ThanksgivingMeet(A) 2002
11/29/2002 to 12/1/2002

Event 1  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR              2:40.32    2:25.51         20  
       34.01  1:11.65  1:48.31  2:25.51                                    
  2 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR              2:31.78    2:27.51         17  
       34.27  1:12.08  1:50.20  2:27.51                                    
  3 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                   NT    2:36.16         16  
     1:16.10  1:56.94  2:35.98  2:36.16                                    
  4 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR              2:38.24    2:41.44         15  
       36.56  1:18.72  2:00.71  2:41.44                                    
  5 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              2:52.59    2:48.21         14  
       38.06  1:21.00  2:05.57  2:48.21                                    
  6 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR              2:56.56    2:50.00         13  
       37.19  2:06.72  2:50.00                                             
  7 Shiota, Lena         9 AGUA-MR              2:53.09    2:50.25         12  
       37.70  1:23.04  2:08.11  2:50.25                                    
  8 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR              2:52.53    2:50.67         11  
       37.48  1:23.01  2:09.65  2:50.67                                    
  9 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              2:56.55    2:50.78          9  
       37.87  1:22.04  2:07.18  2:50.78                                    
 10 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR              2:58.15    2:55.57          7  
       38.66  1:26.27  2:12.82  2:55.57                                    
 11 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR              3:16.09    2:56.70          6  
       38.64  1:24.59  2:12.13  2:56.70                                    
 12 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR              3:09.92    2:58.02          5  
       39.51  1:25.52  2:14.33  2:58.02                                    
 13 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR              3:24.53    3:02.42          4  
       42.11  1:27.78  2:15.65  3:02.42                                    
 14 Fidan, Cagla         7 Twisters-MR          3:20.00    3:11.85          3  
       42.13  1:31.60  2:19.35  3:11.85                                    
 15 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR                   NT    3:11.88          2  
       46.86  1:34.54  2:25.86  3:11.88                                    
 16 Reis, Kelly J        9 AGUA-MR              3:15.97    3:16.61          1  
       41.48  1:31.66  2:24.12  3:16.61                                    
 
Event 2  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR          2:26.81    2:26.59         20  
       32.55  1:09.73  1:48.68  2:26.59                                    
  2 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR                   NT    2:33.30         17  
       33.83  1:12.90  1:54.26  2:33.30                                    
  3 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR          2:35.97    2:35.57         16  
       34.31  1:14.29  1:55.22  2:35.57                                    
  4 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR              2:39.88    2:37.12         15  
       36.15  1:17.13  1:57.08  2:37.12                                    
  5 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              2:36.40    2:46.50         14  
       36.23  1:18.44  2:03.50  2:46.50                                    
  6 May, Michael M      10 Twisters-MR          2:52.59    2:46.86         13  
       38.12  1:21.46  2:06.36  2:46.86                                    
  7 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT    2:47.81         12  
       39.58  1:23.93  2:07.25  2:47.81                                    
  8 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              2:52.45    2:53.56         11  
       39.29  1:24.44  2:09.54  2:53.56                                    
  9 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR              3:10.59    3:01.38          9  
 10 Barbosa, Larry S     9 Twisters-MR          3:40.00    3:14.30          7  
       42.36  1:31.74  2:23.35  3:14.30                                    
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR              2:16.34    2:04.00         20  
       29.86  1:01.99  1:34.20  2:04.00                                    
  2 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR              2:06.86    2:06.26         17  
       29.34  1:01.01  1:34.00  2:06.26                                    
  3 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR              2:10.05    2:08.28         16  
       30.39  1:02.91  1:36.25  2:08.28                                    
  4 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR              2:13.50    2:09.32         15  
       29.10  1:01.78  1:36.07  2:09.32                                    
  5 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR              2:12.81    2:13.83         14  
       31.88  1:06.20  1:40.23  2:13.83                                    
  6 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              2:21.02    2:14.46         13  
       29.98  1:04.09  1:39.67  2:14.46                                    
  7 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR              2:10.51    2:14.82         12  
       30.55  1:04.17  1:39.78  2:14.82                                    
  8 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR              2:20.85    2:18.45         11  
       30.09  1:03.67  1:40.77  2:18.45                                    
  9 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR              2:17.89    2:19.04          9  
       31.42  1:06.74  1:43.55  2:19.04                                    
 10 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR              2:44.57    2:22.55          7  
       32.91  1:09.28  1:46.55  2:22.55                                    
 11 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR              2:36.23    2:26.59          6  
       33.83  1:11.98  1:50.49  2:26.59                                    
 12 Zawadka, Sandra     11 Twisters-MR          2:41.40    2:34.78          5  
       33.92  1:13.19  1:54.65  2:34.78                                    
 13 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR              2:40.13    2:41.20          4  
       33.38  1:15.03  1:59.45  2:41.20                                    
 14 Reis, Dani B        11 AGUA-MR              2:39.10    2:41.91          3  
       36.50  1:18.36  2:01.60  2:41.91                                    
 15 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              2:43.17    2:42.85          2  
       35.52  1:17.96  2:01.90  2:42.85                                    
 16 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR              2:49.08    2:48.14          1  
       39.49  1:22.90  2:07.64  2:48.14                                    
 17 Seker, Celine G     11 AGUA-MR                   NT    2:48.43        
       38.77  1:21.88  2:05.90  2:48.43                                    
 18 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR                   NT    2:50.19        
       40.14  1:24.37  2:10.18  2:50.19                                    
 19 Matza, Jackie R     11 AGUA-MR              3:08.47    2:55.12        
       38.29  1:22.39  2:10.24  2:55.12                                    
 20 Shifke, Caroline R  12 AGUA-MR                   NT    2:58.70        
       39.97  1:24.93  2:11.37  2:58.70                                    
 
Event 4  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR          2:19.06    2:15.68         20  
       29.99  1:03.93  1:40.18  2:15.68                                    
  2 Gleason, David X    12 AGUA-MR              2:17.60    2:20.62         17  
       32.41  1:09.34  1:45.76  2:20.62                                    
  3 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          2:20.68    2:23.06         16  
       31.87  1:08.44  1:46.79  2:23.06                                    
  4 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR              2:35.27    2:24.78         15  
       32.14  1:08.30  1:47.42  2:24.78                                    
  5 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR              2:25.24    2:28.81         14  
       32.22  1:10.34  1:50.74  2:28.81                                    
  6 Sacoto, Maxwell L   11 Twisters-MR          2:30.53    2:30.29         13  
       34.39  1:12.42  1:51.91  2:30.29                                    
  7 Carrington, Adam A  11 AGUA-MR                   NT    2:39.23         12  
       34.36  1:13.90  1:57.28  2:39.23                                    
  8 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR              2:53.17    2:47.91         11  
       36.49  1:20.21  2:04.87  2:47.91                                    
  9 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR                   NT    2:51.79          9  
       37.60  1:21.89  2:07.39  2:51.79                                    
 
Event 5  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              4:26.23    4:33.09         20  
       29.35  1:02.35  1:37.36  2:12.16  2:51.03  4:02.09  4:33.10  4:33.09
  2 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              4:38.67    4:43.51         17  
       29.66  1:04.74  1:40.21  2:16.62  2:56.28  3:37.04  4:10.78  4:43.51
  3 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              4:43.03    4:46.83         16  
       29.78  1:04.43  1:40.42  2:15.95  2:58.37  3:42.50  4:15.32  4:46.83
  4 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              4:45.85    4:46.97         15  
       31.06  1:06.62  1:44.60  2:22.07  3:02.91  3:43.67  4:15.99  4:46.97
  5 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              4:49.84    4:51.28         14  
       30.44  1:06.28  1:43.65  2:21.51  3:02.84  3:44.40  4:18.22  4:51.28
  6 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              4:53.97    4:53.62         13  
       30.71  1:05.88  1:43.70  2:20.76  3:04.31  3:47.70  4:21.21  4:53.62
  7 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              4:54.62    4:56.96         12  
       29.96  1:05.17  1:44.25  2:22.25  3:06.99  3:52.23  4:24.91  4:56.96
  8 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR              5:03.10    5:00.47         11  
       29.82  1:04.96  1:43.09  2:20.90  3:05.86  3:52.15  4:26.34  5:00.47
  9 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              5:02.85    5:02.85          9  
       31.32  1:07.94  1:48.60  2:27.42  3:10.46  3:52.66  4:28.73  5:02.85
 10 Safran, Lily W      15 AGUA-MR              5:05.77    5:08.09          7  
       33.10  1:12.91  1:52.13  2:30.67  3:14.98  4:00.60  4:34.97  5:08.09
 11 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR              5:07.51    5:09.59          6  
       33.36  1:13.09  1:50.87  2:27.63  3:14.18  4:00.61  4:35.54  5:09.59
 12 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              5:07.68    5:11.18          5  
       31.62  1:09.09  1:48.40  2:27.13  3:14.52  4:02.57  4:37.02  5:11.18
 13 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR              4:55.67    5:11.45          4  
       30.81  1:08.04  1:48.12  2:26.67  3:13.05  3:59.26  4:35.68  5:11.45
 14 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              5:09.13    5:12.19          3  
       34.45  1:15.24  1:53.73  2:32.16  3:17.56  4:03.37  4:38.24  5:12.19
 15 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              4:58.91    5:13.74          2  
       31.14  1:08.26  1:47.88  2:26.42  3:14.35  4:02.46  4:38.06  5:13.74
 16 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR              5:10.85    5:13.96          1  
       33.70  1:13.74  1:52.79  2:31.63  3:17.34  4:04.16  4:39.70  5:13.96
 17 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              5:18.76    5:14.13        
       33.84  1:12.62  1:53.75  2:35.25  3:20.08  4:03.55  4:40.07  5:14.13
 18 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR                   NT    5:15.53        
       34.48  1:15.16  1:57.34  2:37.97  3:21.65  4:05.11  4:41.53  5:15.53
 19 Healey, Vivian O    14 AGUA-MR              5:06.87    5:15.65        
       30.76  1:09.61  1:52.79  2:33.20  3:19.76  4:04.32  4:41.19  5:15.65
 20 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR              5:25.71    5:23.98        
       33.73  1:15.34  1:57.30  2:38.20  3:24.81  4:12.52  4:49.72  5:23.98
 21 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR              5:28.91    5:24.62        
       33.50  1:14.52  1:54.33  2:33.59  3:24.39  4:15.80  4:50.84  5:24.62
 22 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR              5:54.80    5:27.59        
       34.70  1:15.44  1:57.95  2:40.36  3:28.51  4:16.26  4:51.90  5:27.59
 23 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              5:21.11    5:28.00        
       34.60  1:15.60  1:57.59  2:38.40  3:27.69  4:15.99  4:52.49  5:28.00
 24 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR                   NT    5:29.89        
       34.15  1:13.53  1:55.31  2:36.41  3:25.29  4:13.73  4:52.59  5:29.89
 25 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR              5:27.77    5:32.29        
       39.65  1:26.55  2:08.80  2:51.31  3:35.41  4:18.76  4:56.31  5:32.29
 26 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              5:46.91    5:38.79        
       34.05  1:16.13  2:00.92  2:43.53  3:34.91  4:26.43  5:02.94  5:38.79
 27 Wong, Bethany K     14 Twisters-MR          5:34.75    5:44.87        
       34.69  1:18.15  2:03.70  2:49.34  3:36.07  4:23.26  5:04.00  5:44.87
 28 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR              5:50.02    5:47.08        
       35.78  1:19.59  2:05.14  2:48.56  3:37.14  4:25.97  5:04.60  5:47.08
 29 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR                   NT    5:49.91        
       37.71  1:23.77  2:08.54  2:51.50  3:45.50  4:37.57  5:14.00  5:49.91
 30 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR                   NT    5:56.55        
       40.55  1:28.93  2:13.78  2:57.88  3:45.72  4:35.30  5:15.35  5:56.55
 31 Perlin, Michelle E  14 AGUA-MR                   NT    7:06.64        
       44.44  1:40.97  2:36.06  3:27.54  4:24.33  5:22.31  7:06.64         
 -- Teng, Michelle      13 AGUA-MR              5:42.92         DQ        
       36.69  1:22.33  2:07.04  2:51.37  3:40.88  4:31.38  5:11.31       DQ
 
Event 6  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              4:08.32    4:14.30         20  
       27.12    57.74  1:31.00  2:03.24  2:41.03  3:17.76  3:47.24  4:14.30
  2 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR              4:31.38    4:25.36         17  
       27.63    59.31  1:33.30  2:06.95  2:45.85  3:24.56  3:55.42  4:25.36
  3 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR              4:33.65    4:33.75         16  
       27.48    58.84  1:34.74  2:09.08  2:49.86  3:30.87  4:02.87  4:33.75
  4 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR          4:35.21    4:33.89         15  
       27.74    59.84  1:36.64  2:13.43  2:53.39  3:35.40  4:04.85  4:33.89
  5 Hasty, William G    16 AGUA-MR              4:42.80    4:34.92         14  
       28.64  1:03.38  1:36.76  2:09.84  2:52.40  3:35.25  4:06.15  4:34.92
  6 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              4:40.26    4:35.15         13  
       28.47  1:01.35  1:37.48  2:12.85  2:52.51  3:32.15  4:04.49  4:35.15
  7 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              4:38.18    4:35.89         12  
       30.45  1:04.54  1:38.89  2:13.71  2:54.31  3:34.30  4:05.55  4:35.89
  8 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              4:25.97    4:40.47         11  
       27.97  1:01.00  1:36.93  2:12.27  2:54.47  3:36.83  4:08.73  4:40.47
  9 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              4:57.57    4:46.02          9  
       31.17  1:07.01  1:43.50  2:18.79  2:59.16  3:40.05  4:13.13  4:46.02
 10 Ng, Cory            14 AGUA-MR                   NT    4:55.31          7  
       29.42  1:02.38  1:40.30  2:17.95  3:01.82  3:47.45  4:21.74  4:55.31
 11 Troy, Derek         13 AGUA-MR              5:29.50    5:05.15          6  
       30.25  1:04.63  1:43.50  2:21.57  3:07.64  3:54.42  4:30.42  5:05.15
 12 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              5:06.85    5:08.88          5  
       29.47  1:04.74  1:46.51  2:28.12  3:12.89  3:59.12  4:35.50  5:08.88
 13 Borger, Brian R     14 AGUA-MR              5:15.69    5:10.43          4  
       34.91  1:17.59  1:58.03  2:36.76  3:16.27  3:57.30  4:34.68  5:10.43
 14 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR              5:26.62    5:12.22          3  
       32.69  1:11.20  1:49.51  2:26.71  3:13.81  4:01.70  4:38.08  5:12.22
 15 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR                   NT    5:14.17          2  
       32.42  1:08.26  1:49.21  2:30.16  3:18.30  4:06.14  4:40.56  5:14.17
 16 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              4:57.85    5:17.20          1  
       30.98  1:09.02  1:51.75  2:33.92  3:19.20  4:05.45  4:41.79  5:17.20
 17 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR              5:22.49    5:19.49        
       33.82  1:12.58  1:54.72  2:35.47  3:19.85  4:04.39  4:43.28  5:19.49
 18 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              5:20.55    5:19.87        
       33.18  1:14.93  1:54.61  2:32.90  3:22.04  4:11.33  4:46.88  5:19.87
 19 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR              5:22.40    5:22.73        
       36.35  1:19.96  1:59.15  2:37.45  3:23.06  4:08.24  4:46.51  5:22.73
 20 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              5:28.25    5:26.50        
       36.02  1:19.19  2:01.05  2:40.81  3:25.58  4:10.87  4:48.85  5:26.50
 21 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR                   NT    5:45.31        
       36.07  1:18.86  2:05.42  2:49.33  3:38.95  4:29.63  5:08.53  5:45.31
 22 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR                   NT    6:24.11        
              1:44.06  2:25.37  3:08.28  4:05.42  5:04.67  5:44.17  6:24.11
 23 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR                   NT    6:38.39        
       41.10  1:38.78  2:28.74  3:20.95  4:16.33  5:11.76  5:54.98  6:38.39
 -- Scully, Shane N     13 AGUA-MR                   NT         DQ        
       49.31  1:51.49           3:26.34  4:29.54  5:32.21       DQ         
 
Event 7  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR              2:39.66    2:40.22         20  
       37.00  1:18.27  2:03.61  2:40.22                                    
  2 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                   NT    2:50.18         17  
       41.15  1:22.34  2:10.60  2:50.18                                    
  3 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR              3:07.17    2:54.47         16  
       40.97  1:25.44  2:16.45  2:54.47                                    
  4 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR              2:57.19    2:55.32         15  
       38.54  1:24.28  2:17.94  2:55.32                                    
  5 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR                   NT    3:07.13         14  
       41.74  1:29.30  2:24.89  3:07.13                                    
  6 Shiota, Lena         9 AGUA-MR              3:10.70    3:07.15         13  
       43.85  1:30.39  2:25.41  3:07.15                                    
  7 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR              3:11.05    3:09.05         12  
       44.20  1:30.13  2:27.77  3:09.05                                    
  8 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                   NT    3:12.48         11  
       46.05  1:35.75  2:28.14  3:12.48                                    
  9 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                   NT    3:18.35          9  
       47.40  1:35.03  2:36.13  3:18.35                                    
 10 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              3:12.48    3:19.11          7  
       48.18  1:41.18  2:35.29  3:19.11                                    
 11 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR              3:24.94    3:20.65          6  
       48.27  1:36.87  2:38.55  3:20.65                                    
 12 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                   NT    3:25.35          5  
       49.24  1:37.38  2:38.62  3:25.35                                    
 13 Reis, Kelly J        9 AGUA-MR              3:29.77    3:29.70          4  
       52.12  1:42.88  2:40.92  3:29.70                                    
 14 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR                   NT    3:34.03          3  
       51.38  1:44.78  2:45.79  3:34.03                                    
 15 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR                   NT    3:42.49          2  
       47.38  1:36.06  3:25.05  3:42.49                                    
 
Event 8  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR          2:40.17    2:43.85         20  
       36.29  1:20.11  2:05.79  2:43.85                                    
  2 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR              2:50.60    2:51.56         17  
       39.13  1:23.07  2:14.85  2:51.56                                    
  3 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR          3:14.21    2:58.42         16  
       41.12  1:28.53  2:20.61  2:58.42                                    
  4 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR              3:06.72    2:58.78         15  
       44.62  1:30.15  2:20.70  2:58.78                                    
  5 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT    3:05.25         14  
       46.69  1:32.23  2:25.43  3:05.25                                    
  6 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              2:59.64    3:07.36         13  
       44.41  1:32.42  2:28.48  3:07.36                                    
  7 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              3:20.03    3:14.51         12  
       45.76  1:34.78  2:31.07  3:14.51                                    
  8 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                   NT    3:27.01         11  
       52.01  1:40.83  2:42.29  3:27.01                                    
 -- May, Michael M      10 Twisters-MR          3:09.68         DQ        
       43.77  1:30.55  2:25.75       DQ                                    
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR              2:23.55    2:26.41         20  
       31.81  1:09.31  1:52.09  2:26.41                                    
  2 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR              2:30.06    2:30.59         17  
       33.90  1:12.72  1:56.33  2:30.59                                    
  3 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR              2:35.16    2:32.75         16  
       34.55  1:13.86  1:59.27  2:32.75                                    
  4 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR              2:38.40    2:34.13         15  
       32.52  1:14.09  1:59.29  2:34.13                                    
  5 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              2:35.16    2:34.93         14  
       34.49  1:14.51  2:00.53  2:34.93                                    
  6 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR              2:42.87    2:40.66         13  
       36.81  1:17.03  2:05.05  2:40.66                                    
  7 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR              2:36.12    2:40.91         12  
       38.07  1:18.13  2:05.34  2:40.91                                    
  8 Sangtippawan, Phai  12 Twisters-MR          2:57.90    2:52.03         11  
       38.54  1:22.98  2:11.71  2:52.03                                    
  9 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR              2:55.31    2:57.35          9  
       40.58  1:25.64  2:21.09  2:57.35                                    
 10 Zawadka, Sandra     11 Twisters-MR          3:11.25    2:58.18          7  
       40.07  1:25.92  2:17.99  2:58.18                                    
 11 Reis, Dani B        11 AGUA-MR              2:56.13    2:58.55          6  
       40.75  1:25.71  2:19.44  2:58.55                                    
 12 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              3:06.03    3:04.69          5  
       41.04  1:29.21  2:22.76  3:04.69                                    
 13 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR              3:10.81    3:06.91          4  
       43.81  1:30.69  2:24.60  3:06.91                                    
 14 Seker, Celine G     11 AGUA-MR                   NT    3:12.84          3  
       44.11  1:31.25  2:26.66  3:12.84                                    
 15 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR                   NT    3:16.38          2  
       47.91  1:39.29  2:34.37  3:16.38                                    
 16 Matza, Jackie R     11 AGUA-MR                   NT    3:18.52          1  
       41.51  1:32.30  2:35.03  3:18.52                                    
 17 Shifke, Caroline R  12 AGUA-MR                   NT    3:23.35        
       45.95  1:39.01  2:36.34  3:23.35                                    
 18 Wong, Tiffany K     11 Twisters-MR          3:25.00    3:31.90        
       47.52  1:46.04  2:41.67  3:31.90                                    
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR          2:37.65    2:29.56         20  
       31.58  1:11.26  1:55.74  2:29.56                                    
  2 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          2:40.18    2:40.28         17  
       33.90  1:13.69  2:03.24  2:40.28                                    
  3 Gleason, David X    12 AGUA-MR              2:39.44    2:44.40         16  
       37.91  1:21.13  2:09.84  2:44.40                                    
  4 Sacoto, Maxwell L   11 Twisters-MR          2:47.79    2:46.31         15  
       39.14  1:20.91  2:08.42  2:46.31                                    
  5 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR              2:46.21    2:47.54         14  
              1:21.23  2:09.73  2:47.54                                    
  6 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR              2:56.46    2:53.54         13  
       38.95  1:23.23  2:15.89  2:53.54                                    
  7 Carrington, Adam A  11 AGUA-MR                   NT    2:55.23         12  
       39.48  1:25.73  2:17.83  2:55.23                                    
  8 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR                   NT    3:13.72         11  
       48.33  1:36.97  2:32.34  3:13.72                                    
 -- Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR                   NT         DQ        
       49.25           2:32.23       DQ                                    
 
Event 11  Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR             17:45.00   17:55.61         20  
       28.78  1:00.83  1:33.64  2:06.25  2:38.49  3:11.50  3:44.18  4:17.04
     4:49.45  5:22.07  5:54.29  6:27.13  7:00.43  7:33.53  8:06.50  8:39.80
     9:11.45  9:44.75 10:17.83 10:50.49 11:23.43 11:56.49 12:29.13 13:02.19
    13:35.47 14:08.40 14:41.09 15:14.27 15:46.76 16:19.21 16:52.74 17:24.42
    17:55.61
  2 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR             17:58.09   18:01.04         17  
       29.18  1:01.36  1:33.92  2:06.54  2:39.13  3:11.82  3:44.62  4:17.43
     4:50.37  5:23.04  5:55.90  6:29.08  7:02.19  7:35.28  8:08.30  8:41.09
     9:14.02  9:47.13 10:20.14 10:53.95 11:27.60 12:00.89 12:34.07 13:07.11
    13:40.09 14:13.28 14:46.17 15:19.09 15:51.83 16:24.45 16:56.83 17:29.35
    18:01.04
  3 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR             17:46.54   18:14.47         16  
       30.22  1:02.75  1:35.69  2:08.79  2:42.02  3:15.24  3:48.53  4:21.84
     4:55.43  5:28.98  6:01.87  6:34.84  7:07.81  7:41.00  8:14.38  8:47.78
     9:20.87  9:54.34 10:27.97 11:01.34 11:34.34 12:07.73 12:41.70 13:14.90
    13:48.31 14:22.13 14:55.20 15:28.45 16:01.94 16:35.47 17:08.63 17:41.57
    18:14.47
  4 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR                   NT   18:21.04         15  
       29.26  1:01.36  1:34.17  2:07.37  2:40.63  3:14.14  3:47.49  4:20.90
     4:54.23  5:27.45  6:01.04  6:34.26  7:07.59  7:41.15  8:14.56  8:48.00
     9:21.44  9:54.77 10:28.15 11:01.86 11:35.89 12:09.80 12:43.92 13:17.80
    13:51.80 14:26.01 15:00.09 15:34.03 16:07.76 16:41.77 17:15.06 17:49.13
    18:21.04
  5 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR             18:53.29   18:28.44         14  
       29.26  1:02.25  1:35.77  2:09.79  2:43.52  3:17.42  3:51.55  4:25.70
     4:59.79  5:34.05  6:07.64  6:41.67  7:15.47  7:48.88  8:22.33  8:56.03
     9:30.03 10:04.00 10:37.87 11:11.18 11:45.09 12:19.46 12:53.21 13:27.15
    14:01.10 14:34.59 15:07.82 15:41.23 16:15.01 16:48.52 17:22.06 17:55.25
    18:28.44
  6 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR             19:56.88   18:35.50         13  
       30.40  1:04.07  1:38.06  2:11.58  2:45.84  3:19.30  3:53.55  4:27.43
     5:01.40  5:35.98  6:10.05  6:43.65  7:17.67  7:51.26  8:24.96  8:58.72
     9:32.44 10:06.30 10:40.37 11:14.31 11:48.46 12:22.56 12:56.59 13:29.76
    14:03.41 14:37.37 15:11.62 15:46.23 16:20.56 16:54.90 17:28.69 18:03.14
    18:35.50
  7 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR             18:15.00   18:43.69         12  
       29.32  1:02.07  1:35.33  2:08.62  2:41.94  3:15.33  3:48.61  4:22.26
     4:56.41  5:30.56  6:04.58  6:39.25  7:13.50  7:47.78  8:22.56  8:57.34
     9:31.90 10:06.27 10:40.86 11:15.32 11:50.23 12:24.76 12:59.69 13:33.20
    14:07.69 14:43.09 15:18.28 15:52.51 16:26.63 17:01.48 17:36.32 18:10.79
    18:43.69
  8 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR                   NT   18:58.87         11  
       29.74  1:02.57  1:36.30  2:10.56  2:44.79  3:19.69  3:53.78  4:28.03
     5:02.64  5:37.65  6:12.61  6:47.48  7:22.65  7:57.26  8:32.38  9:07.13
     9:42.15 10:16.95 10:51.28 11:26.20 12:00.96 12:35.64 13:10.27 13:45.26
    14:20.34 14:55.41 15:31.00 16:06.15 16:41.77 17:17.16 17:51.82 18:26.80
    18:58.87
  9 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR                   NT   18:58.92          9  
       30.38  1:04.01  1:38.48  2:13.55  2:48.95  3:24.25  3:59.90  4:35.28
     5:10.67  6:56.61  7:31.82  8:06.89  8:42.00  9:16.96  9:51.76 10:26.41
    11:35.88 12:10.18 13:18.89 14:28.07 15:02.48 16:11.26 16:45.61 17:53.91
    18:27.11 18:59.13          19:30.83 18:58.92                           
 10 Landry, Kristen     17 Trs-MR                    NT   19:04.30          7  
       30.36  1:03.56  1:37.32  2:11.43  2:46.02  3:20.33  3:54.79  4:29.39
     5:04.07  5:38.82  6:13.51  6:48.47  7:23.15  7:57.96  8:32.68  9:07.74
     9:42.79 10:17.94 10:52.97 11:27.97 12:03.04 12:38.31 13:13.54 13:48.88
    14:24.27 14:59.53 15:35.20 16:10.78 16:46.18 17:21.78 17:57.39 18:31.60
    19:04.30
 11 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR             19:03.56   19:09.19          6  
       30.31  1:03.83  1:37.94  2:11.91  2:45.91  3:19.85  3:54.24  4:28.15
     5:03.00  5:37.25  6:11.37  6:45.80  7:20.59  7:55.16  8:30.23  9:05.24
     9:40.31 10:15.90 10:51.38 11:26.73 12:01.84 12:37.17 13:13.11 13:48.61
    14:24.37 15:00.16 15:36.00 16:12.14 16:47.95 17:23.33 17:58.76 18:34.29
    19:09.19
 12 Safran, Lily W      15 AGUA-MR                   NT   19:19.08          5  
       30.49  1:03.56  1:38.15  2:13.46  2:48.69  3:24.36  3:59.60  4:35.03
     5:10.90  5:46.08  6:21.48  6:57.03  7:32.77  8:08.17  8:43.43  9:18.84
     9:54.25 10:29.71 11:05.44 11:40.66 12:16.47 12:52.06 13:27.70 14:03.09
    14:38.45 15:14.36 15:49.48 16:25.01 17:00.20 17:35.96 18:11.79 18:46.69
    19:19.08
 13 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR                   NT   19:19.62          4  
       31.40  1:05.39  1:40.42  2:15.65  2:50.64  3:26.15  4:01.44  4:36.93
     5:12.30  5:47.43  6:21.91  6:56.89  7:32.52  8:08.38  8:44.36  9:20.30
     9:55.48 10:30.37 11:06.10 11:42.00 12:17.93 12:53.38 13:28.91 14:04.61
    14:40.39 15:15.30 15:50.16 16:25.51 17:00.97 17:36.27 18:11.74 18:46.94
    19:19.62
 14 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR                   NT   19:24.12          3  
       31.28  1:05.72  1:40.41  2:15.30  2:50.38  3:25.69  4:00.97  4:36.56
     5:12.29  5:47.10  6:22.24  6:57.63  7:33.06  8:08.66  8:44.35  9:20.13
     9:55.50 10:31.15 11:06.55 11:42.13 12:17.56 12:53.11 13:28.92 14:04.93
    14:40.46 15:16.44 15:52.07 16:27.40 17:03.30 17:38.86 18:14.28 18:49.56
    19:24.12
 15 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR                   NT   19:33.17          2  
       30.51  1:05.90  1:42.24  2:18.27  2:54.71  3:30.98  4:06.29  4:42.31
     5:18.92  5:54.45  6:30.30  7:06.27  7:41.99  8:18.53  8:54.75  9:29.96
    10:05.25 10:40.79 11:16.09 11:50.88 12:26.06 13:02.27 13:37.91 14:13.79
    14:49.87 15:25.56 16:01.91 16:37.97 17:13.78 17:49.69 18:24.10 18:59.22
    19:33.17
 16 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR                   NT   19:33.40          1  
       31.70  1:06.70  1:41.92  2:17.00  2:52.39  3:27.68  4:03.27  4:37.90
     5:13.78  5:49.25  6:24.38  6:59.51  7:34.82  8:10.58  8:46.04  9:21.74
     9:56.83 10:32.39 11:08.51 11:44.49 12:20.46 12:56.24 13:32.20 14:08.44
    14:44.14 15:20.67 15:56.88 16:33.33 17:10.24 17:46.86 18:22.82 18:58.95
    19:33.40
 17 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR                   NT   19:49.23        
       32.71  1:08.08  1:43.34  2:19.28  2:54.93  3:31.44  4:07.51  4:43.54
     5:20.09  5:56.85  6:33.20  7:09.31  7:45.91  8:22.86  8:59.78  9:35.97
    10:11.81 10:48.34 11:24.13 11:59.49 12:34.86 13:10.46 13:46.70 14:23.05
    14:59.33 15:35.45 16:12.18 16:48.67 17:24.97 18:00.71 18:37.03 19:13.39
    19:49.23
 18 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR                   NT   19:55.15        
       30.01  1:03.74                    3:28.23  4:04.08  5:17.04  5:53.62
     6:29.72  7:42.28  8:18.25  8:54.10  9:31.01 10:44.37 11:22.59 12:00.02
                                        13:10.81                   15:06.32
    15:44.13 16:19.90 16:56.11 17:33.89 18:10.44 18:45.78          19:20.19
    19:55.15
 19 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR             19:48.20   20:02.88        
       30.17  1:05.10  1:40.86  2:17.08  2:53.78  3:30.28  4:07.19  4:43.28
     5:19.71  5:56.57  6:33.83  7:10.75  7:47.59  8:24.58  9:01.41  9:37.39
    10:14.06 10:50.73 11:27.66 12:04.18 12:41.15 13:18.09 13:55.08 14:31.45
    15:07.89 15:44.84 16:22.28 16:58.88 17:35.83 18:12.75 18:50.23 19:27.05
    20:02.88
 20 Healey, Vivian O    14 AGUA-MR                   NT   20:06.89        
       30.05  1:04.78  1:40.49  2:16.75  2:53.13  3:29.23  4:05.76  4:42.35
     5:19.28  5:55.87  6:32.30  7:08.72  7:45.71  8:23.03  9:00.08  9:37.20
    10:14.62 10:51.53 11:28.62 12:06.54 12:43.78 13:20.66 13:58.72 14:36.77
    15:13.80 15:51.62 16:29.98 17:07.58 17:44.60 18:21.19 18:57.28 19:32.65
    20:06.89
 21 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR                   NT   20:06.91        
       32.61  1:09.02  1:45.73  2:22.96  3:00.38  3:37.55  4:15.31  4:52.30
     5:29.32  6:06.03  6:43.20  7:20.09  7:57.15  8:33.82  9:11.00  9:47.80
    10:24.47 11:00.86 11:37.36 12:13.73 12:50.28 13:26.90 14:03.51 14:40.36
    15:16.02 15:52.52 16:28.95 17:05.43 17:41.97 18:18.40 18:54.86 19:31.33
    20:06.91
 22 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR                   NT   20:12.51        
       31.71  1:06.09  1:42.16  2:18.65  2:55.00  3:32.27  4:08.48  4:45.69
     5:22.44  5:59.13  6:35.96  7:13.09  7:50.07  8:26.68  9:03.58  9:40.77
    10:18.35 10:54.86 11:31.98 12:08.98 12:46.35 13:23.89 14:00.31 14:36.51
    15:14.04 15:51.85 16:29.14 17:06.04 17:44.20 18:21.72 18:59.77 19:37.23
    20:12.51
 23 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR                   NT   20:49.56        
       33.56  1:49.14  2:27.47  4:19.76  4:56.72  5:34.12  6:11.24  6:47.37
     7:23.85  8:00.53  8:37.39  9:13.98 11:05.19 11:42.35 12:19.53 12:56.27
    13:33.22 14:10.46 14:47.23 15:24.68 16:02.82 16:40.28 17:17.76 17:55.04
    18:30.96 19:07.50                                              20:17.95
    20:49.56
 24 Crane, Francesca    15 AGUA-MR                   NT   21:00.91        
       32.61  1:09.43  1:46.93  2:24.86  3:03.00  3:41.07  4:19.42  4:57.95
     5:36.36  6:14.50  6:52.55  7:30.88  8:09.35  8:47.92  9:26.70 10:05.54
    10:44.16 11:22.69 12:01.24 12:40.01 13:18.65 13:57.35 14:36.47 15:15.84
    15:55.00 16:34.20 17:12.85 17:51.94 18:30.84 19:09.86 19:48.26 20:26.27
    21:00.91
 25 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR                   NT   21:26.19        
       34.13  1:11.80  1:51.24  2:29.96  3:09.72  3:49.51  4:27.45  5:07.29
     5:46.84  6:26.65  7:07.80  7:46.84  8:26.74  9:06.65  9:46.46 10:25.89
    11:05.53 11:45.56 12:23.12          13:01.88 13:40.96 14:20.56         
             14:58.81 17:38.53 18:18.58          18:57.57 19:36.66 21:26.19
 26 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR                   NT   21:55.05        
       33.77  1:11.66  1:49.65  2:27.39  3:05.65  3:43.97  4:22.31  5:00.71
     5:39.18  6:17.91  6:56.94  7:36.08  8:15.79  8:54.80  9:34.34 10:14.72
    10:54.60 11:35.27 12:16.11 12:57.40 13:38.81 14:20.18 15:01.50 15:42.73
    16:24.34 17:06.20 17:47.84 18:29.27 19:11.80 19:54.26 20:36.47 21:17.10
    21:55.05
 27 Young, Jessica C    16 AGUA-MR                   NT   22:18.82        
       33.03  1:09.64  1:47.64  2:25.82  3:04.06  3:42.57  4:20.72  4:59.01
     5:37.61  6:16.09  6:54.27  7:32.51  8:10.98  8:49.45  9:27.83 10:06.49
    10:45.30 11:24.13 12:03.03 12:41.88 13:20.74 13:59.44 14:38.42 15:17.17
    15:56.26 16:35.44 17:14.74 17:53.89 18:32.98 19:12.53 19:51.56 20:30.15
    22:18.82
 
