2004 MR LIAC LC SUMMERTIME CLASSIC INV.
6/5/2004 to 6/6/2004

Event 1  Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.99  SRM
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Panzarino, Alexandra M    11 Middies-MR           1:18.64    1:12.54 SRM
  2 Doughty, Brigitte         11 HAA-MR               1:22.48    1:14.90 ZONE
  3 Costa, Christina M        12 UNYM-MR              1:19.00    1:16.80 JOS
  4 Polhill, Ali C            11 Bgnw Marlins-MR      1:19.50    1:16.92 JOS
  5 Weston, Betsy F           12 Bgnw Marlins-MR      1:18.90    1:17.70 JOS
  6 Carballeira, Kimberly A   12 TVSC-MR              1:15.97    1:18.04 JOS
  7 Browne, Rebecca K         12 Middies-MR           1:22.19    1:20.55 JOS
  8 Mrozinski, Melissa        12 Basc-MR              1:17.38    1:20.64 JOS
  9 Biagioli, Alana           12 Tmsuffolk-MR         1:23.64    1:21.02 JOS
 10 Bruder, Kristi L          12 IA-MR                1:17.15    1:21.33 JOS
 11 Holmes, Sabine B          12 Bgnw Marlins-MR      1:24.51    1:21.92 JOS
 12 Wessling, Emily G         12 Middies-MR           1:27.94    1:22.57 JOS
 13 Michalak, Agata           11 FLY-MR               1:30.55    1:22.69 JOS
 14 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR              1:18.40    1:22.80 JOS
 15 Sims, Micah               12 Bgnw Marlins-MR      1:24.00    1:23.50 JOS
 16 Fulenwider, Allison F     11 Middies-MR           1:36.26    1:24.54 JOS
 17 Ouzounian, Lauren M       11 North Shore-MR       1:23.27    1:24.64 JOS
 18 Tanaka, Haruka            12 Bgnw Marlins-MR      1:27.69    1:24.84 JOS
 19 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR         1:25.27    1:24.97 JOS
 20 Green, Alexa K            12 Bgnw Marlins-MR      1:25.44    1:25.59 JOS
 21 Ginsberg, Ariel E         12 Middies-MR           1:32.82    1:26.36
 22 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               1:28.41    1:26.46
 23 Pavlin, Mekala            12 Agua Swim Team-MR    1:27.01    1:26.55
 24 Sepe, Lauren K            11 GAEL-MR              1:26.70    1:26.66
 25 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR              1:26.32    1:26.73
 26 Brooks, Meghan E          11 Bgnw Marlins-MR      1:27.07    1:26.99
 27 Norrgard, Kristen M       12 Middies-MR           1:38.51    1:28.29
 28 Takei, Ayaka              11 Middies-MR           1:35.55    1:28.58
 29 Hunter, Claire M          12 Middies-MR           1:35.04    1:28.76
 30 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              1:26.76    1:29.52
 31 Pablo, Aileen             12 FLY-MR               1:38.77    1:29.63
 32 Pepe, Samantha M          12 FLY-MR               1:30.09    1:30.03
 33 McEvoy, Sarah E           11 GYWD-CT              1:31.75    1:30.60
 34 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    1:33.07    1:31.05
 35 Futterman, Kale           11 Agua Swim Team-MR    1:23.47    1:31.06
 36 Yeung, Tiffany            12 Basc-MR              1:29.41    1:31.32
 37 Kahn, Alyssa N            12 Tmsuffolk-MR         1:30.22    1:32.24
 38 Kelly, Corinne M          12 Middies-MR           1:32.42    1:32.83
 39 Sigaty, Christine T       11 North Shore-MR       1:28.70    1:33.94
 40 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR              1:32.98    1:34.43
 41 Caines, Alexandra E       12 Tmsuffolk-MR         1:39.47    1:35.47
 42 Colella, Alexandra        12 Basc-MR              1:37.10    1:35.74
 43 Macedonio, Kaitlyn E      11 LIAC-MR              1:32.73    1:36.07
 44 Caputo, Krista            11 Basc-MR              1:32.78    1:36.55
 45 Kalashian, Aubrey E       11 GYWD-CT              1:38.76    1:36.96
 46 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR              1:52.88    1:40.44
 47 Zabirova, Anastassia A    12 Middies-MR           1:39.20    1:41.16
 48 Garambone, Nina C         12 TVSC-MR              1:52.73    1:41.67
 49 Dease, Katie D            11 Basc-MR              1:40.22    1:42.04
 50 Holler, Jillian P         11 TVSC-MR              1:42.72    1:42.50
 51 Heiss, Caitlin            11 LBA-MR               1:43.56    1:44.61
 52 Sunshine, Juliane S       11 FLY-MR               1:44.93    1:47.08
 53 Mihail, Renee M           11 Agua Swim Team-MR    1:47.25    1:47.13
 54 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR              1:45.18    1:47.61
 55 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR              1:39.86    1:49.22
 -- Mikulas, Sara J           12 LIAC-MR              1:55.61         DQ

Event 2  Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:07.99  SRM
        1:15.49  ZONE
        1:25.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              1:09.21    1:08.70 ZONE
  2 Charriez, Nick I          12 Bgnw Marlins-MR      1:15.39    1:13.89 ZONE
  3 Andrews, Ayman C          12 Aqua Gems-MR         1:14.62    1:14.04 ZONE
  4 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               1:18.95    1:17.37 JOS
  5 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR              1:18.92    1:18.35 JOS
  6 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR              1:18.83    1:18.59 JOS
  7 Charriez, Greg T          12 Bgnw Marlins-MR      1:18.07    1:18.83 JOS
  8 Carmen, Jacob E           12 Middies-MR           1:31.92    1:19.46 JOS
  9 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  1:21.04    1:20.18 JOS
 10 Stuart, Alex P            11 Aqua Gems-MR         1:20.06    1:22.38 JOS
 11 Donis, Harry J            12 Middies-MR           1:24.03    1:22.57 JOS
 12 Lyons, Brian L            12 Bgnw Marlins-MR      1:29.74    1:24.82 JOS
 13 Lohrer, Jesse T           11 Tmsuffolk-MR         1:26.29    1:25.46 JOS
 14 Raczynski, Joseph         12 Agua Swim Team-MR    1:20.12    1:26.31
 15 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR              1:20.65    1:27.10
 16 Oakes, Brian C            12 LIAC-MR              1:28.44    1:28.96
 17 Jitechian, Gerard J       12 Middies-MR           1:23.17    1:29.00
 18 Barker, Kevin K           12 Middies-MR           1:33.06    1:30.47
 19 Bennett, Aarron M         11 Middies-MR           1:31.26    1:32.21
 20 Mitil, Lorenzo            12 Middies-MR           1:28.39    1:33.59
 21 Dillinger, Andrew S       11 GYWD-CT              1:38.64    1:36.15
 22 Sheridan, James F         12 LIAC-MR              1:49.61    1:36.16
 23 Nash, John                12 LBA-MR               1:38.76    1:45.36
 24 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR              1:51.10    1:51.43
 25 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR              1:49.61    1:52.36
 26 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              1:55.00    1:55.81
 27 Given, Dennis             12 LIAC-MR              1:40.00    1:59.77
 -- Rubenstein, Ben S         12 Middies-MR           1:31.39         DQ

Event 3  Women 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.19  ZONE
          47.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Berkman, Maddy R          10 Bgnw Marlins-MR        35.53      34.34 ZONE
  2 Sims, Danielle            10 Bgnw Marlins-MR        36.80      36.79 ZONE
  3 Neal, Lia M                9 Agua Swim Team-MR      40.94      37.52 ZONE
  4 Bailey, Lauren E          10 Middies-MR             37.93      37.66 ZONE
  5 Evans, Jesse E            10 GYWD-CT                38.83      38.58 JOS
  6 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR           39.01      38.69 JOS
  7 Werking, Kristin          10 Aqua Gems-MR           40.52      38.99 JOS
  8 Kelly, Hannah E            9 UNLIA-MR               38.73      39.45 JOS
  9 Rueda, Daniela            10 Agua Swim Team-MR      42.00      40.02 JOS
 10 Weston, Caroline L        10 Bgnw Marlins-MR        42.15      40.11 JOS
 11 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR                41.64      40.44 JOS
 12 Kuo, Jacqueline            9 Agua Swim Team-MR      40.24      40.76 JOS
 13 Kagan, Vladislava         10 FLY-MR                 42.74      41.14 JOS
 14 Browne, Sophie L          10 Middies-MR             43.79      41.80 JOS
 15 Lynch, Kellie R           10 TVSC-MR                42.82      42.26 JOS
 16 Andrews, Jinan             8 Aqua Gems-MR           48.49      42.43 JOS
 17 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR                40.53      42.47 JOS
 18 Shiota, Lena A            10 Agua Swim Team-MR      41.47      42.97 JOS
 19 Buonaito, Kelsey R         9 North Shore-MR         41.29      43.00 JOS
 20 Cho, Rachel S              9 UNLIA-MR               41.75      43.09 JOS
 21 Gibbons, Jenna            10 Basc-MR                46.98      43.15 JOS
 22 Toal, Shannon V           10 Middies-MR             50.89      44.28 JOS
 23 Thrane, Amber R           10 GYWD-CT                55.50      44.35 JOS
 24 Zawatson, Cady             9 LBA-MR                 52.75      44.72 JOS
 25 Rubenstein, Allie S       10 Middies-MR             43.37      44.77 JOS
 26 Chudy, Charlotte L         9 Agua Swim Team-MR      42.54      44.82 JOS
 27 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              1:00.38      44.94 JOS
 28 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR           46.96      45.04 JOS
 29 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR                 46.58      45.20 JOS
 30 Ouzounian, Jaclyn M        9 North Shore-MR         44.07      45.62 JOS
 31 Ehrman, Rachel L          10 UAGEM-MR               47.43      45.66 JOS
 32 Coccaro, Claudia C         9 North Shore-MR         45.70      46.08 JOS
 33 Olinger, Olivia M          9 Bgnw Marlins-MR        45.57      46.35 JOS
 34 McNulty, Kendra L         10 GAEL-MR                47.55      46.62 JOS
 35 Winkler, Erika             9 FLY-MR                 48.40      47.11 JOS
 36 Minaki, Megumi            10 Middies-MR             46.91      47.33 JOS
 37 Solis-Cohen, Hannah F     10 Agua Swim Team-MR      49.06      47.84 JOS
 38 McGee, Shayna K           10 GAEL-MR                49.00      47.85 JOS
 39 Takei, Chiharu             8 Middies-MR             53.28      48.35
 40 Clark, Samantha P          8 Middies-MR             52.78      48.41
 41 Rota, Alexandra P         10 Bgnw Marlins-MR        50.59      48.63
 42 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR                53.46      48.98
 43 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                58.35      49.15
 44 Catano, Tiffany            7 IA-MR                  53.75      49.31
 45 Stefanello, Nicolette      9 LBA-MR                 56.78      49.54
 46 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR              55.38      50.22
 47 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR           54.33      52.51
 48 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        55.15      52.81
 49 Stuart, Ansley T          10 Aqua Gems-MR           52.93      53.55
 50 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR                57.88      53.84
 51 Harpool, Chelsea L         9 TVSC-MR              1:07.46      53.97
 52 Given, Danielle M          9 LIAC-MR                57.13      54.11
 53 Saias, Stephanie J         9 Bgnw Marlins-MR      1:03.25      55.10
 54 Sciarrotto, Lauren        10 TVSC-MR              1:00.97      55.38
 55 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                52.55      55.39
 56 Avidan, Olivia R          10 Middies-MR             54.80      55.52
 57 Guttridge, Kaitlyn B       9 Bgnw Marlins-MR      1:02.38      55.72
 58 Goldson, Olivia           10 LIAC-MR              1:15.00      55.90
 59 Leonardo, Alexandra R      9 LIAC-MR                56.41      56.38
 60 Concannon, Julie           8 LBA-MR               1:05.67      56.81
 61 Schneider, Amanda         10 Sachem-MR              58.93      57.71
 62 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR      1:00.48      58.72
 63 Stewart, Kristen M        10 North Shore-MR         57.82    1:00.04
 64 Leotta, Meghan            10 Basc-MR                55.63    1:00.09
 65 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR      1:02.13    1:00.36
 66 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR      1:02.82    1:00.48
 67 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR              1:04.14    1:01.77
 68 Reilly, Brigid S          10 Bgnw Marlins-MR        54.09    1:01.84
 69 Gibbons, Courtney          8 Basc-MR                59.04    1:05.58
 70 Hogan, Anna M              9 TVSC-MR                55.00    1:08.23
 -- Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR       1:14.58         DQ
 -- Whalen, Lindsey M          9 Bgnw Marlins-MR        59.89         DQ
 -- Reynoso, Jessica M         9 Agua Swim Team-MR      50.01         DQ
 -- Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR              1:10.00         DQ
 -- Levine, Corie T            8 Bgnw Marlins-MR      1:09.32         DQ
 -- Molano, Phoebe G           9 TVSC-MR                57.95         DQ
 -- Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               1:10.25         DQ
 -- Quinn, Katie               8 LBA-MR               1:14.78         DQ

Event 4  Men 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.19  ZONE
          46.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR           37.09      36.11 ZONE
  2 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR           38.86      38.13 ZONE
  3 Carducci, Matthew F       10 Middies-MR             37.46      38.19 ZONE
  4 Perley, Timmy J           10 Middies-MR             41.60      38.54 JOS
  5 Martinez, George          10 FLY-MR                 37.37      38.73 JOS
  6 Blacker, Aaron M           9 Bgnw Marlins-MR        39.00      38.81 JOS
  7 Malkin, Charles C          9 North Shore-MR         38.00      40.03 JOS
  8 Krosser, Jared M           9 Bgnw Marlins-MR        42.84      40.81 JOS
  9 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR                 41.02      40.82 JOS
 10 Avidan, Lucas J           10 Middies-MR             40.22      40.87 JOS
 11 Nangle, JT T              10 Middies-MR             45.56      41.56 JOS
 12 Stuart, Ian D             10 Aqua Gems-MR           44.89      41.62 JOS
 13 Del Genio, Michael A      10 GYWD-CT                48.13      42.41 JOS
 14 Santoro, Philip M          9 TVSC-MR                46.59      42.72 JOS
 15 Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR           45.03      44.81 JOS
 16 Rosenbloom, Jake A        10 Bgnw Marlins-MR        46.69      45.05 JOS
 17 Podniesinski, Peter F      9 Tmsuffolk-MR           46.87      45.38 JOS
 18 Rueda, Diego C             9 Agua Swim Team-MR      45.00      46.83 JOS
 19 Shiraishi, Sora T          9 Middies-MR             51.04      47.06
 20 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR                 47.36      47.95
 21 Tesser, Josh D             9 Bgnw Marlins-MR        47.00      48.24
 22 Shine, Stephen J           9 Bgnw Marlins-MR        49.06      48.37
 23 Rookwood Jr., William K    8 HS-MR                  52.59      49.29
 24 Chansakul, JR J           10 Agua Swim Team-MR      45.94      49.61
 25 Simon, Henry L             9 Bgnw Marlins-MR        49.63      49.81
 26 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR           50.20      51.51
 27 Dillinger, Thomas J        7 GYWD-CT              1:03.71      51.58
 28 Hayes, Connor             10 Tmsuffolk-MR           53.64      52.94
 29 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR                55.00      52.98
 30 Yavid, Mike A             10 North Shore-MR         50.00      54.58
 31 Georgescu, Ronald F       10 Agua Swim Team-MR      57.94      57.01
 32 Cooper, Ian A              8 Bgnw Marlins-MR      1:07.69      57.47
 33 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              1:20.00      57.85
 34 Derby, Andrew S           10 LIAC-MR              1:05.61      59.20
 35 Concannon, Joey           10 LBA-MR               1:03.45      59.77
 36 Corea, Brandon M           9 LIAC-MR              1:20.00    1:01.06
 37 Clark, Ryan T              9 TVSC-MR              1:10.79    1:01.60
 38 Ashinsky, David N         10 Bgnw Marlins-MR      1:03.78    1:02.01
 39 Johnson, Samuel H          9 Bgnw Marlins-MR      1:21.25    1:02.18
 40 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR      2:06.39    1:05.90
 41 Kramer, Justin F          10 Tmsuffolk-MR         1:04.57    1:06.67
 42 Rosa, Jack M               8 IA-MR                1:16.10    1:06.74
 43 Ronda, Ian M               9 GYWD-CT              1:05.75    1:10.06
 -- Fullerton, William R       7 LIAC-MR              1:10.00         DQ
 -- Veccia, James V            8 North Shore-MR       1:15.00         DQ
 -- Ronda, Eric W              9 GYWD-CT                53.87         DQ
 -- Chipev, Liuben C          10 North Shore-MR         41.06         DQ
 -- Kadirov, Raushan          10 LIAC-MR              1:03.61         DQ
 -- Santanella, Jacob F        9 North Shore-MR       1:14.65         DQ

Event 5  Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          38.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Anderer, Britney          12 HAA-MR                 43.52      35.67 ZONE
  2 Kelly, Emily C            12 UNLIA-MR               35.93      36.24 JOS
  3 Michalak, Agata           11 FLY-MR                 34.90      36.33 JOS
  4 Panzarino, Alexandra M    11 Middies-MR             38.30      36.93 JOS
  5 Costa, Christina M        12 UNYM-MR                34.00      37.30 JOS
  6 Festa, Julia D            12 LIAC-MR                37.57      37.37 JOS
  7 Stellman, Amanda E        12 Middies-MR             36.67      37.68 JOS
  8 Brooke, Taylor            12 LBA-MR                 39.96      37.95 JOS
  9 Biagioli, Alana           12 Tmsuffolk-MR           39.02      37.99 JOS
 10 Bruder, Kristi L          12 IA-MR                  36.82      38.07 JOS
 11 Rookwood, Shakiraye       11 HS-MR                  38.33      38.40 JOS
 12 Manning, Lauren E         11 Middies-MR             42.08      38.46 JOS
 13 Brillson, Jocelyne        12 FLY-MR                 38.21      38.74 JOS
 14 Reilly, Nadie D           11 Bgnw Marlins-MR        39.12      38.86 JOS
 15 O'Connor, Rosemarie       11 Basc-MR                41.09      38.95 JOS
 16 Green, Alexa K            12 Bgnw Marlins-MR        38.97      39.00
 17 Fink, Ericka M            11 Middies-MR             40.80      39.14
 18 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR                 39.99      39.15
 19 Sims, Micah               12 Bgnw Marlins-MR        38.05      39.29
 20 Giner, Racquel C          11 Bgnw Marlins-MR        40.12      39.33
 21 Polhill, Ali C            11 Bgnw Marlins-MR        38.03      39.49
 22 Hunter, Claire M          12 Middies-MR             40.25      39.61
 23 Yeung, Tiffany            12 Basc-MR                39.12      39.71
 24 Futterman, Kale           11 Agua Swim Team-MR      37.81      39.79
 25 Stenger, Alexa            12 LBA-MR                 38.99      39.81
 26 Sepe, Lauren K            11 GAEL-MR                38.40      39.82
 27 Marlow, Danielle A        12 Tmsuffolk-MR           41.03      40.16
 28 Wessling, Emily G         12 Middies-MR             39.44      40.24
 29 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR                 41.13      40.37
 30 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                39.07      40.87
 31 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR                40.54      41.04
 32 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR                41.29      41.08
 33 Boltja, Chelsea           12 Tmsuffolk-MR           42.65      41.29
 34 Brooks, Meghan E          11 Bgnw Marlins-MR        39.84      41.39
 35 Norrgard, Kristen M       12 Middies-MR             42.62      41.48
 36 Fulenwider, Allison F     11 Middies-MR             42.61      41.52
 37 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR                41.06      41.58
 38 Morrissey, Alexa D        11 HS-MR                  42.05      41.74
 39 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR                43.89      42.00
 40 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR                40.89      42.07
 41 Francomano, Ashley        11 Basc-MR                40.46      42.09
 42 Ando, Yuiko               12 Middies-MR             43.79      42.16
 43 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR                45.24      42.36
 44 Kahn, Alyssa N            12 Tmsuffolk-MR           41.32      42.47
 45 Rosenbrock, Michelle      11 HAA-MR                 46.87      42.53
 46 McGrath, Georgia E        11 GYWD-CT                41.90      42.59
 47 Kalashian, Aubrey E       11 GYWD-CT                42.55      42.62
 48 Stanford, Brittany        11 LBA-MR                 45.24      42.73
 49 Caines, Alexandra E       12 Tmsuffolk-MR           41.98      43.05
 50 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                43.96      43.23
 51 Fusco, Kristina           12 Tmsuffolk-MR           43.83      43.29
 52 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR              44.72      43.38
 53 Kim, Rachel               12 FLY-MR                 43.55      43.45
 54 Schaefer, Kathryn R       11 GAEL-MR                41.88      43.49
 55 Heisler, Lucy J           12 Agua Swim Team-MR      44.71      43.50
 56 Huchthausen, Elizabeth A  12 TVSC-MR                49.33      43.59
 57 Wilson, Jaclyn D          12 Sachem-MR              45.46      43.79
 58 Dease, Katie D            11 Basc-MR                42.09      44.11
 59 McLaughlin, Megan K       11 Middies-MR             43.41      44.12
 60 Murphy, Lauren E          12 Aqua Gems-MR           43.78      44.24
 61 Dunmire, Arianna C        12 TVSC-MR                47.16      44.31
 62 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR                42.67      44.32
 63 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR                 51.90      44.60
 64 Green, Christy O          11 Bgnw Marlins-MR        44.29      44.65
 65 Colella, Samantha         12 Basc-MR                44.19      44.69
 66 Burke, Stephanie H        11 GAEL-MR                45.43      45.09
 67 Reidy, Meghan             11 LBA-MR                 47.88      45.18
 68 Olsen, Emily              11 Aqua Gems-MR           45.43      45.79
 69 Robinson, Erica           11 HAA-MR                 45.25      46.05
 70 Mazza, Samantha A         11 North Shore-MR         49.57      46.29
 71 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR              46.41      46.51
 72 Goldinger, Chelsea A      12 LIAC-MR                46.75      46.73
 73 Grisanti, Dina            12 Basc-MR                47.65      46.77
 74 McHugh, Bethany           12 TVSC-MR                50.72      46.95
 75 Smith, Meghan             11 Basc-MR                48.46      47.56
 76 Amen, Jessica             11 LBA-MR                 51.34      47.62
 77 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR           51.39      47.76
 78 Schauss, Monica L         12 North Shore-MR         51.65      48.12
 79 Olsen, Ashley E           11 Aqua Gems-MR           45.95      48.21
 80 Sims, Raakkel E           11 Tmsuffolk-MR           53.50      48.23
 81 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR                49.81      48.42
 82 Zabirova, Anastassia A    12 Middies-MR             44.99      48.54
 83 Kelly, Paige              11 HAA-MR                 55.59      48.61
 84 Smith, Amanda C           12 TVSC-MR                50.90      49.16
 85 Smart, Mary Jo J          11 HAA-MR                 50.25      49.31
 86 Mikulas, Sara J           12 LIAC-MR                53.01      49.46
 87 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR                48.65      49.53
 88 Hammer, Jesse             12 LIAC-MR                50.02      49.68
 89 Blom, Jesse H             11 TVSC-MR                54.39      49.70
 90 Aiello, Gabrielle D       11 TVSC-MR                54.15      49.72
 91 Saks, Jessica             12 Basc-MR                48.57      49.86
 92 Neidle, Emily A           11 TVSC-MR                55.14      49.87
 93 Ivanov, Denitza           12 HAA-MR                 55.25      50.28
 94 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR                52.78      50.33
 95 Wengler, Jenna            11 LBA-MR                 53.45      50.54
 96 Georgescu, Mary A         12 Agua Swim Team-MR      48.06      50.85
 97 Mohiuddin, Farah          11 HAA-MR               1:06.89      50.86
 98 Smith, Erika L            11 TVSC-MR                53.19      51.48
 99 Chun, Joyce               11 Tmsuffolk-MR           51.11      52.89
100 Sanudo-Kretzmann, Ariana  11 TVSC-MR                57.01      53.61
101 Sztabnik, Chloe J         12 LIAC-MR                52.95      54.18
102 Zhou, Alice               11 Tmsuffolk-MR         1:00.25      55.80
103 Vingan, Jaclyn F          11 Tmsuffolk-MR         1:01.47      56.86
104 Illescas, Bridget         11 Agua Swim Team-MR      52.49      58.28
105 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR         1:05.72      58.52
106 Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR         1:06.88    1:01.47
107 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR               1:00.25    1:02.73
108 Nicchi, Noelle            11 Basc-MR                57.82    1:06.70

Event 6  Men 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          39.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR                31.52      31.36 ZONE
  2 Charriez, Greg T          12 Bgnw Marlins-MR        36.36      36.24 JOS
  2 Hadley, Matthew J         12 Bgnw Marlins-MR        37.00      36.24 JOS
  4 Carlon, Timothy A         12 Agua Swim Team-MR      39.01      38.32 JOS
  5 Middleton, William        11 Basc-MR                37.79      38.34 JOS
  6 Minaki, Tomoya            11 Middies-MR             40.45      38.67 JOS
  7 Pon, Matthew W            12 Middies-MR             39.40      39.21 JOS
  8 Stuart, Alex P            11 Aqua Gems-MR           38.96      39.39 JOS
  9 Rubenstein, Ben S         12 Middies-MR             40.67      39.42 JOS
 10 Caceres, Dan              12 LIAC-MR                40.00      39.50 JOS
 11 Donis, Harry J            12 Middies-MR             41.71      39.64 JOS
 12 Pickel, Cody              11 FLY-MR                 39.47      39.85 JOS
 13 Bennett, Aarron M         11 Middies-MR             40.35      39.92 JOS
 14 Byrnes, Evan R            11 Sachem-MR              41.54      40.18
 15 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                  39.71      40.22
 16 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR                38.60      40.29
 17 Oakes, Brian C            12 LIAC-MR                40.76      40.67
 18 Noach, Kees               11 Middies-MR             41.91      40.88
 18 Wu, Kevin                 12 FLY-MR                 43.59      40.88
 20 Collins, Danny P          12 FLY-MR                 39.23      41.16
 21 Lyons, Brian L            12 Bgnw Marlins-MR        40.24      41.41
 22 Saintlaurent, Jeremy      12 HAA-MR                 49.14      41.57
 23 Lohrer, Jesse T           11 Tmsuffolk-MR           44.00      41.67
 24 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR           44.60      41.69
 25 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR                43.33      42.34
 26 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR                42.29      42.42
 27 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR           47.31      42.83
 28 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR           46.78      43.09
 29 Collins, Matthew J        11 FLY-MR                 46.32      43.81
 30 Donaghy, Daniel P         11 Sachem-MR              43.50      43.93
 31 Mohrman, John             11 LIAC-MR                50.00      44.39
 31 Hancock, Miles D          11 Middies-MR             44.51      44.39
 33 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR                48.01      44.43
 34 Zhu, Joseph               12 TVSC-MR                46.88      44.52
 35 Silverman, Dean B         12 Bgnw Marlins-MR        46.09      44.60
 36 McLaughlin, Thomas        12 Basc-MR                44.12      45.03
 37 Ellis, Steven C           12 HAA-MR                 46.93      46.11
 38 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR                50.62      46.21
 39 Mancino, Charles J        12 Sachem-MR              53.63      46.77
 40 Mitzian, Nick W           11 Middies-MR             46.73      47.08
 41 Cornyn, Shane             11 UNYM-MR                47.00      47.09
 41 Freiman, Andrew D         11 Middies-MR             46.04      47.09
 43 Shariff, Bob              11 LIAC-MR                47.72      47.91
 44 Brandt, Stephan A         11 Sachem-MR              47.94      48.04
 45 Park, Jay S               11 UNLIA-MR               42.00      48.54
 46 Barker, TJ J              11 Middies-MR             48.35      48.57
 47 Bernstein, Mitchell A     11 LIAC-MR                53.06      49.11
 48 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR              52.64      49.12
 49 Ajemian, Chris E          12 LIAC-MR                49.87      49.67
 50 Ierna, Thomas C           11 TVSC-MR                54.46      49.72
 51 Zhang, Daniel             11 TVSC-MR                54.49      50.35
 52 Mateoc, Ted               11 HS-MR                  48.12      50.37
 53 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR           52.78      51.56
 54 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  53.22      51.65
 55 Kontos, Nicholas G        11 Tmsuffolk-MR           55.54      52.52
 56 Duva, Ben                 11 LIAC-MR                50.00      52.56
 57 Schnettler, Joseph F      11 TVSC-MR              1:06.97      55.36
 58 Vierling, James M         11 Sachem-MR            1:00.00      57.38
 59 Fischetti, Michael        11 Sachem-MR            1:00.00      58.33
 60 Jordan, Alex M            11 LIAC-MR              1:00.91      58.54
 61 Mitchell, John F          11 Sachem-MR            1:00.00      58.85
 62 Tchao, David              12 Tmsuffolk-MR           56.97    1:01.20

Event 7  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Scilufo, Taylor           10 Bgnw Marlins-MR      1:21.97    1:23.85 ZONE
  2 Toal, Shannon V           10 Middies-MR           1:31.50    1:26.21 ZONE
  3 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR         1:25.90    1:27.53 JOS
  4 Prokopowicz, Victoria     10 Middies-MR           1:34.12    1:27.67 JOS
  5 Evans, Jesse E            10 GYWD-CT              1:30.19    1:29.08 JOS
  6 Shiota, Lena A            10 Agua Swim Team-MR    1:27.41    1:29.59 JOS
  7 Kuo, Jacqueline            9 Agua Swim Team-MR    1:27.20    1:30.19 JOS
  8 Sims, Danielle            10 Bgnw Marlins-MR      1:27.94    1:30.49 JOS
  9 Weston, Caroline L        10 Bgnw Marlins-MR      1:32.00    1:30.80 JOS
  9 Neal, Lia M                9 Agua Swim Team-MR    1:36.78    1:30.80 JOS
 11 Cho, Rachel S              9 UNLIA-MR             1:31.35    1:32.50 JOS
 12 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR         1:39.29    1:32.62 JOS
 13 Rueda, Daniela            10 Agua Swim Team-MR    1:34.00    1:32.68 JOS
 14 Buckley, Taylor A          9 Sachem-MR            1:37.05    1:33.35 JOS
 15 Poleway, Monica J          9 Middies-MR           1:38.53    1:33.85 JOS
 16 Olivieri, Maya L          10 Middies-MR           1:45.47    1:33.87 JOS
 17 Ehrman, Rachel L          10 UAGEM-MR             1:36.43    1:34.89 JOS
 18 Kagan, Vladislava         10 FLY-MR               1:46.79    1:35.40 JOS
 19 Fulenwider, Melissa F      9 Middies-MR           1:36.47    1:35.47 JOS
 20 Browne, Sophie L          10 Middies-MR           1:35.06    1:35.94 JOS
 21 McDonnell, Sophia         10 Basc-MR              1:38.19    1:36.87 JOS
 22 Solis-Cohen, Hannah F     10 Agua Swim Team-MR    1:38.03    1:37.23 JOS
 23 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR              1:41.61    1:37.53 JOS
 24 Lanham, Erika             10 Basc-MR              1:39.56    1:38.20 JOS
 25 Buonaito, Kelsey R         9 North Shore-MR       2:00.00    1:38.60 JOS
 26 Lynch, Kellie R           10 TVSC-MR              1:38.28    1:38.80 JOS
 27 Pope, Lauren A            10 Middies-MR           1:41.68    1:39.16 JOS
 28 Boccia, Lindsay           10 Basc-MR              1:38.82    1:39.74 JOS
 29 Rosa, Tracey L            10 IA-MR                1:44.80    1:40.42 JOS
 30 Simone, Toni A            10 Middies-MR           1:38.01    1:40.45 JOS
 31 Rubenstein, Allie S       10 Middies-MR           1:39.51    1:40.56 JOS
 32 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR              1:56.83    1:42.89 JOS
 33 Chudy, Charlotte L         9 Agua Swim Team-MR    1:43.16    1:43.66
 34 Minaki, Megumi            10 Middies-MR           1:40.96    1:44.22
 35 Onah, Kimberly            10 Basc-MR              1:45.74    1:44.67
 36 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR               1:40.00    1:45.26
 37 Marlow, Remi B            10 Tmsuffolk-MR         2:02.02    1:45.54
 38 Latino, Danielle E         9 Middies-MR           1:45.84    1:46.47
 39 Coccaro, Claudia C         9 North Shore-MR       1:38.26    1:46.86
 40 Ouzounian, Jaclyn M        9 North Shore-MR       1:39.89    1:47.08
 41 Hanley, Tori L            10 Tmsuffolk-MR         1:49.15    1:48.48
 42 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR              2:10.49    1:49.11
 43 Bienkowski, Gabriella      9 Basc-MR              1:59.78    1:50.90
 44 Donnelly, Alexandra H     10 North Shore-MR       1:40.45    1:50.94
 45 Miller, Heather R         10 Sachem-MR            1:54.82    1:51.08
 46 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk-MR         2:00.90    1:51.16
 47 Harpool, Chelsea L         9 TVSC-MR              2:01.39    1:51.18
 48 Suzuka, Shieri             9 Middies-MR           1:50.88    1:51.49
 49 Sciarrotto, Lauren        10 TVSC-MR              2:01.97    1:51.57
 50 Lulley, Shannon            9 HAA-MR               2:00.25    1:51.68
 51 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR         1:57.94    1:54.04
 52 Barry, Meghan J           10 Middies-MR           1:57.55    1:54.96
 53 Leotta, Meghan            10 Basc-MR              2:01.32    1:57.14
 54 Jen, Sarah G               8 Middies-MR           2:00.61    1:57.63
 55 Concannon, Julie           8 LBA-MR               1:57.67    1:58.20
 56 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR         2:37.36    1:58.42
 57 Pellegrino, Amanda J      10 Sachem-MR            1:58.22    1:59.20
 58 Avidan, Olivia R          10 Middies-MR           1:50.00    1:59.61
 59 Takayama, Emma            10 Middies-MR           1:59.08    1:59.90
 60 Brandt, Marisa            10 Sachem-MR            2:08.64    2:00.96
 61 Dunn, Madeleine T          9 Middies-MR           2:01.07    2:01.30
 62 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk-MR         2:14.69    2:05.88
 63 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk-MR         2:45.19    2:06.19
 64 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR              1:59.70    2:06.59
 65 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR         2:31.62    2:06.64
 66 Coleman, Annie J           9 Tmsuffolk-MR         2:21.75    2:07.08
 67 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR            1:59.75    2:07.46
 68 Theofield, Mary           10 Tmsuffolk-MR         2:12.28    2:08.89
 69 Harmon, Corin L           10 HAA-MR               2:09.07    2:09.07
 70 Patronis, Olivia A        10 Tmsuffolk-MR         2:16.43    2:11.12
 71 Lulley, Chandler           9 HAA-MR               2:45.25    2:12.01
 72 Bellino, Elisa M           9 Sachem-MR            2:15.00    2:13.19
 73 Boriskin, Madison E        8 Tmsuffolk-MR         2:26.09    2:16.14
 74 Perez, Arielle V          10 Sachem-MR            2:15.00    2:16.78
 75 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk-MR         2:36.71    2:18.44
 76 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR         2:49.18    2:20.71
 77 Miller, Corley A           8 Sachem-MR            2:15.00    2:24.33
 78 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR       2:19.34    2:30.36
 79 Korlipara, Rekha S         9 Tmsuffolk-MR         2:45.94    2:32.37
 80 Ludemann, Emily R          9 TVSC-MR              2:59.23    2:40.27
 81 Quinn, Katie               8 LBA-MR               2:24.31    2:40.29
 82 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR         2:51.44    2:40.50
 -- McNulty, Kendra L         10 GAEL-MR              1:41.73         DQ
 -- Stewart, Kristen M        10 North Shore-MR       2:18.27         DQ

Event 8  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR         1:24.97    1:23.20 ZONE
  2 Martinez, George          10 FLY-MR               1:23.71    1:26.08 ZONE
  3 Nangle, JT T              10 Middies-MR           1:34.09    1:26.17 ZONE
  4 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR         1:32.87    1:29.32 JOS
  5 Carducci, Matthew F       10 Middies-MR           1:25.84    1:29.33 JOS
  6 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR               1:35.48    1:29.55 JOS
  7 Pollastro, Robert         10 Basc-MR              1:30.41    1:29.96 JOS
  8 Torres, David             10 FLY-MR               1:31.99    1:30.31 JOS
  9 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR         1:33.68    1:30.78 JOS
 10 Kolesnik, George          10 Basc-MR              1:24.14    1:31.60 JOS
 11 Thompson, Philip M        10 GAEL-MR              1:28.73    1:32.44 JOS
 12 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR               1:35.29    1:32.97 JOS
 13 Malkin, Charles C          9 North Shore-MR       1:31.30    1:33.56 JOS
 14 Santoro, Philip M          9 TVSC-MR              1:35.37    1:34.27 JOS
 15 Ginsberg, Matthew K        9 Middies-MR           1:33.81    1:39.24 JOS
 16 Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR         1:48.82    1:39.83 JOS
 17 Chansakul, JR J           10 Agua Swim Team-MR    1:41.98    1:41.65 JOS
 18 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR               1:44.45    1:41.67 JOS
 19 Lu, Michael S             10 Middies-MR           1:40.58    1:42.21 JOS
 20 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR         1:47.98    1:43.51
 21 Avidan, Lucas J           10 Middies-MR           1:36.56    1:43.76
 22 Chipev, Liuben C          10 North Shore-MR       1:41.14    1:44.79
 23 Rookwood Jr., William K    8 HS-MR                1:44.42    1:45.19
 24 Rueda, Diego C             9 Agua Swim Team-MR    1:46.00    1:45.75
 25 Pon, Bryan E               9 Middies-MR           1:46.79    1:47.76
 26 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR              2:26.18    1:48.23
 27 Stuart, Ian D             10 Aqua Gems-MR         1:44.02    1:48.32
 28 Leary, Matthew M           9 LIAC-MR              1:45.82    1:48.50
 29 Harelick, Alex R           9 Middies-MR           1:44.49    1:48.62
 30 Colantonio, Daniel A      10 LIAC-MR              2:09.04    1:52.17
 31 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            2:15.00    1:53.92
 32 Clark, Ryan T              9 TVSC-MR              2:07.01    1:54.83
 33 Pon, Gregory W             9 Middies-MR           2:11.76    1:56.90
 34 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR              1:53.47    1:57.12
 35 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk-MR         2:28.00    1:57.25
 36 Smith, James              10 Basc-MR              1:59.06    1:57.47
 37 Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR              2:00.00    1:59.07
 38 Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR         2:24.00    2:01.23
 39 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR              2:00.00    2:02.30
 40 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR              1:59.66    2:02.89
 41 Byrnes, Cameron M          9 Sachem-MR            2:22.90    2:04.67
 42 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk-MR         2:23.00    2:05.91
 43 Yavid, Mike A             10 North Shore-MR       2:00.00    2:07.62
 44 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR            2:19.33    2:08.07
 45 Marrone, Connor M          9 LIAC-MR              2:09.83    2:09.73
 46 Corbisiero, Joe G         10 Sachem-MR            2:15.00    2:10.29
 47 Prudente, Jayson           9 Sachem-MR            2:07.31    2:10.73
 48 Gowargy, John T            9 LIAC-MR              2:02.00    2:12.52
 49 Sileno, Louis A            9 Tmsuffolk-MR         2:19.14    2:12.73
 50 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         2:33.47    2:16.54
 -- Friedman, Daniel T        10 Tmsuffolk-MR         2:29.33         DQ
 -- Arloff, William D          9 TVSC-MR              2:01.95         DQ
 -- Shariff, Nad               8 LIAC-MR              2:20.00         DQ
 -- Korenkov, Sean P           9 Basc-MR              2:12.20         DQ
 -- Miller, Mark J            10 Sachem-MR            2:15.00         DQ
 -- Santanella, Jacob F        9 North Shore-MR       2:30.00         DQ

Event 9  Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.29  ZONE
        1:27.99  SRM
        1:35.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Anderer, Britney          12 HAA-MR               1:22.59    1:22.30 ZONE
  2 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR              1:27.09    1:26.49 ZONE
  3 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR              1:31.94    1:26.57 ZONE
  4 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR               1:28.00    1:27.07 ZONE
  5 Tanaka, Haruka            12 Bgnw Marlins-MR      1:30.95    1:27.33 SRM
  6 Fulenwider, Allison F     11 Middies-MR           1:32.52    1:28.28 JOS
  7 Brooke, Taylor            12 LBA-MR               1:33.19    1:28.62 JOS
  8 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               1:37.15    1:29.86 JOS
  9 Holmes, Sabine B          12 Bgnw Marlins-MR      1:31.65    1:30.07 JOS
 10 Kelly, Corinne M          12 Middies-MR           1:33.94    1:30.45 JOS
 11 Takei, Ayaka              11 Middies-MR           1:39.61    1:32.55 JOS
 12 Boltja, Chelsea           12 Tmsuffolk-MR         1:35.79    1:33.01 JOS
 13 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR         1:32.86    1:33.50 JOS
 14 Panzarino, Alexandra M    11 Middies-MR           1:39.89    1:33.70 JOS
 15 Stanford, Brittany        11 LBA-MR               1:36.21    1:34.24 JOS
 16 Browne, Rebecca K         12 Middies-MR           1:41.39    1:35.59 JOS
 17 Michalak, Agata           11 FLY-MR               1:37.96    1:36.41
 18 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR              1:38.50    1:36.46
 19 Ginsberg, Ariel E         12 Middies-MR           1:41.53    1:36.96
 20 Garambone, Nina C         12 TVSC-MR              1:36.71    1:37.02
 21 Giner, Racquel C          11 Bgnw Marlins-MR      1:40.34    1:37.07
 22 Marlow, Danielle A        12 Tmsuffolk-MR         1:39.98    1:37.42
 23 Grega, Allison M          12 North Shore-MR       1:34.66    1:37.47
 24 Reilly, Nadie D           11 Bgnw Marlins-MR      1:39.79    1:37.84
 25 Stellman, Amanda E        12 Middies-MR           1:38.58    1:37.96
 26 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              1:36.08    1:38.09
 27 Sepe, Lauren K            11 GAEL-MR              1:36.64    1:38.13
 28 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    1:40.20    1:38.16
 29 Fink, Ericka M            11 Middies-MR           1:43.36    1:38.35
 30 Colella, Alexandra        12 Basc-MR              1:38.31    1:39.28
 31 Ando, Yuiko               12 Middies-MR           1:39.81    1:39.42
 32 Narus, Jessica L          11 North Shore-MR       1:40.36    1:39.69
 33 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR         1:45.35    1:40.80
 34 Pepe, Samantha M          12 FLY-MR               1:47.12    1:41.04
 35 Kim, Rachel               12 FLY-MR               1:42.90    1:41.45
 36 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR              1:49.20    1:41.50
 37 Murphy, Lauren E          12 Aqua Gems-MR         1:44.25    1:41.57
 38 Kahn, Alyssa N            12 Tmsuffolk-MR         1:41.43    1:42.09
 39 Reidy, Meghan             11 LBA-MR               1:41.78    1:42.49
 40 Fusco, Kristina           12 Tmsuffolk-MR         1:59.46    1:42.59
 41 Stenger, Alexa            12 LBA-MR               1:47.65    1:42.88
 42 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR         1:54.51    1:43.11
 43 Manning, Lauren E         11 Middies-MR           1:52.70    1:43.81
 44 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR              1:46.59    1:44.27
 45 Olsen, Emily              11 Aqua Gems-MR         1:38.96    1:44.73
 46 Sigaty, Christine T       11 North Shore-MR       1:46.20    1:45.10
 47 Green, Christy O          11 Bgnw Marlins-MR      1:45.79    1:45.35
 48 Rosenbrock, Michelle      11 HAA-MR               2:09.39    1:45.61
 49 Morrissey, Alexa D        11 HS-MR                1:49.79    1:45.69
 50 Holler, Jillian P         11 TVSC-MR              1:45.75    1:46.42
 51 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR            1:50.98    1:46.62
 52 Olsen, Ashley E           11 Aqua Gems-MR         1:43.19    1:46.64
 53 Mihail, Renee M           11 Agua Swim Team-MR    1:45.81    1:46.95
 54 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR              1:50.56    1:47.61
 55 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR              2:00.50    1:47.75
 56 Robinson, Erica           11 HAA-MR               2:21.79    1:48.70
 57 Saks, Jessica             12 Basc-MR              1:51.11    1:48.74
 58 McLaughlin, Megan K       11 Middies-MR           1:52.47    1:49.56
 59 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR              1:56.67    1:49.70
 60 Ivanov, Denitza           12 HAA-MR               2:00.25    1:50.17
 61 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR              1:52.38    1:50.39
 62 Huchthausen, Elizabeth A  12 TVSC-MR              1:55.23    1:51.15
 63 Ouzounian, Lauren M       11 North Shore-MR       1:52.23    1:52.27
 64 Hammer, Jesse             12 LIAC-MR              1:52.61    1:52.51
 65 Heiss, Caitlin            11 LBA-MR               1:56.76    1:52.65
 66 Heisler, Lucy J           12 Agua Swim Team-MR    1:56.22    1:54.58
 67 Mazza, Samantha A         11 North Shore-MR       2:03.26    1:55.80
 68 Smith, Meghan             11 Basc-MR              1:59.46    1:56.18
 69 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:58.49    1:56.79
 70 Wilson, Jaclyn D          12 Sachem-MR            1:56.56    1:57.87
 71 Macedonio, Kaitlyn E      11 LIAC-MR              1:50.61    1:58.94
 72 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR               2:20.88    1:59.34
 73 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR         2:11.30    1:59.47
 74 Chun, Joyce               11 Tmsuffolk-MR         2:07.49    1:59.63
 75 Grisanti, Dina            12 Basc-MR              2:10.12    2:00.57
 76 Smith, Amanda C           12 TVSC-MR              2:17.75    2:00.90
 77 Wengler, Jenna            11 LBA-MR               1:44.98    2:00.91
 78 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR              1:52.61    2:03.03
 79 McHugh, Bethany           12 TVSC-MR              2:03.37    2:03.13
 80 Vingan, Jaclyn F          11 Tmsuffolk-MR         2:10.88    2:04.27
 81 Sanudo-Kretzmann, Ariana  11 TVSC-MR              2:00.00    2:04.52
 82 Neidle, Emily A           11 TVSC-MR              2:08.12    2:04.62
 83 Mohiuddin, Farah          11 HAA-MR               2:26.92    2:05.14
 84 Sims, Raakkel E           11 Tmsuffolk-MR         2:06.01    2:05.25
 85 Blom, Jesse H             11 TVSC-MR              2:11.09    2:06.33
 86 Amen, Jessica             11 LBA-MR               4:23.11    2:06.49
 87 Burke, Stephanie H        11 GAEL-MR              2:11.71    2:07.96
 88 Sunshine, Juliane S       11 FLY-MR               2:10.00    2:08.55
 89 Smith, Erika L            11 TVSC-MR              2:11.66    2:10.75
 90 Sztabnik, Chloe J         12 LIAC-MR              2:10.61    2:13.51
 91 Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR         2:33.66    2:18.48
 92 Kelly, Paige              11 HAA-MR               2:53.42    2:19.86
 93 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR               2:30.25    2:40.57
 -- Schauss, Monica L         12 North Shore-MR       2:00.00         DQ

