2002 Marist Fall Invitational
11/1/2002 to 11/3/2002

Event 1  Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR              18:28.88   19:10.22  
       30.32  1:03.64  1:36.96  2:10.77  2:44.52  3:18.57  3:53.21  4:27.96
     5:02.51  5:36.75  6:11.08  6:46.11  7:21.32  7:56.20  8:32.04  9:08.14
     9:43.88 10:20.10 10:56.32 11:32.47 12:07.46 12:42.67 13:18.27 13:53.96
    14:29.24 15:04.30 15:39.05 16:14.32 16:49.93 17:25.66 18:00.71 18:35.60
    19:10.22
  2 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR              20:20.97   19:55.00  
       31.09  1:05.72  1:41.44  2:17.27  2:53.63  3:30.01  4:06.21  4:43.03
     5:19.15  5:55.75  6:31.94  7:08.42  7:45.21  8:21.52  8:58.28  9:34.80
    10:10.89 10:47.39 11:23.99 12:00.82 12:37.81 13:14.54 13:51.82 14:28.47
    15:05.08 15:41.71 16:19.00 16:55.39 17:31.84 18:08.07 18:44.06 19:20.09
    19:55.00
  3 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR              20:25.73   20:07.19  
       33.94  1:11.21  1:48.60  2:25.52  3:02.62  3:39.83  4:17.45  4:55.01
     5:32.13  6:09.12  6:46.50  7:23.25  8:00.17  8:37.42  9:14.54  9:51.99
    10:29.00 11:05.81 11:42.68 12:19.18 12:55.76 13:32.05 14:08.64 14:44.44
    15:20.25 15:56.72 16:33.12 17:09.28 17:45.53 18:21.82 18:57.47 19:32.39
    20:07.19
  4 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR              22:03.34   20:11.27  
       32.76  1:08.80  1:45.50  2:22.91  3:00.55  3:37.63  4:15.14  4:51.71
     5:28.93  6:06.05  6:43.05  7:19.90  7:57.07  8:34.40  9:11.14  9:48.65
    10:25.96 11:03.71 11:40.59 12:17.31 12:54.41 13:31.37 14:08.64 14:44.93
    15:21.73 15:58.94 16:35.91 17:12.48 17:48.61 18:24.90 19:01.81 19:36.90
    20:11.27
  5 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR                    NT   20:44.59  
       33.42  1:09.35  1:46.68  2:23.82  3:00.74  3:37.90  4:15.37  4:52.54
     5:30.23  6:07.43  6:45.12  7:22.91  8:00.89  8:38.35  9:16.64  9:54.60
    10:32.40 11:10.49 11:48.03 12:26.32 13:04.81 13:43.31 14:21.46 14:59.60
    15:38.33 16:17.69 16:57.25 17:35.30 18:14.23 18:53.04 19:31.29 20:09.19
    20:44.59
  6 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR              21:26.32   22:04.51  
       33.63  1:10.09  1:48.04  2:26.78  3:05.71  3:45.84  4:26.01  5:06.21
     5:46.79  6:27.28  7:08.10  7:48.79  8:29.74  9:10.71  9:51.55 10:32.51
    11:13.28 11:54.12 12:35.33 13:16.24 13:57.50 14:38.86 15:19.88 16:00.73
    16:42.03 17:23.23 18:04.15 18:45.16 19:26.16 20:06.82 20:46.88 21:26.72
    22:04.51
 
Event 2  Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR                    NT   18:16.46  
       30.06  1:01.78  1:34.29  2:07.13  2:39.77  3:12.85  3:45.94  4:19.31
     4:52.67  5:25.57  5:58.81  6:31.91  7:05.01  7:38.30  8:11.61  8:45.14
     9:18.61  9:51.88 10:25.47 10:59.20 11:32.88 12:06.48 12:39.99 13:13.30
    13:47.12 14:20.63 14:54.38 15:28.31 16:02.28 16:35.95 17:09.80 17:43.79
    18:16.46
  2 Wang, Vinson              13 MSC-MR              19:40.85   18:31.83  
       29.72  1:01.47  1:34.18  2:06.64  2:39.73  3:12.84  3:46.74  4:19.58
     4:53.21  5:27.23  6:01.14  6:35.35  7:09.33  7:43.70  8:18.19  8:52.21
     9:26.18 10:00.26 10:34.42 11:09.15 11:43.14 12:17.77 12:52.36 13:26.69
    14:01.07 14:35.19 15:09.54 15:43.20 16:17.49 16:52.25 17:26.36 17:59.50
    18:31.83
  3 Berg, Kyle G              14 MSC-MR              18:52.75   18:32.50  
       28.95  1:00.51  1:32.92  2:05.76  2:38.75  3:11.70  3:45.21  4:18.77
     4:52.72  5:26.82  6:01.15  6:34.96  7:09.47  7:44.01  8:18.64  8:53.30
     9:27.83 10:02.33 10:36.70 11:11.05 11:45.51 12:20.19 12:54.74 13:29.19
    14:03.70 14:38.35 15:12.70 15:46.87 16:21.35 16:55.29 17:28.90 18:01.68
    18:32.50
  4 Yanilshteyn, Aleksey      15 DSS-MR              20:48.70   20:25.87  
       30.34  1:03.74  1:38.66  2:14.28  2:50.64  3:28.06  4:05.97  4:43.52
     5:21.11  5:58.95  6:35.92  7:13.19  7:51.69  8:30.51  9:08.91  9:46.85
    10:24.26 11:02.36 11:40.14 12:18.13 12:55.46 13:33.48 14:13.10 14:51.32
    15:28.27 16:05.48 16:44.37 17:22.17 17:59.87 18:37.62 19:14.19 19:50.47
    20:25.87
  5 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR              19:53.20   21:07.55  
       31.30  1:06.94  1:43.62  2:21.34  2:59.39  3:38.20  4:15.66  4:53.83
     5:31.66  6:09.81  6:47.71  7:26.07  8:05.09  8:43.83  9:22.86 10:01.35
    10:40.80 11:20.09 11:59.24 12:39.06 13:18.80 13:59.57 14:38.59 15:17.74
    15:57.01 16:36.35 17:16.12 17:55.67 18:35.41 19:14.81 19:52.76 20:31.12
    21:07.55
  6 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                    NT   22:21.30  
       33.74  1:13.33  1:53.94  2:34.89  3:15.71  3:57.02  4:38.34  5:19.96
     6:00.48  6:41.38  7:22.54  8:04.30  8:45.53  9:26.90 10:08.77 10:50.65
    11:31.27 12:12.53 12:54.71 13:35.09 14:15.89 14:57.64 15:39.49 16:20.94
    17:01.50 17:42.42 18:23.55 19:03.87 19:44.90 20:25.26 21:05.04 21:44.78
    22:21.30
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jackie *           12 LBA-MR               2:21.07    2:16.75  
       31.93  1:06.69  1:41.75  2:16.75                                    
  2 Wang, Diana               12 MSC-MR               2:18.59    2:21.80  
       32.00  1:08.33  1:45.78  2:21.80                                    
  3 Berg, Shea P              11 MSC-MR               2:13.11    2:23.61  
       31.70  1:07.88  1:45.69  2:23.61                                    
  4 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR               2:30.04    2:27.32  
       33.34  1:10.15  1:48.29  2:27.32                                    
  5 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               2:28.28    2:29.60  
       33.18  1:11.32  1:50.93  2:29.60                                    
  6 McDONOUGH, Erin           11 LBA-MR               2:59.09    2:32.30  
       36.34  2:32.30                                                      
  7 Stenger, Rebecca *        12 LBA-MR               2:45.61    2:32.84  
       34.78  2:32.84                                                      
  8 Kirk, Tara A              12 LBA-MR               3:00.62    2:34.21  
       34.57  2:34.21                                                      
  9 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               2:54.35    2:38.03  
       35.44  2:38.03                                                      
 10 Pai, Christina E          11 MSC-MR               2:45.61    2:38.18  
       34.95  2:38.18                                                      
 11 Canpolat, Aylin *         12 LBA-MR               2:47.45    2:41.13  
       36.69  2:41.13                                                      
 12 Wallace, Rian             12 LBA-MR               2:45.18    2:47.66  
       36.33  2:47.66                                                      
 13 Indyke, Jessicca          11 SCD-MR               2:43.00    2:57.56  
       35.63  1:19.63  2:08.88  2:57.56                                    
 
Event 4  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eyckmans, Robert E        12 Middies-MR           2:11.16    2:04.21  
       28.25    59.45  1:31.95  2:04.21                                    
  2 Gonzalez, Cliff M         12 Middies-MR           2:14.50    2:06.88  
       28.63  1:01.22  1:34.96  2:06.88                                    
  3 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               2:52.33    2:28.01  
       32.52  1:10.60  1:50.19  2:28.01                                    
  4 Perdomo, Miguel           11 NFS-MR               2:33.20    2:37.14  
       35.55  1:16.05  1:57.07  2:37.14                                    
  5 Gallimore, Chris          11 NFS-MR               2:42.01    2:37.54  
       35.60  1:15.37  1:58.18  2:37.54                                    
  6 Bass, Brandon M           12 NFS-MR               2:36.26    2:44.36  
       36.44  1:19.09  2:02.61  2:44.36                                    
  7 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               2:47.10    2:47.64  
       36.53  1:19.74  2:04.76  2:47.64                                    
  8 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               2:48.67    2:48.57  
       37.72  1:22.17  2:05.58  2:48.57                                    
  9 Monza, Justin I           11 MSC-MR                    NT    2:52.57  
       37.85  1:22.84  2:07.96  2:52.57                                    
 10 Hernandez, Jason          11 NFS-MR               2:55.43    2:53.19  
       37.21  1:23.01  2:09.56  2:53.19                                    
 11 Monza, Joel L             11 MSC-MR                    NT    2:57.51  
       38.49  2:14.84  2:57.51                                             
 12 Riley, Tom J              11 NBS-MR               3:09.99    3:06.19  
       40.47  3:06.19                                                      
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ong, Michelle W           13 Middies-MR           2:12.68    2:10.39  
       30.26  1:04.06  1:37.62  2:10.39                                    
  2 Bellew, Elizabeth A       13 Middies-MR           2:13.17    2:11.81  
       29.95  1:03.59  1:37.87  2:11.81                                    
  3 Ghitelman, Hillary J      13 Middies-MR           2:12.41    2:14.42  
       30.63  1:04.06  1:39.03  2:14.42                                    
  4 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               2:13.31    2:14.64  
       31.33  1:05.37  1:40.73  2:14.64                                    
  5 O'Brien, Molly J          13 Middies-MR           2:12.72    2:14.93  
       30.89  1:04.98  1:40.27  2:14.93                                    
  6 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               2:15.85    2:15.43  
       30.97  1:05.25  1:40.83  2:15.43                                    
  7 O'Kane, Emily *           14 LBA-MR               2:18.37    2:15.47  
       30.17  1:04.31  1:40.06  2:15.47                                    
  8 Ulrich, Amanda P          14 Middies-MR           2:19.64    2:16.24  
       31.29  1:05.51  1:41.34  2:16.24                                    
  9 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               2:19.01    2:19.04  
       32.04  1:07.18  1:43.62  2:19.04                                    
 10 Kutner, Maxine J          13 Middies-MR           2:18.69    2:19.38  
       32.43  1:07.97  1:43.98  2:19.38                                    
 11 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               2:33.94    2:32.23  
       33.89  1:11.81  1:52.35  2:32.23                                    
 12 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               2:22.78    2:34.31  
       35.52  1:15.18  1:55.57  2:34.31                                    
 13 Garcia, Alicia L          14 NFS-MR               2:41.95    2:41.21  
       33.42  1:14.02  1:58.37  2:41.21                                    
 14 Rocco, Daniela *          13 LBA-MR               2:58.76    2:50.15  
       34.84  1:16.99  2:03.56  2:50.15                                    
 -- Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR                    NT         DQ  
       41.17                                                               
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Laughlin, Jason O      14 Middies-MR           1:50.21    1:52.83  
       26.43    54.74  1:23.86  1:52.83                                    
  2 Wang, Vinson              13 MSC-MR               1:56.61    1:53.83  
       26.87    55.39  1:24.70  1:53.83                                    
  3 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               1:56.65    1:54.64  
       26.82    55.63  1:25.30  1:54.64                                    
  4 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR               1:54.98    1:57.44  
       27.02    56.43  1:27.20  1:57.44                                    
  5 Saccurato, Matthew G      13 Middies-MR           2:00.47    1:58.23  
       27.93    58.01  1:28.50  1:58.23                                    
  6 Yates, Matthew D          14 NBS-MR               2:00.57    1:59.89  
       28.95  1:00.01  1:30.56  1:59.89                                    
  7 Kashiwagi, Yoshihiko      14 Middies-MR           2:00.21    2:00.06  
       28.71    59.95  1:30.83  2:00.06                                    
  8 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR               2:00.46    2:00.11  
       28.47    59.60  1:30.73  2:00.11                                    
  9 Nicholson, Jackson G      14 Middies-MR           1:57.48    2:00.76  
       27.61    57.71  1:29.16  2:00.76                                    
 10 Bailey, Michael I         13 Middies-MR           1:58.65    2:01.43  
       28.09    59.00  1:30.42  2:01.43                                    
 11 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:06.21    2:01.60  
       28.76    59.92  1:31.05  2:01.60                                    
 12 Rohrs, Eric L             14 Middies-MR           2:06.89    2:04.75  
       27.78    59.57  1:32.68  2:04.75                                    
 13 Caputi, Christopher       14 Middies-MR           2:12.50    2:06.74  
       29.53  1:01.78  1:34.89  2:06.74                                    
 14 Williams, Zachary M       14 NBS-MR               2:06.17    2:08.05  
       29.14  1:01.00  1:34.71  2:08.05                                    
 15 Rodgers, John             14 NFS-MR               2:21.83    2:24.17  
       31.17  1:07.47  1:46.44  2:24.17                                    
 16 Chase, Nathan B           14 MSC-MR                    NT    2:27.28  
       33.28  1:10.77  2:27.28                                             
 17 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               2:57.75    2:29.99  
       33.19  1:10.78  1:50.95  2:29.99                                    
 18 Kearney, Aaron            14 NFS-MR               2:22.98    2:31.48  
       31.26  1:06.75  1:47.07  2:31.48                                    
 19 O'Connell, Brian          14 NBS-MR               2:59.99    2:56.10  
       36.44  2:09.32  2:56.10                                             
 
Event 7  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily              10 LBA-MR               2:24.45    2:23.20  
       31.88  1:07.57  1:45.04  2:23.20                                    
  2 Marshall, Carly M         10 NBS-MR               2:59.50    2:40.00  
       34.88  1:15.18  1:57.88  2:40.00                                    
  3 Roldan, Fransheska        10 NBS-MR               2:45.23    2:40.64  
       35.14  1:15.66  1:58.85  2:40.64                                    
  4 Watson, Katie J           10 MSC-MR               2:57.39    2:48.80  
       36.43  1:20.44  2:05.16  2:48.80                                    
  5 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                    NT    2:53.29  
       38.92  1:23.31  2:08.81  2:53.29                                    
  6 Indyke, Allison            9 SCD-MR               2:40.50    3:03.98  
       38.34  1:22.55  2:14.04  3:03.98                                    
  7 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                    NT    3:08.38  
       42.64  1:30.63  2:20.79  3:08.38                                    
  8 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                    NT    3:15.60  
       41.48  1:30.96  2:23.38  3:15.60                                    
  9 McGrath, Devyn S           9 NBS-MR               4:03.81    3:30.65  
 
Event 8  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                    NT    3:09.58  
       40.10  1:27.96  2:15.19  3:09.58                                    
  2 Waryold, Donovan           9 NBS-MR               3:51.50    3:28.99  
       42.81  1:38.19  2:35.02  3:28.99                                    
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               1:55.81    2:01.37  
       27.58    57.45  1:29.01  2:01.37                                    
  2 Vargas, Samantha D        15 Middies-MR           2:12.56    2:04.77  
       28.81  1:00.84  1:33.60  2:04.77                                    
  3 Miata, Julianne M         15 Middies-MR           2:07.56    2:09.61  
       29.32  1:02.78  1:36.84  2:09.61                                    
  4 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:07.31    2:09.66  
       29.91  1:02.86  1:36.73  2:09.66                                    
  5 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              2:08.66    2:11.52  
       30.13  1:03.62  1:37.84  2:11.52                                    
  6 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:09.43    2:11.92  
       30.55  1:03.75  1:38.06  2:11.92                                    
  7 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:10.20    2:16.25  
       32.31  1:06.64  1:41.26  2:16.25                                    
  8 Mitchell, Caitlin M       16 MSC-MR               2:14.76    2:18.81  
       31.17  1:05.82  1:42.34  2:18.81                                    
  9 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              2:16.40    2:27.13  
       32.79  1:09.24  2:27.13                                             
 
Event 10  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Richard A        15 Middies-MR           1:51.33    1:53.54  
       25.43    53.54  1:23.50  1:53.54                                    
  2 Koizim, Brian D           16 Middies-MR           1:53.41    1:53.65  
       26.03    54.74  1:24.50  1:53.65                                    
  3 Abner, Kyle J             16 NBS-MR               1:56.95    1:54.08  
       27.03    55.86  1:25.33  1:54.08                                    
  4 Walsh, Jack M             17 NBS-MR               1:56.07    1:54.41  
       26.54    55.42  1:24.94  1:54.41                                    
  5 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR               1:54.51    1:55.86  
       27.03    56.38  1:26.64  1:55.86                                    
  6 Alban, Doug M             16 NBS-MR               1:55.01    1:57.09  
       26.39    56.08  1:26.85  1:57.09                                    
  7 Batson, James P           16 Middies-MR           1:52.81    1:57.76  
       26.60    56.30  1:26.68  1:57.76                                    
  8 Scappaticci, Tom          17 Middies-MR           1:56.54    1:57.83  
       27.64    57.35  1:27.66  1:57.83                                    
  9 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               1:55.89    1:58.06  
       27.32    56.61  1:27.53  1:58.06                                    
 10 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR               2:01.00    1:59.24  
       26.35    56.00  1:27.79  1:59.24                                    
 11 Moore, John F             17 NBS-MR               1:53.52    1:59.27  
       27.67    57.35  1:28.33  1:59.27                                    
 12 Werner, Stephen *         17 LBA-MR               1:58.77    1:59.45  
       26.00    56.07  1:28.00  1:59.45                                    
 13 Mullin, Ian M             17 Middies-MR           1:57.63    2:00.47  
       27.31    57.92  1:29.26  2:00.47                                    
 14 Britvan, Michael S        16 Middies-MR           1:54.55    2:01.07  
       26.97    56.60  1:28.05  2:01.07                                    
 15 Kashiwagi, Masayuki       16 Middies-MR           2:04.33    2:02.19  
       28.30  1:00.15  1:31.72  2:02.19                                    
 16 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR               2:06.96    2:02.34  
       27.93    58.56  1:30.30  2:02.34                                    
 17 Politi, Jason J           17 NBS-MR               2:02.44    2:02.60  
       27.81    58.88  1:31.55  2:02.60                                    
 18 Chow, Joseph L            17 Middies-MR           2:10.00    2:05.30  
       27.27    58.48  1:31.79  2:05.30                                    
 19 MC Clintock, Craig A      15 Middies-MR           2:03.77    2:05.63  
       28.85  1:01.68  1:34.82  2:05.63                                    
 20 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR               2:06.53    2:06.32  
       28.06    59.89  1:34.06  2:06.32                                    
 21 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           2:16.60    2:10.32  
       28.25  1:00.36  1:35.22  2:10.32                                    
 22 Chow, Daniel R            15 Middies-MR           2:14.00    2:10.36  
       29.56  1:02.78  1:37.32  2:10.36                                    
 23 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR               2:19.44    2:16.23  
       30.68  1:05.29  1:40.92  2:16.23                                    
 24 Loper, Stephen            15 NBS-MR               2:21.50    2:22.16  
       30.63  1:06.17  1:44.28  2:22.16                                    
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berg, Shea P              11 MSC-MR               2:31.50    2:38.65  
       34.55  1:14.93  2:02.34  2:38.65                                    
  2 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               2:41.97    2:40.74  
       33.90  1:16.22  2:02.97  2:40.74                                    
  3 Wang, Diana               12 MSC-MR               2:41.61    2:42.67  
       35.47  1:16.49  2:06.23  2:42.67                                    
  4 Cleary, Allison           11 NBS-MR               2:40.00    2:44.67  
       35.07  1:19.28  2:08.39  2:44.67                                    
  5 Torres, Molly *           12 LBA-MR               2:50.17    2:47.02  
       37.09  1:20.78  2:06.50  2:47.02                                    
  6 Hoarty, Molly A           11 NBS-MR               2:54.42    2:48.92  
       36.11  1:21.10  2:10.63  2:48.92                                    
  7 Pai, Christina E          11 MSC-MR               3:05.75    2:51.40  
       37.70  1:20.74  2:09.82  2:51.40                                    
  8 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR               2:54.21    2:53.89  
       37.65  1:23.15  2:13.70  2:53.89                                    
  9 Waryold, Meghan E         11 NBS-MR               3:12.67    2:57.45  
       37.52  1:22.67  2:15.76  2:57.45                                    
 10 Hocson, Hillary M         11 NBS-MR                    NT    2:58.32  
       39.94  1:22.47  2:14.98  2:58.32                                    
 11 Littlefield, Jane *       12 LBA-MR               3:34.71    3:00.87  
       40.95  1:29.25  2:17.86  3:00.87                                    
 12 McDONOUGH, Erin           11 LBA-MR               3:05.43    3:03.18  
       41.48  1:30.35  2:23.05  3:03.18                                    
 13 Wallace, Rian             12 LBA-MR               3:09.71    3:06.47  
       41.26  1:30.03  2:22.73  3:06.47                                    
 14 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               3:23.81    3:07.96  
       46.93  1:32.68  2:26.58  3:07.96                                    
 15 Abner, Kelly A            12 NBS-MR               3:31.54    3:09.89  
       44.53  1:34.60  2:26.33  3:09.89                                    
 16 Indyke, Jessicca          11 SCD-MR               2:50.00    3:19.68  
       45.38  1:34.61  2:33.34  3:19.68                                    
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eyckmans, Robert E        12 Middies-MR           2:26.20    2:20.30  
       31.69  1:08.62  1:48.49  2:20.30                                    
  2 Gonzalez, Cliff M         12 Middies-MR           2:30.10    2:27.03  
       30.30  1:08.35  1:53.40  2:27.03                                    
  3 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               2:55.57    2:45.42  
       38.76  1:19.91  2:06.66  2:45.42                                    
  4 Bass, Brandon M           12 NFS-MR               3:01.79    3:10.74  
       45.42  1:32.27  2:30.17  3:10.74                                    
  5 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               3:27.19    3:16.12  
       46.97  1:32.33  2:32.70  3:16.12                                    
  6 Monza, Justin I           11 MSC-MR                    NT    3:18.73  
       45.63  1:36.70  2:38.21  3:18.73                                    
 -- Monza, Joel L             11 MSC-MR                    NT         DQ  
       45.64  1:37.03  2:37.13       DQ                                    
 -- Manz, Christopher J       12 MSC-MR                    NT         DQ  
       43.55  1:35.01  2:28.08       DQ                                    
 