Event 12  Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR             15:50.42   16:13.43         20  
       27.79    57.68  1:27.36  1:56.50  2:25.70  2:55.29  3:24.66  3:54.02
     4:23.57  4:53.10  5:22.88  5:52.56  6:22.13  6:51.64  7:21.06  7:50.75
     8:20.69  8:50.32  9:19.97  9:49.54 10:19.46 10:49.27 11:19.12 11:48.73
    12:18.60 12:48.49 13:18.23 13:48.03 14:17.91 14:47.28 15:16.58 15:45.84
    16:13.43
  2 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR             17:41.59   17:22.69         17  
       29.04  1:00.55  1:32.28  2:03.98  2:35.69  3:07.56  3:39.49  4:11.44
     4:43.65  5:15.81  5:48.14  6:20.29  6:52.27  7:24.45  7:56.64  8:28.81
     9:01.18  9:33.48 10:05.74 10:37.80 11:09.60 11:41.15 12:12.78 12:44.18
    13:15.87 13:47.69 14:19.16 14:50.58 15:21.91 15:52.86 16:23.92 16:54.69
    17:22.69
  3 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR             17:40.01   17:23.13         16  
       29.40  1:01.07  1:32.98  2:04.62  2:36.51  3:08.30  3:39.83  4:11.56
     4:43.79  5:15.92  5:48.13  6:20.12  6:52.27  7:24.44  7:56.43  8:28.69
     9:00.99  9:33.25 10:05.57 10:37.81 11:09.39 11:40.83 12:12.44 12:44.12
    13:15.73 13:47.58 14:19.04 14:50.46 15:21.46 15:52.97 16:24.06 16:54.56
    17:23.13
  4 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR         17:37.42   17:49.88         15  
       29.14  1:00.98  1:33.14  2:05.38  2:37.69  3:09.87  3:41.88  4:14.20
     4:46.68  5:18.73  5:51.16  6:23.28  6:55.82  7:28.39  8:00.89  8:33.17
     9:05.38  9:38.18 10:11.14 10:43.89 11:16.90 11:49.02 12:22.76 12:56.65
    13:30.03 14:02.32 14:34.88 15:07.36 15:40.18 16:13.20 16:46.65 17:19.56
    17:49.88
  5 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR             18:13.79   18:13.86         14  
       29.31  1:01.37  1:34.49  2:08.12  2:42.07  3:16.78  3:51.33  4:25.61
     5:00.81  5:34.71  6:07.91  6:41.29  7:14.68  7:48.25  8:21.18  8:54.26
     9:27.13 10:00.24 10:32.89 11:05.31 11:38.12 12:10.84 12:43.85 13:16.82
    13:49.69 14:22.41 14:55.57 15:29.02 16:01.97 16:34.88 17:08.15 17:41.45
    18:13.86
  6 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR             17:40.82   18:13.91         13  
       28.65  1:00.46  1:32.90  2:06.11  2:39.51  3:13.25  3:47.03  4:21.78
     4:55.88  5:30.06  6:04.37  6:37.97  7:11.90  7:45.22  8:19.10  8:52.43
     9:25.51  9:59.27 10:32.72 11:06.16 11:40.14 12:13.89 12:48.25 13:21.60
    13:54.42 14:27.69 15:01.22 15:34.90 16:08.29 16:41.31 17:14.03 17:45.85
    18:13.91
  7 Hasty, William G    16 AGUA-MR                   NT   18:23.80         12  
       29.76  1:01.97  1:34.99  2:07.56  2:40.52  3:14.27  3:47.80  4:21.78
     4:56.02  5:30.59  6:04.88  6:37.98  7:12.51  7:47.48  8:21.83  8:57.39
     9:31.54 10:04.69 10:37.54 11:11.66 11:45.18 12:18.05 12:51.61 13:25.11
    13:59.59 14:32.43 15:05.57 15:39.48 16:13.90 16:46.13 17:19.16 17:52.78
    18:23.80
  8 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR                   NT   18:27.26         11  
       29.59  1:01.30  1:34.14  2:07.41  2:41.44  3:15.61  3:49.49  4:23.99
     4:58.19  5:32.52  6:07.19  6:41.50  7:16.38  7:51.02  8:25.71  9:00.25
     9:33.31 10:06.34 10:40.23 11:14.09 11:47.06 12:20.21 12:54.15 13:28.51
    14:01.89 14:34.67 15:08.35 15:42.52 16:15.84 16:48.15 17:22.13 17:55.83
    18:27.26
  9 Brulhardt, Arnold   16 Twisters-MR         18:39.08   18:38.00          9  
       28.92  1:00.58  1:33.05  2:05.85  2:38.91  3:12.93  3:46.66  4:20.62
     4:54.67  5:29.27  6:03.45  6:37.87  7:13.10  7:48.62  8:23.13  8:57.26
     9:31.87 10:05.59 10:40.03 11:14.14 11:48.69 12:23.73 12:58.64 13:33.00
    14:07.39 14:42.33 15:16.69 15:50.04 16:23.58 16:57.44 17:31.53 18:05.46
    18:38.00
 10 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR                   NT   19:38.74          7  
       31.14  1:06.73  1:42.48  2:18.24  2:53.99  3:30.19  4:06.64  4:42.80
     5:18.36  5:54.88  6:31.71  7:08.57  7:46.34  8:22.86  8:59.60  9:35.36
    10:11.76 10:47.93 11:24.55 12:01.16 12:37.66 13:14.55 13:50.10 14:24.96
    15:00.91 15:35.96 16:12.53 16:47.58 17:22.40 17:56.33 18:31.46 19:06.10
    19:38.74
 11 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR                   NT   19:51.36          6  
       31.65  1:06.66  1:42.34  2:18.30  2:54.17  3:30.37  4:06.91  4:43.29
     5:19.47  5:56.18  6:33.01  7:09.81  7:46.61  8:23.15  8:59.52  9:35.68
    10:11.78 10:48.35 11:24.86 12:01.44 12:38.27 13:14.35 13:50.78 14:26.75
    15:03.46 15:39.94 16:16.50 16:52.83 17:29.01 18:05.53 18:41.72 19:17.18
    19:51.36
 12 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR                   NT   20:32.35          5  
       32.77  1:09.34  1:46.05  2:23.49  3:00.90  3:38.44  4:15.82  4:53.24
     5:31.65  6:09.46  6:47.25  7:25.50  8:03.23  8:41.20  9:19.21  9:56.82
    10:35.01 11:12.85 11:50.30 12:28.05 13:06.11 13:43.13 14:21.47 14:58.92
    15:36.26 16:14.32 16:51.44 17:28.39 18:06.41 18:44.13 19:20.82 19:57.99
    20:32.35
 13 Diaz, Gregory A     13 Twisters-MR         21:16.35   20:33.65          4  
       30.80  1:06.04  1:42.61  2:19.45  2:56.89  3:34.11  4:11.99  4:49.82
     5:27.23  6:05.37  6:42.91  7:20.27  7:57.81  8:35.60  9:13.52  9:50.97
    10:29.20 11:07.11 11:44.92 12:23.37 13:00.64 13:39.35 14:17.40 14:55.58
    15:33.28 16:11.70 16:50.08 17:28.01 18:06.11 18:44.47 19:22.45 19:59.17
    20:33.65
 14 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR                   NT   20:40.46          3  
       33.60  1:10.39  1:47.48  2:24.97  3:02.10  3:39.85  4:17.61  4:55.60
     5:33.45  6:11.65  6:49.28  7:27.25  8:05.19  8:43.21  9:21.40  9:59.11
    10:37.39 11:15.63 11:53.69 12:31.83 13:09.92 13:48.73 14:27.33 15:05.87
    15:44.55 16:23.61 17:02.14 17:40.72 18:19.12 18:57.27 19:35.83 20:13.78
    20:40.46
 
Event 13  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kelly, Kim          16 BAD-J-MR             2:21.46L   2:04.31         20  
       28.50  1:00.17  1:32.09  2:04.31                                    
  2 O'Connor, Bridget   13 BAD-J-MR             2:25.09L   2:07.02         17  
       28.65  1:01.21  1:33.70  2:07.02                                    
  3 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              2:29.50L   2:09.95         16  
       29.47  1:02.12  1:35.78  2:09.95                                    
  4 McGuire, Mary       13 BAD-J-MR             2:34.93L   2:12.44         15  
       29.86  1:03.69  1:37.94  2:12.44                                    
  5 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR             2:30.21L   2:14.85         14  
       29.73  1:03.68  1:39.12  2:14.85                                    
  6 Pandolfo, Julia     14 BAD-J-MR             2:34.76L   2:15.83         13  
       30.73  1:04.88  1:40.86  2:15.83                                    
  7 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              2:35.98L   2:16.10         12  
       31.66  1:06.14  1:41.40  2:16.10                                    
  8 Gray, Ellen         16 BAD-J-MR             2:39.76L   2:18.75         11  
       31.01  1:05.95  1:41.90  2:18.75                                    
B - Final
  9 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              2:50.40L   2:27.76          9  
       30.12  2:19.80  1:41.93  2:27.76                                    
 10 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR              2:45.55L   2:28.52          7  
       32.09  2:27.56  1:49.38  2:28.52                                    
 11 Hsia, Valerie       17 BAD-J-MR             2:40.53L   2:28.88          6  
       29.87  2:16.19  1:39.77  2:28.88                                    
 12 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              2:49.44L   2:32.18          5  
       31.51  2:20.85  1:43.40  2:32.18                                    
 13 Sprague, Whitney    15 BAD-J-MR             2:44.06L   2:35.99          4  
       31.23  2:21.09  1:43.74  2:35.99                                    
 14 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              3:04.15L   2:38.01          3  
       34.34  1:14.54  1:57.23  2:38.01                                    
 15 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              2:51.04L   2:45.25          2  
       31.67  2:24.56  1:46.65  2:45.25                                    
Preliminaries
  8 Walotsky, Kyle      17 BAD-J-MR             2:36.21L                  
 
Event 14  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              2:14.12L   1:55.34         20  
       27.03    56.38  1:26.24  1:55.34                                    
  2 Bullock, Perry W    16 Unattached           2:14.06L   1:55.48         17  
       26.24    55.45  1:24.93  1:55.48                                    
  3 Scott, Norman       15 BAD-J-MR             2:23.49L   1:58.18         16  
       26.13    54.99  1:25.73  1:58.18                                    
  4 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR             2:26.46L   2:06.87         15  
       28.19  1:00.29  1:32.76  2:06.87                                    
  5 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             2:28.54L   2:09.31         14  
       28.13  1:01.20  1:35.62  2:09.31                                    
  6 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              2:33.29L   2:17.15         13  
       29.07  1:03.33  1:39.90  2:17.15                                    
  7 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              2:43.57L   2:19.49         12  
       31.30  1:07.43  1:43.65  2:19.49                                    
  8 Morrissey, Peter    15 BAD-J-MR             2:41.36L   2:19.89         11  
       30.38  1:06.00  1:42.72  2:19.89                                    
Preliminaries
  7 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             2:33.92L                  
 -- Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR                  DQ L                  
 
Event 15  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Grove, Rebecca      17 BAD-J-MR             1:09.92L   1:00.23         20  
       29.60  1:00.23                                                      
  2 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              1:12.89L   1:00.83         17  
       30.01  1:00.83                                                      
  3 Duget, Paola        15 BAD-J-MR             1:12.08L   1:02.11         16  
       30.78  1:02.11                                                      
  4 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              1:13.23L   1:02.35         15  
       30.67  1:02.35                                                      
  5 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              1:16.17L   1:03.88         14  
       31.71  1:03.88                                                      
  6 O'Connor, Bridget   13 BAD-J-MR             1:14.57L   1:04.26         13  
       31.37  1:04.26                                                      
  7 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR              1:15.01L   1:04.63         12  
       31.76  1:04.63                                                      
  8 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              1:15.93L   1:04.93         11  
       31.83  1:04.93                                                      
B - Final
  9 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR              1:17.42L   1:05.87          9  
       32.46  1:05.87                                                      
 10 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR             1:16.83L   1:07.04          7  
       32.53  1:07.04                                                      
 11 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              1:19.88L   1:07.06          6  
       33.06  1:07.06                                                      
 12 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR              1:17.15L   1:07.43          5  
       33.28  1:07.43                                                      
 13 McGuire, Mary       13 BAD-J-MR             1:18.66L   1:07.77          4  
       33.68  1:07.77                                                      
 14 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR              1:20.37L   1:09.93          3  
       33.91  1:09.93                                                      
 15 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR              1:21.67L   1:10.41          2  
       34.35  1:10.41                                                      
 16 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              1:20.34L   1:13.98          1  
       36.38  1:13.98                                                      
Preliminaries
 12 Lewis, Kerby        17 BAD-J-MR             1:17.85L                  
 18 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              1:22.05L                  
 19 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR              1:22.58L                  
 20 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              1:25.20L                  
 21 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              1:26.83L                  
 
Event 16  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR             1:02.88L     55.13         20  
       26.21    55.13                                                      
  2 Hasty, William G    16 AGUA-MR              1:05.60L     55.86         17  
       27.23    55.86                                                      
  3 Scott, Norman       15 BAD-J-MR             1:07.49L     58.17         16  
       27.75    58.17                                                      
  4 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR              1:07.82L     58.81         15  
       28.64    58.81                                                      
  5 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              1:08.68L     59.05         14  
       29.47    59.05                                                      
  6 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR             1:10.74L   1:01.59         13  
       30.31  1:01.59                                                      
  7 Harris, Sloan       18 BAD-J-MR             1:12.55L   1:01.72         12  
       29.59  1:01.72                                                      
  8 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              1:12.99L   1:02.50         11  
       30.85  1:02.50                                                      
B - Final
  9 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR             1:15.43L   1:01.88          9  
       30.30  1:01.88                                                      
 10 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              1:14.01L   1:03.24          7  
       30.27  1:03.24                                                      
 11 Kaplan, Adam        18 BAD-J-MR             1:17.88L   1:09.34          6  
       32.72  1:09.34                                                      
 12 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              1:26.83L   1:14.02          5  
       35.52  1:14.02                                                      
Preliminaries
 11 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             1:16.09L                  
 
Event 17  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Grove, Rebecca      17 BAD-J-MR               29.46L     25.22         20  
  2 Sprague, Whitney    15 BAD-J-MR               29.45L     25.61         17  
  3 Kelly, Kim          16 BAD-J-MR               29.39L     25.66         16  
  4 Berlin, Jill        15 BAD-J-MR               29.96L     25.83         15  
  5 Duget, Paola        15 BAD-J-MR               29.40L     25.85         14  
  6 O'Connor, Bridget   13 BAD-J-MR               29.53L     25.98         13  
  7 Lewis, Kerby        17 BAD-J-MR               29.67L     26.33         12  
  8 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR               29.80L     26.48         11  
B - Final
  9 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR               30.01L     25.89          9  
 10 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR                30.00L     26.08          7  
 11 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR                30.67L     26.45          6  
 12 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR                30.10L     26.53          5  
 13 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR                30.42L     26.67          4  
 14 Hsia, Valerie       17 BAD-J-MR               30.70L     27.02          3  
 15 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR                30.57L     27.43          2  
 16 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR                30.39L     27.64          1  
Preliminaries
 17 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR                30.76L                  
 18 Crane, Francesca    15 AGUA-MR                30.81L                  
 19 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR                30.86L                  
 20 Gray, Ellen         16 BAD-J-MR               31.06L                  
 21 Walotsky, Kyle      17 BAD-J-MR               31.11L                  
 22 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR                31.29L                  
 23 Pandolfo, Julia     14 BAD-J-MR               31.45L                  
 24 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR                31.53L                  
 25 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR                31.54L                  
 26 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR                31.58L                  
 27 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR                32.06L                  
 28 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR                32.78L                  
 29 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR                32.88L                  
 30 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR                33.01L                  
 31 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR                33.44L                  
 32 Young, Jessica C    16 AGUA-MR                33.77L                  
 33 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR                34.17L                  
 
Event 18  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR                26.27L     22.35         20  
  2 Kaplan, Adam        18 BAD-J-MR               26.28L     22.78         17  
  3 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR                26.52L     22.92         16  
  4 Bullock, Carroll C  16 Big Blue-MR            26.52L     23.15         15  
  5 Scott, Norman       15 BAD-J-MR               26.70L     23.30         14  
  6 Emmanuel, Chase     17 BAD-J-MR               26.76L     23.44         13  
  7 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR                27.15L     23.49         12  
  8 Harris, Sloan       18 BAD-J-MR               27.17L     23.85         11  
B - Final
  9 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR               27.26L     23.70          9  
 10 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR               27.66L     24.49          7  
 11 Hasty, William G    16 AGUA-MR                28.85L     25.07          6  
 12 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR                29.62L     25.53          5  
 13 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR               29.24L     26.45          4  
 14 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR                31.24L     27.46          3  
 12 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR                29.24L                  
 
Event 19  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              2:29.33L   2:08.85         20  
  2 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              2:35.69L   2:11.33         17  
  3 Kelly, Kim          16 BAD-J-MR             2:30.68L   2:13.08         16  
  4 Duget, Paola        15 BAD-J-MR             2:29.29L   2:13.09         15  
  5 Grove, Rebecca      17 BAD-J-MR             2:36.96L   2:15.29         14  
  6 Sprague, Whitney    15 BAD-J-MR             2:37.35L   2:19.97         13  
  7 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              2:39.71L   2:20.35         12  
  8 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR             2:36.62L   2:21.85         11  
B - Final
  9 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              2:42.17L   2:15.07          9  
 10 Lewis, Kerby        17 BAD-J-MR             2:44.38L   2:19.21          7  
 11 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              2:43.89L   2:20.26          5.5
 11 Pandolfo, Julia     14 BAD-J-MR             2:41.51L   2:20.26          5.5
 13 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR             2:44.49L   2:21.69          4  
 14 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              2:44.89L   2:21.97          3  
 15 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              2:45.40L   2:24.97          2  
 16 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR              2:46.04L   2:28.70          1  
Preliminaries
  8 Walotsky, Kyle      17 BAD-J-MR             2:38.40L                  
 18 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR              2:46.69L                  
 19 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              2:50.93L                  
 20 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              2:53.74L                  
 21 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              2:54.88L                  
 22 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              2:55.33L                  
 23 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR              3:01.89L                  
 24 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              3:04.99L                  
 -- McGuire, Mary       13 BAD-J-MR                 DQ L                  
 
Event 20  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bullock, Perry W    16 Unattached           2:20.01L   1:59.08         20  
       25.89    56.55  1:31.01  1:59.08                                    
  2 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              2:20.50L   2:00.88         17  
       27.04    58.08  1:33.65  2:00.88                                    
  3 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR              2:27.40L   2:04.78         16  
       27.36    59.65  1:36.64  2:04.78                                    
  4 Emmanuel, Chase     17 BAD-J-MR             2:29.27L   2:05.87         15  
       25.84    58.68  1:36.31  2:05.87                                    
  5 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             2:22.63L   2:06.89         14  
       28.00  1:00.34  1:38.25  2:06.89                                    
  6 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              2:34.26L   2:08.88         13  
       27.46  1:01.11  1:38.28  2:08.88                                    
  7 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR              2:33.47L   2:10.97         12  
       27.38  1:00.73  1:41.03  2:10.97                                    
  8 Harris, Sloan       18 BAD-J-MR             2:34.89L   2:17.97         11  
       28.61  1:04.82  1:45.29  2:17.97                                    
B - Final
  9 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR             2:35.17L   2:07.59          9  
       27.20    59.11  1:37.82  2:07.59                                    
 10 Hasty, William G    16 AGUA-MR              2:40.53L   2:12.66          7  
       29.17  1:02.18  1:44.08  2:12.66                                    
 11 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              2:35.25L   2:13.16          6  
       30.61  1:04.56  1:44.05  2:13.16                                    
 12 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              2:40.34L   2:16.77          5  
       28.34  1:03.58  1:45.24  2:16.77                                    
 13 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              2:52.20L   2:27.29          4  
       30.59  1:10.05  1:54.06  2:27.29                                    
Preliminaries
  6 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             2:31.36L                  
 14 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR             2:43.32L                  
 16 Kaplan, Adam        18 BAD-J-MR             2:52.44L                  
B - Final
 17 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR              2:55.67L                  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              1:19.71L   1:08.10         20  
       33.06  1:08.10                                                      
  2 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              1:21.33L   1:08.37         17  
       32.84  1:08.37                                                      
  3 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR             1:26.01L   1:11.40         16  
       34.24  1:11.40                                                      
  4 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR             1:23.42L   1:11.77         15  
       33.70  1:11.77                                                      
  5 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              1:26.29L   1:12.57         14  
       35.01  1:12.57                                                      
  6 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              1:24.99L   1:12.65         13  
       34.40  1:12.65                                                      
  7 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              1:23.43L   1:14.54         12  
       34.89  1:14.54                                                      
  8 Lewis, Kerby        17 BAD-J-MR             1:26.67L   1:16.99         11  
       36.55  1:16.99                                                      
B - Final
  9 Berlin, Jill        15 BAD-J-MR             1:28.89L   1:13.19          9  
       34.49  1:13.19                                                      
 10 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              1:33.16L   1:16.48          7  
       36.40  1:16.48                                                      
 11 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR              1:30.19L   1:18.40          6  
       37.68  1:18.40                                                      
 12 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              1:29.70L   1:18.63          5  
       36.74  1:18.63                                                      
 13 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR              1:35.61L   1:21.28          4  
       38.54  1:21.28                                                      
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bullock, Carroll C  16 Big Blue-MR          1:16.92L   1:03.49         20  
       29.97  1:03.49                                                      
  2 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR              1:19.52L   1:04.66         17  
       30.61  1:04.66                                                      
  3 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             1:19.87L   1:05.74         16  
       31.26  1:05.74                                                      
  4 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              1:16.22L   1:06.31         15  
       30.94  1:06.31                                                      
  5 Emmanuel, Chase     17 BAD-J-MR             1:23.20L   1:09.50         14  
       30.86  1:09.50                                                      
 
Event 23  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Kim          16 BAD-J-MR             2:10.86L   1:54.81         20  
       27.06    56.28  1:25.72  1:54.81                                    
  2 Duget, Paola        15 BAD-J-MR             2:13.70L   1:57.02         17  
       27.73    57.26  1:27.32  1:57.02                                    
  3 Grove, Rebecca      17 BAD-J-MR             2:18.67L   1:58.41         16  
       27.81    57.86  1:28.47  1:58.41                                    
  4 Sprague, Whitney    15 BAD-J-MR             2:13.38L   1:59.09         15  
       27.86    57.93  1:28.63  1:59.09                                    
  5 O'Connor, Bridget   13 BAD-J-MR             2:13.07L   2:00.01         14  
       28.27    58.60  1:29.30  2:00.01                                    
  6 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              2:15.32L   2:00.54         13  
       28.35    58.57  1:29.72  2:00.54                                    
  7 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              2:19.17L   2:02.92         12  
       29.14  1:00.32  1:31.88  2:02.92                                    
B - Final
  9 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              2:24.52L   2:00.58          9  
       28.53    59.14  1:29.99  2:00.58                                    
 10 Gray, Ellen         16 BAD-J-MR             2:19.63L   2:01.00          7  
       28.35    58.81  1:30.06  2:01.00                                    
 11 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              2:22.55L   2:01.99          6  
       28.34    59.22  1:30.61  2:01.99                                    
 12 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              2:23.81L   2:04.17          5  
       29.83  1:01.59  1:32.91  2:04.17                                    
 13 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              2:23.67L   2:04.48          4  
       28.54  1:00.08  1:32.43  2:04.48                                    
 14 Pandolfo, Julia     14 BAD-J-MR             2:23.39L   2:04.67          3  
       29.10  1:00.73  1:33.46  2:04.67                                    
 15 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR              2:22.25L   2:04.88          2  
       29.06  1:00.55  1:33.12  2:04.88                                    
 16 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR              2:24.90L   2:06.78          1  
       29.54  1:01.38  1:34.12  2:06.78                                    
A - Final
  7 Walotsky, Kyle      17 BAD-J-MR             2:19.14L                  
Preliminaries
 17 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR              2:25.15L                  
 18 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              2:25.74L                  
 19 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              2:26.45L                  
 20 McGuire, Mary       13 BAD-J-MR             2:27.19L                  
 21 Berlin, Jill        15 BAD-J-MR             2:29.56L                  
 21 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR              2:29.56L                  
 23 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              2:32.55L                  
 24 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              2:33.80L                  
 25 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              2:34.79L                  
 26 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR              2:36.13L                  
 27 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              2:43.05L                  
 28 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              2:47.85L                  
 
Event 24  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Norman       15 BAD-J-MR             2:04.25L   1:46.58         20  
       24.20    51.09  1:18.84  1:46.58                                    
  2 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              2:06.14L   1:47.92         17  
       26.13    53.43  1:21.25  1:47.92                                    
  3 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR             2:04.94L   1:48.53         16  
       25.97    54.19  1:22.00  1:48.53                                    
  4 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR              2:12.65L   1:50.69         15  
       25.93    53.77  1:22.56  1:50.69                                    
  5 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             2:09.15L   1:52.49         14  
       25.87    53.95  1:23.42  1:52.49                                    
  6 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR              2:11.72L   1:54.00         13  
       26.23    54.70  1:24.31  1:54.00                                    
  7 Bullock, Perry W    16 Unattached           2:10.40L   1:57.51         12  
       26.42    56.26  1:26.37  1:57.51                                    
  8 Hasty, William G    16 AGUA-MR              2:13.12L   2:00.16         11  
       27.00    57.00  1:28.73  2:00.16                                    
B - Final
  9 Emmanuel, Chase     17 BAD-J-MR             2:14.11L   1:54.89          9  
       26.23    55.51  1:25.29  1:54.89                                    
 10 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR             2:16.56L   1:56.10          7  
       27.30    56.92  1:27.05  1:56.10                                    
 11 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR             2:15.31L   1:56.14          6  
       26.53    56.29  1:26.37  1:56.14                                    
 12 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              2:16.00L   1:56.76          5  
       27.64    57.44  1:27.78  1:56.76                                    
 13 Harris, Sloan       18 BAD-J-MR             2:13.96L   2:00.49          4  
       26.08    57.19  1:29.16  2:00.49                                    
 14 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              2:23.19L   2:01.62          3  
       28.15    58.65  1:30.25  2:01.62                                    
 15 Morrissey, Peter    15 BAD-J-MR             2:18.76L   2:02.26          2  
       27.32    58.66  1:30.63  2:02.26                                    
 13 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             2:16.02L                  
Preliminaries
 17 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR              2:25.97L                  
 18 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              2:30.63L                  
 
Event 25  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR                30.11      30.17         20  
  2 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR                31.62      30.88         17  
  3 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR                32.50      31.76         16  
  4 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                33.53      32.22         15  
  5 Zhu, Annie           8 Twisters-MR            32.99      32.38         14  
  6 Bouzarouata, Sarah   9 Twisters-MR            33.10      32.51         13  
  7 Wergen, Chelsea E   10 Pace-MR                32.22      33.68         11.5
  7 Shiota, Lena         9 AGUA-MR                33.42      33.68         11.5
  9 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR                34.49      33.89          9  
 10 Flower, Lauren E     9 Pace-MR                34.00      34.05          7  
 11 Richardson, Erika   10 Trs-MR                    NT      34.06          6  
 12 Lewis, Kamara A     10 AGUA-MR                34.79      34.15          5  
 13 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                34.75      34.23          4  
 14 Senior, Candace F    9 Bam-MR                 33.00      34.57          3  
 15 Fidan, Cagla         7 Twisters-MR            42.59      34.86          2  
 16 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR                35.90      35.07          1  
 17 Hirsch, Jenna        9 Trs-MR                 38.33      35.20        
 18 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                35.97      35.21        
 19 Lazar, Katja M       9 Flying Dolphins-MR     37.03      35.23        
 20 Lim, Sally           9 NYCC-MR                34.29      35.29        
 21 Jackson, Adrianna   10 Trs-MR                 35.25      35.50        
 22 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR                37.11      35.53        
 23 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR                37.40      35.61        
 24 Kudelska, Kamila    10 NYCC-MR                37.41      35.81        
 25 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR                37.51      35.92        
 26 Raccioppi, Paige     8 Trs-MR                 34.82      35.99        
 27 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR                36.50      36.05        
 28 Guaman, Kelly C      9 Twisters-MR            35.83      36.27        
 29 Nikic, Bianca M     10 Pace-MR                35.99      36.59        
 30 Parauda, Sarah C    10 Pace-MR                38.00      36.78        
 31 Braca, Tori K        9 Pace-MR                40.00      37.23        
 32 Reynoso, Jessica M   7 AGUA-MR                47.75      37.60        
 33 Breslau, Jessica     9 Flying Dolphins-MR     38.60      38.18        
 34 Reis, Kelly J        9 AGUA-MR                39.29      38.45        
 35 Vaughn, Stephanie    8 Pace-MR                46.00      38.48        
 36 Santana, Melissa    10 RedTails-MR            36.29      38.55        
 37 Salgado, Catalina   10 Twisters-MR            40.07      38.92        
 38 Hahn, Abby          10 NYCC-MR                38.33      38.99        
 39 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                38.97      39.08        
 40 Zaman, Farhin       10 Twisters-MR            38.67      39.12        
 40 Maliza, Lissette C   9 Twisters-MR            40.06      39.12        
 42 Jones, Angeliqua    10 RedTails-MR            50.40      39.16        
 43 Gonzalez, Melissa    9 Trs-MR                 48.36      39.17        
 44 Mitchell, Alexandr   9 Flying Dolphins-MR     40.64      39.33        
 45 Rubiano, Tiffany     8 Twisters-MR            51.95      39.64        
 46 Kennedy, Calla       8 NYCC-MR                39.64      39.81        
 47 Chapman, Erica       9 Trs-MR                 43.42      39.91        
 48 Faulkner, Breyanna  10 RedTails-MR            50.09      39.98        
 48 Kuo, Jacqueline      8 AGUA-MR                41.44      39.98        
 50 Schmitt, Katherine   9 Flying Dolphins-MR     38.54      40.45        
 51 Gucalp, Aylin       10 Flying Dolphins-MR     39.71      40.48        
 51 Thompson, Brie P     9 Pace-MR                41.00      40.48        
 53 Raby, Zami J        10 AGUA-MR                42.81      40.64        
 54 Graham, Eliza       10 Flying Dolphins-MR     39.86      40.69        
 55 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR                39.20      40.81        
 56 Alexis, Darian      10 Bam-MR                 40.00      40.99        
 57 Hryhorowych, Natal   8 AGUA-MR                41.29      41.11        
 58 Loveless, Carolyn    9 BAD-K-MR               42.70      41.91        
 59 Decrem, Danielle H   9 Pace-MR                38.99      41.98        
 60 Dubicki, Rachel      9 Trs-MR                 51.91      42.02        
 61 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR                40.07      42.08        
 62 Ehrlich, Lia M       8 AGUA-MR                   NT      42.36        
 63 Bodden, Rachel J    10 AGUA-MR                41.59      42.59        
 64 Gaffaney, Lauren     9 AGUA-MR                44.70      42.69        
 65 Downer, Kimberly C  10 Trs-MR                 41.89      42.83        
 66 Pizzolla, Lauren M  10 Pace-MR                38.99      43.14        
 67 Holmes, Lindsie      9 Trs-MR                 42.20      43.22        
 68 Archer, Rande        9 Bam-MR                 45.00      43.71        
 69 Schulte, Caroline   10 AGUA-MR                48.63      43.74        
 70 Still, Mela M       10 RedTails-MR            48.39      43.98        
 71 Case, Olivia         8 AGUA-MR                44.53      44.02        
 72 Umpierrez, Amanda    8 Twisters-MR            49.23      44.84        
 73 Robertson, Tiffany   7 Pace-MR                42.00      45.07        
 74 Karpathios, Joanna   8 NYCC-MR                46.03      45.23        
 75 Lang, Kaitlyn D     10 Flying Dolphins-MR     41.87      45.81        
 76 Alva, Connie         9 RedTails-MR            49.73      46.87        
 77 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR            49.48      47.77        
 78 Batista, Demelly     9 RedTails-MR          1:10.09      48.13        
 79 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR                53.27      48.74        
 80 Sauer, April        10 AGUA-MR                47.54      48.95        
 81 Feinberg, Madelein   9 AGUA-MR                46.96      49.37        
 82 Trinidad-Ventura,    8 Bam-MR                 47.00      50.05        
 83 Hutchinson-Maddox,   7 AGUA-MR                46.44      50.31        
 84 Mcmillan, Amber      8 RedTails-MR          1:10.09      53.16        
 85 Nunez, Thalia        9 RedTails-MR            48.14      53.35        
 86 Samulski, Camille    8 Bam-MR                 50.00      54.20        
 87 Inoa, Charlene      10 RedTails-MR          1:01.00      56.65        
 88 Bodden, Chloe A      8 AGUA-MR                   NT      57.03        
 89 Schmitt, Rosalyn H   7 Flying Dolphins-MR        NT      57.44        
 90 Mack, Rebecca        8 Flying Dolphins-MR        NT      58.12        
 91 Rosensweig, Zoe G    7 AGUA-MR                   NT      58.42        
 92 Lerner, Chelsae C    9 AGUA-MR                58.38      59.41        
 93 Nawaly, Karla        8 Flying Dolphins-MR        NT      59.77        
 94 Sisley, Adriana      8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.25        
 95 Hackett, Elizabeth   7 Trs-MR                    NT    1:00.40        
 96 Buffon, Caroline    10 AGUA-MR                56.91    1:00.42        
 97 Zaman, Farzana       7 Twisters-MR            56.00    1:01.04        
 98 Liddle, Alexa N      8 AGUA-MR                   NT    1:01.65        
 99 Spohler, Lindsey     8 AGUA-MR                   NT    1:02.15        
100 Somers, Sabrina      8 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.59        
101 Jimenez, Tiffany L   6 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.53        
102 McDuffie, Alexis    10 RedTails-MR          1:10.09    1:21.51        
 -- Burke, Meghan        9 Trs-MR                 46.70         DQ        
 
Event 26  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR            30.40      30.62         20  
  2 Bajuz, Micheal       8 NYCC-MR                31.00      31.22         17  
  3 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR                31.18      31.58         16  
  4 McIlhargy, Sean V   10 Trs-MR                 32.78      31.76         15  
  5 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR            32.44      31.77         14  
  6 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                32.82      32.35         13  
  7 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR                32.19      33.06         12  
  8 Dupres, Abel         9 RedTails-MR            34.40      33.21         11  
  9 Wong, Stanley        9 Trs-MR                 36.70      33.47          9  
 10 May, Michael M      10 Twisters-MR            34.12      34.26          7  
 11 Messinger, Joshua   10 Trs-MR                 34.12      34.53          6  
 12 Erskine, Brendan     9 Twisters-MR            37.05      34.71          5  
 13 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                35.02      34.94          4  
 14 Leibel, Danny       10 Trs-MR                 36.19      34.95          3  
 15 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR                35.29      35.10          2  
 16 Gargan, Patrick G   10 Pace-MR                34.00      35.14          1  
 17 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                35.76      35.65        
 18 Smith, Tavy O       10 Pace-MR                36.00      36.43        
 19 Srdanovic, Ivan     10 KRKN-MR                39.50      36.44        
 20 DeAngelis, Matthew   9 Pace-MR                39.00      36.79        
 21 Doherty, Christoph   9 Twisters-MR            33.24      36.84        
 22 Neuendorf, Reed     10 Trs-MR                    NT      37.53        
 23 Meany, RJ J          9 Trs-MR                 38.44      38.11        
 24 Fleming, Thomas W    8 Pace-MR                40.99      38.25        
 25 Pizzolla, AJ C       9 Pace-MR                36.99      38.65        
 26 Barbosa, Larry S     9 Twisters-MR            50.00      39.01        
 27 Cicalese, Edward L  10 Trs-MR                 38.69      39.05        
 28 Pizzolla, Robert M   8 Pace-MR                45.00      40.21        
 29 Sherman, Sammy I     8 AGUA-MR                41.35      41.39        
 30 Chansakull, JR J     8 AGUA-MR                55.32      42.01        
 31 Edens, Ryan         10 AGUA-MR                43.16      42.05        
 32 Shields, Brandon     7 Trs-MR                 47.81      42.26        
 33 Piacente, Sean       8 Trs-MR                 46.05      42.73        
 34 Aman, Josh           9 Twisters-MR            55.00      42.84        
 35 Bhagat, Gautam       9 Flying Dolphins-MR     53.71      43.39        
 36 Mihalcik, Peter J   10 AGUA-MR                46.35      43.42        
 37 Umpierrez, Adrian   10 Twisters-MR          1:13.05      43.50        
 38 Donnenfeld, Jake    10 Flying Dolphins-MR     41.81      44.27        
 39 Carlon, Daniel       8 AGUA-MR                43.76      44.73        
 40 Siegel, Jonah        8 AGUA-MR                44.80      44.85        
 41 Atkinson, Davroy     7 RedTails-MR          1:00.09      45.34        
 42 Han, Nicholas        9 Flying Dolphins-MR     46.30      46.55        
 43 Lerner, Morgen E    10 AGUA-MR                49.28      47.02        
 44 Buckley, Ty          8 Flying Dolphins-MR   1:00.11      47.03        
 45 Kunze, Colin J       7 AGUA-MR                52.93      47.12        
 46 Sokolov, Eugene      8 RedTails-MR          1:00.09      47.72        
 47 Mathurin- Neville,   8 RedTails-MR          1:00.09      48.49        
 48 Olivier, Tomas       9 RedTails-MR            43.74      48.54        
 49 Farm, Eric           8 Trs-MR                 47.21      48.73        
 50 Thamsen, Nicholas   10 Trs-MR                 53.94      49.33        
 51 Ruggiero, James      8 Flying Dolphins-MR        NT      49.53        
 52 Garrett, Phillip     9 Pace-MR                45.00      50.45        
 53 Barac, Marko        10 AGUA-MR                   NT      51.37        
 54 Ogiser, Kent         8 AGUA-MR              1:00.21      52.99        
 55 Bodden, CJ           8 AGUA-MR                   NT      53.15        
 56 Hilboldt, Charlie    7 Flying Dolphins-MR   1:02.31      53.41        
 57 Salgado, Daniel E    7 Twisters-MR            45.45      53.76        
 58 Spohler, Zachary     8 AGUA-MR                   NT      55.70        
 59 Spohler, Max         8 AGUA-MR                   NT      56.49        
 60 Clossey, David       8 Flying Dolphins-MR   1:20.63    1:05.73        
 61 Kunze, Aidan J       5 AGUA-MR              1:24.69    1:08.20        
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR             2:27.27    2:27.24         20  
       31.73  1:08.95  1:47.64  2:27.24                                    
  2 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR             2:31.44    2:36.59         17  
       32.53  1:12.02  1:53.72  2:36.59                                    
  3 Vitelli, Paula      14 BAD-K-MR             2:39.66    2:38.66         16  
       34.09  1:13.75  1:55.76  2:38.66                                    
  4 Gomez, Bridget      13 BAD-K-MR             2:39.54    2:39.83         15  
       33.82  1:15.78  1:57.26  2:39.83                                    
  5 Chapman, Kim        13 Trs-MR                    NT    2:39.98         14  
       34.56  1:15.24  1:58.33  2:39.98                                    
  6 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR                   NT    2:46.02         13  
       36.75  1:19.08  2:03.76  2:46.02                                    
  7 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR                   NT    2:46.15         12  
       35.12  1:18.22  2:03.63  2:46.15                                    
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Troy, Derek         13 AGUA-MR              2:28.41    2:18.59         20  
       29.66  1:04.62  1:41.21  2:18.59                                    
  2 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR          2:30.00    2:22.09         17  
       30.22  1:04.62  1:43.32  2:22.09                                    
  3 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              2:46.95    2:22.17         16  
       31.29  1:07.49  1:44.88  2:22.17                                    
  4 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              2:22.89    2:22.52         15  
       30.52  1:07.50  1:45.99  2:22.52                                    
  5 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR              2:32.68    2:32.13         14  
       32.51  1:11.37  1:52.41  2:32.13                                    
  6 Walotsky, Conor     13 BAD-K-MR             2:38.44    2:39.36         13  
       33.71  1:14.60  1:57.57  2:39.36                                    
  7 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              2:49.37    2:54.89         12  
       32.77  1:16.08  2:06.39  2:54.89                                    
  8 Meany, Matthew G    13 Trs-MR               2:55.16    3:13.66         11  
       41.21  1:29.68  2:20.37  3:13.66                                    
  9 Scully, Shane N     13 AGUA-MR                   NT    3:50.46          9  
       48.66  1:49.25  2:49.10  3:50.46                                    
 
