NYC Age Group Invitational 2002
3/15/2002 to 3/17/2002

Event 1  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        2:30.39  ZQ
        2:30.40  MEET
        2:35.99  JO
        2:55.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Mrozinski, Melissa  10 Basc-MR              2:50.00    2:34.99 JO+
SILV - Division  
  1 Cobbinah, Sarah     10 Apex-MR              2:50.00    2:37.82 SILV
  2 Zawadka, Sandra     10 Twisters-MR          2:45.00    2:41.40 SILV
  3 Pavlin, Mekala       9 AGUA-MR                   NT    2:42.35 SILV
  4 Tannenbaum, Hannah  10 AGUA-MR                   NT    2:43.28 SILV
  5 Kwong, Naomi W      10 Bam!-MR              2:55.23    2:44.74 SILV
  6 Kwa, Adelene         9 NYCC-MR              2:45.49    2:47.72 SILV
  7 Gutierrez, Catheri  10 Twisters-MR          2:57.49    2:49.80 SILV+
  8 Piskin, Tori E      10 AGUA-MR              3:00.76    2:50.08 SILV+
  9 Baldovino, Mercede   9 AGUA-MR                   NT    2:53.30 SILV
AGE - Division  
  1 Mercado, Franchesk  10 Apex-MR              2:59.99    2:55.66 AGE
  2 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR                   NT    3:01.72 AGE
  3 Gutierrez, Jenny     9 Twisters-MR          3:28.90    3:06.28 AGE
  4 Arrunategui, Marie   9 AGUA-MR                   NT    3:09.92 AGE
  5 Samulski, Anna C    10 Bam!-MR              3:09.53    3:12.48 AGE
  6 Szkolnicki, Jennif  10 Apex-MR              3:10.00    3:15.10 AGE
  7 Senior, Candace F    9 Bam!-MR              3:05.67    3:16.99 AGE
  8 Silva, Rebecca L     9 RedTails-MR          3:00.09    3:17.04 AGE
  9 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                   NT    3:18.52 AGE
 10 Weiner, Tess M       9 AGUA-MR                   NT    3:18.59 AGE
 11 Joshi, Sonja S      10 Apex-MR              3:00.00    3:19.15 AGE
 12 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                   NT    3:24.53 AGE
 13 Santana, Melissa     9 RedTails-MR          3:10.09    3:40.16 AGE
 
Event 2  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        2:31.89  ZQ
        2:31.90  MEET
        2:39.99  JO
        2:55.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Ghanim, Ayman       10 Twisters-MR          2:40.28    2:29.15 ZQ+
JO - Division  
  1 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              2:40.96    2:36.40 JO+
  2 Raczynski, Joseph   10 AGUA-MR                   NT    2:38.08 JO
SILV - Division  
  1 Johnson, Cahle      10 RedTails-MR          3:00.09    2:49.64 SILV+
  2 Dupres, Paul P      10 RedTails-MR          3:00.09    2:50.39 SILV+
AGE - Division  
  1 Parker, John N       9 AGUA-MR                   NT    3:06.61 AGE
  2 Case, Tyler N       10 AGUA-MR                   NT    3:08.86 AGE
  3 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                   NT    3:10.75 AGE
  4 Oppenheimer, Harry  10 AGUA-MR                   NT    3:20.85 AGE
  5 Dupres, Abel         9 RedTails-MR          3:20.09    3:39.66 AGE
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        2:10.09  ZQ
        2:10.10  MEET
        2:15.49  JO
        2:31.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Daboudet, Audrey    12 NYCC-MR              2:14.20    2:09.62 ZQ+
JO - Division  
  1 Moore, Jhanna       11 AGUA-MR              2:13.12    2:10.51 JO
  2 Bolander, Katie D   11 AGUA-MR              2:13.47    2:12.81 JO
  3 Hryhorowych, Tania  12 AGUA-MR              2:15.21    2:14.41 JO
SILV - Division  
  1 Fong, Sandra M      11 AGUA-MR              2:13.50    2:17.21 SILV-
  2 Mejia, Cinthia      11 RedTails-MR          2:20.90    2:17.34 SILV
  3 Geisinger, Gaby M   12 AGUA-MR              2:17.62    2:17.76 SILV
  4 Kammel, Stella E    11 AGUA-MR              2:19.42    2:17.89 SILV
  5 Lewandowski, Dorot  12 AGUA-MR              2:22.72    2:19.47 SILV
  6 Alleyne, Sophia N   11 AGUA-MR              2:23.93    2:20.85 SILV
  7 Miller, Sydney R    12 AGUA-MR              2:25.32    2:21.14 SILV
  8 Johnson, Rebecca    12 AGUA-MR              2:21.43    2:23.30 SILV
  9 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR          2:28.09    2:30.36 SILV
 10 Parra, Jessi V      12 Apex-MR              2:52.05    2:31.07 SILV+
AGE - Division  
  1 Pakstas-Smith, Reg  11 NYCC-MR              2:45.96    2:34.01 AGE
  2 Ramos, Angelica M   12 AGUA-MR              2:50.34    2:36.02 AGE
  3 Miller, Jenny       12 Apex-MR              2:43.70    2:39.18 AGE
  4 Honohan, Jamie C    11 AGUA-MR              2:36.23    2:39.75 AGE
  5 Hall, Samantha G    11 AGUA-MR              2:41.78    2:40.13 AGE
  6 Wechsler, Samantha  12 AGUA-MR              2:54.12    2:40.41 AGE
  7 Sangtippawan, Phai  12 Twisters-MR          2:38.00    2:41.34 AGE
  8 McLaughlin, Johann  12 RedTails-MR          2:35.09    2:42.23 AGE
  9 Alva, Angie         12 RedTails-MR          2:35.09    2:42.37 AGE
 10 Roberts, Hilary     11 AGUA-MR              2:44.87    2:44.57 AGE
 11 Mennen, Lauren B    12 AGUA-MR                   NT    2:45.36 AGE
 12 Kubicek, Stephanie  11 Bam!-MR              2:50.00    2:45.66 AGE
 13 Tagel, Lizette M    12 AGUA-MR                   NT    2:50.41 AGE
 14 Monti, Chessy       11 AGUA-MR                   NT    2:56.68 AGE
 15 Cyrus, Melanie A    12 Bam!-MR              2:55.00    3:04.63 AGE
 16 Medrano, Rosanna    11 RedTails-MR          3:09.09    3:36.87 AGE
 17 Cabrera, Genesis    11 RedTails-MR          4:00.09    3:39.50 AGE
 
Event 4  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        2:15.29  ZQ
        2:15.30  MEET
        2:19.29  JO
        2:32.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Gleason, David X    11 AGUA-MR              2:22.52    2:17.60 JO+
  2 Le, Calvin          12 NYCC-MR              2:16.62    2:18.07 JO
  3 Polanco, Jose A     11 Twisters-MR          2:24.45    2:19.06 JO+
SILV - Division  
  1 Duch, Jack          11 RedTails-MR          2:30.09    2:21.56 SILV
  2 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          2:23.96    2:22.33 SILV
  3 Mejia, Jorge L      12 Twisters-MR          2:35.36    2:25.44 SILV+
  4 Leon, Fidel         12 Apex-MR              2:57.77    2:27.88 SILV+
  5 Kooperkamp, Nathan  12 RedTails-MR          2:45.88    2:28.98 SILV+
  6 Slouka, Zack Z      12 UN-AG-MR             2:35.00    2:29.30 SILV+
  7 Kelly, Gregory      11 AGUA-MR              2:34.74    2:32.47 SILV+
AGE - Division  
  1 Tokatlilar, Max     12 AGUA-MR              2:39.08    2:36.61 AGE
  2 Dentchev, Theophil  11 NYCC-MR              2:33.17    2:38.28 AGE
  3 Martinez-White, Na  11 AGUA-MR              2:41.45    2:40.73 AGE
  4 Lozano, Luis        12 RedTails-MR          2:45.09    2:46.74 AGE
  5 Trinidad, Damario   11 Bam!-MR              3:19.00    3:05.18 AGE
  6 Marte, Alcides S    12 RedTails-MR          3:09.09    3:05.28 AGE
  7 Rosenberg, Sam S    12 Bam!-MR              2:55.00    3:06.39 AGE
  8 Kelly, Chris        12 RedTails-MR          3:09.09    3:38.90 AGE
 
Event 5  Girls 13-14 400 Yard IM
=========================================================================
        5:10.89  ZQ
        5:10.90  MEET
        5:12.49  JO
        5:38.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Cruise, Mallory J   14 Twisters-MR          5:15.00    4:53.69 ZQ+
  2 Safran, Lily W      14 AGUA-MR              5:18.90    5:05.77 ZQ+
  3 Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR          5:20.00    5:06.67 ZQ+
  4 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              5:18.56    5:08.03 ZQ+
SILV - Division  
  1 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              5:24.45    5:16.90 SILV
  2 Feinberg, Lindsey   14 AGUA-MR              5:26.05    5:18.96 SILV
  3 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              5:20.54    5:19.32 SILV
  4 Kwa, Carolyn        14 AGUA-MR              5:34.01    5:27.77 SILV
  5 Grobeck, Alyson     14 AGUA-MR              5:21.90    5:28.91 SILV
  6 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR                   NT    5:30.18 SILV
  7 Ramos, Rochelle     13 RedTails-MR          5:46.30    5:34.41 SILV+
AGE - Division  
  1 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              5:46.88    5:42.92 AGE
  2 Honohan, Catherine  13 AGUA-MR                   NT    5:46.91 AGE
  3 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR                   NT    5:53.80 AGE
  4 Newman, Georgia M   13 AGUA-MR                   NT    6:08.58 AGE
  5 Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR                   NT    6:18.33 AGE
 
Event 6  Boys 13-14 400 Yard IM
=========================================================================
        5:04.29  ZQ
        5:04.30  MEET
        5:07.49  JO
        5:22.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              5:20.16    4:57.57 ZQ+
JO - Division  
  1 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              5:20.87    5:06.85 JO+
SILV - Division  
  1 Hikal, Karim        13 Basc-MR              5:22.90    5:09.85 SILV+
 -- Iino, Seiji         14 RedTails-MR          5:05.35         DQ
AGE - Division  
  1 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              5:26.75    5:29.12 AGE
  2 Snow, Henry         13 AGUA-MR              5:55.20    5:30.69 AGE
  3 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR               NT    5:36.63 AGE
  4 Duch, Sam           14 RedTails-MR          6:00.09    5:37.81 AGE
  5 De La Rosa, Noel    14 RedTails-MR          6:00.09    5:38.01 AGE
 -- Carlon, Christophe  13 AGUA-MR                   NT         DQ
 
Event 7  Girls 15-18 400 Yard IM
=========================================================================
        5:01.39  ZQ
        5:01.40  MEET
        5:10.99  JO
        5:36.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
 -- Jurawanichkul, Cas  15 Twisters-MR          5:19.94         DQ
SILV - Division  
  1 Klaber, Maaret C    16 Apex-MR              5:08.25    5:19.21 SILV-
  2 Duch, Amanda        15 RedTails-MR          5:35.39    5:35.14 SILV
AGE - Division  
  1 Kooperkamp, Hannah  15 RedTails-MR          5:43.60    5:50.89 AGE
 
Event 8  Boys 15-18 400 Yard IM
=========================================================================
        4:42.79  ZQ
        4:42.80  MEET
        4:49.99  JO
        4:58.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR          4:56.08    4:56.69 SILV
  2 Ng, Lance           17 NYCC-MR              5:16.94    4:57.37 SILV+
  3 Bushlow, Eric       15 AGUA-MR              4:59.55    4:57.85 SILV+
AGE - Division  
  1 Joshi, Gaurav S     15 Apex-MR              6:30.00    5:14.94 AGE
  2 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR              5:22.40    5:24.01 AGE
  3 Justo, Fermin       15 RedTails-MR          5:47.53    5:32.92 AGE
  4 Collins, Rachard M  17 Apex-MR              5:27.53    5:33.27 AGE
 -- Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR              5:58.00         DQ
 
Event 9  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
=========================================================================
        5:30.39  ZQ
        5:30.40  MEET
        5:42.49  JO
        6:05.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              5:31.50    5:34.18 JO
  2 Safran, Lily W      14 AGUA-MR              5:31.71    5:35.66 JO
  3 Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR          5:46.00    5:36.06 JO+
  4 Healey, Vivian O    13 AGUA-MR              5:52.26    5:40.20 JO+
SILV - Division  
  1 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              5:43.82    5:47.11 SILV
  2 Roseman, Alexandra  14 AGUA-MR              5:41.96    5:47.31 SILV-
  3 Fong, Abigail J     14 AGUA-MR              5:36.29    5:48.02 SILV-
  4 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              5:57.38    5:53.38 SILV
AGE - Division  
  1 Grobeck, Alyson     14 AGUA-MR              5:58.72    6:06.11 AGE-
  2 Feinberg, Lindsey   14 AGUA-MR              6:00.21    6:08.32 AGE-
  3 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              6:33.36    6:12.87 AGE
  4 Quach, Michele      14 Apex-MR              6:19.63    6:13.68 AGE
  5 Lusher, Samantha    13 Apex-MR              6:30.87    6:16.49 AGE
  6 Schofield, Abijah   13 NYCC-MR              6:25.00    6:18.38 AGE
  7 Degand, Carolyn C   13 Apex-MR              6:25.97    6:24.15 AGE
  8 Ramos, Rochelle     13 RedTails-MR          6:32.82    6:24.67 AGE
  9 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              6:40.79    6:35.74 AGE
 10 Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR                   NT    6:50.44 AGE
 11 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR              7:19.46    6:58.81 AGE
 12 Honohan, Catherine  13 AGUA-MR                   NT    6:59.16 AGE
 13 Newman, Georgia M   13 AGUA-MR                   NT    7:09.52 AGE
 14 Leon, Carolina      13 Apex-MR              7:30.00    7:15.98 AGE
 15 Perlin, Michelle E  13 AGUA-MR                   NT    7:25.54 AGE
 16 Bowens, Naomi A     13 Bam!-MR              7:57.00    8:06.99 AGE
 
Event 10  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
=========================================================================
        5:27.49  ZQ
        5:27.50  MEET
        5:32.09  JO
        6:05.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Ng, Cory            14 NYCC-MR              5:52.20    5:32.89 SILV
  2 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              5:38.99    5:38.22 SILV
  2 Iino, Seiji         14 RedTails-MR          5:37.95    5:38.22 SILV
  4 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              5:43.11    5:41.67 SILV
  5 Hikal, Mohamed      13 Basc-MR              5:50.99    5:46.21 SILV
  6 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              5:54.13    5:56.32 SILV
  7 Brulhardt, David A  14 Twisters-MR          6:04.72    5:56.65 SILV
  8 Duch, Sam           14 RedTails-MR          6:08.83    5:57.83 SILV+
  9 Snow, Henry         13 AGUA-MR              6:16.91    6:00.18 SILV+
AGE - Division  
  1 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR               NT    6:07.61 AGE
  2 De La Rosa, Noel    14 RedTails-MR          6:33.25    6:22.32 AGE
  3 Mery, Marek         14 NYCC-MR              6:15.00    6:23.78 AGE
  4 Carlon, Christophe  13 AGUA-MR                   NT    6:33.79 AGE
  5 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              6:47.14    6:41.37 AGE
  6 McDonald, Morris    14 Bam!-MR              6:56.00    6:59.14 AGE
  7 Khan, Deryck        13 RedTails-MR          7:20.92    7:09.88 AGE
  8 Kwong, Darren K     13 Bam!-MR              7:49.00    7:10.31 AGE
  9 Joseph, Walter L    13 Bam!-MR              6:35.00    7:29.99 AGE
 
Event 11  Girls 15-18 500 Yard Freestyle
=========================================================================
        5:31.49  ZQ
        5:31.50  MEET
        5:35.99  JO
        5:54.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Jurawanichkul, Cas  15 Twisters-MR          5:54.05    5:45.66 SILV
  2 Garcia, Sharlene    17 Twisters-MR          5:59.00    5:46.31 SILV+
  3 Klaber, Maaret C    16 Apex-MR              5:45.00    5:48.61 SILV
AGE - Division  
  1 Richardson, Elyse   17 AGUA-MR              6:04.87    6:10.28 AGE
  2 Almodovar, Yvelise  16 Apex-MR              7:15.00    6:12.14 AGE
  3 Kooperkamp, Hannah  15 RedTails-MR          6:07.06    6:14.58 AGE
  4 Duch, Amanda        15 RedTails-MR          6:18.26    6:20.48 AGE
  5 Buckholz, Whitney   15 Bam!-MR              6:55.00    7:12.03 AGE
  6 Marino, Allegra     16 AGUA-MR                   NT    7:13.06 AGE
 
Event 12  Boys 15-18 500 Yard Freestyle
=========================================================================
        5:08.89  ZQ
        5:08.90  MEET
        5:19.99  JO
        5:29.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Smith, Patrick      17 Basc-MR              5:33.90    5:16.22 JO+
SILV - Division  
  1 Villar, Juan J      16 Apex-MR              5:27.00    5:20.12 SILV
  2 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              5:37.39    5:26.28 SILV+
  3 Danko, Joseph A     15 Twisters-MR          5:55.00    5:27.60 SILV+
AGE - Division  
  1 Brulhardt, Arnold   15 Twisters-MR          5:29.26    5:31.82 AGE-
  2 Vanderplas, Ricky   15 NYCC-MR              5:30.00    5:36.47 AGE
  3 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR          5:39.07    5:39.39 AGE
  4 Bushlow, Eric       15 AGUA-MR              5:45.10    5:51.58 AGE
  5 Concepcion, Cronde  17 NYCC-MR              5:50.00    5:55.19 AGE
  6 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR              5:44.43    6:04.32 AGE
  7 Hill, Alex E        15 Apex-MR              6:27.66    6:21.73 AGE
  8 Justo, Fermin       15 RedTails-MR          6:44.02    6:30.14 AGE
  9 Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR              6:11.00    6:47.35 AGE
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        2:04.49  ZQ
        2:04.50  MEET
        2:09.09  JO
        2:22.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Liu, Lucy X         14 AGUA-MR              2:04.96    2:03.95 ZQ+
JO - Division  
  1 Safran, Lily W      14 AGUA-MR              2:05.44    2:06.55 JO
  2 Crane, Francesca    14 AGUA-MR              2:11.74    2:07.23 JO+
  3 Roseman, Alexandra  14 AGUA-MR              2:07.46    2:07.52 JO
  4 Wollner, Margaret   14 AGUA-MR              2:04.85    2:08.09 JO
  5 Cruise, Mallory J   14 Twisters-MR          2:33.53    2:08.31 JO+
  6 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              2:09.06    2:08.93 JO
 -- Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR          2:12.89         DQ
SILV - Division  
  1 Healey, Vivian O    13 AGUA-MR              2:13.75    2:09.42 SILV
  2 Meiners, Tara       13 Basc-MR              2:12.70    2:10.84 SILV
  3 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              2:11.27    2:14.11 SILV
  4 Biagini, Stephanie  13 SIA-MR               2:25.15    2:16.05 SILV+
  5 Konko, Dayna L      13 SIA-MR               2:16.03    2:16.39 SILV
  6 Giberson, Erika     13 Basc-MR              2:20.99    2:17.66 SILV
  6 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              2:11.70    2:17.66 SILV
  8 Zhu, Angela         14 Twisters-MR          2:23.08    2:19.24 SILV+
  9 Honohan, Catherine  13 AGUA-MR              2:24.27    2:19.90 SILV+
 10 Feinberg, Lindsey   14 AGUA-MR              2:17.69    2:19.91 SILV
 11 Runco, Christine    13 SIA-MR               2:26.25    2:19.97 SILV+
 12 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              2:26.61    2:20.15 SILV+
AGE - Division  
  1 Schofield, Abijah   13 NYCC-MR              2:23.25    2:23.12 AGE
  2 Gross, Sheila       13 HS-MR                2:27.91    2:24.83 AGE
  3 Gonzalez, Melissa   14 SIA-MR               2:32.34    2:27.97 AGE
  4 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              2:24.25    2:28.47 AGE
  5 Davidson, Margaret  13 AGUA-MR              2:29.70    2:28.50 AGE
  6 Dwyer, Kristin M    14 AGUA-MR              2:31.02    2:32.72 AGE
  7 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR              2:35.41    2:35.43 AGE
  8 Mohr, Kristyn       13 Basc-MR              2:42.22    2:36.61 AGE
  9 Leon, Carolina      13 Apex-MR              2:50.21    2:41.17 AGE
 10 Perlin, Michelle E  13 AGUA-MR              2:54.58    2:50.28 AGE
Non-Award Division  
  1 Schiano, Marie J    14 SIA-MR               2:08.56    2:09.39 SILV-
  2 Turnbull, Kirsten   13 AGUA-MR              2:21.14    2:24.16 AGE-
 -- Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR              2:34.02         DQ
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        2:00.49  ZQ
        2:00.50  MEET
        2:04.29  JO
        2:24.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
 -- Ng, Cory            14 NYCC-MR              2:05.00         DQ
SILV - Division  
  1 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              2:06.00    2:06.75 SILV
  2 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              2:08.72    2:10.29 SILV
  3 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              2:12.66    2:11.38 SILV
  4 Duch, Sam           14 RedTails-MR          2:17.01    2:14.86 SILV
  5 Snow, Henry         13 AGUA-MR              2:21.21    2:15.20 SILV
  6 Mohamed, Salah      14 HS-MR                     NT    2:15.61 SILV
  7 McDonald, Morris    14 Bam!-MR              2:38.19    2:21.09 SILV+
  8 Wowk, Justin        13 Basc-MR              2:36.37    2:21.11 SILV+
AGE - Division  
  1 Sadowski, Kevin     14 HS-MR                     NT    2:31.89 AGE
  2 Khan, Deryck        13 RedTails-MR          2:53.38    2:34.30 AGE
  3 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              2:34.99    2:34.56 AGE
  4 Joseph, Walter L    13 Bam!-MR              2:43.32    2:39.31 AGE
  5 Wu, Edmund          13 NYCC-MR              2:40.00    2:43.31 AGE
  6 Suben, Jameson      13 HS-MR                2:55.16    2:44.09 AGE
  7 Kwong, Darren K     13 Bam!-MR              2:42.25    2:47.05 AGE
  8 Olsen, John         13 Basc-MR              2:40.00    2:49.51 AGE
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
=========================================================================
          40.89  ZQ
          40.90  MEET
          42.99  JO
          50.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Fritsch, Kristina   10 HS-MR                  42.25      41.28 JO
  1 Pazmino, Sara E     10 Twisters-MR            41.68      41.28 JO
  3 Kwa, Adelene         9 NYCC-MR                42.54      41.85 JO
  4 Engelstein, Sophie  10 YFD-MR                 45.74      42.66 JO+
SILV - Division  
  1 Gutierrez, Catheri  10 Twisters-MR            42.75      43.23 SILV-
  2 Connolly, Mariel     9 NYCC-MR                48.20      43.74 SILV
  3 Piskin, Tori E      10 AGUA-MR                45.13      44.21 SILV
  4 Tannenbaum, Hannah  10 AGUA-MR                50.00      45.36 SILV
  5 Gutierrez, Jenny     9 Twisters-MR            44.39      45.77 SILV
  6 Smith, Alyssa J     10 YFD-MR                 50.83      46.31 SILV+
  7 Dias, Marcela K     10 Twisters-MR            49.84      46.50 SILV
  8 Zawadka, Sandra     10 Twisters-MR            49.37      47.36 SILV
  9 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR                50.56      47.43 SILV+
 10 Chinsena, Sarocha   10 Twisters-MR            48.59      47.46 SILV
 11 Samulski, Anna C    10 Bam!-MR                48.00      47.72 SILV
 12 Mercado, Franchesk  10 Apex-MR                47.58      47.73 SILV
 13 Yeung, Tiffany      10 HS-MR                  49.89      48.09 SILV
 14 Baldovino, Mercede   9 AGUA-MR                51.98      48.12 SILV+
 15 Novick-Smith, Eliz   9 YFD-MR                 54.86      48.72 SILV+
 16 Garcia, Rudy        10 Twisters-MR            48.00      48.82 SILV
 17 Fowle, Allison J    10 HS-MR                     NT      49.58 SILV
AGE - Division  
  1 McCauley, Caitlin   10 HS-MR                     NT      50.10 AGE
  2 Kudelska, Kamila     9 NYCC-MR                55.00      50.20 AGE
  3 Koenig, Emily       10 HS-MR                  54.46      50.28 AGE
  4 Weiner, Tess M       9 AGUA-MR                51.34      50.97 AGE
  5 Shapiro, Emily P    10 YFD-MR                 51.83      51.26 AGE
  6 Wong, Tiffany K     10 Twisters-MR            51.36      51.59 AGE
  7 Schmitt, Katherine   9 YFD-MR                 59.08      51.63 AGE
  8 Arrunategui, Marie   9 AGUA-MR                52.41      51.86 AGE
  9 Lipuma-Nishihira,   10 YFD-MR                 56.48      52.25 AGE
 10 Hassan, Amerah      10 Apex-MR                54.01      52.61 AGE
 11 Saks, Jessica       10 Basc-MR                57.01      54.56 AGE
 12 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR              1:01.73      55.51 AGE
 13 Ary, Katelyn M       9 AGUA-MR                   NT      55.64 AGE
 14 Song, Crysta         9 SIA-MR                 55.38      56.04 AGE
 15 Fishman, Sydney      9 AGUA-MR                   NT      56.09 AGE
 16 Zaman, Farhin        9 Twisters-MR            58.00    1:00.18 AGE
 17 Suben, MacKenzie    10 HS-MR                1:10.14    1:01.38 AGE
 18 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR              1:00.80    1:02.32 AGE
 19 Fong, Danielle A    10 AGUA-MR              1:06.69    1:05.57 AGE
 20 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR          1:20.09    1:07.55 AGE
 -- Ramos, Emily L      10 Bam!-MR              1:03.59         DQ
 -- Santana, Melissa     9 RedTails-MR          1:11.23         DQ
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
=========================================================================
          43.19  ZQ
          43.20  MEET
          43.99  JO
          50.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Cheskis, David      10 Basc-MR                46.16      44.86 SILV
  2 Polanco, Christoph   9 Twisters-MR            47.10      45.68 SILV
  3 Singer, Paolo       10 KRKN-MR                44.50      46.39 SILV
  4 Dalessio, Andrew     9 Basc-MR                50.34      47.00 SILV+
  5 Johnson, Cahle      10 RedTails-MR            48.76      49.48 SILV
  5 Bacci, Ryan D        9 DOUG-MR                52.50      49.48 SILV+
AGE - Division  
  1 Navy, Daniel L       9 YFD-MR                 54.79      50.44 AGE
  2 Donnelly, Brendan    9 AGUA-MR                54.81      50.82 AGE
  3 Connolly, Ryan       9 SIA-MR                 56.39      51.25 AGE
  4 Middleton, William   9 Basc-MR                50.63      51.29 AGE
  5 Day, Samson          9 AGUA-MR                58.99      52.50 AGE
  6 May, Michael M       9 Twisters-MR            54.11      54.28 AGE
  7 Oppenheimer, Harry  10 AGUA-MR                55.23      54.46 AGE
  8 Suben, Blake        10 HS-MR                1:02.27      55.09 AGE
  9 Dinkel, Greg A       9 HS-MR                1:01.83      56.04 AGE
 10 Maloney, Michael     9 HS-MR                     NT      56.66 AGE
 11 Dupres, Abel         9 RedTails-MR          1:03.99      56.83 AGE
 12 Licalzi, Nicholas    9 AGUA-MR                   NT      58.61 AGE
 13 Chanis, Sam H       10 AGUA-MR                55.08      58.94 AGE
 14 Mihalcik, Peter J    9 AGUA-MR              1:04.52      59.76 AGE
 15 Valinsky, Nicholas   9 YFD-MR               1:02.34    1:09.16 AGE
 -- Lam, Shawn          10 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Perez, Irving       10 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Olsen, Drew          9 Basc-MR                58.09         DQ
 -- Dunham, John        10 DOUG-MR              1:14.85         DQ
 
