2004 MR LIAC LC JUNIOR METS #4
7/21/2004

Event 1  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.59  ZONE
          33.49  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gaffey, Melanie A         12 CSC-MR                 28.80      29.41 ZONE
  2 Anderer, Britney          12 HAA-MR                 30.05      29.86 ZONE
  3 Doughty, Brigitte         12 HAA-MR                 31.67      30.06 ZONE
  4 Larson, Kim P             12 IA-MR                  30.48      30.18 ZONE
  5 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR                 32.18      30.69 JOS
  6 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR                30.94      30.93 JOS
  7 Weaver, Joan M            12 IA-MR                  31.80      31.30 JOS
  8 Kelly, Emily C            12 Unattached-MR          30.44      31.31 JOS
  9 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR                32.04      31.37 JOS
 10 Falden, Raynell S         12 NFS-MR                 32.50      31.83 JOS
 11 Festa, Julia D            12 LIAC-MR                30.82      31.97 JOS
 12 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR                31.81      32.02 JOS
 13 Stenger, Alexa            12 LBA-MR                 33.46      32.24 JOS
 14 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR                34.66      32.99 JOS
 15 Parmiter, Lindsey T       12 Express Swimming-MR    35.30      33.17 JOS
 16 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR                 34.18      33.29 JOS
 17 Stanford, Brittany        11 LBA-MR                 33.52      33.66
 18 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR      39.47      33.91
 19 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR                34.00      33.99
 20 Tromp, Jacqueline M       12 CSC-MR                 34.23      34.02
 21 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR                34.90      34.49
 22 Lampe, Shannon E          11 TVSC-MR                35.52      34.74
 23 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR                34.19      35.20
 24 Kuzniewski, Megan A       12 Express Swimming-MR    36.63      35.44
 25 Rosenbrock, Michelle      11 HAA-MR                 39.26      35.69
 26 Hopkins, Caitlyn N        11 Sachem-MR              32.25      35.70
 27 Devivio, Jaclyn           11 LBA-MR               1:00.00      35.71
 28 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR                36.59      35.80
 29 Sherard, Nia              12 NFS-MR                 34.35      35.84
 30 Marsar, Samantha C        12 CSC-MR                 34.39      35.90
 31 Cannatella, Annie M       11 Express Swimming-MR    37.61      35.96
 32 Madalena, Kathryn M       11 Express Swimming-MR    35.89      36.11
 33 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR              36.57      36.16
 34 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR              36.06      36.35
 35 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR                35.49      36.40
 36 Heiss, Caitlin            12 LBA-MR                 35.49      36.53
 37 Krebs, Kristen E          11 Express Swimming-MR    36.01      36.57
 38 Holler, Jillian P         12 TVSC-MR                37.76      36.80
 39 Quinn, Kelsey M           12 Express Swimming-MR    38.37      37.18
 40 Rudolph, Holly E          12 Express Swimming-MR    36.94      37.25
 41 Graham, Caitlin           11 Express Swimming-MR    37.42      37.45
 42 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR                 39.25      37.51
 43 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR                38.16      37.68
 44 Montana, Jaclyn A         11 HS-MR                  38.54      37.89
 45 Bellon, Margaret M        12 LIAC-MR                38.03      38.36
 46 Mas, Frankie              11 CSC-MR                 40.59      38.44
 47 Larson, Mallorie          11 LBA-MR                 40.44      38.52
 48 Weis, Kelly M             11 LIAC-MR                40.61      38.54
 49 Brown, Kaitlyn            11 HAA-MR                 48.25      38.97
 50 Hernandez, Marissa E      11 CSC-MR                 38.18      39.00
 51 Termine, Amanda           11 East End-MR            40.65      39.05
 52 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR                39.25      39.15
 53 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                38.00      39.30
 54 Sigismondi, Rachel C      12 IA-MR                  39.53      39.54
 55 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR                 50.25      39.59
 56 Bottoni, Stefanie M       12 HAA-MR                 40.25      39.60
 57 Rosa, Tracey L            11 IA-MR                  40.00      39.95
 58 Duggan, Tara              11 Express Swimming-MR    46.03      40.16
 59 Cheung, Donna             12 Express Swimming-MR    41.47      40.23
 60 Duggan, Cassidy           12 Express Swimming-MR    45.00      40.54
 61 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR                42.13      40.99
 62 Burdi, Marissa A          11 Express Swimming-MR    41.41      41.32
 63 Kearns, Emily R           11 Express Swimming-MR    41.58      43.06
 64 McCarthy, Maggie          11 Express Swimming-MR    47.00      43.40
 65 Seidell, Mary C           11 HAA-MR                 48.91      43.45
 66 Kilroy, Jacqueline C      11 Express Swimming-MR    44.22      43.81
 67 Leggio, Raelynn M         12 CSC-MR                 48.53      44.31
 68 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR                45.88      44.55
 69 Schneider, Amanda         11 Sachem-MR              49.11      45.39
 70 Smith, Erika L            11 TVSC-MR                44.56      45.43
 71 Ingram, Alexandra         11 East End-MR            50.74      48.89
 72 Gerek, Chiara A           11 Express Swimming-MR    50.37      52.56
 73 Sergeant, Tiffany M       12 NFS-MR                 52.68      53.27
 74 Lively, Katie E           11 Express Swimming-MR    52.98      54.25
 -- Kruse, Mary E             12 TVSC-MR                36.31         DQ

Event 2  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.59  ZONE
          32.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR                27.24      27.26 ZONE
  2 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR                27.48      27.88 ZONE
  3 Johnstone, Sean           12 N-NFS-NJ               30.22      30.27 ZONE
  4 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR    32.07      30.43 ZONE
  5 Hallinan, James J         12 IA-UN-MR               31.02      30.60 JOS
  6 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR                31.13      31.00 JOS
  7 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR                31.97      31.81 JOS
  8 Coleman, Zachary T        12 CSC-MR                 32.44      31.90 JOS
  9 Kuo, Theodore             11 Express Swimming-MR    32.96      32.39 JOS
 10 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR                32.16      32.68 JOS
 11 Hart, Bryan J             12 NFS-MR                 33.46      32.83 JOS
 12 Ballon, Carlos G          12 LIAC-MR                32.49      32.87 JOS
 13 Wilson, Kyle N            12 Sachem-MR              32.20      33.06
 14 Friedman, Remy            12 LBA-MR                 33.49      33.37
 15 Saintlaurent, Jeremy      12 HAA-MR                 35.32      33.56
 16 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR                33.65      33.82
 17 Park, Jay S               11 Unattached-MR          36.40      34.68
 18 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR                35.15      35.23
 19 Caceres, Edwin            11 LIAC-MR                34.80      35.48
 20 Bryan, Kareem N           11 NFS-MR                 38.03      35.81
 21 Lo, Arthur                11 Express Swimming-MR    35.45      35.82
 22 Mayer, Michael            11 Express Swimming-MR    36.90      35.83
 23 Nash, John                12 LBA-MR                 36.42      36.25
 24 Sheridan, James F         12 LIAC-MR                35.83      36.55
 25 Drago, Adam N             12 IA-MR                  36.44      36.61
 26 Ellis, Steven C           12 HAA-MR                 39.69      36.67
 27 Donaghy, Daniel P         11 Sachem-MR              35.45      36.82
 28 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR                36.95      37.16
 29 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR                37.93      38.08
 30 Dieterich, Eric B         12 CSC-MR                 39.19      38.21
 31 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR                39.27      38.42
 32 Bernstein, Mitchell A     12 LIAC-MR                39.17      38.64
 33 Duva, Ben                 11 LIAC-MR                39.23      38.99
 34 Shariff, Bob              11 LIAC-MR                38.25      39.36
 35 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR                36.76      39.56
 36 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  40.76      39.64
 37 Knight, Conor J           12 Express Swimming-MR    42.01      39.69
 38 Griffiths, David          11 CSC-MR                 41.70      39.90
 39 Fitzgerald, Bobby J       11 TVSC-MR                42.74      40.66
 40 Palmer, John A            11 Express Swimming-MR    42.87      41.49
 41 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               1:00.00      41.75
 42 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR              43.06      43.46
 43 Vierling, James M         11 Sachem-MR              38.07      44.58
 44 Gombert, Michael E        11 TVSC-MR                49.71      45.45
 45 Mitchell, John F          11 Sachem-MR              57.01      45.64
 46 Ketcham, Justin           11 IA-MR                  45.12      45.69
 47 Gelish, Dominic           11 HAA-MR                 48.25      45.78
 48 Wenz, Patrick             12 East End-MR            49.98      46.89
 49 Fischetti, Michael        12 Sachem-MR              53.74      48.55
 50 Wang, Philip              11 Express Swimming-MR    50.00      49.50

