MARIST HOLIDAY INVITATIONAL
12/20/2002 to 12/22/2002

Event 1  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR              10:56.28   11:25.97  
  2 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ               11:59.83   11:30.20  
  3 Canals, Giselle E         16 BB-NJ               12:28.97   11:33.76  
  4 Jones, Emily J            13 BB-NJ               12:26.47   11:38.05  
  5 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR              12:39.35   11:52.10  
  6 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR              12:03.52   11:58.37  
  7 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR              12:20.00   12:20.78  
  8 Collins, Heather          12 BB-NJ               13:22.55   12:34.57  
  9 Skeats, Jen A             16 Ksc-AD              12:43.79   12:39.19  
 10 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR              12:50.00   12:55.46  
 11 Carr, Anna H              17 Ndac-MR             12:15.28   13:08.35  
 
Event 2  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunbar, Joe J             17 BB-NJ               10:21.64   10:12.41  
  2 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR              10:23.24   10:56.48  
  3 Berg, Kyle G              14 MSC-MR              11:13.95   11:06.83  
  4 Wang, Vinson              14 MSC-MR                    NT   11:19.10  
  5 Dunbar, Alex J            14 BB-NJ               14:53.98   12:42.91  
  6 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR        13:57.43   12:46.70  
  7 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                    NT   12:54.49  
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR               2:11.98    2:10.04  
  2 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD               2:10.07    2:10.16  
  3 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT              2:42.88    2:17.11  
  4 Casado, Laurie            12 CIY-MR               2:27.21    2:18.69  
  5 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR               2:19.50    2:19.09  
  6 Wang, Diana               12 MSC-MR               2:18.59    2:21.76  
  7 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               2:28.28    2:22.54  
  8 Viray, Alexandra          11 CIY-MR               2:26.81    2:23.59  
  9 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                2:31.95    2:25.62  
 10 Martin, Danielle-Marie    12 SCD-MR                    NT    2:26.56  
 11 Unger, Katie M            11 BB-NJ                2:35.50    2:28.38  
 12 Shepherd, Christine       12 WSSC-MR              2:24.97    2:31.14  
 13 Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR               2:27.32    2:32.49  
 14 Santiago, Ariel           11 WSSC-MR              2:41.86    2:36.52  
 15 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               2:38.03    2:37.21  
 16 Joyce, Caitlin            12 VAC-MR               2:39.89    2:37.84  
 17 Indyk, Jessica            11 SCD-MR               2:57.56    2:44.33  
 18 Pai, Christina E          11 MSC-MR               2:38.18    2:46.58  
 19 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                    NT    3:00.24  
 
Event 4  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Daniel H             12 CIY-MR               2:23.95    2:16.62  
  2 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               2:28.01    2:21.33  
  3 Greer, Shaun W            11 Aqua Gems-MR         2:28.93    2:28.08  
  4 Saindon, Brian            12 VAC-MR               2:29.88    2:28.36  
  5 Carroll, James            12 VAC-MR               2:32.11    2:29.04  
  6 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               2:47.10    2:42.60  
  7 Monza, Justin I           11 MSC-MR               2:52.57    2:44.10  
  8 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               2:48.57    2:45.96  
  9 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               2:45.00    2:47.12  
 10 Monza, Joel L             11 MSC-MR               2:57.51    2:48.70  
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Jacquelyn C        14 VAC-MR               1:59.56    2:01.24  
  2 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               1:59.99    2:02.86  
  3 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR               2:09.78    2:04.09  
  4 Trent, Alaina E           14 VAC-MR               2:05.85    2:05.83  
  5 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                2:06.49    2:06.93  
  6 Paige, Jillian M          14 NBS-MR               2:02.32    2:07.54  
  7 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR               2:11.87    2:09.64  
  8 Cimilluca, Veronica       13 WSSC-MR              2:10.32    2:11.69  
  9 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                2:12.39    2:12.25  
 10 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         2:12.37    2:12.60  
 11 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               2:13.31    2:12.61  
 12 Whitley, Tania J          14 NTSC-CT              2:16.44    2:13.32  
 13 Miller, Anastasia J       14 VAC-MR               2:10.05    2:14.01  
 14 Burillo, Alicia           14 VAC-MR               2:15.66    2:14.40  
 15 Alexander, Emily          13 VAC-MR               2:09.99    2:15.08  
 16 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               2:17.00    2:17.63  
 17 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               2:22.78    2:19.86  
 18 Bernstein, Vanessa M      13 NBS-MR               2:21.11    2:20.00  
 19 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR               2:18.50    2:23.42  
 20 Larkin, Christine E       13 NBS-MR               2:24.97    2:25.26  
 21 Whitley, Lorna K          13 NTSC-CT              2:40.52    2:25.54  
 22 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               2:32.23    2:27.94  
 23 Schmader, Sara            14 SCD-MR               2:20.00    2:35.82  
 24 Toth, Lauren R            13 NTSC-CT              2:42.41    2:37.05  
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Vinson              14 MSC-MR               1:53.83    1:54.45  
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               1:53.92    1:54.69  
  3 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:00.87    2:02.44  
  4 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR              2:09.71    2:06.60  
  5 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         2:13.27    2:11.11  
  6 Kallert, Bryon R          13 BB-NJ                2:12.58    2:15.05  
  7 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               2:24.57    2:18.83  
  8 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               2:27.28    2:21.21  
  9 Ryan, Sean                14 SCD-MR               2:40.00    2:24.83  
 10 Dunbar, Alex J            14 BB-NJ                2:31.23    2:25.39  
 11 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               2:29.99    2:34.06  
 12 Saindon, Merrick R        14 VAC-MR               2:32.33    2:35.42  
 
Event 7  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR         2:24.84    2:24.35  
  2 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR         2:35.68    2:31.90  
  3 Watson, Katie J           10 MSC-MR               2:48.80    2:37.08  
  4 Damico, Nicole            10 VAC-MR               2:42.99    2:38.20  
  5 Klein, Morganne           10 VAC-MR               2:43.84    2:40.88  
  6 Munz, Brenna A            10 MSC-MR               2:53.29    2:49.02  
  7 Indyk, Allison             9 SCD-MR               3:03.98    2:55.54  
  8 Seagren, Erika L           9 MSC-MR               3:15.60    3:04.11  
  9 Boyko, Emily F             8 MSC-MR               3:08.38    3:06.84  
 10 Santiago, Amber            8 WSSC-MR              3:40.18    3:16.85  
 
Event 8  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR         2:24.27    2:28.86  
  2 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT              2:49.62    2:34.73  
  3 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR               2:43.04    2:43.37  
  4 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR               3:09.58    3:02.20  
  5 MacElveen, Daniel          9 SCD-MR               3:50.00    3:21.97  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               1:55.81    2:00.93  
  2 Maer, Allison R           15 NBS-MR               2:04.35    2:03.32  
  3 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR               1:59.74    2:04.47  
  4 LaPerle, Stephanie A      16 NBS-MR               2:05.50    2:04.89  
  5 Canals, Janyll R          16 BB-NJ                2:06.39    2:06.87  
  6 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:07.31    2:07.27  
  7 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR               2:05.39    2:08.30  
  8 Miller, Rachael M         16 NBS-MR               2:07.50    2:08.34  
  9 Kaasmann, Erica L         17 NBS-MR               2:04.38    2:08.47  
 10 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:09.43    2:09.89  
 11 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:10.20    2:10.20  
 12 Bogdanski, Sharon L       17 NBS-MR               2:10.91    2:10.54  
 13 Balczuk, Kelly M          17 NBS-MR               2:09.46    2:11.70  
 14 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              2:08.66    2:12.25  
 15 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               2:15.43    2:12.57  
 16 Alexander, Katie          16 VAC-MR               2:06.55    2:13.28  
 17 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              2:11.97    2:13.97  
 18 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR               2:15.50    2:14.64  
 19 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                2:12.37    2:16.05  
 20 Skeats, Jen A             16 Ksc-AD               2:20.00    2:17.67  
 21 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              2:12.44    2:18.62  
 22 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               2:14.76    2:19.53  
 23 Thomas, Samantha A        15 NTSC-CT              2:27.50    2:28.77  
 24 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              2:14.67    2:32.73  
 25 Erickson, Caitlin H       15 NTSC-CT              2:34.56    2:33.22  
 
Event 10  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Ryan M             16 Aqua Gems-MR         1:48.18    1:47.85  
  2 Pai, Christophr C         17 MSC-MR               1:45.66    1:48.15  
  3 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              1:57.64    1:52.70  
  4 Dunbar, Joe J             17 BB-NJ                1:52.75    1:55.61  
  5 Moore, John F             17 NBS-MR               1:53.52    1:57.95  
  6 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               1:55.89    1:59.13  
  7 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR         2:14.43    2:09.44  
  8 Shiels, Patrick           21 Unattached           2:02.00    2:14.60  
  9 Ferraioli, Jimmy          15 Aqua Gems-MR              NT    2:30.57  
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               2:40.74    2:36.04  
  2 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT              2:43.07    2:37.52  
  3 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR               2:50.50    2:40.43  
  4 Casado, Laurie            12 CIY-MR               2:48.37    2:40.85  
  5 Wang, Diana               12 MSC-MR               2:41.61    2:42.88  
  6 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                2:50.92    2:48.69  
  7 Santiago, Ariel           11 WSSC-MR              3:04.10    2:52.66  
  8 Pai, Christina E          11 MSC-MR               2:51.40    2:54.50  
  9 Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR               2:53.89    2:57.91  
 10 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               3:07.96    3:07.56  
 11 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                    NT    3:31.12  
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Daniel H             12 CIY-MR               2:33.08    2:34.98  
  2 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               2:45.42    2:38.92  
  3 Greer, Shaun W            11 Aqua Gems-MR         2:49.74    2:48.84  
  4 Carroll, James            12 VAC-MR               2:56.44    3:01.94  
  5 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                    NT    3:02.72  
  6 Monza, Joel L             11 MSC-MR                    NT    3:06.18  
  6 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               3:16.12    3:06.18  
  8 Monza, Justin I           11 MSC-MR               3:18.73    3:10.08  
 -- Saindon, Brian            12 VAC-MR               2:54.33         DQ  
 
Event 13  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Jacquelyn C        14 VAC-MR               5:20.89    5:26.24  
  2 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR               5:44.32    5:28.71  
  3 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               5:35.05    5:34.11  
  4 Paige, Jillian M          14 NBS-MR               5:22.50    5:34.49  
  5 Piggott, Elizabeth M      14 Ksc-AD               5:47.31    5:40.53  
  6 Trent, Alaina E           14 VAC-MR               5:28.88    5:44.83  
  7 Jones, Emily J            13 BB-NJ                5:43.21    5:45.02  
  8 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               5:54.84    5:47.05  
  9 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR               5:45.50    5:48.02  
 10 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         5:50.83    5:49.33  
 11 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                6:12.11    5:49.72  
 12 Cimilluca, Veronica       13 WSSC-MR              5:53.23    5:51.47  
 13 Miller, Anastasia J       14 VAC-MR               5:44.44    5:53.08  
 14 Alexander, Emily          13 VAC-MR               5:46.22    5:53.19  
 15 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               6:07.39    6:00.70  
 16 Burillo, Alicia           14 VAC-MR               5:55.55    6:00.71  
 17 Bernstein, Vanessa M      13 NBS-MR               5:59.65    6:07.87  
 18 Whitley, Tania J          14 NTSC-CT              6:33.62    6:08.67  
 19 Larkin, Christine E       13 NBS-MR               6:47.77    6:23.53  
 19 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               6:46.58    6:23.53  
 21 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR               6:25.27    6:25.62  
 22 Baker, Rebecca            13 SCD-MR               7:20.00    6:28.95  
 23 Whitley, Lorna K          13 NTSC-CT              6:36.51    6:33.65  
 24 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               6:47.38    6:49.05  
 25 Toth, Lauren R            13 NTSC-CT              7:23.74    7:01.97  
 
Event 14  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Vinson              14 MSC-MR               5:18.11    5:18.69  
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               5:20.95    5:19.63  
  3 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               5:31.07    5:32.70  
  4 Kallert, Bryon R          13 BB-NJ                6:07.38    5:50.39  
  5 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR              6:01.32    5:56.24  
  6 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         5:58.23    5:57.60  
  7 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                    NT    6:16.47  
  8 Dunbar, Alex J            14 BB-NJ                6:28.56    6:25.56  
  9 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               7:01.89    6:35.24  
 10 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               7:06.97    7:02.25  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaPerle, Stephanie A      16 NBS-MR               5:22.00    5:26.41  
  2 Maer, Allison R           15 NBS-MR               5:27.70    5:30.50  
  3 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               5:20.45    5:31.72  
  4 Kaasmann, Erica L         17 NBS-MR               5:24.64    5:39.18  
  5 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               5:40.00    5:40.48  
  6 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR               5:21.03    5:42.25  
  7 Collins, Heather          12 BB-NJ                5:47.00    5:43.12  
  8 Bogdanski, Sharon L       17 NBS-MR               5:48.17    5:43.59  
  9 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               5:43.53    5:43.67  
 10 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR               5:48.55    5:43.84  
 11 Miller, Rachael M         16 NBS-MR               5:45.50    5:48.37  
 12 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               5:47.73    5:48.72  
 13 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR               5:51.79    5:50.22  
 14 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               6:05.88    5:50.97  
 15 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              5:59.93    5:53.10  
 16 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD               5:54.04    5:53.25  
 17 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              5:50.51    5:54.44  
 18 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR               6:15.45    6:03.04  
 19 Skeats, Jen A             16 Ksc-AD               6:10.16    6:05.88  
 20 Balczuk, Kelly M          17 NBS-MR               5:39.72    6:05.91  
 21 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                6:41.20    6:06.21  
 22 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                5:53.26    6:08.12  
 23 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              6:05.64    6:09.39  
 24 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR               6:13.63    6:13.97  
 25 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               6:04.03    6:15.32  
 26 Viray, Alexandra          11 CIY-MR               6:21.41    6:20.90  
 27 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               6:40.34    6:28.40  
 28 Damico, Nicole            10 VAC-MR               7:04.44    7:04.74  
 29 Joyce, Caitlin            12 VAC-MR               7:04.54    7:17.25  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunbar, Joe J             17 BB-NJ                4:59.90    5:04.85  
  2 Olsen, Ryan M             16 Aqua Gems-MR         4:58.10    5:15.40  
  3 Moore, John F             17 NBS-MR               5:10.80    5:15.90  
  4 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              5:14.57    5:17.80  
  5 Pai, Christophr C         17 MSC-MR               5:06.99    5:17.82  
  6 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               4:59.50    5:19.00  
  7 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR         6:32.16    6:02.64  
  8 Shiels, Patrick           21 Unattached           5:15.00    6:05.61  
  9 Kim, Daniel H             12 CIY-MR               6:02.11    6:06.16  
 10 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               7:22.73    7:32.05  
 11 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR               7:35.26    7:35.69  
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Heather          12 BB-NJ                1:03.88    1:00.64  
  2 Casado, Laurie            12 CIY-MR               1:00.96    1:00.87  
  3 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR               1:00.10    1:01.09  
  4 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD               1:03.57    1:02.31  
  5 Stevens, Chelsea          11 VAC-MR               1:02.37    1:02.61  
  6 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR               1:01.32    1:02.92  
  7 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT              1:06.26    1:03.03  
  8 Wang, Diana               12 MSC-MR               1:03.55    1:04.02  
  9 Martin, Danielle-Marie    12 SCD-MR               1:04.54    1:04.03  
 10 Elizee, Juleen            11 CIY-MR               1:04.44    1:04.90  
 11 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                1:04.67    1:05.03  
 12 Petty, Lanae              12 VAC-MR               1:06.97    1:05.16  
 13 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:06.05    1:05.32  
 14 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                1:05.38    1:05.99  
 15 Viray, Alexandra          11 CIY-MR               1:05.55    1:06.05  
 16 Rand, Megan E             12 Aqua Gems-MR         1:10.93    1:08.16  
 17 Ryan, Brienne             11 WSSC-MR              1:07.73    1:08.59  
 18 Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR               1:07.93    1:08.80  
 19 Tavares, Monica           12 YCST-CT              1:09.88    1:09.21  
 20 Young, Katherine          11 NYCC-MR              1:09.00    1:09.22  
 21 Unger, Katie M            11 BB-NJ                1:11.82    1:10.52  
 22 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:12.28    1:10.88  
 23 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:14.87    1:10.89  
 24 Reer, Elizabeth A         12 Ksc-AD               1:10.10    1:11.74  
 25 Indyk, Jessica            11 SCD-MR               1:18.90    1:12.09  
 26 Medrano, Carol A          11 Pbac-MR              1:10.58    1:12.49  
 27 Erichson, Kylie           12 VAC-MR               1:15.36    1:12.62  
 28 Joyce, Caitlin            12 VAC-MR               1:09.65    1:12.67  
 29 Comas, Nadya A            12 BB-NJ                1:13.03    1:13.06  
 30 Flaherty, Allie           11 CIY-MR               1:16.12    1:13.26  
 31 Recchione, Erin H         11 BB-NJ                1:20.21    1:13.64  
 32 Rand, Alexa C             12 Aqua Gems-MR         1:16.91    1:13.70  
 33 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR               1:10.54    1:14.21  
 34 Sung, Jennifer            12 CIY-MR               1:15.86    1:16.08  
 35 Cherrington, Bethany F    11 BB-NJ                1:15.00    1:16.30  
 36 Deputato, Rachel M        11 BB-NJ                1:22.20    1:17.07  
 37 Cunningham, Ainslee F     11 Ndac-MR              1:10.11    1:17.12  
 38 Murphy, Lauren            11 Aqua Gems-MR         1:19.25    1:17.91  
 39 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:22.83    1:18.70  
 40 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                1:20.63    1:19.49  
 41 Butcher, Melika           12 Bam-MR               1:28.00    1:22.71  
 42 McCabe, Jennifer          11 CIY-MR               1:22.02    1:22.91  
 43 Fabrico, Hillary G        12 Ksc-AD               1:29.02    1:23.80  
 44 Buckholz, Elizabeth L     12 Bam-MR               1:25.00    1:24.96  
 45 Cash, Katie               11 CIY-MR               1:35.61    1:27.14  
 46 Scaccia, Rebecca L        11 MSC-MR               1:36.22    1:27.35  
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaurin, Marc            12 CIY-MR                 58.33      58.01  
  2 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:03.61    1:01.70  
  3 Weiner, Ben L             12 BB-NJ                1:09.07    1:05.69  
  4 Moore, Malcolm            12 CIY-MR               1:07.12    1:06.49  
  5 Greer, Shaun W            11 Aqua Gems-MR         1:08.68    1:08.50  
  6 Andersson, Erik           11 VAC-MR               1:12.42    1:10.02  
  7 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:13.86    1:10.36  
  8 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:14.32    1:10.44  
  9 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR         1:05.50    1:10.68  
 10 Culver, Eric              11 VAC-MR               1:11.47    1:10.74  
 11 Tice, Robert              12 Aqua Gems-MR         1:13.94    1:11.88  
 12 Muller, Christian S       11 Pbac-MR              1:06.23    1:12.46  
 13 Brooks, Elliot            12 Aqua Gems-MR         1:21.27    1:13.01  
 14 Buckholz, Nathaniel E     12 Bam-MR               1:10.00    1:13.37  
 15 Monza, Joel L             11 MSC-MR               1:19.85    1:13.45  
 16 Heller, Brendan J         12 NTSC-CT              1:13.09    1:15.00  
 17 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               1:17.18    1:15.49  
 18 Monza, Justin I           11 MSC-MR               1:14.55    1:15.67  
 19 Wright, Christopher P     11 NTSC-CT              1:19.45    1:16.52  
 20 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               1:16.66    1:16.73  
 21 Buckholz, Quentin A       12 Bam-MR               1:12.00    1:18.77  
 22 Yee, Michael B            11 CIY-MR               1:21.38    1:19.00  
 23 Harris, Andrew J          12 Ksc-AD               1:21.66    1:20.34  
 24 Bedeau, Quincy J          11 Bam-MR               1:23.05    1:21.88  
 25 Veliz, Andres             11 SCD-MR               1:27.45    1:25.39  
 26 Gagliardi, John G         11 MSC-MR               1:58.76    1:39.93  
 -- Esposito, Matt J          11 Ksc-AD               1:21.66         DQ  
 
Event 19  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR         1:07.18    1:06.74  
  2 Damico, Nicole            10 VAC-MR               1:11.61    1:10.09  
  3 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:12.96    1:11.49  
  4 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:12.49    1:11.69  
  5 Klein, Morganne           10 VAC-MR               1:14.49    1:12.62  
  6 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR         1:13.69    1:13.24  
  7 Munz, Brenna A            10 MSC-MR               1:19.60    1:14.29  
  8 Bayer, Reilly             10 SCD-MR               1:19.74    1:15.66  
  9 Olsen, Ashley E            9 Aqua Gems-MR         1:21.01    1:17.84  
 10 Senior, Candace F          9 Bam-MR               1:15.25    1:18.23  
 11 Larkin, Colleen            9 WSSC-MR              1:23.69    1:18.45  
 12 Geller, Rebecca E         10 CIY-MR               1:21.67    1:18.61  
 13 Hoffman, Shekinah L        9 MSC-MR               1:27.56    1:20.56  
 14 Henry, Emily               9 VAC-MR               1:20.41    1:20.58  
 15 Indyk, Allison             9 SCD-MR               1:33.90    1:20.65  
 16 Ball, Madison A            9 Ksc-AD               1:25.02    1:20.95  
 17 Campagne, Brianne M        9 Ndac-MR              1:16.11    1:21.23  
 18 Seagren, Erika L           9 MSC-MR               1:24.83    1:22.17  
 19 McCormack, Christine E     9 WSSC-MR              1:29.89    1:22.53  
 20 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR         1:23.10    1:24.48  
 21 Sung, Julia               10 CIY-MR               1:27.01    1:26.11  
 22 Landaw, Laura              9 CIY-MR               1:26.72    1:26.80  
 23 Brenner, Emma              9 CIY-MR               1:46.00    1:27.86  
 24 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR               1:32.79    1:28.19  
 25 Mills, Colleen C          10 MSC-MR               1:36.80    1:28.52  
 26 Moore, Jasmine             9 CIY-MR               1:41.29    1:28.85  
 27 Krause, Samantha           9 VAC-MR               1:31.22    1:29.59  
 28 Stevens, Madelyn           9 VAC-MR               1:25.59    1:30.59  
 29 Landers, MACKENZIE K      10 MSC-MR                    NT    1:32.36  
 30 Lloyd, Cecilia            10 CIY-MR               1:41.29    1:34.76  
 31 Iroff, Erika              10 CIY-MR               1:36.48    1:36.71  
 32 McCabe, Maggie             9 CIY-MR               1:38.30    1:37.17  
 33 Alexis, Darian            10 Bam-MR               1:33.11    1:38.92  
 34 Larsen, Kristy L           9 BB-NJ                1:44.22    1:39.35  
 35 O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR               1:48.38    1:44.02  
 36 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                    NT    1:51.12  
 37 Brown, Ashley E           10 Bam-MR               2:35.00    2:29.70  
 