Event 29  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR                35.43      34.69         20  
  2 Zhu, Annie           8 Twisters-MR            38.34      38.66         17  
  3 Wergen, Chelsea E   10 Pace-MR                35.99      39.37         16  
  4 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                50.44      39.99         15  
  5 Senior, Candace F    9 Bam-MR                 43.00      40.06         14  
  6 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR                38.41      40.21         13  
  7 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR                44.60      40.73         12  
  8 Lazar, Katja M       9 Flying Dolphins-MR     48.41      40.74         11  
  9 Flower, Lauren E     9 Pace-MR                40.00      41.11          9  
 10 Nikic, Bianca M     10 Pace-MR                41.00      41.57          7  
 11 Hirsch, Jenna        9 Trs-MR                 47.32      43.21          6  
 12 Guaman, Kelly C      9 Twisters-MR            46.94      43.31          5  
 13 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR                44.72      44.11          4  
 14 Lim, Sally           9 NYCC-MR                43.13      44.66          3  
 15 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                   NT      45.38          2  
 16 Alexis, Darian      10 Bam-MR                 49.00      45.40          1  
 17 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR                43.61      45.91        
 18 Kuo, Jacqueline      8 AGUA-MR                49.19      46.10        
 19 Mitchell, Alexandr   9 Flying Dolphins-MR     51.01      46.56        
 20 Raccioppi, Paige     8 Trs-MR                 58.81      47.05        
 21 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                47.72      47.20        
 22 Zaman, Farhin       10 Twisters-MR            45.82      48.06        
 23 Breslau, Jessica     9 Flying Dolphins-MR        NT      48.46        
 24 Graham, Eliza       10 Flying Dolphins-MR        NT      48.80        
 24 Jackson, Adrianna   10 Trs-MR                 53.10      48.80        
 26 Reis, Kelly J        9 AGUA-MR                47.74      49.17        
 27 Parauda, Sarah C    10 Pace-MR                48.00      49.64        
 28 Reynoso, Jessica M   7 AGUA-MR              1:14.90      49.74        
 29 Salgado, Catalina   10 Twisters-MR            50.59      50.30        
 30 Rubiano, Tiffany     8 Twisters-MR            58.00      50.74        
 31 Schmitt, Katherine   9 Flying Dolphins-MR     53.75      51.32        
 32 Archer, Rande        9 Bam-MR                 52.00      51.44        
 33 Raby, Zami J        10 AGUA-MR                   NT      51.48        
 34 Gucalp, Aylin       10 Flying Dolphins-MR     53.92      51.90        
 35 Chapman, Erica       9 Trs-MR               1:08.99      52.38        
 36 Braca, Tori K        9 Pace-MR                48.00      53.47        
 37 Kennedy, Calla       8 NYCC-MR                   NT      53.96        
 38 Pizzolla, Lauren M  10 Pace-MR                48.00      56.06        
 39 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR              1:04.14      56.34        
 40 Hutchinson-Maddox,   7 AGUA-MR                   NT      59.94        
 41 Karpathios, Joanna   8 NYCC-MR                   NT    1:00.58        
 42 Trinidad-Ventura,    8 Bam-MR                 59.00    1:05.93        
 -- Gonzalez, Melissa    9 Trs-MR                    NT         DQ        
 -- Dubicki, Rachel      9 Trs-MR                    NT         DQ        
 -- Ehrlich, Lia M       8 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Schulte, Caroline   10 AGUA-MR                54.30         DQ        
 -- Umpierrez, Amanda    8 Twisters-MR            59.00         DQ        
 -- Decrem, Danielle H   9 Pace-MR                48.00         DQ        
 -- Thompson, Brie P     9 Pace-MR                49.00         DQ        
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR            34.54      34.78         20  
  2 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR            37.19      37.46         17  
  3 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR                37.98      37.54         16  
  4 Messinger, Joshua   10 Trs-MR                 38.68      38.71         15  
  5 Bajuz, Micheal       8 NYCC-MR                41.03      40.61         14  
  6 Doherty, Christoph   9 Twisters-MR            40.99      41.99         13  
  7 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT      42.21         12  
  8 Smith, Tavy O       10 Pace-MR                38.00      42.62         11  
  9 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                   NT      44.97          9  
 10 Gargan, Patrick G   10 Pace-MR                45.00      46.02          7  
 11 Erskine, Brendan     9 Twisters-MR            50.44      46.11          6  
 12 DeAngelis, Matthew   9 Pace-MR                42.00      49.64          5  
 13 Meany, RJ J          9 Trs-MR                 58.22      55.15          4  
 14 Edens, Ryan         10 AGUA-MR                50.65      55.80          3  
 15 Donnenfeld, Jake    10 Flying Dolphins-MR        NT      56.69          2  
 16 Srdanovic, Ivan     10 KRKN-MR                   NT      57.17          1  
 17 Pizzolla, AJ C       9 Pace-MR                48.00      57.50        
 18 Siegel, Jonah        8 AGUA-MR                   NT      57.95        
 19 Umpierrez, Adrian   10 Twisters-MR            59.00      59.38        
 20 Chansakull, JR J     8 AGUA-MR                   NT    1:01.47        
 21 Sherman, Sammy I     8 AGUA-MR                   NT    1:03.89        
 22 Farm, Eric           8 Trs-MR                    NT    1:03.97        
 23 Han, Nicholas        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.54        
 -- Spohler, Zachary     8 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Salgado, Daniel E    7 Twisters-MR          1:01.79         DQ        
 -- Clossey, David       8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Spohler, Max         8 AGUA-MR                   NT         DQ        
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR              1:03.96    1:03.18         20  
       31.14  1:03.18                                                      
  2 Vaughn, Laura A     14 Pace-MR              1:04.66    1:06.40         17  
       32.28  1:06.40                                                      
  3 Daboudet, Audrey    13 NYCC-MR              1:09.15    1:07.75         16  
       32.91  1:07.75                                                      
  4 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR              1:07.55    1:07.81         15  
       32.66  1:07.81                                                      
  5 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              1:07.40    1:09.33         14  
       34.71  1:09.33                                                      
  6 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR             1:09.44    1:10.60         13  
       34.45  1:10.60                                                      
  7 Gray, Catherine     13 BAD-K-MR             1:16.16    1:11.36         12  
       34.35  1:11.36                                                      
  8 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR              1:14.55    1:11.96         11  
       35.29  1:11.96                                                      
  9 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR             1:13.44    1:12.32          9  
       35.32  1:12.32                                                      
 10 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR              1:13.00    1:13.06          7  
       35.17  1:13.06                                                      
 11 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR              1:13.82    1:13.09          6  
       35.51  1:13.09                                                      
 12 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              1:14.72    1:14.17          5  
       36.70  1:14.17                                                      
 13 Herald, Rachel      14 BAD-K-MR             1:15.00    1:15.05          4  
       35.97  1:15.05                                                      
 14 Sabens, Ginna M     13 Pace-MR              1:16.99    1:15.37          3  
       36.33  1:15.37                                                      
 15 Walker, Tamar       14 KRKN-MR              1:30.00    1:15.46          2  
       35.65  1:15.46                                                      
 16 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR              1:16.82    1:16.38          1  
       36.67  1:16.38                                                      
 17 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR              1:22.65    1:16.58        
       38.29  1:16.58                                                      
 18 Hill, Kelly E       14 Pace-MR              1:21.00    1:16.81        
       37.33  1:16.81                                                      
 19 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR              1:15.57    1:16.97        
       36.38  1:16.97                                                      
 20 Piperato, Nicole L  13 Trs-MR               1:21.58    1:17.45        
       37.00  1:17.45                                                      
 21 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              1:17.76    1:19.35        
       38.89  1:19.35                                                      
 22 Bhagat, Ayesha      13 Flying Dolphins-MR        NT    1:19.76        
       37.30  1:19.76                                                      
 23 Wergen, Laura M     13 Pace-MR              1:23.00    1:20.62        
       39.26  1:20.62                                                      
 24 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR              1:21.53    1:20.85        
       38.98  1:20.85                                                      
 25 Chanis, Rebecca H   13 AGUA-MR              1:25.04    1:23.73        
       41.10  1:23.73                                                      
 26 Dubicki, Sarah Z    13 Trs-MR               1:30.93    1:27.31        
       42.06  1:27.31                                                      
 27 Hirsch, Rachael     13 Trs-MR               1:30.32    1:27.39        
       40.35  1:27.39                                                      
 28 Alva, Angie         13 RedTails-MR          1:27.83    1:30.91        
       43.22  1:30.91                                                      
 29 Perlin, Michelle E  14 AGUA-MR              1:33.60    1:32.87        
       43.76  1:32.87                                                      
 30 Ali, Sabrina        13 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.56        
       52.26  1:45.56                                                      
 -- Downer, Jessica A   13 Trs-MR               1:53.75         DQ        
       44.34       DQ                                                      
 -- O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR                   NT         DQ        
       43.61       DQ                                                      
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       13 NYCC-MR              1:01.06    1:01.17         20  
       30.00  1:01.17                                                      
  2 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR          1:02.30    1:03.39         17  
       30.14  1:03.39                                                      
  3 Brulhardt, David A  14 Twisters-MR          1:06.92    1:05.60         16  
       32.36  1:05.60                                                      
  4 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR              1:07.32    1:06.27         15  
       32.30  1:06.27                                                      
  5 Troy, Derek         13 AGUA-MR              1:07.11    1:06.40         14  
       32.48  1:06.40                                                      
  6 Le, Calvin          13 NYCC-MR              1:07.17    1:06.90         13  
       33.16  1:06.90                                                      
  7 Goldman, David      13 Flying Dolphins-MR   1:10.43    1:07.42         12  
       32.85  1:07.42                                                      
  8 Mery, Marek         14 NYCC-MR              1:05.86    1:07.65         11  
       32.15  1:07.65                                                      
  9 Kopczynski, Konrad  13 NYCC-MR              1:04.00    1:07.84          9  
       32.80  1:07.84                                                      
 10 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR              1:04.55    1:08.20          7  
       32.57  1:08.20                                                      
 11 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              1:10.03    1:08.41          6  
       33.42  1:08.41                                                      
 12 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR             1:10.00    1:09.20          5  
       33.96  1:09.20                                                      
 13 Borger, Brian R     14 AGUA-MR              1:10.00    1:09.41          4  
       33.67  1:09.41                                                      
 14 Walotsky, Conor     13 BAD-K-MR             1:09.00    1:10.13          3  
       34.32  1:10.13                                                      
 15 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              1:12.48    1:10.23          2  
       34.63  1:10.23                                                      
 16 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          1:12.15    1:10.32          1  
       34.10  1:10.32                                                      
 17 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR          1:16.37    1:11.53        
       34.56  1:11.53                                                      
 18 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              1:14.60    1:13.36        
       36.35  1:13.36                                                      
 19 Wu, Edmund          13 NYCC-MR              1:16.00    1:14.58        
       36.75  1:14.58                                                      
 20 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR              1:20.45    1:14.87        
       36.65  1:14.87                                                      
 21 Mejia, Jorge L      13 Twisters-MR          1:18.15    1:15.16        
       37.00  1:15.16                                                      
 22 Johanson, Tim       13 BAD-K-MR             1:15.00    1:17.30        
       37.86  1:17.30                                                      
 23 Tokatlilar, Max     13 AGUA-MR              1:21.02    1:21.01        
       39.54  1:21.01                                                      
 24 Meany, Matthew G    13 Trs-MR               1:25.40    1:22.27        
       40.79  1:22.27                                                      
 25 Zivkovic, Adam      14 Flying Dolphins-MR   1:35.92    1:23.72        
       40.37  1:23.72                                                      
 26 Marte, Alcides S    13 RedTails-MR          1:30.55    1:25.39        
 27 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR                   NT    1:26.50        
       38.64  1:26.50                                                      
 28 Donnenfeld, Alex L  14 Flying Dolphins-MR   1:29.61    1:28.71        
       45.22  1:28.71                                                      
 29 Lewis, Kitwane A    13 AGUA-MR              1:38.15    1:34.75        
 -- Burke, Timmy        13 Trs-MR                    NT         DQ        
       41.01       DQ                                                      
 -- Snyder, Stephen R   14 Flying Dolphins-MR   1:37.08         DQ        
       41.23       DQ                                                      
 -- Scully, Shane N     13 AGUA-MR              1:21.55         DQ        
       40.01       DQ                                                      
 -- Cliff, Justin T     13 AGUA-MR                   NT         DQ        
       35.07       DQ                                                      
 
Event 33  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR              1:29.81    1:19.36         20  
       38.92  1:19.36                                                      
  2 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                   NT    1:19.78         17  
       38.99  1:19.78                                                      
  3 Bouzarouata, Sarah   9 Twisters-MR          1:35.75    1:20.74         16  
       40.04  1:20.74                                                      
  4 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR              1:32.94    1:22.26         15  
       40.93  1:22.26                                                      
  5 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR              1:27.70    1:22.91         14  
       40.39  1:22.91                                                      
  6 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR              1:26.34    1:25.39         13  
       41.58  1:25.39                                                      
  7 Shiota, Lena         9 AGUA-MR              1:33.40    1:25.65         12  
       41.75  1:25.65                                                      
  8 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR              1:32.62    1:28.44         11  
       43.08  1:28.44                                                      
  9 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR              1:44.80    1:28.62          9  
       42.61  1:28.62                                                      
 10 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:40.78    1:28.85          7  
       43.50  1:28.85                                                      
 11 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR                   NT    1:31.28          6  
       44.48  1:31.28                                                      
 12 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR              1:45.06    1:31.67          5  
       44.73  1:31.67                                                      
 13 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR              1:40.21    1:32.06          4  
       45.21  1:32.06                                                      
 14 Kudelska, Kamila    10 NYCC-MR              1:36.67    1:32.92          3  
       45.53  1:32.92                                                      
 15 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:45.15    1:34.33          2  
       45.56  1:34.33                                                      
 16 Lewis, Kamara A     10 AGUA-MR                   NT    1:34.84          1  
       44.75  1:34.84                                                      
 17 Reis, Kelly J        9 AGUA-MR                   NT    1:35.63        
       45.51  1:35.63                                                      
 18 Hahn, Abby          10 NYCC-MR                   NT    1:36.19        
       45.60  1:36.19                                                      
 19 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR              1:43.33    1:38.63        
       50.15  1:38.63                                                      
 20 Hirsch, Jenna        9 Trs-MR                    NT    1:40.45        
       49.15  1:40.45                                                      
 21 Burke, Meghan        9 Trs-MR               1:44.20    1:44.14        
       49.59  1:44.14                                                      
 22 Hryhorowych, Natal   8 AGUA-MR                   NT    1:44.58        
       50.05  1:44.58                                                      
 23 Gaffaney, Lauren     9 AGUA-MR                   NT    1:47.63        
       50.87  1:47.63                                                      
 24 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR              1:54.96    1:47.82        
       52.41  1:47.82                                                      
 25 Fidan, Cagla         7 Twisters-MR          1:45.00    1:50.01        
       53.65  1:50.01                                                      
 26 Rubiano, Tiffany     8 Twisters-MR          1:58.00    1:52.28        
       54.30  1:52.28                                                      
 27 Alva, Connie         9 RedTails-MR          2:10.09    2:10.08        
     1:03.18  2:10.08                                                      
 -- Richardson, Erika   10 Trs-MR                    NT         DQ        
       43.08       DQ                                                      
 -- Case, Olivia         8 AGUA-MR                   NT         DQ        
       52.29       DQ                                                      
 
Event 34  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR              1:19.20    1:22.95         20  
       40.67  1:22.95                                                      
  2 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              1:26.31    1:23.41         17  
       41.57  1:23.41                                                      
  3 Doherty, Christoph   9 Twisters-MR          1:25.47    1:23.99         16  
  4 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT    1:24.11         15  
       44.12  1:24.11                                                      
  5 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR              1:41.20    1:25.13         14  
       41.25  1:25.13                                                      
  6 May, Michael M      10 Twisters-MR          1:30.00    1:28.70         13  
       42.95  1:28.70                                                      
  7 Leibel, Danny       10 Trs-MR               1:35.67    1:28.77         12  
       43.64  1:28.77                                                      
  8 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              1:41.16    1:29.25         11  
       44.66  1:29.25                                                      
  9 Neuendorf, Reed     10 Trs-MR                    NT    1:40.87          9  
       49.13  1:40.87                                                      
 10 Wong, Stanley        9 Trs-MR               1:40.30    1:42.68          7  
       50.00  1:42.68                                                      
 11 Barbosa, Larry S     9 Twisters-MR          1:55.00    1:45.29          6  
       52.29  1:45.29                                                      
 12 Carlon, Daniel       8 AGUA-MR                   NT    1:51.60          5  
       52.47  1:51.60                                                      
 13 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                   NT    2:01.22          4  
     1:26.02  2:01.22                                                      
 14 Kunze, Colin J       7 AGUA-MR                   NT    2:06.31          3  
     1:01.35  2:06.31                                                      
 15 Shields, Brandon     7 Trs-MR                    NT    2:09.04          2  
 -- Edens, Ryan         10 AGUA-MR              1:58.13         DQ        
       53.52       DQ                                                      
 
Event 35  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR              2:43.00    2:43.63         20  
       37.17  1:20.11  2:02.06  2:43.63                                    
  2 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR                   NT    2:45.43         17  
       37.82  1:21.09  2:03.90  2:45.43                                    
  3 Wong, Bethany K     14 Twisters-MR          2:44.46    2:46.85         16  
       37.53  1:19.07  2:02.25  2:46.85                                    
  4 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR              2:45.00    2:48.20         15  
       38.75  1:21.27  2:04.52  2:48.20                                    
  5 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR              3:01.60    2:59.83         14  
       39.71  1:25.37  2:12.98  2:59.83                                    
  6 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR              2:40.00    3:00.01         13  
       39.62  1:25.05  2:12.89  3:00.01                                    
  7 Wergen, Laura M     13 Pace-MR              2:48.99    3:00.20         12  
       40.09  1:26.07  2:12.80  3:00.20                                    
  8 Rouchou, Brittany   13 BAD-K-MR             3:01.94    3:00.33         11  
       39.95  1:25.46  2:13.06  3:00.33                                    
  9 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR              3:03.51    3:01.56          9  
       40.75  1:26.69  2:14.26  3:01.56                                    
 10 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              3:01.06    3:01.63          7  
       40.81  1:26.30  2:13.86  3:01.63                                    
 11 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              3:20.88    3:17.87          6  
       45.33  1:36.55  2:27.45  3:17.87                                    
 12 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR              3:21.58    3:21.05          5  
       45.66  1:38.04  2:31.21  3:21.05                                    
 13 Chanis, Rebecca H   13 AGUA-MR              3:28.69    3:21.95          4  
       46.08  1:37.24  2:29.97  3:21.95                                    
 14 Servello, Meghan    14 Trs-MR                    NT    3:22.00          3  
       45.52  1:37.49  2:30.05  3:22.00                                    
 15 O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR                   NT    3:32.34          2  
       46.51  1:39.30  2:35.85  3:32.34                                    
 16 Perlin, Michelle E  14 AGUA-MR              3:32.39    3:33.78          1  
       46.30  1:40.32  2:36.53  3:33.78                                    
 -- Dubicki, Sarah Z    13 Trs-MR                    NT         DQ        
       46.95  1:41.71  2:37.57       DQ                                    
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lew, Michael        14 BAD-K-MR             2:32.16    2:27.55         20  
       33.05  1:11.01  1:48.44  2:27.55                                    
  2 Borger, Brian R     14 AGUA-MR              2:28.60    2:29.50         17  
       32.76  1:11.63  1:51.07  2:29.50                                    
  3 Goldman, David      13 Flying Dolphins-MR        NT    2:31.29         16  
       32.01  1:09.65  1:49.90  2:31.29                                    
  4 Liang, Truman       13 NYCC-MR              2:49.00    2:35.08         15  
       35.35  1:14.94  1:55.57  2:35.08                                    
  5 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              2:36.55    2:35.58         14  
       35.54  1:15.28  1:56.18  2:35.58                                    
  6 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR             2:48.88    2:41.25         13  
       36.64  1:17.09  1:59.05  2:41.25                                    
  7 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR              2:36.00    2:43.90         12  
       36.71  1:18.08  2:00.53  2:43.90                                    
  8 Kopczynski, Konrad  13 NYCC-MR                   NT    2:50.15         11  
       37.24  1:21.42  2:05.32  2:50.15                                    
  9 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              2:50.91    2:50.72          9  
       37.72  1:21.95  2:07.30  2:50.72                                    
 10 Le, Calvin          13 NYCC-MR              2:52.83    2:51.02          7  
       38.25  1:21.04  2:06.18  2:51.02                                    
 11 Loveless, Brian     13 BAD-K-MR                  NT    2:54.58          6  
       37.08  1:22.93  2:09.07  2:54.58                                    
 12 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR                   NT    2:57.86          5  
       41.16  1:27.39  2:13.84  2:57.86                                    
 13 Tokatlilar, Max     13 AGUA-MR                   NT    3:10.33          4  
       41.40  1:29.97  2:20.98  3:10.33                                    
 14 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR              3:18.49    3:14.16          3  
       41.48  1:32.16  2:25.08  3:14.16                                    
 15 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR                   NT    3:26.99          2  
       44.42  1:39.38  2:34.76  3:26.99                                    
 16 Lewis, Kitwane A    13 AGUA-MR                   NT    3:55.65          1  
       49.99  1:51.22  2:56.35  3:55.65                                    
 
Event 37  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR                38.21      38.74         20  
  2 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                42.02      40.35         17  
  3 Zhu, Annie           8 Twisters-MR            40.95      40.92         16  
  4 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                45.14      44.60         15  
  5 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR                46.76      44.86         14  
  6 Nikic, Bianca M     10 Pace-MR                45.00      45.02         13  
  7 Bouzarouata, Sarah   9 Twisters-MR            45.83      45.20         12  
  8 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR                46.32      45.37         11  
  9 Flower, Lauren E     9 Pace-MR                45.00      45.38          9  
 10 Lim, Sally           9 NYCC-MR                44.40      45.66          7  
 11 Senior, Candace F    9 Bam-MR                 37.00      45.68          6  
 12 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR                47.73      45.76          5  
 13 Shiota, Lena         9 AGUA-MR                48.29      46.96          4  
 14 Hahn, Abby          10 NYCC-MR                45.89      47.01          3  
 15 Wergen, Chelsea E   10 Pace-MR                45.88      47.23          2  
 16 Case, Olivia         8 AGUA-MR                56.59      47.38          1  
 17 Graham, Eliza       10 Flying Dolphins-MR     48.09      47.80        
 18 Mitchell, Alexandr   9 Flying Dolphins-MR     52.10      49.15        
 19 Schmitt, Katherine   9 Flying Dolphins-MR     49.11      49.44        
 20 Guaman, Kelly C      9 Twisters-MR            49.91      49.58        
 21 Lewis, Kamara A     10 AGUA-MR                48.99      50.02        
 22 Fidan, Cagla         7 Twisters-MR            53.35      50.27        
 23 Gucalp, Aylin       10 Flying Dolphins-MR     52.21      50.61        
 24 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR                52.96      50.87        
 25 Parauda, Sarah C    10 Pace-MR                46.00      51.66        
 26 Kennedy, Calla       8 NYCC-MR                52.56      51.68        
 27 Loveless, Carolyn    9 BAD-K-MR               51.51      52.06        
 28 Maliza, Lissette C   9 Twisters-MR            54.48      52.07        
 29 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                52.09      52.28        
 30 Jackson, Adrianna   10 Trs-MR                 46.78      52.34        
 31 Faulkner, Breyanna  10 RedTails-MR          1:00.09      52.59        
 32 Decrem, Danielle H   9 Pace-MR                45.00      52.62        
 33 Kuo, Jacqueline      8 AGUA-MR                56.68      53.10        
 34 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR                56.90      53.18        
 35 Raccioppi, Paige     8 Trs-MR                 51.92      53.51        
 36 Breslau, Jessica     9 Flying Dolphins-MR     52.40      53.60        
 37 Zaman, Farhin       10 Twisters-MR            53.48      53.75        
 38 Santana, Melissa    10 RedTails-MR            58.61      53.76        
 39 Raby, Zami J        10 AGUA-MR                56.23      54.54        
 39 Archer, Rande        9 Bam-MR                 56.00      54.54        
 41 Chapman, Erica       9 Trs-MR               1:12.23      54.85        
 42 Hryhorowych, Natal   8 AGUA-MR                54.89      54.99        
 43 Jones, Angeliqua    10 RedTails-MR          1:00.09      55.07        
 44 Still, Mela M       10 RedTails-MR          1:05.09      55.16        
 45 Schulte, Caroline   10 AGUA-MR                53.27      55.18        
 46 Braca, Tori K        9 Pace-MR                49.00      55.56        
 47 Salgado, Catalina   10 Twisters-MR            56.13      56.32        
 48 Burke, Meghan        9 Trs-MR               1:00.50      56.89        
 49 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR                55.79      57.77        
 50 Hutchinson-Maddox,   7 AGUA-MR                   NT      58.25        
 51 Lazar, Katja M       9 Flying Dolphins-MR     59.97      59.92        
 52 Feinberg, Madelein   9 AGUA-MR                59.43    1:00.75        
 53 Holmes, Lindsie      9 Trs-MR                 59.24    1:00.86        
 54 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR          1:03.41    1:01.23        
 55 Karpathios, Joanna   8 NYCC-MR                59.86    1:01.59        
 56 Rubiano, Tiffany     8 Twisters-MR          1:05.00    1:01.93        
 57 Alexis, Darian      10 Bam-MR                 51.00    1:03.34        
 58 Gonzalez, Melissa    9 Trs-MR                    NT    1:04.16        
 59 Liddle, Alexa N      8 AGUA-MR                   NT    1:05.21        
 60 Nawaly, Karla        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.58        
 61 Somers, Sabrina      8 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.94        
 62 Umpierrez, Amanda    8 Twisters-MR          1:03.00    1:07.96        
 63 Downer, Kimberly C  10 Trs-MR                    NT    1:09.30        
 64 Lerner, Chelsae C    9 AGUA-MR                   NT    1:10.07        
 65 Pizzolla, Lauren M  10 Pace-MR                49.00    1:10.91        
 66 Spohler, Lindsey     8 AGUA-MR                   NT    1:14.48        
 67 Rosensweig, Zoe G    7 AGUA-MR                   NT    1:15.92        
 -- Thompson, Brie P     9 Pace-MR                49.00         DQ        
 -- Buffon, Caroline    10 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Sisley, Adriana      8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Bodden, Chloe A      8 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Ehrlich, Lia M       8 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Bodden, Rachel J    10 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Reynoso, Jessica M   7 AGUA-MR              1:03.50         DQ        
 -- Kudelska, Kamila    10 NYCC-MR                47.45         DQ        
 -- Zaman, Farzana       7 Twisters-MR          1:10.00         DQ        
 -- Sauer, April        10 AGUA-MR              1:05.67         DQ        
 -- Samulski, Camille    8 Bam-MR               1:00.00         DQ        
 -- Lang, Kaitlyn D     10 Flying Dolphins-MR     55.05         DQ        
 -- Jimenez, Tiffany L   6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Gaffaney, Lauren     9 AGUA-MR                58.92         DQ        
 
Event 38  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR            36.68      37.52         20  
  2 Bajuz, Micheal       8 NYCC-MR                41.46      40.42         17  
  3 McIlhargy, Sean V   10 Trs-MR                 41.20      44.13         16  
  4 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR                43.14      44.64         15  
  5 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR            45.10      45.14         14  
  6 Cicalese, Edward L  10 Trs-MR                 43.44      46.34         13  
  7 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR                46.32      46.84         12  
  8 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                47.04      47.27         11  
  9 Smith, Tavy O       10 Pace-MR                43.99      47.41          9  
 10 Dupres, Abel         9 RedTails-MR            49.60      47.74          7  
 11 May, Michael M      10 Twisters-MR            48.02      48.04          6  
 12 Neuendorf, Reed     10 Trs-MR                    NT      49.84          5  
 13 Erskine, Brendan     9 Twisters-MR            50.32      50.61          4  
 14 Suna, Phillip        9 Flying Dolphins-MR        NT      51.05          3  
 15 Srdanovic, Ivan     10 KRKN-MR                   NT      51.51          2  
 16 Gargan, Patrick G   10 Pace-MR                55.00      51.68          1  
 17 Chansakull, JR J     8 AGUA-MR                   NT      53.82        
 18 Pizzolla, Robert M   8 Pace-MR                49.00      54.42        
 19 Fleming, Thomas W    8 Pace-MR                45.99      55.21        
 20 Sherman, Sammy I     8 AGUA-MR                56.67      56.78        
 21 Aman, Josh           9 Twisters-MR          1:05.00      57.12        
 22 Piacente, Sean       8 Trs-MR                 59.42      57.16        
 23 Ruggiero, James      8 Flying Dolphins-MR        NT      59.03        
 24 Han, Nicholas        9 Flying Dolphins-MR     58.34      59.18        
 25 Pizzolla, AJ C       9 Pace-MR                48.00      59.28        
 26 DeAngelis, Matthew   9 Pace-MR                46.99      59.79        
 27 Garrett, Phillip     9 Pace-MR                49.00    1:00.19        
 28 Salgado, Daniel E    7 Twisters-MR            59.91    1:00.24        
 29 Siegel, Jonah        8 AGUA-MR              1:00.19    1:00.69        
 30 Umpierrez, Adrian   10 Twisters-MR          1:03.00    1:03.43        
 31 Barac, Marko        10 AGUA-MR                   NT    1:06.78        
 32 Spohler, Max         8 AGUA-MR                   NT    1:07.82        
 33 Bodden, CJ           8 AGUA-MR                   NT    1:10.32        
 34 Ogiser, Kent         8 AGUA-MR              1:14.68    1:11.74        
 35 Spohler, Zachary     8 AGUA-MR                   NT    1:13.41        
 36 Kunze, Colin J       7 AGUA-MR                   NT    1:14.50        
 37 Kunze, Aidan J       5 AGUA-MR                   NT    1:20.48        
 -- Buckley, Ty          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Wong, Stanley        9 Trs-MR                 59.20         DQ        
 -- Donnenfeld, Jake    10 Flying Dolphins-MR     53.40         DQ        
 -- Lerner, Morgen E    10 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Bhagat, Gautam       9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Shields, Brandon     7 Trs-MR                    NT         DQ        
 -- Meany, RJ J          9 Trs-MR                 50.23         DQ        
 -- Mihalcik, Peter J   10 AGUA-MR                59.76         DQ        
 -- Hilboldt, Charlie    7 Flying Dolphins-MR   1:44.70         DQ        
 -- Clossey, David       8 Flying Dolphins-MR   1:40.65         DQ        
 -- Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                   NT         DQ        
 -- Carlon, Daniel       8 AGUA-MR                   NT         DQ        
 
Event 39  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR                57.98      57.14         20  
       27.86    57.14                                                      
  2 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR                56.77      58.42         17  
       28.07    58.42                                                      
  3 Daboudet, Audrey    13 NYCC-MR                58.56      59.34         16  
       28.17    59.34                                                      
  4 Ryan, Jill          14 Trs-MR               1:00.80      59.54         15  
       28.11    59.54                                                      
  5 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR                59.45      59.72         14  
       29.14    59.72                                                      
  6 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR             1:01.10    1:01.32         13  
       29.42  1:01.32                                                      
  7 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              1:00.13    1:01.34         12  
       29.56  1:01.34                                                      
  8 Doolittle, Lauren   14 Trs-MR                 58.40    1:01.40         11  
       29.42  1:01.40                                                      
  9 Vaughn, Laura A     14 Pace-MR              1:00.11    1:01.52          9  
       29.81  1:01.52                                                      
 10 Walker, Tamar       14 KRKN-MR              1:00.50    1:01.94          7  
       30.38  1:01.94                                                      
 11 Gray, Catherine     13 BAD-K-MR             1:03.02    1:02.14          6  
       29.82  1:02.14                                                      
 12 Jonas, Lauren       14 BAD-K-MR             1:01.91    1:02.29          5  
       29.85  1:02.29                                                      
 13 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR              1:02.37    1:02.63          4  
       30.16  1:02.63                                                      
 14 Gomez, Bridget      13 BAD-K-MR             1:03.04    1:02.74          3  
       29.97  1:02.74                                                      
 15 Vitelli, Paula      14 BAD-K-MR             1:03.19    1:02.96          2  
       30.09  1:02.96                                                      
 16 Sabens, Ginna M     13 Pace-MR                59.99    1:03.98          1  
       29.87  1:03.98                                                      
 17 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              1:04.29    1:04.13        
       30.76  1:04.13                                                      
 18 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR             1:05.41    1:04.57        
       30.46  1:04.57                                                      
 19 Chapman, Kim        13 Trs-MR               1:01.94    1:04.84        
       31.04  1:04.84                                                      
 20 Wong, Bethany K     14 Twisters-MR          1:04.08    1:05.13        
       30.93  1:05.13                                                      
 20 Herald, Rachel      14 BAD-K-MR             1:03.66    1:05.13        
       30.72  1:05.13                                                      
 22 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR              1:04.20    1:05.55        
       31.75  1:05.55                                                      
 23 Hill, Kelly E       14 Pace-MR              1:05.00    1:05.62        
       32.09  1:05.62                                                      
 24 Rouchou, Brittany   13 BAD-K-MR             1:09.02    1:07.55        
       32.22  1:07.55                                                      
 25 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              1:06.32    1:08.05        
       32.34  1:08.05                                                      
 26 Piperato, Nicole L  13 Trs-MR               1:00.12    1:08.06        
       32.10  1:08.06                                                      
 27 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR              1:03.99    1:08.45        
       31.94  1:08.45                                                      
 28 Wergen, Laura M     13 Pace-MR              1:05.00    1:09.15        
       32.43  1:09.15                                                      
 29 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR              1:09.72    1:09.67        
       32.33  1:09.67                                                      
 30 McLaughlin, Johann  13 RedTails-MR          1:12.36    1:09.69        
       33.01  1:09.69                                                      
 31 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR              1:08.18    1:10.10        
       32.45  1:10.10                                                      
 32 Bhagat, Ayesha      13 Flying Dolphins-MR   1:09.11    1:10.14        
       33.78  1:10.14                                                      
 33 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR              1:11.15    1:10.17        
       33.09  1:10.17                                                      
 34 Chanis, Rebecca H   13 AGUA-MR              1:15.16    1:12.76        
       34.41  1:12.76                                                      
 35 Hirsch, Rachael     13 Trs-MR               1:12.71    1:12.79        
       35.51  1:12.79                                                      
 36 Downer, Jessica A   13 Trs-MR               1:15.38    1:12.95        
       33.83  1:12.95                                                      
 37 O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR                   NT    1:13.82        
       35.66  1:13.82                                                      
 38 Alva, Angie         13 RedTails-MR          1:11.55    1:14.93        
       35.13  1:14.93                                                      
 39 Dubicki, Sarah Z    13 Trs-MR               1:22.49    1:16.77        
       35.21  1:16.77                                                      
 40 Servello, Meghan    14 Trs-MR                    NT    1:18.43        
       37.51  1:18.43                                                      
 41 Perlin, Michelle E  14 AGUA-MR              1:16.89    1:19.70        
       35.50  1:19.70                                                      
 42 Ali, Sabrina        13 Flying Dolphins-MR   1:28.56    1:24.80        
       39.81  1:24.80                                                      
 
Event 40  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       13 NYCC-MR                53.63      54.27         20  
       25.68    54.27                                                      
  2 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR            55.49      56.30         17  
       26.80    56.30                                                      
  3 Goldman, David      13 Flying Dolphins-MR     58.31      57.16         16  
       27.70    57.16                                                      
  4 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR                57.01      57.34         15  
       27.63    57.34                                                      
  5 Mery, Marek         14 NYCC-MR                54.65      57.55         14  
       26.94    57.55                                                      
  6 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR                55.00      57.64         13  
       27.73    57.64                                                      
  7 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR          1:01.35      58.17         12  
       27.26    58.17                                                      
  8 Troy, Derek         13 AGUA-MR              1:00.91      58.23         11  
       28.12    58.23                                                      
  9 Kopczynski, Konrad  13 NYCC-MR                55.56      58.28          9  
       27.90    58.28                                                      
 10 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              1:00.57      58.52          7  
       28.55    58.52                                                      
 11 Borger, Brian R     14 AGUA-MR                59.41      58.92          6  
       28.48    58.92                                                      
 12 Brulhardt, David A  14 Twisters-MR          1:00.95      59.08          5  
       28.92    59.08                                                      
 13 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR                57.20      59.13          4  
       28.26    59.13                                                      
 14 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR                59.66      59.22          3  
       28.64    59.22                                                      
 15 Lew, Michael        14 BAD-K-MR               56.61      59.59          2  
       28.57    59.59                                                      
 16 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR            59.45    1:00.14          1  
       28.63  1:00.14                                                      
 17 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR             1:01.37    1:00.53        
       29.15  1:00.53                                                      
 18 Loveless, Brian     13 BAD-K-MR             1:06.00    1:00.65        
       29.51  1:00.65                                                      
 18 Diaz, Gregory A     13 Twisters-MR          1:04.67    1:00.65        
       29.07  1:00.65                                                      
 20 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              1:09.19    1:01.00        
       29.82  1:01.00                                                      
 21 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR              1:06.37    1:01.35        
       30.38  1:01.35                                                      
 22 Le, Calvin          13 NYCC-MR              1:02.98    1:01.46        
       29.32  1:01.46                                                      
 23 Walotsky, Conor     13 BAD-K-MR             1:02.67    1:03.62        
       30.32  1:03.62                                                      
 24 Mejia, Jorge L      13 Twisters-MR          1:10.14    1:03.89        
       31.20  1:03.89                                                      
 25 Wu, Edmund          13 NYCC-MR              1:08.00    1:04.30        
       30.28  1:04.30                                                      
 26 Meany, Matthew G    13 Trs-MR                 58.84    1:04.95        
       31.05  1:04.95                                                      
 27 Johanson, Tim       13 BAD-K-MR             1:06.69    1:05.52        
       30.66  1:05.52                                                      
 28 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR                   NT    1:05.64        
       30.93  1:05.64                                                      
 29 Zivkovic, Adam      14 Flying Dolphins-MR   1:21.19    1:07.89        
       31.83  1:07.89                                                      
 30 Marte, Alcides S    13 RedTails-MR          1:19.56    1:08.49        
       33.00  1:08.49                                                      
 31 Lozano, Luis        13 RedTails-MR          1:09.86    1:10.47        
       30.96  1:10.47                                                      
 32 Tokatlilar, Max     13 AGUA-MR              1:10.00    1:11.15        
       34.06  1:11.15                                                      
 33 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR                   NT    1:11.73        
       33.22  1:11.73                                                      
 34 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              1:10.54    1:13.14        
       34.46  1:13.14                                                      
 35 Burke, Timmy        13 Trs-MR                    NT    1:13.71        
       33.87  1:13.71                                                      
 36 Donnenfeld, Alex L  14 Flying Dolphins-MR   1:20.02    1:14.98        
       35.31  1:14.98                                                      
 37 Lewis, Kitwane A    13 AGUA-MR                   NT    1:17.50        
       36.61  1:17.50                                                      
 38 Snyder, Stephen R   14 Flying Dolphins-MR   1:31.28    1:18.35        
       35.93  1:18.35                                                      
 39 Wright, Noah P      13 Flying Dolphins-MR   1:36.22    1:22.08        
       37.70  1:22.08                                                      
 