Event 3  Girls Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.69  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sinkevich, Karyna I       14 HS-MR                  31.84      30.52
  2 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR    30.30      30.61
  3 LE Guyder, Clare L        15 IA-UN-MR               30.34      30.81
  4 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR    32.02      31.08
  5 Sudano, Ashley M          14 CSC-MR                 31.07      31.31
  6 Chan, Jessica             15 Express Swimming-MR    30.74      31.36
  7 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR    31.81      31.38
  8 Pierce, Nicole            15 LBA-MR                 31.22      31.41
  9 Smith, Devin E            15 CSC-MR                 30.63      31.48
 10 McAleese, Justine M       16 LIAC-MR                31.16      31.49
 10 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR                31.29      31.49
 10 Shockness, Jasmine A      14 Express Swimming-MR    31.67      31.49
 13 Smith, Jackie             13 LBA-MR                 32.03      31.61
 14 Cremer, Kylie E           14 IA-MR                  32.17      31.68
 15 Mills, Tanika             15 NFS-MR                 30.00      31.70
 16 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR                32.31      31.73
 17 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR                31.87      31.87
 18 Gromling, Kristin         16 LBA-MR                 31.91      31.90
 19 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR                 35.44      31.98
 20 Moore, Erin A             14 CSC-MR                 32.11      32.04
 21 Ackerman, Amanda L        13 Unattached-MR          31.33      32.07
 22 LI, Qing                  14 TVSC-MR                30.31      32.19
 23 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR              31.67      32.22
 23 Blom, Danielle            13 HAA-MR                 33.34      32.22
 25 Stafford, Lindsey A       16 Unattached-MR          31.51      32.36
 26 Raitz, Kaitlyn M          14 CSC-MR                 31.69      32.48
 27 Bruder, Kristi L          13 IA-MR                  32.10      32.55
 28 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR    32.97      32.58
 29 Johnson, Danielle M       15 LIAC-MR                34.24      32.66
 30 Chung, Nicole G           13 LIAC-MR                31.92      32.69
 31 Mark, Kelly A             15 Express Swimming-MR    33.28      32.81
 32 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR                32.93      32.94
 33 Harris, Katherine         13 LBA-MR                 32.58      32.95
 34 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR                33.17      33.07
 35 Sciarrotto, Jaclyn        14 TVSC-MR                33.59      33.19
 36 Accardi, Liana            13 LBA-MR                 33.67      33.35
 36 Sheldon, Aya L            13 LIAC-MR                33.47      33.35
 38 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR                 33.62      33.36
 39 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR              32.58      33.40
 40 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR                 33.50      33.43
 41 Peterson, Lauren          13 HAA-MR                 35.25      33.45
 42 LE Guyder, Sydney         14 IA-UN-MR               32.06      33.56
 43 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR                34.28      33.61
 44 Reilly, Liz H             16 LIAC-MR                33.09      33.71
 45 Grieco, Tara              14 HAA-MR                 37.89      33.78
 46 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR                 33.66      33.89
 47 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR    34.83      33.91
 48 Gibson, Lauren M          13 CSC-MR                 33.04      33.94
 49 Kleinschnitz, Brittany L  13 Unattached-MR          33.10      34.02
 50 Davis, Lauren             13 HAA-MR                 36.25      34.18
 51 Miszner, Allison A        13 LIAC-MR                34.31      34.40
 52 Woolley, Kate R           14 HAA-MR                 55.25      34.45
 53 Nuszer, Devin K           14 Unattached-MR          34.11      34.47
 54 Kleinschnitz, Nicole C    14 Unattached-MR          40.00      34.60
 55 Schreck, Hannah M         14 IA-MR                  32.79      34.70
 56 Kelly, Shavon             13 LBA-MR                 34.24      34.71
 57 Shapiro, Laurie D         14 LIAC-MR                33.89      34.74
 58 Bruder, Keri L            15 IA-MR                  34.24      34.76
 59 Cook, Cathleen M          16 IA-MR                  33.99      34.92
 60 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR                35.01      35.13
 61 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR              37.06      35.28
 62 Neligan, Kelly E          13 LIAC-MR                38.09      35.50
 63 Yoo, Monica               14 TVSC-MR                35.56      35.63
 63 Donaghy, Kaitlyn M        15 Sachem-MR              34.57      35.63
 65 McDonough, Erin M         13 Unattached-MR          35.48      35.66
 66 DeVivo, Kimberly L        14 Sachem-MR              35.97      35.69
 67 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                  35.02      35.73
 68 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR              36.32      35.88
 69 Muller, Christine M       14 LIAC-MR                33.67      36.07
 70 Innis, Raven              13 NFS-MR                 34.26      36.28
 71 McDonough, Lindsay J      14 Unattached-MR          37.81      36.44
 72 Larson, Chris E           15 IA-MR                  33.33      36.50
 73 Parks, Rebecca J          16 IA-MR                  36.29      36.53
 74 Bernstein, Leorah S       14 LIAC-MR                38.59      38.20
 75 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR                 48.25      38.27
 76 Buletti, Leah S           13 East End-MR            39.26      38.83
 77 D'Arcangelis, Katherine   14 CSC-MR                 40.00      40.52
 78 Scholz, Mirjam S          13 TVSC-MR              1:08.60      57.36

Event 4  Boys Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.99  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cox, Mark A               13 IA-MR                  27.51      27.35
  2 Kandell, Chris W          15 IA-MR                  27.43      27.36
  3 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR                28.76      27.53
  4 Robertson, Brian J        15 Sachem-MR              28.35      28.28
  5 Phillips, Andrew          14 NFS-MR                 28.22      28.30
  6 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR    28.47      28.61
  7 Kearney, Aaron            15 NFS-MR                 29.76      28.90
  8 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR              28.96      29.17
  9 Saintlaurent, Reginald    16 HAA-MR                 32.11      29.21
 10 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR                30.14      29.61
 11 Outcault, Andrew          15 HAA-MR                 30.42      29.67
 12 Reidy, Colin J            16 LIAC-MR                29.99      29.92
 13 Gallimore, Chris          13 NFS-MR                 29.91      29.94
 14 Kelly, Patrick T          14 Unattached-MR          29.85      30.01
 15 TerBush, Ryan N           14 HAA-MR                 33.07      30.43
 16 Keller, Josh A            16 IA-MR                  31.18      30.49
 16 Stoute, Michael S         15 TVSC-MR                31.08      30.49
 18 Thorp, Matthew W          14 Sachem-MR              31.15      31.00
 19 King, Brendan D           13 IA-UN-MR               31.45      31.02
 20 Dieterich, Matthew R      14 CSC-MR                 29.40      31.08
 21 Outcault, Ryan            15 HAA-MR                 31.47      31.16
 22 Capobianco, Jeffrey M     13 TVSC-MR                32.09      31.42
 23 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR                31.76      31.56
 24 Caceres, Dan              13 LIAC-MR                32.69      31.69
 25 Keller, Ethan A           14 IA-MR                  34.98      31.79
 26 King, Terence E           16 IA-MR                  32.24      31.87
 27 Clifford, Joseph V        14 HAA-MR                 34.60      32.35
 28 Bottoni, Marco A          14 HAA-MR                 45.25      32.55
 29 Zhang, Ross J             14 TVSC-MR                34.34      32.68
 30 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR                33.60      33.06
 31 Irwin, Bobby J            14 IA-MR                  34.36      33.11
 32 Eldor, Gal                14 TVSC-MR                33.95      33.39
 33 Conway, Sean J            14 CSC-MR                 33.66      33.49
 34 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR              37.62      33.85
 35 Scholz, Philip            16 TVSC-MR                32.86      34.21
 36 Donaghy, Collin J         13 Sachem-MR              33.79      34.86
 37 Visconti, Michael J       13 Express Swimming-MR    35.34      34.99
 38 Schreck, Eric             13 IA-MR                  36.73      35.01
 39 Mitchell, Kadeem A        14 NFS-MR                 38.66      35.34
 40 LeClaire, Eric            14 HAA-MR                 35.03      35.36
 41 Faine, Emil               13 TVSC-MR                35.91      35.42
 42 Hernandez, Jason          13 NFS-MR                 35.14      35.90
 43 Bass, Brandon M           13 NFS-MR                 37.31      38.06
 44 Suarez, Mario             13 East End-MR          1:18.99      45.11
 45 Vierling, Joseph M        13 Sachem-MR              46.22      48.93

Event 5  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kessler, Rachel R          9 Badger-MR            1:26.06    1:26.10 ZONE
  2 Sinkevich, Yana I          9 HS-MR                1:34.27    1:27.48 JOS
  3 Mu, Isabella              10 Express Swimming-MR  1:30.10    1:27.93 JOS
  4 Cho, Rachel S              9 Unattached-MR        1:28.59    1:28.85 JOS
  5 Chan, Olivia               9 Express Swimming-MR  1:31.80    1:29.14 JOS
  6 Sun, Angela                9 Express Swimming-MR  1:31.74    1:30.14 JOS
  7 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              1:30.19    1:31.59 JOS
  8 Pear, Alex A              10 Badger-MR            1:32.38    1:31.64 JOS
  9 Kelly, Hannah E            9 LIAC-MR              1:34.56    1:33.52 JOS
 10 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR              1:37.53    1:35.31 JOS
 11 Nuszer, Erin R             9 Unattached-MR        1:39.00    1:36.36 JOS
 12 Stefanello, Nicolette     10 LBA-MR               1:30.00    1:36.92 JOS
 13 Gaffey, Mikaila M          9 CSC-MR               1:31.27    1:37.53 JOS
 14 McGrath, Kelly            10 Express Swimming-MR  1:41.97    1:37.73 JOS
 15 Dieterich, Sara A          9 CSC-MR               1:42.24    1:37.75 JOS
 16 Zawatson, Cady            10 LBA-MR               1:46.55    1:38.09 JOS
 17 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR  1:39.30    1:39.23 JOS
 18 Kuzniewski, Kayla J        9 Express Swimming-MR  1:39.89    1:39.73 JOS
 19 Geiselman, Rebekah        10 LBA-MR               1:43.76    1:40.69 JOS
 20 Sherard, Ashley M         10 NFS-MR               1:40.51    1:40.93 JOS
 21 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR              1:42.89    1:41.82 JOS
 22 Buckley, Taylor A         10 Sachem-MR            1:37.05    1:41.88 JOS
 23 Simeone, MaryCate         10 Express Swimming-MR  1:53.64    1:42.26 JOS
 24 Wilcox, Vanessa L         10 NFS-MR               1:46.24    1:42.47 JOS
 25 Dematteo, Rose A          10 CSC-MR               1:42.84    1:43.59
 26 Zoll, Christina M          9 Express Swimming-MR  1:54.11    1:44.05
 27 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR              2:12.74    1:44.76
 28 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR              1:55.83    1:45.29
 29 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR  2:00.00    1:46.04
 30 Kenny, Erin T             10 LIAC-MR              1:48.98    1:46.56
 31 Irwin, Danielle M         10 IA-MR                1:47.43    1:46.93
 32 McHale, Shannon            9 HAA-MR               2:15.25    1:47.63
 33 Lawler, Rachel            10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:47.88
 34 Hetzer, Nicole M           9 CSC-MR               2:00.64    1:48.36
 35 Sandor, Hanna W           10 IA-MR                1:44.79    1:49.45
 36 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR              2:02.55    1:50.29
 37 Goldson, Olivia R         10 LIAC-MR              2:15.00    1:50.32
 38 Culhane, Nora             10 CSC-MR               1:48.07    1:50.55
 39 Quinn, Shannon C          10 Express Swimming-MR  2:03.32    1:50.91
 40 Grieco, Elissa A          10 HAA-MR               1:58.43    1:51.41
 41 Sciarrotto, Lauren        10 TVSC-MR              1:51.57    1:51.43
 42 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               2:08.13    1:51.78
 43 Hutzler, Alexandra F       8 TVSC-MR              1:49.11    1:52.60
 44 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR              2:18.76    1:53.27
 45 Lucas, Marie E             8 Express Swimming-MR  2:00.00    1:53.83
 46 Haar, Hanna R              9 CSC-MR               2:35.00    1:54.19
 47 Guarino, Catherine T      10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:54.68
 48 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                1:48.84    1:55.12
 49 Cannatella, Katie G       10 Express Swimming-MR  1:58.13    1:55.40
 50 Friedman, Jenna            9 LBA-MR               2:00.00    1:56.71
 51 Hogan, Anna M              9 TVSC-MR              2:15.16    1:57.64
 52 Ingram, Alaina             9 East End-MR          1:52.13    1:57.78
 52 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR            2:01.62    1:57.78
 54 Szabo, Kaci M             10 CSC-MR               2:15.00    1:57.84
 55 Lizzio, Corinne M          8 LIAC-MR              2:25.00    1:58.02
                2:04.07         1:58.02 ( )
 56 Rasquin, Megan E          10 Express Swimming-MR  2:01.05    1:58.46
 57 Concannon, Julie           8 LBA-MR               1:57.54    1:59.06
 58 Lampe, Colleen M           9 TVSC-MR              2:25.00    1:59.10
                1:49.97      1:59.10 (9.13)
 59 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR  2:00.00    2:00.80
 60 Massilon, Arielle J        8 Unattached-MR        2:32.50    2:02.30
 61 Kalleta, Claire M          7 East End-MR          1:58.99    2:02.51
 62 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR               2:00.25    2:03.40
 63 Flanagan, Sabrina M        9 CSC-MR               2:10.31    2:04.88
 64 Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR              2:30.00    2:05.01
                2:09.35         2:05.01 ( )
 65 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR            1:59.75    2:05.04
 66 Duffy, Ashley              9 HAA-MR               2:15.25    2:09.60
 67 Bellino, Elisa M          10 Sachem-MR            2:00.00    2:12.14
 68 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR  2:10.00    2:12.91
 69 Kiendle, Jennifer A        8 CSC-MR               2:30.00    2:13.28
 70 Nielsen, Shelby            9 East End-MR          2:20.06    2:20.59
 71 Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               2:15.25    2:23.99
 72 Mason, Stephanie A         9 NFS-MR               2:30.98    2:26.03
 73 Stanton, Grace S           8 CSC-MR               2:35.00    2:26.28
 74 Haar, Jessie L             6 CSC-MR               2:55.00    2:26.87
                2:43.46         2:26.87 ( )
 75 Nash, Jennifer             8 LBA-MR               2:30.00    2:27.66
                2:02.69     2:27.66 (24.97)
 76 Quinn, Katie               8 LBA-MR               2:40.29    2:30.09
 77 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              2:43.12    2:32.00
                2:37.31         2:32.00 ( )
 78 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              2:40.00    2:36.68
 79 Aquiare, Gabrielle         9 HAA-MR               3:00.25    2:37.29
                2:41.44         2:37.29 ( )
 80 Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR              2:40.00    2:40.10
 81 Coffey, Nicole R           7 Sachem-MR            2:00.00    2:42.94
 82 Yao, Li Yan               10 TVSC-MR              2:28.29    2:43.85
                1:51.27     2:43.85 (52.58)
 83 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR               2:30.00    2:44.77
                1:59.61     2:44.77 (45.16)
 -- Ras, Jackie T              8 Express Swimming-MR  2:15.89         DQ
 -- Sorenson-Graham, Dina O   10 NFS-MR               1:47.77         DQ
 -- Dundas, Lindsey           10 CSC-MR               2:20.00         DQ
 -- Given, Danielle M          9 LIAC-MR              2:05.33         DQ
 -- Quinn, Kelly A             8 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ

