1:16.67)
 16 Friel, Cat M              13 WRAT-CT              2:33.75    2:29.70
                1:13.53   2:29.70 (1:16.17)
 17 McGowan, Jillian          14 Badger-MR            2:32.21    2:29.89
                1:12.47   2:29.89 (1:17.42)
 18 Parodi, Ellen M           13 Unattached           2:33.43    2:30.15
                1:12.79   2:30.15 (1:17.36)
 19 Bransfield, Sammy J       14 LIAC-MR              2:34.00    2:31.48
                1:12.45   2:31.48 (1:19.03)
 20 Pavlin, Mekala            13 Agua Swim Team-MR         NT    2:31.86
                1:14.13   2:31.86 (1:17.73)
 21 Mesavage, Julie H         14 WRAT-CT              2:33.33    2:32.56
                1:13.44   2:32.56 (1:19.12)
 22 Rubin, Ada L              14 Agua Swim Team-MR    2:36.78    2:35.05
                1:15.37   2:35.05 (1:19.68)
 23 Santaniello, Samantha M   13 HYB-MR               2:33.52    2:35.11
                1:14.02   2:35.11 (1:21.09)
 24 Raimonde, Olivia L        14 LIAC-MR              2:35.11    2:36.89
                1:14.60   2:36.89 (1:22.29)
 25 Lawless, Mary K           13 Gsa-NC               2:39.69    2:36.95
                1:16.86   2:36.95 (1:20.09)
 26 Fritsch, Kristina M       14 HS-MR                2:27.68    2:37.31
                1:15.02   2:37.31 (1:22.29)
 27 Leik, Chandler E          13 Gsa-NC               2:38.71    2:37.53
                1:17.50   2:37.53 (1:20.03)
 28 Borutecene, Gabrielle M   13 HYB-MR               2:30.51    2:37.55
 29 Erickson, Abigayle        14 Agua Swim Team-MR         NT    2:38.42
                1:16.31   2:38.42 (1:22.11)
 30 Fox, Sarah M              13 WRAT-CT              2:40.12    2:38.54
                1:17.05   2:38.54 (1:21.49)
 31 Abribat, Casey M          14 Aqua Gems-MR         2:37.60    2:38.86
 32 Horrigan, Savitri P       13 WRAT-CT              2:36.61    2:39.00
                1:15.74   2:39.00 (1:23.26)
 33 Kancir, Kim S             14 WRAT-CT              2:42.82    2:41.19
                1:18.52   2:41.19 (1:22.67)
 34 Bladek, Laura E           14 WRAT-CT              2:36.59    2:41.35
                1:16.81   2:41.35 (1:24.54)
 35 Goldstein, Amanda P       14 HYB-MR               2:33.21    2:41.56
                1:18.34   2:41.56 (1:23.22)
 36 Bolin, Kathleen           14 CSC-MR               2:36.69    2:43.07
                1:18.89   2:43.07 (1:24.18)
 37 Valdes-Rodriguez, Suzy T  13 WRAT-CT              2:49.34    2:43.53
                1:20.87   2:43.53 (1:22.66)
 38 McCarttney, Theresa C     13 Big Blue-MR          2:39.43    2:45.09
                1:20.81   2:45.09 (1:24.28)
 39 Alameda, Maria L          13 HS-MR                2:48.93    2:50.65
                1:21.46   2:50.65 (1:29.19)
 40 Lampert-Hoover, Montana   13 Agua Swim Team-MR         NT    2:51.29
 41 Boginsky, Erica           13 Agua Swim Team-MR         NT    2:51.55
                1:20.66   2:51.55 (1:30.89)
 42 Heisler, Lucy J           13 Agua Swim Team-MR    2:53.92    2:51.77
                1:22.04   2:51.77 (1:29.73)
 43 Torre, Brittany M         13 LIAC-MR              2:50.92    2:53.12
                1:22.77   2:53.12 (1:30.35)
 44 Outlaw, Kathryn E         14 Sharks-CT            2:43.21    2:54.79
                1:23.87   2:54.79 (1:30.92)
 45 Lawrence, Emma            13 Agua Swim Team-MR         NT    3:05.34
                1:28.88   3:05.34 (1:36.46)
 46 Shi, Lucy                 13 Agua Swim Team-MR    3:51.73    3:17.86
                1:35.72   3:17.86 (1:42.14)
 47 Iroff, Erika              13 Ciy-MR               3:28.57    3:21.53
 48 Kleinbart, Jessica        13 Agua Swim Team-MR         NT    3:21.87
                1:38.11   3:21.87 (1:43.76)

Event 64  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M         14 LIAC-MR              2:05.86    2:06.71
                1:01.83   2:06.71 (1:04.88)
  2 Lane, Sean M              14 LIAC-MR              2:09.57    2:07.06
                1:02.67   2:07.06 (1:04.39)
  3 Wagner, Jack S            13 LIAC-MR              2:07.18    2:07.58
                1:02.38   2:07.58 (1:05.20)
  4 Chang, Adam Y             13 LIAC-MR              2:10.39    2:10.39
                1:03.12   2:10.39 (1:07.27)
  5 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               2:09.14    2:12.31
                1:04.81   2:12.31 (1:07.50)
  6 Derlath, Jonathan H       13 Unattached           2:11.07    2:13.22
                1:05.31   2:13.22 (1:07.91)
  7 Strittmatter, Alex A      14 WRAT-CT              2:21.21    2:14.71
                  17.26   2:14.71 (1:57.45)
  8 Skobrev, Artem A          14 Sharks-CT            2:12.45    2:15.59
                1:04.64   2:15.59 (1:10.95)
  9 Ruhm, William C           13 Gsa-NC               2:17.58    2:17.98
                1:08.66   2:17.98 (1:09.32)
 10 Wiederecht, Chris D       14 WRAT-CT              2:16.76    2:19.33
                1:08.49   2:19.33 (1:10.84)
 11 Alejandro, Steffen        14 Agua Swim Team-MR    2:18.62    2:20.09
                1:08.91   2:20.09 (1:11.18)
 12 Sakaguchi, Toshi          14 WRAT-CT              2:39.18    2:22.23
                1:09.82   2:22.23 (1:12.41)
 13 O'Connor, Michael T       14 HYB-MR               2:16.17    2:22.25
                1:08.26   2:22.25 (1:13.99)
 14 Andrews, Ayman C          13 Aqua Gems-MR         2:16.61    2:22.52
 15 O'Neill, Brian P          13 LIAC-MR              2:21.54    2:23.02
                1:09.57   2:23.02 (1:13.45)
 16 Thomson, Matt D           14 WRAT-CT              2:36.64    2:30.48
                1:11.98   2:30.48 (1:18.50)
 17 Deignan, Billy C          13 LIAC-MR              2:41.25    2:30.59
                1:10.87   2:30.59 (1:19.72)
 18 Abel, Larry H             13 WRAT-CT              2:33.27    2:34.29
                1:14.78   2:34.29 (1:19.51)
 19 Sheridan, James F         13 LIAC-MR              2:31.80    2:34.46
                1:15.11   2:34.46 (1:19.35)
 20 Platow, Bart E            14 WRAT-CT              2:29.77    2:35.33
                1:16.45   2:35.33 (1:18.88)
 21 Kammer, Riley R           14 Gsa-NC               2:32.59    2:35.62
                1:16.36   2:35.62 (1:19.26)
 22 Parker, Ian A             13 WRAT-CT              2:34.10    2:36.36
 23 Whitelaw, Jack            13 Agua Swim Team-MR         NT    2:38.92
                1:18.62   2:38.92 (1:20.30)
 24 Tziolis, Stefan C         13 WRAT-CT              2:40.87    2:39.96
                1:17.77   2:39.96 (1:22.19)
 25 Carroll, Ed E             13 WRAT-CT              2:56.41    2:40.63
                1:19.31   2:40.63 (1:21.32)
 26 Goutzounis, Peter T       13 LIAC-MR              2:48.86    2:41.24
                1:12.71   2:41.24 (1:28.53)
 27 Moore, Ryan J             13 HYB-MR               2:32.91    2:42.36
                1:18.16   2:42.36 (1:24.20)
 28 Sykes, David G            13 Gsa-NC               2:49.19    2:59.89
                1:25.18   2:59.89 (1:34.71)