Event 10  Men 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  SRM
        1:27.29  ZONE
        1:36.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               1:29.17    1:26.37 ZONE
  2 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR              1:44.85    1:27.51 JOS
  3 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR         1:30.48    1:29.11 JOS
  4 McComiskey, Tony          11 Basc-MR              1:30.36    1:32.07 JOS
  5 Carmen, Jacob E           12 Middies-MR           1:47.16    1:32.28 JOS
  6 Charriez, Nick I          12 Bgnw Marlins-MR      1:35.33    1:33.13 JOS
  7 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  1:38.14    1:34.22 JOS
  8 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                1:35.38    1:34.86 JOS
  9 Dillinger, Andrew S       11 GYWD-CT              1:33.05    1:34.91 JOS
 10 Park, Jin Woo W           12 FLY-MR               1:41.46    1:35.12 JOS
 11 Pon, Matthew W            12 Middies-MR           1:48.48    1:35.73 JOS
 12 Jitechian, Gerard J       12 Middies-MR           1:43.31    1:36.59 JOS
 13 Lohrer, Jesse T           11 Tmsuffolk-MR         1:40.13    1:38.25
 14 Jensen, Alexander E       12 GYWD-CT              1:43.10    1:39.31
 15 Mitil, Lorenzo            12 Middies-MR           1:55.75    1:40.38
 16 Lock, Vincent             11 FLY-MR               1:52.61    1:40.43
 17 Ellis, Steven C           12 HAA-MR               1:57.65    1:40.52
 17 Cornyn, Shane             11 UNYM-MR              1:50.00    1:40.52
 19 Saintlaurent, Jeremy      12 HAA-MR               1:51.45    1:41.84
 20 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR         1:41.37    1:42.13
 21 Barker, Kevin K           12 Middies-MR           1:40.89    1:42.16
 22 Barker, TJ J              11 Middies-MR           1:49.19    1:43.53
 23 Bernstein, Mitchell A     11 LIAC-MR              1:50.78    1:44.11
 24 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR              1:25.00    1:45.12
 25 Minaki, Tomoya            11 Middies-MR           1:52.61    1:48.36
 26 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR         1:55.26    1:49.85
 27 Nash, John                12 LBA-MR               1:51.76    1:51.39
 28 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR         1:58.80    1:52.01
 29 Mohrman, John             11 LIAC-MR              2:00.00    1:52.29
 30 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR              1:51.00    1:52.94
 31 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR              1:46.21    1:53.24
 32 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR              1:50.61    1:53.72
 33 Duva, Ben                 11 LIAC-MR              1:40.00    1:54.29
 34 Noach, Kees               11 Middies-MR           2:06.85    1:54.68
 35 Park, Jay S               11 UNLIA-MR             1:55.00    1:54.74
 36 Hancock, Miles D          11 Middies-MR           2:04.36    1:56.74
 37 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR         2:10.33    1:57.20
 38 Given, Dennis             12 LIAC-MR              1:45.00    1:57.46
 39 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR              1:59.35    1:57.96
 40 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              2:16.58    1:59.28
 41 Mateoc, Ted               11 HS-MR                2:01.46    1:59.45
 42 Mitzian, Nick W           11 Middies-MR           1:56.63    1:59.65
 43 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR              2:12.23    2:01.63
 44 Freiman, Andrew D         11 Middies-MR           2:01.59    2:02.88
 45 McLaughlin, Thomas        12 Basc-MR              2:02.66    2:03.81
 46 Alexandrov, Michael P     11 GAEL-MR              1:42.03    2:04.84
 47 Silverman, Dean B         12 Bgnw Marlins-MR      2:02.30    2:07.15
 48 Zhang, Daniel             11 TVSC-MR              2:09.16    2:08.14
 49 Jordan, Alex M            11 LIAC-MR              2:16.28    2:09.92
 50 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR            2:09.96    2:10.06
 51 Ajemian, Chris E          12 LIAC-MR              1:55.61    2:11.53
 52 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR         2:12.72    2:12.57
 53 Vierling, James M         11 Sachem-MR            2:15.00    2:14.17
 54 Zhu, Joseph               12 TVSC-MR              2:10.00    2:15.64
 55 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                2:15.13    2:18.38
 56 Romero, Andres            11 FLY-MR               2:15.00    2:22.59
 57 Kontos, Nicholas G        11 Tmsuffolk-MR         2:47.27    2:22.82
 58 Tchao, David              12 Tmsuffolk-MR         2:39.08    2:37.00
 59 Mitchell, John F          11 Sachem-MR            2:15.00    2:42.12
 -- Mancino, Charles J        12 Sachem-MR            2:15.00         DQ
 -- Shariff, Bob              11 LIAC-MR              2:35.91         DQ

Event 11  Women 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  ZONE
          52.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Weston, Caroline L        10 Bgnw Marlins-MR        42.28      41.27 ZONE
  2 Berkman, Maddy R          10 Bgnw Marlins-MR        40.65      42.69 ZONE
  3 Scilufo, Taylor           10 Bgnw Marlins-MR        42.42      42.97 ZONE
  4 Reynoso, Jessica M         9 Agua Swim Team-MR      47.41      45.22 ZONE
  5 Olivieri, Maya L          10 Middies-MR             48.47      46.29 JOS
  6 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR           46.55      46.54 JOS
  7 Prokopowicz, Victoria     10 Middies-MR             52.76      46.55 JOS
  8 Gibbons, Jenna            10 Basc-MR                50.66      48.15 JOS
  9 Bailey, Lauren E          10 Middies-MR             48.95      48.32 JOS
 10 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR                49.61      49.32 JOS
 11 Rosa, Tracey L            10 IA-MR                  50.45      49.62 JOS
 12 Pope, Lauren A            10 Middies-MR             51.39      50.00 JOS
 13 Kelly, Hannah E            9 UNLIA-MR               51.08      50.28 JOS
 14 Marlow, Remi B            10 Tmsuffolk-MR           52.05      50.42 JOS
 15 Werking, Kristin          10 Aqua Gems-MR           49.97      50.67 JOS
 16 Poleway, Monica J          9 Middies-MR             52.85      51.12 JOS
 17 Andrews, Jinan             8 Aqua Gems-MR           55.70      51.78 JOS
 18 Fulenwider, Melissa F      9 Middies-MR             49.04      52.63 JOS
 19 Thrane, Amber R           10 GYWD-CT                57.50      52.80 JOS
 20 Stuart, Ansley T          10 Aqua Gems-MR           54.19      52.96 JOS
 21 Browne, Sophie L          10 Middies-MR             50.36      52.99 JOS
 22 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR                51.60      53.09
 23 Zawatson, Cady             9 LBA-MR                 58.38      53.12
 24 Onah, Kimberly            10 Basc-MR                51.36      53.27
 25 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR                54.08      53.32
 26 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR           54.85      53.72
 27 Stefanello, Nicolette      9 LBA-MR                 59.87      53.77
 28 Clark, Samantha P          8 Middies-MR             55.35      54.11
 28 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR           56.84      54.11
 30 Takei, Chiharu             8 Middies-MR             54.36      54.33
 31 Takayama, Emma            10 Middies-MR             57.22      54.73
 32 Reilly, Brigid S          10 Bgnw Marlins-MR        52.43      54.74
 33 Rota, Alexandra P         10 Bgnw Marlins-MR        54.94      55.04
 34 Suzuka, Shieri             9 Middies-MR             57.88      55.11
 35 Simone, Toni A            10 Middies-MR             55.41      55.29
 36 Bienkowski, Gabriella      9 Basc-MR                56.66      55.31
 37 Winkler, Erika             9 FLY-MR                 58.88      55.42
 38 Olinger, Olivia M          9 Bgnw Marlins-MR        56.87      55.48
 39 Donnelly, Alexandra H     10 North Shore-MR         54.39      55.66
 40 Boccia, Lindsay           10 Basc-MR                55.90      55.93
 41 Perez, Arielle V          10 Sachem-MR            1:15.00      56.04
 42 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR            1:00.30      56.90
 43 Gibbons, Courtney          8 Basc-MR                59.64      56.98
 44 Whalen, Lindsey M          9 Bgnw Marlins-MR        58.02      57.72
 45 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR                55.13      57.80
 46 Catano, Tiffany            7 IA-MR                  59.24      58.22
 47 Guttridge, Kaitlyn B       9 Bgnw Marlins-MR      1:00.53      58.48
 48 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk-MR         2:54.72      59.07
 49 McGee, Shayna K           10 GAEL-MR                59.31      59.19
 50 Saias, Stephanie J         9 Bgnw Marlins-MR      1:00.64      59.31
 51 Dunn, Madeleine T          9 Middies-MR             57.88      59.78
 52 Given, Danielle M          9 LIAC-MR              1:04.00    1:00.24
 53 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR      1:05.72    1:00.73
 54 Patronis, Olivia A        10 Tmsuffolk-MR         1:02.69    1:00.83
 55 Jen, Sarah G               8 Middies-MR             57.64    1:01.00
 56 Coleman, Annie J           9 Tmsuffolk-MR         1:06.41    1:01.01
 57 Goldson, Olivia           10 LIAC-MR              1:10.00    1:01.30
 58 Latino, Danielle E         9 Middies-MR             59.46    1:02.22
 59 O'Connor, Ann              9 Basc-MR              1:02.28    1:02.83
 60 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR         1:05.00    1:02.94
 61 Molano, Phoebe G           9 TVSC-MR              1:02.49    1:03.04
 62 Concannon, Julie           8 LBA-MR               1:08.40    1:03.88
 63 Harmon, Corin L           10 HAA-MR               1:05.25    1:04.16
 64 Brandt, Marisa            10 Sachem-MR            1:01.21    1:04.43
 65 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR      1:08.30    1:04.52
 66 Pellegrino, Amanda J      10 Sachem-MR            1:01.90    1:05.04
 67 Miller, Heather R         10 Sachem-MR            1:04.50    1:05.06
 68 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR      1:03.55    1:05.20
 69 Bellino, Elisa M           9 Sachem-MR            1:15.00    1:05.90
 70 Nash, Jennifer             8 LBA-MR               1:05.03    1:05.94
 71 Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR              1:10.00    1:07.28
 72 Barry, Meghan J           10 Middies-MR             59.06    1:07.40
 73 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk-MR         1:17.85    1:07.42
 74 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR              1:08.42    1:07.73
 75 Schneider, Amanda         10 Sachem-MR            1:11.56    1:07.92
 76 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR      1:07.91    1:08.02
 77 Levine, Corie T            8 Bgnw Marlins-MR      1:19.06    1:08.14
 78 Boriskin, Madison E        8 Tmsuffolk-MR         1:12.54    1:08.32
 79 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR              1:12.08    1:08.84
 80 Leonardo, Alexandra R      9 LIAC-MR              1:13.65    1:08.99
 81 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR            1:12.82    1:09.50
 82 Korlipara, Rekha S         9 Tmsuffolk-MR         1:20.25    1:09.77
 83 Lulley, Shannon            9 HAA-MR               1:18.25    1:10.46
 84 Lulley, Chandler           9 HAA-MR               1:20.35    1:11.00
 85 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR         1:21.82    1:11.31
 86 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:22.98    1:12.79
 87 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk-MR         1:26.11    1:13.85
 88 Hogan, Anna M              9 TVSC-MR              1:12.68    1:14.67
 89 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk-MR         1:23.00    1:15.12
 90 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR         1:32.07    1:15.82
 91 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              1:20.00    1:16.52
 92 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              1:10.00    1:16.77
 93 Miller, Corley A           8 Sachem-MR            1:15.00    1:17.35
 94 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR         1:22.88    1:26.35
 95 MC Nelis, Kara E           8 LIAC-MR              1:10.00    1:36.29
 -- Quinn, Katie               8 LBA-MR               1:23.89         DQ
 -- Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               1:10.25         DQ

Event 12  Men 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  ZONE
          53.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR           45.07      44.85 ZONE
  2 Perley, Timmy J           10 Middies-MR             44.37      45.02 ZONE
  3 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR           46.84      46.05 JOS
  4 Pollastro, Robert         10 Basc-MR                47.43      47.30 JOS
  5 Blacker, Aaron M           9 Bgnw Marlins-MR        48.93      49.09 JOS
  6 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR           53.50      49.54 JOS
  7 Thompson, Philip M        10 GAEL-MR                45.22      49.78 JOS
  8 Ronda, Eric W              9 GYWD-CT                51.74      49.91 JOS
  9 Krosser, Jared M           9 Bgnw Marlins-MR        52.56      50.21 JOS
 10 Torres, David             10 FLY-MR                 55.21      50.90 JOS
 11 Dillinger, Thomas J        7 GYWD-CT                55.00      52.15 JOS
 12 Chansakul, JR J           10 Agua Swim Team-MR      52.37      52.39 JOS
 13 Rosenbloom, Jake A        10 Bgnw Marlins-MR        53.76      52.45 JOS
 14 Lu, Michael S             10 Middies-MR             52.37      53.25 JOS
 15 Georgescu, Ronald F       10 Agua Swim Team-MR      53.39      53.55 JOS
 16 Ginsberg, Matthew K        9 Middies-MR             50.98      53.77 JOS
 17 Simon, Henry L             9 Bgnw Marlins-MR        54.30      54.10
 18 Del Genio, Michael A      10 GYWD-CT                54.79      54.63
 19 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR               1:07.88      55.40
 20 Shiraishi, Sora T          9 Middies-MR             59.31      55.59
 21 Johnson, Samuel H          9 Bgnw Marlins-MR        56.47      55.61
 22 Harelick, Alex R           9 Middies-MR             58.32      55.94
 23 Podniesinski, Peter F      9 Tmsuffolk-MR           59.94      56.29
 24 Shine, Stephen J           9 Bgnw Marlins-MR        59.22      57.59
 25 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR              1:02.61      57.90
 26 Tesser, Josh D             9 Bgnw Marlins-MR        57.00      58.45
 27 Leary, Matthew M           9 LIAC-MR                56.53      59.17
 28 Ronda, Ian M               9 GYWD-CT                59.59      59.80
 29 Veccia, James V            8 North Shore-MR       1:04.34    1:00.11
 30 Kramer, Justin F          10 Tmsuffolk-MR         1:01.57    1:00.51
 31 Derby, Andrew S           10 LIAC-MR              1:02.51    1:00.67
 32 Concannon, Joey           10 LBA-MR               1:05.09    1:00.90
 33 Corea, Brandon M           9 LIAC-MR              1:05.00    1:01.17
 34 Lobo, Mark E               9 Tmsuffolk-MR         1:25.00    1:02.10
 35 Gowargy, John T            9 LIAC-MR              1:04.55    1:02.52
 36 Pon, Bryan E               9 Middies-MR           1:04.77    1:02.88
 37 Vingan, Isaac              9 Tmsuffolk-MR         1:03.96    1:02.93
 38 Korenkov, Sean P           9 Basc-MR              1:10.90    1:03.13
 39 Cooper, Ian A              8 Bgnw Marlins-MR      1:15.79    1:04.96
 40 Rosa, Jack M               8 IA-MR                1:13.58    1:04.99
 41 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk-MR         1:10.13    1:05.46
 42 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk-MR         1:11.56    1:05.73
 43 Miller, Mark J            10 Sachem-MR            1:15.00    1:06.44
 44 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR            1:15.00    1:06.63
 45 Arloff, William D          9 TVSC-MR              1:07.45    1:06.70
 46 Smith, James              10 Basc-MR              1:00.52    1:07.90
 47 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            1:09.27    1:08.73
 48 Kadirov, Raushan          10 LIAC-MR              1:10.61    1:08.98
 49 Pon, Gregory W             9 Middies-MR           1:10.83    1:08.99
 50 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR              1:08.34    1:09.13
 51 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              1:15.00    1:09.52
 52 Ashinsky, David N         10 Bgnw Marlins-MR      1:10.43    1:10.07
 53 Byrnes, Cameron M          9 Sachem-MR            1:12.69    1:10.59
 54 Corbisiero, Joe G         10 Sachem-MR            1:15.00    1:11.37
 55 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR      1:32.26    1:11.42
 56 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR              1:16.89    1:11.48
 57 Marrone, Connor M          9 LIAC-MR              1:10.62    1:12.29
 58 Hayes, Connor             10 Tmsuffolk-MR         1:11.48    1:12.63
 59 Fullerton, William R       7 LIAC-MR              1:17.55    1:15.02
 60 Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR         1:21.35    1:17.97
 61 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         1:29.20    1:18.32
 62 Shariff, Nad               8 LIAC-MR              1:15.00    1:19.74
 63 Friedman, Daniel T        10 Tmsuffolk-MR         1:27.06    1:21.95
 64 Sileno, Louis A            9 Tmsuffolk-MR         1:37.92    1:27.85
 65 Prudente, Jayson           9 Sachem-MR            1:15.30    1:30.55
 -- Anghel, Christopher L      9 LIAC-MR              1:15.00         DQ

Event 13  Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.59  ZONE
          30.99  SRM
          33.49  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Doughty, Brigitte         11 HAA-MR                 31.67      30.40 ZONE
  2 Kelly, Emily C            12 UNLIA-MR               30.44      30.78 SRM
  3 Rookwood, Shakiraye       11 HS-MR                  31.08      30.81 SRM
  4 Weston, Betsy F           12 Bgnw Marlins-MR        31.32      30.92 SRM
  5 Festa, Julia D            12 LIAC-MR                31.18      31.15 JOS
  6 Brooke, Taylor            12 LBA-MR                 32.49      31.23 JOS
  7 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR                 32.18      31.38 JOS
  8 Costa, Christina M        12 UNYM-MR                32.00      31.46 JOS
  9 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR                33.16      31.81 JOS
 10 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR                31.90      31.95 JOS
 11 Carballeira, Kimberly A   12 TVSC-MR                31.46      32.08 JOS
 12 Stellman, Amanda E        12 Middies-MR             32.71      32.19 JOS
 13 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR                 31.83      32.23 JOS
 14 Polhill, Ali C            11 Bgnw Marlins-MR        32.50      32.30 JOS
 15 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR                32.95      32.47 JOS
 16 Takei, Ayaka              11 Middies-MR             34.33      32.56 JOS
 17 Brillson, Jocelyne        12 FLY-MR                 32.42      32.81 JOS
 18 Pablo, Aileen             12 FLY-MR                 33.08      33.04 JOS
 19 Bruder, Kristi L          12 IA-MR                  32.96      33.08 JOS
 20 Schlichte, Sarah A        12 LIAC-MR                37.60      33.13 JOS
 21 Green, Alexa K            12 Bgnw Marlins-MR        34.25      33.16 JOS
 22 Wessling, Emily G         12 Middies-MR             33.27      33.23 JOS
 23 Browne, Rebecca K         12 Middies-MR             34.21      33.24 JOS
 24 Pavlin, Mekala            12 Agua Swim Team-MR      33.41      33.26 JOS
 25 Mrozinski, Melissa        12 Basc-MR                32.17      33.32 JOS
 26 Fusco, Kristina           12 Tmsuffolk-MR           37.38      33.42 JOS
 27 Stenger, Alexa            12 LBA-MR                 33.65      33.46 JOS
 28 Francomano, Ashley        11 Basc-MR                34.33      33.49 JOS
 28 Ginsberg, Ariel E         12 Middies-MR             33.34      33.49 JOS
 30 Fink, Ericka M            11 Middies-MR             34.02      33.85
 31 Hunter, Claire M          12 Middies-MR             33.22      33.92
 32 Yeung, Tiffany            12 Basc-MR                33.50      34.01
 33 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                34.22      34.15
 34 Stanford, Brittany        11 LBA-MR                 36.21      34.27
 35 Marlow, Danielle A        12 Tmsuffolk-MR           35.26      34.60
 36 Reilly, Nadie D           11 Bgnw Marlins-MR        35.69      34.63
 37 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR                35.14      34.66
 38 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR                34.90      34.76
 39 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR                34.70      34.87
 40 Kelly, Corinne M          12 Middies-MR             36.06      34.97
 41 Boltja, Chelsea           12 Tmsuffolk-MR           36.83      35.01
 42 Caputo, Krista            11 Basc-MR                33.68      35.03
 43 Giner, Racquel C          11 Bgnw Marlins-MR        36.33      35.05
 44 Rosenbrock, Michelle      11 HAA-MR                 39.26      35.08
 45 Sigaty, Christine T       11 North Shore-MR         35.50      35.13
 46 McEvoy, Sarah E           11 GYWD-CT                35.45      35.36
 47 Manning, Lauren E         11 Middies-MR             37.02      35.37
 48 Heisler, Lucy J           12 Agua Swim Team-MR      38.58      35.40
 49 Heiss, Caitlin            11 LBA-MR                 39.58      35.52
 50 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR                 35.19      35.54
 51 Norrgard, Kristen M       12 Middies-MR             37.86      35.55
 52 Wilson, Jaclyn D          12 Sachem-MR              35.40      35.56
 53 Grega, Allison M          12 North Shore-MR         33.81      35.62
 53 Schaefer, Kathryn R       11 GAEL-MR                35.08      35.62
 55 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR           37.71      35.75
 55 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR                35.72      35.75
 57 Kim, Rachel               12 FLY-MR                 35.62      36.07
 58 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR                35.71      36.15
 59 Garambone, Nina C         12 TVSC-MR                35.82      36.41
 59 Caines, Alexandra E       12 Tmsuffolk-MR           36.87      36.41
 61 Morrissey, Alexa D        11 HS-MR                  41.48      36.56
 62 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR                37.03      36.59
 63 Reidy, Meghan             11 LBA-MR                 37.89      36.63
 64 McGrath, Georgia E        11 GYWD-CT                36.27      36.66
 65 Ivanov, Denitza           12 HAA-MR                 45.25      37.06
 66 McLaughlin, Megan K       11 Middies-MR             37.31      37.13
 67 Colella, Samantha         12 Basc-MR                36.00      37.19
 68 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR              37.40      37.20
 69 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR                38.11      37.26
 70 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR              36.57      37.32
 71 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR                38.20      37.37
 72 Ando, Yuiko               12 Middies-MR             37.00      37.45
 73 Zabirova, Anastassia A    12 Middies-MR             37.71      37.47
 74 Smith, Meghan             11 Basc-MR                38.30      37.59
 75 Dunmire, Arianna C        12 TVSC-MR                36.85      37.61
 76 Burke, Stephanie H        11 GAEL-MR                39.86      38.05
 77 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR                38.23      38.16
 78 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR                40.47      38.48
 78 Grisanti, Dina            12 Basc-MR                40.25      38.48
 80 Murphy, Lauren E          12 Aqua Gems-MR           38.21      38.57
 81 Narus, Jessica L          11 North Shore-MR         35.58      38.70
 82 Amen, Jessica             11 LBA-MR                 39.67      38.79
 83 Holler, Jillian P         11 TVSC-MR                40.06      38.92
 84 Olsen, Ashley E           11 Aqua Gems-MR           36.34      39.00
 85 O'Connor, Rosemarie       11 Basc-MR                37.54      39.10
 86 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR           41.75      39.21
 86 Green, Christy O          11 Bgnw Marlins-MR        38.96      39.21
 88 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR                 41.50      39.25
 89 Robinson, Erica           11 HAA-MR                 40.64      39.53
 90 McHugh, Bethany           12 TVSC-MR                41.26      40.06
 91 Smith, Amanda C           12 TVSC-MR                44.66      40.17
 92 Mohiuddin, Farah          11 HAA-MR                 45.25      40.20
 93 Smart, Mary Jo J          11 HAA-MR                 42.30      40.35
 94 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                39.11      40.49
 95 Georgescu, Mary A         12 Agua Swim Team-MR      40.50      40.55
 96 Sunshine, Juliane S       11 FLY-MR                 40.07      40.71
 97 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR                39.25      40.83
 98 Saks, Jessica             12 Basc-MR                31.34      40.96
 99 Schauss, Monica L         12 North Shore-MR         40.75      40.99
100 Sims, Raakkel E           11 Tmsuffolk-MR           46.24      41.08
101 Goldinger, Chelsea A      12 LIAC-MR                39.76      41.21
102 Huchthausen, Elizabeth A  12 TVSC-MR                43.40      41.26
103 Olsen, Emily              11 Aqua Gems-MR           38.75      41.44
104 Kelly, Paige              11 HAA-MR                 41.93      41.86
105 Mazza, Samantha A         11 North Shore-MR         39.52      42.02
106 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR                43.29      42.13
107 Sanudo-Kretzmann, Ariana  11 TVSC-MR                45.18      42.20
108 Hammer, Jesse             12 LIAC-MR                39.01      43.04
108 Illescas, Bridget         11 Agua Swim Team-MR      42.74      43.04
110 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR                 45.25      44.44
111 Chun, Joyce               11 Tmsuffolk-MR           40.70      44.58
112 Vingan, Jaclyn F          11 Tmsuffolk-MR           44.33      44.95
113 Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR           50.12      45.14
114 Wengler, Jenna            11 LBA-MR                 45.87      45.69
114 Blom, Jesse H             11 TVSC-MR                42.79      45.69
116 Aiello, Gabrielle D       11 TVSC-MR                46.94      47.29
117 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR           48.66      47.43
118 Smith, Erika L            11 TVSC-MR                44.56      47.69
119 Neidle, Emily A           11 TVSC-MR                45.52      48.11
120 Sztabnik, Chloe J         12 LIAC-MR                48.49      48.25
121 Zhou, Alice               11 Tmsuffolk-MR           54.69      48.37

Event 14  Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.49  SRM
          30.59  ZONE
          32.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR                27.78      27.24 SRM
  2 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR                27.91      27.58 ZONE
  3 Andrews, Ayman C          12 Aqua Gems-MR           29.65      29.31 ZONE
  4 Raczynski, Joseph         12 Agua Swim Team-MR      30.53      30.44 ZONE
  5 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR                31.19      31.13 JOS
  6 Hadley, Matthew J         12 Bgnw Marlins-MR        31.95      31.33 JOS
  7 Carlon, Timothy A         12 Agua Swim Team-MR      32.65      31.62 JOS
  8 Rubenstein, Ben S         12 Middies-MR             32.96      31.64 JOS
  9 Charriez, Greg T          12 Bgnw Marlins-MR        31.56      31.86 JOS
  9 Donis, Harry J            12 Middies-MR             32.43      31.86 JOS
 11 Stuart, Alex P            11 Aqua Gems-MR           32.90      32.11 JOS
 12 Carmen, Jacob E           12 Middies-MR             35.42      32.32 JOS
 13 Pickel, Cody              11 FLY-MR                 31.90      32.43 JOS
 14 Wu, Kevin                 12 FLY-MR                 32.69      32.48 JOS
 15 McComiskey, Tony          11 Basc-MR                31.75      32.57 JOS
 16 Caceres, Dan              12 LIAC-MR                32.79      32.69 JOS
 17 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR                33.72      32.82 JOS
 18 Jitechian, Gerard J       12 Middies-MR             35.52      33.09
 19 Pon, Matthew W            12 Middies-MR             34.22      33.18
 20 Bennett, Aarron M         11 Middies-MR             34.21      33.29
 21 Barker, Kevin K           12 Middies-MR             33.76      33.46
 22 Byrnes, Evan R            11 Sachem-MR              33.57      33.55
 23 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR                33.75      33.65
 24 Minaki, Tomoya            11 Middies-MR             36.72      33.70
 25 Dillinger, Andrew S       11 GYWD-CT                34.94      34.25
 26 Saintlaurent, Jeremy      12 HAA-MR                 35.32      34.70
 27 Oakes, Brian C            12 LIAC-MR                35.15      34.71
 28 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR           35.29      34.81
 29 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR                34.48      34.92
 29 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR           36.40      34.92
 31 Middleton, William        11 Basc-MR                33.76      35.09
 32 Mitil, Lorenzo            12 Middies-MR             35.58      35.34
 33 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                  36.94      35.64
 34 Collins, Danny P          12 FLY-MR                 35.68      35.74
 35 Sheridan, James F         12 LIAC-MR                35.83      36.06
 36 Jensen, Alexander E       12 GYWD-CT                35.66      36.31
 37 Ellis, Steven C           12 HAA-MR                 39.69      36.36
 38 Noach, Kees               11 Middies-MR             39.30      36.41
 38 Park, Jin Woo W           12 FLY-MR                 35.15      36.41
 40 Nash, John                12 LBA-MR                 37.89      36.42
 41 Brandt, Stephan A         11 Sachem-MR              36.47      37.14
 42 Park, Jay S               11 UNLIA-MR               38.00      37.46
 43 Donaghy, Daniel P         11 Sachem-MR              35.45      37.69
 44 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR                36.70      37.87
 45 Mohrman, John             11 LIAC-MR                38.00      38.52
 45 Lock, Vincent             11 FLY-MR                 38.56      38.52
 47 Collins, Matthew J        11 FLY-MR                 37.07      38.62
 48 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR           40.94      38.67
 49 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR                37.24      38.68
 50 Cornyn, Shane             11 UNYM-MR                37.75      38.74
 51 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR           41.97      38.88
 52 McLaughlin, Thomas        12 Basc-MR                36.87      39.07
 53 Hancock, Miles D          11 Middies-MR             38.57      39.23
 54 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR                40.96      39.27
 55 Shariff, Bob              11 LIAC-MR                38.25      39.71
 56 Mancino, Charles J        12 Sachem-MR              44.38      39.83
 57 Silverman, Dean B         12 Bgnw Marlins-MR        40.51      40.06
 58 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR                40.71      40.51
 59 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  42.00      40.76
 60 Romero, Andres            11 FLY-MR                 41.20      40.77
 61 Zhu, Joseph               12 TVSC-MR                45.37      41.05
 62 Barker, TJ J              11 Middies-MR             39.59      41.43
 63 Mitzian, Nick W           11 Middies-MR             39.67      41.58
 64 Kontos, Nicholas G        11 Tmsuffolk-MR           46.16      41.60
 65 Duva, Ben                 11 LIAC-MR                39.29      41.79
 66 Ajemian, Chris E          12 LIAC-MR                43.22      41.86
 67 Freiman, Andrew D         11 Middies-MR             41.48      41.93
 68 Bernstein, Mitchell A     11 LIAC-MR                39.17      42.08
 69 Ierna, Thomas C           11 TVSC-MR                43.56      42.27
 70 Zhang, Daniel             11 TVSC-MR                43.64      43.76
 71 Tchao, David              12 Tmsuffolk-MR           44.13      44.10
 72 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR              43.06      44.77
 73 Mateoc, Ted               11 HS-MR                  44.36      45.18
 74 Schnettler, Joseph F      11 TVSC-MR                49.79      45.56
 75 Fischetti, Michael        11 Sachem-MR              42.00      51.27
 76 Vierling, James M         11 Sachem-MR              48.48      52.32
 77 Mitchell, John F          11 Sachem-MR              42.00      52.41
 78 Jordan, Alex M            11 LIAC-MR                42.61      52.91

Event 15  Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  ZONE
          38.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Prokopowicz, Victoria     10 Middies-MR             36.96      34.36 JOS
  2 Bailey, Lauren E          10 Middies-MR             34.58      34.98 JOS
  3 Evans, Jesse E            10 GYWD-CT                35.07      35.39 JOS
  4 Cho, Rachel S              9 UNLIA-MR               35.75      35.45 JOS
  5 Olivieri, Maya L          10 Middies-MR             38.30      35.68 JOS
  6 Toal, Shannon V           10 Middies-MR             38.45      36.01 JOS
  7 Werking, Kristin          10 Aqua Gems-MR           36.90      36.07 JOS
  8 Buckley, Taylor A          9 Sachem-MR              36.14      36.12 JOS
  9 Ehrman, Rachel L          10 UAGEM-MR               36.43      36.46 JOS
 10 Kelly, Hannah E            9 UNLIA-MR               36.85      36.63 JOS
 11 McNulty, Kendra L         10 GAEL-MR                38.41      37.09 JOS
 12 Lynch, Kellie R           10 TVSC-MR                36.40      37.16 JOS
 13 Reynoso, Jessica M         9 Agua Swim Team-MR      38.16      37.70 JOS
 13 McDonnell, Sophia         10 Basc-MR                40.34      37.70 JOS
 15 Solis-Cohen, Hannah F     10 Agua Swim Team-MR      39.19      38.33 JOS
 16 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR                36.85      38.41 JOS
 17 Fulenwider, Melissa F      9 Middies-MR             37.31      38.45 JOS
 18 Buonaito, Kelsey R         9 North Shore-MR         37.25      38.46 JOS
 19 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR                 38.35      38.82 JOS
 20 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR           38.49      38.91 JOS
 20 Poleway, Monica J          9 Middies-MR             37.26      38.91 JOS
 22 Zawatson, Cady             9 LBA-MR                 42.66      39.03
 23 Rubenstein, Allie S       10 Middies-MR             38.72      39.30
 24 Simone, Toni A            10 Middies-MR             38.85      39.42
 25 Thrane, Amber R           10 GYWD-CT                40.94      39.43
 26 Pope, Lauren A            10 Middies-MR             39.85      39.46
 27 Boccia, Lindsay           10 Basc-MR                39.82      39.72
 28 Rosa, Tracey L            10 IA-MR                  42.10      40.05
 29 Onah, Kimberly            10 Basc-MR                39.79      40.06
 30 Rota, Alexandra P         10 Bgnw Marlins-MR        39.83      40.16
 31 Clark, Samantha P          8 Middies-MR             41.47      40.27
 32 Catano, Tiffany            7 IA-MR                  40.71      40.40
 33 Donnelly, Alexandra H     10 North Shore-MR         39.89      40.63
 34 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR           43.06      40.85
 35 Minaki, Megumi            10 Middies-MR             41.15      40.92
 36 Stefanello, Nicolette      9 LBA-MR                 42.76      41.00
 37 Lanham, Erika             10 Basc-MR                38.91      41.15
 38 Coccaro, Claudia C         9 North Shore-MR         39.93      41.33
 39 Hanley, Tori L            10 Tmsuffolk-MR           42.59      41.34
 40 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR           41.78      41.48
 41 Winkler, Erika             9 FLY-MR                 42.97      41.59
 42 Avidan, Olivia R          10 Middies-MR             40.19      42.06
 43 Olinger, Olivia M          9 Bgnw Marlins-MR        43.34      42.07
 44 Suzuka, Shieri             9 Middies-MR             44.84      42.12
 45 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR                44.06      42.30
 45 Saias, Stephanie J         9 Bgnw Marlins-MR        44.63      42.30
 47 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR                42.01      42.35
 48 Stewart, Kristen M        10 North Shore-MR         41.81      42.72
 49 Sciarrotto, Lauren        10 TVSC-MR                46.65      43.21
 50 McGee, Shayna K           10 GAEL-MR                42.91      43.28
 51 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR                43.68      43.29
 52 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        44.42      43.53
 53 Guttridge, Kaitlyn B       9 Bgnw Marlins-MR        48.27      44.05
 54 Bienkowski, Gabriella      9 Basc-MR                45.63      44.28
 55 Lulley, Shannon            9 HAA-MR               1:00.25      44.41
 56 Miller, Heather R         10 Sachem-MR              43.31      44.74
 57 Leotta, Meghan            10 Basc-MR                44.87      44.92
 58 Latino, Danielle E         9 Middies-MR             44.76      44.95
 58 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                46.21      44.95
 60 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR              42.84      44.97
 61 Stuart, Ansley T          10 Aqua Gems-MR           46.38      45.06
 62 Harmon, Corin L           10 HAA-MR                 54.82      45.10
 63 Reilly, Brigid S          10 Bgnw Marlins-MR        42.96      45.15
 64 Takei, Chiharu             8 Middies-MR             45.63      45.38
 65 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                46.47      45.68
 66 Goldson, Olivia           10 LIAC-MR              1:05.00      46.04
 67 Given, Danielle M          9 LIAC-MR                47.55      46.07
 68 Whalen, Lindsey M          9 Bgnw Marlins-MR        44.98      46.63
 69 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk-MR           49.88      46.79
 70 Pellegrino, Amanda J      10 Sachem-MR              45.32      46.90
 71 Takayama, Emma            10 Middies-MR             46.15      47.05
 72 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk-MR           50.38      47.46
 73 Molano, Phoebe G           9 TVSC-MR                45.25      47.78
 74 Levine, Corie T            8 Bgnw Marlins-MR        53.90      48.06
 75 Lulley, Chandler           9 HAA-MR               1:00.25      48.07
 76 Gibbons, Courtney          8 Basc-MR                50.75      48.57
 77 Brandt, Marisa            10 Sachem-MR              47.25      48.71
 78 Leonardo, Alexandra R      9 LIAC-MR                50.48      49.03
 79 Patronis, Olivia A        10 Tmsuffolk-MR           51.85      49.11
 80 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR           54.10      49.20
 81 Jen, Sarah G               8 Middies-MR             46.37      49.22
 82 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR              45.14      49.41
 83 Harpool, Chelsea L         9 TVSC-MR                47.06      49.58
 84 Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 50.76      49.59
 85 Dunn, Madeleine T          9 Middies-MR             45.01      49.91
 85 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR        51.98      49.91
 87 Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR                55.00      50.15
 88 Barry, Meghan J           10 Middies-MR             45.17      50.30
 89 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR                48.81      50.85
 90 Perez, Arielle V          10 Sachem-MR              50.96      50.94
 91 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR        47.72      51.65
 92 Schneider, Amanda         10 Sachem-MR              49.11      52.03
 93 O'Connor, Ann              9 Basc-MR                45.89      52.06
 94 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR         1:03.11      52.17
 95 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR         1:03.02      54.77
 96 Miller, Corley A           8 Sachem-MR              52.78      55.01
 97 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk-MR         1:06.29      55.02
 98 Boriskin, Madison E        8 Tmsuffolk-MR           54.74      55.14
 99 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        56.83      55.54
100 Bellino, Elisa M           9 Sachem-MR            1:05.00      55.61
101 Hogan, Anna M              9 TVSC-MR                53.25      55.65
102 Coleman, Annie J           9 Tmsuffolk-MR           53.62      56.35
103 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk-MR           56.66      58.14
104 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR         55.66      59.32
105 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              1:05.00    1:00.80
106 Korlipara, Rekha S         9 Tmsuffolk-MR         1:06.15    1:04.01
107 MC Nelis, Kara E           8 LIAC-MR              1:06.48    1:04.09
108 Ludemann, Emily R          9 TVSC-MR              1:08.05    1:07.04
109 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR           58.69    1:09.10
110 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:08.68    1:09.73
111 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              1:17.51    1:17.88

Event 16  Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  ZONE
          38.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Carducci, Matthew F       10 Middies-MR             33.25      33.04 ZONE
  2 Perley, Timmy J           10 Middies-MR             33.35      33.60 ZONE
  3 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR           33.81      33.81 ZONE
  4 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR                 39.76      34.08 JOS
  5 Kolesnik, George          10 Basc-MR                33.99      34.87 JOS
  6 Nangle, JT T              10 Middies-MR             37.81      35.16 JOS
  7 Chipev, Liuben C          10 North Shore-MR         37.37      36.57 JOS
  8 Avidan, Lucas J           10 Middies-MR             36.26      36.58 JOS
  9 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR                 35.98      37.16 JOS
 10 Ginsberg, Matthew K        9 Middies-MR             37.81      37.43 JOS
 11 Thompson, Philip M        10 GAEL-MR                35.98      37.76 JOS
 12 Blacker, Aaron M           9 Bgnw Marlins-MR        36.49      37.77 JOS
 13 Torres, David             10 FLY-MR                 36.62      37.97 JOS
 14 Del Genio, Michael A      10 GYWD-CT                39.12      37.98 JOS
 15 Lu, Michael S             10 Middies-MR             38.76      38.27 JOS
 16 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR                 37.43      38.29 JOS
 17 Krosser, Jared M           9 Bgnw Marlins-MR        40.27      38.84 JOS
 18 Shine, Stephen J           9 Bgnw Marlins-MR        39.75      38.93 JOS
 19 Rosenbloom, Jake A        10 Bgnw Marlins-MR        39.67      39.47
 20 Simon, Henry L             9 Bgnw Marlins-MR        40.69      39.90
 21 Ronda, Eric W              9 GYWD-CT                41.00      40.21
 22 Shiraishi, Sora T          9 Middies-MR             41.02      40.96
 23 Dillinger, Thomas J        7 GYWD-CT                43.80      41.38
 24 Tesser, Josh D             9 Bgnw Marlins-MR        41.00      41.68
 25 Yavid, Mike A             10 North Shore-MR         41.39      41.87
 26 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR                44.89      42.09
 27 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR           42.79      42.15
 28 Rueda, Diego C             9 Agua Swim Team-MR      40.00      42.37
 29 Clark, Ryan T              9 TVSC-MR                46.24      42.91
 30 Hayes, Connor             10 Tmsuffolk-MR           47.38      43.87
 31 Georgescu, Ronald F       10 Agua Swim Team-MR      48.55      44.30
 32 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR              43.58      44.58
 33 Colantonio, Daniel A      10 LIAC-MR                44.61      44.67
 34 Shariff, Nad               8 LIAC-MR                47.97      45.06
 35 Arloff, William D          9 TVSC-MR                44.80      45.11
 36 Johnson, Samuel H          9 Bgnw Marlins-MR        49.50      45.41
 37 Derby, Andrew S           10 LIAC-MR                48.94      45.83
 38 Smith, James              10 Basc-MR                46.18      45.85
 39 Harelick, Alex R           9 Middies-MR             44.68      46.07
 40 Cooper, Ian A              8 Bgnw Marlins-MR        50.01      46.20
 41 Kramer, Justin F          10 Tmsuffolk-MR           46.89      46.45
 42 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR                44.61      47.05
 43 Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR                50.61      47.45
 44 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk-MR           45.82      47.59
 45 Concannon, Joey           10 LBA-MR                 49.87      47.65
 46 Corea, Brandon M           9 LIAC-MR                55.00      48.05
 47 Vingan, Isaac              9 Tmsuffolk-MR           47.67      48.20
 48 Rosa, Jack M               8 IA-MR                  50.29      48.35
 49 Ronda, Ian M               9 GYWD-CT                46.88      48.37
 50 Ashinsky, David N         10 Bgnw Marlins-MR        47.77      48.53
 51 Pon, Bryan E               9 Middies-MR             47.88      49.02
 52 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              1:00.00      49.50
 53 Prudente, Jayson           9 Sachem-MR              45.19      49.52
 54 Veccia, James V            8 North Shore-MR         54.22      49.76
 55 Santanella, Jacob F        9 North Shore-MR         51.39      50.07
 56 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk-MR           48.46      50.28
 57 Miller, Mark J            10 Sachem-MR              55.81      50.41
 58 Pon, Gregory W             9 Middies-MR             47.16      50.45
 59 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR                54.65      50.58
 60 Friedman, Daniel T        10 Tmsuffolk-MR           54.92      50.76
 61 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                48.88      50.94
 62 Gowargy, John T            9 LIAC-MR                50.24      51.02
 63 Sileno, Louis A            9 Tmsuffolk-MR           51.54      51.67
 64 Korenkov, Sean P           9 Basc-MR                43.33      52.77
 65 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR              49.15      52.95
 66 Byrnes, Cameron M          9 Sachem-MR              52.24      53.02
 67 Corbisiero, Joe G         10 Sachem-MR            1:05.00      53.50
 68 Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR           46.29      53.61
 69 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR        57.92      54.40
 70 Lobo, Mark E               9 Tmsuffolk-MR         1:01.46      55.79
 71 Fullerton, William R       7 LIAC-MR                55.83      57.25
 72 Kadirov, Raushan          10 LIAC-MR                50.61      57.94
 73 Marrone, Connor M          9 LIAC-MR                58.37    1:01.33
 74 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         1:04.97    1:08.98

Event 17  Women 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:22.99  SRM
        2:25.39  ZONE
        2:37.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Anderer, Britney          12 HAA-MR               2:24.77    2:23.72 ZONE
                1:09.79   2:23.72 (1:13.93)
  2 Kelly, Emily C            12 UNLIA-MR             2:27.38    2:24.65 ZONE
                1:10.17   2:24.65 (1:14.48)
  3 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR              2:28.54    2:24.90 ZONE
                1:10.57   2:24.90 (1:14.33)
  4 Doughty, Brigitte         11 HAA-MR               2:32.16    2:26.65 JOS
                1:12.89   2:26.65 (1:13.76)
  5 Carballeira, Kimberly A   12 TVSC-MR              2:27.66    2:28.56 JOS
                1:12.38   2:28.56 (1:16.18)
  6 Festa, Julia D            12 LIAC-MR              2:26.05    2:29.27 JOS
                1:10.98   2:29.27 (1:18.29)
  7 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR         2:37.70    2:33.10 JOS
                1:15.01   2:33.10 (1:18.09)
  8 Pavlin, Mekala            12 Agua Swim Team-MR    2:33.09    2:35.27 JOS
                1:14.94   2:35.27 (1:20.33)
  9 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR               2:35.16    2:35.45 JOS
                1:15.07   2:35.45 (1:20.38)
 10 Mrozinski, Melissa        12 Basc-MR              2:30.21    2:35.83 JOS
                1:15.91   2:35.83 (1:19.92)
 11 Tanaka, Haruka            12 Bgnw Marlins-MR      2:39.88    2:35.95 JOS
                1:17.12   2:35.95 (1:18.83)
 12 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               2:37.95    2:37.39 JOS
                1:15.13   2:37.39 (1:22.26)
 13 Holmes, Sabine B          12 Bgnw Marlins-MR      2:37.89    2:37.47 JOS
                1:14.70   2:37.47 (1:22.77)
 14 Sims, Micah               12 Bgnw Marlins-MR      2:40.00    2:38.83
                1:16.56   2:38.83 (1:22.27)
 15 Brooks, Meghan E          11 Bgnw Marlins-MR      2:40.62    2:39.21
                1:18.21   2:39.21 (1:21.00)
 16 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR               2:32.99    2:39.54
                1:16.27   2:39.54 (1:23.27)
 17 Brillson, Jocelyne        12 FLY-MR               2:38.16    2:39.67
                1:16.58   2:39.67 (1:23.09)
 18 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR              2:46.11    2:40.38
                1:18.12   2:40.38 (1:22.26)
 19 Schlichte, Sarah A        12 LIAC-MR              2:57.50    2:40.99
                1:16.96   2:40.99 (1:24.03)
 20 Caputo, Krista            11 Basc-MR              2:39.63    2:41.88
                1:20.28   2:41.88 (1:21.60)
 21 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR               2:47.17    2:42.33
                1:18.16   2:42.33 (1:24.17)
 22 Kalashian, Aubrey E       11 GYWD-CT              2:52.01    2:43.71
                1:22.02   2:43.71 (1:21.69)
 23 Francomano, Ashley        11 Basc-MR              2:47.54    2:43.84
                1:20.00   2:43.84 (1:23.84)
 24 Ouzounian, Lauren M       11 North Shore-MR       2:47.81    2:45.97
                1:19.79   2:45.97 (1:26.18)
 25 Futterman, Kale           11 Agua Swim Team-MR    2:39.65    2:46.01
                1:19.36   2:46.01 (1:26.65)
 26 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              2:43.25    2:46.49
                1:21.51   2:46.49 (1:24.98)
 27 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    2:52.30    2:47.16
                1:20.61   2:47.16 (1:26.55)
 28 Dease, Katie D            11 Basc-MR              2:42.70    2:47.56
                1:23.49   2:47.56 (1:24.07)
 29 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR         2:54.06    2:48.38
                1:22.67   2:48.38 (1:25.71)
 30 Pepe, Samantha M          12 FLY-MR               2:48.54    2:49.87
                1:21.60   2:49.87 (1:28.27)
 31 Pablo, Aileen             12 FLY-MR               2:50.68    2:50.71
                1:20.89   2:50.71 (1:29.82)
 32 Rookwood, Shakiraye       11 HS-MR                3:04.93    2:51.84
                1:19.91   2:51.84 (1:31.93)
 33 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR               2:52.49    2:54.08
                1:23.98   2:54.08 (1:30.10)
 34 Colella, Alexandra        12 Basc-MR              2:52.55    2:56.70
                1:23.12   2:56.70 (1:33.58)
 35 McEvoy, Sarah E           11 GYWD-CT              2:59.80    3:00.23
                1:28.17   3:00.23 (1:32.06)
 35 Macedonio, Kaitlyn E      11 LIAC-MR              2:56.89    3:00.23
                1:30.20   3:00.23 (1:30.03)
 37 McGrath, Georgia E        11 GYWD-CT              2:58.12    3:00.80
                1:26.32   3:00.80 (1:34.48)
 38 Narus, Jessica L          11 North Shore-MR       2:57.17    3:02.61
                1:29.27   3:02.61 (1:33.34)
 39 O'Connor, Rosemarie       11 Basc-MR              2:55.44    3:04.41
                1:28.54   3:04.41 (1:35.87)
 40 Colella, Samantha         12 Basc-MR              3:05.88    3:09.38
                1:29.87   3:09.38 (1:39.51)
 41 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR            3:12.80    3:09.81
                1:29.59   3:09.81 (1:40.22)
 42 Mihail, Renee M           11 Agua Swim Team-MR    2:57.49    3:11.27
                1:34.82   3:11.27 (1:36.45)
 43 Mikulas, Sara J           12 LIAC-MR              3:10.61    3:22.87
                1:35.26   3:22.87 (1:47.61)
 44 Georgescu, Mary A         12 Agua Swim Team-MR    3:26.50    3:24.43
                1:39.98   3:24.43 (1:44.45)
 45 Goldinger, Chelsea A      12 LIAC-MR              3:20.61    3:30.65
                1:38.83   3:30.65 (1:51.82)
 46 Illescas, Bridget         11 Agua Swim Team-MR    3:23.52    3:31.22
                1:44.48   3:31.22 (1:46.74)
 -- Dunmire, Arianna C        12 TVSC-MR              3:00.00         DQ
                1:26.60        DQ (1:35.87)