Event 6  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A           10 Badger-MR            1:22.00    1:22.62 ZONE
  2 Yang, Patrick             10 Express Swimming-MR  1:27.25    1:25.38 ZONE
  3 Johnson, Grant             9 Badger-MR            1:28.02    1:25.94 ZONE
  4 MO, Samuel                 9 Express Swimming-MR  1:29.72    1:26.27 ZONE
  5 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR               1:35.48    1:27.41 JOS
  6 Santoro, Philip M         10 TVSC-MR              1:34.27    1:32.67 JOS
  7 Eid, Alex                 10 Badger-MR            1:38.13    1:36.25 JOS
  8 Ling, Kevin               10 Express Swimming-MR  1:35.47    1:36.77 JOS
  9 Graham, Danny             10 Express Swimming-MR  1:35.89    1:37.08 JOS
 10 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR  1:37.35    1:37.56 JOS
 11 Fountain, Greg J          10 IA-MR                1:43.00    1:38.11 JOS
 12 Vatsia, Sohrab K          10 Express Swimming-MR  1:44.67    1:39.20 JOS
 13 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR  2:00.00    1:39.36 JOS
 14 Hughes, Jevaughn          10 NFS-MR               1:35.76    1:42.48 JOS
 15 Coleman, Gregory M         9 CSC-MR               1:53.42    1:43.64
 16 Buoniello, Blake J        10 IA-MR                1:43.88    1:45.00
 17 Kalleta, Sean P            9 East End-MR          1:53.14    1:45.89
 18 Shanley, Benjamin M       10 Express Swimming-MR  1:56.16    1:47.47
 19 Harasym, James M          10 TVSC-MR              1:58.19    1:47.58
 20 Cremer, Andrew B          10 IA-MR                1:44.79    1:47.84
 21 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR              1:48.23    1:49.25
 22 Rosa, Jack M               8 IA-MR                2:06.75    1:50.05
 23 Derby, Jonathan M          9 LIAC-MR              1:49.30    1:51.11
 24 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR              2:02.30    1:53.01
 25 Quintin, Hector H         10 LBA-MR               2:00.00    1:53.05
 26 Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR              1:59.07    1:53.24
 27 Buoniello, Bailey J        9 IA-MR                1:46.90    1:53.91
 28 McInerney, Andrew          9 Badger-MR            1:56.81    1:53.93
 29 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR              1:53.47    1:54.45
 30 Kessler, Michael           7 Badger-MR            2:09.00    1:54.82
 31 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            2:00.00    1:55.58
 32 Murphy, Robert             9 CSC-MR               2:16.43    1:55.71
 33 Concannon, Joey           10 LBA-MR               1:30.00    1:56.29
 34 Fullerton, William R       7 LIAC-MR              2:00.98    1:58.99
 35 Lange, Blaize J           10 CSC-MR               2:24.48    1:59.27
 36 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR            2:19.33    2:00.87
 37 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR              1:59.66    2:01.46
 38 Bryan, Rashaad M           9 NFS-MR               2:02.00    2:02.37
 39 Cannon, Christopher        9 CSC-MR               2:15.95    2:03.45
 40 Holmes, Bryan             10 NFS-MR               1:56.65    2:04.79
 41 Gowargy, John A            9 LIAC-MR              2:12.52    2:05.21
 42 Derby, Andrew S           10 LIAC-MR              1:52.31    2:05.28
 43 Cheng, Michael             9 Express Swimming-MR  2:15.07    2:07.29
 44 Hesse, Niklas A            9 TVSC-MR              2:25.00    2:09.63
 45 Culhane, Jack              9 CSC-MR               2:30.85    2:10.28
 46 Cascione, Anthony V        9 Express Swimming-MR  2:11.59    2:10.69
 47 Griffiths, Micheal         9 CSC-MR               2:36.30    2:12.99
 48 Boyle, Kevin               7 Sachem-MR            2:00.00    2:17.89
 49 Anghel, Christopher L     10 LIAC-MR              2:45.00    2:18.20
 50 Wang, Eric                 8 Express Swimming-MR  2:00.00    2:33.68
 51 Umile, Bradford           10 Sachem-MR            2:04.70    2:45.15
 52 Shariff, Nad               8 LIAC-MR              2:15.00    2:54.47
 -- Ke, Richard M             10 Express Swimming-MR  1:56.76         DQ
 -- Kadirov, Raushan          10 LIAC-MR              2:07.61         DQ
 -- Harris, William D         10 Sachem-MR            2:00.00         DQ

Event 7  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          38.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gaffey, Melanie A         12 CSC-MR                 33.87      34.07 ZONE
  2 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR                36.46      34.70 ZONE
  3 Kelly, Emily C            12 Unattached-MR          35.93      35.58 ZONE
  4 Anderer, Britney          12 HAA-MR                 43.52      35.66 ZONE
  5 Larson, Kim P             12 IA-MR                  35.46      36.59 JOS
  6 Doughty, Brigitte         12 HAA-MR                 39.25      36.64 JOS
  7 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR                 39.68      37.80 JOS
  8 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR                 39.99      38.09 JOS
  9 Tromp, Jacqueline M       12 CSC-MR                 39.78      38.61 JOS
 10 Weaver, Joan M            12 IA-MR                  42.31      38.68 JOS
 11 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR                39.68      38.81 JOS
 12 Lampe, Shannon E          11 TVSC-MR                42.92      39.82
 13 Stenger, Alexa            12 LBA-MR                 39.82      39.94
 14 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR                40.54      39.96
 15 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR                40.89      40.35
 16 Festa, Julia D            12 LIAC-MR                37.37      40.52
 17 Stanford, Brittany        11 LBA-MR                 42.73      41.87
 18 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR                46.48      42.17
 19 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR                41.02      42.48
 20 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR              44.14      42.63
 21 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR                42.36      42.67
 22 Falden, Raynell S         12 NFS-MR                 42.04      43.08
 23 Rudolph, Holly E          12 Express Swimming-MR    42.87      43.54
 24 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                43.23      43.69
 25 Hopkins, Caitlyn N        11 Sachem-MR              46.09      43.90
 26 Heiss, Caitlin            12 LBA-MR                 44.04      44.50
 27 Montana, Jaclyn A         11 HS-MR                  44.64      44.71
 28 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR                46.69      44.87
 29 Quinn, Kelsey M           12 Express Swimming-MR    49.85      44.91
 30 Kuzniewski, Megan A       12 Express Swimming-MR    46.05      44.98
 31 Holler, Jillian P         12 TVSC-MR                48.64      45.18
 32 Rosenbrock, Michelle      11 HAA-MR                 46.87      45.26
 33 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR                 44.60      45.37
 34 Marsar, Samantha C        12 CSC-MR                 43.79      45.64
 35 Kruse, Mary E             12 TVSC-MR                50.40      45.71
 36 Cheung, Donna             12 Express Swimming-MR    54.92      46.15
 36 Termine, Amanda           11 East End-MR            48.47      46.15
 38 Sherard, Nia              12 NFS-MR                 41.79      46.43
 39 Bottoni, Stefanie M       12 HAA-MR                 48.44      46.56
 40 Duggan, Tara              11 Express Swimming-MR    56.09      46.89
 41 Bellon, Margaret M        12 LIAC-MR                47.58      47.02
 42 Rosa, Tracey L            11 IA-MR                  46.99      47.10
 43 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR              45.46      47.25
 44 Larson, Mallorie          11 LBA-MR                 50.54      47.35
 45 Cannatella, Annie M       11 Express Swimming-MR    47.74      47.66
 46 Sigismondi, Rachel C      12 IA-MR                  48.02      48.11
 47 Duggan, Cassidy           12 Express Swimming-MR    50.00      48.25
 48 Hernandez, Marissa E      11 CSC-MR                 48.66      48.32
 49 Brown, Kaitlyn            11 HAA-MR                 58.25      48.60
 50 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR                48.42      49.27
 51 Weis, Kelly M             11 LIAC-MR                48.61      49.60
 52 Mas, Frankie              11 CSC-MR                 54.54      50.10
 53 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR                48.65      50.50
 54 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR                53.94      50.95
 55 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR                50.33      51.59
 56 Schneider, Amanda         11 Sachem-MR              59.69      52.54
 57 McCarthy, Maggie          11 Express Swimming-MR    53.04      52.77
 58 Burdi, Marissa A          11 Express Swimming-MR    51.33      53.20
 59 Kilroy, Jacqueline C      11 Express Swimming-MR    52.91      53.66
 60 Leggio, Raelynn M         12 CSC-MR                 52.06      55.23
 61 Seidell, Mary C           11 HAA-MR                 55.45      56.53
 62 Ingram, Alexandra         11 East End-MR            56.90      57.30
 63 Modafferi, Samantha M     12 Sachem-MR            1:01.46      57.56
 64 Kearns, Emily R           11 Express Swimming-MR    56.03      57.61
 65 Gerek, Chiara A           11 Express Swimming-MR  1:02.90    1:00.05
 66 Sergeant, Tiffany M       12 NFS-MR                 57.72    1:00.89
 67 Lively, Katie E           11 Express Swimming-MR    50.00    1:01.74
 68 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR                 55.25    1:02.70
 -- Devivio, Jaclyn           11 LBA-MR               1:00.00         DQ