Event 17  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:15.69  ZQ
        1:15.70  MEET
        1:17.19  JO
        1:26.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Zhu, Angela         14 Twisters-MR          1:16.30    1:15.06 ZQ+
JO - Division  
  1 Kwa, Carolyn        14 AGUA-MR              1:16.91    1:16.82 JO
SILV - Division  
  1 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              1:18.55    1:17.35 SILV
  2 Quach, Michele      14 Apex-MR              1:18.22    1:17.55 SILV
  3 Cruise, Mallory J   14 Twisters-MR          1:34.21    1:17.64 SILV+
  4 Wong, Bethany K     13 Twisters-MR          1:15.77    1:17.67 SILV-
  5 Runco, Christine    13 SIA-MR               1:20.52    1:19.68 SILV
  6 Daly, Sinead N      14 HS-MR                1:24.90    1:23.89 SILV
  7 Lusher, Samantha    13 Apex-MR              1:27.15    1:25.62 SILV+
  8 Sullivan, Meg W     13 YFD-MR                    NT    1:26.55 SILV
AGE - Division  
  1 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              1:24.16    1:27.41 AGE-
  2 Dwyer, Kristin M    14 AGUA-MR              1:29.00    1:29.27 AGE
  3 Luo, Shiming        14 SIA-MR               1:27.08    1:29.76 AGE
  4 Sheppard, Elena     14 Bam!-MR              1:33.06    1:33.52 AGE
  5 Lukomnik, Julia     13 YFD-MR               1:39.64    1:35.06 AGE
  6 Zweig, Julia A      13 HS-MR                     NT    1:35.26 AGE
  7 Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR              1:34.06    1:35.82 AGE
  8 Connolly, Brittany  13 SIA-MR               1:35.91    1:36.18 AGE
  9 Simonds, Lia Z      14 YFD-MR               1:36.10    1:36.65 AGE
 -- Newman, Georgia M   13 AGUA-MR              1:27.91         DQ
 
Event 18  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:10.69  ZQ
        1:10.70  MEET
        1:14.49  JO
        1:24.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Curci, Brian        14 YFD-MR               1:12.39    1:09.95 ZQ+
JO - Division  
  1 Hikal, Mohamed      13 Basc-MR              1:16.18    1:14.27 JO+
SILV - Division  
  1 Iino, Seiji         14 RedTails-MR          1:17.71    1:15.28 SILV
  2 Mery, Marek         14 NYCC-MR              1:18.08    1:15.60 SILV
  3 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              1:17.68    1:16.17 SILV
  4 Mohamed, Salah      14 HS-MR                     NT    1:16.23 SILV
  5 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              1:18.88    1:20.50 SILV
  6 Snow, Henry         13 AGUA-MR              1:22.65    1:20.99 SILV
  7 De La Rosa, Noel    14 RedTails-MR          1:31.99    1:21.76 SILV+
  8 Hassan, Raheem A    14 Apex-MR              1:23.20    1:23.27 SILV
  9 Pakstas-Smith, And  14 NYCC-MR              1:26.98    1:24.26 SILV+
AGE - Division  
  1 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          1:26.01    1:25.62 AGE
  2 Zivkovic, Adam      13 YFD-MR               1:34.56    1:34.68 AGE
  3 Fritsch, Steven     14 HS-MR                     NT    1:35.44 AGE
  4 Fyodorov, Anton     13 HS-MR                     NT    1:37.97 AGE
  5 Dunkley, Gideon A   13 Apex-MR              1:36.84    1:41.28 AGE
  6 Snyder, Stephen R   13 YFD-MR               1:43.21    1:44.68 AGE
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          30.99  ZQ
          31.00  MEET
          32.29  JO
          36.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Cobbinah, Sarah     10 Apex-MR                30.91      28.68 ZQ
JO - Division  
  1 Teng, Rebecca Y      9 AGUA-MR                31.46      31.23 JO
SILV - Division  
  1 Olszewski, Tiffany  10 Twisters-MR            32.66      32.36 SILV
  2 Engelstein, Sophie  10 YFD-MR                 32.90      32.46 SILV
  3 Pavlin, Mekala       9 AGUA-MR                33.97      32.50 SILV
  4 Braca, Gianna       10 CFA-MR                 32.04      32.72 SILV-
  5 Mrozinski, Melissa  10 Basc-MR                32.83      33.83 SILV
  6 Zawadka, Sandra     10 Twisters-MR            34.16      34.46 SILV
  7 Pazmino, Sara E     10 Twisters-MR            33.79      34.51 SILV
  8 Tannenbaum, Hannah  10 AGUA-MR                36.50      35.16 SILV
  9 Smith, Alyssa J     10 YFD-MR                 35.88      35.25 SILV
 10 Samulski, Anna C    10 Bam!-MR                38.52      35.74 SILV+
 11 Gutierrez, Catheri  10 Twisters-MR            35.41      35.80 SILV
 12 Hunt, Janaya        10 SIA-MR                 41.60      36.13 SILV+
 13 Silva, Rebecca L     9 RedTails-MR            38.08      36.26 SILV+
 14 Baldovino, Mercede   9 AGUA-MR                36.26      36.43 SILV
AGE - Division  
  1 Piskin, Tori E      10 AGUA-MR                36.85      36.71 AGE
  2 Garcia, Rudy        10 Twisters-MR            35.00      36.74 AGE-
  3 Mercado, Franchesk  10 Apex-MR                35.84      36.91 AGE-
  4 Dias, Marcela K     10 Twisters-MR            38.40      36.99 AGE
  5 Yeung, Tiffany      10 HS-MR                  36.74      37.28 AGE
  6 McCauley, Caitlin   10 HS-MR                  35.75      37.39 AGE-
  7 Arrunategui, Marie   9 AGUA-MR                38.96      37.97 AGE
  8 Gutierrez, Jenny     9 Twisters-MR            39.43      37.98 AGE
  9 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                38.28      38.00 AGE
 10 Chinsena, Sarocha   10 Twisters-MR            40.61      38.71 AGE
 11 Szkolnicki, Jennif  10 Apex-MR                41.13      38.89 AGE
 12 Santana, Melissa     9 RedTails-MR            39.20      38.90 AGE
 13 Weiner, Tess M       9 AGUA-MR                39.39      39.56 AGE
 14 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR                38.56      39.74 AGE
 15 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR                42.76      40.07 AGE
 16 Kudelska, Kamila     9 NYCC-MR                39.15      40.27 AGE
 17 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                41.64      40.87 AGE
 18 Joshi, Sonja S      10 Apex-MR                41.92      40.92 AGE
 19 Stavridis, Linnea    9 Apex-MR                41.69      41.75 AGE
 20 Hassan, Amerah      10 Apex-MR                40.78      42.19 AGE
 21 Zaman, Farhin        9 Twisters-MR            45.00      42.21 AGE
 22 Shapiro, Emily P    10 YFD-MR                 45.61      42.31 AGE
 23 Wong, Tiffany K     10 Twisters-MR            41.09      42.45 AGE
 24 Schmitt, Katherine   9 YFD-MR                 45.75      42.62 AGE
 25 Lipuma-Nishihira,   10 YFD-MR                 48.60      42.84 AGE
 26 Novick-Smith, Eliz   9 YFD-MR                 47.60      43.53 AGE
 27 Song, Crysta         9 SIA-MR                 42.26      44.21 AGE
 28 Suben, MacKenzie    10 HS-MR                  40.74      45.48 AGE
 29 Ramos, Emily L      10 Bam!-MR                44.93      46.47 AGE
 30 Ary, Katelyn M       9 AGUA-MR                42.02      46.73 AGE
 31 Justo, Fercandy     10 RedTails-MR            45.08      47.60 AGE
 32 Narvaez, Lucia I     8 Apex-MR                50.00      48.82
 33 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR            52.90      50.83 AGE
 34 Fishman, Sydney      9 AGUA-MR                47.36      51.14 AGE
 35 Beard-Wright, Fabi  10 Apex-MR                55.99      51.27 AGE
 36 Kaiser, Alice        9 KRKN-MR                41.90      51.29 AGE
 37 Rodriguez, Keannie   5 Apex-MR                59.99      51.82
 38 Saks, Jessica       10 Basc-MR                53.03      54.40 AGE
 39 Fong, Danielle A    10 AGUA-MR                51.83      54.53 AGE
 40 Darabundit, Magica   9 AGUA-MR                53.27      54.97 AGE
 41 Nunez, Naomi A       6 Apex-MR                55.00    1:04.12
 42 Still, Mela M       10 RedTails-MR          1:00.09    1:19.05 AGE
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          31.79  ZQ
          31.80  MEET
          32.29  JO
          36.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Raczynski, Joseph   10 AGUA-MR                33.23      31.42 ZQ+
SILV - Division  
  1 Dupres, Paul P      10 RedTails-MR            33.43      32.56 SILV
  2 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR                33.39      32.60 SILV
  3 Sangtippawan, Chud   9 Twisters-MR            31.93      32.72 SILV-
  4 Polanco, Christoph   9 Twisters-MR            33.55      34.20 SILV
  5 Cheskis, David      10 Basc-MR                34.57      34.25 SILV
  6 Singer, Paolo       10 KRKN-MR                35.90      34.35 SILV
  7 Johnson, Cahle      10 RedTails-MR            35.26      34.49 SILV
  8 Dalessio, Andrew     9 Basc-MR                37.62      34.84 SILV+
  9 Connolly, Ryan       9 SIA-MR                 34.79      35.80 SILV
AGE - Division  
  1 Navy, Daniel L       9 YFD-MR                 38.06      36.82 AGE
  1 Middleton, William   9 Basc-MR                37.41      36.82 AGE
  3 Olsen, Drew          9 Basc-MR                48.80      37.56 AGE
  4 May, Michael M       9 Twisters-MR            40.34      37.93 AGE
  5 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                37.72      38.17 AGE
  6 Oppenheimer, Harry  10 AGUA-MR                39.54      39.65 AGE
  7 Bacci, Ryan D        9 DOUG-MR                40.36      40.21 AGE
  8 Narvaez, Gregory A  10 Apex-MR                51.66      40.27 AGE
  9 Dupres, Abel         9 RedTails-MR            39.96      41.32 AGE
 10 Donnelly, Brendan    9 AGUA-MR                45.12      42.79 AGE
 11 Day, Samson          9 AGUA-MR                44.20      43.07 AGE
 12 Licalzi, Nicholas    9 AGUA-MR                   NT      47.61 AGE
 13 Perez, Irving       10 AGUA-MR              1:09.11      48.00 AGE
 14 Chanis, Sam H       10 AGUA-MR                44.01      49.01 AGE
 15 Valinsky, Nicholas   9 YFD-MR                 55.20      50.28 AGE
 16 Mihalcik, Peter J    9 AGUA-MR                49.90      52.07 AGE
 17 Szkolnicki, Mark G   8 Apex-MR                55.00      53.51
 18 Lam, Shawn          10 AGUA-MR                   NT      57.30 AGE
 19 Olivier, Tomas       9 RedTails-MR            53.73      59.12 AGE
 20 Dunham, John        10 DOUG-MR              1:05.15    1:02.01 AGE
 
Event 21  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          26.89  ZQ
          26.90  MEET
          27.39  JO
          30.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Schiano, Marie J    14 SIA-MR                 27.27      27.11 JO
  2 Grobeck, Alyson     14 AGUA-MR                27.13      27.38 JO
  2 Healey, Vivian O    13 AGUA-MR                27.74      27.38 JO+
SILV - Division  
  1 Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR            28.39      27.46 SILV
  2 Quach, Michele      14 Apex-MR                27.70      27.62 SILV
  3 Roseman, Alexandra  14 AGUA-MR                27.41      27.69 SILV
  4 Zhu, Angela         14 Twisters-MR            28.27      27.97 SILV
  5 Konko, Dayna L      13 SIA-MR                 27.96      28.09 SILV
  6 Meiners, Tara       13 Basc-MR                28.31      28.34 SILV
  7 Ramos, Rochelle     13 RedTails-MR            29.16      28.37 SILV
  8 Biagini, Stephanie  13 SIA-MR                 29.31      29.05 SILV
  9 Giberson, Erika     13 Basc-MR                29.15      29.42 SILV
 10 Wong, Bethany K     13 Twisters-MR            29.24      29.54 SILV
 11 Turnbull, Kirsten   13 AGUA-MR                28.74      29.81 SILV
 12 Detota, Stephanie   14 SIA-MR                 28.75      29.82 SILV
 12 Honohan, Catherine  13 AGUA-MR                29.70      29.82 SILV
 14 Feinberg, Lindsey   14 AGUA-MR                29.13      29.85 SILV
 15 Schofield, Abijah   13 NYCC-MR                29.41      29.90 SILV
AGE - Division  
  1 Degand, Carolyn C   13 Apex-MR                30.14      30.48 AGE-
  2 Sullivan, Meg W     13 YFD-MR                 29.42      30.77 AGE-
  3 Teng, Michelle      13 AGUA-MR                30.19      30.92 AGE-
  4 Lusher, Samantha    13 Apex-MR                31.47      31.04 AGE
  5 Gonzalez, Melissa   14 SIA-MR                 29.45      31.09 AGE-
  6 Dunham, Jackie J    14 DOUG-MR                30.50      31.19 AGE
  7 Davidson, Margaret  13 AGUA-MR                31.52      31.21 AGE
  8 Newman, Georgia M   13 AGUA-MR                30.94      31.38 AGE
  9 Daly, Sinead N      14 HS-MR                  30.00      31.47 AGE-
 10 Sheppard, Elena     14 Bam!-MR                30.68      31.71 AGE
 11 Leon, Carolina      13 Apex-MR                32.00      32.18 AGE
 12 Mohr, Kristyn       13 Basc-MR                32.93      32.49 AGE
 13 Luo, Shiming        14 SIA-MR                 32.28      33.25 AGE
 14 Perlin, Michelle E  13 AGUA-MR                34.33      33.30 AGE
 15 Dwyer, Kristin M    14 AGUA-MR                31.03      33.91 AGE
 16 Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR                33.75      34.11 AGE
 17 Zweig, Julia A      13 HS-MR                     NT      35.67 AGE
 18 Connolly, Brittany  13 SIA-MR                 34.82      36.08 AGE
 19 Bowens, Naomi A     13 Bam!-MR                35.84      36.20 AGE
 20 Simonds, Lia Z      14 YFD-MR                 36.08      36.61 AGE
 21 Lukomnik, Julia     13 YFD-MR                 37.09      37.28 AGE
 22 Narvaez, Elizabeth  14 Apex-MR                45.00      44.28 AGE
 