Event 41  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR              1:15.31    1:16.46         20  
       37.05  1:16.46                                                      
  2 Zhu, Annie           8 Twisters-MR          1:23.42    1:22.21         17  
       39.30  1:22.21                                                      
  3 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR              1:24.12    1:22.49         16  
       40.12  1:22.49                                                      
  4 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR              1:22.58    1:22.53         15  
       38.09  1:22.53                                                      
  5 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR              1:22.40    1:24.15         14  
       39.94  1:24.15                                                      
  6 Bouzarouata, Sarah   9 Twisters-MR          1:32.99    1:24.80         13  
       40.96  1:24.80                                                      
  7 Shiota, Lena         9 AGUA-MR              1:29.37    1:27.83         12  
       41.14  1:27.83                                                      
  8 Senior, Candace F    9 Bam-MR               1:28.00    1:28.10         11  
       42.13  1:28.10                                                      
  9 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR              1:35.04    1:28.56          9  
       42.11  1:28.56                                                      
 10 Flower, Lauren E     9 Pace-MR              1:29.00    1:29.65          7  
       44.04  1:29.65                                                      
 11 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:29.44    1:29.91          6  
       44.28  1:29.91                                                      
 12 Lim, Sally           9 NYCC-MR              1:26.96    1:30.70          5  
       42.62  1:30.70                                                      
 13 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:30.10    1:30.88          4  
       44.32  1:30.88                                                      
 14 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR              1:29.36    1:31.02          3  
       43.07  1:31.02                                                      
 15 Wergen, Chelsea E   10 Pace-MR              1:32.00    1:31.06          2  
       42.36  1:31.06                                                      
 16 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR              1:39.08    1:31.64          1  
       42.48  1:31.64                                                      
 17 Nikic, Bianca M     10 Pace-MR              1:34.99    1:32.57        
       41.68  1:32.57                                                      
 18 Lewis, Kamara A     10 AGUA-MR                   NT    1:33.52        
       45.49  1:33.52                                                      
 19 Richardson, Erika   10 Trs-MR                    NT    1:33.68        
       44.34  1:33.68                                                      
 20 Guaman, Kelly C      9 Twisters-MR          1:43.54    1:33.69        
       43.69  1:33.69                                                      
 21 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                   NT    1:33.80        
       44.89  1:33.80                                                      
 22 Jackson, Adrianna   10 Trs-MR               1:30.23    1:37.61        
       46.44  1:37.61                                                      
 23 Maliza, Lissette C   9 Twisters-MR          1:53.00    1:38.27        
       46.43  1:38.27                                                      
 24 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR              1:38.37    1:38.30        
       44.69  1:38.30                                                      
 25 Reis, Kelly J        9 AGUA-MR              1:37.17    1:38.84        
       47.72  1:38.84                                                      
 26 Parauda, Sarah C    10 Pace-MR              1:41.00    1:39.47        
       46.38  1:39.47                                                      
 27 Zaman, Farhin       10 Twisters-MR          1:50.65    1:39.94        
       44.97  1:39.94                                                      
 28 Raccioppi, Paige     8 Trs-MR               1:30.33    1:40.72        
       47.12  1:40.72                                                      
 29 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR              1:41.09    1:40.86        
       47.22  1:40.86                                                      
 30 Chapman, Erica       9 Trs-MR               1:43.18    1:42.50        
       48.63  1:42.50                                                      
 31 Reynoso, Jessica M   7 AGUA-MR                   NT    1:42.53        
       52.04  1:42.53                                                      
 32 Santana, Melissa    10 RedTails-MR          1:58.58    1:43.53        
       45.81  1:43.53                                                      
 33 Breslau, Jessica     9 Flying Dolphins-MR   1:47.16    1:43.77        
       47.77  1:43.77                                                      
 34 Salgado, Catalina   10 Twisters-MR          1:54.04    1:45.16        
       51.19  1:45.16                                                      
 35 Gaffaney, Lauren     9 AGUA-MR                   NT    1:47.05        
       50.09  1:47.05                                                      
 36 Hryhorowych, Natal   8 AGUA-MR              1:44.00    1:48.04        
       53.26  1:48.04                                                      
 37 Alexis, Darian      10 Bam-MR               1:46.00    1:48.14        
       46.99  1:48.14                                                      
 38 Ehrlich, Lia M       8 AGUA-MR                   NT    1:49.72        
       49.64  1:49.72                                                      
 39 Raby, Zami J        10 AGUA-MR                   NT    1:49.94        
       51.70  1:49.94                                                      
 40 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR                   NT    1:51.18        
       54.17  1:51.18                                                      
 41 Braca, Tori K        9 Pace-MR              1:28.00    1:51.49        
       53.79  1:51.49                                                      
 42 Vaughn, Stephanie    8 Pace-MR              1:43.00    1:52.51        
       55.31  1:52.51                                                      
 43 Schulte, Caroline   10 AGUA-MR                   NT    1:52.80        
       53.14  1:52.80                                                      
 44 Decrem, Danielle H   9 Pace-MR              1:37.00    1:53.81        
       55.11  1:53.81                                                      
 45 Case, Olivia         8 AGUA-MR                   NT    1:57.26        
       58.35  1:57.26                                                      
 46 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR                   NT    1:58.78        
       58.74  1:58.78                                                      
 47 Holmes, Lindsie      9 Trs-MR               1:45.69    2:00.40        
       54.68  2:00.40                                                      
 48 Pizzolla, Lauren M  10 Pace-MR              1:37.11    2:01.48        
       51.96  2:01.48                                                      
 49 Trinidad-Ventura,    8 Bam-MR               2:10.00    2:08.99        
     1:00.92  2:08.99                                                      
 50 Sauer, April        10 AGUA-MR                   NT    2:09.41        
     1:02.61  2:09.41                                                      
 51 Feinberg, Madelein   9 AGUA-MR                   NT    2:09.82        
     1:05.12  2:09.82                                                      
 -- Fidan, Cagla         7 Twisters-MR          1:50.00         DQ        
       54.47       DQ                                                      
 -- Gonzalez, Melissa    9 Trs-MR                    NT         DQ        
       57.62       DQ                                                      
 -- Archer, Rande        9 Bam-MR               1:45.00         DQ        
       51.86       DQ                                                      
 -- Loveless, Carolyn    9 BAD-K-MR                  NT         DQ        
       51.11       DQ                                                      
 -- Kudelska, Kamila    10 NYCC-MR                   NT         DQ        
       47.03       DQ                                                      
 
Event 42  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR          1:16.47    1:17.80         20  
       37.06  1:17.80                                                      
  2 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR              1:21.43    1:20.72         17  
       38.61  1:20.72                                                      
  3 Bajuz, Micheal       8 NYCC-MR              1:22.74    1:23.62         16  
       41.31  1:23.62                                                      
  4 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR          1:28.46    1:23.71         15  
       40.79  1:23.71                                                      
  5 McIlhargy, Sean V   10 Trs-MR               1:16.99    1:25.03         14  
       40.17  1:25.03                                                      
  6 May, Michael M      10 Twisters-MR          1:31.40    1:26.44         13  
       41.32  1:26.44                                                      
  7 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR              1:36.72    1:27.29         12  
       42.25  1:27.29                                                      
  8 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR              1:26.29    1:28.05         11  
       41.47  1:28.05                                                      
  9 Dupres, Abel         9 RedTails-MR          1:42.36    1:28.38          9  
       41.82  1:28.38                                                      
 10 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              1:28.57    1:30.06          7  
       43.54  1:30.06                                                      
 11 Erskine, Brendan     9 Twisters-MR          1:45.00    1:30.26          6  
       44.04  1:30.26                                                      
 12 Leibel, Danny       10 Trs-MR               1:28.51    1:30.31          5  
       40.90  1:30.31                                                      
 13 Messinger, Joshua   10 Trs-MR               1:19.18    1:31.27          4  
       42.62  1:31.27                                                      
 14 Wong, Stanley        9 Trs-MR               1:36.90    1:32.00          3  
       45.82  1:32.00                                                      
 15 Smith, Tavy O       10 Pace-MR              1:36.00    1:36.17          2  
       46.49  1:36.17                                                      
 16 Neuendorf, Reed     10 Trs-MR                    NT    1:37.64          1  
       47.78  1:37.64                                                      
 17 Cicalese, Edward L  10 Trs-MR               1:32.07    1:39.88        
       48.09  1:39.88                                                      
 18 Gargan, Patrick G   10 Pace-MR              1:36.00    1:40.07        
       46.43  1:40.07                                                      
 19 Meany, RJ J          9 Trs-MR               1:33.48    1:40.12        
       49.51  1:40.12                                                      
 20 Fleming, Thomas W    8 Pace-MR              1:45.00    1:44.46        
       48.95  1:44.46                                                      
 21 Barbosa, Larry S     9 Twisters-MR          1:55.00    1:45.13        
       51.69  1:45.13                                                      
 22 DeAngelis, Matthew   9 Pace-MR              1:31.00    1:49.37        
       49.10  1:49.37                                                      
 23 Pizzolla, AJ C       9 Pace-MR              1:38.00    1:51.43        
       55.36  1:51.43                                                      
 24 Edens, Ryan         10 AGUA-MR              2:04.33    1:53.68        
       53.13  1:53.68                                                      
 25 Siegel, Jonah        8 AGUA-MR                   NT    1:55.51        
       55.50  1:55.51                                                      
 26 Mihalcik, Peter J   10 AGUA-MR                   NT    1:56.79        
       57.63  1:56.79                                                      
 27 Piacente, Sean       8 Trs-MR               1:59.68    2:04.15        
     1:02.49  2:04.15                                                      
 28 Thamsen, Nicholas   10 Trs-MR                    NT    2:21.08        
     1:13.58  2:21.08                                                      
 29 Spohler, Zachary     8 AGUA-MR                   NT    2:23.25        
     1:08.28  2:23.25                                                      
 -- Sherman, Sammy I     8 AGUA-MR                   NT         DQ        
       59.71       DQ                                                      
 -- Spohler, Max         8 AGUA-MR                   NT         DQ        
     1:10.63       DQ                                                      
 -- Shields, Brandon     7 Trs-MR                    NT         DQ        
     1:03.34       DQ                                                      
 -- Farm, Eric           8 Trs-MR                    NT         DQ        
     1:00.34       DQ                                                      
 -- Doherty, Christoph   9 Twisters-MR          1:40.00         DQ        
       40.33       DQ                                                      
 -- Pizzolla, Robert M   8 Pace-MR              1:46.00         DQ        
       53.87       DQ                                                      
 -- Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              1:21.12         DQ        
       39.63       DQ                                                      
 -- Garrett, Phillip     9 Pace-MR              1:47.00         DQ        
     1:03.28       DQ                                                      
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR              2:22.50    2:23.86         20  
       32.72  1:07.12  1:52.23  2:23.86                                    
  2 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR             2:28.62    2:24.73         17  
       31.45  1:08.72  1:51.40  2:24.73                                    
  3 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR              2:24.00    2:25.51         16  
       32.97  1:09.78  1:53.10  2:25.51                                    
  4 Ryan, Jill          14 Trs-MR               2:48.60    2:30.73         15  
       31.96  1:09.37  1:57.35  2:30.73                                    
  5 Vaughn, Laura A     14 Pace-MR              2:45.00    2:31.12         14  
       34.38  1:10.98  1:57.23  2:31.12                                    
  6 Gomez, Bridget      13 BAD-K-MR             2:34.59    2:32.44         13  
       32.88  1:14.04  1:58.47  2:32.44                                    
  7 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              2:29.70    2:33.34         12  
       34.98  1:15.29  1:59.27  2:33.34                                    
  8 Gray, Catherine     13 BAD-K-MR             2:38.42    2:35.46         11  
       33.04  1:14.12  2:02.37  2:35.46                                    
  9 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR              2:35.77    2:36.06          9  
       32.95  1:13.71  2:01.23  2:36.06                                    
 10 Chapman, Kim        13 Trs-MR               2:33.16    2:36.38          7  
       34.40  1:16.83  2:01.14  2:36.38                                    
 11 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR              2:35.60    2:36.49          6  
       36.10  1:17.45  2:04.91  2:36.49                                    
 12 Doolittle, Lauren   14 Trs-MR               2:42.90    2:36.90          5  
       36.03  1:16.74  2:02.08  2:36.90                                    
 13 Wong, Bethany K     14 Twisters-MR          2:38.15    2:37.76          4  
       34.26  1:16.42  2:01.23  2:37.76                                    
 14 Vitelli, Paula      14 BAD-K-MR             2:35.67    2:37.86          3  
       33.96  1:15.54  2:02.06  2:37.86                                    
 15 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR             2:36.96    2:40.39          2  
       32.24  1:11.51  2:04.17  2:40.39                                    
 16 Herald, Rachel      14 BAD-K-MR             2:42.21    2:40.43          1  
       37.08  1:17.97  2:05.98  2:40.43                                    
 17 Rouchou, Brittany   13 BAD-K-MR             2:42.74    2:43.18        
       35.14  1:17.86  2:05.25  2:43.18                                    
 18 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR              2:46.00    2:43.76        
       35.10  1:18.31  2:06.71  2:43.76                                    
 19 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR              2:42.75    2:44.03        
       35.18  1:17.75  2:05.42  2:44.03                                    
 20 Hill, Kelly E       14 Pace-MR              2:43.00    2:44.12        
       36.99  1:20.10  2:09.55  2:44.12                                    
 21 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              2:39.67    2:44.82        
       36.94  1:19.35  2:07.22  2:44.82                                    
 22 Sabens, Ginna M     13 Pace-MR              2:43.00    2:45.65        
       37.42  1:18.69  2:07.68  2:45.65                                    
 23 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR              2:51.45    2:48.03        
       36.57  1:20.48  2:09.44  2:48.03                                    
 24 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR              2:46.08    2:48.94        
       37.34  1:18.89  2:13.80  2:48.94                                    
 25 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              2:44.32    2:49.38        
       35.67  1:18.67  2:13.18  2:49.38                                    
 26 Piperato, Nicole L  13 Trs-MR               2:46.25    2:52.01        
       38.30  1:19.84  2:11.68  2:52.01                                    
 27 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR              2:51.30    2:52.08        
       41.64  1:23.36  2:13.46  2:52.08                                    
 28 Wergen, Laura M     13 Pace-MR              2:45.00    2:54.06        
       38.11  1:24.09  2:13.60  2:54.06                                    
 29 McLaughlin, Johann  13 RedTails-MR          3:00.09    2:54.61        
       37.76  1:23.23  2:15.27  2:54.61                                    
 30 Chanis, Rebecca H   13 AGUA-MR              3:06.68    3:04.60        
       42.66  1:28.43  2:23.41  3:04.60                                    
 31 Perlin, Michelle E  14 AGUA-MR              3:11.39    3:23.73        
       46.19  1:37.11  2:35.04  3:23.73                                    
 -- Hirsch, Rachael     13 Trs-MR                    NT         DQ        
       43.14  1:29.70  2:30.55       DQ                                    
 -- O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR                   NT         DQ        
       41.23  1:32.49  2:28.17       DQ                                    
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       13 NYCC-MR              2:11.57    2:14.10         20  
       29.28  1:02.48  1:43.02  2:14.10                                    
  2 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR          2:14.50    2:18.12         17  
       29.13  1:05.52  1:47.66  2:18.12                                    
  3 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              2:18.23    2:18.21         16  
       31.64  1:06.84  1:47.19  2:18.21                                    
  4 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              2:18.35    2:19.98         15  
       28.70  1:05.77  1:47.58  2:19.98                                    
  5 Goldman, David      13 Flying Dolphins-MR        NT    2:22.23         14  
       30.36  1:08.66  1:47.96  2:22.23                                    
  6 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR              2:18.00    2:24.24         13  
       31.77  1:08.91  1:50.68  2:24.24                                    
  7 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR              2:27.70    2:24.93         12  
       31.78  1:07.55  1:52.50  2:24.93                                    
  8 Le, Calvin          13 NYCC-MR              2:27.08    2:26.34         11  
       32.62  1:09.08  1:52.29  2:26.34                                    
  9 Borger, Brian R     14 AGUA-MR              2:20.47    2:26.49          9  
       33.50  1:11.99  1:51.38  2:26.49                                    
 10 Troy, Derek         13 AGUA-MR              2:22.50    2:26.75          7  
       30.75  1:08.41  1:55.31  2:26.75                                    
 11 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR             2:29.06    2:29.51          6  
       34.67  1:12.72  1:55.15  2:29.51                                    
 12 Lew, Michael        14 BAD-K-MR             2:21.13    2:29.88          5  
       30.80  1:12.00  1:52.85  2:29.88                                    
 13 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              2:29.54    2:30.22          4  
       32.24  1:09.79  1:56.30  2:30.22                                    
 14 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR          2:41.24    2:30.94          3  
       34.74  1:13.68  1:56.64  2:30.94                                    
 15 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              2:35.54    2:34.12          2  
       36.59  1:16.64  1:59.33  2:34.12                                    
 16 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          2:45.09    2:34.37          1  
       34.35  1:13.41  1:59.92  2:34.37                                    
 17 Walotsky, Conor     13 BAD-K-MR             2:35.66    2:34.62        
       33.72  1:14.04  1:59.74  2:34.62                                    
 18 Mejia, Jorge L      13 Twisters-MR          2:50.74    2:43.12        
       37.21  1:18.57  2:08.67  2:43.12                                    
 19 Loveless, Brian     13 BAD-K-MR                  NT    2:43.42        
       34.18  1:20.80  2:07.28  2:43.42                                    
 20 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR              2:54.71    2:53.49        
       40.29  1:20.52  2:16.86  2:53.49                                    
 21 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR                   NT    3:03.29        
       37.78  1:22.48  2:17.48  3:03.29                                    
 22 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              3:09.00    3:24.37        
       51.55  1:36.42  2:41.07  3:24.37                                    
 -- Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR              2:55.70         DQ        
       35.20  1:16.91  2:02.03       DQ                                    
 -- Lozano, Luis        13 RedTails-MR          3:00.09         DQ        
       36.60  1:21.38  2:14.35       DQ                                    
 -- Johanson, Tim       13 BAD-K-MR             2:45.00         DQ        
       37.21  1:21.24  2:10.96       DQ                                    
 
Event 45  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison     12 BAD-K-MR               26.14      26.29         20  
  2 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR                27.99      27.10         17  
  3 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR                28.62      28.47         16  
  4 Forrester, Alex     11 BAD-K-MR               27.68      28.58         15  
  5 Mejia, Cinthia      12 RedTails-MR            28.67      28.78         14  
  6 Fenn, Meaghan       11 BAD-K-MR               28.68      28.83         13  
  7 Hoover, Mary        11 BAD-K-MR               28.60      28.87         12  
  8 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR                27.79      28.93         10  
  8 Evans, Laura        11 BAD-K-MR               27.78      28.93         10  
 10 O'Halloran, Coray   11 BAD-K-MR               28.96      28.96          7  
 11 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR                28.99      29.53          6  
 12 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR                31.70      29.76          5  
 13 Bodnar, Katharine   12 Flying Dolphins-MR     31.62      29.80          4  
 14 Gleicher, Isabel    11 Flying Dolphins-MR     30.47      30.23          3  
 15 Kopac, Kelly        12 Trs-MR                 29.80      30.29          2  
 16 Robertson, Amanda   12 Pace-MR                29.87      30.32          1  
 17 DiGirolamo, Tara M  12 Pace-MR                30.99      30.35        
 18 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR            29.00      30.51        
 19 Kugler, Nicole      12 BAD-K-MR               31.73      30.71        
 20 Sangtippawan, Phai  12 Twisters-MR            30.99      30.81        
 21 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR                32.17      30.84        
 22 Olszewski, Tiffany  11 Twisters-MR            30.33      30.90        
 23 Lange, Kristen      12 Trs-MR                    NT      30.96        
 24 Kubicek, Stephanie  12 Bam-MR                 34.13      30.99        
 25 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR                31.74      31.00        
 26 Aponte, Yelenah     12 RedTails-MR            30.92      31.17        
 27 Braca, Gianna L     11 Pace-MR                30.99      31.29        
 28 Uehara, Anna J      12 Pace-MR                32.00      31.41        
 29 Lam, Jessica        11 NYCC-MR                32.00      31.60        
 30 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR                37.26      32.17        
 31 Reis, Dani B        11 AGUA-MR                   NT      32.21        
 32 Zawadka, Sandra     11 Twisters-MR            32.91      32.27        
 33 Lewis, Isobel M     11 Flying Dolphins-MR     34.81      32.29        
 34 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR            32.37      32.48        
 35 Costa, Christina    11 Pace-MR                33.99      32.87        
 36 Rivera, Taina       12 AGUA-MR                31.97      32.99        
 37 Herald, Eve         11 BAD-K-MR               33.48      33.07        
 38 Matza, Jackie R     11 AGUA-MR                   NT      33.19        
 39 Silverhardt, Sarah  11 Pace-MR                32.11      33.28        
 40 Ryan, Luaren        11 Trs-MR                    NT      33.29        
 41 Samulski, Anna C    11 Bam-MR                 39.81      33.88        
 42 Laible, Nicole V    12 Trs-MR                 36.73      34.10        
 43 Grubert, Olivia     11 BAD-K-MR               35.00      34.11        
 44 Herrmann, Amy       12 Flying Dolphins-MR     36.27      34.23        
 45 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR                   NT      34.45        
 46 Rubiano, Krizia     11 Twisters-MR            37.00      34.53        
 47 Poulin, Mary        11 Trs-MR                    NT      34.60        
 47 Chinsena, Sarocha   11 Twisters-MR            37.00      34.60        
 49 Rouchou, Lauren     11 BAD-K-MR               34.71      34.80        
 50 Medrano, Rosanna    12 RedTails-MR            35.72      34.87        
 51 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR                38.45      35.19        
 52 Butcher, Melika     12 Bam-MR                 33.00      35.20        
 53 Tang, Daisy         11 NYCC-MR                   NT      35.95        
 54 Ruggiero, Isabela   11 Flying Dolphins-MR     38.53      36.27        
 55 Franco, Suhalee     12 RedTails-MR            36.27      36.46        
 56 Jean-Baptiste, Mal  12 AGUA-MR                38.11      36.64        
 57 Seker, Celine G     11 AGUA-MR                39.77      36.69        
 58 O'Halloran, Charlo  11 BAD-K-MR               36.70      37.10        
 59 Tubin, Kristina S   12 Pace-MR                34.99      37.16        
 60 O'Connell, Christi  11 AGUA-MR                   NT      37.30        
 61 Fuchs, Mimi         11 Flying Dolphins-MR     35.31      37.56        
 62 Cabrera, Genesis    12 RedTails-MR            35.80      37.57        
 63 Wong, Tiffany K     11 Twisters-MR            36.40      37.76        
 64 Laraqui, Meya       12 Flying Dolphins-MR     39.05      37.95        
 65 Justo, Fercandy     11 RedTails-MR            41.38      38.40        
 66 Lipuma-Nishihira,   11 Flying Dolphins-MR     40.52      38.99        
 67 Shifke, Caroline R  12 AGUA-MR                   NT      39.12        
 68 Lozano, Gladys      12 RedTails-MR            39.32      39.19        
 69 Gil, Elizabeth C    11 Flying Dolphins-MR     44.78      39.82        
 70 Villegas, Joanna    12 RedTails-MR            50.47      41.41        
 71 Mitchell, Shaina    11 RedTails-MR            52.14      42.06        
 72 Bilogoubka, Liliya  11 Flying Dolphins-MR     45.29      43.54        
 73 Sampson, Alexia     11 RedTails-MR            40.00      45.82        
 74 Fong, Danielle A    11 AGUA-MR                47.73      47.22        
 75 Jones, Dominiqua    12 RedTails-MR            50.09      53.32        
 76 Engel, Shira B      11 Flying Dolphins-MR   1:05.00      57.17        
 
Event 46  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR               28.24      26.52         20  
  2 Anderson, Christop  12 NYCC-MR                26.90      27.38         17  
  3 Schaub, Charles     12 Trs-MR                 27.20      28.05         16  
  4 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR            28.38      28.37         15  
  5 Gleason, David X    12 AGUA-MR                29.79      28.74         14  
  6 Dupres, Paul P      11 RedTails-MR            30.02      29.42         13  
  7 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR                30.33      29.51         12  
  8 Schellhorn, Peter   12 Pace-MR                29.99      29.85         11  
  9 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR                31.42      30.03          9  
 10 Feeley, Ryan        11 BAD-K-MR               28.98      30.37          7  
 11 Trincia, Luca       11 AGUA-MR                34.36      30.39          6  
 12 Whiston, Brian H    12 BAD-K-MR               29.66      30.53          5  
 13 Preda, Anthony I    11 Twisters-MR            32.01      30.65          4  
 14 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR            30.37      30.86          3  
 15 Gregoriades, Micha  11 Pace-MR                30.99      31.18          2  
 16 Zorgman, Willem H   11 Pace-MR                33.00      31.53          1  
 17 Dentchev, Theophil  12 NYCC-MR                29.55      31.67        
 18 Marchionni, Frank   11 Trs-MR                 37.65      32.21        
 19 Mariano, Collin J   11 Pace-MR                34.00      32.44        
 20 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR                34.00      32.47        
 21 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR                32.18      32.91        
 22 Nikic, Marco J      11 Pace-MR                31.00      33.44        
 23 Huard, Louis        12 RedTails-MR            31.63      33.74        
 24 Lewis, Khalid A     12 AGUA-MR                36.48      34.15        
 25 Liang, Dennis       12 NYCC-MR                31.99      34.48        
 26 Lazar, Andre        12 Flying Dolphins-MR     35.95      34.52        
 27 O'Connell, James B  11 Pace-MR                33.99      34.59        
 28 Bedeau, Quincy J    11 Bam-MR                 32.00      34.72        
 29 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR                40.28      35.03        
 30 Farm, Brian         11 Trs-MR                 36.40      35.70        
 31 Schmidt, Sam        11 KRKN-MR                38.90      38.37        
 32 Guttman, Alexandre  11 KRKN-MR                36.50      39.70        
 33 Erskine, Danny      11 Twisters-MR            40.58      40.45        
 34 Nowicki, Michael    11 Trs-MR                    NT      41.61        
 
Event 47  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR              2:23.26    2:23.49         20  
       31.45  1:08.12  1:46.30  2:23.49                                    
  2 O'Keefe, Megan      15 Trs-MR               2:16.47    2:24.94         17  
       31.39  1:07.25  1:46.02  2:24.94                                    
  3 Safran, Lily W      15 AGUA-MR                   NT    2:35.26         16  
       34.23  1:13.79  1:55.35  2:35.26                                    
  4 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR              2:41.42    2:38.16         15  
       34.93  1:14.62  1:56.09  2:38.16                                    
  5 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR              2:49.33    2:50.82         14  
       34.37  1:18.43  2:04.47  2:50.82                                    
 -- Klaber, Maaret      16 APEX-MR              2:36.00         DQ        
       35.66  1:16.76  1:59.10       DQ                                    
 -- Marino, Allegra     17 AGUA-MR                   NT         DQ        
       44.77  1:36.08  2:29.46       DQ                                    
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR          2:02.31    2:02.17         20  
       27.04    57.92  1:30.20  2:02.17                                    
  2 Pulgar, Ronny J     16 Twisters-MR          2:13.50    2:12.66         17  
       28.29  1:01.45  1:36.42  2:12.66                                    
  3 Ng, Cory            14 AGUA-MR                   NT    2:15.10         16  
       29.33  1:03.35  1:38.95  2:15.10                                    
  4 Kwiatkowski, Bryan  16 Trs-MR               2:22.88    2:25.08         15  
       30.57  1:06.51  1:45.07  2:25.08                                    
  5 Reynolds, Connor    17 Trs-MR               2:11.19    2:28.31         14  
       31.73  1:08.75  1:49.33  2:28.31                                    
  6 Rupinski, Darin     16 Trs-MR               2:58.86    2:35.73         13  
       31.77  1:09.68  1:52.27  2:35.73                                    
  7 Justo, Fermin       16 RedTails-MR          3:00.09    2:42.62         12  
       33.95  1:13.62  1:55.51  2:42.62                                    
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison     12 BAD-K-MR               28.62      28.57         20  
  2 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR                31.06      29.54         17  
  3 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR                30.72      29.96         16  
  4 Forrester, Alex     11 BAD-K-MR               30.05      30.04         15  
  5 O'Halloran, Coray   11 BAD-K-MR               32.22      31.59         14  
  6 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR                32.06      31.64         13  
  7 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR                31.53      32.19         12  
  8 Mejia, Cinthia      12 RedTails-MR            31.19      32.33         11  
  9 Hoover, Mary        11 BAD-K-MR               33.50      32.85          9  
 10 Gleicher, Isabel    11 Flying Dolphins-MR     33.33      33.31          7  
 11 Fenn, Meaghan       11 BAD-K-MR               33.45      33.89          6  
 12 Bodnar, Katharine   12 Flying Dolphins-MR     35.12      34.23          5  
 13 DiGirolamo, Tara M  12 Pace-MR                35.99      34.33          4  
 14 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR                42.40      35.09          3  
 15 Kugler, Nicole      12 BAD-K-MR               36.39      35.67          1.5
 15 Braca, Gianna L     11 Pace-MR                34.99      35.67          1.5
 17 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR                36.18      36.29        
 18 Costa, Christina    11 Pace-MR                35.99      36.47        
 19 Uehara, Anna J      12 Pace-MR                38.00      36.53        
 20 Herald, Eve         11 BAD-K-MR               42.00      36.91        
 21 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR            35.80      36.92        
 22 Reis, Dani B        11 AGUA-MR                   NT      37.51        
 23 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR            35.43      38.30        
 24 Rivera, Taina       12 AGUA-MR                38.23      38.52        
 25 Zawadka, Sandra     11 Twisters-MR            38.83      38.57        
 26 Aponte, Yelenah     12 RedTails-MR            36.14      38.70        
 26 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR                41.83      38.70        
 28 Olszewski, Tiffany  11 Twisters-MR            37.56      38.76        
 29 Lam, Jessica        11 NYCC-MR                40.23      38.97        
 30 Matza, Jackie R     11 AGUA-MR                42.22      39.11        
 31 Robertson, Amanda   12 Pace-MR                35.99      39.66        
 32 Silverhardt, Sarah  11 Pace-MR                38.00      39.95        
 33 Laible, Nicole V    12 Trs-MR                 45.24      40.11        
 34 Shifke, Caroline R  12 AGUA-MR                   NT      40.42        
 35 Dias, Marcela K     11 Twisters-MR            43.57      40.85        
 36 Seker, Celine G     11 AGUA-MR                46.41      40.89        
 37 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR                47.51      42.19        
 38 Kubicek, Stephanie  12 Bam-MR                 49.82      42.23        
 39 Lipuma-Nishihira,   11 Flying Dolphins-MR     49.44      42.93        
 40 Chinsena, Sarocha   11 Twisters-MR            45.00      43.08        
 41 Grubert, Olivia     11 BAD-K-MR               40.00      43.44        
 42 Lewis, Isobel M     11 Flying Dolphins-MR     48.85      43.57        
 43 Fuchs, Mimi         11 Flying Dolphins-MR     43.57      43.79        
 44 Herrmann, Amy       12 Flying Dolphins-MR     44.66      44.12        
 45 Rubiano, Krizia     11 Twisters-MR            54.00      44.45        
 46 Laraqui, Meya       12 Flying Dolphins-MR     45.40      44.78        
 47 Mathurin- Neville,  11 RedTails-MR            55.09      44.89        
 48 Tubin, Kristina S   12 Pace-MR                43.00      46.56        
 48 Butcher, Melika     12 Bam-MR                 49.00      46.56        
 50 Justo, Fercandy     11 RedTails-MR          1:00.09      48.02        
 51 Jean-Baptiste, Mal  12 AGUA-MR                52.69      51.17        
 52 Gil, Elizabeth C    11 Flying Dolphins-MR        NT      56.75        
 -- Ruggiero, Isabela   11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- O'Connell, Christi  11 AGUA-MR                   NT         DQ        
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR               29.34      29.84         20  
  2 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR            31.14      30.90         17  
  3 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR            32.76      32.77         16  
  4 Gleason, David X    12 AGUA-MR                36.31      33.62         15  
  5 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR                40.22      33.67         14  
  6 Huard, Louis        12 RedTails-MR            33.40      34.20         13  
  7 Anderson, Christop  12 NYCC-MR                32.00      34.69         12  
  8 Dupres, Paul P      11 RedTails-MR            34.00      34.97         11  
  9 Schellhorn, Peter   12 Pace-MR                33.00      35.04          9  
 10 Feeley, Ryan        11 BAD-K-MR               35.00      35.16          7  
 11 Trincia, Luca       11 AGUA-MR                43.10      35.19          6  
 12 Sinche, Cristian    12 NYCC-MR                37.85      35.37          5  
 13 Preda, Anthony I    11 Twisters-MR            44.00      37.24          4  
 14 Dentchev, Theophil  12 NYCC-MR                37.72      38.19          3  
 15 Mariano, Collin J   11 Pace-MR                40.00      38.66          2  
 16 Nikic, Marco J      11 Pace-MR                38.00      38.71          1  
 17 Zorgman, Willem H   11 Pace-MR                39.00      39.20        
 18 Gregoriades, Micha  11 Pace-MR                34.00      39.63        
 19 Lazar, Andre        12 Flying Dolphins-MR     39.77      40.93        
 20 Lewis, Khalid A     12 AGUA-MR                   NT      42.83        
 21 Liang, Dennis       12 NYCC-MR                40.74      43.59        
 22 Guttman, Alexandre  11 KRKN-MR                44.50      44.76        
 23 Bedeau, Quincy J    11 Bam-MR                 47.00      46.47        
 24 O'Connell, James B  11 Pace-MR                39.00      50.55        
 -- Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR                40.00         DQ        
 -- Marchionni, Frank   11 Trs-MR                    NT         DQ        
 -- Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR                55.80         DQ        
 
Event 51  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cruise, Mallory J   15 Twisters-MR          1:03.57    1:03.62         20  
       30.80  1:03.62                                                      
  2 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR              1:02.24    1:04.19         17  
       31.10  1:04.19                                                      
  3 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR   1:06.69    1:06.79         16  
       32.19  1:06.79                                                      
  4 Safran, Lily W      15 AGUA-MR              1:07.75    1:08.82         15  
       33.85  1:08.82                                                      
  5 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR              1:07.85    1:10.95         14  
       35.23  1:10.95                                                      
  6 Zhu, Angela         15 Twisters-MR          1:11.60    1:11.50         13  
       35.35  1:11.50                                                      
  7 Garrett, Kim M      16 Pace-MR              1:12.00    1:11.86         12  
       34.88  1:11.86                                                      
  8 Borsinger, Christi  16 Trs-MR               1:14.80    1:16.06         11  
       37.40  1:16.06                                                      
  9 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR              1:13.20    1:16.41          9  
       37.89  1:16.41                                                      
 10 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR              1:12.72    1:17.56          7  
       38.44  1:17.56                                                      
 11 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR                   NT    1:17.99          6  
       37.53  1:17.99                                                      
 12 Rocchi, Nina        15 Pace-MR              1:18.99    1:19.91          5  
       39.56  1:19.91                                                      
 13 Marino, Allegra     17 AGUA-MR              1:21.40    1:20.53          4  
       40.30  1:20.53                                                      
 14 Feir, Meridith      16 Pace-MR              1:21.00    1:22.23          3  
       40.34  1:22.23                                                      
 
Event 52  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Labour Jr., Raphy   15 RedTails-MR          1:01.28    1:00.05         20  
       28.55  1:00.05                                                      
  2 Kwiatkowski, Bryan  16 Trs-MR               1:01.74    1:02.20         17  
       30.43  1:02.20                                                      
  3 Wong, Louis K       15 Twisters-MR          1:04.92    1:02.43         16  
       30.13  1:02.43                                                      
  4 Pulgar, Ronny J     16 Twisters-MR          1:02.98    1:02.92         15  
       30.42  1:02.92                                                      
  5 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              1:03.40    1:02.93         14  
       29.04  1:02.93                                                      
  6 Brulhardt, Arnold   16 Twisters-MR          1:06.62    1:05.12         13  
       31.91  1:05.12                                                      
  7 Nunes, Jesse        16 Pace-MR              1:04.00    1:06.63         12  
       32.05  1:06.63                                                      
  8 Piacente, Kevin     16 Trs-MR               1:09.87    1:07.01         11  
       32.51  1:07.01                                                      
  9 Lebost, Dan J       15 Pace-MR              1:02.99    1:07.29          9  
       33.69  1:07.29                                                      
 10 Jewett, Tully       15 RedTails-MR          1:15.09    1:07.48          7  
       33.27  1:07.48                                                      
 11 Curci, Brian        15 Flying Dolphins-MR   1:13.92    1:07.64          6  
       32.62  1:07.64                                                      
 12 Wright, Charles J   17 Flying Dolphins-MR   1:08.33    1:07.70          5  
       31.87  1:07.70                                                      
 13 Kubicek, Jonathan   15 Bam-MR               1:16.80    1:08.89          4  
 14 Reynolds, Connor    17 Trs-MR               1:03.67    1:10.48          3  
       34.61  1:10.48                                                      
 15 McDonald, Morris    15 Bam-MR               1:21.56    1:13.44          2  
       35.35  1:13.44                                                      
 16 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                   NT    1:13.56          1  
       37.22  1:13.56                                                      
 -- Kassimir, Jason     16 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
       46.50       DQ                                                      
 -- Gebremedhin, Hafto  16 RedTails-MR          1:25.09         DQ        
       37.01       DQ                                                      
 
