FARMINGDALE SWIM CLUB, Sanction #: 020102
ICE-BREAKER SWIM MEET - JANUARY 26 & 27, 2002

Event 1  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
=============================================================================
 WELCOME TO FARMINGDALE SWIM CLUB
        2:04.49  ZONE
        2:09.09  JO
        2:22.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Modrov, Priscilla         13 NSAA                 1:58.27    1:59.63 ZONE
      27.73   30.32   31.30   30.28                                
  2 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       2:04.47    2:07.88 JO
      28.95   32.05   33.49   33.39                                
  3 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics       2:08.56    2:11.52 SILV
                              33.47                                
  4 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       2:09.81    2:13.85 SILV
      30.66   33.40   35.31   34.48                                
  5 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          2:16.52    2:18.44 SILV
      31.27   34.84   36.03   36.30                                
  6 McCluskey, Maureen        13 Brkln Seahawks       2:28.00    2:20.50 SILV
      32.73   35.94   36.70   35.13                                
  7 Ansman, Kate              13 Sachem               2:29.20    2:21.28 SILV
      32.48   35.56   37.07   36.17                                
  8 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          2:22.49    2:24.17
      32.83   36.77   38.26   36.31                                
  9 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       2:25.52    2:25.37
      33.04   37.55   38.41   36.37                                
 10 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          2:27.49    2:26.96
 11 Atwell, Chrissy           14 Lindenhurst          2:26.46    2:29.11
      33.93   37.53   39.27   38.38                                
 12 Hannan, Megan             13 Farmingdale          2:28.55    2:30.80
      34.64   38.44   39.84   37.88                                
 13 Murphy, Jaclyn            13 Sachem               2:31.82    2:33.12
      35.35   38.95   39.91   38.91                                
 14 Melnick, Emily Rose       14 Hauppauge            2:29.65    2:34.99
      34.55   38.79   41.32   40.33                                
 15 Hirsch, Jennifer          13 Sachem               2:35.91    2:35.48
      35.49   39.56   41.10   39.33                                
 16 Harris, Kelly             14 Farmingdale          2:32.50    2:36.17
      35.35   39.38   41.40   40.04                                
 17 Piscitelli, Leanne        14 Lindenhurst          2:38.21    2:38.13
      35.01   41.17   42.81   39.14                                
 18 Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics       2:43.34    2:38.14
      37.92   42.18   40.57   37.47                                
 19 Alfano, Jennie            13 Sachem               2:35.62    2:38.94
      37.28   40.53   40.85   40.28                                
 20 Laux, Bridget             13 Sachem               2:41.32    2:39.24
      35.63   40.38   43.04   40.19                                
 21 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics       2:39.17    2:40.04
      35.69   40.17   43.23   40.95                                
 22 O'Brien, Nicole           13 Sachem               2:46.75    2:41.82
      37.46   41.39   42.19   40.78                                
 23 McNeill, Brittany         13 Nu-Finmen            2:29.78    2:42.02
 24 Cunningham, Katie         14 Lindenhurst          2:43.39    2:49.40
      37.29                   43.04                                
 25 Zaffrano, Julianne        14 Sachem               2:53.62    2:53.07
    1:21.59   47.76   43.72                                        
 26 Doller, Kellie            13 Islip Aquatics       2:48.56    2:54.97
      37.41                   46.09                                
 27 Garcia, Alicia            13 Nu-Finmen            3:12.93    2:55.78
      38.77   44.52   42.60   49.89                                
 28 Richards, Tiffany         13 Nu-Finmen            3:23.00    2:56.53
 29 Castro, Renee             13 Nu-Finmen            3:16.36    2:57.74
      39.06   45.79   48.09   44.80                                
 30 Gilliam, Stephanie        14 Nu-Finmen            3:17.17    3:18.96
 31 Thornton, Krystle         13 Nu-Finmen            3:02.00    3:43.63
      40.73   52.46 1:05.34 1:05.10                                
 32 Jauquet, Clara            13 East End SC          2:48.98    4:38.39
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
=============================================================================
 RESULTS WILL BE POSTED
 IN THE CAFETERIA
        2:00.49  ZONE
        2:04.29  JO
        2:24.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jorgensen, Danny          14 Lindenhurst          2:14.72    2:11.41 SILV
      29.86   33.56   34.71   33.28                                
  2 Hunt, Jason               14 Sachem               2:17.01    2:19.30 SILV
      31.61   35.04   35.64   37.01                                
  3 Kandell, Christopher      13 Sachem               2:23.97    2:20.93 SILV
                              36.56                                
  4 Greifenberger, John       14 Farmingdale          2:18.47    2:23.98 SILV
      31.98   37.76   37.99   36.25                                
  5 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale          2:31.82    2:29.12
      32.08   38.11   40.19   38.74                                
  6 Keller, Joshua            13 Hauppauge            2:41.80    2:41.50
      32.87   41.78   44.47   42.38                                
 -- Saint LaURENT, Reginald   13 Hauppauge            3:00.00         DQ
      41.02                                                        
 
Event 3  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
        1:29.59  ZONE
        1:33.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Anderer, Britney          10 Hauppauge            1:30.95    1:28.33 ZONE
      41.26   47.07                                                
  2 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics       1:30.22    1:28.51 ZONE
      43.33   45.18                                                
  3 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics       1:31.25    1:30.16 JO
      42.41   47.75                                                
  4 Anderer, Stephanie        10 Hauppauge            1:41.14    1:39.88 SILV
      45.83   54.05                                                
  5 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics       1:33.53    1:41.57 SILV
      47.28   54.29                                                
  6 Veccia, Jackie            10 Sachem               1:43.10    1:46.50 SILV
      51.20   55.30                                                
  7 Sabatini, Nina             9 Farmingdale          1:49.59    1:55.69
      55.56 1:00.13                                                
  8 Boccio, Marissa            9 Farmingdale          2:30.00    2:08.54
    1:01.66 1:06.88                                                
  9 Fishman, Leah             10 Farmingdale          2:03.49    2:09.57
      58.97 1:10.60                                                
 10 Muller, Nicole             9 Hauppauge            2:17.75    2:14.91
 11 Courtney, Candace          9 Hauppauge            2:20.00    2:22.89
    1:08.13 1:14.76                                                
 -- Gilbert, Emily             9 East End SC          2:12.98         DQ
    1:15.49 1:29.92                                                
 -- Robinson, Patty           10 Hauppauge            2:15.00         DQ
    1:10.95 1:21.43                                                
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
        1:33.29  ZONE
        1:35.99  JO
        1:51.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics       1:34.30    1:34.41 JO
      44.44   49.97                                                
  2 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics       1:47.58    1:37.99 SILV
      48.55   49.44                                                
  3 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst          1:39.11    1:41.27 SILV
      47.25   54.02                                                
  4 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics       1:54.15    1:51.18 SILV
      52.56   58.62                                                
  5 Drago, Adam                9 Islip Aquatics       2:00.31    1:55.23
      54.98 1:00.25                                                
  6 Goutzounis, Peter          9 Farmingdale          1:57.69    1:58.38
      55.61 1:02.77                                                
  7 Kuhn, Ian                  9 Sachem               2:30.00    2:01.28
      57.68 1:03.60                                                
  8 Swanson, Joey             10 Farmingdale          2:14.74    2:02.53
      58.15 1:04.38                                                
  9 Cox, Mark                 10 Islip Aquatics       2:00.13    2:04.31
      57.72 1:06.59                                                
 10 Rostrup, James             9 Lindenhurst          2:00.83    2:05.59
      58.68 1:06.91                                                
 11 Rostrup, Sean             10 Lindenhurst          2:00.82    2:07.94
      59.38 1:08.56                                                
 12 Saltzman, Mike             9 Hauppauge            2:00.00    2:08.81
      59.80 1:09.01                                                
 13 Laine, Richard             9 Farmingdale          2:50.00    2:17.77
    1:08.42 1:09.35                                                
 14 Quijano, Victor           10 Farmingdale          2:48.96    2:27.69
    1:07.05 1:20.64                                                
 15 Cear, Nicholas            10 Farmingdale          2:45.63    2:44.06
    1:15.46 1:28.60                                                
 -- Piesnikowski, Michael      9 Farmingdale          3:00.00         DQ
    1:12.44 1:15.84                                                
 -- Lemorocco, Anthony        10 Hauppauge            2:00.00         DQ
    1:17.56 1:33.51                                                
 -- DeBenedicts, Keith         9 Sachem               2:30.00         DQ
      56.67 1:05.44                                                
 
Event 5  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
        1:15.69  ZONE
        1:17.19  JO
        1:26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       1:12.03    1:16.24 JO
      35.46   40.78                                                
  2 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics       1:18.40    1:20.36 SILV
      38.50   41.86                                                
  3 Atwell, Chrissy           14 Lindenhurst          1:19.40    1:20.39 SILV
      38.50   41.89                                                
  4 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          1:19.81    1:23.92 SILV
      39.76   44.16                                                
  5 Harris, Kelly             14 Farmingdale          1:21.98    1:24.71 SILV
      40.33   44.38                                                
  6 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics       1:25.68    1:26.21 SILV
  7 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       1:26.57    1:26.42 SILV
  8 Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics       1:22.79    1:28.18
      42.48   45.70                                                
  9 Hannan, Megan             13 Farmingdale          1:30.13    1:28.31
 10 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          1:26.34    1:28.71
 11 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          1:28.29    1:30.35
 12 Piscitelli, Leanne        14 Lindenhurst          1:25.92    1:31.97
 13 O'Brien, Nicole           13 Sachem               1:28.87    1:32.18
 14 Bolina, Nicole            14 Lindenhurst          1:31.01    1:32.27
 15 Zaffrano, Julianne        14 Sachem               1:29.19    1:33.76
 16 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       1:36.74    1:34.78
      44.92   49.86                                                
 17 McNeill, Brittany         13 Nu-Finmen            1:28.47    1:36.64
 18 Jauquet, Clara            13 East End SC          1:52.92    1:36.97
      44.87   52.10                                                
 19 Cunningham, Katie         14 Lindenhurst          1:34.57    1:37.16
 20 Melnick, Emily Rose       14 Hauppauge            1:32.69    1:39.77
 21 Laux, Bridget             13 Sachem               1:43.53    1:44.01
      49.29   54.72                                                
 22 Murphy, Jaclyn            13 Sachem               1:43.48    1:48.12
      50.41   57.71                                                
 23 Doller, Kellie            13 Islip Aquatics       1:35.64    1:48.63
      50.07   58.56                                                
 24 Garcia, Alicia            13 Nu-Finmen            1:53.00    1:59.84
      55.39 1:04.45                                                
 25 Richards, Tiffany         13 Nu-Finmen            2:00.00    2:00.22
      56.50 1:03.72                                                
 26 Castro, Renee             13 Nu-Finmen            1:55.00    2:07.81
    1:01.42 1:06.39                                                
 
Event 6  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
        1:10.69  ZONE
        1:14.49  JO
        1:24.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jorgensen, Danny          14 Lindenhurst          1:20.82    1:22.92 SILV
      39.73   43.19                                                
  2 Keller, Joshua            13 Hauppauge            1:29.74    1:30.29
      43.49   46.80                                                
  3 Greifenberger, John       14 Farmingdale          1:24.19    1:30.52
      43.22   47.30                                                
  4 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale          1:35.46    1:37.47
      46.60   50.87                                                
  5 Saint LaURENT, Reginald   13 Hauppauge            2:00.00    1:45.89
      49.97   55.92                                                
 
Event 7  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
=============================================================================
          35.59  ZONE
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Anderer, Britney          10 Hauppauge              39.66      36.65 JO
  2 Gordon, Ashley            10 UNIV                   37.68      37.20 SILV
  3 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics         37.76      38.56 SILV
  4 Anderer, Stephanie        10 Hauppauge              42.57      39.94 SILV
  5 Innis, Raven              10 Nu-Finmen              45.58      44.95 SILV
  6 Sabatini, Nina             9 Farmingdale            46.72      46.21
  7 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics         43.98      46.28
  8 Falden, Raynell           10 Nu-Finmen              58.00      48.81
  9 McDonnaugh, Iman          10 Nu-Finmen              47.49      48.89
 10 Schmid, Kristen           10 Lindenhurst            53.16      49.72
 11 Veccia, Jackie            10 Sachem                 48.30      52.13
 12 Sherard, Nia              10 Nu-Finmen              53.76      56.77
 -- Gilbert, Emily             9 East End SC          1:21.87         DQ
 -- Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics         37.82         DQ
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
=============================================================================
          36.39  ZONE
          37.59  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics         31.73      34.01 ZONE
  2 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst            40.40      39.86 SILV
  3 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics         46.50      43.86 SILV
  4 Cox, Mark                 10 Islip Aquatics         46.52      44.93 SILV
  5 Ryan, Mike                10 Sachem                 48.36      46.92
  6 Shaw, Maliek              10 Nu-Finmen              52.80      47.20
  7 Spierer, Josh              9 Islip Aquatics         48.88      47.59
  8 Hernandez, Jason          10 Nu-Finmen              48.28      47.99
  9 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics         52.06      49.74
 10 Drago, Adam                9 Islip Aquatics         48.56      55.68
 11 Kuhn, Ian                  9 Sachem                 59.94      56.78
 12 Goutzounis, Peter          9 Farmingdale            55.60    1:00.26
 13 Cear, Nicholas            10 Farmingdale          1:02.48    1:02.78
 -- Gilliam, Stephen          10 Nu-Finmen            1:10.00         DQ
 -- Laine, Richard             9 Farmingdale          1:00.00         DQ
 -- Swanson, Joey             10 Farmingdale            55.26         DQ
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
=============================================================================
        1:05.09  ZONE
        1:07.49  JO
        1:14.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          1:09.74    1:09.81 SILV
      33.64   36.17                                                
  2 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics       1:10.79    1:11.50 SILV
      33.71   37.79                                                
  3 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       1:12.29    1:11.59 SILV
      33.10   38.49                                                
  4 McCluskey, Maureen        13 Brkln Seahawks       1:18.00    1:15.81
      39.97   35.84                                                
  5 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       1:17.71    1:16.83
      38.93   37.90                                                
  6 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          1:15.18    1:17.55
      36.23   41.32                                                
  7 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          1:20.10    1:20.48
      41.21   39.27                                                
  8 Atwell, Chrissy           14 Lindenhurst          1:13.75    1:20.74
      36.81   43.93                                                
  9 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       1:23.17    1:23.28
 10 Alfano, Jennie            13 Sachem               1:20.81    1:23.44
      41.58   41.86                                                
 11 Hannan, Megan             13 Farmingdale          1:22.13    1:24.46
      47.08   37.38                                                
 12 Ansman, Kate              13 Sachem               1:20.62    1:25.82
      40.30   45.52                                                
 13 Piscitelli, Leanne        14 Lindenhurst          1:24.17    1:27.29
 14 Laux, Bridget             13 Sachem               1:27.00    1:29.88
 15 Jauquet, Clara            13 East End SC          1:34.98    1:31.03
 16 O'Brien, Nicole           13 Sachem               1:38.42    1:34.22
      43.93   50.29                                                
 17 Zaffrano, Julianne        14 Sachem               1:28.87    1:34.25
 18 Bueti, Sara               13 Sachem               2:00.00    1:43.85
      46.48   57.37                                                
 19 Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics       1:36.57    1:43.96
 20 Gilliam, Stephanie        14 Nu-Finmen            1:40.82    1:48.11
      48.97   59.14                                                
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
=============================================================================
        1:01.99  ZONE
        1:06.99  JO
        1:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Kandell, Christopher      13 Sachem               1:15.37    1:16.00
      33.27   42.73                                                
  2 Jorgensen, Danny          14 Lindenhurst          1:20.80    1:18.74
      35.19   43.55                                                
  3 Greifenberger, John       14 Farmingdale          1:16.37    1:25.33
      39.16   46.17                                                
  4 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale          1:34.93    1:36.16
      44.11   52.05                                                
  5 Hunt, Jason               14 Sachem               1:35.47    1:47.43
      49.67   57.76                                                
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
=============================================================================
 RESULTS WILL BE POSTED
 ON OUR WEBSITE:
 WWW.FARMINGDALESWIMCLUB.COM
          36.79  ZONE
          38.59  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics         37.46      37.08 JO
  2 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics         38.08      39.42 SILV
  3 Gordon, Ashley            10 UNIV                   39.74      39.73 SILV
  4 Anderer, Britney          10 Hauppauge              43.85      40.25 SILV
  5 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics         39.10      41.36 SILV
  6 Anderer, Stephanie        10 Hauppauge              42.08      41.91 SILV
  7 Muller, Nicole             9 Hauppauge              46.48      45.76
  8 Innis, Raven              10 Nu-Finmen              46.64      45.88
  9 Schmid, Kristen           10 Lindenhurst            49.63      48.41
 10 Sabatini, Nina             9 Farmingdale            45.97      48.50
 11 Schildt, Krista           10 Sachem                 49.70      49.47
 12 Duquesnay, Jodie-Ann      10 Nu-Finmen              59.00      49.76
 13 Sherard, Nia              10 Nu-Finmen            1:00.13      49.89
 14 Barkey, Meghann            9 Lindenhurst            50.90      51.44
 15 McDonnaugh, Iman          10 Nu-Finmen              47.19      51.67
 16 Archer, Heather           10 Lindenhurst            56.00      54.52
 17 Boccio, Marissa            9 Farmingdale            53.26      55.05
 18 McKenzie, Ashley          10 Nu-Finmen              55.27      56.47
 19 Fishman, Leah             10 Farmingdale            54.66      56.78
 20 Golding, Jayde             9 Newark-Nu-Finmen     1:01.73    1:00.45
 21 MacKenzie, Jessie          9 Farmingdale          1:08.49    1:00.47
 22 Courtney, Candace          9 Hauppauge            1:04.13    1:07.75
 23 Garcia, Krystal           10 Nu-Finmen            1:06.00    1:11.72
 24 Gilbert, Emily             9 East End SC            56.90    1:15.89
 25 Threadgill, Taylor         9 Nu-Finmen            1:10.00    1:23.49
 26 Robinson, Patty           10 Hauppauge            1:00.00    1:25.01
 -- Vinci, Samantha            9 Hauppauge              52.25         DQ
 