Event 22  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          24.79  ZQ
          24.80  MEET
          25.99  JO
          28.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Ng, Cory            14 NYCC-MR                25.53      25.34 JO
  2 Mery, Marek         14 NYCC-MR                25.84      25.48 JO
SILV - Division  
  1 Heigh, Douglas M    13 SIA-MR                 27.02      26.34 SILV
  2 Sadowski, Kevin     14 HS-MR                     NT      26.39 SILV
  3 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR                26.49      26.60 SILV
  4 Curci, Brian        14 YFD-MR                 26.74      26.67 SILV
  5 Iino, Seiji         14 RedTails-MR            26.52      26.81 SILV
  6 Pakstas-Smith, And  14 NYCC-MR                27.64      27.33 SILV
  7 Lanham, Andrew G    14 SIA-MR                 28.80      27.49 SILV+
  8 Yuan, Jeffrey       14 AGUA-MR                28.22      27.65 SILV
  9 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR            27.22      27.69 SILV
 10 De La Rosa, Noel    14 RedTails-MR            27.91      27.84 SILV
 11 Duch, Sam           14 RedTails-MR            27.80      28.10 SILV
AGE - Division  
  1 Joseph, Walter L    13 Bam!-MR                31.73      28.38 AGE
  2 Giordano, Sasha     13 NYCC-MR                29.00      28.72 AGE
  3 Wowk, Justin        13 Basc-MR                30.13      28.83 AGE
  4 Dunkley, Gideon A   13 Apex-MR                29.23      29.23 AGE
  5 Snow, Henry         13 AGUA-MR                30.40      29.70 AGE
  6 Fritsch, Steven     14 HS-MR                  30.83      30.39 AGE
  7 Khan, Deryck        13 RedTails-MR            29.92      30.51 AGE
  8 Olsen, John         13 Basc-MR                36.79      31.38 AGE
  9 Fyodorov, Anton     13 HS-MR                  32.94      31.53 AGE
 10 Wu, Edmund          13 NYCC-MR                31.37      31.89 AGE
 11 Zivkovic, Adam      13 YFD-MR                 33.45      32.07 AGE
 11 Sobolevskiy, Alex   14 Apex-MR                32.14      32.07 AGE
 13 Scully, Shane N     13 AGUA-MR                31.89      32.34 AGE
 14 Mak, Alex           14 NYCC-MR                37.00      32.76 AGE
 15 Hassan, Raheem A    14 Apex-MR                32.52      33.13 AGE
 16 Suben, Jameson      13 HS-MR                     NT      34.10 AGE
 17 Kwong, Darren K     13 Bam!-MR                35.66      34.23 AGE
 18 Snyder, Stephen R   13 YFD-MR                 38.76      36.73 AGE
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
=========================================================================
        1:19.39  ZQ
        1:19.40  MEET
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Olszewski, Tiffany  10 Twisters-MR          1:19.47    1:20.36 JO
  2 Fritsch, Kristina   10 HS-MR                1:20.09    1:20.39 JO
SILV - Division  
  1 Pazmino, Sara E     10 Twisters-MR          1:25.57    1:24.78 SILV
  2 Kwa, Adelene         9 NYCC-MR              1:25.91    1:25.67 SILV
  3 Cobbinah, Sarah     10 Apex-MR              1:36.49    1:25.92 SILV
  4 Piskin, Tori E      10 AGUA-MR              1:25.40    1:26.28 SILV
  5 Gutierrez, Catheri  10 Twisters-MR          1:29.05    1:28.58 SILV
  6 Baldovino, Mercede   9 AGUA-MR                   NT    1:30.13 SILV
  7 Senior, Candace F    9 Bam!-MR              1:32.32    1:30.25 SILV
  8 Tannenbaum, Hannah  10 AGUA-MR              1:35.00    1:32.78 SILV
  9 Pavlin, Mekala       9 AGUA-MR              1:41.07    1:32.94 SILV+
 10 Chinsena, Sarocha   10 Twisters-MR          1:30.00    1:34.41 SILV
 -- Hunt, Janaya        10 SIA-MR               1:55.03         DQ
AGE - Division  
  1 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                   NT    1:40.21 AGE
  2 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:57.61    1:40.78 AGE
  3 Kudelska, Kamila     9 NYCC-MR              1:36.67    1:41.55 AGE-
  4 Song, Crysta         9 SIA-MR               1:49.95    1:44.08 AGE
  5 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:45.15    1:45.79 AGE
  6 Szkolnicki, Jennif  10 Apex-MR              1:45.00    1:46.85 AGE
  7 Koenig, Emily       10 HS-MR                1:48.84    1:48.46 AGE
  8 Weiner, Tess M       9 AGUA-MR              1:45.06    1:49.13 AGE
  9 Joshi, Sonja S      10 Apex-MR              2:07.66    1:51.55 AGE
 10 Smith, Alyssa J     10 YFD-MR               1:35.41    1:54.27 AGE-
 11 Zaman, Farhin        9 Twisters-MR          1:45.00    1:57.07 AGE
 12 Fowle, Allison J    10 HS-MR                     NT    1:57.39 AGE
 13 Saks, Jessica       10 Basc-MR              1:55.00    2:01.46 AGE
 14 Lam, Jessica        10 NYCC-MR              1:37.16    2:09.85 AGE-
 15 Fishman, Sydney      9 AGUA-MR                   NT    2:11.97 AGE
 -- Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR              1:54.96         DQ
Non-Award Division  
 -- Garcia, Rudy        10 Twisters-MR          1:35.00         DQ
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
=========================================================================
        1:21.09  ZQ
        1:21.10  MEET
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Raczynski, Joseph   10 AGUA-MR              1:29.69    1:22.10 JO+
SILV - Division  
  1 Dalessio, Andrew     9 Basc-MR              1:28.43    1:23.68 SILV
  2 Sangtippawan, Chud   9 Twisters-MR          1:30.00    1:25.88 SILV
  3 Dupres, Paul P      10 RedTails-MR          1:29.51    1:26.03 SILV
  4 Middleton, William   9 Basc-MR              1:28.38    1:27.83 SILV
  5 Singer, Paolo       10 KRKN-MR              1:32.00    1:30.51 SILV
  6 Connolly, Ryan       9 SIA-MR               1:43.47    1:32.12 SILV+
  7 Maloney, Michael     9 HS-MR                     NT    1:37.11 SILV
  8 Olsen, Drew          9 Basc-MR              1:36.90    1:40.06 SILV
AGE - Division  
  1 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              1:41.48    1:41.16 AGE
  2 Day, Samson          9 AGUA-MR              1:52.82    1:47.45 AGE
  3 Oppenheimer, Harry  10 AGUA-MR              1:46.15    1:47.97 AGE
  4 Bacci, Ryan D        9 DOUG-MR              1:58.34    1:49.83 AGE
  5 Dinkel, Greg A       9 HS-MR                2:14.52    2:00.01 AGE
  6 Suben, Blake        10 HS-MR                2:14.39    2:00.56 AGE
 -- Mihalcik, Peter J    9 AGUA-MR              2:15.57         DQ
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
=========================================================================
        1:07.29  ZQ
        1:07.30  MEET
        1:08.39  JO
        1:18.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Safran, Lily W      14 AGUA-MR              1:07.75    1:07.77 JO
  2 Meiners, Tara       13 Basc-MR              1:07.92    1:07.96 JO
SILV - Division  
  1 Healey, Vivian O    13 AGUA-MR              1:10.68    1:08.44 SILV
  2 Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR          1:15.60    1:08.69 SILV
  3 Grobeck, Alyson     14 AGUA-MR              1:07.85    1:09.26 SILV-
  4 Konko, Dayna L      13 SIA-MR               1:09.79    1:10.07 SILV
  5 Turnbull, Kirsten   13 AGUA-MR              1:11.29    1:11.56 SILV
  6 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              1:10.89    1:13.34 SILV
  7 Kwa, Carolyn        14 AGUA-MR              1:12.72    1:13.81 SILV
  8 Honohan, Catherine  13 AGUA-MR              1:14.83    1:14.72 SILV
  9 Detota, Stephanie   14 SIA-MR               1:10.02    1:15.20 SILV
 10 Gross, Sheila       13 HS-MR                1:13.38    1:15.63 SILV
 11 Giberson, Erika     13 Basc-MR              1:15.69    1:16.51 SILV
 12 Dunham, Jackie J    14 DOUG-MR              1:22.55    1:16.56 SILV+
 13 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR              1:18.83    1:17.28 SILV+
 14 Sullivan, Meg W     13 YFD-MR               1:15.92    1:17.50 SILV
 -- Schofield, Abijah   13 NYCC-MR              1:14.41         DQ
AGE - Division  
  1 Daly, Sinead N      14 HS-MR                1:17.29    1:21.08 AGE-
  2 Sheppard, Elena     14 Bam!-MR              1:25.77    1:27.12 AGE
  3 Simonds, Lia Z      14 YFD-MR               1:27.36    1:29.90 AGE
  4 Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR              1:30.48    1:30.43 AGE
  5 Connolly, Brittany  13 SIA-MR               1:37.80    1:35.00 AGE
  6 Lukomnik, Julia     13 YFD-MR               1:40.27    1:38.48 AGE
  7 Bowens, Naomi A     13 Bam!-MR              1:36.00    1:41.85 AGE
 -- Mohr, Kristyn       13 Basc-MR              1:17.09         DQ
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
=========================================================================
        1:03.79  ZQ
        1:03.80  MEET
        1:06.29  JO
        1:19.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Hikal, Karim        13 Basc-MR              1:04.16    1:05.47 JO
  2 Heigh, Douglas M    13 SIA-MR               1:08.11    1:05.79 JO+
SILV - Division  
  1 Brulhardt, David A  14 Twisters-MR          1:08.44    1:08.11 SILV
  2 Yuan, Jeffrey       14 AGUA-MR              1:08.93    1:08.46 SILV
  3 Lanham, Andrew G    14 SIA-MR               1:07.54    1:08.51 SILV
  4 Giordano, Sasha     13 NYCC-MR              1:12.00    1:11.58 SILV
  5 Duch, Sam           14 RedTails-MR          1:11.71    1:12.64 SILV
  6 Curci, Brian        14 YFD-MR               1:15.70    1:13.92 SILV
  7 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          1:17.00    1:15.36 SILV
 -- Mery, Marek         14 NYCC-MR              1:08.79         DQ
AGE - Division  
  1 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              1:21.55    1:23.95 AGE
  2 Sobolevskiy, Alex   14 Apex-MR              1:45.00    1:25.13 AGE
  3 Khan, Deryck        13 RedTails-MR          1:21.09    1:25.23 AGE
  4 Kwong, Darren K     13 Bam!-MR              1:25.34    1:26.34 AGE
  5 Olsen, John         13 Basc-MR              1:35.90    1:27.21 AGE
  6 Wu, Edmund          13 NYCC-MR              1:36.93    1:35.46 AGE
  7 Zivkovic, Adam      13 YFD-MR               1:48.61    1:35.92 AGE
  8 Snyder, Stephen R   13 YFD-MR               1:40.83    1:37.08 AGE
 
Event 27  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
=========================================================================
          35.59  ZQ
          35.60  MEET
          37.09  JO
          45.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Cobbinah, Sarah     10 Apex-MR                39.99      36.39 JO+
  2 Mrozinski, Melissa  10 Basc-MR                37.91      36.78 JO+
  3 Engelstein, Sophie  10 YFD-MR                 36.88      37.04 JO
SILV - Division  
  1 Teng, Rebecca Y      9 AGUA-MR                37.11      37.60 SILV
  2 Connolly, Mariel     9 NYCC-MR                40.53      38.93 SILV
  3 Braca, Gianna       10 CFA-MR                 39.02      39.09 SILV
  4 Zawadka, Sandra     10 Twisters-MR            41.76      41.25 SILV
  5 Gutierrez, Jenny     9 Twisters-MR            44.39      44.29 SILV
 -- Samulski, Anna C    10 Bam!-MR                53.00         DQ
AGE - Division  
  1 Senior, Candace F    9 Bam!-MR                44.55      45.70 AGE-
  2 Arrunategui, Marie   9 AGUA-MR                44.60      46.63 AGE-
  3 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                48.12      47.72 AGE
  4 Szkolnicki, Jennif  10 Apex-MR                49.12      48.79 AGE
  5 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR                51.16      50.11 AGE
  6 Mercado, Franchesk  10 Apex-MR                52.35      50.58 AGE
  7 Wong, Tiffany K     10 Twisters-MR            48.00      51.23 AGE
  8 Novick-Smith, Eliz   9 YFD-MR                 49.82      51.42 AGE
  9 Joshi, Sonja S      10 Apex-MR                45.00      54.04 AGE-
 10 Schmitt, Katherine   9 YFD-MR                 58.24      54.38 AGE
 -- Lipuma-Nishihira,   10 YFD-MR                 55.49         DQ
 -- Shapiro, Emily P    10 YFD-MR                 51.25         DQ
 -- Hunt, Janaya        10 SIA-MR                 54.11         DQ
 -- Justo, Fercandy     10 RedTails-MR          1:00.09         DQ
 -- Fong, Danielle A    10 AGUA-MR              1:10.81         DQ
 -- Ary, Katelyn M       9 AGUA-MR                59.39         DQ
 -- Darabundit, Magica   9 AGUA-MR              1:04.14         DQ
 -- Stavridis, Linnea    9 Apex-MR                52.39         DQ
 -- Santana, Melissa     9 RedTails-MR          1:00.94         DQ
 -- Ramos, Emily L      10 Bam!-MR                59.00         DQ
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
=========================================================================
          36.39  ZQ
          36.40  MEET
          37.59  JO
          45.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Sangtippawan, Chud   9 Twisters-MR            36.41      37.89 SILV-
  2 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR                39.45      39.05 SILV
  3 Dupres, Paul P      10 RedTails-MR            41.72      42.16 SILV
  4 Polanco, Christoph   9 Twisters-MR            41.72      42.95 SILV
  5 Singer, Paolo       10 KRKN-MR                39.90      44.27 SILV
AGE - Division  
  1 May, Michael M       9 Twisters-MR            47.16      46.97 AGE
  2 Navy, Daniel L       9 YFD-MR                 45.58      47.60 AGE
  3 Johnson, Cahle      10 RedTails-MR            47.07      48.72 AGE
  4 Dupres, Abel         9 RedTails-MR               NT      49.97 AGE
  5 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                55.74      53.01 AGE
  6 Donnelly, Brendan    9 AGUA-MR                   NT      55.19 AGE
 -- Cheskis, David      10 Basc-MR                45.39         DQ
 -- Chanis, Sam H       10 AGUA-MR              1:06.58         DQ
 -- Perez, Irving       10 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Valinsky, Nicholas   9 YFD-MR               1:19.44         DQ
 -- Lam, Shawn          10 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Licalzi, Nicholas    9 AGUA-MR                   NT         DQ
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
=========================================================================
        1:05.09  ZQ
        1:05.10  MEET
        1:07.49  JO
        1:14.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Cruise, Mallory J   14 Twisters-MR          1:05.37    1:03.00 ZQ+
  2 Liu, Lucy X         14 AGUA-MR              1:06.68    1:04.65 ZQ+
JO - Division  
  1 Wollner, Margaret   14 AGUA-MR              1:05.84    1:05.32 JO
  2 Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR               NT    1:05.92 JO
  3 Crane, Francesca    14 AGUA-MR              1:06.10    1:06.23 JO
  4 Schiano, Marie J    14 SIA-MR               1:06.55    1:06.39 JO
SILV - Division  
  1 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              1:06.75    1:08.81 SILV-
  2 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              1:09.73    1:09.64 SILV
  3 Ramos, Rochelle     13 RedTails-MR          1:12.99    1:10.21 SILV
  4 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              1:14.57    1:10.64 SILV
  5 Grobeck, Alyson     14 AGUA-MR              1:14.09    1:10.73 SILV
AGE - Division  
  1 Gross, Sheila       13 HS-MR                1:14.81    1:15.91 AGE
  2 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR              1:15.07    1:16.92 AGE
  3 Detota, Stephanie   14 SIA-MR               1:14.41    1:19.33 AGE-
  4 Degand, Carolyn C   13 Apex-MR              1:17.07    1:19.55 AGE
  5 Gonzalez, Melissa   14 SIA-MR               1:21.34    1:24.19 AGE
  6 Davidson, Margaret  13 AGUA-MR                   NT    1:27.78 AGE
  7 Leon, Carolina      13 Apex-MR              1:24.24    1:30.80 AGE
  8 Perlin, Michelle E  13 AGUA-MR                   NT    1:38.96 AGE
 -- Bowens, Naomi A     13 Bam!-MR              1:39.00         DQ
 -- Luo, Shiming        14 SIA-MR               1:31.74         DQ
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
=========================================================================
        1:01.99  ZQ
        1:02.00  MEET
        1:06.99  JO
        1:14.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              1:02.99    1:02.01 JO
  2 Iino, Seiji         14 RedTails-MR          1:09.14    1:05.45 JO+
  3 Hikal, Mohamed      13 Basc-MR              1:08.78    1:06.91 JO+
  4 Mohamed, Salah      14 HS-MR                1:10.41    1:06.92 JO+
SILV - Division  
  1 Lanham, Andrew G    14 SIA-MR               1:06.84    1:07.48 SILV-
  2 Hikal, Karim        13 Basc-MR              1:08.01    1:09.59 SILV
  3 Heigh, Douglas M    13 SIA-MR               1:11.41    1:09.86 SILV
AGE - Division  
  1 Brulhardt, David A  14 Twisters-MR          1:21.23    1:15.10 AGE
  2 Wowk, Justin        13 Basc-MR              1:39.99    1:15.73 AGE
  3 McDonald, Morris    14 Bam!-MR              1:28.00    1:17.40 AGE
 
Event 31  Girls 9-10 200 Yard IM
=========================================================================
        2:53.99  ZQ
        2:54.00  MEET
        2:55.99  JO
        3:19.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Teng, Rebecca Y      9 AGUA-MR              2:57.00    2:47.81 ZQ+
JO - Division  
  1 Fritsch, Kristina   10 HS-MR                     NT    2:55.83 JO
  2 Mrozinski, Melissa  10 Basc-MR              3:08.90    2:55.95 JO+
SILV - Division  
  1 Olszewski, Tiffany  10 Twisters-MR          3:00.30    2:59.19 SILV
  2 Kwa, Adelene         9 NYCC-MR              3:03.36    3:02.22 SILV
  3 Connolly, Mariel     9 NYCC-MR              3:10.00    3:06.40 SILV
  4 Kwong, Naomi W      10 Bam!-MR              3:29.00    3:07.14 SILV+
  5 Pavlin, Mekala       9 AGUA-MR                   NT    3:07.17 SILV
AGE - Division  
  1 Senior, Candace F    9 Bam!-MR              3:39.00    3:24.12 AGE
  2 Yeung, Tiffany      10 HS-MR                     NT    3:27.28 AGE
  3 McCauley, Caitlin   10 HS-MR                     NT    3:45.25 AGE
 -- Suben, MacKenzie    10 HS-MR                     NT         DQ
 -- Fowle, Allison J    10 HS-MR                     NT         DQ
 -- Koenig, Emily       10 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 32  Boys 9-10 200 Yard IM
=========================================================================
        2:59.29  ZQ
        2:59.30  MEET
        2:59.99  JO
        3:19.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
 -- Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              2:59.64         DQ
SILV - Division  
 -- Raczynski, Joseph   10 AGUA-MR                   NT         DQ
AGE - Division  
 -- Maloney, Michael     9 HS-MR                     NT         DQ
 -- Suben, Blake        10 HS-MR                     NT         DQ
 -- Dinkel, Greg A       9 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard IM
=========================================================================
        2:20.49  ZQ
        2:20.50  MEET
        2:29.09  JO
        2:47.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Liu, Lucy X         14 AGUA-MR              2:21.28    2:18.65 ZQ+
JO - Division  
  1 Wollner, Margaret   14 AGUA-MR              2:20.67    2:23.60 JO
  2 Crane, Francesca    14 AGUA-MR              2:25.61    2:24.85 JO
  3 Safran, Lily W      14 AGUA-MR              2:24.18    2:27.67 JO
  4 Roseman, Alexandra  14 AGUA-MR              2:25.69    2:28.72 JO
SILV - Division  
  1 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              2:30.99    2:30.96 SILV
  2 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              2:31.05    2:32.10 SILV
  3 Zhu, Angela         14 Twisters-MR          2:34.38    2:32.30 SILV
  3 Quach, Michele      14 Apex-MR              2:30.67    2:32.30 SILV
  5 Feinberg, Lindsey   14 AGUA-MR              2:33.14    2:33.26 SILV
  6 Kwa, Carolyn        14 AGUA-MR              2:35.12    2:33.94 SILV
  7 Biagini, Stephanie  13 SIA-MR               2:37.23    2:35.36 SILV
  8 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              2:28.59    2:38.47 SILV-
  9 Ramos, Rochelle     13 RedTails-MR          2:43.58    2:40.18 SILV
 10 Runco, Christine    13 SIA-MR               2:46.06    2:41.31 SILV
 11 Wong, Bethany K     13 Twisters-MR          2:38.15    2:42.53 SILV
 12 Lusher, Samantha    13 Apex-MR              2:50.00    2:42.74 SILV+
 13 Degand, Carolyn C   13 Apex-MR              2:38.78    2:43.18 SILV
 14 Daly, Sinead N      14 HS-MR                2:45.09    2:46.24 SILV
AGE - Division  
  1 Newman, Georgia M   13 AGUA-MR                   NT    2:51.24 AGE
  2 Zweig, Julia A      13 HS-MR                3:16.78    3:18.07 AGE
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard IM
=========================================================================
        2:15.29  ZQ
        2:15.30  MEET
        2:20.99  JO
        2:29.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Ng, Cory            14 NYCC-MR              2:22.65    2:21.64 SILV
  2 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              2:29.00    2:22.94 SILV
  3 Hikal, Karim        13 Basc-MR              2:21.54    2:23.11 SILV
  4 Hikal, Mohamed      13 Basc-MR              2:26.29    2:26.56 SILV
  5 Yuan, Jeffrey       14 AGUA-MR              2:27.15    2:27.25 SILV
AGE - Division  
  1 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR              2:29.54    2:37.46 AGE
  2 McDonald, Morris    14 Bam!-MR              2:58.35    2:41.13 AGE
  3 De La Rosa, Noel    14 RedTails-MR          2:41.36    2:41.29 AGE
  4 Giordano, Sasha     13 NYCC-MR              2:34.00    2:45.49 AGE
  5 Joseph, Walter L    13 Bam!-MR              3:06.00    2:50.91 AGE
  6 Fritsch, Steven     14 HS-MR                2:53.48    2:51.03 AGE
  7 Fyodorov, Anton     13 HS-MR                3:00.47    2:53.52 AGE
  8 Dunkley, Gideon A   13 Apex-MR              3:00.00    3:16.97 AGE
  9 Hassan, Raheem A    14 Apex-MR              3:21.72    3:17.50 AGE
 -- Sadowski, Kevin     14 HS-MR                     NT         DQ
 -- Suben, Jameson      13 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 35  Girls 15-18 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        2:02.89  ZQ
        2:02.90  MEET
        2:06.99  JO
        2:16.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Garcia, Sharlene    17 Twisters-MR          2:10.43    2:08.55 SILV
  2 Klaber, Maaret C    16 Apex-MR              2:06.64    2:09.37 SILV-
  3 Jurawanichkul, Cas  15 Twisters-MR          2:09.21    2:09.93 SILV
  4 Kooperkamp, Hannah  15 RedTails-MR          2:15.45    2:13.85 SILV
  5 Nicchi, Jaclyn      16 Basc-MR              2:12.82    2:15.59 SILV
  6 Almodovar, Yvelise  16 Apex-MR              2:14.59    2:16.07 SILV
AGE - Division  
  1 Duch, Amanda        15 RedTails-MR          2:20.60    2:16.82 AGE
  2 Richardson, Elyse   17 AGUA-MR              2:11.50    2:18.10 AGE-
  3 Daley, Sheila       15 NYCC-MR              2:41.00    2:38.02 AGE
  4 Marino, Allegra     16 AGUA-MR              2:42.84    2:42.21 AGE
 