Event 53  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Evans, Laura        11 BAD-K-MR             1:08.32    1:08.13         20  
       33.07  1:08.13                                                      
  2 Fenn, Meaghan       11 BAD-K-MR             1:10.16    1:08.78         17  
       33.87  1:08.78                                                      
  3 Forrester, Alex     11 BAD-K-MR             1:10.29    1:09.14         16  
       33.48  1:09.14                                                      
  4 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR              1:11.82    1:13.31         15  
       36.36  1:13.31                                                      
  5 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR              1:12.79    1:13.64         14  
       35.66  1:13.64                                                      
  6 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:13.50    1:13.90         13  
       35.93  1:13.90                                                      
  7 Gleicher, Isabel    11 Flying Dolphins-MR   1:14.04    1:14.77         12  
       36.62  1:14.77                                                      
  8 Hoover, Mary        11 BAD-K-MR             1:13.93    1:15.12         11  
       36.16  1:15.12                                                      
  9 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR              1:16.53    1:16.46          9  
       38.02  1:16.46                                                      
 10 Bodnar, Katharine   12 Flying Dolphins-MR   1:18.69    1:17.77          7  
       38.12  1:17.77                                                      
 11 Kugler, Nicole      12 BAD-K-MR             1:17.88    1:18.19          6  
       38.31  1:18.19                                                      
 12 Uehara, Anna J      12 Pace-MR              1:15.99    1:18.70          5  
       38.56  1:18.70                                                      
 13 Costa, Christina    11 Pace-MR              1:18.99    1:19.46          4  
       38.07  1:19.46                                                      
 14 Robertson, Amanda   12 Pace-MR              1:21.00    1:19.47          3  
       38.41  1:19.47                                                      
 15 Reis, Dani B        11 AGUA-MR              1:20.48    1:20.32          2  
       39.18  1:20.32                                                      
 16 Medrano, Rosanna    12 RedTails-MR          1:28.65    1:22.29          1  
       39.44  1:22.29                                                      
 17 Lange, Kristen      12 Trs-MR                    NT    1:22.45        
       39.85  1:22.45                                                      
 18 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR              1:25.15    1:23.28        
       39.72  1:23.28                                                      
 19 Olszewski, Tiffany  11 Twisters-MR          1:19.47    1:23.45        
       41.30  1:23.45                                                      
 20 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR              1:23.15    1:24.57        
       41.21  1:24.57                                                      
 21 Chinsena, Sarocha   11 Twisters-MR          1:30.00    1:26.49        
       42.33  1:26.49                                                      
 22 Kubicek, Stephanie  12 Bam-MR               1:33.21    1:26.68        
       41.88  1:26.68                                                      
 23 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR              1:27.93    1:27.21        
       42.52  1:27.21                                                      
 24 Lam, Jessica        11 NYCC-MR              1:37.16    1:28.32        
       42.25  1:28.32                                                      
 25 Silverhardt, Sarah  11 Pace-MR              1:19.00    1:28.34        
       42.59  1:28.34                                                      
 26 Ryan, Luaren        11 Trs-MR                    NT    1:30.24        
       42.65  1:30.24                                                      
 27 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR                   NT    1:31.50        
       43.62  1:31.50                                                      
 28 Rouchou, Lauren     11 BAD-K-MR             1:34.64    1:35.12        
 29 Samulski, Anna C    11 Bam-MR               1:39.00    1:35.65        
       43.81  1:35.65                                                      
 30 O'Halloran, Charlo  11 BAD-K-MR             1:36.93    1:36.31        
       45.32  1:36.31                                                      
 31 Shifke, Caroline R  12 AGUA-MR                   NT    1:37.24        
       44.83  1:37.24                                                      
 32 Herrmann, Amy       12 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.63        
       46.72  1:37.63                                                      
 33 Lewis, Isobel M     11 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.43        
       48.17  1:38.43                                                      
 34 Tang, Daisy         11 NYCC-MR                   NT    1:38.70        
       47.03  1:38.70                                                      
 35 Villegas, Joanna    12 RedTails-MR          2:00.09    1:39.64        
       48.40  1:39.64                                                      
 36 O'Connell, Christi  11 AGUA-MR                   NT    1:43.86        
       51.23  1:43.86                                                      
 37 Lipuma-Nishihira,   11 Flying Dolphins-MR   1:44.48    1:44.66        
       51.62  1:44.66                                                      
 38 Jean-Baptiste, Mal  12 AGUA-MR              1:42.40    1:48.28        
 39 Fong, Danielle A    11 AGUA-MR              1:57.35    2:04.25        
 -- Gil, Elizabeth C    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
       55.20       DQ                                                      
 -- Ruggiero, Isabela   11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
       54.32       DQ                                                      
 -- Fuchs, Mimi         11 Flying Dolphins-MR   1:38.06         DQ        
       47.88       DQ                                                      
 -- Laible, Nicole V    12 Trs-MR               1:44.14         DQ        
       42.19       DQ                                                      
 
Event 54  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    12 AGUA-MR              1:12.21    1:09.84         20  
       33.46  1:09.84                                                      
  2 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          1:12.72    1:11.86         17  
       34.26  1:11.86                                                      
  3 Whiston, Brian H    12 BAD-K-MR             1:14.02    1:15.35         16  
       36.21  1:15.35                                                      
  4 Anderson, Christop  12 NYCC-MR              1:14.00    1:16.78         15  
       36.69  1:16.78                                                      
  5 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR              1:18.18    1:18.10         14  
  6 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR              1:21.93    1:18.58         13  
       37.84  1:18.58                                                      
  7 Dupres, Paul P      11 RedTails-MR          1:24.08    1:18.64         12  
       38.06  1:18.64                                                      
  8 Gregoriades, Micha  11 Pace-MR              1:18.00    1:22.38         11  
       39.64  1:22.38                                                      
  9 Trincia, Luca       11 AGUA-MR              1:26.00    1:22.85          9  
       40.14  1:22.85                                                      
 10 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR              1:31.26    1:27.36          7  
 11 Marchionni, Frank   11 Trs-MR               1:50.13    1:27.63          6  
       41.75  1:27.63                                                      
 12 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR              1:32.00    1:28.69          5  
       42.48  1:28.69                                                      
 13 Lazar, Andre        12 Flying Dolphins-MR   1:30.73    1:32.55          4  
       44.22  1:32.55                                                      
 14 Farm, Brian         11 Trs-MR               1:35.06    1:38.77          3  
       46.41  1:38.77                                                      
 15 Lewis, Khalid A     12 AGUA-MR              1:43.00    1:42.29          2  
       49.14  1:42.29                                                      
 -- Nowicki, Michael    11 Trs-MR                    NT         DQ        
       50.42       DQ                                                      
 -- Bedeau, Quincy J    11 Bam-MR               1:39.00         DQ        
       46.94       DQ                                                      
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Angela         15 Twisters-MR          2:42.08    2:39.70         20  
       36.21  1:16.88  1:58.22  2:39.70                                    
  2 Klaber, Maaret      16 APEX-MR              2:37.10    2:42.65         17  
       36.66  1:17.20  1:59.30  2:42.65                                    
  3 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR   2:46.59    2:46.09         16  
       36.92  1:18.82  2:03.08  2:46.09                                    
  4 Garrett, Kim M      16 Pace-MR              2:39.00    2:51.74         15  
       38.36  1:21.87  2:07.35  2:51.74                                    
  5 Davide, Regina M    16 Pace-MR              2:45.00    2:51.95         14  
       38.60  1:22.65  2:08.33  2:51.95                                    
  6 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR              2:46.31    2:51.96         13  
       38.40  1:21.69  2:06.33  2:51.96                                    
  7 Hill, Lindsay C     17 Pace-MR              2:40.00    3:02.72         12  
       38.91  1:23.95  2:13.54  3:02.72                                    
  8 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR              3:02.62    3:03.31         11  
       40.67  1:26.63  2:14.94  3:03.31                                    
  9 Viboch, Elena J     16 Pace-MR              2:46.00    3:04.52          9  
       40.12  1:26.73  2:15.06  3:04.52                                    
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              2:28.06    2:32.64         20  
       34.79  1:13.56  1:52.69  2:32.64                                    
  2 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                   NT    2:36.32         17  
       34.62  1:13.87  1:54.58  2:36.32                                    
  3 Sabanovic, Ildan    16 Twisters-MR          2:43.20    2:37.10         16  
       34.15  1:13.75  1:55.09  2:37.10                                    
  4 Curci, Brian        15 Flying Dolphins-MR   2:37.65    2:37.19         15  
       33.83  1:12.95  1:55.42  2:37.19                                    
  5 Piacente, Kevin     16 Trs-MR               2:37.51    2:37.74         14  
       34.57  1:13.49  1:54.98  2:37.74                                    
  6 Ng, Cory            14 AGUA-MR                   NT    2:44.69         13  
       35.68  1:16.71  2:00.24  2:44.69                                    
  7 Rupinski, Darin     16 Trs-MR               2:41.24    2:45.06         12  
       34.00  1:13.59  1:59.80  2:45.06                                    
  8 Kubicek, Jonathan   15 Bam-MR               2:55.00    2:48.55         11  
       36.89  1:19.38  2:04.32  2:48.55                                    
  9 Kiselak, Mike J     15 Pace-MR              2:40.00    2:52.23          9  
       36.97  1:19.85  2:05.09  2:52.23                                    
 
Event 57  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison     12 BAD-K-MR               35.00      34.92         20  
  2 O'Halloran, Coray   11 BAD-K-MR               36.17      35.84         17  
  3 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR                39.62      36.59         16  
  4 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR                37.00      36.76         15  
  5 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR                39.67      37.34         14  
  6 Evans, Laura        11 BAD-K-MR               36.81      37.44         13  
  7 Mejia, Cinthia      12 RedTails-MR            38.50      37.96         12  
  8 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR                39.65      39.43         11  
  9 Kopac, Kelly        12 Trs-MR                 40.60      40.09          9  
 10 Aponte, Yelenah     12 RedTails-MR            41.09      40.58          7  
 11 Dias, Marcela K     11 Twisters-MR            43.49      40.90          6  
 12 Gleicher, Isabel    11 Flying Dolphins-MR     42.82      41.43          5  
 13 Lange, Kristen      12 Trs-MR                    NT      41.84          4  
 14 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR                42.37      42.27          3  
 15 Reis, Dani B        11 AGUA-MR                   NT      42.37          2  
 16 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR            40.37      42.38          1  
 17 Franco, Suhalee     12 RedTails-MR            45.37      42.39        
 18 DiGirolamo, Tara M  12 Pace-MR                40.97      42.95        
 19 Rouchou, Lauren     11 BAD-K-MR               42.71      43.00        
 20 Rivera, Taina       12 AGUA-MR                46.93      43.46        
 21 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR                47.80      43.61        
 22 Zawadka, Sandra     11 Twisters-MR            45.65      44.21        
 23 Laraqui, Meya       12 Flying Dolphins-MR     44.77      44.36        
 24 Matza, Jackie R     11 AGUA-MR                   NT      44.99        
 25 Wong, Tiffany K     11 Twisters-MR            45.83      45.27        
 26 Lewis, Isobel M     11 Flying Dolphins-MR     43.93      45.32        
 27 Cabrera, Genesis    12 RedTails-MR            46.71      45.54        
 28 Ruggiero, Isabela   11 Flying Dolphins-MR     45.96      45.83        
 29 Samulski, Anna C    11 Bam-MR                 49.00      46.04        
 30 Seker, Celine G     11 AGUA-MR                50.03      46.63        
 31 Herrmann, Amy       12 Flying Dolphins-MR     50.72      47.15        
 32 Rubiano, Krizia     11 Twisters-MR            59.00      47.82        
 33 Tang, Daisy         11 NYCC-MR                   NT      47.83        
 34 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR                55.26      47.87        
 35 Poulin, Mary        11 Trs-MR                    NT      47.89        
 36 Grubert, Olivia     11 BAD-K-MR               45.00      48.05        
 37 Lipuma-Nishihira,   11 Flying Dolphins-MR     52.02      48.72        
 38 Butcher, Melika     12 Bam-MR                 49.00      49.31        
 39 O'Halloran, Charlo  11 BAD-K-MR               48.72      50.20        
 40 Gil, Elizabeth C    11 Flying Dolphins-MR     56.40      50.42        
 41 Fuchs, Mimi         11 Flying Dolphins-MR     51.49      50.57        
 42 Tubin, Kristina S   12 Pace-MR                45.00      51.10        
 43 O'Connell, Christi  11 AGUA-MR                   NT      51.18        
 44 Lozano, Gladys      12 RedTails-MR            50.77      51.36        
 45 Sampson, Alexia     11 RedTails-MR            50.00      57.16        
 46 Fong, Danielle A    11 AGUA-MR                59.86    1:00.24        
 -- Braca, Gianna L     11 Pace-MR                46.99         DQ        
 -- Bilogoubka, Liliya  11 Flying Dolphins-MR     55.56         DQ        
 
Event 58  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR               35.25      33.92         20  
  2 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR            35.99      35.81         17  
  3 Schaub, Charles     12 Trs-MR                 35.40      35.90         16  
  4 Preda, Anthony I    11 Twisters-MR            39.04      38.02         15  
  5 Sinche, Cristian    12 NYCC-MR                40.08      39.47         14  
  6 Dentchev, Theophil  12 NYCC-MR                38.93      40.12         13  
  7 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR                46.24      40.70         12  
  8 Zorgman, Willem H   11 Pace-MR                42.00      42.61         11  
  9 Feeley, Ryan        11 BAD-K-MR               43.39      42.65          9  
 10 Nikic, Marco J      11 Pace-MR                40.00      43.23          6.5
 10 Schellhorn, Peter   12 Pace-MR                42.00      43.23          6.5
 12 Thongthawath, Andy  11 Twisters-MR            45.00      44.37          5  
 13 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR                48.09      44.40          4  
 14 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR                43.84      44.51          3  
 15 Mariano, Collin J   11 Pace-MR                43.00      45.52          2  
 16 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR                45.00      45.82          1  
 17 Liang, Dennis       12 NYCC-MR                43.48      46.50        
 18 Lewis, Khalid A     12 AGUA-MR                49.72      49.09        
 19 Lazar, Andre        12 Flying Dolphins-MR     49.68      49.91        
 20 Schmidt, Sam        11 KRKN-MR                   NT      51.35        
 21 O'Connell, James B  11 Pace-MR                43.99      51.68        
 22 Guttman, Alexandre  11 KRKN-MR                   NT      51.86        
 23 Erskine, Danny      11 Twisters-MR            53.38      53.92        
 -- Peng, Andrew        11 NYCC-MR                51.66         DQ        
 -- Gleason, David X    12 AGUA-MR                41.18         DQ        
 
Event 59  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR     58.11      57.06         20  
       27.14    57.06                                                      
  2 O'Keefe, Megan      15 Trs-MR                 55.89      58.44         17  
       28.00    58.44                                                      
  3 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR                56.94      59.02         16  
       28.23    59.02                                                      
  4 Safran, Lily W      15 AGUA-MR                59.36      59.93         15  
       29.17    59.93                                                      
  5 Winson, Tulie       19 RedTails-MR            58.80    1:00.05         14  
       29.09  1:00.05                                                      
  6 Borsinger, Christi  16 Trs-MR                 59.30    1:00.80         13  
       29.65  1:00.80                                                      
  7 Cruise, Mallory J   15 Twisters-MR            58.37    1:01.44         12  
       28.72  1:01.44                                                      
  8 Garrett, Kim M      16 Pace-MR              1:00.99    1:01.63         11  
       29.57  1:01.63                                                      
  9 Zhu, Angela         15 Twisters-MR          1:01.73    1:01.79          9  
       29.24  1:01.79                                                      
 10 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR                58.63    1:01.99          7  
       29.63  1:01.99                                                      
 11 Klaber, Maaret      16 APEX-MR                59.59    1:02.64          6  
       30.11  1:02.64                                                      
 12 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR              1:01.72    1:03.50          5  
       30.13  1:03.50                                                      
 13 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR              1:03.81    1:04.32          4  
       31.27  1:04.32                                                      
 14 Backer, Chelsea Z   18 BAD-K-MR             1:03.95    1:05.78          3  
       31.20  1:05.78                                                      
 15 Tay, Jacqueline     15 RedTails-MR          1:08.09    1:06.77          2  
       31.80  1:06.77                                                      
 16 Hill, Lindsay C     17 Pace-MR              1:05.00    1:07.02          1  
       32.60  1:07.02                                                      
 17 Davide, Regina M    16 Pace-MR              1:03.00    1:07.16        
       31.48  1:07.16                                                      
 18 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR              1:03.48    1:07.46        
       32.20  1:07.46                                                      
 19 Viboch, Elena J     16 Pace-MR              1:04.99    1:07.85        
       32.06  1:07.85                                                      
 20 Feir, Meridith      16 Pace-MR              1:06.77    1:08.17        
       32.42  1:08.17                                                      
 21 Rocchi, Nina        15 Pace-MR              1:07.00    1:09.15        
       33.15  1:09.15                                                      
 22 Marino, Allegra     17 AGUA-MR              1:14.16    1:12.53        
       35.06  1:12.53                                                      
 
Event 60  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Alan           17 Twisters-MR            51.10      50.37         20  
       23.29    50.37                                                      
  2 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR            52.20      52.08         17  
       24.76    52.08                                                      
  3 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR                51.58      52.46         16  
       24.98    52.46                                                      
  4 Pulgar, Ronny J     16 Twisters-MR            52.94      52.95         15  
       24.76    52.95                                                      
  5 Wong, Louis K       15 Twisters-MR            55.65      53.47         14  
       25.18    53.47                                                      
  6 Kwiatkowski, Bryan  16 Trs-MR                 53.94      53.67         13  
       25.98    53.67                                                      
  7 Olivier, Cesar      16 RedTails-MR            52.98      54.25         12  
       25.26    54.25                                                      
  8 Labour Jr., Raphy   15 RedTails-MR            55.59      54.38         11  
       25.61    54.38                                                      
  9 Ng, Cory            14 AGUA-MR                   NT      55.23          9  
       26.52    55.23                                                      
 10 Brulhardt, Arnold   16 Twisters-MR            55.46      55.39          7  
       26.58    55.39                                                      
 11 Nunes, Jesse        16 Pace-MR                52.00      55.40          6  
       26.35    55.40                                                      
 12 Sabanovic, Ildan    16 Twisters-MR          1:02.22      55.47          5  
       26.37    55.47                                                      
 13 Terry, Douglas C    17 Trs-MR                 50.08      55.62          4  
       25.87    55.62                                                      
 14 Lebost, Dan J       15 Pace-MR                56.99      55.93          3  
       26.59    55.93                                                      
 15 McDonald, Morris    15 Bam-MR               1:02.68      56.84          2  
       26.66    56.84                                                      
 16 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                58.94      56.92          1  
       27.84    56.92                                                      
 17 Rupinski, Darin     16 Trs-MR                 58.99      57.10        
       27.64    57.10                                                      
 18 Kiselak, Mike J     15 Pace-MR                58.99      58.54        
       28.09    58.54                                                      
 19 Curci, Brian        15 Flying Dolphins-MR     59.43      58.65        
       27.57    58.65                                                      
 20 Wright, Charles J   17 Flying Dolphins-MR   1:01.48      59.34        
       27.75    59.34                                                      
 21 Jewett, Tully       15 RedTails-MR          1:00.09      59.43        
       28.51    59.43                                                      
 22 De La Rosa, Noel    15 RedTails-MR          1:00.22    1:00.27        
       28.37  1:00.27                                                      
 23 Reynolds, Connor    17 Trs-MR                 52.95    1:00.64        
       28.69  1:00.64                                                      
 24 Kubicek, Jonathan   15 Bam-MR                 59.00    1:00.71        
       28.98  1:00.71                                                      
 25 Justo, Fermin       16 RedTails-MR          1:01.26    1:03.56        
       30.29  1:03.56                                                      
 26 Gebremedhin, Hafto  16 RedTails-MR          1:10.09    1:04.22        
       29.81  1:04.22                                                      
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR              1:11.11    1:08.03         20  
       32.32  1:08.03                                                      
  2 Hyland, Allison     12 BAD-K-MR             1:08.99    1:08.33         17  
       33.30  1:08.33                                                      
  3 Evans, Laura        11 BAD-K-MR             1:10.00    1:11.07         16  
       34.46  1:11.07                                                      
  4 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR              1:12.04    1:11.19         15  
       33.36  1:11.19                                                      
  5 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:14.25    1:11.31         14  
       33.49  1:11.31                                                      
  6 Forrester, Alex     11 BAD-K-MR             1:12.33    1:11.73         13  
       32.74  1:11.73                                                      
  7 Mejia, Cinthia      12 RedTails-MR          1:13.56    1:12.47         12  
       34.82  1:12.47                                                      
  8 Hoover, Mary        11 BAD-K-MR             1:12.34    1:12.85         11  
       33.84  1:12.85                                                      
  9 O'Halloran, Coray   11 BAD-K-MR             1:14.55    1:13.02          9  
       35.33  1:13.02                                                      
 10 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR              1:13.89    1:14.07          7  
       35.67  1:14.07                                                      
 11 Fenn, Meaghan       11 BAD-K-MR             1:14.91    1:14.33          6  
       34.39  1:14.33                                                      
 12 Kugler, Nicole      12 BAD-K-MR             1:18.73    1:17.56          5  
       36.48  1:17.56                                                      
 13 Kopac, Kelly        12 Trs-MR               1:21.40    1:17.82          4  
       36.77  1:17.82                                                      
 14 Robertson, Amanda   12 Pace-MR              1:24.99    1:19.23          3  
       37.62  1:19.23                                                      
 15 Uehara, Anna J      12 Pace-MR              1:25.99    1:20.03          2  
       37.51  1:20.03                                                      
 16 DiGirolamo, Tara M  12 Pace-MR              1:20.99    1:20.40          1  
       35.95  1:20.40                                                      
 17 Lange, Kristen      12 Trs-MR                    NT    1:20.42        
       39.20  1:20.42                                                      
 18 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR          1:18.00    1:20.70        
       36.45  1:20.70                                                      
 19 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR          1:21.69    1:21.14        
       38.70  1:21.14                                                      
 20 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR              1:22.77    1:21.55        
       38.42  1:21.55                                                      
 21 Costa, Christina    11 Pace-MR              1:21.00    1:22.00        
       36.19  1:22.00                                                      
 22 Dias, Marcela K     11 Twisters-MR          1:33.36    1:22.85        
       39.77  1:22.85                                                      
 23 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR              1:21.29    1:22.97        
       38.40  1:22.97                                                      
 24 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              1:22.31    1:23.30        
       39.23  1:23.30                                                      
 25 Braca, Gianna L     11 Pace-MR              1:19.00    1:23.32        
       35.58  1:23.32                                                      
 26 Herald, Eve         11 BAD-K-MR             1:20.00    1:23.67        
       37.95  1:23.67                                                      
 27 Zawadka, Sandra     11 Twisters-MR          1:28.65    1:24.62        
       40.46  1:24.62                                                      
 28 Silverhardt, Sarah  11 Pace-MR              1:28.00    1:25.18        
       40.11  1:25.18                                                      
 29 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR              1:28.67    1:26.05        
       40.03  1:26.05                                                      
 30 Lam, Jessica        11 NYCC-MR                   NT    1:26.09        
       40.21  1:26.09                                                      
 31 Kubicek, Stephanie  12 Bam-MR               1:25.00    1:26.16        
       41.75  1:26.16                                                      
 32 Olszewski, Tiffany  11 Twisters-MR          1:22.88    1:26.36        
       39.74  1:26.36                                                      
 33 Rouchou, Lauren     11 BAD-K-MR             1:30.65    1:27.17        
       42.55  1:27.17                                                      
 34 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR              1:28.44    1:27.22        
       41.46  1:27.22                                                      
 35 Ryan, Luaren        11 Trs-MR                    NT    1:27.42        
       39.42  1:27.42                                                      
 36 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR                   NT    1:27.92        
       41.77  1:27.92                                                      
 37 Samulski, Anna C    11 Bam-MR               1:38.99    1:29.67        
       43.05  1:29.67                                                      
 38 Medrano, Rosanna    12 RedTails-MR          1:38.83    1:29.74        
       41.70  1:29.74                                                      
 39 Seker, Celine G     11 AGUA-MR              1:28.93    1:30.11        
       42.60  1:30.11                                                      
 40 Matza, Jackie R     11 AGUA-MR              1:32.55    1:30.41        
       40.58  1:30.41                                                      
 41 Rubiano, Krizia     11 Twisters-MR          1:55.00    1:31.61        
       44.40  1:31.61                                                      
 42 Poulin, Mary        11 Trs-MR                    NT    1:31.89        
       43.02  1:31.89                                                      
 43 O'Halloran, Charlo  11 BAD-K-MR             1:35.55    1:33.51        
       41.57  1:33.51                                                      
 44 Tang, Daisy         11 NYCC-MR                   NT    1:33.70        
       44.22  1:33.70                                                      
 45 Shifke, Caroline R  12 AGUA-MR                   NT    1:33.73        
       44.64  1:33.73                                                      
 46 Franco, Suhalee     12 RedTails-MR          1:44.33    1:33.91        
       46.92  1:33.91                                                      
 47 Butcher, Melika     12 Bam-MR               1:29.00    1:36.74        
       44.36  1:36.74                                                      
 48 Cabrera, Genesis    12 RedTails-MR          1:45.45    1:38.36        
       49.77  1:38.36                                                      
 49 Mathurin- Neville,  11 RedTails-MR          1:40.09    1:39.17        
       48.40  1:39.17                                                      
 50 Jean-Baptiste, Mal  12 AGUA-MR                   NT    1:48.25        
       48.89  1:48.25                                                      
 51 Fong, Danielle A    11 AGUA-MR                   NT    2:01.54        
       59.40  2:01.54                                                      
 -- Tubin, Kristina S   12 Pace-MR              1:37.00         DQ        
       47.97       DQ                                                      
 -- Chinsena, Sarocha   11 Twisters-MR          1:34.00         DQ        
       41.16       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR             1:06.99    1:07.22         20  
       32.46  1:07.22                                                      
  2 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR          1:13.37    1:10.30         17  
       33.76  1:10.30                                                      
  3 Schellhorn, Peter   12 Pace-MR              1:23.00    1:16.13         16  
       35.18  1:16.13                                                      
  4 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          1:17.43    1:17.56         15  
       33.84  1:17.56                                                      
  5 Anderson, Christop  12 NYCC-MR              1:14.00    1:18.04         14  
       35.80  1:18.04                                                      
  6 Trincia, Luca       11 AGUA-MR              1:56.29    1:19.67         13  
       37.06  1:19.67                                                      
  7 Feeley, Ryan        11 BAD-K-MR             1:15.45    1:20.07         12  
       38.27  1:20.07                                                      
  8 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR              1:16.90    1:20.70         11  
       37.15  1:20.70                                                      
  9 Dentchev, Theophil  12 NYCC-MR              1:21.34    1:21.05          9  
       38.69  1:21.05                                                      
 10 Zorgman, Willem H   11 Pace-MR              1:27.99    1:23.37          7  
       39.04  1:23.37                                                      
 11 Nikic, Marco J      11 Pace-MR              1:26.00    1:24.55          6  
       39.87  1:24.55                                                      
 12 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR              1:27.51    1:24.83          5  
       40.00  1:24.83                                                      
 13 Mariano, Collin J   11 Pace-MR              1:29.00    1:25.22          4  
       39.24  1:25.22                                                      
 14 Gregoriades, Micha  11 Pace-MR              1:34.00    1:28.04          3  
       41.05  1:28.04                                                      
 15 Liang, Dennis       12 NYCC-MR              1:37.09    1:28.20          2  
       41.20  1:28.20                                                      
 16 Peng, Andrew        11 NYCC-MR              1:34.30    1:29.87          1  
       44.80  1:29.87                                                      
 17 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR                   NT    1:30.16        
       43.66  1:30.16                                                      
 18 Farm, Brian         11 Trs-MR                    NT    1:32.59        
       42.94  1:32.59                                                      
 19 O'Connell, James B  11 Pace-MR              1:25.00    1:34.75        
       44.99  1:34.75                                                      
 20 Bedeau, Quincy J    11 Bam-MR               1:33.00    1:43.00        
       49.09  1:43.00                                                      
 -- Preda, Anthony I    11 Twisters-MR          1:20.00         DQ        
       37.16       DQ                                                      
 -- Sinche, Cristian    12 NYCC-MR                   NT         DQ        
       38.09       DQ                                                      
 -- Nowicki, Michael    11 Trs-MR                    NT         DQ        
       49.10       DQ                                                      
 
Event 63  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR              2:18.65    2:23.28         20  
       31.01  1:07.77  1:51.65  2:23.28                                    
  2 Cruise, Mallory J   15 Twisters-MR          2:22.20    2:27.02         17  
       32.05  1:09.19  1:54.53  2:27.02                                    
  3 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR        NT    2:27.27         16  
       30.98  1:08.12  1:52.46  2:27.27                                    
  4 O'Keefe, Megan      15 Trs-MR               2:28.23    2:29.71         15  
       31.60  1:08.63  1:56.10  2:29.71                                    
  5 Safran, Lily W      15 AGUA-MR              2:24.18    2:29.87         14  
       33.58  1:11.46  1:56.15  2:29.87                                    
  6 Garrett, Kim M      16 Pace-MR              2:24.00    2:31.80         13  
       32.60  1:13.17  1:58.13  2:31.80                                    
  7 Zhu, Angela         15 Twisters-MR          2:32.30    2:32.87         12  
       34.39  1:14.31  1:56.59  2:32.87                                    
  8 Winson, Tulie       19 RedTails-MR          2:26.57    2:33.70         11  
       30.54  1:11.87  1:58.53  2:33.70                                    
  9 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR              2:27.92    2:35.94          9  
       33.36  1:10.53  2:01.15  2:35.94                                    
 10 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR              2:34.47    2:40.37          7  
       34.47  1:15.00  2:04.26  2:40.37                                    
 11 Tay, Jacqueline     15 RedTails-MR          3:00.09    2:44.01          6  
       34.70  1:18.35  2:04.57  2:44.01                                    
 12 Hill, Lindsay C     17 Pace-MR              2:45.00    2:44.49          5  
       37.43  1:22.17  2:06.87  2:44.49                                    
 13 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR              2:34.05    2:44.50          4  
       35.76  1:19.68  2:08.36  2:44.50                                    
 14 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR              2:33.94    2:45.31          3  
       39.56  1:22.95  2:07.93  2:45.31                                    
 15 Davide, Regina M    16 Pace-MR              2:40.00    2:52.74          2  
       42.83  1:29.95  2:15.15  2:52.74                                    
 16 Rocchi, Nina        15 Pace-MR              2:47.00    2:54.71          1  
       38.81  1:22.15  2:16.32  2:54.71                                    
 17 Feir, Meridith      16 Pace-MR              2:47.99    2:55.24        
       39.00  1:24.18  2:14.76  2:55.24                                    
 -- Viboch, Elena J     16 Pace-MR              2:45.00         DQ        
       40.49  1:32.18  2:21.09       DQ                                    
 
Event 64  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR          2:08.00    2:09.11         20  
       29.70  1:04.89  1:41.01  2:09.11                                    
  2 Pulgar, Ronny J     16 Twisters-MR          2:14.27    2:13.77         17  
       29.93  1:04.83  1:43.80  2:13.77                                    
  3 Wong, Louis K       15 Twisters-MR          2:21.53    2:15.50         16  
       27.88  1:03.79  1:44.68  2:15.50                                    
  4 Olivier, Cesar      16 RedTails-MR          2:18.17    2:18.80         15  
       28.93  1:05.81  1:47.36  2:18.80                                    
  5 Ng, Cory            14 AGUA-MR              2:17.00    2:19.69         14  
       28.41  1:04.91  1:46.26  2:19.69                                    
  6 Piacente, Kevin     16 Trs-MR               2:23.23    2:21.39         13  
       30.31  1:06.58  1:48.67  2:21.39                                    
  7 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              2:12.98    2:22.80         12  
       28.37  1:04.66  1:46.79  2:22.80                                    
  8 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                   NT    2:27.80         11  
       33.56  1:13.01  1:54.70  2:27.80                                    
  9 Lebost, Dan J       15 Pace-MR              2:45.00    2:30.52          9  
       31.85  1:10.63  1:58.14  2:30.52                                    
 10 Kiselak, Mike J     15 Pace-MR              2:35.99    2:34.08          7  
       31.67  1:11.26  1:59.30  2:34.08                                    
 11 De La Rosa, Noel    15 RedTails-MR          2:41.29    2:35.38          6  
       31.55  1:12.90  1:58.91  2:35.38                                    
 12 Justo, Fermin       16 RedTails-MR          2:37.07    2:36.87          5  
       30.54  1:14.84  2:01.09  2:36.87                                    
 13 Jewett, Tully       15 RedTails-MR          2:35.09    2:37.00          4  
       36.52  1:16.26  2:03.86  2:37.00                                    
 -- McDonald, Morris    15 Bam-MR               2:40.00         DQ        
       32.66  1:11.03  1:55.67       DQ                                    
 
Event 65  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              1:08.82L   1:00.33         20  
       28.71  1:00.33                                                      
  2 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              1:09.75L   1:00.81         17  
       29.34  1:00.81                                                      
  3 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR             1:09.09L   1:01.09         16  
       28.76  1:01.09                                                      
  4 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              1:13.13L   1:02.19         15  
       29.55  1:02.19                                                      
  5 McGuire, Mary       13 BAD-J-MR             1:12.54L   1:02.22         14  
       29.52  1:02.22                                                      
  6 Pandolfo, Julia     14 BAD-J-MR             1:12.43L   1:02.64         13  
       29.21  1:02.64                                                      
  7 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              1:12.77L   1:02.78         12  
       29.42  1:02.78                                                      
B - Final
  9 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              1:15.64L   1:02.32          9  
       29.00  1:02.32                                                      
 10 D'Ambrosia, Janie   13 AGUA-MR              1:14.36L   1:04.02          7  
       30.15  1:04.02                                                      
 11 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              1:15.05L   1:04.13          6  
       29.97  1:04.13                                                      
 12 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR              1:14.83L   1:04.21          5  
       30.01  1:04.21                                                      
 13 Kiernan, Erin       12 BAD-J-MR             1:15.58L   1:04.94          4  
       30.07  1:04.94                                                      
 14 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              1:16.40L   1:05.05          3  
       30.38  1:05.05                                                      
 15 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              1:15.91L   1:05.34          2  
       30.88  1:05.34                                                      
A - Final
  4 Hsia, Valerie       17 BAD-J-MR             1:10.59L                  
B - Final
 14 Healey, Vivian O    14 AGUA-MR              1:15.79L                  
Preliminaries
 16 Walotsky, Kyle      17 BAD-J-MR             1:16.37L                  
 18 Gray, Ellen         16 BAD-J-MR             1:16.79L                  
 19 Berlin, Jill        15 BAD-J-MR             1:17.87L                  
 20 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              1:18.05L                  
 21 Tannenbaum, Sarah   15 AGUA-MR              1:19.13L                  
 22 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              1:19.17L                  
 23 Safran, Lily W      15 AGUA-MR              1:19.74L                  
 24 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              1:24.27L                  
 25 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              1:25.55L                  
 26 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              1:27.18L                  
 
Event 66  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Norman       15 BAD-J-MR             1:02.30L     52.46         20  
       24.39    52.46                                                      
  2 Bullock, Carroll C  16 Big Blue-MR          1:03.30L     53.16         17  
       24.79    53.16                                                      
  3 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR             1:04.88L     53.47         16  
       25.08    53.47                                                      
  4 Bullock, Perry W    16 Unattached           1:03.42L     54.24         15  
       25.50    54.24                                                      
  5 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              1:03.50L     54.74         14  
       25.93    54.74                                                      
  6 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR              1:04.86L     55.55         13  
       25.97    55.55                                                      
  7 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR              1:05.39L     57.28         12  
       27.06    57.28                                                      
  8 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR             1:05.22L     57.66         11  
       27.01    57.66                                                      
B - Final
  9 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             1:07.62L     56.92          9  
       27.07    56.92                                                      
 10 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              1:06.64L     57.07          7  
       26.68    57.07                                                      
 11 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              1:12.86L     59.75          6  
       27.40    59.75                                                      
 12 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR             1:10.86L   1:00.79          5  
       28.04  1:00.79                                                      
 13 Morrissey, Peter    15 BAD-J-MR             1:10.33L   1:01.31          4  
       28.62  1:01.31                                                      
 14 Hasty, William G    16 AGUA-MR              1:12.00L   1:02.88          3  
       28.06  1:02.88                                                      
 15 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              1:17.70L   1:06.80          2  
       31.76  1:06.80                                                      
Preliminaries
 11 Kane, Brian         25 Nyac-MR              1:09.47L                  
 12 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             1:09.49L                  
 14 Kaplan, Adam        18 BAD-J-MR             1:10.47L                  
B - Final
 16 Emmanuel, Chase     17 BAD-J-MR             1:11.50L                  
Preliminaries
 17 Sirringhaus, Denis  26 Nyac-MR              1:11.77L                  
 21 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              1:19.18L                  
 22 Donnenfeld, Alex L  14 Flying Dolphins-MR   1:46.70L                  
 
Event 67  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              2:34.67L   2:11.45         20  
       31.74  1:04.58  1:38.01  2:11.45                                    
  2 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              2:37.90L   2:11.63         17  
       31.64  1:05.26  1:39.14  2:11.63                                    
  3 D'Ambrosia, Janie   13 AGUA-MR              2:35.80L   2:12.22         16  
       32.10  1:05.67  1:39.37  2:12.22                                    
  4 McGuire, Mary       13 BAD-J-MR             2:45.73L   2:17.24         15  
       33.22  1:08.13  1:43.29  2:17.24                                    
  5 Lewis, Kerby        17 BAD-J-MR             2:45.96L   2:17.44         14  
       32.96  1:07.48  1:42.84  2:17.44                                    
  6 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              2:43.50L   2:19.70         13  
       33.91  1:09.00  1:44.50  2:19.70                                    
  7 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              2:45.47L   2:20.96         12  
       33.20  1:08.14  1:44.69  2:20.96                                    
  8 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              2:45.78L   2:23.72         11  
       34.24  1:11.04  1:47.96  2:23.72                                    
B - Final
  9 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              2:47.18L   2:20.10          9  
       33.63  1:08.88  1:44.57  2:20.10                                    
 10 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              2:49.48L   2:21.52          7  
       33.57  1:09.30  1:45.80  2:21.52                                    
 11 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR             2:49.74L   2:24.68          6  
       33.95  1:10.90  1:48.38  2:24.68                                    
 12 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              2:54.88L   2:26.28          5  
       35.54  1:12.06  1:49.32  2:26.28                                    
 13 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              2:51.80L   2:28.16          4  
       35.38  1:12.83  1:50.95  2:28.16                                    
 14 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              2:53.57L   2:28.79          3  
       34.94  1:12.70  1:50.96  2:28.79                                    
 15 Tannenbaum, Sarah   15 AGUA-MR              2:58.95L   2:34.41          2  
       38.14  1:17.11  1:55.75  2:34.41                                    
Preliminaries
  1 Grove, Rebecca      17 BAD-J-MR             2:33.95L                  
  4 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              2:36.48L                  
 17 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              2:57.80L                  
B - Final
 19 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR              3:02.09L                  
Preliminaries
 20 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              3:05.58L                  
 -- Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR                  DQ L                  
 
Event 68  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hasty, William G    16 AGUA-MR              2:24.93L   2:00.67         20  
       28.64    59.61  1:30.97  2:00.67                                    
  2 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR             2:25.06L   2:00.78         17  
       28.00    59.09  1:30.90  2:00.78                                    
  3 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              2:30.18L   2:02.37         16  
       29.50  1:00.54  1:31.89  2:02.37                                    
  4 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR             2:33.49L   2:08.98         15  
       30.32  1:03.01  1:36.52  2:08.98                                    
  5 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR              2:33.00L   2:10.88         14  
       31.09  1:04.19  1:37.38  2:10.88                                    
  6 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              2:39.42L   2:17.97         13  
       32.17  1:07.16  1:42.61  2:17.97                                    
  7 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              2:40.46L   2:19.89         12  
       33.57  1:08.67  1:44.18  2:19.89                                    
  8 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              3:08.55L   2:37.59         11  
       36.47  1:16.20  1:57.01  2:37.59                                    
Preliminaries
  3 Arena, Carlos       24 Nyac-MR              2:26.03L                  
  7 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR             2:37.76L                  
 