Event 8  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          39.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR                31.25      31.31 ZONE
  2 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR    38.56      36.65 JOS
  3 Kuo, Theodore             11 Express Swimming-MR    38.27      37.37 JOS
  4 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR                38.60      37.42 JOS
  5 Friedman, Remy            12 LBA-MR                 40.26      39.04 JOS
  6 Johnstone, Sean           12 N-NFS-NJ               35.86      39.88 JOS
  7 Hallinan, James J         12 IA-UN-MR               39.50      40.59
  8 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR                39.63      40.62
  9 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR                42.34      41.05
 10 Hart, Bryan J             12 NFS-MR                 42.41      41.71
 11 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR                41.14      41.83
 12 Ballon, Carlos G          12 LIAC-MR                41.00      41.98
 13 Drago, Adam N             12 IA-MR                  40.57      42.20
 14 Wilson, Kyle N            12 Sachem-MR              40.09      42.33
 15 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR                42.29      42.58
 16 Park, Jay S               11 Unattached-MR          44.40      43.44
 17 Saintlaurent, Jeremy      12 HAA-MR                 49.14      43.77
 18 Caceres, Edwin            11 LIAC-MR                44.62      44.10
 19 Donaghy, Daniel P         11 Sachem-MR              42.05      44.26
 20 Sheridan, James F         12 LIAC-MR                42.84      45.12
 21 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR                46.13      45.28
 22 Bernstein, Mitchell A     12 LIAC-MR                44.00      46.36
 23 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR                46.21      46.47
 24 Dieterich, Eric B         12 CSC-MR                 46.87      47.33
 25 Nash, John                12 LBA-MR                 45.33      47.34
 26 Lo, Arthur                11 Express Swimming-MR    45.64      47.53
 27 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR                46.86      47.59
 28 Shariff, Bob              11 LIAC-MR                47.72      48.43
 29 Ellis, Steven C           12 HAA-MR                 46.93      49.40
 30 Knight, Conor J           12 Express Swimming-MR    50.92      49.64
 31 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                  51.65      50.36
 32 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR              50.11      50.63
 33 Duva, Ben                 11 LIAC-MR                52.56      50.71
 34 Gelish, Dominic           11 HAA-MR                 59.64      51.82
 35 Mitchell, John F          11 Sachem-MR              59.36      51.92
 36 Palmer, John A            11 Express Swimming-MR    53.24      51.94
 37 Griffiths, David          11 CSC-MR                 51.06      52.51
 38 Fitzgerald, Bobby J       11 TVSC-MR              1:00.01      53.70
 39 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               1:10.00      54.38
 40 Ketcham, Justin           11 IA-MR                  55.26      54.70
 41 Gombert, Michael E        11 TVSC-MR              1:04.62      55.71
 42 Wenz, Patrick             12 East End-MR          1:12.83      56.55
 43 Vierling, James M         11 Sachem-MR            1:03.88      56.72
 44 Fischetti, Michael        12 Sachem-MR            1:20.00      57.57
 45 Wang, Philip              11 Express Swimming-MR  1:00.00    1:03.25

Event 9  Girls Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.69  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sinkevich, Karyna I       14 HS-MR                1:14.04    1:13.81
  2 Taddeo, Marisa S          12 CSC-MR               1:14.97    1:15.01
  3 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR            1:15.41    1:16.79
  4 Sudano, Ashley M          14 CSC-MR               1:16.95    1:18.17
  5 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR              1:17.99    1:18.64
  6 LE Guyder, Clare L        15 IA-UN-MR             1:21.92    1:19.57
  7 Ackerman, Amanda L        13 Unattached-MR        1:21.34    1:19.72
  8 Smith, Devin E            15 CSC-MR               1:21.29    1:20.39
  9 LE Guyder, Sydney         14 IA-UN-MR             1:21.83    1:20.83
 10 Blom, Danielle            13 HAA-MR               1:29.78    1:20.98
 10 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  1:19.38    1:20.98
 12 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  1:18.76    1:21.60
 13 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  1:20.78    1:21.93
 14 LI, Qing                  14 TVSC-MR              1:18.13    1:22.32
 15 Sciarrotto, Jaclyn        14 TVSC-MR              1:24.69    1:22.54
 16 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR               1:25.28    1:22.77
 17 Moore, Erin A             14 CSC-MR               1:22.79    1:22.79
 18 Chan, Jessica             15 Express Swimming-MR  1:23.42    1:22.93
 19 Accardi, Liana            13 LBA-MR               1:22.99    1:23.33
 20 Cremer, Kylie E           14 IA-MR                1:19.44    1:23.36
 21 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR               1:26.94    1:24.04
 22 Bruder, Kristi L          13 IA-MR                1:22.51    1:24.44
 23 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  1:25.00    1:24.66
 24 Shockness, Jasmine A      14 Express Swimming-MR  1:23.26    1:25.11
 25 Raitz, Kaitlyn M          14 CSC-MR               1:20.17    1:25.23
 26 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR              1:35.00    1:25.38
 27 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              1:26.74    1:25.78
 28 Kleinschnitz, Brittany L  13 Unattached-MR        1:23.80    1:25.88
 29 Muller, Christine M       14 LIAC-MR              1:21.29    1:26.02
 30 Parks, Rebecca J          16 IA-MR                1:24.56    1:26.22
 31 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              1:23.14    1:26.24
 32 McDonough, Erin M         13 Unattached-MR        1:26.69    1:26.63
 33 Smith, Jackie             13 LBA-MR               1:26.43    1:26.68
 34 Neligan, Kelly E          13 LIAC-MR              1:33.14    1:26.87
 35 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR              1:28.23    1:27.41
 36 Gibson, Lauren M          13 CSC-MR               1:32.02    1:27.42
 37 Mills, Tanika             15 NFS-MR               1:16.29    1:27.48
 38 McCormack, Shannon L      18 Sachem-MR            1:23.37    1:27.86
 39 Donaghy, Kaitlyn M        15 Sachem-MR            1:22.61    1:28.26
 40 Stafford, Lindsey A       16 Unattached-MR        1:25.00    1:28.72
 41 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               1:30.66    1:28.74
 42 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR               1:40.00    1:28.90
 43 Pierce, Nicole            15 LBA-MR               1:28.07    1:29.02
 44 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              1:25.94    1:29.14
 45 Grieco, Tara              14 HAA-MR               1:34.84    1:29.15
 46 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  1:29.21    1:29.57
 47 Kleinschnitz, Nicole C    14 Unattached-MR        1:50.00    1:29.93
 48 Nuszer, Devin K           14 Unattached-MR        1:32.86    1:30.21
 49 Cook, Cathleen M          16 IA-MR                1:27.67    1:30.73
 50 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              1:30.00    1:30.75
 51 Bruder, Keri L            15 IA-MR                1:26.19    1:30.91
 52 Schreck, Hannah M         14 IA-MR                1:17.09    1:30.93
 53 Reilly, Liz H             16 LIAC-MR              1:30.51    1:31.52
 54 McAleese, Justine M       16 LIAC-MR              1:29.49    1:31.72
 55 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                1:29.99    1:32.00
 56 Mark, Kelly A             15 Express Swimming-MR  1:28.24    1:32.86
 57 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               1:30.98    1:33.13
 58 Davis, Lauren             13 HAA-MR               1:32.13    1:33.83
 59 DeVivo, Kimberly L        14 Sachem-MR            1:36.98    1:33.87
 60 Woolley, Kate R           14 HAA-MR               2:00.25    1:35.18
 61 Harris, Katherine         13 LBA-MR               1:30.00    1:35.81
 62 Wilson, Brittany E        14 Sachem-MR            1:35.89    1:36.21
 63 Miszner, Allison A        13 LIAC-MR              1:42.00    1:36.30
 64 Yoo, Monica               14 TVSC-MR              1:35.94    1:38.42
 65 Fischetti, Olivia R       13 Sachem-MR            1:53.36    1:39.77
 66 Buletti, Leah S           13 East End-MR          1:36.97    1:40.72
 66 Shapiro, Laurie D         14 LIAC-MR              1:43.39    1:40.72
 68 Larson, Chris E           15 IA-MR                1:31.64    1:40.84
 69 Haight, Jacqueline A      14 Sachem-MR            1:48.28    1:42.27
 70 Innis, Raven              13 NFS-MR               1:37.06    1:46.29
 71 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR               2:00.25    1:47.11
 72 Bernstein, Leorah S       14 LIAC-MR              1:55.00    1:47.70
 73 Scholz, Mirjam S          13 TVSC-MR              2:36.72    2:37.09
 -- D'Arcangelis, Katherine   14 CSC-MR               2:00.00         DQ