Event 36  Boys 15-18 200 Yard Freestyle
=========================================================================
        1:52.99  ZQ
        1:53.00  MEET
        1:54.99  JO
        2:01.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              1:58.95    1:54.42 JO+
SILV - Division  
  1 Villar, Juan J      16 Apex-MR              1:55.00    1:56.56 SILV
  2 Pulgar, Ronny J     15 Twisters-MR          1:58.60    1:59.66 SILV
  3 Danko, Joseph A     15 Twisters-MR          2:05.46    2:01.12 SILV+
AGE - Division  
  1 Vanderplas, Ricky   15 NYCC-MR              2:01.39    2:02.22 AGE-
  2 Delese, Marc        15 Basc-MR              2:09.40    2:04.10 AGE
  3 Brulhardt, Arnold   15 Twisters-MR          2:00.59    2:04.43 AGE-
  4 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR              2:05.00    2:05.89 AGE
  5 Wong, Louis K       15 Twisters-MR          2:12.25    2:07.68 AGE
  6 Marsh, Keith        17 Basc-MR              2:17.09    2:09.20 AGE
  7 Depaolo, Vincent E  15 SIA-MR               2:22.79    2:13.26 AGE
  8 Justo, Fermin       15 RedTails-MR          2:17.58    2:18.54 AGE
  9 Mohr, Michael       16 Basc-MR              2:19.14    2:18.72 AGE
 10 Gorodetskiy, Igor   15 SIA-MR               2:33.14    2:22.82 AGE
 11 Rosen, Eric         15 SIA-MR                    NT    2:40.54 AGE
 
Event 37  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
=========================================================================
          36.09  ZQ
          36.10  MEET
          37.79  JO
          44.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Siegel, Erika A     11 AGUA-MR                36.69      36.60 JO
SILV - Division  
  1 Bolander, Katie D   11 AGUA-MR                37.00      38.05 SILV-
  2 Mejia, Cinthia      11 RedTails-MR            38.97      38.50 SILV
  3 Garcia, Gigi        12 Twisters-MR            41.00      38.67 SILV
  4 Dinkel, Emily G     12 HS-MR                  38.45      39.33 SILV
  5 Kammel, Stella E    11 AGUA-MR                40.05      39.65 SILV
  6 Sangtippawan, Phai  12 Twisters-MR            40.96      40.09 SILV
  7 Hryhorowych, Tania  12 AGUA-MR                40.96      40.11 SILV
  8 Giberson, Kari      11 Basc-MR                39.53      40.30 SILV
  9 Counter, Jacquelyn  12 Twisters-MR            39.85      40.41 SILV
 10 Drucker, Amanda     11 Basc-MR                40.45      40.44 SILV
 11 Follini, Nadine     12 CFA-MR                 40.90      40.77 SILV
 12 Mennen, Lauren B    12 AGUA-MR                42.52      40.85 SILV
 13 Ghanim, Doha        11 Twisters-MR            43.09      41.45 SILV
 14 Purcell, Kelsey G   11 AGUA-MR                42.93      41.95 SILV
 15 Bodnar, Katharine   12 YFD-MR                 41.67      42.25 SILV
 16 Ni, Samantha        11 SIA-MR                 46.12      42.87 SILV+
 17 Hechler, Julia      12 NYCC-MR                45.23      42.89 SILV+
 18 Anderson, Lisa      12 Basc-MR                48.11      42.92 SILV+
 19 Collyer, Courtney   11 Basc-MR                41.55      43.08 SILV
 20 Roberts, Hilary     11 AGUA-MR                42.37      43.84 SILV
 21 McLaughlin, Johann  12 RedTails-MR            44.69      44.07 SILV+
 22 Lysenko, Anna       12 HS-MR                  44.65      44.15 SILV+
AGE - Division  
  1 Monti, Chessy       11 AGUA-MR                47.12      44.76 AGE
  2 Bardo, Jullian      12 HS-MR                     NT      46.43 AGE
  3 Buckholz, Elizabet  11 Bam!-MR                49.20      46.62 AGE
  4 Rivera, Taina       12 AGUA-MR                47.87      46.93 AGE
  5 Lam, Cyrena         12 AGUA-MR                   NT      47.81 AGE
  6 Cabrera, Genesis    11 RedTails-MR            51.86      49.18 AGE
  7 Jean-Baptiste, Mal  11 AGUA-MR                52.15      49.26 AGE
  8 Dunkley, Gyllian A  12 Apex-MR              1:02.75      50.19 AGE
  9 Chuber, Kristen     11 DOUG-MR                52.18      51.83 AGE
 10 Wessel, Elizabeth   11 YFD-MR                 54.60      51.84 AGE
 11 McKay, Noelle R     11 HS-MR                  53.39      52.31 AGE
 12 Medrano, Rosanna    11 RedTails-MR            54.80      53.15 AGE
 13 Arriola, Amanda     11 Bam!-MR                57.27      53.62 AGE
 14 Tagel, Lizette M    12 AGUA-MR                51.33      54.09 AGE
 15 Seckin, Serin       12 HS-MR                  58.74      54.93 AGE
 16 Ramos, Raisadie     11 RedTails-MR          1:04.61      54.98 AGE
 17 Lozano, Gladys      11 RedTails-MR          1:10.00      55.29 AGE
 -- Armstrong, liccie   11 KRKN-MR                45.50         DQ
 
Event 38  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
=========================================================================
          37.49  ZQ
          37.50  MEET
          38.09  JO
          43.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Goldman, David      12 YFD-MR                 37.51      33.16 ZQ+
  2 Polanco, Jose A     11 Twisters-MR            37.52      37.23 ZQ+
SILV - Division  
  1 Kopczynski, Konrad  12 NYCC-MR                43.00      38.11 SILV
  2 Fitzgerald, Reid B  12 AGUA-MR                43.65      40.48 SILV
  3 Tokatlilar, Max     12 AGUA-MR                40.97      40.95 SILV
  4 Ghanim, Mahmoud     12 Twisters-MR            43.60      41.00 SILV
  5 Maloney, Thomas     12 HS-MR                  41.08      41.40 SILV
  6 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR            43.93      42.14 SILV+
AGE - Division  
  1 Navy, Mare          12 YFD-MR                 43.42      44.23 AGE-
  2 Rosenberg, Sam S    12 Bam!-MR                48.62      46.10 AGE
  3 Marte, Alcides S    12 RedTails-MR            52.09      46.87 AGE
  4 Bennett, Donald     12 Basc-MR                   NT      49.27 AGE
  5 Kelly, Chris        12 RedTails-MR            49.57      51.13 AGE
  6 Marshall, Christop  11 YFD-MR                 53.24      51.19 AGE
  7 Trinidad, Damario   11 Bam!-MR                50.25      52.49 AGE
  8 Buckholz, Quentin   11 Bam!-MR                47.00      54.24 AGE
  9 Stankes, James      11 DOUG-MR                50.95      57.54 AGE
 -- Krassner, Jordan M  11 DOUG-MR                39.96         DQ
 -- McKee, Patrick      12 Bam!-MR              1:20.00         DQ
 -- Liang, Dennis       11 NYCC-MR                49.08         DQ
 -- Lynch, Joey W       12 DOUG-MR                50.00         DQ
 
Event 39  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:13.79  ZQ
        1:13.80  MEET
        1:17.09  JO
        1:23.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Goldman, Lauren     15 YFD-MR               1:14.77    1:14.61 JO
SILV - Division  
  1 Garcia, Sharlene    17 Twisters-MR          1:19.11    1:17.18 SILV
  2 Richardson, Elyse   17 AGUA-MR              1:16.16    1:18.33 SILV-
  3 Duch, Amanda        15 RedTails-MR          1:26.47    1:22.94 SILV+
AGE - Division  
  1 Fiore, Caroline E   15 HS-MR                1:29.38    1:26.38 AGE
  2 Buckholz, Whitney   15 Bam!-MR              1:26.39    1:27.29 AGE
  3 Stevens, Stephanie  18 RedTails-MR          1:46.57    1:43.67 AGE
 
Event 40  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:07.99  ZQ
        1:08.00  MEET
        1:09.09  JO
        1:13.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Ng, Lance           17 NYCC-MR              1:08.55    1:08.95 JO
  2 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR          1:12.74    1:09.02 JO+
SILV - Division  
  1 Joshi, Gaurav S     15 Apex-MR              1:08.98    1:09.26 SILV-
  2 Sharabi, Elad       16 YFD-MR               1:10.30    1:10.11 SILV
  3 Delese, Marc        15 Basc-MR              1:13.07    1:10.14 SILV
  4 Sabanovic, Ildan    15 Twisters-MR          1:16.86    1:13.49 SILV+
  5 Nadesan, Sanjay     18 NYCC-MR              1:14.79    1:13.62 SILV+
AGE - Division  
  1 LI, Jeffrey         15 Twisters-MR          1:13.68    1:14.91 AGE-
  2 Rivera, Darel       15 YFD-MR               1:14.33    1:15.01 AGE
  3 Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR              1:19.22    1:15.54 AGE
  4 Wright, Charles J   16 YFD-MR               1:23.24    1:21.56 AGE
  5 Hill, Alex E        15 Apex-MR              1:24.24    1:24.17 AGE
  6 Hua, Terry          15 KRKN-MR              1:17.00    1:28.45 AGE
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          27.89  ZQ
          27.90  MEET
          28.69  JO
          32.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Miller, Sydney R    12 AGUA-MR                27.94      27.77 ZQ+
JO - Division  
  1 Alleyne, Sophia N   11 AGUA-MR                29.48      27.99 JO+
  2 Daboudet, Audrey    12 NYCC-MR                28.88      28.09 JO+
  3 Hoppe, Tina W       11 AGUA-MR                28.35      28.57 JO
SILV - Division  
  1 Geisinger, Gaby M   12 AGUA-MR                28.65      28.82 SILV-
  2 Mejia, Cinthia      11 RedTails-MR            28.98      28.88 SILV
  3 Fong, Sandra M      11 AGUA-MR                28.49      29.01 SILV-
  4 Kammel, Stella E    11 AGUA-MR                28.99      29.28 SILV
  5 Follini, Nadine     12 CFA-MR                 29.24      29.35 SILV
  6 Sinkevich, Karyna   12 HS-MR                  28.58      29.84 SILV-
  7 Drucker, Amanda     11 Basc-MR                30.25      30.23 SILV
  8 Parra, Jessi V      12 Apex-MR                31.46      30.34 SILV
  9 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR            30.75      30.36 SILV
 10 Bardo, Jullian      12 HS-MR                  30.17      30.39 SILV
 11 Counter, Gisella    12 Twisters-MR            30.70      30.44 SILV
 12 Gleicher, Isabel    11 YFD-MR                 31.53      30.47 SILV
 13 Garcia, Gigi        12 Twisters-MR            31.00      30.50 SILV
 14 Giberson, Kari      11 Basc-MR                30.37      31.67 SILV
 15 Pakstas-Smith, Reg  11 NYCC-MR                32.36      31.69 SILV
 16 Ramos, Angelica M   12 AGUA-MR                32.92      31.71 SILV+
 17 Collyer, Courtney   11 Basc-MR                32.71      31.86 SILV+
 18 Bodnar, Katharine   12 YFD-MR                 31.90      31.91 SILV
 19 Honohan, Jamie C    11 AGUA-MR                32.90      32.17 SILV+
 20 Ghanim, Doha        11 Twisters-MR            31.82      32.37 SILV
AGE - Division  
  1 Fleischer, Chelsea  12 Bam!-MR                32.34      32.50 AGE-
  2 Roberts, Hilary     11 AGUA-MR                31.84      32.70 AGE-
  3 Counter, Jacquelyn  12 Twisters-MR            32.25      32.72 AGE-
  4 Miller, Jenny       12 Apex-MR                33.42      32.76 AGE
  5 Sangtippawan, Phai  12 Twisters-MR            34.22      33.17 AGE
  5 Cyrus, Melanie A    12 Bam!-MR                34.18      33.17 AGE
  7 Alva, Angie         12 RedTails-MR            34.16      33.19 AGE
  8 Chanis, Rebecca H   12 AGUA-MR                33.34      33.23 AGE
  9 Pifalo, Jessica     11 Basc-MR                33.62      33.28 AGE
 10 Tagel, Lizette M    12 AGUA-MR                35.08      33.44 AGE
 11 Kubicek, Stephanie  11 Bam!-MR                32.11      33.56 AGE-
 12 Anderson, Lisa      12 Basc-MR                35.59      33.61 AGE
 13 Mennen, Lauren B    12 AGUA-MR                36.10      33.68 AGE
 14 McLaughlin, Johann  12 RedTails-MR            32.52      33.86 AGE
 15 Lysenko, Anna       12 HS-MR                  33.92      33.94 AGE
 16 Purcell, Kelsey G   11 AGUA-MR                33.61      34.45 AGE
 17 Wessel, Elizabeth   11 YFD-MR                 35.37      35.16 AGE
 18 Hechler, Julia      12 NYCC-MR                34.70      35.31 AGE
 19 Rivera, Taina       12 AGUA-MR                37.84      35.95 AGE
 20 Dunkley, Gyllian A  12 Apex-MR                38.72      37.93 AGE
 21 Flood, Caitlin      11 DOUG-MR                35.57      37.94 AGE
 22 Armstrong, liccie   11 KRKN-MR                37.50      37.95 AGE
 23 Monti, Chessy       11 AGUA-MR                36.17      37.96 AGE
 24 Chuber, Kristen     11 DOUG-MR                38.80      39.67 AGE
 25 Jean-Baptiste, Mal  11 AGUA-MR                39.91      39.74 AGE
 26 Medrano, Rosanna    11 RedTails-MR            40.52      40.26 AGE
 27 Ramos, Raisadie     11 RedTails-MR            42.98      40.61 AGE
 28 Buckholz, Elizabet  11 Bam!-MR                41.62      41.19 AGE
 29 Cabrera, Genesis    11 RedTails-MR            42.37      41.73 AGE
 30 McKay, Noelle R     11 HS-MR                  44.20      43.12 AGE
 31 Arriola, Amanda     11 Bam!-MR                44.87      43.60 AGE
 32 Seckin, Serin       12 HS-MR                  43.50      44.24 AGE
 33 Malone, Jasmine     11 Apex-MR              1:09.99      47.48 AGE
 34 Melendez, Abigail   11 Apex-MR                42.00      47.82 AGE
 35 Lam, Cyrena         12 AGUA-MR                   NT      48.22 AGE
 36 Lozano, Gladys      11 RedTails-MR            48.07      48.46 AGE
 -- Ni, Samantha        11 SIA-MR                 36.35         DQ
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          27.59  ZQ
          27.60  MEET
          28.69  JO
          32.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Sharabi, Aviv       12 YFD-MR                 27.60      27.74 JO-
  2 Goldman, David      12 YFD-MR                 27.90      27.93 JO
  3 Fitzgerald, Reid B  12 AGUA-MR                28.84      27.98 JO+
  4 Duch, Jack          11 RedTails-MR            29.44      28.39 JO+
SILV - Division  
  1 Polanco, Jose A     11 Twisters-MR            29.13      28.85 SILV
  2 Slouka, Zack Z      12 UN-AG-MR               30.81      29.02 SILV
  3 Leon, Fidel         12 Apex-MR                30.87      29.59 SILV
  4 Gleason, David X    11 AGUA-MR                30.00      29.79 SILV
  5 Kelly, Gregory      11 AGUA-MR                31.25      29.90 SILV
  6 Winikor, Chris      12 HS-MR                  29.00      30.06 SILV
  7 Ghanim, Mahmoud     12 Twisters-MR            30.78      30.14 SILV
  8 Tan, Frank          12 Twisters-MR            30.49      30.84 SILV
  9 Kooperkamp, Nathan  12 RedTails-MR            31.98      31.00 SILV
 10 Mejia, Jorge L      12 Twisters-MR            31.73      31.31 SILV
 11 Derby, Jimmy F      12 DOUG-MR                32.75      31.49 SILV+
 12 Martinez-White, Na  11 AGUA-MR                31.12      31.95 SILV
 13 Crane, Sean T       11 DOUG-MR                32.99      32.05 SILV+
 14 Lozano, Luis        12 RedTails-MR            32.29      32.34 SILV
AGE - Division  
  1 Navy, Mare          12 YFD-MR                 31.56      32.73 AGE-
  2 Lung, John          11 SIA-MR                    NT      32.79 AGE
  3 Mora, Javier A      11 DOUG-MR                34.47      32.98 AGE
  4 Chan, Justin        12 Twisters-MR            39.15      33.49 AGE
  5 Marte, Alcides S    12 RedTails-MR            34.98      33.52 AGE
  6 Tokatlilar, Max     12 AGUA-MR                33.56      33.74 AGE
  7 Narvaez, Marco A    12 Apex-MR                36.76      34.28 AGE
  8 Kelly, Chris        12 RedTails-MR            36.11      35.67 AGE
  9 Trinidad, Damario   11 Bam!-MR                35.16      36.07 AGE
 10 Liang, Dennis       11 NYCC-MR                36.92      36.31 AGE
 11 Rosenberg, Sam S    12 Bam!-MR                36.13      36.39 AGE
 12 Lynch, Joey W       12 DOUG-MR                36.69      36.77 AGE
 13 Wu, Kaufman         11 NYCC-MR                35.42      37.16 AGE
 14 Krassner, Jordan M  11 DOUG-MR                50.00      37.68 AGE
 15 Buckholz, Quentin   11 Bam!-MR                34.00      38.09 AGE
 16 Stankes, James      11 DOUG-MR                41.47      39.55 AGE
 17 Marshall, Christop  11 YFD-MR                 48.39      39.91 AGE
 18 Buckholz, Nathanie  11 Bam!-MR                39.94      40.49 AGE
 19 Rodriguez, Jeff R   11 Apex-MR                55.00      43.76 AGE
 20 McKee, Patrick      12 Bam!-MR                50.00    1:15.09 AGE
 
Event 43  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          26.39  ZQ
          26.40  MEET
          27.19  JO
          28.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Kooperkamp, Hannah  15 RedTails-MR            28.36      27.73 SILV
  2 Kalloff, Danielle   15 SIA-MR                 27.28      28.15 SILV
  3 Jurawanichkul, Cas  15 Twisters-MR            28.00      28.22 SILV
  4 Nicchi, Jaclyn      16 Basc-MR                28.27      28.29 SILV
  5 Almodovar, Yvelise  16 Apex-MR                27.71      28.38 SILV
  6 Duch, Amanda        15 RedTails-MR            28.82      28.41 SILV+
AGE - Division  
  1 Buckholz, Whitney   15 Bam!-MR                30.09      31.15 AGE
  2 Fiore, Caroline E   15 HS-MR                  31.21      31.68 AGE
  3 Marino, Allegra     16 AGUA-MR                34.40      35.20 AGE
  4 Stevens, Stephanie  18 RedTails-MR            42.13      41.06 AGE
  5 Garcia, Natalie     15 Apex-MR                40.78      43.71 AGE
 