Event 20  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR         1:08.60    1:07.85  
  2 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT              1:12.20    1:08.74  
  3 Galan, Luis               10 VAC-MR               1:16.45    1:10.86  
  4 Scarano, Joseph           10 SCD-MR               1:18.28    1:15.18  
  5 Nicholas, Justin T         9 BB-NJ                1:17.93    1:17.48  
  6 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD               1:19.25    1:18.00  
  7 Taylor, Zane V            10 Pbac-MR              1:13.63    1:19.15  
  8 Stortini, Nick J          10 MSC-MR               1:24.13    1:20.91  
  9 Westcott, Michael S       10 Ndac-MR              1:20.11    1:22.30  
 10 Roche, Matthew R           9 BB-NJ                1:23.15    1:24.21  
 11 Cash, Kevin                9 CIY-MR               1:33.92    1:25.84  
 12 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR               1:23.93    1:26.48  
 13 Esposito, Dominic J        9 Ksc-AD               1:29.10    1:29.90  
 14 Lee, Howon                 9 MSC-MR               1:33.15    1:30.33  
 15 MacElveen, Daniel          9 SCD-MR               1:43.08    1:31.83  
 16 Lavender, Damian M         9 Ndac-MR              1:42.11    1:36.14  
 17 Cosgrove, Daniel E        10 CIY-MR               1:41.93    1:37.45  
 18 Wong, Jason                9 BB-NJ                1:42.66    1:38.45  
 19 Gomez, Joshua              9 VAC-MR               1:42.82    1:40.17  
 20 Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR               1:37.64    1:46.99  
 21 Harris, Kyle C             9 Ksc-AD               1:25.00    1:47.46  
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               1:13.87    1:13.04  
  2 Casado, Laurie            12 CIY-MR               1:18.58    1:17.95  
  3 Elizee, Juleen            11 CIY-MR               1:20.02    1:19.81  
  4 Martin, Danielle-Marie    12 SCD-MR               1:26.00    1:21.87  
  5 McNally, Elise            12 Unattached           1:22.10    1:22.59  
  6 Shaw, Lauren M            12 Aqua Gems-MR         1:20.46    1:23.04  
  7 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:21.70    1:23.13  
  8 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR               1:19.50    1:23.26  
  9 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                1:20.70    1:24.03  
 10 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:26.22    1:26.05  
 11 Rand, Megan E             12 Aqua Gems-MR         1:29.25    1:28.56  
 12 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                1:33.65    1:28.85  
 13 Wang, Diana               12 MSC-MR               1:32.23    1:29.44  
 14 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR               1:32.41    1:31.41  
 15 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:36.38    1:33.58  
 16 Murphy, Lauren            11 Aqua Gems-MR         1:36.00    1:33.65  
 17 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                1:33.86    1:34.93  
 18 Young, Katherine          11 NYCC-MR              1:25.00    1:35.20  
 19 Erichson, Kylie           12 VAC-MR               1:33.87    1:35.49  
 20 Zinsley, Caitlin          12 SCD-MR               1:38.81    1:35.77  
 21 Recchione, Erin H         11 BB-NJ                1:36.70    1:36.01  
 22 Indyk, Jessica            11 SCD-MR               1:46.42    1:37.26  
 23 McCabe, Jennifer          11 CIY-MR               1:45.00    1:37.80  
 24 Fabrico, Hillary G        12 Ksc-AD               1:45.23    1:38.13  
 25 Cherrington, Bethany F    11 BB-NJ                1:47.28    1:38.20  
 26 Buckholz, Elizabeth L     12 Bam-MR               1:36.97    1:38.39  
 27 Cunningham, Ainslee F     11 Ndac-MR              1:46.11    1:39.31  
 28 Rand, Alexa C             12 Aqua Gems-MR         1:40.44    1:39.53  
 29 Unger, Katie M            11 BB-NJ                1:43.47    1:43.47  
 30 Deputato, Rachel M        11 BB-NJ                1:45.45    1:44.80  
 31 Butcher, Melika           12 Bam-MR               1:51.00    1:46.86  
 32 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:53.43    1:53.63  
 33 Scaccia, Rebecca L        11 MSC-MR                    NT    2:03.20  
 -- Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR               1:28.70         DQ  
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaurin, Marc            12 CIY-MR               1:23.36    1:20.59  
  2 Murray, Connor J          12 Ndac-MR              1:22.40    1:22.77  
  3 Weiner, Ben L             12 BB-NJ                1:21.60    1:26.45  
  4 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR         1:26.14    1:27.12  
  5 Tice, Robert              12 Aqua Gems-MR         1:30.12    1:28.10  
  6 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               1:33.29    1:29.05  
  7 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:30.65    1:34.03  
  8 Brooks, Elliot            12 Aqua Gems-MR              NT    1:35.23  
  9 Muller, Christian S       11 Pbac-MR              1:29.11    1:36.78  
 10 Harris, Andrew J          12 Ksc-AD               1:10.48    1:36.84  
 11 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:43.14    1:37.25  
 12 Saindon, Brian            12 VAC-MR               1:36.77    1:37.52  
 13 Greer, Shaun W            11 Aqua Gems-MR         1:34.64    1:39.68  
 14 Wright, Christopher P     11 NTSC-CT              1:45.55    1:45.10  
 15 Bass, Geoffrey            12 SCD-MR               1:50.98    1:45.35  
 16 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               1:41.98    1:45.84  
 17 Buckholz, Quentin A       12 Bam-MR               1:38.00    1:49.72  
 18 Chan, Norman              11 CIY-MR               1:59.00    1:53.34  
 19 Yee, Michael B            11 CIY-MR               1:58.00    1:54.71  
 -- Buckholz, Nathaniel E     12 Bam-MR               1:38.00         DQ  
 -- Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:23.61         DQ  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR           37.21      37.90  
  2 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR                 39.85      38.16  
  3 Klein, Morganne           10 VAC-MR                 42.79      41.90  
  4 Henry, Emily               9 VAC-MR                 44.43      43.33  
  5 Damico, Nicole            10 VAC-MR                 44.42      43.50  
  6 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 43.24      44.24  
  7 Sung, Julia               10 CIY-MR                 42.84      44.52  
  8 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR           45.79      45.20  
  9 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR           45.09      45.56  
 10 Senior, Candace F          9 Bam-MR                 45.61      46.80  
 11 Bayer, Reilly             10 SCD-MR                    NT      47.74  
 12 Larkin, Colleen            9 WSSC-MR                51.37      47.76  
 13 Campagne, Brianne M        9 Ndac-MR                46.06      47.94  
 14 Indyk, Allison             9 SCD-MR                 46.31      48.03  
 15 Olsen, Ashley E            9 Aqua Gems-MR           46.19      48.35  
 16 Ball, Madison A            9 Ksc-AD                 50.41      49.72  
 17 Brooks, Elizabeth          9 Aqua Gems-MR           48.46      49.75  
 18 Toth, Meghan E            10 NTSC-CT                50.43      50.16  
 19 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR                 55.37      51.66  
 20 Stevens, Madelyn           9 VAC-MR                 50.48      53.21  
 21 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 50.98      54.86  
 22 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 53.05      55.11  
 23 Larsen, Kristy L           9 BB-NJ                  58.76      56.15  
 24 Krause, Samantha           9 VAC-MR                 56.46      56.42  
 25 Moore, Jasmine             9 CIY-MR                 56.29      56.46  
 26 Joyce, Gwyneth             9 VAC-MR                 56.23      57.29  
 27 McCabe, Maggie             9 CIY-MR               1:05.46    1:00.17  
 28 Brenner, Emma              9 CIY-MR                 55.00    1:00.28  
 29 McCormack, Christine E     9 WSSC-MR              1:02.52    1:01.40  
 30 Ervolina, Emma R           9 MSC-MR               1:12.29    1:04.19  
 -- O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Brown, Ashley E           10 Bam-MR               1:20.00         DQ  
 -- Iroff, Erika              10 CIY-MR                 58.27         DQ  
 -- Lloyd, Cecilia            10 CIY-MR               1:08.48         DQ  
 -- Hoffman, Shekinah L        9 MSC-MR                 53.53         DQ  
 
Event 24  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT                46.86      42.94  
  2 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR           40.51      43.20  
  3 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD                 42.18      43.25  
  4 Stortini, Nick J          10 MSC-MR                 44.38      43.83  
  5 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR                 46.91      45.29  
  6 Taylor, Zane V            10 Pbac-MR                46.53      45.73  
  7 Cash, Kevin                9 CIY-MR                 45.02      46.48  
  8 Westcott, Michael S       10 Ndac-MR                47.38      47.12  
  9 Scarano, Joseph           10 SCD-MR                 48.52      47.58  
 10 Roche, Matthew R           9 BB-NJ                  45.90      48.07  
 11 Barfield, Christopher     10 CIY-MR                 53.50      50.10  
 12 Esposito, Dominic J        9 Ksc-AD                 38.72      50.23  
 13 Nicholas, Justin T         9 BB-NJ                  49.55      51.65  
 14 Vankleeck, Tanner         10 SCD-MR                 51.44      52.73  
 15 MacElveen, Daniel          9 SCD-MR                 50.40      52.94  
 16 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                 57.36      55.28  
 17 Lavender, Damian M         9 Ndac-MR                58.20      55.46  
 18 Lee, Howon                 9 MSC-MR                 57.49      57.47  
 19 Wong, Jason                9 BB-NJ                  57.66    1:00.46  
 20 Harris, Kyle C             9 Ksc-AD               1:06.15    1:07.54  
 21 Cosgrove, Daniel E        10 CIY-MR               1:03.46    1:07.67  
 22 Veliz, John-Paul           9 SCD-MR                 54.00    1:10.50  
 
Event 25  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colton, Kristin           15 WSSC-MR              2:12.56    2:15.00  
  2 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               2:11.92    2:15.76  
  3 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR         2:18.95    2:16.96  
  4 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                2:20.69    2:21.81  
  5 Scognamiglio, Janet M     12 BB-NJ                2:28.81    2:21.97  
  6 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:25.16    2:26.21  
  7 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               2:25.05    2:26.65  
  8 Corbett, Meaghan B        16 BB-NJ                2:25.77    2:27.04  
  9 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         2:25.50    2:28.04  
 10 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR                    NT    2:28.07  
 11 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               2:29.80    2:28.54  
 12 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              2:22.50    2:29.16  
 13 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:28.97    2:30.32  
 14 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:26.98    2:30.50  
 15 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              2:36.11    2:36.71  
 16 Deputato, Jessica A       16 BB-NJ                2:28.17    2:37.94  
 17 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               2:30.44    2:41.49  
 
Event 26  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR               2:00.19    2:04.00  
  2 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              2:06.06    2:07.74  
  3 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               2:00.03    2:08.36  
  4 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               2:07.13    2:12.08  
  5 Wang, Vinson              14 MSC-MR               2:13.32    2:18.17  
  6 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:21.46    2:18.36  
  7 Marks, Danny J            14 Aqua Gems-MR         2:21.00    2:21.84  
  8 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         2:28.49    2:23.61  
  9 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               2:34.93    2:29.77  
 10 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               2:44.71    2:37.20  
 11 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR         2:50.43    2:55.67  
 -- Chase, Nathan B           14 MSC-MR               2:45.03         DQ  
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               1:08.97    1:05.20  
  2 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD               1:06.97    1:08.41  
  3 Stevens, Chelsea          11 VAC-MR               1:11.00    1:10.66  
  4 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR               1:22.01    1:12.58  
  5 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT              1:19.86    1:12.80  
  6 Shaw, Lauren M            12 Aqua Gems-MR         1:12.71    1:13.52  
  7 Fasulo, Lyndsay           12 Aqua Gems-MR         1:13.94    1:15.05  
  8 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:11.99    1:15.19  
  9 Viray, Alexandra          11 CIY-MR               1:16.85    1:16.24  
 10 Ryan, Brienne             11 WSSC-MR              1:15.01    1:18.93  
 11 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR               1:28.37    1:19.17  
 12 Wang, Diana               12 MSC-MR               1:19.85    1:22.24  
 13 Rand, Megan E             12 Aqua Gems-MR         1:22.62    1:23.97  
 14 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:32.33    1:27.57  
 15 Sung, Jennifer            12 CIY-MR               1:38.00    1:30.27  
 16 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:40.17    1:40.27  
 17 Rand, Alexa C             12 Aqua Gems-MR         1:31.52    1:41.30  
 -- Indyk, Jessica            11 SCD-MR               1:22.00         DQ  
 -- Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR               1:26.51         DQ  
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaurin, Marc            12 CIY-MR               1:19.30    1:09.86  
  2 Greer, Shaun W            11 Aqua Gems-MR         1:16.73    1:16.42  
  3 Culver, Eric              11 VAC-MR               1:28.77    1:23.06  
  4 Andersson, Erik           11 VAC-MR               1:32.11    1:24.69  
  5 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:22.72    1:24.84  
  6 Saindon, Brian            12 VAC-MR               1:24.03    1:25.00  
  7 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               1:30.00    1:29.62  
  8 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR         1:26.17    1:31.31  
  9 Bass, Geoffrey            12 SCD-MR               1:30.93    1:32.71  
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 36.92      34.32  
  2 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR           34.88      34.37  
  3 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR                 37.49      36.31  
  4 Klein, Morganne           10 VAC-MR                 37.13      36.89  
  5 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR           40.29      38.48  
  6 Bayer, Reilly             10 SCD-MR                 38.23      38.54  
  7 Indyk, Allison             9 SCD-MR                 43.00      40.46  
  8 Stevens, Madelyn           9 VAC-MR                 41.20      42.71  
  9 Hoffman, Shekinah L        9 MSC-MR                 49.06      42.81  
 10 Geller, Rebecca E         10 CIY-MR                 42.20      43.18  
 11 Landaw, Laura              9 CIY-MR                 46.12      43.60  
 12 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR                    NT      44.23  
 13 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                 45.96      44.25  
 14 Larkin, Colleen            9 WSSC-MR                47.86      44.56  
 15 Olsen, Ashley E            9 Aqua Gems-MR           48.92      44.59  
 16 Brenner, Emma              9 CIY-MR                 52.00      47.88  
 17 Alexis, Darian            10 Bam-MR                 45.23      48.81  
 18 Armater, Madeline          9 SCD-MR                 50.01      49.30  
 19 Mills, Colleen C          10 MSC-MR                 52.01      51.31  
 20 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR           50.36      52.84  
 21 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 54.04      55.09  
 22 Larsen, Kristy L           9 BB-NJ                  56.77      56.82  
 23 Joyce, Gwyneth             9 VAC-MR                 59.18    1:02.12  
 -- Ball, Madison A            9 Ksc-AD                 46.49         DQ  
 -- Landers, MACKENZIE K      10 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Ervolina, Emma R           9 MSC-MR               1:18.66         DQ  
 -- Brooks, Elizabeth          9 Aqua Gems-MR           57.43         DQ  
 -- McCabe, Maggie             9 CIY-MR                 56.71         DQ  
 -- Senior, Candace F          9 Bam-MR                 39.50         DQ  
 -- Moore, Jasmine             9 CIY-MR               1:11.30         DQ  
 -- Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 47.49         DQ  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR           31.76      34.30  
  2 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT                35.31      36.31  
  3 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR                 39.92      37.80  
  4 Galan, Luis               10 VAC-MR                 41.26      38.23  
  5 Nicholas, Justin T         9 BB-NJ                  42.12      42.39  
  6 Scarano, Joseph           10 SCD-MR                 41.21      42.75  
  7 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD                 40.10      44.23  
  8 Westcott, Michael S       10 Ndac-MR                47.59      44.73  
  9 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                 43.22      46.41  
 10 MacElveen, Daniel          9 SCD-MR                 57.32      53.27  
 11 Esposito, Dominic J        9 Ksc-AD                 48.22      55.54  
 12 Wong, Jason                9 BB-NJ                1:00.96      57.04  
 13 Vankleeck, Tanner         10 SCD-MR                 59.62      59.43  
 14 Veliz, John-Paul           9 SCD-MR                 43.00    1:02.17  
 15 Cosgrove, Daniel E        10 CIY-MR                 52.50    1:03.80  
 -- Lee, Howon                 9 MSC-MR                 59.06         DQ  
 -- Cash, Kevin                9 CIY-MR                 55.07         DQ  
 -- Harris, Kyle C             9 Ksc-AD               1:12.89         DQ  
 -- Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR               1:05.40         DQ  
 -- Roche, Matthew R           9 BB-NJ                  52.72         DQ  
 -- Barfield, Christopher     10 CIY-MR                 54.24         DQ  
 -- Stortini, Nick J          10 MSC-MR                 42.57         DQ  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scognamiglio, Janet M     12 BB-NJ                  31.44      31.93  
  2 Collins, Heather          12 BB-NJ                  32.75      32.19  
  3 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD                 34.23      34.17  
  4 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR                 35.25      35.03  
  5 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                  35.79      35.82  
  6 Casado, Laurie            12 CIY-MR                 36.63      35.84  
  7 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                  34.88      35.87  
  8 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR                 36.50      36.51  
  9 Petty, Lanae              12 VAC-MR                 39.15      36.86  
 10 Reer, Elizabeth A         12 Ksc-AD                 39.15      36.98  
 11 Whittaker, Hillary        12 SCD-MR                 38.22      37.10  
 11 Viray, Alexandra          11 CIY-MR                 35.37      37.10  
 13 Comas, Nadya A            12 BB-NJ                  36.95      37.20  
 14 Zinsley, Caitlin          12 SCD-MR                 38.75      37.68  
 15 Unger, Katie M            11 BB-NJ                  38.16      37.77  
 16 Medrano, Carol A          11 Pbac-MR                36.52      38.14  
 17 Tavares, Monica           12 YCST-CT                38.90      38.51  
 18 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR                 38.40      39.05  
 19 Murphy, Lauren            11 Aqua Gems-MR           38.95      39.56  
 20 Cherrington, Bethany F    11 BB-NJ                  42.91      40.11  
 21 Deputato, Rachel M        11 BB-NJ                  43.93      40.84  
 22 Indyk, Jessica            11 SCD-MR                 40.84      41.04  
 23 Young, Katherine          11 NYCC-MR                38.00      41.17  
 24 Erichson, Kylie           12 VAC-MR                 40.23      41.32  
 25 Rand, Megan E             12 Aqua Gems-MR           39.04      41.47  
 26 Rand, Alexa C             12 Aqua Gems-MR           38.56      41.80  
 27 Flaherty, Allie           11 CIY-MR                 40.51      41.89  
 28 Sung, Jennifer            12 CIY-MR                 40.29      42.06  
 29 McCabe, Jennifer          11 CIY-MR                 42.13      42.42  
 30 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                  40.18      43.49  
 31 Butcher, Melika           12 Bam-MR                 44.26      44.21  
 32 Fabrico, Hillary G        12 Ksc-AD                 45.72      44.39  
 33 Cash, Katie               11 CIY-MR                 55.65      45.20  
 34 Buckholz, Elizabeth L     12 Bam-MR                 46.11      46.52  
 35 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 45.10      46.63  
 36 Sardesai, Eesha V         11 MSC-MR                 56.27      56.15  
 -- Joyce, Caitlin            12 VAC-MR                 37.84         DQ  
 -- Recchione, Erin H         11 BB-NJ                  39.39         DQ  
 -- Scaccia, Rebecca L        11 MSC-MR                 50.33         DQ  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 34.27      34.31  
  2 Greer, Shaun W            11 Aqua Gems-MR           35.35      36.20  
  3 Scott, Tyler W            11 MSC-MR                 37.37      36.35  
  4 Murray, Connor J          12 Ndac-MR                36.45      36.53  
  5 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR                 39.96      36.58  
  6 Weiner, Ben L             12 BB-NJ                  36.50      37.83  
  7 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR           36.80      38.15  
  8 Buckholz, Quentin A       12 Bam-MR                 38.28      38.60  
  9 Tice, Robert              12 Aqua Gems-MR           39.13      39.37  
 10 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 41.36      40.70  
 11 Wright, Christopher P     11 NTSC-CT                45.25      40.73  
 12 Monza, Joel L             11 MSC-MR                 43.11      41.20  
 13 Moore, Malcolm            12 CIY-MR                 40.27      41.49  
 14 Bass, Geoffrey            12 SCD-MR                 40.09      41.54  
 15 Heller, Brendan J         12 NTSC-CT                39.87      41.75  
 16 Esposito, Matt J          11 Ksc-AD                 44.11      42.17  
 17 Veliz, Andres             11 SCD-MR                 43.55      42.28  
 18 Bedeau, Quincy J          11 Bam-MR                 42.78      43.22  
 19 Yee, Michael B            11 CIY-MR                 41.94      43.66  
 20 Monza, Justin I           11 MSC-MR                 44.90      44.18  
 21 Harris, Andrew J          12 Ksc-AD                 46.71      47.70  
 22 Chan, Norman              11 CIY-MR                 48.91      48.81  
 23 Gagliardi, John G         11 MSC-MR                 54.89      55.51  
 -- Buckholz, Nathaniel E     12 Bam-MR                 42.28         DQ  
 