Event 12  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
=============================================================================
          37.99  ZONE
          38.59  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics         36.29      39.02 SILV
  2 Shaw, Maliek              10 Nu-Finmen              44.26      44.22 SILV
  3 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics         43.91      44.37 SILV
  4 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst            43.89      44.83
  5 Spierer, Josh              9 Islip Aquatics         43.96      46.12
  6 Ryan, Mike                10 Sachem                 44.54      46.51
  7 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics         45.67      48.06
  8 Cox, Mark                 10 Islip Aquatics         43.25      48.63
  9 Swanson, Joey             10 Farmingdale            48.32      51.44
 10 Rostrup, James             9 Lindenhurst            50.59      52.41
 11 Cear, Nicholas            10 Farmingdale            54.09      52.95
 12 Hernandez, Jason          10 Nu-Finmen              47.69      52.97
 13 Quijano, Victor           10 Farmingdale            58.32      54.88
 14 Saltzman, Mike             9 Hauppauge              50.55      54.97
 15 Saint Laurent, Jeromy     10 Hauppauge            1:20.00      55.88
 16 Goutzounis, Peter          9 Farmingdale            51.46      56.04
 17 Rostrup, Sean             10 Lindenhurst            56.76      57.00
 18 Petroski, John             9 Sachem                 53.71      57.28
 19 Lee, Chris                10 Farmingdale          1:14.62      57.73
 20 Lemorocco, Anthony        10 Hauppauge            1:00.00      59.70
 21 Laine, Richard             9 Farmingdale          1:02.44    1:01.78
 22 Gilliam, Stephen          10 Nu-Finmen              59.57    1:08.03
 23 Ellis, Steven             10 Hauppauge              58.90    1:08.20
 24 Arndt, Erick               9 Hauppauge            1:04.65    1:08.29
 25 Piesnikowski, Michael      9 Farmingdale          1:13.33    1:12.10
 26 Hart, Bryan               10 Nu-Finmen              59.50    1:12.31
 27 Maiden, Vaughn            10 Nu-Finmen            1:10.00    1:25.91
 -- Drago, Adam                9 Islip Aquatics         50.21         DQ
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
=============================================================================
        2:23.59  ZONE
        2:26.49  JO
        2:48.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       2:27.89    2:29.59 SILV
      34.64   37.81   39.70   37.44                                
  2 McCluskey, Maureen        13 Brkln Seahawks       2:27.00    2:35.97 SILV
      36.12   39.60   40.75   39.50                                
  3 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          2:39.63    2:38.10 SILV
      38.07   39.07   40.95   40.01                                
  4 Harris, Kelly             14 Farmingdale          2:37.71    2:39.80 SILV
      37.72   39.99   41.55   40.54                                
  5 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          2:59.87    2:49.55
      41.14   43.37   44.28   40.76                                
  6 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       2:50.64    2:51.42
      39.40   42.65   45.47   43.90                                
  7 Hirsch, Jennifer          13 Sachem               3:03.05    2:59.84
      42.05 1:32.65   45.50                                        
  8 Jauquet, Clara            13 East End SC          3:21.98    3:00.86
      43.34   46.43   47.05   44.04                                
  9 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics       3:15.64    3:13.34
      42.98 1:41.54   48.96                                        
 -- Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       2:39.97         DQ
      37.41   41.73   43.26   42.99                                
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
=============================================================================
        2:17.19  ZONE
        2:24.79  JO
        2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jorgensen, Danny          14 Lindenhurst          2:29.76    2:30.46 SILV
      34.62   38.10   39.65   38.09                                
 
Event 15  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
=============================================================================
        1:08.19  ZONE
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics       1:10.72    1:09.83 JO
      33.45   36.38                                                
  2 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics       1:12.10    1:13.55 SILV
      35.02   38.53                                                
  3 Anderer, Stephanie        10 Hauppauge            1:15.98    1:14.77 SILV
      34.54   40.23                                                
  4 Anderer, Britney          10 Hauppauge            1:16.99    1:15.72 SILV
      35.08   40.64                                                
  5 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics       1:23.73    1:23.82
      39.28   44.54                                                
  6 Archer, Heather           10 Lindenhurst          1:46.00    1:25.64
      41.48   44.16                                                
  7 Falden, Raynell           10 Nu-Finmen            1:21.35    1:27.14
      42.06   45.08                                                
  8 McDonnaugh, Iman          10 Nu-Finmen            1:24.67    1:27.80
      42.38   45.42                                                
  9 Schildt, Krista           10 Sachem               1:52.32    1:31.00
      44.16   46.84                                                
 10 Muller, Nicole             9 Hauppauge            2:00.00    1:32.24
 11 Sabatini, Nina             9 Farmingdale          1:31.93    1:32.98
      43.25   49.73                                                
 12 Sherard, Nia              10 Nu-Finmen            1:27.83    1:34.05
      44.74   49.31                                                
 13 Veccia, Jackie            10 Sachem               1:37.02    1:34.15
      43.42   50.73                                                
 14 Boccio, Marissa            9 Farmingdale          1:48.89    1:40.46
      46.54   53.92                                                
 15 Vinci, Samantha            9 Hauppauge            1:35.00    1:43.95
      47.71   56.24                                                
 16 Barkey, Meghann            9 Lindenhurst               NT    1:44.12
      49.09   55.03                                                
 17 Duquesnay, Jodie-Ann      10 Nu-Finmen            1:15.50    1:45.99
      46.40   59.59                                                
 18 Golding, Jayde             9 Newark-Nu-Finmen     1:44.76    1:49.87
      48.92 1:00.95                                                
 19 Fishman, Leah             10 Farmingdale          1:35.00    1:51.74
      49.20 1:02.54                                                
 20 McKenzie, Ashley          10 Nu-Finmen            1:54.35    1:54.79
      51.20 1:03.59                                                
 21 Robinson, Patty           10 Hauppauge            1:45.00    1:55.90
      53.34 1:02.56                                                
 22 Courtney, Candace          9 Hauppauge            1:57.00    2:03.83
    1:00.10 1:03.73                                                
 23 Gilbert, Emily             9 East End SC          1:43.90    2:06.32
      56.22 1:10.10                                                
 24 Garcia, Krystal           10 Nu-Finmen            2:22.00    2:06.66
      59.37 1:07.29                                                
 25 MacKenzie, Jessie          9 Farmingdale               NT    2:07.56
      55.42 1:12.14                                                
 26 Threadgill, Taylor         9 Nu-Finmen            2:10.00    2:39.69
    1:00.12 1:39.57                                                
 -- Schmid, Kristen           10 Lindenhurst          1:38.99         DQ
 
Event 16  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
=============================================================================
        1:09.79  ZONE
        1:12.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics       1:05.00    1:10.32 JO
      33.04   37.28                                                
  2 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics       1:20.02    1:17.68 SILV
      38.20   39.48                                                
  3 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst          1:21.19    1:18.65 SILV
      36.49   42.16                                                
  4 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics       1:19.85    1:21.14 SILV
      38.25   42.89                                                
  5 Cox, Mark                 10 Islip Aquatics       1:25.46    1:22.00
    1:22.76                                                        
  6 Hernandez, Jason          10 Nu-Finmen            1:24.37    1:25.04
      39.61   45.43                                                
  7 Swanson, Joey             10 Farmingdale          1:24.29    1:25.27
      38.92   46.35                                                
  8 Ryan, Mike                10 Sachem               1:23.81    1:25.47
      38.08   47.39                                                
  9 Spierer, Josh              9 Islip Aquatics       1:24.67    1:28.89
      43.59   45.30                                                
 10 Quijano, Victor           10 Farmingdale          1:48.72    1:31.37
      43.83   47.54                                                
 11 Shaw, Maliek              10 Nu-Finmen            1:24.49    1:31.90
      41.73   50.17                                                
 12 Rostrup, Sean             10 Lindenhurst          1:32.30    1:34.17
      44.13   50.04                                                
 13 Drago, Adam                9 Islip Aquatics       1:40.25    1:34.92
      45.38   49.54                                                
 14 Kuhn, Ian                  9 Sachem               1:36.65    1:35.99
 15 Cear, Nicholas            10 Farmingdale          1:25.90    1:36.74
      45.77   50.97                                                
 16 Laine, Richard             9 Farmingdale          2:00.03    1:38.38
      47.74   50.64                                                
 17 Lemorocco, Anthony        10 Hauppauge            2:00.00    1:39.61
      43.69   55.92                                                
 18 Goutzounis, Peter          9 Farmingdale          1:41.06    1:42.07
      48.01   54.06                                                
 19 Arndt, Erick               9 Hauppauge            2:00.00    1:44.16
      47.38   56.78                                                
 20 Saltzman, Mike             9 Hauppauge            1:30.00    1:45.73
      47.81   57.92                                                
 21 Rostrup, James             9 Lindenhurst          1:39.10    1:47.35
      49.04   58.31                                                
 22 Saint Laurent, Jeromy     10 Hauppauge            2:00.00    1:49.80
      49.83   59.97                                                
 23 Ellis, Steven             10 Hauppauge            2:00.00    1:50.41
      52.89   57.52                                                
 24 Petroski, John             9 Sachem               2:20.00    1:51.67
      51.88   59.79                                                
 25 Lee, Chris                10 Farmingdale          1:58.00    1:52.64
      48.61 1:04.03                                                
 26 DeBenedicts, Keith         9 Sachem               2:40.00    2:00.03
      56.75 1:03.28                                                
 27 Gilliam, Stephen          10 Nu-Finmen            2:15.01    2:08.17
 28 Hart, Bryan               10 Nu-Finmen            1:59.00    2:14.25
      54.42 1:19.83                                                
 -- Piesnikowski, Michael      9 Farmingdale          2:00.00         DQ
      52.21 1:11.13                                                
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          26.89  ZONE
          27.39  JO
          30.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics         27.43      27.63 SILV
  2 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics         27.12      27.96 SILV
  3 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale            28.37      29.40 SILV
  4 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics         28.14      29.76 SILV
  5 Manton, Katelynn          14 Farmingdale            29.38      29.91 SILV
  6 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics         29.57      30.42
  7 Piscitelli, Leanne        14 Lindenhurst            29.98      30.46
  8 Ansman, Kate              13 Sachem                 29.43      30.50
  8 Bolina, Nicole            14 Lindenhurst            31.21      30.50
 10 Atwell, Chrissy           14 Lindenhurst            29.88      31.29
 11 Cunningham, Katie         14 Lindenhurst            30.18      31.42
 12 Holleran, Michelle        13 Farmingdale            30.99      32.00
 13 Hannan, Megan             13 Farmingdale            31.91      32.45
 14 Jauquet, Clara            13 East End SC            32.98      32.81
 14 Melnick, Emily Rose       14 Hauppauge              32.91      32.81
 16 Harris, Kelly             14 Farmingdale            30.39      32.82
 17 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics         30.77      32.93
 18 Hirsch, Jennifer          13 Sachem                 33.99      33.68
 19 Alfano, Jennie            13 Sachem                 32.57      34.07
 20 Murphy, Jaclyn            13 Sachem                 35.50      34.14
 21 Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics         32.63      34.36
 22 Richards, Tiffany         13 Nu-Finmen              38.00      35.62
 23 Garcia, Alicia            13 Nu-Finmen              34.61      35.96
 24 Doller, Kellie            13 Islip Aquatics         31.24      37.07
 25 Castro, Renee             13 Nu-Finmen              36.65      37.42
 26 Thornton, Krystle         13 Nu-Finmen              49.00      37.79
 27 Gilliam, Stephanie        14 Nu-Finmen              37.53      38.41
 28 Bueti, Sara               13 Sachem                 38.93      39.97
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          24.79  ZONE
          25.99  JO
          28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Kandell, Christopher      13 Sachem                 28.49      29.39
  2 Greifenberger, John       14 Farmingdale            49.46      30.00
  3 Hunt, Jason               14 Sachem                 31.05      30.29
  4 Keller, Joshua            13 Hauppauge              34.46      33.32
  5 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale            32.48      33.38
  6 Saint LaURENT, Reginald   13 Hauppauge              45.00      35.00
 
Event 19  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          2:32.05    2:40.29
      43.20   41.20   40.64   35.25                                
  2 Nu-Finmen Swim Club  'B'                          3:03.00    3:36.03
      57.92 1:00.84 1:00.94   36.33                                
 -- Hauppauge  'A'                                    2:55.00         DQ
      36.02   48.07   39.11   31.84                                
 
Event 20  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Islip Aquatics  'A'                               2:40.51    2:18.90
      34.82   35.71   38.19   30.18                                
  2 Farmingdale Swim Club  'A'                        2:38.37    2:47.62
      44.16   51.96   39.78   31.72                                
  3 Hauppauge  'A'                                    3:00.00    3:08.01
      46.71   52.15   43.78   45.37                                
  4 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          2:45.00    3:10.27
      55.98   59.54   48.09   26.66                                
 
Event 21  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Islip Aquatics  'A'                               1:50.21    1:54.82
      27.62   30.21   29.05   27.94                                
  2 Farmingdale Swim Club  'A'                        2:00.13    2:03.49
      30.35   31.38   31.29   30.47                                
  3 Team Suffolk Lindenhurst  'A'                     2:00.15    2:08.48
      32.03 1:06.61   30.14                                        
  4 Sachem Swim Club  'A'                             2:05.00    2:11.82
      33.23   33.20   34.23   31.16                                

Event 22  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================

 
Event 23  Girls 11-12 100 Yard IM
=============================================================================
 WECOME TO FARMINGDALE SWIM CLUB
        1:08.89  ZONE
        1:11.49  JO
        1:21.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Parisi, Lauren            12 Hauppauge            1:13.78    1:09.82 JO
      32.08   37.74                                                
  2 Veccia, Samantha          12 Sachem               1:19.04    1:13.47 SILV
      35.89   37.58                                                
  3 Bucaria, Kristen          11 Hauppauge            1:14.52    1:13.88 SILV
      35.19   38.69                                                
  4 Tillotson, Lauren         12 Islip Aquatics       1:28.26    1:16.89 SILV
      36.97   39.92                                                
  5 Pusateri, Elise           12 East End SC          1:24.60    1:18.14 SILV
      36.68   41.46                                                
  6 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics       1:18.95    1:18.81 SILV
      35.30   43.51                                                
  7 Gorospe, Stephanie        12 Sachem               1:24.47    1:18.90 SILV
      34.34   44.56                                                
  8 Schreck, Hannah           12 Islip Aquatics       1:22.95    1:20.06 SILV
      36.81   43.25                                                
  9 Atwell, Debbie            12 Lindenhurst          1:18.97    1:20.40 SILV
      37.47   42.93                                                
 10 Tillotson, Amy            12 Islip Aquatics       1:35.49    1:20.56 SILV
      39.24   41.32                                                
 11 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics       1:23.58    1:21.04 SILV
      37.58   43.46                                                
 12 De Gore, Laura            12 Lindenhurst          1:23.75    1:22.20
      38.85   43.35                                                
 13 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst          1:22.28    1:22.37
      39.39   42.98                                                
 14 Castain, Meagan           12 Hauppauge            1:24.14    1:23.02
      41.79   41.23                                                
 15 Roth, Jennifer            12 Farmingdale          1:27.38    1:23.22
      38.69   44.53                                                
 16 Weisenseel, Patricia      12 Lindenhurst          1:22.57    1:24.17
      38.30   45.87                                                
 17 Fountain, Michele         11 Islip Aquatics       1:27.48    1:24.39
      37.66   46.73                                                
 18 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics       1:30.64    1:24.45
      38.32   46.13                                                
 19 Larkin, Deven             11 East End SC          1:29.44    1:25.07
      38.51   46.56                                                
 20 Plate, Allison            12 East End SC          1:48.87    1:25.62
      39.47   46.15                                                
 21 Lariccio, Nicole          11 Sachem               1:23.57    1:27.44
      39.96   47.48                                                
 22 Falcone, Jaclyn           12 East End SC          1:30.76    1:27.92
      40.29   47.63                                                
 23 Perrone, Victoria         11 Sachem               1:44.48    1:31.80
      43.22   48.58                                                
 24 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst          1:40.39    1:35.84
      47.73   48.11                                                
 25 Miller, Ashley            11 Sachem               3:00.00    1:45.49
      52.94   52.55                                                
 26 Davis, Lauren             11 Hauppauge            2:10.00    1:52.80
      54.52   58.28                                                
 27 Falcone, Christine        11 Hauppauge            2:25.00    2:06.05
    1:00.46 1:05.59                                                
 -- Muller, Alyssa            11 Hauppauge            2:09.52         DQ
      45.62   50.49                                                
 -- Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics       1:25.38         DQ
      38.50   43.47                                                
 
Event 24  Boys 11-12 100 Yard IM
=============================================================================
 RESULTS WILL BE POSTED
 IN THE CAFETERIA
        1:10.49  ZONE
        1:12.29  JO
        1:22.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Mongan, Kevin             12 Sachem               1:15.03    1:10.40 ZONE
      33.19   37.21                                                
  2 McCort, Matt              12 Hauppauge            1:13.38    1:12.68 SILV
      33.59   39.09                                                
  3 Terbush, Ryan             11 Hauppauge            1:15.32    1:13.36 SILV
      33.95   39.41                                                
  4 Musso, Andrew             12 Lindenhurst          1:14.09    1:14.61 SILV
      36.22   38.39                                                
  5 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics       1:17.26    1:14.99 SILV
      35.53   39.46                                                
  6 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst          1:15.53    1:16.25 SILV
      34.87   41.38                                                
  7 Boccio, Dominick          12 Farmingdale          1:21.47    1:19.06 SILV
      38.08   40.98                                                
  8 Chester, Nicholas         12 Hauppauge            1:23.34    1:19.41 SILV
      36.18   43.23                                                
  9 Martin, Corey             11 Hauppauge            1:25.44    1:21.61 SILV
      36.33   45.28                                                
 10 Hardy, Thomas             12 UNIV                 1:26.37    1:21.81 SILV
      37.63   44.18                                                
 11 Overetko, Jack            11 East End SC          2:02.87    1:33.17
      42.85   50.32                                                
 -- Goutzounis, Mike          11 Farmingdale          1:41.43         DQ
      47.28 1:03.24                                                
 