Event 44  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
=========================================================================
          23.19  ZQ
          23.20  MEET
          23.79  JO
          26.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
 -- Charles, Dillon A   16 AGUA-MR                23.26         DQ
SILV - Division  
  1 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR            24.71      24.20 SILV
  2 Delese, Marc        15 Basc-MR                25.74      24.87 SILV
  3 Rivera, Darel       15 YFD-MR                 25.97      25.17 SILV
  4 Vanderplas, Ricky   15 NYCC-MR                25.15      25.23 SILV
  5 Franco, Gary        17 Twisters-MR            24.72      25.36 SILV
  6 Wong, Louis K       15 Twisters-MR            25.10      25.41 SILV
  7 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR                25.19      25.55 SILV
  8 Marcus, Josh        15 DOUG-MR                25.53      25.68 SILV
  9 Salas, Jakub        15 Twisters-MR            26.07      25.99 SILV
 10 Sharabi, Elad       16 YFD-MR                 25.45      26.01 SILV
 11 Collins, Rachard M  17 Apex-MR                27.48      26.05 SILV+
 12 Joshi, Gaurav S     15 Apex-MR                25.87      26.17 SILV
 13 Wright, Charles J   16 YFD-MR                 27.12      26.22 SILV+
 14 Nadesan, Sanjay     18 NYCC-MR                26.25      26.27 SILV
 15 Marsh, Keith        17 Basc-MR                27.90      26.44 SILV+
AGE - Division  
  1 LI, Jeffrey         15 Twisters-MR            25.81      26.83 AGE-
  2 Depaolo, Vincent E  15 SIA-MR                 26.78      27.21 AGE
  3 Hill, Alex E        15 Apex-MR                27.47      27.34 AGE
  4 Mohr, Michael       16 Basc-MR                27.57      27.39 AGE
  5 Sabanovic, Ildan    15 Twisters-MR            26.00      27.41 AGE-
  6 Justo, Fermin       15 RedTails-MR            28.14      27.60 AGE
  7 Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR                27.72      27.97 AGE
  8 Rosen, Eric         15 SIA-MR                 29.07      28.46 AGE
  9 Gorodetskiy, Igor   15 SIA-MR                 28.45      28.94 AGE
 10 Hua, Terry          15 KRKN-MR                31.90      33.59 AGE
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
=========================================================================
        1:09.59  ZQ
        1:09.60  MEET
        1:12.29  JO
        1:24.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Moore, Jhanna       11 AGUA-MR              1:09.83    1:08.43 ZQ+
  2 Daboudet, Audrey    12 NYCC-MR              1:11.66    1:09.15 ZQ+
  3 Follini, Nadine     12 CFA-MR               1:09.74    1:09.20 ZQ+
JO - Division  
  1 Garcia, Gigi        12 Twisters-MR          1:16.78    1:10.59 JO+
SILV - Division  
  1 Hryhorowych, Tania  12 AGUA-MR              1:11.02    1:12.42 SILV-
  2 Kammel, Stella E    11 AGUA-MR              1:14.74    1:12.93 SILV
  3 Fong, Sandra M      11 AGUA-MR              1:11.82    1:12.99 SILV-
  4 Bolander, Katie D   11 AGUA-MR              1:11.82    1:13.13 SILV-
  5 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:13.65    1:13.50 SILV
  6 Sinkevich, Karyna   12 HS-MR                     NT    1:15.11 SILV
  7 Counter, Gisella    12 Twisters-MR          1:19.18    1:15.94 SILV
  8 Alleyne, Sophia N   11 AGUA-MR              1:15.91    1:16.09 SILV
  9 Gleicher, Isabel    11 YFD-MR               1:16.93    1:16.37 SILV
 10 Giberson, Kari      11 Basc-MR              1:17.21    1:17.74 SILV
 11 Ramos, Angelica M   12 AGUA-MR              1:18.90    1:18.70 SILV
 12 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR          1:21.45    1:20.07 SILV
 13 Pakstas-Smith, Reg  11 NYCC-MR              1:23.96    1:24.73 SILV
 -- Anderson, Lisa      12 Basc-MR              1:46.58         DQ
AGE - Division  
  1 Chanis, Rebecca H   12 AGUA-MR              1:26.59    1:25.04 AGE
  2 Kubicek, Stephanie  11 Bam!-MR              1:27.71    1:26.58 AGE
  3 Alva, Angie         12 RedTails-MR          1:39.26    1:27.83 AGE
  4 Honohan, Jamie C    11 AGUA-MR              1:27.59    1:28.57 AGE
  5 Mennen, Lauren B    12 AGUA-MR                   NT    1:30.56 AGE
  6 Dinkel, Emily G     12 HS-MR                1:27.78    1:30.58 AGE
  7 Pifalo, Jessica     11 Basc-MR              1:40.05    1:34.01 AGE
  8 Wessel, Elizabeth   11 YFD-MR               1:32.81    1:34.39 AGE
  9 Cyrus, Melanie A    12 Bam!-MR              1:37.00    1:44.18 AGE
 10 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              1:49.68    1:44.58 AGE
 11 Flood, Caitlin      11 DOUG-MR              1:49.50    1:45.20 AGE
 12 Chuber, Kristen     11 DOUG-MR              1:48.00    1:48.02 AGE
 -- Purcell, Kelsey G   11 AGUA-MR              1:36.09         DQ
 -- Lam, Cyrena         12 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Ni, Samantha        11 SIA-MR                    NT         DQ
 -- Hechler, Julia      12 NYCC-MR              1:35.00         DQ
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
=========================================================================
        1:10.59  ZQ
        1:10.60  MEET
        1:14.39  JO
        1:25.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Liang, Truman       12 NYCC-MR              1:20.32    1:05.99 ZQ+
  2 Goldman, David      12 YFD-MR               1:13.49    1:10.43 ZQ+
JO - Division  
  1 Gleason, David X    11 AGUA-MR              1:16.13    1:12.21 JO+
  2 Kamata, Muneki      12 NYCC-MR              1:13.22    1:12.33 JO
  3 Sharabi, Aviv       12 YFD-MR               1:13.81    1:12.64 JO
  4 Duch, Jack          11 RedTails-MR          1:17.32    1:13.04 JO+
  5 Kopczynski, Konrad  12 NYCC-MR              1:18.60    1:13.90 JO+
SILV - Division  
  1 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          1:12.72    1:14.44 SILV-
  2 Crane, Sean T       11 DOUG-MR              1:20.44    1:16.66 SILV
  3 Mejia, Jorge L      12 Twisters-MR          1:22.27    1:18.15 SILV
  4 Kooperkamp, Nathan  12 RedTails-MR          1:19.73    1:18.56 SILV
  5 Winikor, Chris      12 HS-MR                1:20.16    1:19.35 SILV
  6 Derby, Jimmy F      12 DOUG-MR              1:22.80    1:20.00 SILV
  7 Kelly, Gregory      11 AGUA-MR              1:17.53    1:20.08 SILV
  8 Tan, Frank          12 Twisters-MR          1:23.60    1:21.17 SILV
  9 Slouka, Zack Z      12 UN-AG-MR             1:25.00    1:22.63 SILV
AGE - Division  
  1 Rosenberg, Sam S    12 Bam!-MR              1:28.22    1:26.20 AGE
  2 Maloney, Thomas     12 HS-MR                1:23.81    1:26.47 AGE-
  3 Mora, Javier A      11 DOUG-MR              1:31.96    1:27.75 AGE
  4 Martinez-White, Na  11 AGUA-MR              1:32.69    1:32.08 AGE
  5 Stankes, James      11 DOUG-MR              1:43.50    1:34.72 AGE
  6 Narvaez, Marco A    12 Apex-MR              1:45.00    1:47.22 AGE
  7 Krassner, Jordan M  11 DOUG-MR              1:40.50    1:50.42 AGE
 -- Buckholz, Nathanie  11 Bam!-MR              2:00.00         DQ
 -- Tokatlilar, Max     12 AGUA-MR              1:26.92         DQ
 -- Bennett, Donald     12 Basc-MR                   NT         DQ
 -- Lung, John          11 SIA-MR                    NT         DQ
 -- Wu, Kaufman         11 NYCC-MR              1:29.02         DQ
 -- Liang, Dennis       11 NYCC-MR              1:36.32         DQ
 
Event 47  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
=========================================================================
        1:06.29  ZQ
        1:06.30  MEET
        1:06.49  JO
        1:13.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Goldman, Lauren     15 YFD-MR               1:07.15    1:06.69 SILV
  2 Kalloff, Danielle   15 SIA-MR               1:09.21    1:09.52 SILV
  3 Kooperkamp, Hannah  15 RedTails-MR          1:14.07    1:11.30 SILV+
  4 Nicchi, Jaclyn      16 Basc-MR              1:11.19    1:12.87 SILV
AGE - Division  
  1 Klaber, Maaret C    16 Apex-MR              1:10.97    1:13.27 AGE-
  2 Safran, Caroline R  16 AGUA-MR              1:13.20    1:13.99 AGE
  3 Daley, Sheila       15 NYCC-MR              1:21.00    1:21.62 AGE
  4 Marino, Allegra     16 AGUA-MR              1:21.40    1:23.50 AGE
 
Event 48  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
=========================================================================
          58.69  ZQ
          58.70  MEET
        1:00.49  JO
        1:06.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Marcus, Josh        15 DOUG-MR              1:01.63    1:02.00 SILV
  2 Villar, Juan J      16 Apex-MR              1:03.00    1:03.14 SILV
  3 Vanderplas, Ricky   15 NYCC-MR              1:04.35    1:04.44 SILV
  4 Danko, Joseph A     15 Twisters-MR          1:06.23    1:04.47 SILV
  5 Bushlow, Eric       15 AGUA-MR              1:07.12    1:05.75 SILV+
  6 Salas, Jakub        15 Twisters-MR          1:06.79    1:06.50 SILV
  7 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR              1:06.81    1:06.68 SILV
AGE - Division  
  1 LI, Jeffrey         15 Twisters-MR          1:05.78    1:07.09 AGE-
  2 Brulhardt, Arnold   15 Twisters-MR          1:06.62    1:07.28 AGE-
  3 Ng, Lance           17 NYCC-MR              1:06.76    1:07.32 AGE-
  4 Wright, Charles J   16 YFD-MR               1:08.45    1:08.33 AGE
  5 Collins, Rachard M  17 Apex-MR              1:08.68    1:09.67 AGE
  6 Marsh, Keith        17 Basc-MR              1:11.00    1:11.98 AGE
  7 Mohr, Michael       16 Basc-MR              1:11.73    1:12.81 AGE
  8 Hill, Alex E        15 Apex-MR              1:23.16    1:19.57 AGE
  9 Rosen, Eric         15 SIA-MR                    NT    1:22.25 AGE
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
=========================================================================
          30.69  ZQ
          30.70  MEET
          32.29  JO
          37.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Siegel, Erika A     11 AGUA-MR                30.76      30.43 ZQ+
JO - Division  
  1 Hoppe, Tina W       11 AGUA-MR                31.06      31.77 JO
  2 Geisinger, Gaby M   12 AGUA-MR                31.39      32.05 JO
  3 Alleyne, Sophia N   11 AGUA-MR                32.95      32.24 JO+
SILV - Division  
  1 Miller, Sydney R    12 AGUA-MR                32.56      32.35 SILV
  2 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR                31.53      33.14 SILV-
  3 Gleicher, Isabel    11 YFD-MR                 35.68      34.23 SILV
  4 Parra, Jessi V      12 Apex-MR                41.27      34.49 SILV+
  5 Ghanim, Doha        11 Twisters-MR            35.24      35.11 SILV
  6 Counter, Jacquelyn  12 Twisters-MR            36.97      35.51 SILV
  7 Bodnar, Katharine   12 YFD-MR                 37.44      36.04 SILV+
  8 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR            35.80      36.53 SILV
 -- Mejia, Cinthia      11 RedTails-MR            32.82         DQ
AGE - Division  
  1 McLaughlin, Johann  12 RedTails-MR            35.96      38.05 AGE-
  2 Pakstas-Smith, Reg  11 NYCC-MR                43.59      39.98 AGE
  3 Fleischer, Chelsea  12 Bam!-MR                41.84      40.39 AGE
  4 Chanis, Rebecca H   12 AGUA-MR                40.10      40.95 AGE
  5 Pifalo, Jessica     11 Basc-MR                49.90      41.20 AGE
  6 Alva, Angie         12 RedTails-MR            40.51      41.22 AGE
  7 Monti, Chessy       11 AGUA-MR                40.88      42.38 AGE
  8 Collyer, Courtney   11 Basc-MR                43.52      42.49 AGE
  9 Tagel, Lizette M    12 AGUA-MR                40.29      43.07 AGE
 10 Miller, Jenny       12 Apex-MR              1:17.59      43.33 AGE
 11 Kubicek, Stephanie  11 Bam!-MR                46.01      44.76 AGE
 12 Cyrus, Melanie A    12 Bam!-MR                49.42      45.74 AGE
 13 Medrano, Rosanna    11 RedTails-MR            49.47      48.64 AGE
 14 Arriola, Amanda     11 Bam!-MR                58.15      52.00 AGE
 15 Cabrera, Genesis    11 RedTails-MR            59.29    1:01.25 AGE
 -- Flood, Caitlin      11 DOUG-MR                55.00         DQ
 -- Armstrong, liccie   11 KRKN-MR                42.30         DQ
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
=========================================================================
          31.29  ZQ
          31.30  MEET
          32.79  JO
          39.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Liang, Truman       12 NYCC-MR                32.26      30.89 ZQ+
JO - Division  
  1 Sharabi, Aviv       12 YFD-MR                 32.29      32.45 JO
  2 Winikor, Chris      12 HS-MR                  32.14      32.65 JO
  3 Fitzgerald, Reid B  12 AGUA-MR                32.25      32.69 JO
SILV - Division  
  1 Kamata, Muneki      12 NYCC-MR                33.33      33.14 SILV
  2 Kopczynski, Konrad  12 NYCC-MR                36.61      34.55 SILV
  3 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR            32.76      35.18 SILV-
  4 Ghanim, Mahmoud     12 Twisters-MR            40.00      35.37 SILV+
  5 Kelly, Gregory      11 AGUA-MR                36.33      36.53 SILV
  6 Derby, Jimmy F      12 DOUG-MR                40.91      36.63 SILV+
  7 Duch, Jack          11 RedTails-MR            38.16      36.92 SILV
  8 Mejia, Jorge L      12 Twisters-MR            36.74      37.60 SILV
  9 Kooperkamp, Nathan  12 RedTails-MR            39.89      38.85 SILV+
 10 Navy, Mare          12 YFD-MR                 38.45      39.04 SILV
AGE - Division  
  1 Martinez-White, Na  11 AGUA-MR                40.22      41.57 AGE
  2 Wu, Kaufman         11 NYCC-MR                41.40      42.16 AGE
  3 Crane, Sean T       11 DOUG-MR                42.84      44.02 AGE
  4 Mora, Javier A      11 DOUG-MR                48.00      44.03 AGE
  5 Lung, John          11 SIA-MR                    NT      46.66 AGE
  6 Trinidad, Damario   11 Bam!-MR                49.45      49.41 AGE
  7 Kelly, Chris        12 RedTails-MR            45.09      50.04 AGE
 -- Marshall, Christop  11 YFD-MR                 56.78         DQ
 -- Marte, Alcides S    12 RedTails-MR            45.55         DQ
 
Event 51  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
=========================================================================
        1:04.49  ZQ
        1:04.50  MEET
        1:06.59  JO
        1:12.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Safran, Caroline R  16 AGUA-MR              1:11.20    1:08.24 SILV
  2 Goldman, Lauren     15 YFD-MR               1:13.35    1:09.71 SILV+
  3 Klaber, Maaret C    16 Apex-MR              1:07.44    1:09.89 SILV
AGE - Division  
  1 Almodovar, Yvelise  16 Apex-MR              1:10.73    1:13.97 AGE-
  2 Buckholz, Whitney   15 Bam!-MR              1:25.19    1:23.93 AGE
 -- Stevens, Stephanie  18 RedTails-MR          1:49.09         DQ
 
Event 52  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
=========================================================================
          58.89  ZQ
          58.90  MEET
          58.99  JO
        1:05.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Pulgar, Ronny J     15 Twisters-MR            59.01      59.46 SILV
  2 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR          1:02.75    1:01.11 SILV
  3 Franco, Gary        17 Twisters-MR          1:01.64    1:03.63 SILV
  4 Bushlow, Eric       15 AGUA-MR              1:05.11    1:04.99 SILV
AGE - Division  
  1 Ng, Lance           17 NYCC-MR              1:06.67    1:05.85 AGE
  2 Depaolo, Vincent E  15 SIA-MR               1:04.96    1:06.89 AGE-
  3 Justo, Fermin       15 RedTails-MR          1:15.30    1:07.65 AGE
  4 Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR              1:17.00    1:16.74 AGE
 -- Rivera, Darel       15 YFD-MR               1:12.06         DQ
 -- Gorodetskiy, Igor   15 SIA-MR               1:25.34         DQ
 
Event 53  Girls 11-12 200 Yard IM
=========================================================================
        2:28.19  ZQ
        2:28.20  MEET
        2:32.29  JO
        2:54.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Moore, Jhanna       11 AGUA-MR              2:29.88    2:28.44 JO
  2 Hoppe, Tina W       11 AGUA-MR              2:31.58    2:30.46 JO
SILV - Division  
  1 Daboudet, Audrey    12 NYCC-MR              2:34.82    2:33.69 SILV
  2 Hryhorowych, Tania  12 AGUA-MR              2:34.89    2:33.74 SILV
  3 Bolander, Katie D   11 AGUA-MR              2:32.31    2:36.19 SILV
  4 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              2:38.38    2:37.58 SILV
  5 Fong, Sandra M      11 AGUA-MR              2:35.37    2:37.61 SILV
  6 Miller, Sydney R    12 AGUA-MR              2:45.21    2:40.82 SILV
  7 Drucker, Amanda     11 Basc-MR              2:47.19    2:41.22 SILV
  8 Counter, Gisella    12 Twisters-MR          2:51.48    2:43.33 SILV
  9 Sinkevich, Karyna   12 HS-MR                     NT    2:48.65 SILV
 10 Ramos, Angelica M   12 AGUA-MR              2:54.24    2:53.37 SILV+
AGE - Division  
  1 Sangtippawan, Phai  12 Twisters-MR          2:50.00    2:57.90 AGE-
  2 Roberts, Hilary     11 AGUA-MR                   NT    3:01.13 AGE
  3 Lysenko, Anna       12 HS-MR                     NT    3:07.17 AGE
  4 Dinkel, Emily G     12 HS-MR                     NT    3:07.59 AGE
  5 Miller, Jenny       12 Apex-MR              3:15.00    3:11.86 AGE
  6 Bardo, Jullian      12 HS-MR                     NT    3:12.29 AGE
  7 Fleischer, Chelsea  12 Bam!-MR              3:19.43    3:18.54 AGE
  8 Honohan, Jamie C    11 AGUA-MR                   NT    3:28.91 AGE
 -- Parra, Jessi V      12 Apex-MR              3:10.00         DQ
 -- McKay, Noelle R     11 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 54  Boys 11-12 200 Yard IM
=========================================================================
        2:34.49  ZQ
        2:34.50  MEET
        2:36.69  JO
        2:59.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Kamata, Muneki      12 NYCC-MR              2:37.00    2:31.78 ZQ+
SILV - Division  
  1 Polanco, Jose A     11 Twisters-MR          2:43.76    2:37.61 SILV
  2 Gleason, David X    11 AGUA-MR              2:48.62    2:44.50 SILV
  3 Leon, Fidel         12 Apex-MR              3:10.00    2:52.73 SILV+
  4 Slouka, Zack Z      12 UN-AG-MR             2:59.00    2:55.70 SILV
AGE - Division  
  1 Maloney, Thomas     12 HS-MR                     NT    3:10.14 AGE
 
Event 55  Girls 15-18 200 Yard IM
=========================================================================
        2:19.49  ZQ
        2:19.50  MEET
        2:23.49  JO
        2:43.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Jurawanichkul, Cas  15 Twisters-MR          2:26.67    2:27.32 SILV
  2 Garcia, Sharlene    17 Twisters-MR          2:34.58    2:32.96 SILV
  3 Safran, Caroline R  16 AGUA-MR              2:34.47    2:35.36 SILV
  4 Richardson, Elyse   17 AGUA-MR              2:34.49    2:35.53 SILV
AGE - Division  
  1 Fiore, Caroline E   15 HS-MR                2:53.53    2:55.31 AGE
 
Event 56  Boys 15-18 200 Yard IM
=========================================================================
        2:10.29  ZQ
        2:10.30  MEET
        2:10.99  JO
        2:33.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              2:16.00    2:14.64 SILV
  2 Villar, Juan J      16 Apex-MR              2:17.00    2:15.01 SILV
  3 Pulgar, Ronny J     15 Twisters-MR          2:14.27    2:18.41 SILV
  4 Danko, Joseph A     15 Twisters-MR          2:20.42    2:19.54 SILV
  5 Bushlow, Eric       15 AGUA-MR              2:18.87    2:20.51 SILV
  6 Franco, Gary        17 Twisters-MR          2:21.18    2:21.31 SILV
  7 Wong, Louis K       15 Twisters-MR          2:33.00    2:21.53 SILV
  8 Joshi, Gaurav S     15 Apex-MR              2:19.00    2:25.03 SILV
  9 Sharabi, Elad       16 YFD-MR               2:23.63    2:25.92 SILV
 10 Marcus, Josh        15 DOUG-MR              2:14.00    2:27.50 SILV
 11 Collins, Rachard M  17 Apex-MR              2:24.66    2:30.03 SILV
 