Event 33  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR         1:21.61    1:19.12  
  2 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:24.39    1:21.35  
  3 Damico, Nicole            10 VAC-MR               1:27.32    1:22.08  
  4 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR         1:25.14    1:23.00  
  5 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:27.01    1:24.81  
  6 Geller, Rebecca E         10 CIY-MR               1:27.97    1:26.48  
  7 Seagren, Erika L           9 MSC-MR               1:27.62    1:27.45  
  8 Munz, Brenna A            10 MSC-MR               1:35.42    1:27.46  
  9 Henry, Emily               9 VAC-MR               1:33.92    1:28.50  
 10 Senior, Candace F          9 Bam-MR               1:38.00    1:30.61  
 11 Indyk, Allison             9 SCD-MR                 40.00    1:32.96  
 12 Sung, Julia               10 CIY-MR               1:31.14    1:33.14  
 13 Olsen, Ashley E            9 Aqua Gems-MR         1:35.75    1:35.04  
 14 McCormack, Christine E     9 WSSC-MR              1:40.35    1:35.33  
 15 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR               1:37.09    1:35.56  
 16 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR         1:34.04    1:36.23  
 17 Alexis, Darian            10 Bam-MR               1:50.47    1:41.43  
 18 Landaw, Laura              9 CIY-MR               1:43.30    1:41.80  
 19 Mills, Colleen C          10 MSC-MR                    NT    1:43.13  
 20 Landers, MACKENZIE K      10 MSC-MR                    NT    1:46.55  
 21 Iroff, Erika              10 CIY-MR               1:53.63    1:50.72  
 -- Ervolina, Emma R           9 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Joyce, Gwyneth             9 VAC-MR               1:58.76         DQ  
 -- Lloyd, Cecilia            10 CIY-MR               1:53.00         DQ  
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR         1:19.63    1:21.36  
  2 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR               1:27.57    1:22.01  
  3 Galan, Luis               10 VAC-MR               1:27.84    1:24.90  
  4 Nicholas, Justin T         9 BB-NJ                1:26.00    1:29.00  
  5 Stortini, Nick J          10 MSC-MR               1:41.22    1:33.27  
  6 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD               1:38.50    1:34.89  
  7 Wong, Jason                9 BB-NJ                1:58.66    1:40.09  
  8 Barfield, Christopher     10 CIY-MR               1:49.00    1:49.46  
  9 Lavender, Damian M         9 Ndac-MR              1:46.11    1:53.11  
 -- Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Heller, Trevor D          10 NTSC-CT              1:28.34         DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               1:08.32    1:07.02  
  2 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD               1:11.64    1:11.57  
  3 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR               1:10.12    1:11.96  
  4 Elizee, Juleen            11 CIY-MR               1:13.04    1:12.29  
  5 Shaw, Lauren M            12 Aqua Gems-MR         1:11.20    1:12.66  
  6 Fasulo, Lyndsay           12 Aqua Gems-MR         1:14.48    1:13.71  
  7 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:15.71    1:14.10  
  8 Collins, Heather          12 BB-NJ                1:14.64    1:14.18  
  9 Martin, Danielle-Marie    12 SCD-MR               1:11.66    1:14.46  
 10 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                1:16.47    1:15.09  
 11 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR               1:17.50    1:15.22  
 12 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT              1:15.59    1:15.44  
 13 Petty, Lanae              12 VAC-MR               1:21.08    1:15.91  
 14 Wang, Diana               12 MSC-MR               1:16.56    1:16.22  
 15 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                1:15.45    1:16.40  
 16 McNally, Elise            12 Unattached           1:17.30    1:18.93  
 17 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:19.47    1:19.45  
 18 Ryan, Brienne             11 WSSC-MR              1:22.03    1:20.07  
 19 Unger, Katie M            11 BB-NJ                1:24.95    1:22.23  
 20 Comas, Nadya A            12 BB-NJ                1:29.19    1:22.41  
 21 Reer, Elizabeth A         12 Ksc-AD               1:24.34    1:22.48  
 22 Zinsley, Caitlin          12 SCD-MR               1:26.37    1:22.96  
 23 Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR               1:21.11    1:24.38  
 24 Young, Katherine          11 NYCC-MR              1:20.00    1:24.62  
 25 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:27.62    1:24.69  
 26 Tavares, Monica           12 YCST-CT              1:23.92    1:24.73  
 27 Indyk, Jessica            11 SCD-MR               1:25.65    1:25.20  
 28 Cherrington, Bethany F    11 BB-NJ                1:27.68    1:25.75  
 29 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR               1:25.99    1:25.96  
 30 Joyce, Caitlin            12 VAC-MR               1:22.47    1:26.53  
 31 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                1:30.13    1:28.03  
 32 Ryan, Sarah               11 SCD-MR               1:29.32    1:28.07  
 33 Recchione, Erin H         11 BB-NJ                1:27.58    1:28.09  
 34 Cunningham, Ainslee F     11 Ndac-MR              1:30.89    1:28.17  
 35 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:36.79    1:28.76  
 36 Deputato, Rachel M        11 BB-NJ                1:34.26    1:29.26  
 37 Murphy, Lauren            11 Aqua Gems-MR         1:30.81    1:29.57  
 38 Rand, Alexa C             12 Aqua Gems-MR         1:27.67    1:30.24  
 39 Fabrico, Hillary G        12 Ksc-AD               1:31.63    1:31.17  
 40 Butcher, Melika           12 Bam-MR               1:29.00    1:32.71  
 41 Buckholz, Elizabeth L     12 Bam-MR               1:30.00    1:35.82  
 42 Scaccia, Rebecca L        11 MSC-MR                    NT    1:44.01  
 -- Stevens, Chelsea          11 VAC-MR               1:12.78         DQ  
 -- Rand, Megan E             12 Aqua Gems-MR         1:19.69         DQ  
 -- Flaherty, Allie           11 CIY-MR               1:30.43         DQ  
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Connor J          12 Ndac-MR              1:15.40    1:15.88  
  2 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:14.52    1:19.25  
  3 Weiner, Ben L             12 BB-NJ                1:19.70    1:19.91  
  4 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR         1:18.24    1:20.02  
  5 Greer, Shaun W            11 Aqua Gems-MR         1:17.74    1:20.37  
  6 Moore, Malcolm            12 CIY-MR               1:20.74    1:21.31  
  7 Saindon, Brian            12 VAC-MR               1:19.54    1:25.08  
  8 Muller, Christian S       11 Pbac-MR              1:32.19    1:25.32  
  9 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               1:28.33    1:25.98  
 10 Culver, Eric              11 VAC-MR               1:29.60    1:27.80  
 11 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:28.50    1:27.89  
 12 Brooks, Elliot            12 Aqua Gems-MR         1:29.76    1:28.05  
 13 Buckholz, Quentin A       12 Bam-MR               1:30.00    1:29.06  
 14 Heller, Brendan J         12 NTSC-CT              1:26.42    1:29.84  
 15 Wright, Christopher P     11 NTSC-CT              1:34.09    1:29.97  
 16 Monza, Joel L             11 MSC-MR               1:33.52    1:30.32  
 17 Monza, Justin I           11 MSC-MR               1:32.79    1:31.51  
 18 Harris, Andrew J          12 Ksc-AD               1:33.45    1:36.17  
 19 Esposito, Matt J          11 Ksc-AD               1:35.97    1:36.21  
 20 Bedeau, Quincy J          11 Bam-MR               1:42.85    1:38.53  
 -- Buckholz, Nathaniel E     12 Bam-MR               1:25.00         DQ  
 
Event 37  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:35.64    2:36.93  
  2 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:47.00    2:53.99  
 -- Marist Swim Club-MR  'A'                          2:26.13         DQ  
 
Event 38  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:55.68    3:03.05  
 -- Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:43.00         DQ  
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:10.16    2:06.80  
  2 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         2:09.92    2:12.06  
  3 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:14.23    2:20.77  
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:21.96    2:23.25  
  5 Cross Island YMCA-MR  'B'                         2:29.00    2:31.18  
  6 Bergen Barracudas-NJ  'B'                         2:22.27    2:35.85  
 -- Marist Swim Club-MR  'B'                               NT         DQ  
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:13.64    2:22.44  
  2 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:27.00    2:26.23  
 
Event 41  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR         4:57.25    4:55.65  
  2 Czernik, Gabrielle H      14 BB-NJ                5:02.37    4:58.11  
  3 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              4:55.00    5:09.06  
  4 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         5:13.11    5:18.07  
  5 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               5:27.37    5:18.92  
  6 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               5:30.10    5:22.28  
  7 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               5:47.96    5:32.41  
  8 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               5:40.68    5:43.60  
  9 Milton, Tiffany K         14 Ndac-MR              5:37.11    5:46.07  
 
Event 42  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Vinson              14 MSC-MR               4:45.68    4:43.09  
  2 Liang, Truman             13 NYCC-MR              4:49.92    4:45.07  
  3 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               4:39.69    4:47.26  
  4 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               4:55.68    4:56.24  
  5 Kameyama, Ryosuke         13 Aqua Gems-MR         4:59.61    5:02.65  
  6 Le, Calvin                13 NYCC-MR              5:21.50    5:14.91  
  7 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         5:33.76    5:15.41  
  8 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               5:30.26    5:39.48  
  9 Fasino, Dominic G         14 Aqua Gems-MR         5:41.11    5:42.11  
 -- Chase, Nathan B           14 MSC-MR               5:53.57         DQ  
 
Event 43  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               4:48.97    4:55.35  
  2 Corbett, Meaghan B        16 BB-NJ                5:00.74    5:00.94  
  3 Gartman, Amy              16 WSSC-MR              5:01.83    5:02.88  
  4 Lewis, Allison J          17 VAC-MR               5:00.59    5:07.48  
  5 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               5:15.57    5:11.52  
  6 Scognamiglio, Janet M     12 BB-NJ                5:19.44    5:13.06  
  7 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               5:05.11    5:15.78  
  8 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               5:15.18    5:20.30  
  9 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               5:12.86    5:23.43  
 10 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               5:20.83    5:27.89  
 11 Murray, Kaitlyn L         16 Ndac-MR              5:35.11    5:41.12  
 12 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              5:29.32    5:41.64  
 13 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              5:21.63    5:44.40  
 -- Deputato, Jessica A       16 BB-NJ                5:51.04         DQ  
 
Event 44  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR               4:30.47    4:29.23  
  2 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              4:32.11    4:32.84  
  3 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               4:24.12    4:44.90  
 
Event 45  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tavares, Jennifer          8 YCST-CT                35.04      34.41  
  2 Wegescheide, Blair         8 SCD-MR                 36.39      35.87  
  3 Huerto, Imani              8 VAC-MR                 37.83      36.88  
  4 Watson, Carly E            8 MSC-MR                 40.85      37.62  
  5 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR                37.30      37.85  
  6 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 39.12      38.71  
  7 Bacigal, Corrine           8 WSSC-MR                38.86      40.27  
  8 Cho, Rachel S              7 CIY-MR                 41.47      40.51  
  9 Nicholas, Kristen L        7 BB-NJ                  42.66      42.18  
 10 Timpanara, Ilysa E         7 Ndac-MR                41.76      42.51  
 11 Bute, Maude E              8 Bam-MR                 46.00      43.16  
 12 Stuart, Ansley T           8 Aqua Gems-MR           45.32      47.43  
 13 Stortini, Talia N          7 MSC-MR                 51.18      48.02  
 14 Sung, Amy                  7 CIY-MR                 46.74      53.36  
 15 Trinidad-Ventura, Salena   8 Bam-MR                 49.80      54.47  
 16 Alderson, Krisztina A      6 MSC-MR               1:12.13    1:10.37  
 17 Melvin, Justice C          8 MSC-MR               1:31.84    1:15.05  
 18 Boyko, Abigail M           5 MSC-MR               1:26.27    1:25.42  
 19 Stortini, Tessa N          5 MSC-MR               1:43.70    1:27.96  
 
Event 46  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Joe C            8 MSC-MR                 34.54      34.22  
  2 Galan, Joseph              8 VAC-MR                 37.03      35.28  
  2 Kelleher, Andrew           7 SCD-MR                 40.00      35.28  
  4 Dean, Ryan                 8 Unattached             35.96      35.57  
  5 Ehret, Jack                8 Aqua Gems-MR           38.37      38.25  
  6 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR                 43.58      40.43  
  7 Seidler, Connor M          8 MSC-MR                 41.17      40.64  
  8 Turek-Herman, Josh         8 CIY-MR                 44.00      40.79  
  9 Fleischer, Ryan            8 Bam-MR                 42.00      43.48  
 10 Stuart, Ian D              8 Aqua Gems-MR           43.08      45.03  
 11 Ossias, Evan S             8 MSC-MR                 41.35      46.96  
 12 Weekes, Daniel             6 Bam-MR               1:10.00      51.23  
 13 Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:06.60      52.32  
 14 Dean, Matthew              6 Unattached             53.37      55.68  
 15 Lee, Brian S               7 MSC-MR                 53.90      57.36  
 
Event 47  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR                 25.40      26.00  
  2 Koczo, Agi                15 BB-NJ                  25.93      26.36  
  3 Felch, Kristen M          15 Pbac-MR                25.45      26.64  
  4 Pisani, Lindsay R         15 BB-NJ                  26.81      26.69  
  5 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR                 27.82      27.39  
  6 McGovern, Sherin          18 NBS-MR                 27.43      27.50  
  7 Dinapoli, Christina M     15 BB-NJ                  27.37      27.55  
  8 Maer, Allison R           15 NBS-MR                 27.20      27.77  
  9 Canals, Janyll R          16 BB-NJ                  27.70      28.03  
  9 Lewis, Allison J          17 VAC-MR                 26.61      28.03  
 11 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR                 27.37      28.04  
 12 Resch, Brittany A         15 NBS-MR                 27.65      28.13  
 13 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR                 27.74      28.24  
 14 Polgar, Christina         15 BB-NJ                  29.18      28.36  
 15 Rizzatti, Angela M        15 CIY-MR                 27.40      28.45  
 16 Whittaker, Rachael        16 SCD-MR                 28.48      28.46  
 16 Bogdanski, Sharon L       17 NBS-MR                 27.87      28.46  
 18 Turek-Herman, Aliza       16 CIY-MR                 29.00      28.48  
 19 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR                 28.15      28.53  
 20 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR                 28.59      28.61  
 21 Canals, Giselle E         16 BB-NJ                  28.20      28.71  
 22 Fitzgerald, Shannan L     15 Aqua Gems-MR           27.80      28.93  
 23 Moyer, Amanda B           15 Ksc-AD                 27.97      28.95  
 24 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR                27.55      29.11  
 25 Alt, Jenna L              15 BB-NJ                  28.04      29.21  
 26 Barton, Hayley J          15 BB-NJ                  28.81      29.31  
 26 Matson, Brittany E        12 CIY-MR                 29.81      29.31  
 28 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR                 28.78      29.37  
 29 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                  28.41      29.45  
 30 Skeats, Jen A             16 Ksc-AD                 28.70      29.47  
 31 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR                 28.33      29.50  
 32 Senkewich, Christie       15 WSSC-MR                28.34      29.57  
 33 Murray, Kaitlyn L         16 Ndac-MR                28.29      29.60  
 34 Ruggiero, Jen A           16 Pbac-MR                28.37      29.82  
 35 Zwart, Brenda L           15 VAC-MR                 29.28      30.07  
 36 Armater, Olivia           11 SCD-MR                 31.02      30.52  
 37 Baker, Katrina            17 SCD-MR                 30.83      30.55  
 38 Cronauer, Kate E          15 BB-NJ                  29.90      30.56  
 39 Kelleher, Kerri           15 SCD-MR                 29.30      30.57  
 40 Carr, Anna H              17 Ndac-MR                29.66      30.67  
 41 Erickson, Caitlin H       15 NTSC-CT                30.06      30.72  
 42 Thomas, Samantha A        15 NTSC-CT                30.50      30.84  
 43 Buckholz, Whitney         15 Bam-MR                 32.83      31.54  
 44 Pihl, Nicole              14 VAC-MR                 32.20      32.54  
 45 Sung, Jennifer            12 CIY-MR                 33.82      33.04  
 46 Ryan, Sarah               11 SCD-MR                 34.73      33.11  
 47 Florio, Jolene E          15 Aqua Gems-MR           32.35      33.45  
 48 Qian, Ashley               9 CIY-MR                 36.17      35.80  
 49 Sung, Julia               10 CIY-MR                 35.94      36.35  
 50 Cash, Katie               11 CIY-MR                 35.81      37.30  
 51 Chang, Victoria I         10 CIY-MR                 38.96      37.76  
 52 Harrison, Laura           11 CIY-MR                 39.45      39.89  
 
Event 48  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR                 21.38      22.24  
  2 Olsen, Ryan M             16 Aqua Gems-MR           21.22      22.42  
  3 Zolna, John               17 CIY-MR                 22.50      23.20  
  4 Moore, John F             17 NBS-MR                 23.91      23.71  
  5 Hudson, Henry Z           16 MSC-MR                 24.70      23.78  
  6 Bullock, Carroll C        17 Big Blue-MR            23.15      23.99  
  7 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR                 24.21      24.37  
  8 Malinak, Andrew M         16 Big Blue-MR            23.50      24.44  
  9 Senkewich, John           15 WSSC-MR                24.70      24.46  
 10 Bullock, Perry W          17 Unattached             22.89      24.59  
 11 Nececkas, Tom W           17 BB-NJ                  24.77      24.78  
 12 Desotle, Rob M            15 BB-NJ                  25.29      25.32  
 13 McDonald, Morris          15 Bam-MR                 25.11      25.41  
 14 Olwell, Steven P          17 CIY-MR                 25.82      25.89  
 15 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR           26.55      26.46  
 16 Matson, Jeffrey C         15 CIY-MR                 25.39      26.67  
 17 Kubicek, Jonathan         15 Bam-MR                 27.00      27.02  
 18 Shiels, Patrick           21 Unattached             26.85      27.03  
 19 Schiller, Dan C           18 Ndac-MR                28.38      27.95  
 20 Kallert, Bryon R          13 BB-NJ                  28.10      28.92  
 21 Ferraioli, Jimmy          15 Aqua Gems-MR           28.86      29.04  
 22 Wren, Brian               11 CIY-MR                 38.45      37.31  
 23 Cash, Kevin                9 CIY-MR                 38.71      40.02  
 
Event 49  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR                 24.82      25.92  
  2 Piggott, Elizabeth M      14 Ksc-AD                 26.29      26.55  
  3 Klein, Jacquelyn C        14 VAC-MR                 25.69      26.60  
  4 Shadwick, Kim K           13 NBS-MR                 28.50      26.80  
  5 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR                26.53      26.82  
  6 Ruggiero, Lisa M          14 Pbac-MR                27.12      26.86  
  7 Meringer, Patti C         13 BB-NJ                  27.06      27.02  
  8 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR                 26.71      27.03  
  9 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                  26.88      27.20  
 10 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR           27.07      27.56  
 11 Paige, Jillian M          14 NBS-MR                 26.80      27.59  
 12 Hrbek, Amber L            14 Pbac-MR                26.53      27.65  
 13 Trent, Alaina E           14 VAC-MR                 26.99      27.72  
 14 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR                 28.50      27.76  
 15 Comas, Larisa A           14 BB-NJ                  27.50      27.93  
 16 Czernik, Gabrielle H      14 BB-NJ                  27.33      28.02  
 17 Whitley, Tania J          14 NTSC-CT                27.94      28.14  
 18 Jones, Emily J            13 BB-NJ                  28.05      28.20  
 19 Milton, Tiffany K         14 Ndac-MR                27.90      28.21  
 20 Baker, Rebecca            13 SCD-MR                 28.30      28.45  
 21 Pratt, Kristen E          13 BB-NJ                  28.29      28.67  
 22 Conlon, Maricate          13 YCST-CT                29.25      28.83  
 23 Matson, Meagan J          14 CIY-MR                 28.44      28.93  
 24 Ford, Maribeth A          14 NTSC-CT                28.30      29.03  
 25 Reyes, Emily              14 CIY-MR                 28.93      29.05  
 26 Hughes, Gina              13 WSSC-MR                28.50      29.07  
 27 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                  28.95      29.14  
 28 Pitassi, Theresa M        13 NTSC-CT                29.32      29.18  
 29 Lopes, Andrea A           13 BB-NJ                  29.21      29.21  
 30 Levine, Kimberly          13 SCD-MR                 27.91      29.23  
 31 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR                 29.71      29.28  
 32 Yee, Elena C              13 CIY-MR                 29.21      29.31  
 33 Miller, Anastasia J       14 VAC-MR                 29.33      29.33  
 34 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR                 29.41      29.40  
 34 Zullo, Amanda             14 SCD-MR                 28.67      29.40  
 36 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR           28.82      29.63  
 37 Bernstein, Vanessa M      13 NBS-MR                 29.38      29.65  
 38 Hoess, Ashlea             13 NBS-MR                 29.29      29.90  
 39 Doty, Amy C               14 Pbac-MR                29.29      29.99  
 40 Barfield, Ashley          13 CIY-MR                 30.44      30.00  
 41 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR                 29.83      30.15  
 42 Sarkissians, Ani          14 BB-NJ                  30.71      30.32  
 43 Yedibalian, Taline L      14 BB-NJ                  31.02      30.38  
 44 Iroff, Dana M             14 CIY-MR                 29.42      30.39  
 45 Rand, Elizabeth           14 Aqua Gems-MR           30.04      30.46  
 46 Landaw, Grace E           13 CIY-MR                 31.51      30.61  
 47 Heimburg, Lindsay E       14 BB-NJ                  28.46      30.62  
 48 Cass, Hayley S            13 Aqua Gems-MR           30.18      30.69  
 49 Abramowitz, Ellen         13 CIY-MR                 31.41      30.83  
 50 Murphy, Jean              13 Aqua Gems-MR           30.46      30.85  
 51 DiNapoli, Sara B          13 NBS-MR                 31.81      31.04  
 52 Whitley, Lorna K          13 NTSC-CT                29.98      31.18  
 53 Moyer, Dana N             13 Ksc-AD                 29.63      31.40  
 54 Larkin, Christine E       13 NBS-MR                 33.33      31.79  
 55 Pai, Deanna C             13 MSC-MR                 31.74      32.49  
 56 Toth, Lauren R            13 NTSC-CT                32.12      32.86  
 57 Seals, Caitlin            14 YCST-CT                28.65      32.94  
 58 Crill, Allison E          13 NBS-MR                 32.50      33.81  
 59 Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR                 38.40      38.01  
 
Event 50  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gartman, David            14 WSSC-MR                24.24      24.24  
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR                 24.16      24.35  
  3 Wang, Vinson              14 MSC-MR                 24.20      24.55  
  4 Liang, Truman             13 NYCC-MR                23.76      24.60  
  5 Polgar, Peter A           13 BB-NJ                  26.59      24.79  
  6 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR                24.75      25.15  
  7 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR                25.41      25.25  
  8 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR                 25.52      25.45  
  9 Marks, Danny J            14 Aqua Gems-MR           26.40      26.23  
 10 Kameyama, Ryosuke         13 Aqua Gems-MR           26.52      26.48  
 11 Colton, Billy             13 WSSC-MR                26.21      26.62  
 12 Le, Calvin                13 NYCC-MR                26.66      27.59  
 13 Maloney, Christopher A    13 NTSC-CT                27.08      27.71  
 14 Dinapoli, Michael J       13 BB-NJ                  27.85      27.74  
 15 Cosgrove, James A         13 CIY-MR                 27.15      27.84  
 16 Fasino, Dominic G         14 Aqua Gems-MR           28.25      28.05  
 17 Chase, Nathan B           14 MSC-MR                 27.98      28.07  
 18 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                 28.63      28.10  
 19 Skeats, Brian A           14 Ksc-AD                 28.60      28.18  
 20 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR           27.23      28.79  
 21 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR                 30.24      30.26  
 22 Ryan, Sean                14 SCD-MR                 31.78      30.44  
 23 Saindon, Merrick R        14 VAC-MR                 30.58      30.50  
 24 Eng, Louis W              13 CIY-MR                 33.23      33.04  
 25 Ford, Christopher J       13 NTSC-CT                37.61      35.21  
 -- Wren, Michael             13 CIY-MR                 31.01         DQ  
 -- Barron, Sean D            14 BB-NJ                  29.37         DQ  
 -- Chang, Stephen H          13 CIY-MR                 31.87         DQ  
 