Event 65  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            16 LIAC-MR              2:05.55    2:08.23
                1:02.54   2:08.23 (1:05.69)
  2 Fasano, Jackie A          16 LIAC-MR              2:08.59    2:12.96
                1:04.71   2:12.96 (1:08.25)
  3 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               2:10.67    2:13.40
                1:06.19   2:13.40 (1:07.21)
  4 Strittmatter, Laura A     18 WRAT-CT              2:19.23    2:14.90
                1:07.13   2:14.90 (1:07.77)
  5 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    2:11.85    2:16.59
                1:07.34   2:16.59 (1:09.25)
  6 Alejandro, Tricia A       15 Agua Swim Team-MR    2:14.48    2:16.86
                1:06.87   2:16.86 (1:09.99)
  7 Bodnar, Katharine D       15 Agua Swim Team-MR    2:13.04    2:17.00
                1:07.41   2:17.00 (1:09.59)
  8 Clemens, Alison P         16 Agua Swim Team-MR    2:09.95    2:17.77
                1:07.27   2:17.77 (1:10.50)
  9 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               2:11.74    2:17.81
                1:06.83   2:17.81 (1:10.98)
 10 Tyznar, Tina A            15 LIAC-MR              2:16.59    2:17.91
                1:07.88   2:17.91 (1:10.03)
 11 Lee, Aurora B             16 WRAT-CT              2:12.88    2:18.18
 12 Staskiewicz, Sophie D     16 Agua Swim Team-MR    2:09.04    2:18.65
                1:07.61   2:18.65 (1:11.04)
 13 Cowperthwaite, Leah D     15 Gsa-NC               2:14.79    2:19.04
                1:08.70   2:19.04 (1:10.34)
 14 Leik, Emily N             16 Gsa-NC               2:13.44    2:19.13
                1:08.01   2:19.13 (1:11.12)
 15 Kaliades, Dena V          16 LIAC-MR              2:21.67    2:20.47
                1:08.44   2:20.47 (1:12.03)
 16 Siano, Alyssa M           15 LIAC-MR              2:22.05    2:20.81
                1:08.66   2:20.81 (1:12.15)
 17 Genovese, Kate A          15 Unattached           2:25.81    2:21.35
                1:09.22   2:21.35 (1:12.13)
 18 Smith, Anna N             16 WRAT-CT              2:21.67    2:21.54
 19 Leite, Karla              18 LIAC-MR              2:16.95    2:22.52
                1:09.04   2:22.52 (1:13.48)
 20 Palmeri, Stephanie A      17 LIAC-MR              2:21.00    2:22.78
                1:09.37   2:22.78 (1:13.41)
 21 Fufido, Maria             16 Badger-MR            2:31.35    2:23.37
                1:10.91   2:23.37 (1:12.46)
 22 Waters, Ciara M           15 Sharks-CT            2:17.83    2:23.65
                1:08.30   2:23.65 (1:15.35)
 23 Sudano, Ashley M          15 CSC-MR               2:19.17    2:23.67
                1:10.70   2:23.67 (1:12.97)
 24 Lehner, Eliza A           16 Agua Swim Team-MR    2:21.82    2:24.06
                1:09.66   2:24.06 (1:14.40)
 25 Carson, Kelsey S          16 Sharks-CT            2:24.90    2:24.72
                1:10.64   2:24.72 (1:14.08)
 26 Lee, Katherine E          16 Agua Swim Team-MR    2:23.34    2:25.07
                1:12.51   2:25.07 (1:12.56)
 27 Vessa, Gabby K            15 LIAC-MR              2:25.59    2:25.16
 28 Hart, Jessica V           16 Gsa-NC               2:24.98    2:26.03
                1:11.67   2:26.03 (1:14.36)
 29 Baconcini, Kellyn E       15 LIAC-MR              2:26.49    2:27.89
                1:11.90   2:27.89 (1:15.99)
 30 Bladek, Christina M       18 WRAT-CT              2:18.69    2:28.09
                1:12.58   2:28.09 (1:15.51)
 31 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               2:23.19    2:28.87
                1:12.99   2:28.87 (1:15.88)
 32 Darst, Meghan T           15 Gsa-NC               2:28.58    2:29.14
                1:12.51   2:29.14 (1:16.63)
 33 Siegel, Erika A           15 Agua Swim Team-MR    2:22.55    2:29.86
                1:11.07   2:29.86 (1:18.79)
 34 Cooke, Alex G             18 Gsa-NC               2:17.31    2:30.38
                1:11.22   2:30.38 (1:19.16)
 35 Pirog, Francesca E        17 Agua Swim Team-MR    2:25.46    2:30.40
                1:12.21   2:30.40 (1:18.19)
 36 Cooke, Katie L            15 Gsa-NC               2:30.47    2:30.75
                1:12.68   2:30.75 (1:18.07)
 37 Kretz, Sarah J            16 LIAC-MR              2:27.41    2:31.95
                1:11.43   2:31.95 (1:20.52)
 38 Campbell, Sasha A         15 Sharks-CT            2:42.67    2:32.03
                1:13.63   2:32.03 (1:18.40)
 39 Rives, Sally A            16 Gsa-NC               2:24.51    2:32.42
                1:14.01   2:32.42 (1:18.41)
 40 Stafford, Lindsey A       17 LIAC-MR              2:29.40    2:33.65
                1:14.88   2:33.65 (1:18.77)
 41 Kirkpatrick, Amy E        17 Gsa-NC               2:27.43    2:33.99
                1:15.05   2:33.99 (1:18.94)
 42 Pujals, Leiya S           16 HYB-MR               2:30.03    2:34.12
                1:13.74   2:34.12 (1:20.38)
 43 Macdonald, Keely R        15 Gsa-NC               2:22.72    2:34.92
                1:13.89   2:34.92 (1:21.03)
 44 Fox, Emma L               15 WRAT-CT              2:36.99    2:38.30
                1:17.69   2:38.30 (1:20.61)
 45 Portch, Caitlin J         16 Big Blue-MR          2:29.03    2:39.26
                1:16.36   2:39.26 (1:22.90)
 46 Moore, Erin A             15 CSC-MR               2:33.06    2:41.78
                1:17.50   2:41.78 (1:24.28)
 47 Shapiro, Laurie D         15 LIAC-MR              2:37.66    2:42.72
 48 Adams, Kelsey P           15 HYB-MR               2:38.33    2:43.68
                1:19.67   2:43.68 (1:24.01)
 49 Feinman, Elisa K          15 Agua Swim Team-MR    2:48.07    2:46.89
                1:18.00   2:46.89 (1:28.89)
 50 Brady, Marykate           15 Big Blue-MR          2:35.00    2:53.60
                1:23.75   2:53.60 (1:29.85)
 51 Abramowitz, Ellen         16 Ciy-MR               2:46.35    2:55.35
                1:23.54   2:55.35 (1:31.81)
 52 Kokoszka, Diana           15 Ciy-MR               3:08.44    2:57.12
                1:21.84   2:57.12 (1:35.28)
 53 Burgos, Alexis M          15 Ciy-MR               3:12.93    3:06.61
 54 Vingerhoets, Maddie T     15 Agua Swim Team-MR         NT    3:07.61
                1:31.14   3:07.61 (1:36.47)
 55 Pierce, Mia J             15 HYB-MR               3:06.75    3:21.52
                1:35.62   3:21.52 (1:45.90)

Event 66  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Madwed, Daniel L          16 Sharks-CT            1:58.13    1:59.81
  2 Padgett, Robert J         17 Gsa-NC               1:57.78    2:01.61
                1:00.16   2:01.61 (1:01.45)
  3 Godsoe, Eugene D          17 Gsa-NC               1:59.32    2:02.59
                1:00.95   2:02.59 (1:01.64)
  4 O'Neill, Tom D            15 LIAC-MR              2:03.64    2:03.26
                1:00.36   2:03.26 (1:02.90)
  5 EL Tahawy, Noor S         16 LIAC-MR              2:05.03    2:05.86
                1:01.09   2:05.86 (1:04.77)
  6 Kameyama, Ryosuke         16 Aqua Gems-MR         2:06.53    2:06.64
                1:01.40   2:06.64 (1:05.24)
  7 Liang, Truman             16 Agua Swim Team-MR    2:07.16    2:06.78
                1:00.12   2:06.78 (1:06.66)
  8 Dunn, Michael S           17 WRAT-CT              2:04.96    2:07.46
                1:02.15   2:07.46 (1:05.31)
  9 Driscoll, Frisk X         18 WRAT-CT              2:01.01    2:07.77
                1:02.04   2:07.77 (1:05.73)
 10 O'Hare, Isaac B           15 Gsa-NC               2:09.94    2:10.22
                1:03.67   2:10.22 (1:06.55)
 11 Sabala, Michael C         25 Agua Swim Team-MR    2:02.51    2:12.96
                1:02.94   2:12.96 (1:10.02)
 12 Mann, Tim P               15 Gsa-NC               2:03.37    2:13.21
                1:04.37   2:13.21 (1:08.84)
 13 Novotny, Phillip G        16 WRAT-CT              2:12.24    2:13.51
                1:04.66   2:13.51 (1:08.85)
 14 Platow, Danny H           16 WRAT-CT              2:06.86    2:14.07
                1:05.44   2:14.07 (1:08.63)
 15 Swensen, Dan C            16 LIAC-MR              2:10.25    2:14.26
                1:04.45   2:14.26 (1:09.81)
 16 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    2:12.95    2:15.31
                1:06.26   2:15.31 (1:09.05)
 17 Shachar, Tal A            15 GAEL-MR              2:12.98    2:15.36
                  16.64   2:15.36 (1:58.72)
 18 Kaylor, Brian B           15 Gsa-NC               2:09.63    2:15.80
 19 Sadovski, Stanislav       16 Dolphins-MR          2:09.60    2:15.94
                1:03.71   2:15.94 (1:12.23)
 20 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            2:13.69    2:18.22
                1:06.32   2:18.22 (1:11.90)
 21 Johanson, Tim             15 Badger-MR            2:18.62    2:18.77
                1:06.28   2:18.77 (1:12.49)
 22 Cogan, Brian A            17 LIAC-MR              2:21.03    2:19.67
                1:06.11   2:19.67 (1:13.56)
 23 Kelly, Patrick T          15 LIAC-MR              2:21.77    2:20.20
                1:06.98   2:20.20 (1:13.22)
 24 Gavin, Tripp G            15 HYB-MR               2:25.40    2:21.53
                1:07.91   2:21.53 (1:13.62)
 25 Willis, Joshua J          15 HYB-MR               2:20.93    2:22.38
                1:08.50   2:22.38 (1:13.88)
 26 Marks, Danny J            17 Aqua Gems-MR         2:16.92    2:23.41
                1:09.52   2:23.41 (1:13.89)
 27 Stubbs, Paul L            17 WRAT-CT              2:23.64    2:23.59
 28 Travieso, Alec            16 Agua Swim Team-MR    2:22.46    2:24.76
                1:08.76   2:24.76 (1:16.00)
 29 Oxsitin, Konstantin       15 Dolphins-MR          2:20.60    2:25.16
                1:08.71   2:25.16 (1:16.45)
 30 Master, Deep R            16 LIAC-MR              2:28.78    2:26.14
                1:11.03   2:26.14 (1:15.11)
 31 Freire, Jonathan H        15 HYB-MR               2:28.64    2:26.32
                1:10.51   2:26.32 (1:15.81)
 32 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    2:25.61    2:29.07
                1:11.15   2:29.07 (1:17.92)
 33 Salcedo, Hember           15 Unattached           2:27.33    2:31.34
                1:12.50   2:31.34 (1:18.84)
 34 Sullo, Joe A              15 WRAT-CT              2:25.52    2:31.90
                1:11.98   2:31.90 (1:19.92)