Event 10  Boys Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.69  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              1:09.71    1:09.80
  2 Barnett, Kevin            14 HAA-MR               1:19.35    1:11.55
  3 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR            1:11.64    1:14.50
  4 TerBush, Ryan N           14 HAA-MR               1:18.76    1:14.86
  5 Cox, Mark A               13 IA-MR                1:16.05    1:15.34
  6 Robertson, Brian J        15 Sachem-MR            1:11.84    1:15.89
  7 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR              1:17.75    1:16.65
  8 King, Brendan D           13 IA-UN-MR             1:18.58    1:16.73
  9 Outcault, Ryan            15 HAA-MR               1:20.44    1:16.78
 10 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               1:18.80    1:17.33
 11 Dieterich, Matthew R      14 CSC-MR               1:18.05    1:18.33
 12 Kearney, Aaron            15 NFS-MR               1:18.42    1:19.57
 13 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR  1:17.01    1:19.96
 14 Gallimore, Chris          13 NFS-MR               1:16.20    1:20.71
 15 King, Terence E           16 IA-MR                1:17.11    1:20.72
 16 Kelly, Patrick T          14 Unattached-MR        1:21.43    1:21.00
 17 Kandell, Chris W          15 IA-MR                1:18.45    1:23.62
 18 Clifford, Joseph V        14 HAA-MR               1:32.88    1:24.33
 19 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              1:20.68    1:24.42
 20 Eldor, Gal                14 TVSC-MR              1:21.68    1:25.00
 21 Capobianco, Jeffrey M     13 TVSC-MR              1:27.06    1:25.27
 22 Keller, Ethan A           14 IA-MR                1:36.42    1:25.46
 23 Irwin, Bobby J            14 IA-MR                1:24.72    1:25.52
 24 Keller, Josh A            16 IA-MR                1:28.82    1:25.89
 25 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR              1:26.42    1:26.39
 26 Thorp, Matthew W          14 Sachem-MR            1:32.08    1:30.81
 27 Zhang, Ross J             14 TVSC-MR              1:27.56    1:30.83
 28 Donaghy, Collin J         13 Sachem-MR            1:25.50    1:31.00
 29 Conway, Sean J            14 CSC-MR               1:32.22    1:31.07
 30 Stoute, Michael S         15 TVSC-MR              1:28.92    1:32.04
 31 Bottoni, Marco A          14 HAA-MR               2:00.25    1:32.11
 32 Visconti, Michael J       13 Express Swimming-MR  1:31.93    1:32.33
 33 LeClaire, Eric            14 HAA-MR               1:42.88    1:33.12
 34 Schreck, Eric             13 IA-MR                1:32.97    1:36.09
 35 Bass, Brandon M           13 NFS-MR               1:32.44    1:36.62
 36 Faine, Emil               13 TVSC-MR              1:39.04    1:36.70
 37 Hernandez, Jason          13 NFS-MR               1:35.17    1:38.04
 38 Saintlaurent, Reginald    16 HAA-MR               1:35.25    1:42.01
 39 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR            1:35.00    1:42.68
 40 Mitchell, Kadeem A        14 NFS-MR               1:55.50    1:52.29
 41 Vierling, Joseph M        13 Sachem-MR            1:56.97    2:18.43
 42 Suarez, Mario             13 East End-MR          2:02.99    2:26.58

Event 11  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  ZONE
          52.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sherard, Ashley M         10 NFS-MR                 43.87      44.46 ZONE
  2 Gaffey, Mikaila M          9 CSC-MR                 42.67      44.86 ZONE
  3 McGrath, Kelly            10 Express Swimming-MR    47.12      46.02 JOS
  4 Dematteo, Rose A          10 CSC-MR                 44.27      46.60 JOS
  5 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR                47.23      46.73 JOS
  6 Sinkevich, Yana I          9 HS-MR                  50.20      47.67 JOS
  7 Cho, Rachel S              9 Unattached-MR          50.54      49.74 JOS
  8 Cody, Samantha            10 LBA-MR                 51.74      49.89 JOS
  9 Kessler, Rachel R          9 Badger-MR              51.17      50.09 JOS
 10 Kenny, Erin T             10 LIAC-MR                50.39      50.30 JOS
 11 Lawler, Rachel            10 Express Swimming-MR    52.62      50.62 JOS
 12 Yao, Li Yan               10 TVSC-MR                49.49      52.03 JOS
 13 Sandor, Hanna W           10 IA-MR                  52.51      52.36 JOS
 14 Zawatson, Cady            10 LBA-MR                 53.12      52.59 JOS
 15 Kelly, Hannah E            9 LIAC-MR                50.28      52.74 JOS
 16 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR    54.10      52.76 JOS
 17 Hetzer, Nicole M           9 CSC-MR                 51.49      52.92 JOS
 18 Dundas, Lindsey           10 CSC-MR               1:10.00      52.94 JOS
 19 Wilcox, Vanessa L         10 NFS-MR                 54.64      53.14
 20 Geiselman, Rebekah        10 LBA-MR                 53.01      53.17
 21 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR                53.32      53.51
 22 Simeone, MaryCate         10 Express Swimming-MR    57.85      53.54
 23 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR                51.60      53.68
 24 Buckley, Taylor A         10 Sachem-MR              55.79      54.92
 25 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR                55.29      55.19
 26 Hutzler, Alexandra F       8 TVSC-MR              1:08.23      55.23
 27 Guarino, Catherine T      10 Express Swimming-MR    57.57      55.28
 28 Massilon, Arielle J        8 Unattached-MR        1:15.00      55.58
 29 Sun, Angela                9 Express Swimming-MR    58.73      55.89
 30 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR                55.13      55.94
 31 Stefanello, Nicolette     10 LBA-MR                 53.57      56.03
 32 Sorenson-Graham, Dina O   10 NFS-MR                 58.53      56.07
 33 Culhane, Nora             10 CSC-MR                 55.14      56.38
 34 Kuerner, Kate E            9 Sachem-MR            1:00.30      56.61
 35 Rasquin, Megan E          10 Express Swimming-MR    58.75      57.33
 36 Nash, Jennifer             8 LBA-MR               1:05.86      58.22
 37 Given, Danielle M          9 LIAC-MR              1:00.24      58.42
 38 Grieco, Elissa A          10 HAA-MR               1:03.45      59.21
 39 Quinn, Kelly A             8 Express Swimming-MR  1:04.56      59.28
 40 Kelly, Corinne            10 LBA-MR                 59.30      59.75
 41 Zoll, Christina M          9 Express Swimming-MR    57.19      59.98
 42 Lampe, Colleen M           9 TVSC-MR              1:09.60    1:00.52
 43 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR  1:00.00    1:01.07
 44 Ras, Jackie T              8 Express Swimming-MR  1:01.01    1:01.29
 45 Concannon, Julie           8 LBA-MR               1:03.58    1:01.67
 46 Kuzniewski, Kayla J        9 Express Swimming-MR    59.33    1:01.77
 47 Cannatella, Katie G       10 Express Swimming-MR  1:02.24    1:01.82
 48 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               1:02.21    1:01.93
 49 Quinn, Shannon C          10 Express Swimming-MR  1:01.73    1:02.30
 50 Dieterich, Sara A          9 CSC-MR               1:01.84    1:02.36
 51 Ingram, Alaina             9 East End-MR            52.19    1:02.85
 52 Nuszer, Erin R             9 Unattached-MR          59.99    1:04.00
 53 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR               1:00.25    1:04.20
 54 Sciarrotto, Lauren        10 TVSC-MR              1:26.35    1:04.37
 55 Szabo, Kaci M             10 CSC-MR                 55.00    1:04.79
 56 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR  1:08.00    1:05.00
 57 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR              1:08.05    1:05.16
 58 Irwin, Danielle M         10 IA-MR                1:18.52    1:05.53
 59 Friedman, Jenna            9 LBA-MR               1:03.20    1:07.34
 60 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                1:04.93    1:07.81
 61 Lizzio, Corinne M          8 LIAC-MR              1:05.00    1:08.60
 62 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR  1:06.53    1:08.72
 63 Perry, Jacqueline J        9 Sachem-MR            1:11.77    1:08.82
 64 Kiendle, Jennifer A        8 CSC-MR               1:18.51    1:10.23
 65 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:12.79    1:10.70
 66 McHale, Shannon            9 HAA-MR               1:02.25    1:11.22
 67 Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR              1:20.00    1:11.40
 68 Flanagan, Sabrina M        9 CSC-MR               1:38.60    1:13.52
 69 Quinn, Katie               8 LBA-MR               1:30.26    1:14.86
 70 Abramowitz, Rachel N       8 LIAC-MR              1:07.28    1:15.20
 71 Smith, Justine             7 LBA-MR               1:18.10    1:18.70
 72 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              1:16.52    1:18.95
 73 Duffy, Ashley              9 HAA-MR               1:00.25    1:20.22
 74 Mason, Stephanie A         9 NFS-MR               1:02.00    1:21.72
 75 Nielsen, Shelby            9 East End-MR          1:20.99    1:24.87
 76 Accardi, Christa           7 LBA-MR               1:30.00    1:26.12
 77 Alston, Neka               9 LBA-MR               1:27.20    1:28.28
 78 Nicpon, Catherine          7 LBA-MR               1:30.00    1:29.10
 79 Cammarosano, Danielle      7 LBA-MR               1:30.00    1:48.06
 -- Holfester, Kaitlyn A      10 Express Swimming-MR  1:10.67         DQ
 -- Aquiare, Gabrielle         9 HAA-MR               1:30.25         DQ
 -- Hogan, Anna M              9 TVSC-MR              1:12.68         DQ
 -- Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR               1:30.00         DQ
 -- Coffey, Nicole R           7 Sachem-MR            1:35.00         DQ
 -- Lucas, Marie E             8 Express Swimming-MR  1:02.64         DQ
 -- Haar, Hanna R              9 CSC-MR               1:10.00         DQ
 -- Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               1:00.25         DQ

