Martin Luther King 2003
1/18/2003 to 1/20/2003

Event 1  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR              2:12.56    2:10.77   20  
       29.14  1:01.54  1:40.98  2:10.77                                    
  2 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  2:22.89    2:17.87   17  
       31.32  1:05.89  1:46.96  2:17.87                                    
  3 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR              2:18.79    2:18.56   16  
       30.46  1:04.89  1:47.24  2:18.56                                    
  4 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR              2:23.54    2:19.66   15  
       29.36  1:05.04  1:48.11  2:19.66                                    
  5 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR              2:24.72    2:21.05   14  
       29.77  1:07.86  1:47.81  2:21.05                                    
  6 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              2:21.00    2:21.59   13  
       31.81  1:05.54  1:49.99  2:21.59                                    
  7 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR              2:24.00    2:22.84   12  
       32.67  1:08.68  1:51.69  2:22.84                                    
  8 Dolinar, Ann M            14 Tmsuffolk-MR         2:19.51    2:23.03   11  
       30.59  1:07.16  1:47.95  2:23.03                                    
  9 Bertoncini, Dana M        14 Tmsuffolk-MR         2:23.34    2:23.19    9  
       31.06  1:08.09  1:50.80  2:23.19                                    
 10 Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  2:27.33    2:23.33    7  
       31.24  1:07.90  1:51.73  2:23.33                                    
 11 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  2:25.00    2:24.28    6  
       32.14  1:09.73  1:53.29  2:24.28                                    
 12 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              2:28.83    2:25.08    5  
       32.14  1:09.52  1:52.03  2:25.08                                    
 13 Groenewoud, Carmen Z      14 BAD-K-MR             2:25.39    2:25.10    4  
       32.72  1:10.08  1:51.95  2:25.10                                    
 14 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR              2:28.13    2:25.22    3  
       31.10  1:08.66  1:53.08  2:25.22                                    
 15 Pinchinat, Ashley         14 WAC-MR               2:32.00    2:26.55    2  
       31.67  1:08.67  1:54.55  2:26.55                                    
 16 Freeman, Brittany Z       13 GAEL-MR              2:27.99    2:27.06    1  
       31.97  1:07.75  1:53.48  2:27.06                                    
 17 Biancone, Taylor Z        14 GAEL-MR              2:24.33    2:27.18  
       30.62  1:09.61  1:53.89  2:27.18                                    
 18 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR              2:33.74    2:27.34  
       33.48  1:10.03  1:54.18  2:27.34                                    
 19 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR               2:31.02    2:27.85  
       33.30  1:09.46  1:53.71  2:27.85                                    
 20 Lee, Katherine            13 WAC-MR               2:28.89    2:27.91  
       34.08  1:11.26  1:53.19  2:27.91                                    
 21 Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  2:31.12    2:28.55  
       34.09  1:14.90  1:56.87  2:28.55                                    
 22 Devoe, Stacey Z           14 GAEL-MR              2:31.27    2:29.59  
       32.20  1:10.55  1:56.18  2:29.59                                    
 23 Vaughn, Laura A           14 Pace-MR              2:30.65    2:29.63  
       35.75  1:10.77  1:55.51  2:29.63                                    
 24 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR             2:31.01    2:29.87  
       31.32  1:11.17  1:55.74  2:29.87                                    
 25 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  2:36.33    2:30.17  
       34.27  1:11.82  1:57.60  2:30.17                                    
 26 Strassberg, Amy           13 BAD-K-MR             2:36.77    2:30.32  
       32.49  1:13.14  1:58.67  2:30.32                                    
 27 Pullen, Mel G             14 Cond-MR              2:28.80    2:30.33  
       32.81  1:13.03  1:57.45  2:30.33                                    
 28 Burns, Jayme R            14 Tmsuffolk-MR         2:30.43    2:30.57  
       33.36  1:11.74  1:57.27  2:30.57                                    
 29 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  2:35.30    2:31.15  
       32.59  1:11.22  1:58.56  2:31.15                                    
 30 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR              2:35.77    2:31.70  
       32.58  1:10.83  1:57.41  2:31.70                                    
 31 Sabens, Ginna M           13 Pace-MR              2:45.65    2:32.34  
       34.37  1:13.05  1:59.55  2:32.34                                    
 32 Zaltsman, Janine Z        13 Tmsuffolk-MR         2:44.29    2:32.64  
       32.61  1:11.44  1:58.47  2:32.64                                    
 33 Villegas, Kristine A      13 Cond-MR              2:40.63    2:34.45  
       32.99  1:13.31  1:59.64  2:34.45                                    
 34 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR             2:30.82    2:34.48  
       36.20  1:14.49  1:59.29  2:34.48                                    
 35 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  2:40.10    2:34.95  
       36.27  1:14.98  2:01.09  2:34.95                                    
 36 Fufido, Maria Z           13 BAD-K-MR             2:40.53    2:35.31  
       34.76  1:16.66  2:00.18  2:35.31                                    
 37 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR             2:35.67    2:35.39  
       33.76  1:14.69  2:01.74  2:35.39                                    
 38 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR              2:35.60    2:36.69  
       34.00  1:16.45  2:04.27  2:36.69                                    
 39 Runco, Christine          13 WAC-MR               2:48.89    2:36.97  
       37.64  1:18.21  2:01.59  2:36.97                                    
 40 Orlando, Caroline         14 BAD-K-MR             2:45.00    2:39.11  
       31.79  1:13.88  2:00.78  2:39.11                                    
 41 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR              2:44.32    2:41.13  
       33.85  1:15.69  2:06.28  2:41.13                                    
 42 Herald, Rachel Z          14 BAD-K-MR             2:42.21    2:41.30  
       35.67  1:15.62  2:05.95  2:41.30                                    
 43 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR              2:46.08    2:41.59  
       35.83  1:15.90  2:07.68  2:41.59                                    
 44 Estime-Kirkpatrick, Ayta  14 AGUA-MR              2:48.03    2:42.05  
       33.45  1:16.36  2:03.08  2:42.05                                    
 45 Newman, Georgia M         14 AGUA-MR              2:49.93    2:43.01  
       35.08  1:16.57  2:03.05  2:43.01                                    
 46 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR             2:42.74    2:43.70  
       34.77  1:17.83  2:05.73  2:43.70                                    
 47 Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              2:42.75    2:44.01  
       33.63  1:16.62  2:05.52  2:44.01                                    
 48 Teng, Michelle            13 AGUA-MR              2:39.67    2:44.89  
       35.51  1:18.27  2:06.39  2:44.89                                    
 49 Velotta, Elizabeth L      14 WAC-MR               2:52.11    2:52.38  
       37.33  1:20.27  2:14.40  2:52.38                                    
 50 Diaz, Sarah R             14 WAC-MR               2:48.78    2:52.50  
       37.73  1:20.66  2:12.52  2:52.50                                    
 51 Geller, Hallie B          13 Tmsuffolk-MR         2:59.79    2:53.32  
       40.46  1:25.96  2:13.74  2:53.32                                    
 52 McGlynn, Molly P          13 Pace-MR              2:52.62    2:55.81  
       38.26  1:20.76  2:14.80  2:55.81                                    
 53 Flynn, Jillian L          13 Tmsuffolk-MR         2:59.37    2:55.97  
       37.62  1:24.66  2:17.78  2:55.97                                    
 54 Wechsler, Samantha K      13 AGUA-MR              3:05.58    2:56.32  
       39.17  1:25.32  2:17.18  2:56.32                                    
 55 Tait, Jennifer            14 WAC-MR                    NT    2:56.48  
       41.47  1:27.41  2:14.94  2:56.48                                    
 56 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR                   NT    2:57.02  
       39.98  1:27.47  2:18.70  2:57.02                                    
 57 Dorata, Kristen           13 Tmsuffolk-MR         3:28.36    3:06.66  
       42.26  1:30.55  2:22.54  3:06.66                                    
 58 Deraris, Lindsay E        13 Express Swimming-MR  3:30.00    3:11.52  
       45.73  1:33.79  2:27.13  3:11.52                                    
 59 Lukomnik, Julia           14 Flying Dolphins-MR        NT    3:12.44  
       44.99  1:36.73  2:28.63  3:12.44                                    
 60 Shifke, Caroline R        13 AGUA-MR              3:23.35    3:13.54  
       42.03           2:28.94  3:13.54                                    
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR         1:59.08    2:01.03   20  
       25.90    56.74  1:34.85  2:01.03                                    
  2 Mirinov, Anthony Z        14 BAD-K-MR             2:07.97    2:07.43   17  
       26.86  1:00.99  1:37.73  2:07.43                                    
  3 Savage, Dan Z             14 GAEL-MR              2:11.18    2:09.18   16  
       27.03    58.58  1:37.79  2:09.18                                    
  4 Liang, Truman             13 NYCC-MR              2:11.57    2:10.22   15  
       28.57  1:01.80  1:40.60  2:10.22                                    
  5 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              2:10.17    2:11.19   14  
       30.39  1:04.08  1:41.85  2:11.19                                    
  6 Borger, Brian R           14 AGUA-MR              2:20.47    2:17.98   13  
       32.34  1:07.98  1:45.92  2:17.98                                    
  7 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR           2:18.10    2:18.02   12  
       29.57  1:04.24  1:46.30  2:18.02                                    
  8 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR              2:18.35    2:19.81   11  
       28.73  1:06.08  1:47.42  2:19.81                                    
  9 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR              2:17.02    2:20.54    9  
       32.18  1:06.47  1:47.92  2:20.54                                    
 10 Lopez, Jose L             14 Tmsuffolk-MR         2:24.42    2:22.48    6.5
       31.55  1:10.35  1:49.17  2:22.48                                    
 10 Lew, Michael Z            14 BAD-K-MR             2:21.13    2:22.48    6.5
       29.43  1:09.30  1:49.12  2:22.48                                    
 12 Troy, Derek               13 AGUA-MR              2:22.50    2:22.94    5  
       29.09  1:05.97  1:50.56  2:22.94                                    
 13 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              2:28.00    2:23.46    4  
       31.21  1:06.57  1:51.71  2:23.46                                    
 14 Boate, Ryan Z             14 BAD-K-MR             2:29.06    2:24.45    3  
       32.71  1:09.93  1:51.92  2:24.45                                    
 15 Musso, Andrew V           13 Tmsuffolk-MR         2:29.36    2:25.12    2  
       32.25  1:11.86  1:53.96  2:25.12                                    
 16 Reynoso, BJ A             14 AGUA-MR              2:29.54    2:25.57    1  
       31.69  1:08.93  1:53.29  2:25.57                                    
 17 Wright, Edwin P           13 Cond-MR              2:32.35    2:26.77  
       32.19  1:10.68  1:53.69  2:26.77                                    
 18 Hughes, Mike Z            13 BAD-K-MR             2:32.04    2:27.53  
       35.80  1:13.52  1:56.19  2:27.53                                    
 19 Walotsky, Conor           13 BAD-K-MR             2:40.00    2:30.29  
       31.83  1:12.63  1:57.11  2:30.29                                    
 20 Chester, Nicholas J       13 Tmsuffolk-MR         2:33.41    2:30.45  
       34.44  1:11.52  1:57.75  2:30.45                                    
 21 DosSantos, Gabriel        14 Cond-MR              2:49.82    2:30.54  
       29.96  1:09.20  1:56.32  2:30.54                                    
 22 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR              2:34.12    2:31.59  
       35.72  1:14.61  1:57.43  2:31.59                                    
 23 Ackalotis, Mike           14 WAC-MR               2:41.67    2:32.51  
 24 Vignola, Rocco A          13 Tmsuffolk-MR         2:37.46    2:34.86  
       35.99  1:15.70  1:59.10  2:34.86                                    
 25 Rusinak, Derek            14 WAC-MR                    NT    2:36.68  
       32.68  1:13.16  2:01.97  2:36.68                                    
 26 Malfa, Peter J            14 Pace-MR              2:42.16    2:41.13  
       36.25  1:15.20  2:03.76  2:41.13                                    
 27 Johanson, Tim Z           13 BAD-K-MR             3:00.00    2:44.54  
       35.69  1:17.66  2:08.69  2:44.54                                    
 28 Reyes, Rolando J          14 AGUA-MR              3:03.29    2:44.84  
       34.10  1:15.85  2:09.80  2:44.84                                    
 29 Sledzinski, Mike A        13 GAEL-MR              2:52.80    2:46.20  
       37.94  1:20.92  2:10.22  2:46.20                                    
 30 Le, Calvin                13 NYCC-MR              2:27.08    2:46.47  
 31 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR           2:28.00    2:47.50  
       37.00  1:20.06  2:09.12  2:47.50                                    
 32 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR                   NT    2:50.74  
       43.13  1:24.22  2:11.91  2:50.74                                    
 33 Lewis, Kitwane A          13 AGUA-MR                   NT    3:17.77  
       42.73  1:28.67  2:31.04  3:17.77                                    
 -- Lung, John                14 WAC-MR               2:50.89         DQ  
       37.62  1:21.60  2:11.59       DQ                                    
 
Event 3  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR  2:11.28    2:12.02   20  
       29.05  1:03.33  1:42.75  2:12.02                                    
  2 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR             2:09.13    2:12.07   17  
       28.46  1:02.59  1:42.77  2:12.07                                    
  3 Wilde, Joy A              15 Tmsuffolk-MR         2:13.30    2:16.39   16  
       30.18  1:06.66  1:44.62  2:16.39                                    
  4 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR              2:14.09    2:17.40   15  
       30.19  1:06.02  1:45.84  2:17.40                                    
  5 Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR               2:21.06    2:17.71   14  
       29.88  1:05.40  1:46.78  2:17.71                                    
  6 Lepore, Angela            15 WAC-MR               2:13.45    2:19.04   13  
       31.38  1:07.58  1:47.14  2:19.04                                    
  7 Wollner, Margaret J       15 AGUA-MR              2:20.67    2:19.65   12  
       30.53  1:06.22  1:48.53  2:19.65                                    
  8 Diaz, Justine             16 WAC-MR               2:18.67    2:19.69   11  
       30.87  1:05.62  1:48.27  2:19.69                                    
  9 Crane, Francesca          15 AGUA-MR              2:23.11    2:21.29    9  
       31.05  1:08.55  1:49.21  2:21.29                                    
 10 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR              2:14.30    2:21.63    7  
       30.83  1:08.27  1:49.04  2:21.63                                    
 11 Cholakis, Gena            15 WAC-MR               2:18.06    2:21.91    6  
       32.15  1:08.70  1:49.60  2:21.91                                    
 12 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR              2:18.87    2:23.17    5  
       29.65  1:04.30  1:49.51  2:23.17                                    
 13 Kvernland, KK A           18 GAEL-MR              2:31.34    2:23.82    4  
       32.10  1:09.28  1:49.53  2:23.82                                    
 14 Trent, Alaina             15 VAC-MR               2:20.72    2:23.95    3  
       31.58  1:10.07  1:50.87  2:23.95                                    
 15 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR  2:30.96    2:24.76    2  
       32.46  1:09.27  1:52.44  2:24.76                                    
 16 Roseman, Alexandra A      15 AGUA-MR              2:25.69    2:24.89    1  
       31.25  1:08.95  1:52.36  2:24.89                                    
 17 Lohrer, Jaclyn M          16 Tmsuffolk-MR         2:24.02    2:25.72  
       30.59  1:09.01  1:52.39  2:25.72                                    
 18 Safran, Lily W            15 AGUA-MR              2:24.18    2:25.97  
       31.94  1:09.12  1:53.08  2:25.97                                    
 19 Gomez, Stephanie Z        15 BAD-K-MR             2:25.00    2:26.99  
       31.68  1:09.68  1:54.39  2:26.99                                    
 20 Hanley, Kaitlin M         17 Tmsuffolk-MR         2:26.97    2:27.31  
       32.98  1:12.25  1:54.45  2:27.31                                    
 21 Palmeri, Stephanie A      15 Express Swimming-MR  2:25.00    2:29.67  
       31.38  1:10.84  1:56.98  2:29.67                                    
 22 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR              2:35.15    2:29.99  
       32.81  1:12.03  1:55.51  2:29.99                                    
 23 McFadden, Elyse M         15 GAEL-MR              2:30.62    2:31.11  
       31.99  1:09.73  1:54.86  2:31.11                                    
 24 Patterson, Rene L         15 Pace-MR              2:35.63    2:31.36  
       34.45  1:12.12  1:57.23  2:31.36                                    
 25 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  2:29.70    2:32.17  
       33.19  1:12.91  1:58.33  2:32.17                                    
 26 Moursi, Heba A            15 Tmsuffolk-MR         2:34.72    2:33.09  
       32.35  1:12.26  1:57.09  2:33.09                                    
 27 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR              2:30.96    2:33.31  
       33.50  1:13.85  1:59.38  2:33.31                                    
 28 Romano, Beth L            16 WAC-MR               2:36.96    2:34.15  
       32.80  1:15.53  1:57.62  2:34.15                                    
 29 Windler, Courtney G       15 Tmsuffolk-MR         2:33.25    2:34.33  
       33.59  1:13.54  2:01.62  2:34.33                                    
 30 Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR               2:38.35    2:35.69  
       34.59  1:14.01  2:01.19  2:35.69                                    
 31 Mazzilli, Meridith        15 Pace-MR              2:39.00    2:40.27  
       35.14  1:17.63  2:01.96  2:40.27                                    
 32 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR              2:33.94    2:44.47  
       38.80  1:20.54  2:06.38  2:44.47                                    
 33 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  2:57.65    2:45.59  
       39.59  1:19.92  2:09.63  2:45.59                                    
 34 Blumert, Jessica L        16 WAC-MR               2:43.67    2:46.06  
       34.23  1:17.17  2:05.16  2:46.06                                    
 35 Davide, Regina M          16 Pace-MR              2:52.74    2:49.14  
       41.45  1:28.68  2:12.08  2:49.14                                    
 36 Rocchi, Nina N            17 Pace-MR              2:51.41    2:52.26  
       36.64  1:19.46  2:12.28  2:52.26                                    
 37 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR              2:51.30    2:52.31  
       39.71  1:22.55  2:12.49  2:52.31                                    
 38 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT    2:56.58  
       39.81  1:23.18  2:16.20  2:56.58                                    
 39 Ackalotis, Lauren         16 WAC-MR                    NT    3:06.65  
       40.67  1:28.24  2:24.17  3:06.65                                    
 -- Cornelius, Shay           16 Cond-MR              2:45.00         DQ  
       33.41  1:14.73  1:59.35       DQ                                    
 -- Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  2:58.80         DQ  
       34.20  1:15.43  2:03.89       DQ                                    
 
Event 4  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wollner, Sam B            17 AGUA-MR              1:58.66    2:00.02   20  
       26.73    57.79  1:33.38  2:00.02                                    
  2 Wilde, Buck A             17 Tmsuffolk-MR         1:59.52    2:00.59   17  
       25.44    56.80  1:32.90  2:00.59                                    
  3 D'Ambrosia, Chris         16 AGUA-MR              2:00.70    2:02.68   16  
       26.66    58.65  1:35.36  2:02.68                                    
  4 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR              2:05.11    2:04.79   15  
       27.32  1:00.08  1:35.98  2:04.79                                    
  5 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR              2:03.76    2:05.42   14  
       26.20    59.52  1:36.03  2:05.42                                    
  6 Emanuel, Ryan Z           15 BAD-K-MR             2:00.50    2:05.48   13  
       25.46    56.39  1:37.69  2:05.48                                    
  7 Sutton, Rashad M          15 Cond-MR              2:03.83    2:06.95   12  
       26.23    57.67  1:34.44  2:06.95                                    
  8 Archibald, Henry C        17 GAEL-MR              2:09.85    2:07.15   11  
       28.30  1:00.19  1:38.24  2:07.15                                    
  9 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR              2:13.94    2:07.25    9  
       27.21  1:00.27  1:37.03  2:07.25                                    
 10 Veselovsky, Joseph F      15 Tmsuffolk-MR         2:07.98    2:07.77    7  
       26.48  1:00.05  1:39.51  2:07.77                                    
 11 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR              2:07.34    2:08.66    6  
       26.80  1:00.95  1:40.50  2:08.66                                    
 12 Damato, Aaron T           16 Tmsuffolk-MR         2:06.97    2:09.31    5  
       25.89  1:00.34  1:39.63  2:09.31                                    
 13 Caines, Matthew F         15 Tmsuffolk-MR         2:08.90    2:09.88    4  
       27.82  1:02.82  1:41.05  2:09.88                                    
 14 Hasty, William G          16 AGUA-MR              2:08.05    2:11.12    3  
       28.17  1:00.35  1:41.61  2:11.12                                    
 15 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR              2:12.98    2:11.33    2  
       27.82  1:04.14  1:41.42  2:11.33                                    
 16 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR           2:14.00    2:12.03    1  
       28.00  1:03.22  1:42.60  2:12.03                                    
 17 Kessler, Aaron B          18 AGUA-MR              2:04.83    2:13.58  
       27.98  1:01.62  1:43.21  2:13.58                                    
 18 Qama, Eros                17 WAC-MR               2:17.67    2:14.93  
       27.84  1:02.65  1:43.17  2:14.93                                    
 19 Brownstein, Matt K        17 GAEL-MR              2:13.92    2:16.10  
       28.00  1:03.50  1:43.87  2:16.10                                    
 20 Ng, Cory                  15 AGUA-MR              2:17.00    2:16.99  
       27.57  1:02.84  1:45.31  2:16.99                                    
 21 Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR           2:18.00    2:17.26  
       29.49  1:05.53  1:45.67  2:17.26                                    
 22 Hulbert, Jonathan Z       16 Cond-MR              2:25.32    2:19.80  
       28.07  1:04.47  1:46.81  2:19.80                                    
 23 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR              2:23.27    2:19.91  
       29.51  1:05.79  1:47.16  2:19.91                                    
 24 Lanham, Andrew            15 WAC-MR               2:38.23    2:20.78  
       29.26  1:04.84  1:48.75  2:20.78                                    
 25 Vezza, Matt               16 BAD-K-MR             2:24.68    2:20.96  
       28.68  1:03.71  1:50.08  2:20.96                                    
 26 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR              2:27.50    2:23.00  
       28.62  1:05.61  1:50.17  2:23.00                                    
 27 Friedman, Daniel R        16 AGUA-MR                   NT    2:23.11  
       30.18  1:07.93  1:51.64  2:23.11                                    
 28 Fasman, Matthew S         16 GAEL-MR              2:24.84    2:23.51  
       31.97  1:07.84  1:48.86  2:23.51                                    
 29 Bushlow, Eric             16 AGUA-MR              2:18.87    2:23.75  
       29.30  1:07.40  1:51.27  2:23.75                                    
 30 Kaufman, Jason M          16 Cond-MR              2:24.71    2:23.79  
       31.17  1:08.82  1:50.18  2:23.79                                    
 31 Walker, Jeff              16 WAC-MR               2:24.44    2:23.99  
       29.51  1:07.17  1:51.21  2:23.99                                    
 32 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR              2:27.80    2:25.44  
       31.69  1:11.42  1:52.68  2:25.44                                    
 33 Vance, Paul               17 WAC-MR               2:26.95    2:26.18  
       32.25  1:08.84  1:51.88  2:26.18                                    
 34 Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR  2:31.80    2:27.63  
       30.65  1:08.79  1:55.53  2:27.63                                    
 35 Depaolo, Vincent E        16 WAC-MR               2:38.67    2:33.16  
       29.91  1:08.44  1:58.30  2:33.16                                    
 36 Gorodetsky, Igor          16 WAC-MR               2:36.67    2:51.05  
       34.43  1:18.80  2:14.30  2:51.05                                    
 -- Tsang, Brian              15 WAC-MR                    NT         DQ  
       31.53  1:13.23  1:54.88       DQ                                    
 
Event 5  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Jacquelyn          14 VAC-MR               1:00.00    1:00.68   20  
       28.49  1:00.68                                                      
  2 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR              1:02.78    1:01.22   17  
       29.29  1:01.22                                                      
  3 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               1:03.04    1:02.07   16  
       28.76  1:02.07                                                      
  4 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR              1:04.21    1:03.44   15  
       30.38  1:03.44                                                      
  5 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR              1:03.16    1:03.56   14  
       29.86  1:03.56                                                      
  6 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR              1:07.02    1:06.00   13  
       30.39  1:06.00                                                      
  7 Bertoncini, Dana M        14 Tmsuffolk-MR         1:05.99    1:06.34   12  
       31.19  1:06.34                                                      
  8 Dolinar, Ann M            14 Tmsuffolk-MR         1:06.52    1:06.50   11  
       31.53  1:06.50                                                      
  9 Chiappetta, Emma Z        13 BAD-K-MR             1:06.77    1:06.71    9  
       31.33  1:06.71                                                      
 10 Biancone, Taylor Z        14 GAEL-MR              1:04.17    1:06.82    7  
       30.89  1:06.82                                                      
 11 Pinchinat, Ashley         14 WAC-MR               1:07.09    1:06.87    6  
       31.16  1:06.87                                                      
 12 Ryan, Meghan E            13 Tmsuffolk-MR         1:07.62    1:06.93    5  
       30.50  1:06.93                                                      
 13 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR             1:11.00    1:08.09    4  
       31.27  1:08.09                                                      
 14 Devoe, Stacey Z           14 GAEL-MR              1:08.76    1:08.11    3  
       31.61  1:08.11                                                      
 15 Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  1:07.37    1:08.30    2  
       31.64  1:08.30                                                      
 16 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR              1:08.33    1:09.02    1  
       31.48  1:09.02                                                      
 17 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  1:13.17    1:09.29  
       32.18  1:09.29                                                      
 18 Gray, Catherine Z         13 BAD-K-MR             1:10.00    1:09.84  
       32.87  1:09.84                                                      
 19 Strassberg, Amy           13 BAD-K-MR             1:10.00    1:10.13  
       32.45  1:10.13                                                      
 20 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR              1:14.33    1:10.91  
       33.03  1:10.91                                                      
 21 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR              1:16.31    1:10.97  
       33.78  1:10.97                                                      
 22 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              1:10.34    1:11.62  
       33.34  1:11.62                                                      
 23 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR             1:14.55    1:11.81  
       33.69  1:11.81                                                      
 24 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  1:09.78    1:11.96  
       33.09  1:11.96                                                      
 25 Pullen, Mel G             14 Cond-MR              1:08.74    1:12.11  
       33.27  1:12.11                                                      
 26 Smith, Samantha           14 Thunderbirds         1:14.84    1:12.18  
       32.56  1:12.18                                                      
 27 Geissler, Heather         14 WAC-MR               1:15.00    1:12.70  
       32.20  1:12.70                                                      
 28 Villegas, Kristine A      13 Cond-MR              1:15.08    1:12.73  
       34.00  1:12.73                                                      
 29 Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  1:13.53    1:12.94  
       34.19  1:12.94                                                      
 30 Zaltsman, Janine Z        13 Tmsuffolk-MR         1:21.20    1:13.19  
       32.64  1:13.19                                                      
 31 Fufido, Maria Z           13 BAD-K-MR             1:16.63    1:13.87  
       34.14  1:13.87                                                      
 32 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR             1:17.67    1:15.19  
       34.50  1:15.19                                                      
 33 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR              1:15.21    1:16.98  
       34.91  1:16.98                                                      
 34 Orlando, Caroline         14 BAD-K-MR             1:15.00    1:17.33  
       32.86  1:17.33                                                      
 35 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  1:16.65    1:17.62  
       34.72  1:17.62                                                      
 36 Estime-Kirkpatrick, Ayta  14 AGUA-MR              1:20.92    1:17.70  
       34.71  1:17.70                                                      
 37 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR              1:16.33    1:17.82  
       35.04  1:17.82                                                      
 38 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR              1:14.44    1:18.09  
       37.03  1:18.09                                                      
 39 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR              1:20.17    1:18.81  
       36.52  1:18.81                                                      
 40 Newman, Georgia M         14 AGUA-MR              1:22.08    1:19.13  
       35.53  1:19.13                                                      
 41 Ruane, Nikki              13 WAC-MR               1:18.67    1:19.59  
       35.30  1:19.59                                                      
 42 Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              1:27.01    1:19.75  
       38.29  1:19.75                                                      
 43 Geissler, Cristin         14 WAC-MR               1:13.45    1:21.25  
       35.49  1:21.25                                                      
 44 Teng, Michelle            13 AGUA-MR              1:19.96    1:22.15  
       36.38  1:22.15                                                      
 45 McGlynn, Molly P          13 Pace-MR                   NT    1:24.83  
       36.85  1:24.83                                                      
 46 Velotta, Elizabeth L      14 WAC-MR                    NT    1:25.99  
       39.58  1:25.99                                                      
 47 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR              1:31.10    1:27.22  
       39.52  1:27.22                                                      
 48 Wechsler, Samantha K      13 AGUA-MR                   NT    1:29.25  
       40.08  1:29.25                                                      
 49 Deraris, Lindsay E        13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:52.56  
       50.11  1:52.56                                                      
 
Event 6  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR           53.56      55.87   20  
       26.41    55.87                                                      
  2 Savage, Dan Z             14 GAEL-MR              1:00.53      58.28   17  
       26.94    58.28                                                      
  3 Troy, Derek               13 AGUA-MR              1:02.40    1:01.22   16  
       28.15  1:01.22                                                      
  4 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR                59.93    1:01.31   15  
       28.14  1:01.31                                                      
  5 Whiston, William Z        14 BAD-K-MR             1:05.06    1:02.06   14  
       29.02  1:02.06                                                      
  6 Yeager, Kyle A            13 Tmsuffolk-MR         1:03.13    1:02.51   13  
       29.17  1:02.51                                                      
  7 Damato, Brett Z           14 Tmsuffolk-MR         1:04.24    1:03.44   12  
       29.51  1:03.44                                                      
  8 Goldman, David            13 Flying Dolphins-MR   1:04.81    1:04.77   11  
       29.55  1:04.77                                                      
  9 Heigh, Douglas            14 WAC-MR               1:05.45    1:05.12    9  
       29.95  1:05.12                                                      
 10 Mery, Marek               14 NYCC-MR              1:10.19    1:07.53    7  
       30.11  1:07.53                                                      
 11 Walotsky, Conor           13 BAD-K-MR             1:14.55    1:08.01    6  
       32.01  1:08.01                                                      
 12 Lam, Garrett J            14 Tmsuffolk-MR         1:10.13    1:08.30    5  
       30.59  1:08.30                                                      
 13 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR              1:06.90    1:09.90    4  
       32.25  1:09.90                                                      
 14 Wright, Edwin P           13 Cond-MR              1:11.52    1:10.27    3  
       31.89  1:10.27                                                      
 15 DosSantos, Gabriel        14 Cond-MR              1:09.80    1:10.54    2  
       30.46  1:10.54                                                      
 16 Reynoso, BJ A             14 AGUA-MR              1:10.35    1:10.75    1  
       32.33  1:10.75                                                      
 17 Rusinak, Derek            14 WAC-MR               1:12.98    1:10.86  
       32.47  1:10.86                                                      
 18 Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  1:19.82    1:14.97  
       35.23  1:14.97                                                      
 19 Reyes, Rolando J          14 AGUA-MR              1:18.53    1:16.91  
       33.37  1:16.91                                                      
 20 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR              1:50.89    1:40.54  
       44.87  1:40.54                                                      
 -- Lung, John                14 WAC-MR               1:13.45         DQ  
       38.25       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR              1:00.33    1:00.24   20  
       28.68  1:00.24                                                      
  2 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR               59.66    1:00.35   17  
       28.99  1:00.35                                                      
  3 Esposito, Jennifer M      15 Tmsuffolk-MR           59.19    1:00.77   16  
       27.98  1:00.77                                                      
  4 Serrago, Ashley N         17 Tmsuffolk-MR         1:00.15    1:02.54   15  
       28.64  1:02.54                                                      
  5 Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR               1:02.45    1:03.27   14  
       30.27  1:03.27                                                      
  6 O'Connor, Katelyn Z       15 GAEL-MR              1:01.86    1:03.50   13  
       29.29  1:03.50                                                      
  7 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR              1:02.32    1:03.82   11.5
       29.72  1:03.82                                                      
  7 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR  1:01.81    1:03.82   11.5
       30.18  1:03.82                                                      
  9 Lam, Sarah J              16 Tmsuffolk-MR         1:05.70    1:04.46    9  
       30.24  1:04.46                                                      
 10 Sweeney, Nicole B         16 Tmsuffolk-MR         1:03.06    1:04.59    7  
       29.85  1:04.59                                                      
 11 Crane, Francesca          15 AGUA-MR              1:04.13    1:04.90    6  
       30.70  1:04.90                                                      
 12 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR              1:09.18    1:04.98    5  
       30.30  1:04.98                                                      
 13 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR              1:04.65    1:06.01    4  
       31.15  1:06.01                                                      
 14 Harken, Heather E         16 Express Swimming-MR  1:05.55    1:06.10    3  
       31.31  1:06.10                                                      
 15 Schiano, Marie J          15 WAC-MR               1:05.56    1:06.29    2  
       30.86  1:06.29                                                      
 16 Giunta, Jaclyn A          16 Tmsuffolk-MR         1:07.05    1:06.53    1  
       30.89  1:06.53                                                      
 17 Diaz, Justine             16 WAC-MR               1:04.56    1:06.72  
       31.46  1:06.72                                                      
 18 Coleman, Hayley K         17 AGUA-MR              1:00.22    1:06.98  
       30.55  1:06.98                                                      
 19 Palmeri, Stephanie A      15 Express Swimming-MR  1:04.62    1:07.03  
       31.29  1:07.03                                                      
 20 Kalloff, Danielle         16 WAC-MR               1:05.45    1:07.05  
       31.45  1:07.05                                                      
 21 Goldman, Lauren           16 Flying Dolphins-MR   1:06.48    1:07.17  
       30.67  1:07.17                                                      
 22 Safran, Lily W            15 AGUA-MR              1:08.71    1:07.47  
       31.82  1:07.47                                                      
 23 Heinbochel, Jen A         15 GAEL-MR              1:10.42    1:08.88  
       30.94  1:08.88                                                      
 24 Roseman, Alexandra A      15 AGUA-MR              1:08.59    1:09.17  
       32.32  1:09.17                                                      
 25 Gomez, Stephanie Z        15 BAD-K-MR             1:12.55    1:09.95  
       32.24  1:09.95                                                      
 26 Romano, Beth L            16 WAC-MR               1:11.67    1:10.04  
       33.04  1:10.04                                                      
 27 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR              1:09.64    1:11.10  
       33.52  1:11.10                                                      
 28 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  1:14.19    1:11.52  
       33.24  1:11.52                                                      
 29 Lotrionte, Nicolette L    15 GAEL-MR              1:12.35    1:12.71  
       33.17  1:12.71                                                      
 30 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR              1:09.38    1:12.94  
       32.04  1:12.94                                                      
 31 Lucero, Laura             16 Thunderbirds              NT    1:13.64  
       32.85  1:13.64                                                      
 32 Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  1:18.72    1:18.27  
       35.38  1:18.27                                                      
 33 Mazzilli, Meridith        15 Pace-MR              1:17.41    1:18.95  
       36.25  1:18.95                                                      
 34 Rocchi, Nina N            17 Pace-MR              1:29.88    1:20.65  
       37.20  1:20.65                                                      
 35 Gonzalez, Melissa         15 WAC-MR               1:19.97    1:21.62  
       36.50  1:21.62                                                      
 36 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT    1:34.66  
       43.22  1:34.66                                                      
 -- Marino, Allegra           17 AGUA-MR                   NT         DQ  
       42.62       DQ                                                      
 
Event 8  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wollner, Sam B            17 AGUA-MR                54.12      54.29   20  
       25.69    54.29                                                      
  2 Emanuel, Ryan Z           15 BAD-K-MR               54.03      54.53   17  
       25.28    54.53                                                      
  3 Veselovsky, Joseph F      15 Tmsuffolk-MR           56.46      55.27   16  
       26.25    55.27                                                      
  4 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR                55.47      56.19   15  
       25.68    56.19                                                      
  5 Wilde, Buck A             17 Tmsuffolk-MR           54.05      56.33   14  
       26.26    56.33                                                      
  6 Qama, Eros                17 WAC-MR                 56.56      56.97   13  
       26.60    56.97                                                      
  7 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR                57.28      57.31   12  
       26.88    57.31                                                      
  8 Wright, Maurice E         15 Cond-MR              1:00.14      58.00   11  
       27.14    58.00                                                      
  9 Kessler, Aaron B          18 AGUA-MR                56.13      58.17    9  
       27.10    58.17                                                      
 10 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR                58.42      58.31    7  
       26.89    58.31                                                      
 11 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR             57.08      58.60    6  
       27.26    58.60                                                      
 12 Hulbert, Jonathan Z       16 Cond-MR                59.60      58.95    5  
       27.16    58.95                                                      
 13 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR                59.33      58.99    4  
       27.25    58.99                                                      
 14 Sutton, Rashad M          15 Cond-MR                55.63      59.20    3  
       26.35    59.20                                                      
 15 Ng, Cory                  15 AGUA-MR                59.69      59.60    2  
       27.16    59.60                                                      
 16 Vezza, Matt               16 BAD-K-MR             1:01.00    1:00.11    1  
       27.82  1:00.11                                                      
 17 Strassberg, Matt          15 BAD-K-MR             1:01.00    1:00.21  
       27.94  1:00.21                                                      
 18 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR                59.49    1:01.10  
       28.15  1:01.10                                                      
 19 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR              1:09.59    1:03.29  
       29.44  1:03.29                                                      
 20 Friedman, Daniel R        16 AGUA-MR              1:03.99    1:03.39  
       30.17  1:03.39                                                      
 21 Lanham, Andrew            15 WAC-MR               1:02.89    1:03.48  
       28.94  1:03.48                                                      
 22 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR              1:03.16    1:03.53  
       28.41  1:03.53                                                      
 23 Bushlow, Eric             16 AGUA-MR              1:04.99    1:05.28  
       30.32  1:05.28                                                      
 24 Depaolo, Vincent E        16 WAC-MR               1:06.78    1:05.92  
       29.93  1:05.92                                                      
 25 Carvacho, Rodrigo A       16 Cond-MR              1:15.00    1:06.65  
       30.64  1:06.65                                                      
 26 Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR                NT    1:06.77  
       30.92  1:06.77                                                      
 27 Cornacchioli, Joseph L    16 Tmsuffolk-MR         1:18.06    1:07.84  
       30.75  1:07.84                                                      
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR              2:08.12    2:08.96   20  
       31.02  1:03.69  1:36.77  2:08.96                                    
  2 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR              2:10.35    2:09.50   17  
       31.78  1:04.36  1:37.40  2:09.50                                    
  3 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              2:14.00    2:14.65   16  
       31.60  1:05.05  1:39.70  2:14.65                                    
  4 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR              2:12.22    2:15.87   15  
       32.01  1:05.77  1:40.97  2:15.87                                    
  5 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  2:19.94    2:20.79   14  
       33.86  1:09.56  1:45.53  2:20.79                                    
  6 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR               2:22.45    2:22.80   13  
       33.58  1:10.10  1:46.92  2:22.80                                    
  7 Vaughn, Laura A           14 Pace-MR              2:24.04    2:23.43   12  
       33.11  1:09.05  1:46.60  2:23.43                                    
  8 Sciacca, Krysten M        14 Tmsuffolk-MR         2:21.83    2:23.68   11  
       34.42  1:10.79  1:47.04  2:23.68                                    
  9 Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  2:21.71    2:23.99    9  
       33.80  1:10.22  1:47.46  2:23.99                                    
 10 Burns, Brianna N          13 Cond-MR              2:38.03    2:25.56    7  
       33.78  1:09.85  1:47.35  2:25.56                                    
 11 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR              2:33.49    2:26.37    6  
       34.18  1:11.46  1:49.49  2:26.37                                    
 12 Lee, Katherine            13 WAC-MR               2:29.89    2:27.12    5  
       33.63  1:10.58  1:49.59  2:27.12                                    
 13 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  2:26.13    2:28.95    4  
       35.67  1:12.99  1:51.25  2:28.95                                    
 14 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR             2:36.34    2:31.40    3  
       36.38  1:15.47  1:54.27  2:31.40                                    
 15 Burns, Jayme R            14 Tmsuffolk-MR         2:36.99    2:31.82    2  
       35.76  1:14.28  1:53.85  2:31.82                                    
 16 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  2:31.00    2:31.86    1  
       36.82  1:15.08  1:54.12  2:31.86                                    
 17 Pyle, Emma P              13 GAEL-MR              2:36.78    2:32.02  
       35.25  1:13.78  1:53.74  2:32.02                                    
 18 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  2:32.04    2:32.09  
       35.84  1:14.90  1:54.30  2:32.09                                    
 19 Runco, Christine          13 WAC-MR                    NT    2:36.80  
       36.98  1:16.37  1:57.78  2:36.80                                    
 20 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR                   NT    2:36.82  
       36.39  1:16.19  1:57.15  2:36.82                                    
 21 Chiappetta, Emma Z        13 BAD-K-MR             2:40.00    2:37.07  
       36.13  1:15.80  1:56.79  2:37.07                                    
 22 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  2:45.26    2:41.02  
       38.75  1:19.45  2:00.72  2:41.02                                    
 23 Herald, Rachel Z          14 BAD-K-MR             2:40.00    2:42.31  
       38.30  1:19.35  2:01.11  2:42.31                                    
 24 Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              2:39.09    2:44.37  
       37.02  1:18.37  2:02.58  2:44.37                                    
 25 Ruane, Nikki              13 WAC-MR               2:40.78    2:45.76  
       40.63           2:06.17  2:45.76                                    
 26 Velotta, Elizabeth L      14 WAC-MR               2:49.19    2:51.21  
       39.63  1:22.78  2:07.34  2:51.21                                    
 27 Diaz, Sarah R             14 WAC-MR               2:50.78    2:52.40  
       39.53  2:52.40                                                      
 28 Geissler, Cristin         14 WAC-MR               2:40.67    2:52.61  
       39.58  1:23.14  2:08.99  2:52.61                                    
 29 Tait, Jennifer            14 WAC-MR                    NT    2:56.30  
       40.47  1:25.46  2:11.27  2:56.30                                    
 30 Geissler, Heather         14 WAC-MR                    NT    2:56.67  
       40.61  1:24.66  2:11.27  2:56.67                                    
 31 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR                   NT    3:09.84  
       44.46  1:32.25  2:20.89  3:09.84                                    
 -- Cliff, Nicole             12 AGUA-MR              2:27.12   X2:16.04  
       32.34  1:06.77  1:41.56  2:16.04                                    
 -- Siegel, Erika A           12 AGUA-MR                   NT   X2:21.29  
       32.61  1:08.18  1:44.92  2:21.29                                    
 -- Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              2:26.31   X2:24.36  
       34.20  1:11.32  1:48.90  2:24.36                                    
 -- Moore, Jhanna             12 AGUA-MR                   NT   X2:26.29  
       34.21  1:11.49  1:49.47  2:26.29                                    
 -- Fong, Sandra M            12 AGUA-MR              2:32.36   X2:28.21  
       35.31  1:12.63  1:50.94  2:28.21                                    
 -- Kammel, Stella E          12 AGUA-MR                   NT   X2:30.60  
       35.72  1:14.30  1:52.67  2:30.60                                    
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR         1:53.86    1:59.37   20  
       28.41    58.22  1:29.17  1:59.37                                    
  2 Mirinov, Anthony Z        14 BAD-K-MR             2:06.75    2:08.34   17  
       30.39  1:02.87  1:36.11  2:08.34                                    
  3 Liang, Truman             13 NYCC-MR              2:08.34    2:11.12   16  
       30.21  1:03.03  1:37.38  2:11.12                                    
  4 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              2:11.30    2:16.06   15  
       33.02  1:07.46  1:42.21  2:16.06                                    
  5 Yeager, Kyle A            13 Tmsuffolk-MR         2:13.79    2:17.26   14  
       32.30  1:06.80  1:42.26  2:17.26                                    
  6 Sato, Ray R               14 GAEL-MR              2:19.41    2:17.81   13  
       32.00  1:06.21  1:41.94  2:17.81                                    
  7 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR           2:16.20    2:18.12   12  
       32.82  1:07.44  1:43.23  2:18.12                                    
  8 Damato, Brett Z           14 Tmsuffolk-MR         2:21.05    2:23.41   11  
       32.12  1:07.76  1:45.16  2:23.41                                    
  9 Borger, Brian R           14 AGUA-MR              2:27.83    2:25.31    9  
       33.63  1:10.84  1:48.79  2:25.31                                    
 10 Hughes, Mike Z            13 BAD-K-MR             2:24.41    2:26.72    7  
       35.15  1:12.47  1:50.40  2:26.72                                    
 11 Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  2:45.38    2:34.76    6  
       37.98  1:17.19  1:57.50  2:34.76                                    
 12 Rusinak, Derek            14 WAC-MR                    NT    2:35.63    5  
       36.76  1:16.27  1:56.56  2:35.63                                    
 13 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR              2:34.53    2:37.75    4  
       37.46  1:16.83  1:58.30  2:37.75                                    
 14 Kennon, Jack C            13 Cond-MR              2:38.93    2:42.75    3  
       38.13  1:20.34  2:03.52  2:42.75                                    
 15 Johanson, Tim Z           13 BAD-K-MR             2:48.00    2:50.96    2  
 -- Gleason, David X          12 AGUA-MR              2:34.00   X2:37.23  
       37.66  1:19.22  1:59.52  2:37.23                                    
 -- Lung, John                14 WAC-MR               2:40.67         DQ  
       40.00  2:10.62       DQ                                             
 
Event 11  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedlander, Lauren T     15 Tmsuffolk-MR         2:12.50    2:11.10   20  
       31.70  1:04.36  1:37.91  2:11.10                                    
  2 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR              2:11.45    2:11.94   17  
       32.36  1:05.37  1:38.68  2:11.94                                    
  3 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR  2:11.58    2:15.09   16  
       32.90  1:06.89  1:41.02  2:15.09                                    
  4 Serrago, Ashley N         17 Tmsuffolk-MR         2:15.05    2:19.05   15  
       32.65  1:07.58  1:43.81  2:19.05                                    
  5 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR              2:15.57    2:19.91   14  
       33.26  1:08.46  1:44.42  2:19.91                                    
  6 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR              2:15.76    2:20.35   13  
       32.62  1:07.57  1:44.19  2:20.35                                    
  7 Lepore, Angela            15 WAC-MR               2:22.45    2:21.17   12  
       33.71  1:09.56  1:45.52  2:21.17                                    
  8 Harken, Heather E         16 Express Swimming-MR  2:19.16    2:21.63   11  
       33.83  1:09.09  1:45.87  2:21.63                                    
  9 Diaz, Justine             16 WAC-MR               2:13.01    2:22.45    9  
       33.01  1:08.83  1:45.55  2:22.45                                    
 10 Wollner, Margaret J       15 AGUA-MR              2:21.84    2:22.46    7  
       33.61  1:09.50  1:46.36  2:22.46                                    
 11 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR  2:25.70    2:23.70    6  
       33.74  1:09.95  1:47.07  2:23.70                                    
 12 Schiano, Marie J          15 WAC-MR               2:22.45    2:24.97    5  
       34.18  1:11.19  1:48.92  2:24.97                                    
 13 O'Connor, Katelyn Z       15 GAEL-MR              2:25.40    2:25.16    4  
       34.41  1:10.48  1:47.82  2:25.16                                    
 14 Coleman, Hayley K         17 AGUA-MR              2:14.10    2:25.71    3  
       34.31  1:09.83  1:47.19  2:25.71                                    
 15 Kalloff, Danielle         16 WAC-MR               2:24.56    2:26.65    2  
       34.06  1:10.97  1:48.52  2:26.65                                    
 16 Gomez, Stephanie Z        15 BAD-K-MR             2:25.86    2:27.55    1  
       34.89  1:12.16  1:50.23  2:27.55                                    
 17 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR              2:25.63    2:30.71  
       36.17  1:14.09  1:52.33  2:30.71                                    
 18 Palmeri, Stephanie A      15 Express Swimming-MR  2:29.03    2:31.66  
       36.90  1:14.41  1:52.78  2:31.66                                    
 19 Patterson, Rene L         15 Pace-MR                   NT    2:32.03  
       35.23  1:13.33  1:52.76  2:32.03                                    
 20 Giunta, Jaclyn A          16 Tmsuffolk-MR         2:24.27    2:32.04  
       35.85  1:14.20  1:53.68  2:32.04                                    
 21 Lotrionte, Nicolette L    15 GAEL-MR              2:28.78    2:32.21  
       35.92  1:13.97  1:53.55  2:32.21                                    
 22 Windler, Stephanie L      17 Tmsuffolk-MR         2:34.38    2:35.40  
       36.08  1:14.88  1:55.17  2:35.40                                    
 23 Cornelius, Shay           16 Cond-MR              2:36.00    2:36.09  
       36.33  1:16.06  1:57.07  2:36.09                                    
 24 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  2:32.18    2:39.30  
       38.09  1:18.49  1:58.59  2:39.30                                    
 25 Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR               2:38.89    2:39.45  
       37.68  1:17.46  1:58.55  2:39.45                                    
 26 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  2:45.00    2:42.01  
       39.25  1:19.95  2:01.00  2:42.01                                    
 27 Marino, Allegra           17 AGUA-MR              2:48.54    2:46.44  
       40.18  2:04.77  2:46.87  2:46.44                                    
 28 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR              2:33.60    2:47.24  
       39.17  1:21.43  2:04.50  2:47.24                                    
 29 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR              2:47.27    2:47.52  
       39.58  1:21.59  2:05.16  2:47.52                                    
 30 Rocchi, Nina N            17 Pace-MR              2:56.00    2:53.97  
       40.90  1:23.90  2:08.43  2:53.97                                    
 31 Gonzalez, Melissa         15 WAC-MR               2:47.96    2:54.64  
       41.09  1:25.13  2:09.87  2:54.64                                    
 
Event 12  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasty, William G          16 AGUA-MR              1:59.01    2:02.78   20  
       29.60  1:01.30  1:32.25  2:02.78                                    
  2 Emanuel, Ryan Z           15 BAD-K-MR             1:59.03    2:03.50   17  
       30.19  1:01.32  1:33.02  2:03.50                                    
  3 Wollner, Sam B            17 AGUA-MR              2:01.76    2:03.73   16  
       30.38  1:02.10  1:33.94  2:03.73                                    
  4 Archibald, Henry C        17 GAEL-MR              2:07.96    2:03.86   15  
       30.12  1:01.64  1:33.15  2:03.86                                    
  5 Kessler, Aaron B          18 AGUA-MR              2:01.35    2:14.99   14  
       31.84  1:06.10  1:40.75  2:14.99                                    
  6 Qama, Eros                17 WAC-MR               2:17.78    2:22.87   13  
       33.92  1:08.98  1:45.96  2:22.87                                    
  7 Lanham, Andrew            15 WAC-MR               2:29.13    2:22.96   12  
       33.96  1:10.13  1:47.48  2:22.96                                    
  8 Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR  2:27.53    2:26.68   11  
       34.50  1:12.07  1:49.94  2:26.68                                    
  9 Vance, Paul               17 WAC-MR               2:30.56    2:27.24    9  
       34.24  1:10.48  1:48.55  2:27.24                                    
 10 Kaufman, Jason M          16 Cond-MR              2:35.51    2:28.33    7  
       34.99  1:12.21  1:50.15  2:28.33                                    
 11 Walker, Jeff              16 WAC-MR               2:28.91    2:30.53    6  
       34.58  1:12.44  1:51.70  2:30.53                                    
 12 Depaolo, Vincent E        16 WAC-MR               2:37.67    2:38.54    5  
       35.27  1:15.10  1:57.53  2:38.54                                    
 13 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR                   NT    2:46.08    4  
       39.94  1:22.90  2:05.17  2:46.08                                    
 14 Gorodetsky, Igor          16 WAC-MR               2:48.78    2:50.49    3  
       40.47  1:22.38  2:50.49                                             
 
Event 13  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR                 24.61      25.24   20  
  2 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR                25.42      25.45   17  
  3 Burns, Brianna N          13 Cond-MR                26.02      25.96   16  
  4 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR                26.08      26.06   15  
  5 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR                25.75      26.13   14  
  6 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR                26.53      26.17   13  
  7 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR                27.13      26.19   12  
  8 Klein, Jacquelyn          14 VAC-MR                 25.69      26.21   11  
  9 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR                26.33      26.48    9  
 10 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR                26.66      26.89    7  
 11 Orlando, Caroline         14 BAD-K-MR               27.00      27.01    6  
 12 Sabens, Ginna M           13 Pace-MR                28.11      27.22    5  
 13 Freeman, Brittany Z       13 GAEL-MR                27.13      27.23    4  
 14 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR                27.43      27.30    3  
 15 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR    28.08      27.36    2  
 16 Groenewoud, Carmen Z      14 BAD-K-MR               28.22      27.43    1  
 17 Skypala, Rebecca          13 Tmsuffolk-MR           27.92      27.61  
 18 Ryan, Meghan E            13 Tmsuffolk-MR           27.23      27.75  
 19 Zaltsman, Janine Z        13 Tmsuffolk-MR           28.42      27.93  
 20 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR                27.79      27.97  
 21 Biancone, Taylor Z        14 GAEL-MR                27.32      28.01  
 22 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR                 27.06      28.02  
 23 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR                28.40      28.03  
 24 Villegas, Kristine A      13 Cond-MR                27.96      28.13  
 25 Pullen, Mel G             14 Cond-MR                28.10      28.26  
 26 Lee, Katherine            13 WAC-MR                 27.89      28.31  
 27 Burns, Jayme R            14 Tmsuffolk-MR           28.44      28.47  
 28 Geissler, Cristin         14 WAC-MR                 28.19      28.50  
 29 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR                28.23      28.53  
 30 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR                29.30      28.57  
 31 Strassberg, Amy           13 BAD-K-MR               28.00      28.68  
 32 Smith, Samantha           14 Thunderbirds           36.74      28.75  
 32 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR               28.32      28.75  
 34 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR               28.98      28.84  
 34 Gray, Catherine Z         13 BAD-K-MR               28.35      28.84  
 36 Geissler, Heather         14 WAC-MR                 28.78      28.87  
 37 Vaughn, Laura A           14 Pace-MR                28.08      28.93  
 37 Herald, Rachel Z          14 BAD-K-MR               29.18      28.93  
 39 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR                29.07      28.95  
 40 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR                28.53      29.11  
 41 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR               28.34      29.23  
 42 Orlando, Chloe            13 BAD-K-MR               29.00      29.33  
 43 Runco, Christine          13 WAC-MR                 28.89      29.36  
 44 Fufido, Maria Z           13 BAD-K-MR               28.60      29.65  
 45 Kovacs, Laura N           13 Tmsuffolk-MR           31.74      29.69  
 46 Pyle, Emma P              13 GAEL-MR                29.78      29.98  
 47 Chiappetta, Emma Z        13 BAD-K-MR               30.00      29.99  
 48 Ruane, Nikki              13 WAC-MR                 29.78      30.20  
 49 McGlynn, Molly P          13 Pace-MR                29.45      30.26  
 50 Newman, Georgia M         14 AGUA-MR                30.73      30.40  
 51 Estime-Kirkpatrick, Ayta  14 AGUA-MR                29.77      30.47  
 52 Burton, Jessica E         14 Tmsuffolk-MR           31.07      30.49  
 53 Flynn, Jillian L          13 Tmsuffolk-MR           31.61      30.53  
 54 Bhagat, Ayesha            13 Flying Dolphins-MR     29.87      30.86  
 55 Velotta, Elizabeth L      14 WAC-MR                 30.70      31.11  
 56 Geller, Hallie B          13 Tmsuffolk-MR           31.94      31.21  
 57 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR               30.00      31.25  
 58 Teng, Michelle            13 AGUA-MR                30.19      31.31  
 59 Dorata, Kristen           13 Tmsuffolk-MR           34.12      32.07  
 60 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR                33.73      32.32  
 61 Wechsler, Samantha K      13 AGUA-MR                34.84      32.76  
 62 Tait, Jennifer            14 WAC-MR                 33.43      32.81  
 63 Diaz, Sarah R             14 WAC-MR                 31.56      34.08  
 64 Shifke, Caroline R        13 AGUA-MR                39.12      34.71  
 65 Ali, Sabrina              13 Flying Dolphins-MR     36.98      36.47  
 66 Kirschenbaum, Leni        14 Thunderbirds           35.94      36.79  
 67 Lukomnik, Julia           14 Flying Dolphins-MR     35.06      37.44  
 
Event 14  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savage, Dan Z             14 GAEL-MR                23.33      23.42   20  
  2 Liang, Truman             13 NYCC-MR                23.76      23.92   17  
  3 Whiston, William Z        14 BAD-K-MR               25.51      24.95   16  
  4 DosSantos, Gabriel        14 Cond-MR                25.13      25.16   15  
  5 Mery, Marek               14 NYCC-MR                24.63      25.24   14  
  6 Wright, Edwin P           13 Cond-MR                25.67      25.31   13  
  7 Heigh, Douglas            14 WAC-MR                 26.78      25.34   12  
  8 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR                24.55      25.37   11  
  9 Lew, Michael Z            14 BAD-K-MR               25.16      25.57    9  
 10 Damato, Brett Z           14 Tmsuffolk-MR           25.53      25.73    7  
 11 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR             24.90      26.01    6  
 12 Sato, Ray R               14 GAEL-MR                28.30      26.13    5  
 13 Borger, Brian R           14 AGUA-MR                25.58      26.24    4  
 14 Musso, Andrew V           13 Tmsuffolk-MR           27.26      26.35    3  
 15 Lopez, Jose L             14 Tmsuffolk-MR           26.98      26.38    2  
 16 Goldman, David            13 Flying Dolphins-MR     26.01      26.48    1  
 17 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR                26.32      26.75  
 18 Lam, Garrett J            14 Tmsuffolk-MR           27.02      27.19  
 19 Chester, Nicholas J       13 Tmsuffolk-MR           28.31      27.35  
 20 Brescia, Patrick Z        13 BAD-K-MR               28.25      27.85  
 21 Reyes, Rolando J          14 AGUA-MR                28.40      28.27  
 22 Vignola, Rocco A          13 Tmsuffolk-MR           28.39      28.36  
 23 Johanson, Tim Z           13 BAD-K-MR               30.00      28.54  
 24 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR                27.46      28.60  
 25 Kennon, Jack C            13 Cond-MR                27.37      28.63  
 26 Walotsky, Conor           13 BAD-K-MR               29.00      28.80  
 27 Hughes, Mike Z            13 BAD-K-MR               28.00      28.92  
 28 Rusinak, Derek            14 WAC-MR                 29.78      28.98  
 29 Malfa, Peter J            14 Pace-MR                27.66      29.15  
 30 Carlucci, Evan J          13 Flying Dolphins-MR     28.83      29.16  
 31 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR             25.95      29.40  
 32 Lung, John                14 WAC-MR                 29.66      29.65  
 33 Sledzinski, Mike A        13 GAEL-MR                30.60      30.34  
 33 Zivkovic, Adam            14 Flying Dolphins-MR     29.90      30.34  
 35 Lewis, Kitwane A          13 AGUA-MR                32.00      30.91  
 36 Snyder, Stephen R         14 Flying Dolphins-MR     32.18      31.27  
 37 Asokan, Ashwin A          13 GAEL-MR                32.35      31.78  
 38 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR                30.74      32.18  
 39 Zimmer, Justin F          14 Tmsuffolk-MR           34.19      32.76  
 
Event 15  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR                 25.05      25.24   20  
  2 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR                25.21      25.72   17  
  3 Esposito, Jennifer M      15 Tmsuffolk-MR           25.64      25.77   16  
  4 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR               24.18      25.79   15  
  5 Serrago, Ashley N         17 Tmsuffolk-MR           25.02      25.84   14  
  6 Lepore, Angela            15 WAC-MR                 25.83      26.20   13  
  7 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR                26.13      26.35   12  
  8 Goldman, Lauren           16 Flying Dolphins-MR     25.99      26.57   11  
  9 Wilde, Joy A              15 Tmsuffolk-MR           25.55      26.63    9  
 10 Cholakis, Gena            15 WAC-MR                 26.50      26.83    7  
 11 Friedlander, Lauren T     15 Tmsuffolk-MR           25.17      26.93    6  
 12 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR                26.11      26.98    5  
 13 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR                26.25      27.08    3.5
 13 Kalloff, Danielle         16 WAC-MR                 26.50      27.08    3.5
 15 Wollner, Margaret J       15 AGUA-MR                26.81      27.10    2  
 16 Lohrer, Jaclyn M          16 Tmsuffolk-MR           26.55      27.12    1  
 17 Schiano, Marie J          15 WAC-MR                 26.67      27.20  
 18 Lam, Sarah J              16 Tmsuffolk-MR           26.93      27.30  
 19 Sweeney, Nicole B         16 Tmsuffolk-MR           27.37      27.43  
 20 Crane, Francesca          15 AGUA-MR                26.74      27.45  
 21 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR    26.97      27.51  
 22 Heinbochel, Jen A         15 GAEL-MR                26.94      27.69  
 23 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR                26.31      27.70  
 24 Kvernland, KK A           18 GAEL-MR                26.56      27.74  
 25 Lotrionte, Nicolette L    15 GAEL-MR                27.62      27.88  
 26 Garrett, Kim M            16 Pace-MR                27.95      28.03  
 27 Roseman, Alexandra A      15 AGUA-MR                27.41      28.05  
 28 Coleman, Hayley K         17 AGUA-MR                25.39      28.14  
 28 Safran, Lily W            15 AGUA-MR                27.05      28.14  
 30 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR                26.99      28.27  
 31 Patterson, Rene L         15 Pace-MR                28.06      28.44  
 32 Windler, Courtney G       15 Tmsuffolk-MR           28.48      28.60  
 33 Lucero, Laura             16 Thunderbirds           29.14      28.97  
 34 Giunta, Jaclyn A          16 Tmsuffolk-MR           27.88      28.99  
 35 Davide, Regina M          16 Pace-MR                27.96      29.16  
 36 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR                28.99      29.17  
 37 Mazzilli, Meridith        15 Pace-MR                28.20      29.37  
 38 Moursi, Heba A            15 Tmsuffolk-MR           30.13      29.44  
 39 Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR    30.19      29.48  
 40 Romano, Beth L            16 WAC-MR                 29.89      29.61  
 41 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR                28.85      29.75  
 42 Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR                 29.78      29.92  
 43 Viboch, Elena J           16 Pace-MR                29.99      30.46  
 44 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT      30.80  
 45 Windler, Stephanie L      17 Tmsuffolk-MR           29.10      30.86  
 46 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR                29.09      30.88  
 47 Rocchi, Nina N            17 Pace-MR                29.97      30.90  
 48 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR    31.40      31.05  
 49 Gonzalez, Melissa         15 WAC-MR                 30.84      31.43  
 50 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR                31.28      32.12  
 51 Blumert, Jessica L        16 WAC-MR                 31.58      32.52  
 52 Ackalotis, Lauren         16 WAC-MR                 32.74      32.77  
 53 Marino, Allegra           17 AGUA-MR                34.40      33.16  
 54 Storti, Colette H         15 Pace-MR                36.10      34.13  
 
Event 16  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ambrosia, Chris         16 AGUA-MR                21.86      22.28   20  
  2 Wilde, Buck A             17 Tmsuffolk-MR           22.53      22.75   17  
  3 Wright, Maurice E         15 Cond-MR                23.20      22.89   16  
  4 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR                22.39      23.08   15  
  5 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR                22.33      23.21   14  
  6 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR                23.20      23.22   13  
  7 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR                23.11      23.23   12  
  8 Damato, Aaron T           16 Tmsuffolk-MR           23.18      23.30   11  
  9 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR                23.76      23.99    9  
 10 Lebost, Dan J             15 Pace-MR                24.94      24.08    7  
 11 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR             23.80      24.09    6  
 12 Hasty, William G          16 AGUA-MR                23.58      24.32    5  
 13 Brownstein, Matt K        17 GAEL-MR                23.51      24.33    4  
 14 Vezza, Matt               16 BAD-K-MR               23.44      24.52    3  
 15 Ng, Cory                  15 AGUA-MR                25.02      24.68    2  
 16 Archibald, Henry C        17 GAEL-MR                24.17      24.76    1  
 17 Walker, Jeff              16 WAC-MR                 25.02      24.92  
 18 Kessler, Aaron B          18 AGUA-MR                23.97      25.00  
 19 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR                25.28      25.05  
 20 Friedman, Daniel R        16 AGUA-MR                25.32      25.08  
 21 Strassberg, Matt          15 BAD-K-MR               26.00      25.35  
 22 Cornacchioli, Joseph L    16 Tmsuffolk-MR           25.67      25.41  
 23 Fung, Timothy T           16 AGUA-MR                25.19      25.56  
 24 Wright, Charles J         17 Flying Dolphins-MR     26.22      25.65  
 25 Vance, Paul               17 WAC-MR                 24.89      25.93  
 26 Lanham, Andrew            15 WAC-MR                 26.09      25.99  
 27 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR                25.48      26.10  
 28 Fasman, Matthew S         16 GAEL-MR                25.79      26.30  
 29 Carvacho, Rodrigo A       16 Cond-MR                26.50      26.57  
 30 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR                27.65      26.88  
 31 Kaufman, Jason M          16 Cond-MR                26.86      27.28  
 32 Bushlow, Eric             16 AGUA-MR                27.07      27.46  
 33 Depaolo, Vincent E        16 WAC-MR                 28.11      28.28  
 34 Gorodetsky, Igor          16 WAC-MR                 27.67      28.70  
 -- Hulbert, Jonathan Z       16 Cond-MR                24.78         DQ  
 