Event 67  Girls 13 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Skelos, Daphne F          17 LIAC-MR              5:06.53    5:03.10
                1:07.86   2:23.51 (1:15.65)   3:54.11 (1:30.60)   5:03.10 (1:08.99)
  2 Clemens, Clare A          19 Agua Swim Team-MR    4:55.33    5:12.21
                1:11.25   2:31.45 (1:20.20)   3:59.31 (1:27.86)   5:12.21 (1:12.90)
  3 Derlath, Erica A          14 Unattached           5:20.00    5:14.23
                1:12.32   2:31.86 (1:19.54)   4:03.95 (1:32.09)   5:14.23 (1:10.28)
  4 Goldson, Liz C            16 LIAC-MR              5:15.14    5:16.71
                1:13.82   2:38.39 (1:24.57)   4:08.78 (1:30.39)   5:16.71 (1:07.93)
  5 White, Austin L           13 Gsa-NC               5:19.92    5:20.02
                1:12.05   2:34.33 (1:22.28)   4:08.65 (1:34.32)   5:20.02 (1:11.37)
  6 Clemens, Alison P         16 Agua Swim Team-MR    4:56.31    5:20.99
                1:14.69   2:38.91 (1:24.22)   4:06.40 (1:27.49)   5:20.99 (1:14.59)
  7 Wollner, Margaret J       17 Agua Swim Team-MR    5:10.58    5:24.57
                1:12.69   2:38.34 (1:25.65)   4:13.23 (1:34.89)   5:24.57 (1:11.34)
  8 Johansson, Rebecca E      20 Gsa-NC               5:15.54    5:24.72
  9 Alejandro, Tricia A       15 Agua Swim Team-MR    5:16.73    5:25.47
                1:15.74   2:38.92 (1:23.18)   4:12.18 (1:33.26)   5:25.47 (1:13.29)
 10 Lee, Aurora B             16 WRAT-CT              5:04.95    5:27.37
                1:15.02   2:41.85 (1:26.83)   4:16.01 (1:34.16)   5:27.37 (1:11.36)
 11 Wolfe, Kelly E            15 Gsa-NC               5:22.71    5:29.14
                1:13.74   2:36.83 (1:23.09)   4:15.45 (1:38.62)   5:29.14 (1:13.69)
 12 Sykes, Erin C             16 Gsa-NC               5:31.11    5:29.56
                1:18.72   2:45.06 (1:26.34)   4:20.65 (1:35.59)   5:29.56 (1:08.91)
 13 Lee, Katherine E          16 Agua Swim Team-MR    5:29.54    5:29.83
                1:18.05   2:44.77 (1:26.72)   4:17.29 (1:32.52)   5:29.83 (1:12.54)
 14 Sheridan, Nicole F        15 LIAC-MR              5:28.45    5:30.53
                1:18.39   2:46.41 (1:28.02)   4:16.34 (1:29.93)   5:30.53 (1:14.19)
 15 Phillips, Haley E         16 Gsa-NC               5:14.80    5:32.40
                1:15.03   2:42.80 (1:27.77)   4:14.79 (1:31.99)   5:32.40 (1:17.61)
 16 Daly, Jenna S             14 LIAC-MR              5:31.75    5:32.80
                1:14.54   2:40.42 (1:25.88)   4:19.61 (1:39.19)   5:32.80 (1:13.19)
 17 Healey, Vivian O          17 Agua Swim Team-MR    5:27.60    5:33.61
                1:16.84   2:47.91 (1:31.07)   4:19.11 (1:31.20)   5:33.61 (1:14.50)
 18 Bodnar, Katharine D       15 Agua Swim Team-MR    5:27.15    5:34.61
                1:20.77   2:42.38 (1:21.61)   4:23.94 (1:41.56)   5:34.61 (1:10.67)
 19 Roberts, Hilary           14 Agua Swim Team-MR    5:26.35    5:36.25
                1:14.86   2:40.71 (1:25.85)   4:17.38 (1:36.67)   5:36.25 (1:18.87)
 20 Staskiewicz, Sophie D     16 Agua Swim Team-MR    5:18.20    5:46.35
 21 Smith, Devin E            16 CSC-MR               5:31.27    5:48.34
                1:17.94   2:48.79 (1:30.85)   4:29.60 (1:40.81)   5:48.34 (1:18.74)
 22 Bolander, Katie D         14 Agua Swim Team-MR    5:26.99    5:52.98
 23 Vitale, Paula             16 Badger-MR                 NT    5:53.12
                1:16.32   2:40.15 (1:23.83)   4:17.40 (1:37.25)   5:53.12 (1:35.72)

Event 68  Boys 13 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Bobby J            16 LIAC-MR              4:51.60    4:55.30
                1:06.91   2:19.85 (1:12.94)   3:49.44 (1:29.59)   4:55.30 (1:05.86)
  2 O'Neill, Tom D            15 LIAC-MR              4:56.00    4:55.73
                1:06.82   2:26.37 (1:19.55)   3:52.43 (1:26.06)   4:55.73 (1:03.30)
  3 Dent, Rog L               16 LIAC-MR              5:01.08    5:01.34
                1:07.53   2:28.19 (1:20.66)   3:53.56 (1:25.37)   5:01.34 (1:07.78)
  4 EL Tahawy, Noor S         16 LIAC-MR              4:59.01    5:02.67
                1:06.41   2:25.67 (1:19.26)   3:55.95 (1:30.28)   5:02.67 (1:06.72)
  5 Platow, Danny H           16 WRAT-CT              5:09.85    5:10.79
                1:11.93   2:31.00 (1:19.07)   4:02.90 (1:31.90)   5:10.79 (1:07.89)
  6 Driscoll, Frisk X         18 WRAT-CT              5:00.04    5:11.67
  7 Depasquale, Michael J     14 Gsa-NC               4:59.12    5:11.70
                1:11.85   2:30.92 (1:19.07)   4:02.70 (1:31.78)   5:11.70 (1:09.00)
  8 Sabala, Michael C         25 Agua Swim Team-MR    4:42.91    5:14.64
                1:10.79   2:32.47 (1:21.68)   4:02.76 (1:30.29)   5:14.64 (1:11.88)
  9 Maynard, Phil A           16 Agua Swim Team-MR    5:15.29    5:15.92
                1:08.64   2:31.99 (1:23.35)   4:04.75 (1:32.76)   5:15.92 (1:11.17)
 10 Platow, David B           18 WRAT-CT              5:06.82    5:16.11
                1:08.97   2:36.12 (1:27.15)   4:03.64 (1:27.52)   5:16.11 (1:12.47)
 11 Derlath, Jonathan H       13 Unattached           5:30.00    5:16.29
                1:16.45   2:37.28 (1:20.83)   4:10.92 (1:33.64)   5:16.29 (1:05.37)
 12 Lane, Sean M              14 LIAC-MR              5:24.87    5:16.31
                1:17.30   2:42.18 (1:24.88)   4:10.18 (1:28.00)   5:16.31 (1:06.13)
 13 Sagginario, Joseph T      16 CSC-MR               5:06.64    5:16.47
                1:07.83   2:30.49 (1:22.66)   4:05.48 (1:34.99)   5:16.47 (1:10.99)
 14 Swensen, Dan C            16 LIAC-MR              5:18.10    5:19.21
                1:10.02   2:28.35 (1:18.33)   4:08.96 (1:40.61)   5:19.21 (1:10.25)
 15 Novotny, Phillip G        16 WRAT-CT              5:19.60    5:20.09
                1:13.20   2:38.88 (1:25.68)   4:09.75 (1:30.87)   5:20.09 (1:10.34)
 16 Mann, Tim P               15 Gsa-NC               4:59.97    5:24.73
                1:15.00   2:38.51 (1:23.51)   4:12.90 (1:34.39)   5:24.73 (1:11.83)
 17 Dunn, Michael S           17 WRAT-CT              5:02.25    5:25.81
 18 Alejandro, Steffen        14 Agua Swim Team-MR    5:17.61    5:25.82
                1:20.98   2:47.40 (1:26.42)   4:12.05 (1:24.65)   5:25.82 (1:13.77)
 19 Wiederecht, Chris D       14 WRAT-CT              5:29.06    5:28.91
                1:11.58   2:37.71 (1:26.13)   4:15.13 (1:37.42)   5:28.91 (1:13.78)
 20 Kopot, Andrey V           16 Agua Swim Team-MR    5:09.66    5:31.26
                1:12.85   2:38.08 (1:25.23)   4:15.18 (1:37.10)   5:31.26 (1:16.08)
 21 Saleh, Momo A             15 Sharks-CT            5:12.44    5:32.47
 22 Altman-Kurosaki, Jonas Y  16 Agua Swim Team-MR    5:03.82    5:37.37
                1:15.10   2:42.04 (1:26.94)   4:20.71 (1:38.67)   5:37.37 (1:16.66)
 23 Borger, Brian R           17 Agua Swim Team-MR    5:34.52    5:44.81
                  48.38   5:44.81 (4:56.43)