Event 51  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 50.98      47.97  
  2 Huerto, Imani              8 VAC-MR                 54.62      48.44  
  3 Tavares, Jennifer          8 YCST-CT                52.75      50.14  
  4 Bacigal, Corrine           8 WSSC-MR                59.97      51.14  
  5 Stuart, Ansley T           8 Aqua Gems-MR           51.73      54.50  
  6 Timpanara, Ilysa E         7 Ndac-MR                57.11      55.34  
  7 Cho, Rachel S              7 CIY-MR                 59.11      56.97  
  8 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR                55.11      58.44  
  9 Sung, Amy                  7 CIY-MR                 58.81      59.45  
 10 Trinidad-Ventura, Salena   8 Bam-MR               1:02.00    1:02.10  
 11 Watson, Carly E            8 MSC-MR               1:19.59    1:03.31  
 12 Nicholas, Kristen L        7 BB-NJ                1:02.00    1:05.13  
 13 Bute, Maude E              8 Bam-MR               1:02.00    1:10.61  
 -- Wegescheide, Blair         8 SCD-MR                    NT         DQ  
 -- Chang, Jessica I           7 CIY-MR               1:00.99         DQ  
 -- Boyko, Abigail M           5 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Alderson, Krisztina A      6 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 52  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Joe C            8 MSC-MR                 45.43      45.58  
  2 Dean, Ryan                 8 Unattached             51.80      50.84  
  3 Ehret, Jack                8 Aqua Gems-MR           51.65      51.32  
  4 Turek-Herman, Josh         8 CIY-MR                 55.00      51.95  
  5 Galan, Joseph              8 VAC-MR                 55.18      52.16  
  6 Seidler, Connor M          8 MSC-MR               1:06.11    1:01.74  
  7 Stuart, Ian D              8 Aqua Gems-MR         1:03.79    1:02.38  
  8 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR               1:08.49    1:02.60  
 -- Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:22.27         DQ  
 -- Dean, Matthew              6 Unattached           1:10.00         DQ  
 -- Weekes, Daniel             6 Bam-MR                    NT         DQ  
 -- Fleischer, Ryan            8 Bam-MR                 54.00         DQ  
 -- Lee, Brian S               7 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 53  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maer, Allison R           15 NBS-MR               1:08.61    1:12.89  
  2 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR               1:09.87    1:13.08  
  3 Barton, Hayley J          15 BB-NJ                1:16.47    1:15.51  
  4 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR               1:11.52    1:15.66  
  5 Felch, Kristen M          15 Pbac-MR              1:13.67    1:16.84  
  6 Polgar, Christina         15 BB-NJ                1:16.35    1:16.91  
  7 Canals, Janyll R          16 BB-NJ                1:17.14    1:17.31  
  8 Ruggiero, Jen A           16 Pbac-MR              1:15.48    1:18.25  
  9 Bogdanski, Sharon L       17 NBS-MR               1:25.50    1:18.78  
 10 Pisani, Lindsay R         15 BB-NJ                1:19.69    1:18.85  
 11 Koczo, Agi                15 BB-NJ                1:18.12    1:19.63  
 12 Baker, Katrina            17 SCD-MR               1:17.62    1:20.24  
 12 Rizzatti, Angela M        15 CIY-MR               1:17.95    1:20.24  
 14 Resch, Brittany A         15 NBS-MR               1:21.50    1:23.05  
 15 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                1:20.85    1:23.45  
 16 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               1:24.69    1:23.71  
 17 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               1:25.77    1:24.00  
 18 Cronauer, Kate E          15 BB-NJ                1:25.32    1:24.48  
 19 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               1:22.02    1:24.73  
 20 Skeats, Jen A             16 Ksc-AD               1:22.62    1:25.16  
 21 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              1:22.10    1:25.49  
 22 Buckholz, Whitney         15 Bam-MR               1:26.75    1:26.21  
 23 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               1:25.46    1:26.24  
 24 Alt, Jenna L              15 BB-NJ                1:23.81    1:26.44  
 25 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               1:29.62    1:27.47  
 26 Fitzgerald, Shannan L     15 Aqua Gems-MR         1:23.16    1:27.98  
 27 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR               1:28.09    1:28.53  
 28 Moyer, Amanda B           15 Ksc-AD               1:23.70    1:29.38  
 29 Florio, Jolene E          15 Aqua Gems-MR         1:27.71    1:30.89  
 30 Matson, Brittany E        12 CIY-MR               1:47.32    1:32.32  
 31 Pihl, Nicole              14 VAC-MR               1:28.18    1:32.44  
 32 Thomas, Samantha A        15 NTSC-CT              1:30.76    1:34.03  
 33 Sung, Julia               10 CIY-MR               1:32.92    1:36.41  
 34 Turek-Herman, Aliza       16 CIY-MR               1:28.00    1:36.44  
 35 Sung, Jennifer            12 CIY-MR               1:36.35    1:37.39  
 36 Qian, Ashley               9 CIY-MR               1:45.00    1:40.90  
 37 Cash, Katie               11 CIY-MR               1:55.16    1:47.31  
 38 Chang, Victoria I         10 CIY-MR               2:06.01    1:53.86  
 -- Dinapoli, Christina M     15 BB-NJ                1:11.98         DQ  
 
Event 54  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Perry W          17 Unattached           1:02.00    1:03.71  
  2 Hudson, Henry Z           16 MSC-MR               1:04.14    1:03.95  
  3 Bullock, Carroll C        17 Big Blue-MR          1:03.49    1:04.10  
  4 Moore, John F             17 NBS-MR               1:07.45    1:08.72  
  5 Olsen, Ryan M             16 Aqua Gems-MR         1:11.32    1:09.02  
  6 Pai, Christophr C         17 MSC-MR               1:10.52    1:10.12  
  7 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR         1:10.98    1:10.72  
  8 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               1:10.84    1:11.32  
  9 Malinak, Andrew M         16 Big Blue-MR          1:10.00    1:15.02  
 10 Nececkas, Tom W           17 BB-NJ                1:18.87    1:15.85  
 11 Kubicek, Jonathan         15 Bam-MR               1:16.18    1:17.12  
 12 Schiller, Dan C           18 Ndac-MR              1:17.72    1:17.82  
 13 McDonald, Morris          15 Bam-MR               1:15.94    1:18.81  
 14 Ferraioli, Jimmy          15 Aqua Gems-MR         1:20.37    1:21.46  
 15 Zolna, John               17 CIY-MR               1:22.30    1:22.22  
 16 Olwell, Steven P          17 CIY-MR               1:29.00    1:23.59  
 17 Cash, Kevin                9 CIY-MR               1:53.99    1:40.39  
 18 Wren, Brian               11 CIY-MR               1:50.06    1:45.82  
 -- Matson, Jeffrey C         15 CIY-MR               1:28.89         DQ  
 -- Shiels, Patrick           21 Unattached           1:13.82         DQ  
 -- Desotle, Rob M            15 BB-NJ                1:27.55         DQ  
 
Event 55  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seals, Caitlin            14 YCST-CT              1:13.06    1:15.59  
  2 Trent, Alaina E           14 VAC-MR               1:11.87    1:15.96  
  3 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR               1:18.09    1:16.21  
  4 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR               1:20.30    1:17.28  
  5 Murphy, Jean              13 Aqua Gems-MR         1:16.27    1:17.48  
  6 Ruggiero, Lisa M          14 Pbac-MR              1:16.25    1:17.51  
  7 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              1:17.39    1:17.68  
  8 Czernik, Gabrielle H      14 BB-NJ                1:18.46    1:18.07  
  9 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                1:17.99    1:18.76  
 10 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR         1:18.97    1:18.99  
 11 Piggott, Elizabeth M      14 Ksc-AD               1:19.50    1:19.40  
 12 Doty, Amy C               14 Pbac-MR              1:18.56    1:20.44  
 13 Hoess, Ashlea             13 NBS-MR               1:20.35    1:20.84  
 14 Rand, Elizabeth           14 Aqua Gems-MR         1:18.76    1:21.51  
 15 Cass, Hayley S            13 Aqua Gems-MR         1:20.86    1:21.57  
 16 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                1:20.02    1:21.68  
 17 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:26.80    1:21.73  
 18 Shadwick, Kim K           13 NBS-MR               1:25.50    1:21.92  
 19 Baker, Rebecca            13 SCD-MR               1:20.52    1:22.41  
 20 Yee, Elena C              13 CIY-MR               1:23.24    1:22.67  
 21 Jones, Emily J            13 BB-NJ                1:19.40    1:22.73  
 22 Bernstein, Vanessa M      13 NBS-MR               1:22.49    1:23.00  
 23 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:22.49    1:23.06  
 24 Milton, Tiffany K         14 Ndac-MR              1:22.35    1:23.12  
 25 Meringer, Patti C         13 BB-NJ                1:22.85    1:23.39  
 26 Hrbek, Amber L            14 Pbac-MR              1:19.12    1:23.43  
 27 Pratt, Kristen E          13 BB-NJ                1:24.97    1:23.58  
 28 Paige, Jillian M          14 NBS-MR               1:23.42    1:23.60  
 29 Miller, Anastasia J       14 VAC-MR               1:27.57    1:23.73  
 30 Comas, Larisa A           14 BB-NJ                1:20.06    1:23.87  
 31 Whitley, Tania J          14 NTSC-CT              1:26.70    1:24.62  
 32 Heimburg, Lindsay E       14 BB-NJ                1:22.76    1:25.34  
 33 Matson, Meagan J          14 CIY-MR               1:21.50    1:25.78  
 34 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         1:25.71    1:25.94  
 35 Conlon, Maricate          13 YCST-CT              1:26.39    1:25.96  
 36 Ford, Maribeth A          14 NTSC-CT              1:23.61    1:26.18  
 37 Barfield, Ashley          13 CIY-MR               1:34.14    1:26.67  
 38 Lopes, Andrea A           13 BB-NJ                1:26.08    1:27.41  
 39 Moyer, Dana N             13 Ksc-AD               1:27.03    1:27.89  
 40 Iroff, Dana M             14 CIY-MR               1:27.76    1:28.50  
 41 Landaw, Grace E           13 CIY-MR               1:25.20    1:28.87  
 42 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR               1:35.35    1:29.35  
 43 Abramowitz, Ellen         13 CIY-MR               1:28.81    1:29.59  
 44 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:34.45    1:29.81  
 45 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:34.03    1:30.10  
 46 Yedibalian, Taline L      14 BB-NJ                1:30.03    1:30.87  
 47 DiNapoli, Sara B          13 NBS-MR               1:40.41    1:31.73  
 48 Reyes, Emily              14 CIY-MR               1:30.95    1:32.22  
 49 Whitley, Lorna K          13 NTSC-CT              1:32.12    1:32.66  
 50 Sarkissians, Ani          14 BB-NJ                1:30.70    1:32.84  
 51 Pitassi, Theresa M        13 NTSC-CT              1:34.99    1:33.02  
 52 Larkin, Christine E       13 NBS-MR               1:36.58    1:33.59  
 53 Toth, Lauren R            13 NTSC-CT              1:39.64    1:34.92  
 54 Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR               1:57.33    1:52.50  
 -- Crill, Allison E          13 NBS-MR               1:32.50         DQ  
 
Event 56  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marks, Danny J            14 Aqua Gems-MR         1:09.82    1:09.92  
  2 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR              1:10.52    1:11.27  
  3 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               1:11.18    1:12.76  
  4 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               1:12.49    1:13.08  
  5 Liang, Truman             13 NYCC-MR              1:13.81    1:13.28  
  6 Kameyama, Ryosuke         13 Aqua Gems-MR         1:24.74    1:15.52  
  7 Wang, Vinson              14 MSC-MR               1:13.33    1:15.88  
  8 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              1:16.00    1:16.56  
  9 Le, Calvin                13 NYCC-MR              1:15.39    1:17.54  
 10 Colton, Billy             13 WSSC-MR              1:21.21    1:18.34  
 11 Polgar, Peter A           13 BB-NJ                1:23.87    1:18.46  
 12 Barron, Sean D            14 BB-NJ                1:19.87    1:18.64  
 13 Cosgrove, James A         13 CIY-MR               1:34.27    1:23.19  
 14 Skeats, Brian A           14 Ksc-AD               1:23.17    1:24.02  
 15 Maloney, Christopher A    13 NTSC-CT              1:23.36    1:24.30  
 16 Dinapoli, Michael J       13 BB-NJ                1:26.60    1:26.09  
 17 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         1:33.25    1:26.16  
 18 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:23.36    1:26.38  
 19 Fasino, Dominic G         14 Aqua Gems-MR         1:24.78    1:26.98  
 20 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:26.62    1:27.93  
 21 Wren, Michael             13 CIY-MR               1:27.45    1:29.43  
 22 Saindon, Merrick R        14 VAC-MR               1:28.91    1:29.46  
 23 Eng, Louis W              13 CIY-MR               1:33.85    1:32.23  
 24 Ford, Christopher J       13 NTSC-CT              1:34.90    1:33.01  
 -- Ryan, Sean                14 SCD-MR               1:35.00         DQ  
 -- Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:41.94         DQ  
 
Event 57  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huerto, Imani              8 VAC-MR                 53.62      42.05  
  2 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR                49.11      42.34  
  3 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 43.55      42.73  
  4 Bacigal, Corrine           8 WSSC-MR                52.15      45.40  
  5 Tavares, Jennifer          8 YCST-CT                56.08      49.41  
  6 Cho, Rachel S              7 CIY-MR                 53.07      50.85  
  7 Chang, Jessica I           7 CIY-MR               1:04.88      53.07  
  8 Nicholas, Kristen L        7 BB-NJ                  55.66      57.25  
  9 Sung, Amy                  7 CIY-MR                 56.62    1:00.72  
 10 Bute, Maude E              8 Bam-MR               1:00.00    1:06.40  
 11 Trinidad-Ventura, Salena   8 Bam-MR               1:05.64    1:07.47  
 -- Alderson, Krisztina A      6 MSC-MR               2:08.42         DQ  
 -- Boyko, Abigail M           5 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Watson, Carly E            8 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Timpanara, Ilysa E         7 Ndac-MR                52.11         DQ  
 -- Stuart, Ansley T           8 Aqua Gems-MR         1:01.82         DQ  
 -- Melvin, Justice C          8 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 58  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Ryan                 8 Unattached             38.33      39.60  
  2 Galan, Joseph              8 VAC-MR                 48.77      42.93  
  3 Turek-Herman, Josh         8 CIY-MR                 53.00      49.07  
  4 Ehret, Jack                8 Aqua Gems-MR           50.62      51.11  
  5 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR                 59.34      53.75  
  6 Stuart, Ian D              8 Aqua Gems-MR           57.31      55.99  
  7 Seidler, Connor M          8 MSC-MR                    NT      58.33  
  8 Fleischer, Ryan            8 Bam-MR                 58.00    1:07.53  
  9 Dean, Matthew              6 Unattached           1:08.00    1:15.43  
 -- Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:42.90         DQ  
 -- Lee, Brian S               7 MSC-MR               1:26.19         DQ  
 -- Ossias, Evan S             8 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 59  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gartman, Amy              16 WSSC-MR              1:01.63    1:01.52  
  2 Canals, Janyll R          16 BB-NJ                1:04.96    1:04.15  
  3 Lewis, Allison J          17 VAC-MR               1:05.01    1:05.19  
  4 McGovern, Sherin          18 NBS-MR               1:03.40    1:05.98  
  5 Canals, Giselle E         16 BB-NJ                1:09.54    1:06.59  
  6 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               1:06.75    1:07.22  
  7 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR               1:07.50    1:07.49  
  8 Pisani, Lindsay R         15 BB-NJ                1:09.95    1:07.72  
  9 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               1:05.96    1:08.04  
 10 Alt, Jenna L              15 BB-NJ                1:08.99    1:08.07  
 11 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR               1:06.17    1:08.13  
 12 Felch, Kristen M          15 Pbac-MR              1:06.21    1:08.30  
 13 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               1:06.52    1:08.84  
 14 Turek-Herman, Aliza       16 CIY-MR               1:07.00    1:08.96  
 15 Murray, Kaitlyn L         16 Ndac-MR              1:06.24    1:09.86  
 16 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR               1:08.56    1:10.16  
 17 Zwart, Brenda L           15 VAC-MR               1:06.87    1:10.41  
 18 Maer, Allison R           15 NBS-MR               1:05.28    1:10.50  
 19 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              1:10.50    1:11.17  
 20 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               1:11.73    1:11.26  
 21 Erickson, Caitlin H       15 NTSC-CT              1:13.32    1:11.63  
 22 Polgar, Christina         15 BB-NJ                1:12.88    1:11.73  
 23 Dinapoli, Christina M     15 BB-NJ                1:09.71    1:11.81  
 24 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               1:07.17    1:12.42  
 25 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                1:16.20    1:13.15  
 26 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              1:08.10    1:14.56  
 27 Fitzgerald, Shannan L     15 Aqua Gems-MR         1:08.23    1:14.63  
 28 Resch, Brittany A         15 NBS-MR               1:12.50    1:14.74  
 29 Ruggiero, Jen A           16 Pbac-MR              1:12.15    1:15.47  
 30 Elizee, Juleen            11 CIY-MR               1:13.22    1:15.64  
 31 Barton, Hayley J          15 BB-NJ                1:12.12    1:16.94  
 32 Moyer, Amanda B           15 Ksc-AD               1:21.10    1:18.09  
 33 Matson, Brittany E        12 CIY-MR               1:17.89    1:20.00  
 34 Rizzatti, Angela M        15 CIY-MR               1:25.87    1:20.53  
 35 Senkewich, Christie       15 WSSC-MR              1:20.04    1:21.82  
 36 Buckholz, Whitney         15 Bam-MR               1:22.37    1:23.04  
 37 Pihl, Nicole              14 VAC-MR               1:21.25    1:28.90  
 
Event 60  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR                 51.41      53.58  
  2 Bullock, Perry W          17 Unattached             53.00      54.03  
  3 Bullock, Carroll C        17 Big Blue-MR            53.16      54.34  
  4 Moore, John F             17 NBS-MR                 56.98      56.44  
  5 Olsen, Ryan M             16 Aqua Gems-MR           56.27      57.71  
  6 Hudson, Henry Z           16 MSC-MR               1:00.22      58.17  
  7 Malinak, Andrew M         16 Big Blue-MR            55.00    1:01.38  
  8 Senkewich, John           15 WSSC-MR              1:03.87    1:03.28  
  9 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               1:01.91    1:03.63  
 10 Olwell, Steven P          17 CIY-MR               1:15.00    1:09.17  
 10 Desotle, Rob M            15 BB-NJ                1:18.55    1:09.17  
 12 Zolna, John               17 CIY-MR               1:09.39    1:09.75  
 13 Matson, Jeffrey C         15 CIY-MR               1:09.80    1:10.52  
 14 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR         1:10.53    1:10.94  
 15 Kubicek, Jonathan         15 Bam-MR               1:12.78    1:11.67  
 16 McDonald, Morris          15 Bam-MR               1:26.98    1:16.79  
 17 Shiels, Patrick           21 Unattached           1:01.50    1:21.46  
 -- Ferraioli, Jimmy          15 Aqua Gems-MR         1:40.43         DQ  
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Jacquelyn C        14 VAC-MR               1:00.08    1:02.79  
  2 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               1:03.08    1:03.61  
  3 Ruggiero, Lisa M          14 Pbac-MR              1:02.90    1:03.66  
  4 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR               1:04.07    1:04.92  
  5 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR         1:06.38    1:05.45  
  6 Meringer, Patti C         13 BB-NJ                1:06.90    1:06.12  
  7 Czernik, Gabrielle H      14 BB-NJ                1:12.15    1:07.17  
  8 Shadwick, Kim K           13 NBS-MR               1:11.21    1:08.15  
  9 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              1:11.58    1:09.52  
 10 Trent, Alaina E           14 VAC-MR               1:06.66    1:10.21  
 11 Seals, Caitlin            14 YCST-CT              1:15.85    1:10.84  
 12 Pratt, Kristen E          13 BB-NJ                1:11.36    1:11.06  
 13 Levine, Kimberly          13 SCD-MR               1:15.31    1:11.62  
 14 Comas, Larisa A           14 BB-NJ                1:05.56    1:11.64  
 15 Ford, Maribeth A          14 NTSC-CT              1:09.96    1:12.07  
 16 Zullo, Amanda             14 SCD-MR               1:20.00    1:12.20  
 17 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:12.35    1:12.52  
 18 Jones, Emily J            13 BB-NJ                1:16.47    1:12.58  
 19 Conlon, Maricate          13 YCST-CT              1:11.78    1:12.91  
 20 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                1:13.11    1:12.96  
 21 Hughes, Gina              13 WSSC-MR              1:12.40    1:13.27  
 22 Reyes, Emily              14 CIY-MR               1:13.89    1:13.49  
 23 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         1:14.25    1:13.71  
 24 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:14.41    1:14.03  
 25 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:15.96    1:14.50  
 26 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR               1:19.17    1:14.72  
 27 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR               1:15.50    1:14.74  
 28 Cass, Hayley S            13 Aqua Gems-MR         1:16.37    1:15.59  
 29 Abramowitz, Ellen         13 CIY-MR               1:14.99    1:17.18  
 30 Bernstein, Vanessa M      13 NBS-MR               1:17.17    1:17.34  
 31 Milton, Tiffany K         14 Ndac-MR              1:15.30    1:17.36  
 32 Hrbek, Amber L            14 Pbac-MR              1:16.61    1:17.41  
 33 Yee, Elena C              13 CIY-MR               1:16.03    1:18.63  
 34 Rand, Elizabeth           14 Aqua Gems-MR         1:17.58    1:18.93  
 35 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:16.28    1:19.74  
 36 Yedibalian, Taline L      14 BB-NJ                1:22.21    1:19.93  
 37 Hoess, Ashlea             13 NBS-MR               1:23.95    1:19.94  
 38 Matson, Meagan J          14 CIY-MR               1:17.83    1:20.22  
 39 Larkin, Christine E       13 NBS-MR               1:25.50    1:24.45  
 40 Toth, Lauren R            13 NTSC-CT              1:25.50    1:25.59  
 41 Murphy, Jean              13 Aqua Gems-MR         1:23.43    1:25.64  
 42 Sarkissians, Ani          14 BB-NJ                1:21.55    1:27.83  
 -- Lopes, Andrea A           13 BB-NJ                1:15.69         DQ  
 -- Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                1:07.35         DQ  
 -- DiNapoli, Sara B          13 NBS-MR               1:21.50         DQ  
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Vinson              14 MSC-MR                 58.22      57.61  
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               1:00.72    1:02.58  
  3 Gartman, David            14 WSSC-MR              1:06.65    1:02.93  
  4 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR              1:10.93    1:04.65  
  5 Liang, Truman             13 NYCC-MR              1:04.34    1:06.08  
  6 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               1:04.78    1:06.11  
  7 Polgar, Peter A           13 BB-NJ                1:12.88    1:07.74  
  8 Kameyama, Ryosuke         13 Aqua Gems-MR         1:08.40    1:07.81  
  9 Colton, Billy             13 WSSC-MR              1:13.82    1:08.84  
 10 Kallert, Bryon R          13 BB-NJ                1:08.70    1:09.34  
 11 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         1:10.90    1:09.95  
 12 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:14.54    1:10.91  
 13 Maloney, Christopher A    13 NTSC-CT              1:15.97    1:12.27  
 14 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:11.92    1:12.64  
 15 Le, Calvin                13 NYCC-MR              1:09.00    1:13.26  
 16 Cosgrove, James A         13 CIY-MR               1:09.95    1:13.46  
 17 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:14.08    1:16.10  
 18 Fasino, Dominic G         14 Aqua Gems-MR         1:15.74    1:16.68  
 19 Dinapoli, Michael J       13 BB-NJ                1:44.46    1:24.97  
 20 Wren, Michael             13 CIY-MR               1:40.72    1:30.15  
 21 Eng, Louis W              13 CIY-MR               1:42.00    1:31.89  
 22 Saindon, Merrick R        14 VAC-MR               1:29.89    1:32.71  
 23 Ford, Christopher J       13 NTSC-CT              1:36.51    1:35.84  
 24 Chang, Stephen H          13 CIY-MR               1:40.00    1:36.45  
 -- Barron, Sean D            14 BB-NJ                1:22.66         DQ  
 