Event 12  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.59  ZONE
          53.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes, Bernil  10 Express Swimming-MR    41.54      40.74 ZONE
  2 Johnson, Grant             9 Badger-MR              47.66      47.76 JOS
  3 Volkov, Sasha A           10 Badger-MR              48.64      48.59 JOS
  4 Ling, Kevin               10 Express Swimming-MR    51.54      50.53 JOS
  5 Santoro, Philip M         10 TVSC-MR                51.02      51.99 JOS
  6 Ke, Richard M             10 Express Swimming-MR    54.21      52.07 JOS
  7 Buoniello, Blake J        10 IA-MR                  56.33      53.75 JOS
  8 Hesse, Niklas A            9 TVSC-MR              1:16.00      53.78 JOS
  9 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR               1:07.88      53.88 JOS
 10 Cremer, Andrew B          10 IA-MR                  52.51      54.41
 11 Harasym, James M          10 TVSC-MR                54.43      56.18
 12 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR    54.04      56.25
 13 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR  1:00.00      56.27
 14 Shanley, Benjamin M       10 Express Swimming-MR    53.85      56.30
 15 Concannon, Joey           10 LBA-MR                 58.03      57.14
 16 Quintin, Hector H         10 LBA-MR               1:00.00      57.76
 17 Griffiths, Micheal         9 CSC-MR               1:04.16      57.84
 18 Coleman, Gregory M         9 CSC-MR                 59.32      57.88
 19 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR                57.90      57.96
 20 Vatsia, Sohrab K          10 Express Swimming-MR    58.71      58.42
 21 Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR              1:04.76      58.76
 22 Lange, Blaize J           10 CSC-MR                 55.70      59.18
 23 Derby, Jonathan M          9 LIAC-MR                58.15    1:00.66
 24 Holmes, Bryan             10 NFS-MR                 58.99    1:00.88
 25 Cheng, Michael             9 Express Swimming-MR  1:06.99    1:01.96
 26 Gowargy, John A            9 LIAC-MR              1:02.52    1:02.25
 27 Penteck, Stephen          10 Sachem-MR            1:09.27    1:02.29
 28 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              1:09.52    1:02.67
 29 Kadirov, Raushan          10 LIAC-MR              1:08.61    1:02.82
 30 Murphy, Robert             9 CSC-MR               1:07.23    1:02.97
 31 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR            1:11.08    1:04.16
 32 Rosa, Jack M               8 IA-MR                1:04.99    1:04.19
 33 Buoniello, Bailey J        9 IA-MR                1:04.71    1:05.50
 34 Culhane, Jack              9 CSC-MR               1:16.70    1:05.86
 35 Kessler, Michael           7 Badger-MR            1:10.00    1:06.42
 36 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR                55.00    1:06.45
 37 Wang, Eric                 8 Express Swimming-MR  1:00.00    1:07.09
 38 McInerney, Andrew          9 Badger-MR            1:01.82    1:08.44
 39 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR              1:08.34    1:08.82
 40 Cannon, Christopher        9 CSC-MR               1:10.00    1:09.48
 41 Harris, William D         10 Sachem-MR            1:35.00    1:10.91
 42 Cascione, Anthony V        9 Express Swimming-MR  1:07.06    1:11.22
 43 Anghel, Christopher L     10 LIAC-MR              1:30.00    1:13.96
 44 Fullerton, William R       7 LIAC-MR              1:15.02    1:14.56
 45 Boyle, Kevin               7 Sachem-MR            1:00.00    1:16.65
 46 Stenger, Adam              7 LBA-MR               2:00.00    1:20.34
 -- Derby, Andrew S           10 LIAC-MR              1:00.67         DQ
 -- Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR              1:11.48         DQ
 -- Shariff, Nad               8 LIAC-MR              2:20.00         DQ

Event 13  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.29  ZONE
        1:35.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Anderer, Britney          12 HAA-MR               1:22.59    1:20.30 ZONE
  2 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR              1:25.97    1:24.73 ZONE
  3 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR              1:26.49    1:26.16 ZONE
  4 Anderer, Stephanie L      12 HAA-MR               1:35.95    1:26.57 ZONE
  5 Parmiter, Lindsey T       12 Express Swimming-MR  1:30.80    1:29.19 JOS
  6 Stanford, Brittany        11 LBA-MR               1:34.24    1:31.08 JOS
  7 Gaffey, Melanie A         12 CSC-MR               1:27.27    1:31.25 JOS
  8 Tromp, Jacqueline M       12 CSC-MR               1:33.21    1:34.93 JOS
  9 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              1:36.08    1:35.36 JOS
 10 Weaver, Joan M            12 IA-MR                1:40.08    1:35.99 JOS
 11 Festa, Julia D            12 LIAC-MR              1:40.00    1:38.45
 12 Lampe, Shannon E          11 TVSC-MR              1:41.44    1:38.77
 13 Graham, Caitlin           11 Express Swimming-MR  1:41.41    1:38.95
 14 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    1:38.16    1:39.05
 15 Krebs, Kristen E          11 Express Swimming-MR  1:44.64    1:39.39
 16 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR              1:44.27    1:39.48
 17 Madalena, Kathryn M       11 Express Swimming-MR  1:38.93    1:39.95
 18 Falden, Raynell S         12 NFS-MR               1:41.16    1:40.40
 19 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR              1:41.50    1:42.48
 20 Sherard, Nia              12 NFS-MR               1:45.22    1:42.68
 21 Stenger, Alexa            12 LBA-MR               1:42.88    1:42.73
 22 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR              1:47.61    1:44.80
 23 Quinn, Kelsey M           12 Express Swimming-MR  1:48.05    1:44.84
 24 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR              2:07.85    1:45.20
 25 Holler, Jillian P         12 TVSC-MR              1:45.75    1:45.38
 26 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR              1:49.70    1:46.37
 27 Hernandez, Marissa E      11 CSC-MR               1:42.52    1:47.00
 28 Rosenbrock, Michelle      11 HAA-MR               2:09.39    1:48.33
 29 Alotta, Angela R          12 Sachem-MR            1:50.98    1:48.39
 30 Rosa, Tracey L            11 IA-MR                1:47.28    1:48.46
 31 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR              1:47.75    1:49.31
 32 Kruse, Mary E             12 TVSC-MR              1:47.51    1:49.94
 33 Heiss, Caitlin            12 LBA-MR               1:52.42    1:50.94
 34 Bellon, Margaret M        12 LIAC-MR              1:50.61    1:52.12
 35 Duggan, Cassidy           12 Express Swimming-MR  1:50.00    1:52.19
 36 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR              1:55.15    1:52.92
 37 LaSala, Brielle           12 TVSC-MR              1:50.39    1:53.24
 38 Montana, Jaclyn A         11 HS-MR                1:56.45    1:53.29
 39 Termine, Amanda           11 East End-MR          1:56.99    1:53.66
 40 Sigismondi, Rachel C      12 IA-MR                2:01.40    1:53.80
 40 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:56.79    1:53.80
 42 Duggan, Tara              11 Express Swimming-MR  1:57.92    1:54.37
 43 Seidell, Mary C           11 HAA-MR               2:00.07    1:54.89
 44 Marsar, Samantha C        12 CSC-MR               1:54.88    1:55.72
 45 Cheung, Donna             12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:56.34
 46 Radtke, Dara F            12 Sachem-MR            1:54.16    1:56.40
 47 Hopkins, Caitlyn N        11 Sachem-MR            1:59.27    1:57.53
 48 Bottoni, Stefanie M       12 HAA-MR               1:58.55    1:57.57
 49 Weis, Kelly M             11 LIAC-MR              2:03.61    1:58.81
 50 Leggio, Raelynn M         12 CSC-MR               2:06.83    1:59.15
 51 Gerek, Chiara A           11 Express Swimming-MR  1:59.73    1:59.44
 52 Burdi, Marissa A          11 Express Swimming-MR  2:04.46    2:00.31
 53 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR              2:17.31    2:00.60
 54 Kilroy, Jacqueline C      11 Express Swimming-MR  2:05.92    2:05.15
 55 Brown, Kaitlyn            11 HAA-MR               2:30.25    2:07.08
 56 Larson, Mallorie          11 LBA-MR               2:24.32    2:08.27
 57 Smith, Erika L            11 TVSC-MR              2:10.75    2:11.44
 58 Kearns, Emily R           11 Express Swimming-MR  2:12.57    2:13.12
 59 Ingram, Alexandra         11 East End-MR          1:58.99    2:13.31
 60 Modafferi, Samantha M     12 Sachem-MR                 NT    2:15.46
 61 Lively, Katie E           11 Express Swimming-MR  1:55.00    2:28.93
 62 Quaranta, Taylor          11 HAA-MR               2:25.25    2:42.84
 -- Mas, Frankie              11 CSC-MR               2:20.00         DQ

Event 14  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.29  ZONE
        1:36.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR              1:25.16    1:25.12 ZONE
  2 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              2:29.18    1:31.50 JOS
  3 Coleman, Zachary T        12 CSC-MR               1:31.03    1:32.86 JOS
  4 Mayer, Michael            11 Express Swimming-MR  1:43.45    1:36.29 JOS
  5 Saintlaurent, Jeremy      12 HAA-MR               1:51.45    1:40.82
  6 Johnstone, Sean           12 N-NFS-NJ             1:37.87    1:40.97
  7 Ellis, Steven C           12 HAA-MR               1:57.65    1:41.17
  8 Lo, Arthur                11 Express Swimming-MR  1:42.46    1:41.30
  9 Bernstein, Mitchell A     12 LIAC-MR              1:40.82    1:41.32
 10 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR              1:55.61    1:42.92
 11 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR              1:52.94    1:44.27
 12 Hart, Bryan J             12 NFS-MR               1:47.00    1:45.70
 13 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR              1:45.61    1:47.63
 14 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR              1:46.21    1:48.66
 15 Nash, John                12 LBA-MR               1:51.38    1:49.68
 16 Drago, Adam N             12 IA-MR                1:50.27    1:49.84
 17 Duva, Ben                 11 LIAC-MR              1:50.61    1:50.50
 18 Park, Jay S               11 Unattached-MR        1:52.90    1:50.75
 19 Donaghy, Daniel P         11 Sachem-MR            1:48.30    1:51.73
 20 Sciarrotto, Brendan       12 TVSC-MR              1:57.96    1:51.76
 21 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              1:59.28    1:53.07
 22 Wenz, Patrick             12 East End-MR          1:51.98    1:53.85
 23 Shariff, Bob              11 LIAC-MR              2:35.91    1:55.72
 24 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR              2:01.63    1:58.79
 25 Wilson, Kyle N            12 Sachem-MR            1:54.07    1:59.34
 26 Wang, Philip              11 Express Swimming-MR  2:00.00    2:01.98
 27 Griffiths, David          11 CSC-MR               2:30.00    2:03.89
 28 Bloomfield, Bradley S     12 Sachem-MR            2:09.96    2:08.67
 29 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               2:30.00    2:09.27
 30 Dagayev, Daniil           11 IA-MR                2:15.13    2:11.84
 31 Ketcham, Justin           11 IA-MR                2:01.94    2:20.51
 32 Gombert, Michael E        11 TVSC-MR              2:35.00    2:34.55
 33 Fitzgerald, Bobby J       11 TVSC-MR              2:16.00    2:38.00
 -- Gelish, Dominic           11 HAA-MR               2:00.25         DQ