Event 57  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
=========================================================================
        1:08.19  ZQ
        1:08.20  MEET
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Cobbinah, Sarah     10 Apex-MR              1:12.35    1:06.78 ZQ+
  2 Fritsch, Kristina   10 HS-MR                1:08.74    1:06.83 ZQ+
JO - Division  
  1 Teng, Rebecca Y      9 AGUA-MR              1:13.29    1:10.65 JO+
  2 Pavlin, Mekala       9 AGUA-MR              1:16.50    1:10.80 JO+
SILV - Division  
  1 Olszewski, Tiffany  10 Twisters-MR          1:12.59    1:14.27 SILV
  2 Pazmino, Sara E     10 Twisters-MR          1:16.67    1:14.62 SILV
  3 Zawadka, Sandra     10 Twisters-MR          1:15.01    1:14.78 SILV
  4 Smith, Alyssa J     10 YFD-MR               1:18.39    1:15.02 SILV
  5 Tannenbaum, Hannah  10 AGUA-MR              1:18.00    1:15.38 SILV
  6 Kwa, Adelene         9 NYCC-MR              1:16.87    1:18.21 SILV
  7 Mercado, Franchesk  10 Apex-MR              1:21.25    1:18.28 SILV
  8 Baldovino, Mercede   9 AGUA-MR              1:23.10    1:19.13 SILV+
  9 Gutierrez, Catheri  10 Twisters-MR          1:18.66    1:19.50 SILV
 10 Dias, Marcela K     10 Twisters-MR          1:23.01    1:20.13 SILV+
 11 Senior, Candace F    9 Bam!-MR              1:23.00    1:20.58 SILV+
 12 Garcia, Rudy        10 Twisters-MR          1:23.36    1:20.70 SILV+
AGE - Division  
  1 Arrunategui, Marie   9 AGUA-MR              1:25.64    1:21.90 AGE
  2 Connolly, Mariel     9 NYCC-MR              1:27.15    1:22.01 AGE
  3 Samulski, Anna C    10 Bam!-MR              1:28.00    1:23.75 AGE
  4 Silva, Rebecca L     9 RedTails-MR          1:28.06    1:24.10 AGE
  5 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:31.02    1:25.37 AGE
  6 Salgado, Laura S    10 Twisters-MR          1:37.33    1:25.70 AGE
  7 Gutierrez, Jenny     9 Twisters-MR          1:29.02    1:26.17 AGE
  8 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:30.03    1:26.25 AGE
  9 Gucalp, Aylin        9 YFD-MR               1:31.43    1:28.20 AGE
 10 Kudelska, Kamila     9 NYCC-MR              1:32.37    1:28.24 AGE
 11 Weiner, Tess M       9 AGUA-MR              1:25.81    1:30.61 AGE
 12 Santana, Melissa     9 RedTails-MR          1:39.03    1:31.31 AGE
 13 Joshi, Sonja S      10 Apex-MR              1:32.02    1:32.40 AGE
 14 Stavridis, Linnea    9 Apex-MR              1:35.04    1:32.62 AGE
 15 Hassan, Amerah      10 Apex-MR              1:37.63    1:36.51 AGE
 16 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR              1:37.77    1:36.83 AGE
 17 Wong, Tiffany K     10 Twisters-MR          1:36.88    1:38.70 AGE
 18 Ary, Katelyn M       9 AGUA-MR              1:37.83    1:39.83 AGE
 19 Drillich, Gabriell   9 YFD-MR               1:46.23    1:40.35 AGE
 20 Salgado, Catalina    9 Twisters-MR          1:38.00    1:40.69 AGE
 21 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR              1:40.82    1:42.64 AGE
 22 Elisson, Demi        9 HS-MR                1:51.74    1:45.81 AGE
 23 Ramos, Emily L      10 Bam!-MR              1:35.00    1:47.77 AGE
 24 Narvaez, Lucia I     8 Apex-MR              1:59.00    1:49.76
 25 Fishman, Sydney      9 AGUA-MR              1:55.81    1:50.23 AGE
 26 Justo, Fercandy     10 RedTails-MR               NT    1:54.69 AGE
 27 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR          1:53.04    1:55.51 AGE
 28 Fong, Danielle A    10 AGUA-MR              1:53.34    2:00.29 AGE
 29 Alvarez, Brenda      9 Twisters-MR          1:55.00    2:01.15 AGE
 -- Reyes, Lorraine     10 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 58  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
=========================================================================
        1:09.79  ZQ
        1:09.80  MEET
        1:12.59  JO
        1:21.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Ghanim, Ayman       10 Twisters-MR          1:10.35    1:08.58 ZQ+
  2 Carrington, Adam A  10 AGUA-MR              1:16.63    1:09.15 ZQ+
JO - Division  
  1 Raczynski, Joseph   10 AGUA-MR              1:15.24    1:10.98 JO+
  2 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              1:12.67    1:11.81 JO+
SILV - Division  
  1 Sacoto, Maxwell L   10 Twisters-MR          1:12.69    1:13.85 SILV
  2 Parker, George J    10 AGUA-MR              1:17.89    1:14.44 SILV
  3 Polanco, Christoph   9 Twisters-MR          1:16.18    1:14.94 SILV
  4 Dupres, Paul P      10 RedTails-MR          1:13.00    1:15.42 SILV
  5 Johnson, Cahle      10 RedTails-MR          1:21.41    1:18.06 SILV
AGE - Division  
  1 Parker, John N       9 AGUA-MR              1:25.45    1:22.55 AGE
  2 Peng, Andrew        10 NYCC-MR              1:25.66    1:22.79 AGE
  3 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR              1:29.68    1:27.77 AGE
  4 Dupres, Abel         9 RedTails-MR          1:38.21    1:34.19 AGE
  5 Oppenheimer, Harry  10 AGUA-MR              1:33.00    1:34.57 AGE
  6 Narvaez, Gregory A  10 Apex-MR              1:54.48    1:38.69 AGE
  7 Suben, Blake        10 HS-MR                     NT    1:41.09 AGE
  8 Day, Samson          9 AGUA-MR              1:39.77    1:43.40 AGE
  9 Mihalcik, Peter J    9 AGUA-MR              1:58.72    1:51.32 AGE
 10 Chanis, Sam H       10 AGUA-MR              1:51.30    1:55.00 AGE
 11 Licalzi, Nicholas    9 AGUA-MR                   NT    1:55.75 AGE
 12 Lam, Shawn          10 AGUA-MR                   NT    2:10.63 AGE
 -- Perez, Irving       10 AGUA-MR                   NT         DQ
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
=========================================================================
          57.59  ZQ
          57.60  MEET
          59.29  JO
        1:06.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Liu, Lucy X         14 AGUA-MR                58.09      56.94 ZQ+
JO - Division  
  1 Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR            59.44      58.58 JO+
  2 Wollner, Margaret   14 AGUA-MR                58.66      58.74 JO
  3 Lehner, Eliza A     13 AGUA-MR                58.07      58.87 JO
  4 Crane, Francesca    14 AGUA-MR              1:00.26      59.09 JO+
SILV - Division  
  1 Schiano, Marie J    14 SIA-MR                 59.79      59.42 SILV
  2 Roseman, Alexandra  14 AGUA-MR                59.73      59.93 SILV
  3 Healey, Vivian O    13 AGUA-MR                59.40      59.97 SILV
  4 Quach, Michele      14 Apex-MR              1:00.28    1:00.05 SILV
  5 Konko, Dayna L      13 SIA-MR               1:00.63    1:00.48 SILV
  6 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              1:01.75    1:01.37 SILV
  7 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              1:01.80    1:01.43 SILV
  8 Zhu, Angela         14 Twisters-MR          1:03.00    1:01.73 SILV
  9 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              1:01.63    1:02.39 SILV
 10 Biagini, Stephanie  13 SIA-MR               1:04.14    1:02.44 SILV
 11 Ramos, Rochelle     13 RedTails-MR          1:06.20    1:03.43 SILV+
 12 Kwa, Carolyn        14 AGUA-MR              1:04.48    1:03.48 SILV
 13 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              1:03.18    1:04.14 SILV
 14 Wong, Bethany K     13 Twisters-MR          1:04.08    1:04.48 SILV
 15 Runco, Christine    13 SIA-MR               1:05.60    1:05.14 SILV
 16 Turnbull, Kirsten   13 AGUA-MR              1:04.44    1:05.21 SILV
 17 Honohan, Catherine  13 AGUA-MR              1:04.29    1:05.25 SILV
 18 Degand, Carolyn C   13 Apex-MR              1:05.77    1:05.30 SILV
 19 Smith, Samantha A   13 YFD-MR               1:07.87    1:05.65 SILV+
AGE - Division  
  1 Detota, Stephanie   14 SIA-MR               1:02.99    1:06.10 AGE-
  2 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              1:06.36    1:06.32 AGE
  3 Gonzalez, Melissa   14 SIA-MR               1:12.45    1:06.81 AGE
  4 Lusher, Samantha    13 Apex-MR              1:07.99    1:07.09 AGE
  5 Sullivan, Meg W     13 YFD-MR               1:07.46    1:07.44 AGE
  6 Daly, Sinead N      14 HS-MR                1:07.00    1:07.49 AGE
  7 Davidson, Margaret  13 AGUA-MR              1:07.45    1:07.95 AGE
  8 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR              1:09.82    1:09.33 AGE
  9 Monti, Elizabeth    14 AGUA-MR              1:09.53    1:10.27 AGE
 10 Newman, Georgia M   13 AGUA-MR              1:10.34    1:10.50 AGE
 11 Sheppard, Elena     14 Bam!-MR              1:09.00    1:10.72 AGE
 12 Dwyer, Kristin M    14 AGUA-MR              1:07.95    1:11.24 AGE
 13 Leon, Carolina      13 Apex-MR              1:07.65    1:13.53 AGE
 14 Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR              1:11.57    1:14.81 AGE
 15 Perlin, Michelle E  13 AGUA-MR              1:21.31    1:16.89 AGE
 16 Jean, Cassandre V   13 AGUA-MR                   NT    1:22.79 AGE
 17 Narvaez, Elizabeth  14 Apex-MR              1:50.00    1:45.15 AGE
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
=========================================================================
          54.29  ZQ
          54.30  MEET
          56.49  JO
        1:02.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Ng, Cory            14 NYCC-MR                55.91      55.29 JO
SILV - Division  
  1 Mery, Marek         14 NYCC-MR                57.62      57.06 SILV
  2 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR                57.61      57.20 SILV
  3 Iino, Seiji         14 RedTails-MR            58.29      57.28 SILV
  4 McDonald, Morris    14 Bam!-MR              1:04.61      57.73 SILV+
  5 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR                57.01      57.88 SILV
  6 Sadowski, Kevin     14 HS-MR                1:00.35      59.19 SILV
  7 Heigh, Douglas M    13 SIA-MR               1:00.69      59.43 SILV
  8 Lanham, Andrew G    14 SIA-MR                 59.61      59.86 SILV
  9 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          1:02.00    1:00.07 SILV
 10 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              1:01.69    1:00.57 SILV
 11 Pakstas-Smith, And  14 NYCC-MR              1:02.28    1:00.94 SILV
 12 Duch, Sam           14 RedTails-MR          1:03.04    1:01.19 SILV+
 13 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR          1:02.44    1:01.35 SILV
 14 Brulhardt, David A  14 Twisters-MR          1:00.95    1:01.82 SILV
 15 De La Rosa, Noel    14 RedTails-MR          1:03.05    1:02.29 SILV+
AGE - Division  
  1 Snow, Henry         13 AGUA-MR              1:04.08    1:02.81 AGE
  2 Dunkley, Gideon A   13 Apex-MR              1:09.49    1:05.29 AGE
  3 Giordano, Sasha     13 NYCC-MR              1:05.00    1:05.67 AGE
  4 Khan, Deryck        13 RedTails-MR          1:09.74    1:06.43 AGE
  5 Joseph, Walter L    13 Bam!-MR              1:07.75    1:06.95 AGE
  6 Fritsch, Steven     14 HS-MR                1:06.52    1:06.97 AGE
  7 Scully, Shane N     13 AGUA-MR              1:10.54    1:11.30 AGE
  8 Wu, Edmund          13 NYCC-MR              1:13.35    1:12.67 AGE
  9 Suben, Jameson      13 HS-MR                1:14.33    1:14.29 AGE
 10 Sobolevskiy, Alex   14 Apex-MR              1:19.00    1:16.28 AGE
 
Event 61  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
=========================================================================
          36.79  ZQ
          36.80  MEET
          38.59  JO
          44.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Cobbinah, Sarah     10 Apex-MR                39.62      37.42 JO+
SILV - Division  
  1 Teng, Rebecca Y      9 AGUA-MR                39.59      38.61 SILV
  2 Kwa, Adelene         9 NYCC-MR                40.08      38.71 SILV
  3 Alameda, Maria      10 HS-MR                  41.90      39.84 SILV
  4 Garcia, Rudy        10 Twisters-MR            41.74      39.97 SILV
  5 Connolly, Mariel     9 NYCC-MR                41.14      40.26 SILV
  6 Gutierrez, Catheri  10 Twisters-MR            40.39      41.69 SILV
  7 Smith, Alyssa J     10 YFD-MR                 42.57      42.40 SILV
  8 Zawadka, Sandra     10 Twisters-MR            43.91      42.83 SILV
  9 Tannenbaum, Hannah  10 AGUA-MR                44.00      43.35 SILV
 10 Dias, Marcela K     10 Twisters-MR            46.25      43.46 SILV+
 -- Silva, Rebecca L     9 RedTails-MR            43.27         DQ
AGE - Division  
  1 Baldovino, Mercede   9 AGUA-MR                48.05      44.45 AGE
  2 Nolan, Mary Kate     9 HS-MR                     NT      45.51 AGE
  3 Kudelska, Kamila     9 NYCC-MR                46.02      45.91 AGE
  4 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR                48.13      46.47 AGE
  5 Santana, Melissa     9 RedTails-MR            45.84      48.12 AGE
  6 Gucalp, Aylin        9 YFD-MR                 50.14      49.26 AGE
  7 Ary, Katelyn M       9 AGUA-MR                48.75      49.59 AGE
  8 Weiner, Tess M       9 AGUA-MR                45.85      50.15 AGE
  9 Stavridis, Linnea    9 Apex-MR                52.25      51.01 AGE
 10 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR                49.85      51.41 AGE
 11 Drillich, Gabriell   9 YFD-MR                 56.45      51.51 AGE
 12 Mercado, Franchesk  10 Apex-MR                49.37      52.50 AGE
 13 Joshi, Sonja S      10 Apex-MR                54.45      53.02 AGE
 14 Salgado, Catalina    9 Twisters-MR            58.74      53.83 AGE
 15 Kaiser, Alice        9 KRKN-MR                46.90      54.91 AGE
 16 Fishman, Sydney      9 AGUA-MR              1:02.74      55.02 AGE
 17 Hassan, Amerah      10 Apex-MR                51.82      57.01 AGE
 18 Elisson, Demi        9 HS-MR                1:01.65      58.57 AGE
 19 Narvaez, Lucia I     8 Apex-MR                55.00    1:01.01
 20 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR            59.87    1:02.65 AGE
 21 Alvarez, Brenda      9 Twisters-MR            53.00    1:02.96 AGE
 22 Fong, Danielle A    10 AGUA-MR              1:04.24    1:03.04 AGE
 23 Ramos, Emily L      10 Bam!-MR                56.44    1:08.42 AGE
 -- Salgado, Laura S    10 Twisters-MR            45.55         DQ
 -- Justo, Fercandy     10 RedTails-MR               NT         DQ
 
Event 62  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
=========================================================================
          37.99  ZQ
          38.00  MEET
          38.59  JO
          44.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Sacoto, Maxwell L   10 Twisters-MR            38.47      37.85 ZQ+
SILV - Division  
  1 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR                39.90      40.14 SILV
  2 Dupres, Abel         9 RedTails-MR            45.38      42.54 SILV+
  3 Polanco, Christoph   9 Twisters-MR            42.31      42.57 SILV
  4 Johnson, Cahle      10 RedTails-MR            43.71      42.61 SILV
 -- Dupres, Paul P      10 RedTails-MR            39.10         DQ
AGE - Division  
  1 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                44.24      46.78 AGE-
  2 Peng, Andrew        10 NYCC-MR                46.78      48.86 AGE
  3 Parker, John N       9 AGUA-MR                43.73      48.97 AGE-
  4 Oppenheimer, Harry  10 AGUA-MR                47.17      49.47 AGE
  5 Donnelly, Brendan    9 AGUA-MR              1:02.41      52.48 AGE
  6 Narvaez, Gregory A  10 Apex-MR              1:03.69      54.48 AGE
  7 Licalzi, Nicholas    9 AGUA-MR                   NT      54.77 AGE
  8 Chanis, Sam H       10 AGUA-MR                51.94      56.13 AGE
  9 Perez, Irving       10 AGUA-MR                   NT      57.61 AGE
 10 Mihalcik, Peter J    9 AGUA-MR              1:02.76    1:03.53 AGE
 11 Olivier, Tomas       9 RedTails-MR               NT    1:04.16 AGE
 -- Day, Samson          9 AGUA-MR                48.87         DQ
 -- Lam, Shawn          10 AGUA-MR                   NT         DQ
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
=========================================================================
        2:23.59  ZQ
        2:23.60  MEET
        2:26.49  JO
        2:48.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Wollner, Margaret   14 AGUA-MR              2:24.58    2:22.96 ZQ+
JO - Division  
  1 Healey, Vivian O    13 AGUA-MR              2:25.42    2:23.88 JO
  2 Schiano, Marie J    14 SIA-MR               2:26.40    2:24.38 JO
SILV - Division  
  1 Roseman, Alexandra  14 AGUA-MR              2:28.12    2:28.20 SILV
  2 Zhu, Angela         14 Twisters-MR          2:34.40    2:30.59 SILV
  3 Konko, Dayna L      13 SIA-MR               2:29.71    2:31.04 SILV
  4 Crane, Francesca    14 AGUA-MR              2:29.53    2:33.10 SILV
  5 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              2:31.33    2:33.33 SILV
  6 Quach, Michele      14 Apex-MR              2:40.00    2:33.96 SILV
  7 Biagini, Stephanie  13 SIA-MR               2:38.36    2:34.01 SILV
  8 Turnbull, Kirsten   13 AGUA-MR              2:33.24    2:34.38 SILV
  9 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              2:39.37    2:34.57 SILV
 10 Kwa, Carolyn        14 AGUA-MR              2:33.60    2:35.07 SILV
 11 Detota, Stephanie   14 SIA-MR               2:27.86    2:35.91 SILV
 12 Schofield, Abijah   13 NYCC-MR              2:38.54    2:40.65 SILV
 13 Runco, Christine    13 SIA-MR                    NT    2:41.85 SILV
 14 Honohan, Catherine  13 AGUA-MR              2:49.62    2:42.72 SILV+
 15 Teng, Michelle      13 AGUA-MR                   NT    2:45.29 SILV
 16 Davidson, Margaret  13 AGUA-MR              2:39.11    2:46.14 SILV
 17 Sullivan, Meg W     13 YFD-MR               3:12.34    2:46.35 SILV+
 18 Lusher, Samantha    13 Apex-MR              3:00.00    2:46.70 SILV+
 19 Degand, Carolyn C   13 Apex-MR              2:49.91    2:47.18 SILV+
 20 Dwyer, Kristin M    14 AGUA-MR              2:45.85    2:47.34 SILV
 21 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR                   NT    2:48.63 SILV
AGE - Division  
  1 Monti, Elizabeth    14 AGUA-MR              2:55.43    2:52.40 AGE
  2 Leon, Carolina      13 Apex-MR              3:30.00    3:07.10 AGE
  3 Perlin, Michelle E  13 AGUA-MR                   NT    3:19.86 AGE
 -- Gonzalez, Melissa   14 SIA-MR               2:59.67         DQ
 
Event 64  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
=========================================================================
        2:17.19  ZQ
        2:17.20  MEET
        2:24.79  JO
        2:41.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Iino, Seiji         14 RedTails-MR          2:21.36    2:18.78 JO
  2 Ng, Cory            14 NYCC-MR              2:22.72    2:20.05 JO
  3 Brulhardt, David A  14 Twisters-MR          2:23.64    2:24.06 JO
SILV - Division  
  1 Heigh, Douglas M    13 SIA-MR               2:26.92    2:25.27 SILV
  2 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR                   NT    2:27.16 SILV
  3 Lanham, Andrew G    14 SIA-MR               2:23.71    2:28.05 SILV-
  4 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR                   NT    2:29.27 SILV
  5 Duch, Sam           14 RedTails-MR          2:33.75    2:32.07 SILV
  6 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          2:45.00    2:37.48 SILV+
  7 Snow, Henry         13 AGUA-MR              2:41.51    2:37.76 SILV+
AGE - Division  
  1 Mery, Marek         14 NYCC-MR              2:30.00    2:41.58 AGE-
  2 Giordano, Sasha     13 NYCC-MR              2:50.00    2:44.76 AGE
  3 Joseph, Walter L    13 Bam!-MR              2:47.18    2:46.60 AGE
  4 Scully, Shane N     13 AGUA-MR                   NT    2:53.71 AGE
  5 Khan, Deryck        13 RedTails-MR               NT    2:59.84 AGE
  6 Wu, Edmund          13 NYCC-MR              3:00.00    3:01.44 AGE
 -- McDonald, Morris    14 Bam!-MR              3:02.92         DQ
 -- Sadowski, Kevin     14 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 65  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:29.59  ZQ
        1:29.60  MEET
        1:33.99  JO
        1:51.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Cobbinah, Sarah     10 Apex-MR              1:45.00    1:29.42 ZQ+
JO - Division  
  1 Pazmino, Sara E     10 Twisters-MR          1:29.66    1:31.04 JO
SILV - Division  
  1 Connolly, Mariel     9 NYCC-MR              1:39.23    1:34.07 SILV
  2 Gutierrez, Catheri  10 Twisters-MR          1:35.38    1:37.48 SILV
  3 Pavlin, Mekala       9 AGUA-MR              1:42.07    1:41.37 SILV
  4 Smith, Alyssa J     10 YFD-MR               1:44.59    1:43.53 SILV
  5 Gutierrez, Jenny     9 Twisters-MR          1:38.44    1:43.88 SILV
  6 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:47.77    1:46.24 SILV
  7 Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:45.68    1:46.68 SILV
  8 Samulski, Anna C    10 Bam!-MR              1:00.00    1:47.69 SILV-
  9 Nolan, Mary Kate     9 HS-MR                     NT    1:47.90 SILV
 10 Weiner, Tess M       9 AGUA-MR              1:47.44    1:50.34 SILV
 11 Baldovino, Mercede   9 AGUA-MR              1:55.76    1:51.23 SILV+
AGE - Division  
  1 Gucalp, Aylin        9 YFD-MR               1:54.05    1:51.61 AGE
  2 Kudelska, Kamila     9 NYCC-MR              1:50.00    1:54.05 AGE-
  3 Arrunategui, Marie   9 AGUA-MR              1:51.38    1:55.46 AGE-
  4 Wong, Tiffany K     10 Twisters-MR          1:49.07    1:59.34 AGE-
  5 Hassan, Amerah      10 Apex-MR              2:07.00    2:03.34 AGE
  6 Pirog, Sophia A     10 AGUA-MR              2:23.38    2:07.15 AGE
  7 Fishman, Sydney      9 AGUA-MR              2:15.32    2:07.81 AGE
  8 Reyes, Lorraine     10 HS-MR                2:15.28    2:08.78 AGE
  9 Drillich, Gabriell   9 YFD-MR               2:01.16    2:09.78 AGE
 10 Elisson, Demi        9 HS-MR                     NT    2:27.22 AGE
 -- Alvarez, Brenda      9 Twisters-MR          2:05.00         DQ
 
Event 66  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:33.29  ZQ
        1:33.30  MEET
        1:35.99  JO
        1:51.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Sacoto, Maxwell L   10 Twisters-MR          1:35.86    1:33.28 ZQ+
JO - Division  
  1 Carrington, Adam A  10 AGUA-MR              1:50.38    1:34.91 JO+
SILV - Division  
  1 Parker, George J    10 AGUA-MR              1:43.91    1:41.73 SILV
  2 Bianco, Phillip E   10 HS-MR                1:37.67    1:46.37 SILV
AGE - Division  
  1 Donnelly, Brendan    9 AGUA-MR              2:12.46    1:57.30 AGE
 
Event 67  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
        2:41.89  ZQ
        2:41.90  MEET
        2:48.99  JO
        3:02.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Feinberg, Lindsey   14 AGUA-MR              2:42.13    2:39.87 ZQ+
JO - Division  
  1 Zhu, Angela         14 Twisters-MR          2:45.45    2:42.08 JO
  2 Kwa, Carolyn        14 AGUA-MR              2:46.31    2:46.88 JO
  3 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR              2:50.25    2:47.43 JO+
SILV - Division  
  1 Wong, Bethany K     13 Twisters-MR          2:44.55    2:49.20 SILV-
  2 Lehner, Eliza A     13 AGUA-MR              2:43.16    2:50.63 SILV-
  3 Runco, Christine    13 SIA-MR               2:58.64    2:51.75 SILV
  4 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              2:52.87    2:54.76 SILV
  5 Roseman, Alexandra  14 AGUA-MR              2:56.33    2:58.75 SILV
  6 Konko, Dayna L      13 SIA-MR               2:57.62    3:01.01 SILV
  7 Degand, Carolyn C   13 Apex-MR              3:00.00    3:01.62 SILV
AGE - Division  
  1 Daly, Sinead N      14 HS-MR                3:02.04    3:04.25 AGE-
  2 Teng, Michelle      13 AGUA-MR              3:10.00    3:05.00 AGE
  3 Lusher, Samantha    13 Apex-MR              3:20.00    3:06.54 AGE
  4 Newman, Georgia M   13 AGUA-MR                   NT    3:07.19 AGE
  5 Monti, Elizabeth    14 AGUA-MR              3:05.75    3:10.39 AGE
  6 Dwyer, Kristin M    14 AGUA-MR              3:11.95    3:12.03 AGE
  7 Davidson, Margaret  13 AGUA-MR              3:05.07    3:13.78 AGE
  8 Sullivan, Meg W     13 YFD-MR               3:15.43    3:14.98 AGE
  9 Mihalcik, Molly     14 AGUA-MR                   NT    3:20.76 AGE
 10 Sheppard, Elena     14 Bam!-MR              3:15.00    3:22.10 AGE
 11 Smith, Samantha A   13 YFD-MR               3:27.85    3:22.17 AGE
 12 Gonzalez, Melissa   14 SIA-MR               3:20.56    3:29.97 AGE
 
