2004 Fran Schnarr A.G. & Sr. Open Water Swim
7/10/2004

Event 1  Girls 10 & Under 1000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kelly, Hannah              9 LIAC-MR                   NT   19:02.84
 -- Cho, Rachel                9 Unattached-MR             NT        DNF

Event 2  Boys 10 & Under 1000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sack, Danny               10 OWA-MR                    NT   20:00.62

Event 3  Girls 11-12 2000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Birkmire, Jenna           12 TVSC-MR                   NT   26:26.36
  2 Festa, Julia              12 LIAC-MR                   NT   27:10.02
  3 Zarriello, Megan          11 LIAC-MR                   NT   27:11.00
  4 Kelly, Emily              12 Unattached-MR             NT   27:40.00
  5 Smith, Ashley             12 LIAC-MR                   NT   27:40.24
  6 Carballeira, Kim          12 TVSC-MR                   NT   27:53.51
  7 Brennan, Cassidy          11 TVSC-MR                   NT   29:47.39
  8 Carballeira, Kaitlyn      11 TVSC-MR                   NT   29:47.40
  9 Santaniello, Samantha     12 HYB-MR                    NT   30:22.86
 10 Borutecene, Gabrielle     12 HYB-MR                    NT   30:52.42
 11 Bassi, Julia              11 TVSC-MR                   NT   31:02.09
 12 Holler, Jillian           11 TVSC-MR                   NT   32:26.00
 13 Carracciolo, Bianca       12 LIAC-MR                   NT   32:36.00
 14 Lampe, Shannon            11 TVSC-MR                   NT   33:40.00
 15 Kruse, Mary               12 TVSC-MR                   NT   35:27.67
 16 Brown, Kaitlyn            11 HAA-MR                    NT   35:35.00

Event 4  Boys 11-12 2000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack              12 LIAC-MR                   NT   26:01.36
  2 Chang, Adam               12 LIAC-MR                   NT   26:15.29
  3 O'Neill, Brian            12 LIAC-MR                   NT   26:31.44
  4 Selinger, Joseph          12 TVSC-MR                   NT   32:05.21
  5 Park, Jay                 11 Unattached-MR             NT   35:34.40
 -- Dowling, Jack             12 TVSC-MR                   NT        DNF

Event 5  Girls 13-14 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ackerman, Amanda          13 Unattached-MR             NT   42:24.00
  2 Qing, Li                  14 TVSC-MR                   NT   42:42.00
  3 Wachter, Dana             14 TVSC-MR                   NT   43:45.00
  4 Pozmanter, Caitlin        14 TVSC-MR                   NT   43:57.00
  5 Magliola, Kristen         13 TVSC-MR                   NT   44:16.00
  6 Bransfield, Samantha      13 LIAC-MR                   NT   44:50.00

Event 6  Boys 13-14 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Luchsinger, Thomas        13 TVSC-MR                   NT   38:01.02
  2 Kim, Daniel               13 CIY-MR                    NT   41:52.00
  3 Kelly, Patrick            14 Unattached-MR             NT   43:40.00
  4 O'Connor, Mike            13 HYB-MR                    NT   43:56.00
  5 Capobianco, Jeff          13 TVSC-MR                   NT   44:23.00
  6 Dowling, Mark             13 TVSC-MR                   NT   44:46.00

Event 7  Women 5000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Saad, Jackie              15 LIAC-MR                   NT 1:06:17.00
  2 Goldson, Elizabeth        15 LIAC-MR                   NT 1:06:22.00
  3 Singer, Kimberly          17 LIAC-MR                   NT 1:12:19.00
  4 Skelos, Alexis            19 LIAC-MR                   NT 1:12:23.00
  4 Skelos, Daphne            16 LIAC-MR                   NT 1:12:23.00
  6 Kempton, Kristalynn       17 LIAC-MR                   NT 1:13:17.00
  7 Daly, Jenna               14 LIAC-MR                   NT 1:14:21.00
  8 McMahon, Eilis            16 LIAC-MR                   NT 1:14:22.00
  9 McKenna, Clare            16 LIAC-MR                   NT 1:17:28.00
 10 Boehm, Stacey             16 LIAC-MR                   NT 1:17:35.00
 11 Siano, Alyssa             14 LIAC-MR                   NT 1:19:29.00
 12 Masterson, Kerianne       16 LIAC-MR                   NT 1:21:54.00
 13 Kretz, Sarah              15 LIAC-MR                   NT 1:21:57.00
 14 Festa, Natalia            15 LIAC-MR                   NT 1:21:58.00
 15 Sullivan, MaryKate        16 LIAC-MR                   NT 1:33:04.00
 16 Kaliades, Dena            15 LIAC-MR                   NT 1:33:06.00
 17 Sheridan, Nicole          14 LIAC-MR                   NT 1:33:07.00

Event 8  Men 5000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 O'Neill, Thomas           14 LIAC-MR                   NT 1:06:09.00
  2 Smith, Bobby              15 LIAC-MR                   NT 1:06:52.00
  3 El-Tahawy, Noor           15 LIAC-MR                   NT 1:09:09.00
  4 Wilson, Eric              25 NYAC-MR                   NT 1:10:10.00
  5 Swenson, Dan              15 LIAC-MR                   NT 1:10:24.00
  6 Sirringhaus, Denis        27 NYAC-MR                   NT 1:12:39.00
  7 Finnegan, Chris           13 LIAC-MR                   NT 1:12:43.00
  8 Williams, Steve           27 NYAC-MR                   NT 1:15:54.00
  9 Werner, Scott             25 NYAC-MR                   NT 1:16:08.00
 10 Yate, Jasper              15 LIAC-MR                   NT 1:18:00.00
 11 Kempton, Thomas           16 LIAC-MR                   NT 1:21:49.00
 12 Hopwood, Jeff             25 NYAC-MR                   NT 1:23:21.00
 13 Watland, Jordan           25 NYAC-MR                   NT 1:24:58.00

Brought to you by Computer Aide, Inc.