Event 18  Men 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:13.99  SRM
        2:25.39  ZONE
        2:36.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              2:15.90    2:18.80 ZONE
                1:06.29   2:18.80 (1:12.51)
  2 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  2:22.13    2:21.67 ZONE
                1:09.52   2:21.67 (1:12.15)
  3 Andrews, Ayman C          12 Aqua Gems-MR         2:21.53    2:22.45 ZONE
                1:09.48   2:22.45 (1:12.97)
  4 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               2:29.38    2:29.09 JOS
                1:09.38   2:29.09 (1:19.71)
  5 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR              2:29.44    2:30.07 JOS
                1:12.13   2:30.07 (1:17.94)
  6 Charriez, Nick I          12 Bgnw Marlins-MR      2:33.26    2:34.11 JOS
                1:14.00   2:34.11 (1:20.11)
  7 Hadley, Matthew J         12 Bgnw Marlins-MR      2:30.43    2:35.28 JOS
                1:14.60   2:35.28 (1:20.68)
  8 Lyons, Brian L            12 Bgnw Marlins-MR      2:44.36    2:35.70 JOS
                1:14.73   2:35.70 (1:20.97)
  9 McComiskey, Tony          11 Basc-MR              2:34.53    2:36.90 JOS
                1:17.23   2:36.90 (1:19.67)
 10 Raczynski, Joseph         12 Agua Swim Team-MR    2:30.63    2:39.10
                1:15.05   2:39.10 (1:24.05)
 11 Pickel, Cody              11 FLY-MR               2:39.45    2:39.64
                1:15.51   2:39.64 (1:24.13)
 12 Carlon, Timothy A         12 Agua Swim Team-MR    2:44.33    2:42.04
                1:17.08   2:42.04 (1:24.96)
 13 Middleton, William        11 Basc-MR              2:43.24    2:45.80
                1:21.31   2:45.80 (1:24.49)
 14 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR         2:46.49    2:46.00
                1:21.51   2:46.00 (1:24.49)
 15 Collins, Danny P          12 FLY-MR               2:45.61    2:46.55
                1:22.35   2:46.55 (1:24.20)
 16 Park, Jin Woo W           12 FLY-MR               2:49.93    2:50.98
                1:22.25   2:50.98 (1:28.73)
 17 Jensen, Alexander E       12 GYWD-CT              2:54.18    2:53.16
                1:21.73   2:53.16 (1:31.43)
 18 Byrnes, Evan R            11 Sachem-MR            2:46.13    2:57.34
                1:26.36   2:57.34 (1:30.98)
 19 Lock, Vincent             11 FLY-MR               3:10.00    2:59.47
                1:29.35   2:59.47 (1:30.12)
 20 Donaghy, Daniel P         11 Sachem-MR            2:54.75    3:03.00
                1:28.34   3:03.00 (1:34.66)
 21 Collins, Matthew J        11 FLY-MR               2:55.36    3:07.65
                1:33.15   3:07.65 (1:34.50)
 22 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR         3:22.06    3:09.74
                1:30.99   3:09.74 (1:38.75)
 23 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR         3:18.19    3:10.54
                1:32.37   3:10.54 (1:38.17)
 24 Brandt, Stephan A         11 Sachem-MR            2:57.32    3:14.20
                1:31.10   3:14.20 (1:43.10)
 25 Given, Dennis             12 LIAC-MR              3:20.00    3:21.04
                1:35.75   3:21.04 (1:45.29)
 26 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR         3:28.89    3:23.77
                1:36.40   3:23.77 (1:47.37)

Event 19  Women 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:44.69  ZONE
        3:09.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Scilufo, Taylor           10 Bgnw Marlins-MR      2:41.00    2:35.67 ZONE
                1:14.47   2:35.67 (1:21.20)
  2 Berkman, Maddy R          10 Bgnw Marlins-MR      2:40.45    2:39.38 ZONE
                1:16.23   2:39.38 (1:23.15)
  3 Rueda, Daniela            10 Agua Swim Team-MR    2:55.00    2:49.96 JOS
                1:23.15   2:49.96 (1:26.81)
  4 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              2:55.00    2:54.48 JOS
                1:24.32   2:54.48 (1:30.16)
  5 Neal, Lia M                9 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:54.80 JOS
                1:26.65   2:54.80 (1:28.15)
  6 Sims, Danielle            10 Bgnw Marlins-MR      2:52.85    2:59.17 JOS
                1:26.05   2:59.17 (1:33.12)
  7 Andrews, Jinan             8 Aqua Gems-MR         3:14.79    3:00.89 JOS
                1:27.43   3:00.89 (1:33.46)
  8 Shiota, Lena A            10 Agua Swim Team-MR    2:48.51    3:00.97 JOS
                1:25.98   3:00.97 (1:34.99)
  9 Gibbons, Jenna            10 Basc-MR              3:04.10    3:01.98 JOS
                1:28.66   3:01.98 (1:33.32)
 10 Kuo, Jacqueline            9 Agua Swim Team-MR    3:01.38    3:04.23 JOS
                1:29.99   3:04.23 (1:34.24)
 11 McDonnell, Sophia         10 Basc-MR              3:44.35    3:05.21 JOS
 12 Chudy, Charlotte L         9 Agua Swim Team-MR    3:10.49    3:12.23
                1:33.02   3:12.23 (1:39.21)
 13 Kagan, Vladislava         10 FLY-MR               3:05.00    3:13.21
                1:29.08   3:13.21 (1:44.13)
 14 Lanham, Erika             10 Basc-MR              3:30.31    3:16.53
                1:34.35   3:16.53 (1:42.18)
 15 Ouzounian, Jaclyn M        9 North Shore-MR       3:09.60    3:16.91
                1:34.29   3:16.91 (1:42.62)
 16 Marlow, Remi B            10 Tmsuffolk-MR         3:25.60    3:18.32
                1:35.83   3:18.32 (1:42.49)

Event 20  Men 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:44.69  ZONE
        3:09.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR         2:39.69    2:37.72 ZONE
                1:16.22   2:37.72 (1:21.50)
  2 Martinez, George          10 FLY-MR               2:54.00    2:46.69 JOS
                1:21.71   2:46.69 (1:24.98)
  3 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR         2:57.11    2:47.12 JOS
                1:23.23   2:47.12 (1:23.89)
  4 Pollastro, Robert         10 Basc-MR              2:55.44    2:56.59 JOS
                1:25.85   2:56.59 (1:30.74)
  5 Malkin, Charles C          9 North Shore-MR       2:57.60    2:56.60 JOS
                1:26.29   2:56.60 (1:30.31)
  6 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR         3:01.44    2:59.81 JOS
                1:26.95   2:59.81 (1:32.86)
  7 Kolesnik, George          10 Basc-MR              3:26.80    3:06.20 JOS
                1:29.96   3:06.20 (1:36.24)
  8 Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR         3:35.00    3:10.67
                1:32.68   3:10.67 (1:37.99)
  9 Stuart, Ian D             10 Aqua Gems-MR         3:23.21    3:14.79
                1:31.35   3:14.79 (1:43.44)
 10 Podniesinski, Peter F      9 Tmsuffolk-MR         3:27.55    3:15.51
                1:36.75   3:15.51 (1:38.76)
 11 Rookwood Jr., William K    8 HS-MR                3:30.00    3:20.49
                1:35.59   3:20.49 (1:44.90)
 12 Leary, Matthew M           9 LIAC-MR              3:25.61    3:33.68
                1:42.93   3:33.68 (1:50.75)

Event 21  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:12.09  SECT
        2:18.99  ZONE
        2:22.99  SRM
        2:30.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Derlath, Erica A          13 Express Swimming-MR  2:18.12    2:17.07 ZONE
                1:07.01   2:17.07 (1:10.06)
  2 Papish, Molly F           13 TVSC-MR              2:16.68    2:17.29 ZONE
                1:07.13   2:17.29 (1:10.16)
  3 Collyer, Courtney         13 Basc-MR              2:20.58    2:21.21 SRM
                1:09.35   2:21.21 (1:11.86)
  4 Bodnar, Katharine D       14 Agua Swim Team-MR    2:23.43    2:21.67 SRM
                1:09.94   2:21.67 (1:11.73)
  5 Rakoczy, Margaret J       13 Middies-MR           2:25.74    2:21.94 SRM
                1:08.92   2:21.94 (1:13.02)
  6 Ackerman, Amanda L        13 UNLIA-MR             2:27.23    2:22.43 SRM
                1:08.50   2:22.43 (1:13.93)
  7 Adams, Kimberly E         14 Middies-MR           2:24.00    2:23.68 JOS
                1:10.10   2:23.68 (1:13.58)
  8 Genovese, Kate A          14 Express Swimming-MR  2:22.07    2:24.29 JOS
                1:09.67   2:24.29 (1:14.62)
  9 Ha, Kathryn C             13 Middies-MR           2:24.00    2:24.69 JOS
                1:10.19   2:24.69 (1:14.50)
 10 Siano, Alyssa M           14 LIAC-MR              2:24.49    2:25.29 JOS
                1:10.13   2:25.29 (1:15.16)
 11 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  2:23.63    2:25.85 JOS
                1:10.84   2:25.85 (1:15.01)
 12 Sheridan, Nicole F        14 LIAC-MR              2:35.92    2:26.04 JOS
                1:11.09   2:26.04 (1:14.95)
 13 Baconcini, Kellyn E       14 LIAC-MR              2:22.00    2:26.49 JOS
                1:10.41   2:26.49 (1:16.08)
 14 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  2:28.51    2:26.96 JOS
                1:11.26   2:26.96 (1:15.70)
 15 Moore, Jhanna             13 Agua Swim Team-MR    2:24.36    2:27.28 JOS
                1:11.11   2:27.28 (1:16.17)
 16 Suzuka, Yuka              13 Middies-MR           2:33.46    2:27.51 JOS
                1:11.86   2:27.51 (1:15.65)
 17 Tracey, Kim L             13 Bgnw Marlins-MR      2:27.00    2:28.34 JOS
                1:11.08   2:28.34 (1:17.26)
 18 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  2:30.29    2:29.62 JOS
                1:12.34   2:29.62 (1:17.28)
 19 Stridh, Karina L          13 GYWD-CT              2:28.45    2:29.66 JOS
                1:13.16   2:29.66 (1:16.50)
 20 Hill, Daniella            13 FLY-MR               2:21.08    2:29.72 JOS
                1:11.30   2:29.72 (1:18.42)
 21 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR              2:31.58    2:30.62 JOS
                1:13.58   2:30.62 (1:17.04)
 22 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                2:37.35    2:31.09
                1:14.43   2:31.09 (1:16.66)
 23 Yoo, Andrea               13 FLY-MR               2:31.36    2:31.47
                1:12.74   2:31.47 (1:18.73)
 24 Donlin, Kelly A           13 Middies-MR           2:39.53    2:31.63
                1:13.72   2:31.63 (1:17.91)
 25 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                2:35.81    2:31.76
                1:13.97   2:31.76 (1:17.79)
 26 LI, Qing                  14 TVSC-MR              2:28.65    2:31.87
                1:13.25   2:31.87 (1:18.62)
 27 Finkelstein, Jana R       14 FLY-MR               2:35.35    2:31.97
                1:12.70   2:31.97 (1:19.27)
 28 Veccia, Samantha J        14 North Shore-MR       2:30.08    2:32.09
                1:14.34   2:32.09 (1:17.75)
 29 Ialenti, Caitlin C        13 Express Swimming-MR  2:41.69    2:32.50
                1:13.43   2:32.50 (1:19.07)
 30 Smith, Jackie             13 LBA-MR               2:29.54    2:32.85
                1:13.55   2:32.85 (1:19.30)
 31 Jennings, Erica L         13 Tmsuffolk-MR         2:34.00    2:33.17
                1:14.03   2:33.17 (1:19.14)
 32 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  2:30.31    2:33.19
                1:15.31   2:33.19 (1:17.88)
 33 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR               2:35.66    2:34.16
                1:13.84   2:34.16 (1:20.32)
 34 Roberts, Hilary           13 Agua Swim Team-MR    2:27.60    2:34.17
                1:15.03   2:34.17 (1:19.14)
 35 Lucas, Olivia A           14 LIAC-MR              2:32.01    2:34.28
                1:13.49   2:34.28 (1:20.79)
 36 Pashayan, Laura A         13 Express Swimming-MR  2:35.48    2:35.18
                1:15.12   2:35.18 (1:20.06)
 37 Kammel, Stella E          13 Agua Swim Team-MR    2:34.75    2:36.17
                1:15.37   2:36.17 (1:20.80)
 38 Conroy, Siobhan           14 LIAC-MR              2:33.46    2:36.28
                1:15.06   2:36.28 (1:21.22)
 39 Kristic, Marta            13 FLY-MR               2:26.68    2:36.29
                1:13.26   2:36.29 (1:23.03)
 40 Benjamin, Malaika N       14 Agua Swim Team-MR    2:32.45    2:36.38
                1:14.80   2:36.38 (1:21.58)
 41 Navarro, Sarah            14 Aqua Gems-MR         2:40.62    2:36.55
                1:15.33   2:36.55 (1:21.22)
 42 Cuddy, Erin M             13 Middies-MR           2:39.69    2:36.72
                1:14.20   2:36.72 (1:22.52)
 43 Parra, Angela P           13 FLY-MR               2:43.72    2:37.34
                1:17.22   2:37.34 (1:20.12)
 44 Dowd, Caitlin E           14 TVSC-MR              2:33.07    2:37.47
                1:15.20   2:37.47 (1:22.27)
 45 Harris, Katherine         13 LBA-MR               2:43.78    2:37.58
                1:16.39   2:37.58 (1:21.19)
 46 Bender, Lauren            13 LBA-MR               2:38.76    2:37.90
                1:18.90   2:37.90 (1:19.00)
 47 Hanft, Marie              13 FLY-MR               2:39.30    2:37.95
                1:15.71   2:37.95 (1:22.24)
 48 Sciarrotto, Jaclyn        14 TVSC-MR              2:39.68    2:38.34
                1:17.27   2:38.34 (1:21.07)
 49 Holloway, Rebecca D       13 TVSC-MR              2:37.76    2:38.60
                1:19.05   2:38.60 (1:19.55)
 50 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              2:32.05    2:38.73
                1:15.86   2:38.73 (1:22.87)
 51 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              2:47.64    2:38.75
                1:18.15   2:38.75 (1:20.60)
 52 Conlee, Ellie M           14 Middies-MR           2:38.23    2:39.65
                1:14.81   2:39.65 (1:24.84)
 53 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         2:46.60    2:40.47
                1:15.35   2:40.47 (1:25.12)
 54 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                2:50.80    2:41.21
                1:19.63   2:41.21 (1:21.58)
 55 Sigaty, Samantha M        13 North Shore-MR       2:36.11    2:41.32
                1:18.24   2:41.32 (1:23.08)
 56 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               2:49.55    2:41.39
                1:19.13   2:41.39 (1:22.26)
 57 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              2:36.39    2:41.63
                1:19.18   2:41.63 (1:22.45)
 58 Mangino, Barbara          14 FLY-MR               2:43.77    2:41.85
                1:17.88   2:41.85 (1:23.97)
 59 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR              2:43.20    2:41.88
                1:18.67   2:41.88 (1:23.21)
 60 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  2:53.67    2:42.91
                1:17.29   2:42.91 (1:25.62)
 61 Ahmed, Lila               14 Sachem-MR            2:52.55    2:44.01
                1:20.69   2:44.01 (1:23.32)
 62 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR               2:51.99    2:45.15
                1:19.15   2:45.15 (1:26.00)
 63 Davis, Lauren             13 HAA-MR               2:49.83    2:45.50
                1:22.57   2:45.50 (1:22.93)
 64 Yoo, Melisa               13 FLY-MR               2:44.20    2:45.96
                1:19.09   2:45.96 (1:26.87)
 65 Canpolat, Aylin           14 LBA-MR               2:49.12    2:46.58
                1:20.55   2:46.58 (1:26.03)
 66 Neidle, Rebecca C         13 UNTVS-MR             2:43.83    2:47.50
                1:22.10   2:47.50 (1:25.40)
 67 Rubin, Ada L              13 Agua Swim Team-MR    2:43.07    2:47.84
                1:21.78   2:47.84 (1:26.06)
 68 Erickson, Abigayle        13 Agua Swim Team-MR    2:50.53    2:48.84
                1:22.28   2:48.84 (1:26.56)
 69 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR               3:00.55    2:49.19
                1:22.45   2:49.19 (1:26.74)
 70 NG, Melissa K             14 Tmsuffolk-MR         2:52.36    2:49.47
                1:20.62   2:49.47 (1:28.85)
 71 Shannon, Caroline K       13 Middies-MR           2:46.17    2:51.63
                1:23.78   2:51.63 (1:27.85)
 72 Grieco, Tara              14 HAA-MR               2:57.43    2:53.05
                1:23.45   2:53.05 (1:29.60)
 73 Ouzounian, Christine A    13 North Shore-MR       2:48.02    2:53.98
                1:22.88   2:53.98 (1:31.10)
 74 Perrone, Victoria A       13 North Shore-MR       2:45.54    2:54.12
                1:23.22   2:54.12 (1:30.90)
 75 Veccia, Jackie M          13 North Shore-MR       2:51.70    2:54.48
                1:24.92   2:54.48 (1:29.56)
 76 Woolley, Kate R           14 HAA-MR               3:45.25    2:55.25
                1:24.76   2:55.25 (1:30.49)
 77 Peterson, Lauren          13 HAA-MR               3:30.25    2:56.78
                1:24.65   2:56.78 (1:32.13)
 78 Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR  3:02.28    2:57.43
                1:27.29   2:57.43 (1:30.14)
 79 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR              3:21.50    2:57.47
                1:26.44   2:57.47 (1:31.03)
 80 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR            2:57.18    2:59.50
                1:26.34   2:59.50 (1:33.16)
 81 Wowk, Kristin             13 Basc-MR              3:08.30    3:00.06
 82 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR            3:12.73    3:03.21
                1:27.11   3:03.21 (1:36.10)
 83 DeVivo, Kimberly L        14 Sachem-MR            3:00.36    3:04.23
                1:26.67   3:04.23 (1:37.56)
 84 Yoo, Monica               13 TVSC-MR              3:09.94    3:07.16
                1:29.38   3:07.16 (1:37.78)
 85 Vaughan, Amina            13 FLY-MR               3:10.46    3:07.82
                1:29.05   3:07.82 (1:38.77)
 86 Kidron, Ella              13 Agua Swim Team-MR    2:57.00    3:08.35
                1:26.54   3:08.35 (1:41.81)
 87 Mino, Stephanie           13 Basc-MR              3:08.30    3:09.46
                1:29.65   3:09.46 (1:39.81)
 88 Odenthal, Kimberly M      13 HAA-MR               4:00.25    3:09.55
                1:27.74   3:09.55 (1:41.81)
 89 Gulchina, Yelena          14 Basc-MR              3:12.22    3:17.16
                1:33.29   3:17.16 (1:43.87)
 90 Bernstein, Leorah S       13 LIAC-MR              3:15.00    3:23.66
                1:37.71   3:23.66 (1:45.95)
 -- Kupferberg, Sarah M       13 Express Swimming-MR  2:37.79         DQ
                1:20.00        DQ (1:27.51)

Event 22  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:01.49  SECT
        2:12.99  ZONE
        2:13.99  SRM
        2:25.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 O'Neill, Tom D            14 LIAC-MR              2:08.83    2:07.24 ZONE
                1:01.84   2:07.24 (1:05.40)
  2 Luchsinger, Thomas J      13 TVSC-MR              2:11.20    2:08.88 ZONE
                1:02.46   2:08.88 (1:06.42)
  3 Finnegan, Chris M         13 LIAC-MR              2:11.77    2:10.60 ZONE
                1:04.02   2:10.60 (1:06.58)
  4 Ahern, Michael G          14 Express Swimming-MR  2:10.77    2:12.78 ZONE
                1:04.28   2:12.78 (1:08.50)
  5 Amato, Nick F             14 LIAC-MR              2:17.10    2:13.60 SRM
                1:04.09   2:13.60 (1:09.51)
  6 O'Reilly, Patrick J       14 North Shore-MR       2:10.37    2:14.14 JOS
                1:03.98   2:14.14 (1:10.16)
  7 Caputo, Danny             14 Basc-MR              2:08.09    2:14.38 JOS
                1:03.94   2:14.38 (1:10.44)
  8 Lane, Sean M              13 LIAC-MR              2:15.60    2:14.66 JOS
                1:05.30   2:14.66 (1:09.36)
  9 Preston, Blake L          13 Middies-MR           2:21.00    2:16.13 JOS
                1:06.07   2:16.13 (1:10.06)
 10 Gonzalez, Cliff M         14 Middies-MR           2:19.62    2:16.74 JOS
                1:08.44   2:16.74 (1:08.30)
 11 Pickel, James C           14 FLY-MR               2:19.54    2:17.29 JOS
                1:05.03   2:17.29 (1:12.26)
 12 Minowitz, Mark T          13 Middies-MR           2:28.24    2:20.21 JOS
                1:08.02   2:20.21 (1:12.19)
 13 Panzarino, Michael J      13 Middies-MR           2:31.73    2:21.77 JOS
                1:09.97   2:21.77 (1:11.80)
 14 Corrigan, Tim M           14 LIAC-MR              2:30.90    2:22.28 JOS
                1:08.36   2:22.28 (1:13.92)
 15 Cox, Mark                 13 IA-MR                2:20.90    2:22.98 JOS
                1:07.01   2:22.98 (1:15.97)
 16 Caputo, Michael           13 Basc-MR              2:20.34    2:23.65 JOS
                1:10.72   2:23.65 (1:12.93)
 17 Pepe, Karl                14 FLY-MR               2:26.33    2:23.94 JOS
                1:08.00   2:23.94 (1:15.94)
 18 Bennett, Donald           14 Basc-MR              2:21.46    2:23.95 JOS
                1:11.28   2:23.95 (1:12.67)
 19 Luboja, Chris E           14 Bgnw Marlins-MR      2:27.66    2:24.36 JOS
                1:08.58   2:24.36 (1:15.78)
 20 Pope, Ryan P              14 Middies-MR           2:30.89    2:24.95 JOS
                1:08.88   2:24.95 (1:16.07)
 21 Barnett, Kevin            14 HAA-MR               2:33.55    2:24.98 JOS
                1:09.26   2:24.98 (1:15.72)
 22 Bennett, Paul A           14 Middies-MR           2:24.59    2:25.73 JOS
                1:08.72   2:25.73 (1:17.01)
 23 Martinez-White, Naeem     14 Agua Swim Team-MR    2:23.83    2:26.99
                1:10.21   2:26.99 (1:16.78)
 24 Blacker, Jared A          14 Bgnw Marlins-MR      2:30.70    2:27.59
                1:10.23   2:27.59 (1:17.36)
 25 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR              2:31.50    2:28.26
                1:12.40   2:28.26 (1:15.86)
 26 Marrano, Ryan C           14 Middies-MR           2:26.02    2:28.48
                1:09.78   2:28.48 (1:18.70)
 27 Schneider, Jason          13 LIAC-MR              2:28.05    2:29.55
                1:11.69   2:29.55 (1:17.86)
 28 Kelly, Patrick T          14 LIAC-MR              2:29.81    2:29.64
                1:10.84   2:29.64 (1:18.80)
 29 Saccurato, Josh H         13 Middies-MR           2:30.83    2:29.67
                1:15.67   2:29.67 (1:14.00)
 30 Klevtsov, Yan I           14 Agua Swim Team-MR    2:20.90    2:31.81
                1:10.58   2:31.81 (1:21.23)
 31 Hosford, Sean G           13 LIAC-MR              2:35.00    2:32.59
                1:12.07   2:32.59 (1:20.52)
 32 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              2:26.24    2:34.11
                1:14.80   2:34.11 (1:19.31)
 33 Qiao, Matthew             13 Tmsuffolk-MR         2:40.51    2:34.29
                1:11.86   2:34.29 (1:22.43)
 34 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         2:39.83    2:36.10
                1:14.47   2:36.10 (1:21.63)
 35 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         2:44.40    2:38.27
                1:16.30   2:38.27 (1:21.97)
 36 Eldor, Gal                14 TVSC-MR              2:41.65    2:41.43
                1:16.35   2:41.43 (1:25.08)
 37 Marks, Sean M             13 Aqua Gems-MR         2:39.54    2:43.21
                1:17.34   2:43.21 (1:25.87)
 38 Bryant, Andrew K          14 Tmsuffolk-MR         2:54.72    2:43.97
                1:21.03   2:43.97 (1:22.94)
 39 Aberle, William A         13 TVSC-MR              2:52.69    2:44.75
                1:20.22   2:44.75 (1:24.53)
 40 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               3:11.80    2:46.88
                1:20.46   2:46.88 (1:26.42)
 41 Clark, Matthew A          13 TVSC-MR              2:59.59    2:47.46
                1:20.61   2:47.46 (1:26.85)
 42 Hirsch, Taylor            13 HAA-MR               3:45.25    2:50.61
                1:22.53   2:50.61 (1:28.08)
 43 Orsini, Michael           13 HAA-MR               3:11.75    2:51.08
                1:20.58   2:51.08 (1:30.50)
 44 Delligatti, Stephen F     14 North Shore-MR       3:00.00    2:52.87
                1:21.20   2:52.87 (1:31.67)
 45 Santanella, Frank J       14 North Shore-MR       2:54.52    2:55.36
                1:26.93   2:55.36 (1:28.43)
 46 D'Onofrio, Jonathan       13 Basc-MR              3:09.99    2:57.83
                1:21.63   2:57.83 (1:36.20)
 46 LeClaire, Eric            14 HAA-MR               3:10.75    2:57.83
                1:24.31   2:57.83 (1:33.52)
 48 Kamal, Mobeem             13 TVSC-MR              2:39.21    3:00.55
                1:28.02   3:00.55 (1:32.53)
 49 Ajemian, Andrew G         13 LIAC-MR              3:20.51    3:16.80
                1:32.84   3:16.80 (1:43.96)
 50 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR            3:00.00    3:17.19
                1:34.29   3:17.19 (1:42.90)
 51 Vierling, Joseph M        13 Sachem-MR            3:00.00    4:07.75
                1:59.14   4:07.75 (2:08.61)
 -- Johns, Matthew P          13 LIAC-MR              2:44.92         DQ
                1:18.22        DQ (1:26.93)

Event 23  Women Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:03.39  OLYT
        2:04.89  NATL
        2:12.09  SECT
        2:16.99  ZONE
        2:22.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smit, Julia E             16 TVSC-MR              2:03.20    2:08.94 SECT
                1:02.98   2:08.94 (1:05.96)
  2 Goldson, Liz C            15 LIAC-MR              2:10.00    2:10.07 SECT
                1:02.75   2:10.07 (1:07.32)
  3 Rakoczy, Joanna D         16 Middies-MR           2:13.15    2:11.97 SECT
                1:03.72   2:11.97 (1:08.25)
  4 Dwyer, Shannon M          15 Express Swimming-MR  2:10.81    2:12.61 ZONE
                1:04.07   2:12.61 (1:08.54)
  5 Kane, Kandra L            15 TVSC-MR              2:09.94    2:13.95 ZONE
                1:04.17   2:13.95 (1:09.78)
  6 Bui, Tiffany T            16 Middies-MR           2:13.60    2:14.09 ZONE
                1:04.37   2:14.09 (1:09.72)
  7 Daly, Jenna S             13 LIAC-MR              2:13.31    2:15.22 ZONE
                1:05.85   2:15.22 (1:09.37)
  8 Brodt, Christina J        15 LIAC-MR              2:11.79    2:15.73 ZONE
                1:05.41   2:15.73 (1:10.32)
  9 Sullivan, Ellen F         16 Express Swimming-MR  2:16.12    2:15.97 ZONE
                1:05.94   2:15.97 (1:10.03)
 10 Minowitz, Amy M           15 Middies-MR           2:19.13    2:17.31 SRM
                1:07.26   2:17.31 (1:10.05)
 11 Zollo, Ann Marie          17 Middies-MR           2:33.00    2:18.34 SRM
                1:06.76   2:18.34 (1:11.58)
 12 Schulman, Lauren P        20 Middies-MR           2:17.00    2:18.39 SRM
                1:07.13   2:18.39 (1:11.26)
 13 Hebrank, Hilary B         16 Middies-MR           2:17.91    2:18.42 SRM
                1:07.42   2:18.42 (1:11.00)
 14 Rogers, Allison B         20 Middies-MR           2:15.00    2:18.76 SRM
                1:08.09   2:18.76 (1:10.67)
 15 Nicholson, Amanda S       16 Middies-MR           2:26.30    2:19.85 SRM
                1:08.33   2:19.85 (1:11.52)
 16 Ha, Alyssa J              15 Middies-MR           2:23.61    2:20.39 SRM
                1:06.51   2:20.39 (1:13.88)
 17 Dwyer, Caitlin L          15 Express Swimming-MR  2:16.83    2:20.62 SRM
                1:08.46   2:20.62 (1:12.16)
 18 Mueller, Mary F           15 Middies-MR           2:19.86    2:20.80 SRM
                1:07.92   2:20.80 (1:12.88)
 19 Scott, Mary H             18 LIAC-MR              2:16.75    2:21.05 SRM
                1:07.52   2:21.05 (1:13.53)
 20 Jorgensen, Dana A         17 Middies-MR           2:24.17    2:21.19 SRM
                1:08.26   2:21.19 (1:12.93)
 21 Giberson, Sara            11 Basc-MR              2:19.75    2:21.35 SRM
                1:09.76   2:21.35 (1:11.59)
 22 Hartford, Catherine D     17 Express Swimming-MR  2:21.67    2:21.46 SRM
                1:08.95   2:21.46 (1:12.51)
 23 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR            2:20.37    2:21.57 SRM
                1:09.37   2:21.57 (1:12.20)
 24 Blaszky, Allison N        15 TVSC-MR              2:20.89    2:21.84 SRM
                1:08.31   2:21.84 (1:13.53)
 25 Balder, Jaclyn M          15 Express Swimming-MR  2:20.77    2:21.85 SRM
                1:09.59   2:21.85 (1:12.26)
 26 Lukasik, Brittany G       16 Aqua Gems-MR         2:20.91    2:22.03 SRM
                1:08.59   2:22.03 (1:13.44)
 27 Palmeri, Stephanie A      16 Express Swimming-MR  2:20.90    2:23.05
                1:09.67   2:23.05 (1:13.38)
 28 McNeely, Megan A          15 Express Swimming-MR  2:24.83    2:23.65
                1:09.97   2:23.65 (1:13.68)
 29 O'Brien, Molly J          15 Middies-MR           2:25.11    2:24.72
                1:09.36   2:24.72 (1:15.36)
 30 Jennings, Heather R       17 North Shore-MR       2:20.88    2:25.14
                1:10.29   2:25.14 (1:14.85)
 31 Kaliades, Dena V          15 LIAC-MR              2:22.61    2:25.35
                1:09.72   2:25.35 (1:15.63)
 32 Pandolfo, Julia R         15 Middies-MR           2:23.00    2:25.74
                1:10.86   2:25.74 (1:14.88)
 33 D'Esposito, Anjelica L    16 TVSC-MR              2:22.26    2:25.77
                1:10.32   2:25.77 (1:15.45)
 34 Conroy, Jackie R          15 LIAC-MR              2:25.80    2:26.07
                1:10.32   2:26.07 (1:15.75)
 35 Ansman, Kate A            15 North Shore-MR       2:22.03    2:26.88
                1:09.85   2:26.88 (1:17.03)
 36 McEntee, Ashley M         18 Bgnw Marlins-MR      2:30.00    2:27.26
                1:10.45   2:27.26 (1:16.81)
 37 Tisch, Meredith E         17 TVSC-MR              2:23.82    2:28.52
                1:11.11   2:28.52 (1:17.41)
 38 Warner, Jamie M           16 LIAC-MR              2:42.56    2:29.71
                1:10.30   2:29.71 (1:19.41)
 39 Vaughn, Laura A           16 Middies-MR           2:30.00    2:29.97
                1:11.94   2:29.97 (1:18.03)
 40 Burns, Jayme R            15 Tmsuffolk-MR         2:38.00    2:31.78
                1:12.52   2:31.78 (1:19.26)
 41 Varpakhovich, Valeriya    16 Agua Swim Team-MR    2:31.33    2:31.79
                1:12.64   2:31.79 (1:19.15)
 42 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR              2:38.61    2:31.96
                1:11.71   2:31.96 (1:20.25)
 43 Estrada, Cynthia J        15 FLY-MR               2:31.29    2:32.77
                1:13.51   2:32.77 (1:19.26)
 44 Ulrich, Amanda P          16 Middies-MR           2:28.11    2:32.84
                1:13.97   2:32.84 (1:18.87)
 45 Leong, Maeve              15 FLY-MR               2:32.55    2:34.30
                1:11.68   2:34.30 (1:22.62)
 46 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR               2:42.64    2:37.78
                1:14.65   2:37.78 (1:23.13)
 47 Kelly, Taylor E           16 TVSC-MR              2:32.21    2:39.70
                1:16.32   2:39.70 (1:23.38)
 48 Cunningham, Amanda R      15 Express Swimming-MR  2:38.65    2:41.05
                1:16.06   2:41.05 (1:24.99)
 49 O'Connell, Caitlin E      15 Agua Swim Team-MR    2:41.74    2:44.89
                1:18.77   2:44.89 (1:26.12)
 50 Reilly, Liz H             16 LIAC-MR              2:46.86    2:52.63
                1:21.19   2:52.63 (1:31.44)
 51 Silver, Elizabeth L       15 Tmsuffolk-MR         2:54.67    2:53.76
                1:20.60   2:53.76 (1:33.16)

Event 24  Men Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:52.49  OLYT
        1:53.69  NATL
        2:01.49  SECT
        2:07.69  ZONE
        2:13.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 McLaughlin, Jason O       16 Middies-MR           2:04.22    2:03.44 ZONE
                  59.05   2:03.44 (1:04.39)
  2 Wakefield, Kevin A        16 Express Swimming-MR  2:00.16    2:04.76 ZONE
                  59.66   2:04.76 (1:05.10)
  3 Britvan, Michael S        18 Middies-MR           2:08.28    2:07.45 ZONE
                1:01.80   2:07.45 (1:05.65)
  4 Eltahawy, Noor S          15 LIAC-MR              2:08.93    2:08.25 SRM
                1:02.70   2:08.25 (1:05.55)
  5 Nicholson, Jackson G      16 Middies-MR           2:09.00    2:09.23 SRM
                1:02.96   2:09.23 (1:06.27)
  6 Saccurato, Matthew G      15 Middies-MR           2:11.46    2:09.47 SRM
                1:03.96   2:09.47 (1:05.51)
  7 Zimarev, Yury             17 LIAC-MR              2:08.42    2:10.23 SRM
                1:02.82   2:10.23 (1:07.41)
  8 Goldmeier, Jason M        18 LIAC-MR              2:11.78    2:11.11 SRM
                1:03.02   2:11.11 (1:08.09)
  9 Kim, Kevin L              15 FLY-MR               2:11.55    2:11.18 SRM
                1:02.25   2:11.18 (1:08.93)
 10 Vogel, Daniel A           16 LIAC-MR              2:09.02    2:11.24 SRM
                1:02.94   2:11.24 (1:08.30)
 11 Laporta, Paul J           15 Sachem-MR            2:03.98    2:11.30 SRM
                1:02.61   2:11.30 (1:08.69)
 11 Yeager, Kyle A            15 Tmsuffolk-MR         2:14.34    2:11.30 SRM
                1:03.60   2:11.30 (1:07.70)
 13 Rohrs, Eric L             16 Middies-MR           2:16.49    2:11.70 SRM
                1:03.44   2:11.70 (1:08.26)
 14 Gerlach, Matt C           17 LIAC-MR              2:07.07    2:12.11 SRM
                1:04.05   2:12.11 (1:08.06)
 15 Swensen, Dan C            15 LIAC-MR              2:11.88    2:12.72 SRM
                1:03.10   2:12.72 (1:09.62)
 16 Zhang, Tony               17 FLY-MR               2:11.70    2:13.66 SRM
                1:03.78   2:13.66 (1:09.88)
 17 Caputo, Dave              17 Basc-MR              2:06.32    2:13.74 SRM
                1:03.10   2:13.74 (1:10.64)
 18 Chipev, George F          16 North Shore-MR       2:07.19    2:15.84
                1:03.89   2:15.84 (1:11.95)
 19 Altman-Kurosaki, Jonas Y  15 Agua Swim Team-MR    2:09.38    2:17.09
                1:05.01   2:17.09 (1:12.08)
 20 Kopot, Andrey V           15 Agua Swim Team-MR    2:15.89    2:17.14
                1:04.95   2:17.14 (1:12.19)
 21 Mortazavi, David P        16 Sachem-MR            2:14.63    2:17.76
                1:05.09   2:17.76 (1:12.67)
 22 Hikal, Karim              16 Basc-MR              2:10.36    2:18.49
                1:05.43   2:18.49 (1:13.06)
 23 Master, Dev R             18 LIAC-MR              2:17.27    2:18.96
                1:05.45   2:18.96 (1:13.51)
 24 Carlon, Christopher       15 Agua Swim Team-MR    2:19.09    2:19.32
                1:07.52   2:19.32 (1:11.80)
 25 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               2:28.63    2:19.61
                1:08.77   2:19.61 (1:10.84)
 26 Friedman, Daniel R        17 Agua Swim Team-MR    2:15.16    2:19.63
                1:06.91   2:19.63 (1:12.72)
 27 McClintock, Craig A       17 Middies-MR           2:19.73    2:20.16
                1:08.23   2:20.16 (1:11.93)
 28 Morgan, Nicholas J        16 Agua Swim Team-MR    2:34.79    2:20.77
                1:07.11   2:20.77 (1:13.66)
 29 Ellman, Douglas A         16 Middies-MR           2:28.13    2:21.67
                1:07.71   2:21.67 (1:13.96)
 30 Barden, Thomas P          17 Express Swimming-MR  2:20.14    2:22.14
                1:09.05   2:22.14 (1:13.09)
 31 Lynch, Joe P              15 Express Swimming-MR  2:20.00    2:22.30
                1:06.04   2:22.30 (1:16.26)
 32 Marks, Danny J            16 Aqua Gems-MR         2:16.92    2:22.44
                1:07.19   2:22.44 (1:15.25)
 33 Smith, Daniel             16 Basc-MR              2:14.08    2:23.16
                1:07.05   2:23.16 (1:16.11)
 34 Lantin, Peter A           15 Middies-MR           2:22.53    2:23.33
                1:08.03   2:23.33 (1:15.30)
 35 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR            2:17.68    2:23.44
                1:08.00   2:23.44 (1:15.44)
 36 Garambone, Douglas J      16 TVSC-MR              2:20.29    2:23.59
                1:08.94   2:23.59 (1:14.65)
 37 Teplitz, Stan             15 Basc-MR              2:24.01    2:24.93
                1:07.90   2:24.93 (1:17.03)
 38 Luckie, Anthony P         17 TVSC-MR              2:21.95    2:26.17
                1:10.91   2:26.17 (1:15.26)
 39 Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR               2:23.18    2:26.59
 40 Wowk, Justin              15 Basc-MR              2:19.96    2:26.68
                1:09.63   2:26.68 (1:17.05)
 41 Outcault, Ryan            15 HAA-MR               2:32.29    2:27.18
                1:11.00   2:27.18 (1:16.18)
 42 Mino, Michael             15 Basc-MR              2:39.70    2:31.55
                1:12.03   2:31.55 (1:19.52)
 43 Llanos, Sergio            15 FLY-MR               2:31.87    2:33.18
                1:12.06   2:33.18 (1:21.12)
 44 D'Onofrio, Pasqual        17 Basc-MR              2:50.24    2:35.37
                1:14.22   2:35.37 (1:21.15)
 45 Mammano, Robert           17 FLY-MR               2:21.32    2:35.76
                1:10.59   2:35.76 (1:25.17)
 46 Vaughan, Spencer          15 FLY-MR               2:31.02    2:35.97
                1:10.76   2:35.97 (1:25.21)
 47 Salcedo, Hember           14 FLY-MR                    NT    2:38.28
                1:13.92   2:38.28 (1:24.36)
 48 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR         2:54.41    2:39.23
                1:14.79   2:39.23 (1:24.44)
 49 Scholz, Philip            16 TVSC-MR              2:41.36    2:40.19
                1:15.18   2:40.19 (1:25.01)
 50 Lock, Jeffrey             15 FLY-MR               2:35.00    2:42.37
                1:13.91   2:42.37 (1:28.46)

Event 25  Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:07.29  SECT
        1:12.29  ZONE
        1:13.99  SRM
        1:19.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Niessl, Steffi E          13 Bgnw Marlins-MR      1:12.62    1:09.75 ZONE
  2 Barnum, Chrissy E         13 GYWD-CT              1:12.24    1:11.09 ZONE
  3 Siano, Alyssa M           14 LIAC-MR              1:11.05    1:11.24 ZONE
  4 Tyznar, Tina A            14 LIAC-MR              1:09.38    1:11.35 ZONE
  5 Donlin, Kelly A           13 Middies-MR           1:13.25    1:11.48 ZONE
  6 Vessa, Gabrielle K        14 LIAC-MR              1:10.58    1:12.63 SRM
  7 Ha, Kathryn C             13 Middies-MR           1:11.40    1:13.56 SRM
  8 Derlath, Erica A          13 Express Swimming-MR  1:14.28    1:15.00 JOS
  9 Sheridan, Nicole F        14 LIAC-MR              1:14.07    1:15.44 JOS
 10 Rakoczy, Margaret J       13 Middies-MR           1:17.36    1:15.64 JOS
 11 Fosteris, Lillian C       14 FLY-MR               1:15.60    1:16.72 JOS
 12 Finkelstein, Jana R       14 FLY-MR               1:18.86    1:16.97 JOS
 13 Biagioli, Caitlyn         14 Tmsuffolk-MR         1:16.75    1:17.23 JOS
 14 Yoo, Andrea               13 FLY-MR               1:17.66    1:17.74 JOS
 15 Hutzler, Kayla M          14 TVSC-MR              1:13.56    1:18.01 JOS
 16 Martinez, Bianca          14 FLY-MR               1:19.62    1:18.07 JOS
 17 Collyer, Courtney         13 Basc-MR              1:16.78    1:18.33 JOS
 18 Plaschka, Jade            13 HAA-MR               1:24.72    1:18.50 JOS
 19 Guzman, Paula             14 FLY-MR               1:17.90    1:18.74 JOS
 20 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR              1:16.65    1:19.13 JOS
 21 Guelly, Gabi K            14 FLY-MR               1:19.17    1:19.95 JOS
 22 Simon, Molly J            13 Bgnw Marlins-MR      1:20.57    1:22.17
 23 Conroy, Siobhan           14 LIAC-MR              1:21.58    1:22.49
 24 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  1:18.90    1:22.55
 25 NG, Melissa K             14 Tmsuffolk-MR         1:24.88    1:22.57
 26 Kim, Jane                 13 FLY-MR               1:24.00    1:23.07
 27 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR               1:26.57    1:23.19
 28 Suzuka, Yuka              13 Middies-MR           1:17.20    1:23.85
 29 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              1:28.97    1:23.95
 30 Pashayan, Laura A         13 Express Swimming-MR  1:18.68    1:24.17
 31 Blom, Danielle            13 HAA-MR               1:30.01    1:24.23
 32 Ritter, Jamie D           13 Tmsuffolk-MR         1:29.53    1:25.41
 33 Holloway, Rebecca D       13 TVSC-MR              1:34.39    1:26.36
 34 Ramos, Angelica M         14 Agua Swim Team-MR    1:23.54    1:26.82
 35 Leonardo, Cassandra D     14 LIAC-MR              1:25.27    1:27.47
 36 Conlee, Ellie M           14 Middies-MR           1:23.41    1:27.83
 37 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               1:23.78    1:27.96
 38 Neidle, Rebecca C         13 UNTVS-MR             1:29.32    1:28.62
 39 Cuddy, Erin M             13 Middies-MR           1:30.77    1:28.64
 40 Parra, Angela P           13 FLY-MR               1:27.66    1:30.26
 41 O'Connell, Christina A    13 Agua Swim Team-MR    1:30.08    1:30.80
 42 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                1:30.83    1:31.44
 43 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               1:38.76    1:32.37
 44 Bruder, Keri L            14 IA-MR                1:35.23    1:34.47
 45 Rubin, Ada L              13 Agua Swim Team-MR    1:38.04    1:34.78
 46 Mangino, Barbara          14 FLY-MR               1:34.47    1:34.87
 47 Chen, Susana              14 FLY-MR               1:33.22    1:35.57
 48 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR            2:15.00    1:36.07
 49 Canpolat, Aylin           14 LBA-MR               1:32.45    1:37.10
 50 Davis, Lauren             13 HAA-MR               1:43.40    1:38.62
 51 Callahan, Courtney E      14 Middies-MR           1:20.49    1:39.25
 52 Veccia, Jackie M          13 North Shore-MR       2:15.00    1:40.09
 53 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR               2:00.25    1:44.25

Event 26  Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.39  SECT
        1:07.99  SRM
        1:08.19  ZONE
        1:13.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Preston, Blake L          13 Middies-MR           1:14.00    1:07.82 SRM
  2 Gonzalez, Cliff M         14 Middies-MR           1:05.09    1:07.88 SRM
  3 O'Neill, Tom D            14 LIAC-MR              1:08.84    1:08.24 JOS
  4 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              1:07.51    1:08.44 JOS
  5 Polhill, Drew B           13 Bgnw Marlins-MR      1:10.72    1:09.05 JOS
  5 Luchsinger, Thomas J      13 TVSC-MR              1:05.48    1:09.05 JOS
  7 Gao, Simon                14 TVSC-MR              1:05.07    1:09.40 JOS
  8 Amato, Nick F             14 LIAC-MR              1:09.90    1:09.70 JOS
  9 Chester, Nicholas J       14 Tmsuffolk-MR         1:12.10    1:11.46 JOS
 10 Cox, Mark                 13 IA-MR                1:10.02    1:12.01 JOS
 11 Luchsinger, Ryan J        14 TVSC-MR              1:07.98    1:12.92 JOS
 12 Bennett, Paul A           14 Middies-MR           1:15.36    1:13.21 JOS
 13 Blacker, Jared A          14 Bgnw Marlins-MR      1:10.79    1:13.25 JOS
 14 Vanwinkle, John J         14 UNNS-MR              1:10.36    1:14.11
 15 Pickel, James C           14 FLY-MR               1:12.92    1:14.46
 16 Panzarino, Michael J      13 Middies-MR           1:20.17    1:14.65
 17 Marrano, Ryan C           14 Middies-MR           1:13.41    1:15.01
 18 Corrigan, Tim M           14 LIAC-MR              1:13.00    1:15.37
 19 O'Reilly, Patrick J       14 North Shore-MR       1:09.76    1:16.29
 20 Barnett, Kevin            14 HAA-MR               1:24.41    1:17.54
 21 Martinez-White, Naeem     14 Agua Swim Team-MR    1:17.34    1:18.15
 22 Caputo, Michael           13 Basc-MR              1:17.27    1:20.25
 23 Ellman, Andrew R          13 Middies-MR           1:31.10    1:22.61
 24 Saccurato, Josh H         13 Middies-MR           1:13.74    1:23.77
 25 Greer, Shaun W            13 Aqua Gems-MR         1:24.24    1:24.49
 26 Hosford, Sean G           13 LIAC-MR              1:25.00    1:25.59
 27 Eldor, Gal                14 TVSC-MR              1:28.47    1:27.73
 28 Pope, Ryan P              14 Middies-MR           1:20.78    1:32.26
 29 Thorp, Matthew W          14 Sachem-MR            1:36.71    1:32.85
 30 Deblasio, Marc V          14 Tmsuffolk-MR         1:39.66    1:35.55

Event 27  Women Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:02.39  OLYT
        1:03.09  NATL
        1:07.29  SECT
        1:09.89  ZONE
        1:13.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rakoczy, Joanna D         16 Middies-MR           1:08.70    1:07.10 SECT
  2 Kempton, Kristalynn M     17 LIAC-MR              1:06.74    1:08.14 ZONE
  3 McKenna, Clare M          16 LIAC-MR              1:06.75    1:09.11 ZONE
  4 Tolan, Meagan A           16 LIAC-MR              1:11.17    1:09.15 ZONE
  5 Masterson, Keri E         16 LIAC-MR              1:04.45    1:09.18 ZONE
  6 Zollo, Ann Marie          17 Middies-MR           1:07.51    1:09.74 ZONE
  7 Healey, Georgia O         21 Agua Swim Team-MR    1:10.00    1:09.83 ZONE
  8 Hebrank, Hilary B         16 Middies-MR           1:08.49    1:09.92 SRM
  9 Foschi, Jessica K         23 LIAC-MR              1:07.28    1:10.01 SRM
 10 Skelos, Daphne F          16 LIAC-MR              1:11.50    1:10.05 SRM
 11 Narus, Christa D          17 North Shore-MR       1:05.44    1:10.11 SRM
 12 Bucaria, Kristen          14 HAA-MR               1:12.49    1:10.75 SRM
 13 Healey, Vivian O          15 Agua Swim Team-MR    1:08.25    1:10.76 SRM
 14 Kane, Kandra L            15 TVSC-MR              1:08.31    1:11.84 SRM
 15 Warner, Jamie M           16 LIAC-MR              1:13.55    1:12.00 SRM
 16 D'Esposito, Anjelica L    16 TVSC-MR              1:09.71    1:12.48 SRM
 17 Rogers, Allison B         20 Middies-MR           1:13.00    1:12.93 SRM
 18 Mango, Magdalena M        18 Agua Swim Team-MR    1:11.29    1:13.08 SRM
 19 Festa, Natalia K          15 LIAC-MR              1:07.20    1:13.17 SRM
 20 Boehm, Stacey M           16 LIAC-MR              1:14.36    1:13.21 SRM
 21 Daly, Jenna S             13 LIAC-MR              1:20.10    1:13.39 SRM
 22 Pandolfo, Julia R         15 Middies-MR           1:13.47    1:14.03
 23 Scott, Mary H             18 LIAC-MR              1:09.64    1:14.31
 24 Fuchs, Lauren D           17 TVSC-MR              1:08.20    1:14.36
 25 Palmeri, Stephanie A      16 Express Swimming-MR  1:12.08    1:14.75
 26 Schulman, Lauren P        20 Middies-MR           1:14.00    1:14.91
 27 Minowitz, Amy M           15 Middies-MR           1:15.15    1:15.29
 28 Conroy, Jackie R          15 LIAC-MR              1:14.02    1:15.40
 29 Balder, Jaclyn M          15 Express Swimming-MR  1:13.41    1:15.52
 30 Jennings, Heather R       17 North Shore-MR       1:12.36    1:16.06
 31 McEntee, Ashley M         18 Bgnw Marlins-MR      1:18.00    1:17.11
 32 Lukasik, Brittany G       16 Aqua Gems-MR         1:16.04    1:17.29
 33 Kretz, Sarah J            15 LIAC-MR              1:22.78    1:18.29
 34 Ulrich, Amanda P          16 Middies-MR           1:17.97    1:19.77
 35 Luckie, Janine F          15 TVSC-MR              1:14.37    1:19.82
 36 Vaughn, Laura A           16 Middies-MR           1:23.59    1:23.17
 37 Ansman, Kate A            15 North Shore-MR       1:14.92    1:23.52