Event 68  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
        2:38.79  ZQ
        2:38.80  MEET
        2:46.49  JO
        2:59.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Wong, Benjamin      14 Twisters-MR          2:54.07    2:42.00 JO+
  2 Altman-Kurosaki, J  13 AGUA-MR              2:48.96    2:42.33 JO+
  3 Ng, Cory            14 NYCC-MR              2:46.49    2:43.60 JO
SILV - Division  
  1 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR                   NT    2:48.56 SILV
  2 Snow, Henry         13 AGUA-MR              3:06.01    2:52.84 SILV+
  3 Mery, Marek         14 NYCC-MR              3:02.89    2:57.19 SILV+
  4 De La Rosa, Noel    14 RedTails-MR               NT    2:57.94 SILV
AGE - Division  
  1 Joseph, Walter L    13 Bam!-MR              3:03.11    3:01.85 AGE
  2 Olivier, Francisco  13 RedTails-MR          2:58.00    3:02.57 AGE-
  3 McDonald, Morris    14 Bam!-MR              3:15.51    3:04.48 AGE
  4 Pakstas-Smith, And  14 NYCC-MR              3:01.25    3:06.20 AGE
  5 Reynoso, BJ A       13 AGUA-MR                   NT    3:06.55 AGE
  6 Hassan, Raheem A    14 Apex-MR              3:11.15    3:10.18 AGE
  7 Suben, Jameson      13 HS-MR                3:57.42    3:56.14 AGE
 -- Fritsch, Steven     14 HS-MR                     NT         DQ
Non-Award Division  
 -- Dunkley, Gideon A   13 Apex-MR              3:00.00         DQ
 
Event 69  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
=========================================================================
        1:21.99  ZQ
        1:22.00  MEET
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Teng, Rebecca Y      9 AGUA-MR              1:41.58    1:23.91 JO+
  2 Olszewski, Tiffany  10 Twisters-MR          1:28.68    1:26.80 JO
SILV - Division  
  1 Fritsch, Kristina   10 HS-MR                     NT    1:33.95 SILV
AGE - Division  
  1 Senior, Candace F    9 Bam!-MR              1:49.04    1:43.11 AGE
 -- Alameda, Maria      10 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 70  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
=========================================================================
        1:26.69  ZQ
        1:26.70  MEET
        1:29.99  JO
        1:40.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
 -- Suben, Blake        10 HS-MR                     NT         DQ
 -- Bianco, Phillip E   10 HS-MR                     NT         DQ
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
=========================================================================
        2:25.79  ZQ
        2:25.80  MEET
        2:34.29  JO
        2:42.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Wollner, Margaret   14 AGUA-MR              2:26.94    2:21.16 ZQ+
  2 Fortini, Izabela P  13 Twisters-MR          2:28.32    2:21.97 ZQ+
  3 Liu, Lucy X         14 AGUA-MR              2:38.90    2:23.26 ZQ+
JO - Division  
  1 Tannenbaum, Sarah   14 AGUA-MR              2:30.43    2:28.73 JO
  2 Healey, Vivian O    13 AGUA-MR              2:32.55    2:31.99 JO
SILV - Division  
  1 Schiano, Marie J    14 SIA-MR               2:31.56    2:35.64 SILV-
  2 Ramos, Rochelle     13 RedTails-MR          2:45.09    2:38.65 SILV+
  3 Anderson, Jade C    13 AGUA-MR              2:31.15    2:39.16 SILV-
  4 Quach, Michele      14 Apex-MR              2:39.62    2:41.23 SILV
AGE - Division  
  1 Pirog, Francesca E  13 AGUA-MR              2:43.07    2:45.70 AGE
  2 Miller, Mollie R    14 AGUA-MR                   NT    2:45.78 AGE
  3 Biagini, Stephanie  13 SIA-MR                    NT    2:49.01 AGE
  4 Turnbull, Kirsten   13 AGUA-MR                   NT    3:00.38 AGE
  5 Huryn, Melanie A    13 AGUA-MR              3:05.58    3:02.73 AGE
  6 Lusher, Samantha    13 Apex-MR              2:59.99    3:07.17 AGE
 -- Leon, Carolina      13 Apex-MR              3:33.00         DQ
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
=========================================================================
        2:27.69  ZQ
        2:27.70  MEET
        2:31.79  JO
        2:38.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Maynard, Phil A     13 AGUA-MR              2:27.87    2:25.86 ZQ+
JO - Division  
  1 Iino, Seiji         14 RedTails-MR          2:33.86    2:31.57 JO+
AGE - Division  
  1 Lanham, Andrew G    14 SIA-MR               2:55.74    2:42.11 AGE
 
Event 73  Girls 9-10 100 Yard IM
=========================================================================
        1:18.99  ZQ
        1:19.00  MEET
        1:20.99  JO
        1:31.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Pazmino, Sara E     10 Twisters-MR          1:21.69    1:22.66 SILV
  2 Olszewski, Tiffany  10 Twisters-MR          1:24.31    1:23.46 SILV
  3 Kwa, Adelene         9 NYCC-MR              1:25.72    1:25.95 SILV
  4 Zawadka, Sandra     10 Twisters-MR          1:30.58    1:28.65 SILV
  5 Tannenbaum, Hannah  10 AGUA-MR              1:34.00    1:28.68 SILV+
  6 Pavlin, Mekala       9 AGUA-MR              1:48.14    1:30.95 SILV+
AGE - Division  
  1 Senior, Candace F    9 Bam!-MR              1:31.96    1:32.31 AGE
  2 Salgado, Laura S    10 Twisters-MR          1:34.75    1:33.32 AGE
  3 Gutierrez, Jenny     9 Twisters-MR          1:37.66    1:33.66 AGE
  4 Samulski, Anna C    10 Bam!-MR              1:38.00    1:34.24 AGE
  5 Dias, Marcela K     10 Twisters-MR          1:54.80    1:35.90 AGE
  6 Mihail, Renee M      9 AGUA-MR              1:44.85    1:37.03 AGE
  7 Silva, Rebecca L     9 RedTails-MR               NT    1:37.81 AGE
  8 Nolan, Mary Kate     9 HS-MR                     NT    1:38.63 AGE
  9 Mercado, Franchesk  10 Apex-MR              1:40.00    1:39.07 AGE
 10 Arrunategui, Marie   9 AGUA-MR              1:51.90    1:39.08 AGE
 11 Garcia, Rudy        10 Twisters-MR          1:35.00    1:39.59 AGE
 12 Steinberger, Sofia   9 AGUA-MR              1:47.67    1:44.87 AGE
 13 Wong, Tiffany K     10 Twisters-MR          1:42.83    1:49.39 AGE
 14 Ary, Katelyn M       9 AGUA-MR                   NT    1:49.98 AGE
 15 Salgado, Catalina    9 Twisters-MR          2:03.61    1:54.04 AGE
 16 Santana, Melissa     9 RedTails-MR               NT    1:58.58 AGE
 17 McLaughlin, Megan    9 RedTails-MR          2:59.09    2:16.05 AGE
 -- Solomon, Amanda     10 AGUA-MR              1:53.11         DQ
 -- Joshi, Sonja S      10 Apex-MR              1:45.00         DQ
 -- Ramos, Emily L      10 Bam!-MR              1:58.00         DQ
 -- Fong, Danielle A    10 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Alameda, Maria      10 HS-MR                1:35.11         DQ
 -- Reyes, Lorraine     10 HS-MR                1:52.36         DQ
 -- Stavridis, Linnea    9 Apex-MR              1:45.00         DQ
 
Event 74  Boys 9-10 100 Yard IM
=========================================================================
        1:20.89  ZQ
        1:20.90  MEET
        1:22.99  JO
        1:31.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Carrington, Adam A  10 AGUA-MR              1:29.00    1:20.65 ZQ+
JO - Division  
  1 Sheffrey, Harold    10 AGUA-MR              1:21.12    1:22.69 JO
SILV - Division  
  1 Raczynski, Joseph   10 AGUA-MR              1:37.84    1:24.96 SILV+
  2 Polanco, Christoph   9 Twisters-MR          1:28.46    1:29.93 SILV
  3 Johnson, Cahle      10 RedTails-MR          1:33.76    1:30.36 SILV+
AGE - Division  
  1 Bianco, Phillip E   10 HS-MR                1:33.19    1:32.78 AGE
  2 Peng, Andrew        10 NYCC-MR              1:40.02    1:34.30 AGE
  3 Dupres, Paul P      10 RedTails-MR          1:31.86    1:35.22 AGE
  4 Staskiewicz, Sasha   9 AGUA-MR                   NT    1:39.82 AGE
  5 Dupres, Abel         9 RedTails-MR          1:56.32    1:47.62 AGE
  6 Day, Samson          9 AGUA-MR                   NT    1:51.18 AGE
 -- Mihalcik, Peter J    9 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Perez, Irving       10 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Oppenheimer, Harry  10 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Parker, John N       9 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Donnelly, Brendan    9 AGUA-MR                   NT         DQ
 -- Parker, George J    10 AGUA-MR                   NT         DQ
 
Event 75  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
=========================================================================
          59.89  ZQ
          59.90  MEET
        1:02.29  JO
        1:11.39  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Daboudet, Audrey    12 NYCC-MR              1:02.05    1:00.07 JO
  2 Hoppe, Tina W       11 AGUA-MR              1:00.55    1:00.38 JO
  3 Bolander, Katie D   11 AGUA-MR              1:02.06    1:01.24 JO
  4 Alleyne, Sophia N   11 AGUA-MR              1:05.85    1:02.18 JO+
SILV - Division  
  1 Hryhorowych, Tania  12 AGUA-MR              1:02.67    1:02.35 SILV
  2 Geisinger, Gaby M   12 AGUA-MR                   NT    1:02.37 SILV
  3 Miller, Sydney R    12 AGUA-MR              1:04.35    1:02.54 SILV
  4 Mejia, Cinthia      11 RedTails-MR          1:05.12    1:03.43 SILV
  5 Kammel, Stella E    11 AGUA-MR              1:03.72    1:03.51 SILV
  6 Johnson, Rebecca    12 AGUA-MR              1:05.81    1:04.20 SILV
  7 Follini, Nadine     12 CFA-MR               1:05.78    1:04.50 SILV
  8 Schnapp, Maria S    11 YFD-MR               1:06.18    1:05.62 SILV
  9 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:02.68    1:05.66 SILV
 10 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR          1:11.64    1:06.53 SILV+
 11 Counter, Gisella    12 Twisters-MR          1:09.05    1:06.89 SILV
 12 Garcia, Gigi        12 Twisters-MR          1:12.67    1:06.97 SILV+
 13 Parra, Jessi V      12 Apex-MR              1:11.13    1:07.06 SILV
 14 Sinkevich, Karyna   12 HS-MR                     NT    1:08.09 SILV
 15 Bodnar, Katharine   12 YFD-MR               1:08.78    1:08.74 SILV
 15 Cascio, Katie M     12 DOUG-MR              1:07.93    1:08.74 SILV
 17 Bhagat, Ayesha      12 YFD-MR               1:09.11    1:09.18 SILV
 18 Counter, Jacquelyn  12 Twisters-MR          1:09.74    1:09.36 SILV
 19 Ramos, Angelica M   12 AGUA-MR              1:12.75    1:09.72 SILV+
 20 Mulligan, Nicole    11 DOUG-MR              1:14.00    1:10.06 SILV+
 21 Pakstas-Smith, Reg  11 NYCC-MR              1:15.46    1:10.79 SILV+
AGE - Division  
  1 Alva, Angie         12 RedTails-MR          1:17.60    1:12.88 AGE
  2 Mennen, Lauren B    12 AGUA-MR              1:15.78    1:12.96 AGE
  3 McLaughlin, Johann  12 RedTails-MR          1:16.74    1:13.35 AGE
  3 Kubicek, Stephanie  11 Bam!-MR              1:18.06    1:13.35 AGE
  5 Miller, Jenny       12 Apex-MR              1:13.35    1:13.43 AGE
  6 Fleischer, Chelsea  12 Bam!-MR              1:17.08    1:13.50 AGE
  7 Roberts, Hilary     11 AGUA-MR              1:13.51    1:13.73 AGE
  8 Lopez, Krystal      12 Apex-MR              1:16.71    1:16.04 AGE
  9 Tagel, Lizette M    12 AGUA-MR              1:20.06    1:16.65 AGE
 10 Chanis, Rebecca H   12 AGUA-MR              1:15.16    1:16.86 AGE
 11 Purcell, Kelsey G   11 AGUA-MR              1:18.24    1:17.13 AGE
 12 Hechler, Julia      12 NYCC-MR              1:20.33    1:17.32 AGE
 13 Cyrus, Melanie A    12 Bam!-MR              1:20.60    1:20.06 AGE
 14 Romano, Laura E     11 HS-MR                     NT    1:20.37 AGE
 15 Monti, Chessy       11 AGUA-MR              1:23.24    1:20.38 AGE
 16 Rivera, Taina       12 AGUA-MR              1:33.80    1:21.73 AGE
 17 Herrmann, Amy       11 YFD-MR               1:34.52    1:25.28 AGE
 18 Dunkley, Gyllian A  12 Apex-MR              1:32.89    1:25.68 AGE
 19 Buckholz, Elizabet  11 Bam!-MR              1:42.00    1:27.03 AGE
 20 Ali, Sabrina        12 YFD-MR               1:32.12    1:28.56 AGE
 21 Medrano, Rosanna    11 RedTails-MR          1:38.66    1:29.07 AGE
 22 Laraqui, Meya       11 YFD-MR               1:34.56    1:29.73 AGE
 23 Jean-Baptiste, Mal  11 AGUA-MR              1:34.51    1:30.26 AGE
 24 Cabrera, Genesis    11 RedTails-MR          1:40.90    1:41.37 AGE
 25 Ramos, Raisadie     11 RedTails-MR          1:45.53    1:44.95 AGE
 26 Arriola, Amanda     11 Bam!-MR              1:42.30    1:47.08 AGE
 27 Lozano, Gladys      11 RedTails-MR          2:32.37    1:49.39 AGE
 28 Lam, Cyrena         12 AGUA-MR                   NT    1:50.13 AGE
 29 Melendez, Abigail   11 Apex-MR              1:45.00    1:57.40 AGE
 
Event 76  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
=========================================================================
        1:00.69  ZQ
        1:00.70  MEET
        1:02.69  JO
        1:11.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Fitzgerald, Reid B  12 AGUA-MR              1:01.67      59.66 ZQ+
  2 Sharabi, Aviv       12 YFD-MR               1:01.69      59.97 ZQ+
  3 Goldman, David      12 YFD-MR               1:00.92    1:00.04 ZQ+
JO - Division  
  1 Kamata, Muneki      12 NYCC-MR              1:02.07    1:00.85 JO
SILV - Division  
  1 Duch, Jack          11 RedTails-MR          1:07.06    1:02.73 SILV
  2 Polanco, Jose A     11 Twisters-MR          1:04.87    1:02.86 SILV
  3 Gleason, David X    11 AGUA-MR              1:06.40    1:05.13 SILV
  4 Leon, Fidel         12 Apex-MR              1:08.14    1:05.84 SILV
  5 Slouka, Zack Z      12 UN-AG-MR             1:09.99    1:06.37 SILV
  6 Winikor, Chris      12 HS-MR                1:08.93    1:06.55 SILV
  7 Kelly, Gregory      11 AGUA-MR              1:08.70    1:07.33 SILV
  8 Derby, Jimmy F      12 DOUG-MR              1:10.88    1:08.17 SILV
  9 Kooperkamp, Nathan  12 RedTails-MR          1:10.26    1:08.57 SILV
 10 Dentchev, Theophil  11 NYCC-MR              1:09.98    1:10.27 SILV
 11 Crane, Sean T       11 DOUG-MR              1:10.25    1:10.93 SILV
AGE - Division  
  1 Lozano, Luis        12 RedTails-MR          1:21.65    1:11.87 AGE
  2 Tokatlilar, Max     12 AGUA-MR              1:13.63    1:12.22 AGE
  3 Martinez-White, Na  11 AGUA-MR              1:12.13    1:13.15 AGE
  4 Mora, Javier A      11 DOUG-MR              1:17.93    1:14.78 AGE
  5 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR              1:17.52    1:14.93 AGE
  6 Chan, Justin        12 Twisters-MR          1:17.89    1:15.45 AGE
  7 Marte, Alcides S    12 RedTails-MR          1:28.54    1:19.56 AGE
  8 Wu, Kaufman         11 NYCC-MR              1:20.95    1:19.96 AGE
  9 Liang, Dennis       11 NYCC-MR              1:25.30    1:22.21 AGE
 10 Kelly, Chris        12 RedTails-MR          1:33.05    1:22.42 AGE
 11 Narvaez, Marco A    12 Apex-MR              1:30.94    1:24.51 AGE
 12 Stankes, James      11 DOUG-MR              1:35.65    1:25.15 AGE
 13 Lynch, Joey W       12 DOUG-MR              1:23.00    1:25.26 AGE
 14 Rosenberg, Sam S    12 Bam!-MR              1:26.26    1:25.32 AGE
 15 Trinidad, Damario   11 Bam!-MR              1:25.52    1:26.98 AGE
 16 Buckholz, Nathanie  11 Bam!-MR              1:25.00    1:31.13 AGE
 17 Rodriguez, Jeff R   11 Apex-MR              1:58.99    1:44.26 AGE
 
Event 77  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
=========================================================================
          56.59  ZQ
          56.60  MEET
          58.49  JO
        1:03.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Tedeschi, Katherin  17 AGUA-MR                57.37      57.78 JO
SILV - Division  
  1 Kooperkamp, Hannah  15 RedTails-MR          1:01.26      59.62 SILV
  2 Jurawanichkul, Cas  15 Twisters-MR          1:00.28      59.65 SILV
  3 Klaber, Maaret C    16 Apex-MR                58.99      59.92 SILV
  4 Almodovar, Yvelise  16 Apex-MR              1:00.13    1:01.07 SILV
  5 Duch, Amanda        15 RedTails-MR          1:03.45    1:01.64 SILV
  6 Richardson, Elyse   17 AGUA-MR              1:00.45    1:01.67 SILV
AGE - Division  
  1 Hom, Diana          15 NYCC-MR              1:06.00    1:07.85 AGE
  2 Fiore, Caroline E   15 HS-MR                1:11.49    1:08.07 AGE
  3 Buckholz, Whitney   15 Bam!-MR              1:08.00    1:11.51 AGE
  4 Carew, Monica       15 Twisters-MR          1:12.53    1:12.13 AGE
  5 Daley, Sheila       15 NYCC-MR              1:12.00    1:13.44 AGE
  6 Marino, Allegra     16 AGUA-MR              1:14.57    1:14.16 AGE
  7 Elisson, Alexa C    15 HS-MR                1:17.25    1:16.75 AGE
  8 Garcia, Natalie     15 Apex-MR              1:32.00    1:34.23 AGE
  9 Stevens, Stephanie  18 RedTails-MR          1:35.24    1:35.17 AGE
 
Event 78  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
=========================================================================
          51.39  ZQ
          51.40  MEET
          52.59  JO
          57.49  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR                51.66      51.58 JO
SILV - Division  
  1 Pulgar, Ronny J     15 Twisters-MR            53.28      52.94 SILV
  2 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR            54.69      52.98 SILV
  3 Villar, Juan J      16 Apex-MR                54.50      53.57 SILV
  4 Vanderplas, Ricky   15 NYCC-MR                54.65      55.41 SILV
  5 Marcus, Josh        15 DOUG-MR                55.47      55.78 SILV
  6 Joshi, Gaurav S     15 Apex-MR                56.99      55.94 SILV
  7 Sharabi, Elad       16 YFD-MR                    NT      56.01 SILV
  7 Rivera, Darel       15 YFD-MR                 58.68      56.01 SILV+
  9 Wong, Louis K       15 Twisters-MR            56.37      56.04 SILV
 10 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR                56.31      56.27 SILV
 11 Franco, Gary        17 Twisters-MR            56.84      56.77 SILV
 12 Brulhardt, Arnold   15 Twisters-MR            55.46      57.14 SILV
AGE - Division  
  1 Ng, Lance           17 NYCC-MR                58.34      57.58 AGE
  2 Bushlow, Eric       15 AGUA-MR                58.14      58.09 AGE
  3 Nadesan, Sanjay     18 NYCC-MR                57.00      59.07 AGE-
  4 Depaolo, Vincent E  15 SIA-MR                 58.28      59.73 AGE
  5 Wong, Christopher   17 Twisters-MR          1:03.05      59.81 AGE
  6 Lynch, James S      16 DOUG-MR                59.00    1:00.00 AGE
  7 Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR              1:03.63    1:00.28 AGE
  8 Justo, Fermin       15 RedTails-MR          1:04.13    1:01.26 AGE
  9 Sabanovic, Ildan    15 Twisters-MR          1:02.76    1:02.22 AGE
 
Event 79  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
=========================================================================
          32.49  ZQ
          32.50  MEET
          33.59  JO
          39.09  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Moore, Jhanna       11 AGUA-MR                32.51      31.66 ZQ+
  2 Garcia, Gigi        12 Twisters-MR            34.87      32.02 ZQ+
  3 Siegel, Erika A     11 AGUA-MR                32.59      32.15 ZQ+
JO - Division  
  1 Daboudet, Audrey    12 NYCC-MR                32.67      32.53 JO
  2 Johnson, Rebecca    12 AGUA-MR                33.18      32.90 JO
SILV - Division  
  1 Hryhorowych, Tania  12 AGUA-MR                33.55      33.75 SILV-
  2 Gleicher, Isabel    11 YFD-MR                 34.40      33.81 SILV
  3 Alleyne, Sophia N   11 AGUA-MR                35.76      34.24 SILV
  4 Bhagat, Ayesha      12 YFD-MR                 35.73      34.65 SILV
  5 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR            36.37      35.64 SILV
  6 Rock, Nathalie F    12 SIA-MR                 36.08      35.73 SILV
  7 Ramos, Angelica M   12 AGUA-MR                36.71      36.28 SILV
  8 Bodnar, Katharine   12 YFD-MR                 37.40      36.78 SILV
  9 Counter, Gisella    12 Twisters-MR            36.09      36.94 SILV
 10 Schnapp, Maria S    11 YFD-MR                 36.66      37.46 SILV
 10 Ghanim, Doha        11 Twisters-MR            38.68      37.46 SILV
 12 Hechler, Julia      12 NYCC-MR                39.20      37.95 SILV+
 13 Cascio, Katie M     12 DOUG-MR                38.26      37.97 SILV
 14 Miller, Jenny       12 Apex-MR                44.43      38.65 SILV+
AGE - Division  
  1 Honohan, Jamie C    11 AGUA-MR                40.30      39.55 AGE
  2 Pakstas-Smith, Reg  11 NYCC-MR                40.18      40.14 AGE
  3 Mulligan, Nicole    11 DOUG-MR                44.50      40.67 AGE
  4 Chanis, Rebecca H   12 AGUA-MR                38.86      41.01 AGE-
  5 Alva, Angie         12 RedTails-MR            43.85      41.04 AGE
  6 Mennen, Lauren B    12 AGUA-MR                42.41      41.08 AGE
  7 Monti, Chessy       11 AGUA-MR                40.90      41.56 AGE
  8 Ni, Samantha        11 SIA-MR                 43.76      41.57 AGE
  9 Tagel, Lizette M    12 AGUA-MR                47.24      41.68 AGE
 10 Lopez, Krystal      12 Apex-MR                41.75      41.70 AGE
 11 Laraqui, Meya       11 YFD-MR                 46.04      43.08 AGE
 12 Rivera, Taina       12 AGUA-MR                50.14      43.36 AGE
 13 Cabrera, Genesis    11 RedTails-MR            49.08      45.83 AGE
 14 Herrmann, Amy       11 YFD-MR                 48.28      45.86 AGE
 15 Ali, Sabrina        12 YFD-MR                 47.27      47.75 AGE
 16 Buckholz, Elizabet  11 Bam!-MR                47.51      49.19 AGE
 17 McKay, Noelle R     11 HS-MR                     NT      49.79 AGE
 18 Lozano, Gladys      11 RedTails-MR            53.76      52.41 AGE
 19 Seckin, Serin       12 HS-MR                     NT      56.86 AGE
 20 Dunkley, Gyllian A  12 Apex-MR              1:09.68      59.29 AGE
 21 Arriola, Amanda     11 Bam!-MR              1:01.71    1:01.53 AGE
 -- Jean-Baptiste, Mal  11 AGUA-MR                48.17         DQ
 -- Medrano, Rosanna    11 RedTails-MR            44.87         DQ
 -- Melendez, Abigail   11 Apex-MR                50.00         DQ
 -- Lam, Cyrena         12 AGUA-MR                   NT         DQ
 