Event 13  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellew, Elizabeth A       13 Middies-MR           5:41.34    5:43.94  
       30.37  1:04.83  1:39.70  2:14.28  2:49.40  3:24.65  3:59.60  4:34.82
     5:09.69  5:43.94                                                      
  2 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               5:54.84    5:55.62  
       31.93  1:07.06  1:42.79  2:19.29  2:55.61  3:31.90  4:08.30  4:45.60
     5:21.58  5:55.62                                                      
  3 Ong, Michelle W           13 Middies-MR           6:00.20    5:56.29  
       31.86  1:07.47  1:44.14  2:20.54  2:56.93  3:33.69  4:09.86  4:45.82
     5:21.90  5:56.29                                                      
  4 Ulrich, Amanda P          14 Middies-MR           6:12.78    6:00.82  
       32.44  1:08.28  1:45.39  2:22.57  2:59.45  3:36.44  4:13.45  4:50.31
     5:27.35  6:00.82                                                      
  5 O'Brien, Molly J          13 Middies-MR           5:50.07    6:04.28  
       32.06  1:07.66  1:44.40  2:21.65  2:59.10  3:36.82  4:14.41  4:50.98
     5:28.41  6:04.28                                                      
  6 Ghitelman, Hillary J      13 Middies-MR           5:51.37    6:06.96  
       32.22  1:08.21  1:45.58  2:23.12  3:00.55  3:38.65  4:15.77  4:52.81
     5:30.53  6:06.96                                                      
  7 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               6:07.39    6:10.98  
       32.67  1:08.71  1:44.80  2:22.36  2:59.89  3:37.19  4:16.14  4:54.97
     5:33.65  6:10.98                                                      
  8 Kutner, Maxine J          13 Middies-MR           6:28.39    6:21.34  
       34.59  1:12.86  1:51.90  2:30.88  3:09.98  3:49.13  4:28.32  5:07.12
     5:45.26  6:21.34                                                      
  9 Werner, Kelly *           13 LBA-MR               6:45.32    6:42.58  
       36.43  1:16.84  1:58.76  2:39.94  3:21.43  4:03.63  4:44.74  5:24.91
     6:03.37  6:42.58                                                      
 10 Aiello, Christina E       13 MSC-MR                    NT    6:46.58  
       35.56  1:16.63  1:58.55  2:40.01  3:22.00  4:04.34  4:45.62  5:27.46
     6:08.62  6:46.58                                                      
 11 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               7:03.91    6:47.38  
       35.45  1:15.11  1:56.04  2:37.80  3:19.10  4:01.24  4:43.31  5:25.22
     6:06.93  6:47.38                                                      
 
Event 14  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Laughlin, Jason O      14 Middies-MR           4:56.56    5:01.18  
       27.69    57.59  1:28.18  1:59.32  2:30.21  3:01.23  3:31.38  4:01.80
     4:32.11  5:01.18                                                      
  2 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR               5:17.86    5:10.56  
       28.58    59.35  1:30.81  2:02.13  2:33.61  3:05.36  3:37.10  4:08.59
     4:40.05  5:10.56                                                      
  3 Saccurato, Matthew G      13 Middies-MR           5:23.20    5:12.07  
       29.02  1:01.13  1:32.94  2:04.90  2:37.05  3:08.61  3:40.37  4:11.80
     4:42.84  5:12.07                                                      
  4 Kashiwagi, Yoshihiko      14 Middies-MR           5:22.07    5:12.09  
       28.96  1:00.55  1:32.15  2:03.55  2:35.66  3:07.55  3:39.44  4:11.38
     4:42.82  5:12.09                                                      
  5 Bailey, Michael I         13 Middies-MR           5:17.61    5:12.62  
       27.78    58.17  1:29.52  2:01.05  2:32.96  3:05.08  3:37.19  4:09.83
     4:42.01  5:12.62                                                      
  6 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR               5:26.06    5:19.23  
       29.53  1:01.52  1:33.83  2:06.77  2:39.03  3:11.17  3:43.78  4:16.10
     4:48.36  5:19.23                                                      
  7 Nicholson, Jackson G      14 Middies-MR           5:16.69    5:21.38  
       28.87    59.64  1:31.57  2:03.88  2:36.44  3:08.81  3:40.94  4:14.63
     4:48.42  5:21.38                                                      
  8 Rohrs, Eric L             14 Middies-MR           5:36.27    5:22.14  
       29.77  1:01.86  1:34.37  2:07.00  2:39.58  3:11.63  3:44.55  4:17.03
     4:49.93  5:22.14                                                      
  9 Yates, Matthew D          14 NBS-MR               5:28.41    5:30.79  
       31.17  1:04.22  1:37.92  2:11.15  2:44.44  3:18.23  3:52.55  4:26.08
     4:59.50  5:30.79                                                      
 10 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               5:41.68    5:31.07  
       31.11  1:04.78  1:38.84  2:12.30  2:45.68  3:19.73  3:53.25  4:26.78
     5:00.41  5:31.07                                                      
 11 Bennett, Paul A           13 Middies-MR           6:03.40    5:47.02  
       30.49  1:03.55  1:38.06  2:13.84  2:50.08  3:24.89  4:01.09  4:37.26
     5:12.73  5:47.02                                                      
 12 Caputi, Christopher       14 Middies-MR           6:00.00    5:51.30  
       31.50  1:05.75  1:40.94  2:16.05  2:52.06  3:28.11  4:04.86  4:41.33
     5:18.23  5:51.30                                                      
 13 Williams, Zachary M       14 NBS-MR               5:45.93    5:52.39  
       30.91  1:06.19  1:42.39  2:18.75  2:53.94  3:29.51  4:06.72  4:42.47
     5:18.24  5:52.39                                                      
 14 Perdomo, Nicholous        13 NFS-MR               6:42.49    6:39.84  
       33.21  1:10.81  1:51.50  2:32.59  3:14.62  3:56.13  4:37.51  5:18.43
     6:01.38  6:39.84                                                      
 15 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR                    NT    7:06.97  
       34.97  1:15.38  1:58.01  2:42.38  3:26.53  4:11.79  4:55.75  5:40.95
     6:25.39  7:06.97                                                      
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vargas, Samantha D        15 Middies-MR           5:50.00    5:39.79  
       30.81  1:05.45  1:40.80  2:14.58  2:49.26  3:23.75  3:58.85  4:33.91
     5:08.06  5:39.79                                                      
  2 Miata, Julianne M         15 Middies-MR           5:39.48    5:52.94  
       30.83  1:06.46  1:42.07  2:18.54  2:54.58  3:30.25  4:06.43  4:42.54
     5:18.17  5:52.94                                                      
  3 Malone, Becky L           11 NBS-MR               5:50.24    6:01.28  
       31.17  1:07.58  1:44.76  2:21.32  2:57.83  3:34.34  4:12.05  4:48.60
     5:25.98  6:01.28                                                      
  4 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               5:35.00    6:02.00  
       33.36  1:09.17  1:45.90  2:22.59  2:59.47  3:36.37  4:12.84  4:49.99
     5:27.18  6:02.00                                                      
  5 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              5:59.93    6:04.95  
       31.36  1:06.53  1:43.31  2:20.45  2:58.11  3:35.76  4:12.97  4:50.63
     5:28.52  6:04.95                                                      
  6 Smith, Jackie *           12 LBA-MR               6:18.78    6:08.27  
       34.01  1:10.31  1:47.44  2:24.74  3:02.09  3:39.56  4:17.17  4:55.12
     5:32.27  6:08.27                                                      
  7 Wang, Diana               12 MSC-MR                    NT    6:34.40  
       34.11  1:14.38  1:53.91  2:34.18  3:13.90  3:54.90  4:35.95  5:16.65
     5:56.94  6:34.40                                                      
  8 Berg, Shea P              11 MSC-MR                    NT    6:37.59  
       33.82  1:12.71  1:53.35  2:34.76  3:15.53  3:56.41  4:38.24  5:19.05
     5:59.80  6:37.59                                                      
  9 Shouldis, Ellen *         12 LBA-MR               7:13.23    6:37.96  
       34.60  1:14.36  1:54.97  2:35.39  3:15.98  3:57.10  4:37.65  5:18.55
     5:59.59  6:37.96                                                      
 10 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               6:49.40    6:40.34  
       34.02  1:13.55  1:53.88  2:34.17  3:15.00  3:56.20  4:37.95  5:19.52
     6:01.26  6:40.34                                                      
 11 Mohammed, Averie J        11 NFS-MR                    NT    8:38.27  
       38.74  1:28.44  2:19.73  3:12.98           5:54.70  6:50.07         
     7:45.32  8:38.27                                                      
 12 Garcia, Krystal M         11 NFS-MR                    NT    9:44.78  
       47.79  1:43.74  2:40.55  3:41.34  4:42.26  5:43.06  6:41.76  7:41.72
     8:43.85  9:44.78                                                      
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koizim, Brian D           16 Middies-MR           4:59.48    5:02.29  
       27.63    57.66  1:28.46  1:59.22  2:29.90  3:00.76  3:31.31  4:01.81
     4:32.29  5:02.29                                                      
  2 Johnson, Richard A        15 Middies-MR           5:02.61    5:05.57  
       27.60    58.05  1:29.03  2:00.09  2:30.79  3:02.03  3:32.51  4:04.13
     4:34.92  5:05.57                                                      
  3 Abner, Kyle J             16 NBS-MR               5:10.49    5:07.57  
       28.14    58.47  1:29.38  2:00.78  2:31.77  3:03.31  3:34.89  4:06.25
     4:37.60  5:07.57                                                      
  4 Walsh, Jack M             17 NBS-MR               5:23.88    5:13.86  
       27.19    57.79  1:29.46  2:01.56  2:33.49  3:05.09  3:37.01  4:09.36
     4:42.01  5:13.86                                                      
  5 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR               5:15.50    5:15.41  
       29.26  1:01.93  1:34.90  2:07.60  2:39.88  3:12.19  3:44.15  4:15.88
     4:46.43  5:15.41                                                      
  6 Batson, James P           16 Middies-MR           5:16.92    5:15.51  
       29.32  1:01.39  1:33.95  2:06.48  2:38.25  3:10.73  3:42.60  4:14.52
     4:45.64  5:15.51                                                      
  7 Alban, Doug M             16 NBS-MR               5:27.79    5:15.53  
       28.63  1:00.13  1:31.76  2:03.91  2:36.51  3:08.95  3:41.09  4:13.35
     4:45.17  5:15.53                                                      
  8 Moore, John F             17 NBS-MR               5:10.80    5:24.90  
       28.26    59.47  1:32.03  2:05.38  2:38.60  3:11.81  3:45.15  4:18.46
     4:52.21  5:24.90                                                      
  9 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR               5:41.38    5:25.42  
       29.68  1:01.99  1:34.51  2:07.61  2:40.80  3:13.92  3:47.41  4:20.60
     4:54.19  5:25.42                                                      
 10 Politi, Jason J           17 NBS-MR               5:33.68    5:25.60  
       29.25  1:02.24  1:36.02  2:09.53  2:42.97  3:16.18  3:49.43  4:22.54
     4:55.25  5:25.60                                                      
 11 Kashiwagi, Masayuki       16 Middies-MR           5:55.00    5:26.28  
       27.91    59.67  1:32.56  2:06.28  2:40.33  3:14.11  3:47.65  4:22.90
     4:55.11  5:26.28                                                      
 12 Mullin, Ian M             17 Middies-MR           5:20.99    5:27.23  
       29.17  1:01.80  1:35.09  2:08.42  2:41.47  3:14.50  3:47.91  4:21.81
     4:55.29  5:27.23                                                      
 13 Werner, Stephen *         17 LBA-MR               5:23.11    5:28.45  
       28.95  1:01.79  1:35.25  2:08.72  2:42.37  3:16.32  3:50.56  4:24.42
     4:57.52  5:28.45                                                      
 14 Eyckmans, Robert E        12 Middies-MR           5:44.35    5:33.70  
       29.95  1:02.91  1:36.78  2:11.03  2:45.72  3:20.00  3:53.94  4:28.49
     5:01.01  5:33.70                                                      
 15 Scappaticci, Tom          17 Middies-MR           5:12.78    5:34.20  
       28.78    59.86  1:32.67  2:06.31  2:40.13  3:14.22  3:49.59  4:24.87
     4:59.81  5:34.20                                                      
 16 Gonzalez, Cliff M         12 Middies-MR           5:54.21    5:40.84  
       29.65  1:03.65  1:38.81  2:14.05  2:48.70  3:24.08  3:58.25  4:33.96
     5:07.71  5:40.84                                                      
 17 MC Clintock, Craig A      15 Middies-MR           5:22.10    5:41.33  
       31.12  1:06.14  1:40.99  2:15.42  2:49.69  3:24.21  3:58.63  4:33.29
     5:07.94  5:41.33                                                      
 18 Chow, Joseph L            17 Middies-MR           5:40.50    5:41.47  
       30.47  1:03.90  1:38.00  2:12.27  2:47.02  3:21.48  3:56.63  4:32.61
     5:07.38  5:41.47                                                      
 19 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR               5:51.46    5:47.40  
       30.48  1:04.27  1:39.08  2:14.10  2:49.29  3:25.48  3:59.42  4:36.02
     5:12.25  5:47.40                                                      
 20 Yanilshteyn, Aleksey      15 DSS-MR               5:25.20    5:49.94  
       29.31  1:02.00  1:36.50  2:11.20  2:47.47  3:24.00  4:01.21  4:38.72
     5:15.91  5:49.94                                                      
 21 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR               6:07.68    5:53.45  
       31.26  1:06.06  1:41.84  2:17.89  2:54.19  3:30.05  4:06.27  4:42.40
     5:18.50  5:53.45                                                      
 22 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           6:54.77    6:01.96  
       30.23  1:04.41  1:40.90  2:17.88  2:55.23  3:33.24  4:11.03  4:48.85
     5:26.42  6:01.96                                                      
 23 Chow, Daniel R            15 Middies-MR           6:15.00    6:04.21  
       31.57  1:06.44  1:43.38  2:20.86  2:58.65  3:36.50  4:14.73  4:52.60
     5:30.56  6:04.21                                                      
 24 Loper, Stephen            15 NBS-MR               6:35.50    6:39.37  
       34.34  1:12.80  1:53.08  2:33.49  3:14.46  3:55.07  4:35.42  5:17.18
     5:59.07  6:39.37                                                      
 25 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                    NT    6:56.52  
       35.39  1:16.26  1:58.61  2:41.74  3:25.17  4:08.20  4:51.73  5:34.96
     6:17.48  6:56.52                                                      
 26 Chase, Nathan B           14 MSC-MR                    NT    7:01.89  
       35.83  1:17.67  2:01.19  2:45.12  3:28.76  4:13.93  4:57.91  5:41.63
     6:24.08  7:01.89                                                      
 27 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               7:42.23    7:39.93  
       42.35  1:29.83  2:16.70  3:04.13  3:51.30  4:38.36  5:25.21  6:12.08
     6:58.00  7:39.93                                                      
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jackie *           12 LBA-MR               1:05.00    1:03.73  
       30.90  1:03.73                                                      
  2 Berg, Shea P              11 MSC-MR               1:01.10    1:04.09  
       31.62  1:04.09                                                      
  3 Martin, Danielle Marie    11 SCD-MR               1:17.20    1:07.08  
       32.74  1:07.08                                                      
  4 Cleary, Allison           11 NBS-MR               1:10.00    1:07.30  
       32.42  1:07.30                                                      
  5 Hoarty, Molly A           11 NBS-MR               1:09.39    1:08.25  
       33.29  1:08.25                                                      
  6 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:07.27    1:08.58  
       32.31  1:08.58                                                      
  7 Bender, Lauren            12 LBA-MR               1:21.34    1:08.69  
       33.03  1:08.69                                                      
  8 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR               1:07.93    1:08.73  
       32.54  1:08.73                                                      
  9 Shouldis, Ellen *         12 LBA-MR               1:13.88    1:08.74  
       32.79  1:08.74                                                      
 10 McDONOUGH, Erin           11 LBA-MR               1:11.48    1:10.18  
       34.07  1:10.18                                                      
 11 Power, Rebecca *          12 LBA-MR               1:11.83    1:10.29  
       33.37  1:10.29                                                      
 12 Canpolat, Aylin *         12 LBA-MR               1:16.22    1:10.43  
       33.60  1:10.43                                                      
 13 Kirk, Tara A              12 LBA-MR               1:15.84    1:10.59  
       34.16  1:10.59                                                      
 14 Waryold, Meghan E         11 NBS-MR               1:15.66    1:11.00  
       33.29  1:11.00                                                      
 15 Littlefield, Jane *       12 LBA-MR               1:13.92    1:11.10  
       33.95  1:11.10                                                      
 16 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:13.39    1:12.69  
       33.91  1:12.69                                                      
 17 Montemarano, Annie        12 LBA-MR               1:35.43    1:13.04  
       34.15  1:13.04                                                      
 18 Lindahl, Melissa          11 LBA-MR               1:28.45    1:13.16  
       35.01  1:13.16                                                      
 19 Wallace, Rian             12 LBA-MR               1:14.50    1:13.58  
       34.56  1:13.58                                                      
 20 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:21.78    1:14.87  
       36.18  1:14.87                                                      
 21 Hocson, Hillary M         11 NBS-MR               1:12.43    1:15.47  
       35.81  1:15.47                                                      
 22 Gerrity, Sara Day D       11 LBA-MR               1:18.28    1:15.51  
       35.92  1:15.51                                                      
 23 Brooke, MACKENZIE         12 LBA-MR               1:24.76    1:16.91  
       36.66  1:16.91                                                      
 24 Abner, Kelly A            12 NBS-MR               1:25.78    1:17.18  
       37.47  1:17.18                                                      
 25 Innis, Raven              11 NFS-MR               1:15.98    1:18.18  
       36.89  1:18.18                                                      
 26 Takacs, Ashley            12 SCD-MR               1:17.00    1:18.28  
       35.00  1:18.28                                                      
 27 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:25.37    1:22.83  
       38.97  1:22.83                                                      
 28 Mohammed, Averie J        11 NFS-MR               1:16.54    1:24.91  
       38.20  1:24.91                                                      
 29 Sommer, Patricia          11 LBA-MR               1:24.79    1:33.01  
       42.37  1:33.01                                                      
 30 Garcia, Krystal M         11 NFS-MR               2:06.66    1:33.83  
       45.11  1:33.83                                                      
 31 Murphy-Goldberg, Gabriel  11 NBS-MR               1:50.78    1:37.44  
       45.69  1:37.44                                                      
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:06.36    1:03.61  
       30.35  1:03.61                                                      
  2 Kelly, Patrick *          12 LBA-MR               1:08.55    1:05.01  
       30.08  1:05.01                                                      
  3 Gallimore, Chris          11 NFS-MR               1:09.16    1:09.36  
       32.30  1:09.36                                                      
  4 Sewalk, Zachary           11 SCD-MR               1:17.00    1:10.89  
       32.98  1:10.89                                                      
  5 Perdomo, Miguel           11 NFS-MR               1:12.48    1:11.55  
       34.09  1:11.55                                                      
  6 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:18.19    1:14.32  
       35.57  1:14.32                                                      
  7 Monza, Justin I           11 MSC-MR               1:22.23    1:14.55  
       36.13  1:14.55                                                      
  8 Hernandez, Jason          11 NFS-MR               1:20.32    1:15.31  
       35.34  1:15.31                                                      
  9 Bass, Brandon M           12 NFS-MR               1:12.86    1:16.11  
       35.59  1:16.11                                                      
 10 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               1:17.18    1:17.23  
       36.67  1:17.23                                                      
 11 Chesimard, Karim          11 NFS-MR               1:13.05    1:17.40  
       35.66  1:17.40                                                      
 12 Monza, Joel L             11 MSC-MR               1:24.52    1:19.85  
       39.56  1:19.85                                                      
 13 Riley, Tom J              11 NBS-MR               1:29.50    1:22.06  
       39.08  1:22.06                                                      
 14 Gagliardi, John G         11 MSC-MR                    NT    1:58.76  
       50.90  1:58.76                                                      
 -- Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:13.86         DQ  
       36.21       DQ                                                      
 
Event 19  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily              10 LBA-MR               1:04.81    1:05.39  
       30.89  1:05.39                                                      
  2 Roldan, Fransheska        10 NBS-MR               1:16.69    1:11.84  
       34.39  1:11.84                                                      
  3 Marshall, Carly M         10 NBS-MR               1:18.50    1:12.19  
       34.89  1:12.19                                                      
  4 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:15.19    1:12.49  
       33.90  1:12.49                                                      
  5 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:21.95    1:13.08  
       35.00  1:13.08                                                      
  6 Sherard, Nia              10 NFS-MR               1:18.76    1:14.13  
       35.32  1:14.13                                                      
  7 Stenger, Alexa *          10 LBA-MR               1:15.15    1:15.15  
       35.22  1:15.15                                                      
  8 Falden, Raynell S         10 NFS-MR               1:14.13    1:15.81  
       35.04  1:15.81                                                      
  9 Munz, Brenna A            10 MSC-MR               1:25.95    1:19.60  
       38.07  1:19.60                                                      
 10 Seagren, Erika L           9 MSC-MR               1:34.55    1:25.62  
       39.04  1:25.62                                                      
 11 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR               1:35.34    1:32.79  
       42.97  1:32.79                                                      
 12 McGrath, Devyn S           9 NBS-MR               1:45.57    1:34.34  
       43.22  1:34.34                                                      
 13 Scaccia, Rebecca L        10 MSC-MR                    NT    1:36.22  
       43.94  1:36.22                                                      
 14 Calder, Lindsay            9 LBA-MR               1:43.21    1:36.66  
       45.16  1:36.66                                                      
 15 Mills, Colleen C          10 MSC-MR               1:40.16    1:36.80  
 16 O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                    NT    1:48.38  
       48.47  1:48.38                                                      
 17 Badger, Katelyn R         10 MSC-MR               2:41.44    2:05.90  
       55.97  2:05.90                                                      
 -- Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarano, Joseph           10 SCD-MR               1:36.05    1:18.28  
       36.49  1:18.28                                                      
  2 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR               1:29.22    1:23.93  
       40.06  1:23.93                                                      
  3 Smith, Nick               10 Ndac-MR              1:50.00    1:27.50  
  4 Lee, Howon                 9 MSC-MR               1:52.30    1:33.15  
       44.04  1:33.15                                                      
  5 Murray, Ryan               9 LBA-MR               1:46.44    1:33.81  
       41.91  1:33.81                                                      
  6 Waryold, Donovan           9 NBS-MR               1:41.90    1:35.98  
       43.41  1:35.98                                                      
  7 Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR                    NT    1:37.64  
       44.20  1:37.64                                                      
  8 Hart, Bryan J             10 NFS-MR               2:14.25    1:42.64  
       43.51  1:42.64                                                      
  9 Shouldis, Matt            10 LBA-MR               2:00.38    1:44.85  
       45.11  1:44.85                                                      
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               1:13.87    1:13.78  
       34.44  1:13.78                                                      
  2 Torres, Molly *           12 LBA-MR               1:22.25    1:21.16  
       38.25  1:21.16                                                      
  3 Power, Rebecca *          12 LBA-MR               1:27.77    1:26.96  
       41.27  1:26.96                                                      
  4 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:26.58    1:27.14  
       41.24  1:27.14                                                      
  5 Martin, Danielle Marie    11 SCD-MR               1:23.00    1:28.02  
       39.29  1:28.02                                                      
  6 Littlefield, Jane *       12 LBA-MR               1:30.15    1:28.47  
       42.34  1:28.47                                                      
  7 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR               1:32.55    1:28.70  
       42.93  1:28.70                                                      
  8 Cleary, Allison           11 NBS-MR               1:29.99    1:29.42  
       43.47  1:29.42                                                      
  9 Berg, Shea P              11 MSC-MR               1:27.31    1:30.85  
       42.93  1:30.85                                                      
 10 Hocson, Hillary M         11 NBS-MR               1:34.98    1:31.45  
       43.10  1:31.45                                                      
 11 Brooke, MACKENZIE         12 LBA-MR               1:34.06    1:31.80  
       44.35  1:31.80                                                      
 12 Wallace, Rian             12 LBA-MR               1:31.98    1:32.96  
       44.23  1:32.96                                                      
 13 Canpolat, Aylin *         12 LBA-MR               1:34.17    1:34.24  
       44.61  1:34.24                                                      
 14 Abner, Kelly A            12 NBS-MR               1:37.17    1:35.30  
       45.58  1:35.30                                                      
 15 Kirk, Tara A              12 LBA-MR               1:44.32    1:35.78  
       45.36  1:35.78                                                      
 16 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:44.88    1:36.38  
       45.42  1:36.38                                                      
 17 Waryold, Meghan E         11 NBS-MR               1:35.45    1:38.46  
       46.23  1:38.46                                                      
 18 Murphy-Goldberg, Gabriel  11 NBS-MR               2:25.47    1:52.27  
       53.08  1:52.27                                                      
 19 Sommer, Patricia          11 LBA-MR               1:38.90    1:53.00  
       52.89  1:53.00                                                      
 20 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:57.51    1:53.43  
       52.05  1:53.43                                                      
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:26.48    1:23.84  
       39.92  1:23.84                                                      
  2 Gallimore, Chris          11 NFS-MR               1:27.36    1:27.32  
       41.83  1:27.32                                                      
  3 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               1:33.29    1:33.32  
       44.56  1:33.32                                                      
  4 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:30.65    1:34.83  
       45.00  1:34.83                                                      
  5 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:43.17    1:46.39  
       51.65  1:46.39                                                      
  6 Werner, Luke *            11 LBA-MR               1:52.14    1:50.64  
       48.93  1:50.64                                                      
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR                 41.92      39.85  
  2 Brooke, Taylor            10 LBA-MR                 43.19      41.79  
  3 Stanford, Brittany *      10 LBA-MR                 44.81      43.48  
  4 Roldan, Fransheska        10 NBS-MR                 45.80      44.14  
  5 McCartney, Theresa        10 SCD-MR                 46.00      44.79  
  6 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 48.18      45.17  
  7 Falden, Raynell S         10 NFS-MR                 48.12      46.78  
  8 Sherard, Nia              10 NFS-MR                 46.75      47.07  
  9 Stenger, Alexa *          10 LBA-MR                 49.55      47.33  
 10 Heiss, Caitlin            10 LBA-MR                 51.07      50.23  
 11 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 55.44      55.06  
 12 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 56.67      55.29  
 13 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR                 56.69      55.37  
 14 Calder, Lindsay            9 LBA-MR               1:16.51      58.16  
 15 Canpolat, Leyla            9 LBA-MR               1:06.66      59.52  
 16 Lindahl, Stephanie         9 LBA-MR                 59.64    1:00.62  
 17 McGrath, Devyn S           9 NBS-MR                 56.24    1:01.36  
 18 Scaccia, Rebecca L        10 MSC-MR               1:17.06    1:07.72  
 19 Ervolina, Emma R           9 MSC-MR               1:17.34    1:12.29  
 -- Mills, Colleen C          10 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Carlino, Emelia A          9 MSC-MR               1:07.41         DQ  
 