Event 15  Girls Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:09.89  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 LE Guyder, Sydney         14 IA-UN-MR             1:11.13    1:12.54
  2 Sudano, Ashley M          14 CSC-MR               1:12.18    1:13.26
  3 Ackerman, Amanda L        13 Unattached-MR        1:19.16    1:16.37
  4 Smith, Devin E            15 CSC-MR               1:14.56    1:17.02
  5 Taddeo, Marisa S          12 CSC-MR               1:17.73    1:17.64
  6 Buckley, Samantha M       15 Sachem-MR            1:15.59    1:17.68
  7 LE Guyder, Clare L        15 IA-UN-MR             1:19.10    1:18.52
  8 Moore, Erin A             14 CSC-MR               1:16.87    1:18.69
  9 Gromling, Kristin         16 LBA-MR               1:16.22    1:19.97
 10 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR              1:17.26    1:20.07
 11 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  1:18.90    1:20.13
 12 Mark, Kelly A             15 Express Swimming-MR  1:26.60    1:20.61
 13 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  1:20.98    1:21.51
 14 Rosenbrock, Katie         14 HAA-MR               1:27.89    1:22.24
 15 Pierce, Nicole            15 LBA-MR               1:30.00    1:23.48
 15 Chan, Jessica             15 Express Swimming-MR  1:24.16    1:23.48
 17 Blom, Danielle            13 HAA-MR               1:30.01    1:23.88
 18 Harris, Katherine         13 LBA-MR               1:30.00    1:24.27
 19 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  1:24.83    1:24.70
 20 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              1:28.44    1:25.02
 21 Sinkevich, Karyna I       14 HS-MR                1:33.23    1:25.13
 22 Raitz, Kaitlyn M          14 CSC-MR               1:21.86    1:25.42
 23 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              1:23.95    1:25.43
 24 Kleinschnitz, Brittany L  13 Unattached-MR        1:30.00    1:25.55
 25 Gibson, Lauren M          13 CSC-MR               1:21.28    1:26.20
 26 Innis, Raven              13 NFS-MR               1:23.41    1:26.54
 27 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  1:28.95    1:27.05
 28 Nuszer, Devin K           14 Unattached-MR        1:30.00    1:27.15
 29 Smith, Jackie             13 LBA-MR               1:35.71    1:27.21
 30 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  1:36.76    1:28.48
 31 Sciarrotto, Jaclyn        14 TVSC-MR              1:30.23    1:29.47
 32 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               1:27.96    1:29.52
 32 Bruder, Kristi L          13 IA-MR                1:17.15    1:29.52
 34 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR              1:30.00    1:30.63
 35 Johnson, Danielle M       15 LIAC-MR              1:44.55    1:32.48
 36 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              1:30.63    1:33.12
 37 Grieco, Tara              14 HAA-MR               1:40.17    1:33.15
 38 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              1:35.39    1:33.74
 39 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               1:32.37    1:34.87
 40 Larson, Chris E           15 IA-MR                1:30.90    1:35.16
 41 Sheldon, Aya L            13 LIAC-MR              1:37.55    1:36.95
 42 Bruder, Keri L            15 IA-MR                1:34.47    1:38.50
 43 Davis, Lauren             13 HAA-MR               1:43.40    1:38.56
 44 Woolley, Kate R           14 HAA-MR               2:15.25    1:38.80
 45 Chung, Nicole G           13 LIAC-MR              1:34.59    1:41.44
 46 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                1:53.00    1:42.19
 47 Quaranta, Chelsea         13 HAA-MR               2:10.25    1:44.81
 48 Buletti, Leah S           13 East End-MR          1:50.99    1:46.21
 49 Yoo, Monica               14 TVSC-MR              1:47.50    1:48.48
 50 D'Arcangelis, Katherine   14 CSC-MR               2:10.00    1:57.17
 -- Shockness, Jasmine A      14 Express Swimming-MR  1:38.76         DQ
 -- LI, Qing                  14 TVSC-MR              1:19.56         DQ

Event 16  Boys Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:03.69  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cox, Mark A               13 IA-MR                1:06.58    1:05.28
  2 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              1:07.51    1:08.50
  3 Outcault, Andrew          15 HAA-MR               1:26.23    1:11.56
  4 Robertson, Brian J        15 Sachem-MR            1:11.25    1:13.27
  5 Clay, Stephen E           15 Sachem-MR            1:11.16    1:14.31
  6 Barnett, Kevin            14 HAA-MR               1:24.41    1:14.78
  7 Outcault, Ryan            15 HAA-MR               1:25.25    1:16.29
  8 Phillips, Andrew          14 NFS-MR               1:12.00    1:16.43
  9 King, Terence E           16 IA-MR                1:15.63    1:17.04
 10 Kearney, Aaron            15 NFS-MR               1:26.87    1:17.60
 11 TerBush, Ryan N           14 HAA-MR               1:23.94    1:18.10
 12 Scholz, Philip            16 TVSC-MR              1:23.45    1:18.92
 13 Reidy, Colin J            16 LIAC-MR              1:35.00    1:19.77
 14 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR  1:15.94    1:20.00
 15 Smit, Kevin P             13 TVSC-MR              1:23.94    1:20.97
 16 Kandell, Chris W          15 IA-MR                1:16.77    1:21.17
 17 Capobianco, Jeffrey M     13 TVSC-MR              1:57.24    1:22.67
 18 Keller, Ethan A           14 IA-MR                1:28.09    1:22.96
 19 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              1:15.52    1:23.20
 20 Gallimore, Chris          13 NFS-MR               1:24.50    1:23.27
 21 Hernandez, Jason          13 NFS-MR               1:26.36    1:24.47
 22 Eldor, Gal                14 TVSC-MR              1:27.73    1:24.54
 23 Thorp, Matthew W          14 Sachem-MR            1:36.71    1:25.24
 24 Clifford, Joseph V        14 HAA-MR               1:37.34    1:26.59
 25 Saintlaurent, Reginald    16 HAA-MR               1:45.25    1:26.86
 26 Irwin, Bobby J            14 IA-MR                1:30.66    1:27.36
 27 Dieterich, Matthew R      14 CSC-MR               1:38.28    1:28.83
 28 Stoute, Michael S         15 TVSC-MR              1:37.19    1:30.39
 29 Donaghy, Collin J         13 Sachem-MR            1:40.82    1:35.95
 30 Faine, Emil               13 TVSC-MR              1:45.00    1:37.14
 31 LeClaire, Eric            14 HAA-MR               1:42.39    1:39.01
 32 Bacile, Matthew F         13 Sachem-MR            2:00.00    1:40.51
 33 Conway, Sean J            14 CSC-MR               1:28.00    1:41.44
 34 Bottoni, Marco A          14 HAA-MR               2:00.25    1:44.34
 35 Visconti, Michael J       13 Express Swimming-MR  1:36.78    1:44.35
 36 Zhang, Ross J             14 TVSC-MR              1:50.82    1:44.56
 37 WU, Alex                  13 Express Swimming-MR  1:45.69    1:56.83
 38 Mitchell, Kadeem A        14 NFS-MR               1:59.00    1:58.58

Event 17  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.49  ZONE
        1:53.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chan, Olivia               9 Express Swimming-MR  1:31.60    1:24.64 ZONE
  2 Pear, Alex A              10 Badger-MR            1:37.03    1:30.81 JOS
  3 Mu, Isabella              10 Express Swimming-MR  1:28.26    1:31.26 JOS
  4 Nuszer, Erin R             9 Unattached-MR        1:36.87    1:37.49 JOS
  5 Dematteo, Rose A          10 CSC-MR               1:45.00    1:37.93 JOS
  6 Kelly, Hannah E            9 LIAC-MR              1:40.00    1:38.55 JOS
  7 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR              2:15.00    1:39.51 JOS
  8 Cho, Rachel S              9 Unattached-MR        1:41.17    1:41.27 JOS
  9 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR              2:00.00    1:41.34 JOS
 10 Sherard, Ashley M         10 NFS-MR               1:37.14    1:44.99 JOS
 11 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              1:45.00    1:46.52 JOS
 12 Zawatson, Cady            10 LBA-MR               1:54.33    1:47.24 JOS
 13 Simeone, MaryCate         10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:49.83 JOS
 14 Kuzniewski, Kayla J        9 Express Swimming-MR  1:49.05    1:49.96 JOS
 15 Buckley, Taylor A         10 Sachem-MR            1:56.23    1:51.81 JOS
 16 Culhane, Nora             10 CSC-MR               2:22.00    1:53.63 JOS
 17 Huchler, Jennifer N        9 TVSC-MR              2:00.00    1:55.36
 18 Sorenson-Graham, Dina O   10 NFS-MR               2:05.00    1:55.51
 19 Dieterich, Sara A          9 CSC-MR               2:03.62    1:56.05
 20 Hetzer, Nicole M           9 CSC-MR               2:10.00    1:56.14
 21 Wilcox, Vanessa L         10 NFS-MR               1:58.00    1:57.42
 22 Goldson, Olivia R         10 LIAC-MR              2:15.00    1:57.50
 23 Hutzler, Alexandra F       8 TVSC-MR              2:25.00    1:58.33
 24 Kenny, Erin T             10 LIAC-MR              1:54.61    1:58.64
 25 Yao, Li Yan               10 TVSC-MR              1:50.00    1:59.12
 26 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR              2:15.00    1:59.23
 27 Grieco, Elissa A          10 HAA-MR               2:10.25    1:59.42
 28 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR  1:59.27    1:59.63
 29 Stefanello, Nicolette     10 LBA-MR               2:00.00    2:00.46
 30 Lawler, Rachel            10 Express Swimming-MR  2:00.00    2:01.94
 31 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR  2:10.00    2:03.24
 32 Gaffey, Mikaila M          9 CSC-MR               1:50.00    2:03.54
 33 Guarino, Catherine T      10 Express Swimming-MR  2:00.00    2:07.92
 34 Nash, Jennifer             8 LBA-MR               2:54.32    2:12.19
 35 Oakes, Christine R        10 LIAC-MR              2:00.61    2:13.41
 36 Ingram, Alaina             9 East End-MR          3:12.99    2:15.84
 37 Rasquin, Megan E          10 Express Swimming-MR  2:00.00    2:18.38
 38 Cohen, Gennie             10 HAA-MR               2:15.25    2:19.01
 39 McHale, Shannon            9 HAA-MR               2:20.25    2:22.88
 40 Kalleta, Claire M          7 East End-MR          2:21.75    2:23.03
 41 Holfester, Kaitlyn A      10 Express Swimming-MR  2:00.00    2:30.70
 42 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR  2:00.00    2:53.29
 43 Nielsen, Shelby            9 East End-MR          2:30.99    2:55.27
 -- Lizzio, Corinne M          8 LIAC-MR              2:15.00         DQ
 -- Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               2:30.25         DQ