Event 17  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR              1:11.56    1:12.52   20  
       34.81  1:12.52                                                      
  2 Dolinar, Ann M            14 Tmsuffolk-MR         1:11.55    1:13.22   17  
       35.41  1:13.22                                                      
  3 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  1:14.58    1:14.49   16  
       35.37  1:14.49                                                      
  4 Groenewoud, Carmen Z      14 BAD-K-MR             1:15.18    1:14.60   15  
       35.59  1:14.60                                                      
  5 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR              1:14.00    1:15.17   14  
       35.94  1:15.17                                                      
  6 Lee, Katherine            13 WAC-MR               1:13.67    1:15.24   13  
       35.93  1:15.24                                                      
  7 Burns, Brianna N          13 Cond-MR              1:13.68    1:16.19   12  
       36.60  1:16.19                                                      
  8 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              1:16.08    1:16.63   11  
       36.86  1:16.63                                                      
  9 Skypala, Rebecca          13 Tmsuffolk-MR         1:16.89    1:17.51    9  
       36.81  1:17.51                                                      
 10 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               1:17.50    1:18.03    7  
       37.27  1:18.03                                                      
 11 Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  1:19.35    1:18.15    6  
       37.55  1:18.15                                                      
 12 Runco, Christine          13 WAC-MR               1:19.78    1:18.64    5  
       37.22  1:18.64                                                      
 13 Fufido, Maria Z           13 BAD-K-MR             1:19.23    1:20.02    4  
       38.04  1:20.02                                                      
 14 Ryan, Meghan E            13 Tmsuffolk-MR         1:17.14    1:20.20    3  
       38.23  1:20.20                                                      
 15 Sciacca, Krysten M        14 Tmsuffolk-MR         1:18.71    1:20.52    2  
       38.21  1:20.52                                                      
 16 Orlando, Caroline         14 BAD-K-MR             1:20.00    1:21.46    1  
       38.14  1:21.46                                                      
 17 Sabens, Ginna M           13 Pace-MR              1:27.01    1:21.91  
       38.78  1:21.91                                                      
 18 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR             1:22.97    1:22.76  
       39.50  1:22.76                                                      
 19 Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              1:23.71    1:22.92  
       38.58  1:22.92                                                      
 20 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR             1:24.78    1:23.24  
       39.25  1:23.24                                                      
 21 Orlando, Chloe            13 BAD-K-MR             1:24.00    1:23.56  
       39.13  1:23.56                                                      
 22 Teng, Michelle            13 AGUA-MR              1:24.16    1:23.72  
       40.30  1:23.72                                                      
 23 Tait, Jennifer            14 WAC-MR               1:27.87    1:25.32  
       39.64  1:25.32                                                      
 24 Pugliese, Stephanie L     14 WAC-MR               1:25.50    1:25.54  
       39.61  1:25.54                                                      
 25 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR              1:25.60    1:25.74  
       41.29  1:25.74                                                      
 26 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  1:25.40    1:26.29  
       40.97  1:26.29                                                      
 27 Geller, Hallie B          13 Tmsuffolk-MR         1:27.11    1:26.61  
       40.31  1:26.61                                                      
 28 Pyle, Emma P              13 GAEL-MR              1:25.90    1:27.52  
       41.01  1:27.52                                                      
 29 Kovacs, Laura N           13 Tmsuffolk-MR         1:30.41    1:27.92  
       41.02  1:27.92                                                      
 30 McGlynn, Molly P          13 Pace-MR              1:31.43    1:30.35  
       42.91  1:30.35                                                      
 31 Dorata, Kristen           13 Tmsuffolk-MR         1:32.74    1:30.38  
       42.79  1:30.38                                                      
 32 Burton, Jessica E         14 Tmsuffolk-MR         1:35.99    1:30.87  
       43.08  1:30.87                                                      
 32 Smith, Samantha           14 Thunderbirds         1:30.00    1:30.87  
       42.56  1:30.87                                                      
 34 Wechsler, Samantha K      13 AGUA-MR              1:36.82    1:31.24  
       42.99  1:31.24                                                      
 35 Ali, Sabrina              13 Flying Dolphins-MR   1:38.28    1:34.06  
       45.21  1:34.06                                                      
 36 Flynn, Jillian L          13 Tmsuffolk-MR         1:34.72    1:34.84  
       44.34  1:34.84                                                      
 37 Lukomnik, Julia           14 Flying Dolphins-MR   1:35.06    1:34.96  
       45.95  1:34.96                                                      
 38 Deraris, Lindsay E        13 Express Swimming-MR  1:57.29    1:37.74  
       45.78  1:37.74                                                      
 39 Shifke, Caroline R        13 AGUA-MR                   NT    1:45.78  
       48.96  1:45.78                                                      
 
Event 18  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mirinov, Anthony Z        14 BAD-K-MR             1:07.73    1:05.25   20  
       30.74  1:05.25                                                      
  2 Borger, Brian R           14 AGUA-MR              1:03.98    1:06.37   17  
       32.05  1:06.37                                                      
  3 Goldman, David            13 Flying Dolphins-MR   1:07.72    1:06.53   16  
       30.94  1:06.53                                                      
  4 Lew, Michael Z            14 BAD-K-MR             1:07.00    1:07.45   15  
       32.40  1:07.45                                                      
  5 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              1:07.66    1:08.05   14  
       32.69  1:08.05                                                      
  6 Lopez, Jose L             14 Tmsuffolk-MR         1:10.63    1:08.23   13  
       32.14  1:08.23                                                      
  7 Boate, Ryan Z             14 BAD-K-MR             1:16.87    1:14.12   12  
       35.45  1:14.12                                                      
  8 Musso, Andrew V           13 Tmsuffolk-MR         1:15.43    1:14.22   11  
       35.23  1:14.22                                                      
  9 Mery, Marek               14 NYCC-MR              1:15.60    1:14.54    9  
       35.12  1:14.54                                                      
 10 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR              1:12.07    1:15.89    7  
       35.64  1:15.89                                                      
 11 Lam, Garrett J            14 Tmsuffolk-MR         1:17.24    1:16.51    6  
       36.98  1:16.51                                                      
 12 Vignola, Rocco A          13 Tmsuffolk-MR         1:16.18    1:16.79    5  
       37.39  1:16.79                                                      
 13 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              1:14.00    1:17.77    4  
       35.97  1:17.77                                                      
 14 Brescia, Patrick Z        13 BAD-K-MR             1:19.48    1:18.84    3  
       36.31  1:18.84                                                      
 15 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR              1:16.46    1:19.01    2  
       37.00  1:19.01                                                      
 16 Sato, Ray R               14 GAEL-MR              1:19.80    1:20.42    1  
       38.18  1:20.42                                                      
 17 Reynoso, BJ A             14 AGUA-MR              1:23.70    1:21.65  
       37.96  1:21.65                                                      
 18 Chester, Nicholas J       13 Tmsuffolk-MR         1:24.79    1:22.84  
       40.08  1:22.84                                                      
 19 Sledzinski, Mike A        13 GAEL-MR              1:27.23    1:25.37  
       39.79  1:25.37                                                      
 20 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR              1:25.32    1:25.89  
       41.67  1:25.89                                                      
 21 Carlucci, Evan J          13 Flying Dolphins-MR   1:32.12    1:26.53  
       42.10  1:26.53                                                      
 22 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR           1:24.49    1:30.05  
       42.74  1:30.05                                                      
 23 Asokan, Ashwin A          13 GAEL-MR              1:33.54    1:32.44  
       42.97  1:32.44                                                      
 24 Zimmer, Justin F          14 Tmsuffolk-MR         1:37.25    1:33.01  
       43.97  1:33.01                                                      
 25 Lewis, Kitwane A          13 AGUA-MR                   NT    1:47.02  
       47.40  1:47.02                                                      
 
Event 19  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilde, Joy A              15 Tmsuffolk-MR         1:09.78    1:09.41   20  
       33.48  1:09.41                                                      
  2 Lepore, Angela            15 WAC-MR               1:08.56    1:09.82   17  
       33.42  1:09.82                                                      
  3 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR              1:09.58    1:10.85   16  
       33.57  1:10.85                                                      
  4 Kvernland, KK A           18 GAEL-MR              1:16.78    1:11.09   15  
       33.39  1:11.09                                                      
  5 Crane, Francesca          15 AGUA-MR              1:12.13    1:12.38   14  
       35.16  1:12.38                                                      
  6 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR              1:10.01    1:13.71   13  
       34.10  1:13.71                                                      
  7 Cholakis, Gena            15 WAC-MR               1:15.45    1:14.65   12  
       35.18  1:14.65                                                      
  8 Trent, Alaina             15 VAC-MR               1:11.41    1:15.15   11  
       35.41  1:15.15                                                      
  9 Lam, Sarah J              16 Tmsuffolk-MR         1:15.40    1:15.78    9  
       36.63  1:15.78                                                      
 10 Heinbochel, Jen A         15 GAEL-MR              1:15.58    1:16.28    7  
       36.34  1:16.28                                                      
 11 Romano, Beth L            16 WAC-MR               1:14.67    1:16.32    6  
       36.06  1:16.32                                                      
 12 Goldman, Lauren           16 Flying Dolphins-MR        NT    1:17.23    5  
       37.03  1:17.23                                                      
 13 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR              1:16.48    1:18.81    4  
       37.44  1:18.81                                                      
 14 Davide, Regina M          16 Pace-MR              1:15.93    1:18.93    3  
       37.53  1:18.93                                                      
 15 Hanley, Kaitlin M         17 Tmsuffolk-MR         1:15.24    1:19.17    2  
       37.11  1:19.17                                                      
 16 Cornelius, Shay           16 Cond-MR              1:20.33    1:19.73    1  
       38.19  1:19.73                                                      
 17 Moursi, Heba A            15 Tmsuffolk-MR         1:21.50    1:19.88  
       37.57  1:19.88                                                      
 18 Mazzilli, Meridith        15 Pace-MR              1:19.11    1:20.74  
       37.57  1:20.74                                                      
 19 Giunta, Jaclyn A          16 Tmsuffolk-MR         1:21.46    1:21.29  
       38.53  1:21.29                                                      
 20 Viboch, Elena J           16 Pace-MR              1:22.75    1:22.29  
       38.64  1:22.29                                                      
 21 Patterson, Rene L         15 Pace-MR              1:23.99    1:24.89  
       40.15  1:24.89                                                      
 22 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR              1:25.77    1:27.35  
       41.16  1:27.35                                                      
 23 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR              1:16.82    1:27.66  
       40.52  1:27.66                                                      
 24 Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR               1:26.41    1:28.17  
       42.21  1:28.17                                                      
 25 Storti, Colette H         15 Pace-MR              1:33.25    1:31.44  
       43.44  1:31.44                                                      
 26 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT    1:33.24  
       43.18  1:33.24                                                      
 27 Gonzalez, Melissa         15 WAC-MR               1:41.10    1:41.45  
       48.92  1:41.45                                                      
 
Event 20  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR              1:01.12    1:02.75   20  
       29.81  1:02.75                                                      
  2 Sutton, Rashad M          15 Cond-MR              1:01.84    1:02.95   17  
       29.62  1:02.95                                                      
  3 D'Ambrosia, Chris         16 AGUA-MR              1:01.35    1:03.62   16  
       30.33  1:03.62                                                      
  4 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR              1:03.78    1:04.00   15  
       30.78  1:04.00                                                      
  5 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR              1:03.29    1:04.01   14  
       30.31  1:04.01                                                      
  6 Wright, Maurice E         15 Cond-MR              1:09.00    1:07.09   13  
       31.57  1:07.09                                                      
  7 Wollner, Sam B            17 AGUA-MR              1:13.79    1:07.44   12  
       31.84  1:07.44                                                      
  8 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR              1:05.41    1:07.64   11  
       32.15  1:07.64                                                      
  9 Brownstein, Matt K        17 GAEL-MR              1:08.86    1:09.95    9  
       32.95  1:09.95                                                      
 10 Caines, Matthew F         15 Tmsuffolk-MR         1:08.30    1:10.22    7  
       32.95  1:10.22                                                      
 11 Fasman, Matthew S         16 GAEL-MR              1:10.97    1:10.85    6  
       33.29  1:10.85                                                      
 12 Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR           1:08.73    1:11.39    5  
       33.84  1:11.39                                                      
 13 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR              1:12.32    1:12.15    4  
       34.00  1:12.15                                                      
 14 Ng, Cory                  15 AGUA-MR              1:16.70    1:13.65    3  
       34.01  1:13.65                                                      
 15 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR              1:17.99    1:16.47    2  
       36.63  1:16.47                                                      
 16 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR              1:19.36    1:17.65    1  
       37.48  1:17.65                                                      
 17 Friedman, Daniel R        16 AGUA-MR                   NT    1:18.68  
       37.47  1:18.68                                                      
 18 Vance, Paul               17 WAC-MR               1:17.10    1:18.95  
       38.05  1:18.95                                                      
 19 Wright, Charles J         17 Flying Dolphins-MR   1:21.56    1:21.43  
       37.26  1:21.43                                                      
 
Event 21  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR              5:17.44    5:10.83   20  
       28.41    59.25  1:30.54  2:02.21  2:34.04  3:05.63  3:37.42  4:09.24
     4:40.49  5:10.83                                                      
  2 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR              5:30.18    5:12.95   17  
       28.53    59.44  1:31.05  2:03.27  2:35.31  3:07.08  3:39.00  4:10.55
     4:41.93  5:12.95                                                      
  3 Klein, Jacquelyn          14 VAC-MR               5:20.31    5:16.44   16  
       27.98    59.66  1:31.83  2:04.47  2:36.53  3:08.23  3:40.74  4:12.91
     4:44.96  5:16.44                                                      
  4 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR              5:40.64    5:23.11   15  
       28.41  1:00.64  1:33.21  2:06.02  2:38.75  3:12.38  3:45.55  4:18.92
     4:51.75  5:23.11                                                      
  5 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  5:16.89    5:27.69   14  
       29.39  1:01.47  1:34.46  2:07.91  2:41.52  3:14.57  3:47.77  4:21.18
     4:54.80  5:27.69                                                      
  6 Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  5:35.38    5:31.21   13  
       30.02  1:02.60  1:35.93  2:09.70  2:43.43  3:16.98  3:51.29  4:25.11
     4:58.79  5:31.21                                                      
  7 Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  5:32.99    5:31.38   12  
       29.36  1:01.42  1:34.51  2:08.16  2:42.17  3:16.14  3:50.11  4:24.33
     4:58.40  5:31.38                                                      
  8 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  5:46.54    5:32.58   11  
       30.32  1:03.26  1:36.92  2:10.54  2:44.29  3:18.34  3:52.43  4:26.26
     4:59.89  5:32.58                                                      
  9 Bertoncini, Dana M        14 Tmsuffolk-MR         5:32.90    5:33.36    9  
       29.30  1:01.44  1:34.21  2:07.74  2:42.24  3:16.79  3:51.53  4:26.43
     5:00.70  5:33.36                                                      
 10 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR              5:40.20    5:34.80    7  
       30.16  1:03.55  1:38.17  2:12.81  2:47.20  3:21.13  3:55.00  4:28.86
     5:02.87  5:34.80                                                      
 11 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR              5:41.79    5:37.19    6  
       31.02  1:04.64  1:39.09  2:13.57  2:47.70  3:22.14  3:56.72  4:30.82
     5:04.68  5:37.19                                                      
 12 Dolinar, Ann M            14 Tmsuffolk-MR         5:38.08    5:37.91    5  
       30.66  1:03.99  1:38.43  2:13.13  2:48.02  3:22.75  3:57.43  4:31.39
     5:04.81  5:37.91                                                      
 13 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR              5:40.52    5:39.10    4  
       30.20  1:03.47  1:37.97  2:12.30  2:47.09  3:22.02  3:57.17  4:31.49
     5:05.65  5:39.10                                                      
 14 Pullen, Mel G             14 Cond-MR              5:36.79    5:40.17    3  
       30.52  1:04.39  1:38.36  2:12.90  2:47.65  3:22.53  3:57.64  4:32.43
     5:07.00  5:40.17                                                      
 15 Devoe, Stacey Z           14 GAEL-MR              5:34.22    5:43.17    2  
       30.16  1:03.74  1:38.65  2:13.79  2:48.92  3:23.48  3:58.93  4:34.23
     5:09.36  5:43.17                                                      
 16 Gray, Catherine Z         13 BAD-K-MR             5:47.52    5:44.70    1  
       31.64  1:05.68  1:40.78  2:15.25  2:49.93  3:25.25  4:00.57  4:35.95
     5:10.74  5:44.70                                                      
 17 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  6:00.00    5:46.05  
       31.13  1:05.98  1:41.44  2:16.99  2:52.39  3:27.62  4:02.89  4:38.31
     5:13.20  5:46.05                                                      
 18 Strassberg, Amy           13 BAD-K-MR             5:42.00    5:47.12  
       30.50  1:04.25  1:39.03  2:13.88  2:48.84  3:24.50  4:00.18  4:36.29
     5:12.07  5:47.12                                                      
 19 Pinchinat, Ashley         14 WAC-MR               5:38.78    5:48.44  
       31.31  1:05.22  1:40.27  2:16.08  2:52.11  3:27.41  4:02.51  4:38.08
     5:14.09  5:48.44                                                      
 20 Sciacca, Krysten M        14 Tmsuffolk-MR         5:39.86    5:48.91  
       31.09  1:05.11  1:39.95  2:15.15  2:50.22  3:26.03  4:01.42  4:37.30
     5:13.69  5:48.91                                                      
 21 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR             5:58.95    5:50.92  
       31.08  1:05.96  1:41.32  2:16.87  2:53.11  3:28.59  4:04.23  4:39.96
     5:15.87  5:50.92                                                      
 22 Vaughn, Laura A           14 Pace-MR              5:55.00    5:52.49  
       30.97  1:05.38  1:40.61  2:16.77  2:53.03  3:29.13  4:04.63  4:40.64
     5:16.68  5:52.49                                                      
 23 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  5:52.12    5:55.13  
       32.31  1:08.48  1:44.62  2:20.62  2:57.21  3:33.30  4:09.66  4:45.11
     5:20.93  5:55.13                                                      
 24 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR               5:45.45    5:57.75  
       30.78  1:05.25  1:41.34  2:17.73  2:54.71  3:31.97  4:09.00  4:45.76
     5:22.44  5:57.75                                                      
 25 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR              6:16.44    6:06.66  
       32.86  1:08.79  1:46.14  2:23.84  3:01.81  3:39.76  4:17.03  4:54.83
     5:32.03  6:06.66                                                      
 26 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  6:00.00    6:09.63  
       33.37  1:08.43  1:45.46  2:23.23  3:01.46  3:39.90  4:18.20  4:56.92
     5:35.30  6:09.63                                                      
 27 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR              6:06.92    6:11.30  
       33.09  1:09.20  1:46.41  2:24.89  3:03.09  3:41.11  4:19.74  4:58.47
     5:36.39  6:11.30                                                      
 28 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR              6:10.38    6:11.68  
       32.98  1:10.06  1:48.12  2:27.16  3:06.07  3:44.79  4:22.93  5:01.10
     5:38.83  6:11.68                                                      
 29 Ruane, Nikki              13 WAC-MR               5:45.67    6:19.74  
       33.22  1:10.58  1:49.13  2:27.79  3:06.79  3:45.13  4:23.74  5:02.97
     5:42.02  6:19.74                                                      
 30 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR              6:20.60    6:27.98  
       34.12  1:12.92  1:53.35  2:33.60  3:14.16  3:55.28  4:35.99  5:15.52
     5:55.15  6:27.98                                                      
 31 Kirschenbaum, Leni        14 Thunderbirds              NT    7:50.07  
       39.93  1:24.76  2:11.48  2:59.18  3:48.00  4:37.05  5:25.59  6:15.06
     7:03.34  7:50.07                                                      
 
Event 21  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR             5:00.90    5:05.51   20  
       27.48    57.44  1:28.35  1:59.61  2:30.79  3:02.33  3:33.95  4:05.44
     4:37.03  5:05.51                                                      
  2 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR              5:05.59    5:05.74   17  
       27.74    57.48  1:28.62  1:59.89  2:31.06  3:02.21  3:33.43  4:05.05
     4:36.09  5:05.74                                                      
  3 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR  5:07.73    5:11.18   16  
       28.81    59.29  1:30.58  2:01.96  2:33.44  3:05.33  3:37.08  4:08.81
     4:40.30  5:11.18                                                      
  4 Serrago, Ashley N         17 Tmsuffolk-MR         5:31.45    5:15.95   15  
       29.13  1:01.21  1:33.24  2:05.16  2:36.69  3:08.61  3:40.74  4:12.60
     4:44.73  5:15.95                                                      
  5 Esposito, Jennifer M      15 Tmsuffolk-MR         5:10.79    5:18.39   14  
       28.37    58.80  1:30.33  2:02.41  2:34.85  3:07.75  3:39.83  4:13.15
     4:46.40  5:18.39                                                      
  6 Friedlander, Lauren T     15 Tmsuffolk-MR         5:22.22    5:18.46   13  
       28.84    59.74  1:31.36  2:02.89  2:35.00  3:07.10  3:39.95  4:13.11
     4:46.40  5:18.46                                                      
  7 Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR               5:15.67    5:19.28   12  
       28.90    59.79  1:31.76  2:04.09  2:36.51  3:09.17  3:42.31  4:15.34
     4:47.77  5:19.28                                                      
  8 Wollner, Margaret J       15 AGUA-MR              5:25.02    5:23.60   11  
       29.49  1:01.91  1:35.20  2:08.44  2:41.69  3:14.71  3:47.73  4:20.87
     4:53.47  5:23.60                                                      
  9 Diaz, Justine             16 WAC-MR               5:16.34    5:24.95    9  
       29.46  1:01.80  1:34.95  2:08.07  2:41.22  3:14.25  3:47.22  4:19.94
     4:53.07  5:24.95                                                      
 10 Harken, Heather E         16 Express Swimming-MR  5:27.66    5:26.09    7  
       29.64  1:02.17  1:35.17  2:08.07  2:41.50  3:14.67  3:48.03  4:21.26
     4:54.21  5:26.09                                                      
 11 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR              5:27.85    5:26.15    6  
       29.73  1:02.14  1:35.30  2:08.50  2:41.60  3:14.90  3:48.03  4:21.08
     4:53.98  5:26.15                                                      
 12 Sweeney, Nicole B         16 Tmsuffolk-MR         5:23.97    5:29.57    5  
       29.19  1:00.78  1:33.52  2:06.82  2:40.25  3:14.30  3:48.18  4:21.86
     4:56.25  5:29.57                                                      
 13 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR              5:24.07    5:30.49    4  
       29.44  1:01.57  1:34.62  2:07.85  2:41.63  3:15.52  3:48.63  4:22.90
     4:56.94  5:30.49                                                      
 14 Safran, Lily W            15 AGUA-MR              5:29.61    5:31.64    3  
       30.10  1:03.05  1:36.59  2:10.53  2:44.78  3:18.85  3:52.47  4:25.77
     4:59.33  5:31.64                                                      
 15 Hanley, Kaitlin M         17 Tmsuffolk-MR         5:30.69    5:33.06    2  
       30.53  1:03.53  1:36.70  2:10.44  2:43.99  3:17.80  3:51.44  4:25.12
     4:58.38  5:33.06                                                      
 16 Schiano, Marie J          15 WAC-MR               5:29.78    5:33.25    1  
       30.24  1:03.64  1:37.56  2:12.38  2:46.32  3:20.12  3:53.96  4:27.63
     5:00.92  5:33.25                                                      
 17 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR              5:31.50    5:33.43  
       30.87  1:03.79  1:37.04  2:10.51  2:43.93  3:17.75  3:51.63  4:25.65
     4:59.64  5:33.43                                                      
 18 Coleman, Hayley K         17 AGUA-MR              5:09.29    5:33.92  
       30.05  1:02.57  1:36.14  2:10.06  2:44.47  3:18.53  3:52.66  4:26.69
     5:00.43  5:33.92                                                      
 19 Trent, Alaina             15 VAC-MR               5:30.21    5:38.17  
       30.02  1:03.60  1:37.50  2:11.93  2:47.34  3:22.23  3:55.75  4:30.15
     5:03.74  5:38.17                                                      
 20 Palmeri, Stephanie A      15 Express Swimming-MR  5:45.00    5:38.21  
       29.51  1:02.11  1:36.66  2:11.29  2:46.02  3:20.50  3:55.44  4:30.44
     5:05.23  5:38.21                                                      
 21 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR  5:46.13    5:40.64  
       30.63  1:04.74  1:39.28  2:14.24  2:49.36  3:23.56  3:58.44  4:32.93
     5:07.90  5:40.64                                                      
 22 Windler, Courtney G       15 Tmsuffolk-MR         5:38.93    5:41.82  
       31.22  1:04.76  1:39.32  2:13.90  2:48.83  3:24.01  3:58.80  4:33.29
     5:07.99  5:41.82                                                      
 23 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR              5:58.72    5:50.78  
       32.11  1:07.58  1:43.55  2:19.91  2:56.24  3:31.40  4:07.66  4:42.78
     5:17.76  5:50.78                                                      
 24 Roseman, Alexandra A      15 AGUA-MR              5:41.96    5:52.83  
       30.40  1:04.14  1:38.72  2:13.86  2:49.14  3:24.54  4:00.88  4:37.32
     5:15.16  5:52.83                                                      
 25 Garrett, Kim M            16 Pace-MR                   NT    5:56.00  
       30.09  1:05.14  1:41.30  2:17.55  2:53.97  3:30.79  4:07.66  4:44.62
     5:21.27  5:56.00                                                      
 26 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR              6:10.26    6:00.45  
       32.78  1:08.61  1:45.25  2:22.09  2:58.80  3:35.28  4:11.86  4:48.63
     5:25.40  6:00.45                                                      
 27 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  6:21.94    6:04.86  
       33.20  1:09.63  1:46.90  2:24.15  3:01.66  3:38.94  4:15.77  4:52.41
     5:29.15  6:04.86                                                      
 28 Windler, Stephanie L      17 Tmsuffolk-MR         5:53.00    6:05.16  
       32.82  1:09.00  1:45.86  2:22.85  3:00.14  3:36.90  4:14.29  4:51.51
     5:28.48  6:05.16                                                      
 29 Backer, Chelsea Z         18 BAD-K-MR             5:52.94    6:08.00  
       32.11  1:07.73  1:44.89  2:22.13  2:59.93  3:37.76  4:15.96  4:53.05
     5:31.32  6:08.00                                                      
 30 Marino, Allegra           17 AGUA-MR              7:05.60    6:49.27  
       35.06  1:13.98  1:55.37  2:37.54  3:19.83  4:02.13  4:44.31  5:26.39
     6:08.48  6:49.27                                                      
 -- Cholakis, Gena            15 WAC-MR               5:28.67   X5:34.64  
       29.97  1:02.90  1:36.63  2:10.37  2:44.41  3:18.78  3:52.96  4:27.32
     5:01.63  5:34.64                                                      
 -- Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  5:39.94   X5:38.05  
       30.58  1:03.55  1:37.39  2:11.52  2:45.53  3:19.77  3:54.50  4:29.49
     5:04.41  5:38.05                                                      
 -- Kalloff, Danielle         16 WAC-MR               5:30.56   X5:49.85  
       30.43  1:04.80  1:39.86  2:15.25  2:51.09  3:27.63  4:03.61  4:40.62
     5:15.84  5:49.85                                                      
 -- Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  6:30.00   X6:01.06  
       31.88  1:07.79  1:44.55  2:20.97  2:58.13  3:35.51  4:12.78  4:49.79
     5:26.86  6:01.06                                                      
 
Event 22  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR         4:49.31    4:52.84   20  
       25.97    54.67  1:24.02  1:54.16  2:24.07  2:53.94  3:23.82  3:54.04
     4:24.33  4:52.84                                                      
  2 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              5:03.70    5:14.54   17  
       28.17    59.32  1:30.85  2:02.77  2:34.63  3:06.94  3:39.18  4:11.61
     4:43.46  5:14.54                                                      
  3 Yeager, Kyle A            13 Tmsuffolk-MR         5:17.84    5:21.56   16  
       28.83  1:01.22  1:34.80  2:07.67  2:39.68  3:12.81  3:45.23  4:17.76
     4:50.14  5:21.56                                                      
  4 Liang, Truman             13 NYCC-MR              5:20.00    5:23.31   15  
       27.17    58.68  1:31.31  2:04.45  2:37.45  3:11.02  3:44.35  4:17.96
     4:51.73  5:23.31                                                      
  5 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR              5:30.72    5:27.75   14  
       29.79  1:02.75  1:37.58  2:11.44  2:45.05  3:17.55  3:51.44  4:25.04
     4:57.95  5:27.75                                                      
  6 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR           6:00.50    5:33.92   13  
       28.17  1:00.60  1:33.91  2:07.63  2:42.20  3:16.16  3:50.83  4:25.75
     5:00.69  5:33.92                                                      
  7 Boate, Ryan Z             14 BAD-K-MR             5:34.00    5:36.66   12  
       30.02  1:02.90  1:36.77  2:10.98  2:45.56  3:19.89  3:54.25  4:29.23
     5:03.55  5:36.66                                                      
  8 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              5:35.00    5:38.22   11  
       29.67  1:03.67  1:38.07  2:12.37  2:45.94  3:21.04  3:55.75  4:31.15
     5:05.82  5:38.22                                                      
  9 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR              5:23.87    5:42.71    9  
       28.99  1:01.99  1:36.56  2:12.13  2:45.81  3:20.88  3:57.55  4:32.41
     5:08.86  5:42.71                                                      
 10 Troy, Derek               13 AGUA-MR              5:50.58    5:42.87    7  
       29.47  1:02.96  1:37.27  2:12.21  2:47.65  3:22.90  3:58.05  4:33.56
     5:08.77  5:42.87                                                      
 11 Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  6:25.55    5:52.32    6  
       32.67  1:08.28  1:44.14  2:20.22  2:55.99  3:31.73  4:06.90  4:42.78
     5:18.03  5:52.32                                                      
 12 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR           6:10.00    6:23.85    5  
       32.80  1:10.96  1:49.74  2:29.11  3:08.32  3:47.59  4:27.19  5:06.92
     5:46.07  6:23.85                                                      
 
Event 22  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Veselovsky, Joseph F      15 Tmsuffolk-MR         5:04.69    4:58.87   20  
       26.08    55.46  1:25.49  1:56.26  2:26.97  2:57.54  3:28.41  3:59.47
     4:29.57  4:58.87                                                      
  2 Caines, Matthew F         15 Tmsuffolk-MR         5:00.75    5:05.03   17  
       26.18    55.74  1:26.60  1:57.73  2:28.66  2:59.80  3:31.80  4:02.71
     4:34.74  5:05.03                                                      
  3 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR              4:59.73    5:11.38   16  
       26.96    57.15  1:28.70  2:00.75  2:32.82  3:04.94  3:36.61  4:08.64
     4:40.63  5:11.38                                                      
  4 Damato, Aaron T           16 Tmsuffolk-MR         5:16.31    5:20.13   15  
       27.62    58.81  1:31.37  2:04.43  2:37.63  3:10.96  3:44.00  4:17.06
     4:49.41  5:20.13                                                      
  5 Cornacchioli, Joseph L    16 Tmsuffolk-MR         5:32.21    5:23.13   14  
       27.90  1:00.10  1:32.79  2:05.26  2:38.81  3:12.26  3:45.35  4:18.99
     4:51.82  5:23.13                                                      
  6 Qama, Eros                17 WAC-MR               5:20.67    5:27.56   13  
       28.88  1:00.51  1:33.43  2:06.67  2:40.08  3:13.53  3:47.10  4:21.49
     4:55.52  5:27.56                                                      
  7 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR           5:45.00    5:33.32   12  
       28.31  1:00.85  1:34.85  2:09.00  2:43.05  3:16.99  3:50.78  4:25.40
     4:59.83  5:33.32                                                      
  8 Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR  5:55.37    5:41.35   11  
       30.16  1:04.39  1:39.07  2:14.33  2:48.78  3:23.18  3:58.03  4:32.67
     5:08.07  5:41.35                                                      
  9 Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR           5:47.90    5:43.91    9  
       30.75  1:04.97  1:39.51  2:15.02  2:49.43  3:24.29  4:00.14  4:35.63
     5:10.66  5:43.91                                                      
 10 Bushlow, Eric             16 AGUA-MR              5:45.10    5:44.49    7  
       30.72  1:05.08  1:39.72  2:14.77  2:49.96  3:25.11  4:00.16  4:35.23
     5:10.68  5:44.49                                                      
 11 Lebost, Dan J             15 Pace-MR              5:31.00    5:59.62    6  
       27.37    59.83  1:34.56  2:10.48  2:47.52  3:25.77  4:04.38  4:44.00
     5:21.46  5:59.62                                                      
 
Event 23  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR              4:45.86    4:47.48   20  
       30.43  1:05.45  1:41.02  2:16.13  2:59.67  3:42.57  4:15.39  4:47.48
  2 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR              5:06.87    4:57.47   17  
       31.39  1:06.58  1:46.65  2:24.75  3:06.95  3:48.94  4:24.68  4:57.47
  3 Sciacca, Krysten M        14 Tmsuffolk-MR         4:58.04    5:05.13   16  
       32.53  1:10.20  1:49.07  2:28.01  3:11.45  3:55.54  4:29.98  5:05.13
  4 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR              5:09.13    5:07.59   15  
       33.63  1:12.70  1:51.71  2:29.39  3:13.97  3:59.37  4:34.50  5:07.59
  5 Burns, Jayme R            14 Tmsuffolk-MR         5:20.23    5:12.64   14  
       34.25  1:14.04  1:54.19  2:33.69  3:18.79  4:03.73  4:39.20  5:12.64
  6 Groenewoud, Carmen Z      14 BAD-K-MR             5:25.28    5:17.01   13  
       35.14  1:17.14  1:57.78  2:37.40  3:21.32  4:06.05  4:41.88  5:17.01
  7 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR             5:30.00    5:27.33   12  
       34.91  1:15.51  1:58.59  2:39.81  3:27.52  4:16.08  4:52.14  5:27.33
  8 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR              5:23.98    5:27.81   11  
       35.44  1:18.31  1:59.36  2:39.16  3:27.59  4:15.49  4:52.83  5:27.81
 -- Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  5:06.80   X4:57.66  
       33.09  1:12.85  1:50.58  2:27.30  3:09.52  3:51.43  4:24.91  4:57.66
 -- Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  5:12.69   X5:07.96  
       33.27  1:14.01  1:53.24  2:31.05  3:16.99  4:03.14  4:36.20  5:07.96
 -- Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  5:02.09   X5:08.23  
       33.46  1:14.27  1:54.00  2:32.78  3:17.24  4:03.39  4:36.75  5:08.23
 -- Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  5:22.93   X5:10.25  
       35.04  1:15.93  1:57.32  2:37.25  3:20.66  4:04.73  4:38.32  5:10.25
 -- Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              5:15.53   X5:15.28  
       34.00  1:14.52  1:55.97  2:36.79  3:20.48  4:04.09  4:40.94  5:15.28
 -- Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  6:00.00   X5:19.45  
       34.69  1:18.71  1:58.95  2:38.28  3:24.77  4:11.50  4:46.44  5:19.45
 -- Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  6:00.00   X5:19.86  
       32.39  1:10.65  1:51.88  2:32.82  3:21.73  4:09.71  4:45.68  5:19.86
 -- Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  6:00.00   X5:33.11  
       37.29  1:23.18  2:04.84  2:46.56  3:33.30  4:21.71  4:57.26  5:33.11
 
Event 24  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR         4:28.36    4:25.13   20  
       27.29    59.57  1:32.46  2:05.02  2:45.49  3:25.84  3:56.09  4:25.13
  2 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              4:35.89    4:37.08   17  
       30.51  1:06.15  1:40.99  2:15.62  2:55.90  3:35.81  4:07.01  4:37.08
  3 Liang, Truman             13 NYCC-MR              4:49.92    4:46.39   16  
       29.19  1:04.29  1:41.12  2:17.21  3:00.08  3:42.94  4:15.33  4:46.39
  4 Yeager, Kyle A            13 Tmsuffolk-MR         4:51.16    4:46.44   15  
       29.60  1:04.00  1:40.61  2:16.80  3:00.05  3:44.12  4:15.91  4:46.44
  5 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR           5:56.00    4:54.98   14  
       29.37  1:03.86  1:42.06  2:17.57  3:03.45  3:50.11  4:23.70  4:54.98
  6 Lindsey, Kevin P          14 Tmsuffolk-MR         5:05.36    4:55.64   13  
       31.68  1:09.67  1:46.57  2:23.56  3:08.04  3:52.75  4:25.38  4:55.64
  7 Damato, Brett Z           14 Tmsuffolk-MR         4:58.58    5:03.11   12  
       29.94  1:06.47  1:44.13  2:22.32  3:09.11  3:55.01  4:29.86  5:03.11
  8 Lopez, Jose L             14 Tmsuffolk-MR         5:03.06    5:04.65   11  
       31.82  1:11.03  1:52.17  2:32.73  3:13.74  3:54.88  4:30.38  5:04.65
  9 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR           6:00.90    6:09.15    9  
       41.16  1:30.79  2:16.37  3:03.41  3:57.07  4:52.42  5:31.15  6:09.15
 -- Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  6:05.53   X5:40.71  
       34.75  1:17.62  2:00.21  2:40.26  3:35.97  4:30.37  5:06.38  5:40.71
 
Event 25  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR             4:30.51    4:38.55   20  
       29.73  1:03.28  1:39.55  2:15.12  2:55.77  3:37.46  4:09.16  4:38.55
  2 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR  4:39.12    4:38.62   17  
       30.77  1:06.01  1:42.40  2:17.35  2:57.98  3:38.52  4:09.58  4:38.62
  3 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR              4:45.85    4:44.94   16  
       30.60  1:06.05  1:43.67  2:19.80  2:59.63  3:41.07  4:13.62  4:44.94
  4 Wollner, Margaret J       15 AGUA-MR              4:53.62    4:52.13   15  
       31.16  1:07.00  1:44.65  2:21.41  3:04.27  3:47.20  4:20.28  4:52.13
  5 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR              4:49.84    4:59.12   14  
       32.05  1:09.34  1:49.39  2:27.92  3:09.49  3:51.61  4:25.64  4:59.12
  6 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR              4:55.67    5:03.13   13  
       32.03  1:09.54  1:48.02  2:25.86  3:10.35  3:54.85  4:29.75  5:03.13
  7 Crane, Francesca          15 AGUA-MR              5:02.85    5:05.84   12  
       31.72  1:09.05  1:49.30  2:28.49  3:11.97  3:55.34  4:31.74  5:05.84
  8 O'Connor, Katelyn Z       15 GAEL-MR              4:58.63    5:06.27   11  
       31.07  1:07.44  1:46.26  2:24.90  3:09.84  3:56.13  4:31.87  5:06.27
  9 Safran, Lily W            15 AGUA-MR              5:05.77    5:15.15    9  
       33.90  1:13.57  1:52.88  2:31.50  3:17.76  4:04.56  4:40.28  5:15.15
 10 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  5:13.46    5:18.95    7  
       33.64  1:13.69  1:55.13  2:36.22  3:22.35  4:08.85  4:43.74  5:18.95
 11 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR              5:14.13    5:20.92    6  
       33.77  1:11.30  1:52.94  2:34.00  3:19.84  4:05.95  4:44.46  5:20.92
 12 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR              5:24.62    5:22.40    5  
       33.25  1:14.19  1:53.10  2:31.69  3:22.20  4:13.13  4:47.69  5:22.40
 13 Knapp, Jen A              17 SMC-MR               5:39.37    5:28.52    4  
       34.49  1:18.06  1:57.78  2:37.15  3:22.48  4:09.83  4:49.34  5:28.52
 14 Windler, Courtney G       15 Tmsuffolk-MR         5:24.22    5:32.31    3  
       34.58  1:16.87  1:58.77  2:41.11  3:31.58  4:22.08  4:57.78  5:32.31
 15 Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  6:30.00    5:32.34    2  
       35.63  1:18.34  2:00.38  2:41.07  3:29.84  4:18.97  4:56.50  5:32.34
 -- Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR  5:20.75   X5:12.49  
       34.98  1:14.23  1:53.55  2:32.09  3:17.21  4:04.29  4:39.02  5:12.49
 -- Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  6:00.00   X5:54.77  
       41.84  1:32.41  2:14.42  2:56.31  3:46.67  4:39.35  5:17.62  5:54.77
 
Event 26  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ambrosia, Chris         16 AGUA-MR              4:25.36    4:21.96   20  
       26.84    57.74  1:32.16  2:05.42  2:44.27  3:22.96  3:53.02  4:21.96
  2 Veselovsky, Joseph F      15 Tmsuffolk-MR         4:31.12    4:29.36   17  
       27.23    59.21  1:34.25  2:09.22  2:49.40  3:29.90  4:00.16  4:29.36
  3 Caines, Matthew F         15 Tmsuffolk-MR         4:31.43    4:30.09   16  
       27.98  1:01.15  1:37.66  2:12.95  2:50.90  3:29.76  4:00.40  4:30.09
  4 Hasty, William G          16 AGUA-MR              4:34.92    4:44.47   15  
       28.81  1:04.13  1:38.82  2:13.18  2:55.90  3:39.13  4:12.41  4:44.47
  5 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR           5:29.00    4:51.88   14  
       29.93  1:05.77  1:44.70  2:23.88  3:05.56  3:47.03  4:20.77  4:51.88
  6 Friedman, Daniel R        16 AGUA-MR              5:14.17    5:09.74   13  
       31.11  1:08.10  1:48.50  2:29.18  3:14.99  4:01.45  4:36.20  5:09.74
 -- Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR  5:18.05   X5:15.75  
       31.07  1:09.69  1:49.30  2:28.62  3:18.20  4:07.83  4:42.10  5:15.75
 -- Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR           5:33.70         DQ  
       31.45  1:08.70  1:46.71  2:24.42  3:06.13  3:48.21  4:21.90       DQ
 
Event 27  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR             10:56.21   10:38.72   20  
       28.82  1:00.24  1:32.37  2:05.11  2:37.76  3:10.52  3:43.10  4:15.53
     4:48.00  5:20.20  5:52.55  6:24.31  6:56.79  7:29.19  8:01.53  8:33.95
     9:06.12  9:37.95 10:09.28 10:38.72                                    
  2 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR             10:43.23   10:44.40   17  
       29.50  1:01.28  1:33.78  2:06.60  2:39.20  3:11.63  3:44.52  4:17.52
     4:50.37  5:23.43  5:56.31  6:28.46  7:01.07  7:33.46  8:05.59  8:37.54
     9:09.72  9:41.92 10:14.18 10:44.40                                    
  3 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR             11:56.61   11:02.50   16  
       28.68  1:00.73  1:34.42  2:07.96  2:40.62  3:13.71  3:46.52  4:21.12
     4:53.85  5:28.62  6:00.80  6:35.30  7:09.35  7:42.63  8:16.45  8:50.27
     9:24.89  9:58.71 10:31.44 11:02.50                                    
  4 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR                   NT   11:07.47   15  
       29.26  1:01.41  1:34.11  2:07.45  2:40.89  3:14.60  3:48.40  4:22.12
     4:55.73  5:29.67  6:03.51  6:37.44  7:11.19  7:44.57  8:18.81  8:53.05
     9:26.68 10:00.83 10:34.34 11:07.47                                    
  5 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR             11:41.24   11:36.82   14  
       30.08  1:03.74  1:38.11  2:12.31  2:47.22  3:21.95  3:57.76  4:32.82
     5:08.35  5:44.26  6:19.75  6:54.61  7:29.87  8:05.19  8:41.26  9:15.93
     9:51.80 10:27.71 11:02.17 11:36.82                                    
 -- Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR 11:26.38  X11:11.29  
       30.16  1:02.43  1:35.89  2:09.00  2:42.92  3:16.95  3:50.82  4:24.79
     4:59.13  5:33.11  6:07.60  6:42.01  7:16.09  7:50.10  8:24.10  8:58.16
     9:32.42 10:05.90 10:39.61 11:11.29                                    
 -- Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR 11:01.50  X11:14.28  
       29.99  1:02.79  1:36.65  2:10.91  2:45.32  3:19.41  3:53.68  4:27.97
     5:02.30  5:36.52  6:10.47  6:44.29  7:18.24  7:52.31  8:26.56  9:00.32
     9:33.76 10:07.34 10:41.20 11:14.28                                    
 -- Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR 11:30.54  X11:21.11  
       30.29  1:03.17  1:36.77  2:11.00  2:44.91  3:19.13  3:53.46  4:27.54
     5:01.57  5:35.87  6:10.15  6:44.94  7:19.64  7:54.39  8:28.81  9:03.58
     9:38.37 10:12.94 10:47.38 11:21.11                                    
 -- Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR 11:32.89  X11:28.66  
       30.74  1:04.56  1:39.44  2:14.61  2:49.54  3:25.07  4:00.18  4:35.24
     5:10.03  5:44.47  6:18.99  6:53.74  7:28.59  8:03.46  8:38.15  9:12.93
     9:47.67 10:22.46 10:56.35 11:28.66                                    
 
Event 27  Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR 10:33.09   10:38.65   20  
       29.29  1:00.89  1:33.00  2:05.32  2:37.88  3:10.49  3:42.87  4:15.39
     4:48.00  5:20.72  5:53.22  6:25.45  6:57.75  7:29.90  8:01.99  8:33.68
     9:05.52  9:37.66 10:09.33 10:38.65                                    
  2 Esposito, Jennifer M      15 Tmsuffolk-MR        10:32.17   10:59.52   17  
       28.42    58.85  1:30.42  2:02.57  2:34.95  3:07.63  3:40.22  4:13.33
     4:45.85  5:18.89  5:52.47  6:26.18  7:00.11  7:34.00  8:08.33  8:42.13
     9:16.81  9:50.41 10:25.45 10:59.52                                    
  3 Friedlander, Lauren T     15 Tmsuffolk-MR        11:08.40   11:01.75   16  
       29.49  1:01.56  1:34.41  2:07.46  2:40.32  3:13.33  3:46.44  4:19.87
     4:53.29  5:26.90  6:00.54  6:34.84  7:08.52  7:42.55  8:16.14  8:50.04
     9:23.80  9:57.11 10:29.96 11:01.75                                    
  4 Hanley, Kaitlin M         17 Tmsuffolk-MR        11:17.16   11:06.89   15  
       30.33  1:03.28  1:36.47  2:09.98  2:43.30  3:16.46  3:50.00  4:23.44
     4:56.75  5:30.45  6:04.01  6:37.79  7:11.50  7:45.21  8:18.83  8:52.44
     9:25.84  9:59.59 10:33.47 11:06.89                                    
  5 Sweeney, Nicole B         16 Tmsuffolk-MR        11:00.00   11:10.87   14  
       30.52  1:03.17  1:35.39  2:07.83  2:40.82  3:13.65  3:47.11  4:20.79
     4:54.55  5:28.30  6:02.12  6:36.12  7:10.13  7:44.40  8:19.13  8:53.25
     9:27.68 10:02.33 10:36.80 11:10.87                                    
  6 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR             11:08.44   11:12.21   13  
       31.18  1:04.47  1:37.98  2:11.87  2:45.80  3:19.52  3:53.62  4:27.38
     5:01.09  5:34.86  6:08.56  6:42.56  7:16.26  7:50.06  8:23.84  8:57.72
     9:31.42 10:05.39 10:39.14 11:12.21                                    
  7 McWilliams, Tara A        16 Tmsuffolk-MR        11:19.00   11:24.36   12  
       29.69  1:02.32  1:35.96  2:09.75  2:43.89  3:18.63  3:53.16  4:27.75
     5:02.39  5:36.79  6:11.25  6:46.72  7:21.55  7:56.64  8:32.06  9:06.91
     9:41.87 10:16.70 10:51.11 11:24.36                                    
  8 Safran, Lily W            15 AGUA-MR             11:31.79   11:28.24   11  
       31.60  1:05.63  1:40.39  2:15.58  2:50.50  3:25.73  4:00.66  4:35.47
     5:10.12  5:44.66  6:19.18  6:53.82  7:28.04  8:02.49  8:37.16  9:11.84
     9:46.32 10:20.73 10:55.36 11:28.24                                    
  9 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR 12:05.78   11:50.94    9  
       30.89  1:04.72  1:39.98  2:15.52  2:50.75  3:25.92  4:01.33  4:36.97
     5:13.12  5:49.45  6:25.75  7:02.20  7:38.37  8:15.16  8:50.99  9:27.38
    10:03.97 10:40.05 11:16.14 11:50.94                                    
 10 Young, Jessica C          16 AGUA-MR             11:54.53   12:36.17    7  
       32.76  1:09.63  1:47.41  2:25.94  3:04.60  3:42.30  4:20.76  4:58.99
     5:37.17  6:15.69  6:53.67  7:31.35  8:09.66  8:48.24  9:27.17 10:05.92
    10:44.30 11:22.44 11:59.60 12:36.17                                    
 -- Diaz, Justine             16 WAC-MR              11:22.42  X11:03.16  
       30.25  1:03.17  1:36.26  2:09.50  2:42.47  3:15.74  3:49.52  4:23.64
     4:57.52  5:31.22  6:04.76  6:38.27  7:12.18  7:45.66  8:19.10  8:52.33
     9:25.45  9:58.63 10:31.45 11:03.16                                    
 -- Schiano, Marie J          15 WAC-MR              11:15.56  X11:17.18  
       30.09  1:03.37  1:37.31  2:11.41  2:45.04  3:19.32  3:53.41  4:27.94
     5:02.12  5:35.70  6:10.07  6:44.00  7:18.22  7:52.27  8:26.71  9:01.13
     9:35.71 10:10.35 10:44.49 11:17.18                                    
 -- Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR 11:41.01  X11:49.88  
       30.76  1:06.01  1:42.02  2:18.79  2:54.84  3:30.54  4:06.08  4:42.53
     5:18.54  5:54.50  6:29.95  7:06.09  7:42.17  8:18.20  8:54.26  9:30.13
    10:06.07 10:42.01 11:16.54 11:49.88                                    
 
Event 28  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR 13:30.00  X12:03.14  
       33.09  1:08.90  1:45.54  2:21.78  2:58.21  3:34.71  4:11.95  4:48.79
     5:25.71  6:02.68  6:39.04  7:15.34  7:51.36  8:28.09  9:04.39  9:41.15
    10:17.08 10:53.24 11:29.14 12:03.14                                    
 
Event 28  Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMAHON, Ricky            16 MRST-MR             10:15.15   10:19.06   20  
       27.88    57.82  1:28.27  1:58.62  2:29.15  3:00.12  3:31.22  4:02.83
     4:34.14  5:05.84  5:37.29  6:08.91  6:40.62  7:12.37  7:43.79  8:15.24
     8:46.44  9:17.53  9:48.85 10:19.06                                    
  2 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR             10:53.39   10:36.39   17  
       27.68    57.92  1:28.52  1:59.89  2:31.76  3:03.97  3:36.13  4:08.20
     4:39.99  5:11.62  5:43.66  6:16.04  6:48.03  7:20.69  7:53.34  8:25.41
     8:57.98  9:30.89 10:03.83 10:36.39                                    
  3 Hicks, Patrick B          16 Tmsuffolk-MR        10:32.00   11:14.25   16  
       28.02    58.84  1:31.08  2:04.40  2:37.33  3:10.37  3:43.86  4:17.81
     4:51.64  5:25.56  5:59.88  6:34.63  7:09.67  7:44.38  8:19.10  8:54.29
     9:29.39 10:04.92 10:39.70 11:14.25                                    
 -- Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR 12:00.00  X11:36.11  
       30.22  1:03.92  1:38.16  2:13.12  2:47.74  3:23.55  3:59.17  4:34.47
     5:10.55  5:45.44  6:20.57  6:55.76  7:31.09  8:06.48  8:42.02  9:17.28
     9:52.96 10:27.75 11:02.33 11:36.11                                    
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR              1:56.99    1:57.78   20  
       27.83    57.82  1:28.24  1:57.78                                    
  2 Klein, Jacquelyn          14 VAC-MR               1:59.56    1:58.32   17  
       27.38    57.33  1:28.09  1:58.32                                    
  3 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               2:02.34    2:01.70   16  
       27.56    58.37  1:30.47  2:01.70                                    
  4 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR              2:04.02    2:02.40   15  
       27.89    58.20  1:30.50  2:02.40                                    
  5 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR              2:02.73    2:02.75   14  
       27.52    58.53  1:30.82  2:02.75                                    
  6 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              2:03.00    2:03.05   13  
       27.69    58.64  1:30.81  2:03.05                                    
  7 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR              1:58.04    2:04.78   12  
       28.40    59.09  1:31.77  2:04.78                                    
  8 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  2:00.99    2:04.92   11  
       28.39  1:00.55  1:33.55  2:04.92                                    
  9 Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  2:05.68    2:05.79    9  
       28.62  1:00.23  1:33.19  2:05.79                                    
 10 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  2:05.89    2:05.83    7  
       29.43  1:01.42  1:34.36  2:05.83                                    
 11 Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  2:07.28    2:06.50    6  
       29.72  1:02.08  1:34.91  2:06.50                                    
 12 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR              2:05.00    2:06.70    5  
       28.68  1:00.60  1:34.12  2:06.70                                    
 13 Dolinar, Ann M            14 Tmsuffolk-MR         2:06.78    2:08.03    4  
       29.42  1:02.06  1:35.83  2:08.03                                    
 14 Groenewoud, Carmen Z      14 BAD-K-MR             2:09.93    2:08.20    3  
       29.33  1:02.31  1:36.13  2:08.20                                    
 15 Bertoncini, Dana M        14 Tmsuffolk-MR         2:03.51    2:08.32    2  
       28.64  1:00.82  1:34.09  2:08.32                                    
 16 Pinchinat, Ashley         14 WAC-MR               2:10.68    2:08.61    1  
       29.22  1:01.94  1:35.83  2:08.61                                    
 17 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR              2:14.41    2:09.01  
       30.78  1:03.64  1:36.64  2:09.01                                    
 18 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  2:15.19    2:09.55  
       30.33  1:03.85  1:37.46  2:09.55                                    
 19 Pullen, Mel G             14 Cond-MR              2:06.30    2:09.56  
       29.81  1:02.76  1:36.39  2:09.56                                    
 20 Devoe, Stacey Z           14 GAEL-MR              2:08.26    2:09.82  
       29.19  1:02.06  1:36.26  2:09.82                                    
 21 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR              2:09.45    2:09.97  
       29.87  1:03.22  1:36.95  2:09.97                                    
 22 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              2:10.61    2:10.12  
       29.80  1:03.03  1:37.72  2:10.12                                    
 23 Konko, Dayna L            14 WAC-MR               2:06.56    2:11.57  
       30.27  1:04.22  1:38.17  2:11.57                                    
 24 Gray, Catherine Z         13 BAD-K-MR             2:14.90    2:11.58  
       30.98  1:04.39  1:38.00  2:11.58                                    
 25 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR              2:09.42    2:11.77  
       29.38  1:03.08  1:38.31  2:11.77                                    
 26 Ryan, Meghan E            13 Tmsuffolk-MR         2:05.25    2:11.87  
       29.18  1:01.43  1:36.44  2:11.87                                    
 27 Vaughn, Laura A           14 Pace-MR              2:15.23    2:11.91  
       30.24  1:03.66  1:37.75  2:11.91                                    
 28 Sciacca, Krysten M        14 Tmsuffolk-MR         2:09.23    2:12.60  
       30.15  1:03.28  1:37.48  2:12.60                                    
 29 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR             2:12.19    2:12.96  
       30.85  1:04.58  1:39.19  2:12.96                                    
 30 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR             2:17.69    2:13.05  
       31.53  1:06.22  1:40.57  2:13.05                                    
 31 Biancone, Taylor Z        14 GAEL-MR              2:07.84    2:13.08  
       29.70  1:03.35  1:38.44  2:13.08                                    
 32 Strassberg, Amy           13 BAD-K-MR             2:15.00    2:13.12  
       30.20  1:03.89  1:39.12  2:13.12                                    
 33 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR             2:17.39    2:13.28  
       30.80  1:04.93  1:39.71  2:13.28                                    
 34 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  2:14.87    2:13.92  
       31.17  1:05.07  1:40.01  2:13.92                                    
 35 Zaltsman, Janine Z        13 Tmsuffolk-MR         2:18.82    2:14.28  
       30.62  1:05.39  1:40.73  2:14.28                                    
 36 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR               2:13.56    2:14.35  
       30.51  1:04.82  1:39.64  2:14.35                                    
 37 Capella, Paola            14 BAD-K-MR             2:12.00    2:15.48  
       29.69  1:03.38  1:39.29  2:15.48                                    
 38 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  2:19.19    2:16.79  
       30.89  1:05.82  1:40.59  2:16.79                                    
 39 Sabens, Ginna M           13 Pace-MR              2:18.84    2:16.89  
       31.14  1:07.17  1:43.70  2:16.89                                    
 40 Skypala, Rebecca          13 Tmsuffolk-MR         3:08.00    2:17.06  
       30.18  1:05.08  1:41.35  2:17.06                                    
 41 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR              2:14.46    2:17.69  
       30.84  1:05.66  1:42.23  2:17.69                                    
 42 Lee, Katherine            13 WAC-MR               2:16.67    2:17.78  
       31.01  1:05.79  1:41.85  2:17.78                                    
 43 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR              2:16.69    2:18.84  
       31.80  1:07.41  1:44.25  2:18.84                                    
 44 Fufido, Maria Z           13 BAD-K-MR             2:20.00    2:19.25  
       31.91  1:06.91  1:43.27  2:19.25                                    
 45 Herald, Rachel Z          14 BAD-K-MR             2:19.54    2:19.33  
       31.67  1:07.46  1:43.36  2:19.33                                    
 46 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR              2:17.62    2:19.61  
       31.24  1:07.40  1:43.75  2:19.61                                    
 47 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR              2:19.90    2:20.20  
       32.16  1:09.28  1:46.87  2:20.20                                    
 48 Chiappetta, Emma Z        13 BAD-K-MR             2:20.45    2:20.23  
       31.67  1:08.12  1:45.03  2:20.23                                    
 49 Ruane, Nikki              13 WAC-MR               2:24.54    2:20.31  
       32.73  1:08.69  1:44.76  2:20.31                                    
 50 Villegas, Kristine A      13 Cond-MR              2:20.40    2:20.32  
       31.71  1:07.95  1:45.29  2:20.32                                    
 51 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR              2:20.18    2:20.38  
       32.09  1:08.46  1:46.08  2:20.38                                    
 52 Pyle, Emma P              13 GAEL-MR              2:24.83    2:22.07  
       31.68  1:08.14  1:45.68  2:22.07                                    
 53 Orlando, Caroline         14 BAD-K-MR             2:18.00    2:22.33  
       31.39  1:07.39  1:45.52  2:22.33                                    
 54 Marchewka, Katie S        13 Middies-MR           2:21.32    2:23.16  
       33.49  1:09.93  1:47.31  2:23.16                                    
 55 Runco, Christine          13 WAC-MR               2:18.78    2:23.59  
       31.59  1:07.49  1:45.79  2:23.59                                    
 56 Geissler, Heather         14 WAC-MR               2:23.34    2:24.12  
       32.96  1:09.71  1:46.66  2:24.12                                    
 57 Smith, Samantha           14 Thunderbirds         2:25.04    2:24.53  
       31.94  1:08.77  1:47.85  2:24.53                                    
 58 Donaldson, Maria C        14 SMC-MR               2:29.13    2:24.82  
       31.75  1:08.73  1:47.69  2:24.82                                    
 59 Still, Hailey R           13 Middies-MR           2:23.01    2:25.21  
       33.58  1:10.17  1:47.92  2:25.21                                    
 60 Estime-Kirkpatrick, Ayta  14 AGUA-MR              2:26.59    2:25.41  
       31.97  1:10.12  1:49.39  2:25.41                                    
 61 Geissler, Cristin         14 WAC-MR               2:24.66    2:25.78  
       33.28  1:11.10  1:49.14  2:25.78                                    
 62 McGlynn, Molly P          13 Pace-MR              2:21.00    2:25.89  
       32.72  1:10.31  1:49.60  2:25.89                                    
 63 Downing, Lauren E         14 Pace-MR              2:18.99    2:27.72  
       31.74  1:09.00  1:49.06  2:27.72                                    
 64 Wergen, Laura M           13 Pace-MR              2:28.21    2:27.87  
       30.56  1:08.29  1:48.60  2:27.87                                    
 65 Velotta, Elizabeth L      14 WAC-MR               2:26.98    2:28.09  
       32.06  1:10.10  1:50.54  2:28.09                                    
 66 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR             2:36.63    2:28.35  
       34.29  1:12.28  1:51.60  2:28.35                                    
 67 Teng, Michelle            13 AGUA-MR              2:24.25    2:28.52  
       32.98  1:10.00  1:49.42  2:28.52                                    
 68 Paverman, Lauren M        14 Cond-MR              2:35.33    2:29.48  
       32.65  1:10.84  1:50.58  2:29.48                                    
 69 Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              2:28.45    2:30.18  
       32.50  1:10.27  1:50.54  2:30.18                                    
 70 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR              2:42.72    2:31.47  
       35.44  1:13.87  1:53.29  2:31.47                                    
 71 Newman, Georgia M         14 AGUA-MR              2:33.83    2:31.98  
       33.57  1:12.58  1:52.87  2:31.98                                    
 72 Tait, Jennifer            14 WAC-MR               2:38.24    2:33.32  
       34.09  1:13.44  1:54.41  2:33.32                                    
 73 Burton, Jessica E         14 Tmsuffolk-MR         2:39.10    2:33.86  
       33.01  1:11.70  1:53.06  2:33.86                                    
 74 Pezzello, Elizabeth       13 SMC-MR                    NT    2:34.30  
       32.78  1:11.21  1:53.38  2:34.30                                    
 75 Gibbs, Samantha           13 SMC-MR               2:43.68    2:35.76  
       34.33  1:13.46  1:55.38  2:35.76                                    
 76 Flynn, Jillian L          13 Tmsuffolk-MR         2:38.41    2:36.82  
       34.80  1:15.20  1:57.28  2:36.82                                    
 77 Wechsler, Samantha K      13 AGUA-MR              2:40.41    2:36.85  
       35.25  1:15.52  1:56.58  2:36.85                                    
 78 Geller, Hallie B          13 Tmsuffolk-MR         2:39.05    2:37.02  
       34.79  1:15.70  1:58.07  2:37.02                                    
 79 Quill, Alexa M            14 Express Swimming-MR  2:45.00    2:39.22  
       33.55  1:13.19  1:57.07  2:39.22                                    
 80 Scheer, Amanda            13 SMC-MR                    NT    2:43.09  
       33.52  1:13.65  1:57.89  2:43.09                                    
 81 Deraris, Lindsay E        13 Express Swimming-MR  3:00.00    2:45.48  
       38.02  1:20.67  2:04.25  2:45.48                                    
 82 Dorata, Kristen           13 Tmsuffolk-MR         3:01.67    2:49.78  
       39.36  1:23.36  2:08.12  2:49.78                                    
 83 NI, Samantha A            13 WAC-MR               2:57.29    2:54.63  
       39.18  1:23.83  2:09.31  2:54.63                                    
 84 Shifke, Caroline R        13 AGUA-MR              2:58.70    2:55.12  
       40.28  1:24.39  2:10.11  2:55.12                                    
 85 Kirschenbaum, Leni        14 Thunderbirds         2:49.70    2:58.42  
       40.04  1:24.88  2:12.52  2:58.42                                    
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR         1:46.24    1:49.63   20  
       25.33    53.12  1:21.52  1:49.63                                    
  2 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              1:52.94    1:54.43   17  
       27.19    56.62  1:26.03  1:54.43                                    
  3 Mirinov, Anthony Z        14 BAD-K-MR             1:59.15    1:54.78   16  
       26.35    55.47  1:25.80  1:54.78                                    
  4 Savage, Dan Z             14 GAEL-MR              1:57.23    1:55.71   15  
       25.52    54.05  1:24.62  1:55.71                                    
  5 Liang, Truman             13 NYCC-MR              1:59.52    1:57.88   14  
       26.59    56.08  1:27.06  1:57.88                                    
  6 Whiston, William Z        14 BAD-K-MR             2:06.12    2:01.35   13  
       27.65    58.44  1:29.89  2:01.35                                    
  7 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR              2:04.18    2:01.60   12  
       28.50    59.69  1:31.14  2:01.60                                    
  8 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              2:03.00    2:03.08   11  
       28.04    59.42  1:32.03  2:03.08                                    
  9 Damato, Brett Z           14 Tmsuffolk-MR         2:04.92    2:04.73    9  
       28.06    59.61  1:32.50  2:04.73                                    
 10 Reynoso, BJ A             14 AGUA-MR              2:06.68    2:04.75    7  
       28.64    59.91  1:32.35  2:04.75                                    
 11 Harrington, Kyle P        14 SMC-MR               2:09.61    2:05.14    6  
       27.95    59.38  1:32.05  2:05.14                                    
 12 Troy, Derek               13 AGUA-MR              2:04.07    2:05.55    5  
       28.70  1:00.24  1:33.24  2:05.55                                    
 13 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR              2:02.82    2:06.09    4  
       29.28  1:00.89  1:33.74  2:06.09                                    
 14 Wright, Edwin P           13 Cond-MR              2:10.13    2:06.21    3  
       28.75  1:01.13  1:34.64  2:06.21                                    
 15 Goldman, David            13 Flying Dolphins-MR   2:14.32    2:06.49    2  
       27.66  1:00.00  1:33.85  2:06.49                                    
 16 Boate, Ryan Z             14 BAD-K-MR             2:10.00    2:07.11    1  
       28.97  1:01.10  1:34.16  2:07.11                                    
 17 Musso, Andrew V           13 Tmsuffolk-MR         2:09.59    2:07.72  
       28.00    59.82  1:34.16  2:07.72                                    
 18 Chester, Nicholas J       13 Tmsuffolk-MR         2:14.12    2:08.21  
       29.95  1:03.54  1:36.96  2:08.21                                    
 19 Borger, Brian R           14 AGUA-MR              2:09.13    2:09.44  
       29.15  1:02.50  1:36.39  2:09.44                                    
 20 Hughes, Mike Z            13 BAD-K-MR             2:15.25    2:09.48  
       30.03  1:02.93  1:37.27  2:09.48                                    
 21 Lam, Garrett J            14 Tmsuffolk-MR         2:09.85    2:09.71  
       28.89  1:01.37  1:35.12  2:09.71                                    
 22 Sato, Ray R               14 GAEL-MR              2:09.17    2:11.35  
       28.40  1:00.94  1:36.16  2:11.35                                    
 23 Mery, Marek               14 NYCC-MR              2:07.00    2:11.48  
       28.25  1:01.19  1:36.19  2:11.48                                    
 24 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR              2:11.92    2:11.65  
       29.84  1:03.20  1:37.97  2:11.65                                    
 25 Pope, Ryan P              13 Middies-MR           2:20.69    2:15.61  
       29.97  1:04.87  1:41.19  2:15.61                                    
 26 Walotsky, Conor           13 BAD-K-MR             2:17.88    2:16.05  
       31.07  1:06.30  1:42.12  2:16.05                                    
 27 Daly, Brendan D           13 Middies-MR           2:21.13    2:16.99  
       30.64  1:05.95  1:42.21  2:16.99                                    
 28 Mason, Daniel             13 SMC-MR               2:20.60    2:17.37  
       30.95  1:06.65  1:43.53  2:17.37                                    
 29 Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  2:18.83    2:18.35  
       32.89  1:08.24  1:44.02  2:18.35                                    
 30 Johanson, Tim Z           13 BAD-K-MR             2:30.00    2:20.00  
       30.48  1:06.24  1:43.88  2:20.00                                    
 31 Malfa, Peter J            14 Pace-MR              2:15.88    2:21.15  
       30.09  1:05.46  1:42.91  2:21.15                                    
 32 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR           2:08.00    2:23.89  
       31.80  1:08.98  1:47.18  2:23.89                                    
 33 Kennon, Jack C            13 Cond-MR              2:17.97    2:24.50  
       32.90  1:10.19  1:48.58  2:24.50                                    
 34 Burbige, Matt C           14 SMC-MR                    NT    2:25.05  
       31.26  1:07.35  1:46.66  2:25.05                                    
 35 Reyes, Rolando J          14 AGUA-MR              2:39.19    2:25.84  
       31.41  1:09.11  1:46.30  2:25.84                                    
 36 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR              2:32.14    2:25.89  
       33.04  1:10.71  1:49.60  2:25.89                                    
 37 Ackalotis, Mike           14 WAC-MR               2:34.70    2:29.20  
       32.96  1:10.43  1:50.12  2:29.20                                    
 38 Tavlarakis, Antonis       13 SMC-MR               2:30.33    2:33.74  
       33.30  1:12.98  1:54.58  2:33.74                                    
 39 Watkins, Jonathan         14 Thunderbirds              NT    2:39.22  
       34.18  1:14.97  1:57.60  2:39.22                                    
 40 Weller-Gordon, Andrew     13 SMC-MR                    NT    2:47.19  
       37.43  1:20.59  2:05.23  2:47.19                                    
 41 Zimmer, Justin F          14 Tmsuffolk-MR         3:00.30    2:48.98  
       36.02  1:19.57  2:05.72  2:48.98                                    
 42 Lewis, Kitwane A          13 AGUA-MR              3:13.84    2:58.28  
       35.26  1:21.55  2:10.81  2:58.28                                    
 43 Wright, Noah P            13 Flying Dolphins-MR   3:09.88    3:02.89  
       38.05  1:22.68  2:13.36  3:02.89                                    
 