Event 24  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarano, Joseph           10 SCD-MR                 51.00      49.28  
  2 Nash, John                10 LBA-MR                 58.70      54.45  
  3 Murray, Ryan               9 LBA-MR                 53.57      54.55  
  4 Waryold, Donovan           9 NBS-MR               1:01.10      56.52  
  5 Lee, Howon                 9 MSC-MR               1:25.29      57.49  
  6 Smith, Nick               10 Ndac-MR                58.15    1:10.85  
 
Event 25  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               2:11.92    2:19.71  
       32.96  1:07.95  1:43.59  2:19.71                                    
  2 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              2:20.95    2:27.02  
       34.51  1:11.56  1:49.65  2:27.02                                    
  3 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               2:25.73    2:27.07  
       34.79  1:11.68  1:49.91  2:27.07                                    
  4 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:25.16    2:27.82  
       36.17  1:13.41  1:51.01  2:27.82                                    
  5 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               2:25.05    2:29.35  
       35.76  1:13.08  1:51.69  2:29.35                                    
  6 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               2:37.09    2:29.80  
       35.61  1:13.35  1:51.87  2:29.80                                    
  7 Ghitelman, Hillary J      13 Middies-MR           2:33.32    2:30.80  
       34.94  1:12.79  1:52.05  2:30.80                                    
  8 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:26.98    2:33.22  
       36.48  1:14.75  1:53.84  2:33.22                                    
  9 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:28.97    2:33.53  
       36.92  1:15.70  1:54.79  2:33.53                                    
 10 O'Brien, Molly J          13 Middies-MR           2:32.51    2:36.72  
       37.31  1:16.69  1:57.10  2:36.72                                    
 11 Martin, Danielle Marie    11 SCD-MR               2:40.00    2:53.32  
       41.35  1:25.03  2:09.86  2:53.32                                    
 
Event 26  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kashiwagi, Yoshihiko      14 Middies-MR           2:08.79    2:04.58  
       29.06  1:00.86  1:33.26  2:04.58                                    
  2 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              2:06.06    2:07.08  
       29.61  1:01.20  1:34.18  2:07.08                                    
  3 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               2:07.24    2:07.13  
       30.35  1:02.46  1:35.15  2:07.13                                    
  4 MC Laughlin, Jason O      14 Middies-MR           2:08.73    2:13.15  
       31.08  1:04.42  1:38.78  2:13.15                                    
  5 Wang, Vinson              13 MSC-MR               2:13.32    2:14.30  
       31.51  1:05.49  1:40.21  2:14.30                                    
  6 Bailey, Michael I         13 Middies-MR           2:17.18    2:14.89  
       32.34  1:06.40  1:41.07  2:14.89                                    
  7 Mullin, Ian M             17 Middies-MR           2:23.00    2:16.23  
       33.14  1:07.22  1:42.11  2:16.23                                    
  8 Kashiwagi, Masayuki       16 Middies-MR           2:16.77    2:17.19  
       32.31  1:06.36  1:42.13  2:17.19                                    
  9 MC Clintock, Craig A      15 Middies-MR           2:11.82    2:17.47  
       32.98  1:07.86  1:43.42  2:17.47                                    
 10 Nicholson, Jackson G      14 Middies-MR           2:18.20    2:18.48  
       32.10  1:07.15  1:43.19  2:18.48                                    
 11 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:23.91    2:21.46  
       34.14  1:09.91  1:46.47  2:21.46                                    
 12 Batson, James P           16 Middies-MR           2:14.48    2:23.37  
       34.33  1:11.24  1:48.39  2:23.37                                    
 13 Liberatori, Daniel J      14 Middies-MR           2:16.55    2:23.76  
       34.27  1:09.93  1:47.78  2:23.76                                    
 14 Rohrs, Eric L             14 Middies-MR           2:44.58    2:28.22  
       34.52  1:13.13  1:52.43  2:28.22                                    
 15 Bennett, Paul A           13 Middies-MR           2:35.52    2:28.58  
       35.38  1:13.55  1:52.33  2:28.58                                    
 16 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               2:35.15    2:34.93  
       36.46  1:15.27  1:54.98  2:34.93                                    
 17 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           2:40.51    2:36.82  
       36.55  1:15.44  1:56.21  2:36.82                                    
 18 Chase, Nathan B           14 MSC-MR                    NT    2:45.03  
       39.13  1:20.36  2:45.03                                             
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               1:08.97    1:06.88  
       31.58  1:06.88                                                      
  2 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:14.58    1:17.06  
       34.78  1:17.06                                                      
  3 Berg, Shea P              11 MSC-MR               1:12.45    1:17.50  
       35.46  1:17.50                                                      
  4 Stenger, Rebecca *        12 LBA-MR               1:22.54    1:21.72  
       37.31  1:21.72                                                      
  5 Hoarty, Molly A           11 NBS-MR               1:25.73    1:22.82  
       36.72  1:22.82                                                      
  6 Shouldis, Ellen *         12 LBA-MR               1:25.29    1:25.14  
       38.12  1:25.14                                                      
  7 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR               1:30.68    1:26.51  
       40.48  1:26.51                                                      
  8 Waryold, Meghan E         11 NBS-MR               1:45.46    1:27.33  
       39.64  1:27.33                                                      
  9 Hocson, Hillary M         11 NBS-MR               1:33.22    1:29.81  
       41.54  1:29.81                                                      
 10 Innis, Raven              11 NFS-MR               1:50.48    1:37.22  
       44.61  1:37.22                                                      
 11 Ryan, Sarah               12 SCD-MR               1:28.50    1:43.82  
       43.43  1:43.82                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:22.72    1:26.32  
       41.23  1:26.32                                                      
  2 Perdomo, Miguel           11 NFS-MR               1:31.60    1:28.18  
       40.86  1:28.18                                                      
  3 Chesimard, Karim          11 NFS-MR               1:23.18    1:28.27  
       40.70  1:28.27                                                      
  4 Bass, Geoffrey            12 SCD-MR               1:33.00    1:30.93  
       40.44  1:30.93                                                      
 -- Hernandez, Jason          11 NFS-MR               1:49.22         DQ  
       46.27       DQ                                                      
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily              10 LBA-MR                 33.70      34.94  
  2 McCartney, Theresa        10 SCD-MR                 38.50      37.09  
  3 Brooke, Taylor            10 LBA-MR                 35.46      37.24  
  4 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR                 39.16      37.49  
  5 Schuermann, Kerry          9 LBA-MR                 39.50      40.92  
  6 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 46.15      40.97  
  7 Marshall, Carly M         10 NBS-MR                 44.88      43.30  
  8 Heiss, Caitlin            10 LBA-MR                 45.32      44.40  
  9 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                 48.19      46.39  
 10 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 48.01      47.49  
 11 Falden, Raynell S         10 NFS-MR                 48.81      49.21  
 12 Sherard, Nia              10 NFS-MR                 47.00      49.53  
 13 Mills, Colleen C          10 MSC-MR                 57.38      55.84  
 -- Ervolina, Emma R           9 MSC-MR               1:18.66         DQ  
 -- O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 54.04         DQ  
 -- Carlino, Emelia A          9 MSC-MR               1:15.19         DQ  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarano, Joseph           10 SCD-MR                 41.00      41.84  
  2 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR               1:01.38      43.22  
  3 Lee, Howon                 9 MSC-MR                    NT      59.06  
 -- Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR               1:05.40         DQ  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cleary, Allison           11 NBS-MR                 35.01      34.72  
  2 Smith, Jackie *           12 LBA-MR                 37.00      36.22  
  3 Kirk, Tara A              12 LBA-MR                 37.72      36.23  
  4 Pai, Christina E          11 MSC-MR                 36.33      37.62  
  5 McDONOUGH, Erin           11 LBA-MR                 38.14      38.32  
  6 Bender, Lauren            12 LBA-MR                 42.50      39.31  
  7 Stenger, Rebecca *        12 LBA-MR                 39.06      39.43  
  8 Lindahl, Melissa          11 LBA-MR                 40.65      40.28  
  9 Hoarty, Molly A           11 NBS-MR                 41.19      40.97  
 10 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR                 44.70      41.16  
 11 Takacs, Ashley            12 SCD-MR                 39.00      42.09  
 12 Ryan, Sarah               12 SCD-MR                 37.50      42.42  
 13 Montemarano, Annie        12 LBA-MR                 44.55      42.78  
 14 Abner, Kelly A            12 NBS-MR                 41.50      43.24  
 15 Mohammed, Averie J        11 NFS-MR                 42.94      44.15  
 16 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 48.59      45.10  
 17 Sommer, Patricia          11 LBA-MR                 45.32      47.34  
 18 Murphy-Goldberg, Gabriel  11 NBS-MR               1:03.37      49.22  
 19 Garcia, Krystal M         11 NFS-MR               1:10.81      55.55  
 20 Sardesai, Eesha V         11 MSC-MR               1:09.91      56.27  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 36.15      34.27  
  2 Gallimore, Chris          11 NFS-MR                 35.22      35.07  
  3 Kelly, Patrick *          12 LBA-MR                 35.77      36.05  
  4 Perdomo, Miguel           11 NFS-MR                 42.22      40.22  
  5 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR                 40.10      40.40  
  6 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 41.65      41.36  
  7 Bass, Brandon M           12 NFS-MR                 40.29      41.38  
  8 Bass, Geoffrey            12 SCD-MR                 38.00      42.45  
  9 Monza, Joel L             11 MSC-MR                 47.11      43.11  
 10 Monza, Justin I           11 MSC-MR                 44.90      45.33  
 11 Chesimard, Karim          11 NFS-MR                 43.80      45.75  
 12 Riley, Tom J              11 NBS-MR                 41.15      47.08  
 13 Hernandez, Jason          11 NFS-MR                 47.69      47.48  
 14 Werner, Luke *            11 LBA-MR                 54.37      49.47  
 15 Gagliardi, John G         11 MSC-MR               1:08.37      54.89  
 
Event 33  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily              10 LBA-MR               1:14.94    1:15.18  
       36.49  1:15.18                                                      
  2 Roldan, Fransheska        10 NBS-MR               1:25.54    1:22.88  
       40.56  1:22.88                                                      
  3 Schuermann, Kerry          9 LBA-MR               1:33.21    1:25.32  
       42.74  1:25.32                                                      
  4 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:29.03    1:26.22  
       42.39  1:26.22                                                      
  5 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:27.01    1:29.24  
       43.55  1:29.24                                                      
  6 Seagren, Erika L           9 MSC-MR               1:33.63    1:30.43  
       43.49  1:30.43                                                      
  7 Marshall, Carly M         10 NBS-MR               1:34.15    1:30.98  
       44.53  1:30.98                                                      
  8 Stanford, Brittany *      10 LBA-MR               1:38.76    1:33.07  
       45.45  1:33.07                                                      
  9 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                    NT    1:35.42  
       46.12  1:35.42                                                      
 10 McGrath, Devyn S           9 NBS-MR               1:59.99    1:38.30  
       49.32  1:38.30                                                      
 11 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR                    NT    1:45.49  
       50.75  1:45.49                                                      
 12 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR               2:18.22    1:51.51  
       51.32  1:51.51                                                      
 -- Stenger, Alexa *          10 LBA-MR               1:25.82         DQ  
       44.04       DQ                                                      
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR               1:43.51    1:34.55  
       46.52  1:34.55                                                      
  2 Murray, Ryan               9 LBA-MR               1:45.23    1:49.72  
       51.37  1:49.72                                                      
 -- Waryold, Donovan           9 NBS-MR               2:05.50         DQ  
       52.68       DQ                                                      
 -- Hart, Bryan J             10 NFS-MR               2:59.00         DQ  
       50.54       DQ                                                      
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               1:08.32    1:07.82  
       31.68  1:07.82                                                      
  2 Berg, Shea P              11 MSC-MR               1:10.04    1:14.28  
       35.97  1:14.28                                                      
  3 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:17.47    1:15.71  
       34.40  1:15.71                                                      
  4 Smith, Jackie *           12 LBA-MR               1:19.02    1:16.52  
       37.98  1:16.52                                                      
  5 Martin, Danielle Marie    11 SCD-MR               1:22.00    1:17.07  
       37.60  1:17.07                                                      
  6 Torres, Molly *           12 LBA-MR               1:18.89    1:18.70  
       38.42  1:18.70                                                      
  7 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:21.02    1:19.72  
       36.87  1:19.72                                                      
  8 Canpolat, Aylin *         12 LBA-MR               1:26.87    1:20.84  
       38.10  1:20.84                                                      
  9 Stenger, Rebecca *        12 LBA-MR               1:24.70    1:20.92  
       38.42  1:20.92                                                      
 10 Power, Rebecca *          12 LBA-MR               1:18.96    1:21.66  
       39.61  1:21.66                                                      
 11 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR               1:21.11    1:22.24  
       38.62  1:22.24                                                      
 12 Littlefield, Jane *       12 LBA-MR               1:25.74    1:22.42  
       40.40  1:22.42                                                      
 13 Shouldis, Ellen *         12 LBA-MR               1:18.45    1:25.21  
       39.59  1:25.21                                                      
 14 Brooke, MACKENZIE         12 LBA-MR               1:29.44    1:25.99  
       42.27  1:25.99                                                      
 15 Gerrity, Sara Day D       11 LBA-MR               1:29.25    1:26.04  
       39.86  1:26.04                                                      
 16 Wallace, Rian             12 LBA-MR               1:26.60    1:26.44  
       41.52  1:26.44                                                      
 17 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:35.50    1:27.62  
       42.98  1:27.62                                                      
 18 Takacs, Ashley            12 SCD-MR               1:27.10    1:28.28  
       40.22  1:28.28                                                      
 19 Innis, Raven              11 NFS-MR               1:24.35    1:30.22  
       42.29  1:30.22                                                      
 20 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:40.79    1:36.79  
       47.11  1:36.79                                                      
 -- McDONOUGH, Erin           11 LBA-MR               1:27.93         DQ  
       40.51       DQ                                                      
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:18.86    1:14.52  
       35.44  1:14.52                                                      
  2 Kelly, Patrick *          12 LBA-MR               1:19.97    1:18.58  
       37.08  1:18.58                                                      
  3 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:17.19    1:23.63  
       39.54  1:23.63                                                      
  4 Manz, Christopher J       12 MSC-MR               1:29.08    1:28.33  
       42.95  1:28.33                                                      
  5 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:28.50    1:29.84  
       42.10  1:29.84                                                      
  6 Sewalk, Zachary           11 SCD-MR               1:32.84    1:30.94  
       42.82  1:30.94                                                      
  7 Bass, Geoffrey            12 SCD-MR               1:38.00    1:31.70  
       42.73  1:31.70                                                      
  8 Monza, Justin I           11 MSC-MR               1:37.99    1:32.79  
       43.11  1:32.79                                                      
  9 Monza, Joel L             11 MSC-MR               1:39.69    1:33.52  
       43.41  1:33.52                                                      
 -- Riley, Tom J              11 NBS-MR               1:51.10         DQ  
       49.86       DQ                                                      
 
Event 37  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:28.47    2:28.65  
       35.24  1:19.17  1:54.94  2:28.65                                    
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:26.13    2:44.17  
       40.84  1:20.33  2:05.51  2:44.17                                    
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       3:21.11    3:06.05  
       48.23  1:40.19  2:19.60  3:06.05                                    
  4 Marist Swim Club-MR  'B'                               NT    3:25.72  
       57.79  1:42.89  2:39.58  3:25.72                                    
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:16.77    2:18.56  
       35.58  1:17.04  1:46.50  2:18.56                                    
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:22.26    2:19.68  
       36.10  1:14.10  1:49.83  2:19.68                                    
  3 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:14.23    2:22.59  
       40.67  1:22.87  1:55.63  2:22.59                                    
  4 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:27.20    2:24.59  
       38.07  1:17.90  1:53.61  2:24.59                                    
  5 Long Beach Aquatics-MR  'C'                       2:36.45    2:29.86  
       39.41  1:20.77  1:56.36  2:29.86                                    
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:13.64    2:30.61  
       38.20  1:20.71  2:02.75  2:30.61                                    
  2 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       2:26.00    2:31.22  
       41.49  1:21.21  2:00.26  2:31.22                                    
 
Event 41  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               5:20.42    5:15.57  
       33.63  1:12.34  1:52.41  2:31.13  3:18.43  4:05.27  4:41.18  5:15.57
  2 Ghitelman, Hillary J      13 Middies-MR           5:17.05    5:17.48  
       33.63  1:12.26  1:53.82  2:35.55  3:19.02  4:04.52  4:41.35  5:17.48
  3 O'Brien, Molly J          13 Middies-MR           5:35.00    5:24.61  
       34.66  1:15.73  1:58.69  2:40.82  3:26.45  4:12.44  4:48.89  5:24.61
  4 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               5:49.34    5:30.10  
       36.64  1:17.85  1:58.16  2:37.35  3:27.56  4:16.65  4:54.12  5:30.10
  5 Kutner, Maxine J          13 Middies-MR           5:36.00    5:32.52  
       34.92  1:17.02  2:02.29  2:46.10  3:32.07  4:18.60  4:56.83  5:32.52
  6 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               5:27.37    5:32.54  
       35.86  1:17.53  1:57.03  2:37.52  3:28.09  4:17.59  4:54.79  5:32.54
  7 Pai, Deanna C             13 MSC-MR                    NT    5:40.68  
       35.62  1:16.87  2:01.00  2:44.36  3:30.24  4:17.28  4:59.62  5:40.68
  8 Aiello, Christina E       13 MSC-MR                    NT    5:47.96  
       37.06  1:21.86  2:06.56  2:51.20  3:38.20  4:26.32  5:07.00  5:47.96
 
Event 42  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Laughlin, Jason O      14 Middies-MR           4:34.19    4:31.49  
       29.66  1:03.62  1:38.47  2:12.98  2:51.84  3:31.47  4:02.17  4:31.49
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               4:39.69    4:39.97  
       29.79  1:03.87  1:39.68  2:14.16  2:55.31  3:36.31  4:08.89  4:39.97
  3 Kashiwagi, Yoshihiko      14 Middies-MR           4:34.30    4:44.51  
       31.34  1:08.49  1:44.96  2:20.51  2:59.84  3:41.44  4:14.74  4:44.51
  4 Wang, Vinson              13 MSC-MR               4:53.64    4:45.68  
       28.88  1:02.20  1:39.16  2:15.16  2:57.44  3:40.49  4:13.67  4:45.68
  5 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               5:06.48    4:55.68  
       31.98  1:07.61  1:47.06  2:25.83  3:08.71  3:51.30  4:24.15  4:55.68
  6 Nicholson, Jackson G      14 Middies-MR           4:50.62    5:02.32  
       32.81  1:14.71  1:53.00  2:30.07  3:12.23  3:55.72  4:29.65  5:02.32
  7 Rohrs, Eric L             14 Middies-MR           5:14.95    5:04.73  
       32.54  1:14.14  1:56.20  2:37.11  3:15.68  3:58.08  4:32.89  5:04.73
  8 Liberatori, Daniel J      14 Middies-MR           5:00.20    5:26.52  
       34.60  1:17.69  1:59.40  2:39.79  3:25.52  4:11.87  4:49.27  5:26.52
  9 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                    NT    5:30.26  
       36.63  1:19.16  2:00.68  2:40.87  3:30.38  4:19.89  4:57.25  5:30.26
 10 Bennett, Paul A           13 Middies-MR           5:41.00    5:30.87  
       35.21  1:19.09  2:02.24  2:45.36  3:32.45  4:21.89  4:56.59  5:30.87
 11 Chase, Nathan B           14 MSC-MR                    NT    5:53.57  
       34.62  1:17.60  2:04.42  2:49.35  3:39.47  4:31.29  5:13.36  5:53.57
 