Event 28  Men Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.37  OLYT
          55.99  NATL
        1:00.39  SECT
        1:03.69  ZONE
        1:07.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zimarev, Yury             17 LIAC-MR              1:01.15    1:01.07 ZONE
  2 Eltahawy, Noor S          15 LIAC-MR              1:02.91    1:02.88 ZONE
  3 Smith, Bobby J            15 LIAC-MR              1:03.69    1:03.12 ZONE
  4 McLaughlin, Jason O       16 Middies-MR           1:03.23    1:04.08 SRM
  5 Moisiades, Spiros P       15 GYWD-CT              1:01.16    1:04.98 SRM
  6 Dzieniszewski, Phillip    15 FLY-MR               1:07.29    1:05.40 SRM
  7 Castillo, Charlie D       17 LIAC-MR              1:04.90    1:05.74 SRM
  8 Saccurato, Matthew G      15 Middies-MR           1:06.48    1:05.88 SRM
  9 Hikal, Karim              16 Basc-MR              1:05.60    1:06.65 SRM
 10 Gerlach, Matt C           17 LIAC-MR              1:06.05    1:06.96 SRM
 11 Friedman, Daniel R        17 Agua Swim Team-MR    1:06.09    1:07.71 SRM
 12 Chipev, George F          16 North Shore-MR       1:04.71    1:08.16
 13 Yate, Jasper M            15 LIAC-MR              1:03.85    1:08.97
 14 Swensen, Dan C            15 LIAC-MR              1:10.78    1:09.05
 15 Laporta, Paul J           15 Sachem-MR            1:05.26    1:09.31
 16 Dent, Rog L               15 LIAC-MR              1:12.09    1:10.53
 17 Kim, Kevin L              15 FLY-MR               1:05.61    1:10.81
 18 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               1:26.23    1:11.05
 18 Lynch, Joe P              15 Express Swimming-MR  1:10.00    1:11.05
 20 Hikal, Mohamed            16 Basc-MR              1:06.20    1:11.25
 21 Britvan, Michael S        18 Middies-MR           1:09.72    1:11.62
 22 Wowk, Justin              15 Basc-MR              1:07.68    1:11.69
 23 Pellerzi, Phil E          15 GYWD-CT              1:16.94    1:12.93
 24 Kempton, Tom G            15 LIAC-MR              1:11.72    1:13.22
 25 Rohrs, Eric L             16 Middies-MR           1:13.00    1:13.40
 26 Mortazavi, David P        16 Sachem-MR            1:10.86    1:13.73
 27 Vogel, Daniel A           16 LIAC-MR              1:14.48    1:16.54
 28 Ellman, Douglas A         16 Middies-MR           1:18.02    1:18.13
 29 Smith, Daniel             16 Basc-MR              1:13.69    1:18.21
 30 McClintock, Craig A       17 Middies-MR           1:17.46    1:19.48
 31 Llanos, Sergio            15 FLY-MR               1:22.08    1:22.69
 32 Mino, Michael             15 Basc-MR              1:21.61    1:24.10
 33 Scholz, Philip            16 TVSC-MR              1:23.45    1:24.84
 34 Lantin, Peter A           15 Middies-MR           1:20.00    1:28.24

Event 29  Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:27.39  SECT
        2:38.59  ZONE
        2:46.99  SRM
        2:54.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tyznar, Tina A            14 LIAC-MR              2:38.83    2:38.13 ZONE
                1:18.53   2:38.13 (1:19.60)
  2 Ha, Kathryn C             13 Middies-MR           2:37.78    2:38.56 ZONE
                1:17.70   2:38.56 (1:20.86)
  3 Adams, Kimberly E         14 Middies-MR           2:43.00    2:39.66 SRM
                1:18.25   2:39.66 (1:21.41)
  4 Tracey, Kim L             13 Bgnw Marlins-MR      2:47.36    2:40.48 SRM
                1:18.04   2:40.48 (1:22.44)
  5 Niessl, Steffi E          13 Bgnw Marlins-MR      2:38.07    2:40.74 SRM
                1:17.79   2:40.74 (1:22.95)
  6 Bodnar, Katharine D       14 Agua Swim Team-MR    2:36.29    2:42.96 SRM
                1:19.55   2:42.96 (1:23.41)
  7 Kovacs, Laura N           14 Tmsuffolk-MR         2:44.55    2:46.02 SRM
                1:19.90   2:46.02 (1:26.12)
  8 Suzuka, Yuka              13 Middies-MR           2:43.40    2:46.22 SRM
                1:20.92   2:46.22 (1:25.30)
  9 Hill, Daniella            13 FLY-MR               2:46.19    2:47.08 JOS
                1:20.13   2:47.08 (1:26.95)
 10 Baconcini, Kellyn E       14 LIAC-MR              2:44.88    2:48.79 JOS
                1:22.40   2:48.79 (1:26.39)
 11 Ackerman, Amanda L        13 UNLIA-MR             2:40.00    2:51.12 JOS
                1:23.29   2:51.12 (1:27.83)
 12 Zaltsman, Janine          14 Tmsuffolk-MR         3:00.81    2:51.13 JOS
                1:22.37   2:51.13 (1:28.76)
 13 Guzman, Paula             14 FLY-MR               2:50.58    2:51.98 JOS
                1:24.71   2:51.98 (1:27.27)
 14 Benjamin, Malaika N       14 Agua Swim Team-MR    2:51.52    2:53.13 JOS
                1:25.14   2:53.13 (1:27.99)
 15 Stridh, Karina L          13 GYWD-CT              2:50.80    2:53.23 JOS
                1:24.89   2:53.23 (1:28.34)
 16 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  2:48.98    2:53.55 JOS
                1:24.80   2:53.55 (1:28.75)
 17 Blom, Danielle            13 HAA-MR               3:02.25    2:53.88 JOS
                1:26.03   2:53.88 (1:27.85)
 18 Muller, Christine T       13 LIAC-MR              2:58.28    2:54.24 JOS
                1:23.71   2:54.24 (1:30.53)
 19 LI, Qing                  14 TVSC-MR              2:50.69    2:54.61 JOS
                1:27.08   2:54.61 (1:27.53)
 20 Donlin, Kelly A           13 Middies-MR           2:52.63    2:55.27
                1:25.16   2:55.27 (1:30.11)
 21 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                3:00.17    2:55.70
                1:25.65   2:55.70 (1:30.05)
 22 Damato, Eva M             13 North Shore-MR       2:59.72    2:56.90
                1:27.67   2:56.90 (1:29.23)
 23 Genovese, Kate A          14 Express Swimming-MR  2:40.38    2:57.30
                1:25.74   2:57.30 (1:31.56)
 24 Guelly, Gabi K            14 FLY-MR               2:55.71    2:57.34
                1:27.30   2:57.34 (1:30.04)
 25 Fosteris, Lillian C       14 FLY-MR               2:54.78    2:59.00
                1:27.73   2:59.00 (1:31.27)
 26 Murphy, Jean              14 Aqua Gems-MR         2:54.45    3:00.02
                1:28.58   3:00.02 (1:31.44)
 27 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR  2:56.87    3:00.84
                1:27.78   3:00.84 (1:33.06)
 28 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              3:01.82    3:01.27
                1:29.65   3:01.27 (1:31.62)
 29 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR               3:03.50    3:01.32
                1:28.12   3:01.32 (1:33.20)
 30 Ialenti, Caitlin C        13 Express Swimming-MR  3:00.02    3:01.53
                1:28.04   3:01.53 (1:33.49)
 31 Cuddy, Erin M             13 Middies-MR           3:00.91    3:02.58
                1:28.88   3:02.58 (1:33.70)
 32 Sigaty, Samantha M        13 North Shore-MR       2:53.91    3:03.50
                1:29.16   3:03.50 (1:34.34)
 33 Conlee, Ellie M           14 Middies-MR           3:03.48    3:07.73
                1:31.19   3:07.73 (1:36.54)
 34 Erickson, Abigayle        13 Agua Swim Team-MR    2:58.07    3:08.51
                1:34.63   3:08.51 (1:33.88)
 35 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                3:30.21    3:14.18
                1:35.68   3:14.18 (1:38.50)
 36 Ouzounian, Christine A    13 North Shore-MR       3:01.10    3:14.78
                1:35.63   3:14.78 (1:39.15)
 37 Bruder, Keri L            14 IA-MR                3:00.24    3:17.79
                1:33.83   3:17.79 (1:43.96)
 38 Perrone, Victoria A       13 North Shore-MR       3:14.85    3:20.85
 39 Yoo, Monica               13 TVSC-MR              3:24.24    3:29.00
                1:40.29   3:29.00 (1:48.71)
 40 Hutchins, Amanda E        14 Sachem-MR            3:54.93    3:41.94
                1:44.63   3:41.94 (1:57.31)
 -- Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR  3:19.54         DQ
                1:42.12        DQ (1:45.91)

Event 30  Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:15.39  SECT
        2:32.99  ZONE
        2:33.99  SRM
        2:45.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Finnegan, Chris M         13 LIAC-MR              2:29.54    2:27.78 ZONE
                1:13.04   2:27.78 (1:14.74)
  2 Ahern, Michael G          14 Express Swimming-MR  2:25.18    2:28.42 ZONE
                1:14.30   2:28.42 (1:14.12)
  3 Preston, Blake L          13 Middies-MR           2:35.00    2:33.14 SRM
                1:15.46   2:33.14 (1:17.68)
  4 Mongan, Kevin M           14 Tmsuffolk-MR         2:37.91    2:33.61 SRM
                1:15.64   2:33.61 (1:17.97)
  5 Klevtsov, Yan I           14 Agua Swim Team-MR    2:23.00    2:35.97 JOS
                1:14.31   2:35.97 (1:21.66)
  6 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              2:33.78    2:37.36 JOS
                1:16.78   2:37.36 (1:20.58)
  7 Gao, Simon                14 TVSC-MR              2:31.67    2:38.35 JOS
                1:16.40   2:38.35 (1:21.95)
  8 Gonzalez, Cliff M         14 Middies-MR           2:32.00    2:39.90 JOS
                1:17.49   2:39.90 (1:22.41)
  9 Pope, Ryan P              14 Middies-MR           2:53.49    2:40.15 JOS
                1:17.66   2:40.15 (1:22.49)
 10 Bennett, Donald           14 Basc-MR              2:41.33    2:40.56 JOS
                1:19.67   2:40.56 (1:20.89)
 11 Luboja, Chris E           14 Bgnw Marlins-MR      2:41.20    2:41.80 JOS
                1:18.14   2:41.80 (1:23.66)
 12 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR              2:46.57    2:42.54 JOS
                1:21.03   2:42.54 (1:21.51)
 13 Minowitz, Mark T          13 Middies-MR           2:50.08    2:42.69 JOS
                1:19.62   2:42.69 (1:23.07)
 14 Pepe, Karl                14 FLY-MR               2:41.14    2:45.37 JOS
                1:20.23   2:45.37 (1:25.14)
 15 Lane, Sean M              13 LIAC-MR              2:38.82    2:46.12
                1:21.95   2:46.12 (1:24.17)
 16 Bennett, Paul A           14 Middies-MR           2:49.76    2:47.44
                1:20.73   2:47.44 (1:26.71)
 17 Panzarino, Michael J      13 Middies-MR           2:52.86    2:49.48
                1:23.37   2:49.48 (1:26.11)
 18 Marrano, Ryan C           14 Middies-MR           2:55.36    2:55.60
 19 Saccurato, Josh H         13 Middies-MR           2:57.02    2:56.45
                1:28.90   2:56.45 (1:27.55)
 20 Greer, Shaun W            13 Aqua Gems-MR         3:01.66    3:00.18
                1:28.89   3:00.18 (1:31.29)
 21 Ellman, Andrew R          13 Middies-MR           2:51.25    3:00.25
                1:26.68   3:00.25 (1:33.57)
 22 Salcedo, Hember           14 FLY-MR               2:56.26    3:02.41
                1:27.71   3:02.41 (1:34.70)
 23 Kelly, Patrick T          14 LIAC-MR              2:55.35    3:02.73
                1:28.26   3:02.73 (1:34.47)
 24 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR              3:01.47    3:06.09
                1:30.72   3:06.09 (1:35.37)
 -- Delligatti, Stephen F     14 North Shore-MR       3:20.00         DQ
                1:41.00        DQ (1:46.44)

Event 31  Women Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:17.99  OLYT
        2:19.99  NATL
        2:27.39  SECT
        2:35.49  ZONE
        2:46.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smit, Julia E             16 TVSC-MR              2:15.59    2:21.94 SECT
                1:09.40   2:21.94 (1:12.54)
  2 Nicholson, Amanda S       16 Middies-MR           2:25.77    2:30.98 ZONE
                1:13.08   2:30.98 (1:17.90)
  3 Skelos, Daphne F          16 LIAC-MR              2:23.21    2:32.63 ZONE
                1:13.61   2:32.63 (1:19.02)
  4 Bui, Tiffany T            16 Middies-MR           2:41.18    2:35.09 ZONE
                1:15.48   2:35.09 (1:19.61)
  5 Kaliades, Dena V          15 LIAC-MR              2:33.87    2:35.46 ZONE
                1:15.08   2:35.46 (1:20.38)
  6 Zollo, Ann Marie          17 Middies-MR           2:34.23    2:35.51 SRM
                1:16.56   2:35.51 (1:18.95)
  7 Vaughn, Laura A           16 Middies-MR           2:40.00    2:36.93 SRM
                1:17.40   2:36.93 (1:19.53)
  8 Ha, Alyssa J              15 Middies-MR           2:36.71    2:36.98 SRM
                1:17.00   2:36.98 (1:19.98)
  9 Modrov, Priscilla A       16 North Shore-MR       2:26.28    2:37.42 SRM
                1:16.46   2:37.42 (1:20.96)
 10 Masterson, Keri E         16 LIAC-MR              2:29.86    2:37.99 SRM
                1:15.89   2:37.99 (1:22.10)
 11 Jorgensen, Dana A         17 Middies-MR           2:37.62    2:39.87 SRM
                1:18.38   2:39.87 (1:21.49)
 12 Giberson, Sara            11 Basc-MR              2:35.39    2:40.37 SRM
                1:19.35   2:40.37 (1:21.02)
 12 Mueller, Mary F           15 Middies-MR           2:39.55    2:40.37 SRM
                1:19.37   2:40.37 (1:21.00)
 14 Festa, Natalia K          15 LIAC-MR              2:32.04    2:40.92 SRM
                1:18.29   2:40.92 (1:22.63)
 15 D'Esposito, Anjelica L    16 TVSC-MR              2:37.56    2:42.22 SRM
                1:19.51   2:42.22 (1:22.71)
 16 Rogers, Allison B         20 Middies-MR           2:41.00    2:42.35 SRM
                1:20.97   2:42.35 (1:21.38)
 17 Boehm, Stacey M           16 LIAC-MR                   NT    2:44.07 SRM
                1:19.52   2:44.07 (1:24.55)
 18 McNeely, Megan A          15 Express Swimming-MR  2:38.95    2:45.07 SRM
                1:20.99   2:45.07 (1:24.08)
 19 Leong, Maeve              15 FLY-MR               2:46.54    2:47.07
                1:19.71   2:47.07 (1:27.36)
 20 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR            2:38.53    2:47.93
                1:22.26   2:47.93 (1:25.67)
 21 Brodt, Christina J        15 LIAC-MR              2:40.67    2:48.09
                1:22.56   2:48.09 (1:25.53)
 22 Hartford, Catherine D     17 Express Swimming-MR  2:38.77    2:48.69
                1:21.78   2:48.69 (1:26.91)
 23 O'Brien, Molly J          15 Middies-MR           2:50.45    2:48.75
                1:22.99   2:48.75 (1:25.76)
 24 Ansman, Kate A            15 North Shore-MR       2:41.97    2:50.31
                1:23.05   2:50.31 (1:27.26)
 25 Luckie, Janine F          15 TVSC-MR              2:47.77    2:50.59
                1:25.23   2:50.59 (1:25.36)
 26 Gordon, Megan T           16 Tmsuffolk-MR         2:36.00    2:52.50
                1:22.66   2:52.50 (1:29.84)
 27 Kelly, Taylor E           16 TVSC-MR              2:49.68    2:56.82
                1:26.14   2:56.82 (1:30.68)
 28 Pfeifer, Christine M      18 FLY-MR               2:42.68    2:57.46
                1:25.45   2:57.46 (1:32.01)
 29 Pandolfo, Julia R         15 Middies-MR           2:40.00    2:59.31
                1:28.26   2:59.31 (1:31.05)
 30 Donaghy, Kaitlyn M        15 Sachem-MR            2:53.52    3:08.55
                1:30.67   3:08.55 (1:37.88)
 31 Lukasik, Brooke M         16 Aqua Gems-MR         3:02.10    3:14.84
                1:33.34   3:14.84 (1:41.50)

Event 32  Men Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:04.19  OLYT
        2:06.79  NATL
        2:15.39  SECT
        2:21.99  ZONE
        2:33.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Bobby J            15 LIAC-MR              2:14.45    2:15.24 SECT
                1:05.73   2:15.24 (1:09.51)
  2 McLaughlin, Jason O       16 Middies-MR           2:22.00    2:27.24 SRM
                1:10.94   2:27.24 (1:16.30)
  3 Kopot, Andrey V           15 Agua Swim Team-MR    2:30.75    2:28.89 SRM
                1:12.97   2:28.89 (1:15.92)
  4 Saccurato, Matthew G      15 Middies-MR           2:26.96    2:30.04 SRM
                1:13.93   2:30.04 (1:16.11)
  5 Zhang, Tony               17 FLY-MR               2:30.96    2:30.67 SRM
                1:13.43   2:30.67 (1:17.24)
  6 Britvan, Michael S        18 Middies-MR           2:28.10    2:31.25 SRM
                1:13.97   2:31.25 (1:17.28)
  7 Nicholson, Jackson G      16 Middies-MR           2:32.43    2:33.06 SRM
                1:14.14   2:33.06 (1:18.92)
  8 McClintock, Craig A       17 Middies-MR           2:33.47    2:36.00
                1:17.34   2:36.00 (1:18.66)
  9 Hikal, Karim              16 Basc-MR              2:24.64    2:36.87
                1:16.07   2:36.87 (1:20.80)
 10 Chipev, George F          16 North Shore-MR       2:48.45    2:38.93
                1:17.81   2:38.93 (1:21.12)
 11 Yate, Jasper M            15 LIAC-MR              2:32.74    2:39.81
                1:17.18   2:39.81 (1:22.63)
 12 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR            2:35.06    2:41.58
                1:18.27   2:41.58 (1:23.31)
 13 Garambone, Douglas J      16 TVSC-MR              2:36.30    2:43.61
                1:18.94   2:43.61 (1:24.67)
 14 Pfeifer, Gregory J        15 FLY-MR                    NT    2:44.70
                1:19.07   2:44.70 (1:25.63)
 15 Outcault, Ryan            15 HAA-MR               2:48.52    2:46.61
                1:21.51   2:46.61 (1:25.10)
 16 D'Onofrio, Pasqual        17 Basc-MR              2:56.34    2:56.37
                1:27.19   2:56.37 (1:29.18)
 17 Saintlaurent, Reginald    16 HAA-MR               3:54.70    3:42.92
                1:52.05   3:42.92 (1:50.87)

Event 33  Women 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.69  SECT
        1:24.89  ZONE
        1:27.99  SRM
        1:31.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney         13 Basc-MR              1:18.52    1:20.85 ZONE
  2 Martinez, Bianca          14 FLY-MR               1:22.89    1:24.01 ZONE
  3 Veccia, Samantha J        14 North Shore-MR       1:20.95    1:24.64 ZONE
  4 Kim, Jane                 13 FLY-MR               1:24.34    1:25.59 SRM
  5 Lynch, Katie K            13 GYWD-CT              1:23.75    1:25.65 SRM
  6 Murphy, Jean              14 Aqua Gems-MR         1:24.67    1:25.90 SRM
  7 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR              1:23.88    1:26.25 SRM
  8 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  1:25.72    1:26.39 SRM
  9 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              1:31.96    1:27.91 SRM
 10 Papish, Molly F           13 TVSC-MR              1:22.57    1:28.02 JOS
 11 Rakoczy, Margaret J       13 Middies-MR           1:28.90    1:28.56 JOS
 12 Barnum, Chrissy E         13 GYWD-CT              1:28.79    1:28.63 JOS
 13 Dowd, Caitlin E           14 TVSC-MR              1:22.91    1:28.69 JOS
 14 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR               1:29.45    1:28.91 JOS
 15 Hutzler, Kayla M          14 TVSC-MR              1:23.61    1:29.40 JOS
 16 Vessa, Gabrielle K        14 LIAC-MR              1:30.86    1:30.14 JOS
 17 Biagioli, Caitlyn         14 Tmsuffolk-MR         1:27.57    1:30.29 JOS
 18 Smith, Jackie             13 LBA-MR               1:32.53    1:30.44 JOS
 19 Ialenti, Caitlin C        13 Express Swimming-MR  1:30.90    1:30.98 JOS
 20 Shannon, Caroline K       13 Middies-MR           1:34.32    1:31.02 JOS
 21 Zaltsman, Janine          14 Tmsuffolk-MR         1:28.40    1:31.42 JOS
 22 Yoo, Melisa               13 FLY-MR               1:32.98    1:31.73 JOS
 23 Kovacs, Laura N           14 Tmsuffolk-MR         1:33.03    1:32.25
 24 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         1:33.30    1:32.67
 25 Harris, Katherine         13 LBA-MR               1:47.08    1:32.76
 26 Simon, Molly J            13 Bgnw Marlins-MR      1:34.30    1:33.07
 27 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR  1:31.63    1:33.31
 28 Kristic, Marta            13 FLY-MR               1:43.76    1:33.51
 29 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR            1:32.08    1:33.64
 30 Pashayan, Laura A         13 Express Swimming-MR  1:30.73    1:34.00
 31 Navarro, Sarah            14 Aqua Gems-MR         1:34.43    1:34.16
 32 Kidron, Ella              13 Agua Swim Team-MR    1:43.00    1:34.26
 33 Hanft, Marie              13 FLY-MR               1:36.17    1:34.46
 34 Muller, Christine T       13 LIAC-MR              1:33.56    1:34.91
 35 Kammel, Stella E          13 Agua Swim Team-MR    1:34.29    1:34.93
 36 Lucas, Olivia A           14 LIAC-MR              1:33.37    1:35.48
 37 Ramos, Angelica M         14 Agua Swim Team-MR    1:31.13    1:36.18
 38 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                1:36.86    1:37.98
 39 Jennings, Erica L         13 Tmsuffolk-MR         1:36.26    1:38.34
 40 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              1:34.03    1:38.39
 41 Veccia, Jackie M          13 North Shore-MR       1:35.11    1:38.51
 42 Ritter, Jamie D           13 Tmsuffolk-MR         1:45.70    1:39.48
 43 Ahmed, Lila               14 Sachem-MR            1:33.12    1:39.82
 44 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR            1:32.37    1:40.06
 45 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR               1:42.13    1:40.10
 46 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               1:44.47    1:40.99
 47 Yoo, Monica               13 TVSC-MR              1:38.85    1:41.98
 48 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  1:39.50    1:42.36
 49 Parra, Angela P           13 FLY-MR               1:34.00    1:42.95
 50 Montemarano, Annie        13 LBA-MR               1:47.48    1:43.49
 51 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR              1:42.94    1:43.84
 52 Plaschka, Jade            13 HAA-MR               1:51.50    1:43.98
 53 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              1:40.93    1:44.04
 54 Peterson, Lauren          13 HAA-MR               1:55.25    1:44.40
 55 Damato, Eva M             13 North Shore-MR       1:44.99    1:44.63
 56 McComiskey, Beth          14 Basc-MR              1:30.66    1:44.84
 57 Perrone, Victoria A       13 North Shore-MR       1:38.49    1:45.16
 58 Bernstein, Leorah S       13 LIAC-MR              1:55.00    1:45.95
 59 Grieco, Tara              14 HAA-MR               1:53.48    1:46.75
 60 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR            1:51.96    1:47.74
 61 Wowk, Kristin             13 Basc-MR              1:50.17    1:48.23
 62 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              1:41.75    1:48.72
 63 Blaszky, Melissa A        13 TVSC-MR              1:50.00    1:49.69
 64 Gulchina, Yelena          14 Basc-MR              1:47.26    1:49.77
 65 Sciarrotto, Jaclyn        14 TVSC-MR              1:49.54    1:50.39
 66 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR              2:09.07    1:50.48
 67 Woolley, Kate R           14 HAA-MR               2:30.25    1:50.92
 68 Mino, Stephanie           13 Basc-MR              1:55.96    1:53.37
 69 Odenthal, Kimberly M      13 HAA-MR               2:03.93    2:03.24
 70 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR               2:30.25    2:05.95
 71 Silver, Emily D           13 Tmsuffolk-MR         2:37.45    2:22.99
 -- DeVivo, Kimberly L        14 Sachem-MR            2:15.00         DQ

Event 34  Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.09  SECT
        1:18.59  ZONE
        1:19.99  SRM
        1:26.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Polhill, Drew B           13 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:17.46 ZONE
  2 Caputo, Danny             14 Basc-MR              1:14.82    1:19.06 SRM
  3 Luboja, Chris E           14 Bgnw Marlins-MR      1:23.70    1:23.03 JOS
  4 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              1:20.57    1:25.46 JOS
  5 Luchsinger, Ryan J        14 TVSC-MR              1:16.38    1:26.10 JOS
  6 Blacker, Jared A          14 Bgnw Marlins-MR      1:22.61    1:26.48 JOS
  7 Minowitz, Mark T          13 Middies-MR           1:34.12    1:26.63 JOS
  8 Mongan, Kevin M           14 Tmsuffolk-MR         1:27.55    1:27.07
  9 Chester, Nicholas J       14 Tmsuffolk-MR         1:26.15    1:27.40
 10 Schneider, Jason          13 LIAC-MR              1:31.31    1:27.96
 11 Orsini, Michael           13 HAA-MR               1:37.53    1:28.57
 12 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         1:28.45    1:29.07
 13 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         1:29.10    1:29.48
 14 D'Onofrio, Jonathan       13 Basc-MR              1:31.89    1:29.69
 15 Vanwinkle, John J         14 UNNS-MR              1:24.14    1:31.01
 16 Ellman, Andrew R          13 Middies-MR           1:33.56    1:31.58
 17 Marks, Sean M             13 Aqua Gems-MR         1:33.26    1:31.89
 18 Thorp, Matthew W          14 Sachem-MR            1:30.17    1:33.55
 19 Qiao, Matthew             13 Tmsuffolk-MR         1:36.44    1:34.46
 20 Hirsch, Taylor            13 HAA-MR               1:42.68    1:34.61
 21 LeClaire, Eric            14 HAA-MR               1:39.85    1:34.75
 22 Aberle, William A         13 TVSC-MR              1:40.57    1:39.59
 23 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               1:54.08    1:39.67
 24 Clark, Matthew A          13 TVSC-MR              1:46.78    1:40.14
 25 Bryant, Andrew K          14 Tmsuffolk-MR         1:43.80    1:44.38
 26 Kamal, Mobeem             13 TVSC-MR              1:43.85    1:44.82
 27 Delligatti, Stephen F     14 North Shore-MR       1:41.59    1:46.83
 28 Deblasio, Marc V          14 Tmsuffolk-MR         1:46.17    1:47.29
 29 Santanella, Frank J       14 North Shore-MR       1:44.99    1:50.30
 30 Ajemian, Andrew G         13 LIAC-MR              1:51.77    1:52.46
 31 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR            2:15.00    1:54.02
 -- Vierling, Joseph M        13 Sachem-MR            2:15.00         DQ

Event 35  Women Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.59  OLYT
        1:13.29  NATL
        1:17.69  SECT
        1:22.59  ZONE
        1:27.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daly, Shannon L           20 Tmsuffolk-MR         1:16.00    1:18.33 ZONE
  2 Kempton, Kristalynn M     17 LIAC-MR              1:19.27    1:18.92 ZONE
  3 Healey, Georgia O         21 Agua Swim Team-MR    1:18.00    1:19.40 ZONE
  4 Healey, Vivian O          15 Agua Swim Team-MR    1:08.29    1:19.90 ZONE
  5 Bui, Tiffany T            16 Middies-MR           1:19.83    1:20.60 ZONE
  6 Mueller, Mary F           15 Middies-MR           1:22.81    1:22.65 SRM
  7 Dwyer, Caitlin L          15 Express Swimming-MR  1:20.11    1:23.38 SRM
  8 Mango, Magdalena M        18 Agua Swim Team-MR    1:18.96    1:23.66 SRM
  9 Ha, Alyssa J              15 Middies-MR           1:22.00    1:24.05 SRM
 10 Fuchs, Lauren D           17 TVSC-MR              1:16.98    1:24.23 SRM
 11 Ulrich, Amanda P          16 Middies-MR           1:24.77    1:24.69 SRM
 12 Rakoczy, Joanna D         16 Middies-MR           1:24.00    1:25.36 SRM
 13 Nicholson, Amanda S       16 Middies-MR           1:25.58    1:25.93 SRM
 14 Cunningham, Amanda R      15 Express Swimming-MR  1:23.55    1:27.79 SRM
 15 Narus, Christa D          17 North Shore-MR       1:26.37    1:28.37
 16 Minowitz, Amy M           15 Middies-MR           1:29.21    1:28.57
 17 Kretz, Sarah J            15 LIAC-MR              1:28.37    1:28.72
 18 Schulman, Lauren P        20 Middies-MR           1:24.00    1:28.76
 19 McKenna, Clare M          16 LIAC-MR              1:30.72    1:29.07
 20 Gordon, Megan T           16 Tmsuffolk-MR         1:27.73    1:29.63
 21 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR               1:28.40    1:29.66
 22 McNeely, Megan A          15 Express Swimming-MR  1:28.97    1:29.85
 23 Varpakhovich, Valeriya    16 Agua Swim Team-MR    1:30.48    1:30.26
 24 Pfeifer, Christine M      18 FLY-MR               1:26.63    1:31.35
 25 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR              1:33.53    1:32.04
 26 Lukasik, Brittany G       16 Aqua Gems-MR         1:26.59    1:32.12
 27 Jorgensen, Dana A         17 Middies-MR           1:24.00    1:32.48
 28 Tisch, Meredith E         17 TVSC-MR              1:26.73    1:33.25
 29 Kelly, Taylor E           16 TVSC-MR              1:23.15    1:33.47
 30 Silver, Elizabeth L       15 Tmsuffolk-MR         1:34.54    1:35.39
 31 Blaszky, Allison N        15 TVSC-MR              1:32.78    1:35.86
 32 O'Connell, Caitlin E      15 Agua Swim Team-MR    1:39.12    1:38.17
 33 Reilly, Liz H             16 LIAC-MR              1:39.83    1:41.69
 34 Donaghy, Kaitlyn M        15 Sachem-MR            1:38.68    1:44.66

Event 36  Men Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:04.29  OLYT
        1:05.39  NATL
        1:12.09  SECT
        1:14.09  ZONE
        1:19.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Castillo, Charlie D       17 LIAC-MR              1:12.76    1:12.03 SECT
  2 Dent, Rog L               15 LIAC-MR              1:19.01    1:18.20 SRM
  3 Morgan, Nicholas J        16 Agua Swim Team-MR    1:19.03    1:19.04 SRM
  4 Master, Dev R             18 LIAC-MR              1:19.13    1:19.57 SRM
  5 Rohrs, Eric L             16 Middies-MR           1:23.70    1:20.12
  6 Yeager, Kyle A            15 Tmsuffolk-MR         1:23.19    1:20.29
  7 Dzieniszewski, Phillip    15 FLY-MR               1:21.20    1:20.58
  8 Nicholson, Jackson G      16 Middies-MR           1:19.55    1:21.14
  9 Caputo, Dave              17 Basc-MR              1:19.62    1:22.18
 10 Marks, Danny J            16 Aqua Gems-MR         1:18.42    1:23.25
 11 Barden, Thomas P          17 Express Swimming-MR  1:18.70    1:23.73
 12 Hikal, Mohamed            16 Basc-MR              1:20.67    1:24.86
 13 Ellman, Douglas A         16 Middies-MR           1:22.82    1:25.49
 14 Lantin, Peter A           15 Middies-MR           1:26.56    1:25.75
 15 Pellerzi, Phil E          15 GYWD-CT              1:21.10    1:25.81
 16 Moisiades, Spiros P       15 GYWD-CT              1:23.54    1:25.85
 17 Teplitz, Stan             15 Basc-MR              1:28.69    1:29.29
 18 Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR               1:26.19    1:29.50
 19 Pfeifer, Gregory J        15 FLY-MR                    NT    1:30.20
 20 Lock, Jeffrey             15 FLY-MR               1:37.44    1:30.87
 21 Carlon, Christopher       15 Agua Swim Team-MR    1:19.87    1:30.91
 22 Mammano, Robert           17 FLY-MR               1:29.54    1:31.84
 23 Saintlaurent, Reginald    16 HAA-MR               1:39.92    1:33.38
 24 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR         1:41.28    1:35.44

Event 37  Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:01.69  SECT
        1:04.89  ZONE
        1:05.99  SRM
        1:09.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bodnar, Katharine D       14 Agua Swim Team-MR    1:06.21    1:05.04 SRM
  2 Papish, Molly F           13 TVSC-MR              1:04.51    1:05.12 SRM
  3 Barnum, Chrissy E         13 GYWD-CT              1:05.88    1:05.64 SRM
  4 Tyznar, Tina A            14 LIAC-MR              1:05.88    1:05.84 SRM
  5 Genovese, Kate A          14 Express Swimming-MR  1:05.59    1:05.99 SRM
  6 Derlath, Erica A          13 Express Swimming-MR  1:05.92    1:06.01 JOS
  7 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  1:06.46    1:06.02 JOS
  8 Hill, Daniella            13 FLY-MR               1:06.03    1:06.07 JOS
  9 Ackerman, Amanda L        13 UNLIA-MR             1:06.50    1:07.11 JOS
 10 Yoo, Andrea               13 FLY-MR               1:08.78    1:07.28 JOS
 11 Martinez, Bianca          14 FLY-MR               1:08.34    1:07.58 JOS
 12 Moore, Jhanna             13 Agua Swim Team-MR    1:06.07    1:07.76 JOS
 13 Niessl, Steffi E          13 Bgnw Marlins-MR      1:07.24    1:07.94 JOS
 14 Roberts, Hilary           13 Agua Swim Team-MR    1:07.32    1:08.74 JOS
 15 Tracey, Kim L             13 Bgnw Marlins-MR      1:06.02    1:08.75 JOS
 16 LI, Qing                  14 TVSC-MR              1:08.79    1:08.80 JOS
 17 Guelly, Gabi K            14 FLY-MR               1:06.88    1:08.85 JOS
 18 Lucas, Olivia A           14 LIAC-MR              1:09.23    1:08.94 JOS
 19 Kim, Jane                 13 FLY-MR               1:09.83    1:09.09 JOS
 20 Kristic, Marta            13 FLY-MR               1:08.02    1:09.14 JOS
 21 Stridh, Karina L          13 GYWD-CT              1:08.14    1:09.34 JOS
 22 Finkelstein, Jana R       14 FLY-MR               1:09.61    1:09.48 JOS
 23 Smith, Jackie             13 LBA-MR               1:10.38    1:09.67 JOS
 24 Baconcini, Kellyn E       14 LIAC-MR              1:07.71    1:10.09
 25 Dowd, Caitlin E           14 TVSC-MR              1:07.05    1:10.12
 26 Kovacs, Laura N           14 Tmsuffolk-MR         1:11.91    1:10.31
 27 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                1:13.59    1:10.61
 28 Navarro, Sarah            14 Aqua Gems-MR         1:13.84    1:10.67
 29 Jennings, Erica L         13 Tmsuffolk-MR         1:10.99    1:10.76
 30 Kammel, Stella E          13 Agua Swim Team-MR    1:11.78    1:10.90
 31 Blom, Danielle            13 HAA-MR               1:14.87    1:10.91
 32 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR               1:12.18    1:11.35
 33 Conroy, Siobhan           14 LIAC-MR              1:10.27    1:11.68
 34 Lynch, Katie K            13 GYWD-CT              1:12.39    1:11.70
 35 Holloway, Rebecca D       13 TVSC-MR              1:11.01    1:11.86
 36 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR  1:10.51    1:11.87
 37 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR               1:14.52    1:12.21
 38 Hutzler, Kayla M          14 TVSC-MR              1:10.00    1:12.25
 39 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               1:16.29    1:12.55
 40 Mangino, Barbara          14 FLY-MR               1:14.43    1:12.57
 41 Benjamin, Malaika N       14 Agua Swim Team-MR    1:08.43    1:12.62
 42 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         1:14.59    1:12.64
 43 Harris, Katherine         13 LBA-MR               1:27.57    1:13.36
 44 Sciarrotto, Jaclyn        14 TVSC-MR              1:12.55    1:13.50
 45 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              1:09.26    1:13.57
 46 Leonardo, Cassandra D     14 LIAC-MR              1:12.28    1:14.15
 47 Hanft, Marie              13 FLY-MR               1:16.83    1:14.22
 48 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR              1:25.72    1:14.38
 49 Bender, Lauren            13 LBA-MR               1:17.66    1:14.46
 50 Plaschka, Jade            13 HAA-MR               1:19.88    1:14.61
 51 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR               1:18.05    1:15.09
 52 Rubin, Ada L              13 Agua Swim Team-MR    1:14.23    1:15.33
 53 Damato, Eva M             13 North Shore-MR       1:17.32    1:15.79
 54 Ahmed, Lila               14 Sachem-MR            1:15.54    1:15.99
 55 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              1:15.27    1:16.17
 56 Canpolat, Aylin           14 LBA-MR               1:15.43    1:16.18
 57 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                1:19.23    1:16.30
 58 Kupferberg, Sarah M       13 Express Swimming-MR  1:15.83    1:16.32
 59 NG, Melissa K             14 Tmsuffolk-MR         1:18.16    1:16.50
 60 Neidle, Rebecca C         13 UNTVS-MR             1:17.04    1:16.59
 61 Yoo, Melisa               13 FLY-MR               1:17.06    1:16.60
 62 Davis, Lauren             13 HAA-MR               1:21.57    1:16.96
 63 O'Connell, Christina A    13 Agua Swim Team-MR    1:19.42    1:17.16
 64 Chen, Susana              14 FLY-MR               1:17.41    1:17.28
 65 Montemarano, Annie        13 LBA-MR               1:20.64    1:17.64
 66 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR            1:16.59    1:17.68
 67 Ritter, Jamie D           13 Tmsuffolk-MR         1:20.85    1:18.01
 68 Muller, Christine T       13 LIAC-MR              1:21.25    1:18.15
 69 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR               1:18.51    1:18.48
 70 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               1:18.56    1:18.75
 71 Murphy, Jean              14 Aqua Gems-MR         1:15.54    1:18.88
 72 Bruder, Keri L            14 IA-MR                1:16.52    1:19.41
 73 Woolley, Kate R           14 HAA-MR               1:50.25    1:19.97
 74 Simon, Molly J            13 Bgnw Marlins-MR      1:19.23    1:20.56
 75 Ouzounian, Christine A    13 North Shore-MR       1:17.69    1:21.43
 76 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR            1:21.70    1:21.67
 77 Erickson, Abigayle        13 Agua Swim Team-MR    1:17.49    1:21.71
 78 Kidron, Ella              13 Agua Swim Team-MR    1:23.00    1:22.12
 79 Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR  1:21.98    1:22.89
 80 Peterson, Lauren          13 HAA-MR               1:40.25    1:23.15
 81 DeVivo, Kimberly L        14 Sachem-MR            1:21.03    1:23.31
 82 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR              1:22.21    1:23.34
 83 Vaughan, Amina            13 FLY-MR               1:24.38    1:23.95
 84 Odenthal, Kimberly M      13 HAA-MR               1:37.53    1:24.05
 85 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR               1:45.25    1:24.85
 86 Wowk, Kristin             13 Basc-MR              1:22.67    1:25.96
 87 Gulchina, Yelena          14 Basc-MR              1:28.33    1:28.07
 88 Mino, Stephanie           13 Basc-MR              1:27.86    1:29.00
 89 Grieco, Tara              14 HAA-MR               1:21.46    1:32.72
 90 Blaszky, Melissa A        13 TVSC-MR              1:30.38    1:32.94
 91 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR            1:23.39    1:33.69
 92 Hutchins, Amanda E        14 Sachem-MR            1:31.36    1:35.25
 93 Bernstein, Leorah S       13 LIAC-MR              1:35.00    1:35.61
 94 Silver, Emily D           13 Tmsuffolk-MR         1:39.66    1:37.23

Event 38  Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          55.59  SECT
          59.99  SRM
        1:01.29  ZONE
        1:05.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Caputo, Danny             14 Basc-MR                59.61    1:00.29 ZONE
  2 Luchsinger, Thomas J      13 TVSC-MR                59.26    1:00.32 ZONE
  3 O'Reilly, Patrick J       14 North Shore-MR       1:00.47    1:00.70 ZONE
  4 Ahern, Michael G          14 Express Swimming-MR  1:01.25    1:01.03 ZONE
  5 Barnett, Kevin            14 HAA-MR               1:03.46    1:01.98 JOS
  6 Pickel, James C           14 FLY-MR               1:02.20    1:02.87 JOS
  7 Gao, Simon                14 TVSC-MR              1:00.01    1:03.39 JOS
  8 Luchsinger, Ryan J        14 TVSC-MR              1:01.37    1:03.50 JOS
  9 Cox, Mark                 13 IA-MR                1:01.91    1:03.58 JOS
 10 Vanwinkle, John J         14 UNNS-MR              1:04.30    1:04.76 JOS
 11 Martinez-White, Naeem     14 Agua Swim Team-MR    1:06.17    1:05.84 JOS
 12 Polhill, Drew B           13 Bgnw Marlins-MR      1:05.88    1:06.06
 13 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              1:02.69    1:06.28
 14 Klevtsov, Yan I           14 Agua Swim Team-MR    1:08.20    1:06.44
 15 Schneider, Jason          13 LIAC-MR              1:05.49    1:06.58
 16 Caputo, Michael           13 Basc-MR              1:05.43    1:06.96
 17 Kelly, Patrick T          14 LIAC-MR              1:08.27    1:08.40
 18 Hosford, Sean G           13 LIAC-MR              1:10.00    1:08.60
 19 Bennett, Donald           14 Basc-MR              1:07.52    1:08.61
 20 Qiao, Matthew             13 Tmsuffolk-MR         1:11.80    1:09.36
 21 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              1:05.91    1:09.37
 22 Thorp, Matthew W          14 Sachem-MR            1:07.91    1:09.46
 23 Salcedo, Hember           14 FLY-MR               1:07.97    1:10.04
 24 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR              1:12.20    1:10.64
 25 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         1:12.58    1:11.53
 26 Marks, Sean M             13 Aqua Gems-MR         1:14.88    1:12.62
 27 Greer, Shaun W            13 Aqua Gems-MR         1:14.81    1:13.18
 28 Deblasio, Marc V          14 Tmsuffolk-MR         1:15.85    1:13.56
 29 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               1:23.95    1:14.48
 30 Eldor, Gal                14 TVSC-MR              1:14.18    1:14.75
 31 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         1:15.75    1:15.23
 32 Bryant, Andrew K          14 Tmsuffolk-MR         1:19.65    1:15.29
 33 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR              1:15.75    1:16.96
 34 D'Onofrio, Jonathan       13 Basc-MR              1:22.54    1:17.81
 35 Orsini, Michael           13 HAA-MR               1:22.49    1:17.88
 36 Hirsch, Taylor            13 HAA-MR               1:23.21    1:18.40
 37 Aberle, William A         13 TVSC-MR              1:18.72    1:18.51
 38 LeClaire, Eric            14 HAA-MR               1:24.29    1:18.91
 39 Clark, Matthew A          13 TVSC-MR              1:23.83    1:19.12
 40 Kamal, Mobeem             13 TVSC-MR              1:09.15    1:22.15
 41 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR            1:45.00    1:28.41
 42 Ajemian, Andrew G         13 LIAC-MR              1:28.16    1:30.42
 43 Vierling, Joseph M        13 Sachem-MR            1:51.23    2:05.07

Event 39  Women Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          57.19  OLYT
          57.89  NATL
        1:01.69  SECT
        1:04.39  ZONE
        1:05.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            15 LIAC-MR              1:00.39    1:01.21 SECT
  2 Kempton, Kristalynn M     17 LIAC-MR              1:01.73    1:01.64 SECT
  3 Dwyer, Shannon M          15 Express Swimming-MR  1:01.96    1:02.27 ZONE
  4 Kane, Kandra L            15 TVSC-MR              1:01.70    1:02.29 ZONE
  5 Healey, Georgia O         21 Agua Swim Team-MR    1:02.00    1:02.60 ZONE
  6 Daly, Shannon L           20 Tmsuffolk-MR         1:01.00    1:02.68 ZONE
  7 Tolan, Meagan A           16 LIAC-MR                58.85    1:02.76 ZONE
  8 Brodt, Christina J        15 LIAC-MR              1:02.49    1:03.17 ZONE
  9 Sullivan, Ellen F         16 Express Swimming-MR  1:04.31    1:04.23 ZONE
 10 Dwyer, Caitlin L          15 Express Swimming-MR  1:03.11    1:04.31 ZONE
 11 Hartford, Catherine D     17 Express Swimming-MR  1:04.76    1:05.46 SRM
 12 Mango, Magdalena M        18 Agua Swim Team-MR    1:01.71    1:06.56
 13 Balder, Jaclyn M          15 Express Swimming-MR  1:05.26    1:06.75
 14 Scott, Mary H             18 LIAC-MR              1:02.97    1:06.93
 15 Giberson, Sara            11 Basc-MR              1:05.53    1:07.31
 16 Jennings, Heather R       17 North Shore-MR       1:04.93    1:07.79
 17 Palmeri, Stephanie A      16 Express Swimming-MR  1:05.92    1:07.82
 18 Blaszky, Allison N        15 TVSC-MR              1:04.44    1:07.90
 19 McAleese, Justine Z       16 LIAC-MR              1:10.52    1:08.70
 20 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR              1:09.29    1:08.75
 21 Leong, Maeve              15 FLY-MR               1:08.48    1:08.95
 22 Warner, Jamie M           16 LIAC-MR              1:13.99    1:09.08
 23 Estrada, Cynthia J        15 FLY-MR               1:09.60    1:09.52
 24 Conroy, Jackie R          15 LIAC-MR              1:06.48    1:09.99
 25 Varpakhovich, Valeriya    16 Agua Swim Team-MR    1:09.61    1:10.36
 26 Tisch, Meredith E         17 TVSC-MR              1:07.14    1:10.38
 27 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR               1:09.38    1:10.70
 28 Boehm, Stacey M           16 LIAC-MR              1:09.51    1:10.84
 29 Kaliades, Dena V          15 LIAC-MR              1:09.08    1:11.16
 30 Pfeifer, Christine M      18 FLY-MR                    NT    1:12.60
 31 Cunningham, Amanda R      15 Express Swimming-MR  1:12.60    1:13.63
 32 Luckie, Janine F          15 TVSC-MR              1:12.44    1:14.52
 33 O'Connell, Caitlin E      15 Agua Swim Team-MR    1:16.07    1:17.12
 34 Donaghy, Kaitlyn M        15 Sachem-MR            1:12.85    1:18.71
 35 Reilly, Liz H             16 LIAC-MR              1:16.13    1:18.88
 36 Lukasik, Brooke M         16 Aqua Gems-MR         1:16.93    1:19.35
 37 Silver, Elizabeth L       15 Tmsuffolk-MR         1:19.02    1:20.42