Event 25  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
=============================================================================
          35.59  ZONE
          37.09  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Girard, Rene               8 East End SC          1:23.98      45.82
  2 Norman, Samantha           8 Lindenhurst            58.00      48.40
  3 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst            56.88      55.54
  4 McCloud, Megan             7 Lindenhurst            58.00    1:08.26
 -- Dawydiah, Christi          7 East End SC          1:24.98         DQ
 
Event 26  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
=============================================================================
          36.39  ZONE
          37.59  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Galan, Bryan               8 Sachem               1:25.00      48.37
  2 Milano, Kenneth            8 Nu-Finmen              56.68      53.18
  3 Rasmussen, Alf             8 Hauppauge              50.00    1:00.58
 
Event 27  Girls Open 200 Yard Butterfly
=============================================================================
        2:20.49  ZONE
        2:33.99  JO
        2:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          2:32.81    2:39.52 SILV
      35.18   39.44   42.44   42.46                                
  2 Nasser, Helen             16 Hauppauge            2:26.03    2:43.62
      34.35   41.35   43.95   43.97                                
  3 Holleran, Stephanie       16 Farmingdale          2:44.70    2:47.85
      36.01   41.66   44.15   46.03                                
  4 Golden, Caitlin           15 East End SC          3:45.98    3:31.22
      42.85   53.01   56.70   58.66                                
 
Event 28  Boys Open 200 Yard Butterfly
=============================================================================
        2:17.69  ZONE
        2:18.99  JO
        2:30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jablonski, Greg           15 Farmingdale          2:20.00    2:18.90 JO
      29.78   36.22   36.81   36.09                                
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
=============================================================================
          30.69  ZONE
          32.29  JO
          37.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Bucaria, Kristen          11 Hauppauge              33.76      32.13 JO
  2 Gorospe, Stephanie        12 Sachem                 31.67      32.55 SILV
  3 Pusateri, Elise           12 East End SC            32.09      33.23 SILV
  4 Fountain, Michele         11 Islip Aquatics         38.27      35.20 SILV
  5 Schreck, Hannah           12 Islip Aquatics         37.43      36.45 SILV
  6 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics         36.15      36.66 SILV
  7 Atwell, Debbie            12 Lindenhurst            35.83      36.97 SILV
  8 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics         38.14      37.28
  9 Tillotson, Lauren         12 Islip Aquatics         36.62      37.90
 10 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics         43.26      38.18
 11 Larkin, Deven             11 East End SC            41.26      38.23
 12 Weisenseel, Patricia      12 Lindenhurst            39.39      38.93
 13 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics         42.35      39.05
 14 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst            38.52      39.49
 15 Roth, Jennifer            12 Farmingdale            38.26      39.63
 16 Tillotson, Amy            12 Islip Aquatics         40.27      39.68
 17 Plate, Allison            12 East End SC            40.46      40.85
 18 De Gore, Laura            12 Lindenhurst            40.70      41.16
 19 Falcone, Jaclyn           12 East End SC            40.40      41.28
 20 Perrone, Victoria         11 Sachem                 47.29      45.86
 21 Kuhn, Jenna               12 Sachem                 49.44      45.93
 22 Meredino, Grace           12 Lindenhurst            53.28      48.75
 23 O'Blige, Imani            11 Newark-Nu-Finmen       49.50      48.84
 24 Maher, Kelly              12 Lindenhurst            55.84      49.36
 25 Miller, Ashley            11 Sachem               1:25.00      50.76
 26 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst            53.55      54.32
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
=============================================================================
          31.29  ZONE
          32.79  JO
          39.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Mongan, Kevin             12 Sachem                 31.01      32.05 JO
  2 McCort, Matt              12 Hauppauge              32.75      33.01 SILV
  3 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics         33.98      33.90 SILV
  4 Terbush, Ryan             11 Hauppauge              34.60      34.01 SILV
  5 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst            34.28      34.06 SILV
  6 Musso, Andrew             12 Lindenhurst            35.70      35.32 SILV
  7 Martin, Corey             11 Hauppauge              38.89      37.09 SILV
  8 Chester, Nicholas         12 Hauppauge              39.40      37.11 SILV
  9 Contillo, Michael         11 UNIV                   39.96      38.61 SILV
 10 Boccio, Dominick          12 Farmingdale            38.98      39.56 SILV
 11 Clay, Stephen             12 Sachem                 39.68      40.29
 12 Esposito, Anthony         11 Lindenhurst            50.21      41.90
 13 Overetko, Jack            11 East End SC            45.18      44.53
 14 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale            51.61      50.24
 15 Williams, Christophe      12 Nu-Finmen            1:05.00      54.57
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Sherard, Ashley            8 Nu-Finmen              23.20      23.29
  2 Norman, Samantha           8 Lindenhurst            24.61      24.62
  3 Greco, Emily               7 Lindenhurst            30.68      26.79
  4 Girard, Rene               8 East End SC            29.40      26.86
  5 Heinsohn, Alyssa           8 Lindenhurst            30.34      27.98
  6 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst            26.34      30.14
  7 Castro, Alexandra          8 Nu-Finmen              36.00      31.01
  8 Krpata, Jennifer           7 Farmingdale            39.18      32.52
  9 Hoffman, Jaclyn            8 Sachem                 43.71      34.24
 10 Saltzman, Dana             8 Hauppauge              35.00      34.42
 11 Dorso, Emily               8 Farmingdale            38.08      34.47
 -- McCloud, Megan             7 Lindenhurst            32.95         DQ
 -- Dawydiah, Christi          7 East End SC            53.87         DQ
 -- Falcone, Jillian           8 East End SC            53.99         DQ
 -- Swartwout, Christine       8 Lindenhurst            32.35         DQ
 -- Sorenson-Graham, Dina      7 Nu-Finmen              38.00         DQ
 -- Belnavis, Samantha         8 Nu-Finmen              33.00         DQ
 -- Lievre, Jessica            6 Hauppauge              45.00         DQ
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Dennis, Aaron              8 Nu-Finmen              25.68      28.70
  2 Hughes, Jevaughn           8 Nu-Finmen              38.00      30.32
  3 Hausmann, Mathew           7 Lindenhurst            28.53      31.04
  4 Petkanas, Diamantis        7 Farmingdale            42.44      37.99
 -- Hannan, Sean               7 Farmingdale            33.24         DQ
 -- McDonnaugh, Elijah         7 Nu-Finmen              34.54         DQ
 -- Marino, Peter              6 Hauppauge            1:10.00         DQ
 -- Rasmussen, Alf             8 Hauppauge              38.02         DQ
 
Event 33  Girls Open 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
        1:13.79  ZONE
        1:17.09  JO
        1:23.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harris, Kim               17 Farmingdale          1:14.78    1:14.09 JO
      35.02   39.07                                                
  2 Klicpera, Krista          15 Farmingdale          1:22.57    1:24.05
      39.27   44.78                                                
  3 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale               NT    1:29.40
      42.24   47.16                                                
  4 Boyle, Genevieve          15 Sachem               1:28.48    1:30.85
      43.12   47.73                                                
  5 Golden, Caitlin           15 East End SC          1:37.30    1:32.38
      44.09   48.29                                                
  6 Reilly, Abby              15 Lindenhurst          1:35.37    1:35.89
      46.29   49.60                                                
 
Event 34  Boys Open 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
        1:07.99  ZONE
        1:09.09  JO
        1:13.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jablonski, Greg           15 Farmingdale          1:07.38    1:07.95 ZONE
      32.09   35.86                                                
  2 Piesnikowski, Eric        16 Farmingdale          1:12.39    1:14.36
      34.60   39.76                                                
  3 Lariccio, Michael         15 Sachem               1:16.87    1:19.51
      36.04   43.47                                                
  4 Goutzounis, John          15 Farmingdale          1:21.75    1:23.26
      38.57   44.69                                                
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
 RESULTS WILL BE POSTED
 ON OUR WEBSITE:
 WWW.FARMINGDALESWIMCLUB.COM
        1:17.99  ZONE
        1:22.29  JO
        1:34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Veccia, Samantha          12 Sachem               1:15.69    1:19.41 JO
      37.39   42.02                                                
  2 Tillotson, Lauren         12 Islip Aquatics       1:24.58    1:23.38 SILV
      40.62   42.76                                                
  3 Parisi, Lauren            12 Hauppauge            1:26.87    1:25.87 SILV
      41.09   44.78                                                
  4 Castain, Meagan           12 Hauppauge            1:26.01    1:28.41 SILV
      41.76   46.65                                                
  5 Tillotson, Amy            12 Islip Aquatics       1:29.23    1:30.03 SILV
      42.81   47.22                                                
  6 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics       1:33.40    1:30.31 SILV
      43.20   47.11                                                
  7 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics       1:31.92    1:32.00 SILV
      44.05   47.95                                                
  8 De Gore, Laura            12 Lindenhurst          1:31.43    1:32.41 SILV
      43.84   48.57                                                
  9 Pusateri, Elise           12 East End SC          1:36.12    1:32.76 SILV
      43.41   49.35                                                
 10 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst          1:31.61    1:33.67 SILV
      45.58   48.09                                                
 11 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics       1:30.91    1:33.87 SILV
      44.40   49.47                                                
 12 Roth, Jennifer            12 Farmingdale          1:35.67    1:35.74
      46.10   49.64                                                
 13 Plate, Allison            12 East End SC          1:37.37    1:36.98
      45.46   51.52                                                
 14 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics       1:35.93    1:37.87
      46.30   51.57                                                
 15 Schreck, Hannah           12 Islip Aquatics       1:43.49    1:41.61
      48.10   53.51                                                
 16 Lariccio, Nicole          11 Sachem               1:39.28    1:42.54
      48.48   54.06                                                
 17 Perrone, Victoria         11 Sachem               1:40.29    1:42.65
      48.05   54.60                                                
 18 Weisenseel, Patricia      12 Lindenhurst          1:40.43    1:43.42
      47.94   55.48                                                
 19 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst          1:48.70    1:45.17
      51.79   53.38                                                
 20 Larkin, Deven             11 East End SC          1:55.00    1:45.33
      49.67   55.66                                                
 21 Fountain, Michele         11 Islip Aquatics       1:55.52    1:46.06
      50.78   55.28                                                
 22 Herrera, Natalia          11 Farmingdale          1:54.87    1:46.34
      50.16   56.18                                                
 23 Falcone, Jaclyn           12 East End SC          1:45.94    1:47.26
      51.33   55.93                                                
 24 Bolina, Amanda            11 Lindenhurst          1:46.00    1:47.73
      51.03   56.70                                                
 25 Muller, Alyssa            11 Hauppauge            1:55.43    1:50.09
      51.91   58.18                                                
 26 Maher, Kelly              12 Lindenhurst          2:15.41    2:01.34
      57.12 1:04.22                                                
 27 Meredino, Grace           12 Lindenhurst          2:09.74    2:08.33
    1:01.84 1:06.49                                                
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
=============================================================================
        1:22.39  ZONE
        1:24.09  JO
        1:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Musso, Andrew             12 Lindenhurst          1:21.69    1:22.80 JO
      38.52   44.28                                                
  2 Boccio, Dominick          12 Farmingdale          1:25.86    1:25.45 SILV
      40.05   45.40                                                
  3 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics       1:29.34    1:26.98 SILV
      41.17   45.81                                                
  4 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst          1:27.32    1:30.80 SILV
      42.72   48.08                                                
  5 Barnett, Kevin            12 Hauppauge            1:45.00    1:39.41
      45.67   53.74                                                
  6 Clay, Stephen             12 Sachem               1:50.00    1:43.69
      49.48   54.21                                                
  7 Overetko, Jack            11 East End SC          1:46.68    1:44.73
      51.02   53.71                                                
  8 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale          1:54.86    1:52.53
      52.31 1:00.22                                                
 
Event 37  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst            24.62      23.63
  2 Sherard, Ashley            8 Nu-Finmen              21.05      24.09
  3 Norman, Samantha           8 Lindenhurst            19.79      24.11
  4 Girard, Rene               8 East End SC            23.10      24.16
  5 Greco, Emily               7 Lindenhurst            21.88      24.19
  6 McCloud, Megan             7 Lindenhurst            23.97      24.20
  7 Heinsohn, Alyssa           8 Lindenhurst            22.48      24.22
  8 Belnavis, Samantha         8 Nu-Finmen              24.04      24.24
  9 Saltzman, Dana             8 Hauppauge              24.19      25.46
 10 Krpata, Jennifer           7 Farmingdale            24.66      26.17
 11 Dorso, Emily               8 Farmingdale            22.71      26.37
 12 Emmanuel, Ikea             8 Nu-Finmen              37.00      26.82
 13 Barrett, Janae             6 Nu-Finmen              27.95      27.47
 14 Hoffman, Jaclyn            8 Sachem                 38.77      27.51
 15 Castro, Alexandra          8 Nu-Finmen              30.50      28.35
 16 Parron, Chelsea            8 Nu-Finmen              28.09      28.92
 17 Swartwout, Christine       8 Lindenhurst            28.76      30.63
 18 Sorenson-Graham, Dina      7 Nu-Finmen              29.87      30.94
 19 Dawydiah, Christi          7 East End SC            47.76      30.96
 20 Falcone, Jillian           8 East End SC            46.99      31.52
 21 Abraham, Khadija           6 Nu-Finmen              32.00      35.14
 22 Lievre, Jessica            6 Hauppauge              40.00      37.85
 23 Perrone, Amanda            5 Sachem               1:00.00      49.66
 
Event 38  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Milano, Kenneth            8 Nu-Finmen              23.64      22.27
  2 Galan, Bryan               8 Sachem                 21.68      22.34
  3 Dennis, Aaron              8 Nu-Finmen              21.44      23.80
  4 Petkanas, Diamantis        7 Farmingdale            23.86      24.02
  5 Hughes, Jevaughn           8 Nu-Finmen              30.00      25.48
  6 Bryan, Kareem              8 Nu-Finmen              26.81      27.71
  7 McDonnaugh, Elijah         7 Nu-Finmen              29.42      27.98
  8 Hannan, Sean               7 Farmingdale            28.27      28.66
  9 Mongan, Gregory            7 Sachem                 39.77      29.11
 10 Hausmann, Mathew           7 Lindenhurst            25.28      29.29
 11 Manton, William            7 Farmingdale            35.00      31.03
 12 Bryan, Rashaad             7 Nu-Finmen              31.75      34.27
 13 Marino, Peter              6 Hauppauge              30.37      37.13
 14 Febres, Ian                6 Nu-Finmen              39.00    1:14.89
 -- Tyson, Addison             6 Nu-Finmen              38.07         DQ
 -- Anderson, Joshua           7 Nu-Finmen              27.35         DQ
 
Event 39  Girls Open 200 Yard Backstroke
=============================================================================
        2:19.59  ZONE
        2:23.99  JO
        2:35.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harris, Kim               17 Farmingdale          2:18.21    2:20.48 JO
      33.25   35.07   36.06   36.10                                
  2 Nasser, Helen             16 Hauppauge            2:28.18    2:36.43
      37.53   39.20   39.72   39.98                                
  3 Palmeri, Patricia         17 Farmingdale          2:36.72    2:39.72
      36.98   39.86   41.27   41.61                                
  4 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale               NT    2:45.82
      39.02   42.11   43.18   41.51                                
  5 Klicpera, Krista          15 Farmingdale          2:40.95    2:46.82
      38.42   41.87   44.35   42.18                                
  6 Holleran, Stephanie       16 Farmingdale          2:47.04    2:53.67
      40.82   43.11   45.21   44.53                                
  7 Reilly, Abby              15 Lindenhurst          2:51.63    3:00.71
      40.80   45.00   48.01   46.90                                
  8 Golden, Caitlin           15 East End SC          3:27.89    3:05.74
      43.28   47.26   47.83   47.37                                
 
Event 40  Boys Open 200 Yard Backstroke
=============================================================================
        2:07.49  ZONE
        2:13.09  JO
        2:22.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Lariccio, Michael         15 Sachem               2:28.77    2:35.07
      33.83   38.49   41.47   41.28                                
  2 Goutzounis, John          15 Farmingdale          2:59.32    2:43.25
      38.24   40.50   43.47   41.04                                
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
=============================================================================
          32.49  ZONE
          33.59  JO
          39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Bucaria, Kristen          11 Hauppauge              36.13      33.40 JO
  2 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics         35.74      34.83 SILV
  3 Pusateri, Elise           12 East End SC            34.50      36.11 SILV
  4 Schreck, Hannah           12 Islip Aquatics         36.07      36.51 SILV
  5 Tillotson, Lauren         12 Islip Aquatics         38.12      36.55 SILV
  6 De Gore, Laura            12 Lindenhurst            37.16      37.87 SILV
  7 Plate, Allison            12 East End SC            38.15      38.05 SILV
  8 Atwell, Debbie            12 Lindenhurst            37.37      38.32 SILV
  9 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics         38.35      38.46 SILV
 10 Larkin, Deven             11 East End SC            39.41      39.31
 11 Weisenseel, Patricia      12 Lindenhurst            37.69      39.83
 12 Roth, Jennifer            12 Farmingdale            39.19      40.42
 13 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics         40.54      40.50
 14 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics         38.19      40.54
 15 Fountain, Michele         11 Islip Aquatics         41.80      40.57
 16 Falcone, Jaclyn           12 East End SC            42.05      41.70
 17 Tillotson, Amy            12 Islip Aquatics         42.10      41.82
 18 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst            39.74      42.85
 19 O'Blige, Imani            11 Newark-Nu-Finmen       47.79      45.39
 20 Maher, Kelly              12 Lindenhurst            47.33      45.63
 21 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst            45.44      45.71
 22 Meredino, Grace           12 Lindenhurst            46.72      45.88
 23 Herrera, Natalia          11 Farmingdale            53.11      47.26
 24 Kuhn, Jenna               12 Sachem                 48.80      47.73
 25 Muller, Alyssa            11 Hauppauge              46.50      47.80
 26 Davis, Lauren             11 Hauppauge              52.00      53.21
 27 Abraham, Naimah           12 Nu-Finmen              59.30      54.18
 28 Falcone, Christine        11 Hauppauge            1:08.15    1:05.18
 29 Strauss-Swanson, Charlot  11 Brkln Seahawks         51.50    1:19.60
 -- Bolina, Amanda            11 Lindenhurst            47.90         DQ
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
=============================================================================
          32.89  ZONE
          34.49  JO
          42.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Terbush, Ryan             11 Hauppauge              33.68      34.06 JO
  2 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst            34.42      34.98 SILV
  3 Russell, Lucas            11 UNIV                   35.50      35.20 SILV
  4 Chester, Nicholas         12 Hauppauge              37.64      36.83 SILV
  5 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics         37.74      37.20 SILV
  6 Musso, Andrew             12 Lindenhurst            36.58      37.64 SILV
  7 Clay, Stephen             12 Sachem                 37.00      37.82 SILV
  8 Martin, Corey             11 Hauppauge              39.53      39.12 SILV
  9 Contillo, Michael         11 UNIV                   43.19      41.70 SILV
 10 Barnett, Kevin            12 Hauppauge              44.51      42.81
 11 Overetko, Jack            11 East End SC            52.78      43.94
 12 Williams, Christophe      12 Nu-Finmen              47.91      45.73
 13 Esposito, Anthony         11 Lindenhurst            47.53      46.26
 14 Ramirez, Eric             11 Lindenhurst            54.87      51.38
 15 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale            46.37      52.50
 16 Koch, Kenneth             12 Sachem                 57.75      52.68
 17 Abraham, Ismail           11 Nu-Finmen            1:12.55      54.93
 18 Maline, Robert            11 Lindenhurst          1:03.19      55.82
 
