2004 MR LIAC LC Jr. Mets #2
7/7/2004

Event 1  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  ZONE
          38.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR                36.29      33.43 ZONE
  2 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR           34.80      33.92 JOS
  3 Chan, Olivia               9 Express Swimming-MR    35.22      34.81 JOS
  4 Lynch, Kellie R           10 TVSC-MR                37.16      35.35 JOS
  5 Lim, Sally                10 FLY-MR                 36.40      35.60 JOS
  6 Cho, Rachel S              9 UN-MR                  35.45      35.87 JOS
  7 Sun, Angela                9 Express Swimming-MR    38.65      36.64 JOS
  8 Kelly, Hannah E            9 LIAC-MR                35.72      37.60 JOS
  9 Nam, Christina            10 FLY-MR                 37.24      37.76 JOS
 10 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR           36.71      37.83 JOS
 11 Zawatson, Cady            10 LBA-MR                 37.23      37.84 JOS
 12 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR                43.29      37.87 JOS
 13 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR                38.59      38.05 JOS
 13 McGrath, Kelly            10 Express Swimming-MR    37.75      38.05 JOS
 15 Kagan, Vladislava         10 FLY-MR                 37.38      38.10 JOS
 16 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR                 38.35      38.18 JOS
 17 Chang, Elizabeth          10 FLY-MR                 37.16      38.30 JOS
 18 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR           40.85      38.70 JOS
 19 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR    41.37      38.81 JOS
 20 Giraldo, Daniela           9 FLY-MR                 40.00      38.82 JOS
 21 Stefanello, Nicolette      9 LBA-MR                 38.43      39.59
 22 Sanabria, Manuela F       10 HS-MR                  40.08      40.23
 23 Lawler, Rachel            10 Express Swimming-MR    45.41      40.27
 24 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR                36.85      40.45
 25 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR           41.05      40.80
 26 Rappa, Celina             10 LBA-MR                 49.45      41.05
 27 Hanley, Tori L            10 Tmsuffolk-MR           41.34      41.14
 28 Simeone, MaryCate         10 Express Swimming-MR    42.38      41.41
 29 Zoll, Christina M          9 Express Swimming-MR    41.86      41.66
 30 Xia, Doris                10 FLY-MR                 48.46      41.80
 31 Raynor, Nicole N          10 Tmsuffolk-MR           41.84      42.11
 32 Winkler, Erika            10 FLY-MR                 41.59      42.47
 33 Toth, Kayleigh T           9 Tmsuffolk-MR           44.35      42.54
 34 Theofield, Mary           10 Tmsuffolk-MR           44.32      42.72
 35 Geiselman, Rebekah        10 LBA-MR                 43.11      42.73
 36 Guarino, Catherine T      10 Express Swimming-MR    46.25      43.01
 36 Ialenti, Pamela S         10 Express Swimming-MR    45.32      43.01
 38 D'Angelo, Caroline R      10 TVSC-MR                46.75      43.14
 39 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                45.68      43.36
 40 Massilon, Arielle J        8 UN-MR                1:05.00      43.59
 41 Quinn, Shannon C          10 Express Swimming-MR    44.45      43.78
 42 Lock, Cynthia              9 FLY-MR                 43.00      43.92
 43 Friedman, Jenna            9 LBA-MR                 45.19      44.00
 44 Hutzler, Alexandra F       8 TVSC-MR                44.95      44.29
 45 Goldson, Olivia R         10 LIAC-MR                46.04      44.37
 46 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR    49.95      44.65
 47 Lucas, Marie E             8 Express Swimming-MR    45.66      45.11
 48 Cannatella, Katie G       10 Express Swimming-MR    45.71      45.56
 49 Lampe, Colleen M           9 TVSC-MR              1:06.91      45.84
 50 Harpool, Chelsea L         9 TVSC-MR                47.06      46.09
 51 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR           52.17      46.65
 52 Ras, Jackie T              8 Express Swimming-MR    47.69      46.82
 53 Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                  53.09      47.21
 54 Knoblock, Sara M           9 FLY-MR                 48.00      47.27
 55 Coleman, Annie J           9 Tmsuffolk-MR           53.62      47.40
 56 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR           54.77      48.16
 56 Rasquin, Megan E          10 Express Swimming-MR    47.10      48.16
 58 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR    51.07      48.21
 59 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR           49.20      48.63
 60 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  44.40      48.65
 61 Behrendt, Danielle M      10 TVSC-MR                55.00      49.69
 62 Sanabria, Eugenia C        7 HS-MR                  52.01      50.21
 63 Cody, Samantha            10 LBA-MR               1:00.00      50.41
 64 Rappa, Valentina           8 LBA-MR                 48.50      50.47
 65 Holfester, Kaitlyn A      10 Express Swimming-MR    55.23      51.21
 66 Alston, Neka               9 LBA-MR                 56.80      51.81
 67 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR    54.25      52.39
 68 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR               1:30.00      54.63
 69 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR           56.18      56.85
 70 Theofield, Lindsay         8 Tmsuffolk-MR           58.00      57.27
 71 Pozmanter, Kristen L       8 TVSC-MR              1:10.91      58.74
 72 Arana, Jessica             6 LIAC-MR              1:05.00      59.87
 73 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              1:00.80    1:00.19
 74 Smith, Justine             7 LBA-MR                 58.70    1:00.50
 75 Nicpon, Catherine          7 LBA-MR               1:30.00    1:01.76
 76 Desousa, Dana              8 Tmsuffolk-MR           55.02    1:04.41
 77 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:08.68    1:05.84
 78 Cammarosano, Danielle      7 LBA-MR               1:00.00    1:09.90
 79 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              1:17.51    1:11.58
 80 Gruber, Jacqueline         7 LBA-MR               1:30.00    1:15.16
 81 Brady, Megan               9 LBA-MR               1:20.00    1:17.97

Event 2  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.89  ZONE
          38.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Carmichael-Lopes, Bernil  10 Express Swimming-MR    31.89      32.26 ZONE
  2 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR           32.16      32.32 ZONE
  3 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR           32.92      33.73 ZONE
  4 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR           34.51      34.13 JOS
  5 Yang, Patrick             10 Express Swimming-MR    36.34      34.20 JOS
  6 MO, Samuel                 9 Express Swimming-MR    35.91      34.39 JOS
  7 Graham, Danny             10 Express Swimming-MR    36.80      35.16 JOS
  8 Martinez, George          10 FLY-MR                 37.55      35.71 JOS
  9 Kowalsky, Austin J         9 Express Swimming-MR    36.09      35.80 JOS
 10 Fountain, Greg J          10 IA-MR                  39.41      36.50 JOS
 11 Torres, David             10 FLY-MR                 36.62      36.68 JOS
 12 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR                 35.98      37.16 JOS
 13 Santoro, Philip M          9 TVSC-MR                43.67      37.28 JOS
 14 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR           37.36      37.41 JOS
 15 Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR           38.18      37.71 JOS
 16 Cremer, Andrew            10 IA-MR                  38.90      38.19 JOS
 17 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR                 37.43      38.61 JOS
 18 Buoniello, Bailey J        9 IA-MR                  41.14      39.07
 19 Quintin, Hector H         10 LBA-MR               1:00.00      39.09
 20 Leahey, Ryan              10 LBA-MR                 41.64      39.25
 21 Ling, Kevin               10 Express Swimming-MR    38.95      39.33
 22 Buoniello, Blake J        10 IA-MR                  41.69      39.96
 23 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR    40.72      40.05
 24 Moon, Jay                  9 FLY-MR                 46.00      40.13
 25 Duignan, Ciaran           10 Express Swimming-MR    50.00      40.18
 26 Parisi, Joey N             9 Tmsuffolk-MR           40.77      40.23
 27 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR           41.30      40.47
 28 Harasym, James M          10 TVSC-MR                41.67      40.59
 29 Vatsia, Sohrab K          10 Express Swimming-MR    41.79      40.69
 30 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR                42.09      41.48
 31 Clark, Ryan T              9 TVSC-MR                42.91      41.57
 32 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR    44.64      42.23
 33 Shanley, Benjamin M       10 Express Swimming-MR    42.13      42.35
 34 Hesse, Niklas A            9 TVSC-MR                50.00      44.35
 35 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR                47.05      44.50
 36 Corea, Brandon M           9 LIAC-MR                48.05      44.51
 37 Kim, Sean Y                9 UN-MR                  49.50      44.59
 38 Cascione, Anthony V        9 Express Swimming-MR    47.98      45.13
 39 Ke, Richard M             10 Express Swimming-MR    43.97      46.78
 40 Lao, Andy                  8 FLY-MR                 50.00      47.07
 41 Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR           46.29      48.68
 42 Rosa, Jack M               8 IA-MR                  50.29      49.08
 43 Gowargy, John A            9 LIAC-MR                50.24      49.52
 44 Lobo, Mark E               9 Tmsuffolk-MR           55.79      53.06
 45 Wang, Eric                 8 Express Swimming-MR    55.00      54.06
 46 Bonelli, Bobby            10 Express Swimming-MR  1:06.78      56.27
 47 Anghel, Christopher L     10 LIAC-MR              1:30.00      56.39
 48 Pozmanter, Matthew S       8 TVSC-MR              1:17.07      57.27
 49 Stenger, Adam              7 LBA-MR               1:00.00      58.58
 50 Chew, Maurice F            9 LIAC-MR              1:08.05      58.72
 51 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         1:04.97      59.94

Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.99  SRM
        1:06.79  ZONE
        1:12.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kelly, Emily C            12 UN-MR                1:06.98    1:06.22 ZONE
  1 Guelly, Kirsten H         12 FLY-MR               1:06.98    1:06.22 ZONE
  3 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR              1:11.46    1:07.78 JOS
  4 Festa, Julia D            12 LIAC-MR              1:09.27    1:09.90 JOS
  5 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               1:10.91    1:10.12 JOS
  6 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR               1:10.59    1:10.65 JOS
  7 Skeivys, Maria E          11 FLY-MR               1:13.48    1:10.79 JOS
  8 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR              1:10.96    1:10.81 JOS
  9 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR              1:13.15    1:10.87 JOS
 10 Chang, Linda              11 FLY-MR               1:14.72    1:11.40 JOS
 11 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR         1:10.75    1:11.42 JOS
 12 Shanley, Kelly M          12 Express Swimming-MR  1:12.10    1:11.84 JOS
 13 Stenger, Alexa            12 LBA-MR               1:18.00    1:12.47 JOS
 14 Hain, Karina A            11 FLY-MR               1:14.98    1:12.61 JOS
 15 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              1:14.15    1:13.18
 16 D'Angelo, Torrey E        12 TVSC-MR              1:20.65    1:13.27
 17 Patton, Colleen M         12 Express Swimming-MR  1:15.17    1:13.80
 18 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR               1:14.32    1:14.01
 19 Lifavi, Danielle          12 IA-MR                1:16.00    1:14.25
 20 Pablo, Aileen             12 FLY-MR               1:15.51    1:15.44
 21 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR              1:17.40    1:15.99
 22 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR         1:17.67    1:16.27
 23 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR              1:13.50    1:16.67
 24 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR               1:18.68    1:17.56
 25 Lampe, Shannon E          11 TVSC-MR              1:23.61    1:17.83
 26 Parmiter, Lindsey T       12 Express Swimming-MR  1:16.15    1:18.42
 26 Caines, Alexandra E       12 Tmsuffolk-MR         1:20.36    1:18.42
 28 Luqman, Kyle M            12 IA-MR                1:18.67    1:19.16
 29 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR              1:19.88    1:19.57
 30 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR               1:25.11    1:21.08
 31 Cannatella, Annie M       11 Express Swimming-MR  1:24.43    1:21.16
 32 Krebs, Kristen E          11 Express Swimming-MR  1:25.66    1:22.91
 33 Morrissey, Alexa D        12 HS-MR                1:23.57    1:23.60
 34 Rudolph, Holly E          12 Express Swimming-MR  1:20.98    1:23.74
 35 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR              1:25.62    1:24.31
 36 Kuzniewski, Megan A       12 Express Swimming-MR  1:22.81    1:24.53
 37 Devivio, Jaclyn           11 LBA-MR               2:00.00    1:24.67
 38 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR              1:24.95    1:24.87
 39 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR              1:26.75    1:24.97
 40 Graham, Caitlin           11 Express Swimming-MR  1:22.83    1:25.07
 41 Warren, Frances V         11 Express Swimming-MR  1:23.88    1:25.15
 42 Kruse, Mary E             12 TVSC-MR              1:44.24    1:25.16
 43 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR         1:25.06    1:25.18
 44 McDermott, Kara M         12 Express Swimming-MR  1:23.25    1:25.21
 45 Worth, Kara E             12 Express Swimming-MR  1:31.13    1:25.34
 46 Montana, Jaclyn A         11 HS-MR                1:25.37    1:25.38
 47 Holler, Jillian P         11 TVSC-MR              1:26.56    1:25.83
 48 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR              1:31.90    1:26.17
 49 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR              1:29.61    1:26.29
 50 Jannuzzi, Olivia A        11 Tmsuffolk-MR         1:32.84    1:26.49
 51 Quinn, Kelsey M           12 Express Swimming-MR  1:28.64    1:27.23
 52 Sunshine, Juliane S       12 FLY-MR               1:29.89    1:27.46
 53 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR              1:35.13    1:27.71
 54 Weis, Kelly M             11 LIAC-MR              1:30.82    1:28.85
 55 Rosa, Tracey L            11 IA-MR                1:38.83    1:29.45
 56 Duggan, Cassidy           12 Express Swimming-MR  1:46.02    1:30.26
 57 Cheung, Donna             12 Express Swimming-MR  1:43.24    1:32.48
 58 McDonough, Molly C        11 Express Swimming-MR  1:34.21    1:33.13
 59 Smith, Amanda C           12 TVSC-MR              1:43.29    1:34.51
 60 Duggan, Tara              11 Express Swimming-MR  1:41.31    1:36.56
 61 Danoski, Danielle         11 LBA-MR               2:00.00    1:37.61
 62 Kilroy, Jacqueline C      11 Express Swimming-MR  1:40.17    1:38.20
 63 McCarthy, Maggie          11 Express Swimming-MR  1:44.71    1:38.30
 64 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR              1:42.63    1:38.92
 65 Zhou, Alice               11 Tmsuffolk-MR         1:52.30    1:40.08
 66 Cutrera, Gabriella D      11 FLY-MR               1:35.00    1:40.68
 67 Richardson, Devin         11 IA-MR                1:56.85    1:42.40
 68 Aiello, Gabrielle D       11 TVSC-MR              2:11.63    1:45.27
 69 Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR         1:59.62    1:46.95
 70 Hilsenrod, Heather        12 LBA-MR               2:30.00    1:48.32
 71 Lively, Katie E           11 Express Swimming-MR  1:52.50    1:56.03
 72 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR         1:48.35    2:00.72

Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          59.99  SRM
        1:06.79  ZONE
        1:13.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR              1:01.03    1:00.71 ZONE
  2 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              1:01.54    1:01.55 ZONE
  3 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               1:04.45    1:05.30 ZONE
  4 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  1:09.30    1:05.58 ZONE
  5 Hallinan, James J         12 IA-MR                1:08.96    1:06.67 ZONE
  6 Cremer, Christian         12 IA-MR                1:12.00    1:06.83 JOS
  7 Kuo, Theodore             11 Express Swimming-MR  1:11.03    1:10.17 JOS
  8 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR              1:10.94    1:11.19 JOS
  9 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR              1:07.81    1:11.54 JOS
 10 Pickel, Cody              12 FLY-MR               1:11.76    1:11.89 JOS
 11 Garcia, Stefan            11 FLY-MR               1:12.56    1:12.26 JOS
 12 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR              1:14.00    1:12.62 JOS
 13 Ballon, Carlos G          12 LIAC-MR              1:19.42    1:13.08 JOS
 14 Friedman, Remy            12 LBA-MR               1:21.85    1:13.33 JOS
 15 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR              1:11.89    1:14.27
 16 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR         1:16.02    1:15.36
 17 Guelly, Stefan M          12 FLY-MR               1:17.37    1:15.44
 18 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR         1:20.02    1:16.39
 19 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                1:15.45    1:16.62
 20 Oakes, Brian C            12 LIAC-MR              1:23.11    1:16.77
 21 Knoblock, Paul L          11 FLY-MR               1:33.00    1:17.83
 22 Spierer, Josh A           11 IA-MR                1:20.71    1:18.42
 23 Fang, Corey Y             12 FLY-MR               1:21.77    1:18.72
 24 Park, Jay S               11 UN-MR                1:20.92    1:19.02
 25 Arana, Oscar Y            11 LIAC-MR              1:35.09    1:19.46
 26 Lock, Vincent             11 FLY-MR               1:32.03    1:20.21
 27 Chen, Richie              11 Express Swimming-MR  1:19.64    1:20.43
 28 Mayer, Michael            11 Express Swimming-MR  1:25.52    1:20.44
 29 Nash, John                12 LBA-MR               1:20.47    1:20.65
 30 Lo, Arthur                11 Express Swimming-MR  1:20.45    1:21.91
 31 Tran, Jonathan F          12 HS-MR                1:20.35    1:21.95
 32 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR         1:20.54    1:22.42
 33 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR         1:23.53    1:22.69
 34 Stein, Kenny F            12 IA-MR                1:27.42    1:23.47
 35 Smith, Nicholas           11 LBA-MR               1:32.21    1:23.67
 36 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR              1:24.61    1:24.00
 37 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              1:22.63    1:24.17
 38 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR         1:28.09    1:24.55
 39 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR              1:23.61    1:24.68
 40 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR              1:34.81    1:26.25
 41 Dorata, Eric J            11 Tmsuffolk-MR         1:33.25    1:26.65
 42 Ierna, Thomas C           11 TVSC-MR              1:45.00    1:30.73
 43 Smith, Connor             12 TVSC-MR              2:05.00    1:31.09
 44 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR         1:34.08    1:32.16
 45 Elkins, Ian C             11 IA-MR                1:30.56    1:32.66
 45 Knight, Conor J           12 Express Swimming-MR  1:33.09    1:32.66
 47 Palmer, John A            11 Express Swimming-MR  1:32.19    1:34.61
 48 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               1:33.11    1:35.29
 49 Ketcham, Justin           11 IA-MR                1:55.11    1:38.01
 50 Kramer, Justin F          11 Tmsuffolk-MR         1:38.92    1:38.81
 51 Hayes, Connor             11 Tmsuffolk-MR         1:40.41    1:39.44
 52 Abatemarco, Michael J     11 LIAC-MR              1:41.83    1:44.41
 53 Fthenakis, Michael M      11 Tmsuffolk-MR         1:50.69    1:49.07
 54 Jordan, Alex M            11 LIAC-MR              1:49.84    1:50.17
 55 Wang, Philip              11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:51.65
 56 Loper, Michael D          11 TVSC-MR              2:10.00    1:52.25
 57 Davoudzadeh, Eitan        11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:56.03

Event 5  Girls Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.59  SECT
          29.69  ZONE
          30.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daly, Shannon L           20 Tmsuffolk-MR           28.67      28.26 SECT
  2 Fountain, Michelle        13 IA-MR                  29.21      28.50 SECT
  3 Zaltsman, Janine          14 Tmsuffolk-MR           30.21      29.83 SRM
  4 Kristic, Marta            14 FLY-MR                 30.06      29.95 SRM
  5 Sawicz, Dorota            17 FLY-MR                 30.45      30.19 SRM
  6 Kelly, Katie A            17 IA-MR                  30.25      30.23 SRM
  7 Hill, Daniella            13 FLY-MR                 30.46      30.35 SRM
  8 DI Novis, Jenna M         17 IA-MR                  30.33      30.46 SRM
  9 Yoo, Andrea               13 FLY-MR                 30.71      30.52 SRM
 10 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR    30.30      30.55 SRM
 11 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR                 30.55      30.60 SRM
 12 Daly, Brittany A          18 Tmsuffolk-MR           31.00      30.76 SRM
 13 Chan, Jessica             15 Express Swimming-MR    30.74      30.90 SRM
 14 Pierce, Nicole            15 LBA-MR                 31.22      30.95 SRM
 15 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR    31.67      30.97 SRM
 16 Winkler, Caitlin          14 FLY-MR                 32.35      31.13
 17 Martinez, Bianca          14 FLY-MR                 30.99      31.16
 18 Kim, Jane                 13 FLY-MR                 31.97      31.17
 19 Pashayan, Laura A         14 Express Swimming-MR    31.50      31.22
 19 Bowman, Colleen E         17 IA-MR                  31.41      31.22
 21 Harris, Katherine         13 LBA-MR                 32.58      31.25
 22 Guelly, Gabi K            14 FLY-MR                 31.09      31.32
 23 Ponzo, Victoria           13 FLY-MR                 31.53      31.41
 24 Ackerman, Amanda L        13 UN-MR                  31.33      31.53
 25 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR    32.02      31.61
 26 Pfeifer, Christine M      18 FLY-MR                 30.70      31.62
 26 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR    31.81      31.62
 28 Gromling, Kristin         15 LBA-MR                 31.91      31.68
 28 Leong, Maeve              15 FLY-MR                 31.26      31.68
 30 Knight, Ashley            13 FLY-MR                 32.22      31.70
 31 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                  31.67      31.76
 32 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR                31.53      31.80
 33 Finkelstein, Jana R       15 FLY-MR                 31.45      31.83
 34 Smith, Jackie             13 LBA-MR                 32.03      32.07
 35 Bruder, Kristi L          13 IA-MR                  32.96      32.10
 36 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR                32.93      32.13
 37 Cremer, Kylie             14 IA-MR                  34.00      32.17
 38 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR    32.97      32.22
 39 Stafford, Lindsay         16 UN-MR                  31.52      32.24
 40 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR           32.55      32.37
 41 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR                32.31      32.45
 42 Ialenti, Caitlin C        13 Express Swimming-MR    32.98      32.55
 43 Chung, Nicole G           13 LIAC-MR                31.92      32.56
 44 Kleinschnitz, Brittany L  13 UN-MR                  36.00      32.58
 45 Estrada, Cynthia J        15 FLY-MR                 31.39      32.61
 45 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR                32.79      32.61
 47 Arana, Priscilla          13 FLY-MR                 32.49      32.63
 47 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR                 32.97      32.63
 49 Rappa, Natalia            13 LBA-MR                 38.00      32.69
 50 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR                32.68      32.73
 51 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                  33.97      32.88
 52 Leong, Deirdre            13 FLY-MR                 32.67      32.91
 53 Lao, April                13 FLY-MR                 32.45      32.94
 54 O'Brien, Kasey M          14 FLY-MR                 32.76      33.01
 55 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR                33.17      33.12
 56 Mark, Kelly A             15 Express Swimming-MR    33.28      33.14
 57 Guzman, Paula             14 FLY-MR                 33.90      33.18
 58 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR                 33.66      33.20
 59 Rivera, Elizabeth         14 FLY-MR                 32.50      33.25
 60 Hanft, Marie              13 Unattached-MR          32.90      33.26
 61 Okochi, Kei               13 FLY-MR                 33.32      33.46
 62 Sheldon, Aya L            13 LIAC-MR                33.47      33.51
 63 NG, Melissa K             14 Tmsuffolk-MR           34.01      33.52
 64 Makowski, Michelle T      13 Tmsuffolk-MR           33.95      33.67
 64 Parra, Angela P           13 FLY-MR                 33.24      33.67
 66 Mielczarek, Julia D       13 FLY-MR                 33.96      33.78
 67 Mangino, Barbara          14 FLY-MR                 33.01      33.87
 68 Geller, Hallie B          15 Tmsuffolk-MR           33.32      33.94
 69 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR                35.09      33.97
 70 Ashfaq, Nayab *           13 IA-MR                  35.20      33.99
 71 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR                 33.50      34.03
 72 Johnson, Danielle M       15 LIAC-MR                34.24      34.05
 73 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR    34.83      34.20
 74 Xia, Nancy                13 FLY-MR                 35.65      34.36
 75 Lynch, Brianne E          14 TVSC-MR                34.71      34.50
 75 Fosteris, Lillian C       14 FLY-MR                 33.72      34.50
 77 Kelly, Shavon             13 LBA-MR                 34.24      34.59
 78 Miszner, Allison A        13 LIAC-MR                34.44      34.61
 79 Shapiro, Laurie D         14 LIAC-MR                33.89      34.83
 80 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                  37.03      35.02
 81 McDonough, Erin M         13 LIAC-MR                35.48      35.19
 82 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR                35.01      35.28
 83 Hogan, Samantha A         14 TVSC-MR                34.90      35.33
 84 Neligan, Kelly E          13 LIAC-MR                38.09      35.36
 85 Ng, Jessica               14 FLY-MR                 34.89      35.60
 86 Vetere, Joanna B          13 Express Swimming-MR    38.80      35.72
 87 Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR    37.60      35.75
 88 Yoo, Melisa               13 FLY-MR                 34.99      35.77
 89 Jannuzzi, Catherine A     13 Tmsuffolk-MR           38.52      36.28
 90 Knoblock, Stephanie E     14 FLY-MR                 36.00      36.42
 91 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR                38.18      36.63
 92 Larson, Chris E           15 IA-MR                  33.33      36.85
 93 Blaszky, Melissa A        13 TVSC-MR                40.00      37.09
 94 Vaughan, Amina            13 FLY-MR                 37.19      37.67
 95 Bernstein, Leorah S       13 LIAC-MR                40.17      38.28

