Metro 8 & under Championships
3/6/2004 to 3/7/2004

Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:23.00    1:18.75
     1) Lindenberg, Olivia N 8          2) Perschetz, Lauren A 8
     3) Woeckener, Wendy O 8            4) Davis, Alison D 8
                  17.05       44.01 (26.96)     1:01.90 (17.89)     1:18.75 (16.85)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:22.05    1:19.22
     1) Rubiano, Alexandra K 8          2) Fidan, Cagla 8
     3) Preda, Christina 8              4) Buyukerkan, Ayse 8
                  38.60        39.60 (1.00)     1:01.04 (21.44)     1:19.22 (18.18)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:16.89    1:19.89
     1) Hyman, Alison L 8               2) Eastman, Elizabeth M 8
     3) Fuchs, Amanda B 8               4) Hutchinson-Maddox, Isla E 8
                  35.87        44.01 (8.14)       56.31 (12.30)     1:19.89 (23.58)
  4 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:20.07    1:21.21
                  18.60       42.56 (23.96)       55.92 (13.36)     1:21.21 (25.29)
  5 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:21.04    1:21.36
     1) Black, Maleah R 8               2) Lee, Juliette A 8
     3) Stamatos, Maria C 8             4) Frisoni, Caroline G 8
                  42.75        44.40 (1.65)     1:01.79 (17.39)     1:21.36 (19.57)
  6 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      1:24.22    1:23.68
     1) Haar, Hanna R 8                 2) Glenday, Kerry 8
     3) Hetzer, Nicole M 8              4) Marmo, Marisa A 8
                  46.34        50.34 (4.00)     1:04.82 (14.48)     1:23.68 (18.86)
  7 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     1:23.58    1:23.99
     1) Hiel, Hanna K 8                 2) Schuttenberg, Nicole M 8
     3) Carissimo, Daniella M 8         4) Decrem, Nicole H 7
                  31.14       47.59 (16.45)     1:04.94 (17.35)     1:23.99 (19.05)
  8 Huntington Y.M.C.A.-MR  'B'                       1:35.55    1:25.45
     1) Carmi, Christina Z 8            2) Izzo, Alyssa D 8
     3) Morency, Emily K 8              4) Flor, Erica M 8
                  49.94        51.44 (1.50)     1:06.91 (15.47)     1:25.45 (18.54)
  9 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:20.45    1:25.47
     1) Leary, Tanita A 8               2) Demarco, Jackie E 8
     3) Moyna, Kealy E 8                4) Freeman, Keira A 8
                  39.38        44.71 (5.33)     1:05.84 (21.13)     1:25.47 (19.63)
 10 Islip Aquatics-MR  'A'                            1:20.50    1:26.73
                  42.24        48.73 (6.49)     1:06.11 (17.38)     1:26.73 (20.62)
 11 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:16.20    1:27.80
     1) Richards, Miranda 8             2) Barry, Amanda E 8
     3) Casey, Shannon 8                4) Matthes, Kelly 8
                  37.66        42.92 (5.26)     1:07.70 (24.78)     1:27.80 (20.10)
 12 Team Suffolk-MR  'A'                              1:28.47    1:29.59
     1) Pappalardo, Jacqueline L 8      2) Lydon, Breann N 8
     3) Wagner, Alexis H 8              4) Attner, Lauren T 8
                  18.82       49.98 (31.16)     1:10.35 (20.37)     1:29.59 (19.24)
 13 Old Wesbury Aquatics-MR  'A'                      1:31.18    1:30.32
     1) Sack, Nicole M 6                2) Teller, Jacqulyn S 8
     3) Betzios, Alexandra P 8          4) Tierney, Lauren C 7
                  53.67        54.69 (1.02)     1:10.45 (15.76)     1:30.32 (19.87)
 14 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:25.00    1:32.85
     1) McAuliffe, Phoebe B 8           2) Lampe, Colleen M 8
     3) Hutzler, Alexandra F 7          4) Gonzalez, Crystal L 8
                  29.58       49.50 (19.92)     1:09.63 (20.13)     1:32.85 (23.22)
 15 Team Rockland Swimming-MR  'A'                    1:35.00    1:33.27
     1) Omelanczuk, Carolina 8          2) Sullivan, Emily 7
     3) Hirsch, Stephanie 8             4) Thamsen, Kathryn 8
                  47.03        51.13 (4.10)     1:13.02 (21.89)     1:33.27 (20.25)
 16 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                1:27.00    1:33.74
     1) McGetrick, Mary Kate K 8        2) Gordon, Sydney A 8
     3) Huang, Eileen S 8               4) Ahlmen, Jessica M 8
                  27.26       49.34 (22.08)       59.36 (10.02)     1:33.74 (34.38)
 17 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:49.11    1:36.05
     1) Almeida, Gabriela 5             2) Jaros, Anna 8
     3) Barbosa, Tabitha 8              4) Zaman, Farzana 8
                                  28.51 ( )   1:36.05 (1:07.54)
 18 Connetquot Swim Club-MR  'B'                      1:36.48    1:38.60
     1) Nestor, Catherine J 8           2) Aiello, Sarah 8
     3) Ramos, Jasmine 7                4) Bassani, Josephine 8
                  27.36       59.36 (32.00)     1:17.20 (17.84)     1:38.60 (21.40)
 19 Hauppauge-MR  'A'                                 1:39.61    1:42.92
     1) Spirio, Casey 8                 2) Fitzgerald, Kaitlyn 8
     3) Duffy, Ashley 8                 4) McNeill, Julia 8
                                1:20.38 ( )     1:42.92 (22.54)
 20 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:55.06    1:45.27
     1) Gregorace, Zoe R 7              2) Gowargy, Monica 7
     3) Boyko, Jaime P 8                4) Arana, Jessica 6
                                  14.13 ( )   1:45.27 (1:31.14)
 21 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       1:59.00    1:46.43
     1) Gomes, Ashley 8                 2) Barrett, Janae J 8
     3) Massillon, Arielle J 8          4) Bailey, Kerry Ann 7
                                  26.18 ( )   1:46.43 (1:20.25)
 22 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:20.80    1:54.80
     1) Harrington, Morgan 6            2) Quinn, Katie 8
     3) Smith, Justine 7                4) Gruber, Alexandra JO J 8
                1:07.45     1:54.80 (47.35)
 -- Hauppauge-MR  'B'                                      NT         DQ
     1) Hodosky, Jessica 8              2) Pugliese, Laura 7
     3) Hemp, Alexandra 8               4) Giannetti, Samantha 8
                                  11.08 ( )          DQ (24.28)

Event 2  Girls 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:32.35    1:30.59
     1) Levine, Corie T 7               2) Gspurning, Heidi 7
     3) Kuhn, Abby C 7                  4) Brooks, Kayla M 7
                  48.47        49.08 (0.61)     1:06.87 (17.79)     1:30.59 (23.72)
  2 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                1:39.00    1:30.94
     1) Offman, Sarah E 7               2) Parish, Emily R 7
     3) Rota, Amanda P 7                4) Marks, Sydney B 7
                  22.55       47.41 (24.86)     1:11.15 (23.74)     1:30.94 (19.79)
  3 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:33.38    1:32.79
     1) Weiner, Jade 7                  2) Benson, Anja M 6
     3) Weiner, Sierra 7                4) Riffaud, Nina C 7
                  37.92       52.21 (14.29)     1:12.41 (20.20)     1:32.79 (20.38)
  4 Team Suffolk-MR  'A'                              1:41.56    1:40.99
     1) Drury, Shannon 7                2) Boriskin, Madison E 7
     3) Theofield, Lindsay 7            4) Rajput, Aikta 7
                1:08.11                             1:23.68 ( )     1:40.99 (17.31)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       1:37.00    1:41.77
     1) Lawler, Caitlin 7               2) Ras, Jackie T 7
     3) Lucas, Marie E 7                4) McGrath, Deirdre R 7
                  36.30       50.57 (14.27)     1:27.61 (37.04)     1:41.77 (14.16)
  6 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:26.71    1:45.65
     1) Hartigan, Kaitlin A 7           2) Deasy, Libby Z 7
     3) Sawkins, Emma E 7               4) Groccia, Jackie A 7
                1:25.78     1:45.65 (19.87)
  7 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'C'                1:50.00    1:46.06
     1) Fortier, Julia C 7              2) Shaw, Zoe A 7
     3) Silverman, Erica A 6            4) McGetrick, Maggie A 6
                  41.21       58.70 (17.49)     1:22.91 (24.21)     1:46.06 (23.15)
  8 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:30.77    1:49.86
     1) Whiston, Kate 7                 2) Cain, Mary 7
     3) Evans, Kate 7                   4) Nixon, Charlotte 7
                  44.06        50.58 (6.52)     1:16.15 (25.57)     1:49.86 (33.71)
  9 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      1:53.54    1:56.58
     1) Haar, Jessie L 6                2) Kiendle, Jennifer A 7
     3) Ramos, Jasmine 7                4) Bralich, Christine 6
                1:09.53                             1:32.48 ( )     1:56.58 (24.10)
 -- Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:35.00         DQ
     1) Walker, Kathryn 6               2) Catterson, Sarah E 7
     3) Pozmanter, Kristen L 7          4) Perrino, Kaitlin M 7
                  30.39     1:15.16 (44.77)     1:45.40 (30.24)          DQ (31.60)
 -- Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:45.06         DQ
     1) Bamba, Katrina M 7              2) Eilbeck, Hannah 7
     3) Gregorace, Zoe R 7              4) Nath, Sameta 7
 -- Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:38.00         DQ
     1) Delpriore, Dulcie A 6           2) Delahunt, Jaena E 7
     3) Stillwagon, Kelly A 6           4) Simone, Madeline N 7
                  54.73                             1:29.20 ( )          DQ (22.96)

Event 3  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fidan, Cagla               8 Twisters-MR          1:13.27    1:11.43
                  15.66       34.07 (18.41)       53.00 (18.93)     1:11.43 (18.43)
  2 Buonaito, Kelsey R         8 North Shore-MR       1:19.55    1:17.31
                  16.77       36.49 (19.72)       56.71 (20.22)     1:17.31 (20.60)
  3 Barrett, Janae J           8 NFS-MR               1:21.09    1:19.75
                  16.74       36.21 (19.47)       58.96 (22.75)     1:19.75 (20.79)
  4 Hutchinson-Maddox, Isla    8 Agua Swim Team-MR    1:27.38    1:20.42
                  17.31       37.85 (20.54)       59.42 (21.57)     1:20.42 (21.00)
  5 Bailey, Brittany M         8 Badger-MR            1:21.71    1:20.84
                  18.32       38.16 (19.84)       59.82 (21.66)     1:20.84 (21.02)
  6 Hetzer, Nicole M           8 CSC-MR               1:22.86    1:22.05
                  17.50       37.48 (19.98)       59.38 (21.90)     1:22.05 (22.67)
  7 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                1:28.82    1:23.17
                  18.03       38.78 (20.75)     1:01.06 (22.28)     1:23.17 (22.11)
  8 Demarco, Jackie E          8 GAEL-MR              1:21.68    1:23.41
                  17.12       38.22 (21.10)     1:00.54 (22.32)     1:23.41 (22.87)
  9 Woeckener, Wendy O         8 Bgnw Marlins-MR      1:25.53    1:24.81
                  17.42       38.31 (20.89)     1:02.45 (24.14)     1:24.81 (22.36)
 10 Buyukerkan, Ayse           8 Twisters-MR          1:35.20    1:26.55
                  18.49       39.03 (20.54)     1:03.32 (24.29)     1:26.55 (23.23)
 11 Perschetz, Lauren A        8 Bgnw Marlins-MR      1:26.36    1:27.92
                  18.90       40.76 (21.86)     1:04.21 (23.45)     1:27.92 (23.71)
 12 Barry, Amanda E            8 WISC-MR              1:28.62    1:28.07
                  19.21       40.79 (21.58)     1:03.17 (22.38)     1:28.07 (24.90)
 13 Motolinio, Veronica M      8 Badger-MR            1:34.37    1:28.94
                  18.11       39.61 (21.50)     1:05.34 (25.73)     1:28.94 (23.60)
 14 Teller, Jacqulyn S         8 OWA-MR               1:32.68    1:29.06
                  17.26       39.28 (22.02)     1:04.03 (24.75)     1:29.06 (25.03)
 15 Fuchs, Amanda B            8 Agua Swim Team-MR    1:37.24    1:29.56
                  18.62       40.63 (22.01)     1:04.75 (24.12)     1:29.56 (24.81)
 16 Tompkins, Catherine        8 Badger-MR            1:29.88    1:29.74
                  19.73       42.34 (22.61)     1:06.59 (24.25)     1:29.74 (23.15)
 17 Preda, Christina           8 Twisters-MR          1:33.40    1:29.98
                  19.20       40.74 (21.54)     1:05.58 (24.84)     1:29.98 (24.40)
 18 Black, Maleah R            8 HYB-MR               1:32.14    1:30.00
                  19.39       42.07 (22.68)     1:06.66 (24.59)     1:30.00 (23.34)
 19 Flor, Erica M              8 HYB-MR               1:49.91    1:30.81
                  18.77       40.63 (21.86)     1:05.61 (24.98)     1:30.81 (25.20)
 20 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR      1:27.05    1:31.19
                  20.48       43.22 (22.74)     1:07.00 (23.78)     1:31.19 (24.19)
 21 Stamatos, Maria C          8 HYB-MR               1:30.72    1:31.25
                  18.32       41.81 (23.49)     1:06.41 (24.60)     1:31.25 (24.84)
 22 Hyman, Alison L            8 Agua Swim Team-MR    1:31.91    1:31.70
                  20.67       43.31 (22.64)     1:08.93 (25.62)     1:31.70 (22.77)
 23 Barbosa, Tabitha           8 Twisters-MR          1:40.01    1:31.71
                  19.70       42.32 (22.62)     1:07.44 (25.12)     1:31.71 (24.27)
 24 Betzios, Alexandra P       8 OWA-MR               1:29.23    1:32.15
                  19.78       42.92 (23.14)     1:08.06 (25.14)     1:32.15 (24.09)
 25 Morency, Emily K           8 HYB-MR               1:37.17    1:33.63
                  19.36       42.84 (23.48)     1:07.92 (25.08)     1:33.63 (25.71)
 26 Lydon, Breann N            8 Tmsuffolk Hills-MR   1:41.86    1:35.05
                  20.55                             1:10.69 ( )     1:35.05 (24.36)
 27 Carey, Kelly               8 LBA-MR               1:39.29    1:37.13
                  19.65       44.10 (24.45)     1:11.08 (26.98)     1:37.13 (26.05)
 28 Dell'Orto, Christina       8 Badger-MR            1:28.99    1:38.13
                  20.84       45.99 (25.15)     1:11.95 (25.96)     1:38.13 (26.18)
 29 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk Hills-MR   1:41.81    1:38.23
                  20.15       45.23 (25.08)     1:12.33 (27.10)     1:38.23 (25.90)
 30 Omelanczuk, Carolina       8 Team Rocklamd-MR     1:53.01    1:39.25
                  20.61       46.88 (26.27)     1:13.94 (27.06)     1:39.25 (25.31)
 31 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk Hills-MR   1:35.73    1:41.52
                  20.55       44.57 (24.02)     1:11.66 (27.09)     1:41.52 (29.86)
 32 Richards, Miranda          8 WISC-MR              2:30.00    1:42.51
                  20.97       45.93 (24.96)     1:14.09 (28.16)     1:42.51 (28.42)
 33 Nash, Jennifer             8 LBA-MR               1:43.62    1:42.54
                  22.08       48.16 (26.08)     1:16.95 (28.79)     1:42.54 (25.59)
 34 McNeill, Julia             8 HAA-MR               2:00.25    1:45.51
                  22.33       48.96 (26.63)     1:17.64 (28.68)     1:45.51 (27.87)
 35 Quinn, Kelly A             8 Express Swimming-MR  1:55.04    1:46.87
                  22.76       48.74 (25.98)     1:16.68 (27.94)     1:46.87 (30.19)
 36 Hogan, Anna M              8 TVSC-MR              2:03.45    1:46.99
                  22.44       48.30 (25.86)     1:17.30 (29.00)     1:46.99 (29.69)
 37 Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                1:50.21    1:47.30
                  19.95       47.10 (27.15)     1:16.40 (29.30)     1:47.30 (30.90)
 38 Bassani, Josephine         8 CSC-MR               2:20.00    1:49.16
                  21.68       49.90 (28.22)     1:15.79 (25.89)     1:49.16 (33.37)
 39 Aiello, Sarah              8 CSC-MR               1:50.75    1:50.95
                                  49.87 ( )     1:20.15 (30.28)     1:50.95 (30.80)
 40 Heiss, Sara                8 LBA-MR               1:58.21    1:54.12
                  22.85       49.50 (26.65)     1:21.49 (31.99)     1:54.12 (32.63)
 41 Adams, Katherine A         8 HYB-MR               1:59.79    1:56.87
                  24.40       53.16 (28.76)     1:25.02 (31.86)     1:56.87 (31.85)
 42 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR               2:04.77    2:00.68
                  23.58       53.86 (30.28)     1:25.17 (31.31)     2:00.68 (35.51)
 43 Quinn, Katie               8 LBA-MR               2:07.50    2:00.70
                  25.51       54.61 (29.10)     1:28.42 (33.81)     2:00.70 (32.28)

Event 4  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Benson, Anja M             6 HYB-MR                 50.45      48.79
                  23.84       48.79 (24.95)
  2 Silverman, Erica A         6 Bgnw Marlins-MR        50.53      50.05
                  22.67       50.05 (27.38)
  3 McGetrick, Maggie A        6 Bgnw Marlins-MR        55.55      52.43
                  25.85       52.43 (26.58)
  4 Sweet, Lauren A            6 Cond-MR              1:08.93      52.88
                  23.86       52.88 (29.02)
  5 zukowski, carli            6 WISC-MR              1:20.00      53.12
  6 Arana, Jessica             6 LIAC-MR              1:02.97      53.99
                  25.40       53.99 (28.59)
  7 Almeida, Gabriela          5 Twisters-MR            50.00      54.50
                  25.48       54.50 (29.02)
  8 Bralich, Christine         6 CSC-MR                 58.79      54.79
                  26.59       54.79 (28.20)
  9 Haar, Jessie L             6 CSC-MR               1:22.54      55.51
 10 Loaiza, Nicolette A        6 Badger-MR              55.82      55.91
                  26.27       55.91 (29.64)
 11 Fullerton, Haley E         5 GAEL-MR              1:01.43      58.14
 12 Rix, Morgayne              6 Express Swimming-MR  1:00.00      58.81
                  25.80       58.81 (33.01)
 13 Stillwagon, Kelly A        6 GAEL-MR              1:00.68      59.07
                  26.68       59.07 (32.39)
 14 Harrington, Morgan         6 LBA-MR               1:14.00      59.94
                  25.99       59.94 (33.95)
 15 Huchler, Jacqueline M      6 TVSC-MR              1:06.05    1:01.93
                  27.30     1:01.93 (34.63)
 16 Sack, Nicole M             6 OWA-MR               1:09.35    1:02.67
                  27.08     1:02.67 (35.59)
 17 Cammarosano, Danielle      6 LBA-MR               1:01.71    1:04.06
                  30.87     1:04.06 (33.19)
 18 Walker, Kathryn            6 TVSC-MR              1:05.38    1:07.92
                  29.43     1:07.92 (38.49)
 19 Potenza, Giovanna A        5 Bgnw Marlins-MR      1:17.61    1:11.23

Event 5  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany            7 IA-MR                1:24.03    1:22.45
                  17.41       39.08 (21.67)     1:01.42 (22.34)     1:22.45 (21.03)
  2 Lucas, Marie E             7 Express Swimming-MR  1:38.18    1:31.46
                  20.53       43.20 (22.67)     1:07.20 (24.00)     1:31.46 (24.26)
  3 Sullivan, Emily            7 Team Rocklamd-MR     1:50.01    1:33.85
                  20.75       43.73 (22.98)     1:08.82 (25.09)     1:33.85 (25.03)
  4 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR              1:50.20    1:34.26
                  18.94       41.60 (22.66)     1:06.80 (25.20)     1:34.26 (27.46)
  5 Ramos, Jasmine             7 CSC-MR               1:40.00    1:34.49
                  20.27       43.46 (23.19)     1:08.61 (25.15)     1:34.49 (25.88)
  6 Weiner, Sierra             7 HYB-MR               1:44.32    1:40.69
                  18.25       40.86 (22.61)     1:07.08 (26.22)     1:40.69 (33.61)
  7 Sawkins, Emma E            7 GAEL-MR              1:25.28    1:42.49
                  19.34       42.49 (23.15)     1:18.21 (35.72)     1:42.49 (24.28)
  8 Riffaud, Nina C            7 HYB-MR               1:36.62    1:43.42
                                  48.01 ( )     1:43.42 (55.41)
  9 Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR                    NT    1:54.03
                  25.60       52.71 (27.11)     1:24.18 (31.47)     1:54.03 (29.85)
 10 Stagnari, Katie E          7 OWA-MR                    NT    2:03.19
                  24.19       58.66 (34.47)     1:31.27 (32.61)     2:03.19 (31.92)

Event 6  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Buonaito, Kelsey R         8 North Shore-MR         18.36      17.33
  2 Fidan, Cagla               8 Twisters-MR            18.75      17.86
  3 Bailey, Brittany M         8 Badger-MR              19.24      19.09
  4 Hetzer, Nicole M           8 CSC-MR                 19.80      19.42
  5 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR    22.45      19.60
  6 Woodhead, Sandi C          8 IA-MR                  20.43      19.70
  7 Rubiano, Alexandra K       8 Twisters-MR            21.59      20.22
  8 Fuchs, Amanda B            8 Agua Swim Team-MR      22.10      20.69
  9 Motolinio, Veronica M      8 Badger-MR              20.99      20.70
 10 Lindenberg, Olivia N       8 Bgnw Marlins-MR        21.93      20.86
 11 Concannon, Julie           8 LBA-MR                 22.70      20.92
 12 Theal, Jacqueline T        8 LINDY-MR               21.90      20.94
 13 Dell'Orto, Christina       8 Badger-MR              22.62      21.00
 14 Jaros, Anna                8 Twisters-MR            25.00      21.01
 15 Carmi, Christina Z         8 HYB-MR                 19.80      21.08
 16 Cirone, Alexandra          8 Agua Swim Team-MR      23.37      21.10
 17 Leary, Tanita A            8 GAEL-MR                20.87      21.14
 18 Black, Maleah R            8 HYB-MR                 19.43      21.21
 19 Barbosa, Tabitha           8 Twisters-MR            23.61      21.31
 20 Flor, Erica M              8 HYB-MR                 22.40      21.36
 21 Carey, Kelly               8 LBA-MR                 23.55      21.42
 22 Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR            25.77      21.48
 22 Davis, Alison D            8 Bgnw Marlins-MR        22.47      21.48
 24 Lee, Juliette A            8 HYB-MR                 23.14      21.60
 25 McAuliffe, Phoebe B        8 TVSC-MR                22.86      21.64
 26 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR                 23.53      21.70
 26 Glenday, Kerry             8 CSC-MR                 21.15      21.70
 28 Hirsch, Stephanie          8 Team Rocklamd-MR       22.55      21.75
 29 Eastman, Elizabeth M       8 Agua Swim Team-MR      22.14      21.77
 30 Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 25.70      21.92
 31 Richards, Miranda          8 WISC-MR                16.33      21.98
 31 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR    24.03      21.98
 33 Whalen, Bridget            8 WISC-MR                23.51      22.17
 34 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  21.48      22.18
 35 Schmitt, Rosie H           8 Agua Swim Team-MR      24.50      22.31
 36 Hiel, Hanna K              8 Pace-MR                21.59      22.34
 37 Gordon, Sydney A           8 Bgnw Marlins-MR        22.74      22.47
 38 Frisoni, Caroline G        8 HYB-MR                 25.59      22.50
 39 Lampe, Colleen M           8 TVSC-MR                22.96      22.60
 40 Kolsch, Rachel M           8 TVSC-MR                24.84      22.64
 41 McGetrick, Mary Kate K     8 Bgnw Marlins-MR        22.40      22.89
 42 Hirschhorn, Alyson         8 Badger-MR                 NT      22.94
 43 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        22.05      22.95
 44 Smith, Alexandra G         8 HYB-MR                 25.73      22.97
 45 Duffy, Ashley              8 HAA-MR                 23.97      23.13
 46 Casey, Shannon             8 WISC-MR                24.24      23.15
 47 Sinicropi, Kathryn A       8 HYB-MR                 24.40      23.17
 48 Haar, Hanna R              8 CSC-MR                 22.59      23.26
 49 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR                30.06      23.28
 50 Moyna, Kealy E             8 GAEL-MR                23.87      23.44
 51 Marmo, Marisa A            8 CSC-MR                 23.36      23.49
 52 Huchro, Christina J        8 Pace-MR                22.75      23.60
 53 Massillon, Arielle J       8 NFS-MR                 26.02      23.97
 54 Freeman, Keira A           8 GAEL-MR                24.37      24.05
 55 Buyukerkan, Ayse           8 Twisters-MR            27.42      24.06
 56 Izzo, Alyssa D             8 HYB-MR                 23.09      24.08
 57 Tompkins, Catherine        8 Badger-MR              24.31      24.14
 58 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk Hills-MR     24.79      24.31
 59 Zaman, Farzana             8 Twisters-MR            25.00      24.33
 60 Schuttenberg, Nicole M     8 Pace-MR                24.57      24.36
 61 McNeill, Julia             8 HAA-MR                 24.49      24.50
 62 Statham, Alison M          8 TVSC-MR                24.23      24.73
 63 Jehle, Diana D             8 TVSC-MR                24.29      24.75
 64 Kalfa, Alexa M             8 Sachem-MR              35.00      24.83
 65 Johanson, Bridget M        8 Badger-MR              25.97      25.01
 66 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR         26.92      25.06
 67 Hozias, Nicole             8 Team Rocklamd-MR       35.41      25.23
 68 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk Hills-MR     24.69      25.33
 69 Gonzalez, Crystal L        8 TVSC-MR                30.11      25.34
 70 Haedrich, Mary             8 WISC-MR                35.00      25.36
 71 Hemp, Alexandra            8 HAA-MR                 23.02      25.37
 72 Thamsen, Kathryn           8 Team Rocklamd-MR       25.36      25.48
 73 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR                 23.40      25.78
 74 Quinn, Katie               8 LBA-MR                 30.14      25.85
 75 Bassani, Josephine         8 CSC-MR                 26.01      25.87
 76 Matthes, Kelly             8 WISC-MR                25.78      25.92
 77 Korlipara, Rekha S         8 Tmsuffolk Hills-MR     27.29      25.98
 77 Adams, Katherine A         8 HYB-MR                 24.91      25.98
 79 Judge, Katie E             8 GAEL-MR                28.19      26.12
 80 Lyver, Katie L             8 LINDY-MR               25.06      26.22
 81 Ostrander, Emily E         8 TVSC-MR                26.35      26.28
 82 Miller, Corley A           8 Sachem-MR              35.00      26.31
 82 Heiss, Sara                8 LBA-MR                 33.50      26.31
 84 Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                  25.83      26.52
 85 Hogan, Anna M              8 TVSC-MR                22.06      26.55
 86 Francisco, Nicole M        8 Express Swimming-MR    35.00      26.78
 87 Aiello, Sarah              8 CSC-MR                 27.42      26.94
 88 Picascio, Selena           8 Sachem-MR              35.00      26.97
 89 Rieck, Ashley              8 Badger-MR              27.93      27.04
 90 Prible, Samantha J         8 North Shore-MR         35.00      27.12
 91 Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR                28.84      27.24
 92 Stanton, Grace S           8 CSC-MR                 37.67      27.33
 93 Gutmann, Chloe D           8 TVSC-MR                27.01      27.70
 94 Spirio, Casey              8 HAA-MR                 28.08      28.15
 95 Nestor, Catherine J        8 CSC-MR                 27.03      29.06
 96 Reilly, Caroline N         8 GAEL-MR                28.19      29.22
 97 Buzard, Nicole             8 HAA-MR                 36.25      29.60
 98 Stampelos, Joanna P        8 TVSC-MR                31.55      29.81
 99 Sager, Victoria            8 LINDY-MR               29.27      29.83
100 Gomes, Ashley              8 NFS-MR                 30.00      29.98
101 Ahlmen, Jessica M          8 Bgnw Marlins-MR        26.88      30.47
102 Hodosky, Jessica           8 HAA-MR                 45.25      31.18
103 Pugliese, suzanna          8 HAA-MR                 40.25      31.25
104 Kern, Taylor E             8 Sachem-MR              35.00      35.42
105 Giannetti, Samantha        8 HAA-MR                 45.25      35.93

Event 7  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Delpriore, Dulcie A        6 GAEL-MR                24.06      23.55
  2 zukowski, carli            6 WISC-MR                35.00      24.32
  3 Benson, Anja M             6 HYB-MR                 24.75      25.61
  4 McGetrick, Maggie A        6 Bgnw Marlins-MR        26.77      25.83
  5 Silverman, Erica A         6 Bgnw Marlins-MR        26.28      25.84
  6 Sweet, Lauren A            6 Cond-MR                30.84      26.95
  7 Rix, Morgayne              6 Express Swimming-MR    35.00      27.10
  8 Stillwagon, Kelly A        6 GAEL-MR                28.37      27.35
  9 Bralich, Christine         6 CSC-MR                 29.63      28.13
 10 Almeida, Gabriela          5 Twisters-MR            27.38      28.53
 11 Arana, Jessica             6 LIAC-MR                35.06      28.74
 12 Haar, Jessie L             6 CSC-MR                 29.13      28.82
 13 Cammarosano, Danielle      6 LBA-MR                 34.90      29.30
 14 Huchler, Jacqueline M      6 TVSC-MR                30.73      29.88
 15 Walker, Kathryn            6 TVSC-MR                33.01      30.79
 16 Harrington, Morgan         6 LBA-MR                 29.12      31.03
 17 Loaiza, Nicolette A        6 Badger-MR              28.27      31.23
 18 Sack, Nicole M             6 OWA-MR                 30.52      31.33
 19 Fullerton, Haley E         5 GAEL-MR                30.32      32.97
 20 Potenza, Giovanna A        5 Bgnw Marlins-MR        39.06      34.21