Event 63  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:32.88    1:54.47  
 
Event 64  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:34.53    1:39.99  
 
Event 65  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:05.43    1:58.92  
  2 Pine Bush Aquatic Club-MR  'A'                    1:58.61    2:02.12  
  3 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         2:03.80    2:02.58  
  4 Newburgh Sharks-MR  'B'                           2:10.50    2:05.30  
  5 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:56.62    2:09.94  
  6 Bergen Barracudas-NJ  'B'                         2:07.79    2:10.07  
 
Event 66  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:55.00    1:54.07  
 
Event 67  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:59.87    1:59.70  
  2 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:13.00    2:02.28  
  3 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         2:05.32    2:03.62  
  4 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:11.51    2:08.78  
  5 Bergen Barracudas-NJ  'B'                         2:11.62    2:12.50  
  6 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:56.90    2:13.20  
  7 Naugatuck Thunderfish-CT  'A'                          NT    2:18.34  
 
Event 68  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:04.15    1:57.67  
  2 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         2:10.70    2:05.18  
  3 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:20.00    2:27.93  
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR                 27.21      27.01  
  2 Turner, Ashley E          12 Silver Streaks-MR      27.16      27.26  
  3 Casado, Laurie            12 CIY-MR                 27.23      27.47  
  4 Collins, Heather          12 BB-NJ                  28.82      28.07  
  5 Scognamiglio, Janet M     12 BB-NJ                  28.27      28.12  
  6 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR                 27.76      28.47  
  7 Stevens, Chelsea          11 VAC-MR                 28.86      28.74  
  8 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR                 30.01      28.89  
  9 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD                 28.23      29.12  
 10 Wang, Diana               12 MSC-MR                 28.98      29.13  
 11 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT                29.30      29.16  
 12 Elizee, Juleen            11 CIY-MR                 28.31      29.24  
 13 Phillips, Danielle A      12 Silver Streaks-MR      29.32      29.33  
 14 Martin, Danielle-Marie    12 SCD-MR                 28.90      29.35  
 15 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR                 29.07      29.41  
 16 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR                 32.50      29.49  
 17 Viray, Alexandra          11 CIY-MR                 29.65      29.54  
 18 Petty, Lanae              12 VAC-MR                 29.14      29.55  
 19 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                  29.08      29.67  
 20 Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR                 30.42      30.14  
 21 HA, Kathryn C             12 Silver Streaks-MR      29.67      30.33  
 22 Tavares, Monica           12 YCST-CT                30.41      30.80  
 23 Whittaker, Hillary        12 SCD-MR                 31.48      30.86  
 24 Adams, Gretchen P         11 Ndac-MR                30.89      30.92  
 25 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                  30.99      31.05  
 26 Bassmann, Amanda C        12 Silver Streaks-MR      30.47      31.10  
 27 Turner, Jennifer J        11 Silver Streaks-MR      31.10      31.19  
 28 Joyce, Caitlin            12 VAC-MR                 31.35      31.21  
 29 Pai, Christina E          11 MSC-MR                 31.74      31.23  
 30 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR                 30.69      31.54  
 31 Shepherd, Christine       12 WSSC-MR                30.18      31.57  
 32 Reer, Elizabeth A         12 Ksc-AD                 31.16      31.61  
 33 Mlynarczyk, Melissa       12 WSSC-MR                31.58      31.67  
 34 Brunell, Stephanie        12 VAC-MR                 32.61      32.19  
 35 Medrano, Carol A          11 Pbac-MR                32.11      32.30  
 36 Santiago, Ariel           11 WSSC-MR                31.67      32.33  
 37 Felch, Jess L             12 Pbac-MR                31.08      32.39  
 37 Thorp, Kaitlin            11 VAC-MR                 31.94      32.39  
 39 Takacs, Ashley            12 SCD-MR                 32.57      32.47  
 40 Unger, Katie M            11 BB-NJ                  33.02      32.50  
 41 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR                 32.83      32.54  
 42 Suarez, Iliana            12 CIY-MR                 31.53      32.68  
 43 Indyk, Jessica            11 SCD-MR                 33.21      32.75  
 44 Flaherty, Allie           11 CIY-MR                 33.40      32.79  
 44 Comas, Nadya A            12 BB-NJ                  32.57      32.79  
 46 Ryan, Sarah               11 SCD-MR                 34.73      33.17  
 47 Owens, Katelyn            11 VAC-MR                 35.34      33.27  
 48 Vallario, Alexis Z        11 Silver Streaks-MR      34.09      33.51  
 49 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                  37.43      33.75  
 50 Butcher, Melika           12 Bam-MR                 34.00      33.79  
 51 Clark, Carly              12 WSSC-MR                34.72      34.51  
 52 Torres, Diandra           11 CIY-MR                 34.91      34.52  
 53 Morgan, Lauren M          12 BB-NJ                  34.14      34.66  
 54 McCabe, Jennifer          11 CIY-MR                 35.93      35.36  
 55 Nunez, Catherine          11 CIY-MR                 37.10      37.75  
 56 Manz, Katherine E         11 MSC-MR                 38.93      38.04  
 57 Scaccia, Rebecca L        11 MSC-MR                 40.27      38.67  
 58 Harrison, Laura           11 CIY-MR                 39.45      38.91  
 59 Sardesai, Eesha V         11 MSC-MR               1:02.88    1:04.08  
 -- Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 37.50         DQ  
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaurin, Marc            12 CIY-MR                 26.17      26.26  
  2 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 28.74      28.38  
  3 Kung, Wen-Fu L            12 BB-NJ                  30.53      29.15  
  4 Moore, Malcolm            12 CIY-MR                 29.62      30.22  
  5 Scott, Tyler W            11 MSC-MR                 32.29      30.98  
  6 Terrigno, Philip          12 Silver Streaks-MR      31.09      30.99  
  7 Muller, Christian S       11 Pbac-MR                31.66      31.07  
  8 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR           30.24      31.14  
  9 Carroll, James            12 VAC-MR                 31.02      31.25  
 10 Andersson, Erik           11 VAC-MR                 33.03      31.76  
 11 Culver, Eric              11 VAC-MR                 33.66      32.38  
 12 Saindon, Brian            12 VAC-MR                 31.87      32.41  
 13 Accarino, Gregory J       12 Silver Streaks-MR      31.95      32.73  
 14 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR                 33.39      33.25  
 15 Heller, Brendan J         12 NTSC-CT                32.03      33.46  
 16 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 33.77      33.57  
 17 Bedeau, Quincy J          11 Bam-MR                 34.57      34.07  
 18 Wright, Christopher P     11 NTSC-CT                35.86      34.33  
 19 Callinan, Marty           11 VAC-MR                 34.17      34.42  
 20 Yee, Michael B            11 CIY-MR                 34.44      34.59  
 21 Veliz, Andres             11 SCD-MR                 39.23      35.24  
 22 Harris, Andrew J          12 Ksc-AD                 36.11      35.26  
 23 Nishi, Thomas M           11 Silver Streaks-MR      37.18      35.77  
 24 Novitch, Adam S           11 Silver Streaks-MR      34.46      35.88  
 25 Torres, Igor R            11 Silver Streaks-MR      39.53      36.71  
 26 Deoliveira, Eric M        11 Silver Streaks-MR      37.07      38.01  
 27 O'Flaherty, Kyle J        11 BB-NJ                  42.88      38.94  
 -- Weiner, Ben L             12 BB-NJ                  30.14         DQ  
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR           29.88      30.20  
  2 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR                 32.94      31.43  
  3 Damico, Nicole            10 VAC-MR                 32.93      31.75  
  4 Klein, Morganne           10 VAC-MR                 31.61      31.86  
  5 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 32.34      32.62  
  6 McCartney, Theresa        10 SCD-MR                 34.04      33.30  
  7 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 36.49      33.80  
  8 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR           33.52      33.97  
  9 Boswell, Riley A          10 BB-NJ                  39.85      34.13  
 10 Dinapoli, Kimberly A       9 BB-NJ                  36.23      34.38  
 11 Flood, Katie M            10 Silver Streaks-MR      36.34      34.55  
 12 Senior, Candace F          9 Bam-MR                 34.44      34.67  
 13 Indyk, Allison             9 SCD-MR                 35.20      34.68  
 14 Clark, Brittany           10 WSSC-MR                34.49      34.88  
 15 Oboyski, Samantha         10 VAC-MR                 36.34      35.29  
 16 Henry, Emily               9 VAC-MR                 36.56      35.58  
 17 Geller, Rebecca E         10 CIY-MR                 36.89      35.60  
 18 Mlynarczyk, Nicole         9 WSSC-MR                37.27      35.73  
 19 Cioffi, Nicole            10 WSSC-MR                36.58      35.78  
 19 Owens, Amy                 9 VAC-MR                 35.17      35.78  
 21 Qian, Ashley               9 CIY-MR                 36.17      36.24  
 22 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                 37.05      36.31  
 23 Landaw, Laura              9 CIY-MR                 38.31      36.72  
 24 Ball, Madison A            9 Ksc-AD                 35.86      36.76  
 25 Hoffman, Shekinah L        9 MSC-MR                 39.05      36.97  
 26 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR           36.85      37.07  
 27 Chang, Victoria I         10 CIY-MR                 38.96      37.20  
 28 Rapp, Jessica             10 Aqua Gems-MR           37.92      37.28  
 29 Landers, MACKENZIE K      10 MSC-MR                    NT      38.76  
 30 Walters, Savannah          9 Silver Streaks-MR      41.91      38.83  
 31 Toth, Meghan E            10 NTSC-CT                38.74      38.85  
 32 Stevens, Madelyn           9 VAC-MR                 37.75      39.01  
 33 McCabe, Maggie             9 CIY-MR                 43.78      39.93  
 34 Wheeler, Sierra           10 VAC-MR                 38.26      40.08  
 35 Alexis, Darian            10 Bam-MR                 40.73      40.10  
 36 Lloyd, Cecilia            10 CIY-MR                 42.82      40.21  
 37 Farrell, Laura J           9 MSC-MR                 41.68      40.29  
 38 Iroff, Erika              10 CIY-MR                 38.85      40.84  
 39 Carlstrom, Maggie         10 WSSC-MR                41.24      41.06  
 40 Moore, Jasmine             9 CIY-MR                 39.35      41.30  
 41 Mills, Colleen C          10 MSC-MR                 38.75      41.83  
 42 Ervolina, Emma R           9 MSC-MR                 47.97      43.36  
 43 O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                 46.77      45.93  
 44 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 49.33      49.87  
 45 Joyce, Gwyneth             9 VAC-MR                 46.94      49.92  
 46 Ferguson, Mara H           9 Silver Streaks-MR      54.75      50.49  
 47 Carlino, Emelia A          9 MSC-MR                 50.87      52.11  
 48 Brown, Ashley E           10 Bam-MR               1:09.00    1:11.68  
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR           29.84      31.20  
  2 Thorp, Matthew            10 VAC-MR                 32.80      32.60  
  3 Scarano, Joseph           10 SCD-MR                 33.32      32.63  
  4 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD                 32.87      32.75  
  5 Galan, Luis               10 VAC-MR                 34.68      32.81  
  6 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT                31.45      32.91  
  7 Accarino, John J          10 Silver Streaks-MR      33.99      34.55  
  8 Burillo, Vincent           9 VAC-MR                 34.63      34.60  
  9 Volaski, Harrison          9 SCD-MR                 34.95      34.91  
 10 Westcott, Michael S       10 Ndac-MR                34.95      34.95  
 11 Lang, Andrew C            10 Silver Streaks-MR      35.83      36.16  
 12 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                 37.62      36.30  
 13 Martin, Nicholas W        10 Ndac-MR                35.96      36.31  
 14 Roche, Matthew R           9 BB-NJ                  37.88      36.77  
 15 Deoliveira, Michael M      9 Silver Streaks-MR      37.64      37.50  
 16 Bell, Aidan S             10 WSSC-MR                37.32      38.01  
 17 Barfield, Christopher     10 CIY-MR                 40.99      38.94  
 18 Drain, Jason              10 Aqua Gems-MR           45.16      40.46  
 19 Zaino, Matthew            10 Silver Streaks-MR      41.94      40.62  
 20 Lee, Howon                 9 MSC-MR                 40.11      41.58  
 21 Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR                 43.88      42.64  
 22 Gomez, Joshua              9 VAC-MR                 41.65      43.44  
 23 Harris, Kyle C             9 Ksc-AD                 45.47      45.68  
 24 Phillips, Andrew           9 Silver Streaks-MR      51.24      46.32  
 -- Sweetman, Brandon         10 CIY-MR                 33.01         DQ  
 
Event 73  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polgar, Christina         15 BB-NJ                2:42.42    2:43.02  
  2 Felch, Kristen M          15 Pbac-MR              2:39.11    2:45.76  
  3 Baker, Katrina            17 SCD-MR               2:47.60    2:52.44  
  4 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               2:58.58    2:52.91  
  5 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               3:00.00    2:53.86  
  6 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               3:03.00    2:56.26  
  7 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               2:58.55    2:56.90  
  8 Turner, Jennifer J        11 Silver Streaks-MR    3:01.11    2:57.00  
  9 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:56.15    2:57.16  
 10 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               2:55.25    2:57.38  
 11 McNally, Elise            12 Unattached           2:56.05    3:03.59  
 12 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               3:08.26    3:04.33  
 13 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               3:08.12    3:07.17  
 14 Santiago, Ariel           11 WSSC-MR              2:50.22    3:07.37  
 15 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD               3:17.00    3:07.65  
 16 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:59.10    3:09.78  
 17 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR                    NT    3:09.81  
 
Event 74  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson, Henry Z           16 MSC-MR               2:18.89    2:18.84  
  2 Marks, Danny J            14 Aqua Gems-MR         2:35.50    2:34.24  
  3 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:40.31    2:38.47  
  4 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               2:42.37    2:38.55  
  5 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR         2:35.02    2:39.09  
  6 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR              2:37.81    2:40.16  
  7 Wang, Vinson              14 MSC-MR               2:46.11    2:43.63  
  8 Kung, Wen-Fu L            12 BB-NJ                3:03.24    3:00.42  
  9 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR         3:03.14    3:03.21  
 10 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                    NT    3:04.97  
 11 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               3:15.78    3:05.50  
 12 Weiner, Ben L             12 BB-NJ                3:05.47    3:10.34  
 13 Wren, Michael             13 CIY-MR               3:11.00    3:10.49  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR                 33.76      33.58  
  2 Casado, Laurie            12 CIY-MR                 34.55      34.15  
  3 Scognamiglio, Janet M     12 BB-NJ                  34.66      34.69  
  4 Elizee, Juleen            11 CIY-MR                 35.84      35.98  
  5 Phillips, Danielle A      12 Silver Streaks-MR      35.62      36.50  
  6 Turner, Ashley E          12 Silver Streaks-MR      36.13      37.10  
  7 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                  37.23      37.84  
  8 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR                 39.33      37.95  
  9 McNally, Elise            12 Unattached             36.50      38.00  
 10 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR                 36.50      38.12  
 11 Martin, Danielle-Marie    12 SCD-MR                 38.28      38.68  
 12 Bassmann, Amanda C        12 Silver Streaks-MR      38.38      38.91  
 13 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT                40.30      39.79  
 14 Pai, Christina E          11 MSC-MR                 38.73      39.89  
 15 Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR                 40.80      40.39  
 16 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR                 42.00      40.96  
 17 Armater, Olivia           11 SCD-MR                 40.40      40.97  
 18 HA, Kathryn C             12 Silver Streaks-MR      40.39      41.10  
 19 Tavares, Monica           12 YCST-CT                41.27      41.14  
 20 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR                 41.96      41.25  
 21 Wang, Diana               12 MSC-MR                 41.59      41.45  
 22 Petty, Lanae              12 VAC-MR                 41.19      42.46  
 23 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                  48.28      42.81  
 24 Reer, Elizabeth A         12 Ksc-AD                 42.71      43.14  
 25 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                  44.79      43.47  
 26 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR                 44.44      43.62  
 27 Nunez, Catherine          11 CIY-MR                 43.86      43.78  
 28 Takacs, Ashley            12 SCD-MR                 43.91      43.91  
 29 Comas, Nadya A            12 BB-NJ                  46.68      44.52  
 30 Vallario, Alexis Z        11 Silver Streaks-MR      44.56      44.61  
 31 Indyk, Jessica            11 SCD-MR                 45.08      45.11  
 32 Cash, Katie               11 CIY-MR                 46.58      45.22  
 33 Morgan, Lauren M          12 BB-NJ                  45.79      45.38  
 34 Torres, Diandra           11 CIY-MR                 43.40      45.59  
 35 Joyce, Caitlin            12 VAC-MR                 45.14      45.64  
 36 Suarez, Iliana            12 CIY-MR                 49.97      45.65  
 37 Clark, Carly              12 WSSC-MR                46.32      45.95  
 38 Owens, Katelyn            11 VAC-MR                 47.41      47.48  
 39 Butcher, Melika           12 Bam-MR                 49.31      47.84  
 40 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 50.81      48.09  
 41 Unger, Katie M            11 BB-NJ                  48.12      48.60  
 42 Manz, Katherine E         11 MSC-MR                 57.20      56.67  
 43 Sardesai, Eesha V         11 MSC-MR               1:05.54      57.91  
 -- Ryan, Sarah               11 SCD-MR                 51.57         DQ  
 -- Sung, Jennifer            12 CIY-MR                 46.18         DQ  
 -- Scaccia, Rebecca L        11 MSC-MR               1:07.72         DQ  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Connor J          12 Ndac-MR                38.45      39.05  
  2 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 38.35      39.22  
  3 Weiner, Ben L             12 BB-NJ                  38.79      39.23  
  4 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR           39.87      40.14  
  5 Scott, Tyler W            11 MSC-MR                 42.77      41.12  
  6 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 43.28      41.24  
  7 Muller, Christian S       11 Pbac-MR                41.67      42.00  
  8 Terrigno, Philip          12 Silver Streaks-MR      42.31      42.90  
  9 Accarino, Gregory J       12 Silver Streaks-MR      43.05      43.07  
 10 Moore, Malcolm            12 CIY-MR                 42.64      44.08  
 11 Deoliveira, Eric M        11 Silver Streaks-MR      44.17      44.09  
 12 Carroll, James            12 VAC-MR                 44.08      44.43  
 13 Saindon, Brian            12 VAC-MR                 43.86      44.59  
 14 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR                 46.12      45.71  
 15 Novitch, Adam S           11 Silver Streaks-MR      46.10      45.72  
 16 Nishi, Thomas M           11 Silver Streaks-MR      47.91      46.73  
 17 Wren, Brian               11 CIY-MR                 47.81      47.15  
 18 Sweetman, Kris            11 CIY-MR                 45.95      47.28  
 19 Heller, Brendan J         12 NTSC-CT                46.53      48.53  
 20 Torres, Igor R            11 Silver Streaks-MR      50.75      48.97  
 21 Wright, Christopher P     11 NTSC-CT                47.75      49.27  
 22 O'Flaherty, Kyle J        11 BB-NJ                  51.92      49.70  
 23 Callinan, Marty           11 VAC-MR                 55.71      53.18  
 24 Veliz, Andres             11 SCD-MR                    NT      53.93  
 25 Yee, Michael B            11 CIY-MR                 58.00      54.27  
 -- Gagliardi, John G         11 MSC-MR               1:19.28         DQ  
 -- Bedeau, Quincy J          11 Bam-MR                 50.00         DQ  
 -- Kirschenbaum, Josh N      11 Silver Streaks-MR      56.48         DQ  
 