Event 80  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
=========================================================================
          32.89  ZQ
          32.90  MEET
          34.49  JO
          42.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Kopczynski, Konrad  12 NYCC-MR                35.52      31.16 ZQ+
  2 Sharabi, Aviv       12 YFD-MR                 33.02      32.21 ZQ+
  3 Kamata, Muneki      12 NYCC-MR                33.68      32.81 ZQ+
JO - Division  
  1 Gleason, David X    11 AGUA-MR                33.38      33.38 JO
  2 Duch, Jack          11 RedTails-MR            34.50      33.76 JO+
  3 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR            33.97      34.43 JO
SILV - Division  
  1 Kooperkamp, Nathan  12 RedTails-MR            36.13      35.60 SILV
  2 Kelly, Gregory      11 AGUA-MR                36.06      36.17 SILV
  3 Crane, Sean T       11 DOUG-MR                36.85      36.68 SILV
  4 Derby, Jimmy F      12 DOUG-MR                37.10      37.19 SILV
  5 Leon, Fidel         12 Apex-MR                40.28      37.85 SILV
  6 Connolly, Gerard    11 NYCC-MR                37.52      37.89 SILV
  7 Lozano, Luis        12 RedTails-MR            38.29      38.17 SILV
  8 Mora, Javier A      11 DOUG-MR                39.95      38.67 SILV
  9 Wu, Kaufman         11 NYCC-MR                41.80      39.81 SILV
 10 Stankes, James      11 DOUG-MR                44.56      40.95 SILV+
 11 Marte, Alcides S    12 RedTails-MR            42.17      41.08 SILV
 -- Winikor, Chris      12 HS-MR                  42.41         DQ
AGE - Division  
  1 Martinez-White, Na  11 AGUA-MR                44.26      42.44 AGE
  2 Lynch, Joey W       12 DOUG-MR                45.31      43.99 AGE
  3 Narvaez, Marco A    12 Apex-MR                40.00      48.22 AGE-
  4 Buckholz, Nathanie  11 Bam!-MR                49.00      52.07 AGE
 -- Liang, Dennis       11 NYCC-MR                44.24         DQ
 -- McKee, Patrick      12 Bam!-MR              1:09.00         DQ
 -- Rodriguez, Jeff R   11 Apex-MR                59.99         DQ
 
Event 81  Girls 15-18 200 Yard Backstroke
=========================================================================
        2:19.59  ZQ
        2:19.60  MEET
        2:23.99  JO
        2:35.29  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Tedeschi, Katherin  17 AGUA-MR              2:22.20    2:22.67 JO
  2 Jurawanichkul, Cas  15 Twisters-MR          2:30.14    2:23.26 JO+
SILV - Division  
  1 Kooperkamp, Hannah  15 RedTails-MR          2:34.14    2:32.11 SILV
  2 Richardson, Elyse   17 AGUA-MR              2:34.77    2:35.19 SILV
AGE - Division  
  1 Hom, Diana          15 NYCC-MR              2:45.00    2:37.06 AGE
  2 Klaber, Maaret C    16 Apex-MR              2:32.50    2:37.18 AGE-
  3 Almodovar, Yvelise  16 Apex-MR              2:50.90    2:43.04 AGE
  4 Marino, Allegra     16 AGUA-MR              2:49.48    2:49.74 AGE
  5 Carew, Monica       15 Twisters-MR          3:00.00    2:51.55 AGE
  6 Daley, Sheila       15 NYCC-MR              2:55.00    2:57.50 AGE
  7 Elisson, Alexa C    15 HS-MR                2:58.23    3:03.55 AGE
  8 Buckholz, Whitney   15 Bam!-MR              3:11.56    3:10.57 AGE
 
Event 82  Boys 15-18 200 Yard Backstroke
=========================================================================
        2:07.49  ZQ
        2:07.50  MEET
        2:13.09  JO
        2:22.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Marcus, Josh        15 DOUG-MR              2:12.36    2:13.06 JO
SILV - Division  
  1 Villar, Juan J      16 Apex-MR              2:20.00    2:19.93 SILV
  2 Bushlow, Eric       15 AGUA-MR              2:22.93    2:20.53 SILV+
  3 Brulhardt, Arnold   15 Twisters-MR          2:23.04    2:22.62 SILV+
AGE - Division  
  1 Charles, Dillon A   16 AGUA-MR              2:23.94    2:22.91 AGE
  2 Vanderplas, Ricky   15 NYCC-MR              2:17.24    2:23.31 AGE-
  3 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR              2:23.99    2:24.57 AGE
  4 Depaolo, Vincent E  15 SIA-MR               2:31.88    2:30.91 AGE
  5 Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR              2:38.44    2:33.88 AGE
  6 Ng, Lance           17 NYCC-MR              2:26.72    2:38.97 AGE
  7 Lynch, James S      16 DOUG-MR              2:28.40    2:41.87 AGE
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:18.00  MEET
        1:22.29  JO
        1:34.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Siegel, Erika A     11 AGUA-MR              1:18.47    1:18.29 JO
  2 Bolander, Katie D   11 AGUA-MR              1:19.88    1:19.91 JO
  3 Moore, Jhanna       11 AGUA-MR              1:21.50    1:20.67 JO
SILV - Division  
  1 Hoppe, Tina W       11 AGUA-MR              1:23.19    1:23.59 SILV
  2 Kammel, Stella E    11 AGUA-MR              1:24.53    1:24.69 SILV
  3 Counter, Jacquelyn  12 Twisters-MR          1:26.89    1:26.02 SILV
  4 Ramos, Angelica M   12 AGUA-MR              1:29.54    1:26.19 SILV
  5 Verilli, Jeane      12 SIA-MR               1:34.75    1:26.96 SILV+
  6 Follini, Nadine     12 CFA-MR               1:34.56    1:29.87 SILV
  7 Rock, Nathalie F    12 SIA-MR               1:29.67    1:30.57 SILV
  8 Mennen, Lauren B    12 AGUA-MR              1:33.67    1:32.00 SILV
  9 Cascio, Katie M     12 DOUG-MR              1:31.50    1:32.23 SILV
 10 Bodnar, Katharine   12 YFD-MR               1:32.32    1:32.34 SILV
 11 Mulligan, Nicole    11 DOUG-MR              1:41.56    1:33.02 SILV+
 12 Ni, Samantha        11 SIA-MR               1:45.67    1:34.31 SILV+
AGE - Division  
  1 Purcell, Kelsey G   11 AGUA-MR              1:32.36    1:34.80 AGE-
  2 Laraqui, Meya       11 YFD-MR               1:39.80    1:36.33 AGE
  3 Romano, Laura E     11 HS-MR                     NT    1:36.54 AGE
  4 Lopez, Krystal      12 Apex-MR              1:39.98    1:37.16 AGE
  5 Gleicher, Isabel    11 YFD-MR               1:39.26    1:37.24 AGE
  6 Fleischer, Chelsea  12 Bam!-MR              1:39.00    1:37.78 AGE
  7 Roberts, Hilary     11 AGUA-MR              1:33.66    1:38.19 AGE-
  8 Lysenko, Anna       12 HS-MR                1:38.28    1:38.22 AGE
  9 Ali, Sabrina        12 YFD-MR               1:46.54    1:38.28 AGE
 10 Hechler, Julia      12 NYCC-MR              1:50.72    1:39.77 AGE
 11 Bhagat, Ayesha      12 YFD-MR               1:39.31    1:43.41 AGE
 12 Lam, Cyrena         12 AGUA-MR                   NT    1:45.83 AGE
 13 Buckholz, Elizabet  11 Bam!-MR              1:42.67    1:46.50 AGE
 14 Herrmann, Amy       11 YFD-MR               1:45.17    1:49.68 AGE
 15 McKay, Noelle R     11 HS-MR                     NT    1:51.36 AGE
 16 Jean-Baptiste, Mal  11 AGUA-MR              1:59.05    1:53.75 AGE
 17 Tagel, Lizette M    12 AGUA-MR              2:06.59    2:08.75 AGE
 18 Arriola, Amanda     11 Bam!-MR              1:59.00    2:12.89 AGE
 -- Cyrus, Melanie A    12 Bam!-MR              1:38.15         DQ
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
        1:22.39  ZQ
        1:22.40  MEET
        1:24.09  JO
        1:31.89  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Dentchev, Theophil  11 NYCC-MR              1:23.90    1:22.65 JO
SILV - Division  
  1 Fitzgerald, Reid B  12 AGUA-MR              1:30.84    1:26.03 SILV
  2 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          1:35.65    1:29.34 SILV+
AGE - Division  
  1 Tokatlilar, Max     12 AGUA-MR              1:33.52    1:31.92 AGE
  2 Slouka, Zack Z      12 UN-AG-MR             1:38.00    1:39.08 AGE
  3 Rosenberg, Sam S    12 Bam!-MR              1:46.11    1:47.75 AGE
  4 Kelly, Chris        12 RedTails-MR          1:50.00    1:48.99 AGE
 -- Liang, Dennis       11 NYCC-MR              1:42.61         DQ
 
Event 85  Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
        2:39.19  ZQ
        2:39.20  MEET
        2:45.99  JO
        2:56.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Richardson, Elyse   17 AGUA-MR              2:47.14    2:48.95 SILV
AGE - Division  
  1 Duch, Amanda        15 RedTails-MR          3:03.50    2:57.29 AGE
  2 Fiore, Caroline E   15 HS-MR                3:05.51    3:06.02 AGE
  3 Buckholz, Whitney   15 Bam!-MR              3:02.71    3:07.00 AGE
 
Event 86  Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
        2:31.49  ZQ
        2:31.50  MEET
        2:33.99  JO
        2:42.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR          2:36.12    2:31.19 ZQ+
SILV - Division  
  1 Wong, Louis K       15 Twisters-MR          2:33.91    2:34.03 SILV-
  2 Sharabi, Elad       16 YFD-MR               2:33.44    2:34.12 SILV-
  3 Joshi, Gaurav S     15 Apex-MR              2:36.54    2:35.37 SILV
  4 Ng, Lance           17 NYCC-MR              2:36.06    2:35.46 SILV
AGE - Division  
  1 Sabanovic, Ildan    15 Twisters-MR          2:51.05    2:43.20 AGE
  2 Kubiceck, Jonathan  15 Bam!-MR              3:01.17    2:43.59 AGE
  3 Rivera, Darel       15 YFD-MR               2:55.91    2:45.09 AGE
  4 Fung, Timothy T     15 AGUA-MR              2:40.90    2:51.84 AGE-
 
Event 87  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
=========================================================================
        1:08.69  ZQ
        1:08.70  MEET
        1:13.79  JO
        1:29.19  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Mejia, Cinthia      11 RedTails-MR          1:14.15    1:13.38 JO+
SILV - Division  
  1 Miller, Sydney R    12 AGUA-MR              1:20.23    1:15.04 SILV
  2 Geisinger, Gaby M   12 AGUA-MR              1:16.67    1:16.77 SILV
  3 Schnapp, Maria S    11 YFD-MR               1:21.03    1:16.82 SILV
  4 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              1:18.35    1:18.57 SILV
  5 Verilli, Jeane      12 SIA-MR               1:24.73    1:19.32 SILV
  6 Parra, Jessi V      12 Apex-MR              1:23.89    1:20.79 SILV
  7 Ghanim, Doha        11 Twisters-MR          1:34.71    1:23.63 SILV+
  8 Sinkevich, Karyna   12 HS-MR                1:22.73    1:25.65 SILV
  9 Gleicher, Isabel    11 YFD-MR               1:30.41    1:26.70 SILV+
 10 McLaughlin, Johann  12 RedTails-MR          1:35.03    1:28.17 SILV+
AGE - Division  
  1 Alva, Angie         12 RedTails-MR          1:43.91    1:32.20 AGE
  2 Kubicek, Stephanie  11 Bam!-MR              1:39.00    1:40.18 AGE
 
Event 88  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
=========================================================================
        1:12.79  ZQ
        1:12.80  MEET
        1:14.49  JO
        1:28.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Liang, Truman       12 NYCC-MR              1:13.69    1:10.77 ZQ+
JO - Division  
  1 Winikor, Chris      12 HS-MR                1:16.07    1:14.36 JO+
SILV - Division  
  1 Le, Calvin          12 NYCC-MR              1:15.03    1:16.91 SILV
AGE - Division  
  1 Kelly, Gregory      11 AGUA-MR              1:21.16    1:29.24 AGE-

Event 89  Girls 15-18 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
No Entries
 
Event 90  Boys 15-18 200 Yard Butterfly
=========================================================================
        2:17.69  ZQ
        2:17.70  MEET
        2:18.99  JO
        2:30.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
SILV - Division  
  1 Vanderplas, Ricky   15 NYCC-MR              2:30.00    2:30.70 SILV
AGE - Division  
  1 Olivier, Cesar      15 RedTails-MR          2:25.78    2:34.64 AGE-
  2 Depaolo, Vincent E  15 SIA-MR               2:38.84    2:34.79 AGE
 -- Justo, Fermin       15 RedTails-MR          3:00.09         DQ
 
Event 91  Girls 11-12 100 Yard IM
=========================================================================
        1:08.89  ZQ
        1:08.90  MEET
        1:11.49  JO
        1:21.69  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
JO - Division  
  1 Moore, Jhanna       11 AGUA-MR              1:10.41    1:10.27 JO
SILV - Division  
  1 Alleyne, Sophia N   11 AGUA-MR              1:13.76    1:13.50 SILV
  2 Garcia, Gigi        12 Twisters-MR          1:22.54    1:14.64 SILV+
  3 Follini, Nadine     12 CFA-MR               1:16.05    1:15.00 SILV
  4 Mejia, Cinthia      11 RedTails-MR          1:13.56    1:15.91 SILV
  5 Trinidad, Ayla      11 RedTails-MR          1:18.00    1:20.96 SILV
AGE - Division  
  1 Ghanim, Doha        11 Twisters-MR          1:22.10    1:22.58 AGE
  2 McLaughlin, Johann  12 RedTails-MR          1:23.68    1:23.76 AGE
  3 Chanis, Rebecca H   12 AGUA-MR              1:30.10    1:27.01 AGE
  4 Purcell, Kelsey G   11 AGUA-MR              1:43.45    1:28.36 AGE
  5 Honohan, Jamie C    11 AGUA-MR              1:30.72    1:30.06 AGE
  6 Monti, Chessy       11 AGUA-MR              1:34.93    1:30.09 AGE
  7 Ni, Samantha        11 SIA-MR               1:35.57    1:32.11 AGE
  8 Cyrus, Melanie A    12 Bam!-MR              1:40.30    1:34.98 AGE
  9 Medrano, Rosanna    11 RedTails-MR          1:43.17    1:40.63 AGE
 10 Ramos, Raisadie     11 RedTails-MR          1:56.26    1:45.38 AGE
 -- Seckin, Serin       12 HS-MR                     NT         DQ
 -- Rivera, Taina       12 AGUA-MR              1:53.23         DQ
 -- Cabrera, Genesis    11 RedTails-MR          1:45.45         DQ
 -- Pakstas-Smith, Reg  11 NYCC-MR              1:25.00         DQ
 -- Dunkley, Gyllian A  12 Apex-MR              1:48.10         DQ
 
Event 92  Boys 11-12 100 Yard IM
=========================================================================
        1:10.49  ZQ
        1:10.50  MEET
        1:12.29  JO
        1:22.59  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Kamata, Muneki      12 NYCC-MR              1:10.93    1:09.82 ZQ+
  2 Kopczynski, Konrad  12 NYCC-MR              1:20.00    1:10.46 ZQ+
JO - Division  
  1 Fitzgerald, Reid B  12 AGUA-MR              1:13.25    1:11.15 JO+
  2 Le, Calvin          12 NYCC-MR              1:10.87    1:12.19 JO
SILV - Division  
  1 Duch, Jack          11 RedTails-MR          1:19.51    1:17.39 SILV
  2 Slouka, Zack Z      12 UN-AG-MR             1:24.50    1:19.76 SILV+
  3 Kooperkamp, Nathan  12 RedTails-MR          1:21.93    1:19.91 SILV
  4 Dentchev, Theophil  11 NYCC-MR              1:21.34    1:21.73 SILV
 -- Polanco, Jose A     11 Twisters-MR          1:14.33         DQ
AGE - Division  
  1 Derby, Jimmy F      12 DOUG-MR              1:24.80    1:22.95 AGE
  2 Lozano, Luis        12 RedTails-MR          1:24.50    1:25.10 AGE
  3 Crane, Sean T       11 DOUG-MR              1:25.30    1:27.88 AGE
  4 Wu, Kaufman         11 NYCC-MR              1:39.55    1:29.56 AGE
  5 Kelly, Chris        12 RedTails-MR          1:42.64    1:36.52 AGE
  6 Trinidad, Damario   11 Bam!-MR              1:42.25    1:36.61 AGE
  7 Marte, Alcides S    12 RedTails-MR          1:37.72    1:36.88 AGE
 -- Connolly, Gerard    11 NYCC-MR              1:27.51         DQ
 -- Martinez-White, Na  11 AGUA-MR                   NT         DQ
 
Event 93  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
=========================================================================
        5:51.19  ZQ
        5:51.20  MEET
        6:07.49  JO
        6:35.79  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Daboudet, Audrey    12 NYCC-MR              6:01.68    5:45.44 ZQ+
  2 Hoppe, Tina W       11 AGUA-MR              5:52.15    5:48.98 ZQ+
  3 Hryhorowych, Tania  12 AGUA-MR              5:52.25    5:49.08 ZQ+
JO - Division  
  1 Kammel, Stella E    11 AGUA-MR              6:10.95    6:01.77 JO+
  2 Bolander, Katie D   11 AGUA-MR              6:07.65    6:01.78 JO+
SILV - Division  
  1 Benjamin, Malaika   12 AGUA-MR              6:10.38    6:17.16 SILV
  2 Geisinger, Gaby M   12 AGUA-MR              6:13.46    6:17.44 SILV
  3 Johnson, Rebecca    12 AGUA-MR              6:24.17    6:23.83 SILV
AGE - Division  
  1 Verilli, Jeane      12 SIA-MR               6:45.11    6:39.18 AGE
  2 Miller, Sydney R    12 AGUA-MR              6:56.76    6:43.74 AGE
  3 Counter, Gisella    12 Twisters-MR          6:40.00    6:44.01 AGE
  4 Counter, Jacquelyn  12 Twisters-MR          6:35.00    6:45.01 AGE-
  5 Parra, Jessi V      12 Apex-MR              7:30.00    6:46.72 AGE
  6 Sinkevich, Karyna   12 HS-MR                     NT    6:54.74 AGE
  7 Rock, Nathalie F    12 SIA-MR                    NT    6:57.44 AGE
  8 Honohan, Jamie C    11 AGUA-MR                   NT    6:59.69 AGE
  9 Miller, Jenny       12 Apex-MR              8:00.00    7:11.51 AGE
 10 Roberts, Hilary     11 AGUA-MR              7:12.11    7:15.40 AGE
 11 Kubicek, Stephanie  11 Bam!-MR              7:50.00    7:33.49 AGE
 12 Lysenko, Anna       12 HS-MR                     NT    8:08.60 AGE
 13 Fleischer, Chelsea  12 Bam!-MR                   NT    8:09.60 AGE
 14 Romano, Laura E     11 HS-MR                     NT    8:16.57 AGE
 
Event 94  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
=========================================================================
        6:02.09  ZQ
        6:02.10  MEET
        6:07.49  JO
        6:41.99  SILV
             --  AGE
    Name               Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
ZQ - Division  
  1 Pazmino, Mauro F    12 Twisters-MR          6:17.04    5:32.41 ZQ+
  2 Liang, Truman       12 NYCC-MR              6:07.27    5:53.35 ZQ+
  3 Kopczynski, Konrad  12 NYCC-MR              6:05.63    5:53.86 ZQ+
SILV - Division  
  1 Gleason, David X    11 AGUA-MR              6:16.68    6:11.20 SILV
  2 Polanco, Jose A     11 Twisters-MR          6:15.00    6:13.22 SILV
  3 Yanez, Gabriel F    11 Twisters-MR          6:45.00    6:32.92 SILV+
AGE - Division  
  1 Leon, Fidel         12 Apex-MR              7:30.00    6:46.50 AGE
  2 Tokatlilar, Max     12 AGUA-MR                   NT    7:01.72 AGE
  3 Rosenberg, Sam S    12 Bam!-MR              7:56.00    8:13.09 AGE
  4 Trinidad, Damario   11 Bam!-MR                   NT    8:52.02 AGE

Brought to you by Computer Aide, Inc.