Event 8  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany            7 IA-MR                  22.18      19.28
  2 Ras, Jackie T              7 Express Swimming-MR    20.98      20.39
  3 Sawkins, Emma E            7 GAEL-MR                20.28      20.41
  4 Weiner, Jade               7 HYB-MR                 21.20      20.57
  5 Evans, Kate                7 Badger-MR              22.35      21.18
  6 Flynn, Caitlin C           7 Agua Swim Team-MR      22.99      21.44
  7 Lucas, Marie E             7 Express Swimming-MR    21.36      21.88
  8 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR                23.78      21.96
  9 Bamba, Katrina M           7 LIAC-MR                23.06      22.01
 10 Tierney, Lauren C          7 OWA-MR                 24.59      22.22
 11 Cain, Mary                 7 Badger-MR              23.10      22.26
 12 Offman, Sarah E            7 Bgnw Marlins-MR        25.30      22.56
 13 Whiston, Kate              7 Badger-MR              21.99      22.69
 14 Decrem, Nicole H           7 Pace-MR                23.20      22.86
 15 Weiner, Sierra             7 HYB-MR                 22.19      22.87
 16 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                22.46      22.88
 17 Ramos, Jasmine             7 CSC-MR                 23.49      23.05
 18 Levine, Corie T            7 Bgnw Marlins-MR        24.03      23.27
 19 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk Hills-MR     25.45      23.46
 20 Fischer, Lexie             7 Team Rocklamd-MR       29.44      23.53
 21 Parish, Emily R            7 Bgnw Marlins-MR        25.95      23.64
 22 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                24.06      23.74
 23 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR    24.03      23.92
 24 Hartigan, Kaitlin A        7 GAEL-MR                22.78      24.08
 25 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR        30.78      24.12
 26 Jiran, Ashley              7 WISC-MR                35.00      24.38
 26 Berland, Isabella N        7 Bgnw Marlins-MR        25.77      24.38
 28 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        25.34      24.42
 29 Gspurning, Heidi           7 Bgnw Marlins-MR        24.49      24.73
 30 Delahunt, Jaena E          7 GAEL-MR                24.35      24.94
 31 Fortier, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR        26.52      25.05
 32 Punturo, Kelly G           7 LIAC-MR                33.06      25.06
 33 Kiernan, Celia G           7 Sachem-MR              35.00      25.26
 34 Marks, Sydney B            7 Bgnw Marlins-MR        27.33      25.28
 35 Pozmanter, Kristen L       7 TVSC-MR                25.30      25.32
 36 Koch, Julianne A           7 LINDY-MR               31.00      25.41
 37 Boriskin, Madison E        7 Tmsuffolk Hills-MR     25.73      25.46
 38 Swartwout, Erica           7 WISC-MR                25.76      25.75
 39 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk Hills-MR     26.10      25.76
 40 Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR                 26.34      26.65
 41 Eilbeck, Hannah            7 LIAC-MR                30.06      26.66
 42 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR        26.92      26.96
 43 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk Hills-MR     26.87      27.02
 44 Hickernell, Sarah M        7 GAEL-MR                28.06      27.03
 45 Jehle, Emma R              7 TVSC-MR                29.40      27.07
 46 Stagnari, Katie E          7 OWA-MR                 27.93      27.23
 47 Papp, Katrina              7 Badger-MR              32.00      27.31
 48 Shaw, Zoe A                7 Bgnw Marlins-MR        29.13      27.55
 49 Theofanous, Gabrielle M    7 TVSC-MR                24.86      27.61
 50 Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk Hills-MR     26.04      27.76
 51 Simone, Madeline N         7 GAEL-MR                28.93      27.78
 52 Burke, Kayla E             7 GAEL-MR                26.06      28.06
 53 Aiello, Kayleigh M         7 TVSC-MR                32.35      28.14
 54 Smith, Melanie             7 CSC-MR                 31.72      28.66
 55 Ialenti, Devon E           7 Express Swimming-MR    30.35      28.82
 56 Smith, Justine             7 LBA-MR                 42.13      29.11
 57 Nath, Sameta               7 LIAC-MR                36.06      29.46
 58 Acompora, Ashley D         7 LINDY-MR               26.18      30.65
 59 Kneessy, Lauren            7 TVSC-MR                30.25      30.76
 60 Rasquin, Kristen M         7 Express Swimming-MR    40.72      31.71
 61 McGrath, Deirdre R         7 Express Swimming-MR    34.08      31.74
 62 Coffey, Nicole R           7 Sachem-MR              35.00      31.85
 63 Callahan, Shannon E        7 Express Swimming-MR    36.18      32.46
 64 Gruber, Jacqueline         7 LBA-MR                 37.65      32.81
 65 Ryan, Katie A              7 GAEL-MR                45.28      32.93
 66 Burgess, Brittney B        7 NFS-MR                 35.00      33.13
 67 Fritzlo, Kristin N         7 Sachem-MR              35.00      34.41
 68 Catterson, Sarah E         7 TVSC-MR                32.91      34.58
 69 Bailey, Kerry Ann          7 NFS-MR                 37.07      35.82
 70 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR                36.06      37.09
 71 Farrell, Greta M           7 HYB-MR                 32.47      37.66
 72 Perrino, Kaitlin M         7 TVSC-MR                33.60      38.53
 -- Pugliese, Laura            7 HAA-MR                 30.25         DQ

Event 9  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Carissimo, Daniella M      8 Pace-MR                17.85      16.51
  2 Buonaito, Kelsey R         8 North Shore-MR         16.72      16.76
  3 Woeckener, Wendy O         8 Bgnw Marlins-MR        19.51      17.02
  4 Hutchinson-Maddox, Isla    8 Agua Swim Team-MR      18.75      17.95
  5 Hetzer, Nicole M           8 CSC-MR                 18.90      18.16
  6 Leary, Tanita A            8 GAEL-MR                19.09      18.93
  7 Motolinio, Veronica M      8 Badger-MR              19.28      18.94
  8 Barrett, Janae J           8 NFS-MR                 19.50      18.99
  9 Demarco, Jackie E          8 GAEL-MR                18.44      19.15
 10 Rubiano, Alexandra K       8 Twisters-MR            21.86      19.29
 11 Davis, Alison D            8 Bgnw Marlins-MR        21.20      19.62
 12 Eastman, Elizabeth M       8 Agua Swim Team-MR      19.99      19.67
 13 Betzios, Alexandra P       8 OWA-MR                 20.07      19.69
 14 Morency, Emily K           8 HYB-MR                 20.35      20.00
 15 Barry, Amanda E            8 WISC-MR                21.15      20.24
 16 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  20.69      20.25
 17 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR    21.74      20.38
 18 Stamatos, Maria C          8 HYB-MR                 19.38      20.57
 19 Fuchs, Amanda B            8 Agua Swim Team-MR      20.70      20.66
 20 Whalen, Bridget            8 WISC-MR                30.00      20.74
 21 Huchro, Christina J        8 Pace-MR                22.88      20.76
 22 Hyman, Alison L            8 Agua Swim Team-MR      20.75      20.84
 23 McGetrick, Mary Kate K     8 Bgnw Marlins-MR        21.85      20.87
 24 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk Hills-MR     20.60      20.89
 25 Teller, Jacqulyn S         8 OWA-MR                 21.07      20.97
 26 Hiel, Hanna K              8 Pace-MR                21.59      21.09
 27 Lampe, Colleen M           8 TVSC-MR                20.10      21.36
 28 Moyna, Kealy E             8 GAEL-MR                20.41      21.77
 28 Omelanczuk, Carolina       8 Team Rocklamd-MR       24.47      21.77
 30 Preda, Christina           8 Twisters-MR            21.35      21.82
 31 Matthes, Kelly             8 WISC-MR                22.59      21.83
 32 Schmitt, Rosie H           8 Agua Swim Team-MR      25.16      21.84
 33 Glenday, Kerry             8 CSC-MR                 21.50      21.85
 34 Smith, Alexandra G         8 HYB-MR                 25.71      21.97
 35 Haar, Hanna R              8 CSC-MR                 24.37      22.00
 36 Carmi, Christina Z         8 HYB-MR                 23.62      22.48
 37 Lee, Juliette A            8 HYB-MR                 21.55      22.53
 38 Cirone, Alexandra          8 Agua Swim Team-MR      25.30      22.60
 39 Johanson, Bridget M        8 Badger-MR              26.10      22.74
 40 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        21.20      23.16
 41 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR                40.06      23.63
 42 Marmo, Marisa A            8 CSC-MR                 27.47      23.76
 43 Theal, Jacqueline T        8 LINDY-MR               23.41      23.97
 44 Concannon, Julie           8 LBA-MR                 23.70      24.58
 45 Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR            24.88      24.71
 46 Frisoni, Caroline G        8 HYB-MR                 24.07      25.36
 47 Freeman, Keira A           8 GAEL-MR                26.37      25.80
 48 McAuliffe, Phoebe B        8 TVSC-MR                24.47      25.91
 49 Ahlmen, Jessica M          8 Bgnw Marlins-MR        26.07      26.25
 50 Hemp, Alexandra            8 HAA-MR                 26.10      27.08
 51 Hozias, Nicole             8 Team Rocklamd-MR       26.64      27.13
 52 Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 32.11      27.20
 53 Aiello, Sarah              8 CSC-MR                 29.11      27.33
 54 Duffy, Ashley              8 HAA-MR                 33.16      27.35
 55 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR         32.49      27.58
 56 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk Hills-MR     27.98      27.68
 57 Quinn, Katie               8 LBA-MR                 30.90      27.93
 58 Casey, Shannon             8 WISC-MR                27.73      28.31
 59 Schuttenberg, Nicole M     8 Pace-MR                30.03      28.99
 60 Stanton, Grace S           8 CSC-MR                 38.00      30.37
 61 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR                 29.00      30.45
 62 Bassani, Josephine         8 CSC-MR                 31.21      31.09
 63 Judge, Katie E             8 GAEL-MR                33.10      31.29
 64 Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR                34.31      33.90
 65 Prible, Samantha J         8 North Shore-MR         35.00      34.63
 66 Nestor, Catherine J        8 CSC-MR                 36.61      34.99
 67 Korlipara, Rekha S         8 Tmsuffolk Hills-MR     30.18      35.72
 -- Heiss, Sara                8 LBA-MR                 29.80         DQ
 -- Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk Hills-MR     24.70         DQ
 -- Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk Hills-MR     31.30         DQ
 -- Massillon, Arielle J       8 NFS-MR                 35.50         DQ
 -- Hirschhorn, Alyson         8 Badger-MR                 NT         DQ
 -- Spirio, Casey              8 HAA-MR                 27.72         DQ
 -- Rieck, Ashley              8 Badger-MR              31.05         DQ
 -- Buzard, Nicole             8 HAA-MR                 39.25         DQ

Event 10  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Benson, Anja M             6 HYB-MR                 26.49      24.14
  2 Silverman, Erica A         6 Bgnw Marlins-MR        31.28      25.81
  3 Delpriore, Dulcie A        6 GAEL-MR                33.97      27.35
  4 Almeida, Gabriela          5 Twisters-MR            32.00      29.21
  5 Bralich, Christine         6 CSC-MR                 30.24      30.09
  6 Harrington, Morgan         6 LBA-MR                 43.30      31.35
  7 Cammarosano, Danielle      6 LBA-MR                 45.32      31.99
  8 Stillwagon, Kelly A        6 GAEL-MR                28.62      32.02
  9 Loaiza, Nicolette A        6 Badger-MR              30.83      32.60
 10 McGetrick, Maggie A        6 Bgnw Marlins-MR        37.66      34.85
 11 Fullerton, Haley E         5 GAEL-MR                34.50      35.12
 12 Potenza, Giovanna A        5 Bgnw Marlins-MR      1:11.91      54.39

Event 11  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Evans, Kate                7 Badger-MR              18.13      19.20
  2 Catano, Tiffany            7 IA-MR                  20.35      19.88
  3 Ras, Jackie T              7 Express Swimming-MR    20.41      20.21
  4 Flynn, Caitlin C           7 Agua Swim Team-MR      22.01      20.66
  5 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                19.88      21.25
  6 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                29.06      21.27
  7 Ramos, Jasmine             7 CSC-MR                 23.55      21.40
  8 Decrem, Nicole H           7 Pace-MR                22.91      22.32
  9 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        24.55      22.33
 10 Weiner, Sierra             7 HYB-MR                 21.86      22.35
 11 Weiner, Jade               7 HYB-MR                 21.75      22.38
 12 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR                27.13      22.66
 13 Cain, Mary                 7 Badger-MR              26.40      22.96
 14 Marks, Sydney B            7 Bgnw Marlins-MR        25.61      23.10
 15 Offman, Sarah E            7 Bgnw Marlins-MR        28.99      23.42
 16 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR        24.22      24.87
 17 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR        27.23      24.93
 18 Riffaud, Nina C            7 HYB-MR                 22.96      25.33
 18 Hartigan, Kaitlin A        7 GAEL-MR                26.50      25.33
 20 Tierney, Lauren C          7 OWA-MR                 24.55      25.38
 21 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk Hills-MR     29.46      25.50
 22 Delahunt, Jaena E          7 GAEL-MR                26.44      25.73
 23 Boriskin, Madison E        7 Tmsuffolk Hills-MR     26.84      25.81
 24 Fortier, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR        27.91      26.36
 25 Berland, Isabella N        7 Bgnw Marlins-MR        34.59      26.67
 26 Bamba, Katrina M           7 LIAC-MR                30.06      26.80
 27 Eilbeck, Hannah            7 LIAC-MR                31.06      26.91
 28 Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk Hills-MR     26.33      27.37
 29 Shaw, Zoe A                7 Bgnw Marlins-MR        40.00      29.30
 30 Hickernell, Sarah M        7 GAEL-MR                32.13      29.70
 31 Smith, Justine             7 LBA-MR                 39.87      29.73
 32 Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR                 31.96      30.52
 33 Farrell, Greta M           7 HYB-MR                 30.01      32.95
 34 Simone, Madeline N         7 GAEL-MR                29.37      33.81
 35 Pozmanter, Kristen L       7 TVSC-MR                40.97      37.87
 36 Deasy, Libby Z             7 GAEL-MR                27.07      46.04
 -- Smith, Melanie             7 CSC-MR                 50.00         DQ
 -- Levine, Corie T            7 Bgnw Marlins-MR        25.87         DQ
 -- Burke, Kayla E             7 GAEL-MR                32.79         DQ

Event 12  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fidan, Cagla               8 Twisters-MR            41.48      42.17
                  19.24       42.17 (22.93)
  2 Barrett, Janae J           8 NFS-MR                 45.09      45.13
                  20.76       45.13 (24.37)
  3 Hutchinson-Maddox, Isla    8 Agua Swim Team-MR      46.95      47.70
                  21.65       47.70 (26.05)
  4 Carissimo, Daniella M      8 Pace-MR                47.01      47.91
                  22.28       47.91 (25.63)
  5 Perschetz, Lauren A        8 Bgnw Marlins-MR        48.52      47.94
                  22.92       47.94 (25.02)
  6 Barry, Amanda E            8 WISC-MR                47.29      48.30
                  23.45       48.30 (24.85)
  7 Woodhead, Sandi C          8 IA-MR                1:04.38      49.73
                  23.21       49.73 (26.52)
  8 Preda, Christina           8 Twisters-MR            51.13      50.24
                  23.77       50.24 (26.47)
  9 Rubiano, Alexandra K       8 Twisters-MR            50.79      50.41
                  24.79       50.41 (25.62)
 10 Barbosa, Tabitha           8 Twisters-MR            52.35      51.30
                  23.55       51.30 (27.75)
 11 Gordon, Sydney A           8 Bgnw Marlins-MR        50.30      51.86
                  24.04       51.86 (27.82)
 12 Lydon, Breann N            8 Tmsuffolk Hills-MR     56.82      51.93
                  24.12       51.93 (27.81)
 13 Hirsch, Stephanie          8 Team Rocklamd-MR       56.17      52.03
                  24.07       52.03 (27.96)
 14 Demarco, Jackie E          8 GAEL-MR                51.44      52.11
                  24.36       52.11 (27.75)
 15 Lindenberg, Olivia N       8 Bgnw Marlins-MR        51.04      52.25
                  25.12       52.25 (27.13)
 16 Lee, Juliette A            8 HYB-MR               1:00.09      52.94
                  25.39       52.94 (27.55)
 17 Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR            52.65      53.07
                  25.16       53.07 (27.91)
 18 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk Hills-MR     52.27      53.55
                  24.47       53.55 (29.08)
 19 Izzo, Alyssa D             8 HYB-MR                 59.37      53.59
                  25.98       53.59 (27.61)
 20 Glenday, Kerry             8 CSC-MR                 55.00      54.30
                  24.77       54.30 (29.53)
 21 Carey, Kelly               8 LBA-MR                 55.09      54.34
                  24.91       54.34 (29.43)
 22 Jaros, Anna                8 Twisters-MR            55.00      56.20
                  26.66       56.20 (29.54)
 23 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR               1:05.25      57.07
                  26.96       57.07 (30.11)
 24 Quinn, Kelly A             8 Express Swimming-MR    57.91      57.26
                  27.32       57.26 (29.94)
 25 Omelanczuk, Carolina       8 Team Rocklamd-MR       58.55      57.47
                  26.25       57.47 (31.22)
 26 Marmo, Marisa A            8 CSC-MR               1:00.18      59.87
                  29.11       59.87 (30.76)
 27 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR    59.04    1:00.27
                  29.30     1:00.27 (30.97)
 28 Lampe, Colleen M           8 TVSC-MR              1:25.00    1:01.59
                  28.08     1:01.59 (33.51)
 29 Zaman, Farzana             8 Twisters-MR          1:00.35    1:01.97
                  29.76     1:01.97 (32.21)
 30 Thamsen, Kathryn           8 Team Rocklamd-MR     1:09.75    1:05.94
                  31.34     1:05.94 (34.60)
 31 Hogan, Anna M              8 TVSC-MR              1:04.32    1:06.86
                  30.24     1:06.86 (36.62)
 32 Sinicropi, Kathryn A       8 HYB-MR               1:06.87    1:07.54
                  31.66     1:07.54 (35.88)
 -- Hetzer, Nicole M           8 CSC-MR                 50.00     X48.82
                  22.61       48.82 (26.21)
 -- Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  58.20     X56.75
                  26.86       56.75 (29.89)
 -- Heiss, Sara                8 LBA-MR               1:01.06   X1:00.30
                  26.64     1:00.30 (33.66)
 -- Quinn, Katie               8 LBA-MR               1:12.75   X1:21.61
                  35.40     1:21.61 (46.21)
 -- Francisco, Nicole M        8 Express Swimming-MR  1:15.00         DQ
                  31.61          DQ (39.58)
 -- Pugliese, suzanna          8 HAA-MR               1:30.25         DQ
                  41.10          DQ (43.96)
 -- Concannon, Julie           8 LBA-MR                 58.20         DQ
                  28.87          DQ (32.61)
 -- Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                1:08.54        XDQ
                  28.06          DQ (34.00)
 -- Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR               1:21.90        XDQ
                  34.85          DQ (36.93)
 -- Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 55.03        XDQ
                  26.16          DQ (33.80)
 -- Nestor, Catherine J        8 CSC-MR               2:00.00         DQ
                  42.31          DQ (50.33)
 -- Reilly, Caroline N         8 GAEL-MR              1:05.63         DQ
                  30.96          DQ (36.10)
 -- Haar, Hanna R              8 CSC-MR               1:30.00         DQ
                  35.37          DQ (47.28)

Event 13  Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Parish, Emily R            7 Bgnw Marlins-MR        57.54      52.17
                  25.08       52.17 (27.09)
  2 Gspurning, Heidi           7 Bgnw Marlins-MR        52.01      52.20
                  24.69       52.20 (27.51)
  3 Sullivan, Emily            7 Team Rocklamd-MR       53.28      53.45
                  24.44       53.45 (29.01)
  4 Swartwout, Erica           7 WISC-MR                57.88      55.11
                  26.33       55.11 (28.78)
  5 Ras, Jackie T              7 Express Swimming-MR    54.06      55.43
                  25.62       55.43 (29.81)
  6 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR  1:05.00    1:00.36
                  28.77     1:00.36 (31.59)
  7 zukowski, carli            6 WISC-MR              1:30.00    1:04.68
                  29.85     1:04.68 (34.83)
  8 Jiran, Ashley              7 WISC-MR              1:05.00    1:04.69
                  29.97     1:04.69 (34.72)
  9 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:14.78    1:10.43
                  33.58     1:10.43 (36.85)
 10 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              1:15.73    1:10.73
                  33.88     1:10.73 (36.85)
 11 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk Hills-MR   1:15.16    1:10.84
                  34.23     1:10.84 (36.61)
 12 Pugliese, Laura            7 HAA-MR               1:00.25    1:13.24
                  32.08     1:13.24 (41.16)
 13 Sack, Nicole M             6 OWA-MR                    NT    1:19.46
                  36.30     1:19.46 (43.16)
 14 Ryan, Katie A              7 GAEL-MR              1:10.75    1:21.82
                  37.62     1:21.82 (44.20)
 -- Catano, Tiffany            7 IA-MR                  52.41     X51.72
                  25.45       51.72 (26.27)
 -- Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR                    NT   X1:09.48
                  33.92     1:09.48 (35.56)
 -- McGrath, Deirdre R         7 Express Swimming-MR  1:05.00         DQ
                  29.22          DQ (37.13)
 -- Fischer, Lexie             7 Team Rocklamd-MR     1:42.73         DQ
                  35.13          DQ (34.92)
 -- Punturo, Kelly G           7 LIAC-MR              1:29.01         DQ
                  34.78          DQ (39.45)
 -- Arana, Jessica             6 LIAC-MR              1:34.43         DQ
                  38.13          DQ (44.49)
 -- Haar, Jessie L             6 CSC-MR               1:40.00        XDQ
                  43.58
 -- Weiner, Jade               7 HYB-MR               1:00.17         DQ
                  26.65          DQ (36.49)

Event 14  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Teller, Jacqulyn S         8 OWA-MR                    NT      16.16
  2 Carissimo, Daniella M      8 Pace-MR                16.41      16.39
  3 Davis, Alison D            8 Bgnw Marlins-MR        17.79      16.42
  4 Betzios, Alexandra P       8 OWA-MR                 17.25      16.54
  5 Bailey, Brittany M         8 Badger-MR              17.43      16.58
  6 Woeckener, Wendy O         8 Bgnw Marlins-MR        17.48      16.78
  7 Stamatos, Maria C          8 HYB-MR                 17.33      17.10
  8 Eastman, Elizabeth M       8 Agua Swim Team-MR      18.11      17.45
  9 Hiel, Hanna K              8 Pace-MR                17.42      17.48
 10 Black, Maleah R            8 HYB-MR                 17.66      17.69
 11 Woodhead, Sandi C          8 IA-MR                  17.33      17.73
 12 Lydon, Breann N            8 Tmsuffolk Hills-MR     17.86      17.79
 13 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR                 18.03      17.86
 14 Morency, Emily K           8 HYB-MR                 18.50      17.87
 14 Perschetz, Lauren A        8 Bgnw Marlins-MR        18.84      17.87
 16 Buyukerkan, Ayse           8 Twisters-MR            19.56      17.90
 16 McAuliffe, Phoebe B        8 TVSC-MR                19.56      17.90
 18 Hirsch, Stephanie          8 Team Rocklamd-MR       18.53      17.96
 19 Lindenberg, Olivia N       8 Bgnw Marlins-MR        19.27      17.99
 20 Hyman, Alison L            8 Agua Swim Team-MR      18.85      18.01
 21 Whalen, Bridget            8 WISC-MR                23.00      18.14
 22 Massillon, Arielle J       8 NFS-MR                 19.90      18.21
 23 Izzo, Alyssa D             8 HYB-MR                 19.12      18.26
 24 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk Hills-MR     18.83      18.30
 25 Lehner, Stefanie J         8 Express Swimming-MR    19.37      18.35
 26 Carmi, Christina Z         8 HYB-MR                 19.54      18.37
 27 Dell'Orto, Christina       8 Badger-MR              19.58      18.46
 28 Flor, Erica M              8 HYB-MR                 19.14      18.56
 29 Leary, Tanita A            8 GAEL-MR                17.69      18.67
 30 Jaros, Anna                8 Twisters-MR            22.00      18.70
 30 Tompkins, Catherine        8 Badger-MR              18.45      18.70
 32 McGetrick, Mary Kate K     8 Bgnw Marlins-MR        19.60      18.72
 33 Schuttenberg, Nicole M     8 Pace-MR                19.95      18.89
 34 Gordon, Sydney A           8 Bgnw Marlins-MR        19.44      18.93
 35 Matthes, Kelly             8 WISC-MR                19.18      18.98
 36 Richards, Miranda          8 WISC-MR                19.82      19.07
 37 Schmitt, Rosie H           8 Agua Swim Team-MR      21.87      19.22
 37 Frisoni, Caroline G        8 HYB-MR                 17.78      19.22
 39 Huchro, Christina J        8 Pace-MR                17.99      19.25
 40 Moyna, Kealy E             8 GAEL-MR                18.97      19.26
 41 Cirone, Alexandra          8 Agua Swim Team-MR      20.91      19.34
 42 Theal, Jacqueline T        8 LINDY-MR               18.54      19.48
 43 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR    19.72      19.72
 44 Miller, Corley A           8 Sachem-MR              32.00      19.98
 45 Zaman, Farzana             8 Twisters-MR            23.00      20.00
 45 Duffy, Ashley              8 HAA-MR                 19.12      20.00
 47 Haedrich, Mary             8 WISC-MR                34.00      20.10
 48 Casey, Shannon             8 WISC-MR                20.43      20.34
 49 Johanson, Bridget M        8 Badger-MR              21.67      20.43
 50 Ostrander, Emily E         8 TVSC-MR                23.64      20.56
 51 Freeman, Keira A           8 GAEL-MR                20.50      20.87
 52 Kolsch, Rachel M           8 TVSC-MR                22.64      21.00
 53 Jehle, Diana D             8 TVSC-MR                21.41      21.22
 54 Thamsen, Kathryn           8 Team Rocklamd-MR       20.72      21.65
 55 Judge, Katie E             8 GAEL-MR                22.28      21.66
 56 Hirschhorn, Alyson         8 Badger-MR                 NT      21.70
 57 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR                25.06      21.71
 58 Kalfa, Alexa M             8 Sachem-MR              32.00      21.98
 59 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk Hills-MR     21.58      21.99
 60 Smith, Alexandra G         8 HYB-MR                 21.98      22.07
 61 Statham, Alison M          8 TVSC-MR                22.07      22.15
 62 Gonzalez, Crystal L        8 TVSC-MR                34.13      22.25
 63 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk Hills-MR     21.25      22.38
 64 Quinn, Kelly A             8 Express Swimming-MR    22.00      22.41
 65 Ahlmen, Jessica M          8 Bgnw Marlins-MR        21.75      22.53
 66 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR         21.93      22.80
 67 Rieck, Ashley              8 Badger-MR              25.10      22.90
 68 Sinicropi, Kathryn A       8 HYB-MR                 23.46      23.00
 69 Francisco, Nicole M        8 Express Swimming-MR    33.00      23.18
 70 Stanton, Grace S           8 CSC-MR                 30.00      23.21
 71 Hemp, Alexandra            8 HAA-MR                 22.03      23.78
 72 Adams, Katherine A         8 HYB-MR                 22.03      23.79
 73 Prible, Samantha J         8 North Shore-MR         30.00      23.88
 74 Hozias, Nicole             8 Team Rocklamd-MR       26.64      23.95
 75 Sager, Victoria            8 LINDY-MR               24.11      24.19
 76 Spirio, Casey              8 HAA-MR                 21.72      24.32
 77 Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR                25.03      24.63
 78 Korlipara, Rekha S         8 Tmsuffolk Hills-MR     23.95      24.95
 79 Lyver, Katie L             8 LINDY-MR               20.46      25.01
 80 Gomes, Ashley              8 NFS-MR                 28.50      25.43
 81 Gutmann, Chloe D           8 TVSC-MR                23.56      26.00
 82 Buzard, Nicole             8 HAA-MR                 30.25      26.15
 83 Reilly, Caroline N         8 GAEL-MR                26.97      26.87
 84 Stampelos, Joanna P        8 TVSC-MR                30.87      27.26
 85 Pugliese, suzanna          8 HAA-MR                 28.71      27.91
 86 Hodosky, Jessica           8 HAA-MR                 40.25      28.03
 87 Kern, Taylor E             8 Sachem-MR              32.00      28.04
 88 Picascio, Selena           8 Sachem-MR              32.00      28.83
 89 Giannetti, Samantha        8 HAA-MR                 40.25      34.16
 -- Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  16.90     X17.56
 -- Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR            18.25     X17.98
 -- Carey, Kelly               8 LBA-MR                 20.18     X18.40
 -- Bassani, Josephine         8 CSC-MR                 20.26     X18.82
 -- Marmo, Marisa A            8 CSC-MR                 19.52     X19.30
 -- Glenday, Kerry             8 CSC-MR                 19.05     X19.44
 -- Haar, Hanna R              8 CSC-MR                 18.87     X19.53
 -- Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 22.01     X19.70
 -- Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                  19.79     X20.05
 -- Concannon, Julie           8 LBA-MR                 19.90     X20.19
 -- Aiello, Sarah              8 CSC-MR                 19.58     X20.73
 -- Lampe, Colleen M           8 TVSC-MR                18.71     X20.77
 -- Nestor, Catherine J        8 CSC-MR                 24.08     X22.42
 -- Hogan, Anna M              8 TVSC-MR                21.00     X22.70
 -- Heiss, Sara                8 LBA-MR                 24.20     X23.44
 -- Quinn, Katie               8 LBA-MR                 26.30     X23.56
 -- Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR                 25.70     X24.46
 -- Demarco, Jackie E          8 GAEL-MR                15.88        XDQ

Event 15  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Evans, Kate                7 Badger-MR              17.47      17.53
  2 Sawkins, Emma E            7 GAEL-MR                16.47      18.09
  3 Tierney, Lauren C          7 OWA-MR                 20.68      18.71
  4 Whiston, Kate              7 Badger-MR              20.79      18.78
  5 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR                18.38      18.86
  6 Lucas, Marie E             7 Express Swimming-MR    18.25      18.88
  7 Flynn, Caitlin C           7 Agua Swim Team-MR      20.04      19.12
  8 Decrem, Nicole H           7 Pace-MR                18.97      19.13
  9 Marks, Sydney B            7 Bgnw Marlins-MR        21.22      19.58
 10 Sullivan, Emily            7 Team Rocklamd-MR       18.12      19.75
 11 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR    20.15      19.81
 12 Hartigan, Kaitlin A        7 GAEL-MR                18.81      19.85
 13 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                20.06      19.86
 14 Fortier, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR        21.72      20.12
 15 Cain, Mary                 7 Badger-MR              19.00      20.15
 16 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR        19.67      20.32
 17 Offman, Sarah E            7 Bgnw Marlins-MR        21.00      20.46
 18 Delahunt, Jaena E          7 GAEL-MR                20.03      20.77
 19 Gspurning, Heidi           7 Bgnw Marlins-MR        18.91      20.85
 20 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        23.75      21.05
 21 Riffaud, Nina C            7 HYB-MR                 19.82      21.09
 22 Jiran, Ashley              7 WISC-MR                34.00      21.13
 23 Fischer, Lexie             7 Team Rocklamd-MR       24.72      21.21
 24 Levine, Corie T            7 Bgnw Marlins-MR        20.94      21.23
 25 Koch, Julianne A           7 LINDY-MR               23.24      21.34
 26 Swartwout, Erica           7 WISC-MR                22.44      21.81
 27 Hickernell, Sarah M        7 GAEL-MR                22.97      21.82
 28 Carey, Alanna A            7 TVSC-MR                23.64      21.95
 29 Parish, Emily R            7 Bgnw Marlins-MR        21.77      22.10
 30 Acompora, Ashley D         7 LINDY-MR               23.67      22.29
 31 Bamba, Katrina M           7 LIAC-MR                25.06      22.50
 32 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk Hills-MR     22.83      23.07
 33 Boriskin, Madison E        7 Tmsuffolk Hills-MR     23.41      23.13
 34 Farrell, Greta M           7 HYB-MR                 22.40      23.18
 35 Eilbeck, Hannah            7 LIAC-MR                26.06      23.20
 36 Simone, Madeline N         7 GAEL-MR                21.78      23.23
 37 Kneessy, Lauren            7 TVSC-MR                26.11      23.66
 38 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk Hills-MR     25.11      23.84
 39 Berland, Isabella N        7 Bgnw Marlins-MR        22.08      23.98
 40 Shaw, Zoe A                7 Bgnw Marlins-MR        27.41      24.07
 41 Pozmanter, Kristen L       7 TVSC-MR                25.00      24.30
 42 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk Hills-MR     23.80      24.44
 43 Smith, Justine             7 LBA-MR                 32.11      24.46
 44 Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk Hills-MR     22.72      24.47
 45 Aiello, Kayleigh M         7 TVSC-MR                27.08      24.53
 46 Theofanous, Gabrielle M    7 TVSC-MR                22.03      24.87
 47 Punturo, Kelly G           7 LIAC-MR                31.06      25.09
 48 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR        25.98      25.29
 49 Coffey, Nicole R           7 Sachem-MR              26.84      25.32
 50 Burke, Kayla E             7 GAEL-MR                24.78      25.47
 51 Pugliese, Laura            7 HAA-MR                 29.67      25.66
 52 Stagnari, Katie E          7 OWA-MR                 23.95      26.37
 53 Bailey, Kerry Ann          7 NFS-MR                 31.92      26.95
 54 Smith, Melanie             7 CSC-MR                 26.10      28.54
 55 Nath, Sameta               7 LIAC-MR                30.06      28.63
 56 Jehle, Emma R              7 TVSC-MR                23.98      28.82
 57 Catterson, Sarah E         7 TVSC-MR                31.35      28.91
 58 Perrino, Kaitlin M         7 TVSC-MR                26.68      29.05
 59 Burgess, Brittney B        7 NFS-MR                 30.00      29.34
 60 Callahan, Shannon E        7 Express Swimming-MR    28.07      29.37
 61 Ialenti, Devon E           7 Express Swimming-MR    28.61      29.62
 62 McGrath, Deirdre R         7 Express Swimming-MR    27.25      29.85
 63 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR                29.06      29.91
 64 Papp, Katrina              7 Badger-MR              29.55      30.27
 65 Rasquin, Kristen M         7 Express Swimming-MR    33.28      30.55
 66 Ryan, Katie A              7 GAEL-MR                30.20      30.77
 67 Fritzlo, Kristin N         7 Sachem-MR              32.00      31.13
 68 Gruber, Jacqueline         7 LBA-MR                 32.11      31.57
 69 Kiernan, Celia G           7 Sachem-MR              32.00      32.31
 -- Catano, Tiffany            7 IA-MR                  17.16     X16.42
 -- Ramos, Jasmine             7 CSC-MR                 21.07     X18.16
 -- Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                18.31     X19.73
 -- Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR                 22.92     X23.92