Event 31  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR              1:54.57    1:56.50   20  
       27.46    56.33  1:26.20  1:56.50                                    
  2 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR             1:51.06    1:59.23   17  
       27.92    58.17  1:27.55  1:59.23                                    
  3 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR  1:56.29    2:00.04   16  
       28.87    59.46  1:29.96  2:00.04                                    
  4 Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR               1:59.78    2:00.10   15  
       27.94    58.31  1:29.70  2:00.10                                    
  5 Esposito, Jennifer M      15 Tmsuffolk-MR         1:58.12    2:00.27   14  
       28.34    58.58  1:29.42  2:00.27                                    
  6 Serrago, Ashley N         17 Tmsuffolk-MR         2:01.19    2:00.43   13  
       27.43    57.51  1:29.17  2:00.43                                    
  7 Friedlander, Lauren T     15 Tmsuffolk-MR         2:01.18    2:00.51   12  
       28.17    58.55  1:29.89  2:00.51                                    
  8 McWilliams, Tara A        16 Tmsuffolk-MR         1:59.88    2:01.80   11  
       27.87    58.78  1:30.25  2:01.80                                    
  9 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR              1:59.75    2:02.65    9  
       28.97    59.91  1:31.43  2:02.65                                    
 10 Lepore, Angela            15 WAC-MR               1:57.78    2:02.94    7  
       28.46    59.29  1:31.03  2:02.94                                    
 11 Harken, Heather E         16 Express Swimming-MR  2:04.53    2:04.82    6  
       28.62    59.79  1:32.38  2:04.82                                    
 12 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR              2:00.71    2:05.07    5  
       28.30    59.80  1:32.07  2:05.07                                    
 13 Coleman, Hayley K         17 AGUA-MR              1:56.71    2:05.50    4  
       29.69  1:01.29  1:33.36  2:05.50                                    
 14 Trent, Alaina             15 VAC-MR               2:05.93    2:05.87    3  
       28.67  1:00.31  1:33.14  2:05.87                                    
 15 Sweeney, Nicole B         16 Tmsuffolk-MR         2:04.82    2:06.29    2  
       29.20  1:01.41  1:34.41  2:06.29                                    
 16 Schiano, Marie J          15 WAC-MR               2:08.67    2:06.44    1  
       29.72  1:02.40  1:34.94  2:06.44                                    
 17 Roseman, Alexandra A      15 AGUA-MR              2:07.46    2:07.88  
       29.55  1:02.07  1:35.00  2:07.88                                    
 18 Diaz, Justine             16 WAC-MR               1:59.89    2:07.91  
       29.47  1:01.78  1:34.83  2:07.91                                    
 19 Cholakis, Gena            15 WAC-MR               2:04.00    2:07.99  
       29.27  1:01.55  1:35.02  2:07.99                                    
 20 Gomez, Stephanie Z        15 BAD-K-MR             2:09.73    2:08.18  
       29.51  1:01.78  1:34.90  2:08.18                                    
 21 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR              2:03.95    2:08.42  
       29.65  1:02.75  1:36.06  2:08.42                                    
 22 Kalloff, Danielle         16 WAC-MR               2:08.67    2:08.61  
       30.05  1:02.45  1:35.59  2:08.61                                    
 23 Safran, Lily W            15 AGUA-MR              2:05.44    2:08.72  
       30.17  1:02.90  1:35.93  2:08.72                                    
 24 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR              2:03.86    2:09.10  
       28.89  1:00.99  1:35.04  2:09.10                                    
 25 O'Connor, Katelyn Z       15 GAEL-MR              2:06.01    2:09.16  
       29.56  1:01.81  1:35.63  2:09.16                                    
 26 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR  2:06.18    2:10.30  
       29.46  1:02.68  1:36.99  2:10.30                                    
 27 Crane, Francesca          15 AGUA-MR              2:07.23    2:10.55  
       30.05  1:03.50  1:37.70  2:10.55                                    
 28 Kvernland, KK A           18 GAEL-MR              2:12.32    2:10.89  
       28.94  1:02.30  1:36.91  2:10.89                                    
 29 McFadden, Elyse M         15 GAEL-MR              2:10.14    2:11.06  
       29.49  1:01.74  1:35.81  2:11.06                                    
 30 Pampillonio, Danielle C   16 SMC-MR               2:09.31    2:11.90  
       29.25  1:01.79  1:36.23  2:11.90                                    
 31 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  2:08.10    2:12.04  
       30.21  1:03.34  1:37.73  2:12.04                                    
 32 Windler, Courtney G       15 Tmsuffolk-MR         2:07.37    2:12.81  
       30.52  1:04.18  1:38.93  2:12.81                                    
 33 Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR               2:17.48    2:12.92  
       30.68  1:04.39  1:39.13  2:12.92                                    
 34 Goldman, Lauren           16 Flying Dolphins-MR   2:12.59    2:13.15  
       30.14  1:04.75  1:40.14  2:13.15                                    
 35 Mason, Nicole D           17 SMC-MR               2:13.43    2:13.38  
       29.03  1:01.89  1:37.10  2:13.38                                    
 36 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR              2:10.79    2:14.15  
       30.84  1:04.40  1:39.11  2:14.15                                    
 37 Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  2:24.53    2:15.21  
       31.22  1:05.63  1:40.69  2:15.21                                    
 38 Giunta, Jaclyn A          16 Tmsuffolk-MR         2:14.71    2:17.12  
       31.48  1:06.59  1:42.46  2:17.12                                    
 39 Patterson, Rene L         15 Pace-MR              2:12.99    2:17.25  
       30.55  1:05.66  1:42.69  2:17.25                                    
 40 Lotrionte, Nicolette L    15 GAEL-MR              2:22.21    2:17.48  
       30.42  1:04.95  1:41.04  2:17.48                                    
 41 Windler, Stephanie L      17 Tmsuffolk-MR         2:17.82    2:17.92  
       31.83  1:06.80  1:42.64  2:17.92                                    
 42 Viboch, Elena J           16 Pace-MR              2:27.36    2:19.77  
       31.40  1:06.29  1:43.82  2:19.77                                    
 43 Moursi, Heba A            15 Tmsuffolk-MR         2:19.80    2:19.85  
       31.52  1:06.15  1:42.92  2:19.85                                    
 44 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  2:25.62    2:20.10  
       32.42  1:07.98  1:44.43  2:20.10                                    
 45 Young, Jessica C          16 AGUA-MR              2:10.03    2:20.30  
       31.98  1:08.16  1:44.69  2:20.30                                    
 46 Backer, Chelsea Z         18 BAD-K-MR             2:14.10    2:21.05  
       32.01  1:07.95  1:45.04  2:21.05                                    
 47 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR              2:20.15    2:21.12  
       32.87  1:08.99  1:46.12  2:21.12                                    
 48 Romano, Beth L            16 WAC-MR               2:25.61    2:22.74  
       33.13  1:10.15  1:46.76  2:22.74                                    
 49 Rizea, Naia               16 Cond-MR              2:17.31    2:22.93  
       32.54  1:08.25  1:45.55  2:22.93                                    
 50 Gonzalez, Melissa         15 WAC-MR               2:23.17    2:23.86  
       32.24  1:09.00  1:46.81  2:23.86                                    
 51 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR              2:18.05    2:23.92  
       33.21  1:09.96  1:47.18  2:23.92                                    
 52 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR              2:08.93    2:33.09  
       31.00  2:33.09                                                      
 53 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT    2:34.71  
       33.82  1:12.92  1:54.52  2:34.71                                    
 54 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR              2:31.64    2:35.27  
       34.02  1:13.56  1:54.86  2:35.27                                    
 55 Marino, Allegra           17 AGUA-MR              2:34.72    2:36.95  
       36.22  1:16.06  1:56.67  2:36.95                                    
 56 Blumert, Jessica L        16 WAC-MR               2:29.62    2:39.55  
       34.76  1:15.10  1:57.34  2:39.55                                    
 57 Ackalotis, Lauren         16 WAC-MR               2:45.82    2:42.43  
       36.31  1:17.05  2:00.51  2:42.43                                    
 
Event 32  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emanuel, Ryan Z           15 BAD-K-MR             1:47.51    1:46.32   20  
       25.54    52.71  1:19.43  1:46.32                                    
  2 D'Ambrosia, Chris         16 AGUA-MR              1:47.15    1:47.70   17  
       24.91    51.42  1:19.14  1:47.70                                    
  3 Archibald, Henry C        17 GAEL-MR              1:54.81    1:51.71   16  
       25.47    52.97  1:22.00  1:51.71                                    
  4 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR              1:50.29    1:52.19   15  
       25.25    53.69  1:22.74  1:52.19                                    
  5 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR              1:50.51    1:52.23   14  
       25.72    53.73  1:22.79  1:52.23                                    
  6 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR              1:53.10    1:52.34   13  
       25.41    53.63  1:22.99  1:52.34                                    
  7 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR              1:49.43    1:52.66   12  
       25.74    54.23  1:23.82  1:52.66                                    
  8 Veselovsky, Joseph F      15 Tmsuffolk-MR         1:55.33    1:53.71   11  
       25.78    54.45  1:24.07  1:53.71                                    
  9 Caines, Matthew F         15 Tmsuffolk-MR         1:52.91    1:55.05    9  
       25.58    54.93  1:25.17  1:55.05                                    
 10 Damato, Aaron T           16 Tmsuffolk-MR         1:55.17    1:55.42    7  
       25.31    54.42  1:25.18  1:55.42                                    
 11 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR              1:54.27    1:56.79    6  
       25.00    53.98  1:25.04  1:56.79                                    
 12 Zamora, John Z            16 BAD-K-MR             1:56.00    1:57.00    5  
       25.79    54.99  1:25.49  1:57.00                                    
 13 Wright, Maurice E         15 Cond-MR              1:56.01    1:58.03    4  
       25.75    55.12  1:26.00  1:58.03                                    
 14 Ng, Cory                  15 AGUA-MR              2:03.13    2:00.60    3  
       27.48    58.09  1:29.81  2:00.60                                    
 15 Hasty, William G          16 AGUA-MR              1:51.80    2:00.73    2  
       26.76    57.25  1:28.73  2:00.73                                    
 16 Friedman, Daniel R        16 AGUA-MR              2:01.92    2:01.09    1  
       28.13    58.97  1:30.27  2:01.09                                    
 17 Hulbert, Jonathan Z       16 Cond-MR              1:59.94    2:01.53  
       28.32    59.04  1:30.96  2:01.53                                    
 18 Scanlon, Conor A          16 GAEL-MR              1:58.65    2:02.00  
       27.57    57.75  1:29.94  2:02.00                                    
 19 Qama, Eros                17 WAC-MR               1:58.78    2:02.29  
       27.65    58.69  1:30.58  2:02.29                                    
 20 Fung, Timothy T           16 AGUA-MR              2:05.00    2:02.78  
       27.32    57.58  1:30.07  2:02.78                                    
 21 Cornacchioli, Joseph L    16 Tmsuffolk-MR         2:04.06    2:03.68  
       27.25    58.93  1:32.00  2:03.68                                    
 22 Lebost, Dan J             15 Pace-MR              2:05.15    2:04.09  
       27.20    57.44  1:30.23  2:04.09                                    
 23 Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR  2:08.46    2:05.16  
       28.60  1:00.14  1:33.13  2:05.16                                    
 24 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR              2:08.86    2:06.42  
       29.14  1:01.06  1:33.68  2:06.42                                    
 25 Olsen, John D             17 WAC-MR               2:06.67    2:06.69  
       28.90  1:00.99  1:33.95  2:06.69                                    
 26 Strassberg, Matt          15 BAD-K-MR             2:00.00    2:06.80  
       29.06  1:01.10  1:33.76  2:06.80                                    
 27 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR              2:07.67    2:09.61  
       29.33  1:01.61  1:35.37  2:09.61                                    
 28 Carvacho, Rodrigo A       16 Cond-MR              2:15.00    2:09.75  
       29.49  1:01.67  1:36.13  2:09.75                                    
 29 Walker, Jeff              16 WAC-MR               2:09.25    2:11.01  
       28.44  1:01.54  1:36.10  2:11.01                                    
 30 Kaufman, Jason M          16 Cond-MR                   NT    2:11.58  
       29.04  1:01.63  1:36.25  2:11.58                                    
 31 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           2:09.24    2:12.19  
       28.25  1:00.91  1:35.98  2:12.19                                    
 32 Hicks, Patrick B          16 Tmsuffolk-MR         1:51.76    2:19.75  
       25.18    52.46  1:39.60  2:19.75                                    
 33 Gorodetsky, Igor          16 WAC-MR               2:14.45    3:11.34  
       32.43  1:09.16  2:27.21  3:11.34                                    
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR              2:34.54    2:34.98   20  
       35.16  1:14.71  1:55.24  2:34.98                                    
  2 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  2:40.58    2:38.93   17  
       36.63  1:17.38  1:58.50  2:38.93                                    
  3 Lee, Katherine            13 WAC-MR               2:38.67    2:39.33   16  
       36.43  1:16.66  1:58.26  2:39.33                                    
  4 Dolinar, Ann M            14 Tmsuffolk-MR         2:32.86    2:41.69   15  
       36.79  1:17.69  1:59.40  2:41.69                                    
  5 Groenewoud, Carmen Z      14 BAD-K-MR             2:40.66    2:41.88   14  
       36.48  1:18.25  2:01.00  2:41.88                                    
  6 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR              2:44.00    2:45.33   13  
       36.61  1:18.20  2:01.68  2:45.33                                    
  7 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              2:45.43    2:45.85   12  
       37.88  1:20.18  2:03.56  2:45.85                                    
  8 Burns, Brianna N          13 Cond-MR              2:40.00    2:45.92   11  
       36.72  1:18.24  2:01.49  2:45.92                                    
  9 Sciacca, Krysten M        14 Tmsuffolk-MR         2:47.60    2:47.87    9  
       39.30  1:21.53  2:04.56  2:47.87                                    
 10 Runco, Christine          13 WAC-MR               2:56.67    2:50.12    7  
       37.88  1:21.02  2:05.96  2:50.12                                    
 11 Fufido, Maria Z           13 BAD-K-MR             2:49.21    2:51.21    6  
       38.75  1:21.71  2:06.32  2:51.21                                    
 12 Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  2:51.22    2:51.46    5  
       38.99  1:23.30  2:08.37  2:51.46                                    
 13 Freeman, Brittany Z       13 GAEL-MR              2:53.30    2:51.93    4  
       38.42  1:21.99  2:07.07  2:51.93                                    
 14 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR             2:53.46    2:53.02    3  
       39.67  1:23.86  2:08.29  2:53.02                                    
 15 Pezzello, Elizabeth       13 SMC-MR               2:54.19    2:54.67    2  
       39.25  1:23.05  2:08.60  2:54.67                                    
 16 Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              2:59.83    2:55.08    1  
       38.42  1:22.72  2:08.87  2:55.08                                    
 17 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR               2:56.46    2:55.69  
       39.48  1:23.93  2:09.58  2:55.69                                    
 18 Kappmeyer, Kimberly A     13 Pace-MR              3:00.01    2:56.08  
       39.08  1:24.61  2:10.90  2:56.08                                    
 19 Konko, Dayna L            14 WAC-MR               2:57.96    2:56.81  
       39.91  1:24.94  2:10.88  2:56.81                                    
 20 Teng, Michelle            13 AGUA-MR              3:01.06    2:58.85  
              1:26.10  2:12.07  2:58.85                                    
 21 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  3:10.00    2:59.08  
       41.11  1:27.39  2:13.96  2:59.08                                    
 22 Wergen, Laura M           13 Pace-MR              3:00.20    2:59.32  
       39.95  1:25.48  2:13.08  2:59.32                                    
 23 Newman, Georgia M         14 AGUA-MR              3:07.19    2:59.39  
       39.78  1:24.87  2:11.34  2:59.39                                    
 24 Estime-Kirkpatrick, Ayta  14 AGUA-MR              3:11.75    3:00.64  
       40.78  1:26.81  2:14.02  3:00.64                                    
 25 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR                   NT    3:00.97  
       41.40  1:27.28  2:13.91  3:00.97                                    
 26 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  3:00.56    3:01.08  
       41.25  1:29.12  2:16.18  3:01.08                                    
 27 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR             3:01.94    3:02.36  
       40.38  1:26.37  2:14.64  3:02.36                                    
 28 Marchewka, Katie S        13 Middies-MR           3:00.44    3:02.53  
       41.63  1:28.36  2:16.36  3:02.53                                    
 29 Still, Hailey R           13 Middies-MR           2:56.60    3:05.17  
       40.41  1:27.37  2:15.88  3:05.17                                    
 30 Donaldson, Maria C        14 SMC-MR               3:05.78    3:05.41  
       40.18  1:27.55  2:15.98  3:05.41                                    
 31 Tait, Jennifer            14 WAC-MR                    NT    3:06.90  
       41.58  1:28.78  2:18.14  3:06.90                                    
 32 Wager, Rachel             13 Thunderbirds         3:54.46    3:14.84  
       47.95  1:49.52  2:59.23  3:14.84                                    
 33 Dorata, Kristen           13 Tmsuffolk-MR         3:30.31    3:17.56  
       44.38  1:34.50  2:26.77  3:17.56                                    
 34 NI, Samantha A            13 WAC-MR               3:21.96    3:20.17  
       48.27  1:39.66  2:30.31  3:20.17                                    
 35 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR              3:32.34    3:22.29  
       46.83  1:39.15  2:32.47  3:22.29                                    
 36 Ali, Sabrina              13 Flying Dolphins-MR   3:22.05    3:23.08  
       44.37  1:35.44  2:29.47  3:23.08                                    
 37 Kirschenbaum, Leni        14 Thunderbirds         3:19.91    3:23.09  
       45.63  1:36.43  2:29.95  3:23.09                                    
 38 Chatzky, Laura            13 SMC-MR                    NT    3:28.22  
       46.56  1:39.86  2:35.99  3:28.22                                    
 39 Quill, Alexa M            14 Express Swimming-MR  3:45.00    3:31.62  
       47.81  1:41.22  2:36.47  3:31.62                                    
 -- Siegel, Erika A           12 AGUA-MR                   NT   X2:42.14  
       37.72  1:18.81  2:01.07  2:42.14                                    
 -- Bolander, Katie D         12 AGUA-MR              2:54.53   X2:43.95  
       37.82  1:19.28  2:01.87  2:43.95                                    
 -- Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              2:55.46   X2:47.57  
       38.72  1:21.41  2:05.33  2:47.57                                    
 -- Kammel, Stella E          12 AGUA-MR              2:57.07   X2:50.07  
       39.26  1:22.44  2:06.45  2:50.07                                    
 -- Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR                   NT   X2:50.18  
       37.62  1:20.21  2:04.64  2:50.18                                    
 -- Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR                   NT   X2:52.01  
       39.89  1:23.39  2:08.18  2:52.01                                    
 -- Moore, Jhanna             12 AGUA-MR              2:53.18   X2:52.66  
       39.49  1:22.91  2:08.08  2:52.66                                    
 -- Fong, Sandra M            12 AGUA-MR              3:00.05   X2:53.34  
       38.95  1:23.16  2:08.45  2:53.34                                    
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mirinov, Anthony Z        14 BAD-K-MR             2:31.43    2:22.22   20  
       32.34  1:08.55  1:45.32  2:22.22                                    
  2 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              2:30.00    2:24.25   17  
       33.52  1:09.94  1:47.26  2:24.25                                    
  3 Borger, Brian R           14 AGUA-MR              2:28.60    2:28.70   16  
       33.16  1:10.59  1:49.00  2:28.70                                    
  4 Savage, Dan Z             14 GAEL-MR              2:29.22    2:29.34   15  
       33.25  1:11.01  1:49.82  2:29.34                                    
  5 Lopez, Jose L             14 Tmsuffolk-MR         2:36.45    2:29.70   14  
       33.34  1:10.86  1:49.81  2:29.70                                    
  6 Lew, Michael Z            14 BAD-K-MR             2:32.16    2:32.25   13  
       33.77  1:11.86  1:51.22  2:32.25                                    
  7 Goldman, David            13 Flying Dolphins-MR        NT    2:35.26   12  
       32.35  1:11.17  1:52.97  2:35.26                                    
  8 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR              2:30.07    2:42.78   11  
       35.40  1:16.95  1:59.97  2:42.78                                    
  9 Musso, Andrew V           13 Tmsuffolk-MR         2:47.83    2:43.68    9  
       36.92  1:18.91  2:01.59  2:43.68                                    
 10 Harrington, Kyle P        14 SMC-MR               2:50.11    2:44.57    7  
       37.92  1:19.58  2:02.21  2:44.57                                    
 11 Hughes, Mike Z            13 BAD-K-MR             2:48.78    2:45.93    6  
       37.85  1:20.86  2:04.49  2:45.93                                    
 12 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR              2:50.72    2:46.10    5  
       37.81  1:21.06  2:04.65  2:46.10                                    
 13 Reynoso, BJ A             14 AGUA-MR              3:06.55    2:53.39    4  
       38.31  1:22.08  2:08.24  2:53.39                                    
 14 Daly, Brendan D           13 Middies-MR           2:56.94    2:57.83    3  
       39.62  1:25.30  2:11.79  2:57.83                                    
 15 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR              3:10.33    3:06.22    2  
       42.34  1:29.49  2:17.54  3:06.22                                    
 16 Sledzinski, Mike A        13 GAEL-MR              3:14.46    3:08.30    1  
       41.98  1:30.24  2:19.94  3:08.30                                    
 17 Weller-Gordon, Andrew     13 SMC-MR                    NT    3:22.60  
       45.99  1:38.40  2:30.02  3:22.60                                    
 18 Watkins, Jonathan         14 Thunderbirds         3:11.60    3:25.94  
       43.92  1:36.43  2:32.71  3:25.94                                    
 -- Tavlarakis, Antonis       13 SMC-MR               3:25.28         DQ  
       48.38  1:39.92  2:32.26       DQ                                    
 -- Reyes, Rolando J          14 AGUA-MR              3:14.16         DQ  
       42.87  1:31.19  2:23.92       DQ                                    
 
Event 35  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilde, Joy A              15 Tmsuffolk-MR         2:28.08    2:27.28   20  
       33.94  1:11.41  1:49.24  2:27.28                                    
  2 Lepore, Angela            15 WAC-MR               2:27.56    2:28.06   17  
       33.88  1:10.88  1:49.18  2:28.06                                    
  3 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR              2:30.56    2:34.88   16  
       35.03  1:14.16  1:54.59  2:34.88                                    
  4 Crane, Francesca          15 AGUA-MR              2:35.15    2:36.11   15  
       36.70  1:16.62  1:56.80  2:36.11                                    
  5 Cholakis, Gena            15 WAC-MR               2:36.09    2:37.54   14  
       36.87  1:16.74  1:57.40  2:37.54                                    
  6 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR              2:30.47    2:37.94   13  
       35.12  1:15.12  1:56.55  2:37.94                                    
  7 Kvernland, KK A           18 GAEL-MR              2:45.61    2:38.29   12  
       34.27  1:13.28  1:55.19  2:38.29                                    
  8 Lam, Sarah J              16 Tmsuffolk-MR         2:41.46    2:41.28   11  
       37.44  1:18.74  2:00.43  2:41.28                                    
  9 Lohrer, Jaclyn M          16 Tmsuffolk-MR         2:41.76    2:41.50    9  
       36.82  1:17.72  1:59.86  2:41.50                                    
 10 Romano, Beth L            16 WAC-MR               2:44.56    2:44.84    7  
       38.26  1:20.75  2:02.81  2:44.84                                    
 11 Goldman, Lauren           16 Flying Dolphins-MR   2:46.09    2:46.35    6  
       37.81  1:19.43  2:03.23  2:46.35                                    
 12 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR              2:47.43    2:47.80    5  
       37.30  1:19.91  2:04.91  2:47.80                                    
 13 Viboch, Elena J           16 Pace-MR              3:04.52    2:55.52    4  
       39.56  1:24.33  2:09.95  2:55.52                                    
 14 Lucero, Laura             16 Thunderbirds         3:08.72    2:59.82    3  
       40.72  1:25.00  2:11.85  2:59.82                                    
 15 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR              2:46.31    3:00.05    2  
       40.64  1:26.67  2:13.69  3:00.05                                    
 16 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  2:54.47    3:00.97    1  
       40.99  1:27.82  2:14.70  3:00.97                                    
 17 Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR               3:00.57    3:02.08  
       41.42  1:27.44  2:15.14  3:02.08                                    
 18 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR              3:01.56    3:04.79  
       40.89  1:28.03  2:16.19  3:04.79                                    
 19 Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  3:27.44    3:15.24  
       42.91  1:34.56  2:25.30  3:15.24                                    
 20 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT    3:22.39  
       43.90  1:36.52  2:29.73  3:22.39                                    
 21 Luo, Shiming              15 WAC-MR               3:11.27    3:22.66  
       44.18  1:35.88  2:28.81  3:22.66                                    
 22 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  3:23.26    3:25.80  
       46.49  1:38.94  2:32.94  3:25.80                                    
 
Event 36  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Rashad M          15 Cond-MR              2:15.51    2:19.14   20  
       31.25  1:06.33  1:42.15  2:19.14                                    
  2 D'Ambrosia, Chris         16 AGUA-MR              2:13.68    2:21.97   17  
       32.46  1:08.98  1:46.07  2:21.97                                    
  3 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR              2:20.71    2:21.99   16  
       32.39  1:09.20  1:46.14  2:21.99                                    
  4 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR              2:18.52    2:22.29   15  
       32.46  1:08.63  1:45.86  2:22.29                                    
  5 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR              2:28.06    2:31.44   14  
       32.70  1:11.38  1:51.81  2:31.44                                    
  6 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR              2:22.04    2:31.65   13  
       34.44  1:12.86  1:52.62  2:31.65                                    
  7 Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR           2:33.00    2:34.74   12  
       34.53  1:13.40  1:54.02  2:34.74                                    
  8 Caines, Matthew F         15 Tmsuffolk-MR         2:25.74    2:37.29   11  
       36.12  1:17.40  1:58.54  2:37.29                                    
  9 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR              2:36.32    2:39.64    9  
       35.90  1:17.09  1:59.77  2:39.64                                    
 10 Fasman, Matthew S         16 GAEL-MR              2:43.95    2:41.25    7  
       36.56  1:17.74  1:59.48  2:41.25                                    
 11 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           2:42.06    2:44.11    6  
       37.02  1:19.01  2:01.69  2:44.11                                    
 12 Kaufman, Jason M          16 Cond-MR              2:48.19    2:47.52    5  
       36.87  1:18.97  2:02.93  2:47.52                                    
 13 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR              2:52.23    2:50.45    4  
       38.53  1:22.22  2:07.67  2:50.45                                    
 14 Fung, Timothy T           16 AGUA-MR              2:40.90    2:50.60    3  
       38.87  1:22.37  2:06.78  2:50.60                                    
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR              1:00.45    1:01.28   20  
       30.52  1:01.28                                                      
  2 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR              1:00.68    1:01.35   17  
       30.14  1:01.35                                                      
  3 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR              1:02.17    1:02.53   16  
       30.73  1:02.53                                                      
  4 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              1:02.80    1:03.29   15  
       30.96  1:03.29                                                      
  5 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               1:01.68    1:04.05   14  
       31.14  1:04.05                                                      
  6 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR               1:04.11    1:06.02   13  
       32.00  1:06.02                                                      
  7 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR  1:06.75    1:06.63   12  
       33.37  1:06.63                                                      
  8 Vaughn, Laura A           14 Pace-MR              1:05.76    1:06.86   11  
       32.50  1:06.86                                                      
  9 Freeman, Brittany Z       13 GAEL-MR              1:08.36    1:07.38    9  
       33.09  1:07.38                                                      
 10 Burns, Brianna N          13 Cond-MR              1:06.79    1:08.17    7  
       33.98  1:08.17                                                      
 11 Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  1:06.09    1:08.41    6  
       33.40  1:08.41                                                      
 12 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              1:07.40    1:08.54    5  
       34.32  1:08.54                                                      
 13 Bertoncini, Dana M        14 Tmsuffolk-MR         1:07.76    1:08.55    4  
       33.54  1:08.55                                                      
 14 Konko, Dayna L            14 WAC-MR               1:04.90    1:08.61    3  
       33.82  1:08.61                                                      
 15 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  1:08.66    1:08.68    2  
       33.30  1:08.68                                                      
 16 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR              1:11.02    1:09.39    1  
       33.99  1:09.39                                                      
 17 Ryan, Meghan E            13 Tmsuffolk-MR         1:10.21    1:09.66  
       33.88  1:09.66                                                      
 18 Gray, Catherine Z         13 BAD-K-MR             1:12.00    1:09.83  
       34.63  1:09.83                                                      
 19 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR              1:08.55    1:10.08  
       34.13  1:10.08                                                      
 20 Capella, Paola            14 BAD-K-MR             1:09.00    1:10.31  
       34.05  1:10.31                                                      
 21 Downing, Lauren E         14 Pace-MR              1:10.29    1:10.54  
       33.49  1:10.54                                                      
 22 Lee, Katherine            13 WAC-MR               1:09.78    1:10.80  
       33.94  1:10.80                                                      
 23 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR             1:09.23    1:10.97  
       35.22  1:10.97                                                      
 24 Sciacca, Krysten M        14 Tmsuffolk-MR         1:08.66    1:11.32  
       34.62  1:11.32                                                      
 25 Burns, Jayme R            14 Tmsuffolk-MR         1:10.52    1:11.33  
       34.46  1:11.33                                                      
 26 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  1:10.43    1:11.69  
       36.15  1:11.69                                                      
 27 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR              1:11.96    1:11.71  
       35.56  1:11.71                                                      
 28 Pullen, Mel G             14 Cond-MR              1:11.65    1:11.93  
       34.50  1:11.93                                                      
 29 Pinchinat, Ashley         14 WAC-MR               1:10.89    1:12.01  
       35.60  1:12.01                                                      
 30 Skypala, Rebecca          13 Tmsuffolk-MR         1:10.99    1:12.06  
       35.12  1:12.06                                                      
 31 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  1:09.96    1:12.18  
       35.82  1:12.18                                                      
 32 Donaldson, Maria C        14 SMC-MR               1:11.80    1:12.57  
       35.48  1:12.57                                                      
 33 Villegas, Kristine A      13 Cond-MR              1:11.54    1:12.77  
       35.45  1:12.77                                                      
 34 Sabens, Ginna M           13 Pace-MR              1:12.59    1:13.12  
       35.91  1:13.12                                                      
 35 Pyle, Emma P              13 GAEL-MR              1:15.34    1:13.15  
       35.05  1:13.15                                                      
 36 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR              1:13.09    1:13.71  
       35.96  1:13.71                                                      
 37 Kappmeyer, Kimberly A     13 Pace-MR              1:13.06    1:13.76  
       36.73  1:13.76                                                      
 38 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR             1:15.55    1:13.78  
       35.73  1:13.78                                                      
 39 McGlynn, Molly P          13 Pace-MR              1:16.00    1:14.04  
       34.56  1:14.04                                                      
 40 Kovacs, Laura N           13 Tmsuffolk-MR         1:18.46    1:14.30  
       35.29  1:14.30                                                      
 41 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR              1:12.63    1:14.44  
       35.36  1:14.44                                                      
 42 Runco, Christine          13 WAC-MR               1:18.89    1:14.57  
       37.31  1:14.57                                                      
 43 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR             1:12.33    1:14.64  
       37.08  1:14.64                                                      
 44 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR              1:14.17    1:15.04  
       37.45  1:15.04                                                      
 45 Orlando, Caroline         14 BAD-K-MR             1:15.00    1:15.21  
       36.80  1:15.21                                                      
 46 Geissler, Cristin         14 WAC-MR               1:15.41    1:15.77  
       37.20  1:15.77                                                      
 47 Zaltsman, Janine Z        13 Tmsuffolk-MR         1:16.25    1:16.14  
       36.67  1:16.14                                                      
 48 Smith, Samantha           14 Thunderbirds         1:15.35    1:16.17  
       36.77  1:16.17                                                      
 49 Newman, Georgia M         14 AGUA-MR              1:21.22    1:16.37  
       37.19  1:16.37                                                      
 50 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  1:14.64    1:16.63  
       38.14  1:16.63                                                      
 51 Herald, Rachel Z          14 BAD-K-MR             1:15.00    1:17.01  
       37.10  1:17.01                                                      
 52 Tracey, Libby             14 Cond-MR              1:12.00    1:17.20  
       37.17  1:17.20                                                      
 53 Marchewka, Katie S        13 Middies-MR           1:17.00    1:17.72  
       37.81  1:17.72                                                      
 54 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR              1:16.58    1:18.17  
       38.37  1:18.17                                                      
 55 Bhagat, Ayesha            13 Flying Dolphins-MR   1:19.76    1:18.76  
       37.71  1:18.76                                                      
 56 Geissler, Heather         14 WAC-MR               1:20.54    1:19.27  
       37.76  1:19.27                                                      
 57 Teng, Michelle            13 AGUA-MR              1:17.76    1:19.39  
       38.90  1:19.39                                                      
 58 Velotta, Elizabeth L      14 WAC-MR               1:19.46    1:19.56  
       38.00  1:19.56                                                      
 59 Estime-Kirkpatrick, Ayta  14 AGUA-MR              1:15.57    1:19.64  
       38.37  1:19.64                                                      
 60 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR             1:12.55    1:19.93  
       38.78  1:19.93                                                      
 61 Still, Hailey R           13 Middies-MR           1:19.53    1:21.53  
       39.50  1:21.53                                                      
 62 Scheer, Amanda            13 SMC-MR               1:19.85    1:21.61  
       38.60  1:21.61                                                      
 63 Flynn, Jillian L          13 Tmsuffolk-MR         1:20.46    1:21.96  
       40.11  1:21.96                                                      
 64 Wechsler, Samantha K      13 AGUA-MR              1:27.60    1:22.60  
       40.85  1:22.60                                                      
 65 Burton, Jessica E         14 Tmsuffolk-MR         1:25.39    1:23.00  
       40.09  1:23.00                                                      
 66 Pezzello, Elizabeth       13 SMC-MR               1:21.63    1:24.02  
 67 Paverman, Lauren M        14 Cond-MR              1:23.68    1:24.58  
       40.99  1:24.58                                                      
 68 Gibbs, Samantha           13 SMC-MR               1:23.64    1:24.96  
       40.86  1:24.96                                                      
 69 Quill, Alexa M            14 Express Swimming-MR  1:25.12    1:25.71  
       41.80  1:25.71                                                      
 70 NI, Samantha A            13 WAC-MR               1:26.88    1:27.79  
       42.95  1:27.79                                                      
 71 Geller, Hallie B          13 Tmsuffolk-MR         1:28.66    1:27.91  
       42.73  1:27.91                                                      
 72 Deraris, Lindsay E        13 Express Swimming-MR  1:49.56    1:28.66  
       44.38  1:28.66                                                      
 73 Tait, Jennifer            14 WAC-MR               1:23.05    1:29.00  
       42.58  1:29.00                                                      
 74 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR                   NT    1:29.71  
       44.73  1:29.71                                                      
 75 Chatzky, Laura            13 SMC-MR               1:29.32    1:32.16  
       45.15  1:32.16                                                      
 76 Shifke, Caroline R        13 AGUA-MR              1:37.24    1:33.08  
       46.46  1:33.08                                                      
 -- Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              1:16.38         DQ  
       37.52       DQ                                                      
 -- Schulz, Leslie            13 Thunderbirds              NT         DQ  
       48.53       DQ                                                      
 -- Ruane, Nikki              13 WAC-MR               1:21.32         DQ  
       37.56       DQ                                                      
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR           52.84      55.06   20  
       27.26    55.06                                                      
  2 Savage, Dan Z             14 GAEL-MR              1:00.92    1:00.47   17  
       29.29  1:00.47                                                      
  3 Stathopoulos, Cary A      14 AGUA-MR              1:01.06    1:01.43   16  
       30.43  1:01.43                                                      
  4 Liang, Truman             13 NYCC-MR              1:01.06    1:01.99   15  
       30.34  1:01.99                                                      
  5 Lam, Garrett J            14 Tmsuffolk-MR         1:03.84    1:03.02   14  
       30.00  1:03.02                                                      
  6 Yeager, Kyle A            13 Tmsuffolk-MR         1:03.48    1:03.29   13  
       31.03  1:03.29                                                      
  7 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR              1:03.30    1:04.48   12  
       31.52  1:04.48                                                      
  8 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR           1:03.30    1:04.64   11  
       31.88  1:04.64                                                      
  9 Sato, Ray R               14 GAEL-MR              1:04.69    1:04.82    9  
       31.41  1:04.82                                                      
 10 Heigh, Douglas            14 WAC-MR               1:05.56    1:05.21    7  
       31.96  1:05.21                                                      
 11 Damato, Brett Z           14 Tmsuffolk-MR         1:08.77    1:05.22    6  
       31.47  1:05.22                                                      
 12 Troy, Derek               13 AGUA-MR              1:05.86    1:05.29    5  
       31.72  1:05.29                                                      
 13 Whiston, William Z        14 BAD-K-MR             1:05.60    1:05.69    4  
       32.11  1:05.69                                                      
 14 Reynoso, BJ A             14 AGUA-MR              1:08.41    1:06.55    3  
       32.73  1:06.55                                                      
 15 Lindsey, Kevin P          14 Tmsuffolk-MR         1:06.03    1:06.75    2  
       32.91  1:06.75                                                      
 16 Wright, Edwin P           13 Cond-MR              1:06.81    1:06.85    1  
       32.75  1:06.85                                                      
 17 Goldman, David            13 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.91  
       31.95  1:06.91                                                      
 18 Boate, Ryan Z             14 BAD-K-MR             1:09.00    1:07.66  
       33.31  1:07.66                                                      
 19 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR              1:10.23    1:07.78  
       33.89  1:07.78                                                      
 20 Mery, Marek               14 NYCC-MR              1:05.86    1:07.86  
       33.56  1:07.86                                                      
 21 Chester, Nicholas J       13 Tmsuffolk-MR         1:10.11    1:08.24  
       33.54  1:08.24                                                      
 22 Borger, Brian R           14 AGUA-MR              1:08.68    1:08.37  
       33.03  1:08.37                                                      
 23 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              1:04.00    1:08.68  
       33.24  1:08.68                                                      
 24 Pope, Ryan P              13 Middies-MR           1:09.66    1:08.87  
       32.94  1:08.87                                                      
 25 Hughes, Mike Z            13 BAD-K-MR             1:09.00    1:09.05  
       33.31  1:09.05                                                      
 26 Malfa, Peter J            14 Pace-MR              1:10.09    1:10.38  
       33.68  1:10.38                                                      
 27 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR              1:13.36    1:12.17  
       35.11  1:12.17                                                      
 28 Kennon, Jack C            13 Cond-MR              1:10.44    1:13.66  
       36.42  1:13.66                                                      
 29 DosSantos, Gabriel        14 Cond-MR              1:14.80    1:15.20  
       36.58  1:15.20                                                      
 30 Burbige, Matt C           14 SMC-MR               1:14.87    1:15.56  
       36.11  1:15.56                                                      
 31 Fritsch, Steven           14 HS-MR                1:20.56    1:15.67  
       37.33  1:15.67                                                      
 32 Johanson, Tim Z           13 BAD-K-MR             1:20.00    1:15.79  
 33 Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  1:16.86    1:16.16  
       37.54  1:16.16                                                      
 34 Ackalotis, Mike           14 WAC-MR               1:20.43    1:16.19  
       37.27  1:16.19                                                      
 35 Daly, Brendan D           13 Middies-MR           1:15.50    1:16.51  
       36.85  1:16.51                                                      
 36 Mason, Daniel             13 SMC-MR               1:16.80    1:17.04  
       37.71  1:17.04                                                      
 37 Reyes, Rolando J          14 AGUA-MR              1:26.50    1:18.23  
       41.21  1:18.23                                                      
 38 Navy, Marc                13 Flying Dolphins-MR   1:19.56    1:18.87  
       38.57  1:18.87                                                      
 39 Sledzinski, Mike A        13 GAEL-MR              1:21.78    1:19.02  
       39.31  1:19.02                                                      
 40 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR              1:21.01    1:19.63  
       38.84  1:19.63                                                      
 41 Carlucci, Evan J          13 Flying Dolphins-MR   1:26.09    1:19.97  
       39.31  1:19.97                                                      
 42 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR           1:08.50    1:20.37  
       38.49  1:20.37                                                      
 43 Tavlarakis, Antonis       13 SMC-MR               1:18.12    1:21.29  
       39.54  1:21.29                                                      
 44 Zivkovic, Adam            14 Flying Dolphins-MR   1:23.72    1:22.24  
       39.25  1:22.24                                                      
 45 Snyder, Stephen R         14 Flying Dolphins-MR   1:29.47    1:26.49  
       41.58  1:26.49                                                      
 46 Lewis, Kitwane A          13 AGUA-MR              1:34.75    1:26.81  
       42.02  1:26.81                                                      
 47 Wright, Noah P            13 Flying Dolphins-MR   1:37.32    1:30.95  
       43.54  1:30.95                                                      
 48 Weller-Gordon, Andrew     13 SMC-MR                    NT    1:34.74  
       46.50  1:34.74                                                      
 49 Zimmer, Justin F          14 Tmsuffolk-MR         1:43.02    1:36.89  
 
Event 39  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedlander, Lauren T     15 Tmsuffolk-MR         1:02.25    1:01.80   20  
       30.67  1:01.80                                                      
  2 Diaz, Justine             16 WAC-MR               1:01.45    1:04.02   17  
       31.33  1:04.02                                                      
  3 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR              1:04.11    1:04.32   16  
       31.95  1:04.32                                                      
  4 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR              1:02.24    1:04.54   15  
       31.50  1:04.54                                                      
  5 Serrago, Ashley N         17 Tmsuffolk-MR         1:02.49    1:04.57   14  
       31.54  1:04.57                                                      
  6 Esposito, Jennifer M      15 Tmsuffolk-MR         1:03.42    1:05.29   13  
       32.19  1:05.29                                                      
  7 Lam, Sarah J              16 Tmsuffolk-MR         1:05.51    1:05.34   12  
       32.00  1:05.34                                                      
  8 Kalloff, Danielle         16 WAC-MR               1:03.89    1:05.73   11  
       31.53  1:05.73                                                      
  9 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR              1:02.35    1:05.83    9  
       32.03  1:05.83                                                      
 10 Schiano, Marie J          15 WAC-MR               1:05.45    1:06.48    6.5
       32.64  1:06.48                                                      
 10 McWilliams, Tara A        16 Tmsuffolk-MR         1:06.36    1:06.48    6.5
       32.54  1:06.48                                                      
 12 Sweeney, Nicole B         16 Tmsuffolk-MR         1:05.79    1:06.53    5  
       32.76  1:06.53                                                      
 13 Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR               1:08.78    1:06.63    4  
       32.28  1:06.63                                                      
 14 Harken, Heather E         16 Express Swimming-MR  1:05.28    1:06.69    2.5
       32.68  1:06.69                                                      
 14 Wilde, Joy A              15 Tmsuffolk-MR         1:02.48    1:06.69    2.5
       32.23  1:06.69                                                      
 16 Lepore, Angela            15 WAC-MR               1:05.45    1:07.53    0.5
       33.11  1:07.53                                                      
 16 Goldman, Lauren           16 Flying Dolphins-MR   1:06.69    1:07.53    0.5
       33.06  1:07.53                                                      
 18 O'Connor, Katelyn Z       15 GAEL-MR              1:06.92    1:07.58  
       32.72  1:07.58                                                      
 19 Cholakis, Gena            15 WAC-MR               1:06.67    1:07.93  
       33.07  1:07.93                                                      
 20 Mason, Nicole D           17 SMC-MR               1:06.76    1:08.06  
       33.03  1:08.06                                                      
 21 Giunta, Jaclyn A          16 Tmsuffolk-MR         1:05.28    1:08.12  
       33.26  1:08.12                                                      
 22 Knapp, Jen A              17 SMC-MR               1:06.29    1:08.18  
       33.15  1:08.18                                                      
 23 McFadden, Elyse M         15 GAEL-MR              1:07.19    1:08.56  
       33.27  1:08.56                                                      
 24 Trent, Alaina             15 VAC-MR               1:08.35    1:08.86  
       33.82  1:08.86                                                      
 25 Lotrionte, Nicolette L    15 GAEL-MR              1:09.38    1:09.31  
       33.82  1:09.31                                                      
 26 Patterson, Rene L         15 Pace-MR              1:10.06    1:09.33  
       33.84  1:09.33                                                      
 27 Lohrer, Jaclyn M          16 Tmsuffolk-MR         1:09.73    1:09.43  
       34.24  1:09.43                                                      
 28 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR  1:08.27    1:09.54  
       34.02  1:09.54                                                      
 29 Gomez, Stephanie Z        15 BAD-K-MR             1:09.44    1:09.59  
       34.03  1:09.59                                                      
 30 Roseman, Alexandra A      15 AGUA-MR              1:11.34    1:10.10  
       34.02  1:10.10                                                      
 31 Pampillonio, Danielle C   16 SMC-MR               1:09.89    1:10.41  
       34.37  1:10.41                                                      
 32 Moursi, Heba A            15 Tmsuffolk-MR         1:15.35    1:12.52  
       35.29  1:12.52                                                      
 33 Windler, Stephanie L      17 Tmsuffolk-MR         1:13.12    1:14.04  
       36.32  1:14.04                                                      
 34 Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  1:16.59    1:14.75  
       37.21  1:14.75                                                      
 35 Lucero, Laura             16 Thunderbirds         1:14.52    1:14.78  
       36.07  1:14.78                                                      
 36 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR              1:07.85    1:15.12  
       36.20  1:15.12                                                      
 37 Hanley, Kaitlin M         17 Tmsuffolk-MR         1:14.83    1:15.13  
       36.50  1:15.13                                                      
 38 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  1:12.83    1:15.47  
       36.86  1:15.47                                                      
 39 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR              1:12.72    1:16.11  
       36.90  1:16.11                                                      
 40 Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR               1:15.50    1:16.14  
       36.87  1:16.14                                                      
 41 Rizea, Naia               16 Cond-MR              1:13.20    1:16.68  
       36.76  1:16.68                                                      
 42 Miedzybrodzka, Olga M     15 Pace-MR              1:15.00    1:16.98  
       36.90  1:16.98                                                      
 43 Windler, Courtney G       15 Tmsuffolk-MR         1:11.28    1:17.29  
       38.10  1:17.29                                                      
 44 Young, Jessica C          16 AGUA-MR              1:11.08    1:17.80  
       37.70  1:17.80                                                      
 45 Blumert, Jessica L        16 WAC-MR               1:20.16    1:19.12  
       38.29  1:19.12                                                      
 46 Marino, Allegra           17 AGUA-MR              1:20.53    1:20.02  
       39.48  1:20.02                                                      
 47 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  1:17.14    1:20.08  
       39.86  1:20.08                                                      
 48 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT    1:21.09  
       39.24  1:21.09                                                      
 49 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR              1:20.85    1:21.69  
       39.53  1:21.69                                                      
 50 Gonzalez, Melissa         15 WAC-MR               1:17.89    1:21.76  
       39.93  1:21.76                                                      
 51 Luo, Shiming              15 WAC-MR               1:25.16    1:26.81  
       41.47  1:26.81                                                      
 52 Ackalotis, Lauren         16 WAC-MR               1:37.67    1:30.28  
       43.88  1:30.28                                                      
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasty, William G          16 AGUA-MR                55.16      55.97   20  
       27.89    55.97                                                      
  2 Emanuel, Ryan Z           15 BAD-K-MR               56.29      56.08   17  
       27.87    56.08                                                      
  3 Sutton, Rashad M          15 Cond-MR                56.47      56.88   16  
       27.48    56.88                                                      
  4 Veselovsky, Joseph F      15 Tmsuffolk-MR           59.61      59.39   15  
       29.06    59.39                                                      
  5 Archibald, Henry C        17 GAEL-MR              1:00.00      59.40   14  
       29.68    59.40                                                      
  6 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR                58.81    1:00.65   13  
       29.95  1:00.65                                                      
  7 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR              1:00.31    1:00.68   12  
       29.68  1:00.68                                                      
  8 Wright, Maurice E         15 Cond-MR              1:01.82    1:01.75   11  
       30.17  1:01.75                                                      
  9 Wilde, Buck A             17 Tmsuffolk-MR           57.55    1:01.98    9  
       30.09  1:01.98                                                      
 10 Damato, Aaron T           16 Tmsuffolk-MR         1:01.06    1:02.44    7  
       30.31  1:02.44                                                      
 11 Scanlon, Conor A          16 GAEL-MR              1:02.02    1:02.62    6  
       30.38  1:02.62                                                      
 12 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR              1:02.93    1:02.63    5  
       29.06  1:02.63                                                      
 13 Lebost, Dan J             15 Pace-MR              1:02.42    1:04.59    4  
       31.21  1:04.59                                                      
 14 Hulbert, Jonathan Z       16 Cond-MR              1:04.21    1:04.78    3  
       31.48  1:04.78                                                      
 15 Fung, Timothy T           16 AGUA-MR              1:06.68    1:05.07    2  
       31.83  1:05.07                                                      
 16 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR           1:05.00    1:05.16    1  
       31.41  1:05.16                                                      
 17 Cornacchioli, Joseph L    16 Tmsuffolk-MR         1:07.31    1:05.21  
       32.03  1:05.21                                                      
 18 Qama, Eros                17 WAC-MR               1:02.67    1:05.62  
       31.57  1:05.62                                                      
 19 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR              1:08.46    1:05.75  
       32.37  1:05.75                                                      
 20 Wright, Charles J         17 Flying Dolphins-MR   1:07.70    1:05.94  
       30.95  1:05.94                                                      
 21 Ng, Cory                  15 AGUA-MR                   NT    1:05.98  
       31.55  1:05.98                                                      
 22 Fasman, Matthew S         16 GAEL-MR              1:04.94    1:06.82  
       32.42  1:06.82                                                      
 23 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR              1:11.69    1:07.28  
       32.75  1:07.28                                                      
 24 Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR  1:06.69    1:07.93  
       33.30  1:07.93                                                      
 25 Kaufman, Jason M          16 Cond-MR              1:08.76    1:09.08  
       33.31  1:09.08                                                      
 26 Walker, Jeff              16 WAC-MR               1:06.09    1:09.62  
       33.30  1:09.62                                                      
 27 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR              1:13.56    1:12.28  
       35.64  1:12.28                                                      
 28 Olsen, John D             17 WAC-MR               1:20.89    1:12.99  
       34.98  1:12.99                                                      
 29 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           1:13.94    1:14.03  
       35.66  1:14.03                                                      
 30 Gorodetsky, Igor          16 WAC-MR               1:15.56    1:21.60  
       40.01  1:21.60                                                      
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR              2:16.54    2:15.98   20  
       29.31  1:04.22  1:40.77  2:15.98                                    
  2 Klein, Jacquelyn          14 VAC-MR               2:16.35    2:16.03   17  
       29.38  1:03.96  1:40.27  2:16.03                                    
  3 Chiappetta, Emma Z        13 BAD-K-MR             2:27.27    2:26.79   16  
       31.88  1:08.08  1:47.27  2:26.79                                    
  4 Biancone, Taylor Z        14 GAEL-MR              2:25.13    2:30.76   15  
       30.84  1:07.75  1:47.98  2:30.76                                    
  5 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR              2:43.07    2:32.03   14  
       31.92  1:10.20  1:51.09  2:32.03                                    
  6 Strassberg, Amy           13 BAD-K-MR             2:34.05    2:32.20   13  
       32.92  1:12.26  1:53.24  2:32.20                                    
  7 Devoe, Stacey Z           14 GAEL-MR              2:32.20    2:33.21   12  
       32.60  1:11.00  1:52.02  2:33.21                                    
  8 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR             2:37.66    2:33.66   11  
       34.08  1:12.34  1:52.30  2:33.66                                    
  9 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR             2:39.54    2:36.95    9  
       32.86  1:12.61  1:53.96  2:36.95                                    
 10 Pinchinat, Ashley         14 WAC-MR               2:29.78    2:38.63    7  
       33.05  1:13.54  1:56.29  2:38.63                                    
 11 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  3:00.00    2:38.69    6  
       35.14  1:15.53  1:58.04  2:38.69                                    
 12 Sullivan, Ellen F         14 Express Swimming-MR  2:40.05    2:41.41    5  
       35.27  1:16.83  1:59.31  2:41.41                                    
 13 Baconcini, Kellyn E       13 Express Swimming-MR  2:35.42    2:42.53    4  
       34.91  1:16.85  1:59.75  2:42.53                                    
 14 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR  2:38.46    2:43.25    3  
       34.62  1:15.70  2:00.52  2:43.25                                    
 15 Conlee, Ellie M           13 Middies-MR           2:43.04    2:44.32    2  
       34.74  1:16.94  2:01.43  2:44.32                                    
 16 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR              2:46.02    2:44.51    1  
       35.62  1:16.90  2:00.40  2:44.51                                    
 17 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR                   NT    2:57.62  
       37.95  1:24.11  2:12.26  2:57.62                                    
 18 Ruane, Nikki              13 WAC-MR               2:50.89    3:00.83  
       39.81  1:26.09  2:13.96  3:00.83                                    
 19 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR                   NT    3:02.23  
       39.12  1:25.56  2:14.80  3:02.23                                    
 20 Scheer, Amanda            13 SMC-MR                    NT    3:18.37  
       37.85  1:26.54  2:22.23  3:18.37                                    
 21 Gibbs, Samantha           13 SMC-MR               3:30.61    3:34.63  
       44.05  1:40.44  2:38.50  3:34.63                                    
 -- Siegel, Erika A           12 AGUA-MR                   NT   X2:21.91  
       32.80  1:09.21  1:45.75  2:21.91                                    
 -- Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              2:45.20   X2:27.78  
       32.79  1:10.93  1:50.56  2:27.78                                    
 -- Bolander, Katie D         12 AGUA-MR              2:43.36   X2:34.89  
       35.79  1:15.10  1:54.63  2:34.89                                    
 -- Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR                   NT   X2:40.50  
       33.36  1:11.42  1:52.77  2:40.50                                    
 -- Moore, Jhanna             12 AGUA-MR                   NT   X2:45.14  
       36.06  1:18.69  2:02.87  2:45.14                                    
 -- Fong, Sandra M            12 AGUA-MR                   NT   X2:47.64  
       36.57  1:20.49  2:04.76  2:47.64                                    
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusup, Shane R            14 Tmsuffolk-MR         2:09.54    2:07.90   20  
       28.00  1:01.10  1:35.82  2:07.90                                    
  2 Mirinov, Anthony Z        14 BAD-K-MR             2:18.65    2:11.32   17  
       29.21  1:02.26  1:36.58  2:11.32                                    
  3 Yeager, Kyle A            13 Tmsuffolk-MR         2:14.92    2:14.89   16  
       30.37  1:04.78  1:39.66  2:14.89                                    
  4 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR              2:16.65    2:18.69   15  
       30.13  1:06.00  1:43.09  2:18.69                                    
  5 Troy, Derek               13 AGUA-MR              2:18.59    2:22.67   14  
       30.94  1:06.34  1:44.77  2:22.67                                    
  6 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR           2:07.69    2:24.26   13  
       30.14  1:06.87  1:46.47  2:24.26                                    
  7 Walotsky, Conor           13 BAD-K-MR             2:38.44    2:33.22   12  
       32.58  1:11.17  1:52.04  2:33.22                                    
  8 Harrington, Kyle P        14 SMC-MR               2:50.78    2:38.88   11  
       32.87  1:11.58  1:54.34  2:38.88                                    
 -- Pope, Ryan P              13 Middies-MR           2:51.04         DQ  
       34.27  1:14.98  2:02.69       DQ                                    
 -- Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  2:56.69         DQ  
       40.12  1:30.11  2:20.38       DQ                                    
 -- Mason, Daniel             13 SMC-MR                    NT         DQ  
       36.31  1:20.81  2:07.91       DQ                                    
 
Event 43  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR              2:09.95    2:10.30   20  
       29.83  1:02.39  1:36.22  2:10.30                                    
  2 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR             2:09.83    2:18.24   17  
       30.29  1:05.16  1:41.42  2:18.24                                    
  3 Sweeney, Nicole B         16 Tmsuffolk-MR         2:17.15    2:20.32   16  
       31.83  1:07.50  1:43.61  2:20.32                                    
  4 O'Connor, Katelyn Z       15 GAEL-MR              2:19.38    2:20.46   15  
       31.23  1:07.01  1:44.09  2:20.46                                    
  5 Harken, Heather E         16 Express Swimming-MR  2:20.65    2:24.31   14  
       32.58  1:08.56  1:46.69  2:24.31                                    
  6 Coleman, Hayley K         17 AGUA-MR              2:11.26    2:25.29   13  
       32.51  1:09.54  1:47.43  2:25.29                                    
  7 Diaz, Justine             16 WAC-MR               2:23.47    2:26.01   12  
       33.34  1:11.46  1:50.51  2:26.01                                    
  8 Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR               2:25.67    2:26.36   11  
       33.29  1:10.59  1:49.11  2:26.36                                    
  9 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR              2:21.26    2:26.84    9  
       30.97  1:07.83  1:47.13  2:26.84                                    
 10 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR              2:27.24    2:29.19    7  
       33.39  1:10.93  1:49.25  2:29.19                                    
 11 Hanley, Kaitlin M         17 Tmsuffolk-MR         2:43.84    2:30.86    6  
       33.02  1:10.78  1:50.58  2:30.86                                    
 12 Gomez, Stephanie Z        15 BAD-K-MR             2:31.44    2:38.46    5  
       32.37  1:11.71  1:55.03  2:38.46                                    
 13 Kalloff, Danielle         16 WAC-MR               2:30.67    2:39.14    4  
       34.28  1:15.57  1:57.29  2:39.14                                    
 14 Mason, Nicole D           17 SMC-MR               2:40.79    2:40.79    3  
       32.99  1:11.63  1:54.42  2:40.79                                    
 15 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR  2:37.99    2:42.31    2  
       35.12  1:16.79  1:59.80  2:42.31                                    
 16 Pampillonio, Danielle C   16 SMC-MR               2:40.58    2:46.69    1  
       35.01  1:15.84  2:01.11  2:46.69                                    
 17 Romano, Beth L            16 WAC-MR               2:44.99    2:46.72  
       36.37  1:18.03  2:02.02  2:46.72                                    
 -- Schiano, Marie J          15 WAC-MR               2:33.19   X2:32.65  
       35.22  1:12.80  1:53.08  2:32.65                                    
 