Event 71  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR              2:29.00    2:26.64
  2 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR              2:29.83    2:28.13
                1:11.89   2:28.13 (1:16.24)
  3 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT            2:27.47    2:28.87
                1:13.03   2:28.87 (1:15.84)
  4 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR    2:30.89    2:31.48
                1:12.68   2:31.48 (1:18.80)
  5 Johanson, Kelly A         11 Badger-MR            2:35.64    2:31.62
                1:13.98   2:31.62 (1:17.64)
  6 Walker, Sarah M           12 Gsa-NC               2:29.61    2:35.04
                1:14.39   2:35.04 (1:20.65)
  7 Davey, Emily E            12 Sharks-CT            2:41.87    2:35.49
                1:16.56   2:35.49 (1:18.93)
  8 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR              2:39.45    2:36.42
                1:15.76   2:36.42 (1:20.66)
  9 Waring, Megan P           12 HYB-MR               2:38.61    2:38.20
                1:17.47   2:38.20 (1:20.73)
 10 Cyrus, Kimberly L         12 Agua Swim Team-MR    2:40.74    2:39.06
                1:17.39   2:39.06 (1:21.67)
 11 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR              2:36.31    2:39.45
                1:17.98   2:39.45 (1:21.47)
 12 McGowan, Bridget          12 Badger-MR            2:45.02    2:39.94
                1:17.24   2:39.94 (1:22.70)
 13 Cowperthwaite, Emily V    12 Gsa-NC               2:40.34    2:41.64
                1:18.25   2:41.64 (1:23.39)
 14 Rookwood, Shakiraye O     12 HS-MR                2:46.61    2:42.89
 15 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC               3:05.28    2:43.80
                1:19.71   2:43.80 (1:24.09)
 16 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC               3:06.55    2:43.89
                1:18.62   2:43.89 (1:25.27)
 17 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC               2:35.65    2:44.53
                1:15.95   2:44.53 (1:28.58)
 18 Harvey, Diana M           11 HYB-MR               2:43.31    2:44.60
                1:20.80   2:44.60 (1:23.80)
 19 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    2:43.43    2:46.04
                1:20.15   2:46.04 (1:25.89)
 20 Ryan, Katie C             12 HYB-MR               2:43.20    2:47.31
                1:20.78   2:47.31 (1:26.53)
 21 Olsen, Emily K            12 Aqua Gems-MR         2:52.93    2:48.29
                1:20.39   2:48.29 (1:27.90)
 22 Lam, Carolina             12 Ciy-MR               2:52.87    2:52.00
                1:22.62   2:52.00 (1:29.38)
 23 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC               2:57.20    2:52.18
                1:23.90   2:52.18 (1:28.28)
 24 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR         2:52.09    2:53.67
                1:23.37   2:53.67 (1:30.30)
 25 Chocianowski, Alexis K    12 Ciy-MR               2:57.59    2:54.32
                1:21.49   2:54.32 (1:32.83)
 26 Merz, Wendy A             11 HYB-MR               3:12.43    2:55.76
                1:24.97   2:55.76 (1:30.79)
 27 Brown, Rebecca M          11 HYB-MR               2:55.65    2:56.36
                1:23.01   2:56.36 (1:33.35)
 28 Qian, Ashley              11 Ciy-MR               3:04.90    3:02.46
                1:22.55   3:02.46 (1:39.91)
 29 Landaw, Laura             11 Ciy-MR               3:10.73    3:07.47
                1:27.32   3:07.47 (1:40.15)
 30 Sung, Amy                 11 Ciy-MR               3:15.69    3:15.80
                1:32.73   3:15.80 (1:43.07)
 31 Hogan, Fiona R            12 Ciy-MR               3:40.00    3:53.39
                1:47.96   3:53.39 (2:05.43)

Event 72  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR              2:21.63    2:22.56
                1:09.53   2:22.56 (1:13.03)
  2 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR              2:25.68    2:24.49
                1:10.22   2:24.49 (1:14.27)
  3 Oxisitin, Pavel           12 Dolphins-MR          2:24.22    2:25.15
  4 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR              2:28.68    2:25.95
                1:10.28   2:25.95 (1:15.67)
  5 Park, Jay S               12 LIAC-MR              2:31.64    2:29.86
                1:12.70   2:29.86 (1:17.16)
  6 Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT            2:39.19    2:35.63
                1:14.10   2:35.63 (1:21.53)
  7 Bacci, Ryan D             12 Ciy-MR               2:34.18    2:37.45
                1:13.42   2:37.45 (1:24.03)
  8 Quneis, Aidan A           11 Badger-MR            2:58.49    2:56.60
                1:24.90   2:56.60 (1:31.70)
  9 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              2:55.78    2:59.22
                1:24.01   2:59.22 (1:35.21)
 10 Turek-Herman, Josh        11 Ciy-MR               3:36.00    3:14.07
                1:32.69   3:14.07 (1:41.38)
 11 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR              3:23.55    3:20.80
                1:37.09   3:20.80 (1:43.71)
 12 Gupta, Vivek              11 Ciy-MR               3:31.00    3:49.01
                1:51.05   3:49.01 (1:57.96)
 13 Chu, Matthew              11 Ciy-MR               4:04.00    4:09.99
                1:57.73   4:09.99 (2:12.26)

Event 73  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kessler, Rachel R         10 Badger-MR            2:31.14    2:29.67
                1:12.11   2:29.67 (1:17.56)
  2 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR              2:34.88    2:30.46
  3 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR              2:55.09    2:40.61
                1:17.76   2:40.61 (1:22.85)
  4 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR              2:53.72    2:55.64
                1:23.03   2:55.64 (1:32.61)
  5 Chen, Catherine           10 Ciy-MR               2:54.98    3:00.01
                1:26.22   3:00.01 (1:33.79)
  6 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR              3:10.00    3:06.70
                1:27.78   3:06.70 (1:38.92)
  7 Aiello, Sarah              9 CSC-MR               3:19.95    3:11.40
                1:29.92   3:11.40 (1:41.48)
  8 Takei, Chiharu             9 Badger-MR            3:25.10    3:15.11
                1:32.48   3:15.11 (1:42.63)
  9 Panitz, Beatrix M          8 Badger-MR            3:25.00    3:15.74
                1:36.07   3:15.74 (1:39.67)
 10 Johanson, Bridget M        9 Badger-MR            3:24.70    3:16.45
                1:33.14   3:16.45 (1:43.31)
 11 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC               3:25.80    3:37.48
                1:43.15   3:37.48 (1:54.33)
 12 Black, Nicole M            9 Ciy-MR               3:29.06    3:38.50
                1:40.82   3:38.50 (1:57.68)
 13 Haar, Hanna R             10 CSC-MR               3:30.04    3:46.58
                1:47.11   3:46.58 (1:59.47)
 14 Olsen, Mary C             10 Aqua Gems-MR         3:51.53    4:02.95

Event 74  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR              2:29.78    2:24.67
                1:08.12   2:24.67 (1:16.55)
  2 Johnson, Grant A          10 Badger-MR            2:32.50    2:33.50
  3 Flynn, Patrick            10 Agua Swim Team-MR    2:43.55    2:40.05
                1:15.91   2:40.05 (1:24.14)
  4 Salcedo, Matt             10 Unattached           2:47.19    2:41.38
                1:19.82   2:41.38 (1:21.56)
  5 Sherman, Sammy I          10 Agua Swim Team-MR    2:54.45    2:45.19
                1:21.61   2:45.19 (1:23.58)
  6 Kim, Sean Y               10 LIAC-MR              3:03.23    2:55.77
                1:24.16   2:55.77 (1:31.61)
  7 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT            2:54.29    2:56.51
                1:27.44   2:56.51 (1:29.07)
  8 Kessler, Michael           8 Badger-MR            3:15.22    3:05.50
                1:30.48   3:05.50 (1:35.02)
  9 Fierro Joyce, Billy       10 Badger-MR            3:24.49    3:05.58
                1:27.74   3:05.58 (1:37.84)
 10 Coleman, Gregory M        10 CSC-MR               3:00.10    3:07.34
                1:29.84   3:07.34 (1:37.50)
 11 Zarriello, Kyle D          9 LIAC-MR              3:15.22    3:12.26
 12 Lam, Kevin                10 Ciy-MR               3:59.92    3:27.78
                1:37.17   3:27.78 (1:50.61)
 13 Rookwood Jr., William K    9 HS-MR                3:20.49    3:28.30
                1:37.42   3:28.30 (1:50.88)
 14 Chen, Dennis               9 Ciy-MR               3:37.00    3:36.67
                1:43.12   3:36.67 (1:53.55)

Event 75  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Owens, Amanda C           12 Badger-MR            1:17.79    1:16.88
  2 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR    1:19.94    1:18.96
  3 Futterman, Kale           12 Agua Swim Team-MR    1:22.60    1:20.43
  4 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC               1:17.89    1:23.95
  5 Merz, Wendy A             11 HYB-MR               1:24.17    1:25.37
  6 Qian, Ashley              11 Ciy-MR               1:27.24    1:25.67
  7 Johanson, Kelly A         11 Badger-MR            1:25.14    1:26.84
  8 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR               1:27.08    1:26.98
  9 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR    1:28.35    1:27.46
 10 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC               1:28.55    1:30.47
 11 Sanchez, Michelle J       11 Unattached                NT    1:30.95
 12 Seckin, Mina              12 Agua Swim Team-MR    1:33.67    1:30.97
 13 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT            1:24.00    1:31.76
 14 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR              1:30.65    1:33.22
 15 Xue, Vanessa K            11 Unattached           1:42.00    1:33.24
 16 Wall, Mackensie E         11 HYB-MR               1:36.75    1:34.65
 17 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR               1:47.29    1:36.61
 18 Lam, Carolina             12 Ciy-MR               1:31.10    1:38.23
 19 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR    1:46.76    1:38.88
 20 Landaw, Laura             11 Ciy-MR               1:46.49    1:43.43
 21 Mechalakos, Mary A        11 Big Blue-MR          1:44.70    1:44.65
 22 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC               1:45.42    1:47.54