Event 6  Boys Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.59  SECT
          26.99  ZONE
          27.49  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kim, Kevin L              15 FLY-MR                 26.51      26.48 ZONE
  2 Pfeifer, Gregory J        15 FLY-MR                 26.96      27.15 SRM
  3 Nam, Timothy K            14 FLY-MR                 27.38      27.50
  4 Yeager, Kyle A            15 Tmsuffolk-MR           28.02      27.79
  5 Gao, Simon                14 TVSC-MR                29.27      28.21
  6 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR                28.76      28.25
  7 Kandell, Chris W          15 IA-MR                  28.25      28.29
  8 Park, Michael             16 FLY-MR                 27.38      28.36
  9 Shiwnath, Michael         16 FLY-MR                 28.46      28.65
 10 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR    28.47      28.77
 11 Chang, One June J         13 FLY-MR                 28.75      28.89
 12 Pickel, James C           15 FLY-MR                 29.15      29.23
 13 Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR                 28.71      29.33
 14 Reidy, Colin J            16 LIAC-MR                34.00      29.53
 15 Vaughan, Spencer          15 FLY-MR                 29.07      29.85
 16 Stavdal, Alex A           15 IA-MR                  28.76      30.05
 17 Llanos, Sergio            15 FLY-MR                 29.94      30.30
 18 Keller, Josh A            16 IA-MR                  30.00      30.47
 19 Kelly, Patrick T          14 UN-MR                  29.85      30.61
 20 Stoute, Michael S         15 TVSC-MR                31.08      30.80
 21 King, Brendan D           13 UN-MR                  32.88      30.93
 22 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR                30.16      31.37
 22 Keller, Ethan             14 IA-MR                  34.98      31.37
 24 Salcedo, Hember           14 FLY-MR                 30.82      31.41
 25 Mathur, Sohail            15 FLY-MR                 31.53      31.90
 26 Caceres, Dan              13 LIAC-MR                32.69      31.96
 27 Hosford, Sean G           13 LIAC-MR                31.70      32.00
 28 Zhang, Ross J             14 TVSC-MR                39.22      32.35
 29 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR           32.58      32.37
 30 Lock, Jeffrey             15 FLY-MR                 32.50      32.43
 31 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR           33.96      32.52
 32 Arias, Sergio F           18 FLY-MR                 32.00      32.71
 33 Capobianco, Jeffrey M     13 TVSC-MR                32.09      32.78
 34 King, Terence             16 IA-MR                  33.45      32.96
 35 Sanidas, Stavros          13 FLY-MR                 35.00      33.09
 36 Lee, Doohyun              13 FLY-MR                 34.00      33.51
 37 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR                33.60      33.80
 38 Scholz, Philip            16 TVSC-MR                33.06      34.08
 39 Visconti, Michael J       13 Express Swimming-MR    35.34      34.78
 40 Faine, Emil               13 TVSC-MR                41.16      35.52
 41 Clark, Matthew A          13 TVSC-MR                40.42      35.80

Event 7  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR         1:25.90    1:24.62 ZONE
  2 Chan, Olivia               9 Express Swimming-MR  1:31.80    1:27.63 JOS
  3 Cho, Rachel S              9 UN-MR                1:31.35    1:29.07 JOS
  4 Sun, Angela                9 Express Swimming-MR  1:31.74    1:32.31 JOS
  5 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR              1:37.53    1:33.70 JOS
  6 Lynch, Kellie R           10 TVSC-MR              1:38.80    1:33.93 JOS
  7 Nam, Christina            10 FLY-MR               1:50.00    1:35.22 JOS
  8 Kagan, Vladislava         10 FLY-MR               1:35.40    1:35.31 JOS
  9 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR         1:32.62    1:35.77 JOS
 10 Chang, Elizabeth          10 FLY-MR               1:33.66    1:36.70 JOS
 11 Zawatson, Cady            10 LBA-MR               1:38.79    1:37.06 JOS
 12 Lim, Sally                10 FLY-MR               1:40.00    1:37.64 JOS
 13 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR  1:39.30    1:38.41 JOS
 14 Winkler, Erika            10 FLY-MR               1:36.16    1:39.64 JOS
 15 Martinez, Adrianna        10 FLY-MR               1:45.26    1:41.06 JOS
 16 Kelly, Hannah E            9 LIAC-MR              1:35.17    1:41.42 JOS
 16 Giraldo, Daniela           9 FLY-MR               1:50.00    1:41.42 JOS
 18 Drury, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR         1:47.80    1:42.16 JOS
 19 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR              2:16.12    1:42.38 JOS
 20 Stefanello, Nicolette      9 LBA-MR               1:45.00    1:43.00
 21 Sanabria, Manuela F       10 HS-MR                1:44.00    1:43.81
 22 Xia, Doris                10 FLY-MR               1:54.95    1:45.48
 23 Geiselman, Rebekah        10 LBA-MR               1:43.76    1:46.00
 24 D'Angelo, Caroline R      10 TVSC-MR              1:56.10    1:47.57
 25 Simeone, MaryCate         10 Express Swimming-MR  1:53.64    1:47.60
 26 NG, Selina K               9 Tmsuffolk-MR         1:54.04    1:47.69
 27 Dipreta, Stephanie N      10 LIAC-MR              1:59.70    1:48.20
 28 Raynor, Nicole N          10 Tmsuffolk-MR         1:48.01    1:48.37
 29 Hutzler, Alexandra F       8 TVSC-MR              1:49.11    1:49.52
 30 Zoll, Christina M          9 Express Swimming-MR  1:54.11    1:49.80
 31 Hanley, Tori L            10 Tmsuffolk-MR         1:48.48    1:50.38
 32 Rappa, Celina             10 LBA-MR               2:00.00    1:50.46
 33 Lucas, Marie E             8 Express Swimming-MR  2:00.00    1:53.36
 34 Goldson, Olivia R         10 LIAC-MR              2:05.00    1:53.71
 35 Harpool, Chelsea L         9 TVSC-MR              1:51.18    1:53.90
 36 Ras, Jackie T              8 Express Swimming-MR  2:15.89    1:53.96
 37 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR  2:15.00    1:54.53
 38 Quinn, Shannon C          10 Express Swimming-MR  2:03.32    1:56.99
 39 Lock, Cynthia              9 FLY-MR               2:00.00    1:57.60
 40 Lampe, Colleen M           9 TVSC-MR              1:55.00    1:58.08
 41 Ialenti, Pamela S         10 Express Swimming-MR  1:57.86    1:58.75
 42 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR               2:30.00    2:00.66
 43 Coleman, Annie J           9 Tmsuffolk-MR         2:07.08    2:01.11
 44 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk-MR         1:58.42    2:01.80
 45 Friedman, Jenna            9 LBA-MR               2:00.00    2:02.32
 46 Rappa, Valentina           8 LBA-MR               2:00.00    2:02.76
 47 Cannatella, Katie G       10 Express Swimming-MR  1:58.13    2:03.22
 48 Abramowitz, Rachel         8 LIAC-MR              2:30.00    2:03.29
 49 Bamba, Katrina M           8 LIAC-MR              1:56.28    2:04.06
 50 Theofield, Mary           10 Tmsuffolk-MR         2:08.89    2:04.55
 51 Toth, Kayleigh T           9 Tmsuffolk-MR         2:03.13    2:05.06
 52 Rasquin, Megan E          10 Express Swimming-MR  2:01.05    2:05.17
 53 Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                2:03.18    2:07.34
 54 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR  2:00.00    2:08.78
 55 Behrendt, Danielle M      10 TVSC-MR              1:55.00    2:10.16
 56 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk-MR         2:06.46    2:10.30
 57 Alston, Neka               9 LBA-MR               2:00.00    2:10.48
 58 Ryan, Erica N             10 Tmsuffolk-MR         2:20.71    2:12.79
 59 Pozmanter, Kristen L       8 TVSC-MR              2:30.00    2:17.99
 60 Brady, Megan               9 LBA-MR               2:00.00    2:19.03
 61 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR  2:15.00    2:21.73
 62 Theofield, Lindsay         8 Tmsuffolk-MR         2:23.63    2:25.39
 63 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk-MR         2:28.57    2:35.55
 64 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              2:43.66    2:35.77
 -- Massilon, Arielle J        8 UN-MR                2:10.00         DQ
 -- Desousa, Dana              8 Tmsuffolk-MR         2:06.19         DQ
 -- Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              2:30.00         DQ
 -- Arana, Jessica             6 LIAC-MR              2:20.00         DQ
 -- Nath, Sameta               7 LIAC-MR              3:01.40         DQ
 -- Holfester, Kaitlyn A      10 Express Swimming-MR  2:38.66         DQ
 -- Knoblock, Sara M           9 FLY-MR               2:00.00         DQ