Event 44  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilde, Buck A             17 Tmsuffolk-MR         1:57.74    1:57.99   20  
       25.74    55.37  1:26.56  1:57.99                                    
  2 Emanuel, Ryan Z           15 BAD-K-MR             2:01.64    1:58.25   17  
       27.37    57.73  1:28.04  1:58.25                                    
  3 Veselovsky, Joseph F      15 Tmsuffolk-MR         2:05.67    2:06.30   16  
       27.37    59.35  1:32.86  2:06.30                                    
  4 Qama, Eros                17 WAC-MR               2:08.78    2:07.11   15  
       28.45    59.81  1:32.93  2:07.11                                    
  5 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR              2:08.97    2:11.93   14  
       28.81  1:02.55  1:37.08  2:11.93                                    
  6 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR              2:07.84    2:13.31   13  
       29.01  1:02.32  1:37.35  2:13.31                                    
  7 Hicks, Patrick B          16 Tmsuffolk-MR         2:15.40    2:16.03   12  
       28.65  1:02.19  1:39.56  2:16.03                                    
  8 Strassberg, Matt          15 BAD-K-MR             2:24.90    2:16.10   11  
       28.64  1:01.45  1:36.98  2:16.10                                    
  9 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR           2:14.00    2:19.16    9  
       29.21  1:03.59  1:40.75  2:19.16                                    
 10 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR              2:25.95    2:24.06    7  
       30.80  1:06.34  1:44.78  2:24.06                                    
 11 Ng, Cory                  15 AGUA-MR              2:15.10    2:25.45    6  
       29.59  1:06.31  1:43.94  2:25.45                                    
 12 Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR           2:22.60    2:31.91    5  
       31.38  1:10.15  1:50.86  2:31.91                                    
 13 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR                   NT    2:33.25    4  
       32.49  1:11.20  1:52.31  2:33.25                                    
 14 Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR  2:40.00    2:38.06    3  
       32.70  1:12.21  1:55.09  2:38.06                                    
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR                 53.18      54.35   20  
       26.33    54.35                                                      
  2 Clemens, Alison P         14 AGUA-MR                55.28      54.52   17  
       26.44    54.52                                                      
  3 Staskiewicz, Sophie D     13 AGUA-MR                55.22      54.69   16  
       26.60    54.69                                                      
  4 Burns, Brianna N          13 Cond-MR                58.00      56.94   15  
       27.46    56.94                                                      
  5 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR                56.70      57.17   14  
       27.44    57.17                                                      
  6 D'Ambrosia, Janie         13 AGUA-MR                56.16      57.80   13  
       27.67    57.80                                                      
  7 Anderson, Jacqueline      14 NYCC-MR                57.00      58.23   12  
       27.95    58.23                                                      
  8 Groenewoud, Carmen Z      14 BAD-K-MR             1:01.87      58.50   11  
       28.62    58.50                                                      
  9 Bertoncini, Dana M        14 Tmsuffolk-MR           58.09      59.00    9  
 10 Lewandowski, Dorota M     13 AGUA-MR              1:00.07      59.19    7  
       28.30    59.19                                                      
 11 Fortini, Izabela P        14 AGUA-MR                56.76      59.26    6  
       28.03    59.26                                                      
 12 Ryan, Meghan E            13 Tmsuffolk-MR           57.92      59.69    5  
       28.95    59.69                                                      
 13 Healey, Vivian O          14 AGUA-MR                59.40      59.89    4  
       28.49    59.89                                                      
 14 Genovese, Kate A          13 Express Swimming-MR  1:00.47    1:00.26    3  
       29.18  1:00.26                                                      
 15 Freeman, Brittany Z       13 GAEL-MR              1:01.44    1:00.58    2  
       29.22  1:00.58                                                      
 16 Dwyer, Shannon M          14 Express Swimming-MR    57.47    1:00.60    1  
       28.94  1:00.60                                                      
 17 Pullen, Mel G             14 Cond-MR              1:00.48    1:00.74  
       29.30  1:00.74                                                      
 18 Sabens, Ginna M           13 Pace-MR              1:02.03    1:00.75  
       28.82  1:00.75                                                      
 19 Daboudet, Audrey          13 NYCC-MR                58.90    1:00.76  
       29.65  1:00.76                                                      
 20 Capella, Paola            14 BAD-K-MR             1:00.00    1:00.81  
       29.09  1:00.81                                                      
 21 Orlando, Caroline         14 BAD-K-MR             1:01.00    1:00.85  
       29.19  1:00.85                                                      
 21 Dolinar, Ann M            14 Tmsuffolk-MR           58.71    1:00.85  
       29.11  1:00.85                                                      
 23 Miller, Sydney R          13 AGUA-MR                59.45    1:00.98  
       30.22  1:00.98                                                      
 24 Pirog, Francesca E        14 AGUA-MR              1:00.97    1:01.04  
       28.97  1:01.04                                                      
 25 Biancone, Taylor Z        14 GAEL-MR                58.67    1:01.25  
       29.58  1:01.25                                                      
 26 Cosentino, Christina M    13 WAC-MR                    NT    1:01.26  
       29.22  1:01.26                                                      
 27 Dwyer, Caitlin L          14 Express Swimming-MR    58.34    1:01.30  
       29.45  1:01.30                                                      
 28 Lee, Katherine            13 WAC-MR                 59.89    1:01.38  
       29.63  1:01.38                                                      
 29 Vaughn, Laura A           14 Pace-MR              1:01.35    1:01.44  
       29.79  1:01.44                                                      
 30 Gray, Catherine Z         13 BAD-K-MR             1:03.02    1:01.48  
       29.67  1:01.48                                                      
 31 Strassberg, Amy           13 BAD-K-MR             1:01.85    1:01.55  
       29.54  1:01.55                                                      
 32 Zaltsman, Janine Z        13 Tmsuffolk-MR         1:03.51    1:01.84  
       29.20  1:01.84                                                      
 33 Oliveira, Kaitlin Z       14 BAD-K-MR             1:01.03    1:01.89  
       30.09  1:01.89                                                      
 34 Devoe, Stacey Z           14 GAEL-MR              1:00.85    1:01.90  
       29.64  1:01.90                                                      
 35 Burns, Jayme R            14 Tmsuffolk-MR         1:01.52    1:01.91  
       29.78  1:01.91                                                      
 36 Villegas, Kristine A      13 Cond-MR              1:03.21    1:02.07  
       30.22  1:02.07                                                      
 36 Vitelli, Paula            14 BAD-K-MR             1:02.82    1:02.07  
       29.99  1:02.07                                                      
 38 Balder, Jaclyn M          13 Express Swimming-MR  1:02.61    1:02.16  
       30.11  1:02.16                                                      
 39 Hryhorowych, Tania V      13 AGUA-MR              1:02.07    1:02.30  
       30.07  1:02.30                                                      
 40 Skypala, Rebecca          13 Tmsuffolk-MR         1:01.44    1:02.50  
       29.43  1:02.50                                                      
 41 Geisinger, Gaby M         13 AGUA-MR              1:02.37    1:02.63  
       29.63  1:02.63                                                      
 42 Geissler, Heather         14 WAC-MR               1:06.67    1:02.82  
       29.87  1:02.82                                                      
 43 Gomez, Bridget Z          13 BAD-K-MR             1:03.04    1:02.84  
       30.25  1:02.84                                                      
 44 Johnson, Rebecca          13 AGUA-MR              1:04.20    1:03.01  
       30.46  1:03.01                                                      
 45 Kappmeyer, Kimberly A     13 Pace-MR              1:04.03    1:03.24  
       30.31  1:03.24                                                      
 46 Honohan, Catherine C      14 AGUA-MR              1:04.13    1:03.28  
       30.57  1:03.28                                                      
 47 Benjamin, Malaika N       13 AGUA-MR              1:02.16    1:03.33  
       29.87  1:03.33                                                      
 48 Runco, Christine          13 WAC-MR               1:02.45    1:04.10  
       31.17  1:04.10                                                      
 49 Herald, Rachel Z          14 BAD-K-MR             1:07.00    1:04.17  
       30.64  1:04.17                                                      
 50 Stafford, Lindsey A       14 Express Swimming-MR  1:01.63    1:04.30  
       30.62  1:04.30                                                      
 51 Marchewka, Katie S        13 Middies-MR           1:02.69    1:04.34  
       31.05  1:04.34                                                      
 52 Fufido, Maria Z           13 BAD-K-MR             1:03.34    1:04.60  
       30.85  1:04.60                                                      
 53 Tracey, Libby             14 Cond-MR              1:00.00    1:04.99  
       31.11  1:04.99                                                      
 54 Geissler, Cristin         14 WAC-MR               1:06.56    1:05.27  
       31.47  1:05.27                                                      
 55 Orlando, Chloe            13 BAD-K-MR             1:05.00    1:05.34  
       30.93  1:05.34                                                      
 56 Donaldson, Maria C        14 SMC-MR               1:05.40    1:05.49  
       31.37  1:05.49                                                      
 56 Wergen, Laura M           13 Pace-MR              1:04.98    1:05.49  
       30.32  1:05.49                                                      
 58 Chiappetta, Emma Z        13 BAD-K-MR             1:05.41    1:05.62  
       31.33  1:05.62                                                      
 59 Smith, Samantha           14 Thunderbirds         1:06.01    1:05.64  
       30.96  1:05.64                                                      
 60 Downing, Lauren E         14 Pace-MR              1:03.07    1:05.81  
       30.32  1:05.81                                                      
 61 Pyle, Emma P              13 GAEL-MR              1:04.77    1:06.34  
       31.09  1:06.34                                                      
 62 McGlynn, Molly P          13 Pace-MR              1:06.69    1:06.62  
       31.52  1:06.62                                                      
 63 Conlee, Ellie M           13 Middies-MR           1:06.58    1:06.64  
       32.12  1:06.64                                                      
 64 Estime-Kirkpatrick, Ayta  14 AGUA-MR              1:08.18    1:06.86  
       32.25  1:06.86                                                      
 65 Still, Hailey R           13 Middies-MR           1:04.85    1:06.98  
       32.06  1:06.98                                                      
 66 Velotta, Elizabeth L      14 WAC-MR               1:07.33    1:07.47  
       31.56  1:07.47                                                      
 67 Newman, Georgia M         14 AGUA-MR              1:10.34    1:08.03  
       32.09  1:08.03                                                      
 68 Teng, Michelle            13 AGUA-MR              1:06.32    1:08.22  
       32.60  1:08.22                                                      
 69 Kovacs, Laura N           13 Tmsuffolk-MR         1:11.43    1:08.25  
       32.51  1:08.25                                                      
 70 Paverman, Lauren M        14 Cond-MR              1:11.53    1:08.48  
       31.80  1:08.48                                                      
 71 Burton, Jessica E         14 Tmsuffolk-MR         1:10.19    1:08.62  
       32.88  1:08.62                                                      
 72 Rouchou, Brittany         13 BAD-K-MR             1:09.02    1:08.77  
       32.89  1:08.77                                                      
 73 Flynn, Jillian L          13 Tmsuffolk-MR         1:09.94    1:09.27  
       33.46  1:09.27                                                      
 74 Pezzello, Elizabeth       13 SMC-MR               1:09.62    1:09.87  
       32.49  1:09.87                                                      
 75 Ramos, Angelica M         13 AGUA-MR              1:09.67    1:10.09  
       32.81  1:10.09                                                      
 76 Scheer, Amanda            13 SMC-MR               1:12.88    1:10.44  
       33.38  1:10.44                                                      
 77 O'Connell, Caitlin E      14 AGUA-MR              1:13.82    1:10.85  
       34.71  1:10.85                                                      
 78 Wechsler, Samantha K      13 AGUA-MR              1:12.06    1:12.04  
       34.59  1:12.04                                                      
 79 Quill, Alexa M            14 Express Swimming-MR  1:15.00    1:12.48  
       34.01  1:12.48                                                      
 80 Dorata, Kristen           13 Tmsuffolk-MR         1:15.25    1:14.60  
       35.46  1:14.60                                                      
 81 Tait, Jennifer            14 WAC-MR               1:12.24    1:14.62  
       35.10  1:14.62                                                      
 82 Geller, Hallie B          13 Tmsuffolk-MR         1:10.40    1:15.06  
       34.15  1:15.06                                                      
 83 Gibbs, Samantha           13 SMC-MR               1:12.04    1:15.17  
       35.06  1:15.17                                                      
 84 Deraris, Lindsay E        13 Express Swimming-MR  1:38.05    1:18.29  
       38.23  1:18.29                                                      
 85 Shifke, Caroline R        13 AGUA-MR                   NT    1:19.13  
       36.54  1:19.13                                                      
 86 NI, Samantha A            13 WAC-MR               1:21.92    1:19.66  
       37.00  1:19.66                                                      
 87 Kirschenbaum, Leni        14 Thunderbirds              NT    1:22.07  
       39.86  1:22.07                                                      
 88 Chatzky, Laura            13 SMC-MR               1:26.60    1:23.43  
       39.47  1:23.43                                                      
 89 Ali, Sabrina              13 Flying Dolphins-MR   1:24.50    1:24.10  
       39.30  1:24.10                                                      
 90 Schulz, Leslie            13 Thunderbirds              NT    1:31.35  
       44.19  1:31.35                                                      
 91 Wager, Rachel             13 Thunderbirds              NT    1:31.63  
       41.34  1:31.63                                                      
 -- Pinchinat, Ashley         14 WAC-MR                 57.57     X58.93  
       28.44    58.93                                                      
 -- Konko, Dayna L            14 WAC-MR                 57.29   X1:01.40  
       29.05  1:01.40                                                      
 -- Ruane, Nikki              13 WAC-MR               1:04.96   X1:05.92  
       31.72  1:05.92                                                      
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman             13 NYCC-MR                53.63      53.82   20  
       25.69    53.82                                                      
  2 Whiston, William Z        14 BAD-K-MR               55.00      54.08   17  
       25.89    54.08                                                      
  3 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR                54.60      54.28   16  
       26.28    54.28                                                      
  4 Mery, Marek               14 NYCC-MR                54.65      55.15   15  
       26.73    55.15                                                      
  5 Wright, Edwin P           13 Cond-MR                58.30      56.11   14  
       26.80    56.11                                                      
  6 Heigh, Douglas            14 WAC-MR                 59.78      56.23   13  
       26.77    56.23                                                      
  7 Maynard, Phil A           13 AGUA-MR                57.04      56.33   12  
       27.05    56.33                                                      
  8 Harrington, Kyle P        14 SMC-MR                 57.28      56.36   11  
       26.90    56.36                                                      
  9 Reynoso, BJ A             14 AGUA-MR                57.01      56.51    9  
       27.20    56.51                                                      
 10 Troy, Derek               13 AGUA-MR                55.38      57.19    7  
       27.30    57.19                                                      
 11 Yeager, Kyle A            13 Tmsuffolk-MR           57.55      57.60    6  
       27.94    57.60                                                      
 12 Musso, Andrew V           13 Tmsuffolk-MR           58.41      57.62    5  
       27.58    57.62                                                      
 13 Krey, Matt Z              13 BAD-K-MR             1:00.55      58.57    4  
       27.72    58.57                                                      
 14 Lopez, Jose L             14 Tmsuffolk-MR           59.55      58.82    3  
       27.68    58.82                                                      
 15 Altman-Kurosaki, Jonas Y  14 AGUA-MR                56.41      59.08    2  
       28.55    59.08                                                      
 16 Boate, Ryan Z             14 BAD-K-MR             1:01.37      59.25    1  
       28.46    59.25                                                      
 17 Sato, Ray R               14 GAEL-MR                59.01      59.27  
       27.71    59.27                                                      
 18 Borger, Brian R           14 AGUA-MR                58.92      59.50  
       28.47    59.50                                                      
 19 Carlon, Christopher       14 AGUA-MR              1:00.16    1:00.09  
       28.81  1:00.09                                                      
 20 Burbige, Matt C           14 SMC-MR                 59.63    1:00.10  
       28.07  1:00.10                                                      
 21 Sadovski, Stanislav       14 Dolphin-MR             54.80    1:00.20  
       28.92  1:00.20                                                      
 22 Chester, Nicholas J       13 Tmsuffolk-MR         1:00.50    1:00.37  
       29.02  1:00.37                                                      
 23 Lam, Garrett J            14 Tmsuffolk-MR           58.87    1:00.55  
       28.49  1:00.55                                                      
 24 Lindsey, Kevin P          14 Tmsuffolk-MR           58.88    1:00.70  
       29.51  1:00.70                                                      
 25 Hughes, Mike Z            13 BAD-K-MR                  NT    1:01.50  
       30.12  1:01.50                                                      
 26 Walotsky, Conor           13 BAD-K-MR             1:05.00    1:02.22  
       29.98  1:02.22                                                      
 27 Mason, Daniel             13 SMC-MR               1:03.48    1:02.38  
       30.55  1:02.38                                                      
 28 Pope, Ryan P              13 Middies-MR           1:02.11    1:02.87  
       29.99  1:02.87                                                      
 29 Malfa, Peter J            14 Pace-MR              1:02.13    1:03.54  
       30.13  1:03.54                                                      
 29 Kennon, Jack C            13 Cond-MR              1:01.30    1:03.54  
       30.44  1:03.54                                                      
 31 Fritsch, Steven           14 HS-MR                1:04.92    1:04.45  
       31.24  1:04.45                                                      
 32 Ochakovsky, Gabriel       14 Express Swimming-MR  1:05.26    1:05.00  
       32.07  1:05.00                                                      
 33 Daly, Brendan D           13 Middies-MR           1:03.30    1:05.51  
       31.19  1:05.51                                                      
 34 Ackalotis, Mike           14 WAC-MR               1:08.33    1:05.70  
       30.63  1:05.70                                                      
 35 Carlucci, Evan J          13 Flying Dolphins-MR   1:08.52    1:06.60  
       32.57  1:06.60                                                      
 36 Teplitz, Stan             13 Dolphin-MR             57.20    1:06.67  
       31.39  1:06.67                                                      
 37 Reyes, Rolando J          14 AGUA-MR              1:11.73    1:06.86  
       32.29  1:06.86                                                      
 38 Sledzinski, Mike A        13 GAEL-MR              1:09.44    1:09.14  
       32.39  1:09.14                                                      
 39 Zivkovic, Adam            14 Flying Dolphins-MR   1:07.34    1:09.54  
       32.35  1:09.54                                                      
 40 Watkins, Jonathan         14 Thunderbirds         1:06.04    1:09.71  
       31.72  1:09.71                                                      
 41 Navy, Marc                13 Flying Dolphins-MR   1:10.26    1:10.76  
       34.47  1:10.76                                                      
 42 Tavlarakis, Antonis       13 SMC-MR               1:09.20    1:10.78  
       34.14  1:10.78                                                      
 43 Tokatlilar, Max           13 AGUA-MR              1:10.00    1:11.12  
       34.50  1:11.12                                                      
 44 Lewis, Kitwane A          13 AGUA-MR              1:17.50    1:14.68  
       34.71  1:14.68                                                      
 45 Zimmer, Justin F          14 Tmsuffolk-MR         1:16.00    1:15.55  
       35.19  1:15.55                                                      
 46 Snyder, Stephen R         14 Flying Dolphins-MR   1:17.62    1:16.47  
       35.94  1:16.47                                                      
 47 Weller-Gordon, Andrew     13 SMC-MR                    NT    1:19.35  
       36.71  1:19.35                                                      
 48 Wright, Noah P            13 Flying Dolphins-MR   1:22.08    1:22.82  
       39.63  1:22.82                                                      
 
Event 47  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Taryn M            16 Express Swimming-MR    54.63      54.72   20  
       27.28    54.72                                                      
  2 Illescas, Jennifer P      15 UN-AG-MR               52.04      54.73   17  
       26.46    54.73                                                      
  3 Lepore, Angela            15 WAC-MR                 54.66      55.65   16  
       26.82    55.65                                                      
  4 Clemens, Clare A          17 AGUA-MR                54.83      55.95   15  
       27.59    55.95                                                      
  5 McWilliams, Tara A        16 Tmsuffolk-MR           56.20      56.53   14  
       27.40    56.53                                                      
  6 Mango, Magdalena          17 AGUA-MR                54.73      56.69   13  
       27.32    56.69                                                      
  7 Serrago, Ashley N         17 Tmsuffolk-MR           54.71      56.76   12  
       27.52    56.76                                                      
  8 Ward, Anneka M            17 AGUA-MR                56.71      57.12   11  
       27.92    57.12                                                      
  9 Friedlander, Lauren T     15 Tmsuffolk-MR           55.90      57.86    9  
       28.09    57.86                                                      
 10 Fong, Abigail J           15 AGUA-MR                56.24      58.03    7  
       28.17    58.03                                                      
 11 Trent, Alaina             15 VAC-MR                 58.15      58.16    6  
       28.37    58.16                                                      
 12 Lam, Sarah J              16 Tmsuffolk-MR           58.12      58.61    5  
       28.16    58.61                                                      
 13 Cholakis, Gena            15 WAC-MR                 57.89      58.85    4  
       28.55    58.85                                                      
 14 Harken, Heather E         16 Express Swimming-MR    58.16      59.10    3  
       28.83    59.10                                                      
 15 Schiano, Marie J          15 WAC-MR                 58.56      59.18    2  
       28.82    59.18                                                      
 16 Wilde, Joy A              15 Tmsuffolk-MR           55.17      59.22    1  
       28.11    59.22                                                      
 17 Lohrer, Jaclyn M          16 Tmsuffolk-MR           57.92      59.48  
       28.85    59.48                                                      
 18 Hartford, Catherine D     15 Express Swimming-MR    59.67      59.61  
       29.08    59.61                                                      
 19 McFadden, Elyse M         15 GAEL-MR                58.10      59.75  
       28.36    59.75                                                      
 20 Coleman, Hayley K         17 AGUA-MR                55.69      59.85  
       29.05    59.85                                                      
 21 Crane, Francesca          15 AGUA-MR                59.09      59.88  
       28.95    59.88                                                      
 22 Goldman, Lauren           16 Flying Dolphins-MR     57.06      59.94  
       28.83    59.94                                                      
 23 Liu, Lucy X               15 AGUA-MR                56.94    1:00.16  
       28.63  1:00.16                                                      
 24 Diaz, Justine             16 WAC-MR                 57.58    1:00.25  
       29.29  1:00.25                                                      
 25 Roseman, Alexandra A      15 AGUA-MR                59.73    1:00.31  
       29.00  1:00.31                                                      
 26 Kalloff, Danielle         16 WAC-MR                 57.76    1:00.41  
       28.94  1:00.41                                                      
 27 Lotrionte, Nicolette L    15 GAEL-MR              1:01.74    1:01.05  
       29.07  1:01.05                                                      
 28 Kvernland, KK A           18 GAEL-MR              1:02.34    1:01.07  
       29.11  1:01.07                                                      
 29 Safran, Lily W            15 AGUA-MR                59.36    1:01.21  
       29.69  1:01.21                                                      
 30 Pampillonio, Danielle C   16 SMC-MR                 57.90    1:01.26  
       29.09  1:01.26                                                      
 31 Bonagura, Christine M     15 Express Swimming-MR  1:00.78    1:01.45  
       29.93  1:01.45                                                      
 32 Gomez, Stephanie Z        15 BAD-K-MR             1:01.10    1:01.71  
       29.86  1:01.71                                                      
 33 Patterson, Rene L         15 Pace-MR              1:01.12    1:02.16  
       29.72  1:02.16                                                      
 34 Knapp, Jen A              17 SMC-MR               1:01.39    1:02.20  
       29.66  1:02.20                                                      
 35 Giunta, Jaclyn A          16 Tmsuffolk-MR         1:01.52    1:02.84  
       30.22  1:02.84                                                      
 36 Sims, Nicole C            15 Express Swimming-MR  1:04.29    1:03.11  
       30.41  1:03.11                                                      
 37 Windler, Courtney G       15 Tmsuffolk-MR         1:00.14    1:03.24  
       30.46  1:03.24                                                      
 38 Tannenbaum, Sarah A       15 AGUA-MR              1:01.43    1:03.27  
       30.54  1:03.27                                                      
 39 Moursi, Heba A            15 Tmsuffolk-MR         1:04.75    1:03.86  
       30.84  1:03.86                                                      
 40 Miller, Mollie R          15 AGUA-MR              1:03.18    1:04.12  
       30.86  1:04.12                                                      
 41 Viboch, Elena J           16 Pace-MR              1:06.19    1:04.74  
       31.47  1:04.74                                                      
 42 Windler, Stephanie L      17 Tmsuffolk-MR         1:03.43    1:05.40  
       31.57  1:05.40                                                      
 43 Romano, Beth L            16 WAC-MR               1:05.67    1:05.41  
       31.40  1:05.41                                                      
 44 Lucero, Laura             16 Thunderbirds              NT    1:05.42  
       30.72  1:05.42                                                      
 45 Grobeck, Alyson           15 AGUA-MR                58.63    1:05.63  
       30.90  1:05.63                                                      
 46 Gonzalez, Melissa         15 WAC-MR               1:06.58    1:06.27  
       31.94  1:06.27                                                      
 47 Young, Jessica C          16 AGUA-MR              1:00.09    1:06.28  
       31.42  1:06.28                                                      
 48 Rizea, Naia               16 Cond-MR              1:03.48    1:06.79  
       32.07  1:06.79                                                      
 49 Kwa, Carolyn              15 AGUA-MR              1:03.48    1:07.02  
       31.58  1:07.02                                                      
 50 Allong, Jannelle P        15 Express Swimming-MR  1:07.86    1:08.73  
       33.17  1:08.73                                                      
 51 Miedzybrodzka, Olga M     15 Pace-MR              1:09.71    1:09.30  
       33.35  1:09.30                                                      
 52 Suozzo, Andrea F          15 AGUA-MR                   NT    1:09.69  
       32.23  1:09.69                                                      
 53 Blumert, Jessica L        16 WAC-MR               1:11.56    1:11.11  
       33.92  1:11.11                                                      
 54 Schwartz, Claire W        15 AGUA-MR              1:10.17    1:12.36  
       33.92  1:12.36                                                      
 55 Marino, Allegra           17 AGUA-MR              1:12.53    1:12.93  
       34.98  1:12.93                                                      
 56 Ackalotis, Lauren         16 WAC-MR               1:17.11    1:13.94  
       36.07  1:13.94                                                      
 57 Luo, Shiming              15 WAC-MR               1:13.18    1:16.61  
       35.67  1:16.61                                                      
 -- Cosentino, Stephanie A    16 WAC-MR                 55.18     X55.14  
       27.10    55.14                                                      
 -- Ogrosso, Nicole           16 WAC-MR               1:03.40   X1:02.81  
       30.04  1:02.81                                                      
 
Event 48  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Ambrosia, Chris         16 AGUA-MR                48.43      49.37   20  
       24.14    49.37                                                      
  2 Wilde, Buck A             17 Tmsuffolk-MR           49.16      49.75   17  
       23.72    49.75                                                      
  3 Pullen, Thomas T          16 Cond-MR                   NT      50.62   16  
       24.21    50.62                                                      
  4 Charles, Dillon A         16 AGUA-MR                50.12      50.81   15  
       24.37    50.81                                                      
  5 Archibald, Henry C        17 GAEL-MR                51.11      51.07   14  
       25.02    51.07                                                      
  6 Crimes, Jonathan M        17 AGUA-MR                50.17      51.14   13  
       24.48    51.14                                                      
  7 Kraus, Spencer J          16 AGUA-MR                48.67      51.62   12  
       24.51    51.62                                                      
  8 Wright, Maurice E         15 Cond-MR                52.80      51.63   11  
       25.19    51.63                                                      
  9 Pouchiline, Sergei        16 Dolphin-MR             51.05      52.16    9  
       25.04    52.16                                                      
 10 Damato, Aaron T           16 Tmsuffolk-MR           51.31      52.60    7  
       24.82    52.60                                                      
 11 Hasty, William G          16 AGUA-MR                52.31      52.68    6  
       25.19    52.68                                                      
 12 Scanlon, Conor A          16 GAEL-MR                52.62      52.99    5  
       25.52    52.99                                                      
 13 Sutton, Rashad M          15 Cond-MR                52.09      53.39    4  
       25.26    53.39                                                      
 14 Woo, Shaun Y              15 AGUA-MR                52.54      53.58    3  
       25.38    53.58                                                      
 15 Hicks, Patrick B          16 Tmsuffolk-MR           51.74      53.68    2  
       25.69    53.68                                                      
 16 Lebost, Dan J             15 Pace-MR                55.36      53.81    1  
       25.28    53.81                                                      
 17 Hulbert, Jonathan Z       16 Cond-MR                55.08      54.11  
       25.87    54.11                                                      
 18 Walker, Jeff              16 WAC-MR                 55.80      55.12  
       25.83    55.12                                                      
 19 Fung, Timothy T           16 AGUA-MR                56.27      55.72  
       27.17    55.72                                                      
 20 Joshi, Guarav             16 AGUA-MR                56.92      56.08  
       27.16    56.08                                                      
 21 Yanilshteyn, Aleksey      16 Dolphin-MR             55.20      56.16  
       26.97    56.16                                                      
 22 Kiselak, Mike J           15 Pace-MR                55.68      56.18  
       26.32    56.18                                                      
 23 Ng, Cory                  15 AGUA-MR                55.23      56.47  
       26.55    56.47                                                      
 24 Cornacchioli, Joseph L    16 Tmsuffolk-MR           57.84      56.59  
       27.08    56.59                                                      
 25 Fasman, Matthew S         16 GAEL-MR                58.93      57.44  
       27.65    57.44                                                      
 26 Olsen, John D             17 WAC-MR                 58.89      58.06  
       28.05    58.06                                                      
 27 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR             58.48      58.13  
       27.67    58.13                                                      
 28 Yuan, Jeffrey             15 AGUA-MR                59.68      58.86  
       28.88    58.86                                                      
 29 Florio, Eric R            15 Express Swimming-MR    58.45      58.92  
       28.08    58.92                                                      
 29 Wright, Charles J         17 Flying Dolphins-MR     58.88      58.92  
       27.10    58.92                                                      
 31 Kaufman, Jason M          16 Cond-MR                57.65      58.96  
       28.13    58.96                                                      
 32 Carvacho, Rodrigo A       16 Cond-MR              1:00.00      59.36  
       28.90    59.36                                                      
 32 Strassberg, Matt          15 BAD-K-MR               55.24      59.36  
       28.09    59.36                                                      
 -- Qama, Eros                17 WAC-MR                 54.45     X55.58  
       26.41    55.58                                                      
 
Event 49  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR              2:38.01    2:28.44   20  
       30.88  1:08.52  1:55.18  2:28.44                                    
  2 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR              2:39.66    2:37.38   17  
       35.11  1:16.89  2:00.65  2:37.38                                    
  3 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR              2:53.09    2:46.76   16  
       37.99  1:21.25  2:10.74  2:46.76                                    
  4 Owens, Amanda             10 Badger-MR                 NT    2:47.00   15  
       35.40  1:18.63  2:08.94  2:47.00                                    
  5 Lazare, Libby S           10 Badger-MR                 NT    2:47.73   14  
       37.15  1:19.53  2:08.91  2:47.73                                    
  6 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR              2:46.90    2:48.44   13  
       40.33  1:22.56  2:08.74  2:48.44                                    
  7 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR                 NT    2:49.23   12  
       37.21  1:20.70  2:11.49  2:49.23                                    
  8 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR              2:55.32    2:54.03   11  
       37.85  1:21.76  2:13.71  2:54.03                                    
  9 Tremain, Kate              9 Badger-MR                 NT    2:56.64    9  
       38.87  1:24.77  2:15.70  2:56.64                                    
 10 Einsidler, Lisa Z         10 Tmsuffolk-MR         3:05.21    2:57.25    7  
       38.63  1:22.22  2:14.89  2:57.25                                    
 11 Norman, Samantha M         9 Tmsuffolk-MR         3:08.00    3:04.60    6  
       38.81  1:26.54  2:24.16  3:04.60                                    
 12 Shiota, Lena               9 AGUA-MR              3:07.15    3:06.10    5  
       45.02  1:31.31  2:24.58  3:06.10                                    
 13 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR              3:07.13    3:06.98    4  
       39.87  1:25.21  2:21.40  3:06.98                                    
 14 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR              3:12.48    3:08.49    3  
       46.00  1:35.23  2:27.93  3:08.49                                    
 15 Krey, Laura K              9 Badger-MR                 NT    3:11.62    2  
       44.29  1:28.22  2:27.12  3:11.62                                    
 16 Daly, Bronagh              9 HS-MR                3:18.68    3:11.73    1  
       46.88  1:34.56  2:30.63  3:11.73                                    
 17 Futterman, Kale            9 AGUA-MR                   NT    3:11.94  
       39.38  1:26.14  2:31.99  3:11.94                                    
 18 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR              3:20.65    3:15.70  
       45.57  1:34.15  2:33.27  3:15.70                                    
 19 Arrunategui, Marie-Camil  10 AGUA-MR              3:42.49    3:16.81  
       44.60  1:33.33  2:30.77  3:16.81                                    
 20 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR                   NT    3:17.35  
       44.17  1:32.06  2:31.55  3:17.35                                    
 21 Prokopowicz, Victoria      9 Middies-MR           3:05.00    3:20.55  
       49.84  1:36.47  3:20.55                                             
 22 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR              3:34.03    3:24.18  
       49.25  1:41.46  2:38.91  3:24.18                                    
 23 Obrien, Kaitlin           10 WAC-MR               3:05.56    3:33.09  
       50.15  1:43.86  2:44.52  3:33.09                                    
 24 Palumbo, Kimberly          8 WAC-MR               3:55.29    3:33.29  
       49.36  1:41.40  2:45.92  3:33.29                                    
 -- Cohen, Lynzee              9 WAC-MR               3:06.56         DQ  
       46.26  1:39.20  2:37.77       DQ                                    
 
Event 50  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR              2:50.60    2:46.16   20  
       35.29  1:17.78  2:08.97  2:46.16                                    
  2 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR              2:58.78    2:53.83   17  
       42.10  1:26.17  2:16.15  2:53.83                                    
  3 Wolin, Seth A             10 Cond-MR              3:30.00    3:03.27   16  
       42.54  1:29.61  2:22.99  3:03.27                                    
  4 McGlynn, Brendan          10 Pace-MR              3:05.99    3:05.55   15  
       40.13  1:30.53  2:25.11  3:05.55                                    
  5 Pisano, Jake F            10 Tmsuffolk-MR         3:16.97    3:07.46   14  
       43.56  1:29.94  2:28.23  3:07.46                                    
  6 Ong, Daniel W             10 Middies-MR           3:17.82    3:13.06   13  
       44.26  1:29.96  2:29.92  3:13.06                                    
  7 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR                 NT    3:14.05   12  
       44.81  1:34.98  2:29.31  3:14.05                                    
  8 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR                 NT    3:18.41   11  
       49.61  1:35.41  2:37.25  3:18.41                                    
  9 Berg, Thomas              10 WAC-MR               3:05.56    3:21.61    9  
       44.61  1:34.59  2:32.66  3:21.61                                    
 -- Sweeney, P.J.             10 WAC-MR                    NT         DQ  
       42.06  1:32.82  2:31.91       DQ                                    
 -- Adolf, Conrad             10 AGUA-MR              3:27.01         DQ  
       45.12  1:30.73  2:27.76       DQ                                    
 
Event 51  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR              2:21.67    2:20.12   20  
       30.46  1:06.35  1:48.23  2:20.12                                    
  2 Larkin, Kate C            12 Tmsuffolk-MR         2:22.42    2:24.05   17  
       31.76  1:07.56  1:49.42  2:24.05                                    
  3 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              2:24.72    2:24.90   16  
       31.90  1:08.74  1:52.68  2:24.90                                    
  4 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR             2:24.93    2:25.10   15  
       30.25  1:08.27  1:52.16  2:25.10                                    
  5 Cliff, Nicole             12 AGUA-MR              2:24.68    2:25.61   14  
       32.66  1:07.20  1:53.61  2:25.61                                    
  6 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR             2:26.24    2:27.06   13  
       32.88  1:11.75  1:52.83  2:27.06                                    
  7 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR             2:32.14    2:27.74   12  
       32.98  1:12.02  1:55.35  2:27.74                                    
  8 Derlath, Erica A          12 Express Swimming-MR  2:28.81    2:28.42   11  
       32.17  1:10.51  1:54.54  2:28.42                                    
  9 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR             2:30.25    2:30.48    9  
       33.67  1:11.38  1:56.47  2:30.48                                    
 10 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR              2:30.76    2:31.16    7  
       35.21  1:13.11  1:58.60  2:31.16                                    
 11 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR             2:31.99    2:32.82    6  
       35.16  1:13.37  1:58.70  2:32.82                                    
 12 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR             2:35.37    2:34.06    5  
       34.22  1:13.20  1:59.64  2:34.06                                    
 13 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR             2:33.20    2:34.12    4  
       33.08  1:13.18  1:58.05  2:34.12                                    
 14 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR              2:36.12    2:36.29    3  
       36.90  1:15.72  2:03.06  2:36.29                                    
 15 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR              2:44.99    2:37.01    2  
       33.82  1:14.23  1:59.25  2:37.01                                    
 16 Hartford, Laura G         12 Express Swimming-MR  2:35.47    2:37.95    1  
       35.09  1:14.82  2:02.06  2:37.95                                    
 17 Dang, Thu                 11 WAC-MR               2:38.79    2:38.25  
       34.08  1:14.65  2:03.67  2:38.25                                    
 18 Roberts, Hilary           12 AGUA-MR              2:40.66    2:39.66  
       36.42  1:17.05  2:04.07  2:39.66                                    
 19 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR             2:39.87    2:40.05  
       34.45  1:14.69  2:03.98  2:40.05                                    
 20 Espinal, Amanda Z         11 Tmsuffolk-MR         2:54.76    2:40.70  
       36.17  1:16.00  2:04.84  2:40.70                                    
 21 Moursi, Sara A            11 Tmsuffolk-MR         2:53.06    2:41.15  
       33.60  1:16.17  2:05.54  2:41.15                                    
 22 Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR              2:34.13    2:41.34  
       34.27  1:15.54  2:04.79  2:41.34                                    
 23 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR               2:58.06    2:41.93  
       35.62  1:17.66  2:06.08  2:41.93                                    
 24 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR             2:38.57    2:42.55  
       33.52  1:14.68  2:05.91  2:42.55                                    
 25 Jennings, Erica L         12 Tmsuffolk-MR         2:55.04    2:44.83  
       36.56  1:19.06  2:09.71  2:44.83                                    
 26 Thermos, Christiana       11 WAC-MR               2:50.67    2:45.11  
       38.40  1:20.59  2:07.37  2:45.11                                    
 27 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR              2:55.31    2:46.46  
       38.76  1:20.43  2:10.96  2:46.46                                    
 28 Ong, Natalie W            12 Middies-MR           2:55.00    2:47.06  
       35.29  1:17.77  2:08.93  2:47.06                                    
 29 Browne, Rebecca K         11 Middies-MR           2:50.24    2:49.06  
       36.19  1:19.43  2:10.84  2:49.06                                    
 30 McDonough, Maureen P      12 WAC-MR               2:45.67    2:49.85  
       39.91  1:23.21  2:13.07  2:49.85                                    
 31 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR              3:03.67    2:50.98  
       37.29  1:19.57  2:11.54  2:50.98                                    
 32 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR               2:49.78    2:51.15  
       38.82  1:20.61  2:10.76  2:51.15                                    
 33 Verrilli, Jeanne          12 WAC-MR               2:38.89    2:51.44  
       36.25  1:18.23  2:11.28  2:51.44                                    
 34 Ryan, Mary Courtney       12 WAC-MR               2:45.67    2:51.48  
       38.46  1:20.19  2:14.30  2:51.48                                    
 35 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR              3:06.91    2:53.93  
       38.92  1:22.69  2:14.02  2:53.93                                    
 36 Huddleston, Devon F       11 Middies-MR           2:57.66    2:53.95  
       39.27  1:23.16  2:15.71  2:53.95                                    
 37 Fufidio, Michele Z        11 BAD-K-MR             2:53.16    2:53.96  
       38.78  1:23.43  2:15.50  2:53.96                                    
 38 Reis, Dani B              11 AGUA-MR              2:56.13    2:54.29  
       37.32  1:20.15  2:13.44  2:54.29                                    
 39 Thompson, Sarah M         12 WAC-MR               2:44.56    2:54.34  
       39.27  1:24.91  2:18.94  2:54.34                                    
 40 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR              3:00.45    2:54.65  
       41.60  1:27.86  2:14.57  2:54.65                                    
 41 Ashinsky, Beth G          11 Middies-MR           3:02.23    2:55.19  
       37.41  1:22.65  2:15.96  2:55.19                                    
 42 Kelly, Corinne M          11 Middies-MR           2:51.72    2:55.33  
       39.05  1:24.18  2:15.99  2:55.33                                    
 43 Ginsberg, Ariel E         11 Middies-MR           3:00.20    2:55.63  
       38.46  1:24.69  2:16.90  2:55.63                                    
 44 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR              3:08.58    2:56.22  
       41.21  1:25.15  2:16.59  2:56.22                                    
 45 Maloney, Caitlin          12 WAC-MR               2:48.78    2:56.53  
       37.59  1:22.21  2:16.75  2:56.53                                    
 46 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR         2:45.10    2:56.64  
       40.79  1:26.20  2:16.64  2:56.64                                    
 47 Marlow, Danielle A        11 Tmsuffolk-MR         3:08.03    2:58.58  
       40.13  1:24.02  2:18.36  2:58.58                                    
 48 Smith, Alyssa             11 Thunderbirds         3:04.00    2:58.92  
       39.42  1:24.73  2:18.50  2:58.92                                    
 49 Herald, Eve Z             11 BAD-K-MR             3:10.01    2:59.50  
       38.95  1:23.64  2:18.51  2:59.50                                    
 50 Norrgard, Kristen M       11 Middies-MR           3:01.72    2:59.79  
       40.72  1:23.10  2:19.71  2:59.79                                    
 51 Rivera, Taina             12 AGUA-MR              3:04.69    2:59.91  
       38.97  1:24.07  2:16.93  2:59.91                                    
 52 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR              3:12.48    3:01.66  
       41.98  1:30.98  2:20.93  3:01.66                                    
 53 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR              3:12.80    3:02.19  
       41.12  1:27.54  2:20.22  3:02.19                                    
 54 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT    3:04.58  
       40.90  1:27.00  2:23.98  3:04.58                                    
 55 Seker, Celine G           11 AGUA-MR              3:12.84    3:06.24  
       39.68  1:26.08  2:20.53  3:06.24                                    
 56 Gavin, Patricia A         12 WAC-MR                    NT    3:06.65  
       42.25  1:31.72  2:26.51  3:06.65                                    
 57 O'Brien, Haley F          11 Middies-MR           3:07.77    3:07.64  
       47.11  1:33.72  2:28.77  3:07.64                                    
 58 Rouchou, Lauren           11 BAD-K-MR             3:10.00    3:09.75  
       43.40  1:33.48  2:26.31  3:09.75                                    
 59 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                   NT    3:27.95  
       44.30  1:42.94  2:41.31  3:27.95                                    
 -- Grubert, Olivia Z         12 BAD-K-MR             3:21.72         DQ  
       42.06  1:31.97  2:28.09       DQ                                    
 
Event 52  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR             2:17.72    2:20.24   20  
       30.14  1:07.13  1:47.32  2:20.24                                    
  2 Ahern, Michael G          12 Express Swimming-MR  2:29.60    2:28.46   17  
       31.68  1:07.37  1:54.09  2:28.46                                    
  3 Katz, Andrew              11 Cond-MR              2:49.33    2:30.93   16  
       32.95  1:11.55  1:56.54  2:30.93                                    
  4 Rubzin, Scott J           12 Middies-MR           2:33.74    2:32.75   15  
       34.55  1:15.15  1:59.42  2:32.75                                    
  5 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR              2:30.00    2:32.83   14  
       34.69  1:11.89  2:00.25  2:32.83                                    
  6 Schachar, Tal A           12 GAEL-MR              2:35.59    2:35.40   13  
       33.65  1:14.32  2:01.50  2:35.40                                    
  7 Windler, Andrew J         12 Tmsuffolk-MR         2:38.19    2:37.14   12  
       34.20  1:14.76  2:01.94  2:37.14                                    
  8 Donis, Harry J            11 Middies-MR           2:45.60    2:39.76   11  
       35.53  1:16.58  2:05.82  2:39.76                                    
  9 Ellman, Andrew R          11 Middies-MR           2:41.10    2:39.78    9  
       35.29  1:19.46  2:06.56  2:39.78                                    
 10 Schellhorn, Peter A       12 Pace-MR              2:45.66    2:40.53    7  
       35.69  1:16.61  2:05.43  2:40.53                                    
 11 Collazo, Jason            11 WAC-MR               2:39.92    2:41.31    6  
       34.56  1:12.66  2:04.04  2:41.31                                    
 12 Sirmans, Marcus P         11 GAEL-MR              3:11.97    2:48.65    5  
       33.33  1:15.04  2:08.53  2:48.65                                    
 13 Zorgman, Willem H         11 Pace-MR                   NT    2:48.90    4  
       37.32  1:20.94  2:09.22  2:48.90                                    
 14 Brown, Keron C            11 BAD-K-MR             3:01.22    2:48.96    3  
       37.89  1:22.43  2:12.02  2:48.96                                    
 15 Bianco, Phillip E         11 HS-MR                     NT    2:50.62    2  
       38.97  1:21.43  2:09.85  2:50.62                                    
 16 Heath, Michael A          12 GAEL-MR              2:51.53    2:51.01    1  
       38.50  1:19.73  2:10.34  2:51.01                                    
 17 Alexander, Craig S        12 Middies-MR           3:01.94    2:51.37  
       41.24  1:25.34  2:15.09  2:51.37                                    
 18 Dentchev, Theophil        12 NYCC-MR              2:45.64    2:51.61  
       38.72  1:23.76  2:11.83  2:51.61                                    
 19 Jung, Brian               11 Middies-MR           3:02.45    2:57.00  
       42.02  1:26.41  2:17.60  2:57.00                                    
 20 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR           2:58.70    3:02.79  
       40.59  1:28.77  2:23.28  3:02.79                                    
 21 Hinds, Jonathan A         11 Tmsuffolk-MR         3:15.63    3:07.80  
       48.17  1:35.58  2:25.51  3:07.80                                    
 22 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR           2:59.20    3:08.60  
       41.93  1:29.93  2:24.03  3:08.60                                    
 23 Kennon, Aidan F           11 Cond-MR              3:15.00    3:17.65  
       41.92  1:29.87  2:33.61  3:17.65                                    
 -- Goussev, Vladimir         12 Dolphin-MR           3:04.00         DQ  
       50.11  1:45.89  2:52.02       DQ                                    
 -- Gleason, David X          12 AGUA-MR              2:39.44         DQ  
       34.42  1:13.01  2:00.74       DQ                                    
 -- Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR              2:46.21         DQ  
       36.23  1:19.81  2:10.88       DQ                                    
 -- Straub, Richard J         11 Middies-MR           3:15.05         DQ  
       46.55  1:33.93  2:28.18       DQ                                    
 -- Podniesinski, Jonathan J  12 Tmsuffolk-MR         2:49.85         DQ  
       43.09           2:10.06       DQ                                    
 -- Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR              3:13.72         DQ  
       40.38  1:26.18  2:21.76       DQ                                    
 
Event 53  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR                30.53      29.92   20  
  2 Owens, Amanda             10 Badger-MR              35.03      34.48   17  
  3 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR                34.69      34.68   16  
  4 Sepe, Lauren K            10 GAEL-MR                36.30      34.73   15  
  5 Futterman, Kale            9 AGUA-MR                39.62      34.75   14  
  6 Klein, Morganne           10 VAC-MR                 36.29      35.75   13  
  7 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR              36.13      35.90   12  
  8 Flower, Lauren E          10 Pace-MR                39.25      36.36   11  
  9 Tremain, Kate              9 Badger-MR              37.21      36.54    9  
 10 Stillwagon, Katy D        10 GAEL-MR                37.66      36.55    7  
 11 Lazare, Libby S           10 Badger-MR              36.58      36.64    6  
 12 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR              36.84      36.69    5  
 13 Cornacchio, Liana          9 Middies-MR             38.42      36.93    4  
 14 Norman, Samantha M         9 Tmsuffolk-MR           37.55      37.60    3  
 15 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR                49.07      38.01    2  
 16 McGuire, Christine C       9 Badger-MR              39.55      38.03    1  
 17 Einsidler, Lisa Z         10 Tmsuffolk-MR           40.53      38.06  
 18 Hutchinson-Maddox, Caitl  10 AGUA-MR                   NT      38.20  
 19 Tobin, Casey              10 Badger-MR              53.10      38.66  
 20 McNichol, Taylor          10 Cond-MR                41.12      38.68  
 21 Randazzo, Khristiana       9 GAEL-MR                39.39      38.80  
 22 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR                44.11      39.03  
 23 Fusco, Alexandra A        10 GAEL-MR                40.12      39.73  
 24 Kadala, Kristyn E         10 Pace-MR                42.10      40.43  
 25 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR                39.99      40.66  
 26 Rios, Vanessa I           10 Middies-MR             42.47      40.99  
 27 Patafio, Giovanna J       10 Badger-MR              42.95      41.01  
 28 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR                46.10      41.18  
 29 Huerta, Imani             10 VAC-MR                    NT      41.36  
 30 Lim, Sally                 9 NYCC-MR                43.13      41.38  
 31 Arrunategui, Marie-Camil  10 AGUA-MR                40.73      41.41  
 32 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR                45.38      41.74  
 33 Groccia, Adrienne D        9 GAEL-MR                44.72      41.75  
 34 Daly, Bronagh              9 HS-MR                  41.37      41.85  
 35 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR                47.74      41.90  
 36 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR                44.57      41.92  
 37 Carmel, Nathalie F        10 Middies-MR             44.21      42.38  
 38 O'Neill, Kelly M           9 Badger-MR              45.65      42.51  
 39 Callahan, Erin D          10 Pace-MR                46.19      42.65  
 40 Manning, Lauren E         10 Middies-MR             46.93      43.14  
 41 Giner, Racquel            10 SMC-MR                 51.81      43.32  
 42 Restle, Hannah             9 SMC-MR                 45.04      43.48  
 43 Raby, Zami J              10 AGUA-MR                51.48      43.60  
 44 Allen, Sarah              10 SMC-MR                 45.91      43.72  
 45 Hunt, Janaya              10 WAC-MR                 49.89      44.01  
 46 Rubzin, Emily J            9 Middies-MR             47.34      44.33  
 47 Kudelska, Kamila          10 NYCC-MR                47.89      44.79  
 48 Walker, Erica             10 SMC-MR                 48.64      45.02  
 49 Davies, Annie D            9 Badger-MR              45.37      45.11  
 50 Ary, Katelyn M             9 AGUA-MR                52.74      45.17  
 51 Katchis, Alexandra R       9 Middies-MR             50.00      45.32  
 52 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR                43.61      45.38  
 53 Boyd, Zoe                  9 SMC-MR                 45.22      45.46  
 54 Breslau, Jessica           9 Flying Dolphins-MR     48.46      45.58  
 55 Heisler, Lucy J           10 AGUA-MR                   NT      45.82  
 56 Egan, Dana M               9 Middies-MR             44.60      45.92  
 57 Pear, Alex A               9 Badger-MR              52.48      45.94  
 58 Seckin, Mina               9 HS-MR                     NT      45.96  
 59 Poleway, Monica J          8 Cond-MR                53.73      45.99  
 60 Librett, Krista            9 SMC-MR                 47.27      46.14  
 61 Bishop, Christina M        9 GAEL-MR                47.25      46.46  
 62 Miller, Nikki              9 Cond-MR                49.34      46.50  
 63 Cahaney, Christine F      10 Middies-MR             46.33      47.31  
 64 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR                49.74      47.37  
 65 Steinberger, Sofia         9 AGUA-MR                47.20      47.67  
 66 Chatzky, Lizzy            10 SMC-MR                 48.24      47.89  
 67 Braca, Tori K              9 Pace-MR                50.06      48.00  
 68 O'Brien, Claire E          9 Middies-MR             54.64      48.21  
 69 Bachman, Jett              9 Flying Dolphins-MR        NT      48.27  
 69 Antler, Hollis J          10 AGUA-MR                57.44      48.27  
 71 Lash, Elizabeth A          9 Middies-MR             51.00      48.32  
 72 Wolin, Sarah R            10 Cond-MR                51.41      48.73  
 73 Montana, Jaclyn            9 HS-MR                     NT      48.87  
 74 Palumbo, Kimberly          8 WAC-MR                 57.67      48.91  
 75 Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT      48.92  
 76 Chu, Hadley               10 Badger-MR                 NT      48.99  
 77 Hryhorowych, Natalia       9 AGUA-MR                53.38      49.24  
 78 Browne, Sophie L           9 Middies-MR             48.55      49.31  
 79 Pope, Lauren A             8 Middies-MR             50.02      49.84  
 80 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR                59.94      49.96  
 81 Schulte, Caroline C        9 AGUA-MR                54.30      50.46  
 82 Blackburn, Margart A      10 Pace-MR                57.52      50.86  
 83 Simone, Toni A             9 Middies-MR             55.32      50.91  
 84 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR                   NT      51.08  
 85 Squllante, Lindsay         9 Badger-MR                 NT      51.75  
 86 Johnson, Caroline N        8 Middies-MR             47.11      51.86  
 87 Melkonian, Katie A         9 GAEL-MR                57.69      52.22  
 88 Michaelessi, Georgeen C    8 Middies-MR             58.54      52.65  
 89 Solis-Cohen, Hannah        9 Thunderbirds              NT      53.32  
 90 Kennon, Nora M             8 Cond-MR                50.00      53.76  
 91 Song, Crysta              10 WAC-MR                    NT      55.07  
 92 Suben, MacKenzie          10 HS-MR                  48.56      55.10  
 93 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                59.19      55.64  
 94 Biaggi, Alexis            10 Badger-MR                 NT      55.78  
 95 Smith, Emily J            10 AGUA-MR                   NT      57.11  
 96 Callaghan, Katherine       8 WAC-MR                    NT      57.21  
 97 Illescas, Bridget          9 UN-AG-MR                  NT      57.35  
 98 Hartigan, Colleen G        7 Middies-MR             53.00      57.77  
 99 Sauer, April              10 AGUA-MR              1:08.90      58.60  
100 Maisel, Amanda D           9 AGUA-MR                   NT      58.84  
101 Schoen, Jenna G           10 WAC-MR                    NT    1:02.81  
102 Ohagan, Molly A            8 Cond-MR              1:01.00    1:06.39  
103 Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR               1:02.45    1:06.64  
104 Feinberg, Madeleine B      9 AGUA-MR                   NT    1:08.85  
105 Bodden, Rachel J          10 AGUA-MR                   NT    1:39.48  
 -- Gibbons, Lauren            9 WAC-MR                 59.89         DQ  
 -- Armstrong, Cece W          9 AGUA-MR                   NT         DQ  
 -- Darabundit, Magica G      10 AGUA-MR                56.34         DQ  
 -- Swanton, Brittany          8 WAC-MR               1:21.41         DQ  
 -- Dumas, Carly E             9 Middies-MR             54.96         DQ  
 -- Cambriello, Tahler E      10 Middies-MR             47.65         DQ  
 -- Davis, Jackie P            9 Cond-MR              1:00.00         DQ  
 
Event 54  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Sean P             10 Tmsuffolk-MR           32.83      32.00   20  
  2 Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR                36.63      34.09   17  
  3 Degrazia, Michael V        9 Tmsuffolk-MR           38.12      35.54   16  
  4 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR                41.03      35.97   15  
  5 Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR                37.54      36.50   14  
  6 McGlynn, Brendan          10 Pace-MR                36.53      37.66   13  
  7 Itzkowitz, Ben M          10 GAEL-MR                41.53      38.08   12  
  8 Lohrer, Jesse T           10 Tmsuffolk-MR           42.16      38.59   11  
  9 Kupersmith, Corey A        9 Badger-MR                 NT      38.72    9  
 10 Stillwagon, Jack W         9 GAEL-MR                41.03      40.07    7  
 11 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR              39.13      40.34    6  
 12 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT      40.41    5  
 13 Villegas, Michael P       10 Cond-MR                44.27      40.95    4  
 14 Wolin, Seth A             10 Cond-MR                41.57      41.42    3  
 15 Bleier, Jackson            9 SMC-MR                 44.69      41.78    2  
 16 Petix, Jonathan A          9 GAEL-MR                49.18      41.80    1  
 17 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR                42.21      41.97  
 18 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR                 NT      42.20  
 19 Smith, Tavy O             10 Pace-MR                42.62      42.26  
 20 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR              46.66      43.13  
 21 Sweeney, P.J.             10 WAC-MR                    NT      43.46  
 22 Finkelstein, Leo           9 Dolphin-MR             42.94      43.66  
 23 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR              40.79      44.05  
 24 Wesolowski, Teddy         10 SMC-MR                    NT      44.49  
 25 Balter, Roscoe D          10 Badger-MR              46.19      44.51  
 26 Nangle, JT T               8 UNMID-MR               49.49      44.66  
 27 Balter, Jack M            10 Badger-MR              46.95      46.15  
 28 Norrgard, Craig A          9 Middies-MR             48.84      46.45  
 29 Mihalcik, Peter J         10 AGUA-MR                   NT      47.65  
 30 Freitas, Joel B           10 Middies-MR             46.58      49.07  
 31 Daly, Gabriel              9 SMC-MR                    NT      49.73  
 32 Mitzian, Nick W           10 Middies-MR             59.31      50.94  
 33 Lazare, Alex E             9 Badger-MR              49.75      51.22  
 34 Freiman, Andrew D         10 Middies-MR           1:00.78      52.75  
 35 Mitil, Lorenzo            10 Middies-MR             55.99      54.14  
 36 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR                57.95      55.16  
 37 Lu, Michael S              8 Middies-MR             53.81      55.64  
 38 Noach, Kees               10 Middies-MR           1:03.80      58.18  
 39 Sherman, Sammy I           8 AGUA-MR              1:03.89      58.61  
 40 Herzog, Jonathan           7 Thunderbirds              NT      58.89  
 41 Suben, Blake              10 HS-MR                  58.36    1:00.15  
 42 Ginsberg, Matthew K        8 Middies-MR             47.50    1:00.63  
 43 Shannon, Christopher K     9 Middies-MR             48.00    1:03.27  
 -- Sherman, Daniel            9 Pace-MR                59.00         DQ  
 -- Thermos, Yianni            9 WAC-MR                 47.66         DQ  
 -- Hardsity, John C           9 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Blaney, Miles              9 NYCC-MR                51.06         DQ  
 -- Cherfas, Mark              8 Dolphin-MR             44.70         DQ  
 -- Ahmad, Shan N              9 Cond-MR                51.22         DQ  
 -- Edens, Ryan               10 AGUA-MR                50.65         DQ  
 -- Kunze, Colin J             7 AGUA-MR                   NT         DQ  
 -- Dervisevic, Alen           7 Dolphin-MR             43.20         DQ  
 -- Cohen, David               9 Thunderbirds              NT         DQ  
 
Event 55  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Degrazia, Kristen Z       12 Tmsuffolk-MR         1:01.26    1:02.40   20  
       28.95  1:02.40                                                      
  2 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR              1:03.81    1:04.43   17  
       30.02  1:04.43                                                      
  3 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR             1:03.87    1:04.82   16  
       30.96  1:04.82                                                      
  4 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR             1:06.01    1:05.38   15  
       29.75  1:05.38                                                      
  5 Guba, Ali E               11 GAEL-MR              1:07.84    1:07.21   14  
       31.21  1:07.21                                                      
  6 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR              1:09.86    1:07.66   13  
       32.62  1:07.66                                                      
  7 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR              1:11.72    1:07.75   12  
       30.77  1:07.75                                                      
  8 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              1:06.37    1:07.79   11  
       31.84  1:07.79                                                      
  9 Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR              1:07.67    1:09.37    9  
       31.51  1:09.37                                                      
 10 Derlath, Erica A          12 Express Swimming-MR  1:10.82    1:10.03    7  
       33.07  1:10.03                                                      
 11 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR             1:09.95    1:10.80    6  
       33.36  1:10.80                                                      
 12 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR              1:11.28    1:11.24    5  
       32.55  1:11.24                                                      
 13 Cliff, Nicole             12 AGUA-MR              1:12.36    1:12.19    4  
       33.50  1:12.19                                                      
 14 Einsidler, Allie Z        12 Tmsuffolk-MR         1:19.04    1:12.72    3  
       33.22  1:12.72                                                      
 15 Mannix, Gina A            11 GAEL-MR              1:14.67    1:13.01    2  
       33.37  1:13.01                                                      
 16 Moursi, Sara A            11 Tmsuffolk-MR         1:15.99    1:13.16    1  
       34.25  1:13.16                                                      
 17 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR             1:13.82    1:13.40  
       34.04  1:13.40                                                      
 18 Schnapp, Maria S          12 Flying Dolphins-MR   1:16.54    1:14.02  
       34.54  1:14.02                                                      
 19 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR             1:11.11    1:14.38  
       34.62  1:14.38                                                      
 20 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR             1:15.78    1:15.89  
       35.30  1:15.89                                                      
 21 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR               1:12.13    1:16.44  
       33.26  1:16.44                                                      
 22 McGlynn, Colleen D        12 Pace-MR              1:20.99    1:16.46  
       36.02  1:16.46                                                      
 23 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR              1:16.48    1:16.49  
       35.33  1:16.49                                                      
 24 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR              1:20.86    1:16.77  
       35.09  1:16.77                                                      
 25 Ong, Natalie W            12 Middies-MR           1:17.09    1:17.47  
       35.82  1:17.47                                                      
 26 Hartford, Laura G         12 Express Swimming-MR  1:17.03    1:17.54  
       35.41  1:17.54                                                      
 27 Gleicher, Isabel          11 Flying Dolphins-MR   1:26.70    1:18.72  
       34.35  1:18.72                                                      
 28 Browne, Rebecca K         11 Middies-MR           1:17.69    1:20.05  
       36.28  1:20.05                                                      
 29 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR              1:18.86    1:20.12  
       36.93  1:20.12                                                      
 30 Ritter, Jamie Z           11 Tmsuffolk-MR         1:25.54    1:21.45  
       35.74  1:21.45                                                      
 31 Costa, Christina          11 Pace-MR              1:28.80    1:22.27  
       37.70  1:22.27                                                      
 32 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR              1:27.44    1:22.80  
       38.52  1:22.80                                                      
 33 Kelly, Corinne M          11 Middies-MR           1:27.80    1:23.74  
       39.31  1:23.74                                                      
 34 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR              1:29.27    1:24.03  
       39.10  1:24.03                                                      
 35 Thermos, Christiana       11 WAC-MR               1:20.67    1:24.79  
       38.03  1:24.79                                                      
 36 Reis, Dani B              11 AGUA-MR              1:30.43    1:24.98  
       39.72  1:24.98                                                      
 37 Herald, Eve Z             11 BAD-K-MR             1:26.89    1:25.26  
       38.72  1:25.26                                                      
 38 Roberts, Hilary           12 AGUA-MR              1:23.82    1:26.07  
       39.46  1:26.07                                                      
 39 Huddleston, Devon F       11 Middies-MR           1:31.96    1:28.41  
       40.93  1:28.41                                                      
 40 Ashinsky, Beth G          11 Middies-MR           1:33.36    1:28.67  
       38.54  1:28.67                                                      
 41 Rivera, Taina             12 AGUA-MR              1:31.10    1:28.84  
       40.57  1:28.84                                                      
 42 Norrgard, Kristen M       11 Middies-MR           1:26.98    1:30.52  
       43.19  1:30.52                                                      
 43 Monti, Chessy             11 AGUA-MR              1:36.63    1:30.64  
       40.33  1:30.64                                                      
 44 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT    1:30.73  
       40.47  1:30.73                                                      
 45 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR                   NT    1:31.19  
       40.68  1:31.19                                                      
 46 Thompson, Sarah M         12 WAC-MR               1:22.45    1:31.39  
       41.59  1:31.39                                                      
 47 Ginsberg, Ariel E         11 Middies-MR           1:30.00    1:32.18  
       39.68  1:32.18                                                      
 48 Seker, Celine G           11 AGUA-MR                   NT    1:33.21  
       41.62  1:33.21                                                      
 49 Ryan, Mary Courtney       12 WAC-MR               1:22.56    1:33.86  
       41.42  1:33.86                                                      
 50 Jen, Elizabeth C          11 Middies-MR           1:32.62    1:35.59  
       41.99  1:35.59                                                      
 51 Rouchou, Lauren           11 BAD-K-MR                  NT    1:37.74  
       44.01  1:37.74                                                      
 -- Dang, Thu                 11 WAC-MR               1:08.78   X1:11.27  
       32.85  1:11.27                                                      
 -- Maloney, Caitlin          12 WAC-MR               1:20.67         DQ  
       38.16       DQ                                                      
 -- Smith, Alyssa             11 Thunderbirds         1:33.38         DQ  
       42.14       DQ                                                      
 