Event 76  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR              1:14.40    1:13.59
  2 Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT            1:14.96    1:14.66
  3 Sullivan, Sean P          11 HYB-MR               1:19.69    1:17.36
  4 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR              1:21.00    1:17.47
  5 Goldstein, Jake P         11 HYB-MR               1:18.94    1:17.56
  6 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:23.82    1:23.39
  7 Park, Jay S               12 LIAC-MR              1:48.35    1:23.61
  8 Eid, Alex                 11 Badger-MR            1:33.05    1:26.55
  9 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR    1:38.77    1:31.35
 10 Stuart, Ian D             11 Aqua Gems-MR         1:35.24    1:36.73
 11 Bandovic, Ivan            12 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:37.39
 12 Cisneros, Luis            12 Agua Swim Team-MR    1:47.48    1:43.37
 13 Turek-Herman, Josh        11 Ciy-MR               1:49.86    1:50.43
 14 Quneis, Aidan A           11 Badger-MR            1:43.73    1:51.76
 15 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR    1:49.94    2:00.29

Event 77  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kessler, Rachel R         10 Badger-MR            1:20.77    1:20.82
  2 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR              1:23.96    1:23.05
  3 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR              1:24.43    1:26.13
  4 Chen, Catherine           10 Ciy-MR               1:35.68    1:35.42
  5 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:35.79    1:36.75
  6 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR               1:39.53    1:38.49
  7 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR              1:42.63    1:40.72
  8 Danovitch, Amelia E        9 Agua Swim Team-MR    1:56.78    1:43.75
  9 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR         1:41.31    1:45.69
 10 Marmo, Marisa A           10 CSC-MR               1:54.56    1:53.86

Event 78  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR              1:16.49    1:14.57
  2 Salcedo, Matt             10 Unattached           1:28.48    1:29.63
  3 Sherman, Sammy I          10 Agua Swim Team-MR    1:59.50    1:36.02
  4 McCann, Brendan A         10 Ciy-MR               1:38.90    1:41.05
  5 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT            1:42.50    1:42.56
  6 Furlong, John P            9 EDST-CT              1:33.99    1:46.55
  7 Murphy, Robert            10 CSC-MR               1:41.04    1:49.55
  8 Branca, Brennan M         10 Agua Swim Team-MR    1:56.60    1:49.56
  9 Brunswick, Samuel D       10 Agua Swim Team-MR    1:56.09    1:52.72
 10 Lam, Kevin                10 Ciy-MR               1:50.14    1:54.30
 11 Kim, Sean Y               10 LIAC-MR              1:54.89    2:07.18
 12 Olsen, Jack T              8 Aqua Gems-MR         2:28.43    2:17.36
 13 Gamboa, Matthew G          8 HYB-MR               1:56.75    2:23.04
 -- Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    2:18.12         DQ

Event 79  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Owens, Amanda C           12 Badger-MR              34.81      35.87
  2 Rookwood, Shakiraye O     12 HS-MR                  34.48      35.96
  3 Futterman, Kale           12 Agua Swim Team-MR      36.50      36.90
  4 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC                 37.23      37.74
  5 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR                37.65      38.34
  6 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR                39.07      39.39
  7 Cyrus, Kimberly L         12 Agua Swim Team-MR      39.29      39.47
  8 Walker, Sarah M           12 Gsa-NC                 37.37      39.51
  9 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC                 42.68      39.88
 10 Brown, Rebecca M          11 HYB-MR                 38.02      39.97
 11 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR                 38.06      40.18
 12 McGowan, Bridget          12 Badger-MR              39.46      40.45
 13 Waring, Megan P           12 HYB-MR                 39.88      40.83
 14 Sanchez, Michelle J       11 Unattached                NT      41.07
 15 Merz, Wendy A             11 HYB-MR                 39.36      41.20
 16 Davey, Emily E            12 Sharks-CT              40.63      41.47
 17 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR                 39.23      41.76
 18 Ryan, Katie C             12 HYB-MR                 41.19      41.88
 19 Chocianowski, Alexis K    12 Ciy-MR                 41.65      42.09
 20 Johanson, Kelly A         11 Badger-MR              40.92      42.25
 21 Harvey, Diana M           11 HYB-MR                 40.97      42.46
 22 Raby, Zami J              12 Agua Swim Team-MR      43.50      43.26
 23 Seckin, Mina              12 Agua Swim Team-MR      42.61      43.49
 24 Maisel, Amanda D          12 Agua Swim Team-MR      44.49      44.01
 25 Karcher, Rebecca E        12 LIAC-MR                46.00      44.26
 26 Mechalakos, Mary A        11 Big Blue-MR            43.02      44.77
 27 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR                 46.01      45.34
 28 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC                 42.50      45.37
 29 Goldson, Olivia R         11 LIAC-MR                43.34      45.59
 30 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR           44.14      45.88
 31 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC                 44.24      45.95
 32 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR                43.05      46.29
 33 Smith, Emily J            12 Agua Swim Team-MR      52.15      46.38
 34 Cowperthwaite, Emily V    12 Gsa-NC                 44.88      46.95
 35 Conslato, Marisa M        11 LIAC-MR                46.52      48.20
 36 Brusca, AnneMarie         11 LIAC-MR                44.97      48.55
 37 Sung, Amy                 11 Ciy-MR                 46.25      49.05
 38 Kaliades, Leah K          11 LIAC-MR                51.43      49.78
 39 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR      51.80      50.55
 40 Wall, Mackensie E         11 HYB-MR                 51.14      51.13
 41 Sullivan, Jessica L       11 CSC-MR                 54.68      54.54
 42 Hogan, Fiona R            12 Ciy-MR               1:00.14      57.00

Event 80  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR                34.35      34.92
  2 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR                33.84      35.38
  3 Sullivan, Sean P          11 HYB-MR                 37.06      36.67
  4 Oxisitin, Pavel           12 Dolphins-MR            36.50      39.32
  5 Goldstein, Jake P         11 HYB-MR                 39.46      40.26
  6 Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT              37.56      40.74
  7 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR      40.15      40.83
  8 Bandovic, Ivan            12 Agua Swim Team-MR      52.41      40.98
  9 Sanchez, Jude M           12 Unattached             38.96      41.32
 10 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                42.66      44.37
 11 Turek-Herman, Josh        11 Ciy-MR                 46.10      44.89
 12 Stuart, Ian D             11 Aqua Gems-MR           45.45      45.33
 13 Cisneros, Luis            12 Agua Swim Team-MR      45.41      45.54
 14 Auber, Christophe P       11 Agua Swim Team-MR         NT      46.26
 15 Kazeroni, Alex P          11 HYB-MR                 49.31      47.84
 16 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR      45.58      48.46
 17 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR                48.46      48.62
 18 Quneis, Aidan A           11 Badger-MR              46.08      51.13
 19 Pau, Justin J             11 Agua Swim Team-MR      52.41      54.08
 20 Walpole, Ryan             12 LIAC-MR                50.90      54.83
 21 Gupta, Vivek              11 Ciy-MR               1:01.11      57.81
 22 Chu, Matthew              11 Ciy-MR                 57.99      57.95

Event 81  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR                37.26      37.36
  2 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR      37.43      37.68
  3 Kessler, Rachel R         10 Badger-MR              38.28      39.60
  4 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR                40.42      41.56
  5 Fuchs, Amanda             10 Agua Swim Team-MR      43.69      41.92
  6 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR                 43.93      41.97
  7 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR                43.55      42.05
  8 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      43.95      43.45
  9 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR      43.63      43.65
 10 Evans, Kate B              8 Badger-MR              48.65      44.33
 11 Massillon, Arielle J       9 LIAC-MR                46.08      44.64
 12 Suarez, Daniela I         10 Agua Swim Team-MR      52.64      45.03
 13 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR           42.47      45.30
 14 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR                43.45      46.41
 15 Ogisu, Emilie              9 Agua Swim Team-MR      54.29      46.81
 16 Panitz, Beatrix M          8 Badger-MR              47.40      47.21
 17 Marmo, Marisa A           10 CSC-MR                 47.81      47.75
 18 Danovitch, Amelia E        9 Agua Swim Team-MR      48.10      47.96
 19 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR                47.71      48.64
 19 Schatzberg, Annie M       10 Agua Swim Team-MR      49.14      48.64
 21 Aiello, Sarah              9 CSC-MR                 50.81      48.80
 22 Whitelaw, Lucy            10 Agua Swim Team-MR      55.64      49.11
 23 Black, Nicole M            9 Ciy-MR                 47.74      49.56
 24 Haar, Hanna R             10 CSC-MR                 52.36      49.58
 25 Takei, Chiharu             9 Badger-MR              48.39      50.01
 26 Boyko, Jaime P             9 LIAC-MR                56.96      50.61
 27 Tsanas, Cristina M        10 Agua Swim Team-MR      50.61      51.08
 28 Flynn, Caitlin C           9 Agua Swim Team-MR      48.92      51.38
 29 Johanson, Bridget M        9 Badger-MR              49.17      51.53
 30 Kisor, Katherine A         9 Aqua Gems-MR         1:04.95      52.04
 31 Hodes, Sarah M             8 Badger-MR              58.88      52.93
 32 Sun, Wanlin                8 Agua Swim Team-MR      52.78      53.00
 33 Buchman, Leah W           10 LIAC-MR                55.00      53.06
 34 Xue, Kelly E               9 Unattached           1:03.00      53.17
 35 Akirtava, Christina       10 Big Blue-MR            54.04      53.34
 36 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC                 51.55      53.37
 37 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR      55.02      53.81
 38 Kazeroni, Sara M           9 HYB-MR                 58.92      54.01
 39 White, Amanda A            9 HYB-MR                 52.71      54.49
 40 FurLong, Allie G           6 EDST-CT              1:06.02      55.27
 41 Stanton, Grace S           9 CSC-MR                 57.76      56.26
 42 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR    1:01.97      57.13
 43 Khal-Laayoun, Yasmina      8 Agua Swim Team-MR         NT      58.12
 44 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR      58.46      59.15
 45 Tsanas, Ariana P           7 Agua Swim Team-MR         NT      59.35
 46 McInerney, Clare           7 Badger-MR            1:00.97    1:00.27
 47 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR      48.15    1:01.34
 48 Olsen, Mary C             10 Aqua Gems-MR           57.47    1:01.37
 49 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR                59.12    1:02.56
 50 Shehan, Olivia W           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:03.47
 51 Portch, Betsy D            9 Big Blue-MR          1:08.34    1:03.87
 52 Adams, Katherine A         9 HYB-MR                 54.24    1:04.39
 53 Mitchell, Nicole L         7 Aqua Gems-MR         1:04.83    1:04.91
 54 Rieck, Ashley              9 Badger-MR            1:01.76    1:05.32
 55 Coleman, Mackenzie         7 CSC-MR               1:09.56    1:05.74
 56 Gowargy, Monica            8 LIAC-MR              1:03.20    1:05.75
 57 Johnson, Grace A           7 Badger-MR            1:01.05    1:06.65
 58 Murphy, Meaghan            9 CSC-MR               1:22.47    1:17.77