Event 40  Men Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          51.19  OLYT
          51.99  NATL
          55.59  SECT
          58.69  ZONE
          59.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Laporta, Paul J           15 Sachem-MR              57.20      58.48 ZONE
  1 Zimarev, Yury             17 LIAC-MR                56.26      58.48 ZONE
  3 Wakefield, Kevin A        16 Express Swimming-MR    57.36      58.59 ZONE
  4 Kim, Kevin L              15 FLY-MR                 58.79      59.37 SRM
  5 Yate, Jasper M            15 LIAC-MR              1:01.86    1:00.15
  6 Moisiades, Spiros P       15 GYWD-CT                57.41    1:00.40
  7 Altman-Kurosaki, Jonas Y  15 Agua Swim Team-MR    1:00.41    1:00.42
  8 Caputo, Dave              17 Basc-MR                58.64    1:00.46
  9 Castillo, Charlie D       17 LIAC-MR              1:03.06    1:00.61
 10 Yeager, Kyle A            15 Tmsuffolk-MR         1:02.42    1:00.84
 11 Morgan, Nicholas J        16 Agua Swim Team-MR    1:03.26    1:02.71
 12 Hikal, Mohamed            16 Basc-MR                58.62    1:02.73
 13 Smith, Daniel             16 Basc-MR              1:00.42    1:02.95
 14 Mortazavi, David P        16 Sachem-MR            1:02.30    1:03.46
 15 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               1:07.54    1:04.45
 16 Master, Dev R             18 LIAC-MR              1:03.05    1:04.83
 17 Mammano, Robert           17 FLY-MR               1:02.90    1:04.96
 18 Pellerzi, Phil E          15 GYWD-CT              1:04.16    1:05.10
 19 Garambone, Douglas J      16 TVSC-MR              1:02.49    1:05.57
 20 Marks, Danny J            16 Aqua Gems-MR         1:03.14    1:05.72
 21 Pfeifer, Gregory J        15 FLY-MR                 59.27    1:05.75
 22 Friedman, Daniel R        17 Agua Swim Team-MR      59.58    1:05.83
 23 Lynch, Joe P              15 Express Swimming-MR  1:05.00    1:05.90
 24 Vaughan, Spencer          15 FLY-MR               1:05.72    1:06.13
 25 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR            1:02.68    1:06.14
 26 Dzieniszewski, Phillip    15 FLY-MR               1:05.47    1:06.78
 27 Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR               1:04.70    1:07.19
 28 Teplitz, Stan             15 Basc-MR              1:04.99    1:07.32
 29 Wowk, Justin              15 Basc-MR              1:03.67    1:07.37
 30 Outcault, Ryan            15 HAA-MR               1:10.02    1:07.96
 31 Lock, Jeffrey             15 FLY-MR               1:10.00    1:08.26
 32 Luckie, Anthony P         17 TVSC-MR              1:04.82    1:08.39
 33 Llanos, Sergio            15 FLY-MR               1:07.97    1:09.04
 34 Mino, Michael             15 Basc-MR              1:07.74    1:09.70
 35 Meahan, John F            17 North Shore-MR       1:06.00    1:10.51
 36 D'Onofrio, Pasqual        17 Basc-MR              1:09.73    1:11.75
 37 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR         1:18.79    1:12.63
 38 Scholz, Philip            16 TVSC-MR              1:10.96    1:14.54
 39 Saintlaurent, Reginald    16 HAA-MR               1:24.91    1:15.55

Event 41  Women Senior 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:22.19  SECT
        5:30.49  ZONE
        5:44.99  SRM
        5:59.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smit, Julia E             16 TVSC-MR              4:36.18    4:55.62 SECT
                1:09.18   2:23.36 (1:14.18)   3:49.81 (1:26.45)   4:55.62 (1:05.81)
  2 Modrov, Priscilla A       16 North Shore-MR       5:13.06    5:22.39 ZONE
                1:12.24   2:38.59 (1:26.35)   4:11.58 (1:32.99)   5:22.39 (1:10.81)
  3 McKenna, Clare M          16 LIAC-MR              5:21.13    5:23.16 ZONE
                1:10.75   2:35.64 (1:24.89)   4:13.49 (1:37.85)   5:23.16 (1:09.67)
  4 Tolan, Meagan A           16 LIAC-MR              5:16.75    5:25.56 ZONE
                1:14.78   2:40.95 (1:26.17)   4:14.89 (1:33.94)   5:25.56 (1:10.67)
  5 Dwyer, Shannon M          15 Express Swimming-MR  5:18.60    5:26.32 ZONE
                1:15.92   2:42.62 (1:26.70)   4:16.27 (1:33.65)   5:26.32 (1:10.05)
  6 Goldson, Liz C            15 LIAC-MR              5:32.00    5:30.89 SRM
                1:17.64   2:47.31 (1:29.67)   4:20.40 (1:33.09)   5:30.89 (1:10.49)
  7 Healey, Vivian O          15 Agua Swim Team-MR    5:27.60    5:35.24 SRM
                1:17.07   2:48.97 (1:31.90)   4:20.93 (1:31.96)   5:35.24 (1:14.31)
  8 Daly, Jenna S             13 LIAC-MR              5:53.61    5:36.48 SRM
                1:17.04   2:46.27 (1:29.23)   4:24.89 (1:38.62)   5:36.48 (1:11.59)
  9 Sullivan, Ellen F         16 Express Swimming-MR  5:37.14    5:37.27 SRM
                1:20.61   2:51.61 (1:31.00)   4:24.80 (1:33.19)   5:37.27 (1:12.47)
 10 Boehm, Stacey M           16 LIAC-MR              5:36.24    5:42.99 SRM
                1:20.98   2:47.95 (1:26.97)   4:28.84 (1:40.89)   5:42.99 (1:14.15)
 11 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR            5:33.69    5:43.42 SRM
                1:20.27   2:47.80 (1:27.53)   4:30.10 (1:42.30)   5:43.42 (1:13.32)
 12 Bucaria, Kristen          14 HAA-MR               5:20.12    5:43.64 SRM
                1:14.87   2:50.40 (1:35.53)   4:30.17 (1:39.77)   5:43.64 (1:13.47)
 13 Kretz, Sarah J            15 LIAC-MR              5:45.00    5:48.80 JOS
                1:22.34   2:53.42 (1:31.08)   4:29.76 (1:36.34)   5:48.80 (1:19.04)
 14 Siano, Alyssa M           14 LIAC-MR              5:59.35    5:50.74 JOS
                1:15.08   2:46.74 (1:31.66)   4:33.85 (1:47.11)   5:50.74 (1:16.89)
 15 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  6:04.44    5:56.22 JOS
                1:29.01   2:59.01 (1:30.00)   4:38.25 (1:39.24)   5:56.22 (1:17.97)
 16 Vessa, Gabrielle K        14 LIAC-MR              5:43.00    5:58.34 JOS
                1:18.31   2:54.92 (1:36.61)   4:36.94 (1:42.02)   5:58.34 (1:21.40)
 17 Roberts, Hilary           13 Agua Swim Team-MR    5:52.93    5:59.42 JOS
                1:25.61   2:55.01 (1:29.40)   4:39.30 (1:44.29)   5:59.42 (1:20.12)
 18 Fuchs, Lauren D           17 TVSC-MR              5:20.99    5:59.58 JOS
                1:20.95   2:56.97 (1:36.02)   4:35.99 (1:39.02)   5:59.58 (1:23.59)
 19 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  5:53.65    6:02.73
                1:27.00   2:56.88 (1:29.88)   4:43.80 (1:46.92)   6:02.73 (1:18.93)
 20 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  5:58.20    6:04.97
                1:24.36   2:56.83 (1:32.47)   4:44.44 (1:47.61)   6:04.97 (1:20.53)
 21 Moore, Jhanna             13 Agua Swim Team-MR    5:49.58    6:11.87
                1:26.52   3:01.69 (1:35.17)   4:51.14 (1:49.45)   6:11.87 (1:20.73)
 22 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  6:11.36    6:18.30
                1:27.34   3:07.67 (1:40.33)   4:58.12 (1:50.45)   6:18.30 (1:20.18)

Event 42  Men Senior 400 LC Meter IM
===============================================================================
        4:57.69  SECT
        5:07.09  ZONE
        5:21.99  SRM
        5:48.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Bobby J            15 LIAC-MR              4:58.18    4:59.46 ZONE
                1:07.04   2:20.52 (1:13.48)   3:51.81 (1:31.29)   4:59.46 (1:07.65)
  2 Gerlach, Matt C           17 LIAC-MR              4:56.01    5:00.64 ZONE
                1:10.70   2:31.27 (1:20.57)   3:57.46 (1:26.19)   5:00.64 (1:03.18)
  3 Eltahawy, Noor S          15 LIAC-MR              5:12.67    5:03.80 ZONE
                1:06.93   2:24.92 (1:17.99)   3:56.00 (1:31.08)   5:03.80 (1:07.80)
  4 O'Neill, Tom D            14 LIAC-MR              5:18.37    5:09.42 SRM
                1:10.73   2:31.61 (1:20.88)   4:01.69 (1:30.08)   5:09.42 (1:07.73)
  5 Finnegan, Chris M         13 LIAC-MR              5:30.53    5:15.40 SRM
                1:12.19   2:31.56 (1:19.37)   4:07.79 (1:36.23)   5:15.40 (1:07.61)
  6 Dent, Rog L               15 LIAC-MR              5:30.57    5:15.42 SRM
                1:16.22   2:40.42 (1:24.20)   4:05.41 (1:24.99)   5:15.42 (1:10.01)
  7 Wakefield, Kevin A        16 Express Swimming-MR  5:10.87    5:15.98 SRM
                1:10.25   2:33.35 (1:23.10)   4:07.58 (1:34.23)   5:15.98 (1:08.40)
  8 Amato, Nick F             14 LIAC-MR              5:25.16    5:17.51 SRM
                1:11.73   2:32.55 (1:20.82)   4:07.20 (1:34.65)   5:17.51 (1:10.31)
  9 Vogel, Daniel A           16 LIAC-MR              5:30.06    5:22.48 JOS
                1:17.39   2:43.94 (1:26.55)   4:14.19 (1:30.25)   5:22.48 (1:08.29)
 10 Swensen, Dan C            15 LIAC-MR              5:30.00    5:25.79 JOS
                1:11.76   2:31.46 (1:19.70)   4:15.75 (1:44.29)   5:25.79 (1:10.04)
 11 Zhang, Tony               17 FLY-MR               5:27.00    5:29.15 JOS
                1:13.26   2:35.98 (1:22.72)   4:15.19 (1:39.21)   5:29.15 (1:13.96)
 12 Lane, Sean M              13 LIAC-MR              5:35.00    5:31.66 JOS
                1:18.71   2:45.24 (1:26.53)   4:20.14 (1:34.90)   5:31.66 (1:11.52)
 13 Kopot, Andrey V           15 Agua Swim Team-MR    5:19.08    5:38.79 JOS
                1:09.14   2:39.30 (1:30.16)   4:18.35 (1:39.05)   5:38.79 (1:20.44)
 14 Altman-Kurosaki, Jonas Y  15 Agua Swim Team-MR    5:11.84    5:45.87 JOS
                1:17.91   2:50.55 (1:32.64)   4:31.01 (1:40.46)   5:45.87 (1:14.86)
 15 Barden, Thomas P          17 Express Swimming-MR  5:20.00    5:46.41 JOS
                1:22.32   2:53.90 (1:31.58)   4:30.14 (1:36.24)   5:46.41 (1:16.27)
 16 Carlon, Christopher       15 Agua Swim Team-MR    5:47.99    5:52.74
                1:25.86   2:56.54 (1:30.68)   4:36.31 (1:39.77)   5:52.74 (1:16.43)

Event 43  Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.99  SRM
        1:06.79  ZONE
        1:12.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Anderer, Britney          12 HAA-MR               1:06.70    1:05.64 SRM
  2 Larson, Kim D             12 IA-MR                1:07.80    1:06.77 ZONE
  3 Kelly, Emily C            12 UNLIA-MR             1:08.20    1:06.98 JOS
  4 Doughty, Brigitte         11 HAA-MR               1:09.42    1:07.12 JOS
  5 Weston, Betsy F           12 Bgnw Marlins-MR      1:09.25    1:07.70 JOS
  6 Costa, Christina M        12 UNYM-MR              1:08.00    1:07.95 JOS
  7 Panzarino, Alexandra M    11 Middies-MR           1:10.38    1:08.05 JOS
  8 Brooke, Taylor            12 LBA-MR               1:11.60    1:09.38 JOS
  9 Carballeira, Kimberly A   12 TVSC-MR              1:06.58    1:09.57 JOS
  9 Festa, Julia D            12 LIAC-MR                   NT    1:09.57 JOS
 11 Rookwood, Shakiraye       11 HS-MR                1:13.61    1:10.27 JOS
 12 Bruder, Kristi L          12 IA-MR                1:09.78    1:10.43 JOS
 13 Tanaka, Haruka            12 Bgnw Marlins-MR      1:13.49    1:10.52 JOS
 14 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR               1:15.00    1:10.59 JOS
 15 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR         1:13.04    1:10.75 JOS
 16 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               1:15.10    1:10.91 JOS
 17 Takei, Ayaka              11 Middies-MR           1:15.88    1:11.05 JOS
 18 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR               1:11.47    1:11.09 JOS
 19 Wessling, Emily G         12 Middies-MR           1:11.20    1:11.21 JOS
 20 Rogers, Stacey B          12 Middies-MR           1:13.94    1:11.28 JOS
 21 Browne, Rebecca K         12 Middies-MR           1:15.44    1:11.32 JOS
 22 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR              1:14.62    1:11.82 JOS
 23 Polhill, Ali C            11 Bgnw Marlins-MR      1:12.00    1:12.24 JOS
 24 Brillson, Jocelyne        12 FLY-MR               1:17.04    1:12.42 JOS
 25 Ginsberg, Ariel E         12 Middies-MR           1:16.48    1:12.45 JOS
 26 Laitman, Caroline E       12 Middies-MR           1:14.59    1:12.47 JOS
 27 Stellman, Amanda E        12 Middies-MR           1:12.69    1:12.50 JOS
 28 Hunter, Claire M          12 Middies-MR           1:14.99    1:12.52 JOS
 29 Stenger, Alexa            12 LBA-MR               1:14.32    1:12.58 JOS
 30 Fink, Ericka M            11 Middies-MR           1:14.65    1:12.74 JOS
 31 Brooks, Meghan E          11 Bgnw Marlins-MR      1:16.85    1:12.97 JOS
 32 Kleinschnitz, Brittany L  12 UNTVS-MR             1:11.92    1:13.01
 33 Fulenwider, Allison F     11 Middies-MR           1:22.88    1:13.37
 34 Skeivys, Maria E          11 FLY-MR               1:16.00    1:13.48
 35 Sims, Micah               12 Bgnw Marlins-MR      1:14.00    1:13.81
 35 Green, Alexa K            12 Bgnw Marlins-MR      1:15.12    1:13.81
 37 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              1:14.60    1:14.15
 38 Kelly, Corinne M          12 Middies-MR           1:16.99    1:14.32
 39 Chang, Linda              11 FLY-MR               1:15.11    1:14.72
 40 Cooper, Sammie C          12 Bgnw Marlins-MR      1:16.42    1:14.83
 41 Futterman, Kale           11 Agua Swim Team-MR    1:13.36    1:14.89
 42 Caputo, Krista            11 Basc-MR              1:13.85    1:15.29
 43 Pablo, Aileen             12 FLY-MR               1:18.05    1:15.51
 44 Yeung, Tiffany            12 Basc-MR              1:13.65    1:15.66
 45 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    1:18.89    1:15.91
 46 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR               1:17.00    1:15.97
 47 Norrgard, Kristen M       12 Middies-MR           1:22.37    1:16.34
 48 Francomano, Ashley        11 Basc-MR              1:14.94    1:16.46
 49 Stanford, Brittany        11 LBA-MR               1:21.29    1:16.59
 50 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR              1:16.05    1:16.72
 51 Manning, Lauren E         11 Middies-MR           1:21.05    1:17.10
 52 Lugman, Kyle M            12 IA-MR                1:13.40    1:17.17
 53 Reilly, Nadie D           11 Bgnw Marlins-MR      1:21.48    1:17.38
 54 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR              1:26.55    1:17.40
 55 Grega, Allison M          12 North Shore-MR       1:15.08    1:17.51
 56 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR         1:19.51    1:17.67
 57 Ouzounian, Lauren M       11 North Shore-MR       1:16.84    1:17.85
 58 Purdy, Kristen L          12 TVSC-MR              1:18.16    1:18.06
 59 Marlow, Danielle A        12 Tmsuffolk-MR         1:18.86    1:18.46
 60 Heisler, Lucy J           12 Agua Swim Team-MR    1:28.55    1:18.51
 61 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR               1:19.04    1:18.68
 62 Birns, Chelsea A          12 Tmsuffolk-MR         1:19.10    1:19.15
 63 Macedonio, Kaitlyn E      11 LIAC-MR              1:27.71    1:19.29
 64 Giner, Racquel C          11 Bgnw Marlins-MR      1:22.14    1:19.80
 65 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR              1:18.39    1:19.88
 66 Kelly, Caroline E         12 Bgnw Marlins-MR      1:26.07    1:20.06
 67 Zabirova, Anastassia A    12 Middies-MR           1:20.24    1:20.47
 68 McGrath, Georgia E        11 GYWD-CT              1:23.46    1:21.31
 69 McEvoy, Sarah E           11 GYWD-CT              1:23.30    1:21.33
 70 Chen, Cynthia             11 FLY-MR               1:20.36    1:21.78
 71 Reidy, Meghan             11 LBA-MR               1:22.56    1:22.16
 72 Heiss, Caitlin            11 LBA-MR               1:25.35    1:22.89
 73 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR            1:23.82    1:23.27
 74 Muller, Kristin N         11 Sachem-MR            1:22.59    1:23.43
 75 Narus, Jessica L          11 North Shore-MR       1:19.46    1:23.45
 76 Colella, Samantha         12 Basc-MR              1:22.86    1:24.46
 77 Singer, Melanie           11 Middies-MR           1:32.92    1:24.58
 78 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:29.41    1:24.95
 79 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR         1:34.20    1:25.06
 80 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR               1:37.86    1:25.11
 81 Giacalone, Lindsay R      12 TVSC-MR              1:34.10    1:25.60
 82 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR              1:29.82    1:25.62
 83 Green, Christy O          11 Bgnw Marlins-MR      1:24.76    1:25.79
 84 Dunmire, Arianna C        12 TVSC-MR              1:25.79    1:25.87
 85 O'Connor, Rosemarie       11 Basc-MR              1:20.53    1:25.95
 86 Olsen, Emily              11 Aqua Gems-MR         1:25.98    1:25.96
 87 Murphy, Lauren E          12 Aqua Gems-MR         1:25.16    1:26.25
 88 Stridh, Annika K          11 GYWD-CT              1:25.40    1:26.30
 89 Holler, Jillian P         11 TVSC-MR              1:30.02    1:26.56
 90 Mihail, Renee M           11 Agua Swim Team-MR    1:19.84    1:26.61
 91 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR            1:21.21    1:26.62
 92 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR              1:24.22    1:26.75
 93 Ivanov, Denitza           12 HAA-MR               1:55.25    1:26.93
 94 Burke, Stephanie H        11 GAEL-MR              1:27.86    1:27.95
 95 Amen, Jessica             11 LBA-MR               1:25.34    1:28.42
 96 Schaefer, Kathryn R       11 GAEL-MR              1:16.69    1:28.60
 97 Mikulas, Sara J           12 LIAC-MR              1:47.25    1:28.62
 98 Sigismondi, Rachel C      12 IA-MR                1:37.45    1:29.79
 99 Sunshine, Juliane S       11 FLY-MR               1:30.00    1:29.89
100 Saks, Jessica             12 Basc-MR              1:30.86    1:30.17
101 Sarmiento, Alexzandra     11 FLY-MR               1:24.00    1:30.57
102 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR              1:35.16    1:31.90
103 Illescas, Bridget         11 Agua Swim Team-MR    1:33.19    1:32.47
104 Maisel, Amanda D          11 Agua Swim Team-MR    1:36.27    1:34.02
105 Sims, Raakkel E           11 Tmsuffolk-MR         1:39.93    1:34.28
106 Merle, Kristen M          11 Sachem-MR            1:50.00    1:36.63
107 Huchthausen, Elizabeth A  12 TVSC-MR              1:40.52    1:38.25
108 Chun, Joyce               11 Tmsuffolk-MR         1:34.64    1:43.50
109 Sztabnik, Chloe J         12 LIAC-MR              1:32.61    1:48.17
110 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR         1:55.89    1:48.35
111 Zhou, Alice               11 Tmsuffolk-MR         1:55.47    1:52.30
 -- Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR         1:59.62         DQ

Event 44  Men 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          59.99  SRM
        1:06.79  ZONE
        1:13.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR              1:06.88    1:01.14 ZONE
  2 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              1:06.85    1:01.54 ZONE
  3 Andrews, Ayman C          12 Aqua Gems-MR         1:07.93    1:03.76 ZONE
  4 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               1:07.12    1:04.45 ZONE
  5 Hallinan, James J         12 IA-UN-MR             1:08.10    1:06.38 ZONE
  6 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR              1:12.79    1:07.81 JOS
  7 Carmen, Jacob E           12 Middies-MR           1:16.17    1:09.30 JOS
  8 Hadley, Matthew J         12 Bgnw Marlins-MR      1:11.00    1:09.62 JOS
  9 Pon, Matthew W            12 Middies-MR           1:14.96    1:09.69 JOS
 10 Raczynski, Joseph         12 Agua Swim Team-MR    1:07.82    1:10.13 JOS
 11 Barker, Kevin K           12 Middies-MR           1:11.45    1:10.20 JOS
 12 Charriez, Greg T          12 Bgnw Marlins-MR      1:13.62    1:10.21 JOS
 13 Carlon, Timothy A         12 Agua Swim Team-MR    1:12.21    1:10.22 JOS
 14 Donis, Harry J            12 Middies-MR           1:10.57    1:10.71 JOS
 15 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR              1:11.27    1:10.94 JOS
 16 Pickel, Cody              11 FLY-MR               1:13.58    1:11.76 JOS
 17 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR              1:14.04    1:11.89 JOS
 18 McComiskey, Tony          11 Basc-MR              1:09.60    1:12.05 JOS
 19 Dillinger, Andrew S       11 GYWD-CT              1:13.89    1:13.52 JOS
 20 Lohrer, Jesse T           11 Tmsuffolk-MR         1:15.86    1:13.86 JOS
 21 Chung, John H             11 LIAC-MR              1:18.14    1:14.13
 22 Minowitz, Eric M          11 Middies-MR           1:16.40    1:15.03
 23 Stuart, Alex P            11 Aqua Gems-MR         1:12.18    1:15.10
 24 Wilson, Kyle N            12 Sachem-MR            1:14.58    1:15.21
 25 Caceres, Dan              12 LIAC-MR              1:19.00    1:15.52
 26 Kaiser, Christopher R     12 North Shore-MR       1:17.92    1:15.91
 27 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR         1:17.18    1:16.02
 28 Middleton, William        11 Basc-MR              1:15.14    1:16.18
 29 Collins, Danny P          12 FLY-MR               1:18.00    1:16.54
 30 Ellis, Steven C           12 HAA-MR               1:27.22    1:17.08
 31 Mitil, Lorenzo            12 Middies-MR           1:29.15    1:17.56
 32 Bennett, Aarron M         11 Middies-MR           1:15.95    1:17.72
 33 Park, Jin Woo W           12 FLY-MR               1:20.95    1:18.30
 34 Noach, Kees               11 Middies-MR           1:22.67    1:18.49
 35 Jensen, Alexander E       12 GYWD-CT              1:19.77    1:18.86
 36 Tran, Jonathan F          12 HS-MR                1:20.35    1:19.96
 37 Nash, John                12 LBA-MR               1:23.76    1:20.47
 38 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR         1:29.41    1:20.54
 39 Park, Jay S               11 UNLIA-MR             1:29.00    1:20.92
 40 Spierer, Josh A           11 IA-MR                1:15.00    1:21.22
 41 Fang, Corey Y             12 FLY-MR               1:26.06    1:21.77
 42 Collins, Matthew J        11 FLY-MR               1:21.00    1:22.29
 43 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              1:24.86    1:22.63
 44 Caceres, Edwin            11 LIAC-MR              1:19.74    1:22.94
 45 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR         1:30.07    1:23.53
 46 Hancock, Miles D          11 Middies-MR           1:35.40    1:24.05
 47 Brandt, Stephan A         11 Sachem-MR            1:22.14    1:24.76
 48 Barker, TJ J              11 Middies-MR           1:28.76    1:26.55
 49 McLaughlin, Thomas        12 Basc-MR              1:25.34    1:26.74
 50 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR              1:10.00    1:26.80
 51 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR         1:30.71    1:28.09
 52 Shariff, Bob              11 LIAC-MR              1:31.15    1:28.51
 53 Silverman, Dean B         12 Bgnw Marlins-MR      1:31.98    1:28.84
 54 Freiman, Andrew D         11 Middies-MR           1:32.31    1:29.97
 55 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                1:40.26    1:32.49
 56 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               1:35.67    1:33.11
 57 Lemorocco, Anthony        12 HAA-MR               1:40.75    1:33.46
 58 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR         1:34.97    1:34.08
 59 Kontos, Nicholas G        11 Tmsuffolk-MR         1:41.94    1:35.51
 60 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR            1:33.38    1:37.19
 61 Bernstein, Mitchell A     11 LIAC-MR              1:39.87    1:39.30
 62 Tchao, David              12 Tmsuffolk-MR         1:39.15    1:39.94
 63 Ajemian, Chris E          12 LIAC-MR              1:52.31    1:39.99
 64 Ketcham, Justin           11 IA-MR                1:55.11    1:40.55
 65 Abatemarco, Michael J     11 LIAC-MR              1:46.73    1:41.83
 66 Cisneros, Luis            11 Agua Swim Team-MR    1:39.78    1:41.90
 67 Mitzian, Nick W           11 Middies-MR           1:31.97    1:47.70
 68 Fischetti, Michael        11 Sachem-MR            1:50.00    1:52.67
 69 Mitchell, John F          11 Sachem-MR            1:50.00    1:57.81
 -- Burke, Tim                11 Basc-MR              1:49.97         DQ

Event 45  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.29  ZONE
        1:27.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Scilufo, Taylor           10 Bgnw Marlins-MR      1:13.11    1:11.12 ZONE
  2 Prokopowicz, Victoria     10 Middies-MR           1:21.34    1:13.57 ZONE
  3 Bailey, Lauren E          10 Middies-MR           1:16.64    1:16.82 JOS
  4 Olivieri, Maya L          10 Middies-MR           1:25.64    1:17.06 JOS
  5 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              1:21.54    1:17.61 JOS
  6 Toal, Shannon V           10 Middies-MR           1:20.69    1:17.72 JOS
  7 Rueda, Daniela            10 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:17.97 JOS
  8 Cho, Rachel S              9 UNLIA-MR             1:20.11    1:18.78 JOS
  9 Kuo, Jacqueline            9 Agua Swim Team-MR    1:19.76    1:18.90 JOS
 10 Evans, Jesse E            10 GYWD-CT              1:17.95    1:18.93 JOS
 11 Ehrman, Rachel L          10 UAGEM-MR             1:21.43    1:19.44 JOS
 12 Kelly, Hannah E            9 UNLIA-MR             1:23.12    1:20.12 JOS
 13 Neal, Lia M                9 Agua Swim Team-MR    1:20.32    1:20.25 JOS
 14 Buckley, Taylor A          9 Sachem-MR            1:23.37    1:20.35 JOS
 15 Reynoso, Jessica M         9 Agua Swim Team-MR    1:24.68    1:20.91 JOS
 16 Ng, Lauren                10 FLY-MR               1:20.59    1:21.07 JOS
 17 Poleway, Monica J          9 Middies-MR           1:32.53    1:21.53 JOS
 18 Andrews, Jinan             8 Aqua Gems-MR         1:26.80    1:21.69 JOS
 19 Zawatson, Cady             9 LBA-MR               1:36.88    1:22.77 JOS
 20 Chudy, Charlotte L         9 Agua Swim Team-MR    1:25.49    1:23.17 JOS
 21 Solis-Cohen, Hannah F     10 Agua Swim Team-MR    1:26.03    1:23.27 JOS
 22 Fulenwider, Melissa F      9 Middies-MR           1:26.66    1:23.43 JOS
 23 Gibbons, Jenna            10 Basc-MR              1:26.24    1:24.21 JOS
 24 McDonnell, Sophia         10 Basc-MR              1:30.20    1:24.29 JOS
 25 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR         1:27.59    1:24.38 JOS
 26 Nuszer, Erin R             9 UNLIA-MR             1:24.00    1:25.02 JOS
 27 Chang, Elizabeth           9 FLY-MR               1:26.56    1:25.22 JOS
 28 Browne, Sophie L          10 Middies-MR           1:24.17    1:25.27 JOS
 29 Rota, Alexandra P         10 Bgnw Marlins-MR      1:30.59    1:25.79 JOS
 30 Rubzin, Emily J           10 Middies-MR           1:29.08    1:26.12 JOS
 31 Nam, Christina            10 FLY-MR               1:38.41    1:26.65 JOS
 32 Boccia, Lindsay           10 Basc-MR              1:27.39    1:26.90 JOS
 33 Papetti, Zoe              10 LBA-MR               1:32.23    1:26.91 JOS
 34 Simone, Toni A            10 Middies-MR           1:27.28    1:27.02 JOS
 34 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR              1:33.63    1:27.02 JOS
 36 Shiota, Lena A            10 Agua Swim Team-MR    1:18.30    1:27.06 JOS
 37 Buonaito, Kelsey R         9 North Shore-MR       1:23.80    1:27.20 JOS
 38 Onah, Kimberly            10 Basc-MR              1:29.77    1:29.13
 39 Clark, Samantha P          8 Middies-MR           1:43.72    1:29.44
 40 Lanham, Erika             10 Basc-MR              1:31.70    1:29.48
 41 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR              1:42.92    1:29.68
 42 Pope, Lauren A            10 Middies-MR           1:28.17    1:30.47
 43 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR         1:34.66    1:30.50
 44 Xia, Doris                10 FLY-MR               1:40.00    1:30.89
 45 Rosa, Tracey L            10 IA-MR                1:38.83    1:31.49
 46 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR               1:31.00    1:31.53
 47 Minaki, Megumi            10 Middies-MR           1:30.19    1:31.73
 48 Johnson, Caroline N        9 Middies-MR           1:47.87    1:32.63
 49 Winkler, Erika             9 FLY-MR               1:32.00    1:32.78
 50 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR         1:33.89    1:32.96
 51 Thrane, Amber R           10 GYWD-CT              1:40.50    1:33.83
 52 Suzuka, Shieri             9 Middies-MR           1:49.37    1:34.80
 53 Abbott, Brooke A           9 GYWD-CT              1:36.72    1:35.45
 54 Latino, Danielle E         9 Middies-MR           1:39.51    1:35.68
 55 Olinger, Olivia M          9 Bgnw Marlins-MR      1:45.25    1:36.15
 56 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR              1:44.49    1:36.51
 57 Raynor, Nicole N          10 Tmsuffolk-MR         1:44.59    1:36.71
 58 Stuart, Ansley T          10 Aqua Gems-MR         1:48.91    1:37.09
 59 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR              1:37.87    1:37.14
 60 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR      1:41.23    1:37.50
 61 Saias, Stephanie J         9 Bgnw Marlins-MR      1:41.24    1:37.55
 62 Guttridge, Kaitlyn B       9 Bgnw Marlins-MR      1:40.86    1:37.76
 63 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                1:35.58    1:38.37
 64 Avidan, Olivia R          10 Middies-MR           1:34.51    1:38.58
 65 Takei, Chiharu             8 Middies-MR           1:47.53    1:39.67
 66 Leotta, Meghan            10 Basc-MR              1:39.13    1:40.23
 67 Bienkowski, Gabriella      9 Basc-MR              1:43.73    1:41.10
 68 Toth, Kayleigh T           9 Tmsuffolk-MR         1:46.80    1:41.12
 69 Hanley, Tori L            10 Tmsuffolk-MR         1:38.86    1:42.30
 70 Stewart, Kristen M        10 North Shore-MR       1:45.26    1:42.50
 71 Takayama, Emma            10 Middies-MR           1:52.78    1:42.54
 72 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR            1:36.34    1:43.75
 73 Jen, Sarah G               8 Middies-MR           1:51.61    1:43.99
 74 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR            1:47.50    1:44.48
 75 Pellegrino, Amanda J      10 Sachem-MR            1:49.46    1:45.22
 76 Theofield, Mary           10 Tmsuffolk-MR         1:47.93    1:46.10
 77 Gibbons, Courtney          8 Basc-MR              1:49.58    1:46.16
 78 Given, Danielle M          9 LIAC-MR              1:49.59    1:46.21
 78 Lulley, Shannon            9 HAA-MR               2:14.25    1:46.21
 80 Patronis, Olivia A        10 Tmsuffolk-MR         1:54.08    1:46.70
 81 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk-MR         1:54.93    1:47.26
 82 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR         2:20.40    1:47.54
 83 O'Connor, Ann              9 Basc-MR              1:44.61    1:47.85
 84 Goldson, Olivia           10 LIAC-MR              2:00.00    1:49.10
 85 Lulley, Chandler           9 HAA-MR               2:10.25    1:50.15
 86 Barry, Meghan J           10 Middies-MR           1:51.82    1:50.81
 87 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR      1:58.16    1:51.25
 88 Rooney, Kimberly          10 HAA-MR               2:00.15    1:51.92
 89 Schneider, Amanda         10 Sachem-MR            1:50.88    1:52.00
 90 Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR              1:55.06    1:52.30
 91 Levine, Corie T            8 Bgnw Marlins-MR      2:03.55    1:54.34
 92 McNeill, Julia             9 HAA-MR               2:30.25    1:54.97
 93 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR         2:20.68    1:57.15
 94 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR         2:18.98    1:57.49
 95 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR      2:11.37    2:01.34
 96 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR       2:05.95    2:04.31
 97 Alston, Neka               9 LBA-MR               2:08.76    2:06.08
 98 Boriskin, Madison E        8 Tmsuffolk-MR         2:18.64    2:06.97
 99 Diffley, Jaclyn E          9 Middies-MR           2:04.03    2:07.23
100 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk-MR         2:21.64    2:10.16
101 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk-MR         2:31.94    2:11.24
102 Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk-MR         2:18.54    2:11.29
103 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR         2:31.98    2:11.54
104 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              2:14.37    2:11.75
105 Punturo, Kelly G           8 LIAC-MR              2:10.00    2:17.66
106 Aquiare, Gabrielle         9 HAA-MR               2:30.25    2:17.87
107 Bellino, Elisa M           9 Sachem-MR            2:00.00    2:19.17
108 Korlipara, Rekha S         9 Tmsuffolk-MR         2:30.87    2:27.05
109 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              2:33.46    2:29.25
110 MC Nelis, Kara E           8 LIAC-MR              2:27.74    2:30.93
111 Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               2:15.25    2:34.97
112 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              2:55.24    2:56.76
 -- Kagan, Vladislava         10 FLY-MR               1:23.38         DQ

Event 46  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.29  ZONE
        1:27.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Carducci, Matthew F       10 Middies-MR           1:12.77    1:13.54 ZONE
  2 Perley, Timmy J           10 Middies-MR           1:17.03    1:13.74 ZONE
  3 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR               1:26.98    1:14.05 ZONE
  4 Nangle, JT T              10 Middies-MR           1:21.46    1:16.16 JOS
  5 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR         1:21.89    1:16.58 JOS
  6 Kolesnik, George          10 Basc-MR              1:14.86    1:17.21 JOS
  7 Malkin, Charles C          9 North Shore-MR       1:17.73    1:18.74 JOS
  8 Avidan, Lucas J           10 Middies-MR           1:19.27    1:20.20 JOS
  9 Shannon, Christopher K    10 Middies-MR           1:21.08    1:21.13 JOS
 10 Pollastro, Robert         10 Basc-MR              1:22.83    1:22.03 JOS
 11 Torres, David             10 FLY-MR               1:12.82    1:22.39 JOS
 12 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR               1:19.66    1:22.43 JOS
 13 Thompson, Philip M        10 GAEL-MR              1:17.34    1:23.02 JOS
 14 Ginsberg, Matthew K        9 Middies-MR           1:23.91    1:23.42 JOS
 15 Shine, Stephen J           9 Bgnw Marlins-MR      1:29.77    1:23.70 JOS
 16 Chipev, Liuben C          10 North Shore-MR       1:28.86    1:23.85 JOS
 16 Leahey, Ryan              10 LBA-MR               1:34.30    1:23.85 JOS
 18 Krosser, Jared M           9 Bgnw Marlins-MR      1:30.69    1:24.58 JOS
 19 Santoro, Philip M          9 TVSC-MR              1:26.91    1:24.65 JOS
 20 Rosenbloom, Jake A        10 Bgnw Marlins-MR      1:28.80    1:24.94 JOS
 21 Gebauer, Benjamin A       10 Bgnw Marlins-MR      1:23.48    1:25.54 JOS
 22 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR               1:25.27    1:25.70 JOS
 23 Stuart, Ian D             10 Aqua Gems-MR         1:29.62    1:25.98 JOS
 24 Ronda, Eric W              9 GYWD-CT              1:31.46    1:26.20 JOS
 25 Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR         1:30.44    1:26.45 JOS
 26 Del Genio, Michael A      10 GYWD-CT              1:33.89    1:26.70 JOS
 27 Blacker, Aaron M           9 Bgnw Marlins-MR      1:26.50    1:27.68 JOS
 28 Dillinger, Thomas J        7 GYWD-CT              1:36.43    1:28.98
 29 Simon, Henry L             9 Bgnw Marlins-MR      1:35.42    1:29.13
 30 Podniesinski, Peter F      9 Tmsuffolk-MR         1:31.60    1:29.36
 31 Rueda, Diego C             9 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:30.32
 32 Chansakul, JR J           10 Agua Swim Team-MR    1:30.01    1:30.55
 33 Parisi, Joey N             9 Tmsuffolk-MR         1:40.05    1:30.74
 34 Rookwood Jr., William K    8 HS-MR                1:41.31    1:31.00
 35 Hardman, Timmy E           9 GYWD-CT              1:31.28    1:31.36
 36 Shiraishi, Sora T          9 Middies-MR           1:32.69    1:31.97
 37 Umile, Bradford           10 Sachem-MR            1:35.84    1:32.77
 38 Harasym, James M           9 TVSC-MR              1:31.38    1:32.80
 39 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR         1:37.48    1:32.87
 40 Lyons, Sean P              9 Bgnw Marlins-MR      1:33.56    1:33.78
 41 Tesser, Josh D             9 Bgnw Marlins-MR      1:33.00    1:34.28
 42 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            1:39.41    1:37.06
 43 Colantonio, Daniel A      10 LIAC-MR              1:47.70    1:37.81
 44 Georgescu, Ronald F       10 Agua Swim Team-MR    1:53.03    1:39.14
 45 Harelick, Alex R           9 Middies-MR           1:46.94    1:39.31
 46 Leary, Matthew M           9 LIAC-MR              1:40.48    1:39.65
 47 Hayes, Connor             10 Tmsuffolk-MR         1:46.70    1:40.41
 48 Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR              1:46.29    1:42.36
 49 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR              1:45.81    1:42.88
 50 Ashinsky, David N         10 Bgnw Marlins-MR      1:48.34    1:43.22
 51 Kramer, Justin F          10 Tmsuffolk-MR         1:38.92    1:43.24
 52 Prudente, Jayson           9 Sachem-MR            1:43.69    1:43.50
 53 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR              1:52.28    1:43.59
 54 Shariff, Nad               8 LIAC-MR              1:45.25    1:45.78
 55 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk-MR         2:03.55    1:46.42
 56 Johnson, Samuel H          9 Bgnw Marlins-MR      1:58.47    1:48.21
 57 Pon, Bryan E               9 Middies-MR           1:52.88    1:49.61
 58 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk-MR         2:03.53    1:49.88
 59 Ronda, Ian M               9 GYWD-CT              1:53.81    1:49.96
 60 Rosa, Jack M               8 IA-MR                1:51.77    1:50.11
 61 Corea, Brandon M           9 LIAC-MR              1:55.00    1:50.15
 62 Merle, Brian M            10 Sachem-MR            2:00.00    1:51.71
 63 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR            1:46.25    1:51.81
 64 Gowargy, John T            9 LIAC-MR              2:02.28    1:52.48
 65 Friedman, Daniel T        10 Tmsuffolk-MR         2:06.00    1:52.68
 66 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR              1:58.68    1:55.18
 67 Veccia, James V            8 North Shore-MR       2:00.00    1:55.71
 68 Santanella, Jacob F        9 North Shore-MR       1:54.76    1:55.75
 69 Leary, Pete K              8 LIAC-MR              2:18.38    1:58.17
 70 Korenkov, Sean P           9 Basc-MR              2:19.99    2:02.91
 71 Fullerton, William R       7 LIAC-MR              1:59.17    2:05.01
 72 Lobo, Mark E               9 Tmsuffolk-MR         2:11.54    2:06.56
 73 Kadirov, Raushan          10 LIAC-MR              1:50.61    2:07.41
 74 Wong, Ralph               10 Sachem-MR            2:00.00    2:07.70
 75 Marrone, Connor M          9 LIAC-MR              2:05.30    2:08.94
 76 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         2:29.48    2:12.12
 77 Karavolias, Michael        9 HAA-MR               3:30.25    2:20.92
 78 Randall, Jordan           10 LIAC-MR              1:50.00    2:22.40
 -- Anghel, Christopher L      9 LIAC-MR              2:20.00         DQ
 -- Lu, Michael S             10 Middies-MR           1:27.53         DQ
 -- Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR         2:07.32         DQ

Event 47  Women 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.29  ZONE
          36.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Panzarino, Alexandra M    11 Middies-MR             35.24      33.50 JOS
  2 Doughty, Brigitte         11 HAA-MR                 35.47      33.90 JOS
  3 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR                34.09      34.02 JOS
  4 Polhill, Ali C            11 Bgnw Marlins-MR        34.83      34.27 JOS
  5 Michalak, Agata           11 FLY-MR                 36.11      34.32 JOS
  6 Costa, Christina M        12 UNYM-MR                34.72      34.79 JOS
  7 Mrozinski, Melissa        12 Basc-MR                35.39      34.92 JOS
  8 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR                 37.11      34.97 JOS
  9 Browne, Rebecca K         12 Middies-MR             35.70      35.16 JOS
 10 Gibbons, Alanna           12 Basc-MR                34.31      35.25 JOS
 11 Biagioli, Alana           12 Tmsuffolk-MR           37.51      35.44 JOS
 12 De los Santos, Diana      12 FLY-MR                 40.20      35.56 JOS
 13 Bruder, Kristi L          12 IA-MR                  36.55      35.79 JOS
 14 Rogers, Stacey B          12 Middies-MR             38.99      36.16 JOS
 15 Kelly, Emily C            12 UNLIA-MR               37.00      36.45 JOS
 16 Brillson, Jocelyne        12 FLY-MR                 39.87      36.51 JOS
 17 Wessling, Emily G         12 Middies-MR             38.32      36.83 JOS
 18 Larson, Kim D             12 IA-MR                  37.30      37.00
 19 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR                 37.57      37.01
 20 Skeivys, Maria E          11 FLY-MR                 40.00      37.03
 21 Cooper, Sammie C          12 Bgnw Marlins-MR        39.22      37.33
 22 Fulenwider, Allison F     11 Middies-MR             40.80      37.35
 23 Reilly, Nadie D           11 Bgnw Marlins-MR        39.54      37.66
 24 Festa, Julia D            12 LIAC-MR                   NT      37.94
 25 Yeung, Tiffany            12 Basc-MR                38.32      38.04
 26 McEvoy, Sarah E           11 GYWD-CT                40.02      38.19
 27 Brooks, Meghan E          11 Bgnw Marlins-MR        38.52      38.26
 28 Purdy, Kristen L          12 TVSC-MR                38.59      38.28
 29 Kelly, Corinne M          12 Middies-MR             38.62      38.42
 29 Kleinschnitz, Brittany L  12 UNTVS-MR               38.30      38.42
 31 Fusco, Kristina           12 Tmsuffolk-MR           47.21      38.74
 32 Stenger, Alexa            12 LBA-MR                 40.23      38.84
 33 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR                40.04      38.86
 33 Kahn, Alyssa N            12 Tmsuffolk-MR           41.77      38.86
 35 Norrgard, Kristen M       12 Middies-MR             41.79      38.89
 36 Hunter, Claire M          12 Middies-MR             40.92      39.13
 37 Colella, Alexandra        12 Basc-MR                42.37      39.18
 38 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR                39.41      39.19
 39 Pablo, Aileen             12 FLY-MR                 40.80      39.31
 40 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                43.12      39.41
 41 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR                44.93      39.50
 42 Ginsberg, Ariel E         12 Middies-MR             42.41      39.63
 43 Rookwood, Shakiraye       11 HS-MR                  37.21      39.70
 43 Lugman, Kyle M            12 IA-MR                  43.30      39.70
 45 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR                42.75      40.51
 46 Caputo, Krista            11 Basc-MR                39.89      40.88
 47 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR           43.49      40.96
 48 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR                43.60      41.78
 49 Muller, Kristin N         11 Sachem-MR              40.43      41.84
 50 Dease, Katie D            11 Basc-MR                42.32      41.95
 51 Giner, Racquel C          11 Bgnw Marlins-MR        45.47      42.15
 52 Birns, Chelsea A          12 Tmsuffolk-MR           42.86      42.22
 53 Manning, Lauren E         11 Middies-MR             46.60      42.53
 54 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR                42.59      42.96
 55 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR                51.00      43.51
 56 Macedonio, Kaitlyn E      11 LIAC-MR                43.34      43.77
 57 Kakani, Pragya            12 LIAC-MR                50.61      43.96
 58 Sarmiento, Alexzandra     11 FLY-MR                 46.00      44.25
 59 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR                 48.98      44.29
 60 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR                49.97      44.48
 61 Kelly, Caroline E         12 Bgnw Marlins-MR        45.32      45.08
 62 Heiss, Caitlin            11 LBA-MR                 44.53      45.31
 63 Zabirova, Anastassia A    12 Middies-MR             42.92      45.37
 64 Sunshine, Juliane S       11 FLY-MR                 50.00      45.48
 65 McGrath, Georgia E        11 GYWD-CT                43.47      45.70
 66 Green, Christy O          11 Bgnw Marlins-MR        43.06      45.82
 67 Reidy, Meghan             11 LBA-MR                 48.76      46.49
 68 Holler, Jillian P         11 TVSC-MR                48.00      46.97
 69 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR                43.20      47.37
 70 Dunmire, Arianna C        12 TVSC-MR                47.60      48.53
 71 Heisler, Lucy J           12 Agua Swim Team-MR      51.18      48.61
 71 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR                58.88      48.61
 73 Mazza, Samantha A         11 North Shore-MR         44.86      49.78
 74 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR              1:03.33      50.09
 75 Giacalone, Lindsay R      12 TVSC-MR                54.69      51.49
 76 Huchthausen, Elizabeth A  12 TVSC-MR                54.00      52.54
 77 Burke, Stephanie H        11 GAEL-MR                53.23      53.11
 78 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                53.81      53.32
 79 Maisel, Amanda D          11 Agua Swim Team-MR      58.63      53.58
 80 Amen, Jessica             11 LBA-MR                 58.97      55.10
 81 Sztabnik, Chloe J         12 LIAC-MR                55.61      56.97
 82 Zhou, Alice               11 Tmsuffolk-MR         1:02.49    1:01.36