Event 77  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR         1:22.81    1:23.28  
  2 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:27.63    1:26.01  
  3 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:33.53    1:34.07  
  4 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR         1:40.27    1:35.32  
  5 Indyk, Allison             9 SCD-MR               1:41.91    1:35.50  
  6 Henry, Emily               9 VAC-MR               1:36.91    1:35.70  
  7 Dinapoli, Kimberly A       9 BB-NJ                1:36.91    1:37.09  
  8 Senior, Candace F          9 Bam-MR               1:38.69    1:38.33  
  9 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR         1:34.43    1:38.64  
 10 Geller, Rebecca E         10 CIY-MR               1:51.61    1:39.32  
 11 Oboyski, Samantha         10 VAC-MR               1:43.93    1:40.95  
 12 Flood, Katie M            10 Silver Streaks-MR    1:57.89    1:42.09  
 13 Rapp, Jessica             10 Aqua Gems-MR         1:46.43    1:43.62  
 14 Larkin, Colleen            9 WSSC-MR              1:50.63    1:46.87  
 15 Toth, Meghan E            10 NTSC-CT              1:47.61    1:47.41  
 16 Clark, Brittany           10 WSSC-MR              1:51.50    1:49.67  
 17 Carlstrom, Maggie         10 WSSC-MR              2:11.65    1:51.57  
 18 Stevens, Madelyn           9 VAC-MR               1:46.45    1:51.85  
 19 Munz, Brenna A            10 MSC-MR               1:56.34    1:52.54  
 20 Ball, Madison A            9 Ksc-AD               1:49.08    1:52.66  
 21 Mlynarczyk, Nicole         9 WSSC-MR              1:58.12    1:53.68  
 22 Wheeler, Sierra           10 VAC-MR               1:59.89    1:54.28  
 23 Walters, Savannah          9 Silver Streaks-MR    1:52.11    1:55.27  
 24 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                    NT    1:56.06  
 25 Chang, Victoria I         10 CIY-MR               2:06.01    1:57.40  
 26 Ferguson, Mara H           9 Silver Streaks-MR    2:10.11    2:05.33  
 27 Joyce, Gwyneth             9 VAC-MR               2:05.78    2:12.63  
 
Event 78  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD               1:44.50    1:33.93  
  2 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT              1:37.64    1:35.07  
  3 Deoliveira, Michael M      9 Silver Streaks-MR    1:39.92    1:36.74  
  4 Martin, Nicholas W        10 Ndac-MR              1:42.60    1:36.97  
  5 Burillo, Vincent           9 VAC-MR               1:35.20    1:38.03  
  6 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR         1:32.50    1:38.39  
  7 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR               1:42.83    1:38.47  
  8 Cash, Kevin                9 CIY-MR               1:53.99    1:39.49  
  9 Roche, Matthew R           9 BB-NJ                1:49.54    1:43.77  
 10 Scarano, Joseph           10 SCD-MR               1:36.00    1:45.35  
 11 Barfield, Christopher     10 CIY-MR               1:54.00    1:48.57  
 12 Accarino, John J          10 Silver Streaks-MR    1:51.11    1:52.16  
 13 Phillips, Andrew           9 Silver Streaks-MR    1:56.71    1:58.20  
 14 Bell, Aidan S             10 WSSC-MR              1:56.34    2:04.64  
 15 Zaino, Matthew            10 Silver Streaks-MR    1:58.11    2:07.49  
 -- Harris, Kyle C             9 Ksc-AD               2:26.15         DQ  
 -- Drain, Jason              10 Aqua Gems-MR         2:18.43         DQ  
 
Event 79  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scognamiglio, Janet M     12 BB-NJ                1:06.93    1:06.95  
  2 Stevens, Chelsea          11 VAC-MR               1:11.75    1:08.92  
  3 Collins, Heather          12 BB-NJ                1:09.11    1:10.72  
  4 HA, Kathryn C             12 Silver Streaks-MR    1:13.78    1:12.10  
  5 Wang, Diana               12 MSC-MR               1:13.01    1:12.29  
  6 Phillips, Danielle A      12 Silver Streaks-MR    1:10.59    1:12.56  
  7 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR               1:12.46    1:12.81  
  8 Turner, Ashley E          12 Silver Streaks-MR    1:13.43    1:13.55  
  9 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                1:12.21    1:13.74  
 10 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                1:18.04    1:13.82  
 11 Geller, Carolyn F         12 CIY-MR               1:14.76    1:15.50  
 12 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:17.54    1:16.28  
 13 Viray, Alexandra          11 CIY-MR               1:18.31    1:16.33  
 14 Turner, Jennifer J        11 Silver Streaks-MR    1:20.63    1:17.49  
 15 Shepherd, Christine       12 WSSC-MR              1:16.91    1:18.21  
 16 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:18.72    1:20.11  
 17 Unger, Katie M            11 BB-NJ                1:21.05    1:21.63  
 18 Adams, Gretchen P         11 Ndac-MR              1:22.11    1:22.20  
 19 Mlynarczyk, Melissa       12 WSSC-MR              1:22.76    1:22.45  
 20 Felch, Jess L             12 Pbac-MR              1:28.96    1:22.75  
 21 Brunell, Stephanie        12 VAC-MR               1:23.63    1:23.05  
 22 Comas, Nadya A            12 BB-NJ                1:19.85    1:23.31  
 23 Thorp, Kaitlin            11 VAC-MR               1:34.78    1:24.00  
 24 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:24.19    1:24.47  
 25 Joyce, Caitlin            12 VAC-MR               1:22.77    1:26.92  
 26 Vallario, Alexis Z        11 Silver Streaks-MR    1:25.86    1:27.56  
 27 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                1:37.24    1:28.39  
 28 Morgan, Lauren M          12 BB-NJ                1:39.42    1:29.08  
 29 Suarez, Iliana            12 CIY-MR               1:29.97    1:31.51  
 30 McCabe, Jennifer          11 CIY-MR               1:43.00    1:34.12  
 31 Butcher, Melika           12 Bam-MR               1:46.00    1:34.90  
 31 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR               1:39.00    1:34.90  
 33 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:44.42    1:35.34  
 34 Torres, Diandra           11 CIY-MR               1:44.00    1:38.60  
 35 Cash, Katie               11 CIY-MR               1:42.70    1:39.56  
 36 Clark, Carly              12 WSSC-MR              1:26.30    1:50.97  
 37 Manz, Katherine E         11 MSC-MR               1:52.45    1:52.54  
 -- Sung, Jennifer            12 CIY-MR               1:29.10         DQ  
 -- Harrison, Laura           11 CIY-MR               1:38.34         DQ  
 -- Bassmann, Amanda C        12 Silver Streaks-MR    1:17.99         DQ  
 
Event 80  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaurin, Marc            12 CIY-MR               1:16.70    1:11.52  
  2 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:13.96    1:13.23  
  3 Kung, Wen-Fu L            12 BB-NJ                1:29.39    1:15.62  
  4 Carroll, James            12 VAC-MR               1:19.51    1:16.90  
  5 Murray, Connor J          12 Ndac-MR              1:21.18    1:18.19  
  6 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:18.39    1:19.39  
  7 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:23.36    1:20.28  
  8 Andersson, Erik           11 VAC-MR               1:30.78    1:23.41  
  9 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               1:27.60    1:24.37  
 10 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR         1:19.23    1:24.51  
 11 Terrigno, Philip          12 Silver Streaks-MR    1:26.95    1:27.09  
 12 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               1:30.31    1:29.00  
 13 Culver, Eric              11 VAC-MR               1:32.88    1:30.79  
 14 Heller, Brendan J         12 NTSC-CT              1:32.56    1:30.98  
 15 Callinan, Marty           11 VAC-MR               1:32.11    1:32.03  
 16 Moore, Malcolm            12 CIY-MR               1:30.07    1:32.58  
 17 Bedeau, Quincy J          11 Bam-MR               1:46.40    1:33.82  
 18 Nishi, Thomas M           11 Silver Streaks-MR    1:40.21    1:38.31  
 19 Wren, Brian               11 CIY-MR               1:51.00    1:39.33  
 20 Deoliveira, Eric M        11 Silver Streaks-MR    1:42.26    1:40.07  
 21 Yee, Michael B            11 CIY-MR               1:39.57    1:41.31  
 22 Kirschenbaum, Josh N      11 Silver Streaks-MR    1:42.95    1:44.87  
 23 Torres, Igor R            11 Silver Streaks-MR    1:51.79    1:52.66  
 -- Gagliardi, John G         11 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 81  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR           36.92      36.89  
  2 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 39.20      37.94  
  3 Damico, Nicole            10 VAC-MR                 38.91      38.50  
  4 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR                 40.18      38.79  
  5 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                 38.73      39.36  
  6 Qian, Ashley               9 CIY-MR                 39.93      39.42  
  7 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR           39.15      39.81  
  8 Geller, Rebecca E         10 CIY-MR                 41.65      40.66  
  9 Sung, Julia               10 CIY-MR                 41.58      41.15  
 10 Senior, Candace F          9 Bam-MR                 41.93      41.16  
 11 Boswell, Riley A          10 BB-NJ                  40.89      41.30  
 12 Flood, Katie M            10 Silver Streaks-MR      44.23      41.37  
 13 Alexis, Darian            10 Bam-MR                 44.47      41.59  
 14 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 42.62      41.63  
 15 Dinapoli, Kimberly A       9 BB-NJ                  42.72      41.83  
 16 Cioffi, Nicole            10 WSSC-MR                41.74      42.15  
 17 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR           41.73      43.42  
 18 Landers, MACKENZIE K      10 MSC-MR                    NT      43.58  
 18 Krause, Samantha           9 VAC-MR                 45.29      43.58  
 20 Hoffman, Shekinah L        9 MSC-MR                 45.37      43.96  
 21 Larkin, Colleen            9 WSSC-MR                42.30      44.23  
 22 Rapp, Jessica             10 Aqua Gems-MR           43.87      44.83  
 23 Toth, Meghan E            10 NTSC-CT                44.95      45.00  
 24 Landaw, Laura              9 CIY-MR                 42.79      45.53  
 25 Mills, Colleen C          10 MSC-MR                 48.68      45.71  
 26 Ball, Madison A            9 Ksc-AD                 47.74      46.60  
 27 Owens, Amy                 9 VAC-MR                 50.83      46.89  
 28 McCabe, Maggie             9 CIY-MR                 49.68      47.12  
 29 Farrell, Laura J           9 MSC-MR                 47.30      47.66  
 30 Carlstrom, Maggie         10 WSSC-MR                47.77      47.87  
 31 Lloyd, Cecilia            10 CIY-MR                 51.36      48.28  
 32 Moore, Jasmine             9 CIY-MR                 53.20      49.54  
 33 Wheeler, Sierra           10 VAC-MR                 48.60      50.48  
 34 Ervolina, Emma R           9 MSC-MR                 55.74      51.20  
 35 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 50.43      52.97  
 36 Walters, Savannah          9 Silver Streaks-MR      59.55      53.69  
 37 O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                 58.17      55.98  
 38 Ferguson, Mara H           9 Silver Streaks-MR    1:01.44      59.34  
 39 Brown, Ashley E           10 Bam-MR               1:13.00    1:26.95  
 -- Iroff, Erika              10 CIY-MR                 48.69         DQ  
 -- Carlino, Emelia A          9 MSC-MR                 54.46         DQ  
 
Event 82  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR           35.10      37.17  
  2 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR                 37.58      37.81  
  3 Galan, Luis               10 VAC-MR                 38.96      39.18  
  4 Thorp, Matthew            10 VAC-MR                 42.15      40.62  
  5 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                 43.29      41.53  
  6 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD                 40.64      41.73  
  7 Accarino, John J          10 Silver Streaks-MR      39.86      42.44  
  8 Westcott, Michael S       10 Ndac-MR                44.79      44.20  
  9 Lang, Andrew C            10 Silver Streaks-MR      45.71      44.67  
 10 Martin, Nicholas W        10 Ndac-MR                43.29      44.98  
 11 Lee, Howon                 9 MSC-MR                 49.52      46.30  
 12 Roche, Matthew R           9 BB-NJ                  49.07      48.61  
 13 Cash, Kevin                9 CIY-MR                 52.03      49.37  
 14 Drain, Jason              10 Aqua Gems-MR           53.41      50.44  
 15 Zaino, Matthew            10 Silver Streaks-MR      52.54      51.66  
 16 Phillips, Andrew           9 Silver Streaks-MR      59.70      53.59  
 17 Gomez, Joshua              9 VAC-MR                 55.88      54.84  
 18 Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR                 58.85      58.52  
 
Event 83  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gartman, Amy              16 WSSC-MR              2:21.81    2:18.54  
  2 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               2:26.25    2:31.25  
  3 Tegeler, Kayla R          12 Ksc-AD               2:35.00    2:31.51  
  3 Zwart, Brenda L           15 VAC-MR               2:33.09    2:31.51  
  5 Turek-Herman, Aliza       16 CIY-MR               2:33.00    2:33.80  
  6 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:29.08    2:34.48  
  7 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               2:25.96    2:34.59  
  8 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:34.75    2:35.18  
  9 Felch, Kristen M          15 Pbac-MR              2:26.41    2:37.30  
 10 Polgar, Christina         15 BB-NJ                2:42.66    2:40.48  
 11 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               2:39.52    2:40.86  
 12 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:40.67    2:43.64  
 13 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               2:41.47    2:46.00  
 14 Santiago, Ariel           11 WSSC-MR              2:52.19    3:12.74  
 
Event 84  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, John F             17 NBS-MR               2:04.92    2:03.71  
  2 Hudson, Henry Z           16 MSC-MR               2:13.86    2:09.46  
  3 Wang, Vinson              14 MSC-MR               2:14.17    2:13.86  
  4 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               2:21.27    2:29.78  
  5 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               2:45.96    2:47.51  
 -- Chase, Nathan B           14 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:30.77         DQ  
 
Event 85  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR         1:19.22    1:17.48  
  2 Klein, Morganne           10 VAC-MR               1:29.51    1:27.45  
  3 Qian, Ashley               9 CIY-MR               1:29.89    1:30.09  
  4 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR         1:32.81    1:31.40  
  5 Indyk, Allison             9 SCD-MR               1:49.89    1:34.77  
  6 Sung, Julia               10 CIY-MR               1:41.00    1:40.46  
  7 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                    NT    1:40.95  
  8 Olsen, Emily              10 Aqua Gems-MR         1:32.43    1:54.41  
 
Event 86  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR         1:16.68    1:20.22  
  2 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT              1:27.79    1:27.11  
 
Event 87  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR                 30.38      29.07  
  2 Elizee, Juleen            11 CIY-MR                 30.48      30.57  
  3 Ackerman, Amanda          12 CIY-MR                 30.69      31.47  
  4 Viray, Alexandra          11 CIY-MR                 31.05      31.49  
  5 Stevens, Chelsea          11 VAC-MR                 33.94      31.55  
  6 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR                 32.34      31.65  
  7 Turner, Ashley E          12 Silver Streaks-MR      32.02      31.79  
  8 Thomas, Sarah E           12 NTSC-CT                31.28      32.10  
  9 HA, Kathryn C             12 Silver Streaks-MR      32.39      32.30  
 10 Casado, Laurie            12 CIY-MR                 33.73      33.36  
 11 Petty, Lanae              12 VAC-MR                 42.87      33.80  
 12 Whittaker, Hillary        12 SCD-MR                 36.18      33.82  
 13 Collins, Heather          12 BB-NJ                  37.54      34.05  
 14 Pai, Christina E          11 MSC-MR                 35.60      34.64  
 15 Turner, Jennifer J        11 Silver Streaks-MR      36.06      35.06  
 16 Wang, Diana               12 MSC-MR                 34.33      35.07  
 17 Phillips, Danielle A      12 Silver Streaks-MR      35.02      35.32  
 18 Grunewald, Cailin E       12 NBS-MR                 35.50      35.38  
 19 Medrano, Carol A          11 Pbac-MR                36.89      35.54  
 20 Adams, Gretchen P         11 Ndac-MR                33.58      35.68  
 21 Stillman, Kate E          12 BB-NJ                  36.57      36.10  
 22 Unger, Katie M            11 BB-NJ                  36.11      36.45  
 23 Comas, Nadya A            12 BB-NJ                  35.64      36.47  
 24 Tavares, Monica           12 YCST-CT                37.67      36.71  
 25 Indyk, Jessica            11 SCD-MR                 39.27      36.91  
 26 Thorp, Kaitlin            11 VAC-MR                 39.48      37.17  
 27 Bassmann, Amanda C        12 Silver Streaks-MR      35.83      37.47  
 28 Felch, Jess L             12 Pbac-MR                35.36      38.31  
 29 Takacs, Ashley            12 SCD-MR                 37.97      38.37  
 30 Flaherty, Allie           11 CIY-MR                 40.76      38.70  
 31 Camhi, Maya I             12 BB-NJ                  41.90      39.15  
 32 Brunell, Stephanie        12 VAC-MR                 40.34      39.31  
 33 Taranto, Yolanda R        12 MSC-MR                 36.67      39.39  
 34 Ryan, Sarah               11 SCD-MR                 39.40      40.83  
 35 Sung, Jennifer            12 CIY-MR                 38.42      40.89  
 36 Morgan, Lauren M          12 BB-NJ                  44.34      41.04  
 37 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 45.21      41.27  
 38 Vallario, Alexis Z        11 Silver Streaks-MR      41.20      41.34  
 39 Walters, Stephanie R      11 BB-NJ                  45.16      41.47  
 40 Kubicek, Stephanie        12 Bam-MR                 42.00      41.60  
 41 McCabe, Jennifer          11 CIY-MR                 43.83      41.81  
 42 Owens, Katelyn            11 VAC-MR                 45.94      42.37  
 43 Shepherd, Christine       12 WSSC-MR                54.52      42.84  
 44 Butcher, Melika           12 Bam-MR                 46.41      43.44  
 45 Nunez, Catherine          11 CIY-MR                 45.67      43.76  
 46 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR                 43.78      43.91  
 47 Manz, Katherine E         11 MSC-MR                    NT      49.92  
 48 Harrison, Laura           11 CIY-MR                 50.34      51.02  
 -- Cash, Katie               11 CIY-MR                 51.03         DQ  
 -- Scognamiglio, Janet M     12 BB-NJ                  30.94         DQ  
 
Event 88  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaurin, Marc            12 CIY-MR                 29.02      29.62  
  2 Saindon, Brian            12 VAC-MR                 36.13      35.15  
  3 Scott, Tyler W            11 MSC-MR                 35.48      35.26  
  4 Kung, Wen-Fu L            12 BB-NJ                  35.44      35.75  
  5 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 38.49      35.91  
  6 Terrigno, Philip          12 Silver Streaks-MR      35.28      36.23  
  7 Murray, Connor J          12 Ndac-MR                35.66      36.35  
  8 Novitch, Adam S           11 Silver Streaks-MR      37.80      36.84  
  9 Marks, Sean M             11 Aqua Gems-MR           37.78      37.00  
 10 Accarino, Gregory J       12 Silver Streaks-MR      39.75      37.70  
 11 Andersson, Erik           11 VAC-MR                 40.03      37.92  
 12 Culver, Eric              11 VAC-MR                 39.45      37.98  
 13 Sweetman, Kris            11 CIY-MR                 35.54      38.74  
 14 Heller, Brendan J         12 NTSC-CT                39.15      41.55  
 15 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 42.69      41.63  
 16 Harris, Andrew J          12 Ksc-AD                 44.05      44.60  
 17 Veliz, Andres             11 SCD-MR               1:00.41      47.59  
 18 Bedeau, Quincy J          11 Bam-MR                 45.56      48.40  
 19 Wren, Brian               11 CIY-MR                 51.20      51.44  
 20 Gagliardi, John G         11 MSC-MR                    NT      55.77  
 21 O'Flaherty, Kyle J        11 BB-NJ                  58.22      56.08  
 -- Wright, Christopher P     11 NTSC-CT                43.49         DQ  
 
Event 89  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehret, Jane M             10 Aqua Gems-MR         1:15.52    1:14.93  
  2 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:22.61    1:18.70  
  3 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:24.33    1:19.60  
  4 Damico, Nicole            10 VAC-MR               1:22.68    1:22.19  
  5 Klein, Morganne           10 VAC-MR               1:23.38    1:24.09  
  6 Ferlo, Emily E            10 Aqua Gems-MR         1:23.77    1:26.36  
  7 Dinapoli, Kimberly A       9 BB-NJ                1:33.50    1:27.29  
  8 Henry, Emily               9 VAC-MR               1:27.08    1:27.36  
  9 Seagren, Erika L           9 MSC-MR               1:32.88    1:28.29  
 10 Indyk, Allison             9 SCD-MR               1:31.43    1:29.06  
 11 Senior, Candace F          9 Bam-MR               1:27.77    1:29.95  
 12 Boswell, Riley A          10 BB-NJ                1:28.27    1:30.91  
 13 Flood, Katie M            10 Silver Streaks-MR    1:40.40    1:31.40  
 14 Oboyski, Samantha         10 VAC-MR               1:32.00    1:31.45  
 15 Munz, Brenna A            10 MSC-MR               1:40.99    1:31.71  
 16 Hoffman, Shekinah L        9 MSC-MR               1:36.31    1:31.85  
 17 Owens, Amy                 9 VAC-MR               1:44.77    1:31.95  
 18 Ball, Madison A            9 Ksc-AD               1:35.43    1:32.92  
 19 Stevens, Madelyn           9 VAC-MR               1:38.62    1:33.26  
 20 Cioffi, Nicole            10 WSSC-MR              1:35.49    1:33.86  
 21 Rapp, Jessica             10 Aqua Gems-MR         1:32.91    1:34.53  
 22 Clark, Brittany           10 WSSC-MR              1:38.30    1:37.74  
 23 Mlynarczyk, Nicole         9 WSSC-MR              1:39.39    1:37.80  
 24 Toth, Meghan E            10 NTSC-CT              1:40.44    1:37.94  
 25 Landaw, Laura              9 CIY-MR               1:37.21    1:38.96  
 26 Chang, Victoria I         10 CIY-MR               1:39.64    1:39.07  
 27 Alexis, Darian            10 Bam-MR               1:48.06    1:39.41  
 28 Krause, Samantha           9 VAC-MR               1:41.43    1:39.42  
 29 Iroff, Erika              10 CIY-MR               1:46.94    1:39.95  
 30 Farrell, Laura J           9 MSC-MR               1:53.58    1:50.88  
 31 McCabe, Maggie             9 CIY-MR               1:58.79    1:51.24  
 32 Lloyd, Cecilia            10 CIY-MR               2:17.90    1:53.95  
 33 Joyce, Gwyneth             9 VAC-MR               2:01.81    2:08.10  
 -- Mills, Colleen C          10 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Landers, MACKENZIE K      10 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Moore, Jasmine             9 CIY-MR               2:02.71         DQ  
 -- Sung, Julia               10 CIY-MR               1:31.39         DQ  
 -- Brown, Ashley E           10 Bam-MR               2:50.00         DQ  
 -- Limaye, Sonia V            9 MSC-MR               1:53.62         DQ  
 -- McCartney, Theresa        10 SCD-MR               1:26.41         DQ  
 