Event 16  Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:31.86    2:32.06
     1) Fidan, Cagla 8                  2) Preda, Christina 8
     3) Rubiano, Alexandra K 8          4) Buyukerkan, Ayse 8
                  18.69       40.22 (40.22)       59.40 (19.18)     1:20.64 (40.42)
        1:39.63 (18.99)     2:00.69 (40.05)     2:15.54 (14.85)     2:32.06 (31.37)
  2 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:35.00    2:35.69
     1) Huang, Eileen S 8               2) Davis, Alison D 8
     3) Perschetz, Lauren A 8           4) Woeckener, Wendy O 8
                  19.10       38.84 (38.84)       57.25 (18.41)     1:17.66 (38.82)
        1:37.21 (19.55)     2:00.82 (43.16)     2:15.71 (14.89)     2:35.69 (34.87)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:36.59    2:36.81
                  19.61       40.43 (40.43)     1:17.97 (37.54)     1:21.46 (41.03)
        1:40.14 (18.68)     2:00.47 (39.01)     2:18.22 (17.75)     2:36.81 (36.34)
  4 Islip Aquatics-MR  'A'                            2:40.25    2:40.65
                  18.65       39.81 (39.81)     1:01.56 (21.75)     1:27.01 (47.20)
        1:45.07 (18.06)     2:04.93 (37.92)     2:22.15 (17.22)     2:40.65 (35.72)
  5 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       2:39.77    2:40.79
     1) Black, Maleah R 8               2) Morency, Emily K 8
     3) Frisoni, Caroline G 8           4) Stamatos, Maria C 8
                  18.90       40.14 (40.14)       59.83 (19.69)     1:22.89 (42.75)
        2:20.81 (57.92)   2:40.79 (1:17.90)
  6 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:43.99    2:41.04
     1) Carissimo, Daniella M 8         2) Hiel, Hanna K 8
     3) Decrem, Nicole H 7              4) Schuttenberg, Nicole M 8
                  17.47       36.60 (36.60)       57.36 (20.76)     1:20.96 (44.36)
        1:39.66 (18.70)     2:02.51 (41.55)     2:20.20 (17.69)     2:41.04 (38.53)
  7 Huntington Y.M.C.A.-MR  'B'                       2:45.65    2:48.63
     1) Izzo, Alyssa D 8                2) Flor, Erica M 8
     3) Carmi, Christina Z 8            4) Lee, Juliette A 8
                  19.45       42.81 (42.81)     1:02.98 (20.17)     1:26.80 (43.99)
        1:46.43 (19.63)     2:08.00 (41.20)     2:26.41 (18.41)     2:48.63 (40.63)
  8 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      2:45.29    2:50.75
     1) Hetzer, Nicole M 8              2) Haar, Hanna R 8
     3) Marmo, Marisa A 8               4) Glenday, Kerry 8
                  17.77       40.16 (40.16)       58.22 (18.06)     1:23.54 (43.38)
        1:43.81 (20.27)     2:15.28 (51.74)     2:26.56 (11.28)     2:50.75 (35.47)
  9 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:34.50    2:50.78
     1) Leary, Tanita A 8               2) Freeman, Keira A 8
     3) Moyna, Kealy E 8                4) Demarco, Jackie E 8
                  18.68       40.30 (40.30)     1:01.85 (21.55)     1:27.05 (46.75)
        1:48.42 (21.37)     2:15.32 (48.27)     2:29.93 (14.61)     2:50.78 (35.46)
 10 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:50.64    2:51.86
     1) Barry, Amanda E 8               2) Richards, Miranda 8
     3) Haedrich, Mary 8                4) Whalen, Bridget 8
                  18.70       40.33 (40.33)                           56.45 (16.12)
                          2:09.98 (1:13.53)     2:29.36 (19.38)     2:51.86 (41.88)
 11 Team Suffolk-MR  'A'                              3:00.40    2:56.04
     1) Attner, Lauren T 8              2) Wagner, Alexis H 8
     3) Lydon, Breann N 8               4) Pappalardo, Jacqueline L 8
                  19.48       42.63 (42.63)     1:02.94 (20.31)     1:30.51 (47.88)
        1:46.75 (16.24)     2:10.06 (39.55)     2:30.06 (20.00)     2:56.04 (45.98)
 12 Old Wesbury Aquatics-MR  'A'                      2:49.96    2:57.93
     1) Teller, Jacqulyn S 8            2) Stagnari, Katie E 7
     3) Tierney, Lauren C 7             4) Betzios, Alexandra P 8
                  17.35       46.36 (46.36)     1:04.48 (18.12)     1:35.74 (49.38)
                            1:51.93 (16.19)     2:36.21 (44.28)   2:57.93 (1:06.00)
 13 Team Rockland Swimming-MR  'A'                    3:40.00    3:01.86
     1) Hirsch, Stephanie 8             2) Thamsen, Kathryn 8
     3) Omelanczuk, Carolina 8          4) Sullivan, Emily 7
                  20.93       43.23 (43.23)     1:06.64 (23.41)     1:31.48 (48.25)
        1:52.10 (20.62)     2:16.54 (45.06)     2:37.55 (21.01)     3:01.86 (45.32)
 14 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                2:46.00    3:02.46
     1) Gordon, Sydney A 8              2) Ahlmen, Jessica M 8
     3) McGetrick, Mary Kate K 8        4) Lindenberg, Olivia N 8
                  20.01       44.61 (44.61)     1:09.91 (25.30)     1:38.82 (54.21)
        1:58.37 (19.55)     2:20.24 (41.42)     2:39.80 (19.56)     3:02.46 (42.22)
 15 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:34.63    3:05.58
     1) Concannon, Julie 8              2) Nash, Jennifer 8
     3) Carey, Kelly 8                  4) Heiss, Sara 8
                  21.18       45.27 (45.27)     1:08.21 (22.94)     1:40.36 (55.09)
        1:59.21 (18.85)     2:24.54 (44.18)     2:42.04 (17.50)     3:05.58 (41.04)
 16 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                         NT    3:11.67
     1) Barbosa, Tabitha 8              2) Jaros, Anna 8
     3) Almeida, Gabriela 5             4) Zaman, Farzana 8
                  25.79       57.69 (57.69)   2:05.78 (1:08.09)   2:35.11 (1:37.42)
        2:49.43 (14.32)     3:11.89 (36.78)         3:11.67 ( )
 17 Long Island Express-MR  'A'                       2:53.32    3:12.48
     1) Quinn, Kelly A 8                2) Francisco, Nicole M 8
     3) McManus, Erin S 8               4) Lehner, Stefanie J 8
                  22.58       54.31 (54.31)     1:12.68 (18.37)     1:45.37 (51.06)
        2:03.57 (18.20)     2:35.92 (50.55)     2:49.38 (13.46)     3:12.48 (36.56)
 18 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       3:46.00    3:26.99
     1) Gomes, Ashley 8                 2) Burgess, Brittney B 7
     3) Massillon, Arielle J 8          4) Barrett, Janae J 8
                  31.37   1:09.15 (1:09.15)     1:36.19 (27.04)   2:10.91 (1:01.76)
        2:29.66 (18.75)     2:51.94 (41.03)     3:08.24 (16.30)     3:26.99 (35.05)
 19 Hauppauge-MR  'A'                                 3:24.97    3:37.32
     1) McNeill, Julia 8                2) Spirio, Casey 8
     3) Pugliese, suzanna 8             4) Fitzgerald, Kaitlyn 8
                  22.96       53.04 (53.04)     1:20.39 (27.35)   1:53.26 (1:00.22)
        2:21.94 (28.68)   2:56.09 (1:02.83)     3:15.60 (19.51)     3:37.32 (41.23)
 20 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  3:40.14    3:44.90
     1) Bamba, Katrina M 7              2) Boyko, Jaime P 8
     3) Nath, Sameta 7                  4) Eilbeck, Hannah 7
                  24.52       50.34 (50.34)     1:14.28 (23.94)     1:44.72 (54.38)
        2:15.29 (30.57)   3:00.04 (1:15.32)     3:19.33 (19.29)     3:44.90 (44.86)
 -- Connetquot Swim Club-MR  'B'                      3:14.11         DQ
     1) Ramos, Jasmine 7                2) Aiello, Sarah 8
     3) Bassani, Josephine 8            4) Nestor, Catherine J 8
                              59.04 (59.04)     1:19.11 (20.07)     1:52.45 (53.41)
        2:12.81 (20.36)     2:40.31 (47.86)     2:58.21 (17.90)          DQ (41.27)

Event 17  Girls 7 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       2:55.85    2:54.67
     1) Weiner, Sierra 7                2) Weiner, Jade 7
     3) Riffaud, Nina C 7               4) Benson, Anja M 6
                  18.19       43.15 (43.15)     1:02.90 (19.75)     1:29.71 (46.56)
        1:49.48 (19.77)     2:12.53 (42.82)     2:31.98 (19.45)     2:54.67 (42.14)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:43.42    2:58.19
     1) Groccia, Jackie A 7             2) Hartigan, Kaitlin A 7
     3) Delahunt, Jaena E 7             4) Sawkins, Emma E 7
                  20.38       46.99 (46.99)     1:07.59 (20.60)     1:41.29 (54.30)
        1:53.54 (12.25)     2:18.96 (37.67)     2:37.67 (18.71)     2:58.19 (39.23)
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:55.00    2:59.06
     1) Gspurning, Heidi 7              2) Marks, Sydney B 7
     3) Parish, Emily R 7               4) Brooks, Kayla M 7
                  20.75       45.20 (45.20)     1:05.02 (19.82)     1:30.91 (45.71)
        1:51.48 (20.57)     2:17.75 (46.84)     2:36.84 (19.09)     2:59.06 (41.31)
  4 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                3:16.00    3:12.59
     1) Offman, Sarah E 7               2) Levine, Corie T 7
     3) Berland, Isabella N 7           4) Fortier, Julia C 7
                  20.80       49.23 (49.23)     1:08.40 (19.17)     1:35.97 (46.74)
        1:57.20 (21.23)     2:26.61 (50.64)     2:47.94 (21.33)     3:12.59 (45.98)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       3:07.41    3:19.21
     1) Ras, Jackie T 7                 2) Lawler, Caitlin 7
     3) McGrath, Deirdre R 7            4) Lucas, Marie E 7
                  20.24       49.13 (49.13)                         1:23.44 (34.31)
        2:01.27 (37.83)   2:44.86 (1:21.42)     2:56.73 (11.87)     3:19.21 (34.35)
  6 Team Suffolk-MR  'A'                              3:22.51    3:31.36
     1) Boriskin, Madison E 7           2) Rajput, Aikta 7
     3) Theofield, Lindsay 7            4) Drury, Shannon 7
                  23.32       52.58 (52.58)     1:14.66 (22.08)     1:52.32 (59.74)
        2:09.54 (17.22)     2:40.91 (48.59)     3:03.69 (22.78)     3:31.36 (50.45)
  7 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      3:59.72    3:34.29
     1) Ramos, Jasmine 7                2) Kiendle, Jennifer A 7
     3) Bralich, Christine 6            4) Haar, Jessie L 6
                  20.29       47.91 (47.91)     1:09.68 (21.77)     1:37.36 (49.45)
        2:03.58 (26.22)     2:25.87 (48.51)     2:59.10 (33.23)   3:34.29 (1:08.42)
  8 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'C'                3:45.00    3:35.54
     1) Kuhn, Abby C 7                  2) McGetrick, Maggie A 6
     3) Shaw, Zoe A 7                   4) Silverman, Erica A 6
                  22.99       49.04 (49.04)     1:15.97 (26.93)     1:48.00 (58.96)
        2:10.85 (22.85)   2:51.38 (1:03.38)     3:06.90 (15.52)     3:35.54 (44.16)
  9 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:48.55    3:38.86
                              45.02 (45.02)     1:11.41 (26.39)   1:51.49 (1:06.47)
        2:14.66 (23.17)   3:03.22 (1:11.73)     3:16.90 (13.68)     3:38.86 (35.64)
 10 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         3:02.00    3:45.01
     1) Hickernell, Sarah M 7           2) Burke, Kayla E 7
     3) Simone, Madeline N 7            4) Deasy, Libby Z 7
                          1:05.04 (1:05.04)   2:19.82 (1:14.78)   2:53.76 (1:48.72)
        3:16.58 (22.82)     3:45.01 (51.25)
 11 Three Village Swim Club-MR  'A'                   2:47.14    3:46.68
     1) Catterson, Sarah E 7            2) Huchler, Jacqueline M 6
     3) Kneessy, Lauren 7               4) Hutzler, Alexandra F 7
                  29.02   1:06.44 (1:06.44)     1:34.32 (27.88)   2:13.09 (1:06.65)
        2:35.34 (22.25)     3:08.34 (55.25)     3:24.96 (16.62)     3:46.68 (38.34)
 12 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  3:50.52    4:01.08
     1) Gregorace, Zoe R 7              2) Punturo, Kelly G 7
     3) Arana, Jessica 6                4) Gowargy, Monica 7
                  22.15       48.08 (48.08)     1:16.53 (28.45)   1:48.73 (1:00.65)
        2:16.50 (27.77)   2:54.06 (1:05.33)     3:25.07 (31.01)   4:01.08 (1:07.02)

Event 18  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:13.50    1:12.32
     1) Lyons, Sean P 8                 2) Rosen, Alex J 8
     3) Blacker, Aaron M 8              4) Clarke, Risten J 8
                  27.56     1:12.32 (44.76)
  2 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:21.20    1:22.99
     1) Gabriele, Christopher J 8       2) Caputo, John T 8
     3) Simkins, Robert T 8             4) Fitzpatrick, Kieran T 8
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:29.18    1:25.24
     1) Sharkey, Andrew 8               2) Drennan, Patrick M 8
     3) Broderick, Joseph S 8           4) Hausmann, Daniel 6
                                  16.70 ( )   1:25.24 (1:08.54)
  4 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:23.62    1:25.81
                  22.62   1:25.81 (1:03.19)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:22.11    1:25.95
     1) Bonalle, Steven C 8             2) Deasy, Jack Z 8
     3) Bishop, Billy D 8               4) Miceli, Louis J 8
                  24.88   1:25.95 (1:01.07)
  6 Long Island Express-MR  'A'                       1:30.00    1:26.93
     1) MO, Daniel 8                    2) Warren, Colin J 8
     3) Mu, Nicholas 7                  4) Kraff, Anthony J 8
                  35.48     1:26.93 (51.45)
  7 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:34.91    1:28.52
     1) Salgado, Daniel E 8             2) Pu, Austin 8
     3) Dong, Richard 8                 4) Barbosa, Kevin 7
                  20.74       44.58 (23.84)     1:25.64 (41.06)      1:28.52 (2.88)
  8 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:40.06    1:36.82
     1) Derby, Jonathan M 8             2) Finnegan, Matt F 8
     3) Marrone, Connor M 8             4) Zarriello, Kyle D 8
                                  10.74 ( )   1:36.82 (1:26.08)
  9 Team Suffolk-MR  'A'                              1:37.15    1:38.59
     1) Liu, Alex 7                     2) Kahn, Adam A 8
     3) Sileno, Louis A 8               4) Charles, Brandon K 8
                  46.88        55.83 (8.95)     1:26.71 (30.88)     1:38.59 (11.88)
 10 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                       NT    1:45.90
     1) Leary, Pete K 8                 2) Fullerton, William R 7
     3) Finnegan, Dan P 8               4) Shariff, Nad 8
                                  24.31 ( )   1:45.90 (1:21.59)
 11 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:34.00    1:51.16
     1) Conaton, Patrick A 8            2) Dilorenzo, Bobby M 8
     3) Charla, Nick A 8                4) Robertson, Fitz 8
                  25.59     1:00.60 (35.01)     1:25.35 (24.75)     1:51.16 (25.81)
 -- Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:35.92         DQ
     1) Campbell, Murray I 8            2) McHugh, Chase T 8
     3) Santoro, Joseph 7               4) Carballeira, Philip J 7
                  21.33       49.49 (28.16)     1:09.96 (20.47)          DQ (21.30)
 -- Lindenhurst Swim Club-MR  'A'                     1:37.27         DQ
     1) Lavin, Michael G 8              2) Giuliano, AJ A 7
     3) Russell, Douglas L 7            4) Dalton, Kenneth C 8
                                  33.35 ( )          DQ (27.75)
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:31.58         DQ
     1) Franzese, Michael J 8           2) Ruvkun, Andrew H 8
     3) Benjamin, Ernst C 7             4) Adolf, Marcus 7
                  52.16        DQ (1:03.04)

Event 19  Boys 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:24.07    1:30.21
     1) Wright, David T 7               2) McFarland, Charlie A 7
     3) Mannix, Richard E 7             4) Austi, Paul A 7
                  19.98                             1:10.96 ( )     1:30.21 (19.25)
  2 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:33.16    1:36.45
     1) Cagnazzi, Cole T 7              2) Mendez, Spencer D 7
     3) Stamatos, Nicholas J 7          4) Gamboa, Matthew Z 7
                  44.46       56.42 (11.96)     1:17.56 (21.14)     1:36.45 (18.89)
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:42.00    1:38.01
     1) Potenza, Bobby M 7              2) Salvatore, Luke J 7
     3) Cooper, Ian A 7                 4) Lyons, Michael G 7
                  27.31       52.49 (25.18)     1:09.42 (16.93)     1:38.01 (28.59)
  4 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:31.08    1:41.69
                  48.64        56.21 (7.57)     1:20.21 (24.00)     1:41.69 (21.48)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:36.00    2:04.25
     1) Natsch, Michael L 6             2) Dalton, Grant B 7
     3) Sohr, Brian R 6                 4) Reilly, Brennan T 7
                1:07.01      1:08.70 (1.69)     1:38.56 (29.86)     2:04.25 (25.69)

Event 20  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rosen, Alex J              8 Bgnw Marlins-MR      1:14.11    1:14.25
                  16.32       35.06 (18.74)       54.78 (19.72)     1:14.25 (19.47)
  2 Kunze, Colin J             8 NYCC-MR              1:21.99    1:14.39
                  16.81       35.52 (18.71)       56.11 (20.59)     1:14.39 (18.28)
  3 Clarke, Risten J           8 Bgnw Marlins-MR      1:16.75    1:15.33
                  16.98       36.27 (19.29)       55.69 (19.42)     1:15.33 (19.64)
  4 Simkins, Robert T          8 HYB-MR               1:18.06    1:16.34
                  17.48       37.64 (20.16)       57.43 (19.79)     1:16.34 (18.91)
  5 Shine, Stephen J           8 Bgnw Marlins-MR      1:17.14    1:16.73
                  17.19       36.66 (19.47)       57.26 (20.60)     1:16.73 (19.47)
  6 Broderick, Joseph S        8 WISC-MR              1:23.54    1:21.70
                  18.69       39.10 (20.41)     1:00.50 (21.40)     1:21.70 (21.20)
  7 Buoniello, Bailey J        8 IA-MR                1:26.76    1:22.66
                  17.60       38.28 (20.68)     1:00.75 (22.47)     1:22.66 (21.91)
  8 Grunewald, Zane W          8 NBS-MR               1:28.30    1:24.85
                  17.75       39.13 (21.38)     1:02.52 (23.39)     1:24.85 (22.33)
  9 Pu, Austin                 8 Twisters-MR          1:28.85    1:25.55
                  17.84       39.37 (21.53)     1:02.56 (23.19)     1:25.55 (22.99)
 10 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR  1:33.00    1:27.85
                  18.26       39.32 (21.06)     1:04.35 (25.03)     1:27.85 (23.50)
 11 Lagalante, Daniel J        8 OWA-MR                    NT    1:32.32
                  19.06       42.28 (23.22)     1:07.68 (25.40)     1:32.32 (24.64)
 12 Taddeo, Matthew C          8 CSC-MR               1:34.71    1:32.59
                  20.76       43.15 (22.39)     1:07.87 (24.72)     1:32.59 (24.72)
 13 Giraldo, Andrew            8 Team Rocklamd-MR     1:53.01    1:33.60
                  19.35       42.61 (23.26)     1:07.87 (25.26)     1:33.60 (25.73)
 14 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR            1:37.25    1:34.03
                  21.30       45.04 (23.74)     1:10.75 (25.71)     1:34.03 (23.28)
 15 Gabriele, Christopher J    8 HYB-MR               1:38.84    1:36.24
                1:10.89     1:36.24 (25.35)
 16 Charla, Nick A             8 GAEL-MR              1:33.42    1:37.35
                  20.19       44.40 (24.21)     1:11.12 (26.72)     1:37.35 (26.23)
 17 Harris, Connor             8 Sachem-MR            2:30.00    1:37.55
                  19.45       43.33 (23.88)     1:11.78 (28.45)     1:37.55 (25.77)
 18 Warren, Colin J            8 Express Swimming-MR  1:32.58    1:38.03
                  19.44       45.96 (26.52)     1:13.47 (27.51)     1:38.03 (24.56)
 19 Delahanty, John            8 LBA-MR               2:05.73    1:55.06
                  22.29       52.33 (30.04)     1:25.43 (33.10)     1:55.06 (29.63)
 20 Murray, Jonathan           8 LBA-MR               1:58.76    1:55.46
                  21.31       49.22 (27.91)     1:21.68 (32.46)     1:55.46 (33.78)

Event 21  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Olsen, Jack T              6 Aqua Gems-MR           49.88      44.40
                  21.89       44.40 (22.51)
  2 Raccioppi, Jake            6 Team Rocklamd-MR       47.94      45.33
                  21.20       45.33 (24.13)
  3 Kunze, Aidan J             6 NYCC-MR                44.98      47.44
                  20.94       47.44 (26.50)
  4 Kessler, Michael           6 Badger-MR              51.50      47.73
                  23.03       47.73 (24.70)
  5 Sohr, Brian R              6 GAEL-MR                46.27      48.87
                  21.72       48.87 (27.15)
  6 cassara, Coner V           6 North Shore-MR       1:10.00      49.36
                  21.90       49.36 (27.46)
  7 Jones, Slater              6 Badger-MR              49.77      51.39
                  24.49       51.39 (26.90)
  8 Hausmann, Daniel           6 WISC-MR                42.10      51.53
                  23.91       51.53 (27.62)
  9 Devito, TJ                 6 Team Rocklamd-MR       53.92      51.64
                  25.61       51.64 (26.03)
 10 Varshisky, Samuel          6 Badger-MR              56.55      51.76
                  23.97       51.76 (27.79)
 11 Campanella, Noah M         6 TVSC-MR              1:09.82    1:04.45
 12 Zoll, Christopher J        6 Express Swimming-MR  1:15.00    1:07.25
                  30.01     1:07.25 (37.24)
 13 Sharkey, Sam               6 WISC-MR              1:20.00    1:09.63
                  32.92     1:09.63 (36.71)
 14 Chen, Daniel               6 Express Swimming-MR  1:15.00    1:11.11
                  31.18     1:11.11 (39.93)
 15 Donaghy, Connor M          6 Sachem-MR            1:10.00    1:26.58
                  42.01     1:26.58 (44.57)
 16 Dennis, Aidan P            6 NFS-MR               2:05.00    1:28.80
                  37.98     1:28.80 (50.82)

Event 22  Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR  1:25.91    1:22.44
                  17.30       36.51 (19.21)       59.19 (22.68)     1:22.44 (23.25)
  2 Weekes, Daniel             7 RedTails-MR          1:29.59    1:26.51
                  17.70       39.20 (21.50)     1:02.61 (23.41)     1:26.51 (23.90)
  3 Santoro, Joseph            7 TVSC-MR              1:45.00    1:29.48
                  18.44       41.16 (22.72)     1:05.36 (24.20)     1:29.48 (24.12)
  4 Stamatos, Nicholas J       7 HYB-MR               1:36.97    1:30.44
                  18.84       41.88 (23.04)     1:06.10 (24.22)     1:30.44 (24.34)
  5 Cooke, Thomas T            7 Badger-MR            1:31.55    1:31.68
                  17.30       39.95 (22.65)     1:05.40 (25.45)     1:31.68 (26.28)
  6 Rosa, Jack M               7 IA-MR                1:49.39    1:37.50
                  19.35       43.42 (24.07)     1:10.33 (26.91)     1:37.50 (27.17)
  7 Trinidad, Derick-Louie L   7 OWA-MR               1:51.33    1:46.09
                  22.60       50.05 (27.45)     1:46.09 (56.04)
  8 Feyrer, Timothy A          7 Express Swimming-MR  2:00.00    2:03.53
                  24.09       50.97 (26.88)     1:29.01 (38.04)     2:03.53 (34.52)
  9 Lange, Lantze K            7 CSC-MR               3:00.00    2:04.42
                  25.93       59.16 (33.23)     1:37.24 (38.08)     2:04.42 (27.18)
 10 Boyle, Kevin               7 Sachem-MR            2:30.00    2:05.24
                  25.23       58.02 (32.79)     1:30.82 (32.80)     2:05.24 (34.42)

Event 23  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M           8 Bgnw Marlins-MR        17.32      16.29
  2 Zorgman, Ruan J            8 Pace-MR                18.82      17.22
  3 Buoniello, Bailey J        8 IA-MR                  20.36      19.01
  4 Barry, Charles             8 Badger-MR              20.16      19.15
  5 Lyons, Sean P              8 Bgnw Marlins-MR        19.63      19.45
  6 Fitzpatrick, Kieran T      8 HYB-MR                 21.40      19.66
  7 Dong, Richard              8 Twisters-MR            21.81      20.00
  8 Simkins, Robert T          8 HYB-MR                 19.94      20.08
  9 Salgado, Daniel E          8 Twisters-MR            21.85      20.37
 10 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR    21.94      20.39
 11 Pu, Austin                 8 Twisters-MR            22.84      20.67
 12 Shine, Stephen J           8 Bgnw Marlins-MR        20.54      20.82
 13 Campbell, Murray I         8 TVSC-MR                21.84      20.97
 14 Bernstein, Joby            8 Badger-MR              21.77      21.06
 15 Deasy, Jack Z              8 GAEL-MR                22.88      21.18
 16 Drennan, Patrick M         8 WISC-MR                25.61      21.66
 17 Derby, Jonathan M          8 LIAC-MR                20.06      21.87
 18 Caputo, John T             8 HYB-MR                 22.09      22.08
 19 McInerney, Andrew          8 Badger-MR              24.10      22.16
 20 Kraff, Anthony J           8 Express Swimming-MR    23.18      22.27
 21 Van Tongeren, Charlie      8 Cond-MR                17.42      22.30
 22 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                26.06      22.32
 23 Delahanty, John            8 LBA-MR                 22.45      22.56
 24 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk Hills-MR     22.27      22.57
 25 Bonalle, Steven C          8 GAEL-MR                23.36      22.96
 26 Marrone, Matthew J         8 Badger-MR              22.40      23.06
 27 Zagaja, Robert C           8 HYB-MR                 24.06      23.15
 27 Sharkey, Andrew            8 WISC-MR                23.82      23.15
 29 Harris, Connor             8 Sachem-MR              24.76      23.20
 30 Giraldo, Andrew            8 Team Rocklamd-MR       24.42      23.33
 31 Murray, Jonathan           8 LBA-MR                 28.70      23.40
 31 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk Hills-MR     24.43      23.40
 33 Scanlon, Patrick J         8 Cond-MR                24.43      23.43
 34 Alagna, Antonio D          8 TVSC-MR                27.77      23.55
 35 McHugh, Chase T            8 TVSC-MR                23.66      23.82
 36 Sileno, Louis A            8 Tmsuffolk Hills-MR     26.35      23.88
 37 Lavin, Michael G           8 LINDY-MR               22.95      24.06
 38 Lagalante, Daniel J        8 OWA-MR                 23.16      24.10
 39 Veccia, James V            8 North Shore-MR         27.44      24.49
 40 Franzese, Michael J        8 Agua Swim Team-MR      26.32      24.68
 41 Charla, Nick A             8 GAEL-MR                24.79      24.69
 42 Finnegan, Dan P            8 LIAC-MR                32.96      24.70
 43 Havelis, Matthew T         8 TVSC-MR                25.27      24.79
 44 Conaton, Patrick A         8 GAEL-MR                24.04      24.84
 45 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR              22.12      24.86
 46 Burrell, Jamie             8 Badger-MR              27.35      25.01
 47 citarella, nicholas        8 WISC-MR                38.00      25.69
 48 Robertson, Fitz            8 GAEL-MR                25.16      26.04
 49 McLaughlin, Andrew J       8 GAEL-MR                25.29      26.05
 50 Gold, Matthew              8 Badger-MR              25.80      26.18
 51 Ruvkun, Andrew H           8 Agua Swim Team-MR      30.82      26.19
 52 Marrone, Connor M          8 LIAC-MR                26.06      26.43
 53 Press, Jack M              8 North Shore-MR         26.99      26.86
 54 Gombert, Joseph C          8 TVSC-MR                31.10      26.92
 55 Cohen, Jesse               8 WISC-MR                40.00      27.08
 56 Leary, Pete K              8 LIAC-MR                26.06      27.75
 57 Dalton, Kenneth C          8 LINDY-MR               29.93      28.40
 58 Dilorenzo, Bobby M         8 GAEL-MR                26.72      28.44
 59 Gandolfo, Daniel R         8 Tmsuffolk Hills-MR     39.81      28.57
 60 Francis, Justin W          8 NFS-MR                 48.00      29.00
 61 Poblador, John M           8 OWA-MR                    NT      29.09
 62 Delaney, John L            8 North Shore-MR         35.00      29.52
 63 De La Garza, Alex S        8 Pace-MR                29.64      29.56
 64 Shariff, Nad               8 LIAC-MR                33.06      29.96
 -- Miceli, Louis J            8 GAEL-MR                24.64         DQ

Event 24  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kunze, Aidan J             6 NYCC-MR                23.69      22.46
  2 cassara, Coner V           6 North Shore-MR         35.00      23.26
  3 Hausmann, Daniel           6 WISC-MR                25.03      23.99
  4 Devito, TJ                 6 Team Rocklamd-MR       30.29      25.39
  5 Kessler, Michael           6 Badger-MR              27.51      25.86
  6 Sohr, Brian R              6 GAEL-MR                26.65      26.61
  7 Raccioppi, Jake            6 Team Rocklamd-MR       26.45      26.82
  8 Varshisky, Samuel          6 Badger-MR              27.47      27.02
  9 Olsen, Jack T              6 Aqua Gems-MR           29.38      27.37
 10 Natsch, Michael L          6 GAEL-MR                33.44      27.84
 11 Sharkey, Sam               6 WISC-MR                45.00      29.01
 12 Jones, Slater              6 Badger-MR              27.94      29.99
 13 Devine, Daniel P           6 Sachem-MR              35.00      32.79
 14 Zoll, Christopher J        6 Express Swimming-MR    35.00      34.76
 15 Donaghy, Connor M          6 Sachem-MR              35.00      37.37
 16 Martusciello, Gerard       6 HAA-MR                 45.25      40.66
 17 Campanella, Noah M         6 TVSC-MR                41.25      42.23
 18 Chen, Daniel               6 Express Swimming-MR    38.66      47.60
 19 Dennis, Aidan P            6 NFS-MR                 45.00      48.88