Event 69  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              4:54.28L   5:13.07         20  
       28.72  1:00.01  1:31.43  2:03.09  2:34.43  3:05.98  3:37.57  4:09.64
     4:42.01  5:13.07                                                      
  2 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR             4:50.09L   5:17.44         17  
       28.94  1:00.11  1:31.64  2:03.87  2:35.83  3:08.31  3:40.20  4:12.64
     4:45.61  5:17.44                                                      
  3 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              4:53.98L   5:18.50         16  
       29.49  1:00.88  1:32.87  2:04.99  2:37.29  3:09.77  3:42.18  4:14.96
     4:47.33  5:18.50                                                      
  4 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              4:56.96L   5:24.38         15  
       29.63  1:01.51  1:34.66  2:08.24  2:40.70  3:13.48  3:46.31  4:19.50
     4:52.44  5:24.38                                                      
  5 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              5:00.07L   5:25.02         14  
       29.76  1:02.21  1:35.38  2:08.80  2:42.08  3:15.00  3:48.06  4:21.05
     4:54.43  5:25.02                                                      
  6 Pandolfo, Julia     14 BAD-J-MR             5:00.31L   5:29.11         13  
       29.76  1:02.14  1:35.37  2:08.54  2:41.67  3:15.34  3:49.07  4:23.28
     4:56.59  5:29.11                                                      
  7 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              5:01.23L   5:32.88         12  
       30.40  1:03.10  1:35.39  2:08.59  2:41.90  3:15.82  3:50.13  4:24.55
     4:58.91  5:32.88                                                      
  8 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR              5:02.59L   5:40.64         11  
       30.46  1:03.93  1:38.62  2:13.30  3:23.14  3:57.54  5:40.64         
B - Final
  9 Safran, Lily W      15 AGUA-MR              5:05.55L   5:29.61          9  
       29.87  1:02.26  1:35.65  2:09.23  2:42.73  3:16.30  3:50.14  4:23.98
     4:57.46  5:29.61                                                      
 10 Tannenbaum, Sarah   15 AGUA-MR              5:04.82L   5:36.62          7  
       30.95  1:04.22  1:37.74  2:11.53  2:45.65  3:19.88  3:54.06  4:28.50
     5:02.94  5:36.62                                                      
 11 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              5:15.22L   5:40.52          6  
       30.55  1:04.21  1:38.40  2:12.94  2:47.68  3:22.58  3:57.58  4:32.36
     5:07.06  5:40.52                                                      
 12 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              5:16.49L   5:41.79          5  
       30.85  1:05.05  1:39.85  2:14.63  2:49.11  3:23.69  3:58.45  4:33.12
     5:08.06  5:41.79                                                      
 13 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR             5:10.39L   5:44.16          4  
       30.44  1:04.52  1:39.86  2:14.34  2:49.02  3:23.81  3:59.09  4:34.58
     5:09.93  5:44.16                                                      
 14 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              5:52.55L   6:10.26          3  
       34.32  1:12.17  1:50.15  2:28.03  3:05.92  3:44.27  4:22.37  5:00.01
     5:36.25  6:10.26                                                      
Preliminaries
  1 Walotsky, Kyle      17 BAD-J-MR             4:47.39L                  
  3 Gray, Ellen         16 BAD-J-MR             4:51.31L                  
 13 McGuire, Mary       13 BAD-J-MR             5:06.97L                  
 14 Kiernan, Erin       12 BAD-J-MR             5:07.12L                  
 15 Kiernan, Marilee    15 BAD-J-MR             5:07.52L                  
 18 Berlin, Jill        15 BAD-J-MR             5:16.44L                  
B - Final
 20 Hsia, Valerie       17 BAD-J-MR             5:17.03L                  
 21 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              5:20.59L                  
Preliminaries
 22 Healey, Vivian O    14 AGUA-MR              5:32.18L                  
 23 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              5:40.44L                  
 
Event 70  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR              4:21.89L   4:45.39         20  
       26.63    55.38  1:24.10  1:53.07  2:22.25  2:51.13  3:20.16  3:49.27
     4:17.69  4:45.39                                                      
  2 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             4:37.56L   4:49.18         17  
       26.03    54.32  1:23.55  1:53.26  2:23.23  2:52.46  3:21.70  3:51.27
     4:20.65  4:49.18                                                      
  3 Scott, Norman       15 BAD-J-MR             4:24.99L   4:53.26         16  
       25.62    54.19  1:23.03  1:52.26  2:21.97  2:52.51  3:23.62  3:53.59
     4:22.88  4:53.26                                                      
  4 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR              4:48.44L   5:03.83         15  
       26.48    56.14  1:26.15  1:57.31  2:29.03  3:00.67  3:32.40  4:03.50
     4:34.18  5:03.83                                                      
  5 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR             4:47.48L   5:05.86         14  
       27.45    57.27  1:27.79  1:58.79  2:29.70  3:00.71  3:31.24  4:02.87
     4:35.28  5:05.86                                                      
  6 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR              4:43.92L   5:13.60         13  
       28.22    59.01  1:30.59  2:02.87  2:35.60  3:07.83  3:39.84  4:11.43
     4:43.08  5:13.60                                                      
  7 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR             4:50.49L   5:13.89         12  
       28.24    59.11  1:31.18  2:03.58  2:36.01  3:08.13  3:40.18  4:12.34
     4:43.82  5:13.89                                                      
  8 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              4:44.95L   5:15.91         11  
       28.28    59.40  1:30.92  2:03.20  2:35.11  3:06.83  3:39.20  4:11.44
     4:44.12  5:15.91                                                      
B - Final
  9 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              4:59.06L   5:07.00          9  
       27.39    58.25  1:29.70  2:01.19  2:32.16  3:03.62  3:35.14  4:06.08
     4:36.74  5:07.00                                                      
 10 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR             4:51.47L   5:14.36          7  
       27.50    58.08  1:29.76  2:00.94  2:32.29  3:03.82  3:36.71  4:09.83
     4:42.68  5:14.36                                                      
 11 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              4:58.55L   5:24.61          6  
       28.49  1:00.44  1:33.34  2:06.39  2:39.51  3:12.72  3:46.14  4:19.58
     4:52.37  5:24.61                                                      
 12 Hasty, William G    16 AGUA-MR              5:01.65L   5:35.95          5  
       29.19  1:02.91  1:37.29  2:10.87  2:45.86  3:21.15  3:54.23  4:29.12
     5:02.92  5:35.95                                                      
 13 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              5:28.43L   5:55.70          4  
       31.33  1:06.29  1:41.92  2:17.86  2:54.50  3:31.12  4:07.56  4:43.92
     5:20.27  5:55.70                                                      
Preliminaries
  4 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             4:42.12L                  
  8 Sirringhaus, Denis  26 Nyac-MR              4:47.54L                  
B - Final
 14 Emmanuel, Chase     17 BAD-J-MR             5:01.18L                  
 16 Morrissey, Peter    15 BAD-J-MR             5:07.95L                  
Preliminaries
 17 Kaplan, Adam        18 BAD-J-MR             5:20.30L                  
 
Event 71  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              2:52.07L   2:27.16         20  
       33.07  1:10.20  1:48.24  2:27.16                                    
  2 Lewis, Kerby        17 BAD-J-MR             3:00.03L   2:33.56         17  
       36.40  1:14.56  1:54.52  2:33.56                                    
  3 Kiernan, Marilee    15 BAD-J-MR             3:03.91L   2:36.16         16  
       34.82  1:14.64  1:55.97  2:36.16                                    
  4 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              3:04.42L   2:36.21         15  
       35.13  1:14.93  1:55.74  2:36.21                                    
  5 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR             3:02.62L   2:36.24         14  
       35.09  1:15.40  1:56.26  2:36.24                                    
  6 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              3:03.91L   2:36.83         13  
       35.75  1:15.38  1:56.57  2:36.83                                    
  7 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              3:09.17L   2:38.07         12  
       35.26  1:15.85  1:56.99  2:38.07                                    
  8 Kiernan, Erin       12 BAD-J-MR             3:08.52L   2:40.28         11  
       35.51  1:16.67  1:58.73  2:40.28                                    
B - Final
  9 Berlin, Jill        15 BAD-J-MR             3:12.66L   2:40.38          9  
       35.34  1:15.98  1:58.15  2:40.38                                    
 10 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              3:17.39L   2:51.24          7  
       38.71  1:22.76  2:07.65  2:51.24                                    
 11 Safran, Lily W      15 AGUA-MR              3:27.93L   3:02.30          6  
       40.76  1:27.12  2:14.52  3:02.30                                    
Preliminaries
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              2:50.09L                  
  4 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR             3:00.64L                  
B - Final
 12 Healey, Vivian O    14 AGUA-MR              3:12.67L                  
 
Event 72  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             2:50.63L   2:22.10         20  
       31.84  1:08.22  1:45.65  2:22.10                                    
  2 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR              2:56.56L   2:24.92         17  
       32.68  1:09.70  1:47.52  2:24.92                                    
  3 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              3:02.97L   2:35.94         16  
       34.42  1:13.28  1:54.33  2:35.94                                    
Preliminaries
  1 Bullock, Perry W    16 Unattached           2:44.83L                  
  3 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             2:52.16L                  
 
Event 73  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Clemens, Clare A    16 AGUA-MR              1:02.82L     55.41         20  
       27.47    55.41                                                      
  2 Clemens, Alison P   14 AGUA-MR              1:04.47L     56.21         17  
       27.19    56.21                                                      
  3 Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              1:04.49L     56.42         16  
       27.48    56.42                                                      
  4 Lewis, Kerby        17 BAD-J-MR             1:06.40L     57.71         15  
       27.71    57.71                                                      
  5 Mango, Magdalena    16 AGUA-MR              1:06.38L     57.80         14  
       27.95    57.80                                                      
  6 Berlin, Jill        15 BAD-J-MR             1:06.57L     57.97         13  
       27.89    57.97                                                      
  7 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              1:06.40L     58.19         12  
       27.88    58.19                                                      
  8 Staskiewicz, Sophi  13 AGUA-MR              1:04.24L     58.85         11  
       28.16    58.85                                                      
B - Final
  9 Nelson, Tory        17 BAD-J-MR             1:07.31L     56.22          9  
       27.16    56.22                                                      
 10 Ward, Anneka M      17 AGUA-MR              1:07.75L     56.71          7  
       27.61    56.71                                                      
 11 D'Ambrosia, Janie   13 AGUA-MR              1:08.16L     59.24          6  
       28.72    59.24                                                      
 12 Fortini, Izabela P  14 AGUA-MR              1:06.71L     59.91          5  
       28.36    59.91                                                      
 13 Crane, Francesca    15 AGUA-MR              1:08.51L   1:00.23          4  
       28.94  1:00.23                                                      
 14 Gray, Ellen         16 BAD-J-MR             1:07.99L   1:00.67          3  
       29.21  1:00.67                                                      
 15 Gruendel, Kerry     12 BAD-J-MR             1:08.13L   1:00.97          2  
       28.97  1:00.97                                                      
 16 Safran, Lily W      15 AGUA-MR              1:08.99L   1:01.25          1  
       29.41  1:01.25                                                      
Preliminaries
  1 Grove, Rebecca      17 BAD-J-MR             1:02.79L                  
 13 Walotsky, Kyle      17 BAD-J-MR             1:07.83L                  
 19 Coleman, Hayley K   17 AGUA-MR              1:09.27L                  
 20 Kiernan, Marilee    15 BAD-J-MR             1:09.31L                  
 21 Wollner, Margaret   15 AGUA-MR              1:09.98L                  
 22 Kiernan, Erin       12 BAD-J-MR             1:10.47L                  
 23 Tannenbaum, Sarah   15 AGUA-MR              1:10.62L                  
 24 Hryhorowych, Tania  13 AGUA-MR              1:11.13L                  
 25 Pirog, Francesca E  14 AGUA-MR              1:12.61L                  
 26 Healey, Vivian O    14 AGUA-MR              1:13.34L                  
 27 Young, Jessica C    16 AGUA-MR              1:15.73L                  
 28 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              1:15.84L                  
 
Event 74  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Norman       15 BAD-J-MR               56.94L     48.38         20  
       23.06    48.38                                                      
  2 D'Ambrosia, Chris   15 AGUA-MR                57.82L     49.05         17  
       23.53    49.05                                                      
  3 Kraus, Spencer J    16 AGUA-MR                57.38L     49.58         16  
       23.81    49.58                                                      
  4 Bullock, Perry W    16 Unattached             57.40L     50.33         15  
       24.12    50.33                                                      
  5 Bullock, Carroll C  16 Big Blue-MR            58.48L     50.46         14  
       23.85    50.46                                                      
  6 Wollner, Sam B      17 AGUA-MR                58.31L     50.71         13  
       25.03    50.71                                                      
  7 Davies, Phillip     13 BAD-J-MR             1:00.87L     52.24         12  
       25.12    52.24                                                      
  8 Emmanuel, Ryan      15 BAD-J-MR             1:00.64L     52.91         11  
       26.36    52.91                                                      
B - Final
  9 Crimes, Jonathan M  17 AGUA-MR              1:02.50L     51.10          9  
       24.59    51.10                                                      
 10 Weir, Paul          17 BAD-J-MR             1:00.92L     51.14          7  
       25.13    51.14                                                      
 11 Hasty, William G    16 AGUA-MR              1:00.98L     52.31          6  
       25.30    52.31                                                      
 12 Morrissey, Peter    15 BAD-J-MR             1:02.25L     54.12          5  
       25.72    54.12                                                      
 13 Stathopoulos, Cary  14 AGUA-MR              1:04.33L     56.03          4  
       26.89    56.03                                                      
 14 Kessler, Aaron B    17 AGUA-MR              1:04.46L     56.36          3  
       26.72    56.36                                                      
 15 Bushlow, Eric       16 AGUA-MR              1:10.20L   1:01.42          2  
       29.21  1:01.42                                                      
Preliminaries
  7 Kaplan, Adam        18 BAD-J-MR               59.12L                  
  8 Williams, Steve     27 Nyac-MR                59.75L                  
 15 Miranov, Anthony    15 BAD-J-MR             1:03.34L                  
B - Final
 18 Wilkinson, Jon      31 BAD-J-MR             1:04.81L                  
 
Event 75  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR                26.33      26.37         20  
  2 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR                28.28      26.66         17  
  3 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR                26.53      26.90         16  
  4 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR                27.62      27.43         15  
  5 Daboudet, Audrey    13 NYCC-MR                27.29      28.07         14  
  6 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR                28.43      28.23         13  
  7 Walker, Tamar       14 KRKN-MR                28.50      28.28         12  
  8 Vaughn, Laura A     14 Pace-MR                27.99      28.44         11  
  9 Jonas, Lauren       14 BAD-K-MR               28.50      28.47          9  
 10 Smith, Samantha     14 Thunderbirds              NT      28.59          7  
 11 Sabens, Ginna M     13 Pace-MR                27.99      28.81          6  
 12 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR                28.66      28.88          5  
 13 Strassberg, Amy     13 BAD-K-MR               29.23      28.90          4  
 14 Vitelli, Paula      14 BAD-K-MR               29.00      28.93          3  
 15 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR                29.07      29.25          1.5
 15 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR               29.01      29.25          1.5
 17 Gray, Catherine     13 BAD-K-MR               28.35      29.26        
 18 Herald, Rachel      14 BAD-K-MR               29.18      29.40        
 19 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR               29.34      29.62        
 20 Wergen, Laura M     13 Pace-MR                28.99      29.65        
 21 Wong, Bethany K     14 Twisters-MR            28.94      29.68        
 22 Gomez, Bridget      13 BAD-K-MR               28.98      29.91        
 23 Hill, Kelly E       14 Pace-MR                30.01      29.97        
 24 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR                29.77      29.99        
 25 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR                29.30      30.05        
 26 Chapman, Kim        13 Trs-MR                 28.76      30.07        
 27 Downer, Jessica A   13 Trs-MR                 32.12      30.52        
 28 Teng, Michelle      13 AGUA-MR                30.19      30.67        
 29 Rouchou, Brittany   13 BAD-K-MR               30.00      30.88        
 30 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR                31.06      31.12        
 31 Hirsch, Rachael     13 Trs-MR                 30.73      31.19        
 32 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR                31.99      31.28        
 33 McLaughlin, Johann  13 RedTails-MR            31.61      31.34        
 34 Leshen, Elizabeth   14 KRKN-MR                33.50      32.14        
 35 Lau, Jessica        13 Twisters-MR            33.00      32.75        
 36 Wanamaker, Ashley   13 Trs-MR                 29.80      32.82        
 37 Chanis, Rebecca H   13 AGUA-MR                33.23      32.94        
 38 Papalambros, Chris  13 Trs-MR                    NT      33.67        
 39 O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR                34.19      33.73        
 40 Alva, Angie         13 RedTails-MR            33.19      34.20        
 41 Pagowski, Kamila    14 KRKN-MR                34.90      34.31        
 42 Staropoli, Sarah E  13 Pace-MR                33.99      35.35        
 43 Kirschenbaum, Leni  14 Thunderbirds              NT      35.94        
 
Event 76  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       13 NYCC-MR                23.76      24.30         20  
  2 Mery, Marek         14 NYCC-MR                24.63      24.90         17  
  3 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR            25.09      25.46         16  
  4 Borger, Brian R     14 AGUA-MR                27.31      25.58         15  
  5 Lew, Michael        14 BAD-K-MR               25.16      25.69         14  
  6 Kopczynski, Konrad  13 NYCC-MR                25.44      25.87         13  
  7 Troy, Derek         13 AGUA-MR                27.31      26.03         12  
  8 Goldman, David      13 Flying Dolphins-MR     26.01      26.11         11  
  9 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR            26.46      26.15          9  
 10 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR                25.69      26.20          7  
 11 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR                26.46      26.26          6  
 12 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR                26.32      26.39          5  
 13 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR            26.63      26.42          4  
 14 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR                28.36      26.50          3  
 15 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR                27.15      26.61          2  
 16 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR                27.98      27.15          1  
 17 Brescia, Patrick    13 BAD-K-MR               28.25      27.39        
 18 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR                27.46      27.62        
 19 Diaz, Gregory A     13 Twisters-MR            29.28      27.86        
 20 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR               27.55      27.90        
 21 Watkins, Jonathan   14 Thunderbirds              NT      28.16        
 22 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR                   NT      28.40        
 23 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR                   NT      28.49        
 24 Carlucci, Evan J    13 Flying Dolphins-MR     30.36      28.83        
 25 Johanson, Tim       13 BAD-K-MR               30.00      29.10        
 26 Mejia, Jorge L      13 Twisters-MR            30.80      29.29        
 27 Meany, Matthew G    13 Trs-MR                 29.25      29.38        
 28 Tan, Frank          13 Twisters-MR            29.20      29.71        
 29 Lozano, Luis        13 RedTails-MR            29.95      30.11        
 30 Wong, Justin        14 Twisters-MR            32.00      30.59        
 31 Tokatlilar, Max     13 AGUA-MR                33.56      30.74        
 32 Marte, Alcides S    13 RedTails-MR            31.06      31.09        
 33 Burke, Timmy        13 Trs-MR                 30.66      31.55        
 34 Scully, Shane N     13 AGUA-MR                31.86      33.48        
 35 Wright, Noah P      13 Flying Dolphins-MR     41.75      36.01        
 
Event 77  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR              1:07.58    1:07.66         20  
       32.24  1:07.66                                                      
  2 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR              1:09.53    1:09.28         17  
       33.40  1:09.28                                                      
  3 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR              1:11.08    1:11.01         16  
       33.83  1:11.01                                                      
  4 Zhu, Annie           8 Twisters-MR          1:20.18    1:12.46         15  
       34.03  1:12.46                                                      
  5 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR              1:26.32    1:13.35         14  
       35.73  1:13.35                                                      
  6 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR              1:16.05    1:14.08         13  
       35.79  1:14.08                                                      
  7 Senior, Candace F    9 Bam-MR               1:20.00    1:15.38         12  
       35.48  1:15.38                                                      
  8 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:19.48    1:16.33         11  
       36.50  1:16.33                                                      
  9 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR              1:17.44    1:17.85          9  
       36.81  1:17.85                                                      
 10 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR              1:27.33    1:18.32          7  
       37.02  1:18.32                                                      
 11 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:18.95    1:18.33          6  
       37.37  1:18.33                                                      
 12 Flower, Lauren E     9 Pace-MR              1:12.00    1:18.45          5  
       36.92  1:18.45                                                      
 13 Shiota, Lena         9 AGUA-MR              1:18.17    1:18.67          4  
       36.67  1:18.67                                                      
 14 Wergen, Chelsea E   10 Pace-MR              1:09.99    1:20.21          3  
       35.16  1:20.21                                                      
 15 Kudelska, Kamila    10 NYCC-MR              1:21.06    1:20.31          2  
       38.49  1:20.31                                                      
 16 Guaman, Kelly C      9 Twisters-MR          1:28.83    1:20.47          1  
       38.21  1:20.47                                                      
 17 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR              1:20.06    1:20.58        
       38.23  1:20.58                                                      
 18 Raccioppi, Paige     8 Trs-MR               1:40.44    1:20.69        
       37.31  1:20.69                                                      
 19 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR              1:21.90    1:22.10        
       38.86  1:22.10                                                      
 20 Nikic, Bianca M     10 Pace-MR              1:12.00    1:23.05        
       37.79  1:23.05                                                      
 21 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                   NT    1:23.36        
       38.20  1:23.36                                                      
 22 Callahan, Erin D    10 Pace-MR              1:30.00    1:23.65        
       37.87  1:23.65                                                      
 23 Lim, Sally           9 NYCC-MR              1:20.29    1:24.11        
       38.58  1:24.11                                                      
 24 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR              1:36.83    1:24.75        
       41.27  1:24.75                                                      
 25 Fidan, Cagla         7 Twisters-MR          1:45.15    1:25.25        
       40.64  1:25.25                                                      
 26 Zaman, Farhin       10 Twisters-MR          1:53.07    1:25.91        
       40.49  1:25.91                                                      
 27 Hirsch, Jenna        9 Trs-MR               1:29.13    1:26.46        
       39.13  1:26.46                                                      
 28 Jackson, Adrianna   10 Trs-MR               1:22.26    1:27.56        
       39.64  1:27.56                                                      
 29 Hahn, Abby          10 NYCC-MR              1:28.09    1:28.34        
       41.81  1:28.34                                                      
 30 Maliza, Lissette C   9 Twisters-MR          1:30.00    1:28.70        
       41.47  1:28.70                                                      
 31 Santana, Melissa    10 RedTails-MR          1:31.31    1:29.25        
       38.94  1:29.25                                                      
 32 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR              1:34.88    1:29.60        
       43.85  1:29.60                                                      
 33 Hryhorowych, Natal   8 AGUA-MR              1:36.47    1:29.88        
       42.51  1:29.88                                                      
 34 Reynoso, Jessica M   7 AGUA-MR              2:00.69    1:30.72        
       42.85  1:30.72                                                      
 35 Braca, Tori K        9 Pace-MR              1:22.00    1:31.47        
       40.18  1:31.47                                                      
 36 Faulkner, Breyanna  10 RedTails-MR          1:50.09    1:32.44        
       40.40  1:32.44                                                      
 37 Solis-Cohen, Hanna   9 Thunderbirds              NT    1:32.51        
       43.65  1:32.51                                                      
 38 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR              1:40.82    1:33.01        
       41.92  1:33.01                                                      
 39 Alexis, Darian      10 Bam-MR               1:35.00    1:34.07        
       41.80  1:34.07                                                      
 40 Kuo, Jacqueline      8 AGUA-MR                   NT    1:35.25        
       44.41  1:35.25                                                      
 41 Jones, Angeliqua    10 RedTails-MR          1:40.09    1:35.35        
       44.44  1:35.35                                                      
 42 Stroganova, Maria    9 AGUA-MR                   NT    1:35.73        
       44.28  1:35.73                                                      
 43 Chapman, Erica       9 Trs-MR               1:51.66    1:37.06        
       45.01  1:37.06                                                      
 44 Gaffaney, Lauren     9 AGUA-MR                   NT    1:37.14        
       44.57  1:37.14                                                      
 45 Bodden, Rachel J    10 AGUA-MR                   NT    1:39.04        
       44.39  1:39.04                                                      
 46 Trakht, Sophie       9 Thunderbirds              NT    1:39.61        
       43.73  1:39.61                                                      
 47 Eisenberg, Charlot  10 Thunderbirds              NT    1:39.68        
       45.40  1:39.68                                                      
 48 Downer, Kimberly C  10 Trs-MR               2:17.87    1:40.75        
       44.36  1:40.75                                                      
 49 Yakobi, Maxine      10 Thunderbirds              NT    1:41.07        
       44.76  1:41.07                                                      
 50 Schulte, Caroline   10 AGUA-MR              2:15.94    1:41.65        
       48.16  1:41.65                                                      
 51 Still, Mela M       10 RedTails-MR          2:05.57    1:42.61        
       48.90  1:42.61                                                      
 52 Archer, Rande        9 Bam-MR               1:39.00    1:43.53        
       48.49  1:43.53                                                      
 53 Raby, Zami J        10 AGUA-MR              1:51.93    1:44.11        
       44.75  1:44.11                                                      
 54 Smith, Emily J      10 AGUA-MR                   NT    1:45.38        
       47.44  1:45.38                                                      
 55 Hutchinson-Maddox,   7 AGUA-MR                   NT    1:45.83        
       47.83  1:45.83                                                      
 56 Sauer, April        10 AGUA-MR              2:15.94    1:46.10        
       48.72  1:46.10                                                      
 57 Sills, Rebecca      10 Thunderbirds              NT    1:47.85        
       48.03  1:47.85                                                      
 58 Feinberg, Madelein   9 AGUA-MR              2:00.74    1:49.46        
       48.51  1:49.46                                                      
 59 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR          1:49.22    1:51.61        
       48.03  1:51.61                                                      
 60 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR                   NT    1:52.28        
       51.33  1:52.28                                                      
 61 Trinidad-Ventura,    8 Bam-MR               1:55.00    1:55.32        
       49.33  1:55.32                                                      
 62 Richardson, Erika   10 Trs-MR                    NT    1:57.41        
       53.65  1:57.41                                                      
 63 Nunez, Thalia        9 RedTails-MR          2:00.09    1:59.11        
       51.07  1:59.11                                                      
 64 Alva, Connie         9 RedTails-MR          1:50.39    1:59.61        
       53.22  1:59.61                                                      
 65 Rosensweig, Zoe G    7 AGUA-MR                   NT    2:06.90        
       56.64  2:06.90                                                      
 66 Silber, Caroline     9 AGUA-MR                   NT    2:07.28        
       54.66  2:07.28                                                      
 67 Gimbel, Alexandra    8 Thunderbirds              NT    2:08.32        
 68 Lerman, Jennifer     8 Thunderbirds              NT    2:10.84        
     1:02.23  2:10.84                                                      
 69 Inoa, Charlene      10 RedTails-MR          2:00.09    2:11.42        
       58.62  2:11.42                                                      
 70 Berkowitz, Hanna     9 Thunderbirds              NT    2:11.99        
       54.61  2:11.99                                                      
 71 Roberts, Alison     10 Thunderbirds              NT    2:14.01        
     1:03.24  2:14.01                                                      
 72 Bodden, Chloe A      8 AGUA-MR                   NT    2:19.17        
     1:03.25  2:19.17                                                      
 73 Berry, Serena        8 Thunderbirds              NT    2:28.42        
     1:05.48  2:28.42                                                      
 74 Bali, Ragini        10 Thunderbirds              NT    2:30.49        
     1:10.38  2:30.49                                                      
 -- Aschendorf, Anna     8 Thunderbirds              NT         DQ        
     1:07.81       DQ                                                      
 -- Lewis, Kamara A     10 AGUA-MR                   NT         DQ        
       37.82       DQ                                                      
 
Event 78  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR          1:08.38    1:07.42         20  
       31.94  1:07.42                                                      
  2 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR              1:08.38    1:08.88         17  
       33.41  1:08.88                                                      
  3 McIlhargy, Sean V   10 Trs-MR               1:08.89    1:09.37         16  
       33.11  1:09.37                                                      
  4 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR          1:11.40    1:09.80         15  
       33.27  1:09.80                                                      
  5 Bajuz, Micheal       8 NYCC-MR              1:11.96    1:12.22         14  
       34.10  1:12.22                                                      
  6 Dupres, Abel         9 RedTails-MR          1:14.21    1:13.54         13  
       34.41  1:13.54                                                      
  7 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              1:11.10    1:13.99         12  
       34.94  1:13.99                                                      
  8 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR              1:12.22    1:14.45         11  
       35.28  1:14.45                                                      
  9 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              1:16.82    1:17.19          9  
       36.64  1:17.19                                                      
 10 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT    1:17.30          7  
       37.19  1:17.30                                                      
 11 May, Michael M      10 Twisters-MR          1:21.58    1:17.37          6  
       36.51  1:17.37                                                      
 12 Leibel, Danny       10 Trs-MR               1:18.63    1:18.10          5  
       36.51  1:18.10                                                      
 13 Wong, Stanley        9 Trs-MR               1:21.30    1:19.83          4  
       38.01  1:19.83                                                      
 14 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR              1:20.80    1:20.95          3  
       37.78  1:20.95                                                      
 15 Neuendorf, Reed     10 Trs-MR                    NT    1:23.44          2  
       38.46  1:23.44                                                      
 16 Meany, RJ J          9 Trs-MR               1:25.56    1:24.47          1  
       39.07  1:24.47                                                      
 17 Barbosa, Larry S     9 Twisters-MR          1:40.00    1:28.17        
       40.51  1:28.17                                                      
 18 Cicalese, Edward L  10 Trs-MR               1:42.94    1:28.67        
       42.10  1:28.67                                                      
 19 Sherman, Sammy I     8 AGUA-MR                   NT    1:36.08        
       42.13  1:36.08                                                      
 20 Mihalcik, Peter J   10 AGUA-MR              1:51.32    1:37.44        
       43.66  1:37.44                                                      
 21 Edens, Ryan         10 AGUA-MR              1:46.98    1:41.12        
       44.43  1:41.12                                                      
 22 Chansakull, JR J     8 AGUA-MR                   NT    1:43.28        
       46.26  1:43.28                                                      
 23 Garrett, Phillip     9 Pace-MR              1:30.00    1:45.32        
       48.39  1:45.32                                                      
 24 Papalambros, Alex    6 Trs-MR                    NT    1:45.87        
       48.80  1:45.87                                                      
 25 Carlon, Daniel       8 AGUA-MR                   NT    1:48.19        
       49.32  1:48.19                                                      
 26 Thamsen, Nicholas   10 Trs-MR               1:58.34    1:48.71        
       52.34  1:48.71                                                      
 27 Kunze, Colin J       7 AGUA-MR              1:59.42    1:48.76        
       55.09  1:48.76                                                      
 28 Atkinson, Davroy     7 RedTails-MR          2:00.09    1:50.61        
       49.92  1:50.61                                                      
 29 Siegel, Jonah        8 AGUA-MR                   NT    1:51.32        
       51.53  1:51.32                                                      
 30 Miara, Jesse         9 Trs-MR               2:08.56    1:53.68        
       51.95  1:53.68                                                      
 31 Ogiser, Kent         8 AGUA-MR                   NT    1:54.91        
       56.25  1:54.91                                                      
 32 Herzog, Jonathan     7 Thunderbirds              NT    1:57.56        
       53.89  1:57.56                                                      
 33 Olivier, Tomas       9 RedTails-MR          1:56.97    1:57.64        
       52.14  1:57.64                                                      
 34 Bodden, CJ           8 AGUA-MR                   NT    1:58.38        
       54.19  1:58.38                                                      
 35 Mathurin- Neville,   8 RedTails-MR          2:00.09    1:59.45        
       59.01  1:59.45                                                      
 36 Roberts, David       9 Thunderbirds              NT    2:03.30        
       56.94  2:03.30                                                      
 37 Barac, Marko        10 AGUA-MR                   NT    2:07.31        
       57.30  2:07.31                                                      
 38 Wechsler, David      8 AGUA-MR                   NT    2:13.22        
     1:02.89  2:13.22                                                      
 
Event 79  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR              2:17.44    2:18.34         20  
       32.33  1:06.79  1:42.77  2:18.34                                    
  2 Vaughn, Laura A     14 Pace-MR              2:17.99    2:24.04         17  
       33.12  1:08.87  1:46.65  2:24.04                                    
  3 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR              2:33.49    2:26.40         16  
       33.95  1:11.56  1:49.97  2:26.40                                    
  4 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR             2:25.86    2:27.08         15  
       34.53  1:11.33  1:49.81  2:27.08                                    
  5 Daboudet, Audrey    13 NYCC-MR              2:27.18    2:30.94         14  
       35.06  1:12.57  1:52.11  2:30.94                                    
  6 Gray, Catherine     13 BAD-K-MR             2:33.74    2:34.40         13  
       37.26  1:16.52  1:56.30  2:34.40                                    
  7 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR             2:36.66    2:38.07         12  
       37.30  1:17.25  1:58.08  2:38.07                                    
  8 Gomez, Bridget      13 BAD-K-MR             2:40.00    2:38.37         11  
       37.26  1:17.92  1:58.31  2:38.37                                    
  9 Strassberg, Amy     13 BAD-K-MR             2:35.66    2:39.02          9  
       37.14  1:17.47  1:58.30  2:39.02                                    
 10 Jonas, Lauren       14 BAD-K-MR             2:44.45    2:39.44          7  
       37.00  1:17.40  2:00.14  2:39.44                                    
 11 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR              2:38.00    2:42.97          6  
       36.76  1:19.36  2:02.30  2:42.97                                    
 12 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR                   NT    2:44.33          5  
       37.06  1:18.87  2:02.09  2:44.33                                    
 13 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR                   NT    2:46.14          4  
       38.97  1:20.92  2:04.72  2:46.14                                    
 14 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR              2:47.27    2:51.59          3  
       39.77  1:23.61  2:08.11  2:51.59                                    
 -- O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR                   NT         DQ        
       46.54  1:36.46  2:27.53       DQ                                    
 
Event 80  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       13 NYCC-MR              2:10.50    2:08.93         20  
       30.27  1:02.69  1:36.32  2:08.93                                    
  2 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR              2:22.88    2:18.27         17  
       32.26  1:07.65  1:42.87  2:18.27                                    
  3 Troy, Derek         13 AGUA-MR              2:24.91    2:19.15         16  
       32.48  1:07.94  1:44.51  2:19.15                                    
  4 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR          2:19.44    2:19.51         15  
       30.99  1:06.14  1:43.59  2:19.51                                    
  5 Le, Calvin          13 NYCC-MR              2:24.62    2:20.01         14  
       32.47  1:07.59  1:44.34  2:20.01                                    
  6 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR             2:35.00    2:25.13         13  
       33.87  1:10.49  1:48.25  2:25.13                                    
  7 Diaz, Gregory A     13 Twisters-MR          2:32.94    2:28.67         12  
       34.53  1:12.65  1:51.96  2:28.67                                    
  8 Mery, Marek         14 NYCC-MR              2:28.64    2:32.57         11  
       35.09  1:13.69  2:32.57                                             
  9 Kopczynski, Konrad  13 NYCC-MR              2:32.99    2:33.62          9  
       35.75  1:14.65  1:54.85  2:33.62                                    
 10 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              2:39.13    2:34.53          7  
       35.17  1:14.98  1:55.73  2:34.53                                    
 11 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR              2:50.45    2:40.31          6  
       38.49  1:19.84  2:01.06  2:40.31                                    
 12 Mejia, Jorge L      13 Twisters-MR          2:52.81    2:42.25          5  
       37.05  1:18.27  2:00.66  2:42.25                                    
 13 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR              2:47.67    2:42.42          4  
       36.51  2:42.42                                                      
 14 Johanson, Tim       13 BAD-K-MR             2:42.00    2:48.52          3  
       37.98  1:21.09  2:05.83  2:48.52                                    
 15 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              2:53.71    2:52.89          2  
                       2:09.23  2:52.89                                    
 16 Carlucci, Evan J    13 Flying Dolphins-MR   2:59.55    2:54.11          1  
       41.23  1:25.70  2:10.00  2:54.11                                    
 17 Burke, Timmy        13 Trs-MR                    NT    2:59.71        
       40.85  1:26.52  2:14.54  2:59.71                                    
 
Event 81  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR              1:23.91    1:22.63         20  
       36.89  1:22.63                                                      
  2 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR                   NT    1:26.19         17  
       39.12  1:26.19                                                      
  3 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR                   NT    1:27.49         16  
       40.59  1:27.49                                                      
  4 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                   NT    1:28.61         15  
       40.94  1:28.61                                                      
  5 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR              1:29.32    1:29.20         14  
       41.76  1:29.20                                                      
  6 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR                   NT    1:31.33         13  
       43.90  1:31.33                                                      
  7 Wergen, Chelsea E   10 Pace-MR              1:25.00    1:34.48         12  
       41.02  1:34.48                                                      
  8 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR                   NT    1:35.98         11  
       43.91  1:35.98                                                      
  9 Flower, Lauren E     9 Pace-MR              1:34.00    1:39.23          9  
       43.49  1:39.23                                                      
 10 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR                   NT    1:39.76          7  
       46.37  1:39.76                                                      
 11 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR              1:46.06    1:40.18          6  
       44.28  1:40.18                                                      
 12 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                   NT    1:42.72          5  
       46.38  1:42.72                                                      
 13 Shiota, Lena         9 AGUA-MR                   NT    1:42.75          4  
       44.41  1:42.75                                                      
 14 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR                   NT    1:43.48          3  
       47.03  1:43.48                                                      
 15 Hirsch, Jenna        9 Trs-MR               1:27.39    1:44.58          2  
       44.97  1:44.58                                                      
 16 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                   NT    1:45.96          1  
       50.54  1:45.96                                                      
 17 Callahan, Erin D    10 Pace-MR              1:35.00    1:47.80        
       47.21  1:47.80                                                      
 
Event 82  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR          1:20.00    1:18.34         20  
       35.76  1:18.34                                                      
  2 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR                   NT    1:23.40         17  
       39.25  1:23.40                                                      
  3 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              1:29.71    1:31.12         16  
       39.23  1:31.12                                                      
  4 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR              1:37.15    1:36.30         15  
       47.35  1:36.30                                                      
  5 Leibel, Danny       10 Trs-MR                    NT    1:36.34         14  
       42.19  1:36.34                                                      
  6 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT    1:36.94         13  
       47.68  1:36.94                                                      
  7 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                   NT    1:37.40         12  
       44.67  1:37.40                                                      
  8 Cicalese, Edward L  10 Trs-MR                    NT    1:51.70         11  
       49.10  1:51.70                                                      
 -- Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                   NT         DQ        
       46.11       DQ                                                      
 