Event 43  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               4:48.97    5:01.71  
       30.83  1:05.74  1:43.13  2:20.28  3:05.71  3:51.91  4:27.21  5:01.71
  2 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               5:05.11    5:18.08  
       34.43  1:15.58  1:57.12  2:38.29  3:23.68  4:08.91  4:43.81  5:18.08
  3 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               5:12.86    5:21.71  
       35.36  1:15.93  1:55.92  2:34.95  3:23.02  4:11.10  4:46.73  5:21.71
  4 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               5:15.18    5:31.37  
       35.41  1:15.79  1:56.68  2:37.71  3:27.40  4:17.72  4:54.74  5:31.37
  5 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              5:29.32    5:39.93  
       32.86  1:13.37  1:57.46  2:41.14  3:29.48  4:19.61  5:01.36  5:39.93
  6 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR                    NT    5:46.31  
       36.38  1:19.93  2:04.31  2:47.87  3:35.62  4:24.84  5:06.14  5:46.31
 
Event 44  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kashiwagi, Masayuki       16 Middies-MR           4:46.24    4:40.80  
       30.42  1:05.18  1:42.38  2:19.07  2:57.88  3:36.95  4:09.93  4:40.80
  2 Castillo, Charlie         15 LBA-MR               4:47.44    4:52.15  
       28.34  1:02.52  1:44.06  2:24.44  3:02.88  3:41.19  4:16.61  4:52.15
  3 Mullin, Ian M             17 Middies-MR           4:45.00    4:54.47  
       29.89  1:04.39  1:42.51  2:18.83  3:03.22  3:47.10  4:21.54  4:54.47
  4 MC Clintock, Craig A      15 Middies-MR           4:59.36    5:04.42  
       34.82  1:17.23  1:54.37  2:29.22  3:14.09  3:58.96  4:32.25  5:04.42
  5 Batson, James P           16 Middies-MR           4:49.82    5:06.36  
       31.55  1:09.73  1:48.60  2:26.71  3:14.93  4:03.68  4:35.08  5:06.36
  6 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           5:31.92    5:17.59  
       32.38  1:13.05  1:54.24  2:35.92  3:19.13  4:03.30  4:40.26  5:17.59
 
Event 45  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wegescheide, Blaire        8 SCD-MR                 39.65      36.73  
  2 Kelly, Hannah              7 LBA-MR                 41.99      37.07  
  3 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR                41.67      37.42  
  4 Papetti, Zoe               8 LBA-MR                 47.22      38.05  
  5 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 40.86      39.12  
  6 Hoffman, Shekinah L        8 MSC-MR                 41.18      40.02  
  7 Murray, Devin              8 LBA-MR                 44.18      40.31  
  8 Watson, Carly E            8 MSC-MR                    NT      41.59  
  9 Stortini, Talia N          7 MSC-MR                 58.78      51.18  
 10 Nash, Jennifer             7 LBA-MR               1:21.00      54.46  
 11 Heiss, Sara                7 LBA-MR                 58.72    1:09.78  
 12 Alderson, Krisztina A      6 MSC-MR               1:17.98    1:12.13  
 13 Boyko, Abigail M           5 MSC-MR                    NT    1:26.27  
 14 Melvin, Justice C          8 MSC-MR               2:02.02    1:31.84  
 15 Stortini, Tessa N          4 MSC-MR               1:43.70    2:06.66  
 
Event 46  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Joe C            8 MSC-MR                 38.03      34.54  
  2 Marvin, John               8 Ndac-MR                42.85      38.22  
  3 Ossias, Evan S             8 MSC-MR                    NT      41.35  
  4 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR                 43.58      45.33  
  5 Vomero, Matthew T          7 NBS-MR                    NT      51.60  
  6 Lee, Brian S               7 MSC-MR               1:12.40      53.90  
  7 Morgan, Joesph I           7 NBS-MR                    NT      59.75  
  8 Seidler, Connor            8 MSC-MR                    NT    1:14.93  
  9 Carlino, Keith A           7 MSC-MR               1:09.12    1:18.16  
 -- Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:06.60         DQ  
 -- Eckhardt, Colin H          7 MSC-MR               1:06.24         DQ  
 -- Malone, Conor J            7 NBS-MR                    NT         DQ  
 
Event 47  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR                 24.71      25.91  
  2 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR                26.45      27.41  
  3 Lyon, Courtney A          16 Ndac-MR                25.21      27.48  
  4 Ulanowski, Danielle M     16 Bgnw Marlins-MR        27.91      27.88  
  5 Drexel, Meghan A          17 Bgnw Marlins-MR        28.12      28.52  
  6 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR                 27.37      28.56  
  7 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR                 27.74      28.63  
  8 Warlaumont, Mary S        17 Bgnw Marlins-MR        28.00      28.90  
  9 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR                27.55      28.95  
 10 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR                 28.34      29.02  
 11 Karle, Stephanie A        15 Bgnw Marlins-MR        28.40      29.05  
 12 Murray, Kaitlyn L         16 Ndac-MR                28.29      29.11  
 13 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR                28.09      29.20  
 14 Mullaney, Christine M     16 Bgnw Marlins-MR        27.69      29.25  
 15 Swirsky, Jesse S          15 Bgnw Marlins-MR        29.51      29.63  
 16 Herman, Julia R           15 Bgnw Marlins-MR        28.58      29.69  
 17 Aletti, Rachael R         16 Bgnw Marlins-MR        29.09      29.90  
 18 Wing, Elizabeth A         15 Ndac-MR                29.58      30.63  
 19 Gullo, Christina L        16 Bgnw Marlins-MR        30.11      30.72  
 20 Koenig, Elizabeth R       15 Bgnw Marlins-MR        30.66      31.84  
 21 O'Loughlin, Catherine K   17 Bgnw Marlins-MR        31.39      32.57  
 22 Duffy, Colleen M          15 Bgnw Marlins-MR        31.34      32.94  
 23 Lougheed, Nicole          17 Ndac-MR                33.13      36.18  
 24 Holmes, Sarah             15 NFS-MR                 41.28      42.24  
 -- Kellogg, Casey A          15 Bgnw Marlins-MR        27.63         DQ  
 
Event 48  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR                 21.38      22.52  
  2 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR        22.76      23.57  
  3 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR                23.23      23.60  
  4 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR        22.63      23.70  
  5 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR                 23.92      23.89  
  6 Gottesman, Craig          17 LBA-MR                 24.13      24.23  
  7 Alban, Doug M             16 NBS-MR                 24.11      24.33  
  8 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR                 24.27      24.39  
  9 Abner, Kyle J             16 NBS-MR                 25.75      24.46  
 10 Kashiwagi, Masayuki       16 Middies-MR             23.90      24.52  
 11 Johnson, Richard A        15 Middies-MR             23.99      24.54  
 12 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR                 24.30      24.61  
 13 Goldfarb, Josh A          15 Bgnw Marlins-MR        24.45      24.74  
 14 Shadwick, Jeff S          16 NBS-MR                 25.50      24.82  
 15 McKenna, Ryan K           17 Bgnw Marlins-MR        24.08      24.85  
 16 Walsh, Jack M             17 NBS-MR                 24.93      24.86  
 17 Werner, Stephen *         17 LBA-MR                 24.98      24.87  
 17 Watkins, Martin T         16 Bgnw Marlins-MR        24.68      24.87  
 19 Scappaticci, Tom          17 Middies-MR             24.40      24.89  
 20 Batson, James P           16 Middies-MR             24.87      25.03  
 21 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR        24.13      25.05  
 22 Hobe, Dylan V             16 NBS-MR                 25.50      25.06  
 23 Clark, Thomas M           16 NBS-MR                 25.19      25.10  
 24 Castillo, Charlie         15 LBA-MR                 25.35      25.52  
 25 Palumbo, Andrew S         15 Bgnw Marlins-MR        24.82      25.66  
 26 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR                 26.02      25.72  
 27 Yanilshteyn, Aleksey      15 DSS-MR                 25.80      25.77  
 28 Chow, Joseph L            17 Middies-MR             25.46      25.93  
 29 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR             28.12      26.68  
 30 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR                 27.42      26.83  
 31 Sheils, Patrick           22 UNNAT-MR               26.00      26.85  
 32 Loper, Stephen            15 NBS-MR                 28.50      26.95  
 33 MC Clintock, Craig A      15 Middies-MR             26.85      27.20  
 34 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                 28.61      28.69  
 35 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR                 29.38      28.82  
 
Event 49  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR        27.45      27.24  
  2 Light, Jaymi D            14 Bgnw Marlins-MR        27.17      27.88  
  3 Levine, Kimberly          13 SCD-MR                 29.80      27.91  
  4 Baumann, Mary Kate        14 Bgnw Marlins-MR        27.88      28.05  
  5 Fitzgibbons, Hannah L     13 Bgnw Marlins-MR        27.55      28.23  
  6 Ghitelman, Hillary J      13 Middies-MR             27.73      28.26  
  7 Baker, Becky              13 SCD-MR                 27.50      28.30  
  8 Pierce, Nicole *          14 LBA-MR                 28.66      28.32  
  9 O'Kane, Emily *           14 LBA-MR                 27.96      28.53  
 10 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR        28.44      28.65  
 11 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR                 28.51      28.81  
 12 Chan, Cathrerine          14 SCD-MR                 28.00      29.00  
 13 Gromling, Kristin *       14 LBA-MR                 27.89      29.03  
 14 Zullo, Amanda             14 SCD-MR                 29.05      29.24  
 15 Lam, Rebecca I            14 Bgnw Marlins-MR        29.15      29.30  
 16 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR                 29.47      29.41  
 17 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR        28.74      29.53  
 18 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR        27.97      29.58  
 19 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR        28.08      29.65  
 20 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR                 29.71      29.86  
 20 Frank, Jessica K          14 Bgnw Marlins-MR        29.56      29.86  
 22 Kutner, Maxine J          13 Middies-MR             29.74      30.08  
 23 Porter, Shari Z           14 NFS-MR                 30.05      30.16  
 24 Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR        29.63      30.30  
 25 Calder, Lauren            14 LBA-MR                 31.66      30.42  
 26 Lyons, Deirdre T          14 Bgnw Marlins-MR        30.37      30.49  
 27 Marchewka, Katherine S    13 Middies-MR             30.42      30.71  
 28 Aiello, Christina E       13 MSC-MR                 30.19      30.91  
 29 Swank, Elsie D            14 Bgnw Marlins-MR        30.03      30.98  
 30 White, Brittany E         13 Bgnw Marlins-MR        30.32      31.19  
 31 Jones, Peyton W           14 Bgnw Marlins-MR        29.70      31.68  
 32 Moreno, Laura S           13 Bgnw Marlins-MR        30.86      31.78  
 33 Garcia, Alicia L          14 NFS-MR                 32.58      31.82  
 34 Clune, Meaghan E          13 Bgnw Marlins-MR        29.74      31.92  
 35 Richards, Tiffany N       14 NFS-MR                 34.80      32.00  
 36 Werner, Kelly *           13 LBA-MR                 32.84      32.18  
 37 Rocco, Daniela *          13 LBA-MR                 37.06      32.41  
 38 Pai, Deanna C             13 MSC-MR                 31.74      32.66  
 39 Rutigliano, Ariel         14 SCD-MR                 33.47      34.59  
 40 Sommer, Jacqueline        13 LBA-MR                 33.21      37.81  
 41 Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR                 42.66      38.78  
 
Event 50  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Matthew D          14 NBS-MR                 23.93      24.14  
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR                 24.68      24.30  
  3 Wang, Vinson              13 MSC-MR                 24.61      24.58  
  4 Gross, Ben                14 LBA-MR                 25.43      24.88  
  5 Bailey, Michael I         13 Middies-MR             25.99      24.97  
  6 MC Laughlin, Jason O      14 Middies-MR             24.20      25.03  
  7 Quinn, Kevin              14 LBA-MR                 25.66      25.08  
  8 Kashiwagi, Yoshihiko      14 Middies-MR             24.62      25.33  
  9 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR                 25.55      25.46  
 10 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR                 26.14      25.52  
 11 Liberatori, Daniel J      14 Middies-MR             25.10      25.63  
 12 Nicholson, Jackson G      14 Middies-MR             24.42      25.67  
 13 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR                 26.27      25.96  
 14 Papetti, William *        13 LBA-MR                 26.73      26.03  
 15 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR        25.69      26.11  
 16 Caputi, Christopher       14 Middies-MR             26.50      26.21  
 17 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR        27.34      26.25  
 18 Williams, Zachary M       14 NBS-MR                 25.71      26.43  
 19 Bennett, Paul A           13 Middies-MR             26.62      27.02  
 20 Rohrs, Eric L             14 Middies-MR             28.25      27.24  
 21 Lantin, Peter A           14 Middies-MR             29.39      27.48  
 22 Golden, Brendan M         13 Bgnw Marlins-MR        28.75      27.59  
 23 Gonzalez, Edwin A         13 NBS-MR                 28.34      27.89  
 24 Rodgers, John             14 NFS-MR                 27.57      27.97  
 25 Chase, Nathan B           14 MSC-MR                 29.60      27.98  
 26 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR        27.53      28.44  
 27 Kearney, Aaron            14 NFS-MR                 28.38      28.60  
 28 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR                 32.32      30.24  
 29 Perdomo, Nicholous        13 NFS-MR                 30.99      30.44  
 30 Gorenstein, Alex Y        13 Middies-MR             32.64      30.67  
 31 Williams, Christophe      13 NFS-MR                 33.84      33.32  
 32 Greenberg, William        13 LBA-MR                 32.14      34.52  
 33 O'Connell, Brian          14 NBS-MR                 32.12      34.68  
 
Event 51  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 53.08      51.45  
  2 Hoffman, Shekinah L        8 MSC-MR                 59.89      53.53  
  3 Murray, Devin              8 LBA-MR                 57.19      55.58  
  4 Papetti, Zoe               8 LBA-MR                 59.78      56.15  
  5 Kelly, Corinne             8 LBA-MR               1:15.71      58.77  
  6 Kelly, Hannah              7 LBA-MR               1:13.76      59.58  
 -- Heiss, Sara                7 LBA-MR                 59.45         DQ  
 -- Nash, Jennifer             7 LBA-MR               1:56.78         DQ  
 
Event 52  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Joe C            8 MSC-MR                 53.07      46.53  
  2 Marvin, John               8 Ndac-MR                53.83      50.09  
  3 Seidler, Connor            8 MSC-MR                    NT    1:11.00  
  4 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR               1:08.49    1:11.28  
 -- Ossias, Evan S             8 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:22.27         DQ  
 
Event 53  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              1:14.27    1:16.90  
       36.35  1:16.90                                                      
  2 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               1:17.12    1:16.98  
       36.69  1:16.98                                                      
  3 Kellogg, Casey A          15 Bgnw Marlins-MR      1:17.23    1:18.97  
       37.98  1:18.97                                                      
  4 Lyon, Courtney A          16 Ndac-MR              1:10.29    1:19.46  
       36.76  1:19.46                                                      
  5 Drexel, Meghan A          17 Bgnw Marlins-MR      1:19.06    1:19.83  
       38.21  1:19.83                                                      
  6 Ulanowski, Danielle M     16 Bgnw Marlins-MR      1:15.84    1:20.09  
       37.61  1:20.09                                                      
  7 Aletti, Rachael R         16 Bgnw Marlins-MR      1:14.73    1:20.36  
       37.81  1:20.36                                                      
  8 Karle, Stephanie A        15 Bgnw Marlins-MR      1:17.99    1:21.07  
       38.72  1:21.07                                                      
  9 Herman, Julia R           15 Bgnw Marlins-MR      1:19.23    1:21.55  
       38.89  1:21.55                                                      
 10 Swirsky, Jesse S          15 Bgnw Marlins-MR      1:18.62    1:21.64  
       38.81  1:21.64                                                      
 11 Baker, Becky              13 SCD-MR               1:22.44    1:21.75  
       39.09  1:21.75                                                      
 12 Mullaney, Christine M     16 Bgnw Marlins-MR      1:20.00    1:24.06  
       40.26  1:24.06                                                      
 13 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               1:22.02    1:24.15  
       40.51  1:24.15                                                      
 14 Wing, Elizabeth A         15 Ndac-MR              1:22.41    1:24.27  
       39.17  1:24.27                                                      
 15 Warlaumont, Mary S        17 Bgnw Marlins-MR      1:20.65    1:24.36  
       40.17  1:24.36                                                      
 16 Duffy, Colleen M          15 Bgnw Marlins-MR      1:22.91    1:25.62  
       40.50  1:25.62                                                      
 17 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               1:25.77    1:27.31  
       41.30  1:27.31                                                      
 18 O'Loughlin, Catherine K   17 Bgnw Marlins-MR      1:26.83    1:27.84  
       41.92  1:27.84                                                      
 19 Murray, Kaitlyn L         16 Ndac-MR              1:23.21    1:27.90  
       41.64  1:27.90                                                      
 20 Koenig, Elizabeth R       15 Bgnw Marlins-MR      1:26.02    1:28.19  
       41.85  1:28.19                                                      
 21 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               1:29.62    1:31.03  
       43.50  1:31.03                                                      
 22 Lougheed, Nicole          17 Ndac-MR              1:29.11    1:32.56  
       43.56  1:32.56                                                      
 23 Rutigliano, Ariel         14 SCD-MR               1:27.00    1:33.83  
       44.92  1:33.83                                                      
 24 Gullo, Christina L        16 Bgnw Marlins-MR      1:39.24    1:37.78  
       46.37  1:37.78                                                      
 
Event 54  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR        58.93    1:03.97  
       30.40  1:03.97                                                      
  2 Kashiwagi, Masayuki       16 Middies-MR           1:02.79    1:04.16  
       30.70  1:04.16                                                      
  3 Clark, Thomas M           16 NBS-MR               1:03.95    1:05.57  
       31.00  1:05.57                                                      
  4 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR      1:02.78    1:06.00  
       31.10  1:06.00                                                      
  5 Hobe, Dylan V             16 NBS-MR               1:07.48    1:07.38  
       31.94  1:07.38                                                      
  6 Abner, Kyle J             16 NBS-MR               1:11.33    1:07.44  
       32.38  1:07.44                                                      
  7 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              1:06.70    1:08.28  
       32.25  1:08.28                                                      
  8 Palumbo, Andrew S         15 Bgnw Marlins-MR      1:06.18    1:08.50  
       32.56  1:08.50                                                      
  9 Werner, Stephen *         17 LBA-MR               1:04.81    1:08.53  
       32.13  1:08.53                                                      
 10 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR               1:15.50    1:10.50  
       33.69  1:10.50                                                      
 11 Pai, Christophr C         17 MSC-MR               1:11.45    1:10.52  
       34.54  1:10.52                                                      
 12 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               1:11.17    1:10.84  
       33.75  1:10.84                                                      
 13 Yanilshteyn, Aleksey      15 DSS-MR               1:16.30    1:12.64  
       33.99  1:12.64                                                      
 14 Scappaticci, Tom          17 Middies-MR           1:10.67    1:12.73  
       34.43  1:12.73                                                      
 15 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR               1:11.10    1:12.83  
       34.31  1:12.83                                                      
 16 Alban, Doug M             16 NBS-MR               1:15.50    1:12.84  
       34.63  1:12.84                                                      
 17 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR               1:14.80    1:12.99  
       34.80  1:12.99                                                      
 18 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR      1:11.19    1:13.47  
       34.97  1:13.47                                                      
 19 Sheils, Patrick           22 UNNAT-MR             1:20.00    1:13.82  
       33.82  1:13.82                                                      
 20 Walsh, Jack M             17 NBS-MR               1:14.42    1:14.02  
       35.62  1:14.02                                                      
 21 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           1:16.70    1:14.13  
       34.88  1:14.13                                                      
 22 Goldfarb, Josh A          15 Bgnw Marlins-MR      1:18.50    1:15.17  
       35.59  1:15.17                                                      
 23 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR               1:18.97    1:15.24  
       35.53  1:15.24                                                      
 24 McKenna, Ryan K           17 Bgnw Marlins-MR      1:11.80    1:16.22  
       35.35  1:16.22                                                      
 25 Johnson, Richard A        15 Middies-MR           1:20.27    1:16.28  
       35.86  1:16.28                                                      
 26 Watkins, Martin T         16 Bgnw Marlins-MR      1:19.20    1:17.65  
       36.13  1:17.65                                                      
 27 Shadwick, Jeff S          16 NBS-MR               1:18.50    1:18.82  
       36.61  1:18.82                                                      
 28 MC Clintock, Craig A      15 Middies-MR           1:22.22    1:21.07  
       38.36  1:21.07                                                      
 29 Chow, Joseph L            17 Middies-MR           1:16.27    1:21.88  
       38.00  1:21.88                                                      
 30 Batson, James P           16 Middies-MR           1:21.10    1:23.38  
       39.45  1:23.38                                                      
 31 Loper, Stephen            15 NBS-MR               1:20.50    1:24.70  
       39.47  1:24.70                                                      
 32 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:25.03    1:26.62  
       41.56  1:26.62                                                      
 33 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR               1:34.45    1:30.43  
       42.93  1:30.43                                                      
 -- Castillo, Charlie         15 LBA-MR               1:04.44         DQ  
       31.64       DQ                                                      
 
Event 55  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Light, Jaymi D            14 Bgnw Marlins-MR      1:13.47    1:16.35  
       35.40  1:16.35                                                      
  2 O'Kane, Emily *           14 LBA-MR               1:19.42    1:18.48  
       36.86  1:18.48                                                      
  3 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR      1:17.86    1:19.46  
       36.85  1:19.46                                                      
  4 Ghitelman, Hillary J      13 Middies-MR           1:17.87    1:20.59  
       37.93  1:20.59                                                      
  5 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR      1:21.97    1:20.70  
       38.71  1:20.70                                                      
  6 Kutner, Maxine J          13 Middies-MR           1:17.11    1:20.99  
       38.91  1:20.99                                                      
  7 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR      1:20.31    1:21.19  
       38.23  1:21.19                                                      
  8 Gromling, Kristin *       14 LBA-MR               1:22.50    1:22.07  
       39.06  1:22.07                                                      
  9 Pierce, Nicole *          14 LBA-MR               1:24.10    1:22.92  
       38.71  1:22.92                                                      
 10 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:24.43    1:23.06  
       39.22  1:23.06                                                      
 11 Swank, Elsie D            14 Bgnw Marlins-MR      1:20.37    1:23.82  
       39.80  1:23.82                                                      
 12 Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR      1:24.48    1:24.10  
       40.17  1:24.10                                                      
 13 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR      1:22.41    1:24.19  
       39.99  1:24.19                                                      
 14 Fitzgibbons, Hannah L     13 Bgnw Marlins-MR      1:22.11    1:24.43  
       40.54  1:24.43                                                      
 15 Marchewka, Katherine S    13 Middies-MR           1:24.10    1:25.31  
       40.62  1:25.31                                                      
 16 Frank, Jessica K          14 Bgnw Marlins-MR      1:23.54    1:25.75  
       41.07  1:25.75                                                      
 17 Lam, Rebecca I            14 Bgnw Marlins-MR      1:25.51    1:25.89  
       40.49  1:25.89                                                      
 18 Jones, Peyton W           14 Bgnw Marlins-MR      1:23.53    1:26.85  
       40.95  1:26.85                                                      
 19 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               1:24.69    1:27.12  
       42.48  1:27.12                                                      
 20 Clune, Meaghan E          13 Bgnw Marlins-MR      1:22.47    1:27.66  
       41.18  1:27.66                                                      
 21 Moreno, Laura S           13 Bgnw Marlins-MR      1:27.49    1:27.83  
       41.31  1:27.83                                                      
 22 Werner, Kelly *           13 LBA-MR               1:24.13    1:28.54  
       41.99  1:28.54                                                      
 23 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:26.80    1:28.69  
       42.55  1:28.69                                                      
 24 Lyons, Deirdre T          14 Bgnw Marlins-MR      1:26.57    1:32.00  
       44.00  1:32.00                                                      
 25 Rocco, Daniela *          13 LBA-MR               1:44.33    1:32.03  
       43.38  1:32.03                                                      
 26 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR      1:30.37    1:32.76  
       44.10  1:32.76                                                      
 27 Porter, Shari Z           14 NFS-MR               1:32.16    1:32.91  
       43.10  1:32.91                                                      
 28 Calder, Lauren            14 LBA-MR               1:36.98    1:33.93  
       43.93  1:33.93                                                      
 29 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:35.46    1:34.45  
       45.18  1:34.45                                                      
 30 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:34.03    1:35.06  
       46.58  1:35.06                                                      
 31 White, Brittany E         13 Bgnw Marlins-MR      1:30.11    1:37.31  
       45.25  1:37.31                                                      
 32 Richards, Tiffany N       14 NFS-MR               1:46.79    1:44.07  
       48.70  1:44.07                                                      
 33 Garcia, Alicia L          14 NFS-MR               1:56.59    1:44.71  
       49.65  1:44.71                                                      
 34 Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR                    NT    2:01.75  
       55.95  2:01.75                                                      
 -- Baumann, Mary Kate        14 Bgnw Marlins-MR      1:21.31         DQ  
       39.46       DQ                                                      
 -- Sommer, Jacqueline        13 LBA-MR               1:38.76         DQ  
       50.78       DQ                                                      
 