Event 90  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heller, Trevor D          10 NTSC-CT              1:23.86    1:21.10  
  2 Stuart, Alex P            10 Aqua Gems-MR         1:18.34    1:21.11  
  3 Galan, Luis               10 VAC-MR               1:28.40    1:24.58  
  4 Thorp, Matthew            10 VAC-MR               1:32.24    1:25.30  
  5 DeLisio, Ian A            10 Ksc-AD               1:23.04    1:25.86  
  6 Westcott, Michael S       10 Ndac-MR              1:34.45    1:27.40  
  7 Burillo, Vincent           9 VAC-MR               1:31.82    1:30.05  
  8 Accarino, John J          10 Silver Streaks-MR    1:30.65    1:31.76  
  9 Volaski, Harrison          9 SCD-MR                    NT    1:32.36  
 10 Deoliveira, Michael M      9 Silver Streaks-MR    1:37.66    1:32.83  
 11 Scarano, Joseph           10 SCD-MR               1:31.34    1:33.28  
 12 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR               1:38.23    1:34.49  
 13 Bell, Aidan S             10 WSSC-MR              1:35.72    1:39.92  
 -- Lee, Howon                 9 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Harris, Kyle C             9 Ksc-AD               1:45.50         DQ  
 -- Cash, Kevin                9 CIY-MR               1:38.46         DQ  
 -- Lang, Andrew C            10 Silver Streaks-MR    1:39.08         DQ  
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross Island YMCA-MR  'A'                         1:53.00    1:52.23  
  2 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         1:56.04    1:54.89  
  3 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:57.67    2:01.14  
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:01.29    2:04.55  
  5 Bergen Barracudas-NJ  'B'                         2:10.72    2:11.83  
  6 Cross Island YMCA-MR  'B'                         2:08.00    2:12.12  
  7 Washingtonville Seahawks-MR  'A'                  1:59.78    2:14.72  
  8 Marist Swim Club-MR  'B'                               NT    2:34.58  
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:51.86    2:06.57  
  2 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:09.58    2:07.28  
  3 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:12.00    2:12.51  
 
Event 93  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:07.88    2:15.49  
  2 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:16.09    2:15.77  
  3 Cross Island YMCA-MR  'A'                         2:29.00    2:26.73  
  4 Viking Aquatic Club-MR  'B'                       2:30.04    2:38.24  
 -- Marist Swim Club-MR  'B'                               NT         DQ  
 -- Washingtonville Seahawks-MR  'A'                  2:09.77         DQ  
 
Event 94  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       2:23.33    2:27.46  
 
Event 95  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tavares, Jennifer          8 YCST-CT              1:20.04    1:19.00  
  2 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR              1:25.83    1:20.42  
  3 Watson, Carly E            8 MSC-MR               1:36.33    1:24.64  
  4 Ehrman, Rachel             8 WSSC-MR              1:30.53    1:27.01  
  5 Boyko, Emily F             8 MSC-MR               1:29.81    1:27.08  
  6 Cho, Rachel S              7 CIY-MR               1:33.78    1:31.54  
  7 Favaro, Emily              8 BB-NJ                1:38.99    1:32.33  
  8 Bute, Maude E              8 Bam-MR               1:50.00    1:33.17  
  9 Santiago, Amber            8 WSSC-MR              1:39.56    1:33.66  
 10 Stuart, Ansley T           8 Aqua Gems-MR         1:48.43    1:43.12  
 11 Chang, Jessica I           7 CIY-MR               2:04.69    1:44.52  
 12 Trager, Lena E             8 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:48.88  
 12 Sung, Amy                  7 CIY-MR               1:56.35    1:48.88  
 14 Trinidad-Ventura, Salena   8 Bam-MR               1:55.15    2:03.86  
 
Event 96  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galan, Joseph              8 VAC-MR               1:21.33    1:15.44  
  2 Dean, Ryan                 8 Unattached           1:18.47    1:15.63  
  3 Ehret, Jack                8 Aqua Gems-MR         1:23.43    1:24.02  
  4 Seidler, Connor M          8 MSC-MR               1:34.34    1:32.05  
  5 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR               1:35.99    1:33.64  
  6 Turek-Herman, Josh         8 CIY-MR               1:50.00    1:35.71  
  7 Stuart, Ian D              8 Aqua Gems-MR         1:45.43    1:39.63  
  8 Dean, Matthew              6 Unattached           1:55.55    1:59.05  
  9 Weekes, Daniel             6 Bam-MR               2:30.00    2:04.56  
 10 Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR                    NT    2:09.79  
 -- Ossias, Evan S             8 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 97  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR                 53.45      55.92  
  2 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR                 55.51      56.63  
  3 LaPerle, Stephanie A      16 NBS-MR                 57.99      57.07  
  4 Gartman, Amy              16 WSSC-MR                54.69      57.51  
  5 Pisani, Lindsay R         15 BB-NJ                  57.63      57.73  
  6 McGovern, Sherin          18 NBS-MR                 58.42      58.24  
  7 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR                58.82      58.43  
  8 Miller, Rachael M         16 NBS-MR                 57.50      58.46  
  9 Koczo, Agi                15 BB-NJ                  57.05      58.52  
 10 Bogdanski, Sharon L       17 NBS-MR                 59.93      58.87  
 11 Alexander, Katie          16 VAC-MR                 57.30      58.92  
 12 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR               1:01.11      59.26  
 13 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR                 58.35      59.29  
 14 Balczuk, Kelly M          17 NBS-MR                 56.56      59.71  
 15 Maer, Allison R           15 NBS-MR                 57.21      59.93  
 16 Kaasmann, Erica L         17 NBS-MR               1:00.17    1:00.03  
 17 Lewis, Allison J          17 VAC-MR                 58.13    1:00.22  
 18 Chan, Claudia S           17 CIY-MR                 59.93    1:00.34  
 19 Ewanich, Mary             17 VAC-MR               1:00.09    1:00.39  
 20 Corbett, Meaghan B        16 BB-NJ                1:01.10    1:00.56  
 20 Osborn, Rachel K          17 Silver Streaks-MR    1:00.66    1:00.56  
 22 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR                 59.75    1:00.63  
 23 Canals, Janyll R          16 BB-NJ                  59.28    1:00.79  
 24 Dinapoli, Christina M     15 BB-NJ                1:00.26    1:01.19  
 25 Turek-Herman, Aliza       16 CIY-MR               1:01.00    1:01.20  
 26 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR                 59.27    1:01.24  
 27 Resch, Brittany A         15 NBS-MR                 59.00    1:01.35  
 28 Alt, Jenna L              15 BB-NJ                1:00.07    1:01.47  
 29 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR               1:02.62    1:01.52  
 30 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              1:00.64    1:01.82  
 31 Brea, Sheryl E            17 CIY-MR                 59.16    1:02.02  
 32 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               1:02.35    1:02.12  
 33 Canals, Giselle E         16 BB-NJ                1:01.08    1:02.26  
 34 Meyendorff, Anna C        15 Silver Streaks-MR    1:03.00    1:02.45  
 35 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                1:01.89    1:02.70  
 36 Whittaker, Rachael        16 SCD-MR               1:06.00    1:02.90  
 37 Moyer, Amanda B           15 Ksc-AD               1:17.30    1:03.29  
 38 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               1:01.09    1:03.49  
 39 Heller, Kristin O         16 NTSC-CT              1:01.10    1:03.77  
 40 Fitzgerald, Shannan L     15 Aqua Gems-MR         1:00.65    1:04.08  
 41 Rizzatti, Angela M        15 CIY-MR               1:03.37    1:04.45  
 42 Senkewich, Christie       15 WSSC-MR              1:04.38    1:04.81  
 43 Erickson, Caitlin H       15 NTSC-CT              1:06.40    1:06.42  
 44 Megherian, Christina      16 CIY-MR               1:10.27    1:06.55  
 45 Baker, Katrina            17 SCD-MR               1:04.86    1:06.57  
 46 Cronauer, Kate E          15 BB-NJ                1:06.88    1:06.78  
 47 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              1:04.00    1:06.97  
 48 Esposito, Kaitlyn         16 Aqua Gems-MR         1:10.43    1:07.02  
 49 Nassery, Alia F           15 BB-NJ                1:01.86    1:07.18  
 50 Thomas, Samantha A        15 NTSC-CT              1:08.57    1:07.53  
 51 Wemer, Jessica A          15 Silver Streaks-MR    1:06.95    1:09.22  
 52 Moyer, Dana N             13 Ksc-AD               1:06.98    1:09.59  
 53 Florio, Jolene E          15 Aqua Gems-MR         1:12.14    1:12.81  
 54 Qian, Ashley               9 CIY-MR               1:20.58    1:22.91  
 -- Coratti, Marissa L        16 MSC-MR                 59.21         DQ  
 
Event 98  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Ryan M             16 Aqua Gems-MR           47.08      49.64  
  2 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR                49.81      49.98  
  3 Garvey, Pat A             16 Pbac-MR                49.38      50.25  
  4 Moore, John F             17 NBS-MR                 52.17      51.18  
  5 Hudson, Henry Z           16 MSC-MR                 51.46      51.74  
  6 Bullock, Carroll C        17 Big Blue-MR            50.46      52.44  
  7 Senkewich, John           15 WSSC-MR                52.17      52.96  
  8 Nececkas, Tom W           17 BB-NJ                  55.67      54.07  
  9 Desotle, Rob M            15 BB-NJ                  57.51      54.58  
 10 LaSusa, Adam J            15 Ndac-MR                56.52      56.31  
 11 Olwell, Steven P          17 CIY-MR                 59.00      56.90  
 12 McDonald, Morris          15 Bam-MR                 55.00      57.62  
 13 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR           59.74      58.26  
 14 Viola, John W             15 BB-NJ                  58.36      59.23  
 15 Kubicek, Jonathan         15 Bam-MR                 59.00      59.98  
 16 Schiller, Dan C           18 Ndac-MR              1:01.79    1:01.14  
 17 Mallaney, Thomas J        15 BB-NJ                1:02.93    1:01.69  
 18 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR               1:17.92    1:16.18  
 19 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               1:16.66    1:16.41  
 
Event 99  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR                 53.17      55.25  
  2 Klein, Jacquelyn C        14 VAC-MR                 55.49      55.99  
  3 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR                57.00      56.78  
  4 Piggott, Elizabeth M      14 Ksc-AD                 57.71      56.95  
  5 Shadwick, Kim K           13 NBS-MR               1:01.05      57.72  
  6 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR                 56.42      57.89  
  7 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                  58.72      58.03  
  8 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR           32.09      58.43  
  9 Paige, Jillian M          14 NBS-MR                 56.62      58.97  
 10 Meringer, Patti C         13 BB-NJ                  59.42      59.59  
 11 Jones, Emily J            13 BB-NJ                  59.71    1:00.05  
 12 Alexander, Emily          13 VAC-MR                 59.99    1:00.25  
 13 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                1:01.55    1:00.28  
 14 Whitley, Tania J          14 NTSC-CT              1:01.49    1:00.80  
 15 Hrbek, Amber L            14 Pbac-MR                58.57    1:00.99  
 16 Czernik, Gabrielle H      14 BB-NJ                1:01.73    1:01.29  
 17 Pratt, Kristen E          13 BB-NJ                1:03.66    1:01.34  
 18 Milton, Tiffany K         14 Ndac-MR              1:00.20    1:01.66  
 19 Ford, Maribeth A          14 NTSC-CT              1:03.68    1:02.90  
 20 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         1:01.71    1:02.97  
 21 Seals, Caitlin            14 YCST-CT              1:03.36    1:03.33  
 22 Sosnowski, Rachael        13 Pbac-MR              1:02.80    1:03.34  
 23 Yergeau, Sarah E          14 Silver Streaks-MR    1:02.33    1:03.35  
 24 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:03.63    1:03.82  
 25 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:03.48    1:03.84  
 26 Pitassi, Theresa M        13 NTSC-CT              1:07.37    1:03.88  
 27 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR               1:05.68    1:04.34  
 28 Yee, Elena C              13 CIY-MR               1:06.20    1:04.67  
 29 Heimburg, Lindsay E       14 BB-NJ                1:03.60    1:04.95  
 30 Lopes, Andrea A           13 BB-NJ                1:06.77    1:05.22  
 31 Doty, Amy C               14 Pbac-MR              1:05.78    1:05.28  
 32 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:06.02    1:05.30  
 33 Reyes, Emily              14 CIY-MR               1:05.93    1:06.05  
 34 Tellone, Tiffany          13 WSSC-MR              1:05.98    1:06.13  
 35 Hoess, Ashlea             13 NBS-MR               1:05.42    1:06.19  
 36 Nunez, Tiffany            13 CIY-MR               1:12.11    1:06.22  
 37 Abramowitz, Ellen         13 CIY-MR               1:11.59    1:06.53  
 38 Whitley, Lorna K          13 NTSC-CT              1:06.49    1:07.04  
 39 Yedibalian, Taline L      14 BB-NJ                1:09.62    1:07.27  
 40 Pulliam, Sharonrose Z     14 NBS-MR               1:06.23    1:07.30  
 41 Gall, Sarah J             13 Ndac-MR              1:08.33    1:07.83  
 42 Iroff, Dana M             14 CIY-MR               1:06.40    1:08.19  
 43 Erni, Susanne M           14 Silver Streaks-MR    1:10.11    1:08.55  
 44 Larkin, Christine E       13 NBS-MR               1:11.97    1:08.79  
 45 Sarkissians, Ani          14 BB-NJ                1:07.45    1:08.85  
 46 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:09.12    1:09.08  
 47 DiNapoli, Sara B          13 NBS-MR               1:12.19    1:09.53  
 48 Desotle, Sarah J          13 BB-NJ                1:09.98    1:10.07  
 49 Barfield, Ashley          13 CIY-MR               1:09.09    1:10.10  
 50 Meyendorff, Catherine S   13 Silver Streaks-MR    1:10.96    1:11.50  
 51 Landaw, Grace E           13 CIY-MR               1:15.87    1:11.86  
 52 Baldwin, Tess E           13 Silver Streaks-MR    1:13.10    1:13.49  
 53 Crill, Allison E          13 NBS-MR               1:10.50    1:15.73  
 54 Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR               1:28.11    1:26.62  
 -- Toth, Lauren R            13 NTSC-CT              1:12.30         DQ  
 
Event 100  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Vinson              14 MSC-MR                 52.30      52.64  
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR                 52.02      52.69  
  3 Chan, Lawrence S          14 CIY-MR                 53.90      52.94  
  4 Liang, Truman             13 NYCC-MR                53.63      53.05  
  5 Gartman, David            14 WSSC-MR                53.40      54.17  
  6 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR                54.76      54.31  
  7 McGovern, John M          14 Silver Streaks-MR      58.08      54.60  
  8 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR                55.56      54.70  
  9 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR                 55.36      55.53  
 10 Polgar, Peter A           13 BB-NJ                  57.87      55.54  
 11 Kameyama, Ryosuke         13 Aqua Gems-MR           57.15      57.30  
 12 Marks, Danny J            14 Aqua Gems-MR           56.87      57.73  
 13 Lau, Kevin Z              14 Silver Streaks-MR      58.10      57.80  
 14 Colton, Billy             13 WSSC-MR                59.09      58.16  
 15 MacNaughton, Jake D       14 Silver Streaks-MR      59.59      59.78  
 16 Maloney, Christopher A    13 NTSC-CT              1:00.10    1:00.43  
 17 Dinapoli, Michael J       13 BB-NJ                1:00.42    1:00.47  
 18 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         1:00.65    1:00.55  
 19 Kallert, Bryon R          13 BB-NJ                1:00.63    1:00.59  
 20 Le, Calvin                13 NYCC-MR                58.00    1:00.77  
 21 Wemer, Donald J           13 Silver Streaks-MR    1:02.41    1:00.91  
 22 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:01.56    1:01.18  
 23 Fasino, Dominic G         14 Aqua Gems-MR         1:03.64    1:01.61  
 24 Klics, Michael R          13 Aqua Gems-MR         1:01.55    1:01.79  
 25 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:02.08    1:01.92  
 26 Meyendorff, Andrew M      13 Silver Streaks-MR    1:03.89    1:02.98  
 27 Alexander, Robert         14 VAC-MR               1:05.11    1:03.38  
 28 Geronimo, Francis C       13 BB-NJ                1:02.11    1:04.58  
 29 O'Connor, Kyle M          13 Ndac-MR              1:06.61    1:04.64  
 30 Zaino, Joe A              13 Silver Streaks-MR    1:05.48    1:05.06  
 31 Ryan, Sean                14 SCD-MR               1:09.27    1:07.18  
 32 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:08.39    1:08.54  
 33 Saindon, Merrick R        14 VAC-MR               1:06.99    1:10.78  
 34 Chang, Stephen H          13 CIY-MR               1:24.62    1:13.69  
 35 Ford, Christopher J       13 NTSC-CT              1:24.67    1:19.01  
 
Event 101  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 44.60      43.07  
  2 Cho, Rachel S              7 CIY-MR                 46.94      43.68  
  3 Watson, Carly E            8 MSC-MR                 52.26      44.27  
  4 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR                45.64      44.64  
  5 Ehrman, Rachel             8 WSSC-MR                50.37      45.88  
  6 Santiago, Amber            8 WSSC-MR                50.22      45.98  
  7 Timpanara, Ilysa E         7 Ndac-MR                49.11      47.57  
  8 Trager, Lena E             8 Silver Streaks-MR      48.75      47.82  
  9 Favaro, Emily              8 BB-NJ                  48.81      48.26  
 10 Chang, Jessica I           7 CIY-MR                 54.75      51.39  
 11 Rapp, Casey                7 Aqua Gems-MR         1:04.43      51.74  
 12 Stuart, Ansley T           8 Aqua Gems-MR           51.44      51.75  
 13 Sung, Amy                  7 CIY-MR                 54.60      54.99  
 14 Bute, Maude E              8 Bam-MR                 56.00    1:01.50  
 15 Trinidad-Ventura, Salena   8 Bam-MR                 58.44    1:03.78  
 16 Boyko, Abigail M           5 MSC-MR               1:17.59    1:13.77  
 17 Alderson, Krisztina A      6 MSC-MR               1:12.37    1:13.84  
 -- Tavares, Jennifer          8 YCST-CT                41.38         DQ  
 
Event 102  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Ryan                 8 Unattached             41.50      42.43  
  2 Ehret, Jack                8 Aqua Gems-MR           42.92      44.06  
  3 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR                 49.52      47.76  
  4 Turek-Herman, Josh         8 CIY-MR                 53.00      47.96  
  5 Ossias, Evan S             8 MSC-MR                 48.86      48.85  
  6 Seidler, Connor M          8 MSC-MR                 53.20      49.73  
  7 Stuart, Ian D              8 Aqua Gems-MR           58.25      56.96  
  8 Lee, Brian S               7 MSC-MR               1:01.64    1:02.05  
  9 Dean, Matthew              6 Unattached           1:07.73    1:05.66  
 10 Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:16.11    1:06.48  
 -- Weekes, Daniel             6 Bam-MR               1:15.00         DQ  
 -- Galan, Joseph              8 VAC-MR                 45.15         DQ  
 -- Carlino, Keith A           7 MSC-MR               1:06.57         DQ  
 
Event 103  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Rachael M         16 NBS-MR               1:02.50    1:02.11  
  2 McGovern, Sherin          18 NBS-MR               1:01.26    1:03.47  
  3 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               1:00.11    1:03.52  
  4 LaPerle, Stephanie A      16 NBS-MR               1:01.71    1:03.70  
  5 Ewanich, Mary             17 VAC-MR               1:08.00    1:05.93  
  6 Balczuk, Kelly M          17 NBS-MR               1:06.60    1:06.32  
  7 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR               1:09.32    1:06.94  
  8 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              1:03.31    1:07.22  
  9 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR               1:08.88    1:07.45  
 10 Maer, Allison R           15 NBS-MR               1:08.19    1:07.62  
 11 Kaasmann, Erica L         17 NBS-MR               1:05.11    1:08.09  
 12 Koczo, Agi                15 BB-NJ                1:08.05    1:08.14  
 13 Brea, Sheryl E            17 CIY-MR               1:05.48    1:08.81  
 14 Corbett, Meaghan B        16 BB-NJ                1:08.19    1:08.82  
 15 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR               1:10.99    1:09.73  
 16 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR               1:18.50    1:10.22  
 17 Esposito, Kaitlyn         16 Aqua Gems-MR         1:11.22    1:10.89  
 18 Resch, Brittany A         15 NBS-MR               1:08.50    1:11.02  
 19 Pisani, Lindsay R         15 BB-NJ                1:09.29    1:11.09  
 20 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               1:09.50    1:11.37  
 21 Canals, Giselle E         16 BB-NJ                1:08.70    1:11.42  
 22 Canals, Janyll R          16 BB-NJ                1:10.31    1:11.61  
 23 Osborn, Rachel K          17 Silver Streaks-MR    1:10.20    1:11.62  
 24 Dinapoli, Christina M     15 BB-NJ                1:09.04    1:11.63  
 25 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               1:09.28    1:12.42  
 26 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                1:12.34    1:12.46  
 27 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               1:11.14    1:12.54  
 28 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               1:12.72    1:13.09  
 29 Bogdanski, Sharon L       17 NBS-MR               1:10.40    1:14.43  
 30 Meyendorff, Anna C        15 Silver Streaks-MR    1:13.61    1:14.56  
 31 Alt, Jenna L              15 BB-NJ                1:16.86    1:14.58  
 32 Thomas, Samantha A        15 NTSC-CT              1:16.60    1:14.81  
 33 Cronauer, Kate E          15 BB-NJ                1:19.14    1:16.39  
 34 Fitzgerald, Shannan L     15 Aqua Gems-MR         1:12.59    1:16.47  
 35 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               1:12.70    1:16.73  
 36 Wemer, Jessica A          15 Silver Streaks-MR    1:16.07    1:16.79  
 37 Senkewich, Christie       15 WSSC-MR              1:17.14    1:17.87  
 38 Rizzatti, Angela M        15 CIY-MR               1:18.20    1:18.07  
 39 Moyer, Amanda B           15 Ksc-AD               1:14.87    1:18.13  
 40 Nassery, Alia F           15 BB-NJ                1:11.63    1:19.37  
 41 Heller, Kristin O         16 NTSC-CT              1:12.18    1:19.40  
 42 Turek-Herman, Aliza       16 CIY-MR               1:16.00    1:20.31  
 43 Erickson, Caitlin H       15 NTSC-CT              1:21.16    1:21.41  
 44 Kelleher, Kerri           15 SCD-MR               1:31.33    1:25.04  
 45 Qian, Ashley               9 CIY-MR               1:33.80    1:30.14  
 46 Megherian, Christina      16 CIY-MR               1:22.14    1:37.82  
 -- Chan, Claudia S           17 CIY-MR               1:09.00         DQ  
 -- Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              1:09.22         DQ  
 -- Florio, Jolene E          15 Aqua Gems-MR         1:25.37         DQ  
 