Event 25  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR    18.88      19.16
  2 Atkinson, Davroy           7 RedTails-MR            26.84      19.36
  3 Cato, Camren A             7 NFS-MR                 24.50      20.15
  4 Cooke, Thomas T            7 Badger-MR              22.22      20.91
  5 Wright, David T            7 GAEL-MR                20.84      20.98
  6 Mannix, Richard E          7 GAEL-MR                22.94      21.04
  7 Santoro, Joseph            7 TVSC-MR                20.86      21.09
  8 Plaschka, Justin           7 HAA-MR                 21.63      22.00
  9 Carballeira, Philip J      7 TVSC-MR                24.46      22.01
 10 Russell, Douglas L         7 LINDY-MR               24.38      22.80
 11 Feyrer, Timothy A          7 Express Swimming-MR    24.33      23.08
 11 Gamboa, Matthew Z          7 HYB-MR                 24.19      23.08
 13 Cooper, Ian A              7 Bgnw Marlins-MR        26.09      23.49
 14 Lyons, Michael G           7 Bgnw Marlins-MR        26.43      23.76
 15 Scher, Austin D            7 Bgnw Marlins-MR        28.92      24.09
 16 Kennon, Declan             7 Badger-MR              23.49      24.26
 17 Doherty, Kyle J            7 GAEL-MR                24.91      24.46
 18 Heese, Zach                7 Badger-MR              27.94      24.96
 19 Schwab, Griffin B          7 North Shore-MR         28.60      24.98
 19 Barbosa, Kevin             7 Twisters-MR            32.00      24.98
 21 Baradzi, Kelsey            7 WISC-MR                40.00      25.03
 22 Behrens, Matthew T         7 GAEL-MR                24.81      25.06
 23 Mendez, Spencer D          7 HYB-MR                 30.05      25.23
 24 Liu, Alex                  7 Tmsuffolk Hills-MR     26.13      25.30
 25 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR        25.83      25.38
 26 McFarland, Charlie A       7 GAEL-MR                24.47      25.93
 27 Salvatore, Luke J          7 Bgnw Marlins-MR        25.24      25.99
 27 Wang, Eric E               7 TVSC-MR                26.26      25.99
 29 Fullerton, William R       7 LIAC-MR                24.06      26.12
 30 McDonough, Martin J        7 Express Swimming-MR    35.00      26.83
 31 Pozmanter, Matthew S       7 TVSC-MR                29.32      26.84
 32 Rieck, Joshua              7 Badger-MR              24.55      27.61
 33 Cagnazzi, Cole T           7 HYB-MR                 25.58      27.90
 34 Carlstedt, Colter          7 Cond-MR                27.54      27.98
 35 Adolf, Marcus              7 Agua Swim Team-MR      27.58      27.99
 36 Boyle, Kevin               7 Sachem-MR              29.32      28.12
 37 Dalton, Grant B            7 GAEL-MR                32.50      30.54
 38 Darabundit, Champ C        7 Agua Swim Team-MR      36.37      32.88
 39 Baradzi, Kyle              7 WISC-MR                39.00      33.67
 40 Reilly, Brennan T          7 GAEL-MR                37.85      36.46
 41 Pizzurro, Nicholas         7 CSC-MR                 42.53      37.47
 42 Leigh, Ryan                7 HAA-MR                 48.25      39.85
 -- Benjamin, Ernst C          7 Agua Swim Team-MR      24.96         DQ
 -- Austi, Paul A              7 GAEL-MR                24.53         DQ

Event 26  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M           8 Bgnw Marlins-MR        15.18      14.74
  2 Zorgman, Ruan J            8 Pace-MR                15.98      15.72
  3 Barry, Charles             8 Badger-MR              20.48      17.35
  4 Kunze, Colin J             8 NYCC-MR                19.87      18.15
  5 Broderick, Joseph S        8 WISC-MR                19.53      18.50
  6 Lyons, Sean P              8 Bgnw Marlins-MR        19.44      18.61
  7 Clarke, Risten J           8 Bgnw Marlins-MR        20.99      19.09
  8 Shine, Stephen J           8 Bgnw Marlins-MR        19.52      19.62
  9 Dong, Richard              8 Twisters-MR            20.70      19.65
 10 Bishop, Billy D            8 GAEL-MR                18.63      19.81
 11 Fitzpatrick, Kieran T      8 HYB-MR                 22.48      20.49
 12 Gabriele, Christopher J    8 HYB-MR                 22.33      20.51
 13 Sileno, Louis A            8 Tmsuffolk Hills-MR     28.28      21.19
 14 Bernstein, Joby            8 Badger-MR              20.85      22.19
 15 Warren, Colin J            8 Express Swimming-MR    23.06      23.09
 16 Caputo, John T             8 HYB-MR                 25.08      23.50
 17 Drennan, Patrick M         8 WISC-MR                35.00      23.63
 18 Scanlon, Patrick J         8 Cond-MR                27.04      25.24
 19 Van Tongeren, Charlie      8 Cond-MR                28.37      25.39
 20 Gold, Matthew              8 Badger-MR              25.07      25.52
 21 McInerney, Andrew          8 Badger-MR              26.58      25.83
 22 Miceli, Louis J            8 GAEL-MR                24.16      25.95
 23 Marrone, Connor M          8 LIAC-MR                30.06      26.09
 24 Lavin, Michael G           8 LINDY-MR               29.10      27.06
 25 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                28.06      27.23
 26 Robertson, Fitz            8 GAEL-MR                26.87      27.31
 27 Franzese, Michael J        8 Agua Swim Team-MR      31.20      27.91
 28 Finnegan, Matt F           8 LIAC-MR                29.06      28.92
 29 Ruvkun, Andrew H           8 Agua Swim Team-MR      31.36      29.87
 30 Burrell, Jamie             8 Badger-MR              34.05      30.99
 31 De La Garza, Alex S        8 Pace-MR                31.61      33.98
 32 Gombert, Joseph C          8 TVSC-MR                35.00      42.16
 -- Campbell, Murray I         8 TVSC-MR                25.54         DQ
 -- Havelis, Matthew T         8 TVSC-MR                37.41         DQ
 -- Derby, Jonathan M          8 LIAC-MR                28.06         DQ
 -- Kraff, Anthony J           8 Express Swimming-MR    25.10         DQ
 -- Sharkey, Andrew            8 WISC-MR                30.00         DQ
 -- Dilorenzo, Bobby M         8 GAEL-MR                32.53         DQ
 -- Delaney, John L            8 North Shore-MR         35.00         DQ
 -- Marrone, Matthew J         8 Badger-MR              25.06         DQ
 -- Press, Jack M              8 North Shore-MR         35.00         DQ
 -- McHugh, Chase T            8 TVSC-MR                25.07         DQ
 -- Conaton, Patrick A         8 GAEL-MR                31.62         DQ

Event 27  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kunze, Aidan J             6 NYCC-MR                30.00      25.21
  2 Hausmann, Daniel           6 WISC-MR                24.12      25.41
  3 Kessler, Michael           6 Badger-MR              29.32      27.11
  4 Jones, Slater              6 Badger-MR              29.00      28.16
  5 Olsen, Jack T              6 Aqua Gems-MR           30.39      28.36
  6 Sohr, Brian R              6 GAEL-MR                32.34      28.85
  7 Devito, TJ                 6 Team Rocklamd-MR       33.74      32.52
 -- Varshisky, Samuel          6 Badger-MR              39.99         DQ
 -- Raccioppi, Jake            6 Team Rocklamd-MR       32.07         DQ
 -- cassara, Coner V           6 North Shore-MR         32.00         DQ
 -- Sharkey, Sam               6 WISC-MR                40.00         DQ
 -- Natsch, Michael L          6 GAEL-MR                55.30         DQ

Event 28  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cato, Camren A             7 NFS-MR                 21.00      19.53
  2 Stamatos, Nicholas J       7 HYB-MR                 20.49      19.56
  3 Russell, Douglas L         7 LINDY-MR               23.20      20.38
  4 Wright, David T            7 GAEL-MR                20.44      20.87
  5 Mannix, Richard E          7 GAEL-MR                20.82      20.92
  6 Weekes, Daniel             7 RedTails-MR            25.09      20.94
  7 Santoro, Joseph            7 TVSC-MR                21.38      21.51
  8 Plaschka, Justin           7 HAA-MR                 45.25      21.55
  9 Cooke, Thomas T            7 Badger-MR              22.47      23.80
 10 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR        45.32      24.05
 10 Gamboa, Matthew Z          7 HYB-MR                 27.17      24.05
 12 Doherty, Kyle J            7 GAEL-MR                26.53      24.13
 13 McFarland, Charlie A       7 GAEL-MR                25.04      25.33
 14 Benjamin, Ernst C          7 Agua Swim Team-MR      27.17      25.35
 15 Carballeira, Philip J      7 TVSC-MR                31.84      26.34
 16 Kennon, Declan             7 Badger-MR              27.07      26.41
 17 Behrens, Matthew T         7 GAEL-MR                24.60      27.21
 18 Barbosa, Kevin             7 Twisters-MR            35.00      27.47
 19 Schwab, Griffin B          7 North Shore-MR         35.00      27.69
 20 Cagnazzi, Cole T           7 HYB-MR                 40.85      29.32
 21 Liu, Alex                  7 Tmsuffolk Hills-MR     30.73      30.20
 22 Lyons, Michael G           7 Bgnw Marlins-MR        43.23      30.48
 23 Rieck, Joshua              7 Badger-MR              35.13      30.93
 24 Heese, Zach                7 Badger-MR              36.30      31.05
 25 Scher, Austin D            7 Bgnw Marlins-MR        33.30      31.71
 26 Carlstedt, Colter          7 Cond-MR                30.78      32.83
 -- Altman, David              7 Badger-MR              37.18         DQ
 -- Pozmanter, Matthew S       7 TVSC-MR                33.92         DQ
 -- Cooper, Ian A              7 Bgnw Marlins-MR        25.32         DQ
 -- Lange, Lantze K            7 CSC-MR                 50.00         DQ
 -- Fullerton, William R       7 LIAC-MR                30.06         DQ
 -- Adolf, Marcus              7 Agua Swim Team-MR      32.27         DQ
 -- Austi, Paul A              7 GAEL-MR                25.34         DQ
 -- Reilly, Brennan T          7 GAEL-MR                36.60         DQ
 -- Trinidad, Derick-Louie L   7 OWA-MR                 27.19         DQ

Event 29  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zorgman, Ruan J            8 Pace-MR                40.78      41.45
                  19.25       41.45 (22.20)
  2 Rosen, Alex J              8 Bgnw Marlins-MR        47.88      45.92
                  21.34       45.92 (24.58)
  3 Salgado, Daniel E          8 Twisters-MR            52.66      49.40
                  22.77       49.40 (26.63)
  4 Drennan, Patrick M         8 WISC-MR              1:00.73      50.32
                  23.33       50.32 (26.99)
  5 Pu, Austin                 8 Twisters-MR            53.54      50.37
                  24.73       50.37 (25.64)
  6 Deasy, Jack Z              8 GAEL-MR                46.58      50.75
                  23.14       50.75 (27.61)
  7 Grunewald, Zane W          8 NBS-MR                 53.26      50.89
                  23.63       50.89 (27.26)
  8 Bishop, Billy D            8 GAEL-MR                50.89      51.12
                  22.97       51.12 (28.15)
  9 Veccia, James V            8 North Shore-MR         58.88      57.06
                  27.12       57.06 (29.94)
 10 Caputo, John T             8 HYB-MR               1:03.31      57.22
                  25.76       57.22 (31.46)
 11 Bonalle, Steven C          8 GAEL-MR                57.33      57.95
                  27.58       57.95 (30.37)
 12 Finnegan, Matt F           8 LIAC-MR              1:01.11    1:00.67
                  29.10     1:00.67 (31.57)
 13 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk Hills-MR     59.94    1:00.83
                  29.31     1:00.83 (31.52)
 14 Giraldo, Andrew            8 Team Rocklamd-MR       59.66    1:00.92
                  28.56     1:00.92 (32.36)
 15 Finnegan, Dan P            8 LIAC-MR              1:07.32    1:00.99
                  27.91     1:00.99 (33.08)
 16 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk Hills-MR   1:06.19    1:01.16
                  28.50     1:01.16 (32.66)
 17 Gandolfo, Daniel R         8 Tmsuffolk Hills-MR   1:23.04    1:21.92
                  36.71     1:21.92 (45.21)
 -- Leary, Pete K              8 LIAC-MR              1:05.06         DQ
                  29.93
 -- Taddeo, Matthew C          8 CSC-MR                 55.89         DQ
                  25.78          DQ (25.97)
 -- Zagaja, Robert C           8 HYB-MR                 58.42         DQ
                  25.15          DQ (31.75)
 -- Shariff, Nad               8 LIAC-MR              1:15.06         DQ
                  34.96          DQ (39.40)

Event 30  Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR    47.86      48.19
                  23.84       48.19 (24.35)
  2 Atkinson, Davroy           7 RedTails-MR            59.09      53.59
                  23.48       53.59 (30.11)
  3 Salvatore, Luke J          7 Bgnw Marlins-MR        56.61      53.80
                  25.41       53.80 (28.39)
  4 Rosa, Jack M               7 IA-MR                1:04.94    1:04.41
                  29.48     1:04.41 (34.93)
  5 Pozmanter, Matthew S       7 TVSC-MR              1:25.00    1:13.63
                  33.62     1:13.63 (40.01)
 -- Giuliano, AJ A             7 LINDY-MR                  NT         DQ
                  31.45          DQ (37.67)
 -- Chen, Daniel               6 Express Swimming-MR  1:30.00         DQ
                  37.98
 -- McDonough, Martin J        7 Express Swimming-MR  1:30.00         DQ
                  26.21          DQ (33.75)
 -- Mendez, Spencer D          7 HYB-MR               1:14.52         DQ
                  28.07          DQ (31.95)

Event 31  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M           8 Bgnw Marlins-MR        15.05      14.18
  2 Rosen, Alex J              8 Bgnw Marlins-MR        16.63      15.24
  3 Clarke, Risten J           8 Bgnw Marlins-MR        15.90      15.47
  4 Simkins, Robert T          8 HYB-MR                 15.60      15.64
  5 Bishop, Billy D            8 GAEL-MR                15.32      15.68
  6 Kunze, Colin J             8 NYCC-MR                17.12      15.79
  7 Fitzpatrick, Kieran T      8 HYB-MR                 17.22      16.30
  8 Barry, Charles             8 Badger-MR              17.81      16.35
  9 Buoniello, Bailey J        8 IA-MR                  16.71      16.49
 10 Lyons, Sean P              8 Bgnw Marlins-MR        17.22      16.91
 11 Broderick, Joseph S        8 WISC-MR                16.97      17.25
 12 Bernstein, Joby            8 Badger-MR              17.61      17.27
 13 Harris, Connor             8 Sachem-MR              17.05      17.70
 14 Lagalante, Daniel J        8 OWA-MR                 18.47      17.73
 15 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk Hills-MR     18.05      17.81
 16 Grunewald, Zane W          8 NBS-MR                 20.99      17.91
 17 Miceli, Louis J            8 GAEL-MR                18.44      18.02
 18 Van Tongeren, Charlie      8 Cond-MR                18.32      18.08
 19 Gabriele, Christopher J    8 HYB-MR                 18.32      18.25
 20 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR    17.62      18.27
 21 Sileno, Louis A            8 Tmsuffolk Hills-MR     23.26      18.39
 22 Conaton, Patrick A         8 GAEL-MR                19.49      18.95
 23 Deasy, Jack Z              8 GAEL-MR                18.91      19.10
 24 McInerney, Andrew          8 Badger-MR              21.50      19.21
 25 Warren, Colin J            8 Express Swimming-MR    18.08      19.22
 25 Gold, Matthew              8 Badger-MR              19.50      19.22
 27 Taddeo, Matthew C          8 CSC-MR                 17.91      19.24
 28 Campbell, Murray I         8 TVSC-MR                18.41      19.29
 29 Marrone, Matthew J         8 Badger-MR              17.80      19.33
 30 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk Hills-MR     22.27      19.38
 31 Charla, Nick A             8 GAEL-MR                19.03      19.42
 32 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                21.06      19.53
 33 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR              19.56      19.62
 34 McHugh, Chase T            8 TVSC-MR                19.10      19.64
 35 Finnegan, Dan P            8 LIAC-MR                21.06      19.83
 36 Sharkey, Andrew            8 WISC-MR                21.28      19.93
 37 Derby, Jonathan M          8 LIAC-MR                19.06      19.97
 38 Zagaja, Robert C           8 HYB-MR                 19.00      20.04
 39 Lavin, Michael G           8 LINDY-MR               20.72      20.23
 40 Ruvkun, Andrew H           8 Agua Swim Team-MR      21.92      20.49
 41 Shariff, Nad               8 LIAC-MR                31.06      20.57
 42 Kraff, Anthony J           8 Express Swimming-MR    21.43      20.59
 43 Dalton, Kenneth C          8 LINDY-MR               21.71      20.76
 44 Troiano, Robert            8 Sachem-MR              32.00      20.81
 45 Scanlon, Patrick J         8 Cond-MR                20.29      20.89
 46 Franzese, Michael J        8 Agua Swim Team-MR      21.72      21.10
 47 Murray, Jonathan           8 LBA-MR                 25.00      21.20
 48 Finnegan, Matt F           8 LIAC-MR                22.06      21.71
 49 Burrell, Jamie             8 Badger-MR              23.02      21.74
 50 Delahanty, John            8 LBA-MR                 23.41      21.81
 51 Alagna, Antonio D          8 TVSC-MR                24.62      22.02
 52 Veccia, James V            8 North Shore-MR         22.29      22.17
 53 McLaughlin, Andrew J       8 GAEL-MR                23.50      22.40
 54 Robertson, Fitz            8 GAEL-MR                20.26      22.43
 55 Poblador, John M           8 OWA-MR                 37.99      22.57
 56 Bensin, Samuel H           8 Sachem-MR              32.00      23.02
 57 Havelis, Matthew T         8 TVSC-MR                22.63      23.13
 58 Marrone, Connor M          8 LIAC-MR                21.06      23.63
 59 citarella, nicholas        8 WISC-MR                34.00      24.34
 60 De La Garza, Alex S        8 Pace-MR                26.09      25.38
 61 Dilorenzo, Bobby M         8 GAEL-MR                21.85      25.91
 62 Gombert, Joseph C          8 TVSC-MR                25.97      25.94
 63 Cohen, Jesse               8 WISC-MR                40.00      26.29
 64 Delaney, John L            8 North Shore-MR         30.00      27.01
 65 Gandolfo, Daniel R         8 Tmsuffolk Hills-MR     26.80      27.51
 66 Leary, Pete K              8 LIAC-MR                27.06      28.05
 67 Press, Jack M              8 North Shore-MR         27.68      28.63
 68 Francis, Justin W          8 NFS-MR                 35.50      29.85

Event 32  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cato, Camren A             7 NFS-MR                 17.10      16.64
  2 Wright, David T            7 GAEL-MR                17.34      17.55
  3 Mannix, Richard E          7 GAEL-MR                17.94      17.62
  4 Weekes, Daniel             7 RedTails-MR            18.09      17.74
  5 Atkinson, Davroy           7 RedTails-MR            20.10      18.41
  6 Stamatos, Nicholas J       7 HYB-MR                 18.66      18.61
  7 Rosa, Jack M               7 IA-MR                  19.46      18.97
  8 Benjamin, Ernst C          7 Agua Swim Team-MR      20.60      19.00
  9 Gamboa, Matthew Z          7 HYB-MR                 20.10      19.40
 10 Kennon, Declan             7 Badger-MR              20.79      19.55
 11 Russell, Douglas L         7 LINDY-MR               18.16      19.56
 12 Cooper, Ian A              7 Bgnw Marlins-MR        20.02      19.60
 12 Carballeira, Philip J      7 TVSC-MR                20.22      19.60
 14 Austi, Paul A              7 GAEL-MR                18.56      19.67
 15 Behrens, Matthew T         7 GAEL-MR                22.21      20.08
 16 Trinidad, Derick-Louie L   7 OWA-MR                 21.75      20.15
 17 Plaschka, Justin           7 HAA-MR                 30.25      20.25
 18 Doherty, Kyle J            7 GAEL-MR                19.03      20.30
 19 Carlstedt, Colter          7 Cond-MR                17.87      20.93
 20 Salvatore, Luke J          7 Bgnw Marlins-MR        21.23      20.98
 21 Rieck, Joshua              7 Badger-MR              21.22      21.33
 22 McDonough, Martin J        7 Express Swimming-MR    33.00      21.40
 23 McFarland, Charlie A       7 GAEL-MR                21.40      21.52
 24 Giuliano, AJ A             7 LINDY-MR                  NT      21.53
 25 Barbosa, Kevin             7 Twisters-MR            26.00      21.79
 26 Lyons, Michael G           7 Bgnw Marlins-MR        23.87      21.93
 27 Heese, Zach                7 Badger-MR              25.53      22.01
 27 Fullerton, William R       7 LIAC-MR                21.06      22.01
 29 Mendez, Spencer D          7 HYB-MR                 21.58      22.12
 30 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR        24.78      22.14
 31 Schwab, Griffin B          7 North Shore-MR         22.88      22.15
 32 Baradzi, Kelsey            7 WISC-MR                35.00      22.23
 33 Feyrer, Timothy A          7 Express Swimming-MR    22.85      22.28
 34 Cagnazzi, Cole T           7 HYB-MR                 23.55      23.52
 35 Adolf, Marcus              7 Agua Swim Team-MR      28.07      23.57
 36 Lange, Lantze K            7 CSC-MR                 35.00      23.88
 37 Altman, David              7 Badger-MR              24.50      24.82
 38 Liu, Alex                  7 Tmsuffolk Hills-MR     23.82      25.55
 39 Scher, Austin D            7 Bgnw Marlins-MR        25.87      25.78
 40 Boyle, Kevin               7 Sachem-MR              23.54      27.04
 41 Reilly, Brennan T          7 GAEL-MR                27.44      28.29
 42 Baradzi, Kyle              7 WISC-MR                34.00      29.07
 43 Dalton, Grant B            7 GAEL-MR                28.38      29.13
 44 Pizzurro, Nicholas         7 CSC-MR                 35.35      35.25
 45 Leigh, Ryan                7 HAA-MR                 45.25      43.48
 -- Santoro, Joseph            7 TVSC-MR                17.67     X17.14
 -- Pozmanter, Matthew S       7 TVSC-MR                22.58     X24.11

Event 33  Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:16.00    2:19.56
     1) Rosen, Alex J 8                 2) Lyons, Sean P 8
     3) Clarke, Risten J 8              4) Blacker, Aaron M 8
                  16.17       34.48 (34.48)       52.00 (17.52)     1:11.77 (37.29)
                            1:47.36 (35.59)     2:02.61 (15.25)     2:19.56 (32.20)
  2 Long Island Express-MR  'A'                       2:53.49    2:23.76
     1) MO, Daniel 8                    2) Mu, Nicholas 7
     3) Kraff, Anthony J 8              4) Warren, Colin J 8
                  18.65       40.45 (40.45)       59.81 (19.36)     1:24.34 (43.89)
        1:45.57 (21.23)     2:03.04 (38.70)     2:23.76 (20.72)
  3 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       2:36.54    2:38.97
     1) Fitzpatrick, Kieran T 8         2) Gabriele, Christopher J 8
     3) Zagaja, Robert C 8              4) Simkins, Robert T 8
                  17.95       40.33 (40.33)       57.46 (17.13)     1:20.76 (40.43)
                            2:04.68 (43.92)     2:20.92 (16.24)     2:38.97 (34.29)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:47.85    2:45.23
     1) Pu, Austin 8                    2) Salgado, Daniel E 8
     3) Dong, Richard 8                 4) Barbosa, Kevin 7
                  17.92       38.16 (38.16)       59.86 (21.70)     1:31.98 (53.82)
        1:45.93 (13.95)     2:07.20 (35.22)     2:24.89 (17.69)     2:45.23 (38.03)
  5 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:36.22    2:47.70
                  17.47       36.87 (36.87)       58.04 (21.17)     1:23.23 (46.36)
        1:43.50 (20.27)     2:10.62 (47.39)     2:27.79 (17.17)     2:47.70 (37.08)
  6 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:38.52    2:50.12
     1) Miceli, Louis J 8               2) Deasy, Jack Z 8
     3) Bonalle, Steven C 8             4) Bishop, Billy D 8
                  21.14       42.31 (42.31)     1:01.72 (19.41)     1:24.71 (42.40)
        1:48.06 (23.35)     2:14.42 (49.71)     2:30.84 (16.42)     2:50.12 (35.70)
  7 Three Village Swim Club-MR  'A'                   2:53.43    2:53.82
     1) Campbell, Murray I 8            2) Carballeira, Philip J 7
     3) McHugh, Chase T 8               4) Santoro, Joseph 7
                  21.45       47.33 (47.33)                         1:29.78 (42.45)
        1:49.60 (19.82)     2:15.64 (45.86)     2:32.33 (16.69)     2:53.82 (38.18)
  8 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:57.31    2:58.67
     1) Broderick, Joseph S 8           2) citarella, nicholas 8
     3) Sharkey, Andrew 8               4) Drennan, Patrick M 8
                  21.46       46.96 (46.96)                         1:31.73 (44.77)
        1:54.70 (22.97)   2:32.74 (1:01.01)      2:39.12 (6.38)     2:58.67 (25.93)
  9 Team Suffolk-MR  'A'                              3:06.49    3:03.60
     1) Kahn, Adam A 8                  2) Charles, Brandon K 8
     3) Sileno, Louis A 8               4) Liu, Alex 7
                  20.00       44.76 (44.76)     1:03.34 (18.58)     1:27.00 (42.24)
        1:43.64 (16.64)     2:09.92 (42.92)     2:34.66 (24.74)     3:03.60 (53.68)
 10 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  3:01.97    3:11.47
     1) Zarriello, Kyle D 8             2) Finnegan, Dan P 8
     3) Leary, Pete K 8                 4) Shariff, Nad 8
                  21.22       44.44 (44.44)     1:07.63 (23.19)     1:32.03 (47.59)
        1:58.00 (25.97)     2:26.63 (54.60)     2:47.24 (20.61)     3:11.47 (44.84)
 11 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            2:22.52    3:12.00
     1) Franzese, Michael J 8           2) Ruvkun, Andrew H 8
     3) Benjamin, Ernst C 7             4) Adolf, Marcus 7
                  20.65       46.59 (46.59)     1:09.70 (23.11)     1:45.42 (58.83)
        2:00.99 (15.57)     2:30.88 (45.46)     3:12.00 (41.12)
 12 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         3:02.00    3:13.22
     1) Conaton, Patrick A 8            2) Dilorenzo, Bobby M 8
     3) Robertson, Fitz 8               4) Charla, Nick A 8
                  20.56       42.63 (42.63)     1:06.93 (24.30)     1:36.55 (53.92)
                          2:37.83 (1:01.28)     2:48.97 (11.14)     3:13.22 (35.39)
 -- Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  3:24.36         DQ
     1) Derby, Jonathan M 8             2) Fullerton, William R 7
     3) Marrone, Connor M 8             4) Finnegan, Matt F 8
                  20.67       44.53 (44.53)     1:05.25 (20.72)     1:36.55 (52.02)
                            2:30.79 (54.24)     2:52.55 (21.76)          DQ (46.14)

Event 34  Boys 7 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:39.47    2:49.00
     1) Mannix, Richard E 7             2) Doherty, Kyle J 7
     3) Austi, Paul A 7                 4) Wright, David T 7
                  59.62   1:29.53 (1:29.53)     1:44.04 (14.51)     2:11.68 (42.15)
        2:27.16 (15.48)     2:48.99 (37.31)      2:49.00 (0.01)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          3:08.67    3:07.72
                  19.76       46.49 (46.49)     1:03.85 (17.36)     1:30.74 (44.25)
        1:55.89 (25.15)     2:24.98 (54.24)     2:43.27 (18.29)     3:07.72 (42.74)
  3 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       3:32.92    3:15.80
     1) Stamatos, Nicholas J 7          2) Gamboa, Matthew Z 7
     3) Cagnazzi, Cole T 7              4) Mendez, Spencer D 7
                  20.78       45.21 (45.21)     1:09.31 (24.10)     1:38.08 (52.87)
                            1:56.39 (18.31)      2:01.51 (5.12)   3:15.80 (1:19.41)
  4 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                3:20.00    3:20.26
     1) Salvatore, Luke J 7             2) Lyons, Michael G 7
     3) Potenza, Bobby M 7              4) Cooper, Ian A 7
                  22.89       48.22 (48.22)     1:12.04 (23.82)     1:40.10 (51.88)
        2:05.31 (25.21)     2:35.18 (55.08)     2:56.84 (21.66)     3:20.26 (45.08)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         3:03.00    3:21.62
     1) Sohr, Brian R 6                 2) Behrens, Matthew T 7
     3) McFarland, Charlie A 7          4) Reilly, Brennan T 7
                  21.58       46.74 (46.74)     1:08.11 (21.37)     1:34.07 (47.33)
        1:55.17 (21.10)     2:24.42 (50.35)     2:47.95 (23.53)     3:21.62 (57.20)
  6 Long Island Express-MR  'A'                       3:30.00    4:19.22
     1) McDonough, Martin J 7           2) Feyrer, Timothy A 7
     3) Zoll, Christopher J 6           4) Chen, Daniel 6
                  21.01       47.21 (47.21)     1:11.14 (23.93)     1:42.06 (54.85)
                          3:04.09 (1:22.03)     3:36.24 (32.15)   4:19.22 (1:15.13)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT    4:25.26
     1) Baradzi, Kyle 7                 2) Hausmann, Daniel 6
     3) Baradzi, Kelsey 7               4) Sharkey, Sam 6
                  26.31   1:03.26 (1:03.26)     1:38.76 (35.50)   2:26.98 (1:23.72)
        2:53.31 (26.33)   3:37.16 (1:10.18)     4:25.26 (48.10)