Event 56  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kashiwagi, Yoshihiko      14 Middies-MR           1:05.23    1:07.10  
       32.00  1:07.10                                                      
  2 Bailey, Michael I         13 Middies-MR           1:06.72    1:08.48  
       32.59  1:08.48                                                      
  3 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               1:16.35    1:11.18  
       34.38  1:11.18                                                      
  4 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               1:17.67    1:12.49  
       34.82  1:12.49                                                      
  5 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR      1:15.38    1:12.83  
       35.28  1:12.83                                                      
  6 Wang, Vinson              13 MSC-MR               1:17.76    1:13.33  
       34.88  1:13.33                                                      
  7 Nicholson, Jackson G      14 Middies-MR           1:13.06    1:14.15  
       34.75  1:14.15                                                      
  8 Rohrs, Eric L             14 Middies-MR           1:15.01    1:14.16  
       35.25  1:14.16                                                      
  9 Yates, Matthew D          14 NBS-MR               1:13.64    1:14.83  
       34.91  1:14.83                                                      
 10 Lantin, Peter A           14 Middies-MR           1:17.20    1:15.30  
       34.78  1:15.30                                                      
 11 Liberatori, Daniel J      14 Middies-MR           1:10.32    1:15.37  
       34.70  1:15.37                                                      
 12 MC Laughlin, Jason O      14 Middies-MR           1:14.47    1:15.74  
       35.87  1:15.74                                                      
 13 Kearney, Aaron            14 NFS-MR               1:17.64    1:17.28  
       36.47  1:17.28                                                      
 14 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR               1:18.68    1:18.10  
       37.49  1:18.10                                                      
 15 Rodgers, John             14 NFS-MR               1:20.10    1:18.16  
       35.54  1:18.16                                                      
 16 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      1:18.13    1:18.18  
       36.94  1:18.18                                                      
 17 Papetti, William *        13 LBA-MR               1:19.09    1:18.60  
       36.73  1:18.60                                                      
 18 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR               1:19.31    1:19.81  
       37.70  1:19.81                                                      
 19 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR      1:18.09    1:20.28  
       37.90  1:20.28                                                      
 20 Golden, Brendan M         13 Bgnw Marlins-MR      1:25.20    1:21.49  
       37.27  1:21.49                                                      
 21 Gonzalez, Edwin A         13 NBS-MR               1:26.41    1:23.03  
       39.31  1:23.03                                                      
 22 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:31.12    1:23.36  
       39.12  1:23.36                                                      
 23 Gross, Ben                14 LBA-MR               1:20.93    1:25.69  
       37.50  1:25.69                                                      
 24 Bennett, Paul A           13 Middies-MR           1:22.99    1:27.07  
       40.24  1:27.07                                                      
 25 Gorenstein, Alex Y        13 Middies-MR           1:39.65    1:36.26  
       45.03  1:36.26                                                      
 -- O'Connell, Brian          14 NBS-MR               1:39.99         DQ  
       56.99       DQ                                                      
 -- Caputi, Christopher       14 Middies-MR           1:14.00         DQ  
       35.80       DQ                                                      
 -- Greenberg, William        13 LBA-MR               1:44.56         DQ  
       48.59       DQ                                                      
 -- Williams, Zachary M       14 NBS-MR               1:24.96         DQ  
       41.88       DQ                                                      
 -- Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:41.94         DQ  
       45.12       DQ                                                      
 
Event 57  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 45.60      43.55  
  2 Papetti, Zoe               8 LBA-MR               1:01.22      44.52  
  3 Kelly, Hannah              7 LBA-MR                 56.74      45.16  
  4 Hoffman, Shekinah L        8 MSC-MR                 51.24      49.06  
 -- Stortini, Tessa N          4 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Alderson, Krisztina A      6 MSC-MR               2:08.42         DQ  
 -- Westcott, Erin M           8 Ndac-MR                52.51         DQ  
 -- Watson, Carly E            8 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Stortini, Talia N          7 MSC-MR               1:23.03         DQ  
 -- Murray, Devin              8 LBA-MR                 53.35         DQ  
 -- Melvin, Justice C          8 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 58  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Joe C            8 MSC-MR                 43.29      43.15  
  2 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR               1:00.71      59.34  
 -- Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:42.90         DQ  
 -- Seidler, Connor            8 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Lee, Brian S               7 MSC-MR               1:26.19         DQ  
 
Event 59  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR                 59.37    1:03.27  
       29.04  1:03.27                                                      
  2 Drexel, Meghan A          17 Bgnw Marlins-MR      1:07.96    1:07.30  
       31.59  1:07.30                                                      
  3 Warlaumont, Mary S        17 Bgnw Marlins-MR      1:04.44    1:07.93  
       31.59  1:07.93                                                      
  4 Ulanowski, Danielle M     16 Bgnw Marlins-MR      1:06.18    1:08.03  
       32.01  1:08.03                                                      
  5 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               1:06.52    1:09.59  
       33.62  1:09.59                                                      
  6 Murray, Kaitlyn L         16 Ndac-MR              1:06.24    1:10.30  
       32.52  1:10.30                                                      
  7 Aletti, Rachael R         16 Bgnw Marlins-MR      1:11.24    1:10.90  
       33.37  1:10.90                                                      
  8 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              1:10.72    1:10.98  
       32.12  1:10.98                                                      
  9 Lyon, Courtney A          16 Ndac-MR              1:03.44    1:13.25  
       32.96  1:13.25                                                      
 10 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               1:07.17    1:13.41  
       33.88  1:13.41                                                      
 11 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               1:11.73    1:13.57  
       34.92  1:13.57                                                      
 12 Herman, Julia R           15 Bgnw Marlins-MR      1:13.37    1:14.14  
       34.35  1:14.14                                                      
 13 Karle, Stephanie A        15 Bgnw Marlins-MR      1:12.56    1:14.32  
       33.96  1:14.32                                                      
 14 Levine, Kimberly          13 SCD-MR               1:10.00    1:15.31  
       33.00  1:15.31                                                      
 15 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              1:10.50    1:15.39  
       34.21  1:15.39                                                      
 16 Mullaney, Christine M     16 Bgnw Marlins-MR      1:08.12    1:15.64  
       33.90  1:15.64                                                      
 17 Kellogg, Casey A          15 Bgnw Marlins-MR      1:15.74    1:15.73  
       34.83  1:15.73                                                      
 18 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              1:15.01    1:15.85  
       35.14  1:15.85                                                      
 19 Swirsky, Jesse S          15 Bgnw Marlins-MR      1:17.18    1:18.89  
       35.55  1:18.89                                                      
 20 O'Loughlin, Catherine K   17 Bgnw Marlins-MR      1:13.57    1:19.92  
       36.22  1:19.92                                                      
 21 Duffy, Colleen M          15 Bgnw Marlins-MR      1:17.23    1:20.73  
       37.23  1:20.73                                                      
 22 Gullo, Christina L        16 Bgnw Marlins-MR      1:14.87    1:22.70  
       37.63  1:22.70                                                      
 -- Holmes, Sarah             15 NFS-MR               2:15.00         DQ  
     1:03.55       DQ                                                      
 
Event 60  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR                 51.41      54.71  
       26.18    54.71                                                      
  2 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR        54.38      55.85  
       25.87    55.85                                                      
  3 Abner, Kyle J             16 NBS-MR                 58.74      57.05  
       27.09    57.05                                                      
  4 Johnson, Richard A        15 Middies-MR             57.20      58.15  
       26.73    58.15                                                      
  5 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              1:00.54      58.77  
       27.39    58.77                                                      
  6 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR                 57.16      58.96  
       27.08    58.96                                                      
  7 McKenna, Ryan K           17 Bgnw Marlins-MR        55.70    1:00.00  
       27.70  1:00.00                                                      
  8 Walsh, Jack M             17 NBS-MR               1:01.77    1:00.64  
       28.59  1:00.64                                                      
  9 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR                 59.10    1:00.67  
       28.25  1:00.67                                                      
 10 Castillo, Charlie         15 LBA-MR               1:00.56    1:01.36  
       27.72  1:01.36                                                      
 11 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               1:02.38    1:01.91  
       28.77  1:01.91                                                      
 12 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR        58.86    1:02.47  
       29.26  1:02.47                                                      
 13 Kashiwagi, Masayuki       16 Middies-MR           1:02.64    1:02.58  
       29.21  1:02.58                                                      
 14 Alban, Doug M             16 NBS-MR               1:01.50    1:02.97  
       29.01  1:02.97                                                      
 15 Batson, James P           16 Middies-MR           1:00.08    1:03.02  
       28.96  1:03.02                                                      
 16 Watkins, Martin T         16 Bgnw Marlins-MR      1:03.35    1:03.18  
       29.46  1:03.18                                                      
 17 Clark, Thomas M           16 NBS-MR               1:05.50    1:03.44  
       29.08  1:03.44                                                      
 18 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR               1:06.55    1:03.70  
       30.27  1:03.70                                                      
 19 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR        57.09    1:03.79  
       29.49  1:03.79                                                      
 20 Hobe, Dylan V             16 NBS-MR               1:08.50    1:05.27  
       29.56  1:05.27                                                      
 21 Palumbo, Andrew S         15 Bgnw Marlins-MR      1:01.13    1:05.34  
       28.70  1:05.34                                                      
 22 Chow, Joseph L            17 Middies-MR           1:05.09    1:05.70  
       30.02  1:05.70                                                      
 23 Werner, Stephen *         17 LBA-MR               1:07.89    1:05.71  
       30.10  1:05.71                                                      
 24 Shadwick, Jeff S          16 NBS-MR               1:06.50    1:06.81  
       30.12  1:06.81                                                      
 25 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR               1:08.71    1:07.84  
       29.82  1:07.84                                                      
 26 Goldfarb, Josh A          15 Bgnw Marlins-MR      1:04.83    1:07.93  
       30.27  1:07.93                                                      
 27 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR               1:14.43    1:10.30  
       31.80  1:10.30                                                      
 28 Ellman, Douglas A         15 Middies-MR           1:14.53    1:11.84  
       32.08  1:11.84                                                      
 29 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:14.10    1:11.92  
       33.79  1:11.92                                                      
 30 Scappaticci, Tom          17 Middies-MR           1:14.55    1:12.28  
       32.41  1:12.28                                                      
 31 Loper, Stephen            15 NBS-MR               1:11.50    1:20.56  
       35.49  1:20.56                                                      
 -- MC Clintock, Craig A      15 Middies-MR           1:15.93         DQ  
       34.06       DQ                                                      
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumann, Mary Kate        14 Bgnw Marlins-MR      1:05.30    1:06.57  
       30.98  1:06.57                                                      
  2 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR      1:07.37    1:07.94  
       31.62  1:07.94                                                      
  3 Light, Jaymi D            14 Bgnw Marlins-MR      1:04.43    1:08.70  
       31.44  1:08.70                                                      
  4 Gromling, Kristin *       14 LBA-MR               1:08.08    1:08.99  
       32.61  1:08.99                                                      
  5 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               1:09.29    1:09.37  
       32.41  1:09.37                                                      
  6 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR      1:09.49    1:10.34  
       32.82  1:10.34                                                      
  7 Fitzgibbons, Hannah L     13 Bgnw Marlins-MR      1:08.48    1:10.86  
       32.10  1:10.86                                                      
  8 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR      1:09.28    1:11.36  
       33.38  1:11.36                                                      
  9 Ghitelman, Hillary J      13 Middies-MR           1:11.51    1:14.20  
       33.46  1:14.20                                                      
 10 Frank, Jessica K          14 Bgnw Marlins-MR      1:13.80    1:14.41  
       33.26  1:14.41                                                      
 11 O'Kane, Emily *           14 LBA-MR               1:17.88    1:14.50  
       34.72  1:14.50                                                      
 12 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:14.93    1:14.68  
       34.68  1:14.68                                                      
 12 Kutner, Maxine J          13 Middies-MR           1:11.34    1:14.68  
       34.63  1:14.68                                                      
 14 Lam, Rebecca I            14 Bgnw Marlins-MR      1:12.43    1:14.99  
       33.89  1:14.99                                                      
 15 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:16.32    1:15.96  
       35.57  1:15.96                                                      
 16 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:14.41    1:16.35  
       35.40  1:16.35                                                      
 17 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR      1:13.67    1:19.44  
       36.47  1:19.44                                                      
 18 Swank, Elsie D            14 Bgnw Marlins-MR      1:20.94    1:20.52  
       37.18  1:20.52                                                      
 19 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:18.66    1:20.68  
       37.13  1:20.68                                                      
 20 Lyons, Deirdre T          14 Bgnw Marlins-MR      1:16.64    1:20.75  
       36.98  1:20.75                                                      
 21 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR      1:21.38    1:20.88  
       37.10  1:20.88                                                      
 22 Miller, Caroline          13 LBA-MR               1:26.38    1:21.13  
 22 Marchewka, Katherine S    13 Middies-MR           1:24.13    1:21.13  
       36.14  1:21.13                                                      
 24 Moreno, Laura S           13 Bgnw Marlins-MR      1:21.65    1:22.06  
       36.64  1:22.06                                                      
 25 Jones, Peyton W           14 Bgnw Marlins-MR      1:18.68    1:26.01  
       38.87  1:26.01                                                      
 26 White, Brittany E         13 Bgnw Marlins-MR      1:22.55    1:27.39  
       39.01  1:27.39                                                      
 26 Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR      1:24.21    1:27.39  
       26.18  1:27.39                                                      
 28 Porter, Shari Z           14 NFS-MR               1:23.05    1:33.67  
       41.34  1:33.67                                                      
 28 Garcia, Alicia L          14 NFS-MR               1:37.82    1:33.67  
       27.70  1:33.67                                                      
 -- Pierce, Nicole *          14 LBA-MR               1:18.21         DQ  
       34.94       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Vinson              13 MSC-MR                 59.62      58.79  
       27.72    58.79                                                      
  2 Quinn, Kevin              14 LBA-MR               1:03.56    1:00.55  
       27.90  1:00.55                                                      
  3 Yates, Matthew D          14 NBS-MR                 59.96    1:01.37  
       28.75  1:01.37                                                      
  4 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               1:03.09    1:01.50  
       29.27  1:01.50                                                      
  5 Kashiwagi, Yoshihiko      14 Middies-MR           1:00.64    1:02.28  
       28.94  1:02.28                                                      
  6 Bailey, Michael I         13 Middies-MR           1:07.75    1:03.81  
       29.65  1:03.81                                                      
  7 Gross, Ben                14 LBA-MR               1:05.34    1:03.83  
       29.57  1:03.83                                                      
  8 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR               1:03.90    1:03.97  
       29.64  1:03.97                                                      
  9 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               1:04.78    1:05.19  
       30.64  1:05.19                                                      
 10 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR               1:05.05    1:07.61  
       31.62  1:07.61                                                      
 11 Williams, Zachary M       14 NBS-MR               1:08.03    1:08.39  
       31.27  1:08.39                                                      
 12 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR      1:07.10    1:08.83  
       31.85  1:08.83                                                      
 13 Nicholson, Jackson G      14 Middies-MR           1:07.98    1:09.39  
       31.52  1:09.39                                                      
 14 Golden, Brendan M         13 Bgnw Marlins-MR      1:09.43    1:09.50  
       31.40  1:09.50                                                      
 15 Liberatori, Daniel J      14 Middies-MR           1:04.25    1:10.75  
       31.39  1:10.75                                                      
 16 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      1:09.34    1:11.80  
       33.71  1:11.80                                                      
 17 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR      1:09.78    1:11.94  
       34.08  1:11.94                                                      
 18 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:24.76    1:14.08  
       33.86  1:14.08                                                      
 19 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:31.61    1:14.54  
       34.18  1:14.54                                                      
 20 Rohrs, Eric L             14 Middies-MR           1:14.23    1:14.62  
       33.67  1:14.62                                                      
 21 Bennett, Paul A           13 Middies-MR           1:24.23    1:16.25  
       35.04  1:16.25                                                      
 22 Caputi, Christopher       14 Middies-MR           1:10.00    1:17.48  
       33.51  1:17.48                                                      
 23 Perdomo, Nicholous        13 NFS-MR               1:21.70    1:18.31  
       36.38  1:18.31                                                      
 24 Gonzalez, Edwin A         13 NBS-MR               1:15.50    1:18.63  
       37.22  1:18.63                                                      
 25 Kearney, Aaron            14 NFS-MR               1:22.74    1:19.05  
       36.47  1:19.05                                                      
 26 Rodgers, John             14 NFS-MR               1:18.91    1:20.54  
       35.49  1:20.54                                                      
 27 Lantin, Peter A           14 Middies-MR           1:29.00    1:20.71  
       35.21  1:20.71                                                      
 -- Williams, Christophe      13 NFS-MR               2:01.00         DQ  
       57.73       DQ                                                      
 -- Gorenstein, Alex Y        13 Middies-MR           1:41.11         DQ  
       41.42       DQ                                                      
 
Event 63  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:27.48    1:29.29  
       46.78  1:29.29                                                      
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:39.53    1:32.88  
       47.50  1:32.88                                                      
 -- Marist Swim Club-MR  'B'                               NT         DQ  
     1:26.53       DQ                                                      
 
Event 64  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:37.05    1:34.53  
       59.26  1:34.53                                                      
 
Event 65  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          4:27.60    4:45.80  
       35.05  1:12.02  1:47.74  2:29.74  3:04.33  3:44.21  4:12.77  4:45.80
 -- Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                            NT         DQ  
       43.24  1:31.96  2:25.77  3:29.67  3:46.14  4:09.71  5:40.73       DQ
 
Event 66  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                           3:45.38    3:54.33  
       29.04    58.99  1:30.45  2:05.34  2:32.14  3:01.82  3:26.41  3:54.33
  2 Newburgh Sharks-MR  'B'                           3:54.38    3:55.64  
       28.93    59.22  1:29.18  2:04.22  2:30.66  3:02.08  3:27.57  3:55.64
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       4:02.23    4:02.82  
       29.76  1:01.89  1:32.55  2:06.99  2:35.00  3:08.47  3:33.77  4:02.82
  4 Newburgh Sharks-MR  'C'                           4:02.37    4:29.38  
       31.80  1:04.69  1:42.62  2:28.14  2:57.29  3:31.35  3:58.08  4:29.38
  5 Newburgh Sharks-MR  'D'                           4:13.11    4:34.54  
       36.05  1:27.66  1:49.69  2:29.34  3:01.89  3:40.77  4:06.20  4:34.54
  6 Marist Swim Club-MR  'A'                               NT    4:34.69  
       29.66  1:00.75  1:40.53  2:27.68  2:54.76  3:24.64  3:57.56  4:34.69
 
Event 67  Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                               NT    4:47.68  
       35.74  1:12.91  1:51.71  2:35.97  2:54.27  3:44.42  4:14.51  4:47.68
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       4:47.59    4:49.09  
       37.05  1:17.23  1:55.00  2:37.36  3:09.17  3:44.96  4:15.47  4:49.09
 