Event 104  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Carroll C        17 Big Blue-MR            55.00      57.46  
  2 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR                56.79      57.75  
  3 Garvey, Pat A             16 Pbac-MR                58.32    1:00.09  
  4 Nececkas, Tom W           17 BB-NJ                1:00.07    1:01.73  
  5 Moore, John F             17 NBS-MR               1:04.63    1:04.47  
  6 LaSusa, Adam J            15 Ndac-MR              1:05.62    1:05.51  
  7 Senkewich, John           15 WSSC-MR              1:04.66    1:06.67  
  8 Kubicek, Jonathan         15 Bam-MR               1:08.78    1:08.98  
  9 McDonald, Morris          15 Bam-MR               1:13.35    1:11.25  
 10 Olwell, Steven P          17 CIY-MR               1:14.52    1:13.71  
 11 Schiller, Dan C           18 Ndac-MR              1:11.78    1:14.75  
 
Event 105  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              1:03.10    1:02.93  
  2 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               1:01.86    1:03.69  
  3 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR         1:03.74    1:03.86  
  4 Czernik, Gabrielle H      14 BB-NJ                1:05.18    1:06.31  
  5 Klein, Jacquelyn C        14 VAC-MR               1:04.22    1:06.50  
  6 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                1:05.74    1:06.77  
  7 Shadwick, Kim K           13 NBS-MR               1:08.58    1:07.06  
  8 HA, Alyssa J              14 Silver Streaks-MR    1:05.45    1:07.25  
  9 Seals, Caitlin            14 YCST-CT              1:09.44    1:07.37  
 10 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR               1:09.84    1:08.12  
 11 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:10.60    1:08.75  
 12 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR               1:05.60    1:08.82  
 13 Meringer, Patti C         13 BB-NJ                1:09.06    1:08.85  
 14 Paige, Jillian M          14 NBS-MR               1:08.98    1:09.49  
 15 Jones, Emily J            13 BB-NJ                1:10.25    1:09.58  
 16 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         1:08.67    1:09.78  
 17 Alexander, Emily          13 VAC-MR               1:09.77    1:10.03  
 18 Hrbek, Amber L            14 Pbac-MR              1:07.12    1:10.41  
 19 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:10.22    1:10.51  
 20 Whitley, Tania J          14 NTSC-CT              1:13.46    1:11.11  
 21 Tellone, Tiffany          13 WSSC-MR              1:10.16    1:12.42  
 22 Milton, Tiffany K         14 Ndac-MR              1:11.75    1:12.67  
 23 Yedibalian, Taline L      14 BB-NJ                1:14.05    1:12.69  
 24 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                1:12.44    1:13.44  
 25 Sarkissians, Ani          14 BB-NJ                1:13.45    1:13.45  
 26 Heimburg, Lindsay E       14 BB-NJ                1:11.31    1:14.16  
 27 Ford, Maribeth A          14 NTSC-CT              1:14.36    1:14.96  
 28 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:17.73    1:14.99  
 29 Pulliam, Sharonrose Z     14 NBS-MR               1:16.43    1:15.53  
 30 Gall, Sarah J             13 Ndac-MR              1:16.96    1:16.53  
 31 Lopes, Andrea A           13 BB-NJ                1:16.19    1:16.83  
 32 Yergeau, Sarah E          14 Silver Streaks-MR    1:14.92    1:17.06  
 33 Whitley, Lorna K          13 NTSC-CT              1:17.28    1:17.13  
 34 Hoess, Ashlea             13 NBS-MR               1:15.68    1:17.14  
 35 DiNapoli, Sara B          13 NBS-MR               1:15.50    1:17.73  
 36 Pitassi, Theresa M        13 NTSC-CT              1:20.65    1:19.32  
 37 Yee, Elena C              13 CIY-MR               1:19.20    1:19.37  
 38 Abramowitz, Ellen         13 CIY-MR               1:20.41    1:19.45  
 39 Doty, Amy C               14 Pbac-MR              1:19.66    1:20.16  
 40 Larkin, Christine E       13 NBS-MR               1:20.77    1:21.01  
 41 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:22.30    1:21.38  
 42 Erni, Susanne M           14 Silver Streaks-MR    1:26.11    1:21.78  
 43 Nunez, Tiffany            13 CIY-MR               1:22.00    1:22.13  
 44 Reyes, Emily              14 CIY-MR               1:22.60    1:22.52  
 45 Baldwin, Tess E           13 Silver Streaks-MR    1:21.42    1:22.61  
 46 Desotle, Sarah J          13 BB-NJ                1:23.31    1:23.63  
 47 Iroff, Dana M             14 CIY-MR               1:23.47    1:24.19  
 48 Moyer, Dana N             13 Ksc-AD               1:29.32    1:24.91  
 49 Meyendorff, Catherine S   13 Silver Streaks-MR    1:25.30    1:25.65  
 50 Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR               1:49.31    1:49.58  
 -- Barfield, Ashley          13 CIY-MR                 36.23         DQ  
 -- Crill, Allison E          13 NBS-MR               1:25.50         DQ  
 -- Pratt, Kristen E          13 BB-NJ                1:22.52         DQ  
 -- Landaw, Grace E           13 CIY-MR               1:23.96         DQ  
 
Event 106  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berg, Kyle G              14 MSC-MR                 59.54      59.75  
  2 McGovern, John M          14 Silver Streaks-MR    1:01.80    1:00.82  
  3 Chan, Lawrence S          14 CIY-MR               1:01.54    1:01.06  
  4 Liang, Truman             13 NYCC-MR                58.55    1:01.59  
  5 Wang, Vinson              14 MSC-MR               1:02.04    1:03.73  
  6 Colton, Billy             13 WSSC-MR              1:05.25    1:04.72  
  7 Polgar, Peter A           13 BB-NJ                1:08.42    1:04.81  
  8 Lau, Kevin Z              14 Silver Streaks-MR    1:06.85    1:05.30  
  9 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               1:04.90    1:06.50  
 10 Le, Calvin                13 NYCC-MR              1:04.55    1:06.98  
 11 Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              1:08.42    1:06.99  
 12 Marks, Danny J            14 Aqua Gems-MR         1:05.78    1:07.04  
 13 Kameyama, Ryosuke         13 Aqua Gems-MR         1:06.97    1:07.19  
 14 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:11.71    1:08.36  
 15 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         1:07.42    1:08.40  
 16 Kallert, Bryon R          13 BB-NJ                1:07.85    1:08.43  
 17 Maloney, Christopher A    13 NTSC-CT              1:13.15    1:09.18  
 18 MacNaughton, Jake D       14 Silver Streaks-MR    1:09.22    1:09.97  
 19 Meyendorff, Andrew M      13 Silver Streaks-MR    1:11.94    1:10.54  
 20 Dinapoli, Michael J       13 BB-NJ                1:10.04    1:10.73  
 21 Alexander, Robert         14 VAC-MR               1:13.05    1:12.25  
 22 Fasino, Dominic G         14 Aqua Gems-MR         1:13.93    1:12.64  
 23 Klics, Michael R          13 Aqua Gems-MR         1:13.26    1:12.97  
 24 Zaino, Joe A              13 Silver Streaks-MR    1:14.22    1:14.96  
 25 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:15.51    1:15.34  
 26 Wemer, Donald J           13 Silver Streaks-MR    1:16.20    1:15.54  
 27 O'Connor, Kyle M          13 Ndac-MR              1:15.41    1:16.88  
 28 Geronimo, Francis C       13 BB-NJ                1:24.52    1:22.58  
 29 Saindon, Merrick R        14 VAC-MR               1:21.49    1:25.13  
 30 Chang, Stephen H          13 CIY-MR               1:33.09    1:25.87  
 31 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:28.19    1:29.13  
 32 Ford, Christopher J       13 NTSC-CT              1:37.07    1:32.68  
 
Event 107  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Emily F             8 MSC-MR               1:36.67    1:32.66  
  2 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR              1:38.11    1:34.78  
  3 Tavares, Jennifer          8 YCST-CT              1:39.76    1:37.66  
  4 Cho, Rachel S              7 CIY-MR               1:47.65    1:44.96  
  5 Timpanara, Ilysa E         7 Ndac-MR              1:41.10    1:45.68  
  6 Stuart, Ansley T           8 Aqua Gems-MR         1:50.76    1:52.87  
  7 Chang, Jessica I           7 CIY-MR               2:05.83    1:57.91  
  8 Bute, Maude E              8 Bam-MR               2:05.00    2:01.70  
  9 Trinidad-Ventura, Salena   8 Bam-MR               2:08.43    2:06.65  
 -- Trager, Lena E             8 Silver Streaks-MR    1:52.79         DQ  
 -- Watson, Carly E            8 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Sung, Amy                  7 CIY-MR               1:49.87         DQ  
 
Event 108  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Ryan                 8 Unattached           1:29.84    1:28.83  
  2 Galan, Joseph              8 VAC-MR               1:35.10    1:30.00  
  3 Ehret, Jack                8 Aqua Gems-MR         1:38.43    1:32.08  
  4 Seidler, Connor M          8 MSC-MR               1:55.86    1:45.79  
  5 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR               1:51.80    1:46.09  
  6 Turek-Herman, Josh         8 CIY-MR               2:01.00    1:47.06  
  7 Stuart, Ian D              8 Aqua Gems-MR         1:53.50    1:53.10  
  8 Dean, Matthew              6 Unattached           2:22.64    2:25.02  
  9 Weekes, Daniel             6 Bam-MR               3:00.00    2:35.28  
 
Event 109  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaPerle, Stephanie A      16 NBS-MR               2:10.94    2:16.10  
  2 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               2:12.53    2:17.67  
  3 Canals, Janyll R          16 BB-NJ                2:21.24    2:18.98  
  4 Gartman, Amy              16 WSSC-MR              2:19.80    2:19.05  
  5 Larkin, Jennifer E        16 NBS-MR               2:17.80    2:23.47  
  6 Lewis, Allison J          17 VAC-MR               2:20.32    2:23.55  
  7 Green-Washington, Nyisha  17 NBS-MR               2:19.36    2:23.56  
  8 Corbett, Meaghan B        16 BB-NJ                2:23.21    2:23.61  
  9 Kaasmann, Erica L         17 NBS-MR               2:19.16    2:24.94  
 10 Dinapoli, Christina M     15 BB-NJ                2:24.67    2:25.97  
 11 McGovern, Sherin          18 NBS-MR               2:17.99    2:26.00  
 12 Koczo, Agi                15 BB-NJ                2:34.33    2:26.30  
 13 Canals, Giselle E         16 BB-NJ                2:26.36    2:27.48  
 14 Pisani, Lindsay R         15 BB-NJ                2:31.97    2:28.18  
 15 Miller, Rachael M         16 NBS-MR               2:19.50    2:29.31  
 16 Alexander, Katie          16 VAC-MR               2:26.00    2:29.95  
 17 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:26.25    2:30.73  
 18 Lewis, Samantha E         16 NBS-MR               2:32.68    2:31.81  
 19 Brea, Sheryl E            17 CIY-MR               2:23.43    2:32.58  
 20 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              2:28.71    2:32.64  
 21 Osborn, Rachel K          17 Silver Streaks-MR    2:29.84    2:32.84  
 22 Dietz, Lauren A           17 BB-NJ                2:29.86    2:33.07  
 23 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:30.93    2:33.51  
 24 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:27.73    2:33.55  
 25 Kemp, Victoria L          15 MSC-MR               2:30.36    2:34.35  
 26 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               2:29.17    2:35.10  
 27 Alt, Jenna L              15 BB-NJ                2:34.52    2:35.41  
 28 Resch, Brittany A         15 NBS-MR               2:28.50    2:35.69  
 29 Bogdanski, Sharon L       17 NBS-MR               2:36.90    2:35.72  
 30 Meyendorff, Anna C        15 Silver Streaks-MR    2:33.76    2:36.85  
 30 Balczuk, Kelly M          17 NBS-MR               2:29.09    2:36.85  
 32 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               2:42.20    2:39.06  
 33 Fitzgerald, Shannan L     15 Aqua Gems-MR         2:31.78    2:39.72  
 34 Esposito, Kaitlyn         16 Aqua Gems-MR         2:38.32    2:39.94  
 35 Turek-Herman, Aliza       16 CIY-MR               2:40.00    2:40.09  
 36 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              2:33.43    2:40.26  
 37 Cronauer, Kate E          15 BB-NJ                2:47.99    2:41.45  
 38 Baker, Katrina            17 SCD-MR               2:35.38    2:42.00  
 39 Rizzatti, Angela M        15 CIY-MR               2:41.16    2:42.13  
 40 Chan, Claudia S           17 CIY-MR               2:35.74    2:43.35  
 41 Moyer, Amanda B           15 Ksc-AD               2:42.05    2:44.32  
 42 Heller, Kristin O         16 NTSC-CT              2:40.10    2:49.53  
 43 Wemer, Jessica A          15 Silver Streaks-MR    2:43.70    2:50.69  
 -- Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              2:28.69         DQ  
 -- Santiago, Amber            8 WSSC-MR              2:58.98         DQ  
 
Event 110  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Carroll C        17 Big Blue-MR          1:59.00    2:05.33  
  2 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              2:06.83    2:06.78  
  3 Moore, John F             17 NBS-MR               2:09.51    2:11.42  
  4 Nececkas, Tom W           17 BB-NJ                2:15.70    2:15.89  
  5 Desotle, Rob M            15 BB-NJ                2:32.55    2:21.11  
  6 LaSusa, Adam J            15 Ndac-MR              2:29.53    2:24.97  
  7 Ferraioli, Chris          17 Aqua Gems-MR         2:30.46    2:26.66  
  8 Mallaney, Thomas J        15 BB-NJ                2:26.31    2:28.84  
  9 Viola, John W             15 BB-NJ                2:27.91    2:29.81  
 10 Olwell, Steven P          17 CIY-MR               2:38.00    2:34.08  
 11 Schiller, Dan C           18 Ndac-MR              2:40.58    2:36.51  
 12 Sweetman, Kris            11 CIY-MR               3:09.23    3:05.69  
 13 Sweetman, Brandon         10 CIY-MR               3:13.00    3:07.16  
 
Event 111  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Jacquelyn C        14 VAC-MR               2:13.61    2:17.14  
  2 Ewanich, Katrice          14 VAC-MR               2:17.83    2:19.13  
  3 Maldonado, Luisa Jane     13 NYCC-MR              2:22.50    2:21.57  
  4 HA, Alyssa J              14 Silver Streaks-MR    2:21.54    2:21.68  
  5 Perillo, Alexandra F      14 NBS-MR               2:18.41    2:21.74  
  6 Nelson, Nicole A          14 BB-NJ                2:23.46    2:21.87  
  7 Tomasula, Kellyanne M     14 Aqua Gems-MR         2:21.64    2:23.92  
  8 Alexander, Emily          13 VAC-MR               2:21.32    2:24.13  
  9 Czernik, Gabrielle H      14 BB-NJ                2:24.28    2:25.02  
 10 Paige, Jillian M          14 NBS-MR               2:23.24    2:25.28  
 11 Shadwick, Kim K           13 NBS-MR               2:31.74    2:25.52  
 12 Marshall, Nicole B        14 NBS-MR               2:29.50    2:25.89  
 13 Jones, Emily J            13 BB-NJ                2:31.18    2:28.35  
 14 Fatigati, Alexis R        13 BB-NJ                2:30.47    2:30.17  
 15 Seals, Caitlin            14 YCST-CT              2:32.36    2:30.86  
 16 Piggott, Elizabeth M      14 Ksc-AD               2:25.22    2:33.20  
 17 Meringer, Patti C         13 BB-NJ                2:32.14    2:33.90  
 18 Whitley, Tania J          14 NTSC-CT              2:32.06    2:34.41  
 19 Ferlo, Nicole C           13 Aqua Gems-MR         2:27.81    2:34.62  
 20 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               2:32.90    2:35.14  
 21 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               2:36.26    2:35.48  
 22 Yergeau, Sarah E          14 Silver Streaks-MR    2:36.19    2:35.93  
 23 Pratt, Kristen E          13 BB-NJ                2:48.98    2:36.95  
 24 Ford, Maribeth A          14 NTSC-CT              2:32.34    2:37.27  
 25 Raniere, Brittany Z       13 NBS-MR               2:42.68    2:37.81  
 26 Milton, Tiffany K         14 Ndac-MR              2:37.21    2:38.79  
 27 Pulliam, Sharonrose Z     14 NBS-MR               2:39.07    2:39.74  
 28 Lopes, Andrea A           13 BB-NJ                2:51.60    2:41.63  
 29 Hoess, Ashlea             13 NBS-MR               2:42.10    2:41.78  
 30 Yee, Elena C              13 CIY-MR               2:47.16    2:43.41  
 31 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               2:40.65    2:44.06  
 32 Yedibalian, Taline L      14 BB-NJ                2:49.91    2:44.29  
 33 Abramowitz, Ellen         13 CIY-MR               2:51.17    2:47.83  
 34 Larkin, Christine E       13 NBS-MR               2:53.87    2:48.49  
 35 Whitley, Lorna K          13 NTSC-CT              3:01.03    2:49.11  
 36 Reyes, Emily              14 CIY-MR               2:45.28    2:50.41  
 37 Nunez, Tiffany            13 CIY-MR               3:03.78    2:52.20  
 38 Moyer, Dana N             13 Ksc-AD               2:58.25    2:52.77  
 39 Iroff, Dana M             14 CIY-MR               2:52.92    2:54.25  
 40 Gall, Sarah J             13 Ndac-MR              3:45.44    2:55.64  
 41 Erni, Susanne M           14 Silver Streaks-MR    2:50.11    2:56.09  
 42 DiNapoli, Sara B          13 NBS-MR               3:01.80    2:56.15  
 43 Toth, Lauren R            13 NTSC-CT              2:51.96    2:56.48  
 44 Meyendorff, Catherine S   13 Silver Streaks-MR    3:02.62    2:58.42  
 45 Desotle, Sarah J          13 BB-NJ                3:00.56    2:59.33  
 46 Baldwin, Tess E           13 Silver Streaks-MR    3:01.24    3:03.88  
 47 Crill, Allison E          13 NBS-MR               3:10.50    3:14.41  
 -- Sarkissians, Ani          14 BB-NJ                2:49.33         DQ  
 
Event 112  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liang, Truman             13 NYCC-MR              2:11.57    2:11.04  
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               2:10.26    2:12.98  
  3 Chan, Lawrence S          14 CIY-MR               2:13.32    2:14.33  
  4 Wang, Vinson              14 MSC-MR               2:13.53    2:16.23  
  5 McGovern, John M          14 Silver Streaks-MR    2:21.48    2:18.19  
  6 Kameyama, Ryosuke         13 Aqua Gems-MR         2:21.51    2:19.03  
  7 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR              2:24.17    2:19.65  
  8 Gartman, David            14 WSSC-MR              2:18.85    2:20.21  
  9 Marks, Danny J            14 Aqua Gems-MR         2:28.99    2:21.40  
 10 Lau, Kevin Z              14 Silver Streaks-MR    2:25.81    2:24.10  
 11 Polgar, Peter A           13 BB-NJ                2:29.27    2:25.42  
 12 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:19.69    2:25.92  
 13 Colton, Billy             13 WSSC-MR              2:28.34    2:27.01  
 14 Alexander, Robert         14 VAC-MR               2:41.49    2:28.08  
 15 Le, Calvin                13 NYCC-MR              2:23.00    2:29.76  
 16 Hutzelman, Daniel R       13 Aqua Gems-MR         2:36.01    2:31.36  
 17 Maloney, Christopher A    13 NTSC-CT              2:32.16    2:34.04  
 18 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               2:36.72    2:35.96  
 19 Fasino, Dominic G         14 Aqua Gems-MR         2:44.59    2:36.95  
 20 Meyendorff, Andrew M      13 Silver Streaks-MR    2:38.89    2:38.39  
 21 Kallert, Bryon R          13 BB-NJ                2:33.14    2:39.36  
 22 Klics, Michael R          13 Aqua Gems-MR         3:05.13    2:39.63  
 23 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               2:36.88    2:40.32  
 24 Dinapoli, Michael J       13 BB-NJ                2:37.95    2:42.45  
 25 Wemer, Donald J           13 Silver Streaks-MR    2:44.34    2:44.50  
 26 Geronimo, Francis C       13 BB-NJ                2:48.12    2:46.69  
 27 Ryan, Sean                14 SCD-MR               2:59.02    2:50.12  
 28 O'Connor, Kyle M          13 Ndac-MR              2:49.92    2:54.58  
 29 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR                    NT    2:54.60  
 30 Ford, Christopher J       13 NTSC-CT              3:12.78    3:06.16  
 -- Zaino, Joe A              13 Silver Streaks-MR    2:39.50         DQ  
 -- Chang, Stephen H          13 CIY-MR               3:24.66         DQ  
 -- Saindon, Merrick R        14 VAC-MR               2:53.22         DQ  
 -- Kopczynski, Konrad        13 NYCC-MR              2:26.00         DQ  
 -- MacNaughton, Jake D       14 Silver Streaks-MR    2:24.23         DQ  
 
Event 114  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:27.80    1:23.78  
 
Event 115  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:44.01    1:44.21  
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                           1:41.71    1:45.48  
  3 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         1:50.66    1:51.14  
  4 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:45.03    1:51.65  
  5 Newburgh Sharks-MR  'C'                           1:46.50    1:52.03  
  6 Newburgh Sharks-MR  'B'                           1:46.50    1:52.17  
  7 Cross Island YMCA-MR  'A'                         1:55.00    1:53.06  
  8 Bergen Barracudas-NJ  'B'                         1:56.88    1:54.99  
  9 Northern Dutchess Aquatic-MR  'A'                 1:52.00    1:57.96  
 
Event 116  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         1:44.66    1:40.98  
  2 Northern Dutchess Aquatic-MR  'A'                 1:40.70    1:45.38  
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:33.99    1:45.38  
 
Event 117  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         1:50.66    1:48.32  
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                           1:52.18    1:48.79  
  3 Bergen Barracudas-NJ  'B'                         1:55.75    1:56.50  
  4 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:52.00    2:00.01  
  5 Cross Island YMCA-MR  'A'                         1:56.00    2:01.00  
  6 Newburgh Sharks-MR  'B'                           1:58.50    2:03.12  
 
Event 118  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:47.97    1:42.09  
  2 Bergen Barracudas-NJ  'A'                         1:51.91    1:49.43  

Brought to you by Computer Aide, Inc.