Event 83  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR             1:12.55    1:08.22         20  
       32.14  1:08.22                                                      
  2 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR             1:06.00    1:08.60         17  
       32.28  1:08.60                                                      
  3 Strassberg, Amy     13 BAD-K-MR             1:10.00    1:09.54         16  
       32.87  1:09.54                                                      
  4 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              1:23.08    1:10.34         15  
       32.36  1:10.34                                                      
  5 Gomez, Bridget      13 BAD-K-MR             1:14.05    1:10.53         14  
       31.98  1:10.53                                                      
  6 Chapman, Kim        13 Trs-MR               1:08.01    1:10.70         13  
       33.47  1:10.70                                                      
  7 Vitelli, Paula      14 BAD-K-MR             1:12.00    1:12.38         12  
       33.39  1:12.38                                                      
  8 Wong, Bethany K     14 Twisters-MR          1:13.88    1:14.10         11  
       33.58  1:14.10                                                      
  9 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR              1:16.67    1:14.33          9  
       33.22  1:14.33                                                      
 10 Smith, Samantha     14 Thunderbirds              NT    1:14.84          7  
       33.99  1:14.84                                                      
 11 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              1:24.36    1:15.21          6  
       33.79  1:15.21                                                      
 12 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR              1:14.44    1:15.61          5  
       34.86  1:15.61                                                      
 13 Hill, Kelly E       14 Pace-MR              1:13.00    1:16.83          4  
       35.86  1:16.83                                                      
 14 Rouchou, Brittany   13 BAD-K-MR             1:20.00    1:17.96          3  
       35.17  1:17.96                                                      
 15 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR              1:22.73    1:20.17          2  
       36.47  1:20.17                                                      
 16 McLaughlin, Johann  13 RedTails-MR          1:22.18    1:20.45          1  
       36.61  1:20.45                                                      
 17 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR              1:25.38    1:20.92        
       35.92  1:20.92                                                      
 18 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              1:19.96    1:22.12        
       37.27  1:22.12                                                      
 19 O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR              1:33.37    1:31.10        
       41.26  1:31.10                                                      
 20 Alva, Angie         13 RedTails-MR          1:20.09    1:31.85        
       40.75  1:31.85                                                      
 21 Leshen, Elizabeth   14 KRKN-MR              1:35.00    1:34.18        
       41.65  1:34.18                                                      
 22 Downer, Jessica A   13 Trs-MR                    NT    1:36.10        
       42.60  1:36.10                                                      
 23 Papalambros, Chris  13 Trs-MR                    NT    1:36.28        
       42.08  1:36.28                                                      
 23 Hirsch, Rachael     13 Trs-MR                    NT    1:36.28        
       44.19  1:36.28                                                      
 
Event 84  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              1:02.01    1:00.06         20  
       28.00  1:00.06                                                      
  2 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR          1:02.01    1:01.36         17  
       28.79  1:01.36                                                      
  3 Troy, Derek         13 AGUA-MR              1:08.72    1:02.40         16  
       27.98  1:02.40                                                      
  4 Liang, Truman       13 NYCC-MR              1:04.34    1:04.47         15  
       28.96  1:04.47                                                      
  5 Goldman, David      13 Flying Dolphins-MR   1:09.66    1:04.81         14  
       29.08  1:04.81                                                      
  6 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              1:17.44    1:06.90         13  
       31.04  1:06.90                                                      
  7 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR              1:19.37    1:08.75         12  
       31.95  1:08.75                                                      
  8 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR              1:10.34    1:09.17         11  
       32.33  1:09.17                                                      
  9 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              1:10.35    1:10.57          9  
       31.73  1:10.57                                                      
 10 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR          1:15.08    1:12.25          7  
       33.15  1:12.25                                                      
 11 Le, Calvin          13 NYCC-MR              1:11.68    1:12.37          6  
       32.44  1:12.37                                                      
 12 Borger, Brian R     14 AGUA-MR              1:17.89    1:14.37          5  
       33.56  1:14.37                                                      
 13 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR                   NT    1:18.53          4  
       34.26  1:18.53                                                      
 14 Watkins, Jonathan   14 Thunderbirds              NT    1:21.30          3  
       34.14  1:21.30                                                      
 15 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR                   NT    1:27.08          2  
       38.65  1:27.08                                                      
 16 Meany, Matthew G    13 Trs-MR               1:22.22    1:27.55          1  
       40.86  1:27.55                                                      
 
Event 85  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR                35.99      35.79         20  
  2 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR                36.21      36.09         17  
  3 Zhu, Annie           8 Twisters-MR            38.16      37.28         16  
  4 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR                39.59      37.85         15  
  5 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR                39.20      39.14         14  
  6 Nikic, Bianca M     10 Pace-MR                39.00      39.24         13  
  7 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR                40.18      40.01         12  
  8 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR                41.98      40.31         11  
  9 Shiota, Lena         9 AGUA-MR                39.60      40.67          9  
 10 Guaman, Kelly C      9 Twisters-MR            42.04      41.01          7  
 11 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR                40.58      41.37          6  
 12 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                   NT      41.59          5  
 13 Lewis, Kamara A     10 AGUA-MR                43.33      41.98          4  
 14 Kudelska, Kamila    10 NYCC-MR                44.24      42.12          3  
 15 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR                40.39      42.28          2  
 16 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR                43.31      42.60          1  
 17 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR                42.41      42.62        
 18 Lim, Sally           9 NYCC-MR                42.69      43.83        
 19 Wergen, Chelsea E   10 Pace-MR                37.99      43.99        
 20 Maliza, Lissette C   9 Twisters-MR            47.58      44.15        
 21 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                43.03      44.19        
 22 Zaman, Farhin       10 Twisters-MR            45.77      44.62        
 23 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                45.73      44.70        
 24 Alexis, Darian      10 Bam-MR                 46.00      44.73        
 25 Jackson, Adrianna   10 Trs-MR                 38.50      44.94        
 25 Santana, Melissa    10 RedTails-MR            43.42      44.94        
 27 Hirsch, Jenna        9 Trs-MR                 50.07      45.12        
 28 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR                43.29      45.41        
 29 Stroganova, Maria    9 AGUA-MR                46.46      45.56        
 30 Hahn, Abby          10 NYCC-MR                46.27      45.94        
 31 Faulkner, Breyanna  10 RedTails-MR            50.09      45.97        
 32 Kuo, Jacqueline      8 AGUA-MR                46.79      46.51        
 33 Jones, Angeliqua    10 RedTails-MR            50.09      46.96        
 34 Fidan, Cagla         7 Twisters-MR          1:00.00      47.03        
 35 Archer, Rande        9 Bam-MR                 47.00      47.91        
 36 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR                46.04      47.97        
 36 Solis-Cohen, Hanna   9 Thunderbirds              NT      47.97        
 38 Chapman, Erica       9 Trs-MR                 46.59      48.12        
 39 Braca, Tori K        9 Pace-MR                48.00      48.59        
 40 Raccioppi, Paige     8 Trs-MR                 41.98      48.66        
 41 Raby, Zami J        10 AGUA-MR                51.85      49.43        
 42 Fishman, Sydney     10 AGUA-MR                50.84      49.44        
 43 Callahan, Erin D    10 Pace-MR                47.00      49.51        
 44 Flower, Lauren E     9 Pace-MR                43.00      49.54        
 45 Hryhorowych, Natal   8 AGUA-MR                47.07      49.77        
 46 Gaffaney, Lauren     9 AGUA-MR                51.29      50.00        
 47 Trakht, Sophie       9 Thunderbirds              NT      50.21        
 48 Bodden, Rachel J    10 AGUA-MR                53.81      50.49        
 49 Still, Mela M       10 RedTails-MR            59.36      51.08        
 50 Sills, Rebecca      10 Thunderbirds              NT      52.00        
 50 Schulte, Caroline   10 AGUA-MR                50.52      52.00        
 52 Vaughn, Stephanie    8 Pace-MR                54.00      53.02        
 53 Nunez, Thalia        9 RedTails-MR          1:00.09      55.19        
 54 Smith, Emily J      10 AGUA-MR                56.01      55.83        
 55 Hutchinson-Maddox,   7 AGUA-MR              1:03.75      55.87        
 56 Mcmillan, Amber      8 RedTails-MR          1:10.09      56.33        
 57 Sauer, April        10 AGUA-MR                50.52      57.33        
 58 David, Tal          10 Thunderbirds              NT      58.31        
 59 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR              1:14.08      58.35        
 59 Silber, Caroline     9 AGUA-MR                   NT      58.35        
 61 Trinidad-Ventura,    8 Bam-MR                 55.00      58.76        
 62 Alva, Connie         9 RedTails-MR          1:03.51      59.00        
 63 Bodden, Chloe A      8 AGUA-MR                   NT      59.67        
 64 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR            59.38      59.69        
 65 Aschendorf, Rachel   8 Thunderbirds              NT    1:01.25        
 66 Samulski, Camille    8 Bam-MR                 58.00    1:01.26        
 67 Feneque, Alexa E     9 RedTails-MR          1:20.09    1:02.49        
 68 Downer, Kimberly C  10 Trs-MR               1:49.34    1:03.09        
 69 Rosensweig, Zoe G    7 AGUA-MR                   NT    1:07.78        
 70 Inoa, Charlene      10 RedTails-MR          1:00.09    1:08.75        
 71 Berry, Serena        8 Thunderbirds              NT    1:09.25        
 72 Richardson, Erika   10 Trs-MR                    NT    1:11.32        
 73 Berkowitz, Hanna     9 Thunderbirds              NT    1:12.50        
 -- McDuffie, Alexis    10 RedTails-MR          1:20.09         DQ        
 -- Senior, Candace F    9 Bam-MR                 42.00         DQ        
 -- Feinberg, Madelein   9 AGUA-MR                52.06         DQ        
 -- Batista, Demelly     9 RedTails-MR          1:10.09         DQ        
 
Event 86  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR                37.88      38.23         20  
  2 Dupres, Abel         9 RedTails-MR            41.00      39.14         17  
  3 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR                39.14      39.24         16  
  4 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR            41.96      39.66         15  
  5 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT      39.99         14  
  6 McIlhargy, Sean V   10 Trs-MR                 41.08      40.18         13  
  7 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                40.81      40.48         12  
  8 Bajuz, Micheal       8 NYCC-MR                39.94      40.77         11  
  9 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR                39.98      41.30          9  
 10 May, Michael M      10 Twisters-MR            42.30      41.34          7  
 11 Leibel, Danny       10 Trs-MR                 38.31      42.76          6  
 12 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                42.50      43.16          5  
 13 Doherty, Christoph   9 Twisters-MR            38.08      44.16          4  
 14 Meany, RJ J          9 Trs-MR                 42.59      45.61          3  
 15 Cicalese, Edward L  10 Trs-MR                 49.86      46.28          2  
 16 Wong, Stanley        9 Trs-MR                 41.80      46.94          1  
 17 Edens, Ryan         10 AGUA-MR                46.01      48.06        
 18 Barbosa, Larry S     9 Twisters-MR            59.00      48.51        
 19 Siegel, Jonah        8 AGUA-MR                52.93      50.60        
 20 Sherman, Sammy I     8 AGUA-MR                53.89      51.76        
 21 Carlon, Daniel       8 AGUA-MR                52.33      52.59        
 22 Mihalcik, Peter J   10 AGUA-MR                52.27      53.02        
 23 Miara, Jesse         9 Trs-MR                 57.69      54.52        
 24 Ogiser, Kent         8 AGUA-MR                56.63      54.61        
 25 Garrett, Phillip     9 Pace-MR                49.00      55.18        
 26 Chansakull, JR J     8 AGUA-MR                   NT      55.65        
 27 Herzog, Jonathan     7 Thunderbirds              NT      56.19        
 28 Barac, Marko        10 AGUA-MR                   NT      56.41        
 29 Mathurin- Neville,   8 RedTails-MR          1:00.09      57.71        
 30 Kunze, Colin J       7 AGUA-MR              1:06.37      57.86        
 31 Roberts, David       9 Thunderbirds              NT    1:05.13        
 32 Olivier, Tomas       9 RedTails-MR          1:00.14    1:05.33        
 33 Wechsler, David      8 AGUA-MR                   NT    1:09.47        
 34 Kunze, Aidan J       5 AGUA-MR                   NT    1:10.25        
 35 Bodden, CJ           8 AGUA-MR                   NT    1:20.07        
 -- Aman, Josh           9 Twisters-MR          1:02.00         DQ        
 -- Thamsen, Nicholas   10 Trs-MR               1:09.09         DQ        
 -- Neuendorf, Reed     10 Trs-MR                    NT         DQ        
 
Event 87  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR              2:05.50    2:04.01         20  
       28.92  1:00.13  1:32.54  2:04.01                                    
  2 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR              2:05.00    2:08.15         17  
       29.35  1:01.84  1:35.62  2:08.15                                    
  3 Daboudet, Audrey    13 NYCC-MR              2:07.00    2:08.49         16  
       29.73  1:02.34  1:36.15  2:08.49                                    
  4 Gomez, Stephanie    14 BAD-K-MR             2:09.73    2:11.55         15  
       30.36  1:03.53  1:37.76  2:11.55                                    
  5 Strassberg, Amy     13 BAD-K-MR             2:12.33    2:12.40         14  
       30.53  1:04.04  1:39.19  2:12.40                                    
  6 Gray, Catherine     13 BAD-K-MR             2:14.90    2:12.51         13  
       30.97  1:04.58  1:39.15  2:12.51                                    
  7 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              2:19.47    2:13.07         12  
       31.13  1:05.57  1:41.10  2:13.07                                    
  8 Vaughn, Laura A     14 Pace-MR              2:12.00    2:15.23         11  
       30.81  1:04.48  1:40.09  2:15.23                                    
  9 Gomez, Bridget      13 BAD-K-MR             2:17.39    2:15.78          9  
       30.80  1:05.49  1:41.11  2:15.78                                    
 10 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR              2:21.14    2:16.69          7  
       31.59  1:07.55  1:43.43  2:16.69                                    
 11 Vitelli, Paula      14 BAD-K-MR             2:19.69    2:17.78          6  
       31.36  1:06.81  1:43.25  2:17.78                                    
 12 Chapman, Kim        13 Trs-MR               2:15.37    2:19.42          5  
       32.42  1:08.29  1:44.70  2:19.42                                    
 13 Chiappetta, Emma    13 BAD-K-MR             2:20.45    2:20.19          4  
       31.42  1:07.30  1:44.37  2:20.19                                    
 14 Herald, Rachel      14 BAD-K-MR             2:19.54    2:20.32          3  
       31.65  1:07.66  1:44.12  2:20.32                                    
 15 Sabens, Ginna M     13 Pace-MR              2:15.00    2:20.95          2  
       31.09  1:07.38  1:45.32  2:20.95                                    
 16 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR              2:17.62    2:21.22          1  
       32.73  1:09.04  1:46.22  2:21.22                                    
 17 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR              2:21.43    2:21.79        
       32.37  1:08.39  1:46.33  2:21.79                                    
 18 Hill, Kelly E       14 Pace-MR              2:14.00    2:24.68        
       32.71  1:09.21  1:47.85  2:24.68                                    
 19 Smith, Samantha     14 Thunderbirds              NT    2:25.04        
       33.03  1:10.58  1:49.24  2:25.04                                    
 20 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              2:19.90    2:25.16        
       32.24  1:09.38  1:48.19  2:25.16                                    
 21 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR              2:18.00    2:25.38        
       31.66  1:09.56  1:48.44  2:25.38                                    
 22 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              2:24.25    2:27.16        
       33.09  1:09.66  1:48.31  2:27.16                                    
 23 Wergen, Laura M     13 Pace-MR              2:18.99    2:28.21        
       32.59  1:10.16  1:49.44  2:28.21                                    
 24 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR              2:26.59    2:28.24        
       33.79  1:11.85  1:51.31  2:28.24                                    
 25 Rouchou, Brittany   13 BAD-K-MR             2:36.63    2:31.14        
       35.16  1:14.71  1:54.43  2:31.14                                    
 26 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR              2:34.64    2:31.64        
       33.90  1:12.60  1:52.26  2:31.64                                    
 27 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR              2:33.83    2:33.41        
       32.38  1:10.74  1:51.83  2:33.41                                    
 28 Chanis, Rebecca H   13 AGUA-MR              2:51.21    2:40.40        
       35.62  1:16.28  1:58.92  2:40.40                                    
 29 O'Connell, Caitlin  14 AGUA-MR                   NT    2:42.72        
       36.68  1:17.60  2:00.90  2:42.72                                    
 30 Kirschenbaum, Leni  14 Thunderbirds         2:57.56    2:49.70        
       37.92  1:20.91  2:05.32  2:49.70                                    
 31 Staropoli, Sarah E  13 Pace-MR              2:23.00    2:50.85        
       37.16  1:20.28  2:06.33  2:50.85                                    
 32 Hirsch, Rachael     13 Trs-MR               3:08.92    2:51.64        
       38.91  1:23.64  2:09.16  2:51.64                                    
 33 Downer, Jessica A   13 Trs-MR               3:09.38    2:55.39        
 
Event 88  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liang, Truman       13 NYCC-MR              1:59.52    1:59.43         20  
       26.56    56.81  1:28.78  1:59.43                                    
  2 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              2:03.37    2:02.82         17  
       28.93    59.72  1:31.35  2:02.82                                    
  3 Kopczynski, Konrad  13 NYCC-MR              2:08.40    2:04.21         16  
       28.57  1:00.17  1:32.32  2:04.21                                    
  4 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR              2:02.82    2:04.38         15  
       28.17    59.07  1:31.88  2:04.38                                    
  5 Troy, Derek         13 AGUA-MR              2:07.27    2:05.65         14  
       28.89  1:00.68  1:33.92  2:05.65                                    
  6 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              2:05.08    2:06.03         13  
       28.73  1:01.00  1:34.09  2:06.03                                    
  7 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              2:08.72    2:06.68         12  
       28.71  1:00.83  1:34.19  2:06.68                                    
  8 Fitzgerald, Reid B  13 AGUA-MR              2:10.26    2:08.21         11  
       29.88  1:02.45  1:36.11  2:08.21                                    
  9 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          2:11.42    2:09.63          9  
       29.09  1:01.85  1:35.84  2:09.63                                    
 10 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR             2:10.00    2:10.70          7  
       29.64  1:03.19  1:37.16  2:10.70                                    
 11 Mery, Marek         14 NYCC-MR                   NT    2:10.86          6  
       27.74  1:00.12  1:36.27  2:10.86                                    
 12 Borger, Brian R     14 AGUA-MR              2:09.13    2:11.02          5  
       29.31  1:02.49  1:36.62  2:11.02                                    
 13 Le, Calvin          13 NYCC-MR              2:11.81    2:11.94          4  
       29.83  1:03.42  1:38.59  2:11.94                                    
 14 Diaz, Gregory A     13 Twisters-MR          2:15.94    2:12.31          3  
       30.41  1:05.06  1:40.04  2:12.31                                    
 15 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR              2:18.92    2:13.27          2  
       30.58  1:05.11  1:40.54  2:13.27                                    
 16 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              2:19.11    2:16.67          1  
       30.34  1:05.17  1:41.81  2:16.67                                    
 17 Brescia, Patrick    13 BAD-K-MR             2:20.00    2:17.01        
       29.73  1:03.31  1:40.24  2:17.01                                    
 18 Cliff, Justin T     13 AGUA-MR              2:30.73    2:20.16        
       31.09  1:07.92  2:20.16                                             
 19 Mejia, Jorge L      13 Twisters-MR          2:25.44    2:20.48        
       32.13  1:07.74  1:45.34  2:20.48                                    
 20 Meany, Matthew G    13 Trs-MR               2:10.42    2:21.28        
       31.01  1:05.86  1:43.57  2:21.28                                    
 21 Johanson, Tim       13 BAD-K-MR             2:30.00    2:28.64        
       33.42  1:12.50  1:52.51  2:28.64                                    
 22 Tokatlilar, Max     13 AGUA-MR              2:36.61    2:32.14        
       33.25  1:12.19  1:53.16  2:32.14                                    
 23 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR              2:39.19    2:45.54        
       35.30  1:17.34  1:59.76  2:45.54                                    
 24 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              2:34.56    2:46.67        
       35.51  1:19.40  2:00.26  2:46.67                                    
 
Event 89  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Rebecca Y     10 AGUA-MR              1:21.62    1:22.78         20  
       39.51  1:22.78                                                      
  2 Kwa, Adelene        10 AGUA-MR              1:27.14    1:26.21         17  
       41.84  1:26.21                                                      
  3 Connolly, Mariel    10 NYCC-MR              1:33.16    1:33.95         16  
       44.46  1:33.95                                                      
  4 Pavlin, Mekala      10 AGUA-MR              1:34.31    1:36.02         15  
       45.86  1:36.02                                                      
  5 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:40.97    1:37.03         14  
       45.89  1:37.03                                                      
  6 Engelstein, Sophie  10 AGUA-MR              1:36.27    1:37.46         13  
       47.14  1:37.46                                                      
  7 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:42.28    1:37.68         12  
       46.95  1:37.68                                                      
  8 Lim, Sally           9 NYCC-MR              1:38.10    1:38.29         11  
       46.28  1:38.29                                                      
  9 Nikic, Bianca M     10 Pace-MR              1:30.00    1:38.61          9  
       44.88  1:38.61                                                      
 10 Senior, Candace F    9 Bam-MR               1:39.00    1:38.89          7  
       47.54  1:38.89                                                      
 11 Weiner, Tess M      10 AGUA-MR              1:45.71    1:39.25          6  
       47.88  1:39.25                                                      
 12 Kudelska, Kamila    10 NYCC-MR              1:54.05    1:41.92          5  
       48.54  1:41.92                                                      
 13 Shiota, Lena         9 AGUA-MR              1:44.20    1:42.88          4  
       47.81  1:42.88                                                      
 14 Hahn, Abby          10 NYCC-MR              1:40.60    1:43.74          3  
       49.24  1:43.74                                                      
 15 Altman-Kurosaki, H  10 AGUA-MR              1:49.13    1:44.36          2  
       49.63  1:44.36                                                      
 16 Arrunategui, Marie  10 AGUA-MR              1:51.38    1:48.51          1  
       51.83  1:48.51                                                      
 17 Lee, Abigail C       8 AGUA-MR                   NT    1:48.62        
       53.07  1:48.62                                                      
 18 Lewis, Kamara A     10 AGUA-MR                   NT    1:49.68        
       52.08  1:49.68                                                      
 19 Sills, Rebecca      10 Thunderbirds              NT    1:49.94        
       51.37  1:49.94                                                      
 20 Fidan, Cagla         7 Twisters-MR          1:57.33    1:51.28        
       51.57  1:51.28                                                      
 21 Jackson, Adrianna   10 Trs-MR               1:49.01    1:52.70        
       52.60  1:52.70                                                      
 22 Stroganova, Maria    9 AGUA-MR                   NT    1:54.18        
       54.20  1:54.18                                                      
 23 Fitzgerald, Laura   10 AGUA-MR              2:05.89    1:54.65        
       55.25  1:54.65                                                      
 24 Archer, Rande        9 Bam-MR               1:59.00    1:54.98        
       55.06  1:54.98                                                      
 25 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR              1:59.56    1:55.07        
       55.49  1:55.07                                                      
 26 Kuo, Jacqueline      8 AGUA-MR                   NT    1:56.81        
       55.53  1:56.81                                                      
 27 Cyrus, Kimberly L    9 AGUA-MR              1:59.18    2:00.67        
       57.00  2:00.67                                                      
 28 Hryhorowych, Natal   8 AGUA-MR              2:01.05    2:01.27        
       57.99  2:01.27                                                      
 29 Zaman, Farhin       10 Twisters-MR          1:55.00    2:02.24        
       57.87  2:02.24                                                      
 30 Chapman, Erica       9 Trs-MR                    NT    2:03.02        
       59.40  2:03.02                                                      
 31 Hutchinson-Maddox,   7 AGUA-MR                   NT    2:08.05        
       59.95  2:08.05                                                      
 32 Solis-Cohen, Hanna   9 Thunderbirds         2:15.62    2:12.96        
     1:03.11  2:12.96                                                      
 33 David, Tal          10 Thunderbirds              NT    2:14.79        
     1:00.71  2:14.79                                                      
 34 Eisenberg, Charlot  10 Thunderbirds              NT    2:18.82        
     1:02.15  2:18.82                                                      
 35 Bali, Ragini        10 Thunderbirds         2:37.11    2:25.89        
     1:09.46  2:25.89                                                      
 36 Roberts, Alison     10 Thunderbirds              NT    2:49.25        
     1:13.13  2:49.25                                                      
 -- Yakobi, Maxine      10 Thunderbirds              NT         DQ        
       59.51       DQ                                                      
 -- Schulte, Caroline   10 AGUA-MR                   NT         DQ        
     1:01.85       DQ                                                      
 -- Gimbel, Alexandra    8 Thunderbirds              NT         DQ        
     1:22.94       DQ                                                      
 
Event 90  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chud  10 Twisters-MR          1:19.42    1:21.96         20  
       39.18  1:21.96                                                      
  2 Bajuz, Micheal       8 NYCC-MR              1:33.14    1:31.58         17  
       42.68  1:31.58                                                      
  3 Polanco, Christoph  10 Twisters-MR          1:43.91    1:37.43         16  
       46.17  1:37.43                                                      
  4 McIlhargy, Sean V   10 Trs-MR               1:40.78    1:37.63         15  
       47.77  1:37.63                                                      
  5 Dempsey, Lukas A     9 AGUA-MR              2:00.71    1:38.12         14  
       47.22  1:38.12                                                      
  6 Zoubkov, Vladimir   10 AGUA-MR                   NT    1:39.57         13  
       48.57  1:39.57                                                      
  7 Kunze, Ian M         9 AGUA-MR              1:34.91    1:40.03         12  
       46.97  1:40.03                                                      
  8 Dupres, Abel         9 RedTails-MR          1:51.96    1:40.72         11  
       48.50  1:40.72                                                      
  9 Wong, Stanley        9 Trs-MR               2:03.50    1:41.57          9  
       46.67  1:41.57                                                      
 10 Cicalese, Edward L  10 Trs-MR               1:41.25    1:41.87          7  
       48.71  1:41.87                                                      
 11 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              1:45.84    1:43.32          6  
       49.85  1:43.32                                                      
 12 Adolf, Conrad        9 AGUA-MR                   NT    1:51.36          5  
       54.26  1:51.36                                                      
 13 Meany, RJ J          9 Trs-MR               1:49.00    1:54.87          4  
       55.38  1:54.87                                                      
 14 Papalambros, Alex    6 Trs-MR                    NT    2:01.23          3  
       56.28  2:01.23                                                      
 15 Siegel, Jonah        8 AGUA-MR                   NT    2:08.95          2  
     1:01.96  2:08.95                                                      
 16 Edens, Ryan         10 AGUA-MR                   NT    2:15.25          1  
     1:03.47  2:15.25                                                      
 17 Garrett, Phillip     9 Pace-MR              1:40.00    2:15.77        
     1:04.18  2:15.77                                                      
 18 Herzog, Jonathan     7 Thunderbirds              NT    2:27.80        
     1:12.60  2:27.80                                                      
 -- Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              1:37.51         DQ        
       47.82       DQ                                                      
 -- Mihalcik, Peter J   10 AGUA-MR                   NT         DQ        
     1:04.21       DQ                                                      
 
Event 91  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Jacqueli  13 NYCC-MR              1:15.72    1:16.16         20  
       37.18  1:16.16                                                      
  2 Maldonado, Luisa J  13 NYCC-MR              1:17.39    1:16.83         17  
       37.22  1:16.83                                                      
  3 Lewandowski, Dorot  13 AGUA-MR              1:17.90    1:17.53         16  
       36.83  1:17.53                                                      
  4 Wong, Bethany K     14 Twisters-MR          1:15.77    1:19.82         15  
       37.82  1:19.82                                                      
  5 Ramos, Angelica M   13 AGUA-MR              1:26.19    1:23.71         14  
       39.47  1:23.71                                                      
  6 Wergen, Laura M     13 Pace-MR              1:23.99    1:23.88         13  
       39.51  1:23.88                                                      
  7 Kappmeyer, Kimberl  13 Pace-MR              1:25.00    1:24.24         12  
       40.43  1:24.24                                                      
  8 Rouchou, Brittany   13 BAD-K-MR             1:24.78    1:24.77         11  
       40.12  1:24.77                                                      
  9 Miller, Sydney R    13 AGUA-MR              1:23.25    1:25.24          9  
       41.24  1:25.24                                                      
 10 Herald, Rachel      14 BAD-K-MR             1:21.00    1:25.58          7  
       40.56  1:25.58                                                      
 11 Walker, Tamar       14 KRKN-MR              1:32.00    1:26.26          6  
       39.73  1:26.26                                                      
 12 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              1:24.16    1:26.76          5  
       41.53  1:26.76                                                      
 13 Schwartz, Claire W  14 AGUA-MR              1:25.77    1:26.86          4  
       41.30  1:26.86                                                      
 14 Sabens, Ginna M     13 Pace-MR              1:27.00    1:27.10          3  
       40.74  1:27.10                                                      
 15 Estime-Kirkpatrick  14 AGUA-MR              1:25.60    1:28.01          2  
       41.44  1:28.01                                                      
 16 Geisinger, Gaby M   13 AGUA-MR              1:26.28    1:28.24          1  
       42.07  1:28.24                                                      
 17 Hill, Kelly E       14 Pace-MR              1:24.99    1:28.83        
       42.99  1:28.83                                                      
 18 Smith, Samantha     14 Thunderbirds              NT    1:30.00        
       42.06  1:30.00                                                      
 19 Wanamaker, Ashley   13 Trs-MR               1:23.40    1:32.09        
       43.05  1:32.09                                                      
 20 Pagowski, Kamila    14 KRKN-MR              1:30.00    1:32.66        
       42.49  1:32.66                                                      
 21 Staropoli, Sarah E  13 Pace-MR              1:29.00    1:33.57        
       43.30  1:33.57                                                      
 22 Honohan, Catherine  14 AGUA-MR              1:31.99    1:33.71        
       44.70  1:33.71                                                      
 23 Kirschenbaum, Leni  14 Thunderbirds              NT    1:33.80        
       44.57  1:33.80                                                      
 24 Johnson, Rebecca    13 AGUA-MR              1:34.17    1:34.08        
       44.40  1:34.08                                                      
 25 Lau, Jessica        13 Twisters-MR          1:29.00    1:35.07        
       44.97  1:35.07                                                      
 26 Leshen, Elizabeth   14 KRKN-MR              1:34.00    1:37.56        
       45.57  1:37.56                                                      
 27 Chanis, Rebecca H   13 AGUA-MR              1:38.57    1:40.05        
       46.63  1:40.05                                                      
 
Event 92  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Borger, Brian R     14 AGUA-MR              1:05.95    1:05.41         20  
       30.55  1:05.41                                                      
  2 Lew, Michael        14 BAD-K-MR             1:09.27    1:06.35         17  
       31.91  1:06.35                                                      
  3 Goldman, David      13 Flying Dolphins-MR   1:09.64    1:07.72         16  
       30.72  1:07.72                                                      
  4 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR          1:12.92    1:11.64         15  
       33.30  1:11.64                                                      
  5 Pazmino, Mauro F    13 Twisters-MR          1:10.05    1:11.77         14  
       33.32  1:11.77                                                      
  6 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              1:18.88    1:13.57         13  
       35.23  1:13.57                                                      
  7 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              1:16.17    1:14.33         12  
       35.42  1:14.33                                                      
  8 Boate, Ryan         14 BAD-K-MR             1:16.87    1:15.26         11  
       35.45  1:15.26                                                      
  9 Kamata, Muneki      13 NYCC-MR              1:13.84    1:15.51          9  
       35.14  1:15.51                                                      
 10 Mery, Marek         14 NYCC-MR              1:15.60    1:15.93          7  
       35.29  1:15.93                                                      
 11 Kopczynski, Konrad  13 NYCC-MR              1:18.27    1:16.06          6  
       35.45  1:16.06                                                      
 12 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR              1:26.16    1:17.13          5  
       36.18  1:17.13                                                      
 13 Brescia, Patrick    13 BAD-K-MR             1:19.48    1:17.57          4  
       36.65  1:17.57                                                      
 14 Wong, Justin        14 Twisters-MR          1:18.70    1:17.87          3  
       36.89  1:17.87                                                      
 15 Tan, Frank          13 Twisters-MR          1:25.61    1:18.38          2  
       36.83  1:18.38                                                      
 16 Le, Calvin          13 NYCC-MR              1:15.39    1:18.78          1  
       36.77  1:18.78                                                      
 17 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              1:23.70    1:24.93        
       39.77  1:24.93                                                      
 18 Slouka, Zack Z      13 AGUA-MR              1:39.08    1:25.05        
       41.71  1:25.05                                                      
 19 Tokatlilar, Max     13 AGUA-MR              1:28.68    1:25.32        
       39.10  1:25.32                                                      
 20 Reyes, Rolando J    14 AGUA-MR                   NT    1:28.66        
       41.09  1:28.66                                                      
 21 Watkins, Jonathan   14 Thunderbirds              NT    1:32.32        
       43.37  1:32.32                                                      
 22 Mejia, Jorge L      13 Twisters-MR          1:48.59    1:32.86        
       44.51  1:32.86                                                      
 23 Marte, Alcides S    13 RedTails-MR          1:33.50    1:33.87        
       43.58  1:33.87                                                      
 24 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              1:53.88    1:53.50        
       53.47  1:53.50                                                      
 -- Lozano, Luis        13 RedTails-MR          1:30.92         DQ        
       38.92       DQ                                                      
 
Event 93  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR     25.80      26.11         20  
  2 Cruise, Mallory J   15 Twisters-MR            26.66      26.66         17  
  3 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR                26.31      26.67         16  
  4 Winson, Tulie       19 RedTails-MR            26.35      27.42         15  
  5 Zhu, Angela         15 Twisters-MR            27.46      27.54         14  
  6 O'Keefe, Megan      15 Trs-MR                 27.02      27.65         13  
  7 Garrett, Kim M      16 Pace-MR                27.66      27.99         11.5
  7 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR                28.50      27.99         11.5
  9 Borsinger, Christi  16 Trs-MR                 27.20      28.08          9  
 10 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR                27.13      28.23          7  
 11 Mazzilli, Meridith  15 Pace-MR                27.99      28.94          6  
 12 Brennan, Erin       15 Trs-MR                 26.50      28.95          5  
 13 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR                28.47      29.11          4  
 14 Daddazio, Kerry-Ly  17 Pace-MR                29.99      29.93          3  
 15 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR                29.35      29.98          2  
 16 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR                29.09      30.02          1  
 17 Tay, Jacqueline     15 RedTails-MR            30.24      30.08        
 17 Viboch, Elena J     16 Pace-MR                29.99      30.08        
 19 Hill, Lindsay C     17 Pace-MR                30.01      30.17        
 20 Backer, Chelsea Z   18 BAD-K-MR               29.47      30.79        
 21 Storti, Colette H   15 Pace-MR                33.00      37.25        
 
Event 94  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Alan           17 Twisters-MR            22.40      22.57         20  
  2 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR                22.39      23.15         17  
  3 Labour Jr., Raphy   15 RedTails-MR            23.85      23.83         16  
  4 Pulgar, Ronny J     16 Twisters-MR            23.78      23.86         15  
  5 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR            24.09      24.36         14  
  6 Wong, Louis K       15 Twisters-MR            24.07      24.52         13  
  7 Sabanovic, Ildan    16 Twisters-MR            25.57      24.58         12  
  8 Olivier, Cesar      16 RedTails-MR            24.16      24.74         11  
  9 Lebost, Dan J       15 Pace-MR                26.99      24.94          9  
 10 Strassberg, Matt    15 BAD-K-MR               25.00      25.02          6  
 10 Nunes, Jesse        16 Pace-MR                24.99      25.02          6  
 10 Ng, Cory            14 AGUA-MR                   NT      25.02          6  
 13 McDonald, Morris    15 Bam-MR                 26.09      25.11          4  
 14 Kiselak, Mike J     15 Pace-MR                26.99      25.61          3  
 15 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR                26.50      25.69          2  
 16 Curci, Brian        15 Flying Dolphins-MR     25.69      25.72          1  
 17 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                25.48      25.96        
 18 Jackson, Victor B   15 Trs-MR                 26.18      26.49        
 19 Jewett, Tully       15 RedTails-MR            28.09      26.54        
 20 De La Rosa, Noel    15 RedTails-MR            26.76      26.87        
 21 Justo, Fermin       16 RedTails-MR            27.60      27.64        
 22 Gebremedhin, Hafto  16 RedTails-MR            30.09      28.64        
 23 Morse, Mike S       16 Pace-MR                29.00      29.66        
 