Event 68  Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                               NT    4:20.81  
       29.31  1:00.09  1:36.01  2:16.82  2:44.48  3:17.29  3:47.57  4:20.81
 -- Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       5:05.00         DQ  
       37.60  1:20.34  1:58.95  2:43.17  3:22.40  4:08.37  4:42.05       DQ
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berg, Shea P              11 MSC-MR                 28.46      29.31  
  2 Wang, Diana               12 MSC-MR                 28.98      29.78  
  3 Smith, Jackie *           12 LBA-MR                 30.24      30.15  
  4 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR                 31.48      30.42  
  5 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR                 31.02      30.53  
  6 Bender, Lauren            12 LBA-MR                 34.28      30.70  
  7 Adams, Gretchen P         11 Ndac-MR                31.50      30.89  
  8 Hoarty, Molly A           11 NBS-MR                 32.69      30.96  
  9 Stenger, Rebecca *        12 LBA-MR                 31.81      31.01  
 10 Shouldis, Ellen *         12 LBA-MR                 33.25      31.30  
 11 Power, Rebecca *          12 LBA-MR                 31.09      31.39  
 12 Torres, Molly *           12 LBA-MR                 31.62      31.61  
 13 Accardi, Liana            11 LBA-MR                 31.76      31.87  
 14 Littlefield, Jane *       12 LBA-MR                 33.54      32.03  
 15 Zinsley, Caitlyn          11 SCD-MR                 36.50      32.08  
 16 Pai, Christina E          11 MSC-MR                 32.86      32.30  
 17 Wallace, Rian             12 LBA-MR                 32.73      32.44  
 18 Canpolat, Aylin *         12 LBA-MR                 33.79      32.61  
 19 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR                 35.46      32.83  
 20 Takacs, Ashley            12 SCD-MR                 35.00      32.85  
 21 Waryold, Meghan E         11 NBS-MR                 33.93      32.87  
 22 Nuszer, Devin *           12 LBA-MR                 33.27      32.98  
 23 Indyke, Jessicca          11 SCD-MR                 35.35      33.21  
 24 Montemarano, Annie        12 LBA-MR                 36.81      33.40  
 25 Lindahl, Melissa          11 LBA-MR                 34.18      33.68  
 26 Gerrity, Sara Day D       11 LBA-MR                 34.78      33.90  
 27 Brooke, MACKENZIE         12 LBA-MR                 36.30      33.98  
 28 Innis, Raven              11 NFS-MR                 34.04      34.03  
 29 Mohammed, Averie J        11 NFS-MR                 33.55      35.16  
 30 Piskin, Tori              11 JCC-MR                    NT      37.10  
 31 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 37.50      38.46  
 32 Manz, Katherine E         11 MSC-MR                    NT      38.93  
 33 Murphy-Goldberg, Gabriel  11 NBS-MR                 45.76      40.37  
 34 Garcia, Krystal M         11 NFS-MR                 53.48      40.83  
 35 Sommer, Patricia          11 LBA-MR                 36.54      42.17  
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 30.23      28.98  
  2 Kelly, Patrick *          12 LBA-MR                 30.62      29.23  
  3 Gallimore, Chris          11 NFS-MR                 30.89      30.89  
  4 Perdomo, Miguel           11 NFS-MR                 31.25      32.04  
  5 Murray, Connor J          12 Ndac-MR                31.04      32.11  
  6 Milos, Jeffrey S          11 Ndac-MR                31.57      32.23  
  7 Kearney, Sean *           12 LBA-MR                 33.21      33.09  
  8 Chesimard, Karim          11 NFS-MR                 32.22      33.53  
  9 Scott, Tyler W            11 MSC-MR                 32.29      33.89  
 10 Bass, Brandon M           12 NFS-MR                 32.89      34.09  
 11 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 34.04      34.23  
 12 Hernandez, Jason          11 NFS-MR                 34.23      34.88  
 13 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR                 33.39      35.52  
 14 Riley, Tom J              11 NBS-MR                 36.65      39.81  
 15 Gagliardi, John G         11 MSC-MR               1:02.50      46.44  
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily              10 LBA-MR                 29.90      29.37  
  2 Brooke, Taylor            10 LBA-MR                 31.40      30.78  
  3 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR                 33.95      32.94  
  4 Roldan, Fransheska        10 NBS-MR                 34.32      33.10  
  5 Stenger, Alexa *          10 LBA-MR                 33.54      33.56  
  6 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 35.86      33.86  
  7 Falden, Raynell S         10 NFS-MR                 34.99      34.00  
  8 McCartney, Theresa        10 SCD-MR                 34.00      34.04  
  9 Sherard, Nia              10 NFS-MR                 33.90      34.74  
 10 Stanford, Brittany *      10 LBA-MR                 35.77      34.93  
 11 Bayer, Reilly             10 SCD-MR                 33.00      35.15  
 12 Indyke, Allison            9 SCD-MR                 33.00      35.20  
 13 Schuermann, Kerry          9 LBA-MR                 37.71      35.31  
 14 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 36.49      36.56  
 15 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                 38.34      37.20  
 16 Heiss, Caitlin            10 LBA-MR                 39.43      37.83  
 17 Pope, Sarah A              9 Ndac-MR                42.59      38.16  
 18 Herzog, Lee               10 JCC-MR                    NT      40.67  
 19 Calder, Lindsay            9 LBA-MR                 44.50      41.14  
 20 Scaccia, Rebecca L        10 MSC-MR                 44.44      41.15  
 21 Farrell, Laura J           9 MSC-MR                    NT      41.68  
 22 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR                 40.32      41.92  
 23 Solis-Cohen, Hannah        9 JCC-MR                    NT      42.12  
 24 Canpolat, Leyla            9 LBA-MR                 51.58      44.28  
 25 Lindahl, Stephanie         9 LBA-MR                 48.74      45.70  
 26 O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                 49.42      46.77  
 27 Ervolina, Emma R           9 MSC-MR                 56.82      49.29  
 28 Price, Alexa D             9 NBS-MR                    NT      50.02  
 29 Badger, Katelyn R         10 MSC-MR                 56.33      53.36  
 30 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 55.06      54.40  
 31 Carlino, Emelia A          9 MSC-MR                 54.03      56.77  
 32 Wilkinson, Stephanie L     9 NBS-MR                    NT    1:22.12  
 -- Bali, Ragini              10 JCC-MR                    NT         DQ  
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Nick J           9 MSC-MR                 36.46      33.54  
  2 Smith, Nicholas            9 LBA-MR                 40.86      36.70  
  3 Nash, John                10 LBA-MR                 47.01      37.24  
  4 Pope, James J             10 Ndac-MR                43.11      37.61  
  5 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                 38.21      38.02  
  6 Martin, Nicholas W         9 Ndac-MR                35.96      38.03  
  7 Vankleeck, Tanner          9 SCD-MR                 43.94      39.88  
  8 Murray, Ryan               9 LBA-MR                 43.80      40.23  
  9 Ryan, Matthew             10 SCD-MR                 43.06      41.35  
 10 Lee, Howon                 9 MSC-MR                 49.38      42.41  
 11 Waryold, Donovan           9 NBS-MR                 41.16      42.89  
 12 Hart, Bryan J             10 NFS-MR                 41.12      43.04  
 13 Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR                 49.42      43.88  
 14 Shouldis, Matt            10 LBA-MR                 52.13      44.60  
 15 Calder, Douglas            9 LBA-MR               1:06.77      45.43  
 16 Elie, Cristopher          10 MSC-MR                    NT      48.67  
 
Event 73  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               2:44.50    2:40.00  
       36.06  1:16.29  1:57.56  2:40.00                                    
  2 Baker, Katrina            17 SCD-MR               2:45.03    2:47.60  
       37.56  1:20.61  2:04.66  2:47.60                                    
  3 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              2:42.64    2:49.89  
       37.57  1:20.40  2:04.79  2:49.89                                    
  4 Smith, Jackie *           12 LBA-MR                    NT    2:59.74  
       41.39  1:26.62  2:12.24  2:59.74                                    
  5 Werner, Kelly *           13 LBA-MR               3:11.21    3:02.68  
       42.47  1:28.40  2:15.99  3:02.68                                    
  6 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               3:09.90    3:08.26  
       43.92  1:31.89  2:21.16  3:08.26                                    
  7 Lucero, Laura             15 JCC-MR                    NT    3:08.72  
       43.54  1:31.41  2:20.96  3:08.72                                    
  8 Indyke, Jessicca          11 SCD-MR               3:08.00    3:25.07  
       45.10  1:36.33  2:30.90  3:25.07                                    
 -- Rocco, Daniela *          13 LBA-MR               2:55.43         DQ  
       43.27  1:31.96  2:21.73       DQ                                    
 
Event 74  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castillo, Charlie         15 LBA-MR               2:18.64    2:26.84  
       33.53  1:11.90  1:51.80  2:26.84                                    
  2 Werner, Stephen *         17 LBA-MR               2:19.06    2:30.94  
       33.77  1:12.11  1:51.72  2:30.94                                    
  3 Yanilshteyn, Aleksey      15 DSS-MR                    NT    2:39.87  
       35.53  1:15.91  1:58.56  2:39.87                                    
  4 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:42.13    2:41.13  
       37.08  1:17.96  1:59.52  2:41.13                                    
  5 Watkins, Jonathan         14 JCC-MR                    NT    3:11.60  
       41.06  1:28.70  2:20.54  3:11.60                                    
  6 Chase, Nathan B           14 MSC-MR                    NT    3:15.78  
       43.35  1:33.13  2:25.22  3:15.78                                    
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Molly *           12 LBA-MR                 38.42      37.74  
  2 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR                 39.43      40.21  
  3 Pai, Christina E          11 MSC-MR                 38.73      40.44  
  4 Cleary, Allison           11 NBS-MR                 42.15      40.46  
  5 Power, Rebecca *          12 LBA-MR                 40.03      40.50  
  6 Berg, Shea P              11 MSC-MR                 40.90      40.52  
  7 Adams, Gretchen P         11 Ndac-MR                42.87      41.07  
  8 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR                 43.10      41.11  
  9 Zinsley, Caitlyn          11 SCD-MR                 38.00      41.35  
 10 Brooke, MACKENZIE         12 LBA-MR                 44.60      41.83  
 11 Wallace, Rian             12 LBA-MR                 42.93      41.92  
 11 Hocson, Hillary M         11 NBS-MR                 43.29      41.92  
 13 Littlefield, Jane *       12 LBA-MR                 40.22      42.12  
 14 Wang, Diana               12 MSC-MR                 42.65      42.41  
 15 Canpolat, Aylin *         12 LBA-MR                 43.38      42.51  
 16 Abner, Kelly A            12 NBS-MR                 46.60      43.09  
 17 Stenger, Rebecca *        12 LBA-MR                 46.05      44.34  
 18 Kelly, Shavon *           11 LBA-MR                 45.93      44.43  
 19 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR                 48.11      44.44  
 20 Shouldis, Ellen *         12 LBA-MR                 47.87      44.56  
 21 Bender, Lauren            12 LBA-MR               1:15.43      45.02  
 22 Montemarano, Annie        12 LBA-MR                 49.06      46.70  
 23 Lindahl, Melissa          11 LBA-MR                 48.91      47.08  
 24 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 51.52      53.10  
 25 Sommer, Patricia          11 LBA-MR                 45.32      53.34  
 26 Manz, Katherine E         11 MSC-MR                    NT      57.20  
 27 Sardesai, Eesha V         11 MSC-MR                    NT    1:05.54  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 39.88      38.35  
  2 Murray, Connor J          12 Ndac-MR                38.45      39.32  
  3 Gallimore, Chris          11 NFS-MR                 38.93      39.70  
  4 Scott, Tyler W            11 MSC-MR                 43.29      42.77  
  5 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 43.28      43.36  
  6 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR                 46.12      47.58  
  7 Kearney, Sean *           12 LBA-MR                 46.60      48.58  
  8 Riley, Tom J              11 NBS-MR                 47.52      51.97  
 -- Gagliardi, John G         11 MSC-MR               1:19.28         DQ  
 
Event 77  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:34.48    1:27.63  
       41.56  1:27.63                                                      
  2 Brooke, Taylor            10 LBA-MR               1:31.06    1:28.26  
       42.31  1:28.26                                                      
  3 Roldan, Fransheska        10 NBS-MR               1:37.99    1:35.13  
       46.49  1:35.13                                                      
  4 Stanford, Brittany *      10 LBA-MR               1:40.03    1:37.16  
       45.72  1:37.16                                                      
  5 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:42.74    1:38.88  
       46.45  1:38.88                                                      
  6 Indyke, Allison            9 SCD-MR               1:44.00    1:41.91  
       47.91  1:41.91                                                      
  7 Marshall, Carly M         10 NBS-MR               1:48.69    1:42.24  
  8 Herzog, Lee               10 JCC-MR                    NT    1:52.97  
       51.11  1:52.97                                                      
  9 Munz, Brenna A            10 MSC-MR               2:09.43    1:56.34  
       55.96  1:56.34                                                      
 10 Solis-Cohen, Hannah        9 JCC-MR                    NT    2:15.62  
     1:03.74  2:15.62                                                      
 11 Bali, Ragini              10 JCC-MR                    NT    2:37.11  
     1:14.71  2:37.11                                                      
 -- McGrath, Devyn S           9 NBS-MR               2:15.21         DQ  
     1:05.50       DQ                                                      
 -- Singleton, Haley          10 JCC-MR                    NT         DQ  
     1:12.74       DQ                                                      
 
Event 78  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Nicholas W         9 Ndac-MR              1:49.11    1:42.60  
       48.98  1:42.60                                                      
  2 Murray, Ryan               9 LBA-MR               2:01.48    2:00.10  
       56.05  2:00.10                                                      
  3 Lee, Howon                 9 MSC-MR                    NT    2:01.19  
       57.96  2:01.19                                                      
  4 Vankleeck, Tanner          9 SCD-MR               1:43.94    2:06.07  
  5 Cohen, David               9 JCC-MR                    NT    2:10.08  
       58.11  2:10.08                                                      
 -- Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                    NT         DQ  
     1:00.44       DQ                                                      
 
Event 79  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR               1:10.09    1:11.72  
       34.95  1:11.72                                                      
  2 Wang, Diana               12 MSC-MR               1:13.01    1:14.96  
       36.75  1:14.96                                                      
  3 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR               1:19.24    1:17.54  
       37.40  1:17.54                                                      
  4 Cleary, Allison           11 NBS-MR               1:17.77    1:17.63  
       37.99  1:17.63                                                      
  5 Accardi, Liana            11 LBA-MR               1:20.90    1:17.67  
       37.49  1:17.67                                                      
  6 Smith, Jackie *           12 LBA-MR               1:19.74    1:17.85  
       38.48  1:17.85                                                      
  7 Pai, Christina E          11 MSC-MR               1:22.52    1:18.72  
       38.58  1:18.72                                                      
  8 Waryold, Meghan E         11 NBS-MR               1:31.72    1:21.69  
       39.60  1:21.69                                                      
  9 Hocson, Hillary M         11 NBS-MR               1:21.94    1:21.96  
       39.89  1:21.96                                                      
 10 Nuszer, Devin *           12 LBA-MR               1:25.53    1:23.68  
       39.89  1:23.68                                                      
 11 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR               1:31.54    1:24.19  
       41.26  1:24.19                                                      
 12 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR               1:25.43    1:25.87  
       41.53  1:25.87                                                      
 13 Zinsley, Caitlyn          11 SCD-MR                    NT    1:27.02  
       41.34  1:27.02                                                      
 14 Hoarty, Molly A           11 NBS-MR               1:29.45    1:27.48  
       43.51  1:27.48                                                      
 15 Kelly, Shavon *           11 LBA-MR               1:41.12    1:28.18  
       41.54  1:28.18                                                      
 16 Abner, Kelly A            12 NBS-MR               1:29.95    1:34.48  
       47.24  1:34.48                                                      
 17 Murphy-Goldberg, Gabriel  11 NBS-MR               2:08.68    1:42.14  
       50.23  1:42.14                                                      
 18 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR               1:53.04    1:44.42  
 19 Sommer, Patricia          11 LBA-MR               1:48.76    1:44.57  
       48.83  1:44.57                                                      
 20 Mohammed, Averie J        11 NFS-MR               1:42.26    1:46.90  
       47.34  1:46.90                                                      
 21 Manz, Katherine E         11 MSC-MR                    NT    1:52.45  
       54.07  1:52.45                                                      
 -- Indyke, Jessicca          11 SCD-MR               1:40.00         DQ  
       41.09       DQ                                                      
 
Event 80  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark C          12 MSC-MR               1:18.34    1:13.96  
       36.76  1:13.96                                                      
  2 Kelly, Patrick *          12 LBA-MR               1:18.95    1:15.72  
       38.13  1:15.72                                                      
  3 Gallimore, Chris          11 NFS-MR               1:18.58    1:17.26  
       37.89  1:17.26                                                      
  4 Scott, Tyler W            11 MSC-MR               1:18.39    1:22.98  
       40.41  1:22.98                                                      
  5 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR               1:26.86    1:23.36  
       40.72  1:23.36                                                      
  6 Milos, Jeffrey S          11 Ndac-MR              1:24.11    1:26.57  
       41.12  1:26.57                                                      
  7 Perdomo, Miguel           11 NFS-MR               1:28.96    1:27.49  
       44.36  1:27.49                                                      
  8 Bass, Brandon M           12 NFS-MR               1:26.11    1:27.52  
       42.58  1:27.52                                                      
  9 Kearney, Sean *           12 LBA-MR               1:27.14    1:34.45  
       42.56  1:34.45                                                      
 10 Chesimard, Karim          11 NFS-MR               1:32.65    1:34.67  
       45.96  1:34.67                                                      
 11 Riley, Tom J              11 NBS-MR               1:38.15    1:38.99  
 -- Manz, Christopher J       12 MSC-MR                    NT         DQ  
       44.40       DQ                                                      
 
Event 81  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily              10 LBA-MR                 34.92      35.07  
  2 Stenger, Alexa *          10 LBA-MR                 39.76      39.87  
  3 McCartney, Theresa        10 SCD-MR                 40.20      39.92  
  4 Schuermann, Kerry          9 LBA-MR                 45.32      40.56  
  5 Seagren, Erika L           9 MSC-MR                 38.73      40.67  
  6 Watson, Katie J           10 MSC-MR                 41.37      40.68  
  7 Bayer, Reilly             10 SCD-MR                 40.00      42.78  
  8 Falden, Raynell S         10 NFS-MR                 45.79      43.00  
  9 Munz, Brenna A            10 MSC-MR                 43.52      43.47  
 10 Heiss, Caitlin            10 LBA-MR                 48.70      44.04  
 11 McGrath, Devyn S           9 NBS-MR                 53.01      44.69  
 11 Sherard, Nia              10 NFS-MR                 44.51      44.69  
 13 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR                 48.17      46.47  
 14 Farrell, Laura J           9 MSC-MR                    NT      47.30  
 15 Calder, Lindsay            9 LBA-MR                 58.37      50.02  
 16 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR                 57.69      50.43  
 17 Scaccia, Rebecca L        10 MSC-MR                 50.90      50.77  
 18 Canpolat, Leyla            9 LBA-MR               1:11.95      52.85  
 19 Lindahl, Stephanie         9 LBA-MR                 54.61      54.26  
 20 Ervolina, Emma R           9 MSC-MR               1:00.70      57.14  
 21 O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR               1:01.42    1:00.15  
 22 Badger, Katelyn R         10 MSC-MR               1:08.51    1:09.22  
 23 Wilkinson, Stephanie L     9 NBS-MR                    NT    1:18.15  
 -- Carlino, Emelia A          9 MSC-MR                 57.89         DQ  
 -- Price, Alexa D             9 NBS-MR                    NT         DQ  
 
Event 82  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Nick J           9 MSC-MR                 41.47      40.21  
  2 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR                 43.46      43.29  
  3 Martin, Nicholas W         9 Ndac-MR                50.46      45.25  
  4 Ryan, Matthew             10 SCD-MR                 49.83      49.22  
  5 Smith, Nicholas            9 LBA-MR                 50.45      49.42  
  6 Hart, Bryan J             10 NFS-MR                 53.02      50.18  
  7 Murray, Ryan               9 LBA-MR                 54.85      50.21  
  8 Lee, Howon                 9 MSC-MR                 56.81      50.65  
  9 Nash, John                10 LBA-MR                 58.01      50.70  
 10 Shouldis, Matt            10 LBA-MR                 55.27    1:00.22  
 11 Calder, Douglas            9 LBA-MR                 45.32    1:01.15  
 -- Henneberry-Mauk, Liam S   10 MSC-MR               1:05.31         DQ  
 -- Elie, Cristopher          10 MSC-MR                    NT         DQ  
 -- Waryold, Donovan           9 NBS-MR                 49.10         DQ  
 
Event 83  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               2:20.06    2:22.80  
       31.12  1:07.29  1:45.33  2:22.80                                    
  2 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:29.08    2:32.71  
       35.61  1:14.56  1:53.09  2:32.71                                    
  3 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               2:37.53    2:33.39  
       33.71  1:11.78  1:52.67  2:33.39                                    
  4 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:34.75    2:35.94  
       34.82  1:14.72  1:55.88  2:35.94                                    
  5 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR                    NT    2:41.47  
       36.40  1:18.20  2:01.36  2:41.47                                    
  6 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:43.37    2:42.44  
       36.70  1:18.22  2:00.35  2:42.44                                    
  7 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              2:48.68    2:43.41  
       32.63  1:11.68  1:56.79  2:43.41                                    
 
Event 84  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR               2:02.57    2:04.73  
       28.75  1:00.78  1:33.80  2:04.73                                    
  2 Wang, Vinson              13 MSC-MR               2:17.57    2:14.17  
       29.41  1:03.82  1:38.91  2:14.17                                    
  3 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               2:20.02    2:17.93  
       29.77  1:03.84  1:39.56  2:17.93                                    
  4 Castillo, Charlie         15 LBA-MR               2:22.25    2:18.62  
       29.88  1:05.18  1:42.63  2:18.62                                    
  5 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR               2:22.40    2:19.91  
       29.95  1:05.49  1:42.05  2:19.91                                    
  6 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               2:21.27    2:23.45  
       31.11  1:07.18  1:44.87  2:23.45                                    
  7 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR                    NT    2:45.96  
       35.95  1:17.79  2:02.55  2:45.96                                    
 
Event 85  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily              10 LBA-MR               1:17.81    1:19.62  
       34.33  1:19.62                                                      
  2 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:30.18    1:29.88  
       43.14  1:29.88                                                      
  3 Bayer, Reilly             10 SCD-MR               1:28.00    1:31.10  
       38.75  1:31.10                                                      
  4 Roldan, Fransheska        10 NBS-MR               1:27.33    1:32.28  
       41.63  1:32.28                                                      
  5 Marshall, Carly M         10 NBS-MR               1:50.11    1:37.07  
       43.41  1:37.07                                                      
  6 Indyke, Allison            9 SCD-MR               1:29.00    1:49.89  
       46.68  1:49.89                                                      
 
Event 86  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, David               9 JCC-MR                    NT    2:17.36  
       59.14  2:17.36                                                      
 
Event 87  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Becky L           11 NBS-MR                 30.38      29.62  
  2 Williams, Jeysalin R      12 MSC-MR                 33.38      33.65  
  3 Berg, Shea P              11 MSC-MR                 31.64      33.89  
  4 Cleary, Allison           11 NBS-MR                 35.09      34.25  
  5 Wang, Diana               12 MSC-MR                 34.50      34.42  
  6 Gerrity, Sara Day D       11 LBA-MR                 34.27      34.80  
  7 Adams, Gretchen P         11 Ndac-MR                33.58      35.22  
  8 Shouldis, Ellen *         12 LBA-MR                 37.03      35.46  
  9 Pai, Christina E          11 MSC-MR                 37.05      35.71  
 10 Stenger, Rebecca *        12 LBA-MR                 36.80      36.04  
 11 Innis, Raven              11 NFS-MR                 35.78      36.36  
 12 Hoarty, Molly A           11 NBS-MR                 38.06      36.45  
 13 Taranto, Yolanda R        11 MSC-MR                 38.21      36.67  
 14 Power, Rebecca *          12 LBA-MR                 37.46      37.17  
 15 Nuszer, Devin *           12 LBA-MR                 36.37      37.26  
 16 Takacs, Ashley            12 SCD-MR                 39.00      37.97  
 17 Waryold, Meghan E         11 NBS-MR                 41.17      38.34  
 18 Littlefield, Jane *       12 LBA-MR                 41.16      38.81  
 19 Accardi, Liana            11 LBA-MR                 38.64      38.92  
 20 Canpolat, Aylin *         12 LBA-MR                 39.92      39.05  
 21 Wallace, Rian             12 LBA-MR                 43.38      39.07  
 22 Indyke, Jessicca          11 SCD-MR                 38.00      39.27  
 23 Brooke, MACKENZIE         12 LBA-MR                 39.85      39.74  
 24 Hocson, Hillary M         11 NBS-MR                 39.56      39.75  
 25 Abner, Kelly A            12 NBS-MR                 43.87      42.69  
 26 Miller, Elizabeth R       12 MSC-MR                 48.32      43.78  
 27 Nogay, Arielle T          11 MSC-MR                 45.65      48.44  
 28 Murphy-Goldberg, Gabriel  11 NBS-MR               1:01.56      52.06  
 29 Garcia, Krystal M         11 NFS-MR               1:24.00      53.45  
 
Event 88  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Patrick *          12 LBA-MR                 36.22      34.52  
  2 Scott, Tyler W            11 MSC-MR                 35.48      37.59  
  3 Murray, Connor J          12 Ndac-MR                36.57      38.32  
  4 Anderson, Mark C          12 MSC-MR                 39.66      38.49  
  5 Perdomo, Miguel           11 NFS-MR                 37.95      38.67  
  6 Chesimard, Karim          11 NFS-MR                 36.28      39.69  
  7 Manz, Christopher J       12 MSC-MR                 42.69      42.87  
  8 Bass, Brandon M           12 NFS-MR                 44.98      44.83  
  9 Hernandez, Jason          11 NFS-MR                 46.48      46.05  
 10 Milos, Jeffrey S          11 Ndac-MR                39.52      46.15  
 11 Seagren, Ryan M           11 MSC-MR                 43.41      46.73  
 