Event 82  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     10 Agua Swim Team-MR      35.51      35.07
  2 Yang, Patrick             10 LIAC-MR                35.74      35.93
  3 Johnson, Grant A          10 Badger-MR              38.43      41.88
  4 Salcedo, Matt             10 Unattached             39.48      42.28
  5 Friedman, Alec T          10 HYB-MR                 41.46      43.58
  6 Fierro Joyce, Billy       10 Badger-MR              51.18      45.22
  7 Branca, Brennan M         10 Agua Swim Team-MR      46.98      45.24
  8 Coleman, Gregory M        10 CSC-MR                 44.96      45.48
  9 Murphy, Robert            10 CSC-MR                 44.92      47.14
 10 Brown, Nate M              8 HYB-MR                 54.37      47.51
 11 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT              44.75      47.66
 12 Kim, Sean Y               10 LIAC-MR                47.81      47.98
 13 Lam, Kevin                10 Ciy-MR                 47.56      48.05
 14 McInerney, Andrew         10 Badger-MR              46.38      48.22
 15 Cooke, Thomas F            8 Badger-MR              46.40      48.53
 16 McCann, Brendan A         10 Ciy-MR                 45.33      48.58
 17 Brunswick, Samuel D       10 Agua Swim Team-MR      46.64      48.84
 18 Finnegan, Dan P           10 LIAC-MR                47.60      49.24
 19 Finnegan, Matt F          10 LIAC-MR                48.08      49.27
 20 Chen, Dennis               9 Ciy-MR                 50.23      49.48
 21 Rookwood Jr., William K    9 HS-MR                  41.04      50.22
 22 Rieck, Joshua              8 Badger-MR              51.68      50.56
 22 Blesi, Frank J             9 LIAC-MR                51.12      50.56
 24 Kessler, Michael           8 Badger-MR              47.82      50.70
 25 Ramirez, Richard A         8 Agua Swim Team-MR      51.36      50.83
 26 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      50.60      51.36
 27 Seckin, Timmy              8 Agua Swim Team-MR      53.34      51.90
 28 Mendez, Spencer D          9 HYB-MR               1:08.69      52.09
 29 Altman, David              8 Badger-MR              51.34      52.89
 30 Kunze, Aidan J             8 Unattached             43.86      53.02
 31 Varshisky, Samuel M        8 Badger-MR              51.74      53.11
 32 Mawae, Kirkland K          8 LIAC-MR                49.53      53.24
 33 Zarriello, Kyle D          9 LIAC-MR                50.67      53.84
 34 Kanda, Rikuo              10 Unattached             58.21      55.87
 35 McDougall, Robert          7 CSC-MR                 59.34      56.14
 36 Gowargy, John A           10 LIAC-MR                52.25      56.19
 37 Benson, Kai N             10 HYB-MR                 53.19      56.78
 38 Olsen, Jack T              8 Aqua Gems-MR           57.70      58.16
 39 Ruvkun, Andrew H           9 Agua Swim Team-MR      58.11      58.92
 40 Fabietti, Jonathan M       9 HYB-MR               1:04.24      59.99
 41 Davey, Sean R              7 Sharks-CT            1:03.12    1:00.23
 42 Gamboa, Matthew G          8 HYB-MR               1:02.22    1:00.29
 43 Gasparek, Dillon           7 CSC-MR               1:04.58    1:00.81
 44 Larsen, Peter A            7 LIAC-MR              1:15.32    1:11.15
 45 Thurber, James             9 CSC-MR               1:06.34    1:11.56
 46 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR               1:30.34    1:28.63

Event 83  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR              1:22.10    1:24.27
  2 Waring, Megan P           12 HYB-MR               1:31.34    1:27.64
  3 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR    1:35.58    1:30.64
  4 Olsen, Emily K            12 Aqua Gems-MR         1:30.11    1:30.90
  5 Qian, Ashley              11 Ciy-MR               1:40.66    1:35.46
  6 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR              1:37.25    1:36.84
  7 Brown, Rebecca M          11 HYB-MR               1:38.37    1:38.27
  8 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR               1:35.24    1:38.77
  9 Xue, Vanessa K            11 Unattached           1:55.00    1:40.65
 10 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR               1:31.62    1:40.72
 11 Davey, Emily E            12 Sharks-CT            1:40.96    1:41.11
 12 Brusca, AnneMarie         11 LIAC-MR              1:40.91    1:41.18
 13 Raby, Zami J              12 Agua Swim Team-MR    1:47.23    1:41.53
 14 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR         1:41.27    1:42.61
 15 Maisel, Amanda D          12 Agua Swim Team-MR    1:48.23    1:43.54
 16 Ryan, Katie C             12 HYB-MR               1:43.13    1:43.71
 17 Merz, Wendy A             11 HYB-MR               1:42.30    1:44.04
 18 Sung, Amy                 11 Ciy-MR               1:48.34    1:49.43
 19 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC               1:42.06    1:49.44
 20 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR              2:12.17    1:49.54
 21 Lam, Carolina             12 Ciy-MR               1:45.06    1:49.69
 22 Smith, Emily J            12 Agua Swim Team-MR    1:49.16    1:49.89
 23 Conslato, Marisa M        11 LIAC-MR              1:52.03    1:53.34
 24 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR    1:56.39    1:53.71
 25 Goldson, Olivia R         11 LIAC-MR              2:00.59    1:57.38
 26 Karcher, Rebecca E        12 LIAC-MR              2:00.00    2:01.44
 27 Kaliades, Leah K          11 LIAC-MR              2:07.38    2:12.70
 -- Sullivan, Jessica L       11 CSC-MR               2:36.18         DQ

Event 84  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bacci, Ryan D             12 Ciy-MR               1:34.30    1:29.43
  2 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR    1:31.79    1:29.96
  3 Goldstein, Jake P         11 HYB-MR               1:29.78    1:30.75
  4 Sullivan, Sean P          11 HYB-MR               1:31.42    1:31.32
  5 Park, Jay S               12 LIAC-MR              1:39.44    1:39.03
  6 Chansakul, JR J           11 Agua Swim Team-MR    1:39.29    1:39.17
  7 Sanchez, Jude M           12 Unattached           1:36.12    1:39.28
  8 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR              1:44.62    1:49.35
  9 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR              1:57.00    1:50.03
 10 Pau, Justin J             11 Agua Swim Team-MR    2:17.21    1:55.36
 11 Auber, Christophe P       11 Agua Swim Team-MR         NT    1:57.30
 12 Kazeroni, Alex P          11 HYB-MR               2:10.55    2:05.87
 -- Walpole, Ryan             12 LIAC-MR              1:58.85         DQ

Event 85  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR    1:33.49    1:34.25
  2 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR    1:39.22    1:37.04
  3 Kessler, Rachel R         10 Badger-MR            1:37.78    1:38.52
  4 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR    1:46.12    1:43.44
  5 Chen, Catherine           10 Ciy-MR               1:39.22    1:45.16
  6 Takei, Chiharu             9 Badger-MR            1:51.56    1:45.92
  7 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR    1:43.58    1:46.54
  8 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR              1:48.33    1:47.50
  9 Evans, Kate B              8 Badger-MR            1:54.30    1:48.51
 10 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR              1:52.71    1:49.18
 11 Fuchs, Amanda             10 Agua Swim Team-MR    1:47.09    1:49.82
 12 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR              1:50.03    1:50.62
 13 Suarez, Daniela I         10 Agua Swim Team-MR    2:10.98    1:51.10
 14 Massillon, Arielle J       9 LIAC-MR              1:47.77    1:51.18
 15 Whitelaw, Lucy            10 Agua Swim Team-MR    2:14.56    1:53.86
 16 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR         1:49.95    1:54.69
 17 Schatzberg, Annie M       10 Agua Swim Team-MR    1:56.92    1:55.64
 18 Buchman, Leah W           10 LIAC-MR              1:57.63    1:56.11
 19 Johanson, Bridget M        9 Badger-MR            1:59.84    1:58.36
 20 Flynn, Caitlin C           9 Agua Swim Team-MR    2:10.89    2:01.51
 21 Hodes, Sarah M             8 Badger-MR                 NT    2:05.60
 22 Ogisu, Emilie              9 Agua Swim Team-MR    2:18.31    2:07.20
 23 Xue, Kelly E               9 Unattached           2:17.00    2:08.91
 24 Gowargy, Monica            8 LIAC-MR              2:21.71    2:09.26
 25 Adams, Katherine A         9 HYB-MR               2:11.02    2:09.37
 26 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC               2:02.81    2:09.92
 27 Boyko, Jaime P             9 LIAC-MR              2:22.07    2:13.95
 28 Shehan, Olivia W           8 Agua Swim Team-MR         NT    2:14.60
 29 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR    2:22.57    2:18.15
 30 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR         NT    2:19.39
 31 Stanton, Grace S           9 CSC-MR               2:13.32    2:19.86
 32 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR         NT    2:20.76
 33 Olsen, Mary C             10 Aqua Gems-MR         2:25.54    2:24.42
 34 Khal-Laayoun, Yasmina      8 Agua Swim Team-MR         NT    2:26.46
 35 Rieck, Ashley              9 Badger-MR            2:26.02    2:29.35
 36 Coleman, Mackenzie         7 CSC-MR               2:30.00    2:32.33
 37 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR              3:00.00    2:42.01
 38 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR    2:37.09    2:44.21
 -- Tsanas, Ariana P           7 Agua Swim Team-MR         NT         DQ
 -- Benson, Anja M             8 HYB-MR                    NT         DQ