Event 43  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          30.99  ZONE
          32.29  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Sherard, Ashley            8 Nu-Finmen              35.44      38.14
  2 Norman, Samantha           8 Lindenhurst            39.73      39.11
  3 Belnavis, Samantha         8 Nu-Finmen              41.70      44.15
  4 Greco, Emily               7 Lindenhurst            45.06      44.76
  5 Hoffman, Jaclyn            8 Sachem               1:11.71      46.33
  6 Girard, Rene               8 East End SC          1:12.98      46.61
  7 Krpata, Jennifer           7 Farmingdale            58.06      46.89
  8 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst            45.26      47.34
  9 Heinsohn, Alyssa           8 Lindenhurst            46.81      48.31
 10 Dorso, Emily               8 Farmingdale            45.00      49.08
 11 McCloud, Megan             7 Lindenhurst            50.23      50.24
 12 Castro, Alexandra          8 Nu-Finmen              59.78      54.66
 13 Saltzman, Dana             8 Hauppauge              49.02      54.69
 14 Swartwout, Christine       8 Lindenhurst            51.41      57.45
 15 Sorenson-Graham, Dina      7 Nu-Finmen            1:09.15      57.58
 16 Dawydiah, Christi          7 East End SC          1:21.98      59.78
 17 Emmanuel, Ikea             8 Nu-Finmen            1:12.00    1:01.85
 18 Barrett, Janae             6 Nu-Finmen            1:00.00    1:12.09
 19 Lievre, Jessica            6 Hauppauge            1:10.00    1:13.47
 20 Falcone, Jillian           8 East End SC          1:23.89    1:14.23
 21 Abraham, Khadija           6 Nu-Finmen            1:12.00    1:22.94
 22 Parron, Chelsea            8 Nu-Finmen            1:19.19    1:23.95
 
Event 44  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          31.79  ZONE
          32.29  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Dennis, Aaron              8 Nu-Finmen              36.98      38.61
  2 Galan, Bryan               8 Sachem                 42.79      41.30
  3 Milano, Kenneth            8 Nu-Finmen              43.43      41.97
  4 Rasmussen, Alf             8 Hauppauge              41.12      44.53
  5 Hughes, Jevaughn           8 Nu-Finmen              52.59      46.18
  6 Hannan, Sean               7 Farmingdale          1:05.30      47.73
  7 Hausmann, Mathew           7 Lindenhurst            47.39      48.22
  8 Petkanas, Diamantis        7 Farmingdale            47.82      52.21
  9 Bryan, Kareem              8 Nu-Finmen              52.10      53.10
 10 McDonnaugh, Elijah         7 Nu-Finmen            1:24.96      55.17
 11 Marino, Peter              6 Hauppauge            1:09.84      56.21
 12 Anderson, Joshua           7 Nu-Finmen            1:13.76    1:00.26
 13 Mongan, Gregory            7 Sachem               1:25.77    1:03.52
 14 Tyson, Addison             6 Nu-Finmen            1:38.51    1:09.10
 15 Manton, William            7 Farmingdale          1:10.00    1:15.79
 16 Bryan, Rashaad             7 Nu-Finmen            1:05.00    1:25.33
 
Event 45  Girls Open 100 Yard Freestyle
=============================================================================
          56.59  ZONE
          58.49  JO
        1:03.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harris, Kim               17 Farmingdale            57.44      57.85 JO
      28.19   29.66                                                
  2 Palmeri, Patricia         17 Farmingdale          1:01.55    1:02.48 SILV
      30.08   32.40                                                
  3 Klicpera, Krista          15 Farmingdale          1:04.21    1:03.20 SILV
      30.51   32.69                                                
  4 Spicer, Katie             16 UNIV                 1:04.41    1:04.74
      31.00   33.74                                                
  5 Holleran, Stephanie       16 Farmingdale          1:05.37    1:05.91
      31.48   34.43                                                
  6 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale               NT    1:07.57
      31.83   35.74                                                
  7 Boyle, Genevieve          15 Sachem               1:06.49    1:08.16
      32.22   35.94                                                
  8 Golden, Caitlin           15 East End SC          1:10.02    1:09.84
      33.19   36.65                                                
  9 Reilly, Abby              15 Lindenhurst          1:11.43    1:14.26
      34.66   39.60                                                
 
Event 46  Boys Open 100 Yard Freestyle
=============================================================================
 GOOD LUCK FSC COACH CHRIS!!!!!!!
          51.39  ZONE
          52.59  JO
          57.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jablonski, Greg           15 Farmingdale            52.50      52.79 SILV
      25.54   27.25                                                
  2 Lariccio, Michael         15 Sachem               1:01.21    1:01.27
      29.03   32.24                                                
  3 Goutzounis, John          15 Farmingdale          1:02.00    1:04.12
      31.19   32.93                                                
 -- Brady, Chris              30 Farmingdale            52.00     X52.52
      25.34   27.18                                                
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          27.89  ZONE
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Parisi, Lauren            12 Hauppauge              28.28      27.88 ZONE
  2 Veccia, Samantha          12 Sachem                 28.97      29.11 SILV
  3 Tillotson, Lauren         12 Islip Aquatics         30.24      30.06 SILV
  4 Gorospe, Stephanie        12 Sachem                 32.21      30.94 SILV
  5 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics         34.06      31.12 SILV
  6 Pusateri, Elise           12 East End SC            30.21      31.74 SILV
  7 De Gore, Laura            12 Lindenhurst            31.94      31.78 SILV
  8 Schreck, Hannah           12 Islip Aquatics         33.22      31.79 SILV
  9 Fountain, Michele         11 Islip Aquatics         34.25      31.81 SILV
 10 Atwell, Debbie            12 Lindenhurst            32.57      32.77
 11 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics         35.50      33.15
 12 Tillotson, Amy            12 Islip Aquatics         33.57      33.22
 13 Castain, Meagan           12 Hauppauge              34.16      33.48
 14 Weisenseel, Patricia      12 Lindenhurst            33.00      33.49
 15 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics         33.29      33.76
 15 Roth, Jennifer            12 Farmingdale            33.87      33.76
 17 Larkin, Deven             11 East End SC            34.29      33.89
 18 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst            33.04      33.93
 19 Falcone, Jaclyn           12 East End SC            33.17      34.13
 20 Plate, Allison            12 East End SC            34.57      34.50
 21 Lariccio, Nicole          11 Sachem                 34.27      34.89
 22 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics         34.84      35.27
 23 Maher, Kelly              12 Lindenhurst            39.40      37.01
 24 Herrera, Natalia          11 Farmingdale            37.10      37.04
 25 O'Blige, Imani            11 Newark-Nu-Finmen       39.00      37.08
 26 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst            38.81      37.31
 27 Kuhn, Jenna               12 Sachem                 35.00      37.35
 28 Muller, Alyssa            11 Hauppauge              37.32      39.54
 29 Abraham, Naimah           12 Nu-Finmen              47.25      39.60
 30 Miller, Ashley            11 Sachem                 47.38      39.95
 31 Davis, Lauren             11 Hauppauge              42.60      40.03
 32 Bolina, Amanda            11 Lindenhurst            56.04      41.96
 33 Meredino, Grace           12 Lindenhurst            41.93      42.79
 34 Falcone, Christine        11 Hauppauge              48.49      48.86
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          27.59  ZONE
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 McCort, Matt              12 Hauppauge              28.29      28.30 JO
  2 Mongan, Kevin             12 Sachem                 27.68      28.33 JO
  3 Musso, Andrew             12 Lindenhurst            28.93      29.13 SILV
  4 Terbush, Ryan             11 Hauppauge              30.62      29.84 SILV
  5 Russell, Lucas            11 UNIV                   30.10      30.11 SILV
  6 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst            29.50      30.66 SILV
  7 Boccio, Dominick          12 Farmingdale            30.32      31.01 SILV
  8 Chester, Nicholas         12 Hauppauge              33.44      31.48 SILV
  9 Martin, Corey             11 Hauppauge              31.47      31.50 SILV
 10 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics         31.77      31.81 SILV
 11 Contillo, Michael         11 UNIV                   33.47      33.97
 12 Barnett, Kevin            12 Hauppauge              36.54      35.52
 13 Williams, Christophe      12 Nu-Finmen              37.82      36.73
 14 Esposito, Anthony         11 Lindenhurst            34.86      36.94
 15 Abraham, Ismail           11 Nu-Finmen              59.13      37.37
 16 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale            37.30      37.63
 17 Koch, Kenneth             12 Sachem                 40.00      38.24
 18 Overetko, Jack            11 East End SC            39.23      38.55
 19 Ramirez, Eric             11 Lindenhurst            46.10      46.83
 20 Maline, Robert            11 Lindenhurst            51.97      47.30
 
Event 49  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Team Suffolk Lindenhurst  'A'                     1:30.00    1:21.70
      46.13   35.57                                                
  2 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          1:21.00    1:33.42
      49.74   43.68                                                
  3 Nu-Finmen Swim Club  'B'                          1:53.00    2:02.71
      55.20 1:07.51                                                
 
Event 50  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          1:14.74    1:20.18
  2 Nu-Finmen Swim Club  'B'                          1:40.00    1:51.14
 
Event 51  Girls Open 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Farmingdale Swim Club  'A'                        1:50.83    1:49.22
      30.08   29.62   31.14   18.38                                
  2 Farmingdale Swim Club  'B'                        2:00.00    1:57.96
 
Event 52  Boys Open 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Farmingdale Swim Club  'A'                        1:45.33    1:49.22
 
Event 53  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Islip Aquatics  'A'                               2:10.15    2:02.75
      30.09   31.37   30.63   30.66                                
  2 Hauppauge  'A'                                    2:10.99    2:10.50
      30.02   33.27   38.32   28.89                                
  3 Sachem Swim Club  'A'                             2:12.77    2:13.13
      31.17   36.23 1:05.73                                        
  4 Islip Aquatics  'B'                               2:25.68    2:14.62
      34.12   34.15   33.07   33.28                                
  5 East End Swim Club  'A'                           2:21.65    2:21.10
      34.77   35.84   36.42   34.07                                
 
Event 54  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Hauppauge  'A'                                    2:15.10    2:02.69
      29.89   32.05   31.69   29.06                                
 
Event 55  Girls 9-10 100 Yard IM
=============================================================================
 WELCOME TO FARMINGDALE SWIM CLUB
        1:18.99  ZONE
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics       1:23.00    1:20.31 JO
      38.26   42.05                                                
  2 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics       1:22.10    1:21.46 SILV
      37.79   43.67                                                
  3 Fritsch, Kristina         10 Harbor Seals         1:18.55    1:22.82 SILV
      39.06   43.76                                                
  4 Rookwood, Shakiraye        9 Harbor Seals         1:31.21    1:29.05 SILV
      41.05   48.00                                                
  5 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics       1:31.56    1:31.59 SILV
      43.26   48.33                                                
  6 Yeung, Tiffany            10 Harbor Seals         1:38.24    1:32.03
      42.37   49.66                                                
  7 Buletti, Leah             10 East End SC          1:36.98    1:36.07
      49.99   46.08                                                
  8 Innis, Raven              10 Nu-Finmen            2:04.69    1:36.34
      46.29   50.05                                                
  9 George, Amanda            10 Islip Aquatics       1:35.00    1:38.38
      47.48   50.90                                                
 10 Veccia, Jackie            10 Sachem               1:46.58    1:38.66
      45.51   53.15                                                
 11 Falden, Raynell           10 Nu-Finmen            1:59.00    1:39.47
      48.62   50.85                                                
 12 McDonnaugh, Iman          10 Nu-Finmen            1:37.90    1:39.72
      48.93   50.79                                                
 13 Koenig, Emily             10 Harbor Seals         1:44.37    1:41.31
      48.40   52.91                                                
 14 Sabatini, Nina             9 Farmingdale          1:36.80    1:46.84
      50.56   56.28                                                
 15 Barkey, Meghann            9 Lindenhurst          1:40.39    1:49.91
      51.47   58.44                                                
 16 Boccio, Marissa            9 Farmingdale          2:45.00    2:00.34
      58.31 1:02.03                                                
 17 Fishman, Leah             10 Farmingdale          2:05.07    2:03.36
    1:02.66 1:00.70                                                
 
Event 56  Boys 9-10 100 Yard IM
=============================================================================
 RESULTS WILL BE POSTED
 IN THE CAFETERIA
        1:20.89  ZONE
        1:22.99  JO
        1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics       1:17.42    1:19.56 ZONE
      36.16   43.40                                                
  2 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst          1:29.24    1:29.48 SILV
      40.46   49.02                                                
  2 McCort, Gregory            9 Hauppauge            1:40.07    1:29.48 SILV
      41.53   47.95                                                
  4 Bianco, Phillip           10 Harbor Seals         1:36.36    1:33.19
      44.13   49.06                                                
  5 Spierer, Josh              9 Islip Aquatics       1:41.82    1:38.17
      47.46   50.71                                                
  6 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics       1:38.59    1:38.93
      46.95   51.98                                                
  7 Drago, Adam                9 Islip Aquatics       2:00.45    1:39.13
      44.21   54.92                                                
  8 Hernandez, Jason          10 Nu-Finmen            1:51.22    1:44.59
      49.86   54.73                                                
  9 Hausmann, Edward           9 Lindenhurst          1:48.00    1:45.37
      44.96 1:00.41                                                
 10 Saltzman, Mike             9 Hauppauge            2:00.00    1:52.24
      51.86 1:00.38                                                
 11 Rostrup, Sean             10 Lindenhurst          2:39.00    1:53.95
      56.32   57.63                                                
 -- Ryan, Mike                10 Sachem               1:48.04         DQ
      48.81   48.15                                                
 -- Rostrup, James             9 Lindenhurst          2:39.00         DQ
      55.35   58.54                                                
 -- Laine, Richard             9 Farmingdale          1:58.22         DQ
    1:08.55 1:00.04                                                
 -- McCabe, Patrick            9 Hauppauge            1:48.00         DQ
    1:02.21 1:04.36                                                
 -- Losee, Steven             10 Farmingdale          2:30.00         DQ
    1:08.53 1:13.60                                                
 -- Cremer, Christian          9 Islip Aquatics       1:34.76         DQ
      44.95   47.78                                                
 -- Recio, Matthew            10 Hauppauge            2:00.00         DQ
    1:08.00 1:16.73                                                
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
=============================================================================
        2:41.89  ZONE
        2:48.99  JO
        3:02.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       2:37.70    2:46.66 JO
      36.74   42.14   43.94   43.84                                
  2 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          2:54.07    2:54.10 SILV
      39.95   44.14   45.07   44.94                                
  3 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics       2:51.69    2:58.00 SILV
      40.28   45.46   46.58   45.68                                
  4 Harris, Kelly             14 Farmingdale          2:55.62    3:00.32 SILV
      41.28   45.18   46.67   47.19                                
  5 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       3:01.68    3:01.70 SILV
      41.26   46.52   48.15   45.77                                
  6 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics       3:07.12    3:03.84
      42.41   46.89   48.28   46.26                                
  7 Squillante, Caylee        14 Islip Aquatics       3:02.23    3:04.60
      41.32   46.77   49.25   47.26                                
  8 Daly, Sinead              13 Harbor Seals         3:12.14    3:04.74
      41.05   46.55   49.89   47.25                                
  9 Hannan, Megan             13 Farmingdale          3:12.86    3:08.02
      43.96   46.93   49.35   47.78                                
 10 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          3:05.06    3:08.82
      42.56   47.27   50.08   48.91                                
 11 Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics       3:00.55    3:09.76
      42.93   48.66   48.60   49.57                                
 12 Corso, Bridget            13 Islip Aquatics       3:06.75    3:10.28
      42.64   48.41   49.28   49.95                                
 13 Cunningham, Katie         14 Lindenhurst          3:17.78    3:18.24
      45.49   52.35   51.19   49.21                                
 14 Bolina, Nicole            14 Lindenhurst          3:18.22    3:18.65
      45.13   51.02   51.59   50.91                                
 15 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       3:30.25    3:22.89
      45.23   52.30   53.14   52.22                                
 16 Jauquet, Clara            13 East End SC          3:32.98    3:34.52
      46.88   56.41   56.51   54.72                                
 17 Doller, Kellie            13 Islip Aquatics       3:30.21    3:52.66
      49.27 1:01.20 1:01.43 1:00.76                                
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
=============================================================================
        2:38.79  ZONE
        2:46.49  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Russo, Matt               14 UNIV                 2:30.71    2:35.07 ZONE
      34.30   39.01   40.75   41.01                                
  2 Mohamed, Salah            14 Harbor Seals         2:46.81    2:48.53 SILV
      37.68   43.51   43.67   43.67                                
  3 Henricksen, Andrew        14 Harbor Seals         2:47.62    2:49.09 SILV
      39.09   43.56   43.88   42.56                                
  4 Brown, Bryan              13 UNIV                 2:47.46    2:49.51 SILV
      36.51   44.11   45.35   43.54                                
  5 Mohamed, Hossam           14 Harbor Seals         2:52.01    2:54.92 SILV
      41.25   44.52   45.14   44.01                                
  6 Greifenberger, John       14 Farmingdale          3:00.78    3:04.00
      41.66   47.03   48.16   47.15                                
  7 Keller, Joshua            13 Hauppauge            3:14.66    3:07.91
      41.92   47.72   49.26   49.01                                
  8 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale          3:20.86    3:18.17
      45.11   50.44   51.43   51.19                                
  9 Fyodorova, Anton          13 Harbor Seals         3:20.00    3:27.31
      47.68   52.97   53.01   53.65                                
 