Event 56  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR             1:03.67    1:05.12   20  
       30.54  1:05.12                                                      
  2 Schachar, Tal A           12 GAEL-MR              1:10.55    1:10.03   17  
       33.13  1:10.03                                                      
  3 Katz, Andrew              11 Cond-MR              1:14.39    1:10.37   16  
       33.32  1:10.37                                                      
  4 Doherty, Zack Z           11 GAEL-MR              1:17.89    1:11.75   15  
       34.14  1:11.75                                                      
  5 Windler, Andrew J         12 Tmsuffolk-MR         1:12.96    1:11.86   14  
       34.05  1:11.86                                                      
  6 Ahern, Michael G          12 Express Swimming-MR  1:14.73    1:13.74   13  
       33.95  1:13.74                                                      
  7 Nell-Colon, Clarence      12 HS-MR                1:14.58    1:14.37   12  
       35.18  1:14.37                                                      
  8 Collazo, Jason            11 WAC-MR               1:16.67    1:14.82   11  
       34.98  1:14.82                                                      
  9 Gleason, David X          12 AGUA-MR              1:15.70    1:15.20    9  
       34.46  1:15.20                                                      
 10 Donis, Harry J            11 Middies-MR           1:22.03    1:16.98    7  
       36.17  1:16.98                                                      
 11 Carrington, Adam A        11 AGUA-MR              1:26.25    1:21.96    6  
       37.84  1:21.96                                                      
 12 Schellhorn, Peter A       12 Pace-MR              1:27.15    1:22.69    5  
       38.04  1:22.69                                                      
 13 Ellman, Andrew R          11 Middies-MR           1:21.82    1:23.40    4  
       37.59  1:23.40                                                      
 14 Brown, Keron C            11 BAD-K-MR             1:25.04    1:24.13    3  
       37.87  1:24.13                                                      
 15 Staropoli, JP P           11 Pace-MR              1:34.01    1:26.25    2  
       39.07  1:26.25                                                      
 16 Bianco, Phillip E         11 HS-MR                     NT    1:27.70    1  
       41.21  1:27.70                                                      
 17 Jung, Brian               11 Middies-MR           1:33.33    1:30.19  
       41.77  1:30.19                                                      
 18 Cahill, John P            12 Pace-MR                   NT    1:33.65  
       42.34  1:33.65                                                      
 19 Weller-Gordon, Bryan      11 SMC-MR               1:39.08    1:36.61  
       43.68  1:36.61                                                      
 20 Goussev, Vladimir         12 Dolphin-MR           1:43.90    1:49.33  
       49.22  1:49.33                                                      
 -- Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR                   NT         DQ  
       37.05       DQ                                                      
 -- Skotnicki, Martyn         12 AGUA-MR              1:52.00         DQ  
       46.59       DQ                                                      
 -- Freiman, Jamie W          12 Middies-MR           1:28.25         DQ  
       38.05       DQ                                                      
 -- Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR                   NT         DQ  
       43.42       DQ                                                      
 
Event 57  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR              1:13.90    1:11.26   20  
       34.64  1:11.26                                                      
  2 Owens, Amanda             10 Badger-MR            1:20.62    1:16.34   17  
       37.64  1:16.34                                                      
  3 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR              1:19.36    1:16.97   16  
       37.65  1:16.97                                                      
  4 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR              1:18.40    1:17.77   15  
       38.06  1:17.77                                                      
  5 Stillwagon, Katy D        10 GAEL-MR              1:19.85    1:19.44   14  
       39.25  1:19.44                                                      
  6 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR              1:22.91    1:20.53   13  
       39.74  1:20.53                                                      
  7 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR            1:23.89    1:21.07   12  
       39.32  1:21.07                                                      
  8 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR              1:21.79    1:21.52   11  
       40.26  1:21.52                                                      
  9 Futterman, Kale            9 AGUA-MR              1:22.40    1:22.21    9  
       39.81  1:22.21                                                      
 10 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR              1:26.60    1:22.50    7  
       40.76  1:22.50                                                      
 11 McGuire, Christine C       9 Badger-MR            1:27.47    1:22.74    6  
       40.48  1:22.74                                                      
 12 Lazare, Libby S           10 Badger-MR            1:24.88    1:23.24    5  
       41.54  1:23.24                                                      
 13 Shiota, Lena               9 AGUA-MR              1:25.65    1:23.70    4  
       41.23  1:23.70                                                      
 14 Sepe, Lauren K            10 GAEL-MR              1:24.54    1:23.95    3  
       39.85  1:23.95                                                      
 15 Krey, Laura K              9 Badger-MR            1:27.57    1:25.20    2  
       41.37  1:25.20                                                      
 16 Tobin, Casey              10 Badger-MR            1:32.96    1:25.21    1  
       41.90  1:25.21                                                      
 17 Freeman, Nicole Z         10 GAEL-MR              1:31.68    1:25.70  
       40.94  1:25.70                                                      
 18 Hutchinson-Maddox, Caitl  10 AGUA-MR                   NT    1:25.77  
       39.23  1:25.77                                                      
 19 Prokopowicz, Victoria      9 Middies-MR           1:30.00    1:26.83  
       41.28  1:26.83                                                      
 20 Norman, Samantha M         9 Tmsuffolk-MR         1:28.35    1:28.08  
       44.15  1:28.08                                                      
 21 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR                   NT    1:28.35  
       42.31  1:28.35                                                      
 22 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR              1:28.85    1:28.69  
       43.92  1:28.69                                                      
 23 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR              1:34.84    1:28.84  
       43.33  1:28.84                                                      
 24 Nikic, Bianca M           10 Pace-MR              1:25.77    1:29.12  
       43.30  1:29.12                                                      
 25 Davies, Annie D            9 Badger-MR            1:35.09    1:29.30  
       43.85  1:29.30                                                      
 26 Daly, Bronagh              9 HS-MR                1:33.97    1:29.31  
       44.90  1:29.31                                                      
 27 Arrunategui, Marie-Camil  10 AGUA-MR              1:28.62    1:29.80  
       43.27  1:29.80                                                      
 28 Kudelska, Kamila          10 NYCC-MR              1:32.00    1:30.67  
       44.16  1:30.67                                                      
 29 Manning, Lauren E         10 Middies-MR           1:33.38    1:31.12  
       43.48  1:31.12                                                      
 30 Chu, Hadley               10 Badger-MR                 NT    1:31.46  
       43.76  1:31.46                                                      
 31 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR              1:31.28    1:32.08  
       44.69  1:32.08                                                      
 32 Lim, Sally                 9 NYCC-MR              1:34.82    1:32.38  
       44.25  1:32.38                                                      
 33 O'Neill, Kelly M           9 Badger-MR                 NT    1:32.75  
       44.66  1:32.75                                                      
 34 Allen, Sarah              10 SMC-MR               1:37.54    1:33.46  
       44.92  1:33.46                                                      
 35 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR              1:35.18    1:33.54  
       45.30  1:33.54                                                      
 36 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR              1:38.63    1:33.61  
       46.78  1:33.61                                                      
 37 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR            1:31.80    1:33.94  
       44.43  1:33.94                                                      
 38 Carmel, Nathalie F        10 Middies-MR           1:36.01    1:33.97  
       45.21  1:33.97                                                      
 39 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR                   NT    1:34.49  
       45.89  1:34.49                                                      
 40 Pear, Alex A               9 Badger-MR                 NT    1:34.54  
       45.63  1:34.54                                                      
 41 Steinberger, Sofia         9 AGUA-MR              1:32.06    1:34.60  
       46.91  1:34.60                                                      
 42 Librett, Krista            9 SMC-MR               1:40.41    1:34.88  
       46.11  1:34.88                                                      
 43 Boyd, Zoe                  9 SMC-MR                    NT    1:35.04  
       46.35  1:35.04                                                      
 44 Rios, Vanessa I           10 Middies-MR           1:42.01    1:35.36  
       47.65  1:35.36                                                      
 45 Restle, Hannah             9 SMC-MR                    NT    1:35.52  
 46 Cahaney, Christine F      10 Middies-MR           1:37.33    1:35.76  
       46.41  1:35.76                                                      
 47 Rubzin, Emily J            9 Middies-MR           1:36.61    1:35.99  
       48.75  1:35.99                                                      
 48 Chatzky, Lizzy            10 SMC-MR                    NT    1:36.06  
       46.26  1:36.06                                                      
 49 Walker, Erica             10 SMC-MR               1:41.86    1:36.46  
       47.01  1:36.46                                                      
 50 Cohen, Lynzee              9 WAC-MR               1:35.67    1:36.71  
       47.42  1:36.71                                                      
 51 O'Brien, Claire E          9 Middies-MR           1:50.00    1:37.11  
       47.65  1:37.11                                                      
 52 Katchis, Alexandra R       9 Middies-MR           1:50.00    1:37.66  
       47.38  1:37.66                                                      
 53 Heisler, Lucy J           10 AGUA-MR                   NT    1:37.78  
       47.04  1:37.78                                                      
 54 Ary, Katelyn M             9 AGUA-MR                   NT    1:38.12  
       47.92  1:38.12                                                      
 55 Oliveira, Kerry C          9 Badger-MR            1:44.22    1:38.37  
       46.14  1:38.37                                                      
 56 Cornacchio, Liana          9 Middies-MR           1:44.90    1:39.73  
       47.84  1:39.73                                                      
 57 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR                   NT    1:39.78  
       47.47  1:39.78                                                      
 58 Egan, Dana M               9 Middies-MR                NT    1:40.49  
       49.03  1:40.49                                                      
 59 Hryhorowych, Natalia       9 AGUA-MR              1:44.58    1:40.62  
       47.71  1:40.62                                                      
 60 Song, Crysta              10 WAC-MR               1:49.17    1:41.12  
       50.17  1:41.12                                                      
 61 Geissler, Kimberley        9 WAC-MR               1:45.67    1:41.27  
       49.82  1:41.27                                                      
 62 Callahan, Erin D          10 Pace-MR              1:40.68    1:41.69  
 63 Palumbo, Kimberly          8 WAC-MR               1:46.88    1:41.97  
       48.94  1:41.97                                                      
 64 Gibbons, Erin              8 WAC-MR               1:47.43    1:42.17  
       48.68  1:42.17                                                      
 65 Obrien, Kaitlin           10 WAC-MR               1:41.19    1:42.20  
       50.31  1:42.20                                                      
 66 Connors, Kate              9 WAC-MR                    NT    1:42.36  
       48.51  1:42.36                                                      
 67 Miller, Nikki              9 Cond-MR              2:00.00    1:42.41  
       50.91  1:42.41                                                      
 68 Lash, Elizabeth A          9 Middies-MR           1:48.00    1:42.56  
       48.32  1:42.56                                                      
 69 Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT    1:42.61  
       48.76  1:42.61                                                      
 70 Gaffaney, Lauren           9 AGUA-MR              1:47.63    1:43.73  
       48.76  1:43.73                                                      
 71 Patafio, Giovanna J       10 Badger-MR                 NT    1:44.33  
       50.47  1:44.33                                                      
 72 Antler, Hollis J          10 AGUA-MR                   NT    1:44.76  
       48.72  1:44.76                                                      
 73 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR                   NT    1:45.04  
       49.65  1:45.04                                                      
 74 Wolin, Sarah R            10 Cond-MR              1:46.24    1:46.84  
       51.03  1:46.84                                                      
 75 Cambriello, Tahler E      10 Middies-MR           1:55.00    1:48.94  
       53.52  1:48.94                                                      
 76 Bodden, Rachel J          10 AGUA-MR                   NT    1:49.49  
       52.98  1:49.49                                                      
 77 Pope, Lauren A             8 Middies-MR           1:50.00    1:49.88  
       52.90  1:49.88                                                      
 78 Raby, Zami J              10 AGUA-MR              2:05.27    1:53.15  
       52.97  1:53.15                                                      
 79 Schulte, Caroline C        9 AGUA-MR                   NT    1:53.42  
       53.55  1:53.42                                                      
 80 Illescas, Bridget          9 UN-AG-MR                  NT    1:54.47  
 81 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR                   NT    1:55.36  
       55.85  1:55.36                                                      
 82 Feinberg, Madeleine B      9 AGUA-MR                   NT    1:56.07  
       54.88  1:56.07                                                      
 83 Smith, Emily J            10 AGUA-MR                   NT    1:58.93  
       56.38  1:58.93                                                      
 84 Darabundit, Magica G      10 AGUA-MR              2:16.59    2:00.53  
       57.94  2:00.53                                                      
 85 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                   NT    2:00.86  
       56.34  2:00.86                                                      
 86 Schoen, Jenna G           10 WAC-MR               2:00.96    2:03.46  
       58.26  2:03.46                                                      
 87 Sauer, April              10 AGUA-MR              2:36.44    2:05.13  
       59.82  2:05.13                                                      
 88 Swanton, Brittany          8 WAC-MR                    NT    2:17.65  
     1:06.67  2:17.65                                                      
 89 Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR               2:30.09    2:19.95  
     1:07.70  2:19.95                                                      
 -- Gibbons, Lauren            9 WAC-MR               2:08.18         DQ  
     1:00.86       DQ                                                      
 -- Browne, Sophie L           9 Middies-MR           1:55.00         DQ  
       49.48       DQ                                                      
 -- Hunt, Janaya              10 WAC-MR               1:37.78         DQ  
 -- Suben, MacKenzie          10 HS-MR                1:42.81         DQ  
       51.22       DQ                                                      
 -- Maisel, Amanda D           9 AGUA-MR                   NT         DQ  
       47.16       DQ                                                      
 -- Squllante, Lindsay         9 Badger-MR                 NT         DQ  
       53.54       DQ                                                      
 -- Biaggi, Alexis            10 Badger-MR                 NT         DQ  
       52.75       DQ                                                      
 
Event 58  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Sean P             10 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:16.65   20  
       36.50  1:16.65                                                      
  2 Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR              1:21.80    1:19.03   17  
       39.06  1:19.03                                                      
  3 Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR              1:21.90    1:20.48   16  
       39.44  1:20.48                                                      
  4 Stillwagon, Jack W         9 GAEL-MR              1:20.85    1:21.54   15  
       39.50  1:21.54                                                      
  5 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR              1:24.11    1:22.36   14  
       40.09  1:22.36                                                      
  6 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR              1:23.61    1:22.37   13  
       40.60  1:22.37                                                      
  7 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR            1:25.33    1:25.39   12  
       40.96  1:25.39                                                      
  8 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR              1:29.71    1:25.82   11  
       42.97  1:25.82                                                      
  9 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR            1:24.31    1:26.86    9  
       41.77  1:26.86                                                      
 10 Bleier, Jackson            9 SMC-MR               1:28.76    1:26.88    7  
       43.05  1:26.88                                                      
 11 Degrazia, Michael V        9 Tmsuffolk-MR         1:27.71    1:26.97    6  
       42.29  1:26.97                                                      
 12 Adolf, Conrad             10 AGUA-MR              2:01.22    1:27.03    5  
 13 Balter, Jack M            10 Badger-MR                 NT    1:29.19    4  
 14 Villegas, Michael P       10 Cond-MR              1:28.31    1:29.74    3  
       42.73  1:29.74                                                      
 15 Thermos, Yianni            9 WAC-MR               1:34.58    1:29.77    2  
       42.09  1:29.77                                                      
 16 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR                 NT    1:30.09    1  
       42.55  1:30.09                                                      
 17 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR            1:29.06    1:30.48  
       43.27  1:30.48                                                      
 18 Pisano, Jake F            10 Tmsuffolk-MR         1:37.39    1:30.75  
       44.33  1:30.75                                                      
 19 Ong, Daniel W             10 Middies-MR           1:30.26    1:30.84  
       45.05  1:30.84                                                      
 20 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT    1:30.88  
       43.99  1:30.88                                                      
 21 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR            1:32.26    1:31.01  
       45.52  1:31.01                                                      
 22 Balter, Roscoe D          10 Badger-MR                 NT    1:31.86  
       43.80  1:31.86                                                      
 23 Flynn, Thomas J           10 AGUA-MR              2:31.44    1:34.31  
       44.67  1:34.31                                                      
 24 Kupersmith, Corey A        9 Badger-MR                 NT    1:34.35  
       44.04  1:34.35                                                      
 25 Berg, Thomas              10 WAC-MR               1:35.45    1:35.16  
       46.47  1:35.16                                                      
 26 Hancock, Miles D          10 Middies-MR           2:00.00    1:35.34  
       45.97  1:35.34                                                      
 27 Noach, Kees               10 Middies-MR           1:39.36    1:36.11  
       47.05  1:36.11                                                      
 28 Norrgard, Craig A          9 Middies-MR           1:43.21    1:37.88  
       47.29  1:37.88                                                      
 29 Sweeney, P.J.             10 WAC-MR               1:30.45    1:38.67  
 30 Shannon, Christopher K     9 Middies-MR           1:40.00    1:42.77  
       50.48  1:42.77                                                      
 31 Wesolowski, Teddy         10 SMC-MR               1:45.33    1:42.82  
       48.90  1:42.82                                                      
 32 Edens, Ryan               10 AGUA-MR              1:58.13    1:43.74  
       48.23  1:43.74                                                      
 33 Freitas, Joel B           10 Middies-MR           1:38.00    1:44.22  
       53.03  1:44.22                                                      
 34 Daly, Gabriel              9 SMC-MR               1:39.81    1:44.64  
       49.63  1:44.64                                                      
 35 Suben, Blake              10 HS-MR                1:45.48    1:46.66  
       52.07  1:46.66                                                      
 36 Carlon, Daniel             8 AGUA-MR              1:51.60    1:47.00  
       50.05  1:47.00                                                      
 37 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR                   NT    1:48.38  
       51.65  1:48.38                                                      
 38 Ogisu, Kent                8 AGUA-MR              1:55.67    1:50.37  
       51.84  1:50.37                                                      
 39 Avidan, Lucas J            9 Middies-MR           2:00.00    1:51.17  
       51.43  1:51.17                                                      
 40 Blaney, Miles              9 NYCC-MR                   NT    1:54.96  
       56.29  1:54.96                                                      
 41 Mitzian, Nick W           10 Middies-MR           1:55.00    1:55.68  
       56.28  1:55.68                                                      
 42 Mihalcik, Peter J         10 AGUA-MR              2:15.57    1:56.30  
       55.04  1:56.30                                                      
 43 Mitil, Lorenzo            10 Middies-MR           1:36.72    1:57.89  
       54.48  1:57.89                                                      
 44 Ahmad, Shan N              9 Cond-MR              2:01.16    2:01.11  
       56.34  2:01.11                                                      
 45 Familant, Alexander       10 AGUA-MR                   NT    2:04.15  
     1:00.04  2:04.15                                                      
 -- Merenstein, Louis         10 SMC-MR               1:54.46         DQ  
       53.64       DQ                                                      
 -- Nangle, JT T               8 UNMID-MR                  NT         DQ  
       43.77       DQ                                                      
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Degrazia, Kristen Z       12 Tmsuffolk-MR           30.72      30.70   20  
  2 Cliff, Nicole             12 AGUA-MR                30.49      30.81   17  
  3 Larkin, Kate C            12 Tmsuffolk-MR           31.62      31.70   15.5
  3 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR                31.58      31.70   15.5
  5 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR                32.17      31.76   14  
  6 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR               32.19      32.19   13  
  7 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR               31.83      32.26   12  
  8 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR                31.66      32.37   11  
  9 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR               32.87      32.61    9  
 10 Guba, Ali E               11 GAEL-MR                33.18      32.98    7  
 11 Gleicher, Isabel          11 Flying Dolphins-MR     33.17      33.41    6  
 12 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR               35.00      33.42    5  
 13 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR               34.05      33.45    4  
 14 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR                33.48      33.82    3  
 15 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR               35.26      33.83    2  
 16 Bodnar, Katharine D       12 Flying Dolphins-MR     34.57      33.89    1  
 17 Baker, Meghan T           11 GAEL-MR                35.51      34.13  
 18 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR                33.98      34.42  
 19 Einsidler, Allie Z        12 Tmsuffolk-MR           33.70      34.43  
 20 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR                 34.37      34.63  
 21 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR                33.94      34.68  
 22 Dang, Thu                 11 WAC-MR                 34.67      34.83  
 23 Espinal, Amanda Z         11 Tmsuffolk-MR           34.35      34.92  
 24 Hartford, Laura G         12 Express Swimming-MR    34.78      35.00  
 25 Costa, Christina          11 Pace-MR                35.34      35.31  
 26 Fritsch, Kristina         11 HS-MR                  35.99      35.50  
 27 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR               34.67      35.69  
 28 Knapp, Erin L             12 SMC-MR                 34.71      35.75  
 28 Mannix, Gina A            11 GAEL-MR                35.37      35.75  
 30 Cramer, Micaela C         12 GAEL-MR                38.41      35.76  
 31 Schnapp, Maria S          12 Flying Dolphins-MR     35.94      35.80  
 32 Braca, Gianna L           11 Pace-MR                   NT      36.18  
 33 Reis, Dani B              11 AGUA-MR                36.85      36.30  
 34 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR                 36.01      36.34  
 35 Jennings, Erica L         12 Tmsuffolk-MR           37.78      36.41  
 36 Ryan, Mary Courtney       12 WAC-MR                 37.89      36.49  
 37 Yeager, Keira M           12 Tmsuffolk-MR           37.71      36.55  
 38 Verrilli, Jeanne          12 WAC-MR                 35.56      36.59  
 39 Monti, Chessy             11 AGUA-MR                35.96      36.76  
 40 McGlynn, Colleen D        12 Pace-MR                37.53      36.93  
 41 Piskin, Tori              11 Thunderbirds           38.23      37.06  
 42 Silverhardt, Sarah        11 Pace-MR                38.69      37.07  
 43 Lam, Jessica              11 NYCC-MR                36.00      37.24  
 44 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR                37.31      37.39  
 45 Pampillonio, Jennifer     12 SMC-MR                 37.49      37.51  
 46 Maloney, Caitlin          12 WAC-MR                 37.89      37.65  
 47 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR                37.65      37.87  
 48 Lyver, Kellie M           11 GAEL-MR                39.66      37.96  
 49 Norrgard, Kristen M       11 Middies-MR             36.94      38.09  
 50 Browne, Rebecca K         11 Middies-MR             37.83      38.13  
 51 Baiano, Cassandra         12 SMC-MR                 37.89      38.15  
 52 Caines, Alexandra E       11 Tmsuffolk-MR           38.76      38.16  
 53 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR                40.14      38.27  
 54 McDonough, Maureen P      12 WAC-MR                 38.89      38.36  
 55 Makowski, Michelle T      11 Tmsuffolk-MR           39.58      38.82  
 56 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR                   NT      39.01  
 57 Smith, Alyssa             11 Thunderbirds           39.30      39.04  
 58 Alameda, Maria            11 HS-MR                  38.44      39.26  
 59 Thompson, Sarah M         12 WAC-MR                 40.18      39.35  
 60 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT      39.38  
 61 Kelly, Corinne M          11 Middies-MR             40.18      39.45  
 62 Rivera, Taina             12 AGUA-MR                39.19      39.51  
 63 Doino, Jaclyn M           11 GAEL-MR                37.94      39.63  
 64 Barone, Suzanne M         12 Tmsuffolk-MR           40.01      39.94  
 65 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR                39.31      39.95  
 66 Rahgozar, Shayda Z        12 Tmsuffolk-MR           39.76      40.03  
 67 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR                41.01      40.15  
 68 Fufidio, Michele Z        11 BAD-K-MR               42.34      40.35  
 69 Rubin, Ada                12 Thunderbirds              NT      40.48  
 70 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR           38.91      40.51  
 71 Jean-Baptiste, Malika L   12 AGUA-MR                46.80      40.53  
 72 Ginsberg, Ariel E         11 Middies-MR             40.50      40.56  
 73 Kahn, Alyssa N            11 Tmsuffolk-MR           41.94      40.64  
 74 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR                44.48      40.90  
 75 Ashinsky, Beth G          11 Middies-MR             38.84      40.95  
 76 Giovinco, Emma H          11 Cond-MR                41.23      40.99  
 77 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR                43.03      41.52  
 78 Connors, Eileen           11 WAC-MR                    NT      41.74  
 79 O'Halloran, Charlotte M   11 BAD-K-MR               45.00      41.92  
 80 Herald, Eve Z             11 BAD-K-MR               41.35      42.34  
 81 DeMarco, Melissa          12 HS-MR                  43.01      42.36  
 82 Rouchou, Lauren           11 BAD-K-MR               41.25      42.62  
 83 Gavin, Patricia A         12 WAC-MR                    NT      42.63  
 84 O'Brien, Haley F          11 Middies-MR             43.80      42.65  
 85 O'Connell, Christina A    11 AGUA-MR                45.65      42.85  
 86 Drury, Kelly M            11 Tmsuffolk-MR           43.41      43.42  
 87 Seaboldt, Mariah          11 SMC-MR                 41.81      43.72  
 88 Keimach, Julia            12 Thunderbirds              NT      43.83  
 89 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                44.32      43.98  
 90 Rubenfeld, Stefani        12 Thunderbirds              NT      44.37  
 91 Cherkashina, Margarita    11 Dolphin-MR             47.90      44.38  
 92 Stanislawsky, Emma        11 Thunderbirds              NT      44.77  
 93 Hahn, Abby                11 NYCC-MR                46.27      44.83  
 94 Jen, Elizabeth C          11 Middies-MR             43.34      45.07  
 95 Walters, Amanda L         12 GAEL-MR                46.69      45.91  
 96 Struve-Hill, Elena        12 Thunderbirds              NT      46.02  
 97 Releford, Rachel J        11 GAEL-MR                46.16      46.41  
 98 Pirog, Sophia A           11 AGUA-MR                46.04      47.11  
 99 Mendolia, Ginamarie       11 WAC-MR                    NT      47.34  
100 Contreras, Stephanie J    11 Pace-MR                50.10      49.79  
101 Callaghan, Jessica        11 WAC-MR                    NT      50.15  
102 Herzog, Lee               11 Thunderbirds              NT      50.40  
103 Eisman, Liana             11 Thunderbirds              NT      52.04  
104 Sills, Rebecca            11 Thunderbirds           52.00      52.37  
105 Fong, Danielle A          11 AGUA-MR                56.48      55.45  
106 Stern, Naomi              11 Thunderbirds              NT      57.10  
107 Botkin, Hannah            11 Thunderbirds              NT    1:00.81  
 -- Michalatos, Vicky M       11 Pace-MR                47.37         DQ  
 -- Tichansky, Leah           11 Thunderbirds              NT         DQ  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahern, Michael G          12 Express Swimming-MR    30.83      31.28   20  
  2 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR                32.95      33.23   17  
  3 Gleason, David X          12 AGUA-MR                32.55      33.36   16  
  4 Bormann, Thomas L         12 Tmsuffolk-MR           34.81      33.58   15  
  5 Collazo, Jason            11 WAC-MR                 32.00      33.82   14  
  6 Doherty, Zack Z           11 GAEL-MR                34.45      34.16   13  
  7 Whiston, Brian H          12 BAD-K-MR               34.05      34.30   12  
  8 Feeley, Ryan J            11 BAD-K-MR               37.20      34.52  
  8 Katz, Andrew              11 Cond-MR                35.01      34.52   10  
 10 Sirmans, Marcus P         11 GAEL-MR                34.41      34.60    7  
 11 Attinello, Paul C         12 GAEL-MR                35.98      34.72    6  
 12 Podniesinski, Jonathan J  12 Tmsuffolk-MR           37.43      34.92    5  
 13 Heath, Michael A          12 GAEL-MR                36.07      34.94    4  
 14 Brown, Keron C            11 BAD-K-MR               35.89      35.03    3  
 15 Carrington, Adam A        11 AGUA-MR                36.35      35.21    2  
 16 Krause, Billy K           11 Tmsuffolk-MR           34.93      35.42    1  
 17 Feeley, Dan Z             12 BAD-K-MR               37.11      35.75  
 18 Donis, Harry J            11 Middies-MR             37.88      36.03  
 19 Nell-Colon, Clarence      12 HS-MR                  34.80      36.87  
 20 Sinche, Cristian          12 NYCC-MR                38.79      36.99  
 21 Zorgman, Willem H         11 Pace-MR                36.53      37.25  
 22 Jung, Brian               11 Middies-MR             38.16      37.45  
 23 Mariano, Collin J         11 Pace-MR                37.71      37.63  
 24 Cahill, John P            12 Pace-MR                38.38      37.86  
 25 Ellman, Andrew R          11 Middies-MR             39.48      38.27  
 26 Qiao, Matthew             12 Tmsuffolk-MR           39.61      38.48  
 27 Cereste, Mark             12 SMC-MR                 38.70      38.56  
 28 Contreras, Christian      12 Pace-MR                39.46      38.68  
 29 Alexander, Craig S        12 Middies-MR             41.00      38.86  
 30 Weller-Gordon, Bryan      11 SMC-MR                 37.84      39.75  
 31 Dentchev, Theophil        12 NYCC-MR                39.19      39.79  
 32 Skotnicki, Martyn         12 AGUA-MR                41.99      40.03  
 33 Freiman, Jamie W          12 Middies-MR             38.07      40.14  
 34 Nikic, Marko J            11 Pace-MR                41.45      40.33  
 35 Melkonian, Michael R      11 GAEL-MR                43.31      40.50  
 36 Oppenheimer, Harry O      11 GAEL-MR                41.54      40.69  
 37 Hinds, Jonathan A         11 Tmsuffolk-MR           39.25      40.72  
 38 Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR                38.47      40.89  
 39 Straub, Richard J         11 Middies-MR             41.78      41.23  
 39 Judge, Alex H             12 Pace-MR                40.99      41.23  
 41 Lewis, Khalid A           12 AGUA-MR                43.00      41.56  
 42 Kennon, Aidan F           11 Cond-MR                36.77      41.59  
 43 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR             41.93      41.67  
 44 Vitagliano, Luke A        12 BAD-K-MR               45.00      41.75  
 45 O'Connell, James B        11 Pace-MR                41.97      41.78  
 46 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR             42.20      42.13  
 47 Staropoli, JP P           11 Pace-MR                45.60      42.38  
 48 Liang, Dennis             12 NYCC-MR                40.05      42.55  
 49 Sampson, Takayoshi        12 SMC-MR                 41.55      43.21  
 50 Peng, Andrew              11 NYCC-MR                39.00      43.85  
 51 Vitagliano, John A        12 BAD-K-MR               45.00      43.91  
 52 Lucia, Greg               12 SMC-MR                 44.35      44.28  
 53 Parish, Sam M             12 Cond-MR                45.68      44.46  
 54 Goussev, Vladimir         12 Dolphin-MR             46.50      46.22  
 55 Restle, David             12 SMC-MR                 43.74      46.47  
 56 Okstin, Konstantin        12 Dolphin-MR             49.00      47.51  
 57 Barker, Kevin             11 SMC-MR                 45.78      48.76  
 58 Perez, Irving             11 AGUA-MR                57.61      51.90  
 59 Krell, Brian M            12 Cond-MR                52.62      54.02  
 -- Maheswaran, Zhaarn S      11 AGUA-MR                   NT         DQ  
 
Event 61  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR                37.54      38.16   20  
  2 Cornacchio, Liana          9 Middies-MR             42.05      40.51   17  
  3 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR                39.36      40.67   16  
  4 Kadala, Kristyn E         10 Pace-MR                41.39      41.09   15  
  5 Klein, Morganne           10 VAC-MR                 41.61      42.14   14  
  6 Groccia, Adrienne D        9 GAEL-MR                43.47      42.31   13  
  7 Tremain, Kate              9 Badger-MR              42.36      43.02   12  
  8 Tobin, Casey              10 Badger-MR              45.91      43.16   11  
  9 Nikic, Bianca M           10 Pace-MR                44.05      43.40    9  
 10 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR                43.72      43.73    7  
 11 Randazzo, Khristiana       9 GAEL-MR                46.47      43.83    6  
 12 Flower, Lauren E          10 Pace-MR                45.38      43.93    5  
 13 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR                46.96      44.06    4  
 14 Sepe, Lauren K            10 GAEL-MR                44.78      44.27    2.5
 14 Lim, Sally                 9 NYCC-MR                44.40      44.27    2.5
 16 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR                45.76      44.35    1  
 17 Giner, Racquel            10 SMC-MR                 45.22      44.72  
 18 Miller, Nikki              9 Cond-MR                46.30      45.20  
 19 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR                44.86      45.65  
 20 Fusco, Alexandra A        10 GAEL-MR                46.84      45.87  
 21 Krey, Laura K              9 Badger-MR              46.18      45.89  
 22 McNichol, Taylor          10 Cond-MR                46.80      46.40  
 23 Bishop, Christina M        9 GAEL-MR                46.74      46.87  
 24 Norman, Samantha M         9 Tmsuffolk-MR           49.69      47.00  
 25 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR                48.37      47.02  
 26 Kudelska, Kamila          10 NYCC-MR                45.00      47.23  
 27 Freeman, Nicole Z         10 GAEL-MR                46.97      47.48  
 28 Egan, Dana M               9 Middies-MR             47.29      47.51  
 29 Hutchinson-Maddox, Caitl  10 AGUA-MR                   NT      47.53  
 30 Shiota, Lena               9 AGUA-MR                46.96      47.55  
 31 Restle, Hannah             9 SMC-MR                 48.34      47.65  
 32 Huerta, Imani             10 VAC-MR                    NT      47.71  
 33 Calnek-Sugin, Talia        9 Thunderbirds              NT      47.75  
 34 Rubzin, Emily J            9 Middies-MR             48.13      47.82  
 35 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR                 NT      47.96  
 35 Biaggi, Alexis            10 Badger-MR                 NT      47.96  
 37 Connors, Kate              9 WAC-MR                    NT      48.05  
 38 Davis, Jackie P            9 Cond-MR                54.10      48.38  
 39 Geissler, Kimberley        9 WAC-MR                 52.45      48.39  
 40 Allen, Sarah              10 SMC-MR                 49.95      48.45  
 41 Gucalp, Aylin             10 Flying Dolphins-MR     50.61      48.58  
 42 Schulte, Caroline C        9 AGUA-MR                53.27      48.69  
 43 Oliveira, Kerry C          9 Badger-MR              48.36      48.70  
 44 Walker, Erica             10 SMC-MR                 49.51      48.77  
 45 Carmel, Nathalie F        10 Middies-MR             50.13      48.94  
 46 Boyd, Zoe                  9 SMC-MR                 48.64      49.12  
 46 LaGuerre, Gabrielle       10 NYCC-MR                49.42      49.12  
 48 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR              1:03.50      49.16  
 49 Bachman, Jett              9 Flying Dolphins-MR     50.51      49.40  
 50 Rios, Vanessa I           10 Middies-MR             52.14      49.45  
 51 Ary, Katelyn M             9 AGUA-MR                51.26      49.51  
 52 Manning, Lauren E         10 Middies-MR             48.31      49.85  
 53 Bodden, Rachel J          10 AGUA-MR                   NT      49.86  
 54 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR                52.09      50.18  
 55 Braca, Tori K              9 Pace-MR                53.21      50.57  
 55 Janos, Valerie J           9 Pace-MR                51.10      50.57  
 57 Hunt, Janaya              10 WAC-MR                 53.89      50.59  
 58 Poleway, Monica J          8 Cond-MR                50.07      50.89  
 58 O'Brien, Claire E          9 Middies-MR             52.41      50.89  
 60 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR                53.10      51.01  
 61 Song, Crysta              10 WAC-MR                 57.16      51.02  
 62 Cambriello, Tahler E      10 Middies-MR             53.33      51.25  
 63 Fathelbab, Diana           9 HS-MR                     NT      51.34  
 64 Raby, Zami J              10 AGUA-MR                54.54      51.35  
 65 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR                53.18      51.45  
 66 Obrien, Kaitlin           10 WAC-MR                 54.54      51.47  
 67 Wolin, Sarah R            10 Cond-MR                53.28      51.54  
 68 O'Neill, Kelly M           9 Badger-MR                 NT      51.72  
 69 Davies, Annie D            9 Badger-MR                 NT      51.90  
 70 Breslau, Jessica           9 Flying Dolphins-MR     52.40      52.11  
 71 Librett, Krista            9 SMC-MR                 52.64      52.25  
 72 Chu, Hadley               10 Badger-MR              52.38      52.30  
 73 Heisler, Lucy J           10 AGUA-MR              1:04.49      52.33  
 74 Hryhorowych, Natalia       9 AGUA-MR                54.89      52.70  
 75 Suben, MacKenzie          10 HS-MR                  53.72      52.71  
 76 Antler, Hollis J          10 AGUA-MR                55.42      52.82  
 77 Pope, Lauren A             8 Middies-MR             52.50      53.00  
 78 Smith, Emily J            10 AGUA-MR                55.97      53.15  
 79 Lash, Elizabeth A          9 Middies-MR             55.00      53.30  
 80 Browne, Sophie L           9 Middies-MR             51.28      53.32  
 81 Seckin, Mina               9 HS-MR                  54.22      53.54  
 82 Rudin, Michelle           10 Thunderbirds              NT      53.67  
 83 Cohen, Lynzee              9 WAC-MR                 51.45      53.68  
 84 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR                57.27      53.73  
 85 Maisel, Amanda D           9 AGUA-MR                56.73      53.82  
 86 Katchis, Alexandra R       9 Middies-MR             54.71      54.42  
 87 Callahan, Erin D          10 Pace-MR                   NT      54.45  
 88 Steinberger, Sofia         9 AGUA-MR                57.64      54.58  
 89 Cahaney, Christine F      10 Middies-MR             53.48      55.00  
 90 Montana, Jaclyn            9 HS-MR                     NT      55.07  
 91 Darabundit, Magica G      10 AGUA-MR                55.79      56.08  
 92 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR                58.25      56.36  
 93 Gibbons, Lauren            9 WAC-MR                 59.61      56.97  
 94 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                59.22      58.15  
 95 Dumas, Carly E             9 Middies-MR           1:00.90      58.41  
 96 Feinberg, Madeleine B      9 AGUA-MR                59.43      58.75  
 97 Hartigan, Colleen G        7 Middies-MR             57.42      58.89  
 98 Simone, Toni A             9 Middies-MR           1:01.73      59.58  
 99 Patafio, Giovanna J       10 Badger-MR              55.55      59.84  
100 Solis-Cohen, Hannah        9 Thunderbirds              NT      59.90  
101 Blackburn, Margart A      10 Pace-MR                58.34    1:00.30  
102 Johnson, Caroline N        8 Middies-MR             59.39    1:00.61  
103 Walters, Kirsten L         9 GAEL-MR                58.45    1:00.87  
104 Trakht, Sophie             9 Thunderbirds              NT    1:02.01  
105 Kennon, Nora M             8 Cond-MR                55.00    1:02.49  
106 Roberts, Alison           10 Thunderbirds              NT    1:03.83  
107 Sauer, April              10 AGUA-MR              1:05.67    1:05.18  
108 Melkonian, Katie A         9 GAEL-MR              1:10.46    1:05.32  
109 Squllante, Lindsay         9 Badger-MR                 NT    1:05.78  
110 Illescas, Bridget          9 UN-AG-MR             1:38.71    1:06.10  
111 Gimbel, Alexandra          8 Thunderbirds         1:16.46    1:18.01  
112 Rosensweig, Zoe G          7 AGUA-MR              1:15.92    1:18.48  
 -- Callaghan, Katherine       8 WAC-MR               1:02.16         DQ  
 -- Pear, Alex A               9 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT         DQ  
 -- Armstrong, Cece W          9 AGUA-MR                   NT         DQ  
 -- Bodden, Chloe A            8 AGUA-MR                   NT         DQ  
 -- Gaffaney, Lauren           9 AGUA-MR                58.92         DQ  
 -- Liddle, Alexa N            8 AGUA-MR              1:05.21         DQ  
 -- Rothman, Samantha          9 Thunderbirds              NT         DQ  
 -- Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR               1:15.38         DQ  
 -- Michaelessi, Georgeen C    8 Middies-MR           1:04.41         DQ  
 -- Berkowitz, Hanna           9 Thunderbirds              NT         DQ  
 -- Swanton, Brittany          8 WAC-MR                    NT         DQ  
 
Event 62  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR                41.46      39.69   20  
  2 Dwyer, Sean P             10 Tmsuffolk-MR           39.40      40.16   17  
  3 Balter, Roscoe D          10 Badger-MR              41.54      42.77   16  
  4 Itzkowitz, Ben M          10 GAEL-MR                44.39      42.95   15  
  5 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR                43.14      43.74   14  
  6 Balter, Jack M            10 Badger-MR              43.02      44.09   13  
  7 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR                50.68      44.23   12  
  8 Lohrer, Jesse T           10 Tmsuffolk-MR           44.86      44.91   11  
  9 Thermos, Yianni            9 WAC-MR                 44.78      45.01    9  
 10 McGlynn, Brendan          10 Pace-MR                46.17      45.22    7  
 11 Smith, Tavy O             10 Pace-MR                43.43      45.44    6  
 12 Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR                46.17      45.66    5  
 13 Berg, Thomas              10 WAC-MR                 46.78      45.80    4  
 14 Wolin, Seth A             10 Cond-MR                45.71      46.36    3  
 15 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR              46.79      46.61    2  
 16 Finkelstein, Leo           9 Dolphin-MR             48.20      46.72    1  
 17 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR              46.59      48.37  
 18 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT      49.04  
 19 Norrgard, Craig A          9 Middies-MR             50.94      49.55  
 20 Hardsity, John C           9 Badger-MR                 NT      49.65  
 21 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR                 NT      50.21  
 22 Nangle, JT T               8 UNMID-MR               50.67      50.68  
 23 Suben, Blake              10 HS-MR                  49.97      50.91  
 24 Hancock, Miles D          10 Middies-MR             51.30      51.07  
 25 Ong, Daniel W             10 Middies-MR                NT      51.26  
 26 Bleier, Jackson            9 SMC-MR                 53.43      51.98  
 27 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR              50.26      52.43  
 28 Adolf, Conrad             10 AGUA-MR                   NT      52.68  
 29 Shavitz, Benjamin          9 Flying Dolphins-MR     51.54      53.54  
 30 Mitil, Lorenzo            10 Middies-MR             57.00      54.22  
 31 Mitzian, Nick W           10 Middies-MR           1:03.05      54.57  
 32 Freitas, Joel B           10 Middies-MR             54.56      54.58  
 33 Lu, Michael S              8 Middies-MR             55.18      54.90  
 34 Merenstein, Louis         10 SMC-MR                 58.06      54.96  
 35 Ginsberg, Matthew K        8 Middies-MR             53.24      55.38  
 36 Sherman, Daniel            9 Pace-MR                58.74      55.56  
 37 Wesolowski, Teddy         10 SMC-MR                 58.01      55.66  
 38 Sherman, Sammy I           8 AGUA-MR                56.67      56.02  
 39 Noach, Kees               10 Middies-MR             59.61      56.34  
 40 Freiman, Andrew D         10 Middies-MR             58.13      56.40  
 41 Ahmad, Shan N              9 Cond-MR                55.32      56.91  
 42 Bhagat, Gautam             9 Flying Dolphins-MR   1:03.27      57.98  
 43 Edens, Ryan               10 AGUA-MR              1:00.87      58.57  
 44 Familant, Alexander       10 AGUA-MR              1:05.80      59.26  
 45 Mihalcik, Peter J         10 AGUA-MR                59.76      59.69  
 46 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR              1:00.19    1:00.81  
 47 Avidan, Lucas J            9 Middies-MR           1:06.12    1:02.40  
 48 Bodden, CJ                 8 AGUA-MR              1:10.32    1:03.66  
 49 Herzog, Jonathan           7 Thunderbirds              NT    1:04.30  
 50 Shannon, Christopher K     9 Middies-MR             53.00    1:08.15  
 51 Kunze, Colin J             7 AGUA-MR              1:14.50    1:11.48  
 -- Lazare, Alex E             9 Badger-MR              54.52         DQ  
 -- Roberts, David             9 Thunderbirds              NT         DQ  
 -- Dervisevic, Alen           7 Dolphin-MR             47.80         DQ  
 -- Cohen, David               9 Thunderbirds         1:03.17         DQ  
 -- Suna, Phillip              9 Flying Dolphins-MR     51.05         DQ  
 -- Flynn, Thomas J           10 AGUA-MR                49.49         DQ  
 -- Ogisu, Kent                8 AGUA-MR              1:11.74         DQ  
 -- Carlon, Daniel             8 AGUA-MR                   NT         DQ  
 -- Brunswick, Sam             8 Thunderbirds              NT         DQ  
 -- Petix, Jonathan A          9 GAEL-MR                52.82         DQ  
 
Event 63  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larkin, Kate C            12 Tmsuffolk-MR         1:14.25    1:14.00   20  
       35.16  1:14.00                                                      
  2 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR             1:16.65    1:16.50   17  
       36.17  1:16.50                                                      
  3 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR             1:15.64    1:16.52   16  
       36.40  1:16.52                                                      
  4 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR              1:19.06    1:16.70   15  
       36.22  1:16.70                                                      
  5 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR              1:21.42    1:17.11   14  
       37.39  1:17.11                                                      
  6 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR              1:16.36    1:17.13   13  
       37.07  1:17.13                                                      
  7 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR              1:16.47    1:17.97   12  
       37.14  1:17.97                                                      
  8 Yeager, Keira M           12 Tmsuffolk-MR         1:18.11    1:18.07   11  
       37.26  1:18.07                                                      
  9 Derlath, Erica A          12 Express Swimming-MR  1:20.31    1:18.27    9  
       37.98  1:18.27                                                      
 10 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR             1:18.22    1:18.81    7  
       37.76  1:18.81                                                      
 11 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR             1:18.31    1:18.94    6  
       37.78  1:18.94                                                      
 12 McNally, Elise C          12 Unattached           1:22.10    1:19.20    5  
       36.91  1:19.20                                                      
 13 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR             1:21.37    1:19.95    4  
       38.53  1:19.95                                                      
 14 Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR              1:17.27    1:22.06    3  
       38.50  1:22.06                                                      
 15 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR              1:20.67    1:22.67    2  
       38.95  1:22.67                                                      
 16 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR             1:23.50    1:23.18    1  
       40.26  1:23.18                                                      
 17 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR              1:23.14    1:23.38  
       40.72  1:23.38                                                      
 18 McGlynn, Colleen D        12 Pace-MR              1:28.99    1:24.20  
       39.87  1:24.20                                                      
 19 Einsidler, Allie Z        12 Tmsuffolk-MR         1:23.78    1:25.32  
       40.98  1:25.32                                                      
 20 Cramer, Micaela C         12 GAEL-MR              1:27.13    1:26.11  
       41.33  1:26.11                                                      
 21 Fritsch, Kristina         11 HS-MR                1:27.86    1:27.33  
       41.51  1:27.33                                                      
 22 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR              1:30.02    1:27.57  
       41.39  1:27.57                                                      
 23 Baiano, Cassandra         12 SMC-MR               1:28.70    1:27.77  
       40.42  1:27.77                                                      
 24 Thermos, Christiana       11 WAC-MR               1:30.35    1:28.88  
       41.56  1:28.88                                                      
 25 Roberts, Hilary           12 AGUA-MR              1:28.71    1:29.95  
       43.24  1:29.95                                                      
 26 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR               1:29.92    1:30.14  
       43.14  1:30.14                                                      
 27 Marlow, Danielle A        11 Tmsuffolk-MR         1:33.50    1:30.18  
       42.35  1:30.18                                                      
 28 Romano, Laura E           12 HS-MR                1:35.40    1:30.55  
       41.91  1:30.55                                                      
 29 Bodnar, Katharine D       12 Flying Dolphins-MR   1:30.88    1:31.02  
       42.59  1:31.02                                                      
 30 Doino, Jaclyn M           11 GAEL-MR              1:31.59    1:31.05  
       43.41  1:31.05                                                      
 31 Kelly, Corinne M          11 Middies-MR           1:27.67    1:31.76  
       43.52  1:31.76                                                      
 32 McDonough, Maureen P      12 WAC-MR               1:40.78    1:31.83  
       42.75  1:31.83                                                      
 33 DeMarco, Melissa          12 HS-MR                     NT    1:31.99  
       45.03  1:31.99                                                      
 34 Verrilli, Jeanne          12 WAC-MR               1:32.08    1:32.12  
       43.41  1:32.12                                                      
 35 Ginsberg, Ariel E         11 Middies-MR           1:31.80    1:33.29  
       43.79  1:33.29                                                      
 36 Hausch, Laura Z           11 BAD-K-MR             1:47.03    1:33.34  
       45.44  1:33.34                                                      
 37 Lam, Jessica              11 NYCC-MR              1:27.00    1:33.61  
       44.37  1:33.61                                                      
 38 Makowski, Michelle T      11 Tmsuffolk-MR         1:34.32    1:33.83  
       44.27  1:33.83                                                      
 39 Ritter, Jamie Z           11 Tmsuffolk-MR         1:33.71    1:33.95  
       45.73  1:33.95                                                      
 40 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR              1:42.86    1:34.22  
       44.47  1:34.22                                                      
 41 Pampillonio, Jennifer     12 SMC-MR               1:37.12    1:34.34  
       45.46  1:34.34                                                      
 42 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR              1:37.03    1:34.43  
       44.37  1:34.43                                                      
 43 Giovinco, Emma H          11 Cond-MR              1:33.86    1:34.54  
       44.75  1:34.54                                                      
 44 Silverhardt, Sarah        11 Pace-MR              1:38.15    1:34.56  
       44.08  1:34.56                                                      
 45 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR              1:34.51    1:35.82  
       44.84  1:35.82                                                      
 46 Rubin, Ada                12 Thunderbirds         1:41.77    1:35.96  
       45.05  1:35.96                                                      
 47 Monti, Chessy             11 AGUA-MR              1:36.63    1:36.03  
       45.33  1:36.03                                                      
 48 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR         1:35.94    1:36.04  
       46.16  1:36.04                                                      
 49 Huddleston, Devon F       11 Middies-MR           1:32.43    1:36.10  
       44.82  1:36.10                                                      
 50 Barone, Suzanne M         12 Tmsuffolk-MR         1:34.31    1:36.75  
       45.69  1:36.75                                                      
 51 O'Brien, Haley F          11 Middies-MR           1:36.81    1:36.77  
       45.85  1:36.77                                                      
 52 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR              1:39.79    1:37.13  
       46.21  1:37.13                                                      
 53 Seker, Celine G           11 AGUA-MR              1:43.80    1:37.68  
       46.53  1:37.68                                                      
 53 Knapp, Erin L             12 SMC-MR               1:36.11    1:37.68  
       46.95  1:37.68                                                      
 55 Connors, Eileen           11 WAC-MR                    NT    1:37.74  
       45.63  1:37.74                                                      
 56 Contreras, Stephanie J    11 Pace-MR                   NT    1:37.76  
       45.26  1:37.76                                                      
 57 Kahn, Alyssa N            11 Tmsuffolk-MR         1:41.33    1:37.98  
       45.95  1:37.98                                                      
 58 Rahgozar, Shayda Z        12 Tmsuffolk-MR         1:34.70    1:38.91  
       47.04  1:38.91                                                      
 59 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR              1:49.38    1:39.45  
       46.33  1:39.45                                                      
 60 Hahn, Abby                11 NYCC-MR              1:40.60    1:39.77  
       47.15  1:39.77                                                      
 61 Drury, Kelly M            11 Tmsuffolk-MR         1:39.86    1:39.80  
       47.81  1:39.80                                                      
 62 Callaghan, Jessica        11 WAC-MR                    NT    1:41.31  
       48.49  1:41.31                                                      
 63 Grubert, Olivia Z         12 BAD-K-MR             1:46.85    1:41.59  
       48.23  1:41.59                                                      
 64 Releford, Rachel J        11 GAEL-MR              1:45.45    1:42.05  
       47.93  1:42.05                                                      
 65 Jen, Elizabeth C          11 Middies-MR           1:41.99    1:42.28  
       48.84  1:42.28                                                      
 66 O'Connell, Christina A    11 AGUA-MR              1:46.74    1:45.41  
       50.22  1:45.41                                                      
 67 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                   NT    1:46.87  
       49.84  1:46.87                                                      
 68 Caines, Alexandra E       11 Tmsuffolk-MR         1:49.85    1:47.03  
       50.14  1:47.03                                                      
 69 Herzog, Lee               11 Thunderbirds         1:52.97    1:47.57  
       50.04  1:47.57                                                      
 70 O'Halloran, Charlotte M   11 BAD-K-MR             1:40.00    1:47.71  
       49.31  1:47.71                                                      
 71 Seaboldt, Mariah          11 SMC-MR               1:52.55    1:51.26  
       51.43  1:51.26                                                      
 72 Stanislawsky, Emma        11 Thunderbirds              NT    1:51.68  
       51.43  1:51.68                                                      
 73 Jean-Baptiste, Malika L   12 AGUA-MR              1:53.75    1:55.80  
       53.82  1:55.80                                                      
 74 Mendolia, Ginamarie       11 WAC-MR                    NT    2:01.18  
       56.47  2:01.18                                                      
 75 Fong, Danielle A          11 AGUA-MR              2:14.37    2:09.51  
     1:02.38  2:09.51                                                      
 -- Gavin, Patricia A         12 WAC-MR                    NT         DQ  
       47.76       DQ                                                      
 -- Tichansky, Leah           11 Thunderbirds              NT         DQ  
       52.09       DQ                                                      
 -- Benjamin, Anna            11 Thunderbirds              NT         DQ  
 -- Sills, Rebecca            11 Thunderbirds         1:49.94         DQ  
       49.63       DQ                                                      
 
Event 64  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR             1:10.44    1:15.74   20  
       35.25  1:15.74                                                      
  2 Rubzin, Scott J           12 Middies-MR           1:20.52    1:22.53   17  
       39.42  1:22.53                                                      
  3 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR              1:25.00    1:23.91   16  
       39.67  1:23.91                                                      
  4 Dentchev, Theophil        12 NYCC-MR              1:22.65    1:24.00   15  
       40.62  1:24.00                                                      
  5 Sinche, Cristian          12 NYCC-MR              1:28.81    1:24.76   14  
       39.65  1:24.76                                                      
  6 Bormann, Thomas L         12 Tmsuffolk-MR         1:28.60    1:24.79   13  
       40.69  1:24.79                                                      
  7 Heath, Michael A          12 GAEL-MR              1:26.70    1:25.20   12  
       40.82  1:25.20                                                      
  8 Sampson, Takayoshi        12 SMC-MR               1:25.49    1:25.68   11  
       40.68  1:25.68                                                      
  9 Feeley, Dan Z             12 BAD-K-MR             1:30.25    1:26.28    9  
       42.39  1:26.28                                                      
 10 Krause, Billy K           11 Tmsuffolk-MR         1:28.85    1:27.81    7  
       42.08  1:27.81                                                      
 11 Feeley, Ryan J            11 BAD-K-MR             1:31.69    1:28.68    6  
       42.76  1:28.68                                                      
 12 Alexander, Craig S        12 Middies-MR           1:30.79    1:29.35    5  
       43.56  1:29.35                                                      
 13 Nikic, Marko J            11 Pace-MR              1:39.60    1:29.56    4  
       42.37  1:29.56                                                      
 14 Carrington, Adam A        11 AGUA-MR              1:32.96    1:30.85    3  
       43.17  1:30.85                                                      
 15 Hinds, Jonathan A         11 Tmsuffolk-MR         1:29.42    1:31.45    2  
       43.77  1:31.45                                                      
 16 Restle, David             12 SMC-MR               1:31.28    1:31.64    1  
       43.02  1:31.64                                                      
 17 Bianco, Phillip E         11 HS-MR                1:35.58    1:31.91  
       43.48  1:31.91                                                      
 18 Judge, Alex H             12 Pace-MR              1:27.00    1:33.16  
       41.77  1:33.16                                                      
 19 Jung, Brian               11 Middies-MR           1:36.78    1:34.10  
       45.09  1:34.10                                                      
 20 Contreras, Christian      12 Pace-MR                   NT    1:34.20  
       43.64  1:34.20                                                      
 21 Cereste, Mark             12 SMC-MR               1:37.21    1:34.94  
       44.67  1:34.94                                                      
 22 Qiao, Matthew             12 Tmsuffolk-MR         1:39.83    1:38.23  
       46.72  1:38.23                                                      
 23 Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR              1:39.78    1:38.56  
       45.96  1:38.56                                                      
 24 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR           1:37.70    1:38.58  
       47.25  1:38.58                                                      
 25 Straub, Richard J         11 Middies-MR           1:38.70    1:39.16  
       47.06  1:39.16                                                      
 26 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR           1:40.00    1:39.40  
       45.45  1:39.40                                                      
 27 Staropoli, JP P           11 Pace-MR              1:44.59    1:39.49  
       46.41  1:39.49                                                      
 28 Liang, Dennis             12 NYCC-MR              1:42.61    1:39.88  
       46.47  1:39.88                                                      
 29 Peng, Andrew              11 NYCC-MR              1:40.00    1:39.94  
       47.14  1:39.94                                                      
 30 Lucia, Greg               12 SMC-MR               1:38.60    1:40.24  
       48.11  1:40.24                                                      
 31 Lewis, Khalid A           12 AGUA-MR              1:43.72    1:40.71  
       47.92  1:40.71                                                      
 32 Parish, Sam M             12 Cond-MR              1:38.92    1:40.74  
       48.39  1:40.74                                                      
 33 Skotnicki, Martyn         12 AGUA-MR              1:44.20    1:41.83  
       48.84  1:41.83                                                      
 34 Barker, Kevin             11 SMC-MR               1:42.93    1:43.86  
       49.85  1:43.86                                                      
 35 Melkonian, Michael R      11 GAEL-MR              2:06.60    1:43.93  
       47.77  1:43.93                                                      
 36 Oppenheimer, Harry O      11 GAEL-MR              1:50.11    1:44.31  
       49.39  1:44.31                                                      
 37 O'Connell, James B        11 Pace-MR              1:51.42    1:48.47  
       52.54  1:48.47                                                      
 38 Kennon, Aidan F           11 Cond-MR              1:47.61    1:53.17  
       52.32  1:53.17                                                      
 39 Weller-Gordon, Bryan      11 SMC-MR               2:18.64    1:53.51  
       54.52  1:53.51                                                      
 -- Freiman, Jamie W          12 Middies-MR           1:44.96         DQ  
       49.07       DQ                                                      
 -- Maheswaran, Zhaarn S      11 AGUA-MR                   NT         DQ  
       57.57       DQ                                                      
 -- Vitagliano, John A        12 BAD-K-MR             1:30.00         DQ  
     1:03.01       DQ                                                      
 -- Okstin, Konstantin        12 Dolphin-MR           1:55.20         DQ  
       53.38       DQ                                                      
 