Event 48  Men 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.29  ZONE
          37.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR                32.50      30.07 ZONE
  2 Andrews, Ayman C          12 Aqua Gems-MR           31.54      31.25 ZONE
  3 Charriez, Nick I          12 Bgnw Marlins-MR        34.93      32.85 ZONE
  4 Stuart, Alex P            11 Aqua Gems-MR           34.07      34.18 JOS
  5 Hallinan, James J         12 IA-UN-MR               38.00      34.20 JOS
  6 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR                34.80      34.95 JOS
  7 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR                36.43      35.73 JOS
  8 Charriez, Greg T          12 Bgnw Marlins-MR        36.45      35.78 JOS
  9 Carmen, Jacob E           12 Middies-MR             40.64      36.20 JOS
 10 Lohrer, Jesse T           11 Tmsuffolk-MR           38.67      36.83 JOS
 11 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR                37.43      37.08 JOS
 12 Pickel, Cody              11 FLY-MR                 37.65      37.20 JOS
 13 Donis, Harry J            12 Middies-MR             38.19      37.43 JOS
 14 Jitechian, Gerard J       12 Middies-MR             38.12      37.90 JOS
 15 Nicholson, Michael R      12 Middies-MR             39.91      37.97 JOS
 16 Minaki, Tomoya            11 Middies-MR             38.83      38.24
 17 Chung, John H             11 LIAC-MR                48.73      38.57
 18 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                  42.36      38.90
 19 Minowitz, Eric M          11 Middies-MR             41.24      39.08
 20 Collins, Danny P          12 FLY-MR                 39.00      40.07
 21 Fang, Corey Y             12 FLY-MR                 43.99      40.90
 22 Wilson, Kyle N            12 Sachem-MR              41.14      41.90
 23 Tran, Jonathan F          12 HS-MR                  40.98      42.36
 24 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR           45.15      42.74
 25 Nash, John                12 LBA-MR                 42.67      43.98
 26 Noach, Kees               11 Middies-MR             49.12      45.05
 27 Caceres, Edwin            11 LIAC-MR                48.15      47.41
 28 Given, Dennis             12 LIAC-MR                45.00      48.68
 29 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR                47.00      48.82
 30 Spierer, Josh A           11 IA-MR                  44.30      51.26
 31 Brandt, Stephan A         11 Sachem-MR              53.29      52.39
 32 Kontos, Nicholas G        11 Tmsuffolk-MR           56.87      58.38
 33 Silverman, Dean B         12 Bgnw Marlins-MR        52.37      58.66
 34 Ketcham, Justin           11 IA-MR                1:03.46    1:00.68
 -- Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  59.29         DQ
 -- Ajemian, Chris E          12 LIAC-MR              1:07.03         DQ
 -- Cisneros, Luis            11 Agua Swim Team-MR      59.36         DQ
 -- Caceres, Dan              12 LIAC-MR                42.00         DQ
 -- Burke, Tim                11 Basc-MR              1:03.07         DQ

Event 49  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.49  ZONE
        1:53.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Berkman, Maddy R          10 Bgnw Marlins-MR      1:18.87    1:17.47 ZONE
  2 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR         1:28.51    1:28.62 ZONE
  3 Bailey, Lauren E          10 Middies-MR           1:31.47    1:29.07 ZONE
  4 Weston, Caroline L        10 Bgnw Marlins-MR      1:36.00    1:32.64 JOS
  5 Rueda, Daniela            10 Agua Swim Team-MR    1:37.00    1:34.03 JOS
  6 Neal, Lia M                9 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:35.83 JOS
  7 Pope, Lauren A            10 Middies-MR           1:44.30    1:39.72 JOS
  8 Donnelly, Alexandra H     10 North Shore-MR       1:40.53    1:41.03 JOS
  9 Cho, Rachel S              9 UNLIA-MR             1:42.00    1:41.17 JOS
 10 Browne, Sophie L          10 Middies-MR           1:41.21    1:41.73 JOS
 11 Nuszer, Erin R             9 UNLIA-MR             1:36.87    1:43.12 JOS
 12 Marlow, Remi B            10 Tmsuffolk-MR         1:41.88    1:44.20 JOS
 13 Ouzounian, Jaclyn M        9 North Shore-MR       1:43.14    1:46.49 JOS
 14 Rota, Alexandra P         10 Bgnw Marlins-MR      1:52.65    1:47.03 JOS
 15 Simone, Toni A            10 Middies-MR           1:49.50    1:49.88 JOS
 16 Coccaro, Claudia C         9 North Shore-MR       1:45.00    1:55.63
 17 Olinger, Olivia M          9 Bgnw Marlins-MR      1:55.25    1:57.15
 18 Johnson, Caroline N        9 Middies-MR           2:12.29    2:06.41
 -- Kagan, Vladislava         10 FLY-MR               1:50.00         DQ
 -- Avidan, Olivia R          10 Middies-MR           2:00.00         DQ

Event 50  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.49  ZONE
        1:53.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR         1:20.39    1:18.92 ZONE
  2 Carducci, Matthew F       10 Middies-MR           1:25.39    1:26.84 ZONE
  3 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR         1:32.22    1:26.95 ZONE
  4 Martinez, George          10 FLY-MR               1:25.32    1:28.17 ZONE
  5 Malkin, Charles C          9 North Shore-MR       1:40.00    1:32.58 JOS
  6 Leahey, Ryan              10 LBA-MR               3:17.88    1:32.91 JOS
  7 Perley, Timmy J           10 Middies-MR           1:30.18    1:36.46 JOS
  8 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR               1:33.00    1:38.21 JOS
  9 Blacker, Aaron M           9 Bgnw Marlins-MR      1:37.88    1:39.99 JOS
 10 Stuart, Ian D             10 Aqua Gems-MR         1:48.25    1:40.22 JOS
 11 Shannon, Christopher K    10 Middies-MR           1:50.77    1:41.22 JOS
 12 Chipev, Liuben C          10 North Shore-MR       1:30.00    1:47.89 JOS
 13 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR               1:41.00    1:52.00 JOS
 14 Shiraishi, Sora T          9 Middies-MR           1:59.40    1:53.21 JOS
 15 Avidan, Lucas J           10 Middies-MR           1:49.74    1:53.65 JOS

Event 51  Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:17.69  ZONE
        1:17.99  SRM
        1:24.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Michalak, Agata           11 FLY-MR               1:19.26    1:16.03 ZONE
  2 Panzarino, Alexandra M    11 Middies-MR           1:21.92    1:16.40 ZONE
  3 Weston, Betsy F           12 Bgnw Marlins-MR      1:18.25    1:17.58 ZONE
  4 Kelly, Emily C            12 UNLIA-MR             1:17.42    1:18.06 JOS
  5 Costa, Christina M        12 UNYM-MR              1:18.00    1:19.54 JOS
  6 Sims, Micah               12 Bgnw Marlins-MR      1:21.00    1:20.92 JOS
  7 Biagioli, Alana           12 Tmsuffolk-MR         1:20.92    1:21.54 JOS
  8 Wessling, Emily G         12 Middies-MR           1:24.80    1:22.09 JOS
  9 Carballeira, Kimberly A   12 TVSC-MR              1:21.27    1:22.56 JOS
 10 Fink, Ericka M            11 Middies-MR           1:29.08    1:23.14 JOS
 11 Mrozinski, Melissa        12 Basc-MR              1:19.30    1:23.17 JOS
 12 Stellman, Amanda E        12 Middies-MR           1:20.52    1:23.18 JOS
 13 Rogers, Stacey B          12 Middies-MR           1:30.02    1:23.41 JOS
 14 Green, Alexa K            12 Bgnw Marlins-MR      1:24.62    1:23.74 JOS
 15 Reilly, Nadie D           11 Bgnw Marlins-MR      1:23.53    1:23.80 JOS
 16 Rookwood, Shakiraye       11 HS-MR                1:32.88    1:24.75 JOS
 17 Hunter, Claire M          12 Middies-MR           1:25.18    1:24.89 JOS
 18 Futterman, Kale           11 Agua Swim Team-MR    1:20.59    1:25.15
 19 Manning, Lauren E         11 Middies-MR           1:30.72    1:25.65
 20 Brillson, Jocelyne        12 FLY-MR               1:30.71    1:26.04
 21 Boltja, Chelsea           12 Tmsuffolk-MR         1:30.43    1:26.16
 22 Yeung, Tiffany            12 Basc-MR              1:22.64    1:26.32
 23 O'Connor, Rosemarie       11 Basc-MR              1:27.06    1:26.76
 24 Chang, Linda              11 FLY-MR               1:26.17    1:26.96
 25 Norrgard, Kristen M       12 Middies-MR           1:32.19    1:27.04
 26 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR              1:35.31    1:27.13
 27 Laitman, Caroline E       12 Middies-MR           1:29.77    1:27.21
 28 Stenger, Alexa            12 LBA-MR               1:26.76    1:27.52
 29 Ouzounian, Lauren M       11 North Shore-MR       1:26.37    1:27.54
 30 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR               1:31.62    1:27.56
 31 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    1:27.17    1:28.56
 32 Takei, Ayaka              11 Middies-MR           1:32.17    1:28.69
 33 Ginsberg, Ariel E         12 Middies-MR           1:32.80    1:28.71
 34 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR              1:35.90    1:28.77
 35 Dease, Katie D            11 Basc-MR              1:27.97    1:29.61
 36 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR         1:31.20    1:29.63
 37 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR              1:33.61    1:30.83
 38 Francomano, Ashley        11 Basc-MR              1:27.76    1:31.77
 39 Birns, Chelsea A          12 Tmsuffolk-MR         1:47.56    1:31.97
 40 McGrath, Georgia E        11 GYWD-CT              1:29.05    1:32.38
 41 Kalashian, Aubrey E       11 GYWD-CT              1:31.40    1:32.81
 42 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR            1:36.88    1:34.04
 43 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR              1:39.48    1:34.23
 44 Stanford, Brittany        11 LBA-MR               1:36.11    1:34.40
 45 Sarmiento, Alexzandra     11 FLY-MR               1:33.59    1:35.66
 46 Murphy, Lauren E          12 Aqua Gems-MR         1:35.01    1:35.86
 47 Stridh, Annika K          11 GYWD-CT              1:30.97    1:35.90
 47 Fusco, Kristina           12 Tmsuffolk-MR         1:36.63    1:35.90
 49 Zabirova, Anastassia A    12 Middies-MR           1:33.47    1:37.16
 50 Heisler, Lucy J           12 Agua Swim Team-MR    1:39.04    1:37.53
 51 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR              1:34.72    1:37.71
 52 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR               1:45.67    1:37.76
 53 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:46.35    1:38.04
 54 Muller, Kristin N         11 Sachem-MR            1:30.89    1:38.63
 55 Burke, Stephanie H        11 GAEL-MR              1:41.29    1:39.49
 56 Grega, Allison M          12 North Shore-MR       1:37.98    1:40.06
 57 Olsen, Emily              11 Aqua Gems-MR         1:36.61    1:40.88
 58 Dunmire, Arianna C        12 TVSC-MR              1:41.19    1:40.90
 59 Olsen, Ashley E           11 Aqua Gems-MR         1:40.59    1:41.87
 60 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR            1:41.26    1:42.26
 61 Sigismondi, Rachel C      12 IA-MR                1:51.60    1:43.03
 62 Giacalone, Lindsay R      12 TVSC-MR              1:50.75    1:43.23
 63 Holler, Jillian P         11 TVSC-MR              1:42.77    1:44.44
 64 Mazza, Samantha A         11 North Shore-MR       1:53.67    1:44.81
 65 Saks, Jessica             12 Basc-MR              1:46.87    1:45.07
 66 Grisanti, Dina            12 Basc-MR              1:46.29    1:45.26
 67 Singer, Melanie           11 Middies-MR           1:56.05    1:47.75
 68 Sims, Raakkel E           11 Tmsuffolk-MR         2:03.32    1:47.92
 69 Maisel, Amanda D          11 Agua Swim Team-MR    1:45.94    1:48.37
 70 Ivanov, Denitza           12 HAA-MR               2:10.25    1:48.55
 71 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR         2:00.73    1:48.70
 72 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR              1:50.22    1:51.61
 73 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR              1:45.00    1:52.19
 74 Mikulas, Sara J           12 LIAC-MR              1:48.00    1:52.68
 75 Merle, Kristen M          11 Sachem-MR            2:00.00    1:53.41
 76 Chun, Joyce               11 Tmsuffolk-MR         1:53.12    1:53.52
 77 Sztabnik, Chloe J         12 LIAC-MR              2:00.61    1:57.71
 78 Illescas, Bridget         11 Agua Swim Team-MR    1:56.16    2:00.07
 79 Zhou, Alice               11 Tmsuffolk-MR         2:10.92    2:06.30
 80 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR         2:38.30    2:12.36
 81 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR               2:10.25    2:22.22
 82 Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR         2:39.39    2:31.44
 -- Colella, Samantha         12 Basc-MR              1:37.65         DQ

Event 52  Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:09.99  SRM
        1:17.69  ZONE
        1:27.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR              1:13.43    1:10.10 ZONE
  2 Carmen, Jacob E           12 Middies-MR           1:28.90    1:19.55 JOS
  3 Hadley, Matthew J         12 Bgnw Marlins-MR      1:19.24    1:20.22 JOS
  4 Raczynski, Joseph         12 Agua Swim Team-MR    1:17.18    1:21.63 JOS
  5 Mitil, Lorenzo            12 Middies-MR           1:22.13    1:22.12 JOS
  6 Bennett, Aarron M         11 Middies-MR           1:27.89    1:22.80 JOS
  7 Minaki, Tomoya            11 Middies-MR           1:22.11    1:22.86 JOS
  8 Middleton, William        11 Basc-MR              1:20.10    1:23.09 JOS
  9 Minowitz, Eric M          11 Middies-MR           1:26.31    1:23.17 JOS
 10 Carlon, Timothy A         12 Agua Swim Team-MR    1:21.22    1:23.64 JOS
 11 Pon, Matthew W            12 Middies-MR           1:26.80    1:24.00 JOS
 12 Pickel, Cody              11 FLY-MR               1:28.94    1:24.97 JOS
 13 Jitechian, Gerard J       12 Middies-MR           1:25.42    1:25.11 JOS
 14 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                1:26.94    1:25.26 JOS
 15 Dillinger, Andrew S       11 GYWD-CT              1:27.09    1:26.18 JOS
 16 Nicholson, Michael R      12 Middies-MR           1:33.06    1:26.30 JOS
 17 Collins, Danny P          12 FLY-MR               1:35.00    1:26.86 JOS
 18 Barker, Kevin K           12 Middies-MR           1:25.05    1:26.89 JOS
 19 Kaiser, Christopher R     12 North Shore-MR       1:26.71    1:26.90 JOS
 20 Noach, Kees               11 Middies-MR           1:31.04    1:27.19 JOS
 21 Donis, Harry J            12 Middies-MR           1:29.72    1:27.99 JOS
 22 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR         1:33.73    1:30.07
 23 Fang, Corey Y             12 FLY-MR               1:29.95    1:30.43
 24 Tran, Jonathan F          12 HS-MR                1:26.86    1:31.75
 25 Wilson, Kyle N            12 Sachem-MR            1:28.54    1:32.98
 26 Collins, Matthew J        11 FLY-MR               1:42.00    1:33.03
 27 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR         1:42.21    1:33.05
 28 Jensen, Alexander E       12 GYWD-CT              1:44.05    1:36.00
 29 Barker, TJ J              11 Middies-MR           1:44.16    1:38.72
 30 Hancock, Miles D          11 Middies-MR           1:37.74    1:39.44
 31 Given, Dennis             12 LIAC-MR              1:20.00    1:39.57
 32 Freiman, Andrew D         11 Middies-MR           1:39.20    1:39.90
 33 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR         1:39.57    1:40.12
 34 McLaughlin, Thomas        12 Basc-MR              1:43.48    1:42.86
 35 Ellis, Steven C           12 HAA-MR               1:46.33    1:44.49
 36 Park, Jay S               11 UNLIA-MR             1:46.00    1:44.83
 37 Shariff, Bob              11 LIAC-MR              1:52.67    1:46.68
 38 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR            1:59.23    1:48.41
 39 Brandt, Stephan A         11 Sachem-MR            1:41.80    1:49.80
 40 Lemorocco, Anthony        12 HAA-MR               1:48.17    1:50.12
 41 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               2:03.45    1:53.58
 42 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR         1:55.87    1:56.41
 43 Abatemarco, Michael J     11 LIAC-MR              2:12.83    2:06.00
 44 Fischetti, Michael        11 Sachem-MR            2:00.00    2:07.67
 45 Tchao, David              12 Tmsuffolk-MR         2:20.58    2:12.59
 46 Burke, Tim                11 Basc-MR              2:05.41    2:17.92
 -- Mitchell, John F          11 Sachem-MR            2:00.00         DQ
 -- Charriez, Nick I          12 Bgnw Marlins-MR      1:18.55         DQ

Event 53  Women 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.29  ZONE
          47.59  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR           39.77      40.39 JOS
  2 Evans, Jesse E            10 GYWD-CT                39.36      40.49 JOS
  3 Prokopowicz, Victoria     10 Middies-MR             44.28      40.57 JOS
  4 Shiota, Lena A            10 Agua Swim Team-MR      41.28      41.54 JOS
  5 Kuo, Jacqueline            9 Agua Swim Team-MR      40.46      41.96 JOS
  6 Toal, Shannon V           10 Middies-MR             44.31      42.11 JOS
  7 Neal, Lia M                9 Agua Swim Team-MR      40.89      42.37 JOS
  8 Buonaito, Kelsey R         9 North Shore-MR         41.94      42.96 JOS
  9 Poleway, Monica J          9 Middies-MR             46.79      43.91 JOS
 10 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR           45.63      44.10 JOS
 11 Fulenwider, Melissa F      9 Middies-MR             45.92      44.66 JOS
 12 Ehrman, Rachel L          10 UAGEM-MR               43.43      44.81 JOS
 13 Nam, Christina            10 FLY-MR                 42.63      45.08 JOS
 14 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR                46.63      45.12 JOS
 15 Solis-Cohen, Hannah F     10 Agua Swim Team-MR      44.83      45.13 JOS
 16 Buckley, Taylor A          9 Sachem-MR              44.32      45.22 JOS
 17 Andrews, Jinan             8 Aqua Gems-MR           51.64      45.24 JOS
 18 Nuszer, Erin R             9 UNLIA-MR               44.42      45.33 JOS
 19 Ng, Lauren                10 FLY-MR                 46.35      45.42 JOS
 20 Boccia, Lindsay           10 Basc-MR                45.38      45.50 JOS
 21 Winkler, Erika             9 FLY-MR                 49.82      45.64 JOS
 22 Olivieri, Maya L          10 Middies-MR             47.40      45.66 JOS
 23 Zawatson, Cady             9 LBA-MR                 52.12      46.08 JOS
 24 Simone, Toni A            10 Middies-MR             44.07      46.18 JOS
 25 Papetti, Zoe              10 LBA-MR                 48.76      46.19 JOS
 26 McDonnell, Sophia         10 Basc-MR                46.19      46.20 JOS
 27 Minaki, Megumi            10 Middies-MR             45.24      46.48 JOS
 28 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR                 46.75      46.92 JOS
 29 Lanham, Erika             10 Basc-MR                46.30      47.20 JOS
 30 Rosa, Tracey L            10 IA-MR                  46.99      47.33 JOS
 31 Browne, Sophie L          10 Middies-MR             44.72      47.46 JOS
 32 Rota, Alexandra P         10 Bgnw Marlins-MR        45.95      47.69
 33 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR                46.47      47.75
 34 Clark, Samantha P          8 Middies-MR             49.45      47.77
 35 Abbott, Brooke A           9 GYWD-CT                49.93      47.80
 36 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR           49.46      47.90
 37 Chudy, Charlotte L         9 Agua Swim Team-MR      46.84      48.15
 38 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        52.42      48.23
 39 Rubzin, Emily J           10 Middies-MR             48.51      48.24
 40 Onah, Kimberly            10 Basc-MR                47.87      48.53
 41 Bienkowski, Gabriella      9 Basc-MR                52.44      49.15
 42 Latino, Danielle E         9 Middies-MR             49.01      49.17
 43 Suzuka, Shieri             9 Middies-MR             52.09      49.45
 44 Stuart, Ansley T          10 Aqua Gems-MR           54.00      49.62
 45 Pope, Lauren A            10 Middies-MR             46.49      49.68
 46 Xia, Doris                10 FLY-MR                 56.62      49.96
 47 Hanley, Tori L            10 Tmsuffolk-MR           51.23      50.28
 48 Thrane, Amber R           10 GYWD-CT                52.50      50.79
 49 Lulley, Shannon            9 HAA-MR               1:05.25      50.80
 50 Raynor, Nicole N          10 Tmsuffolk-MR           50.40      50.87
 51 Leotta, Meghan            10 Basc-MR                52.19      50.95
 52 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR              51.70      52.19
 53 Olinger, Olivia M          9 Bgnw Marlins-MR        51.47      52.76
 53 Takei, Chiharu             8 Middies-MR             54.26      52.76
 55 Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 57.00      52.91
 56 Avidan, Olivia R          10 Middies-MR             52.65      53.12
 57 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR           53.13      53.25
 58 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk-MR           53.18      53.88
 59 Jen, Sarah G               8 Middies-MR             54.15      54.04
 60 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  53.69      54.15
 61 Johnson, Caroline N        9 Middies-MR             54.17      54.18
 62 Pellegrino, Amanda J      10 Sachem-MR              52.10      54.30
 63 Barry, Meghan J           10 Middies-MR             53.01      54.55
 64 Stewart, Kristen M        10 North Shore-MR         52.18      55.13
 65 Goldson, Olivia           10 LIAC-MR              1:15.00      55.31
 66 Guttridge, Kaitlyn B       9 Bgnw Marlins-MR        58.91      55.87
 67 Leonardo, Alexandra R      9 LIAC-MR              1:01.04      56.00
 68 Takayama, Emma            10 Middies-MR             59.53      56.30
 69 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR        55.85      56.35
 70 Levine, Corie T            8 Bgnw Marlins-MR      1:00.45      56.44
 71 Rooney, Kimberly          10 HAA-MR               1:00.25      56.65
 72 Lulley, Chandler           9 HAA-MR               1:10.25      57.32
 73 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR              55.16      57.73
 74 Gibbons, Courtney          8 Basc-MR                55.01      57.99
 75 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR         1:07.25      58.59
 76 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR              1:00.30      58.61
 77 Saias, Stephanie J         9 Bgnw Marlins-MR        54.79      58.62
 78 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR         1:03.75      59.34
 79 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk-MR           59.10      59.42
 80 Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR              1:05.00    1:00.18
 81 Schneider, Amanda         10 Sachem-MR            1:01.42    1:00.23
 82 McNeill, Julia             9 HAA-MR               1:10.25    1:00.52
 83 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR         1:07.32    1:00.55
 84 Bellino, Elisa M           9 Sachem-MR            1:00.00    1:00.66
 85 Theofield, Mary           10 Tmsuffolk-MR         1:00.88    1:01.18
 86 Diffley, Jaclyn E          9 Middies-MR           1:02.06    1:02.14
 87 Toth, Kayleigh T           9 Tmsuffolk-MR           59.99    1:02.50
 88 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        58.28    1:02.55
 89 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk-MR         1:06.65    1:02.90
 90 Punturo, Kelly G           8 LIAC-MR              1:15.00    1:03.71
 91 Patronis, Olivia A        10 Tmsuffolk-MR         1:04.57    1:03.72
 92 Boriskin, Madison E        8 Tmsuffolk-MR         1:04.14    1:05.08
 93 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR       1:09.54    1:06.72
 94 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                57.74    1:07.33
 95 Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk-MR         1:05.64    1:07.50
 96 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk-MR         1:04.26    1:08.91
 97 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR         1:10.53    1:09.95
 98 MC Nelis, Kara E           8 LIAC-MR              1:13.50    1:10.05
 99 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              1:10.00    1:10.12
100 Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               1:05.25    1:13.47
101 Korlipara, Rekha S         9 Tmsuffolk-MR         1:09.67    1:13.62
102 Aquiare, Gabrielle         9 HAA-MR               1:10.25    1:13.66
103 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              1:11.41    1:14.96
104 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:22.65    1:19.55
105 Yuen, Kelly A             10 Tmsuffolk-MR         1:11.00    1:27.29

Event 54  Men 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.29  ZONE
          47.59  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR           39.43      38.88 ZONE
  2 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR           39.11      39.06 ZONE
  3 Martinez, George          10 FLY-MR                 39.64      40.32 JOS
  4 Nangle, JT T              10 Middies-MR             45.03      40.43 JOS
  5 Carducci, Matthew F       10 Middies-MR             41.31      40.69 JOS
  6 Kolesnik, George          10 Basc-MR                39.72      41.35 JOS
  7 Torres, David             10 FLY-MR                 41.90      42.19 JOS
  8 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR           45.09      42.27 JOS
  9 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR                 45.20      42.31 JOS
 10 Krosser, Jared M           9 Bgnw Marlins-MR        42.86      42.47 JOS
 11 Blacker, Aaron M           9 Bgnw Marlins-MR        42.21      42.48 JOS
 12 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR           41.35      42.64 JOS
 13 Thompson, Philip M        10 GAEL-MR                42.07      43.21 JOS
 14 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR                 41.24      43.27 JOS
 15 Rosenbloom, Jake A        10 Bgnw Marlins-MR        45.38      44.90 JOS
 16 Santoro, Philip M          9 TVSC-MR                42.93      45.14 JOS
 17 Ginsberg, Matthew K        9 Middies-MR             43.63      45.54 JOS
 18 Hardman, Clayton T        10 GYWD-CT                46.93      45.59 JOS
 19 Leahey, Ryan              10 LBA-MR                 48.64      45.69 JOS
 20 Lu, Michael S             10 Middies-MR             45.75      46.11 JOS
 21 Podniesinski, Peter F      9 Tmsuffolk-MR           47.21      46.25 JOS
 22 Tesser, Josh D             9 Bgnw Marlins-MR        46.00      46.33 JOS
 23 Shannon, Christopher K    10 Middies-MR             44.50      46.47 JOS
 24 Simon, Henry L             9 Bgnw Marlins-MR        49.87      46.82 JOS
 25 Rookwood Jr., William K    8 HS-MR                  49.42      46.95 JOS
 26 Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR           50.17      47.08 JOS
 27 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR           46.53      47.51 JOS
 28 Avidan, Lucas J           10 Middies-MR             46.15      47.79
 29 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR                 44.32      48.66
 30 Leary, Matthew M           9 LIAC-MR                47.17      48.70
 31 Shine, Stephen J           9 Bgnw Marlins-MR        47.85      48.75
 32 Stuart, Ian D             10 Aqua Gems-MR           47.89      49.38
 33 Umile, Bradford           10 Sachem-MR              48.31      49.58
 34 Dillinger, Thomas J        7 GYWD-CT                55.05      49.72
 35 Hardman, Timmy E           9 GYWD-CT                47.08      50.08
 36 Lyons, Sean P              9 Bgnw Marlins-MR        46.03      50.59
 37 Harelick, Alex R           9 Middies-MR             51.39      50.69
 38 Harasym, James M           9 TVSC-MR                49.76      51.40
 39 Shiraishi, Sora T          9 Middies-MR             51.68      51.44
 40 Del Genio, Michael A      10 GYWD-CT                49.23      51.56
 41 Colantonio, Daniel A      10 LIAC-MR                51.36      51.58
 42 Hayes, Connor             10 Tmsuffolk-MR           56.89      51.63
 43 Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR                54.64      51.87
 44 Parisi, Joey N             9 Tmsuffolk-MR           50.35      51.96
 45 Georgescu, Ronald F       10 Agua Swim Team-MR      59.70      52.16
 46 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR                56.61      52.26
 47 Rosa, Jack M               8 IA-MR                  59.70      52.27
 48 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR              50.01      53.69
 49 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk-MR           55.25      54.42
 50 Kramer, Justin F          10 Tmsuffolk-MR           54.02      54.69
 51 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk-MR         1:00.07      55.06
 52 Prudente, Jayson           9 Sachem-MR              55.83      55.20
 53 Johnson, Samuel H          9 Bgnw Marlins-MR        55.64      55.68
 54 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              1:05.00      55.73
 55 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                56.48      55.79
 56 Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR           56.57      56.40
 57 Santanella, Jacob F        9 North Shore-MR         56.95      57.18
 58 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR              1:02.92      57.48
 59 Ashinsky, David N         10 Bgnw Marlins-MR        55.37      57.68
 60 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR              58.12      58.20
 61 Veccia, James V            8 North Shore-MR       1:02.14      59.63
 62 Smith, James              10 Basc-MR                55.92      59.64
 63 Pon, Bryan E               9 Middies-MR             49.97    1:00.72
 64 Korenkov, Sean P           9 Basc-MR                58.99    1:00.81
 65 Corea, Brandon M           9 LIAC-MR              1:05.00    1:01.27
 66 Marrone, Connor M          9 LIAC-MR                58.23    1:01.29
 67 Fullerton, William R       7 LIAC-MR                58.03    1:01.34
 68 Merle, Brian M            10 Sachem-MR            1:20.00    1:01.74
 69 Karavolias, Michael        9 HAA-MR               1:39.25    1:01.77
 70 Gowargy, John T            9 LIAC-MR              1:01.18    1:03.34
 71 Lobo, Mark E               9 Tmsuffolk-MR         1:16.97    1:04.70
 72 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         1:04.72    1:05.77
 73 Leary, Pete K              8 LIAC-MR              1:07.80    1:05.83
 74 Chew, Maurice F            9 LIAC-MR              1:04.05    1:11.71
 75 Randall, Jordan           10 LIAC-MR              1:05.92    1:13.15
 76 Shariff, Nad               8 LIAC-MR              1:04.89    1:19.93
 -- Wong, Ralph               10 Sachem-MR            1:03.97         DQ
 -- Friedman, Daniel T        10 Tmsuffolk-MR         1:02.01         DQ

Event 55  Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          43.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Anderer, Britney          12 HAA-MR                 37.66      37.03 ZONE
  2 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR                38.18      38.76 ZONE
  3 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR                 39.31      39.12 ZONE
  4 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR                41.30      39.49 ZONE
  5 Brooke, Taylor            12 LBA-MR                 40.74      39.94 JOS
  6 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR                 43.39      40.51 JOS
  7 Tanaka, Haruka            12 Bgnw Marlins-MR        40.96      41.18 JOS
  8 Fulenwider, Allison F     11 Middies-MR             42.85      41.20 JOS
  9 Kelly, Corinne M          12 Middies-MR             43.18      41.99 JOS
 10 Stanford, Brittany        11 LBA-MR                 44.28      42.49 JOS
 11 Gibbons, Alanna           12 Basc-MR                42.84      42.64 JOS
 12 Polhill, Ali C            11 Bgnw Marlins-MR        43.26      42.93 JOS
 13 Boltja, Chelsea           12 Tmsuffolk-MR           45.35      42.97 JOS
 14 Takei, Ayaka              11 Middies-MR             45.82      43.46 JOS
 15 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR                43.93      44.17
 16 Browne, Rebecca K         12 Middies-MR             47.43      44.31
 17 Giner, Racquel C          11 Bgnw Marlins-MR        42.99      44.37
 18 Marlow, Danielle A        12 Tmsuffolk-MR           45.73      44.46
 19 Kelly, Caroline E         12 Bgnw Marlins-MR        44.68      44.49
 20 Kalashian, Aubrey E       11 GYWD-CT                43.77      44.76
 21 Colella, Alexandra        12 Basc-MR                45.91      45.25
 22 Fusco, Kristina           12 Tmsuffolk-MR           51.98      45.36
 23 Purdy, Kristen L          12 TVSC-MR                43.17      45.68
 24 Olsen, Emily              11 Aqua Gems-MR           46.35      46.23
 25 Sims, Micah               12 Bgnw Marlins-MR        47.00      46.61
 26 Fink, Ericka M            11 Middies-MR             48.21      47.03
 27 Stellman, Amanda E        12 Middies-MR             46.34      47.08
 28 Skeivys, Maria E          11 FLY-MR                 46.00      47.14
 29 Murphy, Lauren E          12 Aqua Gems-MR           46.19      47.27
 30 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR           50.71      47.54
 31 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR                49.43      47.60
 32 Chen, Cynthia             11 FLY-MR                 45.39      47.75
 33 Laitman, Caroline E       12 Middies-MR             43.96      47.80
 34 Green, Christy O          11 Bgnw Marlins-MR        48.51      47.89
 35 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR           50.31      48.19
 36 Brooks, Meghan E          11 Bgnw Marlins-MR        47.54      48.23
 37 Kahn, Alyssa N            12 Tmsuffolk-MR           48.04      48.29
 38 Narus, Jessica L          11 North Shore-MR         45.73      48.51
 39 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR              46.92      48.57
 40 Olsen, Ashley E           11 Aqua Gems-MR           48.47      49.00
 41 Reidy, Meghan             11 LBA-MR                 51.23      49.06
 42 Kakani, Pragya            12 LIAC-MR                49.91      49.25
 43 Stridh, Annika K          11 GYWD-CT                49.38      49.80
 44 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR                51.00      50.29
 45 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR                49.62      50.37
 46 Mihail, Renee M           11 Agua Swim Team-MR      46.77      50.69
 47 Huchthausen, Elizabeth A  12 TVSC-MR                53.28      51.38
 48 Ivanov, Denitza           12 HAA-MR               1:10.25      52.30
 49 Saks, Jessica             12 Basc-MR                51.82      52.41
 50 Mazza, Samantha A         11 North Shore-MR         55.18      53.07
 51 Heiss, Caitlin            11 LBA-MR                 54.48      53.45
 52 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR              52.35      53.67
 53 Sigismondi, Rachel C      12 IA-MR                  51.63      53.95
 54 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR           58.22      54.52
 55 Chun, Joyce               11 Tmsuffolk-MR           56.56      54.91
 56 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR                53.53      55.12
 57 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR                54.61      55.19
 58 Singer, Melanie           11 Middies-MR             54.06      55.43
 59 Sims, Raakkel E           11 Tmsuffolk-MR         1:01.00      57.88
 60 Amen, Jessica             11 LBA-MR                 58.79      58.63
 61 Sunshine, Juliane S       11 FLY-MR                 58.99    1:02.66
 62 Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR         1:05.22    1:02.89
 63 Merle, Kristen M          11 Sachem-MR            1:10.00    1:08.47
 64 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR               1:10.25    1:10.35

Event 56  Men 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.69  ZONE
          44.59  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kim, Kenny L              12 FLY-MR                 40.35      38.86 ZONE
  2 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR           42.86      40.68 JOS
  3 McComiskey, Tony          11 Basc-MR                41.81      42.20 JOS
  4 Chung, John H             11 LIAC-MR                43.70      43.58 JOS
  5 Park, Jin Woo W           12 FLY-MR                 43.31      43.74 JOS
  6 Dillinger, Andrew S       11 GYWD-CT                43.83      45.28
  7 Jitechian, Gerard J       12 Middies-MR             46.55      45.57
  8 Barker, Kevin K           12 Middies-MR             46.93      45.63
  9 Mitil, Lorenzo            12 Middies-MR             56.50      45.79
 10 Pon, Matthew W            12 Middies-MR             50.80      45.94
 11 Bernstein, Mitchell A     11 LIAC-MR                46.81      46.25
 12 Ellis, Steven C           12 HAA-MR                 52.38      46.34
 13 Jensen, Alexander E       12 GYWD-CT                44.70      46.44
 14 Minaki, Tomoya            11 Middies-MR             52.31      48.01
 15 Barker, TJ J              11 Middies-MR             50.32      48.17
 16 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR           48.09      48.34
 17 Nicholson, Michael R      12 Middies-MR             53.05      49.81
 18 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR           52.03      50.91
 19 Nash, John                12 LBA-MR                 51.76      51.19
 20 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR                49.58      52.39
 21 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR           54.84      52.71
 22 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR           59.19      53.28
 23 Abatemarco, Michael J     11 LIAC-MR                54.08      53.79
 24 Park, Jay S               11 UNLIA-MR               52.00      53.96
 25 McLaughlin, Thomas        12 Basc-MR                54.12      54.18
 26 Hancock, Miles D          11 Middies-MR             55.39      55.95
 27 Freiman, Andrew D         11 Middies-MR             56.64      58.16
 28 Fischetti, Michael        11 Sachem-MR            1:10.00      58.87
 29 Silverman, Dean B         12 Bgnw Marlins-MR        56.46      59.49
 30 Ajemian, Chris E          12 LIAC-MR              1:04.60      59.91
 31 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR              57.97    1:01.53
 32 Ketcham, Justin           11 IA-MR                1:02.89    1:01.89
 33 Cisneros, Luis            11 Agua Swim Team-MR    1:04.09    1:02.91
 34 Lemorocco, Anthony        12 HAA-MR               1:29.41    1:03.32
 35 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR         1:00.27    1:03.43
 36 Kontos, Nicholas G        11 Tmsuffolk-MR         1:15.38    1:05.29
 37 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               1:01.23    1:05.42
 38 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  59.20    1:05.98
 39 Mitchell, John F          11 Sachem-MR            1:10.00    1:10.38
 -- Tchao, David              12 Tmsuffolk-MR         1:18.61         DQ

Event 57  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Weston, Caroline L        10 Bgnw Marlins-MR      1:34.93    1:30.57 ZONE
  2 Berkman, Maddy R          10 Bgnw Marlins-MR      1:31.98    1:31.73 ZONE
  3 Scilufo, Taylor           10 Bgnw Marlins-MR      1:34.68    1:32.13 ZONE
  4 Reynoso, Jessica M         9 Agua Swim Team-MR    1:42.33    1:38.67 ZONE
  5 Prokopowicz, Victoria     10 Middies-MR           1:54.53    1:40.28 JOS
  6 Olivieri, Maya L          10 Middies-MR           1:51.78    1:41.73 JOS
  7 Gibbons, Jenna            10 Basc-MR              1:48.16    1:43.24 JOS
  8 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR               1:48.18    1:43.67 JOS
  9 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              1:47.32    1:44.09 JOS
 10 Chang, Elizabeth           9 FLY-MR               1:43.15    1:45.11 JOS
 11 Toal, Shannon V           10 Middies-MR           1:55.46    1:45.21 JOS
 12 Bailey, Lauren E          10 Middies-MR           1:47.99    1:46.44 JOS
 13 Rosa, Tracey L            10 IA-MR                1:53.93    1:47.28 JOS
 14 Rubzin, Emily J           10 Middies-MR           1:53.36    1:48.36 JOS
 15 Poleway, Monica J          9 Middies-MR           2:00.28    1:48.57 JOS
 16 Marlow, Remi B            10 Tmsuffolk-MR         1:54.13    1:50.48 JOS
 17 Fulenwider, Melissa F      9 Middies-MR           1:51.37    1:51.57 JOS
 18 Kelly, Hannah E            9 UNLIA-MR             1:45.44    1:51.61 JOS
 19 Thrane, Amber R           10 GYWD-CT              1:59.50    1:51.75 JOS
 20 Ouzounian, Jaclyn M        9 North Shore-MR       1:48.95    1:51.96 JOS
 21 Clark, Samantha P          8 Middies-MR           2:00.99    1:52.20 JOS
 22 Zawatson, Cady             9 LBA-MR               2:06.78    1:52.65 JOS
 23 Suzuka, Shieri             9 Middies-MR           2:12.15    1:53.07 JOS
 24 Solis-Cohen, Hannah F     10 Agua Swim Team-MR    2:03.68    1:54.63 JOS
 25 Minaki, Megumi            10 Middies-MR           1:56.31    1:55.08 JOS
 26 Onah, Kimberly            10 Basc-MR              1:52.15    1:56.40 JOS
 27 Takei, Chiharu             8 Middies-MR           1:57.58    1:56.62 JOS
 28 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR         2:03.43    1:56.79 JOS
 29 Boccia, Lindsay           10 Basc-MR              2:00.75    1:57.46
 30 Nam, Christina            10 FLY-MR               1:58.00    1:57.80
 31 Donnelly, Alexandra H     10 North Shore-MR       2:01.58    1:58.68
 32 Takayama, Emma            10 Middies-MR           2:00.98    1:58.70
 33 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR              2:02.05    1:58.80
 34 Xia, Doris                10 FLY-MR               2:06.00    1:59.07
 35 Leotta, Meghan            10 Basc-MR              1:59.48    1:59.42
 36 Coccaro, Claudia C         9 North Shore-MR       1:56.43    1:59.99
 37 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR              2:30.11    2:00.36
 38 Winkler, Erika             9 FLY-MR               1:59.00    2:00.44
 39 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR              1:58.30    2:00.64
 40 Stuart, Ansley T          10 Aqua Gems-MR         2:06.80    2:00.94
 41 Bienkowski, Gabriella      9 Basc-MR              2:08.86    2:01.92
 42 Jen, Sarah G               8 Middies-MR           2:07.47    2:02.25
 43 Gibbons, Courtney          8 Basc-MR              2:10.24    2:04.69
 44 Saias, Stephanie J         9 Bgnw Marlins-MR      2:11.96    2:07.46
 45 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR         2:08.89    2:08.16
 46 Patronis, Olivia A        10 Tmsuffolk-MR         2:16.76    2:08.73
 47 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk-MR         2:15.31    2:09.24
 48 Raynor, Nicole N          10 Tmsuffolk-MR         2:10.70    2:09.92
 49 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR            2:16.17    2:10.18
 50 Guttridge, Kaitlyn B       9 Bgnw Marlins-MR      2:10.00    2:14.08
 51 O'Connor, Ann              9 Basc-MR              2:17.04    2:15.32
 52 Goldson, Olivia           10 LIAC-MR              2:15.00    2:18.19
 53 Latino, Danielle E         9 Middies-MR           2:06.24    2:18.54
 54 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR         2:28.36    2:19.76
 55 Barry, Meghan J           10 Middies-MR           2:21.46    2:20.23
 56 Nash, Jennifer             8 LBA-MR               2:18.98    2:21.02
 57 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                2:22.79    2:22.38
 58 Rooney, Kimberly          10 HAA-MR               3:00.25    2:23.05
 59 Diffley, Jaclyn E          9 Middies-MR           2:20.00    2:23.10
 60 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR         3:15.00    2:25.95
 61 Pellegrino, Amanda J      10 Sachem-MR            2:22.91    2:26.00
 62 Bellino, Elisa M           9 Sachem-MR            2:30.00    2:26.55
 63 Leonardo, Alexandra R      9 LIAC-MR              2:20.00    2:27.92
 64 Boriskin, Madison E        8 Tmsuffolk-MR         2:44.35    2:28.23
 65 McNeill, Julia             9 HAA-MR               3:10.25    2:28.74
 66 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR              2:10.61    2:29.70
 67 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk-MR         2:51.08    2:31.58
 68 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              2:00.00    2:34.33
 69 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR            2:56.98    2:35.65
 70 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk-MR         3:18.00    2:36.13
 71 Toth, Kayleigh T           9 Tmsuffolk-MR         2:54.05    2:39.07
 72 Lulley, Chandler           9 HAA-MR               3:00.25    2:41.73
 73 Lulley, Shannon            9 HAA-MR               3:00.25    2:42.29
 74 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR         3:32.00    2:43.85
 75 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              2:15.00    2:44.51
 76 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk-MR         3:30.10    2:59.81
 77 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR         2:32.00    3:01.49
 78 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR       2:10.00    3:07.61
 -- Alston, Neka               9 LBA-MR               2:54.32         DQ
 -- Korlipara, Rekha S         9 Tmsuffolk-MR         2:43.17         DQ
 -- Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk-MR         3:19.00         DQ
 -- Schneider, Amanda         10 Sachem-MR            2:30.00         DQ

Event 58  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.79  ZONE
        1:56.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR         1:35.98    1:33.11 ZONE
  2 Perley, Timmy J           10 Middies-MR           1:36.15    1:38.95 JOS
  3 Pollastro, Robert         10 Basc-MR              1:38.63    1:40.38 JOS
  4 Hardman, Clayton T        10 GYWD-CT              1:44.14    1:41.51 JOS
  5 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR         1:46.99    1:41.69 JOS
  6 Gebauer, Benjamin A       10 Bgnw Marlins-MR      1:44.57    1:45.79 JOS
  7 Nangle, JT T              10 Middies-MR           1:51.61    1:47.07 JOS
  8 Lu, Michael S             10 Middies-MR           1:50.05    1:47.75 JOS
  9 Chansakul, JR J           10 Agua Swim Team-MR    1:51.48    1:49.06 JOS
 10 Ronda, Eric W              9 GYWD-CT              2:03.56    1:50.90 JOS
 11 Chipev, Liuben C          10 North Shore-MR       1:54.95    1:51.80 JOS
 12 Dillinger, Thomas J        7 GYWD-CT              2:05.97    1:53.73 JOS
 13 Rookwood Jr., William K    8 HS-MR                2:00.38    1:54.03 JOS
 14 Krosser, Jared M           9 Bgnw Marlins-MR      2:01.42    1:54.55 JOS
 15 Georgescu, Ronald F       10 Agua Swim Team-MR    1:56.19    1:54.67 JOS
 16 Parisi, Joey N             9 Tmsuffolk-MR         2:05.10    1:55.72 JOS
 17 Simon, Henry L             9 Bgnw Marlins-MR      2:01.32    1:56.20 JOS
 18 Ginsberg, Matthew K        9 Middies-MR           1:53.83    1:57.15
 19 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR               2:32.65    1:58.91
 20 Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR         2:06.90    2:00.00
 21 Del Genio, Michael A      10 GYWD-CT              2:15.50    2:00.41
 22 Harelick, Alex R           9 Middies-MR           2:08.02    2:01.61
 23 Johnson, Samuel H          9 Bgnw Marlins-MR      2:10.46    2:02.20
 24 Shine, Stephen J           9 Bgnw Marlins-MR      2:13.60    2:02.34
 25 Harasym, James M           9 TVSC-MR              2:01.93    2:02.90
 26 Leary, Matthew M           9 LIAC-MR              2:14.10    2:03.38
 27 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR              2:01.61    2:03.79
 28 Umile, Bradford           10 Sachem-MR            2:22.82    2:05.92
 29 Podniesinski, Peter F      9 Tmsuffolk-MR         2:23.40    2:06.37
 30 Kramer, Justin F          10 Tmsuffolk-MR         2:21.70    2:10.64
 31 Tesser, Josh D             9 Bgnw Marlins-MR      2:09.00    2:13.47
 32 Ronda, Ian M               9 GYWD-CT              2:15.79    2:14.12
 33 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk-MR         2:40.25    2:17.36
 34 Veccia, James V            8 North Shore-MR       2:10.00    2:17.64
 35 Lobo, Mark E               9 Tmsuffolk-MR         3:08.00    2:17.95
 36 Korenkov, Sean P           9 Basc-MR              2:35.80    2:18.08
 37 Kadirov, Raushan          10 LIAC-MR              2:05.61    2:22.63
 38 Ashinsky, David N         10 Bgnw Marlins-MR      2:30.97    2:27.39
 39 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              2:15.00    2:28.71
 40 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk-MR         2:49.66    2:30.90
 41 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            2:30.00    2:32.73
 42 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR              2:39.90    2:36.92
 43 Marrone, Connor M          9 LIAC-MR              2:00.00    2:37.93
 44 Merle, Brian M            10 Sachem-MR            2:30.00    2:40.16
 45 Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR         3:15.00    2:43.74
 46 Smith, James              10 Basc-MR              2:17.71    2:45.59
 47 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         3:03.10    2:45.92
 48 Fullerton, William R       7 LIAC-MR              2:30.00    2:47.71
 49 Randall, Jordan           10 LIAC-MR              2:30.00    2:50.74
 50 Friedman, Daniel T        10 Tmsuffolk-MR         3:16.00    2:54.86
 51 Prudente, Jayson           9 Sachem-MR            2:30.00    3:23.31
 -- Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR              2:17.30         DQ
 -- Hayes, Connor             10 Tmsuffolk-MR         2:51.00         DQ
 -- Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR            2:49.26         DQ