Event 86  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     10 Agua Swim Team-MR    1:38.49    1:37.01
  2 Johnson, Grant A          10 Badger-MR            1:37.59    1:38.39
  3 Flynn, Patrick            10 Agua Swim Team-MR    1:42.74    1:40.66
  4 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR    1:46.17    1:41.94
  5 Friedman, Alec T          10 HYB-MR               1:40.15    1:47.68
  6 Furlong, John P            9 EDST-CT              1:44.32    1:48.05
  7 Sherman, Sammy I          10 Agua Swim Team-MR    1:45.40    1:48.73
  8 Fierro Joyce, Billy       10 Badger-MR            1:56.86    1:53.47
  9 Chen, Dennis               9 Ciy-MR               1:51.69    1:55.04
 10 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR    2:05.05    1:59.59
 11 Cooke, Thomas F            8 Badger-MR            2:04.46    1:59.75
 12 McInerney, Andrew         10 Badger-MR            2:11.75    2:00.37
 13 Finnegan, Matt F          10 LIAC-MR              2:01.25    2:00.60
 14 Ruvkun, Andrew H           9 Agua Swim Team-MR    2:13.88    2:00.66
 15 Kessler, Michael           8 Badger-MR            2:04.48    2:05.45
 16 Finnegan, Dan P           10 LIAC-MR              2:01.56    2:05.67
 17 Seckin, Timmy              8 Agua Swim Team-MR    2:19.89    2:06.09
 18 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR    2:15.97    2:06.86
 19 Zarriello, Kyle D          9 LIAC-MR              2:02.02    2:08.12
 20 Gowargy, John A           10 LIAC-MR              2:07.26    2:08.30
 21 Fabietti, Jonathan M       9 HYB-MR               2:20.14    2:10.05
 22 Rieck, Joshua              8 Badger-MR            2:25.66    2:10.63
 23 Ramirez, Richard A         8 Agua Swim Team-MR         NT    2:12.51
 24 Varshisky, Samuel M        8 Badger-MR            2:15.88    2:13.74
 25 Mawae, Kirkland K          8 LIAC-MR              2:16.23    2:14.18
 26 Blesi, Frank J             9 LIAC-MR              2:36.00    2:30.16
 -- Larsen, Peter A            7 LIAC-MR              3:20.00         DQ

Event 87  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rookwood, Shakiraye O     12 HS-MR                  28.81      29.26
  2 Van AS, Simone R          12 Gsa-NC                 30.69      31.44
  3 Walker, Sarah M           12 Gsa-NC                 31.55      31.45
  4 Davey, Emily E            12 Sharks-CT              30.64      31.64
  5 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR                31.07      31.69
  6 Rueda, Daniela            11 Agua Swim Team-MR      32.37      31.98
  7 Futterman, Kale           12 Agua Swim Team-MR      33.08      32.70
  7 Owens, Amanda C           12 Badger-MR              32.42      32.70
  9 Lee, Abigail C            11 Agua Swim Team-MR      32.68      32.89
 10 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT              32.87      32.90
 11 Torre, Melissa R          11 LIAC-MR                33.43      33.35
 12 Cyrus, Kimberly L         12 Agua Swim Team-MR      33.87      33.40
 13 Pujals, Michaela C        12 HYB-MR                 33.77      33.52
 14 Johanson, Kelly A         11 Badger-MR              32.97      33.56
 15 Zarriello, Megan T        12 LIAC-MR                34.15      33.74
 16 Casalicchio, Cristina L   12 HYB-MR                 32.58      34.03
 17 Cox, Olivia C             12 Gsa-NC                 37.33      34.09
 18 McGowan, Bridget          12 Badger-MR              34.42      34.13
 19 Sanchez, Michelle J       11 Unattached             34.79      34.23
 20 Riggs, Lexi L             12 Gsa-NC                 34.41      34.25
 21 Ryan, Katie C             12 HYB-MR                 34.12      34.38
 22 Harvey, Diana M           11 HYB-MR                 34.43      34.76
 23 Waring, Megan P           12 HYB-MR                 35.05      34.84
 24 Brown, Rebecca M          11 HYB-MR                 35.02      35.03
 25 DiPreta, Stephanie N      11 LIAC-MR                34.45      35.16
 26 Olsen, Emily K            12 Aqua Gems-MR           35.23      35.50
 27 Xue, Vanessa K            11 Unattached             39.00      35.53
 28 Dundas, Lindsey           11 CSC-MR                 36.15      35.70
 29 Olsen, Ashley E           12 Aqua Gems-MR           35.22      35.73
 30 Cowperthwaite, Emily V    12 Gsa-NC                 34.25      35.94
 31 Mechalakos, Mary A        11 Big Blue-MR            36.24      35.97
 32 Omary, Natalie M          12 Agua Swim Team-MR      37.91      36.01
 33 Raby, Zami J              12 Agua Swim Team-MR      35.27      36.12
 34 Chocianowski, Alexis K    12 Ciy-MR                 38.20      36.65
 35 Maisel, Amanda D          12 Agua Swim Team-MR      37.77      37.30
 36 Seckin, Mina              12 Agua Swim Team-MR      37.17      37.33
 37 Goldson, Olivia R         11 LIAC-MR                37.56      38.06
 38 Landaw, Laura             11 Ciy-MR                 37.73      38.38
 39 Karcher, Rebecca E        12 LIAC-MR                45.00      38.54
 40 Brusca, AnneMarie         11 LIAC-MR                36.83      39.33
 41 Smith, Emily J            12 Agua Swim Team-MR      37.36      41.08
 42 Wall, Mackensie E         11 HYB-MR                 39.23      41.17
 43 Kaliades, Leah K          11 LIAC-MR                41.18      42.43
 44 Maynard, Eve A            11 Agua Swim Team-MR      43.09      43.48
 45 Hogan, Fiona R            12 Ciy-MR                 48.29      45.89
 46 Sullivan, Jessica L       11 CSC-MR                 44.73      45.93
 47 Conslato, Marisa M        11 LIAC-MR                43.78      46.12

Event 88  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR                29.21      29.85
  2 Lee, Oliver J             12 LIAC-MR                29.28      30.25
  3 Sullivan, Sean P          11 HYB-MR                 29.72      30.96
  4 Bacci, Ryan D             12 Ciy-MR                 32.18      31.85
  5 Goldstein, Jake P         11 HYB-MR                 31.82      32.07
  6 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR                30.99      32.11
  7 Sanchez, Jude M           12 Unattached             32.85      32.30
  8 Park, Jay S               12 LIAC-MR                31.21      32.62
  9 Oxisitin, Pavel           12 Dolphins-MR            31.00      32.85
 10 Georgescu, Ronald F       11 Agua Swim Team-MR      34.35      33.50
 11 Bandovic, Ivan            12 Agua Swim Team-MR      45.71      35.30
 12 Bouzourene, Tarik         12 LIAC-MR                36.44      36.19
 13 Cisneros, Luis            12 Agua Swim Team-MR      36.46      37.03
 14 Stuart, Ian D             11 Aqua Gems-MR           36.99      37.22
 15 Quneis, Aidan A           11 Badger-MR              37.27      39.53
 16 Shteyman, Brandon J       11 LIAC-MR                43.00      39.88
 17 Auber, Christophe P       11 Agua Swim Team-MR         NT      41.03
 18 Pau, Justin J             11 Agua Swim Team-MR      41.96      41.68
 19 Walpole, Ryan             12 LIAC-MR                40.86      42.40
 20 Ogisu, Kent               11 Agua Swim Team-MR      40.55      42.97
 21 Gupta, Vivek              11 Ciy-MR                 43.24      43.38
 22 Kazeroni, Alex P          11 HYB-MR                 42.13      45.79
 23 Chu, Matthew              11 Ciy-MR                 51.22      50.66