Event 8  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:27.19  ZONE
        1:42.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR         1:22.25    1:21.16 ZONE
  2 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR         1:23.20    1:24.78 ZONE
  3 Yang, Patrick             10 Express Swimming-MR  1:27.25    1:25.42 ZONE
  4 Martinez, George          10 FLY-MR               1:23.71    1:27.42 JOS
  5 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR         1:30.41    1:28.82 JOS
  6 MO, Samuel                 9 Express Swimming-MR  1:29.72    1:29.97 JOS
  7 Salcedo, Matthew           9 FLY-MR               1:32.97    1:32.03 JOS
  8 Torres, David             10 FLY-MR               1:30.31    1:32.97 JOS
  9 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR         1:29.32    1:33.09 JOS
 10 Leahey, Ryan              10 LBA-MR               1:38.86    1:36.54 JOS
 11 Ling, Kevin               10 Express Swimming-MR  1:35.47    1:36.68 JOS
 12 Santoro, Philip M          9 TVSC-MR              1:34.27    1:37.23 JOS
 13 Graham, Danny             10 Express Swimming-MR  1:35.89    1:37.25 JOS
 14 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR  2:00.00    1:39.37 JOS
 15 De Las Cuevas, Marvin     10 FLY-MR               1:41.67    1:39.41 JOS
 16 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR  1:37.35    1:41.43 JOS
 17 Gleit, Dylan              10 Tmsuffolk-MR         1:40.52    1:41.52 JOS
 18 Kowalsky, Austin J         9 Express Swimming-MR  1:44.11    1:41.66 JOS
 19 Vatsia, Sohrab K          10 Express Swimming-MR  1:44.67    1:42.30 JOS
 20 Fountain, Greg J          10 IA-MR                1:58.77    1:43.00
 21 Buoniello, Blake J        10 IA-MR                1:48.51    1:43.88
 22 Parisi, Joey N             9 Tmsuffolk-MR         1:46.15    1:44.91
 23 Moon, Jay                  9 FLY-MR               1:42.00    1:46.01
 24 Cremer, Andrew            10 IA-MR                1:50.60    1:46.56
 25 Buoniello, Bailey J        9 IA-MR                1:52.84    1:46.90
 26 Harasym, James M          10 TVSC-MR              1:58.19    1:47.30
 27 Ke, Richard M             10 Express Swimming-MR  1:56.76    1:49.60
 28 Santoro, Joseph            8 TVSC-MR              1:48.23    1:49.72
 29 Johns, Nicky A             9 LIAC-MR              1:53.47    1:52.13
 30 Rosa, Jack M               8 IA-MR                2:04.43    1:53.66
 31 Shanley, Benjamin M       10 Express Swimming-MR  1:56.16    1:55.32
 32 Attner, Daniel            10 Tmsuffolk-MR         2:01.23    1:58.51
 33 Clark, Ryan T              9 TVSC-MR              1:54.83    1:58.55
 34 Kim, Sean Y                9 UN-MR                1:58.00    1:58.56
 35 Duignan, Ciaran           10 Express Swimming-MR  2:15.00    2:00.95
 36 Corea, Brandon M           9 LIAC-MR              2:15.00    2:01.37
 37 Cascione, Anthony V        9 Express Swimming-MR  2:11.59    2:14.60
 38 Liu, Alex                  8 Tmsuffolk-MR         2:16.54    2:18.27
 39 Chew, Maurice F            9 LIAC-MR              2:35.00    2:18.35
 40 Gowargy, John A            9 LIAC-MR              2:12.52    2:19.03
 41 Anghel, Christopher L     10 LIAC-MR              2:30.00    2:22.04
 42 Bonelli, Bobby            10 Express Swimming-MR  3:12.25    2:33.91
 -- Lobo, Mark E               9 Tmsuffolk-MR         2:16.00         DQ
 -- Hesse, Niklas A            9 TVSC-MR              2:15.00         DQ
 -- Pozmanter, Matthew S       8 TVSC-MR              2:20.00         DQ
 -- Wang, Eric                 8 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ
 -- Quintin, Hector H         10 LBA-MR               2:00.00         DQ
 -- Bischoff, Kent A          10 Tmsuffolk-MR         1:39.83         DQ
 -- Lao, Andy                  8 FLY-MR               1:45.00         DQ

Event 9  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          38.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Michalak, Agata           11 FLY-MR                 34.90      34.60 ZONE
  2 Larson, Kim P             12 IA-MR                  36.65      35.46 ZONE
  3 Kelly, Emily C            12 UN-MR                  35.93      36.29 JOS
  4 Festa, Julia D            12 LIAC-MR                37.37      37.48 JOS
  5 Skeivys, Maria E          11 FLY-MR                 39.00      37.94 JOS
  6 Hain, Karina A            11 FLY-MR                 37.59      38.46 JOS
  7 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR                39.68      39.23
  8 Luqman, Kyle M            12 IA-MR                  39.43      39.55
  9 Chang, Linda              11 FLY-MR                 39.86      39.58
 10 Stenger, Alexa            12 LBA-MR                 39.82      39.62
 11 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR                 40.16      39.77
 12 Lifavi, Danielle          12 IA-MR                  39.36      39.89
 13 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR                42.07      40.36
 14 Madalena, Kathryn M       11 Express Swimming-MR    39.95      40.61
 15 D'Angelo, Torrey E        12 TVSC-MR                43.27      41.39
 16 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                39.07      41.63
 17 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR                41.08      42.03
 18 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR                41.02      42.16
 19 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR           43.62      42.25
 20 Morrissey, Alexa D        12 HS-MR                  42.05      42.86
 21 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR                42.36      43.14
 22 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                45.00      43.16
 23 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR                42.00      43.28
 24 Montana, Jaclyn A         11 HS-MR                  44.64      43.46
 25 Rudolph, Holly E          12 Express Swimming-MR    42.87      44.10
 26 Caines, Alexandra E       12 Tmsuffolk-MR           41.98      44.28
 27 Devivio, Jaclyn           11 LBA-MR               1:00.00      44.68
 27 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR                 44.60      44.68
 29 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR           46.58      45.01
 30 Kuzniewski, Megan A       12 Express Swimming-MR    46.05      45.12
 31 Worth, Kara E             12 Express Swimming-MR    45.16      45.19
 32 Cannatella, Annie M       11 Express Swimming-MR    47.74      46.06
 33 Duggan, Cassidy           12 Express Swimming-MR  1:00.00      46.64
 34 Jannuzzi, Olivia A        11 Tmsuffolk-MR           46.30      46.94
 35 Rosa, Tracey L            11 IA-MR                  46.99      47.02
 36 Kruse, Mary E             12 TVSC-MR                51.62      47.04
 37 Quinn, Kelsey M           12 Express Swimming-MR    49.85      47.32
 38 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR                48.42      47.65
 39 McDermott, Kara M         12 Express Swimming-MR    50.00      47.75
 40 Cheung, Donna             12 Express Swimming-MR    54.92      48.48
 41 Sunshine, Juliane S       12 FLY-MR                 46.97      48.51
 42 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR           47.76      49.71
 43 Smith, Amanda C           12 TVSC-MR                49.16      49.86
 44 Danoski, Danielle         11 LBA-MR                 50.50      49.99
 45 Duggan, Tara              11 Express Swimming-MR    56.09      50.01
 46 McDonough, Molly C        11 Express Swimming-MR    50.85      50.28
 47 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR                53.94      50.42
 48 Kilroy, Jacqueline C      11 Express Swimming-MR    52.91      51.25
 49 Cutrera, Gabriella D      11 FLY-MR                 50.00      51.62
 50 McCarthy, Maggie          11 Express Swimming-MR    53.04      53.60
 51 Zhou, Alice               11 Tmsuffolk-MR           54.91      55.44
 52 Aiello, Gabrielle D       11 TVSC-MR                49.72      55.70
 53 Richardson, Devin         11 IA-MR                1:00.32      56.20
 54 Lively, Katie E           11 Express Swimming-MR  1:00.00    1:00.24
 55 Melone, Victoria N        11 Tmsuffolk-MR           58.52    1:00.82
 56 Hilsenrod, Heather        12 LBA-MR               1:00.00    1:01.67
 57 Dunaisky, Rachel I        11 Tmsuffolk-MR         1:01.47    1:06.13

Event 10  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          35.89  ZONE
          39.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR                31.25      31.90 ZONE
  2 Friedman, Remy            12 LBA-MR                 40.26      38.58 JOS
  3 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR                38.60      39.05 JOS
  4 Garcia, Stefan            11 FLY-MR                 38.98      39.14 JOS
  5 Fang, Corey Y             12 FLY-MR                 42.02      39.31 JOS
  6 Pickel, Cody              12 FLY-MR                 39.47      39.39 JOS
  7 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                  39.71      39.46 JOS
  8 Guelly, Stefan M          12 FLY-MR                 38.90      40.00
  9 Cremer, Christian         12 IA-MR                  37.00      40.71
 10 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR                42.45      42.39
 11 Knoblock, Paul L          11 FLY-MR                 48.00      42.43
 12 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR                42.29      42.68
 13 Pisano, Jake F            11 Tmsuffolk-MR           41.77      42.85
 14 Makowski, John P          11 Tmsuffolk-MR           42.11      42.94
 15 Chen, Richie              11 Express Swimming-MR    41.91      43.17
 16 Tran, Jonathan F          12 HS-MR                  41.63      43.56
 17 Lock, Vincent             11 FLY-MR                 43.62      44.23
 18 Spierer, Josh A           11 IA-MR                  43.53      44.30
 19 Mayer, Michael            11 Express Swimming-MR    44.47      44.36
 20 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR           42.83      44.81
 21 Park, Jay S               11 UN-MR                  48.54      45.09
 22 Stein, Kenny F            12 IA-MR                  46.54      46.13
 23 Smith, Nicholas           11 LBA-MR                 47.16      46.64
 24 Lo, Arthur                11 Express Swimming-MR    45.64      47.17
 25 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR           47.56      47.49
 26 Nash, John                12 LBA-MR                 40.11      49.39
 27 Ierna, Thomas C           11 TVSC-MR                55.00      49.54
 28 Knight, Conor J           12 Express Swimming-MR    50.92      49.70
 29 Smith, Connor             12 TVSC-MR              1:02.92      50.13
 30 Pangal, John P            12 Tmsuffolk-MR           51.56      50.62
 31 Hayes, Connor             11 Tmsuffolk-MR           51.63      50.71
 32 Kramer, Justin F          11 Tmsuffolk-MR           54.02      51.66
 33 Dorata, Eric J            11 Tmsuffolk-MR           54.16      52.05
 34 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               1:00.00      53.26
 35 Palmer, John A            11 Express Swimming-MR    53.24      53.42
 36 Ketcham, Justin           11 IA-MR                  56.90      55.26
 37 Fthenakis, Michael M      11 Tmsuffolk-MR           52.83      55.42
 38 Jordan, Alex M            11 LIAC-MR                58.54      55.52
 39 Loper, Michael D          11 TVSC-MR              1:10.00      57.39
 40 Abatemarco, Michael J     11 LIAC-MR                54.50      58.14
 41 Wang, Philip              11 Express Swimming-MR  1:00.00    1:00.51
 42 Davoudzadeh, Eitan        11 Express Swimming-MR  1:00.00    1:04.32