Event 89  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke, Taylor            10 LBA-MR               1:21.41    1:19.42  
       37.36  1:19.42                                                      
  2 Wyatt, Allison B          10 MSC-MR               1:23.84    1:22.61  
       39.92  1:22.61                                                      
  3 Watson, Katie J           10 MSC-MR               1:28.73    1:24.33  
       39.84  1:24.33                                                      
  4 Marshall, Carly M         10 NBS-MR               1:35.13    1:28.07  
       39.77  1:28.07                                                      
  5 Stenger, Alexa *          10 LBA-MR               1:31.24    1:29.18  
       40.77  1:29.18                                                      
  6 Stanford, Brittany *      10 LBA-MR               1:31.47    1:30.47  
       43.96  1:30.47                                                      
  7 Indyke, Allison            9 SCD-MR               1:35.38    1:32.25  
       43.09  1:32.25                                                      
  8 Falden, Raynell S         10 NFS-MR               1:37.98    1:32.74  
       45.40  1:32.74                                                      
  9 Seagren, Erika L           9 MSC-MR               1:37.44    1:33.81  
       42.70  1:33.81                                                      
 10 Sherard, Nia              10 NFS-MR               1:38.10    1:35.36  
       47.88  1:35.36                                                      
 11 Heiss, Caitlin            10 LBA-MR               1:39.40    1:36.33  
       42.43  1:36.33                                                      
 12 Aiello, Jennifer M         9 MSC-MR               1:44.08    1:41.25  
       46.38  1:41.25                                                      
 13 Calder, Lindsay            9 LBA-MR               2:09.81    1:46.54  
       49.54  1:46.54                                                      
 14 Pope, Sarah A              9 Ndac-MR              1:47.11    1:47.37  
       49.46  1:47.37                                                      
 15 Farrell, Laura J           9 MSC-MR                    NT    1:53.58  
       50.59  1:53.58                                                      
 16 Limaye, Sonia V            9 MSC-MR               2:11.97    1:58.16  
       53.92  1:58.16                                                      
 -- McGrath, Devyn S           9 NBS-MR               1:58.78         DQ  
       48.06       DQ                                                      
 -- O'Sullivan, Shannon S      9 MSC-MR                    NT         DQ  
     1:12.67       DQ                                                      
 -- Munz, Brenna A            10 MSC-MR               1:40.99         DQ  
       48.39       DQ                                                      
 -- Scaccia, Rebecca L        10 MSC-MR                    NT         DQ  
       55.89       DQ                                                      
 
Event 90  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stortini, Nick J           9 MSC-MR               1:39.27    1:28.99  
       40.71  1:28.99                                                      
  2 Disalvo, Brian Z          10 MSC-MR               1:44.23    1:38.23  
       44.45  1:38.23                                                      
  3 Nash, John                10 LBA-MR               1:45.32    1:42.82  
       50.51  1:42.82                                                      
  4 Pope, James J             10 Ndac-MR              2:15.02    2:06.03  
       58.89  2:06.03                                                      
 -- Lee, Howon                 9 MSC-MR                    NT         DQ  
       54.20       DQ                                                      
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:57.67    1:57.75  
       30.67    59.13  1:28.90  1:57.75                                    
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                           1:59.55    2:02.03  
       31.63  1:04.82  1:34.04  2:02.03                                    
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:04.85    2:03.18  
       31.47  1:03.16  1:34.81  2:03.18                                    
  4 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:13.31    2:08.66  
       32.71  1:04.65  1:36.54  2:08.66                                    
  5 Long Beach Aquatics-MR  'C'                       2:20.09    2:14.40  
       32.84  1:06.45  1:39.81  2:14.40                                    
  6 Marist Swim Club-MR  'B'                               NT    2:33.06  
       34.60  1:18.63  2:00.32  2:33.06                                    
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       2:06.00    2:09.35  
       33.88  1:07.70  1:39.19  2:09.35                                    
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:51.86    2:09.50  
       33.88  1:08.80  1:41.99  2:09.50                                    
 
Event 93  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:10.61    2:11.68  
       31.91  1:05.28  1:40.94  2:11.68                                    
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:07.88    2:26.63  
       34.46  1:17.67  1:53.26  2:26.63                                    
  3 Marist Swim Club-MR  'B'                               NT    3:16.26  
       50.04  1:34.49  1:51.49  3:16.26                                    
 -- Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:11.33         DQ  
       43.43  1:32.75  2:06.64       DQ                                    
 
Event 94  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:31.44    2:44.96  
       43.05  1:00.11  1:28.47  2:44.96                                    
 
Event 95  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR              1:29.30    1:25.83  
       39.32  1:25.83                                                      
  2 Hoffman, Shekinah L        8 MSC-MR               1:35.19    1:27.56  
       41.72  1:27.56                                                      
  3 Boyko, Emily F             8 MSC-MR               1:31.24    1:29.81  
       42.30  1:29.81                                                      
  4 Murray, Devin              8 LBA-MR               1:54.20    1:34.83  
       41.00  1:34.83                                                      
  5 Watson, Carly E            8 MSC-MR                    NT    1:36.33  
       46.27  1:36.33                                                      
 
Event 96  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidler, Connor            8 MSC-MR                    NT    1:34.34  
       43.56  1:34.34                                                      
  2 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR               1:58.38    1:35.99  
       45.18  1:35.99                                                      
 
Event 97  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR                 53.45      56.77  
       27.67    56.77                                                      
  2 Munson, Kat D             17 Bgnw Marlins-MR        57.33      57.10  
       27.77    57.10                                                      
  3 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR                58.82    1:00.24  
       28.99  1:00.24                                                      
  4 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR                 59.27    1:01.05  
       29.62  1:01.05                                                      
  5 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR                 59.21    1:01.64  
       29.93  1:01.64                                                      
  6 Karle, Stephanie A        15 Bgnw Marlins-MR      1:00.94    1:01.77  
       29.61  1:01.77                                                      
  7 Decker, Amanda M          15 Ndac-MR              1:03.36    1:02.23  
       29.82  1:02.23                                                      
  8 Sullivan, Kathryn G       16 Bgnw Marlins-MR      1:04.59    1:02.97  
       30.51  1:02.97                                                      
  9 Aletti, Rachael R         16 Bgnw Marlins-MR      1:02.67    1:03.01  
       30.71  1:03.01                                                      
 10 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              1:00.64    1:03.18  
       30.32  1:03.18                                                      
 11 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              1:00.84    1:03.24  
       30.78  1:03.24                                                      
 12 Baker, Katrina            17 SCD-MR               1:07.07    1:04.86  
       31.35  1:04.86                                                      
 13 Warlaumont, Kimi S        15 Bgnw Marlins-MR      1:03.51    1:05.04  
       31.14  1:05.04                                                      
 14 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR                 59.75    1:05.44  
       29.93  1:05.44                                                      
 15 Herman, Julia R           15 Bgnw Marlins-MR      1:03.29    1:05.90  
       31.55  1:05.90                                                      
 16 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              1:02.92    1:06.70  
       32.36  1:06.70                                                      
 17 Gullo, Christina L        16 Bgnw Marlins-MR      1:06.31    1:09.15  
       32.70  1:09.15                                                      
 18 Koenig, Elizabeth R       15 Bgnw Marlins-MR      1:06.84    1:09.25  
       32.95  1:09.25                                                      
 19 Duffy, Colleen M          15 Bgnw Marlins-MR      1:08.02    1:14.26  
       34.42  1:14.26                                                      
 20 Lougheed, Nicole          17 Ndac-MR              1:10.31    1:24.06  
       38.43  1:24.06                                                      
 21 Newallo, Tara R           15 NFS-MR               1:55.00    1:26.72  
 
Event 98  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Christophr C         17 MSC-MR                 46.66      49.39  
       24.21    49.39                                                      
  2 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR                50.61      50.44  
       24.52    50.44                                                      
  3 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR        49.46      50.54  
       24.41    50.54                                                      
  4 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR                 51.70      51.67  
       24.80    51.67                                                      
  5 Walsh, Jack M             17 NBS-MR                 53.12      52.30  
       25.36    52.30                                                      
  6 Abner, Kyle J             16 NBS-MR                 54.22      53.00  
       26.12    53.00                                                      
  7 Moore, John F             17 NBS-MR                 52.17      53.12  
       25.61    53.12                                                      
  8 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR                 51.09      53.27  
       25.40    53.27                                                      
  9 McKenna, Ryan K           17 Bgnw Marlins-MR        52.86      53.34  
       25.38    53.34                                                      
 10 Alban, Doug M             16 NBS-MR                 52.01      53.35  
       25.68    53.35                                                      
 11 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR        49.83      53.91  
       25.62    53.91                                                      
 12 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR                 52.70      53.98  
       26.31    53.98                                                      
 13 Werner, Stephen *         17 LBA-MR                 53.63      54.21  
       25.54    54.21                                                      
 14 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR        52.21      54.29  
       25.87    54.29                                                      
 15 Shadwick, Jeff S          16 NBS-MR                 55.89      54.37  
       26.40    54.37                                                      
 16 Gottesman, Craig          17 LBA-MR                 52.14      54.57  
       25.44    54.57                                                      
 17 Castillo, Charlie         15 LBA-MR                 54.61      54.60  
       26.42    54.60                                                      
 18 Hobe, Dylan V             16 NBS-MR                 55.69      54.70  
       25.96    54.70                                                      
 19 Clark, Thomas M           16 NBS-MR                 56.48      54.77  
       25.65    54.77                                                      
 20 Johnson, Erik M           16 Bgnw Marlins-MR        50.94      55.50  
       26.13    55.50                                                      
 21 Politi, Jason J           17 NBS-MR                 54.78      55.52  
       26.79    55.52                                                      
 22 Capsuto, Ian R            16 Bgnw Marlins-MR        54.59      56.87  
       27.10    56.87                                                      
 23 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR                 58.06      57.08  
       27.33    57.08                                                      
 24 Roth, Dana                17 Ndac-MR                59.57      57.22  
       26.87    57.22                                                      
 25 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR                 56.40      57.23  
       27.79    57.23                                                      
 26 LaSusa, Adam J            15 Ndac-MR                56.52      57.65  
       27.84    57.65                                                      
 27 Sheils, Patrick           22 UNNAT-MR               58.00    1:01.48  
       28.18  1:01.48                                                      
 28 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR               1:04.65    1:01.91  
       29.64  1:01.91                                                      
 29 Schiller, Dan C           18 Ndac-MR              1:01.79    1:02.73  
       30.27  1:02.73                                                      
 -- Yanilshteyn, Aleksey      15 DSS-MR                 56.40         DQ  
       27.28       DQ                                                      
 
Event 99  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumann, Mary Kate        14 Bgnw Marlins-MR        58.97      58.92  
       28.19    58.92                                                      
  2 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR        59.36      59.30  
       28.76    59.30                                                      
  3 Potter, Alyssa C          13 Bgnw Marlins-MR      1:01.91    1:00.33  
       28.82  1:00.33                                                      
  4 O'Kane, Emily *           14 LBA-MR                 58.89    1:00.53  
       29.11  1:00.53                                                      
  5 Light, Jaymi D            14 Bgnw Marlins-MR      1:00.03    1:00.72  
       28.53  1:00.72                                                      
  6 Potter, Brittany C        13 Bgnw Marlins-MR      1:00.28    1:01.80  
       29.47  1:01.80                                                      
  7 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR      1:01.74    1:01.85  
       29.10  1:01.85                                                      
  8 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               1:03.03    1:02.36  
       30.13  1:02.36                                                      
  9 Gromling, Kristin *       14 LBA-MR               1:00.43    1:02.41  
       29.97  1:02.41                                                      
 10 Pierce, Nicole *          14 LBA-MR               1:04.77    1:02.65  
       29.69  1:02.65                                                      
 11 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR      1:01.98    1:02.76  
       30.27  1:02.76                                                      
 12 Lam, Rebecca I            14 Bgnw Marlins-MR      1:03.23    1:03.24  
       30.67  1:03.24                                                      
 13 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR      1:02.01    1:03.58  
       29.87  1:03.58                                                      
 14 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR      1:02.60    1:03.59  
       30.31  1:03.59                                                      
 15 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:03.48    1:04.35  
       31.26  1:04.35                                                      
 16 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:03.63    1:04.49  
       31.39  1:04.49                                                      
 17 Miller, Caroline          13 LBA-MR               1:05.01    1:05.45  
       30.53  1:05.45                                                      
 18 Calder, Lauren            14 LBA-MR               1:07.27    1:05.86  
       31.54  1:05.86                                                      
 19 Lyons, Deirdre T          14 Bgnw Marlins-MR      1:05.94    1:06.10  
       31.67  1:06.10                                                      
 20 Frank, Jessica K          14 Bgnw Marlins-MR      1:04.13    1:06.15  
       31.45  1:06.15                                                      
 21 Porter, Shari Z           14 NFS-MR               1:06.29    1:07.04  
       31.45  1:07.04                                                      
 22 Swank, Elsie D            14 Bgnw Marlins-MR      1:06.52    1:07.25  
       32.08  1:07.25                                                      
 23 Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR      1:06.37    1:07.74  
       31.28  1:07.74                                                      
 24 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:06.02    1:07.87  
       32.83  1:07.87                                                      
 25 Jones, Peyton W           14 Bgnw Marlins-MR      1:07.22    1:08.01  
       32.61  1:08.01                                                      
 26 Clune, Meaghan E          13 Bgnw Marlins-MR      1:04.11    1:08.71  
       31.86  1:08.71                                                      
 27 Moreno, Laura S           13 Bgnw Marlins-MR      1:08.12    1:08.79  
       33.07  1:08.79                                                      
 28 White, Brittany E         13 Bgnw Marlins-MR      1:07.51    1:08.99  
       32.27  1:08.99                                                      
 29 Werner, Kelly *           13 LBA-MR               1:14.79    1:09.24  
       32.88  1:09.24                                                      
 30 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:09.82    1:10.60  
       33.98  1:10.60                                                      
 31 Garcia, Alicia L          14 NFS-MR               1:16.70    1:11.05  
       33.35  1:11.05                                                      
 32 Richards, Tiffany N       14 NFS-MR               1:13.02    1:11.29  
       34.08  1:11.29                                                      
 33 Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR                    NT    1:28.11  
       42.37  1:28.11                                                      
 34 Sommer, Jacqueline        13 LBA-MR               1:11.23    1:28.43  
       41.13  1:28.43                                                      
 
Event 100  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berg, Kyle G              14 MSC-MR                 52.89      52.02  
       25.21    52.02                                                      
  2 Wang, Vinson              13 MSC-MR                 53.38      52.30  
       25.36    52.30                                                      
  3 Hastings, Tristan L       13 Bgnw Marlins-MR        52.48      52.88  
       25.32    52.88                                                      
  4 Yates, Matthew D          14 NBS-MR                 53.30      53.04  
       25.52    53.04                                                      
  5 Gross, Ben                14 LBA-MR                 54.98      54.14  
       26.17    54.14                                                      
  6 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR                 54.67      54.21  
       26.42    54.21                                                      
  7 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR                 56.62      55.36  
       26.75    55.36                                                      
  8 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR                54.92      55.50  
       26.98    55.50                                                      
  9 Powell, Adam C            13 Bgnw Marlins-MR        55.41      56.03  
       26.73    56.03                                                      
 10 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR                 55.87      56.10  
       26.97    56.10                                                      
 11 Quinn, Kevin              14 LBA-MR                 54.76      56.15  
       26.23    56.15                                                      
 12 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR        59.01      57.64  
       28.14    57.64                                                      
 13 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR        56.21      57.80  
       27.33    57.80                                                      
 14 Herr, Bob J               14 Bgnw Marlins-MR        57.69      58.04  
       27.54    58.04                                                      
 15 Williams, Zachary M       14 NBS-MR                 56.15      58.33  
       27.79    58.33                                                      
 16 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      1:01.78      59.81  
       28.74    59.81                                                      
 17 Golden, Brendan M         13 Bgnw Marlins-MR      1:02.00    1:00.55  
       28.67  1:00.55                                                      
 18 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:07.35    1:01.56  
       29.93  1:01.56                                                      
 19 Gonzalez, Edwin A         13 NBS-MR               1:02.21    1:01.88  
       29.88  1:01.88                                                      
 20 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:03.20    1:02.08  
       30.49  1:02.08                                                      
 21 Kearney, Aaron            14 NFS-MR               1:03.52    1:03.12  
       30.02  1:03.12                                                      
 22 Rodgers, John             14 NFS-MR               1:02.40    1:04.05  
       28.91  1:04.05                                                      
 23 Caiola, Matt A            14 Bgnw Marlins-MR      1:05.70    1:05.44  
       31.14  1:05.44                                                      
 24 Watkins, Jonathan         14 JCC-MR                    NT    1:06.04  
       30.50  1:06.04                                                      
 25 Wright, Kevon A           14 NFS-MR               1:05.31    1:06.73  
       31.61  1:06.73                                                      
 26 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:13.56    1:08.39  
       32.66  1:08.39                                                      
 27 Ryan, Sean                14 SCD-MR               1:10.03    1:09.67  
       33.54  1:09.67                                                      
 28 Perdomo, Nicholous        13 NFS-MR               1:10.07    1:09.92  
       33.32  1:09.92                                                      
 29 Williams, Christophe      13 NFS-MR               1:22.86    1:23.00  
       37.81  1:23.00                                                      
 
Event 101  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Shekinah L        8 MSC-MR                 49.16      45.37  
  2 Westcott, Erin M           8 Ndac-MR                52.21      45.64  
  3 Boyko, Emily F             8 MSC-MR                 45.45      46.47  
  4 Murray, Devin              8 LBA-MR                 53.71      48.71  
  5 Nash, Jennifer             7 LBA-MR                 58.76    1:00.39  
  6 Alderson, Krisztina A      6 MSC-MR               1:21.86    1:12.37  
  7 Boyko, Abigail M           5 MSC-MR                    NT    1:17.59  
 -- Watson, Carly E            8 MSC-MR                    NT         DQ  
 
Event 102  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR                 49.52      50.50  
  2 Ossias, Evan S             8 MSC-MR                    NT      50.80  
  3 Seidler, Connor            8 MSC-MR                    NT      53.20  
  4 Malone, Conor J            7 NBS-MR                    NT    1:02.96  
  5 Lee, Brian S               7 MSC-MR               1:03.93    1:05.77  
  6 Carlino, Keith A           7 MSC-MR               1:10.78    1:06.57  
  7 Vomero, Matthew T          7 NBS-MR                    NT    1:22.56  
  8 Eckhardt, Colin H          7 MSC-MR               1:31.23    1:29.95  
 -- Disalvo, Brett Z           8 MSC-MR               1:16.11         DQ  
 -- Morgan, Joesph I           7 NBS-MR                    NT         DQ  
 
Event 103  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munson, Kat D             17 Bgnw Marlins-MR      1:00.46    1:02.91  
       30.72  1:02.91                                                      
  2 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               1:00.11    1:06.15  
       31.96  1:06.15                                                      
  3 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              1:06.37    1:09.27  
       33.99  1:09.27                                                      
  4 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              1:03.31    1:09.33  
       33.62  1:09.33                                                      
  5 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               1:10.36    1:09.50  
       34.71  1:09.50                                                      
  6 Sullivan, Kathryn G       16 Bgnw Marlins-MR      1:10.60    1:10.79  
       34.28  1:10.79                                                      
  7 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               1:09.28    1:12.72  
       35.78  1:12.72                                                      
  8 Aletti, Rachael R         16 Bgnw Marlins-MR      1:12.68    1:12.94  
       35.89  1:12.94                                                      
  9 Herman, Julia R           15 Bgnw Marlins-MR      1:11.79    1:13.36  
       35.77  1:13.36                                                      
 10 Decker, Amanda M          15 Ndac-MR              1:16.68    1:14.17  
       36.10  1:14.17                                                      
 11 Karle, Stephanie A        15 Bgnw Marlins-MR      1:13.68    1:14.32  
       36.42  1:14.32                                                      
 12 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               1:12.72    1:14.36  
       36.55  1:14.36                                                      
 13 Gullo, Christina L        16 Bgnw Marlins-MR      1:12.91    1:17.49  
       38.10  1:17.49                                                      
 14 Koenig, Elizabeth R       15 Bgnw Marlins-MR      1:13.34    1:18.81  
       38.25  1:18.81                                                      
 15 Duffy, Colleen M          15 Bgnw Marlins-MR      1:21.38    1:22.96  
       41.00  1:22.96                                                      
 16 Warlaumont, Kimi S        15 Bgnw Marlins-MR      1:06.33    1:26.07  
     1:10.86  1:26.07                                                      
 17 Newallo, Tara R           15 NFS-MR               2:00.00    1:50.56  
       51.81  1:50.56                                                      
 
Event 104  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abner, Kyle J             16 NBS-MR                 56.20      56.72  
       28.11    56.72                                                      
  2 Pai, Christophr C         17 MSC-MR                 53.96      56.95  
       28.51    56.95                                                      
  3 McKenna, Ryan K           17 Bgnw Marlins-MR        55.35      58.24  
       28.47    58.24                                                      
  4 Alban, Doug M             16 NBS-MR                 56.23      58.48  
       28.76    58.48                                                      
  5 Walsh, Jack M             17 NBS-MR                 58.79      59.07  
       28.67    59.07                                                      
  6 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR        57.32      59.31  
       29.32    59.31                                                      
  7 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR                56.79      59.36  
       29.10    59.36                                                      
  8 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               1:00.97    1:01.07  
       30.27  1:01.07                                                      
  9 Clark, Thomas M           16 NBS-MR               1:03.85    1:01.18  
     1:01.13  1:01.18                                                      
 10 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR               1:02.50    1:02.25  
       30.87  1:02.25                                                      
 11 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR        59.06    1:02.93  
       31.02  1:02.93                                                      
 12 Shadwick, Jeff S          16 NBS-MR               1:05.50    1:03.21  
       30.90  1:03.21                                                      
 13 Johnson, Erik M           16 Bgnw Marlins-MR        59.85    1:03.24  
       31.12  1:03.24                                                      
 14 Gottesman, Craig          17 LBA-MR               1:02.34    1:03.31  
       30.59  1:03.31                                                      
 15 Capsuto, Ian R            16 Bgnw Marlins-MR      1:00.54    1:04.29  
       31.74  1:04.29                                                      
 16 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR        58.28    1:04.38  
       31.55  1:04.38                                                      
 17 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR               1:08.41    1:05.84  
       32.37  1:05.84                                                      
 18 Hobe, Dylan V             16 NBS-MR               1:06.50    1:05.86  
       32.70  1:05.86                                                      
 19 Castillo, Charlie         15 LBA-MR               1:08.28    1:05.99  
       32.24  1:05.99                                                      
 20 Moore, John F             17 NBS-MR               1:04.63    1:07.08  
       32.95  1:07.08                                                      
 21 Politi, Jason J           17 NBS-MR               1:03.50    1:07.10  
       32.58  1:07.10                                                      
 22 LaSusa, Adam J            15 Ndac-MR              1:05.62    1:08.00  
       32.72  1:08.00                                                      
 23 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               1:15.00    1:11.71  
       36.21  1:11.71                                                      
 24 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR               1:08.81    1:12.43  
       35.76  1:12.43                                                      
 25 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR               1:18.65    1:18.11  
       38.29  1:18.11                                                      
 26 Schiller, Dan C           18 Ndac-MR              1:11.78    1:29.78  
     1:14.83  1:29.78                                                      
 