Event 89  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cho, Rachel S             10 LIAC-MR                32.12      31.91
  2 Kuo, Jacqueline           10 Agua Swim Team-MR      33.43      33.18
  3 Kelly, Hannah E           10 LIAC-MR                33.67      33.66
  4 Reynoso, Jessica M        10 Agua Swim Team-MR      33.75      33.76
  5 Hetzer, Nicole M          10 CSC-MR                 34.98      35.21
  6 Andrews, Jinan M           9 Aqua Gems-MR           35.59      35.68
  7 Toback, Gabbie N          10 LIAC-MR                36.50      36.08
  8 Evans, Kate B              8 Badger-MR              38.55      36.47
  9 Eastman, Lizard M         10 LIAC-MR                35.85      37.10
 10 Suarez, Daniela I         10 Agua Swim Team-MR      37.46      37.49
 11 Rodriguez, Keannie M       9 Agua Swim Team-MR      35.75      37.86
 12 Massillon, Arielle J       9 LIAC-MR                38.46      37.87
 13 Cirone, Alexandra         10 Agua Swim Team-MR      38.09      38.30
 14 Gregorace, Zoe R           8 LIAC-MR                39.02      38.45
 15 Marmo, Marisa A           10 CSC-MR                 38.83      38.55
 16 Panitz, Beatrix M          8 Badger-MR              28.71      38.80
 17 Aiello, Sarah              9 CSC-MR                 40.05      39.37
 18 Kammer, Anna D            10 Gsa-NC                 42.08      39.62
 19 Danovitch, Amelia E        9 Agua Swim Team-MR      42.59      39.91
 20 Fuchs, Amanda             10 Agua Swim Team-MR      36.49      40.36
 21 Ogisu, Emilie              9 Agua Swim Team-MR      42.34      40.39
 22 Flynn, Caitlin C           9 Agua Swim Team-MR      41.14      40.65
 23 Takei, Chiharu             9 Badger-MR              40.92      40.68
 24 Schatzberg, Annie M       10 Agua Swim Team-MR      42.17      40.85
 25 Johanson, Bridget M        9 Badger-MR              42.18      41.18
 26 Tsanas, Cristina M        10 Agua Swim Team-MR      44.06      41.73
 27 Haar, Hanna R             10 CSC-MR                 43.56      42.37
 28 Sun, Wanlin                8 Agua Swim Team-MR      45.67      43.77
 29 Murphy, Nicole L          10 Agua Swim Team-MR      45.19      43.97
 30 Black, Nicole M            9 Ciy-MR                 41.02      43.99
 31 Buchman, Leah W           10 LIAC-MR                42.55      44.22
 32 Whitelaw, Lucy            10 Agua Swim Team-MR      49.89      44.35
 33 Hodes, Sarah M             8 Badger-MR              46.65      44.59
 34 Stanton, Grace S           9 CSC-MR                 44.69      45.69
 35 Boyko, Jaime P             9 LIAC-MR                45.68      48.04
 36 Akirtava, Christina       10 Big Blue-MR            50.16      49.33
 37 Xue, Kelly E               9 Unattached             53.00      49.91
 38 Kazeroni, Sara M           9 HYB-MR                 51.88      50.01
 39 Kisor, Katherine A         9 Aqua Gems-MR           39.43      50.05
 40 FurLong, Allie G           6 EDST-CT                55.27      50.91
 41 Coleman, Mackenzie         7 CSC-MR                 55.38      51.26
 42 Fuchs, Lindsey             7 Agua Swim Team-MR      54.88      51.41
 43 McInerney, Clare           7 Badger-MR              53.06      51.43
 44 Mitchell, Nicole L         7 Aqua Gems-MR           54.95      51.52
 45 Adams, Katherine A         9 HYB-MR                 46.75      51.55
 46 Benson, Anja M             8 HYB-MR                 46.04      51.91
 47 Levin, Emily P            10 Agua Swim Team-MR      54.64      53.08
 48 Olsen, Mary C             10 Aqua Gems-MR           50.56      53.33
 49 Johnson, Grace A           7 Badger-MR              54.35      53.57
 50 Rieck, Ashley              9 Badger-MR              52.59      54.25
 51 Dayton, Paige V           10 Agua Swim Team-MR         NT      54.88
 52 Portch, Betsy D            9 Big Blue-MR            57.64      55.64
 53 Khal-Laayoun, Yasmina      8 Agua Swim Team-MR         NT      56.75
 54 Tsanas, Ariana P           7 Agua Swim Team-MR      53.98      57.30
 55 Gowargy, Monica            8 LIAC-MR              1:03.00      57.49
 56 Shehan, Olivia W           8 Agua Swim Team-MR         NT      57.80
 57 Germano, Caroline P        8 LIAC-MR                58.77    1:02.16
 58 White, Amanda A            9 HYB-MR                 45.62    1:02.31
 59 Murphy, Meaghan            9 CSC-MR               1:12.27    1:13.77

Event 90  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yang, Patrick             10 LIAC-MR                30.61      30.24
  2 Hu-Van Wright, En-Wei     10 Agua Swim Team-MR      31.49      31.30
  3 Johnson, Grant A          10 Badger-MR              31.65      32.49
  4 Flynn, Patrick            10 Agua Swim Team-MR      34.27      32.95
  5 Furlong, John P            9 EDST-CT                37.42      35.12
  6 Salcedo, Matt             10 Unattached             33.80      35.82
  7 Rueda, Diego C            10 Agua Swim Team-MR      36.41      36.48
  8 Friedman, Alec T          10 HYB-MR                 35.54      36.76
  9 Rookwood Jr., William K    9 HS-MR                  34.42      37.35
 10 Fierro Joyce, Billy       10 Badger-MR              38.79      37.38
 11 Kim, Sean Y               10 LIAC-MR                38.01      37.99
 12 Murphy, Robert            10 CSC-MR                 36.49      38.48
 13 Saleh, Kareem A           10 Sharks-CT              38.50      38.53
 14 McCann, Brendan A         10 Ciy-MR                 38.85      38.74
 15 Coleman, Gregory M        10 CSC-MR                 39.58      39.00
 16 Erickson, Gavin           10 Agua Swim Team-MR      44.56      40.16
 17 Cooke, Thomas F            8 Badger-MR              38.15      40.21
 18 Benjamin, Ernst C          8 Agua Swim Team-MR      42.57      40.71
 19 Finnegan, Matt F          10 LIAC-MR                43.51      41.41
 20 Finnegan, Dan P           10 LIAC-MR                38.85      41.58
 21 Brown, Nate M              8 HYB-MR                 43.25      41.74
 22 Rieck, Joshua              8 Badger-MR              43.40      41.86
 23 McInerney, Andrew         10 Badger-MR              39.80      42.19
 24 Brunswick, Samuel D       10 Agua Swim Team-MR      41.51      42.27
 25 Kessler, Michael           8 Badger-MR              41.92      42.63
 26 Branca, Brennan M         10 Agua Swim Team-MR      46.77      42.74
 27 Seckin, Timmy              8 Agua Swim Team-MR      42.30      42.90
 28 Ruvkun, Andrew H           9 Agua Swim Team-MR      45.70      43.77
 29 Kunze, Aidan J             8 Unattached             37.03      43.79
 30 McDougall, Robert          7 CSC-MR                 46.91      43.80
 31 Zarriello, Kyle D          9 LIAC-MR                40.00      44.16
 32 Altman, David              8 Badger-MR              44.93      44.30
 33 Benson, Kai N             10 HYB-MR                 44.59      44.58
 34 Ramirez, Richard A         8 Agua Swim Team-MR      45.76      44.69
 35 Blesi, Frank J             9 LIAC-MR                44.78      44.94
 36 Olsen, Jack T              8 Aqua Gems-MR           43.76      45.11
 37 Gowargy, John A           10 LIAC-MR                44.47      45.43
 38 Kanda, Rikuo              10 Unattached             41.04      45.70
 39 Gamboa, Matthew G          8 HYB-MR                 43.61      45.75
 40 Varshisky, Samuel M        8 Badger-MR              41.67      45.81
 41 Mendez, Spencer D          9 HYB-MR                 51.82      46.43
 42 Davey, Sean R              7 Sharks-CT              50.91      46.62
 43 Mawae, Kirkland K          8 LIAC-MR                50.59      50.75
 44 Thurber, James             9 CSC-MR                 51.40      55.25
 45 Gasparek, Dillon           7 CSC-MR                 59.29      56.31
 46 Larsen, Peter A            7 LIAC-MR              1:04.53    1:05.28
 47 Sullivan, Raymond          7 CSC-MR               1:07.18    1:08.42

Event 91  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kolackovsky, Kerrie N     12 LIAC-MR              6:10.00    5:55.51
                1:22.65   2:57.73 (1:35.08)   4:36.84 (1:39.11)   5:55.51 (1:18.67)
  2 Prokopowicz, Victoria     11 Sharks-CT            5:54.00    6:16.70
                1:33.90   3:08.61 (1:34.71)   4:53.76 (1:45.15)   6:16.70 (1:22.94)
  3 Harvey, Diana M           11 HYB-MR               6:45.65    6:45.29
                1:40.97   3:21.79 (1:40.82)   5:17.00 (1:55.21)   6:45.29 (1:28.29)
  4 Olsen, Emily K            12 Aqua Gems-MR         6:39.43    6:49.76
                1:41.67   3:24.24 (1:42.57)   5:12.84 (1:48.60)   6:49.76 (1:36.92)
  5 Kinnear, Kelly M          12 Gsa-NC               6:59.79    6:59.56

Event 92  Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Heinemann, Erik L         12 LIAC-MR              5:54.00    5:57.89
                1:20.45   2:48.99 (1:28.54)   4:36.38 (1:47.39)   5:57.89 (1:21.51)
  2 Spinella, Nick R          12 LIAC-MR              6:10.28    6:07.46
                1:23.68   2:54.24 (1:30.56)   4:45.32 (1:51.08)   6:07.46 (1:22.14)
  3 Oxisitin, Pavel           12 Dolphins-MR          6:15.69    6:29.06
                1:33.26   3:12.51 (1:39.25)   5:07.85 (1:55.34)   6:29.06 (1:21.21)
 -- Anderson, Jeffrey M       11 Sharks-CT            5:55.00         DQ
                1:26.98   3:03.52 (1:36.54)   4:55.30 (1:51.78)        DQ (1:25.01)

Brought to you by Computer Aide, Inc.

Log Hit