Event 65  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR              1:02.74    1:02.01   20  
       29.27  1:02.01                                                      
  2 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR            1:08.52    1:07.76   17  
       32.30  1:07.76                                                      
  3 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR              1:07.18    1:07.79   16  
       32.72  1:07.79                                                      
  4 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR              1:09.02    1:08.06   15  
       32.92  1:08.06                                                      
  5 Stillwagon, Katy D        10 GAEL-MR              1:09.57    1:09.55   14  
       33.88  1:09.55                                                      
  6 Klein, Morganne           10 VAC-MR               1:12.62    1:09.76   13  
       33.00  1:09.76                                                      
  7 Tobin, Casey              10 Badger-MR            1:15.41    1:10.59   12  
       33.75  1:10.59                                                      
  8 Owens, Amanda             10 Badger-MR            1:13.69    1:10.75   11  
       34.86  1:10.75                                                      
  9 Lazare, Libby S           10 Badger-MR            1:12.85    1:11.17    9  
       34.22  1:11.17                                                      
 10 Einsidler, Lisa Z         10 Tmsuffolk-MR         1:11.68    1:12.28    7  
       33.74  1:12.28                                                      
 11 Krey, Laura K              9 Badger-MR            1:13.67    1:13.19    5.5
       35.28  1:13.19                                                      
 11 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR              1:11.01    1:13.19    5.5
       35.06  1:13.19                                                      
 13 Tremain, Kate              9 Badger-MR            1:15.12    1:13.27    4  
       34.36  1:13.27                                                      
 14 Randazzo, Khristiana       9 GAEL-MR              1:17.63    1:13.56    3  
       34.54  1:13.56                                                      
 15 Freeman, Nicole Z         10 GAEL-MR              1:14.91    1:14.10    2  
       35.11  1:14.10                                                      
 16 Fusco, Alexandra A        10 GAEL-MR              1:14.83    1:15.44    1  
       35.74  1:15.44                                                      
 17 McGuire, Christine C       9 Badger-MR            1:15.81    1:15.94  
       35.70  1:15.94                                                      
 18 Flower, Lauren E          10 Pace-MR              1:18.45    1:16.09  
       35.60  1:16.09                                                      
 19 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR              1:17.44    1:16.64  
       36.28  1:16.64                                                      
 20 Futterman, Kale            9 AGUA-MR              1:15.94    1:16.65  
       36.37  1:16.65                                                      
 21 Cornacchio, Liana          9 Middies-MR           1:21.75    1:17.96  
       37.20  1:17.96                                                      
 22 Groccia, Adrienne D        9 GAEL-MR              1:18.75    1:18.18  
       37.09  1:18.18                                                      
 23 Shiota, Lena               9 AGUA-MR              1:18.17    1:18.19  
       36.69  1:18.19                                                      
 24 Allen, Sarah              10 SMC-MR               1:22.20    1:18.31  
       37.75  1:18.31                                                      
 25 Daly, Bronagh              9 HS-MR                1:24.16    1:18.40  
       38.97  1:18.40                                                      
 26 Prokopowicz, Victoria      9 Middies-MR           1:20.00    1:18.53  
       36.73  1:18.53                                                      
 27 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR              1:18.33    1:18.96  
       38.22  1:18.96                                                      
 28 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR              1:18.32    1:19.11  
       37.55  1:19.11                                                      
 29 Kudelska, Kamila          10 NYCC-MR              1:16.00    1:19.44  
       38.07  1:19.44                                                      
 30 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR              1:23.36    1:19.72  
       37.87  1:19.72                                                      
 30 Rios, Vanessa I           10 Middies-MR           1:22.15    1:19.72  
       38.08  1:19.72                                                      
 32 Hutchinson-Maddox, Caitl  10 AGUA-MR                   NT    1:19.74  
       37.97  1:19.74                                                      
 33 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR              1:22.29    1:19.90  
       37.05  1:19.90                                                      
 34 Hunt, Janaya              10 WAC-MR               1:26.99    1:20.29  
       39.16  1:20.29                                                      
 35 O'Neill, Kelly M           9 Badger-MR            1:24.90    1:20.51  
       38.97  1:20.51                                                      
 36 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR            1:21.71    1:20.75  
       37.82  1:20.75                                                      
 37 Manning, Lauren E         10 Middies-MR           1:23.79    1:20.82  
       37.70  1:20.82                                                      
 38 Restle, Hannah             9 SMC-MR                    NT    1:20.83  
       39.04  1:20.83                                                      
 39 McNichol, Taylor          10 Cond-MR              1:33.70    1:20.99  
       39.54  1:20.99                                                      
 40 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR              1:20.06    1:21.22  
       37.75  1:21.22                                                      
 41 Chu, Hadley               10 Badger-MR                 NT    1:21.46  
       38.76  1:21.46                                                      
 42 Lim, Sally                 9 NYCC-MR              1:20.29    1:21.55  
       38.37  1:21.55                                                      
 43 Giner, Racquel            10 SMC-MR               1:24.51    1:22.41  
       38.16  1:22.41                                                      
 44 Nikic, Bianca M           10 Pace-MR              1:23.05    1:22.52  
       38.10  1:22.52                                                      
 45 Rubzin, Emily J            9 Middies-MR           1:25.33    1:23.17  
       40.04  1:23.17                                                      
 46 Kadala, Kristyn E         10 Pace-MR              1:21.34    1:23.26  
       38.16  1:23.26                                                      
 47 Callahan, Erin D          10 Pace-MR              1:23.65    1:23.29  
       38.11  1:23.29                                                      
 48 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR              1:24.74    1:23.37  
       39.10  1:23.37                                                      
 49 Heisler, Lucy J           10 AGUA-MR              1:29.27    1:24.06  
       39.61  1:24.06                                                      
 50 Boyd, Zoe                  9 SMC-MR               1:24.50    1:24.35  
       39.46  1:24.35                                                      
 51 Patafio, Giovanna J       10 Badger-MR            1:27.14    1:24.38  
       40.46  1:24.38                                                      
 52 Davies, Annie D            9 Badger-MR            1:23.34    1:24.60  
       39.38  1:24.60                                                      
 53 Poleway, Monica J          8 Cond-MR              1:31.02    1:25.42  
       40.04  1:25.42                                                      
 54 Cohen, Lynzee              9 WAC-MR               1:25.78    1:25.68  
       40.00  1:25.68                                                      
 55 Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT    1:26.22  
       39.54  1:26.22                                                      
 56 Geissler, Kimberley        9 WAC-MR               1:29.11    1:26.32  
       41.24  1:26.32                                                      
 57 Oliveira, Kerry C          9 Badger-MR            1:28.22    1:26.37  
       40.82  1:26.37                                                      
 58 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR              1:30.72    1:26.51  
       40.68  1:26.51                                                      
 59 Egan, Dana M               9 Middies-MR           1:28.26    1:26.78  
       39.93  1:26.78                                                      
 60 Steinberger, Sofia         9 AGUA-MR              1:24.75    1:26.80  
       41.22  1:26.80                                                      
 61 Palumbo, Kimberly          8 WAC-MR               1:31.02    1:27.31  
       40.69  1:27.31                                                      
 62 Carmel, Nathalie F        10 Middies-MR           1:27.57    1:27.34  
       41.43  1:27.34                                                      
 63 Wolin, Sarah R            10 Cond-MR              1:27.52    1:27.63  
       41.51  1:27.63                                                      
 64 Cahaney, Christine F      10 Middies-MR           1:27.63    1:28.06  
       41.60  1:28.06                                                      
 65 Ary, Katelyn M             9 AGUA-MR              1:37.83    1:28.16  
       41.07  1:28.16                                                      
 66 Katchis, Alexandra R       9 Middies-MR           1:28.91    1:28.27  
       40.36  1:28.27                                                      
 67 Arrunategui, Marie-Camil  10 AGUA-MR              1:21.70    1:28.76  
       40.24  1:28.76                                                      
 68 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR              1:29.60    1:29.13  
       44.48  1:29.13                                                      
 69 Bishop, Christina M        9 GAEL-MR              1:25.89    1:29.47  
       39.95  1:29.47                                                      
 70 Illescas, Bridget          9 UN-AG-MR             1:42.84    1:29.63  
       43.40  1:29.63                                                      
 71 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR              1:35.25    1:29.86  
       41.23  1:29.86                                                      
 72 Pear, Alex A               9 Badger-MR                 NT    1:30.10  
       42.02  1:30.10                                                      
 72 Suben, MacKenzie          10 HS-MR                1:30.86    1:30.10  
       42.49  1:30.10                                                      
 74 Maisel, Amanda D           9 AGUA-MR              1:32.68    1:30.27  
       42.50  1:30.27                                                      
 75 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR              1:33.28    1:30.60  
       41.39  1:30.60                                                      
 76 Obrien, Kaitlin           10 WAC-MR               1:28.67    1:30.62  
       43.36  1:30.62                                                      
 77 Fathelbab, Diana           9 HS-MR                     NT    1:30.74  
       41.37  1:30.74                                                      
 78 Solis-Cohen, Hannah        9 Thunderbirds         1:32.51    1:30.85  
       43.88  1:30.85                                                      
 79 Montana, Jaclyn            9 HS-MR                     NT    1:31.35  
       42.46  1:31.35                                                      
 80 Hryhorowych, Natalia       9 AGUA-MR              1:29.88    1:31.37  
       42.48  1:31.37                                                      
 81 O'Brien, Claire E          9 Middies-MR           1:32.43    1:31.74  
       42.61  1:31.74                                                      
 82 Walker, Erica             10 SMC-MR               1:29.65    1:31.85  
       42.52  1:31.85                                                      
 83 Cambriello, Tahler E      10 Middies-MR           1:28.84    1:33.35  
       42.26  1:33.35                                                      
 84 Gibbons, Erin              8 WAC-MR               1:36.56    1:33.36  
       44.57  1:33.36                                                      
 85 Chatzky, Lizzy            10 SMC-MR               1:28.35    1:33.53  
       43.47  1:33.53                                                      
 86 Librett, Krista            9 SMC-MR               1:39.63    1:33.73  
       43.24  1:33.73                                                      
 87 Davis, Jackie P            9 Cond-MR              1:41.30    1:33.76  
       44.86  1:33.76                                                      
 88 Raby, Zami J              10 AGUA-MR              1:44.11    1:33.91  
       43.75  1:33.91                                                      
 89 Miller, Nikki              9 Cond-MR              1:45.00    1:34.10  
       42.63  1:34.10                                                      
 90 Browne, Sophie L           9 Middies-MR           1:33.09    1:34.88  
       45.16  1:34.88                                                      
 91 Michaelessi, Georgeen C    8 Middies-MR           1:35.00    1:36.36  
       43.57  1:36.36                                                      
 92 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR              1:45.83    1:36.58  
       44.66  1:36.58                                                      
 93 Antler, Hollis J          10 AGUA-MR                   NT    1:36.74  
       43.94  1:36.74                                                      
 94 Squllante, Lindsay         9 Badger-MR                 NT    1:37.24  
       41.20  1:37.24                                                      
 95 Schulte, Caroline C        9 AGUA-MR              1:41.65    1:37.25  
       44.45  1:37.25                                                      
 96 Pope, Lauren A             8 Middies-MR           1:37.92    1:37.46  
       44.04  1:37.46                                                      
 97 Bodden, Rachel J          10 AGUA-MR              1:39.04    1:37.62  
       42.85  1:37.62                                                      
 98 Song, Crysta              10 WAC-MR               1:40.43    1:37.63  
       44.75  1:37.63                                                      
 99 Lash, Elizabeth A          9 Middies-MR           1:51.02    1:37.78  
       44.23  1:37.78                                                      
100 Gaffaney, Lauren           9 AGUA-MR              1:37.14    1:37.89  
       44.42  1:37.89                                                      
101 Dumas, Carly E             9 Middies-MR           1:40.00    1:39.36  
       45.28  1:39.36                                                      
102 Janos, Valerie J           9 Pace-MR              1:47.37    1:39.41  
       44.44  1:39.41                                                      
103 Trakht, Sophie             9 Thunderbirds         1:39.61    1:39.56  
       43.93  1:39.56                                                      
104 Ohagan, Molly A            8 Cond-MR              1:45.55    1:39.91  
       45.73  1:39.91                                                      
105 Melkonian, Katie A         9 GAEL-MR              1:42.46    1:40.27  
       45.45  1:40.27                                                      
106 Blackburn, Margart A      10 Pace-MR              1:38.33    1:40.31  
       46.13  1:40.31                                                      
107 Calnek-Sugin, Talia        9 Thunderbirds              NT    1:41.47  
       47.29  1:41.47                                                      
108 Rudin, Michelle           10 Thunderbirds              NT    1:41.81  
       47.79  1:41.81                                                      
109 Johnson, Caroline N        8 Middies-MR           1:42.23    1:41.85  
       46.08  1:41.85                                                      
110 Simone, Toni A             9 Middies-MR           1:52.01    1:43.26  
       47.73  1:43.26                                                      
111 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                   NT    1:43.91  
       49.15  1:43.91                                                      
112 Smith, Emily J            10 AGUA-MR              1:45.38    1:45.49  
       50.50  1:45.49                                                      
113 Biaggi, Alexis            10 Badger-MR                 NT    1:46.53  
       49.72  1:46.53                                                      
114 Hartigan, Colleen G        7 Middies-MR           1:39.60    1:48.46  
       49.47  1:48.46                                                      
115 Darabundit, Magica G      10 AGUA-MR              1:52.28    1:49.40  
       49.29  1:49.40                                                      
116 Feinberg, Madeleine B      9 AGUA-MR              1:49.46    1:52.28  
       51.35  1:52.28                                                      
117 Sauer, April              10 AGUA-MR              1:46.10    1:53.08  
       51.03  1:53.08                                                      
118 Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR               1:51.05    1:55.30  
       50.61  1:55.30                                                      
119 Callaghan, Katherine       8 WAC-MR                    NT    1:59.95  
       56.09  1:59.95                                                      
120 Gibbons, Lauren            9 WAC-MR               1:47.78    2:00.67  
       55.47  2:00.67                                                      
121 Swanton, Brittany          8 WAC-MR               2:06.96    2:02.07  
       54.69  2:02.07                                                      
122 Roberts, Alison           10 Thunderbirds         2:14.01    2:04.93  
123 Liddle, Alexa N            8 AGUA-MR                   NT    2:11.62  
       58.93  2:11.62                                                      
124 LaGuerre, Gabrielle       10 NYCC-MR                   NT    2:13.24  
       57.20  2:13.24                                                      
125 Armstrong, Cece W          9 AGUA-MR                   NT    2:14.91  
     1:01.78  2:14.91                                                      
126 Schoen, Jenna G           10 WAC-MR               2:09.05    2:15.73  
       59.78  2:15.73                                                      
127 Rosensweig, Zoe G          7 AGUA-MR              2:06.90    2:21.46  
128 Bodden, Chloe A            8 AGUA-MR              2:19.17    2:21.68  
     1:00.76  2:21.68                                                      
 -- Kennon, Nora M             8 Cond-MR              1:35.00         DQ  
 
Event 66  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR              1:08.38    1:07.93   20  
       32.45  1:07.93                                                      
  2 Stillwagon, Jack W         9 GAEL-MR              1:08.94    1:08.11   17  
       32.64  1:08.11                                                      
  3 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR              1:11.96    1:10.38   16  
       33.91  1:10.38                                                      
  4 Itzkowitz, Ben M          10 GAEL-MR              1:11.19    1:10.49   15  
       32.55  1:10.49                                                      
  5 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR              1:12.22    1:10.73   14  
       34.30  1:10.73                                                      
  6 Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR              1:11.10    1:12.13   13  
       34.50  1:12.13                                                      
  7 Lohrer, Jesse T           10 Tmsuffolk-MR         1:12.71    1:13.23   12  
       35.18  1:13.23                                                      
  8 Degrazia, Michael V        9 Tmsuffolk-MR         1:11.60    1:14.19   11  
       35.00  1:14.19                                                      
  9 Pisano, Jake F            10 Tmsuffolk-MR         1:14.14    1:15.43    9  
       35.84  1:15.43                                                      
 10 Wolin, Seth A             10 Cond-MR              1:12.98    1:16.12    7  
       36.20  1:16.12                                                      
 11 Finkelstein, Leo           9 Dolphin-MR           1:30.60    1:16.21    6  
 12 Villegas, Michael P       10 Cond-MR              1:15.79    1:16.49    5  
       35.41  1:16.49                                                      
 13 Nangle, JT T               8 UNMID-MR             1:18.32    1:16.55    4  
       37.73  1:16.55                                                      
 14 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR            1:15.91    1:16.92    3  
       35.40  1:16.92                                                      
 15 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT    1:17.09    2  
       37.20  1:17.09                                                      
 16 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR            1:15.99    1:17.16    1  
       35.32  1:17.16                                                      
 17 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR            1:16.81    1:17.71  
       37.72  1:17.71                                                      
 18 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR              1:17.30    1:18.04  
       38.23  1:18.04                                                      
 19 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR            1:23.88    1:18.12  
       37.08  1:18.12                                                      
 20 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR            1:19.30    1:18.35  
       37.46  1:18.35                                                      
 21 Thermos, Yianni            9 WAC-MR               1:19.78    1:18.39  
       36.74  1:18.39                                                      
 22 Ong, Daniel W             10 Middies-MR           1:16.79    1:20.88  
       39.05  1:20.88                                                      
 23 Sweeney, P.J.             10 WAC-MR               1:18.78    1:20.90  
       37.30  1:20.90                                                      
 24 Balter, Jack M            10 Badger-MR            1:23.90    1:21.76  
       37.86  1:21.76                                                      
 24 Wesolowski, Teddy         10 SMC-MR               1:24.77    1:21.76  
       37.45  1:21.76                                                      
 26 Adolf, Conrad             10 AGUA-MR              1:20.80    1:22.44  
       39.04  1:22.44                                                      
 27 Balter, Roscoe D          10 Badger-MR            1:20.08    1:22.84  
       38.03  1:22.84                                                      
 28 Bleier, Jackson            9 SMC-MR               1:20.49    1:22.96  
       38.69  1:22.96                                                      
 29 Smith, Tavy O             10 Pace-MR              1:23.24    1:23.63  
       39.67  1:23.63                                                      
 30 Blaney, Miles              9 NYCC-MR              1:22.63    1:24.61  
       40.83  1:24.61                                                      
 31 Berg, Thomas              10 WAC-MR               1:29.61    1:25.01  
       38.19  1:25.01                                                      
 32 Norrgard, Craig A          9 Middies-MR           1:27.56    1:25.50  
       39.42  1:25.50                                                      
 33 Flynn, Thomas J           10 AGUA-MR              1:27.15    1:26.07  
       40.30  1:26.07                                                      
 34 Petix, Jonathan A          9 GAEL-MR              1:30.44    1:26.41  
       39.40  1:26.41                                                      
 35 Shannon, Christopher K     9 Middies-MR           1:28.01    1:26.53  
       40.08  1:26.53                                                      
 36 Freitas, Joel B           10 Middies-MR           1:26.33    1:27.25  
       39.28  1:27.25                                                      
 37 Cherfas, Mark              8 Dolphin-MR           1:35.70    1:27.50  
       40.72  1:27.50                                                      
 38 Lazare, Alex E             9 Badger-MR            1:28.30    1:27.61  
       41.98  1:27.61                                                      
 39 Kupersmith, Corey A        9 Badger-MR                 NT    1:27.86  
       39.94  1:27.86                                                      
 40 Suben, Blake              10 HS-MR                1:30.34    1:31.04  
       42.04  1:31.04                                                      
 41 Noach, Kees               10 Middies-MR           1:39.33    1:31.06  
       42.74  1:31.06                                                      
 42 Van Tongeren, Gregory      9 Cond-MR              1:40.30    1:31.43  
       42.45  1:31.43                                                      
 43 Ginsberg, Matthew K        8 Middies-MR           1:28.00    1:31.92  
       43.98  1:31.92                                                      
 44 Mihalcik, Peter J         10 AGUA-MR              1:37.44    1:32.35  
       42.36  1:32.35                                                      
 45 Hancock, Miles D          10 Middies-MR           1:31.00    1:33.03  
       40.41  1:33.03                                                      
 46 Sherman, Sammy I           8 AGUA-MR              1:36.08    1:33.93  
       43.00  1:33.93                                                      
 47 Sherman, Daniel            9 Pace-MR              1:42.33    1:37.41  
       45.03  1:37.41                                                      
 48 Mitil, Lorenzo            10 Middies-MR           1:27.50    1:38.23  
       45.56  1:38.23                                                      
 49 Avidan, Lucas J            9 Middies-MR           1:34.88    1:38.31  
       44.58  1:38.31                                                      
 50 Freiman, Andrew D         10 Middies-MR           1:40.00    1:38.76  
       43.86  1:38.76                                                      
 51 Lu, Michael S              8 Middies-MR           1:30.00    1:39.21  
       45.28  1:39.21                                                      
 52 Carlon, Daniel             8 AGUA-MR              1:48.19    1:43.43  
       45.32  1:43.43                                                      
 53 Cohen, David               9 Thunderbirds              NT    1:44.22  
       47.01  1:44.22                                                      
 54 Mitzian, Nick W           10 Middies-MR           1:50.15    1:45.94  
       48.59  1:45.94                                                      
 55 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR              1:51.32    1:46.11  
       49.99  1:46.11                                                      
 56 Edens, Ryan               10 AGUA-MR              1:41.12    1:49.84  
       49.45  1:49.84                                                      
 57 Familant, Alexander       10 AGUA-MR                   NT    1:53.71  
       51.15  1:53.71                                                      
 58 Kunze, Colin J             7 AGUA-MR              1:48.76    1:56.90  
       52.18  1:56.90                                                      
 59 Ogisu, Kent                8 AGUA-MR              1:54.91    1:58.18  
       54.17  1:58.18                                                      
 60 Bodden, CJ                 8 AGUA-MR              1:58.38    2:00.99  
       53.99  2:00.99                                                      
 61 Dervisevic, Alen           7 Dolphin-MR           1:30.50    2:03.45  
     1:24.69  2:03.45                                                      
 -- McGlynn, Brendan          10 Pace-MR              1:16.33         DQ  
       35.03       DQ                                                      
 
Event 67  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Degrazia, Kristen Z       12 Tmsuffolk-MR           54.79      56.17   20  
       26.92    56.17                                                      
  2 Cliff, Nicole             12 AGUA-MR                56.11      57.29   17  
       27.89    57.29                                                      
  3 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR               56.77      57.86   16  
       28.05    57.86                                                      
  4 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR                58.90      58.77   15  
       28.83    58.77                                                      
  5 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR              1:03.57      59.45   14  
       28.52    59.45                                                      
  6 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR                58.39      59.51   13  
       28.97    59.51                                                      
  7 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR               59.55      59.80   12  
       28.45    59.80                                                      
  8 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR                59.69    1:00.00   11  
       29.23  1:00.00                                                      
  9 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR             1:02.47    1:00.35    9  
       29.74  1:00.35                                                      
 10 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR                59.28    1:00.50    7  
       29.63  1:00.50                                                      
 11 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR             1:01.67    1:00.84    6  
       29.46  1:00.84                                                      
 12 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR             1:00.41    1:01.03    5  
       29.41  1:01.03                                                      
 13 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR                59.65    1:01.49    4  
       29.71  1:01.49                                                      
 14 Guba, Ali E               11 GAEL-MR              1:01.57    1:01.74    3  
       29.95  1:01.74                                                      
 15 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR               1:02.09    1:02.10    2  
       29.31  1:02.10                                                      
 16 Derlath, Erica A          12 Express Swimming-MR  1:01.91    1:02.20    1  
       30.17  1:02.20                                                      
 17 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR             1:02.12    1:02.24  
       30.12  1:02.24                                                      
 18 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR             1:03.02    1:02.53  
       30.05  1:02.53                                                      
 19 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR              1:04.39    1:02.67  
       30.17  1:02.67                                                      
 20 Dang, Thu                 11 WAC-MR               1:02.00    1:02.68  
       30.27  1:02.68                                                      
 21 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR             1:04.99    1:03.63  
       31.06  1:03.63                                                      
 22 Cramer, Micaela C         12 GAEL-MR              1:04.62    1:03.67  
       30.50  1:03.67                                                      
 23 Hartford, Laura G         12 Express Swimming-MR  1:04.17    1:03.96  
       30.47  1:03.96                                                      
 24 Pampillonio, Jennifer     12 SMC-MR               1:04.77    1:04.10  
       31.12  1:04.10                                                      
 25 Baker, Meghan T           11 GAEL-MR              1:04.33    1:04.23  
       30.92  1:04.23                                                      
 26 Gleicher, Isabel          11 Flying Dolphins-MR   1:05.89    1:04.42  
       31.21  1:04.42                                                      
 27 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR             1:04.13    1:04.46  
       30.81  1:04.46                                                      
 28 Mannix, Gina A            11 GAEL-MR              1:04.78    1:04.52  
       31.14  1:04.52                                                      
 29 Roberts, Hilary           12 AGUA-MR              1:04.39    1:04.56  
       31.24  1:04.56                                                      
 30 Bodnar, Katharine D       12 Flying Dolphins-MR   1:07.31    1:04.66  
       31.01  1:04.66                                                      
 31 Espinal, Amanda Z         11 Tmsuffolk-MR         1:05.16    1:04.81  
       31.64  1:04.81                                                      
 32 Jennings, Erica L         12 Tmsuffolk-MR         1:06.80    1:05.11  
       30.98  1:05.11                                                      
 33 Schnapp, Maria S          12 Flying Dolphins-MR   1:05.62    1:05.35  
       31.87  1:05.35                                                      
 34 Moursi, Sara A            11 Tmsuffolk-MR         1:06.69    1:05.40  
       31.66  1:05.40                                                      
 35 Yeager, Keira M           12 Tmsuffolk-MR         1:05.46    1:05.41  
       31.65  1:05.41                                                      
 36 Fritsch, Kristina         11 HS-MR                1:05.98    1:05.93  
       31.46  1:05.93                                                      
 37 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR             1:05.69    1:06.05  
       31.96  1:06.05                                                      
 38 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR              1:07.37    1:06.36  
       32.20  1:06.36                                                      
 39 Thompson, Sarah M         12 WAC-MR               1:08.52    1:06.89  
       32.20  1:06.89                                                      
 40 Braca, Gianna L           11 Pace-MR                   NT    1:07.04  
       31.88  1:07.04                                                      
 41 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR              1:09.02    1:07.46  
       31.18  1:07.46                                                      
 42 McDonough, Maureen P      12 WAC-MR               1:05.56    1:07.54  
       32.27  1:07.54                                                      
 43 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR         1:09.31    1:08.11  
       33.29  1:08.11                                                      
 44 Verrilli, Jeanne          12 WAC-MR               1:07.78    1:08.95  
       32.51  1:08.95                                                      
 45 Reis, Dani B              11 AGUA-MR              1:11.38    1:09.34  
       33.60  1:09.34                                                      
 46 Ryan, Mary Courtney       12 WAC-MR               1:07.89    1:09.83  
       33.63  1:09.83                                                      
 47 Doino, Jaclyn M           11 GAEL-MR              1:10.87    1:09.95  
       33.10  1:09.95                                                      
 48 Thermos, Christiana       11 WAC-MR               1:07.56    1:10.09  
       33.55  1:10.09                                                      
 49 McNally, Elise C          12 Unattached           1:11.70    1:10.11  
       33.63  1:10.11                                                      
 50 Smith, Alyssa             11 Thunderbirds         1:08.41    1:10.28  
       33.45  1:10.28                                                      
 51 Baiano, Cassandra         12 SMC-MR               1:10.72    1:10.55  
       33.90  1:10.55                                                      
 52 Maloney, Caitlin          12 WAC-MR               1:05.67    1:10.56  
       32.47  1:10.56                                                      
 53 Makowski, Michelle T      11 Tmsuffolk-MR         1:11.55    1:10.61  
       34.06  1:10.61                                                      
 54 Ong, Natalie W            12 Middies-MR           1:09.41    1:10.73  
       33.43  1:10.73                                                      
 55 Costa, Christina          11 Pace-MR              1:14.50    1:11.01  
       32.49  1:11.01                                                      
 56 Ashinsky, Beth G          11 Middies-MR           1:10.32    1:11.21  
       34.86  1:11.21                                                      
 57 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR              1:13.37    1:11.49  
       34.18  1:11.49                                                      
 57 McGlynn, Colleen D        12 Pace-MR              1:13.03    1:11.49  
       33.77  1:11.49                                                      
 59 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT    1:11.84  
       33.73  1:11.84                                                      
 60 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR               1:10.67    1:11.87  
       34.14  1:11.87                                                      
 61 Fufidio, Michele Z        11 BAD-K-MR             1:14.83    1:12.07  
       34.42  1:12.07                                                      
 62 Silverhardt, Sarah        11 Pace-MR              1:15.32    1:12.08  
       33.47  1:12.08                                                      
 63 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR              1:10.51    1:12.20  
       34.24  1:12.20                                                      
 64 Barone, Suzanne M         12 Tmsuffolk-MR         1:13.30    1:12.21  
       34.58  1:12.21                                                      
 65 Ritter, Jamie Z           11 Tmsuffolk-MR         1:14.46    1:12.38  
       34.66  1:12.38                                                      
 66 Herald, Eve Z             11 BAD-K-MR             1:13.26    1:12.64  
       34.29  1:12.64                                                      
 67 Rivera, Taina             12 AGUA-MR              1:11.63    1:12.72  
       34.16  1:12.72                                                      
 68 O'Brien, Haley F          11 Middies-MR           1:11.04    1:12.83  
       35.53  1:12.83                                                      
 69 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR              1:11.29    1:13.08  
       35.35  1:13.08                                                      
 70 Browne, Rebecca K         11 Middies-MR           1:10.86    1:13.20  
       34.53  1:13.20                                                      
 71 Lam, Jessica              11 NYCC-MR              1:15.00    1:13.45  
       34.28  1:13.45                                                      
 72 Lyver, Kellie M           11 GAEL-MR              1:12.42    1:13.71  
       34.22  1:13.71                                                      
 73 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR              1:16.43    1:13.87  
       34.71  1:13.87                                                      
 74 Marlow, Danielle A        11 Tmsuffolk-MR         1:15.27    1:13.91  
       35.04  1:13.91                                                      
 75 Rahgozar, Shayda Z        12 Tmsuffolk-MR         1:14.79    1:14.23  
       35.65  1:14.23                                                      
 76 Alameda, Maria            11 HS-MR                1:13.10    1:14.96  
       34.69  1:14.96                                                      
 77 Romano, Laura E           12 HS-MR                1:16.31    1:15.08  
       35.35  1:15.08                                                      
 77 Grubert, Olivia Z         12 BAD-K-MR             1:16.22    1:15.08  
       35.78  1:15.08                                                      
 79 Knapp, Erin L             12 SMC-MR               1:15.82    1:15.38  
       35.77  1:15.38                                                      
 80 Caines, Alexandra E       11 Tmsuffolk-MR         1:16.78    1:15.71  
       35.82  1:15.71                                                      
 81 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR              1:15.87    1:15.94  
       35.75  1:15.94                                                      
 82 Gavin, Patricia A         12 WAC-MR                    NT    1:15.97  
       35.25  1:15.97                                                      
 83 Norrgard, Kristen M       11 Middies-MR           1:14.07    1:16.65  
       37.40  1:16.65                                                      
 83 Kahn, Alyssa N            11 Tmsuffolk-MR         1:16.81    1:16.65  
       36.50  1:16.65                                                      
 85 Drury, Kelly M            11 Tmsuffolk-MR         1:14.96    1:16.89  
       37.29  1:16.89                                                      
 86 Walters, Amanda L         12 GAEL-MR              1:18.00    1:17.57  
       36.92  1:17.57                                                      
 86 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR              1:17.86    1:17.57  
       37.31  1:17.57                                                      
 88 Rouchou, Lauren           11 BAD-K-MR             1:16.77    1:17.98  
       37.11  1:17.98                                                      
 89 Giovinco, Emma H          11 Cond-MR              1:13.37    1:19.57  
       36.51  1:19.57                                                      
 90 Seker, Celine G           11 AGUA-MR              1:21.12    1:20.69  
       37.65  1:20.69                                                      
 91 O'Connell, Christina A    11 AGUA-MR              1:23.14    1:21.31  
       39.49  1:21.31                                                      
 92 Monti, Chessy             11 AGUA-MR              1:20.38    1:21.54  
       38.04  1:21.54                                                      
 93 Hahn, Abby                11 NYCC-MR              1:28.09    1:21.71  
       39.77  1:21.71                                                      
 94 Piskin, Tori              11 Thunderbirds         1:21.26    1:22.15  
       38.58  1:22.15                                                      
 95 Releford, Rachel J        11 GAEL-MR              1:20.20    1:22.20  
       38.20  1:22.20                                                      
 96 Rubin, Ada                12 Thunderbirds         1:14.67    1:22.38  
       34.78  1:22.38                                                      
 97 Seaboldt, Mariah          11 SMC-MR               1:26.31    1:23.23  
       39.20  1:23.23                                                      
 98 Jen, Elizabeth C          11 Middies-MR           1:25.08    1:23.78  
       39.72  1:23.78                                                      
 99 O'Halloran, Charlotte M   11 BAD-K-MR             1:20.00    1:25.74  
       38.88  1:25.74                                                      
100 Mendolia, Ginamarie       11 WAC-MR                    NT    1:26.29  
       40.66  1:26.29                                                      
101 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                   NT    1:26.38  
       40.09  1:26.38                                                      
102 Struve-Hill, Elena        12 Thunderbirds              NT    1:26.99  
       41.42  1:26.99                                                      
103 Keimach, Julia            12 Thunderbirds              NT    1:27.83  
       40.49  1:27.83                                                      
104 Stanislawsky, Emma        11 Thunderbirds              NT    1:28.16  
       42.88  1:28.16                                                      
105 Cherkashina, Margarita    11 Dolphin-MR           1:25.80    1:28.82  
       40.17  1:28.82                                                      
106 Jean-Baptiste, Malika L   12 AGUA-MR              1:29.73    1:29.47  
       40.90  1:29.47                                                      
107 Pirog, Sophia A           11 AGUA-MR              1:33.01    1:30.27  
       43.58  1:30.27                                                      
108 Michalatos, Vicky M       11 Pace-MR                   NT    1:34.48  
       43.18  1:34.48                                                      
109 Herzog, Lee               11 Thunderbirds         1:36.58    1:34.74  
       43.00  1:34.74                                                      
110 Callaghan, Jessica        11 WAC-MR                    NT    1:37.39  
       44.53  1:37.39                                                      
111 Contreras, Stephanie J    11 Pace-MR                   NT    1:42.33  
       47.03  1:42.33                                                      
112 Fong, Danielle A          11 AGUA-MR              1:42.34    1:42.38  
       49.61  1:42.38                                                      
113 Stern, Naomi              11 Thunderbirds              NT    1:44.03  
       48.61  1:44.03                                                      
114 Tichansky, Leah           11 Thunderbirds              NT    1:46.68  
       49.70  1:46.68                                                      
115 Sills, Rebecca            11 Thunderbirds         1:47.85    1:48.50  
       50.81  1:48.50                                                      
116 Botkin, Hannah            11 Thunderbirds              NT    1:54.05  
       51.02  1:54.05                                                      
117 Eisman, Liana             11 Thunderbirds              NT    1:54.09  
       54.75  1:54.09                                                      
 -- Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR              1:00.72         DQ  
       29.93       DQ                                                      
 
Event 68  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR               57.16      58.26   20  
       28.26    58.26                                                      
  2 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR                58.50      58.29   17  
       27.72    58.29                                                      
  3 Ahern, Michael G          12 Express Swimming-MR    59.49      59.91   16  
       29.21    59.91                                                      
  4 Rubzin, Scott J           12 Middies-MR           1:00.17    1:00.06   15  
       29.12  1:00.06                                                      
  5 Attinello, Paul C         12 GAEL-MR              1:02.41    1:02.72   14  
       29.72  1:02.72                                                      
  6 Gleason, David X          12 AGUA-MR              1:01.96    1:03.11   13  
       30.23  1:03.11                                                      
  7 Podniesinski, Jonathan J  12 Tmsuffolk-MR         1:03.53    1:03.30   12  
       30.58  1:03.30                                                      
  8 Schachar, Tal A           12 GAEL-MR              1:02.84    1:03.37   11  
       30.85  1:03.37                                                      
  9 Donis, Harry J            11 Middies-MR           1:04.47    1:03.49    9  
       30.81  1:03.49                                                      
 10 Feeley, Ryan J            11 BAD-K-MR             1:04.78    1:04.51    7  
       31.96  1:04.51                                                      
 11 Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR              1:05.68    1:04.79    6  
       31.34  1:04.79                                                      
 12 Windler, Andrew J         12 Tmsuffolk-MR         1:05.29    1:05.20    5  
       31.62  1:05.20                                                      
 13 Doherty, Zack Z           11 GAEL-MR              1:06.25    1:05.35    4  
       31.09  1:05.35                                                      
 14 Collazo, Jason            11 WAC-MR               1:05.66    1:06.03    3  
       31.37  1:06.03                                                      
 15 Ellman, Andrew R          11 Middies-MR           1:04.98    1:06.32    2  
       31.49  1:06.32                                                      
 16 Sirmans, Marcus P         11 GAEL-MR              1:05.54    1:06.40    1  
       31.35  1:06.40                                                      
 17 Schellhorn, Peter A       12 Pace-MR              1:08.03    1:06.53  
       32.12  1:06.53                                                      
 18 Sinche, Cristian          12 NYCC-MR              1:05.00    1:06.89  
       32.10  1:06.89                                                      
 19 Feeley, Dan Z             12 BAD-K-MR             1:07.59    1:06.92  
       33.11  1:06.92                                                      
 20 Carrington, Adam A        11 AGUA-MR              1:06.37    1:07.69  
       32.35  1:07.69                                                      
 21 Krause, Billy K           11 Tmsuffolk-MR         1:07.78    1:08.04  
       32.88  1:08.04                                                      
 22 Brown, Keron C            11 BAD-K-MR             1:07.92    1:08.10  
       33.20  1:08.10                                                      
 23 Dentchev, Theophil        12 NYCC-MR              1:09.48    1:08.39  
       33.21  1:08.39                                                      
 24 Zorgman, Willem H         11 Pace-MR              1:13.58    1:09.23  
       33.74  1:09.23                                                      
 25 Cahill, John P            12 Pace-MR              1:11.46    1:10.38  
       34.44  1:10.38                                                      
 25 Mariano, Collin J         11 Pace-MR              1:13.52    1:10.38  
       33.56  1:10.38                                                      
 27 Alexander, Craig S        12 Middies-MR           1:10.48    1:12.00  
       34.94  1:12.00                                                      
 28 Bianco, Phillip E         11 HS-MR                1:15.68    1:12.75  
       34.86  1:12.75                                                      
 29 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR           1:17.50    1:13.09  
       35.49  1:13.09                                                      
 30 Restle, David             12 SMC-MR               1:14.77    1:13.51  
       34.40  1:13.51                                                      
 31 Qiao, Matthew             12 Tmsuffolk-MR         1:13.90    1:13.77  
       35.26  1:13.77                                                      
 32 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR           1:16.20    1:13.89  
       34.94  1:13.89                                                      
 33 Melkonian, Michael R      11 GAEL-MR              1:23.34    1:14.06  
       34.26  1:14.06                                                      
 34 Judge, Alex H             12 Pace-MR              1:15.23    1:14.19  
       34.99  1:14.19                                                      
 35 Liang, Dennis             12 NYCC-MR              1:12.01    1:14.69  
       34.52  1:14.69                                                      
 36 Nikic, Marko J            11 Pace-MR              1:19.16    1:14.86  
       34.92  1:14.86                                                      
 37 Cereste, Mark             12 SMC-MR               1:18.04    1:14.89  
       35.86  1:14.89                                                      
 38 Lewis, Khalid A           12 AGUA-MR              1:19.33    1:15.16  
       36.71  1:15.16                                                      
 39 Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR              1:13.83    1:15.35  
       34.29  1:15.35                                                      
 40 Freiman, Jamie W          12 Middies-MR           1:14.52    1:15.45  
       36.24  1:15.45                                                      
 41 Okstin, Konstantin        12 Dolphin-MR           1:22.50    1:16.05  
 42 Skotnicki, Martyn         12 AGUA-MR              1:18.74    1:16.82  
       36.68  1:16.82                                                      
 43 Lucia, Greg               12 SMC-MR               1:14.16    1:18.02  
       38.75  1:18.02                                                      
 44 Staropoli, JP P           11 Pace-MR              1:16.38    1:18.30  
       36.33  1:18.30                                                      
 45 Peng, Andrew              11 NYCC-MR              1:15.00    1:18.50  
       37.29  1:18.50                                                      
 46 Kennon, Aidan F           11 Cond-MR              1:13.54    1:19.47  
       37.69  1:19.47                                                      
 47 Barker, Kevin             11 SMC-MR               1:20.77    1:19.76  
       38.11  1:19.76                                                      
 48 Sampson, Takayoshi        12 SMC-MR               1:18.22    1:20.15  
       36.24  1:20.15                                                      
 49 Straub, Richard J         11 Middies-MR           1:17.52    1:21.08  
       38.98  1:21.08                                                      
 50 Weller-Gordon, Bryan      11 SMC-MR               1:17.39    1:23.03  
       39.91  1:23.03                                                      
 51 Vitagliano, Luke A        12 BAD-K-MR             1:20.00    1:23.21  
       38.98  1:23.21                                                      
 52 Goussev, Vladimir         12 Dolphin-MR           1:19.40    1:23.67  
       37.84  1:23.67                                                      
 53 Oppenheimer, Harry O      11 GAEL-MR              1:23.28    1:23.79  
       40.57  1:23.79                                                      
 54 Parish, Sam M             12 Cond-MR              1:25.92    1:23.82  
       40.68  1:23.82                                                      
 55 Contreras, Christian      12 Pace-MR                   NT    1:23.95  
       38.17  1:23.95                                                      
 56 Vitagliano, John A        12 BAD-K-MR             1:20.00    1:26.92  
       40.93  1:26.92                                                      
 57 Krell, Brian M            12 Cond-MR              1:36.23    1:37.61  
       44.04  1:37.61                                                      
 58 Maheswaran, Zhaarn S      11 AGUA-MR                   NT    1:39.87  
       45.37  1:39.87                                                      
 59 Perez, Irving             11 AGUA-MR                   NT    1:46.49  
 
Event 69  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 2:04.28    2:04.52   40  
       30.04  1:02.47  1:33.43  2:04.52                                    
  2 Badger Swim Club Carle-MR  'A'                    2:05.61    2:06.99   34  
       32.32  1:05.05  1:37.20  2:06.99                                    
  3 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:02.98    2:07.27   32  
       32.31  1:05.48  1:39.98  2:07.27                                    
  4 Badger Swim Club Carle-MR  'B'                    2:11.85    2:16.81   30  
       32.49  1:09.34  1:43.70  2:16.81                                    
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         2:15.45    2:20.93   28  
       34.93  1:12.16  1:53.44  2:20.93                                    
  6 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'B'                 2:16.62    2:21.51   26  
       35.47  1:08.90  1:45.09  2:21.51                                    
  7 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:34.43    2:23.58   24  
       35.77  1:10.70  1:47.96  2:23.58                                    
  8 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'C'                 2:22.27    2:24.03   22  
       38.54  1:16.06  1:50.06  2:24.03                                    
  9 Badger Swim Club Carle-MR  'C'                         NT    2:29.38   18  
       38.06  1:19.99  1:53.43  2:29.38                                    
 10 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'E'                 2:38.88    2:29.79   14  
       39.21  1:18.44  1:56.22  2:29.79                                    
 11 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'D'                 2:31.07    2:32.70   12  
       38.80  1:17.13  1:54.67  2:32.70                                    
 12 Thunderbirds  'A'                                      NT    2:55.78   10  
       44.75  1:28.41  2:17.57  2:55.78                                    
 
Event 70  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                              2:09.00    2:07.47   40  
       32.27  1:04.94  1:38.01  2:07.47                                    
  2 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 2:10.66    2:09.46   34  
       32.04  1:03.27  1:36.51  2:09.46                                    
  3 Badger Swim Club Carle-MR  'A'                    2:13.74    2:19.59   32  
       35.65  1:09.76  1:45.41  2:19.59                                    
  4 Badger Swim Club Carle-MR  'B'                    2:17.73    2:26.07   30  
       41.04  1:15.61  1:32.73  2:26.07                                    
  5 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'B'                 2:32.56    2:38.01   28  
       38.55  1:13.84  1:51.63  2:38.01                                    
  6 Thunderbirds  'A'                                      NT    3:33.54   26  
       42.45  1:35.17  2:36.85  3:33.54                                    
 
Event 71  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 1:48.62    1:49.16   40  
       26.78    54.31  1:21.54  1:49.16                                    
  2 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'B'                 1:52.67    1:51.32   34  
       28.12    55.05  1:23.09  1:51.32                                    
  3 Team Suffolk-MR  'A'                              1:52.11    1:51.36   32  
       27.29    57.14  1:25.57  1:51.36                                    
  4 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:00.18    1:57.12   30  
       29.10    59.89  1:29.34  1:57.12                                    
  5 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                       2:04.13    2:00.43   28  
       30.83  1:02.27  1:31.79  2:00.43                                    
  6 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'C'                 2:00.59    2:01.37   26  
       29.28    59.90  1:17.87  2:01.37                                    
  7 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:00.47    2:02.19   24  
       29.69  1:02.24  1:33.59  2:02.19                                    
  8 Team Suffolk-MR  'B'                              2:03.34    2:02.27   22  
       29.96  1:02.20  1:32.31  2:02.27                                    
  9 Wagner Aquatic Club-MR  'B'                            NT    2:05.57   18  
       31.27  1:01.62  1:33.71  2:05.57                                    
 10 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'D'                 2:09.54    2:12.31   14  
       32.92  1:05.97  1:39.17  2:12.31                                    
 11 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'E'                 2:16.79    2:19.10   12  
       35.01  1:09.66  1:42.68  2:19.10                                    
 12 Gael Aquatic Club-MR  'B'                              NT    2:19.22   10  
       34.04  1:09.38  1:47.07  2:19.22                                    
 13 Thunderbirds  'A'                                      NT    2:30.02    8  
       32.37  1:19.48  1:56.12  2:30.02                                    
 14 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'F'                 2:24.69    2:30.63    6  
       35.88  1:12.76  1:33.52  2:30.63                                    
 15 Thunderbirds  'B'                                      NT    2:37.06    4  
       41.03  1:20.73  2:00.66  2:37.06                                    
 
Event 72  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:56.96    1:56.95   40  
       29.40    58.67  1:28.39  1:56.95                                    
  2 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 1:56.72    1:58.50   34  
       29.13    58.30  1:26.76  1:58.50                                    
  3 Team Suffolk-MR  'A'                              2:01.10    2:00.15   32  
       31.49  1:01.26  1:31.25  2:00.15                                    
  4 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:00.00    2:06.28   30  
       28.44    59.37  1:31.58  2:06.28                                    
  5 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:13.83    2:09.64   28  
       31.32  1:03.01  1:36.91  2:09.64                                    
  6 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                          NT    2:15.15   26  
       34.46  1:07.29  1:39.81  2:15.15                                    
 
Event 73  Girls 12 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Degrazia, Kristen Z       12 Tmsuffolk-MR         4:56.00    4:48.77   20  
       30.46  1:06.36  1:43.71  2:21.17  3:02.78  3:45.03  4:17.86  4:48.77
  2 Larkin, Kate C            12 Tmsuffolk-MR         5:25.46    5:13.58   17  
       33.49  1:12.91  1:52.61  2:32.64  3:15.67  3:59.46  4:36.83  5:13.58
  3 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR             5:20.00    5:16.36   16  
       34.21  1:15.06  1:55.93  2:36.75  3:19.73  4:04.47  4:41.57  5:16.36
 -- Siegel, Erika A           12 AGUA-MR              5:07.94   X4:56.12  
       31.29  1:06.40  1:43.74  2:21.24  3:03.47  3:47.09  4:21.41  4:56.12
 -- Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              5:19.26   X5:01.09  
       31.77  1:10.12  1:47.73  2:25.15  3:09.69  3:54.21  4:28.83  5:01.09
 -- Fong, Sandra M            12 AGUA-MR                   NT   X5:11.86  
       35.85  1:18.26  1:56.63  2:33.40  3:19.60  4:04.90  4:39.23  5:11.86
 -- Bolander, Katie D         12 AGUA-MR              5:28.05   X5:14.92  
       35.64  1:16.19  1:57.64  2:37.93  3:22.41  4:07.15  4:41.77  5:14.92
 -- Cliff, Nicole             12 AGUA-MR              5:10.00   X5:15.99  
       33.68  1:14.31  1:51.83  2:30.19  3:17.53  4:07.09  4:41.72  5:15.99
 -- Shiota, Lili M            11 AGUA-MR                   NT   X5:23.07  
       33.98  1:17.27  1:56.64  2:36.57  3:21.71  4:07.30  4:45.44  5:23.07
 -- Moore, Jhanna             12 AGUA-MR              5:18.02   X5:23.84  
       34.50  1:16.79  1:58.53  2:38.49  3:25.54  4:12.71  4:47.99  5:23.84
 -- Roberts, Hilary           12 AGUA-MR                   NT   X5:38.44  
       38.81  1:24.13  2:06.19  2:47.61  3:35.14  4:23.03  5:01.12  5:38.44
 -- Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR                   NT   X5:43.23  
       34.78  1:16.40  1:58.28  2:42.24  3:34.79  4:26.22  5:04.70  5:43.23
 -- Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR                   NT   X5:52.86  
       39.78  1:27.89  2:11.70  2:56.19  3:45.53  4:37.67  5:15.61  5:52.86
 -- Kwa, Adelene              10 AGUA-MR                   NT   X5:58.48  
       43.16  1:32.36  2:15.65  2:58.57  3:46.20  4:35.77  5:10.87  5:58.48
 -- Reis, Dani B              11 AGUA-MR                   NT   X6:11.33  
       40.18  1:28.94           2:59.45  3:55.43  4:49.67  5:31.14  6:11.33
 -- Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT   X6:29.32  
       41.68  1:31.90  2:20.37  3:09.68  4:07.58  5:05.16  5:47.17  6:29.32
 
Event 74  Boys 12 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gleason, David X          12 AGUA-MR                   NT   X5:38.86  
       37.92  1:23.59  2:06.32  2:48.96  3:38.00  4:29.01  5:04.67  5:38.86
 -- Kunze, Ian M               9 AGUA-MR                   NT   X5:54.43  
       42.04  1:32.47  2:15.57  2:59.34  3:49.72  4:40.54  5:18.65  5:54.43
 -- Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR                   NT   X5:54.72  
       36.95  1:24.08  2:08.57  2:53.04  3:45.72  4:40.60  5:18.28  5:54.72
 -- Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR                   NT   X6:22.74  
       39.88  1:32.64  2:17.08  3:01.81  3:58.39  4:56.99  5:40.06  6:22.74
 
Event 75  Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR             5:37.29    5:29.57   20  
       29.77  1:02.51  1:35.88  2:09.54  2:43.29  3:16.58  3:50.36  4:24.01
     4:57.48  5:29.57                                                      
  2 Baker, Meghan T           11 GAEL-MR              6:10.05    5:50.07   17  
       31.39  1:05.78  1:40.63  2:16.42  2:52.64  3:28.83  4:05.14  4:41.20
     5:16.40  5:50.07                                                      
  3 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR             6:00.00    5:51.16   16  
       31.02  1:05.64  1:41.01  2:17.11  2:53.21  3:29.25  4:05.05  4:41.37
     5:17.48  5:51.16                                                      
  4 Dang, Thu                 11 WAC-MR               5:59.67    6:04.54   15  
       32.13  1:08.45  1:45.69  2:22.49  2:59.86  3:37.21  4:14.05  4:51.56
     5:28.91  6:04.54                                                      
  5 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR             6:00.00    6:10.08   14  
       31.22  1:06.45  1:42.95  2:20.97  2:58.96  3:37.03  4:15.87  4:55.08
     5:33.53  6:10.08                                                      
  6 Giovinco, Emma H          11 Cond-MR              7:24.35    7:33.10   13  
       38.19  1:22.85  2:09.34  2:56.31  3:43.04  4:30.06  5:17.38  6:03.28
     6:49.82  7:33.10                                                      
 -- Cliff, Nicole             12 AGUA-MR              5:27.75   X5:34.65  
       29.92  1:03.62  1:37.84  2:12.00  2:46.34  3:20.70  3:54.99  4:29.13
     5:02.60  5:34.65                                                      
 -- Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              5:35.93   X5:39.17  
       29.96  1:03.78  1:38.86  2:13.15  2:47.70  3:22.56  3:57.96  4:32.43
     5:06.84  5:39.17                                                      
 -- Siegel, Erika A           12 AGUA-MR              5:36.48   X5:39.76  
       30.47  1:03.77  1:38.60  2:13.36  2:48.36  3:22.99  3:58.06  4:31.76
     5:06.87  5:39.76                                                      
 -- Fong, Sandra M            12 AGUA-MR              5:40.67   X5:41.10  
       30.27  1:04.19  1:39.16  2:14.13  2:48.95  3:23.47  3:58.21  4:33.06
     5:07.57  5:41.10                                                      
 -- Moore, Jhanna             12 AGUA-MR              5:51.08   X6:00.13  
       30.95  1:06.17  1:42.18  2:18.85  2:56.22  3:32.78  4:09.76  4:47.31
     5:24.20  6:00.13                                                      
 -- Bolander, Katie D         12 AGUA-MR              5:46.64   X6:00.45  
       33.01  1:08.05  1:43.97  2:20.78  2:57.91  3:35.54  4:11.69  4:48.42
     5:24.88  6:00.45                                                      
 -- Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR              6:44.01   X6:12.35  
       31.74  1:06.50  1:42.65  2:20.20  2:58.79  3:37.43  4:16.84  4:56.31
     5:35.48  6:12.35                                                      
 -- Shiota, Lili M            11 AGUA-MR                   NT   X6:17.63  
       31.86  1:09.59  1:49.85  2:28.57  3:08.17  3:47.76  4:25.78  5:04.33
     5:42.32  6:17.63                                                      
 -- Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR              6:21.83   X6:24.56  
       34.55  1:13.09  1:53.20  2:32.67  3:12.81  3:52.57  4:32.12  5:11.31
     5:49.71  6:24.56                                                      
 -- Roberts, Hilary           12 AGUA-MR              6:32.45   X6:34.07  
       34.33  1:11.62  1:51.62  2:31.80  3:12.60  3:53.42  4:34.54  5:14.85
     5:55.80  6:34.07                                                      
 -- Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR                   NT   X6:44.73  
       35.31  1:14.74  1:56.23  2:38.30  3:20.18  4:02.37  4:44.48  5:26.81
     6:07.14  6:44.73                                                      
 -- Hall, Samantha G          11 AGUA-MR                   NT   X6:51.32  
       35.11  1:15.85  1:58.67  2:39.79  3:22.28  4:04.30  4:47.51  5:30.53
     6:12.02  6:51.32                                                      
 -- Kwa, Adelene              10 AGUA-MR                   NT   X6:56.80  
       36.92  1:18.38  2:00.25  2:42.80  3:25.60  4:08.40  4:51.94  5:34.83
     6:16.63  6:56.80                                                      
 -- Reis, Dani B              11 AGUA-MR                   NT   X6:59.76  
       37.64  1:19.88  2:03.20  2:46.76  3:30.24  4:13.84  4:56.61  5:39.57
     6:21.61  6:59.76                                                      
 -- Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT   X7:07.30  
       36.97  1:18.63  2:01.79  2:44.58  3:28.49  4:12.97  4:57.45  5:41.88
     6:24.77  7:07.30                                                      
 -- Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR                   NT   X7:10.23  
       36.46  1:18.93  2:02.76  2:47.00  3:31.55  4:16.35  5:00.98  5:45.69
     6:29.60  7:10.23                                                      
 -- Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR                   NT   X7:11.09  
       36.68  1:17.75  2:01.11  2:45.36  3:30.11  4:14.91  5:00.15  5:44.90
     6:29.69  7:11.09                                                      
 -- Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR                   NT   X7:11.53  
       37.03  1:19.80  2:03.82  2:48.19  3:32.79  4:16.49  5:00.69  5:45.82
     6:29.56  7:11.53                                                      
 -- Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR                   NT   X7:13.37  
       37.74  1:19.80  2:03.49  2:47.63  3:32.37  4:17.09  5:02.36  5:47.13
     6:32.21  7:13.37                                                      
 -- Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR                   NT   X7:14.74  
       38.42  1:22.07  2:07.65  2:53.03  3:36.02  4:20.70  5:05.81  5:49.71
     6:32.45  7:14.74                                                      
 
Event 76  Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR             5:26.35    5:23.03   20  
       28.58  1:00.43  1:33.18  2:06.02  2:38.76  3:11.97  3:44.87  4:17.54
     4:51.08  5:23.03                                                      
  2 Attinello, Paul C         12 GAEL-MR              6:10.02    5:47.81   17  
       29.15  1:02.34  1:37.12  2:12.69  2:48.52  3:24.72  4:00.99  4:37.16
     5:13.09  5:47.81                                                      
  3 Windler, Andrew J         12 Tmsuffolk-MR         5:57.31    5:51.59   16  
       31.40  1:06.51  1:42.54  2:18.64  2:55.16  3:31.46  4:07.85  4:44.02
     5:18.61  5:51.59                                                      
 -- Gleason, David X          12 AGUA-MR              6:04.14   X6:08.82  
       32.73  1:10.01  1:48.60  2:27.16  3:05.12  3:43.17  4:21.25  4:58.43
     5:35.40  6:08.82                                                      
 -- Kunze, Ian M               9 AGUA-MR              6:30.82   X6:29.23  
       34.46  1:13.51  1:53.01  2:32.11  3:10.63  3:50.40  4:30.82  5:10.68
     5:50.39  6:29.23                                                      
 -- Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR                   NT   X6:37.76  
       32.98  1:11.20  1:52.34  2:33.97  3:16.09  3:57.50  4:39.37  5:22.01
     6:01.84  6:37.76                                                      
 -- Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR              6:39.51   X6:43.30  
       33.78  1:14.13  1:55.89  2:37.17  3:20.10  4:00.13  4:41.90  5:23.60
     6:05.17  6:43.30                                                      
 -- Carrington, Adam A        11 AGUA-MR                   NT   X7:05.20  
       35.74  1:18.10  2:01.60  2:45.74  3:29.94  4:14.35           5:43.73
     6:27.25  7:05.20                                                      
 -- Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR              7:11.85   X7:06.97  
       36.81  1:18.89  2:02.27  2:46.39  3:30.33  4:14.37  4:58.50  5:42.25
     6:25.28  7:06.97                                                      
 -- Wolin, Seth A             10 Cond-MR              7:32.20   X7:18.89  
       36.89  1:20.58  2:06.89           3:39.26  4:23.64  5:10.16  5:55.06
     6:38.71  7:18.89                                                      
 -- Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR                   NT   X7:24.46  
       34.59  1:16.14  2:02.70  2:49.03  3:35.82  4:22.05  5:08.66  5:54.55
     6:41.49  7:24.46                                                      
 -- Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR                   NT   X7:27.09  
       40.58  1:26.49  2:12.41  2:59.25  3:45.15  4:30.32  5:16.93  6:02.82
     6:47.31  7:27.09                                                      
 
Event 77  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR                35.21      33.72   20  
  2 Mannix, Christine M        8 GAEL-MR                34.87      34.25   17  
  3 Delahunt, Ryan E           8 GAEL-MR                35.47      35.39   16  
  4 Baker, Lauren A            8 GAEL-MR                36.12      35.43   15  
  5 Doherty, Julia G           8 GAEL-MR                37.50      35.89   14  
  6 Fufidio, Andrea L          8 Badger-MR              36.84      35.90   13  
  7 Poleway, Monica J          8 Cond-MR                36.85      36.67   12  
  8 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR                39.98      37.01   11  
  9 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR                37.60      37.72    9  
 10 Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT      37.95    7  
 11 Palumbo, Kimberly          8 WAC-MR                    NT      38.35    6  
 12 Kessler, Rachel R          8 Badger-MR              38.40      38.57    5  
 13 Burrell, Stephanie N       8 GAEL-MR                39.97      38.77    4  
 14 Hogan, Paige               8 Pace-MR                39.90      39.99    3  
 15 Kennedy, Calla             8 NYCC-MR                39.64      40.04    2  
 16 Gibbons, Erin              8 WAC-MR                 42.67      40.32    1  
 17 Hargraves, Kelly           8 Pace-MR                39.84      40.42  
 18 Vaughn, Stephanie J        8 Pace-MR                38.48      40.73  
 19 Carissimo, Daniella M      7 Cond-MR                43.94      41.73  
 20 Schauer, Elisabeth M       8 GAEL-MR                46.28      42.23  
 21 Robertson, Tiffany L       8 Pace-MR                45.07      42.58  
 22 DiChiara, Jennifer         8 SMC-MR                 42.60      43.08  
 23 Frawley, Rebecca           8 SMC-MR                 46.23      44.28  
 23 Karpathios, Joanna         8 NYCC-MR                46.03      44.28  
 25 Kennon, Nora M             8 Cond-MR                42.00      44.91  
 26 Monaco, Alisha             8 Cond-MR                45.70      45.00  
 27 Maher, Megan L             8 Cond-MR                46.46      45.04  
 28 Fleming, Lauren M          8 Pace-MR                41.00      45.83  
 29 Jattan, Lindsay A          8 Cond-MR                43.46      45.89  
 30 Hiel, Hanna K              7 Pace-MR                48.15      46.71  
 31 Smith, Mollie M            8 Pace-MR                46.97      47.75  
 32 Sawkins, Emma E            6 GAEL-MR                46.78      47.92  
 33 Warshaw, Amelia B          8 Flying Dolphins-MR     53.82      49.66  
 34 Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR                 49.47      52.38  
 35 Bishop, Emilie M           7 GAEL-MR                53.31      52.77  
 36 Callaghan, Katherine       8 WAC-MR                 51.02      53.96  
 37 Sudol, Katherine C         8 AGUA-MR                   NT      54.16  
 38 Swanton, Brittany          8 WAC-MR                    NT      54.38  
 39 Li, Jessica                6 HS-MR                     NT      57.56  
 40 Sisley, Adriana            8 Flying Dolphins-MR     58.29    1:06.21  
 41 Weinstien, Lila Z          6 Cond-MR                55.77    1:06.57  
 
Event 78  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR              34.41      35.05   20  
  2 Dervisevic, Alen           7 Dolphin-MR             37.65      37.06   17  
  3 Rookwood Jr., William K    7 HS-MR                  36.09      37.22   16  
  4 Fleming, Thomas W          8 Pace-MR                38.21      37.33   15  
  5 Flynn, Patrick             8 AGUA-MR                   NT      39.93   14  
  6 Cherfas, Mark              8 Dolphin-MR             38.90      40.80   13  
  7 Sherman, Sammy I           8 AGUA-MR                41.35      40.96   12  
  8 Sidransky, Jake            8 Flying Dolphins-MR     44.68      43.72   11  
  9 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR                44.80      45.70    9  
 10 Blackburn, John F          8 Pace-MR                53.50      47.20    7  
 11 Buckley, Ty                8 Flying Dolphins-MR     46.44      48.85    6  
 12 Ogisu, Kent                8 AGUA-MR                52.99      50.91    5  
 13 Brunswick, Sam             8 Thunderbirds              NT      59.31    4  
 14 Croitor, Aleksey           8 Dolphin-MR             42.85    1:00.72    3  
 
Event 79  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR              2:20.69    2:16.11   20  
       29.76  1:04.15  1:40.83  2:16.11                                    
  2 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR            2:29.84    2:24.74   17  
       31.96  1:08.23  1:46.42  2:24.74                                    
  3 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR              2:26.02    2:25.18   16  
       33.57  1:10.31  1:48.20  2:25.18                                    
  4 Owens, Amanda             10 Badger-MR            2:41.79    2:32.17   15  
       36.45  1:15.86  1:56.11  2:32.17                                    
  5 Lazare, Libby S           10 Badger-MR            2:37.69    2:33.01   14  
       34.51  1:13.28  1:53.16  2:33.01                                    
  6 Salese, Elizabeth A       10 Badger-MR                 NT    2:34.51   13  
       33.79  1:13.76  1:56.61  2:34.51                                    
  7 Krey, Laura K              9 Badger-MR            2:48.11    2:36.73   12  
       35.25  1:14.29  1:55.22  2:36.73                                    
  8 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR              2:35.95    2:36.84   11  
       35.53  1:15.14  1:56.11  2:36.84                                    
  9 Tobin, Casey              10 Badger-MR            2:40.96    2:37.05    9  
       34.07  1:14.48  1:56.55  2:37.05                                    
 10 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR              2:38.24    2:41.14    7  
       36.04  1:16.95  1:59.51  2:41.14                                    
 11 Randazzo, Khristiana       9 GAEL-MR              2:43.54    2:42.64    6  
       34.96  1:16.35  1:59.43  2:42.64                                    
 12 Schaefer, Kathryn R       10 GAEL-MR              2:48.54    2:42.90    5  
       35.30  1:16.22  2:00.29  2:42.90                                    
 13 Fusco, Alexandra A        10 GAEL-MR              2:57.67    2:43.49    4  
       36.02  1:18.62  2:01.98  2:43.49                                    
 14 McGuire, Christine C       9 Badger-MR            2:50.56    2:44.49    3  
       36.87  1:20.23  2:03.04  2:44.49                                    
 15 Rookwood, Shakiraye       10 HS-MR                     NT    2:45.46    2  
       37.96  1:21.47  2:06.09  2:45.46                                    
 16 Daly, Bronagh              9 HS-MR                     NT    2:48.41    1  
       39.96  1:24.26  2:07.40  2:48.41                                    
 17 Wergen, Chelsea E         10 Pace-MR              2:25.99    2:48.73  
       35.02  1:17.38  2:03.24  2:48.73                                    
 18 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR              2:55.57    2:48.89  
       36.81  1:21.16  2:05.80  2:48.89                                    
 19 Shiota, Lena               9 AGUA-MR              2:50.25    2:49.27  
       38.48  1:23.07  2:08.39  2:49.27                                    
 20 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR              2:48.21    2:50.39  
       39.30  1:24.25  2:09.37  2:50.39                                    
 21 Kadala, Kristyn E         10 Pace-MR                   NT    2:58.33  
       38.78  1:24.69  2:12.95  2:58.33                                    
 22 Hunt, Janaya              10 WAC-MR               2:56.67    3:00.96  
       38.72  1:24.34  2:13.51  3:00.96                                    
 23 Lim, Sally                 9 NYCC-MR                   NT    3:01.62  
       38.75  1:26.17  2:16.46  3:01.62                                    
 24 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR              3:15.97    3:01.63  
       38.61  1:27.97  2:17.06  3:01.63                                    
 25 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR              3:03.36    3:01.91  
       38.45  1:24.91  2:14.16  3:01.91                                    
 26 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR              3:11.88    3:04.92  
       43.92  1:32.62  2:21.72  3:04.92                                    
 27 Geissler, Kimberley        9 WAC-MR               3:10.89    3:16.74  
       44.43  1:35.53  2:29.40  3:16.74                                    
 28 Song, Crysta              10 WAC-MR                    NT    3:20.40  
       44.92  1:37.87  2:30.12  3:20.40                                    
 29 Quest, Carolyn            10 WAC-MR                    NT    3:34.04  
       45.26  1:39.48  2:37.68  3:34.04                                    
 
Event 80  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR              2:29.93    2:28.86   20  
       33.57  1:12.50  1:52.34  2:28.86                                    
  2 Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR              2:36.40    2:32.12   17  
        3.94  1:12.56  1:52.95  2:32.12                                    
  3 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR              2:37.12    2:34.51   16  
       35.20  1:14.77  1:56.18  2:34.51                                    
  4 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR                   NT    2:36.02   15  
       35.64  1:16.17  1:58.14  2:36.02                                    
  5 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR            2:50.21    2:43.47   14  
        4.16  1:19.52  2:03.28  2:43.47                                    
  6 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR            2:43.54    2:44.60   13  
       35.26  1:17.29  2:01.79  2:44.60                                    
  7 Lohrer, Jesse T           10 Tmsuffolk-MR         2:50.50    2:44.77   12  
       37.68  1:20.34  2:04.19  2:44.77                                    
  8 Degrazia, Michael V        9 Tmsuffolk-MR         3:03.33    2:47.59   11  
       38.11  1:22.57  2:06.77  2:47.59                                    
  9 Thermos, Yianni            9 WAC-MR               2:48.89    2:47.82    9  
       37.24  1:18.30  2:02.30  2:47.82                                    
 10 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR            2:46.15    2:49.06    7  
        8.03    36.06  2:07.94  2:49.06                                    
 11 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR              2:47.81    2:50.71    6  
       39.72  1:24.15  2:09.14  2:50.71                                    
 12 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR            2:55.91    2:51.37    5  
        5.56  1:20.21  2:06.82  2:51.37                                    
 13 Bleier, Jackson            9 SMC-MR                    NT    2:52.36    3.5
       38.07  1:23.15  2:08.56  2:52.36                                    
 13 Adolf, Conrad             10 AGUA-MR              3:01.38    2:52.36    3.5
        6.41  1:23.60  2:09.58  2:52.36                                    
 15 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT    2:54.92    2  
       37.10  1:22.29  2:09.40  2:54.92                                    
 16 Lazare, Alex E             9 Badger-MR                 NT    3:04.56    1  
       42.77  1:31.32  2:19.62  3:04.56                                    
 17 Donnelly, Brendan         10 AGUA-MR                   NT    3:10.75  
       38.59  3:10.75                                                      
 