Event 95  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison     12 BAD-K-MR               57.58      56.75         20  
       27.17    56.75                                                      
  2 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR                57.61      57.01         17  
       27.89    57.01                                                      
  3 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR                58.89      58.64         16  
       28.43    58.64                                                      
  4 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR                59.46      58.90         15  
       28.87    58.90                                                      
  5 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR              1:00.71      59.98         14  
       29.21    59.98                                                      
  6 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR                59.65    1:00.04         13  
       28.93  1:00.04                                                      
  7 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR              1:00.05    1:00.40         12  
       28.81  1:00.40                                                      
  8 Forrester, Alex     11 BAD-K-MR               59.55    1:00.53         11  
       28.58  1:00.53                                                      
  9 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR              1:01.24    1:00.72          9  
       28.83  1:00.72                                                      
 10 Mejia, Cinthia      12 RedTails-MR          1:02.33    1:00.86          7  
       29.16  1:00.86                                                      
 11 Fenn, Meaghan       11 BAD-K-MR             1:02.12    1:02.05          6  
       29.48  1:02.05                                                      
 12 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:02.68    1:03.21          5  
       29.92  1:03.21                                                      
 13 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR              1:03.38    1:04.09          4  
       30.67  1:04.09                                                      
 14 Callahan, Courtney  12 Pace-MR              1:04.99    1:04.39          3  
       30.09  1:04.39                                                      
 15 O'Halloran, Coray   11 BAD-K-MR             1:05.67    1:04.72          2  
       30.76  1:04.72                                                      
 16 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR              1:04.56    1:05.02          1  
       31.24  1:05.02                                                      
 17 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR          1:06.53    1:06.66        
       31.44  1:06.66                                                      
 18 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR              1:07.37    1:07.78        
       32.67  1:07.78                                                      
 19 Uehara, Anna J      12 Pace-MR              1:07.00    1:08.39        
       32.03  1:08.39                                                      
 20 Smith, Alyssa       11 Thunderbirds         1:11.38    1:08.41        
       32.23  1:08.41                                                      
 21 Braca, Gianna L     11 Pace-MR              1:06.00    1:08.66        
       32.37  1:08.66                                                      
 22 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR              1:11.84    1:09.02        
       31.80  1:09.02                                                      
 23 Aponte, Yelenah     12 RedTails-MR          1:11.50    1:10.73        
       32.87  1:10.73                                                      
 24 Kubicek, Stephanie  12 Bam-MR               1:13.00    1:10.90        
       32.65  1:10.90                                                      
 25 Tannenbaum, Hannah  11 AGUA-MR              1:15.38    1:11.29        
       34.37  1:11.29                                                      
 26 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR          1:12.06    1:11.82        
       33.84  1:11.82                                                      
 27 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              1:11.63    1:11.97        
       34.22  1:11.97                                                      
 28 Herald, Eve         11 BAD-K-MR             1:13.26    1:12.38        
       33.81  1:12.38                                                      
 29 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR              1:15.11    1:13.37        
       33.78  1:13.37                                                      
 30 Rubin, Ada          12 Thunderbirds              NT    1:14.67        
       35.43  1:14.67                                                      
 31 Silverhardt, Sarah  11 Pace-MR              1:12.99    1:15.32        
       34.24  1:15.32                                                      
 32 Costa, Christina    11 Pace-MR              1:09.00    1:16.31        
       34.16  1:16.31                                                      
 33 Grubert, Olivia     11 BAD-K-MR             1:16.22    1:16.44        
       35.51  1:16.44                                                      
 34 Rouchou, Lauren     11 BAD-K-MR             1:16.77    1:16.77        
       37.06  1:16.77                                                      
 35 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR              1:24.73    1:17.71        
       36.80  1:17.71                                                      
 36 Medrano, Rosanna    12 RedTails-MR          1:20.12    1:17.86        
       37.02  1:17.86                                                      
 36 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR              1:22.00    1:17.86        
       37.25  1:17.86                                                      
 38 Laible, Nicole V    12 Trs-MR               1:33.00    1:18.61        
       36.01  1:18.61                                                      
 39 Papalambros, Kaitl  11 Trs-MR               1:24.40    1:18.85        
       36.01  1:18.85                                                      
 40 Franco, Suhalee     12 RedTails-MR          1:31.58    1:19.70        
       37.34  1:19.70                                                      
 41 Mathurin- Neville,  11 RedTails-MR          1:31.88    1:19.76        
       37.22  1:19.76                                                      
 42 Samulski, Anna C    11 Bam-MR               1:28.00    1:19.82        
       35.22  1:19.82                                                      
 43 Cabrera, Genesis    12 RedTails-MR          1:29.38    1:20.29        
       37.28  1:20.29                                                      
 44 Poulin, Mary        11 Trs-MR               1:29.13    1:20.46        
       36.71  1:20.46                                                      
 45 Piskin, Tori        11 Thunderbirds         1:21.26    1:22.30        
       37.52  1:22.30                                                      
 46 O'Halloran, Charlo  11 BAD-K-MR             1:25.55    1:23.87        
       38.76  1:23.87                                                      
 47 O'Connell, Christi  11 AGUA-MR              1:23.14    1:24.05        
       39.58  1:24.05                                                      
 48 Tubin, Kristina S   12 Pace-MR              1:15.00    1:25.40        
       39.67  1:25.40                                                      
 49 Jean-Baptiste, Mal  12 AGUA-MR              1:30.22    1:29.73        
       41.02  1:29.73                                                      
 50 Justo, Fercandy     11 RedTails-MR          1:45.26    1:29.74        
       39.64  1:29.74                                                      
 51 Lozano, Gladys      12 RedTails-MR          1:49.39    1:34.40        
       42.30  1:34.40                                                      
 52 Shapiro, Emily      11 Thunderbirds              NT    1:35.00        
       42.54  1:35.00                                                      
 53 Villegas, Joanna    12 RedTails-MR          2:00.09    1:36.30        
       43.01  1:36.30                                                      
 54 Herzog, Lee         11 Thunderbirds              NT    1:36.58        
       42.87  1:36.58                                                      
 55 Fong, Danielle A    11 AGUA-MR              1:46.05    1:42.34        
       48.50  1:42.34                                                      
 56 Mitchell, Shaina    11 RedTails-MR          2:00.09    1:50.00        
       51.17  1:50.00                                                      
 57 Benjamin, Anna      11 Thunderbirds              NT    2:01.20        
       51.20  2:01.20                                                      
 58 Jones, Dominiqua    12 RedTails-MR          2:00.09    2:05.39        
       59.73  2:05.39                                                      
 -- Trakht, Rebecca     12 Thunderbirds              NT         DQ        
       36.93       DQ                                                      
 
Event 96  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR               57.16      57.67         20  
       27.44    57.67                                                      
  2 Anderson, Christop  12 NYCC-MR                   NT    1:00.00         17  
       27.98  1:00.00                                                      
  3 Gleason, David X    12 AGUA-MR              1:04.93    1:01.96         16  
       29.24  1:01.96                                                      
  4 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR          1:02.86    1:02.14         15  
       29.08  1:02.14                                                      
  5 Feeley, Ryan        11 BAD-K-MR             1:04.78    1:04.36         14  
       31.60  1:04.36                                                      
  6 Dupres, Paul P      11 RedTails-MR          1:06.40    1:05.01         13  
       30.66  1:05.01                                                      
  7 Trincia, Luca       11 AGUA-MR              1:07.86    1:05.41         12  
       30.88  1:05.41                                                      
  8 Sinche, Cristian    12 NYCC-MR              1:06.00    1:05.77         11  
       31.16  1:05.77                                                      
  9 Whiston, Brian H    12 BAD-K-MR             1:05.30    1:05.98          9  
       32.15  1:05.98                                                      
 10 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          1:06.08    1:06.03          7  
       31.13  1:06.03                                                      
 11 Carrington, Adam A  11 AGUA-MR              1:09.15    1:06.37          6  
       32.78  1:06.37                                                      
 12 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR              1:05.68    1:06.81          5  
       31.92  1:06.81                                                      
 13 Preda, Anthony I    11 Twisters-MR          1:12.00    1:06.97          4  
       31.50  1:06.97                                                      
 14 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR              1:07.30    1:06.99          3  
       31.34  1:06.99                                                      
 15 Feeley, Dan         12 BAD-K-MR             1:07.59    1:07.84          2  
       32.48  1:07.84                                                      
 16 Schellhorn, Peter   12 Pace-MR              1:06.00    1:08.03          1  
       32.20  1:08.03                                                      
 17 Gregoriades, Micha  11 Pace-MR              1:05.99    1:09.69        
       33.12  1:09.69                                                      
 18 Huard, Louis        12 RedTails-MR          1:12.50    1:10.45        
       32.10  1:10.45                                                      
 19 Marchionni, Frank   11 Trs-MR               1:14.64    1:11.83        
       33.59  1:11.83                                                      
 20 Peng, Andrew        11 NYCC-MR              1:22.79    1:13.44        
       35.05  1:13.44                                                      
 21 Mariano, Collin J   11 Pace-MR              1:09.99    1:13.52        
       34.73  1:13.52                                                      
 22 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR              1:10.57    1:13.65        
       35.58  1:13.65                                                      
 23 Liang, Dennis       12 NYCC-MR              1:12.01    1:13.81        
       34.73  1:13.81                                                      
 24 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR              1:14.48    1:13.83        
       33.81  1:13.83                                                      
 25 O'Connell, James B  11 Pace-MR              1:09.99    1:14.65        
       35.45  1:14.65                                                      
 26 Staropoli, JP P     11 Pace-MR              1:13.99    1:16.38        
       35.59  1:16.38                                                      
 27 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR              1:21.43    1:18.74        
       37.42  1:18.74                                                      
 28 Nikic, Marco J      11 Pace-MR              1:09.99    1:19.16        
       35.92  1:19.16                                                      
 29 Lewis, Khalid A     12 AGUA-MR              1:22.44    1:19.33        
       38.19  1:19.33                                                      
 30 Bedeau, Quincy J    11 Bam-MR               1:22.00    1:28.35        
       39.73  1:28.35                                                      
 
Event 97  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cruise, Mallory J   15 Twisters-MR          2:16.85    2:18.43         20  
       31.88  1:07.01  1:43.61  2:18.43                                    
  2 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR              2:15.57    2:18.68         17  
       32.06  1:07.24  1:43.78  2:18.68                                    
  3 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR              2:25.00    2:33.32         16  
       34.84  1:13.22  1:53.60  2:33.32                                    
  4 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR              2:34.87    2:38.53         15  
       37.85  1:17.71  1:58.59  2:38.53                                    
  5 Marino, Allegra     17 AGUA-MR              2:48.54    2:49.25         14  
       40.51  1:23.51  2:06.91  2:49.25                                    
 -- Zhu, Angela         15 Twisters-MR          2:28.94         DQ        
       36.33  1:15.51  1:55.28       DQ                                    
 
Event 98  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Labour Jr., Raphy   15 RedTails-MR          2:11.79    2:16.10         20  
       29.45  1:04.11  1:40.21  2:16.10                                    
  2 Kubicek, Jonathan   15 Bam-MR               2:48.00    2:31.40         17  
       34.58           1:53.41  2:31.40                                    
 
Event 99  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison     12 BAD-K-MR             1:03.87    1:04.20         20  
       29.78  1:04.20                                                      
  2 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR              1:05.42    1:04.96         17  
       30.45  1:04.96                                                      
  3 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR              1:07.16    1:06.37         16  
       31.70  1:06.37                                                      
  4 Forrester, Alex     11 BAD-K-MR             1:06.01    1:07.00         15  
       30.59  1:07.00                                                      
  5 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR              1:10.18    1:08.80         14  
       31.59  1:08.80                                                      
  6 O'Halloran, Coray   11 BAD-K-MR             1:11.48    1:10.13         13  
       33.05  1:10.13                                                      
  7 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR              1:10.47    1:10.35         12  
       33.94  1:10.35                                                      
  8 Mejia, Cinthia      12 RedTails-MR          1:09.80    1:11.26         11  
       32.47  1:11.26                                                      
  9 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR              1:14.79    1:11.28          9  
       33.22  1:11.28                                                      
 10 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR              1:23.70    1:12.36          7  
       33.66  1:12.36                                                      
 11 Fenn, Meaghan       11 BAD-K-MR             1:13.82    1:13.80          6  
       33.68  1:13.80                                                      
 12 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:18.35    1:16.33          5  
       34.95  1:16.33                                                      
 13 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR              1:20.78    1:16.48          4  
       34.25  1:16.48                                                      
 14 Callahan, Courtney  12 Pace-MR              1:20.99    1:20.86          3  
       36.80  1:20.86                                                      
 15 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR              1:18.86    1:21.27          2  
       37.48  1:21.27                                                      
 16 Herald, Eve         11 BAD-K-MR             1:26.89    1:22.22          1  
       37.79  1:22.22                                                      
 17 Braca, Gianna L     11 Pace-MR              1:23.00    1:23.76        
       36.90  1:23.76                                                      
 18 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR                   NT    1:23.82        
       38.93  1:23.82                                                      
 19 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR          1:44.88    1:25.36        
       38.71  1:25.36                                                      
 20 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR              1:31.97    1:27.44        
       38.19  1:27.44                                                      
 21 Costa, Christina    11 Pace-MR              1:28.00    1:28.80        
       38.50  1:28.80                                                      
 22 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR              1:30.82    1:29.27        
       40.45  1:29.27                                                      
 23 Tannenbaum, Hannah  11 AGUA-MR              1:52.46    1:29.89        
       41.19  1:29.89                                                      
 24 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              1:38.73    1:31.10        
       39.99  1:31.10                                                      
 25 Smith, Alyssa       11 Thunderbirds              NT    1:33.38        
       42.13  1:33.38                                                      
 26 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR                   NT    1:34.29        
       42.21  1:34.29                                                      
 27 Laible, Nicole V    12 Trs-MR                    NT    1:38.42        
       44.07  1:38.42                                                      
 28 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR                   NT    1:38.50        
       44.82  1:38.50                                                      
 29 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR                   NT    1:42.56        
       47.83  1:42.56                                                      
 30 Herzog, Lee         11 Thunderbirds              NT    2:13.23        
       56.16  2:13.23                                                      
 
Event 100  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR             1:04.23    1:06.30         20  
       31.30  1:06.30                                                      
  2 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR          1:09.88    1:09.16         17  
       32.61  1:09.16                                                      
  3 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          1:12.26    1:12.42         16  
       33.67  1:12.42                                                      
  4 Gleason, David X    12 AGUA-MR              1:22.71    1:15.70         15  
       35.59  1:15.70                                                      
  5 Trincia, Luca       11 AGUA-MR                   NT    1:23.48         14  
       38.54  1:23.48                                                      
  6 Dupres, Paul P      11 RedTails-MR          1:20.84    1:23.63         13  
       35.94  1:23.63                                                      
  7 Huard, Louis        12 RedTails-MR          1:19.50    1:24.27         12  
       35.21  1:24.27                                                      
  8 Carrington, Adam A  11 AGUA-MR              1:32.09    1:26.25         11  
       39.66  1:26.25                                                      
  9 Schellhorn, Peter   12 Pace-MR              1:23.00    1:27.15          9  
       41.20  1:27.15                                                      
 10 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR              1:55.03    1:33.65          7  
       41.23  1:33.65                                                      
 11 Staropoli, JP P     11 Pace-MR              1:23.00    1:34.01          6  
       42.53  1:34.01                                                      
 12 Marchionni, Frank   11 Trs-MR                    NT    1:38.89          5  
       43.38  1:38.89                                                      
 13 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR                   NT    1:52.00          4  
       50.74  1:52.00                                                      
 -- Martinez-White, Na  12 AGUA-MR                   NT         DQ        
       38.03       DQ                                                      
 -- Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR                   NT         DQ        
       46.41       DQ                                                      
 -- Nikic, Marco J      11 Pace-MR              1:19.00         DQ        
       41.41       DQ                                                      
 -- Bedeau, Quincy J    11 Bam-MR               2:00.00         DQ        
       51.87       DQ                                                      
 
Event 101  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Keefe, Megan      15 Trs-MR               1:06.94    1:05.29         20  
       30.51  1:05.29                                                      
  2 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR              1:04.65    1:05.95         17  
       31.05  1:05.95                                                      
  3 Cruise, Mallory J   15 Twisters-MR          1:03.00    1:06.28         16  
       31.18  1:06.28                                                      
  4 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR   1:09.71    1:06.48         15  
       30.46  1:06.48                                                      
  5 Brennan, Erin       15 Trs-MR               1:06.20    1:07.40         14  
       31.39  1:07.40                                                      
  6 Garrett, Kim M      16 Pace-MR              1:06.55    1:08.57         13  
       31.96  1:08.57                                                      
  7 Winson, Tulie       19 RedTails-MR          1:05.09    1:09.13         12  
       30.58  1:09.13                                                      
  8 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR              1:11.00    1:10.88         11  
       32.86  1:10.88                                                      
  9 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR              1:08.24    1:11.42          9  
       33.50  1:11.42                                                      
 10 Klaber, Maaret      16 APEX-MR              1:07.77    1:12.49          7  
       33.34  1:12.49                                                      
 11 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR              1:10.73    1:14.97          6  
       33.30  1:14.97                                                      
 12 Daddazio, Kerry-Ly  17 Pace-MR              1:16.00    1:16.34          5  
       35.80  1:16.34                                                      
 13 Tay, Jacqueline     15 RedTails-MR          1:25.09    1:16.63          4  
       34.93  1:16.63                                                      
 14 Mazzilli, Meridith  15 Pace-MR              1:14.00    1:17.57          3  
       34.28  1:17.57                                                      
 15 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR              1:15.84    1:17.68          2  
       34.70  1:17.68                                                      
 16 Hill, Lindsay C     17 Pace-MR              1:16.00    1:23.09          1  
       36.78  1:23.09                                                      
 17 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR                   NT    1:25.47        
       39.02  1:25.47                                                      
 -- Setoguchi, Seika    12 AGUA-MR              1:00.57         DQ        
       34.58       DQ                                                      
 
Event 102  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR            56.61      56.91         20  
       26.94    56.91                                                      
  2 Pulgar, Ronny J     16 Twisters-MR            58.35      57.64         17  
       27.34    57.64                                                      
  3 Wong, Louis K       15 Twisters-MR            59.14      58.99         16  
       26.92    58.99                                                      
  4 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR                59.98      59.49         15  
       26.96    59.49                                                      
  5 Ng, Cory            14 AGUA-MR                   NT      59.69         14  
       27.62    59.69                                                      
  6 Strassberg, Matt    15 BAD-K-MR             1:02.00    1:01.48         13  
       28.79  1:01.48                                                      
  7 Olivier, Cesar      16 RedTails-MR          1:01.11    1:02.89         12  
       28.62  1:02.89                                                      
  8 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR              1:08.00    1:03.99         11  
       30.64  1:03.99                                                      
  9 Kiselak, Mike J     15 Pace-MR              1:03.00    1:05.78          9  
       30.73  1:05.78                                                      
 10 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                   NT    1:06.48          7  
       30.63  1:06.48                                                      
 11 Justo, Fermin       16 RedTails-MR          1:07.65    1:08.70          6  
       31.24  1:08.70                                                      
 12 Sabanovic, Ildan    16 Twisters-MR          1:06.00    1:09.34          5  
       31.63  1:09.34                                                      
 13 De La Rosa, Noel    15 RedTails-MR          1:08.96    1:10.27          4  
       31.83  1:10.27                                                      
 14 Kubicek, Jonathan   15 Bam-MR               1:16.00    1:12.58          3  
       33.15  1:12.58                                                      
 15 Lebost, Dan J       15 Pace-MR              1:08.00    1:12.62          2  
       32.91  1:12.62                                                      
 16 Jackson, Victor B   15 Trs-MR               1:16.42    1:18.66          1  
       35.57  1:18.66                                                      
 17 Morse, Mike S       16 Pace-MR              1:18.00    1:22.72        
       35.60  1:22.72                                                      
 18 Jewett, Tully       15 RedTails-MR          1:10.09    1:23.77        
       36.36  1:23.77                                                      
 
Event 103  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR                31.52      30.93         20  
  2 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR                32.15      31.99         17  
  3 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR                33.35      32.02         16  
  4 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR                31.66      32.14         15  
  5 Fenn, Meaghan       11 BAD-K-MR               33.27      33.03         14  
  6 Forrester, Alex     11 BAD-K-MR               32.97      33.42         13  
  7 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR                34.03      33.48         12  
  8 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR                32.34      33.63         11  
  9 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR                34.24      33.82          9  
 10 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR                33.96      33.94          7  
 11 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR                34.24      35.05          6  
 12 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR                35.97      35.95          5  
 13 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR            35.30      36.37          4  
 14 Uehara, Anna J      12 Pace-MR                34.00      36.87          3  
 15 Callahan, Courtney  12 Pace-MR                38.00      37.03          2  
 16 Costa, Christina    11 Pace-MR                33.99      37.13          1  
 17 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR                38.85      37.31        
 18 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR                37.65      38.19        
 19 Piskin, Tori        11 Thunderbirds              NT      38.23        
 20 Braca, Gianna L     11 Pace-MR                41.00      38.27        
 21 Kubicek, Stephanie  12 Bam-MR                 41.23      38.30        
 22 Medrano, Rosanna    12 RedTails-MR            37.50      39.04        
 23 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR            37.14      39.13        
 24 Rivera, Taina       12 AGUA-MR                43.36      39.19        
 25 Smith, Alyssa       11 Thunderbirds              NT      39.30        
 26 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR                41.66      39.31        
 27 Aponte, Yelenah     12 RedTails-MR            42.09      39.52        
 28 Silverhardt, Sarah  11 Pace-MR                33.00      40.08        
 29 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR                40.27      40.14        
 30 Wanamaker, Heather  12 Trs-MR                    NT      40.16        
 31 Laible, Nicole V    12 Trs-MR                 44.68      40.51        
 32 Herald, Eve         11 BAD-K-MR               41.35      40.61        
 33 Tannenbaum, Hannah  11 AGUA-MR                41.73      41.01        
 34 Poulin, Mary        11 Trs-MR                    NT      41.33        
 35 Samulski, Anna C    11 Bam-MR                 48.28      41.43        
 36 Franco, Suhalee     12 RedTails-MR            44.83      41.71        
 37 Cabrera, Genesis    12 RedTails-MR            43.05      41.76        
 38 Rouchou, Lauren     11 BAD-K-MR               41.25      42.27        
 39 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR                43.05      42.66        
 40 Grubert, Olivia     11 BAD-K-MR               42.55      42.94        
 41 O'Halloran, Charlo  11 BAD-K-MR               43.00      43.08        
 42 Villegas, Joanna    12 RedTails-MR          1:00.09      44.77        
 43 Justo, Fercandy     11 RedTails-MR            50.09      45.31        
 44 O'Connell, Christi  11 AGUA-MR                46.47      45.65        
 45 Mathurin- Neville,  11 RedTails-MR            55.09      45.78        
 46 Jean-Baptiste, Mal  12 AGUA-MR                46.92      46.80        
 47 Tubin, Kristina S   12 Pace-MR                38.00      49.08        
 48 Mitchell, Shaina    11 RedTails-MR          1:00.09      49.26        
 49 Shapiro, Emily      11 Thunderbirds              NT      50.88        
 50 Lozano, Gladys      12 RedTails-MR            52.04      51.23        
 51 Sampson, Alexia     11 RedTails-MR               NT      53.05        
 52 Jones, Dominiqua    12 RedTails-MR            55.09      58.67        
 53 Fong, Danielle A    11 AGUA-MR                56.48      59.33        
 54 Benjamin, Anna      11 Thunderbirds              NT    1:02.55        
 
Event 104  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    12 AGUA-MR                33.38      32.55         20  
  2 Anderson, Christop  12 NYCC-MR                32.95      32.98         17  
  3 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR            33.75      33.70         16  
  4 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR            34.29      33.91         15  
  5 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR               34.82      34.09         14  
  6 Whiston, Brian H    12 BAD-K-MR               34.05      35.12         13  
  7 Dupres, Paul P      11 RedTails-MR            35.82      35.25         12  
  8 Carrington, Adam A  11 AGUA-MR                39.36      36.35         11  
  9 Feeley, Ryan        11 BAD-K-MR               37.20      36.49          9  
 10 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR                36.75      36.84          7  
 11 Sinche, Cristian    12 NYCC-MR                38.79      36.97          6  
 12 Schellhorn, Peter   12 Pace-MR                35.00      37.00          5  
 13 Feeley, Dan         12 BAD-K-MR               37.11      37.18          4  
 14 Preda, Anthony I    11 Twisters-MR            38.91      37.92          3  
 15 Trincia, Luca       11 AGUA-MR                44.36      38.15          2  
 16 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR                37.76      38.16          1  
 17 Marchionni, Frank   11 Trs-MR                 38.98      38.21        
 18 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR                38.47      38.55        
 19 Gregoriades, Micha  11 Pace-MR                36.00      39.55        
 20 Lam, Shawn          11 AGUA-MR                   NT      40.23        
 21 Nikic, Marco J      11 Pace-MR                35.00      41.45        
 22 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR                50.34      41.99        
 23 O'Connell, James B  11 Pace-MR                36.99      42.14        
 24 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR                40.34      42.20        
 25 Peng, Andrew        11 NYCC-MR                46.78      44.18        
 26 Lewis, Khalid A     12 AGUA-MR                47.10      44.23        
 27 Staropoli, JP P     11 Pace-MR                38.00      45.60        
 -- Mariano, Collin J   11 Pace-MR                38.00         DQ        
 
Event 105  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Keefe, Megan      15 Trs-MR               2:15.04    2:07.00         20  
       29.33  1:01.50  1:34.16  2:07.00                                    
  2 Liu, Lucy X         15 AGUA-MR              2:03.95    2:07.58         17  
       29.15  1:01.74  1:35.39  2:07.58                                    
  3 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR   2:14.04    2:12.59         16  
       29.04  1:03.05  1:39.73  2:12.59                                    
  4 Garrett, Kim M      16 Pace-MR              2:12.00    2:12.77         15  
       30.32  1:04.21  1:39.78  2:12.77                                    
  5 Klaber, Maaret      16 APEX-MR              2:09.00    2:13.88         14  
       30.33  1:04.14  1:39.05  2:13.88                                    
  6 Borsinger, Christi  16 Trs-MR               2:26.80    2:14.18         13  
       30.70  1:05.21  1:40.97  2:14.18                                    
  7 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR              2:11.12    2:14.36         12  
       31.30  1:05.68  1:40.53  2:14.36                                    
  8 Roseman, Alexandra  15 AGUA-MR              2:15.00    2:17.65         11  
       30.78  1:05.10  1:41.42  2:17.65                                    
  9 Safran, Caroline R  17 AGUA-MR              2:15.27    2:18.81          9  
       32.71  1:08.66  1:43.74  2:18.81                                    
 10 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR              2:18.05    2:19.04          7  
       32.22  1:08.11  1:44.03  2:19.04                                    
 11 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR              2:17.27    2:25.17          6  
       32.69  1:09.36  1:47.24  2:25.17                                    
 12 Viboch, Elena J     16 Pace-MR              2:09.99    2:27.36          5  
       32.34  1:08.99  1:48.33  2:27.36                                    
 13 Daddazio, Kerry-Ly  17 Pace-MR              2:18.00    2:30.73          4  
       33.71  1:11.22  1:51.51  2:30.73                                    
 14 Marino, Allegra     17 AGUA-MR              2:34.72    2:35.34          3  
       35.33  1:14.92  1:55.22  2:35.34                                    
 15 Storti, Colette H   15 Pace-MR              2:23.00    2:55.13          2  
       38.38  1:22.15  2:09.23  2:55.13                                    
 
Event 106  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Almeida, Roger V    16 Twisters-MR          1:54.08    1:53.54         20  
       27.39    57.17  1:25.20  1:53.54                                    
  2 Pulgar, Ronny J     16 Twisters-MR          1:58.60    1:56.02         17  
       26.73    56.99  1:27.00  1:56.02                                    
  3 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              1:54.42    1:57.04         16  
       27.15    57.66  1:25.96  1:57.04                                    
  4 Strassberg, Matt    15 BAD-K-MR             2:05.00    2:01.48         15  
       27.78    58.86  1:30.96  2:01.48                                    
  5 Friedman, Daniel R  16 AGUA-MR              2:15.00    2:01.92         14  
       28.79    59.69  1:31.27  2:01.92                                    
  6 Ng, Cory            14 AGUA-MR              2:03.65    2:03.13         13  
       27.86    58.67  1:30.66  2:03.13                                    
  7 Lebost, Dan J       15 Pace-MR              2:04.00    2:07.52         12  
       28.63  1:00.41  1:33.99  2:07.52                                    
  8 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                   NT    2:07.67         11  
       28.63  1:01.07  1:34.56  2:07.67                                    
  9 Kiselak, Mike J     15 Pace-MR              2:12.00    2:11.19          9  
       28.84  1:01.47  1:36.89  2:11.19                                    
 10 Curci, Brian        15 Flying Dolphins-MR        NT    2:15.22          7  
       29.31  1:02.55  1:39.38  2:15.22                                    
 11 McDonald, Morris    15 Bam-MR               2:15.00    2:17.84          6  
       27.68  1:02.41  1:40.36  2:17.84                                    
 12 Kubicek, Jonathan   15 Bam-MR               2:22.00    2:19.87          5  
       29.81  1:05.36  1:43.66  2:19.87                                    
 
Event 107  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyland, Allison     12 BAD-K-MR             1:18.31    1:16.45         20  
       36.40  1:16.45                                                      
  2 Siegel, Erika A     12 AGUA-MR              1:18.29    1:17.98         17  
       37.54  1:17.98                                                      
  3 O'Halloran, Coray   11 BAD-K-MR             1:19.79    1:18.55         16  
       36.75  1:18.55                                                      
  4 Callahan, Courtney  12 Pace-MR              1:23.00    1:19.06         15  
       36.75  1:19.06                                                      
  5 Bolander, Katie D   12 AGUA-MR              1:19.87    1:19.21         14  
       38.16  1:19.21                                                      
  6 Hoppe, Tina W       12 AGUA-MR              1:23.19    1:19.57         13  
       38.69  1:19.57                                                      
  7 Moore, Jhanna       12 AGUA-MR              1:20.67    1:20.72         12  
       37.92  1:20.72                                                      
  8 Fong, Sandra M      12 AGUA-MR              1:23.55    1:20.83         11  
       38.37  1:20.83                                                      
  9 Alleyne, Sophia N   12 AGUA-MR              1:21.01    1:22.62          9  
       38.52  1:22.62                                                      
 10 Mejia, Cinthia      12 RedTails-MR          1:24.47    1:23.07          7  
       38.82  1:23.07                                                      
 11 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:23.99    1:24.89          6  
       40.32  1:24.89                                                      
 12 Kammel, Stella E    12 AGUA-MR              1:24.53    1:25.40          5  
       40.88  1:25.40                                                      
 13 Cliff, Nicole       12 AGUA-MR              1:25.08    1:26.63          4  
       41.09  1:26.63                                                      
 14 Aponte, Yelenah     12 RedTails-MR          1:26.00    1:26.75          3  
       41.10  1:26.75                                                      
 15 Roberts, Hilary     12 AGUA-MR              1:28.71    1:30.82          2  
       44.12  1:30.82                                                      
 16 Pazmino, Sara E     11 Twisters-MR          1:28.96    1:30.99          1  
       43.32  1:30.99                                                      
 17 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              1:39.70    1:32.04        
       43.53  1:32.04                                                      
 18 Uehara, Anna J      12 Pace-MR              1:28.00    1:32.62        
       43.75  1:32.62                                                      
 19 Kubicek, Stephanie  12 Bam-MR               1:38.31    1:33.70        
       43.50  1:33.70                                                      
 20 Bloom, Taylor L     11 AGUA-MR              1:37.09    1:34.51        
       44.27  1:34.51                                                      
 21 Franco, Suhalee     12 RedTails-MR          1:45.24    1:34.62        
       44.91  1:34.62                                                      
 22 Papalambros, Kaitl  11 Trs-MR               1:36.30    1:35.11        
       44.81  1:35.11                                                      
 23 Costa, Christina    11 Pace-MR              1:30.00    1:35.35        
       45.06  1:35.35                                                      
 24 Wanamaker, Heather  12 Trs-MR                    NT    1:35.80        
       45.23  1:35.80                                                      
 25 Wachsberg, Amanda   11 AGUA-MR              1:43.08    1:36.49        
       45.57  1:36.49                                                      
 26 Cabrera, Genesis    12 RedTails-MR          1:45.11    1:37.48        
       45.64  1:37.48                                                      
 27 Honohan, Jamie C    12 AGUA-MR              1:46.48    1:37.56        
       45.40  1:37.56                                                      
 28 Silverhardt, Sarah  11 Pace-MR              1:32.00    1:38.15        
       46.19  1:38.15                                                      
 29 Tannenbaum, Hannah  11 AGUA-MR              1:45.49    1:39.79        
       47.13  1:39.79                                                      
 30 Samulski, Anna C    11 Bam-MR               1:50.00    1:40.27        
       46.01  1:40.27                                                      
 31 Wong, Tiffany K     11 Twisters-MR          1:49.07    1:40.73        
       46.61  1:40.73                                                      
 32 Smith, Alyssa       11 Thunderbirds              NT    1:41.08        
       47.60  1:41.08                                                      
 33 Rubin, Ada          12 Thunderbirds              NT    1:41.77        
       46.39  1:41.77                                                      
 34 Erickson, Abigayle  11 AGUA-MR              1:44.99    1:42.86        
       49.01  1:42.86                                                      
 35 Shapiro, Emily      11 Thunderbirds              NT    1:45.53        
       49.78  1:45.53                                                      
 36 Poulin, Mary        11 Trs-MR                    NT    1:45.75        
       47.76  1:45.75                                                      
 37 Herzog, Lee         11 Thunderbirds         1:52.97    1:53.58        
       52.60  1:53.58                                                      
 38 Tubin, Kristina S   12 Pace-MR              1:34.00    1:55.16        
       54.12  1:55.16                                                      
 39 O'Connell, Christi  11 AGUA-MR              1:46.74    1:56.28        
       54.56  1:56.28                                                      
 40 Trakht, Rebecca     12 Thunderbirds              NT    1:57.55        
       54.28  1:57.55                                                      
 41 Jean-Baptiste, Mal  12 AGUA-MR              1:53.75    2:01.20        
       54.87  2:01.20                                                      
 -- Stern, Naomi        11 Thunderbirds              NT         DQ        
     1:03.52       DQ                                                      
 
Event 108  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Matt A    12 BAD-K-MR             1:15.73    1:16.77         20  
       35.98  1:16.77                                                      
  2 Polanco, Jose A     12 Twisters-MR          1:22.18    1:17.86         17  
       36.59  1:17.86                                                      
  3 Preda, Anthony I    11 Twisters-MR          1:40.12    1:22.03         16  
       39.09  1:22.03                                                      
  4 Sinche, Cristian    12 NYCC-MR              1:28.81    1:26.16         15  
       39.73  1:26.16                                                      
  5 Gleason, David X    12 AGUA-MR              1:28.60    1:27.81         14  
       41.81  1:27.81                                                      
  6 Martinez-White, Na  12 AGUA-MR              1:42.81    1:27.96         13  
       41.78  1:27.96                                                      
  7 Trincia, Luca       11 AGUA-MR              1:31.92    1:28.74         12  
       42.58  1:28.74                                                      
  8 Feeley, Dan         12 BAD-K-MR             1:30.25    1:29.77         11  
       44.08  1:29.77                                                      
  9 Carrington, Adam A  11 AGUA-MR              1:34.91    1:32.96          9  
       45.14  1:32.96                                                      
 10 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR              1:33.37    1:34.42          7  
       45.07  1:34.42                                                      
 11 Raczynski, Joseph   11 AGUA-MR              1:32.07    1:39.18          6  
       46.80  1:39.18                                                      
 12 Liang, Dennis       12 NYCC-MR              1:42.61    1:39.60          4.5
       45.95  1:39.60                                                      
 12 Nikic, Marco J      11 Pace-MR              1:30.00    1:39.60          4.5
       46.61  1:39.60                                                      
 14 Carlon, Timothy A   11 AGUA-MR              1:49.04    1:39.78          3  
       46.60  1:39.78                                                      
 15 Mariano, Collin J   11 Pace-MR              1:29.00    1:40.77          2  
       46.79  1:40.77                                                      
 16 Peng, Andrew        11 NYCC-MR              1:50.70    1:41.36          1  
       48.92  1:41.36                                                      
 17 Lewis, Khalid A     12 AGUA-MR              1:56.14    1:43.72        
       49.45  1:43.72                                                      
 18 Skotnicki, Martyn   12 AGUA-MR              1:51.15    1:44.20        
       49.58  1:44.20                                                      
 19 Staropoli, JP P     11 Pace-MR              1:38.00    1:44.59        
       48.26  1:44.59                                                      
 20 O'Connell, James B  11 Pace-MR              1:29.00    1:51.42        
       51.31  1:51.42                                                      
 -- Feeley, Ryan        11 BAD-K-MR             1:31.69         DQ        
       45.40       DQ                                                      
 
Event 109  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Angela         15 Twisters-MR          1:15.06    1:12.59         20  
       34.16  1:12.59                                                      
  2 Klaber, Maaret      16 APEX-MR              1:13.55    1:15.62         17  
       35.55  1:15.62                                                      
  3 Goldman, Lauren     16 Flying Dolphins-MR   1:14.61    1:16.70         16  
       36.42  1:16.70                                                      
  4 Mazzilli, Meridith  15 Pace-MR              1:18.66    1:19.11         15  
       37.08  1:19.11                                                      
  5 Garrett, Kim M      16 Pace-MR              1:20.00    1:21.44         14  
       39.23  1:21.44                                                      
  6 Kwa, Carolyn        15 AGUA-MR              1:16.82    1:22.87         13  
       39.73  1:22.87                                                      
  7 Lucero, Laura       16 Thunderbirds              NT    1:23.56         12  
       40.29  1:23.56                                                      
  8 Kahn, Victoria R    15 AGUA-MR              1:21.42    1:23.75         11  
       40.03  1:23.75                                                      
  9 Brennan, Erin       15 Trs-MR               1:18.30    1:23.83          9  
       39.53  1:23.83                                                      
 10 Viboch, Elena J     16 Pace-MR              1:18.99    1:23.90          7  
       39.76  1:23.90                                                      
 11 Hill, Lindsay C     17 Pace-MR              1:20.00    1:24.41          6  
       38.90  1:24.41                                                      
 12 Grobeck, Alyson     15 AGUA-MR              1:27.14    1:31.28          5  
       43.26  1:31.28                                                      
 13 Daddazio, Kerry-Ly  17 Pace-MR              1:28.00    1:32.04          4  
       43.75  1:32.04                                                      
 14 Storti, Colette H   15 Pace-MR              1:28.00    1:34.03          3  
       44.75  1:34.03                                                      
 
Event 110  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Alan           17 Twisters-MR          1:04.82    1:05.41         20  
       29.86  1:05.41                                                      
  2 Wong, Louis K       15 Twisters-MR          1:07.82    1:07.65         17  
       31.77  1:07.65                                                      
  3 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              1:07.65    1:09.31         16  
       32.71  1:09.31                                                      
  4 Curci, Brian        15 Flying Dolphins-MR   1:09.95    1:10.03         15  
       33.06  1:10.03                                                      
  5 Olivier, Cesar      16 RedTails-MR          1:09.02    1:11.47         14  
       33.23  1:11.47                                                      
  6 Joshi, Guarav       16 AGUA-MR                   NT    1:12.32         13  
       34.20  1:12.32                                                      
  7 Sabanovic, Ildan    16 Twisters-MR          1:10.63    1:12.85         12  
       33.93  1:12.85                                                      
  8 McDonald, Morris    15 Bam-MR               1:20.72    1:16.25         11  
       35.59  1:16.25                                                      
  9 Kubicek, Jonathan   15 Bam-MR               1:20.00    1:16.52          9  
       35.95  1:16.52                                                      
 10 Ng, Cory            14 AGUA-MR                   NT    1:16.70          7  
       35.75  1:16.70                                                      
 11 Kiselak, Mike J     15 Pace-MR              1:24.00    1:19.36          6  
       38.33  1:19.36                                                      
 12 Morse, Mike S       16 Pace-MR              1:23.00    1:20.57          5  
       37.60  1:20.57                                                      
 13 De La Rosa, Noel    15 RedTails-MR          1:21.76    1:21.29          4  
       38.35  1:21.29                                                      
 14 Gebremedhin, Hafto  16 RedTails-MR          1:40.09    1:22.17          3  

Brought to you by Computer Aide, Inc.