Event 59  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
=============================================================================
          40.89  ZONE
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics         43.00      41.51 JO
  2 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics         42.75      42.22 JO
  3 Fritsch, Kristina         10 Harbor Seals           42.26      43.79 SILV
  4 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics         43.69      44.10 SILV
  5 Rookwood, Shakiraye        9 Harbor Seals           46.69      46.21 SILV
  6 Veccia, Jackie            10 Sachem                 45.00      47.69 SILV
  7 Buletti, Leah             10 East End SC            46.08      47.83 SILV
  8 George, Amanda            10 Islip Aquatics         49.00      48.42 SILV
  9 Innis, Raven              10 Nu-Finmen              56.25      48.74 SILV
 10 McDonnaugh, Iman          10 Nu-Finmen              48.70      49.80 SILV
 11 Yeung, Tiffany            10 Harbor Seals           51.99      49.89 SILV
 12 Falden, Raynell           10 Nu-Finmen              50.25      50.16
 13 Sherard, Nia              10 Nu-Finmen              55.21      50.60
 14 Archer, Heather           10 Lindenhurst            48.00      53.51
 15 Sabatini, Nina             9 Farmingdale            52.71      53.65
 16 Koenig, Emily             10 Harbor Seals           55.85      54.46
 17 Fishman, Leah             10 Farmingdale          1:10.00      56.12
 18 Schildt, Krista           10 Sachem                 59.95      56.32
 19 Stokes, Deirdre           10 Harbor Seals           57.00      56.41
 20 Reyes, Lorraine           10 Harbor Seals           57.00      58.86
 21 Boccio, Marissa            9 Farmingdale            55.54    1:00.60
 22 Muller, Nicole             9 Hauppauge            1:00.04    1:01.90
 23 Barkey, Meghann            9 Lindenhurst          1:43.07    1:03.89
 24 Suben, MacKenzie          10 Harbor Seals           57.00    1:10.14
 25 Hochman, Emily             9 Harbor Seals         1:00.00    1:11.61
 -- Rosenbrock, Michelle       9 Hauppauge            1:20.00         DQ
 -- Alameda, Maria            10 Harbor Seals           55.00         DQ
 -- Schmid, Kristen           10 Lindenhurst            55.90         DQ
 
Event 60  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
=============================================================================
          43.19  ZONE
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics         42.84      43.35 JO
  2 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics         47.48      46.62 SILV
  3 Bianco, Phillip           10 Harbor Seals           51.00      47.13 SILV
  4 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst            47.47      47.81 SILV
  5 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics         51.32      50.29
  6 McCort, Gregory            9 Hauppauge              55.09      50.81
  7 Shaw, Maliek              10 Nu-Finmen              52.91      51.61
  8 DeBenedicts, Keith         9 Sachem               1:30.00      52.78
  9 Drago, Adam                9 Islip Aquatics         59.86      52.83
 10 Ryan, Mike                10 Sachem                 51.22      52.98
 11 Spierer, Josh              9 Islip Aquatics         53.58      56.74
 12 Rostrup, Sean             10 Lindenhurst            56.57      56.86
 13 Rostrup, James             9 Lindenhurst            57.73      58.23
 14 Brodsky, Max               9 Harbor Seals         1:03.75      59.60
 15 Laine, Richard             9 Farmingdale          1:23.37      59.68
 16 Hochman, William           9 Harbor Seals         1:03.00    1:01.11
 17 Arndt, Erick               9 Hauppauge            1:15.00    1:01.34
 18 Dinkel, Greg               9 Harbor Seals         1:03.00    1:01.83
 19 Ellis, Steven             10 Hauppauge            1:10.00    1:01.98
 20 Suben, Blake              10 Harbor Seals         1:00.00    1:02.27
 21 Hausmann, Edward           9 Lindenhurst            48.00    1:06.46
 22 Petroski, John             9 Sachem               1:30.00    1:08.66
 23 Husted, Brian             10 Hauppauge            1:00.00    1:31.67
 -- Losee, Steven             10 Farmingdale          1:10.00         DQ
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
=============================================================================
        1:07.29  ZONE
        1:08.39  JO
        1:18.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       1:08.20    1:09.73 SILV
      34.33   35.40                                                
  2 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics       1:11.47    1:11.07 SILV
      35.29   35.78                                                
  3 McCluskey, Maureen        13 Brkln Seahawks       1:22.70    1:13.16 SILV
      34.94   38.22                                                
  4 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          1:14.64    1:13.37 SILV
      36.21   37.16                                                
  5 Harris, Kelly             14 Farmingdale          1:12.29    1:15.39 SILV
      37.26   38.13                                                
  6 Squillante, Caylee        14 Islip Aquatics       1:13.79    1:17.01 SILV
      37.22   39.79                                                
  7 Ansman, Kate              13 Sachem               1:15.51    1:18.07 SILV
      37.56   40.51                                                
  8 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          1:18.48    1:18.08 SILV
      38.69   39.39                                                
  9 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       1:15.67    1:18.72
      38.36   40.36                                                
 10 Piscitelli, Leanne        14 Lindenhurst          1:17.58    1:19.32
      37.60   41.72                                                
 11 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       1:13.37    1:19.76
      38.01   41.75                                                
 12 Jauquet, Clara            13 East End SC          1:18.90    1:20.23
      38.75   41.48                                                
 13 Murphy, Jaclyn            13 Sachem               1:24.35    1:20.62
      38.53   42.09                                                
 14 Bolina, Nicole            14 Lindenhurst          1:19.80    1:20.75
      38.43   42.32                                                
 15 Hirsch, Jennifer          13 Sachem               1:20.00    1:21.93
      38.93   43.00                                                
 16 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          1:22.95    1:23.58
      40.77   42.81                                                
 17 Hannan, Megan             13 Farmingdale          1:23.45    1:24.48
      40.63   43.85                                                
 18 Corso, Bridget            13 Islip Aquatics       1:21.39    1:25.61
      41.64   43.97                                                
 19 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics       1:24.55    1:27.42
      41.48   45.94                                                
 20 McCloud, Mary             13 Lindenhurst          1:29.27    1:27.45
      42.32   45.13                                                
 21 Cunningham, Katie         14 Lindenhurst          1:25.77    1:27.90
      41.68   46.22                                                
 22 Zweig, Julia              13 Harbor Seals         1:32.99    1:33.68
      42.70   50.98                                                
 23 Garcia, Alicia            13 Nu-Finmen            1:39.38    1:40.22
      46.97   53.25                                                
 24 Richards, Tiffany         13 Nu-Finmen            1:58.00    1:42.83
      48.60   54.23                                                
 25 Thornton, Krystle         13 Nu-Finmen            1:58.00    2:12.44
      54.27 1:18.17                                                
 -- Gross, Sheila             13 Harbor Seals         1:13.38         DQ
      36.76   39.87                                                
 -- Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics       1:30.18         DQ
      44.96   48.11                                                
 -- Doller, Kellie            13 Islip Aquatics       1:35.68         DQ
    2:24.93                                                        
 -- Melnick, Emily Rose       14 Hauppauge            1:27.13         DQ
      43.40   46.74                                                
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
=============================================================================
        1:03.79  ZONE
        1:06.29  JO
        1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jorgensen, Danny          14 Lindenhurst          1:10.13    1:09.74 SILV
      33.81   35.93                                                
  2 Henricksen, Andrew        14 Harbor Seals         1:12.08    1:13.07 SILV
      35.53   37.54                                                
  3 Mohamed, Hossam           14 Harbor Seals         1:13.07    1:13.20 SILV
      36.74   36.46                                                
  4 Mohamed, Salah            14 Harbor Seals         1:13.38    1:13.59 SILV
      36.95   36.64                                                
  5 Greifenberger, John       14 Farmingdale          1:11.21    1:13.73 SILV
      35.60   38.13                                                
  6 Kandell, Christopher      13 Sachem               1:18.87    1:19.77
      38.36   41.41                                                
  7 Fritsch, Steven           13 Harbor Seals         1:22.58    1:22.53
      41.25   41.28                                                
  8 Fyodorova, Anton          13 Harbor Seals         1:21.21    1:22.65
    1:22.65                                                        
  9 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale          1:25.96    1:25.15
      41.17   43.98                                                
 
Event 63  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
=============================================================================
        1:19.39  ZONE
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics       1:19.60    1:20.80 JO
      38.40   42.40                                                
  2 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics       1:20.00    1:24.79 SILV
      41.25   43.54                                                
  3 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics       1:27.47    1:29.41 SILV
      43.39   46.02                                                
  4 Alameda, Maria            10 Harbor Seals         1:35.00    1:37.43 SILV
      44.87   52.56                                                
  5 Rookwood, Shakiraye        9 Harbor Seals         1:40.69    1:39.49 SILV
      46.99   52.50                                                
  6 Archer, Heather           10 Lindenhurst          2:01.00    1:40.65
      48.58   52.07                                                
  7 George, Amanda            10 Islip Aquatics       1:40.00    1:42.80
      49.43   53.37                                                
  8 Veccia, Jackie            10 Sachem               1:36.89    1:44.53
      49.94   54.59                                                
  9 Muller, Nicole             9 Hauppauge            2:05.00    1:46.79
 10 Koenig, Emily             10 Harbor Seals         1:56.50    1:48.84
      51.38   57.46                                                
 11 Sabatini, Nina             9 Farmingdale          1:42.39    1:49.28
      55.92   53.36                                                
 12 Duquesnay, Jodie-Ann      10 Nu-Finmen            2:02.00    1:52.16
      50.81 1:01.35                                                
 13 Barkey, Meghann            9 Lindenhurst          1:45.00    1:56.53
      53.70 1:02.83                                                
 14 Reyes, Lorraine           10 Harbor Seals         1:40.00    1:57.87
      53.85 1:04.02                                                
 15 Hochman, Emily             9 Harbor Seals         1:40.00    1:58.09
 16 Boccio, Marissa            9 Farmingdale          2:00.00    2:08.40
    1:00.18 1:08.22                                                
 17 Fishman, Leah             10 Farmingdale          1:55.00    2:15.08
    1:02.22 1:12.86                                                
 18 MacKenzie, Jessie          9 Farmingdale               NT    2:22.63
    1:03.47 1:19.16                                                
 19 Suben, MacKenzie          10 Harbor Seals         1:40.00    2:29.08
    1:10.49 1:18.59                                                
 20 Rosenbrock, Michelle       9 Hauppauge            2:10.00    2:56.35
    1:22.77 1:33.58                                                
 -- Schildt, Krista           10 Sachem               2:00.00         DQ
      55.08   55.18                                                
 -- McKenzie, Ashley          10 Nu-Finmen            2:02.00         DQ
      58.28 1:11.47                                                
 -- Yeung, Tiffany            10 Harbor Seals         1:40.49         DQ
 -- Vinci, Samantha            9 Hauppauge            1:45.00         DQ
 -- Stokes, Deirdre           10 Harbor Seals         1:40.00         DQ
      52.51   56.39                                                
 -- Buletti, Leah             10 East End SC          1:53.98         DQ
      52.02   55.00                                                
 
Event 64  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
=============================================================================
        1:21.09  ZONE
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics       1:19.59    1:23.79 SILV
      39.83   43.96                                                
  2 Hausmann, Edward           9 Lindenhurst          1:34.46    1:32.31 SILV
      45.28   47.03                                                
  3 Bianco, Phillip           10 Harbor Seals         1:28.16    1:33.87 SILV
      45.87   48.00                                                
  4 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics       1:45.23    1:36.90 SILV
      48.19   48.71                                                
  5 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst          1:34.98    1:37.09 SILV
      46.10   50.99                                                
  6 Ryan, Mike                10 Sachem               1:41.64    1:38.81 SILV
      47.27   51.54                                                
  7 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics       1:31.35    1:39.20 SILV
      47.95   51.25                                                
  8 Saltzman, Mike             9 Hauppauge                 NT    1:59.34
      56.57 1:02.77                                                
  9 Rostrup, Sean             10 Lindenhurst          1:59.99    2:08.40
    1:01.37 1:07.03                                                
 10 Husted, Brian             10 Hauppauge            2:09.04    2:11.09
    1:03.73 1:07.36                                                
 11 Suben, Blake              10 Harbor Seals         1:50.00    2:14.39
    1:05.64 1:08.75                                                
 12 Dinkel, Greg               9 Harbor Seals         2:00.00    2:14.52
 13 Laine, Richard             9 Farmingdale          2:20.00    2:19.37
    1:05.38 1:13.99                                                
 14 Arndt, Erick               9 Hauppauge            2:15.00    2:21.32
    1:10.70 1:10.62                                                
 15 Gilliam, Stephen          10 Nu-Finmen            2:14.90    2:24.37
    1:07.06 1:17.31                                                
 16 Recio, Matthew            10 Hauppauge            2:34.06    2:43.19
    1:16.60 1:26.59                                                
 17 Nudelman, Nigel           10 Farmingdale          3:10.00    3:08.72
    1:31.05 1:37.67                                                
 -- Hochman, William           9 Harbor Seals         2:00.00         DQ
    1:03.94 1:05.76                                                
 -- Rostrup, James             9 Lindenhurst          2:08.99         DQ
 -- Ellis, Steven             10 Hauppauge            2:00.00         DQ
 -- Losee, Steven             10 Farmingdale          2:15.00         DQ
    1:04.12 1:14.39                                                
 -- McCabe, Patrick            9 Hauppauge            1:40.00         DQ
    1:02.82 1:20.51                                                
 -- Brodsky, Max               9 Harbor Seals         2:06.56         DQ
    1:00.41 1:07.51                                                
 -- Drago, Adam                9 Islip Aquatics       2:05.45         DQ
      45.79   51.32                                                
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
=============================================================================
        2:25.79  ZONE
        2:34.29  JO
        2:42.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          2:32.81    2:37.71 SILV
      33.79   38.92   42.27   42.73                                
  2 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       2:41.46    2:43.52
      34.58   41.50   44.72   42.72                                
  3 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          2:49.71    2:46.84
      36.95   43.21   44.44   42.24                                
  4 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics            NT    2:47.77
      37.26   42.29   44.75   43.47                                
  5 Gross, Sheila             13 Harbor Seals         2:52.01    3:02.23
      37.03   43.46   49.69   52.05                                
  6 Jauquet, Clara            13 East End SC          3:39.09    3:22.10
      42.25   51.45   56.59   51.81                                


Event 66  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
=============================================================================

 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
=============================================================================
        1:21.99  ZONE
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics       1:32.62    1:29.20 JO
      39.47   49.73                                                
  2 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics       1:34.00    1:31.81 SILV
      40.60   51.21                                                
 -- Buletti, Leah             10 East End SC          2:23.87         DQ
      52.39 1:03.20                                                
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
=============================================================================
        1:26.69  ZONE
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics       1:13.87    1:19.06 ZONE
      36.63   42.43                                                
  2 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics       1:35.46    1:35.65 SILV
      46.07   49.58                                                
  3 Spierer, Josh              9 Islip Aquatics       1:57.86    1:55.65
      53.28 1:02.37                                                
 
Event 69  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
=============================================================================
          57.59  ZONE
          59.29  JO
        1:06.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics         59.47      59.11 JO
      28.95   30.16                                                
  2 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics         58.45    1:00.15 SILV
      29.35   30.80                                                
  3 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       1:01.08    1:03.00 SILV
      30.17   32.83                                                
  4 Squillante, Caylee        14 Islip Aquatics       1:01.82    1:03.13 SILV
      29.64   33.49                                                
  5 McCluskey, Maureen        13 Brkln Seahawks       1:06.76    1:04.14 SILV
      30.77   33.37                                                
  6 Ansman, Kate              13 Sachem               1:05.14    1:05.42 SILV
      31.73   33.69                                                
  7 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          1:05.07    1:05.46 SILV
      31.28   34.18                                                
  8 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          1:03.04    1:05.78 SILV
      31.86   33.92                                                
  9 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       1:05.63    1:06.29
      31.86   34.43                                                
 10 Corso, Bridget            13 Islip Aquatics       1:03.50    1:07.66
      32.17   35.49                                                
 11 Piscitelli, Leanne        14 Lindenhurst          1:08.42    1:08.82
      32.57   36.25                                                
 12 Bolina, Nicole            14 Lindenhurst          1:07.47    1:09.17
      33.33   35.84                                                
 13 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          1:06.71    1:09.27
      32.93   36.34                                                
 14 Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics       1:11.72    1:10.59
      34.16   36.43                                                
 15 Hannan, Megan             13 Farmingdale          1:08.78    1:10.86
      34.71   36.15                                                
 16 Melnick, Emily Rose       14 Hauppauge            1:10.91    1:11.06
      34.12   36.94                                                
 17 Harris, Kelly             14 Farmingdale          1:07.82    1:11.67
      34.42   37.25                                                
 18 Murphy, Jaclyn            13 Sachem               1:11.44    1:11.97
      34.33   37.64                                                
 19 Hirsch, Jennifer          13 Sachem               1:11.85    1:13.51
      35.27   38.24                                                
 20 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics       1:10.12    1:14.97
      34.69   40.28                                                
 21 Jauquet, Clara            13 East End SC          1:14.87    1:15.38
      34.72   40.66                                                
 22 Cunningham, Katie         14 Lindenhurst          1:11.77    1:15.93
      35.25   40.68                                                
 23 Doller, Kellie            13 Islip Aquatics       1:18.95    1:19.91
      38.40   41.51                                                
 24 Richards, Tiffany         13 Nu-Finmen            1:50.00    1:20.03
      38.04   41.99                                                
 25 Garcia, Alicia            13 Nu-Finmen            1:20.27    1:20.95
      38.79   42.16                                                
 26 Zweig, Julia              13 Harbor Seals         1:25.50    1:23.60
      39.09   44.51                                                
 27 McCloud, Mary             13 Lindenhurst          1:22.06    1:24.07
      40.43   43.64                                                
 28 Gilliam, Stephanie        14 Nu-Finmen            1:30.42    1:28.78
 29 Thornton, Krystle         13 Nu-Finmen            1:49.00    1:31.36
      40.25   51.11                                                
 