Event 81  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR             2:06.32    2:05.31   20  
       29.03  1:00.75  1:33.41  2:05.31                                    
  2 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR              2:05.54    2:06.06   17  
       29.16  1:00.59  1:33.83  2:06.06                                    
  3 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR             2:08.67    2:06.24   16  
       28.89  1:00.92  1:33.73  2:06.24                                    
  4 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              2:06.58    2:06.79   15  
       29.48  1:01.82  1:34.65  2:06.79                                    
  5 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR              2:09.29    2:09.23   14  
       30.73  1:03.48  1:36.30  2:09.23                                    
  6 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR             2:12.34    2:11.55   13  
       30.68  1:04.67  1:38.87  2:11.55                                    
  7 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR              2:09.32    2:12.11   12  
       30.08  1:03.37  1:37.81  2:12.11                                    
  8 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR             2:17.15    2:12.42   11  
       30.24  1:03.15  1:37.84  2:12.42                                    
  9 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR             2:11.64    2:13.63    9  
       30.00  1:03.24  1:38.76  2:13.63                                    
 10 Baker, Meghan T           11 GAEL-MR              2:20.94    2:14.46    7  
       30.56  1:04.67  1:39.64  2:14.46                                    
 11 Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR              2:18.45    2:14.54    6  
       30.92  1:04.05  1:38.70  2:14.54                                    
 12 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR             2:12.33    2:16.26    5  
       31.00  1:05.64  1:41.87  2:16.26                                    
 13 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR              2:17.07    2:16.53    4  
       31.02  1:05.60  1:41.40  2:16.53                                    
 14 Dang, Thu                 11 WAC-MR               2:18.67    2:18.05    3  
       31.38  1:06.75  1:43.04  2:18.05                                    
 15 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR               2:26.92    2:18.06    2  
       30.44  1:06.39  1:43.54  2:18.06                                    
 16 Espinal, Amanda Z         11 Tmsuffolk-MR         2:25.63    2:19.81    1  
       32.52  1:08.21  1:44.61  2:19.81                                    
 17 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR             2:15.00    2:21.25  
       30.79  1:06.85  1:44.68  2:21.25                                    
 18 Gleicher, Isabel          11 Flying Dolphins-MR        NT    2:21.69  
       33.30  1:09.53  1:47.30  2:21.69                                    
 19 Roberts, Hilary           12 AGUA-MR              2:22.55    2:22.03  
       33.28  1:09.89  1:46.39  2:22.03                                    
 20 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR             2:20.00    2:22.27  
       32.23  1:08.64  1:45.85  2:22.27                                    
 21 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR              2:26.59    2:22.45  
       32.91  1:08.97  1:46.63  2:22.45                                    
 22 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR             2:15.00    2:22.63  
       32.24  1:08.07  1:45.80  2:22.63                                    
 23 Jennings, Erica L         12 Tmsuffolk-MR         2:31.06    2:22.65  
       32.06  1:08.92  1:46.82  2:22.65                                    
 24 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR             2:15.00    2:25.00  
       32.35  1:08.95  1:47.68  2:25.00                                    
 25 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR         2:33.00    2:25.73  
       33.35  1:11.62  1:50.18  2:25.73                                    
 26 Robertson, Amanda M       12 Pace-MR              2:19.88    2:27.53  
       31.66  1:08.48  1:48.33  2:27.53                                    
 27 Verrilli, Jeanne          12 WAC-MR               2:20.56    2:28.38  
       34.09  1:11.50  1:50.03  2:28.38                                    
 28 Thermos, Christiana       11 WAC-MR               2:34.80    2:28.84  
       32.83  1:10.63  1:50.10  2:28.84                                    
 29 Fritsch, Kristina         11 HS-MR                2:37.84    2:29.31  
       33.28  1:11.37  1:51.83  2:29.31                                    
 30 Pappas, Morgan T          12 GAEL-MR              2:36.19    2:30.89  
              1:13.34  1:53.34  2:30.89                                    
 31 Reis, Dani B              11 AGUA-MR              2:36.62    2:31.77  
       33.89  1:12.64  1:53.27  2:31.77                                    
 32 Pampillonio, Jennifer     12 SMC-MR                    NT    2:32.66  
       34.83  1:13.57  1:54.22  2:32.66                                    
 33 Barone, Suzanne M         12 Tmsuffolk-MR         2:38.59    2:33.49  
       34.88  1:13.87  1:53.60  2:33.49                                    
 34 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR              2:40.13    2:34.23  
       32.39  1:11.70  1:53.72  2:34.23                                    
 35 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT    2:34.58  
       35.27  1:15.11  1:55.48  2:34.58                                    
 36 Braca, Gianna L           11 Pace-MR              2:18.66    2:35.08  
       31.70  1:09.24  1:52.01  2:35.08                                    
 37 Ritter, Jamie Z           11 Tmsuffolk-MR         2:46.81    2:36.17  
       33.72  1:14.80  1:57.34  2:36.17                                    
 38 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR               2:35.67    2:36.72  
       34.87  1:14.49  1:56.23  2:36.72                                    
 39 Uehara, Anna J            12 Pace-MR                   NT    2:37.33  
       33.54  1:11.93  1:54.59  2:37.33                                    
 40 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR                   NT    2:37.41  
       34.32  1:14.32  1:55.30  2:37.41                                    
 41 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR              2:39.99    2:38.71  
       34.96  1:15.60  1:57.37  2:38.71                                    
 42 Rivera, Taina             12 AGUA-MR              2:42.85    2:38.96  
       36.73  1:16.93  1:57.90  2:38.96                                    
 43 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR              2:37.35    2:40.92  
       35.91  1:16.10  1:58.67  2:40.92                                    
 44 Caines, Alexandra E       11 Tmsuffolk-MR         2:40.18    2:42.10  
       35.05  1:17.16  2:00.31  2:42.10                                    
 45 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR              2:50.78    2:43.20  
       36.44  1:18.85  2:02.22  2:43.20                                    
 46 Cannon, Taylor            11 Tmsuffolk-MR         2:49.26    2:43.78  
       35.96  1:17.34  2:01.45  2:43.78                                    
 47 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR              2:48.14    2:45.37  
       37.44  1:21.39  2:05.34  2:45.37                                    
 48 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR                   NT    2:51.31  
       36.88  1:19.61  2:05.73  2:51.31                                    
 49 O'Connell, Christina A    11 AGUA-MR              3:15.26    2:58.33  
       38.86  1:25.67  2:13.22  2:58.33                                    
 50 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                   NT    3:03.78  
       39.25  3:03.78                                                      
 51 Reyes, Lorraine           11 HS-MR                     NT    3:07.67  
       39.12  1:26.63  2:17.32  3:07.67                                    
 
Event 82  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR             2:00.93    2:05.19   20  
       28.38    59.94  1:32.54  2:05.19                                    
  2 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR              2:16.00    2:11.98   17  
       30.20  1:06.60  1:40.16  2:11.98                                    
  3 Podniesinski, Jonathan J  12 Tmsuffolk-MR         2:13.94    2:14.81   16  
       30.35  1:05.04  1:40.60  2:14.81                                    
  4 Gleason, David X          12 AGUA-MR              2:17.60    2:15.16   15  
       30.46  1:04.80  1:40.62  2:15.16                                    
  5 Bormann, Thomas L         12 Tmsuffolk-MR         2:36.77    2:15.54   14  
       31.39  1:06.48  1:41.81  2:15.54                                    
  6 Windler, Andrew J         12 Tmsuffolk-MR         2:23.49    2:16.53   13  
       31.55  1:06.70  1:41.97  2:16.53                                    
  7 Schachar, Tal A           12 GAEL-MR              2:15.57    2:18.59   12  
       31.02  1:06.09  1:42.66  2:18.59                                    
  8 Katz, Andrew              11 Cond-MR              2:22.55    2:18.94   11  
       30.64  1:05.70  1:42.47  2:18.94                                    
  9 Feeley, Ryan J            11 BAD-K-MR             2:20.96    2:19.99    9  
       31.74  1:07.78  1:43.92  2:19.99                                    
 10 Schellhorn, Peter A       12 Pace-MR                   NT    2:22.44    7  
       32.91  1:09.06  1:46.39  2:22.44                                    
 11 Sinche, Cristian          12 NYCC-MR                   NT    2:24.01    6  
       31.40  1:08.30  1:47.08  2:24.01                                    
 12 Dentchev, Theophil        12 NYCC-MR              2:31.45    2:25.18    5  
       33.32  1:11.31  1:49.42  2:25.18                                    
 13 Raczynski, Joseph         11 AGUA-MR              2:24.78    2:25.49    4  
       31.97  1:08.18  1:48.11  2:25.49                                    
 14 Collazo, Jason            11 WAC-MR               2:29.00    2:25.61    3  
       33.25  1:10.76  1:48.28  2:25.61                                    
 15 Feeley, Dan Z             12 BAD-K-MR             2:30.00    2:26.60    2  
       32.78  1:11.38  1:50.44  2:26.60                                    
 16 Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR              2:25.24    2:27.44    1  
       32.55  1:11.06  1:50.42  2:27.44                                    
 17 Peng, Andrew              11 NYCC-MR              2:45.00    2:41.56  
       35.69  1:17.41  2:00.52  2:41.56                                    
 18 Carrington, Adam A        11 AGUA-MR              2:39.23    2:42.01  
       35.78  1:17.26  2:00.73  2:42.01                                    
 19 Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR              2:47.91    2:44.43  
       34.86  1:17.63  2:02.41  2:44.43                                    
 20 Bianco, Phillip E         11 HS-MR                     NT    2:45.02  
       36.37  1:18.11  2:02.78  2:45.02                                    
 21 Staropoli, JP P           11 Pace-MR              2:30.99    2:47.10  
       35.52  1:19.13  2:04.50  2:47.10                                    
 22 Liang, Dennis             12 NYCC-MR              2:43.65    2:47.42  
       37.63  1:20.38  2:05.73  2:47.42                                    
 
Event 83  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burrell, Stephanie N       8 GAEL-MR                23.10      22.06   20  
  2 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR                24.27      22.40   17  
  3 Delahunt, Ryan E           8 GAEL-MR                21.63      23.06   16  
  4 Poleway, Monica J          8 Cond-MR                23.04      23.12   15  
  5 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR                24.13      23.49   14  
  6 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR                23.38      24.13   13  
  7 DiChiara, Jennifer         8 SMC-MR                 27.92      24.23   12  
  8 Fufidio, Andrea L          8 Badger-MR              23.87      24.48   10  
  8 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR                25.95      24.48   10  
 10 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR                24.62      24.65    7  
 11 Hargraves, Kelly           8 Pace-MR                27.51      24.77    6  
 12 Sorensen, Caroline C       8 GAEL-MR                24.69      25.22    5  
 13 Bishop, Emilie M           7 GAEL-MR                26.78      25.48    4  
 14 Smith, Mollie M            8 Pace-MR                23.18      25.68    3  
 15 Hogan, Paige               8 Pace-MR                23.54      25.69    2  
 16 Frawley, Rebecca           8 SMC-MR                 26.27      25.82    1  
 17 Kessler, Rachel R          8 Badger-MR              25.29      25.84  
 18 Jeffay, Melissa            8 SMC-MR                 26.49      25.85  
 19 Jattan, Lindsay A          8 Cond-MR                23.90      26.05  
 20 Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT      26.29  
 21 Tucker, Annelisa C         8 Badger-MR              25.97      26.34  
 22 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                27.85      26.96  
 23 Pilzer, Julia G            8 Pace-MR                27.31      27.02  
 24 Tracy, Samantha            8 SMC-MR                 26.60      27.04  
 25 Vaughn, Stephanie J        8 Pace-MR                27.97      28.36  
 26 Monaco, Alisha             8 Cond-MR                26.34      28.76  
 27 Liddle, Alexa N            8 AGUA-MR                29.01      28.77  
 28 Itzkowitz, Nicole G        8 GAEL-MR                28.34      28.79  
 29 Randazzo, Alexandra J      8 GAEL-MR                29.90      28.95  
 30 Sudol, Katherine C         8 AGUA-MR                33.18      29.13  
 31 Carissimo, Daniella M      7 Cond-MR                25.98      29.27  
 32 Handler, Lauren            7 Badger-MR                 NT      29.33  
 33 Motulsky, Margo            8 Flying Dolphins-MR     28.53      29.38  
 34 Maher, Megan L             8 Cond-MR                29.77      29.52  
 35 Mack, Rebecca              8 Flying Dolphins-MR     31.24      29.81  
 36 Bailey, Brittany M         7 Badger-MR              30.32      29.96  
 37 Fleming, Lauren M          8 Pace-MR                29.19      30.54  
 38 Zurawin, Olivia            8 SMC-MR                 35.14      30.61  
 39 Despins, Isabelle M        8 GAEL-MR                34.72      31.12  
 40 Fenn, Kerry                8 Badger-MR              31.80      31.47  
 41 Schmitt, Rosalyn H         7 Flying Dolphins-MR     32.46      31.55  
 42 Sisley, Adriana            8 Flying Dolphins-MR     30.71      31.76  
 43 Rosensweig, Zoe G          7 AGUA-MR                40.09      32.53  
 44 Yeoh-Wang, Jennifer        8 Flying Dolphins-MR     37.34      32.85  
 45 Jimenez, Tiffany L         6 Flying Dolphins-MR        NT      32.88  
 46 Bodden, Chloe A            8 AGUA-MR                   NT      33.33  
 47 Warshaw, Amelia B          8 Flying Dolphins-MR     32.14      34.75  
 48 Li, Jessica                6 HS-MR                     NT      36.34  
 49 Rustow, Ada                7 KRKN-MR                39.90      37.37  
 50 Spohler, Lindsey           8 AGUA-MR                   NT      38.21  
 51 Schattschneider, Sarah     7 SMC-MR                 43.41      40.73  
 52 Johanson, Bridget          6 Badger-MR                 NT      41.89  
 53 Owens, Nataliya            8 Badger-MR                 NT      44.39  
 -- Ferron, Mae L              7 GAEL-MR                29.65         DQ  
 -- Kupersmith, Caleigh Q      5 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Event 84  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR              23.13      22.53   20  
  2 Dervisevic, Alen           7 Dolphin-MR             24.87      22.64   17  
  3 Rookwood Jr., William K    7 HS-MR                  27.85      22.92   16  
  4 Zorgman, Ruan J            7 Pace-MR                23.31      23.41   15  
  5 Dalton, Beau R             8 GAEL-MR                25.75      24.85   14  
  6 Kupersmith, Connor E       8 Badger-MR              26.04      25.14   13  
  7 Likhitskiy, Kevin          7 Dolphin-MR             30.61      25.61   12  
  8 Tremain, Max               7 Badger-MR              24.02      25.68   11  
  9 Buckley, Ty                8 Flying Dolphins-MR     25.60      25.95    9  
 10 Fleming, Thomas W          8 Pace-MR                26.66      26.07    7  
 11 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR                26.83      26.32    6  
 12 Dempsey, Andrew            7 Badger-MR                 NT      26.36    5  
 13 Sherman, Sammy I           8 AGUA-MR                26.50      26.48    4  
 14 Flynn, Patrick             8 AGUA-MR                38.11      26.59    3  
 15 Burstein, Jonah            7 Flying Dolphins-MR     27.87      26.81    2  
 16 Ruggiero, James            8 Flying Dolphins-MR     27.34      27.44    1  
 17 Spohler, Max               8 AGUA-MR                32.40      27.71  
 18 Sidransky, Jake            8 Flying Dolphins-MR     27.15      27.80  
 19 Tobin, John R              7 Badger-MR              30.94      28.04  
 20 Kunze, Colin J             7 AGUA-MR                27.67      28.53  
 21 Bodden, CJ                 8 AGUA-MR                   NT      28.54  
 22 Johnson, Grant             7 Badger-MR              26.94      28.77  
 23 Herzog, Jonathan           7 Thunderbirds              NT      28.94  
 24 Finklestein, Daniel        6 Dolphin-MR             43.50      28.96  
 25 Hogan, Chris J             7 GAEL-MR                27.18      29.00  
 26 May, Connor                8 Badger-MR              29.15      29.13  
 27 Vallar, Jack               8 SMC-MR                 28.58      29.53  
 28 Vitagliano, Daniel         7 Badger-MR              32.31      29.56  
 29 Ogisu, Kent                8 AGUA-MR                   NT      29.62  
 30 Mannix, Richard E          6 GAEL-MR                30.10      30.68  
 31 Spohler, Zachary           8 AGUA-MR                32.23      31.23  
 32 Eid, Alex                  8 Badger-MR              29.07      31.63  
 33 Cain, Ethan M              8 Flying Dolphins-MR     34.13      31.69  
 34 Miceli, Louis J            6 GAEL-MR                29.79      32.33  
 35 Fierro-Joyce, Billy        8 Badger-MR              29.82      33.22  
 36 Borcich, Declan            7 Badger-MR                 NT      33.82  
 37 Carlon, Daniel             8 AGUA-MR                   NT      34.07  
 38 Quigley, Jack E            7 GAEL-MR                34.06      36.56  
 39 Dalton, Grant B            6 GAEL-MR                42.44      39.69  
 40 Kennon, Declan             6 Cond-MR                36.00      41.20  
 -- Benjamin, Ernst            5 AGUA-MR                   NT         DQ  
 -- Burrell, Jamie P           7 GAEL-MR                33.84         DQ  
 
Event 85  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR              1:21.24    1:21.57   20  
       39.07  1:21.57                                                      
  2 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR              1:24.47    1:27.05   17  
       41.72  1:27.05                                                      
  3 Kadala, Kristyn E         10 Pace-MR                   NT    1:33.09   16  
       43.18  1:33.09                                                      
  4 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR              1:32.53    1:33.89   15  
       44.71  1:33.89                                                      
  5 Tremain, Kate              9 Badger-MR            1:33.19    1:34.68   14  
       44.89  1:34.68                                                      
  6 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR              1:37.68    1:35.34   13  
       45.75  1:35.34                                                      
  7 Rookwood, Shakiraye       10 HS-MR                1:37.56    1:35.53   11.5
       45.57  1:35.53                                                      
  7 Kelly, Caroline E          9 Cond-MR              1:35.49    1:35.53   11.5
       44.97  1:35.53                                                      
  9 Einsidler, Lisa Z         10 Tmsuffolk-MR         1:38.75    1:36.46    9  
       44.31  1:36.46                                                      
 10 Salese, Elizabeth A       10 Badger-MR                 NT    1:36.91    7  
       45.58  1:36.91                                                      
 11 Tobin, Casey              10 Badger-MR            1:43.78    1:37.70    6  
       46.75  1:37.70                                                      
 12 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR                   NT    1:37.89    5  
       45.99  1:37.89                                                      
 13 Lim, Sally                 9 NYCC-MR              1:38.10    1:38.06    4  
       45.28  1:38.06                                                      
 14 Rustow, Daphne            10 KRKN-MR                   NT    1:38.59    3  
       45.64  1:38.59                                                      
 15 Miller, Nikki              9 Cond-MR              1:45.00    1:38.84    2  
       47.39  1:38.84                                                      
 16 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR              1:39.25    1:38.98    1  
       46.48  1:38.98                                                      
 17 Restle, Hannah             9 SMC-MR               1:40.44    1:39.22  
       47.12  1:39.22                                                      
 18 Norman, Samantha M         9 Tmsuffolk-MR         1:54.56    1:39.60  
       47.26  1:39.60                                                      
 19 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR              1:44.36    1:39.99  
       47.66  1:39.99                                                      
 20 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR                 NT    1:40.58  
       49.15  1:40.58                                                      
 21 Guba, Jackie M             9 GAEL-MR              1:43.23    1:40.59  
       48.26  1:40.59                                                      
 22 Hutchinson-Maddox, Caitl  10 AGUA-MR                   NT    1:40.63  
       47.15  1:40.63                                                      
 23 Krey, Laura K              9 Badger-MR            1:35.92    1:40.68  
       47.14  1:40.68                                                      
 24 Daly, Bronagh              9 HS-MR                1:46.97    1:40.99  
       48.21  1:40.99                                                      
 25 Ary, Katelyn M             9 AGUA-MR                   NT    1:41.16  
       47.72  1:41.16                                                      
 26 Kudelska, Kamila          10 NYCC-MR              1:48.00    1:41.17  
       47.82  1:41.17                                                      
 27 Giner, Racquel            10 SMC-MR               1:40.00    1:41.36  
       46.34  1:41.36                                                      
 28 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR              1:49.68    1:43.37  
       49.65  1:43.37                                                      
 29 Gucalp, Aylin             10 Flying Dolphins-MR   1:47.29    1:43.93  
       48.93  1:43.93                                                      
 30 Novick-Smith, Eliza       10 Flying Dolphins-MR   1:45.80    1:44.09  
       48.72  1:44.09                                                      
 31 Shiota, Lena               9 AGUA-MR              1:42.88    1:44.61  
       49.30  1:44.61                                                      
 32 Lu, Christine Y           10 HS-MR                     NT    1:44.90  
       48.46  1:44.90                                                      
 33 Sipp, Sterling N           9 Flying Dolphins-MR   1:52.95    1:46.57  
       49.93  1:46.57                                                      
 34 Davis, Jackie P            9 Cond-MR              2:00.29    1:46.83  
       51.68  1:46.83                                                      
 35 Geissler, Kimberley        9 WAC-MR               1:58.68    1:46.90  
       51.75  1:46.90                                                      
 36 Schmitt, Katherine M      10 Flying Dolphins-MR   1:48.53    1:47.47  
       51.79  1:47.47                                                      
 37 Song, Crysta              10 WAC-MR               1:59.63    1:47.78  
       51.69  1:47.78                                                      
 38 Walker, Erica             10 SMC-MR               1:51.60    1:49.05  
       48.99  1:49.05                                                      
 39 Li, Gloria                 9 HS-MR                1:49.02    1:49.38  
       49.90  1:49.38                                                      
 40 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR              1:54.65    1:49.97  
       52.60  1:49.97                                                      
 41 Breslau, Jessica           9 Flying Dolphins-MR   1:58.36    1:50.41  
       50.78  1:50.41                                                      
 42 Mitchell, Alexandra       10 Flying Dolphins-MR   2:01.67    1:50.53  
       51.71  1:50.53                                                      
 43 Fathelbab, Diana           9 HS-MR                     NT    1:51.27  
       52.53  1:51.27                                                      
 44 Hunt, Janaya              10 WAC-MR               2:00.05    1:51.64  
       53.55  1:51.64                                                      
 45 Hryhorowych, Natalia       9 AGUA-MR              2:01.05    1:52.55  
       52.84  1:52.55                                                      
 46 Bodden, Rachel J          10 AGUA-MR                   NT    1:54.07  
       53.35  1:54.07                                                      
 47 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR              1:59.18    1:54.19  
       53.11  1:54.19                                                      
 48 Schulte, Caroline C        9 AGUA-MR                   NT    1:55.47  
       52.51  1:55.47                                                      
 49 Antler, Hollis J          10 AGUA-MR                   NT    1:56.68  
       53.13  1:56.68                                                      
 50 Maisel, Amanda D           9 AGUA-MR                   NT    1:56.92  
       54.95  1:56.92                                                      
 51 Raby, Zami J              10 AGUA-MR                   NT    1:59.53  
       54.75  1:59.53                                                      
 52 Heisler, Lucy J           10 AGUA-MR                   NT    2:00.19  
       56.97  2:00.19                                                      
 53 Smith, Emily J            10 AGUA-MR                   NT    2:00.30  
       56.26  2:00.30                                                      
 54 Burke, Stephanie H        10 GAEL-MR              2:09.15    2:00.45  
       57.29  2:00.45                                                      
 55 Gibbons, Lauren            9 WAC-MR               2:10.45    2:03.59  
       59.61  2:03.59                                                      
 56 Darabundit, Magica G      10 AGUA-MR                   NT    2:04.23  
       57.79  2:04.23                                                      
 57 Gaffaney, Lauren           9 AGUA-MR                   NT    2:04.98  
       57.67  2:04.98                                                      
 58 Lazar, Katja M             9 Flying Dolphins-MR        NT    2:11.78  
     1:00.59  2:11.78                                                      
 59 Feinberg, Madeleine B      9 AGUA-MR              2:31.73    2:12.03  
     1:00.51  2:12.03                                                      
 60 Johanson, Kelly A          9 Badger-MR                 NT    2:12.81  
     1:00.96  2:12.81                                                      
 61 Solis-Cohen, Hannah        9 Thunderbirds         2:12.96    2:12.96  
     1:03.05  2:12.96                                                      
 62 Illescas, Bridget          9 UN-AG-MR                  NT    2:15.09  
     1:03.82  2:15.09                                                      
 63 Sauer, April              10 AGUA-MR                   NT    2:20.67  
     1:04.33  2:20.67                                                      
 -- LaGuerre, Gabrielle       10 NYCC-MR                   NT         DQ  
       51.86       DQ                                                      
 -- Maguire, Kelsey A         10 GAEL-MR              1:56.78         DQ  
       56.56       DQ                                                      
 -- Rudin, Michelle           10 Thunderbirds              NT         DQ  
       54.06       DQ                                                      
 -- Wolin, Sarah R            10 Cond-MR              1:53.68         DQ  
       51.03       DQ                                                      
 
Event 86  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR              1:33.14    1:27.32   20  
       41.59  1:27.32                                                      
  2 Dwyer, Sean P             10 Tmsuffolk-MR         1:30.07    1:27.33   17  
       41.23  1:27.33                                                      
  3 Balter, Roscoe D          10 Badger-MR            1:34.98    1:32.99   16  
       42.95  1:32.99                                                      
  4 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR              1:39.57    1:34.91   15  
       45.79  1:34.91                                                      
  5 Balter, Jack M            10 Badger-MR            1:37.90    1:35.42   14  
       45.56  1:35.42                                                      
  6 Smith, Tavy O             10 Pace-MR              1:35.99    1:35.73   13  
       45.45  1:35.73                                                      
  7 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR              1:34.91    1:36.01   12  
       45.37  1:36.01                                                      
  8 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR            1:38.02    1:37.92   11  
       48.04  1:37.92                                                      
  9 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR            1:41.04    1:38.78    9  
       47.44  1:38.78                                                      
 10 Itzkowitz, Ben M          10 GAEL-MR              1:42.03    1:39.26    7  
       46.12  1:39.26                                                      
 11 Villegas, Michael P       10 Cond-MR              1:46.09    1:42.39    6  
       48.02  1:42.39                                                      
 12 Wolin, Seth A             10 Cond-MR              1:41.49    1:43.05    5  
       49.49  1:43.05                                                      
 13 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR            1:40.46    1:43.55    3.5
       49.17  1:43.55                                                      
 13 Navy, Daniel L            10 Flying Dolphins-MR   1:44.15    1:43.55    3.5
       49.12  1:43.55                                                      
 15 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT    1:44.21    2  
       49.98  1:44.21                                                      
 16 Donnelly, Brendan         10 AGUA-MR              1:57.30    1:46.84    1  
       48.83  1:46.84                                                      
 17 Adolf, Conrad             10 AGUA-MR              1:51.36    1:48.21  
       52.79  1:48.21                                                      
 18 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR            1:51.70    1:49.35  
       51.49  1:49.35                                                      
 19 Bleier, Jackson            9 SMC-MR                    NT    1:49.99  
       51.82  1:49.99                                                      
 20 Herbold, Tommy R           9 Badger-MR            2:07.14    1:54.67  
       53.93  1:54.67                                                      
 21 Tran, Jonathan            10 HS-MR                     NT    1:58.97  
       56.77  1:58.97                                                      
 22 Or, Terrence              10 HS-MR                     NT    2:02.79  
       55.63  2:02.79                                                      
 23 Caulo, Gilly               9 SMC-MR                    NT    2:11.32  
     1:00.69  2:11.32                                                      
 24 Mihalcik, Peter J         10 AGUA-MR                   NT    2:13.32  
     1:01.79  2:13.32                                                      
 25 Edens, Ryan               10 AGUA-MR              2:15.25    2:13.55  
     1:01.55  2:13.55                                                      
 26 Schattschneider, Eric     10 SMC-MR               2:22.75    2:13.75  
     1:00.54  2:13.75                                                      
 -- Malychev, Peter           10 Dolphin-MR           1:45.00         DQ  
       49.66       DQ                                                      
 -- Chansakull, JR J           9 AGUA-MR                   NT         DQ  
       57.23       DQ                                                      
 -- Flynn, Thomas J           10 AGUA-MR                   NT         DQ  
       50.92       DQ                                                      
 
Event 87  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Degrazia, Kristen Z       12 Tmsuffolk-MR           33.54      34.31   20  
  2 Larkin, Kate C            12 Tmsuffolk-MR           34.48      34.85   17  
  3 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR                35.38      35.06   16  
  4 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR               35.00      35.62   15  
  5 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR                36.30      35.86   14  
  6 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR                38.14      35.87   13  
  7 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR               35.98      35.97   12  
  8 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR               34.53      36.05   11  
  9 Yeager, Keira M           12 Tmsuffolk-MR           37.06      36.14    9  
 10 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR                38.25      36.47    7  
 11 McNally, Elise C          12 Unattached             36.50      36.72    5.5
 11 Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR                36.55      36.72    5.5
 13 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR               36.81      36.98    4  
 14 Baiano, Cassandra         12 SMC-MR                 39.60      38.48    3  
 15 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR                37.66      38.88    2  
 16 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR                39.24      38.89    0.5
 16 McGlynn, Colleen D        12 Pace-MR                39.25      38.89    0.5
 18 Varney, Gillian           11 SMC-MR                 39.97      38.91  
 19 Einsidler, Allie Z        12 Tmsuffolk-MR           39.16      39.51  
 20 Vasta, Meredith L         12 Pace-MR                42.55      39.64  
 21 Cramer, Micaela C         12 GAEL-MR                39.77      39.73  
 22 Jennings, Erica L         12 Tmsuffolk-MR           41.16      39.92  
 23 Bodnar, Katharine D       12 Flying Dolphins-MR     41.34      40.34  
 24 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR                41.95      40.40  
 25 Fritsch, Kristina         11 HS-MR                  39.19      40.50  
 26 Pappas, Morgan T          12 GAEL-MR                40.31      40.86  
 27 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR                 42.89      41.13  
 28 Costa, Christina          11 Pace-MR                45.75      41.51  
 29 Lam, Jessica              11 NYCC-MR                42.00      41.64  
 30 Brown, Brittany A         12 GAEL-MR                41.16      41.72  
 31 Cannon, Taylor            11 Tmsuffolk-MR           42.80      42.00  
 32 Makowski, Michelle T      11 Tmsuffolk-MR           44.73      42.15  
 33 DeMarco, Melissa          12 HS-MR                     NT      42.36  
 34 Thermos, Christiana       11 WAC-MR                 42.56      42.37  
 35 Pampillonio, Jennifer     12 SMC-MR                 42.08      42.39  
 36 Rouchou, Lauren           11 BAD-K-MR               42.71      42.57  
 37 Reis, Dani B              11 AGUA-MR                42.37      42.62  
 38 Doino, Jaclyn M           11 GAEL-MR                42.69      42.64  
 39 Mannix, Gina A            11 GAEL-MR                42.61      42.79  
 40 Lewis, Isobel M           11 Flying Dolphins-MR     43.93      42.83  
 41 Ruggiero, Isabela         11 Flying Dolphins-MR     45.83      43.06  
 42 Rubin, Ada                12 Thunderbirds              NT      43.12  
 43 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR                44.60      43.41  
 44 Knapp, Erin L             12 SMC-MR                 44.17      43.44  
 45 Rivera, Taina             12 AGUA-MR                43.46      43.69  
 46 Contreras, Stephanie J    11 Pace-MR                45.53      43.70  
 47 Guzman, Alina             12 WAC-MR                 44.34      43.93  
 48 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR           44.06      43.99  
 49 Kahn, Alyssa N            11 Tmsuffolk-MR           47.20      44.01  
 50 Rahgozar, Shayda Z        12 Tmsuffolk-MR           47.34      44.28  
 51 Fufidio, Michele Z        11 BAD-K-MR               44.38      44.40  
 52 Silverhardt, Sarah        11 Pace-MR                45.94      44.42  
 53 Laraqui, Meya             12 Flying Dolphins-MR     44.36      44.61  
 54 Smith, Alyssa             11 Thunderbirds              NT      44.70  
 55 Monti, Chessy             11 AGUA-MR                45.00      45.08  
 56 Pakstas-Smith, Regina     12 NYCC-MR                45.51      45.18  
 57 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR                43.61      45.39  
 58 Drury, Kelly M            11 Tmsuffolk-MR           46.46      45.50  
 59 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR                47.87      45.59  
 60 Feuchs, Ashley E          12 SMC-MR                 47.61      46.12  
 61 Hahn, Abby                11 NYCC-MR                45.89      46.69  
 62 Callaghan, Jessica        11 WAC-MR                 48.37      46.73  
 63 Lipuma-Nishihira, Lily    11 Flying Dolphins-MR     48.72      46.81  
 64 Bowman, Dora G            11 Flying Dolphins-MR     48.53      46.87  
 65 O'Halloran, Charlotte M   11 BAD-K-MR               48.72      47.11  
 66 Tubin, Kristina S         12 Pace-MR                42.75      47.40  
 67 Herzog, Lee               11 Thunderbirds              NT      47.68  
 68 Schatkun, Beth A          11 Cond-MR                47.50      47.88  
 69 Struve-Hill, Elena        12 Thunderbirds              NT      48.19  
 70 Grubert, Olivia Z         12 BAD-K-MR               45.00      48.51  
 71 Michalatos, Vicky M       11 Pace-MR                51.90      48.95  
 72 Stanislawsky, Emma        11 Thunderbirds              NT      49.14  
 73 Sills, Rebecca            11 Thunderbirds              NT      49.48  
 74 Fuchs, Mimi               11 Flying Dolphins-MR     50.57      49.55  
 75 Seaboldt, Mariah          11 SMC-MR                 50.73      51.17  
 76 Pirog, Sophia A           11 AGUA-MR                50.87      51.58  
 77 Walters, Amanda L         12 GAEL-MR                50.50      52.28  
 78 Cherkashina, Margarita    11 Dolphin-MR             40.25      52.86  
 79 Armstrong, Lillie         12 KRKN-MR                44.50      54.39  
 80 Tichansky, Leah           11 Thunderbirds              NT      55.31  
 81 Keimach, Julia            12 Thunderbirds              NT      55.52  
 82 Yildirim, Nesli           11 AGUA-MR                   NT      57.48  
 83 Fong, Danielle A          11 AGUA-MR                59.86      58.88  
 84 Eisman, Liana             11 Thunderbirds              NT    1:02.86  
 85 Botkin, Hannah            11 Thunderbirds              NT    1:02.90  
 86 Engel, Shira B            11 Flying Dolphins-MR   1:12.00    1:06.99  
 -- Ferron, Lana M            11 GAEL-MR                53.53         DQ  
 -- Bilogoubka, Liliya        11 Flying Dolphins-MR     53.32         DQ  
 
Event 88  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR               33.52      33.80   20  
  2 Sampson, Takayoshi        12 SMC-MR                 39.16      38.46   17  
  3 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR                38.00      38.50   16  
  4 Bormann, Thomas L         12 Tmsuffolk-MR           41.11      38.67   15  
  5 Heath, Michael A          12 GAEL-MR                39.20      38.69   14  
  6 Feeley, Dan Z             12 BAD-K-MR               42.16      38.89   13  
  7 Sinche, Cristian          12 NYCC-MR                40.08      39.25   12  
  8 Zorgman, Willem H         11 Pace-MR                40.81      40.22   11  
  9 Judge, Alex H             12 Pace-MR                41.12      40.59    9  
 10 Dentchev, Theophil        12 NYCC-MR                38.93      40.64    7  
 11 Krause, Billy K           11 Tmsuffolk-MR           40.08      40.80    6  
 12 Feeley, Ryan J            11 BAD-K-MR               43.39      40.90    5  
 13 Hinds, Jonathan A         11 Tmsuffolk-MR           42.97      41.03    4  
 14 Carrington, Adam A        11 AGUA-MR                47.45      41.07    3  
 15 Restle, David             12 SMC-MR                 43.03      41.21    2  
 16 Schellhorn, Peter A       12 Pace-MR                43.23      41.69    1  
 17 Han, Christopher          12 Flying Dolphins-MR     42.30      42.07  
 18 Lucia, Greg               12 SMC-MR                 44.03      42.64  
 19 Cereste, Mark             12 SMC-MR                 43.53      43.21  
 20 Contreras, Christian      12 Pace-MR                43.81      43.29  
 21 Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR                45.82      44.19  
 22 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR             42.30      44.30  
 23 Staropoli, JP P           11 Pace-MR                44.44      45.17  
 24 Parish, Sam M             12 Cond-MR                46.36      45.85  
 25 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR             43.50      45.95  
 26 Melkonian, Michael R      11 GAEL-MR                45.83      46.33  
 27 Lewis, Khalid A           12 AGUA-MR                49.09      46.42  
 28 Barker, Kevin             11 SMC-MR                 49.20      47.91  
 29 Vitagliano, John A        12 BAD-K-MR               45.00      48.30  
 30 Lazar, Andre              12 Flying Dolphins-MR     48.33      48.31  
 31 Srdanovic, Ivan           11 KRKN-MR                53.50      48.91  
 32 Kennon, Aidan F           11 Cond-MR                48.73      49.30  
 33 O'Connell, James B        11 Pace-MR                51.68      49.64  
 34 Jeffay, Eric              11 SMC-MR                 56.39      55.49  
 35 Maheswaran, Zhaarn S      11 AGUA-MR                   NT      59.16  
 36 Barac, Marko              11 AGUA-MR              1:06.78    1:00.55  
 37 Perez, Irving             11 AGUA-MR              1:06.83    1:02.42  
 -- Okstin, Konstantin        12 Dolphin-MR             57.33         DQ  
 
Event 89  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR                18.41      18.36   20  
  2 Mannix, Christine M        8 GAEL-MR                19.50      19.26   17  
  3 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR                22.04      19.40   16  
  4 Gibbons, Erin              8 WAC-MR                 19.78      20.49   15  
  5 Tucker, Annelisa C         8 Badger-MR              19.40      20.63   14  
  6 Fufidio, Andrea L          8 Badger-MR              18.39      20.82   13  
  7 Baker, Lauren A            8 GAEL-MR                19.61      20.83   12  
  8 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR                20.04      20.88   11  
  9 Hogan, Paige               8 Pace-MR                20.21      21.04    9  
 10 Kennedy, Calla             8 NYCC-MR                21.64      21.09    7  
 11 Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT      21.22    6  
 12 Mills, Ariana              7 Flying Dolphins-MR     31.96      21.35    5  
 13 Sorensen, Caroline C       8 GAEL-MR                21.97      21.43    4  
 14 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR                21.16      21.60    3  
 15 Bailey, Brittany M         7 Badger-MR              21.94      21.73    2  
 16 Kessler, Rachel R          8 Badger-MR              19.88      21.75    1  
 17 Kennon, Nora M             8 Cond-MR                18.90      22.39  
 18 Schauer, Elisabeth M       8 GAEL-MR                22.75      22.68  
 19 Robertson, Tiffany L       8 Pace-MR                23.00      22.78  
 20 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR                23.72      22.85  
 21 Vaughn, Stephanie J        8 Pace-MR                24.03      23.46  
 22 Fenn, Kerry                8 Badger-MR              22.27      23.74  
 23 DiChiara, Jennifer         8 SMC-MR                 22.57      23.75  
 24 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                27.31      23.76  
 25 Sudol, Katherine C         8 AGUA-MR                27.49      23.99  
 26 Zurawin, Olivia            8 SMC-MR                 23.19      24.23  
 27 Despins, Isabelle M        8 GAEL-MR                23.78      24.27  
 28 Jattan, Lindsay A          8 Cond-MR                22.07      24.37  
 29 Karpathios, Joanna         8 NYCC-MR                26.00      25.14  
 30 Motulsky, Margo            8 Flying Dolphins-MR     26.19      25.19  
 31 Maher, Megan L             8 Cond-MR                21.33      25.24  
 32 Burrell, Stephanie N       8 GAEL-MR                23.47      25.27  
 33 Fleming, Lauren M          8 Pace-MR                24.56      25.34  
 34 Smith, Mollie M            8 Pace-MR                24.46      25.39  
 35 Monaco, Alisha             8 Cond-MR                24.36      25.49  
 36 Tracy, Samantha            8 SMC-MR                 24.84      25.63  
 37 Gimbel, Alexandra          8 Thunderbirds              NT      25.76  
 38 Yeoh-Wang, Jennifer        8 Flying Dolphins-MR     25.59      25.87  
 39 Schmitt, Rosalyn H         7 Flying Dolphins-MR     28.78      26.28  
 40 Callaghan, Katherine       8 WAC-MR                    NT      26.47  
 41 Handler, Lauren            7 Badger-MR              26.74      26.79  
 42 Ohagan, Molly A            8 Cond-MR                25.53      26.91  
 43 Sisley, Adriana            8 Flying Dolphins-MR     27.14      26.94  
 44 Jeffay, Melissa            8 SMC-MR                 21.65      27.06  
 45 Bodden, Chloe A            8 AGUA-MR                27.05      27.31  
 46 Schattschneider, Sarah     7 SMC-MR                 27.06      27.72  
 47 Rustow, Ada                7 KRKN-MR                33.50      27.74  
 48 Frawley, Rebecca           8 SMC-MR                 24.95      27.99  
 48 Mack, Rebecca              8 Flying Dolphins-MR     26.87      27.99  
 50 Sawkins, Emma E            6 GAEL-MR                25.25      28.14  
 51 Spohler, Lindsey           8 AGUA-MR                34.92      28.23  
 52 Weinstien, Lila Z          6 Cond-MR                28.51      28.29  
 53 Warshaw, Amelia B          8 Flying Dolphins-MR     26.84      28.80  
 54 Swanton, Brittany          8 WAC-MR                 28.89      28.91  
 55 Pilzer, Julia G            8 Pace-MR                28.00      29.18  
 56 Liddle, Alexa N            8 AGUA-MR                26.51      29.50  
 57 Rosensweig, Zoe G          7 AGUA-MR                25.45      29.51  
 58 Monaco, Cara               6 Cond-MR                35.29      30.71  
 59 Delahunt, Jaena E          5 GAEL-MR                32.72      31.09  
 59 Johanson, Bridget          6 Badger-MR              33.41      31.09  
 61 Li, Jessica                6 HS-MR                     NT      31.13  
 62 Burke, Kayla E             6 GAEL-MR                37.06      32.48  
 63 Hiel, Hanna K              7 Pace-MR                27.81      32.49  
 64 Ferron, Mae L              7 GAEL-MR                31.84      33.28  
 65 Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR                 28.89      33.50  
 66 Jimenez, Tiffany L         6 Flying Dolphins-MR     32.65      33.92  
 67 Owens, Nataliya            8 Badger-MR                 NT      34.54  
 68 Fine, Jennifer             6 Flying Dolphins-MR   1:01.02      43.71  
 69 Kupersmith, Caleigh Q      5 Badger-MR              39.28      48.75  
 
Event 90  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR              18.19      17.93   20  
  2 Flynn, Patrick             8 AGUA-MR                23.77      19.83   17  
  3 Dalton, Beau R             8 GAEL-MR                19.78      19.97   16  
  4 Kupersmith, Connor E       8 Badger-MR              21.73      20.60   15  
  5 Fleming, Thomas W          8 Pace-MR                20.62      20.95   14  
  6 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR                22.49      21.39   13  
  7 Rookwood Jr., William K    7 HS-MR                  20.99      21.76   12  
  8 Dervisevic, Alen           7 Dolphin-MR             21.13      22.02   11  
  9 Cherfas, Mark              8 Dolphin-MR             20.61      22.18    9  
 10 Carlon, Daniel             8 AGUA-MR                22.32      22.34    7  
 11 Tobin, John R              7 Badger-MR              21.79      22.88    6  
 12 Zorgman, Ruan J            7 Pace-MR                22.85      23.18    5  
 13 Johnson, Grant             7 Badger-MR              22.66      23.29    4  
 14 Eid, Alex                  8 Badger-MR              22.88      23.43    3  
 15 Sherman, Sammy I           8 AGUA-MR                23.22      23.46    2  
 16 Croitor, Aleksey           8 Dolphin-MR             29.00      24.08    1  
 17 Likhitskiy, Kevin          7 Dolphin-MR             21.92      24.17  
 18 Ogisu, Kent                8 AGUA-MR                26.76      24.85  
 18 May, Connor                8 Badger-MR              20.32      24.85  
 20 Vallar, Jack               8 SMC-MR                 23.79      25.01  
 21 Buckley, Ty                8 Flying Dolphins-MR     25.12      26.05  
 22 Bodden, CJ                 8 AGUA-MR                35.58      26.06  
 23 Cain, Ethan M              8 Flying Dolphins-MR     28.53      26.07  
 24 Vitagliano, Daniel         7 Badger-MR              23.43      26.20  
 25 Sidransky, Jake            8 Flying Dolphins-MR     25.62      26.28  
 26 Blackburn, John F          8 Pace-MR                24.81      26.29  
 27 Borcich, Declan            7 Badger-MR                 NT      26.30  
 28 Kunze, Colin J             7 AGUA-MR                24.32      26.45  
 29 Finklestein, Daniel        6 Dolphin-MR             34.64      26.61  
 30 Spohler, Zachary           8 AGUA-MR                26.95      26.62  
 31 Tremain, Max               7 Badger-MR              23.99      27.02  
 32 Doherty, Kyle J            6 GAEL-MR                32.25      27.30  
 33 Mannix, Richard E          6 GAEL-MR                29.22      27.38  
 34 Herzog, Jonathan           7 Thunderbirds              NT      27.42  
 35 Miceli, Louis J            6 GAEL-MR                31.29      27.47  
 36 Burstein, Jonah            7 Flying Dolphins-MR     27.00      27.49  
 37 Spohler, Max               8 AGUA-MR                30.03      27.50  
 38 Ruggiero, James            8 Flying Dolphins-MR     28.25      28.75  
 39 Fierro-Joyce, Billy        8 Badger-MR              29.69      29.27  
 40 Quigley, Jack E            7 GAEL-MR                26.97      30.80  
 41 Dempsey, Andrew            7 Badger-MR                 NT      31.71  
 42 Brunswick, Sam             8 Thunderbirds              NT      33.70  
 43 Benjamin, Ernst            5 AGUA-MR                   NT      34.23  
 44 Burrell, Jamie P           7 GAEL-MR                33.03      34.77  
 45 Sipp, John                 6 Flying Dolphins-MR     43.09      37.34  
 46 Dalton, Grant B            6 GAEL-MR                43.78      38.52  
 47 Kennon, Declan             6 Cond-MR                29.66      39.28  
 
Event 91  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR                33.84      33.28   20  
  2 Owens, Amanda             10 Badger-MR              35.45      34.95   17  
  3 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR                35.79      36.25   16  
  4 Krey, Laura K              9 Badger-MR              39.44      36.60   15  
  5 Futterman, Kale            9 AGUA-MR                38.80      36.76   14  
  6 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR                36.64      37.51   13  
  7 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR                36.09      37.74   12  
  8 Sepe, Lauren K            10 GAEL-MR                37.76      37.76   11  
  9 McGuire, Christine C       9 Badger-MR              38.73      38.25    8  
  9 Salese, Elizabeth A       10 Badger-MR                 NT      38.25    8  
 11 Rookwood, Shakiraye       10 HS-MR                  38.20      38.44    6  
 12 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR              38.59      38.45    5  
 13 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR                39.69      38.48    4  
 14 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR                40.01      38.85    3  
 15 Einsidler, Lisa Z         10 Tmsuffolk-MR           38.37      38.92    2  
 16 Lazare, Libby S           10 Badger-MR              40.01      39.16    1  
 17 Tobin, Casey              10 Badger-MR              42.23      39.49  
 18 Norman, Samantha M         9 Tmsuffolk-MR           40.27      39.52  
 19 Lazar, Katja M             9 Flying Dolphins-MR     39.81      39.81  
 20 Shiota, Lena               9 AGUA-MR                39.60      40.03  
 21 Schaefer, Kathryn R       10 GAEL-MR                41.07      40.20  
 22 Hutchinson-Maddox, Caitl  10 AGUA-MR                   NT      40.22  
 23 Fusco, Alexandra A        10 GAEL-MR                41.56      40.30  
 24 Tremain, Kate              9 Badger-MR              40.18      41.03  
 25 Lu, Christine Y           10 HS-MR                     NT      41.07  
 26 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR                41.98      41.17  
 27 Wergen, Chelsea E         10 Pace-MR                42.96      41.20  
 28 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR                40.39      41.36  
 29 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR                42.60      42.06  
 30 Lim, Sally                 9 NYCC-MR                42.69      42.12  
 30 Kudelska, Kamila          10 NYCC-MR                42.00      42.12  
 32 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR                42.41      42.17  
 33 Hunt, Janaya              10 WAC-MR                 46.75      42.66  
 34 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR              41.77      43.31  
 35 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR                43.29      43.42  
 36 Seckin, Mina               9 HS-MR                  45.14      43.61  
 37 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR                43.28      43.76  
 38 McNichol, Taylor          10 Cond-MR                43.55      44.24  
 39 Mitchell, Alexandra       10 Flying Dolphins-MR     46.18      44.33  
 40 Flower, Lauren E          10 Pace-MR                49.54      44.43  
 41 Giner, Racquel            10 SMC-MR                 42.42      44.59  
 42 Li, Gloria                 9 HS-MR                  46.74      44.64  
 43 Restle, Hannah             9 SMC-MR                 44.34      44.80  
 44 Ary, Katelyn M             9 AGUA-MR                46.44      44.86  
 45 Heisler, Lucy J           10 AGUA-MR                52.57      45.14  
 46 Maisel, Amanda D           9 AGUA-MR                49.13      45.23  
 47 Breslau, Jessica           9 Flying Dolphins-MR     47.73      45.72  
 48 Guba, Jackie M             9 GAEL-MR                44.88      45.80  
 49 Gucalp, Aylin             10 Flying Dolphins-MR     46.50      45.97  
 50 Gaffaney, Lauren           9 AGUA-MR                50.00      46.06  
 51 Braca, Tori K              9 Pace-MR                44.25      46.21  
 52 Walker, Erica             10 SMC-MR                 48.01      46.38  
 53 Kelly, Caroline E          9 Cond-MR                46.07      46.45  
 54 Hryhorowych, Natalia       9 AGUA-MR                47.07      46.81  
 55 Raby, Zami J              10 AGUA-MR                49.43      47.10  
 56 Solis-Cohen, Hannah        9 Thunderbirds           47.97      47.21  
 57 Burke, Stephanie H        10 GAEL-MR                44.82      47.35  
 58 Montana, Jaclyn            9 HS-MR                     NT      47.44  
 59 Callahan, Erin D          10 Pace-MR                45.19      47.50  
 60 Antler, Hollis J          10 AGUA-MR                48.69      47.56  
 61 Novick-Smith, Eliza       10 Flying Dolphins-MR     49.56      48.16  
 62 Thompson, Brie P           9 Pace-MR                46.88      48.20  
 63 Song, Crysta              10 WAC-MR                 49.67      48.26  
 64 Yeoh-Wang, Deborah        10 Flying Dolphins-MR     49.69      48.33  
 65 Schulte, Caroline C        9 AGUA-MR                50.15      48.53  
 66 Wolin, Sarah R            10 Cond-MR                46.95      48.98  
 67 Mechalakos, Mary A         9 Flying Dolphins-MR     50.43      49.02  
 68 Sipp, Sterling N           9 Flying Dolphins-MR     47.57      49.24  
 69 Miller, Nikki              9 Cond-MR                50.15      49.29  
 70 Miceli, Lauren R          10 GAEL-MR                56.06      49.85  
 71 Johanson, Kelly A          9 Badger-MR              47.41      50.22  
 72 Melkonian, Katie A         9 GAEL-MR                57.20      50.23  
 73 Fathelbab, Diana           9 HS-MR                     NT      50.29  
 74 Cain, Lillian T           10 Flying Dolphins-MR     50.57      50.50  
 75 Bodden, Rachel J          10 AGUA-MR                50.49      50.73  
 76 Schmitt, Katherine M      10 Flying Dolphins-MR     48.51      51.02  
 77 Calnek-Sugin, Talia        9 Thunderbirds              NT      51.18  
 78 Geissler, Kimberley        9 WAC-MR                 50.42      51.19  
 79 LaGuerre, Gabrielle       10 NYCC-MR                52.24      51.20  
 80 Davis, Jackie P            9 Cond-MR                53.04      51.31  
 81 Bachman, Jett              9 Flying Dolphins-MR     52.30      51.47  
 82 Blackburn, Margart A      10 Pace-MR                48.68      51.76  
 83 Sprayregen, Dale          10 Flying Dolphins-MR     50.92      51.79  
 84 Maguire, Kelsey A         10 GAEL-MR                48.44      53.53  
 85 Illescas, Bridget          9 UN-AG-MR               59.99      53.86  
 86 Darabundit, Magica G      10 AGUA-MR                58.35      54.15  
 87 Blankfein, Rachel H        9 Flying Dolphins-MR     52.40      54.74  
 88 Feinberg, Madeleine B      9 AGUA-MR                52.06      55.75  
 89 Smith, Emily J            10 AGUA-MR                55.83      55.83  
 90 Horwitz, Emma             10 Thunderbirds              NT      56.40  
 91 Sauer, April              10 AGUA-MR                50.52      56.71  
 92 Quest, Carolyn            10 WAC-MR                 53.81      58.77  
 93 Armstrong, Cece W          9 AGUA-MR              1:15.54      59.18  
 94 Roberts, Alison           10 Thunderbirds              NT      59.57  
 95 Rothman, Samantha          9 Thunderbirds              NT      59.63  
 96 Gibbons, Lauren            9 WAC-MR                 56.78    1:00.05  
 97 Burstein, Shana R         10 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:00.58  
 98 Berkowitz, Hanna           9 Thunderbirds         1:12.50    1:08.80  
 
Event 92  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Sean P             10 Tmsuffolk-MR           33.69      34.73   20  
  2 Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR                37.77      37.82   17  
  3 Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR                39.14      38.34   16  
  4 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR                39.99      38.53   15  
  5 Itzkowitz, Ben M          10 GAEL-MR                41.99      39.08   14  
  6 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR                39.98      39.36   13  
  7 Thermos, Yianni            9 WAC-MR                 43.25      40.06   12  
  8 Navy, Daniel L            10 Flying Dolphins-MR     40.46      40.09   11  
  9 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR                39.94      40.13    9  
 10 Bleier, Jackson            9 SMC-MR                 39.25      40.78    7  
 11 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR              36.52      40.92    6  
 12 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR              39.42      41.15    5  
 13 Adolf, Conrad             10 AGUA-MR                40.48      41.17    4  
 14 Villegas, Michael P       10 Cond-MR                41.71      41.24    3  
 15 Degrazia, Michael V        9 Tmsuffolk-MR           38.60      41.81    2  
 16 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR              42.89      41.98    1  
 17 Kupersmith, Corey A        9 Badger-MR              45.70      42.03  
 18 Balter, Jack M            10 Badger-MR              41.39      42.32  
 19 Balter, Roscoe D          10 Badger-MR              41.65      42.37  
 20 Flynn, Thomas J           10 AGUA-MR                50.57      42.92  
 21 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR              42.18      43.11  
 22 Lohrer, Jesse T           10 Tmsuffolk-MR           40.99      43.30  
 23 Tran, Jonathan            10 HS-MR                     NT      44.02  
 24 Wolin, Seth A             10 Cond-MR                43.34      44.03  
 25 Smith, Tavy O             10 Pace-MR                45.31      44.06  
 26 Bhagat, Gautam             9 Flying Dolphins-MR     47.03      44.42  
 27 Or, Terrence              10 HS-MR                     NT      44.65  
 28 Singer, Matteo             9 KRKN-MR                46.90      45.42  
 29 Edens, Ryan               10 AGUA-MR                46.01      45.65  
 30 Donnelly, Brendan         10 AGUA-MR                52.48      45.90  
 31 Schattschneider, Eric     10 SMC-MR                 49.14      46.61  
 32 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT      47.19  
 33 Han, Nicholas             10 Flying Dolphins-MR     47.12      47.29  
 34 Suna, Phillip              9 Flying Dolphins-MR     50.10      47.31  
 35 Shavitz, Benjamin          9 Flying Dolphins-MR     50.07      47.32  
 36 Herbold, Tommy R           9 Badger-MR              46.13      47.52  
 37 Sherman, Daniel            9 Pace-MR                51.13      47.56  
 38 Berg, Thomas              10 WAC-MR                 45.22      49.71  
 39 Blaney, Miles              9 NYCC-MR                49.96      49.94  
 40 Borcich, Kiernan           9 Badger-MR                 NT      50.45  
 41 Malychev, Peter           10 Dolphin-MR             47.30      50.49  
 42 Lazare, Alex E             9 Badger-MR              51.91      50.96  
 43 Cohen, David               9 Thunderbirds              NT      53.54  
 44 Davidson, Ryan             9 Badger-MR                 NT      55.22  
 45 Mihalcik, Peter J         10 AGUA-MR                52.27      56.78  
 46 Familant, Alexander       10 AGUA-MR              1:13.41      58.42  
 47 Roberts, David             9 Thunderbirds         1:05.13      58.58  
 48 Frank, Elliot S           10 Flying Dolphins-MR     53.05    1:00.47  
 49 Vittany, Matthew           9 WAC-MR                    NT    1:00.54  
 50 Caulo, Gilly               9 SMC-MR                 59.73    1:01.88  
 51 Donnenfeld, Jake          10 Flying Dolphins-MR     53.54    1:05.66  
 -- Diaz, Ruben                9 WAC-MR                    NT         DQ  
 -- Chansakull, JR J           9 AGUA-MR                55.65         DQ  
 -- Sorensen, Charlie W       10 GAEL-MR                55.88         DQ  
 
Event 93  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR              1:05.87    1:06.79   20  
       32.80  1:06.79                                                      
  2 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR              1:08.43    1:07.46   17  
       33.62  1:07.46                                                      
  3 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR             1:10.29    1:07.97   16  
       33.48  1:07.97                                                      
  4 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR              1:10.66    1:08.14   15  
       32.50  1:08.14                                                      
  5 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR              1:06.66    1:08.15   14  
       33.68  1:08.15                                                      
  6 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR             1:07.49    1:08.47   13  
       33.69  1:08.47                                                      
  7 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR             1:08.21    1:09.46   12  
       34.01  1:09.46                                                      
  8 Guba, Ali E               11 GAEL-MR              1:12.61    1:09.68   11  
       33.95  1:09.68                                                      
  9 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR             1:14.62    1:11.98    9  
       34.97  1:11.98                                                      
 10 Gleicher, Isabel          11 Flying Dolphins-MR   1:14.04    1:12.08    7  
       35.15  1:12.08                                                      
 11 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR              1:08.56    1:12.26    6  
       35.45  1:12.26                                                      
 12 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR             1:12.06    1:12.28    5  
       35.07  1:12.28                                                      
 13 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR             1:14.55    1:12.87    4  
       35.81  1:12.87                                                      
 14 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR              1:12.79    1:13.18    3  
       35.43  1:13.18                                                      
 15 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR             1:13.93    1:13.20    2  
       34.86  1:13.20                                                      
 16 Espinal, Amanda Z         11 Tmsuffolk-MR         1:11.81    1:13.29    1  
       36.36  1:13.29                                                      
 17 Bodnar, Katharine D       12 Flying Dolphins-MR   1:17.77    1:13.55  
       35.52  1:13.55                                                      
 18 Dang, Thu                 11 WAC-MR               1:14.58    1:14.33  
       36.46  1:14.33                                                      
 19 Knapp, Erin L             12 SMC-MR               1:15.49    1:15.69  
       37.40  1:15.69                                                      
 20 Roberts, Hilary           12 AGUA-MR              1:16.46    1:16.40  
       37.73  1:16.40                                                      
 21 Costa, Christina          11 Pace-MR              1:18.82    1:16.56  
       36.90  1:16.56                                                      
 22 Baker, Meghan T           11 GAEL-MR              1:15.90    1:16.82  
       37.77  1:16.82                                                      
 23 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR               1:15.56    1:16.91  
       38.01  1:16.91                                                      
 24 Robertson, Amanda M       12 Pace-MR              1:19.47    1:17.47  
       37.68  1:17.47                                                      
 25 Verrilli, Jeanne          12 WAC-MR               1:16.67    1:17.62  
       37.53  1:17.62                                                      
 26 Uehara, Anna J            12 Pace-MR              1:16.26    1:18.07  
       37.49  1:18.07                                                      
 27 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR               1:16.57    1:18.23  
       37.92  1:18.23                                                      
 28 McGlynn, Colleen D        12 Pace-MR              1:21.70    1:19.04  
       37.92  1:19.04                                                      
 29 Reis, Dani B              11 AGUA-MR              1:20.32    1:19.18  
       38.76  1:19.18                                                      
 30 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR              1:23.15    1:19.43  
       39.07  1:19.43                                                      
 31 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR              1:18.85    1:19.65  
       38.82  1:19.65                                                      
 32 Braca, Gianna L           11 Pace-MR              1:19.00    1:20.15  
       38.86  1:20.15                                                      
 33 Moursi, Sara A            11 Tmsuffolk-MR         1:24.42    1:20.71  
       39.69  1:20.71                                                      
 34 Pampillonio, Jennifer     12 SMC-MR               1:21.26    1:21.09  
       39.13  1:21.09                                                      
 35 Fufidio, Michele Z        11 BAD-K-MR             1:23.34    1:21.20  
       39.75  1:21.20                                                      
 36 Cannon, Taylor            11 Tmsuffolk-MR         1:20.17    1:21.21  
       39.45  1:21.21                                                      
 37 Marlow, Danielle A        11 Tmsuffolk-MR         1:22.61    1:21.29  
       39.31  1:21.29                                                      
 38 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR              1:23.28    1:21.44  
       38.80  1:21.44                                                      
 39 Monti, Chessy             11 AGUA-MR              1:28.80    1:22.14  
       39.29  1:22.14                                                      
 40 Piskin, Tori              11 Thunderbirds         1:28.27    1:22.39  
       38.45  1:22.39                                                      
 41 Herald, Eve Z             11 BAD-K-MR             1:25.79    1:23.13  
       40.94  1:23.13                                                      
 42 Lam, Jessica              11 NYCC-MR              1:20.00    1:23.20  
       40.23  1:23.20                                                      
 43 Makowski, Michelle T      11 Tmsuffolk-MR         1:26.38    1:23.39  
       40.78  1:23.39                                                      
 44 Caines, Alexandra E       11 Tmsuffolk-MR         1:25.74    1:23.48  
       40.55  1:23.48                                                      
 45 Rivera, Taina             12 AGUA-MR              1:25.07    1:23.74  
       41.26  1:23.74                                                      
 46 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR              1:29.73    1:24.22  
       40.64  1:24.22                                                      
 47 Barone, Suzanne M         12 Tmsuffolk-MR         1:23.46    1:24.38  
       41.13  1:24.38                                                      
 48 Schatkun, Beth A          11 Cond-MR              1:22.41    1:25.21  
       42.14  1:25.21                                                      
 49 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR              1:32.78    1:25.93  
       42.02  1:25.93                                                      
 50 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR                   NT    1:26.38  
       42.48  1:26.38                                                      
 51 Feuchs, Ashley E          12 SMC-MR               1:42.21    1:26.57  
       42.56  1:26.57                                                      
 52 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR              1:27.21    1:26.82  
       42.22  1:26.82                                                      
 53 Seker, Celine G           11 AGUA-MR              1:32.57    1:27.58  
       41.59  1:27.58                                                      
 54 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT    1:28.24  
       41.85  1:28.24                                                      
 55 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR              1:31.94    1:29.33  
       43.84  1:29.33                                                      
 56 Vasta, Meredith L         12 Pace-MR                   NT    1:29.61  
       44.10  1:29.61                                                      
 57 Lewis, Isobel M           11 Flying Dolphins-MR   1:38.43    1:30.67  
       43.93  1:30.67                                                      
 58 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR              1:34.33    1:30.79  
       44.25  1:30.79                                                      
 59 O'Halloran, Charlotte M   11 BAD-K-MR             1:36.93    1:33.17  
       43.50  1:33.17                                                      
 60 O'Connell, Christina A    11 AGUA-MR              1:43.86    1:34.68  
       45.91  1:34.68                                                      
 61 Seaboldt, Mariah          11 SMC-MR               1:37.41    1:35.08  
       45.31  1:35.08                                                      
 62 Reyes, Lorraine           11 HS-MR                1:57.87    1:38.39  
       48.29  1:38.39                                                      
 63 Lipuma-Nishihira, Lily    11 Flying Dolphins-MR   1:44.48    1:42.64  
       49.86  1:42.64                                                      
 64 Cherkashina, Margarita    11 Dolphin-MR           2:00.00    1:43.54  
       48.09  1:43.54                                                      
 65 Ruggiero, Isabela         11 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.47  
       51.01  1:46.47                                                      
 66 Callaghan, Jessica        11 WAC-MR                    NT    1:47.34  
       51.75  1:47.34                                                      
 67 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                   NT    1:47.60  
     1:31.67  1:47.60                                                      
 68 Yildirim, Nesli           11 AGUA-MR                   NT    1:57.90  
     1:39.75  1:57.90                                                      
 69 Fong, Danielle A          11 AGUA-MR              1:57.35    1:58.27  
 70 Sills, Rebecca            11 Thunderbirds              NT    2:05.90  
     1:02.82  2:05.90                                                      
 -- Baiano, Cassandra         12 SMC-MR               1:23.79         DQ  
       39.91       DQ                                                      
 -- Armstrong, Lillie         12 KRKN-MR                   NT         DQ  
     1:39.76       DQ                                                      
 -- Pirog, Sophia A           11 AGUA-MR              1:47.82         DQ  
       50.70       DQ                                                      
 -- Drury, Kelly M            11 Tmsuffolk-MR         1:31.34         DQ  
 