Event 35  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:13.69    1:08.40
     1) Fidan, Cagla 8                  2) Preda, Christina 8
     3) Buyukerkan, Ayse 8              4) Barbosa, Tabitha 8
                  36.45        37.45 (1.00)       53.17 (15.72)     1:08.40 (15.23)
  2 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:11.27    1:11.19
     1) Stamatos, Maria C 8             2) Black, Maleah R 8
     3) Frisoni, Caroline G 8           4) Morency, Emily K 8
                  16.86       34.45 (17.59)       50.71 (16.26)     1:11.19 (20.48)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:06.05    1:11.54
     1) Hutchinson-Maddox, Isla E 8     2) Eastman, Elizabeth M 8
     3) Hyman, Alison L 8               4) Fuchs, Amanda B 8
                  28.07        34.29 (6.22)       44.61 (10.32)     1:11.54 (26.93)
  4 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:09.55    1:11.98
     1) Motolinio, Veronica M 8         2) Dell'Orto, Christina 8
     3) Evans, Kate 7                   4)
                  34.57        38.58 (4.01)       55.06 (16.48)     1:11.98 (16.92)
  5 Islip Aquatics-MR  'A'                            1:11.18    1:12.29
     1) Hamilton, Alanna M 8            2) Catano, Tiffany 7
     3) Woodhead, Sandi C 8             4) Scheck, Meaghan E 8
                  26.74       37.99 (11.25)       54.64 (16.65)     1:12.29 (17.65)
  6 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     1:10.35    1:13.74
     1) Carissimo, Daniella M 8         2) Huchro, Christina J 8
     3) Decrem, Nicole H 7              4) Schuttenberg, Nicole M 8
                  32.88        36.32 (3.44)       49.39 (13.07)     1:13.74 (24.35)
  7 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:08.57    1:15.00
     1) Leary, Tanita A 8               2) Freeman, Keira A 8
     3) Moyna, Kealy E 8                4) Demarco, Jackie E 8
                  36.44        38.98 (2.54)       52.24 (13.26)     1:15.00 (22.76)
  8 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:15.68    1:15.55
     1) Whalen, Bridget 8               2) Barry, Amanda E 8
     3) Matthes, Kelly 8                4) Cuiffo, Andie M 8
                  29.06       39.12 (10.06)       56.44 (17.32)     1:15.55 (19.11)
  9 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      1:13.84    1:16.75
     1) Hetzer, Nicole M 8              2) Haar, Hanna R 8
     3) Glenday, Kerry 8                4) Marmo, Marisa A 8
                  15.97       39.51 (23.54)       59.56 (20.05)     1:16.75 (17.19)
 10 Team Rockland Swimming-MR  'A'                    1:30.00    1:19.93
     1) Hirsch, Stephanie 8             2) Thamsen, Kathryn 8
     3) Omelanczuk, Carolina 8          4) Sullivan, Emily 7
                  28.52       41.17 (12.65)        44.97 (3.80)     1:19.93 (34.96)
 11 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                1:18.00    1:20.85
     1) McGetrick, Maggie A 6           2) Ahlmen, Jessica M 8
     3) Huang, Eileen S 8               4) Gordon, Sydney A 8
                  29.57     1:20.85 (51.28)
 12 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:09.94    1:21.69
     1) Carey, Kelly 8                  2) Concannon, Julie 8
     3) Nash, Jennifer 8                4) Heiss, Sara 8
                  43.70        44.95 (1.25)     1:01.55 (16.60)     1:21.69 (20.14)
 13 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                         NT    1:24.21
     1) Jaros, Anna 8                   2) Almeida, Gabriela 5
     3) Rubiano, Alexandra K 8          4) Zaman, Farzana 8
                                  20.14 ( )   1:24.21 (1:04.07)
 14 Connetquot Swim Club-MR  'B'                      1:20.43    1:25.24
     1) Stanton, Grace S 8              2) Aiello, Sarah 8
     3) Bassani, Josephine 8            4) Nestor, Catherine J 8
 15 Team Suffolk-MR  'A'                              1:16.54    1:25.72
     1) Korlipara, Rekha S 8            2) Wagner, Alexis H 8
     3) Attner, Lauren T 8              4) Katz, Megan A 8
                  23.29   1:25.72 (1:02.43)
 16 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:16.00    1:27.92
     1) Gutmann, Chloe D 8              2) McAuliffe, Phoebe B 8
     3) Kolsch, Rachel M 8              4) Lampe, Colleen M 8
                  31.20       43.58 (12.38)     1:07.42 (23.84)     1:27.92 (20.50)
 17 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       1:43.00    1:28.40
     1) Gomes, Ashley 8                 2) Bailey, Kerry Ann 7
     3) Massillon, Arielle J 8          4) Barrett, Janae J 8
                  32.40       54.50 (22.10)     1:15.80 (21.30)     1:28.40 (12.60)
 18 Huntington Y.M.C.A.-MR  'B'                       1:16.43    1:31.86
     1) Smith, Alexandra G 8            2) Adams, Katherine A 8
     3) Farrell, Greta M 7              4) Sinicropi, Kathryn A 8
                  26.61   1:31.86 (1:05.25)
 19 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:27.80    1:39.02
     1) Boyko, Jaime P 8                2) Bamba, Katrina M 7
     3) Gowargy, Monica 7               4) Arana, Jessica 6
                  48.95        51.91 (2.96)     1:33.20 (41.29)      1:39.02 (5.82)
 20 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:10.00    1:45.32
     1) Miller, Corley A 8              2) Picascio, Selena 8
     3) Kern, Taylor E 8                4) Kalfa, Alexa M 8
                                  42.76 ( )   1:45.32 (1:02.56)
 21 Hauppauge-MR  'B'                                 2:00.00    2:03.02
     1) Sommer, Jessica 6               2) Hodosky, Jessica 8
     3) Pugliese, Laura 7               4) Pugliese, suzanna 8
                                  19.75 ( )   2:03.02 (1:43.27)
 -- Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:13.00         DQ
     1) Woeckener, Wendy O 8            2) Perschetz, Lauren A 8
     3) Lindenberg, Olivia N 8          4) Davis, Alison D 8
                  35.81        35.95 (0.14)       52.77 (16.82)          DQ (16.90)
 -- Lindenhurst Swim Club-MR  'A'                     1:25.91         DQ
     1) Theal, Jacqueline T 8           2) Lyver, Katie L 8
     3) Koch, Julianne A 7              4) Acompora, Ashley D 7
                  20.45       43.43 (22.98)       56.42 (12.99)          DQ (36.59)
 -- Hauppauge-MR  'A'                                 1:21.56         DQ
     1) Fitzgerald, Kaitlyn 8           2) Zabusky, Julia 8
     3) Coombs, Jessica 8               4) McNeill, Julia 8
                  17.61        DQ (1:22.60)

Event 36  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:11.24    1:17.33
     1) Groccia, Jackie A 7             2) Delpriore, Dulcie A 6
     3) Hartigan, Kaitlin A 7           4) Sawkins, Emma E 7
                  19.27     1:17.33 (58.06)
  2 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:18.91    1:17.83
     1) Weiner, Jade 7                  2) Weiner, Sierra 7
     3) Riffaud, Nina C 7               4) Benson, Anja M 6
                  34.27     1:17.83 (43.56)
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:21.00    1:21.11
     1) Brooks, Kayla M 7               2) Gspurning, Heidi 7
     3) Fortier, Julia C 7              4) Marks, Sydney B 7
  4 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                1:27.00    1:25.34
     1) Levine, Corie T 7               2) Parish, Emily R 7
     3) Offman, Sarah E 7               4) Kuhn, Abby C 7
  5 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:36.78    1:29.88
     1) Catterson, Sarah E 7            2) Jehle, Emma R 7
     3) Carey, Alanna A 7               4) Hutzler, Alexandra F 7
                1:35.39         1:29.88 ( )
  6 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:16.67    1:31.45
     1) Smith, Justine 7                2) Rappa, Valentina 7
     3) Accardi, Christa 7              4) Harrington, Morgan 6
                  21.47   1:31.45 (1:09.98)
  7 Old Wesbury Aquatics-MR  'A'                      1:36.67    1:33.25
     1) Stagnari, Katie E 7             2) Henry, Sarah A 7
     3) Sack, Nicole M 6                4) Tierney, Lauren C 7
                  31.40   1:33.25 (1:01.85)
  8 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      1:36.12    1:34.06
     1) Ramos, Jasmine 7                2) Kiendle, Jennifer A 7
     3) Bralich, Christine 6            4) Haar, Jessie L 6
  9 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'C'                1:40.00    1:34.20
     1) McGetrick, Maggie A 6           2) Berland, Isabella N 7
     3) Shaw, Zoe A 7                   4) Silverman, Erica A 6
                  22.98       47.25 (24.27)     1:11.95 (24.70)     1:34.20 (22.25)
 10 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:27.06    1:34.24
     1) zukowski, carli 6               2) Swartwout, Erica 7
     3) Meringolo, Phoebe 7             4) Jiran, Ashley 7
                  26.77   1:34.24 (1:07.47)
 11 Team Suffolk-MR  'A'                              1:34.07    1:34.58
     1) Desousa, Dana 7                 2) Rajput, Aikta 7
     3) Boriskin, Madison E 7           4) Drury, Shannon 7
                  38.28     1:34.58 (56.30)
 12 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                       NT    1:39.00
     1) Gregorace, Zoe R 7              2) Punturo, Kelly G 7
     3) Eilbeck, Hannah 7               4) Bamba, Katrina M 7
                  19.67       46.91 (27.24)        53.44 (6.53)     1:39.00 (45.56)

Event 37  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fidan, Cagla               8 Twisters-MR          1:20.78    1:20.39
                  16.67       37.72 (21.05)     1:01.14 (23.42)     1:20.39 (19.25)
  2 Barrett, Janae J           8 NFS-MR               1:33.65    1:28.10
                  19.19       42.12 (22.93)     1:07.35 (25.23)     1:28.10 (20.75)
  3 Hutchinson-Maddox, Isla    8 Agua Swim Team-MR    1:37.77    1:28.27
                  19.04       41.61 (22.57)     1:07.94 (26.33)     1:28.27 (20.33)
  4 Buonaito, Kelsey R         8 North Shore-MR       2:00.00    1:28.97
                  17.59       40.05 (22.46)     1:28.97 (48.92)
  5 Carissimo, Daniella M      8 Pace-MR              1:26.99    1:29.42
                  17.81       40.33 (22.52)     1:08.79 (28.46)     1:29.42 (20.63)
  6 Woodhead, Sandi C          8 IA-MR                1:38.24    1:34.50
                  20.96       42.35 (21.39)     1:11.92 (29.57)     1:34.50 (22.58)
  7 Woeckener, Wendy O         8 Bgnw Marlins-MR      1:31.68    1:34.58
                  19.20       45.55 (26.35)     1:13.25 (27.70)     1:34.58 (21.33)
  8 Motolinio, Veronica M      8 Badger-MR            1:40.84    1:34.65
                  19.64       43.21 (23.57)     1:13.60 (30.39)     1:34.65 (21.05)
  9 Rubiano, Alexandra K       8 Twisters-MR          1:53.00    1:36.81
                  21.09       45.12 (24.03)     1:13.63 (28.51)     1:36.81 (23.18)
 10 Perschetz, Lauren A        8 Bgnw Marlins-MR      1:39.07    1:36.82
                  22.66       48.95 (26.29)     1:15.32 (26.37)     1:36.82 (21.50)
 11 Teller, Jacqulyn S         8 OWA-MR               1:43.91    1:37.19
                  20.56       46.52 (25.96)     1:14.08 (27.56)     1:37.19 (23.11)
 12 Stamatos, Maria C          8 HYB-MR               1:43.01    1:37.54
                  21.32       45.98 (24.66)     1:15.82 (29.84)     1:37.54 (21.72)
 13 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                1:41.57    1:39.48
                  21.37       47.63 (26.26)     1:17.59 (29.96)     1:39.48 (21.89)
 14 Preda, Christina           8 Twisters-MR          1:42.10    1:39.68
                  23.20       47.24 (24.04)     1:17.64 (30.40)     1:39.68 (22.04)
 15 Barbosa, Tabitha           8 Twisters-MR          1:47.87    1:40.64
                  21.30       47.83 (26.53)     1:17.28 (29.45)     1:40.64 (23.36)
 16 Lindenberg, Olivia N       8 Bgnw Marlins-MR      1:39.96    1:40.67
                1:16.14     1:40.67 (24.53)
 17 Hirsch, Stephanie          8 Team Rocklamd-MR     1:47.76    1:41.15
                  22.92       47.62 (24.70)     1:17.75 (30.13)     1:41.15 (23.40)
 18 Carey, Kelly               8 LBA-MR               2:13.00    1:41.75
                  22.45       46.70 (24.25)     1:17.97 (31.27)     1:41.75 (23.78)
 19 Fuchs, Amanda B            8 Agua Swim Team-MR    1:50.17    1:42.29
                  21.76       47.93 (26.17)     1:17.54 (29.61)     1:42.29 (24.75)
 20 Huchro, Christina J        8 Pace-MR              1:51.28    1:44.02
                  23.12       50.53 (27.41)     1:17.73 (27.20)     1:44.02 (26.29)
 21 Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR          1:47.16    1:44.90
                  24.48       48.51 (24.03)     1:22.07 (33.56)     1:44.90 (22.83)
 22 Omelanczuk, Carolina       8 Team Rocklamd-MR     1:56.29    1:46.03
                  22.30       47.37 (25.07)     1:18.68 (31.31)     1:46.03 (27.35)
 23 Carmi, Christina Z         8 HYB-MR               1:54.86    1:46.45
                  22.78       46.89 (24.11)     1:22.70 (35.81)     1:46.45 (23.75)
 24 Morency, Emily K           8 HYB-MR               1:49.12    1:47.72
                  22.42       47.33 (24.91)     1:23.14 (35.81)     1:47.72 (24.58)
 25 Johanson, Bridget M        8 Badger-MR            2:15.00    1:49.20
                  22.60       49.65 (27.05)     1:22.58 (32.93)     1:49.20 (26.62)
 26 Nash, Jennifer             8 LBA-MR               1:51.01    1:53.36
                  27.72       54.53 (26.81)     1:25.82 (31.29)     1:53.36 (27.54)
 27 Izzo, Alyssa D             8 HYB-MR               1:52.81    1:53.38
                  24.33       52.97 (28.64)     1:25.39 (32.42)     1:53.38 (27.99)
 28 Zaman, Farzana             8 Twisters-MR          2:00.53    1:55.91
                  24.36       54.99 (30.63)     1:28.87 (33.88)     1:55.91 (27.04)
 29 Thamsen, Kathryn           8 Team Rocklamd-MR     2:09.65    2:01.23
                  28.76     1:00.09 (31.33)     1:35.77 (35.68)     2:01.23 (25.46)
 30 Quinn, Katie               8 LBA-MR               2:23.86    2:12.06
                  28.28     1:02.56 (34.28)     1:38.99 (36.43)     2:12.06 (33.07)
 31 Heiss, Sara                8 LBA-MR               2:12.03    2:17.90
                  31.41     1:05.28 (33.87)     1:40.58 (35.30)     2:17.90 (37.32)
 -- Rohan, Alexa B             8 North Shore-MR       2:10.00         DQ
                  20.29       44.35 (24.06)     1:16.56 (32.21)          DQ (25.14)
 -- Dell'Orto, Christina       8 Badger-MR            2:13.40         DQ
                  25.64       49.14 (23.50)     1:24.31 (35.17)          DQ (28.57)
 -- Moyna, Kealy E             8 GAEL-MR              1:57.32         DQ
                  21.68       47.94 (26.26)     1:23.64 (35.70)          DQ (30.53)
 -- Gordon, Sydney A           8 Bgnw Marlins-MR      1:41.61         DQ
                  23.18       49.06 (25.88)     1:20.92 (31.86)          DQ (23.54)

Event 38  Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Evans, Kate                7 Badger-MR            1:39.55    1:35.95
                  18.16       42.01 (23.85)     1:13.61 (31.60)     1:35.95 (22.34)
  2 Catano, Tiffany            7 IA-MR                1:36.57    1:37.31
                                  46.14 ( )     1:15.32 (29.18)     1:37.31 (21.99)
  3 Lucas, Marie E             7 Express Swimming-MR  2:20.00    1:41.45
                  22.84       48.69 (25.85)     1:17.73 (29.04)     1:41.45 (23.72)
  4 Sawkins, Emma E            7 GAEL-MR              1:43.47    1:41.72
                1:18.65     1:41.72 (23.07)
  5 Sullivan, Emily            7 Team Rocklamd-MR     1:48.48    1:45.70
                  22.17       47.89 (25.72)     1:18.91 (31.02)     1:45.70 (26.79)
  6 Ras, Jackie T              7 Express Swimming-MR  1:47.19    1:45.89
                  23.16       49.71 (26.55)     1:21.70 (31.99)     1:45.89 (24.19)
  7 Levine, Corie T            7 Bgnw Marlins-MR      1:58.66    1:53.36
                  25.75       53.53 (27.78)     1:28.67 (35.14)     1:53.36 (24.69)
  8 Gspurning, Heidi           7 Bgnw Marlins-MR      1:52.21    1:53.39
                  26.95       52.48 (25.53)     1:24.39 (31.91)     1:53.39 (29.00)
  9 Decrem, Nicole H           7 Pace-MR              2:00.59    1:54.30
                  22.91       51.91 (29.00)     1:28.47 (36.56)     1:54.30 (25.83)
 10 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR              1:54.96    1:57.08
                  25.79       55.38 (29.59)     1:30.71 (35.33)     1:57.08 (26.37)
 11 Marks, Sydney B            7 Bgnw Marlins-MR      1:57.73    2:03.62
                  28.00       57.58 (29.58)     1:35.44 (37.86)     2:03.62 (28.18)
 -- Ramos, Jasmine             7 CSC-MR               2:00.00         DQ
                  23.95       52.07 (28.12)     1:32.19 (40.12)          DQ (32.10)
 -- Parish, Emily R            7 Bgnw Marlins-MR      1:55.18         DQ
                  27.16       55.13 (27.97)     1:27.80 (32.67)          DQ (29.93)
 -- Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR  2:20.00         DQ
                  24.53       53.44 (28.91)     1:27.98 (34.54)          DQ (27.98)

Event 39  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Benson, Anja M             6 HYB-MR                 20.29      20.26
  2 Silverman, Erica A         6 Bgnw Marlins-MR        25.85      21.58
  3 Delpriore, Dulcie A        6 GAEL-MR                23.56      22.33
  4 Loaiza, Nicolette A        6 Badger-MR              22.90      22.53
  5 McGetrick, Maggie A        6 Bgnw Marlins-MR        24.86      22.78
  6 Almeida, Gabriela          5 Twisters-MR            26.13      23.42
  7 Arana, Jessica             6 LIAC-MR                30.06      24.25
  8 Bralich, Christine         6 CSC-MR                 26.03      25.24
  9 Haar, Jessie L             6 CSC-MR                 26.34      25.82
 10 Fullerton, Haley E         5 GAEL-MR                29.66      26.01
 11 Walker, Kathryn            6 TVSC-MR                27.01      26.49
 12 Johnson, Grace             6 Badger-MR              28.17      27.04
 13 Harrington, Morgan         6 LBA-MR                 35.10      27.26
 14 Huchler, Jacqueline M      6 TVSC-MR                29.66      27.40
 15 Mitchell, Nicole L         6 Aqua Gems-MR           27.16      27.53
 16 Sommer, Jessica            6 HAA-MR                 28.25      28.77
 17 Cammarosano, Danielle      6 LBA-MR                 31.50      29.12
 18 Sack, Nicole M             6 OWA-MR                 31.60      29.42
 19 Potenza, Giovanna A        5 Bgnw Marlins-MR        34.84      31.21
 20 zukowski, carli            6 WISC-MR                34.00      33.70
 21 Willie, Cassandra D        6 HAA-MR                 45.25      38.60
 -- Gonzalez, Kassey           6 Big Blue-MR            31.00         DQ

Event 40  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bailey, Brittany M         8 Badger-MR              42.90      39.44
                  19.61       39.44 (19.83)
  2 Woodhead, Sandi C          8 IA-MR                  40.69      41.77
                  20.24       41.77 (21.53)
  3 Davis, Alison D            8 Bgnw Marlins-MR        46.90      42.29
                  21.16       42.29 (21.13)
  4 Demarco, Jackie E          8 GAEL-MR                43.75      43.72
                  21.86       43.72 (21.86)
  5 Stamatos, Maria C          8 HYB-MR                 46.25      43.85
                  21.98       43.85 (21.87)
  6 Barry, Amanda E            8 WISC-MR                48.91      44.18
                  21.88       44.18 (22.30)
  7 Rubiano, Alexandra K       8 Twisters-MR            47.37      44.42
                  21.47       44.42 (22.95)
  8 Rohan, Alexa B             8 North Shore-MR         47.63      44.60
                  20.44       44.60 (24.16)
  9 Hyman, Alison L            8 Agua Swim Team-MR      45.40      44.89
                  22.71       44.89 (22.18)
 10 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        48.33      45.20
                  22.15       45.20 (23.05)
 11 Cuiffo, Andie M            8 WISC-MR                51.86      45.31
                  21.83       45.31 (23.48)
 12 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk Hills-MR     46.79      45.45
                  22.40       45.45 (23.05)
 13 Eastman, Elizabeth M       8 Agua Swim Team-MR      46.67      45.66
                  22.67       45.66 (22.99)
 14 Leary, Tanita A            8 GAEL-MR                46.22      46.00
                  22.75       46.00 (23.25)
 15 Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR            46.21      46.17
                  22.60       46.17 (23.57)
 16 Lindenberg, Olivia N       8 Bgnw Marlins-MR        47.43      46.18
                  23.20       46.18 (22.98)
 17 Motolinio, Veronica M      8 Badger-MR              45.58      46.37
                  22.96       46.37 (23.41)
 18 Concannon, Julie           8 LBA-MR                 47.00      46.43
                  21.79       46.43 (24.64)
 19 Hirsch, Stephanie          8 Team Rocklamd-MR       50.28      46.50
                  23.27       46.50 (23.23)
 20 Flor, Erica M              8 HYB-MR                 54.72      46.99
                  22.11       46.99 (24.88)
 21 Marmo, Marisa A            8 CSC-MR                 49.45      48.08
                  23.25       48.08 (24.83)
 22 Lydon, Breann N            8 Tmsuffolk Hills-MR     50.97      48.12
                  23.51       48.12 (24.61)
 23 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR                 53.44      48.42
                  23.59       48.42 (24.83)
 24 Hiel, Hanna K              8 Pace-MR                50.50      48.46
                  22.56       48.46 (25.90)
 25 Lampe, Colleen M           8 TVSC-MR                49.39      48.59
 26 Theal, Jacqueline T        8 LINDY-MR               45.85      48.78
                  22.50       48.78 (26.28)
 27 McGetrick, Mary Kate K     8 Bgnw Marlins-MR        47.23      49.00
                  24.80       49.00 (24.20)
 28 Hogan, Anna M              8 TVSC-MR                52.43      49.08
 29 Glenday, Kerry             8 CSC-MR                 47.94      49.38
 30 Schuttenberg, Nicole M     8 Pace-MR                54.63      49.43
                  23.61       49.43 (25.82)
 31 Frisoni, Caroline G        8 HYB-MR               1:00.65      49.62
                  23.57       49.62 (26.05)
 32 Jaros, Anna                8 Twisters-MR            51.00      49.81
                  22.24       49.81 (27.57)
 33 Buyukerkan, Ayse           8 Twisters-MR            51.24      50.09
 34 Omelanczuk, Carolina       8 Team Rocklamd-MR       51.83      51.43
                  24.97       51.43 (26.46)
 35 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR    54.34      51.51
                  24.47       51.51 (27.04)
 36 Whalen, Bridget            8 WISC-MR                55.00      51.65
                  22.84       51.65 (28.81)
 37 Gordon, Sydney A           8 Bgnw Marlins-MR        48.92      51.72
                  24.35       51.72 (27.37)
 38 Sinicropi, Kathryn A       8 HYB-MR               1:03.74      51.83
                  23.68       51.83 (28.15)
 39 Casey, Shannon             8 WISC-MR              1:01.16      51.84
                  24.15       51.84 (27.69)
 40 Massillon, Arielle J       8 NFS-MR                 59.00      51.88
                  24.05       51.88 (27.83)
 41 McAuliffe, Phoebe B        8 TVSC-MR                52.78      51.97
                  23.27       51.97 (28.70)
 42 Kolsch, Rachel M           8 TVSC-MR                53.82      52.02
                  22.54       52.02 (29.48)
 43 Freeman, Keira A           8 GAEL-MR                53.47      53.03
                  24.20       53.03 (28.83)
 44 Smith, Alexandra G         8 HYB-MR               1:10.71      53.52
                  24.71       53.52 (28.81)
 45 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk Hills-MR     50.51      53.67
                  26.09       53.67 (27.58)
 46 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk Hills-MR     56.45      54.49
                  27.02       54.49 (27.47)
 47 Haar, Hanna R              8 CSC-MR                 54.46      54.54
                  24.07       54.54 (30.47)
 48 Moyna, Kealy E             8 GAEL-MR                50.76      54.57
                  27.49       54.57 (27.08)
 49 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR                 55.70      54.84
                  25.27       54.84 (29.57)
 50 Gonzalez, Crystal L        8 TVSC-MR              1:10.00      54.88
                  25.44       54.88 (29.44)
 51 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk Hills-MR     56.95      54.92
                  26.14       54.92 (28.78)
 52 Zaman, Farzana             8 Twisters-MR            53.14      55.03
                  25.94       55.03 (29.09)
 53 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR              1:03.47      55.08
                  25.81       55.08 (29.27)
 54 Aiello, Sarah              8 CSC-MR                 59.92      55.40
                  28.17       55.40 (27.23)
 55 Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                  56.74      55.68
                  25.87       55.68 (29.81)
 56 Coombs, Jessica            8 HAA-MR               1:05.58      56.22
                  26.92       56.22 (29.30)
 57 Adams, Katherine A         8 HYB-MR                 52.94      56.55
                  25.74       56.55 (30.81)
 58 Francisco, Nicole M        8 Express Swimming-MR  1:10.00      57.09
                  24.67       57.09 (32.42)
 59 Thamsen, Kathryn           8 Team Rocklamd-MR       58.27      57.11
                  27.97       57.11 (29.14)
 60 Jehle, Diana D             8 TVSC-MR                56.79      57.15
                  27.69       57.15 (29.46)
 61 O'Donnell, Mckenzie        8 WISC-MR              1:00.27      58.48
                  27.45       58.48 (31.03)
 62 Korlipara, Rekha S         8 Tmsuffolk Hills-MR   1:02.55      59.55
                  28.48       59.55 (31.07)
 63 Kalfa, Alexa M             8 Sachem-MR            1:15.00    1:00.08
                  26.37     1:00.08 (33.71)
 64 Zabusky, Julia             8 HAA-MR               1:00.25    1:00.80
                  26.67     1:00.80 (34.13)
 65 Gutmann, Chloe D           8 TVSC-MR              1:05.28    1:01.71
                  27.66     1:01.71 (34.05)
 66 Miller, Corley A           8 Sachem-MR            1:15.00    1:01.85
                  30.02     1:01.85 (31.83)
 67 Rieck, Ashley              8 Badger-MR            1:02.91    1:02.00
                  28.59     1:02.00 (33.41)
 68 Gomes, Ashley              8 NFS-MR               1:23.00    1:02.51
                  27.09     1:02.51 (35.42)
 69 Ostrander, Emily E         8 TVSC-MR              1:02.87    1:02.56
                  27.27     1:02.56 (35.29)
 70 Ahlmen, Jessica M          8 Bgnw Marlins-MR      1:03.31    1:02.74
 71 Bassani, Josephine         8 CSC-MR                 52.97    1:03.12
                  31.27     1:03.12 (31.85)
 72 Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR              1:05.04    1:03.68
                  29.59     1:03.68 (34.09)
 73 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR       1:05.00    1:04.10
                  27.86     1:04.10 (36.24)
 74 Stanton, Grace S           8 CSC-MR               1:15.00    1:05.29
                  28.27     1:05.29 (37.02)
 75 Picascio, Selena           8 Sachem-MR            1:15.00    1:06.65
                  31.73     1:06.65 (34.92)
 76 Nestor, Catherine J        8 CSC-MR               1:12.43    1:10.09
 77 Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               1:20.25    1:10.82
                  29.34     1:10.82 (41.48)
 78 Kern, Taylor E             8 Sachem-MR            1:15.00    1:24.47
 -- Sager, Victoria            8 LINDY-MR             1:02.85         DQ
                  30.58          DQ (36.45)
 -- Pugliese, suzanna          8 HAA-MR               1:19.21         DQ
                  31.88          DQ (43.25)
 -- Black, Maleah R            8 HYB-MR                 58.96         DQ
                  20.38
 -- Matthes, Kelly             8 WISC-MR                54.25         DQ
                  25.51          DQ (30.07)
 -- Lyver, Katie L             8 LINDY-MR             1:01.00         DQ
                  26.50
 -- Dell'Orto, Christina       8 Badger-MR              52.80         DQ
 -- Spirio, Casey              8 HAA-MR               1:03.31         DQ
                  27.91          DQ (42.86)
 -- Stampelos, Joanna P        8 TVSC-MR              1:10.65         DQ
                  31.31          DQ (37.88)
 -- Hemp, Alexandra            8 HAA-MR                 50.60         DQ
                  25.57          DQ (31.44)
 -- Statham, Alison M          8 TVSC-MR                58.73         DQ
                  29.40          DQ (32.45)
 -- Lee, Juliette A            8 HYB-MR                 50.42         DQ
                  22.89          DQ (30.16)
 -- McNeill, Julia             8 HAA-MR                 55.29         DQ
                  23.30          DQ (27.46)

Event 41  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Silverman, Erica A         6 Bgnw Marlins-MR        57.21      54.13
  2 Benson, Anja M             6 HYB-MR                 53.41      55.02
                  26.92       55.02 (28.10)
  3 zukowski, carli            6 WISC-MR              1:30.00      57.94
  4 Cammarosano, Danielle      6 LBA-MR               1:03.10      59.92
                  27.39       59.92 (32.53)
  5 Delpriore, Dulcie A        6 GAEL-MR                55.68    1:00.02
                  26.44     1:00.02 (33.58)
  5 Arana, Jessica             6 LIAC-MR              1:05.14    1:00.02
                  30.47     1:00.02 (29.55)
  7 McGetrick, Maggie A        6 Bgnw Marlins-MR      1:00.08    1:00.09
                  30.59     1:00.09 (29.50)
  8 Almeida, Gabriela          5 Twisters-MR            30.00    1:02.64
                  26.68     1:02.64 (35.96)
  9 Harrington, Morgan         6 LBA-MR               1:11.40    1:02.95
                  29.78     1:02.95 (33.17)
 10 Sommer, Jessica            6 HAA-MR               1:10.78    1:05.00
                  30.21     1:05.00 (34.79)
 11 Johnson, Grace             6 Badger-MR            1:25.88    1:05.04
                  28.70     1:05.04 (36.34)
 12 Sweet, Lauren A            6 Cond-MR              1:10.08    1:06.78
                  32.91     1:06.78 (33.87)
 13 Loaiza, Nicolette A        6 Badger-MR              59.88    1:07.37
                  33.48     1:07.37 (33.89)
 14 Walker, Kathryn            6 TVSC-MR              1:08.67    1:09.70
                  29.70     1:09.70 (40.00)
 15 Sack, Nicole M             6 OWA-MR               1:12.78    1:09.78
 16 Mitchell, Nicole L         6 Aqua Gems-MR         1:14.80    1:09.91
                  35.01     1:09.91 (34.90)
 17 Haar, Jessie L             6 CSC-MR               1:13.85    1:10.73
                  30.02     1:10.73 (40.71)
 18 Huchler, Jacqueline M      6 TVSC-MR              1:08.59    1:11.93
 19 Gonzalez, Kassey           6 Big Blue-MR            59.88    1:13.68
                  31.10     1:13.68 (42.58)
 -- Potenza, Giovanna A        5 Bgnw Marlins-MR      1:29.14         DQ
                  35.32          DQ (35.56)