Event 70  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
=============================================================================
          54.29  ZONE
          56.49  JO
        1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jorgensen, Danny          14 Lindenhurst            58.60      59.82 SILV
      28.79   31.03                                                
  2 McCort, Michael           14 Hauppauge            1:06.34    1:01.56 SILV
      29.90   31.66                                                
  3 Mohamed, Hossam           14 Harbor Seals         1:00.67    1:01.65 SILV
      30.39   31.26                                                
  4 Mohamed, Salah            14 Harbor Seals         1:00.42    1:02.11 SILV
      30.12   31.99                                                
  5 Henricksen, Andrew        14 Harbor Seals         1:01.38    1:02.99
      30.49   32.50                                                
  6 Kandell, Christopher      13 Sachem               1:03.67    1:03.61
      30.17   33.44                                                
  7 Greifenberger, John       14 Farmingdale          1:04.58    1:07.00
      31.84   35.16                                                
  8 Fritsch, Steven           13 Harbor Seals         1:08.70    1:10.79
      34.17   36.62                                                
  9 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale          1:10.74    1:10.89
      34.19   36.70                                                
 10 Keller, Joshua            13 Hauppauge            1:18.62    1:13.67
      34.63   39.04                                                
 11 Fyodorova, Anton          13 Harbor Seals         1:16.31    1:15.34
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
=============================================================================
 RESULTS WILL BE
 POSTED ON OUR WEBSITE:
 WWW.FARMINGDALESWIMCLUB.COM
          30.99  ZONE
          32.29  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Fritsch, Kristina         10 Harbor Seals           30.47      31.91 JO
  1 Larson, Kimberly          10 Islip Aquatics         32.50      31.91 JO
  3 Bruder, Kristi            10 Islip Aquatics         32.80      32.87 SILV
  4 Luqman, Kyle              10 Islip Aquatics         32.25      34.14 SILV
  5 Rookwood, Shakiraye        9 Harbor Seals           33.57      34.47 SILV
  6 Innis, Raven              10 Nu-Finmen              36.79      34.98 SILV
  7 Alameda, Maria            10 Harbor Seals           37.83      36.81
  8 Falden, Raynell           10 Nu-Finmen              36.52      36.88
  9 Yeung, Tiffany            10 Harbor Seals           37.71      37.73
 10 Archer, Heather           10 Lindenhurst            56.80      37.81
 11 Sherard, Nia              10 Nu-Finmen              42.02      38.00
 12 Schmid, Kristen           10 Lindenhurst            38.38      38.74
 13 McDonnaugh, Iman          10 Nu-Finmen              39.24      38.88
 14 George, Amanda            10 Islip Aquatics         36.50      39.07
 15 Koenig, Emily             10 Harbor Seals           39.79      39.29
 16 Muller, Nicole             9 Hauppauge              40.48      39.57
 17 Schildt, Krista           10 Sachem                 40.84      39.66
 18 Buletti, Leah             10 East End SC            38.93      40.58
 19 Stokes, Deirdre           10 Harbor Seals           40.00      41.72
 19 Reyes, Lorraine           10 Harbor Seals           40.00      41.72
 21 Sabatini, Nina             9 Farmingdale            39.15      43.21
 22 McKenzie, Ashley          10 Nu-Finmen              56.00      43.24
 23 Fishman, Leah             10 Farmingdale            41.19      44.66
 24 Duquesnay, Jodie-Ann      10 Nu-Finmen              44.00      44.73
 25 Boccio, Marissa            9 Farmingdale            44.08      45.23
 26 Vinci, Samantha            9 Hauppauge              48.74      47.73
 27 Barkey, Meghann            9 Lindenhurst            47.49      48.10
 28 Hochman, Emily             9 Harbor Seals           45.00      48.15
 29 Threadgill, Taylor         9 Nu-Finmen              59.00      48.74
 30 Suben, MacKenzie          10 Harbor Seals           40.00      52.44
 31 Garcia, Krystal           10 Nu-Finmen              55.00      53.48
 32 Rosenbrock, Michelle       9 Hauppauge              57.02      58.47
 33 MacKenzie, Jessie          9 Farmingdale          1:13.28    1:01.27
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          31.79  ZONE
          32.29  JO
          36.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Catano, AL                10 Islip Aquatics         29.13      30.26 ZONE
  2 Jimenez, Marcin           10 Lindenhurst            35.06      34.53 SILV
  3 Cremer, Christian          9 Islip Aquatics         39.93      35.56 SILV
  4 McCort, Gregory            9 Hauppauge              35.10      35.61 SILV
  5 Hernandez, Jason          10 Nu-Finmen              36.97      37.16
  6 Hausmann, Edward           9 Lindenhurst            38.99      37.92
  7 Drago, Adam                9 Islip Aquatics         41.25      38.12
  8 Shaw, Maliek              10 Nu-Finmen              37.70      38.30
  9 Larkin, P.J.              10 Islip Aquatics         36.37      38.58
 10 Bianco, Phillip           10 Harbor Seals           34.99      38.91
 11 Spierer, Josh              9 Islip Aquatics         35.84      39.51
 12 Rostrup, Sean             10 Lindenhurst            38.59      39.84
 13 McCabe, Patrick            9 Hauppauge              41.39      41.30
 14 Dinkel, Greg               9 Harbor Seals           45.00      43.33
 15 Rostrup, James             9 Lindenhurst            40.96      43.55
 16 Ellis, Steven             10 Hauppauge              47.14      44.60
 17 Husted, Brian             10 Hauppauge              43.87      45.56
 18 Brodsky, Max               9 Harbor Seals           40.72      45.72
 19 Petroski, John             9 Sachem                 50.72      47.14
 20 Hochman, William           9 Harbor Seals           45.00      47.74
 21 DeBenedicts, Keith         9 Sachem               1:00.00      47.90
 22 Suben, Blake              10 Harbor Seals           40.00      47.91
 23 Saltzman, Mike             9 Hauppauge              46.22      48.32
 24 Arndt, Erick               9 Hauppauge              48.99      49.00
 25 Laine, Richard             9 Farmingdale            45.68      49.10
 26 Losee, Steven             10 Farmingdale            52.79      49.43
 27 Hart, Bryan               10 Nu-Finmen              58.50      52.07
 28 Gilliam, Stephen          10 Nu-Finmen            1:01.70      55.42
 29 Maiden, Vaughn            10 Nu-Finmen            1:00.00      57.77
 30 Recio, Matthew            10 Hauppauge              58.90      58.82
 31 Nudelman, Nigel           10 Farmingdale          1:10.68    1:15.03
 
Event 73  Girls 13-14 200 Yard IM
=============================================================================
        2:20.49  ZONE
        2:29.09  JO
        2:47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Kelly, Katie              14 Islip Aquatics       2:22.26    2:28.39 JO
      33.80   38.22   42.48   33.89                                
  2 DI Novis, Jenna           14 Islip Aquatics       2:27.54    2:35.48 SILV
      35.21   41.97   44.10   34.20                                
  3 Bowman, Colleen           14 Islip Aquatics       2:33.66    2:39.86 SILV
      38.34   41.13   48.31   32.08                                
  4 McCluskey, Maureen        13 Brkln Seahawks       2:41.00    2:40.47 SILV
      35.35   42.37   48.00   34.75                                
  5 Harris, Kelly             14 Farmingdale          2:41.01    2:42.85 SILV
      38.22   39.45   46.86   38.32                                
  6 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          2:40.74    2:43.88 SILV
      36.02   44.36   45.20   38.30                                
  7 Manton, Katelynn          14 Farmingdale          2:42.86    2:44.31 SILV
      36.97   41.63   51.12   34.59                                
  8 Squillante, Caylee        14 Islip Aquatics       2:42.81    2:46.05 SILV
      37.06   43.24   48.55   37.20                                
  9 Daly, Sinead              13 Harbor Seals         2:45.98    2:47.63 SILV
      38.51   44.12   46.69   38.31                                
 10 Belesis, Tania            13 Islip Aquatics       2:48.43    2:51.16
      39.04   44.17   49.87   38.08                                
 11 Piscitelli, Leanne        14 Lindenhurst          2:53.12    2:51.25
      37.58   45.31   50.47   37.89                                
 12 Ansman, Kate              13 Sachem               2:53.54    2:52.83
      41.62   42.97   52.23   36.01                                
 13 Hannan, Megan             13 Farmingdale          2:45.83    2:53.26
      38.02   46.10   51.27   37.87                                
 14 Corso, Bridget            13 Islip Aquatics       2:42.54    2:57.58
      38.42   48.56   51.06   39.54                                
 15 Hirsch, Jennifer          13 Sachem               3:08.75    2:57.94
      41.88   43.33   53.10   39.63                                
 16 Taylor, Meghan            14 Islip Aquatics       3:01.76    2:59.09
      46.38   49.70   45.97   37.04                                
 17 Melnick, Emily Rose       14 Hauppauge            3:00.40    3:02.08
      41.67   47.04   54.18   39.19                                
 18 Cunningham, Katie         14 Lindenhurst          3:00.34    3:03.83
      43.48   47.82   52.04   40.49                                
 19 Cook, Cathleen            13 Islip Aquatics       2:54.53    3:07.27
      44.95   49.88   51.24   41.20                                
 20 Murphy, Jaclyn            13 Sachem               3:12.11    3:11.20
      45.82   46.01   58.15   41.22                                
 21 McCloud, Mary             13 Lindenhurst          3:20.69    3:26.76
      53.21   48.49   59.20   45.86                                
 22 Gilliam, Stephanie        14 Nu-Finmen            3:25.00    4:04.28
      55.01   57.92 1:18.03   53.32                                
 -- Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          2:33.94         DQ
      35.25   41.37   50.89   35.17                                
 
Event 74  Boys 13-14 200 Yard IM
=============================================================================
        2:15.29  ZONE
        2:20.99  JO
        2:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jorgensen, Danny          14 Lindenhurst          2:35.18    2:33.47
      35.31   38.32   47.68   32.16                                
  2 Mohamed, Salah            14 Harbor Seals         2:37.98    2:33.72
      32.74   41.75   46.14   33.09                                
  3 Henricksen, Andrew        14 Harbor Seals         2:46.62    2:35.07
      36.04   41.12   45.09   32.82                                
  4 McCort, Michael           14 Hauppauge            2:45.54    2:37.75
      32.42   40.08   50.63   34.62                                
  5 Mohamed, Hossam           14 Harbor Seals         2:45.83    2:38.60
      39.13   41.65   45.56   32.26                                
  6 Greifenberger, John       14 Farmingdale          2:41.37    2:42.76
      36.95   41.57   48.35   35.89                                
  7 Kandell, Christopher      13 Sachem               2:47.00    2:52.04
      33.41   43.92 1:02.30   32.41                                
  8 Goutzounis, Chris         13 Farmingdale          3:00.64    2:59.72
      44.08   45.01   51.98   38.65                                
  9 Fritsch, Steven           13 Harbor Seals         2:56.65    3:00.27
      41.06   47.44   55.10   36.67                                
 10 Keller, Joshua            13 Hauppauge            3:04.48    3:00.63
      43.51   51.17   47.28   38.67                                
 
Event 75  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Islip Aquatics  'A'                                    NT    2:40.99
      39.54   42.99   39.15   39.31                                
  2 Harbor Seals  'A'                                 2:41.81    2:51.12
      44.36   49.19   39.21   38.36                                
  3 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          2:58.00    3:04.98
      47.95 1:08.22   33.56   35.25                                
  4 Harbor Seals  'B'                                      NT    3:28.39
      54.10                   43.14                                
  5 Farmingdale Swim Club  'A'                        3:27.48    3:44.95
      59.23 1:03.83   42.09   59.80                                
 
Event 76  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Islip Aquatics  'A'                               2:43.01    2:46.05
      45.14   51.99   33.88   35.04                                
  2 Team Suffolk Lindenhurst  'A'                     3:51.00    3:01.15
      44.26   57.82   39.19   39.88                                
  3 Harbor Seals  'A'                                 3:24.74    3:31.82
    1:03.37   46.61   56.73   45.11                                
  4 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          3:48.00    3:43.39
    1:06.07   55.61   48.79   52.92                                
 
Event 77  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Farmingdale Swim Club  'A'                        2:15.03    2:13.87
      34.20   37.63   17.79   44.25                                
  2 Islip Aquatics  'B'                               2:31.05    2:15.23
      32.75   40.36   34.29   27.83                                
  3 Islip Aquatics  'A'                               2:12.56    2:18.30
      35.79   34.17   39.98   28.36                                
  4 Team Suffolk Lindenhurst  'A'                     2:30.55    2:31.68
      37.66   44.14   33.16   36.72                                
  5 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          2:55.00    3:14.46
      56.42   52.11   57.63   28.30                                
 
Event 78  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harbor Seals  'A'                                 2:13.63    2:15.54
      33.92   37.56   31.85   32.21                                
 
Event 79  Girls Open 200 Yard Freestyle
=============================================================================
 WELCOME TO FARMINGDALE SWIM CLUB
        2:02.89  ZONE
        2:06.99  JO
        2:16.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Bowman, Erin              18 Islip Aquatics       2:00.35    2:06.59 JO
      29.69   31.78   32.75   32.37                                
  2 Nasser, Helen             16 Hauppauge            2:13.40    2:18.14
      31.77   34.94   36.27   35.16                                
  3 Klicpera, Krista          15 Farmingdale          2:17.52    2:23.97
      31.72   35.11   37.98   39.16                                
  4 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale          2:19.61    2:26.05
      32.21   37.79   39.14   36.91                                
  5 Holleran, Stephanie       16 Farmingdale          2:23.11    2:26.27
      33.13   36.08   38.68   38.38                                
  6 Rasmussen, Jill           15 Hauppauge            2:27.81    2:27.75
      33.07 1:16.39   38.56                                        
  7 Boyle, Genevieve          15 Sachem               2:27.34    2:28.10
      33.37   37.78   39.24   37.71                                
  8 Fiore, Caroline           15 Harbor Seals         2:50.00    2:28.31
      35.32   37.69   38.65   36.65                                
  9 Daly, Sinead              13 Harbor Seals         2:31.64    2:32.55
      34.19   38.54   41.05   38.77                                
 10 Reilly, Abby              15 Lindenhurst          2:43.34    2:40.36
      36.02   40.56   41.92   41.86                                
 11 Lynch, Megan              15 Hauppauge            2:33.84    2:40.45
      33.94   40.28   42.80   43.43                                
 12 Reinesch, Cara            15 Hauppauge            2:36.59    2:43.30
      36.23   41.38   42.94   42.75                                
 
Event 80  Boys Open 200 Yard Freestyle
=============================================================================
        1:52.99  ZONE
        1:54.99  JO
        2:01.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jablonski, Greg           15 Farmingdale          1:53.20    1:54.06 JO
      25.45   28.77   30.02   29.82                                
  2 Young, Justin             16 Harbor Seals         2:10.94    2:11.13
      28.77   33.00   36.86   32.50                                
  3 Cornacchioli, Joseph      15 Hauppauge            2:13.33    2:12.00
      28.94   32.94   35.96   34.16                                
  4 Lariccio, Michael         15 Sachem               2:13.26    2:17.35
      28.78   33.74   38.46   36.37                                
  5 Goutzounis, John          15 Farmingdale          2:18.22    2:17.42
      30.74   34.26   36.62   35.80                                
 
Event 81  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
=============================================================================
 RESULTS WILL BE POSTED
 IN THE CAFETERIA
        1:08.19  ZONE
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Sherard, Ashley            8 Nu-Finmen            1:23.84    1:23.50
      39.45   44.05                                                
  2 Daly, Bronagh              8 Harbor Seals         1:25.41    1:26.48
      41.31   45.17                                                
  3 Norman, Samantha           8 Lindenhurst          1:31.00    1:28.32
      41.93   46.39                                                
  4 Nolan, Mary Kate           8 Harbor Seals         1:34.45    1:33.02
      42.42   50.60                                                
  5 Greco, Emily               7 Lindenhurst          1:34.00    1:40.25
      43.57   56.68                                                
  6 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst          1:26.80    1:40.31
      46.16   54.15                                                
  7 Sinkevich, Yana            7 Harbor Seals              NT    1:49.03
      53.35   55.68                                                
  8 Krpata, Jennifer           7 Farmingdale          2:15.00    1:51.54
      51.22 1:00.32                                                
  9 Swartwout, Christine       8 Lindenhurst          2:59.27    1:58.03
      56.43 1:01.60                                                
 10 Saltzman, Dana             8 Hauppauge            2:20.00    2:04.97
      56.35 1:08.62                                                
 11 Dawydiah, Christi          7 East End SC          2:14.65    2:26.89
    1:04.80 1:22.09                                                
 