Event 11  Girls Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:47.99  SECT
        2:56.29  ZONE
        3:09.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Daly, Shannon L           20 Tmsuffolk-MR         2:50.30    2:50.44 ZONE
                1:23.16   2:50.44 (1:27.28)
  2 Kelly, Katie A            17 IA-MR                2:53.39    2:51.85 ZONE
                1:22.89   2:51.85 (1:28.96)
  3 Arana, Priscilla          13 FLY-MR               2:53.49    2:54.86 ZONE
                1:23.19   2:54.86 (1:31.67)
  4 Citron, Ashley E          13 TVSC-MR              3:01.71    2:58.43 SRM
                1:27.33   2:58.43 (1:31.10)
  5 Martinez, Bianca          14 FLY-MR               2:56.84    3:00.09 SRM
                1:24.87   3:00.09 (1:35.22)
  6 Kim, Jane                 13 FLY-MR               2:57.99    3:00.70 SRM
                1:26.18   3:00.70 (1:34.52)
  7 Sawicz, Dorota            17 FLY-MR               2:59.86    3:02.56 SRM
                1:26.37   3:02.56 (1:36.19)
  8 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR               3:10.97    3:06.64 SRM
                1:30.78   3:06.64 (1:35.86)
  9 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  3:09.01    3:07.18 SRM
                1:30.15   3:07.18 (1:37.03)
 10 Smith, Jackie             13 LBA-MR               3:11.63    3:11.93
                1:32.22   3:11.93 (1:39.71)
 11 Winkler, Caitlin          14 FLY-MR               3:12.50    3:12.31
                1:34.56   3:12.31 (1:37.75)
 12 Pfeifer, Christine M      18 FLY-MR               3:08.16    3:12.71
                1:31.02   3:12.71 (1:41.69)
 13 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              3:10.80    3:13.80
                1:32.18   3:13.80 (1:41.62)
 14 Ialenti, Caitlin C        13 Express Swimming-MR  3:19.80    3:14.83
                1:35.91   3:14.83 (1:38.92)
 15 Bowman, Colleen E         17 IA-MR                3:11.67    3:15.51
                1:34.00   3:15.51 (1:41.51)
 16 Yoo, Melisa               13 FLY-MR               3:13.08    3:16.37
                1:34.00   3:16.37 (1:42.37)
 17 Pashayan, Laura A         14 Express Swimming-MR       NT    3:16.83
                1:34.88   3:16.83 (1:41.95)
 18 Frey, Caroline M          17 LIAC-MR              3:19.44    3:17.19
                1:33.85   3:17.19 (1:43.34)
 19 Harris, Katherine         13 LBA-MR               3:15.66    3:17.41
                1:36.38   3:17.41 (1:41.03)
 20 Bruder, Kristi L          13 IA-MR                3:26.23    3:18.12
                1:37.25   3:18.12 (1:40.87)
 21 Kleinschnitz, Brittany L  13 UN-MR                3:35.00    3:18.96
                1:36.79   3:18.96 (1:42.17)
 22 Cieslak, Pola C           16 FLY-MR               3:20.22    3:20.84
                1:35.83   3:20.84 (1:45.01)
 23 Estrada, Cynthia J        15 FLY-MR               3:20.32    3:21.57
                1:36.92   3:21.57 (1:44.65)
 24 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR  3:23.51    3:22.31
                1:36.83   3:22.31 (1:45.48)
 25 Chan, Jessica             15 Express Swimming-MR  3:28.20    3:22.77
                1:35.63   3:22.77 (1:47.14)
 26 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              3:25.47    3:22.94
                  22.14   3:22.94 (3:00.80)
 27 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  3:40.92    3:23.15
                1:39.65   3:23.15 (1:43.50)
 28 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  3:22.12    3:23.19
                1:38.44   3:23.19 (1:44.75)
 29 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR              3:45.00    3:23.29
                1:39.13   3:23.29 (1:44.16)
 30 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  3:22.95    3:23.77
                1:40.23   3:23.77 (1:43.54)
 31 Geller, Hallie B          15 Tmsuffolk-MR         3:17.01    3:24.18
                1:38.12   3:24.18 (1:46.06)
 32 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  3:29.42    3:27.21
                1:41.20   3:27.21 (1:46.01)
 33 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                3:34.15    3:28.13
                1:38.61   3:28.13 (1:49.52)
 34 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                3:26.00    3:28.50
                1:40.71   3:28.50 (1:47.79)
 35 Johnson, Danielle M       15 LIAC-MR              3:38.71    3:31.91
                1:42.67   3:31.91 (1:49.24)
 36 Hanft, Marie              13 Unattached-MR        3:31.10    3:31.98
                1:42.39   3:31.98 (1:49.59)
 37 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              3:40.00    3:32.21
                1:44.43   3:32.21 (1:47.78)
 38 Kristic, Marta            14 FLY-MR               3:38.27    3:34.44
                1:39.34   3:34.44 (1:55.10)
 39 Vetere, Joanna B          13 Express Swimming-MR  3:38.44    3:34.67
                1:42.17   3:34.67 (1:52.50)
 40 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               4:00.00    3:35.67
                1:46.79   3:35.67 (1:48.88)
 41 Lynch, Brianne E          14 TVSC-MR              3:45.33    3:37.33
                1:45.11   3:37.33 (1:52.22)
 42 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR              3:50.00    3:37.48
                1:47.89   3:37.48 (1:49.59)
 43 Ashfaq, Nayab *           13 IA-MR                3:41.41    3:42.65
                1:48.20   3:42.65 (1:54.45)
 44 NG, Melissa K             14 Tmsuffolk-MR         3:50.23    3:44.81
                1:46.97   3:44.81 (1:57.84)
 45 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              3:45.66    3:48.29
                1:50.88   3:48.29 (1:57.41)
 46 Hogan, Samantha A         14 TVSC-MR              3:50.00    3:49.31
                1:51.71   3:49.31 (1:57.60)
 47 Bernstein, Leorah S       13 LIAC-MR              3:47.26    3:49.65
                1:49.17   3:49.65 (2:00.48)
 48 Blaszky, Melissa A        13 TVSC-MR              3:45.00    3:58.39
                1:57.77   3:58.39 (2:00.62)
 49 Cannatella, Annie M       11 Express Swimming-MR  3:50.00    4:11.21
                1:59.82   4:11.21 (2:11.39)
 -- Xia, Nancy                13 FLY-MR               3:42.00         DQ
                1:39.45        DQ (1:51.04)

Event 12  Boys Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:38.99  SECT
        2:39.79  ZONE
        2:52.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nam, Timothy K            14 FLY-MR               2:43.52    2:44.41 SRM
                1:19.16   2:44.41 (1:25.25)
  2 Yeager, Kyle A            15 Tmsuffolk-MR         2:55.04    2:52.23 SRM
                1:22.33   2:52.23 (1:29.90)
  3 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         3:11.99    3:07.25
                1:29.96   3:07.25 (1:37.29)
  4 Keller, Josh A            16 IA-MR                3:01.16    3:07.63
                1:26.08   3:07.63 (1:41.55)
  5 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              3:07.45    3:11.40
                1:35.84   3:11.40 (1:35.56)
  6 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              3:25.00    3:12.53
                1:32.16   3:12.53 (1:40.37)
  7 Grebowiec, Philip M       16 FLY-MR               3:07.23    3:12.60
                1:32.34   3:12.60 (1:40.26)
  8 Gao, Simon                14 TVSC-MR              3:15.00    3:14.15
                1:34.68   3:14.15 (1:39.47)
  9 Salcedo, Hember           14 FLY-MR               3:33.68    3:19.78
                1:37.07   3:19.78 (1:42.71)
 10 Zhang, Ross J             14 TVSC-MR              3:50.00    3:22.47
                1:39.91   3:22.47 (1:42.56)
 11 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR  3:02.17    3:22.48
                1:39.64   3:22.48 (1:42.84)
 12 King, Terence             16 IA-MR                3:15.12    3:23.76
                1:35.90   3:23.76 (1:47.86)
 13 Stoute, Michael S         15 TVSC-MR              4:20.18    3:27.88
                1:41.62   3:27.88 (1:46.26)
 14 King, Brendan D           13 UN-MR                3:39.55    3:28.55
                1:42.51   3:28.55 (1:46.04)
 15 Capobianco, Jeffrey M     13 TVSC-MR              3:35.00    3:29.09
                1:43.60   3:29.09 (1:45.49)
 16 Lock, Jeffrey             15 FLY-MR               3:15.00    3:32.36
                1:42.40   3:32.36 (1:49.96)
 17 Visconti, Michael J       13 Express Swimming-MR  3:48.20    3:35.83
                1:48.07   3:35.83 (1:47.76)
 18 Clark, Matthew A          13 TVSC-MR              3:45.00    3:36.36
                1:46.15   3:36.36 (1:50.21)
 19 Faine, Emil               13 TVSC-MR              3:46.00    3:39.07
                1:45.94   3:39.07 (1:53.13)
 20 Scholz, Philip            16 TVSC-MR              4:26.72    3:41.09
                1:48.04   3:41.09 (1:53.05)

Event 13  Girls 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR               3:13.31    3:03.99
                1:30.61   3:03.99 (1:33.38)
  2 Biagioli, Alana           12 Tmsuffolk-MR         3:11.00    3:04.04
                1:29.75   3:04.04 (1:34.29)
  3 Larson, Kim P             12 IA-MR                3:08.95    3:04.78
                1:30.20   3:04.78 (1:34.58)
  4 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR              3:16.36    3:04.96
                1:31.29   3:04.96 (1:33.67)
  5 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               3:12.53    3:05.49
                1:29.20   3:05.49 (1:36.29)
  6 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR              3:14.07    3:05.57
                1:29.38   3:05.57 (1:36.19)
  7 Parmiter, Lindsey T       12 Express Swimming-MR  3:16.02    3:19.34
                1:36.12   3:19.34 (1:43.22)
  8 Lim, Sally                10 FLY-MR               3:45.00    3:25.35
                1:38.55   3:25.35 (1:46.80)
  9 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              3:28.74    3:26.46
                1:39.35   3:26.46 (1:47.11)
 10 Graham, Caitlin           11 Express Swimming-MR  3:33.52    3:29.29
                1:42.51   3:29.29 (1:46.78)
 11 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR                   NT    3:32.18
                1:42.87   3:32.18 (1:49.31)
 12 Lampe, Shannon E          11 TVSC-MR              3:42.92    3:32.44
                1:45.66   3:32.44 (1:46.78)
 13 Madalena, Kathryn M       11 Express Swimming-MR  3:37.88    3:33.25
                1:43.29   3:33.25 (1:49.96)
 14 Desousa, Yvonne C         12 Tmsuffolk-MR         3:21.00    3:35.55
                1:41.62   3:35.55 (1:53.93)
 15 Krebs, Kristen E          11 Express Swimming-MR  3:41.22    3:37.40
                1:46.19   3:37.40 (1:51.21)
 16 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              3:55.00    3:39.31
                1:48.55   3:39.31 (1:50.76)
 17 McGrath, Kelly            10 Express Swimming-MR  4:30.00    3:39.97
                1:49.51   3:39.97 (1:50.46)
 18 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR              4:09.61    3:48.44
                1:50.97   3:48.44 (1:57.47)
 19 McDermott, Kara M         12 Express Swimming-MR  4:00.00    3:52.41
                1:53.54   3:52.41 (1:58.87)
 20 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR              4:10.61    3:56.32
                1:55.77   3:56.32 (2:00.55)
 21 Duggan, Cassidy           12 Express Swimming-MR  4:15.00    4:01.99
                1:58.40   4:01.99 (2:03.59)
 22 Neligan, Shannon F        11 LIAC-MR              4:13.93    4:06.54
                2:02.58   4:06.54 (2:03.96)
 23 Ialenti, Pamela S         10 Express Swimming-MR  4:15.00    4:22.88
                2:10.18   4:22.88 (2:12.70)
 24 Kilroy, Jacqueline C      11 Express Swimming-MR  4:15.00    4:29.13
                2:11.70   4:29.13 (2:17.43)
 25 Lucas, Marie E             8 Express Swimming-MR  4:30.00    4:39.79
                2:15.67   4:39.79 (2:24.12)
 26 Hilsenrod, Heather        12 LBA-MR               4:00.00    4:40.62
                2:21.46   4:40.62 (2:19.16)
 27 Cannatella, Katie G       10 Express Swimming-MR  4:00.00    4:43.23
                2:20.48   4:43.23 (2:22.75)
 28 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR  4:20.00    4:53.88
                2:22.09   4:53.88 (2:31.79)
 29 Lively, Katie E           11 Express Swimming-MR  4:30.00    5:08.67
                2:27.23   5:08.67 (2:41.44)
 30 Holfester, Kaitlyn A      10 Express Swimming-MR  4:15.00    5:19.56
                2:35.51   5:19.56 (2:44.05)
 -- Duggan, Tara              11 Express Swimming-MR  4:15.00         DQ
                2:06.02        DQ (2:13.13)
 -- Guarino, Catherine T      10 Express Swimming-MR  4:15.00         DQ
                2:00.99        DQ (2:10.04)
 -- Lawler, Rachel            10 Express Swimming-MR  4:15.00         DQ
                1:53.20        DQ (2:04.26)
 -- Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR  4:30.00         DQ
                2:30.36        DQ (2:34.91)