Event 59  Women 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:42.99  SRM
        2:44.19  ZONE
        2:59.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Anderer, Britney          12 HAA-MR               2:43.17    2:40.91 SRM
                1:17.25   2:40.91 (1:23.66)
  2 Larson, Kim D             12 IA-MR                2:45.90    2:45.42 JOS
                1:21.12   2:45.42 (1:24.30)
  3 Doughty, Brigitte         11 HAA-MR               3:01.70    2:48.08 JOS
                1:21.59   2:48.08 (1:26.49)
  4 Tanaka, Haruka            12 Bgnw Marlins-MR      2:49.01    2:48.39 JOS
                1:20.98   2:48.39 (1:27.41)
  5 Carballeira, Kimberly A   12 TVSC-MR              2:44.13    2:49.43 JOS
                1:19.61   2:49.43 (1:29.82)
  6 Brooke, Taylor            12 LBA-MR               2:51.72    2:50.17 JOS
                1:20.00   2:50.17 (1:30.17)
  7 Michalak, Agata           11 FLY-MR               2:59.87    2:50.19 JOS
                1:18.39   2:50.19 (1:31.80)
  8 Weston, Betsy F           12 Bgnw Marlins-MR      2:50.50    2:50.89 JOS
                1:18.16   2:50.89 (1:32.73)
  9 Bruder, Kristi L          12 IA-MR                2:48.36    2:50.91 JOS
                1:23.39   2:50.91 (1:27.52)
 10 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               2:57.21    2:51.83 JOS
                1:22.18   2:51.83 (1:29.65)
 11 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR         2:54.90    2:52.38 JOS
                1:26.17   2:52.38 (1:26.21)
 12 Mrozinski, Melissa        12 Basc-MR              2:53.17    2:53.19 JOS
                1:22.64   2:53.19 (1:30.55)
 13 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR               3:00.00    2:55.99 JOS
                1:27.69   2:55.99 (1:28.30)
 14 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR              2:55.23    2:56.71 JOS
                1:26.24   2:56.71 (1:30.47)
 15 Green, Alexa K            12 Bgnw Marlins-MR      3:03.17    2:57.52 JOS
                1:25.30   2:57.52 (1:32.22)
 16 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR               3:15.57    3:00.99
                1:24.07   3:00.99 (1:36.92)
 17 Kleinschnitz, Brittany L  12 UNTVS-MR             2:57.43    3:02.16
                1:28.43   3:02.16 (1:33.73)
 18 Chen, Cynthia             11 FLY-MR               3:12.29    3:05.51
                1:35.12   3:05.51 (1:30.39)
 19 Kahn, Alyssa N            12 Tmsuffolk-MR         3:07.88    3:05.68
                1:30.77   3:05.68 (1:34.91)
 20 Pablo, Aileen             12 FLY-MR               3:13.94    3:06.00
                1:29.15   3:06.00 (1:36.85)
 21 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    3:09.82    3:06.25
                1:30.74   3:06.25 (1:35.51)
 22 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR              3:02.34    3:06.57
                1:29.64   3:06.57 (1:36.93)
 23 Chang, Linda              11 FLY-MR               3:07.77    3:06.72
                1:28.66   3:06.72 (1:38.06)
 24 Francomano, Ashley        11 Basc-MR              3:07.49    3:08.30
                1:31.06   3:08.30 (1:37.24)
 25 Ouzounian, Lauren M       11 North Shore-MR       3:08.46    3:08.84
                1:28.07   3:08.84 (1:40.77)
 26 Marlow, Danielle A        12 Tmsuffolk-MR         3:17.16    3:09.42
                1:27.74   3:09.42 (1:41.68)
 27 Colella, Alexandra        12 Basc-MR              3:22.22    3:09.56
                1:30.91   3:09.56 (1:38.65)
 28 Cooper, Sammie C          12 Bgnw Marlins-MR      3:05.89    3:09.68
                1:29.92   3:09.68 (1:39.76)
 29 Dease, Katie D            11 Basc-MR              3:09.08    3:09.87
                1:33.60   3:09.87 (1:36.27)
 30 Boltja, Chelsea           12 Tmsuffolk-MR         3:17.65    3:10.08
                1:39.45   3:10.08 (1:30.63)
 31 Kalashian, Aubrey E       11 GYWD-CT              3:04.41    3:11.21
                1:36.79   3:11.21 (1:34.42)
 32 Groccia, Adrienne D       11 GAEL-MR              3:11.94    3:13.52
                1:38.76   3:13.52 (1:34.76)
 33 Lugman, Kyle M            12 IA-MR                3:00.00    3:13.91
                1:35.08   3:13.91 (1:38.83)
 34 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR               3:23.60    3:15.85
                1:32.50   3:15.85 (1:43.35)
 35 Futterman, Kale           11 Agua Swim Team-MR    3:05.53    3:16.22
                1:30.81   3:16.22 (1:45.41)
 36 McEvoy, Sarah E           11 GYWD-CT              3:19.04    3:17.50
                1:36.92   3:17.50 (1:40.58)
 37 Caputo, Krista            11 Basc-MR              3:15.01    3:18.35
                1:33.50   3:18.35 (1:44.85)
 38 O'Connor, Rosemarie       11 Basc-MR              3:11.31    3:23.11
                1:35.38   3:23.11 (1:47.73)
 39 Narus, Jessica L          11 North Shore-MR       3:17.55    3:24.49
                1:44.15   3:24.49 (1:40.34)
 40 Macedonio, Kaitlyn E      11 LIAC-MR              3:28.61    3:33.33
                1:43.51   3:33.33 (1:49.82)
 41 Olsen, Ashley E           11 Aqua Gems-MR         3:25.28    3:35.64
                1:51.22   3:35.64 (1:44.42)
 42 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR              3:45.61    3:37.13
                1:48.08   3:37.13 (1:49.05)
 43 Kakani, Pragya            12 LIAC-MR              3:35.61    3:41.48
                1:47.09   3:41.48 (1:54.39)
 44 Mikulas, Sara J           12 LIAC-MR              3:40.61    3:51.11
                1:54.13   3:51.11 (1:56.98)
 -- Colella, Samantha         12 Basc-MR              3:12.33         DQ
                1:41.29        DQ (1:46.78)

Event 60  Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:30.99  SRM
        2:44.19  ZONE
        3:02.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR              2:36.53    2:33.20 ZONE
                1:09.79   2:33.20 (1:23.41)
  2 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              2:39.12    2:37.21 ZONE
                1:11.46   2:37.21 (1:25.75)
  3 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               2:48.57    2:41.58 ZONE
                1:18.25   2:41.58 (1:23.33)
  4 Andrews, Ayman C          12 Aqua Gems-MR         2:39.30    2:43.47 ZONE
                1:16.90   2:43.47 (1:26.57)
  5 Hallinan, James J         12 IA-UN-MR             2:46.30    2:48.30 JOS
                1:20.27   2:48.30 (1:28.03)
  6 Charriez, Nick I          12 Bgnw Marlins-MR      2:51.13    2:48.65 JOS
                1:20.46   2:48.65 (1:28.19)
  7 Charriez, Greg T          12 Bgnw Marlins-MR      2:52.93    2:54.48 JOS
                1:24.26   2:54.48 (1:30.22)
  8 Hadley, Matthew J         12 Bgnw Marlins-MR      2:50.25    2:55.13 JOS
                1:23.10   2:55.13 (1:32.03)
  9 Raczynski, Joseph         12 Agua Swim Team-MR    2:54.00    2:55.59 JOS
                1:22.48   2:55.59 (1:33.11)
 10 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR              2:51.80    2:57.74 JOS
                1:25.63   2:57.74 (1:32.11)
 11 Carlon, Timothy A         12 Agua Swim Team-MR    3:09.44    2:58.96 JOS
                1:24.44   2:58.96 (1:34.52)
 12 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR              2:56.94    2:59.63 JOS
                1:25.92   2:59.63 (1:33.71)
 13 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR              2:55.81    3:02.21 JOS
                1:25.59   3:02.21 (1:36.62)
 14 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR         3:06.02    3:02.68 JOS
                1:32.34   3:02.68 (1:30.34)
 15 Stuart, Alex P            11 Aqua Gems-MR         2:59.69    3:02.91 JOS
                1:26.34   3:02.91 (1:36.57)
 16 McComiskey, Tony          11 Basc-MR              2:58.91    3:07.76
                1:34.69   3:07.76 (1:33.07)
 17 Lohrer, Jesse T           11 Tmsuffolk-MR         3:14.30    3:10.08
                1:32.85   3:10.08 (1:37.23)
 18 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                3:10.95    3:11.61
                1:27.94   3:11.61 (1:43.67)
 19 Park, Jin Woo W           12 FLY-MR               3:09.18    3:13.36
                1:36.13   3:13.36 (1:37.23)
 20 Middleton, William        11 Basc-MR              3:16.61    3:16.87
                1:35.36   3:16.87 (1:41.51)
 21 Kaiser, Christopher R     12 North Shore-MR       3:20.00    3:20.67
                1:33.91   3:20.67 (1:46.76)
 22 Collins, Matthew J        11 FLY-MR               3:18.00    3:30.19
                1:40.84   3:30.19 (1:49.35)
 23 Spierer, Josh A           11 IA-MR                3:00.00    3:30.86
                1:46.92   3:30.86 (1:43.94)
 24 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              3:32.04    3:31.69
                1:45.54   3:31.69 (1:46.15)
 25 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR         3:56.10    3:31.82
                1:45.09   3:31.82 (1:46.73)
 26 Shariff, Bob              11 LIAC-MR              3:55.59    3:36.59
                1:50.66   3:36.59 (1:45.93)
 27 Bernstein, Mitchell A     11 LIAC-MR              3:44.47    3:37.81
                1:51.39   3:37.81 (1:46.42)
 -- Walker, Elijah C          12 LIAC-MR              3:35.00         DQ
                1:50.21        DQ (1:46.92)

Event 61  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  ZONE
        3:43.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Berkman, Maddy R          10 Bgnw Marlins-MR      2:54.66    2:54.29 ZONE
                1:19.84   2:54.29 (1:34.45)
  2 Scilufo, Taylor           10 Bgnw Marlins-MR      2:56.84    2:57.65 ZONE
                1:23.48   2:57.65 (1:34.17)
  3 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR         3:14.70    3:12.22 JOS
                1:30.75   3:12.22 (1:41.47)
  4 Weston, Caroline L        10 Bgnw Marlins-MR      3:12.68    3:12.88 JOS
                1:33.08   3:12.88 (1:39.80)
  5 Evans, Jesse E            10 GYWD-CT              3:15.50    3:15.63 JOS
                1:31.26   3:15.63 (1:44.37)
  6 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              3:19.79    3:15.77 JOS
                1:34.92   3:15.77 (1:40.85)
  7 Rueda, Daniela            10 Agua Swim Team-MR    3:18.00    3:15.80 JOS
                1:30.29   3:15.80 (1:45.51)
  8 Kuo, Jacqueline            9 Agua Swim Team-MR    3:08.34    3:17.00 JOS
                1:31.27   3:17.00 (1:45.73)
  9 Gibbons, Jenna            10 Basc-MR              3:28.25    3:17.95 JOS
                1:38.34   3:17.95 (1:39.61)
 10 Cho, Rachel S              9 UNLIA-MR             3:30.00    3:18.71 JOS
                1:34.05   3:18.71 (1:44.66)
 11 Kelly, Hannah E            9 UNLIA-MR             3:30.00    3:19.43 JOS
                1:35.88   3:19.43 (1:43.55)
 12 Buckley, Taylor A          9 Sachem-MR            3:23.41    3:20.93 JOS
                1:38.23   3:20.93 (1:42.70)
 13 Chang, Elizabeth           9 FLY-MR               3:35.00    3:22.06 JOS
                1:39.08   3:22.06 (1:42.98)
 14 Ng, Lauren                10 FLY-MR               3:30.00    3:22.98 JOS
                1:39.08   3:22.98 (1:43.90)
 15 Kagan, Vladislava         10 FLY-MR               3:30.00    3:24.33 JOS
                1:37.61   3:24.33 (1:46.72)
 16 Chudy, Charlotte L         9 Agua Swim Team-MR    3:24.43    3:24.54 JOS
                1:37.71   3:24.54 (1:46.83)
 17 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR         3:55.19    3:25.72 JOS
                1:39.62   3:25.72 (1:46.10)
 18 Reynoso, Jessica M         9 Agua Swim Team-MR    3:47.00    3:26.87 JOS
                1:43.65   3:26.87 (1:43.22)
 19 Andrews, Jinan             8 Aqua Gems-MR         3:43.48    3:28.52 JOS
                1:41.19   3:28.52 (1:47.33)
 20 McDonnell, Sophia         10 Basc-MR              3:48.60    3:34.08 JOS
                1:45.38   3:34.08 (1:48.70)
 21 Ouzounian, Jaclyn M        9 North Shore-MR       3:34.72    3:35.09 JOS
                1:43.96   3:35.09 (1:51.13)
 22 Marlow, Remi B            10 Tmsuffolk-MR         3:55.00    3:40.06 JOS
                1:43.33   3:40.06 (1:56.73)
 23 Donnelly, Alexandra H     10 North Shore-MR       3:30.00    3:41.49 JOS
                1:45.59   3:41.49 (1:55.90)
 24 Papetti, Zoe              10 LBA-MR               3:42.11    3:43.28 JOS
                1:47.65   3:43.28 (1:55.63)
 25 Buonaito, Kelsey R         9 North Shore-MR       3:30.00    3:43.36 JOS
                1:55.84   3:43.36 (1:47.52)
 26 Coccaro, Claudia C         9 North Shore-MR       3:30.00    3:45.27
                1:53.74   3:45.27 (1:51.53)
 27 Lanham, Erika             10 Basc-MR              3:51.18    3:51.08
                1:50.08   3:51.08 (2:01.00)
 28 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR              3:58.33    4:04.96
                2:03.62   4:04.96 (2:01.34)
 29 Leonardo, Alexandra R      9 LIAC-MR              4:10.00    4:32.03
                2:09.68   4:32.03 (2:22.35)
 -- Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR              4:20.00         DQ
                2:31.47        DQ (2:29.23)

Event 62  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  ZONE
        3:43.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR         3:00.76    2:56.79 ZONE
                1:21.83   2:56.79 (1:34.96)
  2 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR         3:12.03    3:04.26 JOS
                1:27.23   3:04.26 (1:37.03)
  3 Martinez, George          10 FLY-MR               3:25.00    3:09.82 JOS
                1:26.15   3:09.82 (1:43.67)
  4 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR         3:17.69    3:10.29 JOS
                1:31.91   3:10.29 (1:38.38)
  5 Pollastro, Robert         10 Basc-MR              3:11.31    3:11.74 JOS
                1:33.87   3:11.74 (1:37.87)
  6 Torres, David             10 FLY-MR               3:20.00    3:15.45 JOS
                1:34.50   3:15.45 (1:40.95)
  7 Malkin, Charles C          9 North Shore-MR       3:14.49    3:15.58 JOS
                1:35.19   3:15.58 (1:40.39)
  8 Gebauer, Benjamin A       10 Bgnw Marlins-MR      3:21.00    3:23.78 JOS
                1:41.11   3:23.78 (1:42.67)
  9 Hardman, Clayton T        10 GYWD-CT              3:30.00    3:28.90 JOS
                1:45.38   3:28.90 (1:43.52)
 10 Chansakul, JR J           10 Agua Swim Team-MR    3:57.20    3:41.59 JOS
                1:53.19   3:41.59 (1:48.40)
 11 Rueda, Diego C             9 Agua Swim Team-MR    3:40.00    3:42.87 JOS
                1:50.88   3:42.87 (1:51.99)
 12 Ronda, Eric W              9 GYWD-CT              3:38.06    3:43.66 JOS
                1:54.58   3:43.66 (1:49.08)
 13 Thompson, Philip M        10 GAEL-MR              3:21.24    3:46.23
                1:49.11   3:46.23 (1:57.12)
 14 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              4:15.00    4:27.46
                2:08.99   4:27.46 (2:18.47)
 -- Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR              4:00.00         DQ
                2:07.92        DQ (2:07.52)

Event 63  Women 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:28.29  SECT
        2:37.99  ZONE
        2:42.99  SRM
        2:50.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Parisi, Lauren N          14 Tmsuffolk-MR         2:38.00    2:32.55 ZONE
                1:10.19   2:32.55 (1:22.36)
  2 Collyer, Courtney         13 Basc-MR              2:40.95    2:40.53 SRM
                1:21.00   2:40.53 (1:19.53)
  3 Daly, Jenna S             13 LIAC-MR              2:40.87    2:42.19 SRM
                1:19.85   2:42.19 (1:22.34)
  4 Genovese, Kate A          14 Express Swimming-MR  2:42.71    2:43.08 JOS
                1:16.54   2:43.08 (1:26.54)
  5 Sheridan, Nicole F        14 LIAC-MR              2:38.20    2:43.12 JOS
                1:19.40   2:43.12 (1:23.72)
  6 Bodnar, Katharine D       14 Agua Swim Team-MR    2:44.54    2:43.45 JOS
                1:14.05   2:43.45 (1:29.40)
  7 Tracey, Kim L             13 Bgnw Marlins-MR      2:42.00    2:43.84 JOS
                1:14.49   2:43.84 (1:29.35)
  8 Hutzler, Kayla M          14 TVSC-MR              2:39.78    2:44.65 JOS
                1:17.93   2:44.65 (1:26.72)
  9 Ackerman, Amanda L        13 UNLIA-MR             2:46.29    2:45.04 JOS
                1:18.24   2:45.04 (1:26.80)
 10 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  2:49.11    2:45.19 JOS
                1:20.82   2:45.19 (1:24.37)
 11 Martinez, Bianca          14 FLY-MR               2:47.26    2:45.66 JOS
 12 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR              2:43.56    2:45.82 JOS
                1:20.08   2:45.82 (1:25.74)
 13 Moore, Jhanna             13 Agua Swim Team-MR    2:45.53    2:45.99 JOS
                1:18.18   2:45.99 (1:27.81)
 14 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR              2:48.66    2:46.14 JOS
                1:18.24   2:46.14 (1:27.90)
 15 Veccia, Samantha J        14 North Shore-MR       2:38.20    2:46.49 JOS
                1:21.66   2:46.49 (1:24.83)
 16 Yoo, Andrea               13 FLY-MR               2:46.04    2:46.64 JOS
                1:18.99   2:46.64 (1:27.65)
 17 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  2:47.39    2:47.15 JOS
                1:18.95   2:47.15 (1:28.20)
 18 Kim, Jane                 13 FLY-MR               2:46.47    2:47.41 JOS
                1:22.51   2:47.41 (1:24.90)
 19 Yeager, Keira M           13 Tmsuffolk-MR         2:51.59    2:47.64 JOS
                1:23.14   2:47.64 (1:24.50)
 20 Roberts, Hilary           13 Agua Swim Team-MR    2:48.48    2:49.49 JOS
                1:21.71   2:49.49 (1:27.78)
 21 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                2:58.26    2:50.11 JOS
                1:18.88   2:50.11 (1:31.23)
 22 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              2:59.29    2:50.46 JOS
                1:21.93   2:50.46 (1:28.53)
 23 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  2:50.39    2:51.90
                1:21.27   2:51.90 (1:30.63)
 24 Pashayan, Laura A         13 Express Swimming-MR  2:53.81    2:52.43
                1:21.54   2:52.43 (1:30.89)
 25 Purdy, Dana R             13 TVSC-MR              2:50.65    2:52.57
                1:23.43   2:52.57 (1:29.14)
 26 Benjamin, Malaika N       14 Agua Swim Team-MR    2:49.92    2:52.86
                1:22.19   2:52.86 (1:30.67)
 27 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR               2:55.89    2:53.53
                1:24.33   2:53.53 (1:29.20)
 28 Fountain, Michelle        13 IA-MR                2:49.80    2:54.46
                1:19.38   2:54.46 (1:35.08)
 29 Lucas, Olivia A           14 LIAC-MR              2:54.38    2:54.66
                1:22.78   2:54.66 (1:31.88)
 30 Lao, April                13 FLY-MR               2:52.35    2:54.90
                1:21.79   2:54.90 (1:33.11)
 31 Yoo, Melisa               13 FLY-MR               2:56.82    2:54.96
 32 Smith, Jackie             13 LBA-MR               2:56.47    2:55.87
                1:28.66   2:55.87 (1:27.21)
 33 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                2:58.32    2:56.01
                1:21.43   2:56.01 (1:34.58)
 34 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR               3:01.81    2:56.03
                1:23.71   2:56.03 (1:32.32)
 35 Kammel, Stella E          13 Agua Swim Team-MR    2:55.87    2:56.08
 36 Blom, Danielle            13 HAA-MR               3:09.67    2:57.13
                1:23.85   2:57.13 (1:33.28)
 37 Dowd, Caitlin E           14 TVSC-MR              2:46.18    2:57.36
                1:37.11   2:57.36 (1:20.25)
 38 Parra, Angela P           13 FLY-MR               3:05.00    2:57.72
 39 Murphy, Jean              14 Aqua Gems-MR         2:55.07    2:57.75
                1:29.65   2:57.75 (1:28.10)
 40 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  2:54.98    2:58.93
                1:26.19   2:58.93 (1:32.74)
 41 Holloway, Rebecca D       13 TVSC-MR              3:10.00    3:00.13
                1:23.93   3:00.13 (1:36.20)
 42 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         3:07.94    3:00.33
                1:23.45   3:00.33 (1:36.88)
 43 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  3:06.25    3:01.80
 44 Plaschka, Jade            13 HAA-MR               3:30.25    3:02.12
 45 Leong, Deirdre            13 FLY-MR               3:06.54    3:02.18
                1:25.49   3:02.18 (1:36.69)
 46 Ong, Kimberly             13 Basc-MR              3:02.89    3:02.37
                1:27.83   3:02.37 (1:34.54)
 47 Simon, Molly J            13 Bgnw Marlins-MR      3:01.74    3:02.44
                1:28.10   3:02.44 (1:34.34)
 48 Conroy, Siobhan           14 LIAC-MR              3:03.57    3:02.57
                1:27.99   3:02.57 (1:34.58)
 49 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR               3:30.25    3:02.72
 50 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               3:29.46    3:02.78
                1:28.20   3:02.78 (1:34.58)
 51 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR  2:58.99    3:02.82
                1:28.03   3:02.82 (1:34.79)
 52 Hanft, Marie              13 FLY-MR               3:07.84    3:03.85
                1:29.81   3:03.85 (1:34.04)
 53 Ritter, Jamie D           13 Tmsuffolk-MR         3:11.34    3:04.08
                1:25.00   3:04.08 (1:39.08)
 54 Kristic, Marta            13 FLY-MR               3:15.24    3:04.98
                1:29.40   3:04.98 (1:35.58)
 55 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              3:01.93    3:05.08
                1:29.45   3:05.08 (1:35.63)
 56 Sigaty, Samantha M        13 North Shore-MR       2:57.29    3:05.77
                1:29.79   3:05.77 (1:35.98)
 57 Ramos, Angelica M         14 Agua Swim Team-MR    2:58.01    3:05.99
                1:25.29   3:05.99 (1:40.70)
 58 Kupferberg, Sarah M       13 Express Swimming-MR  3:09.28    3:06.21
                1:28.50   3:06.21 (1:37.71)
 59 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR               3:16.28    3:06.33
                1:26.22   3:06.33 (1:40.11)
 60 Mangino, Barbara          14 FLY-MR               3:07.00    3:07.49
                1:30.55   3:07.49 (1:36.94)
 61 Erickson, Abigayle        13 Agua Swim Team-MR    3:08.06    3:07.91
                1:30.98   3:07.91 (1:36.93)
 62 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                3:00.00    3:08.16
                1:31.78   3:08.16 (1:36.38)
 63 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              3:00.08    3:09.17
                1:29.73   3:09.17 (1:39.44)
 64 Rubin, Ada L              13 Agua Swim Team-MR    3:10.55    3:09.77
 65 Veccia, Jackie M          13 North Shore-MR       2:59.72    3:10.19
                1:36.25   3:10.19 (1:33.94)
 66 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR            3:07.81    3:10.55
                1:30.13   3:10.55 (1:40.42)
 67 Bruder, Keri L            14 IA-MR                3:07.60    3:11.23
                1:28.50   3:11.23 (1:42.73)
 68 Canpolat, Aylin           14 LBA-MR               3:13.11    3:11.31
 69 Perrone, Victoria A       13 North Shore-MR       3:08.88    3:11.59
                1:31.56   3:11.59 (1:40.03)
 70 Nocera, Angela M          13 North Shore-MR       3:09.19    3:11.88
                1:29.88   3:11.88 (1:42.00)
 71 Okochi, Kei               13 FLY-MR               3:10.00    3:12.80
                1:35.66   3:12.80 (1:37.14)
 72 Peterson, Lauren          13 HAA-MR               3:30.25    3:12.93
 73 Chung, Nicole G           13 LIAC-MR              3:05.47    3:15.62
                1:36.91   3:15.62 (1:38.71)
 74 Miszner, Allison A        13 LIAC-MR              3:22.21    3:19.33
                1:34.04   3:19.33 (1:45.29)
 75 Feinman, Elisa K          14 Agua Swim Team-MR    3:06.00    3:19.35
                1:31.72   3:19.35 (1:47.63)
 76 Nuszer, Devin K           14 UNLIA-MR             3:20.00    3:21.82
                1:37.12   3:21.82 (1:44.70)
 77 Kidron, Ella              13 Agua Swim Team-MR    3:21.00    3:21.99
                1:40.82   3:21.99 (1:41.17)
 78 Wowk, Kristin             13 Basc-MR              3:13.88    3:25.91
                1:38.26   3:25.91 (1:47.65)
 79 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR            3:26.36    3:26.43
                1:40.72   3:26.43 (1:45.71)
 80 Mino, Stephanie           13 Basc-MR              3:12.12    3:31.93
                1:40.75   3:31.93 (1:51.18)
 81 Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR  3:33.03    3:32.20
 82 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR            3:30.00    3:32.85
                1:49.05   3:32.85 (1:43.80)
 83 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR               4:00.25    3:53.34

Event 64  Men 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:16.59  SECT
        2:30.79  ZONE
        2:30.99  SRM
        2:43.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nam, Timothy K            14 FLY-MR               2:28.97    2:24.89 ZONE
                1:08.09   2:24.89 (1:16.80)
  2 Finnegan, Chris M         13 LIAC-MR              2:33.01    2:28.95 ZONE
                1:11.42   2:28.95 (1:17.53)
  3 Ahern, Michael G          14 Express Swimming-MR  2:35.13    2:32.23 JOS
                1:11.11   2:32.23 (1:21.12)
  4 Polhill, Drew B           13 Bgnw Marlins-MR      2:36.50    2:36.14 JOS
                1:13.46   2:36.14 (1:22.68)
  5 Chang, One June J         13 FLY-MR               2:43.07    2:36.57 JOS
                1:15.79   2:36.57 (1:20.78)
  6 Lane, Sean M              13 LIAC-MR              2:43.89    2:36.66 JOS
                1:16.11   2:36.66 (1:20.55)
  7 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              2:33.37    2:36.70 JOS
                1:13.42   2:36.70 (1:23.28)
  8 Gao, Simon                14 TVSC-MR              2:27.58    2:36.85 JOS
                1:12.86   2:36.85 (1:23.99)
  9 Luchsinger, Ryan J        14 TVSC-MR              2:45.00    2:39.61 JOS
                1:16.00   2:39.61 (1:23.61)
 10 Barnett, Kevin            14 HAA-MR               3:20.25    2:39.75 JOS
                1:14.38   2:39.75 (1:25.37)
 11 O'Reilly, Patrick J       14 North Shore-MR       2:34.03    2:41.33 JOS
 12 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR  2:42.99    2:41.42 JOS
                1:17.29   2:41.42 (1:24.13)
 13 Luboja, Chris E           14 Bgnw Marlins-MR      2:48.05    2:41.51 JOS
                1:16.68   2:41.51 (1:24.83)
 14 Klevtsov, Yan I           14 Agua Swim Team-MR    2:28.56    2:43.10 JOS
                1:14.72   2:43.10 (1:28.38)
 15 King, Brendan D           13 IA-UN-MR             2:59.80    2:45.85
                1:16.82   2:45.85 (1:29.03)
 16 Martinez-White, Naeem     14 Agua Swim Team-MR    2:49.12    2:46.39
                1:22.56   2:46.39 (1:23.83)
 17 Kwan, Kevin               14 FLY-MR               3:02.77    2:47.34
                1:20.49   2:47.34 (1:26.85)
 18 Caputo, Michael           13 Basc-MR              2:51.61    2:47.49
                1:20.14   2:47.49 (1:27.35)
 19 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         2:55.62    2:48.79
                1:22.13   2:48.79 (1:26.66)
 20 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              2:40.78    2:49.16
                1:21.13   2:49.16 (1:28.03)
 21 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR              2:49.69    2:49.48
                1:23.22   2:49.48 (1:26.26)
 22 Attinello, Paul C         13 GAEL-MR              2:49.54    2:50.77
                1:17.90   2:50.77 (1:32.87)
 23 Schneider, Jason          13 LIAC-MR              2:50.35    2:50.81
                1:23.57   2:50.81 (1:27.24)
 24 Lazar, Joseph A           14 Tmsuffolk-MR         3:09.70    2:51.96
                1:21.44   2:51.96 (1:30.52)
 25 Gleason, David X          13 Agua Swim Team-MR    2:52.34    2:54.52
                1:23.37   2:54.52 (1:31.15)
 26 Hosford, Sean G           13 LIAC-MR              3:00.00    2:55.60
                1:22.01   2:55.60 (1:33.59)
 27 Qiao, Matthew             13 Tmsuffolk-MR         3:02.70    2:55.63
                1:23.02   2:55.63 (1:32.61)
 28 Zanellato, Joe A          13 Bgnw Marlins-MR      2:57.00    2:56.43
 29 Kelly, Patrick T          14 LIAC-MR              2:53.30    2:56.71
 30 Eldor, Gal                14 TVSC-MR              3:08.28    2:57.39
                1:24.40   2:57.39 (1:32.99)
 31 Heath, Michael A          13 GAEL-MR              2:55.27    2:58.59
                1:22.65   2:58.59 (1:35.94)
 32 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         3:26.06    3:00.63
                1:27.81   3:00.63 (1:32.82)
 33 Orsini, Michael           13 HAA-MR               3:45.25    3:04.20
                1:32.84   3:04.20 (1:31.36)
 34 LeClaire, Eric            14 HAA-MR               3:25.12    3:05.44
                1:29.40   3:05.44 (1:36.04)
 35 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               3:32.06    3:07.05
                1:29.26   3:07.05 (1:37.79)
 36 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR              3:13.62    3:08.33
                1:26.65   3:08.33 (1:41.68)
 37 Delligatti, Stephen F     14 North Shore-MR       3:30.00    3:13.41
                1:33.75   3:13.41 (1:39.66)
 38 Clifford, Joseph V        14 HAA-MR               3:20.92    3:14.06
                1:30.27   3:14.06 (1:43.79)
 39 Deblasio, Marc V          14 Tmsuffolk-MR         3:25.66    3:16.63
                1:33.57   3:16.63 (1:43.06)
 -- Hirsch, Taylor            13 HAA-MR               4:00.25         DQ
 -- Santanella, Frank J       14 North Shore-MR       3:18.34         DQ
                1:37.60        DQ (1:45.65)

Event 65  Women Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:20.42  OLYT
        2:21.49  NATL
        2:28.29  SECT
        2:35.89  ZONE
        2:42.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smit, Julia E             16 TVSC-MR              2:15.22    2:22.20 SECT
                1:07.04   2:22.20 (1:15.16)
  2 Tolan, Meagan A           16 LIAC-MR              2:28.50    2:32.64 ZONE
                1:14.42   2:32.64 (1:18.22)
  3 Modrov, Priscilla A       16 North Shore-MR       2:28.21    2:33.34 ZONE
                1:13.43   2:33.34 (1:19.91)
  4 Dwyer, Shannon M          15 Express Swimming-MR  2:34.78    2:33.96 ZONE
                1:15.58   2:33.96 (1:18.38)
  5 Goldson, Liz C            15 LIAC-MR              2:42.04    2:35.31 ZONE
                1:15.93   2:35.31 (1:19.38)
  6 Ahern, Taryn M            18 Express Swimming-MR  2:28.92    2:35.72 ZONE
                1:14.60   2:35.72 (1:21.12)
  7 Kane, Kandra L            15 TVSC-MR              2:31.71    2:35.93 SRM
                1:14.47   2:35.93 (1:21.46)
  8 Guyett, Sarah A           17 Bgnw Marlins-MR      2:34.37    2:37.39 SRM
                1:13.24   2:37.39 (1:24.15)
  9 Dwyer, Caitlin L          15 Express Swimming-MR  2:35.11    2:37.94 SRM
                1:16.61   2:37.94 (1:21.33)
 10 Sullivan, Ellen F         16 Express Swimming-MR  2:40.06    2:39.42 SRM
                1:19.97   2:39.42 (1:19.45)
 11 Hartford, Catherine D     17 Express Swimming-MR  2:42.56    2:42.53 SRM
                1:18.68   2:42.53 (1:23.85)
 12 Boehm, Stacey M           16 LIAC-MR              2:43.68    2:42.65 SRM
                1:17.03   2:42.65 (1:25.62)
 13 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR            2:40.46    2:43.43
                1:18.64   2:43.43 (1:24.79)
 14 Papish, Carly F           16 TVSC-MR              2:40.74    2:45.16
                1:19.80   2:45.16 (1:25.36)
 15 Palmeri, Stephanie A      16 Express Swimming-MR  2:43.22    2:45.87
 16 Kretz, Sarah J            15 LIAC-MR              2:46.77    2:46.27
                1:21.88   2:46.27 (1:24.39)
 17 Giberson, Sara            11 Basc-MR              2:46.35    2:48.00
                1:21.57   2:48.00 (1:26.43)
 18 Blaszky, Allison N        15 TVSC-MR              2:45.09    2:48.83
                1:22.35   2:48.83 (1:26.48)
 19 Ansman, Kate A            15 North Shore-MR       2:40.49    2:48.94
                1:21.48   2:48.94 (1:27.46)
 20 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR              2:57.84    2:51.62
                1:22.79   2:51.62 (1:28.83)
 21 Conroy, Jackie R          15 LIAC-MR              2:53.06    2:52.46
                1:20.15   2:52.46 (1:32.31)
 22 Tisch, Meredith E         17 TVSC-MR              2:40.83    2:54.25
 23 Cunningham, Amanda R      15 Express Swimming-MR  2:54.82    2:54.62
                1:28.61   2:54.62 (1:26.01)
 24 Estrada, Cynthia J        15 FLY-MR               2:52.00    2:54.65
                1:25.99   2:54.65 (1:28.66)
 25 Gordon, Megan T           16 Tmsuffolk-MR         2:52.70    2:54.71
                1:22.35   2:54.71 (1:32.36)
 26 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR               2:58.63    2:55.04
                1:21.56   2:55.04 (1:33.48)
 27 Zweig, Julia A            16 UN-AG-MR             2:50.89    2:59.82
                1:27.74   2:59.82 (1:32.08)
 28 Silver, Elizabeth L       15 Tmsuffolk-MR         3:13.09    3:10.79
                1:32.28   3:10.79 (1:38.51)
 29 O'Connell, Caitlin E      15 Agua Swim Team-MR    3:15.00    3:13.19

Event 66  Men Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:06.99  OLYT
        2:08.39  NATL
        2:16.59  SECT
        2:24.59  ZONE
        2:30.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Bobby J            15 LIAC-MR              2:18.96    2:19.20 ZONE
                1:03.38   2:19.20 (1:15.82)
  2 Hastings, Tristan L       15 Bgnw Marlins-MR      2:19.62    2:22.65 ZONE
                1:06.78   2:22.65 (1:15.87)
  3 Eltahawy, Noor S          15 LIAC-MR              2:23.08    2:23.31 ZONE
                1:06.17   2:23.31 (1:17.14)
  4 Dent, Rog L               15 LIAC-MR              2:26.89    2:26.27 SRM
                1:11.33   2:26.27 (1:14.94)
  5 Mitchell, Brad E          16 Bgnw Marlins-MR      2:16.00    2:27.08 SRM
                1:10.24   2:27.08 (1:16.84)
  6 Castillo, Charlie D       17 LIAC-MR              2:30.01    2:27.51 SRM
  7 Gerlach, Matt C           17 LIAC-MR              2:26.33    2:28.15 SRM
                1:12.59   2:28.15 (1:15.56)
  8 Kameyama, Ryosuke         15 Aqua Gems-MR         2:29.83    2:29.30 SRM
                1:11.04   2:29.30 (1:18.26)
  9 Zhang, Tony               17 FLY-MR               2:28.32    2:29.77 SRM
                1:08.43   2:29.77 (1:21.34)
 10 Laporta, Paul J           15 Sachem-MR            2:24.74    2:32.47
                1:11.99   2:32.47 (1:20.48)
 11 Kim, Kevin L              15 FLY-MR               2:34.07    2:32.57
                1:10.82   2:32.57 (1:21.75)
 12 Caputo, Dave              17 Basc-MR              2:29.26    2:34.04
                1:15.09   2:34.04 (1:18.95)
 13 Master, Dev R             18 LIAC-MR              2:32.75    2:34.05
                1:15.06   2:34.05 (1:18.99)
 14 Kopot, Andrey V           15 Agua Swim Team-MR    2:25.06    2:35.57
                1:08.94   2:35.57 (1:26.63)
 15 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR            2:36.81    2:36.48
                1:12.07   2:36.48 (1:24.41)
 16 Dzieniszewski, Phillip    15 FLY-MR               2:36.14    2:37.28
 17 Shiwnath, Michael         16 FLY-MR               2:41.60    2:39.27
                1:13.81   2:39.27 (1:25.46)
 18 Carlon, Christopher       15 Agua Swim Team-MR    2:41.28    2:40.30
                1:18.37   2:40.30 (1:21.93)
 19 Morgan, Nicholas J        16 Agua Swim Team-MR    3:01.98    2:42.48
                1:19.65   2:42.48 (1:22.83)
 20 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  2:43.68    2:43.43
                1:18.76   2:43.43 (1:24.67)
 21 Wowk, Justin              15 Basc-MR              2:49.64    2:49.78
                1:20.18   2:49.78 (1:29.60)
 22 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR         3:10.92    2:52.33
                1:19.24   2:52.33 (1:33.09)
 23 Yan, Wah                  16 Basc-MR              2:45.19    2:52.58
                1:17.62   2:52.58 (1:34.96)
 24 Mammano, Robert           17 FLY-MR               2:49.15    2:55.29
                1:25.36   2:55.29 (1:29.93)
 25 D'Onofrio, Pasqual        17 Basc-MR              2:57.21    2:55.62
                1:22.65   2:55.62 (1:32.97)
 26 Mino, Michael             15 Basc-MR              2:58.46    2:58.05
                1:22.34   2:58.05 (1:35.71)
 -- Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR               2:55.03         DQ
                1:22.19        DQ (1:30.04)

Event 67  Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:27.19  SECT
        2:37.39  ZONE
        2:46.99  SRM
        2:55.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Siano, Alyssa M           14 LIAC-MR              2:33.66    2:34.60 ZONE
                1:14.32   2:34.60 (1:20.28)
  2 Derlath, Erica A          13 Express Swimming-MR  2:41.57    2:36.69 ZONE
                1:14.00   2:36.69 (1:22.69)
  3 Tyznar, Tina A            14 LIAC-MR              2:38.94    2:38.30 SRM
                1:15.41   2:38.30 (1:22.89)
  4 Niessl, Steffi E          13 Bgnw Marlins-MR      2:45.89    2:41.51 SRM
                1:12.82   2:41.51 (1:28.69)
  5 Vessa, Gabrielle K        14 LIAC-MR              2:40.61    2:46.83 SRM
                1:16.58   2:46.83 (1:30.25)
  6 Guzman, Paula             14 FLY-MR               2:40.96    2:47.80 JOS
                1:19.79   2:47.80 (1:28.01)
  7 Collyer, Courtney         13 Basc-MR              2:47.07    2:56.16
                1:23.33   2:56.16 (1:32.83)
  8 Finkelstein, Jana R       14 FLY-MR               2:59.53    2:56.72
                1:21.00   2:56.72 (1:35.72)
  9 Biagioli, Caitlyn         14 Tmsuffolk-MR         2:58.27    2:57.90
                1:23.85   2:57.90 (1:34.05)
 10 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR               3:00.76    2:58.41
                1:21.82   2:58.41 (1:36.59)
 11 Hill, Daniella            13 FLY-MR               2:55.00    2:59.88
                1:20.03   2:59.88 (1:39.85)
 12 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  3:07.50    3:05.24
                1:28.11   3:05.24 (1:37.13)
 13 Conroy, Siobhan           14 LIAC-MR              3:09.41    3:08.09
                1:30.57   3:08.09 (1:37.52)
 14 Neidle, Rebecca C         13 UNTVS-MR             3:09.20    3:10.51
 15 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               3:31.84    3:14.18
 16 O'Connell, Christina A    13 Agua Swim Team-MR    3:23.00    3:26.49
                1:37.73   3:26.49 (1:48.76)

Event 68  Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:20.29  SECT
        2:30.69  ZONE
        2:36.99  SRM
        2:49.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 O'Neill, Tom D            14 LIAC-MR              2:25.61    2:25.35 ZONE
                1:10.48   2:25.35 (1:14.87)
  2 Luchsinger, Thomas J      13 TVSC-MR              2:27.95    2:28.51 ZONE
                1:13.71   2:28.51 (1:14.80)
  3 Amato, Nick F             14 LIAC-MR              2:31.96    2:28.91 ZONE
                1:09.32   2:28.91 (1:19.59)
  4 Chester, Nicholas J       14 Tmsuffolk-MR         2:38.10    2:39.24 JOS
                1:14.75   2:39.24 (1:24.49)
  5 Catano, AL                13 IA-MR                2:50.11    2:39.93 JOS
                1:16.69   2:39.93 (1:23.24)
  6 Pickel, James C           14 FLY-MR               2:46.12    2:40.15 JOS
                1:14.13   2:40.15 (1:26.02)
  7 Polhill, Drew B           13 Bgnw Marlins-MR      2:40.83    2:41.13 JOS
                1:16.81   2:41.13 (1:24.32)
  8 Gao, Simon                14 TVSC-MR              2:35.07    2:44.81 JOS
                1:17.49   2:44.81 (1:27.32)
  9 Lazar, Joseph A           14 Tmsuffolk-MR         2:57.24    2:46.13 JOS
                1:19.59   2:46.13 (1:26.54)
 10 Caputo, Michael           13 Basc-MR              2:56.49    3:00.51
                1:23.23   3:00.51 (1:37.28)

Event 69  Women Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:16.69  OLYT
        2:17.29  NATL
        2:27.19  SECT
        2:31.59  ZONE
        2:46.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 McKenna, Clare M          16 LIAC-MR              2:22.02    2:30.11 ZONE
                1:11.46   2:30.11 (1:18.65)
  2 Saad, Jackie A            15 LIAC-MR              2:30.80    2:31.49 ZONE
                1:11.90   2:31.49 (1:19.59)
  3 Tolan, Meagan A           16 LIAC-MR              2:34.35    2:33.25 SRM
                1:14.07   2:33.25 (1:19.18)
  4 Kempton, Kristalynn M     17 LIAC-MR              2:33.47    2:34.55 SRM
                1:14.20   2:34.55 (1:20.35)
  5 Modrov, Priscilla A       16 North Shore-MR       2:28.50    2:37.53 SRM
                1:12.92   2:37.53 (1:24.61)
  6 Bucaria, Kristen          14 HAA-MR               2:38.90    2:40.12 SRM
                1:14.07   2:40.12 (1:26.05)
  7 Warner, Jamie M           16 LIAC-MR              3:08.51    2:42.43 SRM
                1:16.54   2:42.43 (1:25.89)
  8 D'Esposito, Anjelica L    16 TVSC-MR              2:31.88    2:42.86 SRM
                1:15.30   2:42.86 (1:27.56)
  9 Palmeri, Stephanie A      16 Express Swimming-MR  2:37.26    2:44.88 SRM
                1:17.71   2:44.88 (1:27.17)
 10 Boehm, Stacey M           16 LIAC-MR              2:46.37    2:46.45 SRM
                1:17.91   2:46.45 (1:28.54)
 11 Conroy, Jackie R          15 LIAC-MR              2:44.06    2:46.74 SRM
                1:20.19   2:46.74 (1:26.55)
 12 Luckie, Janine F          15 TVSC-MR              3:19.16    2:59.14
                1:24.24   2:59.14 (1:34.90)

Event 70  Men Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:03.19  OLYT
        2:04.69  NATL
        2:20.29  SECT
        2:20.89  ZONE
        2:36.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Eltahawy, Noor S          15 LIAC-MR              2:17.59    2:21.96 SRM
                1:08.25   2:21.96 (1:13.71)
  2 Swensen, Dan C            15 LIAC-MR              2:31.95    2:27.48 SRM
                1:10.42   2:27.48 (1:17.06)
  3 Yate, Jasper M            15 LIAC-MR              2:28.49    2:28.61 SRM
                1:09.69   2:28.61 (1:18.92)
  4 Castillo, Charlie D       17 LIAC-MR              2:32.33    2:33.58 SRM
                1:14.16   2:33.58 (1:19.42)
  5 Dent, Rog L               15 LIAC-MR              2:30.93    2:34.83 SRM
                1:15.02   2:34.83 (1:19.81)
  6 Chipev, George F          16 North Shore-MR       2:34.32    2:35.45 SRM
                1:10.71   2:35.45 (1:24.74)
  7 Kempton, Tom G            15 LIAC-MR              2:48.97    2:48.51
                1:15.56   2:48.51 (1:32.95)
  8 Wowk, Justin              15 Basc-MR              2:35.48    2:48.96
                1:17.36   2:48.96 (1:31.60)
  9 Yan, Wah                  16 Basc-MR              2:47.63    3:07.63
                1:31.71   3:07.63 (1:35.92)

Event 71  Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:08.39  SECT
        1:14.19  ZONE
        1:17.99  SRM
        1:20.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tyznar, Tina A            14 LIAC-MR              1:13.12    1:13.25 ZONE
  2 Tracey, Kim L             13 Bgnw Marlins-MR      1:14.00    1:13.65 ZONE
  3 Niessl, Steffi E          13 Bgnw Marlins-MR      1:14.53    1:13.86 ZONE
  4 Hill, Daniella            13 FLY-MR               1:16.87    1:15.33 SRM
  5 Bodnar, Katharine D       14 Agua Swim Team-MR    1:11.64    1:16.05 SRM
  6 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         1:17.76    1:16.98 SRM
  7 Moore, Jhanna             13 Agua Swim Team-MR    1:15.09    1:17.72 SRM
  8 Ahn, Suejin S             14 North Shore-MR       1:15.40    1:18.39 JOS
  9 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR              1:22.05    1:18.60 JOS
 10 Yoo, Andrea               13 FLY-MR               1:18.28    1:18.96 JOS
 11 Baconcini, Kellyn E       14 LIAC-MR              1:18.00    1:19.10 JOS
 12 Siano, Alyssa M           14 LIAC-MR              1:18.46    1:19.42 JOS
 13 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                1:19.60    1:19.94 JOS
 14 Genovese, Kate A          14 Express Swimming-MR  1:14.34    1:20.12 JOS
 15 Ong, Kimberly             13 Basc-MR              1:19.22    1:20.29 JOS
 16 Gleicher, Isabel          13 Agua Swim Team-MR    1:18.43    1:20.35 JOS
 16 Benjamin, Malaika N       14 Agua Swim Team-MR    1:15.71    1:20.35 JOS
 18 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  1:20.78    1:20.40 JOS
 19 Blom, Danielle            13 HAA-MR               1:29.78    1:21.18
 20 Ackerman, Amanda L        13 UNLIA-MR             1:17.00    1:21.34
 21 LI, Qing                  14 TVSC-MR              1:18.13    1:21.43
 22 O'Brien, Kasey M          14 FLY-MR               1:23.56    1:21.66
 23 Roberts, Hilary           13 Agua Swim Team-MR    1:17.65    1:22.09
 24 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  1:19.38    1:22.12
 25 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                1:22.71    1:22.17
 26 Kammel, Stella E          13 Agua Swim Team-MR    1:21.79    1:22.46
 27 Pashayan, Laura A         13 Express Swimming-MR  1:26.64    1:23.07
 28 Finkelstein, Jana R       14 FLY-MR               1:26.60    1:23.12
 29 Veccia, Samantha J        14 North Shore-MR       1:16.76    1:23.33
 30 Muller, Christine T       13 LIAC-MR              1:21.29    1:23.37
 31 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR              1:25.31    1:23.49
 32 Parra, Angela P           13 FLY-MR               1:25.31    1:23.62
 33 Guzman, Paula             14 FLY-MR               1:24.44    1:23.67
 34 Leong, Deirdre            13 FLY-MR               1:21.51    1:23.72
 35 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR               1:25.28    1:24.01
 36 Fountain, Michelle        13 IA-MR                1:18.80    1:24.03
 37 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR               1:26.94    1:25.20
 38 Ramos, Angelica M         14 Agua Swim Team-MR    1:20.90    1:25.49
 39 Murphy, Jean              14 Aqua Gems-MR         1:22.33    1:25.64
 40 Bender, Lauren            13 LBA-MR               1:31.66    1:25.73
 41 Holloway, Rebecca D       13 TVSC-MR              1:23.35    1:25.86
 42 Kiernan, Amanda C         13 IA-MR                1:26.67    1:26.01
 43 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR               1:26.70    1:26.08
 44 Lao, April                13 FLY-MR               1:27.78    1:26.41
 45 McDonough, Erin M         13 LIAC-MR              1:28.00    1:26.69
 46 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              1:25.94    1:27.29
 47 Ritter, Jamie D           13 Tmsuffolk-MR         1:29.24    1:27.48
 48 Plaschka, Jade            13 HAA-MR               1:29.23    1:27.67
 49 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              1:26.74    1:28.00
 50 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR              1:37.18    1:28.23
 51 Mielczarek, Julia D       13 FLY-MR               1:29.00    1:28.37
 52 Peterson, Lauren          13 HAA-MR               1:45.25    1:28.46
 53 Ashfaq, Nayab             13 IA-MR                1:26.50    1:28.80
 54 Mangino, Barbara          14 FLY-MR               1:28.44    1:29.01
 55 Montemarano, Annie        13 LBA-MR               1:34.39    1:29.19
 56 Nocera, Angela M          13 North Shore-MR       1:24.67    1:29.30
 57 Ouzounian, Christine A    13 North Shore-MR       1:24.25    1:29.53
 58 Neidle, Rebecca C         13 UNTVS-MR             1:28.12    1:29.56
 59 Lynch, Brianne E          13 TVSC-MR              1:32.10    1:29.69
 60 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              1:23.14    1:29.73
 61 Perrone, Victoria A       13 North Shore-MR       1:28.69    1:29.89
 62 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                1:29.99    1:30.07
 63 Kristic, Marta            13 FLY-MR               1:39.24    1:30.08
 64 Erickson, Abigayle        13 Agua Swim Team-MR    1:23.82    1:30.55
 65 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               1:28.78    1:30.66
 66 Feinman, Elisa K          14 Agua Swim Team-MR    1:27.00    1:31.83
 67 Canpolat, Aylin           14 LBA-MR               1:36.23    1:32.00
 68 Kupferberg, Sarah M       13 Express Swimming-MR  1:27.15    1:32.07
 69 Rubin, Ada L              13 Agua Swim Team-MR    1:33.25    1:32.12
 70 Hogan, Samantha           14 TVSC-MR              1:38.27    1:32.35
 71 Bruder, Keri L            14 IA-MR                1:26.19    1:32.53
 72 O'Connell, Christina A    13 Agua Swim Team-MR    1:31.23    1:32.76
 73 Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR  1:28.75    1:32.81
 74 Nuszer, Devin K           14 UNLIA-MR             1:40.00    1:32.86
 75 Miller, Ashley D          13 North Shore-MR       1:31.49    1:32.97
 76 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               1:30.98    1:33.30
 77 Deraris, Lindsay E        14 Express Swimming-MR  1:35.35    1:34.54
 78 Veccia, Jackie M          13 North Shore-MR       1:28.11    1:34.95
 79 Gulchina, Yelena          14 Basc-MR              1:36.05    1:35.49
 80 Wowk, Kristin             13 Basc-MR              1:36.56    1:35.63
 81 Yoo, Monica               13 TVSC-MR              1:38.17    1:35.94
 82 DeVivo, Kimberly L        14 Sachem-MR            1:36.98    1:36.23
 83 Chin, Kristina D          13 FLY-MR               1:40.00    1:37.72
 84 Chen, Susana              14 FLY-MR               1:38.77    1:37.77
 85 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR              1:41.95    1:41.13
 86 Mino, Stephanie           13 Basc-MR              1:41.72    1:41.57
 87 Kidron, Ella              13 Agua Swim Team-MR    1:33.00    1:41.58
 88 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR            1:53.36    1:41.77
 89 Prinzi, Elizabeth         13 Basc-MR              1:28.02    1:48.00
 90 Silver, Emily D           13 Tmsuffolk-MR         1:57.13    1:49.72
 91 Makowski, Michelle T      13 Tmsuffolk-MR         1:30.63    1:51.91
 91 McDonough, Lindsay J      13 LIAC-MR              1:45.00    1:51.91
 93 Blaszky, Melissa A        13 TVSC-MR              1:50.03    1:53.99