Event 94  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collazo, Jason            11 WAC-MR               1:09.87    1:10.02   20  
       34.06  1:10.02                                                      
  2 Gleason, David X          12 AGUA-MR              1:09.84    1:10.15   17  
       34.32  1:10.15                                                      
  3 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR              1:15.00    1:12.45   16  
       34.65  1:12.45                                                      
  4 Windler, Andrew J         12 Tmsuffolk-MR         1:16.11    1:13.89   15  
       36.37  1:13.89                                                      
  5 Katz, Andrew              11 Cond-MR              1:12.98    1:14.25   14  
       36.34  1:14.25                                                      
  6 Doherty, Zack Z           11 GAEL-MR              1:14.91    1:14.51   13  
       36.22  1:14.51                                                      
  7 Schachar, Tal A           12 GAEL-MR              1:15.57    1:15.37   12  
       36.79  1:15.37                                                      
  8 Sirmans, Marcus P         11 GAEL-MR              1:17.50    1:15.56   11  
       36.10  1:15.56                                                      
  9 Krause, Billy K           11 Tmsuffolk-MR         1:17.74    1:16.25    9  
       37.19  1:16.25                                                      
 10 Feeley, Ryan J            11 BAD-K-MR             1:18.99    1:18.23    7  
       39.05  1:18.23                                                      
 11 Heath, Michael A          12 GAEL-MR              1:18.25    1:19.23    6  
       37.97  1:19.23                                                      
 12 Raczynski, Joseph         11 AGUA-MR              1:18.58    1:19.66    5  
       37.98  1:19.66                                                      
 13 Zorgman, Willem H         11 Pace-MR              1:29.46    1:20.96    4  
       38.65  1:20.96                                                      
 14 Cahill, John P            12 Pace-MR              1:24.31    1:21.63    3  
       39.49  1:21.63                                                      
 15 Cereste, Mark             12 SMC-MR               1:26.36    1:23.22    2  
       41.57  1:23.22                                                      
 16 Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR              1:32.08    1:23.98    1  
       41.39  1:23.98                                                      
 17 Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR              1:28.69    1:25.23  
       41.23  1:25.23                                                      
 18 Lazar, Andre              12 Flying Dolphins-MR   1:30.73    1:26.28  
       42.92  1:26.28                                                      
 19 Liang, Dennis             12 NYCC-MR              1:24.57    1:26.85  
       41.48  1:26.85                                                      
 20 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR           1:39.99    1:28.48  
       42.79  1:28.48                                                      
 21 Peng, Andrew              11 NYCC-MR              1:30.00    1:28.71  
       44.01  1:28.71                                                      
 22 Kennon, Aidan F           11 Cond-MR              1:29.32    1:28.88  
       44.06  1:28.88                                                      
 23 Gregoriades, Michael      11 Pace-MR              1:22.38    1:29.00  
       43.58  1:29.00                                                      
 24 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR           1:35.00    1:30.03  
       43.88  1:30.03                                                      
 25 Parish, Sam M             12 Cond-MR              1:38.23    1:33.23  
       45.87  1:33.23                                                      
 26 Restle, David             12 SMC-MR               1:36.96    1:34.38  
       45.77  1:34.38                                                      
 27 Lewis, Khalid A           12 AGUA-MR              1:42.29    1:37.01  
       48.24  1:37.01                                                      
 28 Barker, Kevin             11 SMC-MR               1:41.99    1:37.73  
       47.97  1:37.73                                                      
 29 Lucia, Greg               12 SMC-MR                    NT    1:38.63  
       47.06  1:38.63                                                      
 30 Okstin, Konstantin        12 Dolphin-MR           1:46.66    1:40.82  
       47.56  1:40.82                                                      
 31 Goussev, Vladimir         12 Dolphin-MR           1:40.00    1:41.77  
       48.15  1:41.77                                                      
 32 Jeffay, Eric              11 SMC-MR               1:44.38    1:42.23  
       50.59  1:42.23                                                      
 33 Krell, Brian M            12 Cond-MR              1:59.43    1:54.24  
       52.57  1:54.24                                                      
 -- Maheswaran, Zhaarn S      11 AGUA-MR                   NT         DQ  
       54.58       DQ                                                      
 -- Srdanovic, Ivan           11 KRKN-MR                   NT         DQ  
       45.77       DQ                                                      
 -- Oppenheimer, Harry O      11 GAEL-MR              1:34.81         DQ  
       44.05       DQ                                                      
 
Event 95  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Julia G           8 GAEL-MR                17.78      18.10   20  
  2 Kuo, Jacqueline            8 AGUA-MR                21.62      18.62   17  
  3 Mannix, Christine M        8 GAEL-MR                17.56      19.05   16  
  4 Delahunt, Ryan E           8 GAEL-MR                18.97      19.13   15  
  5 Tucker, Annelisa C         8 Badger-MR              19.37      19.70   14  
  6 Randazzo, Alexandra J      8 GAEL-MR                22.91      20.41   13  
  7 Baker, Lauren A            8 GAEL-MR                19.94      20.88   12  
  8 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR                20.28      21.70   11  
  9 Kessler, Rachel R          8 Badger-MR              20.65      21.77    9  
 10 Carissimo, Daniella M      7 Cond-MR                23.71      21.88    7  
 11 Sorensen, Caroline C       8 GAEL-MR                22.75      22.23    6  
 12 Fufidio, Andrea L          8 Badger-MR              22.75      22.39    5  
 13 Fenn, Kerry                8 Badger-MR              20.97      22.58    4  
 14 Palumbo, Kimberly          8 WAC-MR                    NT      22.95    3  
 15 Hargraves, Kelly           8 Pace-MR                21.38      22.98    2  
 16 Rubin, Beata               8 AGUA-MR                   NT      23.07    1  
 17 Kennedy, Calla             8 NYCC-MR                29.88      23.42  
 18 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR                23.23      23.69  
 19 Pilzer, Julia G            8 Pace-MR                30.00      24.73  
 20 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                25.03      24.89  
 21 Gibbons, Erin              8 WAC-MR                 22.45      24.93  
 22 Kennon, Nora M             8 Cond-MR                28.00      25.35  
 23 Hiel, Hanna K              7 Pace-MR                27.41      25.57  
 24 Tracy, Samantha            8 SMC-MR                 25.42      25.71  
 25 Robertson, Tiffany L       8 Pace-MR                24.71      26.27  
 26 Zurawin, Olivia            8 SMC-MR                 25.80      26.60  
 27 Jeffay, Melissa            8 SMC-MR                 32.69      26.92  
 28 Karpathios, Joanna         8 NYCC-MR                29.00      27.55  
 28 Itzkowitz, Nicole G        8 GAEL-MR                30.06      27.55  
 30 Schauer, Elisabeth M       8 GAEL-MR                27.32      28.91  
 31 Gimbel, Alexandra          8 Thunderbirds              NT      29.43  
 32 Li, Jessica                6 HS-MR                     NT      29.75  
 33 Bailey, Brittany M         7 Badger-MR              26.59      30.79  
 34 Ohagan, Molly A            8 Cond-MR                27.95      31.05  
 35 Spohler, Lindsey           8 AGUA-MR                   NT      31.87  
 36 Handler, Lauren            7 Badger-MR              31.73      31.97  
 37 Bodden, Chloe A            8 AGUA-MR                   NT      33.07  
 38 Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR                 27.89      34.35  
 39 Schattschneider, Sarah     7 SMC-MR                    NT      35.10  
 40 Rosensweig, Zoe G          7 AGUA-MR                   NT      35.77  
 41 Liddle, Alexa N            8 AGUA-MR                   NT      36.30  
 42 Johanson, Bridget          6 Badger-MR                 NT      36.37  
 43 Owens, Nataliya            8 Badger-MR                 NT      41.96  
 -- Swanton, Brittany          8 WAC-MR                 29.89         DQ  
 -- Kupersmith, Caleigh Q      5 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Callaghan, Katherine       8 WAC-MR                    NT         DQ  
 -- Rustow, Ada                7 KRKN-MR                   NT         DQ  
 -- Ferron, Mae L              7 GAEL-MR                39.94         DQ  
 
Event 96  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volkov, Sasha A            8 Badger-MR              16.37      17.87   20  
  2 Rookwood Jr., William K    7 HS-MR                  20.13      19.64   17  
  3 Dalton, Beau R             8 GAEL-MR                18.95      19.77   16  
  4 Flynn, Patrick             8 AGUA-MR                21.37      19.91   15  
  5 Zorgman, Ruan J            7 Pace-MR                22.00      21.22   14  
  6 Cherfas, Mark              8 Dolphin-MR             24.22      22.14   13  
  7 Kupersmith, Connor E       8 Badger-MR              21.37      22.18   12  
  8 Vallar, Jack               8 SMC-MR                    NT      23.54   11  
  9 Carlon, Daniel             8 AGUA-MR                   NT      24.76    9  
 10 Likhitskiy, Kevin          7 Dolphin-MR             27.87      25.44    7  
 11 Tobin, John R              7 Badger-MR              23.80      25.47    6  
 12 Kunze, Colin J             7 AGUA-MR                23.99      25.59    5  
 13 Siegel, Jonah              8 AGUA-MR                21.44      25.87    4  
 14 May, Connor                8 Badger-MR              24.46      25.88    3  
 15 Eid, Alex                  8 Badger-MR              23.77      26.84    2  
 16 Blackburn, John F          8 Pace-MR                25.50      27.24    1  
 17 Ogisu, Kent                8 AGUA-MR                   NT      27.33  
 18 Herzog, Jonathan           7 Thunderbirds              NT      27.35  
 19 Sidransky, Jake            8 Flying Dolphins-MR     30.93      28.24  
 20 Tremain, Max               7 Badger-MR              26.22      28.70  
 21 Burstein, Jonah            7 Flying Dolphins-MR     24.81      28.71  
 22 Bodden, CJ                 8 AGUA-MR                   NT      28.74  
 23 Sherman, Sammy I           8 AGUA-MR                19.53      30.70  
 24 Johnson, Grant             7 Badger-MR                 NT      31.61  
 25 Spohler, Zachary           8 AGUA-MR                   NT      31.83  
 26 Cain, Ethan M              8 Flying Dolphins-MR        NT      32.34  
 27 Vitagliano, Daniel         7 Badger-MR              33.00      35.69  
 28 Spohler, Max               8 AGUA-MR                   NT      36.64  
 29 Benjamin, Ernst            5 AGUA-MR                   NT      38.53  
 -- Finklestein, Daniel        6 Dolphin-MR             38.20         DQ  
 -- Fierro-Joyce, Billy        8 Badger-MR              33.47         DQ  
 -- Borcich, Declan            7 Badger-MR                 NT         DQ  
 -- Hogan, Chris J             7 GAEL-MR                31.28         DQ  
 -- Doherty, Kyle J            6 GAEL-MR                32.22         DQ  
 -- Dempsey, Andrew            7 Badger-MR                 NT         DQ  
 
Event 97  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR              1:07.39    1:08.15   20  
       31.77  1:08.15                                                      
  2 Owens, Amanda             10 Badger-MR            1:25.19    1:17.20   17  
       36.97  1:17.20                                                      
  3 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR            1:21.35    1:17.42   16  
       36.05  1:17.42                                                      
  4 Lazare, Libby S           10 Badger-MR            1:23.20    1:20.76   15  
       37.72  1:20.76                                                      
  5 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR              1:22.63    1:21.02   14  
       36.57  1:21.02                                                      
  6 Futterman, Kale            9 AGUA-MR                   NT    1:24.30   13  
       37.62  1:24.30                                                      
  7 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR              1:24.56    1:26.69   12  
       39.52  1:26.69                                                      
  8 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR              1:31.33    1:27.42   11  
       39.16  1:27.42                                                      
  9 McNichol, Taylor          10 Cond-MR              1:35.12    1:27.88    9  
       41.00  1:27.88                                                      
 10 Wergen, Chelsea E         10 Pace-MR              1:34.48    1:28.03    7  
       39.22  1:28.03                                                      
 11 Flower, Lauren E          10 Pace-MR              1:39.23    1:28.69    6  
       40.09  1:28.69                                                      
 12 Randazzo, Khristiana       9 GAEL-MR              1:28.78    1:29.05    5  
       39.84  1:29.05                                                      
 13 Tremain, Kate              9 Badger-MR            1:31.29    1:29.31    4  
       39.55  1:29.31                                                      
 14 McGuire, Christine C       9 Badger-MR            1:39.75    1:35.22    3  
       43.60  1:35.22                                                      
 15 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR              1:40.18    1:36.39    2  
       42.44  1:36.39                                                      
 16 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR            1:33.52    1:40.23    1  
       43.23  1:40.23                                                      
 17 Restle, Hannah             9 SMC-MR                    NT    1:44.52  
       47.11  1:44.52                                                      
 18 Callahan, Erin D          10 Pace-MR              1:47.80    1:46.64  
       48.21  1:46.64                                                      
 19 Walker, Erica             10 SMC-MR               2:00.41    1:48.86  
       50.19  1:48.86                                                      
 20 Giner, Racquel            10 SMC-MR                    NT    1:50.51  
       51.76  1:50.51                                                      
 21 Miller, Nikki              9 Cond-MR              2:00.00    1:52.03  
       50.52  1:52.03                                                      
 22 Li, Gloria                 9 HS-MR                     NT    1:52.83  
       47.52  1:52.83                                                      
 
Event 98  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGlynn, Brendan          10 Pace-MR              1:35.88    1:27.45   20  
       38.60  1:27.45                                                      
  2 Wolin, Seth A             10 Cond-MR              1:33.70    1:37.69   17  
       45.24  1:37.69                                                      
  3 Kupersmith, Corey A        9 Badger-MR                 NT    1:39.10   16  
       41.99  1:39.10                                                      
  4 Lazare, Alex E             9 Badger-MR                 NT    1:52.70   15  
       52.22  1:52.70                                                      
 
Event 99  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR               28.43      28.81   20  
  2 Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR                29.96      29.44   17  
  3 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR                29.33      29.77   16  
  4 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR               29.53      29.78   15  
  5 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR                28.88      30.05   14  
  6 Guba, Ali E               11 GAEL-MR                30.23      30.14   13  
  7 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR                30.96      30.36   12  
  8 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR                 30.80      30.58   11  
  9 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR               31.38      30.67    9  
 10 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR                31.32      31.25    7  
 11 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR                31.64      31.46    6  
 12 Larkin, Kate C            12 Tmsuffolk-MR           31.25      31.59    5  
 13 Gleicher, Isabel          11 Flying Dolphins-MR     33.31      31.72    4  
 14 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR               32.61      31.78    3  
 15 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR               32.13      31.79    2  
 16 Dang, Thu                 11 WAC-MR                 31.56      32.00    1  
 17 Braca, Gianna L           11 Pace-MR                32.46      32.57  
 18 Moursi, Sara A            11 Tmsuffolk-MR           35.45      32.69  
 19 Mannix, Gina A            11 GAEL-MR                33.04      32.94  
 20 Einsidler, Allie Z        12 Tmsuffolk-MR           32.78      33.19  
 21 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR               32.09      33.33  
 22 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR               32.92      33.44  
 23 Cramer, Micaela C         12 GAEL-MR                37.06      33.63  
 24 McGlynn, Colleen D        12 Pace-MR                33.53      33.66  
 25 Fritsch, Kristina         11 HS-MR                  36.54      33.90  
 26 Yeager, Keira M           12 Tmsuffolk-MR           33.70      34.08  
 27 Ritter, Jamie Z           11 Tmsuffolk-MR           35.17      34.30  
 28 Lyver, Kellie M           11 GAEL-MR                35.13      34.33  
 29 Bodnar, Katharine D       12 Flying Dolphins-MR     34.23      34.81  
 30 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR                35.21      35.04  
 31 Rahgozar, Shayda Z        12 Tmsuffolk-MR           36.34      35.09  
 32 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR                36.18      35.24  
 33 Costa, Christina          11 Pace-MR                36.11      35.52  
 34 McNally, Elise C          12 Unattached             37.05      35.67  
 35 Brown, Brittany A         12 GAEL-MR                36.13      35.88  
 36 Thermos, Christiana       11 WAC-MR                 36.39      35.91  
 37 Doino, Jaclyn M           11 GAEL-MR                36.25      36.05  
 37 Uehara, Anna J            12 Pace-MR                35.11      36.05  
 39 Robertson, Amanda M       12 Pace-MR                39.66      36.27  
 40 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR                   NT      37.22  
 41 Herald, Eve Z             11 BAD-K-MR               40.00      37.31  
 42 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR           40.75      37.37  
 43 Silverhardt, Sarah        11 Pace-MR                39.95      37.38  
 44 Baiano, Cassandra         12 SMC-MR                 37.24      37.70  
 45 Smith, Alyssa             11 Thunderbirds              NT      38.07  
 46 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT      38.13  
 47 Feuchs, Ashley E          12 SMC-MR                 40.34      38.15  
 48 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR                38.70      38.23  
 49 Pappas, Morgan T          12 GAEL-MR                38.14      38.24  
 50 Pampillonio, Jennifer     12 SMC-MR                 37.74      38.58  
 51 Grubert, Olivia Z         12 BAD-K-MR               45.00      39.04  
 52 Kahn, Alyssa N            11 Tmsuffolk-MR           38.81      39.32  
 53 Marlow, Danielle A        11 Tmsuffolk-MR           39.76      39.69  
 54 Rouchou, Lauren           11 BAD-K-MR               40.00      40.27  
 55 Lam, Jessica              11 NYCC-MR                40.23      40.36  
 56 Monti, Chessy             11 AGUA-MR                40.41      40.64  
 57 Giovinco, Emma H          11 Cond-MR                41.19      40.96  
 58 Seker, Celine G           11 AGUA-MR                40.89      41.22  
 59 Varney, Gillian           11 SMC-MR                 42.51      41.58  
 60 Schatkun, Beth A          11 Cond-MR                41.98      42.30  
 61 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR                42.13      42.33  
 62 Knapp, Erin L             12 SMC-MR                 40.77      42.78  
 63 Laraqui, Meya             12 Flying Dolphins-MR     44.78      42.83  
 64 Fuchs, Mimi               11 Flying Dolphins-MR     43.57      42.91  
 65 Lipuma-Nishihira, Lily    11 Flying Dolphins-MR     42.93      43.80  
 65 O'Connell, Christina A    11 AGUA-MR                   NT      43.80  
 67 Cherkashina, Margarita    11 Dolphin-MR             47.80      44.15  
 68 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                   NT      44.16  
 69 Lewis, Isobel M           11 Flying Dolphins-MR     43.57      44.33  
 70 Rubin, Ada                12 Thunderbirds              NT      44.94  
 71 Reyes, Lorraine           11 HS-MR                  54.37      46.03  
 72 Tubin, Kristina S         12 Pace-MR                46.56      46.77  
 73 Keimach, Julia            12 Thunderbirds              NT      47.00  
 74 Seaboldt, Mariah          11 SMC-MR                 42.21      47.49  
 75 Walters, Amanda L         12 GAEL-MR                49.40      47.76  
 76 Armstrong, Lillie         12 KRKN-MR                44.50      47.87  
 77 Michalatos, Vicky M       11 Pace-MR                   NT      47.90  
 78 Ruggiero, Isabela         11 Flying Dolphins-MR        NT      48.82  
 79 Herzog, Lee               11 Thunderbirds              NT      49.80  
 80 Ferron, Lana M            11 GAEL-MR                52.65      51.14  
 81 Pirog, Sophia A           11 AGUA-MR                52.02      52.50  
 82 Callaghan, Jessica        11 WAC-MR                    NT      54.11  
 83 Fong, Danielle A          11 AGUA-MR              1:01.96    1:01.90  
 
Event 100  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A          12 BAD-K-MR               29.34      30.30   20  
  2 Doherty, Zack Z           11 GAEL-MR                31.78      32.04   16.5
  2 Schachar, Tal A           12 GAEL-MR                31.82      32.04   16.5
  4 Windler, Andrew J         12 Tmsuffolk-MR           32.00      32.54   15  
  5 Collazo, Jason            11 WAC-MR                 34.67      33.07   14  
  6 Katz, Andrew              11 Cond-MR                33.03      33.17   13  
  7 Han, Christopher          12 Flying Dolphins-MR     39.73      33.88   12  
  8 Gleason, David X          12 AGUA-MR                33.62      34.01   11  
  9 Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR                33.67      34.41    9  
 10 Podniesinski, Jonathan J  12 Tmsuffolk-MR           33.97      34.43    7  
 11 Schellhorn, Peter A       12 Pace-MR                34.20      34.83    6  
 12 Sirmans, Marcus P         11 GAEL-MR                33.14      34.87    5  
 13 Sinche, Cristian          12 NYCC-MR                37.85      35.36    4  
 14 Zorgman, Willem H         11 Pace-MR                39.20      36.43    3  
 15 Bianco, Phillip E         11 HS-MR                  40.95      37.53    2  
 16 Melkonian, Michael R      11 GAEL-MR                45.75      37.56    1  
 17 Staropoli, JP P           11 Pace-MR                37.35      38.23  
 18 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR             40.33      40.07  
 19 Lucia, Greg               12 SMC-MR                 42.62      40.30  
 20 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR             40.73      40.84  
 21 Gregoriades, Michael      11 Pace-MR                39.63      41.30  
 22 Lewis, Khalid A           12 AGUA-MR                42.68      41.51  
 23 Cahill, John P            12 Pace-MR                42.15      41.70  
 24 Peng, Andrew              11 NYCC-MR                44.00      41.84  
 25 Sampson, Takayoshi        12 SMC-MR                    NT      41.98  
 26 Okstin, Konstantin        12 Dolphin-MR             46.20      42.26  
 27 Lazar, Andre              12 Flying Dolphins-MR     39.77      43.91  
 28 Judge, Alex H             12 Pace-MR                   NT      44.58  
 29 Cereste, Mark             12 SMC-MR                 45.39      44.64  
 30 Goussev, Vladimir         12 Dolphin-MR             44.20      44.73  
 31 Restle, David             12 SMC-MR                 45.50      44.91  
 32 Barker, Kevin             11 SMC-MR                 50.53      45.22  
 33 O'Connell, James B        11 Pace-MR                50.55      47.83  
 34 Vitagliano, Luke A        12 BAD-K-MR               45.00      48.37  
 35 Srdanovic, Ivan           11 KRKN-MR                   NT      49.49  
 36 Hinds, Jonathan A         11 Tmsuffolk-MR           49.60      49.55  
 37 Vitagliano, John A        12 BAD-K-MR               45.00      51.22  
 38 Jeffay, Eric              11 SMC-MR               1:04.67      52.23  
 39 Barac, Marko              11 AGUA-MR                   NT    1:07.27  
 40 Maheswaran, Zhaarn S      11 AGUA-MR                   NT    1:09.42  
 -- Perez, Irving             11 AGUA-MR                   NT         DQ  
 
Event 101  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Abigail C             8 AGUA-MR                15.04      15.42   20  
  2 Mannix, Christine M        8 GAEL-MR                15.75      15.67   17  
  3 Poleway, Monica J          8 Cond-MR                16.61      16.94   16  
  4 Baker, Lauren A            8 GAEL-MR                17.22      17.17   15  
  5 Delahunt, Ryan E           8 GAEL-MR                16.65      17.49   14  
  6 Tucker, Annelisa C         8 Badger-MR              16.98      17.50   13  
  7 Doherty, Julia G           8 GAEL-MR                15.94      17.58   12  
  8 Hargraves, Kelly           8 Pace-MR                17.91      17.73   11  
  9 Chudy, Charlotte L         8 AGUA-MR                16.49      17.78    9  
 10 Reynoso, Jessica M         7 AGUA-MR                17.65      17.81    7  
 11 Hutchinson-Maddox, Isla    7 AGUA-MR                17.91      18.12    6  
 12 Carissimo, Daniella M      7 Cond-MR                18.99      18.21    5  
 13 Kennedy, Calla             8 NYCC-MR                18.99      18.35    4  
 14 Randazzo, Alexandra J      8 GAEL-MR                19.48      18.39    3  
 15 Motulsky, Margo            8 Flying Dolphins-MR     19.68      18.44    2  
 16 Sorensen, Caroline C       8 GAEL-MR                18.94      18.81    1  
 17 Hogan, Paige               8 Pace-MR                18.09      18.82  
 18 Vaughn, Stephanie J        8 Pace-MR                17.47      18.84  
 19 Gibbons, Erin              8 WAC-MR                 18.89      19.08  
 20 Palumbo, Kimberly          8 WAC-MR                    NT      19.74  
 21 Schauer, Elisabeth M       8 GAEL-MR                19.00      19.84  
 22 Karpathios, Joanna         8 NYCC-MR                21.00      20.03  
 23 DiChiara, Jennifer         8 SMC-MR                 18.93      20.13  
 24 Fenn, Kerry                8 Badger-MR              19.24      20.19  
 25 Kennon, Nora M             8 Cond-MR                18.74      20.28  
 26 Robertson, Tiffany L       8 Pace-MR                18.72      20.41  
 27 Smith, Mollie M            8 Pace-MR                19.72      20.42  
 28 Lipman, Dalia              8 AGUA-MR                20.43      20.44  
 29 Zurawin, Olivia            8 SMC-MR                 19.87      20.69  
 30 Tracy, Samantha            8 SMC-MR                    NT      20.98  
 31 Sawkins, Emma E            6 GAEL-MR                19.79      20.99  
 32 Bailey, Brittany M         7 Badger-MR              20.47      21.04  
 33 Monaco, Alisha             8 Cond-MR                21.98      21.23  
 34 Fleming, Lauren M          8 Pace-MR                19.59      21.27  
 35 Itzkowitz, Nicole G        8 GAEL-MR                20.98      21.34  
 36 Pilzer, Julia G            8 Pace-MR                21.09      21.37  
 37 Frawley, Rebecca           8 SMC-MR                 20.68      21.70  
 38 Hiel, Hanna K              7 Pace-MR                21.84      21.73  
 39 Maher, Megan L             8 Cond-MR                19.30      22.60  
 40 Jeffay, Melissa            8 SMC-MR                 22.65      22.72  
 41 Mack, Rebecca              8 Flying Dolphins-MR     23.67      22.90  
 42 Pfaff, Siobhan             8 WAC-MR                 24.78      23.13  
 43 Handler, Lauren            7 Badger-MR              26.40      23.85  
 44 Yeoh-Wang, Jennifer        8 Flying Dolphins-MR     22.19      23.92  
 45 Schmitt, Rosalyn H         7 Flying Dolphins-MR     25.70      24.12  
 46 Gimbel, Alexandra          8 Thunderbirds           23.94      24.24  
 47 Sudol, Katherine C         8 AGUA-MR                26.27      24.29  
 48 Warshaw, Amelia B          8 Flying Dolphins-MR     24.10      24.59  
 49 Swanton, Brittany          8 WAC-MR                 26.67      24.63  
 50 Schattschneider, Sarah     7 SMC-MR                 23.48      24.74  
 51 Callaghan, Katherine       8 WAC-MR                    NT      24.81  
 52 Delahunt, Jaena E          5 GAEL-MR                24.31      24.97  
 53 Bodden, Chloe A            8 AGUA-MR                26.43      25.46  
 54 Liddle, Alexa N            8 AGUA-MR                32.29      25.51  
 55 Spohler, Lindsey           8 AGUA-MR                29.50      26.40  
 56 Rosensweig, Zoe G          7 AGUA-MR                21.46      26.75  
 57 Jimenez, Tiffany L         6 Flying Dolphins-MR     25.80      27.31  
 58 Sisley, Adriana            8 Flying Dolphins-MR     27.04      28.15  
 59 Owens, Nataliya            8 Badger-MR                 NT      28.61  
 60 Monaco, Cara               6 Cond-MR                29.31      28.83  
 61 Johanson, Bridget          6 Badger-MR              26.43      28.93  
 62 Despins, Isabelle M        8 GAEL-MR                24.00      29.34  
 63 Weinstien, Lila Z          6 Cond-MR                23.94      29.66  
 64 Ferron, Mae L              7 GAEL-MR                26.94      32.20  
 65 Burke, Kayla E             6 GAEL-MR                31.59      32.42  
 66 Fine, Jennifer             6 Flying Dolphins-MR     42.82      38.07  
 67 Kupersmith, Caleigh Q      5 Badger-MR              38.89      38.13  
 
Event 102  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dalton, Beau R             8 GAEL-MR                16.19      16.69   20  
  2 Dervisevic, Alen           7 Dolphin-MR             17.17      16.83   17  
  3 Kupersmith, Connor E       8 Badger-MR              16.30      16.96   16  
  4 Fleming, Thomas W          8 Pace-MR                17.22      17.60   15  
  5 Eid, Alex                  8 Badger-MR              18.40      17.79   14  
  6 Tobin, John R              7 Badger-MR              16.59      18.68   13  
  7 Cherfas, Mark              8 Dolphin-MR             18.89      18.71   12  
  8 Vallar, Jack               8 SMC-MR                 20.56      19.26   11  
  9 Carlon, Daniel             8 AGUA-MR                18.75      19.61    9  
 10 Zorgman, Ruan J            7 Pace-MR                18.03      19.81    7  
 11 May, Connor                8 Badger-MR              18.48      19.85    6  
 12 Likhitskiy, Kevin          7 Dolphin-MR             22.81      20.51    5  
 13 Hogan, Chris J             7 GAEL-MR                19.09      20.63    4  
 14 Blackburn, John F          8 Pace-MR                20.50      20.64    3  
 15 Mannix, Richard E          6 GAEL-MR                21.61      20.73    2  
 16 Buckley, Ty                8 Flying Dolphins-MR     17.04      20.76    1  
 17 Tremain, Max               7 Badger-MR              17.58      20.94  
 18 Kunze, Colin J             7 AGUA-MR                18.81      21.81  
 19 Finklestein, Daniel        6 Dolphin-MR             25.71      21.97  
 20 Herzog, Jonathan           7 Thunderbirds              NT      22.28  
 21 Miceli, Louis J            6 GAEL-MR                21.43      22.30  
 22 Ruggiero, James            8 Flying Dolphins-MR     22.71      22.42  
 23 Ogisu, Kent                8 AGUA-MR                25.69      22.54  
 24 Quigley, Jack E            7 GAEL-MR                21.65      22.55  
 25 Bodden, CJ                 8 AGUA-MR                28.80      22.64  
 26 Borcich, Declan            7 Badger-MR                 NT      23.04  
 27 Burrell, Jamie P           7 GAEL-MR                26.77      23.89  
 28 Spohler, Zachary           8 AGUA-MR                21.62      24.61  
 29 Burstein, Jonah            7 Flying Dolphins-MR     22.12      24.91  
 30 Spohler, Max               8 AGUA-MR                26.91      25.19  
 31 Cain, Ethan M              8 Flying Dolphins-MR     25.48      25.68  
 32 Croitor, Aleksey           8 Dolphin-MR             25.00      25.85  
 33 Kennon, Declan             6 Cond-MR                24.80      26.37  
 34 Dempsey, Andrew            7 Badger-MR                 NT      26.55  
 35 Brunswick, Sam             8 Thunderbirds           30.39      26.94  
 36 Vitagliano, Daniel         7 Badger-MR              21.59      27.08  
 37 Johnson, Grant             7 Badger-MR              19.59      27.52  
 38 Benjamin, Ernst            5 AGUA-MR                   NT      27.59  
 39 Fierro-Joyce, Billy        8 Badger-MR              26.07      27.69  
 40 Doherty, Kyle J            6 GAEL-MR                25.50      30.38  
 41 Sipp, John                 6 Flying Dolphins-MR     33.15      34.30  
 
Event 103  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stylianou, Andrea         10 WAC-MR                    NT      22.27   20  
  2 Hogan, Michelle M         10 GAEL-MR                28.34      28.00   17  
  3 Teng, Rebecca Y           10 AGUA-MR                29.79      30.66   16  
  4 Tobin, Casey              10 Badger-MR              31.54      31.12   15  
  5 Cooke, Farrell E          10 Badger-MR              31.63      31.21   14  
  6 Engelstein, Sophie M      10 AGUA-MR                30.70      31.45   13  
  7 Salese, Elizabeth A       10 Badger-MR              32.17      31.66   12  
  8 Rookwood, Shakiraye       10 HS-MR                  31.17      31.68   11  
  9 Einsidler, Lisa Z         10 Tmsuffolk-MR           31.74      32.26    9  
 10 Krey, Laura K              9 Badger-MR              32.70      32.33    7  
 11 Pavlin, Mekala            10 AGUA-MR                31.57      32.36    6  
 12 Owens, Amanda             10 Badger-MR              33.17      32.76    5  
 13 Tremain, Kate              9 Badger-MR              32.99      32.86    4  
 14 Sepe, Lauren K            10 GAEL-MR                33.54      33.25    3  
 15 McGuire, Christine C       9 Badger-MR              33.78      33.33    2  
 16 Schaefer, Kathryn R       10 GAEL-MR                33.48      33.52    1  
 17 Norman, Samantha M         9 Tmsuffolk-MR           33.91      33.60  
 18 Futterman, Kale            9 AGUA-MR                33.98      33.63  
 19 Lazare, Libby S           10 Badger-MR              32.99      33.71  
 20 Fusco, Alexandra A        10 GAEL-MR                33.92      33.75  
 21 Kadala, Kristyn E         10 Pace-MR                34.50      34.08  
 22 Kwa, Adelene              10 AGUA-MR                32.22      34.11  
 23 Shiota, Lena               9 AGUA-MR                33.42      34.15  
 24 Flower, Lauren E          10 Pace-MR                33.91      34.21  
 25 Lewis, Kamara A           10 AGUA-MR                34.15      34.36  
 26 Daly, Bronagh              9 HS-MR                  35.06      34.65  
 27 Hunt, Janaya              10 WAC-MR                 33.78      34.71  
 28 Cooke, Alexandra          10 Badger-MR              36.77      34.83  
 29 Hutchinson-Maddox, Caitl  10 AGUA-MR                   NT      34.84  
 30 Randazzo, Khristiana       9 GAEL-MR                34.97      34.89  
 31 Mihail, Renee M            9 AGUA-MR                36.05      34.91  
 32 McNichol, Taylor          10 Cond-MR                36.31      34.97  
 33 Weiner, Tess M            10 AGUA-MR                35.53      35.33  
 34 Lu, Christine Y           10 HS-MR                     NT      35.41  
 35 Cyrus, Kimberly L          9 AGUA-MR                35.92      35.61  
 36 Lim, Sally                 9 NYCC-MR                34.29      35.82  
 37 Li, Gloria                 9 HS-MR                  37.11      36.00  
 38 Guba, Jackie M             9 GAEL-MR                35.89      36.48  
 39 Reis, Kelly J             10 AGUA-MR                38.45      36.74  
 40 Breslau, Jessica           9 Flying Dolphins-MR     36.44      36.82  
 41 Kudelska, Kamila          10 NYCC-MR                35.00      36.85  
 42 Kelly, Caroline E          9 Cond-MR                34.97      36.88  
 43 Lazar, Katja M             9 Flying Dolphins-MR     35.23      37.22  
 44 Geissler, Kimberley        9 WAC-MR                 39.89      37.25  
 45 Altman-Kurosaki, Hannah   10 AGUA-MR                35.07      37.38  
 46 Braca, Tori K              9 Pace-MR                37.23      37.50  
 46 Callahan, Erin D          10 Pace-MR                37.00      37.50  
 48 Antler, Hollis J          10 AGUA-MR                42.82      37.64  
 49 Quest, Carolyn            10 WAC-MR                 38.98      37.91  
 50 Heisler, Lucy J           10 AGUA-MR                39.13      38.02  
 51 Maguire, Kelsey A         10 GAEL-MR                37.47      38.08  
 52 Fitzgerald, Laura P       10 AGUA-MR                39.20      38.48  
 53 Seckin, Mina               9 HS-MR                  38.85      38.49  
 54 Mitchell, Alexandra       10 Flying Dolphins-MR     39.33      38.74  
 55 Schmitt, Katherine M      10 Flying Dolphins-MR     38.21      38.79  
 55 Ary, Katelyn M             9 AGUA-MR                40.57      38.79  
 57 Gucalp, Aylin             10 Flying Dolphins-MR     38.79      38.93  
 58 Solis-Cohen, Hannah        9 Thunderbirds           42.12      39.06  
 59 Miller, Nikki              9 Cond-MR                39.39      39.12  
 60 Hryhorowych, Natalia       9 AGUA-MR                41.11      39.13  
 61 Sipp, Sterling N           9 Flying Dolphins-MR     38.40      39.23  
 62 Burke, Stephanie H        10 GAEL-MR                39.63      39.41  
 63 Maisel, Amanda D           9 AGUA-MR                44.10      39.73  
 64 Davis, Jackie P            9 Cond-MR                43.82      39.78  
 65 Illescas, Bridget          9 UN-AG-MR               48.37      40.14  
 66 Johanson, Kelly A          9 Badger-MR              38.56      40.17  
 67 Raby, Zami J              10 AGUA-MR                40.64      40.65  
 68 Wolin, Sarah R            10 Cond-MR                40.07      40.75  
 69 Blackburn, Margart A      10 Pace-MR                38.94      40.84  
 70 Montana, Jaclyn            9 HS-MR                     NT      40.91  
 71 Schulte, Caroline C        9 AGUA-MR                43.74      41.51  
 72 Sprayregen, Dale          10 Flying Dolphins-MR     42.48      41.56  
 73 Fathelbab, Diana           9 HS-MR                     NT      41.58  
 74 Song, Crysta              10 WAC-MR                 43.14      41.80  
 75 Novick-Smith, Eliza       10 Flying Dolphins-MR     40.69      42.48  
 76 Gaffaney, Lauren           9 AGUA-MR                42.69      42.74  
 77 Melkonian, Katie A         9 GAEL-MR                46.29      43.01  
 78 Bachman, Jett              9 Flying Dolphins-MR     42.73      43.16  
 79 Bodden, Rachel J          10 AGUA-MR                41.59      43.23  
 80 Horwitz, Emma             10 Thunderbirds           45.69      43.30  
 81 Thompson, Brie P           9 Pace-MR                40.48      43.61  
 82 Mechalakos, Mary A         9 Flying Dolphins-MR     43.54      43.85  
 83 Nogara, Elena              9 Flying Dolphins-MR        NT      44.18  
 84 Calnek-Sugin, Talia        9 Thunderbirds              NT      45.00  
 85 Cain, Lillian T           10 Flying Dolphins-MR     39.43      45.30  
 86 Sauer, April              10 AGUA-MR                47.54      45.34  
 87 Drumbakis, Claire          9 WAC-MR                    NT      45.64  
 88 Miceli, Lauren R          10 GAEL-MR                49.06      46.02  
 89 Darabundit, Magica G      10 AGUA-MR                48.74      46.21  
 90 Smith, Emily J            10 AGUA-MR                54.32      46.70  
 91 Rudin, Michelle           10 Thunderbirds              NT      46.87  
 92 Yeoh-Wang, Deborah        10 Flying Dolphins-MR     43.46      49.65  
 93 Burstein, Shana R         10 Flying Dolphins-MR     49.62      49.95  
 94 Feinberg, Madeleine B      9 AGUA-MR                46.96      51.73  
 95 Blankfein, Rachel H        9 Flying Dolphins-MR     49.64      52.04  
 96 Walters, Kirsten L         9 GAEL-MR                56.23      52.82  
 97 Gibbons, Lauren            9 WAC-MR                 54.08      54.47  
 98 Roberts, Alison           10 Thunderbirds           58.88      55.50  
 99 LaGuerre, Gabrielle       10 NYCC-MR                49.11      56.33  
100 Armstrong, Cece W          9 AGUA-MR              1:01.79      57.55  
101 Rothman, Samantha          9 Thunderbirds              NT    1:04.45  
 
Event 104  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Sean P             10 Tmsuffolk-MR           29.13      29.34   20  
  2 Itzkowitz, Ben M          10 GAEL-MR                32.56      31.45   17  
  3 Dempsey, Lukas A           9 AGUA-MR                31.18      31.92   16  
  4 Bajuz, Micheal             9 NYCC-MR                32.25      32.22   15  
  5 Lohrer, Jesse T           10 Tmsuffolk-MR           31.42      32.69   14  
  6 Sheffrey, Harold          10 AGUA-MR                32.19      33.29   13  
  7 Kunze, Ian M               9 AGUA-MR                35.10      33.31   12  
  8 Cooper, Alexander M       10 Badger-MR              34.44      33.33   11  
  9 Strassberg, Gary R        10 Badger-MR              34.08      33.36    9  
 10 McGlynn, Brendan          10 Pace-MR                33.97      33.43    7  
 11 Navy, Daniel L            10 Flying Dolphins-MR     33.71      33.69    6  
 12 Ferrara, Ian A            10 Badger-MR              33.92      33.76    5  
 13 Thermos, Yianni            9 WAC-MR                 34.94      33.81    4  
 14 Zoubkov, Vladimir         10 AGUA-MR                32.35      34.16    3  
 15 Villegas, Michael P       10 Cond-MR                33.97      34.47    2  
 16 Wolin, Seth A             10 Cond-MR                32.85      34.58    1  
 17 Degrazia, Michael V        9 Tmsuffolk-MR           32.50      34.59  
 18 Hughes, Kevin J            9 Badger-MR              34.39      34.73  
 19 Adolf, Conrad             10 AGUA-MR                35.65      34.77  
 20 Balter, Jack M            10 Badger-MR              38.28      35.86  
 21 Chetvertkov, Anton        10 AGUA-MR                   NT      35.93  
 22 Blaney, Miles              9 NYCC-MR                35.85      36.07  
 23 Balter, Roscoe D          10 Badger-MR              35.37      36.17  
 24 Borcich, Kiernan           9 Badger-MR                 NT      36.25  
 25 Smith, Tavy O             10 Pace-MR                36.36      36.26  
 26 Suna, Phillip              9 Flying Dolphins-MR     36.77      36.79  
 27 Kupersmith, Corey A        9 Badger-MR              38.12      36.80  
 28 Tran, Jonathan            10 HS-MR                     NT      37.09  
 29 Herbold, Tommy R           9 Badger-MR              34.49      37.36  
 30 Donnelly, Brendan         10 AGUA-MR                39.80      38.57  
 31 Or, Terrence              10 HS-MR                     NT      38.84  
 32 Flynn, Thomas J           10 AGUA-MR                42.66      39.42  
 33 Cohen, David               9 Thunderbirds           40.92      40.28  
 34 Schattschneider, Eric     10 SMC-MR                 43.04      41.00  
 35 Lazare, Alex E             9 Badger-MR              38.04      41.40  
 36 Singer, Matteo             9 KRKN-MR                41.20      41.44  
 37 Bhagat, Gautam             9 Flying Dolphins-MR     40.14      42.72  
 38 Sherman, Daniel            9 Pace-MR                40.46      43.02  
 39 Han, Nicholas             10 Flying Dolphins-MR     41.34      44.60  
 40 Chansakull, JR J           9 AGUA-MR                42.01      44.98  
 41 Shavitz, Benjamin          9 Flying Dolphins-MR     43.60      45.15  
 42 Mihalcik, Peter J         10 AGUA-MR                43.42      45.49  
 43 Sorensen, Charlie W       10 GAEL-MR                47.70      45.52  
 44 Edens, Ryan               10 AGUA-MR                42.05      45.70  
 45 Caulo, Gilly               9 SMC-MR                 46.95      53.21  
 46 Roberts, David             9 Thunderbirds           59.76      57.01  
 -- Malychev, Peter           10 Dolphin-MR             40.25         DQ  
 
Event 105  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Degrazia, Kristen Z       12 Tmsuffolk-MR           25.28      25.65   20  
  2 Hyland, Allison Z         12 BAD-K-MR               26.14      26.86   17  
  3 Moore, Jhanna             12 AGUA-MR                27.37      27.29   16  
  4 Shiota, Lili M            11 AGUA-MR                28.24      27.47   15  
  5 Alleyne, Sophia N         12 AGUA-MR                27.10      27.56   14  
  6 Forrester, Alex Z         11 BAD-K-MR               27.68      27.60   13  
  7 Barnwell, Brittany Z      11 BAD-K-MR               27.57      27.95   11.5
  7 Brown, Shanon Z           12 BAD-K-MR               28.52      27.95   11.5
  9 Rudel, Susannah E         12 SMC-MR                 27.59      27.97    9  
 10 Siegel, Erika A           12 AGUA-MR                27.66      28.08    7  
 11 Larkin, Kate C            12 Tmsuffolk-MR           28.06      28.12    6  
 12 Evans, Laura A            11 BAD-K-MR               27.78      28.23    5  
 13 Fong, Sandra M            12 AGUA-MR                28.49      28.26    3.5
 13 Guba, Ali E               11 GAEL-MR                27.81      28.26    3.5
 15 Hoppe, Tina W             12 AGUA-MR                27.69      28.27    2  
 16 Brown, Meghan Z           12 BAD-K-MR               28.67      28.51    1  
 17 Bolander, Katie D         12 AGUA-MR                28.25      28.64  
 18 O'Halloran, Coray L       11 BAD-K-MR               28.96      28.77  
 19 Baker, Meghan T           11 GAEL-MR                30.15      28.89  
 20 Hoover, Mary C            12 BAD-K-MR               28.60      28.92  
 21 Dang, Thu                 11 WAC-MR                 28.07      28.95  
 22 Fenn, Meaghan Z           11 BAD-K-MR               28.68      29.05  
 23 Cramer, Micaela C         12 GAEL-MR                29.40      29.10  
 24 Einsidler, Allie Z        12 Tmsuffolk-MR           28.53      29.13  
 25 Callahan, Courtney E      12 Pace-MR                28.31      29.17  
 26 Bodnar, Katharine D       12 Flying Dolphins-MR     28.65      29.25  
 27 Kammel, Stella E          12 AGUA-MR                28.99      29.32  
 28 Jennings, Erica L         12 Tmsuffolk-MR           30.44      29.44  
 29 Gleicher, Isabel          11 Flying Dolphins-MR     30.23      29.51  
 30 Moursi, Sara A            11 Tmsuffolk-MR           30.18      29.57  
 31 Espinal, Amanda Z         11 Tmsuffolk-MR           30.44      29.58  
 32 Yeager, Keira M           12 Tmsuffolk-MR           30.07      29.67  
 33 Braca, Gianna L           11 Pace-MR                30.26      29.73  
 34 Fritsch, Kristina         11 HS-MR                  29.92      29.75  
 35 Robertson, Amanda M       12 Pace-MR                30.03      30.08  
 36 Vasta, Meredith L         12 Pace-MR                29.03      30.12  
 37 Berardi, Alexandra B      12 GAEL-MR                30.78      30.17  
 38 Roberts, Hilary           12 AGUA-MR                29.76      30.30  
 39 Hughes, Katty Z           11 BAD-K-MR               30.38      30.45  
 39 Brown, Brittany A         12 GAEL-MR                31.19      30.45  
 41 Hall, Samantha G          11 AGUA-MR                31.00      30.63  
 42 Mannix, Gina A            11 GAEL-MR                30.37      30.66  
 43 Verrilli, Jeanne          12 WAC-MR                 30.23      30.79  
 44 Thermos, Christiana       11 WAC-MR                 31.08      30.95  
 45 Lyver, Kellie M           11 GAEL-MR                33.30      30.96  
 46 Honohan, Jamie C          12 AGUA-MR                30.84      30.98  
 47 Archer, Heather A         11 Tmsuffolk-MR           32.64      31.18  
 48 Costa, Christina          11 Pace-MR                32.87      31.42  
 49 McNally, Elise C          12 Unattached             31.20      31.46  
 50 Doino, Jaclyn M           11 GAEL-MR                31.40      31.69  
 51 Bloom, Taylor L           11 AGUA-MR                32.17      31.71  
 52 Uehara, Anna J            12 Pace-MR                30.87      31.74  
 53 Matza, Jackie R           12 AGUA-MR                   NT      31.81  
 54 Rock, Nathalie F          12 WAC-MR                 31.45      31.99  
 55 Smith, Alyssa             11 Thunderbirds              NT      32.04  
 56 Reis, Dani B              11 AGUA-MR                32.21      32.06  
 57 Baiano, Cassandra         12 SMC-MR                 32.05      32.12  
 58 Walker, Kimberly G        12 AGUA-MR                   NT      32.16  
 59 Makowski, Michelle T      11 Tmsuffolk-MR           32.28      32.26  
 59 Lewis, Isobel M           11 Flying Dolphins-MR     32.29      32.26  
 61 Silverhardt, Sarah        11 Pace-MR                31.96      32.45  
 62 Lam, Jessica              11 NYCC-MR                32.00      32.47  
 62 Ritter, Jamie Z           11 Tmsuffolk-MR           33.51      32.47  
 64 Fufidio, Michele Z        11 BAD-K-MR               33.09      32.87  
 65 Marlow, Danielle A        11 Tmsuffolk-MR           33.41      32.88  
 66 Rubin, Ada                12 Thunderbirds           34.94      33.01  
 67 Herald, Eve Z             11 BAD-K-MR               33.48      33.02  
 68 Caines, Alexandra E       11 Tmsuffolk-MR           33.06      33.25  
 69 Purcell, Kelsey G         12 AGUA-MR                33.61      33.29  
 70 Barone, Suzanne M         12 Tmsuffolk-MR           32.80      33.42  
 71 Rahgozar, Shayda Z        12 Tmsuffolk-MR           33.47      33.59  
 72 Rivera, Taina             12 AGUA-MR                31.97      33.64  
 73 Schatkun, Beth A          11 Cond-MR                33.14      33.84  
 74 DeMarco, Melissa          12 HS-MR                  34.39      33.91  
 75 Feuchs, Ashley E          12 SMC-MR                 35.29      34.10  
 75 Grubert, Olivia Z         12 BAD-K-MR               35.00      34.10  
 77 Rouchou, Lauren           11 BAD-K-MR               34.71      34.14  
 78 Walters, Amanda L         12 GAEL-MR                35.79      34.51  
 79 Drury, Kelly M            11 Tmsuffolk-MR           35.25      34.59  
 80 Kahn, Alyssa N            11 Tmsuffolk-MR           34.17      34.76  
 81 Erickson, Abigayle        11 AGUA-MR                35.19      34.81  
 82 Knapp, Erin L             12 SMC-MR                 33.07      34.94  
 83 Piskin, Tori              11 Thunderbirds           37.10      35.08  
 84 Solomon, Amanda           11 AGUA-MR                34.23      35.58  
 85 Reyes, Lorraine           11 HS-MR                  36.80      35.89  
 86 Ruggiero, Isabela         11 Flying Dolphins-MR     36.27      36.21  
 87 Armstrong, Lillie         12 KRKN-MR                34.50      36.36  
 88 Seker, Celine G           11 AGUA-MR                36.69      36.57  
 89 Tubin, Kristina S         12 Pace-MR                34.82      36.59  
 90 Tannenbaum, Hannah M      11 AGUA-MR                34.51      36.61  
 91 Hahn, Abby                11 NYCC-MR                38.33      36.73  
 92 Seaboldt, Mariah          11 SMC-MR                 37.18      36.89  
 93 O'Halloran, Charlotte M   11 BAD-K-MR               36.70      36.91  
 94 Fuchs, Mimi               11 Flying Dolphins-MR     35.19      36.95  
 95 Keimach, Julia            12 Thunderbirds              NT      37.33  
 96 O'Connell, Christina A    11 AGUA-MR                37.30      37.43  
 97 Varney, Gillian           11 SMC-MR                 37.32      37.58  
 98 Monti, Chessy             11 AGUA-MR                36.17      37.61  
 99 Laraqui, Meya             12 Flying Dolphins-MR     37.12      37.72  
100 Bilogoubka, Liliya        11 Flying Dolphins-MR     43.30      38.02  
101 Stanislawsky, Emma        11 Thunderbirds              NT      38.15  
102 Ramsden, Sydney M         11 AGUA-MR                   NT      38.47  
103 Struve-Hill, Elena        12 Thunderbirds              NT      38.57  
104 Lipuma-Nishihira, Lily    11 Flying Dolphins-MR     38.99      39.04  
105 Pirog, Sophia A           11 AGUA-MR                39.63      39.75  
106 Herzog, Lee               11 Thunderbirds           40.67      40.29  
107 Cherkashina, Margarita    11 Dolphin-MR             41.50      40.66  
108 Ferron, Lana M            11 GAEL-MR                41.24      40.81  
109 Michalatos, Vicky M       11 Pace-MR                40.18      41.20  
110 Callaghan, Jessica        11 WAC-MR                 39.39      41.35  
111 Bowman, Dora G            11 Flying Dolphins-MR     39.64      41.83  
112 Contreras, Stephanie J    11 Pace-MR                40.47      42.51  
113 Sills, Rebecca            11 Thunderbirds              NT      45.68  
114 Eisman, Liana             11 Thunderbirds              NT      46.17  
115 Stern, Naomi              11 Thunderbirds              NT      47.01  
116 Botkin, Hannah            11 Thunderbirds              NT      47.08  
117 Tichansky, Leah           11 Thunderbirds              NT      47.62  
118 Fong, Danielle A          11 AGUA-MR                47.12      47.95  
119 Engel, Shira B            11 Flying Dolphins-MR     57.17      52.38  
 
Event 106  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Christopher     12 NYCC-MR                26.90      27.59   20  
  2 Feeley, Ryan J            11 BAD-K-MR               28.98      28.81   17  
  3 Bormann, Thomas L         12 Tmsuffolk-MR           30.31      29.13   16  
  4 Gleason, David X          12 AGUA-MR                28.74      29.26   15  
  5 Podniesinski, Jonathan J  12 Tmsuffolk-MR           29.00      29.34   14  
  6 Collazo, Jason            11 WAC-MR                 29.89      29.40   13  
  7 Carrington, Adam A        11 AGUA-MR                29.41      29.49   12  
  8 Feeley, Dan Z             12 BAD-K-MR               31.00      29.51   11  
  9 Martinez-White, Naeem     12 AGUA-MR                29.51      29.53    9  
 10 Doherty, Zack Z           11 GAEL-MR                30.11      29.60    7  
 11 Raczynski, Joseph         11 AGUA-MR                29.06      29.67    6  
 12 Schellhorn, Peter A       12 Pace-MR                29.68      29.80    5  
 13 Sirmans, Marcus P         11 GAEL-MR                29.40      29.85    4  
 14 Sinche, Cristian          12 NYCC-MR                29.52      29.90    3  
 15 Han, Christopher          12 Flying Dolphins-MR     26.10      30.01    2  
 16 Krause, Billy K           11 Tmsuffolk-MR           30.51      30.43    1  
 17 Zorgman, Willem H         11 Pace-MR                30.87      31.27  
 18 Qiao, Matthew             12 Tmsuffolk-MR           32.85      31.78  
 19 Peng, Andrew              11 NYCC-MR                34.00      32.17  
 20 Okstin, Konstantin        12 Dolphin-MR             45.90      32.26  
 21 Carlon, Timothy A         11 AGUA-MR                32.47      32.29  
 22 Dentchev, Theophil        12 NYCC-MR                30.44      32.35  
 23 Bianco, Phillip E         11 HS-MR                  33.63      32.56  
 23 Cahill, John P            12 Pace-MR                31.28      32.56  
 25 Gregoriades, Michael      11 Pace-MR                30.97      32.68  
 26 Judge, Alex H             12 Pace-MR                32.41      32.73  
 27 Restle, David             12 SMC-MR                 32.47      32.96  
 28 Lucia, Greg               12 SMC-MR                 33.25      33.19  
 29 Matura, Aleksandr         11 Dolphin-MR             40.10      33.25  
 30 Lutinger, Elan            12 Dolphin-MR             41.70      33.34  
 31 Cereste, Mark             12 SMC-MR                 33.38      33.53  
 32 Lewis, Khalid A           12 AGUA-MR                34.15      33.92  
 33 Sampson, Takayoshi        12 SMC-MR                 33.32      33.93  
 34 Liang, Dennis             12 NYCC-MR                31.99      34.41  
 35 Kennon, Aidan F           11 Cond-MR                32.11      34.48  
 36 Contreras, Christian      12 Pace-MR                30.24      34.89  
 37 Barker, Kevin             11 SMC-MR                 35.22      35.08  
 38 Srdanovic, Ivan           11 KRKN-MR                35.10      35.16  
 39 Lazar, Andre              12 Flying Dolphins-MR     34.52      35.43  
 40 Hinds, Jonathan A         11 Tmsuffolk-MR           35.11      35.73  
 41 O'Connell, James B        11 Pace-MR                34.28      35.80  
 42 Oppenheimer, Harry O      11 GAEL-MR                36.76      35.96  
 43 Vitagliano, Luke A        12 BAD-K-MR               38.00      36.54  
 44 Goussev, Vladimir         12 Dolphin-MR             44.80      36.70  
 45 Parish, Sam M             12 Cond-MR                38.76      37.27  
 46 Vitagliano, John A        12 BAD-K-MR               37.00      38.51  
 47 Jeffay, Eric              11 SMC-MR                 40.14      40.05  
 48 Krell, Brian M            12 Cond-MR                39.21      40.69  
 49 Maheswaran, Zhaarn S      11 AGUA-MR                   NT      42.42  
 50 Perez, Irving             11 AGUA-MR                46.45      47.31  
 51 Barac, Marko              11 AGUA-MR                51.37      55.55  
 
Event 107  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 2:19.89    2:20.83   40  
       37.47  1:14.88  1:49.19  2:20.83                                    
  2 Badger Swim Club Carle-MR  'A'                    2:22.43    2:24.39   34  
       36.64  1:19.88  1:54.34  2:24.39                                    
  3 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:25.01    2:28.37   32  
       41.18  1:25.35  2:00.57  2:28.37                                    
  4 Badger Swim Club Carle-MR  'B'                    2:33.12    2:32.26   30  
       40.00  1:24.27  2:01.21  2:32.26                                    
  5 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'B'                 2:37.81    2:35.94   28  
       39.91  1:25.44  2:01.59  2:35.94                                    
  6 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'C'                 2:43.53    2:41.67   26  
       44.27  1:28.37  2:12.57  2:41.67                                    
  7 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                          NT    2:43.56   24  
       42.67  1:25.38  2:06.06  2:43.56                                    
  8 Harbor Seals-MR  'A'                              2:41.74    2:44.73   22  
       40.05  1:26.41  2:07.86  2:44.73                                    
  9 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         2:41.32    2:45.89   18  
       43.43  1:28.70  2:10.11  2:45.89                                    
 10 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'D'                 2:51.56    2:49.82   14  
       44.85  1:34.14  2:17.02  2:49.82                                    
 11 Gael Aquatic Club-MR  'C'                         2:54.78    3:00.29   12  
       47.49  1:37.00  2:18.92  3:00.29                                    
 12 Harbor Seals-MR  'B'                                   NT    3:28.57   10  
     1:06.74  1:59.23  2:47.96  3:28.57                                    
 13 Thunderbirds  'A'                                      NT    3:38.77    8  
       57.02  1:52.45  2:45.31  3:38.77                                    
 -- Pace Setter Swim Team-MR  'B'                          NT         DQ  
       51.12  1:51.04  2:35.40       DQ                                    
 -- Asphalt Green Unified Aq.-MR  'E'                 2:57.74         DQ  
       49.21  1:37.07  2:26.58       DQ                                    
 
Event 108  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 2:30.80    2:31.34   40  
       38.12  1:22.58  1:58.41  2:31.34                                    
  2 Badger Swim Club Carle-MR  'A'                    2:25.39    2:35.20   34  
       39.48  1:22.60  2:01.77  2:35.20                                    
  3 Badger Swim Club Carle-MR  'B'                    2:35.49    2:49.68   32  
       42.56    59.63  2:08.23  2:49.68                                    
  4 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                          NT    2:55.29   30  
       49.03  1:34.60  1:52.43  2:55.29                                    
  5 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'B'                 2:55.14    2:59.04   28  
       45.97  1:31.62  2:13.50  2:59.04                                    
  6 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'C'                 3:20.65    3:18.03   26  
       47.87  1:46.08  2:53.72  3:18.03                                    
  7 Thunderbirds  'A'                                      NT    4:26.50   24  
     1:17.29  2:23.82  3:24.48  4:26.50                                    
 
Event 109  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 2:02.77    2:03.56   40  
       31.11  1:06.67  1:38.80  2:03.56                                    
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              2:06.09    2:05.90   34  
       34.51  1:09.23  1:37.76  2:05.90                                    
  3 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'B'                 2:06.53    2:09.09   32  
       31.55  1:10.24  1:40.86  2:09.09                                    
  4 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:17.55    2:12.52   30  
       34.95  1:09.96  1:42.48  2:12.52                                    
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:16.41    2:14.17   28  
       35.59  1:15.51  1:44.85  2:14.17                                    
  6 Team Suffolk-MR  'B'                              2:18.49    2:15.77   26  
       37.99  1:12.82  1:46.20  2:15.77                                    
  7 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                     2:23.11    2:25.26   24  
       35.90  1:20.16  1:53.69  2:25.26                                    
  8 Gael Aquatic Club-MR  'B'                              NT    2:27.74   22  
       39.69  1:23.30  1:58.41  2:27.74                                    
  9 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'C'                 2:21.13    2:27.97   18  
       37.69  1:18.44  1:55.91  2:27.97                                    
 10 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'D'                 2:26.95    2:29.74   14  
       36.38  1:20.95  1:55.78  2:29.74                                    
 11 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'E'                 2:34.64    2:36.23   12  
       40.14  1:24.98  2:02.34  2:36.23                                    
 12 Thunderbirds  'A'                                 2:49.78    2:36.35   10  
       37.73  1:22.23  1:59.55  2:36.35                                    
 13 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'F'                 2:43.03    2:53.75    8  
       39.52  1:29.95  2:11.04  2:53.75                                    
 14 Thunderbirds  'B'                                      NT    3:02.87    6  
       46.12  1:35.60  2:24.61  3:02.87                                    
 
Event 110  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:12.37    2:13.85   40  
       34.29  1:13.56  1:45.74  2:13.85                                    
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              2:15.89    2:15.42   34  
       34.69  1:15.48  1:46.74  2:15.42                                    
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:16.86    2:18.78   32  
       42.03  1:23.04  1:59.51  2:18.78                                    
  4 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'A'                 2:17.50    2:20.08   30  
       35.86  1:17.04  1:50.71  2:20.08                                    
  5 Pace Setter Swim Team-MR  'A'                     2:32.99    2:29.00   28  
       36.92  1:20.47  1:57.81  2:29.00                                    
  6 Pace Setter Swim Team-MR  'B'                     2:38.99    2:40.23   26  
       39.45  1:23.03  2:05.03  2:40.23                                    
  7 Asphalt Green Unified Aq.-MR  'B'                 2:39.88    3:10.22   24  
       49.99  1:34.85  3:10.22                                             

Brought to you by Computer Aide, Inc.