Event 42  Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany            7 IA-MR                  42.45      43.55
                  21.30       43.55 (22.25)
  2 Bamba, Katrina M           7 LIAC-MR                51.74      46.40
                  53.23           46.40 ( )
  3 Lucas, Marie E             7 Express Swimming-MR    46.94      46.52
                  23.02       46.52 (23.50)
  4 Flynn, Caitlin C           7 Agua Swim Team-MR      53.25      47.53
                  22.90       47.53 (24.63)
  5 Cain, Mary                 7 Badger-MR              59.88      47.94
                  22.39       47.94 (25.55)
  6 Weiner, Jade               7 HYB-MR                 50.67      48.16
                  21.10       48.16 (27.06)
  6 Sullivan, Emily            7 Team Rocklamd-MR       49.16      48.16
                  22.85       48.16 (25.31)
  8 Weiner, Sierra             7 HYB-MR                 51.34      48.99
                  23.74       48.99 (25.25)
  9 Ramsey, Danielle           7 Express Swimming-MR    50.00      49.78
                  21.59       49.78 (28.19)
 10 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR        58.17      50.01
                  24.27       50.01 (25.74)
 11 Offman, Sarah E            7 Bgnw Marlins-MR        56.22      50.74
                  23.58       50.74 (27.16)
 12 Tierney, Lauren C          7 OWA-MR               1:00.29      51.39
                  25.05       51.39 (26.34)
 13 Rappa, Valentina           7 LBA-MR               1:10.00      51.41
                  25.71       51.41 (25.70)
 14 Henry, Sarah A             7 OWA-MR                    NT      51.42
                  24.59       51.42 (26.83)
 15 Berland, Isabella N        7 Bgnw Marlins-MR        54.02      51.65
                  25.06       51.65 (26.59)
 16 Levine, Corie T            7 Bgnw Marlins-MR        54.96      53.02
                  26.44       53.02 (26.58)
 17 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                53.64      53.39
                  25.81       53.39 (27.58)
 18 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR  1:00.00      53.55
                  26.90       53.55 (26.65)
 19 Fischer, Lexie             7 Team Rocklamd-MR       23.21      54.50
                  24.75       54.50 (29.75)
 20 Jiran, Ashley              7 WISC-MR              1:10.00      54.96
                  25.52       54.96 (29.44)
 21 Fortier, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR        54.61      55.43
                  26.35       55.43 (29.08)
 22 Pugliese, Laura            7 HAA-MR               1:00.02      56.00
                  24.39       56.00 (31.61)
 23 Pozmanter, Kristen L       7 TVSC-MR                59.75      56.32
                  27.65       56.32 (28.67)
 24 Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR               1:01.80      56.39
                  27.64       56.39 (28.75)
 25 Marks, Sydney B            7 Bgnw Marlins-MR        58.12      56.94
                  26.14       56.94 (30.80)
 26 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk Hills-MR   1:06.68      56.97
 27 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR        52.17      57.58
                  28.38       57.58 (29.20)
 28 Boriskin, Madison E        7 Tmsuffolk Hills-MR     54.82      58.30
                  27.18       58.30 (31.12)
 29 Eilbeck, Hannah            7 LIAC-MR              1:03.06      58.84
                  28.37       58.84 (30.47)
 30 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        58.20      59.97
                  26.70       59.97 (33.27)
 31 Stagnari, Katie E          7 OWA-MR                 59.14    1:00.07
                  29.39     1:00.07 (30.68)
 32 Carey, Alanna A            7 TVSC-MR              1:06.95    1:00.11
                  29.30     1:00.11 (30.81)
 33 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk Hills-MR   1:00.28    1:01.11
 34 Punturo, Kelly G           7 LIAC-MR              1:12.64    1:01.31
                  28.07     1:01.31 (33.24)
 35 Farrell, Greta M           7 HYB-MR               1:20.11    1:02.33
                  30.71     1:02.33 (31.62)
 36 Aiello, Kayleigh M         7 TVSC-MR              1:07.94    1:04.43
                  26.13     1:04.43 (38.30)
 37 Shaw, Zoe A                7 Bgnw Marlins-MR      1:05.52    1:04.80
                  30.13     1:04.80 (34.67)
 38 Swartwout, Erica           7 WISC-MR              1:00.92    1:05.53
                  28.53     1:05.53 (37.00)
 39 Smith, Justine             7 LBA-MR               1:07.47    1:05.61
                  30.18     1:05.61 (35.43)
 40 Kiernan, Celia G           7 Sachem-MR            1:15.00    1:05.75
                  30.65     1:05.75 (35.10)
 41 Catterson, Sarah E         7 TVSC-MR              1:14.31    1:08.06
                  31.56     1:08.06 (36.50)
 42 Coffey, Nicole R           7 Sachem-MR            1:15.00    1:08.32
                  30.21     1:08.32 (38.11)
 43 Kneessy, Lauren            7 TVSC-MR              1:05.08    1:09.11
                  30.53     1:09.11 (38.58)
 44 Jehle, Emma R              7 TVSC-MR              1:00.00    1:09.20
                  30.23     1:09.20 (38.97)
 45 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              1:15.10    1:10.45
                  33.07     1:10.45 (37.38)
 46 Meringolo, Phoebe          7 WISC-MR              1:20.00    1:11.24
                  30.51     1:11.24 (40.73)
 47 Gruber, Jacqueline         7 LBA-MR                 59.87    1:12.51
                  33.09     1:12.51 (39.42)
 48 Linsalata, Kristen         7 Sachem-MR            1:15.00    1:19.61
                  35.87     1:19.61 (43.74)
 -- Hartigan, Kaitlin A        7 GAEL-MR                47.65         DQ
                  23.54          DQ (25.89)
 -- Callahan, Shannon E        7 Express Swimming-MR  1:05.00         DQ
                  35.16          DQ (44.56)
 -- Sawkins, Emma E            7 GAEL-MR                43.37         DQ
                  22.31          DQ (21.56)
 -- Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:17.81         DQ
                  37.67          DQ (38.73)
 -- Crosby, Amanda             7 WISC-MR              1:30.00         DQ
                  27.08          DQ (35.68)
 -- Theofanous, Gabrielle M    7 TVSC-MR              1:09.13         DQ
                  25.71          DQ (28.26)
 -- Perrino, Kaitlin M         7 TVSC-MR              1:12.93         DQ
                  31.88          DQ (40.86)
 -- Riffaud, Nina C            7 HYB-MR                 53.98         DQ
                  26.23          DQ (28.84)
 -- Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk Hills-MR     56.10         DQ
                  27.18
 -- Drury, Shannon             7 Tmsuffolk Hills-MR     57.48         DQ
                  24.91          DQ (25.26)

Event 43  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Thamsen, Kathryn           8 Team Rocklamd-MR       32.40      20.14
  2 Hutchinson-Maddox, Isla    8 Agua Swim Team-MR      21.28      20.95
  3 Barry, Amanda E            8 WISC-MR                21.52      21.36
  4 Carissimo, Daniella M      8 Pace-MR                21.64      21.55
  5 Hetzer, Nicole M           8 CSC-MR                 23.74      21.58
  6 Buonaito, Kelsey R         8 North Shore-MR         22.25      21.59
  6 Teller, Jacqulyn S         8 OWA-MR                    NT      21.59
  8 Perschetz, Lauren A        8 Bgnw Marlins-MR        23.75      22.79
  9 Preda, Christina           8 Twisters-MR            23.94      22.94
 10 Barbosa, Tabitha           8 Twisters-MR            24.69      23.03
 10 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk Hills-MR     22.81      23.03
 12 Lindenberg, Olivia N       8 Bgnw Marlins-MR        24.07      23.36
 13 Lydon, Breann N            8 Tmsuffolk Hills-MR     24.35      23.45
 14 Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR            25.88      23.74
 15 Lee, Juliette A            8 HYB-MR                 25.40      23.76
 16 Carey, Kelly               8 LBA-MR                 28.47      23.78
 17 McGetrick, Mary Kate K     8 Bgnw Marlins-MR        24.73      24.06
 18 Huchro, Christina J        8 Pace-MR                25.44      24.07
 19 Gordon, Sydney A           8 Bgnw Marlins-MR        24.53      24.13
 19 Demarco, Jackie E          8 GAEL-MR                22.60      24.13
 21 Matthes, Kelly             8 WISC-MR                27.04      24.36
 22 Buyukerkan, Ayse           8 Twisters-MR            26.86      24.43
 22 Glenday, Kerry             8 CSC-MR                 23.28      24.43
 24 Jaros, Anna                8 Twisters-MR            25.00      24.84
 25 Fuchs, Amanda B            8 Agua Swim Team-MR      26.31      24.93
 26 Schmitt, Rosie H           8 Agua Swim Team-MR      27.39      24.98
 26 Schuttenberg, Nicole M     8 Pace-MR                25.60      24.98
 28 Spirio, Casey              8 HAA-MR                 24.81      25.54
 29 Aiello, Sarah              8 CSC-MR                 29.31      25.57
 30 Bailey, Brittany M         8 Badger-MR              23.85      25.80
 31 Marmo, Marisa A            8 CSC-MR                 27.66      26.31
 32 Johanson, Bridget M        8 Badger-MR              30.03      26.49
 33 Hyman, Alison L            8 Agua Swim Team-MR      28.30      26.68
 34 Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 33.98      26.70
 35 Heiss, Sara                8 LBA-MR                 28.44      26.72
 36 Whalen, Bridget            8 WISC-MR                27.74      26.99
 37 McNeill, Julia             8 HAA-MR                 26.13      27.11
 38 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR                 26.35      27.52
 39 Ahlmen, Jessica M          8 Bgnw Marlins-MR        28.17      27.72
 40 Concannon, Julie           8 LBA-MR                 32.31      27.85
 40 Hiel, Hanna K              8 Pace-MR                26.65      27.85
 42 Smith, Alexandra G         8 HYB-MR                 31.99      27.88
 43 McAuliffe, Phoebe B        8 TVSC-MR                31.00      28.09
 44 Carmi, Christina Z         8 HYB-MR                 30.58      28.16
 45 Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                  31.43      28.25
 46 Korlipara, Rekha S         8 Tmsuffolk Hills-MR     30.63      28.49
 47 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR    28.87      28.88
 48 Adams, Katherine A         8 HYB-MR                 30.77      29.05
 49 Quinn, Katie               8 LBA-MR                 32.30      29.10
 50 O'Donnell, Mckenzie        8 WISC-MR                30.00      29.15
 51 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk Hills-MR     29.28      30.27
 52 Casey, Shannon             8 WISC-MR                31.04      31.19
 52 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk Hills-MR     30.45      31.19
 52 Hogan, Anna M              8 TVSC-MR                31.45      31.19
 55 Frisoni, Caroline G        8 HYB-MR                 27.44      31.21
 56 Sinicropi, Kathryn A       8 HYB-MR                 30.67      31.83
 57 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk Hills-MR     32.51      32.63
 58 Bassani, Josephine         8 CSC-MR                 30.00      32.95
 59 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR                 32.90      33.16
 60 Rieck, Ashley              8 Badger-MR              33.62      34.15
 61 Francisco, Nicole M        8 Express Swimming-MR    38.00      36.01
 62 Nestor, Catherine J        8 CSC-MR                 45.00      44.17
 -- Betzios, Alexandra P       8 OWA-MR                 23.28         DQ
 -- Gonzalez, Crystal L        8 TVSC-MR                38.00         DQ
 -- Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR                29.50         DQ
 -- Gutmann, Chloe D           8 TVSC-MR                36.00         DQ
 -- Coombs, Jessica            8 HAA-MR                 37.06         DQ
 -- Ostrander, Emily E         8 TVSC-MR                36.00         DQ
 -- Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR                43.06         DQ
 -- Pugliese, suzanna          8 HAA-MR                 40.25         DQ
 -- Freeman, Keira A           8 GAEL-MR                27.63         DQ
 -- Reilly, Caroline N         8 GAEL-MR                31.08         DQ
 -- Hemp, Alexandra            8 HAA-MR                 38.50         DQ
 -- Haar, Hanna R              8 CSC-MR                 35.00         DQ
 -- Stanton, Grace S           8 CSC-MR                 35.00         DQ
 -- Izzo, Alyssa D             8 HYB-MR                 24.45         DQ
 -- Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR         35.00         DQ
 -- Cirone, Alexandra          8 Agua Swim Team-MR      24.04         DQ
 -- Zabusky, Julia             8 HAA-MR                 30.25         DQ

Event 44  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Benson, Anja M             6 HYB-MR                 30.50      26.56
  2 zukowski, carli            6 WISC-MR                35.00      29.02
  3 Delpriore, Dulcie A        6 GAEL-MR                31.35      30.37
  4 Almeida, Gabriela          5 Twisters-MR            31.42      34.18
  5 Loaiza, Nicolette A        6 Badger-MR              32.45      34.22
  6 Mitchell, Nicole L         6 Aqua Gems-MR           53.71      40.52
  7 Bralich, Christine         6 CSC-MR                 45.00      41.03
  8 Haar, Jessie L             6 CSC-MR                 50.11      44.59
  9 Potenza, Giovanna A        5 Bgnw Marlins-MR        51.00      47.01
 -- Huchler, Jacqueline M      6 TVSC-MR                35.00         DQ
 -- Walker, Kathryn            6 TVSC-MR                37.50         DQ
 -- Arana, Jessica             6 LIAC-MR                45.06         DQ
 -- Sack, Nicole M             6 OWA-MR                 39.71         DQ
 -- Silverman, Erica A         6 Bgnw Marlins-MR        48.00         DQ
 -- Cammarosano, Danielle      6 LBA-MR                 46.32         DQ
 -- Harrington, Morgan         6 LBA-MR                 48.76         DQ
 -- McGetrick, Maggie A        6 Bgnw Marlins-MR        38.20         DQ
 -- Johnson, Grace             6 Badger-MR              49.99         DQ
 -- Fullerton, Haley E         5 GAEL-MR                32.27         DQ

Event 45  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gspurning, Heidi           7 Bgnw Marlins-MR        24.74      23.20
  2 Evans, Kate                7 Badger-MR              23.40      23.33
  3 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                23.42      23.46
  4 Ras, Jackie T              7 Express Swimming-MR    24.63      24.60
  5 Parish, Emily R            7 Bgnw Marlins-MR        25.18      24.99
  6 Fischer, Kate              7 Cond-MR                26.93      25.43
  7 Swartwout, Erica           7 WISC-MR                26.16      25.58
  8 Flynn, Caitlin C           7 Agua Swim Team-MR      25.39      25.76
  9 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR                28.14      26.22
 10 Rappa, Valentina           7 LBA-MR                 38.39      26.33
 11 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR        27.49      26.52
 12 Cain, Mary                 7 Badger-MR              28.50      26.65
 13 Weiner, Jade               7 HYB-MR                 27.77      26.87
 14 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR        28.35      27.02
 15 Hartigan, Kaitlin A        7 GAEL-MR                27.85      27.33
 16 Callahan, Shannon E        7 Express Swimming-MR    35.00      27.37
 17 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                33.06      27.49
 18 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk Hills-MR     29.38      27.84
 19 Tierney, Lauren C          7 OWA-MR                 28.27      27.89
 20 Offman, Sarah E            7 Bgnw Marlins-MR        31.80      27.90
 21 Decrem, Nicole H           7 Pace-MR                27.71      28.03
 22 Henry, Sarah A             7 OWA-MR                 29.09      28.75
 23 Riffaud, Nina C            7 HYB-MR                 31.67      29.70
 24 Boriskin, Madison E        7 Tmsuffolk Hills-MR     26.95      30.08
 25 Jiran, Ashley              7 WISC-MR                30.00      30.22
 26 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        33.86      30.54
 27 Fortier, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR        29.29      31.14
 28 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk Hills-MR     32.18      31.44
 28 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR                36.06      31.44
 30 Berland, Isabella N        7 Bgnw Marlins-MR        35.08      31.74
 31 Nath, Sameta               7 LIAC-MR                36.06      32.04
 32 Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR                 34.83      32.06
 33 Bamba, Katrina M           7 LIAC-MR                38.06      32.64
 34 Smith, Justine             7 LBA-MR                 43.21      33.01
 35 Stagnari, Katie E          7 OWA-MR                 40.06      33.14
 36 Fischer, Lexie             7 Team Rocklamd-MR       50.88      33.89
 37 Punturo, Kelly G           7 LIAC-MR                41.06      35.35
 38 Catterson, Sarah E         7 TVSC-MR                36.00      36.14
 39 Accardi, Christa           7 LBA-MR                 48.76      36.22
 40 Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk Hills-MR     33.40      36.71
 -- Ramsey, Danielle           7 Express Swimming-MR    27.33         DQ
 -- Kneessy, Lauren            7 TVSC-MR                35.00         DQ
 -- Crosby, Amanda             7 WISC-MR                40.00         DQ
 -- Eilbeck, Hannah            7 LIAC-MR                36.06         DQ
 -- Perrino, Kaitlin M         7 TVSC-MR                35.00         DQ
 -- Farrell, Greta M           7 HYB-MR                 41.26         DQ
 -- Ramos, Jasmine             7 CSC-MR                 35.67         DQ
 -- Gruber, Jacqueline         7 LBA-MR                 39.89         DQ
 -- Shaw, Zoe A                7 Bgnw Marlins-MR        35.16         DQ
 -- Meringolo, Phoebe          7 WISC-MR                40.00         DQ
 -- Pugliese, Laura            7 HAA-MR                 45.25         DQ
 -- Desousa, Dana              7 Tmsuffolk Hills-MR     32.40         DQ

Event 46  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fidan, Cagla               8 Twisters-MR            36.56      36.90
                  16.99       36.90 (19.91)
  2 Carissimo, Daniella M      8 Pace-MR                42.36      38.70
                  18.29       38.70 (20.41)
  3 Barrett, Janae J           8 NFS-MR                 40.91      41.25
                  19.08       41.25 (22.17)
  4 Hetzer, Nicole M           8 CSC-MR                 45.09      42.79
                  19.31       42.79 (23.48)
  5 Davis, Alison D            8 Bgnw Marlins-MR        47.89      43.35
                  20.78       43.35 (22.57)
  6 Leary, Tanita A            8 GAEL-MR                42.62      44.15
                  18.64       44.15 (25.51)
  7 Motolinio, Veronica M      8 Badger-MR              48.51      44.91
                  21.33       44.91 (23.58)
  8 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  46.96      45.11
                  20.28       45.11 (24.83)
  9 Betzios, Alexandra P       8 OWA-MR                 49.89      45.39
                  20.86       45.39 (24.53)
 10 Woodhead, Sandi C          8 IA-MR                1:04.15      45.86
                  20.87       45.86 (24.99)
 11 Rohan, Alexa B             8 North Shore-MR         57.63      46.21
                  20.19       46.21 (26.02)
 12 Stamatos, Maria C          8 HYB-MR                 50.97      46.55
                  20.53       46.55 (26.02)
 13 Woeckener, Wendy O         8 Bgnw Marlins-MR        46.07      46.74
                  19.59       46.74 (27.15)
 14 Lampe, Colleen M           8 TVSC-MR                55.00      47.88
                  20.36       47.88 (27.52)
 15 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        56.62      48.15
                  22.42       48.15 (25.73)
 16 Hirsch, Stephanie          8 Team Rocklamd-MR       55.85      48.20
                  22.74       48.20 (25.46)
 17 Morency, Emily K           8 HYB-MR                 45.98      48.62
                  21.60       48.62 (27.02)
 18 Eastman, Elizabeth M       8 Agua Swim Team-MR      44.90      48.69
                  21.31       48.69 (27.38)
 19 McGetrick, Mary Kate K     8 Bgnw Marlins-MR        46.64      50.64
                  22.32       50.64 (28.32)
 20 Schmitt, Rosie H           8 Agua Swim Team-MR    1:03.69      54.51
                  23.35       54.51 (31.16)
 21 Cuiffo, Andie M            8 WISC-MR                54.59      55.33
                  23.09       55.33 (32.24)
 22 Carmi, Christina Z         8 HYB-MR                 51.49      56.57
                  24.95       56.57 (31.62)

Event 47  Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Evans, Kate                7 Badger-MR              47.72      43.62
                  19.77       43.62 (23.85)
  2 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                54.00      51.64
  3 Weiner, Sierra             7 HYB-MR                 53.36      52.31
                  20.53       52.31 (31.78)
  4 Kuhn, Abby C               7 Bgnw Marlins-MR        55.86      58.03
                  22.27       58.03 (35.76)
  5 Accardi, Christa           7 LBA-MR               1:10.30    1:00.00
                  27.72     1:00.00 (32.28)

Event 48  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fidan, Cagla               8 Twisters-MR            32.01      32.81
                  15.80       32.81 (17.01)
  2 Buonaito, Kelsey R         8 North Shore-MR         35.22      34.31
                  16.95       34.31 (17.36)
  3 Barrett, Janae J           8 NFS-MR                 34.42      35.67
                  17.58       35.67 (18.09)
  3 Bailey, Brittany M         8 Badger-MR              37.56      35.67
                  17.84       35.67 (17.83)
  5 Hetzer, Nicole M           8 CSC-MR                 34.96      35.99
                  17.09       35.99 (18.90)
  6 Hutchinson-Maddox, Isla    8 Agua Swim Team-MR      37.62      36.55
                  17.20       36.55 (19.35)
  7 Davis, Alison D            8 Bgnw Marlins-MR        38.86      36.91
                  18.09       36.91 (18.82)
  8 Demarco, Jackie E          8 GAEL-MR                34.54      37.61
                  17.69       37.61 (19.92)
  9 Woeckener, Wendy O         8 Bgnw Marlins-MR        37.94      38.19
                  18.22       38.19 (19.97)
 10 Huang, Eileen S            8 Bgnw Marlins-MR        38.41      38.40
                  18.82       38.40 (19.58)
 11 Perschetz, Lauren A        8 Bgnw Marlins-MR        39.81      38.71
                  18.99       38.71 (19.72)
 12 Barry, Amanda E            8 WISC-MR                39.54      38.73
                  18.71       38.73 (20.02)
 13 Betzios, Alexandra P       8 OWA-MR                 39.47      38.81
                  19.66       38.81 (19.15)
 14 Scheck, Meaghan E          8 IA-MR                  38.58      39.00
                  18.41       39.00 (20.59)
 15 Buyukerkan, Ayse           8 Twisters-MR            41.09      39.12
                  18.75       39.12 (20.37)
 16 Teller, Jacqulyn S         8 OWA-MR                 39.70      39.14
                  17.93       39.14 (21.21)
 17 Massillon, Arielle J       8 NFS-MR                 43.82      39.50
                  18.82       39.50 (20.68)
 18 Black, Maleah R            8 HYB-MR                 40.00      40.25
                  19.72       40.25 (20.53)
 19 Rubiano, Alexandra K       8 Twisters-MR            39.91      40.60
                  19.56       40.60 (21.04)
 20 Marmo, Marisa A            8 CSC-MR                 42.98      40.67
                  19.39       40.67 (21.28)
 21 Hiel, Hanna K              8 Pace-MR                41.02      40.68
                  18.64       40.68 (22.04)
 22 Barbosa, Tabitha           8 Twisters-MR            41.24      40.71
                  19.74       40.71 (20.97)
 23 Eastman, Elizabeth M       8 Agua Swim Team-MR      39.90      40.86
                  19.36       40.86 (21.50)
 24 Flor, Erica M              8 HYB-MR                 40.53      41.10
                  19.46       41.10 (21.64)
 25 Fuchs, Amanda B            8 Agua Swim Team-MR      41.57      41.27
                  19.32       41.27 (21.95)
 26 Lydon, Breann N            8 Tmsuffolk Hills-MR     45.57      41.28
 27 Preda, Christina           8 Twisters-MR            38.85      41.29
                  19.81       41.29 (21.48)
 28 Carey, Kelly               8 LBA-MR                 42.83      41.36
                  19.63       41.36 (21.73)
 29 Dell'Orto, Christina       8 Badger-MR              42.90      41.57
                  19.28       41.57 (22.29)
 30 Fitzgerald, Kaitlyn        8 HAA-MR                 41.93      41.61
                  20.60       41.61 (21.01)
 31 Hyman, Alison L            8 Agua Swim Team-MR      40.54      41.68
                  19.71       41.68 (21.97)
 32 Leary, Tanita A            8 GAEL-MR                39.22      41.72
                  19.05       41.72 (22.67)
 33 Lee, Juliette A            8 HYB-MR                 44.06      42.05
                  18.98       42.05 (23.07)
 34 Cuiffo, Andie M            8 WISC-MR                42.42      42.69
                  20.02       42.69 (22.67)
 35 Blackman, Lindsey S        8 Big Blue-MR            40.64      42.81
                  19.75       42.81 (23.06)
 36 Whalen, Bridget            8 WISC-MR                46.76      42.83
                  21.75       42.83 (21.08)
 37 Attner, Lauren T           8 Tmsuffolk Hills-MR     43.26      42.89
                  20.10       42.89 (22.79)
 38 Haar, Hanna R              8 CSC-MR                 42.09      43.48
                  20.23       43.48 (23.25)
 39 Matthes, Kelly             8 WISC-MR                46.87      43.70
                  21.35       43.70 (22.35)
 40 Frisoni, Caroline G        8 HYB-MR                 43.17      43.77
                  20.32       43.77 (23.45)
 41 Schuttenberg, Nicole M     8 Pace-MR                45.86      44.23
 42 McNeill, Julia             8 HAA-MR                 45.81      44.42
 43 Morency, Emily K           8 HYB-MR                 41.54      44.63
                  20.03       44.63 (24.60)
 44 Izzo, Alyssa D             8 HYB-MR                 43.09      44.64
                  19.98       44.64 (24.66)
 45 Huchro, Christina J        8 Pace-MR                44.09      45.03
                  21.77       45.03 (23.26)
 46 Lampe, Colleen M           8 TVSC-MR                42.60      45.12
                  20.69       45.12 (24.43)
 47 McAuliffe, Phoebe B        8 TVSC-MR                48.24      45.45
                  21.61       45.45 (23.84)
 47 Zaman, Farzana             8 Twisters-MR            47.90      45.45
                  21.86       45.45 (23.59)
 49 Omelanczuk, Carolina       8 Team Rocklamd-MR       43.45      45.55
                  21.22       45.55 (24.33)
 50 Wagner, Alexis H           8 Tmsuffolk Hills-MR     45.33      46.23
 51 Schmitt, Rosie H           8 Agua Swim Team-MR      47.91      46.43
                  21.83       46.43 (24.60)
 52 Miller, Corley A           8 Sachem-MR            1:10.00      46.71
                  21.79       46.71 (24.92)
 53 Nash, Jennifer             8 LBA-MR                 44.35      46.77
                  22.02       46.77 (24.75)
 54 Hamilton, Alanna M         8 IA-MR                  46.27      47.10
                  21.36       47.10 (25.74)
 55 Aiello, Sarah              8 CSC-MR                 47.47      47.25
                  21.90       47.25 (25.35)
 56 Pappalardo, Jacqueline L   8 Tmsuffolk Hills-MR     46.24      47.42
                  22.45       47.42 (24.97)
 57 McManus, Erin S            8 Express Swimming-MR    45.29      47.76
 58 Concannon, Julie           8 LBA-MR                 43.53      48.24
                  23.25       48.24 (24.99)
 59 Katz, Megan A              8 Tmsuffolk Hills-MR     51.52      48.43
                  22.23       48.43 (26.20)
 60 Johanson, Bridget M        8 Badger-MR              43.61      48.56
                  21.49       48.56 (27.07)
 61 Jaros, Anna                8 Twisters-MR            46.00      48.88
                  21.18       48.88 (27.70)
 62 Hogan, Anna M              8 TVSC-MR                47.12      48.99
                  22.84       48.99 (26.15)
 63 Freeman, Keira A           8 GAEL-MR                52.25      49.17
                  20.66       49.17 (28.51)
 64 Jehle, Diana D             8 TVSC-MR                48.49      49.35
                  23.57       49.35 (25.78)
 65 Theal, Jacqueline T        8 LINDY-MR               42.40      50.05
                  21.79       50.05 (28.26)
 66 Kolsch, Rachel M           8 TVSC-MR                51.85      50.09
                  21.68       50.09 (28.41)
 67 Lyver, Katie L             8 LINDY-MR               52.00      50.41
                  23.19       50.41 (27.22)
 68 Statham, Alison M          8 TVSC-MR                55.24      50.88
 69 Casey, Shannon             8 WISC-MR                49.81      50.93
                  24.92       50.93 (26.01)
 70 Moyna, Kealy E             8 GAEL-MR                42.13      51.15
                  21.50       51.15 (29.65)
 71 O'Donnell, Mckenzie        8 WISC-MR              1:00.00      51.20
                  23.55       51.20 (27.65)
 72 Coombs, Jessica            8 HAA-MR                 54.14      51.66
                  22.02       51.66 (29.64)
 73 Spirio, Casey              8 HAA-MR                 57.21      51.78
                  22.94       51.78 (28.84)
 74 Bassani, Josephine         8 CSC-MR                 48.91      51.80
                  24.44       51.80 (27.36)
 75 Sinicropi, Kathryn A       8 HYB-MR                 50.36      52.41
 76 Ostrander, Emily E         8 TVSC-MR                52.82      52.46
                  22.54       52.46 (29.92)
 77 Perrone, Amanda J          8 North Shore-MR         50.00      52.60
                  22.70       52.60 (29.90)
 78 Boyko, Jaime P             8 LIAC-MR                54.11      52.93
                  24.62       52.93 (28.31)
 79 Glenday, Kerry             8 CSC-MR                 45.26      54.10
 80 Ahlmen, Jessica M          8 Bgnw Marlins-MR        51.76      54.95
                  25.23       54.95 (29.72)
 81 Hemp, Alexandra            8 HAA-MR                 51.36      55.02
                  22.02       55.02 (33.00)
 82 Quinn, Katie               8 LBA-MR                 56.85      55.04
                  26.00       55.04 (29.04)
 83 Heiss, Sara                8 LBA-MR                 52.50      55.05
 84 Stanton, Grace S           8 CSC-MR               1:18.02      55.26
                  25.23       55.26 (30.03)
 85 Kalfa, Alexa M             8 Sachem-MR            1:10.00      55.66
                  24.71       55.66 (30.95)
 86 Zabusky, Julia             8 HAA-MR                 49.92      55.97
                  25.89       55.97 (30.08)
 87 Rieck, Ashley              8 Badger-MR              53.53      56.79
                  25.67       56.79 (31.12)
 88 Bassi, Bridget K           8 TVSC-MR              1:02.68      57.10
                  25.27       57.10 (31.83)
 89 Gruber, Alexandra JO J     8 LBA-MR                 51.60      57.57
 90 Sager, Victoria            8 LINDY-MR               59.39      57.77
 91 Nestor, Catherine J        8 CSC-MR                 52.28      57.93
                  24.58       57.93 (33.35)
 92 Gomes, Ashley              8 NFS-MR               1:09.00      58.97
 93 Reilly, Caroline N         8 GAEL-MR              1:07.25    1:00.52
                  28.04     1:00.52 (32.48)
 94 Adams, Katherine A         8 HYB-MR                 50.63    1:01.35
 95 Kern, Taylor E             8 Sachem-MR            1:10.00    1:01.54
                  28.17     1:01.54 (33.37)
 96 Korlipara, Rekha S         8 Tmsuffolk Hills-MR     56.54    1:01.70
                  26.87     1:01.70 (34.83)
 97 Picascio, Selena           8 Sachem-MR            1:10.00    1:06.15
                  31.33     1:06.15 (34.82)
 98 Gutmann, Chloe D           8 TVSC-MR                58.94    1:08.09
                  27.98     1:08.09 (40.11)
 99 Stampelos, Joanna P        8 TVSC-MR              1:03.69    1:08.10
                  29.74     1:08.10 (38.36)
100 Hodosky, Jessica           8 HAA-MR               1:10.25    1:08.53
 -- Pugliese, suzanna          8 HAA-MR               1:15.25         DQ
 -- Francisco, Nicole M        8 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ
 -- Smith, Alexandra G         8 HYB-MR                 49.33         DQ