Event 82  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
=============================================================================
        1:09.79  ZONE
        1:12.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Galan, Bryan               8 Sachem               2:15.00    1:35.58
      44.28   51.30                                                
  2 Rookwood Jr, William       6 Harbor Seals         1:44.65    1:40.21
      46.63   53.58                                                
  3 Hannan, Sean               7 Farmingdale          2:00.00    1:46.37
  4 Rasmussen, Alf             8 Hauppauge            2:00.00    1:46.85
  5 Hausmann, Mathew           7 Lindenhurst          1:38.61    1:49.33
      50.27   59.06                                                
  6 Petkanas, Diamantis        7 Farmingdale          1:50.27    1:58.45
      55.32 1:03.13                                                
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
=============================================================================
        1:08.69  ZONE
        1:13.79  JO
        1:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Parisi, Lauren            12 Hauppauge            1:22.58    1:12.07 JO
      32.63   39.44                                                
  2 Pusateri, Elise           12 East End SC          1:19.50    1:15.79 SILV
      34.07   41.72                                                
  3 Gorospe, Stephanie        12 Sachem               1:23.58    1:16.87 SILV
      34.61   42.26                                                
  4 Veccia, Samantha          12 Sachem               1:35.42    1:21.73 SILV
      36.61   45.12                                                
  5 Sinkevich, Karyna         12 Harbor Seals              NT    1:22.73 SILV
      37.72   45.01                                                
  6 Cremer, Kylie             11 Islip Aquatics       1:25.64    1:25.80 SILV
      39.62   46.18                                                
  7 Larkin, Deven             11 East End SC          1:48.98    1:28.94 SILV
      39.39   49.55                                                
  8 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst          1:55.30    1:29.17 SILV
      39.52   49.65                                                
  9 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics       1:34.65    1:30.72
      39.12   51.60                                                
 10 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics       1:30.25    1:35.19
      40.34   54.85                                                
 11 Plate, Allison            12 East End SC          1:48.98    1:37.68
      44.35   53.33                                                
 12 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics       1:38.95    1:39.25
      42.76   56.49                                                
 13 Falcone, Jaclyn           12 East End SC          2:01.88    1:40.67
      45.74   54.93                                                
 14 Perrone, Victoria         11 Sachem               1:42.34    1:42.69
      45.14   57.55                                                
 15 Falco, Korissa            12 Islip Aquatics       1:30.25    1:44.39
      41.87 1:02.52                                                
 16 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics       1:45.00    1:44.78
      44.36 1:00.42                                                
 17 Muller, Alyssa            11 Hauppauge            2:00.00    1:48.11
      47.34 1:00.77                                                
 -- Lariccio, Nicole          11 Sachem               1:49.12         DQ
      43.74   57.63                                                
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
=============================================================================
        1:12.79  ZONE
        1:14.49  JO
        1:28.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Mongan, Kevin             12 Sachem               1:09.89    1:08.16 ZONE
      32.45   35.71                                                
  2 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics       1:16.16    1:14.97 SILV
      35.29   39.68                                                
  3 Winikor, Chris            12 Harbor Seals         1:21.78    1:16.07 SILV
      34.94   41.13                                                
  4 Boccio, Dominick          12 Farmingdale          1:30.00    1:26.34 SILV
      40.18   46.16                                                
  5 Martin, Corey             11 Hauppauge            1:42.87    1:28.37 SILV
      38.29   50.08                                                
  6 Contillo, Michael         11 UNIV                 1:29.00    1:34.42
      44.04   50.38                                                
  7 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale          2:20.00    2:06.72
      54.56 1:12.16                                                
 -- Reade, Joey               11 Farmingdale          1:40.00         DQ
      43.18   55.94                                                
 
Event 85  Girls Open 100 Yard Butterfly
=============================================================================
        1:04.49  ZONE
        1:06.59  JO
        1:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Palmeri, Patricia         17 Farmingdale          1:06.49    1:09.36 SILV
      31.60   37.76                                                
  2 Harris, Kim               17 Farmingdale          1:12.00    1:10.14 SILV
      34.15   35.99                                                
  3 Bowman, Erin              18 Islip Aquatics       1:06.47    1:10.55 SILV
      33.01   37.54                                                
  4 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale          1:09.74    1:12.44 SILV
      34.55   37.89                                                
  5 Plusch, Tara              16 UNIV                 1:13.70    1:13.65
      33.79   39.86                                                
  6 Holleran, Stephanie       16 Farmingdale          1:12.74    1:14.87
      35.03   39.84                                                
  7 Boyle, Genevieve          15 Sachem               1:18.00    1:19.86
      35.52   44.34                                                
  8 Klicpera, Krista          15 Farmingdale          1:18.78    1:21.57
      38.26   43.31                                                
  9 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale          1:18.23    1:21.91
      37.33   44.58                                                
 
Event 86  Boys Open 100 Yard Butterfly
=============================================================================
          58.89  ZONE
          58.99  JO
        1:05.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Young, Justin             16 Harbor Seals         1:11.27    1:05.93
      30.01   35.92                                                
  2 Lariccio, Michael         15 Sachem               1:10.97    1:08.66
      30.44   38.22                                                
 
Event 87  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Norman, Samantha           8 Lindenhurst            19.77      19.72
  2 Daly, Bronagh              8 Harbor Seals           18.79      20.34
  3 Sherard, Ashley            8 Nu-Finmen              22.34      20.71
  4 Nolan, Mary Kate           8 Harbor Seals           23.88      22.12
  5 Li, Gloria                 8 Harbor Seals           30.00      22.94
  6 Heinsohn, Alyssa           8 Lindenhurst            34.00      23.30
  7 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst            24.38      26.27
  8 McCloud, Megan             7 Lindenhurst            27.64      26.28
  9 Belnavis, Samantha         8 Nu-Finmen              29.40      26.46
 10 Greco, Emily               7 Lindenhurst            28.28      29.11
 11 McGlinchey, Jessica        8 Sachem                 53.00      29.98
 12 Seckin, Mina               8 Harbor Seals           30.00      31.80
 13 Tyson, Courtney            8 Nu-Finmen              35.14      32.83
 14 Krpata, Jennifer           7 Farmingdale            32.69      34.33
 15 Sorenson-Graham, Dina      7 Nu-Finmen              38.00      36.70
 16 Dawydiah, Christi          7 East End SC            53.98      39.11
 -- Falcone, Jillian           8 East End SC            53.90         DQ
 
Event 88  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Galan, Bryan               8 Sachem                 20.95      20.24
  2 Dennis, Aaron              8 Nu-Finmen              20.86      21.05
  3 Milano, Kenneth            8 Nu-Finmen              22.50      22.69
  4 Zavos, Leon                8 Harbor Seals           30.00      24.00
  5 Rookwood Jr, William       6 Harbor Seals           25.73      25.94
  6 Hughes, Jevaughn           8 Nu-Finmen              35.00      27.08
  7 McDonnaugh, Elijah         7 Nu-Finmen              35.50      30.26
  8 Hannan, Sean               7 Farmingdale            35.00      32.41
  9 Tyson, Addison             6 Nu-Finmen              38.00      48.06
 -- Hausmann, Mathew           7 Lindenhurst            35.84         DQ
 -- Petkanas, Diamantis        7 Farmingdale            25.00         DQ
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
=============================================================================
 RESULTS WILL BE POSTED
 ON OUR WEBSITE:
 WWW.FARMINGDALESWIMCLUB.COM
          36.09  ZONE
          37.79  JO
          44.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Veccia, Samantha          12 Sachem                 34.41      35.94 ZONE
  2 Falco, Korissa            12 Islip Aquatics         39.68      38.97 SILV
  3 Dinkel, Emily             12 Harbor Seals           40.00      39.45 SILV
  4 Castain, Meagan           12 Hauppauge              40.70      39.87 SILV
  5 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics         42.64      40.86 SILV
  6 Sinkevich, Karyna         12 Harbor Seals           43.04      41.49 SILV
  7 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics         40.85      41.83 SILV
  8 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics         41.52      42.04 SILV
  9 De Gore, Laura            12 Lindenhurst            42.52      42.29 SILV
 10 Romano, Laura             11 Harbor Seals           44.15      42.86 SILV
 11 Lang, Liz                 12 Harbor Seals           45.80      42.91 SILV
 12 Pusateri, Elise           12 East End SC            42.61      43.20 SILV
 13 Cremer, Kylie             11 Islip Aquatics         43.64      43.30 SILV
 14 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst            43.14      43.34 SILV
 15 Gorospe, Stephanie        12 Sachem                 43.00      44.00 SILV
 16 Roth, Jennifer            12 Farmingdale            44.91      44.27 SILV
 17 Lysenko, Anna             12 Harbor Seals           45.68      44.65
 18 Nolan, Courtney           11 Harbor Seals           45.88      44.66
 19 Plate, Allison            12 East End SC            43.83      44.75
 20 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics         43.80      45.04
 21 King, Lauren              11 Farmingdale            49.85      46.42
 22 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst            48.72      47.18
 23 Perrone, Victoria         11 Sachem                 47.42      47.79
 24 Larkin, Deven             11 East End SC            52.54      48.61
 25 Pancholi, Rima            11 Islip Aquatics         50.98      48.86
 26 Falcone, Jaclyn           12 East End SC            49.61      49.03
 27 Muller, Alyssa            11 Hauppauge              46.21      51.44
 28 Townsend, Baxter          11 East End SC          1:09.89      52.87
 29 O'Brien, Monica           11 Sachem                 51.87      53.05
 30 McKay, Noelle             11 Harbor Seals           58.22      53.39
 31 Maher, Kelly              12 Lindenhurst            57.08      56.89
 32 Brady, Meg                12 Islip Aquatics         47.85      57.04
 33 Abraham, Naimah           12 Nu-Finmen            1:05.20      58.01
 34 Seckin, Serin             12 Harbor Seals           50.00      58.74
 35 Davis, Lauren             11 Hauppauge            1:00.00      59.10
 36 Meredino, Grace           12 Lindenhurst            58.34    1:01.75
 -- Falcone, Christine        11 Hauppauge            1:00.00         DQ
 -- O'Blige, Imani            11 Newark-Nu-Finmen     1:00.70         DQ
 -- Rosenbrock, Katie         12 Hauppauge            1:00.00         DQ
 
Event 90  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
=============================================================================
          37.49  ZONE
          38.09  JO
          43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Musso, Andrew             12 Lindenhurst            36.66      38.29 SILV
  2 Boccio, Dominick          12 Farmingdale            39.51      39.86 SILV
  3 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics         42.05      41.08 SILV
  4 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst            40.81      41.15 SILV
  5 Maloney, Thomas           11 Harbor Seals           43.26      41.31 SILV
  6 Chester, Nicholas         12 Hauppauge              45.70      42.76 SILV
  7 Barnett, Kevin            12 Hauppauge              47.54      44.08
  8 Reade, Joey               11 Farmingdale            50.41      44.50
  9 Vasilopoulos, Billy       12 Harbor Seals           43.88      44.51
 10 Hochman, Daniel           12 Harbor Seals           49.00      46.82
 11 Zavos, Stephen            11 Harbor Seals           48.89      47.70
 12 Clay, Stephen             12 Sachem                 48.11      48.18
 13 Esposito, Anthony         11 Lindenhurst            50.83      49.72
 14 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale            50.54      51.57
 15 Maline, Robert            11 Lindenhurst          1:12.50    1:06.43
 -- McCartney, Liam           12 East End SC            59.90         DQ
 
Event 91  Girls Open 200 Yard Breaststroke
=============================================================================
        2:39.19  ZONE
        2:45.99  JO
        2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harris, Kim               17 Farmingdale          2:49.66    2:44.37 JO
      37.71   41.95   42.44   42.27                                
  2 Veccia, Samantha          12 Sachem               2:57.00    2:48.47 SILV
      39.77   42.51   44.17   42.02                                
  3 Holleran, Michelle        13 Farmingdale          2:54.07    2:51.56 SILV
      39.27   43.56   44.41   44.32                                
  4 Fiore, Caroline           15 Harbor Seals         3:09.03    3:05.51
      41.66   48.09   48.44   47.32                                
  5 Klicpera, Krista          15 Farmingdale          2:54.74    3:06.20
      42.46   46.68   48.15   48.91                                
  6 Daly, Sinead              13 Harbor Seals         3:02.04    3:06.50
      42.57   48.62   48.34   46.97                                
  7 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale          3:05.39    3:13.44
      43.49   48.97   51.10   49.88                                
  8 Reinesch, Cara            15 Hauppauge            3:15.00    3:33.52
      47.72   54.51   56.19   55.10                                
 
Event 92  Boys Open 200 Yard Breaststroke
=============================================================================
        2:31.49  ZONE
        2:33.99  JO
        2:42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jablonski, Greg           15 Farmingdale          2:25.50    2:27.52 ZONE
      32.95   37.18   38.80   38.59                                
  2 Cornacchioli, Joseph      15 Hauppauge            2:59.69    3:01.66
      39.60   46.28   47.95   47.83                                
 
Event 93  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
=============================================================================
          36.79  ZONE
          38.59  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Norman, Samantha           8 Lindenhurst            43.82      42.59 SILV
  2 Daly, Bronagh              8 Harbor Seals           44.08      48.09
  3 Heinsohn, Alyssa           8 Lindenhurst            53.43      51.44
  4 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst            51.70      52.25
  5 McCloud, Megan             7 Lindenhurst            53.49      55.18
  6 Li, Gloria                 8 Harbor Seals           56.26      56.18
  7 Sinkevich, Yana            7 Harbor Seals              NT      56.89
  8 Saltzman, Dana             8 Hauppauge              54.57      58.36
  9 Seckin, Mina               8 Harbor Seals         1:00.00      58.96
 10 Krpata, Jennifer           7 Farmingdale          1:05.00      59.93
 11 Emmanuel, Ikea             8 Nu-Finmen            1:22.00    1:02.88
 12 Parron, Chelsea            8 Nu-Finmen            1:22.00    1:04.08
 13 Dawydiah, Christi          7 East End SC          1:24.98    1:05.21
 14 Falcone, Jillian           8 East End SC          1:23.76    1:15.66
 15 Lievre, Jessica            6 Hauppauge            1:20.00    1:20.08
 -- Greco, Emily               7 Lindenhurst            50.18         DQ
 
Event 94  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
=============================================================================
          37.99  ZONE
          38.59  JO
          44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Galan, Bryan               8 Sachem                 47.95      49.35
  2 Zavos, Leon                8 Harbor Seals         1:00.00      51.46
  3 Rookwood Jr, William       6 Harbor Seals         1:20.00      54.38
  4 Petkanas, Diamantis        7 Farmingdale            52.52      55.49
  5 Rasmussen, Alf             8 Hauppauge              59.05      59.64
  6 Hannan, Sean               7 Farmingdale          1:10.00    1:02.90
  7 Hausmann, Mathew           7 Lindenhurst            57.72    1:03.16
  8 Bryan, Kareem              8 Nu-Finmen              55.53    1:03.59
  9 Marino, Peter              6 Hauppauge            1:00.00    1:08.43
 10 Bryan, Rashaad             7 Nu-Finmen            1:15.00    1:28.32
 -- Anderson, Joshua           7 Nu-Finmen            1:25.00         DQ
 
Event 95  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
=============================================================================
        1:09.59  ZONE
        1:12.29  JO
        1:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Parisi, Lauren            12 Hauppauge            1:11.56    1:09.65 JO
      34.42   35.23                                                
  2 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics       1:19.56    1:17.26 SILV
      37.26   40.00                                                
  3 Pusateri, Elise           12 East End SC          1:20.50    1:20.00 SILV
      38.17   41.83                                                
  4 Cremer, Kylie             11 Islip Aquatics       1:20.01    1:21.31 SILV
      39.28   42.03                                                
  5 Castain, Meagan           12 Hauppauge            1:20.85    1:22.78 SILV
      40.91   41.87                                                
  6 De Gore, Laura            12 Lindenhurst          1:23.22    1:22.79 SILV
      40.53   42.26                                                
  7 Larkin, Deven             11 East End SC          1:36.98    1:24.94 SILV
      39.90   45.04                                                
  8 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics       1:30.36    1:25.68
      41.53   44.15                                                
  9 Falco, Korissa            12 Islip Aquatics       1:24.67    1:26.72
      42.60   44.12                                                
 10 Nolan, Courtney           11 Harbor Seals         1:27.63    1:27.87
 11 Lariccio, Nicole          11 Sachem               1:26.56    1:27.94
      41.89   46.05                                                
 12 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics       1:26.76    1:28.68
      43.32   45.36                                                
 13 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst          1:26.30    1:28.87
      42.67   46.20                                                
 14 Roth, Jennifer            12 Farmingdale          1:26.51    1:28.94
      42.66   46.28                                                
 15 Dinkel, Emily             12 Harbor Seals         1:27.78    1:30.52
      43.51   47.01                                                
 16 Plate, Allison            12 East End SC          1:23.70    1:31.06
      43.32   47.74                                                
 17 Falcone, Jaclyn           12 East End SC          1:28.16    1:31.10
      44.00   47.10                                                
 18 Lysenko, Anna             12 Harbor Seals         1:27.09    1:31.74
      42.07   49.67                                                
 19 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics       1:32.30    1:32.61
      42.96   49.65                                                
 20 Romano, Laura             11 Harbor Seals         1:35.83    1:36.74
 21 Maher, Kelly              12 Lindenhurst          1:40.81    1:37.34
      46.59   50.75                                                
 22 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst          1:36.99    1:37.74
      48.38   49.36                                                
 23 O'Brien, Monica           11 Sachem               1:35.97    1:38.90
 24 Rosenbrock, Katie         12 Hauppauge            1:45.00    1:40.17
      47.06   53.11                                                
 25 Muller, Alyssa            11 Hauppauge            1:38.56    1:42.01
      48.86   53.15                                                
 26 Meredino, Grace           12 Lindenhurst          1:42.57    1:42.97
      51.36   51.61                                                
 27 King, Lauren              11 Farmingdale          1:51.85    1:49.90
 28 McKay, Noelle             11 Harbor Seals         1:51.13    1:52.14
 29 Davis, Lauren             11 Hauppauge            1:45.00    2:02.48
 30 Abraham, Naimah           12 Nu-Finmen            2:00.00    2:05.29
 31 Seckin, Serin             12 Harbor Seals         1:35.00    2:06.78
    1:00.24 1:06.54                                                
 32 Mohammed, Averie          11 Nu-Finmen            2:02.00    2:11.65
 -- Pancholi, Rima            11 Islip Aquatics       2:06.62         DQ
 -- Falcone, Christine        11 Hauppauge            2:15.00         DQ
 -- Lang, Liz                 12 Harbor Seals         1:34.36         DQ
 -- Brady, Meg                12 Islip Aquatics       1:35.67         DQ
 