Event 72  Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:02.89  SECT
        1:09.99  SRM
        1:10.49  ZONE
        1:16.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ahern, Michael G          14 Express Swimming-MR  1:08.09    1:09.04 SRM
  2 Klevtsov, Yan I           14 Agua Swim Team-MR    1:09.78    1:09.83 SRM
  3 Mongan, Kevin M           14 Tmsuffolk-MR         1:10.39    1:10.30 ZONE
  4 Barnett, Kevin            14 HAA-MR               1:19.35    1:10.58 JOS
  5 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              1:09.71    1:12.46 JOS
  6 Gao, Simon                14 TVSC-MR              1:08.10    1:13.38 JOS
  7 Catano, AL                13 IA-MR                1:13.14    1:14.51 JOS
  8 Cox, Mark                 13 IA-MR                1:16.23    1:16.05 JOS
  9 Luboja, Chris E           14 Bgnw Marlins-MR      1:16.55    1:16.46 JOS
 10 O'Reilly, Patrick J       14 North Shore-MR       1:13.28    1:16.57 JOS
 11 Bennett, Donald           14 Basc-MR              1:14.60    1:16.82 JOS
 12 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR  1:17.01    1:17.40
 13 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR              1:17.93    1:17.75
 14 Attinello, Paul C         13 GAEL-MR              1:15.30    1:18.11
 15 Chang, One June J         13 FLY-MR               1:19.73    1:18.14
 16 Gleason, David X          13 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:18.55
 17 King, Brendan D           13 IA-UN-MR             1:23.80    1:18.58
 18 Salcedo, Hember           14 FLY-MR               1:19.37    1:19.64
 19 Heath, Michael A          13 GAEL-MR              1:19.14    1:21.34
 20 Hosford, Sean G           13 LIAC-MR              1:28.00    1:21.69
 21 Kelly, Patrick T          14 LIAC-MR              1:21.43    1:22.41
 22 Zanellato, Joe A          13 Bgnw Marlins-MR      1:24.00    1:23.47
 23 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         1:22.77    1:23.98
 24 Qiao, Matthew             13 Tmsuffolk-MR         1:25.00    1:24.45
 25 Lazar, Joseph A           14 Tmsuffolk-MR         1:26.24    1:25.74
 26 Clifford, Joseph V        14 HAA-MR               1:32.88    1:26.22
 27 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR              1:28.53    1:26.42
 28 D'Onofrio, Jonathan       13 Basc-MR              1:33.70    1:26.67
 29 Toscano, Thomas           14 HAA-MR               1:42.88    1:26.91
 30 Hirsch, Taylor            13 HAA-MR               1:29.51    1:28.87
 31 Eldor, Gal                14 TVSC-MR              1:21.68    1:28.93
 32 LeClaire, Eric            14 HAA-MR               1:42.88    1:29.18
 33 Kamal, Mobeem             13 TVSC-MR              1:27.01    1:29.63
 34 Bryant, Andrew K          14 Tmsuffolk-MR         1:35.25    1:31.22
 35 Santanella, Frank J       14 North Shore-MR       1:27.27    1:34.25
 36 Delligatti, Stephen F     14 North Shore-MR       1:32.42    1:34.93
 37 Orsini, Michael           13 HAA-MR               1:44.64    1:35.24
 38 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR            1:50.00    1:36.59
 39 Ajemian, Andrew G         13 LIAC-MR              1:43.42    1:39.63

Event 73  Women Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:04.59  OLYT
        1:05.59  NATL
        1:08.39  SECT
        1:12.69  ZONE
        1:17.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Voels, Coryn X            18 LIAC-MR              1:08.81    1:11.06 ZONE
  2 Giberson, Sara            11 Basc-MR              1:10.94    1:12.68 ZONE
  3 Guyett, Sarah A           17 Bgnw Marlins-MR      1:09.53    1:13.60 SRM
  4 Leong, Maeve              15 FLY-MR               1:18.17    1:16.39 SRM
  5 D'Esposito, Anjelica L    16 TVSC-MR              1:14.17    1:16.46 SRM
  6 Bucaria, Kristen          14 HAA-MR               1:18.05    1:16.78 SRM
  7 McMahon, Eilis            16 LIAC-MR              1:17.68    1:17.14 SRM
  8 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR            1:15.41    1:18.25
  9 Brodt, Christina J        15 LIAC-MR              1:17.18    1:18.72
 10 Gordon, Megan T           16 Tmsuffolk-MR         1:17.76    1:19.05
 11 Hartford, Catherine D     17 Express Swimming-MR  1:15.90    1:19.69
 12 Burns, Jayme R            15 Tmsuffolk-MR         1:20.55    1:20.42
 13 Luckie, Janine F          15 TVSC-MR              1:17.32    1:20.71
 14 Varga, Michelle T         16 FLY-MR               1:21.06    1:21.40
 15 Warner, Jamie M           16 LIAC-MR              1:34.90    1:24.73
 16 Donaghy, Kaitlyn M        15 Sachem-MR            1:22.61    1:28.66
 17 McAleese, Justine Z       16 LIAC-MR              1:46.74    1:29.49
 18 Estrada, Cynthia J        15 FLY-MR               1:27.38    1:29.79
 19 Reilly, Liz H             16 LIAC-MR              1:30.55    1:30.51
 20 Silver, Elizabeth L       15 Tmsuffolk-MR         1:34.38    1:31.17

Event 74  Men Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.79  OLYT
          58.49  NATL
        1:02.89  SECT
        1:06.69  ZONE
        1:09.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Bobby J            15 LIAC-MR              1:02.99    1:03.58 ZONE
  2 Hastings, Tristan L       15 Bgnw Marlins-MR      1:03.60    1:06.02 ZONE
  3 Brennan, Travis J         18 TVSC-MR              1:04.15    1:08.82 SRM
  4 Kopot, Andrey V           15 Agua Swim Team-MR    1:08.67    1:09.99 SRM
  5 Zhang, Tony               17 FLY-MR               1:07.71    1:10.89
  6 Yate, Jasper M            15 LIAC-MR              1:13.15    1:11.50
  7 Chipev, George F          16 North Shore-MR       1:07.87    1:11.96
  8 Hikal, Mohamed            16 Basc-MR              1:11.10    1:12.03
  9 Kameyama, Ryosuke         15 Aqua Gems-MR         1:09.95    1:12.79
 10 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR            1:11.64    1:12.88
 11 Laporta, Paul J           15 Sachem-MR            1:14.45    1:13.57
 12 Shiwnath, Michael         16 FLY-MR               1:10.75    1:13.95
 13 Kim, Kevin L              15 FLY-MR               1:13.21    1:14.68
 14 Kempton, Tom G            15 LIAC-MR              1:17.00    1:17.63
 15 Vogel, Daniel A           16 LIAC-MR              1:18.88    1:18.07
 16 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  1:18.13    1:19.15
 17 Kandel, Chris W           15 IA-MR                1:18.00    1:19.45
 18 Mino, Michael             15 Basc-MR              1:22.07    1:19.55
 19 Goldmeier, Jason M        18 LIAC-MR              1:14.00    1:20.01
 20 Yan, Wah                  16 Basc-MR              1:16.77    1:20.15
 21 King, Terence             16 IA-MR                1:23.40    1:20.97
 22 D'Onofrio, Pasqual        17 Basc-MR              1:25.56    1:23.46
 23 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR         1:30.16    1:26.08
 24 Mathur, Sohail            15 FLY-MR               1:25.00    1:29.95
 25 Meahan, John F            17 North Shore-MR       1:30.00    1:36.93

Event 75  Women 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:47.99  SECT
        3:00.79  ZONE
        3:09.99  SRM
        3:16.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Martinez, Bianca          14 FLY-MR               2:56.84    2:59.25 ZONE
                1:27.53   2:59.25 (1:31.72)
  2 Veccia, Samantha J        14 North Shore-MR       2:55.64    3:01.28 SRM
                1:28.06   3:01.28 (1:33.22)
  3 Papish, Molly F           13 TVSC-MR              2:56.19    3:01.62 SRM
                1:28.91   3:01.62 (1:32.71)
  4 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR              3:03.08    3:01.71 SRM
                1:28.63   3:01.71 (1:33.08)
  5 Parisi, Lauren N          14 Tmsuffolk-MR         3:04.69    3:02.35 SRM
                1:27.36   3:02.35 (1:34.99)
  6 Derlath, Erica A          13 Express Swimming-MR  2:59.15    3:04.04 SRM
                1:29.17   3:04.04 (1:34.87)
  7 Kim, Jane                 13 FLY-MR               2:57.99    3:04.30 SRM
                1:28.61   3:04.30 (1:35.69)
  8 Murphy, Jean              14 Aqua Gems-MR         3:03.42    3:04.67 SRM
                1:32.72   3:04.67 (1:31.95)
  9 Yeager, Keira M           13 Tmsuffolk-MR         3:04.95    3:05.26 SRM
                1:28.64   3:05.26 (1:36.62)
 10 Hutzler, Kayla M          14 TVSC-MR              3:00.71    3:08.61 SRM
                1:33.04   3:08.61 (1:35.57)
 11 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  3:09.01    3:10.47 JOS
 12 Smith, Jackie             13 LBA-MR               3:14.76    3:11.63 JOS
                1:32.85   3:11.63 (1:38.78)
 13 Purdy, Dana R             13 TVSC-MR              3:11.55    3:11.88 JOS
                1:33.17   3:11.88 (1:38.71)
 14 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR               3:10.97    3:12.84 JOS
                1:33.73   3:12.84 (1:39.11)
 15 Yoo, Melisa               13 FLY-MR               3:13.08    3:13.57 JOS
                1:33.08   3:13.57 (1:40.49)
 16 Biagioli, Caitlyn         14 Tmsuffolk-MR         3:09.17    3:13.63 JOS
                1:33.95   3:13.63 (1:39.68)
 17 Muller, Christine T       13 LIAC-MR              3:11.00    3:13.95 JOS
 18 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              3:14.64    3:14.10 JOS
                1:31.89   3:14.10 (1:42.21)
 19 Harris, Katherine         13 LBA-MR               3:15.67    3:15.66 JOS
                1:34.83   3:15.66 (1:40.83)
 20 Ahn, Suejin S             14 North Shore-MR       3:12.54    3:15.88 JOS
                1:35.22   3:15.88 (1:40.66)
 21 Simon, Molly J            13 Bgnw Marlins-MR      3:18.22    3:16.11 JOS
                1:37.16   3:16.11 (1:38.95)
 22 Ramos, Angelica M         14 Agua Swim Team-MR    3:15.81    3:16.46 JOS
                1:34.48   3:16.46 (1:41.98)
 23 Dowd, Caitlin E           14 TVSC-MR              3:04.01    3:16.65 JOS
                1:32.66   3:16.65 (1:43.99)
 24 Vessa, Gabrielle K        14 LIAC-MR              3:12.17    3:16.94 JOS
                1:34.19   3:16.94 (1:42.75)
 25 Pashayan, Laura A         13 Express Swimming-MR  3:16.74    3:17.89
                1:34.38   3:17.89 (1:43.51)
 26 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR  3:23.51    3:20.51
 27 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR            3:21.85    3:20.65
                1:39.78   3:20.65 (1:40.87)
 28 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  3:22.95    3:26.63
                1:41.77   3:26.63 (1:44.86)
 29 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              3:18.80    3:27.03
                1:41.78   3:27.03 (1:45.25)
 30 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  3:22.12    3:27.54
                1:40.25   3:27.54 (1:47.29)
 31 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  3:40.92    3:28.14
                1:42.00   3:28.14 (1:46.14)
 32 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR            3:20.95    3:30.06
                1:41.48   3:30.06 (1:48.58)
 33 Lucas, Olivia A           14 LIAC-MR              3:22.39    3:30.68
 34 Hanft, Marie              13 FLY-MR               3:31.10    3:31.24
                1:41.94   3:31.24 (1:49.30)
 35 Sigaty, Samantha M        13 North Shore-MR       3:25.20    3:31.73
                1:42.35   3:31.73 (1:49.38)
 36 Parra, Angela P           13 FLY-MR               3:25.00    3:36.77
                1:48.83   3:36.77 (1:47.94)
 37 Perrone, Victoria A       13 North Shore-MR       3:23.51    3:37.14
                1:45.49   3:37.14 (1:51.65)
 38 Miller, Ashley D          13 North Shore-MR       3:35.46    3:38.05
                1:44.44   3:38.05 (1:53.61)
 39 Kluth, Kaitlyn            13 LBA-MR               3:48.78    3:39.92
                1:42.04   3:39.92 (1:57.88)
 40 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR              3:36.01    3:40.89
                1:50.11   3:40.89 (1:50.78)
 41 Montemarano, Annie        13 LBA-MR               3:45.23    3:43.25
                1:50.03   3:43.25 (1:53.22)
 42 Worth, Kristen M          14 Express Swimming-MR       NT    3:45.26
                1:45.18   3:45.26 (2:00.08)
 43 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              3:31.49    3:45.66
                1:50.12   3:45.66 (1:55.54)
 44 Bernstein, Leorah S       13 LIAC-MR              4:00.00    3:47.26
                1:47.54   3:47.26 (1:59.72)
 45 Chung, Nicole G           13 LIAC-MR              3:35.60    3:47.93
                1:48.89   3:47.93 (1:59.04)
 46 Deraris, Lindsay E        14 Express Swimming-MR  3:58.47    3:48.86
                1:49.85   3:48.86 (1:59.01)
 47 Gulchina, Yelena          14 Basc-MR              3:41.22    3:57.32
                1:58.92   3:57.32 (1:58.40)
 48 Miszner, Allison A        13 LIAC-MR              3:48.00    3:58.26
                1:55.95   3:58.26 (2:02.31)

Event 76  Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:38.99  SECT
        2:51.49  ZONE
        2:52.99  SRM
        3:09.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nam, Timothy K            14 FLY-MR               2:44.13    2:43.52 ZONE
                1:18.56   2:43.52 (1:24.96)
  2 Caputo, Danny             14 Basc-MR              2:44.36    2:52.60 SRM
                1:22.84   2:52.60 (1:29.76)
  3 Polhill, Drew B           13 Bgnw Marlins-MR      2:50.84    2:55.09 JOS
                1:25.42   2:55.09 (1:29.67)
  4 Luboja, Chris E           14 Bgnw Marlins-MR      3:02.76    3:00.68 JOS
                1:26.86   3:00.68 (1:33.82)
  5 Chester, Nicholas J       14 Tmsuffolk-MR         3:05.20    3:06.52 JOS
                1:30.41   3:06.52 (1:36.11)
  6 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              3:01.68    3:07.45 JOS
                1:31.45   3:07.45 (1:36.00)
  7 Luchsinger, Ryan J        14 TVSC-MR              2:58.77    3:09.01 JOS
                1:29.22   3:09.01 (1:39.79)
  8 Schneider, Jason          13 LIAC-MR              3:20.29    3:11.28
  9 Kwan, Kevin               14 FLY-MR               3:15.82    3:12.78
 10 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         3:11.99    3:13.87
                1:33.97   3:13.87 (1:39.90)
 11 D'Onofrio, Jonathan       13 Basc-MR              3:26.40    3:18.19
 12 Heath, Michael A          13 GAEL-MR              3:14.11    3:18.38
                1:32.88   3:18.38 (1:45.50)
 13 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR         3:22.00    3:20.97
 14 Salcedo, Hember           14 FLY-MR               3:30.00    3:33.68
 15 Kamal, Mobeem             13 TVSC-MR              3:45.00    3:40.75
 16 Deblasio, Marc V          14 Tmsuffolk-MR         3:48.03    3:55.91

Event 77  Women Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:35.99  OLYT
        2:38.09  NATL
        2:47.99  SECT
        2:56.29  ZONE
        3:09.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Leite, Karla Z            17 LIAC-MR              2:41.60    2:41.96 SECT
                1:18.25   2:41.96 (1:23.71)
  2 Kempton, Kristalynn M     17 LIAC-MR              2:48.85    2:49.98 ZONE
                1:22.62   2:49.98 (1:27.36)
  3 Daly, Shannon L           20 Tmsuffolk-MR         2:45.00    2:50.30 ZONE
                1:22.19   2:50.30 (1:28.11)
  4 Collyer, Courtney         13 Basc-MR              2:50.03    2:51.37 ZONE
                1:23.25   2:51.37 (1:28.12)
  5 Dwyer, Caitlin L          15 Express Swimming-MR  2:53.77    2:58.83 SRM
                1:26.14   2:58.83 (1:32.69)
  6 Papish, Carly F           16 TVSC-MR              2:52.14    3:00.23 SRM
                1:27.65   3:00.23 (1:32.58)
  7 Gordon, Megan T           16 Tmsuffolk-MR         3:18.00    3:05.12 SRM
  8 Sullivan, Ellen F         16 Express Swimming-MR  3:04.47    3:05.30 SRM
                1:28.54   3:05.30 (1:36.76)
  9 Cunningham, Amanda R      15 Express Swimming-MR  3:04.14    3:06.32 SRM
                1:30.29   3:06.32 (1:36.03)
 10 Kretz, Sarah J            15 LIAC-MR              3:05.39    3:06.84 SRM
                1:30.03   3:06.84 (1:36.81)
 11 Zweig, Julia A            16 UN-AG-MR             3:08.98    3:14.25
 12 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR              3:24.85    3:19.44
 13 Burns, Jayme R            15 Tmsuffolk-MR         3:20.63    3:19.84
 14 Ansman, Kate A            15 North Shore-MR       3:17.92    3:24.40
 15 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR               3:20.22    3:26.35
 16 O'Connell, Caitlin E      15 Agua Swim Team-MR    3:48.54    3:37.28

Event 78  Men Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:19.99  OLYT
        2:22.39  NATL
        2:38.99  SECT
        2:39.79  ZONE
        2:52.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Aquavito, Nick            19 LIAC-MR              2:27.70    2:36.91 SECT
                1:16.14   2:36.91 (1:20.77)
  2 Mitchell, Brad E          16 Bgnw Marlins-MR      2:33.00    2:41.29 SRM
                1:17.69   2:41.29 (1:23.60)
  3 Castillo, Charlie D       17 LIAC-MR              2:43.78    2:41.38 SRM
                1:19.40   2:41.38 (1:21.98)
  4 Dent, Rog L               15 LIAC-MR              2:41.77    2:43.30 SRM
                1:21.47   2:43.30 (1:21.83)
  5 Master, Dev R             18 LIAC-MR              2:47.27    2:49.80 SRM
                1:22.30   2:49.80 (1:27.50)
  6 Caputo, Dave              17 Basc-MR              2:51.98    2:55.17
                1:24.90   2:55.17 (1:30.27)
  7 Morgan, Nicholas J        16 Agua Swim Team-MR    3:18.25    2:56.57
                1:23.70   2:56.57 (1:32.87)
  8 Carlon, Christopher       15 Agua Swim Team-MR    3:00.68    2:59.80
                1:25.41   2:59.80 (1:34.39)
  9 Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR               3:07.23    3:09.85
                1:30.88   3:09.85 (1:38.97)

Event 79  Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.59  SECT
          29.69  ZONE
          30.99  SRM
          31.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 McComiskey, Beth          14 Basc-MR                27.78      28.90 ZONE
  2 Niessl, Steffi E          13 Bgnw Marlins-MR        30.35      29.53 ZONE
  3 Fountain, Michelle        13 IA-MR                  29.70      29.61 ZONE
  4 Bodnar, Katharine D       14 Agua Swim Team-MR      30.40      30.05 SRM
  5 Kristic, Marta            13 FLY-MR                 30.06      30.19 SRM
  6 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR    30.30      30.36 SRM
  7 Hill, Daniella            13 FLY-MR                 30.48      30.46 SRM
  8 Genovese, Kate A          14 Express Swimming-MR    30.40      30.56 SRM
  9 Ahn, Suejin S             14 North Shore-MR         31.10      30.67 SRM
 10 Lucas, Olivia A           14 LIAC-MR                30.76      30.74 SRM
 11 Tracey, Kim L             13 Bgnw Marlins-MR        30.72      30.77 SRM
 12 Papish, Molly F           13 TVSC-MR                30.18      30.81 SRM
 13 Yoo, Andrea               13 FLY-MR                 30.71      30.87 SRM
 14 Moore, Jhanna             13 Agua Swim Team-MR      30.65      31.03 JOS
 15 Tyznar, Tina A            14 LIAC-MR                30.51      31.18 JOS
 16 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                  31.67      31.21 JOS
 17 Vessa, Gabrielle K        14 LIAC-MR                30.79      31.38 JOS
 18 Martinez, Bianca          14 FLY-MR                 30.99      31.72 JOS
 19 LI, Qing                  14 TVSC-MR                31.21      31.84 JOS
 20 Chung, Nicole G           13 LIAC-MR                31.92      31.98 JOS
 21 Ackerman, Amanda L        13 UNLIA-MR               31.58      32.06
 22 Finkelstein, Jana R       14 FLY-MR                 31.45      32.10
 23 Benjamin, Malaika N       14 Agua Swim Team-MR      30.83      32.17
 24 Kammel, Stella E          13 Agua Swim Team-MR      32.13      32.19
 25 Gleicher, Isabel          13 Agua Swim Team-MR      31.82      32.20
 25 Holloway, Rebecca D       13 TVSC-MR                31.23      32.20
 27 Kim, Jane                 13 FLY-MR                 31.97      32.24
 28 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR                32.62      32.31
 29 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                  33.97      32.34
 30 Yeager, Keira M           13 Tmsuffolk-MR           32.72      32.37
 30 Dowd, Caitlin E           14 TVSC-MR                31.71      32.37
 32 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR    31.67      32.38
 33 Blom, Danielle            13 HAA-MR                 33.34      32.43
 34 Lao, April                13 FLY-MR                 32.45      32.55
 35 Harris, Katherine         13 LBA-MR                 36.86      32.58
 35 Smith, Jackie             13 LBA-MR                 32.69      32.58
 37 Conroy, Siobhan           14 LIAC-MR                32.09      32.74
 38 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR                32.68      32.76
 38 O'Brien, Kasey M          14 FLY-MR                 32.96      32.76
 40 Sigaty, Samantha M        13 North Shore-MR         32.86      32.78
 41 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR                 35.44      32.82
 42 Purdy, Dana R             13 TVSC-MR                32.57      32.93
 43 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR           34.49      32.98
 44 Kiernan, Amanda C         13 IA-MR                  32.97      33.23
 45 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR                32.93      33.24
 46 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR                31.87      33.27
 47 Hanft, Marie              13 FLY-MR                 32.90      33.28
 48 Miller, Ashley D          13 North Shore-MR         33.15      33.32
 48 Okochi, Kei               13 FLY-MR                 32.00      33.32
 50 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR              35.01      33.34
 51 Leong, Deirdre            13 FLY-MR                 32.67      33.40
 52 Bender, Lauren            13 LBA-MR                 33.42      33.43
 53 Plaschka, Jade            13 HAA-MR                 34.44      33.44
 53 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR                34.46      33.44
 55 Mangino, Barbara          14 FLY-MR                 33.01      33.46
 56 Feinman, Elisa K          14 Agua Swim Team-MR      35.00      33.53
 57 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR                 34.84      33.66
 58 Rubin, Ada L              13 Agua Swim Team-MR      33.63      33.74
 59 Siano, Alyssa M           14 LIAC-MR                31.92      33.77
 59 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR                 33.62      33.77
 61 Peterson, Lauren          13 HAA-MR                 36.25      33.83
 62 Chin, Kristina D          13 FLY-MR                 33.49      33.94
 63 Hutzler, Kayla M          14 TVSC-MR                32.51      33.99
 64 Bruder, Keri L            14 IA-MR                  34.00      34.24
 64 Kelly, Shavon             13 LBA-MR                 36.49      34.24
 66 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR    34.83      34.41
 67 Nuszer, Devin K           14 UNLIA-MR               34.18      34.62
 68 Kluth, Kaitlyn            13 LBA-MR                 35.17      34.70
 69 Lynch, Brianne E          13 TVSC-MR                34.85      34.71
 70 Canpolat, Aylin           14 LBA-MR                 33.63      34.78
 71 Simon, Molly J            13 Bgnw Marlins-MR        35.26      34.80
 72 Hogan, Samantha           14 TVSC-MR                35.38      34.90
 73 Kidron, Ella              13 Agua Swim Team-MR      35.00      34.96
 74 Ashfaq, Nayab             13 IA-MR                  34.50      34.99
 75 Montemarano, Annie        13 LBA-MR                 35.85      35.00
 76 Yoo, Melisa               13 FLY-MR                 34.99      35.13
 77 Mielczarek, Julia D       13 FLY-MR                 33.96      35.20
 78 Miszner, Allison A        13 LIAC-MR                34.44      35.22
 79 McDonough, Erin M         13 LIAC-MR                35.00      35.48
 80 Worth, Kristen M          14 Express Swimming-MR    36.28      35.49
 81 Muller, Christine T       13 LIAC-MR                34.53      35.86
 82 Ong, Kimberly             13 Basc-MR                35.29      35.93
 82 Yoo, Monica               13 TVSC-MR                35.56      35.93
 84 Erickson, Abigayle        13 Agua Swim Team-MR      35.13      35.95
 85 Chen, Susana              14 FLY-MR                 35.94      36.03
 86 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR              37.34      36.05
 87 Wowk, Kristin             13 Basc-MR                35.73      36.13
 88 DeVivo, Kimberly L        14 Sachem-MR              35.97      36.14
 89 O'Connell, Christina A    13 Agua Swim Team-MR      36.44      36.27
 90 Ritter, Jamie D           13 Tmsuffolk-MR           36.22      36.29
 91 Neidle, Rebecca C         13 UNTVS-MR               34.72      36.44
 92 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR                34.28      36.52
 93 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR              37.06      36.68
 94 Ouzounian, Christine A    13 North Shore-MR         34.66      36.84
 95 Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR    37.60      36.86
 96 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR                 45.25      37.19
 97 Veccia, Jackie M          13 North Shore-MR         35.65      37.23
 97 Deraris, Lindsay E        14 Express Swimming-MR    37.37      37.23
 99 Blaszky, Melissa A        13 TVSC-MR                42.83      37.76
100 McDonough, Lindsay J      13 LIAC-MR                38.00      37.81
101 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR                38.07      38.18
102 Gulchina, Yelena          14 Basc-MR                40.28      38.25
103 Mino, Stephanie           13 Basc-MR                38.65      38.52
104 Bernstein, Leorah S       13 LIAC-MR                35.00      40.17
105 Silver, Emily D           13 Tmsuffolk-MR           43.35      40.24

Event 80  Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.59  SECT
          27.49  SRM
          28.09  ZONE
          30.19  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nam, Timothy K            14 FLY-MR                 27.55      27.38 SRM
  2 Ahern, Michael G          14 Express Swimming-MR    27.65      27.45 SRM
  3 Cox, Mark                 13 IA-MR                  28.58      27.51 ZONE
  4 Luchsinger, Ryan J        14 TVSC-MR                27.71      27.60 ZONE
  5 Luchsinger, Thomas J      13 TVSC-MR                28.06      28.29 JOS
  6 Barnett, Kevin            14 HAA-MR                 29.87      28.38 JOS
  7 Klevtsov, Yan I           14 Agua Swim Team-MR      28.99      28.66 JOS
  8 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR    28.47      28.72 JOS
  9 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR                28.82      28.76 JOS
 10 Chang, One June J         13 FLY-MR                 28.75      28.88 JOS
 11 Pickel, James C           14 FLY-MR                 29.16      29.15 JOS
 12 Catano, AL                13 IA-MR                  29.55      29.17 JOS
 13 Martinez-White, Naeem     14 Agua Swim Team-MR      29.20      29.19 JOS
 14 Kelly, Patrick T          14 LIAC-MR                30.22      29.85 JOS
 14 Schneider, Jason          13 LIAC-MR                29.36      29.85 JOS
 16 Attinello, Paul C         13 GAEL-MR                29.22      30.10 JOS
 17 Kwan, Kevin               14 FLY-MR                 29.42      30.12 JOS
 18 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR                30.14      30.16 JOS
 19 Qiao, Matthew             13 Tmsuffolk-MR           32.25      30.91
 20 Bennett, Donald           14 Basc-MR                30.79      31.11
 21 Clifford, Joseph V        14 HAA-MR                 34.60      31.40
 22 King, Brendan D           13 IA-UN-MR               30.40      31.54
 23 Zanellato, Joe A          13 Bgnw Marlins-MR        31.55      31.60
 24 Caputo, Michael           13 Basc-MR                30.72      31.61
 25 Hosford, Sean G           13 LIAC-MR                30.00      31.70
 26 Algazy, Noam              14 Tmsuffolk-MR           33.43      31.77
 27 Deblasio, Marc V          14 Tmsuffolk-MR           33.82      32.57
 28 Bryant, Andrew K          14 Tmsuffolk-MR           34.36      32.62
 29 Gleason, David X          13 Agua Swim Team-MR      30.98      32.63
 30 Orsini, Michael           13 HAA-MR                 34.53      32.84
 31 Toscano, Thomas           14 HAA-MR                 36.89      33.13
 32 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR                31.76      33.35
 33 LeClaire, Eric            14 HAA-MR                 35.03      33.62
 34 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR                33.60      33.77
 35 Eldor, Gal                14 TVSC-MR                34.18      33.95
 36 D'Onofrio, Jonathan       13 Basc-MR                39.55      34.11
 37 Santanella, Frank J       14 North Shore-MR         34.84      34.87
 38 Delligatti, Stephen F     14 North Shore-MR         35.63      35.26
 39 Hirsch, Taylor            13 HAA-MR                 37.45      35.48
 40 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR              36.00      36.21
 41 Kamal, Mobeem             13 TVSC-MR                31.33      36.46
 42 Ajemian, Andrew G         13 LIAC-MR                38.46      36.95

Event 81  Women Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.39  OLYT
          26.79  NATL
          28.59  SECT
          29.69  ZONE
          30.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daly, Shannon L           20 Tmsuffolk-MR           28.70      28.67 ZONE
  2 Dwyer, Shannon M          15 Express Swimming-MR    28.72      28.71 ZONE
  3 Tolan, Meagan A           16 LIAC-MR                27.61      28.85 ZONE
  4 Kempton, Kristalynn M     17 LIAC-MR                28.87      28.91 ZONE
  5 Goldson, Liz C            15 LIAC-MR                27.91      28.92 ZONE
  6 Voels, Coryn X            18 LIAC-MR                28.21      29.06 ZONE
  7 Modrov, Priscilla A       16 North Shore-MR         28.99      29.68 ZONE
  8 Bucaria, Kristen          14 HAA-MR                 29.81      29.86 SRM
  9 Ahern, Taryn M            18 Express Swimming-MR    29.04      30.03 SRM
 10 Varga, Michelle T         16 FLY-MR                 30.19      30.15 SRM
 11 Kane, Kandra L            15 TVSC-MR                29.35      30.33 SRM
 12 Giberson, Sara            11 Basc-MR                30.14      30.41 SRM
 13 Guyett, Sarah A           17 Bgnw Marlins-MR        30.62      30.65 SRM
 14 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR                 30.55      31.10
 15 Burns, Jayme R            15 Tmsuffolk-MR           31.60      31.14
 16 Ansman, Kate A            15 North Shore-MR         30.76      31.26
 17 McAleese, Justine Z       16 LIAC-MR                31.89      31.38
 18 Warner, Jamie M           16 LIAC-MR                32.28      31.40
 18 Conroy, Jackie R          15 LIAC-MR                30.92      31.40
 20 D'Esposito, Anjelica L    16 TVSC-MR                30.49      31.41
 21 Leong, Maeve              15 FLY-MR                 31.26      31.68
 22 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR                31.53      31.94
 23 Estrada, Cynthia J        15 FLY-MR                 31.39      32.06
 24 Papish, Carly F           16 TVSC-MR                31.88      32.13
 25 Kretz, Sarah J            15 LIAC-MR                31.80      32.28
 26 Tisch, Meredith E         17 TVSC-MR                31.30      32.54
 26 Cunningham, Amanda R      15 Express Swimming-MR    32.37      32.54
 28 Boehm, Stacey M           16 LIAC-MR                32.50      32.69
 29 Blaszky, Allison N        15 TVSC-MR                30.76      33.39
 30 Luckie, Janine F          15 TVSC-MR                34.01      33.88
 31 Reilly, Liz H             16 LIAC-MR                33.09      34.47
 32 Zweig, Julia A            16 UN-AG-MR               32.98      34.64
 33 Nocera, Angela M          13 North Shore-MR         33.51      34.81
 34 Silver, Elizabeth L       15 Tmsuffolk-MR           36.30      35.51
 35 Donaghy, Kaitlyn M        15 Sachem-MR              34.57      36.01
 36 Leite, Karla Z            17 LIAC-MR                30.57      36.28

Event 82  Men Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          23.39  OLYT
          23.69  NATL
          25.59  SECT
          26.99  ZONE
          27.49  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mitchell, Brad E          16 Bgnw Marlins-MR        26.27      26.17 ZONE
  2 Kim, Kevin L              15 FLY-MR                 27.16      26.51 ZONE
  3 Yate, Jasper M            15 LIAC-MR                27.53      27.06 SRM
  4 Kameyama, Ryosuke         15 Aqua Gems-MR           27.51      27.21 SRM
  5 Dzieniszewski, Phillip    15 FLY-MR                 28.48      27.22 SRM
  5 Laporta, Paul J           15 Sachem-MR              26.49      27.22 SRM
  7 Eltahawy, Noor S          15 LIAC-MR                26.43      27.36 SRM
  8 Kandel, Chris W           15 IA-MR                  28.30      27.43 SRM
  8 Zhang, Tony               17 FLY-MR                 27.21      27.43 SRM
 10 Goldmeier, Jason M        18 LIAC-MR                27.00      27.51
 11 Brennan, Travis J         18 TVSC-MR                26.42      27.68
 11 Chipev, George F          16 North Shore-MR         27.37      27.68
 13 Caputo, Dave              17 Basc-MR                27.01      27.84
 14 Hikal, Mohamed            16 Basc-MR                27.27      27.98
 15 O'Reilly, Patrick J       14 North Shore-MR         28.70      28.72
 16 Morgan, Nicholas J        16 Agua Swim Team-MR      28.75      28.88
 17 Shiwnath, Michael         16 FLY-MR                 28.46      28.91
 18 Mammano, Robert           17 FLY-MR                 27.89      29.00
 19 Kempton, Tom G            15 LIAC-MR                29.02      29.17
 19 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR              28.96      29.17
 21 Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR                 28.71      29.40
 22 Master, Dev R             18 LIAC-MR                29.78      29.52
 23 Wowk, Justin              15 Basc-MR                29.12      29.73
 24 Luckie, Anthony P         17 TVSC-MR                29.36      30.02
 25 Meahan, John F            17 North Shore-MR         33.00      31.03
 26 Mino, Michael             15 Basc-MR                29.98      31.24
 27 Mathur, Sohail            15 FLY-MR                 32.58      31.53
 28 King, Terence             16 IA-MR                  29.00      32.24
 29 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR           34.62      32.58
 30 Scholz, Philip            16 TVSC-MR                32.86      33.06
 -- D'Onofrio, Pasqual        17 Basc-MR                35.65         DQ

Event 83  Women Senior 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       18:23.39  SECT
       18:46.09  ZONE
       19:59.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Goldson, Liz C            15 LIAC-MR             18:18.96   17:41.73 SECT
                1:08.60   2:19.23 (1:10.63)   3:29.68 (1:10.45)   4:40.34 (1:10.66)
      5:51.04 (1:10.70)   7:01.92 (1:10.88)   8:13.13 (1:11.21)   9:24.18 (1:11.05)
     10:35.17 (1:10.99)  11:46.33 (1:11.16)  12:57.86 (1:11.53)  14:09.33 (1:11.47)
     15:20.84 (1:11.51)  16:32.07 (1:11.23)  17:41.73 (1:09.66)
  2 Dwyer, Shannon M          15 Express Swimming-MR 18:09.55   17:50.75 SECT
                1:07.28   2:18.81 (1:11.53)   3:30.42 (1:11.61)   4:42.11 (1:11.69)
      5:54.55 (1:12.44)   7:07.01 (1:12.46)   8:19.46 (1:12.45)   9:31.35 (1:11.89)
     10:42.45 (1:11.10)  11:54.42 (1:11.97)  13:06.46 (1:12.04)  14:18.28 (1:11.82)
     15:30.11 (1:11.83)  16:41.48 (1:11.37)  17:50.75 (1:09.27)
  3 Daly, Jenna S             13 LIAC-MR             17:56.22   17:52.26 SECT
                1:07.78   2:18.36 (1:10.58)   3:29.54 (1:11.18)   4:40.96 (1:11.42)
      5:52.53 (1:11.57)   7:04.58 (1:12.05)   8:16.27 (1:11.69)   9:28.40 (1:12.13)
     10:40.49 (1:12.09)  11:53.10 (1:12.61)  13:05.24 (1:12.14)  14:17.82 (1:12.58)
     15:30.06 (1:12.24)  16:41.93 (1:11.87)  17:52.26 (1:10.33)
  4 McMahon, Eilis            16 LIAC-MR             19:32.18   18:10.23 SECT
  5 Saad, Jackie A            15 LIAC-MR             17:35.07   18:10.41 SECT
                1:08.59   2:19.20 (1:10.61)   3:29.54 (1:10.34)   4:40.87 (1:11.33)
      5:52.89 (1:12.02)   7:05.30 (1:12.41)   8:17.80 (1:12.50)   9:31.14 (1:13.34)
     10:45.58 (1:14.44)  12:00.42 (1:14.84)  13:15.52 (1:15.10)  14:30.30 (1:14.78)
     15:44.38 (1:14.08)  16:58.30 (1:13.92)  18:10.41 (1:12.11)
  6 Kane, Kandra L            15 TVSC-MR             17:59.73   18:13.22 SECT
                1:07.18   2:18.09 (1:10.91)   3:30.51 (1:12.42)   4:43.50 (1:12.99)
      5:57.22 (1:13.72)   7:11.55 (1:14.33)   8:25.72 (1:14.17)   9:39.99 (1:14.27)
     10:53.33 (1:13.34)  12:06.42 (1:13.09)  13:19.87 (1:13.45)  14:33.52 (1:13.65)
     15:46.88 (1:13.36)  17:00.49 (1:13.61)  18:13.22 (1:12.73)
  7 Brodt, Christina J        15 LIAC-MR             18:18.97   18:18.71 SECT
                2:23.14                             3:36.56 ( )   4:49.42 (1:12.86)
      6:02.47 (1:13.05)   7:15.32 (1:12.85)   8:28.41 (1:13.09)   9:41.87 (1:13.46)
     10:55.69 (1:13.82)  12:09.78 (1:14.09)  13:23.31 (1:13.53)  14:37.28 (1:13.97)
     15:51.68 (1:14.40)  17:05.79 (1:14.11)  18:18.71 (1:12.92)
  8 Derlath, Erica A          13 Express Swimming-MR 18:22.13   18:28.77 ZONE
                1:10.38   2:23.61 (1:13.23)   3:37.45 (1:13.84)   4:51.68 (1:14.23)
      6:05.71 (1:14.03)   7:19.39 (1:13.68)   8:34.16 (1:14.77)   9:48.35 (1:14.19)
     11:02.13 (1:13.78)  12:16.92 (1:14.79)  13:31.99 (1:15.07)  14:47.05 (1:15.06)
     16:02.51 (1:15.46)  17:16.73 (1:14.22)  18:28.77 (1:12.04)
  9 McKenna, Clare M          16 LIAC-MR             18:39.21   18:34.76 ZONE
                1:09.75   2:23.00 (1:13.25)   3:36.81 (1:13.81)   4:50.43 (1:13.62)
      6:05.07 (1:14.64)   7:19.16 (1:14.09)   8:33.51 (1:14.35)   9:48.30 (1:14.79)
     11:02.58 (1:14.28)  12:17.53 (1:14.95)  13:32.85 (1:15.32)  14:48.59 (1:15.74)
     16:04.30 (1:15.71)  17:19.98 (1:15.68)  18:34.76 (1:14.78)
 10 Sullivan, Ellen F         16 Express Swimming-MR 18:39.75   18:35.49 ZONE
 11 Ahern, Taryn M            18 Express Swimming-MR 18:06.42   18:41.36 ZONE
 12 Papish, Molly F           13 TVSC-MR             18:54.37   18:48.69 SRM
 13 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR           19:05.00   19:00.99 SRM
 14 Palmeri, Stephanie A      16 Express Swimming-MR 20:23.91   19:17.94 SRM
 15 Sheridan, Nicole F        14 LIAC-MR             19:35.00   19:25.19 SRM
 16 Blaszky, Allison N        15 TVSC-MR             20:24.19   19:29.02 SRM
 17 Dwyer, Caitlin L          15 Express Swimming-MR 19:12.73   19:30.56 SRM
 18 Hartford, Catherine D     17 Express Swimming-MR 20:11.62   19:39.12 SRM
 19 Baconcini, Kellyn E       14 LIAC-MR             19:30.00   19:56.55 SRM
 20 Tisch, Meredith E         17 TVSC-MR             18:52.77   20:05.73
 21 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR             23:00.00   20:06.39
 22 Festa, Julia D            12 LIAC-MR             23:00.00   20:10.85
 23 Roberts, Hilary           13 Agua Swim Team-MR   21:21.42   21:02.06
 24 Kupferberg, Sarah M       13 Express Swimming-MR 21:47.03   22:27.88
 -- Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR 21:11.67         DQ

Event 84  Men Senior 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       17:25.19  SECT
       17:46.09  ZONE
       18:31.49  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gerlach, Matt C           17 LIAC-MR             16:44.66   17:29.12 ZONE
  2 O'Neill, Tom D            14 LIAC-MR             18:00.54   17:33.63 ZONE
  3 Swensen, Dan C            15 LIAC-MR             18:01.00   17:42.79 ZONE
  4 Luchsinger, Thomas J      13 TVSC-MR             19:02.93   17:57.83 SRM
                1:10.58   2:22.18 (1:11.60)   3:34.61 (1:12.43)   4:47.27 (1:12.66)
      6:00.01 (1:12.74)   7:12.54 (1:12.53)   8:24.86 (1:12.32)   9:37.28 (1:12.42)
     10:49.76 (1:12.48)  12:01.31 (1:11.55)  13:13.34 (1:12.03)  14:25.41 (1:12.07)
     15:37.97 (1:12.56)  16:49.29 (1:11.32)  17:57.83 (1:08.54)
  5 Lane, Sean M              13 LIAC-MR             18:52.82   17:58.76 SRM
                1:09.84   2:22.84 (1:13.00)   3:35.82 (1:12.98)   4:48.73 (1:12.91)
      6:01.27 (1:12.54)   7:13.96 (1:12.69)   8:26.43 (1:12.47)   9:39.17 (1:12.74)
     10:50.86 (1:11.69)  12:03.76 (1:12.90)  13:15.87 (1:12.11)  14:27.76 (1:11.89)
     15:39.27 (1:11.51)  16:50.74 (1:11.47)  17:58.76 (1:08.02)
  6 Amato, Nick F             14 LIAC-MR             18:20.95   17:59.93 SRM
  7 Hastings, Tristan L       15 Bgnw Marlins-MR     17:50.00   18:01.13 SRM
  8 Vogel, Daniel A           16 LIAC-MR             17:47.74   18:03.04 SRM
  9 Finnegan, Chris M         13 LIAC-MR             18:15.67   18:20.12 SRM
 10 Eltahawy, Noor S          15 LIAC-MR                   NT   18:26.32 SRM
                1:11.69   2:24.64 (1:12.95)   3:38.31 (1:13.67)   4:52.69 (1:14.38)
      6:07.49 (1:14.80)   7:15.26 (1:07.77)   8:34.36 (1:19.10)   9:52.08 (1:17.72)
     11:07.00 (1:14.92)  12:21.97 (1:14.97)  13:36.33 (1:14.36)  14:49.94 (1:13.61)
     16:03.12 (1:13.18)  17:16.12 (1:13.00)  18:26.32 (1:10.20)
 11 Mongan, Kevin M           14 Tmsuffolk-MR        20:11.59   18:29.20 SRM
               11:29.76  19:10.27 (7:40.51)        18:29.20 ( )
 12 Yeager, Kyle A            15 Tmsuffolk-MR        19:45.00   18:31.59
                1:08.39   2:22.75 (1:14.36)   3:36.73 (1:13.98)   4:50.37 (1:13.64)
      6:05.33 (1:14.96)   7:20.96 (1:15.63)   8:36.99 (1:16.03)   9:52.50 (1:15.51)
     11:08.66 (1:16.16)  12:23.19 (1:14.53)  13:38.14 (1:14.95)  14:51.16 (1:13.02)
     16:02.14 (1:10.98)  17:12.58 (1:10.44)  18:31.59 (1:19.01)
 13 Pickel, James C           14 FLY-MR              19:05.44   18:56.51
 14 Smith, Bobby J            15 LIAC-MR             17:53.46   18:58.76
 15 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR 18:45.00   19:37.10
 16 Martinez-White, Naeem     14 Agua Swim Team-MR   23:36.00   19:57.86
                1:13.66   2:37.24 (1:23.58)   4:02.05 (1:24.81)   5:27.33 (1:25.28)
      6:38.76 (1:11.43)   7:50.40 (1:11.64)  10:14.90 (2:24.50)
           12:40.38 ( )  13:46.57 (1:06.19)  15:06.54 (1:19.97)  16:16.66 (1:10.12)
     17:23.75 (1:07.09)  18:35.71 (1:11.96)  19:57.86 (1:22.15)
 17 Carlon, Christopher       15 Agua Swim Team-MR   19:21.00   20:35.51
                1:13.19   2:33.36 (1:20.17)   3:55.15 (1:21.79)   5:17.24 (1:22.09)
      6:34.18 (1:16.94)   7:44.76 (1:10.58)  10:05.83 (2:21.07)  11:16.81 (1:10.98)
     12:27.41 (1:10.60)  13:37.68 (1:10.27)  14:48.70 (1:11.02)  15:59.37 (1:10.67)
     17:09.30 (1:09.93)  19:18.08 (2:08.78)  20:35.51 (1:17.43)
 18 Kopot, Andrey V           15 Agua Swim Team-MR   18:49.00   21:01.16
                1:15.86   2:38.63 (1:22.77)   4:03.68 (1:25.05)   5:22.27 (1:18.59)
      6:34.24 (1:11.97)   7:45.89 (1:11.65)   8:54.55 (1:08.66)  10:05.83 (1:11.28)
     11:16.33 (1:10.50)  12:26.71 (1:10.38)  13:37.51 (1:10.80)  14:48.07 (1:10.56)
     15:57.42 (1:09.35)  17:04.10 (1:06.68)  21:01.16 (3:57.06)

Brought to you by Computer Aide, Inc.