Event 49  Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany            7 IA-MR                  37.91      37.50
                  17.69       37.50 (19.81)
  2 Weiner, Sierra             7 HYB-MR                 40.57      38.93
                  18.69       38.93 (20.24)
  3 Sawkins, Emma E            7 GAEL-MR                38.27      39.71
                  19.57       39.71 (20.14)
  4 Lucas, Marie E             7 Express Swimming-MR    40.41      40.46
                  19.47       40.46 (20.99)
  4 Weiner, Jade               7 HYB-MR                 41.21      40.46
                  19.95       40.46 (20.51)
  6 Hutzler, Alexandra F       7 TVSC-MR                41.43      40.89
                  18.96       40.89 (21.93)
  7 Tierney, Lauren C          7 OWA-MR                 47.99      41.84
                  20.06       41.84 (21.78)
  8 Ras, Jackie T              7 Express Swimming-MR    44.12      42.24
                  19.81       42.24 (22.43)
  9 Cain, Mary                 7 Badger-MR              48.55      42.36
                  20.29       42.36 (22.07)
 10 Sullivan, Emily            7 Team Rocklamd-MR       39.66      43.11
                  20.34       43.11 (22.77)
 11 Decrem, Nicole H           7 Pace-MR                42.58      43.64
                  20.92       43.64 (22.72)
 12 Groccia, Jackie A          7 GAEL-MR                44.41      43.81
                  21.01       43.81 (22.80)
 13 Ramos, Jasmine             7 CSC-MR                 45.45      43.95
                  20.08       43.95 (23.87)
 14 Gregorace, Zoe R           7 LIAC-MR                45.01      43.96
                  20.79       43.96 (23.17)
 15 Brooks, Kayla M            7 Bgnw Marlins-MR        41.53      44.10
                  20.60       44.10 (23.50)
 16 Henry, Sarah A             7 OWA-MR                 42.80      44.49
                  19.43       44.49 (25.06)
 17 Flynn, Caitlin C           7 Agua Swim Team-MR      45.12      44.65
                  21.54       44.65 (23.11)
 18 Ramsey, Danielle           7 Express Swimming-MR    44.51      45.36
                  21.02       45.36 (24.34)
 19 Rappa, Valentina           7 LBA-MR               1:00.43      45.54
                  27.02       45.54 (18.52)
 20 Fischer, Kate              7 Cond-MR                43.56      45.87
                  21.93       45.87 (23.94)
 21 Fortier, Julia C           7 Bgnw Marlins-MR        45.23      46.11
                  18.80       46.11 (27.31)
 22 Hartigan, Kaitlin A        7 GAEL-MR                48.84      46.75
                  21.07       46.75 (25.68)
 23 Levine, Corie T            7 Bgnw Marlins-MR        49.45      46.94
                  22.15       46.94 (24.79)
 24 Gspurning, Heidi           7 Bgnw Marlins-MR        42.47      47.57
                  21.41       47.57 (26.16)
 25 Offman, Sarah E            7 Bgnw Marlins-MR        49.79      47.71
                  22.04       47.71 (25.67)
 26 Kneessy, Lauren            7 TVSC-MR              1:05.29      47.86
 27 Lawler, Caitlin            7 Express Swimming-MR    58.37      48.15
 28 Theofanous, Gabrielle M    7 TVSC-MR                50.36      48.61
                  22.57       48.61 (26.04)
 29 Koch, Julianne A           7 LINDY-MR               57.00      48.71
                  23.32       48.71 (25.39)
 30 Parish, Emily R            7 Bgnw Marlins-MR        47.69      49.08
                  23.66       49.08 (25.42)
 31 Riffaud, Nina C            7 HYB-MR                 43.62      49.11
                  21.56       49.11 (27.55)
 32 Marks, Sydney B            7 Bgnw Marlins-MR        45.81      49.23
                  22.16       49.23 (27.07)
 33 Berland, Isabella N        7 Bgnw Marlins-MR        49.67      50.19
                  23.22       50.19 (26.97)
 34 Jiran, Ashley              7 WISC-MR              1:10.00      50.32
                  23.60       50.32 (26.72)
 35 Smith, Justine             7 LBA-MR                 53.30      50.84
                  23.17       50.84 (27.67)
 36 Boriskin, Madison E        7 Tmsuffolk Hills-MR     46.79      50.93
                  22.79       50.93 (28.14)
 37 Fischer, Lexie             7 Team Rocklamd-MR     1:15.93      51.90
                  24.01       51.90 (27.89)
 38 Carey, Alanna A            7 TVSC-MR                56.36      51.94
                  23.04       51.94 (28.90)
 39 Bamba, Katrina M           7 LIAC-MR                58.05      52.71
                  26.09       52.71 (26.62)
 40 Sweet, Lauren A            6 Cond-MR              1:08.93      53.22
                  23.97       53.22 (29.25)
 41 Acompora, Ashley D         7 LINDY-MR               55.56      53.27
                  24.27       53.27 (29.00)
 42 Accardi, Christa           7 LBA-MR                 53.18      53.37
                  26.04       53.37 (27.33)
 43 Jehle, Emma R              7 TVSC-MR              1:04.63      53.40
 44 Kiendle, Jennifer A        7 CSC-MR                 52.94      53.79
                  25.84       53.79 (27.95)
 45 Eilbeck, Hannah            7 LIAC-MR                52.06      54.05
                  24.10       54.05 (29.95)
 46 Rajput, Aikta              7 Tmsuffolk Hills-MR     50.16      54.15
 47 Drury, Shannon             7 Tmsuffolk Hills-MR     53.86      55.07
                  25.44       55.07 (29.63)
 48 Swartwout, Erica           7 WISC-MR                55.62      56.31
                  24.10       56.31 (32.21)
 49 Desousa, Dana              7 Tmsuffolk Hills-MR     59.42      56.66
                  27.09       56.66 (29.57)
 50 Pugliese, Laura            7 HAA-MR               1:00.25      56.81
                  31.64       56.81 (25.17)
 51 Rota, Amanda P             7 Bgnw Marlins-MR      1:03.18      56.87
 52 Theofield, Lindsay         7 Tmsuffolk Hills-MR     51.70      57.22
                  25.10       57.22 (32.12)
 53 Punturo, Kelly G           7 LIAC-MR              1:08.86      58.20
                  26.22       58.20 (31.98)
 54 Stagnari, Katie E          7 OWA-MR                 58.80      58.66
                  27.34       58.66 (31.32)
 55 Gowargy, Monica            7 LIAC-MR              1:04.49      58.75
 56 Coffey, Nicole R           7 Sachem-MR            1:10.00      59.04
                  26.78       59.04 (32.26)
 57 Aiello, Kayleigh M         7 TVSC-MR              1:02.44      59.47
                  26.35       59.47 (33.12)
 58 Shaw, Zoe A                7 Bgnw Marlins-MR      1:03.11    1:00.69
                  26.10     1:00.69 (34.59)
 59 Pozmanter, Kristen L       7 TVSC-MR              1:01.22    1:01.69
                  25.29     1:01.69 (36.40)
 60 Bralich, Christine         6 CSC-MR                 58.79    1:01.99
                  27.11     1:01.99 (34.88)
 61 Crosby, Amanda             7 WISC-MR              1:20.00    1:02.63
                  27.56     1:02.63 (35.07)
 62 Catterson, Sarah E         7 TVSC-MR              1:10.40    1:02.66
                  29.52     1:02.66 (33.14)
 63 Callahan, Shannon E        7 Express Swimming-MR  1:05.00    1:05.52
 64 Sommer, Jessica            6 HAA-MR               1:06.51    1:08.06
                  30.14     1:08.06 (37.92)
 65 Farrell, Greta M           7 HYB-MR               1:06.42    1:10.42
 66 Meringolo, Phoebe          7 WISC-MR              1:15.00    1:12.19
                  30.82     1:12.19 (41.37)
 67 Perrino, Kaitlin M         7 TVSC-MR              1:12.00    1:14.13
                  32.16     1:14.13 (41.97)
 68 Nath, Sameta               7 LIAC-MR              1:00.06    1:18.04
                  21.68     1:18.04 (56.36)
 69 Kiernan, Celia G           7 Sachem-MR            1:10.00    1:18.09
                  34.37     1:18.09 (43.72)
 70 Linsalata, Kristen         7 Sachem-MR            1:10.00    1:21.05
                  35.57     1:21.05 (45.48)
 71 Bailey, Kerry Ann          7 NFS-MR               1:11.47    1:27.79
                  34.41     1:27.79 (53.38)
 72 Gruber, Jacqueline         7 LBA-MR                 54.32    1:30.77
                  37.84     1:30.77 (52.93)
 -- Burgess, Brittney B        7 NFS-MR               1:12.00   X1:08.24
                  29.67     1:08.24 (38.57)

Event 50  Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            2:47.86    2:53.44
     1) Hyman, Alison L 8               2) Hutchinson-Maddox, Isla E 8
     3) Fuchs, Amanda B 8               4) Eastman, Elizabeth M 8
                  20.34       49.07 (49.07)     1:05.09 (16.02)     1:29.71 (40.64)
        1:48.95 (19.24)     2:14.18 (44.47)     2:31.86 (17.68)     2:53.44 (39.26)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:55.13    2:53.68
     1) Rubiano, Alexandra K 8          2) Barbosa, Tabitha 8
     3) Fidan, Cagla 8                  4) Preda, Christina 8
                  21.84       49.08 (49.08)     1:10.12 (21.04)     1:40.84 (51.76)
        1:54.21 (13.37)     2:14.19 (33.35)     2:31.78 (17.59)     2:53.68 (39.49)
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:59.00    2:54.21
     1) Lindenberg, Olivia N 8          2) Perschetz, Lauren A 8
     3) Woeckener, Wendy O 8            4) Davis, Alison D 8
                  22.63       45.33 (45.33)     1:08.48 (23.15)     1:34.63 (49.30)
        1:54.01 (19.38)     2:19.04 (44.41)     2:35.73 (16.69)     2:54.21 (35.17)
  4 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:59.55    2:55.55
                  20.13       40.02 (40.02)     1:04.85 (24.83)     1:34.57 (54.55)
        1:51.93 (17.36)     2:15.29 (40.72)     2:33.71 (18.42)     2:55.55 (40.26)
  5 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:59.09    3:06.09
     1) Schuttenberg, Nicole M 8        2) Decrem, Nicole H 7
     3) Carissimo, Daniella M 8         4) Hiel, Hanna K 8
                  22.57       54.50 (54.50)     1:12.95 (18.45)     1:44.36 (49.86)
        2:02.33 (17.97)     2:24.32 (39.96)     3:06.09 (41.77)
  6 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      3:15.30    3:08.45
     1) Glenday, Kerry 8                2) Marmo, Marisa A 8
     3) Hetzer, Nicole M 8              4) Haar, Hanna R 8
                  24.82       49.69 (49.69)     1:10.78 (21.09)     1:38.64 (48.95)
        1:59.49 (20.85)     2:32.36 (53.72)     2:45.69 (13.33)     3:08.45 (36.09)
  7 Huntington Y.M.C.A.-MR  'B'                       3:41.45    3:10.00
     1) Carmi, Christina Z 8            2) Izzo, Alyssa D 8
     3) Morency, Emily K 8              4) Flor, Erica M 8
                  22.89       47.83 (47.83)     1:12.34 (24.51)     1:46.30 (58.47)
        2:03.86 (17.56)     2:30.84 (44.54)     2:49.35 (18.51)     3:10.00 (39.16)
  8 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    3:10.01
                  24.01       54.69 (54.69)     1:13.91 (19.22)     1:45.24 (50.55)
        2:03.65 (18.41)     2:32.18 (46.94)     2:48.77 (16.59)     3:10.01 (37.83)
  9 West Islip Swim Club-MR  'A'                      3:13.69    3:10.34
     1) Matthes, Kelly 8                2) Barry, Amanda E 8
     3) Cuiffo, Andie M 8               4) Whalen, Bridget 8
                  22.03       45.55 (45.55)     1:09.07 (23.52)     1:36.77 (51.22)
        1:59.23 (22.46)     2:25.51 (48.74)     3:10.34 (44.83)
 10 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       3:07.07    3:11.22
     1) Concannon, Julie 8              2) Carey, Kelly 8
     3) Quinn, Katie 8                  4) Nash, Jennifer 8
                  23.34       50.19 (50.19)     1:14.02 (23.83)     1:45.76 (55.57)
        2:12.81 (27.05)   2:55.52 (1:09.76)     3:11.22 (15.70)
 11 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:59.75    3:15.22
     1) Moyna, Kealy E 8                2) Demarco, Jackie E 8
     3) Leary, Tanita A 8               4) Freeman, Keira A 8
                  26.44       53.81 (53.81)     1:16.95 (23.14)     1:45.21 (51.40)
        2:04.57 (19.36)     2:28.23 (43.02)     2:50.02 (21.79)     3:15.22 (46.99)
 12 Team Rockland Swimming-MR  'A'                    3:29.48    3:18.88
     1) Omelanczuk, Carolina 8          2) Sullivan, Emily 7
     3) Hirsch, Stephanie 8             4) Thamsen, Kathryn 8
                  24.48       50.81 (50.81)     1:14.23 (23.42)     1:44.35 (53.54)
        2:05.97 (21.62)     2:31.97 (47.62)     2:53.71 (21.74)     3:18.88 (46.91)
 13 Islip Aquatics-MR  'B'                                 NT    3:19.56
                  27.33       57.70 (57.70)     1:19.79 (22.09)     1:44.99 (47.29)
        2:07.22 (22.23)   2:48.20 (1:03.21)      2:57.47 (9.27)     3:19.56 (31.36)
 14 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                3:08.00    3:21.89
     1) Huang, Eileen S 8               2) Gordon, Sydney A 8
     3) McGetrick, Mary Kate K 8        4) Ahlmen, Jessica M 8
                  22.44       44.88 (44.88)     1:09.68 (24.80)     1:39.26 (54.38)
        2:02.54 (23.28)     2:30.27 (51.01)     2:54.58 (24.31)     3:21.89 (51.62)
 15 Long Island Express-MR  'A'                       3:40.00    3:28.69
                  26.39       50.71 (50.71)     1:21.70 (30.99)   1:57.73 (1:07.02)
        2:15.67 (17.94)     2:45.56 (47.83)     3:05.16 (19.60)     3:28.69 (43.13)
 16 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  5:00.06    4:47.73
     1) Arana, Jessica 6                2) Gowargy, Monica 7
     3) Boyko, Jaime P 8                4) Punturo, Kelly G 7
                  35.79   1:15.80 (1:15.80)     1:46.35 (30.55)   2:25.46 (1:09.66)
        2:52.87 (27.41)   3:36.05 (1:10.59)     4:08.33 (32.28)   4:47.73 (1:11.68)
 -- Old Wesbury Aquatics-MR  'B'                           NT         DQ
                          1:18.26 (1:18.26)                         2:02.63 (44.37)
                            2:53.29 (50.66)          DQ (37.58)
 -- Connetquot Swim Club-MR  'B'                      4:00.00         DQ
     1) Aiello, Sarah 8                 2) Bassani, Josephine 8
     3) Nestor, Catherine J 8           4) Stanton, Grace S 8
                  29.76   1:02.75 (1:02.75)     1:47.03 (44.28)   2:48.81 (1:46.06)
        3:09.23 (20.42)   4:02.28 (1:13.47)     4:15.67 (13.39)          DQ (45.80)
 -- Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       3:21.06         DQ
     1) Black, Maleah R 8               2) Lee, Juliette A 8
     3) Stamatos, Maria C 8             4) Frisoni, Caroline G 8
                              42.29 (42.29)     1:05.21 (22.92)     1:32.98 (50.69)
        1:52.40 (19.42)     2:16.96 (43.98)     2:35.88 (18.92)          DQ (40.05)
 -- Hauppauge-MR  'A'                                 3:10.79         DQ
     1) Zabusky, Julia 8                2) Fitzgerald, Kaitlyn 8
     3) Hemp, Alexandra 8               4) Spirio, Casey 8
                  27.12   1:02.19 (1:02.19)     1:28.16 (25.97)     1:58.95 (56.76)
                          3:06.41 (1:07.46)     3:29.89 (23.48)          DQ (56.41)
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                         NT         DQ
     1) Kamel, Mira S 8                 2) Jaros, Anna 8
     3) Zaman, Farzana 8                4) Buyukerkan, Ayse 8
                1:26.39                                                 1:58.29 ( )
        2:24.18 (25.89)   3:02.60 (1:04.31)     3:16.96 (14.36)          DQ (40.50)

Event 51  Girls 7 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                3:23.50    3:21.64
     1) Levine, Corie T 7               2) Parish, Emily R 7
     3) Kuhn, Abby C 7                  4) Brooks, Kayla M 7
                  25.95       57.94 (57.94)     1:20.23 (22.29)     1:50.07 (52.13)
        2:10.93 (20.86)     2:41.82 (51.75)     2:59.40 (17.58)     3:21.64 (39.82)
  2 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       3:51.55    3:22.13
     1) Weiner, Jade 7                  2) Riffaud, Nina C 7
     3) Weiner, Sierra 7                4) Benson, Anja M 6
                  21.39       46.75 (46.75)     1:16.64 (29.89)   1:50.24 (1:03.49)
        2:09.67 (19.43)     2:37.64 (47.40)     2:57.72 (20.08)     3:22.13 (44.49)
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                3:39.00    3:26.81
     1) Berland, Isabella N 7           2) Gspurning, Heidi 7
     3) Rota, Amanda P 7                4) Fortier, Julia C 7
                  24.27       54.79 (54.79)     1:18.51 (23.72)     1:45.23 (50.44)
        2:09.48 (24.25)     2:42.64 (57.41)     3:03.18 (20.54)     3:26.81 (44.17)
  4 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  4:08.38    3:38.85
     1) Bamba, Katrina M 7              2) Eilbeck, Hannah 7
     3) Gregorace, Zoe R 7              4) Punturo, Kelly G 7
                  22.90       47.08 (47.08)     1:15.38 (28.30)   1:52.12 (1:05.04)
        2:12.88 (20.76)     2:40.61 (48.49)     3:08.17 (27.56)     3:38.85 (58.24)
  5 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'C'                4:10.00    3:58.96
     1) Silverman, Erica A 6            2) Marks, Sydney B 7
     3) Offman, Sarah E 7               4) McGetrick, Maggie A 6
                  26.31       56.68 (56.68)     1:29.45 (32.77)   2:12.26 (1:15.58)
        2:32.62 (20.36)     3:08.39 (56.13)     3:30.15 (21.76)     3:58.96 (50.57)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT    4:09.22
     1) Swartwout, Erica 7              2) Jiran, Ashley 7
     3) Meringolo, Phoebe 7             4) zukowski, carli 6
                              56.09 (56.09)     1:24.12 (28.03)   1:57.85 (1:01.76)
        2:24.43 (26.58)     2:34.10 (36.25)   4:09.22 (1:35.12)
 -- Gael Aquatic Club-MR  'A'                         3:09.36         DQ
     1) Hartigan, Kaitlin A 7           2) Groccia, Jackie A 7
     3) Sawkins, Emma E 7               4) Delpriore, Dulcie A 6
                  21.99       48.15 (48.15)     1:15.94 (27.79)     1:46.83 (58.68)
        2:09.74 (22.91)     2:39.36 (52.53)     3:00.93 (21.57)          DQ (54.65)
 -- Connetquot Swim Club-MR  'A'                      3:24.59         DQ
     1) Bralich, Christine 6            2) Kiendle, Jennifer A 7
     3) Ramos, Jasmine 7                4) Haar, Jessie L 6
                  28.71   1:03.43 (1:03.43)     1:37.81 (34.38)   2:18.67 (1:15.24)
        2:40.39 (21.72)     3:15.91 (57.24)     3:41.01 (25.10)        DQ (1:08.87)

Event 52  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:05.00    1:03.25
     1) Clarke, Risten J 8              2) Rosen, Alex J 8
     3) Shine, Stephen J 8              4) Blacker, Aaron M 8
                  15.96       32.52 (16.56)       47.54 (15.02)     1:03.25 (15.71)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:11.02    1:11.89
     1) Hogan, Colin J 8                2) Gold, Matthew 8
     3) Marrone, Matthew J 8            4) Barry, Charles 8
                                  36.63 ( )     1:11.89 (35.26)
  3 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:09.28    1:14.61
     1) Fitzpatrick, Kieran T 8         2) Gabriele, Christopher J 8
     3) Zagaja, Robert C 8              4) Simkins, Robert T 8
                  32.66        37.18 (4.52)     1:05.21 (28.03)      1:14.61 (9.40)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:17.02    1:15.78
     1) Salgado, Daniel E 8             2) Pu, Austin 8
     3) Dong, Richard 8                 4) Barbosa, Kevin 7
                  42.78        47.28 (4.50)     1:00.86 (13.58)     1:15.78 (14.92)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:08.59    1:17.07
     1) Miceli, Louis J 8               2) Bonalle, Steven C 8
     3) Deasy, Jack Z 8                 4) Bishop, Billy D 8
                  18.11       38.95 (20.84)     1:00.29 (21.34)     1:17.07 (16.78)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:20.46    1:20.57
     1) Sharkey, Andrew 8               2) Hausmann, Daniel 6
     3) citarella, nicholas 8           4) Broderick, Joseph S 8
                                  46.95 ( )     1:20.57 (33.62)
  7 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                       NT    1:22.66
     1) Derby, Jonathan M 8             2) Zarriello, Kyle D 8
     3) Finnegan, Matt F 8              4) Finnegan, Dan P 8
                3:09.07         1:22.66 ( )
  8 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:10.00    1:22.98
     1) Darcy, Matthew J 8              2) Bensin, Samuel H 8
     3) Troiano, Robert 8               4) Harris, Connor 8
               10:20.85         1:22.98 ( )
  9 Team Suffolk-MR  'A'                              1:27.40    1:23.65
     1) Charles, Brandon K 8            2) Kahn, Adam A 8
     3) Sileno, Louis A 8               4) Liu, Alex 7
                6:43.87         1:23.65 ( )
 10 Lindenhurst Swim Club-MR  'A'                     1:24.11    1:25.80
     1) Russell, Douglas L 7            2) Lavin, Michael G 8
     3) Dalton, Kenneth C 8             4) Giuliano, AJ A 7
                  41.99        43.40 (1.41)       57.89 (14.49)     1:25.80 (27.91)
 11 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:16.78    1:26.93
     1) Campbell, Murray I 8            2) Alagna, Antonio D 8
     3) Havelis, Matthew T 8            4) McHugh, Chase T 8
                  40.26        46.72 (6.46)     1:07.60 (20.88)     1:26.93 (19.33)
 12 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                       NT    1:33.51
     1) Fullerton, William R 7          2) Marrone, Connor M 8
     3) Confort, Tim M 8                4) Shariff, Nad 8
 -- Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:18.00         DQ
                  17.28       44.04 (26.76)        48.47 (4.43)          DQ (54.53)

Event 53  Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:17.99    1:16.06
     1) Cooke, Thomas T 7               2) Rieck, Joshua 7
     3) Kennon, Declan 7                4) Buttigieg, Timothy W 7
                  38.88        42.17 (3.29)     1:02.92 (20.75)     1:16.06 (13.14)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:08.04    1:17.84
     1) Mannix, Richard E 7             2) Sohr, Brian R 6
     3) Doherty, Kyle J 7               4) Wright, David T 7
                  27.45       39.14 (11.69)       56.38 (17.24)     1:17.84 (21.46)
  3 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       1:23.89    1:27.63
     1) Stamatos, Nicholas J 7          2) Gamboa, Matthew Z 7
     3) Mendez, Spencer D 7             4) Cagnazzi, Cole T 7
                  27.13       48.78 (21.65)     1:09.49 (20.71)     1:27.63 (18.14)
  4 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                1:30.00    1:29.06
     1) Salvatore, Luke J 7             2) Lyons, Michael G 7
     3) Potenza, Bobby M 7              4) Cooper, Ian A 7
                  20.37       44.75 (24.38)     1:00.73 (15.98)     1:29.06 (28.33)
  5 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:23.00    1:32.06
     1) Carballeira, Philip J 7         2) Pozmanter, Matthew S 7
     3) Campanella, Noah M 6            4) Santoro, Joseph 7
                                  49.53 ( )     1:32.06 (42.53)
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'                 NT         DQ
     1)                                 2) Sipp, John N 7
     3) Adolf, Marcus 7                 4) Benjamin, Ernst C 7
                  45.05        50.99 (5.94)      1:00.63 (9.64)          DQ (35.91)

Event 54  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M           8 Bgnw Marlins-MR      1:22.24    1:20.64
                  14.82       34.30 (19.48)       59.48 (25.18)     1:20.64 (21.16)
  2 Zorgman, Ruan J            8 Pace-MR              1:21.35    1:21.28
                  16.84       38.12 (21.28)     1:02.26 (24.14)     1:21.28 (19.02)
  3 Simkins, Robert T          8 HYB-MR               1:33.99    1:30.60
                  19.71       42.94 (23.23)     1:12.12 (29.18)     1:30.60 (18.48)
  4 Shine, Stephen J           8 Bgnw Marlins-MR      1:31.44    1:30.68
                                  43.26 ( )     1:30.68 (47.42)
  5 Clarke, Risten J           8 Bgnw Marlins-MR      1:32.69    1:32.50
                                  45.08 ( )     1:32.50 (47.42)
  6 Connelly, Killian M        8 Pace-MR              1:34.07    1:34.17
                  20.52       45.00 (24.48)     1:14.19 (29.19)     1:34.17 (19.98)
  7 Buoniello, Bailey J        8 IA-MR                1:45.82    1:35.47
                  20.34       42.83 (22.49)     1:13.68 (30.85)     1:35.47 (21.79)
  8 Salgado, Daniel E          8 Twisters-MR          1:50.00    1:35.94
                  20.95       43.76 (22.81)     1:13.75 (29.99)     1:35.94 (22.19)
  9 Fitzpatrick, Kieran T      8 HYB-MR               1:41.14    1:37.33
                  22.16       45.09 (22.93)     1:15.74 (30.65)     1:37.33 (21.59)
 10 Pu, Austin                 8 Twisters-MR          1:48.48    1:39.84
                                  48.60 ( )     1:39.84 (51.24)
 11 Gabriele, Christopher J    8 HYB-MR               1:47.95    1:47.27
                                  51.45 ( )     1:47.27 (55.82)
 12 Warren, Colin J            8 Express Swimming-MR  1:52.02    1:51.27
                  25.36       52.54 (27.18)     1:26.65 (34.11)     1:51.27 (24.62)
 -- MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ
                  23.96       48.67 (24.71)          DQ (58.09)

Event 55  Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR  1:30.58    1:30.00
                  19.34       42.27 (22.93)     1:09.39 (27.12)     1:30.00 (20.61)
  2 Mannix, Richard E          7 GAEL-MR              1:53.47    1:36.85
                  21.53       45.28 (23.75)     1:15.69 (30.41)     1:36.85 (21.16)
  3 Stamatos, Nicholas J       7 HYB-MR               1:42.03    1:38.87
                  20.76       44.59 (23.83)     1:15.95 (31.36)     1:38.87 (22.92)
  4 Buttigieg, Timothy W       7 Badger-MR            1:50.22    1:41.99
                                  47.42 ( )     1:41.99 (54.57)
  5 Cooke, Thomas T            7 Badger-MR            1:55.55    1:44.40
                  23.14       47.40 (24.26)     1:20.29 (32.89)     1:44.40 (24.11)
  6 Atkinson, Davroy           7 RedTails-MR          2:15.72    1:49.05
                  24.21       51.81 (27.60)     1:25.34 (33.53)     1:49.05 (23.71)
  7 Salvatore, Luke J          7 Bgnw Marlins-MR      2:01.91    1:53.12
                  25.86       56.90 (31.04)     1:27.66 (30.76)     1:53.12 (25.46)
  8 Benjamin, Ernst C          7 Agua Swim Team-MR    2:23.24    2:02.56
                                  57.15 ( )   2:02.56 (1:05.41)
 -- Feyrer, Timothy A          7 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ
                                  57.83 ( )        DQ (1:14.90)
 -- Weekes, Daniel             7 RedTails-MR          1:43.32         DQ
                                  48.32 ( )          DQ (57.29)

Event 56  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kunze, Aidan J             6 NYCC-MR                20.17      19.18
  2 Sohr, Brian R              6 GAEL-MR                20.25      19.53
  3 Olsen, Jack T              6 Aqua Gems-MR           19.82      20.07
  4 cassara, Coner V           6 North Shore-MR         30.00      20.23
  5 Hausmann, Daniel           6 WISC-MR                20.28      20.39
  6 Raccioppi, Jake            6 Team Rocklamd-MR       22.00      21.13
  7 Kessler, Michael           6 Badger-MR              22.77      21.76
  8 Jones, Slater              6 Badger-MR              22.48      23.22
  9 Devito, TJ                 6 Team Rocklamd-MR       24.14      23.70
 10 Varshisky, Samuel          6 Badger-MR              23.50      24.05
 11 Campanella, Noah M         6 TVSC-MR                25.67      24.93
 12 Devine, Daniel P           6 Sachem-MR              32.00      29.17
 13 Zoll, Christopher J        6 Express Swimming-MR    33.00      29.45
 14 Sharkey, Sam               6 WISC-MR                40.00      30.15
 15 Dennis, Aidan P            6 NFS-MR                 40.00      31.46
 16 Chen, Daniel               6 Express Swimming-MR    31.81      31.52
 17 Martusciello, Gerard       6 HAA-MR                 45.25      32.62
 18 Ortof, Harry               5 Express Swimming-MR    39.00      37.22
 19 Donaghy, Connor M          6 Sachem-MR              32.00      39.08

Event 57  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M           8 Bgnw Marlins-MR        36.59      38.19
                  18.93       38.19 (19.26)
  2 Barry, Charles             8 Badger-MR              43.65      40.62
                  20.16       40.62 (20.46)
  3 Broderick, Joseph S        8 WISC-MR                42.84      41.13
                  20.48       41.13 (20.65)
  4 Lyons, Sean P              8 Bgnw Marlins-MR        43.26      41.97
  5 Clarke, Risten J           8 Bgnw Marlins-MR        44.79      42.27
                  21.15       42.27 (21.12)
  6 Rosen, Alex J              8 Bgnw Marlins-MR        43.92      42.60
                  20.68       42.60 (21.92)
  7 Fitzpatrick, Kieran T      8 HYB-MR                 45.27      43.25
  8 Buoniello, Bailey J        8 IA-MR                  43.65      43.27
  9 Dong, Richard              8 Twisters-MR            45.04      43.48
 10 Derby, Jonathan M          8 LIAC-MR                44.14      45.58
                  22.13       45.58 (23.45)
 11 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk Hills-MR     52.95      47.22
 12 Campbell, Murray I         8 TVSC-MR                50.33      47.45
 13 Lagalante, Daniel J        8 OWA-MR                 52.18      48.47
                  23.48       48.47 (24.99)
 14 McInerney, Andrew          8 Badger-MR              56.70      49.33
                  23.45       49.33 (25.88)
 15 Kraff, Anthony J           8 Express Swimming-MR  1:00.00      49.61
 16 Sileno, Louis A            8 Tmsuffolk Hills-MR     53.43      49.79
                  24.69       49.79 (25.10)
 17 Hogan, Colin J             8 Badger-MR              49.30      50.41
                  23.47       50.41 (26.94)
 18 Vitagliano, Daniel         8 Badger-MR              51.01      50.63
                  22.75       50.63 (27.88)
 19 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR              52.62      50.77
                  22.88       50.77 (27.89)
 20 Taddeo, Matthew C          8 CSC-MR                 50.49      51.06
 21 Lavin, Michael G           8 LINDY-MR               53.33      51.15
                  23.36       51.15 (27.79)
 22 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk Hills-MR     52.86      51.34
 23 Giraldo, Andrew            8 Team Rocklamd-MR       50.02      51.48
                  21.98       51.48 (29.50)
 24 Caputo, John T             8 HYB-MR                 50.31      52.65
                  24.21       52.65 (28.44)
 25 McHugh, Chase T            8 TVSC-MR                53.12      52.79
                  25.38       52.79 (27.41)
 26 Harris, Connor             8 Sachem-MR              58.49      53.55
                  24.95       53.55 (28.60)
 27 Bonalle, Steven C          8 GAEL-MR                52.38      53.84
                  25.54       53.84 (28.30)
 28 Sweeney, Dylan F           8 Agua Swim Team-MR      57.87      54.60
 29 Finnegan, Matt F           8 LIAC-MR                54.88      54.81
 30 Sharkey, Andrew            8 WISC-MR                55.00      55.23
 31 Bensin, Samuel H           8 Sachem-MR            1:15.00      55.34
                  26.34       55.34 (29.00)
 32 Veccia, James V            8 North Shore-MR         55.60      55.44
                  26.75       55.44 (28.69)
 33 Havelis, Matthew T         8 TVSC-MR                57.89      55.70
 34 citarella, nicholas        8 WISC-MR              1:20.00      56.45
                  26.09       56.45 (30.36)
 35 Ruvkun, Andrew H           8 Agua Swim Team-MR    1:12.07      57.43
                  25.85       57.43 (31.58)
 36 Burrell, Jamie             8 Badger-MR            1:07.14      57.58
                  25.02       57.58 (32.56)
 37 Marrone, Connor M          8 LIAC-MR                59.34    1:00.57
                  27.69     1:00.57 (32.88)
 38 Finnegan, Dan P            8 LIAC-MR              1:08.38    1:01.01
                  32.26     1:01.01 (28.75)
 39 Gandolfo, Daniel R         8 Tmsuffolk Hills-MR   1:07.97    1:01.18
                  27.19     1:01.18 (33.99)
 40 Confort, Tim M             8 LIAC-MR                57.06    1:01.81
                  29.18     1:01.81 (32.63)
 41 Leary, Pete K              8 LIAC-MR                57.06    1:01.92
                  27.77     1:01.92 (34.15)
 42 Shariff, Nad               8 LIAC-MR              1:12.31    1:02.64
 43 Poblador, John M           8 OWA-MR               1:12.38    1:05.53
 44 Troiano, Robert            8 Sachem-MR            1:15.00    1:06.41
                  31.84     1:06.41 (34.57)
 -- Miceli, Louis J            8 GAEL-MR                54.75         DQ
                  26.88          DQ (29.33)
 -- Donlevy, James J           8 North Shore-MR       1:25.00         DQ
 -- Zagaja, Robert C           8 HYB-MR                 59.33         DQ
 -- Delaney, John L            8 North Shore-MR       1:20.00         DQ
 -- Marrone, Matthew J         8 Badger-MR              58.70         DQ
                  24.26          DQ (24.58)
 -- Alagna, Antonio D          8 TVSC-MR              1:01.98         DQ