Event 14  Boys 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               3:00.00    3:03.79
                1:26.68   3:03.79 (1:37.11)
  2 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  3:12.14    3:15.83
                1:36.23   3:15.83 (1:39.60)
  3 Carmichael-Lopes, Bernil  10 Express Swimming-MR  3:15.00    3:15.92
                1:36.57   3:15.92 (1:39.35)
  4 Lock, Vincent             11 FLY-MR               3:35.00    3:31.21
                1:41.50   3:31.21 (1:49.71)
  5 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR              3:54.85    3:57.07
                1:54.82   3:57.07 (2:02.25)
  6 Vatsia, Sohrab K          10 Express Swimming-MR  4:15.00    4:31.30
                2:10.86   4:31.30 (2:20.44)
 -- Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR              4:10.61         DQ
                2:02.82        DQ (2:07.24)

Event 15  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.29  ZONE
          36.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Guelly, Kirsten H         12 FLY-MR                 31.97      31.50 ZONE
  2 Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR                34.02      34.28 JOS
  3 Michalak, Agata           11 FLY-MR                 34.32      34.90 JOS
  4 Skeivys, Maria E          11 FLY-MR                 37.03      34.92 JOS
  5 Hain, Karina A            11 FLY-MR                 35.33      35.55 JOS
  6 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR                 37.01      36.53 JOS
  7 Pablo, Aileen             12 FLY-MR                 39.31      36.99 JOS
  8 D'Angelo, Torrey E        12 TVSC-MR                39.93      37.01
  9 Archer, Heather A         12 Tmsuffolk-MR           38.49      37.32
 10 Smith, Ashley A           12 LIAC-MR                41.72      37.43
 11 Patton, Colleen M         12 Express Swimming-MR    39.15      38.01
 12 Stenger, Alexa            12 LBA-MR                 38.84      38.08
 13 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                39.41      38.58
 14 Luqman, Kyle M            12 IA-MR                  39.54      38.68
 15 Lifavi, Danielle          12 IA-MR                  43.71      39.05
 16 Drury, Kelly M            12 Tmsuffolk-MR           40.96      39.17
 17 Caracciolo, Bianca R      12 LIAC-MR                40.51      39.41
 18 Shanley, Kelly M          12 Express Swimming-MR    39.21      39.78
 19 Lampe, Shannon E          11 TVSC-MR                48.00      40.08
 20 Capustin, Kimberly B      12 TVSC-MR                45.69      40.42
 21 Johns, Maggie S           11 LIAC-MR                41.78      41.29
 22 Kuzniewski, Megan A       12 Express Swimming-MR    41.88      41.37
 23 Torre, Brittany M         12 LIAC-MR                48.61      41.83
 24 Caines, Alexandra E       12 Tmsuffolk-MR           42.62      42.56
 25 Worth, Kara E             12 Express Swimming-MR    47.85      43.66
 26 Bassi, Julia E            11 TVSC-MR                42.96      44.09
 27 Cheung, Donna             12 Express Swimming-MR    50.00      44.42
 28 Sunshine, Juliane S       12 FLY-MR                 45.48      44.43
 29 Quinn, Kelsey M           12 Express Swimming-MR    43.80      44.70
 30 Kruse, Mary E             12 TVSC-MR                59.20      45.25
 31 Warren, Frances V         11 Express Swimming-MR    40.83      45.28
 32 Hesse, Samantha M         11 TVSC-MR                47.37      45.62
 33 Montana, Jaclyn A         11 HS-MR                  48.52      46.98
 34 Corea, Alexa C            12 LIAC-MR                44.48      47.52
 35 Danoski, Danielle         11 LBA-MR               1:00.00      50.92
 36 Rosa, Tracey L            11 IA-MR                1:02.48      50.93
 37 Santoro, Theresa          11 TVSC-MR                50.00      51.16
 38 Smith, Amanda C           12 TVSC-MR                53.00      51.62
 39 Vollaro, Alex J           11 LIAC-MR                48.61      51.65
 40 Carroll, Brittany A       12 LIAC-MR                48.61      52.63
 41 Aiello, Gabrielle D       11 TVSC-MR              1:05.00      54.56
 42 Cutrera, Gabriella D      11 FLY-MR                 55.00      55.29
 43 McCarthy, Maggie          11 Express Swimming-MR    55.51      58.49
 44 Richardson, Devin         11 IA-MR                1:09.27    1:04.15

Event 16  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.29  ZONE
          37.99  JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR                30.07      29.48 ZONE
  2 Wagner, Jack S            12 LIAC-MR                34.00      32.68 ZONE
  3 Hallinan, James J         12 IA-MR                  33.41      33.97 JOS
  4 Cremer, Christian         12 IA-MR                  37.00      34.58 JOS
  5 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR                34.95      34.62 JOS
  6 Kuo, Theodore             11 Express Swimming-MR    36.73      36.57 JOS
  7 Selinger, Joseph S        12 TVSC-MR                37.08      36.62 JOS
  8 Pickel, Cody              12 FLY-MR                 37.20      36.85 JOS
  9 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR                35.73      37.00 JOS
 10 Friedman, Remy            12 LBA-MR                 55.00      37.87 JOS
 11 Bianco, Phillip E         12 HS-MR                  42.36      38.68
 12 Ballon, Carlos G          12 LIAC-MR                44.88      39.10
 13 Fang, Corey Y             12 FLY-MR                 40.90      39.19
 14 Oakes, Brian C            12 LIAC-MR                46.17      39.84
 15 Spinella, Nick R          11 LIAC-MR                40.00      40.02
 16 Tran, Jonathan F          12 HS-MR                  40.98      41.75
 17 Nash, John                12 LBA-MR                 43.98      42.01
 18 Arana, Oscar Y            11 LIAC-MR                45.61      42.53
 19 Knoblock, Paul L          11 FLY-MR                 50.00      43.40
 20 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR           42.74      45.94
 21 Park, Jay S               11 UN-MR                  50.00      46.08
 22 Jennings, Paul M          11 Tmsuffolk-MR           52.51      47.46
 23 Walker, Elijah C          12 LIAC-MR                45.61      47.87
 24 Bormann, Christian L      12 Tmsuffolk-MR           54.04      48.00
 25 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR                47.61      48.20
 26 Mulderrig, Jack H         12 LIAC-MR                52.33      48.80
 27 Bouzourene, Tarik         11 LIAC-MR                54.24      49.52
 28 Cammarosano, Joe          11 LBA-MR               1:00.00      51.40
 29 Ierna, Thomas C           11 TVSC-MR              1:05.00      52.86
 30 Knight, Conor J           12 Express Swimming-MR    53.09      53.51
 31 Ketcham, Justin           11 IA-MR                1:02.28    1:00.97
 32 Jordan, Alex M            11 LIAC-MR                54.61    1:10.85
 -- Palmer, John A            11 Express Swimming-MR    54.61         DQ
 -- Stein, Kenny F            12 IA-MR                  54.23         DQ
 -- Abatemarco, Michael J     11 LIAC-MR              1:02.83         DQ
 -- Wang, Philip              11 Express Swimming-MR  1:10.00         DQ