Event 96  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
=============================================================================
        1:10.59  ZONE
        1:14.39  JO
        1:25.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst          1:14.85    1:12.43 JO
      34.40   38.03                                                
  2 Mongan, Kevin             12 Sachem               1:14.95    1:12.49 JO
      34.67   37.82                                                
  3 Chester, Nicholas         12 Hauppauge            1:22.34    1:17.37 SILV
      38.26   39.11                                                
  4 Hochman, Daniel           12 Harbor Seals         1:40.00    1:19.51 SILV
      37.64   41.87                                                
  5 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics       1:17.76    1:20.79 SILV
      39.45   41.34                                                
  6 Boccio, Dominick          12 Farmingdale          1:21.27    1:21.78 SILV
      39.42   42.36                                                
  7 Winikor, Chris            12 Harbor Seals         1:20.34    1:22.19 SILV
      40.86   41.33                                                
  8 Clay, Stephen             12 Sachem               1:20.00    1:23.67 SILV
  9 Martin, Corey             11 Hauppauge            1:26.20    1:23.95 SILV
      40.02   43.93                                                
 10 Maloney, Thomas           11 Harbor Seals         1:23.81    1:31.26
      43.38   47.88                                                
 11 Reade, Joey               11 Farmingdale          1:27.91    1:33.51
      46.06   47.45                                                
 12 McCartney, Liam           12 East End SC          1:58.54    1:37.00
      47.15   49.85                                                
 13 Vasilopoulos, Billy       12 Harbor Seals         1:36.26    1:39.23
 14 Zavos, Stephen            11 Harbor Seals         1:36.43    1:39.41
      48.55   50.86                                                
 15 Williams, Christophe      12 Nu-Finmen            1:53.46    1:42.45
      50.26   52.19                                                
 16 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale          1:45.55    1:53.21
      54.85   58.36                                                
 17 Abraham, Ismail           11 Nu-Finmen            2:13.00    1:58.04
      54.05 1:03.99                                                
 18 Maline, Robert            11 Lindenhurst          2:12.34    2:16.81
    1:03.16 1:13.65                                                
 -- Musso, Andrew             12 Lindenhurst          1:23.76         DQ
      40.02   42.31                                                
 
Event 97  Girls Open 100 Yard Backstroke
=============================================================================
        1:06.29  ZONE
        1:06.49  JO
        1:13.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harris, Kim               17 Farmingdale          1:01.95    1:03.36 ZONE
      30.64   32.72                                                
  2 Harris, Kelly             14 Farmingdale          1:12.29    1:12.16 SILV
      34.95   37.21                                                
  3 Spicer, Katie             16 UNIV                 1:11.92    1:12.25 SILV
      35.49   36.76                                                
  4 Palmeri, Patricia         17 Farmingdale          1:12.38    1:13.08 SILV
      35.22   37.86                                                
  5 Plusch, Tara              16 UNIV                 1:14.70    1:14.37
      36.12   38.25                                                
  6 Bowman, Erin              18 Islip Aquatics       1:06.64    1:14.92
      35.76   39.16                                                
  7 Klicpera, Krista          15 Farmingdale          1:12.57    1:16.10
      36.54   39.56                                                
  8 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale          1:15.08    1:18.80
      38.45   40.35                                                
  9 Holleran, Stephanie       16 Farmingdale          1:17.89    1:21.44
      39.57   41.87                                                
 10 Fiore, Caroline           15 Harbor Seals         1:22.72    1:23.96
      41.52   42.44                                                
 11 Lynch, Megan              15 Hauppauge            1:24.72    1:27.29
      41.75   45.54                                                
 12 Mark, Sarah               15 Brkln Seahawks       1:14.02    1:57.51
 
Event 98  Boys Open 100 Yard Backstroke
=============================================================================
 GOOD LUCK FSC COACH CHRIS !!!!!!!!!
          58.69  ZONE
        1:00.49  JO
        1:06.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Cornacchioli, Joseph      15 Hauppauge            1:10.60    1:12.20
  2 Goutzounis, John          15 Farmingdale          1:16.04    1:12.86
 -- Brady, Chris              30 Farmingdale          1:00.00   X1:00.07
 
Event 99  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Sherard, Ashley            8 Nu-Finmen              16.75      17.02
  2 Norman, Samantha           8 Lindenhurst            18.15      17.84
  3 Daly, Bronagh              8 Harbor Seals           17.90      17.89
  4 Belnavis, Samantha         8 Nu-Finmen              17.85      18.73
  5 Greco, Emily               7 Lindenhurst            21.11      18.93
  6 Nolan, Mary Kate           8 Harbor Seals           17.82      18.97
  7 Acompora, Alyssa           8 Lindenhurst            19.79      19.31
  8 Li, Gloria                 8 Harbor Seals           23.00      19.87
  9 Seckin, Mina               8 Harbor Seals           23.00      20.97
 10 McCloud, Megan             7 Lindenhurst            21.61      21.31
 11 Saltzman, Dana             8 Hauppauge              19.66      21.39
 12 Heinsohn, Alyssa           8 Lindenhurst            22.45      21.70
 13 Krpata, Jennifer           7 Farmingdale            19.82      21.83
 14 Tyson, Courtney            8 Nu-Finmen              23.08      23.07
 15 Swartwout, Christine       8 Lindenhurst            30.91      23.95
 16 Sinkevich, Yana            7 Harbor Seals              NT      23.97
 17 Emmanuel, Ikea             8 Nu-Finmen              28.00      26.17
 17 Sorenson-Graham, Dina      7 Nu-Finmen              23.98      26.17
 19 McGlinchey, Jessica        8 Sachem                 50.00      26.97
 20 Barrett, Janae             6 Nu-Finmen              29.96      27.47
 21 Abraham, Khadija           6 Nu-Finmen              30.00      29.51
 22 Falcone, Jillian           8 East End SC            45.90      29.52
 23 Dawydiah, Christi          7 East End SC            43.98      29.79
 24 Lievre, Jessica            6 Hauppauge              40.00      30.18
 25 Parron, Chelsea            8 Nu-Finmen              35.00      30.48
 26 Norman, Megan              8 Farmingdale               NT      35.07
 27 Perrone, Amanda            5 Sachem                    NT      41.59
 
Event 100  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
=============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Dennis, Aaron              8 Nu-Finmen              16.06      17.04
  2 Milano, Kenneth            8 Nu-Finmen              18.19      18.21
  3 Rookwood Jr, William       6 Harbor Seals           18.93      18.74
  4 Rasmussen, Alf             8 Hauppauge              24.10      18.84
  5 Zavos, Leon                8 Harbor Seals           18.00      19.58
  6 Hannan, Sean               7 Farmingdale            21.28      20.77
  7 Hughes, Jevaughn           8 Nu-Finmen              22.23      21.46
  8 Hausmann, Mathew           7 Lindenhurst            20.07      22.92
  9 Marino, Peter              6 Hauppauge              30.48      22.94
 10 McDonnaugh, Elijah         7 Nu-Finmen              20.90      23.11
 11 Petkanas, Diamantis        7 Farmingdale            20.27      23.47
 12 Bryan, Kareem              8 Nu-Finmen              20.07      23.53
 13 Anderson, Joshua           7 Nu-Finmen              27.56      25.17
 14 Tyson, Addison             6 Nu-Finmen              31.31      27.25
 15 Murray, Xavier             6 Nu-Finmen              34.56      29.97
 16 Bryan, Rashaad             7 Nu-Finmen              28.13      35.75
 
Event 101  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
=============================================================================
          59.89  ZONE
        1:02.29  JO
        1:11.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Parisi, Lauren            12 Hauppauge            1:02.77    1:01.04 JO
      29.87   31.17                                                
  2 Veccia, Samantha          12 Sachem               1:03.11    1:02.62 SILV
      30.52   32.10                                                
  3 Gorospe, Stephanie        12 Sachem               1:07.04    1:08.12 SILV
      32.52   35.60                                                
  4 Pusateri, Elise           12 East End SC          1:12.77    1:08.23 SILV
      33.15   35.08                                                
  5 Squillante, Jillian       12 Islip Aquatics       1:17.34    1:09.43 SILV
      32.70   36.73                                                
  6 Cremer, Kylie             11 Islip Aquatics       1:12.23    1:10.76 SILV
      33.97   36.79                                                
  7 Falco, Korissa            12 Islip Aquatics       1:10.08    1:11.36 SILV
      33.53   37.83                                                
  8 De Gore, Laura            12 Lindenhurst          1:12.02    1:11.52
      33.74   37.78                                                
  9 Castain, Meagan           12 Hauppauge            1:11.81    1:12.86
      35.55   37.31                                                
 10 Kiernan, Amanda           11 Islip Aquatics       1:16.93    1:13.47
      34.24   39.23                                                
 11 Piscitelli, Jennifer      11 Lindenhurst          1:15.65    1:13.96
      34.89   39.07                                                
 12 Larkin, Deven             11 East End SC          1:17.98    1:14.22
      35.45   38.77                                                
 13 Roth, Jennifer            12 Farmingdale          1:15.52    1:15.47
      36.07   39.40                                                
 14 Ashfaq, Nayab             11 Islip Aquatics       1:17.32    1:15.74
      36.43   39.31                                                
 15 Bruder, Keri              12 Islip Aquatics       1:24.80    1:17.62
      36.95   40.67                                                
 16 Lang, Liz                 12 Harbor Seals         1:30.00    1:18.55
      35.60   42.95                                                
 17 Lariccio, Nicole          11 Sachem               1:16.54    1:19.49
      37.64   41.85                                                
 18 Lysenko, Anna             12 Harbor Seals         1:25.57    1:20.30
      36.88   43.42                                                
 19 Falcone, Jaclyn           12 East End SC          1:18.20    1:20.47
      38.39   42.08                                                
 20 Dinkel, Emily             12 Harbor Seals         1:18.24    1:20.48
      37.88   42.60                                                
 21 Plate, Allison            12 East End SC          1:16.65    1:22.46
      38.77   43.69                                                
 22 Perrone, Victoria         11 Sachem               1:21.82    1:23.41
      38.89   44.52                                                
 23 Romano, Laura             11 Harbor Seals         1:22.16    1:24.57
      38.94   45.63                                                
 24 Maher, Kelly              12 Lindenhurst          1:25.18    1:26.04
      40.06   45.98                                                
 25 O'Blige, Imani            11 Newark-Nu-Finmen     1:23.08    1:26.21
      39.50   46.71                                                
 26 Pancholi, Rima            11 Islip Aquatics       1:33.15    1:27.14
      41.44   45.70                                                
 27 Barkey, Shannon           12 Lindenhurst          1:23.67    1:27.21
      41.41   45.80                                                
 28 Townsend, Baxter          11 East End SC          1:35.87    1:27.70
      42.48   45.22                                                
 29 Rosenbrock, Katie         12 Hauppauge            1:30.00    1:27.72
      40.65   47.07                                                
 30 Muller, Alyssa            11 Hauppauge            1:25.54    1:27.73
      40.91   46.82                                                
 31 O'Brien, Monica           11 Sachem               1:26.19    1:28.36
      41.92   46.44                                                
 32 Meredino, Grace           12 Lindenhurst          1:33.04    1:34.32
      44.71   49.61                                                
 33 Davis, Lauren             11 Hauppauge            1:30.00    1:34.87
      44.99   49.88                                                
 34 King, Lauren              11 Farmingdale          1:37.66    1:35.83
      43.37   52.46                                                
 35 Mohammed, Averie          11 Nu-Finmen            1:49.00    1:36.51
      42.35   54.16                                                
 36 Seckin, Serin             12 Harbor Seals         1:40.00    1:42.21
      48.57   53.64                                                
 37 McKay, Noelle             11 Harbor Seals         1:44.55    1:42.34
      47.70   54.64                                                
 38 Brady, Meg                12 Islip Aquatics       1:20.35    1:43.13
      45.65   57.48                                                
 39 Abraham, Naimah           12 Nu-Finmen            1:48.50    1:43.59
      45.37   58.22                                                
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
=============================================================================
        1:00.69  ZONE
        1:02.69  JO
        1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Mongan, Kevin             12 Sachem                 59.72    1:01.23 JO
      29.53   31.70                                                
  2 Musso, Andrew             12 Lindenhurst          1:03.55    1:03.60 SILV
      30.29   33.31                                                
  3 Rostrup, Ian              12 Lindenhurst          1:06.69    1:07.12 SILV
      32.32   34.80                                                
  4 Boccio, Dominick          12 Farmingdale          1:07.29    1:07.66 SILV
      32.01   35.65                                                
  5 O'Leary, Kyle             12 Islip Aquatics       1:07.64    1:08.02 SILV
      32.60   35.42                                                
  6 Winikor, Chris            12 Harbor Seals         1:13.71    1:08.93 SILV
      33.34   35.59                                                
  7 Hochman, Daniel           12 Harbor Seals         1:20.00    1:10.49 SILV
      33.26   37.23                                                
  8 Chester, Nicholas         12 Hauppauge            1:09.99    1:10.76 SILV
      33.53   37.23                                                
  9 Martin, Corey             11 Hauppauge            1:09.71    1:12.25
      33.39   38.86                                                
 10 Maloney, Thomas           11 Harbor Seals         1:20.00    1:13.06
      35.75   37.31                                                
 11 Clay, Stephen             12 Sachem               1:12.10    1:13.19
      34.07   39.12                                                
 12 Contillo, Michael         11 UNIV                 1:12.84    1:13.32
      35.26   38.06                                                
 13 Reade, Joey               11 Farmingdale          1:23.68    1:18.98
      37.53   41.45                                                
 14 Barnett, Kevin            12 Hauppauge            1:27.80    1:20.93
      38.23   42.70                                                
 15 Esposito, Anthony         11 Lindenhurst          1:28.80    1:22.26
      39.06   43.20                                                
 16 Williams, Christophe      12 Nu-Finmen            1:27.01    1:22.86
      38.94   43.92                                                
 17 Zavos, Stephen            11 Harbor Seals         1:30.51    1:23.46
      39.21   44.25                                                
 18 Goutzounis, Mike          11 Farmingdale          1:22.67    1:23.94
      39.70   44.24                                                
 19 Abraham, Ismail           11 Nu-Finmen            2:00.00    1:25.15
      38.71   46.44                                                
 20 McCartney, Liam           12 East End SC          1:43.94    1:25.60
      41.23   44.37                                                
 21 Vasilopoulos, Billy       12 Harbor Seals         1:31.23    1:26.95
      41.00   45.95                                                
 22 Maline, Robert            11 Lindenhurst          1:52.08    1:47.41
      50.23   57.18                                                
 
Event 103  Girls Open 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          26.39  ZONE
          27.19  JO
          28.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harris, Kim               17 Farmingdale            26.32      26.58 JO
  2 Sinkevich, Karyna         12 Harbor Seals           29.93      28.58
  3 Palmeri, Patricia         17 Farmingdale            27.52      28.59
  4 Nasser, Helen             16 Hauppauge              28.08      28.86
  5 Klicpera, Krista          15 Farmingdale            28.41      29.60
  6 Spicer, Katie             16 UNIV                   29.73      29.81
  7 Reinhart, Jennifer        15 Farmingdale            29.11      30.09
  8 Holleran, Stephanie       16 Farmingdale            29.56      30.43
  9 Palmeri, Stephanie        14 Farmingdale            28.37      30.72
  9 Rasmussen, Jill           15 Hauppauge              29.40      30.72
 11 Reinesch, Cara            15 Hauppauge              30.96      31.39
 12 Pusateri, Elise           12 East End SC            30.60      31.59
 12 Boyle, Genevieve          15 Sachem                 30.17      31.59
 14 Daly, Sinead              13 Harbor Seals           30.00      31.69
 15 Lynch, Megan              15 Hauppauge              32.48      33.12
 16 Nolan, Courtney           11 Harbor Seals           33.79      33.48
 17 Plank, Amy                16 Farmingdale            33.00      34.14
 
Event 104  Boys Open 50 Yard Freestyle
=============================================================================
          23.19  ZONE
          23.79  JO
          26.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=============================================================================
  1 Jablonski, Greg           15 Farmingdale            24.39      24.17 SILV
  2 Young, Justin             16 Harbor Seals           25.31      24.93 SILV
  3 Lariccio, Michael         15 Sachem                 27.64      27.20
  4 Goutzounis, John          15 Farmingdale            28.30      28.78
 -- Brady, Chris              30 Farmingdale               NT     X23.61
 
Event 105  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harbor Seals  'A'                                 1:46.00    1:28.75
      53.37   35.38                                                
  2 Team Suffolk Lindenhurst  'A'                     1:57.00    1:32.67
  3 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          1:47.00    1:38.10
      54.68   43.42                                                
 
Event 106  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Nu-Finmen Swim Club  'A'                          1:34.00    1:39.49
      55.52   43.97                                                
 
Event 107  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harbor Seals  'A'                                 2:27.28    2:23.32
      32.65   40.11   17.57   52.99                                
  2 Islip Aquatics  'A'                               2:45.61    2:28.79
    1:18.97   37.23   32.59                                        
  3 Hauppauge  'A'                                    3:00.00    2:36.91
      45.28   40.33   31.06   40.24                                
  4 East End Swim Club  'A'                                NT    2:38.25
      40.42   45.24   36.49   36.10                                
  5 Islip Aquatics  'B'                               2:50.14    2:58.04
      22.10   17.50   50.61 1:27.83                                
 -- Team Suffolk Lindenhurst  'A'                     2:54.00         DQ
      43.91   48.84   37.28   32.13                                
 
Event 108  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Harbor Seals  'A'                                 2:30.04    2:25.57
  2 Team Suffolk Lindenhurst  'A'                     2:49.00    2:43.14
      44.57   37.14   33.51   47.92                                
 
Event 109  Girls Open 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Farmingdale Swim Club  'A'                        2:08.26    1:53.26
    2:11.61                                                        
  2 Farmingdale Swim Club  'C'                             NT    2:11.45
      33.88   37.71   33.46   26.40                                
  3 Farmingdale Swim Club  'B'                             NT    2:18.03
      33.57   46.19   15.95   42.32                                
 
Event 110  Boys Open 200 Yard Medley Relay
=============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=============================================================================
  1 Farmingdale Swim Club  'A'                        2:07.06    2:02.03

Brought to you by Computer Aide, Inc.