Event 58  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kessler, Michael           6 Badger-MR              59.66      53.68
                  25.30       53.68 (28.38)
  2 Raccioppi, Jake            6 Team Rocklamd-MR       58.89      54.34
                  27.14       54.34 (27.20)
  3 Kunze, Aidan J             6 NYCC-MR                55.46      54.40
                  24.25       54.40 (30.15)
  4 Hausmann, Daniel           6 WISC-MR                55.20      55.85
                  27.84       55.85 (28.01)
  5 Devito, TJ                 6 Team Rocklamd-MR     1:01.91      56.72
                  28.06       56.72 (28.66)
  6 Sohr, Brian R              6 GAEL-MR                58.76      57.57
  7 Olsen, Jack T              6 Aqua Gems-MR         1:07.21      58.91
                  28.15       58.91 (30.76)
  8 Varshisky, Samuel          6 Badger-MR            1:10.55      59.28
  9 Jones, Slater              6 Badger-MR              57.88    1:03.05
 10 Sharkey, Sam               6 WISC-MR              1:30.00    1:08.88
                  32.08     1:08.88 (36.80)
 11 Zoll, Christopher J        6 Express Swimming-MR  1:15.00    1:17.20
                  37.76     1:17.20 (39.44)
 12 Campanella, Noah M         6 TVSC-MR              1:38.70    1:23.57
 13 Donaghy, Connor M          6 Sachem-MR            1:15.00    1:24.45
 14 Chen, Daniel               6 Express Swimming-MR  1:30.00    1:30.28
                  42.84     1:30.28 (47.44)
 -- Devine, Daniel P           6 Sachem-MR            1:15.00         DQ
                  32.55          DQ (42.54)

Event 59  Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR    41.49      40.43
                  19.99       40.43 (20.44)
  2 Stamatos, Nicholas J       7 HYB-MR                 47.81      44.49
                  22.38       44.49 (22.11)
  3 Wright, David T            7 GAEL-MR                47.74      45.62
  4 Santoro, Joseph            7 TVSC-MR                46.83      46.00
                  21.53       46.00 (24.47)
  5 Cato, Camren A             7 NFS-MR                 47.07      46.01
  6 Carballeira, Philip J      7 TVSC-MR                57.18      46.86
                  23.22       46.86 (23.64)
  7 Buttigieg, Timothy W       7 Badger-MR              48.40      48.76
                  23.64       48.76 (25.12)
  8 Russell, Douglas L         7 LINDY-MR               52.50      49.27
  9 Cooke, Thomas T            7 Badger-MR              49.55      49.72
                  22.22       49.72 (27.50)
 10 Rosa, Jack M               7 IA-MR                  54.68      52.17
                  24.21       52.17 (27.96)
 11 Plaschka, Justin           7 HAA-MR               1:05.25      52.66
                  23.66       52.66 (29.00)
 12 Kennon, Declan             7 Badger-MR              55.44      53.39
                  26.37       53.39 (27.02)
 13 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR        54.12      53.55
                  26.24       53.55 (27.31)
 14 Feyrer, Timothy A          7 Express Swimming-MR  1:00.00      54.00
                  27.88       54.00 (26.12)
 15 Trinidad, Derick-Louie L   7 OWA-MR                 56.51      54.29
                  25.94       54.29 (28.35)
 16 Cooper, Ian A              7 Bgnw Marlins-MR        55.17      54.31
 17 Barbosa, Kevin             7 Twisters-MR            57.30      54.70
                  25.66       54.70 (29.04)
 18 Liu, Alex                  7 Tmsuffolk Hills-MR   1:03.70      55.32
 19 Scher, Austin D            7 Bgnw Marlins-MR      1:00.16      55.39
                  26.59       55.39 (28.80)
 20 Gamboa, Matthew Z          7 HYB-MR                 59.18      55.51
 21 Rieck, Joshua              7 Badger-MR              59.55      55.71
 22 Benjamin, Ernst C          7 Agua Swim Team-MR      53.67      56.02
                  26.06       56.02 (29.96)
 23 Doherty, Kyle J            7 GAEL-MR              1:06.22      56.15
                  27.02       56.15 (29.13)
 24 Lange, Lantze K            7 CSC-MR               2:00.00      57.65
 25 Sourial, Anthony           7 Express Swimming-MR  1:10.00    1:00.38
                  27.43     1:00.38 (32.95)
 26 Mendez, Spencer D          7 HYB-MR               1:15.15    1:01.34
 27 McDonough, Martin J        7 Express Swimming-MR  1:15.00    1:01.35
                  29.29     1:01.35 (32.06)
 28 Pozmanter, Matthew S       7 TVSC-MR              1:04.96    1:01.72
 29 Cagnazzi, Cole T           7 HYB-MR                 59.81    1:02.05
                  30.08     1:02.05 (31.97)
 30 Carlstedt, Colter          7 Cond-MR              1:03.39    1:04.57
                  28.44     1:04.57 (36.13)
 31 Sipp, John N               7 Agua Swim Team-MR    1:40.42    1:14.98
                  30.96     1:14.98 (44.02)
 32 Baradzi, Kyle              7 WISC-MR              1:30.00    1:24.93
                  34.26     1:24.93 (50.67)
 -- Boyle, Kevin               7 Sachem-MR            1:20.00         DQ
 -- Lyons, Michael G           7 Bgnw Marlins-MR        55.36         DQ
 -- Schwab, Griffin B          7 North Shore-MR         53.46         DQ
 -- Baradzi, Kelsey            7 WISC-MR              1:25.00         DQ
                  27.73          DQ (28.17)

Event 60  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Zorgman, Ruan J            8 Pace-MR                18.34      18.71
  2 Rosen, Alex J              8 Bgnw Marlins-MR        22.68      20.78
  3 Kunze, Colin J             8 NYCC-MR                24.76      22.50
  4 Lyons, Sean P              8 Bgnw Marlins-MR        24.44      22.78
  5 Connelly, Killian M        8 Pace-MR                22.92      23.03
  6 Dong, Richard              8 Twisters-MR            23.61      23.25
  7 Pu, Austin                 8 Twisters-MR            24.24      23.27
  8 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR    24.60      23.62
  9 Taddeo, Matthew C          8 CSC-MR                 23.27      24.20
 10 Zagaja, Robert C           8 HYB-MR                 25.08      24.28
 11 Miceli, Louis J            8 GAEL-MR                24.99      24.31
 12 Caputo, John T             8 HYB-MR                 24.03      24.92
 13 Derby, Jonathan M          8 LIAC-MR                25.06      25.06
 14 Veccia, James V            8 North Shore-MR         28.65      25.36
 15 Sharkey, Andrew            8 WISC-MR                25.82      25.64
 16 McHugh, Chase T            8 TVSC-MR                24.75      25.84
 17 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk Hills-MR     28.45      26.23
 18 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk Hills-MR     24.69      26.39
 19 Bonalle, Steven C          8 GAEL-MR                28.07      26.62
 20 Gabriele, Christopher J    8 HYB-MR                 27.68      26.66
 21 Finnegan, Matt F           8 LIAC-MR                27.06      26.74
 22 Lagalante, Daniel J        8 OWA-MR                    NT      27.13
 23 Vitagliano, Daniel         8 Badger-MR              24.81      27.27
 24 Sweeney, Dylan F           8 Agua Swim Team-MR      32.60      27.30
 25 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                30.06      27.78
 26 Marrone, Matthew J         8 Badger-MR              25.70      27.80
 27 Giraldo, Andrew            8 Team Rocklamd-MR       30.96      28.55
 28 Finnegan, Dan P            8 LIAC-MR                31.06      28.90
 29 Gandolfo, Daniel R         8 Tmsuffolk Hills-MR     39.80      33.01
 30 Ruvkun, Andrew H           8 Agua Swim Team-MR      29.74      33.34
 31 Harris, Connor             8 Sachem-MR              30.32      33.92
 32 Delaney, John L            8 North Shore-MR         40.00      34.04
 33 Sileno, Louis A            8 Tmsuffolk Hills-MR     44.34      34.31
 34 Press, Jack M              8 North Shore-MR         38.00      40.21
 -- Havelis, Matthew T         8 TVSC-MR                33.00         DQ
 -- Warren, Colin J            8 Express Swimming-MR    25.37         DQ
 -- Campbell, Murray I         8 TVSC-MR                29.02         DQ
 -- Donlevy, James J           8 North Shore-MR         35.00         DQ
 -- Gold, Matthew              8 Badger-MR              27.50         DQ
 -- Lavin, Michael G           8 LINDY-MR               31.93         DQ
 -- Leary, Pete K              8 LIAC-MR                33.06         DQ
 -- Confort, Tim M             8 LIAC-MR                30.06         DQ
 -- Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR              29.37         DQ
 -- Bishop, Billy D            8 GAEL-MR                22.56         DQ
 -- Burrell, Jamie             8 Badger-MR              34.90         DQ
 -- Shariff, Nad               8 LIAC-MR                37.06         DQ
 -- McInerney, Andrew          8 Badger-MR              30.80         DQ

Event 61  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kunze, Aidan J             6 NYCC-MR                27.01      27.01
  2 Devito, TJ                 6 Team Rocklamd-MR       36.22      30.80
  3 Raccioppi, Jake            6 Team Rocklamd-MR       33.59      32.07
  4 Kessler, Michael           6 Badger-MR              37.64      34.14
  5 Sohr, Brian R              6 GAEL-MR                35.40      37.39
 -- Zoll, Christopher J        6 Express Swimming-MR    45.00         DQ
 -- Chen, Daniel               6 Express Swimming-MR    38.00         DQ
 -- Jones, Slater              6 Badger-MR              31.75         DQ
 -- cassara, Coner V           6 North Shore-MR         40.00         DQ
 -- Olsen, Jack T              6 Aqua Gems-MR           43.41         DQ
 -- Varshisky, Samuel          6 Badger-MR              36.42         DQ

Event 62  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Atkinson, Davroy           7 RedTails-MR            30.09      23.80
  2 Mannix, Richard E          7 GAEL-MR                26.12      23.91
  3 Weekes, Daniel             7 RedTails-MR            28.09      24.43
  4 Russell, Douglas L         7 LINDY-MR               24.57      24.79
  5 Santoro, Joseph            7 TVSC-MR                26.62      25.74
  6 McDonough, Martin J        7 Express Swimming-MR    38.00      26.24
  7 Salvatore, Luke J          7 Bgnw Marlins-MR        26.51      26.62
  8 Rosa, Jack M               7 IA-MR                  30.78      27.75
  9 Mendez, Spencer D          7 HYB-MR                 26.99      28.55
 10 McFarland, Charlie A       7 GAEL-MR                27.90      29.22
 11 Cooper, Ian A              7 Bgnw Marlins-MR        30.59      29.32
 12 Gamboa, Matthew Z          7 HYB-MR                 32.02      29.71
 13 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR        29.05      29.78
 14 Trinidad, Derick-Louie L   7 OWA-MR                 29.60      29.82
 15 Boyle, Kevin               7 Sachem-MR              36.43      29.85
 16 Lyons, Michael G           7 Bgnw Marlins-MR        29.93      29.95
 17 Liu, Alex                  7 Tmsuffolk Hills-MR     31.15      30.36
 18 Fullerton, William R       7 LIAC-MR                31.06      31.29
 19 Doherty, Kyle J            7 GAEL-MR                33.19      31.47
 20 Schwab, Griffin B          7 North Shore-MR         32.65      32.82
 21 Adolf, Marcus              7 Agua Swim Team-MR      29.96      33.28
 22 Pozmanter, Matthew S       7 TVSC-MR                31.50      34.93
 23 Barbosa, Kevin             7 Twisters-MR            38.00      34.99
 24 Cagnazzi, Cole T           7 HYB-MR                 32.65      35.12
 25 Carlstedt, Colter          7 Cond-MR                27.35      37.34
 26 Scher, Austin D            7 Bgnw Marlins-MR        36.35      37.55
 -- Sipp, John N               7 Agua Swim Team-MR      29.57         DQ
 -- Giuliano, AJ A             7 LINDY-MR                  NT         DQ
 -- Pizzurro, Nicholas         7 CSC-MR                 45.00         DQ
 -- Kennon, Declan             7 Badger-MR              25.88         DQ
 -- Lange, Lantze K            7 CSC-MR                 50.00         DQ
 -- Carballeira, Philip J      7 TVSC-MR                32.01         DQ
 -- Rieck, Joshua              7 Badger-MR              37.43         DQ

Event 63  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blacker, Aaron M           8 Bgnw Marlins-MR        33.85      33.60
                  15.68       33.60 (17.92)
  2 Simkins, Robert T          8 HYB-MR                 41.08      40.92
                  18.47       40.92 (22.45)
  3 Kunze, Colin J             8 NYCC-MR                43.42      42.62
                  20.00       42.62 (22.62)
  4 Lyons, Sean P              8 Bgnw Marlins-MR        43.05      43.44
  5 Barry, Charles             8 Badger-MR              52.91      44.44
                  18.79       44.44 (25.65)
  6 Shine, Stephen J           8 Bgnw Marlins-MR        42.67      44.45
                  20.29       44.45 (24.16)
  7 Broderick, Joseph S        8 WISC-MR                43.39      44.54
                  20.96       44.54 (23.58)
  8 Dong, Richard              8 Twisters-MR            48.85      44.76
  9 Salgado, Daniel E          8 Twisters-MR            45.74      44.80
                  19.95       44.80 (24.85)
 10 Bishop, Billy D            8 GAEL-MR                46.59      45.47
                  20.08       45.47 (25.39)
 11 Hogan, Colin J             8 Badger-MR              49.90      46.49
                  20.69       46.49 (25.80)
 12 Gabriele, Christopher J    8 HYB-MR                 49.28      50.70
 13 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR              1:03.96    1:03.47
                  27.94     1:03.47 (35.53)
 14 Marrone, Connor M          8 LIAC-MR              1:04.06    1:07.46
                  29.34     1:07.46 (38.12)
 -- Gold, Matthew              8 Badger-MR              59.98         DQ
                  24.52          DQ (41.88)
 -- Kraff, Anthony J           8 Express Swimming-MR  1:15.00         DQ

Event 64  Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cato, Camren A             7 NFS-MR                 55.50      46.25
                  20.77       46.25 (25.48)
  2 Stamatos, Nicholas J       7 HYB-MR               1:08.31      47.81
                  21.85       47.81 (25.96)
  3 Wright, David T            7 GAEL-MR                51.39      48.12
                  21.50       48.12 (26.62)
  4 Plaschka, Justin           7 HAA-MR               1:05.25      49.41
                  21.08       49.41 (28.33)
  5 Fullerton, William R       7 LIAC-MR              1:06.06    1:06.06

Event 65  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rosen, Alex J              8 Bgnw Marlins-MR        33.54      34.35
                  16.13       34.35 (18.22)
  2 Simkins, Robert T          8 HYB-MR                 33.95      34.77
  3 Kunze, Colin J             8 NYCC-MR                36.49      34.90
                  16.92       34.90 (17.98)
  4 Zorgman, Ruan J            8 Pace-MR                34.24      34.98
                  17.09       34.98 (17.89)
  5 Clarke, Risten J           8 Bgnw Marlins-MR        33.97      35.03
  6 Bishop, Billy D            8 GAEL-MR                33.84      35.62
                  16.75       35.62 (18.87)
  7 Shine, Stephen J           8 Bgnw Marlins-MR        35.94      35.63
                  17.87       35.63 (17.76)
  8 Buoniello, Bailey J        8 IA-MR                  38.13      36.58
                  17.42       36.58 (19.16)
  9 Barry, Charles             8 Badger-MR              38.97      36.97
                  17.59       36.97 (19.38)
 10 Broderick, Joseph S        8 WISC-MR                38.52      37.18
                  18.46       37.18 (18.72)
 11 Connelly, Killian M        8 Pace-MR                37.90      37.47
                  18.22       37.47 (19.25)
 12 Fitzpatrick, Kieran T      8 HYB-MR                 38.53      37.68
                  18.13       37.68 (19.55)
 13 Charles, Brandon K         8 Tmsuffolk Hills-MR     42.29      39.16
                  18.63       39.16 (20.53)
 14 Lagalante, Daniel J        8 OWA-MR                 41.54      39.35
                  19.39       39.35 (19.96)
 15 MO, Daniel                 8 Express Swimming-MR    42.36      39.50
                  18.33       39.50 (21.17)
 16 Salgado, Daniel E          8 Twisters-MR            39.63      40.33
                  19.47       40.33 (20.86)
 17 Pu, Austin                 8 Twisters-MR            38.30      40.43
 18 Miceli, Louis J            8 GAEL-MR                41.00      41.29
                  20.17       41.29 (21.12)
 19 McInerney, Andrew          8 Badger-MR              47.06      42.46
                  20.27       42.46 (22.19)
 20 McHugh, Chase T            8 TVSC-MR                41.06      42.53
                  20.00       42.53 (22.53)
 21 Derby, Jonathan M          8 LIAC-MR                42.73      42.76
                  20.69       42.76 (22.07)
 22 Caputo, John T             8 HYB-MR                 45.88      42.91
                  20.35       42.91 (22.56)
 23 Harris, Connor             8 Sachem-MR              41.51      43.04
                  21.64       43.04 (21.40)
 24 Giraldo, Andrew            8 Team Rocklamd-MR          NT      43.31
                  20.09       43.31 (23.22)
 25 Darcy, Matthew J           8 Sachem-MR              44.81      43.50
                  21.05       43.50 (22.45)
 26 Hogan, Colin J             8 Badger-MR              40.61      43.73
                  20.31       43.73 (23.42)
 27 Taddeo, Matthew C          8 CSC-MR                 41.70      43.74
 28 Marrone, Matthew J         8 Badger-MR              43.45      44.01
 28 Ruvkun, Andrew H           8 Agua Swim Team-MR      48.45      44.01
                  20.49       44.01 (23.52)
 30 Sileno, Louis A            8 Tmsuffolk Hills-MR     45.68      44.05
                  19.88       44.05 (24.17)
 31 Campbell, Murray I         8 TVSC-MR                42.93      44.33
                  20.74       44.33 (23.59)
 32 Zagaja, Robert C           8 HYB-MR                 43.78      44.35
                  21.11       44.35 (23.24)
 33 Donlevy, James J           8 North Shore-MR       1:15.00      44.65
                  20.39       44.65 (24.26)
 34 Kahn, Adam A               8 Tmsuffolk Hills-MR     41.42      44.93
                  20.95       44.93 (23.98)
 35 Vitagliano, Daniel         8 Badger-MR              44.63      45.09
                  21.29       45.09 (23.80)
 36 Bonalle, Steven C          8 GAEL-MR                45.28      46.24
 37 Bensin, Samuel H           8 Sachem-MR            1:10.00      46.26
                  22.88       46.26 (23.38)
 38 Shariff, Nad               8 LIAC-MR              1:04.06      46.30
                  22.04       46.30 (24.26)
 39 Sharkey, Andrew            8 WISC-MR                43.60      46.41
 40 Zarriello, Kyle D          8 LIAC-MR                47.09      46.85
                  22.29       46.85 (24.56)
 41 Sweeney, Dylan F           8 Agua Swim Team-MR      48.07      46.98
                  22.77       46.98 (24.21)
 42 Warren, Colin J            8 Express Swimming-MR    40.98      47.23
 43 Finnegan, Matt F           8 LIAC-MR                51.92      47.47
                  23.28       47.47 (24.19)
 44 Kraff, Anthony J           8 Express Swimming-MR    55.00      47.73
                  21.69       47.73 (26.04)
 45 Gold, Matthew              8 Badger-MR              46.50      48.07
 46 Lavin, Michael G           8 LINDY-MR               48.31      48.63
                  23.38       48.63 (25.25)
 47 citarella, nicholas        8 WISC-MR              1:15.00      48.88
 48 Veccia, James V            8 North Shore-MR         48.13      50.07
                  23.63       50.07 (26.44)
 49 Finnegan, Dan P            8 LIAC-MR                47.88      50.66
 50 Dalton, Kenneth C          8 LINDY-MR               49.21      50.74
 51 Havelis, Matthew T         8 TVSC-MR                58.59      53.70
                  25.03       53.70 (28.67)
 52 Burrell, Jamie             8 Badger-MR              57.42      54.09
 53 Poblador, John M           8 OWA-MR               1:02.70      54.80
                  25.25       54.80 (29.55)
 54 Alagna, Antonio D          8 TVSC-MR                54.88      55.00
                  23.95       55.00 (31.05)
 55 Marrone, Connor M          8 LIAC-MR                50.89      55.03
 56 Leary, Pete K              8 LIAC-MR                59.72      55.70
                  26.51       55.70 (29.19)
 57 Confort, Tim M             8 LIAC-MR                50.06      56.19
                  26.37       56.19 (29.82)
 58 Delaney, John L            8 North Shore-MR       1:15.00      56.43
                  25.93       56.43 (30.50)
 59 Gombert, Joseph C          8 TVSC-MR              1:03.78      57.51
                  26.66       57.51 (30.85)
 60 Troiano, Robert            8 Sachem-MR            1:10.00    1:01.34
                  26.91     1:01.34 (34.43)
 61 Francis, Justin W          8 NFS-MR               1:30.00    1:02.94
                  27.99     1:02.94 (34.95)
 62 Gandolfo, Daniel R         8 Tmsuffolk Hills-MR   1:08.28    1:03.08
 63 Press, Jack M              8 North Shore-MR       1:15.00    1:06.49

Event 66  Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mu, Nicholas               7 Express Swimming-MR    37.88      35.99
                  17.63       35.99 (18.36)
  2 Cato, Camren A             7 NFS-MR                 39.50      36.57
  3 Weekes, Daniel             7 RedTails-MR            37.66      38.00
                  18.05       38.00 (19.95)
  4 Atkinson, Davroy           7 RedTails-MR            39.59      39.22
                  18.78       39.22 (20.44)
  5 Buttigieg, Timothy W       7 Badger-MR              41.80      39.55
  6 Mannix, Richard E          7 GAEL-MR                45.06      39.62
                  18.71       39.62 (20.91)
  7 Wright, David T            7 GAEL-MR                39.86      39.82
                  18.98       39.82 (20.84)
  8 Cooke, Thomas T            7 Badger-MR              39.07      40.80
  9 Santoro, Joseph            7 TVSC-MR                39.73      40.87
                  18.76       40.87 (22.11)
 10 Cooper, Ian A              7 Bgnw Marlins-MR        43.80      43.43
                  20.98       43.43 (22.45)
 11 Rosa, Jack M               7 IA-MR                  46.17      43.80
                  21.09       43.80 (22.71)
 12 Carballeira, Philip J      7 TVSC-MR                47.69      43.95
 13 Plaschka, Justin           7 HAA-MR                 41.34      44.08
                  19.91       44.08 (24.17)
 14 Kennon, Declan             7 Badger-MR              45.97      44.14
                  20.69       44.14 (23.45)
 15 Carlstedt, Colter          7 Cond-MR                51.68      44.15
 16 McDonough, Martin J        7 Express Swimming-MR  1:10.00      44.30
 17 Russell, Douglas L         7 LINDY-MR               43.12      44.95
                  19.93       44.95 (25.02)
 18 Doherty, Kyle J            7 GAEL-MR                48.37      45.24
 19 Gamboa, Matthew Z          7 HYB-MR                 47.56      46.21
                  20.32       46.21 (25.89)
 20 Benjamin, Ernst C          7 Agua Swim Team-MR      47.32      46.49
                  20.19       46.49 (26.30)
 21 Trinidad, Derick-Louie L   7 OWA-MR                 45.31      46.73
 22 Hausmann, Daniel           6 WISC-MR                42.10      46.85
 23 Barbosa, Kevin             7 Twisters-MR            51.44      47.30
                  21.94       47.30 (25.36)
 24 Salvatore, Luke J          7 Bgnw Marlins-MR        45.83      47.37
 25 Rieck, Joshua              7 Badger-MR              51.45      47.65
                  22.12       47.65 (25.53)
 26 Fullerton, William R       7 LIAC-MR                50.80      49.82
                  25.28       49.82 (24.54)
 27 Baradzi, Kelsey            7 WISC-MR              1:20.00      50.68
                  23.63       50.68 (27.05)
 28 McFarland, Charlie A       7 GAEL-MR                54.12      51.24
                  23.11       51.24 (28.13)
 29 Schwab, Griffin B          7 North Shore-MR         51.50      51.27
                  23.14       51.27 (28.13)
 30 Feyrer, Timothy A          7 Express Swimming-MR    53.00      54.12
                  25.63       54.12 (28.49)
 31 Lyons, Michael G           7 Bgnw Marlins-MR        53.80      54.46
                  26.21       54.46 (28.25)
 32 Sourial, Anthony           7 Express Swimming-MR    52.27      54.50
 33 Liu, Alex                  7 Tmsuffolk Hills-MR     57.10      55.53
 34 Lange, Lantze K            7 CSC-MR               1:18.51      55.76
                  27.49       55.76 (28.27)
 35 Potenza, Bobby M           7 Bgnw Marlins-MR        56.79      56.58
 36 Cagnazzi, Cole T           7 HYB-MR                 57.60      56.62
                  26.55       56.62 (30.07)
 37 Boyle, Kevin               7 Sachem-MR            1:15.00      57.48
 38 Giuliano, AJ A             7 LINDY-MR                  NT      59.09
 39 Pozmanter, Matthew S       7 TVSC-MR                56.15      59.54
                  26.02       59.54 (33.52)
 40 Scher, Austin D            7 Bgnw Marlins-MR      1:00.11    1:01.64
                  31.17     1:01.64 (30.47)
 41 Mendez, Spencer D          7 HYB-MR               1:07.04    1:03.40
                  28.29     1:03.40 (35.11)
 42 Campanella, Noah M         6 TVSC-MR              1:09.82    1:05.09
                  28.00     1:05.09 (37.09)
 43 Baradzi, Kyle              7 WISC-MR              1:28.00    1:12.55
                  31.38     1:12.55 (41.17)
 44 Pizzurro, Nicholas         7 CSC-MR               1:32.04    1:27.05
                  40.38     1:27.05 (46.67)

Event 67  Boys 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:39.00    2:37.64
     1) Lyons, Sean P 8                 2) Rosen, Alex J 8
     3) Blacker, Aaron M 8              4) Clarke, Risten J 8
                  20.46       41.71 (41.71)     1:03.19 (21.48)     1:29.42 (47.71)
        1:44.00 (14.58)     2:03.09 (33.67)     2:19.89 (16.80)     2:37.64 (34.55)
  2 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       3:11.38    3:01.38
     1) Fitzpatrick, Kieran T 8         2) Caputo, John T 8
     3) Gabriele, Christopher J 8       4) Simkins, Robert T 8
                              47.10 (47.10)                         1:40.00 (52.90)
                            2:27.12 (47.12)     3:01.38 (34.26)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                          3:14.63    3:02.34
                  20.12       41.08 (41.08)     1:07.94 (26.86)     1:37.67 (56.59)
        1:57.93 (20.26)     2:31.00 (53.33)     2:42.84 (11.84)     3:02.34 (31.34)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    3:14.15    3:13.08
     1) Dong, Richard 8                 2) Pu, Austin 8
     3) Salgado, Daniel E 8             4) Barbosa, Kevin 7
                  21.63       44.76 (44.76)     1:10.49 (25.73)     1:37.27 (52.51)
        1:58.12 (20.85)     2:22.20 (44.93)     3:13.08 (50.88)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:58.70    3:17.66
     1) Bonalle, Steven C 8             2) Deasy, Jack Z 8
     3) Bishop, Billy D 8               4) Miceli, Louis J 8
                              51.37 (51.37)     1:17.18 (25.81)   1:53.52 (1:02.15)
        2:07.01 (13.49)     2:33.35 (39.83)     2:52.65 (19.30)     3:17.66 (44.31)
  6 Long Island Express-MR  'A'                       3:30.94    3:17.72
     1) MO, Daniel 8                    2) Warren, Colin J 8
     3) Mu, Nicholas 7                  4) Kraff, Anthony J 8
                  23.03       50.21 (50.21)     1:16.41 (26.20)     1:47.04 (56.83)
        2:06.43 (19.39)     2:29.90 (42.86)     2:52.80 (22.90)     3:17.72 (47.82)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      3:22.92    3:20.56
     1) Hausmann, Daniel 6              2) Drennan, Patrick M 8
     3) Broderick, Joseph S 8           4) Sharkey, Andrew 8
                  26.82       57.52 (57.52)                         1:12.88 (15.36)
        2:11.48 (58.60)     2:12.14 (59.26)   3:20.56 (1:08.42)
  8 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  3:33.48    3:34.97
     1) Derby, Jonathan M 8             2) Finnegan, Matt F 8
     3) Zarriello, Kyle D 8             4) Shariff, Nad 8
                              48.37 (48.37)                         1:46.72 (58.35)
                          2:48.82 (1:02.10)     3:34.97 (46.15)
  9 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            3:07.30    4:14.88
                          1:03.08 (1:03.08)                       2:20.61 (1:17.53)
                          3:26.71 (1:06.10)     4:14.88 (48.17)
 -- Condors-MR  'A'                                        NT         DQ
     1) Carlstedt, Colter 7             2) Posner, Kevin M 6
     3) Scanlon, Patrick J 8            4) Van Tongeren, Charlie 8
                          2:15.29 (2:15.29)                         2:52.60 (37.31)
                            3:25.57 (32.97)          DQ (16.18)
 -- Team Suffolk-MR  'A'                                   NT         DQ
                              55.11 (55.11)                       2:16.79 (1:21.68)
                          3:17.27 (1:00.48)          DQ (47.59)
 -- Long Island Aquatic Club-MR  'B'                       NT         DQ
     1) Leary, Pete K 8                 2) Finnegan, Dan P 8
     3) Fullerton, William R 7          4) Marrone, Connor M 8
                  31.36   1:07.92 (1:07.92)     1:34.55 (26.63)   2:16.58 (1:08.66)
      3:31.25 (1:14.67)   4:06.26 (1:49.68)

Event 68  Boys 7 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         3:03.24    3:20.12
     1) Mannix, Richard E 7             2) McFarland, Charlie A 7
     3) Wright, David T 7               4) Doherty, Kyle J 7
                  22.71       50.19 (50.19)     1:16.26 (26.07)   1:50.85 (1:00.66)
        2:09.87 (19.02)     2:35.95 (45.10)     2:56.95 (21.00)     3:20.12 (44.17)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          3:15.00    3:27.42
                  21.94       51.79 (51.79)     1:14.75 (22.96)     1:45.06 (53.27)
        2:09.83 (24.77)   2:49.45 (1:04.39)     3:04.00 (14.55)     3:27.42 (37.97)
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                3:44.00    3:39.45
     1) Potenza, Bobby M 7              2) Salvatore, Luke J 7
     3) Cooper, Ian A 7                 4) Lyons, Michael G 7
                  27.44       56.30 (56.30)     1:24.43 (28.13)     1:53.49 (57.19)
        2:17.49 (24.00)     2:51.67 (58.18)     3:11.58 (19.91)     3:39.45 (47.78)
  4 Huntington Y.M.C.A.-MR  'A'                       3:36.50    3:42.31
     1) Gamboa, Matthew Z 7             2) Mendez, Spencer D 7
     3) Stamatos, Nicholas J 7          4) Cagnazzi, Cole T 7
                              58.25 (58.25)                       2:01.09 (1:02.84)
                            2:48.03 (46.94)     3:42.31 (54.28)

Brought to you by Computer Aide, Inc.