Event 105  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumann, Mary Kate        14 Bgnw Marlins-MR      1:06.25    1:07.24  
       33.37  1:07.24                                                      
  2 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR      1:08.71    1:08.45  
       33.71  1:08.45                                                      
  3 Frank, Jessica K          14 Bgnw Marlins-MR      1:08.73    1:09.02  
       33.49  1:09.02                                                      
  4 Potter, Brittany C        13 Bgnw Marlins-MR      1:08.19    1:09.26  
       34.19  1:09.26                                                      
  5 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               1:10.71    1:10.60  
       34.99  1:10.60                                                      
  6 Potter, Alyssa C          13 Bgnw Marlins-MR      1:12.18    1:10.64  
       35.01  1:10.64                                                      
  7 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               1:10.22    1:10.90  
       35.05  1:10.90                                                      
  8 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR      1:09.58    1:10.96  
       34.94  1:10.96                                                      
  9 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               1:15.44    1:11.87  
       35.05  1:11.87                                                      
 10 Light, Jaymi D            14 Bgnw Marlins-MR      1:12.43    1:13.13  
       35.45  1:13.13                                                      
 10 Lam, Rebecca I            14 Bgnw Marlins-MR      1:15.00    1:13.13  
       35.56  1:13.13                                                      
 12 O'Kane, Emily *           14 LBA-MR               1:10.61    1:13.88  
       35.09  1:13.88                                                      
 13 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR      1:13.83    1:14.08  
       36.73  1:14.08                                                      
 14 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR      1:12.83    1:14.79  
       36.66  1:14.79                                                      
 15 Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR      1:13.26    1:14.89  
       36.02  1:14.89                                                      
 16 White, Brittany E         13 Bgnw Marlins-MR      1:12.15    1:15.55  
       36.03  1:15.55                                                      
 17 Clune, Meaghan E          13 Bgnw Marlins-MR      1:17.13    1:15.93  
       37.01  1:15.93                                                      
 18 Lyons, Deirdre T          14 Bgnw Marlins-MR      1:16.68    1:17.44  
       37.55  1:17.44                                                      
 19 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR      1:15.89    1:17.50  
       38.02  1:17.50                                                      
 20 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               1:18.15    1:17.73  
       37.88  1:17.73                                                      
 21 Pierce, Nicole *          14 LBA-MR               1:18.29    1:17.95  
       37.97  1:17.95                                                      
 22 Calder, Lauren            14 LBA-MR               1:23.12    1:18.18  
       37.92  1:18.18                                                      
 23 Moreno, Laura S           13 Bgnw Marlins-MR      1:20.42    1:20.90  
       39.47  1:20.90                                                      
 24 Porter, Shari Z           14 NFS-MR               1:18.23    1:21.08  
       38.61  1:21.08                                                      
 25 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               1:22.97    1:22.53  
       41.11  1:22.53                                                      
 26 Swank, Elsie D            14 Bgnw Marlins-MR      1:18.02    1:22.61  
 27 Jones, Peyton W           14 Bgnw Marlins-MR      1:22.97    1:25.40  
 28 Garcia, Alicia L          14 NFS-MR               1:32.53    1:31.26  
       44.47  1:31.26                                                      
 29 Sommer, Jacqueline        13 LBA-MR               1:34.21    1:41.11  
       46.93  1:41.11                                                      
 30 Richards, Tiffany N       14 NFS-MR               1:39.97    2:01.45  
     1:30.63  2:01.45                                                      
 -- Hornbeck, Tiffany L       13 MSC-MR                    NT         DQ  
       52.75       DQ                                                      
 
Event 106  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hastings, Tristan L       13 Bgnw Marlins-MR        56.51      57.35  
       28.21    57.35                                                      
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               1:00.22      59.91  
       29.62    59.91                                                      
  3 Powell, Adam C            13 Bgnw Marlins-MR        58.91    1:00.42  
       29.57  1:00.42                                                      
  4 Wang, Vinson              13 MSC-MR               1:03.56    1:02.33  
       30.50  1:02.33                                                      
  5 Yates, Matthew D          14 NBS-MR               1:00.52    1:02.63  
       30.32  1:02.63                                                      
  6 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR               1:02.37    1:03.65  
       32.01  1:03.65                                                      
  7 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR               1:03.44    1:03.75  
       31.52  1:03.75                                                      
  8 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               1:08.81    1:04.90  
       32.08  1:04.90                                                      
  9 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR      1:02.47    1:05.03  
       31.79  1:05.03                                                      
 10 Quinn, Kevin              14 LBA-MR               1:06.07    1:05.19  
       31.40  1:05.19                                                      
 11 Gross, Ben                14 LBA-MR               1:10.54    1:10.56  
       34.18  1:10.56                                                      
 12 Williams, Zachary M       14 NBS-MR               1:08.99    1:10.96  
       34.46  1:10.96                                                      
 13 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      1:11.39    1:11.02  
       34.91  1:11.02                                                      
 14 Herr, Bob J               14 Bgnw Marlins-MR      1:09.51    1:11.77  
       35.52  1:11.77                                                      
 15 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR      1:10.39    1:13.09  
       36.66  1:13.09                                                      
 16 Kearney, Aaron            14 NFS-MR               1:15.06    1:14.86  
       36.53  1:14.86                                                      
 17 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               1:21.36    1:15.51  
       36.14  1:15.51                                                      
 18 Caiola, Matt A            14 Bgnw Marlins-MR      1:18.99    1:16.58  
       38.02  1:16.58                                                      
 19 Gonzalez, Edwin A         13 NBS-MR               1:21.83    1:16.88  
       37.75  1:16.88                                                      
 20 Golden, Brendan M         13 Bgnw Marlins-MR      1:17.89    1:17.10  
       37.69  1:17.10                                                      
 21 Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR               1:28.47    1:28.19  
       42.59  1:28.19                                                      
 22 Wright, Kevon A           14 NFS-MR               1:23.68    1:28.89  
 23 Perdomo, Nicholous        13 NFS-MR               1:25.17    1:29.17  
       43.65  1:29.17                                                      
 24 Greenberg, William        13 LBA-MR               1:28.41    1:42.97  
       46.30  1:42.97                                                      
 25 Williams, Christophe      13 NFS-MR               1:36.25    1:44.67  
       50.30  1:44.67                                                      
 
Event 107  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Shekinah L        8 MSC-MR               1:45.52    1:36.31  
       46.39  1:36.31                                                      
  2 Boyko, Emily F             8 MSC-MR               1:38.22    1:36.67  
       46.00  1:36.67                                                      
  3 Murray, Devin              8 LBA-MR               2:20.11    1:45.90  
       47.92  1:45.90                                                      
 -- Wegescheide, Blaire        8 SCD-MR               1:32.00         DQ  
 
Event 108  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alderson, Ryan P           7 MSC-MR               2:00.03    1:51.80  
       52.66  1:51.80                                                      
  2 Seidler, Connor            8 MSC-MR                    NT    1:55.86  
       54.40  1:55.86                                                      
 
Event 109  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, Keriann       18 MSC-MR               2:12.53    2:18.51  
       29.84  1:04.79  1:47.20  2:18.51                                    
  2 Munson, Kat D             17 Bgnw Marlins-MR      2:16.22    2:22.08  
       31.29  1:06.50  1:49.49  2:22.08                                    
  3 Johnson, Laura E          16 Ndac-MR              2:27.94    2:31.42  
       34.60  1:12.88  1:56.23  2:31.42                                    
  4 McCarthy, Jessica L       16 MSC-MR               2:27.73    2:31.55  
       34.40  1:11.92  1:58.44  2:31.55                                    
  5 Fitzsimons, Shannon R     15 Ndac-MR              2:28.69    2:31.77  
       32.44  1:11.64  1:56.89  2:31.77                                    
  6 Morgan, Adriana Z         16 MSC-MR               2:26.25    2:32.64  
       33.62  1:13.60  1:59.69  2:32.64                                    
  7 Karle, Stephanie A        15 Bgnw Marlins-MR      2:34.01    2:33.31  
       34.43  1:16.02  1:59.55  2:33.31                                    
  8 Decker, Amanda M          15 Ndac-MR              3:03.44    2:35.19  
       33.92  1:14.04  2:00.10  2:35.19                                    
  9 Sullivan, Kathryn G       16 Bgnw Marlins-MR      2:35.72    2:35.28  
       36.35  1:16.03  2:00.25  2:35.28                                    
 10 Baker, Katrina            17 SCD-MR               2:50.00    2:35.38  
       34.56  1:16.17  2:00.39  2:35.38                                    
 11 Savoury, Megan M          15 Ndac-MR              2:28.71    2:35.80  
       34.15  1:11.88  1:59.69  2:35.80                                    
 12 Coratti, Marissa L        16 MSC-MR               2:30.93    2:35.89  
       34.26  1:13.42  2:02.46  2:35.89                                    
 13 Herman, Julia R           15 Bgnw Marlins-MR      2:33.43    2:37.20  
       34.08  1:15.09  2:00.30  2:37.20                                    
 14 Carr, Anna H              17 Ndac-MR              2:33.50    2:40.75  
       33.79  1:15.17  2:02.90  2:40.75                                    
 15 Warlaumont, Kimi S        15 Bgnw Marlins-MR      2:33.00    2:41.54  
       34.48  1:14.96  2:03.02  2:41.54                                    
 16 Koenig, Elizabeth R       15 Bgnw Marlins-MR      2:41.60    2:47.82  
       37.80  1:20.49  2:09.37  2:47.82                                    
 17 Duffy, Colleen M          15 Bgnw Marlins-MR      2:45.79    2:52.86  
       37.04  1:20.80  2:09.64  2:52.86                                    
 18 Gullo, Christina L        16 Bgnw Marlins-MR      2:47.35    2:54.46  
       37.61  1:20.12  2:15.26  2:54.46                                    
 -- Aletti, Rachael R         16 Bgnw Marlins-MR      2:32.56         DQ  
       34.00  1:14.83  1:59.72       DQ                                    
 -- Lougheed, Nicole          17 Ndac-MR              3:14.11         DQ  
       46.61  1:37.86  2:33.72       DQ                                    
 
Event 110  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR      2:01.30    2:05.36  
       26.14    58.29  1:36.42  2:05.36                                    
  2 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR      1:57.77    2:06.00  
       28.01  1:01.42  1:37.13  2:06.00                                    
  3 Abner, Kyle J             16 NBS-MR               2:09.49    2:06.64  
       27.77    59.07  1:36.39  2:06.64                                    
  4 Schiller, Matt D          17 Ndac-MR              2:07.57    2:06.83  
       27.06  1:00.07  1:38.04  2:06.83                                    
  5 Shadwick, Jack C          16 NBS-MR               2:10.89    2:11.26  
       27.52  1:01.17  1:41.76  2:11.26                                    
  6 Walsh, Jack M             17 NBS-MR               2:12.86    2:11.75  
       27.85  1:01.07  1:41.81  2:11.75                                    
  7 Moore, John F             17 NBS-MR               2:09.51    2:11.81  
       26.89  1:02.22  1:41.26  2:11.81                                    
  8 Castillo, Charlie         15 LBA-MR               2:12.12    2:12.02  
       28.48  1:04.17  1:41.89  2:12.02                                    
  9 McKenna, Ryan K           17 Bgnw Marlins-MR      2:04.91    2:12.64  
       27.73    59.57  1:41.90  2:12.64                                    
 10 Clark, Thomas M           16 NBS-MR               2:14.03    2:13.26  
       28.28  1:02.94  1:41.19  2:13.26                                    
 11 Hinkel, Adam C            17 MSC-MR               2:04.59    2:13.69  
       29.01  1:01.39  1:43.16  2:13.69                                    
 12 Alban, Doug M             16 NBS-MR               2:07.91    2:14.75  
       29.16  1:01.20  1:43.96  2:14.75                                    
 13 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR      2:10.31    2:15.47  
       29.41  1:02.93  1:44.45  2:15.47                                    
 14 Milkovich, Kevin P        15 NBS-MR               2:17.92    2:15.69  
       30.24  1:05.24  1:44.91  2:15.69                                    
 15 Hobe, Dylan V             16 NBS-MR               2:16.89    2:16.52  
       29.64  1:04.91  1:44.51  2:16.52                                    
 16 Pouchiline, Sergei        15 DSS-MR               2:20.60    2:19.23  
       28.55  1:07.20  1:48.93  2:19.23                                    
 17 Werner, Stephen *         17 LBA-MR               2:16.39    2:19.34  
       29.95  1:08.49  1:47.39  2:19.34                                    
 18 Politi, Jason J           17 NBS-MR               2:15.46    2:19.35  
       29.16  1:05.19  1:46.92  2:19.35                                    
 19 Capsuto, Ian R            16 Bgnw Marlins-MR      2:15.45    2:21.91  
       31.08  1:05.83  1:48.96  2:21.91                                    
 20 Johnson, Erik M           16 Bgnw Marlins-MR      2:08.31    2:22.02  
       28.69  1:05.37  1:47.30  2:22.02                                    
 21 Yanilshteyn, Aleksey      15 DSS-MR               2:22.30    2:24.02  
       31.55  1:10.13  1:51.34  2:24.02                                    
 22 Shadwick, Jeff S          16 NBS-MR               2:19.32    2:24.23  
       30.31  1:06.73  1:51.36  2:24.23                                    
 23 Dabroski, Chris G         16 NBS-MR               2:17.92    2:24.67  
       30.26  1:09.30  1:52.39  2:24.67                                    
 24 LaSusa, Adam J            15 Ndac-MR              2:33.31    2:29.53  
       30.91  1:10.32  1:55.14  2:29.53                                    
 25 Roth, Dana                17 Ndac-MR              2:26.91    2:33.71  
       29.80  1:10.11  1:55.67  2:33.71                                    
 26 Byrnes, TJ Z              13 MSC-MR               2:32.00    2:36.72  
       34.30  1:14.14  2:03.13  2:36.72                                    
 27 DiLeo, Thomas J           15 NBS-MR               2:36.72    2:37.80  
       32.75  1:14.15  2:03.73  2:37.80                                    
 -- Pai, Christophr C         17 MSC-MR               2:02.29         DQ  
       26.65    59.30  1:40.07       DQ                                    
 
Event 111  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baumann, Mary Kate        14 Bgnw Marlins-MR      2:24.12    2:23.42  
       31.38  1:07.19  1:51.10  2:23.42                                    
  2 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR      2:24.17    2:23.62  
       30.94  1:08.20  1:50.64  2:23.62                                    
  3 Potter, Brittany C        13 Bgnw Marlins-MR      2:25.41    2:24.16  
       30.83  1:07.71  1:50.52  2:24.16                                    
  4 Potter, Alyssa C          13 Bgnw Marlins-MR      2:26.37    2:25.38  
       31.40  1:09.72  1:51.91  2:25.38                                    
  5 Light, Jaymi D            14 Bgnw Marlins-MR      2:25.08    2:31.73  
       31.58  1:11.78  1:54.87  2:31.73                                    
  6 Kemp, Victoria L          14 MSC-MR               2:30.36    2:31.84  
       31.47  1:09.96  1:56.65  2:31.84                                    
  7 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR      2:27.56    2:32.70  
       33.84  1:10.81  1:58.53  2:32.70                                    
  8 Lam, Rebecca I            14 Bgnw Marlins-MR      2:40.00    2:36.63  
       34.04  1:14.31  2:01.85  2:36.63                                    
  9 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR      2:29.79    2:36.80  
       34.62  1:17.10  2:00.29  2:36.80                                    
 10 Weisberg, Sarah-Jane F    13 MSC-MR               2:36.26    2:37.17  
       35.00  1:14.03  2:03.31  2:37.17                                    
 11 Gromling, Kristin *       14 LBA-MR               2:41.51    2:37.36  
       33.68  1:16.58  2:02.41  2:37.36                                    
 12 O'Kane, Emily *           14 LBA-MR               2:34.19    2:37.44  
       34.41  1:16.35  2:01.85  2:37.44                                    
 13 Frank, Jessica K          14 Bgnw Marlins-MR      2:35.60    2:38.10  
       33.52  1:11.90  2:01.75  2:38.10                                    
 14 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR      2:35.29    2:40.67  
       33.69  1:14.84  2:05.61  2:40.67                                    
 14 Coratti, Samantha J       14 MSC-MR               2:32.90    2:40.67  
       35.33  1:14.49  2:04.45  2:40.67                                    
 16 Pai, Deanna C             13 MSC-MR               2:45.81    2:41.09  
       35.80  1:18.39  2:02.96  2:41.09                                    
 17 Clune, Meaghan E          13 Bgnw Marlins-MR      2:38.49    2:41.25  
       38.70  1:19.41  2:04.84  2:41.25                                    
 18 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR      2:37.49    2:42.53  
       37.55  1:19.45  2:05.67  2:42.53                                    
 19 Swank, Elsie D            14 Bgnw Marlins-MR      2:43.25    2:43.78  
       37.53  1:20.68  2:05.59  2:43.78                                    
 20 Aiello, Christina E       13 MSC-MR               2:41.23    2:44.49  
       37.01  1:20.17  2:07.02  2:44.49                                    
 21 Moreno, Laura S           13 Bgnw Marlins-MR      3:00.11    2:46.80  
       36.15  1:18.29  2:06.60  2:46.80                                    
 22 Werner, Kelly *           13 LBA-MR                    NT    2:50.18  
       39.99  1:24.63  2:12.53  2:50.18                                    
 23 Lyons, Deirdre T          14 Bgnw Marlins-MR      2:43.92    2:50.69  
       37.40  1:18.87  2:09.90  2:50.69                                    
 24 White, Brittany E         13 Bgnw Marlins-MR      2:43.52    2:54.40  
       38.92  1:22.25  2:16.58  2:54.40                                    
 25 Porter, Shari Z           14 NFS-MR               2:53.80    2:59.79  
       39.40  1:24.12  2:18.25  2:59.79                                    
 -- Jones, Peyton W           14 Bgnw Marlins-MR      2:45.49         DQ  
       38.87  1:26.44  2:14.39       DQ                                    
 -- Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR      2:47.70         DQ  
       38.08  1:20.49  2:09.48       DQ                                    
 
Event 112  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hastings, Tristan L       13 Bgnw Marlins-MR      2:07.06    2:08.75  
       28.54    59.78  1:38.51  2:08.75                                    
  2 Berg, Kyle G              14 MSC-MR               2:11.60    2:10.31  
       28.71  1:01.44  1:40.82  2:10.31                                    
  3 Wang, Vinson              13 MSC-MR               2:14.40    2:13.53  
       27.45  1:01.81  1:42.67  2:13.53                                    
  4 Yates, Matthew D          14 NBS-MR               2:12.79    2:16.06  
       28.23  1:03.17  1:45.94  2:16.06                                    
  5 Coombs, Ryan Z            14 NBS-MR               2:14.39    2:17.20  
       29.56  1:04.15  1:46.90  2:17.20                                    
  6 Pai, Jonathan D           14 MSC-MR               2:20.02    2:19.69  
       30.30  1:07.50  1:48.77  2:19.69                                    
  7 Coombs, Justin Z          14 NBS-MR               2:17.06    2:20.73  
       30.40  1:06.20  1:49.32  2:20.73                                    
  8 Powell, Adam C            13 Bgnw Marlins-MR      2:18.85    2:21.43  
       29.84  1:03.45  1:49.44  2:21.43                                    
  9 Coenen, Eben S            14 Ndac-MR              2:27.16    2:24.17  
       30.62  1:09.62  1:51.63  2:24.17                                    
 10 Herr, Bob J               14 Bgnw Marlins-MR      2:33.25    2:24.34  
       33.70  1:11.45  1:51.38  2:24.34                                    
 11 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR      2:23.36    2:24.46  
       31.82  1:07.54  1:52.61  2:24.46                                    
 12 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR      2:21.19    2:24.57  
       33.27  1:12.64  1:52.25  2:24.57                                    
 13 Gross, Ben                14 LBA-MR               2:25.34    2:26.90  
       30.55  1:10.42  1:57.53  2:26.90                                    
 14 Williams, Zachary M       14 NBS-MR               2:23.17    2:30.57  
       30.99  1:09.68  1:56.88  2:30.57                                    
 15 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      2:32.92    2:32.05  
       34.34  1:13.89  1:58.41  2:32.05                                    
 16 Chase, Nathan B           14 MSC-MR               2:50.16    2:36.88  
       32.80  1:15.16  2:03.18  2:36.88                                    
 17 Golden, Brendan M         13 Bgnw Marlins-MR      2:36.92    2:38.07  
       32.25  1:13.00  1:59.85  2:38.07                                    
 18 Gonzalez, Edwin A         13 NBS-MR               2:47.96    2:40.19  
       35.21  1:17.33  2:03.31  2:40.19                                    
 19 Caiola, Matt A            14 Bgnw Marlins-MR      2:42.23    2:44.98  
       38.61  1:19.66  2:08.74  2:44.98                                    
 20 Kearney, Aaron            14 NFS-MR               2:39.07    2:48.79  
       36.59  1:19.72  2:07.99  2:48.79                                    
 21 Ryan, Sean                14 SCD-MR               3:10.00    2:59.02  
       39.62  1:24.51  2:19.39  2:59.02                                    
 -- Perdomo, Nicholous        13 NFS-MR               3:25.13         DQ  
       36.86  1:22.31  2:15.56       DQ                                    
 -- Rodgers, John             14 NFS-MR               2:40.35         DQ  
       38.23  1:26.10  2:16.83       DQ                                    
 -- Hoffman, Elijah J         13 MSC-MR                    NT         DQ  
       35.27  1:22.89  2:13.31       DQ                                    
 -- Wright, Kevon A           14 NFS-MR               3:06.86         DQ  
       41.68  1:28.61  2:23.70       DQ                                    
 
Event 113  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:26.88    1:31.13  
       56.93  1:31.13                                                      
 
Event 114  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Marist Swim Club-MR  'A'                          1:27.80         DQ  
 
Event 115  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          3:48.35    3:59.59  
       29.72  1:01.87  1:31.18  2:03.37  2:31.45  3:02.60  3:29.36  3:59.59
  2 Northern Dutchess Aquatic-MR  'A'                 4:02.98    4:21.21  
       31.18  1:06.18  1:38.50  2:14.37  2:44.90  3:20.41  3:48.78  4:21.21
 
Event 116  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'C'                           3:39.36    3:36.36  
       26.00    54.01  1:20.21  1:49.09  2:15.41  2:44.32  3:09.09  3:36.36
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       3:35.45    3:39.02  
       25.87    54.74  1:19.62  1:48.22  2:14.53  2:44.98  3:11.26  3:39.02
  3 Newburgh Sharks-MR  'B'                           3:32.20    3:39.43  
       26.26    54.16  1:20.18  1:49.97  2:16.40  2:47.04  3:11.67  3:39.43
  4 Newburgh Sharks-MR  'A'                           3:25.67    3:41.21  
       25.23    52.71  1:18.19  1:47.44  2:17.28  2:50.10  3:14.38  3:41.21
  5 Newburgh Sharks-MR  'D'                           3:44.31    3:41.54  
       26.25    54.35  1:21.86  1:51.59  2:18.61  2:49.01  3:13.88  3:41.54
  6 Northern Dutchess Aquatic-MR  'A'                 3:41.62    3:47.24  
       28.59    59.99  1:26.54  1:57.03  2:25.47  2:56.64  3:20.75  3:47.24
  7 Marist Swim Club-MR  'A'                               NT    3:59.32  
       34.05  1:11.72  1:41.74  2:14.82  2:40.14  3:07.73  3:32.15  3:59.32
 
Event 117  Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                               NT    4:16.48  
       32.52  1:08.80  1:39.27  2:12.02  2:42.65  3:16.48  3:45.49  4:16.48
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       4:11.02    4:17.24  
       30.80  1:04.54  1:35.76  2:09.75  2:41.34  3:16.76  3:46.02  4:17.24
 
Event 118  Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          4:14.17    3:47.99  
       31.07  1:05.81  1:32.64  2:02.46  2:27.62  2:55.52  3:20.71  3:47.99
  2 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       4:25.00    4:55.17  
       35.94  1:13.17  1:45.14  2:22.08           3:40.78  4:16.27  4:55.17

Brought to you by Computer Aide, Inc.