Event 18  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.49  ZONE
        1:53.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A           10 Badger-MR            1:22.80    1:22.59 ZONE
  2 Carmichael-Lopes, Bernil  10 Express Swimming-MR  1:24.10    1:23.07 ZONE
  3 Yang, Patrick             10 Express Swimming-MR  1:31.05    1:25.24 ZONE
  4 MO, Samuel                 9 Express Swimming-MR  1:33.95    1:31.30 JOS
  5 Dutton, Matthew T         10 HAA-MR               1:45.25    1:32.99 JOS
  6 Santoro, Philip M         10 TVSC-MR              1:51.79    1:42.55 JOS
  7 Eid, Alex                 10 Badger-MR            1:36.47    1:44.50 JOS
  8 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR  1:50.00    1:51.63 JOS
  9 Graham, Danny             10 Express Swimming-MR  1:54.08    1:52.80 JOS
 10 Ling, Kevin               10 Express Swimming-MR  2:02.73    1:56.39
 11 Kim, Sean Y                9 LIAC-MR              2:15.00    2:02.76
 12 Vatsia, Sohrab K          10 Express Swimming-MR  2:08.61    2:02.93
 13 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR  2:00.00    2:09.25
 14 Holmes, Bryan             10 NFS-MR               2:15.00    2:17.29
 15 Bryan, Rashaad M           9 NFS-MR               2:15.00    2:29.76
 -- Shanley, Benjamin M       10 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ
 -- Quintin, Hector H         10 LBA-MR               2:00.00         DQ

Event 19  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kessler, Rachel R          9 Badger-MR            5:44.81    5:34.10
                1:18.68   2:44.58 (1:25.90)   4:10.55 (1:25.97)   5:34.10 (1:23.55)
  2 Mu, Isabella              10 Express Swimming-MR  5:40.71    5:46.75
                1:21.43   2:49.84 (1:28.41)   4:19.24 (1:29.40)   5:46.75 (1:27.51)
  3 Chan, Olivia               9 Express Swimming-MR  6:09.01    6:04.05
                1:26.69   3:02.53 (1:35.84)   4:38.11 (1:35.58)   6:04.05 (1:25.94)
  4 Sun, Angela                9 Express Swimming-MR  7:15.00    6:22.64
                1:29.23   3:07.27 (1:38.04)   4:47.13 (1:39.86)   6:22.64 (1:35.51)
  5 McGrath, Kelly            10 Express Swimming-MR  7:20.00    6:30.78
                                3:12.60 ( )   4:54.74 (1:42.14)   6:30.78 (1:36.04)
  6 Quinn, Shannon C          10 Express Swimming-MR  7:40.00    7:16.94
                                3:41.87 ( )   5:34.41 (1:52.54)   7:16.94 (1:42.53)
  7 Zoll, Christina M          9 Express Swimming-MR  7:45.00    7:17.30
                  41.72   3:37.71 (2:55.99)   5:33.82 (1:56.11)   7:17.30 (1:43.48)
  8 Lucas, Marie E             8 Express Swimming-MR  7:40.00    7:26.16
                1:36.93   3:35.13 (1:58.20)   7:26.16 (3:51.03)
  9 Ras, Jackie T              8 Express Swimming-MR  7:30.00    7:40.24
                1:45.94   3:44.06 (1:58.12)   5:46.40 (2:02.34)   7:40.24 (1:53.84)

Event 19  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             12 IA-MR                4:54.94    4:48.82
                1:08.24   2:22.09 (1:13.85)   3:36.08 (1:13.99)   4:48.82 (1:12.74)
  2 Kelly, Emily C            12 Unattached-MR        5:07.84    5:05.12
                1:12.02   2:28.73 (1:16.71)   3:46.77 (1:18.04)   5:05.12 (1:18.35)
  3 Doughty, Brigitte         12 HAA-MR               6:00.25    5:05.20
                1:11.81   2:29.92 (1:18.11)   3:49.88 (1:19.96)   5:05.20 (1:15.32)
  4 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR               5:54.32    5:37.59
                1:21.12   2:47.99 (1:26.87)   4:14.67 (1:26.68)   5:37.59 (1:22.92)
  5 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              6:06.01    5:41.74
                1:22.34   2:50.60 (1:28.26)   4:19.89 (1:29.29)   5:41.74 (1:21.85)
  6 Seker, Celine G           12 Agua Swim Team-MR    5:44.00    5:50.73
                1:20.61   2:50.30 (1:29.69)   4:21.11 (1:30.81)   5:50.73 (1:29.62)
  7 Parmiter, Lindsey T       12 Express Swimming-MR  6:06.60    5:59.28
                1:23.60   2:54.36 (1:30.76)   4:27.64 (1:33.28)   5:59.28 (1:31.64)
  8 Kuzniewski, Megan A       12 Express Swimming-MR  6:45.00    6:05.35
                1:28.52   3:06.25 (1:37.73)   4:39.36 (1:33.11)   6:05.35 (1:25.99)
  9 Cannatella, Annie M       11 Express Swimming-MR  6:40.30    6:14.97
                1:26.72   3:03.30 (1:36.58)   4:40.77 (1:37.47)   6:14.97 (1:34.20)
 10 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR               6:30.00    6:18.14
                1:30.00   3:08.48 (1:38.48)   4:46.76 (1:38.28)   6:18.14 (1:31.38)
 11 Krebs, Kristen E          11 Express Swimming-MR  6:46.73    6:18.22
 12 Rudolph, Holly E          12 Express Swimming-MR  6:15.10    6:20.22
                1:30.22   3:07.90 (1:37.68)   4:46.79 (1:38.89)   6:20.22 (1:33.43)
 13 Madalena, Kathryn M       11 Express Swimming-MR  6:30.00    6:24.74
                1:30.13   3:09.98 (1:39.85)   4:51.29 (1:41.31)   6:24.74 (1:33.45)
 14 Graham, Caitlin           11 Express Swimming-MR  6:17.42    6:29.96
                1:29.63   3:09.90 (1:40.27)   4:51.66 (1:41.76)   6:29.96 (1:38.30)
 15 McCarthy, Maggie          11 Express Swimming-MR  7:00.00    7:36.29
                1:49.33   3:48.17 (1:58.84)   5:44.08 (1:55.91)   7:36.29 (1:52.21)

Event 20  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Johnson, Grant             9 Badger-MR            5:41.71    5:30.77
                1:19.24   2:44.57 (1:25.33)   4:09.37 (1:24.80)   5:30.77 (1:21.40)
  2 Carmichael-Lopes, Bernil  10 Express Swimming-MR  5:41.76    5:43.23
                1:20.23   2:48.18 (1:27.95)   4:17.73 (1:29.55)   5:43.23 (1:25.50)
  3 Yang, Patrick             10 Express Swimming-MR  6:30.00    5:59.69
                1:25.91   3:01.67 (1:35.76)   4:35.34 (1:33.67)   5:59.69 (1:24.35)
  4 Eid, Alex                 10 Badger-MR            6:15.00    6:03.81
                1:24.54   2:59.07 (1:34.53)   4:34.50 (1:35.43)   6:03.81 (1:29.31)
  5 MO, Samuel                 9 Express Swimming-MR  6:50.00    6:10.91
                1:29.53   3:07.68 (1:38.15)   4:43.76 (1:36.08)   6:10.91 (1:27.15)
  6 Fountain, Greg J          10 IA-MR                6:20.00    6:26.62
                1:27.56   3:07.86 (1:40.30)   4:48.40 (1:40.54)   6:26.62 (1:38.22)
  7 Graham, Danny             10 Express Swimming-MR  6:40.00    6:43.28
                1:33.53   3:18.59 (1:45.06)   4:34.54 (1:15.95)   6:43.28 (2:08.74)
  8 Ke, Richard M             10 Express Swimming-MR  7:45.00    7:48.62
                1:48.92   3:48.67 (1:59.75)   5:50.15 (2:01.48)   7:48.62 (1:58.47)

Event 20  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  4:51.89    4:43.78
                1:07.79   2:20.00 (1:12.21)   3:32.50 (1:12.50)   4:43.78 (1:11.28)
  2 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              4:47.21    4:45.17
                1:06.12   2:18.69 (1:12.57)   3:32.72 (1:14.03)   4:45.17 (1:12.45)
  3 Hallinan, James J         12 IA-UN-MR             5:14.16    4:58.13
                1:09.66   2:25.85 (1:16.19)   3:43.24 (1:17.39)   4:58.13 (1:14.89)
  4 Coleman, Zachary T        12 CSC-MR               5:09.84    5:02.18
                1:10.90   2:28.37 (1:17.47)   3:46.28 (1:17.91)   5:02.18 (1:15.90)
  5 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR              5:11.08    5:20.60
                1:12.66   2:34.81 (1:22.15)   3:58.13 (1:23.32)   5:20.60 (1:22.47)
  6 Kuo, Theodore             11 Express Swimming-MR  5:24.84    5:28.12
                1:15.18   2:39.58 (1:24.40)   4:05.90 (1:26.32)   5:28.12 (1:22.22)
  7 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR              5:33.37    5:32.49
                1:18.42   2:44.57 (1:26.15)   4:10.84 (1:26.27)   5:32.49 (1:21.65)
  8 Ballon, Carlos G          12 LIAC-MR              6:00.00    5:37.94
                1:19.28   2:45.43 (1:26.15)   4:13.59 (1:28.16)   5:37.94 (1:24.35)
  9 Mayer, Michael            11 Express Swimming-MR  7:00.00    6:11.50
                1:29.00   3:04.09 (1:35.09)   4:40.24 (1:36.15)   6:11.50 (1:31.26)
 10 Dieterich, Eric B         12 CSC-MR               6:42.46    6:20.90
                1:27.25   3:06.89 (1:39.64)   4:44.49 (1:37.60)   6:20.90 (1:36.41)
 11 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR              7:25.00    6:36.88
                1:32.16   3:13.54 (1:41.38)   4:56.57 (1:43.03)   6:36.88 (1:40.31)
 12 Sheridan, James F         12 LIAC-MR              7:20.61    6:37.20
                1:33.30   3:16.98 (1:43.68)   5:00.27 (1:43.29)   6:37.20 (1:36.93)
 13 Palmer, John A            11 Express Swimming-MR  7:30.00    7:11.30
                1:42.90   3:32.50 (1:49.60)   5:33.21 (2:00.71)   7:11.30 (1:38.09)
 14 Knight, Conor J           12 Express Swimming-MR  7:00.00    7:11.76

Event 31  Women Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.69  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                   NT      41.26
  2 Goldson, Olivia R         10 LIAC-MR                   NT      41.51
  3 Massilon, Arielle J        8 Unattached-MR             NT      41.83

Event 32  Men Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.99  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                   NT      44.95

Event 33  Women Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.39  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cohen, Jacqui             13 HAA-MR                    NT    1:10.40

Event 34  Men Senior 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Finnegan, Matt F           9 LIAC-MR                   NT      49.20
  2 Finnegan, Dan P            9 LIAC-MR                   NT      49.28

Event 35  Women Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:35.89  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dieterich, Sara A          9 CSC-MR                    NT    3:36.83

Event 36  Men Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.69  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Coleman, Gregory M         9 CSC-MR                    NT    1:42.66

Event 36  Men Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.69  ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Coleman, Gregory M         9 CSC-MR                    NT    1:42.66

Brought to you by Computer Aide, Inc.