Event 17  Girls Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:28.29  SECT
        2:35.89  ZONE
        2:42.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kelly, Katie A            17 IA-MR                2:39.32    2:37.03 SRM
                1:18.65   2:37.03 (1:18.38)
  2 Daly, Brittany A          18 Tmsuffolk-MR         2:35.00    2:38.18 SRM
                1:17.47   2:38.18 (1:20.71)
  3 Yoo, Andrea               13 FLY-MR               2:46.04    2:44.46
                1:16.86   2:44.46 (1:27.60)
  4 Kim, Jane                 13 FLY-MR               2:46.47    2:45.19
                1:21.33   2:45.19 (1:23.86)
  5 Ackerman, Amanda L        13 UN-MR                2:45.04    2:45.27
                1:19.86   2:45.27 (1:25.41)
  6 Winkler, Caitlin          14 FLY-MR               2:49.87    2:45.99
                1:20.87   2:45.99 (1:25.12)
  7 Hill, Daniella            13 FLY-MR               3:15.44    2:47.00
                1:18.98   2:47.00 (1:28.02)
  8 Ponzo, Victoria           13 FLY-MR               2:50.51    2:47.08
                1:18.13   2:47.08 (1:28.95)
  9 Guzman, Paula             14 FLY-MR               2:48.01    2:47.61
                1:20.12   2:47.61 (1:27.49)
 10 Dwyer, Brianne M          13 Express Swimming-MR  2:49.11    2:47.91
                1:24.11   2:47.91 (1:23.80)
 11 DI Novis, Jenna M         17 IA-MR                2:43.50    2:48.43
                1:20.50   2:48.43 (1:27.93)
 12 Zaltsman, Janine          14 Tmsuffolk-MR         2:45.63    2:48.74
                1:19.76   2:48.74 (1:28.98)
 13 Tyznar, Jessica A         13 LIAC-MR              2:46.14    2:49.00
                1:21.22   2:49.00 (1:27.78)
 14 Arana, Priscilla          13 FLY-MR               2:48.58    2:49.26
                1:24.05   2:49.26 (1:25.21)
 15 Fountain, Michelle        13 IA-MR                2:53.86    2:49.35
                1:18.47   2:49.35 (1:30.88)
 16 Rivera, Elizabeth         14 FLY-MR               2:52.71    2:49.75
                1:20.45   2:49.75 (1:29.30)
 17 Cremer, Kylie             14 IA-MR                3:00.00    2:50.21
                1:20.67   2:50.21 (1:29.54)
 18 Martinez, Bianca          14 FLY-MR               2:45.66    2:50.30
                1:24.47   2:50.30 (1:25.83)
 19 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR               2:53.53    2:50.88
                1:23.44   2:50.88 (1:27.44)
 20 Knight, Ashley            13 FLY-MR               2:53.64    2:51.32
                1:20.14   2:51.32 (1:31.18)
 21 Lao, April                13 FLY-MR               2:52.35    2:51.48
                1:21.85   2:51.48 (1:29.63)
 22 Ryan, Sarah A             14 Express Swimming-MR  2:47.39    2:52.27
                1:20.24   2:52.27 (1:32.03)
 23 Pashayan, Laura A         14 Express Swimming-MR  2:53.00    2:53.31
                1:23.60   2:53.31 (1:29.71)
 24 Hartford, Laura G         14 Express Swimming-MR  2:50.39    2:54.11
                1:23.63   2:54.11 (1:30.48)
 25 Chan, Jessica             15 Express Swimming-MR  2:53.62    2:54.15
                1:21.83   2:54.15 (1:32.32)
 26 Makowski, Michelle T      13 Tmsuffolk-MR         2:58.15    2:54.42
                1:22.83   2:54.42 (1:31.59)
 27 Finkelstein, Jana R       15 FLY-MR               2:58.14    2:54.50
                1:21.92   2:54.50 (1:32.58)
 28 Bransfield, Sammy J       13 LIAC-MR              2:50.46    2:55.73
                1:26.38   2:55.73 (1:29.35)
 29 Leong, Maeve              15 FLY-MR               3:00.00    2:56.15
                1:19.77   2:56.15 (1:36.38)
 30 Cannon, Taylor            13 Tmsuffolk-MR         2:58.55    2:56.33
                1:24.84   2:56.33 (1:31.49)
 31 Pfeifer, Christine M      18 FLY-MR               2:46.90    2:56.44
                1:24.37   2:56.44 (1:32.07)
 32 Kleinschnitz, Brittany L  13 UN-MR                2:55.00    2:56.68
                1:24.60   2:56.68 (1:32.08)
 33 Stafford, Lindsay         16 UN-MR                3:00.00    2:56.79
                1:26.20   2:56.79 (1:30.59)
 34 Smith, Jackie             13 LBA-MR               2:55.87    2:56.82
                1:29.95   2:56.82 (1:26.87)
 35 Bruder, Kristi L          13 IA-MR                2:48.36    2:57.13
                1:25.54   2:57.13 (1:31.59)
 36 Rivera, Celine D          13 TVSC-MR              3:06.73    2:57.34
                1:25.72   2:57.34 (1:31.62)
 37 Ras, Jessica A            14 Express Swimming-MR  2:54.98    2:57.82
                1:25.41   2:57.82 (1:32.41)
 38 Fosteris, Lillian C       14 FLY-MR               2:57.11    2:58.33
                1:19.83   2:58.33 (1:38.50)
 39 Leong, Deirdre            13 FLY-MR               3:02.18    2:59.12
                1:23.54   2:59.12 (1:35.58)
 40 Merlo, Allison M          14 Express Swimming-MR  3:06.25    2:59.27
                1:28.08   2:59.27 (1:31.19)
 41 Guelly, Gabi K            14 FLY-MR               3:00.00    2:59.33
                1:22.43   2:59.33 (1:36.90)
 42 Pierce, Nicole            15 LBA-MR               3:04.32    3:00.13
                1:25.66   3:00.13 (1:34.47)
 43 Mark, Kelly A             15 Express Swimming-MR  3:03.04    3:00.35
                1:26.86   3:00.35 (1:33.49)
 44 Domenchello, Missy *      14 IA-MR                2:58.32    3:00.61
                1:24.58   3:00.61 (1:36.03)
 45 Ialenti, Caitlin C        13 Express Swimming-MR  3:03.41    3:00.84
                1:30.40   3:00.84 (1:30.44)
 46 Parra, Angela P           13 FLY-MR               2:57.72    3:00.89
                1:24.20   3:00.89 (1:36.69)
 47 Fritsch, Kristina M       13 HS-MR                2:58.26    3:01.27
                1:27.85   3:01.27 (1:33.42)
 48 Shockness, Jasmine A      13 Express Swimming-MR  2:58.99    3:01.95
                1:29.13   3:01.95 (1:32.82)
 49 Rappa, Natalia            13 LBA-MR               3:00.00    3:02.11
                1:29.17   3:02.11 (1:32.94)
 50 Mangino, Barbara          14 FLY-MR               3:07.49    3:04.49
                1:27.02   3:04.49 (1:37.47)
 51 Pozmanter, Caitlin E      14 TVSC-MR              3:03.95    3:04.69
                1:30.00   3:04.69 (1:34.69)
 52 Gerrity, Sara Day D       13 LBA-MR               3:04.70    3:04.94
                1:24.26   3:04.94 (1:40.68)
 52 Stenger, Rebecca E        14 LBA-MR               3:02.78    3:04.94
                1:29.28   3:04.94 (1:35.66)
 54 Wachter, Dana L           14 TVSC-MR              3:02.93    3:06.57
                1:29.77   3:06.57 (1:36.80)
 55 Mielczarek, Julia D       13 FLY-MR               3:15.00    3:06.80
                1:30.20   3:06.80 (1:36.60)
 56 Rosa, Samantha N          13 IA-MR                3:12.53    3:07.48
                1:31.40   3:07.48 (1:36.08)
 57 Raimonde, Olivia L        13 LIAC-MR              3:30.00    3:07.69
                1:24.94   3:07.69 (1:42.75)
 58 Lynch, Brianne E          14 TVSC-MR              3:35.00    3:11.72
                1:33.74   3:11.72 (1:37.98)
 59 Geller, Hallie B          15 Tmsuffolk-MR         3:08.55    3:12.18
                1:36.83   3:12.18 (1:35.35)
 60 Chung, Nicole G           13 LIAC-MR              3:05.47    3:12.38
                1:34.99   3:12.38 (1:37.39)
 61 Kelly, Shavon             13 LBA-MR               3:12.90    3:12.50
                1:34.53   3:12.50 (1:37.97)
 62 Okochi, Kei               13 FLY-MR               3:12.80    3:12.74
                1:33.43   3:12.74 (1:39.31)
 63 Ashfaq, Nayab *           13 IA-MR                3:17.61    3:12.86
                1:31.53   3:12.86 (1:41.33)
 64 Neligan, Kelly E          13 LIAC-MR              3:26.99    3:15.19
                1:38.61   3:15.19 (1:36.58)
 65 Sheldon, Aya L            13 LIAC-MR              3:25.14    3:16.77
                1:33.04   3:16.77 (1:43.73)
 66 McDonough, Erin M         13 LIAC-MR              3:30.00    3:20.63
                1:34.98   3:20.63 (1:45.65)
 67 Miszner, Allison A        13 LIAC-MR              3:19.33    3:21.48
                1:35.85   3:21.48 (1:45.63)
 68 Hogan, Samantha A         14 TVSC-MR              3:25.00    3:22.68
                1:40.99   3:22.68 (1:41.69)
 69 Woskoff, Rebecca E        13 TVSC-MR              3:20.00    3:22.99
                1:43.26   3:22.99 (1:39.73)
 70 Jannuzzi, Catherine A     13 Tmsuffolk-MR         3:21.00    3:24.61
                1:38.96   3:24.61 (1:45.65)
 71 Larson, Chris E           15 IA-MR                3:16.96    3:24.62
                1:37.51   3:24.62 (1:47.11)
 72 Vetere, Joanna B          13 Express Swimming-MR  3:32.24    3:28.51
                1:43.65   3:28.51 (1:44.86)
 73 Scarnati, Jennifer        14 Express Swimming-MR  3:33.03    3:29.20
                1:36.81   3:29.20 (1:52.39)
 74 Ng, Jessica               14 FLY-MR               3:30.00    3:30.96
                1:37.51   3:30.96 (1:53.45)
 75 Blaszky, Melissa A        13 TVSC-MR              3:25.00    3:41.46
                1:49.87   3:41.46 (1:51.59)
 76 Vaughan, Amina            13 FLY-MR               3:51.10    3:43.47
                1:47.14   3:43.47 (1:56.33)

Event 18  Boys Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:16.59  SECT
        2:24.59  ZONE
        2:30.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nam, Timothy K            14 FLY-MR               2:24.89    2:25.59 SRM
                1:08.04   2:25.59 (1:17.55)
  2 Kim, Kevin L              15 FLY-MR               2:32.57    2:31.62
                1:10.28   2:31.62 (1:21.34)
  3 Park, Michael             16 FLY-MR               2:31.02    2:32.39
                1:10.91   2:32.39 (1:21.48)
  4 Pfeifer, Gregory J        15 FLY-MR               2:28.52    2:33.51
                1:12.31   2:33.51 (1:21.20)
  5 Gao, Simon                14 TVSC-MR              2:36.85    2:36.02
                1:13.55   2:36.02 (1:22.47)
  6 Chang, One June J         13 FLY-MR               2:36.57    2:36.38
                1:14.44   2:36.38 (1:21.94)
  7 Shiwnath, Michael         16 FLY-MR               2:39.27    2:36.84
                1:11.08   2:36.84 (1:25.76)
  8 Smith, Kendall C          13 Express Swimming-MR  2:42.99    2:43.48
                1:20.98   2:43.48 (1:22.50)
  9 Brennan, Austin F         13 TVSC-MR              2:36.70    2:46.25
                1:15.42   2:46.25 (1:30.83)
 10 King, Brendan D           13 UN-MR                2:48.13    2:46.69
                1:19.86   2:46.69 (1:26.83)
 11 Pickel, James C           15 FLY-MR               3:30.65    2:47.21
                1:18.98   2:47.21 (1:28.23)
 12 Pruzan, Brian             15 Tmsuffolk-MR         2:52.33    2:48.88
                1:19.79   2:48.88 (1:29.09)
 13 Kandell, Chris W          15 IA-MR                2:54.72    2:51.86
                1:20.42   2:51.86 (1:31.44)
 14 Dowling, Mark G           13 TVSC-MR              2:49.16    2:52.23
                1:23.88   2:52.23 (1:28.35)
 15 Angelo, Nicholas L        14 Tmsuffolk-MR         2:48.79    2:52.87
                1:22.40   2:52.87 (1:30.47)
 16 Kelly, Patrick T          14 UN-MR                2:53.30    2:53.13
                1:20.19   2:53.13 (1:32.94)
 17 Keller, Josh A            16 IA-MR                2:35.32    2:55.36
                1:23.53   2:55.36 (1:31.83)
 18 King, Terence             16 IA-MR                2:44.69    2:57.31
                1:23.82   2:57.31 (1:33.49)
 19 Reidy, Colin J            16 LIAC-MR              3:45.00    2:58.76
                1:24.64   2:58.76 (1:34.12)
 20 Llanos, Sergio            15 FLY-MR               3:07.00    2:59.81
                1:16.68   2:59.81 (1:43.13)
 21 Capobianco, Jeffrey M     13 TVSC-MR              2:50.00    3:00.37
                1:29.16   3:00.37 (1:31.21)
 22 Caceres, Dan              13 LIAC-MR              3:06.29    3:03.22
                1:18.95   3:03.22 (1:44.27)
 23 Johns, Matthew P          13 LIAC-MR              3:08.33    3:04.28
                1:19.72   3:04.28 (1:44.56)
 24 Zhang, Ross J             14 TVSC-MR              3:20.00    3:07.10
                1:35.02   3:07.10 (1:32.08)
 25 Stoute, Michael S         15 TVSC-MR              3:20.00    3:08.03
                3:09.80         3:08.03 ( )
 26 Arias, Sergio F           18 FLY-MR               3:10.00    3:08.72
                1:19.58   3:08.72 (1:49.14)
 27 Lee, Doohyun              13 FLY-MR               3:00.00    3:10.09
                1:23.36   3:10.09 (1:46.73)
 28 Sanidas, Stavros          13 FLY-MR               3:15.00    3:13.26
                1:23.26   3:13.26 (1:50.00)
 29 Clark, Matthew A          13 TVSC-MR              3:05.00    3:14.09
                3:10.01      3:14.09 (4.08)
 30 Visconti, Michael J       13 Express Swimming-MR  3:14.56    3:15.15
                1:33.48   3:15.15 (1:41.67)
 31 Faine, Emil               13 TVSC-MR              3:16.00    3:16.90
                1:31.08   3:16.90 (1:45.82)
 -- Stavdal, Alex A           15 IA-MR                2:42.01         DQ
                1:18.23        DQ (1:39.36)

Event 19  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  10&U ZONE
        3:43.99  10&U JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Norman, Samantha M        10 Tmsuffolk-MR         3:03.91    3:03.27 ZONE
                1:24.80   3:03.27 (1:38.47)
  2 Chan, Olivia               9 Express Swimming-MR  3:21.02    3:10.48 JOS
                1:29.44   3:10.48 (1:41.04)
  3 Torre, Melissa R          10 LIAC-MR              3:15.77    3:15.40 JOS
                1:34.97   3:15.40 (1:40.43)
  4 Cho, Rachel S              9 UN-MR                3:18.71    3:16.55 JOS
                1:30.72   3:16.55 (1:45.83)
  5 Sun, Angela                9 Express Swimming-MR  4:00.00    3:17.44 JOS
                1:30.98   3:17.44 (1:46.46)
  6 Chang, Elizabeth          10 FLY-MR               3:22.06    3:22.04 JOS
                1:40.38   3:22.04 (1:41.66)
  7 Lynch, Kellie R           10 TVSC-MR              3:50.00    3:29.15 JOS
                1:37.14   3:29.15 (1:52.01)
  8 Isaksen, Lyndsay A        10 TVSC-MR              3:45.00    3:29.36 JOS
                1:35.37   3:29.36 (1:53.99)
  9 Chen, Lillian             10 Express Swimming-MR  4:00.00    3:29.56 JOS
                1:45.31   3:29.56 (1:44.25)
 10 Diaz, Danielle N          10 TVSC-MR              3:45.00    3:30.00 JOS
                1:33.86   3:30.00 (1:56.14)
 11 Baraban, Allyson B        10 Tmsuffolk-MR         3:25.72    3:30.01 JOS
                1:41.00   3:30.01 (1:49.01)
 12 McGrath, Kelly            10 Express Swimming-MR  3:38.35    3:33.88 JOS
                3:33.95         3:33.88 ( )
 13 Kelly, Hannah E            9 LIAC-MR              3:19.43    3:39.17 JOS
                1:45.75   3:39.17 (1:53.42)
 14 Lawler, Rachel            10 Express Swimming-MR  4:00.00    3:42.47 JOS
                1:53.50   3:42.47 (1:48.97)
 15 D'Angelo, Caroline R      10 TVSC-MR              3:45.00    3:43.99 JOS
                1:52.89   3:43.99 (1:51.10)
 16 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR              4:30.00    3:58.59
                1:58.55   3:58.59 (2:00.04)
 17 Guarino, Catherine T      10 Express Swimming-MR  4:05.00    4:00.97
                2:04.98   4:00.97 (1:55.99)
 18 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR  4:30.00    4:02.50
                1:55.63   4:02.50 (2:06.87)
 19 Zoll, Christina M          9 Express Swimming-MR  4:20.00    4:03.09
                1:58.17   4:03.09 (2:04.92)
 20 Quinn, Shannon C          10 Express Swimming-MR  4:20.00    4:05.88
                2:02.79   4:05.88 (2:03.09)
 21 Rasquin, Megan E          10 Express Swimming-MR  4:20.00    4:12.18
                2:06.89   4:12.18 (2:05.29)
 22 Ras, Jackie T              8 Express Swimming-MR  4:15.00    4:15.45
                2:00.71   4:15.45 (2:14.74)
 23 Bamba, Katrina M           8 LIAC-MR              4:30.00    4:25.89
                2:02.72   4:25.89 (2:23.17)
 -- Abramowitz, Rachel         8 LIAC-MR              4:45.00         DQ
                2:16.93        DQ (2:20.63)

Event 19  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:42.99  11-12 SRM
        2:44.19  11-12 ZONE
        2:59.99  11-12 JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Larson, Kim P             12 IA-MR                2:46.50    2:43.48 ZONE
                1:21.08   2:43.48 (1:22.40)
  2 Guelly, Kirsten H         12 FLY-MR               2:46.69    2:46.41 JOS
                1:15.79   2:46.41 (1:30.62)
  3 Michalak, Agata           11 FLY-MR               2:50.19    2:49.57 JOS
                1:19.00   2:49.57 (1:30.57)
  4 Betancourt, Lauren        12 FLY-MR               2:55.99    2:53.77 JOS
                1:26.04   2:53.77 (1:27.73)
  5 Kelly, Emily C            12 UN-MR                2:53.74    2:53.83 JOS
                1:23.51   2:53.83 (1:30.32)
  6 De los Santos, Diana      12 FLY-MR               2:51.83    2:54.50 JOS
                1:25.40   2:54.50 (1:29.10)
  7 Kolackovsky, Kerrie N     11 LIAC-MR              3:14.20    2:54.95 JOS
                1:30.46   2:54.95 (1:24.49)
  8 Festa, Julia D            12 LIAC-MR              3:01.49    2:58.05 JOS
                1:27.55   2:58.05 (1:30.50)
  9 Chang, Linda              11 FLY-MR               3:06.72    2:58.61 JOS
                1:24.14   2:58.61 (1:34.47)
 10 Schuermann, Kerry         11 LBA-MR               3:00.99    2:58.80 JOS
                1:22.39   2:58.80 (1:36.41)
 11 Brennan, Cassidy S        11 TVSC-MR              3:35.00    3:04.28
                1:28.84   3:04.28 (1:35.44)
 12 Pablo, Aileen             12 FLY-MR               3:06.00    3:04.53
                1:25.07   3:04.53 (1:39.46)
 13 Shanley, Kelly M          12 Express Swimming-MR  3:05.95    3:05.81
                1:28.30   3:05.81 (1:37.51)
 14 Madalena, Kathryn M       11 Express Swimming-MR  3:11.99    3:12.67
                1:33.24   3:12.67 (1:39.43)
 15 Lindahl, Melissa          12 LBA-MR               3:15.83    3:12.85
                1:31.17   3:12.85 (1:41.68)
 16 Patton, Colleen M         12 Express Swimming-MR  3:11.42    3:13.75
                1:32.65   3:13.75 (1:41.10)
 17 Parmiter, Lindsey T       12 Express Swimming-MR  3:12.23    3:18.24
                  24.98   3:18.24 (2:53.26)
 18 Lindahl, Stephanie        11 LBA-MR               4:12.41    3:19.09
                1:35.03   3:19.09 (1:44.06)
 19 Graham, Caitlin           11 Express Swimming-MR  3:20.49    3:27.64
                1:40.32   3:27.64 (1:47.32)
 20 Rudolph, Holly E          12 Express Swimming-MR  3:47.75    3:28.27
                1:40.47   3:28.27 (1:47.80)
 21 Warren, Frances V         11 Express Swimming-MR  3:27.87    3:32.89
                1:43.27   3:32.89 (1:49.62)
 22 Krebs, Kristen E          11 Express Swimming-MR  3:26.62    3:34.67
                1:49.80   3:34.67 (1:44.87)
 23 Weis, Kelly M             11 LIAC-MR              3:45.61    3:42.52
                1:49.44   3:42.52 (1:53.08)
 24 McDonough, Molly C        11 Express Swimming-MR  4:00.00    4:03.48
                1:58.32   4:03.48 (2:05.16)
 -- Brennan, Alyssa M         11 TVSC-MR              2:55.23         DQ
                1:23.12        DQ (1:31.97)

Event 20  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:03.59  10&U ZONE
        3:43.99  10&U JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Galan, Bryan              10 Tmsuffolk-MR         2:54.67    2:52.22 ZONE
                1:20.65   2:52.22 (1:31.57)
  2 Carmichael-Lopes, Bernil  10 Express Swimming-MR  2:52.54    3:01.58 ZONE
                1:28.81   3:01.58 (1:32.77)
  3 Deblasio, Matthew M       10 Tmsuffolk-MR         3:01.58    3:04.07 JOS
                1:26.12   3:04.07 (1:37.95)
  4 Herrmann, Charles         10 Tmsuffolk-MR         3:06.41    3:04.42 JOS
                1:29.66   3:04.42 (1:34.76)
  5 Yang, Patrick             10 Express Swimming-MR  3:15.04    3:08.37 JOS
                1:28.28   3:08.37 (1:40.09)
  6 Yeager, Christian P       10 Tmsuffolk-MR         3:08.00    3:11.69 JOS
                1:36.38   3:11.69 (1:35.31)
  7 MO, Samuel                 9 Express Swimming-MR  3:46.00    3:17.77 JOS
                1:34.68   3:17.77 (1:43.09)
  8 Santoro, Philip M          9 TVSC-MR              3:30.00    3:20.72 JOS
                1:38.70   3:20.72 (1:42.02)
  9 Leahey, Ryan              10 LBA-MR               4:00.00    3:29.98 JOS
                1:37.33   3:29.98 (1:52.65)
 10 Ling, Kevin               10 Express Swimming-MR  3:34.40    3:30.13 JOS
                1:43.18   3:30.13 (1:46.95)
 11 Kowalsky, Austin J         9 Express Swimming-MR  4:10.00    3:31.43 JOS
                1:39.27   3:31.43 (1:52.16)
 12 Graham, Danny             10 Express Swimming-MR  3:28.69    3:33.15 JOS
                1:44.16   3:33.15 (1:48.99)
 13 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR  4:00.00    3:40.34 JOS
                1:46.60   3:40.34 (1:53.74)
 14 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR       NT    3:53.26
                1:56.11   3:53.26 (1:57.15)
 15 Ke, Richard M             10 Express Swimming-MR  4:30.00    3:53.42
                1:49.00   3:53.42 (2:04.42)
 16 Shanley, Benjamin M       10 Express Swimming-MR  4:00.00    4:10.09
                2:07.00   4:10.09 (2:03.09)
 17 Quintin, Hector H         10 LBA-MR               4:07.55    4:17.93
                2:01.61   4:17.93 (2:16.32)

Event 20  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:30.99  11-12 SRM
        2:44.19  11-12 ZONE
        3:02.99  11-12 JOS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chang, Adam Y             12 LIAC-MR              2:37.21    2:39.03 ZONE
                1:12.77   2:39.03 (1:26.26)
  2 Kim, Kenny L              12 FLY-MR               2:41.58    2:42.87 ZONE
                1:17.45   2:42.87 (1:25.42)
  3 Derlath, Jonathan H       12 Express Swimming-MR  2:43.68    2:43.19 ZONE
                1:18.53   2:43.19 (1:24.66)
  4 Hallinan, James J         12 IA-MR                2:49.02    2:51.09 JOS
                1:22.22   2:51.09 (1:28.87)
  5 Garcia, Stefan            11 FLY-MR               2:56.87    2:57.48 JOS
                1:25.13   2:57.48 (1:32.35)
  6 O'Neill, Brian P          12 LIAC-MR              2:51.80    2:59.63 JOS
                1:25.61   2:59.63 (1:34.02)
  7 Oakes, Brian C            12 LIAC-MR              3:14.59    3:01.13 JOS
                1:26.49   3:01.13 (1:34.64)
  8 Kuo, Theodore             11 Express Swimming-MR  2:58.40    3:01.40 JOS
                1:25.92   3:01.40 (1:35.48)
  9 Dowling, Jake A           12 TVSC-MR              2:50.00    3:02.06 JOS
                1:24.43   3:02.06 (1:37.63)
 10 Hinds, Jonathan A         12 Tmsuffolk-MR         3:00.36    3:02.96 JOS
                1:32.38   3:02.96 (1:30.58)
 11 Ballon, Carlos G          12 LIAC-MR              3:16.01    3:04.78
                1:26.06   3:04.78 (1:38.72)
 12 Guelly, Stefan M          12 FLY-MR               3:05.60    3:11.05
                1:33.30   3:11.05 (1:37.75)
 13 Lo, Arthur                11 Express Swimming-MR  3:18.24    3:21.53
                1:40.58   3:21.53 (1:40.95)
 14 Mayer, Michael            11 Express Swimming-MR  3:20.90    3:23.49
                1:41.48   3:23.49 (1:42.01)
 15 Chen, Richie              11 Express Swimming-MR  3:21.14    3:25.60
                1:40.20   3:25.60 (1:45.40)
 16 Spierer, Josh A           11 IA-MR                3:38.21    3:26.37
                1:43.82   3:26.37 (1:42.55)
 17 Arana, Oscar Y            11 LIAC-MR              3:42.61    3:28.40
                1:43.83   3:28.40 (1:44.57)
 18 Goutzounis, Peter T       12 LIAC-MR              3:37.61    3:35.96
                1:48.05   3:35.96 (1:47.91)

Event 21  Girls Senior 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                   NT      40.56

Event 21  Girls Senior 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                   NT      40.56

Event 21  Girls Senior 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Zarriello, Megan T        11 LIAC-MR                   NT      40.56

Event 22  Girls Senior 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Michalak, Agata           11 FLY-MR                    NT      29.25

Event 23  Girls Senior 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Arana, Priscilla          13 FLY-MR                    NT      38.31

Event 24  Girls Senior 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          28.59  SECT
          29.69  ZONE
          30.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kristic, Marta            14 FLY-MR                    NT      29.25 ZONE

Event 26  Girls Senior 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
        1:01.69  SECT
        1:04.39  ZONE
        1:05.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hill, Daniella            13 FLY-MR                    NT    1:05.09 SRM

Event 27  Girls Senior 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        2:47.99  SECT
        2:56.29  ZONE
        3:09.99  SRM
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Michalak, Zuzanna         13 FLY-MR                    NT    3:05.59 SRM

Brought to you by Computer Aide, Inc.